Rathovo roční výročí a smích velkých ryb

15. 05. 2013 | 08:56
Přečteno 11299 krát
Zatčení „velké ryby“ Davida Ratha před rokem bylo v médiích i politice vítáno jako průlomové. První vysoce postavený politik byl chycen takříkajíc při činu. To, co se ale děje v kauze Rath od té doby, bohužel „průlomovost“ kauzy dost relativizuje.

Radost kalí zejména selektivní přístup k naplňování jedné ze základních premis liberální demokracie, jimž je princip spravedlnosti. Způsob, jímž se od začátku zachází s Rathem, je výsměchem zejména principu rovnosti před zákonem, konkrétně pak principu tzv. procesní spravedlnosti, který má znamenat, že se stejné případy rozhodují stejně.

Zásadní nerovnost v zacházení s Rathem vyplula na povrch už v okamžiku, kdy se stalo veřejně známým, jaké zdroje a prostředky policie k jeho dopadení použila. Budiž, mohl si v tomto bodě ještě říci mnohý občan. Dopadení „velké ryby“ si žádá mimořádných prostředků. I tak mnohým jistě vrtalo hlavou, zda stejné prostředky, které byly použity k dopadení jednoho z nejostřejších opozičních politiků, by byly nasazeny na podezřelého politika vládního.

Podezření u mnohých ještě vzrostlo, když se při převozu Ratha k slyšení v Poslanecké sněmovně konalo cosi jako vojensko-policejní cvičení, které by bylo namístě snad jen v případě teroristického útoku. Shodou okolností se tato fraška odehrávala v době, kdy nechvalně proslulý „politický podnikatel“ Roman Janoušek, známý svými kontakty na mnohé politiky vládních Občanských demokratů, odešel po svých, bez pout, z místa, kde ho policie zadržela po pokusu přejet ženu, které se nelíbilo, že jí naboural auto
.
Janoušek bude stejně jako Rath nyní souzen. Vzhledem ke kvalifikaci jeho činu jako pokusu o zabití mu prý hrozí možná až 18 let vězení. Od spáchání svého činu si ovšem užívá svobody. Dokonce mu nebyl ani odebrán pas, takže si mohl kupříkladu pár týdnů v klidu surfovat v Chorvatsku.

Rath celou tuto dobu sedí ve vazbě. Jako jeden z hlavních důvodů se uvádí, že by prý mohl uprchnout do ciziny. Proč se toto riziko vztahuje na Ratha v míře vyšší než třeba právě na Janouška, který měl podle švýcarských orgánů dispoziční práva ke kontům se stamiliónovými částkami ve Švýcarsku, se ale v České republice nedozvíme.

Princip spravedlnosti byl v Rathově případě též notně zrelativizován amnestií, kterou vyhlásil prezident Klaus začátkem roku. Zatímco bylo zastaveno stíhání „miliardových“ tunelářů, Rath v té době už více než půl roku „hnil“ ve vazbě za údajné trestné činy, v nichž jde ve srovnání o „drobné“.

Totéž platí o srovnání Rathovy kauzy s tím, co nyní vyplouvá na povrch v kauzách, jako je solární energie nebo Mostecká uhelná. Zatímco státní zástupci a soudy zamítají jednu Rathovu žádost o propuštění z vazby za druhou, pánové vážně podezřelí z miliardových tunelů se na nás bezstarostně usmívají z televizních záběrů ve Švýcarsku i jinde. V tomto kontextu bude bohužel mnoho lidí vnímat proces s Rathem s jistou nevolí, ba možná jako proces svého druhu „politický“.

Právo, 15.5.2013Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Al Jouda napsal(a):

Vážený autore, to nevíte, že u nás je spravedlnost doopravdy slepá ? A navíc je i nahluchlá :))))))
15. 05. 2013 | 09:03

Martin napsal(a):

Pehe je zase naprosto mimo, jako obvykle.
Zatímco Janoušek autem srazil ženskou, je to tedy "standardní" zločinec, tak Rath se účastnil organizované skupiny na rozkrádání státních financí a majetku a je to tedy mimořádně velký zločinec a proto sedí ve vazbě. Rath sedí ve vazbě také proto, že ho přistihli při činu, jenže to se v MUS patrně nepodařilo.
15. 05. 2013 | 09:12

Skogen napsal(a):

Ano pane Pehe,

závěr jste vystihl dokonale. Včetně varování. Jen bych dodal, že podmiňovací způsob už není zcela na místě. Ač to tak možná ze sídel think tanků a budov špiček státní správy nevypadá, na spravedlnost se už v promarněném prodloužení těžkého zápasu o demokracii nevěří. Schází zde sudí, kteří by dohlíželi na kvalitu zápasu, tihle současní pískají za sele a soudek piva. A hlavní se v rozhodující okamžik nedívá.

Osobně se domnívám, že dokud bude v Rathovi kapička vzdoru, z báně nevyjde. I kdyby se měl oběsit na ručníku. Česká politika přišla o státního úředníka, který byl pro rezort zdravotnictví mimořádně kompetentní. Osobnostní rysy a sympatie ponechávám stranou, ty se někomu zamlouvat mohou, jiným ne, v posuzování přínosu pro systém to ale nemá co dělat. Předpoklady a schopnosti byly nakonec tím hlavním, co mu dnes láme vaz. Kdyby byl pouhým přikrádačem a odkláněčem, mohl vozit kontraband na vlečce a nakládat vidlemi.

V Rathově monstrprocesu jsme si celkově spíše uškodili než pomohli. Protože nejenže si naše spravedlnost křiví fazónu nekonáním a úmyslným přehlížením excesů vyvolených, ona je schopna křivit se i aktivně. A to je velmi znepokojivé.
15. 05. 2013 | 09:21

Admirál napsal(a):

A také je tu další srovnání.

Přístup státních institucí a médií k Rathovu případu a k případu uhlobaronů souzených ve Švýcarsku.

Ráth byl skrz média plánovitě a nemilosrdně linčován, manévry policie a ostatních institucí nemají obdoby.

Uhlobaroni (samozřejmě jde o ubohých 14.000.000.000.000 Kč) nebyli u nás ani obžalováni a vyšetřováni. Média se zajímají nanejvýš o to, jak jsou uhlobaroni oblečeni a jaké uvádějí důvody pro svou neúčast u soudu.

Rovnost před zákonem je iluzorní.

Poces s Rahem, tak jak je veden, je proces čistě politický. Tady ochránci demokracie nimrají 50. leta, křivdy, které se stali v hluboké minulosti.

Tam už nelze nic změnit, ani nikomu pomoci. Zato politické procesy v online je nechávají klidnými. K tomu jim schází odvaha a schopnost spojovat si zdánlivě nesouvisejíc informace. Přitom aktivním přístupem by šlo zabránit aktuálnímu plíživému nástupu totality.
15. 05. 2013 | 09:22

gaia napsal(a):

Martin

no asi to přistihnutí při činu zas tak jasné nebylo, když ho tam drží tak dlouho.
v kauze Mus jim ve Švýcarsku na soud stačí 3 měsíce.
15. 05. 2013 | 09:22

jozka napsal(a):

Ano, spravne jste napsal, ze jako prulomove to vnimaji media. Spouste ostatnich lidi bylo jasne proc se tak stalo.

P.S. pro jednodussi - to neznamena, ze je Rath nevinen. mozna je, mozna ne, ale s jeho zadrzenim to opravdu nemelo nic spolecneho. Tenhle pripad proste smrdi od zacatku az doposud. A konec v nedohlednu.
15. 05. 2013 | 09:25

starý jezevec napsal(a):

Policie v tomto případě použila velmi „nadstardardní“ prostředky na malé ryby.

Na velké ryby prostředky, jako je strkání štěnic do bytů, použít nejde, protože ti jsou proti podobným praktikám chráněni. Takové prostředky jdou použít jen proti obyčejným lidem. Kmotr si obežene pozemek vysokým plotem a pořídí dobrmany.

Nevím, v čem Rath a spol jeli, ale celé je to dost divné, a pokud to jsou korupčníci, tak naprostí amatéři.
15. 05. 2013 | 09:32

SergioL. napsal(a):

...selektivní spravedlnost, jak kdysy pronesla paní Samková, to je to, oč tu běží. To porovnání, jak o tom píšete, je naprosto přesným pojmenováním stavu. A nejlepší na tom je, že si voliči mají myslet, že toto je DŮKAZ, že se zde NETOLERUJE korupce...a proto potom svorně všichni půjdeme jako jeden muž volit pravici. Takhle nějak možná uvažují zlí osmáci na nějaké ZŠ...
Začínám politiky podezřívat z toho, že si o českém voliči myslí, že je přibližně něco jako opočlověk...Co si vlastně politici myslí o průměrném voliči...? Mají vůbec nějakou představu o lidech, kteří je volí, nebo si ji tvoří na základě postav, kterými se obklopují...? Jsou vlastně politici ještě vůbec lidé...? Dokáže se vlastně takový průměrný politik ještě vůbec zamyslet...? Dokáže si politik představit, že existují lidé, kteří přemýšlí nad chováním politiků jako na jejich mediální kontinuum (to nemá s inkontinencí nic společného...). A co když se nějaký novinář nedejbože ptá nějak nepochopitelně nepříjemně...no tak to hned označíme jeho otázku jako lidsky hluboce ubohohou. A selektivní spravedlnost, to není hluboce lidsky ubohá záležitost...?
15. 05. 2013 | 09:32

Skogen napsal(a):

Milý Martine, vinu může rozhodnout jen a pouze nezávislý soud. Do té doby je MUDr. Rath pouhým podezřelým a zadrženým, ať se vám to líbí, nebo ne.

Mohl byste prosím upřesnit, jak jste došel k té zpronevěře státních financí a majetku? Ono to bylo v té škatuli napsáno taky? Anebo si pořád myslíte, že jde o ten Buštěhrad a středočeské nemocnice, kde se ale nic takového neprokázalo, i když znaleckých posudků byly mraky?

U vás je standardním zločincem někdo, kdo se ÚMYSLNĚ snaží přejet člověka? Váš pokřivený svět bych s vámi sdílet nechtěl.
15. 05. 2013 | 09:33

sou napsal(a):

Petice za osvobození politického vězně Davida Ratha

http://www.petice24.com/petice_za_osvobozeni_politickeho_vezne_davida_ratha
15. 05. 2013 | 09:40

jozka napsal(a):

Skogen:

Spis bych tipoval, ze si porad mysli, ze u Janouska slo o postih za dopravni nehodu. S jednim takovym pripadem jsem tu taky mel tu cest.
15. 05. 2013 | 09:44

otokar napsal(a):

Jenda Kubice to zas posral,jako vždycky.To je tou hlavou, jak říkají hokejisti.Teď se čeká na úplavici.
15. 05. 2013 | 09:44

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, nojo nový vězeň svědomi v sockom provedení je tu ...
http://www.totalmag.cz/images/stories/rath_sibal.jpg
Veselé krizování bude líp ...
15. 05. 2013 | 09:45

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe.
Víte moc dobře,že Rath nebude propuštěn,spíš tvrdě odsouzen,ale udělat si objektivní bodík,je dobré.Takže mu nepomůže ani prodlužování soudních procesů,Zeman snad neuvažuje o amnestii,jak podotkl.
15. 05. 2013 | 09:46

český maloměšťák napsal(a):

Martin napsal(a):
Pehe je zase naprosto mimo, jako obvykle.
Zatímco Janoušek autem srazil ženskou, je to tedy "standardní" zločinec, tak Rath se účastnil organizované skupiny na rozkrádání státních financí a majetku a je to tedy mimořádně velký zločinec a proto sedí ve vazbě. Rath sedí ve vazbě také proto, že ho přistihli při činu, jenže to se v MUS patrně nepodařilo.
15. 05. 2013 | 09:12
------------
Zločincem není dosud ani jeden.
Podbně jako vy se uvažovalo za nacistů např. na gestapu či při transportech, nebo za stalinismu - při výsleších na NKVD či StB a při sepisování podnikových rezolucí požadujících potrestání " zločinců" /nikolivěk obviněných/.
Pokud by někdo autem srazil Vaši matku - uvažoval byste jinak /než že jde pouze o " standardní " zločin/ a jistě byste byl radši , kdyby ji někdo pouze okradl - i kdyby o pár milionů a organizovaně.

Hezký den.

K blogu.
Je to přinejmenším s podivem. Policii jako by velel ksindl.
15. 05. 2013 | 09:47

iva napsal(a):

Po tom co organizovaný zločin ovládl prostřednictvím taxíkáře Kubiceho ministerstvo vnitra, bylo jenom otázkou času, kdy se něco takového stane.
15. 05. 2013 | 09:50

Gru napsal(a):

S panem Pehe tentokrát musím doi p=ísmene soihlasit. Podle mého bude asi dr. Rath nejspíš skutečně darebák, ale... Když si srovnám údasný mediální hon, k němuž se dala najmout nejen soukromá televize (zesměšňující animace ukazované po několik měsíců, opakovaně ukazované údajné majetky, smyšlené kachny o samopalech s náboji), ale i veřejnoprávní ČT, kampaň, mířící cíleně na nízké pudy populace (indukce závisti), teatrálnost přesunů zatčeného (vždy upozorněna média), úniky údajných odposlechů do médií, zásadně používaný zmnevažující tón při jakékoliv zmínce o Rathovi, rok trvající vazbu - kldyž tuto hitlerizaci Ratha srovnám nejen s Janouškem, ale například i s Parakanovou, tak je situace jasná.
Navíc - byl vyměněn ministr, aby mohl být angažován nový, který měl žaludek vysvětlit státná záastupkyni, chvějící se touhou po postupu na vyšší post, ýe musí zařídti, aby si "plukovníci a podplukovnící nemysleli"... A tak musel oedjít policejní prezident, a po něm ředitel protikorupčníého útvaru, který musí být náležitě zastrašen,. aby si nemysleli, že mohou stíhat Julíinka ščio Svobodu.
Na projulínkovskou propagandu si ČT dokonce sjednasla Cikrta, který po celý hodinový pořad neustále stíhaného Julínka vychvaloval.
Na druhém pólu stojí směšný, bagatelní politický případ tykadlového řidiče Smetany.
15. 05. 2013 | 09:54

český maloměšťák napsal(a):

Ještě taková jakási finančně-fiskální souvislost. Aktuální.
Představte si, že např. Janoušek, či někdo jiný - např. někdo kdo disponuje vývarem z kauzy CASA....nyní reinvestují " své" finanční prostředky do aktualně prodávaných státních dluhopisů - které nyní vydává Kalousek.
Všechny sovislosti a porocesy ke kterým v tomto případě došlo a dochází a docházet bude. A kdo je za osla.

Ha, ha, ha..... ¨:))))

Martin
Pane Martine. věříte stále na ty tři Romy /tlustý, dlouhý a bystrozraký/v Břeclavi a na to, že policie manipulovala důkazy a svědectvími , potažmo přímo zastrašovala - např. oběť, mladého Ukrajince?

Martin napsal(a):
Konrad: Na panelák nepotřebujeme konspirační teorie, "přepadnutí" člověka na balkón na stejném půdorysu o patro níž je čirá fantasmagorie. Mezi balkóny samozřejmě přelézt jde, ale vyžaduje to spoustu pečlivosti a akci v řádu minut, rozhodně to není záležitost pěti sekund.
Vůbec bych se nedivil, kdyby si chlapce vzal někdo někam stranou a vysvětlil mu co má říkat a co se mu stane když to říkat nebude, protože místní situace se začíná vymykat a monstrproces by to celé eskaloval.

drahomirradekhorvath: Měnící se výpovědi několika harantů nejsou fakta.
23. 05. 2012 | 19:36
/blog Horvath/

Co když i v kauze Rath si vzal někdo někoho stranou a řekl mu, jak je třeba v kauze Rath postupovat ?
Myslíte si, že pak byste přehodnotil minimálně ono předčasné označení " zločinec" ?

Ha, ha, ha.....:)))
Lidi, tady je někdy taková sranda, že to vydá za dva filmy od Marxů.
15. 05. 2013 | 09:58

neo napsal(a):

Podezření u mnohých ještě vzrostlo, když se při převozu Ratha k slyšení v Poslanecké sněmovně konalo cosi jako vojensko-policejní cvičení, které by bylo namístě snad jen v případě teroristického útoku. Shodou okolností se tato fraška odehrávala v době, kdy nechvalně proslulý „politický podnikatel“ Roman Janoušek, známý svými kontakty na mnohé politiky vládních Občanských demokratů, odešel po svých, bez pout, z místa, kde ho policie zadržela po pokusu přejet ženu, které se nelíbilo, že jí naboural auto//////////////////////// no tak pane Pehe, když je někdo zavřen v base, je logické, že ho doprovází eskorta. A janoušek s tím opravdu nemá co dělat.

Rath celou tuto dobu sedí ve vazbě. Jako jeden z hlavních důvodů se uvádí, že by prý mohl uprchnout do ciziny. Proč se toto riziko vztahuje na Ratha v míře vyšší než třeba právě na Janouška, který měl podle švýcarských orgánů dispoziční práva ke kontům se stamiliónovými částkami ve Švýcarsku, se ale v České republice nedozvíme./////////////////////////////////////// To se zeptejte soudu, ten rozhoduje. Nechci spekulovat o důvodech, jako to děláte vy. Prostě uvalil vazbu, protože by mohl s několika krabicemi od vína zdrhnout. To je názor soudu. Janoušek s tím opět nemá nic společného.

Princip spravedlnosti byl v Rathově případě též notně zrelativizován amnestií, kterou vyhlásil prezident Klaus začátkem roku. Zatímco bylo zastaveno stíhání „miliardových“ tunelářů, Rath v té době už více než půl roku „hnil“ ve vazbě za údajné trestné činy, v nichž jde ve srovnání o „drobné“.//////////////////////////////////////////// toto je naprostý nonsense. Stíhání bylo zastaveno u případů, kde byli lidéí šikanováni mnoho let a nic se jim neprokázalo. Rath sedí rok. To je kapánek rozdíl, nemyslíte?
15. 05. 2013 | 10:02

Gru napsal(a):

Martin

Ačkoliv je obviněná Parkanová rovněž členkou organizované skupiny n a reozkrádání státních financí, dokonce snad i její formální hlavou, není ve vazbě. Přitom částka, o kterou stát dle policie (u Ratha jsou udané škody taky pouze policejním údajem), je řádově vyšší.
Rath je ve vazbě , aby veřejně nemluvil v parlamentu. Bude tam, dokud mu neskončí mandát. Nebo dokud se "neoběsí".
Angažování justice do politiky neskončilo odchodem Vesaecké a Němce do ústraní. Byl učiněn nedotažený pokus o eliminaci šéfa VV, Rath je další rošáda.
Nějaký blbec mezi plukovníéky si ovšem myslel, že kvalifikací k stíhání je samotná korupcew - že to stačí. Proto se spletl, nebral ohled na souvislosti, a tak tedy půjde.
15. 05. 2013 | 10:03

Občan napsal(a):

Ano, pane Pehe. Do puntíku ano.
Leč přece je tu je takové drobé "ale"...

PROČ jste opět velkoryse přešel přešel všechny lumpárny, které jsou spojeny s TOP 09? Přitom v té kolem MPSV jde o minimálně 2,5 miliardy Kč a zrovna včera byla většina zločinného spolčení "očištěna". Tím samým SZ, které se velmi aktivně podílelo na lynčování Ratha.
15. 05. 2013 | 10:03

Kelt napsal(a):

Když Dr.Ratha policie za víření bubnů zatýkala,tak podle dnešní VSZ Bradáčové jsou důkazy jasné A NEZPOCHYBNITELNÉ.Za to si vysloužila povýšení do Prahy.
Proces byl deklarován do podzimka-zapomělo se říci,do kterého.
Předpoklad byl,že se "zločine"/dle Martina/psychicky zhroutí,naučí se nazpaměť přiznání a vše půjde jako po másle.
Nevyšlo to a přímé důkazy jak se jeví nejsou-jenom cinknuté odposlechy a tak se to natahahuje a natahuje a zřejmě i spolupracující obviněná Salačová neposkytla přímý důkaz o Rathově vině.
Pravdou je,že Dr.Rath může hnít ve vazbě ještě jeden rok-dle zákona.
Kolalici se podařilo zbavit se hlasitého a erudovaného kritika mafiánských manýrů vlády proti korupci.
Co se jí ale také "podařilo",že dost značná část veřejnosti vnímá kauzu"Rath"jako politickou,protože i větší ryby z koalice měřeno škodou,která je jim přisuzována vesele běhají po svobodě a tváří se ublíženě.
15. 05. 2013 | 10:14

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, socani všech zemí spojte se ...
http://ateo.cz/f/images/v/VzteklyHitler.jpg
Veskriz bude líp ...
15. 05. 2013 | 10:16

Gudka napsal(a):

Nerovný přístup k téže problematiuce je možno dokumentovat nejn na Parkanové a spol., aled taky na Wolfovi. Tento pbývalý poslanec ČSSD, který ovšem pdoporoval pravicovou koalici, byl zcela vědomě ponechán v útěkové situaci (ač dokonce i média upozorňovala na nebezpečí útěku). Důvod: pískal koaliční nápěv.
15. 05. 2013 | 10:16

čert }:o) napsal(a):

Občan
nebojte dnes je na paškálu Rath
a topka přijde příště Nelze do
jednoho blogu vměstnat všechny
zloděje naráz je jich příliš

Však už Rath odsoudil všechny
za všechno Jeho vystoupení v PS
nelze zapomenout Všichni jsou
vinní jen on ne A pokud něco přeci
udělal tak to taky není jeho vina
ale těch druhých žejo
Ale souhlasím že by ho měli pustit
Zajímalo by mě za jak dlouho zmizí
15. 05. 2013 | 10:17

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

taky mě vrtá hlavou proč ještě nezavřeli grosse, palase, zgarbu, krause, doležela, paroubka, kočku, váňu a mnoho dalších. soudruh perhe ve svem demagogickém výblitku "pozapoměl" na pár podstatných skutečností, jak u něj bývá zvykem. ve vazbě nesedí pouze bojovník proti korupci rath. ale celý jeho zlodějský gang. jednalo se totiž o organizovaný zločin a zločineckou skupinu socialistických politiků a podnikatelů. nejednalo se o jednu předraženou zakázku, ale o několik zakázek. státu vnikla škoda skoro miliarda korun. byl to prostě system čssd ve středočeském kraji - organizovaná zlodějna. to je ta malá ryba dle soudruha pehe. politický vězeň. ....zatímco janoušek autem odstrčil ženu! ta nespravedlnost!
15. 05. 2013 | 10:18

rodney napsal(a):

Pokud se ukáže, že byla Ráthova kauza vykonstruovaná, mělo by se to klasifikovat jako státní převrat!
15. 05. 2013 | 10:19

marxík napsal(a):

Kolegové, v rámci boje proti naivitě bych vyzdvihl ještě jeden aspekt posledních dní. Zacházení s Rathem i prezidentskou amnestii opatřila štemplem hlavní pojistka SVOBODY A DEMOKRACIE, samotný ús.
Zdá se, že to má jistit z té správné strany.
15. 05. 2013 | 10:19

Martin napsal(a):

gaia: Už teď mají tolik důkazů, že si soudci mohli dovolit opakovaně zamítnout propuštění z vazby.

Skogen: Tak si svět zase narovnej, Janoušek se úmyslně snažil způsobit těžké ublížení na zdraví nikoliv smrt.
Těžké ublížení na zdraví spáchané jednotlivcem je sice zavrženíhodné jednání, ale existují mnohem více společensky nebezpečné činy. O vazbě Ratha samozřejmě rozhodl nezávislý soud.

český maloměšťák: Podsouváš mi věci které jsem nepsal, například jsem nepsal nic o transportech nebo podnikových rezolucích a dokud nepochopíš rozdíly mezi společenskou nebezpečností trestných činů nemá smysl se s tebou bavit.

Gru: Proč není ve vazbě pochopitelně nevím, patrně není dost důkazů, na rozdíl od kauzy Rath.
15. 05. 2013 | 10:21

ringelnatz napsal(a):

Pehe se snaží změnit včas profesi.
Stát se českým Morgensternem.
Nejdřív Zpruzená meningitida.
Teď Smích velkých ryb (a to je dobré, oceňuji, skoro jako Des Fisches Nachtgesang).

Kladení dětinských otázek patří k póze.
Proč, proč, no snad protože tam byla ta stamiliónová konta, řekne dítě z mateřské školičky.
Soudci v plzeňskoprávním státě patří k partě, jak by měli rozhodovat?
Takový Berka třeba...
15. 05. 2013 | 10:25

Libertad napsal(a):

Pane Pehe, uděláte si volno a budete sledovat osobně soud s panem Rathem? Vy byste snad vstupenku měl sehnat.
Pan Rath by potřeboval nestranného soudce, dohlídněte na to prosím. A vemte sebou pani Marvanovou.

Jinak však pana Ratha nelituji, Na to jak se choval k jiným, když stoupal k moci postižení jen tak nezapomínají.
Kdyby pan Rath dával přednost osobní svobodě před penězi, vzdal by se poslaneckého mandátu, složil by kauci a byl by doma s náramkem.
Ale on ne. On musí vydělávat i ve vazbě. Tam je jádro toho proč není puštěn z vazby. Nevzdání se poslaneckého mandátu.

S pozdravem

Sidonio Libertad
15. 05. 2013 | 10:32

gaia napsal(a):

Martin

když soudci mají tolik důkazů, proč to netrvá také 3 měsíce, jako v tom Švajcu a proč tedy sedí v té vazbě už rok?

Martine, rozumíte psanému textu a tomu, co jsem psala a v čem tkví jádro mé repliky na Vás k příspěvku z 9:12?
15. 05. 2013 | 10:38

Kelt napsal(a):

Jednotka něčeho,

tu hlavu si nechte prohlédnout-nejlépe u Chocholouška.
Pokud na to dostanete papír,můžete si požádat na MPSV o příspěvek na léčení v Dobřanech.
15. 05. 2013 | 10:38

zdenekb napsal(a):

neo: To šikanování lidí, kterým se 'nic neprokázalo' vypadalo v praxi často (ne vždy) tak, že Sokolík, nebo jiný právní šikula posílal omluvenky nebo všemožná dovolání k dovolání, aby se celý proces táhnul doslova do soudného dne. Šikanovaní se pak blaženě usmívali na okradené či poškozené z VIP akcí.

Martin: Konečně oprávněný vykladač toho, co se přesně dělo v Janouškově zkoksované a přiopilé kebuli ve chvíli, kdy dupal na plyn... chtěl tu ženskou jen tak trochu poškádlit a pošimrat kapotou. Kdepak zabít!
15. 05. 2013 | 10:41

seriózní chlapík napsal(a):

Martin

Vedle jste vy. Kromě toho, že nikdo z nich nebyl pravomocně odsouzen, stav stavíte podvod- byt organizovaný- nad vraždu.

Kromě toho, v souvislosti rektálním alpinismem ve vztahu k USA, bylo by dobré si uvědomit, že okrádání státu na daních je v USA jeden z nejtěžších zločinů. Jak je možné, že členové skupiny, která byla z takového zločinu nedávno obviněna, běhají volně po svobodě?
V porovnání ze stamilionovými daňovými úniky(zlodějnami) se jeví Rath jako kapesní zloděj venkovského formátu.
Pehe není vedle, jen je málo důrazný.
15. 05. 2013 | 10:43

Jedla napsal(a):

Autor sám i diskutující vyjmenovali řadu indicií, které zpochybňují rovnost před zákonem a procesní rovnost různých případů v téže zemi a v témže čase, na teritoriu, kde a kdy platí totožné zákony.

Smutně přidám ještě jeden:

Listovní tajemství, tajemství zpráv přepravovaných telefonem, telegrafem, faxem a obdobnými prostředky (týká se i e-mailů) a dále domovní svoboda jsou ústavně a zákony chráněnými zájmy. To mj. znamená, že jedině soud může v zákonem definovaných případech a toliko k zákonným účelům prolomit tuto ochranu předávaných zpráv (odposlechy telefonů) či domova (prostorové odposlechy). Přičemž ani tím ochrana nezaniká, jen a jen soud pak rozhodne, které z odposlechů mohou být použity ve veřejném procesu. Před konáním veřejného procesu všechny, a po něm ty, které soud nedovolil v procesu použít, nadále podléhají zákonné ochraně, jejich získávání a používání je trestné.
Nevím o tom, že by byli trestáni ti, kdo výběr z odposlechů hojně šířili za účelem vyvolání nálady "vinen" vůči dosud neodsouzenému. Ale budiž, zde je aspoň konflikt s jiným zákonem chráněným zájmem, totiž svobodou tisku. Novinář PŘI VÝKONU profese může chránit zdroj a sám se odvolat na veřejný zájem. Jenže jen při výkonu profese. Pro psaní komerčních knižních publikací neplatí ochrana novináře a tisku. Kniha není periodická publikace, autor knihy není chráněn tiskovým zákonem. Musí tedy dodržovat ústavu i zákony a musí být volán k odpovědnosti, pokud tak nečiní. Vydavatel komerční knihy Spis Rath (http://zpravy.tiscali.cz/spis-rath-kniha-slonkove-mapuje-rathovu-korupcni-cinnost-200115) prostě porušuje zákon, a její autorka trestní zákoník. A působí v Praze, tedy v oblasti působnosti státní zástupkyně Bradáčové. Přesto není stíhána.
Protože (nejen) pan Bakala (protektor) má komerční zájem na zlikvidování funkčníhoo všeobecného (inkluzivního) veřejného zdravotnictví a jeho nahrazení exkluzivním systémem korporátním a soukromým, něco tu smrdí.
15. 05. 2013 | 10:48

český maloměšťák napsal(a):

Martin
Soudruhu - tykej si stejným exotům, jako jsi ty.
Dík.

Jistě nenapsal jste to slovy, kterými jsem to opsal já...ale obsah zůstává.
Příště se nestyďte a napište to přímo - že raději uvidíte zajetou ženskou než ukradené peníze a že jste se soudem hotov ještě předtím než začal ...a že jednou je policie na místě a odvádí správnou práci ...aby jindy lhala a manipulovala - přičemž informací máte po stejnu.

Je tedy společensky nebezpečnější vaší matku přejet autem...anebo ji okrást o milion korun ?
Vysvětli nám to, koumáku. Jak se na to díváte pohledem objektivní, nepředpojaté reality.

Jen předesílám, že peníze se dají jak natisknout, tak utratit - vaše matka těžko.
15. 05. 2013 | 10:50

brothel.cz napsal(a):

Britská média mají zákonem zakázáno psát o podrobnostech případu, který teprve přijde před soud.

U nás v Rathově případu média úplně ignorují presumci neviny obžalovaného.
15. 05. 2013 | 10:51

jen trochu snahy a mýdlo helada napsal(a):

Nevzdat se mandátu je jeho svaté právo, dokud není pravomocně shledán vinným.
A toho se už asi nedožijeme. Ve Strašburku se to potáhne.

Uvažte už jen rámec.
Posel Kubicových zpráv ministrem vnitra. Se divim, že Svěrák nenapíše hru.
(Vnitro, to je obrovská organizace. Do toho já nevidim. Říkal už Milouš Jakeš.)
Policajti si nemůžou dát fajrunt, dokud nebude vodsouzenej.
Koudelka jako Blažkuv stážista (za bolševika tomu řikali instruktor), vykládá tarot. Nebo zákony, vyjde nastejno.
Výkonná moc je v posledním kole centralizace, věškeré pronásledování bude řízeno z jednoho centra (Hermanovi taky sebrali tajnou policii a dali mu za to komickou maršálskou hůl, všechny nitky pak měl Heini, tichý a "spolehlivý") a vojenskou policii Picek srovná, maj na něho tu babu.
Totalita jak malovaná.
A pak že to nedokážem!
15. 05. 2013 | 10:58

sumcařům nevyložíš napsal(a):

veřejný dome
Je to preumPce, jste podle toho poznat.
15. 05. 2013 | 11:00

Bob napsal(a):

Orgány v trestním řízení mají "vystaráno"
Mají tři exemplární případy:
Politiky reprezentuje Dr.Rath (ve vazbě mj. proto, že by mohl pokračovat v trestné činnosti!!!!:-)
"Zločince" reprezentuje Kajinek (zajímavé, že u všelijakých zrůd se vyjadřuje psycholog, zjistí, že se napraví a doživotí nedostanou...)
"Kmotry" reprezentuje R.Janoušek. Pobyt na svobodě a ne ve vazbě má "kompenzovaný" obžalobou za pokus o vraždu (přičemž nepříčetná ženská se vrhla pod auto nepříčetného Janouška) V tomto případě je patrná podobnost s Al Caponem - toho zase dostali na daňový únik
15. 05. 2013 | 11:02

Občan napsal(a):

Bodejť by se kmotři a jejich poskoci ve vládě nesmáli na plnou mordu, když se jim podařilo poslat českou ekonomiku dokonale do (self-censored) a sami zvesela bohatnou:

Česká národní banka - Běžný účet za březen
Běžný účet platební bilance VE SCHODKU.
BÚPB, který je souhrnem veškerých ekonomických transakcí tuzemské ekonomiky se zahraničím, se v březnu přehoupl do schodku 35,8 miliardy korun. Výsledek ovlivnila záporná bilance výnosů a běžných převodů, uvedla Česká národní banka. V ÚNORU běžný účet vykázal PŘEBYTEK 27,7 miliardy korun.

Ekonomika se meziročně PROPADLA o 1,9 %
http://www.novinky.cz/ekonomika/301917-ceska-ekonomika-se-z-recese-nevymanila-a-dal-klesa.html
15. 05. 2013 | 11:02

Grőssling napsal(a):

No jo,

Tak Rath, prý 16 mega, ale

Promopro Vondra 500 mega a chechtá se a balí si kufry do izraele
Pandur Dalík takto knecht Topolánka 500 000 mega a chechtá se a bourá v porše
Pěnice CASA Parkanová 500 mega, ta se alespoň chechtá jen doma
Ředitel zeměkoule-prahy-pupku světa Janoušek se chechtá a jezdí si po Chorvatsku, prý pokusovrah

Co mají chechotáci společného ? ODS.

Proč je Rath ještě za katrem ?
Není v ODS.
A asi na něj nemají dost na to, aby zčernal, tak chtějí aby změkl a práskl koho to půjde a jinak, než jej držet pod katrem a deptat jej psychicky to neumějí.

Ale prý by mohl taky prchnout, to Dalík dal čestné slovo, že neprchne a jemu věří.
No tam jde jen o miliardy u Ratha o celých 16 mega.
15. 05. 2013 | 11:03

český maloměšťák napsal(a):

Jedla
Viděl byc to ještě i jinak.
Pokud informace, které využije novinář ke komerčnímu účelu...pokud byly prvotně získány díky penězům daňových poplatníků a v rámci státních isntitucí a pokud je druhotně takový novinář získá v rámci jakési podivné exkluzivy, jedno už jak - zda podvodným způsobem či standardně /což asi v tomto případě neplatí/...
...pak je takový novinář, respektive měl by být, každým byť jen trošku slušným a férově podnikajícím člověkem ve sféře nákupu a prodeje informací - vnímán coby šizuňknovinář.

Levně kupuj, draze prodávej...říkalo se. Ale nešiď při tom ani jednu ze stran.
Kupuj za cizí a pak prodávej za své. Tvrdí se dnes.

Jede to ale i např. ve vědě - nejen v novinařině.
15. 05. 2013 | 11:04

jozka napsal(a):

ad .zatímco janoušek autem odstrčil ženu!

nebyl jsem si jistej, na rozdil od ostatnich, ale ted uz je to jisty. Slezte z toho lustru, hovene, vidim vas :-)

Tak to jo, ja se lekl, ze tu mame o psychopata vic a on je to porad ten samej, jen pod nekolkatou prezdivkou.
15. 05. 2013 | 11:08

marxík napsal(a):

Naivní bývalý kolega je přítomen, a tak bychom mohli dokončit naši rok starou při. Tvrdil jsem tehdy, že pravděpodobnost odsouzení nějaké velké ryby je přibližně shodná s návšťěvou marťana na Zemi, vy jste tehdá sršel bezbřehým optimismem. Dali jsme si termín, že do roka a do dne uvidíme.
Co tedy vidíte, bývalý kolego? Já jsem např. zaznamenal prezidentskou amnestii posvěcenou ús.
15. 05. 2013 | 11:08

Petr. napsal(a):

Poslance Ratha zavřou. Ne, že by byl nevinnej, ale nebyl křišťálovej a nemyslel to upřímně.
Křišťálovníci, JÁjovníci, širokorozchodníci a další mohou být v klídku. Asi lépe umí zálohovat všelijaká data na CD disky a stále vše myslí upřímně.
15. 05. 2013 | 11:13

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

kelt,
no, ona se poměrně dost vytratila podstata věci. pisálci, jako je soudruh pehe, z toho udělali 7 milionů podstrčené nebožátkovi rathovi a celé to překroutili. a samozřejmě levicoví hlupáci se vždy ochotně chytí každé pitomosti a tak dlouho ji jeden po druhém hýkají, až tomu začnou sami věřit. ted je mezi levičákama strašně populární teorie, že víníkem toho, že prožrali tolik dluhů je ten, kdo jim ty peníze pujčoval - bankeři. ale zpátky k rathovi
1. jednalo se o organizovanou zločinou skupinu politiků čssd a podnikatelů
2. organizovaně dlouhodobě předražovali zakázky a vybírali uplatky
3. škoda vzniklá státu se pohybuje kolem miliardy korun
žádná malá ryba, ale gauneři a mafiáni prvního stupně. a já si myslim, že v ostatních krajích to fungovalo podobně, akorát v menším měřitku a dávali si větší pozor. to je politika čssd, která nás čeká po volbách na celostátní urovni. zlodějny a dluhy.
15. 05. 2013 | 11:14

janoušek je mnohem zajímavější kauza napsal(a):

Martin
Nikoli.
Ten dobrý hoch se třítunovým autem s 500 koni snažil zlikvidovat svědka.
Živý svědek se zlámanými hnáty rozhodně nemohl být jeho cíl.
Prostředek, který k tomu použil nepřipouští pochyby.

Jestli se vám to nezdá, pojďme si to někde rekonstruvat, beze svědků. Vy si vezmete šátek, buchty a košíček a budete dělat vietnamku (taky krajně podezřelá postava, mohla tam být náhodou? kam čert nemůže, nastrčí babu), já přjedu s Hummerem, Cayenne má moc oblou příď.

Jen netušil, že je od začátku sledován najatým svědkem ve vytuněné fabii, který jde po jeho cédéčku.
Takže si myslel, že lehce unikne a eventuelní záznamy z kamer zase jednou náhodou budou vymazány.

Jestli mu Bradáčová naloží pokus o vraždu, muselo to cédéčko být opravdu zajímavé.
Pokusili se ho zrekonstruovat (bych se ptal)?
Všechno jde, když se chce, pokud u sebe neměl taktickou jadernou nálož.
15. 05. 2013 | 11:19

gabriela napsal(a):

No konečně se po delší době alespoň na něčem shodneme, Jiří Pehe. V tomto případě jsem s vámi v dokonalém harmonickém souznění ;-)

Svůj názor ke kauze "Rath" jsem už napsala na blogu dr. Davida Ratha zde ...
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/david-rath.php?itemid=19923#c

Situace je taková jaká je, jednoduše proto, že nám vládnou dokonale odpudiví neoliberálové. Jsou to skrz naskrz "svobodomyslní" borci, "šiřitelé blaha" a alpinisti, kteří rádi lezou do análních skulinek všem možným modrofialovým mafiánům a globálním šiřitelům blaha. Abych se neopakovala, dám jako novum pár odkazů na globální borce. Ti jsou také hodně "výživní" ...

Globální šiřitelé blaha částečně odhaleni zde ...

http://www.outsidermedia.cz/-Obcane-EU-brani-pravo-na-vodu--1.aspx

http://zvedavec.org/komentare/2013/05/5481-eu-chce-regulovat-pestovani-veskereho-ovoce-a-zeleniny.htm

http://orgo-net.blogspot.no/2013/04/petice-proti-patentovani-prirodnich.html

https://www.youtube.com/watch?v=MC8nbeJUKP4

https://www.youtube.com/watch?v=Q9fpHuB_WlE

https://www.youtube.com/watch?v=8ng5X_DHpMY

https://www.youtube.com/watch?v=5rJfE135HEY&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=buwb6TMahW0

https://www.youtube.com/watch?v=wz065iqSjPs

https://www.youtube.com/watch?
feature=endscreen&v=ffMHSxv9bdc&NR=1

http://pravdu.cz/mimozemske-civilizace/o-utajovani-zdroju-steve-m-greer

https://www.youtube.com/watch?v=9P7cFFp6nzE&feature=player_embedded

https://www.youtube.com/watch?v=bNUej2MgMqU
****************************************************************
Chce to najít si čas a shlédnout třeba i po volných chvilkách a po etapách. Rozhodně stojí za to otevřít oči a podívat se, v jakém světě žijeme ...

Ti z vás, kteří ještě nevědí co vlastně dýchají a proč je počasí takové jaké je, dále odkazuji na blog klimatologa Radima Tolasze. Odkazy jsou v diskuzi nahoře. Přeberte si sami ...

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/radim-tolasz.php?itemid=19681#c
15. 05. 2013 | 11:22

český maloměšťák napsal(a):

Ještě k tomu mandátu...případ Pekárek.
Já teď přesně nevím, které že to zákony prošly i díky jeho hlasu a zda to tedy byly i tkzv. církevní restituce...ale to pak Rathův poslanecký mandát staví také do jiného informačního světla.
Pekárek už byl odsouzen - sice "nepravomocně", ale byl.
A to za delikt , který splňoval podmínky pro to, aby byl zařazen mezi tkzv. korupční trestné činy.

JInak že existují smečky, kdy jedna bude vidět Ratha jinak než Pekárka a Parkanovou jinak než Ratha....prostě existují.
Je to v povaze bolševiků - s nepřáteli jsou hotovi ještě před soudem, přátele budou hájit snad i po odsouzení.
Jednou policie manipuluje důkazy /to když je v mých očích viník, potažmo zločinec nebo " ten z druhého tábora" pojednou mimo jakékoliv podezření/, jindy koná správně a důkladně /to když je trestně stíhán či obviněn " ten z druhého tábora" /.
Komické je, že takovouto stádností se spíše vyznačují tkzv manifestní pravičáci /zhusta bývalí bolševičtí a veksláčtí podomci nebo porevoluční blaurychlokvašky/ - kdy sami sebe prezentují coby nezávislé individualisty hájící především svobodu názoru, opřeného o kritický rozum vyhodnocující informace nezávisle na ideologii.
Respektive tragikomické ...je to. Nicméně i morbidní humor je humorem - a tak zůstaňme spíše v rovině obecných žertů...než v prostoru soukromých tragédií.

P.S. Pravicový bolševismus...to je snad možné jen ve společnosti s velkým podílem hlupáků.
15. 05. 2013 | 11:22

janoušek, osa událostí napsal(a):

PS. Rath by podle všeho protiúder.
Na copak ty peníze asi sbíral a proč je vez Bartákovi?
15. 05. 2013 | 11:23

Yfča napsal(a):

milá jednotko chytrosti: Nikdo netvrdí, že nevznikla škoda. Ale škoda vznikla a řádově shodná, ne-li vyšší, i u Pandurů, PROPMOPRO, CASA, MUS atd atd. Nechcete snad tvrdit, že za to všechno může Rath, a proto tam sedí tak dlouho.
A co se týče veřejných zakázek: cinklé jsou skoro všechny a jedou v tom všichni napříč politickým spektrem, jinak by ty strany neměly finance na své volební kampaně. Takových jako Rath jsou u všech desítky ne-li stovky. A věřte mi, že vím o čem mluvím. Tož tak.
15. 05. 2013 | 11:28

rejpal napsal(a):

Martin
Už teď mají tolik důkazů, že si soudci mohli dovolit opakovaně zamítnout propuštění z vazby.
MHM. Jeden by řekl, že když je důkazů dostatek, jde se rychle k soudu. Vazebním důvodem to ovšem není. Může David Rath ovlivňovat (mařit) vyšetřování? Těžko. Vždyť už je důkazů dost. Může David Rath pokračovat v trestné činnosti? Těžko. Už dávno se vzdal funkce, prostřednictvím které tu činnost měl vyjonávat. Může David Rath uprchnout? Ano. Stejně tak jako kterýkoli jiný obviněný, kterému hrozí vyšší trest (aby mu to stálo za to). Přesto - ač se vede řada vyšetřování - David Rath je rok ve vazbě jako jediný. A to bez ohledu na to, zda je zločinec (dokud ho neodsoudí, není jím), je nestandardní. A vyvolává to různé domněnky a spekulace.
15. 05. 2013 | 11:29

Kelt napsal(a):

Jednotka,
po třetí a naposledy.
Podle platného TZ,pokud máte důkazy,nebo důvodné podezření ze spáchání trestného činu jste to povinnen ohlásit orgánům činným v trestním řízení.
Pokud tak neučiníte,sám se vystavujete trestnímu stíhání.
Vy zde opakovaně tapetujete jména "zločinců"z ČSSD,kteří dle Vás by měli sedět.
Jelikož jste na Vámi vyjmenované "zločince"trestní oznámení nepodal,neb máte v rukách enono a ne důkazy, tak proto jsem Vám doporučil vyšetření u MUDr Chocholouška.
Pokud ta svoje obvinění bez důkazů zde tapetujete opakovaně/odhaduji tak 8 až 10x do dnešního dne/,tak Vám opravdu jak jste se sám vyjádřil vrtá v hlavě(asi brouk Pytlík).
Pokud MUDr Chocholoušek stanoví diagnosu/např.chorobná lhavost/můžete si u MPSV požádat o částečný invalidní důchod a budete mít pokoj,neb pohled na poštovní složenku z ÚDZ Vás vrátí do reality všedního dne.
15. 05. 2013 | 11:35

marxík napsal(a):

český maloměšťák
" Je to v povaze bolševiků - s nepřáteli jsou hotovi ještě před soudem, přátele budou hájit snad i po
odsouzení."
----------
V tom případě naši komunisti nebyli bolševici, protože ti ,jak známo, šli po krku i vlastní krvi.
Jistě se mnou souhlasíte.
15. 05. 2013 | 11:40

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, nenašla by se, pěkně prosím, nějaká zasloužilá sockomačka, která by na křišťálového pana doktora napsala ódu, by zase jednou bylo na aktuálně k popukáníčku.
Děkuji.
Veskriz, bude líp ...
http://ateo.cz/f/images/m/MuzeumKorupce.jpg
15. 05. 2013 | 11:42

Twist napsal(a):

Koho ta šaškárna okolo Ratha od zlých činů odradila? Paní Němcová se předvedla jako hloupá a nenávistná Nána (nic jiného není), paní vrchní státní zástupkyně stačila uklidit stůl a pohádat se s Martincem a co dál? Potěšila by mne úplná maličkost: Kdy kde podepisoval ouřada Nečas Klausovu amnestii. Byla by to taková malá bombička. Ale spolu s Matuškou musím konstatovat, že to se nikdo nedoví v zájmu lumpů.
15. 05. 2013 | 11:43

český maloměšťák napsal(a):

Kelt
Jednotka hlouposti /bohorodička hoven/ nepotřebuje nikam chodit a něco někomu odůvodňovat, dokazovat či prokazovat.
To je moc náročné na čas a přemísťování se v prostoru. On je hotov se vším hned a zde - za vše mohou evropský model sociálního státu a Evropská unie, potažmo Kočka a Paroubek. Někdy i Obama a Putin.

Zajímalo by mě, jak to má doma - se ženou, když třeba přinde z hospody... tak trochu společensky unaven. Když teda tvrdí, že Janoušek tu Vietnamku jen tak trochu odstrčil. Co teda v jeho domácnosti znamená třeba " hrubé odstrčení".
:))
15. 05. 2013 | 11:50

jozka napsal(a):

zajimavy, kdyz hoven nekoho neustale bez dukazu obvinuje, je to v cajku. Kdyz sem neco podobneho zkusim fiknout ja, zmizim a ani si nevyslouzim oznameni o poruseni kodexu.

Inu ferovka.
15. 05. 2013 | 11:56

marxík napsal(a):

maloměšťák
Kolego, vy máte taky ve všem jasno. Každou nepravost spravuje bolševik.
15. 05. 2013 | 11:58

A tak to má být, tak je to správně napsal(a):

Spravedlnost musí být,

proto největší tuneláři byli omilostněni a jejich oběti budou trpět do smrti. Ráth byl bez soudu zavřen na doživotí a p. Parkanová, p. Vondra, Drobil, Bendl, Schwarzenberg, Drábek... jsou na svobodě. Někteří dokonce ve vysokých ministerských funkcích.
15. 05. 2013 | 12:00

Yosif K napsal(a):

Martin napsal(a):
Pehe je zase naprosto mimo, jako obvykle.
Zatímco Janoušek autem srazil ženskou, je to tedy "standardní" zločinec, tak Rath se účastnil organizované skupiny na rozkrádání státních financí a majetku a je to tedy mimořádně velký zločinec a proto sedí ve vazbě. Rath sedí ve vazbě také proto, že ho přistihli při činu, jenže to se v MUS patrně nepodařilo.
15. 05. 2013 | 09:12
Další důvod proč se "nepodařilo" manařery kteří rozkulačili MUS stíhat uje to že šlo o "rudé soudruhy" ktzeří měli plnou podporu zpitomělých a zfanatizovaných hornických odborářů a celé CSSD - kde si omylem mysleli že rudí soudruzi promění MUS v nějakou pokladničku CSSD na věčné časy.

Takže když si na tuneláře MUS stěžoval Roman Češka, CSSD jej hbitě odstřelila a za směšný peníz jim prodala silnou blokační minoritu.
Během 9 let ouřadoévání CSSD ve Strajkobvce byl případ MUS několikrát odložen jelikož "trestný čin se nestal".

Tuneláři MUS mají tichou i hlasitou podporu CSSD a celé pseudolevice doposud. Viz výslech Zemana na policii.

Na MUS zbohatl CSSD Musela, CSSD Hojdar, CSSD Sýkora a na Sýkorovi zbohatl Gross. (A možná i lidé z jiných koutů politického spektra, ale tím se nidko samozřejmě nechlubí - na rozdíl od prostého kašpárka Grosse....) Vše dle zákonů, šikovní lidé, kdyby po nich neskočili švýcaři, tak jsou rudí a oranžoví soudruzi již dávno za vodou.....

Zeman tuneláře MUS podrží i proti švýcarům, proletáři nebojte se, všechno dobře dopadne.....
15. 05. 2013 | 12:12

seriózní chlapík napsal(a):

Nezbývá než věřit, že Rath se inspiruje u Janouška. Není nad "operaci" lebky. To je panečku fenomén! Před akcí nepříčetný, po akci příčetný.
Potom to chce hodit mobil do Vltavy (Zeman taky žádný nepotřebuje) a po jednou doufejme přímých volbách do parlamentu nebo senátu to těm lumpům spočítat.
15. 05. 2013 | 12:14

antisoudruh napsal(a):

Já neznám žádného jiného politika v ČR, který by řval na ostatní, že kradou (i na ty co nekradou) a sám kradl o stošest.
V tom je pan Rath u nás unikum a dostává za to za vyučenou. Krást a k tomu ještě štvat lidi proti jiným a snažit se tímto způsobem urvat politické body - žádný div, takového nenažrance má sotva kdo rád.
A s morálkou či se zákonem si u nás mnozí hlavu nelámou. Rath se prostě stal obětí systému, který sám budoval. A dobře mu tak! Určitě bych ho nelitoval a jeho otce kolaboranta už vůbec ne.
15. 05. 2013 | 12:17

Hulu napsal(a):

tak, tak ... a právě proto je třeba zrušit tuhle zahnívající republiku a ustavit co nejrychleji světovou vládu, která jako jediná dokáže zpacifikovat globální kapitál utržený ze řetězu ... to mi v článku trochu chybělo
15. 05. 2013 | 12:18

marxík napsal(a):

maloměšťák
Kolego, jestli si myslíte, že nereagováním na moje postřehy mě od nich odratíte, tak to se (jako většinou) pletete. Mám totiž 3D představivost. A když si plasticky představím, jak se vám rozpohybují všechny záhyby kůže při amsrongovském otřeseníse, coby reakci na mé oslovení, nemohu si pomoci.
15. 05. 2013 | 12:23

Hloupý Honza napsal(a):

Jen bych trochu poopravil naivní označení Ratha jako velké ryby. Je to malá rybka velikosti Bělice. Jako "velká ryba" byl předhozen českému plebsu, aby se mohlo troubit do světa, že justice není až tak zkorumpovaná a závislá, ale že umí lovit i v hlubších vodách. Bohužel je to jak se všemi vtipy o rybářích, vše nafouklé a 10 x zvětšené. Jestliže Rathovi uvízlo za nehty nějakých 30-100 mega, tak to se velryba Martin Roman jen směje.

A různí plejtváci Koláčkové, Tykačové, Dienstlové, Janouškové, Kožení a další a další, ti by se do rybníčku s Rathem pro svoji velikost ani nevešli. Ti si budou plavat v klidu a bezpečí někde v Karibiku a zpovzdálí udržovat tu zahnívající bažinu při životě. Tak velké ryby se neloví, neboť by to mohlo narušit politicko-společensko-obchodní stabilitu v ČEZkém močálu. Takové ryby jsou v ČEZku chráněny a hájeny.
15. 05. 2013 | 12:27

antisoudruh napsal(a):

Hloupý Honza,
děláte čest svému jménu!
Rath je velká ryba, protože se na tvorbě nynějšího systému vehementně podílel. Stejně jako mnozí z těch, které jste jmenoval (a to spolu se svým otcem). Nakolik se kdo obohatil, natom už tak nesejde.
15. 05. 2013 | 12:41

Kelt napsal(a):

Hlupákům,kterým je v případě MUS hned vše jasné-že totiž to celé zinscenovala rudá mafie a profitovala z toho ČSSD unikl jeden podstatný detail.
A to,že švýcarská prokuratura opakovaně žádala MF ČR a VSZ po více jak jednoho a půl roku o součinnost a připojení ČR k trestnímu stíhání.
Tuto opakovanou žádost šv.prokuratury ignorovali sockomouši Kalousek a Grygárek,který celou záležitost protahovali v zájmu ČSSD tak dlouho,až uplynula lhůta pro připojení ČR k trestnímu stíhání.Ono šlo celkem o maličkost,o 3,5 miliardy Kč,což je zřejmě pod rozlišovací schopností Kalouska-asi byl tou dobou v lihu.
Protože ale celá kauza MUS se stala věcí příliš veřejnou,tak se MF-sockomouš Kalousek připojilo k civilnímu řízení.
Výsledek?
20 milionů soudní poplatek a 7 milionů za advokáty.
Pokud bude vysloven osvobozující rozsudek-kdo tu škodu zaplatí-27 milionů Kč?
Kalousek?Ani náhodou.
15. 05. 2013 | 12:45

roman napsal(a):

Z kauzy Rath se stává trapná politická záležitost. Kromě loajálních extremistických přívrženců naší české "pravice", kteří mají zaručený recept na pořádek a spravedlnost, to všichni tak vnímají. Hraje se tady o čas, hraje se tady šachová partie. To že Rath je zloděj může být fakt, ale aby seděl rok v base a nebyl při tom odsouzen, to nemůže myslet vážně nikdo normální. A nejhorším vzkazem občanům má být, že stát to myslí vážně. Tento systém to myslí vážně. To má být jako spravedlivé. Bez vysvětlování. Je to další rána obrazu naší justice a politiky.

Každý normální člověk vidí jaké absurdnosti se kolem něho dějí. Dostává strach a může podle toho někdy také volit. Dál a dál se přitvrzuje. Vůbec bych se nedivil, že tato epizodka s Rathem bude zapadat do scénáře politiků s takovým tím nejtvrdším, jak říkají doktoři sociopatickým jádrem. Po roce 89 to vzalo u nás ale pořádnou vývrtku. K dalšímu extrému. A s ohledem na zbytek Evropy nemůže být o cestě k demokracii u nás ani řeč. Jedině tlak, bída a strach může spolehlivě ovládat občany, nastolovat nové pořádky a upevňovat moc. U lidí to známe z historie, na kterou se jistě začne pomalu zapomínat. Pojmy jako demokracie, spravedlnost, rovnost, nebo kultura jsou těmi hlavními třídními nepřáteli současných mocných u nás. Oni to samozřejmě zapřou, ale jinak si to nelze vysvětlit.
15. 05. 2013 | 12:53

Míla napsal(a):

Yozif K - ještě by to chtělo jmenný seznam a strany,kde se rudí a oranžoví soudruzi nacházejí.A nezapomenout na fialové,směsici rudé a modré.
15. 05. 2013 | 12:54

Není tady někde pan hoven? napsal(a):

antisoudruh,

já znám jenom samé odpovědné politiky (sprava doleva a zleva doprava), kteří jakteživ o korupci neslyšeli a všichni ji před volbama chtějí vehementně potírat. Přitom o některých z nich si antikorupční vrabci v médiích vesele štěbetají.
15. 05. 2013 | 13:02

Ládik!!! napsal(a):

Na co Rath vůbec potřeboval peníze? Takoví už přece žijí podle svých potřeb automaticky.
15. 05. 2013 | 13:14

buldatra napsal(a):

Vzato globálně, má Pehe samozřejmě pravdu.
Myslitel na to jde totiž od lesa.

Ale když se z Pehecího globálna přesuneme na vesnici, vidíme, že v předvolebním čase vytáhla do protikorupčnímu boje, ruku v ruce, pravice i levice. Byla to kampaň spravedlivých a čistých.

Pak se to všecko poněkud zašmodrchalo a u kormidla spočinula taková ta naše takzvaná pravice. Navíc rozpočtově zodpovědná.
Holt cesty páně jsou nevyzpytatelné.

A aby dostála ta rozpočtově zodpovědná a slovo ZODPOVĚDNÁ budiž obzvlášť viditelné, svému stěžejnímu předvolebnímu protikorupčnímu slibu, odchytit byla nucena nějakého obzvlášť exemplárního případa. By lid viděl, že sliby se maj plnit nejen o Vánocích.
A tak odchytila Rátha s krabicí a uvrhla ho, korupčníka ze všech korupčníků nejkorupčníkovanějšího, do šatlavy.
Samosebou, že ten exemplář je exemplární levičák (ač dříve pravičák, ale i to má v sobě jistý symbolicismus, je v tom cosi až internacionálního).

Kdyby byl tenkrát pánbíček na rádobypravici zlej, zasedla by za kormidlo protikorupční levicová vláda.
A ta by odchytila nějakého echt pravicového exempláře, nebo ještě lépe přeběhlíka od levice k pravici a uvrhla ho do šatlavy a globální Pehe by bylo nuceno buď cudně mlčet, nebo dštít oheň a síru opačným směrem. Což je globálně v podstatě stejně jedno, páč Země je kulatá.

Inu, z vesnického pohledu můžeme konstatovat, že tak už to v partajokraciích chodí.
15. 05. 2013 | 13:17

prorok napsal(a):

Nedivte se pane Pehe, priklady tahnou. Jo jo, kdyz se hadrova elita napakuje k prasknuti, mysl otupi, sverace povoli a rozbredla pamperska upousti. Kdo potom uhlida ty nase male, vecne hladove Pepiky?!
http://hedvicek.blog.cz/1111/narozeniny-starickeho-mocnare
15. 05. 2013 | 13:22

Dumpling napsal(a):

Tak například Julínek je z toho zjevně venku. Celou dobu od obvinění mlčel. Mezitím vykousali šéfa protikorupoční policie. Včera Julínek poprve něco řekl - vše popřel. Dnes už v ČT zaznělo, že si to Martinec asi špatně vyložil. Z těchto příznaků je zřejmé, že Julínkovi přispělo na pomoc nějaké komando, a to opět justiční, které ho z maléru vyprostilo. To se dozvíme zanedlouho. Další na řadě k vypletení ze sítě budou humanisté z MPSV, včetně bývalého náměstka, no a samozřejmě Parkanová.
15. 05. 2013 | 13:24

Error napsal(a):

Pehe brečí, že zatýkají jen politiky svázané s ČSSD. Aby nebrečel když pořád kope do pravice a Klause a jeho jednostranné politické výpady jsou už k smíchu skoro každému kdo je čte. Pokud policie neschledala, žádné důvodné podezření, že by Janoušek chtěl utéct do ciziny tak nemá proč ho dávat předběžně zadržet. Pehe jako politolog a sociolog právu bude stěží rozumět ikdyž politologové a sociologové jsou podle mnohých experti na všechno a proto se do všeho cpou i tomu čemu nerozumí.:)
15. 05. 2013 | 13:39

Yosif K napsal(a):

Zločinec Janoušek se ožral, zranil ženskou, yaplatil ji odškodné. Bude souzen bude odsouzen nebo nebude, ale jinak není ohledně tohoto co na Janouškovi řešit co se týče té nehody.

Co se týče lobování, manipulací a podobných šolichů které Janoušek páchal na pražském magistrátu, evidentně šlo o věci páchané i za účasti představitelů CSSD na magistrátu 9Paroubek později hULÍNSKÝ), takže podobně jako v případě rudých tunelářů MUS, janoušek bude asi dobře krYtý na všech stranách... i na straně pseudopřátel proletářů.......
15. 05. 2013 | 13:46

třebaKarel napsal(a):

wbgardene ,
Váš flašinet se zasekl a hraje písničku co byla v kurzu před dvaceti lety . Od té doby jsme už většinově zjistili , že kradou napříč spektrem . A jsou lidi co ji m to vadí a pak pár těch co jim to nevadí .
Jestli jsou hloupí , přejícný nebo v tom jedou taky , v tom hiolt všichni tápeme . Jděte radši zalejt kytky , keynesiáne .
tK
15. 05. 2013 | 13:47

Gru napsal(a):

Martin
"Proč není ve vazbě pochopitelně nevím, patrně není dost důkazů, na rozdíl od kauzy Rath. "

To by právě hovořilo proti vazbě - je-li důkazů tolik, nelze již vyšetřování mařit,
Na druhé straně Parakanová obdržela přímo dárkový balíček možností k ovlivňování svědků a maření vyšetřování. Kauza Rath, sama o sobě nejspíš povahy kriminální, je těžce politizovaná.
15. 05. 2013 | 13:50

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

kelt,
proč to píšete mě? napište to soudruhovi pehe, on přece ví o velkých rybách, které se smějí. jistě na ně zítra podá trestní oznámení.
15. 05. 2013 | 14:01

In vino veritas napsal(a):

jednotka ...... (nebudu psát čeho, abych nebyl smazán)

velké ryby právě uplavaly po amnestii a zasmály se přitom do očí svým obětem.
15. 05. 2013 | 14:07

Ládik!!! napsal(a):

Pane Pehe,
myslíte smích velryb? Na Ústecku??
15. 05. 2013 | 14:10

jozka napsal(a):

Velryby? Ustecko? Gandalovic?
15. 05. 2013 | 14:13

Ládik!!! napsal(a):

třebaKarle -
nic se nezaseklo, ta písnička je věčně živá, zcela jistě lidová. Má melodii i jasný text, není to žádný tupý opakovaný nápěv dneška.
15. 05. 2013 | 14:15

Miloš, Plzeň napsal(a):

Nechápu, proč je Rath stále ve vězení bez rozsudku. Ať soudruzi z policie a soudů zveřejní co vše mu dokázali za činy.
15. 05. 2013 | 14:28

neo napsal(a):

Miloš, Plzeň

co nechápete na tom, že na něj byla uvalena vazba a proto je stále ve vězení? Až bude povolena a zaplacena kauce, už nebude ve vězení. Až bude puštěn z vazby, už nebude ve vězení.
15. 05. 2013 | 14:34

occasion rsHuma napsal(a):

Ládíku ,
Jestli myslíme ale tu samou ? Já měl na mysli písničku o sockomkách , která dělá dobře jen jednu věc , odvádí pozornost tam kde se rozplizne a utopí se ve velikosti vesmíru , i když původně se zdálo všechno jednoduché . Jestli jste myslel jinou , promiňte , asi jsem byl neobratný . Naštvalo mne že někdo žvaní o sockomkách , když jde o docela zlou věc s níž zmíněné dámy skutečně nemají co do činění . Nepočítal jsem do dvaceti . Mějte se hezky , tK
15. 05. 2013 | 14:42

Míla napsal(a):

Neo -Vy jste hlava pane vachmajstr.
15. 05. 2013 | 14:47

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, třebakarlíku specielně vám ku radosti.
Zalito už mám. Čím se zalejváte vy ?
Krabicovým ??
http://www.internet-magazin.cz/wp-content/rath-kulovy-blesk.jpg
15. 05. 2013 | 14:47

neo napsal(a):

Míla:

jen fakta.
15. 05. 2013 | 14:52

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

in vino veritas,
soudy měly 8 let na to, aby je poslaly za mříže. a kdo ví, možná, že rathuv gang nakonec taky uplave. jako paroubkuv tajemník doležel. byla to kodovaná řeč.....
15. 05. 2013 | 15:00

stoppa napsal(a):

Je to jasný. Rath nesmí být propuštěný. A Julínek nesmí být stíhaný. Jinak všechny policejní hlavy dolů!
15. 05. 2013 | 15:29

mb napsal(a):

dobrý blog ... to zas budou (echt)pravičáci kvičet...
15. 05. 2013 | 15:36

Občan napsal(a):

Nacisté tomu říkali "Schutzhaft",
sion....té a severokorejští maoisté tomu říkají V PŘEKLADU "administrative detention",
amíci "Guantánamo",
v ČR se to zatím nejmenuje, ale princip je stejný - věznění bez soudu po neomezeně dlouhou dobu.

Doposud jsem se domníval, že tento jinak nezákonný způsob věznění je vlastní pouze totalitním režimům a ideologiím, jaké v poválečné době najdeme právě jen v Severní koreji, USA a Izraeli. Ale ejhle - první vlaštovku máme v "demokratické" ČR.
Teď už jen zbývá vybrat režim, k němuž ČR přiřadíme.
15. 05. 2013 | 15:52

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

já být socanem, tak radši držím usta vzhledem k tomu že po svobodě chodí stanislav koloťuk upřímný. rathuv gang se holt asi vymykal běžné socanské zlodějně, tak je nešlo nepochytat.
15. 05. 2013 | 15:58

neo napsal(a):

Občan:

a ihned tu máme další lež. Vy se tedy činíte.

ta doba není neomezená !
Délka vazby závisí na výši trestní sazby u trestného činu, pro který je obviněný stíhán. Maximální délka vazby se tak pohybuje od jednoho roku do čtyř let. To je však nejdelší možná doba, jinak vazba může trvat jen po nezbytně nutnou dobu. Platí přitom, že z maximální možné délky vazby připadá jedna třetina na přípravné řízení (tedy do podání obžaloby) a dvě třetiny na řízení před soudem.
15. 05. 2013 | 16:00

třebaKarel napsal(a):

wb
představte si to : Nezalejvám se ničim protože sedim u bazénu , kolem je houf krasavic v celé věkové škále nejrůznějších tvarů a barev , no a já v takovymhle rozpložení napravuju svět a reaguju na Vaše moudra . Pochopitelně že nic jinýho než krabicový ale nepiju , dobře jste mne odhadl a jim rukama , ne jako Vy z porcelánu , ale rovnou z papíru , i holky oplácávám rukou mastnou od bramborovýho salátu .
Jsem prostě úplnej sockom jak je máte rád a děláte si z nich srandu . Hloupou a blbou . Ať Vám nerupne bránice . tK
15. 05. 2013 | 16:03

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

občan,
měl byste poliici poděkovat, že dostala socanské zloděje za mříže a občanum ušetřila stovky milionů. a ne tu plácat blbosti. rathuv gang sedí ve vazbě se souhlasem soudu. kromě nich i řada dalších zločinců.
15. 05. 2013 | 16:04

stoppa napsal(a):

Rath není chráněný. Proto může být ve vazbě skoro libovolně dlouho.
Chránění jsou jiní. Julínek Svoboda Parkanová.
15. 05. 2013 | 16:09

melčákova pohanka napsal(a):

Klasický politický proces,který by mohl sloužit studentům ke studii procesů v padesátých letech,jen se zamění Jirát za Urválka... A národ mlčí,tak jako mlčel i tenkrát..
15. 05. 2013 | 16:10

stoppa napsal(a):

jednotka

"rathuv gang sedí"

Ale Parkanové gang nesedí.
Julínkův gang nesedí.
Svobodův gang nesedí.
Drábkův gang nesedí.
Vondrův gang nesedí.

A to je to o co tady jde.
15. 05. 2013 | 16:15

melčákova pohanka napsal(a):

stoppa. A především Kalouskův gang nesedí a dokonce dále určuje,kdo sedět má a kdo ne ! Je třeba zavřít Kalouska,a pak věřím,že se ledy pohnou!
15. 05. 2013 | 16:24

Reveil napsal(a):

Důvodem, proč poslanec Rath je stále ve vazbě, je zcela zjevně to, že dosud nesložil poslanecký mandát.
To je ovšem nelegální vazební důvod.
Výmluva na "útěkovou vazbu" je v prostředí, kde Janoušek, podezřelý z vraždy, jezdí nerušeně do zahraničí a Wolf, už odsouzený, se přes opakovaná upozornění nechal utéct, je komická. Myslím, že ani nikdo neočekává, že by ten důvod mohl někdo brát vážně - o to závěžnější je zpupnost, s níž je vazba protahována.
Srovnání s případy 3 dalších bývalých ministrů (Barák, Parkanová, Julínek), kteří mají na krku stamilionové maléry a přesto mohou nerušeně ovlivňovat svědky, o útěkových možnostech nemluvě, je o to smutnější.
15. 05. 2013 | 16:30

stoppa napsal(a):

melčákova pohanka

"Je třeba zavřít Kalouska"

Bohužel u toho zavření nepostačuje. Právní řád už neobsahuje odpovídající trest.
15. 05. 2013 | 16:32

Caroll napsal(a):

Tak jak to všechno začalo. Někdy v listopadu 2011(nebo krátce po volbách) SOUKROMÝ detektiv(!) Libor Gregor na něčí (na čí?, jistě to nedělal zadarmo) nainstaloval odposlechová zařízení kam se dalo aby získal vůbec něco s čím se dá nějak manipulovat. Na základě takto "získaných" (vlastně nezákonných, ilegálních) "poznatků" mu pomohl jistý státní zástupce z Brna (místně naprosto nepříslušném)vypracovat jakési "trestní oznámení" aby policie měla nějaký "legální" důvod se Rathem zabývat. Dlužno dodat že v té době probíhal ostrý spor mezi policejním prezidentem Lessym a Kubicem. Skutečný předmět sporu není dosud znám. Jakmile se policie začala kauzou Rath zabývat, spor dočasně utichl. Policie naistalovala Rathovi odposlechová zařízení všude kde se dalo a snažila se něco, cokoliv co by se dalo použít získat. Ale světe div se, nic konkrétně použitelného nebylo. Pak ale Rath zarazil privatizaci některých nemocnic a nedalo se dále čekat, šlo o velké peníze. Tak vše honem připravili (včetně dehonestace jeho právníka, který byl na základě falešného obvinění během necelých 24 hodin(!) vyloučen z Advokátní komory a navíc byl z neznámých důvodů zavražděn dodnes neznámým pachatelem další právník) a na předem připraveném místě když vycházel od Pancové jej zatkli. Sebrali mu zalepenou krabici(na což neměli nárok), odnesli jí do služebního auta a vrátili se BEZ krabice s tvrzením, že v krabici bylo 5 milionů (které kromě nich nikdo neviděl. Později tvrdili že to bylo ne 5 ale sedm milionů (5 milionů je hranice velké škody). Tvrdili že Ratha zadrželi při trestném činu. I kdyby to tak bylo, jak mohli vědět že se jedná o úplatek? Nikdo nikdy nezkoumal jestli na penězích byly Rathovy otisky prstů(vyšetřovací samozřejmost) a nikdo později ty peníze ani neviděl. Dokonce mi bylo tvrzeno, že na penězích otisky prstů nezůstávají(!!!). A hned třetí den po zákroku Lessy finančně odměnil zasahující policisty ačkoli byl případ vlastně na začátku a tím potvrdil že nešlo o spravedlnost ale o Rathovo zatčení. (A když to všechno takhle pěkně zařídil tak Kubice vykopl aby ho nemohl nijak kompromitovat a musel být pěkně zticha). Takže to celé dává smysl a je jasné, o co tu šlo. Zavřít nepohodlného politika a držet ho BEZ SOUDU ve vazbě libovolně dlouho dokud nezískají nějaké svědectví se kterým by mohli jít k soudu nebo alespoň tak dlouho, než mu vyprší poslanecký mandát a budou si s ním moci dělat co chtít. Proto na něj tlačili aby se vzdal poslaneckého mandátu. Je to typická kubicovština. Celá situace jasně mluví o naprosté důkazní nouzi, (vzdor záplavě spisového materiálu kde se spousta věcí opakuje) proto ho nemohou pustit. Výmluvy na údajné nebezpečí útěku nebo pokračování trestné činnosti jsou absurdní a jsou dokladem toho co je v naší justici možné. Pokud někoho nezlomí tak k žádnému soudu nedojde, nemají s čím k soudu jít((na krátkou dobu se na netu objevila obžaloba- bylo to samé "chtěl", "mohl", "měl v úmyslu" a podobně, ale nic konkrétního, a tato "žaloba" také hned zmizela). Soud měl být v prosinci, potom v lednu, pak v březnu, nyní se mluví o červnu. Kdyby byla věc tak jasná tak by už soud dávno byl. Rathovo prohlášení před parlamentem o snaze získat peníze pro ČSSD bylo patrně motivováno snahou vyvolat soud kde by se mohl očistit. Budou ho držet ve vězení bez soudu třeba dva roky, dokud nedojde k nějakým dramatickým událostem. Ostatní politici se ho za strachu nezastanou dokud nebudou mít jistotu že se jim nemůže přihodit něco podobného.
15. 05. 2013 | 16:50

melčákova pohanka napsal(a):

Koalice potřebovala klid na práci-církevní restituce,atd.,tak Rath musel být uklizen.. Bradáčová toužila po Praze a kariéře,tak také přiložila ruku k dílu...Jinak jsem zvědav kolik vysoudí Sokol pro Kotta a Pancovou za tak nepřiměřenou vazbu? Také načasování soudu na prázdniny není náhoda! Ach jo!
15. 05. 2013 | 16:54

Občan napsal(a):

Melčákova Pohanko,

ten scénář "Je třeba zavřít Kalouska" vám žádnej rejža neveme. Ne, že by to bylo špatný, ale nedostal by na to od Kalouska dotaci :o))
15. 05. 2013 | 16:59

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

stopp,
taky nesedí
grossuv gang
paroubkuv gang
palasuv gang
zgarbuv gang
kočkuv gang
policie holt není všemocná. budm e rádi alespon za rathuv gang. oni toho nakradli celkem dost.
15. 05. 2013 | 17:01

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

ted jsem se dočetl, že kolotuk za sve poctivě vydělané peníze na dráze opět nakupoval nemovitosti. a pak že dráhy neplatí.....
15. 05. 2013 | 17:11

Občan napsal(a):

Carolle,
dobré shrnutí.

Jenom - ještě jste zapomněl, že onen Libor Gregor byl OKAMŽITĚ OSOBNĚ přijat náměstkem nejvyššího státního zástupce Igorem Střížem, který SÁM SEPSAL trestní oznámení.
Později onen náměstek neochotně přiznal, že se jednalo o zcela unikátní postup.

Následovalo přidělení věci věcně zcela nepříslušnému SZ.
S odstupem času to vypadá tak, že Stříže všechna SZ poslala k čertu, takže ten hledal, až našel všehoschopnou Bradáčovou, toužící po sesli v Praze. Tu také brzy po odvedení špinavé práce nafasovala jako odměnu (celkem chápu, že se o ni teď rve jako smyslů zbavená).

Teď už jen zbývá zjistit, co mají na Jiráta. Ten plní zadané úkoly jak strojek a "průtahuje" jak jen to jde. Přičemž u soudu ani nebyl schopen předložit důkazy pro trvání vazby.
Soud totiž o jejím prodloužení rozhodoval pouze na základě Jirátových DOMNĚNEK. Což KS Praha také přiznal.

Ti, co tuto restauraci politických procesů z 50. let obhajují, si neuvědomují, že jde o precedens, který se v případě úspěchu stane běžným postupem, jenž může stihnout i je.
15. 05. 2013 | 17:18

melčákova pohanka napsal(a):

Občan. A co zkusit pokračování Sekala? Třeba by se zájemci našli! Ale chtěl bych věřit,že nejsme jako oni,tak se nikdo nepřihlásí!
15. 05. 2013 | 17:20

stoppa napsal(a):

Caroll

No ano to známe. Top je přece příběh o plukovní Krabici:

- Dobrý večer pane hejtmane copak to neseme?
-Chtěl jsem nějaké víno...
- To jste krapet na omylu nic vám nedáme. Nejsme UNRRA my jsme URNA víme? Tak co to nesete?
-Víno a samopal.
-Ukažte... čínská hračka Siyu? Poněkud politicky nevhodné že ano? A může být jedovaté... určitě spousta olova... raději napíšeme že jde o český samopal co? Vzor 58... A kde je to víno?
Jak ve škatuli? Ale vždyť to je přece osvědčená plukovní Krabice! Musím to ukázat šéfovi.. nepodržel byste mi ten obušek?...
...

-Malér!
- ???
-Zmizelo to víno... v plukovní Krabici jsou místo toho jen nějaký prachy... Když to viděl ministrplukovník, nehnul ani brvou... kamenný výraz... von nám zkameněl! Co budeme dělat?
-Zmizení vína? Kamenný ministrplukovník? To je síla! Musíme tady toho zatknout... zavolejte prokuraturu nebo někam...
...

-Oni už všichni spí, jen prokurátorka Brožová-Polednová je vzhůru... trpí nespavostí. Ale trvá na tom, že už nikoho likvidovat nebude, chce mu dát milost...
-Milost? Tak to teda musíme požádat o svolení tu Němcovou... todle čislo máme volat...
...

-No nemá moc náladu... prý žádný takový... jak zmizelo víno tak žádná milost... máme si sehnat jinou prokurátorku... Rampula prý je riskantní... raději nějakou ženskou... ty jsou říznější... ale ne Brožovou-Polednovou...nejlíp z jinýho kraje...
15. 05. 2013 | 17:25

Občan napsal(a):

Melčákova Pohanko,
zkuste méně provokativní pracovní název scénáře. Třeba by prošla "Ještě zdivočelejší země", "Hynení léta", "Musíme si jít po krku", "K čertu s každým novým ránem" nebo tak něco. Když to lehce vyfutrujete několika opilými pologramotnými odboráři s řízkem v batůžku a rolexkami na ruce, mohl by Kalousek přehlédnout nosnou myšlenku a pustit chlup.
Název se dá konspirativně změnit těsně před distribuováním filmu do kin!
15. 05. 2013 | 17:27

melčákova pohanka napsal(a):

Občan. A co Musíme si pomáhat 2 ? A nabídnout Kubicemu a Kalouskovi malé role ? Jinak točím na koleně nezávislý,levný film Církevní prostituce !
15. 05. 2013 | 17:39

Yosif K napsal(a):

Skogen napsal(a):
V Rathově monstrprocesu jsme si celkově spíše uškodili než pomohli. Protože nejenže si naše spravedlnost křiví fazónu nekonáním a úmyslným přehlížením excesů vyvolených, ona je schopna křivit se i aktivně. A to je velmi znepokojivé.
15. 05. 2013 | 09:21
Závěr vystihl naprosto dokonale zatemnělost a bloudovství různých pseudolevicových krasoduchů.
Pánové kteří vydělali na rokulačení MUS okolo 14 miliard Kč jsou bez vyjímky napojeni na levici - na Grosse, Sobotku, Hojdara a zfanatizované rudé odboráře, kreje je i "plebejský tribun" president Zeman, který se ze všech sil snaží překazit švýcarský proces a během 9 let levicových ministrů vnitra bylo jejich vyšetřování cca 5krát odloženo s tím že !trestný čin se nestal".

Dokonalá ilustrace toho jak levice "bojuje s korupcí", to jest pouze hubou v řečech pro prosté proletáře, proti nim je Nečas zcela čestný skautík a anděl....

Zatčení ratha nikoho nemusí mrzet, člověk který desítky hodin problábolí piklemi kolik z koho pumpnout a evidentně vydírá podnikatele několikanásobně více než ostatní hejtmani patří do odpadkového koše dějin.

Proč Ratha litujete? Protože tento profesionální demagog a pletichář přešel z pravice na levici?
15. 05. 2013 | 17:49

melčákova pohanka napsal(a):

Občan. A co Proces po česku volně podle F.Kafky a v hlavní roli Yosif K ?
15. 05. 2013 | 17:57

Reveil napsal(a):

"Protože tento profesionální demagog a pletichář přešel z pravice na levici?"

To je jádro pudla. Poslanec, který to udělal obráceně, že přeběhl z levice k pravici, samozřejmě nebyl zatčen a bylo mu umožněno utéct (Wolf).
15. 05. 2013 | 18:01

Reveil napsal(a):

Yosif K.

"Proč Ratha litujete?"

Nejde o litování Ratha. Jen ať sedí.
Ale Parkanová a ostatní po pravici nesedí. A to je důležité.
15. 05. 2013 | 18:03

Míla napsal(a):

Yozif K -co myslíte,dočkáme se té aktivity v případě Vondry a dalších?A na proces s Rathem se docela těším.A veselo bude,až začne mluvit.A k těm rudým a růžovým připojte seznam fialové směsice.
15. 05. 2013 | 18:29

Gudka napsal(a):

V případu MUS se vyhýbala pravicová Toloánkov vláda opakovaně urgencím švýcarské prokuratury, aby se ČRF připojila jakožto poškození k soudnímu řízení. Jak Topolánek, tak především ministři Pospíšil a Kalousek nejenže neragovali. kaopusek se dokonce opakovaně vymlouval a vykrucoval a vůbec neodpověděl na oficiální dopis.
Očekávám, že ani toto, co se z pozice veřejně přetřásaného zametání pod koberec dnes proměnilo v mezinárodní ostudu, Kalouskovi vaz nezlomí.
Proboha, co ten člověk musí mít v trezoru na své spolupůsobící, že má tak neotřesitelnou pozici?
15. 05. 2013 | 18:35

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

já si myslím, že nejvíce se smějou fotobaroni. díky ropě a plynu z břidlic klesla cena uhlí na minimum. my ale nebudeme vyrábět levnou elekřinu z levného uhlí, ale dotovat desítkama miliard ročně elektriku z fotopanelů, protože soudruh špidla v roce 2005 tvrdil, že zdroje jsou a socani, bolševici a lidovci schválili zákon o podpoře obnoitelných zdrojů. hlavně je zase volte. blbý jste na to dost
15. 05. 2013 | 18:51

Ivoš napsal(a):

Velmi souhlasím s uvážlivým článkem. Formulaci "I tak mnohým jistě vrtalo hlavou, zda stejné prostředky, které byly použity k dopadení jednoho z nejostřejších opozičních politiků, by byly nasazeny na podezřelého politika vládního." považuji za hezký, útlocitný a vrchol decentnosti. Myslím, že někde uvnitř i zarytí stoupenci pravice vědí, že odpověď je NE (a považují to ve svém důvodném egoismu za dobře...). Velmi by zajisté chtěli, spolu s politiky svého srdce, aby se proces s Rathem protáhl natolik, aby aspoň odstartoval volební kampaň. Já bych si zas přál, aby výsledek voleb byl nejen nominálním, ale i reálným důvodem jejich vážného rozladění... Ale ne ve smyslu, že se bude zas měřit dvojím metrem, nýbrž tak, že jejich "režim snů" přejde v solidní systém pro jim reálně tak či tak podřízené "socky".
15. 05. 2013 | 18:52

Petr Jihlava napsal(a):

Pro některé lidí a politiky byl a je dr.Rath nepohodlný.Jiří Pehe ve svém komentáři mimo jiné správně konstatuje,že patřil mezi nejostřejší opoziční představitele.
Možná,že to byl i jeden z důvodů,které vedli k jeho konečnému zatčení.Kdyby policie a vyšetřovací orgány vynaložily stejné prostředky a úsilí na daleko závažnější korupční kauzy musela by být celá řada jiných už dávno za mřížemi.

Kauza Rath jednoznačně vybočuje z ostatních kauz obviněných vysoce postavených politiků, např. Michala Haly, Marka Dalíka, Vladimíra Šišky či Vlasty Parkanové.
Marek Řezanka v Britských listech správně píše:
Námitka některých.že Ratha chytili takzvaně přímo za ruku. Ovšem nestalo se tak při údajné předávce peněz – a co hlavně – na bankovkách se nenašly otisky prstů Davida Ratha. I když se podle odborníků na bankovkách otisky prstů najdou jenom zřídka, přece jen byla policie úspěšná – a na některých našla daktyloskopické stopy Martina Jireše, bývalého místopředsedy představenstva zdravotnické firmy Puro-klima, který měl předat peníze Petrovi Kottovi. Rathovy však nikoli.
Rath tvrdí, že úplatek nevzal a že je nevinný. Je na soudech, aby toto tvrzení vyvrátily, či mu daly za pravdu. Soud se však nějak stále nekoná – a ikona všech korupčních kauz v zemi je ke spokojenosti všech, kdo ho neměli v lásce – a že je jich hodně – za mřížemi. Spravedlnost se ale neodvíjí od popularity. Měla by se odvíjet od důkazů a od jednotného postupu policie a soudů pro kteréhokoli občana ČR. Nezávisle na tom, jak je nám kdo sympatický, bychom se měli ptát, zda je s ním nakládáno standardně – a zda není něco shnilého ve státě českém.
15. 05. 2013 | 18:55

Yosif K napsal(a):

Gudka napsal(a):
V případu MUS se vyhýbala pravicová Toloánkov vláda opakovaně urgencím švýcarské prokuratury, aby se ČRF připojila jakožto poškození k soudnímu řízení. Jak Topolánek, tak především ministři Pospíšil a Kalousek nejenže neragovali. kaopusek se dokonce opakovaně vymlouval a vykrucoval a vůbec neodpověděl na oficiální dopis.
15. 05. 2013 | 18:35
V případě MUS zametala pod koberec napřed 9 let socanská vláda, pak jak říkáte také Kalousek.

Bohužel je tzo tak, že ten kdo rozkulačí 14 miliard tak už z opatrnosti jistí vztahy po celém poltickém spektru, něco vhodně přibrzdit je samozřejmě snazší než rovnou něco ukrást.

Nyní intensiovně kryje tuneláře z MUS i president Zeman, až se dostane k moci Sobotka tak to nebude jiné, Koláček kromě Hojdara a Grossových pochopů ještě používal i služeb právní kanceláře Radek Pokorný, a vydatně je prokrmoval, slyšel jste Sobotku cokoliv říct k MUS než že všechno bylo v nejlepším pořádku?
Jsem zvědav co Švýcaři s tuneláři udělají. Není však pochyb o tom že Zeman se bude snažit kazit vše co jen bude moci.
15. 05. 2013 | 18:57

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

petr jihlava,
právě naopak, rath byl výborný pomocník pravice v každých volbách. soudruh paroubek dokonce zakázal rathovi veřejně mluvit před sněmovníma volbama a tak si musel dát pan doktor na sva užvatlaná usta zámek. samozřejmě, že se našlo i par psychopatů, kterým cirkusová vystoupení ratha imponovala, ale více lidí spíše odrazovala. a tak jidiný, kdo měl zájem to na ratha "ušít" byla čssd. já si ale myslím, že by těžko nějaký socan dával rathovi pod parkety peníze. byl to prostě zloděj. byl to prostě socan.
15. 05. 2013 | 19:13

melčákova pohanka napsal(a):

jednotka hlouposti. Nemáte virozu?
15. 05. 2013 | 19:40

malej jarda napsal(a):

Proces s Rathem se bude tak natahovat, že se z vazby dostane nejdříve po volbách a to jen v případě, že už nebude sedět "natvrdo". Proces to bude velkolepý, klasický politický monstrproces. Dá se předpokládat, že dny, kdy se z médií nedozvíme "nové" skutečnosti v této kauze, bude možno spočítat na prstech jedné ruky. "Osobnosti" se budou střídat dnem i nocí u zasvěcených, nekonečných, odsuzujících komentářů. Škoda, kterou Rath způsobí a to třeba jen hypoteticky, bude taktéž narůstat každým dnem a to násobně. Těsně před volbami už půjde zcela jednoznačně o desítky mld. Jelikož takovou částku si 99,99% obyvatel nedokáže dost přesně vybavit, bude nutné představivosti běžného občana trochu napomoci. Samozřejmě, že hlavní roli budou hrát emoce. Tak se m.j. dozvíme kolik inkubátorů se mohlo zakoupit, kolik školek se mohlo otevřít, kolik hospiců se mohlo postavit, a taky to, že nebýt Rátha, nemusela se vůbec krátit valorizace důchodů a taky možná se nemuselo hýbat s DPH a v konečném důsledku nemuselo dojít k recesi. Rath zřejmě kradl,tak jako spousta jiných, ale každý člověk, který má v sobě alespoň špetku spravedlnosti musí zřetelně vidět disproporci mezi touto kauzou a kauzami jinými. Bohužel toto nelze čekat od příznivců současné vlády.
15. 05. 2013 | 20:12

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

rathova pohanka,
poslední dobou mam virozu celkem často, nicmeně ne z piva. nemám rád tu švejkovskou kulturu vysedávání po hospodách, pití piva a debilních kydů. jsem vinař. z vína mám virozu teměř každý den. no, když člověk pozoruje tu debilnější část národa ( levice), tak mu nic jineho , než viroza nezbývá. jinak by se z toho zbláznil. podpora obnovitelných zdrojů, sociální stát, evropské záchrané fondy, dluhy a beznaděj. já si myslim, že neska je větší nesvoboda než za komunistů. . byl jsem štastnej, když padnul socialismus. ale dneska máme uplně ten samej hnuj v mnoha ohledech ještě horší. no, vlastně je ta EU horší než než husák s jakešem. tehda všichni měli hovno. a lidi byli štastnější, než jsou neska. nepovedlo se to. přišla evropská integrace, přišel sociální stát na dluh, přišli ohromný zlodějny,cinismus, prasárny, podrazy, celebrity, fotovoltaika, zelený prasárny, mě se ze všeho chce blejt. hra na demokracii. nemáme dobrou budoucnost.
15. 05. 2013 | 20:23

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, omlouvám se vám vážený třebakarlíku za svoji hloupost a blbost. Nemám holt asi ten správný sockom výcvik.
Veskriz a bude líp, bez sockomu tím tuplem.
http://www.vepr.info/foto/35/2354.jpg
15. 05. 2013 | 20:57

klouzek napsal(a):

Vládní mafie, policejní mafie a justiční mafie má vše pod kontrolou. Rath dostal za vyučenou a jako výstraha cha cha cha všem ostatním, aby drželi hubu a krok.
Podařilo se. lidé, ovčani ČR nic a zase nic, jen čumí jak to mafiáni umí.
15. 05. 2013 | 20:57

Skogen napsal(a):

Jednotko,

Ratha si jako každého schopného - a tedy pro ně nebezpečného - opozičního politika vzaly na paškál média. Proč? Protože ohrožoval dogmata a postupy naší lumpenpravice. Tedy privatizační kšefty, „výhodné“ outsourcingy, přetahování prostředků ze státního do privátního bez patřičného efektu. Naše média jsou v drtivé většině „modrá“, i když vztahy jsou složitější, žijí z inzerentů, v provozní rovině z akreditací, atd... Jednoduše, v rozporu s dlouhodobým zájmem je zde symbióza modrofialových s médii. Paroubek pak doporučil Rathovi zdržet se projevů, protože z Rathovy věcně výstižné, avšak silně asertivní argumentace, se mediálně skvěle vařily pikantérie. Stačilo přepepřit. Rath ostatně nebyl jediný.
15. 05. 2013 | 21:11

Gudka napsal(a):

Yosif K.

"V případě MUS zametala pod koberec napřed 9 let socanská vláda, pak jak říkáte také Kalousek....tak už z opatrnosti jistí vztahy po celém poltickém spektru"

Myšlenka pro značku Yosif K. naprosto revoluční... Kalousek jistí socany. Zatím, co tady tak občas čtu, nejúžasnější myšlenkový kotrmelec skupiny Yosif K.
15. 05. 2013 | 21:12

Gudka napsal(a):

jednotka

"...přišli ohromný zlodějny,cinismus..."

Líběj odpustit, ale co je to "cinismus". Nějak to nikde nemůžu najít.
15. 05. 2013 | 21:17

melčákova pohanka napsal(a):

jednotka. Tak si dejte ještě do druhé nohy,abyste si srovnal pohled i na pravé oko,jinak se vám začnou smát i malé děti a budou vám říkat Žižko...
15. 05. 2013 | 21:18

melčákova pohanka napsal(a):

Gudka.Cinismus je jednotkou chytrosti pravicového voliče!
15. 05. 2013 | 21:20

jarpor napsal(a):

Tak s nám stal z pana "politologa" pan "srovnávatel".
A porovnává proč Rath sedí ve vyšetřovací vazbě, a proč Janoušek nesedí... podle pana Pehe by měli asi sedět ve vyšetřovací vazbě oba... aby jeden se nemohl pohybovat po Chorvatsku a druhý nikoliv... nebo by měl být Rath puštěn z vazby, aby měli oba stejnou "spravedlnost"....
i amnestii do toho "srovnání" vložil... aby nakonec konstatoval, proces s Rathem je svého druhu "politický".

Pominu, že bez znalosti spisu je takové srovnání více jak míchání hrušek s jablky... ale kolik zdejších debatérů panu Pehe nadšeně dává za pravdu !

Takže pane Pehe a ostatní s ním souznící, několik skutečností, které dle mého způsobují to, že takto srovnávat "spravedlnost" nelze :

1. Janoušek, jak známo, ohrozil a poškodil onu ženu sám... zatímco Rath, jak známo, byl součástí jisté skupiny a VŠICHNI z této skupiny jsou ve vyšetřovací vazbě.

2. Postup policajtů zatýkajících Janouška, normálních policajtů, byl předmětem přezkumu a byli za svůj amatérský, neprofesionální postup potrestáni. Ratha zatýkala zvláštní jednotka protikorupční policie.

3. Janoušek prostě ohrozil a poškodil jiného člověka a byl po zjištění toho skutku zadržen... nebyl sledován jako Rath několik měsíců...

4. Janoušek se s poškozenou spojil, vědom si svého skutku a nabídl odškodnění - je to vypočítavost, ale prostě "přiznal" vinu. Rath neustále tvrdí, že je nevinný a to přesto, že "spolupracující svědek" říká policii něco jiného...

5. Spolu s politikem Rathem byli zatčeni jiní, nepolitici, z podnikatelské sféry. Nikoho soud z vyšetřovací vazby, pokud je mi známo nepustil. Kdyby se k zatčeným choval soud rozdílně, pustil podnikatele a nechal hnít Ratha - to by byl, dle mého, politický počin soudu...

Suma sumárum - chěl-li pan Pehe něco porovnat, pak se měl zabývat zacházením se zatčenými v kauze Rath. Porovnávat tyto dva - Ratha s Janouškem a vyslovit závěr, že se s nimi nezachází stejně, a že je to špatně, může jen ješitný "politolog" a sohlasit s ním může jen někdo, kdo s nedovede dát dohromady dvě a dvě...

Ano, že by měli být ve vazbě ti uhlobaroni z MUSu, ... o tom žádná... jenže ... kdo že tenkrát "řídil" stát, kdo měl pod palcem orgány činné v trestném řízení, pane Pehe ? Pravice ?

Ano, i s Janouškem mělo být zacházeno jinak, jako s opilcem, který nejen ohrozil, ale i ublížil na zdraví jinému člověku...
Doufejme, že se mu dostane toho nejvyššího trestu... leč povnávat způsoby zacházení a postupy policie v tomto a v Rathově případě a vyslovit, že Rath je politický proces, může jen slepý Rathův fanda..., člověk neschopný objektivního náhledu na skutky těchto dvou pánů, za které, doufejme, se jim oběma dostane spravedlivého "ocenění".

Hezký večer
15. 05. 2013 | 21:23

melčákova pohanka napsal(a):

jarpor. Vám toho moc známo není !!! Ve vyšetřovací je už jen Rath,Kott a Pancová...A Salačová dokonce dostává již státní zakázky,tak jako Jidáš ... Ale jestli nevidíte tu selektivní spravedlnost a zrůdnost,tak vám není pomoci...
15. 05. 2013 | 21:39

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

skogen,
ne, ta aura kolem psychopata ratha...já nevim. já si myslim, že psychotické záchvaty doktora ratha se mohly líbit jenom uplnemu hlupákovi. tak zvaný " ostrý opoziční politik".. pan rath byl tvrdý pravičák, když se mu to hodilo, pak byl tvrdý levičák, když mu to sypalo do kapsy.. rath vždy považoval lidi, jako jste vy za meněcenné opice, kterým je možná nabulíkovat cokoliv a oni mu budou tleskat. celou tu dobu se vám vysmíval do ksichtu a pohrdal vámi, jako uplným dementním plebsem. rath lhal a urážel lidi s velkým sebeuspokojením. jeho do nebe volající zlodějny jsou produktem rathova přesvědčsní o vlastní vyjímečnosti a inteligenci. " na mě si nepřijdou". rath je duševně nemocný člověk, patologický lhář, psychopat a manipulátor. pokud jste takovému člověku na vteřinu uvěřil, otevřete víko žumpy a skočte do ní. uděláte dobrou věc, pro své blízké i celou společnost.
15. 05. 2013 | 21:41

Gru napsal(a):

Jarpor

V mém případě nejde o souhlas s panem Pehem, nýbrž pan Pehe vyslovil to, co si dávno o věci myslím. Ovšem, až na srovnání s Janouškem. Samozřejmě. že Janoušek spáchal individuální trestný čin (předpokládaná výše trestu je v jeho případě podstatně vyšší a společenská nebezpečnost rovněž). Ale stejně to není dobrý příklad na srovnání.
Naopak kaauza Parkanová je kauzou organizované skupiny, kde Parkanová je dokonce formálně hlavou, Avšak ani ona, ani další obžalovaný bývalý ministr obrany, ani jejich spoluobžalovaní, nejsou a nebyli ve vazbě.
Totéž bývalý ministr Julínek. Rovněž hlava organizované skupiny.
Nevzetí do vazby dotyčných obviněných je mnohými, včetně mně, hodnoceno jako nespravedlnost. Teatrálnost úředních postupů ve věci Rath a spol., nesporná objednávka na jeho mediální skandalizaci a démonizaci, okázalá netečnost v kauzách jiných obviněných politiků - to vše svědčí pro to, že můžeme čekat monstrproces, a to v lepším případě. Pokud se dříve nedozvíme, že se p. Rath ve vězení "oběsil". Já bych mu radil, aby si nehrál na hrdinu a raději se vzdal poslaneckého mandátu. Možná by si tím zachránil život.
15. 05. 2013 | 21:41

Gru napsal(a):

jednotka

Co tady píšete o Rathovi, nejspíš většinou sedí. Ale to není důvod pro přetrvávající vazbu.
Takový pan Kalousek se vyznačuje právě oněmi vlastnostmi, které shledáváte (nejspíš docela správně) u Ratha:

"vždy považoval lidi, jako jste vy za meněcenné opice, kterým je možná nabulíkovat cokoliv... celou tu dobu se vám vysmíval do ksichtu a pohrdal vámi... lhal a urážel lidi s velkým sebeuspokojením... produktem (jeho) přesvědčsní o vlastní vyjímečnosti a inteligenci... je duševně nemocný člověk, patologický lhář, psychopat a manipulátor"

Přesto ho kvůli tomu nikdo do vazby nebere.
15. 05. 2013 | 21:49

Skogen napsal(a):

Yosiphe,

ne, proto ne. A lituji spíš sebe, protože Rath byl dobrým ministrem zdravotnictví.
15. 05. 2013 | 21:55

jarpor napsal(a):

Gru

Jen několik poznámek :
Parkanová a organizovaná skupina ? Která skupina ?
Zde je dle mého naprosto jasno : Měl nebo neměl být vypracován posudek, stanovení ceny ? To rozhodne soud. Na faktu, že posudek NEBYL a NENÍ se nedá nic změnit, nic zaonačit, nic ovlivnit...
Julínek... toho prostě nechytili s krabicí s penězi... stejně jako Vondru...
Spíše jak teatrálnost úředních postupů vidím teatrálnost Ratha, že jako poslanec nemůže vykonávat mandát... Vazebně stíhaný podnikatel, zaměstananec,... ten snad může vykonávat svou práci ?
Já mu neradím nic. Je chytrý dost...
Odmítám si připustit, že jsou zde dnes politické procesy. Byl-li bych politologem, a naznačoval-li bych něco podobného... tak tomu bych radil, aby zase odjel do Států... co kdyby.. :-)).

Hezký večer

melčákova pohanka

"Vám toho moc známo není !!! Ve vyšetřovací je už jen Rath,Kott a Pancová...A Salačová dokonce dostává již státní zakázky,tak jako Jidáš ... "

Jste si svými vědomostmi jist ?

Mějte se...
15. 05. 2013 | 22:01

Skogen napsal(a):

Jednotko,

já jsem nechtěl být Rathův kamarád, takže jeho osobnost pro mne není až tak podstatná jako jeho práce. Tu jsem trošku sledoval a např. naposledy při připomínkování návrhu zákona o veřejném zdravotním pojištění díky Rathovi neprošlo pár nonsensů. Ve své práci byl setsakra dobrý. Takovým toleruji i aroganci a ješitnost, což je ostatně vedlejší. Prominul bych ji i Kalouskovi, jenže ten to opravdu nemá čím vynahradit.
15. 05. 2013 | 22:15

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

gru,
o vazbě nerozhoduju já, vy, vláda, ani UVKSČ, ale soud. levičáci mají pořád problem s chápáním pojmu právní stát. člověka lze stíhat a zavřít pouze na základě dukazů, nikoliv na základě toho, co píše soudruh pehe nebo nějaký jiný socbolševik do rudého práva ani na základě nějakých dojmů levicové lůzy. to je uplně irelevantní.
15. 05. 2013 | 22:15

Kaktus napsal(a):

Ňák se nemohu vyrovnat s tím, že pravicová vláda po reformních krocíc i když bychom měli růsth zjišťuje, že již dalším rokem klesáme a klesáme.

Navíc ten Rath, pustit ho nesmíme, narušoval by naše-vaše reformní kroky a to jistě pravicově orientovaní nedovolí.
15. 05. 2013 | 22:19

Joe Reptal napsal(a):

Rath se dopustil několika neodpustitelných zločinů: 1) Nekradl a proto za 2) se nemohl s nikým o něco podělit. Ani soudce či SZ nemohl od něho něco očekávat (jedině že by ho pustil ven aby si mohl pro něho něco nakrást-ale to nešlo) a za 3) představte si že rozdával peníze tomu obyčejnému plebsu- vždyť utratil 80 milionů za příspěvky lékařům no považte co to je?! A snažil se panu Bakalovi zmařit privatizaci nemocnic!! Taková drzost!! A vytrnadil pana Bendla z jeho kanceláře kam si Bendl pořídil mahagonový stůl za pouhých 600 000 (šestsettisíc) korun. Takový člověk musí přeci zmizet! Zavřít, zavřít, zavřít a nepouštět!! A všechny jeho projekty zarazit aby se nemohlo prokázat že jsou správně nastavené a navíc ho obviní ze ztráty dotace za 200 milionů. Tak se na něho musí, na renegáta!!
15. 05. 2013 | 22:23

Gru napsal(a):

Jarpor

Vy nevíte nic o obviněných z ministzerstva obrany? Top je nejméně tak organizovaná skupina jako ta Rathova.

Že Julínka "nechtyli" s penězi? Tak, ty penéíze, které on odklonil, by sotva kdo unesl. Navíc ho chytit nechtěli - a to je to, oč tu jde.
Myslím, že cirkus s helikoptérou a eskortou jako když přijel Bush - tak to nejspíš Rath nezařizoval... Taky si neobjednával karikující animace v médiích... nezařizoval démonizaci své osoby.
Ale pozor - přestože mi historka s penězi v krabici (kolísající množství, samopal a munice, atd...) připadají podivné, připouštím, i když to zatím není dokázáno, že Rath asi není čistý. On dokonce pomáhal, jak na pravici, tak posléze na levici, konstruovat tento systém, tento odpudivý pseudodemokratický režim, tento ráj fízlů, toto rejdiště justičních mafií, toto hnojiště naparujících se politiků. Takže jeho osobně mi nějak líto není. Ale lituji tuto zemi, kde už zase začínají rašit furunkuly politicky motivované justice.,
15. 05. 2013 | 22:26

Gru napsal(a):

jednotka

"na základě nějakých dojmů levicové lůzy"

Aha, chcete říct, že směrodatně je, co si myslí lůza pravicová?
15. 05. 2013 | 22:29

Joe Reptal napsal(a):

Rath se dopustil několika neodpustitelných zločinů: 1) Nekradl a proto za 2) se nemohl s nikým o něco podělit. Ani soudce či SZ nemohl od něho něco očekávat (jedině že by ho pustil ven aby si mohl pro něho něco nakrást-ale to nešlo) a za 3) představte si že rozdával peníze tomu obyčejnému plebsu- vždyť utratil 80 milionů za příspěvky lékařům no považte co to je?! A snažil se panu Bakalovi zmařit privatizaci nemocnic!! Taková drzost!! A vystrnadil pana Bendla z jeho kanceláře kam si Bendl pořídil mahagonový stůl za pouhých 600 000 (šestsettisíc) korun. Takový člověk musí přeci zmizet! Zavřít, zavřít, zavřít a nepouštět!! A všechny jeho projekty zarazit aby se nemohlo prokázat že jsou správně nastavené a navíc ho obviní ze ztráty dotace za 200 milionů. Tak se na něho musí, na renegáta!!
15. 05. 2013 | 22:30

Gru napsal(a):

Skogen

"jeho osobnost pro mne není až tak podstatná jako jeho práce. Tu jsem trošku sledoval... Ve své práci byl setsakra dobrý."

Myslím, že nejste sám, kdo jeho práci "online" sledoval. A bylo mu možno mnohé vytknout. Především kampaňovitost, některá nařízení jeden den vydal a ob den odvolal. Vím o spoustě zcela zbytečně vynaloženého úsilí množství lidí, práce, která byla takto zbytečně vyhazována oknem.
Ale nyní to hlavní: stejně jako platí, že jeho osobníé vlastnosti nejsou důvopdem pro porkčování vazby, tak ani jeho pracovní výkony na MZd nejsou důvodem pro rozhodování o vazbě.
O jeho osobu nyní vlastně nejde. Co se tu diskutuje, je polystandardnost zdejší justice, dvojakost měřítek a absence právní jistoty na základě zákonů (nikoliv právní jistoty na základě příšlušnosti k politickému směru).
15. 05. 2013 | 22:39

jarpor napsal(a):

Gru

Abych se vyjádřil jasně k Rathovi - myslel jsem že orgány budou schopny rychleji postavit Ratha před soud, který jediný rozhodne o vině či nevině. Zda je "čistý" či není.
A nezbývá mi než doufat, že neraší Vámi zmíněné furunkuly... protože do spisů a do postupů policie a státního zastupitelstva nevidím... jakož do ní nevidí i zdejší "obhájci" Ratha.

Hezký večer
15. 05. 2013 | 22:40

Gru napsal(a):

Jarpor

"protože do spisů a do postupů policie a státního zastupitelstva nevidím..."

V tom případě ovšem se nemůžete vyjadřovat ani k relevanci jiných kauz - taky nevidíte do spisů.
To nikdo z nás. Ale jistý dojem si z toho dovodit může každý. Jde pravda jen o dojem, ale ten bývá zatraceně důležitý - jinak by režim neinvestoval takové úsilí do masírování veřejného mínění.
Zcela drobounký nežit vyrašil nejpozději s případem pana Smetany. Ovšem daleko dříve tu byl politický vězeň Sládek. Jistě nesympatický chlapík, jenže zcela nepochybně byl účelově do vězení, aby se mohla uskutečnit volba Havla. Politizovaná justice - nelze popřít. Ostatně, v době vrcholících procesů v letech padesátých tehdejší režim taky tvrdil, že v ČSR žádné politické procesy nejsou. To si pamatuju, na vlastní uši jsem to slyšel říkat Zápotockého v rádiu.
15. 05. 2013 | 22:49

Gru napsal(a):

Jednotka

I když je možné vyhnout se vulgarismům, pochopil jsem, co chete říéct. Sle uniklo vám, že např., já se Ratha naprosto nezuastávám. Já poukazuji na dvojakost měřítek. Z toho, co oba vímě (tedy vy i já) o všech těch kauzách, se dá k něčemu vyslovit. Můj výrok: dobře, ať Razh sedí. Ale proč "soud nerozhodl" o vazbě těch ostatních, co se jeví rovněž být grázly (Parkanová, Vondra, Dráběk, Julínek)?
Mně vůbec nezajímají postoje čssd, s nimiž nemám nic společného stejně jako ne s ODS, k níž Rath taky chtě nechtě patří, ba především k ní (přislušnost k partaji typu ODS nelze zrušit stejně, jako nelze zrušit příslušnost ke krevní skupině).
15. 05. 2013 | 22:56

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

gru,
jaká dvojakost měřítek? vy jste si nechal vnutit mediální virtuální realitu. samozřejmě, že socani kvičeli jako čuně před porážkou, když policie chytla jejich soudruha za rukáv jak krade. hned to zpolitizovali. proč je rath ve vazbě a parkanová ne? protože rath je zlodějskej a mafiánskej darebák, kterej bral milionové uplatky a způsobil státu mnohamilionové škody a na kterýho jsou důkazy. pokud máte důkazy proti parkanové, běžte za soudcem. já nevím, co provedla parkanová. vy jo?
15. 05. 2013 | 23:12

Reveil napsal(a):

Jednotka chytrosti

"když policie chytla jejich soudruha za rukáv jak krade. hned to zpolitizovali. proč je rath ve vazbě a parkanová ne"

Tak to sotva. Když chytili Ratha, Parkanová ještě nebyla obviněna a nic se o tom všeobecně nevědělo.

"pokud máte důkazy proti parkanové"

A vy snad máte nějaké důkazy proti Rathovi?
Já myslím, že oba jsou na tom stejně, jsou obviněni a důkazy u obou policie tvrdí, že má. Akorát že Parkanová není ve vazbě. A to je krajně podivné.
15. 05. 2013 | 23:47

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

revell,
o vazbě rozhoduje soud. nevím, co jiného napsat. vám se něco zdá podezřelé. mě se zdá podezřelých dalších milion věcí. například , proč je za mřížema jenom jeden socan, když tam podle mého názoru patří skoro všichni. protože je to banda zlodějů . naddržuje jim policie? asi jo..... jak si mužou estebáci užívat výsluh a duchodu, jak mužou vlastizrádci na prvního máje poskytovat rozhovory novinám, zatímco političtí vezni živoří. připadá mi taky divné, že gross a jeho parta chodí na svobodě. připadá mě divné, že někdo schválí zákon o podpoře obnovitelných zdrojů a nazastřelí se. atd. sobotka, který zadlužoval stát v době ekonomického rustu aspiruje na premiera. to je vubec nejdivnější. žijeme v divnem světě. já na ratha žádné důkazy nemám. má je policie. vy máte svoje dojmy, já mám svoje.
16. 05. 2013 | 00:58

K.M. napsal(a):

Beru v ochranu pana Peheho, v době tvorby jeho článku nemohl vědět, že i pan prezident bude včera během dne ve Švýcarsku svědčit, že ti ctihodní pánové z Mostecké uhelné v době vlády "Miloše-čisté ruky" jím vedený stát neokradli...

Jen jeden drzý advokát měl vznést urážející námitku, že on by byl rád u toho výslechu, kde to řekl, aby viděl v jakém stavu to "Miloš-čistá ruka" tvrdil...

Ve světle těchto nových faktů by si pan Pehe jistě další znečišťování našeho křišťálově čistého hnízda - honosícího se m.j. průlomovým objevem světové ekonomiky: "Úmělou výrobou podnikatelů...", kterou nám celý svět závidí... nedovolil...

K.M.
16. 05. 2013 | 01:07

Dan napsal(a):

to Gru

Tak o vazbě Vondry například soud nemohl rozhodnout, protože nebyl vůbec obviněn. A jak jistě víte, do vazby lze vzít pouze obviněného. A Julínek? Za to, že zajistil pro občany kvalitní leteckou záchrannou službu by měl jít do vazby? Proč? Za to byste mu měl spíše poděkovat.
16. 05. 2013 | 08:02

Dan napsal(a):

to Pehe

Pane pehe, takže nakonec kritizujete i švýcarskou justici za to, že ty pány z MUS nevzala do vazby? Pokud vím, tak jste studoval práva. Vy si na tuto otázku neumíte odpovědět sám?
16. 05. 2013 | 08:04

Sláma napsal(a):

Zase zde v diskuzi obhájci neschopného Nečase a všehoschopného Kalouska píší hlouposti, někdy dokonce jasně prokazatelné lži. Například neo o amnestii: "Stíhání bylo zastaveno u případů, kde byli lidé šikanováni mnoho let a nic se jim neprokázalo."
To vůbec není, neo, pravda. Většina těch lidí již byla odsouzena a jejich zločiny byly jasně zdokumentovány, jen rozsudek nebyl ještě pravomocný. Prodlužování procesu dosahovali jejich advokáti různými triky, jako např. omlouváním se pro "nemoc" obviněného či advokáta, napadáním podjatosti soudců, navrhováním nových znaleckých posudků atd.
Jednotka chytrosti, což je podle stylu náš starý dobrý Ládík napsal zase jen pouhou hloupost: "sobotka, který zadlužoval stát v době ekonomického rustu"
Sobotka nás nezadlužoval, veřejný dluh byl setrvale pod 30% HDP. A Kalousek nemůže zadlužovat tento stát v době růstu, protože uměle vytváří krizi - stačí se podívat, jak rostou okolní státy, zatímco Česko je v propadu!
16. 05. 2013 | 08:07

Občan napsal(a):

A kmotři se smějí. Kmotři doslova řvou smíchy, popadají se za břicha a slzí:
http://www.novinky.cz/krimi/302016-muz-ktery-ods-poslal-1-5-milionu-ma-kriminalni-minulost.html

Kriminálník Martin Otýs z Plzně sponzoruje Bendlovu středočeskou ODS.
16. 05. 2013 | 08:11

Dan napsal(a):

to Sláma

Sorry, ale stát musí garantovat spravedlivý proces a ten musí být v nějaké rozumné době ukončen. Navíc obžalovaný se přece může hájit jak chce. Vy v podstatě napadáte právo na obhajobu. Zřejmě byste byl nejraději, kdyby obžalovaný jenom mlčel, nemohl nic namítnout a ještě se nechal natáhnout na skřipec.

Sobotka hlavně hospodařil deficitně v dobách ekonomického růstu, což je na pár facek. A dobře to víte. Jistě jste si vščiml, jak polovina EU krachuje.
16. 05. 2013 | 08:11

Dan napsal(a):

to Občan

A co vůbec rozporujete, To, že je ten podnikatel trestně stíhán? Vždyť sám odkládáte, že právo je pro všechny a stíhá se bez rozdílu politické příslušnosti. Pana Peheho jste zřejmě namíchl.
16. 05. 2013 | 08:13

Sláma napsal(a):

Nějak všichni zapomínáme na Dalíka. Vždyť Dalíkův případ se hodí na srovnání s Rathem mnohem více. Proti Dalíkovi svědčí hodnověrný svědek, což se zatím v případu Ratha není, tam je vše založeno na odposlechu, který ovšem dnes na počítači vyrobí každý malý kluk.
Dalíka policie zadržela, navrhla vazbu, ale soudkyně "uvěřila" Dalíkovi, že má všechen majetek a všechny ekonomické aktivity v Česku a tudíž nebude utíkat.
Přitom celý národ ví, že Dalík vlastní nemovitosti v Itálii - právě ve vile psané na jeho jméno se scházela "Italská rodina".
16. 05. 2013 | 08:16

Sláma napsal(a):

Dane, pěkně překrucujete nebo jste patentní hlupák nebo obojí. Nikomu neberu právo na obhajobu, jen říkám, že se nikdo nesmí vyhnout trestu jen proto, že sám toto právo zneužívá a prodlužuje proces.
A nikdo soudný snad nepochybuje o tom, že amnestie byla šita na míru právě pro tyhle tuneláře.
16. 05. 2013 | 08:20

neo napsal(a):

Sláma:

no vždyť svými slovy popisujete to co jsem napsal já. Procesy co se táhly mnoho let aniž by byli potenciální zločinci posláni za katr. Nevim jak to máte doma, ale kdyby vám ho manželka žužlala obden po 20 let a nikdy to nedotahla do konce, předpokládám, že byste byl velmi spokojen :)

neberte si to osobně, přišlo mi to jako dobrej příměr.

Není přeci možné, aby se soudy táhly přes 10 let a nikdo neskončil jasně vinen v base. To je šikana. Zkuste si to představit na své osobě. Třeba 15 let se taháte po soudech, vždyť ten stres musí být příšerný. Dokážete si to vůbec představit? To asi málokdo.
16. 05. 2013 | 08:20

Dan napsal(a):

to Slkáma

Zneužívat právo na obhajobu? Můžete být konkrétnější? Podle vás skutečně lze zneužít právo na obhajobu?

Dalík? No tka k té trestné činnosti mělo dojít před několika lety a navíc zde máte krystalické tvrzení proti trzení. V těchto případech soudy vynášení zprošťující rozsudky. Rath byl chycen přímo za ruku při páchání trestné činnosti a byl hlavou zločinného gangu. Tady bych se velmi divil, kdyby z toho vylezl bez úhony.

Vaše osobní útoky jsou poměrně nechutné. Chovejte se slušně. Jste mezi lidmi.
16. 05. 2013 | 08:25

Dan napsal(a):

to Sláma

Co si přesně představujete pod pojmem "šita na míru"? Můžete uvést nějakou amnetii, která nebyla šita na míru? To by mě skutečně zajímalo.
16. 05. 2013 | 08:27

jarpor napsal(a):

Je zábavné, když pan Sláma píše o lžích... a sám se značných nepřesností, lze říci lžím se blížícím, dopouští :

Například :

"Většina těch lidí již byla odsouzena a jejich zločiny byly jasně zdokumentovány, jen rozsudek nebyl ještě pravomocný."

Pokud rozsudek není pravomocný, obviněný je stále jen obviněný, nikoliv odsouzený. Žádné zločiny zdokumentovány, navíc "jasně zdokumentovány" nejsou...

Nebo :

"Prodlužování procesu dosahovali jejich advokáti různými triky, jako např. omlouváním se pro "nemoc" obviněného či advokáta, napadáním podjatosti soudců, navrhováním nových znaleckých posudků atd."

Průtahy procesů, kterých se dopouštěli obvinění / nebo jejich právní zástupci /, tedy průtahy na straně obviněných, tak tato doba se do délky trvání procesu nezapočítává.
To by snad každému soudci posuzujícímu délku procesů ve vztahu k amnestii mělo "dojít" ... leč některým to "nedošlo"... proto jsem se musel jen usmát, že takovým to muselo sdělit dnes již existující soudní rozhodnutí...

Psát nepravdy by se nemělo, stejně jako by se nemělo vyjadřovat se k něčemu, co se neví...čemu se nerozumí...

Hezký den
16. 05. 2013 | 08:34

Sláma napsal(a):

Ještě pro Dana, který napsal další hlouposti: "Sobotka hlavně hospodařil deficitně v dobách ekonomického růstu, což je na pár facek. A dobře to víte. Jistě jste si vščiml, jak polovina EU krachuje."
Ne, ani jsem si to všimnout nemohl, protože většina EU nekrachuje, právě naopak. Okolní státy stále hospodářsky rostou, stejně jako většina EU.
Kdosi napsal, naprosto správně, že současné ekonomické problémy jižního křídla EU přinášejí německým a francouzským bankéřům nebývalé zisky. Tedy EU jako celek nekrachuje, pouze italští, řečtí, portugalští a španělští pracující chudnou. Ale to by vás, jako pravičáka, mělo přece těšit! Tohle je přeci cíl jakékoliv pravicové politiky! Rád bych při té příležitosti poukázal, že naprostá většina vlád zemí EU je pravicových!

Pokud se týče Sobotky, tak je vidět, že nerozumíte ekonomice. V té době žádný stát EU nehospodařil s přebytkem, tak proč by měl Sobotka? Ostatně, deficitně hospodařily všechny české vlády před ním i po něm, tak zrovna proč on by měl být výjimkou? Ostatně, byl ministrem v pravo-levé vládě (součástí vládní koalice byl i Kalousek), takže odpovědnost neleží jen na levici. A státní rozpočet schvaluje parlament, takže odpovědnost nenese Sobotka, ale všichni, kdo pro daný rozpočet zvedli ruce (tedy i současní členové TOP09, kteří pro ně tehdy hlasovali).
16. 05. 2013 | 08:35

Dan napsal(a):

to Sláma

Sorry, ale krachuje. Můžete zavírat oči před realitou, ale stejně vás dostihne - Řecko, Itálie, Kypr, Slovinsko, Španělsko a další. Mě osobně spíš děsí, jak to pokračuje rychle. Ale klidně srkejte hlavu do písku dál.
16. 05. 2013 | 08:38

Dan napsal(a):

to Sláma

Proč by mě mělo těšit, že někdo chudne? Nechcete se na ty ubohé osobní útoky vykašlat? Znovu vás vyzývám ke slušnosti. Jste mezi lidmi.
16. 05. 2013 | 08:39

neo napsal(a):

Sláma:

vy jste trouba. Proč by někoho vůbec mělo těšit, že pracující člověk chudne? Co Vám se muselo stát, že se uchýlíte k takové podlé lži?
16. 05. 2013 | 08:43

zdenekb napsal(a):

jarpor:

ad1). "...Rath, jak známo, byl součástí jisté skupiny a VŠICHNI z této skupiny jsou ve vyšetřovací vazbě".
Ve vazbě (jak známo) zůstali už pouze tři. Spolupracující mohou dokonce dále nerušeně podnikat: http://www.lidovky.cz/kauza-rath-firma-obvinene-salacove-dal-dela-verejne-zakazky-p4g-/zpravy-domov.aspx?c=A121005_150620_ln_domov_ogo

ad2)"Postup policajtů zatýkajících Janouška, normálních policajtů, byl předmětem přezkumu a byli za svůj amatérský, neprofesionální postup potrestáni. Ratha zatýkala zvláštní jednotka protikorupční policie."
Profesionalitu zatčení Ratha bohužel nelze posoudit, protože akci i slavnou krabici známe pouze z vyprávění. Ostatně o trestu pro policisty zatýkající Janouška bych silně pochyboval, kdyby hláška "díky, chlapi, za ten jakoby neformální přístup" a video neuniklo na veřejnost.

ad3) "Janoušek prostě ohrozil a poškodil jiného člověka a byl po zjištění toho skutku zadržen... nebyl sledován jako Rath několik měsíců..."
To je možná velká škoda, myslím, že by šlo hned o jiné peníze a o mnohem výše postavené dobrodince... ;o)

ad4) "Janoušek se s poškozenou spojil, vědom si svého skutku a nabídl odškodnění - je to vypočítavost, ale prostě "přiznal" vinu. Rath neustále tvrdí, že je nevinný a to přesto, že "spolupracující svědek" říká policii něco jiného..."
O Janouškově vině nelze pochybovat, takže takové přiznání a projevená lítost opravdu nemá velkou váhu. Jinými slovy potvrzujete, že vazba je jakýsi trest za tvrdohlavost. K výhodám spolupracujícího svědka... viz výše.

ad5) "Spolu s politikem Rathem byli zatčeni jiní, nepolitici, z podnikatelské sféry. Nikoho soud z vyšetřovací vazby, pokud je mi známo nepustil. Kdyby se k zatčeným choval soud rozdílně, pustil podnikatele a nechal hnít Ratha - to by byl, dle mého, politický počin soudu..."
Doplňte si informace.

Hezký den.
16. 05. 2013 | 08:50

jarpor napsal(a):

Dnes je to tu zajímavé... zvláště když pan Sláma "boduje" :

"...většina EU nekrachuje, právě naopak. Okolní státy stále hospodářsky rostou, stejně jako většina EU.
Kdosi napsal, naprosto správně, že současné ekonomické problémy jižního křídla EU přinášejí německým a francouzským bankéřům nebývalé zisky."

Tak tak, okolní státy rostou... jenže na úkor dalších dluhů... nikoliv díky rozvoji ekononmiky jako takové... zdravé, nezadlužující se ekonomiky...

Takže skutečnost, že na chudnutí jihu vydělává sorta lidí - bankéři soukromých bank, je podle pana Slámy, patrně člověka levicově smýšlejícícho, naprosto v pořádku...
Já jen, jak "leví" na ty bankéře nadávají...
No a - co z těch bohatnuvších bankéřů v Německu a ve Francii má dělník či podnikatel tamtéž ?
No třeba se pan Sláma vyjádří... když EU "nekrachuje"...

No, nekrachuje, zatím... jen k normálnímu vývoji to má ta EU hodně daleko...

Hezký den
16. 05. 2013 | 08:52

Občan napsal(a):

Pane Slámo,
Vy ráčíte být masochistou? Pokud ne, tak PROČ se snažíte s těmi existencemi DISKUTOVAT?
Ničeho jiného než útoků ad hominem se stejně nedočkáte, protože diskuse ad rem nejsou ty existence schopné.

Pokud si chcete zachovat nadhled, pište NEADRESNÉ věcné příspěvky, které si ti inteligenější sami přeberou a ti méně inteligentní k nim budou dál vyřvávat své mantry.
OSOBNĚ se obracejte jen na ty, o nichž můžete předpokládat věcnou diskusi.
Já vím, že je někdy těžké se toho držet, ale dá se to naučit :o)
16. 05. 2013 | 09:00

neo napsal(a):

Občan:

od Vás to sedí. Pokaždé, když něco napíšete, tak je to lež.

Ať už jde o povinné ručení, ručení zaměstnanců za zaměstnavatele nebo naposledy pstruhařství a pošťáky a včera další co se týče neomezenosti vazby.

prostě a jednoduše vždycky zalžete a pak jste to vy, kdo útočí ad hominem a po předložení důkazů zbaběle zdrháte.
16. 05. 2013 | 09:07

jarpor napsal(a):

zdenekb

Skutečnost, že v kauze Rath byli nejpreve všichni ve vazbě svědčí spíše o rovném, než o nerovném přístupu státního zástupce a o vazbě rozhodujícícho soudce...

Až tak Rátha nesleduji, abych věděl, zda ještě všichni jsou ve vazbě... pokud tomu tak není - beru své prohlášení zpět... / lze si však představit situaci, že "hlavy" toho spolčení je potřeba ponechat ve vazbě a jen "dělníky" tohoto spolčení lze z vazby propustit...
Nic to však nemění na podstatě mého sdělení, že nelze porovnávat postupy stran vazby v případech Janouška a Ratha...

"Jinými slovy potvrzujete, že vazba je jakýsi trest za tvrdohlavost."

Nic takového z mého sdělení nevyplývá. Vazba není trest, vazba je běžný prostředek / možná někdy nadužívaný / k dopátrání se skutečností pro rozhodnutí o vině či nevině obviněného.

A k debatě, zda je vyšetřovací vazba, tak jak ji náš stát uplatňuje v pořádku, jednu poznámku :
Většina takto vazebně "hnijících" je nakonec pravomocně odsouzena a tato vazna se jim odečítá z trestu odnětí svobody.
Vyjímky - samozřejmě existují, dodám - bohužel, a ti jsou odškodňováni. Nemyslím si, že je to špatně nastaveno...
Konečně, kdo se přizná, kdo nehledá kličky paragrafů, advokáty... ten tam obvykle dlouho nebývá... a těch, co se nemají přiznat k čemu, jak jsem již napsal, je nesrovnatelná menšina...

Hezký den
16. 05. 2013 | 09:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující texty, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 05. 2013 | 09:23

Míla napsal(a):

Pane Stejskal chápu,měl jsem napsat -do živočišné říše.
16. 05. 2013 | 09:30

Sláma napsal(a):

Pro Občana: díky za podporu, ale myslím, že diskuze z týpky, jako je neo, jarpor nebo dan dává hodně možností k rozvoji diskuze. Oni reagují obvykle nějakou další hloupostí, na kterou je možno poukazovat. S kým obvykle nediskutuji, je ládík, oranžáda či Yosif K., ti už jsou opravdu z rodiny Petra Hájka, tudíž mimo obvyklé lidské uvažování.
16. 05. 2013 | 09:31

Sláma napsal(a):

jarpore, je zcela zjevné, že institut vazby je u nás nadužíván a zneužíván a vazba je používána i jako prostředek k tomu, aby byli vazebně stíhaní donuceni se přiznat k věcem, které ani nespáchali a aby se jim zhoršily možnosti obhajoby. Podmínky vazby jsou u nás stejné, jako byly za Rakouska-Uherska, tedy naprosto neodpovídající standardu západní civilizace.
U stíhané osoby by měla být v civilizovaném státě uplatňována presumpce neviny, tedy podmínky vazby by neměly být takové, aby se ten člověk těšil do normálního výkonu trestu.
A ono odškodnění, o kterém mluvíte, je naprosto směšné. Asi zlomkem nenahradí to, o co nespravedlně vazebně stíhaní přišli jak po stránce materiální, tak i nemateriální. Příkladů z poslední doby bylo v tisku diskutováno dost a dost.
16. 05. 2013 | 09:37

neo napsal(a):

Sláma:

to ano, pokud odpovíte :)
8:20 milej Slámo. Prosím o odpověď.
16. 05. 2013 | 09:38

Sláma napsal(a):

jarpor napsala kromě mnoha hloupostí jednu skutečně kapitální hloupost: "zdravé, nezadlužující se ekonomiky..."
Nějak vám ušlo, jarpore, že západní ekonomika je už 7 století založena na úvěrovém financování. Již staří bankéři v italské Florencii zahájili nebývalý rozvoj nejprve Florencie, ale pak i západní civilizace tím, že založili své banky a začali podnikatelům půjčovat na dluh.
Všechny věci mají svůj rub a líc. Když si nikdo nebude půjčovat na dluh, nemůže zase někdo jiný zhodnocovat své peníze tím, že je bance svěří. Bez půjčování na dluh nemůže být ani 2., ani 3. pilíř důchodové reformy (například).
Jste opravdu tak hloupý člověk, nebo se jen tak tváříte?
16. 05. 2013 | 09:42

Dan napsal(a):

to Sláma

Můžete dát nějaký příklad toho, kdy byli lidé nuceni vazbou k doznání něčeho, co nespáchali? Díky
16. 05. 2013 | 09:45

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, věcná diskuse též tu.
Nejvěcnější.
Jo a myslím to upřímně.
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/542414_389916911045189_1593860443_n.jpg
Veskriz, bude líp ...
16. 05. 2013 | 09:46

Sláma napsal(a):

Neo, omlouvám se, přehlédl jsem. Napsal jste: "Není přeci možné, aby se soudy táhly přes 10 let a nikdo neskončil jasně vinen v base."
Ano, ale podle mého to není šikana, ale neschopnost. A je to jen další důkaz toho, co tvrdí Pehe ve svém blogu. Tedy, že resorty vnitra a spravedlnosti jsou prohnilé od spodu nahoru a že jsou politicky manipulované. Je celkem obecně známo, že tzv. justiční mafie existuje a jsou soudy, třeba Městský soud v Praze (jeho šéf dr. Sváček byl po právu odmítnut jako ústavní soudce, to by bylo opravdový kozel zahradníkem), které jdou politikům opravdu na ruku (vzpomeňme jen skandální rozsudek v případu Bárta a spol.).
Neskandálnější je ovšem případ plukovníka Kubiceho. Člověk bez potřebného vzdělání a s velice pochybenou minulostí se stane šéfem elitního útvaru, a aby se v něm udržel, ve zjevném souhře s jiným státním zaměstancem - Íčkem manipuluje volbami. Pokud by zde byla justice opravdu nestranná, tak Kubice ještě bručí a rozhodně by nemohl nastoupit na Íčkovu židli (ještě, že to voliči ocenili vykroužkováním Íčka).
16. 05. 2013 | 09:49

Dan napsal(a):

to Sláma

Nezaznamenal jsem, že by doktor Sváček rozhodoval v kauze Bárta. Můžete být v tomto směru konrkétnější? O které Sváčkovo rozhodnutí vám konkrétně jde?
16. 05. 2013 | 09:52

neo napsal(a):

Sláma:

neschopnost i šikana. Amnestie ukázala na neschopnost policie, soudů, právníků (nebo i na schopnosti některých) a prostě ukázala jak je systém špatný. A nejde o politiku, jde o celkový přístup. Zákony jsou už tak nepřehledné, že se v nich bruslí jak chce.

šikana k tomu patří. Pořád zde máme presumpci neviny, jako u Ratha. ti lidé nevinní jsou, dokud se jim vina neprokáže a i když by si mnoho lidí přálo, aby vini byli, tak nejsou a pokud jim po X let nedokáží, že vini jsou, je to šikana.
16. 05. 2013 | 09:53

Rozman napsal(a):

Jirka Pehe dělá jednu chybu. Vychází ze špatných základů a tudíž nedokáže dojít k odpovídajícím výsledkům. Zkuste si místo demokracie jako základ ze kterého vychází dosadit nějaký totalitní sytém ( otrokářství, nevolnictví, fašismus, komunismus ) a uvidíte, jak jasné budou závěry ke kterým došel.
16. 05. 2013 | 10:11

turista napsal(a):

Věznění Ratha a uvěznění Janouška jsou pouze kouřové clony na oblbnutí veřejnosti.
16. 05. 2013 | 10:19

Pepa z Přeštic. napsal(a):

Milí diskutující, jako vždy nikde žádné řešení z Vašich řad. Tak jest-li se neurazíte, tak jen trochu připomenu, že občané ČR, již mají připraveno komplexní řešení a to hezky česky od základu po hrad. Jelikož je to pojato se vším co spolu souvisí, což je předpoklad něco vyřešit a udělat JINAK a ve vyšším stupni a stádiu tvorby nové společensko ekonomické formace musí proběhnouti HEDVÁBNÁ ZMĚNA. Kdo, co, kdy, kde, jak, čím a proč si vygúglujte na fsb a videozáznamy najdete na youtube pod Josef Hörl a 4. odboj. Občané to již mají v hlavách lepší srovnané než naši politologové a celá elita řízena naší a mezinárodní mafií. Média jim sekundují, protože jsou vlastněna těmi, kteří musí padnout za vlast a to hezky na ústa. Všechny zdraví sympatizanti 4. odboje a ERS i Sdružení právníků a HEO.
16. 05. 2013 | 10:46

jarpor napsal(a):

Sláma

Než budete urážet někoho výrazem, že je hloupý, přečtěte si Vaše :

"Nějak vám ušlo, jarpore, že západní ekonomika je už 7 století založena na úvěrovém financování. Již staří bankéři v italské Florencii zahájili nebývalý rozvoj nejprve Florencie, ale pak i západní civilizace tím, že založili své banky a začali podnikatelům půjčovat na dluh."

Chytrý člověk totiž ví, že podnikatelé půjčující si na podnikání pak SPLÁCÍ ! Zatímco ty okolní státy půjčující si na růst NESPLÁCÍ !

Ten tozdíl je zřejmý každému, kdo je schopen spočítat kolik je dvě a dvě...
Jste toho schopen, nebo se jen tak tváříte ?

A k té vazbě : Budou-li podmínky vazby obviněného skoro takové, jaké má k životu neobviněný, pak ta vazba nemá smysl a také nic by si neměl ten nakonec odsouzený odečíst z trestu.
A pokud neuvedete někoho, kdo si vymyslel co neudělal... a to díky vazbě v přípravném řízení, pak budu muset konstatovat, že si vymýšlíte, jinak - lžete - jako když Rudé právo tiskne.

Všude na světě je vazba omezením svobody obviněného, umožněním neovlivňovaného vyšetřování. O omezení obhajoby plácáte hloupsti, neboť obhájci obviněného - jak ti, které si obviněný sám určí, tak ti, co jsou přiděleni ex-offo, nejsou žádnou vazbou omezováni v obhajobě obviněného.

O výšce odškodného - zde nemám problém s Vámi souhlasit, že je nízké až trapné... Jen bych rád viděl ten ryk, jaký se spustí, když někoho vazebně stíhaného, kterému soud provinění díky dobré obhajobě nedokáže, jak dostane balík za odškodnění... Soudím, že byste byl první takto řičící... když si čtu, Vámi psané, že "amnestie byla šitá na míru..."

Hezký den
16. 05. 2013 | 10:52

Gru napsal(a):

jednotka

"já na ratha žádné důkazy nemám. má je policie."

Anop, to je přesně ono. Totéž s Parkanovou. Taky je má policie. Jsou oba obviněni. Jenže Parkanová není ve vazbě,
16. 05. 2013 | 10:56

Gru napsal(a):

Dan

"A Julínek? Za to, že zajistil pro občany kvalitní leteckou záchrannou službu by měl jít do vazby?"

Opravdu? V čem je ta jím zajištěná letecká služba kvalitnější než ta, kteráí fungovala dřívě?
Jsou nynější vrtulníky snad rychledjší? Tišší?
Zatím je známo, že úhrada za soukromou LZS je skandálně vyšší než jiná, stejně kvalitní a stejně dostupná.
16. 05. 2013 | 11:01

český maloměšťák napsal(a):

jarpor
"...Chytrý člověk totiž ví, že podnikatelé půjčující si na podnikání pak SPLÁCÍ ! Zatímco ty okolní státy půjčující si na růst NESPLÁCÍ !..."

Státy nesplácí ?

Dokažte to.

I mnoho " podnikatelů" je předlužených.
Mnohdy pak / např. banky/ pomáhá zachránit stát.
Že by pak banky samy o své vůli někdy zachraňovaly stát...to není známo. Snad vy máte po ruce nějaké historky.
16. 05. 2013 | 11:04

zemedelec napsal(a):

Jenom si rýpnu do neo.
Co se vyřešilo amnestii,akorát několik podvodníků je očištěných.Hnulo to snad s policii,nebo soudní mocí,aby se to neopakovalo,vůbec ne.To co by bylo potřeba udělat s touto mašinérii,tak se spíš zhoršuje,jenom se mění figury a nespěje to k lepšímu.
16. 05. 2013 | 11:30

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

gru,
nevim jestli jste opravdu tak natvrdlý, nebo už si ze mě děláte srandu. takže postopadesáte - o vazbě rozhoduje soud. nevím, proč v případě ratha rozhodl o vazbě, nevím, proč v případě parkanové ne. osobně mám jedno velice prosté vysvětlení. rath je zloděj a parkanová ne. nicmeně nejsem soudce, neznám podrobnosti ani nevím čeho všeho se dopustili. o tom, že by se parkanová dopustila čehokoliv protiprávního mi není nic známo, protože nečtu blesk ani nechodím na náměstí poslouchat táty pracujícího lidu, abych se nepoblil. rath má obhájce, proti vazbě se odvolal. není vystaven žádné zlovuli vlády, vláda nemá na rozhodování soudů žádný vliv. reakci levičáků naprosto odmítám. policie chytí gaunera při činu, ale protože je z te nesprávné politické strany ( socbolševické), tak se začnou policii okamžitě házet klacky pod nohy. nepolitizujte práci policie a soudů. to je cesta do pekel.
16. 05. 2013 | 11:38

neo napsal(a):

zemedelec:

1) je teprve květen.
2) nikde není psáno, že to s tím pohne
3) jde především o signál občanům
16. 05. 2013 | 11:39

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

gru,

já bych se mohl ptát uplně stejně jako vy. proč nováka z ods odsoudili za korupci a standa křišťál si chodí po svobodě a kupuje si nemovitosti? vy to víte?
16. 05. 2013 | 11:43

Marian napsal(a):

Je evidentní, že diskutovat s některými lidmi postrádá smysl.Těmi "některými" mám na mysli ideologické zabedněnce či placené přisluhovače, kteří více či méně obratně dnes a denně hájí a budou hájit pravicovou politiku a pravicovou vládu.
Není to nijak složité- jsou to prostě lidé,kteří mají potřebu sloužit mocným, nejspíš v naději,že se jim dostane nějaké odměny.
Kdo byl skutečně a principiálně kritický vůči minulému režimu,je kritický i vůči tomuto.Kdo lezl do zadku minulým pánům,leze tam i těm dnešním.
16. 05. 2013 | 11:48

melčákova pohanka napsal(a):

jednotka. Vyležte to a dejte si kýbl k posteli.. Nad chlastem vy ani Zeman nevyhraje!
16. 05. 2013 | 11:50

Gru napsal(a):

Milá jednotko

když se tolik odvoláváte na neznalost detailů důkazní situace v případu Parkanová, měl byste totéž uplatnit i u Ratha - tam rovněž víte pouze to, co jste se dozvěděl z médií (nemám na mysli Novu a jiný bulvár, ale dejme tomu přenosy z PS). Tím pádem nelze prohlíásit Ratha za zloděje. Pokud ano, pak i Parkanovou.
Podle dostupných informací se dopustili oba téhož: úmyslně předražili zakázku placenou z veřejných peněz.
Ovšemže o vazbě rozhoduje soud. A tady se právě celý blog točí kolem podezření, že justice je (už opět) poplatná výkonné moci. Že není nezávislá, protože jinak by měřila stejné věci stejně.
16. 05. 2013 | 11:50

melčákova pohanka napsal(a):

Marian. BINGO!!!!!
16. 05. 2013 | 11:51

antisoudruh napsal(a):

Jo Mariáne, a jsou i lidé, kteří nebudou spokojeni nikdy s nikým. Principiálně. Tito lidé mají především problémy zvládnout svůj vlastní život a hledají vinu v druhých.
16. 05. 2013 | 12:00

český maloměšťák napsal(a):

Otázkou však je - je větším gaunerem Rath...anebo jsou jimi například lidé z vedení Lehman Brothers ?
Já si myslím, že daleko větším grázlem je ale ten, kdo chce přejet ženskou.

Chtělo by to experiment.
Vezměmě nějakou osobu blízkou...například jednotce hlouposti /bohorodička hoven/ a půjčme bohorodičce hoven například milion USD, s tím, že on si bude myslet, že ten milion je jeho /u něj to nebude až tak složité, tohoto dosíci...řekneme mu totiž, že jsou to peníze, které ukradl Gross/.
Pak mu dejme ještě jeden fiktivní dar a sice možnost, že bude mít tu moc investovat ten milion tak, že sice hrozí riziko, že pokud bude špatně investovat, tak mnoho lidí a možná i států přijde na buben, ale mu samotnému se i tak nestane nic...a naopak má šanci si vydělat a to až na páku 1 : 50.

Nyní bohorodičku hoven spolu s onou jemu osobou blízkou zavedeme někam , kde nebudou další události budit veřejné pohoršení...a začneme tu osobu blízkou přejíždět autem...sem a tam a pak zase odtamtuď sem a tak dále.
Poté zinscenujeme události tak, že bude vědět, že jeho investice bohužel skončily tak, jak jsme se všichni obávali.
Pak mu řekneme, že mu následně někdo ukrad ten milion.

Co - který skutek, bohoro...eh, jednotka hlouposti odsoudí nejvíce ?
Bude shánět číslo svého brokera - anebo raději zavolá záchranku ?
Bude volat po exemplárním potrestání perverzního řidiče, bude chtít spíše potrestat exemplárně sebe...anebo vše hodí na nás ?
/vycházejmě z toho, že po celou dobu jedná v dobré víře/

Podle mě nás zastřelí kvůli tomu, že jsme mu nechali ukrást ten milion.
A k tomu nám nadá do levicové lůzy a obviní nás, že jsme mu snědli sociální sát.
Záchranku volat nebude...nemá totiž kredit.
16. 05. 2013 | 12:04

Marian napsal(a):

Antisoudruh-velmi silné zjednodušení (čímž nebudu popírat,zjevný fakt,že existuje typ člověka věčně nespokojeného a reptajícího z principu). Ale házet všechny NEKONFORMNÍ jedince do jednoho pytle, je mírně řečeno zjednodušení.Když dva dělají totéž, není to totéž.Nespokojenost s dosaženým stavem, se dosaženým stupněm vývoje je jeden z hlavních principů evoluce.Kdyby tomu bylo jinak, příroda by zůstala u prvoků nebo veleještěrů. Tentýž princip platí pro evoluci lidstva jako druhu.
16. 05. 2013 | 12:11

melčákova pohanka napsal(a):

čm. Díky za identifikaci HOVENA. Já,jak jsem moc nechodím,tak se pomalu orientuji... Ale již dávno jsem si všiml,že to tady hnědne...
16. 05. 2013 | 12:13

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

gru,
nechci vás urážet, ale ve vašem případě opravdu mluvím do dřeva. no nic. už jsem vám minimálně dvakrát psal, že ani o rathovo případu neznám žádné podrobnosdti a že o vazbě rozhoduje soud - a ten zná ty podrobnosti. pokud to ani na potřetí nepoberete, tak to vzdávám.
16. 05. 2013 | 12:13

melčákova pohanka napsal(a):

Marian. BINGO!
16. 05. 2013 | 12:14

Marian napsal(a):

Antisoudruh- máte velmi ilustrativní nick.Soudruh a antisoudruh,komunista a antikomunista- v našich poměrech obzvlášť lze velmi snadno nalézt analogii s elementárními částicemi.Elektron a pozitron-tatáž částice,jen s opačným nábojem.:o))
16. 05. 2013 | 12:17

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

český maloměšták,
pro mě je větším grázlem ten, kdo chce přejet ženskou. ale vy proti mě máte ohromnou výhodu protože jste vyšetřující policista a i soudce, který je s případem obeznámen a rozhoduje o vazbě, takže já se o tom nemužu tak fundovaně vyjadřovat jako vy.
16. 05. 2013 | 12:20

melčákova pohanka napsal(a):

Marian. Zase skvělé!
16. 05. 2013 | 12:26

český maloměšťák napsal(a):

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):
český maloměšták,
pro mě je větším grázlem ten, kdo chce přejet ženskou. ale vy proti mě máte ohromnou výhodu protože jste vyšetřující policista a i soudce, který je s případem obeznámen a rozhoduje o vazbě, takže já se o tom nemužu tak fundovaně vyjadřovat jako vy.
16. 05. 2013 | 12:20
-----------

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):
"..... byl to prostě system čssd ve středočeském kraji - organizovaná zlodějna. to je ta malá ryba dle soudruha pehe. politický vězeň. ....zatímco janoušek autem odstrčil ženu! ta nespravedlnost!!
15. 05. 2013 | 10:18
----------------------

Hmm...miluji vaši "konzistentnost" v postojích a zejména v hodnoceních . Někdy se mě ale zmocní takový divný pocit - zda nejde o grafomanství...o touhu něco napsat za každou cenu. Tak trochu líznutou snahou vymezit se proti těm, které zrovna nenávídíte.

Hezký den.
16. 05. 2013 | 12:28

Dan napsal(a):

to Gru

Věci byste prospěl, kdybyste byl shcopen specifikovat tu zákonnou povinnost, kterou Parkanová porušila. Zbytek jsou pouze vaše dojmy a neodborné pláče.
16. 05. 2013 | 12:30

jarpor napsal(a):

Zajímavé...
Mnoho lidí dobře ví a v normálním životě souhlasí s tezí, že když dva dělají totéž, není to totéž... avšak jde-li o politiku či politiky, titíž najednou budou tvrdit a bít se za to, že když dva politici dělají totéž, tak je to totéž...
Parkanová i Rath - když už, tak vazba pro oba... že...

Byl tu jeden, který horoval, předpovídal a se vsázel o to, že "famiglie" monstrózně odsoudí Ratha ještě vloni na podzim, před volbami... prostě, že udělá z toho politický proces...
Nestalo se...
Tak teď je to politický proces, protože Rath je ve vazbě vyšetřován již rok, za tu dobu byli obviněni i další... třebas ona Parkanová, /kterou ovšem nechytli s penězi v krabici pod paží.../ a ona - určitě skrzevá politiky - jak tu někteří se pohoršují a spatřují nestejný přístup k obvinběným, ve vazbě nesedí...

No, kdo chce psa bít, hůl si najde... říká se.
Na mnohé zde to sedí jak prdelka na nočník...

Hezký den
16. 05. 2013 | 12:41

český maloměšťák napsal(a):

jarpor
Co tak zareagovat na 6. 05. 2013 | 11:04 .
Probereme to pak na několika příkladech.
Tu historku, prosím.
16. 05. 2013 | 12:47

Marian napsal(a):

Melčákova pohanka: dík,pane! Vaši pochvalu oceňuji,též Vás rád čtu.
16. 05. 2013 | 12:49

jarpor napsal(a):

Jsou nickové, na které neraguji ať píší co píší...
Navíc - úkolovat si mohou tak leda doma maminu...

Důsledky výše uvedeného si tedy jistě dovedou všichni domyslet... snad to zvládne domyslet i "úkolář"...

.
16. 05. 2013 | 12:51

Marian napsal(a):

Dan- člověče z vás mám husí kůži.Ještě nikdy, na žádné diskusi jsem nepotkal někoho,kdo by mi byl tak odporný.Nejste Langer,Kalousek nebo jiný posluhovač mafie?
Stejskal- nikoho neurážím, vyjadřuji svůj pocit.
16. 05. 2013 | 12:52

seriózní chlapík napsal(a):

Co říci k Rathovu výročí. Zaměřme se na "klíčové důkazy" - nahrávky.
Bohužel, u nás se tluče se úprava osobnostních práv v občanském zákoníku, alternativní výklady platného zákona, institut krajní nouze a soudní judikatury.
Tady snad ani není divu, že když se sejdou dva právníci, mají tři právní názory.
Pár novinových titulků (HN, MF,...)

"Nahrávky nejsou důkaz, řekla soudkyně. A Knetiga osvobodila."

"Nahrávky lidí mají být důkazem u soudu, řekl ombudsman".

"Nahrávky dokazují, že Rath o úplatku moc dobře věděl."

Zneužití je za takové situace velmi snadné.
Další komplikace. Drtivě se jedná o fonetické nahrávky. Jak rozeznat třeba šustění peněz od hajzlpapíru. Video by snad bylo průkaznější.
Co na to třeba Václav Faltus?
16. 05. 2013 | 12:53

Dan napsal(a):

to Marian

A vidíte, přesto je to podstata celého toho obvinění. když si nastudujete trestný čin porušování povinnosti při správě cizího majetku, zjistíte, že musíte prokázat porušení zákonné nebo smluvně převzaté povinnosti. Parkanové je kladeno na vinu, že nevyhotovila znalecký posudek, přičemž ze stanoviska ministerstva financí vedeného v té době Mgr. Sobotkou vyplynulo, že znalecký posdek vypracovat nemusí. Tím se dostáváte k podstatě věci. Prostě musíte přesně specifikovat tu zákonnou povinnost, kterou měla prušit. A to se vám velmi těžko povede. To není nic o mafii, to je prostě o platných trestních předpisech.
16. 05. 2013 | 12:56

Dan napsal(a):

to seriozní chlapík

Prostě musíte rozlišovat mezi nahrávkami, které si uděláte jako fyzická osoba od nahrávek, které dopředu povolí soud. To je celé. Prostě hodinky a holinky.
16. 05. 2013 | 12:57

Marian napsal(a):

Na druhém místě-s odstupem za danem- je v mém žebříčku jarpor.Samozřejmě,na mém žebříčku prd záleží, mocní podobné jedince jistě ocení,možná i odmění.A nevylučuji ani to, že Svatý Álojz,patron cudnosti mne za ten prd smaže.:o))
16. 05. 2013 | 12:57

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jsem přesvědčen, že Vlasta Parkanová vůbec netušila, která bije. Asi jí lichotilo, že jí generalita salutovala, navlékli ji do maskáčů, povozili ji v technice a předvedli Poťemkonovy vesnice. To ji ale mezbavuje odpovědnosti - především politické, ale i hmotné. Stala se takovou bílou kobylkou (nebo ryzkou), ale protože má právní vzdělání, měla tento post odmítnout. Kam by stát přišel, kdyby odpovědní nezodpovědně prošustrovali miliardy, a pak potichu vyklidili pole a škodu ať zaplatí daňoví poplatníci. Soud by měl přihlédnout k její dosavadní bezúhonosti a nechat ji běhat po svobodě, ovšem za předpokladu, že uhradí škodu, kterou způsobila. Že to do smrti nemůže splatit? Nechť ji pomůžou její věrní spolubojovníci a složí se. Myslím, že by jim i něco zbylo.
16. 05. 2013 | 12:58

neo napsal(a):

Sladký se převlík za Mariana a dál předvádí své nenávistné agresivní příspěvky.
16. 05. 2013 | 12:58

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

český maloměšták,
chtít přejet neni to samé jako přejet. to je hodně velkej rozdíl. umyslný trestný čin nabo nedbalostní trestný čin. vy máte jasno. jak už jsem psal, vy jste tam byl u té nehody. já bohužel ne.
16. 05. 2013 | 12:58

neo napsal(a):

seriózní chlapík:

jste na to kápnul. Rath se byl vykadit , nekrad.
16. 05. 2013 | 13:01

Občan napsal(a):

Seriozní chlapíku,

poslanci, kteří byli členy komise rozhodující o vydání Ratha do chřtánu Bradáčové, přiznali, že žádné nahrávky NESLYŠELI, ale že jim byly předloženy údajné PŘEPISY údajných nahrávek.
Rovněž přiznali, že se spokojili s "vysvětlením" podaným jim policí, že nahrávky byly tak nekvalitní, že by jim stejně nerozuměli.

Takže Rath byl vydán na základě zcela neověřených TEXTŮ.
(Pouze poslanec Radek John z těchto TEXTŮ "slyšel" i to šustění :o) )
16. 05. 2013 | 13:06

jarpor napsal(a):

"Je evidentní, že diskutovat s některými lidmi postrádá smysl.Těmi "některými" mám na mysli ideologické zabedněnce či placené přisluhovače, kteří více či méně obratně dnes a denně hájí a budou hájit pravicovou politiku a pravicovou vládu."

jste napsal, pane Mariane.

Totéž ovšem lze doplnit takto :
"... a pravicovou vládu." A na druhé straně jsou zabedněnci..., kteří hájí levicovou politiku a budou denně hájit levicovou vládu.

Soudím, že v hodnocení vyjádření toho druhého se shodneme.

Vy jste ovšem začal... vyjadřováním se nikoliv k věci, leč ke mě...
Můžete skládat reparát... k věci, prosím... s čím v mých replikách "máte problém"... :-))
16. 05. 2013 | 13:06

Gru napsal(a):

milá jednotko,
"už jsem vám minimálně dvakrát psal, že ani o rathovo případu neznám žádné podrobnosdti a že o vazbě rozhoduje soud - a ten zná ty podrobnosti"

vždyť já přece tvrdím totéž. Takže naše znalosti jsou jak pokud jde o Ratha, takl o Parkanovou stejné - z médií. Podled těchto informací ovšem nelze u jednoho vynášet soudy (jakl čin¨íte v případě Ratha), u druhého se vymlouvat na neznalost, na sopud, apod.
Oba jsou na tom stejně.
AS podezřelé je, že soud, aniž by bylo známo proč, postupuje u Parkanové jinak. Je tu podezření na politicky osedlanou justici.
16. 05. 2013 | 13:06

Marian napsal(a):

Dan- evidentně jste právník, navíc z rodu sokolů.Nikterak nepochybuji o tom, že mocní této země ošéfovali zákony tak, že jsou v drtivé většině případů nepostižitelní.Je to až komické.Ten či onen bere obrovský plat,protože má obrovskou odpovědnost.. když ovšem k něčemu dojde zjistí se, že JEHO ODPOVĚDNOST JE ROVNA NULE.
Víte, dane, vy právnící mi nejvíc ze všeho připomínáte primitivy odněkud z pralesa,kteří si z hlíny a proutí splácají modlu,křepčí kolem ní a považují ji za Boha.
zkrátka- dokud manažeři,úředníci,úpolitici a bankéřiNEÚPONESOU OSOBNÍ HMOTNOU ODPOVĚDNOST za svá rozhodnutí a jejich následky, nic se nezmění a bordel bude jen a jen narůstat.
16. 05. 2013 | 13:07

Marian napsal(a):

Jarpor- na místě by bylo zeptat se spíše, s čím nemám problém.:o)))
Jinak- racionálně můžeme diskutovat až zde bude levicová vláda a najdou se zde jedinci,kteří budou automaticky hájit všechny její kroky.TAKOVÁ SITUACE TU OVŠEM JEŠTĚ NEBYLA.Hezký den.
16. 05. 2013 | 13:10

Dan napsal(a):

to Gru

Naprostá hloupost. Soud o Parkanové vůbec nerozhodoval, protože mu nebyla vůbec předána s návrhem na vazbu. Prostě pochopte už jednou, že když soud nerozhodoval, tak nemohl postupovat ani jinak než v jiném případě. Mimochodem, ty případy jsou naprosto odlišné. V případě PArkanové se bude těžko jednat o trestný čin. Dobře víte, že sám nejste shcopen pořád doložit tu zákonnou povinnost, kterou měla porušit. A jistě jste si všiml i toho, že jednala přesně v souladu s pokynem Ministerstva financí vedeného Sobotkou. S tím mnoho nenaděláte a trestný čin už vůbec ne. To prostě nejsou milionové úplatky v krabici od vína a pod podlahou.
16. 05. 2013 | 13:11

seriózní chlapík napsal(a):

Dan.
Tak prosté to není. Varvařovský se například vyjadřuje pozitivně k privátním nahrávkám. Nahrávky pořízené státem mají větší váhu, ale ani u nich není 100% důkazní jistota. Podivnost všeho podtrhuje, proč státní orgány používají sporadicky video-štěnice (horší skrytelnost není automaticky vylučujícím faktorem).
16. 05. 2013 | 13:11

Dan napsal(a):

to Marian

Ten trestný čin je ve stejné podobě nejméně od roku 1964, takže skutečně nehcápu, kam přesně míříte. Hmotná odpovědnost je taky něco jiného - jedná se o situaci, kdy musíte vyůčtovat nějaké svěřené peníze, klasicky prodavačka v obchodě. To jste taky výrazně mimo. Jinak v trestním řízení jde klasicky o náhradu škody, tam nemáte s hmotnou odpovědností co dělat. Ten zbytek jsou osobní výpady, které nedávají smysl. Zjevně o věcnou diskusi nestojíte.
16. 05. 2013 | 13:14

Dan napsal(a):

to seriozní chlapí

Ale ano, ale i tak musíte rozlišovat. Já si klidně můžu nahrát nějaké trestné jednání a bude použitelné před soudem. Tady ale máte nahrávky, kde nahrávající osoba jaksi provokuje k trestnému jednání a tady je problém.
16. 05. 2013 | 13:16

seriózní chlapík napsal(a):

Občan

Pravda. Jde o přepisy. Jsem ale optimista a věřím v reálnou existenci zfalšovaných nahrávek. Ti eskamotéři by to "jen tak z hlavy" nepřepsali;-)
16. 05. 2013 | 13:17

Gru napsal(a):

Dan

Oba jsou na tom stejně .- jsou obviněni. Parkanová, i pokud snad jednala z neznalosti, zodpovědnost má a je podezřelá, zvláště s příhlédnutím k tomu cirkusu, který kolem toho její partaj udělala, že nebyla zatčena. Dostala krásnou možnost témě 9 měsíců ovlivňovat svědky a mařit vyšetřování.
S tím naopak vy nic nenaděláte. Ale patří k v ládnoucí koalici.
Milionové úplatky? Byly prokázány? Pod podlahou? U koho a co bylo pod podlahou?
16. 05. 2013 | 13:19

jarpor napsal(a):

Marian napsal(a):
Jarpor- na místě by bylo zeptat se spíše, s čím nemám problém.:o)))

Je-li pravda, že Marian=Sladký, pak se vše vysvětluje... :-)))

Máte prostor jasně sdělit, zda to rovnítko platí..
.
16. 05. 2013 | 13:20

Marian napsal(a):

DaN- naopak.to vy se neustále odvoláváte na modlu z hlíny a proutí.Říkat "zákon" právnickým paskvilům, vytvořeným účelně tak,aby se s nimi dalo žonglovat a kejklovat je téměř zhovadilost. Existují jediné skutečné zákony, ty přírodní.Jestli ten či onen paskvil vznikl v roce 1964,1815 nebo 2013 je mi totálně a dokonale u.....
16. 05. 2013 | 13:21

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

gru,
uf!
jak vám ve škole vysvětlovali matematiku? nespáchal učitel sebevraždu?))) když neznáte podrobnosti, jak teda víte, že jsou na tom rath a parkanová stejně?
16. 05. 2013 | 13:22

Dan napsal(a):

to Gru

K tomu trestnému jednání u Parkanové mělo dojít před mnoha a mnoha lety. Pokud tam něco bylo, tak ti lidé jsou již dávno domluveni. Na to vám žádný soud neskočí a koluzi prostě nedovodíte. Tam navíc velmi obtížně dovodíte i trestný čin.

Rath byl naopak chycen přímo při páchání trestné činnosti s miliony v ruce a z důkazů vyplývá, že byl hlavou sofistikovaného mnohačetného gangu, do kterého bylo zapojeno více lidí. Tam je koluze jak vyšitá.

Prostě hodinky a holinky
16. 05. 2013 | 13:23

Dan napsal(a):

to Marian

No psal jste, že mocní tohoto světa. Ale i kdyby to bylo tak, jak říkáte, tak vidíte, že je z toho Parkanová venku. A který přírodní zákon tedy Parkanová podle vás porušila? Tato odpověď by mě skutečně zajímala.
16. 05. 2013 | 13:26

Marian napsal(a):

Jarpor- milej,zlatej- jestli Marian je Sladký tak se vše vysvětluje? CO se vysvětluje?Tak jednoduchý (snad) nejste.
16. 05. 2013 | 13:27

Gru napsal(a):

Dan
"Naprostá hloupost. Soud o Parkanové vůbec nerozhodoval, protože mu nebyla vůbec předána s návrhem na vazbu."

Ano, tady se musím opravit. Už jsem trochu ovlivněný neustálým odpovídáním na tvrzení Jednotky, že "soud tak rozhodl."

Soud o vazbě rozhoduje, pokud vím, většinou u osob, které byly zadrženy. Takže v tom, zda to přijde k tomuto rozhodování, hraje roli policie a dozorující státní zástupce. A ti Parkanovou prostě nechali tak. To lze nahlížet jako podezřelou věc v klimatu, v níž se oznamuje, že šéf protikorupčního odboru policie postupoval opakovaně "nestandardně".
16. 05. 2013 | 13:27

Marian napsal(a):

Dan- jste mimo.Pokuste se můj příspěvek přečíst ještě jednou a zamyslete se.
16. 05. 2013 | 13:29

Dan napsal(a):

to Gru

přčsně tak. Protože tam neshledali důvody vazby. A ony tam skutečně nejsou. Vždyť ani vy je nejste schopen dovodit a to je důkaz nad všechny důkazy.
16. 05. 2013 | 13:30

Dan napsal(a):

to Marian

Tato debata mě příliš nebaví. prostě nejste shcopen označit tu zákonnou povinnost, kteoru měla Parkanová porušit. Jak vidíte, je z toho venku.
16. 05. 2013 | 13:32

Gru napsal(a):

Jednotka

"když neznáte podrobnosti, jak teda víte, že jsou na tom rath a parkanová stejně? "

Tohle kličkopvání vám nepomůlže. Tak znovu:
šlo o to, že jste tu tv rdil, že Rath je zloděj - a další věci, zatímco u Parkanopvé nevíte, protože neznáte spis...
Na to je odpověď, že u Ratha spis taky neznáte.
Ale z toho, co jsem sylšeli například při projednávání ve sněmovně+, kde byli oba dva vydání ke stíhání, lze dovodit, že na ně je nějaké podezření. a v zásadě stejné - olba se zodpovídají za přšedrženou zakázku, čímž vznikla škoda veřtejným financím.
16. 05. 2013 | 13:33

jarpor napsal(a):

Mezi normálními lidmi to jde tak, že na otázku se nejprve odpoví a pak se položí otázka jiná...
Ovšem Marian na otázku odpovídá hned jinou otázkou...
Lze z toho dovodit, že Marian není "normální" ?

Další reparát není potřeba... tyto repliky nemají nic společného s mým prvním vstupem - kritikou autorových úvah... takže zůstávám s pozdravem...

Hezký den
16. 05. 2013 | 13:35

Gru napsal(a):

"jak vidíte, je z toho venku"

Täk to zase nevidím. Zatím vidím, že je stále obviněna. Ovšem její vyvinění očekávám. Nikoliv proto, že by byla nevinná, nýbrž proto, že je členkou vládního gangu, řečeno přesně, toho nejtvrdšího jádra gangu, skupinky politických turistů zvané TOP 09.
16. 05. 2013 | 13:36

Dan napsal(a):

to Gru

Pokud budete schopen označit tu zákonnou povinnost, kteoru porušila, tak je její odsouzení jisté. Pokud ne, máte smůlu. To co předávíte je paranoia.
16. 05. 2013 | 13:39

jozka napsal(a):

Dan:

ad Rath byl naopak chycen přímo při páchání trestné činnosti s miliony v ruce a z důkazů vyplývá, že byl hlavou sofistikovaného mnohačetného gangu, do kterého bylo zapojeno více lidí.

Mohl byste ty dukazy jmenovat?
16. 05. 2013 | 13:41

zemedelec napsal(a):

Pro Dan.
Opravdu si myslíte,že na každou zakázku musí být napsán zákon?
Přece musí stačit,hospodárné nakládání ze svěřenými prostředky.
16. 05. 2013 | 13:43

Dan napsal(a):

to jozka

Jistě, usvědčující výpověď té podnikatelky, která se doznala. odposlechy, z kterých vyplývá, jak se Pancová s Kottem domlouvali na trestné činnosti a podobně. Navíc se jednalo o hejtmana, šéfy nemocnic, stavební podnikatele. To je celkem prosté.
16. 05. 2013 | 13:43

jozka napsal(a):

Vy jste opravdu slysel nejake odposlechy? Vy jste policista?
16. 05. 2013 | 13:45

Dan napsal(a):

to zemědělec

Ne, ale musíte dovodit konkrétní zákonnou povinnost, kteoru měla porušit. To je základ trestní odpovědnosti za vytýkaný trestný čin porušování povinnosti při správě cizího majetku. To, že se nemusí vyhotovit znalecký posudek byl závěr Ministerstva financí, které v té době vedl Sobotka. Tam nedovodíte ani zavinění, protože jednala v souladu se závaznými pokyny ministesrtva financí. Z tresntí hlediska je to prostě zcela mimo.
16. 05. 2013 | 13:46

Gru napsal(a):

Dan

Policie jmenovala porušení povinností při správě cizího majetku - a na základě toho ji sněmovna vydala ke stíhání. To stačí, ne?
Kalouskovy konstrukce, že ty povinnosti neporušila, nepřijímám. Spíš si myslím, že on je spolupachatel.
16. 05. 2013 | 13:46

Dan napsal(a):

to jozka

Neslyšel, ale četl jsem jejich přepisy v tisku.
16. 05. 2013 | 13:47

Dan napsal(a):

to Gru

Přečtěte si v trestwním zákoně tu skutkovou podstatu. Pak mluvte.
16. 05. 2013 | 13:48

jozka napsal(a):

Dan:

Aha. Tak to ani, to je dukaz jako remen. Taky v tom tisku sumely ty penize pri prepocitavani?
16. 05. 2013 | 13:48

Dan napsal(a):

to jozka

To netuším a ani nevím, proč se mě na to ptáte. Samozřejmě, že je to důkaz jako řemen. Zlomí jim to vaz.
16. 05. 2013 | 13:50

jozka napsal(a):

No, ja jen, ze uz tu pripady byly, bylo svedectvi, bylo svedectvi a odposlech a nebyla vazba, padly osvobozujici rozsudky. Zde je praxe diametralne odlisna. Protoze o tom je ten blog. Nikoli o tom zda je vinen ci nikoliv. To se dozvime az u soudu, co zacne v <strike>zari</strike> pardon <strike>lednu<strike> pardon v <strike>dubnu</strike> pardon v cervnu...
16. 05. 2013 | 13:53

Venoš napsal(a):

David Rath je jasný politický vězeň!Svědčí o tom to s jakou rychlostí byl likvidován a dosud je ve vazbě,aby nemohl vstoupit do poslanecké sněmovny !Vezměme nyní paralelu.Rath prohlásil,cosi nepěkného o Němcové(ODS) v parlamentu a už je v base !Šéf protikorupční policie Martinec se obul do manžela státní zástupkyně Bradáčové(to si dovolil moc!) a už vyletěl z místa!Je to boj mocných !Jiní mocní zločinci co nakradli miliardy tak se jen smějí a v klidu si je užívají !Zločinci ve Švýcarsku jsou na dovolené !Proprali špinavé peníze a jsou v pohodě.Když už mají být zločinci odsouzeni,objeví se prevít Klaus a omilostní je !Nepochybuji,že celá amnestie vznikla kvůli omilostnění zločinců - tunelářů a autorem abolice nebude Klaus ,ale ještě nějaký daleko větší prevít,který to udělal patrně na objednávku !Doufám,že v r.2014 dojde v ČR k radikálním změnám především v čištění zaneřáděného chlíva !Je tu hodně hnoje od Sametové revoluce !
16. 05. 2013 | 13:53

Robin napsal(a):

Pryč s kapitalistickým hnojem !Komunisté vpřed za očistu národa !
16. 05. 2013 | 13:57

Občan napsal(a):

Povinnosti "řádného hospodaření" vyplývají ze zákona o majetku státu, ze zákona o státní kontrole, ze zákona o rozpočtových pravidlech, ze zákona o finanční kontrole ve veřejné správě, z obchodního zákoníku, ze zákona o účetnictví, ze zákona o veřejných zakázkách a ...určitě jsem ještě na něco zapomněl.

Jakýkoli veřejnoprávní subjekt, jakož i subjekt vykonávající službu veřejného charakteru nebo subjekt hospodařící s veřejným majetkem a prostředky pak smí při zmíněném hospodaření činit POUZE to, co mu příslušné předpisy VÝSLOVNĚ POVOLUJÍ.

Tím se liší od subjektu soukromého, hospodařícího se soukromými prostředky. Ten smí činit VŠE, co mu zákone NEZAKAZUJE.
16. 05. 2013 | 13:57

Dan napsal(a):

to jozka

Každý případ je skutkově jiný, ale pokud jsem dobře vyrozuměl, tak Rath byl chycen přímo za ruku při páchání trestné činnosti. Tady mi to přijde velmi jasné. A pokud jsou pravdivé ty přepisy odposlechů, tak máte před sebou mimořádně odpoudivé charaktery obžalovaných. Velmi odpoudivé, lidi chtivé, opovrhující obyčejnými lidmi a poctivou prací.
16. 05. 2013 | 13:57

Marian napsal(a):

Rusko: USA 3:8. tohle je fakt podivuhodné MS. Omlouvám se všem, vím,žer to sem nepatří, ale stojí to za zmínku.
16. 05. 2013 | 13:58

Reveilidgetev cobalz napsal(a):

Dan
Koluze? Jaká koluze dnes, po roce, kdy státní zástupce už dříve prohlásil, že všechny důkazy jsou shromážděny a koluzní důvody pominuly?
Nyní se uvádí důvod útěkový. Který je ovšem u různých posuzován různě (např. Wolf).
Útěkový motiv se ale uvádí nejspíš proto, že skutečný není uveden mezi zákonnými důvody vazby. Totiž výkon poslaneckého mandátu. Nepochybuji o tom, že Rath má být "přivedenm k rozumu", aby se mandátu vzdal.
Nevím, co to může Kalouskovi prospět, ale opakovaně se jeho vláda dala slyšet, že by to Rath měl udělat. Zatímco u Pekárka na tom tak zarytě netrvá.
Pokud by Rath byl propuštěn z vazby, dostalo by se mu v médiích dost pozornosti, aby mohl říct, co říct chce. Na to nepotřebuje sněmovnu. Nicméně, Kalouskově vládě na tom záleží. A proto Rath dál sedí.
16. 05. 2013 | 13:58

Marian napsal(a):

Dan"Ráth byl chycen přímo za ruku". Fakt? Představte si čistě hypotetickou situaci, že vám někdo někam-do auta,do kabátu,do kredence-nastrčí půl kila mariánky nebo kokainu,nebo heroinu.Jak se z toho dostanete?
16. 05. 2013 | 14:01

jozka napsal(a):

Dan:

A Knetigova, Chalupova ci Dalikova slova jasna nebyla? Byla, ne ze ne. A Danhel, to je urcite sprosty pedofil, ze? Svedectvi bylo naprosto jasne a jeho svedectvi v pripadu CASA s tim opravdu, ale opravdu nema nic spolecneho :-)
16. 05. 2013 | 14:01

Dan napsal(a):

to Reveilidgetev cobalz

Souhlasím, ta koluze je již dávno pryč. Co má Kalousek společnéhos Rathovým mandátem netuším. A vláda o té vazbě nerozhodovala nikdy, to je zcela mimo.
16. 05. 2013 | 14:02

Dan napsal(a):

to Jozka

Sorry, ale netuším, co máte přesně na mysli.
16. 05. 2013 | 14:03

jozka napsal(a):

V tom pripade celkem nechapu proc se tady vubec vyjadrujete.
16. 05. 2013 | 14:04

Marian napsal(a):

Dan- podle vašeho právního názoru zřejmě na každé ubzdění musí být vypsán přesný a konkrétní trestný zákon.
Je mi jasné, že nepoužívám přenou právnickou hatmatilku.Klidně se k tomu přiznám, neovládám.Než být právníkem,budu raději řidičem hovnocucu.To je daleko čistší práce.
16. 05. 2013 | 14:05

antisoudruh napsal(a):

Marian,
berte to tak:
antisoudruh je v podstatě to samé jako antifašista.
16. 05. 2013 | 14:07

jarpor napsal(a):

Robin napsal(a):
Pryč s kapitalistickým hnojem !Komunisté vpřed za očistu národa !

Tož, chlapci zleva, jak se Vám takový výkřik líbí, volá-li se pro očistu národa ty, kteří se jezdili učit do Moskvy, jak se kroutí krkem... ?
A jsme-li v blogu o justici, propagace režimů potlačují svobodu jedince je trestná... aspoň na tom se shodnem, nebo ani na tom ne a Robin je Váš hrdina ?
.
16. 05. 2013 | 14:17

zemedelec napsal(a):

Pane Občan.13:57
Naprosto jasně napsané.
Pan Dan tady obhajuje něco s čím nejde souhlasit.Klidně můžeme napsat,kdyby to bylo ještě více předraženo,tak se nic nestalo,podle něj Parkanová i Julínek neporušili zákon.
Podle těch slovních výrazů mě nick Dan ukazuje na Sokola.
16. 05. 2013 | 14:18

Dan napsal(a):

to zemědelec

Tak nechápu, jak můžete nesouhlasit se skutkovou podstatou trentsého činu porušování povinnosti při správě cizího majetku.
16. 05. 2013 | 14:26

Reveil napsal(a):

"A vláda o té vazbě nerozhodovala nikdy, to je zcela mimo. "

Vláda v této zemi už zase justici řídí, nejpozději od kauzy Čunek (vzpomeňme si na výrok Pavla Kučery). Kdoví, jak krátká byla pauza, během níž politika justici neovlivňovala. Spíše ještě: byla vůbec někdy taková pauza? Protože už Sládek byl justičně uklizen, aby mohl být Havel zvolen prezidentem. Drobná kauza řidiče Smetany je přes svou bizarnost patognomonická.
Tyto obavy z osedlání justice jsopu naprosto oprávněné.
16. 05. 2013 | 14:27

Dan napsal(a):

to Reveil

Jste paranoidní.
16. 05. 2013 | 14:29

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

gru,
co říkám já není vubec podstatné. soud rozhoduje o vazbě na záklasdě nějakých skutečností, které já ani vy neznáme. stále jsem to ještě nevzdal, věřím, že to nakonec pochopíte. jsem opimista
16. 05. 2013 | 14:33

český maloměšťák napsal(a):

Dan je podivín.
Hájí vždy modré /tam žádné důkazy neexistují, dokonce tam nelze ani právně specifikovat, že došlo k porušení zákona, respektive mohlo dojít - policiosté zřejmě trestně stíhají modré podivíny nezákonně/ a již dopředu je hotov s oranžovými /zde jsou důkazy zcela jasné a každý soud na jejich základě odsoudí/.
(Např. blog PEHE 27.4. a diskuze o Julínkově možném pochybení. Kde se také dožaduje právní specifikace ....když je mu Lexem vyložena - zmizí jak tchoř.)

zemedelec
Spíše nějaká jeho podržtaška třetí úrovně. Nebo snaživec, co by se také jednou chtěl nabalíkovat coby advokát/komplic velkých ryb.
Nebo to není podivín, ale naopak velmi vypečený chytrák, ale na to jsou zase jeho příspěvky předpojaté moc okatě...spíš bych sázel na toho zoufalce.
16. 05. 2013 | 14:34

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

gru,
co říkám já není vubec podstatné. soud rozhoduje o vazbě na záklasdě nějakých skutečností, které já ani vy neznáme. stále jsem to ještě nevzdal, věřím, že to nakonec pochopíte. jsem opimista
16. 05. 2013 | 14:37

Desiderius napsal(a):

Máme formální rovnost před zákonem. Praxe je ale zcela jiná: politická objednávka + ohební státní zástupci + podivná policie + staří soudruzi a soudružky stále v rolích soudců = trestní kauzy jsou projednávány ne podle spravedlnosti nebo dohledatelné právní logiky,nýbrž podle toho,kdo má delší prsty a kontakty,což jsou v případě české justice zloději a lupiči. Rath se vymykal, kritizoval Klause, takže mu osladili. Neříkám, že nic neprovedl, ale srovnání s dalšími kauzami je naprosto jasné.
16. 05. 2013 | 14:38

Reveil napsal(a):

Dan

"Jste paranoidní"

Vida, tak už začíná útok na osobu odpůrce...
16. 05. 2013 | 14:39

vasja napsal(a):

Panu Rathu bych přál milosrdnýho kata.
16. 05. 2013 | 14:44

Dan napsal(a):

to Reveil

Ale prosím vás, nebuďte přecitlivělý. V té věci již rozhodovalo několik soudů, včetně soudu ústavního a nic z toho, co uvádíte, se neprokázalo.
16. 05. 2013 | 14:45

Dan napsal(a):

to Desiderius

Musí to být těžké. Hlavní bijec proti korupci a chytí ho s lupem v ruce.
16. 05. 2013 | 14:46

Občan napsal(a):

Dan napsal(a):
"to jozka
Každý případ je skutkově jiný, ale pokud jsem dobře vyrozuměl, tak Rath byl chycen přímo za ruku při páchání trestné činnosti. Tady mi to přijde velmi jasné. A pokud jsou pravdivé ty přepisy... 16. 05. 2013 | 13:57"

Nebyl.
Byl přepaden při odchodu z návštěvy a teatrálně zatčen za přítomnosti TELEVIZNÍCH kamer. (Únik informací? Nikdy nebyl vyšetřován).
NÁSLEDNĚ bylo policií tvrzeno, že V JEHO AUTĚ byl zajištěn batoh a krabice od bot s neznámým obsahem, přičemž o krabici na vín nepadlo ani slovo.
S NĚKOLIKADENNÍ PRODLEVOU se objevilo TVRZENÍ, že právě krabice na víno obsahovala jakési bankovky.
Mezitím bylo tvrzeno, že v domě Dr. Ratha policie nalezla NELEGÁLNĚ DRŽENÉ VOJENSKÉ zbraně vč. samopalu nebo dokonce kulometu. ZA PŘÍTOMNOSTI TV KAMER bylo policií manipulováno s BEDNAMI, jež měly ony zbraně obsahovat.
Tato informace byla později dmentována a jednalo se tedy ze strany policie o účelovou LEŽ.

Takže Dr. Rath při páchání žádného trestného činu zadržen nebyl.
Nebyl zadržen ani při páchání přestupku.
Byl zadržen zcela bezdůvodně.
Teprve NÁSLEDNĚ byly KONSTRUOVÁNY "důvody" pro jeho zadržení.

"PŘEPISY" údajných "odposlechů" nedokazují vůbec nic. Takový "přepis" vyrobí jazykově zdatný středoškolák s funkční fantazií při správném zadání za jedno odpoledne.
Takové "přepisy" nelze bez POSLECHU originálů nahrávek nijak ověřit a jsou proto zcela irelevantní.
16. 05. 2013 | 14:50

Dan napsal(a):

to občan

To je ale skutečně vlemi paranoidní.
16. 05. 2013 | 14:54

Občan napsal(a):

Dan napsal(a):
"to Desiderius
Musí to být těžké. Hlavní bijec proti korupci a chytí ho s lupem v ruce. 16. 05. 2013 | 14:46"

O tom, že by byl Dr. Rath obviněn z loupeře, není dosud nic známo.
Jde tedy buď o pomluvu, nebo o únik informací z kruhů blízkých pachatelům komplotu proti Dr. Rathovi o přípravě dalšího křivého obvinění.
16. 05. 2013 | 14:54

Dan napsal(a):

to Občan

zdařilá paranoia, gratuluji
16. 05. 2013 | 14:56

Gru napsal(a):

Když si vzpomenu na usilovnou "hitlerizaci" Ratha v médiích - to mělo zcela mimořádnou intenzitu, rozměr i trvání - a na podivné odvolání policejního prezidenta, na odložené angažování jedné bulvárně založené státní zástupkyně, která nejspíš dostala za úkol zajistit, aby "si plukovníci a podplukovníci" nemysleli... když přičtu odstřelení šéfa protikorupční policie, jeho vyšetřování pod záštitou člověka, který je pod jednou dekou s významnou představitelkou ODS, pak mi vychází, že Rath byla jen jedna etapa.A navíc si uvědomují, že jim tak úplně nevyšla. Myslím, že se před volbami nadějeme ještě něčeho obludnějšího než byla Kubiceho "zpráva" v r. 2006. Pokud jde o Ratha, nejsem přesvědčený, že jde o zcela čistého člověka. Byl však mimořádně dobrý terč, zejména kvůli přehnané sebedůvěře, která mu nedovolavala ani běžnou opatrnost. Považoval se za nedostupného, proto mu mohli ať už prokázat trestnou činnost, nebo mu ji přišít... na jeho místě bych netrval na mandátu poslance... aby se mu nakonec nepřihodil nějaký malér...
16. 05. 2013 | 14:58

Viky napsal(a):

Kájínek a Ráth,
nechtění hrdinové, které osud podivně propojil a nadále nutí pykat za všechny zločince poslední doby. Zatím co o vině Kájínka silně pochybují všichni, Ráthova vina je nade vší pochybnost. Něco zde ale nehraje. Chování ČSSD ke svému kolegovi. Že by kriminální činnost byl jen "osamělý" úlet? Na to momentální klid kolem D.Rátha a ČSSD nevypadá. Myslím, že to opravdové rozuzlení nás teprve čeká! Zatím oba zapomenutí vězňové stále čekají na opravdovou spravedlnost - některé souvislosti a hrátky kolem obou osob k tomu vybízejí!
16. 05. 2013 | 15:23

vasja napsal(a):

Původně v tý krabici měl křečka a krabici otvíral najatej skořápkář v policajtský uniformě.
A nevinnej Dejf sedí. Nojo. Kubice.
16. 05. 2013 | 15:29

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat ...
http://ateo.cz/f/images/i/imunita.jpg
Veskriz. Bude líp ...
16. 05. 2013 | 16:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy