Zemanův skluz do nacionalistického bahna

21. 01. 2013 | 08:34
Přečteno 28921 krát
Už to vypadalo, že Miloš Zeman dodrží slovo a neuchýlí se v prezidentské kampani k laciným osobním útokům, včetně zneužívání nacionalistických předsudků. Vyhrát v boji proti místopředsedovi velmi nepopulární pravicové vlády by ostatně měl, i kdyby zdůrazňoval jen svoji deklarovanou levicovost.

Bohužel Zeman neodolal vábení svést debatu k předsudkům a emocím, které se pojí s některými traumaty české historie. V posledních dnech tak rozfoukává temné vášně, které jsou u nás spojeny zejména s Benešovými dekrety.

Pravda, Karel Schwarzenberg mu nahrál nepřesnou formulací, že dekrety přestaly platit přijetím Listiny základních práv a svobod Ústavy v roce 1991. Bylo ale jasné, že má v podstatě na mysli to samé, co nich říká Zeman: že byly takříkajíc „zkonzumovány“ a jsou právně „vyhaslé“.

Bez demagogie bylo možné také přijmout Schwarzenbergovu poznámku, že kdybychom aplikovali dnešní lidsko-právní kritéria na postup vlády a prezidenta Beneše v případě vyhnání tří miliónů sudetských Němců, skončili by tehdejší politici před mezinárodním trestním tribunálem v Haagu. V tom má Schwarzenberg zřejmě pravdu, přičemž samozřejmě uznává, že na tehdejší dobový kontext nelze dnešní mezinárodní standardy aplikovat.

Zeman ovšem Schwarznebergova slova využil k nacionalistické ofenzívě, v níž mu zdatně sekunduje prezident Klaus a jeho okolí. Kvůli Schwarzenbergovým výrokům ho Zeman údajně nadále nerespektuje jako svého soka v boji o prezidentský post, neboť takto prý mluví "sudeťák a ne prezident". A když už se Zeman dostal do ráže, pronesl také cosi o „zdegenerované šlechtě.“ Klaus přizvukuje poznámkami o Schwarzenebrgově „nečešství“.

S pomocí tohoto temného bahna Zeman asi zvítězí, jakkoliv podobné zneužívání nacionalismu přispělo k porážce Klause ve volbách do Sněmovny v roce 2002. Jenže Schwarzenberg je v zemi plné předsudků snadnější terč, než byla Evropská unie coby terč Klausovy kampaně v roce 2002.

Kdyby Zeman zvítězil bez demagogie zneužívající předsudků, mohl by nakonec být i prezidentem velké části těch, kdo podporují Schwarzenberga, až jim vychladnou hlavy. Rozhodl se ale pro způsob boje, pro který ho nebude nemalá část společnosti jako prezidenta nikdy respektovat.

Právo, 21.1.2013

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr z Tábora napsal(a):

Máte divné představy o nacionalistickém bahně pane Pehe. Pan kníže se jednou upřímně vyjádřil a sklízí za to zasloužené ovoce. Proč otvírat stíny minulosti, naše vztahy s Německem a Rakouskem jsou snad solidní, stačí když je rozvíří Temelín. Navíc od člověka, který souhlasí s vyhnáním etnických Srbů ze svých domovů na Balkáně v nedávné době. Ještě, že jím zmiňovaný soud v Haagu odsuzuje povětšinou jen Srby, doba vždy přeje vítězům.
Prezident má sjednocovat, to KS neumí.
To, že mnozí nechtějí prezidenta, který doma mluví německy a jehož žena česky nezná mi připadá logické, představte si opačnou situaci třeba v Německu.
21. 01. 2013 | 08:48

dříve čtenář napsal(a):

A i pan pehe pochopil, že proti větru se čůrat nedá.
Patří nám to, aby vyhrál kníže. Je třeba kalich hořkosti vypít až do dna...
Nechtěl jsem jít volit do druhého kola. Ale po tom, co se odehrává teď ve prospěch knížete ,byla nejhrubší komunistická agitka pouze odvarem.
Bohužel musím jít volit zemana.
Ale pan pehe to bude mít u knížete v cajku...
21. 01. 2013 | 08:52

Papouch napsal(a):

Problem je, ze "Karel" uz je jen zmateny senior bez vlastni vule a nazoru, ktereho volicum "prodava" pouze jeho titul, nikoli jeho statnicke nebo organizacni schopnosti. Jak jsme se mohli nedavno presvedcit, kdyz "bojoval" s korupci na svem ministerstvu:

http://www.lidovky.cz/whistleblower-klouzal-schwarzenberg-je-manazersky-slaby-korupce-se-proto-nesetri-geg-/zpravy-domov.aspx?c=A121023_115434_ln_domov_spa
21. 01. 2013 | 08:53

skura napsal(a):

Karel Schwarzenberg je místopředsedou vlády, předsedou vládní strany a ministrem zahraničních věcí, a přesto nedokáže formulovat myšlenky a interpretovat pro republiku nejdůležitější dokumenty správně. Myslíte, že by měl prezident mluvit způsobem, který vyžaduje značnou dávku shovívavosti a interpretační pružnosti, aby mu bylo vůbec porozuměno? Vyšplhal v politice daleko za horizont svých schopností a dál už to asi nepůjde..
21. 01. 2013 | 08:53

hovorka11 napsal(a):

"Bahno", jako jsou Benešovy dekrety je nutné neustále připomínat jako neměnný právní stav. Jinak dojde k vyhánění těch, kteří tam žijí pro ty, kteří vyhnaly čechy z pohraničí do vnitrozemí a připojili toto území k velkoněmecké říši.
Jak chce Pehe získat náhrady pro zavražděné čechy v pohraničí a napravit jejich škody, když museli získat práci a domovy mimo pohraničí ? V Německu existují spolky kteří věří Karlovi a Karel je chce prosadit jak mamon církvi, který ji ani nepatří!!!

Pehe jste nesmírně trapný.
21. 01. 2013 | 08:54

VFISCHER napsal(a):

Staré známé pořekadlo říká, že za každým velkým majetkem se skrývá počáteční zločin. Platí to o potomcích gangsterských pašeráků kořalek v Chicagu, stejně jako to dříve nebo později bude platit o potomcích zdejších státních obrlupičů. Stejně tak zná historie příběhy vzniku veškeré moci aristokracie a veškeré takzvané šlechtickosti od pravěku rodových klanů přes veškerý starověk, antiku, středověk obzvláště, až po časy dnešní. Přesně proti takové moci, aroganci a nadřazenosti vládnoucí národnosti a proti lupičskému a drancujícímu chování na území tisíckrát vyloupených a drancovaných Čech se před dvěmasty lety zrodilo národní obrození jako úporný boj o zachování národní svébytnosti.
Přesně proto před šedesáti lety umírali naši otcové a dědové v koncentrácích a na dvou frontách nejkrvavější války.
Jak se zdá, určitá část dnešní populace v tomto státě je schopna tyto historické zkušenosti vymazat a vygumovat jako omleté poučky dávné komunistické propagandy za cenu vidiny nezřetelných nadnárodních a multikulturních zájmů. Zdá se, že si idealisticky přejí jakýsi nevyřčený návrat starého rakouského mocnářství, nebo si dokonce sebemrskačsky sypou popel na hlavu před rozhodnutím postupimské konference o odsunu německého etnika, jehož někteří mnozí představitelé hodlali vymazat Čechy z mapy Evropy.
Nedělejme si žádné iluze. V dřívějším panství satelitních států východní mocnosti platilo, že všichni jsou si rovní, ale někteří jsou si rovnější. Platí to zrovna tak v dnešní Evropě a zase je o tom zakázáno mluvit. Mediální cirkus v režii svých nových mocipánů už hraje a píská nadšené oslavné ódy a dobře ví proč. Važme dobře své volební emoce !
21. 01. 2013 | 08:57

scientist napsal(a):

ten poslední odstavec míří do černého.
pořád jsem si říkal, ať to dopadne jakkoliv, česká společnost si oproti Klausovi v každém případě polepší. Snad Zeman trochu vystřízliví až ho český Pepík dosadí na trůn.
21. 01. 2013 | 08:58

Analytik napsal(a):

Petr z Tábora 08:48
Slyšel jste už jméno "Pružinskij"?
Pokud ano, zkuste si tuto domněnku spojit s neutuchajícím požadavkem celé rodiny "Klausů" na tuzemský původ příštího prezidenta a neustálé zdůrazňování vlastního nepřetržitého češství!
Připadá Vám to jako přirozený způsou chování?
21. 01. 2013 | 08:59

sekretářka pana ministra napsal(a):

...myslím, dobrá úvaha, pane Pehe, jenom ten výsledek voleb zatím není znám. Zde je na místě připomenout blog novináře Jana Urbana, který vcelku jasně popisuje Zemanovu osobnost. Miloš Zeman určitě nebude prezidentem mým ani mých blízkých. Václav Klaus nikdy nebyl ani trošičku v naší rodině vážen. Jakkoli kníže může býti na první pohled problematickým prezidentem pro naši zemi, dovedu si představit daleko horší situace.
Kdo z nás je bezchyby. Jak se říká v jednom českém filmu : "je to na první pohled docela milý člověk."
21. 01. 2013 | 09:01

juvel napsal(a):

Pane Pehe, kam jste ze své objektivity sklouzl Vy? Tohle Vám neslouží ke cti.
21. 01. 2013 | 09:02

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe.
Je to i Vaše chyba,proč jste s tím nepočítali,že s tím může přijít kterýkoliv kandidát,kdyby byl postaven Vůči Schwarzenbergovi.Takhle se pěkně odkopal,ať občané vidí i druhou stranu jeho tváře.
21. 01. 2013 | 09:05

Anna napsal(a):

Zemanův skluz do nacionalistického bahna

Kdyby Zeman zvítězil bez demagogie zneužívající předsudků, mohl by nakonec být i prezidentem velké části těch, kdo podporují Schwarzenberga, až jim vychladnou hlavy. Rozhodl se ale pro způsob boje, pro který ho nebude nemalá část společnosti jako prezidenta nikdy respektovat.
----------------------------------------------------------

Podle mě to nebude způsob boje, ale úplně jiné věci, pro které Zemana i Schwarzenberga nebude nemalá část společnosti jako prezidenta nikdy respektovat.
21. 01. 2013 | 09:07

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Peheho skluz k demagogii a politické agitce.

Kdyby Zeman neotvíral toto téma, tak by mu to mnozí neodpustili a to celkem oprávněně.
Pehe zapomíná, že si nevolíme normálního prezidenta, ale člověka nejen s cizím pasem, ale i náruživého prosazovatele různých návratů do minulosti, který se navíc zavázal, že bude usilovat o návrat majetků rakouské šlechtě. Nedávno zde prosadil dost kontroverzní církevní „resituce“ a to přes nesouhlas naprosté většiny občanů tohoto státu.
Tady jsou obavy občanů více než na místě.
21. 01. 2013 | 09:08

Petr z Tábora napsal(a):

to Analytik 8:59:
Je třeba argumentovat věcně - to ovšem v tomto bodě nedokážete. Jde o hlavu státu, symbol i naší státnosti. Nikdo přeci totéž nevyčítá panu KS jako místopředsedovi vlády, ministru zahraničí a předsedovi TOP09.Jsme tolerantní země.
Mne nezajímá, který politik má na něco názor obdobný mému.Já mám svou hlavu a ta bude volit MZ a je mi jedno co k tomu říkají Analytik či Klaus.
21. 01. 2013 | 09:09

majitel rodinného domu Bukvoj napsal(a):

pane Pehe, ale diskuse o Benešových dekretech je přece velmi důležitá a týká se přímo naší státnosti ... nebo snad jste chtěl tuto stránku kampaně před voliči zamlčet ? Jde o to, jaké bude mít náš stát postavení v Evropské unii, zda se nestaneme pouze jedním z regionů Německa, k čemuž by samozřejmě zpochybněním dekretů dojít mohlo !!! Kníže Schwarzenberk má jistě o české státnosti jiné mínění, než spousta voličů.... a to je třeba vědět.
21. 01. 2013 | 09:13

Luba napsal(a):

Tak nacionalistické bahno? :)))

Dobrý český fašista Karel VI. Schwarzenberg o občanské válce ve Španělsku:

(Schwarzenberg) Frankovo povstání viděl jako odůvodněné ... Byl na straně karlistické Tradicionalistické obce v souladu s rodinnou tradicí ... Spojení Tradicionalistické obce s Frankem pokládal za nutnost, aby se zabránilo komunistickému nebezpečí, neboť „(k)aždý idiot ví, že dnes směr politického vývoje evropského je rozhodován před památnými zdmi Bilbaa.“

V (článcích) „Vae vobis Hypocritae“ a „Noví legitimisté“ se pohoršuje nad tím, jakou má levice drzost vyčítat povstalcům věci, které celou dobu dělala.

„Mezi zábavné stránky španělské války náleží zajisté způsob, kterým leví inteligenti naříkají nad zkázou uměleckých památek. V čelo naříkajících se postavil Karel Čapek, autor »požehnané kraviny«.“

Za nehorázné pokládal, že nyní levice mluví o legitimní vládě a brojí proti povstání, když to byla právě ona, kdo proti legitimitě nejvíce bojoval a vzýval revoluce.

„Chytá-li se tonoucí stébla, je to konečně pochopitelné; ale chytá-li se sadař větve, kterou právě pečlivě uřízl, nepostrádá jeho pád určité komiky. Toto divadlo poskytuje dnes světu politická levice.“

V článku „Před Madridem“ kritizoval zbrojní pomoc neutrálního Československa republikánům."

Zdroj:
http://www.distance.cz/component/content/article/31-rocnik-1999/3-cislo/980-karel-schwarzenberg-dokonceni

Pozn: Karel VI. Schw. je otcem Karla VII. Schw., kandidujícího na post prezidenta České republiky.
21. 01. 2013 | 09:14

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Analytik.
A není náhodou ten "Pružinskij" něco jako Jára Cimrman nebo Karel?
Pokud si děláš legraci, tak dobrý, pokud tomu věříš, tak raději prověřuj.
21. 01. 2013 | 09:14

Petr z Tábora napsal(a):

to Analytik 8:59:
Aby se tu nešířily lži tak kopíruji vyjádření pana Klause z roku 2004 k Vašim tvrzením:
"Rod Klausů je doložen už od konce 18. století v obci Mileč u Nepomuku, kde dodnes stojí rodová chalupa. V ní se můj otec narodil a dnes tam žije jeho synovec, můj bratranec Vojtěch Klaus s rodinou.
Otec mé manželky, který zemřel v padesátých letech, se s celou rodinou přestěhoval do Prahy již v roce 1946, od té doby nikdy na Slovensku nežil a nikdy nebyl v žádném ústředním či jiném výboru."
Mileč je podle Vás na Podkarpatské Rusi ?
21. 01. 2013 | 09:15

Ládik!!! napsal(a):

Pane Pehe,
jakkoliv je to divné, dnes s Vámi souhlasím.
21. 01. 2013 | 09:23

luisa napsal(a):

Nevím v čem to je ukazatel čeho,ale kdysi daleko čtenářsky nejzajímavější bloger Pehe mívá poslední dobou -když moc-desetinu čtenářů Klause jr.. Od manifestace 21.4.2012 Pehe stále více ztrácel kontakt se svými bývalými čtenáři.Přestože se s ní neztotožnil a na ní vezli Klause jakoby symbolicky ve "vězení".
Kdyby Pehe uměl Zemana a Schwarzenberga rozebrat na úrovni s jakou to dělával u Klause,čtenářská obec by se mu vrátila.Dnes se jeví příliš Havloidní (směsí obecnin) a tím je na tyto presidentské volby málo výstižný.Např. mně osobně u něj zcela chybí jakýkoliv lepší komentář kdo jsou skupiny lidí za tou manifestací,za skokem knížete ve volebních hlasech-zda titíž nebo různí-kde stojí mezi oběma komunisté? Politolog by měl vědět odkud vítr vane co do počtu lidí v tom nebo onom.
21. 01. 2013 | 09:23

Bob napsal(a):

Pan Pehe má bohužel pravdu...
Budu volit M.Zemana, jelikož K.Sch. je pro mě nepřijatelný, ale bohužel musím konstatovat, že to bude volba menšího zla.
Mimochodem, všimněte si, že v diskusích jsou většinou zdůrazňovány negativa kandidátů...
Doufám, že pozitiva v případě M.Z. se projeví po volbě.
Spolu s p. Pehem si myslím, že M.Z. opravdu nemá zapotřebí používat podpásovky ( zdegenerovaná šlechta...)
21. 01. 2013 | 09:23

Jan Novák napsal(a):

Já si prostě nemohu pomoci, kníže je pro mne nepřijatelný jelikož je svázaný s vládní koalici a je pouhá figurka, se kterou manipuluje Kalouskova skuúpina ! To už může na Hradě sedět rovnou Kalousek ! A co předvedla jeho vláda a vlastně předvádí je do nebe volající!, Ne, už proto nemá kníže na Hradě co dělat. Absolutně bez důvěry, a nehnou se! Že toje tlupa nenažranných, je už úplně evidentní. vrchol sprostoty předvedl Kalousek, když si dovolí říci že se všichni občané mají jako prasata v žitě ? Nu platí u něj podle sebe soudíme tebe. A´t to jde říci na pracák, samoživitelům s dětmi, těm co nemají vůbec žádný příjem a žebrají u příbuzných a kteří práci nseženou a tak by se dalo pokjračovat. A to nemluvím o rodinách s dětmi, kde je stav kritický. Ano, Kalouska, Píky, Nečase a dalších se to netýká. Oni mají dost že. Je mi z nich na zvracení.
21. 01. 2013 | 09:28

Graf Trautenberg von Schlafenberg napsal(a):

Pehoune, ty jsi se snad zbláznil totálně.
21. 01. 2013 | 09:29

BB napsal(a):

Bilderberg je Bilderberg, Jiří Pehe a Schwarzenberg (a taky Karel Kovanda a Michael Žantovský). Český občan je, pane Pehe,více než urozené kníže nebo ti mocní se kterými se scházíte ve skupině Bilderberg. Dohodli jste se tam, že českým prezidentem bude KSch? Pak se vám nelze divit, že píšete tak, jak píšete. Jen z nás nedělejte hlupáky.
21. 01. 2013 | 09:36

džon uzený bok napsal(a):

ládik,
no vidíš, dokud pehe střílel do klause, to ste se mohli potento, teď bude adorovat kadla, tak se z vás můžou stát dobrý kamarádi, konsistentní hoši :D
21. 01. 2013 | 09:36

majitel rodinného domu Bukvoj napsal(a):

kdo vlastně bude bude jednat za Knížete v době jeho spánku ? Kníže už nemá síly pro výkon této funkce, stal by se pouze menipulovanou figurkou (kterou by manipuloval Kalousek), a za druhé, když slyším, co Kníže vykládá v zahraničí za blbosti o republice a češích, tak s jeho pokračujícím věkem by se tento stav určitě nezlepšoval....
21. 01. 2013 | 09:38

vico napsal(a):

Už několik dnů tu s některými na lékárnických váhách převažujeme zla - které je větší a které menší. Mně by sice k rozhodnutí stačila i decimálka, ale budiž.

Jsou chvíle, kdy si opravdu přeji, abych neměl pravdu, aby to, co predikuji, se nestalo. I když se říká, že naděje umírá poslední, je třeba dodat, že v 99,9% posléze také umře.

Po nacionálním prasáctví, ve kterém se tu všichni i proti své vůli musíme rochnit a které zřejmě opět slavně zvítězí, už opravdu, kromě té naděje, umřelo všechno.

Předpoklad, že Zeman je pokračováním Klause, se bohužel naplňuje, jako finální stádium rakoviny konečníku. Klaus, Klausová, Klaus ml.se řadí do jednoho šiku hned vedle odporného Adama Bartoše, který rovněž přispěl ke zvolení Zemana svou trochou hoven do mlýna.

Z tohoto se leckomu musí tzv "otvírat kufr". V krycí mlze Benešových dekretů přichází min.spr."Don Pablo" s návrhem zákona o státním zastupitelství, který lze docela jednoduše napsat Lex Koudelka. Příštího nejvyššího státního zástupce už bude jmenovat prezident republiky :-) Kterej asi? Apropo postava Koudelky je dalším důkazem o propojenosti Klaus-Zeman.

Až se po sobotě probudíte do kalného vítězného rána, shledáte, že Benešovy dekrety nakonec i přes veškeré to prasácké řádění zůstaly vyhaslé, ale zlo, které se pro polovinu národa zrodilo, bude žhnout až k hranici snesitelnosti.
21. 01. 2013 | 09:38

juvel napsal(a):

Bob 9:23
Myslím, že soudíte příliš přísně. Zeman reagoval na bonmot svých odpůrců, že je lepší aristokratický kníže než plebejský zeman bonmotem o zdegenerované šlechtě. Nevidím v tom podpásovku, je to vtip za vtip.

Souhlasím s Vámi, že positiva v případě M.Z. se projeví zejména po volbě.

Nemyslím si, že tento blog p. Pehe je objektivní. Je evidentně zaměřen proti M.Z. a pomíjí sporné výstupy, či t.zv. podpásovky druhé strany, t.j. K.Schw.
21. 01. 2013 | 09:39

Ehe napsal(a):

Pan Pehe se jednou v nacionalistickém bahně utopí sám.
21. 01. 2013 | 09:41

Josef napsal(a):

Pane Pehe, kdy se nám Němci omluvili za odsuny a vraždění v pohraničí v roce 1938? Víte vůbec něco o těchto skutečnostech? Prosím, nevtírejte nám tady ty Havla platící cizáky, kteří ani nedosáhli základního vzdělání, lidi nemající žádné lidské, ani sociální cítění s občany této země. Pane Pehe, prosím Vás zanechte už té Vaší vlezlé demagogie.
21. 01. 2013 | 09:42

Robert Clark napsal(a):

A jeje - pan Pehe dostal jako clen pravdolaskarske staje za ukol napsat clanecek proti Zemanovi! Fuj tajxl!
21. 01. 2013 | 09:44

lerak napsal(a):

Vážení čtenáří sloupku pana Peheho,
bylo by snad lépe kdybyste se zajímali o obsah tohoto článku než osobou samotného autora.
Pane Pehe souhlasím s vámi.
21. 01. 2013 | 09:44

Adolf Krucifix napsal(a):

Kdyby u nás byl režim jako za protektorátu (až na nacistické excesy) byl by tady alespoň pořádek. Teď je zde ódéesáckej anarchismus a bordel a vládnou křiví mafiáni.
21. 01. 2013 | 09:46

Almo G™ napsal(a):

Autor napsal: "Pravda, Karel Schwarzenberg mu nahrál nepřesnou formulací, že dekrety přestaly platit přijetím Listiny základních práv a svobod Ústavy v roce 1991"

K tomu cituji z vedlejšího blogu nick Ing. N.:

Nechcete si porovnat co říkal Schwarzenberg během svých tří vystoupení? Je to poučné, vypadá to totiž, že neví, co kdy řekl.

17.1.2013...že Benešovy dekrety už neplatí 20 let. Přijetím listiny lidských práv a svobod ústavy přestala platnost Benešových dekretů. Ovšem nebyla zrušena od roku 1945, nýbrž od okamžiku, kdy tato ústavní listina byla přijata. Ale ony jsou zrušeny, co je zrušené už nemohu ještě jednou zrušit.

18.1.2013 Z prohlášení K. Schwarzenberga
Chtěl jsem vyjádřit, že Benešovy dekrety jsou dnes už překonány, že jsou právně vyhaslé. Jinými slovy, co se stalo, stalo se a nelze z toho vyvozovat nějaké majetkové nároky, jak to ostatně potvrdila i česko-německá deklarace.

19.1.2013 v rozhovoru v Právu
... že Benešovy dekrety byly zrušeny přijetím ústavy už před 20 lety bez zpětné účinnosti. Nejde to zrušit zpětně ...

ZÁVĚR :
17.1. ... Benešovy dekrety už neplatí 20 let
18.1. ... jsou právně vyhaslé
19.1. ... byly zrušeny přijetím ústavy už před 20 lety
20. 01. 2013 | 20:32

1. Co myslíte, je to nahrávka "nepřesnou formulací?
2. Myslíte, že je K.Schw. konzistentní ve svých vyjádřeních?
3. Myslíte, že by na to neměl protikandidát upozornit?
21. 01. 2013 | 09:51

Graf Trautenberg von Schlafenberg napsal(a):

Jidáši, fotr byl Němec?
Nestyď se za něj.
Já jsem také 50%-ní.
Zábavné je, jak se německá MAFRA, která má v porfoliu SME, iDnes, Lidové noviny, Kommersant, se snaží...
Ale snaží se i Pehe, kterého má v merku už delší čas tento soudruh:
http://www.postavy.cz/docent-chocholousek/obrazek-102113.jpg/

Schwarzenbergové přišli do Čech po třicetileté válce z Bavorska a je možné, že jsou i akcionáři německých vlastníků MAFRY.

Je to krásné, jak se Graf Karl von Schwarzenberg hrá na Čecha.
On nikdy Čechem nebyl.
Čech není ten, kdo se za něj prohlásí, když se mu to hodí.
Schwarzenberg není ani Rakušan, ani Švýcar. On je bavorský Němec.
Deutschland uber alles!
A patří, či chcete, či nechcete, i do rodiny rakouského nacisty Grafa von Hardegg. Šak se do ní dobrovolně přiženil.
21. 01. 2013 | 09:54

M.N.O.P. napsal(a):

PŘEDVOLEBNÍ ÚVAHA
Nejprve východiska: Přeji si, aby další vláda byla jiná než stávající – tedy levicová, aby se kultivoval politický prostor, aby přinejmenším nerostl vliv ekonomických a finančních skupin na chod politiky, aby byly vytvořeny dlouhodobě podmínky pro růst ekonomiky a životní úrovně, aby bylo umožněno chytrým, talentovaným a pracovitým studovat a pracovat, tedy využívat svých schopností pro sebe a nás všechny, bez ohledu na své sociální zázemí…., abychom se v mezích reálné mezinárodní politické situace postupně integrovali do EU.
Co si slibuji od volby K.S. – kultivaci diskuze mezi levicí a pravicí,- oslabení TOP09, která bude mít problém za koho schovat Kalouska (napadá mě jedině Gazdík, ale nevím, zda by to ustál) – oslabení strany M.Z SPOZ a jeho destruktivního vlivu na ČSSD. – trvalý odchod M.Z. do politického důchodu případně pokud nebude zbytí do poslanecké lavice , – čas na nutnou obrodu ODS(celé pravice) a její očištění od těch nejnebezpečnějších vlivných skupin, – proevropskou politiku vlády a presidenta, – a za cca 4 roky krásný státní pohřeb :-) (to na odlehčení tématu)
21. 01. 2013 | 09:54

JC napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

"Pane Pehe,
jakkoliv je to divné, dnes s Vámi souhlasím."

Ještě divnější je to, že s Pehem souhlasím i já. KS jsem pochopil tak jak to Pehe popisuje, nikoli jak to vykládá Zeman a Klaus.
To jsou para Doxy.
21. 01. 2013 | 09:55

Almo G™ napsal(a):

vico napsal: Příštího nejvyššího státního zástupce už bude jmenovat prezident republiky :-) Kterej asi?

Schwarzenberg. Nad tou mediální masírkou se nedá vyhrát. Tak masivní kampaň za tolik peněz musí přinést výsledky. Více je těch, co jdou s davem, než těch, kdo volí proti mediální frontě.

Jinak si buďte jist, že Schw. tu Veseckou nebo Koudelku nebo podobné tvoření do funkce nejvyššího st. zástupce jmenuje bez nejmenšího mrknutí oka.

Vždyť se mu např. s Veseckou tak dobře spolupracovalo na čunkiádě...
21. 01. 2013 | 09:58

Franta Bucek napsal(a):

Ano pane Pehe, dnes , kdybych měl na hlavě klobouk tak před Vámi smekám. Sice poprvé, ale volmi upřimně.Nechci mít za prezidenta populistického sedmilháře, napojeného na Rusko a mafii, kterému nejde o náš stát, ale pouze o moc a o to, jak stát co nejvíce podojit.V tom si jsou velmi podobní se svým dlouholetým kamarádem a svým podporovatelem.
21. 01. 2013 | 09:59

NSV napsal(a):

Pane Pehe, častokrát mi mluvíte z duše, ale tentokrát kdybyste mlčel, udělal byste pro Schwarzenberga víc. Váš článek je neobjektivní.
21. 01. 2013 | 09:59

Milan napsal(a):

Ta spící panna je pro uznání Kosova, a proto budu volit Miloše Zemana, i kdyby nakrásno už teď v kampani hlásal, že okamžitě po svém zvolení mne nechá popravit. Muslimy v Evropě nechci, a udělám opravdu vše pro to, aby zde nebyli!!!
21. 01. 2013 | 09:59

Občan napsal(a):

Pehe,

jak myslíte, že by dopadl zájemce o prezidentskou kandidaturu ve Francii, Rakousku nebo na Islandu, kdyby měl takové pozadí a vyjadřoval se takovým způsobem jako Kníža?

Žádná partaj by si netroufla takovou postavu ani kandidovat a jako "nezávislý" by byl také bez šance, protože by byl veřejností oprávněně vnímán jako revizionista a člověk pohrdající zemí a národem, jemuž by chtěl prezidentovat.

S tím pohrdáním vlastenectvím se také jděte vycpat. Že Zeman (ale i Klaus) odmítají vlajkařské "svatováclavectví" je jen dobře; tenhle národ to stálo příliš mnoho životů a statků na to, aby takovou formu "národní loyality" byl ochoten znovu akceptovat nebo si dokonce nechat vnutit. Nemluvě o tom, že to je právě postupující globaliazce a její následky, co dodávají NEJEN vlastenectví, ale i nacionalismu na důležitosti a významnosti.
Jako "eurohujer" k tomu dodávám, že pokud se EU nevzpamatuje a nezačne chránit občany členských zemí před globalizací, nakonec se rozpadne právě proto, že to neudělala. Protože VLAST je nakonec to poslední, co člověku zbude, je-li jinak zcela ožebračen a/nebo opuštěn a nemá se kam vrtnout.

Knížu si laskavě nabouchejte do uší. Pokud máte potřebu někomu leštit perka, tak si to dělejte; ale v ústraní a nechlubte se tím.
21. 01. 2013 | 10:00

gabriela napsal(a):

Jiří Pehe, vy zase sklouzáváte do těžké demagogie. Agitačním předvolebním protizemanovským plátkem se jako "nestranný" politolog mezi inteligentními lidmi slušně řečeno odrovnáváte. Stává se z vás politik, nikoli politolog. Bohužel, býval jste kdysi politolog na úrovni. Tím už dávno nejste. ...
*********************************************************
Schwarzenbergova zahraniční politika nejen ve vztahu k sudetským Němcům zde ...
*********************************************************
"Zmínit by se měla i podivná Schwarzenbergova role v omluvě sudetským Němcům a ve vyjednávání s nimi. Schwarzenberga zde usvědčuje jeho vlastní životopisná kniha, kterou napsala redaktorka jeho vídeňského časopisu Profit (takový rakouský Respekt), čili životopis autorizovaný a ryze oslavný, ve kterém se dočteme o tom, kterak Schwarzenberg navrhoval dokonce úplné navrácení majetku i návrat samotných sudetských Němců a další nepředstavitelné jednostranné kroky, které jen díky neprůchodnosti na českém politickém kolbišti nakonec nedošly naplnění. Zřejmě ale chtěl, aby toto jeho počínání bylo pro budoucí generace zdokumentováno a tak se jím rád svému životopisci pochlubil.

Bylo to v květnu 1991, kdy Václav Havel společně s německým kancléřem Helmutem Kohlem vypracoval v rozhovoru mezi čtyřma očima pětibodový balíček. Ten mimo jiné navrhoval pro sudetské Němce možnost návratu, získání státního občanství a na jeho základě i možnost získat prostřednictvím kuponové privatizace půdu a majetek. Nabídka to byla tak velkorysá, že ji Havel raději ani nepředstavil veřejnosti. Naštěstí pro republiku neinformoval ani Kohl o tomto návrhu svého ministra zahraničí ani předáka sudetských Němců, čímž nechal návrh vyznít do ztracena. Iniciátorem těchto jednání byl právě Schwarzenberg. Protože českoněmecké rozhovory kvůli tomu uvízly na mrtvém bodě (bylo tehdy léto 1991), Havel opět vybavil svého kancléře potřebnými kompetencemi a vyslal ho do Kohlova letního sídla v St. Gilgen, aby rozhovory oživil. Jednání probíhala i na schwarzenbergském sídle v bavorském Scheinfeldu. A byl to opět Schwarzenberg, který stál za s rozpaky přijímaným Havlovým gestem, které učinil ještě předtím, než se stal československým prezidentem. Soukromý dopis tehdejšímu prezidentovi Spolkové republiky Německo Richardu von Weizsäckerovi, ve kterém se Havel omluvil sudetským Němcům za poválečný odsun, proběhl prý na Schwarzenbergovo doporučení.
21. 01. 2013 | 10:02

JC napsal(a):

Almo G™ napsal(a)
Fajn, představte si, že by dnes Nečas na základě Benešových dekretů zkonfisloval všem Němcům zde žijících majetek a s kufrem by je naložil do dobytčáků a odvezl do Německa. Těm co by se vzpírali by rozbili hubu nebo ještě něco horšího. Myslíte si že by to nebylo na Haag ?
21. 01. 2013 | 10:03

Darth Maul napsal(a):

Pan Pehe nemá na výběr. Oba kandidáti jsou pro nás pravičáky výhrou. Přímá volba rozdrtila levicové aktivisty a komunisty a dva výteční kandidáti postoupili do druhého kola. Zeman jako pokračovatel výborného prezidentování pana Václava Klause a Karel Schwarzenberg zase jako podporovatel naší skvělé vlády. Levicový Pehe je zahnán do ouzkých, musí chtě nechtě zvolit jednoho z nich a vzhledem k jeho posedlostí Klausem vítězí v očích kníže.

May the force be with you
21. 01. 2013 | 10:04

BH napsal(a):

Vážení, když vítězové II svět. války rozhodli o odsunu, předpokládali že tím nadlouho zabrání, původně etnickým, později velmocenským konfliktům. Ve své době, a vlastně i donedávna, měli pravdu viz Jugoslávie. Cokoliv na tom měnit by bylo regionální katastrofou. Proto kdo to jakkoliv relativizuje, hraje si s ohněm.
21. 01. 2013 | 10:04

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro vico.
Jste bohužel úplně mimo.
Vyčítat korupci Zemanovi a nevidět, že Schwarzenberg byl členem ODA, která společně s ODS položila základy tomu dnešnímu marasmu, že byl Schwarzenberg ve vládách s Topolánkem, Řebíčkem a pod, až k současnému vládnutí s Kalouskem.

Korupce a její pokračování to je především Schwarzenberg.
Proč nepožadujete po Schwarzenbergovi zrušení anonymního vlastnictví nebo zavedení majetkových přiznání?
Kdo z těch dvou podporuje daňové ráje, nevíte?

Za korupcí hledejte mafiány, ne důchodce a plebejce z Vysočiny. Ten nehromadí majetek, není obklopen byznysem a různými zájmovými skupinami. Měl by vás varovat i ten mediální tlak na zvolení Schwarzenberga.
21. 01. 2013 | 10:05

Sylva Šauerová napsal(a):

To bude mít za dnešek zas pan Stejskal co dělat. Vypadá to, že přikvačily celé Parlamentní listy ... :-)

Pane Vico, ono se celé to kolečko hezky uzavírá. Na Virtually dnes najdete "rozbor" Vlajky z pera jistého Petra Stehlíka. Na toho se zase dále odvolává Adam B. Bartoš na EUportálu a freeglobe. Je to pořád a pořád stále totéž. A konec toho, jak jste správně napsal, nevidět.

Panu autorovi poděkování.
Jenže, pane Pehe, to pořád ještě není všechno, nač se v příštích dnech můžeme těšit. Teprve teď Miloš Zeman přitvrdí.
21. 01. 2013 | 10:07

Vlad Naiva napsal(a):

-
Peheho skluz do Bakalova volebního týmu...
-
21. 01. 2013 | 10:08

Drzá zrzka napsal(a):

Kříže se nemění,
jen příjmení a jména,
když letí kamení,
jde kolem huby pěna,
potom se omluvíme,
pomníky postavíme
a hlavy ozdobíme.
21. 01. 2013 | 10:09

Milan napsal(a):

Miloš Zeman je pro zákaz stavby dalších mešit na území ČR. A proto volme Miloše Zemana!!!
21. 01. 2013 | 10:09

gabriela napsal(a):

pokračování - Schwarzenbergovo další politické angažmá ...

Zdá se ale, jakoby tento pán ve svém novém angažmá sloužil všem jiným, než jen českým zájmům. Tu Německu (klidně by jim prodal naše památky), tu Sudetským Němcům (proč by ne, když má sídlo v bavorském Scheinfeldu a je světoobčan, který nějaké hranice státu příliš neřeší), tu Izraeli (má pověst nejvíce proizraelského ministra zahraničí Sedmadvacítky), tu Bruselu (o tom darmo mluvit) či Spojeným státům (podpora radaru - a nebuďme naivní, tyto věci se nedělají zadarmo, podpora teroristického státu Kosovo, podpora války v Afghánistánu, brojení proti zemím, které USA tradičně nemají rády - Barma, Rusko, Kuba apod.)

Snad nejmarkantněji je Schwarzenbergovo posluhování mocným tohoto světa vidět na jeho blízkých vztazích s Bilderberg Group, soukromou vlivovou nadnárodní elitářskou organizací jednoho z nejbohatších mužů planety a nenapravitelného globalisty Davida Rockefellera. Schwarzenberg tajně navštívil (a až posléze byl nucen přiznat účast na) schůzi Bilderberg Group v roce 2008 v USA. V čem se ale liší od dalších pravdoláskařských postaviček, které na podobnou konferenci také zavítaly (Žantovský, Pehe aj.), je to, že Schwarzenberg absolvoval podobných konferencí Bilderbergu hned několik. Mezi méně známé informace patří ta, že svoji premiéru na Bilderbergu si odbyl už v roce 1979 a dále ještě navštívil schůzky v letech 1980 a 1981, jak vyplývá z dodnes dohledatelných seznamů účastníků. Důvod, proč to o něm nebylo dříve známo, je prostý - nikdo ho tehdy nehledal pod jeho celým jménem a coby zástupce Rakouska, kde žil a žije. Karla Schwarzenberga, který se celým jménem zove Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von Schwarzenberg, najdeme v těchto seznamech jako "knížete" nebo také "prince" Karl J. Schwarzenberga z Rakouska. Seznamy prozrazují i to, že byl na setkání jako pozorovatel či přihlížející (observer).

Jakkoli může členství v podobných nadnárodních organizacích na někoho působit jako prestižní záležitost, je ve skutečnosti známkou toho, že politik neslouží zájmům své země, ale je vázán ohledy na své "spolubratry" z této politické "lóže". Protože skupina Bilderberg je bezesporu nástrojem pro uskutečňování agendy Nového světového řádu a usiluje o světovou vládu, jejímž předpokladem je vytunelování pravomocí a posléze úplné zrušení národních států, existuje důvodné podezření, že se Schwarzenberg členstvím v těchto organizacích a svými politickými kroky dopouští poškozování českých národních zájmů. Když totiž Schwarzenbergovo počínání sledujeme, vidíme, že k České republice je loajální jen někdy, a to často spíše proto, aby zakryl neloajalitu v jiných, daleko podstatnějších případech. Dokonce bychom se mohli ptát, zda nebyl přímo za tímto účelem podobnými skupinami jako je Bilderberg dosazen - to je legitimní otázka.
21. 01. 2013 | 10:10

V. Černý napsal(a):

V reakci na rozhořčené zprávy připomínám, že pan Schwarzenberg neřekl o Benešových dekretech a o sudetských Němcích nic, co by dříve již neřekli i pan Zeman a pan Klaus:

http://alturl.com/a6wea
http://alturl.com/3dktm

Z toho je vidět, že pánové Zeman a Klaus jsou skutečně jen oportunní lháři, když nyní kritizují pana Schwarzenberga za názory, které zastávají i oni sami.

Nedá se svítit, před jinými národy opravdu nemůžeme tvrdit, že je správné vyhnat z vlasti někoho jen proto, že hovoří jiným jazykem - vědí to i pánové Zeman a Klaus, jak dokazují jejich citované výroky. Proč nyní před voliči hovoří jinak? Snaží se zapůsobit na ty hloupé a nenávistné mezi námi!

Co ukáží volby? Opravdu je mezi námi tolik hloupých a nenávistných, jako si duo Klaus-Zeman myslí?
21. 01. 2013 | 10:12

gabriela napsal(a):

dokončení

Schwarzenbergovo politické angažmá ...

Krom toho se Schwarzenberg účastní zasedání Trilaterální komise, což je dceřiná společnost Bilderbergu. Podle židovské tiskové agentury JTA má také blízko k židozednářskému řádu B´nai B´rith, což by vysvětlovalo jeho proizraelskou politiku, která nemá v Evropě obdoby. Toto téma by ostatně stálo za zmapování, vzpomeňme jen na jeho neúspěšnou misi do Izraele, obhajobu operace Lité olovo, ale i snahy zorganizovat spolu s Alexandrem Vondrou historický summit EU-Izrael, k čemuž nedošlo jen díky neochotě na straně Bruselu. Bývalá europoslankyně Jana Bobošíková dokonce prozradila, že stejná dvojice politiků dala přednost izraelským před českými zájmy, když Topolánkovo potenciální předsednictví Středomořské unii (a tím podporu domácímu exportu do zemí kolem Středozemního moře) vyměnila za možnost vycestovat si na "mírovou misi" do Izraele. Proizraelské sentimenty mají Schwarzenbergové zřejmě v rodině, protože podle téhož článku z JTA měl "Schwarzenbergův otec těsné vazby na židovské podnikatele a byl častým hostem na akcích B´nai B´rith v Praze a první izraelská ambasáda v Československu – a jedna z prvních izraelských ambasád na světě vůbec – byla otevřena v domě Schwarzenbergových rodičů na pražské Voršilské ulici v květnu 1948." Na tom není nic špatného, ale vědět bychom to měli.

Notoricky známé je Schwarzenbergovo poklonkování Bruselu, respektive Francii a Berlínu a odezírání jim z úst a posléze urychlená realizace těchto vyslovených i nevyslovených přání. Tak najdeme Schwarzenberga mezi nejfanatičtějšími zastánci Lisabonské smlouvy, vidíme Schwarzenberga, který ve prospěch cizích mocností zavírá české ambasády všude po světě, skandálně vykládá v zahraničí o tom, jak jsou Benešovy dekrety protiústavní a že je nezruší jen proto, že zrušit nejdou (ale kdyby to šlo, neváhal by), jak horuje pro současnou novelu Lisabonské smlouvy a všechny bláznivé nápady na tzv. hospodářskou vládu EU, které přicházejí z Bruselu. Viděli jsme ho, jak byl nejšťastnější během českého předsednictví Radě EU a jak byl naopak nešťastný z toho, když vláda padla a on o místo přišel. Viděli jsme, jak urputně bojoval o vliv na českou pozici vůči Bruselu ve sporu se samotným premiérem o kompetence. A třebaže už je starý a několikrát údajně zkolaboval na zasedání vlády, neváhal založit novou stranu, aby se do ztracené pozice vrátil, když viděl, že strana, kterou se svými pravdoláskařskými kumpány pro své cíle zneužil prvně (SZ), je po jejich devastačním působení zcela nepoužitelná. To, že se spojil se skandály opředeným Miroslavem Kalouskem, není projev žádné politické naivity nebo krátkozrakosti - oba politici si totiž ve své až chorobné touze po moci mohou podat ruce...
Celý článek k nalezení zde ...
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky.php?id=6acab86e-cfce-11e0-8ec4-00259038e91e
*******************************************************
https://www.youtube.com/watch?v=bk2VXvP1uBQ
https://www.youtube.com/watch?v=QftIJi3layQ
21. 01. 2013 | 10:12

Vlado napsal(a):

Mávat nacionalistickým bahnem,když ten druhý se v něm ve prospěch sudetských Němců brodí? Co jiného si zaslouží! Co odkaz presidenta E.Beneše z května 1947, kdy vyslovil odkaz národu týkající se odsunu nééé vyhnání sudeteskýchn Němců. Pane Pehe přeštěte si ho. Ona paměť Vás asi klame.
Jsme národem plebejským nnééé národem LOKAjU alespoň v to věřím!!!
21. 01. 2013 | 10:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 01. 2013 | 10:16

Drzá zrzka napsal(a):

a což teprve tento rozhovor prezidentských kandidátů

https://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&v=1ipFEeHt52c&NR=1

Ani na vteřinu nepochybuji o tom, že si vše podstatné vysvětlili. :-)
21. 01. 2013 | 10:16

Ládik!!! napsal(a):

džone vyuzený boku -
to určitě ne - pravděpodobně se řídíš heslem "podle sebe soudím tebe". Že souhlasím s článkem ještě neznamená, že Pehe je můj kámoš.
21. 01. 2013 | 10:16

Karel napsal(a):

Pehe, rád vás čtu, ale tady jste tvrdě ujel. Neumíte se povznést nad méně důležité pocity. Jste tak proti Klausovi (já tedy také), že koho podporuje Klaus, je pro vás nevolitelný. Ale v tom se odlišuji. Volil jsem Dientsbiera, volil bych skoro kohokoliv proti Zemanovi. Ale dnes mám jinou vólbu. Jsem čech, moji předkové bojovali proti nacismu, takže musím zatnout zuby a jít volit Zemana. Nemohu mít za svého prezidenta člověka, který nejenom že škodí v současné vládě, ale především člověka spojeného se sudetskými němci, manžela ženy z tvrdě nacistické rakouské rodiny (její otec velmi aktivní esesák). Sudeťáci nemění své názory na nás čechy a využijí jakoukoliv příležitost proti nám. oni si umějí jít tvrdě za svým národním protičeským zájmem. Bohužel my češi máme mezi sebou spoustu hlupáků, kteří se nechají ovlivnit médii vlastněnými němci a volí proti svému národnímu zájmu. Sudetský němec nikdy nebude respektovat čecha, je tam nadřazenost, pohrdání a touha po revanši. Jen hloupý čech si nechá podsunout představy o přátelství a dnes již zapomenuté historii. A o němcích mě vy hloupí pražáci nemusíte nic říkat, bydlím u hranic, takže mám jasnou představu co si o nás němci myslí. Zde platí jen síla, budeme-li jednotní a silní, budou nás nenávidět, ale respektovat, pokud se poděláme a budem volit SCHW, roznesou nás na kopytech.
21. 01. 2013 | 10:16

Hans napsal(a):

STOP DRANG NACH OSTEN.
21. 01. 2013 | 10:16

Občan napsal(a):

Paní Šauerová,

KOHO máte na mysli?
Pokud Mgr. Petra Stehlíka, PhD. z MUNI, pak to JE historik.

Místo pro Vás typických podprahových úsměšků a útoků byste měla KONKRÉTNĚ rozebrat V ČEM nemá pan Stehlík pravdu. Ničím jiným než RELEVANTNÍMI ARGUMENTY si respekt nevydobudete; tady totiž nikoho neuřvete a kdybyste se náhodou rozzlobinkala a uraženě odkvačila, těžko nad tím bude někdo lkát.
21. 01. 2013 | 10:18

Jan Holík napsal(a):

Otec Karla Schwarzenberga byl vlastenec a hrdina

20. Leden 2013

Jako archivář bych měl mít velkou radost z toho, jakému zájmu se v posledních dnech těší historie našeho národa. Konkrétně se jedná o kapitoly z dějin XX. století a především o rod Schwarzenbergů. Nicméně interpretace a tvrzení, která se nyní vyrojila, mně štěstím nenaplňují. Stále totiž v našich krajích platí, že historie není učitelkou života, ale služkou, kterou si bere každý jako rukojmí jenom proto, aby mu účelově sloužila. Historie si to věru nezaslouží a už bychom si to měli konečně uvědomit. Domníval jsem se, že doby kdy z husitů učinil Zdeněk Nejedlý první komunisty, jsou již za námi. A ejhle. Zrodili se noví vykladatelé naší historie. A světe, div se, nejsou to komunisté. Narodilo se mnoho „povolaných“, kteří bez hlubší znalosti tvrdí ledacos. Podle toho co slyším, je zřejmé, že v našich archivech máme jenom zbytečné papíry, které není třeba studovat a jako archiváři bychom to měli zabalit. Jak si jinak mám vysvětlit, že se dnes živě hovoří o tom, že otec Karla Schwarzenberga nebyl vlastenec a ani české národnosti, logicky tedy spolupracoval s nacisty a snažil se tuto republiku zaprodat Němcům. Jeho syn, nynější kandidát na prezidenta, se raději poflakoval v cizině, než by žil v Československé socialistické republice a poctivě s námi absolvoval normalizaci a ještě se drze kryje švýcarským pasem. A mohl bych pokračovat dále. Od okamžiku, kdy jsem se začal zabývat historií, je to pořád stejné. Nikdy nekončící boj s mýty a pověrami. Pravda archivních pramenů stojí proti lži a proti snaze upravit si historii pro své účely. Často marně.

V třeboňském archivu je dostatek důkazů o tom, že otec dnešního kandidáta na prezidenta byl vlastencem a za tuto zem se postavil v jejich nejtěžších dobách.

Spolu se svými přáteli inicioval jak “deklaraci české šlechty” z roku 1938, tak i dopis státnímu prezidentovi Háchovi o rok později, kde se všichni podepsaní jasně hlásí jako vlastenci k této zemi. Karel Schwarzenberg v této pro republiku těžké době připravil k vydání knihu Obrazy českého státu, která měla posilovat národní hrdost. Náklad byl pochopitelně nacistyihned zabaven. Na jeho majetek byla uvalena okamžitě nucená správa a stal se s celou rodinou zajatcem ve svém domě. Jako major československé armády se po celou válku podílel na odbojové činnosti a především v závěru válkyzabránil ve svém kraji mnoha zbytečným krveprolitím. Jeho autorita byla neotřesitelná a byl po válce dokonce zvolen předsedou MNV v Čimelicích. Jeho bratr František se účastnil bojů v Praze a byl styčným důstojníkem generála Karla Kutlvašra. JUDr. Adolf Schwarzenberg, majitel Hluboké a dalších jihočeských panství, jakožto známý antifašista ještě před příchodem nacistůemigroval. Jeho majetek byl gestapem okamžitě zkonfiskován. On sám podporoval Benešovu vládu v Londýně a lze říci, že jeho finanční podpora byla velmi významná. Ostatně to vše osobním dopisem potvrdil i Jan Masaryk. Jak se prezident Beneš po válce Schwarzenbregovi odvděčil, o tom nám také hodně vypoví archivní prameny, ale to je již jiná historie. Připouštím, že tyto informace nejsou široké veřejnosti známé a proto jsem se o nich zmínil poněkud obšírněji. Všechna tvrzení však lze doložit archivními dokumenty.

K vysvětlení národnosti pana Karla Schwarzenberga, bych podotkl pouze toto. Po okupaci v roce 1939 byl požádán jeho otec, aby se přihlásil k německé národnosti. On to však kategoricky odmítl. Bystrý čtenář si z toho jistě odvodí, že po Němci by to okupační správa nechtěla. Byla to česká rodina se vším všudy. Takže co. Rakušák, jak již víme, také není a švýcarský pas je po staletí výsadou rodu.

Zbývá tedy poslední výtka, tedy jeho emigrace, která jej údajně diskvalifikuje tak, že podle některých není morálně oprávněn žádat občany o zvolení prezidentem. Chápu Karla Schwarzenberga, že na tuto výtku neodpovídá. Je to otázka velice bolestivá a jistě i pod jeho úroveň. A ani já ji nechápu. Připadá mi, že jde o kolektivní ztrátu paměti. Tak tedy o čem hovoří archivní prameny. Rodina Karla Schwarzenberga byla z této země nuceně vystěhována. A o tom, nebudiž pochyb.

PhDr.Václav Rameš

ředitel Státního oblastního archivu v Třeboni
21. 01. 2013 | 10:19

kykyrýk napsal(a):

ahoj! petr s tábora!!! když chceš mluvit o německu, tak si napřed zjisti kolik je u nich v bundestágu cizinců!!!!!!!
21. 01. 2013 | 10:21

Buvol napsal(a):

"kdybychom aplikovali dnešní lidsko-právní kritéria" v roce 1945 na celý německý národ, tak by v Haagu skončili nejspíš všichni Němci !! Takže pan Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von Schwarzenberg by měl redějji držet hubu pardon ůsta !!
21. 01. 2013 | 10:21

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Případ Klaus je nejen o inteligenci, ale i charakteru české pravice.
Více než dvacet let to byl jejich guru, kterého volili a podporovali, sdíleli s ním názor na korupci a špinavé peníze. Dnes, když Klaus už končí, tak si nejen museli najít nového Klause, svou ikonu lepších lidí, ale dokonce se snaží Klause přehrát jeho dřívějším oponentům.
21. 01. 2013 | 10:22

šašek z Jihlavy napsal(a):

vico
Jako byste mi viděl do hlavy!
21. 01. 2013 | 10:23

Lop napsal(a):

Tentokrát musím s panem Pehe souhlasit. Když jsem viděl dvě debaty, napadlo mě to samé. Zeman se usmívá, tvrdí, jak nebude používat podpásovky, ale dělá to neustále. Bohužel, přestože jsem měl před debatami v úmyslu Zemana volit, tak to asi neudělám a k volbám výjimečně nepůjdu.
21. 01. 2013 | 10:23

Miroslav napsal(a):

Pane Pehe,
nikdy jsem nepatřil k Vaším příznivcům.Ale tentokrát máte neúplnou pravdu. Můj otec odsouzený v nepřítomnosti jako odbojář ( východní odboj ), mi říkával za svého života , že nesouhlasí s dekrety presidenta Beneše.Vadil mu odsun německého obyvatelstva, to skousl, ale do jeho smrti v roce 1968 mu vadila amnestie prezidenta Beneše na zločiny páchané na německém obyvatelstvu i po 9. květnu 1945.To za svůj život neskousl.
Zdravím Vás , jako Váš věčný oponent.
Miroslav.
21. 01. 2013 | 10:24

Buvol napsal(a):

Jan Holík
Zapomněl jste u toho "vlastence" otce uvést, že inicioval založení pracovního tábora v Letech u Písku ..
21. 01. 2013 | 10:25

občan napsal(a):

Almo G:
Mohl byste tedy přesně definovat jak to s těmi Benešovými dekrety je?
21. 01. 2013 | 10:25

Almo G™ napsal(a):

JC: Myslím, že kdyby tomu nepředcházelo stejné vyhnání českého obyvatelstva z pohraničí a dlouhá světová válka a prohra těch, kdo dříve vyháněli, vraždili, zplynovávali a zároveň neexistovala dohoda mocností, které byly na straně vítězů a zároveň existoval Haagský soud a zároveň bylo splněno několik dalších podmínek, pak by to na Haag bylo.
21. 01. 2013 | 10:26

Misak napsal(a):

Jméno, kterým se zaštiťují snad všichni, kteří se vyjadřují v posledních měsících v rámci prezidentské volby zní: Tomáš Garrigue Masaryk - po matce národností Němec, po otci národností Slovák. Považte že studoval na brněnském německém klasickém gymnáziu a poté si dovolil pokračovat dokonce ve Vídni, kde poté žil až do roku 1882. Po letech prožitých v Čechách emigroval aby se pohyboval ve Švýcarsku, Francii, Rusku, USA.
Rozhodně nepatří k těm prezidentům, kteří "prožili celý život v Čechách" (takovým byl např. E. Hácha).
Znamená to, že byl špatným prezidentem, nebo že byl špatným Čechem jen proto, že se jako Čech nenarodil??
21. 01. 2013 | 10:27

Judy napsal(a):

Skvěle napsaný článek, za který nezbývá, než poděkovat.

Je opravdu až zařážející, kolik lidí v roce 2013 (!) žije nacionalistickými tématy a jak jednoduše lze tyto lidičky vyvolaným strachem zahnat do kouta. Záměrně naservírovaný a manipulativně podsouvaný pocit ohrožení zřejmě vyhraje prezidentské volby. A to je na celé volbě i na "pravověrných Češích" právě to nejsmutnější.

Děkuji diskutérovi vico za mistrně napsaný příspěvek!
21. 01. 2013 | 10:27

V.Stárek napsal(a):

Pehemu je smutno po Hradu a dobře ví že Zeman si tam blbce brát nebude.
21. 01. 2013 | 10:27

Karel D. napsal(a):

Nesouhlasím s Vámi,pane Pehe,že kvůli těmto primitivním manipulačním instrumentům Zeman zvítězí. Podceńujete patrně inteligenci tohoto národa. Navíc - Bobošíková, která používá obdobné laciné demagogické a nacionalistické řeči v 1.kole prohrála. A druhý od zadu byl obdobně hovořící (byť umírněně) Sobotka.
21. 01. 2013 | 10:27

Adolf napsal(a):

Pehe Pehe, co to je za bláboly?
21. 01. 2013 | 10:27

vaclav.vladyka@email.cz napsal(a):

Určitě je lepší ZEMAN než šláfenberg/je to němec jako poleno, nechápu jak může kandidovat s německým občanstvím a národností. Nebudu přece volit druhý mnichov,pokud má nějkaou ženu,že se nikdy neukáže,prý se s ní střídavě žení a rozvádí. Genocida byly koncentráky a né odsud co dělat s menšinou,která byla skoro celá nacistická? i madařči se měli odsunout a neudělalo se to a dodnes s nimi slováci na jihu slovenska mají potíže!+vítězné mocnosti dali souihlas k odsunům!, a myslím že na 1 usmrceného němce němci usmrtili tak minimálně 100 čechů, nic víc nic mín.
21. 01. 2013 | 10:28

trevel napsal(a):

Pane Pehe , vícekrát jsem s vámi nesouhlasil ale teď snad poprvé to cítím stejně jako vy.Ono dál už nemá cenu k tomu nic dodávat. Nevím koho já pošlu na Hrad ale tahle fraška od Klause o národním cítění , ta rozhodovat určitě nebude.
21. 01. 2013 | 10:29

Petr napsal(a):

Ja bych rekl, ze s podpasovkami na urovni Zemanovy "zdegenerovane slechty" (ja ten vyrok jednoznacne odsuzuju, aby bylo jasno), zacal uz pred prvnim kolem Schwarzenberg - narazim na klip s reziserem Jirim Menzelem, ktery urazil vlastne vsechny prezidentske protikandidaty K. S. a jako obcana CR, urazil i me... Mam podvedomy pocit, ze "zdegenerovani slechty" byla pomerne adekvatni reakci na tento predvolebni spot. Takze na drsne podpasovky 1:1.
21. 01. 2013 | 10:31

Jáchym napsal(a):

Sylvo Schauerová,
to myslíte tak, že Parlamentní listy necenzurují a přetiskují neupravená doslovná vyjádření i těch politiků a veřejně činných osob, které česká média v německých rukou pečlivě cenzurují ?

Pokud Parlamentní listy odmítnou přetisknout vyjádření Schwarzenberga, Posselta, Kalouska či dalších hochů, co spolu mluví, dejte vědět.
Cenzurovat se nemá a já třeba považuji za dobré vědět i to, s kým se kamarádí Pehe.

Proto dnes nezírám jako Vizír a nejsem překvapený, že pan Pehe patří k úplně jiné partičce než té české, tím méně pak demokratické.
Z přílišné levicovosti jsem ho už léta nepodezíral.
21. 01. 2013 | 10:31

Naštvaný napsal(a):

"Zemanův skluz do nacionalistického bahna" A je to tady. Vyžírky, kterým ujel vlak, se ozývají. Zatímco my se tu rvali s totalitou, ten si dělal kdesi ve světě pingla a teď v demokracii si pouští pusu na špacír. Jako třeba Pehe.
21. 01. 2013 | 10:31

Denisa napsal(a):

Ano, máte naprostou pravdu, nikdy Zemana jakožto prezidenta nemohu respektovat.
21. 01. 2013 | 10:31

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jan Holík napsal(a):
Otec Karla Schwarzenberga byl vlastenec a hrdina
xxxxxxxxxxxx
Pokud je článek třeboňského archiváře autentický, lze očekávat, že po případném vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách bude pan Rameš odvolán.
21. 01. 2013 | 10:31

Aleš napsal(a):

hehe Pehe, no host Bildenberk..jak jinak . Ono Benešovy dekrety jsou vyhořelé, ale při tzv. restitucích vždy nějak zahoří a budou překážet daru církví. Jinak ještě chybí rozbot kolem Beneše a válečného zločince. Ono po 2. světové válce a roku 1938-1945 i u nás, co jsme neválčili se odsouvalo z pohraničí a zahynulo přes 300000 Čechů, Moravanů a židů. Ale takové počty a nálady, které nutně patřily do roku 1945 asi nedokáže dostat na papír ani J.Pehe, co má takovou empatii.JInak bych byl vemi rád, kdyby ta II. válka nebyla a kdyby nás jednou mocnosti v Mnichově nedaly na táce Hitlerovi a pak zas na táce Stalinovi až k dnešku, když už nevíme kam patříme zase....
21. 01. 2013 | 10:33

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
Věřím tomu, že by se Vám líbilo psát komentáře o tom, jak Zeman čestně prohrál.
V prvním kole jsem nevolil, žádný kandidát mi nevyhovoval, v druhém kole jdu volit proti většímu zlu.
21. 01. 2013 | 10:33

Buvol napsal(a):

Vážení, když pořád omíláte ten poválečný odsun Němců, tak si laskavě položte otázku, co by se u nás asi tak stalo v roce 1992, kdy se od nás odpojilo Slovensko, kdyby tady ještě byly tři milióny Němců !! Kdo má mozek, by asi odpověděl, že by se opakoval Mnichov 1938 ..
21. 01. 2013 | 10:33

Zdeněk Baribal napsal(a):

Ad skura: Naprostý souhlas. Pan kníže je bohorovný a vyrovnaný...Své politické působení bere jako klidné, sem tam adrenalínově neškodné nenudění se...Peníze nepotřebuje, ale potřebuje se sem tam dostat někam mezi lidi...Je to milé...Přejme mu to...
21. 01. 2013 | 10:35

Občan napsal(a):

Jene Holíku,

Kníža vskutku není ani Rakušan, ani Švýcar.
Protože byl a je BAVORSKÝ Němec - pro tehdejší i dnešní nacistické kruhy tedy předem prověřený árijec, který už nic dalšího nemusí prokazovat.
Nebyl, není a nebude Čechem - ani národností, ani historickými souvislostmi, ani osobními skutky.

Patrně jste chtěl naznačit, že Schwarzenbergové jsou "českou šlechtou" podle kriterií, která platila ve středověku. Jenže to právě nebyli, nejsou a nebudou už jen proto, že ve středověku tu po nich nebylo ani vidu, ani slechu. Že tu za Zikmunda nalichvařili pár zástav a po Bílé hoře skoupili a od císařů obdrželi "opuštěné" majetky (po povražděných a vyhnaných šlechticích a měšťanech) z nich věru českou šlechtu nečiní.
Naopak patřili ke šlechtě PROTIčeské, a to jak za husitských válek, tak po celé následující období - zejména v r. 1848!
21. 01. 2013 | 10:35

Stier napsal(a):

Pane Pehe,souhlasím s Vámi. Bohužel to ale těmto českým nacionalistům nevysvětlíte.
21. 01. 2013 | 10:36

Josef napsal(a):

Bohužel je takovýchto zabedněných Petrů z Tábora asi hodně. Léčit se to nedá takže pán bůh s námi.
21. 01. 2013 | 10:37

Karel D. napsal(a):

A ještě jedna věc: poděkování doktor Ramešovi z třebońského archivu za uvedení věcí o rodu Schwarzenbergů na pravou míru.
Jen poopravím - ty útoky na Schwarzenberga nejsou neinformovaností - je to ZÁMĚR. A druhá věc: doba Nejedlého dnes ještě není úplnou historií. Klausismus-zemanismus je toho nepřímým důkazem. I dnes přežívají falešné mýty o naší historii, a myslím tu byly i před oběma totalitami (viz. "O smyslu českých dějin", mýty,ovlivněné romanopisectvím Aloise Jiráska,atd.atd.)
21. 01. 2013 | 10:38

Erika Kubátová napsal(a):

To, že by byl na Hradě někdo, kdo by hnal prezidenta Beneše do Haagu /po válce která zmařila miliony životů/ je nepředstavitelné. Stejně jako to, že by první dáma byla dcerou aktivního podporovatele Hitlera. Nevím, jestli se kdo zajímá o historii rodiny, ale určitě by tam našel někoho Hitlerovým Německem postiženého. Moje prarodiče se museli vystěhovat ze zabraného území, otec jako student byl v koncentráku, pak, když je na intervenci Háchy po 2 letech pustili, byl nasazen do Rakouska. Myslím, že je to výsměch všem těm kdo za vlast položili životy. Neříkám, že je Zeman ideální, ale v rozhodování mezi těmito dvěma je to jasné. A to masivní propagování Schwarzenberga mi zavání podporou z ciziny. Je s podivem odpor proti vládě a přízeň lidí k jejímu čelnímu představiteli, který je v politice již 20 let, takže není žádny nováček nepopsaný list.
21. 01. 2013 | 10:39

Schwanzenburg napsal(a):

Kdyby kandidoval na prezidenta Jára Cimrman potom by jistě byl kníže až třetí a nepostoupil by do 2. kola. Smůlu by měl i Miloš Zeman. Postoupil by ale nevyhrál.
21. 01. 2013 | 10:41

Klára Sláčíková napsal(a):

Autor článku má pravdu. S poslední debatou se předvolební čas proměnil v nacionalistickou debatu a když čtu názory některých lidí, tak je my z toho zle. Připomíná mi to dobu "žádný černoch nikdy nesmí být prezidentem USA). A zásadní podíl mají samozřejmě i média, která teď všichni hladově hltají a přebírají veškerá jají přehnaná tvrzení. Před debatou o Benešových dekretek téměř nikdo nediskutoval...teď se tu všichni ohní, jak kdyby pan Schwarzenberg řekl nevím co. Lidi zkráta slyší na to, co chtějí slyšet a co chtějí najít. V tomto případě opravdu ono bahno...
21. 01. 2013 | 10:42

tuzer napsal(a):

V roce 93 se rozpadlo Masarykovské Československo,koho by to napadlo po takových letech.Kdo dneska říká že Sudetoněmecká otázka je mrtvá,je bez inteligence.Kníže je malinko zdegenerovaný,ale to se dá prominout, i když ale dobře určite ví o čem mluví.Dokonce ani komunisti si nedovolili tolik pohanit p.prezidenta Beneše jako tento magor.Darování zlodějského majetku církvím který se nazývá navrácení je taky velká lež a mystifikace.A taky by nikoho nenapadlo že se to stane po tolika letech církevnch křivd.Zeman má rozhled a ví...
21. 01. 2013 | 10:43

ryouis napsal(a):

"Vážení spoluobčané,
v nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, to jest, dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939.
Vědom si neblahých zkušeností národa, zejména z druhé světové války, zanechávám Vám odkaz, ve kterém Vás varuji před možnými dalšími požadavky za znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli poprávu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.
Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné.
Může se stát, že se najdou „čeští vlastenci“, kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu.
Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává.
Mohou se najít i vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka a spoluzakladatele M.R.Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.
Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce ať je to kdokoliv, a v kterékoliv době."
Váš dr. EDVARD BENEŠ
Praha, květen 1947
21. 01. 2013 | 10:43

Sláma napsal(a):

JC napsal: "představte si, že by dnes Nečas na základě Benešových dekretů zkonfisloval všem Němcům zde žijících majetek a s kufrem by je naložil do dobytčáků a odvezl do Německa. Těm co by se vzpírali by rozbili hubu nebo ještě něco horšího. Myslíte si že by to nebylo na Haag ?"
A vidíte, přesně to udělali chorvatští generálové Ante Gotovina a Mladen Markač krajinským Srbům. Do toho Haagu se dostali, v prvním kole vyfasovali 24 a 18 let, odvolací senát, pod vedením amerického soudce Theodora Merona (původem polského Žida) je však osvobodil. A co na to pan ministr zahraničí zu Schwarzenberg? Nic. Za nás, bez jakékoliv diskuze a bez jakýchkoliv podmínek odsouhlasil vstup Chorvatska do EU. Stejně jako před tím na utajeném nočním zasedání vlády prosadil uznání Kosova. Dnes žije v pozici uprchlíků cca 500 tis. Srbů z Krajiny, Slavonie a Kosova a panu zu Schwarzenberg to nevadí!
Jeho slova o odsunu Sudetských Němců a o tom, že by Beneš patřil do Haagu považuji za ryzí pokrytectví!
21. 01. 2013 | 10:43

Zkoumal napsal(a):

Pane Pehe, máte asi pravdu, stačí se podívat do "bahna" zdejší diskuze. Děkuji Vám za alespoň malou jiskřičku, že se svým názorem nejsem osamocen.
21. 01. 2013 | 10:44

Marie napsal(a):

Proboha lidi, kam jste dali rozum a svůj charakter, když chcete volit Zemana, vždyť jemu nejde o sociální stát, ten se ytratil někde v bahně Klauzovsko - Zemanovské opoziční smlouvy. A že Schwarcenberg není čech ? To by nebyl čech ani Karel IV, vždyť to byl syn Jana Lucemburského( ! ) a Elišky Přemyslovny a ta byla dcerou Václava II a Guty Habsburské. A když se podíváma na Lívii Klausovou, tak je slovenka! A Alice Masarykova byla američanka. Tak dospíváme k tomu, že pokud jde o charakter, je lhostejná národnost člověka. Otec Karla Schwarcenbergra se přihlásit k češství za války, i když mu to a celé rodině přineslo jen potíže.Tak občané, rozum do hrsti a volte dobře, ne bahno.
21. 01. 2013 | 10:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 01. 2013 | 10:45

pourova napsal(a):

Tady je vidět že p. Pehe většinu času trávil v Německu a proto taky tak myslí.Jestli tu někdo rozsévá bahno pak vy a lidé vašeho myšlení .Zeman má mnoho chyb ale jedno a nejdůležitější má a to je že je to člověk který je pravý nefalšovaný čech a proto patří na hrad ,zapomněl jste že už nepatříme pod kuratelu Rakouska a vám radím mlčte ! prospějete tím této zemi!!
21. 01. 2013 | 10:45

Jardatreal btulayi napsal(a):

pane Pehe,do bahna,či do čeho ,jstw sklouzl tímto blogem Vy.Také nemusím Klause,ovšem Vaše animozní nenávist k němu Vás vede k nefér obviňování každého,o kom se Klaus vyjádří jen trochu příznivě.
PokudVás někdy Miloš Zeman nazve žumpou žurnalistiky,bude to zřejmě od věci.
21. 01. 2013 | 10:47

Elita napsal(a):

Naprosto souhlasím, jenom pevně doufám, že výsledek voleb nebude, jak předpovídáte. Neříkám, že KS je nejdokonalejším prezidentem, jakého si dovedu představit, ale klausovsky arogantní MZ, který na mezinárodní úrovni udělal nejedno faux-pas je na emigaci... jen ať si tu pak ten zbytek s panem zemanem uráží a nadává na koho chce. Co si zvolí, to budou mít.
21. 01. 2013 | 10:48

Martin Beneš napsal(a):

Dovolím si menší odkaz, kde jsem se vše pokusil bez emocí shrnout, nechci to sem dávat kvůli délce ...
http://www.facebook.com/martin.benes.cz/posts/491759074200988
21. 01. 2013 | 10:49

Astacus napsal(a):

"Už to vypadalo, že Miloš Zeman dodrží slovo a neuchýlí se v prezidentské kampani k laciným osobním útokům,..."

To mi připomnělo pohádku Hledá se Nemo, jak se tam žraloci snaží ovládnout svoji dravost a říkají si "Ryby nejsou potrava, ryby jsou kamarádi" :-)
21. 01. 2013 | 10:49

Sláma napsal(a):

Klára Sláčiková napsala: "Připomíná mi to dobu "žádný černoch nikdy nesmí být prezidentem USA"
To se hluboce mýlíte. Většině lidí by nevadil Japonec v roli prezidenta, protože ten Japonec prokázal naprostou loajalitu k této zemi.
U Schwarzenberga je však loajalita sporná. Na závadu není to, že je Němec, nýbrž to, že jeho loajalita k českému národu je sporná.
Je to člověk, který je závětí hlubocké větve Schwarzenbergů zavázán k tomu, aby usiloval o restituci veškerého majetku té větve, to znamená prolomení restituční hranice roku 1948, která by měla fatální dopady pro celou společnost. Je vám málo těch 98 miliard, které budeme platit církvím? Na úkor postižených dětí, na úkor seniorů, na úkor nemocných, na úkor rodin s dětmi?
Máte tolik peněz, že je můžete dát na restituce šlechty, další restituce církví a restituce Sudetských Němců?
21. 01. 2013 | 10:50

Sláma napsal(a):

Ještě pro Kláru Sláčikovo: každý národ je do určité míry vázán svoji historií a obětmi, které jeho předci přinesli. Proto se, například, hlavou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska nikdy nesmí stát katolík, o nevěrci či musulmanovi ani nemluvě. Takový je tam zákon. My žádné takové zákonné omezení nemáme, ale přeci jenom bychom měli mít úctu ke svým dějinám a svým předkům. Tu vy ale asi nemáte, že?
21. 01. 2013 | 10:52

čumil napsal(a):

Nechápu co vedlo KS k takové agilitě, že v debatě s MZ neváhal pohnat před soud v Haagu československého prezidenta E.Beneše (to je m.j. ten s tou cedulkou v Parlamentu, že se zasloužil o stát), nebo , že by v tom byl zase mamon, prý v r.1947 něco rodu S s větví XY stát nepřiklepl. Nějak asi budu na straně Beneše, plotažmo MZ.
21. 01. 2013 | 10:53

Twist napsal(a):

Se skřípěním zubů budu volit Zemana a ne cizáckého „knížete“. Zeman za mnohé může, občan Švanzenberk o všem věděl a ničím nezabránil tomu, aby se to nestalo. Jeho odsouzení Beneše je odpudivé, ten jako vlastenec udělal tisíckrát víc, než celý rod Švanzenberků dohromady. Zemana si musí národ pohlídat, v případě „knížete“ za nímž stojí kromě části umělců a studentíků obrovská síla médií v zahraničních rukou, by to asi nešlo. Drtivá část národa nadává na Kalouska, proboha z jakého důvodu ne na jeho stranického šéfa, který ve všem jede s ním? Pehe, prý jste levičák. Jak se to pozná? Podle toho, že máte levou ruku a levou nohu?
21. 01. 2013 | 10:53

Václav Seebach napsal(a):

Kampaň pana Zemana předpokládá, že voliči nepoužívají mozek či mají inteligenci houpacího koně. Jak jinak by si mohl myslet, že zaberou výkřiky "stop Kalouskovi na hradě" (on tam nějaký Kalousek je nebo tam kandiduje?) či "stop této vládě" (on president může odvolat vládu?). Mne tento přístup uráží. Jak ale vyplývá z komentářů, kampaň je mířena naprosto přesně, nejtupější demagogie funguje, zloděj křikne "chyťte zloděje!" a dav s kameny v rukou vyráží udaným směrem. Sakra, kam uskočit, aby mě drůbež deroucí se k zrní nasypanému pod sklo neušlapala? Pan Schwarzenberg taky není žádný zázrak, leč Zemanovo vítězství bude důkazem duševní degenerace českého (i moravského) národa, který ztratil i pud sebezáchovy a nezaslouží si nic jiného než se nechat tunelovat a okrádat mafiemi.
21. 01. 2013 | 10:53

Klára Sláčíková napsal(a):

A ještě dodatek...lidi jsou evidentně v bojové náladě a tak sekají hlava nehlava, rýpají se ve výkalech sto let starých...Lidi, nechcete tu energii věnovat něčemu jinému? Třeba hledání kladů, ať zůstaneme u tématu?!...
21. 01. 2013 | 10:53

jana napsal(a):

Věřím ve vítězství Karla Schwarzenberga a doufám, že se voliči nenechají zblbnout demagogickými žvásty mafie Klaus-Zeman!!!
Stejně je divné, proč se nikdo nezajímá o rodokmeny Václava a Livie Klausových... Kolektivizátor Pružinskij přejmenován na Klaus, v příbuzenstvu paní Lívie Šalgovič...
Doufám, že se v dalších letech nebudu muset za presidenta stydět. Karel na hrad!
21. 01. 2013 | 10:55

Jan Cedr napsal(a):

Naprosto nechápu, jaká terminologie se používá v souvislosti s Benešovými dekrety. Místo uhýbavé definice jakési "vyhaslosti" by se mohlo také mohly použivat další, zcela neústavní termíny jako "změkčení", "vychladnutí", "otupení" , "oslabení" a tak podobně... Přitom jediné možnosti jsou, že Benešovy dekrety buď prostě platí nebo neplatí.
21. 01. 2013 | 10:56

Pavla2 napsal(a):

Ládík, JC: Stejně jako Vy, dnes výjimečně také s autorem souhlasím. Je hnus, co se všechno vytahuje a jak umí někteří dezinterpretovat slova. Ačkoliv pro mě není přijatelný ani jeden kandidát, tak Zeman je určitě nevolitelný více . Doposud tady mnozí nadávali na aroganci Klause, je zvláštní, že jim toto nevadí u Zemana. Stačí jeho nabubřelý výraz, je vidět, jak se na to křeslo třepe a jestli se mu to podaří, tak se lidé asi hodně budou divit. Média tady překrucují věty, ti, kteří si ani KS neposlechlli, tak ho hned odsuzují. Přitom každému, kdo pořad sledoval, muselo být ze souvislostí jasné, jak vše bylo míněno. Nejsem příznivcem pravdoláskařů ani eurohujerů, ale pro mě je pořád KS tím menším zlem.

Ten, kdo....: Ono je vcelku jedno, jestli někdo hromadí majetek. Dnes jsou důležité kontakty, nikoliv výplata. Ty zaručují další spokojený život. A co my můžeme vědět, jaké finance či majetky má např. MZ. Mně stačí, jakými lidmi je obklopen. Totéž platí i o jiných politicích.
21. 01. 2013 | 10:56

Almo G™ napsal(a):

ten, kdo... napsal: "Dnes, když Klaus už končí, tak si nejen museli najít nového Klause, svou ikonu lepších lidí, ale dokonce se snaží Klause přehrát jeho dřívějším oponentům."

Také mě to ohromuje. Já, jako 100% odpůrce Klause jsem prý najednou jeho podporovatelem :-). Jen tak, mávnutím kouzelného proutku. Dokonce i vico to tvrdí :-)

Takže znova: Jsem odpůrcem Klause A PROTO jsem odpůrcem Schwarzenberga.
21. 01. 2013 | 10:56

Asfalt napsal(a):

autor:
"Pravda, Karel Schwarzenberg mu nahrál nepřesnou formulací, že dekrety přestaly platit přijetím Listiny základních práv a svobod Ústavy v roce 1991. Bylo ale jasné, že má v podstatě na mysli to samé, co nich říká Zeman: že byly takříkajíc „zkonzumovány“ a jsou právně „vyhaslé“."

Benešovy dekrety jsou konstitutivním(!) titulem pro vlastnické právo nemalých majetků v pohraničí. Přitom právo nezná žádnou "vyhaslost". Pokud jsou Benešovy dekrety "vyhaslé", pak to znamená, že "co bylo ukradeno musí být vráceno" bude po církevních restitucích aplikováno i na Benešovy dekrety a pak už asi jedním vrzem i na Lex Schwarzenberg. Pokud Schwarzenberbova slova relativizujete, pak OBHAJUJETE TEZI PRO DALŠÍ ROZKRÁDÁNÍ TOHOTO STÁTU. Že Vám není hanba! Zvláštní, že obhajoba rozkrádání státu je tak typická pro všechny emigranty zde publikující pod taktovkou Lipolda.

Schrazenberg uvedl důvody, na kterých po církevních restitucích má dojít k dalšímu rozdávání majetku a odškodňování patrně až k úplnému kolapsu státu. Pokud chcete tvrdit, že Schwarzenberg se jen spletl, pak PREZIDENTEM NEMŮŽE BÝT ANI TEN, KDO NEZNÁ ZÁKLADY PRÁVA V ROZSAHU UČIVA ZE STŘEDNÍ ŠKOLY. Benešovy dekrety nemůže derogovat zádná listina práv ani ex tunc, ani ex nunc!!!
Co přesně Schw. řekl je dobře dohledatelné.

"Bez demagogie bylo možné také přijmout Schwarzenbergovu poznámku, že kdybychom aplikovali dnešní lidsko-právní kritéria na postup vlády a prezidenta Beneše v případě vyhnání tří miliónů sudetských Němců, skončili by tehdejší politici před mezinárodním trestním tribunálem v Haagu."

Demagog jste Vy svými tezemi "kapitalismus byl vždy spjat s demokracíí" a dalšími. Dnes demagogizujete výmluvy Schwarzengerga, který jen pokrytecky kličkuje jako vždy (viz amnestie).
V Haagu lze stíhat: genocidu, zločiny proti lidskosti, válečné zločiny, agresi (čl. 5 Římského statutu). Kterého z uvedeného taxativního výčtu se Beneš dopustil? Pokud má být odsun Němců tímto zločinem, pak předpokládá protiprávnost (čl. 7 Statutu). TVRDÍTE, ŽE ODSUN BYL PROTIPRÁNÍ? TVRDÍTE, ŽE JSME NEBYLI (A NEJSME) SUVERENNÍM STÁTEM, NEBO ŽE PARLAMENT A DOHODY VÍTĚZNÝCH MOCNOSTÍ NEBYLY LEGITIMNÍ?

Váš článek prokázal, že jste jen trojský kůň levice v potřebách jiných zájmů sledujících rozkradení českého státu a debilizaci české společnosti (relativizace všeho, kterou jste zde předvedl je jednou z technik). Myslím, že byste se měl spolu se všemi emigranty včetně Schwarzenberba, kterým národní stát a národní zájem nic neříká, vrátit odkud jste přišli a správu věcí veřejných v národním státě ponechat lidem s národní identitou.
21. 01. 2013 | 10:56

Jiří napsal(a):

Pan Pehe patří na novinářské a politologické dno. Má svých pár oblíbenců, které bude zaslepené hájit až do konce světa. A poté má pár vyvrhelů, jako je např. Miloš Zeman, do kterých bude rýt a rýt. A když není důvod, tak si ho vytvoří. Jeho články už ani nečtu, je to ztráta času. Je až s podivem, komu všemu dají prostor k publikaci ve veřejném médiu.
21. 01. 2013 | 10:57

pepr napsal(a):

Pravdou ovšem je, že 1. Beneš zdaleka nebyl tím, kdy vymyslel a rozhodl o odsunu, čili mluvit o posílání ho do Haagu je absurdní
2. Ať už se na to díváme jakkoli, bez odsunu by tady zůstaly 3 miliony cizích státních přílušníkú (byť mnohdy nedobrovolně, byli to občani 3.říše), kteří by se ve své rozhodující většině nikdy nesmířili s postavením menšiny v Českém státě, takže bychom dnes stáli před podobnou situací, jako tomu bylo se Slováky, Jenže Slovensko se mohlo odpojit bez toho, aby to poškodilo český stát, zatímco český stát bez pohraničních území fakticky nemůže existovat. 3. Že patří sudetským Němcům omluva za zvěrsta českých jednotlivců při odsunu, o tom není pochyb, ale tvrdit, že odsun jako takový byl zločinný český-Benešův výmysl (to je v podstatě to, co tvrdí Schwarzenberg), je totálně ahistorický přístup. Odsun byl součástí důsledků 2.světové války.
21. 01. 2013 | 10:57

Buvol napsal(a):

Průměrně inteligentnímu člověku by mělo být jasné, že jestliže stát fakticky postoupí národní média pod vlastnickou kontrolu příslušníkům sousedního státu, je otázkou času, kdy to budou právě mocná média, jež rozhodnou o výsledku voleb. Obzvláště, když se tento stát již stal přinejmenším ekonomickým apendixem mocného a několikanásobně početnějšího národa, a cestou k dokončení faktické anexe je nějaká forma personální unie. Podotýkám, že moc médií dokáže mnohdy více než armáda.
21. 01. 2013 | 10:58

g.n.donek napsal(a):

Lidi a zejména někteří Češi by měli víc studovat historii...Tady se neustále omílají Dekrety a Odsun.
Odsun bude-li to někdo takto nazývat byl a bude negativem ne pro samotný odsun,ale pro závistivost,hamižnost některých československých občanů.ONO po ukončení válečného aktu a vyhlášení míru nechat někoho pochodovat a přitom ho tyranizovat nelze nazvat odsunem.Proč pan Zeman při otázkách odsunu nepoví pravdu,že odsun se hodil těm kteří prahli po majetku a kterým se náramně hodilo že Republikové Gardy zabíjeli právě ty kteří měli továrny,statky atd.Ne všichni byli vinni a ti co nebyli měli prostě smůlu...Uvědomte že nebyla spáchána křivda na češích,ale češi spáchali křivdu na druhých a co je mnohem horší RG dokázali že svitstvo umí dělat i někdo jiný krom SS
21. 01. 2013 | 11:01

resl napsal(a):

Nechte Pehe českého voliče "odkopat". Podle výsledku voleb a dalšího vládnutí odsud buď zmizí mladá a střední geberace, nebo to potáhne pár let dál, než zjistí, že jim Zeman i Klaus opět lhali. Zmlátit je nebudou moci, ztratí roky, ale nakonec je vyženou. Přijdou na to sami. Ty dozvuky tady, jsou jen zbytky normalizátorů, nácků a samozřejmě komunistů. To přejde, ale nejde to hned lámat přes koleno. Čechům vždy trvalo dlouho, než přišli na to, kdo s nimi voře.
21. 01. 2013 | 11:01

Peter Scheck napsal(a):

Pane Pehe,

nejsem sice Váš velký obdivovatel, ale tentokrát bych podepsal každou větu a každé slovo, co jste napsal.
Je logické, že to nadzvedává mandle až do histerie určité části voličů.

Mnohokrát Vám děkuji!

Peter Scheck
21. 01. 2013 | 11:02

Zítek napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/video-jan-urban-o-zemanovi-dc0-/domaci.aspx?c=A130118_143643_domaci_jw
21. 01. 2013 | 11:02

Josef K. napsal(a):

VFISCHER...Přesně proto před šedesáti lety umírali naši otcové a dědové v koncentrácích a na dvou frontách nejkrvavější války... Možná rodiče autora ano, ovšem většinový tuzemský rodič rodil a užíval si sociálních výhod Protektorátu . Ne nadarmo někteří Rusové i Poláci považují Česko za zemi, která stála plně na straně nacismus.
21. 01. 2013 | 11:02

machama napsal(a):

Toto by si měl každý přečíst.http://litvinov.sator.eu/kategorie/krusnohori/vyhnani-cechu-ze-sudet-v-roce-1938-osobni-vzpominky
21. 01. 2013 | 11:03

Buvol napsal(a):

Však taky pan Schwarzenberg před časem doporučoval, abychom se učili německy !!
21. 01. 2013 | 11:04

Elita napsal(a):

Václav Seebach: Děkuji za Váš příspěvek. Jsem ráda, že jsou v naší zemi i inteligentní lidé.

Almo G™: Pan Zeman je úplně stejně samolibý jako současný prezident, tím pádem je mezi nimi velice silná paralela podporována vzájemnými sympatiemi. Nějaké rozlišení pravice-levice je pouze imaginární, takže pokud volíte pana Zemana, volíte stejné zlo, jako pro Vás představuje pan Klaus.
21. 01. 2013 | 11:04

Klára Sláčíková napsal(a):

Sláma: Jistě, každý národ má svoji historii. Pokud mám zůstat v Americe, ta je postavena na úplně nemorálních a strašných základech, kdy pár Evropanů rozmetalo něco, co fungovalo stovky let. Proto dnešní Američané nemají žádné americké předky (to by museli být indiáni, že a ti měli k bělosti kůže daleko)...Ale to teď sem nepleťme. V prvním kole jsem volila Zemana. Říkala jsem si, že se třeba změnil "obrousil". A ono ne. Nevěřím mu. Schwarzenberg má proti němu nevýhodu cizího původu, ale jako člověku mu věřím víc.
O své peníze se bojíte naprosto zbytečně. Odkdy může prezident navrhnout zrušení dekretů či nějaké navracení (sudetského) majetku?! A kde se najednou vzal ten strach lidí, že bude Schwarzenberg něco takového dělat? Je to úplně mimo mísu...S církvemi se musíme jednoho dne vypořádat, to je holý fakt...
21. 01. 2013 | 11:04

Pazout napsal(a):

souhlas. Zeman je prezidentem typickych ceskych malomestaku, co musi mit na hrade "Cecha" a porad slysi na Benesovy dekrety. Presne typ lidi, diky kterym stalo a stoji za to emigrovat. Mentalita malych zavistivych zakomplexovanych ceskych lidecek, co voli na hrad taticka "Milose", ktery je jim svou malou dusickou tolik podobny. Vypada to, ze klausovka lez a nenavist v podobe Zemana opet zvitezi
21. 01. 2013 | 11:05

Michal napsal(a):

Ak Zeman po prvom kole hovoril ze pojde na internet a investuje peniaze na propagandu na internete tak som nechapal. Ale ak si citam diskusie na ceskych weboch uz tomu plne rozumiem. A ani to neni drahe, kolko stoja takyto brigadnici ?
21. 01. 2013 | 11:05

Peter Scheck napsal(a):

Pane g.n.donek

díky i Vám za příspěvek, co slovo, to perla!

Peter Scheck
21. 01. 2013 | 11:05

XY napsal(a):

Inu, K. Sch. se poněkud uřekl. A je jedno, zda z neznalosti nemo zda to byl typický freudovský "chybný výkon". Na šéfa diplomacie poněkud nešťastný způsob, jak reagovat v předvolební debatě.
Vypadá to, že si tím prohrál vytouženou sesli. Nemrzí mne to, ale ani nijak netěší.
21. 01. 2013 | 11:06

Atilla napsal(a):

Co krome priblych kecu dela pro Cesko Pehe????
21. 01. 2013 | 11:06

Graf Trautenberg von Schlafenberg napsal(a):

Lidé jsou divní...

Právě jsem narazil na toto:

Argumenty z roku 1918 proti zvolení TGM prezidentem.
Nechci prezidenta, který nevystudoval českou univerzitu.
Nechci první dámu, která neumí česky.
Nechci prezidenta, který nekonečnými diskusemi nad rukopisy uvalil na náš národ punc podvodníků.
Nechci prezidenta, který se paktuje se židáky.
Nechci prezidenta, který ještě před čtyřmi roky podporoval monarchii.
Nechci prezidenta, který válku prožil v teple emigrace, zatímco my jsme trpěli.
21. 01. 2013 | 11:06

Josef napsal(a):

Gabrielo, zkuste si zajít psychiatrovi (musel by to být ale kouzelník, aby s tím něco udělal) a teprve potom, pokud by se to zlepšilo, něčím to toho blogu zkuste přispět.
21. 01. 2013 | 11:06

still eastalid napsal(a):

Pane Pehe, vyjádřil pan Schwarzenberg někde jasné stanovisko k nacismu, k Mnichovu, k úloze landsmanschaftu, k praktikám nacistů na okupovaných územích? Které osoby na Německé straně by poslal do Haagu? Mělo Německo podle něj nějaký podíl na tom, že poválečná situace v Evropě byla taková, jaká byla?
Jestlipak si Německo připomíná, co v České republice za 2. světové provádělo? /Josef Čapek... Vladislav Vančura..Karel Poláček... Otakar Batlička..../

Btw. Německo má nyní na svém území početnou tureckou menšinu.
http://relax.lidovky.cz/ich-bin-krystufek-jak-se-zije-ceskym-matkam-v-nemecku-f9x-/ln-zajimavosti.asp?c=A130117_091248_ln-zajimavosti_ape

cituji:
PS: Mimochodem i tady v tolerantním Berlíně je národnost, kterou rodiče nemusí. Prý si rádi připlatí, aby se s ní nepotkávali. A tak v naší mezinárodní školce chybí minorita pro Berlín tak typická: nejsou tu žádní Turci…

Co myslíte, jestlipak se většina Němců chytá za nos, jak ošklivě a přezíravě se chovají k Turkům, které si sami na své území importovali? A co myslíte, jestlipak se Turci plazí před svými chlebodárci? Jestlipak Turkům někdo vyčítá evropská tažení, při kterých zahynula spousta evropanů? Jestlipak si Turci sypou popel na hlavu? atd. atd. Obávám se, že tyto tvrdé a militantní národy se k popelení hlavy přimět NENECHAJÍ.

...Aby to nakonec nechodilo tak, že tlak je vyvíjen na toho, kdo si jej nechá líbit; aby se nakonec I VE VAŠEM SLAVNÉM NĚMECKU nepovažovalo jen a jen za slabost, jestliže si necháte líbit tlak /sežeňte si vynikající restaurovaný film Lawrence z Arábie; iluzím moc nepřeje, ale je poučný/...
Aby nakonec....

Je mi líto, s Vaším článkem nesouhlasím, jakkoli z Miloše Zemana jako z prezidentského kandidáta zvláštní radost nemám.
Je škoda, že se ve finále volby ocitli zrovna tito dva pánové; je škoda, že všichni, kdo v České republice něco umějí, dělají odbornou práci.
21. 01. 2013 | 11:07

Graf Trautenberg von Schlafenberg napsal(a):

Attilo, byči božím, on se tím živí.
Už dost dlouho a ešče neumřel.
Nic jinýho nemá.
21. 01. 2013 | 11:08

Jaroslav Tyl napsal(a):

Ano,přesně formulovaný závěr:Zeman nikdy nemůže být prezidentem moderních slušných lidí,otevřených Evropě a světu.Mohou ho adorovat jen lidé zatížení břemenem nacionalismu a pseudosocialismu.Jesli Zeman-a Bůh nás ochrańuj-volby vyhraje a voliči Karla Schwarzenberga časem překonají rozčarování,najdou pak důvod si alespoń trochu Zemana vážit?Prázdné naučené bonmoty a citace z literatury,ponižování novinářů a politických konkurentů,bahno Zemanovy volební kampaně.Chceme to?
21. 01. 2013 | 11:11

Graf Trautenberg von Schlafenberg napsal(a):

Slámo, to tvoje komentování deportace Němců je zcestné.
Tobě evidentně nezabili Němci za protektorátu část rodiny.
Ty jsi obyčejný teoretik-žvanilkin.
Nevím, či ne skrachovaný psycholog z Bohnic.
21. 01. 2013 | 11:13

zasMeňo napsal(a):

Kdepak, pane PEHE ! Jak Vás mám rád (a rád jinak čtu), tak s Vámi nyní trpce nesouhlasím - nepracujete pro druhou frontu ??
Historie je věc zásadní. Tak jako pravda je věc zásadní. Kdo toto relativizuje, je bezcharakterní, nemůžu si pomoci. Platí to na politiky a jejich oficiální vyjádření. Naše vyjádření, a mediální pokusy, z toho nevyjímám, mají však poměrnou závažnost (kolik lidí slyší Tondu u piva, o kolik více lidí čte PEHEho články, a jaké tisíce či spíš milióny lidí vnímají prohlášení politiků). Pravda u veřejných osob zaznít musí - a v tom jsme zajedno s velikánem našich dějin M.Janem Husem (a proto mu mnozí přízemní dnes nemohou "přijít na jméno" a vykladači písma ho vykládají v jiném než pravdivém světle). Před 600 lety též podobně kritizoval neochotu k pravdě u mocných a trhovecké handlování s odpustky (tehdy zásadním postulátem věrouky). Brzy bude výročí jeho mučednické smrti, kdy PRO PRAVDU raději položil život. Jak se toto blížící výročí bude presentovat ? Ještě budeme prznit a překrucovat dějiny vlastního národa ?? Nebo už (za ty 3 roky) bude nová doba ? Už dnes však visí na bráně Muzea utrpení národů v polské Osvětimi výmluvný nápis : "Národ, který nezná své dějiny, je odsouzen k tomu, prožít si je znovu !"
21. 01. 2013 | 11:14

Pepa napsal(a):

Je zajímavé, jak příspěvky "inteligentních" a "soudných" příznivců pana Miloše Zemana sklouzávají od nechutných, neobjektivních zkratovitých úvah, překrucování historických faktů, až k nacinalistickým výlevům, a bohužel až k nenávistným výkřikům "z davu".
Je to opravdu dost hrůzný stav mysli části obyvatel této, jinak tak krásné země...

Dovolím si uvést jen dvě poselství člověka, který také neprožil svůj život v této zemi a nestal se tím "nedůvěryhodným".

"Když se člověk oddaluje od člověka, když člověk nedovede snášet člověka, když člověk zuří proti člověku, je to zřejmý úpadek lidství.

Vše na tomto světě se dá napravit jen jemným teplem lásky, poněvadž jinak je to nemožno."
Jan Amos Komenský
21. 01. 2013 | 11:16

Graf Trautenberg von Schlafenberg napsal(a):

Pehe, na tebe platí okřídlené "moc kecáš a málo pišeš dom".
Zeman se prostě Schwarzenberga zeptal na jeho vztah k sudeťákům.
Co je na tom zlého?
A dobře udělal, protože mnozí naivkové nevědí, jak to skutečně je.
A KS, ve kterém se probudili rodinné kořeny (Schwarzenbergové jsou Němci, ne Rakušané - po třicetileté válce přilezli do Čech z Bavorska), se neovládl a projevil. Teď vysvětluje, checheche...
21. 01. 2013 | 11:17

Drzá zrzka napsal(a):

Graf Trautenberg von Schlafenberg

Proč jí zabili?
Jen tak z plezíru nebo díky udání nějakého Čecha?

Není to zrovna téma na dělání si legrace, přesto nebo právě proto si jí dělám.
21. 01. 2013 | 11:18

zasMeňo napsal(a):

Ještě dodatek, pane PEHE : nacionalismus a vlastenectví jsou odlišné pojmy. Věřím, že Vám netřeba toto připomínat, že Vy zrovna znáte jejich plný význam.
Pro ty méně informované jenom vysvětlivka: vlastenci jsou lidé, kteří pro věc svého národa umírali na bojištích a v koncentračních táborech v obou světových válkách, dokonce i dříve v historii. Naproti tomu nacionalisté šířili "slávu" vlastního národa "ohněm a mečem" původně v dávné historii, později ve světových válkách - naposledy na německé straně, proti všem (jak též zde jednou zaznělo, ovšem v jiném, jak jinak, smyslu); tenkrát ti nacionalisté hlásali, že "dnes nám patří Evropa,a zítra celý svět".
21. 01. 2013 | 11:18

ao napsal(a):

„Bez demagogie bylo možné také přijmout Schwarzenbergovu poznámku, že kdybychom aplikovali dnešní lidsko-právní kritéria na postup vlády a prezidenta Beneše v případě vyhnání tří miliónů sudetských Němců, skončili by tehdejší politici před mezinárodním trestním tribunálem v Haagu. V tom má Schwarzenberg zřejmě pravdu, přičemž samozřejmě uznává, že na tehdejší dobový kontext nelze dnešní mezinárodní standardy aplikovat.“

Pane Pehe, tehdejší politici by neskončili před mezinárodním tribunálem, ani náhodou. Tenkrát se také připravoval mezinárodní tribunál, ten Norimberský, s nejvyššími představiteli Třetí říše. A dopadlo to, tak jak to dopadlo. Oddělením Němců od Čechů (ale i od ostatních národů) se poměry stabilizovaly na dlouhých 42 let. To není jen problém Sudet. Celá západní část Polska je bývalé Německé území. To domluvil ještě Stalin s Churchilem a Roosweltem. Rusové zabrali východ Polska a posunuli hranice západního Polska směrem do Německa. Rovněž sever Francie je na tom podobně. Takže svalovat to jenom na Čechy není adekvátní, je to zavádějící a demagogické. Ve Francii to nějak funguje, de Gaulle to nějak po válce nastavil a každý to pak akceptoval. Pouze tady ve střední Europě se dělá z toho problém. A dělají si to hlavně Češi. Vždy se najde dobrák, který se vyčůrá do vlastní polévky a pak to nabízí ostatním, jako lahůdku. Nebýt kandidatury Karla na post prezidenta, tak věřte tomu, dnes by tady byl úplně jiný duel, ne těchhle dvou starších pánů. Kladu si otázku, komu by posloužilo, kdyby byl Karel prezidentem…
21. 01. 2013 | 11:19

Jirka napsal(a):

Ještě že je dost žvanilů typu Phe alespoň se občas zasměji ale se slzou
21. 01. 2013 | 11:20

Klára Sláčíková napsal(a):

zasMeňo: Haló, je rok 2013! Nevolíme diktátora ani krále, ale prezidenta v parlamentím demokratickém státě. Dějiny jsou samozřejmě důležité, ale v tomto případě se nenechte vláčet výroky v médiích...
21. 01. 2013 | 11:20

xxxxxxx napsal(a):

Pepo fakt si sežeň toho Lawrence z Arábie.
Nic si nenamlouvej.
21. 01. 2013 | 11:20

Láďa Zýka napsal(a):

Lidičky, prosím, zkusme být alespoň trochu objektivní a vyvarujme se předsudkových záští vůči komukoli. Volba prezidenta je přece vyjádřením naší společné shody na osobností, která bude reprezentovat náš národ a naši zemi po další nejméně čtyři léta a i když se to nezdá, může mnohé v našich životech filozoficky ovlivnit. Dejme na misku vah reálné a nemagogické argumenty pro a proti a nenechávejme sebou manipulovat. Jděme za svým instinktem a maximálně zapojme vlastní osobní zkušenosti s tím či oním kandidátem. Jen na základě zkušeností z minulosti totiž můžeme dospět k závěru, který nám napoví, jak se asi bude chovat ona osoba v budoucnosti. Neskačte na špek ani rodině Klausů, ani fanklubu KS. Mám -li vyjádřit svůj osobní názor na kanditáty, ani jeden není můj šálek kávy, ale musím-li si vybrat, budu volit kandidáta, který není tolik provázán s podsvětím, jenž tolik v nedávné minulosti nám všem ublížilo a stále ještě zásadně na naše životy negativně působí. Jinými slovy, chci v klidu žít se svou rodinou a blízkými v seriózních podmínkách ve společnosti, kde platí dané slovo a krást a podvádět se nesmí. Z tohoto pohledu je pro mne více vyhovující Karel Schwarzenberg.
21. 01. 2013 | 11:22

pavjan napsal(a):

Masívní kampaň za knížete je v plném proudu. Média i levicoví intelektuálové se snaží, seč mohou. Pehe, kolega knížete z Bilderberg group nemoh zůstat pozadu. Že si vybral nacionalismus není náhoda. Poprava národního státu - toť jejich ideál. Jo a pokud vyhraje kníže, tak si držte peněženky.
21. 01. 2013 | 11:22

hanah napsal(a):

Může si kandidát na prezidenta dovolit tak nepřesnou formulaci o tak závažné věci, jako jsou Benešovy dekrety?

Píšete:
"Bez demagogie bylo možné také přijmout Schwarzenbergovu poznámku, že kdybychom aplikovali dnešní lidsko-právní kritéria na postup vlády a prezidenta Beneše v případě vyhnání tří miliónů sudetských Němců, skončili by tehdejší politici před mezinárodním trestním tribunálem v Haagu. V tom má Schwarzenberg zřejmě pravdu, přičemž samozřejmě uznává, že na tehdejší dobový kontext nelze dnešní mezinárodní standardy aplikovat."

Jenže on to milý politologu přiznává až poté, co se snaží své výroky zmírnit a po vlně oprávněné kritiky na jeho hlavu.

Tak závažnou námitku, že otec jeho ženy byl nacista odbýt laciným fórkem, že někdo má problém s tchýní, on měl problém s tchánem, to opravdu není pro prezidentského kandidáta do seriózní debaty důstojné. Je to opovržlivé a stydím se za něho.

Nevím, zda jste opravdu tak jednoduchý , nebo zda jste v rámci kampaně pro KS, ochoten napsat cokoliv.
V každém případě je to vaše ostuda.
21. 01. 2013 | 11:22

Mascotte napsal(a):

Postoj čechů k tzv. Benešovým dekretům je logický.
Vyhnání neozbrojeného obyvatelstva, poraženého národa,
je jediné české vítězství za posledních několik set let.
21. 01. 2013 | 11:23

Sláma napsal(a):

Graf napsal: "Argumenty z roku 1918 proti zvolení TGM prezidentem.
Nechci prezidenta, který nevystudoval českou univerzitu.
Nechci první dámu, která neumí česky.
Nechci prezidenta, který nekonečnými diskusemi nad rukopisy uvalil na náš národ punc podvodníků.
Nechci prezidenta, který se paktuje se židáky.
Nechci prezidenta, který ještě před čtyřmi roky podporoval monarchii.
Nechci prezidenta, který válku prožil v teple emigrace, zatímco my jsme trpěli."

K tomu je nutno říci, že pokud se týče Masaryka a jeho ženy Charlotte, jedná se lež. Paní Charlotte žila v Česku od roku 1881, uměla velmi dobře česky, dokonce česky publikovala a vychovala všechny své děti jako české vlastence. Zatímco byl Masaryk v emigraci, protože mu zde hrozil provaz, ona zůstala i se svojí dcerou Alicí v Praze. Zatímco ona sama byla pod policejním dohledem, její dcera Alice byla uvězněna.
Na druhou stranu budoucí první paní žije ve Štýrsku, za celý svůj život si nenašla čas naučit se alespoň pár slovíček česky, zato měla čas se učit svahilštinu, což je neskonale těžší.
Nevím, jestli to chápete, ale s prezidentem si volíte i První dámu a První rodinu. Zatímco paní Olga Havlová byla dáma a česká vlastenka, o paní Therese zu Schlafenberg nelze říci ani první, ani druhé. Dáma napovije svému muži dítě s jiným mužem a o svoji budoucí vlast má alespoň elementární zájem.
21. 01. 2013 | 11:23

Skluzan Bahnič napsal(a):

Schwarzenberkové získali inkolát, tdy možnost usadit se c Čechách. Asi tak.
21. 01. 2013 | 11:24

MoSl napsal(a):

Já se nestačím divit co se s vámi lidi děje. Kde se bere ve vás ta nenávist? Měli by jste se přestat vrtat v minulosti! Určitě drtivá většina z vás o Sudetech nic neví a necháte si mydlit mozky.Zeman bude pokračováním minulosti! Zbavte se minulosti!
21. 01. 2013 | 11:25

ondráš napsal(a):

Pane Pehe, souhlasím plně s vámi. Opět jste jedním z mála publicistů, který rozebral a pojmenoval demagogické výroky Zemana a Klause. Tím, že se takto spojili přesně ilustrují to, že Schwarzenberg má pravdu o jejich skutečných úmyslech. To, že se oba neštítí používat nacionalistické vášně se definitivně vyřadili ze společnosti slušných lidí. Bohužel většině tohoto národa to asi nevadí, ale uvidíme v sobotu, naděje umírá poslední. Ovšem průměrné IQ lidské populace je bohužel 100 a s tím nic nenaděláme. Zvláště, když se ta zoufalá 100 (a 100-) v českých hospodách vydatně zalévá národním pivkem. Používání podobných témat v kampani je ubohostí a nízkostí, která by měla být pozásluze potrestána alespoň tou částí občanů s IQ 100+.
21. 01. 2013 | 11:25

Mirda napsal(a):

Nebudu se moc rozepisovat v reakci na článek pana Pehe.Jsem volič občanské odpovědnosti,upřímnosti a hrdosti na své Češství.Pan Pehe jako zkušený novinář sám musí vědět, že pojem nacionalismus je laciné téma, a že ho tu použil, jen svědčí o tom,že jiné nemá.Ze zkušeností sám musí vědět, kde je hranice mezi populistickým nacionalismem a mezi národním patriotismem.Dlouho působil v USA,takže podle jeho metru v Česku by potom každý Američan musel být nácek.V mém názoru,že Pehe dělá lacinou kampaň pro zfanatizovaný dav kolem KS, mne přesvědčily hlavně nezávvislé reakce mých známých z USA a Austrálie,kteří emigrovali v 69. roce.Spíše se nám vysmívají,že si jako občané necháme líbit pokračování oficiálního rozkrádání státu současnou vlásní garniturou v čele s KS, a církví.Docela mi otevřeli oči a zcela odstranili mé pochyby, abych volil M.Zemana.I oni díky přesnějším informacím ho budou volit. V prvním kole to brali jako Haškova Švejka a pana knížete na Hradě jako český folklót (volili KS).Po bližším vysvětlení českých poměrů v krytí korupce a dalšího zadlužování našeho státu vládou, v jejímž čele s Nečasem stojí KS (tedy Kalousek),razantně změnili názor.
21. 01. 2013 | 11:25

Drzá zrzka napsal(a):

Veškerá hra na nacionální strunu začala zpěvem hymny.
21. 01. 2013 | 11:26

Graf Trautenberg von Schlafenberg napsal(a):

Drzá zrzko,
například můj pradědeček a jeho bratr měli jen tu smůlu, že byli Češi, či přesněji Moraváci.
Po vyhlášení stanného práva, když natáhl kopyta Heydrich, přijeli do Brna vlakem.
A Němci tam každého desátého (decimace byla užívána už v říši římské), co vystupoval z vlaku sebrali a nepřežil. A bráchové vystupovali každý na jiném konci vagonu...
Můj otec byl jedenáctý, takže zemřel vloni přirozenou smrtí.
21. 01. 2013 | 11:26

gabriela napsal(a):

V.Stárek napsal(a):

"Pehemu je smutno po Hradu a dobře ví, že Zeman si tam blbce
brát nebude."
***********************************************************
Bingo ! Odtud větřík věje :-D

A já pořád, odkud se najednou vzala zázračná proměna Jiřího Pehe od levicového liberála k ultrapravicovému neokonzervativnímu neoliberálovi. Chorobná touha po moci a penězích některých našich Bohem "vyvolených" spolubližních je neuvěřitelná, směšná, až tragikomická. Řekla bych ...
***********************************************************

A'propo, kuk ještě na dvě malá videa na jedné stránce ...
http://www.reformy.cz/zpravy/proc-scharzenberg-lze/
21. 01. 2013 | 11:28

Stanislav Kasík napsal(a):

Na margo poznámky ředitele SObA v Třeboni PhDr. Rameše doplňuji, že Karel VI. ze Schwarzenbergu byl držitelem titulu Československý partyzán s příslušným odznakem a nositelem medaile Za chrabrost před nepřítelem. To proto, že v Brdech organizoval partyzánskou jednotku a aktivně bojoval proti fašistům se zbraní v ruce. S podivem tento "Nečech a bavorský Němec"se zachoval mnohem vlastenečtěji, než někeří příslušníci ryze české rodové šlechty, kteří vyloženě kolaborovali nebo se dokonce stali členy jednotek SS. Vypráví se, že když Karel VI. Schwarzenberg obdržel od Otty Habsburského nejvyšší císařské vyznamenání Řád zlatého rouna a byl díky tomu také pozván na vídeňský ples bývalé aristokracie, neváhal si vzít na sebe frak, okolo krku si připnout nákrční dekoraci Řádu zlatého rouna a na levou stranu hrudi s připnout odznak Československý partyzán a československou medaili Za chrabrost před nepřítelem. Tímto způsobem dal na vědomí svému okolí svůj vlastenecký postoj a také tím pokládal jiným pomyslnou otázku, já jsem za Českoslovnesko bojoval s rizikem, že padnu a co ste dělali Vy (jak víme, někteří z nich byli na opačné straně "barikády").
Zřejmě nedokážeme zabránit tomu,aby různí interpretátoři dějin mohli z neznalosti "ohýbat" historii do nemožnosti.S podivem o tom, že otec nynějšího kandidáta na prezidenta byl aktrivním účastníkem odboje,se nikde nepíše. To, že si někdo přečte Putnu (Karel VI. Schwarzenberg, Torzo díla, Praha 2007)ještě neznamená, že ví o Schwarzenbergovi seniorovi vše a může se dopouštět jakýchsi pošetilých "analýz" jeho osobnosti.
21. 01. 2013 | 11:29

Sláma napsal(a):

Klára Slánčíková napsala: "Odkdy může prezident navrhnout zrušení dekretů či nějaké navracení (sudetského) majetku?! A kde se najednou vzal ten strach lidí, že bude Schwarzenberg něco takového dělat? Je to úplně mimo mísu..."
Nějak vám nedochází, že kdo volí Schwarzenberga, volí vlastně Kalouska. A Kalousek je ten, kdo řídí jak vládu, tak i Schwarzenberga. A taková kulminace moci je velice nebezpečná.
V Německu stařičký, senilní prezident Paul von Hindenburg umožnil Adolfu Hitlerovi převzít moc svojí slabostí a neschopností. Bojím se, že stařičký Schwarzenberg, vedený emocemi, které jsou v jeho případě pochopitelné, umožní Kalouskovi spáchat ještě dost zla! Jako by ho bylo málo.
21. 01. 2013 | 11:32

zdenek čech napsal(a):

Někdo z AKCE-DOST, před časem nazval pana PEHEho NÁRODNÍM ŠKŮDCEM. Tehdy jsem to vnímal trochy za silné kafe. Dnes,kdy hájí "vyčpělost českých národních nájmů",tím,že propaguje "vyčpělost"= NE benešovým dekretům,(tj: dohodě spojenců o odsunu 5.kolony německého národa z čech,zpět do říše, po níž volali).Tím svým stejným metrem, vlastně odsuzuje "k vyčpělosti" všechny závěry 2. světové války, i Norimberský proces s masovými vrahy! Pro něj bezbožného, je asi "svatý" jen Bildelberg,euronacionalismus a choré světovládné vize kabalistických globalistů.
21. 01. 2013 | 11:33

HONZA KOZÁK napsal(a):

Můžete mi říct,kde jste byli Vy, rádoby vlastenci,když nás okupoval Sovětský Svaz.Je to jenom nenávistná lůza tito vlastenci.Vůbec mi nevadí vracení majetku zabaveného po roce 1948,stejně mně ani Vám nikdy nepatřil.Vám na KS nejvíc vadí slušnost jeho rodiny,protože jí sami nejste schopni.
21. 01. 2013 | 11:35

Drzá zrzka napsal(a):

Graf Trautenberg von Schlafenberg,

máte velmi zajímavé moravské jméno.

Věřím Vám každé 10. slovo. Vzhledem k úctě zbytečně ukončeným životům lidí a srovnáním Lidic a Ležáků se zemí, raděj zmlknu.
21. 01. 2013 | 11:36

Elita napsal(a):

Sláma: Já nevím pane Slámo, já tedy žádného Kalouska nevolím, ač si myslím, že je vysoce inteligentní člověk, vím, že s KS nejsou žádní velcí přátelé a na Hrad s ním rozhodně nejde. Toto je pouze jeden z typických argumentů duševně slabších.
21. 01. 2013 | 11:36

Libor napsal(a):

Pehe, změkl ti mozek?
Ještě napiš něco a multikulti a toleranci islámu.
21. 01. 2013 | 11:37

mikkesh napsal(a):

pro pana g.n.donek. Prosim prectete si peclive vyse presne napsany prispevek autor "asfalt" a na jednotlive argumenty reagovat. Argument neni "nekdo", nekomu se hodilo", "nekdo pochodoval". Takze, cesi kteri byli vyhnani do vnitrozemi s trakarem a kopancem na cestu maji jmeno a je mozne je dohledat. To same soudim plati o nemcich. Myslim vsichni meli celych 60 let se prihlasit, jakze to s tou nasi republikou v 38.r mysleli dobre a pamenici z rad cech i nemcu (kteri nekolaborovali a tudiz zustali) by pripadne posoudili vinu. Specielne bych nechal posouzeni viny tem nemcum, kteri se vratili z koncentraku domu do cech. Ti znali nelepe sve sousedy. Pana "rude gardy" neznam, mozna to mel byt nejaky Ruda Gajda. Konkretni clovek. Zase dohledatelny a mozna by ten nas Ruda u soudu prokazal, ze jeden z tech napadenych a zmlacenych nemcu ma na svedomi nejake malichernosti, jako udavacstvi, vrazdu, nebo loupez zidovskeho majetku, jizdu deti v dobytcaku po cele evrope, deti kteri uz svou mamu nikdy nevideli. Nevim jak by rozhodl soud, ale ja i dnes s tim Rudou sohlasim. Nikdo jeste neprokzal, ze by z okruhu toho Rudy vstahl ruku na zeny a deti. /tady je pole neorane pro pana Peheho, urcite nas s necim objevnym prekvapi/ posledni veta, rici o prezidentu a zakladateli naseho statu, ze je valecny zlocinec, a pan Pehe to nekomentuje, protoze je to asi nepodstatne, tak to je silne kafe, moc silne
21. 01. 2013 | 11:40

český maloměšťák napsal(a):

Schwarzenberg /jeho rodina/ ja si takovým nacistou jako byl Zeman komunistou.

Tož tak je to, děcka.

Pokračujte.
Vyhraje Rapid, Čechie jsou saláti.
21. 01. 2013 | 11:41

Karel napsal(a):

Pane Pehe, ted vas nepoznavam. Ja jsem spis od vas jakozto od "objektivniho" komentatora, kdyz uz porad dokola kritizujete "neobjektivni pravicovi komentatory",cekal neco proti druhemu kandidatovi (Proti prvnimu uz jste cosi psal), no budiz. Zemanovi se vubec nedivim, padz tady jde totiz o hodne a kazda rana je dobra. Obzvlast kdyz jeden ze souperu, neznaje vyznam slova CHYBA, pekne "otevre" oblicej, aby mu souper mohl nadelit poradny direkt. Spravne pane Zemane, budu ho urcite volit. At se to libi panu Pehemu ci nikoliv !
21. 01. 2013 | 11:43

zubatá napsal(a):

Drzá Zrzko, víš evidentně howno o té době.
Tvé jméno také není přiléhavé.
Lepší by bylo n"trouba".
21. 01. 2013 | 11:43

HonzaJ napsal(a):

K.Schwarzenberg je kandidát na prezidenta a jako takový se má vyjadřovat přesně. Navíc to byla dvě vyjádření - k neplatnosti Benešových dekretů a k odsouzení Beneše Haagem. Takže to nelze považovat za přeřeknutí, ale za přesné vyjádření jeho postoje. Je zcela správné, že si Zeman tato jeho vyjádření vyžádal. Přece voliči mají nezadatelné právo znát postoje kandidáta na podstatné problémy! Pokud to kandidát sám neřekne, tak jeho oponent má právo se ho na to zeptat! Není to žádná podpásovka. K.Schwarzenberg řekl co řekl, a pokud je to poctivý chlap, tak to pak nesmí dovysvětlovat. Navíc Zeman neměl čas to v diskuzi kandidátů dále nějak komentovat. Že se toho pak chopily media Klauz není Zemanova vina. Od K.Schwarzenberg je naopak trapné a hloupé to komentovat jako spojenectví Klauze a Zemana, to jen dosvědčuje, že není "Výlupkem" všech cností, jak ho některé media líčí.
21. 01. 2013 | 11:44

Selský rozum napsal(a):

Otázku položil Moravec a Schwarzenberg odpověděl tak jak odpověděl,hloupě a necitlivě i když to asi nemyslel zle.A že to Zeman a jeho podporovatelé nenechávají bez odezvy není nic podpásového ani neférového.Kníže nejen,že není zásadový(3 politické strany:ODA,Zelení,TOP09),není ani neúplatný(jeho prodej pozemku) ale není ani diplomatický - a to by prezident být měl.
21. 01. 2013 | 11:44

Divák1 napsal(a):

Volební kampaň není vedena férově z žádné strany. Již pohled na "veřejnoprávní" server České noviny vydávaný "veřejnoprávní" ČTK, hýřící zprávami sotva patřícími k objektivním, ale objektivně vypadajícími jak z dílny placené kampaně Schwarzewnberga, k nimž toto pochybně vedené médium neumožňuje jinak obvyklou diskusi, o tom svědčí. Celý server je podmalován Schwarzenbergovými portréty. Masivní mediální kampaň podpořená údajně zvučnými jmény a ostrakizující ty, již ho nepodpořili, má zakrýt skutečnost, že Schwarzenberg loajálním je členem vlád objektivně zemi škodících. To je zřejmá podpásovka na voliče, kteří by ze zvolení knížete sotva měli prospěch. Plamenný boj pana Pehe proti podpásovkám strany druhé aniž se zmiňuje o podpásovkách ze strany tábora Schwarzenberga hluboce škodí jeho pověsti objetivního pozorovatele dění v této zemi.
21. 01. 2013 | 11:46

Drzá zrzka napsal(a):

Se zubatou už jsem ve křížku dlouho. Jednou vyhrát musí. :-)
21. 01. 2013 | 11:47

malalaj napsal(a):

soudruh pehe se jako vždy snaží vysvětlit, že černá kostka je bílá koule. nicmeně stařičký kníže v předvolebních debatách žvatlá takovým způsobem, že tady ani kral demagogů pehe z lejna bič neuplete. a tak si myslím, že stejně jako rychle hvězda karlova zazářila, tak i pohasne.
21. 01. 2013 | 11:47

Ondra napsal(a):

Pane Pehe, souhlasím s Vámi. Tím jsem už dopředu odsouzen jako věrný knížeti. Co naplat, více než polovina respondentů Vám tleská do chvíle, kdy Vaše objektivita koresponduje s jejich subjektivitou. V momentě kdy se to otočí, už Vás pranýřují za její opuštění.
21. 01. 2013 | 11:49

hanah napsal(a):

Obzvlášť soudružka Šauerová má plné ruce práce s přečtením všech fór i diskuzí, vysvětlováním a obracením na pravou míru nehorázných výroků nešťastného starého Karla. :-)

Prý problémy s tchánem ..... To je ale arogance hodná kandidáta ze šlechtického rodu.
21. 01. 2013 | 11:51

Mogula napsal(a):

To jsou opravdu tlachy. Jo je vidět, že intelektuálové volí opravdu na základě podivných úvah.
21. 01. 2013 | 11:54

Dattelhein napsal(a):

Pokud se pan Schwarzenberg cítil Čechem, ač jím ve skutečnosti jeho rod nikdy nebyl, mohl předjímat, jaké emoce vzbudí v Češích to, že si vzal za manželku dceru nacisty. To moc empaticky nepůsobí.
Ještě žije hodně těch, kteří pamatují slova sudeťáků o tom, že budou českými hlavami dláždit ulice (např. ve Vojkovici u Brna).
Mládež, i studenti, kupodivu, o tom, bohužel, nic nemůže vědět. Ta se nechá zmasírovat kýmkoliv, třeba také těmi, kteří nechtějí na krajích komunistické poslance, byť ve školství, které právě za komunistů doznalo rozvoje.
Pokud si zvolí Schwarzenberka a budou chtít studovat a jejich rodiče na studia nebudou mít, buďto se budou muset na celý život zadlužit a nebo poprosit Schwarzenberskou vrchnost či Duka klér o stipendium, jak F.L. Věk.
Nashle ve středověku.
21. 01. 2013 | 11:59

Go Miloš napsal(a):

Karel Schwarzenberg se vydal na tenký (a pro něho osobně ještě mnohem tenčí) led, no a propadl se. Pokud by ze strany B. Posselta a jeho kumpánů byla stejná snaha o usmíření jako ze strany českých vlád, z jejich strany jasné přiznání prvotní viny, vzdání se majetkových nároků, jasné uznání hranice jako mezistátní, to by byla jiná situace. Ale bohužel nic takového, dějiny česko-německých vztahů pro ně začínají odsunem německého obyvatelstva. Z české strany, a to i od Miloše Zemana, zaznělo spoustu vstřícných slov, od Jiřího Paroubka jasná omluva německým antifašistům nespravedlivě odsunutým po válce, myslím dokonce (musel bych si to však ověřit), že tam zaznělo něco o možném odškodnění ze strany vlády ČR vůči těmto antifašistům. S tím bych bez problémů souhlasil.
Je naprosto zřejmé, že česká strana má na německé straně jenom jednoho vstřícného partnera, a to SPD (resp. sociálnědemokratickou vládu), a to je dost málo.
21. 01. 2013 | 12:00

Jan Cedr napsal(a):

Dovolil bych si položit zcela řečnickou otázku. A co amnestie Václava Havla z roku 1990 - v současné době platí nebo neplatí nebo je "vyhaslá" ????? Osobně si myslím, že prostě platí, jen podle ni nelze amnestovat nikoho dalšího, ale provedené úkony spojené s amnestií není možné brát zpět. A tak nějak je to nutně i s Benešovými dekrety.
21. 01. 2013 | 12:01

prorok napsal(a):

Knizeci figurka je pouhy relikt absurdniho divadelka jednoho absurdniho kulisaka, udrzovany ve hre 'demokratickymi' vymesky male skupinky zparchantelych komediantskych a katolickych elit.

MIMIKRY
Uctivaci vzdychaj:
'Knize! Lenik!'
On je skromnej:
'Jsem jen lesnik,
a vas sluha,
pouhy knihovnik.'
21. 01. 2013 | 12:03

Fanda napsal(a):

Pehe, Urban aj. To jsou jasný pro vládní řiťolezci a tlachalové. Ti kdyby přišli Tataři budou jíst syrové maso aby se přispůsobily a zalíbily. Zeman je určitě lepší volba.Schvarzenberg je úlet a hrozba prolomení Benešových dekretů apod !
21. 01. 2013 | 12:03

Inkvizitor napsal(a):

Co má za úkol dotáhnout do konce pan Schwarzenberg je nadmíru jasné. Stačí si jen udělat přehled, kdo jsou jeho přátelé, koho podporuje, komu jde na ruku a s kým má souhlasné názory.
Pan Miloš Zeman se neuchýlil, podle mého, k laciným osobním útokům, ale ke konstatování toho, co by si měl v této zemi každý, komu o tuto zemičku jde, uvědomit.
Názorové spektrum obyvatel této země je široké a řídí se, mimo jiné, podle preferencí a majetku jednotlivých rodin. Vezmu-li tento údaj v potaz, nemá vyhráno ani jeden z kandidátů, protože poměry jsou u každé skupiny 50%/50%.
Setkal jsem se však vícekrát u současných "nadlidí" s názorem, že co jim ta "lůza" znemožnila využívat během 40 let minulého režimu, tak nyní jim to vrátí i s úroky. Věřím tomu, že pan Miloš Zeman i tento názor podporovat nebude a proto má můj hlas.
21. 01. 2013 | 12:04

Čech napsal(a):

Stát postavený jen na konsumu a bez mároda, tak jak se jeví ve vizi K.S., je blbost, což dokládá např. Babylonská, byť jen místní příhoda z historie i s potvrzením pravidla v současnosti asi jedinou funkční výjimkou, USA. Bez národního akcentu se žádný stát nikdy a nikde neustanovil, natož udržel, i ČSR s implementací "československého" národního hybridu padla. Stát prostě není obchodní společnost. V Česku by proto měli hrát prim Češi a samozřejmě, má-li být Česko Českem Čechů, musí Češi národem být, národ chránit a národ ctít. V každém jiném případě jde o již uvedenou a jen obchodní společnost.
21. 01. 2013 | 12:06

veverka napsal(a):

Pehe volí Kalouska a TOP 09 na Hrad.

Pehe volí jeho mediálního a stranického maskota Kárla,svého kámoše z Bilderbergu.

Pamatujme si to až se tady zas někdy bude pokoušet předstírat levicovost.

Žvanit si Peheové můžou co chtějí,ale až podle činů poznáme je.
21. 01. 2013 | 12:08

Arnie napsal(a):

Pane Pehe, naprostý souhlas.
Jenom bych nedělal prognozy výsledku. Ty jsou ošemetné - i když jak se z prvního kola ukazuje, prognozovaný neúspěch může vést k vítězství tím, že voliče nabudí do vyšší bdělosti.
21. 01. 2013 | 12:09

Kanalnik napsal(a):

dekuji vam, pane Pehe, za tento jasny, strucny a velmi pravdivy clanek
21. 01. 2013 | 12:09

Dan napsal(a):

Souhlasím s článkem, ale proč tolik nenávisti, strašení Německem a tolik podivného nacionalismu... Nenapadlo mne, že v 21, století si budu v diskuzích číst něco podobného. Proč je autor hned obviňován? On snad nemá právo na názor? Ach jo:-(
21. 01. 2013 | 12:15

Almo G™ napsal(a):

Kanalnik: Myslíte výběrově pravdivý článek?

J.Pehe tentokrát v zápalu boje předvádí stejnou figuru, jako včera J.B Buqoy: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-berwid-buquoy.php?itemid=18829

Tj. ze dvou hloupostí nechutností a špín vytahuje a kritizuje jen jednu. Podívejte se, jak se s tím vypořádal na J.B.Buqoy. Teď jede kampaň a ta není v rukavičkách ani od J.Pehe.
21. 01. 2013 | 12:17

mikkesh napsal(a):

Jeste jedna dulezita vec, jak se pan Pehe postavil k videni korupce panem Schwarzenbergem. To byla perla. Bud pan Pehe zapomnel, nebo krast proste muzeme, ovsem kdyz si to "roztomile" zduvodnime. Ac nepatrim k velkym priznivcum pana Zemana, tak bych mu doporucoval, aby pri tel. debate nechal pana Schwarzenberga z hlavy zopakovat to co nam pri tiskovce predcital. Myslim, ze by to byla takova komedie, ze uz by snad konecne doslo vsem jeho priznivcum, ze to nebude roztomilost, ale asi pozvolny nastup idiocie.
21. 01. 2013 | 12:17

HonzaJ napsal(a):

Tvrzení K.Schwarzenberga, že by Beneše dnes šel před soud v Haagu je nejen časově mimo mísu, navíc i věcně. Beneš přece neorganizoval, ale ani nepodněcoval k násilnostem na civilním německém obyvatelstvu! Je přece jasné, že těsně po válce neměly situaci mocenské instituce v ČR situaci pod kontrolou, byly zde ještě zbytky německých vojáků, vojska osvoboditelů, partyzánské jednotky apod.. Instituce se postupně teprve budovaly (parlament, obecní orgány, policie apod). To co se stalo, jedině vinou německé války, že pokud by měla zajímala o osudy svých civilistů, včas by kapitulovala a předala moc českým orgánům - jak to dělo např. v Japonsku po kapitulaci.
Beneš prostě dal milost za činy proti Němcům k určitému datu po skončení války.
Navíc vystěhování Němců z ČR bylo učiněno na základě rozhodnutí vítězných mocností, na jejichž základě se přesouvaly stovky kilometrů hranic mezi Polskem, SSSR a Německem. Hlavním důvodem bylo předejít další válce z důvodu obav nového rozdmýchání německého nacionalismu. Dnes to vypadá jako nesmysl, ale je to právě jen díky tomuto rozhodnutí!
21. 01. 2013 | 12:19

matematik napsal(a):

Milí spoluobčané! Přiznám se, že mne tyto diskuze přivádějí do velkých rozpaků. Nejsem nacionalista, ale to, že jsem Čech, pro mne znamená, že jsem členem jistého spolku lidí se společnými zájmy. A tak mne nezajímá minulost kandidátů, nacista v přízni knížete, ani český "vlastenec" v téže přízni, zajímají mne jen a jen jejich postoje k českým zájmům. Proboha, tohle přece není hokejový zápas. Panu Zemanovi tady vytýkáte podpásovky a jeho tak zvané "aféry". Ale podívejte se na realitu! Tady před vámi stojí na jedné straně plebejec s velkou inteligencí, se zájmem o odstranění těch největších svinstev posledního čtvrtstoletí, člověk, který navrhoval účinná opatření proti zlodějům a škůdcům a odešel načas z politiky, protože v tomhle nenašel sebemenší podporu od nás, které chtěl chránit před zlem, zastánce vzdělání a odpůrce pseudovzdělání jen pro bohaté formou platby za toto vzdělání, jejichž důsledkem by byla degenerace vzdělanosti, člověk se sociálním cítěním, žádný snílek, ale realista a hlavně člověk nezištný, jak o tom svědčí jeho
nevelký majetek. Vytýkáte mu spojení s Klausem, ačkoli ti dva se určitě rádi nemají
(Klausova chvála a obzvláště podpora paní Livie mi spíše připadají jako pokus o jeho ztrátu tváře - vždyť on je schopen jim spočítat jejich hříchy), vyčítáte mu Becherovku, ač není žádný opilec (Havlovy opilecké eskapády vám nevadily), prostě mu nasazujete psí hlavu protože vám občas nastavuje zrcadlo. Pan Zeman není žádné menší zlo, on je nadějí na vyčištění toho Augiášova chlíva, ze kterého se stala naše společnost pod falešným heslem pravdy a lásky. Proti němu stojí kníže, jehož zájmy zcela jistě nejsou zájmy našeho národa. Na tom nic nemění skutečnost, že pan Schwarzenberg nemá za sebou žádnou kriminální činnost, jako mnozí naši představitelé. Jeho postoje jsou dost jasné a jsou proti našim zájmům. Přestože je opatrný ve svém vyjadřování, jeho postoje občas prokouknou a pak musí vysvětlovat, že to tak nemyslel. Vzpamatujte se, vždyť my Češi jsme plebejci a ateisté. Máme příležitost se aspoň trochu přiblížit tomu, co jsme očekávali v roce 1989 a co nás zklamalo. Ale s panem knížetem nemáme šanci, ten žije v jiném světě a není to náš svět. Uvědomte si, že opět stojíme na historickém rozcestí a vydejte se na cestu, která skýtá aspoň trochu naděje. Nezapomeňte, že sociální demokracie byla vždy největším nepřítelem komunistů a díky panu Zemanovi ožila, ačkoi se později nakazila Klausovským modelem ekonomické, hospodářské a majetkové džungle.
21. 01. 2013 | 12:19

Mirek napsal(a):

Schwarzenberg je potomkem námi zvoleníého Největšího Čecha, tedy Karla IV.

http://www.pozitivni-noviny.cz/IMAGES/rodokmeny/rodokmen-schwarzenberg3.jpg

A pokud zvítězí Zeman, bude to sice škoda, ale život půjde dál ...
21. 01. 2013 | 12:23

Honza z Chrudimi napsal(a):

Dobrý den, myslím, že většina z nás ani jednoho z oněch dvou o kterých je řeč osobně bohužel neznáme a musíme vycházet z toho, co onich víme z doslechu. Takže téměř nikdo z nás neví kde je skutečně pravda. Ale myslím, že už Písmo svaté říká že "ne podle slov ale podle skutků poznáte je." Nacismus jsem nezažil, jenom komunismus. Proč se ale v celé debatě hovoří jenom o nacismu a zlé západní evropě a o komunismu ani slovo? Sametovou revoluci národ uvítal, ale nebyla výsledkem jeho odporu. Komunisti si mohli klidně podržet moc ještě po nějakou dobu. Proběhla poklidně, organizovaně, zřejmě pod taktovkou STB jež byla jistě filiálkou KGB. Hlavní bylo aby nikomu z minulosti nic nestalo. (Nejsme jako oni.) A ke slovu se postupně dostali lidé pocházející zvláštní shodou z velké části z prognostického ústavu. Vypadá to, že STB jej měla jako buňku pro dobu, která musela přijít. To, že se 20 let po revoluci pořád zmítáme v mravním marastu není samo sebou. Někdo nás v něm udržuje. "Rozděl a panuj" je také velmi staré heslo. Šířit nenávist proti cikánům, židům, němcům a dalším se daří docela úspěšně. Někdy to skoro vypadá, že za krizi naší společnosti mohou cikáni a bez nich, že by nám bylo mnohem líp. To není, že bych se zastával cikánů, ale kdyby se naše zloba obrátila proti těm, jež skutečně způsobují naši krizi hospodářskou i morální, tak by pracovníci prognostického ústavu tady dávno nemohli prezidentovat a kandidovat. Krize hospodářská je důsledkem krize morální. Někdy mám dojem, že někteří naši nejvyšší politici mají společného řídícího důstojníka Z KGB! Pan Zeman působil vpolitice dlouhá léta, i jako předseda vlády a já si nemůžu vzpomenout, žeby vykonal nějaký dobrý skutek. Proto ho nebudu volit. Už jsem starý a nechce se mi umřít v podmínkách, kdy se točíme stále dokola, nic se nemění a nejsme schopni se pohnout dál.
21. 01. 2013 | 12:24

petr napsal(a):

matematik napsal(a):

Na matematika máte hoooooodně slabou paměť
21. 01. 2013 | 12:25

arnazach napsal(a):

Obávám se, že je rozhodnuto.

Všichni ti, co se těší na zvolení Zemana, budou kvílet, zuřit a tlouci hlavami o zem, až Koudela a spol. ovládnou státní zastupitelství a justici včetně Ústavního soudu, až jejich práva bude střežit ombudsman Vesecká, až ČNB s Rusnokem bude kouzlit s korunou a z pozadí vše budou jistit Šlouf a Lukoil. Lid ani potom nepochopí, že si to zavinil sám.

Svým způsobem zvolení M. Zemana bude vyhovovat i panu Pehe, protože dostane náhradu za Klause a bude moci o ní psát. O tom, že mu Zeman dá přehršel podnětů k analýzám, nelze mít pochybnosti.
21. 01. 2013 | 12:26

Roman Salc napsal(a):

Naprosto souhlasím s panem Pehe!!!
ZEMAN je narcistický páprda, který mistrně umí manipulovat davem. Trochu mi to připomíná Řím, dejme lůze sto dní krvavých her, trochu chleba a oni potom udělají přesně co chceme. Žiji v domě po sudetských němcích a rozhodně nemám strach, že bych měl vrátit dům němcům. A pan Schwarzenberg to ani takto nemyslel ba naopak, minulost je uzavřena, tak se k ní nevracejme! Ať Zeman i s KLausem skončí brzo v propadlišti dějin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
21. 01. 2013 | 12:28

Nostradamus napsal(a):

Lidi, já se vůbec divím, že reagujete na trapné kecy.

Pehe je hysteriozní provokatér, který neuspěl v emigraci.
Přivandroval do země, která mu dřívě nebyla ( finančně ) dost dobrá, zahrál si na nějakou etudu politické diskriminace a takto si užíval kapitalistického světa. Po sametu ucítil šanci, nasál fráze od Havla a se svou vlastní morální dekadencí se dal do role jeho sluhy.
Trapně se nyní prosazuje cestou výstřelů šípů s jedem své nenasycené ambice, plné hořkosti a nenávisti k realitě,že jeho "kníže" nemá na zvolení presidentem šanci.

Tento pán se zviditelňuje na uměle vzniklé mediální kampani, kdy marně očekává, že jím proklamovaná prohra "knížete" se obrátí v jeho zakomplexované úvaze a zcestných představ v návrat do role sluhy hradu.
21. 01. 2013 | 12:34

Jan Jíša napsal(a):

Pane Pehe, váš článek mne, mírně řečeno, zarazil. Všichni už zde oprávněné výtky k němu uvedli, proto je nebudu zbytečně rozžvýkávat. Ale proč bychom měli být takoví flagelanti a rvát si vlasy za to, "...co jsme provedli těsně po válce", jak tvrdí presidentský kandidát Schwarzenberg. Kdybychom to provedli jen tak, prostě kdybychom spáchali genocidu na německých občanech naší republiky jen tak pro nic za nic, možná bychom, viděno dnešní optikou, stanuli před tribunálem pro válečné zločince. Jenže, milý pane Pehe, ona té naší zlovolné taškařici s Němci předcházela válka a s ní jsou spjaty jak dekrety presidenta, kterými vládl na osvobozeném území tak i jednání našich obyvatel. Nebo chcete tvrdit, že šest let hrůzy Protektorátu spojené s vyvražďováním celých rodin, vysídlováním Čechů z pohraničí a Sedlčanska bylo podle zásad o lidských právech? Němci, a to především bývalí českoslovenští Němci by si měli uvědomit, že spolu s těmi říšskými rozpoutali zatím nejhroznější světovou válku, ti sudetští že nám s pomocí Henleina rozbili republiku, jejíž byli občany. Měli by si uvědomit, že pod vedením Hitlera rozpoutali válku, kterou prohráli a že je to bude něco stát. Zatím se jim nestalo skoro nic, nezaplatili nám ani halíř, takže v porovnání s tím, kolik bylo zmařeno díky nim českých životů z toho vyšli docela dobře. Avšak presidentský kandidát, který neskrývá v této otázce své revanšistické zaměření, by českým presidentem být rozhodně neměl!
21. 01. 2013 | 12:35

petr napsal(a):

Mě baví pozorovat, jak Klausova familia útočí na KS odkud může. Při tom právě Klaus a jeho boys jsou etalonem provinčního fašizujícího malomestactvi. Klause jr. by kvůli jeho obličeji a mentalnimu stavu nepřijali ani do NSDAP.
21. 01. 2013 | 12:39

Mascotte napsal(a):

Já Václav Klaus,
zemský škůdce č.1, zvaný Tuneldědek, podporuji kandidatůru Miloše Zemana na prezidenta ČR, neboť jen on dokáže zachovat vše co jsem já Tuneldědek za deset let svého panování dokázal. A v neposlední řadě výtězství Miloše Zemana navždy zaručí beztrestnost mě i mým přátelům tunelářům.
21. 01. 2013 | 12:45

Mascotte napsal(a):

Oprava vítězství ne výtězství. omg ostuda
21. 01. 2013 | 12:47

fak.gesho napsal(a):

Neverim, neverim, neverim vlastnim ocim, za cca 5 let snad poprve bezvyhradne souhlasim s celym prispevkem pana Peheho. Co ze to se stalu, ze posledni ortodoxni hlasna trouba levice kritizuje levicoveho kandidata. Snad mozna pro tu velkou nenavist k Vaclavovi. Kazdopadne doufejme, ze cesky narod zase prekvapi a posle tam Karla...
21. 01. 2013 | 12:48

hanah napsal(a):

Z blogu Petra Honzejka na ihned :
"Čtyři dny před volbami zbývá Schwarzenbergovi jediná naděje. Že vstane ze země, kam vlastním přičiněním upadl, a předvede takový finiš, že i Zeman zapomene, na co se chtěl voličů zeptat. Ale, upřímně řečeno, na Barrandově se teď točí spíš jiné pohádky."
21. 01. 2013 | 12:50

Digi napsal(a):

Jen pro pořádek _ otázku Benešových dekretů a sudetských Němců v duelu na ČT24 vnesl do debaty moderátor Moravec s tím, že tato otázka je v různých variantách pokládána řadou posluchačů a diváků na facebooku i mailem. Zeman na to konto zformulovat 3 otázky, neb pan Moravec si s tím jaksi nevěděl rady. Lze si to ověřit - pokud to náhodou ČT24 nevystřihla
21. 01. 2013 | 12:51

majitel rodinného domku Bukvoj napsal(a):

pane Pehe, když budete správně a hódně psát, tak možná budete zase poradcem Knížete na Hradě, a o to vám přece jde,ne ???
21. 01. 2013 | 12:53

fikus napsal(a):

p.Pehe:

máte to marný to kýblování špíny. I když chápu že aktivita stoupá až hystericky s tím jak se blíží volba.
21. 01. 2013 | 12:58

Izop napsal(a):

Společnost znechucená Klausem a jeho amnestií dá na jeho doporučení a do své čela si díky nacionalistickým blábolům zvolí jeho dvojče. Pokud ano, lámu nad touto zemí definitivně hůl.

Klaus a Zeman je to nejodpornější, co nás po revoluci potkalo. Směsice komunismu a toho nejhoršího z nové doby. Je mi skutečně ouzko z toho kam se kampaň dostala.
21. 01. 2013 | 13:00

Jaroslav Kroupa napsal(a):

PhDr. Václav Rameš, archivář
Ředitel Státního oblastního archivu v Třeboni

Jako archivář bych měl mít velkou radost z toho, jakému zájmu se v posledních dnech těší historie našeho národa. Konkrétně se jedná o kapitoly z dějin XX. století a především o rod Schwarzenbergů. Nicméně interpretace a tvrzení, která se nyní vyrojila, mně štěstím nenaplňují. Stále totiž v našich krajích platí, že historie není učitelkou života, ale služkou, kterou si bere každý jako rukojmí jenom proto, aby mu účelově sloužila. Historie si to věru nezaslouží a už bychom si to měli konečně uvědomit. Domníval jsem se, že doby kdy z husitů učinil Zdeněk Nejedlý první komunisty, jsou již za námi. A ejhle. Zrodili se noví vykladatelé naší historie. A světe, div se, nejsou to komunisté. Narodilo se mnoho „povolaných“, kteří bez hlubší znalosti tvrdí ledacos. Podle toho co slyším, je zřejmé, že v našich archivech máme jenom zbytečné papíry, které není třeba studovat a jako archiváři bychom to měli zabalit. Jak si jinak mám vysvětlit, že se dnes živě hovoří o tom, že otec Karla Schwarzenberga nebyl vlastenec a ani české národnosti, logicky tedy spolupracoval s nacisty a snažil se tuto republiku zaprodat Němcům. Jeho syn, nynější kandidát na prezidenta, se raději poflakoval v cizině, než by žil v Československé socialistické republice a poctivě s námi absolvoval normalizaci a ještě se drze kryje švýcarským pasem. A mohl bych pokračovat dále. Od okamžiku, kdy jsem se začal zabývat historií, je to pořád stejné. Nikdy nekončící boj s mýty a pověrami. Pravda archivních pramenů stojí proti lži a proti snaze upravit si historii pro své účely. Často marně.
V třeboňském archivu je dostatek důkazů o tom, že otec dnešního kandidáta na prezidenta byl vlastencem a za tuto zem se postavil v jejich nejtěžších dobách. Spolu se svými přáteli inicioval jak "deklaraci české šlechty" z roku 1938, tak i dopis státnímu prezidentovi Háchovi o rok později, kde se všichni podepsaní jasně hlásí jako vlastenci k této zemi. Karel Schwarzenberg v této pro republiku těžké době připravil k vydání knihu Obrazy českého státu, která měla posilovat národní hrdost. Náklad byl pochopitelně nacisty ihned zabaven. Na jeho majetek byla uvalena okamžitě nucená správa a stal se s celou rodinou zajatcem ve svém domě. Jako major československé armády se po celou válku podílel na odbojové činnosti a především v závěru války zabránil ve svém kraji mnoha zbytečným krveprolitím. Jeho autorita byla neotřesitelná a byl po válce dokonce zvolen předsedou MNV v Čimelicích. Jeho bratr František se účastnil bojů v Praze a byl styčným důstojníkem generála Karla Kutlvašra. JUDr. Adolf Schwarzenberg, majitel Hluboké a dalších jihočeských panství, jakožto známý antifašista ještě před příchodem nacistů emigroval. Jeho majetek byl gestapem okamžitě zkonfiskován. On sám podporoval Benešovu vládu v Londýně a lze říci, že jeho finanční podpora byla velmi významná. Ostatně to vše osobním dopisem potvrdil i Jan Masaryk. Jak se prezident Beneš po válce Schwarzenbregovi odvděčil, o tom nám také hodně vypoví archivní prameny, ale to je již jiná historie. Připouštím, že tyto informace nejsou široké veřejnosti známé a proto jsem se o nich zmínil poněkud obšírněji. Všechna tvrzení však lze doložit archivními dokumenty.
K vysvětlení národnosti pana Karla Schwarzenberga, bych podotkl pouze toto. Po okupaci v roce 1939 byl požádán jeho otec, aby se přihlásil k německé národnosti. On to však kategoricky odmítl. Bystrý čtenář si z toho jistě odvodí, že po Němci by to okupační správa nechtěla. Byla to česká rodina se vším všudy. Takže co. Rakušák, jak již víme, také není a švýcarský pas je po staletí výsadou rodu.
Zbývá tedy poslední výtka, tedy jeho emigrace, která jej údajně diskvalifikuje tak, že podle některých není morálně oprávněn žádat občany o zvolení prezidentem. Chápu Karla Schwarzenberga, že na tuto výtku neodpovídá. Je to otázka velice bolestivá a jistě i pod jeho úroveň. A ani já ji nechápu. Připadá mi, že jde o kolektivní ztrátu paměti. Tak tedy o čem hovoří archivní prameny. Rodina Karla Schwarzenberga byla z této země nuceně vystěhována. A o tom, nebudiž pochyb.
PhDr. Václav Rameš, archivář
Ředitel Státního oblastního archivu v Třeboni
21. 01. 2013 | 13:01

Sklerofašista napsal(a):

Kdybyste měl Pehe pravdu, a MZ opravdu vyhrál. KS není způsobilý k výkonu funkce ministra zahraničí, tím méně k výkonu funkce prezidenta. Je to sešlý stařeček, který již není schopen udržet delší dobu pozornost a již zcela neudrží ani moč. Otázka je, kdo všechno za fasádou von und zu Schwarzenberg stojí a co za svojí podporu očekává. Členství v radě ČNB - pro Hávu a Bakalu informace dobré pro finanční transakce, śoudci ÚS- lepší možnost oholit daňové poplatníky bez ochrany soudu a konečně náhrady pro církev a sudetské Němce. Proti Schwarzenbergovi bych podporoval třeba i Bobošíková, tak strašně slabý ten Schwaerzenberg je.
21. 01. 2013 | 13:02

sandrus napsal(a):

Všimla jsem si jedné zajímavosti...zatímco příznivci KS hledají a zdůrazňují negativa na MZ (někdy pravdivá, někdy ne), příznivci MZ urážejí příznivce KS jako oběti mediální masáže nebo německé, rakouské, a mnohé další propagandistické agenty.

K Benešovým dekretům - dokážu pochopit, proč se to tenkrát stalo. A vím, že kolektivně odsoudit celou skupinu rozhodně nebylo správné. Pokud si sami nepřiznáme svoji chybu a budeme neustále žít v pocitu viny, s tím, že si to budeme sami v sobě snažit obhajovat jako správnou věc, nemůže nikdy český národ stát hrdě se vztyčenou hlavou. A myslím, že nikdo nepřipouští možnost, že by se měl vracet majetek (to je jen útok na nejnižší pudy) - jde pouze o morální odpovědnost.

Pane Pehe, děkuji za výbornou úvahu a doufám, že se Vaše předpověď nenaplní. Hlavně v tom, že by náš příští prezident měl zvítězit kvůli nacionalistické notě. Snad jeho mají jeho voliči mnoho jiných, ušlechtilejších důvodů, proč ho volit.
21. 01. 2013 | 13:08

resl napsal(a):

Tady nejde o dekrety, ani o levici, pravici. Tady se formuje líný a nudný patron, podporovaný odbory a komouši. A že odbory jsou jch plné, je známé. Takže kdo volí Zemana, volí komunisty a pokračovatele Klausových způsobů vládnutí. Rozhodně stát nesjednotí. Ani to s komoušskou podporou nelze, ty je nejdřív třeba politicky zlikvidovat.
Jsem zvědav, jak se začnou po volbě zase někteří vymezovat a stydět za podoru komunistů. Zeman zničí socany a do dvou let tady budeme mít "obnovenou" ODS s předsedou Bémem. Jsou jak štěnice, nepustí se státního cecku ani za nic.
21. 01. 2013 | 13:09

Petr napsal(a):

Pracuji a prevazne ziji nastesti v Rakousku...jenom me fascinuje (ovsem ani v nejmensim neprekvapuje), jak nenavistna kampan se vede v Cesku momentalne proti Schwarzenbergovi vede..a ze Zeman se k tomu propujcuje...mel jsem o nem vyssi mineni...njn uz jednou mu to nevyslo, tak si musi svoje prezidentske ego zvysit aspon ted....nic proti Zemanovi, pokud vyhraje, zadna tragedie to nebude, ale ani zadna vyhra, jak si asi naivne mysli typicky levicovy cesky volic, socialni jistoty stejne nebudou, ty jsou totiz pouze v Rakousku:-))
Nicmene Cesi mohou touto volbou dokazat, ze dokazi byt "svetovi" a zvolit skutecnou osobnost s obrovskou mezinarodni prestizi a respektem. Videl jsem x debat na Rakousku, Nemecku apod. a Schwarzenberg VZDY haji Cesko, naopak Rakusakum dava casto pekny kapky...nicmene i presto ho Rakusani maji v obrovske oblibe, protoze tam maji hlubokou uctu pred takovymi lidmi a nemusi mit nutne modrou krev, a ta se povazuje za prednost, nikoliv za pritez...je mi jasny, ze ostravsti synci havyrsky a dalsi "pracujici" lid pujdou v jednom siku volit Zemana, nikoliv kvuli jeho "kvalitam", ale protoze prece nemohou dopustit, aby na ceskym hradecku sedel "Rakusak"(...mimochodem pekna blbost, Schwarzenberg ma svycarske a ceske obcanstvi, rakouske nikdy nemel),co zrusi ty jejich socialni jistooty (methanolovou samohonku) a jeste je zotroci zrusenim Benesovych dekretu....takova demagogie je mozna opravdu pouze v cesku..kdyby si totiz typicky cesky volic (co zavidi sousedovi i kozu na zahrade) ozkousel zivot v Rakousku, tak by volil jinak
21. 01. 2013 | 13:12

Owád napsal(a):

Pane Pehe,

absolutní souhlas.

Snas je společnost dospělá a vidí, že to co předvadí Zeman a Klaus je naprosto nechutné, podlé a ve všech směrech ubohé.

Pokud ne, promarnili jsme další bod zlomu a žádná pozitivní budoucnost se nedá očekávat. Navíc bychom si ji ani nezasloužili.
21. 01. 2013 | 13:12

Drzá zrzka napsal(a):

resl

Zeman na Hradě. Nečas přichází do Strakovky a říká: Právě jsem se vrátil z Hradu.... v únoru to nestihne, ale 1. dubna by mohl. :-)
21. 01. 2013 | 13:14

Owád napsal(a):

Petr

Bude to tragédie. Odhalí to primitivnost velké části národa. Snad se tak nestane.
21. 01. 2013 | 13:14

mik napsal(a):

Hlavene do bahna speje ceska spolecnost a ukazalo se ze v pozadi voleb ucinkuji mocenske skupiny jinak by se nemohlo stat aby Dejdar byl sikanovan za svuj nazor je to zkuseny herec oblibeny herec ale ted jsem na pochybach zda je to jeho nazor nebo je v pozadi mocenska skupina ktera toho ze on jako znama osobnost chce volit Zemana sproste nezneuzila k svym zajmum protoze jsou si vedomi ze na malych vesnich na mensich mestech nevoli podle kandidata ale podle nazoru ,,je to logicke kdo zna v Horni Dolni opravdu poradne politika ,,toho znaji jen ti s kterymi politiku sdili mozna ti z velkych mest ale na tech malych je to jedna baba povidala...ale herce v televizi sportovce celebrity osobnosti vidi clovek na obrazovce ci si o nich neco precte porad no a tak podle hesla stokrat nic umorilo i osla voli ,,,no a tam bylo jasne ze volba byla temito medialnimi prostredky pro Schwarzenberga ,,a tak ze to ne Zemanovci ale mocenska klika Klaus a spol prehodit svym smerem a tak jak Karel Gott mohl zpivat a Ceskoslovensko udelalo ustupky i za totality aby neemigroval a vratil se s Nemecka tak jsou herci co sice broji proti komunismu ale vlastne to delaji tak aby jim to neuskodilo Dejdar si muze volit koho chce s toho udelali zbytecnou hysterii ale jestli prave za touto hysterii neni umysl poskodit Schwarzenberga uz je diskutabilni...Benesovych dekretu se taky hned chytili a Klausovka si vyslapla s nazorem ze nechce na Hrade zenu co nemluvi cesky,,, typicka agitka uboheho argumentu,.... volim stale Karla i kdyz priznam ze urcite zviklani tim vsim ta mocenska klika dosahuje ,,,hlavne treba podpora Schwarzenbergovi osobama ktere zrovna nemusim...
21. 01. 2013 | 13:15

Luba napsal(a):

Volte kandidáta jednotné české fronty fašistické!

Volte Karla!
21. 01. 2013 | 13:20

Botičky od Diora napsal(a):

Pane Pehe, měla jsem vás za levicově smýšlejícího člověka sice s nižším sociálním cítěním, než mají manželé Paroubkovi ale s vyšším cítěním, než mají asociální pravičáci a boháči. Vidím, že tomu tak není. Prosazujete na hrad boháče, který už má tolik peněz, že to ani nemá kam dávat. Na hradě bude mít ještě víc luxusu než doma a to všechno za těžce vydřené peníze nás obyčejných lidí. Boháči už neví co by. Dělit se nechtějí, jako ten francous utíkají do ruska aby se nemuseli s náma dělit, no to je do nebe volající. Kavijár a šampaňský už jim nestačí, chtějí víc a víc a my se můžeme udřít k smrti za směšné mzdy. Já vím, poctivý člověk musí držet krok a musí si vystačit s šunkou, chlebem, pivem, satelitem a oktávijí. Boháč to je jiná, paláce, kabrijolety, bazény.
21. 01. 2013 | 13:21

Madison napsal(a):

To Resl.
S poslední větou ve Vašem příspěvku musím souhlasit. Jakmile jsou někde příležitosti přijít k velkým penězům z eráru, hned tam jsou odeesáci přisátí a drží se tam jak veš v kožichu-
21. 01. 2013 | 13:21

český maloměšťák napsal(a):

resl
Kdo si myslíte, že už skoro dekádu tady dává dohromydy mafií ovládaný stát...fakticky, ne v rovině konspiračních teorií ?
Je to spíše Zemanova parta - nebo Kalouskova parta ?
Kdo má tedy mít dnes strach ze Zemana ?

Myslím si, že strach má spíše ta Kalouskova parta. Nevím sice pořád z čeho /pravomoci prezidenta/...ale Zemanova parta nevím proč by měla mít strach z toho, když prohraje. O co by vlastně přišla ? O možnost učinit změny?
Nám ale jde snad o změnu, ne ?
schwarzenberg žádnou změnou není.
Zeman může být změnou k lepšímu nebo horšímu. Podle mě bude pod takovou kontrolou novinářské smečky a Jednotné Kulturní Fronty...jako nikdo předtím.
Což je mnohem lepší, než byzmyšlenkovité žoviální přikyvování a dotváření mýtu o neposkvrněném početí Velkého Myslitele. Je to daleko lepší stav i kvalita demokratického dialogu.
(státnické by pak bylo, kdyby předseda TOP 09 se svou squadrou v parlamentu opět převálcovali opozici - tentokrát přijetím zákona o snadbějším odvolání prezidenta...tak by se ta misky vyvážily...když už tedy nemáme zákon o odvolatelnosti např. Ratha či Pekárka/.

Není to pěkné dilema...ale přikláním se k názoru např. V. Bělohradského.
21. 01. 2013 | 13:21

Maximus napsal(a):

No to je nadělení, máme si vybrat mezi dvěma dědkama, co mohou každou chvíli natáhnout bačkory. Výběr je tristní a neuvěřitelně polarizuje naší společnost. Oba kandidáti jsou nic moc, sice protřelí životem a mají oba zkušenosti z politiky, ale oba jsou umazaní a doslova ušpinění od lidí z okolí, se kterým se setkali. Jak to myslím? Jednoduše, tak třeba K.S. je doslova umazaný od lidí, se kterými tady zaváděl dnes už můžeme říci nepodařené reformy, které poslaly tuto zem a tento stát down a nemůže se od těchto lidí abstrahovat, to může zkoušet jenom na prosťáčky. Je sice svým chováním sympaťák, to zase jo, ale to nestačí na funkci presidenta, který by měl přinést svěží vítr do českého zasmrádlého politického rybníka. Prezident je totiž také morální autorita, ale to přece Kárl, kterému bude připravovat "noty" Kalousek, prostě není!
No a M.Z. Je zase umazaný Klausem, který ho veřejně doporučil, více mu Klaus nemohl ublížit. Pak tam jsou dnes již upozadnění Šloufové a Zbytkové, ale snad mluví M.Z. pravdu a nemíní je rescitutovat z politického záhrobí! Podle svých proklamací a prohlášení M.Z. Půjde tvrdě proti korupci a zlodějnám apod. Pokud by to byla jen z 20% pravda, tak je M.Z. Ten správný kandidát na prezidenta! Jeho konkurent už dosud předvedl, že to s tím bojem proti korupci moc vážně nemyslí, za poslední roky, co je v politice se totiž nepředvedl, možná jen pěknými řečmi, ale to bylo vše.
Pak tu jsou ještě další aspekty. M.Z. V politice nejbohatl a jeho majetek je čitelný a dohledatelný, to se nemůže o K.S. ŕíci ani náhodou, je tam moc podivností jednak "lex Schwarzenberg", dále zřejmé prolomení dohodnuté hranice r. 1948 pro platnost restituci a také dokonce BD, spolu s Havlem. A to moc smrdí! U K.S. navíc je silná vazba na mocnou elitu, co ovládá západní finanční systém a tak je jasné, že tady by měl náš prezident ještě další "nadřízené"!
Jenom z těchto jednoduchých kritérií, které jsou ovšem velmi zásadní, vychází M.Z. jako určitá naděje na kvalitativní změnu, kdežto u K.S. tomu tak není zcela určitě!
Pěkný den všem!
21. 01. 2013 | 13:25

Ledo Borec napsal(a):

Snad není možné, že by český volič, ten který dnem a nocí nadává na korupci, prodloužil Klausovu hrůzovládu, že by byl natolik hloupý a na Hrad torpédoval Klausovo dvojče. Aby po amnestii vyndal z popela druhé z dua ustavitelů české kleptokracie a dal mu na dalších 5 let žezlo, aby tyto manýry pokračovaly. Aby si nechal vymít hlavu primitivním nacionalismem a podvolil se kontinuitě putinizace naší potiky.

TO SNAD OPRAVDU NENÍ MOŽNÉ, ŽE NE, LIDE ČESKÝ?
21. 01. 2013 | 13:26

Maximus napsal(a):

Omluva za pravopis, ale iPad si dělá, co chce!
21. 01. 2013 | 13:29

Pavla2 napsal(a):

Jaroslav Kroupa: Jsem moc ráda, že jste sem vložil fakta. Děkuju. Ale je úplně jasné, že diskutující, kteří nechtějí, pravdu vidět ani tak nebudou. Pro ně je prostě KS prevít, který ke všemu přišel jako slepý k houslím, hlavně jim vadí šlechtický rod. Prostě závist naší republikou vládne.
21. 01. 2013 | 13:31

info.crew napsal(a):

A jeje, pravdoláskař a humanitární bombardér Pehehe bubnuje ke zteči...
21. 01. 2013 | 13:34

Pravda napsal(a):

Benešovy dekrety, měly sloužit k potrestání lidí, kteří kolaborovali s nacisty. Dnes je to takřka 70 let od dekretů prezidenta Beneše a všichni ti, kdo kolaborovali jsou už dávno mrtví. Takže Schwarzenberg říká pravdu, když tvrdí, že Benešovy dekrety jsou dnes vyhaslé (mimochodem to tvrdil i Zeman). Potomkům sudeťáků nelze přičítat vinu za něco, co spáchali jejich otcové, protože v té době se nenarodili nebo byli malé děti takže situaci nemohli ovlivnit. Stále plati, že děti nenesou odpovědnost za činy předků (pokud se na například na té kolaboraci s nimi nepodíleli nepodíleli, což je v současnosti vzhledem k velkému časovému odstupu nepravděpodobné).

Samotné Benešovy dekrety byly nešťastné a jejich dopad vidíme v upadajícím pohraničí, které za 1.republiky vzkvétalo díky právně pracovitosti Němců a oni tam budovali průmysl, který byl zestátněm a tím naprosto zlikvidovám, pod rukáma proletářského sice českého dělnickokomunistického plebsu. Já osobně si myslím, že nebýt Benešových dekretů nebyla by dnes na severu Čech taková nezaměstnanost.
21. 01. 2013 | 13:35

resl napsal(a):

Luba napsal(a):
Volte kandidáta jednotné české fronty fašistické!
Volte Karla!
Tak jste se dostal na stejnou notu s komouši, sládkovci, nácky ? Domníval jsem se, že jste demokrat. Tak jím třeba nejsem já, jen ten výkřik bez textu ,/který se stydíte zatím napsat/, je dost málo na podporu M.Z. Zůstáváte na úrovni Klausovy rodiny a to není málo.
21. 01. 2013 | 13:38

Jenda napsal(a):

Novinář o nacistické minulosti Schwarzenbergovy rodiny a pozoruhodném obraze http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Novinar-o-nacisticke-minulosti-Schwarzenbergovy-rodiny-a-pozoruhodnem-obraze-260228
21. 01. 2013 | 13:39

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Ti, kdož se hrabou v minulosti Karla Schwarzenberga, by neměli zapomínat na to, že má nejen dvoje občanství, ale i dva otce. Jednomu se narodil, druhého si vybral. Byl adoptován v dospělém věku a tak můžeme říci, že to bylo dobrovolné rozumové rozhodnutí.
21. 01. 2013 | 13:41

resl napsal(a):

drzá zrzka,
Zeman bude hrát na sebe, jako Klaus, strhne pozornost a pak udělá pitomost, jen aby omračoval. myslíte, že 1.4. by řekl "apríl ?"

č.m.
Zeman žádnou změnou nemůže být, nemá v sobě demokratické vládnutí, myšlení, léta zakotvené v demokratickém prostředí, je to česká pavlačová drbna a budete se za něj stydět. Pokud se nebudete stydět to přiznat. Nebo nepociťujete u Zemana podobné slavomanké zlozvyky, chválení se, primitivní humor, podobný Jelcinovi ?
21. 01. 2013 | 13:49

Luba napsal(a):

resl,
copak, copak? Nelíbí se Vám ta nálepka?

Přitom jde o odekvátní odpověď na tu snůšku keců o Zemanovi.
Stejná úroveň.
21. 01. 2013 | 13:49

Antipehe napsal(a):

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-benes-a-vlada-csr-mezinarodni-zlocinci-f52-/p_politika.asp?c=A130118_235635_p_politika_wag
21. 01. 2013 | 13:50

Drzá zrzka napsal(a):

resl

myslím, že neřekl. Má jiný způsob humoru. :-)
21. 01. 2013 | 13:52

Luba napsal(a):

Oprava: "...adekvátní..."
21. 01. 2013 | 13:52

candide napsal(a):

pan pehe jezdí na setkání bilderbergu.
pan schwarzenberg jezdí na setkání bilderbergu.
pan pehe podporuje pana schwarzenberga.
a tak to má být.
21. 01. 2013 | 13:54

Ledo Borec napsal(a):

Jenda

Stal jste obětí propagandy militantního klausofila Adama B. Bartoše.

Pokud Vás zajímají fakta, přečtěte si uvedení na pravou míru od pana Haase:

Nejslavnější český investigativní žurnalista
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-haas.php?itemid=18836
21. 01. 2013 | 13:55

Alarien napsal(a):

Autor se dal zjevně až příliš unést svou averzí vůči MZ. Otázku směřující k poválečným dekretům prezidenta republiky musel přece volební tým KS logicky očekávat. Navíc je zcela legitimní, proč tedy mluvit o "zneužívání nacionalistických předsudků"? Pro dlouholetého šéfa diplomacie neměl být ostatně problém ji stručně, jasně a se znalostí věci smést ze stolu. Nebýt neobratného vyjádření KS, hledala by protistrana nejspíš jeho slabé místo jinde. Jeho poznámka "co by bylo, kdyby" (=o aplikaci soudobých lidsko-právních kritérií na poválečnou situaci) byla navíc zcela zbytečná, tím spíše, pokud KS "samozřejmě uznává, že na tehdejší dobový kontext nelze dnešní mezinárodní standardy aplikovat". Úvahy, zda v tom má či nemá "zřejmě pravdu", jsou proto zcela zcestné. Napadlo by někoho rozumovat o možném postavení papežského legáta Arnauda Amalricha z počátku 13. století před soud v Haagu pro jeho pokyn křižákům dobývajících Béziers ("Pobijte je všechny, Bůh ty své už pozná!")? Napadlo by to někoho v případě císaře Ferdinanda II. v souvislosti s vydáním Obnoveného zřízení zemského, v jehož důsledku museli nekatolíci změnit víru či opustit zemi? Absurdní, že? A čím se tedy liší události staré staletí od události staré 68 let? Na rozdíl od citovaného cisterciáka, jehož cynismus nic neomlouvá, v případě Edvarda Beneše i Ferdinanda II. lze chápat důvody, které je k jejich rozhodnutí vedly. Známkovat předky z pozice mravokárce z odstupu desítek let je snadné, když nejsme v situaci, v níž byli oni. Jejich zkušeností byla léta obav z návratu Habsburků, 6 let ve stínu hrozby Hitlerova Německa, rok bezvýchodných tahanic s henleinovci, trauma Mnichova a 6 let nacistické okupace. Jejich zkušeností bylo především 90% podpory německé populace Henleinově SdP v květnových a červnových komunálních volbách 1938, uzavření českých vysokých škol, heydriachiáda, Terezín. A k tomu obava, že se to může všechno opakovat! Zemanův příměr o zdegenerovaných knížatech a životaschopných zemanech je bezesporu hrubý a chladný kalkul zaměřený na určitý segment voličů, kteří na podobný suterén slyší, Zemana neomlouvá. Tím méně skutečnost, že KS má na obdobný suterén své lidi. Pokud jde o demagogii, manipulaci a temné bahno příznivců, jsou na to oba kandidáti v podstatě stejně. Neboť jak jinak lze nazvat skandující klaku s plackami na hrudi (=Krylovou "psí známkou", "znakem příslušnosti k davu"), jež freneticky tleská čemukoli, co jejich idol pronese či zabručí. Bahno KS se jen honosí větším počtem mediálně známých jmen.
21. 01. 2013 | 13:56

Ledo Borec napsal(a):

candide

Setkání Bilderbergu? V podstatě, ale proč ne. Pořád je asi lepší světová elita, než elita Kremlu které tak rádi poklonkují pánové Klaus a Zeman.
21. 01. 2013 | 13:58

Sláma napsal(a):

Pravda napsala: "Samotné Benešovy dekrety byly nešťastné a jejich dopad vidíme v upadajícím pohraničí, které za 1.republiky vzkvétalo díky právně pracovitosti Němců a oni tam budovali průmysl, který byl zestátněm a tím naprosto zlikvidovám, pod rukáma proletářského sice českého dělnickokomunistického plebsu. Já osobně si myslím, že nebýt Benešových dekretů nebyla by dnes na severu Čech taková nezaměstnanost."
Nějak vám, Pravdo, uteklo, že byl zestátněn veškerý průmysl, nejen ten Německý.
A tento průmysl celkem prosperoval i za doby socialismu, avšak zcela zkrachoval až po Sameťáku, kdy nebyly nové vlády ochotny ani schopny chránit naše ekonomické zájmy, např. ochránit náš trh před dumpingovými dovozy.
21. 01. 2013 | 13:59

Luba napsal(a):

Ale ... Pan Hvížďala to aktuálním blogem dovysvětlil.

Pan Pehe se zřejmě řídí stejným heslem, jako rod Schwarzenbergů.
Ti mají v erbu napsáno: "Nil nis rectum" = "Nic než rektum"

Graficky to ztvárnil umělec Ateo:

http://ateo.cz/f/images/t/TopMotylek.jpg
21. 01. 2013 | 13:59

Xury napsal(a):

Myslím, že by se dalo spočítat na prstech jedné ruky dlouholetého dřevorubce, kolikrát jsem souhlasil s blogy pana Pehe. Tento je jedním z těch vyjímečných. A když čtu to co je pod ním, tak mi to skutečně národní sebevědomí nezvýšilo.
21. 01. 2013 | 14:00

Ledo Borec napsal(a):

Luba

Kolik Vám Zeman platí? Píšete de-facto nonstop - 24/7.
21. 01. 2013 | 14:01

howg napsal(a):

Souhlasím, děkuji za komentář. Navíc pokud se nemýlím, Miloš Zeman v prezidentské debatě téma dekretů sám vytáhnul, když si řekl moderátorovi o slovo, nebo minimálně začal sám pokládat doplňující dotazy na toto téma, aby mohl reagovat dobře připravenou palbou. Pokud se mají Benešovy dekrety stát předmětem prezidentské kampaně, tak současně nechápu, jak to, že se nikde neobjeví věcná právní a politická analýza toho, zda můžeme skutečně za nějakých okolností očekávat jejich prolomení ve smyslu navracení majetků, a namísto se dmychaja nechutna xenofobni kampan, ve ktere se vybarvuji nejen ucastnici internetovych diskusi, ale i predni policitka reprezentace.
21. 01. 2013 | 14:02

Karel napsal(a):

Je Čechem ten, kdo prodává historické paláce české šlechty s nevyčíslitelnou kulturní hodnotou (Lobkovický palác) německému státu?
21. 01. 2013 | 14:02

Pravda napsal(a):

matematik:

Ano máte pravdu Češi jsou plebejci a proto jsme v takovém stavu jaký tady je. Protože o všem rozhodují nevzdělaní plebeci, co se nechají zmanipulovat ubohými útočnými bludy jaký předvádí Zeman. Přesně vidláci z venkova,maloměšťáci, a nevzdělaní dělnický proletariát, přesně plebs co volí Zemana.

Co zosobňuje Zeman? Především korupci a pochybné praktiky.
1) Zemanům poradce Šlouf so neváhal říc o 100 milionový úplatek při privatizaci České spořitelny.
2) Přes takzvané "strejčky" jmenoval Zeman s Šloufem, svojove lidi do dozorčích rad státních firem.
3) Sevapharma byla zprivatizovaná za 50 milionů. Přitom její hodnota byla vyšší. Jen pozemky měli cenu miliardy. Připravoval to Šlouf a koupil to (za těch 50 milionů) jeho kamarád Jan Gottwald, který nesplnil žádné podmínky. Ten to prodal za 350 milionů Sekyra Group. Dnes má podnik hodnotu 1,5 miliardy.
4) Kauza Olovo, snaha zdiskreditovat Zemanovu stranickou kolegini Petru Buzkovou
5)Kauza Karel Srba a pokus o vraždu novinářky Sabiny Slonkové
6)Kauza Mostecká uhelná, Bamberk, H-systém
7) Zemanovi pochybní kamarádíčci Jan Heřman dříve oresní tajemník KSČ na praze 4, usvěsčený pomlouvač a vyděrač Jaroslav Novotný

Je toho prostě tolik, že nikdo kdo trochu přemýšlí a nechce pokračovat v korupčích praktikách nemůže volit Zemana.

http://zpravy.idnes.cz/video-jan-urban-o-zemanovi-dc0-/domaci.aspx?c=A130118_143643_domaci_jw
21. 01. 2013 | 14:04

Sláma napsal(a):

Petr napsal: "presto ho Rakusani maji v obrovske oblibe, protoze tam maji hlubokou uctu pred takovymi lidmi a nemusi mit nutne modrou krev, a ta se povazuje za prednost, nikoliv za pritez"
Asi proto, Petře, je tam používání šlechtických predikátů zakázáno a Habsburgové tam mají zakázaný vstup, pokud se výslovně nevzdají práva na trůn, že?
21. 01. 2013 | 14:05

český maloměšťák napsal(a):

http://monarchiacatholica.blog.cz/rubrika/politika-a-republikanske-vladnuti-die-politik-und-die-republikanische-regierung

"....Český národ se musí vzdát liberálních bludů (které tak trefně vyjmenoval v Syllabu bludů bl. Pius IX.) a vyhnat je ze svých domovů, pracovišť, škol a kostelů… Český národ má na výběr: Právo, nebo bezpráví, řád, nebo anarchie, legitimita, nebo chaos, katolická monarchie, nebo komunistická (socialistická) demagogie, katolictví, nebo barbarství. Prozatím vítězí pouze to druhé a špatné.
V roce 1927 byl ve Španělsku publikován populární Ripaldovův katechismus, který na otázku "Jakého druhu hříchu se dopouští ten, kdo volí liberálního kandidáta?" odpovídá: "Obvykle se jedná o hřích smrtelný."
Totéž dokonce deklaruje i modernistický katechismus z roku 1978, který vydala Křesťanská akademie v Římě: "Je hřích volit nepřátele víry, národa, obecného blaha, poněvadž se dobrovolně podílíme na zlu, které taková osoba, je-li zvolena, může způsobit."
Naším legitimním panovníkem je Karel II. a korunním princem jeho syn Ferdinand Zvonimír von Habsburg. Chceme být věrnými poddanými Jeho Veličenstva Karla II. a usilovat o plnohodnotnou restauraci monarchie v naší vlasti.

A tak zapějme sloku našich karlistických spolubratrů v jejich hymně Oriamendi:

Za Boha, za vlast a za krále
bojovali naši otcové
Za Boha, za vlast a za krále
budeme bojovat i my.

Ať žije Kristus Král, ať žije katolická monarchie z milosti Boží.
Viva la Monarquía Católica, viva Cristo Rey!..."

"....nejenom Hitler a Stalin byli válečnými štváči, ale i pánové Kramář, Masaryk a Beneš. Zvláště Masaryk, který se tolik obdivoval bolševismu a Beneš, který se oslavně vyjadřoval o Hitlerovi. Autor ukazuje jejich nacionalistické postavy, šovinisty, kteří byli katholisch und deutschfeindlich (katolicismu i Němcům nepřátelští). Tito lidé nechápali menšiny, nechápali, že Českoslosvensko je mnohonárodnostní stát, že je třeba ho minimálně budovat po vzoru švýcarského modelu, který by byl přizpůsoben poměrům v tomto prostoru a vytvořili v centru Evropy jeden z prvních totalitních režimů, hned vedle ruského bolševismu, německého nacismu a italského fašismu, který omezoval řeč menšin, jejich školskou soustavu a obíral je o půdu, případně do nich střílel. Ukazuje, že Podunajská monarchie byla záměrně zničena těmito ničiteli, aby se otevřel prostor pro Nový světový řád popsaný nádherným způsobem v Masarykově Světové revoluci. V jejich životech se naplnil onen zhoubný světový názor anarchického pojetí svobody, totalitarismus lidských práv, který byl synonymem pro nacistickou německou rasu, komunistickou dělnickou třídu a třídní boj. Tito ničitelé zhanobili symbiozu soužití 16 národů v pravé unii založené, ať už chceme nebo nechceme, na katolickém pojetí vlády. Poukažme na to, že výše uvedení revolucionáři rozdrtili toto soužití národů svými názory, svými "obrozeneckými" a romantizujícími idejemi panslavistického a nebo pangermánského smýšlení ještě hluboko před I. světovou válkou..."

"...Šlechta, podobně jako prostý občan, musí být poslušen verdiktu Církve. Pokud neposlušnost přetrvává, Bůh bude jednou přísně soudit. Proto katolíky děsí realita Božího soudu, která se tak nezadržitelně blíží a rozpomínáme se na svědectví našich svatých Otců, kteří pouze s posvátnou bázní hovořili o nadcházejícím soudu Božím. Bojme se soudu Božího, protože ten nenechá nikoho v pokoji, ale bude požadovat onen poslední halíř zpět...."
---------------
A já pořád odkud se tady vzalo tolik nových nicků....

Hezký den všem liberálům... zejména liberálům - politologům !
21. 01. 2013 | 14:07

Sláma napsal(a):

Pravda tady udává jako zdroj informací Jana Urbana? Toho Urbana, který byl vyhozen z České televize pro naprosté pošlapání novinářské etiky?
Fakt, dobrý zdroj.
Bamberg, Olovo, Mostecká uhelná, to jsou všechno jen novinářské manipulace.
Za kauzu Srba Zeman nemohl a bylo to právě za jeho vlády, kdy byl Srba odsouzen do vězení. To by se příslušníku Kalouskovy mafie ovšem nestalo!
Kdo volí Schwarzenberga, ten volí Kalouska a Drábka, na to by se nemělo zapomínat!
21. 01. 2013 | 14:09

sandrus napsal(a):

Sláma:
Hlavně by se nemělo zapomínat na pravý opak: kdo volí Schwarzenberga, volí Schwarzeberga, kdo volí Zemana, volí Zemana.
Se všemi jejich vlastnostmi. Vše ostatní je jen kouřová clona.
21. 01. 2013 | 14:13

Luba napsal(a):

Ledo Borče,
možná se Vám to bude zdát neuvěřitelné, ale Zeman mi neplatí vůbec nic.

Pohání mně to, že jsem tou mediální štvanicí na Bimba, a maximálním protěžováním teflonového Karla maximálně dožrán!
21. 01. 2013 | 14:15

Ledo Borec napsal(a):

Sláma

Bla bla. A kdo volí Zemana volí Klause.

Mirek lepší Klause. Klaus jako absolutní veličina zla je v tomto ohledu nepřekonatelný. Takže volba Karla je stále volba dobra a to i s Kalouskem. :)
21. 01. 2013 | 14:16

Pravda napsal(a):

Sláma:

Ano zestátněn byl i českým kolaborantům, a všem co neměli správný původ. Jistě komunistický průmysl prosperoval a proto nebylo nic k sehnán. Na jakékoliv zboží se stáli dlouhé fronty. Protože "prosperovala" tak v roce 1989 dosahovala produktivita československého průmyslu jen 41,9% produktivity průmyslu Velké Británie oproti roku 1935 kdy dosahovala 64% produktivity VB:).
21. 01. 2013 | 14:24

DF napsal(a):

Osobnost a dílo Karla VI. Schwarzenberga (1911-1986) byly po roce 1989 do jisté míry díky panu Pehemu navráceny do českého kulturního povědomí.
Naprosto smyšlené a absolutně vylhané dělení vlajek na kterém se pan Pehe opravdu lvím podílem účastnil, mělo za úkol oddělit jakoby Vlajku prvorepublikovou a Vlajku protektorátní.
Svoji prací na této dějinné fikci ve prospěch syna Karla VI tedy našeho milého Karla Schwarzenberga se již tehdy pan Pehe nesmazatelně zapsal do dějin Schwanzerbergovy rodiny.
Co ještě pane univerzitní učiteli chcete dále použít v neprospěch Českého národa?
21. 01. 2013 | 14:29

Pravda napsal(a):

Sláma:

Kdo volí Zemana volí Šloufa,Klause,Filipa,Grebeníčka a korupci.
21. 01. 2013 | 14:38

Pravda napsal(a):

Bamberg Slámo není novinářská manipulace http://zpravy.idnes.cz/vysetrovatele-v-kauze-bamberg-potvrdili-dva-roky-jasnou-vec-prn-/domaci.aspx?c=A000120152336domaci_jkl
Stejně jako aféra Olovo http://cs.wikipedia.org/wiki/Af%C3%A9ra_Olovo a jako Mostecká uhelná http://byznys.ihned.cz/c1-58897910-kauza-mostecke-uhelne-spolecnosti-svedek-mluvi-o-korupci
21. 01. 2013 | 14:45

resl napsal(a):

Luba 13:49,

O tom kdo, co a na koho to není. Je to o tom, s kým souzníte. Ke Schw. se žádný komouš a nácek nepřidal. atož Klaus, tak nepředstírejte, že nerozumíte, ale přidejte se k nim a nestyďte se za to. Místo toho vykládáte, že jste se naštval po té mediální kampani, což si myslím, že je lež.
21. 01. 2013 | 14:48

Jan Holík napsal(a):

Otec Karla Schwarzenberga byl vlastenec a hrdina

20. Leden 2013

Jako archivář bych měl mít velkou radost z toho, jakému zájmu se v posledních dnech těší historie našeho národa. Konkrétně se jedná o kapitoly z dějin XX. století a především o rod Schwarzenbergů. Nicméně interpretace a tvrzení, která se nyní vyrojila, mně štěstím nenaplňují. Stále totiž v našich krajích platí, že historie není učitelkou života, ale služkou, kterou si bere každý jako rukojmí jenom proto, aby mu účelově sloužila. Historie si to věru nezaslouží a už bychom si to měli konečně uvědomit. Domníval jsem se, že doby kdy z husitů učinil Zdeněk Nejedlý první komunisty, jsou již za námi. A ejhle. Zrodili se noví vykladatelé naší historie. A světe, div se, nejsou to komunisté. Narodilo se mnoho „povolaných“, kteří bez hlubší znalosti tvrdí ledacos. Podle toho co slyším, je zřejmé, že v našich archivech máme jenom zbytečné papíry, které není třeba studovat a jako archiváři bychom to měli zabalit. Jak si jinak mám vysvětlit, že se dnes živě hovoří o tom, že otec Karla Schwarzenberga nebyl vlastenec a ani české národnosti, logicky tedy spolupracoval s nacisty a snažil se tuto republiku zaprodat Němcům. Jeho syn, nynější kandidát na prezidenta, se raději poflakoval v cizině, než by žil v Československé socialistické republice a poctivě s námi absolvoval normalizaci a ještě se drze kryje švýcarským pasem. A mohl bych pokračovat dále. Od okamžiku, kdy jsem se začal zabývat historií, je to pořád stejné. Nikdy nekončící boj s mýty a pověrami. Pravda archivních pramenů stojí proti lži a proti snaze upravit si historii pro své účely. Často marně.

V třeboňském archivu je dostatek důkazů o tom, že otec dnešního kandidáta na prezidenta byl vlastencem a za tuto zem se postavil v jejich nejtěžších dobách.

Spolu se svými přáteli inicioval jak “deklaraci české šlechty” z roku 1938, tak i dopis státnímu prezidentovi Háchovi o rok později, kde se všichni podepsaní jasně hlásí jako vlastenci k této zemi. Karel Schwarzenberg v této pro republiku těžké době připravil k vydání knihu Obrazy českého státu, která měla posilovat národní hrdost. Náklad byl pochopitelně nacistyihned zabaven. Na jeho majetek byla uvalena okamžitě nucená správa a stal se s celou rodinou zajatcem ve svém domě. Jako major československé armády se po celou válku podílel na odbojové činnosti a především v závěru válkyzabránil ve svém kraji mnoha zbytečným krveprolitím. Jeho autorita byla neotřesitelná a byl po válce dokonce zvolen předsedou MNV v Čimelicích. Jeho bratr František se účastnil bojů v Praze a byl styčným důstojníkem generála Karla Kutlvašra. JUDr. Adolf Schwarzenberg, majitel Hluboké a dalších jihočeských panství, jakožto známý antifašista ještě před příchodem nacistůemigroval. Jeho majetek byl gestapem okamžitě zkonfiskován. On sám podporoval Benešovu vládu v Londýně a lze říci, že jeho finanční podpora byla velmi významná. Ostatně to vše osobním dopisem potvrdil i Jan Masaryk. Jak se prezident Beneš po válce Schwarzenbregovi odvděčil, o tom nám také hodně vypoví archivní prameny, ale to je již jiná historie. Připouštím, že tyto informace nejsou široké veřejnosti známé a proto jsem se o nich zmínil poněkud obšírněji. Všechna tvrzení však lze doložit archivními dokumenty.

K vysvětlení národnosti pana Karla Schwarzenberga, bych podotkl pouze toto. Po okupaci v roce 1939 byl požádán jeho otec, aby se přihlásil k německé národnosti. On to však kategoricky odmítl. Bystrý čtenář si z toho jistě odvodí, že po Němci by to okupační správa nechtěla. Byla to česká rodina se vším všudy. Takže co. Rakušák, jak již víme, také není a švýcarský pas je po staletí výsadou rodu.

Zbývá tedy poslední výtka, tedy jeho emigrace, která jej údajně diskvalifikuje tak, že podle některých není morálně oprávněn žádat občany o zvolení prezidentem. Chápu Karla Schwarzenberga, že na tuto výtku neodpovídá. Je to otázka velice bolestivá a jistě i pod jeho úroveň. A ani já ji nechápu. Připadá mi, že jde o kolektivní ztrátu paměti. Tak tedy o čem hovoří archivní prameny. Rodina Karla Schwarzenberga byla z této země nuceně vystěhována. A o tom, nebudiž pochyb.

PhDr.Václav Rameš

ředitel Státního oblastního archivu v Třeboni
21. 01. 2013 | 14:55

Luba napsal(a):

Nejtrefnější charakteristiku elektorátu pana Schwarzenberga prozatím napsal sociolog Petr Sak.

Z jeho článku "Selektivní vnímání reality a informací" cituji:

"Voliči K. Schwarzeberga tvoří dvě skupiny.

Voliči první skupiny již nejsou schopni reagovat v reálném objektivním světě, ale mentálně se pohybují v mediálním-virtuálním světě, v jakémsi českém matrixu.

O tom jednoznačně vypovídá jejich vidění K. Schwarzenberga. Nejenže nejsou schopni ho vidět objektivně, ale jejich vymytí mozků obsahuje i emocionálně neotřesitelnou vizi „mimořádné osobnosti“ K.S, kterého jsou ochotni do krve obhajovat. Mluvit s nimi racionálně a předkládat jim fakta a argumenty nemá smysl. Hledat logiku v alogickém, je v podstatě alogické (L.Klíma).

První skupinu voličů K.S. tvoří především mladí lidé, jejichž podstatnou část života formovala média.

Tito mladí lidé mají blízko k elitářskému myšlení, „oni ovládají nové technologie, oni jsou na sociálních sítích, oni nejsou ovládáni médii, protože je nečtou, neposlouchají, nesledují. Oni si utvářejí svobodně názory a postoje na internetu, kde mají k dispozici nekonečně informací.“

Toto je nejmodernější mýtus o „svobodě“ sdílený mladou generací na počátku informační společnosti. Sociální sítě a tradiční média bych přirovnal k pušce a náboji. Puška jsou sociální sítě a náboj je obsah, který je do sociálně sítě vložen, většinou z tradičních médií.

Tvůrci mínění (opinion leaders) podle scénáře marketingových a PR agentur vloží tento obsah – náboj do sociální sítě, který pak mladí lidé „naprosto svobodně sami šíří“, provádějí jakousi davovou narkotizaci, skupinovou autohypnózu.
O tom svědčí zkušenost z posledních parlamentních voleb.

Vzápětí po tom, co vysokoškolští studenti dostali do parlamentu TOP 09, konali protestní akce proti zavedení školného.

Jak to, že si na internetu nepřečetli, že TOP 09 má ve volebním programu zavedení školného a pokud ano, proč TOP 09 volili?

Odpověď je jednoduchá, protože byli vedeni k selektivnímu vnímání reality a informací.
Podobně mají dnes zvnitřněnou osobu K. Schwarzenberga, která nejenže reálně neexistuje, ale dokonce je skutečnému K.S. protikladná.

Pokračování ...
21. 01. 2013 | 15:02

Luba napsal(a):

...
Druhá skupina voličů K.S. je zcela jiná.

V médiích se o jejích členech hovoří jako o uměleckých osobnostech, i když se v této skupině objevují i lidé z jiných profesí. Za řadou z nich jsou pozoruhodná díla a hodnotný profesní život.

I vzhledem k jejich dílu je těžko můžeme podezírat, že jejich postoj ke K.S. je za důsledkem snížené inteligence a neschopnosti čelit tlaku mediální manipulace. Naopak, oni jsou významnou součástí tlaku mediální manipulace na mládež a na méně intelektuálně kompetentní část populace.

Jestliže příčina postoje ke K.S. není ve sníženém IQ, jaká je tedy skutečná příčina?

Většina členů této skupiny měla vrchol své kariéry, před listopadem 1989, kdy mnozí z nich vytvořili svá nejlepší díla.

Jejich slabinou v současné společnosti, v současné kariéře je stigma jejich kariéry a jejich špičkových děl v propojení s totalitní společností.

Toto stigma je jejich noční můrou, které se snaží zbavit jednak přepsáním své osobní historie, jednak překrytím novými událostmi, vytvořením nové identity. Pro tyto cíle nemohou být jen o kousek od komunistické ideologie a komunistické historie, ale musí být co nejvíce protikladní, co nejvíce pravicoví, co nejvíce ne sociální co nejvíce kapitalističtí.

To vše dokonale personifikuje Karel Schwarzenberg.

Demonstrativní veřejná manifestace podpory K.S. má v současnosti stejnou funkci, jako měl v normalizaci jejich podpis anticharty.

Umělci se rádi prezentují jako nekonformní bohémové, povznesení nad přízemnost „obyčejných lidí“. Jejich přebujelé ego je však často přivádí k elitářství, rádi se vnímají jako „lepší lidé“ a toto snobství ovlivňuje jejich chování. Vyhledávají společnost lidí, kteří potvrdí, že jsou „lepší lidé“.

Touto společností je aristokracie, byť v české společnosti díky skutečně demokratickému T.G.Masarykovi, neexistuje.

Když v Čechách aristokracie neexistuje, o to raději využijí příležitost přitulit se alespoň k bodré figuře knížete z komické operety. Umělci v minulosti často žili z milodarů šlechty a svým postavením se příliš nelišili od lokajů, s jejichž psychologií se pravděpodobně ve svém nevědomí potýkají.

Ilustruje to videoklip známého a pohříchu dobrého českého režiséra, který mechanizmem, v psychologii známým jako přenos, své lokajství přenáší na občany, kteří nesdílejí identifikaci s jeho knížetem.

Zdroj:
http://www.blisty.cz/art/67062.html
21. 01. 2013 | 15:05

Petr Havelka napsal(a):

K sakru,

Luba maloměšťák

tady "diskutují" pořád. Kde na to berete čas pánové?
21. 01. 2013 | 15:11

dalimír napsal(a):

Občané voliči ! Nevěřte Trautnberkovi ,přetvařuje se ! Copak vy a vaši předkové jste nepoznali alespon z historickÉ literatury co to je panstvo -šlechta ? Jen si zahrávejte ! Vaši potomci vás pak budou proklínat že jste uvěřili slibům potentáta který by v dnešní pokrokové době měl patřiti spíše do propadliště dějin ! Církev a šlechta dohromady spojená je pohroma pro každou vznikající demogracii ! Jen ten český Švejk se ne a ne z historie poučit ! NEJVÍCE MNE ROZEZLILO ŽE KNÍŽE HAJAJA BLBNE HLAVY UŽ I TĚM MLADÝM VOLIČŮM ! Z toho výběru co zůstal bych být vámi volil menší zlo a to je Zeman ! Já osobně ale ani toho volit nepůjdu !!! Dl
21. 01. 2013 | 15:11

Pepa Řepa napsal(a):

Taky jsem jednou uklouzl.
PO HO.NĚ!
----------------------
Bojím se pokračovat, neb by mě kulturní fronta vyobcovala, prohlásila za fanouška socana Bimba a zrádce multikulturalismu.

Víte mudrci PEHE.
Já ten výplod Vrchlického neudělal. Bylo to do modra. Kníže si zavařil sám svým výrokem, stejně jako Klaus s amnestii.
Teď to jiní poskoci-jako Vy-žehlí. Exkrement vyžehlit nejde.

Benešovy dekrety nebyly zrušeny novou úpravou, jak prohlásil, pořád platí. Pokud by tomu tak bylo zpochybnil byste celý právní systém.¨To, že jsou neúčinné, či -eufemisticky řečeno vyhaslé- a nesoudí se podle nich je věc jiná. Tuším, že to eufemistické "Vyhořelé" vymyslel Cepl nebo Rychetský.

A to, že se díváte na činy tehdejšího prezidenta Beneše dnešním pohledem tomu se říká ahistorismus.
Stejný, jako kdybyste dnešním pohledem hodnotil cokoliv jiného v historii.Musíte je zasadit do kontextu doby, jinak jste ubohý manipulátor.
Ano, dneska by to zločin byl. Potíž je, že pouze u vybraných etnik, ne u všech, snad netřeba zmińovat Albánce.

Dále je naprosto ostudná Klausova abolice ekonomického tunelování.Máte pravdu.
Ale až zítra spustíte o hypertunelářce Tymošenkové, nota bene vyšetřovaé nyní i za organizování vraždy oponenta, připomenu Vám to.

Vy jste skutečně futrál všech pokrytců.
21. 01. 2013 | 15:12

dalimír napsal(a):

Občané voliči ! Nevěřte Trautnberkovi ,přetvařuje se ! Copak vy a vaši předkové jste nepoznali alespon z historickÉ literatury co to je panstvo -šlechta ? Jen si zahrávejte ! Vaši potomci vás pak budou proklínat že jste uvěřili slibům potentáta který by v dnešní pokrokové době měl patřiti spíše do propadliště dějin ! Církev a šlechta dohromady spojená je pohroma pro každou vznikající demogracii ! Jen ten český Švejk se ne a ne z historie poučit ! NEJVÍCE MNE ROZEZLILO ŽE KNÍŽE HAJAJA BLBNE HLAVY UŽ I TĚM MLADÝM VOLIČŮM ! Z toho výběru co zůstal bych být vámi volil menší zlo a to je Zeman ! Já osobně ale ani toho volit nepůjdu !!! Dl
21. 01. 2013 | 15:13

Petr Havelka napsal(a):

No a Sláma, himl šiml.

Jednotka ion line furtu je slaluma (Sláma, Luba, maloměšťák)
21. 01. 2013 | 15:14

Human napsal(a):

Luba:

Nechápete podstatné, často (jak to vnímám ve svém okolí) je volba Karla hlavně volbou proti tandemu čitokrevného zla, které reprezentuje Zeman a Klaus. Nic víc, nic míň. Pouhý pud sebezáchovy.
21. 01. 2013 | 15:15

mb napsal(a):

Bez demagogie bylo možné také přijmout Schwarzenbergovu poznámku, že kdybychom aplikovali dnešní lidsko-právní kritéria na postup vlády a prezidenta Beneše v případě vyhnání tří miliónů sudetských Němců, skončili by tehdejší politici před mezinárodním trestním tribunálem v Haagu. V tom má Schwarzenberg zřejmě pravdu, přičemž samozřejmě uznává, že na tehdejší dobový kontext nelze dnešní mezinárodní standardy aplikovat.

to je pravda, ale to Klaus, Zeman, komunisté, nacisté a odeesáci nikdy nezkousnou ...
21. 01. 2013 | 15:17

mb napsal(a):

Kdyby Zeman zvítězil bez demagogie zneužívající předsudků, mohl by nakonec být i prezidentem velké části těch, kdo podporují Schwarzenberga, až jim vychladnou hlavy. Rozhodl se ale pro způsob boje, pro který ho nebude nemalá část společnosti jako prezidenta nikdy respektovat.

přesně ...

ZEMAN SKLOUZL DO NÁCKOVSKÉHO BAHNA ...
21. 01. 2013 | 15:18

Luba napsal(a):

Havelka,
odpověděl bych citátem T. G. Masaryka: "Čas je vždycky."

P.S.: Vy nemáte notebook?
21. 01. 2013 | 15:20

mb napsal(a):

vico napsal:

Po nacionálním prasáctví, ve kterém se tu všichni i proti své vůli musíme rochnit a které zřejmě opět slavně zvítězí, už opravdu, kromě té naděje, umřelo všechno.

amen
21. 01. 2013 | 15:20

český maloměšťák napsal(a):

Petr Havelka
To je tajemství. Představte si ale, že se fakt dá vydělat částka, kterou vy si vyděláte za týden...za pár hodin.
Trochu risku...ale když to vyjde...tak to prostě vyjde.
/znáte to, ne ?....risk kontra výnos plus krytí (ale někdy i sentiment, to zas jo...ale ne moc často - tak jednou za 5 let/

Hezký den.
21. 01. 2013 | 15:25

mb napsal(a):

dobrý příspěvek v. černého : V. Černý napsal(a):
V reakci na rozhořčené zprávy připomínám, že pan Schwarzenberg neřekl o Benešových dekretech a o sudetských Němcích nic, co by dříve již neřekli i pan Zeman a pan Klaus:

http://alturl.com/a6wea
http://alturl.com/3dktm

Z toho je vidět, že pánové Zeman a Klaus jsou skutečně jen oportunní lháři, když nyní kritizují pana Schwarzenberga za názory, které zastávají i oni sami.

jenže CHCEŠ HLUCHÝM VYPRÁVĚT co píseň znamená
a HLUCHÝM co jsou křídla labutí ...
21. 01. 2013 | 15:28

Petr Havelka napsal(a):

Takže pánové dělají z ho.na bič.
21. 01. 2013 | 15:28

Pepa Řepa napsal(a):

Petr Havelka
Že by Masaláma Baloměšťák?

mb
Otázka po čem uklouzl Bimbo zůstává.
Že by byl Beneš nácek?
Vy jste hlava embéčko.
:-)
Nebyl v SS?
Smím Vám říkat malé Pehe?
21. 01. 2013 | 15:31

Luba napsal(a):

Upřesnění citátu z TGM:

Masaryk řekl doslova: "... když člověk nemá čas, tak se mu vlastně nechce. Protože čas je pořád."

Smetanová, J. (1996). TGM: Proč se neřekne pravda? Praha: Primus, str. 127.
21. 01. 2013 | 15:33

Pepa Řepa napsal(a):

Human
vidím to spíše na ovčí volbu.
Je horší medvěd nebo vlk?
21. 01. 2013 | 15:36

mb napsal(a):

ačkoli obecně souhlasím se sš ... konkrétně dávám za pravdu občanovi ... sš ... klidně rozeberte v čem se ten historik v interpretaci vlajky mýlí, nebo kde to dezinterpretuje ( ten článek jsem nečetl ) ...

arnazachovo: Všichni ti, co se těší na zvolení Zemana, budou kvílet, zuřit a tlouci hlavami o zem, až Koudela a spol. ovládnou státní zastupitelství a justici včetně Ústavního soudu, až jejich práva bude střežit ombudsman Vesecká, až ČNB s Rusnokem bude kouzlit s korunou a z pozadí vše budou jistit Šlouf a Lukoil. Lid ani potom nepochopí, že si to zavinil sám.

kromě toho že je pravdivé, mi připomíná toho náčelníka:

AŽ BUDE POSLEDNÍ STROM VYKÁCEN, POSLEDNÍ ŘEKA OTRÁVENA, POSLEDNÍ RYBA VYLOVENA, PAK TEPRVE POZNÁTE ŽE PENÍZE SE NEDAJÍ POZŘÍT ...

přijde mi to podobně předvídavé či chcete li prorocké ...

a proto odmítněme komanče i nácky a zvolme Karla Schwarzenberga ...

...díky ...
21. 01. 2013 | 15:36

čert }=o) napsal(a):

musím se opravdu smát
dnes prvně souhlasím s
Pehe a koukám jak jeho
dřív skalní fandové
maj u huby pěnu
bohužel není pivní

to že má dnes Pehe
pravdu jasně hovoří
o tom že MZ se třese
na hrad jak sulc a použije
fakt temné bahno ve svůj
prospěch za každou cenu

brrrrr a toho chtějí lidi volit!?
21. 01. 2013 | 15:38

plk. Kurvice napsal(a):

Proč všichni emigranti podporují Schlafengberga? Vysvětlení je jednoduché, protože za to, že jim třeba Němci poskytovali peníze na živobytí v emigraci museli něco slíbit, podepslat a něco si za to odpracovat. Schlafenberg je říznutý nacismem, to je snad evidentní. Pane Pehe, opět jste se dostal na první stránku, tentokrát ne kvůli inteligentnímu článku, ale kvůli tomu, že stojíte proti Zemenovi na straně spícího dědka, za kterým stojí veškerý německý tisk u nás. U nás by už mohl kandidovat na prezidenta třeba i syn J. Mengeleho, jen by to chtělo dost peněz na to, aby si koupil ptodejné npovináře.
21. 01. 2013 | 15:41

mb napsal(a):

pepa řepa ... bimbo uklouzl v tom že za vyhaslé považoval dekrety v roce 90 i 2002 a ted to utilitarně hraje jako naci šovi kartu ...

v tom roce devadesát prohlásil:

TRANSFER NĚMECKÉHO OBYVATELSTVA BYL PŘESNĚ V DUCHU STALINSKÝCH MIGRAČNÍCH PŘESUNŮ ( a že ( podobně jako jakékoli jiné bezpráví představovali skluz do komunismu ... bezpráví komunistického ))

stačí vám to takhle řepo, nebo potřebujete vědět / vysvětlit ještě něco ?

Bimbo jest oportunní baobab ... good ?
21. 01. 2013 | 15:41

malalaj napsal(a):

děkuji pravdoláskaři, že jste mi otevřeli oči . proti švancertbergovi bych kromě dienstbiera volil uplně každého . dokonce i grebeníčka . a to jsem ještě v prvním kole o knížeti uvažoval.
21. 01. 2013 | 15:42

Luba napsal(a):

Human,
Zeman s Klausem je "čistokrevné zlo"?

Ale kdež. Ovšem, šiřitelé tohoto mýtu potvrzují existenci čistokrevného blbství.

Ápropós:
Kdo stvořil toho KlauZemana?
Nebyli to soudruzi z TOP-09, a spřátelení výrobci žlutých placek a videoklipů?
21. 01. 2013 | 15:43

Kresta napsal(a):

Pane Pehe, jinak mnou vážený, myslím že nepotřebujete dělat advokáta člověku, který by měl dle svých funkcí být vzorem diplomacie, taktu, schopnosti vyjadřovat jasně nejen svá stanoviska, ale především stanoviska země, kterou reprezentuje a hodlá reprezentovat z nejvyšší úrovně. Tím K. Schw. totiž nijak nepomáháte, ale prokazujete mu tzv. medvědí službu. Jesliže to totiž nedokáže K. Schw. sám a je naopak schopen se dopustit vůči lidem této země, byť jak vy říkáte, nešťastnými či neobratnými výroky (já si myslím, že hrubou neomaleností), tak jakákoli pomoc v mlžení řečeného, tuto jeho neschopnost jen podtrhuje.
Já si naopak myslím, že K. Schw. může být rád, že nikdo (zatím) nevolá po jeho odstoupení z postu ministra zahraničí. Zkuste si to přeložit (což vy bezpochyby) do demokratické praxe např. Německa či Rakouska a stěží budete schopen říci, že by v tamějších poměrech mohl ještě dnes vykonávat funkci šéfa jejich diplomacie .
A když už o tom morálním bahně, tak z mého pohledu považuji naopak za morální bahno, jestliže si pretendent na prezidenta (prýsjednocovače)dá na billboardy slogan - Stojím o podporu slušných a čestných lidí. Vy sám velmi dobře víte, co takový slogan znamená. Kdo mu nedává podporu, tak není slušný a poctivý. A kdo není slušný a poctivý z pohledu jemu prokazované podpory, ten má být vnímán jako něco podřadného? A taky můžete tvrdit, že on přece nic takového neříká. Myslíte, že takováto vyjádření a formulace sjednocují nebo rozdělují? Já to považuji za hrubou neomalenost a pohrdání lidmi s odlišným názorem.
21. 01. 2013 | 15:43

mb napsal(a):

luba i vám vzkaz ,.... pokud chcete být v jednom šiku s komunisty, klausovými odeesaky a šovi nácky, volte (si svého) Zemana ...
21. 01. 2013 | 15:45

resl napsal(a):

malalaj - 15:42,
tak to měl kníže kliku, že jste se nepřidal na jeho stranu. Jak by vypadal před lidma ?
21. 01. 2013 | 15:52

Jirka napsal(a):

Jak jinak. Když pravdoláskařský komentátor, tak sudeťáci jsou pro něj něco jako ta lepší část našeho vlastně také fašistického národa, který ale zblbli komunisté k nenávisti a k levicovému pohledu na válku.
Komentátor Pehe by hlavně měl odpovědět na otázku, kterou jeho kolega z Hradu za vlády Havla minulý čztvtek nezodpověděl. Omluvil se Havel po revoluci Sudeťákům na radu či rovnou nátlak Schwarzenberga?
Podle toho, jak se Schwarzenberg vědomě odpovědi na tuhle otázku vyhnul je jasné, že to tak bylo. A proto nějaký emigrantský pisálek z Německa se nám to teď snaží zamluvit poukazováním na Zemanův (i náš) ubohý nacionalismus.
Spíš mi není jasné, proč Havel ci musel takového člověka jako byl Schwarzenberg přitáhnout na Hrad. (A pak jeho život resuscitoval Bursík, opět bývalý emigrant v Německu.) - Snad by bylo lepší, kdyby naši bývalí němečtí emigranti raději do voleb nic už nikam nepsali. Takhle to vypadá, že všichni dostali od svých řídících pracovníků příkaz k podpoře Scwarzenberga i za cenu vlatního demaskování.
(Konečně kdo byl řídící pracovník jaké rozvědky pro Havla už nedávno psali na parlamentních listech.)
21. 01. 2013 | 15:57

mb napsal(a):

jinak pokud bude luba Zeman zvolenej ... a vy si budete následně stěžovat na jeho chování ve funkci ...

tak VÁM (i maloměšťákovi ) OMLÁTIM ZEMANA O HLAVU A FUTRA ...

a omlátim vám o hlavu vaší blbou volbu ...

... vy mi můžete naoplátku omlátit o hlavu Schwarzenberga, pokud nedostojí nárokům spojeným s výkonem funkce ...

... zatim ...
21. 01. 2013 | 15:58

mb napsal(a):

jirko kdo byl řídící jaké rozvědky pro Havla ?
21. 01. 2013 | 16:00

U nás v Kocourkově napsal(a):

Při dnešních pravomocech prezidenta (zítra tomu může být jinak!) není natolik důležité, kdo sám bude prezidentem, ale větší význam má to, komu se ve sféře vlivu pootevřou zadní vrátka. Karel Schwarzenberg má už nepopiratelnou zásluhu na prosazení církevních tzv. restitucí a já se obávám, že pokud bude zvolen, většina z nás se dožije i odškodňování sudetských Němců a náhrady majetků evropské aristokracii, vyvlastněných pozemkovými reformami první republiky. Ano, Benešovy dekrety jsou vyhaslé, protože se týkají pouze poválečného období, ale zůstávají nedílnou součástí našeho právního řádu,což pan Schwarzenberg svým výrokem zpochybnil.Mohli jsme to slyšet na vlastní uši. Je mi líto, že pan Pehe to ani ne s týdenním odstupem bagatelizuje jako trochu nešikovné vyjádření. Kdo už jiný, než ministr zahraničí by se měl vyjádřovat přesně?
V prvním kole byl mým favoritem jiný kandidát. Ve druhém kole pečlivě vážím klady i zápory obou uchazečů o prezidentský úřad, protože nevolit nikoho znamená prospět tomu druhému, koho nechci víc. A jako nesrovnatelně menší zlo mi vyšel Miloš Zeman.
21. 01. 2013 | 16:02

pavelp napsal(a):

Sakra on by i snad knize byl volitelny a on se tam nekde non stop mota ten Mira Kalousku..ja se nestacim divit kam ten Mira tak najednou zmizel..zrejme byl upozornen aby na cas vstoupil do ilegaliti...moc vam preju aby jste vybrali rozume i kdyz volbu nemate opravdu jednoduchou..hezky den vsem
21. 01. 2013 | 16:06

Luba napsal(a):

"jinak pokud bude luba Zeman zvolenej ... tak VÁM ... OMLÁTIM ZEMANA O HLAVU A FUTRA ..."

Martine,
Vy jste rozený demokrat :)))
21. 01. 2013 | 16:09

Pavla2 napsal(a):

Kresta: Vy taky umíte pěkně překroutit slova. Kde máte řečeno, že sloganem, který jste uvedl, je tím pádem dáno, že kdo nevolí KS, není slušný a poctivý? Právě díky takovýmto překrucovačům pravdy se dostáváme do hnojiště. Bohužel toto nedělají jen zde diskutující, ale i média, která by měla být objektivní a psát pravdu a ne si vycucnout z něčeho to, co se zrovna hodí do krámu a ještě lhát. Protože jak je vidět, spousta lidí okamžitě uvěří všemu, co se jim zrovna naservíruje, aniž by se o věc více zajímali.
21. 01. 2013 | 16:09

Maximus napsal(a):

mb
Embéčko, zese tam ve vašem textu melete něco o vyhnání sudetských Němců, ale byl to "odsun" schválený vítěznými mocnostmi a navíc všichni měli německé občanství, toho českého se ostentativné za války zřekli! Fakt, už jste trapný.
21. 01. 2013 | 16:11

JC napsal(a):

Pepa Řepa,
Víte, že Pehe nemusím, ale tedy stejní pokrytci jsou Klaus se Zemanem, kteří se k BD v minulosti vyjádřili v podstatě stejným způsobem. Jo řekli to kulantnějí více PC, ale v podstatě stejně jako "jazykově neohrabaný" Karel.
Mě také pobavilo, když Miloš navbval Posselta Hitlerem po výkrmu, ale to nic nemění na faktu, že v "podpásovkách" je důchodce z Vysočiny mistr světa.
21. 01. 2013 | 16:13

pavelp napsal(a):

To Maximus...nelze nez souhlasit..opravdu o odsunu bylo rozhodnuto viteznymi mocnostmi.
21. 01. 2013 | 16:16

čert }=o) napsal(a):

jen tak pro informaci všem:
Prohlášení Karla Schwarzenberga
20. Leden 2013
V těchto dnech se projevil velký podvod na českých voličích. Dlouhá léta nám Václav Klaus a Miloš Zeman tvrdili, jak spolu svádí nepřekonatelný boj pravice s levicí. Teď se jasně projevuje, že o to vůbec nejde. Neboť Václav Klaus a Miloš Zeman tvoří jednu mocenskou skupinu, která spolu drží léta pohromadě.
Při této volbě prezidenta České republiky půjde o to, jestli nám tento svazek bude nadále vládnout, nebo jestli se podaří nastavit novou dobu v české politice.
Jasně se nyní ukazuje, že Václav Klaus a Miloš Zeman mají společný zájem, který je spojuje v okamžiku nouze. Stejně jako je spojoval v dobách opoziční smlouvy. Součástí tohoto paktu je i nedávná masívní amnestie.
Slova, která jsme slyšeli za poslední týden z úst Miloše Zemana, Václava Klause a jeho rodiny, jsou toho nejlepším důkazem. Posledních sto let nám přitom prokázalo, jak apel na nejnižší instinkty má tragické následky.
Doporučuji prezidentu Klausovi, aby si pozorně přečetl, co jsem opravdu řekl a nemluvil o něčem, co jsem neřekl. Nezpochybňuji poválečné uspořádání, je neměnné, ničí majetek v České republice není ohrožen.
V minulých dnech byly v prezidentské kampani používány zmanipulované citáty a slova vytržená z kontextu, týkající se například mých výroků o poválečné historii. Tak, aby se vytvořil strach z neexistujícího nebezpečí.
Prohlášení Václava Klause a Miloše Zemana jsou přitom v naprostém rozporu s jejich konkrétními výroky a postoji předešlých let. To jen dokazuje, že jim jde jen a jen o moc, které jsou schopni podřídit cokoliv.
Přenechme dějiny historikům a zabývejme se dnešními problémy České republiky, jichž je dost.
Prezidentská volba se tedy překvapivě jeví jako mnohem důležitější, než jsme si ještě před několika týdny či dny mysleli. Jde skutečně o budoucí podobu české politiky.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Václav Klaus:
V prohlášení z března 2003 uvedl na adresu odsunu sudetských Němců u příležitosti výročí obsazení Československa nacisty: „V České republice i v Německu bychom si měli umět říct: Toto se stalo, dnes už minulost nezměníme, z dnešního hlediska šlo o činy nepřijatelné… tyto události plné násilí a lidských tragédií poznamenaly celé generace a pocity křivd v myslích řady lidí přežívají dodnes.“
Miloš Zeman:
„Neznamená to, že bych souhlasil s odsunem sudetských Němců. Pokládám to za postup založený na mýtu kolektivní viny a za intelektuální nedostatečnost a neochotu selektivního přístupu k této vině. Což je ostatně záležitost, která se nestala jen po roce 1945. Domnívám se, že Československo se tímto odsunem samo ochudilo o střet kultur, o střet národností o střet různých pohledů na život.
5. 12. 1991, Federální shromáždění
Záznam rozhovoru předsedy vlády ČR Miloše Zemana s redaktorem Janem Pokorným, vysílaného v přímém přenosu rozhlasové stanice Český rozhlas – Radiožurnál dne 28. února 2002 v pořadu O kom se mluví: “Já jsem byl první politik, který jasně řekl, že Benešovy dekrety jsou vyhaslé a byl jsem za to mnohokrát kritizován, a přesto jsem měl odvahu to říci prostě proto, protože si myslím, že je to pravda.”
“Dekrety prezidenta Beneše patří minulosti – potvrdil to komisař pro rozšíření Evropské unie Günter Verheugen. Ve společném prohlášení s premiérem Zemanem řekl, že poválečné prezidentské dekrety o zbavení občanství a majetku sudetských Němců už v současnosti nemají právní účinky.” – 11. dubna 2002, Český rozhlas.
21. 01. 2013 | 16:16

Pepa Řepa napsal(a):

embéčko
Nestál jste Kinterovi modelem?
http://kristofkintera.com/pages-videofragments/videofragments13-revolution-naked-in-ny.htm
21. 01. 2013 | 16:19

mb napsal(a):

nn nestál ... koho jste pepo řepo volil v prvním kole pokud někoho ... ???

a proč vám dělá problém odpovídat na otázky ?
21. 01. 2013 | 16:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy