Vláda a ODS v politickém komatu

10. 09. 2012 | 08:24
Přečteno 3311 krát
Revolta šesti poslanců za Občanskou demokratickou stranu proti tzv. stabilizačnímu balíčku bude mít dalekosáhlé důsledky nejen pro vládu Petra Nečase, ale také pro ODS. Jakkoliv Nečas a rebelové mohou nakonec najít jakýsi kompromis, jenž vládě umožní přežít hlasování o důvěře, které se schválením balíčku spojila, v očích veřejnosti vláda de facto ztratila i poslední zbytek věrohodnosti.

U veřejnosti vláda věrohodnost postupně ztrácela s tím, jak zaváděla nepromyšlené reformy i škrty a topila se v koaličních půtkách i skandálech. Další kus své věrohodnosti ztratila, když vládní koalice dokázala během dvou let v Poslanecké sněmovně poztrácet ze své původní většiny nějakých osmnáct hlasů, což je opravdu „úctyhodný“ výkon.

Nyní se ovšem ukazuje, že vláda nemá ani oněch sto hlasů, na které se postupně koaliční většina scvrkla. Navíc už ani jedna strana ve vládním táboře se nejeví jako vnitřně konsolidovaná. Poslanecký klub ODS je rozpolcený, rádoby strana LIDEM zatím ani nemá vlastní poslanecký klub, a v TOP 09 roste napětí mezi bývalým Kalouskovým křídlem lidovců, které si stranu vymyslelo, a starosty.

Je zřejmé, že přijetí jakéhokoliv důležitějšího zákona tímto nepřehledným vládním slepencem, což je možné jen s pomocí nejtěsnější většiny, kterou se zrovna podařilo dát ad hoc dohromady, bude v očích veřejnosti postrádat legitimitu.

Ještě horší je pro vládu skutečnost, že nesmyslnost a účelovost některých jejích kroků už teď nemusí veřejnosti vysvětlovat jen levicová opozice, kterou vláda mohla nakonec vždy odbýt s tím, že kritiku má v popisu práce. Ruku k dílu přiložil nejen pravicový prezident, ale i skupina poslanců ODS.

Taková nejednota uvnitř vládního tábora je jen několik týdnů před krajskými a senátními volbami zničující. Pro ČSSD, jejíž preference utrpěly kvůli skandálu Davida Ratha, je to dar. Budou-li podzimní volby nakonec referendem o vládě i třeba jen z padesáti procent, musí jednotlivé subjekty vládního slepence počítat s volebním výpraskem.

Nejhůře je na tom ovšem ODS. Revolta uvnitř strany totiž nejen vyjevuje naprostý nedostatek principiálnosti v její ekonomické politice i těm voličům, kteří s ODS ještě sympatizovali, ale také ještě více poodhaluje bizarní zákulisí strany. Po sérii nedávných skandálů obklopujících projekty a polostátní podniky, v nichž ODS hraje klíčovou roli, jakož i po účelových personálních úderech vůči ministru spravedlnosti a policejnímu řediteli, nyní přišel spor, který veřejnosti ze všeho nejvíc ukazuje, že ODS je zcela ve vleku nesrozumitelných zákulisních zájmů.

Jak hlasování o důvěře vládě, tak nadcházející volební kongres ODS se tak už dopředu jeví jako marné snahy probudit vládu a ODS z politického komatu. Pokud rebelové nakonec vládu podpoří, budou tvrdit, že tak činí i proto, že není alternativa. Veřejnost takovou lež nepřijme.

Na kongresu ODS budeme, tak jako pokaždé, pro změnu svědky pravicově-konzervativního bušení se ve stranická prsa, zatímco většina veřejnosti si nebude schopná vybavit, kdy naposled ODS něco autenticky „pravicově-konzervativního“ udělala, což budou ve svých projevech připomínat nepochybně i kritici Nečase. Pozorovatelům se navíc za téměř každým politikem ODS, který bude na sjezdu řečnit, vybaví nějaký ten kmotr, popřípadě nějaký nedávný skandál, v němž lítají miliardy.

Právo, 10.9.2012


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel napsal(a):

Zlý a posedlý Pehe podrývá základy Strany

i způsob mafiánského, pardon DEMOKRATICKÉHO řízení státu.
10. 09. 2012 | 08:58

jája napsal(a):

Pehe, co se stále otíráš o naši drahou milovanou ODS. My, tvrdí straníci ti natrhneme za to ...! Stranu si rozvracet nedáme, poučíme se z minulých chyb a směle vyrazíme ke světlým zítřkům. Naši kapitalistickou ocelí zalejeme socanské držky. Kupředu pravá, zpátky ni krok!
10. 09. 2012 | 08:58

Nuba napsal(a):

Pane Pehe

máte pravdu, ale předpokládám, že k žádné změně, nedojde. Partička rebelantů si vydobude své, ať už jejich motivací bylo cokoliv. Petr Nečas jim uhne, protože teď není vhodná doba riskovat rozpad. To si nemůže dovolit. A to tahle partička dobře ví. Jen malou odbočku. Pravice vždycky šije do odborářů, že jsou to vyděrači a ne sebevědomí občané. A že se vyděračům neustupuje, po vzoru železné lady. Tak tady to mají hezky na talířku a polopaticky. Tluchoř a spol. zmáčkli vládu právě v tom nejcitlivějším okamžiku, jedná se o základní koaliční věci, neblahý a hloupý daňový balíček, restituce a potom ještě v předvolebním čase. Skutečně za tou rebelií musí být něco hodně divného, když se rozhodli tohle všechno riskovat a nejsou jim proti srsti ani ty jindy odmítané odborářské praktiky..

Ale možná je to i taktika. Vědí, že Nečas uhne. Převzal v poslední době totalitní metody nejen vzhledem k opozici, to už pod vlivem Kalouska dávno, ale i vlastním soukmenovcům. Jako každý slaboch, který nechce a neumí argumentovat, tak začne křičet, bouchat pěstičkami do stolu a dupat nožičkama. Právě před volbami možná ukazují svému elektorátu, že oni (ODS) jsou ti zásadoví, ale zloduch je ten Kalousek, co si za jejich zády nenápadně mne ruce. Čert ví.

Nebudu pátrat, co za tím vším může být, protože klamání je součástí taktiky vládnutí. A ani se mi nechce rozčilovat, protože nic jiného mě nečeká, když poslouchám zprávy, či vyhlášení některého z vládní garnitury. Vždycky mi jdou oči šejdrem a vlasy vstávají hrůzou. Ani nebudu dělat nějakému šachistovi šaška. Jasné je dnes už jen jedno.

Když si nepomůžeme sami, nikdo to za nás neudělá.
10. 09. 2012 | 09:03

no comment napsal(a):

No a az bude snem CSSD tak nad kazdym politikem co tam bude recnit uvidi "nestranik" Pehe svatozar.
10. 09. 2012 | 09:08

pavelp napsal(a):

To jaja...tak ted sem malem spadl pod stul..malem sem umrel smichy..opravdu mam po precteni vaseho prispevku hned lepsi den!! To je proste parada!! Hezky den
10. 09. 2012 | 09:16

Cech napsal(a):

Ne pane Pehe není to profesionální ani nyní.
Vydávat skupinu Šťastný, Tluchoř, Úlehla a hlavně bakalář Šnajdr za bojovníky proti tzv. stabilizačnímu balíčku je ne nehorázná ale pouze ubohá demagogie.

Těmto pánům je balíček více jak u p... .
Tito pánové jsou svázáni s českým zdravotnictvím!
Přesněji – VZP.
Úplně konkrétně - členství ve správní či dozorčí radě VZP!!
Prostě skupina vzbouřenců s totální vazbou na největší zdravotní pojišťovnu.

Takže ještě jednou pane Pehe, žádná vzpoura o stabilizační balíček atd. pouze boj o zachování penězovodu ve prospěch IZIP, respektive když ne IZIP tak něco jiného na stejné úrovni pro vlastní kapsu.
Nezlobte se pane Pehe nelze Vám to do nekonečna opakovat!!
10. 09. 2012 | 09:21

Sláma napsal(a):

Pehe napsalo: "v TOP 09 roste napětí mezi bývalým Kalouskovým křídlem lidovců, které si stranu vymyslelo, a starosty."
V tom se Pehe mýlí. TOP09 je osobní projekt Kalouska, který za úplatek protislužbou, kterým je otevření restituční hranice 25.2.1948, získal jako maskota Feudála, a přetáhl k sobě veškerý odpad, který Lidovci měli (Pěnice, Severa atd.).
Je ukázkou vysoce profesionálního manipulátora, že to Kalouskovi veřejnost ještě dostatečně neprohlédla.
Je jen škoda, že lidovci této jedinečné možnosti očisty dostatečně nevyužili.
10. 09. 2012 | 09:23

honza napsal(a):

Myslím, že do opět přesného popsání situace skevěle zapadl včerejší rozohovor s premierem v OVM. Začíná mi připomínat Jakeše. Vše skvělé, vláda snižuje zadlužení země, no prostě jedna lež vedle druhé a skutečná realita je úplně někde jinde. A nepohodlné lidi likvidují, jen na rozdíl od komunistů je neposílají do kriminálu.
Je otázka, kolik lidí půjde na podzim k volbám, pokud vlivem znechucení ze současné situace bude účast slabá, tvrdé stalinské jádro v ODS možná způsobí ne až tak velký pád..
10. 09. 2012 | 09:36

Anna napsal(a):

"Jak hlasování o důvěře vládě, tak nadcházející volební kongres ODS se tak už dopředu jeví jako marné snahy probudit vládu a ODS z politického komatu. Pokud rebelové nakonec vládu podpoří, budou tvrdit, že tak činí i proto, že není alternativa. Veřejnost takovou lež nepřijme."

Přijme, nepřijme - výsledek bude stejný - jede se dál. Tluchoř v neděli na Primě jasně řekl, že vláda sice žádnou změnu v "balíčku" neudělala, ale že on, ani další rebelové, nechce pád vlády, takže podpoří první čtení, třebaže bude beze změn.
10. 09. 2012 | 09:41

Al Jouda napsal(a):

Jsou to jen komedie, klíště se také samo nepustí, dokud se nepřecucá!
10. 09. 2012 | 09:55

dříve čtenář napsal(a):

Honza : a co pan Tykadlo, ten do kriminálu nemusí?
No jo, není pussy...
10. 09. 2012 | 10:06

suchánek napsal(a):

Oukej, vláda je v komatu, pojďme ji shodit:

--------------------------------------
STEM – PREFERENCE POLITICKÝCH STRAN
ČERVEN 2012

"Pokud byste šel(šla) volit, kterou stranu byste příští týden volil(a)do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR?"
(údaje za červen 2012; otevřená otázka – bez použití karet s názvy stran)

ČSSD 21,9%
ODS 14,9%
KSČM 12,6%
TOP09 9,5%
KDU - ČSL 4,5%
--------------------

Fakt jsem jediný, kdo momentálně nevidí absolutně žádnou alternativu???
10. 09. 2012 | 10:25

Karel napsal(a):

To suchanek :

Jako pravičák nemáte žádné alternativy. Váě problém.
Ale třeba to zase před volbami do PS prokopnete přes Janečka, Babiše, Piráty, SZ, Lidem, ....
Pravičáci mají dobrý marketing, protože mají peníze.

Pak zase bude mít problém větší část společnosti. I té, která se nechává lidmi jako Vy zmanipulovat volbou Godota.
10. 09. 2012 | 10:31

Fu-ti napsal(a):

Je pozoruhodne jak je vzdy vsem vsechno jasne jak a skoro kazdy vi jak nato a z teto skupiny jsou vzdy zvoleni sami pitomci pokud ne jeste neco horsiho. Politiky by bylo evidentne nejlepe vybirat pomoci volebni loterie, ktera by celkem spolehlive zarucila ze budou vladnout skoro sami schopni a cestni lide.
10. 09. 2012 | 10:37

český maloměšťák napsal(a):

Vždy , když se na politické scéně divadla zvaného mafiakapitalismus Kraďákova...něco významného děje.....
....tak za tím je většinou obava z policejního vyšetřování a následného soudního stíhání.
Málokdy jde o prospěch druhých.
10. 09. 2012 | 10:40

český maloměšťák napsal(a):

suchánek
Ne - nejste jediný. Například i Nečas, Drobil, Kalousek, Kubice či Parkanová nebo Bém s Cabrnochem a Ouzkým - ti všichni soudí stejně jako Vy.
10. 09. 2012 | 10:42

Fu-ti napsal(a):

Karel
Pravicaci zrejmne jeste dnes neochopili ze se levice KSC&CSSD ze sveho ctyricetileteho spoluvladnuti dostatecne poucila a dnes by cele EU smerujici k socializmu mohla slouzit velkym vzorem. Takovi nepoucitelni lide musi nakonec skoncit v propadlisti dejin
10. 09. 2012 | 10:45

deep throat napsal(a):

Nazývat bouři ve sklenici vody revoltou, je od autora vcelku velmi odvážné. Velký Kormidelník Nečas zařve, bouchne do stolu, jak se stalo prý na zasedání klubu ODS pravidlem, pohrozí šestici jejich politickou sebevraždou, a to by bylo, aby nezvedli chlapci jedni neposlušní ručičku, i když to bude pochopitelně v absolutním rozporu s jejich čistě pravicovým smýšlením.

Ale teď tak trochu z jiného soudku, ale k této vládě to patří. Když jsem se díval na soudružku ministryni kultury Hanákovou, která nebyla schopna ze sebe vysoukat jednu jedinou smysluplnou větu, aby zdůvodnila nezdůvodnitelné, tedy bleskové odvolání ředitele ND pana Černého 6 dnů před zahájením divadelní sezony, vzpomněl jsem si mimoděk na minulý režim, který soustavně podrývali poťouchlí intelektuálové, až se úplně rozložil. Neřeknu nic nového, historie se opakuje. Už je to zase tady!
10. 09. 2012 | 10:49

suchánek napsal(a):

čm: tak sem s tou alternativou.

mám několik otázek:

1. B. Sobotka předseda vlády - představitelné? ANO/NE
2. Zrušení bohumínského zákazu vlády čssd s komunisty - představitelné? ANO/NE
3. VOLEBNÍ PREFERENCE ČSSD 2012: duben 26,1%, květen 23,3%, červen 21,9%, u monopolistické opoziční strany při komatu vlády a největšího protivníka bych očekával opačný trend. ANO/NE?
4. těšíme se na televizní debaty se škromachem? ANO/NE

5. JAKÁ JE MOMENTÁLNĚ ALTERNATIVNÍ VLÁDA???
(v překladu: co vyřeší předčasné volby???)
--------------------------------------
poznámka: pravici nevolím již 12 let a nechystám se, jen dělám poměrně tvůrčí práci a expertních bořitelů chaloupek vychovala čr miliony, konstruktivní lidi s alternativním řešením pak naprosto stopové množství.

poznámka2: pokud bude v roce 2014 sedět na hradě bývalý komunista fischer a vládnout čssd s komunisty, asi pro mě nastane čas reálných úvah o změně regionu...
10. 09. 2012 | 10:57

Gudka napsal(a):

"Rebelové" z ODS už v podstatě dorebelili, budou na tom stejně jako véčkaři - ti taky napřed hrozili, pak nakonec ustoupili, a to několikrát, až je jednoho dne vyhodili - a bylo to. Tluchoř a spol. dopadnou špatně. Jak pro ODS, tak pro obyvatelstvo to budou zrádcové, pro obyvatelstvo navíc budou těmi, kdo vzbudil liché naděje.
Kromě toho je jasné, že faktický předseda vlády Kalousek si nedá svou vládu rozbít kvůli nějakým rozmíškám v podřízené koaliční partaji.
10. 09. 2012 | 11:04

Petr napsal(a):

Kdo neskáče (nekrade) není Čech!
Grossovi se na něčí radu podařilo rozbít ČR na 13 krajů, když EU prohlásila, že nemůže být víc než 8 ROPů.
Vynikající ničím a nikým nezkontrovatelný systém řízený různými krajskými radami, s různými koalicemi,(zkuste vydělit 13 : 8, nebo obráceně a v nést do výsledku jakou takou odpovědnost).
A tak miliardy mizí a mizí. Nejvíc tam kde jsou "velké" koalice.

A budem znovu volit do 13 krajů, aby se další 4 roky mohlo lépe krást.
Vláda, říká, budem šetřit. Ale spolu s Parlamentem 13 krajů nechá. Úřednická hydra bude dál bobtnat a neprůhledné vazby mezi 13 krajskými radami a 8 ROPy se budou dál zatahovat.
Času na změnu je dost. Ale žádnému z politiků se do ní nechce. roč asi?
10. 09. 2012 | 11:07

Anna napsal(a):

suchánek

Než odpovím na Vaše otázky, jen podotýkám, že jsem volit šla jen 2x a to hned po 89., před posledními volbami jsem vážně uvažovala, že půjdu volit VV, a jsem moc ráda, že jsem to neudělala. Já i všichni členové mé rodiny máme práci (někteří podnikají) a nadprůměrné výdělky.
Alternativa samozřejmě je, ne že není. Otázkou je, je-li, případně o co, lepší, než současná vláda.

1. Sobotka je pro mě PŘEDSTAVITELNÝ, jako předseda vlády, protože je předseda ČSSD. Ale nechtěla bych ho za premiéra, stejně jako nechci Nečase.
2. Zrušení bohumínského zákazu vlády čssd s komunisty je pro mě představitelné. Navíc bych to považovala za logické. Komunisti jsou, pokud se nepletu, od 89. v parlamentu stále. KSČM zrušena nebyla.
3. Volební preference pro mě nejsou důležité, za důležitý považuju program té které strany a jak ho po volbách dodržuje.
4. Na televizní debaty se Škromachem se netěším, stejně se netěším na televizní debaty s Nečasem, Kalouskem, abych jmenovala i níže postavené tak M.Bendou...
5. Podle mě předčasné volby nebudou, takže netřeba zmiňovat, co vyřeší. Hypoteticky by mohly vyřešit změnu důchodového zákona, zrušení rovné daně a zavedení progresivního zdanění, jako je to ve všech vyspělých státech...
10. 09. 2012 | 11:32

suchánek napsal(a):

Anna

rozumím vám. ty otázky 1-4 jsou v podstatě jen doplňující, důležitá je ta č.5.

jaká je momentálně při rozložení preferencí vládní alternativa?
(pehe nám píše, že vláda je v komatu, koho živějšího navrhuje(te)?)

menšinová vláda ČSSD + KSČM?
--------
mimochodem při katastrofálnosti současné vlády bych očekával nevyhnutelný atak 50% hranice volebních preferencí u hlavní opoziční strany, v čem je problém?
--------
vážně si myslíte, že za čssd u vesla se něco změní k lepšímu???
10. 09. 2012 | 11:49

český maloměšťák napsal(a):

suchánek
Alternativ je jistě daleko více, než jak uvádíte ve svém falešném dilematu či trilematu.
Nechal bych to na intelektu voličů.

Podsunovat lidem fatalitu a) držet status quo či b) jinak bude hůř - zavání otrockým způsobem myšlení.
Ostatně půjde hlavně o to zrušit ty největší excesy mafiakapitalismu - jak po stránce operativní, tak strukturální.
Mně osobně je jedno, kdo to udělá. Třeba i ti Marťani. :))

P.S. Pro mě je ČCSD nevolitelná např. kvůli tomu, že za stínového ministra delegovala Kajnara Potěmkinoviče Mittalenka. KSČ jsem pak nevolil ani tehdy, kdy se to mělo. Nevidím jediný důvod k tomu, abyh je volil tehdy, kdy se to nemá.
:---()

Ostatně má reakce spíše byla zamýšlena tak, abych vás uklidnil. Že tedy nejste jediný - kdo si myslí, že je lepší udržet staus quo. Že takto smýšlí např. i Drobil, Vodrážka, Parkanová, Bém, Benda, Šnajdr, Ouzký s Cabrnochem, Drábek, Bendl .....etc etc.
Mrzí mě, že ani toto Vás neuklidnilo.
10. 09. 2012 | 12:09

Anna napsal(a):

suchánek
"vážně si myslíte, že za čssd u vesla se něco změní k lepšímu???"

Nikdy jsem ČSSD ani komunisty nevolila. Myslím, že něco by se k lepšímu změnit mohlo. Třeba důchodová reforma - cituji:

Penzijní reforma jako cimrmanovský vtip

Podstata věci je, že celá penzijní reforma je navržena chybně.

Pavel Kohout

Partners
Je úplně lhostejné, zda druhý penzijní pilíř má být povinný či nepovinný. Podstata věci je, že celá penzijní reforma je navržena chybně.

Bezděkova komise navrhovala financovat penze částečně z DPH výměnou za snížení velmi vysokých odvodů z mezd. Tím by se poněkud odlehčilo pracovnímu trhu a vzrostla by zaměstnanost. Ve skutečnosti vláda lačně sáhla po návrhu zvýšení DPH, ale ke snížení odvodů se již neměla.

Bezděkova komise a NERV dále navrhovaly, jak uspořádat druhý pilíř, aby byl nákladově efektivní a maximálně bezpečný. Výsledek? Sněmovna schválila návrh zákona, který byl pokoutně připravován na ministerstvu financí, který nebyl vystaven odborné oponentuře a který kompletně háže do koše veškerá doporučení.

Kdyby tento zákon byl alespoň lepší, pak by nebylo co kritizovat. Netrpím ješitností a vůbec by mi nevadilo, kdyby někdo přišel s nápadem lepším než všechny komise, jejichž jsem byl členem. Jenže jde o nepodařené dílo prozrazující, že jeho autor po odborné stránce plave i v tak jednoduché věci, jakou je struktura poplatků ve fondech. Místy zákon přechází do cimrmanovského finančního komična, jako třeba v paragrafu, který reguluje marketingové náklady na bázi násobku průměrné mzdy(!!). Světový unikát, světový experiment, a možná nakonec světová ostuda.

To, co je na zákonu dobré, je již dávno obsaženo v zákoně o investičních společnostech a fondech. To, co dobré není, si zanedlouho můžete vyzkoušet na vlastní kůži a na vlastních penězích. Mě laskavě vynechte, tento finanční experiment se obejde bez mé osobní účasti.
http://dialog.ihned.cz/machacek/c1-52304230-k-cemu-a-pro-koho-je-dobry-druhy-pilir-penzijni-reformy
10. 09. 2012 | 12:18

jarpor napsal(a):

Tak, tak... jde o věrohodnost.
Věrohodnost vlády, poslanců... i politologů.

Pan Pehe soudí, že díky rebelii šesti poslanců "... v očích veřejnosti vláda de facto ztratila i poslední zbytek věrohodnosti."

Netroufám si hovořit za veřejnost, jako pan "politolog" Pehe, leč soudím, že u mnohých z té "veřenosti" ztratili věrohodnost ti rebelující poslanci, neboť jejich prozření stran nezvyšování DPH - čímž deklarují proč "rebelují" - je asi tak věrohodné, jako když by se vlk oblékl do beránčího roucha... zvláště vezmeme-li v úvahu fakt, že mnozí z těch rebelantů bylo "šlápnuto na nožičku"... byli odvoláni ze svých bývalých postů....

Též ono autorem popisované poztrácení 18 hlasů z původní koalice, popisované jako ztráta věrohodnosti vlády je pochybné vidění světa, jež předvádí pan "politolog". Nebo pan politolog neslyšel prohlášení předsedy Johna, že vstup VV do vlády byla chyba ? Kdo tedy ztratil věrohodnost ? Věci veřejné nebo ostatní strany vládní koalice, tedy obecně "vláda" ?

A mohl bych stran té "věrohodnosti" pokračovat dál a rozebírat autorovy názory a postoje.
Nebudu.
Autor má právo na své vidění a na svůj názor. Ovšem svůj názor podávat jako názor veřejnosti... to není zcela košér, u politologů zvlášť...

Tato vláda - no - nic moc, ovšem stran věrohodnosti, dle mého, autor s vládou může s úspěchem soutěžit... Věrohodnost autorova
- taky nic moc.

To třeba když píše, jak je ODS : "... zcela ve vleku nesrozumitelných zákulisních zájmů" přičmž v jakém vleku je největší opoziční strana taktně pomlčí... když mnozí z té "veřejnosti" opravdu nemají pocit, že ona opoziční strana je jen a jen ve vleku ideového základu a prosazování těchto ideí do našeho života. Leč u ní "zákulisní zájmy" pan "politolog Pehe neshledává... no věrohodnost sama...

Hezký den
10. 09. 2012 | 12:24

mlčící většina napsal(a):

suchánek
vážně si myslíte, že za čssd u vesla se něco změní k le
pšímu???
Rozhodně se změní, bude lepší Čas, nebude bratr Abbe, budou registrační pokladny a nebudou v takové míře daňové úniky .. mám poračovat co všechno se dále změní? ...
10. 09. 2012 | 12:25

suchánek napsal(a):

čm:
----------------
Moje máma: kolik jsi tam potkal známých?
Já: fůru, mami
Moje máma: aspoň JEDNOHO mi řekni...
----------------

čm napsal: Alternativ je jistě daleko více, než jak uvádíte ve svém falešném dilematu či trilematu.

suchánek se ptá: JEDNU mi řekněte...
----------------

čm napsal: Ostatně půjde hlavně o to zrušit ty největší excesy mafiakapitalismu - jak po stránce operativní, tak strukturální.
Mně osobně je jedno, kdo to udělá. Třeba i ti Marťani. :))

blábol přesně na úrovni peheho. vláda je komatu. vyžeňte už ty šíbry. je úplně jedno, kdo tam vleze, hlavně ať už jsou pryč!

i nastoupí úřednická vláda (naštěstí bartáka do té doby nezavřou) a po nich socani.

a bude ráj na zemi...

koho budete volit?

-----------------------------
anna: díky, končím (za sebe) tuto debatu, mejte se (platí i pro čm)
10. 09. 2012 | 12:32

gabriela napsal(a):

Mafiakapitalismus v praxi...
(na novinkách v diskuzních fórech se občas objeví docela alarmující informace, viz zde...)
"Český premiér Petr Nečas byl spolu s ministrem financí na koberečku před Evropskou komisí (EK) a dostalo se jim tvrdého pohrožení dokonce od samotného předsedy EK Barrosa, který je osobně vyzval k okamžité rezignaci celé české vlády a jako další trest si vysloužili okamžité zastavení Evropských dotací do ČR dokud celá vláda premiéra Petra Nečase neodstoupí.
Tohoto tvrdého kroku od EU a jejího předsedy Barrosa si vysloužili za rozkrádání Evropských dotací v Česku. Evropská komise, která před pár měsíci vyslala do Česka dva euro komisaře na kontrolu o hospodaření finančními prostředky od EU, zjistila katastrofální výsledek nejen o tom, jak je s těmito penězi nehospodárně nakládáno, ale i to, jak to v České republice funguje doopravdy. Podařilo se zjistit, že například ODS má stovky uměle vytvořených firem přes které organizovaně rozkrádá dotace z Evropské unie a dokonce dochází přes ně k praní špinavých peněz. Vládní úředníci tyto firmy vybírají jakoby ve výběrovémřízení a poté jim vláda zaplatí výstavbu infrastruktury, budov, opravy nemovitostí, nákupy aut, IT technologií atd.
Skutečnou práci odvádí subdodavatel, zaběhlá firma s historií. Zmanipulované
kontroly MF následně podpoří proplacení výdajů Bruselem. Vítězné firmy si účtují několika násobné ceny, než jaké si účtují například v Německu.
Dokonce i samotní Němci poté co tuto nehoráznost zjistili a německé tajné služby to potvrdily i vládě premiérky Angele Merkelové, že ODS má přímou návaznost na tyto firmy i provize z udělených státních zakázek. S okamžitou platností proto i Němci odmítli další posílání Evropských peněz do ČR až do doby, dokud budou u moci lidé Petra Nečase a Miroslava Kalouska, kteří mají na svědomí několik desítek miliard korun takto uvízlých na soukromých účtech
politiků ODS a dalších stran a představitelů (kmotrů) těchto firem."
****************************************************************
Může někdo z vás potvrdit nebo vyvrátit pravdivost těchto úděsných informací? Protože pokud by to byla i jen ve zlomku procent pravda, tak Pán Bůh s námi a s Nečaso-kalouskovým super "pravicově-konzervativním" kapitalismem rychle pryč...
10. 09. 2012 | 12:39

nestranný napsal(a):

ODS už dnes nepotřebuje žádnou vnitřní revoltu.Dnes už je to mrtvá strana.
Nejprve Topolánek a nyní Nečas ji definitivně pohřbili.Doby,kdy mohla něco
pro naši zem udělat jsou nenávratně tytam.Dnes už této straně věří jen pár zaslepených.Bohužel žádná strana dnes není věrohodná.
10. 09. 2012 | 13:09

český maloměšťák napsal(a):

suchánek
Volby jsou tajné. Navíc nevím, proč bych takovému chytrému, svobodnému individuu, jako jste vy - měl doporučovat, koho má volit /ALTERNATIVU/. Jistě si zvolí správně sám /či alespoň bude si myslet, že volí správně...pokud tedy k volbám chodí - pokud ne, tak nechápu proč zde takové individuum ztrácí čas - jedině snad že by chtěl někoho jiného jen zkritizovat - za to, že on k volbám chodí/.

Mrzí mě, pane suchanek, že ani to, že máte stejný názor/nejste tedy SÁM !!!! - jak jste se mylně domníval/ spolu s takovými lidmi jako jsou Drobil, Bém, Benda, Kalousek, Drábek, Besser, Hanáková, Řápková, Parkanová, Bendl, Vondra , Kocourek, Peake s jejím LIDEM či Kubice....že ani to vás neuklidnilo.

Ale jistě je těch lidí daleko více - třeba jarpor /zastupitekl za ODS z Horní Dolní/.

Zkuste se tedy zeptat na alternativu jich. Jsem zvědavý co vypáčíte z NICH. Kromě toho, že žádná alternativa K NIM - neexistuje.

Ha, ha, ha......:)))
:D

Šalom. Nedostanete ze mě víc - než to, že je mi skutečně jedno, kdo bude pokračovat v tom, aby se znovuobnovila důvěra v takové instituce jako je policie či justice. Ale i v další.
Každopádně to ale budou lidé - ne Marťani. /to byla nadsázka...ostatně nemyslím si, že třeba Drobil je Marťan..../

Apropo - nebyl jste to zrovna vy - co před volbama 2010 vyrukoval se stejnou
" filipikou " ? Že tedy není alternativy k Topolánkovi ?
Jak vidíte - tak je.
Ha, ha, ha......:))))

Něco na uklidnění vám ale přeci jen dám.
Zvolte si jarpora a sebe. Nejprve ale musíte zjistit, zda do toho půjde jarpor znovu . zda se " čirou náhodou" dá přesvědčit právě že vámi.
:D
10. 09. 2012 | 13:27

babočka napsal(a):

Slušný, inteligentní člověk má jen dvě volby. Buď volit ODS nebo nikoho. Ten, kdo dovede používat mozek bude volit ODS.
10. 09. 2012 | 13:35

kočka šklíba napsal(a):

Babočko to byl vtip, že ano ;)?
10. 09. 2012 | 13:50

Sofi napsal(a):

Současný stav ODS je výsledkem dlouholetého snažení Václava Klause o "očištění" této strany od slušných lidí - pamětníci vědí své. Jak je vidět, zdařilo se mu to. Strana už se dostala na jeho úroveň, škodí nám všem a jediné, co jí zbývá, je totální zánik. To by mohli konečně pochopit i ti nejblbější voliči!
10. 09. 2012 | 14:29

Karel napsal(a):

To babočka :

o to jde nejen Vám, alei i Suchánkovi.
Když ne ODS nebo TPO 09, VV, Piráti, SZ nebo další klony pravice, .... tak samozřejmě NIC.

To Kočka Šklíba :

Babočka admirál nežertoval. Ani Suchánek nežertuje. Pouze popisují jednu z několika volebních strategií české pravice.
Co nejvíce lidi zmást, odtáhnout od voleb, protože tvrdé jádro pravice k volbám půjde, i kdyby ....
10. 09. 2012 | 14:33

melčákova pohanka napsal(a):

suchánek. Jestli jste nezměnil region v posledních šesti letech a uvažujete,až po volbách,tak je to jen dobře pro tuto zem,protože právě suchánkové přivedli tuto zemi, volbou kalouskových stran, na úplné dno politické,mravní a jiné kultury.Nikdy bych nevěřil,že se může národ propadnout,tak hluboko jako za Topolánka a především Nečase ! Musíte být zřejmě trochu morbidní člověk...
10. 09. 2012 | 14:47

Kelt napsal(a):

To Sofi,
nejsem zas až takový pamětník,ale do "ústraní"odešli,nebo byli odejiti/nevím zda zásluhou V.K./tací slušní jako Langer,Kocourek,Fuksa,Tluchoř a za ně nastoupil Kubice,Kuba,Bendl a ten nový z sev.Moravy/ten věčně neoholený/.
Možná,že se mýlím,ale převládá ve mně pocit,že jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet-opravte mne.
10. 09. 2012 | 14:59

mb napsal(a):

Veřejnost takovou lež nepřijme.

Pehe ... vy předjímáte co přijme nebo nepřijme veřejnost ...

TO NENÍ KOREKTNÍ ...

njn ... stane se ...
10. 09. 2012 | 15:12

mb napsal(a):

suchánek napsal: pokud bude v roce 2014 sedět na hradě bývalý komunista fischer a vládnout čssd s komunisty, asi pro mě nastane čas reálných úvah o změně regionu...
10. 09. 2012 | 10:57

... TOŽ TO SE SBALTE ... a odjeďte ...

Fischer je sice sliz ... ale bude demokraticky zvolenej ...

no a že rostou komáři je jen díky chybám a zlodějnám ´demokratických´ stran ...

strašit komunisty ... je trapné a vyšlé z módy ..,.

jsou jedinou stranou která se vládnutím neušpinila ...

takže už mají nejvyšší čas se do té vlády podívat ...

a vám suchánku přeju šťastnou cestu ... zkuste do J.A.R. ... krejčíř říká, že dobrý ...
10. 09. 2012 | 15:19

ld napsal(a):

Velmi dobrý článek.
10. 09. 2012 | 15:35

paprika napsal(a):

Babočka- musí ale mít ten mozek babočky, nebo alespoň mouchy.
10. 09. 2012 | 15:46

Sofi napsal(a):

To Kelt
Klaus byl od samého začátku obklopen lidmi, kteří ho informovali o dění v různých sdruženích ODS po celé republice a pokud se někde objevil někdo, o kom se dozvěděl, že nebude vyšlapovat podle jeho rozkazů, tak byl postupně likvidován. Likvidován v tom smyslu, aby se napříště nedostal do vyšších funkcí, kde by mu mohl škodit. Ti, které jste vyjmenoval, to byl odpad od samého začátku, proto se také dostali výše, kde se ale náležitě neosvědčili. Pokud vím, tak Langra z vysoké politiky vyřadili voliči. Asi už to bylo i pro ně příliš. Ti, kteří se dají nazvat slušnými, byli v ODS opravdu jen na začátku a pak postupně mizeli. A nebyli tam proto, že by si tu partaj vybrali podle jejího vůdce, ale ocitli se tam jaksi automaticky po zániku OF. Ti, kteří do ODS vstupovali po jejím finančním skandálu, jsou už úplně jasní. Bohužel je v této zemi pořád ještě dost lidí, kteří nejsou schopni pochopit kdo je Václav Klaus a co všechno spáchal. Stačí jim, že nosí pěkné kravaty.
10. 09. 2012 | 16:53

Hajajův modrý Titanik napsal(a):

Jarpore,
Máte částečně pravdu, že operovat pojmem "veřejnost" či tím, že vláda ztratila poslední zbytky věrohodnosti je poněkud mimo mísu.

Věřím, že pro, malou část pro MALOU část vašich voličů naopak svou věrohodnost posílila.
Všichni, kdož se klepali, že při naplňování vlastních kapes,
odklánění peněz,
rozkrádání všeho, co dosud ukradeno nebylo
a házení ohryzaných kostí pod stůl gangsteříkům druhého a lapkům třetího řádu bude vláda o něco umírněnější,
že začne trochu přihlížet i k zájmům většiny svých naivních voličů,
si mohou oddychnout.

Nebude !
Očekávám, že teď nechají pro výstrahu zavřít někoho ze svých řad,
někoho, kdo občas neposlouchal.

Někoho o trochu méně nepoctivého,
kdo má přece jen nějaký zbytek morálky.
Kdo vytuneloval jen pár miliónků, kdo kradl jen trochu, tu a tam.
Nebo kdo ukradl hodně -
ale něco,nač měl zálusk konkurent.
Chce se někdo vsadit? Nechce. Já se nedivím.
Modrá je dobrá, Hajajova ťopka ještě lepší, nas...LIDEM nejlepší.
10. 09. 2012 | 17:36

dennis napsal(a):

Kompromis vedeni ODS s rebelujicimi poslanci se mi jevi jako zariva budoucnost a naprosto realisticky: Tluchoř rekl, se mu mimo jine nelibi zavadeni NOVE dane z prijmu (pro bohate). Tam se jasne rysuje kompromis mezi vladnim navrhem a zasadovym stanoviskem skalnich poslancu ODS. To, ze se po krkolomnych jednanich dohodne kompromis, ktery zaruci nizke zdaneni bohatych, je ta prava nadeje pro parlamentni vetsinu.

Ps. Pak si oddechne i rada celnich i skrytych zastupcu opozice. A pojedeme dal. ODS vyjde z konference zocelena.

To ovsem neznamena, ze ma Necas na dlouho ustlano a muze si zdrimnout jako Sipkova Ruzenka. Po krajskych volbach bude ODS pocitat sve uspechy a muzeme ocekavat, ze prezidentskou rosadu Necas v cele ODS neprezije. ODS bude potrebovat sveho ducce do parlamentnich voleb. (Proto asi vlada bude muset preckat prezidentske volby.)
10. 09. 2012 | 18:14

Jáchym napsal(a):

Dennisi, (10. 09. 2012 | 18:14 )

řekl bych, že marioneta jménem Nečas v čele ODS je danajským darem pro socdem.
A protože dary mají být vzájemné, volba Sobotky je pro změnu danajským darem pro ODS.

Nečas byl od počátku spotřební materiál - a byla to od modrých kmotrů dobrá volba. Pan Čistý se jim pod nohy neplete.

Jediné vážné nebezpečí pro Kalouska a zahraniční, t.č především vatikánské finanční čerpadláře a jejich tuzemskou pobočku představuje občasné tiché ublížené hypnotické pípání Sobotky.

Jeho vlivem by mohl Kníže usnout ještě tvrději, než je jeho zvykem.
Kalousek by však mohl bez bdělého knížecího dozoru zpychnout a převzít iniciativu nejen v oblasti taktických, ale i strategických finančních zájmů: Mohl by řešit nejen to, koho ještě pumpnout, ale i to, kam odpumpované peníze napumpovat.
Což nejspíš není v současnosti zcela v jeho kompetenci.

Naštěstí je tu pan Pehe, budík, opřítel a mediátor nejvěrnější.

Jde o to, aby ČSSD utrpěla další slavné Pyrrhovo vítězství a jelo se dál, dokud se neukáže, že majetkem občanů České republiky je už jen název Česká republika.
a pár set set miliard dluhů.

Zbytek bude patřit akciové společnosti s anonymními akciemi na doručitele, představenstvo zvolí mezinárodní anonymní vládu exekutorů s tajným vládním programem, sídlící na tajném místě.
Vámi zmíněný Ducce bude ve možná pouhý oficiální titul jejího tiskového mluvčího.
10. 09. 2012 | 21:32

mb napsal(a):

jáchyme, myslím, že dezinterpretujete pojem danajský dar ( či význam tohoto sousloví) ... ve vašem textu ... místo vzájemných danajských darů ... mělo být: dar z nebes ... pak by to myslím, dávalo smysl ...
10. 09. 2012 | 22:23

dennis napsal(a):

Pane Jachyme,
Ivan Langer je spolumajitelem exekucni firmy, ktera uz pohlida, aby se dluhy platily. Tenhle prumysl s takovymi majiteli uz vyznamne pomaha Necasovi s jeho volebnim sloganem: Oddluzime kraje, oddluzime Ceskou republiku! Vzhledem k vseobecne rozsirene obave, ze zmena vlady by stejne nic neprospela, primlouvam se za to, aby lide zase volili ODS, TOP 09 a LIDEM pro LID a s LIDEM na vecne casy. A strana VV si taky zaslouzi, aby se na ni nezapomnelo.
10. 09. 2012 | 23:02

Jáchym napsal(a):

mb 22:23 :
Asi jsem to měl dopilovat, máte pravdu.
Trochu jsem to překombinoval.

Nicméně jsem měl skutečně na mysli danajské dary - i když "dvojnásobný danajský dar z nebes" by vůbec nebyla špatná metafora a vpodstatě jsem to měl na mysli.
Myšlenkově sterilní a defenzivní Sobotka je zdánlivým darem z nebes pro konkurenční ODS, leč je to dar danajský.
Nečas, poškozující pověst vlastní strany svou neschopností je též pro ČSSD darem - leč o5 darem danajským.

Oba totiž paralyzováním svých stran zvyšují potenci hlavních a nejnebezpečnějších protiháčů , čímž fatálně poškozují sebe i (zdánlivě) hlavního tradičního konkurenta.
(Nicméně dík za upozornění, že to není zas až tak srozumitelné, jak jsem si myslel. Mohlo být hůř, původně jsem chtěl z Peheho navíc udělat slepého Homéra.
Berte to jen jako večerní pokus ulevit si poetickým blinkáním. Je mi ze všeho zle.)
10. 09. 2012 | 23:14

Jáchym napsal(a):

dennisi,
koukám, že jste na tom s optimismem podobně jako já.
A to jsem vám ještě před pár měsíci záviděl !
10. 09. 2012 | 23:18

Jáchym napsal(a):

Navzdory všemu se domnívám, že v ČSSD jsou stále ještě solidní ostrovy pozitivní deviace.
Což se, Dennisi, u stran současné vládní koalice dá říci jen stěží. Takže ano, pokud půjdu k volbám, se skřípěním zubů budu volit socdemáky a věřit na jejich probuzení. Dýchám-doufám.
10. 09. 2012 | 23:29

mb napsal(a):

aha jachyme ... ( je dulezite si ulevit :-))

no ja to bral, že jsou li oba předsedové tak špatní ( nečas, sobotka) tak pak je to výhodou pro konkurenta, nikoli danajský dar ...

ale to záleží na tom, jak to vidíte vy ...

já myslím, že sobotka je možná slušný politik ( jako býval špidla ? ) ale mozna je tak trochu nevýrazný, nevim ...

hele uvidíme ... horší než to je, to být nemůže ...

i když just píše, že dnešní dno se zítra stává stropem ...

hezký den ...
11. 09. 2012 | 09:25

Jáchym napsal(a):

MB:
"hele uvidíme ... horší než to je, to být nemůže ..."
Známý vtip - Jaký je rozdíl mezi pesimistou a optimistou :
Pesimista říká: Horší už to být nemůže.
Optimista říká: Ale může !
***
Čímž nemyslím případné (opětné !!!, na to nezapomínejme !) vítězství levice ve volbách.
"Levice" (budou li dosud dopuštěny volby)vyhraje.
To znamená ČSSD, paroubkovci, zemanovci + KSČM.
Paroubkovci a zemanovci si udělají svou vlastní "bohumínskou autokastraci" - nulovou toleranci K ČSSD.
A pojede se dál - z kopce.

Sobotka ?
Vyznal se ke svému obdivu k Blairovi (!), velkému pokračovateli železné Margarety (jinými prostředky a jinými pindy) a nejvěrnějšího přítele Jirky Křoví.
11. 09. 2012 | 11:13

mb napsal(a):

uvidíme ... kazdopadne mi nevadi ( nebudou vadit ) ani komaři ve vladě ( budou li tam chtít být/jít ) ... prostě 22 let karence stačilo až až ,.... tak uvidíme ... hezký den ...
11. 09. 2012 | 14:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy