Zeman změní českou politiku

29. 01. 2013 | 11:03
Přečteno 9472 krát
Výhra Miloše Zemana v české prezidentské volbě nad Karlem Schwarzenbergem zanechá v české společnosti hluboké příkopy. Tábory podporovatelů obou kandidátů používaly proti sobě silnou rétoriku, a Zeman i jeho tým se navíc uchýlili k řadě podpásových útoků. Právě pachuť z toho, že Zeman vyhrál s pomocí útoků na Schwarzenbergovo „češství“ a demagogie okolo Benešových dekretů, bude pro Schwarzenbergovy příznivce překážkou v tom, aby Zemana přijali za svého prezidenta.

Zeman i ostatní politici sice mluví o potřebě zasypání vyhloubených příkopů, ale těch je bohužel hned několik. Na jedné straně se Zeman vymezoval na levo-pravé ose coby levicový kritik současné vlády, na straně druhé ale bojoval ve stejném nacionalistickém táboře jako prezident Václav Klaus nebo čeští komunisté.

Je tak docela dobře možné, že jelikož nakonec nevedl svoji kampaň jen jako kandidát levice proti pravici, ale jako kandidát českého nacionalistického provincialismu proti té části společnosti, která se chce posunout za neustálé rozdírání českých historických traumat, jeho výhra nakonec levici nemusí příliš pomoci. Mnoho voličů, kteří už opustili tábor současné pravicové vládní koalice, může začít uvažovat, zda chtějí být v „levicovém“ táboře, kterému bude udávat tón Zeman.

Zemanovo vítězství také způsobí problémy sociální demokracii. Zeman se sice dušuje, že nebude do dění ve své bývalé straně zasahovat, ale jeho vítězství posílí „zemanovce“ v ČSSD. Lze tak očekávat těžké vnitřní konflikty ve straně, která už ve světle krize v Občanské demokratické straně zůstala na české politické scéně jako poslední stabilizovaná velká demokratická strana.

Oslabení ČSSD ovšem znamená posílení komunistů. KSČM si počínala při volbě prezidenta velmi chytře, když nenominovala svého kandidáta do prvního kola. Nemusela pak v druhém kole řešit jeho porážku, a naopak mohla bez výhrad podpořit Zemana jako svého kandidáta.

Pomohla jí i skutečnost, že se do druhého kola probojoval proti Zemanovi právě Schwarzenberg, jehož šlechtický původ a emigrace, jakož i kritický pohled na poválečný odsun sudetských Němců, jsou pro komunistické voliče nepřijatelné. Kdyby do druhého kola postoupil proti Zemanovi kandidát ČSSD Jiří Dienstbier, měla by KSČM velké problémy, protože by musela jasně říct, jaký typ levice podporuje.

Výsledek prezidentské volby KSČM posílí nejvíc ze všech českých politických stran. Právě ona je mezi českými politickými stranami největším vítězem volby, protože obě velké strany volbu nezvládly.

Problémem pro českou politickou scénu bude i skutečnost, že Zeman slibuje aktivní prezidentství. Chce využívat i těch pravomocí, které Václav Klaus a Václav Havel příliš nevyužívali, například pravidelně se účastnit zasedání vlády, Poslanecké sněmovny i Senátu. To může vytvářet další konflikty, protože například Zemanova účast na zasedání současné pravicové vlády nemusí mít vždy hladký průběh. Konflikty se dají očekávat například mezi prezidentem Zemanem a ministrem zahraničí Schwarzenbergem, pokud bude Zeman po emotivní volební kampani zasahovat příliš do tvorby zahraniční politiky.

Pro voliče, kteří podpořili Zemana, mohou být problémem také nenaplněná očekávání. Mnoho lidí totiž volilo „silnou osobnost“ Zemana v naději, že udělá na politické scéně „pořádek“. Jenže už Zemanův volební billboard slibující v případě jeho zvolení „Stop vládě“, byl zavádějící. Pokud se udrží současná většina v Poslanecké sněmovně, která vládu podporuje, ani přímo zvolený prezident nemá šanci vládu přimět k odchodu. Přílišný tlak Zemana na vládu může naopak pravicové strany posílit, protože jejich voliči mohou takové zasahování prezidenta vnímat negativně.

Celkově lze ale říci, že přímá volba se osvědčila. Mnozí sice budou zklamáni jejím výsledkem, ale zároveň vedla kampaň před volbou k nebývalé politizaci české společnosti. Jakkoliv mnozí lamentují nad tím, že přímá volba českou společnost neúnosně polarizovala, ve skutečnosti především nutila lidi zaujmout nějaké stanovisko. Rozsah dobrovolnické činnosti ve prospěch jednotlivých kandidátů byl ve srovnání s apatií v minulosti něčím novým a pozitivním.

Občanská společnost se aktivizovala, a zejména mladí lidé se výrazně politicky mobilizovali na sociálních sítích. Dá se předpokládat, že část mladé generace zůstane i po prezidentské volbě aktivní, což může ve svých důsledcích změnit českou politiku.

Politologové varovali, že přímo zvolený prezident může vychýlit systém parlamentní demokracie směrem k poloprezidentskému systému, a Zeman je vskutku typem politika, který by se o to mohl pokusit. Zároveň je ale třeba brát v potaz, že Zeman není přímo spojen ani s jednou z velkých stran, takže kdyby se pokoušel měnit ústavní systém a zvyklosti, velké strany by se proti němu nejspíš spojily. Bude se tedy raději držet v mezích ústavy.

Jistým problémem Zemanova prezidentství se jeví být jeho zahraničně-politické působení. Už v kampani se sice vymezil jako prezident, který se bude chtít soustředit spíš na domácí politiku, ale ústavně je prezident nejsilnější právě v reprezentaci země v zahraničí. Zeman je na jedné straně proevropský, což bude pozitivní posun ve srovnání s Václavem Klausem, ale zároveň má tendenci vyvolávat kontroverze svými silnými výroky.

Bude tedy hodně záležet na tom, jakými poradci se v zahraniční politice obklopí. Pokud nebude svoje zahraničně-politické postoje pečlivě konzultovat s odborníky, hrozí reálné nebezpečí, že bude působit občasné zahraničně-politické skandály.

Je samozřejmě možné, že se Zeman v nejvyšší funkci bude chovat více státnicky, a bude se snažit především o pozitivní zápis do historie. Je to ale jenom malá naděje, protože Zeman je, pokud vezmeme v úvahu jeho osobnost i politickou minulost, pokračování Václava Klause jinými prostředky. Česká republika tedy nejspíš má před sebou další složité politické období.

Text vyšel ve slovenském deníku Pravda, 28.1.2013

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Já bych ty příkopy moc nezveličoval. S každým z kandidátů bychom si užili jistý druh srandy, teď máme jistotu, jaká ta sranda bude. Když nejde o život...
29. 01. 2013 | 11:08

JenTak napsal(a):

Už mě unavuje s vámi souhlasit, pane Pehe. Ani si nepamatuji, jestli jsem s vámi někdy nesouhlasil.
29. 01. 2013 | 11:10

Viola napsal(a):

Pane Pehe nelžete. Není pravda, že pan Zeman je pokračování pana Klause jinými prostředky. To byste také mohl říci o sobě, že jste pokračování václava Havla jinými prostředky. Každý člověk je jiný, ale prostředky mají úplně stejné.
29. 01. 2013 | 11:14

Pepa Řepa napsal(a):

Bude tedy hodně záležet na tom, jakými poradci se v zahraniční politice obklopí. Pokud nebude svoje zahraničně-politické postoje pečlivě konzultovat s odborníky, hrozí reálné nebezpečí, že bude působit občasné zahraničně-politické skandály.
--------------------------
Kdepak, pane Pehe u Miloška pšenka nepokvete,vy to určitě nebudete, ten si při polévce radit od pangalaktického mudrce světasprávy radit nenechá, za takového moulu ho nemějtež.
29. 01. 2013 | 11:17

ld napsal(a):

Kdepak, Zemanovo zvolení prezidentem žádné komplikace u ČSSD nevyvolá. Ta si totiž bohatě vystačí sama svou neschopností. Po lednové amnestii měla Klause doslova na lopatě, jeho obvinění z vlastizrady bylo jednoduché a na snadě, a nic.
Nečasova vláda se potácí od průseru k průseru, a sesazena nebude. Vždyť, proč by páni poslanci vůbec chodili do práce, že?
Nesváděl bych na Zemana nic, protože Sobotkovo soplovité vedení strany vede jen k tomu, že ODS je na tom ještě hůře. Jinak by byl debakl soc.dem.neúprosný.
29. 01. 2013 | 11:19

Drzá zrzka napsal(a):

Kampak Zeman asi pojede( poletí) na první zahraniční návštěvu? :-)
29. 01. 2013 | 11:20

TomášL napsal(a):

První na Slovensko a druhá do Turecka... Eh, do Reichu... Eh, vždyť je to jedno a to samé.
29. 01. 2013 | 11:24

Bob napsal(a):

"....Výhra Miloše Zemana v české prezidentské volbě nad Karlem Schwarzenbergem zanechá v české společnosti hluboké příkopy.."
A tyto příkopy budou prohlubovat média, blogeři (zastánci neúspěšného kandidáta).
Jsem zvědav, kdy studenti zahájí hladovku
29. 01. 2013 | 11:29

Bohumil napsal(a):

Každý,kdo alespoň trochu sleduje působení Miloše Zemana v politice a je schopen vidět všechny jeho výroky a činy v souvislostech, musí souhlasit. Bohužel volič Miloše Zemana se těmito "zbytečnostmi" nezabývá.
29. 01. 2013 | 11:30

Jáchym napsal(a):

Jistým problémem Zemanova prezidentství se jeví být jeho zahraničně-politické působení. Zeman je na jedné straně proevropský, což bude pozitivní posun ve srovnání s Václavem Klausem, ale zároveň má tendenci vyvolávat kontroverze svými silnými výroky.
****************************************************************
Více než Václav Klaus ? Povídejte, přehánějte !
Hodně silné výroky z jeho strany byly před časem slyšet "pouze" při jednostranné podpoře Izraele v konfliktech Izrael/arabské země.
Dokonce se před lety vyjádřil, že by byl pro členství Izraele v Nato.
Z toho pochopitelně musí mít každý realisticky uvažující evropský politik osypky.
29. 01. 2013 | 11:31

sos napsal(a):

Na vcerejsi debate o vysledcich voleb Cesta se prof. Dvorakova divila, jak se Zemanovi podarilo vytvorit tak pestrou a sirokou volebni koalici, od ultrapravice Vandasovcu, ODS az po tvrde jadro komunistu. Nu, odpoved je jednoducha a desiva! Mafie neni ani levicova ani pravicova. Tu zastitoval nejaky V. Klaus a jeho famiglia a cela mafie vcetne te preshranicni zastitovana pritelem Zemana, kmotrem a primo kamaradem navroubovanem na mafii onehda pres sefmafiana Mrazka, nejakeho bolsevika Sloufa. A dalsi fakt, ceska mafie je z velke casti tvorena byvalymi vekslaky a estebaky. Tyto site funguji, viz okoli Zemana i v techto dnech. Tot jasne vysvetleni vysledku voleb, boj s mafii ve state kde je politika, mafie a ekonomika jedno a totez nejde vyhrat. Samozrejme k tomu jeste situace lidi na venkove a obraz vysledku voleb je jasny. CR je mafiansky stat s budoucim prezidentem tak jako i u soucasneho, primo napojenym na mafii, pokud ne primo Capo di cappi mafie jako takove. Zaslouzi si to cesky a moravsky lid? Asi ano! Nu, to jen tak na okraj. O tom ani Pehe si nedovoli psat...
29. 01. 2013 | 11:31

Pavel napsal(a):

Výhra toho mediálního protegee, toho marketingového produkty by příkopy neprohloubila ?

Vy máte z nouze voliče Zemana za blb*e ?

Příkopy kope tato vláda a to individuum, které jste chtěli posadit na Hrad.
29. 01. 2013 | 11:31

Bestia triumphans napsal(a):

"kandidát českého nacionalistického provincialismu"

!!!
Trefné.
29. 01. 2013 | 11:40

Jáchym napsal(a):

Sos.
Panebožebožebože, Hoven/bohorodička nám už zase reinkarnoval, zacozacozaco? :-))
29. 01. 2013 | 11:42

Luba napsal(a):

Nejenom politiku!

Začíná mi docházet, proč naše jednotná kulturní fronta volila knížete.

Protože Zeman je pro všechny ty baviče, pisálky a barviče nesmírně těžká konkurence.

Bimbo umí psát tak, že se to dá číst. Bimbo umí zahrát komické skeče. Bimbo úspěšně fušuje i do reklamy na cigára a chlast. Bimbo je dobrý i v líčení, např. budoucna. Bimbo se umí i zmalovat. Prostě ... na světové politické fórum vstupuje skutečný profesionální umělec ... a o pokleslé scénky amatérských ochotníků veřejnost ztratí zájem ...

Bimbo je zkrátka originál, a ostatní tzv. umělci jenom imitace.
Snad s výjimkou Jiřinky.

Pojď mi, hop!

https://www.youtube.com/watch?v=7Zx-jT_nQzI
29. 01. 2013 | 11:43

Marie napsal(a):

Vyčítat Zemanovi demagogii ohledně Benešových dekretů je hodně demagogické. S dekrety vyrukoval trapně Schwarzenberg, který propásl historickou příležitost o nich konečně pomlčet. Kdyby jeho působení ve zdejší politice se neneslo v duchu napravování křivd způsobených zejména jemu a jeho dvěma rodinám, o nichž sám neví, která je ta pravá, neboť touží dědit po obou, věřili by mu lidé i to, že jeho angažmá u nás je vedeno láskou k českému národu. Tím, že tohle téma otevřel, je jasné, co se mu honí v hlavě.
Vyčítat Zemanovi, že chce být aktivní v politice a navštěvovat vládu i sněmovny může vyděsit jen příznivce současného stylu vládnutí. Je pravda, že kdyby byl prezidentem Schwarzenberk, nic by se nedělo a na Hradě by muselo být ticho, aby se neprobudil.
Která varianta je pro českého občana výhodnější jsme se právě dozvěděli z voleb. I přes kampaň, kterými se podařilo některé občany zmást natolik, že volili punkového Schwarzenberka, který je prý boží, naštěstí zvítězil rozum a Zeman, který je služebník samotného satana, jak nám prozradil kardinál Vlk. I to je pro občany dobrá zpráva, neboť satan žádné restituce nepožaduje a tradičně nábožensky vlažné obyvatelstvo Čech a Moravy tak nebude muset trpět náporem svatých nesmyslů a snad už také skončí průvody s částmi koster, prý svatých.
Co se týká Zemanových možných zahraničních skandálů, pero snad nikde nezprivatizuje.
29. 01. 2013 | 11:44

Drzá zrzka napsal(a):

První příkop byla pomlčková válka
druhý příkop byl rozdělení Československa,
třetí příkop byl opoziční smlouva...

Od té doby se příkopy mezi společností prohlubují. Hrobaři mají pré.
Jen ti ve vládnoucích patrech se vždycky dohodnou. Tu jak si přidat na platě, na náhradách; tu jak něco odklonit, tu jak zázračně zbohatnout, tu jak vládnout(či nevládnout), tu jak schválit zákony (i s chybami)
29. 01. 2013 | 11:48

Pepa Řepa napsal(a):

Luba
Bimbo je dobrý i v líčení
Má make-up? Nevíte značku? Jak vypadá odlíčený?

Z pana Pehe přímo dýchá zájem, že si vybere jeho.:-)
Naděje umírá poslední, pak to začne, klausohryzectví nahradí bimbohryzectví.
Kdo si počká, ten se dočká, říkala babička.
29. 01. 2013 | 11:50

Baba Jaga napsal(a):

No, jedny Příkopy už v Praze jsou, další - pokud vůbec budou, budou stejně málo hluboké... U nás na lontu máme příkopy jen účelově hloubené, mezi lidmi nikoliv - předpokládám, že stejné je to i na Vysočině.
Pana Zemana jeho aktivní domácí politika jistě za čas omrzí a bude konat dle svých platných pravomocí.
A když tak přemýšlím o zahraničních cestách našich polistopadových presidentů - co konkrétního nám ekonomicky přinesly, to bůh suď. Ale určitě byly předůležité, někteří si možná i našli, kde ta naše ČR je. Obecně asi znají cizinci dle svých zájmů více Jágra (možná někteří i ví, že je Čech) či třeba naši hudbu, ale že by presidenta? I já vím teprve nedlouho, že v Rakousku je presidentem pan Fischer, kdo v Německu si nevzpomínám a kdy u nás naposledy byl také ne. Ostatní zde jsou ale jistě znalejší.
Mnohem více konkrétního asi pro naše blaho činí či mělo by dělat ministerstvo zahraničí s vyslanci a dalšími pracovníky ambasád.
Paní prof. Dvořákovou jsem v ČT neviděla a asi hned tak neuvidím, ale jak jsem si přečetla diskusi od SOS - nekostnatí nám trošku tato paní politoložka?
29. 01. 2013 | 11:50

Myšelín napsal(a):

Drzá zrzka 11.20
K vám na Špicberky to asi nebude.
29. 01. 2013 | 11:51

DF napsal(a):

Čeští vědci podpořili Schwarzenberga:
Je to jediný rozumný krok.
S vrcholem prezidentské kampaně se objevuje stále více známých osobností, které veřejně hlásají podporu svému kandidátovi.
Jedno z takových prohlášení iniciovali i čeští vědci, lékaři nebo vysokoškolští učitelé.
Jejich petici na podporu Karla Schwarzenberga podepsaly za čtyři dny skoro tři tisíce lidí.
Pro pana Jiřího Pehe je pokračováním:
Miloši Zemane, nejste a nikdy nebudete můj prezident, vzkazuje nově zvolené hlavě státu několik desítek osobností veřejného života.
Iniciativu podepsali mimo jiné umělci, intelektuálové a lidé z okruhu poradců bývalého prezidenta mezi nimi i JUDr. Jiří Pehe.
Děkujeme Vám pane Pehe, že se umíte nezávisle a zcela nezaujatě zastávat Karla Schwarzenberga jako nestranný politický komentátor a zdejší bloger.
29. 01. 2013 | 11:51

Karel Mueller napsal(a):

Pane Pehe,

Vy moc prohrávat neumíte, že? Místo šermování o podpásovkách můžete suše konstatovat, že kníže prohrál v důsledku někoka velmi hrubých chyb v debatách.

Vaše autorita by pak jen vzrostla.
29. 01. 2013 | 11:54

Jáchym napsal(a):

Příkopy nekope Schwarzenberg sám, má na to kopáče, jeden z nejpilnějších je pan Pehe.
Ovšem je pravda, že se snaží vytvářet příkopy především mezi všemi, kdo by se mohli, byť i dočasně a takticky, spojit proti zájmům dvojice Schwarzenberg/Kalousek.

Přitom je mu vcelku jedno, zda pocházejí zleva, zprava či ze středu.
29. 01. 2013 | 11:54

malalaj napsal(a):

nejvíc dostala přes čuňu ODS a pak čssd. nicmeně ODS má velice slušnou šanci se odrazit ode dna po odchodu klause. a konečně dospět a emancipovat se..vrátit se k hodnotám, které opustila. a ne se stát pasivní pravdoláskařskou top09 II. a socany asi čekají těžké časy. velkého posílení ksčm se nebojím. komunisti neumí nabídnout srozumitelný program. oni ani sami neví, co chtějí. zeman pusobí daleko srozumitelněnji a jako sebevědomý ekonom, který ví, jak zemi vytáhnout z krize. a to i narozdíl od sobotky. já si myslim, že bude posilovat jeho strana.
29. 01. 2013 | 11:58

Vilém napsal(a):

Češství knížete je skutečně značně pochybné, a není to tak bezvýznamné, jak by se mohlo zdát. V Rakousku nebo Německu rovněž není zvykem volit do čela státu osoby patřící z větší části k jinému státnímu a národnímu společenství. Případné vychvalování poválečného odsunu Němců z ČSR by asi každému kandidátovi v Německu nebo Rakousku rovněž zlomilo vaz, a to neznamená, že jsou tamní voliči xenofobní. Ostatně s xenofobií hrála i česká média proti Zemanovi, když neustále strašila jeho údajnou vstřícností k Rusku, ale zřejmě vůči východním podlidem si smí naši žurnalisté dovolit víc než k německým nadlidem, takže se to nepočítalo.

Rozpolcení společnosti už dávno existuje, totiž mezi zfetovanými pražskými zbohatlíky a ostatními obyvateli této země, kterým se vede nevalně. Zřejmě někdo doufal, že se to podaří opět zamaskovat líbivými frázemi o knížeti pro všechny a bude pokračovat režim Drábků a Kalousků. Nepovedlo se, a konflikt vyšel končeně najevo, takže může být konečně také vyřešen. Vy na tom asi nevyděláte, pane Pehe, ale pro naši zemi to bude přínosné.
29. 01. 2013 | 11:58

Petr z Tábora napsal(a):

Je vidět, že příznivci Zemanova protikandidáta se snaží co nejvíce kalit vodu. Zřejmě s cílem vytvořit opět nějakou virtuální realitu, když jim nevyšel virtuální kníže, tak třeba vyjde pohádka o nespravedlivé porážce a vítězství špatného kandidáta. Nicméně některé lži je třeba okomentovat - podotýkám, že nebýt článku, tak bych pan KS nijak nekritizoval, jako místopředseda vlády mi nevadí o nic víc než její jiní členové.
Jak chápat Schwarzenbergovo češství ? Německá rodina žijící v zahraničí, česky neznají a na něm je vidět, že jeho mateřštinou je němčina.
K Benešovým dekretům a tím i k historickým traumatům se naprosto nevhodně vyjádřil pan KS a vyvolal tím jak naděje u německy mluvících sousedů, tak přihrál na smeč Zemanovi.
V ČSSD jsou určité skupiny tak jako v každé velké straně. Kdyby byl prezidentem pan KS tak by zase podporoval tu kolem p.Dientsbiera.
To, že MZ chce využívat pravomoce dané mu ústavou - je jen Váš problém, že se Vám to nelíbí.
29. 01. 2013 | 12:00

Drzá zrzka napsal(a):

Myšelín

To nestihne. Za pár dní nám tu končí noc. Polární. Ve dne návštěvy nepřijímáme, páč by mohly svými řečmi vyplašit lední medvědy.:-)
29. 01. 2013 | 12:02

TomášL napsal(a):

Pane autore, otázka na tělo!

Kdy začnete na svých web-stránkách odpočítávat prezidentství Zemana?
29. 01. 2013 | 12:02

buldatra napsal(a):

No jo, tak Pehe zjistilo, že Zeman změní českou politiku.
A Pehecí čtenáři zjistili, že myslitel pookřál, je opět plodný, jelikož má konečně kýžené téma, které, když bůh dá, může 5 let ohryzávat.

Pane Pehe, kam zmizel Klaus?
29. 01. 2013 | 12:07

Ládik!!! napsal(a):

DZ -
Vy jste na Svalbardu? To Vám závidím.
29. 01. 2013 | 12:07

Jáchym napsal(a):

Baba Jaga :
Mnohem více konkrétního asi pro naše blaho činí či mělo by dělat ministerstvo zahraničí s vyslanci a dalšími pracovníky ambasád.
************************************************
Co se týče Zemanových budoucích zahraničních cest:
Myslím, že by měl začít cestovat již nyní, dokud Schwarzenberg nestačí zrušit další ambasády.
Nebo alespoň začít prozatím shánět zánovní maringotky a nechal je postavit na špalky v metropolích těch měst, kde nechalo nynější ministerstvo zahraničí zrušit česká zastupitelství.
29. 01. 2013 | 12:08

Marie napsal(a):

DF
Bylo by dobré napsat, kteří vědci K.S. podpořili.

Předevčírem nějaké neznámá režisérka oznámila, že se podepisuje petice několika umělců, které jmenovala, proti Zemanovi. Hned nazítří se jedna jmenovaná domáhala toho, aby její jméno nebylo uváděno, aby ji neměli lidé za blbce. Trochu pozdě, neboť její vystoupení v televizní volební debatě ji usvědčilo.
29. 01. 2013 | 12:10

David napsal(a):

"...Problémem pro českou politickou scénu bude i skutečnost, že Zeman slibuje aktivní prezidentství.

...Konflikty se dají očekávat

...Je samozřejmě možné, že se Zeman v nejvyšší funkci bude chovat více státnicky, a bude se snažit především o pozitivní zápis do historie. ..."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mnohem větší nebezpečí pro naši společnost vidím u zfanatizovaných a už téměř nepříčetných stoupenců Schwarzenberga.

Chci věřit tomu, že Zeman změní českou politiku v tom pozitivním smyslu.

Vycházím z předpokladu, že Zeman není hlupák.

Podle mého názoru většinu svých současných odpůrců mile překvapí.

Přestaňme se hrabat v tom co bylo!

Zachovejme klid a rozvahu!

Počkejme si na Zemanovy NOVÉ ČINY!
29. 01. 2013 | 12:14

milmari napsal(a):

Jen tak pro zajimavost. Děti ve třídě, kam chodí moje dcera, požádali ředitele školy, aby ve třídě byl pověšen obraz Komenského místo obrazu budoucí prezidenta. Pokud jim tato angažovatost vydrží, tak vidím volbu Miloše Zemana jako pozitivum.
29. 01. 2013 | 12:16

Jíra, Maršov napsal(a):

Nejhorší je, že k lidem, kteří volili K. Schwarzenberka se některé informace nedostanou. Jestli je to tím, že čtou Blesk a podobné tiskoviny a sledují telenovely, kdoví.
Jinak by přece mohli tušit, že tento pán je navázaný na bankovní a zbrojní místní a zahraniční kruhy a jde mu o prospěch někoho jiného, jen ne obyčejných lidí, kteří chodí na šestou do práce a nebo na pracovní úřad, či se hlásit na poště, případně nastupují s metlami na obecní chodníky.
29. 01. 2013 | 12:19

ann napsal(a):

PEHE for PREZIDENT! Ať je teprve nějaká sranda!
29. 01. 2013 | 12:20

malalaj napsal(a):

podle meho názoru by ted pravice v pudu sebezáchovy měla hodit ručník do ringu a domluvit se se zemanem na předčasných volbách. lidi po volbě presidenta čekají změnu. a pokud žádná nepříjde, projeví se to ve vystupnování flustrací a nenávisti vůči vládě a parlamentu.
29. 01. 2013 | 12:21

Vysmátý příjemce výsluky napsal(a):

Peháčku,
prezident ještě nesložil slib a vy už víte co bude a jak bude.
Kdo posílí, kdo oslabí, jak velký bude příkop.
Z celého obsahu sdělení politologa, stačil poslední odstavec
jinak je to stále dokola možná, snad ...
29. 01. 2013 | 12:21

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
pan Pehe se chvěje obavami o osud české levice, kterou by mohl oslabit Zeman.
Předtím se chvěl obavami o osud české pravice, kterou by mohl oslabit Klaus.

Nejvíce se však chvěje o perspektivy Schwarzenberga, zdánlivě jen přítele ve zbrani.

Vezmeme-li ale v úvahu, že Top 09 se jeví výhradně jako účelový mocenský a podnikatelský projekt Karla Schwarzenberga a Kalousek je Schwarzenbergův bezprostřední podřízený,
jsou úvahy o tom, zda je z tohoto hlediska Pehe Kalouskův kolega či podřízený vcelku logické.
Pokud jsem někde udělal logickou chybu, opravte mne, prosím.
29. 01. 2013 | 12:25

Vysmátý příjemce výsluhy napsal(a):

malalaj
ani náhodou. Volím Kadla a příští volby vyhrajem.
29. 01. 2013 | 12:25

Golem napsal(a):

Ale vždyť vlastně o nic nejde! To jen Česká postosmdesátádevátá komedie vyvrcholila. Jaké byly její milníky?
1. Tzv. kuponová privatizace, v rámci níž bylo rozkradeno co patřilo všem a to kvalitní dáno za babku "zahraničním investorům", díky čemuž se stát z černých čísel dostal trvale a vzestupně do červených a ročně z této země do zahraničí naopak mizí cca 260 miliard. Stali jsem se kolonií.
2. Rozdělení země - opět za vydatné "pomoci" naší a hlavně slovenské emigrace a jejich chlebodárců. Naplnilo se heslo kolonialistů "Rozděl a panuj", v EU jsem nicka nejen ekonomická, ale i politická.
3. Přímá volba prezidenta, která ukázala, jací hlupáci jsme - vybrali jsme si kandidáty, z jichž jeden ani není Čech a je poloviční invalida, druhý je renegát, sprosťák a opilec.
takže s Janem Nerudou "...jen dál, národe náš drahý, věčně dál...však čas nový nové chce mít činy..." My Češi však, milý Jene a vlastenče, jsem schopni již jen dělat kočičiny!
A přímo k Zemanovi? Je to jednak Klausův brácha, takže Klausovy hříchy jsou jeho a naopak a začal opravdu správně -místo, aby řekl, které problémy obyčejných lidí, nebo chcete-li většiny lidí "jichž je prezidentem jak řekl", chce především pomoci řešit, vyjadřuje se k problémům nám vládnoucích nadlidí. TAKŽE - AŤ VĚČNĚ ŽIJE ČESKÝ ABSURDISTÁN - PROTOŽE NA JELENÍ PŘÍKOP UŽ NEMÁME!
29. 01. 2013 | 12:26

marxík napsal(a):

milmari
Děti by se neměly zneužívat nejen sexuálně.
29. 01. 2013 | 12:26

Sladký napsal(a):

Malování po zdech a plotech, výhružky,dokonce fyzickým násilím.Čím to, že stoupenci noblesního knížete se chovají jako primitivní bojůvky?
29. 01. 2013 | 12:33

Mirka napsal(a):

Nemám dobrou zprávu pro fan klub Václava Klause

ti, kteří tady několik let nadávali panu Pehe, že většina jeho článků je kriticky zaměřena proti Václavu Klausovi a zmínili obavu o další osud pana autora, o čem že bude vlastně psát, až Klaus opustí Hradčany, tak mají tady odpověď. Další období bude vyplněno kritikou Klausova následníka v prezidentském křesle - Miloše Zemana. Snad se už konečně uleví Klausovým příznivcům a budou konečně moci vyslovit panu Pehe pochvalu, kterou mu dlouhá léta odpírali. Ale kritika autora nastoupí zase odjinud. Škoda, že se z pera pana Pehe nedočkám hodnocení neuskutečněné prezidentské kariéry jeho favorita Karla Schwarzenberga. Tam by se totiž teprve dalo posoudit, zda a do jaké míry je také pan Pehe odolný a dokáže si uchovat alespoň z části kritický odstup a nadhled. Ještě uvidíme, řekl slepý
29. 01. 2013 | 12:35

Jáchym napsal(a):

malaj,
a pravice je kdo ??
Top 09 je mocensko-podnikatelský projekt knížete, účelově vybraná skupinka podřízených Schwarzenberga s hlavním vykonavatelem Kalouskem.

ODS je vytunelovaná skupina, kterou opouštějí kmotři, protože ztrácí moc přihrávat jim zakázky.

LIDEM je naprosto nelegitimní nevolená politická nestrana,
skupina trojských koní a kobylek, dosazených do rychlokvašeného a poněkud naivního podnikatelského projektu šumaře Bárty, který si troufl konkurovat se svou pidifirmičkou s obratem pouhé jedné miliardy korun takovému kolosu, jakým je mezinárodní majetkové panství Schwarzenbergů a jeho dceřinná firma.

Víte, li o někom dalším, svěřte se.
29. 01. 2013 | 12:38

Sláma napsal(a):

Pan Pehe napsal: "Právě pachuť z toho, že Zeman vyhrál s pomocí útoků na Schwarzenbergovo „češství“ a demagogie okolo Benešových dekretů, bude pro Schwarzenbergovy příznivce překážkou v tom, aby Zemana přijali za svého prezidenta."
Pane Pehe, Zeman bude prezidentem České republiky, nikoliv Rakouska či Německa. Je proto legitimní se zaobírat otázkou, zda bude naprosto loajální k České republice a jestli jsou jeho úmysly čisté. Nepovažuji tyto věci za nějaké podpásovky, ale na otázky, se kterými měl Schwarzenbergův štáb počítat.
Otázku Benešových dekretů, a zejména Beneše vyvolal Schwarzenberg sám. Všichni jsme jej viděli v přímém přenosu. Kdo nevěří, může si dotyčnou diskuzi pustit z archivu České televize.
Schwarzenberg se ve své odpovědi na Moravcovu otázku dopustil něčeho, co by mu nikdo nikdy neodpustil. Obvinil Čechy, že se dopustiti válečných zločinů a že uplatňovali princip kolektivní viny. Už samo toto obvinění je uplatněním principu kolektivní viny. Ten by přece měl platiti pro všechny strany. Dále není pravda, že byl tento princip uplatněn při odsunu. Jak vyplývá ze znění příslušných dekretů prezidenta republiky, odsun ani zabavení majetku se netýkalo Němců, kteří byli nacistickým režimem pronásledováni a/nebo se mu aktivně postavili, respektive projevili loajalitu Československé republice. Tedy žádná kolektivní vina - kdo byl nevinen, do odsunu nešel.
Další lež se týká neplatnosti Benešových dekretů. Benešův dekret, který se týkal odsunu byl vydán až po příslušném rozhodnutí Postupimské konference a je tudíž naprosto legální. Je stále platný, stejně jako jsou platné jeho účinky.
Zabavení německého majetku bylo součástí spojenecké dohody o reparacích, kterou podepsalo celkem 18 států.
Abych to shrnul - Benešovy dekrety a Beneše samotného zatáhl do diskuze sám Schwarzenberg v přímém přenosu a v něm lživě obvinil český národ ze zločinů, který český národ nespáchal. Je dost podivné, když se někdo uchází o nejvyšší ústavní funkci a přitom uráží své voliče!
29. 01. 2013 | 12:38

seriózní chlapík napsal(a):

Pehe
Donedávna jste byl ještě vcelku nestranný komentátor.

Marie
"Schwarzenberg, který propásl historickou příležitost o nich konečně pomlčet".

Marie, není vyloučeno, že jeho "lapsus" měl být ve skutečnosti geniální tah, založený na premise jeho budoucího jasného volebního vítězství.
Kdyby mu to vyšlo, brzy bysme si možná mohli vyposlechnout z jeho úst věty ve smyslu "Přece jsem ještě před svou volbou prezidentem jasně avizoval své postoje k Benešovým dekretům a s nimi souvisejícím restitucím".
29. 01. 2013 | 12:42

Vlado napsal(a):

Pane MALALAS nebuďte naiva. Pud sebezáchovy je potlačen ve prospěch pocitu moci a přílivu jistých peněz plynoucí z politického postavení. Národ bude ještě půldruhého roku skřípat zuby, ale trojkolka pojede dál i kdyby se Zaman stavěl na hlavu.
Tento morální a ekonomický úpadek, kdy tuzemští bohatí se budou utíkat do daňových rájů a nadnárodní utíkat za lacinou pracovní silou (ještě lacinější než je naše - min.činí 8000Kč již dvě vol.období) nás lepší časy hned tak nečekají ani pod Zemanem. Že nejsem optimistický? A mám snad důvod?
29. 01. 2013 | 12:43

veverka napsal(a):

To chce klid Pehe.

Zeman prostě odvolá premiéra (podle ústavy totiž může),budou předčasné volby a politické prostitutky z LIDEM skončí tam kam patří. V nicotě.

Pak teprve bude volič a kámoš pana knížete bildeberg Pehe prskat a kňučet,to bude zábava to číst.
29. 01. 2013 | 12:44

čumil napsal(a):

Jsem z příspěvku nějak nesvůj. P.Pehe většinou přináší nové pohledy nezatížené ideologiíí či "uzusy" těch či oněch mocenských skupinových orientací. Je vidět, že ho volba MZ prezidentem rozhodila k neobjektivitě, k opakování nízkých, vybraných a účelových klišé. MZ neřekl, že Benešovy dekrety jsou neplatné a neřekl, že Beneš patří před soud do Haagu. To řekl KS, kupodivu stále ministr zahraničí ČR. MZ naopak řekl, že Benešovy dekrety jsou vyhaslé a ve fázi odsunů se děly věci jako za Stalina. Tak nechápu, proč nám chce někdo, vč. některých medií v Německu a Rakousku, vtloukat do hlavy, že MZ je tím "nepřítelem" a demagogem v otázce dekretů. Vznik příkopů je objektivní fakt, poněvadž charakter volby prezidenta přímou volbou je ve svém důsledku existence pouze dvou kandidátů, polarizující a dělící společnost na příznivce jednoho z nich, je to nová zkušenost, poznali jsme jací jsme či jací múžeme být a to je velice dobře. Ovšem je příkop a příkop, pokud bude někdo hysterický a vidět jen tu svou pravdu, pak mu nepomůže ani noblesa.
29. 01. 2013 | 12:44

amiel napsal(a):

Počkejme...
Zeman byl deset let mimo politiku, což byla jeho výhoda v kampani a je to myslím jeho výhoda i nadále.
ČSSD možná mírně oslabí, protože se profiluje jako levicový politik, není vzhledem k nastavenému volebnímu systému jeho cílem oslabit ČSSD. Levici jako celek jistě spíš posílí (jeho Zemanovci by se měli dostat do parlamentu).
Ale počkejme - trumfy má teď on a byl by blázen, kdyby se držel mu zdi. Je-li rozumný, bude aktivní a bude to on, kdo bude určovat témata. Nesmí ovšem lidi zahltit.
Důležitá témata, kterými by se mohl profilovat:
1. "Země je už déle než roka a půl v hospodářské krizi, zatímco všechny státy kolem nás bohatnou; co s tím, vládo, děláš?"
2. "Korupce, klientelismus, rozpadající se státní správa, Nečasovou a Schwarzenbergovou vládou fakticky zlikvidovaná státní správa, stát, který už je jen služebníkem velkých finančních skupin" (na tohle lidé dobře slyší)
3. "Evropa a její budoucnost: ne co může Evropa dát nám, ale co my, jako Evropané, můžeme nabídnout ostatním zemím, co můžeme a máme udělat pro ostatní země" (na tom by body ovšem spíš ztrácel)
Čekejme, uvidíme...
29. 01. 2013 | 12:45

Sláma napsal(a):

Mám pocit, že se pan Pehe myšlenkově vyprázdnil. Už po druhé tady publikuje obsahově stejný text.
Dojemná je jeho starost o ČSSD. Jedno oko by nemělo zůstat celé.
Pehe totiž nepochopil podstatu Klausovy podpory Zemanovi. Klaus potřebuje jasně definovaného, významného politického nepřítele, aby mohl vytáhnout ODS z jejich vnitřních trablů a aby mohl zlikvidovat hlavního konkurenta na pravici, ted TOP09.
V tom má Klaus velice úspěšnou tradici, neboť zlikvidoval postupně Občanské fórum, Občanské hnutí, Křesťanskou demokratickou stranu (Bendovce), Občanskou demokratickou alianci, Unii Svobody a téměř se mu to povedlo u KDU-ČSL.
Klaus může dosáhnout svého cíle jen když bude mít strašáka, který mu pomůže nahnat jeho ovečky zpět do stáda. A takovým strašákem není ani Svoboda, ani Hašek, ani Dienstbier, ale jen a pouze Zeman.
29. 01. 2013 | 12:46

amiel napsal(a):

moje blbost:
"ČSSD možná mírně oslabí, ale není jeho cílem oslabit ji výrazně." - takhle jsem to měl naformulovat.
29. 01. 2013 | 12:47

Seno napsal(a):

pro slámu:
Dokud Pehe řezal do Klause a horem dolem fedroval socany, tak byl myšlenkově bohatý. Teď napsal docela slušnou analýzu o rizicích zemanova prezidentování a už je myšlenkově vyprázdněný. Některý socani maj fakt jednoduchý život, že jo, Slámo? ;-)
29. 01. 2013 | 12:56

Pepa Řepa napsal(a):

Nemocnice U Homolků část první
-------------------------------
Blbě topěj, asi je topič antonín zase na výletě. S foťákem Za komunistů se topilo líp. Zatracenej Kalousek.

Pacientovi vedle dělají aktuální knížecí stejskaloskopii,“ jsme už v tlustém střevě“ hlásí sestra u obrazovky

Přivezli kuře. Mendelssohn od Hradílkové? Je pro souseda, já mám klistýr a fortrans.

Pacient vpravo zase blouzní o tlačence a jitrnicích z Veselí. Auuu to to bolí.
Dejte mu Lipoldovy čípky, přikazuje doktor.

Jestli nám toho Karla –kolego- nevybojujete, nejste u mě žádnej Homolka. Říká Sova Cvachovi na sále. Cvachovi se klepe ruka.

Ticho klid, kanila. Hurisky i hurdisky. Kam se hrabe tráva.
Světlo.“Tak nám odstřelili arciknížete“, sděluje anestezioložka. „Vendulo jdeme na oběd. To byla šichta“.

„Paní doktorko máte jít ještě podepsat dobrovolnou petici za našeho Karla, jinak letíte,“ šeptá instrumentářka doktorce.

Kde je Vasil? Ať ho odveze na jipku. Už vnímá. Nemusí všechno slyšet. Na posteli za plentou někdo sděluje: „v p.deli a v pejně, tam je stejně“. Pooperační trip, je asi v limbu.
Šťastný člověk, třeba by volil dobroty barel a přitížilo by se.

Koho já? Nevím. Nezajímá mě to.
Proč to tak hází? Aha, jedeme na pokoj. Co je dneska za den?
29. 01. 2013 | 12:59

Marie napsal(a):

seriózní chlapík

I to je možné. Zdá se, že o volebním vítězství Schwarzenberg nepochyboval. Po prvním kole si jím byl více, než jist. Jeho sliby, jak se začne starat o potřebné, které ovšem před tím s Drábkem a Kalouskem vyrobili, jej usvědčují z toho, že se viděl na Hradě. Proto taky ta strašná lucernová hysterická deziluze a vztek na lidi, kteří Schwarzenberka prohlédli jak igelitový pytlík, lidi, pro který byl proto pro ně nevolitelný a volbou Zemana se snažili zabránit nejhoršímu.
29. 01. 2013 | 13:00

malalaj napsal(a):

jáchym,
pravice dle mého názoru je část ODS myšlenkově spřažená s klausem. já bych definoval podstatné znaky. prosazovat svobodu, demokracii a volný trh, kritický postoj k evropské integraci, globalizaci, zelene demagogii a tak zvané "občanské společnosti", zodpovědnost vuči státním financím a udržení sociálního smíru a solidarita. skutečná, nikoliv falešná . to jsou pro mě pravicové hodnoty.
29. 01. 2013 | 13:04

buldatra napsal(a):

malalaji,

a co, nebo kdo, to je ta tak zvaná "občanská společnost", ke které má kritický postoj ona pravicová část ODS?
29. 01. 2013 | 13:09

majitel rodinného domku Bukvoj napsal(a):

hlavně, že bude proevropský...... a pane Pehe, proevropský pro britský způsob, nebo proevropský pro německou IV. říši ???? To jen, že stále omíláte dokola jednu a tu samou věc, co máte naučenou, jako RUDÉ PRÁVO a Mladá fronta....
29. 01. 2013 | 13:13

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
to dá rozum.
Společnost složená z Občanů, lesních hlodavců, pehýček, kocábovitých a džendrtet, které nikdo, nikdy, nikam nezvolil a nezvolí, tak se snažili dostat na hřbetě fešného Karla blíže ke krmelci.
Že to zrovna Vám musím vykládat.
29. 01. 2013 | 13:13

Stařeček napsal(a):

Peha: "Zeman změní českou politiku". Stařeček: "Už by bylo na čase"!
29. 01. 2013 | 13:14

Phe He napsal(a):

Někde jsem četl, že pan Pehe je kamarád (né-li přítel) pana knížete a že spolu kdysi byli na dýchánku Bilderberg group...
Nemá rád pana Zemana, tak tady kecá co bude a nebude. Já jen vím, že nevím co bude či nebude, ale vím, že to co píše pan Pehe je pošpiňující blábol a manipulace s veřejností. Já vydržím 5 let (pokud se panu Zemanovi nic nestane), jak bude reprezentovat drtivou většinu obyčejného národa a pak se demokraticky rozhodnu (pokud se mne nic nestane) koho budu volit poté. Tak jak s touto nejhrůznější českou vládou všech dob, za nemalého, né-li významného, přispění pána knížete, musím vydržet demokraticky do demokratických voleb a tak pak budu jen doufat, že lidé se nenechají pomazat takovými hlavami jako je pan Pehe a budou volit tak, aby to pro ně bylo prospěšné a ne prospěšné pro samozvané celebrity, kteří se rádi zařazují mezi "elity", ať už z řad rádoby umělců nebo hlav pomazaných...
Když bude pan Zeman politicky a demokraticky tlačit na současnou nejhloupější vládu všech dob, bude pro obyčejné občany (kterých je tady téměř 10miliónů) jen dobře, ne-li lépe. Tomu věřím. To se ovšem nehodí pro lidi jako je pan Pehe...
PS. v Právu jsem celkem pana Peheho rád kdysi četl, než se takhle okatě pomazal knížetem, čímž jsem zjistil jak skutečně uvažuje.... Pro své potřeby (ne pro potřeby drtivé většiny občanů). Ale beru to, že to je normální.
29. 01. 2013 | 13:25

Anuszka napsal(a):

Pepo Řepo, až tak moc Vás to všechno zasáhlo? Snad to brzy přejde. Babička vždycky říkala: Hladu a polskych vši na vas... /Polákům se omlouvám/ - teď už si nejsem jistá, jestli lze některá traumata takto jednoduše vyřešit...
29. 01. 2013 | 13:28

Hloupý Honza napsal(a):

O těch příkopech se první zmínila Magda Vašáryová v televizním rozhovoru pro 168 hodin a to v tom kontextu, že každá přímá volba vyhloubí příkop mezi voliči. Pehe jen vykrad paní Magdičku a uzpůsobil si tento příměr nelogicky a záměrně k obrazu svému, protože dle logiky autora kdyby vyhrál kníže tak by se příkop nekonal a i kdyby náhodou jo, tak by se asi zasypal. Nebo tím chtěl autor možná říct, že po vítězství purkraběte, by voliči Zemana zahodili své protikarlovské antipatie a kráčeli by všichni ruku v ruce zpívajíc - Ať žije náš knížepán - přes hory a doly nevidouce žádný příkop ? Nebo si Pehe myslí, že by příznivci Zemana přijali jeho porážku se ctí, už by nerozdmýchávali a nejitřili vášně a nezhoršovali ještě více už tak špatnou pověst celého tohoto prvního všenárodního plebiscitu v očích okolního světa i v těch domácích ? Možná a překvapivě je za b) správně a hulvátští plebejští voliči Zemana by se pravděpodobně chovali lépe a s mnohem větší grácií, ctí a noblesou, než se nyní chovají noblesní intelektuální příznivci ctěného vévody krumlovského.
29. 01. 2013 | 13:32

DF napsal(a):

To marie 29. 01. 2013 | 12:10
Není problémem tento seznam uveřejnit ale to podstatné co se od "spravedlivě" rozhořčených, kteří museli díky svému svědomí vydat prohlášení, neboli ti čeští vědci, lékaři nebo vysokoškolští učitelé kteří nyní musí zcela hrdinně a jasně tento seznam uveřejnit sami.
Jinak totiž je v sázce právě ona čistota jejich svědomí.
Takže znění bude následující.
Miloši Zemane, nejste a nikdy nebudete můj prezident:
Následuje seznam těch českých vědců, lékařů a vysokoškolských učitelů.
Potom je jejich odpor jasný a víme jasně kdo nesouhlasí s demokratickým zřízením v Česku a je ochoten se za toto tvrzení postavit svoji vědeckou nebo uměleckou silou.
29. 01. 2013 | 13:35

mik napsal(a):

Velice vystizny komentar lze jen souhlasit ty prikopy se ale podle me jeste prohloubi kdyz by totiz byl souboj jakekoliv jine dvojice nemuseli by lide priznat co je jejich prava tvar ted to vedi vsichni,,prava tvar 54 % volicu je vychod a prava tvar 45 % volicu je zapad ,,,Zman pujde tvari k zapadu ale nohama k vychodu jak dlouho mu tohle budou lide bastit je otazka zalezi jak moc okate do vseho pujde smer EU nebude stacit kdyz vyvesi na Hrade vlajku EU ale bude muset dat jasne nejavo jak chce tedy v 2017 prijmout euro....a uz bude prvni lidovy problem protoze diky Klausove eurofobii lide v CR euro nechteji ti rozumni vedi ze je nevyhnutelne,,,a ty nohy ? ty uz utikaji Slouf uz podnika kroky kolem Temelina a to jeste Zeman na Hrade nesedi co bude potom je lehke uhodnout...a pad vlady at ho zkusi bude sranda ..jen aby se pak nedockal ze bude Schwarzenberga jako premiera poverovat sestavenim vlady,,,to by zase Klaus musel emigrovat,,,
29. 01. 2013 | 13:36

svatý Václave... napsal(a):

Pehe: Zeman změní českou politiku. Výhra Miloše Zemana v české prezidentské volbě nad Karlem Schwarzenbergem zanechá v české společnosti hluboké příkopy. Oral jsem oral, ale málo.
29. 01. 2013 | 13:37

Gerd napsal(a):

Pane Pehe,
Vaše argumenty proti M. Zemanovi postrádají elementárí logiku. Nevím, zda jste natolik zhrzen prohrou svého kandidáta, nebo záměrně zamlčujete Vám nepohodlné skutečnosti, nebo zamlčujete nezáměrně z nedostatku inteligence. Všechny tři varianty jsou špatné, a jiné nejsou.
M. Zeman už byl 4 roky premiérem a chvoal se v zahraniční politice naprosto normálně. Lze očekávat, že stejně svéprávně se bude chovat i nyní. Jedinými, které za svého premiérování stihl urazit, jsou čeští novináři.
Demokraticky se smiřte s porážkou Vašeho kandidáta, kterého jste natolik a s tak mizivým výsledkem podporoval. Vy jste se totiž, pane Pehe, v Praze stačili všichni navzájem ujistit o kvalitách Karla Schwarzenberga. Těch pár nepohodlných názorů jste odsunuli ve svazáckém nadšení jako nepodstatné. A svou pražskou skleníkovou virtuální realitu jste aplikovali na zbytek ČR. Chybně, a to je i Vaše profesní selhání, pane Pehe. Zmýlil jste se, což se stává, ale proč zatvrzele setrváváte ve svých omylech?
K. Schwarzenberg si na sudetskou otázku naběhnul zcela sám, nikdo jej nenutil. Možná se cítil natolik jistý podporou tvrdého jádra svých fans, že necítil potřebu získávat jiné voliče. Vy jste jej v té lži podporoval, a díky tomu K. Schwarzenberg prohrál. Mimo Prahu byli lidé jiného názoru než pražská sveřepá fronta, a poradci a příznivci K. Schwarzenberga tuto skutečnost ke svému úžasu a hanbě zjistili až při volbě.
Uvedenou situaci jste mohli, poradci K. Schwarzenberga, předpokládat, kdybyste se také zeptali na názory lidí mimo Prahu. Že jste se mimo Prahu nezeptali a nezjistili náladu voličů, je Vaše profesní selhání.
29. 01. 2013 | 13:38

Admirál napsal(a):

Pane Pehe - položte si spíš otázku, jak změní českou politiku Kárlsfejzbůkjungend.

Karel už by jim měl říct "lehni", a sebrat jim bubínek a píšťaly.

Pokud teda nechystá prvdaaláska převrat.
29. 01. 2013 | 13:41

SuP napsal(a):

No, mně například vadí, že dneska celej den chčije a chčije a celej Zeman s jeho fanklubem je mi ukradenej.
Tak nevím, zda se politolog nemýlí.
29. 01. 2013 | 13:41

DF napsal(a):

To mik
Vy jste opravdu srandista.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=769903
Ještě čulibrka nebo ještěrku a gumičky budou.
No to je estráda, fakt ta volba stála za to a pan JUDr Jiří Pehe to prostě není schopen okecat i když je to nejproduktivnější bloger.
29. 01. 2013 | 13:44

Občan napsal(a):

Řepo,

vzhledem k tomu, že jste ve svém výkřiku použil u slova "občan" velké písmeno, dovoluji si Vás upozornit, že Kníža rozhodně nebyl, není a nikdy nebude něčím, čemu bych byl ochoten věnovat svůj hlas nebo byť jen neutrino sympatie.
29. 01. 2013 | 13:44

JC napsal(a):

Gerd

"K. Schwarzenberg si na sudetskou otázku naběhnul zcela sám, nikdo jej nenutil."

Pokud chcete být trochu objektivní, tak otázku mu předložil Moravec, a asi by nebylo moudré ji smést ze stolu stylem/o tom se nebudeme bavit/
Na druhou stranu volební tým KS hrubě podcenil to že Zemanovci se s BD vytasí a měl mít vypracovanou lepší strategii jak těmto útokům čelit.
Když styl odpovědi nepochopil Klaus, těžko očekávat, že jej pochopí řadový volič MZ.
29. 01. 2013 | 13:46

prorok napsal(a):

Zeman vyvolava kontroverze silnymi vyroky, Pehe vyvolava averze silnymi vykaly.
29. 01. 2013 | 13:47

mik napsal(a):

To Hloupy Honza
a co se stalo v 89 ? co moh udelat Stepan kdyz vylezl na tribunu a aniz mohl pronest jedine slovo tak se ozval piskot volani fuj hanba a skandovani Havel Havel Komunisti a ti co v 89 prevlekli jen kabaty naruby a je jich 54 % tak by nezmohli nic kdyz by jich bylo 45 % Cesi by proste dali najevo ze chteji byt zapadoevropskym demokratickym statem takhle zustanou vychodoevropskym s tezkym prokazanim demokracie kdyz prvni kroky na Hrad vedou padem se schodu vynadanim novinaru a lzi,,,ale Schwarzenberg to rekl skvele je rad ze Klaus nemusel emigrovat kde bychom nasli takoveho hrdninu naroda ktery dokazal vydirat celou EU a kde bychom nasli hrdinu na ktereho chce stejny narod podat trestni oznameni,,, ceska politika nemuze byt zahranicim vnimana jinaj nez zase tak jak to bylo po prohre Svejnara,,,
29. 01. 2013 | 13:48

Olda napsal(a):

Přejme si, aby hektická doba rychle skončila, nastoupila dobrá strategie a nový prezident neztratil vážnost a úctu.

Čest vítězi a ten ať nás učí slušnosti a ne vulgarizmům.

Novináře není nutno urážet, ale vyslechnout a kvalitně odpovědět.

Nekoukejme na východ, poučme se všude a nezapomeňme, že geneticky ke Slovákům určitě nepatříme.
29. 01. 2013 | 13:49

Gerd napsal(a):

JC,
divím se, že V. Moravec, který celou dobu K. Schwarzenberga tolik podporoval, mu tak ošklivou otázku mohl položit.
Karel Schwarzenberg mohl prohlásit, že sudetoněmeckou otázku vyřešila dohoda s Německem z r. 1997. A mohl mít klid.
Jako příznivec SL měl ale takový útok předpokládat, nebo to měl předpokládat štáb jeho poradců. Ale zřejmě šlo o záměr už před volbami ukázat, jakým směrem se ubírají úvahy KS a nechat si je posvětit od voličů ve volbách. Kalkul nevyšel na špatném odhadu volebních preferencí.
Že se M. Zeman takového téma chytí, mohl očekávat.
29. 01. 2013 | 13:53

Joe Ratata napsal(a):

Jak by asi vypadal ten příkop,kdyby český prezident von Kárl,jako čestný host na sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení, vyslovil svůj už dlouho konzistentní názor,že Benešovy dekrety jsou neplatné a Beneš byl zločinec?
I když zase na druhou stranu,zabíjení a vyhánění Srbů z narkomafiánského státu Kosovo(který Kalousberg tak ochotně uznal) a ničení křesťanských památek,podle soudu v Haagu,žádným zločinem není.
29. 01. 2013 | 13:54

malalaj napsal(a):

buldatra,
to jsou nikým nevolené a nečitelné zájmové skupiny, které se nikomu nezodpovídají a které si dělají nárok na veřejnou moc nebo státní peníze. "občanská společnost" není nic jiného, než utok na demokracii.
29. 01. 2013 | 14:00

buldatra napsal(a):

Pane Pepo,

když mě by zajímala odpověď od hen toho malalaje.
Doufám, že bude originální a pikantní.

Taky tam u vás máte ty povolební příkopy?
V Praze na Příkopě prý jeden mají.

Hlavně, že se nekopou zákopy.
29. 01. 2013 | 14:04

strangespot napsal(a):

Umělecká a kulturní fronta se staví za KS na věčné časy a nikdy jinak! Kde a kdy se bude podepisovat Anticharta?
29. 01. 2013 | 14:05

mik napsal(a):

TO DF
dik za odkaz clanek jsem precetl ale nejak z nej nevycetl jak to souvisi ? Necas je Klausuv kun a fiskalni pakt nepodepsal na jeho pokyn ted uz se s nim Schwarzenberg domluvi a podepisou to ? euro je nevyhnutelne v 2017 pokud na nej prejdou v 2016 polaci..ale nejak nerozumim jak to souvisi s postem premiera nepopularni vlada se bude chtit udrzet,,Schwarzenberg to mel risknout a shodit ji pred volba i za cenu toho ze by urednickou vladu jmenoval Klaus byla by jen do predcasnych voleb a pak by si Schwarzenberg ktery by si lidi timto krokem ziskal a stal se nepochybne prezidentem dosadil premiera jakeho by potreboval a sestavil vladu podle svych predsav,,jenze Schwarzenberg populista neni a proste smyslenim nepochopi ze narod chce chleb a hry ,,a to Zeman lidem nasliboval
29. 01. 2013 | 14:07

buldatra napsal(a):

Ha, tak pan malalaj mě předběhl.
Malalaji, děkuji za odpověď.

Já si pod označením občanská společnost představuji nás všechny, tedy nečesanou nemytou veřejnost, která se snad konečně probere a převezme správu věcí veřejných do svých rukou. Tak, jak hlásali ti pravdoláskaři za převratu. Tedy ti, co to pak udělali úplně, ale naprosto úplně jinak.

Vy tento pojem používáte pro společnost poněkud tasemničnějšího zaměření.
29. 01. 2013 | 14:12

nestranný napsal(a):

To Pehe a jeho vomitus(zvracení).Je těžké pro nuly přiznat porážku a přijmout ji jako chlap.Raději vymyslíme různé šílené konstrukce,které duchem chudší jedinci
pochopí jako jedinou a nezpochybnitelnou pravdu.Až to bude úplně jinak,jak to bude
to Pehe těm hloupým opět vysvětlovat?Neměl by raději změnit povolání a věnovat se něčemu,o čem má alespoň trochu nějaké povědomí?
29. 01. 2013 | 14:16

JC napsal(a):

Gerd
"Jenže moravcova otázka zněla " jak byste se jako president zachoval. kdyby parlament odlasoval zrušení BD"

Odpovědět, že to řeší smlouva z roku 1997 je nesmysl - nemyslíte.

Jediná správná odpověď měla být, takový zákon bych nepodepsal. A tu myslím nevymyslel ani Miloš.

K Moravcovi, jestli si myslíte, že všechno bylo výhradně v jeho režii včetně otázek, jste naiva.
29. 01. 2013 | 14:16

Sláma napsal(a):

Pehe napsal: "Schwarzenberg, jehož šlechtický původ a emigrace, jakož i kritický pohled na poválečný odsun sudetských Němců, jsou pro komunistické voliče nepřijatelné."
Pehe, jen opakujete to, co říká Jednotná kulturní fronta už několik týdnů. Podle vás je tedy ten, kdo volil proti Schwarzenbergovi, komunistický volič?
Myslíte, že takto se získávají voliči? Když je rovnou urazíte?
To byl zásadní omylm aktivistů Jednotné kulturní fronty, kteří ve své povýšenecké přezíravosti oznámkovali všechny, kdo měli výhrady vůči Schwarzenbergovi za komunisty, lůzu, atd.
Samozřejmě, že nevadí ani tak Schwarzenbergův šlechtický původ, ale hlavně to, že je právně zavázán k usilování o restituci hlubocké větve Schwarzenbergů. Je tu tedy otázka, ke komu bude více loajální, zda-li k České republice, či k vlastní rodině?
Samozřejmě nevadí to, že většinu života prožil v cizině, jako spíše to, že má velké majetky v cizině a je občanem jiného státu. Opět je zde naprosto legitimní otázka, zda bude vždy bezvýhradně loajální k České republice?
Samozřejmě nevadí jeho kritický pohled na odsun Sudetských Němců, ovšem samozřejmě vadí způsob, jakým celou problematiku lživě a protičesky interpretuje. Odsun nebyl kolektivním trestem již jen z toho důvodu, že kdo prokázal, že byl nacistickým režimem pronásledován a/nebo byl loajální k České republice, ten odsunut nebyl. Celkem tady zůstalo nejméně 0,25 mil. Němců, což Schwarzenberg záměrně zamlčuje. Stejně jako zamlčuje, že otázka odsunu byla ve Velké Británii projednávána už od roku 1939, zpočátku jen mezi exilovou polskou vládou a vládou Jejího Veličenstva.
29. 01. 2013 | 14:19

Ares napsal(a):

„Výhra Miloše Zemana v české prezidentské volbě nad Karlem Schwarzenbergem zanechá v české společnosti hluboké příkopy.“

Zatímco kdyby vyhrál Schwarzenberg, bylo by tomu úplně jinak : -).

„jako kandidát českého nacionalistického provincialismu proti té části společnosti, která se chce posunout za neustálé rozdírání českých historických traumat“

Zemana volili nacionalisti, Schwarzenberga zase oikofobové. A pokud se Zemanovy resp. jeho táboru vytýkalo vyvolávání protiněmeckých nálad, druhá strana zase vydatně strašila Ruskem.

„…hrozí reálné nebezpečí, že bude působit občasné zahraničně-politické skandály.“

Zatímco u Schwarzenberga pokud neusne na nějaké konferenci nebo neoznačí rakouské demonstranty za magory, by to byly asi spíše domácí skandály. Jako když si v debatě spletl, že nekandiduje na předsedu landsmanšaftu, ale českého prezidenta.

Mimochodem, když Zeman kdysi na adresu sudetských Němců prohlásil, že to byla pátá kolona Hitlera, dost je to nadzvedlo a německý kancléř odvolal plánovanou návštěvu v Praze. Když tu řadu lidí nadzvedly výroky Schwarzenberga o soudu v Haagu apod., tak je to demagogie a český nacionální provincionalismus?

Holt, to je nevýhoda výběru ze dvou zel. Osobně ale rád uvidím, když tu Pehe Zemanovy omlátí o hlavu každý jeho exces. Mám vážné obavy, že toho bude na výběr opravdu hodně.
29. 01. 2013 | 14:22

Dáša N. napsal(a):

Ještě, že teď sudeťákům sklaplo a dají pokoj.
29. 01. 2013 | 14:29

Gerd napsal(a):

JC,
nikdo nenutil KS, aby hnal E. Beneše do Haagu. Já vím, KS řekl jen, co si už dlouho myslí a na chvíli zapomněl lhát.
29. 01. 2013 | 14:31

Ing. N. napsal(a):

petice24.com - Respektujte výsledky voleb!!!

Podepsalo ji už asi 700 lidí.
29. 01. 2013 | 14:37

hanah napsal(a):

Pehe

Ano, pane Pehe. Proto jsme Zemana volili, aby změnil českou politiku.

A pokud jde o váš názor, že předvolební kampaň zatáhla pomocí sociálních sítí mládež do politiky, tak tomu se musím od srdce zasmát. Pro ty pubertální a postpubertální děti to byla jen jedna z dalších počítačových her. Virtuální Karel s čírem, kolika svým známým ho pošleš ? :-)
29. 01. 2013 | 14:41

Dáša N. napsal(a):

Je pravda, že pokud by přišlo k volbám více lidí, Zeman by měl skóre vyšší.

Není to tím, že politika je v podání současné knížecí vlády pro obyčejného člověka nepřehledná, o směřování státu se nic neví, protože to určují dobře ukrytí jedinci, předvolební sliby se rozplývají jak sníh na jaře, důležité zákony se ve parlamentu schvalují stojedním hlasem , znechucení občané představují 90% a k volbám nejdou, protože vidí, že nic nezmění.
Jediné, čemu se daří, je zvyšující se počet lidí, kterými může manipulovat kdejaký umělec okresního formátu, kterými se to v médiích hemží.

Vládě to nevadí.

Na rozdíl od Miloše Zemana Schwarzenberg nezalitoval, že nechodí k volbám více lidí.
29. 01. 2013 | 14:51

svatý Václave... napsal(a):

Prosím, už nechte toho Pehe na pokoji a hlavně ho nemlaťte po hlavě. Také by vás mrzelo, že jste přišel ještě o lepší kšeft, než jak píše Ondřej Kubát výše, třeba jako podkomoří páně Schwarzenberga na hradě. Doba je těžká a kdo by se chtěl chodit pravidelně registrovat na poště, nebo odhazovat sníh z pražských chodníků.
29. 01. 2013 | 14:51

Ernesto napsal(a):

Lide český pošli již konečně knížete tam kam patří ! I z jeho falešnou pražskou kulturní frontou ! Nebo at si jej vezme domů na opatrování p.Veronika Vendlová ,když je pro ni tak boží ! Všichni ti senilní starci by už v česku měli konečně s politiky vypadnout ! Pokud to nepůjde po dobrém můsí to jít po mém ! Tzm.revolučním elánem ! Já duch a miláček pokrokových mladých lidí stále budu bdít nad českou kotlinou a burcovat čechům jejich zatemnělé mozky a otvítarat cestu k lepším zítřkům ! O to snad dámy a pánové jde ne ? Ernesto revolucionář,t č, v záhrobí
29. 01. 2013 | 14:52

simík napsal(a):

Ernesto

já myslím, že to půjde po dobrém.
Kalousek do 14 dní shodí vládu, protože ODS fiskální unii už nerozdýchá. A je to jediná šance a oni vědí, že asi poslední, kdy se na vlně euforie z knížete můžou ještě chvíli udržet. Kalousek hraje o své přežití.
29. 01. 2013 | 15:04

resl napsal(a):

je to dobrý, klausova ods bude muset fiskální pakt podepsat, protože nové volby nechce. teď zase budou vesnice masírovány, jak nám ta eu ubližuje, zatímco naši zloději to myslí s občany dobře. Klaus se pokusí navádět své slouhy k vypsání referenda o paktu a doufá, že své nevolníky na venkově přesvědčí. jde vždy jen o něj a jeho přemety v politice.
29. 01. 2013 | 15:06

Pepa Řepa napsal(a):

Nemocnice U Homolků část druhá
--------------------------------------
Je tady teplo. Až moc. Topič antonín se asi vrátil ze špacíru.
Zavřete někdo to okno. Z ženskýho skučí, Veronika z Odolky:“ Ještě Karle, ještě…. má to opožděné, nešťastná ženská, šeptá sestra.

Přivezli trotlika s kloboukem od sv. Anny, neví si tam s ním rady. Žil krno, až se mu zauzlil mozek.
Pod oknem troubí mbéčko. Koho s‘ volil zloduchu? Možná někdo na mě ve Špindlu.
Není to jedno? Mně jo.

Kocábovité blechy z kožichu maxipsa Karla se v radiu hádají, která to víc podělala v kampani , moc štípanců škodí.
Všude Karel. Jako za Maa nebo Ilijiče, to američtí PR mágové nedomysleli, stejný příběh jako se lžičkami z DDR, soudzi svazáci udělali někde chybu, jen hřebejci mají delší vedení.
Třeba Jarchovský pošeptá.

Holub na parapetu vrká. Dekrety, zatracený dekrety co a kde budu zobat?
Lepší vrabec v hrsti, než holub na parapetu , hlásí komiksoví, to bude námětů.Šídlovi se zatmělo, hrozí návrat k verpánku.Zpívá celá rodina.

Hřebejk točí: U mě blbý.
Zbrusu nové obsazení. Holubová, Bolek a Donutil. Dejdar si neškrtne.
Náčelník zrzavých ekonomických mravenců si povzdechl. Ještě že máme se Stejskalem ty interfelace.
Cvrčková se lísá, palmare nestačí. Hrrr na Pražáci, verbuje teta z Pardubic.
Hradecký komplex.
Anuszka ví svý.Dobře tu kampań vedli, kucí šikovní.
29. 01. 2013 | 15:09

Zdeněk napsal(a):

Pane Pehe,není to poprvé kdy mám silný pocit,že potřebujete mokrý hadr na hlavu a klid na lůžku!Tentokrát ale více než kdy jindy!
29. 01. 2013 | 15:09

rejpal napsal(a):

simík
Ono se to říkalo i po schválení církevních restitucí, ale Zákon o zachování seslí byl nakonec silnější.
Je tady jeden protiargument. Kdyby padla vláda teď a volby se konaly koncem jara, těžko by se v tak krátkém čase zformovalo nějaké pseudoprotestní hnutí, které by pravici umožnilo získat většinu. LIDEM to určitě nebude. A samotná ODS s TOP 09 takovou podporu získat nemůže. Teď určitě ne, dokonce ani u nás ne. Ledaže by vylétli Lidovci a šli do koalice. Já myslím, že budou spíš hrát o čas. Každý den dobrý.
29. 01. 2013 | 15:14

svatý Václave napsal(a):

Prosím, už nechte toho Pehe na pokoji a hlavně ho nemlaťte po hlavě. Také by vás mrzelo, že jste přišel ještě o lepší kšeft, než jak píše Ondřej Kubát výše, třeba jako podkomoří páně Schwarzenberga na hradě. Doba je těžká a kdo by se chtěl chodit pravidelně registrovat na poště, nebo odhazovat sníh z pražských chodníků.
29. 01. 2013 | 15:18

Pepa Řepa napsal(a):

Nemocnice U Homolků část třetí
----------------------------------------------
Co se dá dělat, nastává era zemanohryzectví, dumá pragmaticky pangalaktický rádce na čtyři. Zeman, Čunek nebo Klaus, je to všechno na pět, nemusím znova formátovat text.

V Rotary a u Bilderbergrů vyvěsili černou fangli. Zase jedna marná investice. Nafta podraží.Fischer už pochopil, dělal vodiče, ten má přece po prvním kole odpadnout. Míle není čtyřstovka.

Chceme adopci, hlásá transparent na okně duhových háívé. Gloglo gloria. Ještě že jsou pod zámkem. Milda souhlas nedá, pochopení nemá.Zaječí hlava kličkuje po stráni, slídič po amnestii ji dohání. Na řadě jsem já, běduje koudelníkův syn.
Bestie triumfuje i když tip na volby pros.ala. Asi si vsadila na druhýho. Dostala kanára.

Prodavači flagelantských důtek si rvou vlasy. Je po slibném procesí na pivní dny k Čochtanům. Tak označíme ty druhé za fašoidy a máme to vyřešený.
Rovnátka cvakají, asi strachem za namydlené schody před deseti lety. Potáta chodí jako kohout po dvoře, co s ním, dumá socan. Moc se naparuje.

V Lucerně hárají Ďuly a feromonové Bereniky. Karle, tady jsme.
Chrrrrrrrrr. Odpovídá Karel - erotiky barel. Chce mít klid. Inu, mládí vpřed!
Nad tím lítá jako andělíček duch Ernesto Venca Remos
29. 01. 2013 | 15:23

simík napsal(a):

rejpal

Kalouskovi je to jedno s kým půjde, o tom nás už několikrát přesvědčil. Za rok už se tam ani nemusí dostat.
Docela mě v tom utvrzují i dnešní slova Kubery:
„Kalousek, to je jiný příběh, to je matematik a ve chvíli, kdy si spočítá, že to vychází, tak to udělá bez ohledu na to, s kým bude potom ve vládě. To je prostě on, chytrý, já to říkám v dobrém. Fakt je dobrý politik z hlediska toho, jak umí propočítávat a vymýšlet další kroky. To dělá geniálně, to se mu musí nechat. Ale proti tomu mi přijde, že Petr Nečas je trochu vystrašený místo toho, aby v některých věcech jako premiér rázně řekl, aby takové blbosti na něj ani nezkoušeli,“ podotýká Jaroslav Kubera.
29. 01. 2013 | 15:23

dalimír napsal(a):

Pepíku Řepo to je trefné ! Už dlouho jsem se tak nezasmál ! Zdravím
29. 01. 2013 | 15:30

Yosif K napsal(a):

To s těmi zahraničními cestami se už těším. Doufám že zase pojede do Israele a zopakuje upřimně míněná slova o tom že by israel měl vykopat shnilé arabské teroristy za řeku Jordán tak jak to udělali Češi se Sudetáky. Znělo to dost od srdce - na rozdíl od předstírané starosti o blahobyt českéhoé proletariátu......

Se Zemanem nebude nuda.
29. 01. 2013 | 15:33

vasja napsal(a):

Kam na to chodíte, pane Řepo:-))
29. 01. 2013 | 15:35

zden napsal(a):

V knize VK Evrop.integrace bez iluzí VK píše,že odmítl návrh Švýcarska na členství ČR v ESVO (evropské společenství volného obchodu na počátku 90-tých let.Projednávala toto vláda? Souhlasil V.Havel?? Vždyť to je téměř to samé, jako když Gotwald v r.50 odmítl podepsat Marshallův plán na pokyn z Moskvy. A on se tím ještě chlubí. Otřesné. Múžete k tomu p.Pehe něco napsát? Děkuji.
29. 01. 2013 | 15:39

Maximus napsal(a):

Pepa Řepa

Já věděl Pepíku, že jste moje parketa, vtipný a máte přehled, jste přemýšlivý a dovedete pochopit souvislosti a jen tak s Vámi tady někdo nemůže vorat. Ještě Vám dávám tak rok dva a sejdeme se názorově na zednářích a iluminátech (-:, však také když si projdete jméno po jménu této naší "řiťolezecké kulturní fronty" a budete porovnávat životní cesty těchto lidí, naleznete tam jisté souvislosti a vazby, které vedou ven z této malé směšné ušmudlané a nevýznamné zemičky. Jen naivní či důvěřivý člověk si toho nepovšimne popř. člověk, kterému chybí základní informace. Jsou tady totiž i u nás vnější zájmy jistých skupin, které ovládají západní svět. Když jsem jako většina mladých lidí dříve toužil, aby zdejší indiáni z kmene Komančů odsud vypadli, neměl jsem o skutečném západu potřebné hluboké informace a až v posledních letech se začala (tedy alespoň pro mne) mozaika poznání skládat ve výsledný obraz. Už tehdy se západní společnost ubírala jistým směrem a my naivní truhlíci, jsme nechápali jak je organizován celý tenhle komplex financí a moci euroatlantického prostoru. A cinkali jsme klíčema a netušili, že sice přijde pro spoustu lidí svoboda a netušené možnosti, ale jen opravdu pro některé. Třeba já se mám celkem dobře, přiznám se bez mučení, ale raději moc nemlaskám. To se nevyplácí. Ti ostatní, kteří smrdí korunou a je jich sakra dost, si moc nevýskají a indiánský kmen Komančů, zase zdvihá hlavy! Někde se stala chyba, dokonce vím i kde, ale nemá to tady cenu ventilovat, nikdo nechce nic slyšet. A lidí jako Pehe tady trousí své mousdrosti a kalí vodu a dělají zase z lidí pitomečky.........
Pěkný den!
29. 01. 2013 | 15:42

Pepa Řepa napsal(a):

Nemocnice U Homolků část čtvrtá
--------------------------------------
Co s tím objednaným kamionem kabelek Luis Vuiton? Volají džendrtetám prodavačky z Pařížské.
Modří ptáci ani necvrliknou jen Míra přemýšlí, jak ty hlasy využít.Položit vládu? Důvod se vždycky najde.

Jsem tady krátce, vidím p.ču i v chlebový patce, haleká mi Sváťa ve sluchátkách. Utíká to pomalu, vasjo.
Multi-kulti ropotamo je zděšen. Už se zase viděl na hradě jako zastánce červeňáků. Luba nárokuje Bílého lva.

Kníže rány si líže, hlásí kluci ze štábu. Kam půjdeme dál? Tahrír známe, že by rozžehnout revoluční kvas do Maroka? Zora poradí.

Přivezli k obědu vepřovou se šesti. Kuchařka jde s dobou. Pochopila novou eru. Lepší vepřová než kapačka.
Čulíci se stanou vládním listem. To bude dílo! Hrůza pomyslet.Z patologie prý vylejzá k ránu Paroubek s Rathem, „hodyna ducha hospodin šepa", hlásí uklizečka Oksana.
Občan nemá knížete rád. Asi kvůlivá číru. Nemá rád mladé punkery.
29. 01. 2013 | 15:43

Cech napsal(a):

No nevím jak jste to musel opravdu složitě vydedukovat ale ještě si pan Ing.Miloš Zeman nestačil ani očistit na hradě židli a jak říkáte:
Já JUDr Jiří Pehe neříkám v podstatě nic ale na moje slova dojde.

No a zkusme to popořadě:
a) Pravda zvaná Lidem neboli když nás nikdo nezvolil tak nás lide nemužou odvolat a proto:
LIDEM jde do toho po hlavě neboli po Karolíně Peake:
To jim mám ten stát nechat, ať si ho rozervou na kousky? , tázala se Peake sama sebe.
O vykonávání funkce prezidentky státu ale zatím nepřemýšlela, považovala by to v tomto okamžiku za zpupnost.
Ovšem jak tvrdí, už se naučila nikdy nic nevylučovat.

Tak za 5 let v lepších časech s Karolínou.

b) Pravda kterou musí prosazovat vládní ODS:

Zemanův názor o nutnosti předčasných voleb odmítáme.
Výkonná rada odmítá názor Miloše Zemana o nutnosti předčasných voleb. ODS prosazuje volby až v řádném termínu. Výkonná rada konstatuje, že ODS považuje za svou prioritu a povinnost prosadit do revize koaliční smlouvy konkrétní kroky, které podpoří růst ekonomiky a český export a posílí konkurenceschopnost.

c) No a nyní samotná Klalouskova podstatná (prosím nezaměňovat za podvratná) činnost:

TOP 09 dává ultimátum Nečasovi:
Bez paktu žádná koalice.První místopředseda a ministr financí Miroslav Kalousek v úterý řekl, že bez tohoto závazku nepodepíše chystanou novou koaliční smlouvu s ODS a LIDEM.
Zde si prosím dovolím link, protože ze všech těch zaručeně nejdůležitějších prohlášení, tohle vrtí Petrem Nečasem fakt:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=769903
No a najednou akce Miloši Zemane, nejste a nikdy nebudete můj prezident ,do které jste se tak aktivně zapojil dává smysl.
Protože Kalousek fofruje jak stepní kukačka a modlí se Václave, Václave ještě chvilku tam buď.
Celkem s Vámi pane JUDr Jiří Pehe souhlasím,asi pro některé vyvolené hůř teprve bude.
29. 01. 2013 | 15:44

rejpal napsal(a):

simík
Že to Kalouskovi je jedno, o tom nepochybuji. Je to velmi chytrý muž a v mocenské technologii se vyzná jako málokdo tady. Ale komu se bude chtít jít s ním? Vždyť by to byla hotová eutanasie.
29. 01. 2013 | 15:45

dennis napsal(a):

Dnes - 29. ledna odpoledne toho vime vic, nez jsme vedeli dnes rano. Kalousek se prihlasil s velmi vaznym pozadavkem do koalicni smlouvy: Žada, aby do konce letosniho roku Ceska republika pristoupila k evropske fiskalni dohode.

Jak se muzeme na tento Kalouskuv "revolucni" pozadavek divat? Ministr Staňura rekl, ze takovy pozadavek muze rozvratit koalici. A dokonce rekl, ze mu to pripada jako pokus o vyuziti soucasne popularity TOP 09 v eventualnich predcasnych volbach.

Jestlize chceme tvrdit, ze nekdo v prezidentskych volbach katastrofalne tratil, pak to byla ODS. Jestlize chceme hadat, kdo by v pristich predcasnych volbach ztratil temer vsechno, byla by to ODS, Lidem, VV.

A hypoteticka opozicni smlouva mezi CSSD a TOP 09 by mohla byt na svete!

A zisk KSCM po eventualnich predcasnych volbach (po nulovem zisku popularity z prezidentskych voleb)? Obligatnich 13 nebo 15 procent?

Pocinaje vlajkami na strese hradu, pres zpusob vybirani ustavnich soudcu az po deklarativni stredolevou pozici, vcetne nazoru na zakon o majetku nepripomina Zeman Klausva dedice.
29. 01. 2013 | 15:46

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa: :-)))
Už dlouho jsem se bál, že jsem ve srovnání s vámi béčko.
Není to pravda.
JSEM CÉČKO !!
29. 01. 2013 | 15:52

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě Vám dávám tak rok dva a sejdeme se názorově na zednářích a iluminátech
-----------------
Nebo na hřbitově.
Tam je taky hezky. Klídek, pohoda.Možná máme už na hrobě na Olšanech nálepku volím Karla s čírem.Že nezůstal David Černý u panáků a entrop.

Všechno to řídí Mošeho duch z hory Nebo v Jordánsku, Maxíku.
Pssssssssst!
Povídal Beria. A kdo jiný než on a vy má zaručené zprávy.Možná Luther, na díře ho napadaly skvělé myšlenky.
Splachováním skončila invence.
29. 01. 2013 | 15:52

xantypa napsal(a):

"Rudá a hnědá prasata táhla lháře a demagoga na Hrad" prohlásil v televizi Prima člen fanatické kulturní fronty Jan Hřebejk. Ono je asi o hodně lepší bejt prase správně černý, topácký, knížecí, zkrátka bejt in, bejt v tý správný elitní skupině.... K nevíře!
29. 01. 2013 | 15:55

Anuszka napsal(a):

Pepo Řepo, jen ten smutek vykřičte, se všemi si to vyřiďte, je to jen tak, jak to vidíte Vy, nic jiného neexistuje, v našem Matrixu je vše tak, jak si přejeme...nebo ne? No to je přece jedno, hlavně to ze sebe dostat a nic nevynechat... Taky jste získal nového kamaráda a přátelství je někdy mnohem víc než láska....a Pehe zase poztrácel, jo takový je život. Mějte se, Řepo:-)
29. 01. 2013 | 15:56

au napsal(a):

Takhle se vyjadřuje k volbě prezidenta pravicový "umělec":
http://www.blisty.cz/art/67241.html

A takhle rozumně a samostatně myslící člověk:
http://www.blisty.cz/art/67238.html
(Analýzu od Sušové zvlášť doporučuju, je to nejpregnantnější popis toho, co se při těchto volbách událo)
29. 01. 2013 | 16:01

hanah napsal(a):

Pepa Řepa

Fakt dobrý! :-) Ještě, pls.
29. 01. 2013 | 16:02

Pepa Řepa napsal(a):

Nemocnice U Homolků část pátá
--------------------------------------
„Vážený mongoloide, prezidente Zemane“, začíná smířlivý úvodník –plný pravdy a lásky- nezávislý Tabery. Stejskal od něj přes rameno opisuje, nesmí zůstat pozadu. Druhá mexická vlna novinářů-zřejmě- začíná.

To budou ve Španěláku recepice. To budou královny koukat!

Zabíjačkový gulášek se šesti. Zdenda Škromach si užije. A hele támhle je lidumil Dryml a támhle Grégr i s vnoučaty. A není támhle Šloufik? Je to pocestný Šloufik.Lubu pozvou za zásluhy ve volebním boji.
Pojďte ke mně kucí odborářský, zazpíváme si tu naši: „holka ty se nevdáš, ty se nezdáš, ty ji nemáš…..co to pijeme Milošu za ománkovou sračku, svítí nám h.vn. dones lahváč ze čtvrtýho schodu“.
Kde jsou časy Stonů nebo jazzu. Eva a Vašek nástup.

Diag Urban svolává žoldnéře. Ve jménu lásky a nenásilí rozdává sudlice od Šťávy.
V radiu hrajou očekávaný hit.

MILOŠI NEJSI NÁŠ PREZIDENT!
Máme lepšího. Mladýho s čírem. Žádnýho Homolku. Knížecího Tobolku.

Nevím co je Matrix, jsem widlácká řepa.
29. 01. 2013 | 16:04

Bavor V. napsal(a):

Předčasné volby? Zeman a ČSSD sází na hlad TOP 09
"Ať si Miloš Zeman říká, co chce, v našem ústavním pořádku to váhu nemá," vystihl Zemanovy limity i místopředseda TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek.

TOP 09 dává ultimátum Nečasovi: Bez paktu končíme
"Je to velmi důležité. My chceme dát jasný signál, že patříme do Evropy. Chceme dát jasný signál, že nejsme potížisté," řekl v úterý Kalousek. "Já nepodepíšu koaliční smlouvu, pokud tam tento závazek nebude," dodal ministr.
Stejskale, řekněte svým kolegům, ať přestanou blábolit a jdou raději uklízet sníh třeba do Strakonic. Tam je ho také dost.
29. 01. 2013 | 16:07

Občan napsal(a):

Řepo, skvělý! (bez ironie)
Tenhle záblesk "starého" Pepy Řepy je fakt skvostný. Nestálo by zato to vydat jako samostatný blog?
29. 01. 2013 | 16:10

resl napsal(a):

Místo aby pochválili soudruzi voliči Schwarzenberga za to, že řekl o Benešovi a dekretech pravdu, tak se diví, co to je za vola, když se takhle "shodí" v debatě. To Zeman je jiný kabrňák, pěkně po bolševicku lhal, překrucoval a část národa mu plácala a řvala, jak to moderátorovi nandal. Bolševické prověrky jim pořád sedí v hlavách z dob normalizace a půjde-li to dál, řeknou za pár let, že tu byla v r. 68, kontrarevoluce. A pojedeme dál ve lži, jako to zkoušeli s námi.
29. 01. 2013 | 16:16

aga napsal(a):

Pepa Řepa

Nad tou vaší dvojkou jsem zahlédl světélko na konci tunelu: oni se ti kulturtrégři, až se proberou z rauše, nakonec požerou sami mezi sebou. Grantíků tím směrem pochopitelně ubyde, zrní bude málo, závistivého pažravého ptactva moc - jo, dobrý to bude.
29. 01. 2013 | 16:18

Luba napsal(a):

Pepo,
Vy jste Na Homoli?

Tak Vám přeji brzké uzdravení a příjemnou rekonvalescenci.

P.S.: S Vaším humourem se dá přežít i Homole :)
29. 01. 2013 | 16:19

scallop napsal(a):

Pepa Repa

Vas tam poradne vykuryrovali, nejste jeste porad na praskach ?

Vyridit si to par radcich s kulturni frontou, sloufem, Stejskalem ... pekny mac, vsichni kolem Vas uz lezi na zemi rozhodci jim pocita. Jen tak dal, v Kill Billovi bylo deset kapitol, Vy mate zatim pet, ale jiste to dozenete. Hrrr na ne !

Repa na hrad ! (Berou i dementy.))
29. 01. 2013 | 16:19

Pepa Řepa napsal(a):

Nemocnice U Homolků epilog
--------------------------------------
Lidová veselice za 650 milionů- v našem malém státě střediskovém- skončila.

Jaký bude préza záleží na Miloškovi.
Jak se odstřihne od šlauchů. Pražský hrad taky kultivuje. Někdy. Někoho.
No......povolební USA ale rozhodně nejsme.
U nás boj volbou teprve začíná.

Čím víc do Mildy budete řezat-mediální pakouni- tím víc se bude opírat o ty své z minula. Co mu zbude?
Nesesadíte ho, jenom ukojíte svou potřebnou orwellovskou čtvrthodinku nenávisti. Pokračujte, za chvíli bude mít na ni „pravda a láska“ monopol.

Spojování počesku. Proti zloduchovi.
Vždycky na pět.

HAVEL - KLAUS - ČUNEK - ZEMAN

Nevím jestli změní Zeman politiku. Určitě jídelníček návštěvám. Hubený neberem.
Mediální mágy, novinářské čípky vezoucí se na mexických vlnách asi nezmění.
Pangalaktické radili na čtyři taky ne.
Mějte se a smějte se! Jim i sobě.....poučte se u Tužky.
29. 01. 2013 | 16:20

Ernesto napsal(a):

Resle raděj sklapnite ! Stahují se nad Vámi mraky ! E
29. 01. 2013 | 16:20

JC napsal(a):

Nezůstane tu kámen na kameni.:-))
Levouni mají novou modlu. Vše špatné zapomenuto. Nejlepší Bohuš skončí za potlesku davu na smeťáku, von ten Kalous není tak špatnej, do koalice se bude hodit - nejlepší ministr financí na světě, Pepa Řepa sklízí standing ovation
Hřebejk je hajzl......húúúúú to je hukot.
29. 01. 2013 | 16:21

Pepa Řepa napsal(a):

Pangalaktické radily
inu řepa má výjimku z pravidel
Hrrr na Pražáci!
Kdyby prášky. Kapeto.
Tekutý jed tomu říká mírný DIAG URBAN a to je nějakej znalec!
29. 01. 2013 | 16:27

Maximus napsal(a):

Bavor V. napsal:

TOP 09 dává ultimátum Nečasovi: Bez paktu končíme
"Je to velmi důležité. My chceme dát jasný signál, že patříme do Evropy. Chceme dát jasný signál, že nejsme potížisté," řekl v úterý Kalousek. "Já nepodepíšu koaliční smlouvu, pokud tam tento závazek nebude," dodal ministr.
.........................................................

No ještě by měl Kalous přiznat barvu, že pokud se téhle legrace zůčastníme naplno, tak budeme muset zacálovat do stabilizačního fondu ESM tuším částku někde kolem 350 mld.Kč! A to se přece vyplatí, vždyť my máme jenom nyní státní dluh 1.700 mld.Kč a schodek HDP za rok 2012 díky církevní prostituci bude činit -6% HDP! Ó my se máme, Ema má maso......
29. 01. 2013 | 16:35

Karel Mueller napsal(a):

Rytíři,

asi jste mi nezanedbatelně prodloužil život.
Karel, erotiky barel ... to si musím pamatovat.
Díky.
29. 01. 2013 | 16:38

Občan napsal(a):

Pepo Řepo,

tak tu butelu koukejte fofrem vycucnout a hurá na diskuse :o)
Držte se!!!
29. 01. 2013 | 16:40

Slouf napsal(a):

http://www.nic.cz/whois/?d=SPOZ.CZ
29. 01. 2013 | 16:44

aga napsal(a):

Maximus

Vypadá to, že si ty prachy šetřily na reparace Sudeťákům a Švarckovi - teď, když jim sklapolo, budou jim to muset poslat via fiskální pakt. Ale vymyšlený to maj neprůstřelně.
29. 01. 2013 | 16:45

Josef K. napsal(a):

Evoluční společenské změny vždy potvrzuje v systému všeobecného volebního práva většina, která není nikdy nositelem pokroku, spíše je vždy velmi tradicionalistická a konzervativní. Menšina, která pokrok vyžaduje a tlačí na něj má před sebou dlouhodobý úkol, ale vítězem v tomto systému není. Dokonce i v revoluční proměně jsme svědky působení davu-většiny s jeho lenivostí a nevzdělaností. Nejen problém Česko. Česko společnost bude mít co dělat , aby se opět stala českou čili bohímáckou či boemisch. Něco, samozřejmě, bude i věcí proměnlivé demografie a postupného utlumování názoru normalizovaných mirgorodských prostým vymíráním.
O kvalitě změn rozhoduje kvalita davu, což je česko problém, neboť dav je na západní poměry spíše guberniální, ke všemu jeho hodnoty nejsou koncentrovány vírou, nýbrž touhou a požitkem (typicky Husákova chatička a vzdání se českoslovenksých hodnot). Česko dav je spíše stádo lvounů, velmi individualistických. Je to však nejvýznačnější veličina pro stav společnosti. S tím jistě souvisí pro západ výrazná chudoba v Česko . Česko dav je evidentně anitintelektualistický, nevzdělaný a závisející na pseudomytologii. Top souvisí s tradicemi obrozeného češství již od 19. století.
Záleží pouze na politickém umu vůdců menší části občanů, těch, kdo požadují změny, jak se dokážou vybalancovat k moci a jak projeví nejen machivialistické schopnosti, ale i schopnosti elementární mravnosti.

Politika je umění reality, což davy nechápou, je možné, paradoxně, že Kalousek se stane příkladem demokratického politika, pokud dokáže využít všechen potenciál, který mu nabízí destruovaná ODS a i CSSD (což pro mne jako typického socdem je hrůzostrašné).

Sociální demokracie není jiný odvar než ODS s jedinou výjímkou: její ideologie je komplexnější a má větší zázemí než u ODS, která žádnou nemá.
Tím to však končí. Je to strana dnes jistě populistická a nemohoucí: ostatně osoby, které stojí v jejím čele, jsou opět typické pro příslušnost k davu.

Bude veselo, ale to veselo má, jak víme, jasná pravidla. Stačí studovat.
Ovšem, většinu blogerů i komentátorů bude zajímat více spodní prádlo politiků a jejich ponožky než realita. Taky forma diskuse. Ovšem kam asi dovede ono bájné nové "Česko", jež na mapách jen těžko dohledat?
29. 01. 2013 | 16:51

Maximus napsal(a):

aga

Zajímavý názor, ale když oni žádný prachy nemají, stát má pořádnou sekeru, tedy dluh velký jako posvátná indická kráva! Kalous ovšem má své počty a také rozehrané partie!
29. 01. 2013 | 16:59

Petr Havelka napsal(a):

Zeman změní českou politiku

K lepšímu?
29. 01. 2013 | 17:10

Admirál napsal(a):

Pepa Řepa - zdravte se do úplného vyzdravení.

Josef, ten "K" tady bere politiku už od brontosaurů.

Prostě je tu spousta žita pro Vaší kosu.
29. 01. 2013 | 17:10

Viola napsal(a):

Je to krásné, že žijete Pepo Řepo. Zrovna jste se ztratil, když pan Stejskal oznamoval smutnou zprávu o panu Koenigsmarkovi. Mnoha lidem jste chyběl s vašimi komenty.

Přeji vám brzké uzdravení.
29. 01. 2013 | 17:11

satisfakcční napsal(a):

Možná se uvidí.
29. 01. 2013 | 17:16

aga napsal(a):

Maximus

Tak si je půjčej od bank, které si je natisknou. Vlastně tím líp - je třeba ten plebs zadlužit až do dalšího konce světa, a hlavně mu pak stále připomínat, že to prožral.
29. 01. 2013 | 17:18

Demagog napsal(a):

Faktem je, že nejlepší výsledky téměř všude na světě mají pravicové vlády. Ty levicové vždy zbabrají co mohou a pravicové to pak musí napravovat. Pravice vždy nastartuje ekonomický růst, sníží zadlužení a zvýší blahobyt. Levice pak udělá pravý opak. Je nepochopitelné, že ji ještě někdo může volit. Miloš Zeman jakožto pravicový politik (zabalený do levicového hávu) je v kombinaci s pravicovou vládou jistou šancí na pozitivní změnu. Věřím, že svojí pragmatickou politikou dokáže prosadit potřebné reformy a nepolepšitelný levičák Pehe se může jít vycpat.
29. 01. 2013 | 17:20

Zbyněk napsal(a):

Mám na odsun poněkud jiný pohled i když také kritický. Osoba která vymyslí, že vyveze ze země tři a půl milionu normálních lidí, tím myslím doktory, inžinýry, učitele, továrníky, no prostě všechny obory a hlavně horské sedláky, boudaře, které se nezdařilo nahradit ani za 65 let a nahradí je nic neumějícími lidmi, kteří se jinde v Evropě neuplatnili, nemůže být duševmě zdráv, právě tak jako lidé, kterým se to zdá optimální ještě dnes. Romové i když se v pohraničí snaží, nemohou vzdělanou komunitu nahradit. Odsun byl horší než tsunami, následky vidíme dodnes, již ne ve vypálených vesnicích v pohraničí, nýbrž ve stovkách vybydlených domů bez oken a dveří. Lepší pomstu by nevymyslel ani ten nejzarytější Sudeťák.
29. 01. 2013 | 17:21

PhDr. Stanislav Bernát napsal(a):

Miloš Zeman je co se týká zahraničně-politických názorů JESTŘÁB!. Přeloženo do češtiny je zastáncem nejtvrdší linie amerických konzervativců, tedy radikálních pravičáků. Tímto prizmatem je třeba hledět na Zemanovo prezidentství. Celkem paradoxní je, že jej volili zejména levicově smýšlející občané. A nedokázal je přesvědčit ani Jiří Dientsbier, který tohle samozřejmě v předvolební kampani vždy důrazně zdůrazňoval.
29. 01. 2013 | 17:26

Soumrak demokracie napsal(a):

Miloš Zeman a Jiří Pehe. Nová dvojice na české politické scéně. Jiří Pehe volil Karla a modlil se, aby zvítězil Zeman. Po Klausově odchodu by jinak neměl do čeho píchnout. Nyní bouchá šampaňské a s nesmírným uspokojením píše své blogy. Minimálně pět let má vystaráno :]
29. 01. 2013 | 17:31

aga napsal(a):

Demagog

Nejlepším výsledkem pravicové vlády je to, že za ní vždy zákonitě následuje levicová vláda.
29. 01. 2013 | 17:34

Anastazie Králová napsal(a):

Ad Pepa Řepa

I já Vás zdravím /přestože píši jen rekreačně a ne snad jednostranně-i když mým největším vzorem by byla Milada Horáková-tím vyjasněno politické směřování/.

Většinu živOta jsem byla naivní idealista-díky chování západní Evropy k České republice už ne.

Dokáže mi někdo vysvětlit,proč tu máme dražší a nekvalitní potraviny,prací prášky,šampony apod.-když lidé pracují daleko více a za snad -možná sotva-nemám údaje jak to přesně zjistit-za TŘETINOVOU MZDU?

Ale musím přiznat,že nejvíce mi imponuje Vaše znalost arabských zemí.

Ad Pehe
Dnes jsem si uvědomila,že v týmu Kchárla nepracovali-až na vyjímky,o kterých nevím-naši spoluobčané židovské národnosti/to myslím jako poklonu a poděkování těmto jedincům i skupině /.
A také herci byli 2.řádu-žádná E.Balzerová.T.T"opfer(i když s jeho názory nesouhlasím /,žádný Langmiller,nikdo z Hrušínských apod./.
Prostě 2.třída nebo neumětelové /jako Hutka-zrovna dnes mne

napadla paralela k Formanově filmu o Mozartovi-vždyť to on-absolutně

podprůměrný autor i zpěvák-zabránilvětšímu vystupování j.Nohavici -Hutka je salieri,J.Nohavica Mozart.
P.S.A to jsem za studentských let chodila na Hutku do Šafránu a pak nad Malostranské náměstí-v Nerudově ulici takováý úzký prostor.Hraje nyní stejné písničky jako hrál tenkráte-a jestliže někdy změní text,tak melodii NE.
29. 01. 2013 | 17:35

rejpal napsal(a):

Zkusil už někdo spočítat, kolik ultimát už tahle vláda za necelé tři roky zažila? Já přestal už před více než rokem. Je to folklór.
A na momentální popularitu TOP 09 bych na straně Kalouska moc nesázel. Je ryze individuální, na něj se nevztahuje.
Ryze praktická otázka zní: má cenu jít do velkého rizika teď, když je zde jistota roku a půl? TOP 09 měla obrovskou šanci na rozpadu vlády vydělat v době rozpadu VV. Kdyby tehdy Karel Schwarzenberg nechal padnout vládu ze zcela legitimního důvodu pochybného mandátu, byla by dnes situace taková, že bychom asi měli levicovou vládu, Karel Schwarzenberg by měl rozvázané ruce a mohl být klidně prezidentem, protože by svým postupem alespoň částečně získal ztracené body. On do toho rizika prostě nešel. Možná kvůli církevním restitucím. Ale tahle věc ve volební kampani TOP 09 moc nepomůže. Nejen proto, že většině lidí vadí samotný princip, ale celé řadě dalších konkrétní podoba toho zákona a způsob, jakým byl protlačen.
Navíc je dost možné, že pokud vláda padne předčasně, začnou obě koaliční strany lovit ve stejných vodách a přátelský mač to zrovna nebude.
Jediné, co mohou obě strany pro příští výsledek udělat, je rychle změnit své chování, udělat pár rozhodnutí přátelským k voličům a doufat, že čas vše zhojí a levice udělá nějaké pitomosti. Nebo nezíská dost, do parlamentu vklouzne nějaká strana pravého středu a s ní vytvoří většinu. Což by mohla být KDU.
29. 01. 2013 | 17:36

aga napsal(a):

Stanislav Bernát

Ten Jiří Dienstbier, co se ze samého odporu proti americkým jestřábům ani nevzdal amerického občanství?
29. 01. 2013 | 17:36

aga napsal(a):

No furt to v pohraničí po odsunu vypadalo líp než ve Stalingradu po obléhání, v Drážďanech po bombardování nebo v Berlíně po definitivním debaklu. To víte, byla to krutá doba, a pár opuštěných vleků je skutečně to nejmenší.
29. 01. 2013 | 17:38

Opčan napsal(a):

lšeš pehe!!!
Zeman nemůže dělat příkopy - Zeman spojuje!!!

uš spojil takové skvělé osobnosti f kampaňi:

Tomáš Vandas - sociálně spravedlivý dělník
Mirek Štěpán - komunista, který se neohne
Vojta Falmer Filip - komunista, který se ohne, ale pak se zase narovná!
Vašek Klaus - hrdina od barikád

a další a další osobnosti naší rozvinuté společnosti!!!

taky spojil
Silvie s jejim ciganskym manželem se Sladkym a Hovorkou a bystrozrakym Maximusem a taky s normalním a slušnym a chytrým Občanem, ktery tady umi všecko vysvětlit nám dolním 10milionům

akorát vy zaprodanci to nechcete pochopit a furt nám tady budete hýkat a za něměcko/židovský groš agitovat;
29. 01. 2013 | 17:42

Anastazie Králová napsal(a):

Ještě ad studenští příznivci Kchárla

Už se těším,jak je život naučí ,až po skončení studia politologie,sociologie či FAMU zjistí,jak je těžké najít zaměstnání /a zůstanou na krku svým rodičům do 3O let/.
Těm nejtalentovanějším-tipuji 1:10,se to podaří-cobude z těch zbylých devíti?
29. 01. 2013 | 17:43

vico napsal(a):

Zeman změní politiku, nadepsal svůj článek Pehe. Možná změní, možná nezmění, ale zde už změny nastaly.Člověk by se nestačil divit.
Probíhá zde slavnostní představení Labutího jezera. Pas de deux s téměř balšojteatěrkovskou dokonalostí tančí Pepa Řepa, Občan, Maximus a rudý Dalimír. Zlá černá labuť naopak překvapivě zbyla na Anuzsku a náhle překvapivě změkčilý Čochtan se nedostal ani do komparzu jsa schvácen knížecí podagrou.

Jestli Zeman přinese změny v politice uvidíme, ale zde se to už hnulo.
29. 01. 2013 | 17:43

rejpal napsal(a):

PhDr. Stanislav Bernát
Ať je to jak chce, levicoví voliči si poslali do druhého kola Miloše Zemana, a pak už moc na vybranou ani neměli, i kdyby chtěli.
Osobně je mi tohle jedno. Můj velký odstup od Miloše Zemana nebyl dán názory, ale lidmi, které si vybíral kolem sebe, oposmlouvou (dodnes mu nedošlo, že na této formě spolupráce nejvíc profitovala ODS, nikoli ČSSD) a formou, jakou komunikuje.
Ale i tak si zaslouží tu šanci dostat, buď příjemně překvapí nebo se znemožní. Na rozdíl od řady bloggerů tohle nevím.
29. 01. 2013 | 17:44

Luba napsal(a):

dr. Bernáte,
četl jste "Churchilla" od Pontinga?

Bimbo se o Siru Winstonovi Leonardovi Spencerovi Churchillovi rozhodně nezmiňuje jen tak náhodou ... :)
29. 01. 2013 | 17:44

Mirka napsal(a):

rejpale
myslím, že se pletete, do knížete a jeho lesku bylo hodně nainvestováno a to bude chtít TOP zúročit. S odstupem času už by ta sláva povadla, spící kníže v parlamentu, málo srozumitelné drmolení může být chvíli roztomilé ale nafurt ? TOP má skoro splněno, církevní restituce, důchodová reforma, daně, prošlo jim přes ODS všechno a teď už to může být jen horší. Karolína Peake jim lesku nepřidá. A volby řádné jsou za humny, půl roku před volbami je vláda prakticky paralyzovaná a každý si hraje na svém. A rok letí jako voda, dají se očekávat protestní akce a to všechno by jim do karet moc nehrálo. Kalousek je hráč vabank, tohle na něho sedí, ten se moc párat nebude, nějaké ohledy, co to je ?
29. 01. 2013 | 17:45

nejsemKarel napsal(a):

ano, změna je život a jak praví klasik Miloš, jen blbec nemění názory. Takže se brzy dočkáme. Ti, z těch, co tady roky láli panu politologovi pro jeho nenávist ke Klausovi se stane přes noc jeho klaka. Tak to v politice chodí. Lidi hrají divadlo a politika se dělá na úplně jiných jevištích.
29. 01. 2013 | 17:49

Zbyněk napsal(a):

Aga...
nepochopeno, no nevadí, pointa je, že na to dodnes doplácíme a ještě dlouho dopláceti budem.
29. 01. 2013 | 17:51

Zbyněk napsal(a):

Aga...
nepochopeno, no nevadí, pointa je, že na to dodnes doplácíme a ještě dlouho dopláceti budem.
29. 01. 2013 | 17:54

Zbyněk napsal(a):

Omlouvám se, zazvonil zvonek a je to dvakrát.
29. 01. 2013 | 17:56

rejpal napsal(a):

Mirka
Už více než rok tvrdím, že konečným vítězem šarvátek napravo bude ODS, nikoli TOP 09. Důvodů je řada - sentiment voličů, ODS je tady přes dvacet let, místní struktury - ty TOP 09 skoro nemá, spousta regionálně oblíbených politiků - TOP 09 je fakticky stranou jednoho muže.
Ta věc, o které jsem mluvil, mohla loni pomoci TOP 09 v předčasných volbách i proto, že by ji nikdo nemohl obvinit, že utíká od reforem nebo rozbíjí vládu z partikulárních důvodů. Ten důvod prostě legitimně existoval. Popularita vlády i obou vládních stran je momentálně dost neutěšená, ale při chytré politice ve zbytku období k jistému obratu dojít může.
Parlamentní volby nemůže vyhrát jedna osoba. Její strana může vyhrát v jednom kraji (zjevně Praha). Ale co ostatní kraje? Vždyť kromě Drábka a Kalouska skoro nikdo z politiků není téměř známý (sám jich znám víc a někteří jsou slušní lidé). Kdyby došlo k volbám v blízké době, viděl bych to 4-5 k jedné, že v souboji těchto stran s přehledem vyhraje ODS. Top 09 už není protestní stranou, ale součástí establishmentu.
Ale samozřejmě, nejsem vědma a všechno může být jinak. Jen by mi to nepřišlo logické. Spíš si myslím, že popularita Karla Schwarzenberga touto kampaní kulminovala a lepší už to nebude.
29. 01. 2013 | 17:58

Krupa Václav napsal(a):

Autor napsal.
Zeman je, pokud vezmeme v úvahu jeho osobnost i politickou minulost, pokračováním Václava Klause jinými prostředky....

Zeman byl proti kuponové privatizaci.
Zeman je proti anonymním akciím.
Zeman odsuzuje amnesti.
Zeman je pro progresivní zdanění.
Zeman je pro přiznání majetku.
Zeman je pro předčasné volby.

Zeman je přesný opak Klause. Maximálně se nemusí líšit bimbasem.
29. 01. 2013 | 18:00

Josef K. napsal(a):

Anastazie Králová.
Vzdělanost není věc, která je pragmatická, samozřejmě , nejlépe je začít vydělávat peníze hned od 10 let prodejm Jojo či úklidem. Pragmatičnost vzdělanosti se projevuje po čase a v souhrnu, například tím, že jsou spúolečnosti mirgorodské, benvzdělané , a nemirgorodské. Dánksá společnost je jistě v soihrnu i ekonomicky úspěšnější než česko společnost, po 43 letech technkratického vzdělávání, které ovšem, z Česko jaksi tygra v technologiích neudělalo.
Kdysi, v ruských matematických školách elit, se musel adept věnovat humanitárním oborům, dnes zaplavil svět. Proč asi.
Ovšem českomirgorodský dav , který se nějak ne a ne vybřednout z bahna na dvorku, typický obrázek vesnice 19. astoletí, to vidí jinak, tak nějak progresivně, zpátečnicky pokrokově, vždyť bahno jest léčivé, na co bychom potřeboavlyi léky Bayer? Tolik tedy k Vaší jasnozřivosti.
29. 01. 2013 | 18:00

Opčan napsal(a):

Stojíme tu v jednom šiku
nenecháme republiku
feudálům,, cizákům
ani jiným lajdákům!!!

podepsáni:
Tomáš Vandas, Mirek Štěpán, Vojta Filip, Vašek Klaus,
Pepa Řepa, Silvie, Veverka, Maximus, Č.Maloměšták, Ten kdo.., Sláma, Hovorka, Aba a další Občani
29. 01. 2013 | 18:02

Josef K. napsal(a):

Admirál. Chápu, že intelektuální svět je Vám zcela uzavřen a že za něj považujte leninismus. Piště, hlupáci se vždy projeví dlouhodobějším projevem . Vy budete snadnou obětí manipulací.
29. 01. 2013 | 18:02

Josef K. napsal(a):

Konstatuji, že česká mirgorodská většina jest komická jak se utvrzuje ve svých pravdách. Takový admirál by patrně nevyhrál jedinou bitvu, avšak cítí se být vládcem oceánů. Všichni česko občané se cítí být Admirály a vítězi bitev , ovšem jaksi nepřítel nikde, ani ty mlýny už nejsou, snad sluneční panely? Volby ukázaly na neuvěřitelný stav českém společnosti, snad nevyrostlé ani z předkřesťanských tradic. Nuž, mirgorodští chrchotem vpřed, ono ty vždycky nějak dopadne, ovšem bez vašeho přičinění.
Jakoby písař analfabet sloužil vědám.
29. 01. 2013 | 18:07

Josef K. napsal(a):

Ještě poslední věc, povšiml jsem si, že zdější diskutující diskutujíé na témata, o nichž nemají poněti ani na úrovni uchazeče o studium. Není nad hlas lidu.
29. 01. 2013 | 18:08

rejpal napsal(a):

Mirka
ještě poznámka: kdyby bylo skutečně půl roku před volbami, viděl bych to jako vy. Ale je to rok a půl. A to je dlouhá doba.
29. 01. 2013 | 18:09

Pepa napsal(a):

Pane Pehe, Zeman rozhodně nebude pokračovat podle politiky V.Klause.Zeman se poučil z tristního vedení
reakční pravicové politiky a ekonomiky státu.Vláda,včetně Klause nechala na holičkách řízení státu a svou činnost směrovala k plundrování
již tak zmrzačené ekonomiky mafiánskou smečkou, která štědře odměňovala vládní hydru.Vyvést společnost ze společenské ekonomické destrukce bude
bolestné a zdlouhavé.Pověstné nůžky se dál rozvírají, kdy zločinci bohatnou a dolních 10 milionu chudne.Ve všech směrech zaostáváme za Německem a Rakouskem.Proto není divu,že občané mají
obavy z germanské naduté rasy, která využívá vládnoucí loutku k ještě větší závislosti na zotročování českých občanů.Proto Zeman nemůže jit Klausovou stopou.Doufám, že není tak hloupý.Naopak.
29. 01. 2013 | 18:11

nejsemKarel napsal(a):

Josífku
a kam si máme zařadit vás, jste analfabet nebo titán ?
29. 01. 2013 | 18:11

fikus napsal(a):

p.Pehe:

uvidíme vývoj, nejste prognostik. Váš pohled na věc je jasný, dal jste dávno najevo kdy přesně stojíto a co a koho podporujete.
Proto Vaše hodnocení není úplně objektivní, ovšem s některými lze souhlasit. Pokud oslabení ČSSD znamená automaticka posílení komunistů si nejsem jist, a taktéž, že to lze předem svalovat na Zemana. Co když si může za to socdem sama. Pokud se po mediální masáži lidé vzepjali a volili s nadějí změny v marasmu i vinou ČSSD VV, není jisté že to budou hlasy pro komunisty
29. 01. 2013 | 18:12

PhDr. Stanislav Bernát napsal(a):

aga

Ten Jiří Dientsbier, který je levicovým politikem západního střihu.
29. 01. 2013 | 18:13

PhDr. Stanislav Bernát napsal(a):

rejpal

Šanci si nepochybně zaslouží o tom není sporu. Jen jsem chtěl poukázat, pro ty, kteří to dosud netuší, jaká je zahraničně-politická orientace Miloše Zemana. V otázkách domácí politiky a ekonomiky je to samozřejmě jiné kafe, ale hlavním úkolem prezidenta je reprezentace země navenek a proto je důležité znát jeho názory i na tomto poli.
29. 01. 2013 | 18:16

Mirka napsal(a):

rejpale
nemyslím, co bude teď vlastně TOP ještě dělat ? Rozpočet je schválený, balíčky prošly a Karolína pořád mele něco o protikorupčních opatřeních a o nové koaliční smlouvě, kde si bude vymýšlet nějaké pitomosti a myslet si, že je důležitá. Takhle ji Kalousek pošle tam, kam patří. Ani si neprdne. A nakonec tu koaliční smlouvu nemusí ani podepisovat, jak teď mluví sám nejlepší financ a vládnout se bude, jak dlouho to půjde. Karolína zůstane ve vládě třeba i bez funkce a bez koaliční smlouvy vděčná za každé nové ráno. V téhle vládě může TOP už jen ztrácet a do toho se ještě vrátí Klaus, co když bude chtít ODS zachraňovat ? Může to ještě+ být moc zajímavé.
29. 01. 2013 | 18:18

PhDr. Stanislav Bernát napsal(a):

Luba

Četl jsem několik jeho životopisů včetně toho, který zmiňujete od Cliva Pontinga. Ale není mi úplně jasné na co konkrétně narážíte.
29. 01. 2013 | 18:19

Demagog napsal(a):

aga

To je stejné moudro jako napsat, že po každé levicové vládě následuje pravicová.
29. 01. 2013 | 18:22

Pompeius Magnus napsal(a):

pane Pehe, kdyby byl zvolen KS, bylo by to pokračování v politice VK jinými prostředky ( jinými jinými prostředky, než v politice VK pokračuje MZ)?
Jinak, Karel prohrál proto, protože se v TV debatě jasně ukázalo, že nemá žádný červený číro.
Kdo nemá číro, není cool děda!!!
29. 01. 2013 | 18:35

Anastazie Králová napsal(a):

Ad Josef k.

V ranních hodinách míváte méně překlepů-čím to?
A proč píšete yi? Z rozpaků?
29. 01. 2013 | 18:36

rosclays napsal(a):

Autor:
" Právě pachuť z toho, že Zeman vyhrál s pomocí útoků na Schwarzenbergovo „češství“ a demagogie okolo Benešových dekretů..."

Přesné a obecně?
Příznivci Karla bojovali za svého Karla a příznivci Miloše bojovali převážně jenom PROTI Karlovi (místo za Miloše).
29. 01. 2013 | 18:38

rejpal napsal(a):

Mirka
Nemělo by se zapomínat na to, že nejsou jen ministři, ale spousta dalších lidí v exekutivě a v případě předčasných voleb i poslanci. Řada z nich má úvěry. Odpověď na otázku - co bude dělat, je prostá. Brát platy a nezdanitelné výhody. Pro řadu z nich je to naposledy na dlouhou dobu.
29. 01. 2013 | 18:40

Digi napsal(a):

A jaké příkopy by, pane Pehe, zechalo a v čseké společnosti volba K. Schw.?
29. 01. 2013 | 18:44

Luba napsal(a):

Tedy budu citovat:

"(...) Churchill se po návratu z Indie soustředil na svou politickou dráhu a byl odhodlán dostat se co nejdříve do parlamentu.

Jeho vlastní názor na politiku byl jednoznačný - považoval ji za kolbiště pro uplatnění osobních ambicí, na němž záleží mnohem víc na osobnosti než na praktickém postupu.

Matce se svěřil: "Chápu to tak, že v politice člověk neuspěje ani tak díky tomu, co dělá, ale čím je. Nejde ani tak o mozek, jako spíš o charakter a originalitu."

Od začátku tedy nepovažoval politické zásady za příliš důležité,, rok před tím, než poprvé kandidoval, napsal:

"Nezáleží mi ani tolik na zásadách, které prosazuji, jako na dojmu, jaký vyvolají má slova, a na pověsti, kterou jimi získám."

V jedné průhledné větě na sebe prozrazuje dvě typické vlastnosti, které tak zásadně ovlivnily jeho politickou dráhu - názorovou pružnost a víru v moc řečnického projevu. (...)"

Poznáváte ho? :)

Zdroj:
Ponting, C. (1997). Churchill. Praha: BB-art, str. 29.
29. 01. 2013 | 18:46

rejpal napsal(a):

Digi
Možná by se tábor poražených rozštěpil a pohádal se mezi sebou. Pak by byl příkopy dva.
29. 01. 2013 | 18:48

Prognostik napsal(a):

Nedělal bych si starosti se Zemanovou zahraniční politikou. Zásadní problém jsou předčasné volby a rýsuje se cesta. Proto včera Nečas dostal strach z ústavního puče. Otázka pro politologa Pehe. Je ústavní puč odvolání premiéra? Toto je zajímavé téma to zpracujte a ne úvahy o zahraniční politice člověka, který byl premiérem 4 roky, předsedou sněmovny a v zásadě nebyl v zahraničí problém.
Někteří právníci nám říkají, že prezident může odvolat předsedu vlády. Dosud nám tvrdili, že to není možné. Neobvyklé právní kroky je možné využít pro politický cíl – tj. předčasné volby. Např. stačí odvolat současného premiéra, nahradit ho jiným, ten sestaví vládu, která předstoupí před parlament s žádostí o důvěru spojenou s programem absolutně nevyhovujícím současnému složení sněmovny, majetková přiznání, zrušení církevních restitucí apod.

Sněmovna nevysloví důvěru. 3x se zopakuje stejný scénář, ve třetím kole pověřuje sestavením vlády asi předseda senátu. A jsou zde předčasné volby. Opozice dá do médii info, že celá procedura je pro docílení předčasných voleb a bude vyslovovat nedůvěru své nové vládě. Myslím, že bychom si užili i nějakou zábavu, pokud by současná koalice kolem Nečase hlasovala pro majetková přiznání atd. A celé to nemusí trvat dlouho. Asi již tato možnost by při jednání donutila ty co musí splácet hypotéky, aby takové divadlo nepodstoupili. Nevím kolik voličů by pak přesvědčili.
29. 01. 2013 | 18:49

SuP napsal(a):

Už je to tu jak na pornostránkách. Furt to samý. Jen než se to okoukalo, trvalo mnohem dýl.
29. 01. 2013 | 19:19

ld napsal(a):

sup,

a co byste tak asi na pornu čekal? Nějakou střílečku nebo recepty na vaření?
29. 01. 2013 | 19:30

Josef K. napsal(a):

Anastázie, kdo ví, co se za Vaším nickem skrývá!
29. 01. 2013 | 19:56

SuP napsal(a):

ld -
Zábavu a poučení. Jako v televizi, nebo na blogách.
29. 01. 2013 | 19:59

ld napsal(a):

sup,

:-)
29. 01. 2013 | 20:02

rejpal napsal(a):

SuP
V našem věku asi spíš tu zábavu...
29. 01. 2013 | 20:17

Sylva Šauerová napsal(a):

Vážený pane Pehe,

samozřejmě, že by ledaskdo teď přál, aby byly příkopy, pokud možno ihned, zakopány. Samozřejmě, že přáním ledaskoho je, aby si lidé pamatovali minulost tak max. do vzdálenosti 15 minut. Tohle se, s politováním, od mnohých voličů K.Sch. ovšem doopravdy očekávat nedá.
Pokud jde o ČSSD, resp. Jiřího Dienstbiera, začíná být ohroženým druhem, uvidíme, kolik toho uhraje v březnu s jedinou nominací na místopředsedu. Možná by ho mohl nahradit jiný nadějný straník ... dejme tomu třeba takový pan Hulinský. V prosinci se už stal za Prahu členem předsednictva ČSSD.
Poznamenat ještě musím, že mě právě velmi pobavila politoložka Dvořáková, to úvahou, že se "hraje o Klausův návrat". Bohužel, ještě před pár dny, kdy na stránkách PL brojila proti Schwarzenbergovi, tohle nevěděla. Že to nedošlo některým Zemanovým voličům, překvakvapující není. U člověka, který se (m.j.) politikou živí, bych skoro hovořila o lapsu.
S pozdravem

P.S.: Děkuji pánům Josefu K., reslovi a Opčanovi za zpříjemnění dne.
29. 01. 2013 | 20:21

jarpor napsal(a):

Á jéje...
ještě že to zde odlehčil Pepa Řepa /tleskám!!!/... jinak by si to tu autor "vyžral" i s chlupama...

Vypadá to, že autor je zatížen na prezidenty... a z Klause přesedlává na Zemana... /no, asi se nějak živit musí../
leč zajímavé je, že když "rozebíral" Klause... mnozí mu zde tleskali. Ti samí mu ovšem spílají, když zcela stejně "rozebírá" Zemana...

Autor tedy zůstává stejný... leč přízeň zdejších čtenářů se dosti zásadně otáčí... Čímpak to asi bude... ?

Souhlas. Zeman změní politiku. Už začal... svým typickým způsobem - burantsky, sedlácky, chlapácky... nebude jen aktivní... bude hyperaktivní.
"Politologovi" nabídne srovnání s aktivním Klausem...
Tož autore, porovnávejte, spekulujte, domýšlejte.. pište.

Jak podle Žižky : Nepřátel se nelekejte... na množství nehleďte.

"Je samozřejmě možné, že se Zeman v nejvyšší funkci bude chovat více státnicky, a bude se snažit především o pozitivní zápis do historie. Je to ale jenom malá naděje, protože Zeman je, pokud vezmeme v úvahu jeho osobnost i politickou minulost, pokračování Václava Klause jinými prostředky. Česká republika tedy nejspíš má před sebou další složité politické období."

Je to divné, ale - souhlas !
Ovšem příznivcům Zemana, o jejichž inteligenci, pane autore, přece nelze pochybovat, jakož nelze pochybovat i o jejich vzdělání... když místo odmítnutí jednoho estébáka a jeho estébackou metodu... bijou do Hvížďaly za poznámku, že by se na čin toho estébáka nemělo zapomenout..., to příznivcům moc příjemně asi nezní... :-))

Hezký večer
29. 01. 2013 | 20:40

pamětník napsal(a):

resl
vyplodil další perlu, tentokrát spíš k pláči: Karl zu Scharzenberg prý "řekl o Benešovi a dekretech pravdu"! Hlava-mapa plná drzosti.
29. 01. 2013 | 20:50

007 napsal(a):

Sylva Šauerová
Děkuji,máte jako vždy pravdu.
29. 01. 2013 | 20:55

pamětník napsal(a):

Demagog:
"Faktem je, že nejlepší výsledky téměř všude na světě mají pravicové vlády" Ještě, že Váš nick tu hloupost uvádí na pravou míru.
29. 01. 2013 | 20:58

SuP napsal(a):

rejpal -
Znáte to:
"....A vzpomínky mi zůstanou!...."
29. 01. 2013 | 21:02

pamětník napsal(a):

aga:
Ten Zbyněk perlí, co? Jako by byl jeden z odsunutých.
Škoda tak pěkného jména na takového ....
29. 01. 2013 | 21:03

rosclays napsal(a):

Sylva Šauerová:
"Poznamenat ještě musím, že mě právě velmi pobavila politoložka Dvořáková, to úvahou, že se "hraje o Klausův návrat". Bohužel, ještě před pár dny, kdy na stránkách PL brojila proti Schwarzenbergovi, tohle nevěděla."

A jak to víte, že to nevěděla?
29. 01. 2013 | 21:03

pamětník napsal(a):

Taky dobrý, prý "Příznivci Karla bojovali za svého Karla". Teď už jenom říct, za kterého - toho na žluté placce s čírem nebo toho huhlajícího v tv?
29. 01. 2013 | 21:12

rejpal napsal(a):

SuP
Dám k dobru jednu, kterou jsem zažil v době, kdy její aktéři byli jen o něce starší, než já teď. Po skončení šichty seděli dva již důchodoví dělníci-stavěči (což byl název pracovního zařazení v televizi na přenosech) v hospodě a řešili odvěků zásadní téma hospodských řečí - zážitky s ženami. Asi po hodině se jeden obrátil na druhého a pronesl: "Tak co Pepo, budeme ještě souložit, nebo půjdem spát?". Tož tak.
29. 01. 2013 | 21:16

pamětník napsal(a):

"Děkuji pánům Josefu K., reslovi a Opčanovi za zpříjemnění dne"
To jo, přidávám se s drobným přídavkem....a za pobavení. :)
29. 01. 2013 | 21:17

Maximus napsal(a):

007

To jsem nevěděl, že BIS-ka má nebo měla agenty s krycím kódem 007, vždy jsem si myslel, že právo zabíjet má pouze zdejší Viktor Čistič alias Libor!

Zdejší bojová jednotka sestává z Josífků K, Yosifů K, reslů, MarinůO, sudeťáků, jarporů, triumfujících bestií, SuPů a samozřejmě je tu ta stará dobrá Sylva ŠŠŠ, co sloužila i kámošovi Junkovi na Chemapolu.... vedení a dohled a korekce politruk Libor Smutnilů, vyšší velení mandarín Li-Pold a vzdálené řízení a dohled .... (-:

Jednotko pozóór! K boji připravit! Na zteč! Boj!
29. 01. 2013 | 22:08

Vandal napsal(a):

Zeman i jeho tým se navíc uchýlili k řadě podpásových útoků. Právě pachuť z toho, že Zeman vyhrál s pomocí útoků na Schwarzenbergovo „češství“ a demagogie okolo Benešových dekretů, bude pro Schwarzenbergovy příznivce překážkou v tom, aby Zemana přijali za svého prezidenta.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pehe, zase děláš vlny. Řeknu ti jednu věc, Karel Schwarzenberg prohlásil, že dnes by vláda a prezident Beneš stáli v Haagu před soudním tribunálem pro válečné zločince. Za tytéž žvásty, kdyby je Karel Schwarzenberg pronesl v r. 1945, by se soudu ani nedočkal. A ty samozřejmě s ním. Vidíš krasavče a idole ženských srdcí, jak je vše relativní? Pehe, už bys toho trapného zmateného blábolení měl nechat, nejde ti to. Co tak zkusit nějaké umění, fotogenický xicht máš, inteligentní jsi, tak co.
29. 01. 2013 | 22:17

Gerd napsal(a):

Pohádka pro odcházejícího monarchu

Stalo se to dávno v dobách, kdy Jiří Pehe byl ještě mladý kučeravý a usměvavý chlapec.
Tehdy se jedna malá zemička v malé kotlince kdesi uprostřed světadílu beznaděje rozpomněla, že je třeba nahradit stařičkého monarchu mladším vydáním. I povolala do zbraně všechny možné poradce a vybrala 11 spravedlivých uchazečů o nejvyšší trůn v zemi. No, tak spravedliví zase nebyli, a tak 2 z nich byli vyřazeni a sličná, leč nevolitelná kandidátka dostala distanc na 3 týdny. Zřejmě aby svými vnadami nerozptylovala při diskuzích.
I rozběhla se přemlouvací kampaň převeliká, kdo by stařičkého mocnáře v jeho křesle nahradil. I vyčítali si kandidáti vše možné, aby pak lid těsnými hlasy rozhodl, že do arény nechtěných politiků vyšle dva nejstarší matadory, Miloše a Karla. Neobešlo se to bez nevraživosti 7 zbývajících neúspěšných, a tak se začali houfovat pod prapory těch dvou, přebíhat z tábora do tábora, zkrátka známá středověká válečnická praxe.
Nakonec ti dva kandidáti proti sobě stanuli v aréně, aby nerozhodné přesvědčili. Jen ty nerozhodné, protože si za 2 týdny oba stačili vytvořit tvrdá jádra skalních přívrženců.
Miloš vsadil na lidovost, nekradení a jemné podkuřování. Zato Karel se rozhodl předvádět noblesu, kultivovanost a motýlka.
Oběma nápad zabral, a tak se pod obě korouhve začali houfovat věrní, aby se střetli v nelítostné řeži. Ta bitva neprobíhala jen ve studiích s moderátory, ale zuřivé potyčky sváděli stoupenci obou táborů na bojišti jménem internet, zejména pod dozorem velkého rozhodčího Libora S.
Karel povolal do čela známé tváře, které oslněny vlastní velikostí (o které ani na okamžik nepochybovali), s pohrdavým úsměškem v tlustých záhybech sdělovaly národu hubených své vlastní pravdy.
Miloš zase vsadil na svůj půvab baviče a předváděl aligátora. A na sličnou dceru, která si vlasy odbarvila na blond natolik, aby každému došlo, že to opravdu není její barva vlasů.
Karel kontroval a obarvil si číro. Na růžovo, ale pro jistotu jen na placce.
Karel se sice občas vymkl z myšlenek svého štábu a při prvním střetu v TV povídal poněkud z cesty, ale věrní fanoušci mu vše odpustili, protože: "Karel je boží!", i když asi mysleli Karla Gotta. Někteří ale byli sťati natolik, že bylo úplně jedno, kterého Karla zvolí. A tak dostali na výběr jen dvě možnosti, aby měli jen malou možnost chyby.
29. 01. 2013 | 22:28

Gerd napsal(a):

Pokračování:

Udeřil rozhodující den, den Velké Volby! První volili Miloš a Karel. Karel byl natolik nervózní, že hodil třesoucí se rukou sám sobě neplatný hlas. Jeho druhá manželka mu svůj hlas dát nemohla, prootže nebyla shledána způsobilou pro volbu.
Nakonec nastal ten okamžik, kdy byly vyhlášeny první výsledky. U Karla už přichystali bujarou oslavu. Leč všemi neoblíbenému moderátorovi debat V. Moravcovi ztuhly rysy, když viděl, co by měl vyhlásit! Vede jím nenáviděný Miloš!
Také se pak celý večer a ještě týden poté ani neusmál. A pak přišla zpráva na djiné zdrcující.

Vyhrál Miloš!

Jiřímu Pehemu hrůzou slezly vlasy a okamžitě vyměnil fotku za tu, kde se vůbec neusmívá, protože: "Život není žádná sranda!".
Pohrdlivý úsměšek nad plebsem zmizel z tváře Karlových přátel. Byl slyšen jen pláč a skřípění zubů. A pak tábor prohravších obvinil tábor vítězů ze všech nectností, které si dokázali vymyslet. Nejvíce z toho, že mají pokleslé morální hodnoty. Ač sami neměli co lepšího nabídnout.

Po prezidentské kampani lidé měnili názory, přátele, přesvědčení, kandidáty, hloubili a zasypávali příkopy až dospěli do stavu, kdy nic není jisté.
A tak J. Pehe rozhodl se dát lidem jistotu! Přestane spílat Václavu Klausovi a místo toho si své frustrace z nepovedené volby vybije na vítězném kandidátovi.
Vylezl ze své temné nory, kde se schovával před světlem společně s Kalouskem, a začal dštít oheň a síru. Na pravý důvod prohry ale nepřišel.
Jistý velmi uctívaný skoro svatý Václav rozdával za svého života polibky smrti. Nikdy neselhaly, kdo byl políben, vždy prohrál. Pak zemřel a byl Karlovým táborem vytažen z hrobu (W. Faulkner,Neodpočívej v pokoji 2!), aby se Karel dobrovolně přihlásil k polibku smrti. Škoda jen, že stejnou míru náklonosti Václav nevyjevil celé pražské kulturní frontě, nikým nevolenému uskupení samozvanců.
Ze všeobecného masakru, potoků krve a slz, se se skřípěním zubů zvedl chrabrý, leč poněkud zaostalý, mužik a jal se vyprávět věci nevídané, popisovat činy a divy neslýchané.
A tak vznikl přízrak Pehe, děsivý to nocí pán, který za nocí pije krev čtenářům jeho veleděl, a má trvale ostré tužky místo vražedných špičáků.
Na oplátku všem slíbil, že hned tak nezmizí a bude psát dál, dokud mu tužka nevypadne. Jen nové myšlenky neslíbil.
I přeměnilo se jeho vyprávění na bajku, podobnou té vypravované přítelem Svěrákem o lišácích, zajících a hajném, ke které zapomněl říct, že hajný nebyl ani pravý hajný, ale obyčejný vesnický pytlák a lišáci byli ve skutečnosti veselé kopy.
Ale zodpovědný Pehe se rozhodl, že táboru vítězů nic neodpustí, a tak hloubí příkopy dál. Potěšen jeho pílí, chtěl si jej Karel dát vyšít na znak, jakožto prvního českého tuneláře.
29. 01. 2013 | 22:29

Ernesto napsal(a):

Amazonko Šauerová s Vámi bych se chtěl střetnout někde v jihoamerickém pralese ,určitě bychom nalezli společné téma ! Just, to by bylo ratata ! Jako důch stále bloudím po světě ,nemám nikde klidu a dokud žijící lidé na zemi nepochopí podstatu komunismu a nenaučí se socialisticky žít ,nedojdu spasení ! To co jsem za svého života v potu tváře zasel, musí se snad jednou ujmout a přinésti vaši společnosti užitek ! V to doufám jinak můj život neměl smysl ! Brzy se již setkám v záhrobí se svým komandantem a spolubojovníkem za správnou věc Fidelem ! Doufám že lidé kterým jsme vybojovali svobodu na nás nikdy nezapomenou ! Kuba je nádherná žemě ,rád se tam ve vzpomínkách vracím ! Zdravím ze záhrobí paní Silvie amazonko tělem i duchem !
29. 01. 2013 | 22:34

S.Š. napsal(a):

rosclays :
Ano, domnívám se, že to vskutku nevěděla. Vladimíra Dvořáková se po léta prezentuje jako člověk nepřehlédnutelně levicových postojů. To by se jí jako politologovi sice nemělo stávat, ale nešť. V kampani vystupovala proti Karlu Schwarzenbergovi. Se znalostí Miloše Zemana a Václava Klause ale měla znát rizika, která volba M.Z. může přinést. Takovými možnými riziky se však, jak vyplývá ze všeho, co v posledních měsících a týdnech řekla, vůbec nezabývala (poprvé až nyní, 3 dny po volbě). Z ledasčeho by se dala V.D. podezírat, nikoliv však z příchylnosti k Václavu Klausovi, naopak, byla a je jeho zásadním kritikem. Kdyby myslela alespoň trochu dopředu, muselo by ji to, o čem mluví dnes, napadnout. Pak, předpokládám, by vzhledem k jejímu názoru na V.K., musela vysílat již předem S.O.S. a ne brojit proti Schwarzenbergovi. Krátkozraké, nepoučené. Schwarzenberg by žádné problémy ČSSD nedělal a V.K. by se musel odebrat na dávno zasloužený odpočinek.
29. 01. 2013 | 22:36

S.Š. napsal(a):

Ernesto :
:-)
Nezaměňovat ale, prosím, jména. Silvie je někdo jiný, totiž místní rasistka a národovkyně, vyznavačka spikleneckých teorií, celkem nerada bych s ní byla zaměňována, děkuji ... :-)
29. 01. 2013 | 22:42

Buvol napsal(a):

To je ale hnusnej a prolhanej článek! Jestli někdo lhal, tak to byl především Schwarzenberg a jeho tábor, který de facto vylhal celou tu figurku toho knížete, za pomoci podpasových reklamních triků§ Namátkou stačí uvést: kníže roker, kníže diplomat, kníže ochránce chudých a bezbraných, kníže protikorupční a já nevím co ještě! Ve skutečnosti se jedná o korupčníka, převlíkače kabátů, lháře a sprosťáka .. nebaví mě to dále rozepisovat! Kdo není tak "chytrý", jako ten pehe to viděl, na první pohled, viz ty dva a půl milióny voličů p. Zemana ..
A teď si to smaž, Bretschneidre ..
29. 01. 2013 | 22:44

Buvol napsal(a):

.. ať si zasloužích těch svej třicet stříbrných ..
29. 01. 2013 | 22:46

jarpor napsal(a):

Milý pane Maximusi,

jistě si při Vaší inteligenci a vzdělání uvědomujete, že Vaším závěrem, jež jste samozřejmě a samolibě jste mínil jako "povel" :
"Jednotko pozóór! K boji připravit! Na zteč! Boj!",
že jste se stal samozvaným velitelem jakési "bojové jednotky", jež se zrodila ve Vaší neobyčejně inteligentní hlavičce.

Vítejte, chabrý bojovníku..., veliteli.

Přesto, jistě pochopíte, když Vám sdělím, že dezertuji z Vaší tak umně sestavené jednotky, neboť jednak nemám v oblibě samozvance a už vůbec by mne nebavilo nastavovat za Vaši inteligenci svůj krk.

Jsem individualista, pokud víte, co to je... a Vašeho velení mi netřeba.
Navíc, pokud byste se jen trochu namáhal, sám byste přišel na to, že proti ničemu nebojuji. Zde jsem jen porovnal reakce na autorovo psaní o Klausovi a o Zemanovi, což, jak jste si jistě všiml, oba jsou prezidenti a autor má zálibu se prezidenty velmi detailně zabývat.
Když si znovu přečtete mé repliky, sám dospěje k názoru, že bych pro Vás byl špatný bojovník.

Na závěr dodám, že dnes už po třetí jste propásl jistou příležitost, příležitost mlčet, pokud nemáte nic co rozumného, co vychází z Vaší nadprůměrné inteligence, zdejší společnosti sdělit.

Hezký večer
29. 01. 2013 | 22:50

Ernesto napsal(a):

Vážená a ta rasistka se také jmenuje Šauerová ? To by mne zajímalo ! Mám rád nezávislé a rozhodné ženy ,suverenní ve svém konání a také sexi ! Tohle mi v česku splnuje pouze paní Bobo ,kandidátka na vaši prezidentku ! Velká škoda pro vaší republiku že se tahle ambiciozní dáma neprosadila ,fandil jsem ji ! Zravím Ernie
29. 01. 2013 | 22:54

rosclays napsal(a):

Paní Šauerová, děkuji za odpověď.
Nečetl jsem její příspěvek (článek) a tudíž mi není také známo, který den byl napsán (zveřejněn). Nemíním tady taky analyzovat každou vaši větu (chytání za slovíčka), ale např. vaše "Pak, předpokládám,..." mi jasně naznačuje, že jde pouze o spekulace - a jelikož se tady spousta amatérů-politologů, spousta diletantů-politologů už poměrně dlouhý čas vyjadřovala o spojení Klaus-Zeman....proto mi to přišlo nanejvýš nepravděpodobné, že by pí. prof. Dvořáková nevěděla o tom, co vy nazýváte "lapsus".
Ale - ještě jednou - díky za názor....:)
29. 01. 2013 | 22:58

Honza napsal(a):

Shrňme to, Pehe je holt stejný p.r.a.se jako Urban a Hvížďala! Mě osobně se z nich již delší dobu zvedá kufr, stejně jako z MF Dnes,LN nebo HN. Oni prostě nemají absolutně žádný zábrany, neštítí se žádný prasárny a opravdu neví kdy přestat. Pozitivní je že většina lidí je vůči jejim manipulacím imunní. Ještě jen taková filozofická poznámka, s těmi médii v německých rukou by to chtělo něco udělat. Poslední schwarzenbergovská hysterie ukázala, že by to mohlo být do budoucna pro Českou republiku bezpečnostní riziko.
29. 01. 2013 | 23:01

nejsemKarel napsal(a):

jó ta demokracie, ta nám dává zabrat. je to těžké, co, když si hodně rádobydemokratů myslí, že právě ten jejich názor je ta skutečná PRAVDA.
29. 01. 2013 | 23:02

vaclavzak napsal(a):

jak se přímá volba osvědčila uvidíme za dva roky.
29. 01. 2013 | 23:15

rosclays napsal(a):

vaclavzak:
Není třeba čekat dva roky, protože takhle je naštvaná jenom polovina voličů. Taky se mohlo stát, že by byli naštvaní pět let všichni...:).
29. 01. 2013 | 23:22

jarpor napsal(a):

vaclavzak

Dnešním návštěvám nového prezidenta se už dnes určitě neosvědčila...
Všichni skončili jen u ochranky, jak referovala ČT 24... přičemž jedna návštěva - to byl takový strejda, evidentně kamarád pana Zemana z obce, který za ním dříve normálně chodil a dnes mu chtěl pogratulovat... taky ostrouhal.
Jó, když chce prezident dolních deseti milionů odpočívat... i kamarád z vesnice má smůlu...

Hnusná ČT 24... copak si nový prezident zaslouží, aby referovala tak, podprahově, že dříve za ním kamarádi mohli a po zvolení už ne ?
Není to náhodou zas nějaká nepřímá podpora bývalého protikandidáta či někoho jiného... ? :-)))

Hezký večer
29. 01. 2013 | 23:33

rosclays napsal(a):

Možná taková malá zajímavost...
Jakmile se někdo zmíní ve svém komentáři o Bobošíkové, tak reakce na takový komentář (na pí, Bobošíkovou) je prakticky nulová, jakoby ta paní vůbec nikdy nebyla. A jelikož i negativní reklama je reklamou a o kom se nemluví (ve smyslu - je ignorován), tak neexistuje....docela potěšující zjištění :).
29. 01. 2013 | 23:44

aga napsal(a):

Zbyněk

Jak říkám, ono je doplácet a doplácet. Pokud by se odsun neuskutečnil, mohli bychom na to doplatit třeba jako Srbové v Kosovu, a to by si snad nikdo nepřál, že.
30. 01. 2013 | 00:00

S.Š. napsal(a):

rosclays :
To je ale přece běžné, že politologové (jakož i další účastníci veřejné rozpravy, publicisté, žurnalisté, etc., zdejší diskutující nevyjímajíc) probírají různé možnosti dalšího vývoje a že upozorňují předem na rizika, které - podle jejich názoru - mohou nastat, nemyslíte ? A ano, u prof. Dvořákové, jakož i u Jiřího Pehe ("Zemanovo vítězství způsobí problémy sociální demokracii") a podobně i u mých předpokladů jde o více či méně podložené spekulace, případně predikce. To není nic, nad čím se dalo ošklíbat, naopak, schopnost předvídání politických dějů je třeba najmě od profesionálů očekávat a vyžadovat. Samozřejmě s tím, že jejich předpoklady se spíše naplní než nenaplní.
Pokud jde o dnešní čl. V. Dvořákové, přehlédnout nejde, je zavěšen již cca 8 hodin na titulní stránce centrum.cz.
Dobrou noc.
30. 01. 2013 | 00:18

Sláma napsal(a):

Honza napsal:"Ještě jen taková filozofická poznámka, s těmi médii v německých rukou by to chtělo něco udělat. Poslední schwarzenbergovská hysterie ukázala, že by to mohlo být do budoucna pro Českou republiku bezpečnostní riziko. "
Je zajímavé, že na toto mě už před lety upozornil jeden britský známý. Já jsem si pak jeho slova ověřoval a docela jsem se zhrozil. Od té doby si mezinárodní zprávy ověřuji v zahraničních zdrojích a nestačím se divit, jak jsou nám mezinárodní zprávy koordinovaně (jinak se to nedá napsat) filtrovány. Doporučuji všem kolegům naučit se cizí jazyky a kombinovat zpravodajství z různých zdrojů.
Je nesporné, že média tady už dlouhodobě ovlivňují politický život. Vždycky si kladu otázku, jak to, že je tady tolik zlodějů a odkláněčů, že má ODS a TOP09 tolik hlasů, ale ono to tím není. Těch zlodějů je max. 20%, zbytek hlasů dodávají modrofialovým stranám jejich média pomocí manipulací důvěřivých voličů.
30. 01. 2013 | 00:25

Stela A. Sádlová napsal(a):

Je samozřejmě možné, že se Schwarzenberk v nejvyšší funkci bude chovat více státnicky, a bude se snažit především o pozitivní zápis do historie. Je to ale jenom malá naděje, vezmeme-li v úvahu jeho osobnost i politickou minulost (angažmá v minulých rekordně neoblíbených vládách) a osobní zájmy, které trvale v České republice naplňuje, počínaje navrácením Schwarzenberských majetků, již od dob Václava Havla. Jeho originální výroky o neplatnosti Benešových dekretů jej téměř stála prezidentskou funkci. Česká republika tedy nejspíš má před sebou další složité politické období.
30. 01. 2013 | 00:52

Maximus napsal(a):

jarpore

Ty mě nebudeš nařizovat kdy mám mlčet a kdy ne. To si můžeš dělat na tvém modrém zastupitelstvu v Dolní Horní.
Naopak si myslím, že mlčeti zlato a mluviti stříbro by tobě spíše slušelo.

A teď báseň pro Jarpora:

Vzhůru soudruzi kapitalisti pod naším praporem,
za naším velitelem a mozkem terasky Jarporem!

Nedávno jsem ho rozčílil málem k infarktu,
že vyběhl před dům a vyblil se k hydrantu.

Trochu jsem mu zavadil o jeho starého fotříka,
že ztratil glanc a proměnil se ve štějícího foxíka.

Je to prostá a oddaná duše pro modrou barvu horoucí,
jemu je to jedno, že jde o stranu do pekla se deroucí!

Jarpore, vždyť já tě mám svým způsobem rád,¨
kdybys tady nebyl, nebyl by tu ten modrý smrad!

Tak vyčůrat, pomodlit a na kutě!
30. 01. 2013 | 01:00

jarpor napsal(a):

Dobré ráno, milý pane Maximusi,

je mi líto, ale opravdu nevím, proč než něco napíšete, proč nepoužijete Vaši inteligenci, o níž snad nepochybuje nikdo.

Já Vám přece nikde nic nenařizuji, kdy psát, kdy nepsat... Zkuste si znovu přečíst mé psaní... a shledáte, při vašem vzdělání, že tam nic o nažízeních není...
Zjistíte, že jsem pouze konstatoval, že nemohu být pěšákem ve vojsku tak velmi vzdělaného a intelgentního /samozvaného/ velitele a že promeškáváte příležitost k mlčení, když Vaše texty se nezabývají ničím jiným, jak jakýmisi "výkřiky", nikoliv třeba k mému psanému, leč ke mě osobně...

Básnička je hezká, lepší doklad Vaší vysoké inteligence jste předložit nemohl... Pravda, k Seifertovi, Holanovi či jiným velikánům to přirovnat, jistě uznáte, ještě nelze... To máte před sebou ještě dlouhou, předlouhou a trnitou cestu.

Pominu-li skutečnost, že jste se tak inteligentně vyjádřil dnes v jednu ráno, tedy v noci ze včerejška na dnešek, pak, s nepřesností mi vlastní, jste to promeškání k mlčení včera předvedl čtyřikrát.

Hezký nový den.
Vstávat ! Velitel, zvláště ten, jež se pasuje do takové role sám, přece má být "Vždy připraven". Když se zamyslíte, a Vy přece na takové zamyšlení určitě máte, pak k tomuto poznání dospějete sám...
30. 01. 2013 | 07:09

Pepa Řepa napsal(a):

Ernesto
commamdatore mám k Vám dotaz.
Je víc dušiček budovatelů komunismu v západním sektoru nebe nebo ve východním?
Když uvážím, jak je to tady u nás, od Barossa přes Cohn-Bendita až po paní baronku z výplatnice KGB-tedy čelné reprezentanty- mám důvodné pochyby, že už představy, že na východ od nás je to bolševikovo a na západ bratrů demokratů přestávají platit.

Zdejší čípci vyměkli. Jak to, že nepřinesli zprávu, že Bimbo nakoupil bochník chleba a litr mléka?
Zato mají jasno, že už dal Šloufik dostavbu Temelína Rusákům. To je zpráva na úrovni sdělení, že poradce Klause Borýsek Šťastný rozhodl -ještě před uvedením do funkce-o radaru v Brdech.Jasnovidec hadr.

Také by bylo sice vhodné zasypávat příkopy, ale jen kdybychom vyhráli my a na hradě byl barel.
Ti kluci a holky ze zhrzeného tábora pravdy, lásky, mírnosti a porozumění -Loudalové a Loudalky z Radětic- mající přece tutovku, mně v poslední době připomínají českého maloměš´táka, který má v kapse kámen mudrců.

Kdepak vůbec je šalom, volím vévé?
30. 01. 2013 | 07:13

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

byl odejít do virtuálních lovišť. Dýdžej Stejsky mu ustřihl elektriku.
30. 01. 2013 | 07:58

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Jednoznacne v zapadnim, jak vyplyva z Vaseho jmenneho seznamu. Ale i nase mala zemicka je na sikme plose - naseho nynejsiho prezidenta sice do rodne strany zamlada nevzali, ale nynejsiho ano. Jedem v tom s Cohnem a Ernestem.

Priznejme si, ze nastupuje komunismus a tedy dochazi na Marxova slova. Marxtorikal.
30. 01. 2013 | 08:03

Pepa Řepa napsal(a):

ld
poradí si. Je jako had, svlékne kůži a zjeví se-pod jiným nickem- jako Fénix a bude tvrdit, že tohoco, šlapku ani měštáka nezná a kdo to propíchne je udavač.

scallop
uvidíme, kam neřízená střela Bimbo poletí.Žák má pravdu. Ale čím víc do něj budete řezat a čím víc se o něm budou psát desinformace, tím víc potáhne k těm z minula. Myslím, že je schopen se od nich odstřihnout. Jestli k lepšímu, těžko odhadnout.
30. 01. 2013 | 08:13

MARNOV napsal(a):

Pokud je justice schopná poslat do vězení člověka za namalovaná tykadla politikům, musí umět potrestat politiky, kteří zradí věrnost ústavě. Šiřte petici mezi svými známými. Nenechte zapadnout veřejný výrok českého ministra zahraničí. http://www.petice24.com/petice_za_odvolani_a_podani_aloby_na_kschwarzenberga

A vy si to pane Pehe laskavě pusťte znova. Zeman reagoval na extremistický čin ministra zahraničí. Benešovy dekrety vzápětí jako kandidát na prezidenta musel obhajovat. Prokázal tím smysl pro povinnost. Rozhodně však nebyl strůjcem demagogického osobního znemožnění KS tak jak to v úvodu deklarujete - podpásovka.
30. 01. 2013 | 08:15

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Kdyz prestante rezat do pana Pehe, tak setreba zmeni k lepsimu, kdyz prestenete rezat do EU, tak se taky polepsi.

Proste cim hodnejsi budou agenti medialni fronty na politiky, tim budou politici hodnejsi.

Vy jste dneska sniodal vtipnou kasi ;-)

Ale slibuju, ze dneska budu hodny na Vas. At jsou repy pekne v radku !
30. 01. 2013 | 08:25

Anuszka napsal(a):

Pepo Řepo, dobré ráno. No asi je pro ně těžké být v družstvu poražených a tak aspoň řežou:-)... ale podívejte se kolem sebe, jak je těžké být ve vítězném družstvu - místo radosti a velkorysosti vítěze pořád stejná frustrace...není to zvláštní?

Na č.m. jsem myslela včera, jak mu asi je, taková řežba tady a on je divák... Aby s toho nedostal psotnik / nevím, co to je, ale babička se u této věty tvářila vážně - říkala doslova: Dejte tomu děcku, co chce, nebo eště dostane psotnik.../
30. 01. 2013 | 08:52

Pepa Řepa napsal(a):

Anuszka
zvláštní to je.Ze všech stran.
Holt nejsme USA, kde si po volbách podají ruce a jedou dám. S Obamou nebo Bushem. On i Klaus-kdyby nebylo té idiotské amnestie- se dokázal od matky strany odstřihnout a byly chvíle, kdy se s ním dalo souhlasit.Jeho hlas eurorealismu a eurokritičnosti bude chybět.
U Zemana je problém v těch lidech okolo, jestli se dokáže odstřihnout i od nich.

Řekl slepý hluchému: Brzy uvidíme.
30. 01. 2013 | 09:01

buldatra napsal(a):

Pane Pepo,

jen tak preventivně a pro všechny případy a aby řeč nestála:
buďte zdráv a vesel.
Jste-li ve špitálu, tak dvojnásobně, páč smích a veselá mysl mají léčivé účinky.

Sranda je, že jak hen ten děd Zeman pochrupává v té své chalupě a zachovává rádiový klid, psíci různí okolo poštěkávají.
A poštěkávají tak nějak nejistě, páč netuší, co se bude dít a co spáchá ten důchodce z Vysočiny, až slavně vyleze z brlohu a zaútočí na Prahu.
Napětí vrcholí.
30. 01. 2013 | 10:12

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
opět mimo. Řežte jak je libo.
Ale do toho, co udělal a ne. co by mohl -podle Vás- udělat.
Takže je naprosto O.k, řezat do Zemana v předvolební kampani za hříchy minulosti, za všechny Palase a Šloufy, stejně tak je O.K. řezat do EU za idiotské kvoty a je možno i řezat do zamýšlených plánů jako je Frattiniho plán na rozstrkání imigrantů či kontroversní euroval, tedy věci rozjeté.

Ale řezat do čerstvě zvolené hlavy státu, pouze za to, že vyhrála, pokračovat v idiotské kampani, psát petice NEJSTE MUJ PRESIDENT-je, zvolili jiní a vy s tím nic nenaděláte- tisknout slabomyslné úvahy, že Šlouf prodává dostavbu Temelína prostě řezat do někoho, aniž funkci převzal a měl čas cosi rozhodnout, je slabomyslné a v důsledku kontraproduktivní.
Budete muset počkat až na to, co provede.
30. 01. 2013 | 10:45

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
Že by grizzly? Nebo brtník?
Je vysoký šest stop, dělá hop, hop, hop?
Berouskové ho chtějí ochočit.
no, nevím, nevím.
30. 01. 2013 | 10:50

buldatra napsal(a):

To nebudou Berouskové.
Na Berousky nemají, páč Berousci mají ve svém řemesle dlouhou tradici.

To právě psíci jsou na ochočení. Je to jejich úděl.
Ochočený psík se pozná podle toho, jak se lísá.
Čeká je drezura.
30. 01. 2013 | 11:30

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Ja jsem ehm nepsal NEJSTE MUJ PRESIDENT. Holt bude prezidentem - jetsli se neuchlasta - pet let. Vy jste do baronky sil od prvni chvile - nikoliv za jeji ciny, ale za jeji minulost. Co tak hrozneho provedla ve sve funkci ? Temer nic, dela neviditelnou.

Nebojte se, Zemana pochvalim, kdyz se napr. bude rozumne chovat k EU.
30. 01. 2013 | 12:00

Bestia triumphans napsal(a):

Řepa!!!
Až teď mi došlo, kdo to byl ta Matrjoshka....
Mělo mi to dojít, že Kanárka nebude posílat každej...

Mám holt dlouhééééé vedení...
:)
30. 01. 2013 | 12:01

Admirál napsal(a):

Josef K - "Admirál. Chápu, že intelektuální svět je Vám zcela uzavřen a že za něj považujte leninismus."

Děkuji ó pomnožný profesore všech věd za posudek. Je mi ctí, že takové rozsáhlé profesorstvo se snížilo se sehnouti k mé maličkosti.
30. 01. 2013 | 12:26

Admirál napsal(a):

Bestie - jak se mají Kundičky? Píšete jim do vězení?
30. 01. 2013 | 12:27

Admirál napsal(a):

Pokud paní Šauerová chválí J. Dienstbiera, bude na něm něco špatně.
30. 01. 2013 | 12:34

Bestia triumphans napsal(a):

Admirál:
Nevím. Nesleduji a nepíšu.
A jak se má váš bývalý spolubojovník Béda?
Už tu dlouho nepíše, škoda, byla s ním sranda.
30. 01. 2013 | 12:38

Viola napsal(a):

Bestio

pan Béda už je to déle, prohlásil, že už tu psát nebude, jeho komentáře byly přesné a už ho to zřejmě vyčerpávalo, napsal, co napsat chtěl. Tak udělat sebrané spisy Bédi, nebo třeba Pepy Řepy, nebo momentálně Maxima, jeho hodnota vzroste, když už i jeho pan Stejskal odstřihuje, ale ne ještě zcela, pořád mu zbývá nick Maxík. No a podobných je tu samozřejmě více, třeba buldatra, Jáchym.

Jo a Bestio, naučte se modlit a věřit, je to dobré. :-)
30. 01. 2013 | 14:03

Bestia triumphans napsal(a):

Viola:
Jistě, však jste tu cenu nezískala nadarmo.
:-)
30. 01. 2013 | 16:01

mik napsal(a):

Zeman zmeni ceskou politiku,,,ceskou politiku nezmeni nikdo..ale je dobre ze bylo finale Schwarzenberg - Zeman lidi museli odhodit masku a bud volit Schwarzenberga a zapad nebo Zemana a vychod Klaus nemusi emigrovat vyhral vychod skoda..ale jak se na to divam s odstupem par dni tak je otazka zda se to neda nejak napravit a jeste na tom nakonec nevydelat,,smerem k zahranicni politice jsou dulezite 2 veci podepsani fiskalniho paktu a snaha o co nejrychlejsi prijeti euro.. To bude znamenat definitivni konec Klause Schwarzenberg udelal chybu mozna mel risknout i to ze kdyz by shodili vladu pred volbama urdnickou by sice jmenoval Klaus ale ta by byla jen na chvili a pak by si to zaridil Schwarzenberg jako prezident po svem ale on by se ten populismus dal Zemanovi pekne osladit jen at shodi Zeman vladu ale nesmi se mu podarit si tam dosadit pak sve lidi no jeste to bude zajimave asi se najde nekdo kdo volby spochybni ale nove asi nebudou nakonec dulezite je podepsat fiskalni pakt pripravovat se na prijeti eura a dulezite je kdo bude premier 45 % lidi co volililo Schwarcenberga a chce jit smer zapad se uz vyvaruje stejne chyby jako v 89 kdyz hodne lidi jen pretocilo kabaty na ruby je treba s tim vychodnim smerem skoncovat,,,
31. 01. 2013 | 00:13

Jaroslav Koryčan napsal(a):

Hele "Jen TAk"!
Unavuje Tě souhlasit s Jiřím Pehe? Kdo Tě nutí? My nesouhlasíme s ožungrem
Zemanem, protože ho známe dokonale, a neříkáme Ti to!
27. 02. 2013 | 17:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy