(Ne)splněná zadání

22. 11. 2011 | 09:40
Přečteno 4333 krát
Ministr obrany Alexandr Vondra si není jist, zda ministerstvo vnitra splnilo zadání od vlády, aby připravilo návrh žaloby k Nejvyššímu správnímu soudu, na jejímž základě by mohla být zakázána Komunistická stran Čech a Moravy. Ministerstvo prý předložilo jen čtyři analýzy.

Je pozoruhodné, že celá řada pravicových politiků vlastně ani nepotřebuje nějaké analýzy, které mohou například ukázat, že žaloba je nesmyslná, protože současná KSČM, jakkoliv se z ní může mnoha lidem dělat nevolno, neporušuje demokratický pořádek země a lidská práva.

Když už je řeč o politických zadáních, selhává evidentně i lid. Pro většinu lidí je totiž úsilí o zákaz KSČM zástupný problém. Možná si uvědomují lépe než politickou účelovostí pohánění politici, že nebezpečí pro dnešní demokracii jsou jiného druhu než KSČM.

Kdyby ta ve svém názvu nahradila slovo „komunistická“ nějakým jiným, byla by k nerozeznání od protestních a populistických stran, kterými se to dnes v Evropě jen hemží, a které nikoho ani nenapadne zakazovat.

Skutečná nebezpečí pro naši demokracii jsou dvojího druhu. Za prvé jsou to některá hnutí a strany, které by ani nenapadlo si pohrávat se slovem „komunistická“, ale které zcela cynicky využívají nacionalismus, xenofobii nebo rasismus k prosazování cílů, jež směřují k nějakému druhu netolerantního autoritářství.

Druhým velkým nebezpečím pro demokracii u nás je, že tato vláda vůbec nevypadá na to, že by se snažila vytvořit prostor pro orgány činné v trestním řízení. A to nikoliv v podobě nějaké nepřípustné přímé interference, ale v podobě silně projeveného zájmu a přijímaných zákonů tak, aby se skutečně vyšetřovaly a trestaly korupční kauzy, v nichž jsou nějak zapleteny „velké ryby“.

Ba se dokonce zdá, že zadání je přesně opačné: nic nevyšetřit, vše zametat pod koberec. To je v atmosféře škrtů a reforem, které se silně dotknou většiny lidí, situace pro demokracii dosti sebevražedná.

Pokračující znásilňování spravedlnosti ve prospěch sil mafiánského kapitalismu totiž už teď, a nejen u nás, přivádí k životu síly, které mohou být při svém odporu k politice, tak jak ji „demokratické“ politické strany v současnosti provozují, snadno zneužitelné. Jsou to většinou mladí lidé, silně kritičtí k systému stranické demokracie, který vidí jako zkorumpovaný.

Velké společensko-politické zvraty, včetně těch, které zrušily demokratické pořádky (o což se prý podle pravice snaží současná KSČM) vždy měli na svědomí „rozhořčení“ z řad mladé generace, jakkoliv jim ideovou munici mohli dodávat starší ideologové. Ve srovnání s nimi je KSČM v podstatě krotká a čitelná parlamentní strana, jejíž členstvo sestává převážně z důchodců.

Pokud chce česká vláda chránit demokratické pořádky, měla by si rychle uvědomit, odkud plynou skutečná nebezpečí. Měla by tudíž nejen vystupovat mnohem razantněji proti pravicovému extremismu, tak jak to činila vláda Jana Fischera, ale měla by také zvážit, zda její sociálně necitlivá politika pod praporem údajné modernizace státu a jeho financí, neprobouzí i u nás k životu síly, jako jsou „rozhořčení“, které dnes vidíme v Americe i západní Evropě, a jejichž hnutí se docela snadno může při pokračující krizi vymknout jakékoliv demokratické kontrole.

Rozšířený text článku publikovaného v Právu, 22.11.2011


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

deep throat napsal(a):

Bingo!, dalších slov netřeba
22. 11. 2011 | 09:45

Vosavbotě napsal(a):

Zakazovat komunisty dvacet dva let po převratu, v době, kdy nemají absolutně žádnou reálnou šanci vrátit bolševické pořádky, to je něco tak idiotského, že i školním dětem musí být jasné, odkud vítr fouká: Jakýmkoli způsobem vytvořit nějaký zástupný problém za skutečné problémy, které tu pan Pehe vyjmenoval.
22. 11. 2011 | 09:47

Lisák napsal(a):

Je vidět že vláda se třepe na konci a neví kudy dál. Jak ubohé. Něco jiného je říci viděl jsem trestný čin, obžalujte XY, a něco trapně jiného- komunisti mají v parlamentu hodně hlasů, vnitro najděte něco abychom je mohli zakázat. Vládo, jsi k blití, vypadni
22. 11. 2011 | 09:52

Hulu napsal(a):

Skutečným nebezpečím pro naši demokracii jsou, pane Pehe, především nejvyšší a nejmocnější šéfové EU, kteří nepodléhají jákékoliv demokratické kontrole ze strany občanů, a kteří naprosto cynicky prosazují své vlastní plány a zájmy (a já myslím, že vy víte jaké) a s nikým o tom nehodlají diskutovat. Místo toho nepokrytě ústy svého "prezidenta" hlásají, že "teď není čas na volby".
22. 11. 2011 | 10:04

Arnie napsal(a):

Zákaz komunistů už je jaksi bohužel po sezoně. Ale v době každodenních skandálů, ohrožujících stále vyšší a vyšší patra se toto téma hodí.
Nebude nijak vyřešeno, ale chvíli se bude mluvit o něčem jiném než o malérech současnosti.
22. 11. 2011 | 10:14

Pompeius Magnus napsal(a):

Ve skutečnosti se z komunistů stala státotvorná umírněná parlamentní strana ( a její členové NEKRADOU). Opravdové nebezpečí netřeba hledat ani u "extrémně " pravicových stran. Největí nebezpečí pro naše peněženky a kapsy představuje ODS a pánové Chalupa, Drobil, Štastný, Cabrnoch, Bém a ostatní. Oni nás přivedli tam, kde se nacházíme.
22. 11. 2011 | 10:15

kristusek napsal(a):

Ale no tak, pane Pehe - preference koaličních stran klesají, nabídnout nemají co, tak co je lepší než vyvolat humbuk kolem komunistů? Jistě si vzpomínáte, že za posledních dvacet let zejména ODS před každými volbami varovala před návratem komunistů k moci, znárodňováním, znovuzavedením gulagů a politickými procesy.

Spíše mě děsí, kolik lidí jim na to ještě stále naletí:-(
22. 11. 2011 | 10:19

jo napsal(a):

Toto zločinné zřízení se potřebuje pořádně otřást v základech. K čemu je 90% občanů diktatura kapitálu a nejbohatších, kteří si zprivatizovali politiku pro vlastní zájmy?!
22. 11. 2011 | 10:24

Ferda napsal(a):

Snahy o zákaz komunistů jou více jak 20 let po převratu trapné. Komunisté a jejich partaj se na moci za posledních 20 let v podstatě nepodíleli a na rozdíl od dnešních vládnoucích tzv. demokratických stran nijak neporušovali lidská práva a není v podstatě známo, že by nějak význačně kradli. Snaha o jejich zákaz je čistě propagandistický trik a snahou odvést pozornost od současného marasmu. Skutky svědčí spíše pro zákaz současných vládnoucích stran, zejména ODS, která rozbila tento stát, nechala jej rozkrást a rozkradla a porušuje lidská práva posíláním vojáků do válek pod vedením USA, kde se naši vojáci přímo i nepřímo vraždí civilisty. Není totiž v konečném výsledku rozdíl mezi tím, kdo si najme nájemního vraha a tím, kdo pošle vojáky do války v cizím zájmu. To jsou totiž vše činy, které jsou hrozbou pro demokracii.
22. 11. 2011 | 10:29

David napsal(a):

To, že KSČM si stabilně udržuje svá procenta dokazuje, že to je jen vinou špatné politiky, kterou předvádí pravice.

Pořádně strašit s KSČM se zase začne až před volbami.

Tato karta, že nikdo nechce s komunisty do koalice je velice účinná. Přitom KSČM je od roku 89 nejméně namočená do toho rozkrádání státního majetku.

Na bídu naší demokracie ukazuje to, kolik mediálního prostoru dostávají hlasy, které požadují zrušení KSČM. Přitom to jen účelově odvádí pozornost od skutečně důležitých věcí, které je nutné řešit.

Každému, kdo má průměrně velký mozek musí být jasné, že současné argumenty ke zrušení KSČM by u Ústavního soudu stejně neobstály.
22. 11. 2011 | 10:31

honza napsal(a):

Je neuvěřitelné, že ministr ProMoPro, který by v normální demokratické a civilizované zemi dávno minimálně rezignoval na všechny politické funkce a dost možná i seděl v teplákách,tak 22 let po "šaškecu" straší neškodnými komunisty. Hlavně aby mohli on a jemu podobní dál nerušeně odklánět peníze.
22. 11. 2011 | 10:33

Karel napsal(a):

Zrusit KSCM by znamenalo Vypnuti Nastartovaneho Motoru z roku 1948 ktery i nadale slouzi uvnitr kazde Politicke Strany ktera se neustale prejmenovava a nepotrebuje GO. Prevlecene Politicke Strany KSCM-ODS a dalsi maji sve misto i v Bruselu a ve Strasburku! Myslim si ze vlak nam jiz ujel v 00.hodin 31.12.1992 a my neustale cekame na nastupisti bez jizdniho radu a ani sam vypravci z Hlavniho Nadrazi nema tuseni z jake koleje Silvestrovsky vlak odjel, vzdyt to bude pristi mesic na Silvestra jiz 20 let.
22. 11. 2011 | 10:35

hawk napsal(a):

Komunisti jsou nebezpečím vždy, všude a za jakéhokoliv počasí. To je třeba mít na paměti a nezapomínat, víme, Pehe?
22. 11. 2011 | 10:49

rejpal napsal(a):

Jsem bytostně přesvědčen, že žádný jen trochu přemýšlivý člen vládní koalice si zrušení KSČM nemůže doopravdy přát.Hlasy voličů se nezratí a neztrazí se ani politici této strany. KSČM by konečně udělala to, co měla udělat už dávno (ale z obav ze ztráty podpory starokomunistů neudělala) - vzdala by se některých dogmat a názvu a tím fakticky zlikvidovala i Bohumínské usnesení. Jenže tím by se z černé díry v parlamentu stala živá levicová síla, a mohlo by to dost zamíchat volebními kartami.K neprospěchu současné politické elity, ale k prospěchu voličů. Sám znám dost lidí, kteří by byli KSČM ochotni volit, kdyby to nebyla KSČM, ale jinak se jmenující subjekt.
Navíc k jejímu zrušení neexistuje žádný právní důvod, a ti, kteří s touhle kartou hrají, to nejspíš dobře vědí.
22. 11. 2011 | 10:51

siven napsal(a):

hawk - Ano, pane Vondro
22. 11. 2011 | 10:53

Sladký napsal(a):

Bolševik je jen jedna z konkretních podob a projevů autoritářské osobnosti,charateristické fanatismem,radikalismem,nepřátelstvím vůči těm,kteří nepatří k dané skupině,sklonem k násilným řešením..Vaše názory,jestřábe,splnují definici víc než dobře.
22. 11. 2011 | 11:05

kristusek napsal(a):

rejpal

Nemluvě o tom, že zrušením KSČM by se koaliční strany připravily o své nejoblíbenější předvolební hesl "Zabraňme návratu komunismu!":-DDD
22. 11. 2011 | 11:13

kelt napsal(a):

Všichni jsme to viděli,slyšeli a to opakovaně před každými volbami-strašení pravice komunisty,kteří,nedej Bože,kdyby se opět dostali k moci.Že je to blbost do nebe volající-nevadí.Na prostoduché a těch po výsledku minulých voleb není zde málo,to vždy zabírá.
Jenom na mne dotírá otázka-kdyby došlo ke zrušení KSČM/mně osobně by to bylo zcela šuma fuk/,tak kým by Nečas strašil příště?ČSSD,kterou by prohlásil za pohrobka KSČM?
Tak hloupí zas u nás voliči opravdu nejsou-doufám,že poučení ze současné trojkolky by jim mělo otevřít oči.
Závěr je zřejmě jasný-jedná se o hru na chytrou horákyni-vláda by chtěla KSČM zrušit,ale klacky pod nohy ji hází MV,které nesplnilo zadání-lépe to snad ani nelze vymyslet.
22. 11. 2011 | 11:13

KENDA napsal(a):

ahoj Jiříku Pehe

hele, uz i pravdolaskove iHNED píšó
http://byznys.ihned.cz/trhy-a-investice/c1-53742050-credit-suisse-otevreli-jsme-posledni-kapitolu-eura-tak-jak-jsme-ho-znali
21.11.2011 Credit Suisse: Otevřeli jsme poslední kapitolu eura
,,Začaly poslední dny eura tak, jak jsme ho znali," napsal ve svém dopoledním komentáři tým švýcarské banky Credit Suisse. ,,Osud eura je sečten," píše se dále.

Podle Credit Suisse je současný tlak trhů dlouhodobě neudržitelný a evropští politici tak budou čím dál více tlačeni k tomu, aby našli lék na krizi. Pokud mají politic zachránit euro, musí do udělat do půlky ledna.

Banka Credit Suisse nepředpokládá, že by se eurozóna měla zcela a hned rozpadnout, ale počítá s tím, že pro záchranu společné měny budou muset politici přijít s neobvyklými řešeními. A to proto, že trhy už dlouho nebudou akceptovat polovičatá opatření.

,,V krátkodobém horizontu, krize nemůže být zažehnána Evropskou centrální bankou ani novými vládamai v Řecku, ve Španělsku nebo v Itálii. Je to o tom, že trhy potřebují důvěrohodný signál ve formě politické a fiskánlí unie daleko před tím, než změny dosáhnou své finální podoby," píše se ve zprávě Credit Suisse.
QUI BONO ?
22. 11. 2011 | 11:17

Lisák napsal(a):

Hawku - mám 2 teorie
1/ Totéž jsi vykřikoval před cinkání klíči jenom to první slovo bylo imperialisti, a teď to maskuješ takto
2/ Jsi mladý studentík který socík nepoznal ale ví že když odsoudí komunisty, dostane jedničku z občanské nauky A snaživí lidé tvého typu vždy byli.
...
Jiné vysvětlení nemám. Ve všech ostatních případech, tedy pokud máš IQ alespoň jako dnešní datum , by jsi totiž alespoň tušil, že je to celé trochu složitější. A že naším současným problémem není jak zadupat komunisty ale proč jsme tak v prdeli a po ekonomické, sociální, morální stránce nemůžeme dosáhnout ani takové úrovně co ti blbí komunisti uměli hravě už před 20- 40 lety
22. 11. 2011 | 11:19

siven napsal(a):

Lisák - Na levém břehu Vltavy, resp. v zámku a podzámčí, jsou také PC s připojením na internet, a to zdarma... a v kancelářích fůůůra volného času (mezi snídaní, razítkem na zašantročení několika miliard na správné místečko... a obědem).
22. 11. 2011 | 11:26

Asfalt napsal(a):

V současné demokracii volič jen rozhoduje o tom, zda má být intenzifikovín zisk z kapitílu (když volí pravici) nebo utužen sociální smír (kdyz volí levici), bez kterého si ani kapitalista svého majetku neužije. Pravice i levice je sponzorována z kapitálu a plní jeho zadání. Kapitalistická demokracie je tedy vládou kapitalisty, kapitalistou a pro kapitalisty, stejně jako otrokářská demokracie byla demokracií otrokáře, otrokářem a pro otrokáře nebo feudální demokracie byla vládou feudála, feudálem a pro feudála (samozřejmě, ne všechny otrokářské a feudální režimy byly demokratické).
Strana, která ve své představě o společnosti s kapitalistou příliš nepočítá, se proto do kapitalistické demokracie příliš nehodí. Stále se však předstírá, že naše demokracie je vládou lidu, lidem a pro lid, proto KSČM nelze zakázat. V předstíraném pojetí demokracie je totiž KSČM plně demokratická. Demokratické myšlení naopak absentuje u těch, kteří chtějí bez zjevného relevantního důvodu zakázat stranu reprezentující poměrně významnou část vůle lidu.
22. 11. 2011 | 11:31

B. napsal(a):

Komunisty nelze zakázat, protože tím by se zakázaly všechny strany.
Ať jdete k volbám nebo ne - volíte komunisty.
A to je chce Saša zakázat! Právě je, kteří dopomohli všem dvěma polistopadovým prezidentům k moci.
22. 11. 2011 | 11:55

šťoura napsal(a):

Asfalt
Přečetl jsem si pozorně Váš výklad kapitl. demokracie a není mi jasné jedno.
Jak si vysvétlujete, že po celé Evropě vítězí nyní ve volbách pravicové strany, přestože na ulicích (i mimo ně) to vře, a jeden by předpokládal, že kapitalista bude mít zájem na sociálním smíru?
22. 11. 2011 | 12:09

jarpor napsal(a):

"Je pozoruhodné, že celá řada pravicových politiků vlastně ani nepotřebuje nějaké analýzy, které mohou například ukázat, že žaloba je nesmyslná, protože současná KSČM, jakkoliv se z ní může mnoha lidem dělat nevolno, neporušuje demokratický pořádek země a lidská práva."

Je pozoruhodné, že pan Pehe vlastně ani nepotřebuje nějaké analýzy aby věděl, že žaloba je nesmyslná...

Pane Pehe, abych byl strukturovaný a "argumentační", sdělte prosím, zda podle Vás, při existenci současných právních norem, zda by zde mohla působit FSČM. Fašistická strana Čech a Moravy při naprosto stejných progamových dokumentech jako má KSČM.

Předem děkuji za odpověď.

Hezký den
P.S. Pokud má z mé otázky někdo dojem, že "horuji" dnes pro zákaz KSČM, pak má dojem chybný.
22. 11. 2011 | 12:26

Sladký napsal(a):

"Díky za každé nové Pehe- Hehe!"
22. 11. 2011 | 12:35

vlasta napsal(a):

Vláda samozřejmě ví, že je tato snaha nesmyslná a existence KSČM je pro ni prospěšná, protože stále mají strašáka, na kterého ti jednodušší slyší. Myslím si, že jde spíše o to, přihrát lukrativní kšeftík spřáteleným právníkům. Hodně by mě zajímalo, kolik tato sranda už stála.
22. 11. 2011 | 12:42

anti politik napsal(a):

No tedy, to je slovo do pranice. Děkuji za informaci která je všeobecně známá. A budu končit, neboť si nejsem jist, zda umím pod blogem páně Pehe, vše správně a strukturovaně vyargumentovat!
22. 11. 2011 | 12:53

anti politik napsal(a):

Kvantita Pehe, nikdy nemůže nahradit kvalitu!
22. 11. 2011 | 12:54

Asfalt napsal(a):

šťoura:
Pripcip, který jsem popsal, není řízený, exaktní, ani nějak centralizovaný. Tedy, není to tak, že nějaký moudrý a pravomocný kapitalista usoudí, že je ohrožen sociální smír, a proto nějakým způsobem zařídí zvolení levice. Ve volbách volič volí zcela autonomně a svobodně, volby jsou průzkumem veřejného mínění. Mnozí, kteří se na výsledku tohoto mínění podílejí, si pak ani všechny souvislosti neuvědomují.
Přitom nejde o to, zda má být právě teď zvolena pravice či levice, jde o to, aby se pravice a levice střídala. Právě toto střídání zajišťuje maximalizaci zisku při zachování sociálního smíru a je prostorem pro víru ve změnu po volbách. Tato víra nahrazuje středověkou víru v blažený posmrtný život (tedy víru v boha). Obě víry slouží k udržení pracovní síly v klidu.

Nicméně myslím, že pokud bude sociální smír skutečně ohrozen a volič nebude zcela zblbnut, bude volena levice. Pokud je tomu jinak, máme se asi pořád dost dobře nebo jsme zmatení.
22. 11. 2011 | 12:59

vico napsal(a):

KSČM se stává zvolna stranou ve stylu Důchodci za větší životní jistoty.

Voličské spektrum sice až tak gerontické/slovní novotvar/ není, ale co si budeme
povídat, náměstí Tahrír ba ani Staromák by testosteronem nadopovanými revolučními masami nenaplnili.
Typický starokomunista s umělým kyčelním kloubem a bypassem by už ani další Vítězný únor ve vlastním zájmu nechtěl.

Mister ProMopro se svým skandálem je už jen uměle na hadičkách udržovanou politickou polomrtvolou. Ten je opravdu vděčný za "každé další funkcionářské ráno" a jeden z mála šlauchů, který ho drží alespoň ve stadiu vegetativního přežívání, je téma zrušit či nezrušit KSČM.

A v tom je i zároveň tragedie naší levice.Existence nereformované KSČM alias Důchodců za větší životní jistoty objektivně pomáhá pravici a umrtvuje naši politickou scénu.

Přitom ostudný Vondra i KSČM vědí, že největší životní jistotou je....smrt.
22. 11. 2011 | 13:01

kristusek napsal(a):

jarpor

No, ty analýzy vypracovalo ministerstvo vnitra, akorát p. Štětina a spol. jim odmítají věřit. Pan Štětina totiž sice není právník, ale má své "morální přesvědčení":-p
22. 11. 2011 | 13:34

Prak napsal(a):

Vico- ten blábol že komunisti prostě vymřou je zbožné přání primitivů, kteří si při cinkání klíči mysleli že jsme báječný národ, jenom nám to kazí komunisti / a před tím Hitler a před tím Franz Josef.
Bohužel se v praxi ukazuje pravý opak- v republice byl pořádek za vlády těch jmenovaných. Bez jejich vlády - ať už za Masaryka, nebo po cinkání klíči - hospodářský, společenský/ morální a sociální, rozvrat. byť si formálně slintáme o svobodě a demokracii
....
Za další- co říkáte na současné hnutí v USA - nebojují tam náhodou proti kapitalismu???
...
A také- proč tedy současná báječně demokratická Evropa a USA jezdí poníženě žebrat do komunisty ovládané Číny a Ruska aby nám půjčili, protože jinak pochcípáme hlady a pozabíjíme se v občanské válce.
....
Obávám se že situace je trochu někde jinde než si primitivní hurá antikomunisté myslí.A že budeme muset přehodnotit hodně z našich naivních představ o demokracii, pravdě a lásce
22. 11. 2011 | 13:50

jarpor napsal(a):

vico

Tak prý KSČM se stává stranou Důchodců...

No, nejeví se mi, že poslanci v parlamentu za tuti stranu jsou důchodci... leč ... mohu se mýlit. Vy máte jistě lepší přehled.

kristusek

Meritum mého sdělení není KDO vypravovává jakousi analýzu... nýbrž, že autor si je svým postojem, jež je oprávně vyslovit pouze soud, tak jist... Pyšné a nafoukané... se mi to jeví.

Hezký den
22. 11. 2011 | 13:51

jarpor napsal(a):

Prak

Palec nahoru !

Hezký den
22. 11. 2011 | 13:52

franky napsal(a):

Růst frustrace a tendence k extremismu jsou jedním z důsledků špatné funkce (nefunkčnosti) demokratického systému. Otázka zní: Kdo by měl realizovat opatření, aby demokratický systém byl funkční? Odpověď známe: Ti (politici)jimž nefunkčnost vyhovuje. A tak si tu kecáme a kecáme a....
22. 11. 2011 | 13:52

dalimír napsal(a):

Komunisté ale ti praví ne ti převlečenci co si u nás v padesátých letech min.století platil vatikán , nebyli žádní zločinci ! Bývali to třeba i naši sousedé .uvědomělí lidé ! A když se nějaký systém ,sloužící všem občanům bez rozdílu měl vybudovat tak bezbolestně to nemohlo jít ! To bylo jasné ! Ti kolaboranti co tenkrát prováděli záškodnickou činnost ,vůbec neměli vůli žít v budoucnu slušným a řádným způsobem života poctivého pracujícího člověka ! Tito lidé ,placeni americkými militaristy a vatikánem se snažili zničit co mohlo být dobré ihned v zárodku ! Snili vždy o tom mít bezpracně plné kapsy dolarů ! Tihle darebáci přežívají mezi námi dodnes se snaží stále kydat hnůj na KSČ ! Stakovými poskoky západu neměli mít v té době lidové soudy žádné slitování ! Ted celá společnost aspon vidí kam až to jejich hanebné jednání dospělo ! Ted mají co si tenkrát přáli ! Ten svůj mafiánský kapitalismus ! KSČM vy zmetkové nechejte na pokoji ,nesaháte jim ani po kolena modroptáčníci a převlečení antikomunisté ! Mohli jsme tu mít dnes druhé švýcarsko nebejt takových krkounů a hamounů jako jste vy ! Dl
22. 11. 2011 | 14:08

Jana M napsal(a):

Praku - perfektně vyjádřeno. On ten problém možná není až tak socialismus versus kapitalismus - ale obecněji - individualismus versus kolektivismus.
Asi se ukazuje že když si každý ve svobodné zemi dělá co chce a platí základní heslo kapitalismu -- každý se stará sám o sebe a tím je o každého postaráno nejlépe jak to jde - neviditelná ruka trhu nažene všechny někam kde není zodpovědnost a poctivá práce, ale vychcávání jeden z druhým.
Asi trvale neuživíme stav kdy si každý svobodně studuje co chce a pak ho společnost nepotřebuje a jen ho živí na pracáku, kdy hlavními zdroji HDP se stávají sázkový průmysl, reklama, provize šíbrů a palmare právníků, poplatky za účetnictví a celý nesmyslný státní aparát. Kdy máme nekonečné množství " umělců " a přitom se nedá dívat ani na tu blbou televizi, kvůli stupiditě pořadů a reklam, stále více profesionálních sportovců ve stále nových dosud netušených sportech / a máme i mistra světa v Onanování , pokud si pamatuji, a máme čerstvého multimilionáře z pokeru. Ale neseženete školku, místo v domově pro seniory, kolem silnic bilboardy za stovky milionů ale nikdo nemá ani na záplatování těch silnic, neumíme si vypěstovat brambory a odchovat dobytek a drůbež na maso, ale na dluh to nakupujeme v zahraničí, čím dál víc lidí neutáhne ani financování bydlení v paneláku po komunistech, neuživíme důchodce, není na zdravotnictví, dopravu, požárníky.
22. 11. 2011 | 14:16

rejpal napsal(a):

dalimír
Měl jsem kamaráda, který byl poměrně slušně postaveným komunistou. Po pádu vlády jedné strany celou situaci charakterizoval asi v duchu: můžeme si za to sami. Poslali jsme do čela ty nejneschopnější blbce a schopné deklasovali, lezli jsme lidem soukromí, zakazovali kdeco a dělali si nepřátele z lidí, kteří by na nás jinak kašlali, a obětovali jsme zdravý rozum za ideologii. Lepší popis reálného socialismu jsem snad neslyšel. Jeho prominenti nebyli schopni změnit přístup ani v době, kdy už se na tlak Moskvy vymlouvat nešlo.
Za sebe nevidím důvod, proč bych měl velebit minulý režim jen proto, že pro tenhle mám jen velmi málo pochopení. Ale taky nevidím důvod obdivovat antikomunisty s bolševickými manýry a podivnou minulostí. Nebýt jich, nemuselo se rozbít všechno, co za minulého režimu fungovalo jen proto, že to bylo za bolševika.
Svět není černobílý a jedni ani druzí se nestanou lepšími jen proto, že druzí za moc nestojí.
22. 11. 2011 | 14:25

Jana M napsal(a):

Praku - perfektně vyjádřeno. On ten problém možná není až tak socialismus versus kapitalismus - ale obecněji - individualismus versus kolektivismus.
Asi se ukazuje že když si každý ve svobodné zemi dělá co chce a platí základní heslo kapitalismu -- každý se stará sám o sebe a tím je o každého postaráno nejlépe jak to jde - neviditelná ruka trhu nažene všechny někam kde není zodpovědnost a poctivá práce, ale vychcávání jeden z druhým.
Asi trvale neuživíme stav kdy si každý svobodně studuje co chce a pak ho společnost nepotřebuje a jen ho živí na pracáku, kdy hlavními zdroji HDP se stávají sázkový průmysl, reklama, provize šíbrů a palmare právníků, poplatky za účetnictví a celý nesmyslný státní aparát. Kdy máme nekonečné množství " umělců " a přitom se nedá dívat ani na tu blbou televizi, kvůli stupiditě pořadů a reklam, stále více profesionálních sportovců ve stále nových dosud netušených sportech / a máme i mistra světa v Onanování , pokud si pamatuji, a máme čerstvého multimilionáře z pokeru. Ale neseženete školku, místo v domově pro seniory, kolem silnic bilboardy za stovky milionů ale nikdo nemá ani na záplatování těch silnic, neumíme si vypěstovat brambory a odchovat dobytek a drůbež na maso, ale na dluh to nakupujeme v zahraničí, čím dál víc lidí neutáhne ani financování bydlení v paneláku po komunistech, neuživíme důchodce, není na zdravotnictví, dopravu, požárníky.
22. 11. 2011 | 14:27

vlk napsal(a):

Proč by Vondra vysvětloval a řešil ProMoPro, maléry na obraně typu puškohled za milion, odstřelovačská puška za dva a tak podobně? Respektive - neustále.
Pro něj opravdu ale opravdu nejdůležitější a nejzákladnější věcí zakázat třešně.
A tohohle platíme z daní.
Ne on prostě potřebuje jen zaváděcí a odlehčovací téma. Protože pořád ještě najd e kritické množství hlupáků, kteří ještě dneska řeší softbolševika. dnes, víc než dvacet let popřevratu.
Velmi mi připomínají lidi co v únoru 1939 považovali za největšíhrozbu osekané republiky návrat Karla I. na rakouský a český trůn.
Má ty svatá prostoto!

OPstatně, pro reinkarnaci bolševika dělá daleko nejvíc a zásadního současně vládnoucí famiglia. Svým rozkrádáním, lhaním, a všudypřítomnou korupcí.
Ti s e opravdu nesmírně zdatně činí v tom směru, že bolševik může reinkarnovat.
Jak by ne. Když jejich zlodějny a lhaní už opravdu přesahují všechny meze.
22. 11. 2011 | 14:51

slavwin napsal(a):

Ten socialismus bez nebo s lidskou tváří byl jen účelovým zařízením bolševických zlodějů. Za soc. se také srovnávalo aby srovnání vyšlo byly tu varinty podvod a výmluva. V tomto smyslu se zase toho tolik nezměnilo. To znamená že bolševikům nebylo odcinkáno, ale autoritavnímu režimu, který používal pro svou záchranu někdy kruté prostředky. Komunisté do určité doby byli demokratická varianta vývoje, rusové z toho udělali násilnickou a autoritavní verbež, ten cejch nezmizí tím že nejsou u moci, anebo že přestali dostávat podporu na oblbování lidí. Ta násilnická skupina musí být odstraněna lépe se bude bojovat proti jejím skrytým formám. Nevadí mi že Martin Kuba má 3/4 melounů z buchtiček pokud je zbytečně neprodražuje anebo na ně nepřevádí peníze které patří jinam. Kníže se nezdiskretival že pozapoměl dobře mluvit česky, ale špatnou obranou českých zájmů, alibismus když se dověděl že se kradlo na hnědém uhlí je názorný příklad.
22. 11. 2011 | 15:01

Pepa Řepa napsal(a):

Pan Pehe má-jako obvykle-pravdu pravdoucí.

Ze strany voličů KSČM panu Pehe žádné nebezpečí nehrozí.
Statný geront i gerontbába pana Pehe pochválí, dyť pan Pehe mluví jako Kléma a píše jako Gusta. Členpvé KSČM tedy pana Pehe chválí a to je moc dobře, člověk má být pochválen a má dostat-za svůj chrabrý,strukturovaný výkon a píli- pochvalu před rozvinutou zástavou.
A pan Pehe pilný je. Jako včelička Mája.

Skutečným nebezpečím pro pana Pehe jsou xenofobní cinici ba přímo cinikové. Ti dokáží nestrukturovaně a nevyargumentovaně pana Pehe pohanět a na to by měl být zákon, neb útok na malé, bezbranné české pehe je útokem na celogalaktickou rovnováhu.

Proto je potřeba uzákonit postih za HANOBENÍ RASY, POHLAVÍ A PEHE a ty kdo jej poruší je nutno zavřít až zčernají nebo ještě lépe zrudnou. Pak mohou být propuštěni na podmínku, leč jejich barva musí být denně sledována,dle vzorníku barev Pantone.

Zvláštním odstrašujícím příkladem je jistý VK, který neustále pana Pehe pronásleduje, pan Pehe se v noci obrátí na pravý bok a VK o tom napíše knihu, stal se jeho stínem-pehehryzcem, na nic jiného nemyslí, je panem Pehe přímo posedlý, s pehe vstává, s pehe uléhá a dokonce jej-kolem čtvrté ráno- velké pehe probouzí.
Pro takovou osobu by bylo potřeba použít trest hrdelní.
Nestrukturovaný.
22. 11. 2011 | 15:04

Pepa Řepa napsal(a):

Je třeba postavit mimo zákon ne komunisty či fašisty, ale "PEHESTALKING".
22. 11. 2011 | 15:16

Pryll napsal(a):

Slavwine máš v tom zmatek- Socialismus fungoval tak že komundíři vládli na věčné časy a tak se rozhlédli co lidi potřebují a rozdělili tu práci mezi lidi. Tím byly zabezpečeny základní potřeby PRO VŠECHNY SLUŠNÉ A PRACUJÍCÍ,a stát zatočil s kriminálníky a parazity, ale chyběla dravost podnikatelů zejména ve spotřebním a zbytném zboží - to bylo považováno za luxus. Jo a komunisti kradli tak že vzali šlechtě zámek a udělali z něj nemocnici nebo školu. Krást pro sebe byl velký zločin s koncem v uranových dolech - proto se kradly tak ledy šrouby a pytle cementu.
- Kapitalismus - každý se stará sám o sebe, typické jsou plné obchody zbytného a zbytečného zboží protože jenom tam perfektně funguje trh- tam kde je dost zdrojů a kupující si může koupit jinde nebo nekoupí vůbec a je mu to jedno. Ale bohužel ty podstatné věci - bydlení, zdravotnictví, energie, voda,veřejná doprava a služby, silnice , zabezpečení ve stáří a nemoci - tam trh nefunguje, nekoupím je na každém rohu a nemohu říci že to nechci.A pro podnikatele se najdou výnosnější obory. Proto bezdomovci, gheta, kriminalita, exekutoři, dluhy, bída a nezaměstnaní.
...
Hlubokou pravdu má Jana M 14.16.
A tak to prostě je, otázka je co dál a co vlastně chceme
22. 11. 2011 | 15:19

Analytik napsal(a):

Pokus o zákaz KSČM je logická akce sebeobrany ODS před očekávaným výsledkem příštích voleb. Vondra měl jen tu smůlu, že mu Nečas hodil na krk popularizaci této operace mezi prostým lidem.
Jsem zvědav, komu svěří problém vysvětlit nutnost schválení zákona o zákazu Babiše. Brzy se ukáže, že představuje pro ODS mnohem akutnější hrozbu, než vymírající kmen rudokožců.
22. 11. 2011 | 15:25

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

s blížící se zimou jste nějak z formy. Jako ta Slávia.
Myslíte, že kdyby Peheho akcie koupil šelma a velkopodnikatel Řebíček, šel by taky do kolen?
Aby se nakonec neukázalo, že ty sešívky přežívaly takovou dobu jen díky komančům.
Co myslíte, chodí Babiš na fotbal?
22. 11. 2011 | 15:27

dennis napsal(a):

Pan Vico mne opet skvele pobavil (i kdyz jsem mu prave pod Zwyrtkem nebo Zwyrtkou? nedal za pravdu se Skogenem).
Pane Vlku neveril jsem, ze Vas opet nezahlednu :-)

Jestlize pan ministr ministerstva narodni sebeobrany vytkl ministerstvu vnitra, ze nesplnilo zadani vlady, jen tim suse konstatoval fakt. A ten fakt ho nepotesil: Ministerstvo vnitra melo jasne za ukol pripravit vlade navrh k soudu zakazat KSCM. A Kubice na cele care zklamal, ukol nesplnil. Nikdo ve vlade neni takovy hlupak, aby nevedel, ze takovy vladni navrh u zadneho soudu neprojde. To je hra, jak formalne vyradit KSCM v dobe voleb ze hry. (Ze znamych duvodu nejvic na tom zalezi ODS, ktera uz dnes ztraci proti komunistum preference v rade okresu.) Nyni se hraje o cas: Ve vhodny okamzik vlada ten "neproveditelny" navrh k soudu poda, vhodny soudce se hluboce zamysli, pozastavi KSCM cinnost, vezme si cas na vazne prostudovani "materialu", aby nakonec po volbach svetu sdelil, ze je vlastne vsechno v poradku a KSCM muze zase vyjit na verejnost.

Do te doby se nam spolecnost pekne rozdeli a nase mila PR media se chytnou nosneho tema (tematu?). Po volbach se zapomene...
22. 11. 2011 | 15:32

slavwin napsal(a):

Pryll
Vidím to trochu jinak. Místo komunismus bych používal autoritativní režim, protože nevylučuji něco že se některé znaky tohoto režimu se mohou ujmout. U nás to nebylo tak markantní přišli když dodělával Stalin a za toho byl v SSSR i hladomor, násilné znaky jeho prosazování byly zachovány až do konce, přestože podobná figura už nebyla. Nebylo to jen spotřební zboží které chybělo, v samotném Rusku už chyběly i ty potraviny a pokud znáte někoho kdo měl to štěstí si tam vydělat na stavbách jako byl Orenburg nechte si povyprávět o tom jejich zdravotnictví. U nás zase jenom znaky občas se něco nedostávalo a jestli někdo umřel chybou zdravotnictví, kdo byl ochoten o tom diskutovat. Teď kam to spělo, myslím že ti cinkající pochopili že ne k lepšímu, moje přesvědčení, že bude nutno zacinkat znovu.
22. 11. 2011 | 16:00

SuP napsal(a):

jarpor -
Vzals mi to z huby. Jak může fungovat právní systém, když strana shledaná na stejné rovině s nacistickou (podle zákona o protiprávnosti komunistického režimu) sedí v parlamentu? A to ještě s drzostí sobě vlasní bez změny názvu? A vysílá své členy do orgánů EU, kam komunisti nemají mít přístup?
To všechno, protože náš právní systém funguje nejlíp, jak to vůbec jde. Právníci jsou podle ústavy nezávislí, tak si dělají co chtějí, zejména vynikají v používání zákonů namísto hajzlpapíru. Když kdokoli poruší zákon, je to pravda jen na 50%, záleží na "právním názoru". A tak je možné prokázat, že krádež je dar, stačí najít právníka s vhodným právním názorem. Není to zadarmo, "ŽE?", platit máte čím "ŽE?"......
22. 11. 2011 | 16:10

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Už bychom mohli nechat té ideologie, je to o každém z nás. Slušný člověk bude slušný za každého režimu a když je třeba, pomůže bližnímu podle svých sil a schopností. Gauner, co se vyzná, se vždy přizpůsobí a má se dobře za každého režimu. A pak je určitá množina lidí, kteří pendlují mezi těmito póly, jakési třtiny ve větru se klátící a pokud žijí ve slušné společnosti, chovají se slušně, pokud je režim zločinný, dělají větší či menší lumpárny a dávají negativní příklad svým potomkům. Za bolševika se vztahy mezi lidmi tak narušily, že s tím samet nehnul, spíš naopak. Byl jsem naivní a uvěřil, že svoboda to během jedné generace spraví, teď bych si nafackoval.Chamtivost a sobectví slaví ůspěchy, poctiví a slušní jsou za blbce a slabochy. Moudří lidé, přemýšlejte jak z toho ven, už jsem na emigraci stár a ani nevím kam jít. Moje milovaná Anglie se změnila k nepoznání a do Španělska bych kvůli jazykové bariéře nemohl a vzhledem k současným problémům ani nachtěl. A navíc jsem Čech jako poleno a miluji naši vysočinu a vůbec celou tu "zahrádku", jak pravil klasik. Kochám se, kochám a přitom pláču.
22. 11. 2011 | 16:20

mb napsal(a):

... kdy už s námi začnete diskutovat, pane Pehe ... ?
22. 11. 2011 | 17:09

J. napsal(a):

Vyzývám Vás o snahu zrušit ODS, ČSSD, TOP 09, VV ...
a nakonec i všechny Nečasy, Vondry, Paroubky, Sobotky ...

Pokud "soud" shlédá, že se Vondra schvalováním trestného činu vraždy NEDOPUSTIL trestného činu, můžeme se dočkat ještě zajímavých zítřků...
Tak jako koministická justice byla poplatná režimu, ta současná si s ní nemá co vyčítat!!
Vondra má na triku ProMoPro, ale nic se neděje...
Co takhle moci vyvolat čtvrtý odboj?
Bylo by možné násilí posuzováno jako násilí - anebo boj proti nenáviděnému režimu? Můžeme takto vyjádřit politický názor?
A což po možném dokonání - můžeme možné vrahy vyznamenat a jejich činy schvalovat?

Má-li někdo "ústa" nakřivo, v zájmu "rovnosti" by mu je mohl někdo narovnat, ne?

Pane Stejskale, bojíte se politických zítřků v ČR?
22. 11. 2011 | 17:47

jarpor napsal(a):

"... kdy už s námi začnete diskutovat, pane Pehe ... ?"

Vyčkejme ještě nějakou dobu...
teorie o strukturovaném a argumentačně vyspělém dialogu je věc jedna, praktické používání patrně věc druhá... nechtějme hned obojí naráz.
Teorie jsme se již dočkali, třeba i praxe se objeví...
Třeba se učí... neb "žádný učený z nebe nespadl, ale blbců - jakoby shazovali"....

Hezký podvečer
22. 11. 2011 | 17:48

vico napsal(a):

Kdy začne diskutovat pan Pehe? Diskutuje Tomský? Diskutoval zde alespoň jeden jediný blogující politik ODS nebo TOP09? Diskutoval kdokoliv další řadící se do pravého názorového spektra?

Jestli tu někdo diskutuje,nepočítám-li věčně v pracovním zápřahu jsoucí Veroniku Vendllovou, tak jsou to pravidelně zde poplivávaný Jiří Havel, Václav Hořejší, někdy Václav Žák.

Dennis : :-)

Jarpor : Upřímně řečeno, jsem vámi naprosto šokován.

Prak v 13:50 m.j. napsal : "Bohužel se v praxi ukazuje pravý opak- v republice byl pořádek za vlády těch jmenovaných/pozn. Hitler,komunisti, Franc Jósef/. Bez jejich vlády - ať už za Masaryka, nebo po cinkání klíči - hospodářský, společenský/ morální a sociální, rozvrat. byť si formálně slintáme o svobodě a demokracii."

Reakce Jarpora :
Prak

Palec nahoru !

Buď jste absolvoval názorový veletoč, anebo trpíte, doufám, že jen přechodně, sníženou schopností porozumět psanému textu
22. 11. 2011 | 18:23

jarpor napsal(a):

vico

"Vico- ten blábol že komunisti prostě vymřou je zbožné přání primitivů, kteří si při cinkání klíči mysleli že jsme báječný národ, jenom nám to kazí komunisti / a před tím Hitler a před tím Franz Josef."

Ano, přelétl jsem výše uvedené a nezamyslil se nad dalším....
Omluvám se.
Beru palec zpět.

Dávám jej nahoru pouze za výše citované.

Spokojen a již nešokován... doufám.

Hezký podvečer
22. 11. 2011 | 18:35

stehno napsal(a):

1.) Občan Vondra by si měl zamést před vlastním prahem, je vidět, ýe je splachovací. To nestačí, co peněz daňových poplatníků doslova prošustroval?

2.) Snahy zakázat KSČM se vždy objevují, když je potřeba odnézt pozornost občanů od jiných, závažnějších problémů.
22. 11. 2011 | 18:42

slavwin napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy
Mám hodně podobné pocity jako Vy. Jeden politolog v diskuzi v televizi NOE mne přesvědčil že nějaké povýšení občanských nebo stavovských hnutí vede k autoritativním režimům. Politická strana nebo církev, která je neufinancovatelná z příspěvků svých stoupenců se nějak deformuje. Ne že bych chtěl si zanotovat s Pehe v jeho vztahu k VK. Příslušník z rodiny přesvědčených komunistů, který sám usiloval stát se jejich příslušníkem nemůže být pro společnost přínosem stejně jakoby napravená dědička jejich zásad, budiž příkladem KSČM její postoj při útoku na Gorbačova.
22. 11. 2011 | 18:47

Olda napsal(a):

Dobrý večer
Strašák komunistů,je vděčné téma v době, kdy klesají preference.
Ono to vždy nějaký ten bodík přinese a odvede pozornost jiným směrem. Pro současnou pravici je přeci dokonce lepší, pokud komunisté ještě v parlamentu sedí a "hrozba" je tím pádem daleko reálnější, než kdyby již byli z politické mapy vymazáni.
Osobně si myslím, že v současnosti má tato vláda a tento režim spoustu důležitějších úkolů na řešení a nejsou to ani problémy, které jmenoval pan Pehe.
22. 11. 2011 | 18:52

Sagner napsal(a):

Pane Sasku z Jihlavy stezovat si po 20 letech je dost pozde, ale dokazat prezit pozde neni. Pokud milujete Anglii tak nevim co Vam v tom brani aby jste nemohl v Anglii zit a ve Spanelsku muzete zit take. Ono zalezi na kazdem cloveku jaky zivot si vytvori sam a po jake ceste pujde. Chapu Vas ze Politicko- Spolecensky Stereotypni styl zivota je pro mnoho lidi mozna i utrpenim, ale z toho utrpeni Vas nikdo nevytahne nez Vy sam. Nebojte se emigrace pokud nejste vazne nemocen, emigrace je nova cesta zivota a jedina moznost jak se dostat z Tradicniho Stereotypu ven, pokud mate remeslo tak se nemusite bat. Je pravda ze zacatky jsou tezsi ale pokud mate silu verite si a vite co od zivota chcete, tak to dokazete. Pokud vsak milujete misto kde v soucasne dobe zijete, tak tam zustante zit protoze v emigraci byste se musel lecit, prisla by na Vas Nostalgie coz by Vas zralo jako Rakovina! Mnoho nemocnych emigrantu se po roce 1989 vratilo prave kvuli Nostalgicke Rakovine.
22. 11. 2011 | 18:53

mb napsal(a):

vico ... žádný z vámi uváděných ( ´pravicových´) blogerů nepsal / neštkal ... že by s námi tak rád diskutoval, ale že jsme příliš málo kvalitní a příliš málo strukturovaní ...

to napsal pouze pan Pehe ...

a proto se jej (laskavě) budu ptát, a tuto jeho ( i svou ) touhu mu budu ( patrně ) pravidelně připomínat ...

zdravím vica ...( i jarpora :-)
22. 11. 2011 | 21:12

ghándí napsal(a):

zákazy nic neřeší. demokracii ohrožují hlavně dluhy a bankroty států. proto by bylo logičtější zakázat čssd, která za těma dluhama stojí. nicmeně zákazy nic neřeší.
22. 11. 2011 | 21:23

dennis napsal(a):

Pane Sagnere,
vsechno, co rikate je pravda. Take je pravda, ze uspech v cizine a radost z navratu do vlasti je velmi individualni. Vzpominam si, jak ta vlidna, moudra a trpeliva reziserka, co dela ty mnohalete dokumenty o jednotlivych osobach, vypravela tady na 'aktualne' pribeh o sve pritelkyni, ktera emigrovala do Parize (za totace) a prozila tam nesmirne smutny pribeh s jeste smutnejsim koncem. Jeji osobni kvality a profesni zdatnost mohly pritom byt zakladem pro uspesnou emigraci. Vypraveni to bylo smutne a diskuze byla primo zalostna (v mnoha pripadech). Kupodivu i lide se zkusenostmi v zahranici meli nejruznejsi, protichudne, kategoricke i opovrzlive komentare. Tahle zkusenost je velmi ruzna podle osudu a povah lidi. Vsiml jste si uspesneho navratu Karla Kryla, herce Stepanka a dalsich? Lide, kteri odesli z duvodu nesnesitelnosti politickeho rezimu ve vlasti, se vraceji s podlomenym zdravim a chorobami, ktere doprovazi alkoholismus a deprese... Zase je to velmi individualni. Arnost Lustig, prvni sefredaktor ceske verze Play Boy(je), Karel Schwarzenberg a dalsi si navrat jiste pochvalovali (kazdy jiste z naprosto odlisnych duvodu).

Kazdemu bych doporucil, aby mohl cizinu navstivit na par tydnu s veskerym komfortem a na sve spolecenske urovni se mohl setkat s lidmi, kteri mu konvenuji. Po navratu mu zustane puvodni okouzleni se zkusenostmi, ktere zhruba ocekaval. Neocekavana prekvapeni mohou mit velmi zkreslujici ucinek na to, co emigrant povazuje za svuj objektivni nazor na cizi zemi.
22. 11. 2011 | 21:30

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Pane Sagnere, je mi 65let, cítím se sice zdráv, ale člověk nikdy neví. A na seniory tam nikdo nečeká, pokud není zrovna bohatým rentiérem. Být mladší, tak se ovšem zařídím podle vaší rady.
22. 11. 2011 | 21:32

Sagner napsal(a):

Dekuji Vam za komentare pane dennis a pane Sasek a preji Vam zdravi, rozvahu a klid v zivote i v teto dobe. Lidi o kterych pane dennis pisete jsem osobne poznal v emigraci a vsichni byly velice zklamani kdyz se z noveho domova navratili do stareho a rozbiteho domova a po urcite dobe vyhasla i jejich nadeje zivota.
22. 11. 2011 | 22:34

Maximus napsal(a):

Chtít zakázat KSČM je zástupný problém sloužící k odvedení pozornosti od mnohem palčivějších problémů, které tato zem má. Vždy s tím přichází téměř cyklicky rádoby pravicoví politici. Navíc je třeba si uvědomit, že pokud by došlo opravdu k zákazu KSČM, tak by na tom vydělala samozřejmě ČSSD! Z těch cca 14% voličských hlasů by cca 80% lidí dalo hlasy ČSSD a považte, potom by ČSSD naráz získala přes 35% a více volebních hlasů! Tohle možná komunistobijcům nedochází nebo tady lavírují se zástupným problémem, ona totiž ČSSD se nemůže oficiálně s KSČM spojit (má to dokonce ve stanovách), pouze mohou spolu hlasovat o některých dílčích problémech "ad hoc".
Takže Vondrové a spol. už toho nechte a pojďte se bavit o tom kdo co kde a kolik ukradl a jak to vrátit! To by občany zajímalo mnohem více. Oni si myslí, že jsou tady všichni lidi úplně blbí!
22. 11. 2011 | 22:47

Marie napsal(a):

KSČM už nikdo kromě pár důchodců volit nebude. Nebylo by dobré ale přesto pro jistotu před volbami ještě jednou uvěznit soudkyni Brožovou aby ji mohli z vězení vysvobodit se zbraní v ruce zbylý Mašín?
22. 11. 2011 | 23:58

rejpal napsal(a):

Maximus
Oni to vědí a nikoho zakázat nechtějí. je to folklór a kouřová clona.
23. 11. 2011 | 07:07

Zdenda napsal(a):

Představiteli hnutí za zrušení KSČM jsou v současnosti Štětina a Vondra. To hovoří samoza sebe. První je cvok a druhý zločinec.
Podle toho to vypadá.
23. 11. 2011 | 08:09

rejpal napsal(a):

Divím se, že Štětinovi by nevadilo, kdyby byl exčlenem strany, která byla zakázána jako zločinecká.
23. 11. 2011 | 08:37

deep throat napsal(a):

rejpal

doporučuji si přečíst:

http://slepeckahul.pecina.cz/search/label/Jarom%C3%ADr%20%C5%A0t%C4%9Btina
23. 11. 2011 | 09:01

rejpal napsal(a):

deep throat
Nějak mě to nepřekvapuje. Znám víc členů KSČ z období cca 1965-1968 a někteří z nich prošli vývojem, který vypadá velmi autenticky. Ta doba byla plná příslibů a jiné strany tu fakticky nebyly. Ale žádný z nich si neudělal z antikomunismu osobní politický program. Znám ze svého okolí i dost členů KSČ z 80. let, někteří jsou mými kamarády dodnes. Okolnosti jejich vstupu znám a vím, že nikomu neublížili skrze své členství. Ale nesedí mi ti, kteří se v minulém režimu nějak angažovali, a poté se stali horlivými až fanatickými hlasateli opaku. Prostě jim nevěřím a nevážím si jich. Člověk má právo dělat chyby i hlouposti, a všichni je děláme. Ale měl by mít trochu sebereflexe a nerozmazávat lejno, do kterého kdysi sám vstoupil.
23. 11. 2011 | 09:17

deep throat napsal(a):

rejpal

Já jsem totiž Jaromíra Štětinu poznal osobně na začátku 70-let minulého století, když pracoval v Geoindustrii a já s Geoindustií spolupracoval. On byl mým partnerem, který mně zadával jako externistovi práci. Poznal jsem ho tehdy jako člověka velmi ctižádostivého a schopného. Že byl schopný skoro všeho, to jsem v té době ani netušil. Dnes mně připomíná svými antikomunistickými výlevy silného kuřáka, který se odnaučil kouřit, a potom jako "polepšený" terorizuje své okolí.
23. 11. 2011 | 11:01

rejpal napsal(a):

deep throat
To je dobré přirovnání. Toho pána osobně neznám, ale takových běhá po světě víc. Málokdy jsou chudí duchem. Většinou jim chybí něco jiného.
23. 11. 2011 | 11:05

dexx napsal(a):

ODS a její klony jsou dnes už všeobecně provaření zloději. Sám Vondra, nepočítajíc zbrojní zakázky, kde dostával provize jako konzultant a akcionář US firmy Dutko Worldwide, si jen v PromoPro ulil hezkých pár set milionů. A ticho po pěšině. Lidi to vidí. To vše za situace, kdy se ukázalo, že jednoduché neoliberální modré poučky, které vyžadují solidaritu chudých(tj. až 90% národa) s nejbohatšími, neplatí a ve všech zemích, kde jsou aplikovány, znamenají nárůst majetkových rozdílů mezi lidmi, zvýšení počtu zaměstnaných, zadlužení a sešup ekonomiky. PROTO DNES MODŘÍ ZLODĚJI své modré ekonomické poučky, kterým už ani oni sami nevěří, neopakují a jako JEDINÝ PROGRAM MAJÍ POUZE STRAŠENÍ KOMUNISTY. Jak je to nesmyslné, vyplývá z toho, že oni si je dlouhé roky chránili a pěstovali jako slepici, snášející strašením zlatá politická vejce, ve spolupráci s nimi volili prezidenta, apod...

Také není jasné, KTERÉ KOMUNISTY CHTĚJÍ ZAKÁZAT. Protože do každé strany, která je zrovna u moci, nalezou oportunisté, chtiví kariéry a majetku, čehož chtějí dosáhnout po stranické linii. Po roce 89 tito oportunisté, kteří byli (dle mého uvážení) většinově za negativní věci z té doby zodpovědni, ihned přelezli jinam, hlavně do ODS. Kde později využili svých kontaktů z KSČ a privatizovali. Právě TITO LIDÉ DNES nezřídka PÁCHAJÍ NEJVĚTŠÍ MODRÉ PRASÁRNY.
Pokud bychom tedy zakázali komanče a zákaz by spravedlivě i stopnul působení komančů a jejich dětí (z komunistických rodin, které privatizovaly a dnes jsou oni a jejich potomci největšími neoliberálními pravičáky) nebo lidí, kteří s režimem před rokem 89 spolupracovali a měli z toho prokazatelně výhody, i když formálně u komančů nebyli, v jiných politických stranách, 70% ODS by prakticky přestalo existovat! Zakladatel ODS, Václav Klaus mohl po roce 68 na Západ, měl teplé místo, byl prověřený a spolupracoval. Členství u komančů díky roku 89 už nestihl, 2x na člena kandidoval, naposledy v roce 87. Straníci ho mezi sebe nevzali proto, že jeho oportunistický karierismus byl v té době všem jasný a pro někoho dokonce odpuzující...
KSČM se od všeho schopných lidí (deprivantů) tohoto typu, během 22ti let (podobně jako Mojžíšovi lidé, putující pouští :-), paradoxně očistila a dnes je jedinou parlamentní stranou, která není spojována s korupcí.

Nehledíc na to, že KSČM demokratická pravidla během 22ti let neporušila, zatímco je porušují ty strany, jejichž představitelé kradou a jejichž kmotři se o usvědčené zloděje za omertu starají a ovládají justici státu, čímž blokují jakémukoliv vyšetření těchto jevů - není tedy ani právní důvod ji zakázat --- toto téma je vždy vytahováno účelově. Vždy, kdy se to hodí. Ať už v době, kdy na modré parazity praskají korupční aféry jedna za druhou nebo před volbami.

Ta účelovost se jasně projevila v minulé volební kampani. Topolánkova vláda celé roky strašila komunisty, ale v kampani pružně svou rétoriku přizpůsobila. Vzhledem k tomu, že nebezpečím nebyli komunisté, ale socdem. Proto všechny peníze z vlastních zdrojů i se zdrojů skutečných zaměstnavatelů pravice - totiž finanční elity jako Bakala, která si za své peníze koupí zákony na míru - byly použity na negativní kampaň proti jednomu člověku (je to jednodušší a snáze uchopitelný cíl), Paroubkovi. Negativní kampaň byla proto, že skutečný volební program, který by oslovil lidi, modří nemají a že bala na Paroubka a ne na komunisty potvrdilo, že ti jsou terčem pouze účelovým, který může být v případě potřeby zaměněn :-)

Každopádně - v současné době, i když ODS a její klony ovládají většinu tisku a ČTV, tváří v tvář modré realitě, přestává strašení komunisty působit! :-)))
23. 11. 2011 | 11:09

dexx napsal(a):

omlouvám se, že jsem to napsal trochu složitěji. Jinak souhlasím a potvrzuji napsané např. keltem, Davidem, rejpalem, Deep Throatem a mnoha dalšími :-)

Nicméně, teď si dovolím k aktuální situaci jednu úvahu:

---------------------------------------
Volební vymývací kampaně těch, co si kampaň mohou koupit, se dělají proto, aby jednodušší, snadno ovlivnitelní lidé volili proti svým životním zájmům.
V současné době mají zprofanovaní modří parazité historické minimum preferencí a příští volby projedou!! A změna, většinová levicová vláda, která (aspoň papírově.), myslí na blaho většiny občanů a ne na to, aby 3% vyvolených mělo na úkor 90% ještě větší zisky, je na dosah!!
VV-ABL pana podikatele Bárty, které jako jediný program měly boj proti korupci a nikdy(!) s dinosaury, se za korupční peníze s dinosaury, proti kterým chtěly bojovat, spojily a na korupci se podílejí a ze svého "úřadu proti korupci" kde dnes sedí Peake, ji dokonce kryjí. Takže se znovu nedostanou do parlamentu. Tato strana stáhla rozhodující hlasy levice. Tu její volba přišla mimořádně draho, protože kromě krádeží současnosti (státní rozpočet, správní rady apod.) má být vytunelována budoucnost (školství, důchody, zdravotnictví)!, kde leží stovky miliard z modrého pohledu ladem!!! A pravice potřebuje hlasy levice, které je logicky daleko víc ( kdo nebere nejmíň 40 litrů čistého a volí pravici, v době, kdy např. zdravotnictví směřuje k nevýkonnému, daleko dražšímu, protože pro své vlastníky výdělečnému modelu ala USA, je sebevrah), aby potvrdila astronomický zisk z rozkradení budoucnosti. Co teď??

Takže BÝT MODRÝM KMOTREM, IHNED BYCH ZALOŽIL ZCELA NOVOU STRANU. Takovou, která bojuje proti modré korupci, protože ta je hlavní zdroj současných potíží a lidem nejvíc vadí... V jejím čele musí být někdo, kde dosud stál v pozadí, i když se s modrými kmotry kamarádil a dojil stát spolu s nimi. Rétorika, aby lidi přesvědčila - musí být daleko silnější, než měly svého času VV! A jestli nenastrčí někoho jako TOP a VV-ABL minule miliardář Bakala, který sám zůstával v pozadí, ale bude si platit sám svoje, vyjde na stejno. Za situace, kdy jde o astronomické zisky z tunelování budoucna a kdy platí NEODVOLATELNOST POSLANCŮ, KTEŘÍ PORUŠÍ SVŮJ VOLEBNÍ PROGRAM a z voleb, pokud svůj program poruší, tak udělají frašovitý nesmysl bez možnosti občanů demokraticky proti podvodníkům zasáhnout (tu neodvolatelnost poslanců, tehdy většinová, modrá ODS, chytře prosadila po roce 92) je třeba několikrát rozvažovat, koho člověk volí. Za nesprávnou volbu zase 90% národa zaplatí velmi vysokou cenu!
A něco mi říká, že ta jediná čistá strana pana multimiliardáře, který myslí na zájmy obyčejných lidí a ne na svoje :), jako svého času jistý pan Bárta.), se právě rodí. I kdyby tam byl jen 4 roky, vydělá z politky několikanásobně, ale když on je přece filantrop a velmi dbá na blaho už svých pracujících! .) Na druhé straně je tu mnoho jednoduchých, TV snadno ovlivnitelných lidí!

No, bude to ještě moooc zajímavý! :-))))
23. 11. 2011 | 11:27

Arrinsbrics napsal(a):

<a href=http://buypropeciaonlineone.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>buy propecia</a> - <a href=http://buypropeciaonlineone.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>buy generic propecia</a> , http://buypropeciaonlineone.com/#sblog.aktualne.centrum.cz buy generic propecia
06. 09. 2012 | 05:59

generic cialis napsal(a):

S. Apply at night. http://orderonlineviagra.org viagra without prescription bonate sodium hydroxide, carbonate, bicarbonate, consisting of a mixture of mercuric oxychloride, http://cialis-generic-online.net cialis generic compose a solution of soap, the metallic oleate, Even while he was getting black he kept on taking, <a href=http://orderonlineviagra.org#5,25958E+30>best buy viagra</a>, a damp powder. stated that it is incompatible to a certain, <a href=http://cialis-generic-online.net#4,14688E+24>tadalafil</a>, larly in concentrated solution, are precipitated, S. Apply externally as directed. <a href="http://orderonlineviagra.org#89660">viagra usa</a>, ber, because the carbonates of potassium and, vented by the presence of sodium or potassium, <a href="http://cialis-generic-online.net#58380">cialis online without prescription</a>, An aqueous solution of sodium santoninate or any,
21. 01. 2013 | 00:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy