Boj o Pospíšila aneb Česká demokracie v bodě zlomu

24. 02. 2012 | 08:05
Přečteno 11806 krát
Dění okolo ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem před několika měsíci odvolaného a Městským soudem v Praze nyní na svůj post vráceného vrchního státního zástupce v Praze Vlastimila Rampuly se na první pohled zdá být jen další mocenskou bitvou mezi různými skupinami v české justici. Ve skutečnosti jde o víc.

Všimněme si, že skutečná „justiční“ a politická vřava vypukla v kauze Rampula teprve v okamžiku, kdy si jistá část politického, justičního a podnikatelského establishmentu uvědomila, že Pospíšilem vybraný nový Nejvyšší státní zástupce, Pavel Zeman, který nahradil Renatu Veseckou, zřejmě míní vážně změny ve způsobu, kterým pracuje státní zastupitelství.

Výměnu Rampuly, který měl pověst „žáby na prameni“ zametající pod koberec závažné korupční kauzy, ještě výše zmíněný „establihsment“ jakž tak „vydýchal“. Opravdová panika vypukla teprve v okamžiku, kdy Stanislav Mečl, který v Praze nahradil Rampulu, přikázal prověřit, tedy de facto znovu otevřít, několik desítek pochybných kauz, z nichž mnohé mají potenciál způsobit skutečné zemětřesení, pokud by se jejich vyšetřování dovedlo ke zdárnému konci.

Najednou se začaly „dít věci“. Proti otevírání výše zmíněných kauz se zvedla v části justice i politiky vlna odporu, pražský soud rozhodl s neobyčejnou rychlostí o navrácení Rampuly do funkce, předseda bezpečnostního výboru PS za Věci veřejné Radek John se pokusil povolat státní zástupce na kobereček do spěšně svolaného bezpečnostního výboru PS, pod ministrem Pospíšilem se i kvůli mlhavým vyjádřením premiéra Nečase, tísněného možná znepokojenými kmotry, začalo třást ministerské křeslo.

Někteří analytici nahlížejí tyto události s trochou pochopitelného cynismu jen jako souboj dvou skupin v justici, z nichž ta zaštítěná Zemanem využívá údajně nedostatečného boje s korupcí k účelovému k prosazení svých mocenských zájmů. Věci nejsou černobílé, a pokud tato skupina zvítězí, můžeme prý být nepříjemně překvapeni, že pokud jde o skutečné trestání korupce, nic moc se nezměnilo.

Objevily se také názory, že jde o boj ryze politický, který souvisí se snahou obsadit důležitá místa v justici lidmi z jednoho, řekněme „pravici nakloněného“ tábora před tím, než se neslavně odporoučí současná vláda. S tím prý souvisí i snaha prezidenta poslat do Ústavního soudu současného předsedu Městského soudu v Praze Jana Sváčka, který je vnímán jako spojenec výše zmíněného tábora, a jeho pozici obsadit, a tedy na léta zabetonovat, jiným spojencem.

Jenže vysoká míra nervozity v některých kruzích naznačuje, že jde o víc. Někteří lidé se evidentně obávají, že nejvyšší státní zástupce Zeman pojal svoji funkci opravdu tak, jak od něj vyžaduje zákon i profesní čest, a nehodlá tudíž uplatňovat dlouho aplikované pravidlo, že se některým potenciálním viníkům, tedy těm s politickým krytím, neměří stejně, anebo se jim pro jistotu neměří vůbec.

Pokud to Zeman opravdu myslí vážně, je to změna, na kterou česká společnost, otrávená nekonečnou sérií korupčních kauz a rozkrádání státního majetku ve velkém, dlouho čekala. Mohl by to být krok k ozdravení české demokracie.

Jenže takový vývoj by měl, zdá se, řadu obětí mezi vysoce postavenými lidmi, a i proto udělají cokoliv, aby Zemana zastavili. Pospíšil je jen zástupný terč, protože podaří-li se odstranit jeho, bude možné odstranit i Zemana, a vše vrátit do starých kolejí. I proto se vyplatí sledovat „boj o Rampulu“ s napětím. Jeho vyústění rozhodne možná na roky dopředu o tom, v jaké zemi budeme žít.

Právo, 24.2.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Dan napsal(a):

Pane Pehe, přečetl jste si to rozhodnutí Městského soudu? Skutečně si myslíte, že může obstát odvolání funkcionáře na základě toho, že nedostatečně odůvodnil telefonický pokyn podřízené? Pokud ano, pak je vaše paranoia zcela namístě. Osobně si myslím, že v tomto případě spíše demokracie vyhrála, protože nezákonný postup nebyl ze strany soudu akceptován.

Ostatně i vy se nenamáháte s důkazy a jenom obecně píšete o rozkrádání. A to je trochu málo.
24. 02. 2012 | 08:12

Desiderius napsal(a):

Samozřejmě,že jde o budoucnost této země.Samozřejmě,že jde o boj skupinky slušných lidí kolem ministra Pospíšila,nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana se zabydlenými mafiánskými strukturami nastolenými do funkcí Klausem a jeho ODS.Samozřejmě,že je třeba boj sledovat s mimořádnou vážností. A samozřejmě,že jednou v budoucnosti zvítězí slušnost nad zločinem. Bude-li to avšak nyní,to jasné není.Ale každý pokus o přechod ze zločineckého postkomunismu k normální demokracii zanechá pozitivní stopy a to je důležité.
24. 02. 2012 | 08:17

Maximus napsal(a):

Naprostý souhlas s obsahem článku, je to přesně tak jak autor píše. Ještě zapomněl v článku uvést, že hned někdo ze zaplacených novinářů v médiích přišel s myšlenkou, že s Pospíšilem se houpe křeslo. Když jde o miliardy korun a o moc některých lidí, tak nehledejte v jejich jednání solidnost a férovost. Jsou totiž schopni všeho, zatím ještě u nás nesáhli k italským manýrám, ale i to může přijít na řadu. Pospíšil patří mezi těch pár lepších ministrů z ODS, ostatní je slabota, resp. jen mě překvapil
docela příjemně Kuba, ten rozumí dané problematice. Otázkou je však to další jako např. napojení na ty vzadu, kmotry....
Pěkný den všem!
24. 02. 2012 | 08:22

ld napsal(a):

Ne, POspíšil prohrává na všech frontách. Jen zaklekne do zákopů, tu se nezdaří záchrana Právnické fakulty v Plzni, neschopnost sepsání odvolání státního zástupce v žoldu zločinu, vydání Krejčíře, zmetek v podobě Občanského zákoníku, návrat miliard ze Švýcarska...Na jednu osobu je toho až běda.
Ódeesáčtí kmotři jej chtějí sejmout z jiných důvodů. Tento jmenovaný hejsek má tak akorát schopnosti na řešení přestupků na obecním úřadě. Což není pro ministra prvoligová úroveň.
24. 02. 2012 | 08:24

honza napsal(a):

Ministr Pospíšil je asi jediný ze schopnýc, fundovaných a možná i slušných ve vládě. Takže je jasné, že jeho pozice je neudržitelná. Jsem přesvědčen, že kdyby byl Zeman vrchní státní zástupce před 4 roky, že např.Čunek by stanul před soudem.. Jak to ale dopadne v Banánistánu je zřejmé, i kdyb náhodou šel někdo do tepláků, dostal by milost prezidenta..
24. 02. 2012 | 08:32

Maximus napsal(a):

ld
Možná, že mu křivdíte, nevíte stejně jako většina z nás, co se děje v pozadí a kdo za koho lobbuje. Jsou tam v jejich struktuře určité mocenské vazby a proto se často výsledek jejich jednání a rozhodování zdá divný! Politika
je především zákulisní svinská práce a boj o určitou mocenskou kótu v daném čase a u určitého problémy. No a občan? Ten je až ten poslední, na kterého politici myslí!
24. 02. 2012 | 08:33

Ksrel napsal(a):

To autor :

Obhajoba ministra POSPÍŠILA ve věci Rampula zní dobře a logicky.

Na druhou stranu Pospíšil víc jak 6 let podporuje a toleruje
lupčiské hordy se státní licenci "krást a ničit lidské osudy" tedy Exekutory
a s nimi spřažené advokáty. Vše pod mantrou "dluhy se musí platit"
24. 02. 2012 | 08:40

hovorka11 napsal(a):

Krásně popsáno.
Vzhledem k občanské pasivitě však předpokládám odstranění Pospíšila a další utažení životní úrovně obyvatel prostřednictvím korupčních mafiií, které žerou čím dál více miliard.
24. 02. 2012 | 08:40

Analytik napsal(a):

"Česká demokracie" je trochu odvážný výraz pro současný stav v zemi České!
A pokud jde o dění kolem ministra Pospíšila, co nám připadá podivné, zná každý pasáček dobytka. Co se stane, když ve stádu běžícím jedním směrem najednou jeden kus otočí o 180°? Je ušlapán těmi ostatními - nic nového!
Spousta mafiánů a kmotrů tu má rozdělanou práci a nemají zájem, aby jim někdo koukal na prsty. Proto mají svého hlídacího Rampulu a běda, když jim ho chce někdo vzít!
Jediný Pospíšil na to zkrátka nestačí!
24. 02. 2012 | 08:52

kasal napsal(a):

Ceska demokracie ma bod zlomu davno za sebou, uz se ritime do propasti.
Ldo slodi vic-rampula nebo pospisil??? Tp vi jen pánbuh"podle mne oba stejni
Reseni plzenskych prav ulazalp tu spinu
24. 02. 2012 | 08:54

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Po tom, co vyšlo o Rampulovi nejevo je zřejmé, že jde do tuhého, jak říkají Angličané BID FOR POWER, neboli kdo z koho.
Pospíšil byl pro mne vždy poněkud záhadná persona, ale pokud se dal na stranu Zemana a Mečla, je třeba jej podpořit. Měli by se zapojit pedagogové a studenti právnických fakult a také bych rád slyšel hlasitý a jednoznačný názor od prezidentky státních zástupců Bradáčové. Také dr. Ištván a Andělová by měli sdělit veřejnosti svůj pohled na věc. Tedy pokud jim to strach dovolí!
24. 02. 2012 | 08:57

Kuchař napsal(a):

Souhlasím s tím, že tohle je první vláda od dob Oposmlouvy, která myslí vážně boj s korupcí.Proto se stala terčem mediální štvanice, jež různými psoudokauzami vykrmuje nadstranická mafie z řad všech stran ,včetně státních odborů .

Porážka této vlády bude vítězstvím mafie.
24. 02. 2012 | 09:05

resl napsal(a):

Rozkradení Mostecké uhelné je vám málo ? Švýcaři to mají řešit a tady ticho po pěšině. ČEZ s Romanem a fintou se Škodovkou, kdy lhal a podváděl je vám málo ? ČEZ si dělá vlastní audit, to je jako by zločinec vyšetřoval sám sebe, to je málo ? Drobil s jasnou a přiznanou nahrávkou je vám málo ? Přímý svědek je vám málo ? Dobeš píše diplomku za svou kamarádku je vám málo ? Dobeš přijímá nácka z DS za poradce je vám málo ? Klaus krade, dělá ostudu ve světě, dává milosti korupčníkům, přímá svědkyně o tom veřejně hovoří, turistické cesty k ničem, to je vám málo ? Nečas lže, že neměl čas číst smlouvu s EU, ale ví proč ji odmítnout. To je vám málo ? Pallas staví palác, finance neodpovídají, další převede prachy na matku, jiný na bratra, Gross zázračně zbohatne, to je vám málo ?
Justice rozvrácená, kde tahá za provázky Klaus, šéf měst. strážníků krade, ti nehlídají bezpečnost, ti sledují parkování. A za to vše může EU, jak některým vám, retardovaným, namlouvá Klaus, Nečas a daší z této povedené party.
V zemi, kde je silná občanská společnost a nenechá si nic líbit, by už polotici prchali. Kam ? Do Ruska, tam to totiž vedou stejně.
24. 02. 2012 | 09:05

Puck napsal(a):

Karolína to místo Pospíšila zvládne.
Ještě se naučí zpívat, jako radarová pěnice kvůlivá image, a spravedlnosti bude učiněno zadost.
Hned, když vláda vznikla, jsem měl dojem, že Pospíšil do kolektivu nepatří. Samozřejmě, zdání může klamat, a vrcholný politik je osoba vycvičená.
24. 02. 2012 | 09:07

Slídič napsal(a):

Cožpak ODS nechápe,že to bude její další hřebík do rakve?Cožpak si nedovedou zaplatit schopného,nezávislého psychologa,aby jim osvětlil pojmy produktivní a kontraproduktivní?Cožpak si nedovedou zaplatit schopného,nezávislého psychologa,aby jim osvětlil náladu ve společnosti?No,komu není rady-tomu není pomoci.Kopou si vlastní hrob.Je mi líto těch členů,kteří do ODS vstupovali s nadšením a s představou,že budou rozvíjet demokracii.A když prozřeli,připadalo jim zbabělé stranu opustit.Tak kdysi končilo nemálo komunistů.Tak teď prostě musí tančit na pomyslné horní palubě a čekat,až se loď potopí.Jenže ty co znám a kterých je mi opravdu líto,ti zůstávají v podpalubí.
24. 02. 2012 | 09:07

vasja napsal(a):

Ja si pamatuju, jak milenec Tluchře, Krystian Kočí řek, že maj ministerstvo spravedlnosti a Bárta vnitro...
Prase aby se v tom vyznalo, pro koho Pospíšil dělá.
24. 02. 2012 | 09:09

Cech napsal(a):

S obsahem článku je možné bezesporu souhlasit,je pouze logickou skládačkou jednotlivých událostí.
Soud shledal důvody pro odvolání jako více méně méně závažné.
Neřekl, že jsme udělali chybu.
Nenašel žádné procesní pochybení.
To, že důvody předložené nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem nejsou podle soudu dost závažné, beru jako drobnou chybu.
Budeme dále pokračovat a uvidíme, jak se na věc bude dívat Nejvyšší správní soud.

Rampula vrátil Grygárkovi všechny kompetence a chce stáhnout návrh na jeho odvolání.Přehodnocuje i další personální změny, které provedl Mečl.
Například šéfky odborů Petra Pavlánová a Soňa Bělohlávková dosazené Mečlem,musí vyhodit.
Protože času je málo a je nutné zlikvidovat kliku,která je schopna evidentně škodit to je ta která chce audity kauz a spěšnější vyšetřování.
Ta normální Rampulova tvrdí, že řešili případy dobře a nejrychleji, jak jen mohli.

Rampula nemusí návrat do úřadu komentovat.Odpověděl jednoznačně o tom,že jeho činy mluví za něho sami.
Neví nic o tom, že by jej kolegové kritizovali. Chyby či neúměrné průtahy v případech si pan Rampula nepřipouští a jednoznačně dokladuje tím,že mu Městský soud v Praze toto tvrzení ratifikoval.
Předstíraná bezmocnost a bezzubost Zemana dává jednoznačně tušit,že jde opět o amica duellum.
24. 02. 2012 | 09:10

karel napsal(a):

Ještě by mohl p. PEHE sdělit, kterého etnika se kauzy týkají!

AQsi bychom byli překvapeni, kolik podvodů je jim vlastní, jakou obrovskou nenažranost se toto etnikum vyznačuje, nakonec by odhalil i původce krize a podíl na moci.

A nakonec bude muset přijít řešení: Omezení moci zkorumpovaným a podvodným elitám celosvětově! Odhalení onoho etnika snad nebude těžké!!!
24. 02. 2012 | 09:11

Maximus napsal(a):

Těm co se zlobí na Pospíšila za ZUČ Plzeň. Ono to bude trochu složitější, to že do toho Pospíšil nešel naplno je zřejmé, na plzeňské Sorboně si koupilo titul spousta politiků, státních úředníků, policistů a VIP lidiček, tady byl na Pospíšila zcela určitě vytvořen velký tlak, aby to upozadňoval, na to můžete vzít jed. Dopadlo to v podstatě ještě dobře. V ODS, ale i jiných politických stranách jsou vždy určité zájmové skupiny, které se na sebe na veřejnosti zubí, ale jinak jdou proti sobě, většina politiků a na pravici (a v menší míře i na levici)za někoho kope a je něčí maňásek a loutka. Místo lanek a drátů ovšem jsou tu peníze a mocenské posty, za kterými jsou zase jen peníze a moc rozhodovat! Takže kritikům Pospíšila bych řekl, že on je politik ještě z těch slušnějších a místo něho byste se měli navážet do Vondry a Kalouska apod., kteří tady škodí min. o jeden dva řády více. Hlavně nebuďte naivní, že politici myslí na občany, možná tak 2-3 měsíce před volbami!
Pěkný den!
24. 02. 2012 | 09:14

Xaver napsal(a):

Naše zákony jsou příznivě nakloněny vybraným špatnostem.
Akorát nevím, jestli to zakladatelé našeho nového pokrokového a plně demokratického práva, někdy před 20ti lety udělali úmyslně nebo z hlouposti. Víte to někdo ?
24. 02. 2012 | 09:15

vasja napsal(a):

Sem blbej, nebo co?
Ten blog Bohouše Sobotky se mi jenom zdál?
24. 02. 2012 | 09:16

Maximus napsal(a):

ld napsal(a):
mně zajímají výsledky. Pospíšil všude selhal. Odvolání Mgr.Kuly z fce ani neodůvodnil; dělal změnu pro změnu.

Asi nevíte, že Kula byl pěkný mafiánek, ale opět nevíme co bylo na pozadí tohoto odvolání. Myslím, že i Kula si koupil titul v Plzeňské Sorboně. Opakuji, já Pospíšila nemusím, ale on má sakra těžkou pozici mezi těmi mafiány kličkovat. Jeden čas jsem přicházel do styku s jedním hochem, který se pohyboval v těsné blízkosti jednoho známého politika za ODS. Dělal mu nosiče vody. Tolik falše a špíny co se ke mě zprostředkovaně dostalo by Vás jen naštvalo a člověk pak má jistotu, že politici jsou (až na výjimky) pokřivení lidé a jde jim jenom o vlastní prebendy.
Pěkný den!
24. 02. 2012 | 09:21

Maximus napsal(a):

vasja napsal(a):
Sem blbej, nebo co?
Ten blog Bohouše Sobotky se mi jenom zdál?

Tyky jsem ho zahlédl, ale asi někdo zasáhl, třeba Boží vůle .....
24. 02. 2012 | 09:24

Květa Hanáková napsal(a):

Pane Pehe, většinou souhlasím s vašimi články, ale po přečtení tohoto textu jsem měla pocit, že Pospíšila hodně přeceňujete. Podívejte se na jeho dráhu víc doporobna a obejektivně: s justiční mafií léta koexistoval a kdo ví o co mu přesně jde teď, záchrana právnické faktulty v Plzni se mu nepovedla, s mafií na této fakultě taky léta koexistoval, prosadil si svůj občanský zákoník, na který 10 let nikdo nečekal a který bude naše podniky stát miliardy na právních nákladech, dlouhodobě zanedbal spoustu palčivých problémů jako jsou exekuce, zločinné arbitráže, přeplněné věznice atd. atd. Pospíšil není řešení.
24. 02. 2012 | 09:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem vva hrubě urážlivý, nadávky popř. vulgarismy obsahující texty, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 02. 2012 | 09:37

Hloupý Honza napsal(a):

Myslí si snad bafuňáři v parlamentu, že lidé jsou slepí, hluší a navíc neskonale blbí ?

Situace kolem Pospíšila je snad jasná každému. Buď budeme bojovat s korupcí s Pospíšilem nebo budeme bojovat s korupcí s Rampulou.

A znovu se ptám ? Co udělal Pospíšil tak špatného, že se pod ním musí kývat křeslo, a co udělali Kalousek, Vondra, Drábek, Dobeš aj. tak dobrého, že se pod nimi nezachvěje ani stéblo trávy a jsou vysmátí a v pohodě ? Kolik ztracených a prošustrovaných miliard je dost na to, aby odešli tito pánové ? Je dost 10, 50, nebo 100 miliard Kč ? Potom Rampula má zřejmě tutéž hodnotu.... ale jen pro ty kteří si stejné částky nakradli a měli těžké spaní po odchodu tohoto "zametače" od válu. Nyní však musí využít jeho jepičího návratu do mrtě, co nejrychleji a za každou cenu a za každou oběť, rychle vrátit vše do starých dobrých pořádků.

V zájmu zachování špetky víry v lepší život v Česku bez nutnosti provedení lobotomie mozku sobě a svoji rodině, doporučuji Pospíšilovi osvědčené recepty svých kolegů z vlády pro jeho setrvání ve vládě:

- uklidit se na měsíc do nějaké nemocnice na kraji města, než vše vyšumí
- domluvit se na nějakém nejvzdálenějším termínu, na který všichni hned zapomenou, a naslibovat co se dá, že miliardy nakonec dorazí, a že bude vše v pořádku
- rychle vymyslet nějakou obří státní zakázku, která ani nemusí fungovat a kterou zrealizuje přes svoji firmu na Kypru a díky níž bude moci dostatečně zabezpečit sebe i ostatní zainteresované
- darovat 100 mil. jedné soukromé škole jednoho syna jednoho prezidenta
- získat takové kontakty s podsvětím, či nějakou silnou lobbystickou skupinou, nejlépe z oblasti hazardu, která nad ním převezme záštitu a jako správná rodina se o už postará, aby zůstal ve vládě, nesmí však už nakupovat vadné padáky a musí si zařídit u nějaké organizace, aby ho jmenovala nejlepším ministrem spravedlnosti na světě.
24. 02. 2012 | 09:38

Maximus napsal(a):

ld
Nezdá se mi, že jste něco vystudoval, páč se vyjadřujete jako primitiv a hned používáte invektivy. Spíš budete zakomplexovaná "lopata" a způsob vašeho vyjadřování mě dává za pravdu. Inteligentní vzdělané lidi co znám a poznal jsem, se takhle nevyjadřují. Tady můžete na NETu napsat třeba, že jste studoval s Brežnevem Vy Ynteligente
z Masarykovy univerzity v pravotočivé zatáčce na dálnici
D1 z Prahy směrem na Vídeň. Víte já jsem si tu VŠ udělal taky, ale v Praze ČVUT FEL. Asi u vás na Moravě je zvykem hned nadávat a používat termíny jako blb a hovno, když s něčem nesouhlasíte. Docela vás to charakterizuje. Nicméně k tomu Kulovi, já jsem napsal, jen že tuším že studoval na ZUČ a navíc myslím, že tu máme dva Kuly bratry jestli se nepletu. Tak tam pozdravujte doma v těch exkrementech!
24. 02. 2012 | 09:41

Koplkop napsal(a):

Dobrý den,
pane Stejskale ten Sobotkovo blog jste taky smazal Vy? Dobrá práce. :-)
Dneska souhlasím s autorem. To se mně ještě nestalo.
24. 02. 2012 | 09:42

vico napsal(a):

Ke kauze Rampula se tu jako první vyjádřil bloger Urban. Ovšem člověk, který se aktivně a dlouhodobě zapojil do gangsterského boje o "odkolonění" 9 miliard z veřejných prostředků, kazí vzduch už jen svou přítomností a snižuje šanci i toho, komu chce pomoci vyhrát.

Na rozdíl od vzteklých slov Urbana přišel p.Pehe s jasným rozborem a naprosto přesným.

Nynější NSZ Zeman na vlastní kůži zakouší to, co tu zakoušejí všichni ostatní, kteří se snažili implantovat standardy vyspělých demokratických systémů do polobalkánských poměrů této země.

Bohužel však tato země vypuzuje ze svého těla /jak ty známé vadné prsní implantáty/vše, co by ji mělo přiblížit do civilizovanější části světa.

Ohniskem nákazy je organizovaným gangsterizmem zcela prožraná Praha. I kdyby se zítra pražská ODS přejmenovala na Stranu Dona Corleona, získá ve volbách svých 20%. Všechny instituce nalézající se v Praze jsou prorostlé navzájem propojenými plísňovými vlákny. Je tu divná vláda, divné soudy, prapodivné městské a vrchní zastupitelství.

Bylo geniálním tahem tomuto patologickému pragocentrismu zlomit vaz alespoň v soudnictví. Každý úřad, který se stěhuje z tohoto gangsterského hnízda, pracuje relativně dobře a nezávisle.

Vemte si třeba špičku justice, která se jako celek přestěhovala do Brna. Ne, že by v Brně nebyli kmotři, ale jsou o level níže. Ostatně srovnejte Rampulovo VSZ a Ištvánovo VSZ v Olomouci.

Gangsteři ze všech svých tělních otvorů vyvrhují miliardy agresívních bílých krvinek, aby svým hnisem obalili "cizorodého" Zemana a jeho sedm statečných a vypudili ho se zemičky naší střediskové.

Pospíšil, jak p.Pehe správně píše, je zástupný cíl. Musí být popraven za to, že dr.Zemana do funkce NSZ instaloval.

Pokud se česká občanská společnost důrazně a s veškerou energií nepostaví za dr. Zemana, jinou vládu než tuto, jinou justici, než tuto a jiného prezidenta, než tohoto,

si nezaslouží.
24. 02. 2012 | 09:43

vasja napsal(a):

stejskal napsal(a):
Dobrý den,

smazal jsem vva hrubě urážlivý, nadávky popř. vulgarismy obsahující texty, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
------------------------------------
Ale vymazat pana Bohuslava Sobotku jste nemusel.
To byl přehmat:-)
24. 02. 2012 | 09:43

Ládik!!! napsal(a):

Asi na mě leze lepra, svrab, kurděje a kdoví co ještě, ale bouhžel souhlasím s Pehe.
24. 02. 2012 | 09:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Koplkope,

musím Vás zklamat, ale zmiňovaný blog pana předsedy Sobotky jsem ani nazaznamenal, natožpak abych jej mazal (pokud si dobře vzpomínám, tak za těch pět let jsem smazal a vzápětí zcela zrušil blog jen jeden ;-)

Libor Stejskal
24. 02. 2012 | 09:46

Ládik!!! napsal(a):

Pátek už je taková malá sobotka, proč zmizela?
24. 02. 2012 | 09:46

Ládik!!! napsal(a):

pardon, pozdě
24. 02. 2012 | 09:47

stejskal napsal(a):

Jsem, pane ld.

Hezký den.

Libor Stejskal

P.S. Ještě jeden podobně sprostý útok na jiného diskutujícího a budu mazat úplně VŠE, co sem napíšete.
24. 02. 2012 | 09:47

Ládik!!! napsal(a):

ld -
kĺúd, kĺúd...
24. 02. 2012 | 09:49

Vlkodav napsal(a):

Věčná škoda, že pan Pehe trpí Klasufóbií, protože jinak píše zajímavé blogy. Na druhou stranu nám to dává naději, že až pan prezident skončí svoje funkční období, tak bude lépe. tedy pokud se na hrad nedostane někdo, kdo se pan Pehe nebude líbit.
24. 02. 2012 | 09:50

Pompeius Magnus napsal(a):

Tomu Rampulovi se dívím, jak můžete s takhle otřesenou důvěrou a s tím, jak se na něj dívá veřejnost, dál zastávat významnou funkci na státním zastupitelství? Chápu, že Pospíšil, který dříve všechny rozkrádačské kauzy kryl,teda pardon, dělal, že je nevidí, teď otočil a Rampula a spol. se nechtějí nechat odstřelit, ale ať to dopadne jak chce, Rampula tam skončil, dříve či později. Je možné, že jeho úkol je ještě "zamést stopy" v kauzách ČEZu, MUSu, Škody, Appianu, atd. Pak by měl jeho návrat smysl. Jsem zvědav, co teď Nejvyšší státní zástupce. Jinak na mně Mečl dělal výrazně slušnější a čestnější dojem, než ten Rampula.
24. 02. 2012 | 09:52

Přehled napsal(a):

Kdyby byl Pospišil co k čemu , ták se nám Čunek nesměje do ksychtu .Moc pozdě začína moudřet .
24. 02. 2012 | 09:56

tomasek napsal(a):

to maximus, to kubovo napojeni na kmotry v jiznich cechach znamena dvacet procent, pulka pro ods, pulka pro soc.dem. takze kuba, respektive spise pan dlouhy jsou spoluzodpovedni za jihocesky marasmus a meli by byt reseni cinskou cestou. jestli tedy chcem dojit do lepsich casu
24. 02. 2012 | 09:56

ld napsal(a):

Aha, tak teď tady čtu Stejskalovy hrozby.
No, tak mně zabanujte, ať to pomůže pravdě! Už jste vyhnal jiné persony, se mnou si nedělejte problém.
Bohužel ale musím trvat na tom, že jste jednoúčelový blb, mesijé Stejskal. Takoví co vy pak hledají živobytí na Kubě, nebo kdo co dá.
24. 02. 2012 | 09:59

SuP napsal(a):

Pompeius Magnus -
Mou veřejností taky otřásla důvěra ....
24. 02. 2012 | 10:00

Medikolog napsal(a):

Tak kdo je vlastně v tzv. demokratismu víc?.. Ministr jmenovaný presidentem ČR z vlády s důvěrou Parlamentu ČR, nebo nějaký nikým nezvolený, totalitně neodvolaný možná pokoutně čachrem VYvolený soudce nějakého městského soudu? Soudce s větší neprůstřelností a s větším platem, s větší možností libovůle/zvůle než bývalí soudruzi z ústředního výboru strany?.. Jestli tomuhle říkáte demokracie.. nemuseli jsme měnit režim.
24. 02. 2012 | 10:01

Důchodce68r napsal(a):

Vico
přesně tak. Ale co s tím v dané situaci.
Vidím to bohužel na krutou občanskou válku na obzoru.
24. 02. 2012 | 10:03

Maximus napsal(a):

ld
Ten tón je už lepší. Já jsem to také přehnal neboť mě L.Kula splynul s aférou kdy se kupovaly tituly v Plzni, v r.2008 nebo 2009 byl Kula osočen svým předchůdcem, že si koupil vzdělání.... trochu mě to s Plzní splynulo. L.Kula se pak veřejně obhájil. Nicméně byl odvolán Pospíšilem mimo jiné kvůli 20 mil. kauze s nefunkčními rušičkami ve vězeních!
Jinak k tomu mazání pana l.s., mě také párkrát smáznul, ale uznávám, že měl pravdu, emoce do diskuzí nepatří. Jak chcete přesvědčit druhého člověka, že máte pravdu, když mu vynadáte do třeba sudokopytníků.
Přeji Vám pěkný den!
24. 02. 2012 | 10:03

Ládik!!! napsal(a):

Bylo by dobré poznat účastníky sporu blíže - novinářským informacím lze věřit na max. 30% (kdoví, koho chleba jí). Ale to si dělám marnou naději, proto mi nezbývá, než pozorovat dění zpoza lesa a opět zasadit brambory, případně prohloubit studnu.
24. 02. 2012 | 10:04

Marcus Agrippa napsal(a):

Nedělal bych si iluze - různé zákulisní boje se dějí prakticky na všech úrovních společnosti ( v rodinách, na pracovištích atd.). Jenže to nesmí paralyzovat fungování dané složky. Pospíšil je evidentně profesně na úrovni a dokáže komunikovat i s opozicí. Na svůj post podle mně má. Pan Pehe každopádně celou situaci nejspíš popsal naprosto přesně.
24. 02. 2012 | 10:05

vasja napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Pátek už je taková malá sobotka, proč zmizela?
------------------------------
Vite pane Ládik!!! já mám v klávesnici asi 3 polivky, 4 kafe a nějakej rohlik a tak než něco nadatluju tak to trvá a pak bumbác, je to pryč.
Ten Bohouš Sobotků nemá vůbec úctu k práci druhejch. Ale co, socan. Že se vůbec rozčiluju.
24. 02. 2012 | 10:06

veverka napsal(a):

Bod zlomu už máme dávno za sebou,ted už se jen řítíme z kopce.A čím dál rychleji.
24. 02. 2012 | 10:10

B. napsal(a):

honzo, Pospíšil může být sebeslušnější, ale je mezi svými v ODS.
Je to stejně zajímavé hodnocení jako reformní komunista.
Kdyby Pospíšil z té strany odešel či založil jinou pravicovou (bylo by celkem na čase), uznávala bych ho.
Takhle to je ještě mlíčňák, čerstvý absolvent tanečních a puberty a člověk, který když je v politice, nemůže se divit (tím svým obličejíkem sudokopytníka), že ikdyž udělal vše dle právního systému ČR a jako bonus byl slušný, řvou na něj z vlastní strany a chtějí ho odvolat.
Jsem taky pro slušnost, zejména v politice české.
Zde ale vidíte, že nenazrál čas, aby byla převaha slušnějších politiků nad prohnilími.
Nečas ví moc dobře, že pokud by byl v justici člověk, který spustí vyšetřování všech kauz, bude to něco nepředstavitelně máselnatého pro hlavy politiků.
Vím, že už by bylo na čase (sesadit Nečase), ale kopání kolem sebe od této figury dál pokračuje.
A to má být vláda boje proti korupci.
24. 02. 2012 | 10:12

tomasek napsal(a):

jeste maxime, to, ze vas kuba prekvapil, mne pripomina, jak s.ucitelka vypravi detem o tom, jak soudruh lenin zkopal nejakeho chlapika, ktery se vymocil do studanky, nebo co. vidite, jak byl s.lenin hodny, taky ho mohl na miste zastrelit. kuba vas muze prekvapovat, nic na tom, ze by mel byt se svymi kumpany resen cinskou cestou
24. 02. 2012 | 10:15

paprika napsal(a):

Bohužel je to přesně tak, jak popsal resl.
24. 02. 2012 | 10:16

Scarabeus napsal(a):

Vy sudokopytníci! :-)

Kdo? Potrefené husy .... teda sudokopytníci.

http://www.csfd.cz/film/781-bod-zlomu/
24. 02. 2012 | 10:17

Marcus Agrippa napsal(a):

veverka:
pokud je pravda, že i Nečas už je vydíraný:
http://zpravy.idnes.cz/omilostnena-benesova-budovala-v-praze-system-podobny-plzenskym-pravum-1an-/domaci.aspx?c=A120223_202751_domaci_brm
24. 02. 2012 | 10:20

jo napsal(a):

Naše dělnická třída s živnostenským listem s podporou zlodějů a jejich rodin zvolí znovu a znovu "pravici" a svoji lidově demogratickou republiku si rozvracet nenechaj soudruzi a to třeba i silou!!!!
24. 02. 2012 | 10:20

stejskal napsal(a):

Jsem blb, pane ld, ale ani Vás ani nikoho jiného nenechám, aby toto diskusní prostředí zaplavil sprostotami a hrubými nadávkami, a tím ho zničil.

Ještě jednou hezký den.

Libor Stejskal
24. 02. 2012 | 10:24

Marcus Agrippa napsal(a):

jo:
prosím Vás jakou pravici?! ODS má být jako ta pravice jo?! Možná tak dva, tři lidi, kteří si namlouvají, jak dělají pravicovou politiku. Zbytek je normální galérka, kterou by rada Vacátko, na to tata poslal na Pankrác.
24. 02. 2012 | 10:27

B. napsal(a):

resl to popsal věrně.
Jste (jsme) tady všichni moc měkký a nejradši bychom se politiků omluvili, cO,
Tak si nestěžujte!
Vemem klacky ještě dnes a zítra už si můžeme říci, jak to chceme, ne???
Anebo budeme dál opatrně našlapovat kolem zločinců?
Přečtěte si ještě jednou resla!
24. 02. 2012 | 10:30

ld napsal(a):

stejskal,

to je v pořádku, netřeba vůkol svou hlavní charakteristiku zvýrazňovat.
To se hnedličko pozná, co jste zač; blbové nemizí, leč mažou hlava nehlava.
24. 02. 2012 | 10:31

Maximus napsal(a):

tomasek

Já Kubu neobdivuji a ani nejsem příznivec ODS, jen jsem ho potřikráte viděl v TV v nějakých pořadech a zdál se mi, že byl při smyslech a mluvil k věci a byl k dané projednávané problematice celkem připraven. Jinak si nedělám iluze o lidech z ODS či TOP09 popř. VV. Z ODS mě ještě zaujal primátor Svoboda, který zametl se Šťastného partičkou. Svobodu znám nepřímo z vinohradské FN a pořád tam má dobré jméno jako lékař i člověk! Však také opravoval oblasti kde jiní nalézají potěšení.... Myslím si, že jak v ODS, tak i např. v ČSSD probíhá mocenský boj o moc a vliv tzv. rekorytarizace.
Při volbě politiků se asi chováme jako tonoucí, který se i stébla chytá a my zase vybíráme to nejmenší zlo, ale ten výběr je většinou tristní.
Mějte se!
24. 02. 2012 | 10:31

Jana Pechová napsal(a):

Kuchař 9:05
V zásadě souhlasím - tedy v tom, že se tato vláda upřímně snaží.
Lidem, kteří jsou zděšeni a znechuceni těmi kýbly špíny, které se za mandátu této státní reprezentace vylily, bych ráda řekla, že když se člověk rozhodne zlikvidovat smrdutou zátoku, taky bude nejdřív (a podle velikosti tůně) zápasit s pořádnou špínou, která poznamená celý potok.
Jestli teď ODS Pospíšila potopí, bude to špatný signál.
24. 02. 2012 | 10:32

Ládik!!! napsal(a):

Vasja -
doporučuji silikonovou klávesnici http://gadgety.hledejceny.cz/silikonova-klavesnice/recenze/ - dá čistit wapkou nebo srolovat do kapsy, bohužel nemá české znaky (hodně lidí tady na ní asi píše)...
24. 02. 2012 | 10:36

Pierrot napsal(a):

Pokud se ODS opravdu zbaví Pospíšila, obávám se, že následně se budou snažit zbavit Zemana. A podle toho, co Zeman říkal, když nastupoval do funkce, se s nikým o křeslo na NSS prát nebude. Řekl jasně, že když mu budou politici házet klacky pod nohy, tak tu práci dělat nebude. On totiž, na rozdíl od mnoha jiných, něco umí a je schopen budovat svou kariéru i jinak, než jen tak, jak se to dělá našem hnojišti.. Jestli se to stane, bude to pro náš stát veliká škoda.
Mimochodem si všimněte, že je to poprvé, co chce ODS odstřelit vlastního ministra a navíc z tak slabých důvodů. Pavlíka Drobila hájili do posledního dechu, byť medializovanější kauza snad ani nemůže být.. Doufal jsem v jakousi obrodu ODS, ale teď je to pro mě nevolitelná strana. Zbývá v ní ještě někdo rozumný a důvěryhodný? Rád bych slyšel jejich jména (a ne od levičáků)..
24. 02. 2012 | 10:36

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Od roku 2007 je tady veden boj o policii a justici a dnes si již vůbec nejsem jist, zda to není mezi dvěma kmotrovskými větvemi.

Problém je dán především tím, že máme nelegitimní vládu i parlament, nedivme se, kam to spěje.

PS:
Cosa nostra (Naše věc) má snad lepší reputaci, než Nečasova banda.
24. 02. 2012 | 10:37

tomasek napsal(a):

maxime, ale to je pad. jestlize uz nam staci, ze je nekdo dobre pripraven. sledujte ten posun za poslednich dvacet let, startovali jsme jako zeme, ktera se podle slavneho zemanov aclanku propadla nekam k nepalu, ale presto s nadeji a otazkou, kdy se vyrovname nemecku. tehdy se odhadovalo, taky, patnact let. dneska j emeritkem cina a michl sem pise blogy, kdy se pta, zda by skodovka nemela vyrabet na filipionach. po kulech v plote, se chytame stebla , kdy nam staci , ze politik kmotr prijde trikrat dobre pripraveny. jo jinak ten sefik jihoceske agentury, ktera rozdelovala evropske dotace, momentalne ve vazbe, ma pry slibeno, pokud zachova zakon omerty, sedest milionu. tak se mejte
24. 02. 2012 | 10:39

Maximus napsal(a):

Id
Člověče, vy máte nějakej problém, že tak vyvádíte. Jste to vy co jsem vás kvůli názorům křesťanství naštval? To by vysvětlovalo proč jste tak na mě a teď už i na L.S. nastartoval. U nás vedle ve městě chodí do "Plusu" jedna paní co se tam chodí doslova pohádat a všem vynadat. Nikdo se jí nediví, je stará, ošklivá, tlustá, trochu i páchne a asi nemá ani i prašule. No a když do toho přijdou i soukromé potíže v rodině a zdraví, tak výsledek je nasnadě. No a k vám:
Co vás trápí? Mohl bych vám poradit, zkuste pokud jste mužského pohlaví arginmax či viagru, popř. jste-li opačného pohlaví zkuste kosmodisk! Jestli jste věřící, měl(a) byste se dojít vyzpovídat, to prý pomáhá!
24. 02. 2012 | 10:41

Maximus napsal(a):

tomasek
Klídek Tome, ODS nebudu ani náhodou volit. A spousta mojich kolegů podnikatelů už procitla a probudila se a tvrdí to a samé. U těch dvou pánů z ODS co jsem se jich jen trochu zastal je to asi tak, jako když přijdete do bordelu a ze všech přítomných dam nemají spirochetu lues pouze dvě!
24. 02. 2012 | 10:46

Pierrot napsal(a):

V zápalu naštvanosti jsem zapomněl na pražského primátora Svobodu, který má (zatím) můj upřímný obdiv. Je ale zvláštní, jak moc tohle lidé musí bojovat s vlastní stranou. Obě naše největší strany by se měly demokratizovat a decentralizovat. Jéje, začínám nějak mluvit z cesty...
24. 02. 2012 | 10:46

exdiskutér napsal(a):

Sobotkův blog zmizel, warum? Zákaz svévolného zasahování do penzí měl zabránit tomu, aby vláda z nějakého návalu velkodušnosti důchodcům náhodou nepřidala zbytečně. To však ještě netušila, že ji čeká přesně opačný problém, protože mičurinské pokusy s penzijním systémem po roce 2006 dopadly jako hra se sirkami u stohu. Co jsme měli, už nemáme. Na důchodovém účtu vznikl rekordní roční schodek 40 miliard korun a vše nasvědčuje tomu, že se bude dále zvětšovat. Vláda sama tento schodek prohloubí o dalších 20 miliard tím, že z něj odvede peníze na důchodové spoření pro ty bohatší v tzv. druhém pilíři.

To je však naprosto nepřijatelné. Pokračovat za této situace v oslabování průběžného systému, na kterém jsou existenčně závislé téměř tři miliony důchodců, to je něco, co si zahrává nejen s porušováním povinností při správě veřejného majetku, ale už i s lidskými životy.

Připomeňme, že za vlády sociální demokracie byl od roku 2005 důchodový účet v přebytku a měl rezervy. Deficit začal růst v době, kdy byl nynější premiér Petr Nečas (ODS) ministrem práce a sociálních věcí.

„Nenecháme vládu ukrást důchodcům valorizaci, na kterou mají v důsledku růstu cen právo.“

Vidíme tak přesně opačný vývoj, než jaký vláda slibovala, když přišla s nápadem na zvýšení DPH poprvé. Mělo jít o tvorbu rezervy pro penzijní reformu. Jenže DPH už je vyšší, rezerva je dávno píchlá a nové peníze budou látat loňské díry. Teď ministr Miroslav Kalousek i premiér Petr Nečas nahlas uvažují o dalším zvyšování DPH, které by se sjednotilo na 19 nebo dokonce 20 procentech. A důchodce mrazí pomyšlení, že napřed budou zrušeny valorizace, a pak se možná sáhne i do samotných penzí. Ceny potravin a léků ale letí nahoru.

Kam peníze mizí? Nevybírají se. Za něco může snižování sazeb sociálního pojištění a zastropování plateb z nejvyšších příjmů. A také další vládní změny zákonů. Zaměstnanci jsou jimi v podstatě nadháněni do švarcsystému, ve kterém zaměstnavatel neplatí nic, a zaměstnanec, který si hraje na OSVČ, platí jen zlomek pojistného.

Mizivé platby jim pak vynesou minimální důchody. Jak se žije z minimálního důchodu? To je něco, co naši velikáni netuší. Nebylo by od věci, kdyby si všichni členové vlády postupně zkusili aspoň jeden měsíc na takových hladových dávkách. Možná by na to mohla pražská radnice vyčlenit menší byt s regulovaným nájemným, kde lze změřit naprosto přesně, jak vysoko si může takový důchodce vyskakovat.

„Nenecháme vládu ukrást důchodcům valorizaci, na kterou mají v důsledku růstu cen právo. To však nestačí. Měla by důkladně zanalyzovat důsledky svých zásahů do penzijního systému a učinit kroky k obnově jeho vyrovnanosti především na straně příjmů.“
24. 02. 2012 | 10:46

Kuchař napsal(a):

A hele, už tu zas někdo propaguje křišťálového Standu , Oposmlouvu ,Zgarbu,Kakoový Bob,nájemné vrahy z ČSSD,zločineckou galerku scházejících se na oslavách kmotra Paroubka.....atd.

Je vůbec možný, aby někdo s takovými názory,jako má Ten co paří do blázince, nežil na státní útraty v nějakém ústavě ?

A jek je možný, že se dostane k internetu ? Jak je možný, že v tom blázinci mají takový bordel ?
24. 02. 2012 | 10:47

exdiskutér napsal(a):

Úředník z ministerstva financí naznačil časopisu Týden, že důchodci jsou jen první na řadě: „Vzhledem k budoucímu vývoji příjmů logicky probíhají úvahy i o změně dosavadních valorizačních schémat všech sociálních transferů, tedy i starobních důchodů.“

Jestliže se u Kalousků mluví o budoucnosti, znamená to obrat od principu, na kterém byl loni konstruován státní rozpočet. Tehdy platilo: „Nikdo neví, co bude.“ Teď už zřejmě platí: „Nikdo neví, co bylo.“ Při zvyšování DPH ministři Kalousek a Drábek slibovali důchodcům kompenzaci v podobě mimořádné valorizace důchodů. Nakonec se průměrný starobní důchod zvýšil od ledna jen o 174 korun, přestože dolní sazba DPH vzrostla z 10 na 14 procent a řada položek z potravinářského koše meziročně zdražila o desítky procent.

Těžko hledat slušný výraz, kterým by se označila taková hanebnost. ČSSD bude trvat na tom, aby se vláda vrátila ke svým slibům. Nenecháme vládu ukrást důchodcům valorizaci, na kterou mají v důsledku růstu cen právo. To však nestačí. Měla by důkladně zanalyzovat důsledky svých zásahů do penzijního systému a učinit rychlé kroky k obnově jeho vyrovnanosti především na straně příjmů.

Tzv. druhý pilíř je v této situaci hazardérským krokem a vláda by ho měla přinejmenším odložit. ČSSD trvá na tom, že spoření musí být dobrovolné a je připravena to prosadit, až po volbách posílí. Neméně důležité je to, co ostatně doporučoval už NERV, aby jeden z fondů byl státní a poskytoval správu uložených peněz s minimálními náklady a se státní garancí. Musí přece víc jít o příští penze než o příjmy finančníků, kteří se na ně nabalí. Tolik k loupežím Sobotka
24. 02. 2012 | 10:48

tomasek napsal(a):

maxime, pak ty dve maji neco jineho. kuba urcite. ne v ods urcite zustali slusni lidi, kteri tam vstoupili v euforii devadesatych let, ale tam blizko ke korytku, tam je to jak ve vasem oblibenewm nevestinci. pro poradek, soc. dem je ovsem to same, viz ono jihoceske vypalne, deset procent na obe strany
24. 02. 2012 | 10:50

Pompeius Magnus napsal(a):

to SuP:

Píšete: "Mou veřejností taky otřásla důvěra "

Mňo, to je možné, neměl byste nechat cloumat svým majetstátem, avšak vy nejste placen z prostředků daňových poplatníků jako Rampula. Ono totiž to Městské státní zastupitelství není osobní vlastnictví pana Rampuly, možná že on to tak chápe.

Jinak mi to připomíná scénu z filmu "Román pro muže"(včetně setkání na schodech Justičního paláce na Náměstí hrdinů) jak je odvoláván mladý, čestný a slušný státní zástupce a ve funkci zůstává starý, tlustý,sprostý, zkorumpovaný primitiv nádherně zahraný Donutilem. Takhle já si to živě představuju......
24. 02. 2012 | 10:53

Arnie napsal(a):

Výborný blog, přesný. Nejhorší je, že člověk může celou věc jen sledovat a nic jiného, ještě držet palce Zemanovi, Mečlovi a Pospíšilovi.
Přitom je jasné, že celý tento "puč", jak to tady někdo nazval, skutečně muže českou společnost na dlouho umrtvit.

to Dan, 8.12: Svatá prostoto, kde žijete?
24. 02. 2012 | 10:56

Kuchař napsal(a):

exdiskutér:

http://czso.cz/csu/dyngrafy.nsf/graf/cr_od_roku_1989_duchod

Pokud si umíte sestavit rovnici přímky ve směrnicovém tvaru, pak zjistíte, že rovnice přímky pro roky 95-98 má menší směrnici, než v letech socanských, tedy že důchody rostly rychleji za pravicových vlád.
24. 02. 2012 | 10:57

Grandmaster napsal(a):

Jen tak na okraj,
casti ctenaru se blogy pana Pehe libi. I tento. A casto je k tomu poznamka... kdyby nepsal a nebyl (citat) 'posedly Klausem'. Zda se mi, ze mnozi ctenari pomijeji, ze Klaus je hlava statu, vyjadruje se o zavaznych vecech a zcela jiste ovlivnuje deni v CR. Je tedy samozrejme, ze mnoho blogu jedna o Klausovi, zvlaste kdyz se tento pan vyjadruje a jedna v nesouladu s nazory mnohych obcanu. Cim vyse v hierarchii, tim vice blogu o dotycne osobe. Nejen Pehe, ale i druzi blogeri maji pravo psat o vyznamnych osobnostech CR. Proto by mnohym ctenarum prospelo, kdyby se vice venovali textu blogu, nez napadat autora ci autory. To napsane je duvodem k diskuzi, ne kdo to napsal.
A treba ctenar Resl (09:05) toho napsal az az. Ja jen zasnu. Z druhe strany plotu je to vsechno podivne. Kam to v republice dospelo?
24. 02. 2012 | 10:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane exdiskutére,

pokud zde takový blog byl (já ho nezaznamenal), pak ta otázka patří jeho autorovi. Texty si publikuje sám a zároveň je může i odstranit (technicky tu možnost má, podle Kodexu blogera by jej ale odstraňovat neměl, protože tím smaže i všechny vstupy do debaty). Nikdo jiný to nedělá (z bezmála šestnácti tisíc blogů jsem za posledních pět let odstranil jediný, který flagrantním způsobem a navzdory výslovnému upozornění porušoval zdejší pravidla).

Libor Stejskal, editor blogů
24. 02. 2012 | 11:01

český maloměšťák napsal(a):

Už před časem jsem psal, že pokud obyčejný občan neumí rozeznat, kdo ve státní správě, v policii či justici, ale i jiných institucích - pokud neumí rozeznat, kdo hájí zájmy občanů, státu...a kdo je na výplatní pásce Mafie či různých partajkleptokratických uskupení.....
....tak jedinou možností jak věci alespoň trochu narovnat - jsou nové volby.

Jinak to co se odehrává je v podstatě směnný obchod - ne politika či výkon správy země. Za církevní restituce nečinnost při kauze MUS, za Dobeše ochráníme Vondru....
Mafijní handl - rozdělení teritorií - my máme obchod s drogami , vy se zbraněmi a oni s bílým masem. Klasika jak za Al Caponeho.

Nový vrchní státní zástupce se jevil jako normální člověk a pan Mečl jako člověk racionální a člověk na svém místě - jak to tedy, že byli znovu do funkcí vráceni lidé krajně nedůvěryhodní, jednající jako by plnili příkazy Mafie a navíc lidé nevýkonní ?
Tady je ta chyba. Chyba procesní.

Ale to je také paradox - obecnější povahy. Tramvaják musí podstoupit před tím, než může vykonáávat práci psychologické testy - vrchní velitel ozbrojených sil ne. Tramvaják /autobusák/ na protest proti mafijnímu pojetí politiky přikreslí na volebních plakátech politikům tykadla - je odsouzen k pokutě a vězení.
Státní zástupce si dělá čurinu z práva i rozumu - a je znovu instalován zpět - aby v tom mohl za peníze daňových poplatníků pokračovat.

V takovém Kocourkově není možné nalézat ani právo, ani spravedlnost. V takovém státě totiž absentuje rozuma. A v takovém státě se svoboda proměňuje v cosi obskurního - v bumažku , kterou vystavuje Mafie.

P.S. V podstatě by bylo nyní nejracionálnějším a naprosto legitimním výkonem ústavních práv občana zajít na městské státní zastupitelství v Praze a budovu okupovat do doby, než z ní Rampula a spol. navždy odejdou.
Kromě Mafie a těch, které má na výplatní pásce, by proti tomu neměl snad nikdo protestovat.
24. 02. 2012 | 11:02

stejskal napsal(a):

Vzhledem k opakovanému a vědomému porušování zdejších pravidel jsem z této debaty odstranil všechny texty pana ld. A budu v tom pokračovat.

Přeji všem inspirativní a pokud možno slušně vedenou výměnu názorů.

Libor Stejskal
24. 02. 2012 | 11:05

pozorovatel napsal(a):

Pehe - už jsme dávno za bodem zlomu, toto není demokracie

Boj Rampula - Pospíšil je prohnilí versus Prohnilí. Kdo je větší mafián těžko obhajovat.
A se mafiáni klidně vystřílejí.

...
Plzenská Práva - Pospíšil jasně ukázal že je k ničemu. Výsledek: Zkoušejícím pedagogům nikdo nedokáže že adepta nezkoušeli a jaké byly znalosti. Rozsudek soudu - studenti nemohli vědět jaký je správný průběh studia !!! Neznalost zákona nikoho neomlouvá, ale když právníci neznají zákony, omluva to je !!! Výsledek - neoprávněně nabyté tituly se nevracejí, nikdo z vedení školy není trestně zodpovědný, odsrali to nevinní studenti a zbylí / možná i slušní / pedagogové, kterým zavřeli školu
24. 02. 2012 | 11:06

Tomas napsal(a):

nekdo to tu popsal presne:
dnes se hraje duel Rampula vs.Pospisil, nikdo jiny proste na place neni,

Ty omezence v debate s absolutnimi naroky na charakter hracu upozornuju, ze by meli fandit Rampulovi pac pak budou mit podstatne veci duvod kafrat do anonymnich diskuzi.

to Id:
ja sem si hned vsim ze ses vzdelanec, to se pozna z kazdeho tveho textiku pardale, cisi z toho ze ses krasavec inteligentni.
Pis casteji a vic.
24. 02. 2012 | 11:09

Pierrot napsal(a):

Český maloměšťák

Ta chyba nebyla procesního charakteru. Celé to (prý) stojí spíš na problematickém zákonu o SZ. (Teď mi došlo, že jsem výše napsal NSS místo NSZ, pardon).

Pro všechny, kdo se naváží do Pospíšila: tady nejde o něj, ale o Zemana. Pospíšil je ve vládě důležitý, aby Zemana kryl. Pokud se tenhle dvojblok roztrhne, bude to špatné. Pak už bych se nedivil ničemu, e.g. Renata strikes back etc.
24. 02. 2012 | 11:22

Forrest Gump napsal(a):

Ten pan Id, to bude asi nějakej ultrapravičák, když tak nadává. Levičáci jsou přece samý slušní lidi.

A proto je dobře, že ho pan Stejsakal maže. Čím méně pravičáků, tím lépe !
24. 02. 2012 | 11:28

R.B. napsal(a):

Jak je možné, že vcelku banální záležitost, jako je odvolání úředníka z funkce nedokáží zvládnout nejkvalifikovanější právníci jako je nejvyšší státní zástupce a ministr spravedlnosti?
Je chyba u nich a nebo u soudu ? Je ještě pochopitelné, že soud posuzuje správnost formálních kroků při odvolání,

ale vůbec pochopitelné není, jak může posuzovat plnění pracovních povinností odvolávaného úředníka nebo závažnost jeho pochybení.

Jeli pravda, že se po výměně na státním zastupitelství otevřely staré a rozsáhlé kauzy, potom je evidentní, že odvolání pana Rampuly muselo řadě lidí velice vadit.
Určitě měli eminentní zájem na vrácení p. Rampuyi do funkce a určitě mají k dispozici značné prostředky.
Nikdo se neodvažuje naznačit, že nezávislý soud mohl být ovlivněn nebo přímo zkorumpován, ale fakta, že se soud mimořádně posuzoval důvody odvolání, a že rozhodl prakticky obratem tomu nasvědčují.
Ještě poslední otázku na závěr. Může občan, při naprosto nepředvídatelném rozhodování našich soudů, alespoň tušit, že jedná v souladu se zákonem ? Asi ne.

máme tedy, co jsme chtěli :-)))
24. 02. 2012 | 11:30

Kuchař napsal(a):

pozorovatel:

Prosím, můžete upřesnit, jak odsrali studenti Pospíšilův vklad do tohoto případu ?
24. 02. 2012 | 11:31

chichichi moudrá EU napsal(a):

www.esfcr.cz
realizované projekty/operační program lidské zdroje a zaměstnanost - tolik "komplexnosti" jste asi ještě neviděli
a těch peněz na jednotlivé projekty
a hlavně pro firmy jako je CC nebo Accelor Mittal, atp,
jsou snad stovky.

Co si necháme líbit a kdo si na tom všem nabalí kapsu je zřejmé.
24. 02. 2012 | 11:33

Koplkop napsal(a):

Forrest Gump
Slušní lidé se dnes již nerozdělují na pravičáky a na levičáky. Slušní lidé chtějí slušnou politiku se slušnými politiky. A ty už dnes nenajdete ani na pravé a ani na levé straně. Ostatně přihlašují li se dnes politické strany k nějakému politickému směřování, je to jen oblbování té, či oné strany voličů. Dnes když jde o boj mezi politiky, nejde o boj mezi dobrem a zlem. Jde o boj mezi politiky. Držme palce ať to vyhraje ten trochu míň špatnej.
24. 02. 2012 | 11:34

Arnie napsal(a):

to Pierrot: Naprostý souhlas.
ODS se nazadržitelně zamotává do vlastní pavučiny klientelismu a korupce, přitom si navenek v osobě Nečase buší v prsa (ještě samozřejmě s VV), jak s korupcí zatočila.
Takže nakonec jediného poměrně slušného ministra Pospíšila, z vlastních řad, který se klientelismus a korupci v nejvyšších úrovních politiky snaží postupně rozkrýt, podtrhne.
Jak to vypadá, Pospíšil asi není neohrožený bojovník, který by se té smečce z vlastní strany tvrdě bránil a svoji kůži nedal lacino. Škoda, no ale ještě uvidíme.
A nevypadá to navíc, že by v ODS zafungoval nějaký pud sebezáchovy, nebo očistný mechanismus, který by pád strany zastavil (nebo se zdá, že je příliš slabý).
A co navíc, po březnu 2013, kdy se nám uvolní hradní pán, jsou vyhlídky ještě horší.
Doufejme, že tohle voliči nezapomenou a stranu, která se postupně výrazně profiluje do souručenství vyžírků, zahnízděného do všech úrovní nomenklatury státu, v příštích volbách velkým obloukem vynechají.
24. 02. 2012 | 11:39

Jirka II. napsal(a):

To Koplkop: Myslíte, že ještě stačí držet palce? Nechtělo by už s tím něco udělat? Čekáme snad na Blanické rytíře?
24. 02. 2012 | 11:39

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Koplkop.
Ale kdepak, lidé se pořád dělí na pravičáky a levičáky a pravičáci zvolili tu politiku, kterou tu dnes máme.
O slušnou politiku stojí jen slušný člověk a těch mezi českými pravičáky moc není a jejich politika na dlouhou dobu bude ta z devadesátých let nebo ta dnešní.
Do Evropy nepatří.
24. 02. 2012 | 11:43

Jan Netopil napsal(a):

Tady už žádná reálná demokracie není. Česko je jen korupcí a klientelismem prolezlá a prohnilá společnost, která - tak jako kdysi komunismus - čeká na to, až někdo shodí první kostičku a spustí dominový efekt. Tento stát mele z posledního.
24. 02. 2012 | 11:47

Puck napsal(a):

Pro Koplkop :
Je zajímavé, jak vy, obdivovatelé pravicových vlád to dovedete zaonačit tak, že se na současném, neutěšeném stavu poddílí všichni, a takřka rovným dílem.
Když ohodnotíme oposmlouvu, co neutrální sestavu, jak dlouho tu po revoluci vládla levice ?
Zásluhy se mají ocenit, a ne rozmělnit. To se pak občan špatně orientuje.
24. 02. 2012 | 11:48

Jan Žura napsal(a):

Podnětná diskuze, zvláště pan Dan si pospíšil, aby pana Pehe utřel a naznačil ostatním směr, kudy se má diskuze správně ubírat. Inu, svůj k svému. V této zemi už mi nic nepřekvapuje, jen rostoucí nestydatost těch, kteří ji dostali tam, kde je. Ač bezvěrec, volám „Proboha, co se musí stát, aby se s tím augiášovým něco stalo?“ Krade se, podvádí, lže se, na všech stupních, ve všech institucích, tři pilíře státní moci jsou prožrané a zrezivělé skrz naskrz. Probudí se a začnou jednat ti, co naslibovali lidem hory doly a ve skutečnosti si nechali všechnou prokluznouz mezi prsty (některým z nich něco za nehty zůstalo). To se ani trochu za to své dílo nestydí?
24. 02. 2012 | 11:49

Koplkop napsal(a):

Jirka II.
Chtělo. OK ti Blaničtí rytíři, to je přesně to na co čekáme. Snad opravdu někdo konečně rozumně zavelí a stačíme do voleb vymyslet a provést něco, abychom již nemuseli vybírat jen mezi těmi prohnilými.
ten, kdo se s blbcem hádat nebude,
"Ale kdepak, lidé se pořád dělí na pravičáky a levičáky a pravičáci zvolili tu politiku, kterou tu dnes máme. "
A levičáci zase zvolí tu politiku, kterou jsme tu měli také. Jděte se s Vašim nazíráním na politiku bodnout. Buď jste slepý, nebo věřící (věř a víra tvá tě uzdraví), nebo jste jen jedním z nich.
24. 02. 2012 | 11:52

Kuchař napsal(a):

Koplkop:

Já myslím, že se pletete pane. Byl jste někdy na nějakém volebním mítinku ČSSD ?
To Vám jsou tak krásné chvíle v lidském životě - plné teplých a upřimných slov. Třeba si vemte, měla ODS někdy svou píseň ? A viděl jste tu přehlídku solidarity a upřimnost, když všichni jedním sborem jak jeden muž zpívali píseň s M. Davidem "My jsme ten správný tým" ? Určitě ne. Mě to tak dojalo, že mi stoupli slzy do očí.

A má ODS svou hymnu ? Nemá !
A tady se můžete podívat na hymnu ČSSD.

http://www.youjotube.com/watch/KHbzOxaK5MU
24. 02. 2012 | 12:05

Koplkop napsal(a):

Puck
Přečtěte si co jsem psal a zkuste se nad tím zamyslet. To, že Vy jste prostě jeden z těch co se nechá utáhnout na vařenou nudli od levice je Váš problém. Já s tím problém nemám. Dle mého názoru je pohled pravicový lepší než levicový, ale to jen jako názorový proud.
Politika dnes již není o názorových proudech, ty používá jen jako nálepku. Přece Vám nebude politik na předvolebním mítinku vykládat: Pane Pucku zvolte mně, já si potřebuju nakrást, moje rodina si potřebuje nakrást, pak potřebuju nějak to zaonačit aby mně nezavřeli strejdu, co už si nakrad ......
Místo toho Vám vypráví jak bude za Vás bojovat, jak zařídí to přerozdělování, aby jste Vy jako "obyčejný člověk" dostal vše na co máte i nemáte nárok.
A mně se zase snaží ten pravicový vykládat jak zařídí aby tady nebyla korupce a aby tady vzniklo normální tržní prostředí na které bude dohlížet nezkorumpovaný útlý státní aparát. A přitom jsou to jen samé bla bla bla.
24. 02. 2012 | 12:08

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Koplkop.
Ty jsi nepochybně volil chlapa s gulama a patříš k této kultuře

Hovoří bývalý pan premiér

: "Ahoj čur***, podívej se, jak jsem zhubnul! Co je? Co to je? To nebudu číst, vole, kolik chceš? Cože? Ty nechceš prachy? Jaký principy, vole? Ááááále, na to se vyser!"
http://www.lidovky.cz/petr-kratochvil-vypravi-o-setkani-s-mirkem-topolankem-p1i-/lide.asp?c=A120216_171035_lide_sm

Mám zcela rozdílné představy a správě věci veřejných
24. 02. 2012 | 12:11

Kuchař napsal(a):

A tohle stojí taky za to. To snad i Strážná Věž bledne závistí.

http://www.youjotube.com/watch/zDghr1Pu0Jk
24. 02. 2012 | 12:12

Trebla napsal(a):

Velice by mě zajímalo co na to říkají ti slušní a poctiví v ODS a mezi jejimi voliči, jsou-li tam ještě nějací. Rozum mi nebere, že tuto stranu by, podle průzkumů, volilo 23,5 procent voličů. Copak je mezi námi téměř každý čtvrtý zloděj?
24. 02. 2012 | 12:30

Puck napsal(a):

Co to povídáte ?
V mém příspěvku nejde o to, která politika je lepší, a která je horší.
Pravicová, versus levicová jsou jen nálepky ? Proč tedy píšou strany programy, když je to jedno ?
Zatím tu pořád máme levici a pravici, můžete se podívat do novin, že novináři toto dělení pořád používají. Asi pro lepší srozumitelnost.
Mě šlo jen o to, kdo má na polistopadovém díle větší zásluhy, podle zvyklostního dělení.
Já vám, pravičákům, nechci ublížit. I komunisté se hrdě hlásili, a hlásí, ke svému odkazu. Anebo jste tak solidární s levicí, že jí dáváte větší poddíl na úspěchu, než si zaslouží ?
24. 02. 2012 | 12:32

Koplkop napsal(a):

ten, kdo se s blbcem hádat nebude,
Hele pojď se dohodnout, já nebudu volit pravičáky, ty nebudeš volit levičáky. Co? Bereš?
Pokud ano, pojďme pokračovat v debatě jak to zařídit.
Pokud ne, tak jsi jen zaslepenej zaslepenec a protože to nechápeš, tak musíš ty ostatní také strkat do nějakého pytle.
24. 02. 2012 | 12:35

Koplkop napsal(a):

Puck
"Proč tedy píšou strany programy, když je to jedno ?"
To by mě také zajímalo, proč to píšou, když to nikdy, nikdo, nedodrží. Asi proto, že voliči jako Vy jim to pořád žerou.
24. 02. 2012 | 12:39

Puck napsal(a):

Pro Koplkop :
Kolik příležitostí měla ČSSD, aby mohla potvrdit, že je odhodlána plnit sliby ?
Až jich bude mít stejně, jako ODS, pak můžeme soudit.
24. 02. 2012 | 12:45

Koplkop napsal(a):

Puck
"Kolik příležitostí měla ČSSD, aby mohla potvrdit, že je odhodlána plnit sliby ?
Až jich bude mít stejně, jako ODS, pak můžeme soudit. "
To už nebude co soudit. O tom já tady píšu, že už není čas dávat příležitosti těm kteří kradou a podvádí, ať již zleva nebo zprava.
Vy jste Pucku buď z lihového domu, nebo to nechápete. Nemá smysl dál to rozebírat. Stejně mně odpovíte, že já jsem ten hloupej pravičák a Vy jste ten čistej a poctivej levičák.
24. 02. 2012 | 12:54

myrta napsal(a):

Nedůvěru k p.Pospíšilovi jsem začala přehodnocovat po vystoupení p.Medy Mládkové v Hyde Parku..Ona prohlásila,že mu 100 % věří a ustanovila Pospíšila svým jediným výhradním dědicem A správcem svých sbírek.Nevím,čím si takovou důvěru získal,každopádně už to,že jmenoval a vybral p.Zemana je dobré pro naši společnost.Navíc je asi jediný z vlády,který neoplývá korupčními kauzami.
Mám pocit,jestliže teď ta justiční a mafiánská sorta vyhraje,jsme na x let zase zpátky.
24. 02. 2012 | 13:03

Puck napsal(a):

Pro Koplkop :
Nikdo netvrdí, že jste hloupej pravičák. Bavíme se pořád o jednom.
Kdo má, jakou zásluhu na tom, jak současná česká společnost vypadá. Vy tvrdíte, že jsou všichni politici stejná sorta, jak na levici, tak na pravici. Já tvrdím, že to není pravda, a že na současném stavu mají větší poddíl ti, kteří převážně vládli.
Je zřejmé, že se neshodnem, ale aspoň jsme si to vyříkali.
24. 02. 2012 | 13:05

prak napsal(a):

Koplkop- držet palce je málo. je třeba chodit k volbám. Teď ještě jak poznat toho méně špatného.
24. 02. 2012 | 13:07

český maloměšťák napsal(a):

Až zde - pod blogy - dojde k tomu, že bude "diskutovat" pouze Kuchař s Forrestem Gumpem a Rumcajsem - bude dokonáno stejně, jako je teď tam nahoře - ve vrchních patrech Mafie.
Mohli by založit kádevítku. Kdyby přizvali JC, vlkodava, ghándího, SuPa, jarpora a koplkopa.

A koupit si nějakého papagaje , co by v televizi kdákal :" Kádevítka, kádevítka, kádevítka...." - když se ho někdo zeptá, jaký má on názor na věc.
Snad by ho naučili i jiným projevům. Například " Za vše může ČSSD a Parrrroubkova brrrrradavice".
24. 02. 2012 | 13:10

Petr z Tábora napsal(a):

Neznám fakta, abych si mohl udělat mínění, kde je pravda. To co šíří média, je na úrovni klepů.
Podle mne měli být pan Pospíšil a pan Zeman už odvoláni ze svých funkcí. Buď jsou neschopní anebo všeho schopní.
>Neschopní zdůvodnit nedostatky v práci pana Rampuly, protože soud neuznal ani jediný.To je dost vážná chyba a ostuda jak vlády, tak zastupitelství. Bude si nějaký majitel nebo manažer držet sice hodného, ale neschopného podřízeného?
>Anebo se mu z nějakých osobních důvodů chtějí pomstít ač on se dopustil pouze drobných pochybení. Já sice věřím spíše předchozí variantě, ale to na věci nic nemění.
24. 02. 2012 | 13:13

Dáša N. napsal(a):

prak

a copak to lidé v posledních volbách neudělali?
Jak je tedy možné, že strana s největším počtem získaných volebních hlasů se vlády neúčastní?
To jsme právní stát?
24. 02. 2012 | 13:17

resl napsal(a):

Petr z T.
ještě je tu možnost korupce na soudu, který je příznivý k Rampulovi. Kdo hlídá hlídače ? Podle skutku, poznáte je.
24. 02. 2012 | 13:19

Almo G™ napsal(a):

Podporuj svého "čunkujícího" Pospíšila!

Jedině čunkující demokrat garantuje budoucnost soudnictví!

Ah jo. Tady se usilovně buduje jeden nebezpečný mýtus... Začal s tím V.Žák, teď navázal J.Pehe... Co se to děje?
24. 02. 2012 | 13:28

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Dáša N.
Že jsem tak smělej a pletu se do výměny názorů s prakem, ale Paroubek si od sebe odehnal potečnciální koaliční partnery, s komunisty se neodvážil a na menšinovou vládu s jejich tichou podporou neměl takouvou převahu, takže Klaus toho využil.
24. 02. 2012 | 13:30

Mlčící většina napsal(a):

Že tu neudělal Pehe taky komentář k výzvě "Nebuďme mlčící většinou" kde Dienstbier ohlalil nedemokratičnost současného vedení ČSSD. Odhaluje zákulisní intriky a kmotrovské vazby v ČSSD. Kmotři z ČSSD v čele se Škromachem ho okamžitě nazvali rozvracečem - bolševík se nikdy nezmění a stále bude hlásat staré komunistické heslo "stranu si rozvracet nedáme"

Celý text zde
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Rozvracis-CSSD-setrel-Skromach-Dienstbiera-223760
24. 02. 2012 | 13:35

ghándí napsal(a):

pehe, kam na své oduševnělé konstrukce chodíte. k trafikantce?
24. 02. 2012 | 13:37

prak napsal(a):

Šašek z Jihlavy- zdůvodnil jste to dobře.
24. 02. 2012 | 14:08

Jirka napsal(a):

Přece není myslitelné, aby tohle myslel Pehe o demokracii doopravdy. V demokracii přece není možné, aby nějaký ministr (zvláště pak spravedlnosti) odvolával nějakého prokurátora (pardon státního zástupce) jen na základě tohu, že mu z nějakého důvodu není sympatický.
Takhle se tady přece vládlo za Havla řadu let po revoluci, proto to možná Pehe jako Havlův poradce pokládá za normální jednání i dnes po porevolučním období militantní havlovské demokracie. Ovšem na podiv je, že Pehe ani za 20 let nepochopil, co je podstatou demokracie. A ještě nám vnucuje své zvrácené představy o tom, že když se někdo nějakému vyššímu funkcionáři nelíbí, tak že každý jako ovce musí s tímhle jednáním souhlasit. Soud přece jednoznačně řekl - překládám pro Peheho, aby to pochopil i on: "Zemanovsko -Pospíšilovské důvody jsou neodůvodněné intriky mocipánů, kteří nejsou schopni se chovat podle zákonů a obvyklých pravidel."
S tím ale vůbec nesouvisí, je-li nebo není-li Rampula dobrý státní zástupce. Je jen velká škoda, že mezi advokáty není někdo jako Dušek na drahách. Ten by možná skutečné důvody Pospíšilových averzí vůči některým lidem z většiny vytroubil do světa naplno!
24. 02. 2012 | 14:23

Jitka napsal(a):

Je třeba rozlišovat mezi jednotlivými ministry této vlády a dokonce i mezi členy jednotlivých stran - to je případ pana ministra Pospíšila, který se snaží narozdíl od jiných s korupcí bojovat. Zatímco ministr Dobeš a jemu podobní se křečovitě drží křesel a jsou ostudou svých voličů. Nejhorší pro mne jako občanku této republiky je pocit, že do všech těchto "odklonů" svých peněz vůbec nevidíme a nerozumíme jim, jen jim přihlížíme. Měli bychom vyjít před pod okna těch námi dotovaných kanceláří a všechny je slušně...vydefenestrovat.
24. 02. 2012 | 14:30

paprika napsal(a):

Jirka má pravdu- za Havla tu řadu let vládlo neřiditelné torpedo Klaus, skončilo to recesí a z rozkladu společnosti se hned tak nevzpamatujeme.Z Duška se mimochodem dnešní prezident po..
24. 02. 2012 | 14:36

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Koplkop.
Cituji tě:
„Hele pojď se dohodnout, já nebudu volit pravičáky, ty nebudeš volit levičáky.“

Jediná možná dohoda je:
ty si budeš volit koho chceš a já si budu volit koho chci.
24. 02. 2012 | 15:20

Nuba napsal(a):

Tak boj mezi státními zástupci se přiostřil, viz. tisková konference Vlastimila Rampuly.

Co si o tom mám myslet ? Opravdu nevím. V tom lepším případě se bojuje mezi zastánci a odpůrci tzv. soudní mafie. Rampula pro mě tedy věrohodný rozhodně není, ale pokud pověřený státní zástupce Mečl udělal nějakou kovbojku, byť to bylo v boji proti mafii, tak to bude špatné. To by Cattani neudělal. Dal mafiánům do ruky výhodu a klacek.

V tom horším případě je to kolíkování prostoru, čili boj mafiánských skupin proti sobě. A to by bylo ještě možná horší, ačkoli ..... Tento právní a politický marasmus ve mně vyvolává hnusné pocity, dokonce bych řekla, že by bylo nejlepší, kdyby se ti mafiáni mezi sebou vystříleli a byl pokoj. Ale oni to udělají šikovně, nakonec se nějak domluví, aby si z toho nakradeného užili.

Tady bych chtěla dát vulgarismus ....... !!!!!
24. 02. 2012 | 15:58

Sylva Šauerová napsal(a):

Dobrý den, paní Nubo,
z tiskové konference, resp. z následné debaty nebylo patrno žádné vyjádření pana Mečla, od té doby se stačil ale již vyjádřit, totiž že šlo o policejní akci. Nemohlo to být jinak, vlastně mohla to být už jenom BIS; Stanislav Mečl působí solidním dojmem, hurá akci, na níž by mohl být lapen, nota bene při vědomí existujících kamer, mně nepřipadá vůbec pravděpodobná. Aktualne.cz jej cituje při současném sledování Rampulovy tiskovky slovy "Bavím se, byla to policejní akce". To vypadá, že pan Rampula si pěkně naběhl.
Tohle už je ale regulérní válka a je zřejmé, že ti, kdo tlačí na odchod ministra Pospíšila, jsou zejména jeho spolustraníci (spolu s VV), z ČSSD má podporu, TOP09, jak již začíná být jejím dobrým zvykem, mlčí. Co se děje, popsali skvěle jak Jan Urban, tak Jiří Pehe, v ODS a spřátelených kruzích se musí někdo hodně klepotat. Jiří Pospíšil s Pavlem Zemanem by sebou teď měli hodit. Dokud jsou ve funkcích. Jde teď o každý den, ba zdá se, že o každou hodinu.
24. 02. 2012 | 16:45

Lila napsal(a):

Petr z Tábora

Je patrné, že opravdu neznáte fakta. V diskuzi na ČT i předseda Městského soudu v Praze Sváček připustil, že ministr s kasační stížností může uspět, a soud vyšší instance může rozhodnutí městského soudu zcela zvrátit. V té věci přece nešlo o nějaké věcné či formální pochybení, ale o jiný názor.

Že s novou garniturou mladých státních zástupců - Zemanem, Mečlem, Bradáčovou a dalšími zavál svěží vítr a svitla naděje, že se v této zemi něco změní k lepšímu, se už nějaký čas ví. Také bylo zřejmé, že zkorumpovaní politici a jejich znervoznělí loutkovodiči budou bojovat do posledního dechu, aby se na ně nic nevytáhlo, nic se nevyšetřilo a vše zůstalo při starém.

A tak žijeme v zemi, kde do vězení jdou lidé, kteří spáchají tak otřesné zločiny, jako že na pár volebních plakátů (financovaných z peněz daňových poplatníků) přimalují tykadla, nebo oživí panáčky na semaforu, zatím co zloději a korupčníci se mohou těšit přízni prezidenta a jeho milosti. Roční průtahy a nečinnost st. zástupce Rampuly ve věci MUS, kdy neinformoval ministerstvo financí o zjištěních švýcarské strany a Česko tak nejspíš přijde o miliardy, není relevantním důvodem k odvolání z funkce, natož k vyvození odpovědnosti! Proč si asi Rampula vysloužil přezdívku vrchní zametač?

Terčem rozhořčené veřejnosti se ovšem nestanou ti, jejichž jednání je - mírně řečeno - podezřelé, ale ti, kteří se snaží věci změnit, kteří konají. Když čtu některé zdejší reakce, tak si říkám, jestli nějakému politikovi nebo vysokému státnímu úředníkovi vůbec stojí za to být slušný a čestný. Stejně skončí v jednom pytli s těmi druhými, žádnou větší podporu veřejnosti očekávat nemůžou. A Rampulové se nám teď drze smějí do očí.
Psi už brzy doštěkají, karavana půjde spokojeně dál...
Je mi z toho smutno.
24. 02. 2012 | 16:52

Petr z Tábora napsal(a):

to SŠ 16:45:
Dobré odpoledne. Možná to tak je. Ale nepřipadá Vám divné, že policisté jsou do Grygárkovy kanceláře v noci, jsou tam uzamčeni a pak odemknuti, pan Mečl se až do tiskovky nevyjádřil ? Docela bych se bavil, kdyby to celé nesmrdělo.
24. 02. 2012 | 16:56

S.Š. napsal(a):

Pane resle, 13:19, "korupce na soudu, který je příznivý k Rampulovi" ? A že sebou ten soud ve zrychleném řízení hodil ! Ti, kdož se domnívají, že by v tom teoreticky, ba možná i prakticky, mohl mít prsty předseda soudu pan Sváček, nominant pana prezidenta k ÚS, to jsou jenom zlovolníci, dříve agenti západních ideodiversních centrál, kteří se pokoušejí o rozvracečskou činnost, pozor na to ! :-))
24. 02. 2012 | 16:57

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo

musím říci, že se mi docela ulevilo. Když jsem poslouchala toho vytřeštěného Rampulu, tak se mi dělaly mžitky před očima a děsila jsem se toho, že by snad pan Mečl šlápl vedle. Je vidět, že jde o hodně, proto ta hysterie, Rampula ani nešel nejprve za Zemanem, ale hned letěl do televize. Asi se mu pěkně svírá zadek, protože pokud se skutečně prokáže, že ten svůj titul "vrchní zametač" nosí oprávněně, tak by se mohl také odporoučet do "chládku".

Že se situace hrotí je jasné, ještě by mohl něco přisolit pan prezident, ten také rád dělá korupčníkům a jejich kamarádům artibra. Jsem zvědavá, jak v jeho úvahách o milosti dopadne kamarád Mrázka Malina. A bude hodně zajímavé, jak se k celé záležitosti postaví premiér Nečas. Sice se jako předseda vlády také zahaloval do transparentů o boji proti korupci, ale jak se zdá, když je postaven tváří v tvář tomu boji, tak se k tomu nějak zvlášť nehlásí. Ovšem že to vyhnije nějak samo, s tím se počítat nedá.
24. 02. 2012 | 17:05

S.Š. napsal(a):

Petr z Tábora : Ne, nepřipadá mně to divné. O tom, že nějaký speciální policejní útvar něco šetří, nemusí být informován celý úřad, což by se nepochybně bývalo stalo, kdyby kontrola (šlo pravděpodobně o zajištění některých dokumentů) proběhla v pracovní době. Tohle mně přijde jako docela uvážlivý a celkem oprávněný postup. Za další : pan Mečl se "do tiskovky" třeba nemohl vyjádřit, nemusel o ní vůbec vědět. Z toho, co napsalo aktualne.cz, vyplývá, že ji ale sledoval a vyjádřil se již v jejím průběhu. Za poslední : proč byli policisté v kanceláři zamykáni, netuším, na vysvětlení si musíme počkat. Myslím, že pan Mečl mohl být přítomen, proč se tak nestalo, opravdu netuším.
24. 02. 2012 | 17:07

Karbous napsal(a):

Bohužel (v tomto případě) spravedlivá justice se opírá o více nohou, než je státní zastupitelství. I když samozřejmě, kde není žalobce, není ani soudce, ergo kde není kvalitní (míněno i bezúhonný) žalobce, je jedno, kdo soudí.
V případě kvalitativní změny na straně žalobců snad ještě víc praští do očí nekompetentnost (v lepším případě) některých soudů a soudců (například v Praze).
24. 02. 2012 | 17:08

Petr z Tábora napsal(a):

to Lila 16:52:
Zdravím Vás po delší době. Stává se, že jeden soud dojde ke zcela opačnému názoru než soud předchozí instance, byť je to pro laiky poněkud zarážející - jednou vinen, podruhé nevinen je něco jiného než když dostane někdo od soudu jednou dva roky a podruhé rok.
Pana Sváčka jsem slyšel, jeho vyjádření byla velmi opatrná, nechal všechny varianty otevřené.
V cause MUS jsem byl stejně rozhořčen jako Vy. Pan Rampula se v té věci hájí svým právním názorem - stává se, že tatáž věc je v jedné zemi trestná a v druhé nikoli. To musí rozhodnout právníci.
Pan Zeman je dle médií nadějný, ale jaké má konkrétní výsledky vyjma personálních třenic? Co dokázal pan Pospíšil v Plzni?
Na rozdíl od Vás jsem opatrný v tom, kteří jsou ti hodní hoši a kteří ti špatní - ostatně napsal jsem 13:13, že věřím stejné variantě jako Vy. Někdy to bývá jen boj mocenských skupin. Mne z toho přepadá spíše beznaděj.
24. 02. 2012 | 17:15

scallop napsal(a):

Nuba, S.S.

Mohla to i byt od Mecla a Zemana lecka na Rampulu, na kterou on skocil, kdyz misto standardniho postupu hned utikal za novinari. Kazdopadne to ukazuje, jak osobne a emocialne to Rampula proziva. Ztraci sebekontrolu. (Tomas Nemecek o nem nedavno rekl, ze je to clovek velice mstivy a na urazenou jesitnost mozna dojede.)
24. 02. 2012 | 17:17

S.Š. napsal(a):

Paní Nubo, že je o problému detailně informován Václav Klaus, jsem přesvědčena. To, zda byl předseda pražského městského soudu Sváček úkolován, popř. kým, se nikdy nedozvíme. Vždyť to ale do sebe zapadá jako kamínky do mozaiky a Jiří Pehe to popsal přesně ("Opravdová panika vypukla teprve v okamžiku, kdy Stanislav Mečl, který v Praze nahradil Rampulu, přikázal prověřit, tedy de facto znovu otevřít, několik desítek pochybných kauz, z nichž mnohé mají potenciál způsobit skutečné zemětřesení, pokud by se jejich vyšetřování dovedlo ke zdárnému konci"). Tak to skutečně bylo, dá se to dobře dohledat den po dni, krok sun krok. Na konci celého řetězce je Václav Klaus, garant. A selže-li celý ten po léta důmyslně budovaný mocenský komplex (policie, státní zastupitelství, soudy), nastoupí institut milostí. Jak prosté ! :-) A tohle že by měl někdo zničit, jacísi dva hošíci, Mečl a Zeman, takové nuly ? Kampak by to vedla okna, paní Nubo ? :-)
Pospíšil by měl podat kasační stížnost ještě dnes, ne až v pondělí, jak avizoval. V pondělí by už nemusel být v úřadu. Jakmile padne, je pravděpodobné, že vzápětí poté bude likvidován i Zeman.
P.S.: On ten pan Rampula si ale na té TK moc jistý nebyl, roli nezahrál bezchybně. Byl nervózní tak, že se zaplétal. Tvrdil například, že v pracovně dr. Grygárka nemohly být žádné důležité spisy, protože kauzy, na nichž pracoval, mu byly odňaty, na druhé straně se strachoval, co si "návštěvníci" mohli okopírovat či rovnou odnést. Pan Rampula každopádně udělal chybu. Řekla bych, že chybu docela zásadní.
24. 02. 2012 | 17:27

radek napsal(a):

pane Pehe, nebylo zde mnoho příspěvků ve kterých bych s Vámi souhlasil, ale v tomto případě není moc co dodávat, tady je už opravdu asi jasné všem kdo je policajt a kdo zloděj, jen je otázka kdo z nich vyhraje, já bych bohužel vsadil na ty zloděje, a že tem výsledek je důležitý pro všechny taky napadne každého, ale jsem rád že i lidé jak vy občas fandí někomu kdo je politicky na jiné lodi, ale tady jde především o princip a budoucnost, tak sned to nedopadne tak jek jsem napsal, že zvítězí zloději
24. 02. 2012 | 17:32

j. napsal(a):

Pospíšilovo místo bylo nabídnuto Karolině Peak. Ta si nedávno do svého "protikorupčního" týmu vybrala i Martina Suchého z olomouckého VSZ, pravou ruku Vesecké, která už také několikrát "správně" zafungovala. To by tedy byla opravdu parta.
Čemu se ale divit? Gauneři dělají jen to, co je jim přirozené - podvádějí a kradou. Divit se je možné opravdu jen voličským ovcím, kteří to snášejí a opakovaně je volí - podpora ODS je v lepším případě konstantní, spíše stoupá. V Česku jsou prostě šmejdi oblíbení.
24. 02. 2012 | 17:49

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo
je to tak, vyvstalo nebezpečí, že se některé zametené kauzy znovu otevřou a jak to někdy bývá, jak stavidla povolí, tak nikdo nemůže předvídat, kdy se to a u koho zastaví. Opravdu to do sebe zapadá a pokud pan Rampula hraje jak to vypadá vabank, tak doufám, že bude z lokálu konečně vyhozen, protože toho prošustroval už hodně.

Důvěra v právní stát a jakous takous spravedlnost pro všechny bez rozdílu, tak ta je tak vážně činností takových lidí podkopána, že bude trvat hodně dlouho, než se to nějak napraví. Pokud se to podaří. Člověku jako jsem já udělá radost už i jen malý pokrok v těchto záležitostech, protože právo a spravedlnost se mi v demokratickém státě jeví jako naprosto zásadní.
24. 02. 2012 | 17:58

6789 napsal(a):

světlonoši jednotné linie

ono je to stejně jen takové plácání slámy ...
kdyby se to lidem nelíbilo,
tak by s tím již dávno něco udělali.:-)))
Protože je ale demokracie, tak si prostě lidi tohle zvolili za životní cestu, teda 98 ze 100
24. 02. 2012 | 18:37

mb napsal(a):

já jsem tu týden nebyl ...

tak jen zkratkovitě ( nestrukturovaně ) tak jak to pan Pehe nemá rád ...

Zeman, Mečl je dobro ...

Rampula, Grygárek .... zlo .... zametači ... služebníci tomu horšímu z ods a dalších mafiánských kartelů ...

jsem zvedav jak bude Nečas tančit mezi vejci ...
24. 02. 2012 | 19:06

ujo napsal(a):

pro mb:
co je dobro, co je zlo...za vším je Tao

Z bezprostředního hlediska se zdá, že v dané věci má p. Pehe pravdu
24. 02. 2012 | 20:00

CIMPRLICH napsal(a):

Dobrý den všem.Před padesáti léty jsem četl knihu Ferdinanda Peroutky "Budování státu". Tehdy byly takové knihy na indexu, ale tajně mi jí půjčovala jedna paní z Vědecké knihovny v Plzni (možná že jsem se jí jako dvacetiletý líbil -jí bylo tehdy kolem padesáti).Jak by asi v dnešní době pan Peroutka popisoval budování České republiky po roce 1993. Velice nám chybí člověk jeho formátu. (Neužívám zprofanovaného výrazu "osobnost").
Netroufám si ve společnosti ostřílených blogáčů jako bývalý sedlák a nyní vejžírka důchodce přispívat do diskuse svými pošetilými rozumy. Leč, dovolte mi jeden postřeh. Jedním z opatření pana Mečla po nástupu do funkce bylo to, že zakázal veškeré skartace. Takže to asi není žádný padouch. Nebo vlastně je.
Moje jméno je Milota, můj nick je CIMPRLICH
24. 02. 2012 | 20:10

Dagmar napsal(a):

Vážený pane Miloto, (nick CIMPRLICH)

velice vám děkuji za příspěvek. Budování státu (ne všechny díly) jsem četla - no nedávno. Nedávno vůči vašim proklamovaným padesáti létům. Ale dojmy, dojmy, vážený pane, máme podobné. I když bych se raději vyjádřila v čísle množném a nebála se slova osobnost. Chybí nám osobnosti typu pana Peroutky. Silné, s nezávislým názorem, rozhledem a ochotou názor obhájit bez senzacechtivosti a ku prospěchu věci.
Váš postřeh ohledně pana Mečla je bystrý. Držme si palce, aby vyhrál tým, do kterého patří. I tak to bude s problémy (pro tu "spolupatřičnost").
24. 02. 2012 | 20:29

Bauer napsal(a):

A uz nam tady klausovci zase zavadi tu Lidovou Demokracii !
Dobre nam tak kdyz se neumime branit !
24. 02. 2012 | 20:38

Inci napsal(a):

Pospíšil je opravdu měkota ... proč si neveme příklad ze svého kolegy Drábka , ten by Vrchní státní zametačství ihned zrušil a všechny zaměstnance vyhodil pro nadbytečnost ... a Rampula s Grygárkem by ...

... společně s JUDr.Sokolem bránili morální spodinu společnosti ... :-(

Ti právníci začínají být odporní a až nechutní , dokonce i taková Klára Samková se snažila obhajovat defraudanta Volfa ... Teď se snaží uchránit od spravedlivého trestu vražednej cikánskej mačetovej oddíl ...
24. 02. 2012 | 20:43

sedlak napsal(a):

běžný člověk nemá dostatek informací se v tomto vyznat, Pospíšil si budoval kariéru v tomhle svrabu dost dlouho, pro mne není o nic lepší než Rampula, já mám ve hře jediné 2 klaďasy a to JUDr. Zemana a JUDr. Mečla, kteří se mi jeví jako osoby, kterým je politika u zadele, pokud je pravdou, že Rampula byl v čilém telefonickém kontaktu s Janouškem, anžto pojmenovaným pražským kmotrem, vyplývá mi z logiky věci, že nesledoval toliko zájem hájit zákon, ale pozici u určité části ODS (ale i ČSSD) skutečnost, že proti Rampulovi vystupuje (alepoň v médiích) z ČSSD toliko JUDr. Dienstbier ml. pravda něco přihodil i exministr Bublan svědčí o některých oranžových......hádající se kliky jak v ODS tak v ČSSD (stačilo sledovat dění bitvy o magistrát Prahy) se bojí, a usměrňují co může a co nesmí vyplout na povrch, veverky, o kterých pražští vrabci na střeše už dávno cvrlikají velkou sympatii k pražským kmotrům ani nemluvě, John měl zůstat u psaní (tedy před fází časopisu pro VZP), no a státní zástupci? komu by se chtělo "táhnout na branku" když má pocit zmaru a klacků pod nohy, to se nechce ani dělníkovu u pásu natož na státním zastupitelství.......pro mne z toho vyplývá jediné Pospíšil je srab podílející se na tomhle svrabu, Rampula není nezávislý státní zástupce ale vrchní zametač a Nečas? s tou skvadrou ministrů? Dobeš, Drábek, Drobil, atd? Problém je, že není z čeho brát ani vparvo ani vlevo, zahnízdění politici pracující pro financování svých stran z kapes daňových poplatníků? Děkuji pěkně ;-( když nic jiného, proč se některé kauzy začaly medializovat až v souvislosti s odvolání Rampuly? Je to vina toliko novinářů nebo těch, kteří jakoby "omylem" vypustili džina z láhve? Mými klaďasi ve hře jsou Zeman, Mečl, Anonymous a Vinetou, v tom má víc než jasno
24. 02. 2012 | 21:16

Dědiňoř napsal(a):

Sedlák : Supr . A ješťe bych přidál ,za to že se nám Čunek směje do ksychtu, může taky Pospišil . Něják pozdě chytá ten spravný dech .
24. 02. 2012 | 22:00

CIMPRLICH napsal(a):

To Ms or Mr Dagmar.
Velice děkuji za vaše uznání. Prosím vás všechny mladé i ty zralé - nedejte se. Já už toho moc nezmůžu, aspoň v duchu vás všechny podporuji.
Nano farmář Milota
24. 02. 2012 | 22:06

CIMPRLICH napsal(a):

To sedlak:
Dobře vystiženo, souhlasím s vámi.
24. 02. 2012 | 22:13

David napsal(a):

"...Jenže takový vývoj by měl, zdá se, řadu obětí mezi vysoce postavenými lidmi,

a i proto udělají cokoliv, aby Zemana zastavili.

Pospíšil je jen zástupný terč, protože podaří-li se odstranit jeho, bude možné odstranit i Zemana, a vše vrátit do starých kolejí. I proto se vyplatí sledovat „boj o Rampulu“ s napětím.

Jeho vyústění rozhodne možná na roky dopředu o tom, v jaké zemi budeme žít...."

--------------------------------------------------------------

Už je to jasné!

Jen sledovat „boj o Rampulu“ s napětím NESTAČÍ!!!

Není na co čekat.

Rampula, tím co udělal, se usvědčil sám, že patří mezi mafiány.

Proto je třeba,

aby veřejnost a především i média se razantním způsobem postavily

za Zemana, Mečla a Pospíšila,

a už tak definitivně zametly s těmi mafiány Rampulou a Grygárkem.
24. 02. 2012 | 22:55

avia mea napsal(a):

Přerostlý kluk a huhňavý miláček médií přesvědčil veřejnost, že je "reformním ministrem".

Ano. Asi tak, jak byl "reformním šéfem" plzeňských práv.

Asi tak, jak "čunkoval" ostošest.

Ale Čech na to skočí, jak vždy. Hned zapomene na "soudní mafii". Jsme svědky boje dvou odeesáckých mafií a je nám to podáváno jako morální kýč - boj dobra a zla.
24. 02. 2012 | 23:12

sedlak napsal(a):

Dědiňoř, ano, Pospíšil měl dávno čas ukázat, kde stojí, i když uvedení JUDr. Zemana od něj byl správný krok, ale zdá se, že se mu trochu vymknul "politické" kontrole, snad to Zeman ustojí ;-), jeví se jako člověk, který sleduje čistě odborné (ne politikcé) zájmy a to je v české kotlině výjimka
CIMPRLICH, děkuji, piště dál prosím, člověk, který o sobě pokorně napíše ...Netroufám si ve společnosti ostřílených blogáčů jako bývalý sedlák a nyní vejžírka důchodce přispívat do diskuse svými pošetilými rozumy. ....by psát a přispívat NAOPAK měl!
25. 02. 2012 | 00:07

K. Kučera napsal(a):

Prohnilí proti prohnilím- tak je. Nejhorší na tom je fakt, že lidi i kvůli této kauze nejdou k volbám. A o to těmto m......m jde.

Prosím, jděte a volte - třeba KDU nebo komunisty, nebo ... snad i ten Paroubka s bradavicí ........... nebo KALOUSKA ????!!!!

BRAVO pane PEHE a "pozorovateli" !!!!!!
25. 02. 2012 | 00:38

resl napsal(a):

Myslím, že těch pár týdnů Zemanovi stačilo, aby okopíroval potřebné. Nastane hon, vydírání, ale už jsou některé věci venku a zastavit to půjde těžko. Stačí když ti dva /Z. a M/požádají veřejnost o podporu a dostanou ji. Pozor na TOP, dělá mrtvého brouka, že se jí to netýká, ale čisté svědomí nemají. Svěřil bych, až dá Nečas demisi, vládu Špidlovi a Kužílkovi. Naprostá záruka nepodplatitelnosti. Špidly se velmi obává hradní zloděj. Na něj mají jednodušší jedinci výkřik "zdroje jsou", to si nechali nabulíkovat od klausovejch novinářů. Nikdo v republice není poctivější, jen to chce sledovat delší dobu. Pro zaujaté dodávám, že jsem socany nikdy nevolil.
25. 02. 2012 | 06:52

plk. Kurvice napsal(a):

Pane Dane, vy popíráte korupci v této společnosti? Dokonce i ODS bylo už nuceno odvolat své ministy za korupci. V normální společnosti by už Vondra seděl. Přidělit zakázku evidentně předraženou bez výběrového řízení, kdy se proveditel služby pokusil odklonit část lupu na zahraniční účet (kde ty prachy nakonec měly skončit), to snad hovoří za vše. Na vyšetření tohoto případu stačí měsíc. Bohužel policie byla zablokována Kubicem, takže se nic nevyšetří a Schlafenberg bude dále moci prohlašovat "počkejme se závěry na vyšetřování policie a tak to půjde s korupcí v této zemi dále". Michálka vykopli, a co soud?
25. 02. 2012 | 08:58

Petr napsal(a):

""Výtvarník " a vandal Roman Týc patří do kriminálu !Proč?Protože umístil závadné panáčky-jak panáček močí,jak visí v oprátce,jak si přikládá pistoli k hlavě !Po přechodu chodí děti a vidí ten hnus ! Co kdyby si dítě řeklo,budu jak panáček ! Týc si plete demokracii s anarchií !To kdyby udělal v Americe,byli by s ním rychle hotovi !Jeho hra ukradni policajtovi čepici je výplod puberťáka !Někteří občané s ním jestě sympatizují,jako moderátor ČT 24,jsou to ti co jim rozvrat pořádku v republice vyhovuje !Doufám,že prezident vandala neomilostní !
25. 02. 2012 | 09:13

Roman napsal(a):

Kromě vandalismu je třeba potírat podvody ! Hušák zařídil neprůhledné losování Sazky !Čísla se jen po dlouhé doby od skončení sázení pouze generují na obrazovce !Lišácky zařídil,že občané kteří chtějí kontrolovat losovací stroj jak losují musí ponocovat do 24,30 hod !Je třeba kontrolovat i Fortunu,zda poctivě losuje Loto a zda poctivě uvádí čísla Zahraničních loterií ! Zda tato čísla byla skutečně v zahraničí vylosována !Víme,že podvody v ČR jenom kvetou !Navrhuji rozšíření práce Karoliny Peake také na podvody !!!!
25. 02. 2012 | 09:19

SU37 napsal(a):

česky řečeno,
věru pěkná on-line rvačka o vrchní stát zástupitelství :-))

ale
Pehe po funusse :-))
demokracie neni v zadnym bodu zlomu,
vona je užžž zlomená, od té doby,
co se plně na VSZ zapracoval njakej Rampula :-)))))))
25. 02. 2012 | 09:25

Matylda napsal(a):

Pane Pehe, máte naprostou pravdu. Není co dodat. Kupodivu i většina příspěvků zde s vámi souhlasí. Jen pan Dan plácá nesmysly. Asi žije v jiné zemi, takže o korupci a ostatním darebáctví vlivných a mocných nic neví
25. 02. 2012 | 09:34

Glosator napsal(a):

Až bude pan Pehe požadovat likvidaci fotovoltaického megatunelu, uznám, že může mít v něčem pravdu. Pokud tato zlodějna za 30 MILIARD ROČNĚ existuje a nikdo ji nezpochybňuje, přestávají být naši politici, napříč politickým spektrem důvěryhodní. ODS přitom byla na začátku proti tunelářskému zákonu 180/2005 Sb, na kterém je tento i další zelené tunely založen (dnes je hlavním obhájce FVE tunelářů TOP 09 a Kalosek osobně). Když se navíc TADY a TEĎ buduje stejně gigantický tunel s názvem BIOPLYN.
A agent Bruselu Pehe by měl též vysvětlit, proč EU nechala ZBOŘIT české cukrovary.
25. 02. 2012 | 10:51

Glosator napsal(a):

Špidla je zodpovědný za vznik fotovoltaického megatunelu (zákon 180/2005 Sb byl předložen JEHO vládou, konkrétně ministry Ambrozkem a Urbanem) a Špidla také souhlasil s "otevřením" našeho trhu s elektřinou, takže platíme za silovou elektřinu v podstatě NĚMECKÉ ceny a proto je ČEZ tak ziskový (když to Francie pro sebe odmítla, mohli jsme udělat totéž).
Co pro nás Špidla udělal v Bruselu jako eurokomisař? Co udělal pro Evropany? Pokračoval v šíleném kurzu, který EU nabrala!
25. 02. 2012 | 10:59

Glosator napsal(a):

to J.
Mafii nelze odstranit volbami, každého "nového" buďto zkorumpují nebo zlikvidují. To vyžaduje revoluci a likvidaci bratrstev an block.
Například postřílet VŠECHNY fotovoltaické tuneláře a politiky na ně napojené, všechny exekutory atd. Tak jako Robespierre poslal po guilottinu všechny nájemce daní z minulého režimu!
Proto, i když došlo k restauraci Bourbonů, nikdy se nepovedl návrat k dřívějšímu stavu.
25. 02. 2012 | 11:08

resl napsal(a):

zaplatit 60.tisíc pokutu za to, že nikomu nebylo ublíženo, požadovat další peníze a zavřít pak do kriminálu, je šílená věc i v Rusku.
25. 02. 2012 | 11:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 02. 2012 | 12:17

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Glosator.
Pokud někomu vděčíme za různé tunely, včetně toho solárního, tak je to jedincům, jako jsi ty.
Tuneláři tě taky naučili povídačky, které nám předvádíš.
Sám se nenaučíš nic, nejsi toho schopen.

Za to, že z podpory solární energie si někteří udělali tunel vděčíme vládám a parlamentu v letech 2008 – 2009, kdy měl stát nastavit podmínky tak, aby to nebyl tunel, ale jen podpora obnovitelných zdrojů, jako je to jinde v Evropě. Politici o tom věděli, nezapomnělo se na to, ale nebyla politická vůle nebo v tom jeli politikové a jejich kamarádi.
Největší podíl na této korupci mají politikové, které jsi volil ty, o tom nepochybuji.
A jistě není náhodou, že právě ty hledáš viníka někde jinde a odvádíš pozornost od těch, kdo to způsobili.
25. 02. 2012 | 13:54

toska napsal(a):

Drtivá většina zde "diskutujících " vůbec netuší jaká zvěrstva se za doby ministrování "nejoblíbenějšího politika Pospíšila" v českéé justitici dějí!

Je příznačné, že částečný zájem medií vyvolá nesmyslné uvěznění pana Týce na 100 dní do vězení, ale stejná media roky zcela ignorují, že do vězení opakovaně a na mnohem déle v toto státě a dnes jsou zavíráni bez odsouzení lidé, kteří na svistva justice poukazují, tedy političtí vězni tady a dnes! Ing. Fiala takto strávil bezdůvodně, jenom z rozmaru bolševických pohrobků, vloni v base 10 měsíců, nyní je stejně nezákonně držen v base pan Hlásenský...

A čeští novináři spekulují, kteří lumpové v mocenském boji zvítězí, zda-li ten "hodný hošan Pospíšil" nebo nebo "grázl Rampula"... Lidi jak vy jste nepoučitelní...
25. 02. 2012 | 14:06

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal(a):
Těm co se zlobí na Pospíšila za ZUČ Plzeň. Ono to bude trochu složitější, to že do toho Pospíšil nešel naplno je zřejmé, na plzeňské Sorboně si koupilo titul spousta politiků, státních úředníků, policistů a VIP lidiček, tady byl na Pospíšila zcela určitě vytvořen velký tlak, aby to upozadňoval, na to můžete vzít jed. Dopadlo to v podstatě ještě dobře. V ODS, ale i jiných politických stranách jsou vždy určité zájmové skupiny, které se na sebe na veřejnosti zubí, ale jinak jdou proti sobě, většina politiků a na pravici (a v menší míře i na levici)za někoho kope a je něčí maňásek a loutka.

Pane Maxime - mate pravdu.... i castecne vitezstvi nad svindlprofesory je cenne - lepsi nez nic. Vzdechy po tom, aby se odebiraly hromadne jiz vydane diplomy jsou nerealne. Pokud nekdo neni totalni pablb, dokaze napsat praci tak aby byla aspon prumerna a nesla vyhmatnout na goglovacim software - zpetne se mu nic nedokaze (viz kolotuk - dalsi doktor z Plzne....).....

Pane MILOTA CIMPLRLICH - mate pravdu - pokud byl zakaz skartovat - tak mestsky soud UMYSLNE vratil do koryt "spravnou partu" - skartuje a "vysetrovani skoncilo - zapomente!"

Jsem zvedacv jak si s rampulou poradi CSSD az se dostane ku korytum. rekl bych ze niajk - velka cast provizi za MUS ocividne skoncila u oranzovych "pratel proletariatu".
25. 02. 2012 | 14:28

Yosif K napsal(a):

Jak mi rikali znami z Baku -
- policista muze a nemusi vysetrovat..... muze a nemusi najit dukazy...
- soudce muze a nemusi shledat dukazy jako dostatecne...
- ALE NEJVETSI PAN je pan prokurator. Ten rozhoduje kdo bude obzalovan a kdo ne. Ten muze a nemusi zamest pod koberec uplne vsechno.... Tomu musi platit vsichni.......

Je smutne ze se pomery v CR v tomhle dost podobaji pomerum pod dedicnou dynastii Gajdara Alijeva.......

Rampula je krysa vsech krys - ohledne prutahu - kdyz se nechce, je to horsi nez kdyz se nesmi. A kdyz se nechce, lze vzdycky vytvorit alibi jako ze se chtelo.....
25. 02. 2012 | 14:36

Yosif K napsal(a):

Tenkdo naspal.....
Za to, že z podpory solární energie si někteří udělali tunel vděčíme vládám a parlamentu v letech 2008 – 2009, kdy měl stát nastavit podmínky tak, aby to nebyl tunel, ale jen podpora obnovitelných zdrojů, jako je to jinde v Evropě.

Pane tenkdo - fotovoltaika je tunel vsude v Evrope, jako vsude kde se rozdavaji dotace.

Ve Spanelsku vyhmatli velkou FV elektrarnu ktera omylem jela i v noci. Policie zjistila ze FV elektrarna po celou dobu zivotnosti kupovala pres prostredniky proud ze site za kwh za 10 centu a za 50 centu prodavala do site zpet. Vivat la ecologia, vivat madre Gaia!!!!!

Prislo se na to jen proto, ze z hrabivosti a hnupstvi zacali prodavat slunecni elektrinu i v noci...... ... lepsi tunel nez podvodny bankrot..... BTW v techto spinavostech jeli i pratele proletaru......
25. 02. 2012 | 14:45

Dáša N. napsal(a):

Šašek z Jihlavy

Vám se zdá normální, když si tohle může prezident dovolit?
Je mi jasné, že to zbabral Paroubek, když bůhvíproč odstoupil, ale tady není jádro problému.
Problém je ve volebním zákonu. Pokud to bude fungovat i nadále tak, jak dosud, může příště sestavovat vládu třeba Schwarzenberk s Aštarem Šaranem, pokud by dostal aspoň tři procenta.
Je demokratické, aby se vlády účastnila strana, která bodovala hlavně v Praze?
Je demokratické, aby ve vládě byla opomenuta strana s nejvyšším počtem volebních hlasů?
Jak je životaschopná a občanům a společnosti prospěšná vládnoucí koalice složená z volebního propadlíka a dvou malých straniček, vidíme přece na vlastní oči.
25. 02. 2012 | 16:39

Pepa napsal(a):

Pospíšil není neschopný, dokonce bych řekl, že jako jediný v současné vládě se snažil vytvořit něco užitečného. Současně však musel čelit obrovskému tlaku ze strany kmotrů ODS. To, že se mu podařilo instalovat na místo zkorumpované Vesecké Zemana, je možno považovat za jeho majstrštyk. Od té doby, se Zemanem v zádech se u Pospíšila projevuje něco, co by se úspěšně nechalo nazvat "účinnou lítostí" a proto by měl na svém postu setrvat. Má co napravovat.
25. 02. 2012 | 22:13

Jefferson napsal(a):

43 států USA:občané volí st.zástupce na 4 roky už cca 200let
A zase neskončí nikdo za katrem,nikdo nebude muset vracet ukradené miliardy,nikomu nebude konfiskovaný majetek.Mafie jede dál.Odpovědnost toho daného soudce občanům ?Nula.Odpovědnost soudce vůči zlodejům a mafii ?100 %.

Kdyby ten pro-Rampulovský soudce pražského soudu Jan Sváček (Klausův neúspěšný kandidát na post ústavního soudce,kt.byl odmítnut Senátem a kterého chce Klaus opět navrhnout na stejný post) byl volen občany na 6 let jako ve 39 státech USA,tak si daný pan Sváček může začít hledat jinou práci.

V ČR?Soudce je jmenován prezidentem na doživotí (do 70),nevolen,tudíž žádná odpovědnost vůči voličům, prakticky neodvolatelný,luxusní a zvyšující se plat,kt. se nesmí snížit,zkrátka novodobá kasta.

Vám se to líbí, občané ? Souhlasíte s tím ? Mafie manipuluje se soudci a směje se Vám do obličeje..Že to nejde změnit?Mafie se vás bojí.Jen dává najevo silácká gesta jako návrat Rampuly, aby zastrašovala. Aby zlo vítězilo,stačí, aby dobří lidé nedělali nic.

Pospíšil je sice 1 z těch slušnějších,ale celé je to jen divadlo,kt.ovšem platíme z vlastních peněz.Dokud nebude st.zástupce volen přímo občany na 4 roky,tak mafie bude pořád manipulovat se soudci a politiky.
26. 02. 2012 | 00:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Nevzrušuje mne nic, co se týká pana prezidenta, pane Stano (ani současného, ani minulého, ani budoucího. Ani této země, ani jiné). Respektive "vzrušuje" mne to stejně jako cokoliv, co se týká kohokoliv jiného. Za to velmi hrubé nadávky typu "magor" mažu vždy, když na ně při svém namátkovém projíždění debat narazím. Časem sám zjistíte, jestli Vám takto nastavený prostor vyhovuje či zda raději vyhledáte nějaký, který lépe odpovídá Vašemu debatnímu stylu.
27. 02. 2012 | 11:05

Radovan napsal(a):

Pane Pehe, Otřesné poměry u nás v Česku jsou už k nevydržení. Oblékáme se v sekáčích a u Vietnamců, kupujeme potraviny v akcích, abychom vyšli. 70% občanů nemá hrubý plat 24 tisíce hrubého, někde sotva 18 tisíc. Ale i 20 tisíc čistého pro rodinu s dětmi, s mateřskou 3 6OO, je velmi málo při dnešních cenách,my občané jsme na tom potencioánlně hůře než v Řecku.
Nebýt naší skromnosti, vynelázavosti, tak český národ vyhyne a umře hlady. Z čeho se má šetřit na bydlení a na důchod. Je tu beznadějná situace a naše veličenstva i inteligence tohoto národa si to vůbec neuvědomuje.
Návrhy této vlády jsou proti lidem, kteeří vlastně tvoři hodnoty této země. Netvoří je manažeři,tuneláři,a neodpovědní politici této vlády, neodpovědni poslanci a senátoři a další nodpovědní pracovníci ministerstev, hejtmanství a radnic.
Další zvýšení DPH a rušení porodného je neúnosné, buď bude emigrovat tato vláda, nebo my všichni poctiví občané !!! Je to to samé jako Zeman versus Rampula. Dohromady to už nejde !!!!!
Válka státních zástupců to je válka ODS - a vlády P. Nečase proti slušným a středním občanúm této země a jsou to miliony občanů, kteří už mají dost neprofesionálního vládnutí této vlády a mají dost ODS, která dělá absolutně všechno proti občanům této republiky. Ovšem jen proti těm, co nekradou,netunelují, nelžou a jsou poctiví. Ti se jaksi nahodí "do krámu" této vládě, bohatým a darebákům. Moc toho vědí a nechějí se podílet na krachu této země, který určitě přijde, dokud tu nepadne vláda Nečase a budou tu vládnout mafie lobistů a mafie v justici.Národ má toho víc jak plné zuby a nikdo si to neuvědomuje ani intelektuálové. Češi nejsou hloupé ovce. Obyčejní občané pracují víc jak manažeři, ministři a ostaní VIP, ale mají platy tak velké jak podpory v nezaměstnanosti v Německu, Francii a jinde. Proč ?
Tohle jsme v roce 1989 nechtěli. Naši občané čtou, mají internety, a jsou velmi informovaní o všem, co se v naší zemí děje a je to hrozné.Naše krásná česká zem, brzy zahyne, pokud se nezastaví ekonomický i duševní marasmus, který v naší zemí narůstá a který je horší než před rokem 1989. Vláda a inteligence podceňují občany této země a právě tito občané vytvářejí hodnoty naší země. Kecy a papírování tuto zemi nezachrání.Postrádám názory naši inteligence- spisovatelů herců,kteří nejsou zblblí penězi,vědců a dalších intelektuálů, Měli by snahu našich občanů o pořádek v této zemi podpořit Kde jsou ti Havlíčkové Borovští, kde jsou ty B. Němcové ? Většina herců zklamala úplně,za mrzký žold zapomněli, že základem státu je lid a ne zkorumpovaní politici a česká smetánka.Tato země krvácí a elita národa to nevidí ??? A ani ta poctivá ??? Nemaž to "reCaptachu" !!!
27. 02. 2012 | 11:17

Stano napsal(a):

Přiblblý políre Stejskale !

Je vidět co jsi zač, když ti nevadí, že nějaký bolševik tady píše, že prezident krade a další zrůdnosti, že nám retardovaným Klaus namlouvá že za vše může EU, atd. Toto ty prasáku dovolíš ? To ti opravdu nevadí, když někdo takto obviňuje hlavu státu ? Co kdyby byl prezident Havel ? To by ti jako pravdoláskovci vadilo, že ? Zkrátka je vidět, že patříš zpátky na stavbu, ale nemyslím že bys mohl dělat zase políra, vypadáš spíše na přidavače. Nevím který pravdoláskovec nebo socan tě do této funkce cenzora ustanovil, ale je to tragédie. Také musím dát za pravdu nicku Id, se kterým jsi měl také problém a mazal jsi jeho pravicové názory. Nakonec jak jsem četl, jsi sám uznal, že jsi blb. To je ale málo, vedení aktualit by tě konečně mělo odtud vykopat na ulici.
27. 02. 2012 | 11:53

stejskal napsal(a):

Dobře, pane Stano.

Ještě jednou hezký den.

Libor Stejskal
27. 02. 2012 | 14:54

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Stejskale,
skvěle!
Nemažte Stana 11:53, každý si z toho může udělat názor.

Stano, myslím že typ echt buranského smetáka tvého typu tu fakt nechce skoro nikdo, nejen pan Stejskal. My dva jsme se už taky střetli, že jo.

Takže zmizni zpátky na Hrad a už se nevracej!
27. 02. 2012 | 17:48

jouda napsal(a):

Myslím, že Pospíšilovi se podařila za celá léta jediná věc, a to oblbnout část národa, která mu velmi naivně věří jak je čistý a pracovitý, přitom za jeho šéfování se odehrály ty největší korupční aféry(Vondrovo Promopro, Čuněk, vydírání Pohanky a Melčáka atd) které se nestali za jeho předchůdců, kteří zdaleka nebyli tak "pracovití". Veřejně se ptám, kde byl pan Mirek Dušín justice, když tu frčeli pandůři, gripeni, Dalíci a spol. Spal na Marsu?
27. 02. 2012 | 21:19

NJ napsal(a):

Souhlas se závěry pana PEHEho.
Dodávám, že nadto máme před sebou volební kampaň kandidátů na prezidenta ČR, ve které jistě uslyšíme o korupci, demokracii aj. v naší zemi víc, než by mohl kdokoliv čekat. Takže, těšme se, obyčejní lidé. A třeste se, vy neobyčejní !
28. 02. 2012 | 15:13

nedsensuegiag napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlinerxhere.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>order viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlinerxhere.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>order viagra</a> , http://buyviagraonlinerxhere.com/#sblog.aktualne.centrum.cz viagra online without prescription
29. 05. 2012 | 17:15

RAPTOR napsal(a):

Pražská MAFIE (MS+VS+MSZ+VSZ+PČR_SKPV_OHK) s pomocí známých právníků zastupuje zájmy vlivných skupin a dopouští se BĚŽNĚ a BEZ KONTROLY (to je možné pouze formou DOVOLÁNÍ v Brně u NS či Ústavní stížností)neskutečných ZVĚRSTEV až do úrovně VS potvrzených = pravomocných rozsudků, zvěrstev řádově větších než byla kauza Milady Horákové a spol. v 50. letech. Žádné veřejné rozhlasy a žádná řádná odůvodnění rozsudků či postupů OČVTŘ. Běžný občan s něčím takovým nepřijde do styku, takže zde žvaní a žvaní... a zatím MAFIE krade a krade... Pospíšil/Zeman by měli jít mnohem dál a sice navrhnout zákon o odvolatelnosti soudců systémem 3x a DOST, odborná právnická komise by posoudila nejkřiklavější případy, kde zcela jistě OPAKOVANĚ nešlo o "neúmyslná procesní pochybení" a soudce by se nadále mohl věnovat privátní právnické praxi - bez postihu. Odvolání státních zástupců nic neřeší, když u soudu "klienty" zbaví trestní odpovědnosti jejich kolegové z MAFIE - známí pražští soudci MS a VS Praha. Samozřejmě odvolán bude Pospíšil a pak Zeman. Běžné lidi závažnost situace osobně "nepálí", takže do ulic nepůjdou. Na skutečnou demokracii si počkáme hezkých pár desítek let, než MAFIE "vychcípá" přirozenou cestou.
27. 06. 2012 | 14:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy