Klaus je bez iluzí o Unii, většina Čechů ale bez iluzí o svém státu

22. 09. 2012 | 09:15
Přečteno 10299 krát
Prezident Václav Klaus se před pár dny na univerzitě v Neapoli opět s chutí opřel do Evropské unie, k čemuž tentokrát přidal i předpověď o konci eurozóny. Internetové stránky Hradu informují nejen o jeho projevu, ale lze se tam též dočíst, že v létě vyšla v italštině Klausova kniha Evropská integrace bez iluzí, což je po bulharštině prý už druhé cizojazyčné vydání tohoto díla.

Nestálo by to za komentář, kdyby se tyto zprávy daly vyjmout z domácího politického kontextu, v němž máme co do činění s vlnou otrav pančovaným alkoholem, která, jak se stále více ukazuje, je výsledkem tragického selhání českého státu. Klaus sice až z Itálie na selhání státu v této aféře poukázal, ale zároveň odsoudil částečnou prohibici jako „silácké řešení“. Jakmile se prý stát začne do něčeho plést, tak to prý bude vždy jen horší, ne lepší.

Jelikož prezident vidí jako alternativu k evropské integraci jakousi organizaci suverénních národních států, měl by vysvětlit, jaký stát občanům coby alternativu k evropské integraci vlastně nabízí. Víme jen, že podle něj evropská integrace českému státu bere jeho suverenitu. A víme, že zdůrazňuje jakési zaručeně naše, i když nikdy přesně nedefinované národní zájmy.

Jenže ve světle otrav alkoholem a dalších četných selhání českého státu by možná měl občanům, kteří jsou stále více bez iluzí o svém státě, vysvětlit, co tak výjimečného vlastně právě náš stát ve srovnání s Evropou nabízí. Zatímco svět jistě oželí nějaký další Klausův myšlenkový výboj na téma globálního neoteplování nebo zhoubného evropeismu, občanům státu, jehož je hlavou, by nepochybně pomohlo, kdyby jim vysvětlil, proč by měli evropskou integraci vyměnit za „suverenní“ stát, který by se neměl do ničeho plést, protože to nemůže dopadnout dobře.

Mnoho lidí totiž může mít v současné metylové kalamitě naopak oprávněně pocit, že problémem není, že by český stát jednorázově selhal, čemuž podle Klause navíc netřeba čelit siláckými řešeními. Problémem, podle nich může být, že stát selhává opakovaně, ba že je sám jedním velkým selháním.

Je to stát, jenž je podle zprávy své vlastní Bezpečnostní a informační služby ovládán zákulisními skupinami, které drží v šachu politiku a státní správu. Stát, v němž se pravidelně důležité iniciativy a investice mění ve fiaska, a v němž se na všech úrovních bezostyšně krade. Stát, v němž se dokonce i maturity na středních školách mohou změnit v absurdní dobrodružství.

Václav Klaus hodně mluví o tom, jak bychom si měli tento náš stát chránit před vnějšími vlivy, jenže mnoho lidí si může oprávněně myslet, že jediné, co nás ještě drží „nad vodou“ jsou právní a civilizační standardy, které jako členská země EU musíme alespoň částečně respektovat.

Stát, který Klaus nabízí jako alternativu k evropské integraci, je ve své současné podobě dost odpudivý, a to nikoliv zásluhou integrace, nýbrž navzdory této integraci. Pokud by chtěl prezident skutečně přesvědčit občany, že lepším řešením než integrace je uzavřít se za branami našeho národního státu, musel by nabídnout nějakou jinou vizi státu než tu, v níž je stát to, co zbude po řádění mafiánského kapitalismu.

Žití v takovém státu se dost podobá kocovině. Navíc se to týká jen těch, co mají štěstí, že pančovanou mízu našeho státu zatím přežili.

Právo, 22.9.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pavel napsal(a):

I na Vás pane Pehe čeká Tvůj Exekutor.

Zaplaťte nějakou splátku o pár dní později - z korunového penale se vyrobí hříšník, kterého dobře organizovaný gang s podporou v Poslanecké sněmovně ČR bude "legálně" ničit a vysávat.

"věřite" Vám pošle v obálce v horším případě prázdné papíry, aby jste v lepším případě měl 2-3 dny na to uhradit "dluh", o kterém jste nikdy nemusel vědět, pokud budete doma.
22. 09. 2012 | 09:29

Pavel napsal(a):

Omlouvám se za překlepy, ale je to rozčílení z hnusu, jak tento stát je ovládán organizovaným zločinem.
.
.
Díky Nečasi, díky Kalousku, díky .... , díky manipulaivní česká média, .....
22. 09. 2012 | 09:31

Joe Ratata napsal(a):

Ještě že máme EU.
Úředníci a politici svojí neschopnost mají na koho hodit.
Nechat všechno na naší odpovědné vládě,tak z nás rychle udělá bezprávné a chudičké nevolníky a uzákoní vedoucí úlohu ODSTOP ve státě a společnosti,jak tomu byli zvyklí za vlády svých tatíků prospěchářských komunistů.
S našimi mocipány bez EU by nám bylo mnohem hůř!
22. 09. 2012 | 09:39

Pavel napsal(a):

Ono vůbec tvorba nejen korunový dluhů, na který se nabalí onen organizovaný zločinný parazit zrůdnost nemající období v EU :
.
- "dlužník" je vtažen do umně nastaveného systému zákonu, který si prosadili PREDÁTOŘI, aby ho legálně vysávali a terorizovali
.
- nedej bože, aby neinformovaný věřitel podepsal smlouvu o vymáhání pohledávky se soukromým podnikatelem s exekutorským razítkem. To se potom diví, jak je ničen různými poplatky a sankcemi
.
Myslím si, že tady primárně nejde o vymáhání dluhů, ale o finanční parazitování na dlužnících a soukromých drobných věřitelích.
22. 09. 2012 | 09:39

český maloměšťák napsal(a):

http://zpravy.kurzy.cz/337334-kvantitativni-uvolnovani-po-cesku-aneb-jak-potopit-ceskou-korunu/

"...Singerovo uvažování pramení z jedné věci: Česká ekonomika je již čtyři čtvrtletí v recesi a domácí poptávka, zejména ta spotřebitelská, je extrémně slabá. Poptávka domácností totiž v prvním pololetí klesla meziročně o více než 3 %, ačkoli ekonomická realita tak zlá zdaleka není. Svou roli jistě hrají extrémně pesimistické domácnosti (jejich pesimismus je nejvyšší od roku 1999), stagnace trhu práce a pokles reálných mezd, ovšem ani tak nelze velký pokles spotřeby domácností v prvním pololetí 2012 vysvětlit...."

"...Co guvernérem Singerem zmiňované možnosti znamenají, jaká je jejich pravděpodobnost a jejich případný dopad?

1. Kvantitativní uvolňování, buď nesterilizované, nebo něco ve stylu operace Twist používané Fedem V tomto případě by ČNB za nově vytvořené peníze kupovala dluhopisy a snažila se snížit jejich výnosy za účelem snížení dlouhodobých sazeb v reálné ekonomice. Toto opatření by však v ČR zřejmě velký dopad nemělo – banky mají agregátně přebytek likvidity (u ČNB konstantně drží zhruba 400 miliard Kč), problém mají právě s nalezením protistrany poptávky.

2. Rozšíření kolaterálu v repo operacích Ani to nedává příliš smysl. Český bankovní sektor má přebytek likvidity a repo operace ČNB mají v ČR charakter sterilizačních operací. Proto nevidíme logiku pro rozšíření kolaterálu. Snad jen pro případný program selektivního dodávání likvidity pro některé (menší) banky, které se potýkají s obtížnějším získáváním likvidity."
22. 09. 2012 | 09:53

Jemnický napsal(a):

Klaustrofobik PEHE

Je snadné být politologem, je těžké být třebas jen dobrým truhlářem. Zkuste si to.
Můžete mi sdělit, co vnímáte vy pod pojmy národní zájmy a evropská integrace, když tady s nimi šermujete.
Pravděpodobně se od vás žádné odpovědi zde nedočkám, protože kvapíte psát další bláboly na téma strašák klaus.
Tento stát, pane PEHE neselhává kvůli svému současnému nebo minulému presidentovi, ač jsou ze stejného kadlubu. Tento stát selhává kvůli pasivitě a politické nezkušenosti občanů. Český národ bude mít takovou demokracii, jakou si na politických gaunerech vydobude. Bude mít v čele takové politiky, jakým dovolí, aby tam byli. Ale všeho do času, druhé národní obrození musí nastat.
22. 09. 2012 | 10:08

Marian Sokol napsal(a):

Přemýšlivý člověk se naučí žít i v podmínkách špatně fungujícího státu, ale hrubě to snižuje kvalitu života. Narušují se vztahy, důvěra. A já se vracím k přesvědčení, že každý národ má svůj charakter.
22. 09. 2012 | 10:09

český maloměšťák napsal(a):

"Ale všeho do času, druhé národní obrození musí nastat. "

Musí se akorát umřít (přes international tax planning + tax havens je totiž možné se placení daní vyhnout).
Jsem silně skeptický v tom, že by se - zejména poté, co došlo /dojde/ k exemplárnímu potrestání pana Smetany...že by došlo k " druhému národnímu obrození".
Spíše to dopadne tak, že Nečas a jeho galerka si na katastrofě, na jejíž vzniku mají svůj nezanedbatelný podíl....vybudují image skvělých krizových manažerů a celonárodních spasitelů.
Ostatně zde/v Kraďákově/ se spase ledasco, že.
Téměř jakákoliv hovadina. Jen je třeba ji dobře přikořenit ...a pak náležitýmm způsobem podat.

A tak za vše můžou zelení mužíčci, Paroubek a komunisti. My jsme vám to říkali už dávno.
22. 09. 2012 | 10:30

občanka napsal(a):

NMáš pan president myslí na sebe a svou vlastní rodinu. Chce mít pod kontrolou ČNB, kurzy měny - tedy mít pod kontrolou českou korunu. Nrchce Euro, protože by odpadly kurzové rozdíly, na kterých se mohou " boháči " bezpracně a hlavně legálně obohacovat. To vše na úkor " pracujícího lidu", který pracuje za neodůvodnitelné nízké mzdy. Zajímalo by mě kolik lidí u nás pracuje za minimální mzdu a v jakých profesích. Takový stát nám chce dopřát náč pan prezident. Stát, který se nebude starat o zdraví občanů, budou se zde prodávat levně zdravotně závadné potraviny, nebo potraviny bez výživných hodnot. Děti nebudou mít rovný přístup ke vzdělání a ke sportování.
Byla jsem pronásledována komunisty / na rozdíl od pana prezidenta/ , proto mě mrzí, že píši takový příspěvek.
Cesta tohoto marasmu půjde jen přes důsledný sociální stát a stát, který bude výrazně posporovat spolky a neziskové organisace. Za pomoc Eu bychom měli být vděčni a nerozkrádat peníze z daní bohatších sousedů.
22. 09. 2012 | 10:33

Pavel napsal(a):

Jen ne proboha zlá EU.

To bychom nemohli mít perverzní zákony, korumpovanou justici, organizovaný zločin ovládající politiky, ....... o toto bychom všechno přišli.

No a že nám EU nechce povolit rozkrádat peníze z fondů, to přece nevadí, budeme dále krást ve vašich peněženkách ......

Hodně spoluobčanů na toto slyší, taky se stávám skeptický ohledně tohoto státu a tohoto společenství.
22. 09. 2012 | 10:39

Sladký napsal(a):

Pavel, 1O.39.- naprostý souhlas. Je opravdu tristní, jak značné procento obyvatel tak snadno podléhá manipulaci, která je stále méně skrytá, stále otevřenější, stále drzejší a leckdy se už téměř v ničem neliší od té jakošovsko-bilakovsko-husákovské.
22. 09. 2012 | 10:47

jarpor napsal(a):

"Tento stát, pane PEHE neselhává kvůli svému současnému nebo minulému presidentovi, ač jsou ze stejného kadlubu. Tento stát selhává kvůli pasivitě a politické nezkušenosti občanů. Český národ bude mít takovou demokracii, jakou si na politických gaunerech vydobude. Bude mít v čele takové politiky, jakým dovolí, aby tam byli."

Děkuji pane Jemnický. Napsal jste to panu "politologovi" za mne.

Pane Pehe, dejte si výše uedenou citaci nad pracovní stůl a každých pět minut si jej přečtěte nahlas.
Třeba se Vám "rozsvítí" ....

Hezký den
22. 09. 2012 | 10:50

policak napsal(a):

Čte ještě někdo toho nemocného člověka? Pehe je obyčejný cvok posedlý prezidentem Klausem.
22. 09. 2012 | 10:52

Plha napsal(a):

Pavel
jeden lapka socialistických EU fondů hnije za katrem.
22. 09. 2012 | 10:52

Občan zZz napsal(a):

K tématu Klause, souvisejícím s obsahem článku.

Václav Žák: Nepoučitelný prezident
Vysíláno na Čro6 – Názory a argumenty – 20. září 2012

Jak na aféru s pančovaným alkoholem reaguje Klaus? Proč Klausovy výroky hraničí s cynismem?
Proč Klaus nyní kritizuje, když tato katastrofa je důsledkem zcela nedostatečných pravidel kontroly, které byly nastaveny za jeho vlády?
Jaký je rozdíl v pravidlech pro prodej alkoholu u nás a ve Velké Británii?

http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/vaclav-zak-nepoucitelny-prezident--1113054?print=1
22. 09. 2012 | 10:54

Pavel napsal(a):

To Plha :
.
Výběrově trestaný, ještě neodsouzený menší, možná zlodějíček mezi mnoha většímí vládnimi gaunery, kteří jsou ovšem NEDOTKNUTELNÍ. Viď Plho.

TO Jarpor :
.
Ve státě, kde se každou chvíli účelově přepisujou dějiny a učitelé neví, co si můžou dovolit učit ...
Ve státě, kde média plná posluhujících novinářských šmoků nestydatě kopou za velké finanční a lobystické skupiny .....
Ve státě, který cíleným rozvratem školství dělá z mladých lidí blbce ....

se nedá čekat moc společenských tvůrčích jevů a nedestrukce.
22. 09. 2012 | 11:00

Bestia Triumphans napsal(a):

Jemnický napsal(a):

"Tento stát, pane PEHE neselhává kvůli svému současnému nebo minulému presidentovi, ač jsou ze stejného kadlubu. Tento stát selhává kvůli pasivitě a politické nezkušenosti občanů. Český národ bude mít takovou demokracii, jakou si na politických gaunerech vydobude. Bude mít v čele takové politiky, jakým dovolí, aby tam byli."
!
Trefné!
22. 09. 2012 | 11:04

Občan zZz napsal(a):

Na jiné téma:

Petr Holub: Česko dostalo pokutu miliardu eur
Čro6 – Názory a argumenty – 18. září 2012

Dá se tedy předpokládat, že Česká republika zaplatí nejméně třicetimiliardovou pokutu za to, jak špatně čerpala dotace.
Ministerstva tváří v tvář tak nepříjemné situaci pochopitelně mlčí. Nechtějí zveřejnit výši sankcí, nechtějí přiznat, kdo je za selhání odpovědný, nechtějí vysvětlit, jak budou situaci řešit. Přesně to by ovšem měla po nich veřejnost žádat.

http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/petr-holub-cesko-dostalo-pokutu-miliardu-eur–1111936

_________________

Rozbor situace a další odkazy k tématu tragického čerpání dotací EU:
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/08/25/jak-za-mne-vylustil-zahadu-obcanzzz/

_________________

Dnešní čerstvá zpráva z Aktuálně.cz
Redakci Insideru se podařilo získat detailní informace o obsahu zprávy Evropské komise, kterou úřady už dva měsíce drží v tajnosti. Dotační program Severozápad má přijít o 3,4 miliardy korun dotací EU.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=758185
22. 09. 2012 | 11:05

český maloměšťák napsal(a):

jarpor
Vy si tu citaci dejte na váš stůl zastupitele za ODS.

Hezký den.
P.S. Proč vlastně pravidelně čtete Peheho blogy ? Když jej pak nazýváte pisálkem, podivným politologem - tedy ocejchováváte ho tak, aby jste takto získal " diskuzní" výhodu....kdy mu radíte, co má udělat, aby se mu " rozsvítilo" - což je opět primitivní propgandistický trik...
Kdy tedy obsah jeho textů považujete za škvár.

Poslyšte - děláte vy takovéto kousky o své vlastní vůli - anebo prot, ože to chce po vás někdo jiný - třeba nějaký stranický sekretariát ?

Je to totiž divné ...připadá mi to jak chování nějakého blázna nebo co -
jste snad masochista ?
22. 09. 2012 | 11:06

skeptický napsal(a):

Není to stát,o kterém jsou občané bez iluzí,ale nestydatá, arogantní,vnitřně i vnějšně zaprodaná politická stoka ve vládě a parlamentu,krytá koupenými medii a komentátory,která stát rozkládá.Verbálně i volebně neprůstřelné.
O dobrovolníky není nouze.

Kdysi se říkalo Gottwaldova stoka.To přichází a odchází jako epidemie.Bohužel některé mohou být fatální.Není potřeba lidi zavírat či zabíjet;ničit se dají i jinak.Ve velkém.
22. 09. 2012 | 11:10

Ben napsal(a):

For "jemnicky"tento stát skutečně selhává pro absolutní nečinnost neorganizovaných občanůTa je však způsobena mafiánským vedením našeho politického spektra.Za to může náš milovaný současný prezident a celá jeho suita.Svoji politikou vytváří opět aureolu strachu,pro potenciální kritiky.Není se co divit,protože na vedoucíchmístechopětsedí "bývalý" komunisté nebo jejich sympatizanti(Klaus).Co si mají "prostí"lidé myslet po zveřejnění vyšetřování korupčních kauz typu Drobil-Michálek?"Rumová"kauza nebyla dosud vyšetřena,protože peníze šly až do nejvyšších sfér.Proto vznikla kauza"metanol",kdy policie opatrně pozavírá pár níže postavených mafiánů.Už aby byla Evropa federální nebo se z toho nedostaneme.
22. 09. 2012 | 11:13

skeptický napsal(a):

Ono lézt do EU,která chce klíče od NB a vymiňuje si právo penalizovat nás za nedodržení podmínek které si mění jak chce,a má možnost ovlivňovat naši schpnost je plnit,to může jen blázen.
22. 09. 2012 | 11:20

český maloměšťák napsal(a):

skeptický
...a která nás občas klepne přes zlodějské prstíky, že ? NU - není nad ten ČEZký smrádeček a teplíčko.
My si to, milá EU, tady chceme rozkrást sami !!!

Hezký den.
----------
http://www.economicpopulist.org/content/unemployment-rises-26-states-august-2012

http://www.usatoday.com/news/nation/census/2011-03-16-north-dakota-census_N.htm

"...The oil windfall has created a $1 billion state budget surplus...."

"...Federal agriculture subsidies add nearly $1 billion a year...."

------------
Stát, jehož politické a správní vedení rozkrádá dokonce už i dary sousedů /Němců, Francouzů - EU peníze/ - tedy nejen daně svých občanů...takový stát/Kraďákov/ stojí za hovno. Je odsouzen k zhroucení...anebo k převzetí jiným státem.
22. 09. 2012 | 11:29

takynazor napsal(a):

....nikdy bych neřek za co všechno Klaus může...vy jste Pehe nemocnej člověk...mám dojem až skončí jeho prezidentování, že vám ještě ukáže...to bude veselo...on toho teď moc, jako prezident nemůže ...ale potom...se asi zmrcnete ve psaní blogů...
22. 09. 2012 | 11:33

JF napsal(a):

Pehe je spíš placený provokatér než politolog - vždyť by jsme se o vašem soudruhovi Vašíkovi ani nic nedozvěděli? A Co dělá Honzík Fišerů klon Klausíka, ale dá se prezentovat i jako Antiklaus, když se to podá správně patlologicky.

Tak při svátečním šabatu hádanka - Není to ani Němec ani Čech. Co je to?
22. 09. 2012 | 11:38

Admirál napsal(a):

Pane Pehe, vytíráte tady podlahu s národními zájmy. Podívejte se kolem nás a nemusíte daleko a uvidíte, že národní zájmy nejsou žádný přežitek. Pouze je nesmí formulovat profesionální pokrytci a úplatná svoloč.

A že tady ve státě máme chlív? To ano, ale nikdo jiný než my ho pořešit nemůže. Nikdo jiný to za nás z vnějšku udělat nemůže.

Klaus předpovídá konec Eurozóny. No, nemělo by se to brát na lehkou váhu, ukázalo se, že ačkoli má VK spoustu chyb, přece jenom hodnotí děje realističtěji, než jeho mnozí odpůrci.
22. 09. 2012 | 11:43

Vlado napsal(a):

Kde jsou naděje listopadu 89, kde jsou sliby a jaké skutky jsme zažili za těch 23let.
Stát je vyprodán, zadlužen a to něco málo co zbylo bude darováno církvím! Stát tak vykolíkoval minimální možnosti ovlivňovat ekonimickou výkonnost státu, když je vše v soukromém majetku.
Socialistické vlády a RVHP řídila Moskva avšak zdaleka né tak jak dnes Brusel ovlivňuje naše hospodářství. Někdy jde až o absurdity. Ani po třiadvaceti létech se nevyrovnaly dotace do zamědělství, které má nesrovnatelně horší podmínky něž neměčtí či francoužští zemědělci. Svými rozkrádačkami evropských dotací a korupcí obraz úpadu sociálního státu je završen. Toť výsledek polistopadové éry. Bez ohledu na Brusel.
22. 09. 2012 | 11:52

Jan Vaculík napsal(a):

"pančovaná míza našeho státu..."
- pan Pehe sahá po opravdu poetických metaforách; ale stejně bych mohl říci "pančovaná míza našeho lidu", protže to nebyl stát, kdo nalil do lahví metylakohol.

Je trapné dělat z této aféry spor mezi levým a pravým pohledem na svět. Pokud tady je kdosi, kdo porušuje přinejmenším tři zákony, tak ho má policie chytit, soud odsoudit a má sedět v base. Můžeme diskutovat o tom, proč tomu tak není, ale pokud budeme tvrdit, že tím je vinen Klaus, tak si budeme nalhávat do kapsy: Klaus na fungování policie má řadu let už jen velmi malý vliv, a v době, když ten vliv neměl vůbec žádný, tak policie nefungovala o nic líp.- Ano, Klaus nese část viny za opoziční smlouvu a za následné posílení korupčního prostředí, ale na to se nemůžeme vymlouvat celých příštích 50 let.

Bohužel, když se mluví o "zkvalitnění kontrolního vlivu státu", tak se to v praxi většinou promítne do zvýšení byrokracie. Takže policajti stejně jako učitelé dneska především vyplňují zbytečné papíry, místo a aby chytali zločince nebo vychovávali mládež.- Stát má pravomocí dost, až příliš moc; je potřeba, aby ty, co má, vykonával účinně a správně.

Dneska má stát tolik pravomocí, že kdyby se všechny měly brát důsledně, tak VĚTŠINA lidí by si v nadcházejících podzimních dnesch ani nemohla ZATOPIT V KAMNECH (tím narážím na ustanovení o povinné revizi všech komínů nejméně jedenkrát do roka)
22. 09. 2012 | 11:59

Jarda napsal(a):

Je to naprosto jednoduchý. Klaus, ODS a další mafie hájí národní zájmy proto, aby jim nikdo do jejich kšeftů nekecal. Pěkně si to tu rozdělit v našem rybníčku podle našich pravidel. A vo tom to je....
22. 09. 2012 | 12:08

český maloměšťák napsal(a):

"...Klaus předpovídá konec Eurozóny...."

To já takové ambice nemám.
Ale taky si zapředpovídám /nic to nestojí a navíc je tom svým způsobem žertovně zábavné/:

1. " Je zcela nepochybné, že v budoucnosti dojde k zcela nečekaným událostem"
2. " Jednoho dne se něco stane s americkým dolarem"
3. " Já jsem si téměř zcela jist, že podobně tomu bude i s eurem"
4. " Nikdo a nic zde není věčně - měli bychom s tím počítat a tomuto přizpůsobit i naše ůvahy "
5. " Bod 4. se netýká Lenina a mně - jen my jsme tady na furt"
22. 09. 2012 | 12:10

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

je to přesně naopak. EU nedokáže nabídnout smysluplnou alternativu národnímu státu, ve kterém se politici na základě voleb zodpovídají občanum. EU je v podstatě neřízená střela, nadnárodní patvar s prvky federace, konfederace i národních státu, a nikdo neví, kam ten patvar směřuje. EU oddaluje rozhodování i kontrolu rohodování od občanů, měnová unie stojí občany EU miliardy eur, životní uroven klesá, naštvanost roste. EU ztrácí konkurenceschopnost a propadá se do socialistické bídy. laciné zneužívání kriminální činu, jako je pančování alkoholu, k utokům na pravici nebo národní stát, je jedna z největších zhavadilostí a ubohostí, které se socbolševicci dopouštějí. je s podivem, kam až muže oranžová žumpa klesnout. (a to radši nekomentuju výroky bolševického psychopata zavadila). nehledě na to, že čssd samozřejmě nese svuj díl odpovědnosti, alkohol se vesele pančoval během celých 8 let vlády čssd.
22. 09. 2012 | 12:10

skeptický napsal(a):

Maloměšťák.
Já nic neukrad.Vy ano?
22. 09. 2012 | 12:13

resl napsal(a):

Vše marno Pehe, českej knedlík má stát s jeho zlodějem a "českými zájmy" nade vše rád i kdyby ho mlátili denně do hlavy. Je tak nějak zvyklej už od dob slouhů v RU. Českej knedlík je nejchytřejší, vše co se vymyká barvou pleti, chutí, zvykama, je tak nějak blbý a on nemá zapotřebí se nějakou cizinou zabejvat. Nechte ho teda řezat hlava nehlava, až zbídačelej sám požádá o začlenění do jiného státu. Počkejte jak sleze zloděj z Hradu, začne navádět své komplice, aby zařídili jeho zvolení do čela vlády. On ne, on jen přihlíží, to ho bude chtít vítězná stana ve volbách, protože bez zloděje a ČEZu se tato země nepohne dopředu. Napíše Reflex, který je hradní partou prolezlý.
22. 09. 2012 | 12:23

český maloměšťák napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina
Čo to je, Panenko maria putinovská - hen ten ...národný štát ?
Čo to konkrétně ? Hmotne - nie takpovedajúc - abstraktno vyjadrené...

Toto, Kefalín, poznátě ? :

World_Official_Gold_Holdings_as_of_August2012_IFS

Kraďákov má iba zlomočok toho, čo má napríklad Portugalsko. Španielsko. Francía.....ale aj to Grécko. Kefalín - aj Jemen má /perc. via rezervy/ viac zlata ako Kradiakov.....
A neidě iba o zlato - idě aj treba o vodárně či o telekomunikácje - niektoré vlastnia aj tý Iberiania, Kefalín. Albo plynárně.
Kefalín - a čo vlastně vlastnítě vy - že si tu hrúdu - vybrakovanů a žijúcu v politickej mizérii - že sa za ňu tak angažujetě, Kefalín...

Myslítě si, že o ňu budě mať pánko Číňanko - albo báťuška Ivánko záujem ?
22. 09. 2012 | 12:24

Viola napsal(a):

EU nám to dala vypít, tak jako jsme jí to my před časem nečasem chtěli osladit.
To, co se stalo možná zavinil prezident svým skepticismem k EU, protože skepticismem nakazil i své občany, kteří zas přestali být pozorni k tomu, jaké nařízení se v EU vydávají, např, že do kapaliny do ostřikovačů se dává od nějaké doby metyl místo etylu. Dá se říci, že snad všechno zlé je k něčemu dobré, že se vymýtí pančování a falšování alkoholu.
22. 09. 2012 | 12:24

český maloměšťák napsal(a):

skeptický
Ano - já se snažím krást po celý svůj život.
Myšlenky.

P.S.Jste občanem Kraďákova ? Jste. No tak jste prostě v tom jednom pytli - stejně jak vy či bohorodička /nebo Klaus/ používáte ony abstrakce typu " národní obrození" či " národní stát" - stejně pak v cizině - když vidí ten úpadek zde....tvoří si oni abstraktního Čecha...a tak jste za zloděje a blba i Vy.
Pokud tedy jste poslušným občanem Kraďákova.
22. 09. 2012 | 12:30

skeptický napsal(a):

maloměšťák
Národní stát je to,co to drží pohromadě.
To se musí lidem rozmluvit,aby se tu mohl usadit jiný národ,co to ví co je národní stát.
O území se musí bojovat.I lží se dá dobýt svět,tanků netřeba.
Stačí pátá kolona.Bohužel pak to dostat zpátky bez tanků to nepůjde. Máme jich 25,pět z toho pojízdných ,v naftalinu.
22. 09. 2012 | 12:37

český maloměšťák napsal(a):

skeptický
Pardon - ne Vy ...ale Jemnický...(omyl - skeptický/Jemnický)

Vy samozřejmě stojíte mimo podezření. Vy jste samozřejmě zasloužilý občan České republiky. Ostatně stejně jako my - čeští maloměšťáci, že....
22. 09. 2012 | 12:39

skeptický napsal(a):

Maloměšťák

Nesouhlas.Můžete pohřbít zlato v hovnech na tisíc let,ale zas vám z toho vyjde zlato.
Hlavně,že se cítíte doma.
22. 09. 2012 | 12:40

Pepa Řepa napsal(a):

Obyklá figura pana Pehe

Pan Novák prohlásí že má dost sucha.
Pehe udělá svůj pověstný veletoč a začne o tom, že "lid" má dost pana Nováka.
Nemá to říkat,neb krade pera.
Jednodušší na to skočí, ten Novák je ale.....
--------------------
Jaký to má vliv ne přetrvávající sucho netuším.
Asi se nemám ptát, proč je sucho.
Světospráva poručí větru,dešti.
22. 09. 2012 | 12:40

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

český maloměštá
většina státu na světě jsou "národní". snad vám nemusím vysvětlovat co to je, jaké má atributy a jak funguje.. my dokonce i dobře víme, co to je nadnárodní stát, protože si pamatujeme sovětský svaz. EU není nic jiného než sovětizace evropy a návrat ke starému socialismu. pokud nezastavíme integraci, čeká nás bída.
22. 09. 2012 | 12:44

český maloměšťák napsal(a):

skeptický
Národní stát pod vedením blbů a zlodějů je fraška - parodie na jakýkoliv stát - tedy i národní.
Ostatně jde o ropu, plyn, suroviny....spíš než o tanky a děla.
Blbům pak jde o koryta, zlodějům o ten zbytek "národního státu" - který by pak mohli zpeněžit - třeba prodejem Číňanovi. Ale vlastně komukoliv -kdo dá víc a nebude pátrat po tom, odkud se zboží vzalo.

Mějte se. /nemám teď čas/
Ještě jednou se omlouvám - ale to "druhé národní obrození" jsem si zapamatovat musel - nic tak pitomého jsem už dlouho neslyšel - ve vztahu k EU a aktuální realitě v Kraďákově...no a uznejte sám - kdybych třeba měl nick " český metlometák" - také by Vás to mohlo poplést...
:---()
22. 09. 2012 | 12:46

Pepa Řepa napsal(a):

minatomirai. Ing.N.
počtěte si.
Myslím, že šampáňo dávat nemusím-viz Haas- a to jsem ještě nevytáhnul paty. Nebudu já, bude jiný. Blbost zůstane blbostí.
22. 09. 2012 | 12:46

český maloměšťák napsal(a):

bohorod.../hoven/
Aha - takže dík za " odpověď". Za stručný popis Kraďákova - coby " většiny států"

A zdravíčko slouží ?
Tak tomu jsem sám rád....
22. 09. 2012 | 12:47

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! EU ? Nemuže to s ní dobře dopadnout ! V tom má Václav pravdu ! Když si uvědomíme jak jsou zadlužené jižanské státy a komisaři EU hodlají prosadit většinové vymazání těchto dluhů ! Jímá mě s toho děs ! To je jako že jsme jim všichni celá střední evropa poskytli nenávratnou půjčku ? A zase to svinstvo bruselské administrativy EU hrající s námi danovými poplatníky ruskou ruletu si myslí že tam můžou rozhodovat o nás a bez nás ! Typicky podvratácký a zrádný styl jednání západních politiků ,angažujících se jen v zájmu svých národních vlád tečka ! Chtělo by to již konečně v evropě druhého Če Gevaru ! Dl
22. 09. 2012 | 12:51

český maloměšťák napsal(a):

skeptický
Já vím, Vy raděj pohřbíte v hovnech českou korunz, že. A budete se cítit doma dvojnásob.
Váš nesouhlas je mi/ale i lidem v zahraničí, kteří se zajímají o dění v Kraďákově/ lhostejný - realita na takové nesouhlasy prdí.

A taky teď nemám čas. Číst salonní žvalání.

Popovídejte si s řepným filozofem - s křižákem 21. století Pepkou.
22. 09. 2012 | 12:54

Příjde den, zůčtujeme napsal(a):

Pehe se snaží vylhat s vlastní odpovědnosti. Má jí jako bývalý poradce Havla a současný spolupracovník Sorose až nad hlavu.
22. 09. 2012 | 13:00

skeptický napsal(a):

maloměšťák

S Panem Pepou si občas vyměníme nějaké zdvořilosti.
To máte jak ty dva moudré rabíny.Ti se nebavili.Jeden věděl všechno,a druhý věděl všechno,tak co by si povídali.
On ví trochu víc,to ale tutlám.Tak se jen učím.

Je tu i třetí,co ví všechno;ten se ale ozve jen když udělám nějakou chybičku.Což je málokdy.

Rekaptcha mi dává telefon od nějaké kurvy,má ale jen sedm cifer.
22. 09. 2012 | 13:09

Princ Drsoň napsal(a):

Lepší než EU? Stačí stát bez imigrantů a bez nepřizpůsobivých...
Mimochodem, pokud by se moci chopili "extremisté," zlikvidují i trh s černým alkoholem a narkotiky.
22. 09. 2012 | 13:41

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

"kdo dá víc a nebude pátrat po tom, odkud se zboží vzalo"

Poměrně dost lidí nepátralo kdeže se vzal tak laciný alkohol, kdekomu to vyhovovalo(proč si nepřikrást ze státního/společného, když to dělá kde kdo, nějaký státní dluh je kdekomu ukradený, z toho plyne - jaká počáteční idea, takové výsledky), už přes 20 z nich, skrze toto nepátrání, má, a bude mít, čerstvý hrobeček, další slepeckou hůl, slepí byli obrazně, teď i fakticky, jen škoda, že se z nějaké pančované flašky nenapil také český Fantozzi.

Teď (ekonomicky) "brečí" i výrobci a zaměstnanci lihovarů, kteří doposavad měli v českém Kraďákově tu nejistější a nejstabilnější práci(výroba se, skrze spotřebu, ještě zvyšovala), jen trochu žehrali, že jim 20-25% výroby kradou padělatelé a zároveň (svévolní) snižovatelé(pro sebe) státních daní, ale žádný masivní tlak, skrze ekonomickou sílu, kterou měli, na vedení státu a úřadů nevyvíjeli.
22. 09. 2012 | 14:06

Scarabeus napsal(a):

skeptický:

"On ví trochu víc,to ale tutlám."

Jen jestli to "trochu víc" není jen velké ..... (to se zde, podle kodexu diskutujících, nesmí psát)
22. 09. 2012 | 14:10

Scarabeus napsal(a):

skeptický:

"Rekaptcha mi dává telefon od nějaké kurvy,má ale jen sedm cifer."

Měl jste se pořádně podívat zda to nebyl Váš datum narození.
22. 09. 2012 | 14:14

moser napsal(a):

Tip jak volit, pro lidi kteri chteji zmenu :
Misto pasivniho nikam nepujdu- je potraba jit k volbam a odevzdat
NEPLATNY HLAS !! !
Nejjednodussi - prazdnou obalku !!!

STRANY NEDOSTANOU PENIZE POUZE zA PRAZDNE OBALKY !!!!
22. 09. 2012 | 14:13
22. 09. 2012 | 14:16

skeptický napsal(a):

Scarabeus

Jste laskav.On ale ví víc.Na kodex se vyserte,ono se pozná ,kdo je sprosťák stejně.
S tím číslem bych to poznal.Mám k číslům kladný poměr.
22. 09. 2012 | 14:28

Princ Drsoň napsal(a):

S "penězi z EU" to MUSELO dopadnout špatně. Bylo by pro nás MNOHEM LEPŠÍ NIC DO BRUSELU NWEPOSÍLAT A NIC OD NĚJ NECHTÍT.
Z peněz z EU se financovaly věci, které by nikoho vůbec nenapadlo dělat, pokud by na to nebyly "peníze z EU." Jedná se fakticky o napůl zbytečnosti, často ale s požadavky na státní rozpočet do budoucna. A navíc, některé penízenechce EU proplatit, protože to úředníci neumí zdůvodnit...
22. 09. 2012 | 14:34

ld napsal(a):

skeptický 13:09,

:-)
22. 09. 2012 | 14:46

Scarabeus napsal(a):

skeptický:

"Na kodex se vyserte,ono se pozná ,kdo je sprosťák stejně."

Podle takové věty určitě.

"Mám k číslům kladný poměr."

I k záporným číslům, např. ke schodku státního rozpočtu?
22. 09. 2012 | 14:49

kokoko napsal(a):

Titulek říká vše. EU má milion chyb, které Klaus zcela správně kritizuje. Bohužel už zapomíná, že Podivuhudná země má chyb miliardu a na drtivou většinu z nich "zadělal" právě Klaus.z P Takže, až se Podivuhodná země srovná sama se sebou, až se tu začne žít jako v civilizaci, přestane se lhát, krást, podvádět, až se z Podivuhodné země stane země normální, ráíd se připojím ke kritice EU. Zatím nemohu. Zatím si přeji, abych se měl aspoň tak, jako ti "chudáci" v zemích Eurozóny.
My, obyvatelé Podivuhodné země, bycho měli věnovat méně pozornosti blábolení tzv. prezidenta republiky a raději se věnovat poctivé práci.I když ten, kdo se tak rozhodne, bude vypadat na české poměry velmi exoticky vedle těch standartních vychcánků, zlodějíčků a lumpů všeho druhu.
22. 09. 2012 | 14:58

Princ Drsoň napsal(a):

to kokoko
Tato země má jedinou chybu - naprostou úplatnost veškerého obyvatelstva, kombinovanou ze zbabělostí.
Tu úplatnost ale naleznete zejména na jihu eurozóny ve zhruba stejném množství.
EU má ale jednu ZÁSADNÍ chybu, vedou ji "inženýři lidských duší," kteří kur**ví neuvěřitelným způsobem celou ekonomiku a přes podporu přistěhovalectví z třetího světa provádějí faktickou GENOCIDU evropských národů!
22. 09. 2012 | 15:17

Yosif K napsal(a):

Vetsina obcanu je bez iluzi o Klausovi (i kdyz ten stale silnou porpou ma at dela co dela....)
Vetsina obcanu je bez iluzi o Bruselu - ale vetsina obcanu chape ze bez vlivy z Bruselu uz v Evrope nikdo zit nebude.
Vetsina obcanu je take bez iluzi o docentu Pehe.

Co je trosicku nezdrave je to ze vetsina obcanu je momentalne zachvacena naivni iluzi ze dnesni problemy by mohla nejlepe resit vlada CSSD+KSCM.

Bohorodicko, doufame ze na rudooranzovou particku a na boritele globalniho kapitalismu docenta Pehe nejak dohlednes.....
22. 09. 2012 | 15:19

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý den,

chtěl jsem napsat řadu příspěvků, které by neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.Smazal jsem je, neb kdo šetří-pana Stejskala- má za tři.

Děkuji za pochopení.

Snad jen jednu všeobecnou glosu.
Blb zůstane blbem, kravička kravičkou a voleček volečkem i kdyby trakaře padaly.
Ať si adresáta doplní každý sám.
22. 09. 2012 | 15:20

Scarabeus napsal(a):

Pepa Řepa:

Vy zde moc editora nešetříte, to jistý (nick) "bigjirka", který zde kdysi velmi zaměstnával editora, dostal s blížící se šedesátkou konečně rozum a začal editora šetřit .... vynahradil si to ale jinde, vytáhl zbraň na souseda, následně čelil trestnímu stíhání.

Tím adresátem jste Vy? Pokud ano, jste masochista?
22. 09. 2012 | 15:36

celina napsal(a):

kokoko
Klaus si stale predstavuje neco jako EHS (1958-1993) za jehoz existence jeho clenove v Zapadni Evrope od 2SV pomalu bohatli a nedokaze se stale prijit na chut EU ktera ji od roku 1993 nahradila. Tomu nelze zabranit protoze to se ridi neviditelnym zakonem narustu byrokracie. Novi clenove kteri nestacili zbohatnout za doby EHS to budou mit tezke. Prikladem mohou byt zeme byvale NDR, ktere dostavaly od roku 1990 kazdy rok giganticky prispevek rovnajici se zhruba nasemu narodnimu duchodu, legislativu, zapadni politiky, uredniky, podnikatele. Vsechno to po cem tady trojcime v politickych debatach a jeste mnohem vice. Okamzite si uhnali dlouhodobou vysokou nezamestnanost pres dvacet procent, krachy statnich podniku, blbou naladu a podobne veci zname i u nas. Byly to ctyricet let dve zeme, dva rezimy jednoho naroda kde mimochodem Sasko patrilo k nevvyspelejsim zemim. Dostavaji nepredstavitelnou pomoc jaka asi nema v dejinach obdoby. Nejdrazsi blba nalada jaku si lze predstavit.
22. 09. 2012 | 15:41

Saint-Just napsal(a):

Třetí fotka za šest týdnů? Tentokrát již s náznakem ironického šklebu.
Pehe se odpoutal od tatíčka Klause a přechází do manické fáze.
Rychle lithium!

Až se pan politolog zklidní, prosil bych o systematický popis toho, jaký stát nám to vlastně nabízí federalizovaná Evropa. Bez zaříkávadel politologické scholastiky, jasně, rovně a česky.
22. 09. 2012 | 15:43

Scarabeus napsal(a):

Saint-Just:

Pozor na pusu, Váš předek si na ní pozor nedal a byl popraven ve velmi mladém věku.
22. 09. 2012 | 15:52

Josef Švejk, obchodník se psy, Praha XII napsal(a):

čmm
Bod 5.) jste popletl.
Lenin je v Ječný.
Vy si můžete zajít do Žitný. Jedna madam tam má útulný etablismán a hezká děvčata, skoro jako nebožka Líba Barková.
22. 09. 2012 | 15:57

celina napsal(a):

dalimír napsal(a): Chtělo by to již konečně v evropě druhého Če Gevaru !
To mate naprostou pravdu ale chtelo by to aby tu bylo napred teploucko a jako na Kube tri urody rocne a vse rostlo samo. Hodilo by se take teple more plne ryb. Predstavte si ze uz v roce 1965 se na nekterych nasich socialistickych skolach vyucovalo, ze Kuba vlastne neni zadna rozvojova zeme, nybrz o neco bohatsi. Takova Jizni Korea tenkrat patrila mezi nejchudsi zeme sveta a politici tam byli tak hnusni a zkorumpovani a kapitalizmus tak bezuzdny ze si to dokonce ani dnes neumime predstavit. Studenti tam po ulicich pravidelne bojovali metrovymi obuchy se statni moci vyzbrojeni priblizne jako zasahova jednotka.
22. 09. 2012 | 15:57

pwpw napsal(a):

To : Yosif
uvádíte, že VĚTŠINA občanů je bez iluzí o panu Pehe.

Učinil jste nějaký statistický výzkum mezi všemi občany ČR, který Vám umožňuje publikovat taková tvrzení? Pakliže nikoliv, pak se jedná pouze o Vaše subjektivní tvrzení s cílem dehonestovat pana Pehe, přičemž se nehrdinsky skrýváte za " všechny občany".
22. 09. 2012 | 16:01

vico napsal(a):

Kritici JP štěkají, ale nejúspěšnější levicově liberální politolog a komentátor jde dál...Možná nemá pravdu, ale stále více lidí si MYSLÍ, že ji má.

Na druhé straně totéž by se mohlo říci o prezidentu České republiky Václavu Klausovi. V Evropě je naprosto jasný exot - pestrobarevný papoušek, který nějakému pašeráku s amazonskými papagáji ulétl z klece, který obklopen holuby a vrabci, baví a rozčiluje kolemjdoucí a občas jim i ukradne nějakou lesknoucí se cetku.
...Ale, co když opravdu tento papagáj, kterému zřejmě nebude souzeno přežít ani průměrnou středoevropskou zimu, má pravdu??? A, co když vždycky má pravdu?? V Bruselu, Vídni,Davosu, Paříži vytahuje před stále řidčími řadami posluchačů svým zobákem psaníčka pro štěstí, ale, co když je v nich pravda??

Český Pučmidrát je bytostně přesvědčen, že ano. Lidé v ČEZku si MYSLÍ, že ano a s tím tahle upadající zpančovaná země stojí a padá.

České národní zájmy jsou totožné se zájmy vysoce organizovaných nezločinců. Chápe-li ČEZké zájmy takto i Václav Klaus, pak si i já MYSLÍM, že to, co řekl v Itálii, je pravda.
22. 09. 2012 | 16:03

Saint-Just napsal(a):

Scarabeus
Pán, o kterém mluvíte ve svém útlém věku stihl uklidit spousty neřádstva, které Revoluce vyplavila na hladinu.
Dnes se jen navléknou oranžové vesty nezaměstnaným a ti pak prosedí den v Löwově výčepu (https://www.youtube.com/watch?v=U1RvecD-nQ0), kde utrácí peníze, které nemají a slopají dřevný líh.
O úklid se nikdo nestará.
22. 09. 2012 | 16:08

Scarabeus napsal(a):

Josef Švejk:

Pokud Vaše stráž potřebuje chlastat, tak ať si koupí francovku(Alpu), je co do obsahu alkoholu(etylalkoholu) 60%(silnější než běžná vodka), prohibice se na ní nevztahuje, protože není zařazena mezi potraviny.
https://www.youtube.com/watch?v=1aDivjdU6rQ
22. 09. 2012 | 16:14

Jemnický napsal(a):

Drazí blogeři,

jednou z mála demokratických institucí českého i moravského lidu je hospoda. Má velmi dlouhou tradici i přes různá období masivního nasazování bretschneiderů. Místní hospodský Stejskal tady má pár dobrých značek, ale mám pocit, že taky nakupuje ve Zlíně. Někteří museli oslepnout a někteří jsou už otráveni a chodí jinam. (např. Lex). Maršál Vorošilov se pravděpodobně otrávil pančovanou vodkou, NOS byl zavalen regálem v knihovně a Béďa se ztratil v kyberprostoru Wikipedie. Uctěme minutou ticha i další štamgasty hospody U Stejskalů.
Potom se zkusme zamyslet, nikoliv ve stylu fanoušků Sparty a Baniku, jak z toho ven. Jak se zbavit politických gaunerů a jaké demokratické prostředky zbyly v rukou občana tohoto státu.

Srovnejte si analýzy PEHE dalších chytráků s touto:
https://www.youtube.com/watch?v=BL98I-2UWgc

https://www.youtube.com/watch?v=BL98I-2UWgc
22. 09. 2012 | 16:17

Scarabeus napsal(a):

Saint-Just:

Úklid "neřádstva" nakonec "uklidil" i jeho.

S čím kdo zachází, tím také schází.
22. 09. 2012 | 16:18

Alexandr napsal(a):

vico
Otázka, kterou popisujete se nejen zdá být gordickým uzlem, ale také jím ve skutečnosti je. Není způsobu, jak ji rozplést.
Což neznamená, že na ni není odpověď.
Jen se nesmíte ptát politologů a filozofů.
22. 09. 2012 | 16:20

Josef Švejk, obchodník se psy, Praha XII napsal(a):

Scarabeus
Zapomínám, že nejste z Prahy.
22. 09. 2012 | 16:23

fik napsal(a):

zvláštní. Po nedotažené "sametové cosi" se člověk nadechl že může začít být opět hrdý na Česko. Během dvaceti let pozvolné destrukce se vracíme tam kde jsme začali s tím rozdílem, že země je vytunelovaná, odpovědný je národ a v souvislosti s nejistotou z budoucnosti, stáří a případné nemoci bez jistot. To že Čech může překročit hranice, není zásluha těchto idiotů u koryta. Obyčejný člověk stejně jezdí zřídka, čili fronta na čáře je mu u zadele. Co mi nevychází je matematický vzorec a jednoduchý výpočet ze zvýšením produktivity práce v CZ. Nestala se někde chyba? Já vcelku vím jak se "dělá" u nás a v bývalých západních zemích. Ti, co to srovnání nemají by se celkem divili :)) Nevěřte vládním kecům. Jediná pravda je, že snahu o opětovné národní obrození ovládli gauneři s cílem rozkrádat a získat moc. Typické příklady jsou naprosto jasné. Těm na nikom nezáleží. Ti slušní dávno z politiky vycouvali. Pokud to nejsou starostové na malých obcích. CO je ale zvláštní že někteří se v politice otočili, získali co potřebovali a zmizeli. Někteří mají tu drzost národ oblbovat pořád dokola. Sobotka, KAlousek, Nečas, VOndra, VIdím, Benda, jehož kvalifikace je že byl ratolest dosidenta a mnoho dalších. Hybatel neviditelné ruky trhu, který si dnes plně uvědomuje že spousta věcí byla chyba je herec na Hradě a hloupí národ vše trpí. Není nám pomoci vážení. Navíc jsme všem pro smích. POchopil jsem to při diskuzi na dálničním odpočívadle u Norimberka.
22. 09. 2012 | 16:26

Josef K. napsal(a):

Jestliže Biľaka nepouštěli na saka, pak Klaus složil tovaryšské zkoušky výhradně na opony. Říká se tomu normalizační pokrok v zájmu efektivizace. Nebo: český minimalismus. Skeptičtí, jemničtí, yosifové, kfhg, občané a bůhvíkdoještě , kteří rádi opony zatahují, vzývají také toto úsporné myšlení, ve kterém už na většinu životních témat nezbývá místo. Mají to jednoduché jako vždy, stačí trochu národního těsta, antisemitismu, primitivní ekonomie a místo svíce zabodnout Klause a dort jest hotov. Párty pokračuje.
Klaus jako svíce dává více světla než jeho laciné kopie: Nečasové, Kalouskové, Drábkové. Proto má snad tolik spotřebitelských zastánců.
Tedy nejde o technické světlo, jde o svatozář tohoto normalizačního bankovního šmudly, kterou si mnoho z našich věrných nahradilo svatozáře jiných: např. Josefa Visianoroviče či i Adolfa Hitlera.
Všiml jsem si, že Českoteritoriu se vyhýbají nejen historické obchodní stezky od 14, století, ale i ty moderní: rychlodráhy, dálniční sít. Novodobí Shakespearové píší o Cesko jako o temném lese zlodějů, podvodníků a lhářů. Uzavřená poklice papiňáku však výše jmenovaným vyhovuje: odtud i onen povětsný zatuchlý smrádek většinového českoobyvatele.
Stát byl do Česko importován jako západní inovace, ovšem tuzemské kmeny se se západními inovacemi nesmiřují ani po tisíci letech. Požadují navázat na své úspěchy z období stěhování národů s ideální kmenovou formou spolužití.
Ovšem skepse je na místě: milovníci jména Jana Amose Komenského opět sponzorují sochy Jana z Nepomuku. To nesvědčí než o jejich Pepekovyskočovství.
Kdyby jiného argumentu nebylo.Soudruzi skeptičtí, jemničtí, yosifové, Občané a vy, majetelé mnohačetných měnících se nicků, vy, kteří ve svém antigermánství a antisemitismu vzýváte truhláře nad filosofy, prosím, vlezte si do maloměšťákovy lahve od okurek dobrovolně. On vás vypustí do lesa. ASPOŇ SE TOTIŽ POPRVÉ V ŽIVOTĚ POHNETE A POZNÁTE ČERSTVÝ VZDUCH.
22. 09. 2012 | 16:29

Josef K. napsal(a):

Jaké asi může být postavení českostátu, když všichni západní diplomaté se setkávají s tajemnými emisary, kteří žádají úplatky za vojenské dodávky, pomoc EU je rozkrádána a úředník EU o tom ví více než občan ČR, v čele státu stojí notorický lhář/-i, v zemi se ani neuklízí a púrůmysl závisí na lusknutí prstem západního vlastníka.
Na turisty padají stromky na náměstích a českostát je neodškodní, prostituce naplnila centra měst, pornografie v každém stánku, potraviny podřadné.
A reklamy, jak je to všechno normální z Bémových hlav.
Klausovští hoši od dob, kdy vyrostli se sovětskými tanky, to mají za normál.
Svět ne, naštěstí.
22. 09. 2012 | 16:35

Scarabeus napsal(a):

Jak je to u nás(ČR) s odpovědností za řízení státu a úřadů?

https://www.youtube.com/watch?v=HX8ycszH1hI
22. 09. 2012 | 16:36

vico napsal(a):

Alexandr : Filosofové spíše dané odpovědi zpochybňují a relativizují a nahrazují je otázkami.

Politologové sice dávají až nadbytek odpovědí. I přes množství daných odpovědí jim však většinou chybí odpovědnost.

Pak je tu kategorie vysoce specializovaných novinářů na odpovědi - odpovědní redaktoři. Nejčastější odpovědí odpovědného redaktora je takováto :

"Se zájmem jsem si přečetl Váš příspěvek, který však nezapadá do koncepce našeho listu. Proto Vám ho také v příloze vracím.
Přeji Vám pěkný den."
22. 09. 2012 | 16:38

Důchodce68r napsal(a):

Holt, normálka, každému na Unii vadí něco jiného, nebo i to stejné.
Třeba, nějakému papouškovi nejvíc vadí, když by pro nás (obyčejné) měla být lepší než náš stát, má radost z jejich potíží. Mně zas vadí dost věcí, pro které by byla horší, než by být mohla.
Ale stále častěj si opakuji - díky bohu že ji máme. Nebýt jí, bylo by hůř. Až bude u nás nejhůř, bude kam utéct.
Dilema "EU je špatná - dobrá" o které se přeme, je často liché. Spíš jde o to, jaké zájmy kdo z nás sleduje. Tak bychom se měli více bavit o nich.
22. 09. 2012 | 16:41

Důchodce68r napsal(a):

pozn. reagoval jsem na příspěvek - Vico 22. 09. 2012 | 16:03
22. 09. 2012 | 16:53

hasta siempre napsal(a):

Původně je to Baezová. Která to samořejmě zpívávala mnohem líp, dneska už nezpívá. Navíc jde o víceméně otrocký překlad.
https://www.youtube.com/watch?v=KiGkxUQl6wE&feature=BFa&list=ALHTd1VmZQRNps33vat3gtDrfriU-4h7Js
Ale ukazuje to cestu. Jedinou.
22. 09. 2012 | 17:10

Jemnický napsal(a):

Josef K

Sakra, Josefe, vy jste nám to nandal. Nikdy jsem nebyl u divadla ani u cirkusu, oponou jsem nemanipuloval a do lahve od okurek jsem se nikdy nevměstnal.
To, co to po mě žádáte, je zhola nemožné.
Pozdravujte Franze K.
22. 09. 2012 | 17:12

Pepa Řepa napsal(a):

Scarabeus
děkuji, že jste si vyzvedl mou zásilku POSTE RESTANTE.

Nebyla sice určena Vám, ale nevadí.
Aspoń jste pookřál,přišla pošta, to potěší. Býváte zakyslejší, trochu humoru Vám neuškodí.Nemějte obavu, mám schránku v jedné bance, mně to určeno nebylo, ale když Vám to udělá radost, klidně prohlásím, že ano.

Mívám tady pauzy,uniklo mi, že by si bigjirka hrál na pistolníka. Kdysi byl na stejné štaci v Syrii, kdosi říkal, že je kdesi zastupitelem.
V každém případě to byl člověk přímý, který neuhybal, nedělal že nevidí, možná prchlivý, ale to se stává.
Rozhodně nebyl hloupý, navádění letadel měl v malíku.Pokud sem zavítá, přeji mu vše dobré.

vico napsal(a):
Kritici JP štěkají, ale nejúspěšnější levicově liberální politolog a komentátor jde dál...Možná nemá pravdu, ale stále více lidí si MYSLÍ, že ji má.
--------------------
Žijete v naprostém bludu, kolego.Že by slepota po denaturáku?
Opak je pravdou,současnou formu EU a činy jejich představitelů má plné zuby čím, dál tím více obyvatel celé Evropy.
Tolik, až mě z toho mrazí.

Pokud nedojde k sebereflexi jak v zahrańiční politice, tak v ekonomice, v pokřiveném systému dotací vyvoleným, v posílání peněz, které ke korupci přímo vybízejí, osekání administrativy....etc....etc spláchne to i to dobré, co EU přinesla.
Pokud se rozhlédnete, zjistíte, že podobné problémy má většina Evropy a nadávání na místní kalousky je pouze zástupný problém těch, kteří nedohlédnou přes plot, čímž nechci říct, že by nebylo proč kalousků ušatým nadávat.
Problém je jinde.

Pan Pehe hraje dávnou svou hru, to jste snad při Vaši inteligenci pochopil, hru na Světasprávu vyvolených, jeho přemety a výmyky jsou roztomilé, ale je pilný jako včelička, o tom žádná.

V Evropě se už dávno a tvrdě hraje na národní zájmy.Docházejí prachy, tiskárny nestačí. Nám je fajn. Máme přidělenou řepku olejku, máme z čeho žít.
Zabýváme se pitomostmi, kolik samiček do vedení firem, zda ke blbější levoun nebo pravoun, zda víc nasypat nepřizpůsobivým, zatímco Asiat tvrdě hákuje.
Vlak ujíždí.
22. 09. 2012 | 17:26

Starý napsal(a):

Dotaz přispěvatelům, kteří věří, že EU kultivuje, nebo snad zachraňuje, naši politiku: Od doby co jsme v EU, tuším posledních 10 let, se naši politici nějak polepšili ?
Tak jak jste na topřišli, že bez EU bude uzákoněna vedoucí úloha ODSTOP a podobné hlouposti ?
Bohužel, a opravdu mně to mrzí, od vedení EU můžeme čeka, a děje se to, ještě větší zhovadilosti než od našich mocipánů.
Takže raději bez EU. Alespoň by se naši páni neměli naco vymlouvat až budou protlačovat další lumpárny !
22. 09. 2012 | 17:32

M.Š. napsal(a):

Problém ovčanstva a státu není Klaus co by ovčan.Problémem ovčanstva,potažmo státu,jsou výroky ovčana Klause jako vysokého funkcionáře.....takže přeposranost ovčanů vůči věrchušce se stále hvězd dotýká,dědictví to doby nedávné,ale velice podobné(nebudeli Klaus bude někdo jiný...takže nět problema).Takže když funkcionář(často svým vzděláním dalek něco konkretního odborného hodnotit,pokud vůbec nějaké vzdělání má,fakulta práv v Plzni a vzdělání ekonomické se nepočítá)řekne,že ve dne je tma,tak ovčan pochopitelně ve dne rozsvěcuje světlo,jelikož podle toho a onoho velikána všech velikánů,má být tma....a tak pořád dokola,ale už neotravujte s takovými problémy,neboť je potřeba sehnat něco k ukradení,abych jako ovčan pokrokové české republiky mohle dobře a spokojeně usnout.
22. 09. 2012 | 17:42

Pepa Řepa napsal(a):

Jemnický
no jo kafkovec. Ten to vždycky všem čecháčkům nandá. Rád by se pohádal, nejvíc ho raní, když se s ním nechcete hádat.
:-)
Lexe je škoda, některé právní bludy by popravil. Bývalo to tady pestřejší, i Kliment Jefremovič mi chybí i Mr.Hyde bratra Wěnczeslaua.Bývalo veselo.

Začíná to tady být jako u sektáře Vlka. Franta chválí Karla-a naopak-že to někomu nandal.Tady to je soutěž, kdo víc nadává.
Chce to provětrat si hlavu.

Ještě, že jede hydrulický buchar PEHE. Každý třetí den moudro.
Někteží i poděkují. Jako slepice, když jim nasypou.
Děkujeme za článek, pane Pehe.
The Brave New World. Huxley věděl už r.1932 kam to půjde.

hasta siempre
jo jo PARTYZÁN..... a co teprve patyzánky proletářky Anky.
https://www.youtube.com/watch?v=ZRALL0H_Hl8&feature=related
22. 09. 2012 | 17:43

seguiremos adelante napsal(a):

Řepo, to jste našel hned vedle. Ztrácíte elán.
Vzmužte se:
a byť i cesta daleká, ta sokolíka neleká..
22. 09. 2012 | 18:03

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa
Jo, bratře Josefe, v hospodě domluvili něco vždycky jen hasiči, jinak se pindá a pindá. Jako u Stejskalů. Ještě se udělalo pěkně, tak jdu na zahrádku.
Večer se kouknu, jestli někdo něco rozumného navrhnul ohledně jak z toho marastu ven.
Ta prohibice by mohla být rozšířena i na tuhle nálevnu. Zákaz publikovat všechny natvrdlé komentáře.
22. 09. 2012 | 18:09

resl napsal(a):

Pepa Řepa :
"Pan Pehe hraje dávnou svou hru, to jste snad při Vaši inteligenci pochopil, hru na Světasprávu vyvolených, jeho přemety a výmyky jsou roztomilé, ale je pilný jako včelička, o tom žádná." atd.
zdá se p. Řepo, jako byste o sobě řekl víc, než jste chtěl.
22. 09. 2012 | 18:10

Pepa Řepa napsal(a):

Jo našel. Neodolal jsem.
Pokud máte rád Joan Baez doporučuju nového Dylana album Tempest skladbu Like Old Romans a zvláště její text.
Vystihuje dobu.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vit-barta.php?itemid=17504
22. 09. 2012 | 18:12

František Blatan napsal(a):

Mám takový pocit, že v případě EU nás čeká podstatně větší průser, než v případě našeho státu. Velký průser začíná vždycky nevinně, třeba plechovými tabulkami s blbostmi na každém domě. Nezapomeňme, že náš stát je sice na ho..., ale je náš.
22. 09. 2012 | 18:12

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon
Early Roman Kings
https://www.youtube.com/watch?v=1AxIMPbR5QA
22. 09. 2012 | 18:18

Jemnický napsal(a):

seguiremos adelante

a byť i cesta daleká
ta sokolíka neleká
ze šlamastyky té i tamté
seguiremos adelante
22. 09. 2012 | 18:21

oranžáda obecná napsal(a):

pornoherec Rosenberg dostal grant na svůj pornofilm od ÉÚ. Ano, takto se přerozdělují naše peníze, zelenou mají pornoherci a kurvy, naše i ty evropské.... ať žije novodobá RVHP ÉÚ a Pehe....
22. 09. 2012 | 18:41

skeptický napsal(a):

Skarabeus

Nejsem na to pyšný,ale v jádru jsem sprosťák.
Když používáte svého nicku,každý stejně ví,co jste chtěl říci,a ne že ne.
Tím jste mi docela sympatický.

Pan Josef K. se tu o mně zmínil jako o soudruhovi,a v dobré společnosti.
Z jeho zmínek ,antipatií a patií bych to odhadoval na něco mezi Němcem,Rusem,a stříknuté ještě něčím.Prosím ozvěte se,jestli jsem se trefil.
22. 09. 2012 | 18:46

oranžáda obecná napsal(a):

ÉÚ pro mě znamená,......zákaz žárovek, fotovoltaiku, přiblblé energetické štítky , zákazy, příkazy, granty, dotace volovin a pornoherců, dotace rozhleden (jistě to povzbudí naši ekonomiku) , kvóty na výrobu (to je jistě velmi povzbudivé hospodářské opatření), podporu islámu a palestinských vyvrhelů, podporu řeckých líhanů, kteří se válí pod olivovníkem, pijí ouzo a my jim zasíláme naše peníze................vy, zastánci ÉÚ, sdělte prosím jediné opatření, které by nebylo hotovým průserem...
22. 09. 2012 | 18:48

vico napsal(a):

P.Ř.: Po denaturáku se neslepne :-) Je to čistý etanol s aditivem, který brání jeho konzumaci. Zkuste, pane kolego, prohnat alpu starým chlebem - martel to ani tak nebude, ale játra i zrak zůstanou zachovány.

Jo, metanol je jiný kafe. Holt zapracovala "neviditelná ruka trhu", jak nás poučují Klaus st. a Klaus ml. Ti, co se napili a oslepli se v katechetismu Neviditelné ruky tak stali "blahoslavenými, kteří neviděli a přesto uvěřili" /Jan 20,29/.

Ne, nejsem blahoslavený. Co se týče JP, napsal jsem, že třeba ani nemá pravdu o úpadku ČEZka / o ČEZku nikoliv o EU je tu téma/, ale, že stále více lidí si MYSLÍ, že má pravdu. I při mé vrozené tuposti příslovečného dr.Watsona jsem přesto dovodil, že vy si NEMYSÍTE, že JP má pravdu.

Pokud si naopak MYSLÍTE, že JP usiluje o světovládu, pak obdivuji vaši uměřenost v jeho kritice. Na druhé straně si zase já MYSLÍM, že jeho snaha o ovládnutí planety bude neúspěšná. Vsaďte se!
22. 09. 2012 | 18:59

spěme dál napsal(a):

Jemnický
Nesmíte mě rozesmávat, když držím v ruce sponkovací pistoli. Vytahovat 14mm železa z dlaně není nic příjemného a navíc teď nemůžu nic dělat, než to přestane téct. Ještě že jsem si včas vybavil, že do toho nemám zdola čučet, když to může být natažené.
Aspoň si půjdu ohřát večeři, zábava a práce se nemají míchat.
22. 09. 2012 | 19:03

čech napsal(a):

Všechno je jinak pane Pehe, on ten stát už Čechů dlouho není, navíc je jich jen zlomek z všech, co jsou tu doma, jen k nim byl přichýlen, stejně jako Pružinskij ke Klausovi a pro prachy těch v čitateli.
22. 09. 2012 | 19:08

kormoran napsal(a):

Pehe- ho socijaalisticka mast , na imperijaalisty past!

https://www.youtube.com/watch?v=R7xkRT7afyk
22. 09. 2012 | 19:23

Princ Drsoň napsal(a):

Nejde vůbec o spor Česko versus cizina, ale stále více o konfikt Evropané versus byrokratická hydra v Bruselu a a ni navázané mraky "užitečných idiotů" ale i těch, kteří páchají genocidu evropských národů VĚDOMNĚ.
22. 09. 2012 | 19:25

Pepa Řepa napsal(a):

vico
nepochybně. Snaha ovládnout planetu bratry Pehouci byla vždycky.
Naštěstí na ní neslyší všichni.
Za pokus to stojí. Aspoň na kousku.
Neviditelnou ruku já rád. Bohužel se nechytl můj návrh, aby byla pařáta místo metronomu na Letné.Tik, tak.
Doprava, doleva.
Možná už tam je, ale je neviditelná.

Je čas budování EU a čas boření EU
Je o tom celá kniha Kohelet.
Seďte klidně na židli
čtěte Bibli
tam to všechno je.
O bídě i o slepých mládencích.
22. 09. 2012 | 20:09

Jemnický napsal(a):

spěme dál

Čímpak jsem vás tak rozesmál, že jste si přivodil zranění? Že byste své příspěvky sem chtěl přisponkovat, aby to Stejskal nemohl sundat? Vždyť je to tady k pláči a v reálu ke vzteku.

Přeji dobrou chuť při večeři.
22. 09. 2012 | 20:14

Pepa Řepa napsal(a):

oranžáda obecná
radši do matičky EU nevandrujte nebo vymyslí energetické štítky každému na čelo.
I to tam má Huxley. Predestinované alfy, bety, omegy.
Co sežerete, vypijete. Energetická náročnost.
Čtyřprocentní zaplakají. Obložit isolací.
To by v tom byl čert, abychom tím Číňana nepředhonili.
22. 09. 2012 | 20:18

Holubář napsal(a):

To jsou zbytečně rozvité věty.
Stačilo by to stručněji:
"Češi jsou bez iluzí"
22. 09. 2012 | 20:25

Jemnický napsal(a):

Vico

Nechci vás poučovat jako vy Pepu Řepu, ale denaturovaný líh může obsahovat 10% metanolu, pokud pro denaturaci byl použit metanol.
Ten teda chlebem neodstraníte. Možná je ta pověra rozšířena v levém spektru elektorátu. Hůře proto vidí na levé oko a rudá se jim jeví jako oranžová.
Líh může být denaturován také benzínem (lihobenzín), ten lze odstranit snadněji. Ovšem po požití se pravému oku může rudá jevit jako modrá. Celkově to potom svět vidíte hnědě.
22. 09. 2012 | 20:29

Desiderius napsal(a):

Odpudivý prezident nabízí odpudivé vize.
22. 09. 2012 | 20:29

Drzá zrzka napsal(a):

Desiderius

Nově zvolený prezident bude nabízet vize nové?
22. 09. 2012 | 20:32

pavelp napsal(a):

Muze me nekdo ze zdejsich profesionalnich economu povedet komu vlastne patri nezavisla narodni banca?? To je nahodou hodne zajimavy!!! Me osobne by zajimalo kam az ta nezavislost jde!! Napriklad co se tyka Madarska byl pokus ziskat castecny statni vliv a EU se malem zblaznila...+ USA!!! To je pro me zajimavy a vzhledem k tomu ze nejsem econom tak mi nebere rozum proc narodni banca neni vlastne narodni!!! To se tyka vetsiny zemi!!!
22. 09. 2012 | 20:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 09. 2012 | 20:42

kormoran napsal(a):

Mistr Von Pehe , kdyby neco umel, mel pevnou vuli a vytrvalost , urcite by se ve Statech uchytil.

Zajimave je , ze 300 mil publikum svymi Marx-Lenin- EU idejemi nenadchnul , ale u 10 mil taky "publikum" relativne sklizi potlesk.
Lisak ! On rozpoznal , kde ma 'zivnou' pudu.)))
22. 09. 2012 | 21:02

Jemnický napsal(a):

Stejskal

No konečně, pane Stejskale, už jsem myslel, že jste na očním po doušku Tulah Mhór. Jen bych chtěl vědět, tu zprávu "Dobrý den, smazal jsem několik hrubě urážlivých ....." píšete vy, nebo ji generuje automat. Vzhledem k tomu, že je večer (čekal bych tedy pozdrav Dobrý večer) a bloguje se ostošest (jak ty kraviny všechny stihnete číst), to nemůžete bez újmy na psychickém zdraví všechno zastat.

Přeji pěkný a ničím nerušený večer

Jemnický,
nepravidelný štamgast U Stejskalů
22. 09. 2012 | 21:08

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Jemnický,

bez újmy zcela jistě ne. A to nečtu ani zdaleka všechno.

Díky za přání, totéž přeji i já Vám.

Libor Stejskal

P.S. Ta oznámení generuji já. Vynalezl jsem zcela unikátní postup, který pracovně nazývám Ctrl+c a Ctrl+v ;-)
22. 09. 2012 | 21:25

někteří ale mají iluze o Klausovi napsal(a):

Neviditelnou trhací ruku, kterou zloději utrhla Panenka Maria můžete vidět viset sušenou v kostele sv. Jakuba.
Jako varování, že se nemá krást.
Kdo se, jako pan prezident nedá přesvědčit ani matkou Spasitele, má v kostele ještě připraven kámen Václava z Mitrovic.
Pohřbili ho pod něj zaživa (měl o tom chudák předtím sen) a ačkoli roztřískal dřevěnou rakev, skrz mramorovou desku se neprohrabal.
Kánonů dbalí kněží kámen zalévali svěcenou vodou, aby pekelný rachot ustal, což se po čase také skutečně stalo.
22. 09. 2012 | 21:25

kormoran napsal(a):

Soudruhu Pehe ( i pres veskerou kritiku k vasi ubohe osobe)
musim vas pochvalit , ze s vasim zevnejskem taky neco delate.

Drive se vase busta podobala na 50% -ho Lenina , dnes jiz 75%.
22. 09. 2012 | 21:30

aga napsal(a):

někteří ale mají

Taktak, pravda a láska musí zvítězit, i kdyby kvůli tomu měla Panenka Maria tomu hmyzu utrhat pár končetin. Takový poněkud starozákonní grif od matky Spasitele...
22. 09. 2012 | 21:34

oranžáda obecná napsal(a):

takoví lidé, jako Pehe, nazývali se vždy vlastizrádci.... jde jen o to, kolik za ty blitky, jak se máme krásně v ÉÚ, od Brusele bere..........z přesvědčení, ani rozumu by to zplodit nemohl!
22. 09. 2012 | 21:46

oranžáda obecná napsal(a):

kormoran.....a víte, že máte pravu ? Příště už bude mít na kebuli placatku....
22. 09. 2012 | 21:48

Jemnický napsal(a):

Stejskal

Vidím, že jste koumes. Jen jestli bych směl připodotknout, dal bych si pro sladění s denním rytmem tři verze do vašeho unikátního systému. Dobré ráno, Dobrý den, Dobrý večer.

Dobrou noc.
Jemnický
P.S. Hrubé a urážlivé výrazy jsou tabelovány a vyhledávány automatem nebo to také musí protrpět vaše oko a mysl?
22. 09. 2012 | 21:48

kormoran napsal(a):

Pevne vsak verim Pehe , ze se na 100% Lenina nedostanete , to by vas musel skolit syfilis , nebo se pletu?)))

A taky ta posmrtna trauma , kdyz vas soudruzi nalozi do vonafky a kdejakej lopata vas prijde vocumovat.
22. 09. 2012 | 21:49

kormoran napsal(a):

Oranzada ,21.48 o tom nepochybujte . Design -em se zivim.))))
22. 09. 2012 | 21:55

mb napsal(a):

Zatímco svět jistě oželí nějaký další Klausův myšlenkový výboj na téma globálního neoteplování nebo zhoubného evropeismu, občanům státu, jehož je hlavou, by nepochybně pomohlo, kdyby jim vysvětlil, proč by měli evropskou integraci vyměnit za „suverenní“ stát, který by se neměl do ničeho plést, protože to nemůže dopadnout dobře.

VY CHCETE OD KLAUSE MYŠLENKOVOU (logickou) KONZISTENCI

ale to chcete moc / příliš ...

od klause můžete chtít pouze konzistenci mocenskou či silovo ...

S KLAUSEM NEBO DOLEVA ??? = DOLEVA S KLAUSEM ...

hurá ...
22. 09. 2012 | 22:25

Scarabeus napsal(a):

Pepa Řepa:

Žádnou Vaši zásilku jsem si nevyzvedl, koukám, že Vy, kromě jiných bludů, trpíte fikcí/bludem/halucinací, že si někdo vyzvedává Vaše zásilky, kdo ví zda jste vůbec něco posílal. Řekněte o tom Vašemu praktickému lékaři, možná pro Vás najde léčbu.

"Mívám tady pauzy,uniklo mi, že by si bigjirka hrál na pistolníka."

Kdo psal, že se o tom psalo tady? Vy máte "pauzy" nejen tady, Vás asi potomci, případně mladší členové rodiny/příbuzní, nenaučili používat na internetu vyhledávač.

"možná prchlivý"

Jo tak "prchlivý", dokonce "možná", velmi jemně označujete jeho agresivitu a vulgárnost, takový je ne "možná", ale určitě.

"ale to se stává"

Vám také, že? Však je "bigjirka" Váš velký kamarád, vrána k v vráně sedá(obrazný příměr).

"Rozhodně nebyl hloupý, navádění letadel měl v malíku."

Vzdělaný je hodně(má dva akademické tituly, jeden před a druhý za jménem), ale pouze technicky, co se týká jeho humanitního vzdělání, tak je minimální, stručně řečeno bídné, vzdělanostní nedostatečnost předváděl zde v diskusi, nedostatek vzdělání "nahrazoval" agresí a vulgaritami. Náboženského vyznání je jako Vy, tzn. katolík, stejně jako Vy je velmi nesnášenlivý k jiným kulturám, rasám, národům a náboženstvím, zvláště muslimskému.

------

"Žijete v naprostém bludu, kolego.Že by slepota po denaturáku?"

Á (negativní) projekce, své vlastní negativní vlastnosti přisuzujete jiným. Vy jste (obrazně) slepý i bez metylalkoholu, předvádíte to tady dnes a denně. Denaturák Vám byl vysvětlen už jiným diskutujícím.

Soukmenovců, (obrazně) slepých, zde máte dost.

skeptický:

"Když používáte svého nicku,každý stejně ví,co jste chtěl říci,a ne že ne."

Nepovažujte sebe za každého("každý stejně ví"), navíc to nevíte.

Jemnický:

(Nick) "vico" psal o Alpě, jinak také Francovce, té se prohibice netýká, přestože je 60% co se týká obsahu alkoholu(etylalkoholu), protože není zařazena (oficiálně) mezi potraviny. Drogerie DM ji na chvíli stáhla z regálů, pak ji zase do regálů vrátila.

Počítačově se vzdělejte u pana Stejskala, to pro Vaše potřeby bude stačit.
22. 09. 2012 | 22:43

Samota napsal(a):

"....jediné, co nás ještě drží „nad vodou“ jsou právní a civilizační standardy, které jako členská země EU musíme alespoň částečně respektovat."

Touto větou jste to pane Pehe přesně vystihl. A jsou to dost možná právě ty právní a civilizační standardy, které lidem jako je Klaus vadí na EU nejvíce. Nemůžou totiž tak snadno pustit uzdu (mafiánského) kapitalismu, abychom se tu mohli mít tak "dobře", jako na Ukrajině či v Rusku. Ne náhodou si s tamními politiky Klaus tak notuje...
23. 09. 2012 | 02:12

Jemnický napsal(a):

Scarabeus

Dokutálel jste svoji kuličku do špatného ďůlku.
23. 09. 2012 | 07:29

Pepa Řepa napsal(a):

Scarabeus
tak, tak.
nehrajte si na přírodovědcův rozbor, když na to nemáte.
Ten létal po slovech, Vy upachtěně válíte kuličku.
Inu Tlačič.
Je to dřina, co?
Že do blbého důlku? Stane se. Vám dost často.
Ale v jedné věci máte pravdu. Nerad googluju a už vůbec mě nebaví pátrat po jméně, titulech a tak.
Pro mne to je bigjirka, moje představa, to mi stačí.Asi nemáte představivost. Vaše škoda, někdy je představa lepší než skutečnost.
Já si Vás třeba představuju jako milého, vzdělaného člověka s espritem.

Je mi šum a fuk, jestli se jmenujete Vonásek nebo Vopička. Zato Vy si založte dedektivní kancelář, jste všímavý postřehnete, že zmizela Alpa z DM.Celej Lelíček.
Co Vy všechno nevypijete!

Ale pátrejte dál, nenechte se znervoznit.
Hledej šmudlo!
Řekla jedna dáma konspicientu Hlaváčkovi.
A tlačte dál, jen pozor na hemeroidy.
23. 09. 2012 | 07:49

plk. Kurvice napsal(a):

Dokud z tohoto státu nevyvětrá smrad po Havloivi a Klauscvi, obrat k lepšímu nelze očekávat. Tedy, otevřít všechna okna a hnát ten puch po těchto dvou ven. A co s našim spícím strážcem pečeti? Toho hnát do Rakous, tak jak tenkrát měli hnát Čeští páni Habsburky od Bílé Hory.
23. 09. 2012 | 08:17

Pepa Řepa napsal(a):

Scarabeus
ale jste roztomilý. Ústa plná tolerance a přitom máte paměť jako slon, co před třemi lety napsal jistý bigjirka, dokonce po něm jedete jako slepice po....dobře mu tak-xenofobovi-který kazil naše multi-kulti kruhy.
To tolerovat nebudeme.

Inu tak to u těch "tolerantnívch" bývá.
23. 09. 2012 | 08:37

resl napsal(a):

plk. Kurvice,
doufám, že jste psal v uniformě, ozbrojen kalašnikovem a palcátem.
23. 09. 2012 | 09:25

Vyvalený občan napsal(a):

Klause nemám rád, ale v něčem měl a má pravdu. Viz např.:

Příspěvek České republiky do záchranného fondu Eurozóny může podle propočtů týdeníku Ekonom činit až 350 miliard korun. Ale až po přijetí eura. Euroval tak může v budoucnu znamenat velkou zátěž pro české veřejné finance.

Mělo by se Česko aktivně podílet na záchraně eurozóny?
Ano
15%
Ne
85%
Hlasovalo 826 čtenářů

Eurozóna dostane brzy do ruky další nástroj pro boj s dluhovou krizí - Evropský stabilizační mechanismus (ESM). Ministři financí evropských zemí tak musejí začít přemýšlet, kde vezmou miliardy eur na příspěvky do tohoto fondu. Přestože smlouvy o eurovalu už v červnu ratifikoval i český parlament, šéf státní kasy České republiky zatím podobné starosti mít nemusí.

Na plánovaný kapitál fondu ve výši 700 miliard eur totiž přispívají jen státy platící eurem. Ty budou muset do několika měsíců po zahájení fungování eurovalu zaplatit každý poměrnou část z 80 miliard eur. Zbylou sumu pak poskytnou formou záruk, které budou splatné až ve chvíli, kdy fond bude peníze potřebovat na pomoc některé krachující zemi.
Dřív nebo později zaplatíme

Neznamená to ale, že by vznik eurovalu, kterému dal definitivně zelenou ústavní soud v poslední dosud váhající a zároveň ekonomicky nejsilnější evropské zemi - Německu, neměl na Česko dopady v budoucnu. Praha se totiž zavázala stát se členem eurozóny už při podpisu přístupové smlouvy k EU.

Výjimku si na rozdíl od Británie, Dánska nebo Švédska nevyjednala, přestože to v minulých měsících navrhovala řada ekonomů včetně prezidenta Václava Klause. Pokud tak neučiní ani v příštích letech a eurozóna se nerozpadne, dříve nebo později se bude platit eurem i v tuzemsku.

Například premiér Petr Nečas odhaduje, že to může být za osm až deset let. Pak se Česko zároveň stane i členem ESM se všemi souvisejícími povinnostmi. Kolik bude přispívat? "Závazek ČR bude zahrnovat zhruba 40 miliard korun splaceného kapitálu a povinnost dodat dalších cca 310 miliard korun v případě potřeby," vypočítává ekonom Pavel Kohout z poradenské společnosti Partners. Euroval ESM tedy v budoucnu může znamenat pro české veřejné finance velkou zátěž.
23. 09. 2012 | 09:27

Kokyš napsal(a):

No dopřejme odcházejícímu Hradnímu pánovi ještě nějakou tu výstřední povídačku. Už brzy začne balit kufry ...
23. 09. 2012 | 10:43

Scarabeus napsal(a):

Jemnický:

Nic neválím, mám jinou specializaci, max. do "materiálu", který používá můj hmyzí jmenovec na kuličku, který zde zanechá Čochtan, Pepa Řepa a spol., kopnu(obrazně).

Co je špatné nebo dobré záleží i na posuzovateli. Pokud posuzovatel na posuzovaní dané záležitosti příslovečně nemá, protože mu k posouzení chybějí znalosti, velmi snadno se zmýlí, téměř vždy.

Na nic jiného, než na hloupou repliku jste se nezmohl. Polepšete se. :-)
23. 09. 2012 | 11:21

stejskal napsal(a):

Dobré ráno, pane Jemnický ;-)

nevím, co znamená výraz "tabelovány", ale žádný automat na vyhledávání či identifikaci hrubých a urážlivých výrazů zde nefunguje (navíc dost pochybuji, že by pro češtinu a vynalézavé čtenáře snažící se vzájemně urazit v tomto krásném a bohatém jazyce vůbec fungovat mohlo).

Libor Stejskal
23. 09. 2012 | 11:54

JF napsal(a):

mb 22. 09. 2012 | 22:25: naprosto přesné. Klaus straší tím kam to taky zároveň vede - taková psychologie stáda a odlákávání pozornosti (pod svícnem největší tma) - teď zas prý zánik demokracie federalizací EU. Spíš by Klaus měl předvést tu demokraciu po Česku. ;-)
23. 09. 2012 | 12:31

Zach napsal(a):

Tady to vypadá, že pan Pehe vystupuje pod přezdívkou hovnivál, jen tu kouli neválí, ale jak říkával bigJirka, tak ji vyblitkuje...
23. 09. 2012 | 12:31

Pepa Řepa napsal(a):

Scarabeus
tak s pravdou ven!
Že jste Pehe?
23. 09. 2012 | 13:37

stařenka napsal(a):

Pane Pehe,
dobře jste to vystihl. Je to tak, jak říkáte.
Osobně nevidím v tomhle našem státě žádnou perspektivu, neexistuje žádná vize, která by nás směrovala do přijatelné budoucnosti. Klaus žádné přijatelné řešení pro mne jako občana ČR nenabízí, jen EU pomlouvá a nesmyslně se snaží svým černobílým viděním poštvávat proti všemu, co z EU přichází.
23. 09. 2012 | 15:32

Pepíček Pražáček napsal(a):

Esli byse Pehe neměli optat třeba ve Španělsku, jsetli náhodou nemají takovou mírnou kocovinku ze svého státu taky... Není to tu žádnej med, ale jinde, speciálně pak v EU to není o moc lepší. Co že to nabízí EU? Standardy křivosti banánů, sledování občanů na každém kroku, vynucené zelené dobro v podobě bopaliv místo jídla, zakázaných žárovek a OZE za nesmyslné náklady, demokracii typu "svobodně se rozhoduj tolikrát, dokud s námi nebudeš souhlasit", nepolitické úřednické rozhodování ve stylu RVHP, obranu založenou na ochotě USA řešit problémy kamarádů z NATO, technologický rozvoj zadušený přehnanou patentovou ochranou a celkem nerušeným rozvojem monopolů a oligopolů, sociální stát na dluh, €unii....?
23. 09. 2012 | 17:05

Josef Halas napsal(a):

Souhlasím. Pan Pehe to napsal přesně. Už aby Klaus konečně zmizel!
23. 09. 2012 | 17:19

Sagner napsal(a):

Klaus nesouhlasil ani s Ceskoslovenskou Federativni Republikou po 17.11.1989 a byl presvedcen ze nebude fungovat a o pulnoci 31.12.1992 Ceskoslovenska Federativni Republika zanikla 1.1.1993 bylo umelecky vyhlaseno ze jsou tady dva nove staty Ceska Republika a Slovenska Republika, ktere nefunguji ani po dvaceti letech. Klaus se proto vraci zpet do minulosti a usiluje o vyhlaseni noveho Cesko-Rusko-Nemecko-Moravsko-Slezsko-Polsko-Slovensko-Madarsko-Zidovsko-Romsko-Recko-Bulharsko-Armensko-Vietnamsko-Ukrajinsko-Cinsko-Arabsko a Africkeho statu v podobe byvaleho Sovetskeho Svazu kam se soucasne Rusko prave vraci aby zamezilo budovani Americkych vojenskych zakladen na uzemi statu byvaleho Sovetskeho Svazu a na uzemi statu byvaleho Varsavskeho Paktu. Pokud Klaus nebude poslouchat Putina,nebude Rusky plyn,nafta,benzin ani psenice.
23. 09. 2012 | 17:26

spravedlivý ODSák napsal(a):

Pražský Pepa Řepa z Malé Strany
je férový a není přec ulhaný.
Všude byl a všechno on zná
i každý z Maiselovky ho zná!
Dokonce byl jednou u Brunšova parníkem
a stal se hned světa znalým námořníkem.
Chodí také vzorně v Praze do synagógy
nabažit se té duševní jarmurkářské drógy.
Pepík je příznivec Vaška Klausewitze
ten co má rád péra a nemá bradavice.
Pepík bude volit toho zednokomunistu Fischera
co chodí s ním do synagógy a není posera!
Ten vzepřel se kdysi i tomu co vztyčil prostředník
a ukázal před veřejností odvahu jak vzteklý ratlík!
Je třeba pražské gojimy holí přes záda třískat,
aby je nenapadlo někde u synagógy vřískat!
Pepa je spokojený vývojem dobře spravované země
vždyť Vašek Klausewitz zasel do své ODS dobré sémě!
Vývoj spěje rychlými kroky dle scénaře Džodrže Orwella
prasata vládnou a plebs dostane nažrat kysela!
Mám ovšem strach a spíše oprávněnou obavu,
že se lidé naštvou a nakrmí těmi vyčůránky Vltavu!
Platí totiž jedna stará zkušenost a znalost z historie,
že když lidé o vše přijdou, změní se na bestie!
23. 09. 2012 | 17:59

mb napsal(a):

to je hezké ... spravedlivý odeesák ...

... otázka pro nás pro všechny zní ...

kde je to dno ??? ( a kdy nastane )

a když se lidé naštvou / třeba v muslimských zemích /

zda revoluční vlna nevynese nahoru ještě větší ksindl, než který tam pobýval dosud ... / tak jako revoluce 89 vynesla nahoru Klause /

a zda případný autoritářský režim, který po mafiánské demokracii začne panovat, bude právě to pravé ořechové ...

... zatím ...
23. 09. 2012 | 18:10

Desiderius napsal(a):

Já jsem bez ilusí o Klausovi.A Zemanovi taky.
23. 09. 2012 | 18:30

Jemnický napsal(a):

Dobrý večer pane Stejskale,

Jsem rád, že to tady nehlídá nějaký software od firmy Hovnivál s.r.o. Nakonec jste důkazem, že člověka stroje nenahradí.
Má to i psychoterapeutický účinek na blogery. Ani v hospodě nemůžou řvát, jak je jim libo a zobák narostl. Mohli by dostat po hubě a jít domů. U Stejskalů stačí na úklid zvratků jen Ctrl X. Ovšem jako místní hospodský musíte mít propracovaný systém psychohygieny.

P.S. To dobré ráno jste stihnul za 2 minuty dvanáct.
Jemnický
23. 09. 2012 | 20:10

Jemnický napsal(a):

Scarabeus

Pane Hovnivále, beru si vaši radu, k srdci a polepším se.
Těším se na další kuličku vašich myšlenek.
23. 09. 2012 | 20:19

JF napsal(a):

jo jinak Pehe, dělá zas to samé co Klaus se zánikem demokracie k nedemokracii (české), Pehe zas se ohání před stádem Klausem a žene to k Fischerovi. Obojí dost nepraktická úroveň, ale evidentně jak pro koho. Taky jedna docela hádanka ... ;-)
23. 09. 2012 | 21:15

český maloměšťák napsal(a):

"...Mívám tady pauzy,uniklo mi, že by si bigjirka hrál na pistolníka. Kdysi byl na stejné štaci v Syrii, kdosi říkal, že je kdesi zastupitelem.
V každém případě to byl člověk přímý, který neuhybal, nedělal že nevidí, možná prchlivý, ale to se stává.
Rozhodně nebyl hloupý, navádění letadel měl v malíku.Pokud sem zavítá, přeji mu vše dobré...."

....napsal zde o bývalém /tedy předlistopadovém/ komunistovi diskutér Pepa Řepa - bojovník s islámem, " sofa" křižák 21. století, nicnežmarodovec....

Tedy " člověk přímý" , " který neuhýbal" - hodnotí takto bývalého předlistopadového komunistu bigjirku Pepa Řepa.

Proč ne - spousta lidí - i členů KSČ...byla a je poctivými a chytrými lidmi.

Už ale ne tolik je jich takových, aby po převlečení rudého kabátu nazývali dnešní členy KSČM /ale nejen je - vůbec každého s byť jen trochu levicovějším pohledem na svět/ - a tak třeba i ty, co v 50. letech byli ještě na houbách a v ´68 tahali kačery.....aby je tito "přímí" a " nikdy neuhýbající " lidé...aby je bigjirka nazýval " rudými držkami"...etc etc

např. : http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-dolejs.php?itemid=5917

Pepa Řepa
Ostatně - pane řepný filozofe - o vás je přeci známo - že jednou je bílá kočka černá...a jednou bílá, že ? Pussy Riot zavřít - ale filmaře, který natočí film jehož účelem je provokovat muslimskou obec /jejíž kvalita tedy - ve vztahu k tomu, jak by měl na podobné útoky reagovat vzdělaný a tolerantní člověk - či skupina lidí....určitě není nic moc - ale to je na jiné téma/

Záleží totiž na tom - zda mňouká někdo libě vašim uším - a uším vašich kumpánů...tedy uším " obránců českého národa".... anebo ne.
Jednou je komunista zločinec /dnešní člen KSČM/ - jindy je člen předlistopadové KSČ " člověk přímý", " který neuhýbal" - prostě kamarád na slovo vzatý.
------------
Scarabeus
Bigjirka tasil zbraň ? A bylo to v souboji face to face - anebo střelil oponenta do zad - jak má například ve zvyku jeho soudruh Pepa Řepa ?
23. 09. 2012 | 22:54

Pravolevé paradoxy napsal(a):

Mnoho lidí, kteří dříve podporovali EU a byli proti Klausovi už dnes vidí jínak. Skutečně jsou bez iluzí o EU, která se stává molochem na hliněných nohách a která si stále uzurpuje větší moc aby autoritativně mohl ostatním státům vnucovat svoje vize, které stejně povedpu k bohatnutí bruselské smetánky. Dneska hlubší integraci podporují jen ti kdo chtějí v tomto molochu vybudovat karieru aby zbohatli. Jak nám hlubší integrace a bankovní unie pomůže vyřešit dluhy to nám eurofilní socialistický inženýr soudruh Pehe zapoměl říct. Místo toho zaplnil stránku bludy o selhání státu, která podle socialnědemokratických inženýrů vyřeší vše. Stát nemůže kontrolovat vše což Pehe a další socdemáci neumí při své málé inteligenci pochopit. Pehe a levičáci se nikdy neuměli o sebe postarat proto jak malé děti potřebují někoho (stát) aby se o ně postaral. To by museli totiž mít za něco odpovědnost a na to jako rozmazení fracci co chtějí čokoládu (jistoty) ale všechno důležité jako třeba jak si na to vydělat a důležité rozhodování kde by museli prokázat, že něco umí to by nechali na jiných
23. 09. 2012 | 23:09

Pepa Řepa napsal(a):

spravedlivý ODSák
Moc hezká poesie, vkusná, talent se nezapře.
Připojuji se s obdivem k embéčku.
Ale proč tem nový nick,když používám stejné obraty, které jsem už napsalo v textu?
Proč se připravit o slávu, psát pod pseudonymem?
Magnesia litera vypsala novou kategorii:kreatura roku 2012. Šance na vítězství tu jsou.Proč se o prvenství připravit,

Blíží se zima. Doporučuji ustájení v teple.

Bylo by škoda, kdyby česká poesie přišla o velikána s cimrmanovským veršem
Všude byl a všechno on zná
i každý z Maiselovky ho zná!
24. 09. 2012 | 05:43

proletář napsal(a):

Nejhorší lidská vlastnost je závist. A pana prezidenta, profesora,vládce našeho jediného nám všichni na celém světě závidí. No a podle toho to v tom česku tak vypadá.
Kdy už to všicni pochopíte!
24. 09. 2012 | 09:39

buldatra napsal(a):

Jemnický napsal(a):

…Potom se zkusme zamyslet, nikoliv ve stylu fanoušků Sparty a Baniku, jak z toho ven. Jak se zbavit politických gaunerů a jaké demokratické prostředky zbyly v rukou občana tohoto státu….

političtí gauneři, to nezní hezky.
Zastupitelé zní líp.
I když, těch gaunerů je jak hub po dešti. Že by to bylo vodó?
A nejsou blbí a navíc jsou tvořiví.

Zavčas vytvořili systém, který neúnavně vypilovávají a který nečesané nemyté veřejnosti umožňuje toliko jednou za čas získat pocit, že o něčem rozhoduje. Takže je to jako s těmi fanoušky a vo tom to je.
Že se jako podílí na státotvorbě a tvorbě „demokracie“ a také a to je nejdůležitější, pocit, že veškeré průhonice a marasmy padají na jejich hlavu, páč si přece ty výše zmiňované zvolili a opět zvolí, že.

No a velká část nečesané nemyté veřejnosti to tak nějak automaticky baští a zapíjí pančovaným rumem (pardon, tuzemákem).
Frapantní.

Ven z toho pomůže prosazení přímé demokracie.
Ale problém je ten, že velká část veřejnosti neví, co to vlastně je.
V rukou občanů tohoto státu je všecko, musí si to jen uvědomit a musí chtít.
24. 09. 2012 | 10:50

JardaV napsal(a):

Pro český maloměšťák

Média nás krásně varují před tím co se ve skutečnosti děje ve světě financí.Všimněte si,že kdykoliv se řeší nějaké dluhy nebo finanční problémy,ukazují,
jak se tisknou prachy!!!!Nedávají to do souvislostí s jakoukoliv hodnotou,jenom
ukazují,jak jede rotačka a lezou z ní balíky peněz.Pochybuji,že něčím krytých.Snad
přátelskými úsměvy panďuláků z vlády USA nebo klaunů z EU.Je asi velké štěstí,že ještě EURO není naší měnou.
24. 09. 2012 | 11:45

Rejpal napsal(a):

Pane Pehe, Vy opravdu nevíte, co nabízí národní (například Český) stát ve srovnání s EU? Slova jako svoboda, demokracie, odpovědnost za vlastní volbu, za vlastní činy... možnost volby - to Vám nic neříká? Tyto pojmy neznáte? Či jim prostě nerozumíte? Asi ne...
Neumíte si představit, jaký je rozdíl mezi volbou čehosi abstraktního a volbou konkrétního zastupitele v národní vládě? Jste skutečně tak hloupý, nebo "jen" zaslepeně "antiklausovský"? Ono je to možná totéž...
Jestliže vláda ČR v něčem fatálně selže, lže občanům/voličům, je krajně možné, že už si ji občané raději nezvolí. Občané/voliči mají možnost takového nezvolit podvodníka jako např. pana Kalouska, který prohlásí, že "jen idiot by v době krize zvyšoval daně" a když je na základě této rétoriky zvolen, chová se podle vlastních slov jako idiot. A záleží jen na voličích, zda chtějí takového - podle vlastních slov - idiota ve vládě. Je to jejich vůle a jejich odpovědnost za takovou volbu.
Vaše "argumentace" pajcovanýcm alkoholem je zcela mimo - ta souvisí nejen s kontrolní úlohou státu, ale i s výší sazeb daní (v tomto případě spotřební). Opět - je to věc voliče, příště si třeba - bude-li chtít - zvolí vládu, která sníží spotřební daně tak, že se prodej pajcovaného alkoholu nevyplatí a přitom výtěžnost daně díky nižší sazbě vzroste. je to opět věc svobodné volby, což je Vám zjevně pojem neznámý. Za alkoholou aféru může apriori volič, který volil současnou vládu. je na něm, zda příště svouji chybu zopaku, či nikoli.
Skutečnost, že typický většinový český volič stále dokola volí do vlády s oblibou takřka výhradně lidi, kteří již v této roli selhali, je v této věci irelevantní. Je to svobodné vůle onoho voliče.
Ale v EU jeden český občan neznamená nic. Z hlediska demokracie je tak rozpuštěna konkrétní odpovědnost, že REÁLNĚ nelze hovořit o demokracii.
Centralizace byla tím, co přivedlo celý sovětský blok k hospodářskému kolapsu. Hloupí lidé to nedokáží pochopit, neumí se poučit z vlastních chyb a omylů. Lidé, slepě věřící v centralizaci (selhala i v Německu za Národního socialismu, selhala i v Itálii za Musolliniho vlády úředníků - tedy téměř přesný předobraz dnešní EU, selhala v Pařížské komuně, selhala v dobách Husitů, SELHALA VŽDY, kdykoli se objevila. Přesto se najdou vždy další a další regulátoři, globalizátoři a další nevzdělanci, kteří buď neznají historii, nebo ji nedokáží pochopit a opět se pokusí znovu centralizovat, federalizovat a regulovat s tím, že právě oni budou chytřejší a lepší než všichni ti - v celé existenci lidstva (tomu říkám sebevědomí !!!) - kteří centralizovali, federalizovali a regulovali před nimi.
24. 09. 2012 | 12:10

Kolumbo napsal(a):

Drahý Jiří,

tento stát selhává a nemá důvěru většiny občanů, to je pravda.Je to však důsledkem toho, že většina občanů se o sebe nehodlá postarat sama, nýbrž to chce po vládě. Ono je totiž pohodlnější zvednout ruku či vhodit lístek, aby stát okradl ve váš prospěch souseda než vzít osobně sukovici a číhat na něho za rohem.K tomu si ještě můžete namlouvat jak že nejste ušlechtilý, protože vy byste mu přece sám dal / kdybyste měl /a když on parchant asociální sám nechápe co je třeba, musí být donucen. Váš problém je ovšem v tom, že z vašeho pohledu nemudete mít nikdy, takže volání po solidaritě je z vaší strany docela licoměrné. A zištné.Přece však existuje jistá možnost, že váš malý národní stát může být změněn. Ve federalizované Evropě už to nebude možné. před agresivním socialismem není úniku. A přece by mohlo být normální, aby stát nechal napokoji lidi, co po něm nic nechtějí, byl rád že po něm nic nechtějí a nechal je žít po svém. Ani emigrovat už není kam - možná tak do Ruska.
24. 09. 2012 | 12:14

mb napsal(a):

řepa vy máte něco proti absolutnímu rýmu ... ? ( :-))

ale reagoval jsem zejména na závěr skladby ... :

Pepa je spokojený vývojem dobře spravované země
vždyť Vašek Klausewitz zasel do své ODS dobré sémě!
Vývoj spěje rychlými kroky dle scénaře Džodrže Orwella
prasata vládnou a plebs dostane nažrat kysela!
Mám ovšem strach a spíše oprávněnou obavu,
že se lidé naštvou a nakrmí těmi vyčůránky Vltavu!
Platí totiž jedna stará zkušenost a znalost z historie,
že když lidé o vše přijdou, změní se na bestie!

a napsal jsem to, co jsem napsal ...

... zatím ...
24. 09. 2012 | 15:01

Blanický rytíř napsal(a):

Stačí se dvat kolem a pozorovat skutky a ne kecy. Společná Evropa a federace? Za dnešního stavu? Směšné o tom vůbec uvažovat..... Musel by to ale být spolek ,který je konstruován na stejných právech a stejných povinnostech pro všechny. A co vidíme dnes. Vždyť je to jen o tom okrást své kolonie tak jako tomu bylo za kolonialismu. Akorát se změnily prostředky.Už není třeba tanky vše jde po stránce ekonomické. Ať dostaneme hlasovací práva ne podle počtu obyvatel ale jeden stát jeden hlas,at dostaneme stejné dotace jako Franc. zemědělci . Když se podívám jak tady bylo celé organizováno (lisab. sml) a podobně tak nevěřím v nějakou Federaci rovn. států. Vše to jsou jen pusté kecy. Dopadne to jako vždy,česi se budou mít opět hůř a budou ještě více vysáváni .... A stěžovat si můžete na Lampárně. Suverenita státu je věc každého občana jen nekonečný TROTTEL se může vzdát suverenity ve prospěch takového spolku jaký je nám překládán. Naši otcové za suverenitu státu pokládali životy a my by jsme se ji měli vzdát jen kvůli tomu ,že někdo se zase chce cítit mocnější? O nic jiného totiž nejde. A krize je tu vyvolána uměle ,aby nám toto vše vnutili.Ja žádnou federaci podporovat nebudu. Nemám jediný důvod.....
24. 09. 2012 | 15:32

Pepa Řepa napsal(a):

mb
naopak embéčko. Souhlasím s Vámi.
Použití mého nicku mně je fuk. Ať si užije a uleví.

Ale je to mimořádně kvalitní poezie.
Absolutní rým by Smoljak ocenil a nad kvalitou veršů a rýmů Owella_kysela, by závistí zbledl leckterý žák druhé třídy Zvláštní školy -pokud existují-.
Dyť jste učitelskej, ne?
24. 09. 2012 | 15:33

mb napsal(a):

no proto pepa řepa / pepo řepo ...
24. 09. 2012 | 15:40

Pepa Řepa napsal(a):

Jo, embéčko a k čemu tolik slov?
proč tak složitě, když to jde jednoduše.
Klaus-Raus
Myslím, že to Vám a autorovi stačí ke štěstí.
Nebo se pletu?
V těch dvou slovech je kvalita jako v ománkovém vínu.
24. 09. 2012 | 15:41

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
šmarjá kolego, fanoušek Sparty teď řeší penaltu, pak výrok bývalého hráče, který propíchnul, jak to ve Spartě chodilo a zvláště tašku Křéti o černých penězích ve fotbale o kterých přece gubernátor Jablonecka nikdy neslyšel.
Ne on a Ivánek bojují za čistý fotbal.Čistému vše čisté.
Jak je to u chacharů netuším.Lepší to asi nebude.
24. 09. 2012 | 15:57

mb napsal(a):

tohle je Zlín a támhle blízko,

to už je Melbourne, San Francisco

sedni si sem, někde tu jsem, přijdu hned ...

to asi nestačí pepo napsat klaus - raus ...

bylo by dobré, kdyby klaus byl navěky raus nejpozději od 97 roku, to ano

je třeba říci, že klaus je špatný, je třeba napsat, proč je špatný ... a jaké jsou mechanismy zločinnosti a pathologie klausovy osobnosti a činů ...

tož asi tak ... zatim ...
24. 09. 2012 | 16:22

Scarabeus napsal(a):

Pepa Řepa:

Pehe nejsem. Nemám na Vás čas, ani si nezasloužíte, abych Vám svůj čas věnoval ... nikdy. Když bych se měl zabývat každým ........, tak bych nedělal nic jiného.

Poznámka pro diskutující, kterým dělá potíže pochopit jednoduchou myšlenku:

Slovo "nikdy" se vztahuje k "si nezasloužíte".

Zach:

Vy jste chytrý jak ..... Pepa Řepa.

český maloměšťák:

Až budu mít čas, tak Vám napíši jak Bigjirka tasil zbraň(nevystřelil, jen legální zbraní, na kterou má zbrojní pas, sousedovi vyhrožoval, i to stačilo na trestní stíhání), zde v diskusi by mohli jeho soukmenovci rozhořčeně naříkat, že veřejně prozrazuji jeho identitu, psát cosi o multi-kulti špiónovi a jiné nehoráznosti. Zde se to diskutujícími, kteří své osobní utkvělé představy(katolický princ "honolulu" věří dokonce na ufouny) vydávají za realitu, jen hemží.
24. 09. 2012 | 22:57

Pepa Řepa napsal(a):

To víte, že jo, váleči lahůdek.
Dejte dohromady své archivy, co kdy, kde některý nepřítel multi-kulti plácnul nebo udělal.
Váš čas přijde.Pište na manžetu.
z toho si opravdu dělám těžkou hlavu.
------------------------------------
Také jedno mudrosloví z BV pro Vás.
Al chijára al-awža idá žallastahá tankasir.
KŘIVÁ OKURKA SE PŘI NAROVNÁN9 ZLOMÍ
Bacha na to.
25. 09. 2012 | 07:22

Scarabeus napsal(a):

Pepa Řepa:

Předpověděl jsem to správně, ostatně nebylo to nic těžkého, protože Váš jednoduchý způsob myšlení je velmi lehce předvídatelný.

Pokud budete takto pokračovat, tak dopadnete jak Váš soukmenovec ve víře(náboženské) katolický princ (nick) "honolulu", který začal věřit na ufouny. Už se zde katolický princ dlouho neukázal, patrně někdo jeho americké ošetřovatelce přeložil nějaký z textů, které zde psal, když zneužíval její počítač, v důsledku čehož ošetřovatelka katolickému princi zamezila přístup ke svému počítači. Nebo je druhá možnost, že Vašeho soukmenovce v náboženské víře, katolického prince (nick) "honolulu", "kleplo", věk už na to měl, katolický princ už od třiceti let, viz video.
https://www.youtube.com/watch?v=Hs5tgiOQXxw
25. 09. 2012 | 09:09

buldatra napsal(a):

Scarabeus,

takže vy víte, že žádné UFO a ufoni neexistují?
A jak jste to zjistil?
25. 09. 2012 | 11:37

buldatra napsal(a):

PS

https://www.youtube.com/watch?v=Gb05NZ1V05E
25. 09. 2012 | 11:42

Pepa Řepa napsal(a):

Vážený pane Hovnivále
čímto, že takoví jako Vy a makoměšťák jste naprosto bez originality, bez nápadu, naprosto nekreativní tvorové, upachtěně a těžkopádně válící svou kuličku a pokukující, co kdo kde vedle napsal, či jak dělá rozbor a pak to použijete jen v obráceném gardu?

Inu .....studniční žábě o moři,letnímu vánku o bouři a pachtícímu se váleči....
25. 09. 2012 | 17:13

Scarabeus napsal(a):

Pepa Řepa:

Po kom bych měl tak pokukovat? Po Vás? Že by Vaše další utkvělá představa?

Kdo je ten "makoměšťák"? To je zemědělec, který bydlí ve městě a pěstuje mák?
25. 09. 2012 | 18:00

Scarabeus napsal(a):

Pepa Řepa:

"čím to, že takoví jako Vy a makoměšťák jste ...."

https://www.youtube.com/watch?v=K_JO8OV44-8
https://www.youtube.com/watch?v=O5d-mcCUKpo
25. 09. 2012 | 18:21

Pepa Řepa napsal(a):

Scarabeus
zase opisujete. To už tady bylo nejméně 10x, směrem na Vašeho kolegu, aby si šel lehnout na koleje.To samé Beeing there a zahradník Chance¨....etc....etc.
Vyhrožoval jak tady všechnu udá za urážku Cigánů a pak-změní nick- a spustí o udavačích.
Chudoba ducha, řekl bych.Jenom to potvrzujete.
Páni Kopíráci.

Jděte raději na místo nebo plivat na osmičku.Mě nevytočíte, to máte marný.
S Vámi musí být zoufalý a smutný život jako s většinou zakyslých dědků tady.
Nezávidím lidem okolo.

Ale nick máte vhodný.
Válíte lopotně a upachtěně.
Mějte se. Ztráta času, musím balit.
25. 09. 2012 | 19:06

Scarabeus napsal(a):

Pepa Řepa:

"zase opisujete"

Další Vaše utkvělá představa(je jich víc ve Vašem [nejen] posledním příspěvku). Nějaký/é důkaz/y? Ty Vy nepotřebujete, Vám stačí si něco myslet a "tak je to správné, tak to má být".

Váš soukmenovec, se stejným způsobem myšlení, se zastřelil ... takže nezkoušejte napodobovat Vaše kámoše Čochtana a bigjirku(ten si tím přivodil "jen" trestní stíhání) v nošení zbraně, mohl byste jí mít, ve slabé chvíli, při sobě.
https://www.youtube.com/watch?v=bl-QtTC2MiM
25. 09. 2012 | 22:30

bighosijra napsal(a):

Salutary monster liver <a href="http://www.ddtshanghaiescort.com/shanghai-escort.html">shanghai massage</a> remarkably with iron liking aide to modernize anemia pet for the purpose more than seven months has been
05. 02. 2013 | 02:21

Meascinella napsal(a):

For what reason all people are dead wrong on gucci and consequently reasons why you have to ought to see this study. <a href="http://growth-management.alachua.fl.us/comprehensive_planning/gucci.html">バック</a> Beginner questions regarding longchamp replied in addition to why you ought to go through every single statement of this expose. <a href="http://growth-management.alachua.fl.us/comprehensive_planning/saclongchamp.php">Sac longchamp soldes</a>

Upcoming nike Guide Shows Proven Methods To Dominate The adidas Scene <a href="http://www.21xqt.com/chanel.html">財布 chanel</a> Miracle Strategy For chloe <a href="http://www.21xqt.com/chloe.html">財布 クロエ</a> The Astonishing nike Hack Which Should Fool Every one <a href="http://www.21xqt.com/adidas.html">adidas originals</a> Most recent queries about nike clarified in addition to the reasons you has got to go through every concept of this specific write up. <a href="http://www.21xqt.com/nike.html">シューズナイキ</a> Check out who's talking about chanel and why you ought to feel concerned. <a href="http://www.21xqt.com/mizuno.html">ミズノ</a> Crucial things For adidas <a href="http://www.chyfc.com/include/adidasjp.html">adidas originals</a> Extra short guide explains some of the ins and outs of adidas and also the things that one ought to do today. <a href="http://www.chyfc.com/style/chaneljp.html">シャネル 財布</a> What other people has been doing with chanel and furthermore what that you might want to do completely different. <a href="http://www.chyfc.com/cheng/chloejp.html">chloe 財布</a> Master who is speaking about chanel and also the main reason why you ought to be concerned. <a href="http://www.chyfc.com/cert/mizunojp.html">ミズノ</a> That explains why all of them are extremely wrong on the subject of adidas and as a consequence the reasons you have to see this post. <a href="http://www.chyfc.com/templates/nikejp.html">ナイキ air</a> All new adidas E book Disclose The Way To Dominate The adidas Scene <a href="http://www.padgam.com/blog/adidasja.html">adidas シューズ</a> Tips about how to master almost everything there is to understand concerning adidas in six easy steps. <a href="http://www.padgam.com/blog/chanelja.html">シャネル 財布</a> A way to understand every aspect there is to find related to adidas in 4 easy steps. <a href="http://www.padgam.com/style/chloeja.html">財布 chloe</a> Creative queries about chanel replied and consequently the reasons you really need to view each term of this specific expose. <a href="http://www.padgam.com/style/mizunoja.html">mizuno</a> Often the mizuno Endeavor Chat - Who loves practically nothing is victorious?!? <a href="http://www.padgam.com/nikeja.html">ナイキシューズ</a> For what reason many people are dead wrong regarding nike and also why you must check this ground-breaking report.

Concise guideline explains some of the inner workings linked with nike together with those things one should do right away.<a href="http://www.adidasjp.asia/">adidas スニーカー</a> Explanation why anything and everything you've found out about adidas is simply entirely wrong and what you need to understand.<a href="http://www.adidasjp.asia/">アディダス ランニングシューズ</a> Here is how to find out every part there is to find regarding gucci in three easy ways.<a href="http://www.nikejpsale.biz/">ナイキ</a> Upcoming nike E-book Unveils The Best Way To Rule The nike Scene <a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-dunk-ダンク-c-1.html">nike dunk</a> Concise story discloses the proven details about nike plus the way it could cause problems for you.<a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-force-フォース-c-2.html">ナイキ エアフォース</a> The things other people actually does for the nike and moreover the things that youhas to do completely different.<a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-jordan-ジョーデン-c-3.html">nike air jordan</a>
14. 04. 2013 | 02:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy