Další krize Klausovy vlády

12. 05. 2011 | 13:14
Přečteno 5554 krát
Prezident Václav Klaus se už dvakrát zasadil o to, aby pokračovala vláda složená z občanských demokratů, TOP 09 a Věcí veřejných. Poprvé se tak stalo na základě „tajné dohody“ uzavřené před koncem minulého roku na Hradě, jejímž garantem měl být právě Klaus.

Dohoda ovšem evidentně nefungovala, snad jen s výjimkou toho, že se kontrola nad kabinetem de facto přesunula z rukou slabého premiéra Petra Nečase do rukou prezidenta. Klaus tedy musel nastoupit v roli zachránce „svojí“ vlády znovu, když vypukla druhá, tentokrát o poznání vážnější krize, jejímž katalyzátorem byla mediální odhalení o někdejších plánech šéfa bezpečnostní agentury ABL Víta Bárty využít VV jako nástroj k prosazení ekonomických zájmů jeho firmy.

V ohnisku krize byl ovšem také souboj o to, jak bojovat s korupcí. VV se snažily prosadit některá protikorupční opatření—jakkoliv to mohla být jen taktika, jak oslabit kmotry a korupční bratrstva spjatá v zákulisí politiky zejména s ODS.

Klaus tyto skutečnosti zcela ignoroval. Nejenže se nepokrytě vměšoval do dění v ODS, ale pomohl stvořit vládní kompromis, s nímž nemohla být spokojena ani ODS, kterou donutil spolupracovat nadále se stranou, jejíž ministry se premiér ostentativně rozhodnul vyhodit z vlády, ani véčkaři, kteří nakonec ztratili dva ministry, aniž by je Nečas „kompenzoval“ odvoláním některých ministrů za ODS a TOP 09. Upatlaný kompromis se nelíbil ani veřejnosti.

Je příznačné, že v situaci, kdy vládu kontroluje nepřímo prezident, se Radek John po oznámení svého úmyslu odejít z vlády obrátil nejprve osobně na Klause, který ještě před setkáním s ním pronesl hluboce „filozofickou“ větu, že „vláda je křehké sdružení, a vypadne-li z ní jakýkoliv kamínek, je to zneklidňující.“

Otázkou je, proč prezident tolik trvá na tom, aby ve vládě zůstal „kamínek“, který si tam premiér evidentně nepřeje,a proč má vůbec zůstat za každou cenu u moci vláda, kterou nechce veřejnost. Vede to ke zbytečným spekulacím o Klausových motivech, a navíc to je další důkaz postupného zhoršování jeho politického úsudku.

Zdá se, že VV vyhodnotily situaci realističtěji než prezident. Jejich nedávný požadavek spojit s hlasováním o důvěře vládě hlasování o zákonu o veřejných zakázkách, jehož součástí by mělo být zrušení anonymních akcií na doručitele v listinné podobě, což je zásadní zdroj korupce, byl jen logickým krokem v jejich, zdá se naplánovaném „odcházení z vlády.

VV jsou politicky téměř na dně a vědí, že v této vládě se ode dna už neodrazí. Chtějí tedy evidentně odejít s image bojovníků proti korupci, které si ODS a TOP 09 ve vládě nepřejí. Do jisté míry mají pravdu, a i proto se Klaus dopustí fatální chyby, bude-li vládu zachraňovat napotřetí.

Právo, 12.5.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Rannd napsal(a):

Trefné, pane Pehe.
Jak vycouvat z vlády, a zachovat přitom zdání bojovníků proti korupci? Neřešitelný problém.
Veverky skončily, tak o co Johnovi jde? Nálepku dilentanta a žvanila mu nikdo neodpáře - teď už pochopily i ty fanynky (duše prosté), co mu posílaly hlasy do ankety TýTý, že John je nepoužitelný k čemukoli.
12. 05. 2011 | 13:26

hoven napsal(a):

bývalý čistič hotelových záchodů v USA pehe už zase jako správný komunista zcela ignoruje ustavu a výsledek voleb. koalice , pokud se na tom dohdne, má právo vládnou 4 roky a naplnit svuj volební program.
12. 05. 2011 | 13:31

Karlík napsal(a):

Rannde,

naopak, John je použitelný velice dobře. To se prokázalo už tím, že ho angažoval nejdříve Janoušek, aby svým jménem zaštítil kšefty s VZP a Lesy ČR a potom si ho do předvolební kampaně najal Bárta. Takže John posloužil jako fíkový list a teď půjde...
12. 05. 2011 | 13:34

Rumcajs napsal(a):

Pehe jsi nejslabší a máš padáka !
12. 05. 2011 | 13:35

nespokojený občan napsal(a):

tato politická garnitura nemá právo vládnou 4 roky, protože zastupuje menšinovou velkoburžoazii, což názorně předvedla dalším oslabováním a rozkladem státu,ale to je samozřejmě cílem a snahou každé pravice...raději si poslechnu komunistu Peheho,než kokota Kalouska nebo užvaněnou loutku Johna...
12. 05. 2011 | 13:43

neo napsal(a):

nespokojený občan :

má od voličů mandát vládnout 4 roky, dokud nedostane např. nedůvěru a prezident nepověří někoho jiného sestavením vlády.
12. 05. 2011 | 13:49

Rumcajs napsal(a):

nespokojený občan.

A ty zastupuješ koho ? Bolševika ?
12. 05. 2011 | 13:49

efbsfv napsal(a):

Díky za výstižný článek, pane Pehe.
12. 05. 2011 | 13:49

Vico napsal(a):

Věci veřejné se nejspíše se svým odcházením z vlády inspirovaly poslední divadelní hrou Václava Havla.

Zdá se však, že přes dramaticky absurdně umělecký dojem věcně veřejného odcházení, je zájem publika prachmizerný.

Šašci ve Strakovce se už stali natolik nedůvěryhodní, že jim už nevěří nikdo. Kdyby třeba ve Velké Británii oznámil šéf koaliční vládní strany Nick Clegg, že rezignuje, neboť situace ve vládě je neudržitelná a následně s rezignační listinou v zubech odpádloval do buckinghamského paláce, nastalo by politické zemětřesení devátého stupně.

U nás jde však o běžný klaunský výstup zcela překrytý hattrickem Jaromíra Jágra.

Tahle Calverova banda už žije vlastním životem. My občané už nejsme nic, než křoví, nic než obyvatelé Palerma zděšeně sledující mafiánské dodávky navzájem po sebe střílejících gangsterů z automatických berett.

Za clonou nechutných tahanic o vládní ministerská koryta /i Peak by chtěla velký steak/se kradmo zavádí odchod do důchodu v třiasedumdesáti, zatímco nejsou pracovní fleky ani pro ty práceschopné.

Ten, který se stal živoucím představitelem dávného archetypu Posery, se rychle hodil marod. Obvyklá finta zedníků pro zimní sezónu - bolavá záda-, nevyšla. Uznalý obvoďák naštěstí píchl Čistého do oka a následně ho poslal k očaři na malý ambulantní zákrok.

Protrahovaná rezignace Johna tak nabude rozvláčnosti seriálu Ulice.

Nikoho to nezajímá.John rezignuje, ale volič již rezignoval. Jediné, co ho ještě zajímá, je, zda-li porazíme Švédsko...jak v té bitvě o Karlův most.
12. 05. 2011 | 13:53

irinek napsal(a):

Dělají se sice kruhy na vodě,ale John přeci ještě nerezignoval.Tak o co tu vlastně jde? O další cirkusové vystoupení,které už mne,osobně,pranic nebaví.
12. 05. 2011 | 14:05

DH napsal(a):

Tak se nám vážený pan kolega Pehe opět vyjádřil. Napříště, až vypustí libovolně bezvýznamný činovník kterékoliv obskurní pidistrany jakkoliv jalový a bezzubý výrok, můžeme klidně spustit stopky s jistotou, že než minutová ručka pětkrát oběhne ciferník, bude další Peheho blog minimálně zpoloviny zplozen.

Pane Pehe, většinou neradím lidem, jejichž řinčení roliček trvale přehlušuje jakékoliv sdělení, ale ve vašem případě lze udělat výjimku. Pane kolego, svou úlohu jste splnil svými statěmi o Toporoubkovi a svobodných volbách nanečisto, v současné době jste již bezvýznamným okopávaček kotníků a měl byste si tuto svou pozici férově a racionálně přiznat. Jako jednomu z hlavním pravdoláskařů a etalonu kverulantských intelektuálských budižkničemů vám v nových, svodobných a demokratických volbách pšenka už nikdy nepokvete. Tak to prostě je a vám nezbývá, než to respektovat a smířit se s tím.

Myslet si, že poťouchle zneužijete každého bezvýznamného svobodného střetu názorů ve vládě k prosazení momentálně vámi protežovaného socialistického myšlení je naprosto naivní. Moudrým demokratickým rozhodnutím nezpochybnitelné majority našich voličů se podařilo zvolit vládu s jasným a skálopevným reformním étosem, jejíž morální a ekonomická integrita nemůže být vašim zavilým ňafáním v žádném případě ohrožena.

Tato vláda disponuje nejsilnějším mandátem za posledních 20 let, a jak všichni dobře víme, z tohoto faktu vylývá její jasná povinnost změnit zásadním způsobem charakter naší země. Bylo svobodným a demokratickým rozhodnutím voličů, že tato kruciální změna povede správným, pravým směrem, směrem k totální redukci hnusně přebujelého sociálního státu, k podpoře všech ekonomicky aktivních a podnikavých občanů a k doufejme konečnému vyřešení palčivé otázky povalečů, neproduktivních ekonomických parazitů a intelektuálských mlátičů prázdné slámy.

Budoucnost a naděje naší země spočívá v jasném nazvání věcí pravými jmény. Vyžírka musí být jasně odsouzena, parazit musí být vykořeněn a inhumován, povaleč musí být k práci přinucen jasnými a férovými ekonomickými nástroji. Pečení holubi k nám nepřiletí na stříbrném podnose ani z Brusele, ani z Pekingu, ani nám ekonomickou svobodu nepřinesou na křídlech B-52. Tuto svobodu a prosperitu si musíme prosadit sami a já věřím a vím, že se stávající vládou k tomu máme dobře a zdravě nakročeno.

Patlejte se ve svých komunisticko-socanských myšlenkových cisternách svými vybájenými tezemi o spravedlivém světě, svými vyfabulovanými konstrukcemi, jak by se lidé podle vašich představ měli chovat a co by si měli myslet. Jste naštěstí již neškodní a ve své podstatě směšní.
12. 05. 2011 | 14:06

Michal Macek napsal(a):

:)

vv sou na dne politicky,vy politologicky :D
12. 05. 2011 | 14:07

Rumcajs napsal(a):

Vico:

A komu věříš ty ?
12. 05. 2011 | 14:09

Rannd napsal(a):

Karlík:

A nebo tak....:-)

Dvě těžkotonážní Káčka jsou v ringu - je to box nebo wrestling?
Spíš rvačka bez pravidel.
12. 05. 2011 | 14:12

zdenekb napsal(a):

hoven, neo, Rumcajs:

Ano, vláda má právo VLÁDNOUT čtyři roky. Proč tedy už rok nevládne?!? Zatím řeší jen sebe, své půsery, své podrazy jeden na druhého. Pokud se už ve zbylém čase dostane k nějakým návrhům, neshodne se na téměř na ničem a to málo, na čem se domluví, protlačí protiústavně. Pokud chcete toto sledovat další tři roky, gratuluju k vašim žaludkům...

Vico:

:o)))

Předpokládám, že očař Čistému naordinuje tři dny na lůžku, a přísný zákaz byť jen pohlédnout na kohokoliv z koaličních partnerů. Aby měl trochu čas na rozmyšlenou, z čeho couvne tentokrát.
12. 05. 2011 | 14:14

Ing. N. napsal(a):

MANIFEST 11

Jakou stranu bychom my, občané České republiky nyní volili?
Takovou, která

- zajistí zaměstnání všem, kteří chtějí pracovat
- přinutí k práci i ty jedince, kterým se práce protiví
a kteří raději kradou ať už v malém nebo ve velkém
- bude důsledně trestat korupci
- prošetří legálnost získání nabytého majetku občanů,
nelegální majetek zabaví
- sníží platy všem politikům, včetně poslanců a senátorů
- uzákoní odvolatelnost poslanců a senátorů
- zavede trestní odpovědnost za chybné rozhodování
politiků v posledních 20 letech
- omezí (zakáže) výdej finančních prostředků na
předvolební kampaně (povolí volební program stran
pouze na formátu A5)
- zavede bezplatné zdravotnictví a školství
- zavede tvrdý postih narkomafie a dealerů drog
- vyřeší problém bezdomovců
- zakáže kouření ve veřejných budovách, včetně restaurací
- podpoří české zemědělství s cílem zabezpečení
potravinové soběstačnosti země
- znovu zavede důkladnou kontrolu potravin
- uzákoní pouze jednu zdravotní pojišťovnu
- nepovolí zřizování soukromých penzijních fondů
- zavede kontrolu bank
- sníží platy všem manažerům
- zvýší minimální mzdu
- zvýší daně bohatým
- podpoří rodiny s malými dětmi
- zabezpečí důstojné stáří
- omezí zaměstnávání zahraničních pracovníků
- nebude vracet církvi majetek
12. 05. 2011 | 14:20

Rumcajs napsal(a):

Ing. N.

Já bych takovou nevolil. Zvolil bych takovou, která zajistí, že lidé jako jsi ty skončí v blázinci.
12. 05. 2011 | 14:24

Dash napsal(a):

to DH:

:DDDDDD

Jen vymenit slovo socialisticky za kapitalisticky a jako bych se vratila zpet o 40 let
12. 05. 2011 | 14:24

neo napsal(a):

Ing N.

takouvou stranu bych osobně nikdy nevolil. Možná je tam pár dobrých bodů, ale většina je hodně mimo.
12. 05. 2011 | 14:25

zdenekb napsal(a):

Ing. N:

Jako občan ČR říkám: třetina přínosná, třetina nerealizovatelná, třetina zvrhlá. Manifest 11 - nic pro mě.
12. 05. 2011 | 14:25

Rumcajs napsal(a):

zdenekb :

Mě se tato vláda líbí.
Líbí se mi, že osekávají vládní výdaje, že se snaží řešit důchodovou reformu,
atd.

Co se tobě nelíbí ?
12. 05. 2011 | 14:28

tim napsal(a):

Dash, vy nevíte, že DH je vrchní ideolog ODS, Drobil, který svou současnou funkci získal odměnou za zpackanou krádež 3 miliard ze státního fondu? .o)))))
12. 05. 2011 | 14:30

Otázkář napsal(a):

Vico

není co dodat :)
12. 05. 2011 | 14:33

Dash napsal(a):

To tim

ani bych se nedivila ;))))
ale smich je zdravy....
12. 05. 2011 | 14:33

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

Myslím, že jsem to shrnul už příspěvku, na který reaguješ.

Ve zkratce: její chování, porušování vlastních slibů, nedomyšlenost návrhů, bezohlednost s níž jsou prosazovány.

Podrobněji zde:

http://zdenekb.blogspot.com/2011/04/k-118.html
12. 05. 2011 | 14:35

MU napsal(a):

Ten manifest je dobrý a někteří politici už na to přišli, ale řeší to jen polovičatě, bojí se těch co by byli proti.Ale už to dlouho trvat nebude a zase budou banány dražší než brambory a to bude dobř. Co bylo ukradeno bude vráceno.Na komunisty se to uplatnilo a nevím proč to neuplatnit znovo. Pan Havel říkal zdravotnictví pro všechny bez vyjímek stejné, žádný SNOP, ale už je to tady, smetánka si chce žít na úkor ostatních. Platit budeme všichni, ale výhody budou mít jen někteří.
12. 05. 2011 | 14:43

Marie napsal(a):

hoven
Vy považujete již rok trvající hádky ve vládě za vládnutí? Měli by odstaoupit a vrátit roční plat.
12. 05. 2011 | 14:52

Karel napsal(a):

Hlavně, aby neonemocněl ještě ke všemu Kalousek!
12. 05. 2011 | 14:56

hoven napsal(a):

zdenekb,
pokud by KSČ (čssd+ksčm) v parlamentu neděla obstrukce, tak by vláda vládla. k tomu je nutné připočíst ještě lidové milce čssd pod vedením soudruha senátora-čekatele zavadila a ustavní soud komouše rychetského, který je už jednou mozkovou hemisférou na hradě.
12. 05. 2011 | 14:56

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
bývalý čistič hotelových záchodů v USA pehe už zase jako správný komunista zcela ignoruje ustavu a výsledek voleb. koalice , pokud se na tom dohdne, má právo vládnou 4 roky a naplnit svuj volební program.
12. 05. 2011 | 13:31
---------------------
Opět se musím podivit nad tím, kam až se tento kdysi slušný diskusní server povedlo panu Liborovi Stejskalovi dovést za ty poslední dva roky.
No, zřejmě to tak má být. Ono v zájmu o zabránění slušným diskutujícím v tom, aby vkládali do těchto diskusí informace, kolidující se zájmy dnešních "mocných," je zřejmě možné použít doslova všechno.
Tedy i primitivní urážky a dehonestace.

Pro mne je toto počínání nepochopitelné zejména proto, že se tento způsob "diskuse" tady praktikuje nejen v případě nepohodlných diskutérů, ale také vůči některým blogerům. Tady musím opět zdůraznit, že tohle svinstvo je tady tolerováno výhradně pod blogy, které píší (podle terminologie zdejších alternativních inteligentů) "levouni."

Respektuju fakt, že tady je Krakonošovo. Protože se ale nikdy nesmířím s tím, že by tady kromě toho bylo už jen Rumcajsovo, hovenovo, SuPovo - zkrátka eldorádo těch, kterým já říkám alternativní inteligenti, budu do těchto diskusí vkládat své příspěvky i nadále.
Ze sprostot a osobního napadání si už nic nedělám. To svinstvo z letošního 18. ledna v podání nicku blue jay se totiž už stejně nedá přebít.
12. 05. 2011 | 14:59

orinoko napsal(a):

Co není na této vládě hezké? Kromě toho, že vláda nevládne už téměř rok , tak této vládě vládne Monseiur Tunel. S korupcí neudělala vůbec nic, anonymní akcie dál mají pré, a už jí nechce ani baba Issová.
Dále pak - tato vláda - nevyhlásila válku Rusku , což byl její prioritní úkol, neposlala Rumcajse , statečnost hoven a DunHillky do Lybie , aby v čele usamLádíkových rebelů porazili Kaddáfího a přivezli ho do Sněmovny , aby se poklo/h/nil soudružce Kočí.
Tato vláda se silným mandátem - olala - má nejslabšího prémiera , který už musí podávat raport i Bibimu a jeho choti.

Ještě jsme tu neměli vládu jedné bezpečnostní agentury. Ale to už je vyřešeno . Máme pluralitu , teď už je to vláda dvou bezpečnostních agentur. - Taková vládní opozička.
12. 05. 2011 | 15:01

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
zdenekb,
pokud by KSČ (čssd+ksčm) v parlamentu neděla obstrukce, tak by vláda vládla. k tomu je nutné připočíst ještě lidové milce čssd pod vedením soudruha senátora-čekatele zavadila a ustavní soud komouše rychetského, který je už jednou mozkovou hemisférou na hradě.
12. 05. 2011 | 14:56
----------------------
Mohl by mi "vysokoškolák" hoven objasnit, jakým způsobem se dají dělat obstrukce v podání opozice, když současná vládní koalice má dnes v PSP ČR pohodlnou stopatnáctkovou většinu?
Tato vláda tak může v PSP ČR prohlasovat prakticky všechno. Že se jí to nedaří, není v žádném případě vina opozice. Hlavní příčinou je totiž to, že jednotlivé strany vládní koalice se místo toho, aby skutečně vládly, věnují vzájemným sporům a boji o moc.

Opět se musím podivit nejen nad úrovní "diskusních" příspěvků absolventa Vysoké školy. Musím se podivit hlavně nad tím, co všechno tady tomuto alternativnímu inteligentovi projde.
Ono to ale asi takto má být. Ta žumpa, ve kterou se stále rychleji mění tyto kdysi slušné a poučné diskuse má zřejmě odradit všechny, kteří by mohli šířit informace, nepohodlné dnešním "mocným."

Kodex diskutujících je v tomto případě už jen množina písmenenek, složených do slov a vět. Jinou hodnotu bohužel nemá.
12. 05. 2011 | 15:11

kelt. napsal(a):

Jsem přesvědčen,že demokratický vývoj ČR dosáhl svého vrcholu.
Tři ústavní pilíře jsou na výkonné úrovni dokompletovány na tři údy:
-legitimní vláda,jejíž předseda je pověřen výkonem převodní páky k dvěma dalším údům a to:K9,někdy modifikovaná v případě naléhavé potřeby na K 12,kde se přijímají zásadní rozhodnutí,která jsou legitimní vládou přejímána k provedení s tím,že do jednoho týdne je může negovat a vrátit zpět na K9,eventuelně na K12.
Předseda vlády v případě,že nenalézá východiska mezi rozhodnutími K9 a K12 a programovým prohlášením vlády je povinnen přenést rozhodnutí na vrcholný úd Hradu,který rozhodne s definitivní platností do doby,než vládní koalice/zhruba do jednoho měsíce/narazí na další zásadní problém,který nemá řešení na úrovni vlády,K9 a K12.
Tímto vrcholným demokratickým systémem moci výkonné se podařilo překonat doposud všechny známé modely praktikované ve vyspělých demokraciích.
CEVRO k tomu chystá na 31.června t.r.celoevropský seminář pro předsedy vlád EU.
12. 05. 2011 | 15:15

hoven napsal(a):

dočekale,
proč si myslíte, že vláda prohlasovávala zákony v legislativní nouzi? to byla přece reakce na obstrukce čssd. vy jste byl rok izolovanej v blázinci, že to nevíte??
12. 05. 2011 | 15:16

Al Jouda napsal(a):

To DH :
Cituji :
Vyžírka musí být jasně odsouzena, parazit musí být vykořeněn a inhumován, povaleč musí být k práci přinucen jasnými a férovými ekonomickými nástroji.
A co zloději ? Na ty jste nějak pozapomněl, že ?
12. 05. 2011 | 15:23

dalimír napsal(a):

Neuspokojený občane máte pravdu a takoví Rumcajsové a jim podobní si budou tuhle mafiansko kapitalistickou vládu v čele z kmotrem šedivým přichvalovat stále protože jim umožnuje naplnovat jejich hrabivé ideje o kolosálním zbohatnutí ! Takovým vykukům je třeba přistřihnout křídla a to co nejdříve ! Jejich bezohledné jednání vede u nás k totálnímu úpadku morálky občanů ! Dl.
12. 05. 2011 | 15:23

zdenekb napsal(a):

hoven:

Protože se svými fantasmagoriemi nechtěla přicházet v období komunálních a senátních voleb a nechala si tak vědomě málo času. To není nouze legislativní, to je nouze argumentační.

Jinak jsem rád, že jsi objasnil pravého viníka všech korupčních afér. Za Drobila, Bartáka, Vondru, Vítka Bártu, Kočí i Tluchoře se vždy převléknul nějaký zákeřný socan, aby neposkvrněným bojovníkům proti korupci zkazil pověst...
12. 05. 2011 | 15:27

mb napsal(a):

nedávný požadavek spojit s hlasováním o důvěře vládě hlasování o zákonu o veřejných zakázkách, jehož součástí by mělo být zrušení anonymních akcií na doručitele v listinné podobě, což je zásadní zdroj korupce, byl jen logickým krokem v jejich, zdá se naplánovaném „odcházení z vlády.

pokud je tento nedavny pozadavek dosud platny, tak se mi nezdá býti vůbec špatným ....
12. 05. 2011 | 15:27

hoven napsal(a):

zdenekb,
to neni pravda,
ty zákony museli být schváleny do určiteho data, aby to neohrozilo rozpočet na příští rok.
12. 05. 2011 | 15:29

Rumcajs napsal(a):

dalimír:

Proč ti pořád vadí, že někdo bohatne ?
Si uvědom, že díky tobě to není. Nic neumíš, nic neznáš, seš línej, blbej.. tak můžeš být v klidu. Není ti co sebrat. Jsi jenom přítěží každé společnosti.
12. 05. 2011 | 15:31

Mud.. napsal(a):

DH
zdejší diskuze potřebovala nahradit nicku bigjirka. Zdá se, že jste ho plně nahradil. Jsem rád, že se nezaobíráte zdejšími fachidiotolevičákama. Vaše příspěvky se dobře čtou. Člověk u nich může "vypnout" analytický mozek a kochat se pravdou. Jiné nicky se přeletí, váš charakterní diskutující se přinutí zastavit. A o to jde.
12. 05. 2011 | 15:32

Rumcajs napsal(a):

zdenekb:

To co tvrdíš na tom blogu je nesmysl. Tahle vláda je akčí až moc a svůj program naplňuje. To poznáš podle vyděšeného kvikotu místních socek a odborářů.
12. 05. 2011 | 15:33

irinek napsal(a):

Pane loupežníku Rumcajsi,můžete mi na konkrétních případech osvětlit,jak tato vláda osekává vládní výdaje? Pokud jsem si v posledních dnech všimnul,jen tak mimochodem vyrobila novou trafičku pro jistého pána R.J. Vy v Řáholci osekáváte stromy tak,že jim přiroubováváte další větve? Ale nic proti tomu,že se vám taková vláda líbí.
12. 05. 2011 | 15:34

Vlkodav napsal(a):

mb

"zrušení anonymních akcií na doručitele v listinné podobě, což je zásadní zdroj korupce"

To je takovej nesmysl, už dnes není problém majetek přepsat na někoho jinýho. Takže majetkový přiznání jen uspíší převod nelegálních majetků do ciziny a na "spřátelené" subjekty. U akcii, když budou na jméno, stačí zařídit, aby jejich vlastníci byly nedohledatelné společnosti v daňových rájích a je po problému. Tímhle se korupce nezruší, ani se výrazně neomezí. Zdroj je v přerozdělování a neprůhledných smlouvách.
Tohle jsou proklamace, ne "boj" proti korupci.
12. 05. 2011 | 15:35

Tencokida Hnuj napsal(a):

hoven
musely - tvré

Ale při použití "vyššího principu politického" - tedy v případě komentářů jisté kvality lze připustiti i měkké.

:))
12. 05. 2011 | 15:40

Rumcajs napsal(a):

irinek:

Tahle vláda seškrtala několik desítek mld.
Socani jenom rozhazovali.
12. 05. 2011 | 15:41

mb napsal(a):

dekuju za doplneni vlkodav ... to dash + tim ... moje teorie je že DH je takřečený dalimil hořejší a že se tímto způsobem psaní takříkajíc ukájí ( neboť má rád ironii a budovatelskej styl má zmáklej ) ... ale dobře se to čte ... je to jasné, čisté a čitelné ....
12. 05. 2011 | 15:45

zdenekb napsal(a):

"hoven napsal(a):
zdenekb,
to neni pravda,ty zákony museli být schváleny do určiteho data, aby to neohrozilo rozpočet na příští rok."

1) pravda to je, stačí se podívat na nečinnost vlády v období zmíněných voleb a překotnou snahu o jejich skončení (okřídlené Topolovo: Nemůžeme říct lidem před volbami, co chystáme, jinak by nás nevolili...)

2) schválit rozpočet, kterému mají příjmy zajistit dosud neexistující zákony (s tím, že ty se musejí dodatečně narychlo protlačit), tomu říkám férový postup. Konečně vím, co je to ta ROZPOČTOVÁ ODPOVĚDNOST!

Rumcajs:

Vyděšený kvikot na diskusních forech moc nepozoruju. Spíš naprosté zklamání a rezignaci, což mi nepřijde jako zrovna pozitivní výsledek... Zřejmě jsi jeden z mála spokojených.
Ten druhý se, tuším, jmenuje Bakala a třetí Klaus... :o)
Ale oceňuju, že sis na čtení udělal čas.
12. 05. 2011 | 15:45

irinek napsal(a):

to Rumcajs
já nejsem tak vzdělaný jako vy a nějak se v tom nevyznám.Proto vás prosím,zda byste to mohl doložit jaksi konkrétně? Tahle odpověď mi totiž asociuje MFDnes,nebo,nedej pánbůh, Haló noviny
12. 05. 2011 | 15:46

irinek napsal(a):

poznámka k panu Rumcajsovi:
Vy jste ale vulgární!! A pan Stejskal je v klidu
12. 05. 2011 | 15:48

hoven napsal(a):

bobš,
já to nepopírám, ale čssd vládla celý 4 roky, i když dělali uplný h...o. . proč by tahle kolaice neměla??
12. 05. 2011 | 15:48

hoven napsal(a):

zdenekb,
pravda to není a vy moc dobře víte.
12. 05. 2011 | 15:49

vlado napsal(a):

ing.N ve l4:2O - Manifest 11. Bohužel, mnoho z toho již kdysi bylo realizováno ale jak se říká "dobře již bylo". Dělník měl privilegia. Dnes milionáři, kteří dokázali takto zbohatnou za pohých 20 let. Minulý systém stál na ideálech a ideologii,kapitalistický na miliardách a vojenských operacích.
12. 05. 2011 | 15:51

Faust napsal(a):

Rumcajs:
"Tahle vláda seškrtala několik desítek mld."
Jo, a přidala sekretářkám a vedoucím sekretariátů pánů ministrů.
A abych nezapomněl na p. Drobila a jeho 3,5 mld...
Loupežníku, seškrtala, to je fakt, ale zdá se mi, že výhradně pro sebe... nikoli pro stát.
12. 05. 2011 | 15:55

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
dočekale,
proč si myslíte, že vláda prohlasovávala zákony v legislativní nouzi? to byla přece reakce na obstrukce čssd. vy jste byl rok izolovanej v blázinci, že to nevíte??
12. 05. 2011 | 15:16
-------------------------
Tak už konečně došlo i na blázinec. Je hned vidět, že "vysokoškolák" hoven se zkrátka vyzná úplně všude. Zřejmě osobní zkušenost.

Jinak s tou slavnou legislativní nouzí to bylo opravdu, ale opravdu jinak. Tato vláda zkrátka nemohla předpokládat, že "pravice" ve volbách do Senátu propadne a tak se pokusila ten balík "reformních" zákonů protlačit Parlamentem v době, kdy byl ještě Senát ve starém složení, tedy s pravicovou většinou. Jen tak byla záruka, že Senát ten "reformní balík" zákonů nevrátí zpět do Poslanecké sněmovny.
To, že tento způsob zneužití legislativní nouze napadla u Ústavního opozice a hlavně to, že jí v tomto dal Ústavní soud za pravdu, nedalo spát nejen Nejvyššímu Hradnímu, jinak nestrannému a neaktivistickému prezidentovi. Ono to totiž donutilo jednotlivé protagonisty a hlavně pak představitele té naší "pravice" k výrokům, za které se ve vyspělých demokraciích automaticky odstupuje ze všech ústavních funkcí.

Ne tak ale u nás. Tady je naopak plivání na Ústavní soud výrazem hrdinství. Zvláště pak u "vysokoškoláka" s nickem hoven.

Při této příležitosti se musím opět podivit nahlas nad tím, kam až spadla úroveň těchto kdysi velice slušných a poučných diskusí.
No ano, až tam.
12. 05. 2011 | 15:59

DH napsal(a):

Je pro mě někdy velmi těžké přesně pochopit, proč nejsou mezi lidmi racionální pravicové názory více populární. Ze striktně vědeckého pohledu, jak vám každý čerstvý absolvent VŠE jistě potvrdí, neexistuje zaručenější a přímočařejší cesta ke všeobecné ekonomické prosperitě, a tedy logicky ke všeobecnému společenskému štěstí, než tento myšlenkový směr. Je proto jistou záhadou, proč tímto způsobem neuvažuje každý. Leccos o jistém blýskání na lepší časy naznačily poslední parlamentní volby, ale stále se nezdá, že by tu byla trvalá záruka kontinuity tohoto racionálního ekonomicko-politického směřování.

Určitá teorie člověku samozřejmě padne na mysl. Pro někoho nepříjemnou odvrácenou stranou všebecného společenského štěstí a blaha je přirozené hladovění a bída značné části genově gefetního obyvatelstva. Zkušenost nás učí, že valná část občanů bohužel není racionálního ekonomického chování jednoduše schopna, jejich genetická a sociálně dovednostní výbava je v tomto směru totiž zcela nedostatečná. Takoví lidé potom slouží jako snadná kořist tržně obratným jedincům a v reálu fungují jen jako laciný kanonenfutr na ekonomickém tržním bojišti.

Všichni dobře víme, že takové ne zcela populární stránky ekonomické prosperity jsou z podstaty neodstranitelná a mohou být řešeny jen přirozenou cestou v delším období. Samočinné systémové očistné procesy, stejně jako v každém zdravém přírodním společenství, vyřadí postupně z genofondu slabé a neschopné kusy, kvalita jednotlivých fenotypů se srovná a druhá derivace distribuční křivky individuálního štěstí nepřekročí v absolutní hodnotě jistou všeobecně tolerovanou mez.

Abychom se ale k tomuto ideálu dopracovali, je naprosto nezbytné smířit se s nepopulárním přechodným obdobím, než samočístící procesy dokonají své prospěšné dílo. Odměnou nám následně bude společnost zdravá, soběstačná, globálně bez problémů konkurenceschopná a vnitřně naprosto šťastná.

Tohoto cíle ale, jak všichni rozumní, ekonomicky racionální a politicky prozíraví občané a voliči dobře vědí, v žádném případě nedosáhneme nasloucháním žvástů levicových pábitelů, podléháním ideové indokrinaci těchto kryptokomunistických zrůd, a už vůbec ne servisním poklonkováním uřvané, závistivé a neschopné levičácké lůze. Kdybychom na jedinou vteřinu připustili podobné zakolísání, podobnou ideovou nepevnost a politickou slabost, tato po moci vyhladovělá sběř by toho okamžitě zneužila a veškeré opctivé úsilí minulých a budoucích let by přišlo nazmar.
12. 05. 2011 | 16:00

Rumcajs napsal(a):

Faust:
Žvanile.
Víš kolik rozdával na odměnách Ráth ?

irinek:

Co proboha chceš ? Proč asi stávkuje každou chvíli ta státní odborářská banda ?
12. 05. 2011 | 16:08

Dočekal napsal(a):

irinek napsal(a):
poznámka k panu Rumcajsovi:
Vy jste ale vulgární!! A pan Stejskal je v klidu
12. 05. 2011 | 15:48
-----------------------
Divím se, že se vy vůbec ještě divíte. Copak jste nepoznal, že nick Rumcajs (a nejen on) tady funguje jako placený diskutér? Právě proto mu tady projde prakticky všechno.

Také jste si stačil všimnout, že pan Libor Stejskal (editor těchto diskusí) poslední dobou do zdůvodnění výmazu nevhodného (podle jeho názoru) diskusního příspěvku nevkládá termín, kvůli kterému nechal zmizet CELÝ diskusní příspěvek?
Popravdě se mu ani nedivím. Když pan Stejskal v jednom zdůvodnění takového výmazu uvedl jako nevhodný termín slovo "hňup," smál jsem se už nahlas.

Ono to tady ale takhle zřejmě má být. Ti naši noví "mocní" se zkrátka bojí toho, aby se k jejich poddaným nedostaly pravdivé a tím pádem nežádoucí informace. A tak dělají všechno možné, aby tomu zabránili.
A že jsou k tomuto účelu vhodné i estébácké metody, tak o tom jsem se tady mohl ostatně velice dobře přesvědčit také já sám.

Inu, co je dovoleno Jovovi...
12. 05. 2011 | 16:11

Laco napsal(a):

Pane Pehe
musite z toho mit radost, jak vzdycky zvednete mandle jiste casti polulace, potrefena husa se chce vzteky zadavit, to vam muze byt dobrym meritkem, taky to, kolik vzdycky mate diskusnich prispevku, je videt, ze v naproste vetsine trefite hrebik na hlavicku a za to vam dekuji, tech par promodralych nejen vzteky si vsimat nemusite, protoze oni o nicem nepremysleji, tam je v hlave blokace

hovne - pri cteni tveho prispevku jsem si vzpomnel na jednoho stareho kovaneho komunistu, ktery kdyz videl Havla, tak opovrzlive zavrcel - kulisak. To jen ta na srovnani s tebou, ale spatna povaha se napravit moc neda, zvlaste neni li snaha, s tim nesnasenlivym komousem to taky dobre nedopadlo, pises nekdy, skoro vzdycky hodne nechutne, uroven veskera zadna, v podstate jsi chudak, ale asi o tom nevis

no a o rumcajsovi skoda psat, to jsou vypotky cireho fanatismu nebo zaplacene propagandy non stop pod vsemi blogy dnes a denne pry podnikatel, ktery se rozciluje, jak pracuje na ostatni, tak to je ale hodne velke pokrytectvi, hnus, s takovym materialem doplaveme leda tak do ....
12. 05. 2011 | 16:15

DH napsal(a):

Vážený pane Rumcajsi,
velice obdivuji váš pevný postoj k levičáckému segmentu zdejšího diskusního portfolia, ale dovolte mi poznamenat, že svým přístupem k diskusi neděláte naší společné myšlence dobrou službu. Polointelektuálskou racionálně nepevnou sebranku nikdy nezískáte pro dobrou věc vytrvalým drážděním, tím docílíte jen ideologické zatvrzelosti a iracionálního šprajcu.

Je třeba trpělivým postupem vysvětlovat, pečlivě argumentovat a klidně, leč vytrvale přesvědčovat pomýlené občany o správnosti naší cesty. Správný, ekonomicky racionální politický směr je, jak vy i já dobře víme, Prozřetelností neodvratně předurčen k dominanci a ovládnutí jak Evropy, tak následně i celého rozvinutého světa. Tento proces je logický, kladně zavazbený a naprosto neodvratný.

Chtěl bych Vás proto zdvořile požádat, abyste dobře nastoupenému procesu zbytečně neubližoval zbrklou a ne dokonale promyšlenou argumentací. Tím ve skutečnosti sloužíte jen olysalým levičáckým bossům a odborářským vykrmeným bafuňářům. Vezměte si má slova prosím k srdci, které nám oběma bije na pravé straně politického spektra.
12. 05. 2011 | 16:17

Faust napsal(a):

Rumcajs:
Žvanile.
Víš kolik rozdával na odměnách Ráth ?

Nojo, ale to byl socan. :-)
A tohle je vláda ROZPOČTOVÉ ORPOVĚDNOSTI!
Kecálku :-)
12. 05. 2011 | 16:20

Rumcajs napsal(a):

DH:

Já bych řekl DH, že ty jsi ještě větší provokatér jak já. Ale má to štábní kulturu, to se musí nechat.

Když dovolíš, budu se dál věnovat medvědí službě. A klidně tě budu sledovat, kolik těch pitomců "Obrátíš ".
12. 05. 2011 | 16:22

irinek napsal(a):

to Rumcajs
Já chci,ty žvanile,abys byl konkrétní,když už si tykáme a abys nebyl sprostý jak vepř.Tvé názory ti nikdo nebere,ale alespoň tu nevykřikuj jen hesla!
12. 05. 2011 | 16:24

DH napsal(a):

Snažte se prosím, kolego Rumcajsi, pochopit správně mou motivaci. Poukazuji jen na to, že zbrklým a zbytečně silnoslovním přístupem lze správné věci jen uškodit. To si jistě ani jeden z nás dvou nepřeje.

Přece si nemůžete myslet, že takovým přístupem dokážete změnit něčí názor? A o to, jak pevně věřím, nám dvěma v podstatě jde. Proč bychom jinak zde, na tomto fóru mrhali naším drahocenným časem? Vy i já dobře víme, že čas je vzácný ekonomický statek, který lze při správném přístupu přetvořit v úspěch a profit.

Mrhat a rozhazovat takovým vzácným zbožím bez podložené naděje, že bude zúročen rozumným a přínosným způsobem, by bylo trestuhodné a v ničem by se to nelišilo od přístupu levicových rozhazovačných vlád, což, jak pevně doufám je a naždy zůstane jen pouhou minulostí. To byste si přece jistě nepřál, viďte?
12. 05. 2011 | 16:27

Vico napsal(a):

DH : Sice máte předpoklady stát se vůdčím představitelem zdejší pravicové intelektuální elity, která však po dobu vaší nepřítomnosti jen s vypětím rychle chabnoucích intelektuálních sil čelí náporu levicové soldatesky, ale vaše věta, cituji :

" Samočinné systémové očistné procesy, stejně jako v každém zdravém přírodním společenství, vyřadí postupně z genofondu slabé a neschopné kusy, kvalita jednotlivých fenotypů se srovná a druhá derivace distribuční křivky individuálního štěstí nepřekročí v absolutní hodnotě jistou všeobecně tolerovanou mez",
může některé vaše potenciální přívržence znejistit.
12. 05. 2011 | 16:29

Rumcajs napsal(a):

DH:

Seš zábavnej, ale bohužel. To poslední co chci, je někoho obracet. Tak možná leda na rožni.
12. 05. 2011 | 16:31

Rumcajs napsal(a):

irinek:

http://zpravy.idnes.cz/prehledne-vlada-dokoncila-program-kde-vsude-bude-skrtat-pji-/prilohy.asp?c=A100708_1413389_domaci_itu
12. 05. 2011 | 16:35

Nedočkal napsal(a):

PAN DOČEKAL JE NEMOCNÝ ČLOVĚK. PARANOIDNÍ GRAFOMAN.
UKÁZKA CO VYPLODIL ZA PÁR HODIN.

Inu, co je dovoleno Jovovi...

Dovolil bych si zde uvést jeden osobní zážitek z té doby, mám ale oprávněnou obavu, že by to mohlo zavdat záminku k výmazu VŠECH mých textů a proto tak neučiním.
Ale bavím se výtečně!

Kdyby snad absolvent Vysoké školy hoven náhodou tápal, tak mu doporučuju ...

Jinak si dovolím zeptat se vás na to, jestli jste byl na tomto otevřeném diskusním serveru také vystaven takové formě dehonestace, jaké jsem tady byl (a bohužel stále ještě jsem) vystaven já.
Pokud ne, tak v tom případě si vyhrazuju právo na to, abych se proti těmto ničím nepodloženým svinstvům bránil po svém.
V tom případě jistě také pochopíte, proč se tou vaší jistě dobře míněnou radou řídit v žádném případě nehodlám.
Já tady totiž za své názory beru (na rozdíl od ostatních) přímou zodpovědnost. A z toho také vyplývá moje právo na přímou obranu.
Mimo jiné také proti selektivnímu posuzování jednotlivých diskusních příspěvků tak, jak nám to tady už delší dobu předvádí pan Libor Stejskal.

Tak jsem si už začínal myslet, že u alternativního inteligenta, prezentujícího se tady pod nickem hoven, mne už nic nepřekvapí.
Já jen, že u absolventa VŠ přece jen předpokládám určitou míru přirozené inteligence.
Sice mi do toho nic není, ale přesto by mne zajímalo, jakou že to má nick hoven tu Vysokou školu.
Na rozdíl od vás to ale nebyli absolventi Vysoké školy.
To ale v žádném případě neznamená, že nemáte pravdu. Já si přesto troufám tvrdit, že u alternativního inteligenta a jinak také absolventa Vysoké školy, vystupujícího v těchto diskusích pod nickem hoven, s tímto neuspějete.
Tak tady jsem opět neodolal.

Alternativní inteligent a z vlastního rozhodnutí vysokoškolák hoven nejen že nechápe psaný text, on také nechápe výrazy, skutečnými absolventy Vysoké školy celkem běžně používané
Jinak se musím opět nahlas podivit nad velice slušnou úrovní "diskusních" příspěvků nicku Rumcajs. Zejména pak tomu, že tento alternativní inteligent v žádném případě nenapadá a nenálepkuje ostatní diskutující.
Oproti tomu kvituju s povděkem, že zde mizí celé příspěvky bez toho, že by se editor diskusí obtěžoval uvedením nevhodného termínu, který jej vedl k výmazu toho kterého diskusního příspěvku.
Popravdě se mu ani nedivím. Poté, co zde pan Stejskal uvedl jako důvod smazání CELÉHO příspěvku použití nevhodného výrazu "hňup," se mí přátelé smáli nahlas. A říkali něco o tom, že "tonoucí se zkrátka i Kodexu diskutujících chytá."

Inu, co je dovoleno Jovovi...
Také jste si stačil všimnout, že pan Libor Stejskal (editor těchto diskusí) poslední dobou do zdůvodnění výmazu nevhodného (podle jeho názoru) diskusního příspěvku nevkládá termín, kvůli kterému nechal zmizet CELÝ diskusní příspěvek?
Popravdě se mu ani nedivím. Když pan Stejskal v jednom zdůvodnění takového výmazu uvedl jako nevhodný termín slovo "hňup," smál jsem se už nahlas.
Inu, co je dovoleno Jovovi...
Jinak se musím opět nahlas podivit nad velice slušnou úrovní "diskusních" příspěvků nicku Rumcajs. Zejména pak tomu, že tento alternativní inteligent v žádném případě nenapadá a nenálepkuje ostatní diskutující.
Popravdě se mu ani nedivím. Poté, co zde pan Stejskal uvedl jako důvod smazání CELÉHO příspěvku použití nevhodného výrazu "hňup," se mí přátelé smáli nahlas. A říkali něco o tom, že "tonoucí se zkrátka i Kodexu diskutujících chytá."

Inu, co je dovoleno Jovovi...
Pan Libor Stejskal si jistě bude opět pochvalovat to počtení mého opakovaně vkládaného příspěvku, v tomto případě opět citace sama sebe.

Já se jmenuju Václav Dočekal a momentálně jsem už třetím rokem velice spokojený penzista.
A vy jste kdo?
Jeden můj už bohužel zesnulý přítel mi říkával, že poloviční pravda je mnohem horší, než vyložená lež.
Můj přítel Staňa, jinak bývalý vojenský a dopravní pilot, mi to vysvětlil jednoduše.
Jedinec, který nedokáže správně opsat moje jméno, je mi už jen k smíchu.
Dočekal napsal(a):
Libor Stejskal:
12. 05. 2011 | 16:39

Nedočkal napsal(a):

Osobní výpady a urážky ostatních diskutujících v podání místních "pravověrných" neodporují Kodexu diskutujících?
Abych předešel případnému nedorozumění: Neptám se proto, že bych je snad chtěl napodobovat. Tak hluboko nehodlám klesnout v žádném případě. Já jen, že tady běžně mizejí příspěvky za mnohem menší provinění vůči mnou už vzpomenutému Kodexu diskutujících.
Teď jsem si uvědomil, že "pravověrným" je tady dokonce dovoleno psát o Václavu Dočekalovi jako o estébákovi. Jednoduše proto, že není možné ověřit, jestli se toto zakládá na pravdě.
To, že se z těchto diskusí pochybnou zásluhou "pravověrných" pomalu ale jistě stává žumpa, vás zřejmě nechává úplně klidným.

Tak co, čeho se od vás dočkám dřív? Důkazů pro vaše tvrzení, omluvy, nebo snad jen dalších výpadů a obviňování?
Je to sice paradox, ale já ty příspěvky nicků Rumcajs a hoven v těchto diskusích vidím docela rád.

Moc dobře si totiž pamatuju ty, kteří tady v listopadu roku 1989 do poslední chvíle obhajovali politiku KSČ, představovanou tvrdými nomenklaturníky.
Jo a pokud byste měl náhodou puzení k tomu napsat o mně zase nějaké svinstvo, tak směle do toho! Obvinění Václava Dočekala ze spolupráce s tehdejší Státní bezpečností v žádném případě neodporuje Kodexu diskutujících. Nedá se to totiž prokázat.
Tak se nevažte, naopak se odvažte!
Nebojte se, tohle jistí sám pan Libor Stejskal.
19. 04. 2011 | 13:17
Tak jsem si ještě jednou prošel tuto diskusi a musím s potěšením konstatovat, že ledy se konečně hnuly.

To, že pod blog pana profesora Hořejšího okamžitě naběhla "Rychlá rota" svědčí pouze o tom, že se modří soudruzi začínají bát.
Pozoruju to panoptikum a zatím se u toho docela dobře bavím. Zatím. Protože si až moc dobře pamatuju, jak skončili všichni ti přisluhovači režimu nejen po roce 1989, ale také po roce 1968.
Vy tady zřejmě čtete pouze to, co se vám hodí.
V opačném případě byste totiž zaznamenala, že tady pan Stejskal nedávno vyslyšel moji prosbu a veřejně potvrdil, že se opravdu jmenuju Václav Dočekal a že tady tím pádem opravdu vystupuju pod svým občanským jménem.
Ono je to ostatně velice jednoduché. Před nějakými třemi roky mne pan Libor Stejskal přesvědčil, abych na těchto stránkách zveřejnil moje vyznání leteckého nadšence. S panem Stejskalem nás tehdy totiž spojovala společná láska k létání.
od toho 18. ledna letošního roku se tady tedy prezentuju pod svým občanským jménem
O to víc zajímalo vás, jestli se opravdu jmenuju Václav Dočekal. Já jsem vám to potvrdil a tím to také pro mne skončilo.
a začalo to tím, že jeden z místních chráněnců nejen že tady zveřejnil bez mého vědomí a tím pádem také bez mého souhlasu moje občanské jméno, on to jméno navíc spojil s ničím nepodloženým a zcela vylhaným obviněním.
A představte si že tohle svinstvo "visí" v té diskusi dodnes. Pan Stejskal se mi to "nesmazání"
To přání hezkého dne si laskavě vetkněte za klobouk.
Od práskače vyzní upřímně už jen to jeho práskání.

Jo a zase si nezapomeňte postěžovat svému ochránci. Předem si vás ale dovolím upozornit na to, že tady budete už napořád jen ten druhý. V tom fňukání vás totiž předběhl nick Vlkodav.
A ještě něco: Od jisté doby si tady dávám velký pozor, abych ve svých příspěvcích neuvedl cokoliv, co by se pro pana Libora Stejskala stalo záminkou k výmazu VŠECH mých textů.

Teď jen doufám, že tento můj příspěvek nebude shledán jako odporující Kodexu diskutujících.
Po tom, co vypadne z alternativního inteligenta a z vlastního rozhodnutí absolventa Vysoké školy, jinak pobírače sociálních dávek, toužím ještě míň, než po těch psích exkrementech.
Tak koukám a vidím, že to už nebude dlouho trvat a pan Libor Stejskal tu šaškovskou čepici neunese. Zvláště poté, co mu na ni takovýmto tempem jeho chráněnci věší další rolničky.
Moje maminka měla pro tyto vykonavatele vůle jiných trefné označení. Říkala jim "slouha."
A kdepak že je ta výzva ve znění "Pokud možno, nereagujte na pana Dočekala"?
Pokud bych směl radit, tak bych vám doporučil nové proškolení, nebo alespoň výměnu manuálu. Začínáte se totiž opakovat a to není dobře.
Tak on tady bude lhář, zbabělec a žalobníček nabádat ostatní diskutující ke slušnosti a dokonce si je dovoluje okřikovat! Podivné!
12. 05. 2011 | 16:39

Nedočkal napsal(a):

Jo a teď už můžete opět vyzývat pana Libora Stejskala, aby tento můj příspěvek smazal. Docela bych to uvítal. Ono by to jen stylově završilo váš profil lháře a zbabělce.
Po mnou opakované výzvě jste veřejně požádal pana Libora Stejskala, aby tady začal moje příspěvky mazat.
Nevím sice, co tímto svým počínáním vlastně sledujete, ale pro mne tady zůstanete už navždy jen pouhým zbabělcem. Navíc zbabělcem ufňukaným.
Promiňte, ale tady se musím pana garážového podnikatele a mimo jiné také absolventa VŠB v Ostravě zastat.
Příchod alternativních inteligentů do těchto diskusí byl proto vítán a tito "diskutéři" tady od té doby také proto požívají zvláštní ochrany. Jejich málověté, ale o to razantnější "diskusní" příspěvky totiž pokaždé spolehlivě odradí ty, kteří by stále ještě chtěli diskutovat postaru.
Sebekriticky musím uznat, že těmto vysokoškolsky vzdělaným a vysoce inteligentním jedincům bych nemohl konkurovat ani v případě, kdyby mi pánové SuP a StandaT koupili ten titul, jehož získání mi neumožnili jejich rudí soukmenovci.
Protože zatím co komunisté preferovali prostého dělníka, tak dnes je v kursu vzdělanec, nejlépe vysokoškolák. Také proto se tady ti alternativní inteligenti prohlásili za absolventy Vysoké školy
Jinak jediná moje zmínka o tomto bylo konstatování mého přítele Karla, skutečného odborníka, že výše mého IQ je prakticky totožná s výší mého EQ.
Jinak musím opět se smutkem v duši konstatovat, že argumentační úroveň zdejších "pravověrných" je už víc než ubohá.
Doufám jen, že budete dál pokračovat stejným stylem. Ony jsou totiž všechny ty vaše snahy o dehonestaci oponentů a s tím spojené mystifikace té naší "pravicové" vládě pod vedením silného pana Petra Nečase jen ku prospěchu.
Ani netušíte, jak dobře se právě teď bavím!
Abych si nekoledoval o výmaz VŠECH mých textů, vkládám sem ještě jeden odkaz:
Ještě dodatek:
Také jste zaregistroval, že místní "pravověrní" zásadně nepíší k tématu článku a strážci čistoty těchto diskusí panu Liborovi Stejskalovi to v žádném případě nevadí?

Běda, kdyby se tohoto přestupku proti Kodexu diskutujících dopustil někdo mimo okruh zdejších "vyvolených!" To by si hned koledoval o hrozbu v podobě výmazu VŠECH jeho textů.

Inu, co je dovoleno Bohovi...
12. 05. 2011 | 16:40

počkal napsal(a):

Nedočkal

Ale to tu všichni vědí ;-)
12. 05. 2011 | 16:43

irinek napsal(a):

to Rumcajs:
Mé tušení o tvém zdroji se stalo reálným.Jen upozorňuji,že tam figuruje slovíčko "bude" a jinak jsou to nekonkrétní plky.To na doplnění.Nazdar zase jindy
12. 05. 2011 | 16:45

DH napsal(a):

Vážený pane Vico,

chápu, že se jako jistý samozvaný mluvčí zdejší levičácké diskusní spodiny pokoušíte ironizovat a relativizovat vážně míněné teze, které se tu pokouším trpělivě vysvětlovat, ale můžete mi věřit, že neexistuje žádný rozumný důvod, spatřovat v mé větě cokoliv nevhodného, pohoršujícího nebo nepatřičného.

Příroda není dobrá nebo zlá, přirodní procesy, které se řídí svou vlastní logikou a defacto boží vůlí, chceme-li tohoto příměru použít, nejsou nepatřičné ani nevhodné a neměly by nikoho znejisťovat. Zabíjí-li predátor svou kořist, nedělá to ze zlé vůle nebo z jakési asociální předpojatosti či pravičácké arogance, ale prostě proto, že tak byl stvořen a takovou úlohu dostal do vínku. Požíraný tupý býložravec, stojící na nižším stupni potravního řetězce, není sice z aktu sežrání individuálně šťastný, ale celkově je akt predace pro celou býložravou komunitu v zásadě prospěšný. Eliminace slabých a nemocných kusů, chromých krílíků a pajdavých gazel je dobrá a správná, protože dává naději na silnější, rychlejší a chytřejší příští generaci.

Právě tak by neměla levicová lůza ve své společenském osudu a úloze spatřovat cizí zlou vůli a aroganci schopnějších, ale měla by svůj osud férově brát jako důsledek svých nevhdoných genových dispozic. Úlohou lůzy je v moderním ekonomickém tržním společenství být ekonomickou tržní potravou pro schopnější jedince, což v globálním průměru vede nakonec k posílení jejích genů a zlepšení jejího budoucího postavení.

Pečlivým státním dávkováním pečeného holubího masa do lenivých levicových hrdel nemůže nikdy tato líná a neschopná spodina svůj úděl zlepšit a změnit. Takový přístup by vedl jen k postupné degeneraci a celospolečenské katastrofě. To musí každý rozumný člověk chápat, a v tomto kontextu nemůže shledávat na mých větách, podloženým navím léty prověřenými vědeckými pravdami a zákonitostmi, cokoliv znejisťujícího.
12. 05. 2011 | 16:45

kelt. napsal(a):

Laco-dovoluji si ve vší skromnosti Vás informovat,že Rumcajs a Hoven jsou placenými provokatéry mezinárodní židobolševické struktury usilující o návrat v této zemi před listopad ´89.
Jejich taktika je primitivní,ale veskrze účinná-prázdými hesly,sprostými výrazy,hýkáním bez jakékoliv argumentace chtějí u nezainteresovaných vytvořit falešný dojem o naší bezchybné a demokratické pravici a nahrát neznalé a nerohodné do náruče levice,která je použije pro svoje nekalé cíle.
Měli by si ale uvědomit,že republiku si rozvracet nedáme a je nezbytné plně podporovat vládu rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci.
12. 05. 2011 | 16:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem celou řadu hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Pane Rumcajsi, jediné a poslední varování (a to i navzdory tomu, že si jím možná připoravuju program na večer, který jsem chtěl původně strávit jinak.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 05. 2011 | 16:48

kelt. napsal(a):

DH-u z některých tvůrců"koreferátů"k Vašim příspěvkům lze bez nadsázky konstatovat,že:"komu není shůry dáno,v apatyce nekoupí".
Opět se výborně bavím/a trochu závidím/.
12. 05. 2011 | 17:02

Laco napsal(a):

Rumcajs, myslis tu sluzbu na Janskem vrsku, tak tady budu sebekriticky, fakt bych si tim ani na slanou vodu nevydelal, tam by mi dosly argumenty za par minut

rekl bych, ze jediny slusnak je Pospisil, ale byt slusny je malo, to je na Necasovi videt, autorita veskera zadna, papinek na hrade vztekle poskakuje, az si zabodnul to ukradene pero do slabin, jak si nakrknute gecnul na zadek, musel bych fakt hodne premyslet, co dobreho bych napsal, nestudoval jsem zadne modre knihy abych to sypal z rukavu jako ty ses fakt dobrej /to je pro tvoje nadrizene, dejte mu uz prosim vas tu odmenu nebo se tady strhne/ jestli bude potreba dam to i pisemne, napis mi adresu, co reknu, to vzdycky splnim, nejsem jako Paroubek nebo Necas s Johnem dohromady a nepracuji jen pro sebe a sve kamose, pokousim se chapat i ty zapsknute a pomylene, jak rikam, blokace je blokace s tim se clovek asi uz rodi a tim padem za to nemuze
o jinem tvem solichu nevim, reci se vedou a voda tece, ale tomu, ze podnikas a zaroven si tady valis non stop sunky muze uverit jen hodne velky jeliman, vim, ze mi to nepriznas, je mi to jedno, kazdy si muzeme delat v mezich zakona co libo, ale sci-fi jsem prestal cist uz davno, jaksi me to nebere, stojim na svych nohach a berle k tomu nepotrebuju
12. 05. 2011 | 17:04

Rumcajs napsal(a):

Pan Stejskal:

Jen klidně běže pane Stejskale s paní Stejkalovou do vinárny.
My to tady s hovenem pohlídáme.

P.S.

Kolik jsem dostal těch trestných minut ?
12. 05. 2011 | 17:11

tata napsal(a):

pane STEJSKAL

je mi nak smutno když vidím kam se to zde řití,přes vaší veškerou snahu se to vice a vice stava vyřizovaním flustrujicich lidí.UŽ SKOREM NEMA CENU NA NĚCO REAGOVAT,kde sou ty doby kdy zde debaty měli smysl,uroven.BYL to souboj postoju,pohledu to zde pomalu mizí,ale přičitam to celkem atmosfeře ve společnosti,bohužel mysto zužitkovaní pohodlne věčiny k pohodovemu vladnutí je to přeživaní a to se da už velmi těžko obhajovat,bud to musí byt naprosto jen o ideologii nebo holt agresivita a to zdřivější urovní zde nema nic společneho.

Možna že muj pohled není objektivní ale marně hledam poslední dobou blog kde vznikne tvrdy střet nazoru ktery ale bude boj pohledu a ne boj nadavek a osobnich osočovaní.
12. 05. 2011 | 17:17

Vico napsal(a):

DH : Děkuji za reakci. S třesoucími koleny se pokusím o oponenturu, aniž bych si však svou výchozí pozici ulehčil úprkem z ohrady sociálního darwinismu.

První chybná premisa, ze které vycházíte, je, že býložravec je předurčen státi se potravou schopného a dynamického predátora. Přece i vy sám víte, že býložravec je často mnohem nebezpečnější a útočnější, než-li sebedokonalejší predátor. Lví smečka dobře ví, proč se raději vyhnout lůzovitě levicovému slonímu samci a nejeden "král zvířat" dosnil svůj sen o svém rozpočtově zodpovědném revíru s přeraženou páteří.

Druhým problémem pak je, že pro vítězství úspěšných predátorů ve volbách /ty zatím ve svých úvahách neškrtáte/ je jejich relativně malý počet, kdežto býložravců velký až převelký počet. Váš problém pak spočívá v tom, přesvědčit králíka, že je ve skutečnosti rys a utrápenou kozu domácí, že jest lední medvědicí. To se vám sice až obdivuhodně daří, ale vždy nutně musí nastat okamžik, že býložravec procitne ze svých iluzí. Koza zatouží spářit se z medvědem a je odmítnuta/v případě, že je medvěd syt, jinak románek skočí zcela fatálně/ anebo se králík vypraví na lov divokých sviní a zjistí, že jeho hlodáky na zdolání kňoura nestačí.

Vaše myšlenka na eliminaci slabých kusů může proto u mnohých vašich predátorských přívržencích probudit "vzpomínky na minulost" tak, jak si vzpomene po náročných plastikách vymodelovaná žena na svou nedávnou identitu traktoristy Lojzy.
12. 05. 2011 | 17:25

Dočekal napsal(a):

Pane Libore Stejskale,

to poznání, že pravicové názory se tady projevují už jen a pouze primitivismem, je pro mne opravdu velice smutné.
Moc dobře si totiž pamatuju na doby, kdy jsem si tady mohl nejen popovídat se zajímavými lidmi, ale kdy jsem také měl možnost dozvídat se z jejich diskusních příspěvků pokaždé něco nového.
Dnes je tady volný prostor pro Rumcajse, hovena, SuPa, StanduT, Vlkodava a další skvělé diskutéry.
Jejich "diskusní" příspěvky přitom v žádném případě neodporují Kodexu diskutujících, neboť jejich autoři se nikdy nesnižují k osobnímu napadání, neslušným výrazům, lhaní a bezdůvodnému a hlavně ničím nedoloženému obviňování těch, kteří se tady někomu z mně neznámých důvodů znelíbili, například z krádeže.

Nic z toho mne ale nedradí od dalšího vkládání mých vlastních názorů do těchto diskusí. Jednoduše proto, že tím obrazně nesu svoji kůži na trh. A právě tohle si tady nikdy nedovolí ti, kteří se mne zoufale snaží dehonestovat například tím, že píší své příspěvky pod různými zkomoleninami mého příjmení.

Takže vám už opravdu nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat na cokoliv, co by se v mých příspěvcích dalo brát jako záminka pro výmaz VŠECH mých textů.

Přeju vám jen to dobré.
12. 05. 2011 | 17:28

hoven napsal(a):

dočekal,
ty zákony přece mohl schválit senát ve starém složení. měl na to plné ustavní právo , protože těm senátorum ještě nevypršel mandát. vzpomente si , když jste dělal hajzldědka na nádraží, práce pro vás skončila až v okamžiku, kdy vás jiný hajzdědek vystřídal na pracovišti. né dřív. dokud staří senátoři byli v senátu, měli plné právo ty zákony schválit i když už proběhly nové volby. čssd dělala obstrukce, pak si nestěžujte, že vláda nevládne, když čssd sabotuje . slaveček nejenom, že neumí počítat, ale ani jako právník nezná ústavu.
12. 05. 2011 | 17:34

pig napsal(a):

Nečas působí dojmem relativně solidního a uvážlivého člověka, což v porovnání s lidmi jako Paroubek, Klaus, Zeman či Topol působí jako exces a svádí to pokřivené jedince, jako třeba Pehe, ke karikování.

Otázka je, co může Nečas udělat třeba v situaci, kdy jde Klaus na/za hranu a odmítne přijmout demisi. Má ho Nečas jít vykopat z Hradu? Anebo mu vyhrožovat domácím vězením á la Paroubek? Anebo po vůli komediantů z VV tlačit na rezignaci Kalouska, kterého tam mocí mermo drží Kníže, a přes všechny výtky aspoň má mozek v hlavě?

Nečas by zcela jistě mohl být lepší premiér, ale taky mnohem horší.
12. 05. 2011 | 17:54

Laco napsal(a):

Panenko Marie sedmibolestna
davat do jedne lajny prirodni zakony, boj silnejsiho se slabsim s bozi vuli je ale hodne velka opicina. Nic tak troufaleho jsem uz hodne dlouho necetl, doporucuji tuto novou pravicackou tezi poslat na posouzeni do Vatikanu, mozna bude zapsana do nove encykliky papeze Benedikta, ackoli o tom silne pochybuji.
Toto je ciste rouhani, ostatne jako vsechny nazory, ktere cerpaji inspiraci v individualismu a pomylenem boji o mistu na virtualnim slunci
Uloha cloveka a zvirete je prece jina, cloveku byl dan rozum a srdce a byla mu sverena uloha s timto darem zodpovedne a nesobecky nakladat. Pomahat slabsim a nemocnym, uspechem neni svet bohaty, ale dobry, to je totiz ten zakladni omyl dnesniho konzumniho sveta. To ale nejde nekomu do kramu, coz je pochopitelne. Kdyby byli vsichni dobri, coz je konecny cil boziho zameru, tak by uz tento svet nebyl tim, kterym je, ale uplne jinym, kterym snad kdysi bude, clovek ma rad jiz od detstvi pohadky, az zmoudrime, tak se stanou skutecnosti.
Boze kez by
Predatori at zustanou v pralese, kam patri, clovek v pojeti bozim ma naprosto jiny, mnohem narocnejsi ukol, ale o tom snad ani nikdo moc nepochybuje, jen se tim neridi, byt predatorem je prece mnohem jednodussi, udelat ze sebe zvire a tvrdit, ze chovat se jako hovado je vule bozi
No to je vrchol, vetsi protimluv nez ze chovat se jako zvire je vule bozi jsem tady jeste necetl, ale byla to prece sranda, nemam asi smysl pro humor, sem se nakrk
12. 05. 2011 | 18:00

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
dočekal,
ty zákony přece mohl schválit senát ve starém složení. měl na to plné ustavní právo , protože těm senátorum ještě nevypršel mandát. vzpomente si , když jste dělal hajzldědka na nádraží, práce pro vás skončila až v okamžiku, kdy vás jiný hajzdědek vystřídal na pracovišti. né dřív. dokud staří senátoři byli v senátu, měli plné právo ty zákony schválit i když už proběhly nové volby. čssd dělala obstrukce, pak si nestěžujte, že vláda nevládne, když čssd sabotuje . slaveček nejenom, že neumí počítat, ale ani jako právník nezná ústavu.
12. 05. 2011 | 17:34
-----------------------
Tak tyhle výplody "vysokoškoláka" a jinak alternativního inteligenta s nickem hoven budu kopírovat pokaždé, když se tento duševní gigant otře o jméno Dočekal.

Cituju:
"vzpomente si , když jste dělal hajzldědka na nádraží, práce pro vás skončila až v okamžiku, kdy vás jiný hajzdědek vystřídal na pracovišti. né dřív."

Pro pana Stejskala: Nebojte, klidně se můžete věnovat jiné činnosti. Oni vám to tady Rumcajs a hoven už pohlídají.
No uznejte: Není tohle Rumcajsovo přiznání k placené činnosti v těchto diskusích opravdu "Boží?"
12. 05. 2011 | 18:06

stacionář 24 napsal(a):

Stan napsal(a):
"Vendysi," (tj. D47 / Dočekale)
"teď už jsem jenom zvědav, kdy Vás vyhodí i z Aktuálně. Mučednický multinick (D47,
Dočekal, Vendys... a určitě ještě několik dalších), který si sem chodí foukat bolístky odjinud, a jehož příspěvky jsou z velké části mimoběžné k tématu, jim jistě dělá jenom radost.
Nelituju toho, že jsem vyslyšel Vaše naléhání, a udělal z Vás mučedníka za svobodu slova. Dostali jsme oba to, co jsme chtěli. Vy důvod pro fňukání po celém internetu, já klid a prostor pro diskusi s lidmi, kteří to ještě nemají v hlavě úplně pomotáno."
...
(Dočekal) "je ... člověk, který na diskusním fóru, které navštěvuje, používá několik nicků,"
...
"Pan Dočekal mě několikrát požádal, abych ho, pokud mě jeho praktiky obtěžují,
zabanoval, a já to, po velkém váhání, a také poté, co je několikrát přes můj výslovný nesouhlas opakoval, a poté, co mi dokonce vyhrožoval žalobami a soudním
procesem, pokud se na mém serveru objeví nějaká další negativní zmínka o něm,
nakonec udělal."
...
"Proto Vám, pane Stejskale, opravdu upřímně přeji, abyste s panem Dočekalem udělal lepší zkušenost než já."
...
Václav Dočekal opravdu není podrazák, je to nemocný člověk, kterého je mi hlubocelíto. Howgh.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alex-koenigsmark.php?itemid=11962
začátek roku 2011
12. 05. 2011 | 18:20

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující, tak prrrrr s tou znalostí ústavy. Víte vy vůbec, že ústava dává lidu právo vás vyhnat z těch zaprděných seslí a to na všech úrovních? Jest-li to nevíte, tak se podívejte na www.vymenilijsmepolitiky.cz a už tady neopruzujte. A co logika, říká vám to něco? A co dialektický materialismus, také nic? Tak to musíme konstatovat, že znáte kulový s přehazovačkou. Hezký večer přeje 4. odboj a Pepa z depa. Jinak kluci hokej dnes také bude fajňácký, no mrkněte a je to ta hra co se tím ohnutým klackem mlátí do té černé gumy. Čau, Pepa z depa. Jó a dělá se to na tom zmrzlým a není to sovětskoje moroženoje.
12. 05. 2011 | 18:22

DH napsal(a):

Vážený pane Vico,
i já děkuji za reakci. Vaše oponentura jest pro mě velice cenná, jakkoliv musím trvat na tom, že je ve své podstatě pomýlená, vpravdě scestná a v principu společensky zhoubná.

Prosím zapamatujte si, že vědecky podložené teze nejsou nikdy chybné, ale jen a pouze nepřesné. Věda je sama o sobě omylná, ale skutečně poctivá vědecká práce nevede nikdy k lživým nebo chybným závěrům, ale nanejvýš k teoriím nepřesným a ne zcela vystihujícím realitu. Vzhledem k tomu, že moje teze odrážejí dosavadní realitu a celospolečenské experimenty dobře, nelze premisy z nich vycházející označit jako chybné; takové označení by bylo veskrze falešné, to vy i já dobře víme.

To, že někteří býložravci svm vývojem dospěli do stadia, že se mohou svou velikostí a silou postavit ojedinělému predátorovi, nemůže v žádném případě znamenat neplatnost mých závěrů - ve skutečnosti, žádný býložravec se nemůže postavit spojenému úsolí smečky lvů. Neloví-li lvi slony i přesto, znamená to, ře sloni nejsou stvořeni pro sežrání lvům, ale například pro sežrání škrkavkami zevnitř. Za svou pochybnou výhodu platí delší březostí, menší rychlostí, větší spotřebou žrádla a dalšími nevýhodami. Citelnou nevýhodou je i malý počet těchto výjimečných býložravců, a tedy velká citlivost jejich populace na vnější šoky.

Velký počet tupých ekonomických býložravců je více než vyvážen jejich ideovou nepevností a rozumovou labilitou. Zdánlivě jasný demokratický soubor pravého a levého tábora, který by se díky převaze býložravého myšlení zdál být předem rozhodnutý, je v praxi vždy vyrovnaný a jak se konečně zdá, poslední dobou jednoznačně rozhodnut ve prospěch masožravců. Jak je z praxe a z experimentu jasně vidět, každý druhořadý králík se, dokud to jen trochu lze, chovat jako rys, pečlivě si přibeušovat drápy a chystat se na lov gazel. To, že se na gazely nikdy nakonec nevydá, neznamená z demokratického pohledu zhola nic. Důležité je, aby se každý takový tupý hlodavec a přazvýkavec cítil v kritickém volebním období dostatečně medvědovitě a rysovitě. Pak, a to je možné zaručit, zůstane naše společnost celkově masožravá a tak je to, jak vy i já dobře víme, správně.

Nemohu proto jinak, než vás chabý pokus o ideovou indoktrinaci a myšlenkovou ideodiverzi jasně a sebevědomě, s hlavou vzhůru, nekompromisně odmítnout jako falešnou a naprosto kontraproduktivní.
12. 05. 2011 | 18:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pehe..hehe..
Socky ! Nefachčenkové ! Lenoši !
Jyrka a sláveček - to by byl náš hrobeček....
Jen já platím daně - ostatní mě chtějí o ně pouze okrást !
Tato vláda je však vládou zodpovědnou, chytrou, vůbec se nehádá, stále jen pracuje a pracuje, poctivě s námi komunikuje a vůbec chystá pro tuto zemi taková dobra, že se o nich lidem v cizině ani nesní...:)))

Lidi, Vy snad ani nepotřebujet chlast , cigarety a ... /dámy prominou/
Vám stačí hodit knoflík z Peheho obleku nebo kus drátu ze Sobotkových rovnátek a máte karneval až do rána...

:))
12. 05. 2011 | 18:27

Dočekal napsal(a):

"blue jay napsal(a):
Václav Dočekal alias D47-Vendys byl v komunalni politice.
Za KSCM. Take byl pilot, strojar, stavitel a procestoval 80 zemi za totality. Ve skutecnem zivote byl ale udavac STB. Aspon tak ho poznali ctenari na Outsidermedia.cz. Byl odtamtud vyhozen. To je D47.
18. 01. 2011 | 17:19
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=11923"
-----------------------
Po tomhle už jsou všechny pokusy o dehonestaci člověka jménem Václav Dočekal nejen marné a zbytečné, ony jsou už jen směšné.

Jinak je vidět, že tady někomu vadím natolik, že mu stojí za to argumentovat větami, vytrženými z konextu.
Přesně takto postupovali vyšetřovatelé bývalé Státní bezpečnosti. No a dnes tedy tady používají stejné metody jejich pohrobci.
To, aby si to se mnou kterýkoliv z nich vyřídil jako chlap s chlapem, nepřipadá v úvahu. Jsou to totiž stejní zbabělci jako ti, kteří mne za bolševika (rudého) celé roky udávali.

Jak takové vytrhávání odstavců a jednotlivých vět z textu vypadá v praxi, tak o tom se můžete přesvědčit víc než názorně, když si otevřete tento odkaz:

http://www.sds.cz/view.php?cisloclanku=2005122101

Podotýkám, že takto tehdy postupovali redaktoři komunistického Rudého Práva.
Že by se historie opravdu jen točila v kruhu?
12. 05. 2011 | 18:35

zdenekb napsal(a):

Tenco:

Mně knoflík a rovnátka nestačí.
Jdu si zapálit a nalít.

Hezký večer Vám i panu tatovi, Vico... a pochopitelně DH! :o)
12. 05. 2011 | 18:38

Laco napsal(a):

Ne nenakrk sem se, je to sranda
12. 05. 2011 | 18:39

DH napsal(a):

Vážený pane Laco,
skutečé Boží záměry zahrnují daleko více, než by se samozvaní vykladači Jeho záměrů, reprezentovaní církvemi a Vatikánem, vůbec odvážili domyslet. Tmářské církevní učení, které dogmaticky vychází z jakýchci tisíciletí starých, omšelých dogmat, nemůže nikdy vystihnout, a ani nevystihuje, Jeho záměry. Nezbývá než konstatovat, abychom oslovili se svými teoriemi také věřící spoluobčany, že je-li On skutečným tvůrcem a hybatelem všeho, pak Jeho zájmem a nevyřčeným zámyslem je to, co se samočinně děje.

Teprve člověk se svou druhou signální soustavou vnesl do přirozených procesů pochybnost, faleš, deformaci a překrucování. Falešná viktoriánská morálka již svou pravou podstatu odhalila a dnes bychom ji odmítli jako směšnou, přesto ve své době představovala etalon slušného chování a společenskou normu. Stejně tak, jak každý slušný člověk dobře ví, dojde v budoucnu k jasnému odmítnutí dnes tak populárního multikulturalismu, ngoismu, environmentalismu a dalších nikým nevolených a samozvaných společenskovědních úchylek a herezí.

To, že člověk je stvořen ke konání jakéhosi pofidérního dobra, je naprostý nesmysl a člověkem vyfabulovaná pověra, nic jiného. Člověku není vlastní dobro a pomoc bližnímu, jak naivně hlásají věrozvěsti levičáckých úchylek. Člověk je ve skutečnosti stvořen být součástkou velikého celospolečenského ekonomicko-tržního stroje, výsledkem nehož práce a neviditelného synergického působení je jeho vlastní prospěch. To je vědecky nezpochybnitelně dokázaná pravda. Je to přirozený běh života a každá svobodná společnost v tomto bohulibém stavu přirozeně končí.

Je tedy nutno konstatovat, že právě toto svobodné a chcete-li liberální uspořádání, kdy každý člověk se chová tak, jak mu jeho přirozenost velí a nikoliv podle diktáru samozvaných hlasatelů Dobra a Lásky, je skutečným Božím záměrem a naopak, popírání tohoto je pravým a jasným rouháním.

Lidská společnost se od svobodného přirodního ekosystému v podstatě ničím neliší, a stejně jako je deštný prales bezvadně fungujícím organismem, perfektně vybalancovaným a schopným se vyrovnat s jakoukoliv potenciální katastrofou, byla by i lidská společnost, nebýt zhoubných rozvratných názorů levičáckých vůdců a takzvaných myslitelů, stejně efektivní. Bohužel není, a to je fakt, se kterým musíme vy i já, stejně jako ostatní slušní a racionální lidé, neustále bojovat.
12. 05. 2011 | 18:42

zemedelec napsal(a):

Pane Vico,díky.
12. 05. 2011 | 18:45

Laco napsal(a):

Vazeny pane DH
cloveku byla bohem dana svobodna vule jak nalozi se zakony bozimi, nikoli cirkevnimi, v tom s vami souhlasim
a taky si za projevy sve vule ponese odpovednost, nikoli zde na zemi, jedine tak dava cele lidske hemzeni smysl, myslim si, ze si kazdy toho boha predtavujeme trochu jinak, vy jej vidite nejak moc naturalisticky a ja mozna idealisticky a v tom bude ten rozdil
az se nekdy v nekonecnosti potkame, snad mi date za pravdu, zit v pralese by se mi moc elibilo, a taky otrokarstvi bylo projevem vule silnejsich, tak nevim, proc od toho ti moudrejsi z lidi ustoupili, nebo si myslite, ze to byli prave ti zaslepeni idealiste, kteri v podstate bohu jeho plany o prirozenosti krizi, fakt jste me nahlodal, asi neusnu
12. 05. 2011 | 19:09

hovorka11 napsal(a):

Jiří Pehe:
Myslím, že jste situaci přesně vystihl. VV kterou jsem volil měla možnost bojovat proti korupci a nestalo se . John se u mě odepsal. Teď jim už zbývá tento neférový a neupřímný "boj proti korupci", který odepsali dávno a tím doufám i sebe.
Klaus už evidentně zmatkuje a neví co dělat aby podpořil a stabilizoval toto rozkrádačské prostředí a zároveň nenaštval lidi.
Bude muset zase najít nějakého nepřítele. Myslím, že ho boj proti oteplismu a soudní despocii neuživí.
12. 05. 2011 | 19:10

mb napsal(a):

DH když budete praktikovat ty vaše ( předstírané ? ) pravicové mantry ad absurdum ... tak dojdete k otroctví, dětské práci, atd. atp. ...

tedy vyzmizikujete všechny ´lidskoprávní´ výdobytky ...

já nevim zda to chcete nebo ne ...

mějte se ...
12. 05. 2011 | 19:18

zemedelec napsal(a):

Pane Laco.
Dejte si pivní prášek na spaní a určite usnete.Nezabývejte se dogmaty.Po stáletí je doloženo a potvrzeno,že to lidské žití musí být vyváženo,jak se to nakloní na jednu stranu,převrhnou se obě.
Přeji dobrou noc.
12. 05. 2011 | 19:42

Laco napsal(a):

zemedelec
ano, mate pravdu, ze musi byt zachovana jista vyvazenost, dejiny lidstva nam ale ukazuji, ze posun s jistymi uchylkami tam ci tam prece nastava a v tom konecnem souctu vychazi prece jen ze ma ten altruismus navrch, jinak by svet pod zakony silnejsiho davno skoncil, a z hlediska boziho by neco jako pokani nemelo vubec zadny smysl, byla by to zbytecnost, zamyslet se nad sebou, mit neco takoveho jako je svedomi a zkouset to priste trosku jinak, lepe. Mozna jsem se trosku ukvapil, jisteze toho sobeckeho individualistu mame v sobe v jiste mire kazdy, ale ja mu obcas davam jednu po hube, obcas mi po hube da i nekdo jiny
nevim co vam poprat na dobrou noc, snad ty zvuky z pralesa, mozna i ve vas probudi doposud nepoznanou selmu, bylo by to idealni, ve snu se navzajem pozrat a ve dne byt milius a bylo by po ftakach
12. 05. 2011 | 20:08

Vico napsal(a):

DH : Zdá se, že jsem vás nepřesvědčil a sám nakonec pochybuji, zda-li stojím na správné straně barikády.

Vaše prognóza drtivého a konečného vítězství masožravců však předpokládá chladnou kooperaci založenou na organizační dokonalosti vlčí predátorské smečky s jasným určením vůdčího alfa samce. V případě nemoci alfa samce však údernost predátorské smečky upadá. Indiskrétní záznam přímo ze sloje jedné druhořadé vlčí smečky nasvědčuje, že alfa samec je ovládán do nedávna málo známým křížencem psa a šakala nazývaným Čmuchal z Klárova.

Dost kontraproduktivní se také jeví zvyk kočkovitých šelem zakusovat koťata z předchozího vrhu, což se zřejmě právě děje. Nedávný chovatelský neúspěch v brněnské ZOO, kdy levhardí samec nedokázal své predátorství bez přívlastků potlačit ani při milostném aktu a zakousl svou družku předznamenává téměř symbolicky konečné vítězství býložravců semknutých roh vedle rohu a paroží vedle paroží v neproniknutelnou hradbu ke všemu odhodlaných kopyt.
12. 05. 2011 | 20:12

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane tato,

úvaha, kterou jste napsal, odráží to, o čem zde přemýšlím prakticky od chvíle, kdy tyto stránky vznikly a já se o ně začal starat (květen 2007). Po nějakých zvlášť "vydařených" debatách podléhám přesvědčení, že je to tu opravdu čím dál horší, že se zde čím dál hůře debatuje, že to vlastně nemá smysl. Jindy si přečtu nějaký zajímavý příspěvek či reakci (docela hezky se podle mne nakonec nedávno debatovalo třeba pod posledním blogem pana Justa) či si vzpomenu na nějakou zvlášť odpornou diskusi z minulosti (např. pod blogy bývalých autorů paní Samkové či pana Kostlána), a mám zase pocit, že je to víceméně pořád stejné. Žádná idyla, ale ani žádná tragédie.

Ta agresivita a hulvátství tu jsou a byly přítomné vždy, sám víte, že jsou jí schopni nejrůznější lidé nejrůznějších názorů, ideologií či přesvědčení.

Jde spíš o to, že sem přichází různí lidé, kteří si vzali do hlavy, že budou debaty za každou cenu rozbíjet osobními výpady, dehonestacemi, stalkerstvím (doby, kdy toto bylo doménou tolika pana mouchy na zdi, jsou asi nenávratně pryč, to souvisí s čím dál větší návštěvností těchto stránek). Ať už proto, že je baví provokování za každou cenu, či tím sledují nějaký svůj cíl, nebo je to projev duševní či osobnostní poruchy.

A teď to z mého pohledu to nejdůležitější: nelíbí se mi takováto atmosféra stejně jako Vám (ano, je to určitá atmosféra ve společnosti. A drtivá většina lidí z ní vždy viní ty druhé). A protože se mi nelíbí, záleží mi na tom, aby se změnila. Proto nechci vyklízet tento prostor, přenechávat ho hulvátům, agresorům, ideologům apod. Když se lidé jako Vy nechají otrávit, bude to ještě horší.

Ty zákopy nevedou nutně mezi levicí a pravicí, modrými a oranžovými, liberály či konzervativci, ale kopou je lidé mezi sebou (protože jinak uvažovat neumějí, nechtějí či jim to takto vyhovuje). A pak jsou tací, kteří sice vyznávají různé názory, různé pohledy na svět, dávají přednost různým řešením, ale jsou ochotni se i tak respektovat, vyměňovat si své názory bez urážek a nadávek a HLAVNĚ nenechají si (pokud možno) za žádnou cenu vnutit ten styl, který se jim nelíbí a ani se jim nenechají otrávit, zatvrdit či odradit (byť je to těžké a mnozí na tom, vědomě i nevedomě, svým vystupováním intenzívně pracují.

Nenechte se otrávit, prosím. Nikým.

Libor Stejskal
12. 05. 2011 | 20:47

ukázka napsal(a):

D47 napsal(a):

Buďme, prosím, v tomto svátečním čase shovívaví.

Co my ostatně můžeme vědět. Třeba si tady paní Klára Samková neVeselá tím napadáním diskutujících řeší nějaké osobní problémy. On jí možná taky nevyšel ten odchod "za hranice všedních dnů" někam do Brusele a to DŽENO už taky jaksi není tím, čím pro ni bývalo ještě nedávno.

Jinak podle mne každá normální ženská se o svátcích věnuje především rodině. Je to přece odjakživa strážkyně krbu a taky (proč si to nepřiznat) skutečná hlava rodiny.
To jen intelektuálky mají o tomto čase nutkavé puzení k vykecávání se na netu.
26. 12. 2010 | 13:19

(http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/klara-samkova-vesela-.php?itemid=11705)
12. 05. 2011 | 22:19

mb napsal(a):

tata esli vam to zvedne naladu tak ja s vama klidne / rad podebatuju ... ( :-)
12. 05. 2011 | 22:47

orinoko napsal(a):

"Lidská společnost se od svobodného přirodního ekosystému v podstatě ničím neliší, a stejně jako je deštný prales bezvadně fungujícím organismem, perfektně vybalancovaným a schopným se vyrovnat s jakoukoliv potenciální katastrofou, byla by i lidská společnost, nebýt zhoubných rozvratných názorů levičáckých vůdců a takzvaných myslitelů, stejně efektivní. Bohužel není, a to je fakt, se kterým musíme vy i já, stejně jako ostatní slušní a racionální lidé, neustále bojovat."
12. 05. 2011 | 18:42
Tohle mě vážně pobavilo.
Byl bych zvědav na rovnováhu pralesa poté, co by tam lidský kapounský predátor našel naftu. Třeba takový Koch ... a udělal by si tam tea party jako v Mexickém zálivu.
Když někomu výběrově - tak říkajíc nordicky - šplouchá na maják, tak máme co do činění s protofašismem.
12. 05. 2011 | 22:53

S.Š. napsal(a):

To je všechno správně, co jste napsal, pane Pehe, události ale běží rychlým tempem, a tak to, co bylo ještě včera aktuální (Johnova demise-nedemise, zatím fakticky žádná podána nebyla), je překryto nejnovější indiskrecí Víta Bárty vůči prezidentovi.

Mne na tom zaujala jedna věc. Ani ne tak neprofesionální chování pana Bárty (člověka s policejním vzděláním, pyšnícím se zpravodajskými návyky, ve skutečnosti však s chováním malého Vendy) vůči V. Klausovi, který k němu zjevně z jakýchsi důvodů pojal důvěru, ale to, kam se celý problém nahrávky pomalu - potichu šine. Všimněte si, začínají se objevovat první komentáře (je to nakonec patrné i ze zprávy publikované na aktualne.cz). Zatím bez výjimky se zabývají tím, KDO celou věc "spískal" (viz třeba Ondřej Neff v dnešním úvodníku na Psu). Takový postup je u nás poměrně typický. Nebavíme se o tom, CO bylo předmětem informace (nahrávky), ale tím, kdo to "spískal", "zavinil", "vynesl". Tento zlozvyk pozoruji už celé léta, začalo to kdysi, již v první polovině 90. let, u informací zpravodajských, později i policejních složek státu, které se objevovaly u toho, jindy u onoho novináře (tehdy šlo většinou o novináře z Respektu, Českých novin, MfDnes, LN, mohla bych je i jmenovat), později i v koaličních, případně i opozičních stranách (KDU-ČSL, ODA, ČSSD). KDO TO VYNESL ??? Není to vůbec špatná taktika. Vždycky se tak povede do značné míry překrýt skutečný problém, pozornost je odvedena jinam. Zarážející je, že tolik novinářů dokáže hru na odvádění pozornosti hrát.

Něco mi říká, že pan prezident dnes neměl klidný den. Hrad zatím mlčí, nakonec docela stačí, když vydrží mlčet i nadále, dva-tři dny a přijdou jiné skandály. O vztahu Klaus vs. Bárta, o tom, kdo vlastně řídí vládu, proč v každé druhé větě najednou od VV slyšíme slova o "K9" a nutnosti pravidelných jednání (na ně chodí i nečlenové vlády, třeba pan Bárta, který následně poinformuje hlavu státu a společně sladí další postup), zda vůbec ještě vládne v souladu s ústavou vláda a ne jakési mimoústavní uskupení, o tom se řeč nepovede, to není důležité. Bavit se budeme o puči a o tom, zda náhrávali (a vynášeli) Kočí, Škárka, Huml, etc., to je přece primární ... :-)

„Máme další důkaz puče a rozbíjení Věcí veřejných. Jsou to mimořádně nechutné praktiky. ... To jsou kecy naší Betsy,“ komentoval nahrávku v ČT předseda VV Radek John. Že by byl na nahrávce hlas slečny Kočí ? To slečna Kočí vyprávěla o tom, že na Hrad může, kdykoliv si pískne, i o tom, že VV budou mít teď (zmáknuté) "oba prezidenty" ?? Ale kdež ! :-) Nakonec ale, zdá se, my, voliči, strávíme dnes už se skloněnou hlavou jakýkoliv sebevětší blud.
13. 05. 2011 | 01:02

S.Š. napsal(a):

P.S.: A aby to náhodou nezapadlo, to by byla škoda ... :-)

http://zpravy.idnes.cz/dokument-john-je-prazdnej-kampan-jsme-predrazily-...

Dobeš : "Budeme kosit ODS. Ty se proti Nečasovi velmi výrazně vymezíš".
Paggio: "Posune nás to víc doprava. Budeme zase středopravá strana, jak jsme si původně řekli v Mikulově. Ty s domluvíš s Kalouskem a půjdeme, sežereme odeesku, roztrhneme je na dvě půlky".
Dobeš : "Sebereme body i lidovcům". ... ...
...
Kočí : "Ano., Teďka, když jsme viděli, co dělá FAÚ. Tak asi není problém pro Kalouska podívat se, kde nechal Babák půl milionu v hotovosti".
Paggio : "To se s náma vždycky spojí Vondra, abychom pomluvili FAÚ".
Bárta : "Na FAÚ už máme svoje lidi ...".

Summary, jsou to darebáci. Nejen pan Bárta. Myslím, že se po zveřejnění záznamu bude hodně, hodně lidí ošívat, a vůbec to nebude jenom na Hradě.
13. 05. 2011 | 02:13

tomeek napsal(a):

Mily pane Hovene ---
Tak jsem si precetl vase vylevy pod blogem pana Pehe. To, co mne na nich zaujalo je, ze se dvakrat (alespon) vyjadrujete jednom o autorovi, jednou o jinem diskuterovi v tom smyslu, ze jeden zachody cisti, jeden pak spravuje.
Neni mi jasne, co tim vlastne myslite.
Zrejme to je vas nenasilny a kultivovany zpusob jak naznacit, ze dotycny clovek snad nema vsech pet pohromade, ci ze jeho sdeleni se nezaklada na pravde, proste proto, ze jeho prace je nejak spojena se zachody. At jiz je to vase fabulace (cesky vymyslenost) nebo nevtiravy zpusob jak sdelit, ze vy se zachody proste odmitate mit cokoliv spolecneho, myslim si, ze se to miji ucinkem.
Dve veci bych k tomu rad pridal za sebe:
(1) ja sam se po jistou dobu dostal do situace, kdy bych skoro velmi rad prijal i takovou praci (dva vysokoskolske diplomy stranou, rodina potrebovala jist);
(2) clovek, ktery se postara o to, aby ten ci onen zachod bylo prijatelne (ne-li snad dokonce prijemne!) pouzivat, si zaslouzi me uznani a uctu; vy vsak nikoliv.
13. 05. 2011 | 05:45

rejpal napsal(a):

S.Š.
Když jsem ty fragmenty četl, nevěděl jsem, jestli je to záznam z jednání vládní strany nebo z válečné porady bandy loupežníků. Jedno je jasné - ti důležití členové VĚDÍ, kdo je kdo, co chce a vědí, že všichni jejich voliči jsou obětí grandiózní lži. A výměna názorů na to, zda se ponechají internetové výsledky volby předsedy nebo ne, implicitně mluví o tom, že některé (všechny?) předchozí manipulovány byly.
V jen trochu civilizované zemi by koaliční smlouvu vypověděly nikoli VV, ale zbylé strany koalice. Bude poučené sledovat, jak budou s písní o reformách zametat celou záležitost pod koberecm protože z věcného hlediska je tenhle záznam daleko horší, než strategická porada ABL nebo kreace Kristýny Kočí. A navíc s tím prvním je v souladu.
13. 05. 2011 | 07:05

Dočekal napsal(a):

Tak jsem nakouknul a vidím, že pokusy o dehonestaci mojí maličkosti vesele pokračují.
Musím tedy těmto snaživcům s politováním oznámit, že jejich snažení je marné a zbytečné. Já si tady totiž za každým svým slovem plně stojím.
A samozřejmě nejen tady.

Mé přátele, kteří mne znají dlouhé roky a znají mne opravdu dobře, tyhle zoufalé pokusy spíš pobaví. A těm, kteří mne neznají, to může být jedno.
---------
S.Š.:

Dík za odkaz a samozřejmě také za Váš názor, pod který se klidně podepíšu.
To, že tento národ je co se týče morálky někde v suterénu, se nejlépe projevilo krátce po Vítězném Listopadu. Tehdy vylezli jako krysy z děr všichni ti noví "stateční" a začali pořádat doslova hony na ty, kteří si velice dobře pamatovali, co tito ve skuteřnosti neuvěřitelní zbabělci prováděli po celých čtyřicet let vlády jedné Strany.
Také ten "boj" za zákaz KSČM, iniciovaný bývalým svazákem a bývalým komunistou a vydatně přiživovaný právě těmito "hrdiny" v době, kdy už je dávno po všem, je pro "hrdinství" tohoto národa příznačný.
Největší svinstvo se ale projevilo tím, že zatím co soudruzi estébáci dostávali statisícové odstupné a většina z nich se úspěšně etablovala v novém režimu, dav se bavil tím, že za vydatné pomoci našich "nezávislých" sdělovacích prostředků vláčel
bahnem jejich oběti.
Ta stádnost mne děsila a stále ještě děsí ze všeho nejvíc. Nejhorší je, že tomuto fenoménu podléhají zejména naši mladí spoluobčané. Velice dobře to bylo vidět na té slavné "vajíčkiádě."
To, že loni na jaře právě prvovoliči vyslyšeli hlas těch, kteří je vyzývali k volbě pravou rukou je sice smutné, ale je to pochopitelné. Právě lidé nezkušení jsou nejlépe manipulovatelní.

Přečetl jsem se také odpověď pana Libora Stejskala nicku tata.
A přiznám se, že jsem na velkých rozpacích. To, že jsem do těchto diskusí nevkládal své názory téměř dva roky neznamená, že jsem je nečetl. Proto také velice dobře vím, že ta "žumpalizace" těchto diskusí začala až po loňských jarních volbách. To, že se pan prof. Ing. Václav Klaus CSc. dr.h.c.45x při ustavování nové vlády projevil jako skutečně nadstranický a neaktivistický prezident a pověřil sestavením vlády předsedu politické strany, která ve volbách skončila na druhém místě, dalo těmto frustrátům křídla.
V těchto diskusích se od té doby objevují výrazy, které bychom tady předtím hledali marně. Malí a bezvýznamní jedinci vycítili příležitost a ve skrytu zdánlivé anonymity se z nich stali slovní kulturisti.

Tu změnu k horšímu si stále ještě neumím nijak vysvětlit. Možná mi někdo z vás pomůže tuto záhadu objasnit.
Pan Libor Stejskal to ale nebude v žádném případě. On totiž moje příspěvky nečte. Také proč, když na "špinavou práci" tady má svoje lidi.
13. 05. 2011 | 07:37

vasja napsal(a):

Velká škoda je, že se Kočí drbala v místech, kde měla mikrofon a její promluvy jsou často nesrozunitelný. Tluchoř jí měl poučit. Nebo pani Šauerová:)) To pro případnou další akci.
13. 05. 2011 | 07:38

vasja napsal(a):

Jejdamane. Nebo pan Dočekal, kterej prej dělal taky pro tajnou službu.
13. 05. 2011 | 07:39

zemedelec napsal(a):

Milá S.Š.
Velice dobře popsáno.
Podle toho času,tak Vám to nedá ani spát a to už neco znamená.Také to sleduji,ale jak se říká z povzdálí.Co se dozvídáme,je až neuvěřitelné.Myslím že hradní páni hrají dvoji hru i když ODS soptí,ale nemají šanci už to zvrátit.To že se použili VV jako klín,to dosvědčuje,jak Bárta tak Kočí i další.Proto mne jímá hrůza,co se tím sleduje a jak to může dopadnout.
13. 05. 2011 | 07:39

Sims. napsal(a):

Docela jsem se pobavila při čtení "utkání" mezi pány Vico a DH. Darwin by měl určitě radost, jak ty jeho teorie fungují a jaké se vedou polemiky. Ono je to ale také o tom, že mnoho naštvaných býložravců - lvova smrt. Myslím si, že je nutné si uvědomit, že jestliže má existovat určitá rovnováha, musíme se dívat realisticky na obě skupiny řádu. Když budou mít býložravci málo potravy, lev se sice na slabých kusech bude dobře nějakou dobu živit, ale jednou bude lednička prázdná, býložravci dojdou a lev je bude následovat. Tento stát a samozřejmě, že všechny státy, pokud jim neteče ropa z kohoutků či nejsou zrovna Nauru, žijí z daní svých býložravců. Protože lvi, jak je obecně známo zrovna moc daní neodvádějí, umí v tom dobře chodit nebo mají své destinace na Kajmanech apod. Ale je známo, že vliv ten chtějí mít především zde, v této republice. Když se oprostím od darwinismu a podívám se na tuto vládu - tak je potřeba konstatovat, že tato vláda není odvozena od slova vládnout a to je její základní nedostatek. Co se týká pana Čistého, nedivte se, že se po takovém pochlapení s Tluchořem musí patřičně zrekreovat, vždyť to nikdo nečekal, ani Tluchoř sám. Vláda, která chce udělat pořádek musí mít jako první programový bod - zatočíme s korupcí a až bodem druhým by měly být reformy. Přece každý b.b dnes již ví, že bez splnění bodu 1 není možné realizovat žádnou reformu, protože bod jedna bude neustále ovlivňovat všechny body následující a věci paralizovat.
13. 05. 2011 | 07:57

Rumcajs napsal(a):

P.Stejskal,tata:

Nebečte chlapi.
Třeba se mezi levounama najde někdo s mozkem a my si s ním začneme povídat slušně.
13. 05. 2011 | 08:05

Luba napsal(a):

No jo ...
"Děkujeme, odcházíme" se stala oblíbenou taktikou našich revolucionářů.

Kdyby VeVerkám šlo skutečně "o princip", buď by do vlády vůbec nešly, nebo by už v ní pár měsíců nebyly.
Jenže ne - jako správní podnikavci chtějí zhodnotit svou investici. Vždyť jen kolik prachů to stálo! Nejen z Bártovy kapsy.

Pozitivní je, že jako jedni z mála to nejsou zloději. Snad né z podstaty, ale ještě k tomu ani neměli příležitost.
13. 05. 2011 | 08:18

S.Š. napsal(a):

rejpal : Naprosto souhlasím, to s oběma odstavci. Výpověď koaliční smlouvy se ovšem nedá očekávat nejen proto, že u nás nevládnou normální poměry, ale také proto, že obě velké strany velmi dobře věděly, s kým jdou vládnout. Nijak jim to nevadilo, proč by mělo teď ? :-) Šokování hloubkou marasmu jsou toliko voliči. Nestoudnost pana Bárty i ostatních véčkařů, kteří se stále tváří, jako že se jich nic netýká, je bezedná (a pan grőssling pod blogem pana Bárty se vůbec nespletl). My jim totiž tvářit se jakoby se nechumelilo umožňujeme. V normální společnosti by si tihle ochotníci ani neškrtli.

zemedelec : Psala jsem odpoledne a teď mám 23:20.

vasja : To by nešlo, v životě jsem nikoho nenahrávala, asi bych s tím měla potíže, natož pak někoho instruovat ... :-) Jestli Vy nežijete v nějakých špionážních románech ? :-)
13. 05. 2011 | 08:20

rejpal napsal(a):

S.Š.
Já ji nečekám. Jen bych to v normálním světě pokládal za normální. Ten záznam (a neznám ho celý, jen části). je to nejotřesnější čtení o stavu naší politiky, jaké jsem kdy viděl. Když si vzpomenu na osobní zkušenosti s volbami představitelů politické strany nebo když si vybavím, jak probíhaly třeba volby šéfa posleneckého klubu ODS - několik kol, tahanice, hledání spojenců, ale na konci normální regulérní volby, je to jiný svět. A k tomu ten cynismus v hodnocení vlastních osob - a pokrytectví na veřejnosti. Ke všemu u strany vládní koalice. Nejen že se nedá věřit VV jako straně v ničem, ale ani žádnému jejímu politikovi, pokud po zveřejnění těchto věci ve straně zůstane. Sám bych v ní nebyl ani pět minut po přečtení toho záznamu.
13. 05. 2011 | 08:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Eh - aspoň nějaká naděje tedy !
Ovšem v případě "blbounů" není již naděje žádná / což dosvědčují i tvé komentáře/.
Tam lze doporučit pouze modlitbu. /i ta však je v tvém případě pouhým mrháním času a tak i aktem ryze formálním.../
13. 05. 2011 | 08:58

S.Š. napsal(a):

Já vím, pane rejpale, že ji nečekáte, četla jsem Vás pozorně. Jen jsem dodala, že vědět měly ODS a TOP09 už na začátku, a já jsem si téměř jistá, že i věděly. Myslím, že se naše pohledy naprosto neliší. Pěkný den.
P.S.: Bárta jako Jekyll a Hyde, to od vlastní ženy, to bylo též velmi zdařilé ... :-) Taková pěkná, na pohled něžná mladá žena, absolventka teologie, kdo by čekal takovou porci cynismu, njn ... :-)
13. 05. 2011 | 09:15

rejpal napsal(a):

S.Š.
Postoje Klasnové - to byla třetí věc, které jsem si všiml (po volbách a financování). K té TOP 09 a ODS - to máte samozřejmě pravdu.A i kdyby nevěděly tehdy, vědí nejpozději od března. Možná i proto musel odejít Tluchoř (ne že bych pro něj ronil slzy) - mluvil veřejně o něčem, o čem neměl.
13. 05. 2011 | 09:35

re napsal(a):

hovno a rumcajs, co dodat ? snad jen: Paroubek ma bradavici a Sobotka rovnatka. Ve zkratce vse co nam klucí inteligentni sdelili. Tecka.
13. 05. 2011 | 10:02

Luba napsal(a):

Co se týče probírané nahrávky špionážní agentury HUML, jako nejvtipnější mi připadá tato pasáž :)

Bárta:
Víte co je legrace? Já vám řeknu informaci. Já mluvím s Nečasem i s Kalouskem, a oni oba dva jsou čím dál víc vyčerpaný těma řečma, co se vedou. V zásadě jedinou stabilitou, kterou maj, paradoxně jsme nakonec my. A v zásadě, kdyby my jsme nechtěli prohrát krajský volby, tak to taky můžeme udělat tak, že v půlce krajů uděláme společnou kandidátku, my to můžeme udělat na třetiny, v jedné třetině společnou kandidátku se socanama, v jedné s odeeskou a v jedné…

Paggio: Jako společnou kandidátku?

Bárta: Minimálně ve dvou krajích mám s Gazdíkem a Kalouskem domluvenou společnou kandidátku. Když budeme chtít.

Klasnová: Jako Topka je hodně dobrá, protože oni v tom komunálu jsou docela silný. Takže já bych to spojení kandidátek viděla ideálně, jak bysme elegantně schovali, že je nemáme skoro žádnou osobnost.

Bárta: Řeknu příklad, máme s Kalouskem domluveno to, že když Šťovíček zvedne hejtmana, tak Šťovíček bude společný kandidát na hejtmana v Ústeckém kraji.

Klasnová: Super.

Bárta: Super, až na to, že Štovíček za žádnou cenu nechce.

Klasnová: Tak ho přemluvíme.

Paggio: Přemluvíme. Ale jách chci do středovýho oblaku. Ne s TOP 09, dyť je to ideologicky úchylný. Já se chci schovat do středového váčku, přitáhnu SNK, SOS.

Někdo v pozadí: To jsou mrtvoly!

Paggio: Podívej se na výsledky unie, nejsou.

Někdo v pozadí: To jsou totální mrtvoly, exoti, idioti, blbci, ne!

Paggio: Tam je to širší, my to máme SOS a Zelený.

Klasnová: Neprskej, Plzeň bude za náma.

Paggio: Ne, my se musíme stát gravitačním centrem českýho středu a gravitačním centrem českýho středu se nemůžeme stát, když půjdeme někam s topkou.

Někdo v pozadí: My nemůžeme být chvíli vlevo, chvíli vpravo, chvíli ve středu. To nikoho neosloví.

Paggio: Střed má dvanáct procent.

Klasnová: Ta topka nezávislí a starostové jsou silný v tom komunálu, tak nezávislí a starostové…

Paggio: Já vím, že střed má dvanáct procent a víc mít nebudeme.

Bárta: Jedna technická. Musím přiznat že po dlouhý době mám pocit, že nějaká naše porada má smysl."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/dokument-john-je-prazdnej-kampan-jsme-predrazily-schvalne-resi-vv-1cr-/domaci.asp?c=A110512_213804_domaci_cem
13. 05. 2011 | 10:08

Luba napsal(a):

Zajímavá je i debata VeVerek o penězích, a o ceně Jana Kubáčka:

(...)
Bárta: Těch třicet miliard (přeřek, pozn.:ve skutečnosti 30 miliónů), to není jenom kampaň do listopadu a do října. Je to celej provoz Vévéček do konce ledna.

Kočí: Je to hrozný, to je co jsme dostali za volby. Za úspěch ve Sněmovně.

Bárta: Víte, kolik stojí provoz Štefánikovy měsíčně? (pozn.: centrála VV sídlí ve Štefánikově ulici 23, P-5) V tuhle chvíli v naprosto sešrktaném řežimu? Minimální verze je šest milionů měsíčně. Na všech analyticích, telefonech. Provozní náklady strany na tenhle rok, včetně časopisu, jsou 80 milionů... berte kanceláře, analytika, servery, IT, web... jenom IT je šestka, čtyřka? Ten novej web. co tu plánujeme.

Paggio: Ten novej web, ten bude něco stát. To je v milionech no.

(nahrávce nejde rozumět)

Paggio: Ty do toho počítáš časopis, když to vyškrtneš, ten kód, to třeba dělá třeba milion a půl, dva. Jako opravdu ten, když to všechno sundáš.

Bárta: Já nevím, jaký jsou celkový lidský stavy, ale je to nějakejch pětatřicet lidí. Tak si spočítej, pětatřicetkrát, je pravda, že jsou tam (nahrávce není rozumět) Je pravda, že tam jsou i náklady typu Honzy Kubáčka, že jsou tam náklady typu...

Kočí: To se pak prodraží...

Zdroj:
http://zpravy.idnes.cz/dokument-john-je-prazdnej-kampan-jsme-predrazily-schvalne-resi-vv-1cr-/domaci.asp?c=A110512_213804_domaci_cem

Johnův šéfporadce a zdejší bývalý bloger Jan Kubáček o VV:

(...)
Otázka PL: Koho vidíte, jako potenciálně velký politický talent ve Věcech veřejných?

Kubáček: Myslím si, že se tam objevuje poměrně zajímavá generace nových politiků. Karolína Peake je velmi výrazná, právně vzdělaná, kultivovaná dáma, dále Kateřina Klasnová, která je v podstatě představitelkou Věcí veřejných v nejvyšší ústavní funkci (místopředsedkyně Poslanecké sněmovny - pozn. redakce), která má zase velmi zajímavý vhled do legislativy a velmi zajímavé typy na sociální politiku. Myslím si, že velmi inspirativní, ale zbytečně přehlížený je poslanec Milan Štovíček se zkušenostmi z komunální politiky, ale i sociální prevence a řešení vymahatelnosti práva. Kristýna Kočí, politoložka, která má zase velmi zajímavou zkušenost zahraničně-politickou a zkušenost vyjednávání. Vedle těch stávajících ministrů, kteří jsou poměrně viditelní a známí, se tu tedy objevuje poměrně velmi silná pětice až desítka velmi zajímavých inspirativních osobností, které mají už navíc praxi. Na druhou stranu jsou to nové tváře, které mají i nové a moderní pohledy.(...)"

Zdroj:
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/190049.aspx

:))))
13. 05. 2011 | 10:10

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Tebe se ta naděje netýká, tak někde zaparkuj a neopruzuj.
13. 05. 2011 | 10:14

dennis napsal(a):

Kdyby mi nekdo rekl, ze rostouci agresivita diskuteru (jako velmi nepocetny a asi z hlediska seriozni statistiky "nereprezentativni" vzorek) se vyviji ve stejnem trendu tak jako nalady mezi vyznamnymi skupinami obyvatel naseho statu, pak by mne jiste presel usmev na rtech nad temi nejkurioznejsimi prispevky v diskuzi.

Prozatim se nikdo vazne nezabyval vyvojem nalady v narode. A nebo? Jestlize se nekdo, nejspis nejaka instituce, skutecne a seriozne politickymi naladami ve state zabyva, pak nam dluzi odpoved na otazku: "Je pravda, ze hnede nebezpeci se rozleva porad do vetsi sire a hloubky v nasi spolecnosti?" A jeste na otazku: "Je pravda, ze sice pomaleji, ale zhruba ve stejnem meritku sili odhodlani socialne upadajicich vrstev se asocialum a hnedym postavit stejne tvrde?"

Otazka, kterou si kladu sam sobe: Koho reprezentuje nase vetsinova vlada? Vetsinu naroda? Vetsinu volicu? Vetsinu tech nejbohatsich? A posledni otazku: Jak dlouho jeste tahle zodpovedna vlada pohodlne vetsiny bude klickovat pred parlamentem a jak dlouho pred svymi volici?
13. 05. 2011 | 10:19

rejpal napsal(a):

Luba
Inspirativní a charakterní osobnosti. Jen se ještě neví, kteří z nich jsou taky zrádci. Co když ten záznam zveřejnila Klasnová?
13. 05. 2011 | 10:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

Luba
:((

Rumcajs
Tak jo.
Co ta tvoje manufaktura ?
No..jako že v poslední době stále víc a víc jen prázdně tlacháš na blozích...
..dáváš ji do frcu či co ?

Jinak na exekutory je nejlepší pes. Nebo dva. Nebo pes a tchyně. Nebo dva psi a dvě tchyně. :))

No nic, nic...nemusíš se hned klanět...já některé rady dávám rád a zdarma.
My levouni - na rozdíl od blbounů, jsme totiž vybaveni charakterovou vlastností zvanou účinná lítost. :))
13. 05. 2011 | 10:57

Luba napsal(a):

rejpale,
z audionahrávky to vypadá, že VV nevede Bárta nebo John, ale Kačenka. Ta jede jak kulomet-t-t-t. :)

Kdepak. Kačenka to nenahrávala.
Zvukové projevy slečny Kočí, jak se vehementně snaží v debatě posadit, jsou otřesné. Rozhodně je Kristýnka nejhlasitější - t.j. k mikrofonu nejblíž. Třeba dělala "zapisovatelku".
A na "imidži" už nemá co ztratit ...
13. 05. 2011 | 11:11

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Garáž momentálně šlape skvěle. Kdybys tady chtěl dělat hajzlbábu, máš možnost.

Jinak já mám období, kdy čmárám. Úžasně mi pomáhá, když se u toho tady odreagovávám.
To je pak jeden nápad za druhým.

No a psy mám dva a i tu tchýni. Takže se nebojím.
(Jeden ten pes má cca 80 kg a v kohoutku 85 cm.)
13. 05. 2011 | 11:17

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Jo a tchýně o něco víc.
13. 05. 2011 | 11:18

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
No - jestli to tvoje čmárání /zřejmě produkce výkresů/ má takovou úroveň jako tvé zdejší příspěvky...tak to radši budu vybírat popelnice.
Připadne mi to z hlediska existenčního zajištění jistější než jakékoliv zaměstnání v tvé manufaktuře.
:))

Ještě malá poznámka : Pokud bys chtěl svou manufakturu zpeněžit lépe - tak aby ti po úhradě exekutorovi ještě zbylo na pivo a rum - možná bych měl zájemce.
Jeden můj známý sbírá staré haraburdí a je ochoten za věci, které by jinak skončily v šrotu, dát nemalé sumy. /až deset korun za kilo a tak.../
:))
13. 05. 2011 | 11:27

Luba napsal(a):

Nahrávky Sekty machiavellistních VeVerek jsou k mání zde:

1. díl:
https://www.youtube.com/watch?v=ZDEa3XdVEnM

2. díl:
https://www.youtube.com/watch?v=o01XvHK9NDk&feature=related

3. díl
https://www.youtube.com/watch?v=Pc5dnoU_U6o&feature=related

4. díl:
https://www.youtube.com/user/sainttropp

Kdo ví, kdo je "sainttropp"?

P.S.: To vypadá na matroš pro nový scénář: Blonďatou bestii 2.
https://www.youtube.com/watch?v=chkGqH2L4zs
13. 05. 2011 | 11:28

rejpal napsal(a):

Luba
Samozřejmě, to byl joke. Na druhou stranu, KK už taky jeden "úlet" měla. To čtení mi připomnělo idylické doby, kdy se členkou vedení jedné již dnes neexistující tehdy však vládní strany stala žena (v normálních volbách, ne samodelegací nebo sňatkem),a očekávalo se, že její přítomnost povede ke kultivaci mluvy některých přítomných pánů (efekt byl jen částečný). Tady mi to vychází nějak nastejno. Ne, že bych byl puritán, nebo, že by to bylo nějak zásadní, ale spíš to potvrzuje dojem, že šlo o schůzku neoficiální a neformální. Což je pikantní vzhledem k tomu, co se na ní projednává. Je to silná indicie pro to, že uvnitř toho oficiálního vedení sedí skupinka, která si někde na WC schůzce, jak to sama nazývá (asi u Bártů) dohodne vše potřebné, pak přijde na nějaké oficiální fórum, sdělí předsedovi, co má říkat, poslancům, jak mají hlasovat a je hotovo. Ale proč si dělají záznam, to moc nechápu. Aby se navzájem hlídali? Jsou ještě mladí, tak snad nemají Alzheimera.
Myslím, že u Sládka v RPČ to mohlo vypadat podobně.
13. 05. 2011 | 11:33

Luba napsal(a):

Rumcajsi,
co ti Vaši hafani žerou?
Spokojí se se sekanými socany, nebo je dokrmujete i námi - ekoteroristy?

P.S.: Osmdesát kilo? To vypadá tak na mastifa.
13. 05. 2011 | 11:36

Luba napsal(a):

rejpale,
proč hned srovnávat se SPR-RSČ? Vsadil bych se, že u kalouskovců se debatuje obdobně.
Jen si tam neobjednávají "kapučínko", ale nějakou záhadnou tekutinu, po které nealkoholik Kalousek vždy mluví "setřele".
13. 05. 2011 | 11:50

Rumcajs napsal(a):

Luba:

Kdepak socany. Oni jsou rozmlsaný a nesežerou kde jaké svinstvo.
Normálně hrnec granulí,nějaký to prasečí kopýtko,ouško a tak...

Je to přerostlý Leonberger.
13. 05. 2011 | 11:51

Luba napsal(a):

Rumcajsi,
přerostlý Leonberger? Taky dobrý ...
Někteří vypadají, že by klíďo přeprali medvěda :)
13. 05. 2011 | 12:03

rejpal napsal(a):

Luba
Nevěřím tomu, že v TOPCE tohle probíhá podobně. Několik postav této strany znám osobně z minula, a ti by řvali jako tuři. To srovnání samozřejmě mířilo na způsob dělání politiky, nikoli na její obsah.Oni si svého Kalouska hýčkají a volí zcela dobrovolně a regulérně. Z toho neplyne, že přestavitelé strany s demokratickými mechanismy musí být kvalitnější než samozvanci. Ale ty druhé vnímám jako větší nebezpečí, když sedí v parlamentu nebo dokonce ve vládě. A nikdy je nedokážu akceptovat. i kdyby mi někteří z nich byli osobně sympatičtí. Člověk, který sebou nechá manipulovat a je mu to jedno, i když o tom ví, by snad měl zkoušet štěstí v nějakém spolku baráčníků. Asi je to má deformace. Prožil jsem sedm let ve straně, kde byly také všelijací exoti. Ale v momentě, kdy předseda začal psát svým členům nátlakové dopisy, koho mají či nemají podporovat, jsem ten samý den odešel.A to byl proti tomu, co člověk čte, neuvěřitelně slabý odvar.
13. 05. 2011 | 12:08

mb napsal(a):

luba ... která strana není machiavellistní ... ( jak jste psal ) ...
13. 05. 2011 | 12:50

Luba napsal(a):

mb,
třeba zelení, piráti ... nebo zelení piráti.
Tam jsou idealisti. Alespoň řadoví členové.
13. 05. 2011 | 13:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 05. 2011 | 14:13

pich napsal(a):

Děkuji pane Stejskal za pohlazení a podrbání za ouškem.

S úctou, přátelé, slušňáci Rumcajz a hoven
13. 05. 2011 | 14:28

pich napsal(a):

A ještě bych pana Stejskala prosil, aby on nebo jeho zaměstnanci (nevěřím, že takové pensum práce, jako mazat srdci nepřítulné urážky socek a zakuklených komunistů, dokáže jeden inkvizitor), napsali - smazal jsem jeden (dva, či více) příspěvků od nicku (př. pich).
Aby ten, který tady nevisí 24 hod., si mohl zpětně zpytovat svědomí, jakou to použil hrubou záplatu na hrubý pytel.
13. 05. 2011 | 15:01

vlk napsal(a):

No a si mám úchylku.
Já včera, na rozdíl od drtivé většiny ostatních neřešil, kdo to vynesl, by´t by mne to také zajímalo, ale co s e tam řeklo. A proč s e to řeklo a jaké to bud emít následky.

Popsal jsem to tadyhle:

http://urfaust.bloguje.cz/892456-koci-ma-brachu-aneb-barta-dokonalym-blondakem.php

Noa právě jsme odeslal druhý díl. Který, jak doufám vyjd e co nevidět. Tam už jsem si střihnul svou oblíbenou disciplinu - odhad věcí budoucích. Po nových nahrávkách..
Je to správný kino.

ještě někdo pochybuje o tom, že označení famiglia bylo pro ten spolek ,co nám z dopuštění osudu vládne, nesprávné???
13. 05. 2011 | 15:43

mb napsal(a):

luba dik za odpoved ... ( ale muzete tam zas mít fundamentalisty a to neni taky pravy ořechovy) ... a rekl bych ze i tam i tam je tech potencialni machiavelliů sdostatek ...

ale je dobře, že neztrácíte naději ... :-))
13. 05. 2011 | 15:50

mb napsal(a):

a ještě do toho politického marastu rupnou hokejisti se švédama ...

... tak to je konec světa ...
13. 05. 2011 | 18:09

Béda napsal(a):

Čím dál víc se ukazuje, že nový svěží vítr v české politice Věci nevěřejné - C (tzv. středový) tým ODS, je ve skutečnosti podnikatelský mafiánský projekt.
13. 05. 2011 | 18:33

S.Š. napsal(a):

Douška k 13. 05. 2011 | 01:02

Očekávané se stalo skutkem : Projdeme-li si dnešní vyjádření politiků, Klausem počínaje, přes Nečase, Němcovou, Kalouska, Béma, Šťastného, Payna, Vidíma, Jakla, etc., a nejen jich, kupř. taky některých novinářů, m.j. pánů Pečinky či Šídla, zjistíme, že všechni jmenovaní se zabývají "škůdcem", tím, KDO nahrál, vynesl, zveřejnil (Klaus : můj vztah s Bártou MÉDIA démonizují, ne že tedy Bárta něco napovídal, jestli ho k tomu nějaký novinářský zlotřilec nedotlačil ?!), případně nahrávku bagatelizují, zatímco je, jak všichni sborem zdůrazňují, naprosto nezajímá to, CO zaznělo od jednoho z členů vlády, místopředsedkyně PS, případně některých poslanců za VV. Nejsou-li ta média drzá ?
Pokud jde ODS, pokud odtud zazní ojedinělý názor, že je třeba zabývat se dalším společným vládnutím s VV, ozve se vzápětí velmi podrážděná kritika (Pospíšil vs. Bém).
A co myslíte, milí diskutující, kdy se sejde Vít Bárta už konečně s tím Putinem a Obamou, aby nám dojednal dostavu Temelína ? :-)

P.S.: Samozřejmě, že vztah Klaus - Bárta není narušen, to lze panu prezidentovi věřit. Potřebuje ho totiž (zatím ještě), správně, vlku. Ten, kdo těmi figurkami na šachovnici ovšem hýbe, rozhodně není pan Bárta, dobře je zde zato patrna schopnost jeho úsudku ... :-)
13. 05. 2011 | 21:15

almost glossed™ napsal(a):

Luba: Jako pátrač jste perfektní. To s J.Kubáčkem je tedy trefa.
13. 05. 2011 | 23:07

almost glossed™ napsal(a):

tata:
1. Vše, co tady zůstává, prošlo cenzurou.
2. Pokud tedy platí, že je tady více sprostoty...
3. ...neznamená to nic jiného, než že cenzura propouští více sprostoty.

Když procházejí všichni ti "levouni", "hnoje" a "sockomové", nelze se divit, že se atmosféra přiostřuje. Pak jsou vyprovokováni k ostřejší reakci i korektní diskutéři jako Sladký či ikena a vrchol všeho pak je, když jsou následně přirovnáváni k primitivům typu Rumcajs a hoven.
13. 05. 2011 | 23:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane pichu,

ad "(nevěřím, že takové pensum práce, jako mazat srdci nepřítulné urážky socek a zakuklených komunistů, dokáže jeden inkvizitor)". To zní skoro jako kompliment. Díky za něj.

Hezký víkend.

Libor Stejskal
14. 05. 2011 | 11:45

tata napsal(a):

pane almost glossed

bohužel ja tu chybu vidim jinde,ale respektuji vaš nazor i když ho nesdilim.

MĚ NEJDE ani tak o sprostotu i když ji nemam rad ale o napln,smysl diskutovat,skym s hovnem,blu nezlobte se to nikdy a oto mi jde není nikdo na protistraně nebo tak žalostně malo a zato pan STEJSKAL NEMUŽE.

VYTE hodnotim celek,a to se srovnanim urovně jinde je nesrovnatelné,už nehodnotím jestli cenzor vždy nevymaže co ja hodnotim už jak neunosné a určitě věřte mam někdy jiny nazor ale je to muj pohled,daleko tyto,, chybky podle meho,,převyšuje to co zde cenzor vykonava k dobru,ovšem je to muj pohled o kterem si mužete myslet svoje,podle mě vy sve zvolil zaměřit se na ty chyby,myslim že sme si sve nazory už několikrat zdělily,vy nesdilite muj ja VAŠ,VŠIMNETE SE UŽ ten VAŠ NEKOMENTUJI i když snim nesouhlasim.

JEN SLUŠNOST MI NA VAŠI REAKCI nutí odpovědět ,vtomto svami nekorespoduji,jinak mame ale dost věcí shodny pohled,holt vtomto to vidim jinak.
14. 05. 2011 | 18:49

almost glossed™ napsal(a):

Tata: Rozumím, ale:

Mám nebo nemám pravdu? Pokud ne, ve kterém z bodů 1-3?
15. 05. 2011 | 00:55

Anti-hlavlista napsal(a):

Rekonstrukce spiknutí havlisů proti Klausovi.
http://abbartos.wordpress.com/2011/05/10/kompletni-rekonstrukce-kauzy-lekari-vs-klaus-nove-maily-vime-jak-to-bylo/

http://spiknutilekaru.wordpress.com/korespondence-lekaru/
15. 05. 2011 | 09:48

tata napsal(a):

pane almost glossed

ta otazka je zavadějicí jako celek,podle mě bych některe nepustil některé pustil,ale podle meho pohledu,vy byste zase pustil uplně něco jineho jako ja,jiny by zase to udělal jinak stoho vypliva co je spravné?CENZOR TO DĚLA PODLE SVEHO POHLEDU,mě zajima že na 90procent sem spokojen,tudiž nemam co bych dodal.
15. 05. 2011 | 14:06

almost glossed™ napsal(a):

tata: V čem je zavádějící? V čem nemám pravdu?
15. 05. 2011 | 14:52

tata napsal(a):

pane almost glossed

pinpog svami hrat nebudu,jasně sem odpoveděl další reakce nebude
15. 05. 2011 | 19:11

Marie Stránská napsal(a):

Další krize Klausovy vlády
Už ten zavádějící titulek svědčí o antipatiích pana Pehe vůči panu prezidentovi.
Je snad Václav Klaus premiérem?
Popravdě jde také o krizi PEHEho vlády....je-li občanem ČR.
09. 06. 2011 | 16:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy