Povstání ponížených?

07. 05. 2013 | 08:36
Přečteno 14824 krát
Prezident Miloš Zeman ve svém projevu k výročí Pražského povstání varoval, že nové formy ponižování lidské důstojnosti vyvolávají v současnosti nenávist a vztek. O důstojnost podle něj lidé přicházejí, když například ztratili práci a nemohou najít novou, nebo poctivě pracují, zatímco za jejich zády vyrůstají bez práce zbohatlíci. Politici by se podle něj měli věnovat řešení korupce a rozkrádání, vytváření nových pracovních míst, jakož i takovým změnám volebního zákona, které by rozšířily prostor pro „aktivní občanství“.

Jelikož prezident zmínil současné ponížení v kontextu Pražského povstání nebo pozdější vzpoury proti komunistickému režimu, naznačil nepřímo, že dnešní situace by mohla vést k podobné revoluční situaci. Jenže lze argumentovat, že současné poměry činí případnou revoltu obtížnější.

Frustrace z ponížení měla totiž v roce 1945 i v roce 1989 konkrétního nepřítele. „Systém“, proti kterému lidi povstali, byl jasně definovatelný--v jednom případě jako německá okupační moc, v druhém jako komunistická vláda. V obou případech se také nabízely již existující alternativy-v roce 1945 demokracie nebo komunismus, v roce 1989 zdánlivě už jen liberální demokracie.

V roce 2013 ale jako by žádná alternativa neexistovala. Jak říká například Václav Bělohradský, současný systém nemá žádný vnějšek. Nestojí proti němu žádná alternativa, kterou by někdo dokázal definovat. Globální kapitalismus pohltil a učinil součástí trhu všechno--i alternativy.

Značná část ponížení, nejenom u nás, přitom souvisí nikoliv jen s neschopnými politiky, ale především s výše zmíněným globálním systémem, který rozbil „společenskost“, a v atomizovaných národních státech, které též ohrožuje, přeměňuje lidi v recyklovatelné zdroje námezdní práce, anebo je činí přímo nezaměstnanými.

V bývalých komunistických zemích, jak upozorňuje v nedávno vydané knize Konec postkomunismu: Od společnosti bez naděje k naději bez společnosti chorvatský filozof Boris Buden, je situace o to komplikovanější, že „budoucností“ postkomunismu se měla stát vlastně minulost--tedy (znovu)nastolení liberální demokracie, která už existovala před „výletem“ těchto zemí do komunistické utopie. Jenže liberální demokracie se jeví v systému globálního kapitalismu stále více jako chiméra. To nejpevnější, co mnoho lidí v těchto zemích nakonec má, je komunistické retro, prožívané jako nostalgie.

Nad tím vším by se měla zamyslet zejména sociální demokracie, a nejenom ta česká. Frustraci ze současného systému totiž nelze vymýtit jen větším počtem pracovních míst nebo změnami volebního zákona. Je třeba pracovat na rehabilitaci společnosti a pospolitosti, které byly posledními dekádami neoliberálního globokapitalismu vážně poničeny.
Bez nich žádná důstojnost není. Zbývá jen individualizovaný narcismus „úspěšných“ a osamělá mizérie ponížených.

Nestačí už jen boj o sociální stát, protože ten se sám stal jen odlidštěným mechanismem, do něhož se transformovala solidarita v kapitalistické postmoderně. Lidskou důstojnost lze realizovat jen v rámci solidární společnosti, pociťované jako pospolitost. Možná i proto musejí sociální demokraté, i ti čeští, začít svůj boj proti ponížení lidské důstojnosti tím, že nově promyslí pojmy „sociální“ a „demokratický“. Levicový intelektuál Zeman by jim v tom možná mohl pomoct.

Právo, 7.5.2013


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Strejda Joe napsal(a):

Revolta proti současnému systému? Žádný strach, naši kapitalističtí spojenci by nám jistě za včasu poskytli bratrskou pomoc.
07. 05. 2013 | 08:51

Elena napsal(a):

Dobrý deň, pán Pehe, dík za dobrý blog a pripomenutie koncepcie transformacie postkomunistických krajin od Lady Margaret Thatcher. Tu koncepciu najužitočnejšie využila byvala a súčastna Činska vlada.
07. 05. 2013 | 08:59

veverka napsal(a):

Ten první odstavec je naprosto přesný. Zeman prostě umí pojmenovat skutečný stav společnosti výstižně a jasně. Něčeho takového by Klaus nebyl nikdy schopen a Schwarzenberg už vůbec ne. Volil jsem Zemana sice jen jako menší zlo,ale jsem čím dál tím raději že tam je.
07. 05. 2013 | 09:02

JardaV napsal(a):

Kdo utváří názory lidí svými informacemi??Média.Takže všechno má nějaký účel.Třeba
současné blábolení o tom,kdo napsal amnestii.To je přeci jedno,podstatné je,kdo ji podepsal a odsouhlasil.To jsou pachatelé svinstva.Tedy pánové Klaus a Nečas,bez jehož
podpisu by amnestie nebyla realizována.Kdo ji napsal je nedůležité.Viník je ten,kdo jí dal svým podpisem punc realizovatelnosti.A to byli zmínění politici.Klaus je
dnes netrestatelný,zývá Nečas.O něm by měla být diskuse,o jeho vině - neboť je
příčetný a musel dobře vědět dopředu,co podepisuje.Ať se on zodpovídá národu,proč
podepsal něco,co tolika lidem ublížilo !!!!!!!!!
07. 05. 2013 | 09:03

svatý Václave... napsal(a):

Uvidíme, možná ten prezident Zeman nebude o nic horší, než ti před ním. Možná i přes veškeré zvěsti našich intelektuálů i lepší. V situaci po dvaceti čtyř letech naší česky pojaté demokracie a prvobytné kapitalistické společnosti to ale nebude pro prazidenta Zemana lehké a dá se očekávat časté okopávání jeho kotníků. Hlavně pak od zfrustrovaných voličů Karla, dobroty barela.
07. 05. 2013 | 09:07

Zwist napsal(a):

Je to bída elity národa, jíž představují v současné době především herci, někteří z nich z obrazovky téměř neslezou. Jsou všude, i když o morálních kvalitách mnohých z nich lze s úspěchem pochybovat. Co novináři - hlídací pes demokracie? Ještě horší. Kdepak jsou členové věhlasného PEN klubu? Co sdělují národu? Otázek by bylo možné položit mnoho, odpovědí je žalostně málo.
07. 05. 2013 | 09:08

Občan napsal(a):

No, tak to mají socdem před sebou DVA hodně tvrdé ořechy, které se jmenují "NEspolupráce s ostatními sociálně (ve smyslu komunita a solidarita) cítícími" a "snaha sedět na dvou židlích".

Dokud je nerozlousknou, nehnou se z místa.

Alternativa k současnému vše humánní ničícímu REŽIMU (protože SYSTÉM to není) se jmenuje "liberální socialismus". "Liberální" v tom smyslu, že nelikviduje žádnou formu vlastnictví VÝROBNÍCH prostředků, a "socialismus" v tom smyslu, že PRAVIDLY zajišťuje
rovnoměrnější rozdělení statků.
07. 05. 2013 | 09:10

Elena napsal(a):

z Evropských postkomunistických krajin by som vyzdvihla Poľsko a Estonsko, ktoré si myslim zvladli transformaciu vo vetšý prospech svojej spoločnosti.
07. 05. 2013 | 09:16

Analytik napsal(a):

Mýlíte se, pane Pehe!
Současná situace je velmi jednoduchá a přehledná. Na jedné straně deset milionů tunelizací okradených a daněmi zdeptaných občanů a na druhé straně několik desítek kmotrů. Systém = Mafie.
Stačí najít a odstranit hlavu Mafie, chcete-li zadavatele požadavku na Amnestii. Zbytek systému se rozsype.
Ale z čeho slepit systém nový?
07. 05. 2013 | 09:22

Občan napsal(a):

Eleno,
tím "zvládnutím" myslíte to, že z Estonska utekla třetina populace a zbytek přežívá z toho, co dostane od příbuzných z ciziny?
Nebo snad to, že v Polsku je oficiálně 700 000 podvyživených dětí, závislých přežitím na dobročinných polévkách poskytovaných ve školách?
07. 05. 2013 | 09:24

info.crew napsal(a):

Ponižování lidské důstojnosti je podle mě také to, že tu pravdoláskařská klika živí štědře nepracující a kradoucí etnika jen aby někdo v Bruseli náhodou nepomyslel, že je nemáme rádi. Je to výsměch všem lidem, kteří se živí poctivě. Zlodějiny vládních a opozičních stran jakož i různých nižších politiků a úřednických parazitů jsou sice také závažné, ale není tam rozdíl v barvě dresu, jen v počtu příležitostí ke zlodějinám. Za jednu z největších zlodějin považuju "sociální stát".
07. 05. 2013 | 09:26

Jáchym napsal(a):

Elena napsal(a):
Dobrý deň, pán Pehe, dík za DOBRÝ blog a pripomenutie koncepcie TRANSFORMACE postkomunistických krajin od Lady MARGARET TATCER. Tu koncepciu najužitočnejšie VYUŽILA byvala a súčastna ČÍNSKÁ vlada.
*************************************************************
Dnes je těžké určit, kde začíná a kde končí jedovatá zžíravá ironie.
Ať to myslela autorka tak či onak - bohužel nezbývá, než s ní souhlasit.
Nicméně pehehisté se s pouhými čínsko - tatcherovskými limity "Pravdy" a "Lásky" jistě nespokojí.

Je zapotřebí zbytky sociální společnosti kapku plošně humanisticky přibombardovat.
Středopravý Zeman je pro Peheho ještě příliš levý - fujfujfuj.
07. 05. 2013 | 09:34

resl napsal(a):

Frustraci a ponížení cítím při každém zjevení se prezidenta-lháře v médiích. Zhorší se to ještě víc, zahlédnu-li ho v cizí zemi, kterak nejdřív kontroluje hodinky, aniž si všímá podávané ruky. Mám potom pocit, že pocházím z republiky buranů, kde jeden prezident byl usvědčený zloděj a druhý usvědčený lhář.
Toto necítí komunisti, protože jejich proletářství a primitivismus, jim to nedovolí.
07. 05. 2013 | 09:39

Otázkář napsal(a):

JardaV

Naprosto přesné.
07. 05. 2013 | 09:41

Elena napsal(a):

Jáchym :
Je faktom to, že Čína je komunisticka na papieri a kapitalisticka v systeme, ( nepopieram že ma problemy s dodržavaniem ľudských prav).

Ak neprestanete vidieť v mojich príspevkoch sami seba , nebudem s nikym komunikovať.
Pišem tak ako myslim, neprisudzujte mne svoje myšlienky, to sa tyka aj nick Občan, myslime s Vámi páne v iných dimenziach, nemožeme si rozumjeť.
07. 05. 2013 | 09:48

Ikar napsal(a):

Pehe díky, konečně moudré slovo
07. 05. 2013 | 09:48

miláno z Děčína napsal(a):

Pane Pehe!
Nestačím zírat,jak najednou tyto slova,Vámi daná hezky k sobě a za sebou,určitě osloví každého.
Vždyť již takto a mnohem podrobněji se realizovala do 17.11 1989,ale?
Nechtěl tomu nikdo rozumět atd.....!!!
Dnes se s tím tedy svezou "všichni" a to jedině,kdyby byl nastolen lidsky řečeno "POŘÁDEK"!!!
Nebál bych se toho,ať jsi jdou všichni ti soukromníci či soukromé firmy klidně do kapitalistických zemí světa,vždyť tam na ně čekají s otevřenou náručí,že?
Za další honem něco udělat s justicí,dát všude mladé,nové absolventy státních PF.Nejdříve je poslat na 5 let na stáž do světa.Už jsem o tom blogoval mockrát!
Neméně honem fofrem moderní Ústavu ČR,kterou však vytvoří a to do jednoho,úplně nový lidé.Jak z koalice tak z opozice to nesmí býti "NIKDO"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Za poslední,nastolení pořádku s tím,že v tom bude i malý kousek "DIKTÁTORSTVÍ"!To v novém pojedí a výhledu do budouctnosti,pro mladé generace,jak známo "MUSÍ BÝTI"!!!
07. 05. 2013 | 09:56

louko napsal(a):

My jsme se v 20.století fakticky a v 19.století nadějemi upnuli hodně na Rusko.
I když Gottwald jinak než Klaus.Část našich to vyhnalo do Německa,kde víceméně berou lepší podpory půlstoletí a není to košér vztahově ČR-Deutschland.Individuality české v Latinské Americe v kultuře,politice a podnikání byly nezávislé,bez podpory a skutečně se vypracovaly k zázrakům.Jiným než že náš Kolowrat se s ruskou aristokratkou Trubeckou sem po roce 1990 vrátili z USA a plně se restituovali.
Tady existuje paralela : Sympatie němce -protestanta Luthera 1550 k českým husitům,i přes jeho věčný a značný vliv v Německu-nic neznamenaly po roce 1620 zde:významná část Němců-Bavorsko pomáhala Čechy a husity zničit.Uprchlík ,bratr popraveného Šlika byl prý hanzovními protestanty vrácen též ke katovi.
Nikdo neudělá co nechce.Tím spíše co nemůže.Nám se dnes vracejí houfně dvacet let emigranti,kteří žili v Evropě kde třicet let před nimi vakance pro emigranty obsadili bílí Rusové v počtu milionů,s obrovskými majetky vyvezenými a zdatnou i když svéráznou vlastní intelektuální elitou.Byli i u Masaryka.Vracejí se nám de facto jimi zespod poruštění-pobílení bývalí Češi.Chtě nechtě-existence je tvrdá kolébka, z níž není v emigracích úniku.Hermes.Tlakovej hrnec ze všech stran.Celej ten ruskej západní emigrantskej mnohamilionovej svět je vyděděnec VLASTTNÍHO ruského NÁRODA A I MNOHDY jeho ZRÁDCE.Z TOHO SE ZDE NEVYLEPŠÍ V NÁRODĚ NIC,přenos nalomeného ducha vztahů nastává.
Je třeba si význam Ruska podržet,ale přistoupit k němu z hlediska zformování životaschopné koncepce.Ta se domnívám, s Bělohradskými,Budeny,S.Žížky nemá cestu v ničem -naprosto v ničem-společnou.
Dějiny jsou faktický proces,historie jeho zápis,výklad.V dějinách se stane jedno z toho mnohého co by bývala historie připouštěla navíc.Prostě jestliže dějiny před vámi hnuly ve světě miliony lidí jinak,územně,pozičně,ideologicky,ekonomicky -ten fakt bude v důsledcích trvat i pro vás,i kdyby jste si mysleli,že jste půdu vyčistili,začínáte od začátku v panenské přírodě od Boha.M.Zeman bude v lepším případě pouze netrestatelný,nečekám zde více.Zaplať pánbů.
07. 05. 2013 | 09:58

lexx napsal(a):

To je zase slušná porce flustrace od pana Pehe "na talíři".

Velice mi to připomíná onu údajnou flustraci zmiňovanou prezidentem republiky. Flustraci všech tak často zmiňovaných "obyčejných lidí", kteří si "kurva" nemohou koupit novou, stejnou velkou 55" plazmu, jako má Novák od vedle, či SUV jako ten podnikající pekař Rambousek. Flustraci lidí, kteří z nejrůznějších důvodů přišli o práci, přesto nejsou schopni se přestěhovat o 80 km jinam, kde by práci dostali, nejsou schopni se přeškolit do profese o kterou je na trhu práce zájem, či zkusit sami na IČO dělat něco pro ostatní. Přece kvůli tomu nebudou vstávat z gauče od seriálu v TV, že! Vždyť přece pod sociálním deštníkem není zase tak špatně... bydlet máme kde, na nějaké jídlo taky je ... jenže je tady zase "plazma" a SUV. A ona zmiňovaná flustrace, že ze sociálních dávek si to prostě nepořídím.

Největší flustraci způsobuje to, co mají lidé nastavené v hlavě. Ani tak moc nezáleží na tom, jak se zrovna objektivně mají. Pokud situace to neodpovídá stavu mysli - flustrace je na světě.
07. 05. 2013 | 09:59

Jaroslav napsal(a):

Jinak řečeno a myšleno a přeloženo do češtiny : více Unie, sjednotit, svázat, spojené ovládnout a nastolit čtvrtou říš...pardon...řád. Jedině tak MUSÍ být vytvořen světový nový řá...eee...nová společnost. Fragmentovanou Evropu nelze ovládnout, proto musí dojít ke zpevnění, pak lze začít s formováním. Orwell se spletl jen o pár let....BBg autora chválí ! ?
07. 05. 2013 | 10:01

Jáchym napsal(a):

Elena, 9:48
prečo bysom Vám nemal rozumieť ?
Viem do istej miery rozmýšlať aj Vašim sposobom, nie je to tak ťažké ako sa nazdáváte.

Len sa z psychohigienických dovodov naozaj usilujem pohybovat v iných v dimenziach. :-)
07. 05. 2013 | 10:02

Oldřich Moravec napsal(a):

Vážený pane Pehe,
nejprve dovolte, abych řekl, že ten článek - až na níže uvedenou - nejpodstatnější z podstatných - výhradu, tak ten článek bych podepsal. Je to tak!
Ale hned se zeptám: Vy V-Á-Ž-N-Ě věříte, že SocDem, jakýsi odvar ODS (méně razantní tuneláři a o něco méně "schopní" defraudátoři) by něco takového mohli dokázat??? Mně je jasné, že Vy, prof. Keller a Bělohradský a další moji oblíbení přemýšliví pánové se SocDem držíte jako záchranného lana! No, protože tu NIC JINÉHO není, logicky!!! Ale ptám se: vážně nevidíte, že se držíte jen snu?!? Nevidíte, že je to přesně tak, jak se traduje, že jednou řekl (přiopilý) M. Zeman: "Pravici už mi sebral Klaus, tak teda budu sociální demokrat!" Že tu Ž-Á-D-N-Á sociálně demokratická strana N-E-N-Í????
Oldřich Moravec
Chomutov
07. 05. 2013 | 10:09

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, a o v uvozovkách kladných vlastnostech sockomu - závist, nenávist, nedfachčenkovistost atd atd zase jako obvykle nic.
Za všechno holt můžou vrazi vólstrýtu. Jako kdybychom je neznali.
Kupředu levá.
Jo a taky veselé krizování ...
http://ateo.cz/f/images/m/marxism.jpg
07. 05. 2013 | 10:10

rejpal napsal(a):

lexx
Nejspíš máte pravdu, protože pojem flustrace asi něco takového znamená. Ve slovníku jsem ho bohužel nenašel.
Ale jestli čirou náhodou myslíte frustraci, pak to nemá s vaší flustrací nic společného.
07. 05. 2013 | 10:11

Elena napsal(a):

Némate pravdu Jáchym :
ta druha časť mojho príspevku bola určena nick Občan, pisal o tom ako Estonci museli opustiť svoje rodiny a cestovať za zarobkom, nu a? moj brat pravidelne na po roka necha rodinu a cestuje za zarobkom o rodinu sa stara manželka, ani ja som v živote nemala to nejak ine, preto si s Občanom nemožem rozumjeť.
nemyslim v minulosti , myslim v súčastnosti a buducnosti.

Nehnevajte sa pán Jáchym , maáte snahu neviem o čem a neviem čo tym chcete povedať, preto nemožem s Vámi debatovať.
Moje príspevky sú naprosto vážne. Možem sa myliť, nemam patent na pravdu.
07. 05. 2013 | 10:12

Jáchym napsal(a):

...hygienických, žejo.
Doufám, že mi Hygie nedá pohubě, když je bohyně. Zase jsem se rozhovnil.
07. 05. 2013 | 10:14

konrád napsal(a):

Milé PEHE,doufám že máte v oknech vlaječky a výzdobu.protože příští rok to už bude povinné.I ve věznicích ,takže o to nepřijdete.
07. 05. 2013 | 10:25

Elena napsal(a):

Pán Pehe, istotne globalný kapitalizmus nečakal kedy padne komunizmus aby obyvateľov z tohto režimu začal robiť šťastnejšimi, čo sa dalo v postkomunistickych krajinach výrabať také aby sa okamžite predalo? Bol a stale je hlad po Západnom spôsobu života , to sa týka všetkych postkomunistických krajin.
Ale Malajzia ponukla globalnemu kapitalizmu konkurenciu, za to hadam nemože globalný kapitalista?
07. 05. 2013 | 10:30

Jáchym napsal(a):

Eleno 10:12,
to v 10:14 se pochopitelně netýkalo Vás, jen mých překlepů.Když jsem to psal, nečetl jsem vás.
******************
Máte pravdu, proč by nemohl muž odjet jako kdysi do Ameriky či můj bratranec na léta Emirátů. A domů posílat ženě a dětem jen dolary a fotky.

Príma rodinný život, takový stmelující, povznášející a smysluplný.
Nomádi cestovali alespoň komplet a plátěnou,koženou či prkennou střechu si vezli sebou.
Jako způsob destrukce celého civilizačního okruhu je to ale vynikající - a o to snad opravdu jde!

(Už jen jediný kolo
má náš proklatej vůz...
...praví známý předsmrtný popěvek amerického pionýra /toho bez šátku, abych nebyl obviněn z kryptokomunistické sentimentality/).
07. 05. 2013 | 10:30

MartinO napsal(a):

"Ponížení" by měli určitě povstat. Ale do práce. Socialisti včetně Peheho se "poníženým" akorát snaží věšet bulíky na nos, že za jejich "ponížení" může toto, tamto, tamhleto, prostě cokoliv kromě nich samých a snímají z nich jakoukoli zodpovědnost za jejich vlastní osud. Tímto je vlastně ponižují nejvíce.
07. 05. 2013 | 10:35

Občan napsal(a):

Eleno,

a co se tím exportem sociálního dumpingu vyřešilo?
Ruská a ukrajinská "úkáčka" připravila o práci a slušný výdělek Čechy a Slováky, česká, estonská, slovenská a polská "úkáčka" Němce, Brity, Rakušany Finy a další a jediným výsledkem je 30 mil. nezaměstnaných v EU, pokles poptávky po zboží a službách a všeobecný růst chudoby a kriminality.

S takými ako ste Vy sa nieje na čom shodnúť. Nie že by sa nechcelo, ale Vaše rozmýšľanie je také krátkozraké, že nieje možné nájsť styčné body.
Mimochodom, aj tá chudoba, ktorú ste sa domnievali vyexportovať k nám, sa vám oblúkom vráti za pár rokov späť.
07. 05. 2013 | 10:35

Viola napsal(a):

Jen nově promyslit pojmy „sociální“ a „demokratický“ asi nebude stačit.
07. 05. 2013 | 10:37

Elena napsal(a):

Jáchym :
To nie je príma život, je to veľmi ťažký život, ked sa rodina rozdeli aby prežili. Čo sme mali robiť? ked padol komunizmus nebola žiadna praca pre výsokoškolaka ani inteligentna ani manualna. Čo sme mali robiť ? Sedieť doma a nariekať?
Dobre viete že zamestnanosť v komunistickom režime bola prevažne formalna, prebytočna, neefektivna, komunisti to nechali a začali sami podnikať, ostatni sa mali sami o seba postarať ako vedeli.
Za to všetko určite nemože Globalný kapitalista.
07. 05. 2013 | 10:38

Yosif K napsal(a):

Koravec napsal:
Nevidíte, že je to přesně tak, jak se traduje, že jednou řekl (přiopilý) M. Zeman: "Pravici už mi sebral Klaus, tak teda budu sociální demokrat!"
Konec citátu.

Do jisté doby, než se rozhodl dobýt CSSD, Zeman také veřejně hlásal že je konzervativní liberál japonského typu.

Svým způsobem je klika že Zeman žádný upřimný socan není, kdyby byl, mohl by natropit ještě větší škody při budování kapitalismu, než jaké zrovna tropí.

Takhle Zeman funguje jako ventil. Zanadává na ublíženou důstojnost nekvalifikovaných makačů, ti se uklidní že je lituje tlustý pán přímo z HRADU(!!!!), TI PAK Zemana zbožnují a UCTÍVAJÍ a Zeman tím pomáhá nastolit tolik potřebný socální socální klid.

Mezitím bratr socanského hejtmana Tesaříka slavnostně otevírá svůj druhý holomocký mrakáč, v nejvyšším podlaží bude velín pro řízení boje proletářů na střední Moravě.
07. 05. 2013 | 10:40

Jirka napsal(a):

Elena to napsala poněkud chybně. Nejlépe zvládlo transformaci postfašistické Estonsko. A my hlupáčci jsem stále frustrovaní, že nám lidé jako resl nebo Elena gumují mozky svými nejreakčnějšími názory.
Jeden vždy sprostě nadává na řádně zvoleného prezidenta a druhá si nedokáže představit, že bychom zrušili české občanství všem lidem, kteří jako třeba Romové je neměli české občanství v roce 1993.
Jestli ono by hlavně proti frustraci nepomohlo, kdybychom podle vzoru pobaltských zemí všechny, kteří neměli československé občanství před rokem 1989, poslali zpátky tam, kde tehdy byli. Romů by se to netýkalo a přivadrovalí emigrabnti by si zase museli shánět obživu na Západě. A teď při tamní nezaměstnanosti by jim to šlo těžko, protože nic jiného než správné ideologické poučky mikdy neuměli.
07. 05. 2013 | 10:41

Viola napsal(a):

lexx

tak se na ty sousedy třeba u paní Ivy Bezděkové podívejte blíže.
07. 05. 2013 | 10:42

Viola napsal(a):

gardene vám se to vesele krizuje, když už jste v důchodu.
07. 05. 2013 | 10:44

mam napsal(a):

Miláno z D
Je to zmatené. Proč by soukromníci odcházeli? Vždyť i oni by uvítali pořádek. A noví absolventi PF budou různí, není žádná naděje, že budou všichni svatí. A kdo bude psát ústavu?
Jste hrozně naivní, lidé jsou prostě různí a ty vaše naděje jsou nereálné. A ještě k tomu diktátorství - kdo by se toho měl ujmout? Někdo jako Franco, nebo Stalin? Kdo bude hlídat jeho pravomoci, kdo stanoví, jaký kousek diktátorství je ještě správný? Vždyť to jsou jen sny.
07. 05. 2013 | 10:50

Jan napsal(a):

Kdo včera ve 22 hod sledoval program na ČT 24,rozhovor s ministrem spravedlnosti musel konstatovat,že ministr Blažek o původu vzniku omilostnění tunelářů neví vůbec nic(nebo nechce vědět),zato,ale ví,že pokud abolice vznikla na objednávku některého z tunelářů,pak se jedná o trestný čin !Protože víme,že ani kuře zadarmo nehrabe,pak by tady byla parketa pro protikorupční policii,pokud se zjistí,že k objednávce došlo !Prezident V.Klaus se šeredně spletl pokud si myslel a to prohlásil,že brzy po amnestii horké hlavy vychladnou !Spíše bych věřil tomu,že V.Klaus se bude muset spasit útěkem na Bahamy,před rozhořčeným národem za to,že omilostnil tuneláře a tím pošlapal jakoukoliv spravedlnost !Až se dostane k moci ta správná akční levice,očekávám hon na veškeré tuneláře.Během 20 let po Sametové revoluci zde vznikl značně zaneřáděný chlív,který bude nutno radikálně vyčistit !!
07. 05. 2013 | 10:50

Občan napsal(a):

Elena,

a prečo ste neurobili to, čo tu tak rada radíte českým nezamestnaným?
Prečo tí vaši nezačali robiť voľačo užitočné DOMA pre susedov a tých úspešnejších Ukrajincov (alebočo ste) a namiesto toho opustili svoje manželky i deti a pritiahli k nám, kde ich nik nepozýval a nechcel (okrem Vašich "globákapitalistov")?

Zaujímavé je, že ukrajinské ženy sú doma s dieťmi a živí ich manželia v cudzině. České ženy oproti tomu pracujú - za čoraz nižšie platy, ku čomu docházdza právě "vďaka" tým gastarbeiterom od vás.
07. 05. 2013 | 10:57

Elena napsal(a):

Nič také , čo napisal nick Občan , nikomu som neradila, nedoporučovala, je to vymysel tohto nicku.
Ked padol komunizmus ( to považujem za dobre že padol) akurat som skončila výšku.
07. 05. 2013 | 11:04

Pepa Řepa napsal(a):

Nad tím vším by se měla zamyslet zejména sociální demokracie, a nejenom ta česká.
----------------
Jestlipak jste se-kucí sosanský-zamysleli?
Řekl bych, že když chci svrhnout systém musím mít připravenou smysluplnou alternativu.
Pan Pehe poradí jakou, Občan doplní informací o třičtvrtě milionu nafouklých bříšek malých pšondů.
Biafra hadr.
:-)
07. 05. 2013 | 11:05

Luba napsal(a):

Ponížení jaksi ne a ne povstat ...

Ponížení Klausovou amnestií pro sponzory ODS asi nebylo dost velké. Ve Smetkově H-systému se angažovala i Klausova stará:

"Jak se jméno prezidentovy ženy Livie Klausové ocitlo na seznamu členů dozorčí rady První národní banky, a. s., kterou hodlal rozjet stíhaný zakladatel H-Systému Petr Smetka, vyjde na veřejnost zřejmě až u soudu. ...

Kriminalisté se jí tázali na případ podivných, téměř miliardových úvěrů, které bývalí bankéři Komerční banky (KB) v roce 1993 schválili pro Smetkovy firmy. A to přesto, že úvěrový výbor banky to nedoporučil a obchod označil za „velice rizikový”.

Policie je přesvědčena, že šlo o podvod, obvinila z něj celkem sedm osob. ...

(Smetka) Do třetice figuroval i v třetí společnosti podobného názvu, v 1. národní bance. Ta byla podle žalobce založena čistě účelově, cílem bylo zlegalizovat 300 miliónů, které Smetka vylákal na úvěrech.

„Tato společnost vznikla v lednu roku 1994, Smetka a spol. do ní vložili základní kapitál ve výši tři sta miliónů korun, vzápětí jej vybrali v hotovosti a společnost převedli na nastrčené osoby,” konstatoval Havel.

Zda měla tato firma nějakou spojitost s První národní bankou, kde se objevilo jméno Klausové, ovšem odmítl komentovat. „K tomu se nebudu před zahájením soudu vyjadřovat. Nebudu se vůbec vyjadřovat ke svědectví paní Klausové,” řekl Havel."

Zdroj:
http://www.bezkorupce.cz/2004/09/roli-klausove-v-h-systemu-objasni-soud/

K takové velvyslankyni na Slovensku si můžeme gratulovat.

Ale např. pan Hasenkopf své ponížení už neunesl, a porušil omertu.

A nový Hradní - Bimbo - především odměňuje loajální - např. poníženého a vždy připraveného služebníčka Koudelku, a neloajální trestá svým hlubokým opovržením.

A tak byl Hasenkopf, jakožto muž s posledními zbytky cti, Hradem odkopnut.

P.S.: Společnost, ve které lidi sebe sama považují za zboží, rozhodně zdravá není. Je obtížně pochopitelné, když si např. studentka medicíny vydělává prostitucí, aby si mohla pořídit značkovou kabelku a poslední modely ošacení.
07. 05. 2013 | 11:09

Lary napsal(a):

Pro milionáře,kteří okradli tento stát by bylo nejlepší umístit gilotinu na náměstí jako za francouzské revoluce v r.1793!Protože jsme zvyklí na hen ten Samet,musí se tito milionáři spokojit pouze z pracovním lágrem !Rok 2014 ,kdy dojde k výměneě moci už se blíží !
07. 05. 2013 | 11:13

Občan napsal(a):

Elena, a dialej?
Prečo ste neostali na Ukrajine a pokiaľ ste nezohnali prácu vo Vašej kvalifikácii, nešli ste robiť napríklad do ukrajinského hypáča ako iní?
Celkom by ma zaujímalo, čo robíte tu. S Vašou strašnou slovenčinou to bude, predpokladám, tak leda dajaká agentúra na import Ukrajincov do ČR a SR.
07. 05. 2013 | 11:15

marxík napsal(a):

" Frustrace z ponížení měla totiž v roce 1945 i v roce 1989 konkrétního nepřítele. „Systém“, proti kterému
lidi povstali, byl jasně definovatelný--v jednom případě jako německá okupační moc, v druhém jako
komunistická vláda. V obou případech se také nabízely již existující alternativy-v roce 1945 demokracie
nebo komunismus, v roce 1989 zdánlivě už jen liberální demokracie.

V roce 2013 ale jako by žádná alternativa neexistovala."
Kolegyně Elena, Vám naznačila alternativu dneška, pane Pehe.
Není to turecké hospodářství, ale z vétší části státní hospodářsví čínské (tento přívlastek Vás snad nebude iritovat).
Později se uvidí, jestli se dát z čínského modelu vlevo či vpravo. Já to sice vidím už teď, ale potřebné demokratické většině to dojde později, po náležitém mediálním zpracování.
07. 05. 2013 | 11:15

svatý Pehe napsal(a):

Vážený pane Pehe,
dejte nám už s tou svojí postmodernou pokoj, je to směšný a mrtvý směr filosofie a metafyziky, budoucnsot je věda... Potřebujeme z-exaktnit humanitní "vědy" po vzoru přírodních, ne rozložit přírodní vědy (čili vědu vůbec) po vzoru humanitních pseudověd (které se učí na našich školách - 30 let po zadu za Západem). Říká vám něco případ SOKAL ? Ne, tak si o tom něco přečtěte...

Většina lidí nechce žádný žádný DOKONALÝ ŘÁD pro všechny (kdo by jim pak záviděl, když bysme se měli všichni stejně dobře?), nepotřebují politickou filosofii - co jim dá smysl života, většina lidí chce bůček a plazmu co má soused (nejlíp ale ještě o centimetr větší), a taky chtěj lidi mít prachy, hodně peněz - ale všichni bohatí být nemůžeme (nikdo by nepracoval, takže by nám ty prachy nešli nikde utratit - žel... :( )

Jen pár vyčpělých a neúspěšných intelektuálů potřebuje od státu smysl života, protože si ho neumí najít ve svém osobním životě :( - a tak chtějí různé "nové řády" (a maskují to humanitou)...
07. 05. 2013 | 11:16

resl napsal(a):

není to jen hamižná Livie, bude namočen i syn Klause. Jeho kámoš Pitr vyvázl z trestu za daňové úniky, díky amnestii tatínka.
07. 05. 2013 | 11:16

Maximus napsal(a):

Analytik napsal(a):
Mýlíte se, pane Pehe!
Současná situace je velmi jednoduchá a přehledná. Na jedné straně deset milionů tunelizací okradených a daněmi zdeptaných občanů a na druhé straně několik desítek kmotrů. Systém = Mafie.
Stačí najít a odstranit hlavu Mafie, chcete-li zadavatele požadavku na Amnestii.
,.....................................
Pane nadkolego, skvělý příspěvek, jen s tou hlavou mafie jste možná kousek vedle, já bych si tipnul, že odstraněním machiavelisty Kalouska by se vyřešilo min. 50% všech problémů této země.

Jinak blog autora je takové intošské patlámo, či plácání klackem o hladinu rybníka. Zabývá se zbytečně dávno vyřešenou minulostí a přeskakuje do současnosti a vybírá si nepodstatné záležitosti. Tenhle stát má problémy trochu jinde. Ovšem základní a relevantní příčiny marasmu této země jsou sakmantsky známy, jen se o tom nějak nepíše, však se různí Bakalové snaží, mít vše pod palcem. Zatím jim to vychází, ovšem jen do doby než budou dosaženy jisté limity. Ekonomika státu padá a může to dojít jen do určité fáze a pak se mohou dít nevyzpytatelné věci, které nejdou odhadnout. Popudy ovšem přijdou zřejmě zvenčí z jihu EU. O to bych se docela vsadil.

Pěkný den.
07. 05. 2013 | 11:22

MartinO napsal(a):

Občan:

Proboha už zmlkněte. Vy, lenoch, který si nedokázal najít práci ani v Praze s prakticky nulovou nezaměstanaností se bude navážet do tvrdě pracující ženské kvůli tomu odkud je? Neuvěřitelná drzost a sprostota.
07. 05. 2013 | 11:23

Milan napsal(a):

Zbývá jen individualizovaný narcismus „úspěšných“ a osamělá mizérie ponížených-tato věta přesně vystihuje dnešní společnost,s p.Pehem naprosto souhlasím..
07. 05. 2013 | 11:24

Elena napsal(a):

Klamete Občan, moja slovenčina je vporiaku, zaujmave že Vám nevadila Čeština voroshilova?
Napište svoje meno a priezvisko, tak aby sa dalo overiť, potom Vám napišem o sebe.
Rád ľustrujete pán Občan , ale sam sa schovavate za kľučovou dierkou.
07. 05. 2013 | 11:26

Yosif K napsal(a):

lexx napsal(a):
To je zase slušná porce flustrace od pana Pehe "na talíři".

Velice mi to připomíná onu údajnou flustraci zmiňovanou prezidentem republiky. Flustraci všech tak často zmiňovaných "obyčejných lidí", kteří si "kurva" nemohou koupit novou, stejnou velkou 55" plazmu, jako má Novák od vedle, či SUV jako ten podnikající pekař Rambousek.
KONEC CITATU.

Přesně tato frustrace stála i u hnutí Occupy Wall Street. Ne že by na Wall Streetu byli všichni úplně nevinní beránci, ale OCW do detailů nešlo.

Nejlíp t vystihl mladej intoš z demošky ketrej do TV řekl, že práce sice je ale že on s...e na to umejvat nádobí nebo taxikařit za 8-10 USD na hodinu.

10 USD na hodinu neumožnuje vést plnohodnotný a důstojný život.

Jak se má umožnit vést nekvalifikovaným pracovním silám plnohodnotný a důstojný život? Expert CSSD Martin Potůček na to má jednoduchý recept. Zvýšit minimální mzdu o 6 tisíc Kč. Proč jemnom o 6 tisíc? Proč rovnou ne o 10 tisíc? Proč rovnou ne o 15 tisíc? Proč rovnou ne o 20 tisíc? Proč bY uklizečka nemohla mít rovnou 30 tisíc měsíčně?

Jsou na to zdroje? Dle CSSD jsou. Stačí když si podnikatelé pořádně utáhnou opasky a ještě se pořádně progresivně zdaní.

Že tržní mzda nekvalifikovaných makačů je nižší? Kdo by se staral o tržní mzdy. Experti CSSD jistě ne..........
07. 05. 2013 | 11:33

Vlado napsal(a):

JANE nejen Vaše zbožné přání ale už je pozdě. Retroaktivita!
07. 05. 2013 | 11:35

Občan napsal(a):

Martine O.,
ty Ukrajinky, co v ČR SKUTEČNĚ PRACUJÍ, nevysedávají na netu a nedávají na odiv, že s VŠ nejsou schopny zvládnout ani jim tak blízký jazyk, jakým je slovenština.
07. 05. 2013 | 11:39

Pepa Řepa napsal(a):

Nojo no,
někdo je frustrát, někdo flusstrát a jiný lustrát.
Takový občanský koníček, někdo sbírá zase motýly, každej sme ňákej

.... dal bych se dohromady s hovorkou 11 a založil detektivní kancelář.
Dedektiv babočka s.r.o.
Výroba hory v L.A. nebo vypátrání nafouklých bříšek u Varšavy je dobrá reference.
Leze mi přes plot bílá kočka, potřeboval bych ji prolustrovat. Nechce povědět, kde bydlí.
07. 05. 2013 | 11:40

Občan napsal(a):

Eleno,

Vaše slovenština není v pořádku a o Vás nic vědět nechci.
Ptal jsem se CO zde děláte (na profesi); NEptal jsem se ani na Vaše jméno, ani na firmu v níž pracujete.

Takže Vám svoje jméno samozřejmě nesdělím.
07. 05. 2013 | 11:44

Standa M. napsal(a):

JardaV. jste na omylu. Média nerpzvířila debatu o tom kdo napsal amnestii. Už jsme se s tím utajením smířili i média, ale Zeman, nebo-li pan Mynář zveřejnili až nyní, kdo byli autoři amnestie. A ukazuje se, že je to lež. Zeman zase lže jako Kalus, Blažek Nečas atd. Nemůže přece vyjít na povrch, že amnestie byla na objednávku, to pro Blažka a Nečase a hradního právníka musíme vyhodit, chci jiného a tento důvod zase tají Zeman. Nevyberete si v tomto marastu.
07. 05. 2013 | 11:48

Daňový poplatník napsal(a):

Problémy Evropy začaly vznikat, když si nadnárodní monopoly založily Evropské společenství uhlí a oceli,a nezaložili si to proto, aby se zlepšil blahobyt Evropanů, ale aby mohli hezky stříhat ovečky.
Takže máme dnes EU v plné kráse, a ovečky už jsou sříhány až do kůže.
Trend je zcela jasný, a obávám se, že brzy bude komunistická krutovláda pro většinu Evropanů přijatelnější, než demokracie a sociální blahobyt made in EU.
Akorát by mě zajímalo, který stát poskytne asyl Josému Manuelovi.
07. 05. 2013 | 11:49

roman napsal(a):

Vážený pane Pehe.
Máte jistě pravdu a spousta lidí také čeká, co sociální demokraté po volbách ukážou. Nejenom ti, co vnímají slova jako sociální, nebo demokracie, ale i ti, co jim slovo levice nahání husí kůži, aniž by vůbec věděli proč tomu tak je.
Jenomže pojmy jako pospolitost, solidarita, nebo lidská důstojnost by se alespoň někdy měly objevit v médiích, která jsou hlavním hybatelem voličstva a nástrojem mocných. Správu věcí veřejných na nejvyšší úrovni u nás vedou lidé, kteří nemají tyto pojmy ve slovníku, natož aby je měli pod kůží. Nemají je pod kůží ani novináři, protože se na intimní věci politiků vůbec neptají. Všechno se točí okolo peněz, čísel a pragmatických faktů, se kterými se jenom žongluje.
Co se týká našich novodobých Baťů, tak víme, že privatizace byla příležitost většinou pro asociální, sebestředné, nebo všehoschopné jedince, od kterých se v přístupu k sociálním věcem, mecenášství, nebo vzájemné solidaritě mnoho nedočkáme ještě hodně dlouho, protože i oni pořád ještě určují společenské normy v této zemi.
Je fakt, že u lidí je veliká poptávka po laskavosti a tak nostalgicky vzpomínají na minulost, kde ji možná hledají. Může to být ale také úprk od reality života, který lidem někdy dost těžce padá z rukou i když pracují a teoreticky by si neměli na nic stěžovat. Drápy kapitálu, jak Vy říkáte globálního, jsou nemilosrdné.
Pokud se nenajdou odvážní a slušní politici, kteří si budou navzájem, ale i s voliči důvěřovat, tak se obávám, že nás nečeká nic dobrého. Jistě nejsem sám, kdo to cítí v kostech. Tady už vůbec, ale vůbec nejde o nějaký trapný a přežitý boj s komunisty. Tady se svádí boj s neuvěřitelnou nenasyceností a asocialitou.
07. 05. 2013 | 11:54

Kom napsal(a):

Sociální demokracie není způsobilá přinést pozitivní myšlenky, sama se stala součástí globálního kapitalismu, když od revolučních plánů přešla k reformismu a od reformismu ke konformismu. Šíření iluzí o systémově opoziční úloze ČSSD je v současnosti dětinské. Podívejme se na ty bojovníky za lidskou důstojnost - jeden z Chomutova se chlubí, že jako první začal využívat nucené práce (veřejnou službu) a dnes vypovídá občany z města. V Ostravě se sociální demokraté snaží připravit lidi z ubytoven o střechu nad hlavou, v Bohumíně to Vícha udělal už dávno a za odměnu se krátce poté stal na jedno období místopředsedou ČSSD. Křeček protlačený ČSSD na zástupce ombudsmana proti sociálně vyloučeným systematicky štve. Demoralizovaný vyžírka Škromach neměl jiné starosti než válčit proti nezaměstnaným. A Zeman? Ten ještě v souvislosti s nepokoji na Šluknovsku propagoval veřejnou službu. Tihle lidé mají přinést impuls v boji za lidskou důstojnost? Nejlepší bude, když takoví velemyslitelé nebudou vymýšlet nic, ještě by mohli dospět k obnovení fašismu.
07. 05. 2013 | 11:54

Yosif K napsal(a):

Milan napsal(a):
Zbývá jen individualizovaný narcismus „úspěšných“ a osamělá mizérie ponížených-tato věta přesně vystihuje dnešní společnost,s p.Pehem naprosto souhlasím..
07. 05. 2013 | 11:24
Bylo tomu na světě VUBEC někdy jinak?
Byli bohatí lidé bohatí jen přiměřeně tak jak si to "celospolečensky zasloužili"?
Byli chudí lidé chudí jen přiměřeně tak jak si to "celospolečensky zasloužili"?
Byli někdy chudí lidé happy že jsou chudí a dokázali se 100% radovat z věcí co byly zadara? Jako ze vyduchu a ze zpěvu ptactva?

Byli chudí lidé 100% smířeni se svým udělem s tím že si svůj úděl zasloužili? A kdy? Za feudalismu? Za reálného socíku byli chudí lidé nekonečně štastni? Ze sice nemají barevnou telku ani traboše ale že mají místo na ubytovně SONP Kladno nebo VSŽ Košice? Nebo že mohou vegetovat na plnohodnotné socalistické adrese "Košice cigánská osada bez popisného čísla"?
07. 05. 2013 | 11:54

yt napsal(a):

Pane Pehe, kdo by z ČSSD byl schopen nově promyslet pojmy sociální a demokratický? Snad Škromach, Štech, Urban a podobní? Vždyť je to utopie!
07. 05. 2013 | 11:55

Strejda Joe napsal(a):

x-man:

Z mojí malostranské kanceláře to mám k Pehemu celkem daleko (obávám se, že ve více směrech).

Pokud si myslíte, že jakýkoliv pokus o alternativní uspořádání na našem území by nebyl potlačen našimi současnými zahraničními přáteli, pak Vám závidím Vaši mladickou naivitu a doporučuji někdy oprášit učebnici dějepisu pro druhý stupeň ZŠ.

Jediná reálná změna, která nás čeká po volbách bude omezení poplatků ve zdravotnictví a (pokud se přátelé z ČSSD opravdu odvážou) nějaké drobné úpravy daňové soustavy, takže se nemusíte bát.
07. 05. 2013 | 11:55

Elena napsal(a):

Klamete Občan, čítate moje príspevky, rozumjete im, odpovedate na ne.
Tak že , moja Slovenčina je vporiadku.
Napište prečo Vi vysiedavate na Nete, denno denne v rozných debatach? O mňa sa nestarajte .
Preto že jedíne čo Vám na mojich príspevkov vadi, je to, že sú antikomunisticke.
07. 05. 2013 | 11:57

Yosif K napsal(a):

roman napsal(a):
Vážený pane Pehe.
Máte jistě pravdu a spousta lidí také čeká, co sociální demokraté po volbách ukážou. Nejenom ti, co vnímají slova jako sociální, nebo demokracie, ale i ti, co jim slovo levice nahání husí kůži, aniž by vůbec věděli proč tomu tak je.
Jenomže pojmy jako pospolitost, solidarita, nebo lidská důstojnost by se alespoň někdy měly objevit v médiích, která jsou hlavním hybatelem voličstva a nástrojem mocných. Správu věcí veřejných na nejvyšší úrovni u nás vedou lidé, kteří nemají tyto pojmy ve slovníku, natož aby je měli pod kůží....
KONEC CITATU.

Pane Romane co CSSD dokáže si můžete ověřit na krajské úrovni.

Třeba v kraji Holomoc. Hejtman Tesařík má plnou hubu pojmů jako pospolitost, solidarita, nebo lidská důstojnost.

Jeho bratr Jopsef tesařík zbohatnul na zakázkách SW pro kraj a bude nyní kolaudovat druhý mrakodrap v Holomocu. V nejvyšších dvou patrech bude mít byteček s výhledem na Holomoc, a beuzpochzbz tento byt bude sloužit jako velín holomockého proletriátu v boji za pojmy jako pospolitost, solidarita, nebo lidská důstojnost.

A jak je to v Holomocu, tak to bude v celé české republice, sociální spravedlnost a soudržnost bude na prudkém vzestupu, nastane zlatý věk chudých nekvalifikovaných lidí, každý chudák dostane od CSSD dva mrakodrapy.

Martin Potůček zařídí minimální mzdu 18-20 tisíc Kč, proč ne?

V Řecku socani nařídili minimální mzdu 914 EUR měsíčně a všechno dobře dopadlo, zdroje tu jsou. Nastává zlatý věk proletiátu. Zdroje tu jsou......
07. 05. 2013 | 12:04

Yosif K napsal(a):

A jak je to v Holomocu, tak to bude v celé české republice, sociální spravedlnost a soudržnost bude na prudkém vzestupu, nastane zlatý věk chudých nekvalifikovaných lidí, každý chudák dostane od CSSD dva mrakodrapy.

Martin Potůček zařídí minimální mzdu 18-20 tisíc Kč, proč ne?

V Řecku socani nařídili minimální mzdu 914 EUR měsíčně a všechno dobře dopadlo, zdroje tu jsou. Nastává zlatý věk proletiátu. Zdroje tu jsou......

Jak píše pan Občan, zdroje tu jsou, je jenom zapotřebí MNOHEM VICE PŘEROZDELOVAT.
07. 05. 2013 | 12:06

Občan napsal(a):

Eleno,

Vašim příspěvkům rozumím proto, že umím slovensky a rusky stejně jako česky. Proto také dost těžce nesu, že Vaše slovenština vůbec v pořádku není.

:o))) Aha, takže jsem to s tou agenturou trefil.
07. 05. 2013 | 12:07

Richard napsal(a):

"Frustrace z ponížení měla totiž v roce 1945 i v roce 1989 konkrétního nepřítele"
(J.Pehe)
Pan Zeman našel svého nepřítele v ostrůvcích negativní deviace.
Ono jde vždy snazší bojovat s konkrétním nepřítelem venku, jenž se vyznačuje určitostí, ohraničeností, jehož lze spatřit(má konkrétní "tvář"), ukázat na něj prstem a označit ho za zlo než s vlastními temnými silami resp. jde o obranný sebeklam, kdy si ego hledá oběť k promítnutí vlastního stínu z nevědomí, které je pro vědomí(sebepojetí) tabu.
Tento způsob vyrovnávání se s frustrací, ponížením atd. je vždy snazší než snažit se nevědomí zpracovat uvnitř sebe, ovšem toto usnadnění také deformuje percepci reality....také proto bych byl s hodnocením intelektuálních schopností M.Z. poněkud střízlivější, jelikož ty se nerovnají sečtělosti, kterou se vyznačuje...
Pan Zeman "bojuje" proti korupci vnějších deviantních ostrůvků, ale stejný mechanismus na něhož ukazuje prstem u jiných, ve svém vlastním jednání nespatřuje, přitom prosazování L. Klausové na místo slovenské velvyslankyně za odměnu, není nejspíš ničím jiným než korupcí v naturáliích. Ve vědomí M. Zemana bude zřejmě toto vlastní jednání zracionalizováno, resp. ospravedlněno tzv. "rozumnými" důvody. To však nemění nic na tom, že tímto činem zřejmě sám legitimizuje korupční jednání, před kterým prostřednictví rozumných argumentů "zavírá oči".
07. 05. 2013 | 12:08

Richard napsal(a):

ROZUMNÝCH mělo být v uvozovkách
07. 05. 2013 | 12:09

Bavor napsal(a):

Pehe píše: "„budoucností“ postkomunismu se měla stát vlastně minulost--tedy (znovu)nastolení liberální demokracie, která už existovala před „výletem“ těchto zemí do komunistické utopie. Jenže liberální demokracie se jeví v systému globálního kapitalismu stále více jako chiméra. To nejpevnější, co mnoho lidí v těchto zemích nakonec má, je komunistické retro, prožívané jako nostalgie". KONEC CITÁTU. Občané, to, co vám v listopadu slibovaly "elity", mezi něž i pan Pehe patří, se ukazuje jako lež. Nabízejí vám "nápravu" tohoto systému na systém západní, který však je naprosto stejný jako ten náš současný. Nevěřte Pehemu! "Náprava" tohoto systému je pouhá iluze, pokud existuje soukromé vlastnictí výrobních prostředků. Řešením je ZMĚNA systému a vlastnictví. Dokud to, co NÁM VŠEM kdysi patřilo, bude patřit kapitálu, dotud budete pouhými pracovními silami, bez nároku o čemkoliv rozhodovat. A DEMOKRACIE bude pouhou frází pro zastření TOTALITY KAPIÁLU. Až ZISK z naší práce bude patřit NÁM VŠEM, pak se můžou splnit sliby o "sociálním státuů.
07. 05. 2013 | 12:11

Elena napsal(a):

:o))) Aha, takže jsem to s tou agenturou trefil

ne netrefil, predavala som trubky, na východný trh, preto som brala s usmievom a humorom, ked ma tu nekto volal trubka :))
Nebojte, mám zápočtove listy, daňove priznania, potvrdenia od zamestnavateľa, všecko je legalne ... A čo Vi , občane?
07. 05. 2013 | 12:16

Karel napsal(a):

Snad slavný státní pohřeb Margarety T., která neznala něco jako "společnost", předznamenal slavný pohřeb hyen, které neumí nic jiného, než provádět sublimaci peněz daňových poplatníků a pak jen produkovat "velikonoční" a "vánoční" edice státních dluhopisů.
07. 05. 2013 | 12:17

Ježíš byl marxista napsal(a):

Vy ste všichni pitomí jak štoudev, cožpak nevíte, že lidi nemohou být nikdy trvale šťastní? Aby byli šťastní - musejí být rozdíly v bohatství, musejí mít hezčí auto a hezčí ženu než má soused...
A aby to měl někdo hezčí, někdo to musí mít horší, ošklivější a chudší.
Jde o ten poměr, a o to, že i chudý může být "chudý" jen relativně (mít střechu nad hlavou a co do huby). Ale stejně jako nemocný, co se udzraví, už touží po něčem víc, tak bude takto bohatě-"chudý" jedinec toužit po sousedově hezčí ženě a autě a bude flustrovaný, když to nebude mít. :D To je lidská přirozenost...
A kdyby měli všichni stejně (co nikdy nebylo a nebude)? Asi by přesta vývoj - evoluce kultury by se zasekla
07. 05. 2013 | 12:17

Analytik napsal(a):

Maximus 11:22
Možná máme oba na mysli jednu a tutéž figuru, pane kolego!
Proč by Capo di tutti capi nemohl být ukryt na Ministerstvu financí v kostýmku úředníčka s klotovými rukávy, tužkou za uchem a placaticí v kapse?
Rozcházíme se pouze v míře účinnosti odstranění této osoby. Já sázím na 100%, Vy se spokojíte s polovičkou.

Příjemný zbytek týdne!
07. 05. 2013 | 12:23

Bavor napsal(a):

Yosif K napsal(a):
A jak je to v Holomocu, tak to bude v celé české republice, sociální spravedlnost a soudržnost bude na prudkém vzestupu, nastane zlatý věk chudých nekvalifikovaných lidí, každý chudák dostane od CSSD dva mrakodrapy.
Martin Potůček zařídí minimální mzdu 18-20 tisíc Kč, proč ne?
V Řecku socani nařídili minimální mzdu 914 EUR měsíčně a všechno dobře dopadlo, zdroje tu jsou. Nastává zlatý věk proletiátu. Zdroje tu jsou...... KONEC CITÁTU. Ano, zdroje tu skutečně jsou. Jenomže odcházejí (i dnes, v době krize) ve formě dividend do kapes cizích vlastníků (a bez zdanění - Kalousek to zařídil). Jenomže na TYTO zdroje se ČSSD neodváží sáhnout. Na to musí přijít nový únor 48. Nemyslíte?
07. 05. 2013 | 12:24

Myšelín napsal(a):

Sociální demokraté, pokud budou chtít, aby po volbách jejich vláda vydržela, musejí sáhnout po Kalouskově Top, a ne po komunistech. Jedině vláda s Kalouskem nepadne, ani kdyby se čerti ženili.
Přece pan Sobotka nebude riskovat, aby to u nás dopadlo jak v Libyi.
07. 05. 2013 | 12:25

český maloměšťák napsal(a):

Elena napsal(a):
Dobrý deň, pán Pehe, dík za dobrý blog a pripomenutie koncepcie transformacie postkomunistických krajin od Lady Margaret Thatcher. Tu koncepciu najužitočnejšie využila byvala a súčastna Činska vlada.
07. 05. 2013 | 08:59
----------
Nesmysl. Transformace jednak proběhla postupně (obešla se např. bez šokové terapie, naopak např. vyžívala systém plán/dvojí ceny - prodej přebytků na volném trhu) , navíc největší činské firmy a to i banky jsou stále státní.

K blogu.
Takových fejetonků se dá sesmolit denně na tucet.

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2328931/krugman-nejsem-neomylny-inflace-lezi-prilis-nizko-a-baltsky-uspech-je-iluzi.html
07. 05. 2013 | 12:44

Neudržitelný napsal(a):

Bavor
"Ano, zdroje tu skutečně jsou. Jenomže odcházejí (i dnes, v době krize) ve formě dividend do kapes cizích vlastníků (a bez zdanění - Kalousek to zařídil). Jenomže na TYTO zdroje se ČSSD neodváží sáhnout. Na to musí přijít nový únor 48. Nemyslíte? "
Vy jste Bavore jasná ukázka toho, že komunistické moci se musíme bát neustále.
Už Vás vidím, jak hrdě kráčíte v čele LM v průvodu, jak vyhazujete třídní nepřítele z jejich vlastních fabrik, jak si zabíráte ředitelskou pracovnu, jak si parcelujete nemovitosti, které Vám nepatří. To bude krása co?
07. 05. 2013 | 12:46

Karel napsal(a):

Ježíši,to je síla! Přece vůbec nejde o to, aby měli všichni všeho stejně a stejné silikonové baby, ale aby se ke svému bohatství museli dopracovat poctivě a ne na úkor většiny, jak se to děje nyní. Pokud má ovšem u nás od začátku někdo výhodu, jako že něco výhodně zprivatizoval, protože měl zkrátka lepší informace nebo kamarády než vy, pak si budou lidi opravdu přát návrat před rok 1989, což je hrozné a proti tomu se nedá bojovat jinak, než nastolit právní stát a alespoň takovou úroveň sociálních služeb, jaký poskytoval ten "komunistický" režim, abychom nemuseli být vděční za nic Dukům a "charitě" a spoléhat na polévku od knížepánů.

A že někdo v něm bude, jak píšete, "flustrovaný", když něco nebude mít nejlepčejčejší, tak od toho tu máme pana doktora Honzáka a nebo Nešpora.
07. 05. 2013 | 12:47

český maloměšťák napsal(a):

Nebo např. :

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2328930/ek-pritvrzuje-vuci-cinskym-solarnim-vyrobcum-na-panely-hodla-uvalit-40-clo.html

/USA uvalily poplatky při dovozu PVE panelů např. STP či Trina už před několika měsíci, btw - STP v podstatě zbankrotoval/
07. 05. 2013 | 12:49

ct napsal(a):

Také znám pár dříve nadšených pravičáků, kteří by tady Pehemu nadávali a blábolili cosi o "životě ve vlastních rukou" a "flexibilitě".
Jenže pak přišel krach jejich živnosti, u některých ztráta místa, zdravotní problémy a rázem ryjou ústy v zemi.
Jsou doživotně vyléčeni. Totéž myslím potřebují ti zdejší hlupáci s pravičáckým plamenem v očích.
07. 05. 2013 | 12:51

Yosif K napsal(a):

Jaké alternativní upořádání? Stačí více přerozdělovat. Ve švédsku socani zavedli marginální danovou sazbu pro boháče ve výši 100% a jak se to skvěle osvědčilo.........

Vše již bylo vyzkoušeno, vynalézt něco nového pod sluncem téměř není možné......
07. 05. 2013 | 12:56

Elena napsal(a):

český maloměšťák:
"Nesmysl. Transformace jednak proběhla postupně (obešla se např. bez šokové terapie"

Nepravda, pametam sa dobre na 90 roky na Slovensku na obrovsku nezamestnanosť, podobnu dnešnej, drahotu a nizke platy, nizke dôchodky, zdražovanie služieb , tovaru. 90 roky v bývalom ZSSR som poznala zo služebných cest a zo života mojich blizkych.

Bolo to všetko presne tak ako predpovedala Margaret Teacher,
ona to s nami naozaj myslela uprimne a dobré.
07. 05. 2013 | 12:57

peterka napsal(a):

Yoskaká, nosí určitě jarmulku, zdá se však, že obráceně, neznaje přikázání, která se snaží dodržovat... a tak tady pokřikuje, každého poučuje a uzurpuje.
Nezná však ani svého vlastního řádu, je zmatený a právě proto také tady neustále přilépnutý.
Kde jinde by totiž nalézal pobratimů, než tady.

P.S.: "Pobratimové" jsou placení a zmatení "experti" z tinktanků útočících na historicky dlouhotrvající středoevropský sociální systém.
P.P.S.: Sami tomu ani nevěří, ale když nic jiného neumí, něčím se přec živiti musí.
07. 05. 2013 | 12:57

seriózní chlapík napsal(a):

2Pehe

Medvědí službu ponižování lidské důstojnosti poskytuje lidská hloupost.
"K demokratickému hlasování nesmí dojít, když dva ze tří jsou blbci".
Ilustrací budiž například současný pomalu celospolečenský konsenzus nad hledáním "autora" amnestie, ač se ve skutečnosti jedná o vykonavatele něčí vůle.
Už jen chybí, aby lidé za vehementní podpory médií začali hledat polského linkového dělníka, co potravinové obaly plnil posypovou solí.

2Yozif

Spouštěcím momentem frustrace občanů není nominální stav jejich peněženek, ani absence plazmy. Je jím hrubě překročená míra nespravedlnosti v této zemi.
07. 05. 2013 | 13:02

jarpor napsal(a):

Nechtěl jsem sem vůbec vstupovat a vyjadřovat se ke skutečnosti, že "politolog" Pehe a formátu blogu hodlá debatovat o obsahu termínů sociální a demokratický, které potřebují, podle něj, dostat či definovat nový obsah.

Ponechám zcela bez komentáře, že tím, kdo ten nový obsah má promýšlet a pomáhat definovat má být "jezevec z Vysočiny", současný prezident pan Zeman.
Dle mého je pan Zeman vším jiným než filosofem a myslitelem... čímž se jej nikterak negativně či peorativně nechci nijak dotýkat.

leč když si přečtu Bavora :

"Řešením je ZMĚNA systému a vlastnictví. Dokud to, co NÁM VŠEM kdysi patřilo, bude patřit kapitálu, dotud budete pouhými pracovními silami, bez nároku o čemkoliv rozhodovat. A DEMOKRACIE bude pouhou frází pro zastření TOTALITY KAPIÁLU. Až ZISK z naší práce bude patřit NÁM VŠEM, pak se můžou splnit sliby o "sociálním státuů."

pak nezbývá než varovat - to, pro co Bavor vyzývá, to už známe... a zůstaly za tou zrůdnou ideologií tisíce a tisíce mrtvých...

Jak napsal neudržitelný, s tím lze jen souhlasit :

"Vy jste Bavore jasná ukázka toho, že komunistické moci se musíme bát neustále.
Už Vás vidím, jak hrdě kráčíte v čele LM v průvodu, jak vyhazujete třídní nepřítele z jejich vlastních fabrik, jak si zabíráte ředitelskou pracovnu, jak si parcelujete nemovitosti, které Vám nepatří. To bude krása co?"

Nezbývá než věřit, že naše a světová demokracie je dost silná na to, aby nedopustila návrat k systému podle myšlení Bavorů.

Hezký den
07. 05. 2013 | 13:03

Josef napsal(a):

Prez.Zeman naprosto nevhodně spojuje ponížení z určité koloborace a bezmoci obyvatel Protektorátu se současnou nezaměstnaností obyvatel a krizových jevů ve společnosti.Nelze vůbec tyto dvě flustrace srovnávat, jsou nesouměřitelné. Pokud je záměr vyvolávat a bičovat do krajnosti napětí ve společnosti , před volbami ,tak použije toto přirovnání jak prez .Zeman.Takto postupoval E.Beneš z Londýna za války a dostával obyvatele Protektorátu do strašných situací/heydrichiáda/ z cílem vykopat nepřekonatelný příkop mezi Němci a Čechy a zajistit si uznání spojenců a po vítězství ve válce vyhnat Němce z Československa.Co sleduje prez.Zeman tím, když takto nevhodně forsíruje přirovnání při výročí Pražského povstání.Obě komory Parlamentu ČR by měly být ve střehu.Je na to odpověď, je to blížící se volební kampaň a tím cílem je ovlivňovat voliče.Volební kampaň začne předčasně a bude hodně tvrdá.On ji také v začal předčasně v prez. volbách a vidělal na tom ,druhý kdo začal těžce prohrál.V prez.volbách došlo k polarizaci národa.Platí, kdo s čím zachází,tím schází.
07. 05. 2013 | 13:12

český maloměšťák napsal(a):

ad útoky podivínů na Bavora
Restrikce ve směru vývozu kapitálu ze země nejsou sice běžným opatřením, ale v urřitých situacích k nim přistupují i demokratické režimy.
To, že podivíni typu jarpora pak líčí takovéto opatření v emotivní rovině, aby jejich líčení vyznělo jednak působivě a jedna aby zesměšnili či dehonestovali své názorové odpůrce - to jen dokládá bídnou úroveň jejich znalostí a vadný charakter.

Naposledy pak bylo možné takové opatření sledovat v kauze kyperského bankovnictví.

V žilách a tepnách totalitních společností pak spíše koluje hloupost a vady charakterů nežli názorová pestrost.
------------
Nejprve lžete a pak mlžíte.
To vy jste svou úvahu napsala ve směru Číny a já také na zmínku týkající se Číny coby kopii thatcherismu /což je nesmysl/ reagoval.
Nyní však náhle od Číny skáčete směrem více na Západ a snažíte se mě vmanipulovat do pozice, že mám oponovat tvrzením o SSSR etc etc... skáčete jako nějaká diskuzní blecha nebo co.
07. 05. 2013 | 13:15

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, Violo co svět světem stojí a aktuálně aktuálním jest, já nikdy tu nic nekritizoval, neb ve lhotě bydlím, a tak na rozdíl od zde jistě panelákových moudrých do vládních sejfů a mozkoven až tak nevidím.
Kdysi jsem dost četl, takže asi vím, jak to asi vypadalo tak pár tisícovkami let. No a že by se něco až tak změnilo ? Nihil novi.
A plóooč taky ...
K penízkům a k moci se furt chodí po stejných chodníčkách, i když nefachčenkovitý český sockom se nám snaží neustále namluvit, že oni jediní jsou ti nejkřišťálovější neb to myslí upřímně.
A někomu se to dokonce povede.
http://ateo.cz/f/images/d/dobra-adresa_.jpg
Někomu holt méně, ale hned máme zase nového vězně svědomí ...
http://www.totalmag.cz/images/stories/rath_sibal.jpg
No a kolik si tak nasocánkoval jistý křištálový též Blair ? Bychom též sokom evropě pod sukničky nahlédli, že.
Že by k tomu synek přišel ve své původní profesi ? Nebo dokonce v důchodu snad ???
Očekávám spousty sophistikovaných sockom odpovědí
Děkuji.
http://ateo.cz/f/images/l/losna-pise-maznakovi.jpg
Veskriz.
07. 05. 2013 | 13:17

český maloměšťák napsal(a):

re : Replika pod čarou je určena nicku Elena.
07. 05. 2013 | 13:19

Carlos V. napsal(a):

Může existovat společnost bez "ponížených" ? Tedy bez lidí, kteří častou nejsou a těžkou kdy budou hybateli procesů ve společnosti ?

Těžko.

Ano, je nesmyslem budovat stát pro vrchní jedno procento - ale stejně tak pro procenta dolní.

Společnost musí být nastavena tak, aby to vyhovovalo horním 70-80% lidí, tedy zejména střední třídě. Nedá se fungovat podle nejhorších a pro nejhorší.
07. 05. 2013 | 13:23

jarpor napsal(a):

Ubožáci typu č. m. nemohou nikdy pochopit rozdíl mezi výroky :

"Řešením je ZMĚNA systému a vlastnictví..."
a
"Restrikce ve směru vývozu kapitálu ze země nejsou sice běžným opatřením, ale v urřitých situacích k nim přistupují i demokratické režimy."

Proto píší cosi o podivínech ... dehonestujících emotivně zesměšňujících odpůrce...

Bídná úroveň znalostí takových ubožáků je zřejmá... o vadném charakteru ani nehovoře...
.
07. 05. 2013 | 13:24

Elena napsal(a):

český maloměšťák:
nie je len o Čine ale o všekych postkomunistickych krajinych, o tom , čo ste sam potvrdil, že najlepšie s toho vyšla Čina.

Ten príspevok ste napisal všeobecne, až nakoniec uvedol Ćinu, preto som tak reagovala, vlastne točime sa dokolečka dokola, pišete to iste len po česky.
07. 05. 2013 | 13:24

MartinO napsal(a):

Maloměšťák co je boháč a není důchodce:

"Restrikce ve směru vývozu kapitálu ze země nejsou sice běžným opatřením, ale v urřitých situacích k nim přistupují i demokratické režimy.
To, že podivíni typu jarpora pak líčí takovéto opatření v emotivní rovině, aby jejich líčení vyznělo jednak působivě a jedna aby zesměšnili či dehonestovali své názorové odpůrce - to jen dokládá bídnou úroveň jejich znalostí a vadný charakter"

kontra

"Pokud vyvedete ze solidárních systému bohaté - systémy se zhroutí. Následuje kroucení krků bohatým - lidé zahnání do sociálně-existenčního kouta nebudou mít žádné výčitky svědomí. A nemyslte si, že to odnesou Gross, Janoušek, Šnajdr...vy a já to odneseme - od nás si to vemou. /ode mně ne - kliknu a mám to v Švajcu/."

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Zapoměl jsis zase vzít medicínu
07. 05. 2013 | 13:24

Pepa Řepa napsal(a):

Ale no tak!
Je snad tady někdo takový mamlas, který si myslí, že panu Pehe- obdivovateli Světasprávy- a řediteli NYU , kde kasírují potomky zbohatlíků o skutečně mimořádné školné, jde opravdu o vyrovnání třídních rozdílů, ba dokonce aby se všechna bříška stejně napapala?

Nebo že mu jde snad o......revolution?
:-)!!!
Pobavili jste blbožrouti!

Všem stejně je opravdu pitomost, protože motorem lidského snažení je od pradávna porovnávat se s konkurentem, dotahovat leadera, soupeřit a nemusí to být hned zbraněmi.Všem stejně-nivelizovat- je cesta do komunistického močálu.
Proč se snažit?
Nicméně mamlasům to vyhovuje a těm s vrozeným handikapem má aktivní cyklista pomoci, to se může stát každému.I jeho dětem.Má šlapat za něj.

Do určité míry na to dojíždí EU, stejně jako dojela RVHP.
Nesoupeří jednotlivé evropské státy mezi sebou ale t.zv. kooperují,říká se vzletně v newspeaku stagnaci.
Když budeme větší....budeme silnější....jak to, že nejsme, že jde EU do háje více než jinde?

Nevím jestli se sosani zamysleli, nicméně jestli bude Fortuna brát tipy, kde bude sosan rok po volbách, tak si hbitě vsadím, že na stejných 10% jako je dnes-rok po volbách- francouzský Olánek.

Kalousek je pouze jedním ze 27 účetních a prostor pro vlastní nápady velký nemá.
Noty píšou jiní.

Budou podobně cvakat rovnátka a sosanský děda Potůček může v chalupě o přidání důchodů jen snít, stejně jako už otáčí jiný děda-Děda Mládek ilegál- který to na sjezdu pohnojil.

Když ptáčka lapají.....pěkně zpívají a nevytrubují- jako Mládek-....škubal sosan sojku, škubal táta, škubala máma, škubaly děti.....sojka neuletí.
07. 05. 2013 | 13:29

český maloměšťák napsal(a):

Elena napsal(a):
Dobrý deň, pán Pehe, dík za dobrý blog a pripomenutie koncepcie transformacie postkomunistických krajin od Lady Margaret Thatcher. Tu koncepciu najužitočnejšie využila byvala a súčastna Činska vlada.
07. 05. 2013 | 08:59
-------------

český maloměšťák napsal(a):
Elena napsal(a):
Dobrý deň, pán Pehe, dík za dobrý blog a pripomenutie koncepcie transformacie postkomunistických krajin od Lady Margaret Thatcher. Tu koncepciu najužitočnejšie využila byvala a súčastna Činska vlada.
07. 05. 2013 | 08:59
----------
Nesmysl. Transformace jednak proběhla postupně (obešla se např. bez šokové terapie, naopak např. vyžívala systém plán/dvojí ceny - prodej přebytků na volném trhu) , navíc největší činské firmy a to i banky jsou stále státní.

K blogu.
Takových fejetonků se dá sesmolit denně na tucet.

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2328931/krugman-nejsem-neomylny-inflace-lezi-prilis-nizko-a-baltsky-uspech-je-iluzi.html
07. 05. 2013 | 12:44
-----------

český maloměšťák napsal(a):
re : Replika pod čarou je určena nicku Elena.
07. 05. 2013 | 13:19
------------------

Elena napsal(a):
český maloměšťák:
nie je len o Čine ale o všekych postkomunistickych krajinych, o tom , čo ste sam potvrdil, že najlepšie s toho vyšla Čina.

Ten príspevok ste napisal všeobecne, až nakoniec uvedol Ćinu, preto som tak reagovala, vlastne točime sa dokolečka dokola, pišete to iste len po česky.
07. 05. 2013 | 13:24

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Přestaňte prosím lhát.
A nikde jsem nepsal, že potvrzuji, že " z toho nejlépe vyšla Čína". Takže další lež.
07. 05. 2013 | 13:36

Pepa Řepa napsal(a):

Bavor
https://www.youtube.com/watch?v=EH7B3yGOkxo
07. 05. 2013 | 13:36

Dáša N. napsal(a):

Luba 11.09
Pokud by měl mít, nyní odkopnutý, pan Hasenkopf poslední zbytky cti, pak by se na Hrad po vyhlášení konečného znění amnestie nikdy nevrátil. Ale to, bohužel, neudělal, čímž propásl historickou příležitost lidem ukázat, že čest je tím nejdůležitějším artiklem.
07. 05. 2013 | 13:38

oranžáda pitomá napsal(a):

to jsou hrozný komunistický kecy, jak z 50.ých let. Zbohatlíci přišli k bezpracným ziskům.............nevážený Pehe, tyto zbohatlíky vytváří Evropská unie a její systém dotací a grantů, tam přijdou "vyvolení" k bezpracným ziskům na účet lidí, kterým vy, socialisti, bolševici, oranžoví (vše je stejné), jejich těžce vydělané peníze kradete nestydatými daněmi.... a ještě to oranžovým parazitům Potůčkovi a Mládkovi nestačí.
07. 05. 2013 | 13:39

Pepa Řepa emeritní generál STB napsal(a):

český maloměšťák
máte tam chybu.... tak jak je u nás koncipovín..
po C tvrdé Y....tam u Vás
07. 05. 2013 | 13:41

seriózní chlapík napsal(a):

Všem stejně! Ale nalajnovat hřiště. To je vo co go, pseudopravicoví demagogové.
07. 05. 2013 | 13:46

Pepa Řepa napsal(a):

seriózní chlapík
doba pokročila, s lajnovačkou pobíhají tak bv Hornídolní
Bez jestřábího voka ani ránu
07. 05. 2013 | 13:50

Miroslav Pivoda napsal(a):

Dobrá zpráva: Český parlament pracuje na novém zákoně. Po již dříve přijatém zákonu "Prezident Beneš se zasloužil o stát.", má brzy vyjít další český zákon v rozsahu jediné věty, a to: "Prezident Klaus se zasloužil o snížení etických standardů této země".
07. 05. 2013 | 13:54

Lucius napsal(a):

A ja si uz zacinal myslet, ze Pehe nam chce neco zavazneho sdelit, az jsem se docetl ke slovum: Levicový intelektuál Zeman... Tam mi doslo je ze je to jen takova groteska, pro uvolneni nalady pred dnem pracovniho volna.
07. 05. 2013 | 14:02

xxx napsal(a):

To obcan:
Pletete si Estonsko s Lotysskem. Lotysi chteli rust rychleji a pujcovali si smenitelne meny nad kapacitu statu/stejne jako kdysi Island a Irsko, a nejnoveji Kypr/, kdezto Estonsko setri a je druhou nejmene zadluzenou zemi EU, majici od r.2012
euro.Maji jednoduchy danovy system a zdaneni v miste provozovny,zamezujici utekum do danovych raju a vymysleli napr. Skype. A to pres pomerne silnou ruskou mensinu v zemi.
To autor: MZ ma /bohuzel/ pravdu. Navic to, ze velka cast ceskych miliardaru
vznikla netradicne po "zhasnuti" umocnuje nasrani lidi.
To Elena: MT,Praha, 1999: "ceska "privatizace" bez institucionalniho ramce byla
osudovym omylem". Nemyslim, ze by zrovna iron lady byla komanc nebo byvkomanc.
07. 05. 2013 | 14:05

Elena napsal(a):

"sypem si popol na hlavu"
za reakciu na malomešťaka, nie za samotný text.
07. 05. 2013 | 14:06

vidímdo toho napsal(a):

Vztek a ponížení ???
Ve vztahu ke svému okolí jsem zákazník. Jediné místo kde to respektují je hospoda. Mám 30 Kč a po dobu úměrnou vypití jednoho piva můžu využívat svoje zákaznická práva. Já sedím a obsluha přijde za mnou a víceméně se mi snaží vyhovět. Já můžu vznášet připomínky a jsou v podstatě respektovány, a nedostaky jsou odstraňovány.
Neexistuje u nás žádný jiný dodavatel nějaké služby, který by se k zákazníkům choval tak slušně jako v hospodě. Úředníci, vláda, ČEZ, O2,někdy i lékaři, ... atd. Ti se s vámi ani nebaví, nanejvýš vám nastrčí nějakou, věci neznalou, mluvčí.
Není tam někde taky příčina toho vzteku ??
07. 05. 2013 | 14:07

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

neselhal kapitalismus, ale státní intervencionismus, politická globalizace, postdemokracie a sociální stát na který nejsou prostředky. takže spíše než směrem ke komunismu, jan navrhuje " po novu" pan pehe, bychom se měli vrátit k tomu, co skutečně kdysi funguvalo. ke kapitalismu a svobodnému trhu. bez zachranování, znarodnování ,tištění peněz a nekonečných samitů G xx.
07. 05. 2013 | 14:11

Elena napsal(a):

xxx,
O Estonsku ste napisal Občanovi dobre,
ta časť venovana mne To Elena: MT,Praha, 1999: "ceska "privatizace" bez institucionalniho ramce byla
osudovym omylem". Nemyslim, ze by zrovna iron lady byla komanc nebo byvkomanc.
Iron Lady to napisala v roku 87 ak sa menylim, snažila sa o prevenciu, v 99 roku napisať že naša kuponka bola omylom , už bolo dosť neskoro.
07. 05. 2013 | 14:14

Pepa Řepa napsal(a):

"sypem si popol na hlavu"

žhavý je nejlepší, zkouška ohněm
07. 05. 2013 | 14:15

Pepa Řepa napsal(a):

Nojo elena
Popel a démant, jednotka chlípnosti....není nad internet
07. 05. 2013 | 14:18

seriózní chlapík napsal(a):

Pepa Řepa

"Bez jestřábího voka ani ránu"

Tak tak, každej by měl mít stejnýho jestřába, což Bůh nejspíš nevyslyšel.
07. 05. 2013 | 14:21

JuKuk napsal(a):

Po přečtení komentářů naší veřejnosti jsem pochopil, proč mne ve zdravotnických zařízeních, i proti mé vůli, vyvolávají univerzitním titulem, což je tak akorát návrat k rakouským a prvorepublikovým poměrům. Je patrné, že vzdělaná populace nepřekročila bájnou restriktivní hranici oněch Husákových 3 procent.
Jinak, je také zřejmá absence víry. V Německu, Rakousku nedostanete práci, která by za to stála, pokud nejste členem církve. Kostel je opět místem pro uvědomění si sebe, nikoliv jen ideologie, jak by se mnozí domnívali. Ona ta jedna kniha stačí na uvědomění si vlastní dopovědnosti před světem.
A ještě na okraj, dokážu si představit, že zdejší komentáře by nezměnily ani tón , ani svou kvalitu, ani kdyby jejich pisatelé žili ve zcela ideální společnosti: mají toptiž bezradnost v krvi.
07. 05. 2013 | 14:25

Elena napsal(a):

Pepa Řepa :
Prosím Vás Pepo, ako ste to zistil že som Wajdová :)) ?
07. 05. 2013 | 14:26

aga napsal(a):

A tuhle znáte, pane Pehe?

http://beta.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Zasveceny-muz-vypovida-Mocni-maji-velky-plan-Uz-je-nikdo-nezastavi-271231
07. 05. 2013 | 14:27

Pepa Řepa napsal(a):

Ale vyslyšel
http://www.ekologieduse.mysteria.cz/images/godseye.png
dává na sekeru, píše si na manžetu a jednou vystaví účet.
Každýmu.
Vv tom je ta rovnost.
07. 05. 2013 | 14:27

marek napsal(a):

Lidskou důstojnost lze realizovat jen v rámci solidární společnosti, pociťované jako pospolitost. Možná i proto musejí sociální demokraté, i ti čeští, začít svůj boj proti ponížení lidské důstojnosti tím, že nově promyslí pojmy „sociální“ a „demokratický“. Levicový intelektuál Zeman by jim v tom možná mohl pomoct.
Otázka: Prosím víte někdo o systému kde se realizovala lidská důstojnost? byla to prví republika, rakousko - uhersko nebo snad 1948 - 1989? Poraďte..a řekněte to i panu Pehemu.
07. 05. 2013 | 14:34

slovak co emigroval napsal(a):

Vy se tu hadate a dobroty barel chrape v primem prenosu
07. 05. 2013 | 14:42

marek napsal(a):

"první republika", omlouvám se..
07. 05. 2013 | 14:44

Urban napsal(a):

Pane Pehe,
pokud bude stát řádně řizen a bude zamezeno rozkrádání majetku a zprůhledněn tok veřejných financí tak bude jak na důchody, zdravotnictví, klturu a jiné pro společnost užitečné věci. Nikde na Světe nevzniklo tolik bohatých za tak krátkou dobu jako u nás a to není zázrak,ale akce řízená státem zbabranou privatizací a neschopností vládnoucí rádoby elity. Pokud budou podporovány projekty typu IZIP, fotovotaiky, OPEN-kart a další lupičské akce včetně neprůhledných vlastníků akcií, uniku daní do daňových rájů a ve vedení státu budou diletanti a zloději tak nebude na nic. Dnes už technologiký pokrok umožňuje vyrobit dost prostředků, aby nemuseli lidé umírat hlady, ale chce to pocztivé a čestné hospodáře. Ne politiky typu Nečase, Topolánka, knížete a dalších vlezprdelků, kteří se schovávají za EU a ničí tuto zemi. Jen se podívejte, kolik zmizelo orné půdy pro stavbu sídel bohatých lidí a slunečních elektráren.
07. 05. 2013 | 14:47

český maloměšťák napsal(a):

ad Elena
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2329822/britanie-by-mela-opustit-eu-soudi-ministr-z-vlady-thatcherove.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Nigel_Lawson

Ovšem na druhé straně - kdo z našich konzervativců se může chlubit tím, že jeho partnerce je o deset let méně než jeho dceři, že...

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2022134/Nigel-Lawsons-love-life-hots-woman-years-younger-daughter-Nigella.html
----------
Znáte to, snížíte daně - vzroste zaměstnanost...pak stoupnou úroky a nezaměstnanost se zvedne ještě víc jak předtím...ale to už jste mimo a můžete to svést na své nástupce. A jste slavní. Kor když odprodáte na nízký úrok byty, které nechal postavit váš předchůdce. Nebo sítě, či továrny.

Jenže dneska nefunguje už ani tohle. Proč ?
No protože úroky jsou na nule nebo v záporu - a nezaměstnanost je i tak vysoká.
Co s tím ?
Nenuťte kapitál k útěku, ale přinuťte ho k investicím. Nejlépe do vzdělávání - ale ne do vzdělávání těch, co to nepotřebují - to je jako byste snižovali úroky či daně těm, co to nepotřebují.
O tom to je a bude.
A proto Kraďákov čeká úpadek - který je zatím bržděn jeho členstvím v EU a žitím na dluh (ten dluh je také morální).
Tam je ten zakopaný pes, kterého současný lumpenestablishment ČSSD není schopen už téměř dvě dekády vykopat.
Kurzarbeit je jen takovým jakýmsi vypelichaným vrabčákem. Chce to novou smlouvu práce s kapitálem.
07. 05. 2013 | 14:50

Aerocell napsal(a):

To p.Pehe.
Spoléhat na sociální demokracii může jen naivka. Ti jsou stejně jako další strany součástí současného politického systému, pro který platí Brdičkovo trefné "Padouch nebo hrdina - my jsme jedna rodina" a fungujeme tak, že každý chvilku tahá pilku, a pokud se nám do toho našeho hájeného háječku vloudí někdo cizí (nová strana), pustíme se do ní společně, jeden zleva, druhý zprava a nepovolíme, dokud není na hadry. Ty zatvrzelé členy, co nechtějí pochopit pravidla hry zlikvidujeme, slabší povahy zkorumpujeme (zotročíme), že budou papežovatější než papež. Současný systém politických stran funguje následovně. Jeho trvalá stabilita je zajišťována jen velmi úzkému kruhu známými, či spíše neznámými mezinárodními finančními kmotry (bankstery). Domácí kmotříčci jsou jen prodlouženou rukou jejich vůle. Podle ní politbyra stran dostanou od "dárců" na volební kampaň a navrhují na volební listinu své poslance. Ti pak, za poslanecké a jiné prebendy, hlasují jako jeden muž, jak jinak, dle doporučení strany - prostě loutky. Loutkoherci pak hrají podle mezinárodního scénáře kmotrů, který si mohou trochu upravit na místní poměry, ale platí, že v tomto dějství přijdeme na scénu zleva, v příštím zase zprava.
Dokud se na tomto nic nezmění, není žádná naděje na zlepšení. Statisícové nebo i milionové víceméně stále pokojné manifestace jsou o ničem, místní vlády (Řecka, Španělska, Itálie atd.), si s tím už nějak poradí, když dav moc žádá aby vláda padla tak ať padne, bude jiná.
A dokud budou naivní ovčané s mozky vymytými masmédii věřit na pohádku o tzv. zastupitelské demokracii jako jediné možné formě "vlády lidu", nic se nezmění.
Prostě, jestli-že mnozí tomu loutkoherci oblečeném do sametu, co jim hrál pohádku o pravdě a lásce, naivně zvonili klíči a nyní "ryjí držkou v zemi", nemají si komu stěžovat než sami sobě. Život není pohádka.
07. 05. 2013 | 14:54

Elena napsal(a):

č.m.
netapetujte a neoslovujte mňa
BASTA
07. 05. 2013 | 14:57

Důchodce68r napsal(a):

K Povstání ponížených: přesně tak.
- ano, jsem už přeplněný nenávistí a vztekem,
- ano, s alternativami je problém, ale už zdaleka nejen náš, a řešení sotva bude rychlé, ale na něm to váznout nemůže a taky nemusí,
- je potřeba alespoň stopnout rozkrádání, korupci, nekompetentnost vlády a ministerstev, jakobyfunkčnost policie a soudů, v podstatě zločinnost většiny politiků. Na to by stačilo pár dnů.
- a začít znovu, třeba stejně, třebaže těžce, ale s veřejnou kontrolou zdola.
------------------
- základní a jednoduchou alternativou nepořádku je pořádek !!! Teprve pak bude možno hledat alternativy zásadnější.
07. 05. 2013 | 14:58

Admirál napsal(a):

Elena parafrázovaně tvrdí, v Estonsku se transformace povedla, jeto tam tak dobrý, že se 1/3 lidí obvzláště těch mladých, co by měli být budoucnost národa, vystěhovala.

Skvělý výsledek. Dává jim to doopravdy světlou perspektivu.

Operace se podařila, ale pacient zemřel.

Skoro jako u nás. Primář Kalousek má rošku a máchá skalpelem.
07. 05. 2013 | 15:07

Gustáv Kočí napsal(a):

Povstání polehávajících
(báseň Juliuse Fučíkuse)

A leju Já!
A leju dál
Já leju tam, kde včera lejt
znamená i zejtra se nalejvat!

Někdy mívám za lubem,
že se stanu holubem,
uletím do elce pelce,
do pekelce pod dubem!

A leju já!
07. 05. 2013 | 15:07

Dáša N. napsal(a):

Však oni ty voliče ČSSD, báby a dědky, vnukové včas přemluví, že volit levici je nesmysl, zvlášť když se pak levice spojí s TOP, o čem již nahlas uvažoval pan stínový ministr Mládek, který byl opět neopatrně puštěn na dvorek.
Proč tedy rovnou nezvolit komunisty, za jejichž éry si na lidskou důstojnost nikdo nestěžoval, protože solidární sociální stát byl realitou a na rozdíl ode dneška nikdo pod mostem nebydlel?
07. 05. 2013 | 15:21

Jáchym napsal(a):

Jiří Pehe:

"Nad tím vším by se měla zamyslet zejména sociální demokracie, a nejenom ta česká. Frustraci ze současného systému totiž nelze vymýtit jen větším počtem pracovních míst nebo změnami volebního zákona. Je třeba pracovat na rehabilitaci společnosti a pospolitosti, které byly posledními dekádami neoliberálního globokapitalismu vážně poničeny.
Bez nich žádná důstojnost není. Zbývá jen individualizovaný narcismus „úspěšných“ a osamělá mizérie ponížených."
**********************************************************
Bať, bať.

Měla by se sociálni demokracie zamyslet, měl by se zamyslet každý zamýšleníschopný.

Nevím, proč ale existuje výjimka, která na sebe tuto čestnou "zamýšlecí povinnost" nevztahuje, která si sama udělila modrou knížku.
Jmenuje se PEHE.

Politolog. Říkají někteří.
Místo zamýšlení dělá dálkový ovladač nejprve Václava Ruzyňského, nyní se o totéž pokouší o mistra Sobotky, - obdivovatele Tonyho Blaira, kteráho učinila svým dědicem Margareta T. - a chválila jej, kudy chodila, kryptolejberistka jedna !

Ted aby si nožky uběhal: Čtyřspolek Duka - Posselt - Schwarzenberg (čtvrtého si nepamatuji, někdo mě tuhle praštil přes kokos) nemá ve všem stejné cíle, i když na tom hlavním a bezprostředním se jistě shodne.

A Schwarzenbergův účetní sice poslouchá hlas svého pána, leccos svou zbrklou iniciativností uspěchává či musí improvizovat, když pán zrovna spí.

Co máte furt všeci proti PEHEM, pravičáci? Plotit zlotym by ho měli! Ani ten Jarpor ho neocení, i Pepa Řepa furt brblá....
07. 05. 2013 | 15:35

Ju a Hele napsal(a):

EU urednici se pry chystaji na stavku , za zvyseni platu a odchod do duchodu.
Zajimalo by mne , zda jejich pracovni absenci , by vubec nekdo pocitil:-)))
07. 05. 2013 | 15:42

Jáchym napsal(a):

Elena parafrázovaně tvrdí, v Estonsku se transformace povedla, jeto tam tak dobrý, že se 1/3 lidí obvzláště těch mladých, co by měli být budoucnost národa, vystěhovala.
Skvělý výsledek
*******************************************************
Co na tom nechápete ?
Čecháčci tu taky zaclánějí celé tisíciletí, je třeba konečně uvolnit lébensraum.
Mladý může, starý musí.
Mladý se může vystěhovat, staří musí tak jako tak zemřít.
Zemský ráj to na pohled pro "zemské" flastence.
Nejste vy náhodou český nacionalista ?
07. 05. 2013 | 15:46

Richard napsal(a):

tak a už je to tady, resp. Zemanova racionalizace - odůvodňování neospravedlnitelného:

"Zeman v Poslanecké sněmovně vysvětloval rozdíl mezi ekonomickou diplomacií a tzv. kariérními diplomaty."

che che

rozběh páně Milošův krásný, umocněn lehkostí, kterou demonstruje žhnoucí cigaretka v ruce, odraz bez chyby, let vzduchem efektní, následovaný dvojitým saltem, cigaretka vypadává z ruky, pan Miloš ztrácí "horno-dolní" orientaci, rád by letěl ještě výše, avšak nemilosrdná gravitace táhne jeho statné tělo dolů k zemi, dopad bohužel na zádíčka.....přivolaný lékař přináší plnou krabičku Camelek a lahodný koňáček....pan Miloš žije, jas v jeho očích při pohledu na láhev a cigaretku to jasně potvrzuje...
Pan porotce Karel, který měl nad celým skokem držet hodnotící dozor, vše okázale prospal...
07. 05. 2013 | 15:53

Glosator napsal(a):

Lze se spojit v EVROPSKÉM měřítku na základě nepopiratelně EVROPSKÉ anticko-židovsko-křesťansko-osvícenské kultury.
Ta je více méně jasná KAŽDÉMU EVROPANOVI. Multikulturalismus a islám nemá v takovéto společnosti samozřejmě místo a vede jen do záhuby.
Na základě čeho chce pan autor budovat pospolitost. Sned ne na bazi morálního relativismu?!
07. 05. 2013 | 16:00

Princ D. napsal(a):

to JardaV
Komu ta amnestie "ublížila?" Podle mě skoro k nikomu. Stejně by se nikdo žádné náhrady nedočkal a Berka je souzen pořád.
Klienti zkrachovalého H-systému měli přece mnoho možností např. polít zloděje, kteří je okradli benzinem a zapálit. Pak by šlo tlačit na presidenta, aby je amnestoval.
Jenže na něco takového jsou ZBABĚLÍ a budou čekat, kdo za ně bude tahat kaštany z ohně.
07. 05. 2013 | 16:06

Marian napsal(a):

Richard- vaše první zdejší příspěvky nasvědčovaly tomu,že jste velmi inteligentní člověk, schopný samostatného a kritického myšlení, s pozoruhodnou psychologickou erudicí. Po několika posledních vašich příspěvcích se mi vnucuje myšlenka,že jde o dva jedince,píšící pod stejným nickem.
07. 05. 2013 | 16:14

oranžáda pitomá napsal(a):

klid!!!!! To jen bolševici zaplevelili kapitalismus socialistickými právy a přívlastky,kvotami,, dotacemi a granty.....no, a teď se hrózně diví, že kapitalismus (který už kapitalismem není), nefunguje......
Kapitalismus je rovnost šancí..... a ne že pracovitý a podnikavý člověk a líný, neschopný lempl, si "vydělají "stejně....... mazejte lenoši do práce...
07. 05. 2013 | 16:19

Glosator napsal(a):

to Jan
Črezvyčajnaja komissia po borbe protiv tunelirovaniju i korupcii. ČK.
To už je vyzkoušeno, ale má to "jisté" nevýhody a to dokonce pro samotnou věrchušku.
07. 05. 2013 | 16:23

prorok napsal(a):

Retorika protagonistu hadrove a kuponove frasky i jejich medialnich a ko-medialnich tlampacu vresticich na ohlodane mrsine Masarykovy repupliky, pripomina jednoho hulvata, ktery se v 60. letech v ranni spicckach tramvaje (tusim c. 16) s oblibou, sice diskretne, ale odporne hnusne neslusne zachovaval. Do atmosfery zalykaveho puchu narvaneho vozu pak mravokarne pronasel: 'Prasaci, kteri si tu tak neslusne ulevuji, by se meli pro vystrahu veset na Kampe.'
07. 05. 2013 | 16:26

Marian napsal(a):

Oranžáda PITOMÁ.. nejhorší bolševici jsou ti v USA.Sdělím vám tajemství-Obama je agent KGB-a jediní správní kapitalisté jsou naše bývalé komunistické kádry.
Zkrátka.socialismus byl zdánlivě poražen-a ve skutečnosti zvítězil.
Jste jedna z nejbystřejších hlav na zdejších diskusích.
07. 05. 2013 | 16:26

Marian napsal(a):

Oranžáda -nepochybně všem snadno vysvětlíte, jak je možné, že s krizí se nejlépe vyrovnávají skandinávské země, vyznačující se silným sociálním státem a vysokou mírou přerozdělování.
07. 05. 2013 | 16:31

Richard napsal(a):

Marian
a to jen proto, že nekonvenuji Vašim politickým postojům?
Ale máte pravdu, mám dvě tváře, ovšem nejsem si jistý, zda-li je právě tato "skutečnost" to, co Vám v mých příspěvcích "překáží".
07. 05. 2013 | 16:37

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

mariam,
skandinávské země se s krizí vyrovnaly skutečně nejlepe. tím, že sociální stát demontovaly. pravicové vlády ve švedsku a finsku rasatně snížily daně a státní výdaje. obě země navíc odmítají platit dluhy za jižní státy. doufám, že si z nich naši socani vemou příklad.
07. 05. 2013 | 16:38

Marian napsal(a):

:o))) antizaorálku, skandinávské země se podle vás snaží léčit své hospodářství tím, že následují příkladu zemí, kde je krize daleko hlubší? Jste opravdu hlava,pane...
07. 05. 2013 | 16:42

oranžáda pitomá napsal(a):

Marian.... máte pravdu, v USA vládne v současné době největší bolševik v jejich historii... příznivec silné a velké centrální vlády, příznivec zvyšování daní, příznivec státních zásahů do ekonomiky, příznivec státního dirigismu a příznivec nelegální imigrace....
07. 05. 2013 | 16:43

Marian napsal(a):

Richarde- další slabý příspěvek.. nejde o to, zda konvenujete či nekonvenujete, ale o to, že jste zatraceně snížil laťku, kterou jste původně nastavil.Víte, já mám ideologii tzv.na háku.Přistupovat k jevům a problémům s apriorními myšlenkovými schématy je prostě chybné.
07. 05. 2013 | 16:45

oranžáda pitomá napsal(a):

Marian....... severské země v ekonomických i jiných žebříčcích neustále klesají... navíc se zvyšuje mnohonásobně zločinnost způsobovaná socialisty dotaženými multikulturními, arabskými obohacovači.... hodně Švédů už tuto zemi opustilo a odstěhovalo se...
07. 05. 2013 | 16:46

Marian napsal(a):

Aha.A ten bolševik má na svědomí krizi US hospodářství? Nejsou to spíš chamtiví podnikatelé, kteří s vidinou vyšších zisků "outsorcovali" výrobu do jihovýchodní Asie?
07. 05. 2013 | 16:48

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

mariam,
právě že naopak. krize je hlubší tam, kde nedokážou sociální stát odstranit. protože když se o to vlády v jižních státech pokoušejí je válka v ulicích, odboráři rozbíjejí výlohy. výdaje zemí jako je řecko, itálie, španelsko neustále rostou. jejich zadlužení je o desítky procent vyšší, než na začátku krize. co dokážou na severu nedokážou na jihu.
07. 05. 2013 | 16:49

Hana napsal(a):

Pane Pehe a vy, ostatní socialisté,
neměli byste taky podporovat ty, kteří hodně pracují, a nejen obhajovat ty, kteří nepracují? Myslím, že motivace k práci není jen mzda či plat, ale uznání, že člověk pracuje. Pořád posloucháme socialisty, kteří kritizují ty, kdo pracují a slibují jim, jak je co nejprogresivněji zdaní. To není velká motivace k vzdělání a aktivitě.
07. 05. 2013 | 16:53

oranžáda pitomá napsal(a):

mezi socialistou, bolševikem a komančem není vůbec žádný rozdíl...... chce pracovitým ukrást a lemlům to nakradené rozdávat (přičemž mu ovšem za nehty také trochu zůstane, viz Standa Koloťuk, Palas, Kavan, Zgarba, Rath).... samí zdařilí socialisté !
07. 05. 2013 | 16:57

Jáchym napsal(a):

Glosator napsal(a):
"Lze se spojit v EVROPSKÉM měřítku na základě nepopiratelně EVROPSKÉ anticko-židovsko-křesťansko-osvícenské kultury."

((Tu antickou kulturu bych se raději netahal, páč ji po dlouhá staletí rozvíjela pouze ta zlejší a bohužel početnější část semitstva, "arabská".
Jen pro ty nesprávné Semity navíc později propojil, namíchal a svérázně modifikoval učení judaismu a křesťanství příležitostný kočovník Mohamed.))

"Ta je více méně jasná KAŽDÉMU EVROPANOVI. Multikulturalismus a islám nemá v takovéto společnosti samozřejmě místo a vede jen do záhuby.

((Každýmu to jasné není. Někteří nechtějí uznat, že nositelka evropských, jakož i antických tradic - tiscileté říše římské, řečená Čtvrté, byla ideálním vzorem symbiózy mezi křesťanskou evropskou tradicí a tradicí židovskou.
Zvláště tradici v oblasti plynárenství a teplárenství. Dodnes jsou za to někteří Židé z Osvětimi vděčni, i když to přineslo nezbytné kolaterální ztráty - jako každý civilizační Pokrok - břemeno bílého muže.

Nebýt brutálního vpádu asiatské sovětské soldatesky, mohlo se mýdlo a exportní lampičky vyrábět z nás čecháčků a nemuseli jsme se tu dnes hádat o evropských tradicích.))

"Na základě čeho chce pan autor budovat pospolitost. Sned ne na bazi morálního relativismu?"

((Moje řeč ! Já byl dycinky pro morální absolutismus!
Dějiny jsou sviňa a já bych je komplet nacpal do Ústrku a nepustil ven. Takhle jen matou prosté české zdělance!))
07. 05. 2013 | 17:01

Yosif K napsal(a):

Karel napsal(a):
Ježíši,to je síla! Přece vůbec nejde o to, aby měli všichni všeho stejně a stejné silikonové baby, ale aby se ke svému bohatství museli dopracovat poctivě a ne na úkor většiny, jak se to děje nyní. Pokud má ovšem u nás od začátku někdo výhodu, jako že něco výhodně zprivatizoval, protože měl zkrátka lepší informace nebo kamarády než vy, pak si budou lidi opravdu přát návrat před rok 1989, což je hrozné a proti tomu se nedá bojovat jinak, než nastolit právní stát a alespoň takovou úroveň sociálních služeb, jaký poskytoval ten "komunistický" režim, abychom nemuseli být vděční za nic Dukům a "charitě" a spoléhat na polévku od knížepánů.

07. 05. 2013 | 12:47

Zařídit uroven služeb co poskytoval komunistický režim je zcela snadné. Chce to pořádně zdanit intelihgenci a boháče, pak lze přerozdělovat až do aleluja. Dělník pak může mít klidně dvakrát větší plat než nejakej primář.

Chce to jen jedno - pevně zavřít hranice, aby ten primář nemohl tak snadno utéct.
07. 05. 2013 | 17:02

Richard napsal(a):

Marian
Vaše reflexe mě skutečně zajímá, a nemyslím to v ironii. V čem vidíte konkrétně problém?
Snažil jsem se vyjádřit svůj pocit, kdy prosazování L. Klausové do křesla velvyslankyně za odměnu její podpory M. Zemana v prezidentské volbě, vnímám v rámci demokratických principů jako neospravedlnitelné, přestože dle mého k těmto racionalizačním snahám(ospravedlňováním), které mají zakrýt skutečný motiv, bude ze strany prezidenta za pomocí jeho sofistikované rétoriky docházet.
Tuto snahu jsem zaznamenal již dnes, kdy se prezident Zeman snaží svou volbu Klausové zdůvodnit rozdílem mezi ekonomickou diplomacií a kariérními diplomaty, skutečnost je však zřejmě taková, že motivem je prostá reciprocita - osobní zájmy, které ovšem není možné otevřeně vyjevit neboť takovéto jednání motivované osobními potřebami se neshoduje s principy demokracie a rolí prezidenta jako zastánce obecného blaha.
Nemusíte se mnou souhlasit a já připouštím, že se mohu plést, ale tento dojem na mě tato konkrétní situace dělá, schéma mi pouze umožňuje zasadit jí do určitého rámce, resp. vyjádřit se v určitém myšlenkovém systému.
Opravdu nevím, co víc bych řekl.
Občas své pocity zasadím do rámce psychologických tezí, jindy si zase poněkud dětinštěji hraji s obrazností a vymýšlím fiktivní situace do kterých se snažím své dojmy vtělit, snad aby byly více srozumitelné.
Netvrdím, že mám pravdu, ale tvrdím, že takto na mě situace působí.
07. 05. 2013 | 17:03

Marian napsal(a):

Oranžáda- zdá se, že i vám chybí základní poznatek- že výroba předpokládá SPOTŘEBU spotřeba předpokládá co největší kupní sílu co největšího počtu obyvatel.
"Chce pracovitým ukrást" :o)) máte na mysli pracovité zloděje,šizunky,podvodníky,tuneláře?
07. 05. 2013 | 17:06

queribus napsal(a):

Vezměme ono "Ponížení lidské důstojnosti": Vůbec si nemyslím, že by v současnosti bylo výraznější než kdykoliv dříve: Ať to vezmu od feudalismu přes C&K monarchii, naskrz 1.republikou, protektorátem až po období reálného socialismu (vynechávám stalinistickou komunistickou diktaturu 1/2 50.let), kdy (jak dí výše Dáša N.)"Solidární stát byl realitou". Už asi 20 let platí(a je v ČR dodržována) listina základních práv a svobod, která je všeobecně považována za nástroj vytvořený především ve prospěch zachování lidské důstojnosti ve společnosti. Máme zdarma školství (dokonce i vysoké),v zásadě bezplatné zdravotnictví (na úrovni vysoce převyšující všechny předchozí režimy), sociální dávky na vše možné i skoronemožné.. Proti tvrzení, že by některé měly být vyšší, zastávám antitezi, že by některé neměly být vůbec,v Evropě v historii nevídaně klidné prostředí, miliony aut, desetimiliony elektronických předmětů sloužících ke zpestření mimopracovní (nezřídka i pracovní) doby,atd. Jejich množství je takové,že těžko může sloužit jen "těm nahoře". Slouží i cikánům, kteří jakživ na práci nesáhli... To jsou také "ponížení?". Pokud ano, nejedná se zde o "ponížení z vlastní viny", resp.spíše "na vlastní přání"
Rád bych slyšel zkonkrétnění(od pánů Peheho, Bělohradského a podobných idealistů),kohože důstojnost je tedy ponížena? Snad ne těch, kteří o žádnou (důstojnost a též o práci k ní vedoucí) nestojí... Nebo k ní mají být donuceni .....?
07. 05. 2013 | 17:15

Yosif K napsal(a):

Dáša N. napsal(a):
Však oni ty voliče ČSSD, báby a dědky, vnukové včas přemluví, že volit levici je nesmysl, zvlášť když se pak levice spojí s TOP, o čem již nahlas uvažoval pan stínový ministr Mládek, který byl opět neopatrně puštěn na dvorek.
Proč tedy rovnou nezvolit komunisty, za jejichž éry si na lidskou důstojnost nikdo nestěžoval, protože solidární sociální stát byl realitou a na rozdíl ode dneška nikdo pod mostem nebydlel?
07. 05. 2013 | 15:21

Jistě, volit levici má hluboký smysl. Volte vládu CSSD a každý proletář se domůže ku dvěma mrakodrapům, jako bratr socalistického hejtmana tesaříka. Volte socany a socální soudržnost zajištěna.
07. 05. 2013 | 17:17

peterka napsal(a):

To Yoskaká, to jsou mi věci, mrkněte na to. A vezměte v úvahu, že to bylo v ČT, skutečnost bude určitě ještě horší.
https://www.youtube.com/watch?v=Wm1xaFWKOrE&feature=share
07. 05. 2013 | 17:17

Marian napsal(a):

OK, Richarde, to je opět velmi kvalitní příspěvek, s tím nemám žádný problém.Až budu mít víc času, určitě s Vámi rád podiskutuji.Prostě-když to zjednoduším- řeči o camelkách a koňáčku mne prostě u člověka Vašeho formátu (nemile) překvapily.Připadly -a nadále mi připadají-levné a plytké. Churchill byl silný kuřák a nijak se nevyhýbal whisky.Hitler- pokud vím-byl nekuřák a abstinent.
Neříkám, že jde o bezvýznamné rysy, to by byl opačný extrém. Nicméně- jsou věci daleko důležitější.
07. 05. 2013 | 17:17

Richard napsal(a):

"V závěru svého proslovu Zeman zdůraznil, že odmítá být „strojem na podpisy“."

To je sice chvályhodné, resp. jednat v souladu se svým svědomím, pokud je v rozporu s tím, co "má býti podepsáno", obávám se však, aby se pan Zeman nepřehoupl do opačné krajnosti a neprosazoval vlastní zájmy na úkor jiných, resp. aby se nestal strojem na podpisy svých vlastních zájmů.
Dnes přišel M. Zeman s tím, že by zakázal sportovní rallye, protože je nebezpečné. S tímto originálním návrhem přišel těžký kuřák. O účincích kouření se snad zmiňovat nemusím.
07. 05. 2013 | 17:18

Richard napsal(a):

Marian
"Prostě-když to zjednoduším- řeči o camelkách a koňáčku mne prostě u člověka Vašeho formátu (nemile) překvapily.Připadly -a nadále mi připadají-levné a plytké."

Jenže alkohol, cigarety a drogy jsou ve společnosti problémem dosti hlubokým, byť jsem jej vyjádřil nejspíš dost plytce.
Problém těchto látek nesnižuje ani Churchillovo kouření či obliba koňaku, stejně jako Hitlerova abstinence(dokonce byl vegetarián).
Ale ano, rallye je také dost nebezpečné, zvláště pokud při něm umírají nevinní diváci, ale zakazovat je jako celek, no nevím.
07. 05. 2013 | 17:23

peterka napsal(a):

To Yoskaká, on Vám ten Tesařík (jména se píší s velkými písmeny na začátku) leží dost v žaludku. Už ho tady uvádíte po několikáté, tak Vás asi v něčem předběhl nebo v čem máte problém?
P.S. Chlubte se, ať mám taky vztek a můžu nadávat s Vámi.
07. 05. 2013 | 17:25

peterka napsal(a):

To Richard: Já když jsem viděl toho bezvládného ministra zahraničí, tak s Vámi souhlasím. Jen s tím rozdílem, koho on asi tak prosazuje zájmy. Je totiž zřejmé, že právě on podepíše, co mu kdo podstrčí. Tedy když ho šetrně probudí, aby se po podpisu mohl v klidu zase vrátit do bezvědomí.
Ostuda v přímém přenosu. Zemanovi se nemůže Švarcenberk vůbec rovnat, je to prostě jen hospodskej a hajnej, kterej přišel podvodem k majetku a k funkci, které notabene dělá nejen v PS, ale i po světě jen ostudu.
07. 05. 2013 | 17:32

aspoň lavór vlažné vody, dle spisku páně napsal(a):

Ten Pehe by nakonec mohl napsat Motocyklové deníky.
Akorát by nesměl dávat takové rány jako "levicový intelektuál Zeman", u toho je těžký se udržet na nohou.
Ale chápu, že si chce šplhnout, na Hradě mají rozpočet.

Gustávius Fučíkius to napsal moc hezky. Než žel, na Pehehovo "rehabilitaci společnosti a pospolitosti, které byly posledními dekádami neoliberálního globokapitalismu vážně poničeny" prostě nemá. To se musí umět, vod přirození.

"To nejpevnější, co mnoho lidí v těchto zemích nakonec má, je komunistické retro, prožívané jako nostalgie", proti tomu snad ani nastojaščij razbojnik jako já nemůže nic namítnout. Pevně visí, retro.
07. 05. 2013 | 17:36

Qin napsal(a):

Ve skandinávských zemích je to proto lepší,že je tam lepší morálka národa.Tam se za krádež už od středověku usekávaly ruce a něco z toho tam ještě zůstalo.Kdežto tady a na jihu se krádež vždy obdivovala jako šikovnost a udavačství a kariérismus se odměňovaly a nikdy nepotrestaly.Proto,jak praví Pehe,chyba je ve charakteru společenství.To může změnit jen církev,takže dobře, že je posilována.Lepší jsou v tom protestanti
07. 05. 2013 | 17:36

Richard napsal(a):

a ještě taková perlička, tedy alespoň pro mě..
M. Zeman svůj postoj k zákazu rallye zdůvodňuje tím, že televizní diváci, kteří tyto závody sledují, mohou nabýt dojmu, že jsou sami závodníci a tímto způsobem se poté chovat na veřejných komunikacích....ale ano, u některých jedinců je to skutečně možné....ale teď skokem k jiné situaci...

Jak působí asi na mladé lidi hlava státu, která si veřejně vychutnává svou cigaretku a koňáček či spíše tyto své záliby snad staví ještě na odiv?
Jsem sám, kdo vidí v obou situacích podobnost, kdy vzor slouží jako inspirace k napodobování či identifikaci? Navíc prezident je jakýmsi vzorem vrcholným.
Samozřejmě, že je pro M. Zemana jednodušší vidět tento problém mimo sebe a ukázat prstem na rallye, místo na sebe sama a svou vlastní zálibu v nikotinu a alkoholu.

Víte jak je kouření a alkohol mezi mladými lidmi oblíben a jak může být tato skutečnost nebezpečná? Také zabíjí, jinak než rallye, ale daleko mocněji, a když už jsme u těch řidičů, jde skutečně o riziko s třemi vykřičníky!!!
07. 05. 2013 | 17:36

aspoň lavór vlažné vody, dle spisku páně napsal(a):

Ten Pehe by nakonec mohl napsat Motocyklové deníky.
Akorát by nesměl dávat takové rány jako "levicový intelektuál Zeman", u toho je těžký se udržet na nohou.
Ale chápu, že si chce šplhnout, na Hradě mají rozpočet.

Gustávius Fučíkius to napsal moc hezky. Než žel, na Pehehovo "rehabilitaci společnosti a pospolitosti, které byly posledními dekádami neoliberálního globokapitalismu vážně poničeny" prostě nemá. To se musí umět, vod přirození.

"To nejpevnější, co mnoho lidí v těchto zemích nakonec má, je komunistické retro, prožívané jako nostalgie", proti tomu snad ani nastojaščij razbojnik jako já nemůže nic namítnout. Pevně visí, retro.
07. 05. 2013 | 17:36

Richard napsal(a):

peterka:
nesouhlasím s Vámi, nemyslím si, že K. Schwarzenberg podepíše vše, co se mu podstrčí, dosti o tomto vypovídá jeho odmítání jmenovat právě L. Klausovou. Jiná věc je ovšem ta, že svůj postoj vůči mnohým věcem vyjadřuje poněkud dětinsky, okázalým spaním, tak nějak trucovitě.
Nevím jaké zájmy prosazuje, na mě dělá dojem, že se stává přesně tím popletou a ignorantem, kterého předstírá, jelikož si toto zvolil jako způsob sebevyjádření. Nevím, jestli tím prospívá sobě či svému okolí, myslím, že jde o jeho slabost. Jinak mám pocit, že jde o člověka velmi bystrého, podobně jako M. Zeman je zase sečtělý.
07. 05. 2013 | 17:42

Qin napsal(a):

Ve skandinávských zemích je to proto lepší,že je tam lepší morálka národa.Tam se za krádež už od středověku usekávaly ruce a něco z toho tam ještě zůstalo.Kdežto tady a na jihu se krádež vždy obdivovala jako šikovnost a udavačství a kariérismus se odměňovaly a nikdy nepotrestaly.Proto,jak praví Pehe,chyba je ve charakteru společenství.To může změnit jen církev,takže dobře, že je posilována.Lepší jsou v tom protestanti
07. 05. 2013 | 17:43

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

miriam,
výroba předpokládá spotřebu, spotřebu co největší kupní síla obyvatel .......a to nejduležitější vám tam přece chybí..... kupní sílu obyvatel předpokládá pujčovat si neustále peníze a zvedat lidem platy. tím se kruh uzavře a socialiatické ekonomické perpetum mobile už funguje bez toho, aniž by lidi museli moc pracovat. nakonec přijde komunismus podle hesla " každému dle jeho potřeb"
07. 05. 2013 | 18:00

Marian napsal(a):

jednotka chytrosti cituji "to nejdůležitější vám tam chybí..kupní sílu obyvatel předpokládá půjčovat si neustále peníze a zvedeat lidem platy, tím se kruh uzavře.Oni si kapitalisté na platy svých zaměstnanců půjčují? Oni nevytvářejí zisk? A čí jsou ty byliony dolarů v da'nových rájích? Ukládají je tam přeplácení obyvatelé? A čím to, že čím dál menší skupina lidí získává čím dál větší podíl na vytvořeném bohatství?
07. 05. 2013 | 18:16

Marian napsal(a):

biliony, samozřejmě. Fuj.:o)
07. 05. 2013 | 18:23

peterka napsal(a):

To Richard: Tedy Švarcenberk moc trucovitě nevypadal, spíš byl chvílemi "v limbu", předpokládám, že jste se dnes také díval. Ten rozdíl mezi "sečtělým" a "trucovitým" tam byl jasně vidět.
07. 05. 2013 | 18:38

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

mariam,
nemyslím kapitalisty, ale veřejný sektor. tam především mají přece odboráři natažené ruce a chtějí platy jako v německu. no, stát má 1,5 bilionu dluhů, tak si může ještě pujčit. jak říkával pan paroubek, nic se neděje, itálie má dluh daleko větší. ekonomika je celkem sranda, když pochopíte, že zdroje jsou a dluhy se neplatí.
07. 05. 2013 | 18:59

Marian napsal(a):

jednotko, dluhy se opravdu neplatí, platí se úroky. Tak ostatně zněl i Paroubkův výrok, kteří následně někteří z nepochopení nebo vědomě zkreslili.
A fakt si myslíte, že platy v našem veřejném sektoru se blíží těm německým? :o)))
A víte, kdy, za čí vlády rostl /roste ten dluh nejrychleji?
No nic, na shledanou někdy jindy, opravdu nemám čas.
07. 05. 2013 | 19:06

Plata napsal(a):

No, jestli by to měl zachraňovat právě "levicový intelektuál" Zeman tak se obávám, že globální kapitalismus tady bude vládnout až do skonání světa (což by v takovém případě asi nemuselo být moc daleko...).
07. 05. 2013 | 19:34

Nic není věčné napsal(a):

p. Pehe

váš problém tkví ve vaší omezenosti. Položte si základní otázku. Skončí někdy kapitalismus podobně jako tolik společensko ekonomických formací před ním? Z čeho soudíte, že nemá alternativu? To, že vy o ní nevíte anebo si ji nedokážete představit ještě neznamená, že alternativa neexistuje anebo nemůže existovat. Římští císaři, středověcí panovníci,taky nevěřili, že jejich panství není věčné. A bylo.
07. 05. 2013 | 19:51

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

mariam,
mam pro vás špatnou zprávu. platí se dluhy i s urokama. to je totiž podstata každe pujčky. pouze uroky se platí v pohádkách.
07. 05. 2013 | 20:41

Hugo napsal(a):

Myslím, že pan Pehe nemá pravdu v tom, že se vláda má věnovat boji proti korupci a vytváření nových prac. míst. Stačí, aby se věnovala boji proti korupci, peníze, které nebudou rozkradeny budou stačit na rozhýbání ekonomiky. Rovněž tak pojem "sociální" není třeba promýšlet, nýbrž přesně definovat a dokázat jej realizovat v běžném životě, aby si tzv. sociální případy nejezdily pro dávky Mercedesem.
07. 05. 2013 | 20:46

Yosif K napsal(a):

Marian napsal(a):
jednotka chytrosti cituji "to nejdůležitější vám tam chybí..kupní sílu obyvatel předpokládá půjčovat si neustále peníze a zvedeat lidem platy, tím se kruh uzavře.Oni si kapitalisté na platy svých zaměstnanců půjčují? Oni nevytvářejí zisk? A čí jsou ty byliony dolarů v da'nových rájích? Ukládají je tam přeplácení obyvatelé? A čím to, že čím dál menší skupina lidí získává čím dál větší podíl na vytvořeném bohatství?
07. 05. 2013 | 18:16
Ctete příliš mnoho komunistických žvástů. Někteří boháči bohatnou (Gross, Tesařík, Řebíček) jiní zase chudnou. Někteří chudáci bohatnou a někteří boháči se stávají chudáky.

Kapitalismus je uspěšnější než socík protože kapitalisté riskují a zacházejí s kapitálem dle své svopbodné vůle.

Socík kde se s kapitálem zacházelo "vědecky a opatrně" kopíroval technický pokrok kapitalismu se zpožděním 20 roků.

Bohatí byli jsou a budou. Režim který se pokusí zlikvidovat bohaté lidi skončí tím že všichni zchudnou.

Názor Martina Potůčka nebo jak se jmenuje "expert" CSSD na sociální spravedlnost že by se mělo chudákům přidat na platech 5-6 tisíc měsíčně a všichni by byli štastni jest absolutně hovadistickým diletantismem, protože:
1) pokud přidáte 6 tisíc měsíčně nekvalifikovaným solvinákům, musíte přidat 8 tisíc těm lidem nad nimi, a 10 tisíc lidem nad nimi nad nimi atd atd jinak totálně rozvrátíte pracovní morálku, tak jak to bylo za socíku kdy ve spoustě provozů se dělalo 3-4 hodky denně a lidi se jen rozehřívali na fušerování po pracovní době. A kradli čoučástky aby měli doma z čeho bastlit sekačky a opravovat káry.
2) pokud přidáte 6 tisíc měsíčně nekvalifikovaným solvinákům, ti z toho budou štastni tak 2-3 měsíce, pak si všim nou že všechny služby jsou dražší, nebot i prodavačky a holičky uklizečky a pinkli mají vyšší platy takže všechno v obchodech, v holičstvích a u mekáče je taky dražší, i zemědělci mají dražší platy takže je i dražší jídlo, elektřina, plyn, doprava, prostě všechno.
3) Takže po 2-3 měsících by solvináci začli řvat že aby byli OPRAVDU štastni že potřebují dalších 6 tisíc měsičně navrch a za chvíli dalších 6 tisíc měsíčně navrch a za chvíli dalsích 6 tisíc navrch atd atd atd atd. Viz Jugosláve kde byla roční inflace 50-100% ROČNĚ PEROTOŽE SI SOLVINÁCI SAMI SOBĚ ODHLASOVÁVALI PLATZ NA CELOZÁVODNÍCVJH ODBOROVÝCH SCHŮZÍCH.
4) pokud si myslí že solvináky lze učinit štastnými tím že by zlikvidoval dejme tomu 5% nejbohatších lidí a jejich bohatsví by rozhodil mezi zbytek obyvatelstva, tak se ohromě mýlí.

Dejme tomu že horních 5% má průměrný plat 100 tisíc čistýho. Kdybyste je úplně zlikvidovali a jejich práce by nikomu nescházela (toto jest častý blud solvinácké části zemanistů - že inkousti se jen flákaj A JEJICH PRÁCI NIDKO NEPOTŘEBUJE) a nahradili je lidmi kteří berou jen 50 tisíc čistýho, tak byste těch 50 tisíc mohli rozhodit mezi zbývajících 20 krát více lidí. Každý proletář by dostal navíc 2500 KLč měsíčně, ale zaráZ by spousta věcí také o trošku podražila.

Myslíte si že 2500 Kč měsíčně navíc znamená nějaké nebeské štěstí pro proletáře?
Půl krabičky cigaret a jedna tetrapak s vínem denně - to je ten slavný přerozdělovací ráj?
To je ta ztracená a znovunalezená lidská důstojnost?
Tohle je "ZBAVIT SE OKOVU lidského ponižování" jak pateticky skuhrá Jiří Pehe?

Půl krabičkou cigaret a tetrapakem vína denně?
Už to vidím, proletáře v nirváně a věčné HARMONII a blaženosti z tohodle výdobytku.
07. 05. 2013 | 20:47

xx napsal(a):

"O důstojnost podle něj lidé přicházejí, když například ztratili práci a nemohou najít novou, nebo poctivě pracují, zatímco za jejich zády vyrůstají bez práce zbohatlíci. Politici by se podle něj měli věnovat řešení korupce a rozkrádání, vytváření nových pracovních míst, jakož i takovým změnám volebního zákona, které by rozšířily prostor pro „aktivní občanství“."

-- práce není majetek, který lze někde vytrousit z kapsy. Práce není ani nějaké lidské právo. Kdyby bylo, musel by být někdo zcela zřetelně pověřen tím, že lidem práci zajistí.

-- zbohatlíci bez práce - to je mantra. I Koženému dalo práci zbohatnout. I vykrást privatizační fond dalo práci. Bez práce se zbohatnou skutečně nedá. Takže tahle konstrukce je vyloženě hloupá pro hlupáky. Zřejmě měl Zeman na mysli, zatímco za jejich zády zloději rozkrádají dotace. Ale to zase nezní dost levicově. S tím souvisí fakt, že nejvíce se rozvírají nůžky mezi bohatými a chudými právě díky silnému intervenčnímu státu, který mohutně zasahuje do ekonomiky různým rozdáváním veřejných peněz na tzv. podporu ekonomiky. Tyto peníze vesměs všechny nebo jejich významná část končí právě u zbohatlíků.

-- korupčníci by se podle Zemana měli věnovat řešení korupce ? No jistě, kdo taky jinej, že ?

-- jenom ne tvorbě nových pracovních míst. Politici dokáží vytvářet pracovní místa pouze ve státní správě. A ta ekonomiku jen a jen zatěžují. Na tvorbu pracovních míst ve státním sektoru, je zapotřebí vybrat peníze na daních, což stojí peníze. A další peníze se rozkradou, protože příležitost dělá zloděje. Takže pracovní místo tvořené státem je výrazně dražší než stejné místo vytvořené soukromým sektorem v tržním prostředí, právě o cenu výběru daní a rozkrádání. Míra rozkrádání je v různých zemích různá. Cena výběru daní také. Ale nikde není nulová !!

-- aktivní občanství nelze rozšířit žádným zákonem. To musí vzniknout aktivitou občanů. pokud dáte více rozhodování pasivním občanům, nakonec tu pravomoc schlamstne někdo za ně, politik nebo třeba nějaké zájmové sdružení ( čti mafia ). Je to jako když dáte afričanům z divočiny zvyklým žít s oštěpem v ruce, počítače a budete si myslet že se budou živit obchodováním na burze a ne lovem divoké zvěře.
07. 05. 2013 | 21:02

Yosif K napsal(a):

XX napsal:
S tím souvisí fakt, že nejvíce se rozvírají nůžky mezi bohatými a chudými právě díky silnému intervenčnímu státu, který mohutně zasahuje do ekonomiky různým rozdáváním veřejných peněz na tzv. podporu ekonomiky. Tyto peníze vesměs všechny nebo jejich významná část končí právě u zbohatlíků.
KONEC CITATU.

A já jenom mohu odkázat na "úspěšného batovského podnikatele" Mynáře dřive předsedu SPOZ a nyní muže číslo 2 na Hradě.

Mznář batovský dříč a tzpicvký zemaniosta se dostal z místa chlapíka s holou p...delí na pozici multimiloonáře s cca 2 milionů vlastních zisků a cca 22 milionů eurodotací.

Tady vidíte jak vzniká nová batovská třída. Šikovností při psaní žádostí o eurodotace. A kdo platí ty eurodotace? Podnikatelé méně šikovní při psaní žádostí o eurodotace......
Když ten Zeman tak soptí proti parazitům žijícím na úkor ostatních, neměl by při tom jmenovat i takové parazity žijící z 10% z vlastní práce a z 90% z rozfofrovávání eurodotací??????

Jednoho má zrovna na Hradě jako kancléře.......
07. 05. 2013 | 21:13

xx napsal(a):

Yosif K: podobný případ "úspěšného podnikatele" je i zde blogující člen ČSSD a t.č. europoslanec Poc. Nejprve na magistrátu v Mariánských lázních dělal vedoucího. Za jeho vedení ze péče o zeleň města transparentně zprivatizovala transparentní soutěží. A hle, pan vedoucí najednou skončil ve funkci a jakoby zázrakem se stal jednatelem vítězné firmy a od té doby sám sebe zove úspěšným podnikatelem. Když pak byl zvolen do Europarlamentu, tak aby se neřeklo, zašmodrchal ten svůj podíl v té firmě přes podivné anonymní akcie a firmu v daňovém ráji. Ovšem tvrdí že odešel.

A kdykoli na to upozorním, tak všichni zdejší socani, bijci podnikatelů, marxisti a zastánci socialismu, co nenechají nit suchou na ODS, TOP09 a podnikatelích napojených na tyto strany, ztichnou jako pěny a nikdo to nijak nekomentuje.

Jak zvláštní.
07. 05. 2013 | 21:51

Yosif K napsal(a):

Pane XX, tady na tom Mznářovi a na tom belomorkanalu Zeman ukazuje jak tvořit nová pracovní místa jak opilecky soptil do TV s "opravdovými ale opravdovými profesionály".

Nepochybuji o tom že Mynář za pomocí 22 milionů eurodotací stvořil 3-4 zimní pracovní místa - servírka, chlap u kasy výtahu, nejakej opravář atp atp.

V tom je opravdová naděje národa tak jak ukazuje maják Zeman:
1) zažádej o eurodotace, za 22 eurodotačních milionů stvoříš 4 pracovní místa.
2) zažádej o eurodotaci 150 miliard Kč, nakup pulmilionu lopat a krumpáčů a nech vykopat kanál Dunaj Odra Labe. Zajistíš práci pro jinak nezaměstnatelné lidičky, postavíš si pomník.

Jedinej problem je, kdo má ty eurodotace platit. Zatím je platí SRN, ale pokud si Zeman nepřestane na němce otevírat hubu, tak je to může přestat bavit, aby podporovali trapnýho demagoga.
07. 05. 2013 | 22:43

Yosif K napsal(a):

Pane Peterka, jedni dávaj druzí berou, jední žádaj a druzí pak dávaj. Možná by o tom věděli něco i bojovníci za práva proletářů MUDr Klimkovičová a MUDr Rath, ale soudy MUDr Klimkovičovou opakovaně osvobozovaly, takže tato děva z Rathovy líhně je očividně čistá jakom lilie, proč ne, je jako Rath bojovnicí za proletáře.....

http://zdravi.e15.cz/denni-zpravy/z-domova/pfizer-nemusi-platit-150-milionu-exporadkyni-ratha-klimovicove-461216

Na počátku celého případu byl tříminutový záznam skryté kamery, který odvysílala Česká televize. Na nahrávce hovoří Klimovičová se zástupcem firmy Pfizer Alešem Prokopenkem. Podle reportáže po něm žádala, aby investoval peníze do reklamy v časopisu České lékařské komory (ČLK) Tempus Medicorum. Slibovala za to prý setkání s Rathem, který se jako tehdejší šéf ČLK účastnil vyjednávání o takzvané úhradové vyhlášce, v níž ministerstvo zdravotnictví stanovuje, jaké léky budou hrazeny z pojištění.

Po zveřejnění nahrávky čelila Klimovičová obvinění, že žádala od pracovníka firmy tři miliony korun za to, že mu zprostředkuje schůzku s Rathem. Soudy ji ale opakovaně osvobodily.
07. 05. 2013 | 23:03

něko dává, někdo bere napsal(a):

Yosif K
Nepracujete vy pod Petřínem naproti Vlašskému špitálu, v tom baráku, jak ho Schwarzenberg dal darem Říši?

Vám už se podařilo Ratha za něco odsoudit?

A budeme muset za něco odsoudit Schwarzenberga, abychom dostali Lobkovický palác zpátky?
08. 05. 2013 | 00:03

Yosif K napsal(a):

něko dává, někdo bere napsal(a):
Yosif K
Vám už se podařilo Ratha za něco odsoudit?


08. 05. 2013 | 00:03
Rath je uplně nevinnej, Klimkovičová je ouplně nevinná, taky UV CSSD Pancová je uplně nevinná, taky opilec Kott se samopalem je uplně nevinnej a víte proč? Protože se v čechách nikdy nepodaří nikoho za nic odsoudit.

U pravicovej tunelářů je to samozřejmě znak prohnilosti režimu, ale u bojovníků za práva proletářů s 18 míči v zavařovačkách nebo 10 míči ve škvírách pod podlahou je to znak toho, že jak někdo bojuje za PROLETÁŘE TAK JE AUTOMATICKY NEVINNEJ KDYBY TRAKAŘE PADALY.
08. 05. 2013 | 00:12

Bavor napsal(a):

jarpor napsal(a):
Nezbývá než věřit, že naše a světová demokracie je dost silná na to, aby nedopustila návrat k systému podle myšlení Bavorů. KONEC CITÁTU. Kam spěje „světová demokracie“, to dokumentuje citát z knihy Mezi dvěma věky Zbygniewa Brežinského : „K technotronické éře bude patřit postupné objevování se více kontrolované společnosti. Takové společnosti bude dominovat elita neomezovaná tradičními hodnotami. Brzy bude možné prosadit téměř neustálý dohled nad každým občanem a udržovat kompletní aktualizované svazky obsahující i ty nejosobnější informace o občanovi. Tyto svazky budou podrobovány včasným vyhodnocováním úřady,“ Kdo je Zbigniew Kazimierz Brzeziński? Je to poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost, člen Bilderbergu, člen Trilaterální komise a dalších podobných mocenských organizací. Nebýt toho, že by těmito plány byly postiženy miliardy dalších lidí, přál bych „jarporovi“, aby se takovéto „světlé budoucnosti“ „světové demokracie“ dožil.
08. 05. 2013 | 00:17

xx napsal(a):

Bavor: to není nic co by za komunistů už neexistovalo, i bez technotronické éry. Každý občan ČSSR měl svůj kádrový materiál který s ním putoval, aniž by o tom věděl nebo to snad chtěl či dokonce mohl nějak ovlivnit. U vybraných skupin obyvatel se pak vedly daleko podrobnější materiály, nechvalně známé svazky StB.

Ano, každá totalita sebou nese omezení svobody jednotlivce v maximální možné míře. A každá totalitní moc použije všechny dostupné technologické prostředky k udržení své moci. V tomto případě je špiclování lidí nejdůležitější.

Demokracie je bohužel formou vlády, která nástupu totalit neumí moc účinně bránit. Zejména těm totalitám, které postupují salámovou metodou, čehož jsme svědky v současnosti. Totalitní vlády v minulosti nastupovaly většinou násilně a rychle. Když si většina uvědomila, že nastupuje k moci totalita, bylo už většinou pozdě. Dnes sice totalitní nadvláda nastupuje pomalu, takže by se mohlo zdát že společnost bude mít dostatek času to identifikovat. Ale nastupuje nenásilně a naopak tak pomalu, že to společnost opět není schopna rozpoznat a nejspíš si to uvědomí až po létech kdy už bude totalita zcela zavedena v běžném provoze.

Smutné je sledovat ten zpomalený film.
08. 05. 2013 | 01:21

Březina napsal(a):

Nedovedu si představit jinak, než že lidská důstojnost musí vycházet z nitra každé osobnosti. Musí vycházet z charakterových vlastností, z vědomí vlastní hodnoty a vědomí vlastních schopností a musí být takto vnímána nejbližším okolím. Lidská důstojnost namísto toho bývá často spojována pouze se standardem živobytí. To, že si nemůžu dovolit to co ten, kdo má schopnost vidět peníze všude kudy projde a kdo je také umí zvednout, pro mě není důvod, abych se cítil nedůstojně. Nelze ani zaměnit pojmy frustrace a závist za ztrátu důstojnosti. Přitom závist není nutně negativní slovo. Závist je přirozená emoce. Potkám-li se s člověkem, který je schopnější než já (v absolutně kladném smyslu), pak se neubráním tomu, abych mu jeho schopnosti tiše nezáviděl. Pokud ale ústavní soud za uznalého přikyvování socialistů prohlásí veřejně prospěšné práce výměnou za podporu v nezaměstnanosti za nedůstojnost, pak se nelze divit, že spousta lidí zaměňuje frustraci za ztrátu důstojnosti. Tady nařízená a řízená solidarita nemůže pomoct. Budu rád za solidární společnost, až k této solidaritě dospěje sama, a až se bude pojem solidarita vykládat jako tolerance nebo emaptie napříč společenskými vrstvami.
08. 05. 2013 | 03:11

Amun Ra napsal(a):

Březina napsal(a):"Závist je přirozená emoce. Potkám-li se s člověkem, který je schopnější než já (v absolutně kladném smyslu), pak se neubráním tomu, abych mu jeho schopnosti tiše nezáviděl."

Pane Brezina souhlasim, uvadite v absolutne kladnem smyslu , to znamena , ze ziskate od nej informace , ktere vam pomohou byt uspesny , jako on. V jinem pripade a povetsinou lze hovorit o vynalozeni maximalniho usili (pomluvy , klacky pod nohy atd.) dostat onoho uspesneho na uroven nizsi a svoji vlastni.

Cit.". Pokud ale ústavní soud za uznalého přikyvování socialistů prohlásí veřejně prospěšné práce výměnou za podporu v nezaměstnanosti za nedůstojnost, pak se nelze divit, že spousta lidí zaměňuje frustraci za ztrátu důstojnosti. "

Jiste , podpora v nezamestanosti je reserva kapitalu spolecnosti , pouzito na prechodne obdobi obyvatel , do te doby , nez si najdou jinou praci ,( je s tim pocitano) nikoliv vsak a na takovou vysi podpory , aby se prave urcite skupine obyvatel vyplatilo toto zneuzivat ve vlastni prospech a na ukor spolecnosti.

Verejne prospesne prace nejsou zadnou hanbou , ci frustraci , ale prave vraceni dluhu spolecnosti (za pomoc)na urcite obdobi.
08. 05. 2013 | 05:02

CHALOUPKA napsal(a):

Myšlenky o sociální společnosti a pospolitosti jsou čistou utopií. Ideálem všech států a společenské stability již od starého Řecka je společnost kde je silná střední třída a málo těch velmi bohatých a málo těch velmi chudých. V rámci globalizace se bohužel neúměrně zvyšuje počet a bohatství velmi bohatých a počet a chudoba velmi chudých a střední třída slábne , což je bohužel ideální ideový základ pro společenské nepokoje a pokusy o revoluční změny společenského řádu směrem k rovnostářství. Ani tyto změny však k lepšímu nevedou protože vedou k tomu, že ti iniciativní a schopní ztratí motivaci k práci a neschopní a líní se jen o to radostněji jen povezou. Systém by měl ovšem podpořit nebo alespoň nechat na pokoji lidi jejich bohatství vzniká jejich podnikavostí a prací a silně zdanit ty kteří žádné hodnoty netvoří jejich bohatství vzniká jen různými bankovními spekulacemi (o podvodech nemluvě). ALE TO JE BOHUŽEL OPĚT JEN ZBOŽNÉ PŘÁNÍ ,TAKŽE SVĚT ČASEM ASI NĚJAKÉ TY SPOLEČSKÉ BOUŘE ZŘEJMĚ NEMINOU.
08. 05. 2013 | 08:17

Fialenka napsal(a):

Maximus píše, že popud přijde z jihu a možná má na mysli italského komika Beppeho Grilloa s jeho Hnutím pěti hvězdiček …
Moc důvěru v tohoto komika nemám, protože tvrdí, že jeho cílem je především zničit současnou politickou elitu, kterou považuje za zkorumpovanou a odtrženou od reality. Podle mého názoru totiž musí být zaměřeno na dobro a svobodu každého jedince a musí být řečeno, že tohle je cílem. Tedy aby měl člověk spravedlivý příjem - což vede k jeho osvobození a k dostupnosti všeho důležitého co k životu potřebuje. Tenhle cíl lidé minou, když je řečeno a opakováno, že cílem je shodit vládu.
Myslím si, že ve světě dochází k revoluci a jistá elita se snaží toto hnutí nasměrovat podle svého. Myslela jsem si to už i o Babišovi (a Bakalovi a Bernardovi). Totiž že viděl, že se ve světě schyluje k významnému evolučnímu skoku, který by mohl způsobit to, že se mu zvýší daně a vůbec, že mu sebere tu moc nad ostatními, kterou mu umožňuje nadměrné bohatství.
Beppe řekl: "Do tohoto hnutí jsem svedl všechnu zlost pracujících. Měli by mi poděkovat (myšlena buržoazie): pokud selžeme my, ovládne Itálii násilí na ulicích."
A je otázka, jestli mu jde opravdu o to aby nedošlo k násilí na ulicích, nebo zda mu jde o uloupení revoluce a udržení starého pořádku.
08. 05. 2013 | 08:18

E.A. napsal(a):

Byl jsem pro Zemana, ale co predvedl v souvislisti s tzv. "vysetrovanim autorstvi amnestie" me totalne zklamalo. Na druhou stranu Schwarzenberg by nebyl lepsi.
08. 05. 2013 | 08:34

Fialenka napsal(a):

Doplnění
V jednom z nejčtenějších blogů (s celým velmi souhlasím) Adam Procházka také píše, že jisté zájmové skupiny se snaží začínající přerod společnosti ukormidlit ….
„Myslím, že momentálně se nacházíme na prahu další změny, jejíž směr ještě není ujasněn. A dále myslím, že se žádné zájmové skupině nepodaří tento přerod ukormidlit tak, jak si to zatím ještě představuje, protože Gleichschaltung medií je dnes již neuskutečnitelná.
Tedy v Německu.
Jak tomu bude v Čechách, netuším.“
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/adam-prochazka.php?itemid=19847
08. 05. 2013 | 08:44

Phil napsal(a):

"Společenské rozdíly jsou mnohem větší přehrady než Hoover dam na Grand Canyonu, než Tři soutěsky, než Berlínská zeď!" (Plk.Sherwood, CIA).
08. 05. 2013 | 08:49

Phil napsal(a):

"Pocity rovnosti, užívání si rovnosti či "konzumace" rovnosti, chcete-li to vaším "jazykem", v bývalém Československu, jsou nenahraditelné. Jinak se cítíte poníženi... Povýšení statutárně či majetkem bývají většinou hlupáci... Já bych exponentům socialismu vytkl, že se starali především o sebe a dolních 15 miliónů a nikoliv o horních sto tisíc privilegovaných." (Plk. Sherwood). P.S.: "Závist je produkt společenských vztahů!" (Výzkum v Langley a MIT).
08. 05. 2013 | 09:10

Fialenka napsal(a):

Pane Pehe, to je asi pravda, že na rozdíl od Pražského povstání a 11. Listopadu nemáme dnes jasně definovaného nepřítele. Řekla bych, že ten nepřítel je světový systém, kde nadměrné bohatství menšiny umožňuje z ostatních dělat nevolníky (myslím Evropany). Je jim krácena odměna, která jim za práci náleží – ti nejbohatší jim to ukradnou a pak se ještě bouří a obviňují chudé ze závisti, když mají celku ukradené hodnoty aspoň částečně vrátit formou daní.
Když se Tomáš Sedláček vrátil ze Světového ekonomického fóra v Davosu, kde řešili krizi, tak napsal (Bezradní v Davosu aneb Co s kapitalismem?) , že problémové oblasti nejlépe shrnul Martin Wolf do sedmi bodů. A hlavním nešvarem je prý rozdíl v platech, otázka ohodnocení práce a otázka daní.
08. 05. 2013 | 09:13

Phil napsal(a):

Plk. Sherwood: "Boháči žijí už v komunismu."
"A střední třída?"
"V socialismu."
"A chudí?"
"V kapitalismu."
(2013 Harvard Graduate Conference in Political Theory)
08. 05. 2013 | 09:17

Vagabond napsal(a):

Pokud byl pan Pehe na vojně, což pochybuju, tak by o ponižování moh něco vědět. Stačí jedna frčka. A je na světě Frajtr jak víno! (Kde byl předtím, záhada?)
08. 05. 2013 | 09:25

jana napsal(a):

Pro resl: lepší se dívat na stále spát
08. 05. 2013 | 09:37

Jana napsal(a):

Pro resl- oprava: lepší se dávat na hodinky než stále spát
08. 05. 2013 | 09:40

strakapud napsal(a):

PEHE uz povstal! Po devate rano si dal kafe a zasedl ke svemu pocitaci. A zacal tukat do sve klabosnice. Kazdy den musi neco vydatlovat jinak by nebyl PEHE.
08. 05. 2013 | 10:02

spíš uražení, než ponížení napsal(a):

Fialenka
Média jsou v Německu gleichschaltovaná také, ale mnohem velkorysejším způsobem, který jim dává prostor k předstírání rozdílnosti názorů.
Tedy tak, jak se tomu naučila v období studené války, kdy se vládnoucí třída musela tvářit, že dopřává sockám blahobyt a liberální stát.

V případě naší milené vlasti majitel krámu rozhodl, že když jsme 40 let vydrželi číst Rudé Právo a Svobodné Slovo, bylo by škoda dnes vyhazovat peníze za něco jného.

Koneckonců i naše zatemnělá normalizeční televize byla pořád 20x lepší, než bulharská nebo rumunská (proto odtamtud přicházejí odborníci, které Ron Lauder považuje za vhodné k vedení našich rozcviček) a veřejnoprávníci z toho 20 let žili.
Teď si na tom Petr Dvořák vystavěl houpačky a pískoviště.

Nejvíc bych se bál Pehe opásaného trikolórou, jak vede psance této země. S Babišem, Janečkem a Vítkem Bártou (který s blížícími se volbami je čím dál tím lidovější a nechá za sebe všechno říkat sympatičtější Klasnovou) podpořených avanturistickým křídlem ČSSD a příštím prezidentem Okamůrou.
To se do Barmy odstěhuju rovnou, je tam aspoň teplo.

Phil
Chudí žijí v nepojmenovatelnu.
Džungli dravých exekutorů, lstivých advokátů, loupeživých plynařů a teplárníků, poskytovatelů zločinných půjček (jinde je to pořád lichva a trestné), život ohrožujících lékařů a apatykářů (právě jsem tři měsíce bojoval o zdiagnostikování cukrovky a absolvoval všechno, od rentgenu nohou až po angiografii, pořád jako o slepičkovi a kohoutce; ne že by mě výsledky nezajímaly, ale prášky na snížení cukru jsem dostal až včera, po zapojení všech náhodných známostí a dostání se na správné pracoviště; taky teprve teď mám jasno s čím zápasím a co přesně dělat), zjevně vražedné úmysly chovajících dovozců a výrobců potravin (40 pomníčků + 2 zcela nové případy jen u lihu), policie, která chudáky střílí palbou za někam odjíždějícími auty a boháčům aportuje odhozené peněženky, zatímco chudáky zpokutuje za ztrátu dokladů http://zpravy.idnes.cz/muz-na-hokeji-nasel-penezenku-s-desetitisici-chtel-si-ji-nechat-p7u-/krimi.aspx?c=A130506_091846_ostrava-zpravy_ama ...a tak dál, a tak furt, nevidím, v čem jsme si proti husákismu pomohli.

Životní minimum máme u nás 4$, tedy asi jednou takové jako v Somálsku.
Kde Pámbu topí zadamo.
To necháte tureckejm celníkum jen za to, že se podívaj na pas.

Jestli Zeman skutečně naznačuje, co Pehe tvrdí v druhém odstavci, začnu toho náhražkového Lenina mít ještě i rád. Ne Peheho.
08. 05. 2013 | 10:26

jozef napsal(a):

Staci mu chleba se sadlem
a 3 okurky, je skuseny politik,odvazny statnik.Sancu ukormidlovat vzbury domorodych ponizenych a bitych teda ma.

Warburgovci/Sorosovci.../ sa mozu pokusit o zachranu svojej nadvlady len nahradenim realneho kryptofasizmu tvrdym orwellovskym fasizmom.
Pripravy k tomu su rozbehnute,je to od vladnucej plutokracie krvava utopia.

Soucasny system nema zadny vnejsek - v Murdochovskych masmediach.Ale uz aj "u Stejskala" je mozne stratnut sa s ucelenou alternativou.Z dielne p.Schlimbacha.
Hadam pred dvoma rokmi som tu vyslovil presvedcenie,ze systemy tohto typu, aplikovane postupne a rychlo na celej planete,su nevyhnutnou podmienkou obhajenia pozicie nasej civilizacie v trhovej dzungli,ale aj nevyhnutnou podmienkou prezitia ludskehgo rodu.

Dnes este Warburgovci venuju 90 percent svojej pozornosti poprave Zemana.Poprave toho,kto odmieta zralociemu oligarchickemu systemu sluzit totalne a bezpodmienecne.Murdochovci plnia svoje historicke poslanie:v sluzbach nenazranej vladnucej plutokracie - znicit tuto machiavellisticku rimsku risu.Bleskovo.

Ti rozumnejsi medzi warburgovskymi zoldniemi by vsak uz mohli konecne zacat uvazovat sebazachovne.Predovsetkym mozu hladat,podporovat, tvorit, sebazachovny etos.Hladat a podporovat cestu zivota,osobnosti a programy generujuce prave myslenie prosolidarne a propospolitostne.
08. 05. 2013 | 11:34

český maloměšťák napsal(a):

"...Životní minimum máme u nás 4$, tedy asi jednou takové jako v Somálsku.
Kde Pámbu topí zadamo. ..."

Paradoxně jsou pak tkzv. sociálním bydlením prostory v pasivním domě - kdy jeho pořízení je ale naopak luxusem.
Snad to globální oteplování jednou onu stagnující, respektive realně klesající výši životního minima ...snad ji jednou vyrovná. To bude ten světlý kapitalistický zítřek.
08. 05. 2013 | 14:07

Ivo Horák napsal(a):

Děkuji autorovi za podnětný článek prostý předsudků.
08. 05. 2013 | 14:16

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jana napsal(a):
Pro resl- oprava: lepší se dávat na hodinky než stále spát
08. 05. 2013 | 09:40
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nemělo být správně, že je lepší dávat za hodinky, než sama spát?
08. 05. 2013 | 19:31

Yosif K napsal(a):

Dnes este Warburgovci venuju 90 percent svojej pozornosti poprave Zemana.Poprave toho,kto odmieta zralociemu oligarchickemu systemu sluzit totalne a bezpodmienecne...
KONEC CITATU.

O Zemanovi máte mínění naivního proletáře - honáka krav ze sudet.
Pokud se kouknete na partičku co k němu chodí oslavovat:
Mynář vyžírač eurodotací
Fencl jako ministr prodával z PF dálniční pozemky sám sobě za babku
Zgarba dtto kamarádům...
Palas prodal Setuzu zločinci Pitrovi...
Schling 600 mega v pdeli za neúspěšný PPP na dálnici do Ostravy...
Eda Zeman desetimilardový tunel INDOŠ
Urban machinace při prodeji MUS
Gregr machinace při privatizaci transgazu

atp atp atp

Zeman a boj proti tunelářům? tomu může věřit občan s IQ tykve...... i ti však mají volební právo......
08. 05. 2013 | 21:30

Anellus napsal(a):

My ve skutečnosti nepotřebujeme sociální stát. Pro zajištění lidské důstojnosti a lidských práv, hlavně těch důležitých, která sice nenajdete v listině práv a svobod ale jsou rozhodující, jako je právo na práci a odměnu za ni, potřebujeme zpět socialistický stát. Jedině socializmus v celých dějinách zaručil a v praxi i realizoval právo a povinnost pracovat, eliminoval nezaměstnanost, bídu a nerovnost a na ně se nabalující ostatní sociální problémy. Sociální státy západu byly sofistikovanou odpověďí kapitalizmu na vzmach socializmu po 2.světové válce. Po porážce socialistického bloku poražen ve studené válce, kapitalizmus okamžitě přestal sociální stát potřebovat a proto jsou sociální státy na Západě demontovány, obdobně jako byly zlikvidovány sociální vymoženosti v postsocialistických zemích. Jako nejjednodušší byla využita metoda likvidace hospodářské základy socializmu, rozkradením a tzv. odprodeji západním firmám. Toto proběhlo v podstatě ve všech postsocialistických zemích a se stejnými tragickými důsledky. Po zkušenostech s resuscitvaným zombiálním kapitalizmem posledních 20 let je jisté, že náš socializmus byl hospodářsky i lidsky úspěšnějším systémem a rozhodně žádnou utopií. Nevím, co si pan Pehe představuje pod pojmem solidární společnosti ale v dějinách není znám případ, že by bohatí byli dobrovolně solidární s chudými. Každou "solidaritu" bohatých si museli chudí vždy vybojovat a tak to bude i nadále.
08. 05. 2013 | 22:35

V.M. napsal(a):

A jeste zbyva dodat, ze tu solidarni spolecnost ci pospolitost podle vasich predstav je treba nasilne vynutit nejakym drabem a budu v obraze.
08. 05. 2013 | 22:51

Mlékař napsal(a):

Celý problém je v tom, že kapitalismus a liberální demokracie se navzájem vylučují. Demokracie = všichni jsme stejní Vs Kapitalismus = jsi to co vlastníš. Samá podstata naší společnosti je dokonale schizoidní a krásně se to promítá na každém z nás. Máme se nejlíp v historii lidstva, ale přitom jsme úplně maximálně nespokojení. Jako rocková hvězda, která má vše po čem kdy snila, ale raději se uchlastá k smrti.
09. 05. 2013 | 08:02

tomas votruba napsal(a):

Alternativy podle me existuji, jen soucasny system celkem precizne a uskostlive dba na to, aby nebyly co mozna videt .. Napr. reseni financni krize na Islandu, alternativni lokalni meny kdekoli na Svete, co treba nechat zkrachovat zkrachovale banky a investory add Recko-Evropa, nedavno Amerika - pocatek celosvetove krize, kibutz model - Israel . Ono by myslim naprosto stacilo, kdybychom v ramci naseho systemu dokazali dohlednout na to, aby se delalo co se rika, ze se dela .. Jak se ale zbavit ty svoloce, ktera to tu jiz roky vede, pise si vlastni zakony a vydelava na tom miliardy ..? Bez usili to bohuzel nepujde a nutne bude system take upravit. Nejsem pro revoluci, ta vynese nahoru zase jen dalsi vlnu extremu, ale dusledne a inteligenci vedene reformy a zmeny. Napr. zruseni 5% kvora do parlamentu anebo vyzadovani zakladu svobodneho trhu, kdyz uz se jim denne ohanime .. Atd.
09. 05. 2013 | 09:10

Martin napsal(a):

Současnou společnost nespasí žádná solidarita ani sociální stát, ale jen pokud ti "ponížení" začnou něco dělat aby byli úspěšní.
Za současnou situaci nemůže, žádný globalismus, globálí kapitalismus nebo jiné nesmysly , ale právě sociální stát a solidarita, která z lidi udělá neschopné kriply.
Žijeme ve zvláštním světě. Žijeme ve světě, kde jeden produktivní člověk, tvořící reálné hodnoty, musí uživit na něm závislé tři až čtyři spoluobčany.

Jen pár statistik z ČSÚ

Zaměstnanci placení státem ……………. 2 261 000(z toho například 458 000 úředníků!)
Nezaměstnaní …………………………… 600 000
Důchodci ………….………………………. 2 350 000
Děti, studenti, ženy na MD ap. ………… 2 778 000
Celkem ………………………………… 7 989 000
Občané produkující reálné hodnoty …. 2 513 000

A lidi nic neprodukujících se bude zvyšovat. Hlavně počty důchodců se mají do roku 2050 zvojnásobit.
09. 05. 2013 | 09:33

Jan napsal(a):

Podivný brífink !V úterý ve 12,30 jsme mohli na ČT 24 sledovat brífink na ministerstu spravedlnosti,kdy pan ministr Blažek a pan Koudelka čekali na pana Hazenkopfa,ale ten se nedostavil.V zápětí pan ministr Blažek i pan Koudelka utekli před novináři,aby pan Koudelka nemusel odpovědět na otázku,zda je pachatelem abolice !Až aktéry dostaneme na detektor lži,pak se to dovíme.Je zde podezření z velké korupce a že abolice mohla být vytvořena na objednávku !
Jinak prezident Zeman ve sněmovně byl výborný,žádný prezident zatím nedal 30% platu na snížení státního dluhu a není mi známo,že by někdo upozornil na škůdce republiky jako prezident .Škůdce musíme zlikvidovat ,aby stát mohl vzkvétat.Jinak to bude jako když zahradník chce zalévat a přitom vodu nabírá do děravé konve !!
09. 05. 2013 | 09:42

Fenečka napsal(a):

Kakat, čůrat, konzervička, balónek. Hodně pí.
09. 05. 2013 | 10:01

xx napsal(a):

Anellus: právo na práci - co to vlastně je ? Je to to, že nikomu nesmí být bráněno práci získat kvůli rasovým, věkovým, pohlavním či jiným předsudkům ?

Nebo je to to, že někdo je povinen všem zajistit práci, odpovídající jeho kvalitám a schopnostem ?

Když to vezmeme tak, že právo na práci znamená, že kdokoli chce pracovat musí dostat možnost pracovat, je k naplnění takto definovaného práva nezbytně nutné, pověřit někoho povinností vytvářet taková pracovní místa, která budou lidem toto právo naplňovat. Tedy že pokud o práci projeví zájem sociolog, někdo bude povinen tu odpovídající práci pro něho zajistit.

To lze dělat jen omezeně v prostředí tržní ekonomiky ale i v prostředí sociálně tržní ekonomiky. Dokonce ani v prostředí tzv. státního kapitalismu, kdy stát vlastní většinu výr. prostředků to nelze dokonale naplnit.

Zcela bezezbytku lze toto právo takto definované naplnit jen v socialismu. Centrálně řízené a plánované ekonomice, kde nějaká instituce plánuje a řídí veškerou ekonomickou činnost. Lidé zatím nebyli schopni takový systém zvládnout.

Lidstvo se momentálně potýká s obtížemi, které mimo jiné pramení globalizace v soukromém podnikání. Co to je ? Firmy jsou příliš veliké a je problematické je uřídit. A to jsou jen firmy, které v podstatě dělají je jednu činnost.

A pak přijde někdo s nápadem, že lze centrálně uřídit tisíce firem najednou. Jaká troufalost.

Na příkladu globálních firem lze demonstrovat k čemu ta velikost a těžkosti s řízením kolosu vedou. K obrovskému plýtvání a dalším nešvarům. Odcizení vedení od lidí ( odlidštění ) a pod. To vše v daleko větší míře postihlo i socialismus. A postihne znova, protože to je systémová vada, kterou nelze odstranit. Tyto potíže je možné zvládnout nebo spíše uplatit v prostředí nadnárodní firmy, kde je strategické plánování relativně jednoduché, proti celé ekonomice kde jde o interakci stovek různých oborů a různých zájmů a miliónů preferencí a priorit.

Ale přesto přezevšechno se najdou stále lidé, kteří to chtějí stále znova zkoušet. Lidi drazí, jste slepí že nevidíte zjevné ?

Já vím, kdejakej blb to vidí všechno zcela jasně a zřetelně. Všechny ty nahoře by vyházel a vzal by to do ruky tvrdě selským rozumem. Ty budeš dělat to a ty zas tohle a všichni dohromady budeme mít dost.

Ale to už jste jednou zkusili vážení, a dopadli jsme kvůli vám dost špatně. Druhou šanci bychom vám už neměli dávat, přecijen je v sázce budoucnost všech, nejen ta vaše. Založte si kibucy a tam si experimentujte jak chcete. Ale za svoje a na svém.
Ne za cizí a s cizími osudy v sázce.
09. 05. 2013 | 10:16

Zdenda napsal(a):

"Nad tím vším by se měla zamyslet zejména sociální demokracie, a nejenom ta česká."
Ano, to by měla. Ale jak již napsal J. Paroubek, ČSSD nepotřebuje "teoretizování", ale raději činí "praktické kroky". Tím je jinými slovy řečeno, že tato strana nemá mozky, které by byly schopny problémy definovat a ukazovat východiska. Což je asi ta hlavní potíž. Praktické kroky znamenají pouze flikování současného stavu a do nějakých komplexnějších řešení mají daleko.
09. 05. 2013 | 11:22

rizdiatry napsal(a):

Managers and PR: One Thing Is Clear

<a href=http://maruta.be/yaya74/75>激安 トリーバーチ</a>
<a href=http://mandyzhou9074.dtiblog.com/blog-entry-11.html>ミュウミュウ バッグ</a>
<a href=http://nga.phpfoxcustomization.com/blog/view/id_136060/title_/>トリーバーチ 財布 ??????</a>
<a href=http://busymister.wall.fm/blogs/post/204>マークジェイコブストート</a>
<a href=http://mandylala74.seesaa.net/>miumiu バッグ</a>

<a href="http://80123626.at.webry.info/201305/article_10.html" alt="tory burch バッグ">tory burch バッグ</a>
<a href="http://www.kiwibox.com/taozai9074/blog/" alt="ポールスミス ハンドショルダーバッグ">ポールスミス ハンドショルダーバッグ</a>
<a href="http://yayazhou7474.dtiblog.com/blog-entry-11.html" alt="トリーバーチ 靴">トリーバーチ 靴</a>
<a href="http://studentscamp.com/blogs/user/yayazhou9074" alt="トリーバーチ トート">トリーバーチ トート</a>
<a href="http://hi.baidu.com/tvdccnoglcafixr" alt="トリーバーチ フラットシューズ">トリーバーチ フラットシューズ</a>

chenwen
13. 05. 2013 | 23:54

rizdiatry napsal(a):

Maximizing Your Engine, Performance Tuning

<a href=http://sylviemarold.soup.io/post/312145386/>自転車サングラス</a>
<a href=http://blog.capcom-og.com/mandylala74/>miumiu バッグ</a>

<a href="http://blog.goo.ne.jp/mikimik8i23" alt="激安 トリーバーチ">激安 トリーバーチ</a>
<a href="http://tiancaiya7402.meblog.biz/article/16362801.html" alt="marc by marc jacobs バッグ">marc by marc jacobs バッグ</a>

eshineclub
http://group.doemyanmar.com/blog/3004/new-season-fashion-chrome-hearts-278/
http://www.gupshupdunya.com/blog/66/repaying-mortgage-rent-with-credit-score-card-bags-764/
http://megamusics.com/index.php?do=/blog/110428/new-season-fashion-chrome-hearts-619/
http://socialclubelite.com/index.php?do=/blog/87993/new-released-chrome-hearts-319/
http://www.sociomundo.com/blog/20146/simple-florida-relocation-loans-available-online-tory-burch-349/

<a href=http://www.toryburchbigsalejpa.com/%E3%83%88%E3%83%AA%E3%83%BC%E3%83%90%E3%83%BC%E3%83%81-%E3%82%B3%E3%82%B9%E3%83%A1%E3%83%9D%E3%83%BC%E3%83%81-c-6.html> トリーバーチ ポーチ </a>
<a href=http://www.toryburchcartjpn.com/%E3%83%88%E3%83%AA%E3%83%BC%E3%83%90%E3%83%BC%E3%83%81-%E3%82%B5%E3%83%B3%E3%83%80%E3%83%AB-c-100.html> トリーバーチ サンダル </a>
<a href=http://www.freshmarcjacobsbags.com/%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF%E3%83%90%E3%82%A4%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF-%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0-c-37.html> marc by marc jacobs バッグ </a>
<a href=http://www.newmiumiupurse.com/%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0-c-95.html> ミュウミュウ アウトレット </a>
<a href=http://www.toryburchlargesale.com/%E3%83%88%E3%83%AA%E3%83%BC%E3%83%90%E3%83%BC%E3%83%81-%E3%83%95%E3%83%A9%E3%83%83%E3%83%84-c-24.html> トリーバーチ シューズ </a>

<a href="http://www.newmjbags.com/%E6%96%B0%E4%BD%9C%E5%85%A5%E8%8D%B7%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF%E3%83%90%E3%82%A4%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF%E3%82%B8%E3%82%A7%E3%82%A4%E3%82%B3%E3%83%96%E3%82%B9-c-31.html?zenid=a2d13e826abe8e47c7acce2b307f8540" title="マークバイマークジェイコブス バッグ"> マークバイマークジェイコブス バッグ </a>
<a href="http://www.toryburchcartjpn.com/" title="トリーバーチ アウトレット"> トリーバーチ アウトレット </a>
<a href="http://www.toryburchbigsalejpa.com/%E3%83%88%E3%83%AA%E3%83%BC%E3%83%90%E3%83%BC%E3%83%81-%E3%82%AB%E3%83%BC%E3%83%89%E3%82%B1%E3%83%BC%E3%82%B9-c-8.html" title="トリーバーチ アウトレット"> トリーバーチ アウトレット </a>
<a href="http://www.oakleyshopjpa.com/" title="スポーツサングラス"> スポーツサングラス </a>
<a href="http://www.chromeheartsbigsales.com/%E3%82%AF%E3%83%AD%E3%83%A0%E3%83%8F%E3%83%BC%E3%83%84-%E3%83%AA%E3%83%B3%E3%82%B0-c-44.html" title="クロムハーツ リング"> クロムハーツ リング </a>
17. 05. 2013 | 18:09

rizdiatry napsal(a):

1. psychological2. safety3. belonging4. esteem5. self-actualization.According to his theory, individuals are motivated by the needs located a step above the minimum needs that are fulfilled. Once a set of needs have been fulfilled, they are not likely to get fulfillment from needs at lower levels. People are also not likely to get motivated by an environment that will fulfill needs at a high level when their low level needs have not yet been fulfilled.According to Frederick Herzberg, an employee's motivation is affected by factors like recognition, achievement, recognition, challenges, quality of work content, growth, and advancement. Factors like the administration, salary, and company policies produce dissatisfaction. Herzberg figured out that there are other factors needed to keep employees from being demotivated and to produce an environment that will motivate them. These factors affect the policies and administration, the supervision received during the job, interpersonal relations, working conditions, salary, and security. Although these do not necessarily make employees more motivated, it decreases dissatisfaction and brings peace and order to the workplace.Job satisfaction is a multifaceted and complex notion that means different things to different individuals. Although job satisfaction is linked to motivation, the relationship between the two is not very clear because satisfaction is very different from motivation. Job satisfaction has more to do with a person's attitude and is typically associated with a feeling of achievement. The relationship between job satisfaction and individual performance is still an issue of controversy and differing opinions. One view says that satisfaction leads to improved performance, whereas another says performance leads to better job satisfaction. Individual performance is typically determined by three different factors: motivation, ability, and work environment and information needed to get the job done. Motivation is the desire to do the job, and ability is the person's capability to do the job. Medical students go through rigorous education and training programs to provide them with the ability to handle various cases. During their residency they receive training from the best doctors in their required field. Ability is not usually a problem. But when motivation becomes the issue, the task is more challenging. It's not often easy to figure out why a person is not motivated enough and how this behavior can be changed. Thus, motivation plays an important part since it directly affects individual performance.Respect can be shown by simple but powerful actions. These tips will give you ideas on how you might show respect at work while helping you avoid needless disrespect. Encourage your coworkers to express their ideas and listen to what they have to say before you say what you think. Do not cut off someone while he or she is still speaking.Use your coworkers' ideas to improve work. Let them know if their idea has been used, or encourage that person to implement the idea.Treat your coworkers equally, no matter what their gender, religion, race, age, or size is. Treating people differently based on these can constitute as harassment.Make sure your coworkers are involved in all meetings, discussions, and events. Although not everyone can take a lead role in these activities, make sure nobody is excluded either. Provide equal opportunities for all to be a part of committees or teams.

http://yazamim.emuze.co//index.php?p=blogs/viewstory/120913
http://momoksy123.over-blog.com/tory-burch-2013%E5%B9%B4%E4%BA%BA%E6%B0%97%E3%83%88%E3%83%AA%E3%83%BC%E3%83%90%E3%83%BC%E3%83%81-amanda-hobo%E3%80%80%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0
http://hi.baidu.com/tugcdehdtqijnrr/item/2d397c002122cffd74cd3c42
http://mysdsuprofile13.soverse.com/node/6899
http://taozai9074.blog7.mmm.me/mmmblog-entry-14.html
http://shishaheaven.net/elgg-1.7.1/pg/blog/magenbecerril/read/1203532/chrome-hearts
http://linux.sut.ac.th/node/20683
http://mynetwork.orwing.com/index.php?p=blogs/viewstory/3141
http://findatbest.in/blogs/viewstory/9704
http://abmiration.com/index.php?option=com_blog&view=comments&pid=97322&Itemid=70
http://www.kiwibox.com/yayazhou9074/blog/entry/106772557/tf824-tory-burch-flat/?pPage=0
http://momosky25.mitekaite.com/?art_id=3&v=1
http://www.joraweb.com/blog/236450/2013%E5%B9%B4%E8%96%AA%E4%BD%9C%E5%85%A5%E8%8D%B7-marc-by-marc-jacobs-miss-marc-tote-packable-shopper-small/
http://taysungmientay.tk/index.php?p=blogs/viewstory/2429
http://www.shemaleturk.net/blog.php?user=zxcvb0507&blogentry_id=9797

chenwen
21. 05. 2013 | 23:11

rizdiatry napsal(a):

Motorcycle Sun Glasses - A Part of Road Safety

http://www.buongiornoveneto.com/index.php?do=/blog/8511/paul-smith-%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0%E6%96%B0%E4%BD%9C-%E6%AC%A7%E7%B1%B3%E3%83%95%E3%82%A1%E3%83%83%E3%82%B7%E3%83%A7%E3%83%B3%E3%82%AD%E3%83%A3%E3%83%B3%E3%83%91%E3%82%B9%E3%83%88%E3%83%BC%E3%83%88%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0/
http://ameblo.jp/sylviemarold/entry-11534248532.html
http://blog.capcom-og.com/magenbecerril/archives/28233387.html
http://www.mediakynect.com/member/blog_post_view.php?postId=104226
http://taozai9074.008.burogu.jp/000206421.html
http://blog.sina.com.cn/s/blog_cdc0b18c0101bu7z.html
http://ww.vbc6.com/index.php?p=blogs/viewstory/135294
http://mynetwork.orwing.com/index.php?p=blogs/viewstory/3157
http://shishaheaven.net/elgg-1.7.1/pg/blog/magenbecerril/read/1203532/chrome-hearts
http://blog.goo.ne.jp/shitohuang/e/6fe1596bbd706cd80926d66c71759543

http://nusasari.wall.fm/blogs/post/273
http://blog.sina.com.cn/s/blog_c8bf2f480101kugm.html
http://member.bursabajubola.com/index.php?p=blogs/viewstory/53498
http://www.sixzones.com/blog/33985/%E9%AB%98%E4%BA%BA%E6%B0%97%E3%81%AE%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6-%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0-%EF%BC%92%EF%BD%97%EF%BD%81%EF%BD%99%E3%82%B7%E3%83%A7%E3%83%AB%E3%83%80%E3%83%BC%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0/
http://www.kiwibox.com/SylvieMarold/blog/

chenwen
24. 05. 2013 | 04:10

rizdiatry napsal(a):

Nouveau Marketing: Community Based Marketing to the Power of X

http://www.orissabook.com/blogs/post/8225
http://yazamim.emuze.co//index.php?p=blogs/viewstory/120838
http://soszial.com/phpfox/index.php?do=/blog/15927/tory-burch-2013%E5%B9%B4%E4%BA%BA%E6%B0%97t%E3%83%88%E3%83%AA%E3%83%BC%E3%83%90%E3%83%BC%E3%83%81%E3%80%80amanda-hobo%E3%80%80%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0/
http://blog.oricon.co.jp/sylviemarold/archive/19/0
http://momosky05.exblog.jp/20236729/

http://www.mjn7.com/my_profile/blog-view/blog_35577.htm
http://www.libanonchat.org/index.php?do=/blog/348561/2013%E5%B9%B4paulsmith%E6%96%B0%E4%BD%9C%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0-%E5%94%AF%E7%BE%8E%E3%82%AD%E3%83%A3%E3%83%B3%E3%83%90%E3%82%B9-%E3%83%8F%E3%83%B3%E3%83%89%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0%E6%97%85%E8%A1%8C%E9%9E%84/
http://yaya74.exblog.jp/
http://www.1poundfish.com/member/blog_post_view.php?postId=28268
http://momomo1.blogoo.ne.jp/e1520856.html
http://momomo1.jimab.net/
http://join.wp-developers.net/index.php?do=/blog/40939/%E9%AB%98%E4%BA%BA%E6%B0%97%E3%81%AE%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6-%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0-%EF%BC%92%EF%BD%97%EF%BD%81%EF%BD%99%E3%82%B7%E3%83%A7%E3%83%AB%E3%83%80%E3%83%BC%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0/
http://03885996.at.webry.info/201305/article_16.html
http://tiancaiya74.blog.wox.cc/
http://blog.sina.com.cn/s/blog_c8bf2f480101kugm.html

chenwen
25. 05. 2013 | 11:47

whitedonalsdeef napsal(a):

The software is reviewed. In that, you have to furnish your individual details. These particulars include your title, deal with, age, citizenship, work status, and bank account number. Based on the given detail, amount of cash is granted. Sometimes, the amount is electronically deposited to your account. Generally, the fund released below the provision varies from 100 to one,two hundred. All it requires a couple of hrs only.Usually, exact same working day money loans no credit score examine carry aggressive curiosity rates. That minimizes the risk associated with the financial loans. Curiosity rates on loans are based on numerous indices utilized to determine them.

http://blog.psgwebsites.co.nz/v-news-michael-kors-675
http://www.scoutscraft.com/member.php?u=2370
http://morgud.moroscarts.com/blog/21718/new-seasons-tory-burch-467/

But pet treatment is expensive, and, a lot like medical insurance for humans, the authorized tangles can be a discomfort. This is exactly where buying your cat insurance coverage on-line can be better pet insurance may be cheaper to buy on-line. And on-line insurers may make copies of their policies publicly accessible (some even place simple links on their house webpages!), so that all you have to do is click on and scroll to study through their phrases and circumstances. (I know, I know. You detest studying small print on-line. Who does not? But get more than it. Remember, this is your beloved cat we're talking about right here, and insurance coverage might make the distinction between becoming able to have essential well being methods carried out and not being able to have them carried out.

http://gro.cc/hayashi/
http://gro.cc/danaka/
http://gro.cc/takanoshi/

In brief and exact words, it is that easy. In a excellent example:Allow us say you are a Jet-Ski beach enthusiast and that you love going out camping with friends each and every time you have a Saturday and Sunday off. Do you think that desire and enthusiasm are the main elements of why you adore having fun whilst going out with your buddies for this kind of event, or do you think each desire and enthusiasm are the elements that go mainly inside the element of passion?The solution is: We as people have a passion for keep performing things we adore and keep doing as a habit. That brings our most of foremost essential components- the components of enthusiasm and desire.

http://nationalsocomleague.com/entry.php?10505-News-of-Michael-Kors-handbags-outlet-q-362
http://www.omaninvest.net/entry.php?55884-Reviews-of-Michael-Kors-handbags-outlet-f-942
http://filmmania.ru/user/schuanbalaoha/
http://www.dizzatocrew.com/index.php?do=/blog/8/where-to-buy-tory-burch-472/
http://www.americansnipers.org/member.php?174363-schuanbalaoha
25. 05. 2013 | 20:19

gulaendr napsal(a):

Mutual Funds Fees & Mutual Funds Expenses

http://prestjur.com.br/node/142189
http://blog.sina.com.cn/s/blog_d0dc11e6010183rx.html
http://cmonsononline.com/forum/topics/marc-by-marc-jacobs-miss-marc-tote-packable-shopper-large
http://momomo1.jimab.net/e755083.html
http://www.orissabook.com/blogs/post/16363

<a href=http://www.newpsbag.com/> ポールスミス バッグ </a>
<a href=http://www.mjbagsja.com/%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF%E3%83%90%E3%82%A4%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF-%E3%83%88%E3%83%BC%E3%83%88-c-67.html> marc by marc jacobs バッグ </a>
<a href=http://www.newmarcjacobsjapan.com/%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF%E3%83%90%E3%82%A4%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF-%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0-c-11.html> marc by marc jacobs バッグ </a>

<a href="http://www.newmiumiupurses.com/%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0-c-95.html" title="ミュウミュウ バッグ"> ミュウミュウ バッグ </a>
<a href="http://www.freshmarcjacobspurse.com/%E6%96%B0%E4%BD%9C%E5%85%A5%E8%8D%B7-%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF%E3%83%90%E3%82%A4%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF-c-56.html" title="マークジェイコブスバッグ"> マークジェイコブスバッグ </a>
<a href="http://www.newtoryburchjapsales.com/%E3%83%88%E3%83%AA%E3%83%BC%E3%83%90%E3%83%BC%E3%83%81-%E8%B2%A1%E5%B8%83-c-27.html" title="tory burch 財布"> tory burch 財布 </a>
06. 06. 2013 | 17:29

whitedonalsdeef napsal(a):

Nevertheless, with prior notification the mortgage reimbursement can be extended for few of months.Debtors can receive generally an amount of 100- 1500 as same day loan for their specifications.Exact same day financial loans are available for everybody. Even bad credit debtors are also allowed for same working day loan without any of their credit score examine.Same working day loans are accessible at each offline and on-line process. There is no need to move from 1 loan company to an additional to satisfy money requirements. The borrower requirements to fill up a little online application form to entry the immediate cash inside 24 hours.

http://www.sexgps.com/index.php?do=/blog/21120/42-super-mbt-shoes-outlet-w/
http://eliasranzschleifer.com/forum/entry.php?55083-y-cheap-marc-jacobs-452
http://www.soft4arab.eb2a.com/vb/entry.php?144-c-pretty-moutlet-557

You will return refreshed, rejuvenated and in a position to give your best. Regard your holiday as an important lengthy-term investment in yourself and the achievement of your company.10 Tips to Assist You Consider Time Off&bull Make a choice, set a date and mark it on your calendar. (It tends to make feeling to select the slowest time of year in your company.)&bull Plan exactly where you'll go, and make reservations.&bull Allow clients know you'll be absent, but will return revitalized to consider exceptional treatment of them.&bull Document every thing you do, so that somebody else can effortlessly stage in and help if required.&bull Have a backup person consider care of consumer emergencies.

http://gro.cc/hayashi/
http://gro.cc/hikari/
http://gro.cc/oakley-radar-lock/

Direct by instance. With your way of life, the children will see how you spend your money. If they see you allotting a certain quantity for a specific household require, they will ultimately do the exact same when they get to make their personal maintain. 2. Help your teenagers get a bank account. Setting up a financial institution account under their title would give them an instant financial duty. Sit down and explain to them how to handle their own account, and the "rewards" that they get as soon as they conserve enough.Their financial savings could go to their school tuition, or a big purchase like a car. In addition, it gives them a feeling of accomplishment as soon as they have saved up, with some thing concrete to show for it.

http://forum.topvip.vn/showthread.php?20860-q-oakley-cycling-sunglasses-799&p=23059#post23059
http://forevolution.ro/blog/33/new-season-fashion-chrome-hearts-245/
http://meeam.com/entry.php/21126-w-arc-by-marc-marc-jacobs-wallet-698
http://www.althaqeb.net/member.php?35189-schuanbalaoha
http://www.medood.com/vb/entry.php?63023-u-oakley-juliet-glasses-354
07. 06. 2013 | 02:29

gulaendr napsal(a):

Online Learning For Working Adults

http://www.mmanews.com/blog/zxcvb0507
http://tiancaiya.overblog.com/%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF%E3%82%B8%E3%82%A7%E3%82%A4%E3%82%B3%E3%83%96%E3%82%B9%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0-%E6%96%B0%E4%BD%9C%E3%82%84%E6%BF%80%E5%AE%89%E3%81%AA%E3%81%A9%E3%81%AE%E6%83%85%E5%A0%B1%E6%BA%80%E8%BC%89%EF%BC%81
http://cmonsononline.com/profiles/blogs/2013
http://member.bursabajubola.com/index.php?p=blogs/viewstory/85305
http://shishaheaven.net/elgg-1.7.1/pg/blog/tiancaiya74/read/1363731/

[url=http://www.prettytoryburchja.com/%E3%83%88%E3%83%AA%E3%83%BC%E3%83%90%E3%83%BC%E3%83%81-%E8%B2%A1%E5%B8%83-c-104.html] トリーバーチ 財布 [/url]
[url=http://www.oakleylargesale.com/] oakley サングラス [/url]
[url=http://www.discountmjbags.com/%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF%E3%83%90%E3%82%A4%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF-%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0-c-16.html] marc by marc jacobs バッグ [/url]

<a href="http://www.torylargesales.com/%E3%83%88%E3%83%AA%E3%83%BC%E3%83%90%E3%83%BC%E3%83%81-%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0-c-21.html" title="トリーバーチ バッグ"> トリーバーチ バッグ </a>
<a href="http://www.discountmjbags.com/%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF%E3%83%90%E3%82%A4%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF-%E3%83%88%E3%83%BC%E3%83%88-c-20.html" title="marc by marc jacobs トート"> marc by marc jacobs トート </a>
<a href="http://www.newpsbag.com/%E3%83%9D%E3%83%BC%E3%83%AB%E3%82%B9%E3%83%9F%E3%82%B9-%E4%BA%8C%E3%81%A4%E6%8A%98%E8%B2%A1%E5%B8%83-c-13.html" title="paul smith 財布"> paul smith 財布 </a>
07. 06. 2013 | 22:55

whitedonalsdeef napsal(a):

Online Approval Credit Card- Updating News

http://megamusics.com/index.php?do=/blog/133017/%E5%A4%A7%E4%BA%BA%E6%B0%972013%E5%B9%B4%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6%E6%96%B0%E4%BD%9C%E3%80%81miumiu%E8%B2%A1%E5%B8%83/
http://scurr3i.dhpreview.devhub.com/blog/1906225-blog-post/
http://nga.phpfoxcustomization.com/blog/view/id_144176/title_/
http://cinecloudfilms.com/index.php?do=/blog/269044/%E3%83%88%E3%83%AA%E3%83%BC%E3%83%90%E3%83%BC%E3%83%81-%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0-%E6%96%B0%E4%BD%9C%E3%81%AE%E4%BA%BA%E6%B0%97%E5%95%86%E5%93%81%E3%82%92%E6%BF%80%E5%AE%89%E4%BE%A1%E6%A0%BC%E3%81%A7%E3%81%94%E7%B4%B9%E4%BB%8B%E3%81%97%E3%81%A6%E3%81%84%E3%82%8B%E9%80%9A%E8%B2%A9/
http://blog.livedoor.jp/yayazhou9074/archives/28330482.html

<a href="http://www.newmiubag.com/%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6-%E9%9D%B4-c-25.html" title="ミュウミュウ 靴"> ミュウミュウ 靴 </a>
<a href="http://www.chromeheartsbigstock.com/" title="クロムハーツ ペンダント"> クロムハーツ ペンダント </a>
<a href="http://www.newmiumiupurses.com/%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6%E3%83%9F%E3%83%A5%E3%82%A6%E8%B2%A1%E5%B8%83-c-96.html" title="miu miu 財布"> miu miu 財布 </a>

[url=http://www.discountmjbags.com/%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF%E3%83%90%E3%82%A4%E3%83%9E%E3%83%BC%E3%82%AF-%E3%83%90%E3%83%83%E3%82%B0-c-16.html] marc by marc jacobs バッグ [/url]
[url=http://www.torybagsja.com/] トリーバーチ 財布 [/url]
[url=http://www.mjbigsales.com/] marc by marc jacobs バッグ [/url]
13. 06. 2013 | 18:57

Haywardvsn napsal(a):

Samsung Galaxy Tab Available From 1 November - Information - usted Reviews

We have already experienced a hands on with the Galaxy Tab and we believed it was pretty... nicely, you'll have to verify out the complete post to know that. What we can tell you right here, however, is that whose of you wishing to know when you can get your fingers on a Galaxy Tab of your personal now have a date for your diaries: one November.
img src="http:static.ustedreviews.com94cbc125079014126-galaxytabhand.jpg" alt="94cbc125079014126-galaxytabhand.jpg"
Specific carriers have not been name checked, but Samsung says the Galaxy Tab will be available "throughout all major networks" at its start, so we can presume the large 4 - Orange, T-Cellular, Vodafone and O2 - are all on board. It shouldn't be difficult to discover a store to purchase a device from, both, as the likes of the Carphone Warehouse, DSG (Pc World, Dixons, Curry's) and even T-Mobile shops will be stocking the pill.

Pricing nonetheless [url=http:www.batteriesportable.frproducts9-Cellules-Batterie-pour-Dell-Inspiron-1440--Inspiron-1750.html]Batterie pour Dell Inspiron 1750[url] is not formally revealed, but we can but hope it is significantly much less than the 679.ninety nine Amazon was asking for pre-orders. [url=http:www.batteriesportable.frproducts6-Cellules-Batterie-pour-ACER-AS09D31-AS09D56-AS09D70-AS09F34-AS09F56.html]Batterie pour ACER AS09D70[url] It is no secret that Andoid tablets are going up against the iPad, and it's going to be harder to persuade customers to turn their backs on Apple when the main complaint of the iPad - that it is crazy costly - is just as ue of the Galaxy Tab.

Whether or not the Galaxy Tab will ataction to the masses more than iPad (which still sold instead well, despite the numerous criticisms) remains to be noticed, but it looks like Samsung's going to give it a good [url=http:www.batteriesportable.frproducts9-Cellules-Batterie-pour-ASUS-A32%2dF2-A32%2dF3-A32%2dZ94.html]Batterie pour ASUS A32-Z94[url] shot. [url=http:www.batteriesportable.frproducts6-Cellules-Batterie-pour-A31%2dK52-A32%2dK42-A42%2dN82.html]Batterie pour A32-K42[url]
http://lovelypunjab.com/blogs/post/684
http://www.groupfaces.com/index.php?do=/blog/103870/google-denies-immediate-ideas-to-create-apple-iphone-maps-application-i-532/
http://cityparsian.ir/blogs/post/302
http://www.venc.org/blogs/post/20314
http://www.base-autonome-durable.com/blogs/post/8539
http://faceluck.org/blogs/post/357
http://tweep.fr/blogs/post/755
http://kurd-book.com/index.php?do=/blog/287214/garder-ce-genre/

GBguestbook
18. 06. 2013 | 05:32

Carpentergjk napsal(a):

Toshiba Satellite T235 Review
<p><b>Toshiba Satellite T230/T235 (T235D-S1345) Specifications:</b></p>
<ul>
<li> 1.5GHz AMD Turion II Neo K625 Dual-Main Cellular Processor</li>
<li> 4GB PC3-8500 DDR3 (two x 2GB)</li>
<li> Windows 7 House Top quality sixty four-little bit</li>
<li> 13.3" WXGA High definition TruBrite LED Backlit display (1366x768)</li>
<li> 320GB 5400RPM SATA Difficult Generate</li>
<li> ATI Radeon High definition 4225 Graphics</li>
<li> 802.11b/g/n, 10/one hundred LAN</li>
<li> 6-in-one card reader</li>
<li> 6-Mobile Li-ion 61WH battery, 45W Power Supply</li>
<li> Proportions: (W x L x H) twelve.7" x eight.8" x .eight"/1.1"</li>
<li> Weight: 3lbs 13oz (with six-cell battery) </li>
<li> Cost as configured: <b>$599.99</b></li>
</ul>
<p><b>Build and Design</b>The Toshiba Satellite T230 and T235 sequence notebooks are an update to last year's T130 and T135 notebooks. These skinny and mild thirteen-inch notebooks are developed to offer consumers a fashionable alternative to netbooks with better overall performance and a larger screen for a modest increase in cost. Toshiba retains the profile only a portion of an inch thicker than the USB ports on the aspect of the notebook, though this is carried out in large component by cutting out things like an ExpressCard slot and optical generate. For the typical user this [url=http://www.akku-laptops.ch/akku-DELL/Inspiron_14R_%284010-D430%29.html] Dell Inspiron 14R (4010-D430) Akku[/url] notebook has all the benefits [url=http://www.akku-laptops.ch/akku-DELL/PR002.html] [/url] of a regular pc--a higher resolution show, a full-dimension keyboard and a dual-main processor--but none of the bulk. The mixture of black and silver plastics give the T235D a extremely contemporary look, but we weren't particularly amazed by the sturdiness of the mirror-like chrome end about the keyboard. In our regular drop test (droping the notebook from twelve inches onto carpet) we observed a little piece of the chrome paint flaked off the notebook. It's secure to say that if the end can't endure a 12-inch drop onto carpet it will not hold up well to serious abuse.</p>
<p>The screen lid on our evaluation device features the "Fusion Chrome End in Gemini Black" but Toshiba also provides this notebook with a crimson lid. Despite the fragility of the end and the thin chassis design, the general develop high quality of the T235-series notebooks is very nice. In contrast to some of the skinny-and-light notebooks we've reviewed from other companies, flex and plastic squeaks are stored to a minimum on the T235D. The screen include feels durable and does not endure from a lot flex under stress, although plastics used on the screen lid are prone to scratches. In short, [url=http://www.akku-laptops.ch/akku-DELL/Y082C.html] Dell Y082C Akku[/url] while the overall structure of the T235D is sound, the glossy exterior of the notebook may not hold up to common use and abuse inside a college backpack or an workplace briefcase. Even if the shiny finish on the body withstands most scratches you will require to continuously thoroughly clean off fingerprints and smudges if you want to maintain your laptop searching new.</p>
<p>If you are interested in upgrading the inner elements on your T235D you'll be pleased to learn that the system memory and hard generate are simple to find beneath a single include plate on the base of the notebook. Toshiba even makes upgrades easier by utilizing a single screw to safe the accessibility panel. Eliminate that 1 Phillips head screw and you'll have access to the difficult drive and RAM. We were a little upset that access to the wi-fi cards is not as easy. However, given the reduced purchase cost and the goal viewers, it is not likely that T235 owners will hassle attempting to swap wi-fi cards. No warranty void if removed stickers were discovered anyplace, so it ought to be secure to swap out fundamental components without risking your guarantee coverage. On that note, Toshiba provides a regular 1-yr components and labor warranty as well as a 1-year guarantee on the battery.</p>
<p>&nbsp</p>
<p>

618akkuch
18. 06. 2013 | 07:47

Haywardmyi napsal(a):

Black Menu for Chrome puts all your Google services a click on away

If you rely seriously on Google solutions, as so many little-business users do these times, you are probably acquainted with the black toolbar that spans the leading of numerous Google solutions. It provides quick and convenient accessibility to apps like Search, Gmail, Calendar, and so on.

Ah, but what happens when you are viewing a non-Google site? No toolbar, that's what.

Black Menu for Chrome puts all Google solutions just a click on absent. Once installed, this extension adds a button to your browser that reveals an appealing fall-down menu for all Google's best things: Search, Google+, anslate, Maps, Gmail, Calendar, and the like.

Even much better, when you mouse over any of these products, you get an interactive window for [url=http:www.batteriesportable.frproducts9-Cellules-Batterie-pour-SONY-VGP%2dBPS21-VGP%2dBPL21.html]Batterie pour SONY VGP-BPS21 VGP-BPL21[url] using them. For example, mouse more than Search and you have got a Google Search area prepared for your terms. Mouse more than Gmail and you'll see your inbox, where you can read and respond to messages, compose new types, and even accessibility your search filters.

Calendar exhibits a month see along [url=http:www.batteriesportable.frproducts12-Cellules-Batterie-pour-SONY-VGP%2dBPS8.html]Batterie pour SONY VGP-BPS8[url] with a checklist of approaching occasions, and your scheduled tasks below that.

If that action window proves too little, you can click any merchandise in the menu to open a full instance in a new tab.

At the base of the Black Menu, the Much more choice reveals a full, scroll-in a position list of Google services, everything from AdSense to YouTube, with more obscure stuff like Consumer Surveys [url=http:www.batteriesportable.frproducts9-Cellules-Batterie-pour-ASUS-A32%2dF3-A33%2dF3-M51-X70E-Z53.html]Batterie pour ASUS A33-F3[url] and Postini in between. For some purpose, nevertheless, absolutely nothing occurred when I clicked anything inside the More menu.

That glitch aside, Black Menu is an incredibly useful addition to Chrome, and much much better than Google's personal "black menu." It [url=http:www.batteriesportable.frproducts6-Cellules-Batterie-pour-ACER-AS09A31-AS09A56-AS09A73-AS09A75-AS09A90.html]Batterie pour ACER AS09A31[url] may not have a significant impact on your productiveness, but I suspect it will have a small one.

As usually, if you've found any fantastic productiveness-boosting extensions, inform me about them in the feedback.


http://lili123698745.skynetblogs.be/archive/2013/05/27/als-u-wilt-een-stevige-en-efficiente.html
http://rouzana.info/read_blog/39770/bater%C3%ADa-asus-g75vw-qs71-cbil
http://bcsg.info/oxwall/blogs/post/60
http://babbletraxx.com/blogs/post/59
http://d.hatena.ne.jp/tong1127/
http://meribiwi.hipaas.net/blogs/post/3630
http://sukiplanet.com/blogs/post/42
http://cactustocoast.com/wall/blogs/post/120

GBguestbook
22. 06. 2013 | 23:06

Haywardhap napsal(a):

Best Purchase Goes On-line in Uk Tomorrow - Information - ustworthy Critiques

The US [url=http:www.batteriesportable.frproducts6-Cellules-Batterie-pour-Dell-Inspiron-6000-Inspiron-9400-Precision-M90.html]Batterie pour Dell Inspiron 9400[url] eleconics retail large Best Purchase, which is opening its sixth store in the Uk on Friday, has these days announced it will be [url=http:www.batteriesportable.frproducts-6-Cellules-Batterie-pour-HP-HSTNN%2dDB31-HSTNN%2dIB31-HSTNN%2dIB311-V6400-Presario-A900-C700.html]Batterie pour HP Presario C700[url] opening its on-line store from tomorrow morning

Creating the announcement on its Facebook site, Very best Buy will look to make an impact here in the United kingdom and will rival big United kingdom-based on-line merchants such as Dixons. Best Purchase is exemely regarded in the US and its y to unfold out into European markets has only been hampered by the financial downturn in recent many years. Very best Buy also operates in Mexico, Canada, China, Turkey.
img src="http:static.ustedreviews.com9451575f1f8114329-facebookps.jpg" alt="9451575f1f8114329-facebookps.jpg"
Very best Buy produced its initial foray into the United kingdom market with its [url=http:www.batteriesportable.frproducts9-Cellules-Batterie-pour-Dell-Latitude-D531-Latitude-D820-Latitude-D830.html]Batterie pour Dell Latitude D820[url] 1.1bn Carphone Warehouse (CW) deal in May 2008 taking 50 per cent of the high road phone chain comprising all the two,four hundred stores, the web and direct companies, the insurance coverage operations and its airtime reselling businesses. CW's broadband business (TalkTalk, AOL Broadband and Opal) was not concerned.

The key component of the deal is that it was noticed as a way for [url=http:www.batteriesportable.frproducts12-Cellules-Batterie-pour-ACER-AS07A31-AS07A42-AS07A51-AS07A72-AS07A73-AS07A74-AS07A75-AS09A61-AS09A71.html]Batterie pour ACER AS09A61 AS09A71[url] Best Purchase to learn the Uk marketplace and attain a foothold. Very best Purchase opened its initial store in March this yr and has because opened 4 more with an additional one opening in Derby on Friday.

Best Buy's reputation for fantastic consumer service and its price guarantee are the factors it is so exemely regarded in the US where it retains a twenty for each cent share of the market.
http://moneysavingsclub.net/blogs/post/11557
http://www.commoncoreproject.org/blogs/post/809
http://grouptreks.ca/blogs/post/13748
http://network.mysticempath.com/blogs/post/82376
http://www.smartky.biz/online/blogs/post/2249
http://buckeyeswild.com/blogs/post/1143
http://suri-web.com/oxwall/blogs/post/44259
http://www.metronomeo.com/index.php?do=/blog/1598/intocircuit-dell-la65ns0-00-ac-adapter-65watt-19-5v-3-34a/

GBguestbook
23. 06. 2013 | 04:36

Carpenterqob napsal(a):

Sony Reveals its Initial VAIO Ulabook - Information - usted Critiques

Sonys initial Ulabook-class laptop computer, the VAIO T Series, has been inoduced. The biggest design has a 13in LED-backlit Lcd screen, though its resolution seems to be a rather fundamental 1366 x 768. A 11in edition will also be available. The Ulabook has a Rapid Wake mode and energy-conserving sleep procedure, which Sony states can last for up 90 times with out dropping any unsaved information (in case you are a very occasional user).In general use, the claimed battery life on one cost is a optimum of nine hrs for the purely solid state drive (SSD) designs. The T Sequence also provides a hybrid memory choice of 32GB SSD and regular 320GB difficult disk drives, but that of program will drain the battery quicker. The hybrids use Intels Smart Response Technology to maintain fast boot times and use SSD for [url=http:www.batteriesportable.frproducts6-Cellules-Batterie-pour-A31%2dK52-A32%2dK42-A42%2dN82.html]Batterie pour A42-N82[url] cache memory. Power conserving is also aided by its Intel Ula Reduced Voltage Main processor, although its a [url=http:www.batteriesportable.frproducts9-Cellules-Batterie-pour-Dell-Inspiron-1525-Inspiron-1526-Inspiron-1545.html]Batterie pour Dell Inspiron 1525 Inspiron 1526 Inspiron 1545[url] 1.4GHz i3-2367M Sandy Bridge kind, rather than the newer Ivy Bridge kind. Theres 4GB of RAM on board. img alt="Sony VAIO T Series" src="http:static.ustedreviews.com94|000023133|3e75_T13-S11-Keyboard-S.jpg" id="news-11596-93200"The 13in model weighs 1.6Kg, actions seventeen.8mm in thickness and is clad in magnesium and aluminium. It has a button-free touchpad, which Sony says is big sufficient to offer a lot of surface area region for intuitive scroll, flick, pinch zoom and pivot gestures.img alt="Sony VAIO T Series" src="http:static.ustedreviews.com94|000023134|0ee6_T13-S02-Back-S.jpg" id="news-11596-93201"Connections include HDMI, VGA, RJ45, two USB ports (two. and 3.) as well as an SDMMC card slot. Theres also a consucted-in one.4 megapixel webcam and numerous audio systems that aim to boost quantity and audio quality. The T Series [url=http:www.batteriesportable.frproducts6-Cellules-Batterie-pour-HP-Mini-110%2d3000.html]Batterie pour HP Mini 110-3000[url] is available in the Uk from early June 2012 and expected to be priced from about 680.Sony Uk [url=http:www.batteriesportable.frproducts6-Cellules-Batterie-pour-Toshiba-Satellite-P200-PA3536U%2d1BRS-PABAS101.html]Batterie pour Toshiba PA3536U-1BRS PABAS101[url]
http://www.preachr.com/blogs/post/75650
http://assamforum.com/index.php?do=/blog/55864/unearthing-blue-screen-or-stop-errors-with-dell-pc/
http://www.kasandora.com/forum/blogs/post/11786
http://www.aumax.com/lili12369/
http://www.sinfrontera.net/blogs/post/56950
http://www.lokimun.com/read_blog/149658/et-les-entreprises
http://www.aumax.com/tong1127/
http://www.gupshupdunya.com/blog/198/intocircuit-dell-p_n-df263-ac-adapter-65watt-19-5v-3-34a/

GBguestbook
23. 06. 2013 | 23:45

outlethwgio napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose cheap</a> klusterneuburg http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose sale
26. 02. 2014 | 18:02

http://www.ccemsrescue.org/jeff/90.php napsal(a):

I'd like to find out more? I'd care to find out more details Jiří Pehe ? Povstání ponížených? .
27. 02. 2014 | 13:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy