Viróza zpupnosti aneb "vožralej jak prase"

11. 05. 2013 | 18:19
Přečteno 57382 krát
Hrad informoval občanstvo, že se pan prezident nakazil mírnou virózou, pročež se při vyzvedávání korunovačních klenotů motal, přidržoval nenápadně různých předmětů, aby neupadl, a do přítomných kamer vrhal krhavé pohledy, pokud vůbec věděl, kde kamery jsou. Kvůli léčbě virózy pak pan prezident zrušil víkendový program. Nyní nás Hrad pravidelně informuje, že páně prezidentova „viróza“ ustupuje.

Pan prezident, který rád rozvíjí úvahy o blbcích, řekl mimo jiné, že on a bývalý prezident Václav Klaus nedělají z lidí blbce, „ale my, když někoho považujeme za blbce, tak mu to dáme najevo.“ To jsou slova do pranice.

Dělání blbců z lidí pohádkami, které nám vypráví na jedné straně bývalý prezident o amnestii, a na straně druhé aparát současného prezidenta o jakési viróze, je totiž vyslovené blbé. Navíc mnozí z těch, kdo viděli pana prezidenta při vyzvedávání korunovačních klenotů, si jistě vybaví, že velmi podobně vypadala i „viróza“ Romana Janouška, když ho chytili po pokusu přejet ženu, která si nechtěla nechat líbit, že jí naboural auto. Až na to, že pan prezident má příznaky téhle virózy nápadně často.

Proslýchá se, že si Hrad chce pořídit testovací zařízení na alkohol, aby se pan prezident a další neotrávili, třeba metylalkoholem. Možná by se hodil i tester na hladinu alkoholu v krvi. Jakmile pan prezident onemocní zrádnou virózou, například po návštěvě ruské ambasády, kde bujaře pěje, mohl by dát určený úředník panu prezidentovi za přítomnosti státního notáře „dýchnout“, aby pak zlé jazyky netvrdily, že byl prostě „vožralej jak prase“.

Být těžce podnapilý není samozřejmě zločin, pokud člověk zrovna neřídí auto, ale jenom by rád řídil stát. Ale nesmí se to přehánět a spoléhat na to, že „těm nahoře“ se takové věci vždy odpouštějí nebo se to nějak zamázne.

Jaroslav Hašek to ostatně pěkně popsal v povídce „Stavovské rozdíly“, v níž panský šafář Nykles velmi trpí tím, že po pravidelných společných pitkách s panským správcem Paserem lidé pokaždé říkají: „Šafář Nykles byl vožralej jak prase a pan správce byl trochu veselej.“

Ožralí jsou totiž pokaždé oba, jenže panský správce Paser je postaven společensky výše, takže má v uctivé interpretaci „podřízených“ vždy jen takovou, řekněme „virózu dobré nálady“.

Když ovšem jednoho dne Nykles a Paser hodí v bujaré opilosti do rybníka četníka, a lidé opět dosvědčí, že Nykles byl přitom „vožralej jako prase“, zatímco pan správce byl „jen trochu veselej“, do vězení jde Paser, protože měl chápat, co dělá, zatímco Nykles to ve své ožralosti nemohl vědět.

Ponaučení je, že se alespoň občas vyplatí říkat pravdu a nedělat z lidí blbce.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pradědek Čech napsal(a):

Přehlídka sprostoty - Aktuálně. Končím zde.
11. 05. 2013 | 18:28

Almo G™ napsal(a):

"I ty, Brute...?"
11. 05. 2013 | 18:28

Marek napsal(a):

No a co?Kdo dneska nechlastá?
11. 05. 2013 | 18:29

aga napsal(a):

Takový výživný téma, a takovej nudnej, nudnej, stokrát převařenej neoriginální pamflet. Dovolte, pane Pehe, abych vám dal na základě tohoto Vašeho podřadného intelektuálního výkonu najevo, že jste ehm .. že je to blbé, abych se vyhnul smazání.
11. 05. 2013 | 18:33

Tomas Fuk napsal(a):

Hlavně, že je "každej chytrej", že pane Pehe?
11. 05. 2013 | 18:35

zemedelec napsal(a):

Zřejmě bude muset Zeman podstoupit výšlap do Himalájí,prí to pomáhá.
Alkoholismus se dá léčit,ale blbost ne.
Pokud opravdu popíjel na Ruské ambasádě,nechal bych jejich alkohol laboratorně vyšetřit,víme jak dopadl také Sarkózy.
11. 05. 2013 | 18:40

neo napsal(a):

Vždyť pan prezident byl na sovětském velvyslanectví, tak si musel cvrnknout. No co, trošku se zlil :) To se stane a ještě mockrát.
11. 05. 2013 | 18:46

SuP napsal(a):

Chudák pan prezident! Voni ho vožrali jak prase a teď se mu za to pošklebujou!
A přitom jde jen o rejdy cizích rozvědek, pan Paroubek by mohl vyprávět, co všechno si o něm dokázali navymýšlet.
11. 05. 2013 | 18:47

Logo napsal(a):

Pan Maximus: vy se opravdu zastáváte ožralé Ovarové hlavy?
11. 05. 2013 | 18:49

Maximus napsal(a):

Logo, ale spíše lobogo

Ta podle vás ovarová hlava je náš prezident, člověk, který má VŠ, hovoří několika jazyky, vedl celkem úspěšně českou vládu, reformoval naší největší politickou stranu...... a hlavně je to člověk, který nikdy neprahnul po penězích a majetku. A co jste dokázal vy? Velké Lobogo, že? Zaráží mě ta sprostota a nenávist lidí jako jste vy.
11. 05. 2013 | 18:57

otaznik napsal(a):

Maximusim

slysel jsi Zemana "hovorit" anglicky? A rozumel jsi tomu?
11. 05. 2013 | 19:02

MartinO napsal(a):

Maximus napsal:

"Zeman - když se někdo obklopuje starými bolševiky, tak co si má občan o něm myslet? Navíc ho doporučil jako svého nástupce Klaus, tak to úplně stačí! Jinak arogantní a hlavně už vyčichlý starý člověk, nebrat, leda, že bysme si přáli estrády z Hradu! Ale hrozila by válka se sudetenland landsmannschaftem!"

"Jestli si Češi zvolí za presidenta Zemana, pak už jim opravdu není pomoci a zaslouží si být naprosto bezvýznamným národem lokajů a podrazáků kde v jejich zemi pro cizáky dělají s ohnutými zády námezdní pracovní sílu za plat, za který by hrdý Němec neslezl ani z poslete. Ale hloupost lidí se projevila už v době kdy si ti hlupáci zvolili trojkolku a zabili bábu s dědkem a nechtěli na řeckou cestu, kam ovšem kráčí mílovými kroky .... Zeman, kámoš Klause, byl jedním z těch co rozprodávali české firmy a banky do cizích rukou...."

zdroj:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/karel-hvizdala.php?itemid=17196
11. 05. 2013 | 19:05

Zbyněk napsal(a):

Až mě zase nějaký politik bude sugerovat, že voliči nejsou hloupí, promítne se mě hledání klíčové dírky naším panem presidentem. Také se mě to v životě párkrát přihodilo, ale takhle brzy nikdy, vždy v noci a jako příslušníku dělnické třídy. Václav Havel se také rád napil, Karel Schwarzenberg si rovněš večer k lulce dá Armaňak, nebo Burbon, ale takhle brzy......a v roli presidenta je to nepatřičné.
11. 05. 2013 | 19:05

Minimalni zatez napsal(a):

Logo,

pochopitele ze se Maximusik zastava toho opilce. Ma s nim mnoho spolecneho. A dokonce si ho i zvolil.
11. 05. 2013 | 19:06

zemedelec napsal(a):

Pane Maximus.
Trochu jsme se trefili.
Tohle má Zeman za to,že nenechal v klidu spinkat knížete a ještě ho pomlouval,to se nezapomíná.Já navrhuji,ať se oba kohouti pořádně opijou a pak ušavlujou.
11. 05. 2013 | 19:06

Analytik napsal(a):

Miloš Zeman patří mezi naše nejodvážnější prezidenty.
Víte, jakou musel mít kuráž, aby se zúčastnil slavnostního aktu v takovém nepoužitelném stavu?
Kdyby byl ještě o trošku statečnější, prohlásil by přímo do kamer:"Omluvte, prosím, mou indispozici, včera jsem se s Rusy ožral jako dobytek. Slibuji, že už se to nestane!".
Ta rozprávka o viróze byla od Hradu nečekaná kudla do zad!
11. 05. 2013 | 19:09

Pelisky napsal(a):

Zajimalo by me , jestli Milos s velvyslancem Ruske federace merili medveda.
11. 05. 2013 | 19:10

Křemílek napsal(a):

Maximusi přesné !
11. 05. 2013 | 19:10

Jan napsal(a):

Fakt je, že je to náš prezident. A fakt je, že byl ožralý jak prase v den, kdy veřejně úřadoval jako prezident. Hájit ho nemá smysl, já bych se na jeho místě propadl hanbou. On se nepropadne, protože není blb, ale hroch.
11. 05. 2013 | 19:13

konipásek napsal(a):

Maxipse Fíku palec nahoru !
11. 05. 2013 | 19:14

Občan napsal(a):

Pehe,

a co takhle věčně nacamraný Kalousek? U něho to rozhodně virózy ani únava nejsou.

U Zemana bych skutečně nevylučoval úplně normální lidskou únavu, která se v jeho věku nedá vyloučit. Řekl bych, že toho má na práci docela dost a po letech pokojně strávených na Vysočině je ten zápřah docela změna.
11. 05. 2013 | 19:14

Prdísek napsal(a):

Jak vidím, tak zastánci Zemana ho brání i kdyby zabil člověka. Já ho bohužel volil, už bych to neudělal.. ale nadřízeného Kalouska jsem nechtěl.. raději jsem měl zůstat jako blbec doma.
11. 05. 2013 | 19:14

jarpor napsal(a):

Tak, tak...
Z opice se člověk vyspí... z blbosti nikoliv...

Je lehce zarážející, že pan prezident, při znalosti povinností danného dne nezná svou míru...
Nebo zná, a ve své "prostotě objímače stromů", je mu to jedno... jeho mu to prominou...

A je charakteristické, že jeden si toho všimne... a hned o tom napíše blog... a druhý, např. Maximus, silně protestuje... a autora nazývá dobytkem jen proto, že autor tentokrát napsal pravdu...

Inu každý tak trochu "kopeme" za toho "svýho"... že, autore, že Maximusi.

Nic proti tomu, aby si prezident dal skleničku... ale přece jen... když ví o dalších povinnostech... a pak se klátí jak tráva ve větru... no, co si lid zvolil, to má.

A ti, co spílali Klausovi, viěli jste někdy Klause na oficiálním programu podnapilého ?

Máme prezidenta Zemana. Dobře nám tak !

Nicméně, pane "politologu" Pehe, není Vám to blbý ?
Maximus možná zařadí zpátečku... od autora, který holduje strukturovaným textům to nelze očekávat...

Hezký podvečer
P.S. Podnapilý prezident je špatný prezident. To si institut "hlavy státu" opravdu nezaslouží.
11. 05. 2013 | 19:15

Luba napsal(a):

Ale pane Pehe ...

To Vás snad není hodno! Pět v jednom šiku s Diágem Urbanem ...

Stavět Zemana na roveň se zločincem Janouškem, co se v opilosti snažil přejet občanku vietnamské státní příslušnosti, jež díky geneticky dané houževnatosti svého národa tento střet s ODS-gaunerem přežila.

Ne! Prezident Miloš Zeman se v rámci družby s naším někdejším spojencem a mocným ochráncem Slovanstva zrúbal (možná se soutěžilo, kdo víc vydrží) ... a obětoval se tak pro dobro vlasti!

Nepochybně sem zavítá více ruských oligarchů, což nám přinese více investic a kýženou prosperitu.

Jeho současný nejzžíravější kritik po Diágovi, senátor Štětina, se rovněž mnohokráte ve službě své domovině s ruskou generalitou ožral, aby tak vytěžil cenné informace, využitelné v boji s komunistickým samoděržavím. Aspoň to sám říká ...

Štětina je tedy hrdina. Zeman vožrala.

Jde o úhel pohledu.

Äpropós,
mám podezření, že za těmi trapnými vytáčkami stojí prapodivní lidé kolem pana prezidenta. Hlavně k té mluvčí Burianové mám hlubokou nedůvěru. Skutečně má každý/á mluvčí lhát, nebo by měl/a spíš pravdivě, i když kulantně občany informovat?

Prostě - Burianová udělala z lidí blbce, a ti si to samozřejmě nenechají líbit.

Taková mluvčí by měla roztáhnou svá něžná křidélka - a letět!

Leč obávám se,
že Bimbo si mnohem více cení loajality, než čestnosti a upřímnosti. A slečnu mluvčí si ponechá.

To chudák pravdomluvný Hasenkopf musel brát do zaječích ...
11. 05. 2013 | 19:18

J.Kazatel napsal(a):

Pehe, nechte si toho. Pokud byste se takhle opíral i do Havla, nebo Klause a Nečase, či jiného vlastizrádce, pak prosím. Ale co jste dokázal ?? Utéct, a pak se vrátit a rozdávat rozumy. A vždy v souladu s tím, kdo byl právě váš chlebodárce. Já vím od začátku, co je zač Klaus, nebo co byl Havel. A že jste nenapsal, že Olga Havlová za minulého režimu nadávala, že v Tuzexu není žádný mléčný výrobek ?? Kde jste byl v tu dobu ?? A odkud brala olga Havlová ty bony ?? Já měl všude příbuzné, tak místo franků a marek jsem měl bony. Jestliže je měli i disidenti, tak za co asi ?? Když nikdo z nich nepracoval a vy asi taky ne ??
11. 05. 2013 | 19:19

Klaudia napsal(a):

Zajímavé! Existuje možnost jak se Řecko může zbavit dluhů!
http://skutecnosti.cz/dluhova-krize-co-se-muze-samaras-od-keynese-naucit/
11. 05. 2013 | 19:19

Petr B. napsal(a):

I kdyby to byla pravda, nebyla to žádná viróza, ale důsledek oslav na ruském velvyslanectví, jaký jiný kandidát na prezidenta by byl podle vašeho vkusu, pane Pehe? Domnívám se, že jste nám od samého začátku doporučoval pana Schwarzenberga, který se chová podobně společensky nemožně, ale navíc je to jeden z hlavních viníků negativního vývoje naší země od roku 2006 (neřkuli od roku 1990, kancléř prezidenta a člen vládní ODA). Vy jste sice celou dobu ostře kritizoval pravicovou vládu, ale Schwarzenberga (a jeho stranu TOP09) jste až nepochopitelně šetřil.
Byl jste poradcem prezidenta Havla, škoda, že jste nám nikdy nenapsal, jak Havel bujaře popíjel viz http://hlavuhore.wordpress.com/2009/12/21/opilec-vaclav-havel-jiri-wolf/.
Havel, to je světec, to je něco víc, jeho obraz musí zůstat čistý. Kalousek je zase zodpovědný za "nezbytné reformy", toho nelze také příliš kritizovat.
Chlastal kdekdo z politiků, ale připomíná se pouze Jelcin, u Churchilla a Tchatcherové to není taktní psát.
11. 05. 2013 | 19:20

Dalimír napsal(a):

Vážení a viděli jste někdy komunistu ožhralého ? Já teda ne ! Ti všichni měli alespoň odpovědnost vůdči státu ,ne jako tihle pomatenci ! Když už něco oslavovali polidbiru nebo v stranických sekretariátech tak alespoň to nedávali na obdiv prostému lidu ! To se mi na nich líbilo !
11. 05. 2013 | 19:21

skeptický napsal(a):

Vůdéňíboďíljájktubájeneljifant?
11. 05. 2013 | 19:21

Drzá zrzka napsal(a):

Kdo nepije s námi, pije proti nám. :-)
11. 05. 2013 | 19:21

starý jezevec napsal(a):

„Začne-li veřejnost nad fotkami a záznamem spekulovat, v jakém stavu prezident byl, co mohou jeho spolupracovníci v takové chvíli dělat, aby situaci vysvětlili, okomentovali to a zabránili dalším spekulacím?

Jediné, co může kancelář ústavního činitele udělat, tak je to, že vysvětlí, co se skutečně dělo. Mně se na těch fotografiích nezdálo, že by byl Zeman něčím nápadný. Stál tam jako jindy. Ale novináři ho neustále sledují a čekají, co se ještě může stát.
Miloš Zeman občas trochu ztrácel rovnováhu, takže se napjatě čeká, kdy zase příště upadne. Ale taky normální smrtelník, nejen Miloš Zeman, může dostat chřipku. Takže jestliže tam stál tři čtvrtě hodiny v chladné Svatováclavské kapli s potížemi, tak bych docela chápal, že mu nebylo nejlíp a že se třeba o něco opřel. Taky si spočítejte, kolik mu je a že jde o náročnou práci.“
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-se-spackem-o-zemanovi-u-klenot-f0g-/domaci.aspx?c=A130511_174430_domaci_hv

Podle mne to není zcela jasné,
Zeman má v kolébání zálibu a kolébá se i když sedí
Z toho, co jsem viděl na videu, tak to byl starší člověk, kterému není dobře, ale něco, co by z toho vybočovalo, nějaké opilecké blábolení nebo něco podobného jsem neviděl.
11. 05. 2013 | 19:22

Comte napsal(a):

Jojo národe máte co jste chtěli ten chudák vám ukázal co je zač
11. 05. 2013 | 19:23

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

tak to vypadá, že pehe zase začne stříhat metr
11. 05. 2013 | 19:25

marxík napsal(a):

Kolegové, už si začínáte uvědomovat na jakých základech fungují hlídací psi demokracie? Mají ostré pravolevé vidění a nikdy se nespletou. Systém jim to nedovolí.
Kdyby byly takto spolehlivé trhy, to by se investovalo.
11. 05. 2013 | 19:27

jarpor napsal(a):

Ještě asi bude zajímavé sledovat ty, kteří omlouvají Zemanovu "indispozici"... Nicméně, opravdu Vám není blbý obhajovat někoho, kdo přístup k českým korunovačním klenotům, otevírá podnapilý ?
A nevadí Vám kydy mluvčí, omlouvající prezidenta virózou ?
Jste schopní se povznést nad "své papnheimské" a přiznat, že tohle se prostě nedělá ?

Myslím, že moje tolerance k někomu, koho "nemusím" je nad Vaše omlouvání toho, kdo se podnapil.

S Pehe málokdy souhlasím. I dnes si myslím, že píše ke svému účelu... leč, že popsal skutečnost... nelze pominout.

Hezký večer
11. 05. 2013 | 19:31

ÚTI napsal(a):

Mně by jen zajímalo kdo je ten Čmolík, kterej Pehehům a Urbanům (ev. Neffům) udává takt.
11. 05. 2013 | 19:32

ondatra napsal(a):

starý jezevece,

ono je tezke videt zvuk. Stech ale byl ze Zemana trochu nesvuj. Hlavne u tech schodu a pak u zdi.
11. 05. 2013 | 19:32

Dash napsal(a):

Ze záznamu to vypadá, že to Zeman skutečně nezvládnul, což je somozřejmě obrovské faux-pas, vzhledem k situaci, opravdu se to u prezidenta nehodí. Ano, je to ostuda. Ale z mého hlediska to není nic, co by se nedalo překousnout, není to poprvé ani naposledy, kdy se na veřejnosti ukázal vysoký politik opilý, stane se. Stalo se nám všem.

Co mě na tom celém vytočilo nejvíc je, jak hloupě dal do ruky Zeman klacek svým odpůrcům, u kterých bylo už od jeho zvolení vidět, jak dychtivě a netrpělivě čekají na první přiležitost, kdy si budou moci rýpnout (výstižnější slovo je spíše plivnout). A že se jich vyrojilo. Od Urbana se to dalo čekat, ovšem pan Pehe, nevím, dlouho byl pro mě jedním z nejlepších politologů u nás, a připadal mi vcelku objektivní, I v připadech, kdy člověk 100% nesouhlasil. Neříkám, že by celou “událost” neměl komentovat vůbec, proč ne, ale určitě se to dalo napsat v profesionálnějšm tónu. Termín “vožralej jako prase” je ze IV. Cenové a podle mého názoru má Jiří Pehe na víc. O to víc působí tento blog jako flusanec, kterým si autor konečně ulevil. No jo no. Škoda.

Mimochodem, ještě se nikde neobjevilo, že pravda taky může být někde uprostřed, tedy Zeman virózu skutečně měl/má a dva tři panáky na ruské ambasadě ho dokonale skolily. Ono když se nemocný člověk ráno naláduje dvojnásobnou dávkou Brufenu 600, aby nějak přežil celodenní povinnosti, jeden dva panáky vodky ho můžou velmi snadno dostat, a vůbec to nemusí být vodka ruská. Mě se něco podobněho stalo asi měsíc zpátky, a byl to mix chřipky, Ibuprofenu a dvou štamprlí domácí slivovice. Ale, co už dneska uděláme, stalo se, a je jasné, že nám publiku nebude dovoleno na celou tu trapárnu zapomenout. Tak jen houšť
11. 05. 2013 | 19:36

popelnicek z hradu napsal(a):

jarpore,

zemanovci jsou zoufali. Co jim nakonec zbejva nez mlzit a odvadet pozornost od sveho oblibeneho opilce? Pehe to popsal spravne a oni z toho maji bobky.
11. 05. 2013 | 19:37

starý jezevec napsal(a):

Ještě něco, zamyslel jsem se nad tím, co bych si myslel, kdybych viděl něco podobného někde na ulici. Pokud by se nemotal před hospodou, tak bych netipoval na opilost, ale potíže s tlakem nebo jiné zdravotní indispozici staršího člověka.
11. 05. 2013 | 19:37

Silvie napsal(a):

Já tedy fakt netuším, kde berou naši skvělí "novináři" tu jistotu, že byl Zeman "vožralej jak prase"???
Mohl být, ale taky být nemusel.
Hodnotit bych si to takhle zdálky netroufla.

Jsem podstatně mladší, nežli on, ale v posledních dnech je mi mimořádně blbě (mám nízký tlak) a občas se motám i na ulici.
Moje dcera měla nedávno taky "jenom" virózu a týdenní teploty neklesly pod 39.2 a trvaly už od rána.

Občas by neškodilo, kdyby pisálkové nepouštěli neověřené informace nebo aspoň měřili všem stejným metrem.
Kaldu z toho nějak výrazně vynechávají nebo se mi to zdá?

Namísto aby proprali v novinách chrnící kníže, sepsuli Zemana za to, že si dovolil jeho jasnost ,chrápající v pracovní době za NAŠE peníze, probrat.
A Pehe? Ten nepřekvapí.
Pořád stejně zamindrákovaný zneuznaný "filozof". Jen si teď našel jiný terč pro své frustrace.

Urban s Pehe se řadí úrovní a výpovědní hodnotou svých agitek někam hluboko pod Blesk a Pestrý svět.
11. 05. 2013 | 19:37

karo napsal(a):

Jasně, mě načapají v práci s chlastem v krvi a dostanu na oplátku okamžitý vyhazov. Nebude tady lidem nikdy líp, pokud nebudou platit stejná pravidla pro všechny. Já měl kdysi virozu i chřipku. A nebyl jsem z takového stavu tak brzo fit. Spíš mi to připomíná, když přijede delegace kamarádů, zakalíme, pak se nevyspím, nemůžu jíst, tak jsem hladový, bolí mě hlava a další den se cítím skvěle. Zeman je trapný a odsouzuju jeho chování.
11. 05. 2013 | 19:38

Toniku ! Nepij tu koralku! napsal(a):

Mela by se toho chytit vyrobna snapsu a zacit vyrabet nejaky produkt s 80% alkoholu pod nazvem 'Bim-Bam' zabijec virusu .
Co te nezabije, to te posili.Motej se vesele. Motaku.
11. 05. 2013 | 19:40

Chris napsal(a):

No tak se Zeman ožral. No a?
11. 05. 2013 | 19:41

xyntypa napsal(a):

Pane Pehe,
ubohé a velmi laciné! Prodělávám teď virózu, motá se mi hlava, není mi dobře. Co je na tom tak strašlivého a opovrženíhodného? Vy víte na 100%, že Miloš Zeman byl opilý? A kdyby ano? Dělal snad nějakou ostudu? Nebo jen vypadal unaveně, motal se a opřel se o zeď? Není snad o hodně horší usnout na mezinárodním jednání? A to Vás ani Vaše zanícené podporovače nijak zásadně nepohoršuje? Snad se z té značně nadhodnocené slávy kolem korunovačních klenotů nemusíme všichni připo.... Vždyť je to jen taková parádička pro poddaný a vždycky byla... Sice utvrzuje sounáležitost, což v určitých vypjatých chvílích národa není k zahození, ale na druhou stranu není třeba z toho dělat žádnou zvláštní svátost. Chtěli bychom snad návrat k monarchii a feudalismu? Já ani za nic!
11. 05. 2013 | 19:42

Zuska napsal(a):

Kdy nám pan Pehe napíše něco o chlastání Véclava Havla, zkušenosti s tím určitě má.
11. 05. 2013 | 19:43

otaznik napsal(a):

Dash,

faux-pas? A ted me reknete v jake vyspele zemi (Rusko mezi ne nepocitam) by to bylo neco podobnehe povazovano za srandu? Ale asi CR neni vyspela zeme a ozralost jejich klabosiciho se prezidenta je povazovana ze malickost. Pripada to Cechum jako Vy normalni. Nestydite se aspon trosku?
11. 05. 2013 | 19:44

poradce Mynare napsal(a):

xyntypo,

bejt tebou tak nechodim na otvirani narodnich pokladu.
11. 05. 2013 | 19:46

Občan napsal(a):

Jo, a jen tak pro info.
Když je ve Svatováclavské kapli zádušní mše za některého z panovníků, jsou tam pro vybrané hosty instalovány sesličky. Sice nic moc, ale sedět se na tom dá. Ta zádušní mše trvá cca stejně dlouho jako trvala šaškárna kolem korunovačních klenotů a je docela fuška to odestát, protože se člověk nemůže celou dobu hnout z místa.

Od orgů bych tak nějak očekával elementární slušnost a instalaci seslí alespoň pro hlavní představitele státu.
Nemluvě o tom, že jsme stále ještě sekulární stát s nainstalovanou náboženskou tolerancí, takže ten katolický cirkus kolem korunovačních klenotů se vůbec neměl odehrát. O změně Ústavy směrem k teokracii nic nevím, ale zpupnost katolické církvě, která najednou žvaní úplně do všeho, svědčí o hodně nebezpečné změně.

Tož tak...
11. 05. 2013 | 19:48

Petr Jihlava napsal(a):

Vážený pane Pehe !
Velice rád čtu články Vašeho blogu.Opět jste velice výstižně popsal dění v naší společnosti a na politické scéně.Sdílím plně Váš text tentokrát na téma:Viróza zpupnosti aneb "vožralej jak prase"
11. 05. 2013 | 19:48

xx napsal(a):

Jestli měl kocovinu a bylo mu zle, dá se to lidsky pochopit a nedělal bych z toho zase až takovou aféru. Tu šavli tam nezasekl, tak to dobře dopadlo.

Jestli měl ale virózu, je neomluvitelné, že šel prskat mezi lidi a nezůstal ležet v posteli. Virové infekce se šíří velmi rychle a stačí obvykle i krátká expozice.

Jelikož viry obvykle přežívají delší dobu na místě kde nakažený utrousí tělesné tekutiny, bylo od prezidenta extrémně nezodpovědné, pobývat v uzavřené místnosti, kam během několika hodin zavítají tisíce lidí.

Styďte se pane presidente !!
11. 05. 2013 | 19:48

Dash napsal(a):

otazník

doporučuju vyhledat ve slovníku význam slova faux pas

Já to za srandu nepovažuju, vy ano?
11. 05. 2013 | 19:50

otaznik napsal(a):

Zusko,

Co ma Vase frustrovane vyblinkani spolecneho s ozralosti Zemana o kterem tu je rec?
11. 05. 2013 | 19:50

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

jarpor,
tak se trochu motal, no a co? aspon je sranda.
11. 05. 2013 | 19:50

Drzá zrzka napsal(a):

Kdyby se Zeman přiznal, že léky zapil několika stopečkami alkoholu, pak řekl, že netušil, jaké účinky tato kombinace bude mít a omluvil se za své faux pas...
mnohem víc by ho to zlidštilo a předešlo by se různým spekulacím. :-)
11. 05. 2013 | 19:51

Petr B. napsal(a):

XX:
Podle rozhovoru se Špačkem tam Zeman musel jít i s chřipkou, tak významná to byla událost.
11. 05. 2013 | 19:51

jarpor napsal(a):

Silvie napsal(a):
Já tedy fakt netuším, kde berou naši skvělí "novináři" tu jistotu, že byl Zeman "vožralej jak prase"???...

Asi ta opilej nebyl... leč, Vaše obhajova podnapilého prezidenta...
Vám by se líbilo, kdyby Váš manžel na nějakém setkání, na kterém Vámm záleží, kdyby se choval jako prezident Zeman ?

Máte pradvu - spát v zaměstnání se nemá a nesmí... ale to platí i o pití...

popelníček...

Máte pravdu...

Hezký večer
11. 05. 2013 | 19:53

Petr napsal(a):

Pan Pehe má pravdu.
Zeman byl v práci vožralej jak svině. Je zralej na léčení.
Klidně bych ho na dobu potřebnou k stabilizaci jeho nutkání v úřadu oželel.
11. 05. 2013 | 19:54

otaznik napsal(a):

Dash,

vy povazujete ozralost prezidenta CR v primem prenosu za pouhe faux pas?
11. 05. 2013 | 19:55

jarpor napsal(a):

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek

Sranda... když se motá prezident ?

Jak pro koho... Já to až za takovou srandu nepovažuji... ale taky bych, být Pehem, nepsal o "praseti"...

Hezký večer
11. 05. 2013 | 19:56

Dan napsal(a):

Skoda, ze neco takoveho nepredvedl pred medii pred volbami. Snad by ho volilo min lidi. Ted ho tu mame asi na dost dlouho......
11. 05. 2013 | 19:56

xyntypa napsal(a):

poradče Mynáře,
zásadně na nic nestojím frontu, donutil by mě jen hlad a bída, ale nedivím se a chápu, lidi milují pohádky o dobrotivých panovnících, a že jsme jich v naši histori měli, jeden lepší než druhý... A teď je někdo takhle drsně pošpinil svou unavenou přítomností... To nejde jen tak snadno přejít, že ano? Národní poklad vidím v něčem jiném. Když na to přijde, prostý lid by z jeho hodnoty stejně nikdy nic neměl, akorát ji na daních či královských loupežích kdysi zaplatil.
11. 05. 2013 | 19:56

xx napsal(a):

Petr B.: No jo, Gottwald taky musel jet s chřipkou na pohřeb Stalina, a nepřežil to.

Chřipka, zejména když se v posledních dnech šíří Čínou zase nějaká nebezpečná mutace, je především velmi nebezpečná pro samotného nemocného. Nejohroženější jsou lidé v seniorském věku.

V podstatě se to dá považovat za hazard se zdravím. Myslím že ten protokol nemůže být tak pitomý, aby nutil člověka s horečkou a bolestí kloubů v 70-ti letech vstát z postele a jít někam hodiny postávat.

Navíc, není vůbec jisté, co je větší ostuda. Zda ta podezření z ožralství nebo neúčast z důvodů nemoci.

Jestli von ten Špaček tak trochu nebalamutí.
11. 05. 2013 | 19:57

Vajgl, prezidentuv nosic popelnicku napsal(a):

Zeman se jiz leci z virozy. Narode nezoufej.
11. 05. 2013 | 19:58

Občan napsal(a):

Petře B.,
kdyby se Zeman omluvil, že má virozu, stejně by byly na prvních stránkách palcové titulky, že si Zeman 1) léčí kocovinu z návštěvy ruské ambasády a kvůli tomu zanedbává své státnické povinnosti a 2) vyřizuje účty s katolickou církví tím, že se nedostavil. Totéž by se psalo, i kdyby ho RZS odvezla do špitálu.

Navíc je tohle už cca 10 dní Bakalistán a tudíž se tu bude objevovat čím dál větší žumpa. "Kufry" mám "sbalený", ale je tu pár lidí, které rád vídám, čítám a s nimiž se dá rozumně bavit; nicméně to už asi nebude mít dlouhého trvání a půjdu. Témat ke čtení a k diskusi je stále méně.
11. 05. 2013 | 19:58

Mravenec napsal(a):

Pehe to je žvanil a hlupák nic víc !
11. 05. 2013 | 20:00

Libertad napsal(a):

Dle mého názoru pan PEHE napsal tento blog jako reakci na sdělení slečny Buriánová, že se M.Z. uzdravuje z virózy.
Tedy pan Pehe se k nikomu nepřidal za účelem rozmnožení počtu "dehonestujících" blogů o M.Z. Reagoval na pokračující oblbování občanů Č.R. Mlčet k evidentní lži je cesta do pekel.

Stejně jako se mi jevilo správné a vtipné poukazování M.Z. na spaní K.S. kdykoliv a kdekoliv, tedy i při jeho projevu, stejně tak se mi jeví správný a vtipný tento blog.

s pozdravem

Sidonio Libertad
11. 05. 2013 | 20:04

sexuolog napsal(a):

xx,

Doufam ze Zeman nema tu samou chripku na kterou umrel Gottwald.
11. 05. 2013 | 20:04

Dash napsal(a):

Faux pas je označení společensky nevhodného nebo netaktního chování, zejména takového, který porušil všeobecně přijímané společenské normy a zvyky nebo pravidla slušného chování

Jak byste celou situaci pojmenoval vy? Velezrada? A ke zdi, ne?
11. 05. 2013 | 20:07

cestovatel napsal(a):

"vožralej jak prase" je spravne.

A kdo veri na Zemanovu virozu asi veri i na ufouny.
11. 05. 2013 | 20:10

Občan napsal(a):

Pehe,
být Vámi, smáznu to. Pořád ještě si myslím, že máte na víc než špína Diag Urban.
11. 05. 2013 | 20:10

Zbyněk napsal(a):

Souhlasím s Občanem, nějaká židlička nebo křesílko tam chybělo a pořadatelé to měli zajistit.
11. 05. 2013 | 20:13

Almo G™ napsal(a):

Občan napsal(a):

Pehe,
být Vámi, smáznu to. Pořád ještě si myslím, že máte na víc než špína Diag Urban.
11. 05. 2013 | 20:10

--- Také myslím.
11. 05. 2013 | 20:13

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

jarpor,
já jsem zatím se zemanem spokojenej. takže tohle mi až tolik nevadí. je to spíš nějaká estetická zaležitost. jednou upadne a rozbije si usta. jeho chyba. ale on už chlastat nepřestane. to by ho zabilo. já jsem štastnej, že na hradě není hajnej.
11. 05. 2013 | 20:13

esus napsal(a):

Dovolím si jen připomenout co pan Pehe napsal" Možná by se hodil i tester na hladinu alkoholu v krvi. Jakmile pan prezident onemocní zrádnou virózou, například po návštěvě ruské ambasády, kde bujaře pěje, mohl by dát určený úředník panu prezidentovi za přítomnosti státního notáře „dýchnout“, aby pak zlé jazyky netvrdily, že byl prostě „vožralej jak prase“"
Možná, kdyby někteří kteří mají jen flustraci z toho že pan Pehe píše, pečlivěji četli, tak by ho nemuseli urážet. On nenapsal, že pan prezident byl vožralej jako prase, ale napsal přesně to, co je shora citováno. Možná trochu slušnosti v reakcích by neškodilo.
11. 05. 2013 | 20:14

Adél napsal(a):

Já mít v pracovní době jen zbytkovou virozu, tak končím, bez jakýchkoliv debat. A Zeman je i mým zaměstnancem, tak jak všech, kteří odvádí daně, aby bylo na jeho plat.
11. 05. 2013 | 20:15

otaznik napsal(a):

Dash, asi takto,

Faux pas je označení společensky nevhodného nebo netaktního chování, zejména takového, který porušil všeobecně přijímané společenské normy a zvyky nebo pravidla slušného chování.
Staci? Zeman nemel chodit na verejnost ozralej. Hlavne pri otvirani Ceskych klenotu. Pak by se nemohl dopustit Faux pas. Souhlasite? A nebo verite ze mel virozu?
11. 05. 2013 | 20:15

prorok napsal(a):

To video by se dalo využít jako ukázka toho, jak poznat totálně zřízeného (opilého) člověka, který má silnou vůli to překonat. Třeba při nějakém školení policie, nebo záchranářů atd. Alespoň by z toho byl nějaký užitek.
11. 05. 2013 | 20:16

Pacák napsal(a):

Lepší zlitej Zeman než střízlivý V. Klaus.
11. 05. 2013 | 20:17

Naštvaný napsal(a):

"Viróza zpupnosti aneb "vožralej jak prase"" Pehe, dál jsem nečetl. Ať to je vaše formulace či převzatá, i zde platí: podle sebe soudím tebe.
11. 05. 2013 | 20:17

Baba napsal(a):

Od prezidenta republiky se na veřejnosti očekává profesionální dodržování protokolu. Nepředpokládá se, že by se hlava státu svěřovala s pocity dvojího stěhování v důsledku významné pracovně společenské změny. Laik mívá pro inteligenty pod vlivem slabost, nemusí-li nést důsledky jejich kompetencí.
11. 05. 2013 | 20:18

Ateista napsal(a):

Jiří Pehe:

Ty jsi taková malá, ubohá, primitivní, bezcharakterní bytost.
Proč tady nepíšeš, hlupáku Pehe, o knížeti, který neustále spí, chová se jako hrubián nebo nepřítomně civí?

Jak jsi si tak jistý, primitive Pehe, že Zeman byl pod vlivem alkoholu? Z těch záběrů to totiž není zcela evidentní. Samozřejmě ty symptomy tomu nasvědčují, ale podobné symptomy se někdy vyskytují i právě u té virózy. To jsi nevěděl? Proč tu děláš hned takové závěry?
Ty jsi stejný demagog jako Urban, který tak rád vzpomíná na Hitlera a z pachatelů zvěrstev dělá nevinné oběti.

Pehe, ty nevzdělanče! Pokud už tedy chceš napsat o opilém Zemanovi, pak napiš, že je to pouze domněnka, nikoliv jistota. A už vůbec tady neargumentuj se spisovatelem Jaroslavem Haškem. Hašek zemřel ve věku 40 let právě na chronický a naprosto nekontrolovaný alkoholismus. Pokud by jsi byl aspoň trochu soudný, tak nepíšeš takové kraviny, primitive Pehe.
11. 05. 2013 | 20:19

Gerd napsal(a):

Pane Pehe,
zajímalo by mě, na čem byste si dělal živobytí, kdyby vyhrál Vámi protěžovaný Karel Schwarzenberg. Nadával byste na trvalou spavost? Nebo jej omlouval spavou nemocí. Ano, Miloš Zeman má obrovskou spoustu chyb, ale několik předností. Karel Schwarzenberg má jen ty chyby, přednost ani jednu a noblesu leda tak do 4. cenové kategorie.
Klidně M. Zemanovi nadávejte do alkoholiků, zřejmě si neuvědomujete, že jej vlastně přibližujte masové voličské základně a Vaše pražská kulturní fronta začíná být mimo realitu.
Společnost v ČR se polarizovala na několik bohatých, mega zloděje a pražskou kulturní frontu na straně jendé, a na zbytek odíraných občanů na straně druhé. A Vy, pane Pehe jste na té protilehlé straně.
Vaše blogy mají čím dál horší úroveň, asi jste byl chlastat s M. Zemanem.
11. 05. 2013 | 20:19

Gama B napsal(a):

Alma G

se stava cim dal frustrovanejsi. Ji zvoleny ozralej prezident je ukazovan v plne nahote. A tak kolem sebe kope. Ale je docela zabavna.
11. 05. 2013 | 20:21

Kasda napsal(a):

Je fakt, že co se týče alkoholu v krvi, Zeman nijak nevybočuje ze standardů chování českého politika, viz. spící kníže, nachlastaný ministr financí nebo i Havel.

Kde ale naprosto překonal rekordy je to, že přišel napitý na vyzvedávání korunovačních klenotů. Jsem to jenom já, nebo se ještě někomu zdá, že je pořád ještě rozdíl přijít ožralej na zasedání PS jako Kalousek (nechutné, neprofesionální) a přijít nalitej na vyzvedávání jedněch z největších symbolů české státnosti (nechutné, neprofesionální, v přímém přenosu, v rozporu s jeho reprezentativní povinností)?

Na to, jak Zeman v kampani vyburcoval český nacionalismus, má dost malou úctu k české národní tradici... To jenom ukazuje, že kdo čekal na Spasitele Zemana, opět spláče nad zahozeným hlasem...
11. 05. 2013 | 20:22

Pepa napsal(a):

Pan Pehe nikdy nenapsal, že Václav Havel byl vožralej jako prase.Britský
premiér W. Churchill denně vypil několik lahví nejlepších francouzských vín
a minimálně litr koňáku.Při jednom rokování se Stalinem to přehnal, protože
druhý den ráno položil Stalinovi takovou otázku.Pane Staline, nežvanil jsem moc
včera při společném posezení ? Stalin mu odpověděl. Ne pane Churchill, naše debata
proběhla velmi slušně až do čtyř hodin ráno.Druhý den krymského jednání byla
probíraná ožehavá Polská otázka a Churchill v předešlým jednání s návrhem USA a SSSR nesouhlasil.Kdežto po společném jednání (Stalin, Churchill) u nejlepších koňáků a šampaňského Churchill změnil své stanovisko. Po zahájení jednání byla položena otázka, zda Churchill trvá na původním britském stanovisku ? Churchill s doutníkem v puse prohlásil.Britská delegace souhlasí s návrhem SSSR a USA o řešení polské otázky.Delegace USA jenom kroutila hlavami, jak Stalin přesvědčil britského premiéra při společném posezení u skleničky živé vody.Proto i hranice mezi Polskem
a Německem je nezměnitelná.Na rozdíl od Havla, který ožralý podepsal hanebnou smlouvu s Německem o vyhnaní Sudetských Němců z Československá.Snad se nedočkáme
toho, že v našich školách se žáci nebudou učit, že 2.sv. válu vyvolaly SSSR a ČSR.
Při současným mediálním masírování můžeme se dočkat ledačeho.Že pane Pehe.
11. 05. 2013 | 20:22

Čochtan napsal(a):

Dalimír napsal(a):
Vážení a viděli jste někdy komunistu ožhralého ?
--------------------------------------------------------
Ale jó, Dalimíre. Hospody jich byly a jsou plné. Komouši vždy hodně chlastali, pocházeli většinou ze spodiny, z plebsu. I první komunistický president Gottwald byl notorický alkoholik. Občas utek z Hradu, a ochranka ho hledala po žižkovských hospodách. Jedno se mu musí přiznat, byl výborný harmonikář. Ta leta v moskevském exilu se na něm podepsala. Muselo to být hrozné. každý udával každého a ten věčný strach, kdy před úsvitem zazvoní ČEKA, tak se strach utápěl ve vodce.
11. 05. 2013 | 20:23

astronom napsal(a):

Ateista veri,

ze Zeman mel virozu. Dalsi ufoun, lol.
11. 05. 2013 | 20:23

Almo G™ napsal(a):

Blu Jay alial Gama B alias otaznik alisa milion dalších nicků:

Na nějakém slušnějším serveru už byste si dávno neškrtl.
11. 05. 2013 | 20:24

vico napsal(a):

Pro ty, co trpí chronickou nedochápavostí psaného textu: Pehe netvrdí, že Klauzeman byl ožralej jako prase. Pehe nepřímo konstatuje, že "zlé jazyky" by tak mohly tvrdit. V další části článku už ožralej jak prase není Zeman, ale šafář Nykles. Dále Pehe opět suše konstatuje, že alespoň vizuálně trpěl virózou i Roman Janoušek. Specialista na virózy nick Pamětník by jistě dle krůpějí potu na Janouškově čele přinejmenším od třetí minuty záznamu incidentu detekoval známky chřipkové schvácenosti.

Vše podstatného jsem uvedl pod blogem chronicky zlobného Urbana/na rozdíl od J.P. bez špetky vtipu, ale s dvojnásobnou dávkou krevní plazmy/.

Nekonečné Zemanovo mudrování o všeobecném blbství, které všude kvete, teď dostane nový nečekaný rozměr. Po svatováclavských klenotech už nebude jeho prezidentství takové, jako bylo předtím...stejně jako význam slova viróza.
11. 05. 2013 | 20:25

otaznik napsal(a):

Pepa napsalo,
"Britský premiér W. Churchill denně vypil několik lahví nejlepších francouzských vín
a minimálně litr koňáku."
Odkud mate tyto informace?!
11. 05. 2013 | 20:26

Ateista napsal(a):

astronom:

Ty asi neumíš číst. Já jsem řekl, že vystupování M. Zemana ho prokazatelně neusvědčuje z intoxikace alkoholem. Rozumíš tomu? Ten tvůj příspěvek vypovídá i o tvém, poněkud nízkém, intelektu.
11. 05. 2013 | 20:27

V.H napsal(a):

Nemohu nic nenapsat, Zemana jsem poznal osobně před léty, nevím co všem na tom vadí, jednou byl regulerně zvolený, tak se chovejte burani jako k hlavě státu, němci si z nás dělají srandu jak jsme omezení. Tady v tomto státu je jeden chytřejší než druhý a odborníci také , tak to tady vypadá jak v Bangladeši.
11. 05. 2013 | 20:28

Demosthenes napsal(a):

Zeman byl zjevně opilý, jeho odpůrce to utvrdilo v tom, že není vhodnou osobou na post prezidenta, jeho zastánce zase kritika odpůrců utvrdila v tom, že Zemanovi odpůrci jsou fakt zlí a poťouchlí podlidé. Co se tedy panu prezidentovi skutečně tímto činem povedlo bylo dále prohloubit společenské příkopy. A to udělal navzdory svým slibům, že bude činit opak. No a nakonec ještě otázka - je důležitější mluvit pravdu, nebo držet stranickou linii..........jak se tu tak rozhlížím, v Čechách obvykle to druhé.......
11. 05. 2013 | 20:29

Almo G™ napsal(a):

vico napsal(a): "Pro ty, co trpí chronickou nedochápavostí psaného textu: Pehe netvrdí, že Klauzeman byl ožralej jako prase. Pehe nepřímo konstatuje, že "zlé jazyky" by tak mohly tvrdit."

Vico s vážnou tváří vysvětluje typickou jarporovštinu?

Nezaspal jsem v posledních měsících něco?
11. 05. 2013 | 20:29

Drzá zrzka napsal(a):

V.H

A hlava státu se jako buran chovat může?
11. 05. 2013 | 20:31

opilecká část lidu napsal(a):

Nešahejte nám na toho opilce, je přece vizitkou národa, i policie při pohledu na takového člověka vyřkne: ...jevil známky opilosti, v americe by dostal pendrekem po držce a rychle by vystřízlivěl
11. 05. 2013 | 20:35

obycejnej clovek napsal(a):

Nechapu tuto debatu,
kazdej kdo videl Zemana tak musi chapat ze byl vožralej jak prase. Proc se o tom handrkujete? U nas v hospode mame kazdy vecer nekolik Zemanu. Kazdy pozna ze jsou vozraly. Motaj se, opiraji se o zdi a nakonec je nekdo musi odvezt domu. Co vam jako nedochazi?
11. 05. 2013 | 20:36

marxík napsal(a):

Spolehlivým alkoholtesterem , kromě béžných postupů, které jsou v případě prezidenta nevhodné, by byl citlivý nos mé čuby. Ta spolehlivě diagnostikuje požití větší než malé, a dává to okázale najevo.
Troufnu si, jasnozřiví kolegové, prohlásit, že zdaleka nedosahujete úrovně mé čuby.
11. 05. 2013 | 20:39

Drzá zrzka napsal(a):

Škýýýýt. Škyt. Šššššškyt. Škkkkkyt.

Má mámám vivivirrrózu. Jdu si lehnout. :-)
11. 05. 2013 | 20:40

mb napsal(a):

:-)) skvely nadpis ... netreba cist dale ... vsechny info obsaženy ... :-)) :-((
11. 05. 2013 | 20:41

Jaroslav napsal(a):

Notáři už od převratu nejsou státní ..
11. 05. 2013 | 20:41

anabáze napsal(a):

Narozdíl od mnohých až nenávistných projevů s názorem p. Pehe souhlasím. M. Zeman rád dělá z lidí blby, blbové mu za to ještě děkuji. Marná sláva!
11. 05. 2013 | 20:41

V.H napsal(a):

Že Vám to nevadilo v 89 to se tam chlastalo, to bych Vám přál vidět. Nezastávám se ani jednoho, jenom konstatuji, je to hlava státu a když si ho zvolili, tak ho respektujte, nevím jestli chápete národní hrdost, nebo jsme národem pomlouvačů, kteří jsou vždy chytřejší než ti druzí, co jste dokázali, vy. Strašně se třeba bavím na výmluvy našich poslanců, to nevím jestli se mám smát nebo zvracet a to nikomu nevadí. Jestli nevíte co tím myslím, tak si porovnejte zasedání našich poslanců a poslanců slováků. Nebo mi tady chcete říkat něco jiného? Teska, Kauflandy atd.zisk pryč ze země, pozemky zadarmo na deset let protože vytvářejí pracovní místa? A kolik by jsme vybraly za těch deset let to by zaměstnanci obchodáků mohli žít z těch poplatků.
Zajímáte se tady o jednoho člověka a podívejte se kolik škodičů je v celé republice a ještě se Vám smějí :-))
11. 05. 2013 | 20:45

Zbyněk napsal(a):

Od jednoho zdroje, který si nepřeje býti jmenován jsem se dozvěděl, že přítomní se báli zapálit cigaretu, aby nedošlo k výbuchu.
11. 05. 2013 | 20:45

Hloupý Honza napsal(a):

Tak jako byl Jelcin vizitkou svého národa, tak je Zeman vizitkou národa českého. Nevím co se někteří čertí. Měl by snad prezident národa pivařů a kuřáků vypadat jako Šebrle a chodit všude střízlivý a nekouřit ? To snad ne, to by byl asi špatný představitel svého voličstva a nepodařená reklama pro zemi, kam mládež z celé Evropy cestuje za chlastem, kdyby se párkrát neukázal na vratkých nohách. Tak jako si v českém zaprdákově hrajeme na vyspělou demokracii, na to, že je justice nezávislá, že bojujeme s korupcí a jiné bla, bla, bla, tak si hrajeme i na jiné hodnoty, ve vyspělých zemích běžné, akorát nám to holt někdy nevyjde a pravda se ukáže v celé své nahotě. No bóže, jeden český prezident kradl po zeměkouli pera, druhý bude mít na veřejnosti občas ruskou virózu, trpí zde snad nějaký prostoduchý jedinec iluzí, že svět a západní národy vnímají Česko a Čechy jinak než je vždy vnímaly ? Že by se z chromého osla stal přes noc dostihový hřebec ? My se sice tak vidíme, ale skutečnost je jiná. Nám nevadí, že se chlast a cigarety prodávají v kdejakém novinovém stánku u školy, ale jsme strašně pohoršeni nad tím, že náš pan prezident chytil zřejmě na ruské ambasádě opičku. Žít v jiné zemi, asi by to (nejen) mne pohoršovalo, v Česku ?, normálka.

Jsme jako ty dvě mouchy co sedí na hov..ě a jedna z nich si prdne. Ta druhá pohoršeně "Fuj, zrovna když jíme".

P.S. Buďme rádi, že se recepce nekonala někde na Afghánském konzulátu, kdoví co by chytl z čajových dýmek.
11. 05. 2013 | 20:46

To je stoka tady napsal(a):

Ten váš německý potomek nacisty je na drogách, nebo proč pořád chrápe? Jak může chrápat v přítomnosti prezidenta? Buďto je ožralý, sfetovaný, nebo nemocný. V každém případě nemůže vykonávat ministerskou funkci.
11. 05. 2013 | 20:46

Jaktovidím napsal(a):

JIříku zlatej Pehatej, raději se také něco pořádného napij a nepiš ty své blbiny...
11. 05. 2013 | 20:46

mb napsal(a):

i obsah blogu je dobrý = vynikající ...

Dělání blbců z lidí pohádkami, které nám vypráví na jedné straně bývalý prezident o amnestii, a na straně druhé aparát současného prezidenta o jakési viróze, je totiž vyslovené blbé.

Ponaučení je, že se alespoň občas vyplatí říkat pravdu a nedělat z lidí blbce.

!!!
11. 05. 2013 | 20:47

Pavel Bela napsal(a):

Když šel v Novém Veselí z hospody, vrážel do stromů tak dlouho, ač vznikla legenda o objímání stromů. Chlastá celý život, teď trochu víc, protože je terazky prezidentem..!
11. 05. 2013 | 20:47

mb napsal(a):

maxime ... vy už zas máte povolené aktuálně ... ? ( 11. 05. 2013 | 18:46 ) ?
11. 05. 2013 | 20:48

TomášL napsal(a):

Pane autore,

měli mu nechat dýchnout, když vykonával práci v pracovní době a dle Zákoníků práce řešit jeho prohřešek. :-)
Třeba se uskuteční nějaká vtipná divadelní inscenace.

PS: Cítím velkou diškriminaci, že si nemůžu v práci zachlastat. Ach jo...
PS2: Co je dovoleno Jovovi... :-(
11. 05. 2013 | 20:48

otaznik napsal(a):

V.H ,

Vy respektujete opilce? Je na to nejakej zakon o kterem nevim ?
11. 05. 2013 | 20:48

Vilda napsal(a):

To vážně nikomu nevadí, že je prezident opilý při významné události konané jednou za pět let? Opravdu mám o nás obavu. Dnes jsem měl pár mailů i telefonátů od kolegů ze zahraničí a jejich komentáře nejsou dvakrát příjemné.
11. 05. 2013 | 20:49

Ládik!!! napsal(a):

I kdyby poblil korunu, tak je to pořád president všech občanů ČR. Možná by se mu potom udělalo lépe.
11. 05. 2013 | 20:49

petr napsal(a):

Není to jen Zeman. Je to i celý jeho tým, mluvčí, manželka a další, kteří evidentně lžou do médií a dělají z lidí hlupáky. Sprosťárna!
11. 05. 2013 | 20:50

Karel Vlach napsal(a):

Už z titulku je poznat,kdo ho psal.Zajimavé je,že jsem tohoto člověka bral za seriozního novináře,zdá se že v ČR již všivchni postivý novinaři zmizeli,a zůstala jen ššmira,které nejsou cizi manýry novinářů třeba v USA,kteři sisvé članky promýšleji jenom vzhledem k přání svých majitelů
11. 05. 2013 | 20:51

Ládik!!! napsal(a):

Bylo politicky nekorektní ho točit.
11. 05. 2013 | 20:51

buclík napsal(a):

Český národ má štěstí. Máme po sametové taškařici dva druhy prezidentů. První období patří dobře utajovanému opilci, další prezident byl asociální psychopat a tunelář a nyní je zase neutajovaný opilec. Takto se to bude u nás v ČR pravidelně a opakovaně střídat. Přeji všem dobré pobavení.
11. 05. 2013 | 20:52

V.H napsal(a):

Vy jste mu prokázali alkohol tak jak můžete tvrdit, že byl ožralý, zákon na to sice není, takže je to jedna paní povídala
11. 05. 2013 | 20:53

radek napsal(a):

a policie ať chodí s alkoholtesterem a testerem na drogy do sněmovny i na hrad minimálně jednou do týdne...jak je možné, že někdo může a někdo ne?!
11. 05. 2013 | 20:53

Občan napsal(a):

Kasda,
vyzvedávání korunovačních klenotů je prachobyčejný úřední akt, při němž se kontrolují klíče, klíčníci a stav klenotů. Nic víc.
To, co z toho udělali Němcová, Nečas a Duka, bylo k zblití.

Navíc bylo zvykem, že klenoty se vystavovaly vždy jen z velmi vážných důvodů nebo při velmi vzácných příležitostech. Současné vlády je vystavují jak housky na krámě, což je podezřelé. A kromě toho nejsem zvědaný na to, aby si pomocí korunovačních klenotů dělali marketing fláterníci za kolaborace vlastizrádců z ODS a TOP09.
11. 05. 2013 | 20:54

vico napsal(a):

A.g. : Opět bojujete na ztracené vartě /posledně šlo o krabici s vínem, ve které bylo sedm milionu v hotovosti/. Chtěl jsem vám přitom nabídnout přijatelnější výklad autorova textu /ožralej jako prase nebyl prezident, ale jenom šafář Nyklas a ti, co tvrdí, že to byl Zeman, jsou zlé jazyky/.

p.s. to, že jsem jako Jarpor, mně mrzí. To není dobrá zpráva před spaním :-)
11. 05. 2013 | 20:54

Peter napsal(a):

Pehe se zase projevil.
Pane Pehe, řeknu to slušně, kdo umí dělat, dělá (třeba prezidenta), kdo neumí, píše takové nesmysly, jako vy.
Jsem rád, že se nemusím živit tímto způsobem.
11. 05. 2013 | 20:55

Dash napsal(a):

otazník

Vy jste se ptal cituji:

"Dash,
vy povazujete ozralost prezidenta CR v primem prenosu za pouhe faux pas? "

nikoliv zdali by tato situace nastala, kdyby nechodil na veřejnost. Jistěže nenastala.

Jinak, nevěřím ani jedné verzi, protože ani jedna se nedá zpětně 100% prokázat. Za nejpravděpodobnější považuju jak je uvedeno výše, že byl nachcípaný, nacpal se práškama, aby nějak přežil den, koneckonců to tak přece děláme při neodkladných záležitostech všichni, u Rusáků si dal pár panáků, které by s ním při jeho tělesných proporcích normálně nic neudělaly, ale ty ho v kombinaci s práškama skolily.

Opravdu si nemyslím, že Zeman je tak těžký alkoholik, že by musel tak důkladně nasávat už od rána, a takový idiot, aby si neuvědomoval vážnost a důležitost celého aktu odemykání korunovačních klenotů, a dostavil by se tam totálně zkárovaný. Kdyby se to odehrálo ve večerních hodinách budiž, ale takový blbec a závislák Zeman zase není, a i kdyby byl, má kolem sebe dost lidí, aby si to někdo z nich uvědomil a náležitě ho usměrnil.
11. 05. 2013 | 20:56

mb napsal(a):

Kdyby byl ještě o trošku statečnější, prohlásil by přímo do kamer:"Omluvte, prosím, mou indispozici, včera jsem se s Rusy ožral jako dobytek. Slibuji, že už se to nestane!".
Ta rozprávka o viróze byla od Hradu nečekaná kudla do zad!

lol
11. 05. 2013 | 20:56

je to jasný napsal(a):

Ládík!!
Podle toho dlouhýho zazoomování je jasný, že to kameraman měl ve sluchátkách.
Na schodech Bimbovi vbodli otrávenou inekci a režisér z vozu zařval: Sejmi hóóó!
Ron Lauder to přikázal.
11. 05. 2013 | 20:56

blue jay napsal(a):

V.H je typicky spin doctor.
Jakmile se nekdo dotkne jeho modly, hned zacne ukazovat na neduhy jinych ktere nema moc rad. Docela ubohe.
PS, Ja bych Zemana nenazval jako ozrale prase, spis bych ho nazval alkoholikem. Je to nemoc kterou trpi. A podle odborniku neni lecitelna. Lze to jen kontrolovat. Ale to se prezidentovi Zemanovi zatim moc nedari.
11. 05. 2013 | 20:56

mb napsal(a):

Pelisky napsal(a):
Zajimalo by me , jestli Milos s velvyslancem Ruske federace merili medveda.
11. 05. 2013 | 19:10

:-)))
11. 05. 2013 | 20:57

Almo G™ napsal(a):

vico: Nemyslím. Alespoň se nebudu muset stydět, když se ukáže opak.

Mimochodem, všiml jsem si nedávno, že jste také naletěl na tu lež, že Zeman cosi vykládal na státní návštěvě v Rakousku, i když už v té době bylo známo, že si to média vymyslela a jen se ho před cestou nějaký provokatér zeptal, jestli si stojí za svými dávnými, kdovíodkud vyhrabanými slovy. Chtěl jsem Vás taktně upozornit, ale pak jsem si říkal, že by šlo o ztracenou vartu a nechal jsem to být...
11. 05. 2013 | 20:59

mb napsal(a):

ještě by mohl přispěchat pan podombudsman ... s nějakým cirátem o úctě k institutu prezidenta ... byŤ by president aj opilcem byl ... njn, stane se ...
11. 05. 2013 | 20:59

otaznik napsal(a):

Maximus,

to je tedy vykon! Kolik Vam to zabralo casu?
11. 05. 2013 | 21:00

jana napsal(a):

Podle obličeje mají manželé Zemanovi stejnou chorobu a tou je závislost na alkoholu. Ta česká tolerance je akorát celému světu pro smích... a je smutné, že se najde někdo, kdo to toleruje a omlouvá.
11. 05. 2013 | 21:01

Slivovica napsal(a):

Ale to musim zacit pouzivat. Az se zborim do prte mrte , reknu , ze mam virozu.
11. 05. 2013 | 21:02

povlak napsal(a):

viděl jsem přímý přenos - je to ožrala, žádná omluva, žádné srovnání s někým jiným....ožrala a špatný reprezentatnt
11. 05. 2013 | 21:02

otaznik napsal(a):

Almo G,

proc tu tak toho opilce obhajujete? Jste zamestnana na hrade?
11. 05. 2013 | 21:03

KT napsal(a):

ad karel vlach... nejdřív si uvědom, jak se chová Zeman vůči lidem, kteří ho volili, jak si z nich vytírá svou obrovskou zadnici a pak komentuj komentáře lidí, kteří ho evidentně nevolili.
11. 05. 2013 | 21:03

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Pokud berete přístup k symbolům české státnosti jako "prachobyčejný úřední akt"", pak se nedivte, že na tento stát už mnoho lidí kašle a že je v zahraničí často k smíchu.

A že se vystavují často? Koruna na hlavě krále byla jasným symbolem spojitosti země a měl ji na hlavě při každém významnějším aktu. Koruna měla být viděna. Bylo symbolem a pojítkem. A podle toho se k ní odpovědný správce země.
11. 05. 2013 | 21:04

V.H napsal(a):

Bohužel nejsem typický spin doktor, nemám neduhy ani modly, nemám rád jen idioty, kteří se zaměří s prominutím na jednu osobu a melou a melou kraviny. Chtěl jsem jen podotknout, že je jen jeden, a co ti ostatní, pokud mohu srovnat tak jst s odpuštěním jako kůň co má na očích klapky a jestli jste chytrý tak víte na co. Odcházím, neboť debata zde není hodna mé úrovně normálního pracujícího člověka. Dle přísloví nehádej se s blbce, klesneš na jeho úroveň a tam tě roznese, protože v této oblasti je silný
:-)))) Nashle
11. 05. 2013 | 21:05

Maximus napsal(a):

mb

Nemám nic povoleného k vašemu zármutku, jen mám několik možností, nejlepší je ovšem proxyserver některého z velkých telefonních providerů, tam se pořád mění IP adresa po každém připojení. To jen aby byla ukojena vaše zvědavost. Ale Liborka Stejskalů mám vlastně dnes docela rád. Sice má trochu poškozený software co se týče férovosti, ale to se možná časem poddá.
Pěkný večer a věřte, že pravda a láska zvítězí!
11. 05. 2013 | 21:05

komentator napsal(a):

Karel Vlach si zarval. je to BLB.
11. 05. 2013 | 21:05

Almo G™ napsal(a):

vico napsal: "posledně šlo o krabici s vínem, ve které bylo sedm milionu v hotovosti"

Nikoliv, posledně šlo o jiné téma: o protiústavní zadržování D.Ratha a šermování neexistujícími paragrafy (viz člověk, který se tady vydával za respektovaného diskutéra Lexe - nevěřím, že by Lex veškerou argumentaci stavěl na vymyšleném paragrafu).

S tou krabicí je to ale asi podobné jako s tím samopalem. Všichni přece viděli, že policie ten samopal z Rathova domu odnáší, že?
11. 05. 2013 | 21:06

Vinca napsal(a):

Výborný článek, děkuji pane J.Pehe!
Ještěže Mikšlouf není můj prezident!
Vyhrál volby po lživé volební kampani, kdy zvítězila lež a nenávist nad pravdou a láskou. S pozdravem stop komunismu a socialismu.V
11. 05. 2013 | 21:06

Zdenda napsal(a):

Nedávno jsem byl na oslavě kulatých narozenin, kde jsem se opil. Sice jsem nedělal nějakou větší ostudu, ale druhý den jsem sám sobě nadával, že jsem ožrala. Nevěděl jsem, že jsem se nakazil virozou.. Ted to už vím a jsem štastný, že nejsem opilec..
11. 05. 2013 | 21:08

W.C. napsal(a):

V.H,

vyhral si sam se sebou a tim jsi se povznesl nad ostatni.
11. 05. 2013 | 21:10

Zbyněk napsal(a):

To je stoka......
souhlasím stoka to je, ale vy avám podobní. Rod Vámi dehonestovaného člověka budoval staletí tuto zemi, zušlechťoval její kulturu a vzdělanost. Budoval hrady a zámky, kterými se chlubíme a hlavně, soudě dle vaší hlouposti, dával práci vašim předkům, kteří zřejmě nevybudovali nic. No nemusíte se stydět, ani předkové jiných nic nevybudovali, pouze mě vadí, když v mé zemi je prochlastání všeho hodnoceno více, než ty překrásné hrady a zámky.
11. 05. 2013 | 21:10

au napsal(a):

Pehe to tak nemyslí, on jen názorně ukazuje, kam až lze morálně klesnout. Dobrý příspěvek napsal Maximus.
Občan zase správně připomíná, že nikdy dřív nebylo vyzvedávání klenotů mediální akcí.
Ta fascinace korunovačními klenoty je u Čechů vůbec podezřelá. Jsme republika a kromě hrstky psychopatů si přece nikdo nepřeje návrat ke království. Osobně si myslím, že korunovační klenoty by měly být vystaveny trvale (jako "housky na krámě", jak píše Občan), za pár měsíců by zájem klesl na úroveň sbírek středověkých obrazů a devoncálií Národní galerie. Tedy téměř na nulu. Např. ve Vídni to tak (v Hofburgu) mají - a problémy to nepůsobí.
11. 05. 2013 | 21:10

honolulu napsal(a):

Pehe zna cestinu hure nez ja. Prece, kdyz byl nekdo ozraly jako prase, tak nebyl ozraly VUBEC !...
Prasata neholduji alkoholu. To vi kazdy.

Vas president se jeste nastacil nijak projevit a uz mu Pehe nadava. To stejne delal Klausovi. Proc to asi dela ?
To nejde vysvetlit nicim jinym, nez ze zavidi Zemanovo postaveni, kdyz sam je nicim.
Cesi brante Zemana ! On je z naseho kmene.
11. 05. 2013 | 21:12

mb napsal(a):

přítelkně se ptá: a co se s takovym (opileckym) prezidentem dělá ... ?

/ prej jestli to někdo ví ... / tak at odpoví ...
11. 05. 2013 | 21:13

mb napsal(a):

oki maxim ... zdravim ...
11. 05. 2013 | 21:14

projekt Philadelphia napsal(a):

Zdenek Brom , Obcan si vazi pouze klenotu ,jako cerveny prapor se srpem a kladivem. Drahe kameny by vybral prodal a prozral a zlato by pretavil na hvezdu , kterou by usadil na hrob milovaneho Klemy.

Klicnici kontrolovali klice , zda pasuji klicove dirky . Pouze jediny mel klice s GPS:-))
11. 05. 2013 | 21:14

Maximus napsal(a):

Otazníkovi

Nemám problém složit nějaký ten rým,
a ani mi z toho nestoupá v krvi adrenalin.
Jen si teď nemohu vzpomenout na nějaký rým na otazník,
možná to bude tím, že dostanu do oka hned velký tik!
Zařadil jsem si nick otazník alias mandrake alias Blue Jay mezi hlavy skopové,
kteří všechno znají a se vším jsou hned hotové!
Přeji ti tedy v Kanadě pěkný večer,
né abys zase steskem po Česku brečel!
11. 05. 2013 | 21:15

au napsal(a):

Zdeněk Brom:
Korunovační klenoty jsou "symboly české státnosti" jen ve zcela přeneseném smyslu.
Je to prostě ukázka středověkého klenotnického umění (nijak zvlášť kvalitní), která je pro náš současný stát jinak zcela bez významu.
Jistě nejste takový buran, abyste chtěl naši státnost opírat o "korunovační klenoty", o hromádku pozlacených křápů, které v dnešní době nejsou použitelné. To byste připomínal staročeské politiky v 19. století a jejich směšný "státoprávní boj".
11. 05. 2013 | 21:16

fakta napsal(a):

au zoufale hleda drobky,

par jich nasel u Maximuse a par u Obcana. Ale fakt je ze Zeman byl vožralej jak prase ! Z toho ani au nevybrusli.
11. 05. 2013 | 21:17

Tarantula napsal(a):

MB , kazdy den tabletu Antabusu a bez vychazek!
11. 05. 2013 | 21:17

ld napsal(a):

vico,

p.s. to, že jsem jako Jarpor, mně mrzí. To není dobrá zpráva před spaním :-)

:-)
11. 05. 2013 | 21:19

Zbyněk napsal(a):

Občan....
souhlasím, také si myslím, že vystavení klenotů bylo záměrné, když Nečas, Němcová a Duka věděli o Zemanově návštěvě na ambasádě. Bylo to načasováno záměrně, jen mě vrtá hlavou jak mohli vědět, že jim to vyjde?
11. 05. 2013 | 21:20

Artois napsal(a):

AU ,jste neuveritelny BARBAR!!!!!

Tak to potom v zaprdene kotline, taky tak vypada.
11. 05. 2013 | 21:21

otaznik napsal(a):

au,

pan Zdeněk Brom je ucitel. Cim jste Vy?
PS. Pocitam ze jste zbabelec a moji otazku cim jste vy budete ignorovat.
11. 05. 2013 | 21:22

au napsal(a):

Artois:
Argumenty? Nebo umíte jenom nadávat?
11. 05. 2013 | 21:22

Zdeněk Brom napsal(a):

au:

Nebýt těch "buranů" z 19. století, pak by tu nebyl ani tento stát a ani český jazyk, který křásili "burani" Dobrovský a Palacký.

Svatováclavská koruna patří mezi tradiční symboly české státnosti. Dané tradicí, ne Ústavou. Klidně tradici odbourejte. Co Vám pak zbyde?
11. 05. 2013 | 21:22

pehe by si jistě taky dalo napsal(a):

Zbyňku
Hrady a zámky si můžete natlouct pětikilem do kecek, abych zůstal na té slušnější straně hnojiště.
Těch se nenajíme.

Zpupné Pehe se tu pokouší si přivydělat pár švestek na kampani, v které jde o urážení Hlavy státu.
Je potřeba se zeptat, proč to dělá.
Z hladu.

Nedavno tu nějaká soudružka moc správně řekla, že kecat v divadle, kde dvě třetiny lidí hladoví je volovina.
Proč jim aspoň nevohřejou buřta?
11. 05. 2013 | 21:22

au napsal(a):

Otaznik:
Učitel. Shodou okolností učitel historie. Na VŠ.
11. 05. 2013 | 21:23

TomášL napsal(a):

A nyní si zazpíváme oblíbenou prezidentovou píseň...

....to sem si našel moc špatnou cestu
piju a kouřím, ježiš já klesnul
Chtěl bych být jiný, bystrý a krásný
milovat děvče a být s ní šťastný.

oléo, oléo Leo Kangasero
Jenže já sem
denně vožralej, denně vožralej
mám velikej pupek, smrdím a jsem špinavej
Hodně piju, jim, ženský nebalim
....
a když někdy o sobě vim hned to oslavim.
.....
:-)
11. 05. 2013 | 21:24

ld napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
Občan:

Pokud berete přístup k symbolům české státnosti jako "prachobyčejný úřední akt"", pak se nedivte, že na tento stát už mnoho lidí kašle a že je v zahraničí často k smíchu.

Vy máte zato, že obraz národa v zahraničí se odvíjí od škrobáku u šmuků? Tento boj jsme projeli už roku 1938 při demobilizaci. Od té doby to jde jenom z kopce. Tohle už žádný tyjátr a výroba polobohů nespraví.
11. 05. 2013 | 21:25

Veronika napsal(a):

Vinca sorry,ale Vy pindáte hlouposti kterým ani sám nemůžete věřit.
11. 05. 2013 | 21:26

dějinné varování oslyšeli napsal(a):

Z. Brom
Ale Dobrovský správně a včas varoval před jeho užíváním v praxi.
A rozhlédněte se kolem sebe.
To by se v Německu stát nemohlo.
11. 05. 2013 | 21:26

au napsal(a):

Zdeněk Brom:
Mluvil jsem o staročeších - tedy o politické straně, se kterou Dobrovský neměl nic společného.
A dosud nikdo neodpověděl na slavnou Schauerovu otázku (z roku 1886), jestli je přínos českého národa tak velký, aby obrozování národa mělo skutečně smysl. Jestli to stálo za tu námahu. Jestli bychom nepřispěli lidstvu víc, kdybychom se stali Němci, přimkli se k vyšší a vzdělanější kultuře.
Jak víte, Schauera podpořil i Masaryk.
11. 05. 2013 | 21:26

Patriot napsal(a):

au napsal(a):

Otaznik:
Učitel. Shodou okolností učitel historie. Na VŠ
Tak to rvu smichy !!! Byvaly ucitel'historie' VUMLu
11. 05. 2013 | 21:28

augustus napsal(a):

stačí se podívat na popelníčkovu hebrejskou ženu a už je jasné jak čr pod ovarem popelníčkovem asi dopadne. potažená v černém a bez úsměvu. to nám ho ta kgb ale uplácala asi až příliš po svým , když ho v osmdesátých letech školili.
11. 05. 2013 | 21:28

Analytik napsal(a):

Zemanův incident u korunovačních klenotů jen dokazuje, jak upadá úroveň českých sdělovadel, zejména ČT.
Za totáče se takové významné události přenášely ve zvláštním režimu. Mezi vstupem a výstupem TV signálu bylo několikasekundové zpoždění a na přenosové trase sedělo p8r expertů s bystrým zrakem a rychlým prstem na spoušti. Jakmile se v obraze či ve zvuku vyskytla nějaká anomálie, okamžitě naskočil divákům monoskop s tradičním heslem: "Závada není na vašem přijímači.".
Jenom při přímém přenosu Brežněvova pohřbu někdo selhal a divák si mohl vychutnat nejrychlejší zanoření nebožtíka pod zem. Ovšem ve večerních zprávách už byl k vidění dokonalý sestřih této smutné slavnosti.
Zeman nebo jeho poskoci by měli exemplárně potrestat zodpovědného redaktora a České televizi odebrat výsadu inkasovat koncesionářské poplatky.
11. 05. 2013 | 21:29

otaznik napsal(a):

au,

na ktere VŠ jste ucitel? Pan ucitel Brom tu uz nekolikrat napsal kde uci. Doufam ze nam take zdelite i sve misto kde ucite nase potomky. Na jake skole ucite pane au?
11. 05. 2013 | 21:29

ano, ano, souhlasím napsal(a):

PEHE
Ještě přidejte link na revuální velkofilm Východ je rudý.
11. 05. 2013 | 21:30

ld napsal(a):

zbyněk,

buďme rádi, že nebyl zrovna státní svátek Brazílie. To by se Zemanem slavil na ambasádě i Golgo, což by se na prezidentově chůzi a sedu podepsalo mnohem více, než pár panáků vodky.
:-)
11. 05. 2013 | 21:31

Zdeněk Brom napsal(a):

ld:

Pak tu ale máte to, co píše au 11. 05. 2013 | 21:26.
11. 05. 2013 | 21:32

au napsal(a):

otaznik:
UK
11. 05. 2013 | 21:32

au napsal(a):

otaznik:
A naučte se česky. "Sdělit" není tak neobvyklé sloveso.
11. 05. 2013 | 21:33

Zdeněk Brom napsal(a):

dějinné varování oslyšeli:

Pravda, varoval. Svoji mši na Bolfánku ale přesto sloužil ve staroslověnštině.
11. 05. 2013 | 21:34

Silvie napsal(a):

Id
Vy jste drsńák!
11. 05. 2013 | 21:34

Občan napsal(a):

Pane Brome,
blábolíte naprosté nesmysly.

Vyzvednutí klenotů z Korunní komory v katedrále BYLO a JE pouhopouhým úředním aktem a ničím víc. Jeho účelem je zkontrolovat, že všechny klíče jsou v rukou pověřených osob a že klenoty jsou v pořádku.

Úcta jim je prokazována tím, že je s nimi nakládáno odpovídajícím způsobem. Tedy že ti, co na ně šmatají, mají na prackách jemné rukavice a ti, co je úředně přebírají, nepoletují po katedrále s korunou na hlavě a žezlem za pasem. Jakož i publikem, které se ve výstavní místnosti chová slušně až uctivě.

Za monarchie se korunovační klenoty (povšimněte si slova KORUNOVAČNÍ) objevovaly na veřejnosti mnohem méně často než dnes - pouze při korunovaci a DVAKRÁT za celou jejich existenci ještě při pohřbu panovníka.
Panovník se pohyboval bez koruny, případně používal svou osobní korunu a klenoty. Jeho úřad byl charakterizován zcela odlišnými atributy, z nichž většina spadá do kategorie "pracovní výsledky".

V katedrále, mimochodem, nemají co pohledávat, ale mají být uloženy na Karlštejně, jak o tom rozhodli jak Václav IV., tak Ladislav Jagellonský.

Na to, že jste učitel, se projevujete zajímavě neinformovaně.
11. 05. 2013 | 21:35

Zdeněk Brom napsal(a):

au:

Na tu otázku Vám odpovím sám za sebe: Za tu námahu to stálo a stojí.
11. 05. 2013 | 21:35

New York University napsal(a):

Tak to vypadá na další tematický Stejskalův stranický úkol vybraným blogerům (vsadím Řepovy řepné boty, že cenzor obeslal mailem pravdoláskaře, aby zatroubili do útoku) - po oblíbeném masírování nedočkavých Posseltovců českou vinou v předvečer státního svátku osvobození od (velko)německé nacistické okupace a záchrany českého národa před genocidou začal hon čírovců na prezidenta Zemana, který nakonec vygraduje v tradiční předvolební konspirací a mobilizaci.
11. 05. 2013 | 21:36

Nela napsal(a):

Velmi dobře napsaný komentář. Je zcela nedůstojné, že naše republika má takového představitele, velitele vojenských sil, který vypadá jako loutka, lže národu i sobě, dělá z národa hlupáky a neumí se chovat. Říkám si, kdo jen takové ožralé prase mohl volit? Pokud jsem se koukala na některé komentáře výše, tak asi vím, lidé, kteří si myslí, že v životě je vše zadarmo, že se nemusí pracovat, že zákony jsou jen pro něteré, kteří si myslí, že když budou jenom křičet, tak změní systém a budous e mít dobře. Pokud to individum nazvané prezident, je představitelem našeho národa, tak se za něj opravdu stydim.
11. 05. 2013 | 21:37

otázka stojí úplně opačně napsal(a):

au
Vás se ale nikdo neptal.

Schauerová sem ty progermánský jedy píše furt, ačkoli je Masaryk 78 let pod drnem.
To je dost i na to, aby pod drnem byl i pamětník jeho pohřbu.
A furt píše.
Klaustrofobický bludy.
11. 05. 2013 | 21:37

mb napsal(a):

(dik tarantule ...)
11. 05. 2013 | 21:37

marxík napsal(a):

Brom
Vaše školy,kolego, nemám, ale klidně se s váma budu do krve hádat, že i samotný Karel IV. se s korunou na hlavě vožral, jak zákon káže. Navíc symboly státnosti zprznil svýma prackama relativně nedavno jistý Reinhard.
Takže to vaše posvátné našlapování je docela komické.
11. 05. 2013 | 21:38

zemanův podebranej palec napsal(a):

podle mě se Zemanovi zase ozval ten podebranej palec na noze. To je jasný, jak se trochu motá, padá, je to palec. Virózní palec.

Proto plně podporuji fanatickou obhajobu pana Zemana, páč je o něm dobře známo, že alkoholu neholduje, sklínky se netkne, pálenky necucne. Je to svatý muž... muhehe, všichni ti občani a maximusové s jejich obhajobou jsou tak srandovní :))))) a noci sní mokré sny o cenzuře...jak by takové pisálky odstavili, jak by takové noviny zakázali... jojo, fanatici...
11. 05. 2013 | 21:39

DOMINIK napsal(a):

Vážení spoluobčané VÁCLAV HAVEL si také přihnul p. Pehe má krátkou paměť od Grasmanky ... Krásný večer u Bernarda přeje DOMINIK
11. 05. 2013 | 21:40

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat ...
http://img.blesk.cz/img/1/full/1533745_.jpg
http://img.blesk.cz/img/1/full/1762973_.jpg
http://img.blesk.cz/img/1/full/1762972_.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/247528_527627557299438_2125040106_n.jpg
Veselé krizování ...
11. 05. 2013 | 21:40

pozvracená lucerna napsal(a):

Knížecí (Marhoulovo) twitterové spiknutí pokračuje.

Na ústřední pokyn si Nely přeposílají stejný žvást z telefonu na telefon a ty šikovnější z nich to sem i natapetují.

Nosí punčocháče viditelné až do hýždí. Ještě budou zcela přízemní mrazíky, tak opatrně.
11. 05. 2013 | 21:41

au napsal(a):

otázka stojí...atd.:
Vy myslíte, že zdejší pověstná S.Š. je potomkyní H. G. Schauera? Tím by se mnohé vysvětlovalo...
Ačkoli, pokud si vzpomínám, uchlastal se ten pověstný mladý učenec už ve třiceti a zemřel bezdětný.
Škoda, mohl se stát prezidentem. Předpoklady měl. A nejen v tom, že Masaryk ho zjevně protežoval.
11. 05. 2013 | 21:42

pozvracená lucerna napsal(a):

Knížecí (Marhoulovo) twitterové spiknutí pokračuje.

Na ústřední pokyn si Nely přeposílají stejný žvást z telefonu na telefon a ty šikovnější z nich to sem i natapetují.

Nosí punčocháče viditelné až do hýždí. Ještě budou zcela přízemní mrazíky, tak opatrně.

wbg: neopakuj
11. 05. 2013 | 21:42

L. Špaček napsal(a):

Nela,

to co píšete sedí - na Havla. Pročpak se Havlův soudruh Pehe nerozepíše hlouběji o hradních chlastačkách? Žeby o nich nic nevěděl?
11. 05. 2013 | 21:42

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Svatováclavská koruna měla být podle Karla IV. trvale uložena ve Svatováclavské kapli. Byla totiž majetkem sv. Václava.
11. 05. 2013 | 21:43

Karel IV napsal(a):

Prcham z teto bolsevicke zumpy , cist zde vylevy o korunovacnich klenotech - jako o strepech, to je fakt silny kafe i na mne . Barbarsky bolsevik se nezapre .

Svaty Vaclave! Vidis tu rudou smecku?
11. 05. 2013 | 21:44

info.crew napsal(a):

Zeman prohodil pár slov o blbcích a postřelený Pehehe se ozval.
11. 05. 2013 | 21:44

Občan napsal(a):

To "au":

Lidé nejsou klenoty fascinováni. To je jen zcela umělý mediální humbuk, který z jejich vystavení dělá světodějnou záležitost. Jenže média dostala zadání odvést pozornost od průserů jakýmkoli způsobem a tak plní úkol.

V REPUBLICE není význam FEUDÁLNÍCH korunovačních klenotů žádný kromě historického. A jejich vystavování v souvislostech s významnými událostmi spojenými s republikou je nelogické a nesmyslné. KK by měly být vystavovány pouze v souvislosti s historicky významnými daty vážícími se k monarchii.
11. 05. 2013 | 21:44

ld napsal(a):

Zdeněk Brom,

s replikou přispěvatele au nemám žádný problém. Jen pro podotknutí, byla připravována jakási autonomie českého národa uprostřed monarchie. Že to nedopadlo k naší škodě je známo.
Ale cítím, že pojímáte matroš na svůj samostatný blog, a to je fajn.
11. 05. 2013 | 21:45

Důchodce68r napsal(a):

Mně se to tedy nelíbí. (Dosud jsem totiž abstinent. Ale i jinak jsem vývojově dost opožděný.)
Ale legrace z toho je docela dobrá.
Být sám u toho, tak bych to nenatáčel, nebo aspoň nezveřejnil.
Může být, že to povede ke špatným koncům. Obavy mám. Ale taky nemusí. Uvidíme.

A co na to Zeman sám ???
https://www.youtube.com/watch?v=2tSHbMWllks
Odpovídá po 36. minutě záznamu.
No, dejme tomu. Uvidíme dál.
11. 05. 2013 | 21:46

Jaroslav Klenot napsal(a):

Ve státě bylo prohospodařeno 28 000 miliard korun.
Jsou důležitější témata.
11. 05. 2013 | 21:47

Maximus napsal(a):

TomášL

A teď tu Schlafenbergskou!!!

Chrápu fšude, chrápu rád,
kdo se mnou nechrápe, není můj kamarád!
Jsem nóbl šlechtic z vídeňských bordelů a lokálů známý
štamgast,
neváhal jsem vyměnit vzdělání za děvky, zpěv a chlast.

Naštěstí přišel mi do cesty Ruzyňský Venca,
ten co měl stejné zájmy a říkali mu blemca.

Pomohl mě i sobě k moci a majetku značnému,
že nyní mám peněz, že bych mohl mít několik harémů!

Kchárl nyní na Orlíku krákorá stejně jako českou hymnu, zkusme si zanovat tady spolu v jejím antirytmu:

"Vytřeli jsme si my šlechtic s dekrety pěkně zadel,
ale proč ne, vždyť jsme lásky a pravdy plný barel!"
11. 05. 2013 | 21:47

blue jay napsal(a):

Kdyz se divam na to video tak mam pocit ze Stech byl rad ze se ozraleho Zemana zbavil po tom co mu musel po pochodu nadvorim rict kolik Milouse ceka schodu, Pak u ceremonialu mezi nim a Zemanem mel Necase. Ale stejne se obcas podival jestli pan prezident vydrzi stat. LOL! Cesi jsou opravdu srandovni. A kolik jich tu brani sveho ozraleho prezidenta. Je to k popujani.
11. 05. 2013 | 21:48

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

zeman nemůže za to, že má žízeň. https://www.youtube.com/watch?v=7p20-NyAJOQ
11. 05. 2013 | 21:49

Dvojí metr napsal(a):

Toto si Zeman nesmí dovolit! Ještě aby tak chlastal ve státní funkci! Není přece Havel anebo Kalousek.
11. 05. 2013 | 21:49

včera rudý, modrý dnes, zloděj z ODS napsal(a):

Bacha, klíče má i stíhaný zloděj z ODS Svoboda.
11. 05. 2013 | 21:51

otázka stojí na hlavě napsal(a):

To, prosím, zjevně nemohu vědět.
Ale z přízně, to vona bude.
Podle těch otázek, které si klade.
Jestli bysme vodsud neměli vodpalejstrovat a předat všechno sudeťákům.
Nebo je po 100 příštích generací vyživovat, jako církev svatou.

Nebyl von Gordon?
Že by už tenkrát britská tajná služba. Agent jejího veličenstva prdelaté Viktorie Saxe Coburg Gotha (zvlášť ošklivý bombardér).
11. 05. 2013 | 21:51

Silvie napsal(a):

Jarpor
Jenže já nejsem přesvědčená o tom, že byl na šrot.
Zeman není v nejlepší zdravotní kondici (vzhledem k jeho nezdravému životnímu stylu mě to ani nepřekvapuje).
Předpokládám, že může mít cukrovku a další stařecké choroby.
To, že se zamotá (což se mu stává často), není nutno přikládat ještě opilosti.
Výrazně se potil, což může být poopiční stav, ale taky důsledek nemoci.
Je-li vlhké a dusné podnebí, mám tentýž problém a nemusím mít ani virózu.

Tady nejde o to, jestli si Zeman přihnul - všichni víme, že se napije rád.
Mě vadí to, že po něm pisálkové jdou brutálně už od chvíle, kdy si dovolil kandidovat. Tím, že vyhrál volby a znemožnil sudetskému knížeti zmocnit se prezidentského úřadu, se dopustil podle těch pravdoláskových humanistů a bakalovců přinejmenším svatokrádeže.
Když zakopne, je ožralý (viz jeho proslulý palec), když se zamotá je ožralý, když se přebretne je ožralý.... nezdá se vám to už fakt nevkusné?

Tady evidentně vadí, že se zatím nedopustil žádného fatálního pochybení, kterým by své voliče zklamal, tudíž jsou zásadně zklamáni jeho odpůrci.

Už jen to, že ho placení Bakalovi nádeníčci tepali za to, že probudil chrnícího knížete, by vás mělo zarazit.
Nemělo to být naopak? Neměli odsoudit toho senila, co prochrápe i vyhlášení války?
Měl mu snad Zeman ještě přinést polštářek a podložit mu hlavičku?!

Tady nejde ani tak o Zemana, jako o naše média.
Manipulují jako divá a pokouší se z nás dělat blbce.

Poblil Zeman klenoty?
Nepoblil?
Tak se snad nic tak strašného nepřihodilo - proč o tom tedy píšou všechny české plátky???

Měli by se spíš zajímat o to, zda opravdu Schwarzenbergové používali k otrocké práci na svém panství - cikány z Letů, posléze židy a nakonec sudetské Němce.
Tohle je opravdový skandál!
Možná by se v ÚSTRu něco našlo, kdyby se chtělo.
11. 05. 2013 | 21:53

au napsal(a):

Občan:
Souhlasím. Ale není to fatální problém.
Víc přemýšlím o spojení "liberální socialismus", které jste nedávno použil v jedné diskuzi. To je inspirativní spojení, nabízí spoustu zajímavých možností.
Budu se snažit přemýšlet dál.
11. 05. 2013 | 21:54

Zbyněk napsal(a):

Id...
ta Brazilie, dobrý nápad, štípání do sedínek krásných Brazilek by bylo ,doufám ještě hezčí než v podání pana Jelcina.
11. 05. 2013 | 21:56

Hurá napsal(a):

Pan hradní Sedmilhář Špína, chudák, chytil kdesi lehkou virózu. Řekl bych, takovou sovětsko-klausovskou. A ta je blbá, vím to dobře. Sám jsem jednu takovou chytil před časem a místo léků jsem dostal od táty pár facek. No, dostával jsem se z ní celé dva dny. Chtěl jsem s tím běžet i k lékaři, ale opět zasáhl otec, že bych prý byl jenom za blbce !
11. 05. 2013 | 21:56

krkavec napsal(a):

Aby jste se tady všichni Vy, "příznivci" pana prezidenta neposraly. A Pehe první. Tydle články měl psát Pehe za panování ožralu Havla. Ty jeho promile i celé té bývalé vládní sebranky by ani tester na alkohol nevydržel. No a pohled na ně byl na pozvracení.
11. 05. 2013 | 21:56

au napsal(a):

Zdeněk Brom:
Vřele vám doporučuju knihu české korunovační klenoty.
Napsala ji Anča Skýbová a vyšla v roce 1982. Od té doby se českými korunovačními klenoty nikdo vážněji odborně nezabýval.
11. 05. 2013 | 21:57

Aurum napsal(a):

AU a kdyz ucite na UK historii :-) , to drzite koste v leve , nebo prave ruce?
11. 05. 2013 | 21:57

mb napsal(a):

wbgarden ... viroza jak z praku či viroza jak zákon káže ... viroza pod obraz ...
11. 05. 2013 | 21:57

au napsal(a):

Zdeněk Brom:"...knihu České korunovační klenoty." Omlouvám se.
11. 05. 2013 | 21:58

Silvie napsal(a):

sorry - mně vadí
a nikoliv podnebí, ale počasí
11. 05. 2013 | 21:58

přijde smrt a bude mít tvé oči (v kapse) napsal(a):

důchodce68r

No, jestli jste ani nezačal a jste důchodce od 68. roku, tak už to snad ani nezkoušejte.
Nestálo by to za to.
11. 05. 2013 | 22:00

au napsal(a):

Aurum:
V žádné, ale všiml jsem si, že jsem už skoro jediný, kdo na fakultě zdraví naše milé ukrajinské uklízečky. Trochu mě to znepokojuje. (Že by se mí kolegové cítili ve své sociální roli tak nejistě?)
11. 05. 2013 | 22:01

mb napsal(a):

silviiným příspěvkem bychom asi mohli uzavřít diskuzi:

Poblil Zeman klenoty?
Nepoblil?
Tak se snad nic tak strašného nepřihodilo

... njn, stane se ...
11. 05. 2013 | 22:01

Občan napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
"...Svatováclavská koruna patří mezi tradiční symboly české státnosti. Dané tradicí, ne Ústavou. Klidně tradici odbourejte. Co Vám pak zbyde? 11. 05. 2013 | 21:22"

Si děláte šoufky, doufám.
"Svatováclavská" koruna nemá se sv. Václavem nic společného a celý ten humbuk kolem ní byl způsoben jen tím, že Karel IV. byl vášnivým milovníkem relikvií a symbolů.
Stejně tak NENÍ symbolem české státnosti, protože tím - A JEDINÝM - je Zlatá bula sicilská. Český stát existoval dávno před Karlovými klenoty a existoval by dál i bez nich.
11. 05. 2013 | 22:01

mufik napsal(a):

Bavím se tou pravičáckou primitivní sprostotou i tím, jak pracují česká "nezávislá" média. Jen nevím, zda pravicové mikromozky dokáží zpracovat skutečnost, že teď je s nimi "na jedné lodi" i Pehe. :-)
11. 05. 2013 | 22:04

Občan napsal(a):

Au (21:54):

Jsem to panu Dolejšovi potom podrobně popsal, tak se tam mrkněte :o)
11. 05. 2013 | 22:05

Samyce od bazanta - krepelka napsal(a):

mb napsal(a):

silviiným příspěvkem bychom asi mohli uzavřít diskuzi:

Poblil Zeman klenoty?
Nepoblil?
Tak se snad nic tak strašného nepřihodilo

... njn, stane se ...-------------takze je zbleje priste?
11. 05. 2013 | 22:06

mb napsal(a):

to nevim ... jen jsem citoval silvii ... zdravím ...
11. 05. 2013 | 22:09

Amatérský historik napsal(a):

Občan,

osobně jsem názoru, že korunovační klenoty jsou symbolem českého feudálního státu z dob, kdy český národ jako takový v moderním pojetí ještě neexistoval. Pro současný český stát jde pouze o historický artefakt a historickou cennost. Rozhodně tyto klenoty feudálů nemají nic společného s občanským a demokratickým státem. V tomto kontextu vůbec nic nesymbolizují. Je zvláštní jaký význam jim je připisován v době, kdy český stát jako takový prakticky zaniká - politicky i ekonomicky.
11. 05. 2013 | 22:09

hony47 napsal(a):

Milošek zjistil,že v tomto státě je hanba vystřízlivět a střízlivé nás nedostanou...........
11. 05. 2013 | 22:10

AntiPehe napsal(a):

Pehe, ty kdyby jsi měl vystudovaných třeba deset univerzit,..tak stejně zůstaneš šaškem.
11. 05. 2013 | 22:11

skoncovat s feudalizmem napsal(a):

ad: Silvie
No jestli tam knížepánův fotýnek nutil pracovat sudeťáky, tak to je škandál.
Lesy zabavit.
Pokácet, vyvézt do Rakouska.
Za stržené peníze najmout PR agenturu, která Rakušáky přiměje postavit na Grossglockneru jadernou elektrárnu.
11. 05. 2013 | 22:11

mufik napsal(a):

Také mě baví pozorovat, jak se malý český člověk, který sám chlastá jak duha, pohoršuje nad tím, jestli prezident nebyl ožralý. Ví naprosto přesně, že ožralý byl - bylo to přece v MFDnes - a to je škandál. A tak to náš milý "pravicový" Čecháček hned jde spláchnout a možná pije daleko víc než prezident :-)
11. 05. 2013 | 22:11

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Svatováclavská koruna pochopitelně se sv. Václavem nemá nic společného :)

Karlštejn byl určen na říšské insignie. Svatováclavská koruna měla být uchovávána v chrámu sv. Víta. O tom svědčí papežská bula z roku 1346. Byla po dokončení doslova dána jako majetek sv. Václava.

Symbolem české státnosti je. Zlatá bula sicilská je dokument, který má tři části a zvláště ten druhý může být dokladem toho, že Morava má nárok na samostatnost. Pokud budete mít dobrou náladu, vzeměte si Ottův slovník naučný a najděte si tam heslo Zlatá bula sicilská. Budete překvapen.
11. 05. 2013 | 22:14

Čochtan napsal(a):

Tohle je jen začátek. Takovej malej, domácí. Zeman nás ještě překvapí. Některé pobaví, jiné, své voliče, hluboce zraní. Dobře jim tak.
Co myslíte, vydrží ty čtyři roky ? Nebo bude muset abdikovat ?
11. 05. 2013 | 22:17

Pehe, to je inteligence napsal(a):

Hele Pehe, ty jsi nějakou tu školu dostudoval, nebo ses tam jenom flákal, jako ten zdegenerovaný nácek, kterému děláš šaška?
11. 05. 2013 | 22:18

Almo G™ napsal(a):

Amatérský historik napsal(a):

"Je zvláštní jaký význam jim je připisován v době, kdy český stát jako takový prakticky zaniká - politicky i ekonomicky."

--- Ale ono to zapadá dobře.

Když zvážíme:

1. Dar současné vlády církvi v neuvěřitelné výši. Církev se přes noc stane velmi vlivným zaměstnavatelem, inzerentem, silnou vlivovou skupinou v oblasti školství, kultury atd.

2. Nový občanský zákoník feudálního charakteru, který oživuje ještě nedávno nepředstavitelné feudální termíny a principy.

3. Vměšováním církevních obřadů a postav do dříve nezávislých občanských rituálů (viz státní pohřeb V.Havla, každá státní oficiální akce vysílaná v ČT - D.Duka už v Čt doslova bydlí atd.), sociálních služeb apod.

Nejhorší bude vměšování církevních hodnostářů do výchovy a vzdělávání dětí, pokud se proti tomu nevzedme odpor dřív, než bude pozdě. A to při miliardách produkovaných církevním majetkem půjde jen stěží...
11. 05. 2013 | 22:18

Zdeněk Brom napsal(a):

Amatérský historik, Občan:

Pak je ale feudálním přežitkem i státní znak - lev a orlice jsou feudální znaky. Stejně tak Hrad je těžký feudální přežitek. K čemu to? Dalo by se to přeci dobře pronajímat. A proč se stát tak rve o katedrálu sv. Víta. Vždyť je to feudální barák. Nakonec i pozice Prahy jako hlavního města je feudální přežitet. Taková Oloumouc je mnohem hezčí město. Tak proč by nemohla vláda sídlit tam?
11. 05. 2013 | 22:19

Pepa z Přeštic. napsal(a):

Milí diskutující. Fakt jsme z Vás vedle. To, že je někdo indisponován, tak o to se dovedete bavit donekonečna, že? Ale, že Vám někdo je u moci a vlády 23 let a podvody a lží je prováděna diktatura politických stran řízených mafiemi všeho druhu, to Vám dělá dobře? A potom když opakovaně vznikne krize z nadvýroby, kterou Nám již kdosi prorokoval před cca 150 lety to Vám také nic neříká? Tak nám občanům to ale vše vadí a jelikož jsme již našli příčiny tohoto zpustnutí NAŠÍ VLASTI, její rozdělení a ekonomické zruinování a morální zpustnutí obyvatelstva a zdegenerování drogami, hazardem , obchodem s bílým masem a médii i výchovou dětí a mládeže školami, v rodinách nadělali nemyslící, sobecké roboty? Proto se můžete podívat jak to budou řešit občané ČR v odporu podle Čl. 23 LZPS. Vše je na stránkách 4. odboje a ERS, youtube pod Josef Hörl a facebook pod ERS. Možná, že se nedozvíte novinu, protože to již určitě všichni cítíte v kříži. Ano, je to tady: občan se nesmí báti svojí vlády, ale vláda se musí báti svého občana. Prostě přichází to očekávané a zákonité střídání společensko ekonomických formací v praxi. Prostě občan si převezme moc a vládu do svých rukou, tak jak to říká ÚSTAVA ČR. Dobrou noc Vám přeje JUDr. Josef Hörl.
11. 05. 2013 | 22:19

blondyna z Londyna napsal(a):

Pradědek Čech napsal(a):
Přehlídka sprostoty - Aktuálně. Končím zde.
11. 05. 2013 | 18:28


:-)))) Pouze lacine gesto Pradedku. Vy sem budete i nadale lezt, jenom si budete casteji menit nicky. Pan Pehe nenapsal nic, co by nebyla pravda a pokud Zeman drive nebo pozdeji nebude nucen abdikovat z duvodu tezkeho alkoholismu, jeho "virozy" budou cim dal tim castejsi, tak si narod uzije poradne srandy, konkretne mne se strasne libi ty Zemanovy "sovi oci" ty mluvi za vsechno :-)))))
11. 05. 2013 | 22:21

metanolový borec napsal(a):

Každej normální chlap se někdy-čas od času sežere .
Jen náš přední- hradní alkoholik je denně na krupici .
11. 05. 2013 | 22:21

Pařez napsal(a):

jseš chudák
11. 05. 2013 | 22:27

Dana Kopáčová napsal(a):

Vykašlete se na to ,je to zástupnej problém na principu dejte lidu chléb a hry...Aby se zabavili,posílali na to stovky reakcí,na který za chvíli každej zapomene.I na tohle video se Zemanem se zapomene,všechno jednou přestane bavit.Nenechte se odvádět od skutečných problémů,prezident není zákonodárce,ale vhodnej objekt pro odvádění pozornosti jinam.
11. 05. 2013 | 22:27

Pravda a láska napsal(a):

Státy se prý udržují tradicemi na kterých vznikly. Soudobý český stát byl dílem dohody velmocí (podobně jako ten Gottwaldovský) a tlaku "ulice". Jeho prvním prezidentem byl děvkař, ochlasta a lhář.
11. 05. 2013 | 22:28

blondyna z Londyna napsal(a):

Pepa z Přeštic. napsal(a):
Milí diskutující. Fakt jsme z Vás vedle. To, že je někdo indisponován, tak o to se dovedete bavit donekonečna, že?
Ale to vite ze ano pane JUDr Josef Horl, onose totiz nestava casto, rekla bych skoro vubec, aby se na verejnosti zlinkovala hlava statu a Hrad a dokonce i manzelka Ivana vedome poddanstvu lzou, ze presidenta skolila viroza. Zahadne na tom je, ze tou virozou Zeman viditelne netrpel kdyz zvedal stakany vodky a michal je s vinem a u toho juchal, jak za mlada. Proste ty castusky a rustinu ma v krvi a jak to jednou uslysi, tak slibi i Temelin :-))))
11. 05. 2013 | 22:28

aga napsal(a):

ZB

Symboly by samy o sobě nevadily, kdyby je čím dál více neuzurpovaly reální praještěři z dob feudalismu - církev a skrze Knížete resuscitovaná šlechta. Tím se jejich zdánlivě "národní" symbolika mění spíše na symboly poroby českého lidu. Chtivé pracky jejich rádoby nových majitelů už nemají s respektem Karla IV. k "jeho" Čechám a Čechům nic společného.
11. 05. 2013 | 22:28

Občan napsal(a):

Pane Brome,

s Oťasem nevystačíte. Raději si přečtěte od Bobkové "Velké dějiny zemí Koruny české". A nebo "Ustavení Koruny království českého".

Pokud myslíte známé "Mocran et Mocram (Mocran)", tak to dodnes nikdo neví, co vlastně znamená. Historikové se pouze DOMNÍVAJÍ, že by mohlo jít o Moravu, ale pro jistotu to co nejrychleji přecházejí.
A jinak to je až třetí listina v pořadí.
11. 05. 2013 | 22:30

aga napsal(a):

Pravda a láska

A velezrádce a křivopřísežník, dlužno dodat. Stát ale není to samé jako národ, často jsou to spíše veličiny antagonistické - podle toho, kdo si v tom státě uzurpuje vládu.
11. 05. 2013 | 22:32

Pravda a láska napsal(a):

Havel už není na hradě, tak co máte pořád s těmi alkoholiky?
11. 05. 2013 | 22:32

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Chtivé pracky dobře cítí slabost státu, takže se natahují a prorůstají. Mají cit na toho, kdo se dá koupit a na toho, kdo nechápe cenu věi, kterou má v ruce. Jim ta devalvace symbolů hodně nahrává.
11. 05. 2013 | 22:33

Humanoid napsal(a):

Čochtan napsal(a):

Tohle je jen začátek. Takovej malej, domácí. Zeman nás ještě překvapí. Některé pobaví, jiné, své voliče, hluboce zraní. Dobře jim tak.
Co myslíte, vydrží ty čtyři roky ? Nebo bude muset abdikovat ?
-----------------------------------------------------------------
Zeman neni mlady clovek, a byl zvykly na svuj zivotni komfort a x staprlicek denne , to nikdo nemuze poprit . Stava se vsak , ze organismus prave v jeho v veku zacne neuveritelne vyvadet , pokud se snazi abstinovat . Cigarety , take delaji sve .

On vlastne docilil toho , po cem cely zivot touzil a jestli se dozije konce volebniho obdobi , tak pouze jako totalni opilec.
11. 05. 2013 | 22:35

Silvie napsal(a):

Skoncovat s feudalismem
Ti sude´táci jsou na Kárlovi právě nejpikantnější.
Polansky, který se tady hrabal v jihočeských archivech (a pak mu to zatrhli- proč asi?), to aspoň tvrdí.
Jediný, komu Polansky důvěřoval ,byl Pithart a Pithart se neodvážil jeho osobu znevěrohodnit Havel ho měl rád jako osinu v ....., taky asi věděl proč.
On totiž v těch archivech vyhrabal i leccos na Havla - bratranec strýčka Miloše (Barrandov) měl v Letech pracovat jako bachař. To už je slušná rodinná anamnéza. Jeden fašoun vedle druhého.
Takže pokud touží soudruzi z pravice otevřít archivy, tak jen houšť a větší kapky.

Řešit ,zda vypil Zeman o panáka vodky víc nebo míň, mě nebaví.
11. 05. 2013 | 22:35

aga napsal(a):

ZB

Symbol má ale vždy dvojakou povahu. Ve zlých rukách může sloužit zlým záměrům. A české korunovační klenoty už skutečně jakoby začínaly být zbraní proti Čechům.
11. 05. 2013 | 22:36

blondyna z Londyna napsal(a):

Pehe, to je inteligence napsal(a):
Hele Pehe, ty jsi nějakou tu školu dostudoval, nebo ses tam jenom flákal, jako ten zdegenerovaný nácek, kterému děláš šaška?
11. 05. 2013 | 22:18
Z vas primo kape ta zdegenerovana cechackovska xenofobni nenavist. Omlouva vas,za mate misto sede kury mozkove hnedou smradlavou hmotu, protoze jinak byste musel vedet, ze knize se narodil v prosinci 1937, takze jaksi nacista nemohl byt, ale vam jako kazdemu zemanovci se hodi kazdy plivanec.
11. 05. 2013 | 22:37

Žesrad napsal(a):

Je mi úplně jedno, když je některý z tajtrdlíků maňáskového divadla Demokracie občas nalitý, nebo někde usne.

Vadí mi však, když otevřeně podporují bombardování cizích zemí, vojenské intervence, omezování osobních svobod, bianco šeky finančním banksterům, "pravicové" zvyšování daňového zatížení a podivného přerozdělování atd, atd ...

Propagandisty a politruky jako je Pehe jsem pohrdal už za totáče, ale je mi jasné, že tento způsob prostituce také nikdy nevymizí.
11. 05. 2013 | 22:38

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Nahlédněte do toho slovníku. Fak se budete divit.

Pak je tu ještě vynikající kniha Martina Wihody.
11. 05. 2013 | 22:39

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

To máte pravdu. Symboly je nejprve nutné pochopit a pak umět užívat.
11. 05. 2013 | 22:41

Pepa Řepa napsal(a):

Dash
jediný příspěvek, který se dá číst.
Zatím jsem se aférou bavil,jako zábava docela dobrý, teď otevřel Pehe dekl od kanálu a mě sranda přechází.

Pozoruhodné je, jak si má nás politolog opět nasadil bílou rukavičku, jako že smrad nejde od něho, že ta věta "vožralej jak prase" , kterou v titulku nalákal není od něj, ale od blba ze IV. cenovky a přitom se s ní přímo mazlí.
On by ji přece nikdy nevyslovil a "vožralej jak prase" přece naše malé milé Pehe nikdy nebylo.

Opět to klasické pokrytectví. Taky se divím, že jim Bimbo nahrál na smeč, omlouvat se to nedá, je to jeho slabá stránka, mužiky navíc neupijete.

Faux pas to nepochybně je, ale bude zřejmě hůře, možná se namete víckrát a když ne, tak Pehe bude v bílé rukavičce otevírat jiné kanály než alkohol.
Klause přece musí nahradit jiný orwellovský zloduch, čtvrthodinka nenávisti musí být.
¨
Diágo-tentokrát- pojednal blog s úsměvnou lehkostí, usmějete se a vtipkujete,Pehe otevřel kanál a říká, můj smrad to není, dal aféře jiný rozměr.
Jen se divím, že jste jeho zoufalou malou dušičku, která se bez obrazu zloducha neobejde neprokoukl dříve.

Dál už jsem jen roloval myší...je to rozumnější.
Mějte se.
11. 05. 2013 | 22:42

john petres napsal(a):

Škoda,že si pan prezident z lidu(...)nezkusil tu korunu nasadit na hlavu.jeho příznivci mu rozumějí,jak je vidět z mnoha příspěvků,oni by mu za to i zatleskali.Horší by bylo,kdyby sebou pan prezident třísknul...Ale to víte,viróza,to je svinstvo.Jinak se dá vypozorovat z mnoha urážlivých výroků diskutujících vůči autorovi tohoto brilantního článku opravdový úpadek obyvatel Česka.A propos,Vy jeden emigrante-táhněte si zpátky na ten Západ,Vy nám tady občani pobuřovat nebudete,Vy...P.S.Napsal jste to vážně skvěle!!Zdravím,J.P.
11. 05. 2013 | 22:47

Ada napsal(a):

Opilost není pro okolí tak nebezpečná jako viróza nebo chřipka. Není totiž nakažlivá. Kdo vymyslel tu hloupou výmluvu.
11. 05. 2013 | 22:49

ld napsal(a):

silvie,

vy se nedíváte na Bony a klid? Je to tak trochu z MB...:-)
11. 05. 2013 | 22:53

Dalimír napsal(a):

Dobrý večer pokud bude muset prez.Zeman ze zdravotních důvodů abdikovat tak to bude pro čechy velký malér protože zatím žádná alternativa namísto něj není ! Mít za prezidenta nějakého otrlého pravičáka z rodným listem mafiána to bych si opravdu nepřál ! At si dá náš Zemánek každé ráno štamprlku slivovičky a bude zdravej jako Pepa Řepa ! Přejme mu to at nám dlouho vydrží ! Milé Pehe at si píše co chce,stejně ho nikdo nebere vážně !
11. 05. 2013 | 22:54

Jank napsal(a):

At si mluvci presidenta vymysli virozu (cemuz veri snad jen dite), nebo byl Zeman opily, v kazdem pripade je NEOMLUVITELNY.
BUD je nemocny, mel by se lecit doma a neroznaset viry. Jiste by za nej vystavu otevrel nekdo jiny. NEBO se opil, tak by mel zalezt do diry a ukazat se , az vystrizlivi. Tak jen doufejte, ze Zeman v tom opojeni na ruske ambasade neudelal faux pas proti CR a byl neustale pod dohledem.
11. 05. 2013 | 22:59

Pepa Řepa napsal(a):

Dash
tímto blogem se dostal Pehe na úroveń stejných primitivů, kteří tady vykřikují, že za Havla se JEN chlastalo, což je sice ve srovnáním s klausovou téměř prohibicí pravda, ale o kvalitě presidentů a jejich adnobistrativy to pranic nevypovídá, protože ta stojí na konkrétních rozhodnutích či postojích toho, či onoho prezidenta a tady lze konstatovat, že zatím žádné zásadní Zeman neučinil.

A pokud stejně vykřikuje Franta z Hornídolní nebo Řepa z Widlákova nehraje si na politologa, pana ředitele s bílou rukavičkou.
Smrdí to tady pořádně.
11. 05. 2013 | 22:59

mb napsal(a):

řepo: hlavně že vaše vlídné nadávky: PROCESÍ DUŠEVNÍCH SYFILITIKŮ voní ...

njn, stane se ...

( pohoršuje se právě ten pravý ...
11. 05. 2013 | 23:02

jiří napsal(a):

Pan pehe celkem přesně popsal situaci. Ale mnohem zajímavější a zarážející je, kolika lidem nevadí, že náš pan prezident je nejenom buran a lhář, ale i ožrala. To o našem národu vypovídá mnoho.
11. 05. 2013 | 23:04

bazi napsal(a):

No jo Pehe. Havlův bratr z mokré čtvrti, nohsled a vlezprdelka.
Je ale smutné, že má tentokrát pravdu.
Pan Prezident byl ožralý jak prase
11. 05. 2013 | 23:05

Mac napsal(a):

no možná si dal Milda velkýho lomcováka před tím klenotnickým divadýlkem z jednoduchýho důvodu - představil si, že bude muset snášet přítomnost elity národa jako je upocený svazáček Přesčas, pavlačová knihovnice a kleptomanka Němcová, inkviziční loupežník Dominátor Djůk....

tak si možná Zeman řekl, že jestli se má poblít, tak radši z chlastu než z toho morálního bahna, jeho spoluklíčníků.

akorát škoda, že nenablil do tej koruny, aspoň by místní frustrátský fanklub narkoleptického uslintaného bernardýna Šláfiho mohl prožít o stupeň vyšší orgasmus

no a Pehe píše čím dál více jako prase
11. 05. 2013 | 23:06

Pepa Řepa napsal(a):

Jsem řepa, milé embéčko, obyčejně řepa z Widlákova.
Nehraju se na žádnou noblesu, žádného politologa, neřediteluji NYU.
Od řepy nemůžete čekat nic jiného.

Navíc nepíšu, že to je výrok kohosi jiného, že bych ho přece já -chodící a píšící noblesa-nikdy nevyslovil.... aby pak zlé jazyky netvrdily, že byl prostě „vožralej jak prase“....konec citace.

Dva malé rozdíly, které, jak se obávám Vy nikdy nepochopíte.
11. 05. 2013 | 23:11

Nefertiti napsal(a):

Pehe má opět své téma. Velké téma. Po Klausovi přešel kontinuálně na psaní protizemanovských agitek, protože Zeman neladí v pravdoláskařských notách. Jak nádherně by se na hradě vyjímal kníže číro, který má k lidu (na panském) blíže.

Proti Havlovi nepsal, tomu posluhoval.
11. 05. 2013 | 23:15

mb napsal(a):

pokud jste řepa z vidlákova, tak se nedovolávejte noblesy, nýbrž se sám noblesně chovejte, chcete li ...

... je li pravdě podobné, že Zeman byl ´vožralej jak prase´ ,

je hříchem napsat, že Zeman (pravděpodobně) byl ´vožralej jak prase´ ... ???

nebo se nad tím budeme / budete pohoršovat ... ???

namísto toho abyste se pohoršil nad Zemanem, kterej byl (patrně) ´vožralej jak prase´ ... ???

s pozdravem ...
11. 05. 2013 | 23:16

GOGO napsal(a):

Za to vsechno muze Russian embassy , namixovali Milosovi znamy HUHU koktejl.
11. 05. 2013 | 23:18

mb napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=QTnr0BlGPKA&NR=1
11. 05. 2013 | 23:22

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem řadu příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 05. 2013 | 23:25

Tazatel napsal(a):

Nevíte kde je kydač Hžďala? Jak to, že ještě nesplnil úkol?
11. 05. 2013 | 23:25

prirodovedec napsal(a):

Pepa Repa: Je to saskarna. Dokonce takova, ze i mne probrala. A když prisel i dzerpour :). A když se opakuji diagove, pridam se jak Franta Adamec:

Zdravim. Tomu uz se neda odolat a nevstoupit. Absurdita a panoptikum domova tesi. Opakovane ozraly nebo zavirovany nebo podagricky prezident skoro tak postizeny jako cukrovkovy ozraly financ, mentorujici zlodějka knihkupkyne, fyzik ve funkci s vykonem na urovni jakesiku, pupkaty modlic za stridmost prachy a za media, stále spici senil co neudrzi sice myslenku, ale ciro a fanklub ano, k tomu zoufala kruhova obrana levicaku zavirovaného na urovni pravniku sokolovitých, pohorseni a patos ucitelu nad pry znesvecenim statnich symbolu, které snad kdysi vaznost mely, dnes uz jde asi jen o pekne fotky sperku a zlata a vypn casu v mediich, a k tomu mentorujici varovny kruhovy utok sudetaku od plukovnic, přes sudetakum vdecne disidenty az po ucitele ci jiné profese s davno vyhnanymi rodinymi prislusniky, pod heslem "fsdejte se nic fam nestaane".

Snad i tzv. cenzor oceni, ze jeho jsem vynechal. To panoptikum ale stoji za to. A priznam se, ze jako vždy u mne sokolovita levicova argumentace vitezi nad beznou sudeťáckou slizkosti :). Priznam se, ze autorovi za skvely zážitek s jeho textem i diskusi dekuji.
11. 05. 2013 | 23:26

zpupná lynčařská tlupa napsal(a):

mb
Když řeknu, že jste patrně pedofil a rozhořčený dav by vás měl eliminovat, dělám unáhlený závěr na základě doměnky?
11. 05. 2013 | 23:26

slovak co emigroval napsal(a):

blondyna z Londyna napsal(a):
---
11. 05. 2013 | 22:18
Z vas primo kape ta zdegenerovana cechackovska xenofobni nenavis
Zvlastni jak Cech [pod nickem blondyna z londyna] hodnoti zdegenerovane cechacstvi ,jo vsichni Cesi jste zdegenerovani [krome me vznesenosti a tech co zdileji muj postoj]
Muzete mi prozradit jak jste to dokazala nestat se stejne zdegenerovanou ac Ceska?
11. 05. 2013 | 23:30

LMAO napsal(a):

Pepa Řepa

Asi tak. Vždyť přece je jasné, že kvalita státníka se nejlépe pozná podle velikosti a barvy číra.

Co se Pehe týče, moje formulace byla "dlouho byl...". Už nějakou dobu není ale pořád mu tak nějak dávám the benefit of the doubt. Asi sentimentalita. Každopádně mě děsí nenápadné manipulace, které se tváří jako objektivní komentář. S tou bílou rukavičkou jste to trefil na komoru

Kost předhozena a lid hraje svou hru. Do krve.

Bavte se, já jdu dělat příjemnější věci ;)
11. 05. 2013 | 23:31

prirodovedec napsal(a):

Ještě dodatek: Nemyslim si, ze se sem budu aktivne vracet. Asi bych to tu kazil a sam se nudil. Obcas sem samozrejme nakukuji, ted casteji, cekam totiž, kdy to rupne a bude to opravdu bakalovo. Tj. změna stylu, změna diskusi - registrace, nahrada editora rutinéra nejakym svazackym mladochem samozrejme s tklivym loucenim editora a jeho poverenim jinými významnými ukoly. Navíc kolega přes kterého vstupuji, mi slibil, ze mi da vedet, az ho přes IP vyhleda nejaky zumpalista, ci nejaky ten Vas cesky bakaloidni mafiansky analyticky utvar :). Zejména se rad zde zastavuji u zajímavých temat (o ozralech, senilech, sudetacich, drozdech a jinych i modrych ptacich :) ). Rad se divam na staronove triky v diskusich (od triteckovych přes cadovite po ty mentorujici od eSeS) bohužel vetsinou marne hledam ty nove. Vse jiz bylo vyzkouseno. Capek by mel radost. Inu zadny svezi vanek novy topolanek zde ne a ne. :)

Ale obcas je zkratka mozna byt nad věci a mit radost z malych věci a i minimalni shody, zkusme tomu vsemu rozumět i takto. I hádkami a savli vznasejici se nad ceskou statnosti se lze bavit. Pokud pretrva zasadni hodnota: "smejici se obycejna ceska bestie" ani Diag ani sudetak byt by jedno byli si zde neškrtne. Vsimnete si jednoho, co mi kdysi rikal kolega doma při jedne viroze: Kdokoliv Vasi kotlinku obsadil, ci s ni se kamaradil, skončil v krizi a rozpadl se. A kotlinka? Plna bestii preziva dal. Takze proc resit nejakou lebku s korunou, savli, senila, ci ozralu, budte svi, rozvadeni, pro i proti sudetacti, pro i prorusacti (inu dle zaveru Limonádového Joe) a prezijete vse. Rimska rise se dotkla hranic Moravy a zacal jeji zanik. Franska rise se zacala stepit po pokus Dagoberta, Avari se radeji usadili, Hunove utekli do stepi, mongolum zemrel chan při dotyku s ceskymi zememi a museli uhánět volit domu, konecne a neochvejne zakotveni katolicismu vedlo zahy k reformaci, to protreli Byzantinci radeji sami vyklidili pole a neposlali další verozvesty. Pravda nekteri zajemci o kotlinku vydrzeli dlouho - hlavne ty tvrde nemecke palice: koloniste pohranici a ti Habsburci, tem upadek nastal po kontaktu s naší kotlinkou az po staletich, pak se to urychlovalo, Napoleon to vzal přes Moravu a uz na nej dychal studeny mraz z Kremlu, Francouzi nas podporili a i ridili za první republiky a sup, uz projeli začátek války, Hitlerovi to trvalo po naem obsazeni par let, Rusaci vydrzeli dele. Pak jsme si pripili a zatroubili na saxik a sexik a na bratrstvi s JuEsEj a uz jsou také v tom a zase tisknou dolary. Vstoupili jsme do EU a rozklad. Otevrela se korejska autofabrika a hle uz se zase budou se severem strilet. Když se nad tim zamyslite, nezda se Vam tam jista souvislost? :)Kdyby někdo zmoudrel u nasich spojencu, zamysli se a rekne: ted pozvete islamisty a cinany a Zapad opet vitezi. Místo toho se sem zase cpou ti tvrdohlavi Nemci a sudetaci. Bud uz vedi jak na to (jako Heydrich) nebo se zase nechali oklamat zdanlivymi ceskymi prosudetaky, kteří je uz zase vylakali do pasti a nakonec je vybereme ještě drive nez naší turecti ci romsti pobratimove ... Jak by napsal rumcajs Yosif "cesi zde nekrast" a bratr jaha by pridal "a pesi do prahy". Tak se mejte vse dobře dopadne ... Vzdyt i ja bych na miste tech, kteri Vas chteji obsadit ci s nami kamarádit po takových historických zkušenostech jecel a utikal pryc z kotlinkoviteho absurdního leprosaria velmocenských ambici. Ale oni si pokoj nedaji ...
11. 05. 2013 | 23:31

mb napsal(a):

šmarja uži prirodovedec tapetuje ... může morče s věkem mentálně upadat ... ?
11. 05. 2013 | 23:35

Jura a Krida napsal(a):

Prirovedec , nic podstatneho jste nenapsal , ale ze vam psani jde!
11. 05. 2013 | 23:36

Pepa Řepa napsal(a):

prirodovedec
hrozné panoptikum:-).....
ale co jiného zbývá, než si z takové maxické vlny a všech jejich mediálních poskoků dělat srandu?
To už tady bylo před volbou a čípci-my řepy to smíme psát, embéčko- si neuvědomují, že je mexická vlna nakonec kontraproduktivní.
Do rána to vydejchám a budu v pohodě.
Znáte snad nějaký jiný recept, než si z toho dělat p.....?
Mějte se.

kanálník
Dovoluji si upozornit, že pan Pehe Vám fušuje do řemesla
11. 05. 2013 | 23:37

prirodovedec napsal(a):

mb: Jak jinak z Vas starého sudetaka :) vyloudit odezvu?

Jura ... : Ja vim prchavy nicku. Ale ze mi to jde :).

Pepa Repa: Když to berete jako uchram sv. Michala, tak je to i bezva. Jen nevim kdo tanci u tyce? Embecko?
11. 05. 2013 | 23:44

Samuraj napsal(a):

Kdo si mysli , ze president CR se vylil jako vaza, prosim pekne tamhle k tomu konci lana a kdo si mysli , ze nikoli, prosim pekne na protejsi konec.

A Hajime!
11. 05. 2013 | 23:47

Almo G™ napsal(a):

zpupná lynčařská tlupa 11. 05. 2013 | 23:26

:-)))
11. 05. 2013 | 23:48

prirodovedec napsal(a):

embecko: Po precteni modruzky a Vasi úvahy vyse (skoro bez tecek) mi nezbyva nez slíbit, ze tapetu umistim pod kazy blici blog typu "pisen o savli a korune".
11. 05. 2013 | 23:49

ČEZko über alles napsal(a):

V tomhle státě by se nemělo mafiánům odporovat, že?
11. 05. 2013 | 23:51

Občan napsal(a):

Přírodovědče,
koukejte mazat o dvě patra vejš, máte tam adeptku Bartlovou. A zítra se připravte na perný den, protože Bakala zavelel na brigošku a už se to řadí...
11. 05. 2013 | 23:53

Bára napsal(a):

My opilci se z toho vyspíme, ale co budete dělat Vy? To nevím!
11. 05. 2013 | 23:54

Brandy napsal(a):

Pepo a co byste vydejchaval? Proste se vozerte!

Kdyz Zeman Bechera , tak vy Johnyho Spacira!

Vzdycky vyse o Stock.
11. 05. 2013 | 23:55

mb napsal(a):

prirodovedec si se mnou chce povidat, jaka pocta ...

... v čem spatřujete/tkví mé zažrané sudeťáctví ... ???

zdravím ...
11. 05. 2013 | 23:58

ld napsal(a):

Silvie napsal(a):
Id
Vy jste drsńák!
11. 05. 2013 | 21:34
***
Tak mi promiň, děvče, však to napravím,
můj ty smutku, já si dám tu práci,
vyklopím je všechny aspoň naposled,

až si pro mě přijdou...
12. 05. 2013 | 00:02

Almo G™ napsal(a):

Občan napsal(a):

Přírodovědče,
koukejte mazat o dvě patra vejš, máte tam adeptku Bartlovou. A zítra se připravte na perný den, protože Bakala zavelel na brigošku a už se to řadí...
11. 05. 2013 | 23:53

:-)

Ale cítím, že se něco děje, Pepa Řepa mi mluví z duše :-). Bílá rukavička J.Pehe tentokrát už připadá poblitá i mně.
12. 05. 2013 | 00:02

mb napsal(a):

( jo prirodovedec ... nedavno mi vas daval editor za priklad ... ze pry nabizel blog z diskuterů jen prirodovedci, řepovi, mozna i vlkovi ... a mně ... ale u me si to rychle rozmyslel ... dopustil jsem se asi pod blogem michalek vs. drobil nepravosti ... njn ... stane se ... hezky zb. večera ...)
12. 05. 2013 | 00:05

prirodovedec napsal(a):

mb: sudetactvi s Vami psaneho je prece zrejme. Neverit mu, to je jako zpochybňovat me levicactvi. Samozrejme ve svých ocich jste objektivni, jako ja ve svych, ale pro jiné ja jsem bezobsazny levicak a vy triteckovy sudetak ... :). Viz diskuse ode davna. Pokud si vzpominam, zminoval jste kdysi rodinu ci zname, chápu, ze pokud se Vam stalo v mensi mire něco takového jako vlkovi, kteremu pribuzni kdysi prosli peci tak, ze jste tak spravdlivy v té jejich-Vasi věci.

K blogu: Podle mne, kdybyste slibil méně tecek, tak byste si ho urcite zaslouzil. Ale spise nejste z te praglovite kavarenske party bakalovitych :). I když třeba když slibite "dalsí upřímnou pisen o savli a korune" :), tak Vas i pragloviti vezmou. A vedl byste jej jiste zajimaveji a vice podle kodexu nez Diago Urban, soucasny peheci, ci znamy priznivec selektivni eutanazie pejn.
12. 05. 2013 | 00:14

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

pan pehe trochu zapoměl, že zeman je socan. a dělání z lidí blbce je socanuv denní chléb. proč zemanovi najednou vyčítá, že je socan???? nepopřel eurokomunista pehe tak trochu sám sebe??
12. 05. 2013 | 00:16

ms napsal(a):

Zná pan Pehe význam slova krhavý pohled? Nic takového Zeman ani jednou nevrhl. Což k údajné strašné opilosti je přeci jen zvláštní. Lidé takto opití mají opravdu dost zarudlé oči. A tady máme přiblížení http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=zahranicni&c=A130511_174430_domaci_hv&foto=AHA4b1e9d_100657_2202489.jpg
12. 05. 2013 | 00:18

prirodovedec napsal(a):

mb: Pro mne blogy nejsou a nikdy nebyly, znal jsem a snad znam sve moznosti, nebylo by to k nicemu pro nikoho, navíc podmínky celkem logicky nevyhovujici, a uprimne ani tehdy to zadna cest ani zabava nebyla a dnes lezt do te naší zumpy české porubske bakalovite ... :). Vam by se chtelo? K vlkovi na kosu nekdy mozna, ale to tak za sto let :). Pisu pro sebe a sem tam oslovene a ne pro vice ctenaru. K tomu jsou texty vyukove a odborne, zde je to zabava. (Omlouvam se za prodlevy, kolegu uz preklapeni mych textu a opravy cestiny pry nebavi)
12. 05. 2013 | 00:20

Tabubue napsal(a):

Když Zeman končil před pár lety ve vrcholné politice, trpěl becherovkovou virózou zhruba půl roku v kuse, během kterého si stihl udělat ostudu v celé ČR a ČR udělat ostudu v celém zahraničí. Ať už byl Klaus jakýkoliv (a rád jsem jej moc neměl), musí se mu nechat, že se uměl chovat reprezentativně (až na kotrmelec s perem). Oproti tomu Zemanovi se už podařilo jeho typickým nabubřelým žvaněním zcela zbytečně a po sté otevřít debatu o vztahu k sudetským Němcům. Málokdo v ČR to vnímá, ale Němci mají k Čechům jinak velice kladný vztah - nesnáší se s Rakušáky, nemají rádi namyšlené Francouze a v Polácích vidí jen zloděje.
12. 05. 2013 | 00:20

ld napsal(a):

hoven,

vidíte, "a dělání z lidí blbce je socanuv denní chléb", u vás se dílo podařilo.
Já to tvrdím stále, hezký příběh má mít hepáč.
12. 05. 2013 | 00:23

Darwin napsal(a):

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

pan pehe trochu zapoměl, že zeman je socan. a dělání z lidí blbce je socanuv denní chléb. proč zemanovi najednou vyčítá, že je socan???? nepopřel eurokomunista pehe tak trochu sám sebe??
Pane jednotko , to je mocensky boj o koryta mezi socany, pravdolaskari a krizenci mezi nimi.
12. 05. 2013 | 00:25

mb napsal(a):

prirodovedec ... klidne pro blog napis basen oslavnou o savli a korune, ale stejně jej neziskam :-) ... akorat sudetak nejsem ( krome toho že zde žiji ) ... zdravím ...
12. 05. 2013 | 00:28

mb napsal(a):

opr.: napíši ...
12. 05. 2013 | 00:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy