Liberecký šampionát jako varování

24. 02. 2009 | 21:46
Přečteno 22405 krát
Světový šampionát v klasickém lyžování v Liberci je jen další připomínkou skutečnosti, že Česká republika má daleko ke standardním poměrům a měla by se podobných akcí vyvarovat. Daňoví poplatníci nakonec zaplatí za tuto parádu zhruba 2 miliardy korun, s nimiž se původně nepočítalo. Nejvyšší kontrolní úřad navíc upozorňuje na velmi podivné zacházení s těmito státními fondy, vyšetřování slibuje i premiér Topolánek.

Celá akce je přehlídkou nabubřelé zpupnosti. Tribuny jsou poloprázdné, vstupenky jsou příliš drahé. Šampionát nemá velkou sledovanost ani na obrazovkách České televize, která do vysílání všeho, co se na šampionátu odehrává, investovala nemalé (veřejnoprávní) peníze.

Při jakési generálce na šampionát se vloni nesmyslně a za nemalé peníze navážel na tratě sníh z chráněných horských oblastí. Při samotném šampionátu, kdy je pro změnu v příliš nízko položeném areálu sněhu překvapivě kalamitní nadbytek, se sníh naopak za nemalé peníze odváží. Kdybychom chtěli věřit v zásah vyšší moci, museli bychom si položit otázku, zda letošní kalamita a s ní spojené nářky na přebytek sněhu nejsou spravedlivým trestem za loňskou zpupnost…

Možná neuškodí si v tomto kontextu připomenout stavbu Sazka arény v Praze před světovým šampionátem v ledním hokeji v roce 2004. Příběh velmi podobný. Celková cena této haly nakonec mnohokrát překročila to, co se slibovalo a očekávalo.

Zdá se, že jakákoliv velká sportovní akce v České republice, kterou organizátoři slibují financovat z vlastních zdrojů, prodeje vstupenek, apod. má velký potenciál stát se obrovským tunelem, do kterého bude nevyhnutelně zatažen stát.

Organizátoři totiž dobře vědí, že stát nakonec nemůže připustit, aby se ze světového šampionátu stala ostuda. A mnozí politici naopak nejspíš chtějí být do velkorysého mrhání státními penězi v situaci, kdy stát „zachraňuje“ pověst národa, zataženi. Z takového narychlo zbudovaného, a tudíž neprůhledného penězovodu kape na všechny strany.

Plyne z toho ponaučení. Česká republika by se podobných mega-akcí měla vyvarovat, protože je neumí zorganizovat bez nebezpečí, že na konci bude ostuda, dluhy, ale také napěchované kapsy nejen politicky spřízněných stavitelských firem a dodavatelů, ale bůhvíkoho všeho ještě.

Když pražský primátor Pavel Bém bojuje jako lev za olympijské hry v Praze, umíme si nyní zase o trochu lépe představit, co by nás čekalo. Nevěřme ani minutu řečem o tom, jak by si organizátoři tentokrát dali lepší pozor. Radovala by se pouze betonářská lobby. Dluhy bychom zaplatili my, daňoví poplatníci.

A kdybychom náhodou vyjádřili přání, že by se nám za veřejné peníze více líbilo mít architektonicky avantgardní národní knihovnu, politici by nám arogantně vysvětlili, proč v takovém případě není státní zájem na místě.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

talentovaný šibal napsal(a):

Topolánek už toho nasliboval ... Vzpomeňte si jen na smlouvu s občany z května 2006 - na tu se pak záhy hezky rychle vysra...
Jasně že nic nevyšetří. Katka Neumannová je známá modrá oblíbenkyně profesora Klause a a dlouholetá podporovatelka ODS.

S článkem naprosto souhlasim. Tyhle stavby či akce mi navíc silně připomínaj stavbu českých dálnic. Ty většinou taky stojí 10x tolik než kolik bylo rozpočtováno. A stojí v ČR 1km 3x víc než v Německu.

Tohle mistrovství kde maj malý pivo za pade a ještě se blbě diví a stěžujou si v televizi, že k nim nikdo nechodí, je horší než kdejaká letní technopárty, kde se zničí, poblije a injekčníma stříkačkama zamoří kus hezký krajiny.
24. 02. 2009 | 22:04

pscvrkb napsal(a):

Stejné tunely na státní peníze jsou i megalomanské dopravní stavby v Praze:
-metro C do polí u Letńan.
-připravované metro na letiště Ruzyně
-silniční tunel Blanka
Vše pojato jako PR stavby ODS bez odborného posouzení,pouze potrava pro spřízněnou betonářskou lobby.Schváleno radním pro dopravu Štajnerem,který nemá ani maturitu a protlačeno vzteklým Bémem.
24. 02. 2009 | 22:08

Al Jouda napsal(a):

Naprostý souhlas s autorem článku ! Ať si lidé zasportují, ale za své ! Jen co se nacpe peněz do fotbalu ! Ať si kluci zakopou, ale copak musí brát statisícové platy ? Hrají pro radost ze hry nebo pro peníze ?Výnosy ze vstupného by se měly pořádně zdanit.
24. 02. 2009 | 22:15

Deny napsal(a):

Bohužel pane Pehe máte pravdu, kdyby desetina z této investované částky byla raději věnována na sportovní výchovu a sportovní kroužky či oddíly dětí, to by byly smysluplně vynaložené peníze.

Vstupenky na šampionát předražené, parkovné 300Kč/den, pak se orgánizátoři diví,že nemají na závodech žádné diváky. Předpoklad 200.000 diváků je totální úlet. A jaký bude závěr? Špatný podnikatelský záměr a vstupní předpoklady. Nikdo nebude potrestán.
24. 02. 2009 | 22:16

Selen napsal(a):

Jako bych četl vlastní myšlenky... :)
24. 02. 2009 | 22:30

Samota napsal(a):

Mám z celé akce podobné pocity, pane Pehe. Určitě však ze všech stran uslyšíme, jak to byla veleúspěšná akce, že sice diváků mohlo přijít více, ale i tak to byla skvělá vizitka pro ČR...atd. Nechci vůbec shazovat organizátory, odvedli jistě obrovský kus práce a z loňských chyb nejen se sněhem se jistě poučili. Ale tady selhaly úplně jiné mechanismy-rozhodovací a kontrolní. Doufejme, že tato akce zůstane varovným mementem alespoň pro ty více chápavé, co chtějí v Praze olympiádu!
Zdraví S.
24. 02. 2009 | 22:44

veverka napsal(a):

Tentokrát naprostý souhlas s autorem.
24. 02. 2009 | 22:46

Vojtěch napsal(a):

Všichni lidé, kteří mají tuto monstrakci na svědomí, jenom potvrdili, že žijí v úplně jiném světě než většina obyvatel téhle země. Která normální rodina si vůbec může dovolit vynaložit tolik peněz na jízdné, předražené vstupné, parkovné a všechny další věci, které s takovým výletem do hor souvisí. (V televizi vypočítali takový jednodenní výlet pro čtyřčlennou rodinu na 8000 Kč) Kdyby byli organizátoři ochotni uznat, že většina lidí u nás nemá ani průměrný plat, došlo by jim, že s masovou návštěvou normální veřejnosti nemohou počítat. A že by to zachránili turisté ze zahraničí?
24. 02. 2009 | 22:48

Železnohorský napsal(a):

Vypadá to, jako by se k mistrovství otočila zády i média. A to veškerá.

Podívejte se, jakým způsobem se v nich o tom referuje. Ani česká televize z toho neumí udělat bombu (např. kdo nemá v Praze digitání příjem, ani snad netuší, že něco takového u nás probíhá). A srovnejte to s tím, co se dělo, když tu bylo poslední mistrovství světa v ledním hokeji...

A to je asi odplata za tu aroganci, jak o ní píšete, pane Pehe. Média jsou na tohle hodně citlivá. A jak to vypadá, nejen média, ale také potencionální diváci (myslel jsem, že jsme národ lyžařů, neb zasněží a celá Praha je v Krkonoších, nyní v Alpách).

Bohužel, díky tomu, jak prosakovalo, že na tom někteří rejžují, nevytvořilo se povědomí, že "my" pořádáme mistrovství, ale "oni", i když mají tvář "naší zlaté" Kateřiny... A totéž už pomalu raší i v souvislosti s olympiádou - "oni ji chtějí".
24. 02. 2009 | 23:11

nelyžař napsal(a):

Ve světle údajné protiústavnosti placení regulačních poplatků z veřejných rozpočtů krajů,ze sociálních důvodů ... Za to chce někdo hejtmany žalovat nebo dokonce hnát k trestněprávní odpovědnosti, že? Jak se to rýmuje?
24. 02. 2009 | 23:24

dříve ruda napsal(a):

Ale "jim" to je přece fuk, diváci nediváci, zájem nezájem, co na tom? Vydělali.
Umím si představit, jak mají teď nahnáno. Už vidím, jak padají hlavy...
24. 02. 2009 | 23:24

Gerd napsal(a):

A takhle dopadá prakticky každá stavba, projekt, podnikatelský záměr nebo jiná akce financovaná z veřejných zdrojů, peněz státu nebo města.
Příznivci ČSSD často argumentují při odporu proti snižování daní, že by si jinak občan na danou službu musel připlatit někde jinde, Zde je řádný příklad, že ve skutečnosti z vybraných daní na prospěšné věci až tolik nezbývá a přespříliš mnoho peněz zůstává za prsty organizátorům. Proto daně co nejnižší, stát své voliče stejně vždycky zkásne.
U vědomí, jak dopadl "úspěch" těchto her se děsím možnosti olympijských her v Praze. Jejich pořádání by snad přivodilo státní bankrot. Ale zase by pak ČR znal ve světě opravdu každý a navždy.
24. 02. 2009 | 23:25

ivanT napsal(a):

Problem s podhodnocenymi naklady a nepochopitelne vysokymi cenami sportovnich podniku se bohuzel neomezuje na CR.

Vzpomente si na cinskou letni olympiadu, podobna situace se nyni rysuje v kanadske zimni olympiade, a svet, nebo spise jeho politikove, nevi kde se zastavit s vyhazovanim penez na staveni pochybnych pomniku sveho naroda a sveho panovani.

Lide na celem svete by meli rict 'dost toho mrhani' - zvlaste v nynejsi dobe.
24. 02. 2009 | 23:52

lopo napsal(a):

Já v podstatě se vším souhlasím, řeknětemi však někdo chytřejší už co stím vším. Už mi z toho ani není blbě jako dřív, už jsem si zvykl. Ukažte mi jednu hlavu s máslem, která byla sťata. Koho mám volit. Mám jít do politiky to změnit? Když vidím politiky v zábavných pořadech s překvapením zjištuji že mluví také česky, ale jinak bydlí asi někde v Neverlandu. Prosím, napište někdo něco a vyvedte mne z beznaděje. Já nechci vychovávat děti v tomto hnoji, co jim mám říkat, at jsou čestné, ale zase když je potřeba, tak zas můžu trošku švidlovat...pomůže mi se odstěhovat do jiné země...asi lidi co jdou do politiky, to je nějaká speciální typologie...už nevim...
24. 02. 2009 | 23:54

janni napsal(a):

Že takto skončí skoro každá stavba financovaná státem, je smutné. Ale o řád smutnější, a pro zemi škodlivější je, že nikdo nikdy není potrestán. Domnívám se, že už při přípravě těchto tunelů se počítá s tím, že je malá pravděpodobnost že to někdo odhalí, a když už, tak přece máme "vstřícného" soudce.
A právě tato "soudcovská mafie" nás posunuje směrem na východ. V lidech roste pocit beznaděje, že proti vrchnosti se nelze dovolat spravedlnosti. Nedělám si iluze, že se na Západě nekrade, dokonce i ten zkorumpovaný soudce by se asi občas našel. Jde ale o míru, tolik případů, a žádné výsledky. Počítám, že zanedlouho osvobodí i "soudce" Berku.
25. 02. 2009 | 00:11

Analytik napsal(a):

Když se díváme na zprávy, že nejvíc z celé ČR sněží v Liberci, dostáváme záchvaty smíchu. Jakoby příroda chtěla říci: "Kradla jsi Katko zpupně sníh a vozila ho na Hradčana, do Vesce aj., tak tumáš, nažer se ho dosyta!"
Vzpomínám, jak se Katka dostala k lisu. Byl vyhozen jeden jistý, jmenoval se Kumpošt nebo tak nějak(?), který MS připravoval odborně a pořídil by ho jistě za cca 500 mil. Leč Katka, kamarádka Modráků, potřebovala trafiku, modráci zas Katku, aby kryla Tunel. Vypuzen tedy odborník, do MS nacpány 2 miliardy. MS opravdu stálo původních 500 mil., zbylých 1,5 miliardy však skončilo v Modrém Tunelu. A takhle dojí ODS republiku ve všech rezortech. Nejbezpečněji se totiž krade z veřejných rozpočtů - stačí jen "upravit" volby Kubiceho metodou a zajistit "převahu" přeběhlíky s +/-motivací. A na přilepšenou modrým fanouškům v bílých pláštích přiklepnout "regulační" berni od nemluvňat po pacienty v kómatu. Ještě bouchnout letiště Rusům, provize za Brdy není jistá, tak si to vynahradíme přes ČEZ, ceny porostou, aby se Dybův peněžní "přerozdělovač", perpetuum mobile, nikdy nezadrhl. Blbečci to zaplatí!
25. 02. 2009 | 00:33

kočka šklíba napsal(a):

Asi se nenajde člověk, který by s tímto textem nesouhlasil. Jenže co dál? A janni a lopo to vystihli přesně. Co s tím? Připravuje se další, tedy vlastně už je rozjetý, olympiáda v Praze. Již teď se zase ztrácejí peníze v něčích kapsách a absolutně zbytečně a nesmyslně.

Jediná šance jsou novináři. Jen ti mají dost kontaktů a možností na to zjistit a zveřejnit. Jenže to by museli chtít. A to většina nechce. Bohužel. A i když občas něco "vyhrabou", nejdou dostatečně důsledně až do konce, zapadne to. Tak to bylo i s tímto MS, psalo se o podezřelých zakázkách již minimálně před rokem. Jenže nic dál. Takže peníze se rozkadou, NKÚ udělá bubu, tentokrát i Topolánek udělá bubu, ony se blíží volby,že? A bude to stejné jako s pověstným Topolánkovým vymetáním Augiášova chléva :D. Vždyť v tom jedou jeho spolustraníci, o liberecké stavební firmě jejích podezřelých kšeftech se přece veřejně mluví už léta.
25. 02. 2009 | 01:16

yorick napsal(a):

Pane Pehe, na každej váš blogspot se těším a i dnes máte pravdu. Jenže za větu: "Kdybychom chtěli věřit v zásah vyšší moci, museli bychom si položit otázku, zda letošní kalamita a s ní spojené nářky na přebytek sněhu nejsou spravedlivým trestem za loňskou zpupnost…" byste zasloužil za ušiska. Vystříhejte se, prosím, podobných laciností. Jinak nás neopouštějte.
Dobrou.
25. 02. 2009 | 02:04

Miroslav Patrik napsal(a):

Nelze než souhlasit. A proto jen ještě pro pohled do histori jen doplňuji, že Děti Země k této akci vydaly dne 13. února 2009 tiskovou zprávu pod názvem "SKI 2009: Nález NKÚ potvrdil dávné obavy Dětí Země". V ní se v úvodu píše toto: "Stát by neměl finančně hasit velmi rizikové akce vrcholového sportu. Trestní oznámení podané NKÚ na základě finanční kontroly příprav mistrovství světa v klasickém lyžování u Liberci potvrdil kritické názory Dětí Země před devíti lety. Již tehdy totiž namítaly nedokonale připravené kandidatury na SKI 2003, 2005 a 2007.

Loni v prosinci rovněž nesouhlasily s další nesystémovou dotací vlády ve výši 189 miliónů korun, aby se zabránilo očekávaným finančním potížím. Podle nich mohla být velká část z 1,6 miliard státních korun použita účelněji pro dlouhodobé zvýšení pohybové aktivity dětí a mládeže místo krátkodobé megalomanské sportovní zábavy pro pár vyvolených.

„Škoda, že jsme byli tehdy v naší kritice v podstatě osamocení a nedalo se této monstrózní akci zabránit úplně, neboť její ekologická a finanční rizika byla obecně známa,“ domnívá se předseda Dětí Země Miroslav Patrik." (zbytek je na příslušné web stránce Dětí Země)
25. 02. 2009 | 02:28

Melbournian napsal(a):

Obavy z možného tunelu chovám již od okamžiku, kdy jsem pozoroval českou delegaci, která se tady před lety na kongresu Světové lyžařské federace v Melbourne (tehdy ještě neúspěšně, leč příště to již, bohužel, vyšlo) o uspořádání stávajícího MS v Liberci ucházela...
Sdílím tudíž obavy pana Pehe z bytˇ i jen teoretické možnosti, že by primátor Bém mohl uspět se svou himalájskou ambicí uspořádat letní OH v Praze.
25. 02. 2009 | 03:48

Pepa Řepa napsal(a):

Gratuluji k prvnímu článku bez slova Klaus.
Vím, že přijde absťák, návyk je návyk, ale snahu nutno ocenit.

S článkem bude nesouhlasit pouze Káča and Her Boys.Těm to ale může být šumafuk. Na své si přišli.
Bylo by ještě hezké oslavit dožínky závodem na umělém sněhu v Polabí.
25. 02. 2009 | 06:10

Desiderius napsal(a):

Tyto mónstrózní rádoby sportovní akce jsou malou domů pro různá lobby.Je to pozůstatek bolševismu.
25. 02. 2009 | 06:54

Saliven napsal(a):

Skutečně nevím, co si mám myslet o tom, že předprodej vstupenek po internetu je jen v českém jazyce (zpráva z médií) a o výstavbě nákladného areálu ve 450 metrech nad mořem, což z něj dělat nejníže položený v Evropě (v této kategorii). Celý podnik je neskutečný státní tunel na kterém se přiživuje liberecká mafie spřátelená s radnicí a Neumannové kamarádi. Katce to sice na fotkách moc slušní, ale jinak neví o obchodu a organizaci akcí vůbec nic. To je ale jen jedna stránka věci.

Druhá stránka věci je to, že stát vynakládá peníze, aniž by se zajímal co se s nimi stane. Vydat dvě miliardy na akci, která se měla financovat z privátních peněz a přitom vůbec netušit, co se za ně udělalo, to je naprosto skandální a řada úředníků a politiků by za to měla jít nemilosrdně do kriminálu. Jenže to bychom nesměli být v Čechách. Já jsem byl vždycky pro olympiádu, ale když tohle vidím, tak radši nic!
25. 02. 2009 | 07:13

Pavel napsal(a):

Je to fakt všechno špatný. Ten PEHE má pravdu . Co nedělá on ( a on vlastně nic nedělá) tak to je špatné a vždy najde plno zatrpklých a bázlivých lidí, kteří po bitvě jsou generálové. Ještě, že s Vámi nepracuji a ani nežiji.

Jenom si opravdu nepamatuji, co pan PEHE udělal pro nějaký kraj, okres, obec kde bydlí. Co udělal kladnýho pro tento stát. A pokud vím , tak se ani orací neživí a je placen snad placen z daní. Ale to nemusí být pravda a nebo mu to nedochází. ALe pokud byl "poradce" na Hradě tak z daní placen byl. Nebo ne ??
25. 02. 2009 | 07:27

tomm napsal(a):

Ano, liberecké MS dopadá přesně podle toho, jak se k tomu delší dobu stavíme. Už asi 2 roky jsme masírováni, jak tam nebyl a nebude sníh, jak tam staví korupčníci, jak to organizační výbor nezvládá, jak to bude drahé, jak se na tom určitě prodělá atd. atd.

Do uvedených věcí nevidím - médiím v zásadě nevěřím. Mrzí mě, že si neuvědomujeme potenciál velkých sportovních a kulturních akcí.

Když jsem byl kdysi v Barceloně u známých, všiml jsem si, že u vchodu do bytu mají vyvěšenou zarámovanou plaketu dobrovolníka z olympiády. To samé i v jiném domě, kde jsem byl. Tam jsou prostě hrdí na to, že měli ve svém městě olympijské hry a že k tomu osobně přispěli.

Dokud bude velké mezinárodní akce pořádat pouze 20 členný organizační tým proti obrovské přesile nabroušeného bulváru, nemá cenu to dělat.

Mimochodem dobrovolníků na olympiádě třeba v Aténách bylo 40 tisíc - umíte si představit něco za současného stavu v Praze? :)
25. 02. 2009 | 07:32

Rumcajs napsal(a):

Ono takřka vše, co financuje stát, či nad čím drží ochrannou ruku stojí za prd, pane Pehe.

Je to jen malá ukázka toho, jak by to vypadalo v případě stimulace ekonomiky formou přímých investi, kterou propaguje ČSSD.
25. 02. 2009 | 07:34

Michal Macek napsal(a):

MS liberec 2009 = totalni provar
25. 02. 2009 | 07:35

Ládik napsal(a):

První Váš blog, kde nejsem v opozici.
Ale nezájem diváků nebude souviset s cenou vstupenek. Ještě v létě mi 1 jablonecká firma nabízela lístky zadarmo, nebral jsem to. Ne proto, že bych neměl na hotel (stejně bych spal 200km od Liberce, u příbuzných), ani proto, že bych neměl na parkoviště. Prostě proto, že celý život preferuji běžky před sjezdovkami, nejezdím relaxovat do davu lidí. Než bych zmařil 2-3dny na organizované akci (typu prvomájový průvod), zajedu si na běžky do Beskyd nebo Rychleb, do míst, kde není ani stopa, vyfotím si krkavce nebo vysokou, cestou zpět se stavím v bazénu a na dobrou večeři. Liberec mi může být ukradený, jako každému normálnímu člověku.
25. 02. 2009 | 07:40

jozka napsal(a):

tomme, ale tady byli dobrovolnici taky. Nez jim to "ukradli" Kuchtova s Kacenou a Jindrou.

Bejte hrdej na to, ze se mnou nekdo vyjebava... to chce hodne snizenou inteligenci.
25. 02. 2009 | 07:44

David napsal(a):

Pavel:

"Co udělal kladnýho pro tento stát?"

Podle mého názoru mnohé. Více než průměrný občan.

I když někdy s panem Pehem nesouhlasím, tak tento článek se mu velmi povedl a měl by se vždy připomínat, když bude hrozit jakákoliv velká sportovní akce v České republice.

Dvě miliardy mohly být použity například ve zdravotnictví nebo školství.
25. 02. 2009 | 07:44

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
Měl byl rozlišovat mezi přímými zahraničními investicemi a malými domů hochům z ODS v Liberci. Ale to bych asi chtěl moc.
25. 02. 2009 | 07:53

Šoubyznys napsal(a):

K.N. dostala další milony na kulturu. Které známe hvězdy se pojefou ještě napakovat do Liberce
25. 02. 2009 | 07:55

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

Nic proti zahraničním investicí.

Já mluvím o státních investicích.
25. 02. 2009 | 08:03

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
A jsme u toho - jelikož je investor racionální, tak nebude investovat tam, kde mu stát nedá podmínky (nezadotuje infrastrukturu, nedá pobídky). Jsem zvědavej, jestli to někdo z vás liberálů někdy pochopí.
25. 02. 2009 | 08:11

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

Bude investovat všude tam, kde se mu to vyplatí, aniž by čekal na stát !

Jsem zvědavej, kdy to někdo z vás levounů pochopí.
25. 02. 2009 | 08:19

Ládik napsal(a):

Saliven:
"kde mu stát nedá podmínky" - stát nikdy nic nedá zadarmo, protože nic nemá, jen dluhy, nasekané neschopnými vládami. Stát něco dá, když to sebere soukromníkům. Ale podělí se o to státní mafie, založená komanči, jejíž členové prolezli do všech stran, nejvíce do ČSSD.
25. 02. 2009 | 08:19

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
JJ a protože ostatní dávají, my musíme taky. Je to složitý?

Ládik:
Jasně - za všechno můžou socani.:-))))) Ty dluhy nasekané vládami = prachy, kteří rozkradla mafie pod vedením ODS v privatizaci. Pak to obyčejní blbci jako jsme my splácejí.
25. 02. 2009 | 08:25

vaterán z Vysočiny napsal(a):

Já si myslím, že to není až tak špatný - řadě případných návštěvníků MS to už dost dlouho znechucují média.
Pehe má tradičně v oblibě "pravdoláskyplné přizdisráče", ti však něco konkrétního neuskuteční nikdy. Hodně toho ale napíší - to ano.
Nazdar!
25. 02. 2009 | 08:28

george napsal(a):

To David : Tenhle článek se Pehemu musel povést, že to byl propadák ví každé malé dítě. A co vlastně řekl navíc? V budoucnu tady nic nestavme, nic nepořádejme, ať sem nikdo neleze. Po boji je každý chytrý. Podprahově nám vnucuje myšlenku, že tato vláda pod vedením ODS peníze rozhazuje, smočil si Béma a šmitec. To umí napsat i študent z gymnázia, co to má společného s politologem, nevím. Asi mu zatím vyschlo "péro" v životním boji proti Klausovi a modrým gardám, co se jenom na nás pakují. Už se jistě od něj brzy dočkáme něčeho údernějšího.
25. 02. 2009 | 08:31

Saliven napsal(a):

george:
Je faktem, že tato vláda pod vedením ODS vyhodila schopného Kumpošta a nahradila ho naprosto nekompetentní Neumannovou.
25. 02. 2009 | 08:37

Milan Hruška napsal(a):

Pro veterána z Vyskočiny:
Myslím, že třeba stavbu Kaplického knihovny, "pravdoláskaři" podporovali. Takže při teto kauze stáli přizdisráči na jiné straně, viďte? A taky různí bezcharakterní horolezci po společenském žebříku, kteří nejprve stavbu podpořili a pak, když zjistili, že se nelíbí hradu, udělali vše, aby ji potopili. Realizaci Olympiády u nás nepodporuji už kvůli jejímu promotérovi, horolezci, který tak dovedně (a to už po několikáte) umí měnit barvy jako chameleon.
25. 02. 2009 | 08:51

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

Stačí nabídnout dobré prostředí. To přitáhne kapitál daleko lépe a levně. Ale u toho si pánové Gross a Řebíček tolik nenahrabou.
25. 02. 2009 | 08:52

MRM napsal(a):

TUNEL na český způsob. Nic jinýho, nic divnýho.
Tahle mentalita než se změní, to potrvá několik generací.
Jedině že by přišel českej Obama a provětral to tady. Ale to (asi) nehrozí.
25. 02. 2009 | 09:02

veterán z Vysočiny napsal(a):

Pro Milana Hrušku.
No tak vidíte - ani tu knihovnu neumí ta Peheparta prosadit.
Popsat o tom tuny papíru, na to jsou mistři.
Jejich praktická neschopnost - Havlem počínaje - byla, je a bude nad slunce jasná.
25. 02. 2009 | 09:04

MA-FU napsal(a):

Ano je to tak jak jste napsal,pane Pehe.Další chystá p. Béhm už má Olympijský tým na přípravu a zase se peníze daňových poplatníků posypou.Zastaví to někdo?....
25. 02. 2009 | 09:08

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
A dobré prostředí je?
25. 02. 2009 | 09:08

Ládik napsal(a):

Saliven:
neříkám, že socani. Říkám zloději. A upřesňuju jejich kolébku. Kolébkou Klause není ODS, má přece záznam (REK). Komunistická mafie, levouni.
25. 02. 2009 | 09:10

Saliven napsal(a):

Ládik:
Mafie, která rozkradla tenhle stát už dávno nejsou levouni, teď jsou to kovaní pravičáci. A jinak v tomhle případě se musím Klause trochu zastat - byl v režimu, kdy se uvažovalo o jeho zapojení (signál), nic nevěděl, s nikým nespolupracoval. Co se týče StB je pravděpodobně čistý jako lilium.
25. 02. 2009 | 09:17

radek napsal(a):

souhlas s článkem, ODS bude za státní peníze financovat zábavu, sportovní byznys, ochranky a svoje kamarády, nemocní a chudí je nezajímají - tam se zaplatí právníci, zda-li náhodou kraje nepřispěli nějakému chudákovi v nemocnici "nelegálně"..., ano to je ODS...,
pro modráky: na stát nic nesvádějte, vždy jde o konkrétní lidi...
25. 02. 2009 | 09:20

erich napsal(a):

Vážení, jediné co nás může potěšit, je skutečnost, že tyhle miliardy nebyly vyhozené peníze. Po této ostudě si snad žádný iiot netroufne o olympiádě ani muknout. Ale, protože by šlo o další obrovské prachy do jejich kapes /z našich kapes/, lidé bděte.
25. 02. 2009 | 09:20

JC napsal(a):

Pehe,
No vidíte, nemáte tam Klause a hned je to ke čtení. V té souvislosti bych připomenul záběry z TV, kdy všichni podnikatelé "stánkaři" vypočítavali svoje ztráty, protože "lidi nepřišli", ale radnice si samozřejmě učtuje nemalé částky za pronájem chodníku a na druhou stranu tatáž radnice schválila dalších 12 mega na Katčinu "zábavu"
25. 02. 2009 | 09:22

Ládik napsal(a):

Mafie, která rozkradla tento stát, jsou zloději. Praví a leví. Jejich kolébkou je ČSSR pod vedením KSČ, za dozoru KSSS, dnes Putina.
25. 02. 2009 | 09:26

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

Nízké daně, jednoduché zákony, minimum ochranářských opatření, minimální moc státního úředníka,...
25. 02. 2009 | 09:35

dallas napsal(a):

I kdyz me normalne ostatni tendencni clanky pana Pehe irituji,tak tentokrat nelze,nez souhlasit.Takto se v Cesku dela byznys za statni peneze.Cela akce se samozrejme pripravuje dlouhou dobu.Na dulezita mista se obsazuji sprizneni lide,kteri zvednou ruku ve spravny okamzik prave pro tento vas projekt atd..Kdyz uz pan Pehe zminil stavbu Sazka areny,tak se mohu podelit o par postrehu,nebot jsem byl ucasten vyberoveho rizeni prave na stavbu multifunkcni haly pro MS 2004. Jen ve zkratce.Byl to konkurencni projekt,ktery puvodni rizeni vyhral jako nejlepsi a ceskeho danoveho poplatnika by nestal ani korunu.Investorem bylo konsorcium americkych spolecnosti a cely projekt financne garantovala Deutsche Bank. Vyberove rizeni jsme regulerne vyhrali,velka oslava atd..Ja osobne jsem americany mirnil v jejich optimismu,protoze jsme jeste museli podepsat smlouvu o pozemku,na kterem mela hala stat.To se nakonec ukazalo jako problem,na kterem cela akce zkolabovala a pan Husak prisel jako zachrance a postavil nam Sazku,ktera stoji danoveho poplatnika puvodne 8mld a dnes uz je to skoro 14mld i s uroky bankam.Pozemek byl na Hagiboru ve vlastnictvi T.J.Bohemians a ti rozhodli,ze i pres puvodni prislib ano,ze nakonec se stavbou nesouhlasi.Cloveku,ktery mel rozhodovani na starost se rikalo klokani kapsa.Ne proto,ze byl z Bohemky,ale cekal co mu do ni od amiku spadne.Ti rekli,ze nikoho uplacet nebudou a bylo vymalovano.Moje osobni verze je,ze vse mela Sazka davno pripravene,uplacene na spravnych mistech a vyberove rizeni byla jen saskarna,ktere jsem se bohuzel take zucastnil.To jen ve zkratce jak se dela velky byznys v Cesku. Al Jouda-s temi fotbalisty a jejich platy jste mimo,jsou to profesionalove,kteri ten sport pro penize delaji...a Vas jako danoveho poplatnika to nestoji ani korunu,pokud jste ovsem neutratil za listek.Fotbalove i hokejove kluby jsou financovany ze soukromych ,ne verejnych zdroju.
25. 02. 2009 | 09:36

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
Tohle přesně bylo v Irsku. :-) A taky je to nezachránilo.
25. 02. 2009 | 09:39

Špaček napsal(a):

Jsem šťastný, že nejsem tak závistivý jako pan Peha a většina diskutujících. Pan Pehe je ze závisti celý zelený.
25. 02. 2009 | 09:44

suchánek napsal(a):

pepo řepo:

hned po přečtení nadpisu blogu jsem měl naprosto identický myšlenkový pochod, jako vy :-)

a pak jsem s napětím četl, a hledal a hledal. pravda, hned u prvního řádku mě trochu zamrazilo (KLAUSické lyžování), ale fakt tam nikde Václav není, gratulace, pane Pehe.

...jinak s článkem musím souhlasit, tentokrát téměř bez výhrad. snad jen drobné upozornění na mistrovství světa ve florbale, které stálo pár kaček a úspěch mělo naprosto famózní.

všechno je totiž o marketingu,komunikaci a aktivním vzbuzení zájmu lidí, propagaci mistrovství chyběl příběh, příběh Bauer už příběhem není.

podtrženo sečteno: NELZE vše jen organizačně zvládnout a čekat, že diváci automaticky přijdou.
25. 02. 2009 | 09:44

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

Ale kapitál to přitáhlo, nebo ne ?
25. 02. 2009 | 09:53

Filipi napsal(a):

No Pehe ja zasnu. Poprve jste napsal clanek ktery neni ani histericky protiKlausovsky ani nepodkuruje Bruselu a dokonce zavani pravicactvim:-) Az na tu knihovnu nelze nez souhlasit. Nechci aby se z mych penez postavilo ani jedno. Na olympiadu snad nikdy nedojde. To by ve zdejsich pomerech byl tak giganticky tunel ze si to asi nikdo ani nedokaze predstavit.
25. 02. 2009 | 09:53

občanka napsal(a):

Moje maminka by řekla, je to k BOHU volající!!!2 mld znamenají, že každý z nás jsme dali na MS ze své kapsy 2 000,- Kč včetně dětí a důchodců. Vždyť za to mohla být opravená Motolská nemocnice!!! Kolik by to bylo nových sanitek? měli se nás zeptat v referendu, zda chceme vložit peníze z daní běžkařům nebo do zdravotnictví.Maminky nemají peníze na léky pro děti. Raději s nimi nejdou k lékaři.... V porodnicích se platí poplatky.Už toto nehorázné vyhazování do sportu musí jednou skončit. V LBC je také hala za mld. K čemu? Je mi z toho špatně. Kam ten svět spěje, Vzpamatujme se!!!
Z Liberecké radnice musí odejít lidé, kteří tento cirkus za 2mld. zorganizovali. Všichni ostatní si musí vzít ponaučení. Jejich " nahospodařený majetek" by se měl vrátit do státní pokladny. Jinak to nevidím.Krajský úřad v LBC schálil dalších 150 000 000,
na MS. Přitom jsou ve městě chráněné dílny pro postižené, které musí propustit zaměstnance, protože nedostali příspěvek od města.Kolik to ještě bude stát???
Občané by měli představitele města vypískat. Kdy to proboha skončí?????
Co to je za mafii???
Pozn. Včera mě tito tzv. sportovci nepustili v tramvaji sednout. jsem již v důchodu je to na mě vidět. K čemu tuto sportovní mládež vychováváme. To nemá jen dopad finanční ale i morální na výchovu mladé generace. Zajímá vůbec tyto sportovce, že si vozíčkáři nemohou pro sníh na chodnících ani vyjet na nákup?
25. 02. 2009 | 09:54

george napsal(a):

Nevím, zda je správné všechno přepočítávat na peníze. Asi už jsme tím posedlí ("co by se za to dalo postavit, kolik sanitek atd."). Kdyby to nebyl finanční propadák, především pro soukromé služby všeho druhu, tak by všichni zúčastnění si to pochvalovali, jak šel kšeft. Jenže pořádat MS v čemkoliv (hokej, fotbal, i to lyžování), je přece především naše vizitka světu o tom, že tu jsme , že je nějaká ČR a že uspořádat něco takového pro svět umíme. Kdo pracuje v byznysu ( MS tam patří), ví, že bez reklamy nemá v něm nikdo šanci. Jenže my jsme schopni jenom nadávat a závidět, v horším případě označovat všechny za zloděje našich peněz. Že ten Pehe nekritizoval kdysi převlečení hradní hudby do klaunských uniforem, za to by byly také nějaké sanitky, že ?
25. 02. 2009 | 10:15

Pobo napsal(a):

ad občanka: "...každý z nás jsme dali na MS ze své kapsy 2 000,- Kč včetně dětí a důchodců"

2mld / 2 000 = 1000000

Takže (podle Vás) ČR má 1 milion obyvatel?
25. 02. 2009 | 10:17

suchánek napsal(a):

Val di Fiemme 2003
Rozpočet: 1,4 miliardy Kč, z toho 1 miliardu uhradil region Trentino. Vstupenky: 300–400 Kč. Diváci: 120 tisíc na celém MS.
Oberstdorf 2005
Rozpočet: 1,2 miliardy Kč (z toho 700 milionů na infrastrukturu), z toho bavorská vláda 350 milionů, spolková vláda 130 milionů, město Oberstdorf 60 milionů. Vstupenky: k stání 650–900 Kč, na tribunu 1 300–1 600 Kč. Diváci: 270 tisíc.
Sapporo 2007
Rozpočet: 1 miliarda Kč na organizaci, výdaje na sportoviště a infrastrukturu nezveřejněny. Z velké části MS financoval miliardář Fumio Ueda, starosta města. Vstupenky: 600 Kč skoky, 300 Kč běhy. Diváci: 90 tisíc (30 tisíc na zahájení, na běhy i pod 1000 diváků na závod).
Liberec 2009
Rozpočet: 2,2 miliardy Kč (z toho 700 milionů Kč na infrastrukturu), z toho stát uhradí 1,4 miliardy, město Liberec 489 milionů, kraj 158 milionů. Vstupenky: k stání 250 Kč (běhy), 500 Kč (skoky), tribuna 1 000–1 500 Kč. Diváci: zatím 90 000, předpoklad na celé MS byl 200 000, současný odhad 170 000.
Oslo 2011
Rozpočet: 1,6 miliardy Kč. Velkou část rozpočtu bude hradit město Oslo. Vstupenky (předpokládané ceny) na tribunu při bězích: 300 norských korun (= cca 1 000 Kč). Diváci (předpoklad): 400 000.
25. 02. 2009 | 10:19

suchánek napsal(a):

ono totiž přesně takhle funguje populismus. již delší dobu mám pocit, že ms v liberci hodně skřípe. a do toho mi ho na aktualne v blogu umocní autorita pehe. a všichni, včetně mě, pochvalně mrouskají a intenzivně souhlasí. ovšem jen do té doby, než si otevřu idnes a tam na mě bafne tabulka (viz můj předešlý příspěvek) a zjistím, že to zas takové fiasko ROZHODNĚ NENÍ, ve srovnáni s italy,japonci a ostatně i němci.

takže, bohužel, pehe, trošku vrtěti psem. bude to asi podobné, jako s vašim hodnocením našeho předsednictví v EU.
25. 02. 2009 | 10:30

Jane napsal(a):

Pane Pehe.
Vše dobré. Pouze mě překvapila vaše věta "Plyne z toho ponaučení. Česká republika by se podobných mega-akcí měla vyvarovat". Podle mě z toho plyne jiné ponaučení pro všechny zainteresované. A to pro ně jistě takové, že by v tom měli nadále pokračovat, neboť si všichni přišli na své.
Vsadím se, že tato akce je pouze utvrdila v tom, že je to další alternativa, jak příjít k penězům. Vy si pane Pehe opravdu myslíte, že někdo byl po skončení této akce překvapen?
25. 02. 2009 | 10:32

Ben napsal(a):

Pane Pehe,
dobře napsáno
Pořád mně neleze do hlavy, proč Kateřina Neumannová do toho "lezla". Tak cenný kredit, který si svou pílí vydobyla u většiny lidí, a tak s ním naložit!
Myslím si, že nakonec stejně prohlásí, jak mistrovství bylo skvěle zvládnuto.
25. 02. 2009 | 10:32

vlk napsal(a):

Rumcajs se jako obyčejně mýlí.
Tenhel případ neukazuje, jak hospodaří s tát! tenhle případ ukazuje, jak s veřejnými prostředky hospodaří zatsupitelé za ODS. MS v lyžování je akcí Liberce a Libereckého kraje. Zejména.
Kdžy s e před pěti lety podávala přihlášk a k pořádání, dali si město i kraj , tehdy bezpečně v modrých rukou, záležetn a tom, aby tvrdili, že nebudou mít žádné požadavky na veřejné zdroje!
Noa jak to dopadlo? To mylsím nejlépe popisuje článek v dnešních Lidovkách - ted y modrém d eníku non plus ultra. Bud e po 14,00 k vidění na tomhle linku:
http://www.lidovky.cz/salam...

No a svůj díl tam dostává i Neumannová. Kterou do čela organizačního výboru jako svého člověka dosadil Topolánek. To aby to bylo komplet!
prostě nikolvi státní, al e modrá režie. Se vším všudy.
Rumcajs. řeči o tom,že za ioranžvýchby to asi nebylo jiné, si laskavě ušetři. Nejspíš máš prvadu. Ale ale ti u tohohle maléru opravdu nebyli.

Bavit s e totiž lze jen nad fakty. Nikoliv nad dojmy. a fakta s e vážík věcem, které s e staly. N ekteré s e mohly stát.Protože je to rovno hypotéze, že liberckému MS s e mohlo stát, že by bylo zorganizováno modrými jako nízkorozpočtové, bez ingerence státních prostředků a výdělečné. Mohlo. Nestalo. Jak bylo lze reálně očekávat.

Jen na okraj- tahle vláda neměla 500 milionů na pokus o záchranu skláren. měla dvě miliardy na to, aby v nížině 14 dnů jezdilo 200 lidí na lyžích.
Správný výběr priorit, správná alokac e zdrojů. V krizi. Co říkáš?
25. 02. 2009 | 10:32

vlk napsal(a):

Bene
důvod hledej ve jménu Josef Jindra. Tím křestním si nejsem úplně jistý...
25. 02. 2009 | 10:33

Michal Macek napsal(a):

vcera v bedne ukazovali nasrany zivnostniky z liberce a okoli kteri rikali ze maji o 20 az 50 procent MENSI trzby nez kdyby sampionat nebyl !!!!! tohle by si mel nekdo odskakat nejen provareny prachy ale i nastvany lidi (i kvuli vstupnemu) a mezinarodni ostuda!!!!!! pomoc to sem se po ranu zas rozcilil kua!!
25. 02. 2009 | 10:38

vlk napsal(a):

Jsou tací, co si úlevou ustříkli do trenek, když s rovnali náklady na jiná mistrovství s Libercem. Aniž by jim doklaplo, že italské MS stálo 63% libereckého, německé 54% českého a budoucí norské 72% českého. Ohledně japonského ejsou k disposci relevatní údaje.
Při tom cenová hladina je jak v Itálii , tak zejména Německu aNorsku výrazně vyšší než v ČR!!! Takové uspokojení skutečně nemá chybu!

Za stejné peníze by Němci nejspíš uspořádali dvě MS za sebou... A ještě by ušetřili!

Skutečně se nám MS podařilo! Opět přibylo pár velmi bohatých občanů tohoto státu.
25. 02. 2009 | 10:40

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

Kolik stránek faktů chceš dodat o tom, jak hospodaří oranžový ?
25. 02. 2009 | 10:43

Pocestny napsal(a):

Jesusmaria!!

Koukám, že tu leckoho "polila spravedlivá horkost"....

Jediné, o čem tohle vše svědčí, je fakt, že u nás neexistují jednak pravidla, která se okolo běžně dodržují, za druhé se ukazuje neschopnost těch "společenských organizací", které živíme z rozpočtu na sport, tedy lyžařský svaz a potažmo zastřešující organizace, tedy ministerstvo.

Dále se ukazuje, že populus se přirozeně rozdělí na ty, "co z toho maj" a na ty, kteří by to hned zrušili.

Ne, tato země je a koneckonců byla schopna zorganizovat takovou věc, ale jakmile se to neodehrává na výlučně komerční bázi , nejsme schopni jednak uhlídat budget a hlavně ty, kterým nejde o žádný "sportovní úspěch", ale o škváru.

K lokalitě - ano, máme běžecké areály, kde bychom mohli rozvíjet již postavené - Nové Město n M., Mísečky, Bedřichov.
ALE, to jsou lokality v národním parku(Mísečky), blbě dostupné (Bedřichopv) nebo s mizernou infrastrukturou (Vysočina)..Ještě je tu Frenštát, kde jsou také aspoň můstky, ale zase naprosto schází běžecké tratě...

Takže ten Liberec zase není takový nesmysl - je to na dálnici, ve městě s dostatečnou kapacitou ubytování a přidoužených služeb a upřímně, dnes nadmořská výška opravdu roli nehraje.

Pehe je typickým příkladem mudrlanta, který by zase vybíral, cose dít může a co ne, místo aby zavolal o pravidla, za kterých by se tu pořádalo cokoliv.

Já v jeho duchu budu volat po ukamžitém zrušení místní fotbalové ligy, která je naprosto přesným důkazem toho, jak se u nás "dělá sport".

Dokud budeme národem bezectných zlodějů, kteří číhají na svou "historickou" chvilku, dokud samotné uspořádání a průběh eventu nebudou JEDINÝM cílem lidí, kteří se okolo toho točí, nebude to jiné.

Nejde o to, nepořádat, ale o to, jak pořádat.

A v tom si můžeme udělat pořádek jen sami mezi sebou.

Tak bych prosil méně těch "drůbežích výkřiků" - "Zrušit!" "Odvolat!" "Odstoupit!"

Naprosto symptomatické je ovšem to, že se liberečáci "angažovaně hlásili" k tomuhle podniku jen potud, pokud byla ta obrzlodějina v místních rukou.
Jakmile ovšem vláda rozhodla, že zloděje Kumpošta vymění, otočili se ke všemu zády..

Dnes tu vidíme klasický obrázek celkem nakonec povedeného závodu (nevšiml jsem si těch "průserů", které škodolibí věštili), který je lemován vztekem a agresí wohnoutů, kteří - jak je zde krásně vidět - neodpustí, že ta 1,3 mld. nebyla utracena za sociální úplatky pro místní degeneráty.

Vážení, trpící matky, o kterých tu brečíte, by z těhle peněz ani korunu neviděly! -)

Ostuda jménem mistrovství se nekoná, zbyla jen ostuda v kapsách a hlavách místních chytráků i břídilů.....

Nezapoměňte pak ale vyčíst Pehe ten kapitační příspěvek od MŠ, který jeho University of New York in Prague pobírá od MŠMT jako každá akreditovaná škola u nás....

Ona otázka, jestli běžky nebo politologie, má jasnou odpověď - běžky...
25. 02. 2009 | 10:46

vlk napsal(a):

rmcajs

to záleží jen a jen na tobě. Teď se bavíme o flagrantním modrém výbuchu.Měli všechno pod kontrolou a ve své režii!

Jsem jen zvědav, jak dlouho to bude trvat, než z toho oranžisté udělají v parlamentu velkou interpelační show...
25. 02. 2009 | 10:46

Silvie napsal(a):

Poprvé v životě mohu souhlasit s autorem. Informace, že kraje nalijí ještě dalších "nepatrných" 15 milionů do "zábavy" na šampionátu, mě rozlítilo. Navíc - kdo má být objektem té "zábavy", restaurace a hotely zejí prázdnotou, liberečtí šampionát sabotují a přespolní se tam evidentně nezdržují víc, než je nezbytně nutné.
Kolik památek by se za ty peníze mohlo opravit, ale na to je vyčleněn pouhý milion z ročního rozpočtu kraje.
O liberecké radnici se toho už hodně napsalo, ale tím to zjevně hasne. Nevěřím, že bude vůle za zbytečně promrhané peníze daňových poplatníků někoho potrestat.
25. 02. 2009 | 10:47

vlk napsal(a):

A Josif Visarionovič vrhnul svůj neotřelý pohled.. Prý všechno dobře. Včetně běžeckého areálu v nadmořské výšce 400 metrů a a na pozemcích se zajímavou historií..

A prý to nešlo zorganizovat jinde. protože.. Támhle nejsou můstky a podobně..
Z Liberce do bedřichova ení kdo ví jak daleko, aby se ěbžecká část nedala odjet tam. Při Jizerské 50 s e řeší daleko větší logistické problémy a nikdo s e na d tím nepozastaví..

Jenže to by v Synerově scházale máza! Tak to prrr!

A podle Josifa Visarionoviče s e za s až tak moc nedělo. Protože by s e to prý rozkradlo jinak...
Logika odpovídající Josifu visarionoviči.

Ž e jinde , třba na tom příštím MS v v Oslu s ebud e krást naprosto bagatelně Josifa Visarionoviče nezajímá. On si vybral běhny.. Klasika.
25. 02. 2009 | 10:52

Pocestny napsal(a):

Já naopak zkonstatuji, že se Pehe populisticky postavil do čela bzíkajících břídilů.

Země jako Rakousko, Nizozemí, Belgie, ale i "chudé" Portugalsko bylo schopné zvládnout daleko větší sportovní podniky.

My odkládáme hokejový turnaj o rok, protože nejsme schopni postavit jednu slušnou zimní halu, my nemůžeme pořádat žádný fotbalový turnaj dospělých, protože JEDINÝ stadion u nás nesplňuje parametry, nejsme schopni udržet jediný tenisový turnaj, naše nejlepší rychlobruslařka trénuje v zahraničí, ale všichni ti, kdo ze "sportu" u nás mají "velké prachy", se s ní rádi vyfotí do žita.

Celé je to jen o politice rozpočtových leváren, politických tlačenek a smradlavých kšeftů - stejných, jaké dělají všichi ostatní v jiných oborech.

Proč by měla Kateřina stoupat s křížem na Golgatu, když jí tam ženou daleko větší šmejdi, než jaké representuje ve své posici? Proč bychom měli zapomenout na fakt, že celá tato země je organizována na základě stejných pravidel, na kterých Kumpošt a Špidla (tedy jeho tehdejší ministrant školství) tuhle akci rozjeli.

Proč nenapsat rovnou, že Kačena to tu slízne za Kittnera a toho mamlase, co tam dělal hejtmana a za megaz..da českého sportu, defraudanta a přítele CSSD - Romana Kumpošta?

Proč se divit čemukoliv, když parta, která o tomhle rozhodla, zasedala po bordelech - buď u Barky nebo "na vyhlídce"...
25. 02. 2009 | 10:57

suchánek napsal(a):

vlk (ten, co volil ods):

CHOCHOLOUŠEK 601 776 341

svou volbou jsi první, kdo by si za tu modrou krádež měl veřejně nafackovat a všem socanům se zde veřejně omluvit, kapišto, ty značko?
25. 02. 2009 | 11:02

Ben napsal(a):

Pocestný,
píšeš, že kačena to tu slízne za Kittnera a toho mamlase, co tam...no, a právě proto se divím, že do toho lezla. Snad měla svůj rozum a viděla to i jinde, kolik je těch, co na úspěchu a slávě druhých dovedou jen parazitovat
Nezlob se, ale za hodně si může sama.
25. 02. 2009 | 11:05

Silvie napsal(a):

Pocestný, asi máte v lecčems pravdu. Speciálně Kittner je hodně problematická osoba. Ale obětním beránkem zřejmě bude právě Neumannová. I když - je skutečně tak naivní?!
25. 02. 2009 | 11:08

Pocestny napsal(a):

vlčáku, když seženu sponzora na vodu, udělám ti Vassův běh po Městském okruhu (včetně tunelů) ty mongole.

Bedřichov? Byl jsi někdy v Bedřichově? Tak si spočítej počet postelí v místě, počet dojíždějících (vpodstatě všichni) a propustnost komunikací.
Jizerská 50, Zlatá Lyže, to jsou "utkání Ligy Mistrů", ale tohle je Mistrovství, které trvá dva týdny...jenom diletant může vypustit takovou hovězí blbost.

To by to mohl Bakala rovnou pořádat na Modravě, hlupáku!

Vlčáku, neser, o pořádání takových věcí víš suché z nosu, ale děláš tu zase chytráka.

Zavři pec a šoupej nohama, cifršpione!

Nakonec, vlčku, tvoje dislexie politická je dobře známá, tak ti to znovu přeložím do socanštiny:

"Ano, u nás a za vlády současné generace se rozkrade půl budgetu na vše, neboť mentalita ročníků, vychovaných dle socialistického hesla "urvi a drž" ani jiné nedovolí.

Zde totiž žádná taková akce není cílem, nýbrž prostředkem ....

Tak, hele, Nádeníček, zklidni hormony...
25. 02. 2009 | 11:10

vlk napsal(a):

Pocestný

pokud hovoříš ke mně- tak ona ta, co nes e kříž má nejspíš taky slušně namazáno. Od svého s ervisního týmu. Když šla do čela organizačního výboru, tak veřejně slíbila, že v něm žádnou roli nebud hrát Jindra. No a pak s e ukázalo, že právě tenhle zajímavý pán má jako jediný vedle ní podpisová práva.

A ohledně toho, co schvalovala tehdejší vláda- schvalovala pořádání MS BEZ ingerence státu, jak jí doložili pořadatelé. Ano nezapomínejme, za jakých podmínek a informací to tehdy bylo rozjeto.

A teď na jinou adresu -pro zdejšího trapáka. Vlád a rozhodla o pořádání MS v lyžování tušímv roc e 04nebo 05. Já volil ODS v r 06..... takže by bylo vhodné , aby toho, co s i blahem ustřík d o trenek odvedli opět na skotské střiky. Horkou, studenou, horkou, studenou.. A nejsem volebně příslušný ani v Liberci, ani v Libereckém kraji, Abych mohl za městské a krajské zastupiče.
25. 02. 2009 | 11:12

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

To,že se bavíš jen o modrých, ukazuje tvůj zůžený pohled. Já to vidím poněkud šířeji. Já vidím problém ve státních intervencích, kterých se tu zmocní Řebíček, tu zase Gross.
25. 02. 2009 | 11:16

martys napsal(a):

do puntíku souhlasím s Pehe...moc by mě zajímala bilance Sazka arény....ted už by snad mohly být údaje k dispozici

v té souvislosti mě pobavila dodatečná dotace MS v Liberci na zábavu .....to si ty primadony přeplácené nemůžou zaplatit drink ze svého?
25. 02. 2009 | 11:17

Pocestny napsal(a):

Bene, trochu jsem do toho namočen (vozíme tam VIP soukromníky - mimo rozpočet akce a mám tam kamaráda v týmu), tak ti napíšu jediné:

Když to Kuchtě a Kumpoštovi Topolánek zarazil, vypadalo to na nejméně 2 mld státních příspěvků, jinak hrozila ostuda s odřeknutím ...to by znamenalo utrum i pro Zlatou Lyži, protože po zrušeném MS v letech na lyžích a po průseru s StB Arenou při hokeji by nám už nikdy nikdo takovou akci nedal.

Kačena vyhrála opravdu leccos, ale doma? Pro ní je to o to těžší, že tuto neschopnost této země se postarat, aby náš divák viděl našeho sportovce vítězit, dlouhodobě kritizovala jako sportovkyně.

Na pořádání takové akce musíte mít v čele člověka, který nepřipouští fiasko, necouvá a nemanévruje. Víš dobře, jak jeden vypadá před lidmi, když nedodrží slovo.

My ho dali celé FIS a narozdíl od hokeje to také zatím dopadá "na první pokus" dobře.

Ceny vstupenek jsou na normální cenové úrovni, že ve chvíli závodu sedí více místních u flipru a píva, než na stadioně, to je také součást folkloru.

Co myslíš, na Strahově jsme skoro polovic lístků vždy prodali do okolního zahraničí, protože čekat, že se českej zadek zvedne od půlitru, je naprostá šílenost.
25. 02. 2009 | 11:21

vlk napsal(a):

ANo Josife Visarionoviči- nao!
Vím suché z nosu!

Rád věřím, že když seženeš pár miliard jsi schopen udělat Vasův běh i na Sahaře...... Tedy aspoň to zkusit.

Jinak jsme dost poučen, abych věděl, že Bedřichov nemá infrastrukturu. takže pro méně chápavého pocestného - zpravidla s e to dělá tak , že někd e je středisko podniku a někde jind e tratě. Nikomu to nepřijd e divné. Pokud s e pamatuji, na Olympiádě v Albertville to měli na sposrtoviště sna d asi 80 kiláků a v Turinu snad ještě oněco dále. Anikomu to nevadilo a nepřišlo divné.

No a jsem rád, že má š tak jasno, kdo za to může. No já vím o pár bafuňářích v současné vládě na pozicích náměstků, co jsou dokonc e maldší než ty a ohánějí s edaleko zdatněji než stré páky. V bagrování.
Takže omyl Josife Visarionoviči - nikoliv generační záležitost, ale záležitost charakteru, či spíše bezcharakternosti.
A pro trubku tvého rozhledu - kdo z Prahy do politik y přijde, má za to , že je v ní všechno možné. protože jak tady někdo napsal - v púraze to je jízda a tad y to žije....

A když už jsme u těch hesel, víš jak vypadá inovované vaší generací to heslo cos sem tak pěkně nalepil ty genie meigeneračního fetu, z urvi co můžeš s e dnes stalo díky takovým jako jsi ty:
co můžeš to urvi, c o nemůžeš to zk..i!
A že vám to jde!
Není takovej Korbel náhodou brácha nebo aspoň blízkej kámo? Sinice tě přeci oslovují.

takže pohov kadete Bieglere!
25. 02. 2009 | 11:23

Silvie napsal(a):

Rumcajsi, to podstatné jste řekl ve dvou větách.
Tady nejde jen o ODS nebo ČSSD - jde o obecnou morálku lidí, kteří se politikou živí.
To, co je na západ od nás excesem, je v Čechách normou. Zkorumpovaným politikům nejenže nehrozí kriminál, ale ani vyloučení z veřejného života.
25. 02. 2009 | 11:24

vlk napsal(a):

Rumcajs

ale vůbec ne. Jenže jd e jednotný hlas - co s e děje od posledních voleb , tak to tu ještě nebylo.Ostatně , bylo to před nedávnem konstatováno i v jendé aknketě Ekonoma..
Já jsme ten poslední, kdo si vybírá účelově. Ale bavíme s e o MS.
25. 02. 2009 | 11:26

lubka napsal(a):

Pocestný,tentolkrát s tebou naprosto souhlasím.Nemám k tomu co dodat.
25. 02. 2009 | 11:26

ok napsal(a):

Doporučuji na Google maps nahlédnout do místa, kde se mistrovství koná - ta lokalita je zcela odříznuté od hor v okolí Liberce, je to v těsné blízkosti hlavních silnic (lyžařům se určitě špatně dýchalo) - jasný důkaz, že se jedná o tunel, kde nikdo nemyslel na to, jak vložené peníze zúročit ve prospěch sportu v Liberci a okolí.
25. 02. 2009 | 11:28

Jane napsal(a):

2 Pocestny
"Nejde o to, nepořádat, ale o to, jak pořádat".

My (ostatní diskutující) už jsme dále než vy. Víme totiž, že nevíme jak pořádat.

Vy byste chtěl převychovat rowdies. Ostatní vědí, že je na stadion nesmí vpustit.
25. 02. 2009 | 11:30

Pocestny napsal(a):

Trochu obecně o sportu u nás:

Když se tak porozhlédneme, uvidíme, že ten styl je staronový, obvyklý a zažitý.
Takhle se na nemožné lokalitě postavil v roce 1970 Rošického stadion, kde se od ME žádná velká atletika nedělala, protože je to "větrnej kráter", kde je půl roku vítr nad normu - žádný rekord by neplatil.

Máme "infarktiádní stadion"(dobrá, je do dědictví, se kterým nikdo neví, co dál.

Slováci mají zase "superareál snov" na Štrbském plese - klimaticky na prd (není sníh), reliéfem naprd (nedá se tam sjezdovat ani pořádně běhat)

mohli bychom pokračovat...
Jedno je z toho cítit ale pořád - megalománie bez zpětné vazby - jednou jsme schopni spytlíkovat vše, vícekrát to s námi ale nikdo už nezkusí, ví proč....

Věc nestojí tak - nepořádat, ale naopak takto - naučit se pořádat...

Jo, je toho mnoho, co říkáme, že umíme, dokud nepřijde na zkoušku z praxe, pak je to zoufalství...
25. 02. 2009 | 11:30

Pocestny napsal(a):

Jane

Nejste dál, jste pozadu.

Rowdies? To je problém, který západ řešil po Heysel stadium průseru, my o tom po třiceti letech "vášnivě mluvíme".

Pořádat umíme, to je vidět z dlouhé řady akcí, které Praha úspěšně hostila, ale jak se do toho zamíchá erár a jde o "mimořádku, krade se ve velkém
25. 02. 2009 | 11:39

vlk napsal(a):

Pocestný

budeš si muset poopravit informace!

Pokud jde o Rošičák, pak nebyl postaven v r. 1970, jen rekonstruován. Jendá s eo dřívější fotbalový stadion Tankisty! chápu, že to nepamatuješ. Já ano. A než budovat někd e o d základu ěco nového pro Me v atletice v 70, bylo rozumné ošičák přestavět.

zatímco Tankista byl dílem , řekněme socialistického, či reálsociálistického rozletu, pak velká strahov byl investicí první republiky. Nikoli v bolševika. pro Všesokolské slety.
No a teď ke Štrbskému plesu - opět , víš pragma faulon. V kulovité formě.
Pokud tam není sníh, když je to o min 600metrů výše, pak myšlenka na to , že stejné MS , ke kterému areál FIS byl postaven s e jeví jako úplně šílenou. Ne MS ve sjezdových disciplinách s e tam uspořádat nedá. Protože nelze postavit dostatečně dlouhou sjezdovou trať .A ni ani superG.

Noa na rozdíl od tebe pamatui celou řadu velmi vydařených MS v téhle zemi. Napříkald MS , tuším 62 krasobruslení. Dvojnásobné MS ve volejbalu, dvojnásobné MS v házené, naposled v 90, nekolik hokejových MS. Pamatuji je teprve od hoto v 59v Praze. Mistrovství světa pinčesu, mistrovství s věta ve veslování. MS v kanoistice.... ME ve střelbě.
A vždycky to fungovalo. A celkem docela schopně.
problémy jsou a ž teď, co máš kámoše a známé v organizačních výborech.
25. 02. 2009 | 11:50

jarpor napsal(a):

Poznámka první :
Pan Pehe nepoužil slova Klaus, ani ODS.
Gratuluji.
Ale absťák bude krátký. Předpokládám

Druhá :
U Vlka registruji další odbornosti :
- organizace sportovních závodů, MS nevyjímaje
- perfektní znalost všech hlavních aktérů kolem MS
Taky gratuluji.
(A čekám, jak "vypere" pana Tomského. Proklausovky příspěvek přece nelze jen tak připustit, což, šedivče !)

Hezký den
25. 02. 2009 | 11:52

Ben napsal(a):

Pocestný,
to cos tady napsal má logiku, máš v mnoha věcech pravdu.
Vlku, taktéž Vám dávám za pravdu, ovšem opouštím tento blog, protože nastala opět mezi vámi dvěma bitka. Nesmyslná.

Paní Silvie správně podotkla, že tady nejde o to, jestli ODS nebo ČSSD, ale o morálku...ale kde a u koho ji v naší společnosti hledat?
25. 02. 2009 | 11:53

Stan Borowitz napsal(a):

Ale, ale, pane Pehe, pročpak
po tak (na vás neobvykle) rozumné úvaze následuje tak absurdně nelogická poslední věta? Kokainová stimulace vyprchala, nebo co? Vždyť jaký je z pohledu "tunelu" rozdíl mezi mistrovstvím světa/olympiádou a nabubřelým projektem Národní knihovny? A jen tak na okraj, kdo jsou to ti "my"?
25. 02. 2009 | 12:03

jarpor napsal(a):

A už je to tam.
Vlk u Tomského, po 20ti minutách od předpovědi...

Všichni kromě Vlka nemáme logiku. I pan Tomský.
Jak logické...od Vlka.

Hezký den
25. 02. 2009 | 12:21

Pocestny napsal(a):

Jojo, vlčku, proč nepostavit na neprofouknutějším kopci široko daleko "šikovně" Rošičák, když všichni dopředu z infarktiádního vědí, jakej je tam vítr....

Stačí socialistickej závazek a "nefouká"...-)

Štrbské pleso? Proč si pod horským střediskem nepostavit Liptovskou Maru, aby za dvacet let jednak byla celá plná splaveného kamení a za druhé přestal na Štrbě padat sníh...-)))

Jojo, větru, dešti i lidem jsme tenkrát poroučeli....

Dneska neporučíme ani jeden každý sám sobě....
25. 02. 2009 | 12:21

Pocestny napsal(a):

jarpor

Získávám dojem, že si svého místního kulturního referenta mnoho nečiníte....
Měl byste se zastydět, tady inžinýr Nádeníček dělá, co může....
25. 02. 2009 | 12:23

Carlos V. napsal(a):

Jak Pehe rad nemam a Pocestnyho jo, dneska je to jiny kafe.

Pehe je clovek, ktery se sveze na vsem moznym, takze tenhle pripspevek jde mu k dobry tezko pujde.

Pocestny jde vzdycky proti vsem, ted ale trochu blbe.

je blbost davat korunu z dani na jakoukoliv zabavu - od lyzovani pres olympiadu az po prazska divadla a umelecke filmy.

Vzdy z toho tynou akorat tak nepotrebni.

Jestli nekdo chce neco poradat, tak za svoje.

A bez policajtu, kazdej at si udela poradek sam...

Howgh.
25. 02. 2009 | 12:28

orinoko napsal(a):

To se ani nedá dočíst pod článkem celé , když se tam objeví Rumcajs. Marně tápu, jestli kromě něj trpí takovým neuvěřitelným svrabem na mozku ještě někdo další, když cokoli státního automaticky slučuje se socany , jakoby Topol a jeho blue barikáda boys žila v nějakém krystalicky čistém Liberálově Poli.
Pořádně narazit nějakou rouru se státními penězi, to je přece ta echtovní podnikatelská záležitost. Tak např. Chrenkovi se sype impérium, tak je třeba prázdné pokladny hnojit penězi ze zdravotního pojištění přes vlastní zdravotní pojišťovnu, aby dobře bylo. Vadí Rumcajsovi? Nevadí. Také proč by.
Jeden modrý lempl vedle druhého si takto představuje podnikání.
Přisát se na státní zakázky a ještě hrozit arbitráží, to je výroba Made in Rumcajs.
To , co Pepa Řepa vyčítá Pehemu, provádí Rumcajs s čímkoli.
Také je zajímavé, jak se zklidnil Pocestný. Dříve byl Klaus trabant z Proseka, dneska už je to prezident. Tomu se říká pozitivní posun.
Apropos, jakékoli další konání ve snaze pořádat olympiádu v Praze by mělo být trestné.
25. 02. 2009 | 12:31

Železnohorský napsal(a):

Někteří mudrlanti ve snaze omluvit dvě miliardy ze státního navrhují zrušit fotbalovou ligu. Jenže fotbalová liga je soukromá akce, jak pravil pan ministr vnitra, a při jejím provozu nikdo naše daně netuneluje... A když, tak to nedělá tak okatě a nemá kolem toho tolik pokryteckých řečí. :-)
25. 02. 2009 | 12:37

vlk napsal(a):

Pocestný
a čemu asi tak vírt zásadně vadí?

Tomu , že kdyby náhodou Lewis byl chtěl české občanství, tak by nejspíš na Rošičáku nemohl nikd y zaběhnout nebo skočit světový rekord?

nebo snad proto, že UEFA či FIFA hodlá pro příště vydat pravidlo, že fotbal, kterýs e tam dnes hraje nejčastěji, se musí hrát za absolutního bezvětří a t na Rošičáku asi nepůjde, Nebo vírt vadí atletickým treninkům?
Pokud jd eo Štrbské pleso, je tam sněhu také dost. Když je ve Vestci.

Do aké míry ovlivňuje či neovlivňuje zmíněná přehrada mikroklima, netuším. A le pokud je mi známo, zimní turistická sezona na Štrbském plese docela vždycky odsejpala. A ž letos je problém. Docel a velký. A toje sněhu víc než dost. Nejsou turisti. Páč je krize kadte Bieglere. Nebo za tu krizi taky může Liptovská Mara?
fajn, takže jí stačí s trhnout a bud e v celém světě po problémech. Viděl jsem o víkendu něoc na tohle téma na TA3. Tedy drtivého poklesu turistického zájmu v Tatrách . Mluvili asi o 45% . Oproti normálu. ...Škdoa , ež tě nepozvali. Šlo to tak jednoduše vyřešit.
A pokud jde o poručení větru, resp. větrům. /plně bud e stčit, když poručíš aspoň trochu těm svejm. tady. Jako správný absolvent kadetky by s to Bieglere měl umět.
25. 02. 2009 | 12:38

Pepa Repa napsal(a):

orinoko napsal(a):

To , co Pepa Řepa vyčítá Pehemu, provádí Rumcajs s čímkoli.
---------------------
Já ho chválím. Jen mám obavu, co přijde po takovým absťáku, když si tejden nešlehne.
25. 02. 2009 | 12:55

jarpor napsal(a):

Pocestný

Máte recht... jdu se stydět do kouta ...:-)
Podotknout něco proti "Písmu Vlkovu", nejznalejšímu ze znalých... jedinému správnému vykladači dění tohoto světa zpoza klávesnice PC.

Hezký den
25. 02. 2009 | 13:01

Pocestny napsal(a):

Vlčáku, ty říkáš, co víš, já vím, co říkám...-)

Jako cifršpion víš, co je statistika, ještě tak vědět, co je meteorologie...nebo máš docenturu i z toho? -)

Jistě jsi bývalý atlet, tak víš, že stavět stadion tam, kde více než 50% času fouká více, než je limit federace pro uznání výkonu, je hovězí debilita.

Škoda, že nežije Daněk, ten by ti to i nakreslil, joudo.

Žádnej mítink se dnes nedělá tam, kde by mohly výkony tak pravděpodobně neplatit jako zde...

Koneckonců, fakt, že se tam od té doby nic nedělo, svědčí o všem, že ...GP se u nás dělá jen jedna a to občas v Ostravě...

No a fotbal? Jistě jako bývalý ligový špílmachr i víš, proč jsou "fotbalové" stadiony s atletickým oválem v takové hromské oblibě fanoušků, jak svědčily ty dlouhé roky, kdy tam na Slávii, která měla před lety a zase má po letech stejné návštěvy jako Sparta (cca deset tisíc a občas i mnohem více), chodilo občas i dva tisíce lidí...

Rošičák je díra do řiti, kam nikdy nikdo chodit nebude, ani na fotbal, ani na koncert...

Prostě, vlčáku, sice jsi všude byl, kdes nebyl, máš odtamdud aspoň klíče, ale život nepřepereš, realita je mrška, kterou ani Nádeníček Emil neukňourá....

O krisi se nebavíme, leda, že bych ti připomněl tvé hýkání nad "nerentabilitou".....

Co je 25/02/2009 rentabilní?
25. 02. 2009 | 13:28

buldatra napsal(a):

to Pocestný:

Mám dotaz k tomu, eh, Rošičáku:

když tam tak fouká, dal by se tam pouštět drak?
Podotázka: fouká tam pravidelně?

Děkuji
buldatra
25. 02. 2009 | 13:54

Pen napsal(a):

pane Pehe, uz jsem si myslel, ze jste odepsany zakomplexovany politruk....a ono vida, pokud se zamerite i na jinou oblast nez Vase hobby - LS a Klaus, tak mate bystry usudek a postrech.
Prekvapil jste..., prijemne.
25. 02. 2009 | 14:00

Ben napsal(a):

Buldatro,
přece jsem neodolal a nakouknul jsem, a úsměv od ucha k uchu, dobrý dotaz.

Vlkodlaku,
není to od Vás, si myslím, trochu podpásové? To, co jste napsal-opsal, by se nemělo dělat, nemyslíte.
25. 02. 2009 | 14:08

miro napsal(a):

Pane Pehe něco kladného by nebylo.Vy toho o sportu asi víte hodně, že se tak zasvědceně pouštíte do kritiky. Že šampionát spadl do nevhodné doby kdy se začíná štřit není chybou organizátorů.Že nejsou předražené lístky uvedl konkretně Suchánek. Že neumíme organizovat velké podniky také není pravda. Uspořádali jsme jich mnoho a vždy po organizační stránce jsme byli pochváleni. Bohužel nemáme odpovídající objekty, protože za minulého režimu se postavil Strahov pro mega podnik Spartakiádu a to je vše. Jen by mně zajímalo co vlastně pan Pehe dělá on asi na té univerzitě asi moc nepřednáší, že má čas o všem pomalu obden blogovat
25. 02. 2009 | 14:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane moucho na zdi,

připomínám, že budete-li zde ostatní nazývat výrazy jako "stranický blb" či "hlupák", budu Vaše texty mazat.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 02. 2009 | 14:28

kwich napsal(a):

vlk:
Sice to není k věci tohoto blogu, ale nemusel byste zrovna ohromovat se svou znalostí strahovského areálu.
Atletický stadion byl totiž postaven už ve třicátých letech a podle Rošického byl pojmenován až po rekonstrukci v roce 1970. "Tankista" se mu nikdy neříkalo. Tak se označovalo jenom fotbalové hřiště po jeho západní straně. Na severu pak byl jednoduchý treningový Malý stadion.
25. 02. 2009 | 14:30

Ben napsal(a):

Pane Stejskale,
Vy jste smazal ještě jeden příspěvek, na který jsem reagoval, příště, prosím, smažte i ten můj. Pak to nemá smysl.
25. 02. 2009 | 14:39

j.p.š. napsal(a):

pehe -
- Organizátoři tehdy podle zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) dali příslib, že nebudou usilovat o státní dotace.
"Organizátoři totiž dobře vědí, že stát nakonec nemůže připustit, aby se ze světového šampionátu stala ostuda"
V roce 2004 přesvědčila liberecká
garnitura Mezinárodní lyžařskou federaci o pořádání v ČR(vládla ministerstvu paní Buzková)

Proto v roce 2007,2008,2009 musela vláda pana Topolánka pouštět žilou.
25. 02. 2009 | 14:46

vlk napsal(a):

Josife Visarionoviči

no vidíš a IAAF tam dokonc e přidělila mistrovství evropy. A nijak jí to nevadilo. Mítink Gp je v republic e jen jeden. Nikolvi ovšem proto, že by ve Vítkovicích měli garantované bezvětří. Ale proto, že byli chytřejší než v Praze.A kdyis vymysleli Zlatou tretru. Obdobu Zlaté kopačky, čímž kompenzovali to, že nejsou hlavní město. A tudíž na to sehnali prachy. Na rozdíl od Prahy, která s e zkoušel aprosadit přes Pragu Academicu. Marně. Sponzoři jaksi na to nešli.
Sem tam skutečně něco málo v ím a pamatuji.pamatuji o dost víc než ty.
Návštěvnost je otákou dopravní dostupnosti. Ničeho jiného. Stadiony s e kvůli tomu sotva budou bourat.
Opačným extremem je zatažení metra v etňanech do polí. Jako že s e to bud e hodit při olympiádě. Tak tad yj e opačný extém. Dopravní obslužnost by byla , jen ten olympijskej stadion jaksi schází... Uiká mi oč byl bolševik v době, kd y ne každý měl a uto a kd y bylo normální jet někam tramvají a kousek dojít mimo oproti dnešním pražským genium, kteří vědí jak na to.a kočáírují město, kd e to žije.
prostě Rošičk byl poplatný době a nebylo to zas až tak špatné. Rozhodně ne ve srovnání s Vestcem. O kterém je tad y v tom blogu řeč! Rošičák si svoje odsloužil.

Na rozdíl od bdělého kadeta Bieglera. ten fakt má ještě spoustu před sebou..
Játoho mám naopak už většinou za sebou.

kwich
díky za doplnění informací. Nemám problém. Tak s tarý nejsme , abych pamatoval, co říkáte. Ale jako kluk jsme párkrát byl na Tankistovi. na fotbale s tátou. O tom, že tomu stadionu cosi předcházelo jsem nevěděl. nemá s tím problém.

Cílem mého exkurzu ohledn ě Tankisty bylo pouze sdělit, i že ten boolševik to d ělal chytřeji než ten spolek co je zodpovědný za M S v Liberci. Využil totiž stávajícího zařízení, které zrekonstruoval. Na rozdíl od Vestce. Kd e s e jednorázově vyhodili prachy. Sic e bud e snaha tam dostat světový pohár a možná s e to jednou náhodně i povede. A pak bud e utrum. Svěťák totiž nejspíš ztratí podle FIS i Nové město, přestože má stadion a osvědčilo s e pořadatelsky. FIS ústy svého komisaře na letošní Zlaté lyži sdělila, že nehodlá riskovat stené problémy s e sněhem, jaké byly letos tam. Jak vypadá situace ve srovnání s vestcem 400 metrů nad mořem je zřejmé.
A tohgle je předmětem mého sporu s Pocestným. On uvádí Rošičák jako totální blamáž minulosti. A Vestec je podle něj celkem v pořádku. ic víc , nic méně.
25. 02. 2009 | 14:56

lenox napsal(a):

j.p.š.
Velmi zajímavá myšlenka. Paní Buzková je vlastně příčinou že se v Liberci kradlo a musí to řešit současná vláda - bohužel, jak bývá zvykem - z našich peněz. Díky politickému fanatizmu nám zřejmě opět uniká meritum. Zbývá jen otázka : Proč bychom si nenakradli, když nám na to vláda dá ?
25. 02. 2009 | 15:04

stejskal napsal(a):

Pane Bene,

nemohu (nemám čas a ani to není mojí ambicí) vyhodnocovat všechny texty, souvislosti atd. (nakonec je ani všechny podrobně nečtu, spíše hlavně ty, kde na první zběžný pohled zachytím nějakou nadávku).

Nadávky jsou na těchto stránkách v rozporu s Kodexem a kdo je užívá, vystavuje se riziku smazání. Kdo na ně odpovídá, vystavuje se naopak riziku, že jeho repliky po smazání pravidla porušujícího textu budou nesrozumitelné.

Libor Stejskal
25. 02. 2009 | 15:20

vlkodlak napsal(a):

Dear Mr. Stejskal,
Omlouvam se. Na Vasem levicackem blogu se asi s levicaky musi zachazet s hedvabnymi rukavickami. Vlk je tu evidentne chraneny zivocich. I kdyz je primitivne jednobarevny.
25. 02. 2009 | 15:23

Kritik napsal(a):

Pěkný článek. Podobné drahé show s vyprázdněným obsahem a opadajícím zájmem tvoří naše reprezentace v evropském měřítku.
25. 02. 2009 | 15:24

vlk napsal(a):

Moucho

nenejsem chráněný živočich. Já s e chráním sám.
proti takovým jako jsi ty dokonc e ani ochranu nepotřebuji.

To skutečně není nutné. dutohlavost totiž zatím není přenositelná.

Ae když vidím tvůj úderný nick, tak mne fakt poluil studený pot.... Uvažuji o změně toho svého. Třeba na Plácačka na mouchy.
25. 02. 2009 | 15:28

vlkodlak napsal(a):

A jeste neco Stejskale,
Me zajima co dela lidi jako Vlk tak rozcilene. Si pletou ve sve vasni pismenka, hlavne ze vyji stranicke vyti. Nepripadaji vam fanatici jako Vlk jako komicke postavicky?
25. 02. 2009 | 15:30

vlkodlak napsal(a):

Zase vyjes Vlku,
Nenejses chraneny zivocich. "s e chráním sám"..lol. Dutohlavost je podle me to co tu predvadis. Hlavne se uklidni vlku a nauc se ovladat klavesnici.
25. 02. 2009 | 15:38

vlkodlak napsal(a):

Ale ted k tematu,
Kraj pod vedenim CSSD se rozhodl ze prida tomu "povedemu" sampionatu dalsich 15,000.000 korun. Na ohnostroje a dalsi zabavu. Sice nemaji na opravu silnic, ale na zabavu zastupitelu kraje je vzdy dost. A take na nevymahani zdravotnickych poplatku. Holt predvolebni sliby se nak platit musej.
25. 02. 2009 | 15:52

modrý soudruh napsal(a):

Nejdříve tutu tunel akci zaplatíme ze svých daní a pak když se na to chceme jít podívat musíme si koupit vstupenku? cháááchááááá
25. 02. 2009 | 16:07

Pocestny napsal(a):

buldatra
Naprosto libová lokalita - od věže Radiokomunikací až po Vypich ...chronická kajtologická lokalita.
25. 02. 2009 | 17:29

Pepa Řepa napsal(a):

Vlku, nenechte se rušit, ale jakýsi Myslivec se dožaduje roztrhání Kohouta.
25. 02. 2009 | 17:54

stejskal napsal(a):

:-) :-) :-)
25. 02. 2009 | 18:08

Al Jouda napsal(a):

Jak tak čtu zdejší diskuzní příspěvky, tak mě napadá, že správná vláda by měla navrátit sportu jeho původní účel a to je zajištění zdravého pohybu pro většinu našich občanů. Kolik dotací od státu dostával dřívější Sokol ? Jenže lidé dnes jsou pohodlní a radši čumí na vypjaté výkony několika jedinců
za miliardové náklady, které platí všichni. Konec dotacím na takové akce ! Ať si je dělají v zahraničí, když chtějí.
25. 02. 2009 | 18:33

vlk napsal(a):

Pepa Řepa
Vaše přání jest mi rozkazem! Už to tam visí. Zelený panáček nejspíš teď láduje oba laufy hrubými broky.

AL Jouda. Jo! Kolik dostává Sokol věru netuším, ale kdo dostává každý rok pořádné porce z medvěda, dokonc e prý největší je masová sportovní organizace Orel!
Dodejme - lidovecká.

Moucha

napřepínej nebo tě plácnu!
25. 02. 2009 | 18:47

Ben napsal(a):

Nechci být moc zvědavý, ale asi mi něco ušlo?

Trochu výš pan Stejskal vidí mouchu na zdi...
Teď Vy vlku ji chcete plácnout...

A já ani tady ani doma žádnou mouchu nevidím?
25. 02. 2009 | 19:57

vlk napsal(a):

Ben

vysvětlím

nick vlkodlak , ted y dnešní, byl ještě předminulý týden Oranžový vlk, před tím Blue Jay, před tím Fly on the Wall, předtím Moucha na zdi , před tím... před tím.....
No prostě vystřídal těch nicků moc! Nejlíp mu ovšem sedí ta Moucha.
A teď si dal jasný nick. Který mi už při pouhém zínění nahání hrůzu, že v noci nespím. Takže jak jsme napsal , uvažuji že se přejmenuji. Na Plácačka na mouchy! Abych měl také tvrdý,nekompromisní a hrůzu nahánějící nick.
25. 02. 2009 | 20:08

Ben napsal(a):

Tak to se nedivím, vlku :-)

Ale není Vám podezřelé, že moucha se pořád točí kolem Vašeho nicku a když není vlk oranžový tak je přímo vlkodlakem?
Třeba by od Vás místo plácnutí potřebovala poplácání...
25. 02. 2009 | 20:23

Znalec napsal(a):

Pane Pehe,
v kritikách jste mistr. Umíte taky něco jiného? Každé nadání jedním směrem je vlastně deformace, nemyslíte? Nemáte strach něco pochválit? Nedivil bych se.
25. 02. 2009 | 20:29

Jan napsal(a):

Vážení.
Mě nevadí ty 2 mld.
Tak se to dělá vážně všude.
Ale ty prázdné tribuny to je průser.
Dnes jsem to řešil s jedním prodavačem. Párek za stovku a vstupenku za 1000 Kč s tím ať jdou někam. jinak bych jel, do Nového Města jezdím pravidelně¨, říkal.
Tak je to.
Akce pro VIP.
Asi jich u nás není dost, nebo jsou na Bahamách.
Někdy mám pocit, že tak chtěj udělat celý stát/svět/, pro VIP a Rumcajze. Normální lidi se můžou ještě tak stát koněčně pružnou pracovní silou.
25. 02. 2009 | 21:46

Ben napsal(a):

Jane,
to myslíte vážně?
Miliarda sem - miliarda tam, to myslíte, že je normál?
Jo, hlavní průser je u Vás prázdná tribuna. Opravdu moc dobrý.
Tím Vaším závěrem vůbec nevím, co jste chtěl vyjádřit?
25. 02. 2009 | 22:04

Al Jouda napsal(a):

To dallas : A co každoroční porcování medvěda ? Tam fotbalu nic neukápne ?
25. 02. 2009 | 22:39

komentlator napsal(a):

tak s tou knihovnou na konci se mi to docela libi. :D To by bylo turistu, co si budou v zahranici doporucovat navstevu Prahy, mit tam chobotnici!
26. 02. 2009 | 08:23

Ben napsal(a):

Tak už je to tady!
Pavel Bém: mistrovství v Liberci - příjemné překvapení, Česko umí organizovat velké sportovní akce,....

Teď už nic nebrání - takže hurá - olympiádu zvládneme!!!
26. 02. 2009 | 08:57

Pepa Řepa napsal(a):

Bene, teď jste mne znejistěl.
Nedostal Pavel Bém zálusk na olympiádu zimní?
26. 02. 2009 | 10:01

MA-FU napsal(a):

Jak zastavit p.Béma?
26. 02. 2009 | 10:35

Ben napsal(a):

Pepo Řepo,
:),
vidíte, to mne nenapadlo.
Však v Praze se už běžky kolem Hradu míhaly, a myslím, že paní Kateřina i tehdy byla nadšená.
Ještě nějaký ten můstek - třeba místo hoho blobu...
Arénu už Praha má Praha - krásnou...
Teď už jenom Praze držet palce - i kdyby to měla být "jen" ta zimní :-)

Alespoň paní Kateřina nemusí mít obavu, že v té chvále na Liberec ( samozřejmě zatím je to mé troufalé tvrzení) zůstane sama...
26. 02. 2009 | 10:49

Ben napsal(a):

Pepo Řepo,
omlouvám se za překlepy: hoho, Praha má Praha ad..., to víte, ta představa té olympiády - příjemné mrazení až do prstů...
26. 02. 2009 | 10:53

zrub napsal(a):

Modří zloději opět ukázali, že ODS je pouze spolek pro organizaci veřejného majetku ve velkém. Škoda že se bývalému primátorovi Koukalovi podařilo, že volby v Praze posunul oproti ostatním krajům o 2 roky. Bém by nyní svými dalšími plány na ještě větší modrý tunel - olympiádu , mohl oslňovat tak své spolustolovníky v hospodě.Na Magistrátu by ODS již nedržela ani vrátnici.
Je to na vás pražáci, zda nezapomenete do r.2010 na to co za cházku je ODS a že jí z pražské radnice odstraníte.Pak by se ono Koukalovo posunutí pražských voleb oproti ostatním krajským ukázalo přeci jen užitečné.
26. 02. 2009 | 13:06

Vaca napsal(a):

Nejsmutnější je, že ztracené a promrhané peníze jsou v nenávratnu. Nikdo nebude potrestán, vše utichne. Prostý občan může pouze zírat a nadávat. Skutečně jsme rozvojová země uprostřed Evropy.
26. 02. 2009 | 13:53

Stano Nosál napsal(a):

V roce 2008 pořádal Český svaz orientačního běhu dosud nejlépe hodnocené Mistrovství světa s nákladem 13,5 mil. Kč, s účasti zhruba stejného počtu závodníků jako na MS v lyžování. Od státu, kraje a měst Olonouckeho kraje obdržel dotaci 6,1 mil. Kč, zbytek organizační štáb sehnal přes marketinkovou společnost a darmi. Vizualizace závodníků schovaných v lese se ČT podařila ve spolupráci s organizačným výborem mistrovství zabezpečit takovým způsobem, který byl unikátním a součastně umožnil divákům v cíli ale i v domácnosti sledovat průběh závodů mnohem lepším způsobem než je to prezentováno na lyžařském MS. Tuto unikátní techniku, když každý závodník měl na sobě miniaturní vysílač do GPS, a informace se zpracovávala v centrále v Dánsku a přes internet, interpretovala parkticky s pár sekundovým spožděním na veliké plátno (obrazovku)s podtiskem mapy, bylo nanejvýě vhodné použít i na lyžařském MS.
26. 02. 2009 | 14:37

Edenista napsal(a):

jestli ono nejde o spiknuti snehovistu :-D
26. 02. 2009 | 14:53

Zoufalec napsal(a):

Zcela souhlasím a teprve nyní "oceňuji" chytrou rošádu modrých ptáků: vyhodit Kumpošta Kuchtovou, nasadit Neumannovou, změnit organizační výbor, nakonec vyhodit Kuchtovou. A teď se snažte hledat zodpovědnost a odpověď na obligátní otázku : "Kde jsou ty prachy...?" Odpověď naleznete v nedávném rozhovoru s europoslancem Železným : 10% z platby na zakázky mizí v pokladnách politických stran, které zakázku umožnily získat. Další díl koláče užerou právníci, poradci, plánovači, rozpočtáři, marketingoví odborníci, reklama, vysoké režijní náklady pořadatelů. Dále si nakradou dělníci i funkconáři. Stavební firmy přijdou s obvyklými vícepracemi : cenu díla nezvyšujeme, ale je potřeba ještě postavit anebo opravit to či ono. Pak se plní zbožná přání všech, co do toho můžou mluvit. Bylo a bude - státní zakázky měly vždy na sobě hejno much a supů.
Ale kam se odstěhovat z tohoto státu? Prý je v EU volný pohyb osob - ale pro nás to neplatí. A Západ také už dávno není tím, čím býval. Krade se tam a podplácí také vesele. Vše se zdražilo všude. Parita kupní síly Eura je sotva 20 č, ale my za něj dáme skoro o 10 víc! Našinec s průměrným platem by dostal 800 Euro, to nemá na Západě ani umývač nádobí... Také jste cinkali klíčema?
26. 02. 2009 | 15:14

Nový napsal(a):

Mimořádně souhlasím.
Kateřina je sice dobrá na běhání, ale to není záruka vysoké inteligence ani nezlomného charakteru.

Musíme se modlit, že olympiáda u nás nikdy nebude.
26. 02. 2009 | 15:41

mad_as_hell napsal(a):

Kdo tady píše, že 2 mld. z veřejných financí na jednorázovou akci, jediného sportovního odvětví, navíc profesionálního, by se měl nechat vyšetřit. Ať si lyžuje kdo chce a kde chce, od toho máme demokracii, ale rvát veřejné prostředky této země do monstakce, která většinu lidí vůbec nezajímá je zlodějna sama o sobě. Problém do jakých kapes zmíněné finance odtekly je podružný, i kdyby se přesně vyšetřil, což se pochpotelně u nás nestane... Každý z nás dal min. 200 Kč,ve skutečnosti několika násobně více.. A proč? Ať si to zaplatí FIS a český svaz sám, mají-li zájem cokoliv pořádat. Stejně tak pro všechna další profesionalizovaná sportovní odvětví.
26. 02. 2009 | 15:53

nikdo napsal(a):

V této republice je to na blitííííí
26. 02. 2009 | 16:59

Smart napsal(a):

Modrá mafie v Liberci je napakovaná na léta dopředu. Dobře, že krajské volby prohrály.
26. 02. 2009 | 17:40

Vedral napsal(a):

Hlavně nevím proč se mluví o sportu. Jacísi šašci zde za peníze předvádějí gladiátorské zápasy, kdo lépe podrazí soupeře. Pak se jdou opít a vzájemně se budou posilovat v představě jací jsou borci. Ve stáří pak budou chtít od státu příplatek k důchodu, protože přece byli mistři.
26. 02. 2009 | 19:52

H. napsal(a):

Úplný souhlas. Chybí jen dodat zprávy o tom, že řada zahraničních diváků bydlí v hotelech v Praze, které je do Liberce vozí. A i tak je to vyjde laciněji.

A k tomu se stačí dívat na monstrolympiádu v Praze. Zatím roční náklady "na přípravu" kolem 50 miliónů. I když nebudou OH v Praze (v což doufám), tak to za 12 let znamená 600 miliónů jen pro tu konzultantskou firmičku. A možná to bude nekonečný příběh, třeba to bude nominace i na OH 2024 a 2028...

Proč ne, dobrý "podnikatelský" záměr je třeba využít.

No a v Praze k tomu další podpůrné akce typu:
- metro na letiště (navíc slušnou oklikou přes řídce osídlené oblasti)
- vedle metra na letiště i rychlodráha na letiště
- přitom ale zrušit Msarykovo nádraží, kde ta rychlodráha má končit

Prostě, chce to jen umět a když se chce (a má se ty správné kontakty), tak všechno jde.

Pokud by ale ten Liberec, náhodou, mohl zastavit ty OH v Praze (nezastaví, pan B. mandá obhájí), tak by ta miliarda až miliarda a půl navíc stála za to.
27. 02. 2009 | 00:58

David napsal(a):

Informace z Aktuálně.cz:

Tak jsem jim to napálil aneb jak zbohatnout na MS

11:45 | 26.2.2009
Eliška Bártová

Září 2007: Nadrchal (uprostřed) s primátorem Kittnerem provází ministryni Danu Kuchtovou areálem ve Vesci
větší obrázek
Autor: ČTK

Praha/Liberec - Do zasedací místnosti v suterénu rozlehlé vily na okraji Liberce přichází statný vousatý padesátník se stohy dokumentů pod paží.

Usedá za stolem, nad nímž na čestném prezidentském místě visí jeho namalovaný portrét. Pod ním zarámovaný certifikát od majitele stavební firmy Syner Petra Syrovátky: "Pro nejlepšího partnera Investing cz."

Oním mužem je Josef Nadrchal, majitel firmy Investing cz, která měla dohled nad prostavěním stovek miliónů určených pro právě probíhající světový šampionát v lyžování. Investing si tak přišel na více než 13 milionů korun.

Deník Aktuálně.cz již dříve upozornil, že na tuto klíčovou pozici dosadilo město Liberec i Technická univerzita firmu bez výběrového řízení. Podle NKÚ pod dohledem Investingu došlo k řadě pochybení a možným porušením zákona, které prověří policie.

Více o zákulisí MSKoho obviní kvůli šampionátu v Liberci? Máme tip

Máme protokol z kontroly NKÚ: Liberec zcela selhal

Trestní oznámení na Liberec: Machinace s pozemky pro MS


"Jsem přesvědčen, že zpráva NKÚ byla politicky motivovaná," řekl v pondělí Nadrchal deníku Aktuálně.cz. "Šlo o snahu poškodit Liberec a firmu Syner."

Certifikát vyvěšený v kanceláři Investingu cz
větší obrázek
Autor: Ondřej Besperát

Nejlepší partner
Syner získal pod dohledem Nadrchalova Investingu ze státních dotací zakázku za 350 milionů korun na přestavbu kolejí Technické univerzity.

A právě Syneru pak měl Investing cz podle závěrů NKÚ proplácet faktury za neprovedenou práci. Celkem šlo o 13,6 milionu korun při stavbě kolejí a dalších 292 tisíc při stavbě areálu na Ještědu.

Zatímco ještě před kontrolou NKÚ Nadrchal ochotně pózoval novinářům, nyní focení razantně odmítá. Poté, co se ho fotoreportér Aktuálně.cz pokusil vyfotografovat, vrhl se na něj a silou ho zatlačil do rohu místnosti. Nakonec reportéry vykázal za pomocí síly ze dveří kanceláře.

Blízko k Syneru
Syner je znám svými vazbami na liberecké politiky ODS (primátor Jiří Kittner pracoval v Syneru jako ekonomický náměstek - pozn. red.) a blízko k němu má i Investing cz.

Dohled nad stavbami totiž pro Syner firma vykonávala i při stavbě multifunkční arény v Liberci, u které byla konečná cena rovněž navýšena. Nyní je prozměnu pojí společný projekt zastavění proluky na ulici 1. máje v centru města.

"S klukama, majiteli Syneru, jsme kamarádi. Já to nezastírám. Liberec je malý, tady se všichni znají," řekl Aktuálně.cz Nadrchal. "Ale u rekonstrukce kolejí zvítězil proto, že nabídl nejnižší cenu."
27. 02. 2009 | 07:34

David - pokračování napsal(a):

Zapomenutý nábytek

Josef Nadrchal malovaný
větší obrázek
Autor: Ondřej Besperát

Jenže podle NKÚ se ona nejnižší cena postupně navýšila o 58 procent. Nadrchala však tuto informaci považuje za zmanipulovanou.

"Projektant zapomněl zahrnout do rozpočtu nábytek a pak se ukázalo, že je potřeba opravit schodiště a vstupní haly," vysvětluje. "Tím se cena nenavýšila, bylo to prostě potřeba udělat."

Podle Nadrchala tento argument kontroloři nechtěli slyšet. Navíc za toto pochybení je podle Investingu odpovědné vedení univerzity a zapomnětlivý projektant - firma Sial, která pro Syner projektovala řadu staveb.

Sial se Synerem a Investingem nyní také pojí projekt zástavby na ulici 1. máje.

Dodatečnou zakázku na rekonstrukci schodišť a hal na kolejích získal opět Syner.Ten také, ač je stavební firmou získal bez výběrového řízení zakázku na dodání nábytku.

A dohled nad stavbou opět bez výběrového řízení připadl Investing cz. "Samozřejmě se vybraly ty samé firmy. Kdo jiný by to měl dělat?" diví se Nadrchal. "Neumím si představit, kdyby to převzal někdo jiný. Zaplaťpánbůh, že to tak bylo."

I v této fázi ale NKÚ poukazuje na nestandardní postup, nejen tím, že bez výběrového řízení získal Syner zakázku na dodání nábytku, ale také fakt, že si Investing ztrojnásobil odměnu za provedený dohled. "Když jsem věděl, že si nemůžou nikoho jiného vzít a tu zakázku dostaneme, tak jsem tu cenu samozřejmě napálil. Jsem obchodník," říká. "Ale pořád jsem mohl nasadit ještě vyšší cenu."

Mrhání penězi? Svátek sportu? Diskutujte o MS v Liberci

Kdo za to může?

U dalšího odhaleného prohřešku - proplácení faktur za neprovedené práce - sice selhání Nadrchal připouští, ale podle něj se jej dopustil zaměstnanec nikoliv firma jako taková.

"Za to nejsem zodpovědný. Může za to člověk, který tam dělal dozor a zanedbával své povinnosti," brání se Nadrchal. "Už jsem mu dal výpověď. Trestní oznámení půjde když tak na něj, nikoliv na mě."

Připouští sice, že Syneru bylo za fiktivní práce proplaceno 13,6 milionu korun, jenže za zhruba stejnou sumu prý firma provedla práce nad rámec smlouvy, které si univerzita vyžádala. Takže v důsledku Syneru zmíněné miliony zůstaly.

Zacíleno na Liberec

Koleje. Zakázka pro Syner za 395 milionů
větší obrázek
Autor: Ondřej Besperát

Zprávu NKÚ považuje Nadrchal za účelovou. "Ta zpráva je blábol. Říkal jsem Žabkovi, který tu kontrolu dělal, že to je nesmysl, ale on je takový ten teplouš. Vysmál se mi. Vím, že to bylo politické zadání. Praha nemá Liberec ráda."

Po dohodě s advokáty chce proti údajně lživým závěrům Nejvyššího kontrolního úřadu podniknout patřičné kroky. Jak přesně bude postupovat, zatím odmítl upřesnit.

Současně však policie začne prověřovat trestní oznámení, která byla v souvislosti se závěry NKÚ podána. V březnu se pak na prostavění státních dotací zaměří také Úřad na ochranu hospodářské soutěže.
27. 02. 2009 | 07:37

já_jsem_já napsal(a):

Jako průměrný daňový poplatník jsem rád, že:
- MS ve Vesci probíhá
- ČT MS (kvalitně) vysílá

A když už jste (už je to tu zase) vzpomněl knihovnu - ve srovnáním s MS je to pro mne naprosto zbytečná věc z kapes daňových poplatníků
27. 02. 2009 | 10:30

Revoluce napsal(a):

Jka tak čtu všechny příspěvky, napadá mne: Tady je mnoho lidí, kteří vidí situaci jasně, kterým to vadí a uvědomují si ten hnus prostředí, ve kterém žijeme. My Češi jsme ale bohužel takoví kritikové u piva, anylyzujeme skvěle situaci jako třeba ten příspěvek ANALYTIKA, no ale co s tím uděláme?
I tyhlety diskuze, kdy si normální lidi, kteří mají nějaké představy o normálním prosperujícím fungování státu, pouze nahrávají do kapsy majitelům webů.
Myslím, že je nutné něco UDĚLAT: například zorganizovat velkou manifestaci třeba na Letné proti těmto korupčním praktikám, vysávání normálních lidí, tunelování atd. V JEDNOTĚ JE SÍLA. Naposledy se zvonilo klíčema. MOC NESPOKOJENÉ MASY JE VELKÁ!
27. 02. 2009 | 20:26

Vetřelec, ale myslí to dobře... napsal(a):

Autorovi článku děkuji! Jen s dovolením připomínám, že šachisté už také pochopili: http://www.deskoliberec.cz/...
27. 02. 2009 | 22:29

Otto napsal(a):

S obsahem článku nelze než souhlasit. Ale na druhé straně, to snad muselo být jasné každému hned poté, co šílenec Bém začal propagovat svoji olympiádu.

Jenže Bémova olympiáda je takový vrchol ledovce obecného povědomí o tom, že je v pořádku, když stát financuje záležitosti náležející do oblasti zábavy. Najednou vadí věci, které se v menším měřítku dějí běžně a nepozastaví se nad nimi nikdo.

Veřejnost dala politikům do ruky příliš velké pravomoci (nebo si je přivlastnili sami?) a s jídlem roste chuť. ČSSD byla kritizována za rozhazování, ale ODS v tom čile pokračuje. Proč nutí všechny občany platit něco, co nepotřebují a co podstatnou část z nich příliš nezajímá? Jak se s tím srovnává jejich idea minimálního státu? Možná tak, že ji prosazují jen "individuálně", tj. omezují vše co stát dělá pro občany přímo. Ale na té "nepřímé" úrovni se socanům přinejmenším vyrovnají. Oni vlastně preferují celek (nabubřelý stát a obce, tučné státní zakázky) před jednotlivcem, kterého odbydou poukazem na svobody, které nic nestojí. Není to svého druhu kolektivismus?
27. 02. 2009 | 22:50

Nikča napsal(a):

Tak se opět projevila ta "malá česká povaha". S tím, jakým způsobem byla vyměněna Kateřina za pana Kumpošta pochopitelně nesouhlasím,ale to nebyla práce ODS,ale Zelených(paní Kuchtová). Nicméně,když už byla akce rozjetá tak jsme se měli,jako hrdí Češi postarat,aby dopadla co nejlépe. A jak jsme se snažili? Mediální masáž (práce novinářů a politologů jakojen pan Pehe) byla tak neuvěřitelně negativní a odstartovala tak nechuť lidí vůči mistrovství. Samozřejmě ceny jsou nepřiměřené vůči naším platům, měly být nižší a nemuseli by momentálně organizátoři vstupenky rozdávat zadarmo. Celkově mi však připadá, že to rozhodně není fiasko, jak je to presentováno v médiích. Je to však přehlídka naší "české malosti".
28. 02. 2009 | 09:28

Qiedo napsal(a):

Je to smutné čtení.Ta zlodějina,jež je tu hojně zmiňována,se šíří,jak rakovina.Jako by se ti nejvyšší předháněli,kdo ten stát pumpne o víc.Oranžový sto milionů,modrý stočtyřicet milionů,kdo dá (vezme) víc?
Kolik tato taškařice opravdu stála,se ovšem stejně nikdo nedopočítá.Vždyť o to MS se Liberec (před lety ještě s Jabloncem a Bedřichovem) ucházel už asi před patnácti lety.A těch všelijakých agitačních,propagačních a jakých ještě akcí co bylo. Na konci všeho toho zbyde z počátečního nadšení jen trpko v hubě. A jak je tu panem/paní-H zmiňováno- pro přípravu olympiády v Praze jde dnes hlavně o ty výdaje(příjmy do správných kapes) po dlouhá léta těch příprav.
Od dob středověkých rytířů na hradech kolem obchodních cest se v myšlení lapků skoro nic nezměnilo.
28. 02. 2009 | 11:23

LEVAK napsal(a):

Je celkem zajimavé jak zelený Bursík vříská o igelitových pytlících a vůbec mu nevadí navážení sněhu nejen do libereckého areálu,ale třeba až na pražský hrad!Jak byla tímto poškozena příroda,kolik se vyhodilo zbytečně peněz a jak se nám tady těmi náklaďáky otrávil vzduch a kolik se utratilo peněz nás,daňových poplatníků.Nic nevadí,hlavně že Kačena je vrchním komandérem!Už by to chtělo bič a vypráskat tu bandu!To se dávají prachy Palestincům asi by bylo zase co rozbit,na takové megalomanské akce,ale občané se přiškrcují a dojí se z nich regulační poplatky.Nevím ale kdyby se všechny takto vyhozené prachy sečetly(včetně těch na tkzv. mírové mise) tak by podle mě bylo jak na poplatky tak i na onkologickou lečbu:Jenom kolik zapltíme Rakušákom za Pandúra!
28. 02. 2009 | 12:45

MA-FU napsal(a):

Pane Pehe,máte plnou pravdu v tomto článku a prosím, nenechte se znechutit a pište ,velmi ráda si přečtu .Najde se zde málo lidí kteří nesouhlasí.
28. 02. 2009 | 15:07

sumo napsal(a):

Docela dobra pracka na spinave penize!
28. 02. 2009 | 18:53

kratochvil napsal(a):

Po precteni vsech prispevku jsem zjistil ze s to s nasim narodem nevypada spatne jsme schopni se vyjadrovat k vecem ktere nas trapi a ze se nekteri klepou vztekem pri psanych duelech je pochopitelne ja se uz davno nedivam na zpravy a podobne zpravodajske zalezitosti misto toho si ctu medvidka Pu doporucuji vsem mejte se dobre damy a panove
02. 03. 2009 | 17:10

LEVAK napsal(a):

Ad kočka šklíba:
ještě je tu možnost zvonit klúčama a při volbách se trochu zamyslet!
02. 03. 2009 | 18:20

LEVAK napsal(a):

Ad Nikča:
Zelení nejsou ve vládní koalici?
02. 03. 2009 | 18:22

Matylda napsal(a):

Naprosto souhlasím, pane Pehe. Jen malí lidé (nemyslím vzrůstem)mají potřebu se zviditelňovat megalomanskými akcemi. Dvě miliardy stát klidně dá na takovou akci, která se vůbec do tak malé země, která nemá žádnou masovou lyžařskou tradici nehodí, ale s pomocí lidem, kteří se octli nezaviněně bez práce váhá a naopak na nich ještě šetří. Tři první dny nemoci neplacené, zkrácení výplaty podpory v nezaměstnanosti na 5 měsíců a nevím co ještě si vláda vymyslí, aby šetřila. Na lidech, ale na sobě ne. Nebo ví někdo o tom, že by si naši představitelé zkrátili některý ze svých požitků? Já ne.
03. 03. 2009 | 07:51

jkl napsal(a):

vsichni diskutujici vyskaji, tleskaji, hekaji, povzbuzuji.....
pan pehe je sikulka, tak rozdivocil jednodussi divactvo v polovine clanku, ze si nestacilo ani vsimnout, ze v poslednim odstavci nazyva ty, kdo se politicky zasazovali proti blobu arogantnimi (..a to jsem cetl prispevek, ze se jedna o prvni text bez Klause), samotny blob povazuje za architektonicky avantgardni a dovoluje si tamtez mluvit za "nas".....
cili vlk zustane vlkem i kdyz se zahali do beranci kuze ba i kdyz si zmeni foto na blogu a slovo Klaus nepouziva explicitne.
03. 03. 2009 | 09:01

Ivo napsal(a):

Dodatková metoda

Tak dnes internetovými zprávami proskočilo (E. Bártová: Tak jsem jim to napálil aneb jak zbohatnout na MS), že během libereckého mistrovství v šoupání prkýnky po sněhu mimo jiné jedna jmenovaná firma vyhrála zakázku na rekonstrukci VŠ kolejí, a to díky tomu, že nabídla nejnižší cenu. Ale - jak se při dokončování stavby ukázalo - v celém jejím projektu se jaksi zapomnělo, že v té budově má být taky nějaký nábytek a že tento bude nutné nějak tedy vybrat, zakoupit a do oné budovy nastěhovat, takže bude ještě nutno přestavět schodiště, vstupní haly a tak... A rázem byl - díky nárůstu ceny o 58 % - z nejlevnějšího projektu jeden z nejdražších.

Výrazně mi to připomnělo stavbu trolejbusové vozovny v Brně – Komíně. Tam zase vyhravší firma dle schváleného projektu a za schválenou sumu postavila vozovnu, ale úředníci magistrátu i DPMB si nějak zapomněli všimnout, že chce-li DPMB tu vozovnu používat, tedy chtějí-li do ní jeho trolejbusy vjezdem v 1. patře vjet, musí se k ní taky postavit příjezdový most. Kteroužto stavbu dotyčná firma samozřejmě ochotně za dodatečný peníz ráda postavila.

A nemusíme chodit tak daleko do minulosti. Ještě se v Brně justiční palác ani nestačil zkolaudovat a už je ověnčen vavříny za největší finanční dodatek za jakoukoli stavbu v historii České republiky. Vítězná stavební firma zakázku získala i s přihlédnutím k předpokládané ceně 768 milionů korun. Výsledná cena se však - díky oněm pověstným dodatkům - vyšplhala na téměř 2 100 (!) milionů korun.
Mimochodem, cenově srovnatelná kompletní rekonstrukce celého pražského hlavního nádraží má stát 650 milionů korun (samozřejmě pokud na ni již nebyly rovněž aplikovány ony pověstné dodatky (bylo by tedy zajímavé, dovědět se, kolik ta rekonstrukce bude stát ve výsledku)).

A mám vážné podezření hraničící s jistotou, že pokud bychom se podívali takřka na jakoukoli větší stavbu hrazenou z peněz státu, měst, obcí, že bychom téměř vždy došli ke zjištění, že se objevily nějaké ty dodatky, které takovou stavbu - samozřejmě zcela nečekaně a úplně neplánovaně a zhola výjimečně - prodražily možná až na několikanásobek ceny původní.

Takže se mi začíná jevit, že se nám tu v naší vlasti milené již nezvratně vyvinul další jev, který aspiruje na průnik do cizích jazyků hned po pověstných českých jazykových vynálezech, jež obohatily světové jazyky, jako robot a tunelování. Tak jak tedy tuto novou českou metodu nazveme? Dodatková metoda? Zatím mi ten výraz připadá trochu dlouhý. Chtělo by to něco kratšího a údernějšího. Možná vyhlásím na to označení veřejnou soutěž. Vyhraje samozřejmě ten, kdo bude za vytvoření nového pojmu požadovat nejnižší cenu. S případnými nečekanými cenovými dodatky se tentokrát již programově počítá a horní hranice dodatků není stanovena.

Dodatek č. 1:
Zvláštní ovšem také je, že pod protokolem o každé veřejné soutěži, pod každým projektem, pod každým správním rozhodnutím je vždy někdo podepsán. Někdo, kdo „to“ svým podpisem schválil, kdo tímto právním aktem na sebe převzal plnou odpovědnost za správnost takového rozhodnutí. Zatím jsem však nikdy nezaznamenal, že by za ta rozhodnutí nesprávná, zjevně umožňující aplikaci oné dodatkové metody, někdo nějakou odpovědnost nesl. Možná zde došlo ještě k dalšímu jazykovému jevu, a to k posunu, kdy substantivum (z)odpovědnost se již neodvozuje od slovesa (z)odpovídat se (někomu z něčeho), ale od slovesa odpovědět (třeba na tiskovce novinářům).
03. 03. 2009 | 12:17

David napsal(a):

Ivo:

Perfektní úder na hlavičku.

Všichni to vědí, že to tak u nás funguje, ale nikdo s tím nic nedělá.

Prostě je to bordel a těm našim slavným politikům to vůbec nevadí.

Hlavně, že chtějí "bojovat" proti korupci.
03. 03. 2009 | 14:22

Pavel Král napsal(a):

Proč lžete pane PEHE ??
Napiště přesně od kud se odvážel sníh!!! Z Vesce ??? Nebo z Liberce, Mladé Boleslavi nebo Českých BudějoviC ??? Kdyby jste náhodou neznal odpověď tak já Vám ji řeknu.
V prvním případě ani auto !!!
V druhém ppřípadě můžeme přidat JABLONEC nad Nisou a to se odvezlo těch aut nesčíselně.Ale bylo tam pořádáno také mistrovství světa???? Chcete-li tvrdit že ano - pak láska a pravda zvítězila !!!
03. 03. 2009 | 14:38

Jiří Čunek, Vsetín napsal(a):

Když si vezmu kalkulačku a postupuji následovně: 2.000.000.000/20.000/12=8.333, tak je mi těch dvou miliard opravdu líto. Vysvětlím postup: 2 mld Kč děleno 20 tisíci(výše měsíční dávky) děleno 12 (počet měsíců v roce jest osm tisíc tři sta třicet tři cikánských rodin, které by si mohly celý rok královsky žít.
04. 03. 2009 | 09:33

Kája orienťák napsal(a):

Článek je naprosto výstižný, nelze, než souhlasit. Na jedné straně organizačně úspěšná akce, na druhé čistě pragmatické pojetí, na které si pomohly firmy, spřátelené organizace, strany a asi i orgány. O byznys jde až v první řadě, vlastní sport se stává jaksi prostředkem cíle. Typická ukázka, jak to dnes v ČR při velké akci chodí. Olympiáda by dopadla podobně, primátor Bém kope pouze ze "svobodné podnikání", podobně jako nejvyšší V.K. Nakonec je záchrance stát, otázka je, nakolik státní úředníci "kopou za stát"... Dańoví poplatníci platí, při čemž jsou důležitější oblasti, které by měl stát financovat. Očekávám, že NKÚ dostane přes prsty...
Jako bývalý orientační běžec podtrhuju příspěvek Stano Nosála - o OB je málo slyšet, je to "malý sport", a má mezinárodní uspěchy. Hokej, fotbal, lyžování jsou ovšem tradiční sporty,
masovky, dnes v podstatě draze placená maškaráda... Podobné akce dopadnou stejně...
04. 03. 2009 | 21:52

Pičulínek Artur napsal(a):

Jsem zvědav,jak bude potrestána ta divoženka Neumanová,která si myslí,že je božská manažerka za její naprosto neprofesiální počiny.Měl by se někdio přihlásit k dalšímu oplodnění!
06. 03. 2009 | 09:46

cestovatel napsal(a):

Vše naše snažení je marné. Dokud zde bude vládnout ODS, tak se žádného kloudného výsledku nedočkáme. Pan ministr vnitra přece nepošle policejní vyšetřonatele, aby zatýkali jeho kamarády a chlebodárce. zde se hovoří o miliardách ukradených při této akci, existuje však ještě jedna miliardová investice - nákup obrněných transportérů od firmy Steyer. Je po nás požadováno 20 kusů pro začlenění do akcí NATO. My jich potřebujeme 117. Ty zbylé jsou pro případ, že občany přestane poslouchat nesmyslné bláboly a vzbouří se, armády se zaleknou a přestanou pány ze současné koalice otravovat.
09. 03. 2009 | 15:45

Cimrman napsal(a):

Návrh řešení:
1. Budeme volit strany, které slibují nejmenší míru přerozdělování.
2. Budeme trpělivě vysvětlovat našim dětem, příbuzným a přátelům základy ekonomie.
3. Budeme všemožně upozorňovat na podezřelé chování firem, jednotlivců a státních institucí.
4. Budeme se sami chovat eticky.
5. Smíříme se s tím, že korupci nikdy úplně nevymýtíme, pouze omezíme.
10. 03. 2009 | 00:02

Bisnis Online napsal(a):

Apropos, any other event in order to hold Olympics in Prague would be criminal.
12. 06. 2009 | 19:19

Ev napsal(a):

Nevím, jestli si tohle někdo přečte, ale byla bych moc ráda. Potřebovala bych pomoc s jednou věcí. Je mi jedno, kdo mi pomůže, pomůže kdokoliv kdo něco ví. Potřebovala bych najít co nejvíce informací o Ing. Josefu Nadrchalovi, který si také napakoval nemalé peníze na tomto šampionátu, a také už mnohem dřív, hned po svržení komunismu. Takže prosím všechny, kteří o něm něco vědí z doby, kdy působil v Liberci, kde skupoval pozemky, a nechtějí aby mu prošli jeho podvody, ať se mi ozvou na mail: JustTrue@seznam.cz. Děkuju za pomoc
16. 01. 2011 | 19:35

Ev napsal(a):

Nevím, jestli si tohle někdo přečte, ale byla bych moc ráda. Potřebovala bych pomoc s jednou věcí. Je mi jedno, kdo mi pomůže, pomůže kdokoliv kdo něco ví. Potřebovala bych najít co nejvíce informací o Ing. Josefu Nadrchalovi, který si také napakoval nemalé peníze na tomto šampionátu, a také už mnohem dřív, hned po svržení komunismu. Takže prosím všechny, kteří o něm něco vědí z doby, kdy působil v Liberci, kde skupoval pozemky, a nechtějí aby mu prošli jeho podvody, ať se mi ozvou na mail: JustTrue@seznam.cz. Děkuju za pomoc
16. 01. 2011 | 19:36

Ev napsal(a):

Nevím, jestli si tohle někdo přečte, ale byla bych moc ráda. Potřebovala bych pomoc s jednou věcí. Je mi jedno, kdo mi pomůže, pomůže kdokoliv kdo něco ví. Potřebovala bych najít co nejvíce informací o Ing. Josefu Nadrchalovi, který si také napakoval nemalé peníze na tomto šampionátu, a také už mnohem dřív, hned po svržení komunismu. Takže prosím všechny, kteří o něm něco vědí z doby, kdy působil v Liberci, kde skupoval pozemky, a nechtějí aby mu prošli jeho podvody, ať se mi ozvou na mail: JustTrue@seznam.cz. Děkuju za pomoc
16. 01. 2011 | 19:36

Ev napsal(a):

Nevím, jestli si tohle někdo přečte, ale byla bych moc ráda. Potřebovala bych pomoc s jednou věcí. Je mi jedno, kdo mi pomůže, pomůže kdokoliv kdo něco ví. Potřebovala bych najít co nejvíce informací o Ing. Josefu Nadrchalovi, který si také napakoval nemalé peníze na tomto šampionátu, a také už mnohem dřív, hned po svržení komunismu. Takže prosím všechny, kteří o něm něco vědí z doby, kdy působil v Liberci, kde skupoval pozemky, a nechtějí aby mu prošli jeho podvody, ať se mi ozvou na mail: JustTrue@seznam.cz. Děkuju za pomoc
16. 01. 2011 | 19:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy