Rozvrat české politiky v přímém přenosu

13. 04. 2011 | 22:02
Přečteno 11282 krát
Po mediálním „odhalení“, že Kristýna Kočí možná připravovala vnitrostranický puč ve Věcech veřejných spolu s částí ODS, prohlásil prezident Václav Klaus, že on již nemůže nadále pasivně přihlížet pokusům o rozvrat České republiky.

Chce se ironicky prohlásit, že mu trvalo dost dlouho, než přišel na to, že česká politika je v totálním rozkladu, a že není jasné, o jakou stabilitu vládní politiky se snažil, když odmítal vyhovět premiérově požadavku na odvolání ministrů za VV.

Pan prezident nás informoval, že „odposlechy, tajné nahrávky, cílené lži, vzájemné obviňování se, které je následně popírané, a celá řada dalších věcí zásadním způsobem posunula rozměr dnešní vládní krize.“

Neposunula. Kdyby se na Hradě pozorněji dívali, viděli by, že koaliční politika byla v totálním rozvratu už v prosinci minulého roku, kdy prezident s pomocí „tajné“ dohody na Hradě vládu Petra Nečase zachraňoval.

Jenže i prezident se držel mantry o nutnosti reforem, což je na pravici téměř jakési náboženství, které má udržet dohromady politické subjekty, které jsou ve skutečnosti nesvéprávné, protože je z pozadí ovládají mocné, mezi sebou bojující kmotrovské a další neprůhledné skupiny, pro které jsou takzvané reformy jen další cestou ke korupčním penězům.

Situace je nepřehledná, ale ne úplně. Věci veřejné, jejichž lídra si prezident tak oblíbil, byly už od okamžiku, kdy se jich Vít Bárta zmocnil a udělal z nich vnitrostranickou divizi bezpečnostní agentury ABL, časovanou bombou. Ta zcela zákonitě vybuchla, jakkoliv konkrétní rozbuškou mohly být pikle ODS. Nicméně plány Bárty, nastíněné už před několika lety, byly od počátku v rozporu s principy právního státu a liberální demokracie.

VV navíc hned po volbách porušily všechny sliby, které daly voličům. Ač před volbami bojovaly proti „dinosaurům“, skončily ve vládním Jurském parku. Boj s korupcí byl odsunut na druhou kolej.

Když konečně přece jen jakýsi boj začal v podobě balíčku opatření Radka Johna, jmenování nového policejního prezidenta, reorganizace protikorupční policie, nebo snah Bárty donutit stavební firmy, aby zlevnily předražené dálnice a silnice, byla vládní koalice už natolik oslabena vnitřními spory a veřejným odporem vůči svým asociálním reformám, že pro kmotry v pozadí ODS nebylo velkým dilematem, zda mají obětovat „reformy“ výměnou to, že se zbaví „šťouralů“ z VV.

Samotná ODS se vůbec nepoučila z drtivé volební porážky ve volbách do Poslanecké sněmovny vloni v květnu, kdy strana ztratila zdaleka největší množství voličů a skončila ž druhá. Ač voliči revoltovali především proti klientelismu a kmotrům, strana pokračovala v čele vlády postaru, takže ani nový předseda Petr Nečas nedokázal zabránit další drtivé porážce ve volbách obecních a senátních. To vše bylo korunováno obří korupční aférou na ministerstvu životního prostředí.

TOP 09 se sice celou dobu tvářila jako „čistá“ strana, ale vzájemné útoky Miroslava Kalouska a Alexandra Vondry jen pomohly mnohým občanům, aby si uvědomili, že souboj mezi ODS a TOP 09 je jen pokračováním zákulisní války různých kmotrovských skupin.

Jakým způsobem, se takto rozhašená koalice nakonec zbortí, byla otázka spíše technická. Když se bortit začala, pan prezident se jí jal zachraňovat nejprve s pomocí tajných dohod, a nyní i s pomocí obcházení ústavy, když premiér Nečas pochopil nevyhnutelné dříve než pan prezident.

Staví-li se prezident, který tento zcela zkorumpovaný politický systém pomohl stvořit nejenom svojí neúctou k právu už v době svého premiérování, ale později i vytunelováním demokracie v podobě opoziční smlouvy, nyní do role zachránce české politiky, je to úsměvné.

Rozměr dnešní vládní krize posunuly zásadním způsobem nejenom „odposlechy, tajné nahrávky, cílené lži, vzájemné obviňování se, které je následně popírané, a celá řada dalších věcí“, jak nás ujišťuje prezident, ale i prezidentovo pohrdání ústavou, ideologické vidění světa a apokalyptická varování před předčasnými volbami.

Česká demokracie je u konce s dechem. Možná ji nezachrání ani předčasné volby, ale rozhodně ji nezachrání nějaká nově uplácaná sestava zcela zdiskreditovaných stran současné vládní koalice, navíc pod patronací politika, který se v poslední době celosvětově ze všeho nejvíc proslavil tím, že v přímém přenosu „ukradl“ propisku, kterou by dostal v dárkovém balení, kdyby si o ni řekl. Jenže to by nebyla taková legrace, a co už je v kapse, to se počítá.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pan X. napsal(a):

Rozvrat je pekna vec, ale co bude po nem. Vstane ceska demokracie jako bajny fenix z popela?Pochybuji.
13. 04. 2011 | 22:16

Johanna napsal(a):

Dnes již nikdo nebude politikům věřit.
Představa, že kdokoli kohokoli nahrává, se může rovnat návratu do dob před listopadem 89.
Bohužel, domnívám se, že tato vláda-která by měla IHNED odejít a tito politici včetně prezidenta by se již nikdy a nikde neměli ukazovat-nám ukáže ještě několik týdnů bohatých na nechutnosti, které by nás na barikádách listopadu 1989 nenapadly ..

Dojemná a zároveň supertrapná důchodkyně ODS Miruna Němcová - mluvící jako Klaus v sukních se synkopami - naprosto neví, oč běží, a kácí se v přímém přenosu z Lívie Klausové večeřící s italským prezidentem romadur.
13. 04. 2011 | 22:17

sedlák napsal(a):

jsem už unaven až nas.... na zdejší politiku, kolik už bylo promarněno času, kdy se dalo a MĚLO pracovat na mnohem důležitějších věcech, kdyby si lid dělný dovolil podobné "hrátky" páni politici pomřou hlady, vadí mi, že za tohle jsou placeni z našich peněz, už mě nebaví spekulace, komedie, tragikomedie a jiné šaškárny politické reprezentace
13. 04. 2011 | 22:18

Kanalnik napsal(a):

Ma to riz, dekuji za pekny clanek.
13. 04. 2011 | 22:19

Radkin Honzák napsal(a):

Přísloví Indiánů z kmene Dakotů zní:

"Když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, sesedni!"
13. 04. 2011 | 22:21

Wraith napsal(a):

Hezký večer,

Obávám se, demokracie v pojetí ODS je vskutku minulostí. Pravice zcela jasně selhala. Podle mého mínění je logické, že by měla nastoupit vláda středová, případně středo-levá.
V podstatě bych přivítal návrat ČSSD k moci a vůbec by mi nevadilo, kdyby se na půdu parlamentu vrátili lidovci a zelení, pokud ti přišli k rozumu a budou respektovat podstatu politiky svých zahraničních kolegů.
Zdá se, že pravice má sklony ke skandalismu mnohem více než levicová uskupení. Rozhodně za vlád ČSSD tu bylo klidněji a ekonomika si nevedla špatně. Samozřejmě, že lze namítnout, že tu nebyla krize, ovšem mám za to, že levicová vláda by takový ekonomický výkyv zachytila mnohem dříve, než předvedla pravice v čele s M. Topolánkem. Vzpomeň me jejich tvrzení, že krize se nás netyká a že nás nezasáhne....opak byl pravdou... schytali jsem to mnohem tvrději a to jen díky liknavosti a přebujelému egu tehdejší vlády.
13. 04. 2011 | 22:21

veerouac napsal(a):

Dominika z filmu Starci na chmelu je nejen produkt socialismu,ale i nadčasová,jako Emil Zátopek.Ovšem jinak vypadá Dominika,když starci jsou opravdu staří,ne mladí česáči chmele jako u původní.Každá žena by byla poctěna být tamtou Dominikou.Ale tamta Dominika nepůsobila jako zlatá mládeř,ale jako symbol pokroku - nebýt španělskou infantkou,je vždy pokrok,ale v těch dobách tamty generace určitě představovaly ještě větší naději.A přece čas-ten kouzelný proutek!! Vidíme ten kontrast,který čas smaže na každé mladé krásce v doprovodu její zestárlé matinky.Stejný boj všech dob vedly mladé talenty vědy a umění,které cítily jako ponížení a porobu se rovnat jednou svým staším kolegům,a přece je čas v ně proměnil.Neb pouto špatné tradice jsou železné okovy,z nichž vymanit se má sílu jen génius. A obávám se,že v Čechách budou ještě dlouho všechny mladé generace závidět té mladé generaci šedesátých let dvacátého století,odstartované Gagarinem,přes její Majálesy as její Dominikou,K.Gottem a H.Vondráčkovou.Jedna věc je umělecký kýč a druhí věc je pokrok v jiném,obecném.Všichni se ridí s duší umělce totiž.Když spisovatel Gustave Flaubert utekl k psaní knih vzpourou proti tomu převzít úspěšný podnik svého otce,musel kvůli svobodě své duše a své lásce k psaní a kultuře trpět a pracovat v jiné než roli dědičné téměř bez oddechu.Co je a není otroctví,koho a čí?
13. 04. 2011 | 22:36

Lada napsal(a):

Ne predcasne volby,ale velka koalice.. dokonce s tim prisel i pan Paroubek. Od te doby, co se nehoni po moci, se mu asi vraci i rozum. Velka koalice neni prece zrada na volicich, jak nam tu nekdo predhazuje.
13. 04. 2011 | 22:41

mb napsal(a):

pseudojednotka důvěryhodnosti - jedna kristýna kočí ...
13. 04. 2011 | 22:42

speci.men napsal(a):

Češi jsou zvláštní národ. Do svého středu si vždy dokáží zvolit ty nejhorší typy lidí. Pak jen sedí a nadávají. Přitom po roce 1989 se tu nabízelo nekolik alternativ. Stejně tak po roce 1998 nebo 2001, 2006 či 2010. Ale vždy jsme si zvolili tu nejhorší variantu.

Klause a jeho ekonomický marasmus kupónovky.
Zemana a jeho mafiánskou oposmlouvu
Špidlu a jeho impotentní vládnutí s Grossem v zádech
Topolánka s jeho zmrzačeným státním rozpočtem
Nečase s Klausem, Langerem a kmotry v zádech.

Proč jednou nemůžeme zvolit normální lidi?
13. 04. 2011 | 22:45

BK napsal(a):

Radkin Honzák
Copak Dakotové, ti jsou hned se vším hotovi.
My jsme jiní kabrňáci.
My si tu chcíplou hajtru osedláme klidně potřetí a budeme čekat, že s námi tryskem vyrazí přes překážky.
13. 04. 2011 | 22:55

sedlák napsal(a):

speci.men
když už jsme u toho divného českého národa, řekněte, kolik normálních lidí na kadidátkách jste našel? Zvládla by Agatha Christie vykonstruovat podobnou zápletku?
13. 04. 2011 | 22:57

elf napsal(a):

speci.men,dejme politikům peníze i moc,ale ne beztrestnost,politik je jako každý jiný až do té doby než pochopí a pozná,že může krást, lhát,podvádět a dělat dluhy státu a těm co ho zvolili,občanům bez následků.Např.Kalousek,okradl stát (daňové poplatníky a důchoce) o miliardy,měl by jít do vězení na sto let,Klaus,Havel,Dyba,Řebíček atd.....Tuhle někdo říkal na youtube,že deset z těch stošedesáti ze Strakovky nekrade,kde to jsme?
13. 04. 2011 | 23:01

ZAM napsal(a):

Božíčku, to je brekotu! Jakoby jinde by to bylo lepší. ☺
Namísto abychom byli vděční za panoptikum v přímém přenosu, které humorným způsobem až na dřeň odhaluje vady současného systému zastupitelské demokracie, jako obvykle mnozí zbytečně sahají po českém flagelantství. Pokud partajím se bude vyplácet kandidovat různé pochybné typy jenom proto, že jim přinášejí finance, pokud volič bude moci vybírat jenom z takových kandidátů, potom těžko očekávat nějakou pozitívní změnu.
13. 04. 2011 | 23:03

Kutil.bloguje.cz napsal(a):

Z téhle frašky není úniku. Jsem pro absolutní monarchii. První panovník by se vylosoval a pak už by se trůn dědil. Zemi by spravoval jím najatý management a bylo by. Co nějaká lidovláda? Stejně se na ni nadává, ať je tam, kdo je tam.
13. 04. 2011 | 23:04

sedlák napsal(a):

mb....informátor slečny Kočí Pavel Drobil se vám nelíbí ;-))), má evidentně ráda světla kamer
13. 04. 2011 | 23:05

ZAM napsal(a):

veerouac:
Dominika? Která to byla?
13. 04. 2011 | 23:06

Ing. N. napsal(a):

Je zajímavé sledovat jak se všechny strany, které od sametu v této zemi vládly, bojí Johna. Zřejmě je na ministerstvu vnitra hodně výbušných informací, kterých se tyto strany obávají.
13. 04. 2011 | 23:06

cejtl napsal(a):

Česká politika není v rozkladu! V rozkladu jsou tzn. obyčejní občané". Jak to, že každý má právo se vyjadřovat? Milion "vyjadřováků". Kdo má pravdu? Titulovaný nebo korunovaně titulovaný? Jak to, že ekonomický emigrant (v roce 1981) vrátící se po boji ve vlasti zpět, může mystifikovat originální Čechy? Kde bere tu drzost? Proč si to necháme líbit? Nikdo nemá právo ublížit jinému. Ale každý může z osobního rozhodnutí provést jakékoliv násilý a nést potrestání. Němci neměli právo srovnat obec se zemí! Osobní rozhodnutí je ale jiná věc.
13. 04. 2011 | 23:07

mb napsal(a):

za toto spojení slov vám děkuji: Staví-li se prezident, který tento zcela zkorumpovaný politický systém pomohl stvořit nejenom svojí neúctou k právu už v době svého premiérování, ale později i vytunelováním demokracie v podobě opoziční smlouvy, nyní do role zachránce české politiky, je to úsměvné.
13. 04. 2011 | 23:09

orinoko napsal(a):

U koryt je suveréně nejhorší vláda v historii Sametu. To se nedá strávit , ale nedá se to ani vyzvrátit - jak říká klasik. Kromě Klausovy kleptománie v přímém přenosu bychom do světa mohli pustit i koaliční bukkake v ložnici domini Kočí. Tato modrá soudružka dodala vtipům o blondýnách novou netušenou munici a angažmá žen v politice takovou ránu do vazu , že propříště se na kandidátky politických stran budou raději umisťovat exempláře shemale.
Malé shrnutí : Minulé dny byly mimořádně výživné. Klaus ukradl pero v cizině a Česko zažilo návštěvu Izraelského protektora. Nečas přibral další 3 kg , český Napoleon vyrazil útokem na střed , ale nikdo ještě neví, jestli to bude Slavkov anebo Waterloo. Penzijní fondy už dělají reklamu na svoje důchodové berle , ale jak to vypadá, tak o jejich produkt nebude mít zájem ani jedno místní modré varle. Šloufův Miloš by chtěl na prezidentistu a Paroubek státnicky jistit bakaliční dojáky.

Tak tohle by nevymyslel ani Jaroslav Hašek. Něco takového zvládnou jenom vládnoucí vekláci z doby normalizace. Ti co místo páteře mají Havlův kosmodisk.
13. 04. 2011 | 23:09

mb napsal(a):

to sedlák ... jsem se díval na duel veselovský kočí ... mel jsem chvilku obavy že to veselovský nezvládne ... ale zvladl ...

takze se kočí víceméně odvařila ...

ale co to je pro českého politika: se odvařit ...

český politik je hroch / a Klaus je hrošáckým pionýrem, světlonošem, ovšem ... /

njn ...
13. 04. 2011 | 23:10

znalec napsal(a):

Zaste jste ztratil cit, pane autore, pro svou přílišnou rozhněvanost? Ptám se. To by politolog neměl. Však oni se domluví, vášně se zklidní a půjdeme dál. Souhlasím s vaším názorem na momentální chování prezidenta, ale tu poznámku na konci... to jste se shodil. To nechte komentátorům na vašem blogu.
Demokracie není u konce s dechem. Vy malověrný. Rodí se z bolestí a pomalu. Kdyby nebyly skandály, to bych se divil a měl teprve o demokracii strach. Možná vás vyděsili ti novinářští "psi". Však jim sledovanost stoupá a každý chce slyšet novou pravdu o té staré lži.
13. 04. 2011 | 23:12

orinoko napsal(a):

Vynikající lidová tvořivost:
V Chile beru
pero čile
Pero v Peru
taky beru.
...V Argentině Peronisti
nebudou si pery jistí
Na návštěvě v Bolívii
šlohnu pero pro Lívii
A Lívie říká: Táto,
stojí ti to pero za to?

Demokracie se rodí z bolestí a pomalu? No nazdar, hotový porod. Jen aby někdo nekonstatoval , že je to přímo potrat.
13. 04. 2011 | 23:21

er napsal(a):

zadny parazit nezabije sveho hostitele, cesti politici ano... Nevidi tady nekdo nekde nejakeho osviceneho diktatora, ktery s tou sebrankou zatoci? Chtelo by je nahnat od koryt do uranovych dolu. Skodna se musi strilet, to potvrdi kazdy myslivec... Uz ted se bojim, jakou kulisarnu pro plebs upecou zitra capo di tutti capi...:((
13. 04. 2011 | 23:26

David napsal(a):

Kristýna Kočí je lhářka - tudíž je absolutně nedůvěryhodná.

Když jí poprvé média žádala, aby se vyjádřila k nahrávce ze soboty, tak řekla, že se nebude vyjadřovat, protože si to musí nejdříve poslechnout. Proč? Copak si nepamatovala co říkala?

Proč se hned nezasmála a hned neřekla, že to celé byla - lež - mystifikace???

To, že byla nahrávána jí překvapilo a né, že né.

Proto si vzala čas na rozmyšlenou.

Až když si vše mohla lépe promyslet řekla, že všechno co je na nahrávce byla lež. Jak dále postupovat jí asi poradil další mystifikátor Škárka.

Navíc tvrdila, že před tři čtvrtě rokem ještě nebyla poslankyní a tudíž se nemohla domlouvat s ODS.

Přitom v Událostech na ČT 24 Veselovskému na otázku, od kdy je poslankyní odpověděla, že ode dne zvolení. Na otázku, kdy to bylo řekla, že si to nepamatuje.

Takže před tři čtvrtě rokem už byla poslankyní, protože byla zvolena 29.5.2010.

Prostě se do těch svých lží zamotává sama svojí hloupostí.

Ta se už tak znemožnila, že jediné co by měla udělat by bylo, aby se vzdala svého poslaneckého mandátu.

Ta kariéristka teď může vstoupit tak akorát do ČSSD nebo KSČM, protože na pravici si už neškrtne.
13. 04. 2011 | 23:28

almost glossed™ napsal(a):

Když prezident "krade" a jeho mluvčí lže, těžko to na nižších patrech může být jinak. Aneb, co zaznívá ve světových médiích, co Aktuálně ve svém článku http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=697095 (na rozdíl např. od iHNed) zamlčelo a k čemu pro jistotu nepovolilo ani diskusi.

"Pero, které před Klausem leželo v krabičce, totiž není tak úplně obyčejné, jak ho - v reakci na lavinu sdílení záznamu napříč sociálními sítěmi - popisoval prezidentův mluvčí Radim Ochvat.

"Je posázené modrými polodrahokamy lapis lazuli, podotýká Washington Post."

Nicméně mluvčí chilského státníka Constanza Ceaová uvedla, že "prezidentovi hosté si ho mohou nechat, pokud chtějí".

Sám Václav Klaus prohlásil, že "jediné, co k tomu může říct, je, že to není pero, ale jen propiska".

Podobné už prý má z loňského summitu NATO. A má také i poznámkový bloček z lotyšského parlamentu. Lidé si podle něj z různých událostí bloky a propisky běžně berou."

U nás je vše prezentováno jako neškodná vtipná lapálie, ve světových médiích už to však s takovou nadsázkou bráno není. Viz dotazování chillské administrativy, o jaké pero šlo. I když by Klaus pero, kterým ministr zahraničí podepisoval dříve smlouvu, jistě na vyžádání dostal, mezinárodní faux-pas je ve způsobu, kterým pero sebral. Jinými slovy, je to, jakoby měl v ruce vidličku a příbor přesně podle pravidel protokolu, ale ukázalo se, že s nimi neumí zacházet.

Takto si člověk nebere něco, o čem je přesvědčen, že mu to patří... A takto je to také vnímáno v zahraničí. Větší diplomatický trapas tady ještě nebyl, ač se to někteří zdejší žurnalističtí mopslíci snaží zmírňovat, zamlčovat a někteří cenzoři dělají, co mohou, aby diskuse spinovali žádoucím směrem.

P.S. Kdybyste si chtěli koupit jeden luxusnější kousek z lazuritu (lapis lazuli) u nás, pak byste si neměli nechat ujít tento:
http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=6112
13. 04. 2011 | 23:31

Kanalnik napsal(a):

ZAM

Ale ono to jinde (standardni zapadni demokracie) lepsi je. Tato koalice by tam minimalne po Drobilove proflaknuti byla jiz odvarena a ani prezident by tim padem nemel sanci na samolibe dohody-nedohody a podobne akce. O pokracovani do toho dnesniho stadia ani nemluve.
13. 04. 2011 | 23:32

veverka napsal(a):

Pomůžou jen vidle,tyče a kosy.A držkama na dlažbu s těma ...Kalousek první,za ním kníže,Vondra,Nečas,Barták,Drobil,Bárta...atd.vždyť v tom mají Češi tradici.Je čas na třetí defenestraci.Všechno ostatní okecají,uhrají,umédiují.Bohužel.
13. 04. 2011 | 23:32

Bárta na hrad napsal(a):

Jako nejlepší řešení vidím změnu ústavy. Zavedení prezidentského systému s významnou úpravou pravomocí v jeho prospěch. Jako prezident by byl zvolen Vít Bárta. On jediný je schopný nastolit v této zemi pořádek. Zamete s kmotry, korupčníky a odstraní klientelismus.
13. 04. 2011 | 23:32

Bárta na hrad napsal(a):

Kdyby se Bárta narodil o dvě století dříve tak by si Napoleon bral jako vzor Bártu nikoliv Bárta Napoleona.
13. 04. 2011 | 23:36

klitoris napsal(a):

Faktem je ze tato zeme potrebuje silnou ruku ktera zavede poradek a ucini pritrz tomuto marasmu. Barta se jevi jako nejlepsi kandidat.
13. 04. 2011 | 23:38

K M napsal(a):

Tak můžeme začít uzavírat sázky.
Vrátí se zítra všichni z Hradu se svěšenýma ušima nebo bude z Prahy Palermo? Ozbrojené přepadení ČT už tu bylo.
Jestlipak si Kristýna Kočí uvědomuje, jak končí kecálci?
A co Kalousek, vrátí Bartáka na MO? O to přece pořád šlo, ne?
13. 04. 2011 | 23:39

almost glossed™ napsal(a):

P.S: Opět (pokolikáté už?) v tom chaosu zaniká, že prezident se právě v přímém přenosu dopouští nepřijetím demisí velezrady.

Opět jsou čeští poslanci a senátoři hluší, slepí a uhranutí - zcela v transu a nechápou, že řada je na nich, že žádné oddalování přijetí demisí nepřipadá v úvahu, protože je protiústavní. V civilizované zemi by už Klaus prezidentem nebyl. Čím zhypnotizoval naše politiky, že se nezmůžou na víc než jakési šeptání po straně?

A jedna spekulace k tomu: Co asi ví ABL o V.K., co nikdo jiný neví?
13. 04. 2011 | 23:39

mb napsal(a):

Pohár trpělivosti přetekl." Klaus povolal šéfy stran

Moudrý Tchoř se rozzlobil, smrdí to tady kapánek, a my se odsud nehneme, dokud ten smrad nevyženeme ...
13. 04. 2011 | 23:39

Kanalnik napsal(a):

almost glossed™ - pero krasne, diky za odkaz (i cena je docela zajimava :))
13. 04. 2011 | 23:40

Al Jouda napsal(a):

To Radkin Honzák :
Špatné přirovnání ! Naše pravice totiž jede na tygru. A čínské přísloví říká, že když s tygra sesedneš, tak tě sežere!
13. 04. 2011 | 23:41

hoven napsal(a):

moje stanovisko je, že všichni večkaři jsou psychopati, včetně kočí. než tohle, to radši slaveček.
13. 04. 2011 | 23:42

Al Jouda napsal(a):

Doufám, že se hoši ve Strakovce dnes večer dohodli, že zítra dopoledne postaví Klause před hotovou věc: Celá vláda podá demisi!
Klausovi nezbude než podle Ústavy ČR vypsat termín předčasných voleb, v kterých s převahou zvítězí ČSSD. Je to v současnosti nejmenší zlo, které si národ český může dovolit nechat vládnout.
13. 04. 2011 | 23:44

Bárta na hrad napsal(a):

Vítek je slušný kluk, inteligentní a nadaný. Z ničeho vybudoval prosperující podnik. Kdo z vás tohle dokázal? Je velice schopný a chce, aby se v této zemi žilo lépe. Jeho úmysly jsou čisté, zatočí s kmotry a bude tvrdě bojovat proti korupci a klientelismu. Kdo máte ještě špetku rozumu volte Víťu Bártu, jinak to s námi půjde z kopce.
13. 04. 2011 | 23:44

S.Š. napsal(a):

mb, 13. 04. 2011 | 23:09 : To má sice pan Pehe pravdu, nicméně 55 procent dotázaných agenturou SC&C se domnívá, že se prezident při řešení vládní krize chová rozumně a zodpovědně. Kriticky se na jeho postoj dívá jen 34 procent dotázaných (ČT, 13.4.211). Co s tím chcete dělat ? Je to přece pořád stejné.
13. 04. 2011 | 23:45

Martin napsal(a):

Pehe dlouhodobě se ti to v hlavě motá, tvoje výplody přestává mít cenu číst.
Pochopitelně že Česká demokracie je stále ve skvělé kondici, zatím stále nevypínáme jádro a nemícháme do benzínu 10 % potravin a tím se řadíme na přední pozici v demokratičnosti a to Bilderberg Group leze na nervy, že ? :-)
13. 04. 2011 | 23:46

protivítr napsal(a):

Je pozoruhodné jak tzv.ansábl koalice, zejména ten ODS, ČSSD, TOP09, AJ.se staví proti praktikám ABL. ALE PROBOHA, VŽDYŤ ODS A OSTATNÍ STRANY TOTO PRAKTIKUJÍ UŽ 20 LET!!!
Ta ubohost těch nenažraných a stále dokola omílajících zrůd, kteří se ksychtí do tv, snad tak, jak kdyby jim patřila, už to dělají volby nevolby stále dokola...

Co přinesla politika tzv.politiků ČR????
Co proboha za ty koryta přinesli???
60% chudých, zadlužených, apžředevším podvedených a okradených!!!!

Ani EU už nechce do toho českého cedníku strkat ani dukát!!!!

Co se státem, který promarnil svou příležitost!
13. 04. 2011 | 23:46

Kramoliš napsal(a):

Al jouda

neblazni, kdo bude delat reformy?
13. 04. 2011 | 23:47

hoven napsal(a):

dva se perou a mirek kalousek se směje
13. 04. 2011 | 23:48

Lex napsal(a):

orinoko, mb
Aniž bych chtěl aby to sebeméně vypadalo jako pokus o rehabilitaci VeVerek (to ani náhodou, v tom jsem konzistentní skoro dva roky), nezbývá mi než potvrdit, že to, co ta blondýna předvedla u Veselovského, to bylo bingo.
V životě jsem zažil lecos, ale takový gejzír asertivity šestadvacetiletého děvčátka, Bůh opatruj! Ano, kdekterá domina si před takovým zjevením asi ráda radši lehne na bičovací stolek.
Před Veselovským jsem dneska, kupodivu, smekl.
13. 04. 2011 | 23:48

Aleš napsal(a):

Stav politiky a veřejného rozhodování je způsoben tím, že celý veřejný prostor je založený na několika lživých předpokladech. O těcho lžích se nesmí mluvit, nesmí se o nich psát v novinách, protože kdo je pojmenuje, má ihned flastr kryptokomunisty a antidemokrata. Lidé se i stydí za to, že o těch lžích přemýšlejí, neboť mají vymyté mozky opakovanými pseodoliberálními klišé.
1. lež: Peníze jsou vše, právo, morálka, životní prostředí jsou dryhotné. Budeme-li mít dost peněz, právo, morálka a ŽP přijdou samy od sebe. Toto je lež, zahájené Václavem Klausem. To, že je tento člověk nyní v čele státu, má o společnosti jednoznačnou vypovídací schopnost.
2. lež: Cokoli před listopadem bylo zlé. Naopak, platí, že mnoho z věcí bylo dobrých, prospěšných, státotvorných. Nikdo nepřizná, že je nutno přemýšlet, jak tato dobrá a užitečná řešení sladit s demokratickým a tržním systémem. S vaničkou se vylilo i dítě.
3. lež: KSČM nemá nárok účastnit se politického života. Tato lež říká, že 14% voličů v našem státě jsou druhořadí, méněcenní občané.

PS: nejsem členem KSČM, nikdy jsem ani nebyl. Jsem dosti úspěšný podnikatel a jako takový vím, jak je důležité mít čistý stůl. Kdo lže, čistý stůl prostě nemá. A my si, přátelé, lžeme. Nebo si lhát necháváme.
13. 04. 2011 | 23:49

ztohoven napsal(a):

hoven sak si ho volyl takse smej taky
13. 04. 2011 | 23:50

pich napsal(a):

Jak bylo oznámeno, tak průzkumníci zjistili nárust preferencí u veverek. Jenže kterých. Těch veřejných, nebo tajných.

A pan milovaný prezident, naš vzor a příklad ctnosti a vědění, ten také povyskočil. Mohli by mi už průzkumníci sdělit, za kým s tím výzkumem chodí.
Vypadá to na ústav šlechtičen. Ten je kousek od hradu.
13. 04. 2011 | 23:51

psichopad napsal(a):

Aleši ty stary komuniysto
13. 04. 2011 | 23:52

Tenco napsal(a):

Ještě jednou bych zdejší psychopatické osazenstvo upozornil, že Bárta o sňatku vysoké politiky s byznysem mluvil.
Pouze mluvil.

Problém mají ti, kteří o tom nejen mluví, ale v tomdle incestu už leta žijí.
Ti mají problém.

To primitivní nalézání viníka odezdikezdi....no, nechci vám brát iluze, ale zjistěte , které to jsou strany, co dluží stamiliony.
A jejichž věřitelé čekají, že to někdo splatí.

Z čeho asi, že ?
Proto to volání po dohodě a "pokračování v práci".

Podle ovoce....podle ovoce....
13. 04. 2011 | 23:53

hoven napsal(a):

ztohoven,
já směju, mirek je dobrej.
13. 04. 2011 | 23:54

ztohoven napsal(a):

hoven, dobrej leda na gulas
13. 04. 2011 | 23:57

mb napsal(a):

to Lex ... ja zaslal Veselovskému dekovny email za způsob vedení debaty s paní K. ...

chvili se mi zdalo ze mu vykličkuje, ale nezdařilo se jí to

zaplat panbu ... bylo to loženě brutální ...

/ ale zas nabrifovana ( naučena co chce říkat / prodat ) zas prisla hezky ... a sladěno to bylo i kalousem a nemcovou ...

občany čr nezajímá ... pro česko je nejdůležitější že ... české občany zajímá/ nezajímá .... česká republika potřebuje ...

njn ... jsme voli, tak nam vladnou lumpi ...
13. 04. 2011 | 23:58

ztohoven napsal(a):

hoven, udela koalu s parobkem jak potom dicky touzyl, to chces? topravdu chces????????????
13. 04. 2011 | 23:59

mb napsal(a):

to sš ... já s tím nechci dělat nic ... jsem rád že už mě Klaus nevytáčí tolik co před 10ti nebo 5ti lety ...

co mě mrzí, že se Klause zastává třeba administrátor, censor, pan Libor Stejskal ...

myslim že Klaus je neslušný člověk / ale to je jenom muj názor /

a myslím že slušní lidé by si měli nad neslušnými lidmi tak maximálně uplivnout / ale to je zase jenom muj nazor /

i ten nazor že Klaus je jen smesna figurka / postava k zasmání/obveselení - volně cit. stejskal /

neodpovídá Klausově roli ... respektive jako směšná figurka by z toho Klaus vyšel lacino ...

ale dopadne to asi tak, že dopadne jako směšná figurka

/ bohužel neponese zřejmě kriminální odpovědnost za veškeré své excesy /
14. 04. 2011 | 00:02

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, pane autore, vyřiďte těm u "vládního kormidla", že jsou v očích normálních dělných smrtelníků v tomto státě "jen šašci počmáraní". Fkt, jsou neobyčejně trapní a výsledek jejich práce nulový. Tužka.
14. 04. 2011 | 00:03

almost glossed™ napsal(a):

Lex, mb: Všimli jste si, jak přecházela do fistule vždy, když se Veselovský zeptal na obsah rozhovoru? ...byla doslova "v úzkých".
14. 04. 2011 | 00:07

mb napsal(a):

to sš ... já s tím nechci dělat nic ... jsem rád že už mě Klaus nevytáčí tolik co před 10ti nebo 5ti lety ...

co mě nemrzí, že se Klause zastává třeba administrátor, censor, pan Libor Stejskal ...

myslim že Klaus je slušný člověk / ale to je jenom muj názor /

a myslím že neslušní lidé by si měli nad slušnými lidmi tak maximálně uplivnout / ale to je zase jenom muj nazor /

i ten nazor že Klaus není jen smesna figurka / postava k zasmání/obveselení - volně cit. stejskal /

neodpovídá Klausově roli ... respektive jako směšná figurka by z toho Klaus vyšel draho...

ale dopadne to asi tak, že nedopadne jako směšná figurka

/ bohužel ponese zřejmě kriminální odpovědnost za veškeré své excesy /
14. 04. 2011 | 00:08

Lex napsal(a):

mb
Přesně, ta režie byla "excelentní" (ve smyslu dalšího a dalšího ohlupování). Možná, že kdyby se madam předsedkyně PS PČR, o některých skoroparašutistech ani nemluvě, koukli na výzkum SCaC, věděli by, co většinu čekých občanů teď už zajímá nejvíce - aby si sebrali svých pět falešných švestek a táhli k Neumětelům (konečně, svůj k svému).
A ten Václav Straka z hradu by je mohl vést, nést jim standartu.

PS
Nicméně, když jsem zmínil toho pana Straku, trapné je tím více, jak se některá media hned staví jakoby na obranu - viz zde - prý i Sarkozy ukradl pero, ačkoliv právě tohle je dokument, jak se tohle dělá nonšalantně, očividně, se svolením hostitele http://www.stream.cz/video/576757-sarkozy-taky-ukradl-pero
14. 04. 2011 | 00:10

antoninovy napsal(a):

Dobrý večer vespolek

Výrok dne - nějaký pán zde moudře zvolal - odvezte mne prosím do blázince, mezi normální blázny. Dobré.

Počasí - vane severozápadní vítr, občas sprchne, nevím, jestli občerstvuje, či bere sílu.

Nové slovo - Shemale, neznal jsem, díky neznámý komentátore zde, dosti se líbí a zařazuju do slovníku.

Předpověď počasí - již se neodvažuji, ale ti co mne zde nějaký čas zde znají, si snad pamatují, že na jaře loňského jsem si dovolil prognosu, že zde vypukne cosi jako coup de etat, tedy puč, stalo se, i když jsem to tehdy viděl ještě ke konci roku, ale to se asi ještě jen chystalo.

Všem dobrou noc a lepší rána.

an
14. 04. 2011 | 00:11

S.Š. napsal(a):

mb : Já vím, že nic. To byla otázka spíše řečnická. Napíši Vám.
14. 04. 2011 | 00:11

antoninovy napsal(a):

Dobrý večer vespolek

Výrok dne - nějaký pán zde moudře zvolal - odvezte mne prosím do blázince, mezi normální blázny. Dobré.

Počasí - vane severozápadní vítr, občas sprchne, nevím, jestli občerstvuje, či bere sílu.

Nové slovo - Shemale, neznal jsem, díky neznámý komentátore zde, dosti se líbí a zařazuju do slovníku.

Předpověď počasí - již se neodvažuji, ale ti co mne zde nějaký čas zde znají, si snad pamatují, že na jaře loňského jsem si dovolil prognosu, že zde vypukne cosi jako coup de etat, tedy puč, stalo se, i když jsem to tehdy viděl ještě ke konci roku, ale to se asi ještě jen chystalo.

Všem dobrou noc a lepší rána.

an
14. 04. 2011 | 00:11

Petr B. napsal(a):

Možná jste zapomněli, že se Klaus dostal po druhé do křesla presidenta velmi podivným způsobem, hlasovali pro něj nejen "přeběhlíci" Melčák, Pohanka a Wolf, ale speciálně pro tuto akci získaný pan Snítilý, do té doby spící agent. My už jsem tak otupělí ze všeho, že zapomínáme, co bylo třeba už před týdnem.
Také mějte na paměti, že celá tato sestava tzn. ODS, TOP, VV...byla a stále je nadšeně propagovaná většinou našich celebrit...herci, režiséři, zpěváci, moderátoři, tenisti, fotbalisté, ale i mladými lidmi nejčastěji studenty.
14. 04. 2011 | 00:12

speci.men napsal(a):

Češi jsou zvláštní národ. Do svého středu si vždy dokáží zvolit ty nejlepší typy lidí. Pak jen sedí a chválí. Přitom po roce 1989 se tu nabízelo nekolik alternativ. Stejně tak po roce 1998 nebo 2001, 2006 či 2010. Ale vždy jsme si zvolili tu nejlepší variantu.

Klause a jeho ekonomický úspěch kupónovky.
Zemana a jeho geniální oposmlouvu
Špidlu a jeho plodné vládnutí s Grossem v zádech
Topolánka s jeho bohatým státním rozpočtem
Nečase s Klausem, Langerem a odborníky v zádech.

Proč jednou nemůžeme zvolit nenormální lidi?
14. 04. 2011 | 00:14

mb napsal(a):

to almost glossed --- byla hodne v uzkych no ... myslim ze to pan veselovsky zvladl se cti ... /red.: co z toho byla/nebyla pravda? ... odp.:všechno nebyla pravda ...koment.: super ... /

ale politici jsou učenliví, naučí se lhát zas ještě o něco účinněji

kde není morálka, tam je lež dovolena ...

a jdu spat v prispevku 0008 jsem nasekal nekolim semantických nesmyslů ....

dobrou noc všem
14. 04. 2011 | 00:16

Lex napsal(a):

almost glossed™
Myslím, že s tou fistulí by se docela hodila do dueta se svým zavrženým donátorem - taky přeskoky do fistule.
Jinak si ale myslím, že by oba (a nejen oni, ale podstatná část těch partiček) zasloužili posadit na "lavici pravdy", aby tam zazpívali tu naši. A hezky do protokolu v trestním řízení.
14. 04. 2011 | 00:17

antoninovy napsal(a):

almos glossed

ta fistule je signifikantní, neviděl jsem onu tv dokumentaci, nemajícece tv set, do fitule přecházejí jedince, kteří jsou v ouzkých.

Dokonce i náš pan nejvyšší, Papá Doc /honoris causa 45 násobný/, pištěl když mu při předminulé volbě na hradec nejvyšší teklo do b ot.

Jde o psychosomatickou záležitost, v oblasti krční páteře se odehrávají věci, kterým buddhistí říkají - karmické, tedy věci osudové.

Jinak - s potěšením čtu Vaše trefné glosy a tak

srdečně zdravím

an

P. S. Jinak, ne že by se nic nedělo, po městě se scházejí skupinky zajímavých lidí a "kujou pikle".
14. 04. 2011 | 00:23

ZAM napsal(a):

Kanalnik:
"Tato koalice by tam minimalne po Drobilove proflaknuti byla jiz odvarena" Opravdu? A jak by se to stalo? Opustili by parlament? anebo defenestrace?
14. 04. 2011 | 00:26

PV napsal(a):

Pane Pehe,

podle jednoho (lehce morbidního) vtipu když zbiju manželku, třeba ani nevím, proč to dělám, ale ona dobře ví, za co dostává. Taková je, žel, metoda vašeho komentování. Vy se vůbec nesnažíte zjistit, kdo ve sporu VV a ODS má pravdu, nýbrž zavrhnete obě strany a to i přesto, že Věcem veřejným přiznáváte boj s korupcí a proti předražování dálnic. Je takový přístup spravedlivý, když do jednoho pytle hodíte stranu promořenou korupcí se stranou, která ještě ani neměla čas se na státních zakázkách obohatit? Buď si neuvědomujete ten rozdíl - pak jste hloupý. Pravděpodobnější však bude, že do zmíněného sporu vidíte, ale úmyslně informujete tak, abyste vyplnil určité politické zadání. Domnívám se, že vašim cílem je vyvolat odpor ke stávající koalici, aby co nejdříve byly nové parlamentní volby, v nichž by mohla vyhrát ČSSD, která vás poctila pozváním na svou ideovou konferenci.

Úlohou novináře je odhalovat pravdu. Jestliže na tento úkol rezignuje, aby mohl manipulovat veřejné mínění, nakonec na takový přístup doplatí. Neodhalovat lež (tolerovat ji a využívat) způsobí úpadek veřejných mravů a ten pak semele všechny. V nepoctivosti (úplatnosti) novinářů je hlavní příčina společenského marasmu, který prožíváme. Novináři se snaží vsugerovat občanům, že mezi politiky není jediný, komu by se dalo věřit. Není to pravda. To už bychom mohli spíše uvěřit, že žádný novinář není důvěryhodný. Ani to by však nebyla pravda. Přčtěte si komentář Jiřího Svobody : Krize! Jak to rozhodnou loutkáři? na tomto blogu. Všimněte si, že Svoboda rozlišuje události v kontextu a podle jejich závažnosti!

Sledoval jsem dnes komentáře na ČT 24. Byl jsem zhnusen jejich jednostranností. Proč se každý komentátor omezuje jen na kritiku politiků? Proč nepoukáže metody novinářů připomínající často metody soudce Lynče? To, co novináři nejvíce kritizují u novinářů, sami provozují. Nakradené peníze totiž politici nasypou novinářům, aby o nich informovali příznivě.
14. 04. 2011 | 00:26

antoninovy napsal(a):

A hrome, nedržel jsem se regulí Pepy Řepy a se slastí, jak dobře ten text nasekal, jsem neopravil gramatické chyby a překlepy, omlouvám se.

an
14. 04. 2011 | 00:27

ZAM napsal(a):

S.Š.:
" 55 procent dotázaných agenturou SC&C se domnívá, že se prezident při řešení vládní krize chová rozumně a zodpovědně" Není divu, role usmiřujícího zodpovědného arbitra je jeho parketa. Politici mu však svým chováním tuto roli přímo vnucují.
14. 04. 2011 | 00:31

MirekS napsal(a):

Pane Pehe, tak, a co řeknete zítra, až Vám řeknou: Dohodli jsme se! Dalo nám to ohromnou práci, ohromné úsilí, byli jsme v Kramářce až do rána! Dohodli jsme se, že Vám ty reformy připravíme! I když víme, jak Vás to bude bolet.

Co uděláte? Co uděláte? Složíte se na "Zlatou Trojkolkovou Kapličku"!

MirekS
14. 04. 2011 | 00:37

Al Jouda napsal(a):

To ZAM :
Jediné rozumné, co by zítra od Klause mohli slyšet je : Děte už do p...le! Pochybuji však, že ho to napadne:)))
14. 04. 2011 | 00:41

s... napsal(a):

autor:

Díky, myslím si totéž. Zaskočilo mě, že patron zlodějů má nějaké zásady. Myslel jsem, že se v poslední době objevilo několik manažerských pochybení a on mu z ničeho nic přeteče pohár!
14. 04. 2011 | 00:42

vlk napsal(a):

Jakžto doyen zdejších diskusíbych se měl taky jyjádřit, většina jistě očekáva mou analýzu, tedy kromě několika vyšinutých jedinců jako rumcajsnebo hoven. Ale ti mi neashají ani po kotníky, takže je netřeab počítat. Ta nahrávka s Kočí je tedy věc!! Teď to teprv nebude mít ODS těžké..
Pokdu prokáží, že je topadělek a podle mne je, tak má ODS a Nečas vyhráno.

A Opravdu nejhorší řešení už jsou jen nové volby. A neumím si představit, že Kalousek teď pro ně bud e daleko více než kdykoli před tím.
Pokud totiž ODs vyvrátí nahrávku Kočí , Kalousek to ve volbách tvrdě projede. A to určitě není jeho strategický cíl. Podle mne nadřazený i neudržení vládní moci.
Uvidíme.
Nicméně pro odpůrce ABL. Nahrávka Kočí jednoznačně očiš´tuje ABL a její parlamentní divizi.

Úplně chápu, jak je možné, že ta neuvěřitelná směska opravdu odpudivých exemplářů ,c o si říká vláda, ještě nerezignovala. umím si podobné svinstvo předstait kdekoli v civilizované Evropě.

Čr určitě není výjimkou. e
14. 04. 2011 | 00:47

DavidS napsal(a):

Vlku,
doporučuji
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/co-zaznelo_199054.html
To je aktualizovaná verze z 23.hodiny. Tam je vše. A jelikož mám své vlastní zdroje, tak vím, že to není žádné tahání si trika. Volby nezmění vůbec nic. Vyhraje ČSSD a už teď má hlavu v pejru, jak neškrtat a zároveň nezbortit korupční systém.
14. 04. 2011 | 01:08

hoven napsal(a):

ztohoven,
koalice čssd- TOP09 bych překousal. já odmítám jakoukoliv vládu, kde jsou věci veřejný. jakoukoliv. já vubec nechapu, co je to za lidi. to je nějakej cirkus, nebo to vyskákalo z popelnic? já vubec nemužu uvěřit, že je něco takovýho možný. to je zájezd z blázince. john je král komiků, když sem neska poslouchal kočí, tak ta je zralá na psycho vyšetření. to byla předsedkyně klubu. bárta si dal hodně záležet na tom, aby v te jeho sektě měl mozek jenom on.
14. 04. 2011 | 01:11

ZAM napsal(a):

vlk:
"Pokdu prokáží, že je topadělek a podle mne je," Nesmysl.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/
14. 04. 2011 | 01:19

almost glossed™ napsal(a):

The best of K.Kočí:

"Kočí: Šmerda je jejich kandidát na ministra. ...Kmenta po tom jde. Kmenta to všecko ví.

Vích: A Kmentu platí ODS?

Kočí: ...Škárka jim to dal. To sledování. A kdyby... ...v těch největších sračkách nebude. Protože on je ten zdroj. A to stejný oni nabízejí tomu, kdo to pojmenuje. Ta Mladá fronta je jediná, která to hraje s náma.

---

Vích: Tam je hromada kmotrů těch Odéesáckých.

Kočí: ...Já to samozřejmě hraju s těma ODS kmotrama, ale s těma, který to chtějí změnit.

Vích: A ti jsou někde u vesla?

Kočí: Proč myslíte, že ta Plzeň, že ten Jurečko, že jsem šla na státní zastupitelství. Ty v tom klečí, Petr, pražský zastupitelství na tom leží, stejně jako Plzeň celá, nakonec i Renata Vesecká, celá tahle parta na tom klečí. Ty půjdou sedět. Mě je jedno, jestli Bárta ovládá celou polici, protože my držíme celou justici. Proto ten Pospíšil. Všechno je promyšlený, já to hraju teďka tak, že teď se musí získat lidi. ...Kmenta ty informace má, včera mi to řekl."

"V tý společnosti se to posouvá, takže on si toho moc nedovolí, navíc podle všeho se chystá za mne postavit Havel. ...Už pro tu náladu v té společnosti. ...Já chci a na tom si budujeme ten image, chci bejt ten čistej. ...Kdybys to viděl, ten ..... pořad na ČT, byla jsem klidná. Ti naši pičusové, jak jsou tam jednotní, oni potřebujou čas. Mít čas, aby si to přečetli v těch novinách. A hlavně - já bych potřebovala, aby začali tlačit spíš ty místní lidi. ...Hele, já, jak jsem úplně teď v klidu, tak nemám problém chodit všude, všem všechno povyprávět, furt dokola a ty lidi mi věřej."

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/co-zaznelo_199054.html
14. 04. 2011 | 01:27

ali napsal(a):

Pehe
Vaše blogy nejsou řešením, jen přikydávání hnoje. Navíc si myslím, že Klaus vám chtěl udělat radost a pregnantně světově demonstroval situaci v Čechách i na Moravě, což je voda na pehemlýn..ať udělá cokoliv, vždy tady bude Pehe s holí. Už jste trapnej jako politici..
14. 04. 2011 | 01:35

DavidS napsal(a):

Almost glossed
Zapoměl jste na možná nejdůležitější - drobná zmínka o Romanovi.
Škoda, že není rozvedeno, protože ČEZ je největším zdrojem korupčních peněz do stranických pokladen a určuje některé ministry.
14. 04. 2011 | 01:37

joseff napsal(a):

Vše nahrávat! Protože se nechtějí chovat tak, aby jim nahrávání nevadilo!
14. 04. 2011 | 01:40

VL napsal(a):

Kristýna Kočí - nahrávka rozhovoru z kavárny Segafredo

http://soundcloud.com/ct24/koci-nahravka-rozhovoru
14. 04. 2011 | 01:43

almost glossed™ napsal(a):

Kanalnik, Lex, mb, an: :-) Jak se nám postupně ti pištící scházejí:Klaus, Bárta, Kočí...

antoninovy: Ano, ano, tohle byl jasný případ :-) Viz
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/

Jinak díky, potěšilo...
14. 04. 2011 | 01:43

Otázkář napsal(a):

Právě jsem dočetl přepis té nahrávky s Kočí na Týden.cz a nestačím se divit. Šok je slabé slovo. Neumím si představit, že by si tohle všechno dokázala vymyslet a takhle z hlavy odříkat. Kromě toho tam přesně popisuje současnou situaci. "Prezident jedinej může být nebezpečnej" - nechce přijmout demisi a návrhy na odvolání ministrů. Další "proto jsem šla na státní zastupitelství". Nemůžu si pomoct, ale všechno to do sebe krásně zapadá. Ale víte co je na celé věci nejlepší? Té holčině je 26 let! Nezbývá než si povzdechnout... ta dnešní mládež.
14. 04. 2011 | 01:50

ali napsal(a):

všechno se točí okolo Kočí (krom Pehe)..čím to, že tahle dívčina zahejbala politickou scénou? Že by byla tak hloupá? Zmanipulovaná? Herečka? Nebo to má do detailu vymakaný a ještě nám ukáže? Boj o koryta se stupňuje. Myslím, že těch hlav bude padat víc, než se nám zdá..
14. 04. 2011 | 01:52

DavidS napsal(a):

Nevíte někdo, co na té nahrávce říkají o Palasovi ?
14. 04. 2011 | 02:05

DavidS napsal(a):

Na té nahrávce je toho zajímavého rozhodně více, než co je v přepisu. Například se Kočí přiznává, že si řekla o těch 6 mega.
14. 04. 2011 | 02:14

René, já a Rudolf napsal(a):

Není to právě prezident, který, pamětliv hesla: Zvýšit chaos a zvítězit, by z rozvratu profitoval?
14. 04. 2011 | 02:15

almost glossed™ napsal(a):

DavidS: Na té n.ahrávce je toho zajímavého rozhodně více, než co je v přepisu-

To tedy ano. Hledím... Tedy, slyším :-)

Neuvěřitelná slepice. 12. cenová skupina.

A nejčastější slovo "strach". Ale ani ne tak strach z Bárty (I když "na každýho z nás něco měl"), ale hlavně strach ostatních o pozice: "Co s nimi bude")
14. 04. 2011 | 02:19

almost glossed™ napsal(a):

René, já a Rudolf: Přesně tak. Ten má největší zisk.
14. 04. 2011 | 02:21

almost glossed™ napsal(a):

Děkuji českým voličům "pravice" a zastáncům "reforem" za zodpovědnou a šťastnou volbu.

Bez vás bychom tady měli chaos, země by směřovala k Řecku a dluh by narůstal stejně závratným tempem jako v r. 2005.

Zároveň gratuluji.
14. 04. 2011 | 02:28

DavidS napsal(a):

Taky nerozumím, co tam říká o Pečinkovi z Reflexu.
Almost glossed
Díky za to, že je to slepice, aspoň všechno vyslepičila.
Říká, že strach nemá. No nevím.
Ale stejně se najde dost voličů ODS až za hrob a dalších, kteří uvěří, že jsou to výmysly.
Pro mě se vyřešila hádanka jménem Pospíšil. Pořád mi nešlo do hlavy místopředseda ODS a čistej?
Škoda, že ušetřila socany, protože ti do party patří taky.
14. 04. 2011 | 02:30

DavidS napsal(a):

Pan Stejskal promine - říkala, že s Drobilem ani Tluchořem nepíchá, je to tak?
14. 04. 2011 | 02:36

DavidS napsal(a):

Prorocký závěr? Se smíchem - možná že mě přejede auto, ale nemusí to bejt zrovna na červenou.
14. 04. 2011 | 02:41

Maximus napsal(a):

Tak jsem si pozorně poslechl rozhovor redaktora ČT24 Veselovského se slečnou Kočí a musím se smát a zároveň konstatovat, že ODS šíbři tj. ideolog Drobil a Tluchoř se chytli za vlastní ocas. Ano, ODS už dávno připravovala útok na VV, které jsou samozřejmě akciovou společností s akciemi na doručitele pana Bárty. O tom není pochyb. Docela mě pobavilo, jak 26-ti letá blondýna se snaží kalit vodu a prý schválně "kalila vodu"(a moc jí to nešlo) v režii ODS. Ona totiž vlastně svými výroky zavařila ODS a to nepochybně. Kdo vsadil na mladou ambiciózní blondýnu
navíc jejíž otec s lidmi z ODS čile obchoduje, musel být trochu naivní, spíš hlupák, řekněme si to na rovinu vy kluci severomoravští, jak by to řekl fešák Hubert "komisař Mousek to teda přeťápnul". Tyhle zpravodajské hry-nehry si hrajte někde u polských hranic, ale hlavně, už jděte do pr.... (do Prahy nemyslím)!
14. 04. 2011 | 02:57

Max napsal(a):

Omluva za překlepy...
14. 04. 2011 | 02:58

kočka šklíba napsal(a):

Ted to poslouchám a pro Kočí bych měl zhodnocení... no tak opravdu slepice, trapná ale přesvědčená o tom, že jí na její výmluvy někdo skočí. A on bohužel ano, podobní lidé, jako zde Rumcajs, hoven, liberál, neo, Sup, jarpor , vládě věří , nakonec ten průzkum je vypovídající :(. No Gaussova křivka funguje.
Veselovský opravdu dobrý, že by to už konečně docházelo i těm mospslíkům?

Ale zase nejlepší Němcová, ona si nezjišťuje co jak, jací ministři a jací náměstci kde jsou, ona chudinka to neví, divné, že my to víme, no je vidět že dělat předsedkyni PS nejen může podvodnice ale i blbka. Kopíruji samozřejmě, ptz to je podle mého nejmírnější zhodnocení téhle ženy ale podle zdejšího editora a "novináře" to určitě bude urážka majestátu.

A Kalousek, taky dobré, TOP09 nejčistší strana, vtip celého dubna, spíš roku, on nejhorší g...r zdejší politiky má tu drzost tohle pronést, no proč ne, když zdejší novináři jsou ubožáci a nebo přímo závislí na trvání tohohle panoptika (se světlými výjimkami jak je p. Lorenzová, Bezděková a asi pár ne tak známých jmen).
14. 04. 2011 | 03:09

DavidS napsal(a):

12.4.2011
Ministr Pospíšil musí vysvětlit obsah schůzky Pavla Zemana a Romana Jurečka

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman prohlásil ve včerejším pořadu Před půlnocí (11.4.2011), že se jeho schůzky s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem v minulosti účastnil i člen Výkonné rady ODS Roman Jurečko, který je veřejně pokládán za jednoho z tzv. kmotrů ODS v Plzeňském kraji. Toto tvrzení Pavla Zemana považuji za velmi znepokojující, neboť okolnosti setkání nápadně připomíná praktiky z dob nechvalně proslulé tzv. Justiční mafie.

Ačkoliv k této schůzce mělo dojít ještě před započetím "námluv" Pavla Zemana do pozice nejvyššího státního zástupce, lze si tuto schůzku vykládat i tak, že ministr Pospíšil chtěl Pavla Zemana představit svému regionálnímu kmotrovi. Jen stěží se mi totiž chce věřit, že na této schůzce byl Roman Jurečko, v minulosti pravomocně odsouzený, náhodou, jak tvrdí Pavel Zeman. Bylo by velmi nešťastné, kdyby se Nejvyšší státní zástupce opět dostal do mocenského soukolí ODS.

Považuji proto za nutné, aby ministr Pospíšil v krátké době veřejnosti vysvětlil, co bylo důvodem a obsahem této schůzky.

Jiří Dienstbier, stínový ministr spravedlnosti za ČSSD
14. 04. 2011 | 03:53

Ládik!!! napsal(a):

Rozvrat české politiky nastal v roce 1945, kdy za Pražského povstání komunisti (v čele se Smrkovským) nedovolili Američanům (80km od Prahy) vjet do města a nechali Prahu krvácet do 9.5. jen proto, aby mohli být vděčni Stalinovi.
Od té doby je česká politika v neustálém rozvratu, v každé vládě (až dodnes) jsou komunisti (třeba převlečení).
14. 04. 2011 | 06:23

DavidS napsal(a):

Je to od Dimuna a pár dní staré, ale dává to smysl. Byť samozřejmě Dimun jako exponent justičního mafiána Němce a Pospíšil...

http://vasevec.cz/vip-blog/petr-dimun-kauza-skarka-nezatouzil-pospisil-po-necasove-premierskem-kresle/
14. 04. 2011 | 06:29

Mud.. napsal(a):

PV
ty sem nepatříš. Tvé místo je na webu Česká posice.
Nicko "vlk"
vy a doyen? Vy jste pakodoyen. Z tělesné "obludy" nemůže nikdy nic duševně dobrého přijít! Od doby "za plentou" jste pro mě akcentovaná osobnost. Zobrazovací metody by nezjistili organické postižení, jen mozek vám již nefunguje tak jak má. Vyzkoušejte nová toaletní prkénka? Spodní hemisféry začínají atakovat horní hemisféry!
14. 04. 2011 | 06:52

Drzá zrzka napsal(a):

Šalvěj je proti plicním chorobám, černý bez čistí krev, třezalka je na játra, mařinka proti nemocem srdce, rozrazil proti žaludečním bolestem, přeslička při zánětech ledvin, ale obávám se, panáčku, že nám matka příroda nedala nic proti hlouposti.
14. 04. 2011 | 06:57

Slim napsal(a):

To: Jiří Pehe

Ačkoliv autor kritizuje Klause už dlouho, a po právu, zřejmě nevědomky přejal jeden z jeho svérázných vynálezů.

"Balíček" opatření je klausovská zdrobnělin(k)a, kterou chtěl na jaře 97 umenšit rozsah své porážky. Musel tehdy naordinovat ekonomice pořádný BALÍK úspor.

Zná snad p. Pehe v angličtině ekvivalent pro zdrobnění obvyklého "package" ?

Pryč s těmito idiotskými kudrlinkami! Newspeak.
14. 04. 2011 | 07:04

freedomfighter napsal(a):

Pro Ladika
Neobsazení Prahy západními spojenci se stalo jedním z velkých strategických pochybení. Ten, kdo by Prahu obsadil, měl by větší vliv na poválečný osud Československa. Při myšlenkách na obsazení či neobsazení Prahy se ukázal rozdíl mezi Brity a Američany. Zatímco Američané se na celou věc dívali pouze z vojenského hlediska - protože situaci v Evropě nemohli rozumět - na rozdíl od nich někteří Britové (samozřejmě zejména Churchill) viděli i hledisko politické. Tyto rozpory se ukázaly již při rozhodování, kde proběhne vylodění spojenců. Z čistě vojenského hlediska bylo jistě nejlepší provést vylodění ve Francii. Přesto Churchill již v této době viděl i politické důsledky, a proto navrhoval zaútočit na "měkký podbřišek Evropy" - Balkán.

Toto rozdílné vidění se pak plně ukázalo v otázce osvobození Prahy. Vrchní velitel spojeneckých vojsk v Evropě americký generál Eisenhower měl samozřejmě instrukce nedostat se do konfliktu s Rusy, neboť Američané spoléhali na budoucí podporu SSSR v boji s Japonskem. Kdyby byli věděli, že válka s Japonskem skončí jen pár měsíců po porážce Německa, možná by jednali jinak...

Na Eisenhowerovu obhajobu uveďme alespoň to, že se mu oproti původním plánům podařilo prosadit u Rusů posunutí linie na osu Karlovy Vary - Plzeň - České Budějovice. (I to však mělo víceméně vojensko-strategické důvody.) Na nátlak Britů poslal dokonce 4. května 1945 poselství Antonovovi: "Američané se připravují k útoku do Československa po všeobecnou linii... Později, bude-li to vyžadovat situace, budou postupovat až k Vltavě a Labi, přičemž očistí levé břehy těchto řek." Rusové to však okamžitě odmítli. Oficiální argumentem byla obava z toho, aby nedošlo k promíchání jednotek a tak ke zbytečným zmatkům. Hlavní důvod byl však samozřejmě úplně jiný.

Eisenhowerovo naprosté nepochopení situace v Evropě velmi dobře ilustruje jeho "Denní rozkaz ke dni vítězství." Jeho slova "...Neúčastňujme se zbytečných sporů, do nichž se jiní nevyhnutelně zapletou, o to, která země, která zbraň vyhrála válku v Evropě..." hovoří sama za sebe.

Podívejme se nyní na argumenty zastánců osvobození Prahy americkými vojsky. Na britské straně byl největším zastáncem této myšlenky sám Winston Churchill. Ten se začátkem května 1945 snažil o novou schůzku Velké trojky. "Před velkou katastrofou nás nemůže zachránit nic než setkání a výměna názorů, jež se uskuteční co možná nejdříve..."

4. května pak vystoupil na konferenci v San Franciscu. Už tehdy vyslovil své obavy a nebyl daleko od pravdy. Obával se, že by k "území ovládaným Rusy patřily pobaltské oblasti, celé Německo až k demarkační linii okupovaných pásem, celé Československo..." - toto vylíčení hranic sféry sovětského vlivu nápadně připomíná jeho pozdější projev ve Fultonu.

Krátce před konferencí v San Francisku se 30. dubna obrátil dopisem na amerického prezidenta Trumana. "...Je nepochybné, že osvobození Prahy a co největší části západního Československa vašimi silami by mohlo změnit poválečnou situaci v této zemi a mohlo by také ovlivnit situaci v sousedních zemích. Naproti tomu jestliže západní spojenci nesehrají při osvobození Československa významnou roli, bude se tato země ubírat stejnou cestou jako Jugoslávie. Samozřejmě takový krok nesmí Eisenhowerovy hlavní operace proti Německu narušovat, ale přesto se domnívám, že by měl být upozorněn na výše uvedené politické zřetele, jež jsou nesmírně důležité..." O den později mu Truman odpověděl. Ve svém dopise mu sdělil, útok k Vltavě již chystá Rudá armáda a jeho záměrem bude pouze "postupovat a ničit všechny zbývající organizované německé síly". "...Bude-li postup do Československa poté žádoucí a dovolí-li to zdejší podmínky, logicky by naším prvním krokem byl postup na Plzeň a Karlovy Vary. Nepokusím se o žádný krok, který budu z vojenského hlediska považovat za nerozumný."
14. 04. 2011 | 07:12

rejpal napsal(a):

Mud..
Myslím, že ten "vlkův" příspěvek je fake. Včera psal někde úplně pravý opak a jediné, co se mu podobá, jsou ty překlepy.
14. 04. 2011 | 07:13

Admirál napsal(a):

To, co se odehrává na politické scéně, je naprostý rozklad. Bahno vybublalo napovrch, smrad je nesnesitelný.

Vždy jsem se podivoval nad tím, jak mohli lidé u nás přikývnout po válce nástupu diktatury, co je k tomu vedlo. Teď už je mi to jasné. Poměry I.republiky a její konec musely být tristní.

Ale ani ta možnost (diktatura) tu není. Není zde nikdo, kdo by přinášel nová řešení není nikdo důvěryhodný, kdo by mohl vývoj poměrů pozitivně zvrátit.

Vláda má podle mého jedinou možnost. Okamžitá demise. Jinak je třeba je vyprovodit.

Nechápu proč se pan Pehe soustřeďuje, napadá úlohu prezidenta v krizi. Osobně mi připadají jeho kroky odpovídající a myslím si přes všechny výhrady (a není jich málo), že VK je v současné situaci jednen z mála s potenciálém věc řešit.
14. 04. 2011 | 07:15

freedomfighter napsal(a):

Na těchto dopisech je jasně vidět onen rozdíl mezi Churchillem, který upřednostňoval politické hledisko ("politické zřetele") a Američany s jejich pouze vojenským přístupem ("z vojenského hlediska").

Poslední pokus učinil Churchill 7. května, kdy se obrátil dopisem přímo na Eisenhowera. "Doufám, že vás váš plán neodradí od postupu na Prahu, budete-li mít vojáky a nesetkáte-li se předtím s Rusy. Domníval jsem se, že nemáte v úmyslu se vázat, budete-li mít vojáky a bude-li cesta volná..." Veškeré vynaložené úsilí britského předsedy vlády však bohužel přišlo vniveč.

Ovšem i na americké straně byli lidé, kteří si přáli dostat se až do Prahy. Za všechny jmenujme alespoň jednoho. Jím nemůže být nikdo jiný než velící 3. armády generál George Smith Patton. U Pattona však rozhodovaly jiné důvody než u Britů. Tento bezesporu nejslavnější a nejúspěšnější americký generál si během války "nevychutnal" žádné triumfální uvítání jako první osvoboditel. Nemohl se vylodit v Normandii v první vlně. Nesměl vstoupit jako první do Paříže, přestože jeho armáda byla při postupu ze všech nejrychlejší. V září 1944 dostal před jeho plánem postupu do Německa z jihu přednost Montgomeryho nesmyslný plán na obsazení mostů v Arnhemu a Nijmegenu. Neúčastnil se jako první přechodu přes Rýn. Nedostal svolení k útoku na Berlín. I Vídeň mu "vyfoukli" Rusové. A tak mu zbyla už jen ta Praha...

Když se dozvěděl o povstání v Praze, jeho touha ještě zesílila. Ve svých pamětech si k tomu poznamenal: "...Protože rozhlas přinášel zprávy, že českoslovenští občané ovládli Prahu, měl jsem sto chutí vyrazit jim na pomoc a požádal jsem Bradleye o svolení, ale nedostal jsem je. Ve skutečnosti však byly průzkumné jednotky 3. armády již u Prahy... 6. května bylo definitivně stanoveno, že nemáme překračovat konečnou čáru postupu, procházející Plzní, na větší vzdálenost, než bude zapotřebí pro průzkum v zájmu zabezpečení, tj. asi 5 mil. Velmi mne to mrzelo, protože jsem měl za to, a dosud se domnívám, že jsme měli postupovat až k Vltavě, a kdyby se to Rusům nelíbilo, měli jsme je poslat k čertu..."

Po skončení války dostal na tiskové konferenci dotaz, proč neobsadili Prahu. Patton zkrotil vášně a odpověděl nečekaně chladně: "To vám mohu říci docela přesně. Protože nám bylo nařízeno ji neobsazovat."
14. 04. 2011 | 07:16

Admirál napsal(a):

Jdiný soudný v tomle státě je Franta Adamec z vinohradu. Trefně sem vzhledem k probíhající vládní krizi umístil "Udrzitelny rozvoj Moravy a Slezska v EU"
14. 04. 2011 | 07:18

rejpal napsal(a):

ad Kočí,
zatím to neznám celé, jen ty úryvky tady v diskusi. Mám z toho pocit, že holka míchala hrušky s jabkama a plácala, co ji slina na jazyk přinesla. Jestli se před bývalým přítelem vytahovala, nebo to byl záměr, to nevím. Ale neumím si představit, že by někdo přiznal - i kamarádovi - že si řekl o 6 mega, kdyby to byla pravda.
Veselovský ji večer griloval pěkně. Aspoň víme, že naši poslanci vědí, co si přejeme ze všeho nejvíc. Nevím, jak kdo, ale já si přeji, aby tahle garnitura šla do tam, kde slunce nesvítí, a to nejpozději včera. I s Kočí, Bártou, Tluchořem a Kalouskem, abych jmenoval alespoň čestné zástupce zúčatněných stran.
14. 04. 2011 | 07:18

Anička z Kuřimi napsal(a):

Žádný rozvrat se nekoná.
To je pouze pokračování Topolánkovy NULOVÉ tolerance, posvěcené přeběhlictví, produkt legislativní nouze, mystifikace a podobné vymoženosti demogracie alá česko.
Já to tak černě nevidím.
Pouze někteří NEZODPOVĚDNÍ koaliční partneři si kladou podmínky v našem skvělém deformním úsilí.
Pevně věřím, že tatíček je usměrní, abychom mohli pokračovat v našem osvědčeném korupčním prostředí.
Faktem je,že jsme naházeli na sebe "špínu".
Na hradě se všichni OČISTÍME, a směle vykročíme k úkolům, jenž jsou před námi.
Vzhůru k deretizaci na hrad.
14. 04. 2011 | 07:22

rejpal napsal(a):

Admirál
Není, co řešit. Může je zase donutit, aby si padli kolem krku, na týden, čtrnáct dní nebo měsíc, ale k ničemu to není. Jediná dobrá rada, kterou by jim měl dát, je demise. A to neudělá.
Nevím, jestli vůbec ještě někdo věří, že tenhle spolek je schopný vyprodukovat něco smysluplného. Z psychologického hlediska to prostě nejde.
14. 04. 2011 | 07:22

Béda napsal(a):

Kdyby byl pan prezident pozorný, zjistil by, že politická kultura zparchantěla již jeho vlastní mobilizací, Jánosem Bácsem a R. Singhou, Kubicováním, Smlouvou s občanem, která byla vůči voličům jenom fraškou, volebními pogromy na mítincích ČSSD, odhalením nejrůznějších Íček v nejvyšší politice, neexistencí presumpce politické viny...
14. 04. 2011 | 07:27

Běda napsal(a):

Co dělala celou tu dobu BIS?
14. 04. 2011 | 07:42

ld napsal(a):

Autor,

znamenitě popsáno. Ale až na povzdech, že situaci nemusí vyřešit předčasné volby. Pokud by tomu tak bylo, tak položme na ošatku pecen chleba, skočme za Merkelovou a povězme ji, že se rádi staneme regionem Bavorska, potažmo SRN; vláddnout jsme si zkusili a nejde nám to, krademe si sobě navzájem, naši představitelé jsou zločinci či nýmandi. Bude li tato otázka nastolena, bavme se o tom.
14. 04. 2011 | 07:46

Medikolog napsal(a):

Hmm. Blog jako o Taleyranda.

Tak doplňte to hlavní a podstatné pane Pehe. Jste pro předčasné volby v nejbližším možném termínu, nebo pro REINKARNACI triády 118 a pokračování loupeží za bílého dne, kterým drze říkají reformy?
14. 04. 2011 | 07:47

David napsal(a):

Novinky.cz:

John: Před schůzkami Kočí s Tluchořem mě varovaly e-maily

Předseda věcí veřejných Radek John nevěří, že by si bývalá členka strany Kristýna Kočí slova na nahrávce, která víří politické vody, vymyslela. Podle něj má zbytek rozumu, aby taková slova neříkala. V rozhovoru pro Právo také řekl, že strana měla signály, že akce je připravována dlouhodobě.

Dnes 7:26

Co si myslíte o nahrávce s Kristýnou Kočí?

Hlavně mě rozesmálo, že to byla opět cílená mystifikace. Tady už politici cíleně mystifikují všechno. A jestli budou používat takovéto termíny, tak důvěra v politiky úplně skončí.

Nevěřím tomu, že to je cílená lež. Říká tam tak strašné věci, pokud by to byla cílená lež, tak má snad Kristýna Kočí aspoň zbytek rozumu, aby neříkala taková slova. Už to, jaká je to hrůza, ji usvědčuje, že asi nevěděla, že je nahrávána. Záznam by ale měl být zveřejněn celý, to je důležité pro důvěru v politiku této země vědět úplně vše, co se tam řeklo.

Měli jsme řadu signálů, že to je připravováno s panem Tluchořem a že to je připravováno dlouhodobě. Dostal jsem nedávno e-mail, který mě upozornil, že Kočí se velmi často scházela v kanceláři s Tluchořem. Napsal to člověk z parlamentu, který mi sdělil: nefandím vám jako straně, ale v zájmu objektivity vám mohu říci termíny, kdy se tam scházela.

Jsem přesvědčen, že došlo k pokusu kmotrovské části ODS rozbít VV. Mrzí mě na tom, že jsme to říkali na posledním jednání koaličních špiček a pan Tluchoř říkal: ne, to je paranoidní myšlenka, ODS s tím nemá nic společného, nebuďte blázni. Jestli se prokáže, že nám vyjednavač K9 lže do očí, tak se ptám, jak se dá cokoli na K9 vyjednávat s panem Tluchořem?

Pokud se prokáže, že v tom měl prsty, tak je pro vás Tluchoř nedůvěryhodný partner pro jednání? Nebudou VV tlačit na to, aby premiér Nečas obměnil svůj tým?

Až nám bude říkat cokoli příště, tak jak máme vědět, zda to je pravda, nebo jestli případně neřekne, že to byla cílená mystifikace.

Myslíte si, že Tluchoř patří do kmotrovské frakce ODS?

My jsme to podezření měli, to ano. Ale je třeba znát celou nahrávku. Veřejnost má právo v takto důležité věci vědět úplně všechno, co Kristýna Kočí vykládala.

Není to na demisi celé vlády? Koneckonců premiér zaštiťuje celou ODS.

Strašně bude záležet na tom, co udělá ODS, ale musí znát celou nahrávku, aby to řešila. Bůh ví, jaké hrůzy se tam ještě můžeme dozvědět. Teď je na tahu premiér. Pokud je to pravda, tak sám Nečas byl mystifikován a šizen a i proti němu byl stvořen komplot. Je to vnitřní věc ODS a ta to musí vyřešit.

A co předčasné volby? Je to alternativa?

V této chvíli to samozřejmě začíná být alternativa. Ale opakuji: je třeba znát celou pravdu, protože předčasné volby, aniž víme všechno, nemají smysl. Pak neznáme plnou pravdu těch, kteří budou zápolit o volební výsledek.

Měli by Tluchoř a Kočí rezignovat na mandát poslance?

Kočí jsme k tomu již vyzvali, protože to byla zrada voličů a odklonila se od programu VV. Vyzvali jsme ostatně k tomu všechny tři přeběhlíky, ale zbytek je vnitřní věc ODS a to budeme respektovat.

Co vaše poslankyně Jana Suchá? Na klubu zatím nebyla od vyloučení Jaroslava Škárky...

Komunikuje s námi, vysílá vzkazy, že si to chce celé promyslet, protože tam má spoustu nejasností. To respektujeme. Přijede na klub, až nebudou vzbouřené emoce. Touto nahrávkou se emoce opět zvednou, ale rozhodně nám nevyslala signál, že by se dala k přeběhlíkům. Po těch větách, co jsem od Kočí slyšel, si nemyslím, že by se k tomu někdo připojil.

Jan Rovenský, Právo

http://www.novinky.cz/domaci/230732-john-pred-schuzkami-koci-s-tluchorem-me-varovaly-e-maily.html?ref=stalo-se
14. 04. 2011 | 08:03

Michal Macek napsal(a):

pane Pehe psal ste ze to neni spiknuti a ono je tak si kupte lopatu a bezte se nekam zakopat,nazdar!
14. 04. 2011 | 08:03

Maximus napsal(a):

Pro Id.
Je to bohužel pravda a smutná. My Češi si neumíme vládnout, protože jsme zlodějská cháska a prakticky většina těch co byli zvolena byli a jsou zloději, kteří myslí jen na sebe a svoje výhody. Oni nemají tu úroveň, aby jejich činnost v prvé řadě sloužila těm, kteří je zvolili a které reprezentují. Vždyť i ten na nejvyšší presidentské funkci ukradl protokolární pero
typu Laris Lazuri za nějakých 248tis.Kč v Chile a pak tvrdí, že to byla jen obyčejná propiska! Má to zlodějství v krvi, však taky kupónovka znamenala rozkradení státu a posléze následovalo pod jeho nicneděláním rozkradení 22 bank a finančních ústavů. Ale k těm poslancům, vždyť se podívějte jak si poslanci a senátoři za 20 let nebyli schopni omezit svoje nezasloužené a v Evropě nevídané odměny a mohl bych pokračovat, ale chce se mi z nich zvracet.
Přidělená RZ u aut je pro Česko CZ tj. volně přeloženo Česko Zlodějsko a to sedí!
Pěkný den všem!
14. 04. 2011 | 08:04

Martin napsal(a):

V zemi, kde jeden z původců současné situace má stále nadpoloviční podporu veřejnosti a nyní se pasoval do role svorníku vlády je nemožné vygenerovat jinou politickou reprezentaci. Sametově to nevyšlo, ale jak dál?
14. 04. 2011 | 08:04

Terry napsal(a):

Profesorka Dvořáková má strach: Lidé vyjdou do ulic. A bude to zlé (http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/194023.aspx):

Odvážná profesorka politologie, předsedkyně Akreditační komise Vladimíra Dvořáková je současnou politickou situací v naší zemi vyděšena. Poukazuje kriticky na to, že jde o stav již dlouho neúnosný, který může mít dalekosáhlé důsledky.

"Hrozím se toho, až lidé vyjdou do ulic, protože není žádná jiná únosná alternativa toho, co by mělo následovat. Netroufám si odhadnout, co všechno se pak může stát a už teď si jen přeju, aby to, pokud je to vůbec možné, dopadlo dobře," vyjádřila se pro ParlamentníListy.cz.

Zatímco všechna česká média už se naučila skloňovat spojení vládní krize zcela automaticky, politoložka v těchto dvou slovech vidí obrovský varovný vykřičník.

"Víte, to se už nedá vůbec okomentovat z hlediska politologa. Ta současná situace se již zcela vymkla všemu, co politologie umí vydedukovat, spočítat a odhadnout. Spíš byste se museli obrátit na znalce mafiánských praktik - protože pouze o ně v české politice již jde," odpověděla profesorka politilogie z VŠE Vladimíra Dvořáková ParlamentnímListům.cz. Původní otázka přitom zněla, zda sdílí pocit některých analytiků, že v kauze Věcí veřejných, která se původně zdála být nasměrovaná k ministru dopravy Vítu Bártovi, jde o zcela jinou figuru. Totiž o premiéra Petra Nečase.

"Těžko říct, mafiánské praktiky opravdu komentovat neumím. Zřejmé je, že se stále více jedná o to, kdo koho kdy odstřelí - (zatím jen politicky), všichni na všechny sbírají kompromitační materiály, které skladují, aby je ve správnou chvíli vytáhli. Politici se obklopují podivnými experty, místopředseda vlády vystartuje na novináře s nějakou údajnou nahrávkou, kterou vzápětí popře a připadá mu to normální. Na ministerstvech se vyhazují odborníci, aby se nahradili kamarádíčky, kteří problematice většinou vůbec nerozumějí. A přihrají se jim obrovské smluvní platy," rozhořčila se politoložka.

Připustila, že vždy odmítala jakékoli konspirační teorie, ale současná situace ji nutí i s nimi počítat, poněvadž se zdají být také velmi častým nástrojem.

Podle ní jsme v přímém přenosu svědkem rozpadu systému. "Nikdy jsem si nemyslela, že to budu moci takto rychle sledovat na vlastní oči a ve své zemi. Bojím se však toho, jak se bude hledat alternativa," přiznala své obavy z budoucnosti politoložka Dvořáková.

Dodala, že je skutečně otázkou času, než u nás lidé vyjdou do ulic. "Jen bych si přála, aby to nakonec nějak dobře dopadlo. Současné nálady totiž napovídají tomu, že by mohlo dojít i k velmi nepříjmeným konfrontacím, jež by nebyly asi sametové," uzavřela politoložka.
14. 04. 2011 | 08:06

jarpor napsal(a):

Mno... pane Pehe, jste fakt "kabrňák".

"Pan prezident nás informoval, že „odposlechy, tajné nahrávky, cílené lži, vzájemné obviňování se, které je následně popírané, a celá řada dalších věcí zásadním způsobem posunula rozměr dnešní vládní krize.“

Neposunula. Kdyby se na Hradě pozorněji dívali, viděli by, že koaliční politika byla v totálním rozvratu už v prosinci minulého roku, kdy prezident s pomocí „tajné“ dohody na Hradě vládu Petra Nečase zachraňoval."

Nevím jak Vás, mne neinformoval v tom smyslu, který navozuje a děláte z něj hlupáka.
Mne informoval, proč si zve tři předsedy... myslím, že neutrálně uvažující člověk, s minimem toho, čemu se říká zdravý rozum, rozdíl mezi Vaší interpretací prezidentova informování, a mou interpretaci téhož, je schopen rozlišit.
To za prvé, a za druhé :

V neděli ve speciálu OVM jste seděl jak "zařezaný" žáček.. proč jste tam nehovořil o totálním rozvratu... o zachraňování prezidentem... ? A že jste tam možnost měl takový názor obhájit... na fóru tam sedících i diváků TV ! Tam nic... proč zde ta silná slova ? Žeby proto, že zde je pár oponentů anomymních... tedy zde jste "silnej a ráznej" ale na veřejnosti chcete být být "seriózní a uvážlivý" politilog ? Tak to na mne působí... falešný pan Pehe.

"Česká demokracie je u konce s dechem. Možná ji nezachrání ani předčasné volby, ..."

U konce s dechem jsou politologové, komentátoři, politici, možná část obyvatelstva... DEMOKRACIE nikoliv.

Před květnovými volbami se strany ucházely o voliče. Nabízely co nabízely, včetně VV. A volič byl také masírován - nových tvářích je potřeba... změny jen noví jsou schopni... Byl jste jedním z masérů vedle dalších...

A volič zvolil. Zvolil ústavní cestou 200 poslanců.. .
Je-li někdo z nich mafián, lhář, zloděj, prostitutka... to je v demokracii vedlejší, to je jednak věcí strany, koho si dá na kandidátku, ale také, a to především, věc VOLIČŮ, že si takové zvolí !

A těch 200 poslanců se nějak seskupilo... na vládní a opoziční... Vše, včetně současného cirkusu, ve kterém se už nevyzná skoro nikdo, protože nikdo není schopen rozlišit pravdu od lži, ale nejen u politiků, ale i u novinářů a všech, co o tom "zaníceně" píší... Vás nevyjímaje, vše se však děje plně v rámci demokracie.

Že demokracie není rovná cesta, že je to samá klička... že je to "střet" jednech s druhými... střet mladých s těmi dinosury... to, když jste horoval za nové tváře, to jste nevěděl ?

Ten střet nenastal najednou... to je permanentní a normální jev v demokracii... má své klidné vody, má své vzrušené a turbulentní chování... ale pokud je to v rámci ústavních pravidel a principů, pořád je to demokratické...

Politolog neoblbuje tlacháním o "demokracii, která je v konci s dechem", když původní koaliční partneři se nemohou dohodnout... když si je na na kobereček zavolá prezident, když možná volič půjde k předčasným volbám. K volbám v té demokracii, o které tlacháte, že je "v konci s dechem".

Pane politologu, ty možné volby budou za dnes existujících pravidel... budou nedemokratické ?
Nikoliv, budou demokratické... jen budeme volit jiné mafiány, lháře a prostitutky... protože morálka stran, novinářů, politologů ani obyvatelstva se za půl roku nezmění...

Vlk, mnohými zde uznávaný, zde napsal :
"Jakžto doyen zdejších diskusíbych se měl taky jyjádřit, většina jistě očekáva mou analýzu, tedy kromě několika vyšinutých jedinců jako rumcajsnebo hoven. Ale ti mi neashají ani po kotníky, takže je netřeab počítat."

Samochvála smrdí, Vlku, a o Vašem smýšlení o demokracii /všichni, kdo mají jiný pohled jsou vyšinutí, netřeba s nimi počítat/ jste napsal hodně. FUJ.

To je pane Pehe vyjádření, kde je demokracie u konce s dechem, kde je jeden člvěk všechno jiné, než demokrat !

Kočko šklíbo - co Vy víte o mém názoru na vládu ? Jasnovidka ??

Mlčeti zlato... a když člověk přestane mít možnost rozlišovat co je pravda a co je lež... lépe sledovat, analyzovat a mlčet.
Taky na "mou analýzu" nikdo nečeká, nejsem namyšlený sebetředný jedinec... A zatím se v situaci lží a pravd nevyznám...

Jedno však vím jistě, protože se nevyznám co je a není pravda kolem VV, těm hlas v případných volbách opravdu nedám. Nevolím ty, ve kterých se nevyznám.

Hezký a klidný den
14. 04. 2011 | 08:06

Minorita napsal(a):

Pane bože, ještě větší blbka, než jsme doufali...Tak tohle - nevím jak nazvat koncentrovaný mix idiocie, karierismu, demagogie a ideologické posedlosti - stvoření, sedělo ve vedení parlamentu, tato "persona", takto profilovaná, patřila v trojkolce mezi ty, jenž ovlivňují bytí společnosti na léta dopředu... Jímá mne hrůza, co za lůzu se povaluje nejen ve stranických sekretariátech. Tato bučící filoména je odstrašující případ a to jí je 26 !!! Neskutečné, takovou kádrovou perlu snad ani komunisti neměli k dispozici :-) .
Nicméně Němcová jí zdatně sekunduje - o tom žádná.
Již to tu bylo řečeno - poděkujme voličům pravice a jejím zdejším adorantům za neskutečné divadlo v přímém přenosu s děsivou zápletkou, mrazivou pointou, pestrým hereckým obsazením, plným gegů těžkého kalibru.
Kdyby z té situace nebylo nevolno -> pokolikáté jen za poslední 3/4 rok...
14. 04. 2011 | 08:07

elf napsal(a):

Bez diktatury to nepůjde,rozežeňte vládu i senátníky,místo aby sloužili občanům tak kradou.
14. 04. 2011 | 08:09

Maximus napsal(a):

Tato vláda by měla skončit protože (opis exaktně vystihujícího textu z článku na aktuálně.cz):

Penzijní reforma má začít už v lednu 2012, vláda ale dosud nedostala od ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) ani věcný záměr zákona. Jeho kolega Leoš Heger (TOP 09) sice slíbil vládě dodat reformní zdravotnické zákony v paragrafech do konce května, ovšem zatím je neposlal ani do vnitřního připomínkového řízení. Ani jeden z nich nemůže zákony do konce roku stihnout, pokud dodrží závazné legislativní lhůty. Ve vládě ještě nebyl jediný protikorupční zákon, i když si u třech z nich dala vláda březnový termín.

Hlavním nepřítelem reforem momentálně nejsou odbory, ale reformátoři sami.

Motivace k náročným a nákladným reformám klesá i tím, jak se zhoršuje stav veřejných financí. Lidé z obavy před vládními škrty snížili spotřebu a obcházejí daňové zákony. Ministerstvo financí v březnu evidovalo desetiprocentní výpadek daňových příjmů, a pokud se lidé nepolepší, koncem roku dosáhne deficit rekordní částku dvou set miliard.
Neúspěšný boj s korupcí se stal hlavním důvodem, proč bylo přerušeno pět operačních programů na čerpání evropských dotací. Tím jsou ohroženy státní příjmy ve výši přes 300 miliard.

Lékařské bouře přinutily vládu zvýšit platy v nemocnicích, mzdy však nejsou kryty plánovanými příjmy a ředitelé nemocnic varují, že už v listopadu nebude dost peněz na léčení.

Ani není třeba k tomu něco přidávat, naprosto to sedí!
Pěkný den!
14. 04. 2011 | 08:10

Skogen napsal(a):

Krabička, že by něco pro mně?

Další doktorát, mmmhm?

Mhmmm, to je opravdu, ale opravdu pěkné pero.

Ne, propiska...

No kde na to ti Chilani berou, asi žijí nad poměry...

Mhmmm, opravdu, ale opravdu se dobře drží..., mhmmm, a je modrá, ne zelená..., mhmmm.

Když ji strčím pod stůl, vyhlásí nám válku?

Hřeje... tady v těch kopečcích mají zimu, mhmmm, kdepak oteplování...

V kapse by hřála taky.

Tak třeba... sem.

Mhmmm, mydélko z hotýlku, chlebíček od včerejška... tak do druhé kapsy.

A je to. Opravdu, ale opravdu hřeje.

Mhmmmmmmm :)
14. 04. 2011 | 08:10

ld napsal(a):

Maximus,

naprostá pravda, zákonodárcůn jde o lidi až do složení poslaneckého (senátorského) slibu. Pak to jsou sebestředné plky a sobeckost bezskurpulózní. Hezký den, příteli.
14. 04. 2011 | 08:11

Marcus Agrippa napsal(a):

Kleobúlos napsal:"lid je nejpořádnější tam, kde se občané bojí hany ještě více než zákona". Po roce 1968 proběhly personální čistky po kterých nastoupili místo dosavadních elit často bezcharakterní kariéristé, což vedlo k celkovému úpadku většinové společnosti. Po roce 1989 se nic moc závratného nezměnilo, protože tito lidé své kontakty a postoje jen přizpůsobily novým poměrům. Klausovy neexistující špinavé peníze jsou toho zářným příkladem. Tyhle amorální postoje mají jedinou hodnotu - majetek, peníze a moc a společenská hana a zákon - taková banalita - hlavně když to"sype". Ale členové současné vlády svůj mocenský zápas dotáhli skutečně ad absurdum.
14. 04. 2011 | 08:14

Minorita napsal(a):

To Jarpor
Udivující komentáře - v momentě, kdy pravice svým stylem vládnutí de fakto rozvrátila nejen pol. scénu... jeden by čekal alespoň krapet pokory, ovšem omyly u vyvolených nejsou na pořadu dne.
Lidově se tomu říká drzé čelo.
14. 04. 2011 | 08:20

Tupelo napsal(a):

Pane Pehe, opet velmi pekny clanek.

Myslim ze pokud se Klaus nazval garantem minulych vladnich dohod/nedohod (ktera mimochodem zcela jiste prispela k naproste pruzracnosti CEZke politiky), tak jako garant selhal. Vyvodi nejakou zodpovednost z toho, ze netransparentnim zpusobem prodlouzil agonii teto vlady?

Ohledne zdrzovani odvolani Barty a ostatnich, nedela ted vlastne Klaus to same co delal napr. behem podpisu LS, kdy si umele napred vytvoril 4 podminky a pote co byly splneny presto svevolne podpis zdrzoval, tehdy za aplausu zbytku svych vernych? Soucasna kleptomanska afera je jen dalsim pokracovanim ostudy, kterou tento 'reprezentant' CEZka zpusobuje ( http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/230729-chile-klause-poopravilo-neslo-o-obycejnou-propisku-ale-o-umelecky-unikat.html?ref=stalo-se !!) - myslim ze v zahranici uz neni moc lidi co by ho brali vazne. Nicmene jako garant CEZke pravice je idealnim clovekem.

Muj nazor je, ze je skutecne nejvyssi cas aby si CEZka pravice odpocinula od vladnuti, minimalne ne tech 8 let jako minule. Po vykonech minule vlady Topolanka, postavene na politicke korupci poslancu a zapojeni policejnich slozek do predvolebniho boje se ukazuje ze ani drtiva pravicova vetsina 118 hlasu nezarucuje dobry zpusob vladnuti - viz valcovani opozice, silove protlaceni zakonu ve zrychlenem rizeni, legislativni nouze, boje o ovladnuti pravicoveho prostoru misto soustredeni se na vladnuti. Za tohoto stavu si myslim ze i mensinova vlada CSSD, byt by se opirala o podporu komunistu by pro nasi zemi byla prinosem.

Myslim ze v dobe internetu a facebooku by nemel byt az tak velky problem se jako obcane zacit organizovat a vyvolat predcasne volby i dvakrat do roka. V pripade ze strany po volbach zacnou konat proti svym predvolebnim programum, politici zacnou lhat, mystifikovat, prebihat, korumpovat atd, a zaroven se zbytek politiku proti takovym praktikam svych kolegu nepostavi, pak si zaslouzi byt smeteni (pokud by kladli odpor, obcane maji moznosti pasivni rezistence, blokovani uradu, danove neposlusnosti, generalnich stavek,... obavam se ze trocha radikalizace soucasneho, pro politiky blazeneho, stavu bude nutna). V novych volbach by se pomoci krizkovani scena opet promenila, dokud by se na sve mista nedostali lide, kteri by se alespon priblizovali zapadoevropskym politickym standardum, misto aby nas cim dal vic ukotvovali ve standardech soucasneho Balkanu. Tech par let nejistot by nas v souctu vyslo nakonec levneji, nez vecne pred sebou tlacit kulicku trusu, na niz se lety nabalily kybly spoiny a ktera ma zaklad v devadesatych letech.
14. 04. 2011 | 08:22

Borsky napsal(a):

Soucasny stav politiky je legalne organizovany zlocin podle scenare KGB a StB.
14. 04. 2011 | 08:28

David napsal(a):

"... Česká demokracie je u konce s dechem.

Možná ji nezachrání ani předčasné volby, ale rozhodně ji nezachrání nějaká nově uplácaná sestava zcela zdiskreditovaných stran současné vládní koalice,

navíc pod patronací politika,

který se v poslední době celosvětově ze všeho nejvíc proslavil tím, že v přímém přenosu „ukradl“ propisku, kterou by dostal v dárkovém balení, kdyby si o ni řekl. Jenže to by nebyla taková legrace, a co už je v kapse, to se počítá...."

"... Kdyby se na Hradě pozorněji dívali, viděli by, že koaliční politika byla v totálním rozvratu už v prosinci minulého roku, kdy prezident s pomocí „tajné“ dohody na Hradě vládu Petra Nečase zachraňoval...."

----------------

Naprostý souhlas.

Ano, je to - Rozvrat české politiky v přímém přenosu.

Kmotr všech kmotrů nám zase udělal ostudu.

Kozel se stal zahradníkem.

Náš největší mystifikátor už je nemocný.

V prosinci udělal tajnou dohodu s vládní koalicí, která ale nebyla žádnou dohodou, a teď zase kleptomanie.

----------------

Novinky.cz:

Chile Klause poopravilo:

Nešlo o obyčejnou propisku, ale o umělecký unikát

Nešlo o obyčejnou propisku, jak řekl Václav Klaus, ale o luxusní umělecký výrobek z dílny chilských šperkařů, jejž si během oficiální návštěvy Chile strčil český prezident před zraky kamer do kapsy.

Dnes 5:02 14.4.2011

Klaus v úterý novinářům řekl, že šlo o „obyčejnou propisku“, kterou po příletu do Prahy zapomněl v kapse jednoho z obleků. [celá zpráva]

„Protokolární pero bylo uměleckým výrobkem z dílny chilských šperkařů,“ sdělila ale ve středu Právu Paola Elbietová z tiskového oddělení chilského prezidentského paláce La Moneda. Rytinami zdobené pero bylo podle ní vyrobeno z polodrahokamu lapis lazuli, typického výraznou modrou barvou.

Na otázku, co se s takovým perem obvykle po podpisu smlouvy dělá, reagovala Elbietová

mlčením.

Milióny pobavených diváků ve světě

Záběry ČT, na nichž Klaus při tiskové konferenci se svým chilským protějškem Sebastianem Piňerou s potutelným úsměvem ukládá do své kapsy protokolární pero, mezitím baví svět, video zaujalo milióny diváků.

Video ze Stream.cz ke zhlédnutí ZDE

Sarkastické poznámky na adresu české hlavy státu si neodpustila různá zahraniční média, mezi nimi americká televize Fox News, ale ani britský bulvár The Sun. Ten napsal, že „video ukazuje českého prezidenta, jak bezostyšně krade pero.“ Deník široce popisuje Klausovu „propiskovou epizodu“ a uzavírá: „Pak samolibě sedí v křesle, šťastný ze svého úlovku.“

List The Times cituje mluvčího Hradu Radima Ochvata, jenž upozornil, že pero byl dar. „Přesto video přesvědčilo mnoho Čechů o kleptomanii jejich prezidenta,“ podotkl britský deník.

Na webu televize Fox News Latino byl Klausův kousek dlouho hlavní novinkou. „Prezidentský zloděj per?!“ ptal se titulek. „Český prezident našel prvotřídní suvenýr z cesty do Chile – vlastní oficiální pero,“ shrnula pak ironicky stanice.

Francouzský tisk připomněl obdobnou minipříhodu svého prezidenta Nicolase Sarkozyho. Ten si při podpisu smluv v Rumunsku protokolární pero velmi dlouho zálibně prohlížel, pak šel ale za rumunským protějškem Traianem Baseskem a před kamerami se ho prostě zeptal, zda si je může vzít.

„Sarkozy měl aspoň tolik slušnosti, že se zeptal, zda si pero může nechat,“ uzavřel deník Metro.

aa, sw, Právo

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/230729-chile-klause-poopravilo-neslo-o-obycejnou-propisku-ale-o-umelecky-unikat.html?ref=stalo-se
14. 04. 2011 | 08:28

ali napsal(a):

budem chodit k volbám každý rok? Kolik stojí volby? Kolik stojí strany? Co si vzít příklad ze Švýcar?
14. 04. 2011 | 08:28

Ládik!!! napsal(a):

Lada,
do Ameriky mě to netáhne. Mám svůj ranč tady. A jestli jsou komunisti zlatí, to nevím - já bych je nekupoval.
14. 04. 2011 | 08:38

Pavel 2 napsal(a):

...feministky veri jenom pokroku v rozkroku...navrh je na zvoleni jednoclenne vlady pod velenim soudruha /podruha /Klause.. PROTOZE BY KRADLA JEN TUZKY...dost by zbylo treba na duchodce,kteri nikam a nic nepisou....
14. 04. 2011 | 08:43

jarpor napsal(a):

Minorita

Pravice vše rozvrátila... jak myslíte...
Kdyby náhodou dali dohromadu vládu socialisti s VV... myslíte, že bychom se dnešního "cirkusu" nedočkali ? Myslím že dočkali... ale já bych nepsal, že levice rozvrátila...

Hezký den
14. 04. 2011 | 08:45

Tupelo napsal(a):

AG, Lex: nejen Koci, ale par minut pred ni i Nemcova z ODS se snazila ohybat rozhovor svym smerem, kdyz urcovala co divaka zajima a co ne. Za sebe mohu rict ze fraze o potrebe reforem a klise o protikorupcni vlade z ust obou dotcenych dam mam skutecne na haku.
14. 04. 2011 | 08:46

ld napsal(a):

Naprosto souhlasím s Tupelem, že v době internetu lze plebiscity, volby pořádat tímto způsobem. Jednalo by se o jednorázovou investici, ekologicky i ekonomicky šetrnou, nezatěžující občany s docházkami kamsi. Bylo by to rozhodně efektivněji vynaložené úsilí než datové schránky či internetové zdravotní legitky.
14. 04. 2011 | 08:48

Petr.. napsal(a):

Zlatá slova, pane Pehe! Ale jak z toho ven? Proč Vy, pan Bělohradský, Pan Keller nejste v politice? Proč nesedíte např. v Senátu?
14. 04. 2011 | 08:49

SuP napsal(a):

jarpor -
Jen si myslím, že tuhle kravinu vlk nepsal. To mi na něj přece jen JEŠTĚ nesedí.
Jinak souhlas i s reakcí na tu krysu, co ví, co si myslíme.
14. 04. 2011 | 08:52

Petr.. napsal(a):

Ještě bych chtěl podotknout že Vy, pane Pehe, máte velmi bystré komentáře, psané decentní češtinou. Pan Bělohradský naproti tomu píše velmi složitě, ale vidí věci neotřele. Pan Keller má též skvělé postřehy a píše s jemnou ironií .... Vás tři bych chtěl mít ve vrcholné politice ....
14. 04. 2011 | 08:54

Maximus napsal(a):

Myslím, že Nečas má šanci zachránit vládu, pokud ve své ODS zlikviduje křídlo reprezentované Tluchořem (jak příznačné jméno když ho trochu upravíte, napadají mě různé acociace) a vymění ve vládě ministry obrany a školství. Musel by ale nechat
Johna ve funkci, po které ovšem ODS strašně touží. Zřejmě tady rozehrál partičku i v zákulisí zašitý Langer. Zlikvidovat ovšem musí ideologa Drobila, který také jemu určitě škodí kudy chodí. To by ovšem Nečas musel být formát a tvrdý šéf, ale tohle všechno asi není schopen udělat, nemá za sebou potřebné lidi. Ale položme si otázky: A co potom? A chceme vůbec ještě tuhle jakoby pravicovou vládu? Je schopná tahle vláda provést smyslné reformy, které by ozdravily zejména hospodářství a ekonomiku téhle země? Tak na pohádky nevěřím, když už, tak mám raději tu o Budulínkovi nebo o té vráně a lišce, ano ta vystihuje tuhle koalici, vrána sedící na stromě byla blbá a pyšná a otevřela zobák, ve které měla tuším sýr a chtěla zazpívat a sýr jí vypadl a chytrá liška ho sežrala. Tak to na tuhle vládu sedí jako pr..l na hrnec!
Pěkný den všem, určitě bude líp, vezte!
14. 04. 2011 | 08:56

F.Švarc napsal(a):

to almost glossed™
Když prezident "krade" a jeho mluvčí lže ...

Pane, ty uvozovky, které také rád užívám, zde shledávám (již dávno) nepatřičné. Chápu, že jste je patrně užil jako chranu nikoliv zločince, ale proti výmazu cenzorem. Ve světle vámi uváděného odkazu jsou velmi namístě otázky, proč např. paní Němcová tolik vadí "různé špehování" veřejných činitelů.
Vůbec pak už nechápu např. pokus řetězce TESCO, spočívající ve zřízení samoobslužných pokladen. Tam musí být úplní blázni, nebo kamery na způsob VOXPOPULI.
14. 04. 2011 | 08:58

David napsal(a):

ještě k 08:28

Motýlí efekt

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Motýlí efekt, nebo také efekt motýlího křídla, vyjadřuje citlivou závislost vývoje systému na počátečních podmínkách, jejichž malé změny mohou mít za následek velké variace v delším průběhu. Mezi umělé systémy, které tento efekt vykazují, patří například Lorenzův atraktor.

Název se vztahuje k myšlence,

že i něco tak malého,

jako třepetání motýlích křídel,

může v konečném důsledku vyvolat tajfun třeba i někde na druhé polovině světa.

----------------

A přesně to se nám stalo!

Na druhé polovině světa v Chile nastal efekt motýlího křídla.

Rozvrat české politiky nastal už tam v přímém přenosu.

Náš největší mystifikátor nás „mystifikoval“, že šlo jen o

obyčejnou propisku.

Přitom nešlo o obyčejnou propisku, jak řekl Václav Klaus, ale o luxusní umělecký výrobek z dílny chilských šperkařů, jejž si během oficiální návštěvy Chile strčil český prezident před zraky kamer do kapsy.

A právě takový nám bude o morálce kázat?
14. 04. 2011 | 08:58

Terry napsal(a):

V nedělních (10. 4. 2011) Otázkách Václava Moravce, věnovaných vládní krizi vyvolané kauzou Věcí věřejných, bylo komentátory několikrát zmíněno OHROŽENÍ DEMOKRACIE v ČR.

Myslím, že s tímto konstatováním přišli poněkud pozdě (pokud se to dá vůbec takto formulovat!), neboť

DEMOKRACIE u nás po roce 1989 NEBYLA VYBUDOVÁNA VŮBEC !! Takže ani nemůže být ohrožena!

Po prvních nesmělých pokusných polistopadových krocích se systém zvrhl ekonomicky, ovšem s politickou příčinou, do stavu bezuzdného a hlavně - díky absenci kvalitních demokratických zákonů a jejich uplatňování - BEZTRESTNÉHO rozkrádání státu (ČR především působením tehdejšího ministra financí a nynější prezidenta Václava Klause "obohatila" světovou slovní zásobu o výraz "TUNELOVÁNÍ"; předtím se to podařilo spisovateli Karlu Čapkovi v roce 1920 s jeho výrazem "robot", ovšem ten nás tehdy nic nestál, na rozdíl od tunelování - odhad škod 700 miliard až bilión korun!!), systém, kde si "demokratičtí" politici sami stanovují pravidla svého fungování a odměňování a přijímání zákonů jim k tomu sloužícím, s prvotním "politickým" cílem svého hmotného zajištění, nejsnadněji, nejrychleji a nejbezpečněji dosažitelného právě v politice (platí bez rozdílu barvy ptáka, šály, kravaty či stranické knížky).

Kde jinde než v politice by mladý mašinfíra k titulu a k miliónům přišel?!!

Protože se to léty "osvědčilo", tak politika postupně přilákala do svých řad tento "typ demokratického politika", s takovými "politickými" ambicemi. A pokud v jedné straně svých cílů nedosáhne, klidně přestoupí do jiné, s naprosto odlišným publikovaným (voličům předhozeným) "oficiálním" politickým programem; o nějaký program přece politikům nejde!! Oni mají svůj "program", svoje cíle! Příklady netřeba uvádět.

Dalším "typem" "demokratického" politika je jedinec s (patologickou?) potřebou zvýraznění svého ega, s (patologickou?) touhou po moci, aniž by ho k tomu opravňovaly jeho morálně-volní vlastnosti a odborné schopnosti.

Typickými příklady jsou politické "titulové rychlokvašky" (bez politického postavení by se ty tituly tak snadno a rychle nezískávaly! A že jich máme!! ), strana Věci veřejné, kterou (sám sobě si) financoval milionář Vít Bárta a kde si místa na volební kandidátce kupovali členové "dary straně" (a byl takový zájem "nezištně pracovat ve prospěch státu", že si někteří jedinci dokonce museli vypůjčit milióny korun, aby jejich "kvalita" měla silnější hodnotu - viz poslanec VV, jejich ekonomický "expert", absolvent gymnázia Michal Babák, aspirující nyní dokonce na předsedu VV).
14. 04. 2011 | 09:00

Boula napsal(a):

Po zhlédnutí klipu s perem jsem pocítil stejnou úzkost, zhnusení a stud, jako když jsem po roce 89 poprvé přejel hranice u Rozvadova a v prvním obchodě narazil na ceduli: Češi nekraďte!
Je jen maličký rozdílek mezi Klausem a Sarkozym s pery. Jen asi tak 180°. Ach jo, jsme to ale stádo dobytka...
Ostatně chlív, v kterém žijeme, je pro dobytek přiměřený. Necháme se pást od Katky Kočí. Copak nám asi ta transka zase fistulkou předloží k věření?
14. 04. 2011 | 09:00

Pavel 2 napsal(a):

...rozvrat vlady byl od voleb neodvratny ...jak muzou ministri a vlada bojovat proti korupci///pod vedenim prezidenta zlodeje..../// ze ho v tom Chile nezavreli do vezeni///...to znamenalo pro vladu jaksi bojovat sami proti sobe....
14. 04. 2011 | 09:00

Terrz napsal(a):

V nedělních (10. 4. 2011) Otázkách Václava Moravce - pokr.

Český stát se stal bordelem, zajišťující politickým "děvkám" výsadní postavení a umožňující jejich bohatnutí, politika se stala jejich kolbištěm a z chudinky demokracie se stala Popelka, pouhá laciná vějička k ohlupování plebsu, který se na měsíc před volbami změní na "vážené voliče", ale ihned po volbách jen zdrojem financí k pokračujícímu tunelování.

Politici, kteří byli celou dobu u toho ("u lizu")

Miroslav Kalousek - ve vrcholné politice od roku 1990
Petr Nečas - ve vrcholné politice od roku 1992
Zdeněk Škromach- ve vrcholné politice od roku 1996
a mnozí další a další (http://www.nasipolitici.cz/cs)

kteří NESOU (spolu)ODPOVĚDNOST (!!) za současný stav vytunelovaného a obrovsky zadluženého státu, morálně zdevastovaného, se skvěle fungujícím korupčním systémem (mj. škody způsobené korupčním prostředím se odhadují na cca 100 miliard ročně!!) atd atd

se nás snaží "přesvědčit", že právě oni jsou "ti správní", kteří "prohlédli" a konečně povedou tuto zemi správně; ale hlavně (!!) po nás žádají (či lépe nám diktují
) oběti, utahování opasků (aniž by se totéž týkalo jich!).

Toto jejich "přesvědčování" a požadavky nemají ODBORNÉ, KVALIFIKAČNÍ , ale hlavně MORÁLNÍ (!!) opodstatnění, jsou naprosto zrůdné, ostudné a farizejské. Jsou to stále ty stejné osoby, se stejnými "kvalitami" již desetiletí.

Kdyby chtěli, mohli svoje "dobré úmysly" projevit už sakra dřív a nemohli (či nesměli!) připustit vývoj do současného stavu.

Ale zdroje k tunelování pomalu vysychají a tak je potřebné je z kapes hloupých občanů doplnit.

Tak "nahoře" se nic nezměnilo, tam se stále rozkrádá a tuneluje, tam se stále rozdávají statisícové odměny...

A jak by řekl Werich: "A jede se dál močálem černým kolem bílých skal."

Po dvaceti letech "fungování" tohoto státu lze pouze smutně (nas.aně) konstatovat:

ČESKÝ POLITIK = PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ

A jako s přemnoženou škodnou je třeba s nimi naložit, protože žádná škodná sama o sobě škodit nepřestane.
14. 04. 2011 | 09:01

Skogen napsal(a):

Ali, to se ale ptejte toho, kdo svou příležitost totálně projel.

Máme nějakou Ústavu, zákony a představy o kultuře. Jestli si v tom smrádku libujete, vaše vizitka. Já ale budu chodit k volbám tak dlouho, dokud se to aspoň zhruba nepročistí.
14. 04. 2011 | 09:01

buldatra napsal(a):

On celý ten tyátr dost připomíná situaci, kdy zlomyslný chlapeček, naveden kýmsi ještě zlomyslnějším, zašťárá klacíčkem do hodně velkého vosího hnízda, následkem čehož vosy zneklidní, naserou se a nastane řádný hukot.

No, zlý chlapeček po zásluze obdržel pár žihadel a až splaskne, bude vědět, kde klacíkem nešťárat a vosy si své hnízdo zdokonalí.
Nabaženému obecenstvu bude předložen další zákusek, který se mezitím v klidu upekl
Před naší károu je další díl nezbytné „reformní“ cesty.
Tak nesesedat, jedeme dál močálem temným…
14. 04. 2011 | 09:02

SuP napsal(a):

buldatra -
To je typický. Ten naváděč z toho zase vyklouz!
14. 04. 2011 | 09:06

Havlíček Obrovský napsal(a):

...sám Klaus byl zvolen Langerovou donucovací metodou za prezidenta, tedy podvodně, před očima diváků, a Klaus si z kradení udělal zábavu, opět v přímém přenosu v televizi, ukradl pero v Chile, před očima diváků...
a tento "muž" má jít příkladem lidem v České zemi a určovat morálku, to je obrovský skandál !!!
14. 04. 2011 | 09:07

tomas napsal(a):

ano, skutecny rozvrat, nebot jenom ve skutecnem stavu rozvratu muze koci verejne tvrdit, ze pred trictvrte rokem jeste nebyla poslankyni. kdyz ji v udalostech veselovsky pripomnel od kdy je v parlamentu, rekla, ze se spletla a za det minut tvrdila to same. jestlize tedy lze dokolecka opakovat jasnou lez, kterou si muze overit kazdy, kdo zvladl pocty alespon do dvanacti, tak to j epak uz skutecne konec. ..zanechte vsech nadeji, usneme v chladne zaveji ..michal prokop / polocas rozpadu
14. 04. 2011 | 09:09

resl napsal(a):

na hradě sedí intrikán a zloděj s bolševickými manýry. něco podobného se válí v mf dnes a říká si redaktor kment. jeho nedokazatelné články pokládá kalousek i nečas za rozhodnutí soudu. všichni spoléhají na omezenost národa, který si nedá dohromady 2 + 2
14. 04. 2011 | 09:10

JAHA napsal(a):

Nijak ma to netesi, ale opakujem to uz nejaky ten rocik. (Stali "ctenari" si urcite spomenu aj na moje predpovede i na zdovodnenie☺). Ceska spolocnost je na dlhe roky "odsudena" na jednu vladnu krizu za druhou. Nevidim do buducnosti Nikoho a Nic, co by dokazalo aspon na kratky cas ako tak zjednotit spolocnost za ucelom prijatia nevyhnutnych tvrdych opatreni v oblasti verejnych financii, kto by dokazal presvedcit obcanov, ze na nejaky cas treba zatat zuby, uskromnit sa a tvrdo makat.
Nielen posledne udalosti (podrazy, nahravky, komploty...), ale i reakcie hlavnych opozicnych stran na ne ukazuju, ze cesta zjednotenia sa ZA vycistenie smradlavych stojatych vod je v Cesku zarubana. Bohuzial.
14. 04. 2011 | 09:14

martys napsal(a):

tahle vláda neměla nikdy vzniknout, je to jen důsledek toho že si zloděj Klaus dělá z ústavy trhací kalendář.
čím dřív tahle vláda odkráčí do propadliště dějin tím líp pro tuto zemi.
bohužel tomu moc nevěřím, protože jediná pravda na všehc těch aférách je to co říkal ta bloncka Kočí, že jsou tam všichni kvůli korytům a pro jejich zachování zapřou vlastní matku
14. 04. 2011 | 09:18

Cech napsal(a):

Není možné převzít zodpovědnost, za něco co mi nenáleží a řídit toho co má řídit a to bezprostředním velením.
Ne není to rozvrat v politice pane Pehe je to vyjádření člověka, který se logicky jako úspěšný řešitel postavil do pozice vyšší moci.
Jím organizovaná samoúčelná politika v jejím deliriu moci.Hravými otočkami, v nichž nejde o národní celek ale o personální obsazení, tak nějak zabezpečila.
Onen pečlivě utajovaný obr průšvih.
Tam kde se měli peníze EU podílet na růstu produktivity zdrojů, tam jsou takto organizovanou samoúčelnou politikou s totální absencí ekonomiky prošustrovány pro okruh neziskových organizací, "bezúčelných" služeb suplujících a nahrazujících státní (mnohem lacinější) zabezpečující složky.
Toto živení ze zdrojů (které mají podporovat produktivitu zdrojů společenského bohatství) to je to projídání si budoucnosti které dlouhé roky řídil Janota a M.K. na secundární pozici než to vzal do ruky jako ekonomická jednička.
Proč musí zasahovat vyšší moc, to je jednoduché ona opravdu ani trochu nesmí dopustit pád současného domečku z karet již rozdaných.
Protože v budoucnosti vyšší moc chce i nadále plnit funkci main().
Na podzim zamíchat a rozdat znovu karty, tak vyšší moc by v 2013 plnila funkci bez návratové hodnoty.
Vyšší moc je známá tím,že může všechno a vyšší moci sanctum nihil est eius.Prostě dokud bude existovat vyšší moc bude tady domeček z karet již rozdaných, s libovolně recyklovanými politiky.
Tragicus finis majeure force MMXIII.
Bohužel to nejtragičtější je to,že minulá i současná "vláda" řeší "svůj princip" a řídí se Regula Vola.
Proto nesmí být žádné předčasné volby, stabilizovat korupční prostředí, může pouze nově přestavěná sestava recyklovaných politiků současné vládní koalice.
Pouze pod patronací vyšší moci, lze i nadále používat naučené a stále v naší krásné rezpublice aktuální Regula Vola.
14. 04. 2011 | 09:31

Tenco napsal(a):

jarpor
"...Je-li někdo z nich mafián, lhář, zloděj, prostitutka... to je v demokracii vedlejší, to je jednak věcí strany, koho si dá na kandidátku, ale také, a to především, věc VOLIČŮ, že si takové zvolí !..."

Todle může napsat buď úchylák anebo někdo kdo je sám mafián, lhář, zloděj nebo prostitut(ka).

Tedy - pro něj je to zřejmě vedlejší, že takovým je.
A který je zvyklý brát si do huby voliče a ne vlastní stranu či vlastní odpovědnost.

Ale u něj mě to nepřekvapuje.
Pan zastupitel z ODS je uvyklý svádět vše na generaci, která je nasáklá komunismem.
Od takových se žádné sebereflexe nemdočkáš.
Od takových se dočkáš jen slov " volič", "občan", " my všichni", "to si zasloužíme", "sebezpytujme se"......

:---()
14. 04. 2011 | 09:33

rejpal napsal(a):

martys
Taky mám pocit, že jediný dobrý plán je "ajroplán".
14. 04. 2011 | 09:37

Faust napsal(a):

A kdy kdo vydá trička s nápisem: "STYDÍM SE za svého presidenta/premiéra/ministra financí"?
V případě Grosse to šlo ráz na ráz.

Všichni jsme si rovni, někteří jsme si rovnější...
aneb politika "pláště a dýky" po česku.
Nebo po ČeZku?
14. 04. 2011 | 09:39

Béda napsal(a):

Myslím, že nejčistším řešením by bylo, kdyby pan prezident přijal demisi celé české "antikorupční", "zodpovědně hospodařící" vlády deformátorů státu, práva a morálky (i když reformy jsou nevyhnutelné protože jsou nevyhnutelné) a posléze sám po svém diplomatickém debaklu v Chile odpovědně abdikoval na funkci hlavy státu.
14. 04. 2011 | 09:47

veerouac napsal(a):

Všechny baviče přeplácené desetinásobně ze zdejší politické smetánky: v říjnu místo zvýšených důchodů nahnat na chmel a povinně nechat zpívat tam na brigádě "Dominiko ,niko,niko Kočí naše zlatá".Pak do nemocnic,kde zaplatí za ostatní dlouhou přítomností nemocniční poplatky.Tady nejde o to jak umí řešit šarády své libidozity, animozity a poprašku strachu z opáčka Snopková-Svoboda a ne Čunek jakoby justicí,od roku 1945 s nejzločinnější mentalitou mezi námi i jimi. A asi i předtím. Tady jde o to,že politruci dohromady a doslova nic neudělali co by je opravňovalo je vidět jinde než na tom chmelu.
Jen škoda,že ten chmel se nesklízí celoročně,vrátili bychom se pak možná k tomu co všichni máme rádi:cena rohlíku 10 hal,partyzánky 2 Kč,pivo 1.60 Kč,nájemné 300 Kč měsíčně za trojpokoják,vlak do Brna do desetikačky,měsíční MHD do 50 Kč, všchno co jsme si vybojovali našimi otci a matkami jako pracující lid v letech 1878 od schůze u Kaštanu do roku 1989.Než se objevil onen neznámý do té doby z umění i jinak pidlooký polofaista ,co restituuje Lucernu,než se objevil stříbrný vítr Klaus,vz(d?)or lidské omezenosti a negramotnosti stavěné na odiv .Že oči má svět ke křivdě páchané na Češích od Chile s pérem až po EU s odmítnutými pěti půjčkami do marna a jakobychaosu zlodějen se nedivíme.Všichni až na tyto "pracanty" mají Česko a Čechy i rádí a přejí jim to lepší.Šoda jen,že občas se spletli a poslali na rozdováděné Čechy Hitlerčíky.Věděli,že oni by se sami partičky hradních poskoků,profesůrků a mentorů za nóbl platy,co dávají doktoráty nulám a za katastrofy sami nezbavili? Rektor TUV (neb naopak?) to musí být zamindrákovanec a nulnula v oboru,hlupák jaký by se po světě musel hledat Sherlockem.Neb recesista,jak je-libo.Vybírají se sami mezi nsebou,neb PD již takto léta letoucí funguje.
14. 04. 2011 | 09:48

Sladký napsal(a):

Už hodně dlouho vím, že situace u nás je daleko horší, než si lidé myslí.ale že je až tak prohnilá a smradlavá, to jsem si ani já nemyslel.Klaus a jeho pero to jen symbolicky vyjadřují.HNŮJ.Ale hnůj je vysoce užitečný.
14. 04. 2011 | 09:48

rejpal napsal(a):

Pavel 2
Můžou. Je to totéž, jako když proti dinosourům, zejména z jedné konkrétní strany, bojuje skupina, jejíž - jak se ukazuje - VŠICHNI klíčoví lidé (snad s výjimkou současného předsedy, abych byl spravedlivý), jsou s touto stranou úzce spojeni. Ať už bývalým členstvím, úzkými kontakty nebo sponzorováním. Přitom jediný, o kom se to jednozačně vědělo, je dnes již vyloučený bývalý předseda. Byla to grandiózní nordická lest právě na tohle lovit dušičky voličů.
14. 04. 2011 | 09:50

Důchodce68r napsal(a):

Můj volební program nyní je:

- Co jsem dosud řekl, napsal a pomyslel si, byla mystifikace.
S vyjimkou toho, že pan Michálek je udavač.
- Obnovím znovu protiústavní zákon o uchovávání veškerých komunikací, a to trvale a včetně obsahu zpráv, hovorů a mailů.
- Zlikviduji zbytky protikorupčníc útvarů policie, aby se žádná korupce již nevyskytla a současně se snížily mandatorní výdaje.
- Úsporu zrušením důchodů použiji k podpoře čtvrtého pilíře důchodové reformy.
- O tom, co v tomto programu je, žádná dohoda neexistuje.
- S tímto programem jsem jediný, kdo je kompetentní řídit tento stát, až do úplného bankrotu.
- Jsem kandidátem ODS, ČSSD a TOP09 současně, sám sobě koalicí i opozicí.
- Proto všichni mně volte! Vím, že to dokážeme!

A zdravím vespolek.
14. 04. 2011 | 09:55

Sladký napsal(a):

Ideálním řešením by bylo, kdyby celá česká pravice včetně jejich rowdies zmizela v černé díře.A spolu s nimi i ti socdemáci, kteří jsou socdemáky pouze na papíře.
14. 04. 2011 | 09:56

jogín napsal(a):

Ten záznam řečí K.Kočí je opravdu něco. http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/co-zaznelo_199054.html
14. 04. 2011 | 09:57

občan napsal(a):

Prezident zloděj,vláda v rozkladu,strany korupční a prolhané. Co si normální člověk o tom má myslet a jak jednat. Je třeba začít od hlavy a sice to, že je třeba aby parlament odvolal prezidenta. Udělal velkou věc s kterou nás potřísnil na celém světě a tak parlamente jednej.
14. 04. 2011 | 10:00

Pražák napsal(a):

vlk napsal(a) 13. 04. 2011 | 14:57:

Ta nahrávka s Kočí je tedy věc!! Teď to teprv bude mít ODS těžké..
Pokdu neprokáží, že to je padělek a podle mne není, tak má ODS a Nečas utrum.

A Opravdu jediné rozumné řešení už jsou jen nové volby. A budu si umět představit, že Kalousek teď pro ně bud e daleko více než kdykoli před tím.
Pokud totiž ODs nevyvrátí nahrávku Kočí , Kalousek ji ve volbách tvrdě přejede. A to je jeho strategický cíl. Podle mne nadřazený i držení vládní moci.
Uvidíme.
Nicméně pro fandy ABL. Nahrávka Kočí nijak neočiš´tuje ABL a její parlamentní divizi.

------------------------------------------------------------------
vlk napsal(a) 14. 04. 2011 | 00:47:

Ta nahrávka s Kočí je tedy věc!! Teď to teprv nebude mít ODS těžké..
Pokdu prokáží, že je topadělek a podle mne je, tak má ODS a Nečas vyhráno.

A Opravdu nejhorší řešení už jsou jen nové volby. A neumím si představit, že Kalousek teď pro ně bud e daleko více než kdykoli před tím.
Pokud totiž ODs vyvrátí nahrávku Kočí , Kalousek to ve volbách tvrdě projede. A to určitě není jeho strategický cíl. Podle mne nadřazený i neudržení vládní moci.
Uvidíme.
Nicméně pro odpůrce ABL. Nahrávka Kočí jednoznačně očiš´tuje ABL a její parlamentní divizi.

------------------------------------------------------------------

Obrácení názorů doyena zdejších diskusí, či jako obvykle zamotání hlav levověrným? :)))

vlku, udělej si ve svých závěrech pořádek, působíš, vůbec pro ty inteligentnější, značně nevěrohodně... :)))

Nebo jsou snad v rodině vlci I a II? :)))
14. 04. 2011 | 10:00

Jan napsal(a):

Havlíčku
Nicméně má v této zemi 60% podporu.
Kdo tady nekrade?
Emigrace...
SuP,hoven, Rumcajs a tak
Veverka ví co řeknete, dopředu.
Jasně, roky Vám tu říká: Vládne nám mafie.
A vy na to. To nevadí, hlavně , že budeme moct vzít invalidům vozíky. Pak bude líp.
Zbytečná diskuse.
14. 04. 2011 | 10:03

ali napsal(a):

Skogen
mohl jste si všimnout, že ten smrádek mi taky vadí a k volbám budu chodit též..
Politická scéna rozjela divadlo obřích rozměrů a není to komedie, nýbrž tragikomedie. Že se v tom vezou všichni, od rudých po zelené je jasné. Jenže protože se momentálně za nimi zavřely dveře, tak jsou mimo? Ne. Takže pokud levicoví občané tvrdí, že vše zavinila pravice, jsou sakra jednoocí. Pokud si všímáte pravicovích diskutérů, připouští si tu špínu taky. Levicoví nedokáží ani přiznat, co všechno rozkradla socanská a bolševická strana na úkor všech. Tam je to ok. Sobotka náhrady nezneužil, Paroubek si svatbu odbyl taky zadara, nemluvím o exParoubkové a Grossovi. Takže vážení levověrní, buďte objektivní, prosím. Už jste zapoměli, jak socani lezli veverkám do řiti?
14. 04. 2011 | 10:08

kelt napsal(a):

Hradní kleptoman bude kázat morálku representantům trojkolky dnes-že to zapadá do celého toho absurdního divadla na naší politické scéně je nesporné.
Má to ještě dva aspekty-na Hrad přijdou "béčka"trojkolky a pokud se dohodnou,že přes nastalé drobnosti se semknou kolem vládního projektu,bude vláda zemí českých svěřena do rukou kmotrů,lhářů a zloděje per.
Patřím k těm asi 13%,které se současnou situací do jisté míry baví-dle průzkumu pro ČTV.
Jsem ale zhnusen a stydím se za to,co president v Chile provedl.
Přece nebylo nic jednodušího,než o to pero požádat a jistě by se mu s jihoamerickým šarmem dostalo souhlasu.
Měli jsme se ženou v blízké době úmysl navšívit naše blízké příbuzné v NSR a Švýcarsku.Již v duchu vidím jejich zděšení,co si to náš/bohužel ne můj,ale to je jedno/president dovolil-zostudit celý náš národ a v jejich očích to bude i naše ostuda-tam totiž ctí jinou morálku.Asi to odložíme.
Co se tady děje je hnus,obyčejný hnus-nemám jiných slov.
14. 04. 2011 | 10:11

Skogen napsal(a):

@kelt, chápu, taky nemám chuť vycestovat.
14. 04. 2011 | 10:18

rejpal napsal(a):

Pražák
Fakt vám nedošlo, že ten druhý je parafráze? To je z toho, že si tady každý může vyvlastnit jakýkoli nick. Stačil pohled na první dva řádky toho nočního postu, a bylo jasno.
14. 04. 2011 | 10:20

Pavel13 napsal(a):

Já jsem si původně myslel, že čekání ODS-ČSSD a jejich kmotrů na výrok ÚS ohledně pražských voleb se týká jen Prahy, ale to jsem se mýlil. Ono to plynule přešlo na státní úroveň.

K tomu strachu politiků z odposlechů. Oni snad nakonec budou muset všude říkat pravdu. Neslýchané.

A mimochodem, nepřipomíná vám pohled na ty veletoče za oknem naše současné politické dění?
14. 04. 2011 | 10:21

Skogen napsal(a):

Ali, no jasně. A úplně za všechno může Paroubek. Hlavně za selhání Nečasovy vlády se sto osmnácti mandáty.

To je od vás ubohost.
14. 04. 2011 | 10:22

Vejvoda napsal(a):

Co chcete od spolecnosti ktera pokracuje ve slepejich svych vlastnich predku?
14. 04. 2011 | 10:22

stále rebel napsal(a):

Pro ali.
Jestli je tady někdo jednooký, tak jsi to především ty a tvé trapné argumenty.

„Lídrům ODS nevadí, že někteří jejich členové zneužívají poslanecké náhrady. V posledních týdnech, kdy HN zmapovaly příjmy českých politiků, se ukázalo, že řada poslanců a senátorů používá peníze určené parlamentem například na provoz kanceláře jako součást svého příjmu. Nejvíc přistižených zákonodárců je členy právě ODS. A reakce lídrů občanských demokratů?“

"To je věcí každého poslance, co víc vám mám na to říct? Já to nedělám," reagoval místopředseda ODS Petr Nečas. Mezi poslanci, kteří zneužívají náhrady, jsou i docela významní občanští demokraté. Například lídr kandidátky ODS v Královéhradeckém kraji Josef Kochan. Ten si v centru Trutnova pronajímá kancelář a náklady mu - jako všem poslancům - platí stát. Jenže Kochan úřaduje v domě, který patří jeho manželce. Nájem si spočítal na více než 20 tisíc, tedy na nejvyšší možnou částku. Za ni mohl mít ve městě hned tři stejně velké kanceláře.

Sám Kochan na tom nevidí nic špatného. "Jestli to mám dávat manželce, nebo některému ze sousedů, to je přece jedno. Protože já to neplatím, to dává kancelář sněmovny," řekl. To, že si tímto způsobem přihrál z peněz sněmovny do rodinného rozpočtu asi 600 tisíc za posledních pět let, mu nepřipadá zvláštní.
http://domaci.ihned.cz/c1-38117770-zneuzivani-nahrad-bez-komentare-rikaji-spicky-politickych-stran
14. 04. 2011 | 10:22

JC napsal(a):

Tenco,

Jarpor má samozřejmě pravdu. "Umělkyně" Ciciolina se dostala do parlamentu i se svojí pochybnou minulostí.

K tvému odsudku :

"Todle může napsat buď úchylák anebo někdo kdo je sám mafián, lhář, zloděj nebo prostitut(ka)."

Tys ten posledním kdo má co kritizovat. Tys ty lháře,mafiány a z z-lodě-je/ to jé tam bylo :-))z VV do parlamentu pomáhal dostat.
14. 04. 2011 | 10:26

ZAM napsal(a):

Pražák:
První příspěvek tohoto blogu je z 13. 04. 2011 | 22:16
Odkud tedy máte vlkův z 13. 04. 2011 | 14:57: ?

Dokud na blogy.aktualne.cz budou tajit celé IP, dotud mohou mít úspěch fakes.
14. 04. 2011 | 10:26

ld napsal(a):

Říkám si, že až bude MS v hokeji, budou si naši soupeři hlídat na střídačkách odložené hokejky. Vždyť pocházíme ze země, jejíž tzv.prezident krade dle umanutí kamera-nekamera.
14. 04. 2011 | 10:28

Minorita napsal(a):

Jarpor
Píšete tolik věcí a často ve stylu: A vy jste zase vyvraždili Indiány,alá pro třísku v oku nevidím les. Proč ten můj generální odsudek? A ona pravice během těch cca 21 let nebyla někdy u moci (ať už formou oposmlouvy, či v podobě koaličního podílu na vládě socialistů)?Aha, ona je pravice jenom ODS
Především pravice se mnoho let systémově brání přijetí,zavedení legislativních norem potřebných k odpovídající funci společnosti.Především její zásluhou došlo k relativizaci, zesměšnění či likvidaci především nepsaných norem - o těch psaných připravených na míru nepíši.Především ona definovala v počátcích svojí "činností" podobu, způsoby a hlavně charakter funkce pol.stran ve vztahu k státu, ke společnosti, ona definovala ve své naduté povýšennosti(tak podobné té bolševické)mantinely a charakter vazeb.Je čiré farizejství to popírat a spousta "pravých" i tady v diskuzích běžně praktikuje bolševickou neomylnost, zpupnost, demagogii, popírání reality a ideologickou disciplínu.
Na jedné straně neustále strašíte komunisty, na straně druhé používáte jejich hlasy ve sněmovně, při volbě prezidenta a najednou nesmrdí...Nízký a podlý.
A kolik z pravých má původ právě z prostředí těch, proti kterým mobilizuje, je zbytečné zdůrazňovat.

Nedá se nezmínit cílená špatná správa věcí veřejných, sloužící coby důvod k privatizaci všeho zpeněžitelného nebo do budoucna lukrativního.Nemluvím o pokřiveném a účelovém místním výkladu a chápání pojmů jako konzervativismus, liberální, odpovědnost,...
Co jiného než temný finačně-politický syndikát nynější pravice v Bohemii vlastně je? Včetně neuvěřitelného vlivu v médiích.
Kam se na ni v efektivitě, sofistikovanosti privátního dojení veřejných rozpočtů, ve vytváření klientských sítí a vazeb, hrabe partička oranžových.
Naprosto účelově vlastně tvrdíte, že alternativa neexistuje, snad už chybí jen dodat (ve stylu středověku), že je kouzelné býti nuzákem a velebiti osvícené samoděržaví.
Nedělám si iluze o ČSSD, nedělám si iluze o zájmovém sepětí s modrými - viz Praha a velká města.Jen jsou v tento moment nejspíše menší zlo - další malé strany jsou časované bomby stejně jako veverky (a to se "spřátelení" novináři vyhýbají obloukem topinkám)...
Nevidím jediný záchvěv pokory a alespoň vstřícného gesta vůči společnosti - jen nabubřelé řeči, stádní mikrofonní princip, drzá čela, zpupnost a demonstrativní ignoraci reality.
14. 04. 2011 | 10:28

ali napsal(a):

Skogen
jasně, Vy jste na to káp! :o)

stále rebel
no, a tady jsme u toho..prostě nepřiznáte, že v tom jedou všichni..jen tlučete špínu špínou..jak ubohé. Jo a jestli si chte tykat, tak o to aspoň slušně požádejte :o)
14. 04. 2011 | 10:31

ZAM napsal(a):

rejpal:
"To je z toho, že si tady každý může vyvlastnit jakýkoli nick." To je evidentní záměr. Pan Stejskal tvrdošíjně brání zveřejňování aspoň částí IP diskutérů.
14. 04. 2011 | 10:31

ali napsal(a):

Skogen
a kde tvrdím, že za to může Paroubek? vkládáte mi do úst něco, co neříkám..to je od vás ubohost
14. 04. 2011 | 10:33

zdenekb napsal(a):

Nějaký šestý smysl mi říká, že tajná nedohoda na Hradě bude tentokrát ještě tajemnější...
14. 04. 2011 | 10:34

JC napsal(a):

Tenco,
P.S. Ze všech vyspělých demokracií bych tu naši přirovnal nejvíce právě k té italské.
Není to zase tak zlé jak nám Pehe píše.
14. 04. 2011 | 10:36

Pražák napsal(a):

rejpal

došlo, proto jsem napsal toto: Nebo jsou snad v rodině vlci I a II? :)))
14. 04. 2011 | 10:36

zdenekb napsal(a):

ali:

"Takže pokud levicoví občané tvrdí, že vše zavinila pravice, jsou sakra jednoocí. Pokud si všímáte pravicovích diskutérů, připouští si tu špínu taky. Levicoví nedokáží ani přiznat, co všechno rozkradla socanská a bolševická strana na úkor všech."

Pravicových diskutérů si všímám pozorně, a až na naprosté výjimky špínu nepřipouštějí - případně prohodí něco o "menší špíně" ve srovnání s potenciální špínou paroubkovskou, takže jsou vlastně spokojeni. (Navíc řeči o REFORMÁCH tolik lahodí jejich slechům!!!) Naopak si nevzpomínám, kdy tu kdo naposledy hájil Grosse, kterého nemít, musejí si jej všichni hoveni, rumcajsové a liberálové vymyslet...

Nejsem si tedy jistý, že můžete někomu kázat o "jednookosti".
14. 04. 2011 | 10:40

ZAM napsal(a):

Pražák:
Opakuji otázku:
První příspěvek tohoto blogu je z 13. 04. 2011 | 22:16
Odkud tedy máte vlkův z 13. 04. 2011 | 14:57: ?
14. 04. 2011 | 10:42

jarpor napsal(a):

Tenco,
udělám vyjímku a zareaguji na Vás :

Až pochopíte, že demokracie předpokládá morálku, předpokládá či "počítá" s vyspělostí společnosti a v této společnosti se pohybujících stran, že si strany pak nedovolí dát na své kandidátky lidi, o kterých se můžeme s větší či menší jistotou domnívat že jsou mafiány, lháři, zloděje a prostitutky....

pak možná pochopíte, o čem je má věta :

"...Je-li někdo z nich mafián, lhář, zloděj, prostitutka... to je v demokracii vedlejší, to je jednak věcí strany, koho si dá na kandidátku, ale také, a to především, věc VOLIČŮ, že si takové zvolí !..."

Ovšem k takové společnosti se musí dospět... a dospěje se, ač to dospění může být doprovázení dnešním "cirkusem". Jsem o tom bytostně přesvědčen... a to i u vědomí, že pořád budou do takové společnosti patřit i takoví, jako Vy.... a další.
Na názor má v demokracii právo každý. To je mým krédem. Každý se svým dílem "zasluhujeme" o to, v čem žijeme ... já, i Vy. Takže Vaše úvaha, že "hážu" vše jinam, jen ne na mne... je hloupost.

Že to panu Sladkému připadá slizské, a Vám, "že jsem nasáklý komunismem," s tí nic nenadělám... a ani dělat nehodlám... ovšem také své názory pro existenci Vás a Vám podobných měnit nebudu.

SuP

Možná máš pravdu... že to napsal někdo "druhý". Ale vezmu-li jeho announcování svých textů a inzerci na ně... pak mohl to napsat... i s překlepy...

Hezký den
14. 04. 2011 | 10:43

LANDA napsal(a):

Že česká politika je v dlouhodobém rozkladu není pochyb, nepřipustíme-li možnost, že je již rozložena zcela. Je vhodné se ale podívat na roli médií v celém tomto rozkladném procesu, na jejich způsob a výsledek ovlivnění dnes již zcela zmatené veřejnosti. Média ovlivnila výrazně výsledky minulých voleb, média dnes určují ze dne na den roli jednotlivých stran a jednotlivých politiků v komediálním představení. Jen naivní člověk se může domnívat, že soukromá média hrají čistou hru, nezávislou na peněžních podnětech, že tato hra není "financována" vlivnými zájmovými skupinami, stejnými skupinami, které ovlivňují dění v politických stranách. Česká politika se stala politikou prosazování skupinových ekonomických cílů a zcela přestala plnit roli zastupování zájmu občanů této země. Za této situace tak ani předčasné volby českou politiku neuzdraví.
P.S.Absurdní situaci ukazuje prohlášení vrcholového politika, který při zahraniční návštěvě zcizí "umělecký unikát" a následně prohlásí, že události přesáhly tolerovatelnou hranici.
14. 04. 2011 | 10:43

ali napsal(a):

zdenekb
jestli nazýváte paroubkovskou špínu potencionální, není co dodat :o)
14. 04. 2011 | 10:45

rejpal napsal(a):

ZAM
Já jen konstatoval stav. Jsem tu na návštěvě a pravidla provozovatele nekritizuji. Přijde mi to stejně hloupé, jako když ke mně někdo přijde na návštěvu a vynadá mi, že si doma kouřím :)).
JC
problém Ciccoliny - pokud se do parlamentu zvolí pornoherečka, agent StB nebo Marťan (s občanstvím ČR), je to v pořádku, za předpokladu, že LIDÉ TO PŘED VOLBAMI VĚDÍ. A v tom je zakopaný pes. O řadě lidí (a zdá se i některých stranách) jsme spoustu věcí nevěděli (mně osobně by pornoherečka opravdu nevadila, pokud by měla i něco v té nejhornější části člověka). Já například vůbec netušil, jak úzké propojení je mezi hodnostáři VV a ODS. I když řeči o třetím týmu ODS se vedly, ale fámy jsou fámy a fakta jsou fakta. A zase - bylo by to jedno, kdyby právě VV nemluvily o ODS tak štítivě, jak to dělaly.
14. 04. 2011 | 10:46

Elena napsal(a):

Vážení ZAM, rejpal and Pražák ,

prisvojenie si nickov tu je bežná zaležitosť,
nie bežným fakt, že príspevky od vlka sú upravené, všimneti si koľko je v ných chyb , zámerné zasmešnovanie a diskriditacia originalu nicka vlk,

zamena pismen v príspevku, z vedlajšimi na klavestniceby vzbudili dojem že autor netrafil tu spravnu, prekrucanie pismen a tak dalej , hakerov je tu dosť

netešima to čo je praktikovane na nicku vlk, aj keď on ku mne nikdy nebol zhovevaý, vidim to iste v jeho príspevkoch , podobne bolo praktikovane na mojich
14. 04. 2011 | 10:46

ali napsal(a):

jarpor
Sladkému připadá všechno hnusný, krom sama sebe, on je Sladký :o)
14. 04. 2011 | 10:47

modrý edvard napsal(a):

" Život se skládá ze dvou fází, fáze očekávání a fáze zklamání." Jára Cimrman.
Nepropadejte panice. Zkuste si vzpomenout, co bylo dříve za aféry . Drobil, FVE, odložené volby, svrhnutí Topolánkovy vlády, ustavení Topolánkovy vlády, II. volba Klause .... na další jsem asi zapomněl. Tohle je jen jedna z řady afér, skrz které se prodíráme k demokracii.
PS: Příznivcům levice závidím jejich optimismus, že jejich oblíbenci se tvorby afér neúčastní.
"Však lépe v mylné naději sníti,před sebou čirou temnotu, nežli budoucnost odhaliti,strašlivou poznati jistotu!" ... myslím si, že autor se mýlí.
14. 04. 2011 | 10:48

zdenekb napsal(a):

ali:

Už jsem si všiml, že věcně máte málokdy co dodat.
14. 04. 2011 | 10:49

rejpal napsal(a):

Pražák
To nebylo z rodiny. Leda ze nepřátelené příbuzenské smečky -:)). Ale třeba se tu vlk staví a okomentuje to sám.
14. 04. 2011 | 10:49

Naštvaný napsal(a):

"Rozvrat české politiky v přímém přenosu" Píše Pehe a nepřizná si a nepřizná, že na tom má obrovský podíl i on se svou pomlouvačnou nenávistí, kterou podvodně halí do těch nejvznešenějších lidských vlastností: pravda a láska. Ty jsou v jeho podání jen a jen zloba a nenávist.
14. 04. 2011 | 10:51

zdenekb napsal(a):

Omlouvám se, mimo téma, k našemu nadústavnímu čórkaři:

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/230729-chile-klause-poopravilo-neslo-o-obycejnou-propisku-ale-o-umelecky-unikat.html
14. 04. 2011 | 10:51

ZAM napsal(a):

jarpor:
Názor, že "demokracie předpokládá morálku" je jenom iluzí. V dlouhodobějších demokraciích byly vyvinuty důsledné kontrolní mechanizmy disponující účinnými sankcemi, což zásadně snížilo vlčí způsoby v grünedrském kapitalismu, nicméně i v nich dodnes vyskakují aféry velkého rozsahu. Morálka v demokracii potažmo v lidské společnosti je uplatňována v přímém poměru k ekonomické výhodnosti jejího působení.
14. 04. 2011 | 10:51

Pražák napsal(a):

ZAM
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-haas.php?itemid=12835&from=0
14. 04. 2011 | 10:52

rejpal napsal(a):

Elena
Bohužel, pár lidí se tím baví. Mulťáky a podobné existence pokládám na diskusích za to nejhorší porušení netikety. Znám i servery, kde je banují bez varování. Když už mě má kdosi poslat kamsi, neměl by to dělat pod jménem někoho jiného.
14. 04. 2011 | 10:52

JC napsal(a):

rejpal,
Já vám váš názor neberu. Osobně bych "rozhoďnožku", která "dá" na povel, do parlamentu nevolil neb o jejích mravních zásadách bych měl určité pochybnosti.
Maskot patří do sportu ne do politiky.
To samé si myslím o prsatých blondýnách jejichž jedinou zásluhou je zvyšování sledovanosti TV seriálů.
14. 04. 2011 | 10:53

ZAM napsal(a):

Elena:
Práve preto sa snažím dostať k údajnému originálu vlkovho príspevku, porovnaním techniky písania by išlo veľa zistiť.
14. 04. 2011 | 10:54

Skogen napsal(a):

Tak ještě jednou pro roztleskávačku ali. Nikdo, opakuji nikdo a nic nenese odpovědnost za selhání vládních stran, pouze vládní strany samy. To všechno v realitě významné většiny ve sněmovně, kdy by průměrně schopná vláda měla bez potíží přečkat volební období třeba i s jistými reformami. Jenže to by muselo jít o vládu a ne o kšefty a partikulární zájmy.

Před volbama jsem prohlásil, že tahle sebranka individualistů a egoistů se požere navzájem. Děje se příslovečně do roka a do dne. Takový fofr jsem, pravda, nečekal. Zfixlovat většinu ve sněmovně a za nadstandardních podmínek odkulhat dva roky, budiž, to bylo zákonité. Ale mít 118 mandátů a složit se po roce, to je naprostá neschopnost, trapárna a vrchol stupidity. A můžete to svalovat na koho chcete.

Spekulovat, lobbovat, ohýbat penězovody, to ano. Ale dokázat něco řídit - absolutní tragédie.
14. 04. 2011 | 10:55

SuP napsal(a):

zdenekb -
Na Grossovi je něco k hájení? Snad jen to, že už konečně je v háji.
14. 04. 2011 | 10:59

Puck napsal(a):

Pro Jampora :
Příspěvek Vlka 00.47 nepsal Vlk.
Takovou volovinu by nenapsal ani silně namazaný Vlk, což by, vzhledem k pozdní hodině, mohl být fakt. :-)
14. 04. 2011 | 11:00

rejpal napsal(a):

JC
na to téma by se dala vést dlouhá debata, zde asi OT. Ale to je věc osobního vkusu. Já bych nikdy nevolil nikoho, o kom vím, že hlásá přesně pravý opak toho, co ještě nedávno sám dělal. Ale mohl bych ho zvolit omylem, kdybych neměl možnost stav věci zjistit. Zrovna v případě VV se to stát mohlo - kdyby neudělaly ještě před volbami několik věcí, které se nedaly pominout.
14. 04. 2011 | 11:01

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 04. 2011 | 11:03

bobš napsal(a):

Já si jenom připomínám rčení naší pravice, že stát je špatný hospodář a proto musí být vše soukromé. O tom, že stát je špatný hospodář mají pravdu (za jejich vládnutí) a proto se snaží všechno zprivatizovat (ale hlavně pro sebe). No nevím jedině snad bič do ruky.
14. 04. 2011 | 11:03

rejpal napsal(a):

Skogen
epitaf pro vládu: čekal jsem to, ale ne tak brzy!
14. 04. 2011 | 11:03

SuP napsal(a):

ZAM -
Ta Vaěe úvaha o morálce a demokracii má jen jednu stranu. Máte snad dojem, že "účinné hlídací mechanismy" by mohl navrhovat někdo, komu ta morálka chybí?
14. 04. 2011 | 11:04

jarpor napsal(a):

Minorita

"Především pravice se mnoho let systémově brání přijetí,zavedení legislativních norem potřebných k odpovídající funci společnosti...."

Jestli něco pravice brání, pak zavádění dalších norem do již existujících, které nic neřeší... Můžete mít sto navazujícíh zákonů, pokud se nevymáhá ten první... nejsou k ničemu.

"Naprosto účelově vlastně tvrdíte, že alternativa neexistuje, snad už chybí jen dodat (ve stylu středověku), že je kouzelné býti nuzákem a velebiti osvícené samoděržaví."

Doložte, kde jsem tvrdil, že neexistuje alternativa. To jsem si bohapustě vymyslel a dáváte mi to do huby...
To do seriozní diskuse nepatří...

"Nevidím jediný záchvěv pokory a alespoň vstřícného gesta vůči společnosti - jen nabubřelé řeči, stádní mikrofonní princip, drzá čela, zpupnost a demonstrativní ignoraci reality."

Doufám, že to nemíříte na mne... a už jste někdy v minulosti nějakou pokoru od někoho "viděl" ? Bohužel, já taky ne... Žádný politik nahoře si dosud nepřipustil že je jen náš "zaměstnanec"....

Hezký den
14. 04. 2011 | 11:06

ZAM napsal(a):

Pražák:
Děkuji. Druhý příspěvek je prokazatelně fake. Nezbývá než opakovaně konstatovat nesmyslnost tvrdošíjného lpění na zatajování celých IP diskutérů.
14. 04. 2011 | 11:07

Skogen napsal(a):

SuP, co kdybychom s Grossem srovnávali, až pánové s máslem na hlavě učiní v politice stejný šmytec, jako Gross? Do té doby srovnáváte nesrovnatelné. Až Nečas vyvodí odpovědnost jako Paroubek? Až pánové Vondra a jiní ministři "budou odejíti" jako Kraus?
14. 04. 2011 | 11:08

ld napsal(a):

rejpal,

a speciálně pro Nečase: ach synku, synku, domalý jsi!
14. 04. 2011 | 11:10

Gudka napsal(a):

Pomalu se začíná rýsoval touha po zařazení zpátečky, ovšem tak, aby špína zůstala na koaličním partnerovi. Do toho patří pokus o rozštěpení ODS, na oplátku za pokusy o rozštěpení VV. John to nyní dělá tak, že "naznačuje", že jde vlastně o "útok na Nečase" (!!), který je, v momentálním bártovsko-johnovském pojetí "ten hodný" (a vlastně taky hloupý, když si jako premiér toto nechá líbit a potřebuje ochranu od Otce kleptomana a firmy ABL).
Je dojemné ono zaklínání "Svatou Reformou", kterou koalice "musí dotáhnout" - když neumí ani zvládnout několik členů svých jednotlivých poslaneckých klubů. T o jer, jakoby se uspořádat rfecepci chystala parta lidí, kteří neumí jíst příborem.
Představa, že tito lidé teď najednou zase budou hrát "dělnou partu" je legrační, Ty kontejnery špíny, co na sebe za pouhých cca 10 dnů vylily, ty nevyčichnou ani do konce desetiletí.
14. 04. 2011 | 11:10

Tupelo napsal(a):

Minorita: 10:28, souhlasim, moc dobre napsano.
--
Mala poznamka k peru ing. Klause. Samozrejme ze nam tim udelal v zahranici ostudu, viz mnohe zahranicni zpravodajske servery, komentare, youtube atd. Ale je zde jedna vec, kdy Klaus vylozene LHAL obyvatelum:

12.4. Klaus zduraznil (!!! opakuji: zduraznil), ze v Chile to nebylo zadne zlate pero, nybrž propiska. Dale zcela cilena zlehcovani kradeze pred obcany CEZka, kdy pero nazyva tuzkou ('tu tuzku u sebe nemam') (http://www.novinky.cz/domaci/230569-klaus-to-clovek-standardne-dela-ze-si-tuzku-z-akce-bere.html)

14.4. Chile Klause poopravilo: Neslo o obycejnou propisku, ale o umelecky unikat (http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/230729-chile-klause-poopravilo-neslo-o-obycejnou-propisku-ale-o-umelecky-unikat.html)

To, ze ho nekteri fans brani, s tim ze neslo o kradez (na nekterych cizich serverech se neboji nazyvat veci pravymi jmeny) chapu, ale myslim ze z toho lhani o tom, ze neslo o nic velkeho ale o obycejnou propisku, se vylhat uz neda. Myslim ze by mel odejit nekam daleko, nejlepe spolu s pravicovou vladou...
14. 04. 2011 | 11:10

jo napsal(a):

"Kapitál" sponzorující ODSTOPVV v poslední křeči bude chtít pokračování vlády, aby se jim vrátili "sponzorské investice" do stran od systému minimálně se 100% ziskem. Ještě se dočkáme pěkné žumpy, zloděj propisek už má určitě nějaký plán...
14. 04. 2011 | 11:10

SuP napsal(a):

Skogen -
Paroubek nic nevyvodil, vyhodili ho.
14. 04. 2011 | 11:10

JAVÍT napsal(a):

Ano vážení, tak takto vypadá demokracie po česku.
Každý si dělá co chce, a to beztrestně.
Ti, kteří to umí, kradou jako straky a mají bezpracné zisky, ti, kteří to neumějí, musí prostě jen zírat a makat. Česká politika je založena pouze na podvodech, odposlouchávání a korupci.
Ó my se máme. Prý lépe než za komančů. Ještě tomu někdo věří??
14. 04. 2011 | 11:11

ZAM napsal(a):

SuP:
Nikoliv, mám zato, že účinné kontrolní mechanizmy navrhuje někdo, kdo poznal, že 1) jsou nezbytné; 2) jsou obecně ekonomicky výhodnější než dravý parazitizmus.
Ostatně i většina parazitů si šetří hostitele.
U nás se poměry začnou zlepšovat, až ti "rozumnější" parazité převládnou mocensky nad těmi bezohledně dravými.
14. 04. 2011 | 11:12

ali napsal(a):

Skogen
no vidíte, jak jste šikovnej, když chcete..tak mě zbytečně nenapadejte a koukejte si to srovnat v hlavě :o)

zdenekb
vy to dodáváte za mě..řekněte mi, proč mám i já omílat věci věčně omílané? Na to jste tu vy a další, takže se nemusím zcela namáhat a pouze reagovat vlastním způsobem. Tím, že nejsem ukecaná značí co, podle vás? :o)
14. 04. 2011 | 11:13

ZAM napsal(a):

Tupelo:
"Klaus vylozene LHAL obyvatelum:"
Stoprocentní souhlas.
14. 04. 2011 | 11:16

SuP napsal(a):

ZAM -
Ano, ale kdyby jemu samému (zde navrhovateli) morálka nebyla vlastní, těžko by měl z čeho vyjít. Ne?
Nebo snad je morálka to, co mi vadí u druhých?
14. 04. 2011 | 11:17

stále rebel napsal(a):

Pro Tupelo.
Na těch televizních záběrech je z Klausových gest jasně vidět, že nešlo o žádnou obyčejnou tužku. Ústa lhala, ale Klausova gesta při pohledu na to pero jasně říkala „to je něco“.
14. 04. 2011 | 11:19

Skogen napsal(a):

SuP, říkejte si tomu jak chcete. Kdyby Nečas formálně vzato vyvodil za stav vlády odpovědnost obdobně, nic proti.
14. 04. 2011 | 11:21

ZAM napsal(a):

SuP:
Samozřejmě, pro ´mírné´ parazity je morálka vyšší úrovně bližší než její absence u ´dravých´ parazitů.
Celá historie lidstva je svědectvím vývoje morálky jako funkce vývoje ekonomiky společnosti.
Musím se omluvit ze slibně se rozvíjející diskuze, má paní volá a já se musím vzdálit od compu. ☺
Zatím nashle!
14. 04. 2011 | 11:22

zdenekb napsal(a):

SuP:

Na Grossovi není nic k hájení, a ani si nepamtuju, že by jej tu někdo hájil. Gross je ale bůhvíproč pro určitou sortu lidí jakýsi universální argument na obhajobu této vlády...

I pro mě je (a byl) Gross nedůvěryhodný křivák s pravděpodobně nelegální (ale neprokázanou) minulostí. Používám jej pouze jako ilustraci dvojího metru bratra Kalouska - to on jej donutil k rezignaci, kvůli půjčce na "supreluxusní sídlištní byt". Dnes jde o mnohem vyšší částky, Kalousek k aférám mlčí (pokud v nich přímo nefiguruje).
14. 04. 2011 | 11:24

Skogen napsal(a):

Ali, kdybych vás chtěl napadat, prostě bych jen zopakoval, co jsem o vás už jednou řekl a co si myslím stále.
14. 04. 2011 | 11:24

Puck napsal(a):

Vyvěšovali kdysi na samoobsluze delikventy. Už nemusí !
Krádež je jenom klukovina, jak pěkně komentují media, není se za co stydět.
14. 04. 2011 | 11:25

TomášL napsal(a):

Dobrý den všem!

Na politice je nejkrásnější, že ji všichni rozumí. Jenom nechápu, proč se učí na VŠ?

S pozdravem

Tomáš
14. 04. 2011 | 11:28

JAHA napsal(a):

Ako uz poznamenali viaceri, v marazme ceskej spolocnosti prebiehajucej niekolko rokov maju svoj podiel i media. Vytahovanie niekolko rokov starych nahravok, ci novych, raz v jednych novinach, potom v druhych, ako z klobuka, to nema nic spolocne so zamerom ozdravovat pomery v spolocnosti. Kazdy aspon trochu prezieravo zmyslajuci sefredaktor by mal vediet, ci zverejnovanie takychto informacii vylepsi situaciu, alebo ju zhorsi a mal by vazit pre a proti. Teda, ci zverejnenie nejakych zisteni (ci uz su pravdive, alebo velmi profesionalne zmanipulovane) viac pomoze, alebo uskodi tejto spolocnosti. Zda sa vsak, ze takychto rozvaznych redaktorov akosi niet. Bolo velmi v tomto smere poucne a signifikantne sledovat vcera vecer na CT 24 vyjadrenia zodpovedneho redaktora novin, ktore nahravky zverejnili. Myslim, ze je v ceskych mediach velmi zretelny posun od skutocnej investigativnej novinarciny k machiavelizmu.
14. 04. 2011 | 11:28

ali napsal(a):

Skogen
a nebolí to?
14. 04. 2011 | 11:32

Ládik!!! napsal(a):

Proč nedělá politiku politolog? Proč jen kafrá?
14. 04. 2011 | 11:32

Hladis napsal(a):

No tak cela nahravke je teda BOMBA. Jestli tohle nepolozi vladu a nevytvori zemetreseni na cele ceske politicke scene ,tak CZ se muze definitivne pasovat na mafiansky stat.

Vcera jsem si nechap pustenou ctyriadvacitku cely den a sledoval. Prvni me zaujal vystup zastupce sefredaktora MFD ,ktery pripomynal pozdejsi vystup pani Koci. To ze MFD hraje velkou roli v cele kampani uz muzeme mit zajistotu. MFD v tom vesele doted pokracuje a uz i jeji ctenari v diskuzich ji to mlati o hlavu. Je to uz neuveritelne okate a MFD se muze naprosto bezpecne pokrtit na ODS platek. Dalsi vystup s pani Koci byl doslova neuveritelny. Snazila se jakkoliv vyhnout primym dotazum a snazila se neumetelsky odvest diskuzi jinam. Sama se nachytala na svestkach a neni pochyb ,ze to co navkladala myslela zcela vazne. Pani Nemcova jen potvrdila ze patri do stejne kategorie a svou tuposti cely vystup korunovala. No vlaste to korunoval Kalousek svymi prohlasenimi o TOP09 jako ciste strane. Nad tim se sevrelo hodne rukou v CZ v pest.

Pokud vezmeme ze si Koci nevymyslela(nepochybuju ze ne) ,tak jsme zjistili jak to cele v ODS funguje a kteri lide tahaji za dratky. Dale jsme zjistili ze Barta se snazi vybudovat penezovody ,ale jeste to chudak nestihl. Cela tato kauze je tak zavazna ,ze by se z toho meli vyvodit okamzite dusledky. To je naproste ohrozneni demokracie z nekolika stran. Je neuveritelne ze tato vlada jeste nepadala a lidi nejsou v ulicich. V kterekoliv jine zemi by to vedlo k protestum v ulicich a padu vlady s naslednym vysetrovanim. To je nepochopitelne a neuveritelne divadlo v primem prenosu ,ktere lidi z jinych zemi s kterymi jsem v kontaktu sokuje a zdrahaji se ucerit ze je to pravda. Tohle je opravdu lepsi nez vsechny mafianske filmy ktere jsem videl. Pokud i tohle se zamete pod koberec nak nad CZ lamu hul.
14. 04. 2011 | 11:32

jarpor napsal(a):

ZAM

"Názor, že "demokracie předpokládá morálku" je jenom iluzí. V dlouhodobějších demokraciích byly vyvinuty důsledné kontrolní mechanizmy disponující účinnými sankcemi, ..."

Díky SuPovi nemusím odpovídat... učinil tak za mne... zbytečné cokoliv dodávat..

Hezký den
14. 04. 2011 | 11:33

vlasta napsal(a):

Za neobyčejně drahé vstupné jsme byli pozváni v létě 2010 do cirkusu, kde měli staří dinosauři důstojně procházet a mladí dinosauříci poslušně panáčkovat za nadšeného potlesku části obecenstva. Vše zhatil jeden mopslík, který kousl mladého dinosauříka do nohy. A rozpoutala se nevídaná rvačka mezi všemi dinosaury navzájem. Stará dinosauří matka je tím šokovaná, navíc ji to vyrušuje z důležitého plesu na hradě Nejvyššího dinosaura. K tomu zcela bezmocně přihlíží skupina klaunů, udivená touto bitkou a prohlašuje, že na podium vstoupí po skončení této nepřehledné bitky.
Ovšem Nejvyšší dinosaurus už vidí, že to bez něj nepůjde, tak si své dinosaury zve do svého sídla, kde jim holí srovná hřbety. To jak staré, tak i mladé dinosaury umravní.
Klauni promeškali příležitost, jejich vstup na podium již dinosauři budou ignorovat a cirkus opět pojede podle scénáře.
V obecenstvu chvíli zůstane pachuť, ale paměť je krátká a za chvíli bude vnímáno vše, jako drobné škobrtnutí při bohulibé cestě dinosaurů za lepšími zítřky.
14. 04. 2011 | 11:33

Béda napsal(a):

stále rebel,

přestňte již prosím vás upozorňovat na drobné přehlédnutelné selhání otce privatizace a schrančlivosti, kterým se baví internetový svět. Mýlit se je přece lidské. Pan prezident, poté co prozkoumal doličný předmět, uznale pokýval hlavou když zjistil, že jde o tuctovou propisku a pokusil se copperfieldovským způsobem ošálit filmovou techniku. Bohužel kouzlo se nepovedlo a velký mág pak versatilku dalším kouzlem vrátil do pouzdra.

Pomlovači sice tvrdí, že šlo o skvostné umělecké pero s rytinou a drahými kameny, ale znáte ty závistivé nepřejícníky.
14. 04. 2011 | 11:33

krokus napsal(a):

Pane Stejskale,

na jedné diskuzi jste mi velmi laskavě vysvětlil, co je spam. Můžete mi tady stejně laskavě vysvětlit, proč za příspěvek nevhodný ke korektní diskuzi nepovažujete prokazatelný (viz diskuze výše) podvrh a zneužití cizího nicku?
14. 04. 2011 | 11:34

JAHA napsal(a):

Este dovetok. Co by sa asi stalo, keby si sefredaktori urobili dalsie tajne spiklenecke sedenie a tentoraz sa dohodli nie na tom, ako tlacit na pilu, aby vlada neprijala pre nich nevyhodnu upravu dene, ale keby sa dohodli na tom, ze ZIADNE nahravky, ziadne "nahodne" objavene listiny a pod. NEBUDU nejaky cas, kym sa politicka scena aspon ako tak nevycisti, zverejnovat. Co by si asi pocali spicli z jednotlivych politickych zoskupeni? Museli by zacat pracovat a presvedcovat volicov o svojej opravnenosti riadit krajinu tylsLsvojou pracou a nie podhodenymi kostami.
14. 04. 2011 | 11:36

SuP napsal(a):

Skogen -
Však oni si ho taky časem vyhoděj.
14. 04. 2011 | 11:37

ali napsal(a):

JAHA
nemyslím si, že média za to můžou..v podstatě díky médiím se dozvídáme pozadí břečky zvané politika a je to dobře, protože jinak by naši páni konšelé měli zcela neomezenou moc. Tím, že média je omezují slíděním a práskáním, napříč politickým spektrem, dostávají je do kolen a díky jim je veřejnost aspoň trochu informovaná..neříkám, že média hrají pokaždé fér, ale nedovedu si představit, že bych se nedozvěděla nic, jen to, jak naše země vzkvétá a jak soudruzi činí dobro ve prospěch nás všech, taktéž napříč poltickým spektrem :o)
14. 04. 2011 | 11:39

SuP napsal(a):

zdenekb -
Od té doby se zvedla cenová hladina .....
14. 04. 2011 | 11:39

ali napsal(a):

Béda
aspoň trochu humoru jste vetřel semka :o). Mně se to video taky líbí a čím dál víc se tomu směju. Nazvala bych to perotománií a nechala bych to oficiálně zapsat do učených knih..
14. 04. 2011 | 11:45

Kanalnik napsal(a):

OVM jsem nevidel, ale jak mohl pan Pehe mluvit o "zachranovani prezidentem", kdyz v tu dobu se V. Klaus zchranovani jeste nejal (k tomu doslo az vcera)?
14. 04. 2011 | 11:47

Kanalnik napsal(a):

jarpor:
OVM jsem nevidel, ale jak mohl pan Pehe mluvit o "zachranovani prezidentem", kdyz v tu dobu se V. Klaus zchranovani jeste nejal (k tomu doslo az vcera)?
14. 04. 2011 | 11:48

Michal Macek napsal(a):

Tupelo
vy tu fakt resite pero??? a lhat nemusel treba podle naseho protokolu sou pera na podpis smluv propagacni a kazdy si je muze nechat - jak mel vedet ze v chile je to jinak???a i kdyby ne,proste se mu libilo tak si ho vzal....ale pero?to je fakt pseudoproblem.........
14. 04. 2011 | 11:50

Sladký napsal(a):

Nic se nestane.Co by se mělo stát? Tohle je mafiánský stát.A nikde v dohledu síla, která by to mohla změnit.Pane Stejskale, měl jsem o vás opravdu lepčí mínění.To dobré mínění bylo postupně nahlodáváno, tak jak když bobr chce zkácet strom.Ten strom už je skoro přehlodaný, pane Stejskale. Opravdu vám není hanba?
14. 04. 2011 | 11:54

rejpal napsal(a):

Michal Macek
Je kleptománie prezidenta v přímém přenosu a následně kolující po celém světě skrze You Tube pseudoproblém?
Nevím jak kdo,ale když slyším Václava Klause, jak (právem) kritizuje počínání vlády, před očima mám jeho výraz ve chvíli, kdy tu propisku-pero strkal do kapsy.
14. 04. 2011 | 11:59

ali napsal(a):

Sladký
byl vám smazán neuvěřitelně odporný příspěvek, tak se nečilte..zajímalo by mě, jakou sílu máte na mysli :o)
p.s. jo a píše se lepší, ne lepčí, myslím to upřímně..
14. 04. 2011 | 12:00

ali napsal(a):

rejpal
Klaus to udělal úmyslně světově, aby odvedl pozornost od naší politiky a stáhl vše na svůj hrb :o)
14. 04. 2011 | 12:02

Tupelo napsal(a):

Michal Macek: neresil jsem ani tak pero samotne (i kdyz ta celosvetova ostuda tu proste je), ale prokazatelne lhani politika. Mrknete na ty datumy v mem prispevku a mozna i do obou clanku. Klaus, aby zmirnil kritiku, ktera se objevila, neco domacimu publiku tvrdil (obycejna propiska, tuzka) ale z Chile prisly zpravy (umelecke unikat), ktere jednoznacne tyto jeho tvrzeni vyvraci. Proste byl pristizen pri lzi (a vubec uz neni podstatne pero, to spada spis do kategorie kradezi, nebo minimalne nediplomatickeho a nevychovaneho konani).
14. 04. 2011 | 12:06

Ládik!!! napsal(a):

Sladký,
teď se dívám na ČT24 - otevřeli někde masový hrob. Měl bys zjistit, jestli tam není tvůj zakopaný pes.
14. 04. 2011 | 12:12

rejpal napsal(a):

ali
Povedlo se. Ale naší pověsti to nijak extra nepomohlo -:))
14. 04. 2011 | 12:12

jozka napsal(a):

SuPe, tak mladej a tak spatna pamet...

ad SuP napsal(a):

Skogen -
Paroubek nic nevyvodil, vyhodili ho.

K tomu jen:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/strany/clanek.phtml?id=669415
14. 04. 2011 | 12:14

Vico napsal(a):

Hladisův příspěvek by neměl být přehlédnut.

Koaliční trojka se vyvezla do Strakovky/teď je již hodna tohoto názvu/ na vlně řecké lži.

Pučmidrát kromě jiného volil jak volil, protože "nechtěl do Řecka". Teď se dovídáme, že mnoho Řeků by pro změnu zase nechtělo do ČEZka.

Což o to, dluh zatím, navzdory snaze našich mafiánů postižených zvláštní nemocí zvanou reformní étos, máme menší. Jinak však začínáme být největším exotem v Evropě. Také způsob, jak se z Evropy "klausovsky" dostat. Anihilací.

Další děsivý vzkaz od Hladise je ten, jak na to Češi reagují. Jinde by to neprošlo. Ne tak u nás.

Stačí si přečíst reakce. Ještě pár dnů a Bártu- toho "sympatického Ferdu mravence", který si dle upřímného svědectví slečny Kočí ještě nestihl prokopat tunely a penězovody, ponesou jásající ovčané na ramenou.

Co jsem se tu nazuřil nad viralem Přesvědč dědka a bábu. Z chladnou hlavou však musím uznat, že průměrný občan by se žabákovitým snowboarďákem přesvědčit nenechal. Ovčan však ano.

Jsem s tím smířen. Stejně jako S.Š. nebo mb.
14. 04. 2011 | 12:19

Rumcajs napsal(a):

Vico:

Řecká lež ?

Řecko míří k bankrotu.
Koncentrace levičáků je tam obrovská a tak tam není nikdo, kdo je schopen práce a platit dluhy.

Řecko není lež, Řecko je krutá pravda.
14. 04. 2011 | 12:22

ali napsal(a):

rejpal
a my jsme nějakou měli? Teď už máme :o)
14. 04. 2011 | 12:24

Michal Macek napsal(a):

Tupelo:

myslite ze si nespocital ze novinari zavolaji do chile a overi si to?takovbej matador?proste tomu sam veril co rekl

rejpal

nevim me treba sakasvili zvykajici svou kravatu prisel mnohem trapnejsi,o ozralem jelcinovi nebo berlusconim nemluve....
14. 04. 2011 | 12:25

Rumcajs napsal(a):

Bylo jasné, že vláda která se pokusí omezit korupci narazí. A to jak u kmotrů,opozice,státních úředníků tak ve vlastních stranách.

Čím více špíny uvidíme, tím účinější prášek vláda zvolila.
14. 04. 2011 | 12:26

Vico napsal(a):

Tupelo : zdravím. Předvídal jsem, že se šot President of Czech Republic steals pen stane hitem na you tube a stalo se. Já předpokládal první desítku, ale nakonec je to první místo na světě.

Politika hubí symboly, to jsem také napsal. Řeč těla je celosvětově ještě rozšířenější než angličtina.

Přátelé hradního demiurga se dočkali. Stal se proslulejší než Václav Havel :-)
14. 04. 2011 | 12:27

Minorita napsal(a):

Jarpor
Ohledně té nutné legislativy pouze předvádíte stejně kulhavý taneček, jaký spoustu let praktuje pravice v parlamentu, tisku, tv, etc..Volně přeloženo prostě nic nebude a hotovo.Stejná mantra 20 let...

Celé je to k popukání - tahle úžasná filozofie vede modré k tomu, aby ve svých řadách hýčkali perspektivní titány práva,nota bene ústavního, např. Bendu ml., s rychlo doktorátem z přátelsky naladěné alma mater :-).
Jinak proč vlastně psaných zákonů, neb jde o jeden zmetek vedle druhého (v podání českého parlamentu stabilní jev),za tisíce let se lidé neustále vraždí a kradou navzdory snaze tomu zabránit.Asi nejspíše vadné zákonodárství - na co tedy regulovat společnost - víte, která ruka to vyřeší (a ona onu cílenou děsivou neschopnost státu bohužel řeší).Jen tak na okraj - které zákony, co pravice přijala, jsou kvalitní a nemají buď vědomou díru, nebo ve svém duchu nejdou proti společnosti a nehájí skrytě zájmy silných?Produkuje cílené legislativní zmetky a úloha ministra Pospíšila je další oříšek.Řečí mnoho, skutek utekl a např. situace na plzeňských právech (jeho výkřiky před lety a nynější realita)to dokreslují.Nedej bože, aby se našla vůle hlouběji se tímto zabývat.

Postojem k právu (ono se pravici nehodí nic co by mohlo narušit vazby), jeho bagatelizací, znevažováním, pohrdáním nepřekvapuje.Ovšem dovede se s ním okamžitě ohánět a zaštiťovat.

To, že alternativy shazujete, je fakt a v přeneseném slova smyslu jsou slova o chudobě a nuceném svatořečení mocných poplatné nejen z připravované legislativy vaší trojkolky, ale obhajobou tohoto tvrdíte to samé.

Pokora je zdejší pravici cizí jako mně svahilština a neregistruji ani náznak nejen od tzv. vrcholných představitelů - já ji nevidím, ani necítím od zdejších diskutérů tohoto vyznání.
Vy budete hájit svoje stranické tričko hlava nehlava, i kdyby v přímém přenosu kluci z Jánského vršku krmili lvi křesťany.Budiž, vaše víra - ale ne universální....
14. 04. 2011 | 12:34

Vico napsal(a):

Rumcajs : Řecký dluh není lež. Navození pocitu, že jedna z nejméně zadlužených zemí na světě se řítí jak zasažená libyjská stíhačka do Řecka, je lež. V jiné zemi se zhruba podobným státním dluhem by to nebylo téma, kterým se dají vyhrát volby. Ne tak u nás.
14. 04. 2011 | 12:35

Rumcajs napsal(a):

Vico:

Představ si ve vedení Sobotku,jeho ochotu škrtat a jít do střetu a k tomu dnešní rychlost zadlužování a i mírně inteligentnímu levičákovi musí být jesné, že Řecko by jsme pod vedením Sobotky dohnali tak do deseti let.
14. 04. 2011 | 12:41

Béda napsal(a):

Vico,

trochu bych doplnil řadu: Řecko, USA, Japonsko, V. Británie, Portugalsko, Island, Irsko, Španělsko, Itálie...

O těch ostatních kucí z Kalouskovy složenky, pogromující a Mádlující, jaksi zapomněli pohovořit.
14. 04. 2011 | 12:43

Marcus Agrippa napsal(a):

Rumcajs:
nesmysl od začátku do konce. V Řecku není nikdo, kdo by byl schopen práce?! Máš to v hlavě nějak celkově pomotané. Doporučuji podívat se na strukturu řecké ekonomiky. S tím toho moc vážně nenaděláš. U nás to začíná být obdobné. Jinak v Řecku začaly problémy až s neúnosným snižováním příjmů státu. U nás je to opět v bleděmodrém - ono to sice vypadá na první pohled dobře - jenže ty výpadky někdo zaplatit nakonec musí. A DPH moc velká jistota teda není.
14. 04. 2011 | 12:44

Hladis napsal(a):

To Rumcajs
Takhle brzo byt pod parou. Pozor at na tebe na dovoleny nejakej reckej levicak nevyskoci. Vase prispevky vzdy povavi jen co je pravda.

BTW: Jen tak pro porovnani. Recti komuniste maji v 300 clenem parlamentu 21 kresel. KSCM ma 26 kresel v 200 clenem ceskem parlamentu.
14. 04. 2011 | 12:46

Rumcajs napsal(a):

M.A.

Co myslíš strukturou ? Podíl Státních zaměstnanců ku privátu ?

Nebo podíl státních výdajů na HDP ?

Nebo sociální vymoženosti státních zaměstnanců ?

Máš pravdu. Když se na to podívám, tak Řecku bych nepůjčil, ani kdyby mě lehtali v podpaždí. A takových jako já bude čím dál tím víc.
14. 04. 2011 | 12:52

tomas napsal(a):

to tupelo, na pripadu ruzoveho partnera neni nezajimave sledovat i jak pracuji ceska media, sledujte ten posun .. na zacatku si klaus pero vypujcil, potom kradez v uvozovkach, teprve pote, co i zahranicni media pisi o kradezi bez uvozovek se osmelila i ta ceska. mimochodem ten klip pronikl i do indonesie, par lkidi se uz mne ptalo, copak si takove pero nemuze koupit.
souhlas s vasim postrehem , ze klaus mluvil o propisce, tuzce atd . to samozrejme ceska media prehlizeji, stejne jako napr. vyrok koci, ze do svych vypravenek dala absurditu a snadno odhalitelnou lez, ze pred deviti mesici jeste nebyla poslankyni
14. 04. 2011 | 12:52

Vico napsal(a):

Rumcajs : Sobotka už ve vládě Špidly takovouto reformu realizoval.Mimo jiné tehdy byla výrazně snížena daň z příjmu právnických osob. Dělo se tak ve snaze splnit Maastrichtská kriteria k přijetí do měnové unie a zavedení eura. Můj názor je, že momentálně je ČSSD jedinou politickou stranou, která zvládne vládní administrativu, zavede protikorupční balíček potřebných zákonů, zlepší vztahy s EU a vrátí Českou republiku mezi standardní nepotížistické země a v neposlední řadě /last but not least/ udrží jakž takž sociální smír.Obnoví-li snahu, ke vstupu do měnové unie, bude se samozřejmě opět snažit splnit daná kriteria.
14. 04. 2011 | 12:54

jarpor napsal(a):

Kanálník

"OVM jsem nevidel, ale jak mohl pan Pehe mluvit o "zachranovani prezidentem", kdyz v tu dobu se V. Klaus zchranovani jeste nejal (k tomu doslo az vcera)?"

Přečtěte si následující pasáž z autorova blogu :

"Neposunula. Kdyby se na Hradě pozorněji dívali, viděli by, že koaliční politika byla v totálním rozvratu už v prosinci minulého roku, kdy prezident s pomocí „tajné“ dohody na Hradě vládu Petra Nečase zachraňoval."

Už je Vám jasné, proč jsem zmínil OVM stran možnosti autora se na veřejnosti o "zachraňování" vyjádřit způsobem, jak to čini v blogu ?

Minorita

Spoustu slov ale důkaz o mém údajném ´vyjádření, že alternativa neeexistuje... kde je ?

Jen modrá filozofie vede k přátelským školám stran titánů práva Bendla ? Když chcete hájit jednu pozici, co Hašek, co Onderka ?

Taková denata nemá smysl. Víte co znamená mé 20 = 18 - 2 ?? To už jsem tu napsal mockrát... a je to o tom, že si nemají co vyčítat modří s oranžovými... ani jejich nekritičtí obdivovatelé... a že nehýkám s davem, neznamená hájení Jánského vršku "hlava nehlava".

A tak jako jsem nedoložil to mé údajné stran neexistence alternativy... kde jste přišel k tomu, že : "Budiž, vaše víra - ale ne universální...." že Vám něco vnucuji ?
Sem s takovým vyjádřením... a pokud toho doložení nejste chopen, protože prostě nic takového jsem neřekl, tak byste s tím "vkládání mi do huby" mohl už přestat.

Hezký den
14. 04. 2011 | 12:58

Tupelo napsal(a):

Michal Macek: ja si spis myslim ze to zkusil hrat do autu, u nas by afera vysumela, pripadne, jak je dnes modni, jedna by prebijela druhou, nastesti existuji zahranicni media. Jak pise Vico, je to video na YouTube nahore. Preci mi nechcete tvrdit ze Klaus nerozpozna obycejnou propisku ci tuzku od sperkarskeho dila :))

Vico: ahoj, za existenci YouTube a internetu vubec jsem vdecny, jeden by si casem zacal myslet ze CEZke severobalkanske pomery jsou snad normalni. ;) Trocha zahranicni konfrontace nikdy neuskodi, treba s reckem kde to byla pravice po ktere zbyly dluhy (ktere po dobu sveho fungovani uspesne tajila; ve spolupraci se zamorskymi financnimi poradci))

tomas: jsem zvedav kdy Klaus prohlasi ze to nebyla zadna lez, ale mystifikace ;)
14. 04. 2011 | 13:00

rejpal napsal(a):

Michal Macek
On by možná nějaký lidožrout z Papua-Nová Guinea byl ještě horší. A možná nakých třicet čtyřicet dalších obskurních vládců. Jsme v dobré společnosti.
14. 04. 2011 | 13:02

rejpal napsal(a):

tomas
S tou Kočí, tak mě napadlo, co když v tomhle nemystifikovala, a opravdu nemumí do devíti počítat? (Což může být u female gender dost komplikací. Na tom CEVRU (nebo jak se to jmenuje) ji zjevně naučili asertivitě a znalostem o tom, co by občana občana mělo zajímat, ale měli tam algebru?
14. 04. 2011 | 13:07

Rumcajs napsal(a):

Vico:

Co tě k tomu vede ? Vždyť v ČSSD je větší koncentrace mafiánů, jak na Sicílii.
Socíální smír ? Tím asi myslíš neškrtat?
Na zvedání daní, např. DPH taky moc neslyšíš.... nějak si myslím kamaráde, že to nemáš moc promyšlený.

Ale na druhou stranu, víra Tvá tě uzdraví.
14. 04. 2011 | 13:10

flyer napsal(a):

Řešení je na cestě. Major Zeman už je mu na stopě!
http://www.stream.cz/video/576654-major-zeman-resi-pripad-ukradeneho-pera
14. 04. 2011 | 13:19

jarpor napsal(a):

Minorita

Pěkně jsem se znemožnil z matiky... mělo být samozřejmě 18 = 20 - 2 ... tak do mne...za mou blbost /překlep/.... ring volný.

Hezký den
14. 04. 2011 | 13:20

rejpal napsal(a):

jarpor
Všiml jsem si a nekomentoval. Smysl byl myslím jasný :))
14. 04. 2011 | 13:22

dalimír napsal(a):

Rumcajsi ty raděj zalez nazpět do jeskyně a nevystrkuj hlavu fousáči ! Nebod za krátký čas pojedou okolo záholce blaničtí rytíři a mohl by jsi přijít k úrazu ! Dl.
14. 04. 2011 | 13:22

Tupelo napsal(a):

vico: v souvislosti s Tvym prispevkem 12:54 (se kterym souhlasim, mozna to ma duvod v tom, ze CSSD je soucast sirsiho sdruzeni evropskych soc.dem. stran, kdezto doposud dominantni pravicova ODS sveho prirozeneho evropskeho partnera nejak nemela a jen vyzobavala, jak se zrovna hodilo (majetkova priznani? ne-e; anonymni akcie? of course) se snad slusi pripomenout ze i odbory mely na zacatku krize lepsi odhad ohledne 'rustu' HDP nez nejlepsi pravicovy ministr financi ;)
14. 04. 2011 | 13:26

jarpor napsal(a):

rejpal

Zdravím... dík. Taky si to myslím... :-))

Hezké odpoledne
14. 04. 2011 | 13:28

Rumcajs napsal(a):

dalimír:

Když nevyjeli za Paroubkova řádění, tak už nevyjedou asi nikdy.
14. 04. 2011 | 13:33

JAHA napsal(a):

Ad: ali

keby ste pozornejsie citali, zistili by ste, ze som NEPISAL, ze za to mozu media ("...maju svoj podiel i media."). Ani som nebrojil za to, aby prestali robit investigativnu zurnalistiku. ("...prezieravo zmyslajuci sefredaktor by mal vediet, ci zverejnovanie takychto informacii vylepsi situaciu, alebo ju zhorsi a mal by vazit pre a proti. Teda, ci zverejnenie nejakych zisteni (ci uz su pravdive, alebo velmi profesionalne zmanipulovane) viac pomoze, alebo uskodi tejto spolocnosti."... "Myslim, ze je v ceskych mediach velmi zretelny posun od skutocnej investigativnej novinarciny k machiavelizmu.").

Polopatisticky - zistovanie nesvarov a ich prezentacia sa da robit aj inac, nez vytahovanim skandalov ci skandalikov, skutocnych, ci vyfabrikovanych, pravidelne a neuprosne, za ucelom masirovat verejnost bez prestania. Upozornit suseda, ze sa mu manzelka .... s nejakym muzom mozno poskytnutim mu videa (autentickeho, ci vyfabrikovaneho), ale aj inym sposobom. Ide o to, o co mi ide, ked ho na to upozornim☺. Toto som mal na mysli, ked som o ulohe medii v sucasnej situacii pisal.
14. 04. 2011 | 13:33

Luiz napsal(a):

UŽ JE TO TADY!!! Zítra si v hlavních zprávách Kočí stáhne oblečení i kůži a zjeví se nám robot, který naám cyber hlasem sdělí, že jsme všichni jen źaprdění pozemští parazité a že si s námi i s našimi sny o životě vytře pr.de.l a že není jediným robotem, protože vláda je jich plná... NEBO CO JEŠTĚ HORŠÍHO MŮŽE PŘIJÍT??? ;-))
14. 04. 2011 | 13:34

tomas napsal(a):

to rejpal, s tou asertivitou budete mit nepochybne pravdu, neb koci v rozhovoru priznala, ze se tedy s tim trictvrte rokem spletla, a za deset minut uz to opakovala zase, mlada holka, ale ze stare dobre leninsko goebelsovske skoly, opakovana lez se stava pravdou .. ale ta holka je vazne sikovna, kdyz rika, ze ve vsem lhala, kdo z nas dokaze nonstop pulhodiny lhat, aniz by mu ta treba alsepon jednou nevkluzl apravda
14. 04. 2011 | 13:35

Míval napsal(a):

Jestliže se tento prezident staví do role zachránce české politiky, není to úsměvné, ale hrozivé. Protože je pouze otázkou času, kdy začne požadovat, aby před ním byly nošeny svazky prutů, kterým kdysi říkali fasces.
14. 04. 2011 | 13:36

rejpal napsal(a):

tomas
Už starý Plzák říkal, že ženy lhát umí daleko lépe než muži.
Na druhou stranu, nejdokonaleji lže primitiv. To ví každý kriminalista.
Na tom rozhovoru je jedna dadaistická věc: pokud se prokáže, že slečna Kočí lhala, vyzní to pro ni podstatně lépe, než kdyby mluvila pravdu a lhala teprvé poté, co ji začali podezírat, že mluvila pravdu.
14. 04. 2011 | 13:41

wiked leaks napsal(a):

Že už nic horšího se nemůže stát ?

To si jenom myslíme.
V příštích volbách je my (s tim vyšším vzděláním)
v nových stranách znova zvolíme.
14. 04. 2011 | 13:44

Milan Kvapil napsal(a):

Objasněte nám pane Pehe, kdo podle Vás tuto zemi spasí. Máme čekat rytíře z Blaníku nebo spoléhat na moudrost pánů z Bruselu, kteří se země české ochotně ujmou až jí bude nejhůře ?
14. 04. 2011 | 14:55

Skogen napsal(a):

Milan Kvapil

a víte, že bych to v kontextu událostí i bral? Trochu jsem doufal, že na naše poněkud chuligánské politiky zabere doučování v Bruselu, vždyť pohleďte, chvíli tam Zahradil se Zvěřinou dleli a už nezlobí ;) Jenže na to už je pozdě. To by tam museli otevřít ještě zvláštní školu.
14. 04. 2011 | 17:03

ZAM napsal(a):

jarpor:
Opravdu je zbatečné cokoliv dodávat, když jste si nevšimnul mé repliky v 14. 04. 2011 | 11:22
na SuPovu reakci. Mohu Vás ujistit, že je mi zcela lhostejné, v jakých iluzích si libujete. ☺
Přeji pěkný zbytek dne s pohodlným myšlením.
14. 04. 2011 | 18:08

S.Š. napsal(a):

Almost glossed : Máte pravdu, nebylo to obyčejné pero a bylo posázené polodrahokamy. Washington Post tady
http://www.washingtonpost.com/world/czech-president-will-never-again-be-short-of-pens-is-about-to-receive-thousands-in-the-mail/2011/04/13/AF3PV4VD_story.html
14. 04. 2011 | 19:04

pv napsal(a):

JAHA
Plně s vámi souhlasím. Velmi mnoho skandálů vzniklo tak, že byly vytaženy staré ( a tedy těžko prokazatelné) informace s cílem někoho pošpinit. Např. společnost byla dlouho masírována kauzou Čunek, kde bylo ve hře "půl mega", zatímco Viamont v klidu inkasoval miliardy. Nevěřím, že "investigativci" o tom nevěděli.
14. 04. 2011 | 19:55

helga napsal(a):

Co dodat,většina voličů si již na koaliční boje zvykla ,ale tento boj je o něčem úplně jiném.Strana VV na facebooku nás oblbovala svým morál.kreditem,boj s korupci, atd.V očích občanů R.John fungoval jako záruka,že to co nová pol.strana neustále hlása bude pravda.VV s dobrou intuici spoléhala na v TV známěho ivest.novináře z pořadu !na vlast.oči" který bojoval jak tygr z nespr.v různých kauzách(korupce,mafie,vraždy atd.)Je vidět,že to moc dobře fungovalo když dnes Radek John je ve vys.politice.Nikdo ale nedomyslel (hlavně Nečas),že nová strana VV je v politice nováčkem bez minimál.odborných,politických zkušernosti a posadit je z ulice na klíčové ministerstvá je zaručená "RUSKÁ RULETA" a bylo pouze otázkou času kdy padne první rána.
14. 04. 2011 | 20:01

stejskal napsal(a):

Paní S.Š.,

podle chilského deníku La Cuarta "pero zdobené lapisem lazuli, kamenem typické modré barvy, vyrobili chilští řemeslníci a jeho cena je 20 000 chilských pesos (zhruba 700 korun). Psací potřeba nenese žádnou značku, jméno ani věnování. Je na ní pouze nápis República de Chile (Chilská republika)".

Václav Klaus možná udělal faux pas (nevědomě, tohle přeci není důkaz vůbec ničeho), asi tam bylo připravené pro podpis ministrů a on si ho vzal. Je to směšné, není vůbec naškodu se nadutému člověku vysmát, naopak. Ale jinak je to naprostá banalita.

Český prezident udělal z mého pohledu spousty kopanců, budu rád, až prezidentem nebude (je podle mne arogantní, sebestředný, namyšlený), ale toto je hloupost. Virtuální realita (stejně jako botičky od Diora či hloupé poznámky před redaktory časopisu Lui). Fakt si myslím, že bychom si měli zachovat zdravý rozum a kritický odstup.

Libor Stejskal
14. 04. 2011 | 23:19

ZAM napsal(a):

rejpal:
"Na druhou stranu, nejdokonaleji lže primitiv" Nepravda, pouze nejzarputileji. Je prokázáno, že lhaní je pro mozek namáhavější než pravdivost.
14. 04. 2011 | 23:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy