Paroublánek versus Toporoubek

04. 01. 2010 | 07:21
Přečteno 15013 krát
Po první televizní diskusi roku 2010 mezi předsedou sociální demokracie Jiřím Paroubkem a předsedou občanských demokratů Mirkem Topolánkem si mnoho občanů nejspíš bude přát, zda by se nedalo nějak zařídit, aby úřednická vláda Jana Fischera mohla pokračovat i po květnových volbách. Diskuse totiž znovu vyjevila, že politický provoz v České republice je ovládán dvěma muži, kteří jsou vlastně spojitou nádobou, v níž původně oranžová barva na jedné straně a původně modrá barva na straně druhé splynuly do podoby modro-oranžové žluči.

Ať už tohoto nápoje ochutnáte z kterékoliv strany pomyslné nádoby, jeho barva bude nepodstatná, důležitá je právě ona žlučovitost. Oba předsedové vlastně dnes nemohou existovat jeden bez druhého, jsou jako siamská dvojčata. Paroubek potřebuje Topolánka, Topolánek Paroubka. Co by asi občanům více než hodinu vykládali, kdyby nemohli většinu času strávit vzájemnými útoky?

Je samozřejmě možné argumentovat, že konflikt je podstatou demokracie. Jenže když střet idejí, tedy v našem případě kýžený konstruktivní souboj mezi modrou a oranžovou, zdegeneruje do vzájemného klinče dvou zápasníků, jenž je tak pevný, že se z něj stane symbióza, mutuje nám opakovaně střet Topolánek versus Paroubek před našima očima do podoby patologicky vypadající politické améby, kterou můžeme nazvat buď Paroublánek nebo Toporoubek.

Těžko říct, proč si Paroublánek či Toporoubek myslí, že získají ještě nějaké nové voliče, předvedou-li nám ještě jednou, pokolikáté už, rétorickou figuru, v níž například za neutěšený stav financí nebo zpackané evropské předsednictví země viní oranžoví modré, modří oranžové. Stejně tak je tomu s korupcí, klientelismem, předraženými státními zakázkami.

Obě naše největší strany k těmto problémům přispěly svým dílem. Nesou společnou, a protože jsou největší, tedy největší odpovědnost za to, že je česká politika v rozvalu, a spolu s ní se blíží ke stavu rozvalu státní finance, naše pověst v zahraničí a důvěra občanů v demokracii.

Ani pokleslá politická kultura není jen dílem jedné z nich, ale společným dílem celé politické scény, za největšího přispění právě dvou největších stran. Kdybychom tuto politickou (ne)kulturu chtěli nějak pojmenovat, pojmenování Paroublánek nebo Toporoubek by vystihla to nejpodstatnější, i když by se jistě našli i další kandidáti.

Patří jistě k podstatě demokracie, že modří mají modrý program, a oranžoví mají oranžový program, a snaží se je ve volbách prodat, ale vyspělé demokracie na rozdíl od té naší také vědí, že na nejdůležitějších věcech, mají-li se pohnout dopředu, se musí obě strany politického spektra domluvit po volbách přes politický střed. Není k tomu přitom třeba vytvářet velké koalice nebo opoziční smlouvy, stačí zdravý rozum.

Všichni víme, dokonce i Toporoubek či Paroublánek, že je nutné zreformovat státní finance a penzijní systém. Že je nutné přijmout protikorupční opatření, rozbít klientské sítě. Všichni také víme, že výsledné řešení nemůže být ani jen socialistické, ani jen pravicové, má-li mít nějaký účinek.

Jenže v českém kontextu se jakákoliv diskuse o vážných problémech, jejímž cílem by měla být věcná řešení, sveze do paroublánkování nebo toporoubkování.
Tedy do podoby výše zmíněné žluči, v níž jakýkoliv rozumný argument zaniká v osobních útocích, povytažených obočích, šklebech a úsměšcích, popřípadě trapně účelových rekapitulacích nedávné minulosti, v níž za všechno špatné ve státě může zcela zaručeně právě ta druhá politická strana.

Fischerova vláda je osvěžující právě proto, že tuto hru nehraje. Pojmenovává problémy, nabízí věcná řešení. Když premiér Fischer nebo ministr financí Eduard Janota řeknou, že největším problémem státních financí je problém strukturální, tedy výše mandatorních výdajů, neutopí toto jasné poselství ve vzájemném paroublánkovo-toporoubkovském překřikování o tom, kdo to zavinil a kdo s čím na čem nebude za žádných okolností spolupracovat.

Máme problém, řešme ho, říkají. První debata roku 2010 mezi šéfy stran, které si nárokují právo stát v čele příští vlády, bohužel naznačuje, že se opět nic nevyřeší. Zato Paroublánka, pardon Toporoubka, si užijeme do sytosti.

Deník Referendum, 4.1.2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Matrix napsal(a):

Pehe co chcete domluvit s mastodontem, který opět po čtyřech letech vytáhne "originelní" blábol, že důchodový systém není nutné příštích 20 let měnit. Že stačí pouze parametrické změny.
1. Soudruh nezaznamenal, že už by to mělo být let pouze 16 (i když je to blbost jako vrata)
2. Bude zvyšovat odvody na penzi, nebo zzvýší odchod do penze, Nebo sníží podíl penzí na průměrném platu?

Jinými slovy, soudruzi nebude se dělat vůbec NIC. Program pro mladé jako víno.
04. 01. 2010 | 07:42

Marcus Agrippa napsal(a):

Jeden podstatný detail celých nedělních OVM mluví v neprospěch Topolánka - na upozornění Moravce, že to byla právě jeho vláda která podtrhla příjmy státu a jaký je teda jeho díl viny na schodku rozpočtu odpověděl - 0. Jinak objektivně - z různých důvodů má větší díl viny jednoznačně ODS s Klausem, ale to nic nemění na vině i ze strany ČSSD. Holt nezbývá než volit neparlamentní strany.
04. 01. 2010 | 08:23

MaB napsal(a):

Matrixi
Ty parametrické změny, o kterých měl podle tebe Paroubek mluvit (nevím, neviděl jsem to, po půl hodině jsem OVM vypnul) jsou právě věci jako změna věku odchodu do penze, což se už ostatně děje. Neparametrická změna je např. povinné penzijní připojištění.
K samotnému textu: Paroubka si socdem našla po slabém Špidlovi a zcela absurdním Grossovi. Stranu sjednotil a poněkud uštěkal (členové vedení ČSSD o něm stranou mluví jako o diktátorovi). Bohužel, stejně jako Topolánek v ODS, Paroubek nemá v podstatě alternativu. Nikdo vážný na jejich místo neaspiruje. Co z toho plyne pro voliče? Buď zvážit pro a proti a hodit to tam opět ODS nebo ČSSD, i přes osoby lídrů (anebo, při zvláště vybraném vkusu, pro ně:-), anebo najít jinou alternativu na politické scéně, když už není v těch dvou stranách. Já budu letos volit velmi, velmi obezřetně.
04. 01. 2010 | 08:27

David napsal(a):

Pane Pehe,

vystihl jste to naprosto PŘESNĚ.

Teď jde o to, co s tím uděláme jako voliči.

Já vidím jediné řešení v tom, že ti dosud nerozhodnutí voliči by měli volit jen neparlamentní strany a tím by mohla vzniknout alespoň nějaká naděje na změnu.

Je třeba neustále dávat šanci novým neparlamentním stranám, a to tak dlouho, dokud se do Poslanecké sněmovny nedostane opravdu slušná strana. Jsem přesvědčen, že se taková strana dříve nebo později určitě objeví.

Je reálné, že některá z dosud neparlamentních stran by mohla příjemně překvapit, stejně tak, jako příjemně překvapil premiér Fischer.

Čekat na nějakou sebereflexi od ODS nebo ČSSD by bylo zcela jistě velmi velkou chybou.

Teď před volbami budou zase slibovat. Měly 20 let, aby ukázaly co umí. Nyní bychom už neměli na ty jejich neustálé sliby skočit.

Ti kteří u nás zavedli korupci a rozkrádání peněz ze státních zakázek si sami rybník nevypustí.

Naše politická scéna potřebuje zemětřesení, aby padlo to, co je prohnilé, a vymetla se ta špína.

Pokud dál budeme volit ze zvyku pořád ty stejné strany, tak se u nás nic nezmění a bude to čím dál horší.
04. 01. 2010 | 08:35

Ládik napsal(a):

Pane Pehe, taky dlužíte 111000 Kč, jako každý z nás. Byl bych zvědav, koho budete volit, abyste to nemusel platit.
04. 01. 2010 | 08:36

schlimbach napsal(a):

udělat můžeme hodně - pokud začneme sami myslet. Ve stávajícím nastavení ekonomických vztahů v systému je zcela jedno jestli bude vládnout Topolánek nebo Paroubek. Pokud chceme změnu, musíme pro ni sami něco udělat, ale pokud při tom nezměníme nastavení systému, můžeme si svoji činnost odpustit a čekat, až ten starý systém krachne - ovšem může se nám stát, že změny potom bude dělat MMF a ten je nebude dělat rozhodně pro nás. Všechny debaty na blozích ale i jinde vždycky skončí pravo - levými útoky, argumenyt se nikdo nezabývá. Pokud má nějaká společnost skutečně fungovat a rozvíjet se, je nutné najít takové vnutřní mechanismy, aby byla možná symbióza mezi různými vrstvami společnosti. Snad každý normálně myslící člověk pochopí, že se všichni nemůžeme mít stejně materiálně dobře, protože každý občan má jiné subjektivní vlohy, schopnosti - někdo je schopen něco vymyslet, někdo pracovat rukama, někdo je schopen založit firmu a podnikat. I když každý z nich bude mít jiný příjem, může být spokojený, protože si uvědomuje, že například nemá schopnosti k podnikání a je spokojen, že pracuje například u soustruhu, kde je mistrem v oboru, spolupracovníci i majitel firmy si jej váží atd. Musí být ale splněna základní podmínka - plat toho nejchudšího člena společnosti musí být takový, aby mohl důstojně žít, pokud pracuje. Toto stávající systém neumožňuje. Naše vize vznikající strany pro reformu společnosti (http://www.ekonomickareform...) navrhuje změny, které chápou pojem minimální mzdy tak, že nikdo kdo chce pracovat (práce je právem, ne povinností) nesmí mít měsíční příjem nižší, než minimální mzda. Minimální mzda musí občanu umožnit základní přežití na úrovni 21. století - musí v sobě mít zakalkulovány náklady na standardní bydlení a dostatečný příjem na další požitky. V našem návrhu vychází minimální mzda ve výši 27 560,- Kč s tím, že je v ní zakalkulováno ústavní právo na bydlení ( ve výši hypotéky na nový standardní ybt 1+1 o rozloze 45m2 + 5% na údržbu) - jak občan toto právo využije je jeho věc - může si koupit na splátky nový byt, může si připlatit, pokud má dostatečný příjem a pořídit si byt vyšší kategorie atd. Aby společnost mohla zajistit právo na práci, musí umožnit vytvoření dostatečného množství pracovních míst. Dnešní praxe - lití peněz do absolutně neefektivní černé díry rekvalifikací made in CZ je skutečně tristní. Společnost musí mít svoji vlastní měnu ve svých rukou a musí umožnit každému občanovi přístup k odpovídajícímu mu nároku na čerpání zdrojů k uskutečnění směny. Pokud necháme, aby naši měnu obsluhovaly zahraniční bankéři, aby rozhodovali o tom, co můžeme na našem vlastním území dělat a co nedělat - nezmění se nic. Do tohoto otroctví nás zatáhli všichni ti, kteří zde 20 let předvádějí to neskutečné stupidní divadlo o demokracii a světlých zítřcích, smějí se, zatím co my na blozích po sobě pliveme síru tu zleva tu zprava. V roce 1989 jsme mohli jít rychle v před - dnes jsme po krk v bahně a o vedení společnosti se snaží lidé, kteří nás zatlačí ještě hlouběji do bahna.
04. 01. 2010 | 08:46

schlimbach napsal(a):

evergreen naší doby - odchody do penze v 65 letech. Kdo tuto pitomost vymyslel musí být skutečně chudý duchem. Lze pochopit, že ve stávajícím ekonomickém systému to na papíře bude krásně vycházet. Odpovězme si však na otázku - sežene padesátiletý občan práci? Odpověď je tuším jednoznačná - nesežene. Co bude tedy takový člověk dělat? Bude živořit na sociálních dávkách? Nebo snad navrhne iniciátor této zhovadilosti nový dotační titul a budeme stavět mobilní jednotky pro provádění selektivní euthanasie po dosažení určitého věku? Dnes nejsme schopni zajistit práci pro více než 500 000 občanů, starší 50 let nemají téměř možnost pracovat obvzvláště tehdy, pokud jejich zaměstnavatel zkrachuje nebo změní výrobní program. Copak asi vyřeší nějaká krátkodobá rekvalifikace? Vždyť dnes jsou bez práce i mladí lidé a bude jich stéle více, protože to co jsme si zaseli ve vysokém školství se nyní bude dlouhodobě sklízet. Pěkné vyhlídky.
04. 01. 2010 | 08:52

bigjirka napsal(a):

Schlimbachu, takové kraviny svět neviděl.
04. 01. 2010 | 08:52

jap napsal(a):

Výborný komentář! Jediné řešení je poslat obě prohnilé partaje, které se chovají jako loupeživá bratrstva, mimo parlament. Obávám se ale, že mezi českými voliči převažují hlupáci, které prolhaný Paroubek opět nachytá na nějakou třicetikorunu.
04. 01. 2010 | 08:53

schlimbach napsal(a):

bigjirka

ano? a v čem konkrétně nemám pravdu?
04. 01. 2010 | 08:55

schlimbach napsal(a):

jap
nemůžete se divit, když Paroubek někoho nachytá na 30 korun, když druhé straně je absolutně jedno, že ta pro tu první stranu je těch 30 korun dost na to, aby podle toho volili.
04. 01. 2010 | 08:56

Ládik napsal(a):

Slimbachu,
v 50 letech je člověk profesní specialista. Máte jiné zkušenosti?
04. 01. 2010 | 09:05

bigjirka napsal(a):

Já vím, že Vás nepřesvědčím. Ondy jsem se koukal na Vaše stránky. Nemá asi cenu vyvolávat sáhodlouhou diskusi k jednotlivostem, to by bylo nekonečné. Globálně myslím, že nerespektujete interakci s okolím, že nerespektujete principy trhu (nabídka-poptávka- equilibrium). Že byste vytvořil takový model, jako Kaddáfí.

Co se týče ČSSDODS, jako by to byly dvě strany téže mince. Modroranž také považuji přinejmenším letos za nevolitelnou.
04. 01. 2010 | 09:07

schlimbach napsal(a):

Bigjirka
vážím si toho, že sjte se na to díval, ale možná by bylo dobré říci konkrétně, kde nerespektuji principy trhu. Pokud se nad tím zamyslíte, tak právě naopak, díky malému počtu jasně provázaných pravidel ruka trhu může v tom systému fungovat volněji, než kdy mohla fungovat. To, co se děje dnes nad nepovažujete za tržní hospodářství, nebo ano? principy trhu respektuji - jen ne v pořadí nabídka-poptávka, ale poptávka-nabídka.
04. 01. 2010 | 09:15

schlimbach napsal(a):

Ládík

ano v 50 letech je člověk profesní specialista, který je jednostranně většinou zaměřen a bohužel nemůže sehnat práci právě z toho důvodu, pokud majitel jeho firmy zkrachuje nebo změní program. Ve svém okolí znám stovky lidí, kteří si toto prožívají. Máte snad jiné zkušenosti? Možná v Praze. V Ostravě, v Sokolově, v Ústí s vámi ale souhlasit nebudou - ne jen ti 50 letí.
04. 01. 2010 | 09:18

Béda napsal(a):

Autor,

nemělo by se taky zapomínat na roli všudypřítomného politického chameleona - "nejlepšího" ministra financí Kalouska (nyní v TOP 09 o které obvykle kriticky nepíšete). Aby se nám TOP-ka z kritika tak nějak nevyvlíkla a nepotvrdilo se, že kde se dva sváří, třetí (ač stejný) vítězí.
04. 01. 2010 | 09:20

Vico napsal(a):

Z důvodů klidného prožití nedělního poledne se už na OVM nedívám. Další sumó Paroubek Topolánek mi mohlo být ukradené.

Já už ten nakřáplý hlas Toskánce, který teď vyhlásil vnitrostranický boj proti krajským kmotrům/kteří se v Clarionu dohodli, že zatím ještě Topol do sudu nepůjde/, poslouchat nemusím. To jsem raději už posté zhlédl "Ducháček to zařídí" s Burianem.Pak mne napadla paralela s "Dalík to zařídí" a vypnul jsem televizi úplně. Škoda, že je u nás málo sněhu na běžky.Hlavně to zdravíčko.
04. 01. 2010 | 09:23

Petr z Tábora napsal(a):

Pravdivý příspěvek.V zájmu objektivity nutno dodat, že obě největší strany mají i největší zásluhu na relativním blahobytu v ČR !
Nesou největší díl viny za stav společnosti a problémy. Sebereflexi neukazují, naopak se snaží vzájemnými útoky z voleb udělat střet dvou největších stran a tak se opět pokusit stáhnout největší podíl voličů.Pokud hovoří o tématech tak je to populismus a z nedávné doby víme, že své sliby neplní.Ostatně pokud by je ČSSD měla skutečně splnit, tak je to cesta k finančnámu úpadku státu a diktátu MMFondu.
Jako někteří diskutující si myslím, že řešením je volit nějakou solidní mimoparlamentní stranu se šancí překročení 5% hranice. Například TOP09 či SPO, kde víme co můžeme od jejich vůdců očekávat.
04. 01. 2010 | 09:25

Béda napsal(a):

Petr z Tábora,

ano u TOP09 vskutku víme, co můžeme od jejich vůdců očekávat.

Zde kupř. bratr Kalousek (člen partaje, která byla účastna téměř všech posametových vlád - "nejlepší" ministr financí nyní otec zakladatel strany přeběhlíků a politických recyklátů)
http://cs.wikipedia.org/wik...
http://necyklopedie.wikia.c...

a taťka Schwarzenberg (postupně na Hradu, v ÚS DEU, ODA, pak senátor a "nejlepší" ministr zahraničí delegován zelenými, nyní v TOP
http://cs.wikipedia.org/wik...
04. 01. 2010 | 09:44

Kristýna napsal(a):

Vést stranu i zemi by v ideálním případě měla duševně zdravá, psychicky vyrovnaná, sociálně vyzrálá osobnost, která umí ovládat sama sebe, zvládat náročné situace, jednat bezkonfliktně s lidmi a brat v ohled i jiné než pouze své vlastní zájmy.
To Topolánek ani Paroubek zjevně nejsou, nedokáží ani před kamaremi ovládnout svůj hněv a nesnášenlivost, dokonce mi připadá, že se prakticky nenamáhají být lepšími než jsou. Jejich chování a vystupování jim možná přijde normální, ale kdo ví, co by na to řekl psychiatr, jakou poruchu osobnosti by u nich diagnostikoval.
Přijde mi tristní, když konstatujeme, že v obou stranách není za tyto dva žádná náhrada. Asi všichni tušíme, že do stran většinou vstupují ti méně kvalitní lidé, jejichž hlavní motivací je získání osobních výhod, zejména těch materiálních. A z nich se pak prosadí ti, co možná chorobně touží po moci, a aby tuto touhu ukojili, neberou si žádné servítky a jdou i přes mrtvoly. Vůdce přece musí být agresivní, arogantní,manipulativní,prohnaný.
Další věc, kterou je poznamenaná naše společnost, je to, že jsme se nenaučili pracovat v týmu, vzájemně spolupracovat. Je tady spíše ta tendence soupeřit, porážet druhé, uspokojovat svoje nenasytné ego. Topolánek s Paroubkem to neustále demonstrují. A dalším bojovníkem v zákrytu je prezident Klaus, který neumí posadit k jednomu stolu zástupce všech stran a hledat společně s nimi řešení těch nejvážnějších společenských problémů. Není totiž přirozenou morální autoritou a navíc i on je sólista, jemuž jde hlavně o vlastní slávu a vítězství. Kvůli těmto pár "vítězům" pak prohrává celá Česká republika.
04. 01. 2010 | 09:50

Valčír napsal(a):

Komunistehe versus Pehemunista nebo též komunistické bláboly versus pehenistické bláboly.
04. 01. 2010 | 09:54

Velký napsal(a):

volte malé strany ať jsou větší a ty vyčistí politickou scénu
04. 01. 2010 | 09:57

honza napsal(a):

Malé strany snad vyčistí politickou scénu,ale národ se nezmění.Politická scéna je odrazem kvality národa.A ta je bohužel na nízké úrovni i když si namlouváme jak jsme dobří.
04. 01. 2010 | 10:14

veverka napsal(a):

Skrytá agitka pro TOP 09 od Havlova kamaráda Peheho nijak nepřekvapí.Lepší Paroubek,než sliz Kalousek,který se sám nabízel do vlády komunistům a přitom drze vykřikuje jaký že je to konzervativec.O politickém turistovi a momentálním mediálním maskotu v čele Totálně Okoukaného Panoptika raději ani nemluvě.Ovšem ani ČSSD volit nemůžu,protože je pro pokračování naší okupantské "mise" v Afghánistánu,takže letos volím komunisty.Vlastně tím Pehemu požadavku na neparoubka-netopolánka taky vyhovím ;-)

PS:Očekávám standartní výlevy místních antikomunistických infantilů,bude jich dost a už se na ně těším.Vždycky mě pobaví,že jejich momentální "pravicová,tradičněkonzervativní" modla Kalousek sám navrhoval komunistům vládní spolupráci :-)
04. 01. 2010 | 10:20

Pípa napsal(a):

Pane autore nemáte pravdu. Vinu za neutěšený stav našich finací a politiky nelze paušálně hodit na obě nejsilnější politické strany a jejich lídry. Je nutné rozlišovat a poctivě přiřadit vinu tam kam patří. Takhle jenom přispíváte k "blbé náladě" a nebo účelově nahráváte někomu třetímu.
04. 01. 2010 | 10:24

Pomahač napsal(a):

Nevím proč by o osudu naší země měli rozhodovat dva nadutí moraváci, navíc s vlastnostmi, které už tolik let předvádějí. Ať se vrátí domů a uvidíte, jak je poženou ! Morava jim totiž-každému v jiné době-začala byt malá. A my se jen trpně díváme na jejich folklórní vystupování v Praze...není nám asi pomoci.
04. 01. 2010 | 10:25

Železnohorský napsal(a):

U Moravce se mluvilo i o důchodech a mně nejde na rozum: Nechceme zvyšovat odvody na důchody (tedy částku, kterou z platu měsíčně odvádíme za tímto účelem), ale chceme zavést povinné připojištění. Čili jestli teď odvádíme 100 Kč, budeme po reformě odvádět 100 Kč a za povinné připojištění dáme 30 Kč, dohromady tedy 130 Kč. To není zvýšení? Anebo po reformě budeme odvádět 70 Kč a na připojištění 30 Kč, dohormady tedy 100 Kč, ke zvýšení nedojde, hurá, budeme financovat pojistitele a stát se zaručí, že když zkrachuje nebo peníze ukradne, my nebudeme tratit, neb se nám vrátí to, co jsme do toho dali, tedy ze státního. Nebo tak nějak. Ach jo. Chudáci naši mladí...
04. 01. 2010 | 10:25

SuP napsal(a):

To jsem zvědav, kdy tenhle blog pan Stejskal vyškrtne za hanlivé komolení jména. ......o:)
04. 01. 2010 | 10:28

kozoroh napsal(a):

Dvě poznámečky:
1.Reforma p.Schlimbacha zde bude zavedena ve stejném okamžiku,kdy bude zavedena euthanazie.To už pak stejně bude všechno jedno.
2.Maně mi po včerejší diskuzi P-T vytanul na mysli pojem "Milostivé léto".Začínám to brát vážně.

PS: Veverko, potěším vás:Jste Ještě větší b...c, než zde bylo již mnohokrát napsáno.
04. 01. 2010 | 10:29

Ládik napsal(a):

Slimbach,
profesní specialista není ve většině případů zaměstnanec. Pokud je zaměstnancem, není při vyhazování "na ráně", odcházejí "méně potřební". Pokud je vyhozen, pravděpodobně nebyl profesním specialistou - a to je jeho chyba.
Vyhozený profesní specialista si práci lehce najde, protože o lidi, kteří něco umí, je poptávka. Nebo dělá na IČO.
04. 01. 2010 | 10:30

Malja napsal(a):

Pan Pehe vystihnul názorovitě ,jak vypadá současná scéna,kterou ovládají dvě silné politické strany,ale politické strany,které již nejen neplní to co vlastně deklarovaly a také co vlastně deklarují,ale vyhazují svoji energii jenom na vzájemné osočování"kdo za co vlastně může".u mne to připadá jako hra malých dětí co se škorpí na pískovišti.Myslím si,že tyto dvě politické strany,již naší zadluženou vlast nezachrání,zachrání ji jenom soudné a skutečně akční a nezávislé a také nezkorumpované politické strany a jejich odborníci jako např VV-věci veřejné.Je nutno již skončit s neustálým obviňováním "kdo za co může"bez nejakých pocitů odpovědnosti.Já osobně bych je vydal k odpovědnosti za kriminální činy za svých vlád.
04. 01. 2010 | 10:31

Rumcajs napsal(a):

kozoroh:

Veverce se to musí stále připomínat. On si nic nepamatuje.
04. 01. 2010 | 10:39

kozoroh napsal(a):

Rumcajs:
Já vím,on to má v genech.Prakticky se to projevuje tak, že furt lítá po lese,schovává ořechy a zároveň hledá, kam schoval tu minulou várku.
04. 01. 2010 | 10:47

kozoroh napsal(a):

Ještě dovětek:
Nelítá ti po řáholci? Že bys ho vzal žaludem mezi světla?
04. 01. 2010 | 10:49

Béda napsal(a):

Rumcajs,

taky je potřeba připomínat autorovi tohoto článku, tzv. "nezávislému" politologovi, co všechno má společného se stranama (a jejich vrcholovým obsazením), které byly poznamenány Havlovým polibkem.

Kupř. s jedním z nich seděl společně na Hradu a účastnil se mezinárodních pikniků. Nyní nezávisle, jako člen a dopisovatel různých Think Thanků (viz CV) ovlivňuje žádoucím směrem veřejné mínění.
04. 01. 2010 | 10:49

jozka napsal(a):

Ladiku, obavam se, ze vy jaksi pisete trosku o necem jinem nez slimbach.
04. 01. 2010 | 10:55

schrott napsal(a):

Pane Pehe,vaše hodnocení OVM,potažmo Parouka a Topolánka není objektivní.Spíš je o vaší podpoře Top 09, nebo jiné malé strany.Dnes dopoledne musím být doma a tak jsem pořad po dlouhé době z archivu viděl celý.
Hloupě a směšně začal útočit Topolánek tvrzením, že volby budou o tom, zda se naše země vydá na východ či na západ a pokračoval Pecinovou gerilou.
Souhlasím s Pípou, že by se nemělo paušalizovat, ale objektivně posuzovat.
Podkladů k tomu je dost.

Prospěšnost vládnutí obou stran nejlépe(a pro mne překvapivě sbekriticky),ukázal pan prezident ve své knize.Za vlád ODS stagnace, za vlád ČSSD strmý růst HDP.To,že poslední vláda ODS odmítá zodpovědnost za podseknutí příjmů rozpočtu,by mělo nezaujatého člověka varovat.
Nevěrohodně působila slova M.Topolánka o boji proti korupci.Posunutí ČR o pár míst k horšímu a protlačení nového zákona o trestném činu korupce a odposleších,je v rozporu se tím, co říká.ODS korupci zlehčuje a komplikuje boj proti korupci.
04. 01. 2010 | 10:59

Jaroslav napsal(a):

Kristýna
Naprosto s Vámi souhlasím a ještě bych dodal přídavek k důchodcům.Pokud lidé,kteří dosáhnou důchodového věku by měli samozřejmě odejít na zasloužený odpočinek a tak uvolnit pracovní místa mladým/samozřejmě všichni bez rozdílu včetně politiků,nebo presidentů/.Co je pro mne ovšem nejvíce šokující,že všechny naše vlády bez rozdílu bezmocně přihlíží,jak si naši republiku rozparcellovala nejen ruská mafie,ale i jiné.Co mi dělá radost je vláda pana Fišera i když mu mnozí vyčítají jeho politickou minulost,ale přece jsme zde žili všichni a nikdo nežil ve vzduchoprázdnu.Je mi,ale líto,že takovíto lidé nechtějí vstoupit do vrcholové politiky a na druhou stranu se jim vůbec nedivím,když vidíme co nám dnešní mocní předvádí.Jak to říkala jedna paní v krásném českém filmu"je to hnus velebnosti".Přeji všem krásný a pohodový den.
04. 01. 2010 | 11:08

bape napsal(a):

pro Ládík

To , co jste zplodil pro odpověď Sclimbacovi, je hudba z Marsu. Zřejmě jste Marťan. Musíte tady chvíli žít, abyste prozřel, profesní specialisto.
04. 01. 2010 | 11:08

Svoboda napsal(a):

...volte malé strany např. Věci veřejné a Zelené ,ať jsou větší,vyčistí Augiášův chlév,od velkých stran se nedá nic dobrého čekat !!!
04. 01. 2010 | 11:12

bape napsal(a):

Až přijdou na řadu mladí nezaměstnaní, nebude to sametová...už teď to mezi nimi bublá, ...protože vidí, co je čeká!
04. 01. 2010 | 11:12

bape napsal(a):

pro Svoboda

Zelené: haha, haha...!Jo Věci vřejné, to možná bude jiný kafe...
04. 01. 2010 | 11:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé diskuse) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 01. 2010 | 11:14

buldatra napsal(a):

Tak tady čtu, že Fischerova vláda je osvěžující.
No jo, bodejť by nebyla. Nikomu nic neslíbila, nikdo ji nezvolil, jen nám ji někdo nadělil, na nezbytně nutnou dobu, do předčasných parlamentních voleb. Ale jen aby se z toho nestal zvyk.
Osvěžující je na tom snad jen fakt, že oranžisté a modráci jsou momentálně skoro neškodní.
Kdyby býval byl Bůh, zařídil by neškodnost škůdců na věčné časy.
Mělo by to tu výhodu, že by nezacláněli při výběru a v rozhodování, notoričtí příznivci jedněch i druhých, a nejen oni, by byli nuceni přemýšlet, koho příště zvolit a současně by se uvolnilo místo dalším adeptům na konzumaci obsahu parlamentní sýpky. Nové xichty jsou vždy příslibem jakési té změny a nenastane-li změna, je jasné, že lepší než dnes to nebude.
04. 01. 2010 | 11:23

Rumcajs napsal(a):

bape:

Tak konečně ty bolševiky pověséme ?
04. 01. 2010 | 11:25

JE napsal(a):

2 Ládík
Jsem profesní specialista v oboru IT. V pokročilém věku to není přílišná deviza.
Nové technologie přichází převratným tempem, starší člověk musí pracně dohánět to, co se naučí dnešní absolventi ve škole. Tudíž proti nim má pouze výhodu delší praxe, obvykle ovšem v činnostech, které jsou již zastaralé. Hendicapem je věk, opotřebovanost. Kdo asi dostane v nové pracovní pobídce přednost je nasnadě.
04. 01. 2010 | 11:29

bape napsal(a):

pro Rumcaj

No, co jiného může vymyslet loupežník...a přeji lepší Nový rok toho starého a méně zlodějny na úkor slabých / neplést si s pojmem neschopný/.
04. 01. 2010 | 11:32

pepr napsal(a):

V obecné rovině má pan Pehe pravdu, ale pouze v obecné rovině, která v reálném životě neplatí. Pokládám za zcela normální a děje se to v řadě zemí (a není možné tvrdit že ne), že prostě před klíčovými volbami na sebe hlavní političtí rivalové nekompromisně útočí (klasický příklad je Británie). Jediný rozdíl proti světu je v tom, že u nás ještě spousta naivků pokládá za kdovíjakou zradu, když se ty dvě strany po volbách přece jen dohodnou na kompromisu. Volit malé strany je totální nesmysl, ty dvě velké strany přes všechny problémy jejich šéfů reprezentují ony dva základní pohledy na svět...
04. 01. 2010 | 11:37

bape napsal(a):

pro Rumcajs

....až přijdou na řadu mladí, vypustěj Ti rybník a zavřou tě tam, kam patříš, příživníku!!!! Není to o pravici a levici, ale o spravedlnosti a poctivosti ! Hahaha!
04. 01. 2010 | 11:37

Ládik napsal(a):

bape, JE:
slimbach popisuje jeden extrém, já druhý. Nic jiného. Jestliže jsem z Marsu, je slimbach z Venuše. Reál je někde uprostřed.
04. 01. 2010 | 11:40

Honza napsal(a):

Ládiku,

ale ten dluh se snad musí zaplatit, ne? Nebo jsou nějaké dluhy, co se platit nemusí? :-)

Spíš jde o to, že jsou velké pravdy, jako že dluhy se platit musí, a s tím je třeba něco dělat, a pak jsou menší detaily, o kterých lze diskutovat a nacházet kompromisy.

Takže se bojím, že pan Pehe bude platit to, co každý druhý. Taky se bojím, že tu ze sebe zbytečně děláte člověka, co to jako nepochopil. ;-)
04. 01. 2010 | 11:41

Gekon napsal(a):

Schlimbach
...minimální mzda ve výši 27 560,- Kč ... ústavní právo na bydlení ( ve výši hypotéky na nový standardní ybt 1+1 o rozloze 45m2 + 5% na údržbu) ..
Vy budet pro Paroubka tezkej souper.Tohle neslibuje ani CSSD
Jeste pridejtu narok na dve plasticke operace rocne jako ten machr v nemecku a jdu do toho..
Janak s Vami v mnohem souhlasim a obdivuji vytrvalost :)

Pehe
Nejsem priznivec ani jedne "velke"partaje a v mnohem se shodnem ale davat na stejnou uroven tzv.pol . kulturu p.Paroubka a p Topolanka je dost silna kava./A to jsem u Vas zvyklej na dost velke blaboly../
04. 01. 2010 | 11:45

bape napsal(a):

pro Ládik

Můj názor: Vraťe se do rálu. Extrém je vždy jen pro menšiny. Komu je to prospěšné? Cuí bono?....Současné strany daly hlas Fischerovi a jeho vládě, v níž mají svoje nominanty, tak atˇ ji nechají vládnout. A je evidentní, že by vládla dobře, kdyby jí do toho nezasahovali poslanci a stranické sekretariáty. Co to stojí zbytečných peněz aztáty času.
04. 01. 2010 | 11:47

Rumcajs napsal(a):

bape:
Taky Ti přeju socane do nového roku všechno nejlepší, co možná největší dávky a v práci aby se nepracovalo ale jenom slavilo,případně stávkovalo.
04. 01. 2010 | 11:52

Rumcajs napsal(a):

Ládík:

Ty jsi pedofil ? Jestli ne, tak proč si hraješ se Šlimbou ?
04. 01. 2010 | 11:54

Al Jouda napsal(a):

V debatě Topolánek - Paroubek mně nejvíce zaujalo stokrát opakované lživé tvrzení, které vyšlo z úst předsedy ODS : Stát je špatný vlastník. To přece není pravda ! Stát je vlastník jako každý jiný, jen pokud si najme ke správě svého vlastnictví lidi špatného chrakteru, tak ti ho začnou okrádat ! To se však může stát i některé podnikající fyzické osobě.
Podle mého názoru by základní těžba surovin a výroba všech energií a pitné vody měla být ve stoprocentním vlastnictvím státu ! Tento sociální stát řízený vládou poctivé politické strany by nemohl dělat takové věci proti svým občanům jako tolerovat platnost tunelářských a lichvářských zákonů a neustálé zavádění a zvyšování různých poplatků (dálniční známka, u lékaře a lékárníka, ekologický poplatek na starší auta, tzv. veřejnoprávní televize a rozhlas, soudní poplatky atd.)
Závěr : Volme některou neparlamentní stranu, ale ne TOP 09, protože ta už v parlamentu je !
04. 01. 2010 | 11:56

SuP napsal(a):

Mám nový volební plán. Jako předkladatel neotřelých řešení (vím, že zemru nepochopen a v bídě), uvažuji o použití principu Judo. Vzdorovat protivníkovi a v pravém okamžiku využít jeho úsilí, k jeho likvidaci tím, že k jeho síle v jeho směru přidám svou, ale taku v jeho směru. A on si pak rozbije držku a je pokoj.

Uvažuji, že v těchto volbách do PS budu volit ČSSD. Počkám si na výzkumy veřejných mínění a když to bude vypadat zase na plichtu, zvolím socana se vší parádou. Pokud tento princip pochopí dostatečný počet voličů, dostanou pravici do opozice a pomohou proubkovi k vítězství. Donutí ho vyžrat si, co navařil. Brát nebude mít z čeho, bude čelit drtivé kritice z opozice i od svých voličů a nebude problém ho za dva roky svrhnout.Peníze v rozpočtu budou chybět, ale nebudou to moje peníze. Já za své zdaněné peníze budu žít jako obvykle a ty dva roky se klidně uskrovním. Otázkou zůstává, koho budu volit potom, až bude vláda sestřelena. Zatím nemám mnoho důvodů si myslet, že se nelevicové strany nějak zásadně zkonsolidují.
04. 01. 2010 | 12:01

bape napsal(a):

pro Rumcajs

Věřím tomu, že Ti to přání vyjde do puntíku! Jak jsem řekl...A pak s tebou, ty nulo, zatočíme...žádný rybník, ale pracovní tábor pro zloděje a tuneláře...hahaha...!
04. 01. 2010 | 12:02

hovorka11 napsal(a):

Mezi ODS a ČSSD je "zásadní rozdíl" - obě jsou protisocální pro lidi a komunistické pro sebe.
Mladou generaci ODS zaťěžuje nesmyslnými daňovými úlevami (např. nejbohatším na daních za sportovní auta). ČSSD zase podplácí na úkor mladých důchodce.
Obě je spojuje korupce proti které bojují pouze před lidmi, ale v zákulisí je spojuje - tvoří zákony, které korupci a klientelizmu výrazně napomáhají. Nad vším se vznáší moudrost prezidenta, který nám neradí něco plánovat dopředu, ale spoléhat se na sebe s varováním před ekology, politiky, darwinisty, vědci a pod. Zároveň je však obklopen lidmi bojujícími za svobodu u nás v Irsku a evropských národů, kteří nemají svobodu díky "regulacím" evropské byrokracie. K pomoci odměňovat věrné mu slouží ministerstvo financí jako v případě Petra Macha, kterého živí místopředsednictví ve správní radě u státní firmy (na co vědomosti a praxe, stačí podlézat prezidentovi.
Kdyby se mělo něco provalit, tak máme schopné: Němce, Veseckou, Kolářovou, Kučeru a podobné. Taková sebranka dokáže každé vyšetřování zablokovat.
Co se dá zcela reálně očekávat v roce 2010 ?
Prudký nárust výtěžnosti různých finančních produktů s půjčkami ukončovanými exekucí.
04. 01. 2010 | 12:04

Rumcajs napsal(a):

bape:

Dyk já na Tebe už dávno dělám Bape, takže nějakým pracovním táborem mě nevylekáš.
04. 01. 2010 | 12:04

David napsal(a):

pepr:

V situaci, v které se nacházíme není totální nesmysl volit malé strany.

Podle mého názoru je právě nejvyšší čas pochopit, že nejsou jen dva základní pohledy na svět, ale že jsou minimálně tři.

Tím třetím pohledem na svět je všemi vysmívaná - „třetí cesta“.

ZLATÁ střední cesta.

Když to řeknu zkratkovitě. Je to schopnost hledat kompromisní řešení, a ne bojovat kdo s koho.

Tam, kde se nepodaří najít zlatou střední cestu, tam to skončí dříve nebo později velkou katastrofou.
04. 01. 2010 | 12:05

bape napsal(a):

pro SuP

Myšlení a la Paroubek a předčasné volby...Je třeba volit neotřelé, neprovařené se solidním , sociálně vyváženým programem.
04. 01. 2010 | 12:06

Rumcajs napsal(a):

Al Jouda:

Stát je dobrý hospodář ?

A jako příklad uvedeme ......no ?
04. 01. 2010 | 12:07

bape napsal(a):

pro Rumcajs

Kdepak vylekat, Tě, ty máš pro strach uděláno a proto, gulag na Tebe, abys pochopil, co je to sociálno a pokora...
04. 01. 2010 | 12:10

Ládik napsal(a):

bape:
extrém mi vyhovuje; většina je na prd - ta se pravidelně mýlí.
Rumcajs:
nechám ho na pokoji, nevěděl jsem, kolik má let....
04. 01. 2010 | 12:11

Tom napsal(a):

Ano, chce to změnu. Je dobré volat po uplatnění mimoparlam. stran, ale kterých? Snad ne proboha té sbírky politického - recyklovaného (spíše již nerecyklovatelného)odpadu TOP 09. Jestliže se tento sbor skomírajících a všehoschopných měňavek (proč nepoužít tohoto výstižného českého ekvivalentu améby - že pane Pehe, konečně vám by také docela sedl) dostane k podstatnému podílu na moci, teprve potom český voliči nahlédneš a spadneš do skutečné žumpy)
04. 01. 2010 | 12:13

bape napsal(a):

pro Ládík

Jo, nezklamal jste mne, patříte na okraj normální společnosti. Proto si tak rozumíte s Rumcajsem, proto máte společnou a jistou budoucnost nucených prací, abyste trochu zkrotli a prozřeli, bude-li možno, díky tomu, co nosíte v hlavě...
04. 01. 2010 | 12:15

bape napsal(a):

pro Tom

Top 09 není nic, než top 00 a ještě navíc splachovací. A ačkoliv SPO má docela sympatický program, je to zas jen přehlídka těch, kteří " už tu byli" a neskýtají záruky změny, že slova budou plodit také dobré činy.
04. 01. 2010 | 12:20

JE napsal(a):

Al Jouda
Samozřejmě, "stát špatný hospodář ..." je otřelé klišé.
Podnikatelé řídí své firmy prostřednictvím stejných manažerů jako stát, vlastnické vztahy v korporacích jsou natolik spletité, že zaměstnanci často ani neví pro koho pracují.

Co se týká volby malé strany - to je jediná cesta občanů. Lajtmotivem je pouze to, ukázat velkým stranám, že to nemají jisté.
Nutná podmínka je domluva voličů přes moderní i-technoilogie. Jinak zůstane roztříštěnost a současný status quo.
04. 01. 2010 | 12:21

Jarda napsal(a):

Rakušané nekráčeli po světlé ztezce ke komunismu. Rakušané se mají líp. To je pozoruhodné.
04. 01. 2010 | 12:21

Jinoch napsal(a):

Je jasné, že stávající stav je neudržitelný. Pokud budou v čele dvou nejsilnějších stran (alespoň zatím) Paroubek a Topolánek, není možné očekávat jakýkoli racionální posun. Jde tedy především o krizi stran a fungování jejich samočistícího efektu, protože ten u těchto dvou stran zjevně nefunguje. Možná že příčinou bude horní patro těchto stran, které je neschopné, či apatické k provedení jakýchkoli změn. Bohužel, moc nevěřím na úspěch neparlamentních stran a zejména na další vývoj v těchto stranách po proniknutí do parlamentu. Proto myslým, že jednou ze šancí na změnu je vniknutí nových tváří do těchto stran a protlačení systémových změn. To bude ale vyžadovat skutečně schopné a neoblomné osobnosti.
04. 01. 2010 | 12:25

Jarda napsal(a):

Socialismus vygeneroval a stále ještě generuje přizdisráče, kteří si nedovedou představit jiný systém než právě zase ten socijálizmus/státní pěstounství, které z nich sejme vlastní zodpovědnost. Prasatům se z chlívka nechce - venku to studí a koryta s mlátem v nedohlednu.
04. 01. 2010 | 12:32

Rumcajs napsal(a):

Bape:

Jseš zlej Bape. Takhle se do nebe nedostaneš.
04. 01. 2010 | 12:35

bape napsal(a):

pro Jinoch

Stejný problém, jako vzestu a pád Zelených. Je ale dobře, aby se mimoparlamentní " projevily" v parlamentu, tedy u moci / i částečné- koaliční/ a ejhle medle, poznáme, která stojí za volitelnost. Žel je demokracie systemem volby pokusu :omyl, nebo správně, čili Ano:Ne. Trvá to ovšem 4 roky, dost času na to, aby se projevila podstata té, ktré strany a jejich lídrů / viz Bursík, cestovatel, Rath- cestovatel, Kalousek, jakbysmet atd./
04. 01. 2010 | 12:36

jozka napsal(a):

ad Dyk já na Tebe už dávno dělám Bape, takže nějakým pracovním táborem mě nevylekáš.

Ja to tusil, Rumco, ty jses placenj od prispevku!
04. 01. 2010 | 12:37

bape napsal(a):

pro Rumcajs

Ale kdež, to jen platí ono přísloví: jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá, ale to by Tě nemělo překvapovat. Já se do nebe dostávat nemusím, Budu tam vzat. To je pasívum, ale o tom asi nic nevíš, když si všecko chceš zasloužit...
04. 01. 2010 | 12:39

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Jako by jsi neznal socany. Zase se vymluví na špatnou privatizaci,špatný Kalouskův rozpočet a mandelínku bramborovou.

No a bape jim to zase sežere.
04. 01. 2010 | 12:40

Rumcajs napsal(a):

Je:

Takový kubánští manažeři, Ti by mohli vyprávět.
04. 01. 2010 | 12:42

schlimbach napsal(a):

Ládik

vidím, že máte jasno. O.K.
04. 01. 2010 | 12:43

Rumcajs napsal(a):

bape:

Možná budeš vzat !

Pokud ale budeš zlej na Rumcajse, tak Ti nepomůže ani svěcená.
04. 01. 2010 | 12:44

schlimbach napsal(a):

kozoroh
vaše argumentace s mě nepřekvapuje... žijte blaze ... alespoň chvíli ještě.
04. 01. 2010 | 12:44

Qiedo napsal(a):

No vida! Už to tu vypadá,že pan Pehe působí trochu jako sjednotitel.Přidám se :Občané.cz,VV,Zelení.Třeba i v jiném pořadí.To by byl za kulisami mumraj,co?

http://www.obcane.cz/
04. 01. 2010 | 12:47

ld napsal(a):

schlimbach,
s tou padesátiletou osobou obtížně hledající práci máte pravdu. A dost možná je ta číslovka 50 vysoká, půjde to dolů. Bohužel, lidé kteří sedí u netu se vesměs rekrutují z velkých a větších měst. Tam je ještě nabídka oproti venkovu slušná. Zákonitě tedy budete za Váš názor peskován, jsa s ním v početní menšině.
Tento stát potřebuje, aby se co nejméně lidí dožilo penze.
04. 01. 2010 | 12:56

Michal Prosek napsal(a):

Někdo tady zmínil, že dlužím někomu 111 000 Kč. To je naprosto zcestná myšlenka.Nikdy jsem nikomu nic nedlužil , nikomu jsem nepodepsal svolení aby se mým jménem zadlužoval, nikdy jsem nevolil strany, které nás zadlužili....Kde je právní nárok, na plnění z takového bludného dluhu? To samé se týká i mých dětí.
04. 01. 2010 | 12:57

Ládik napsal(a):

slimbach:
nedalo mi to - podíval jsem se na Vaše stránky.
Symbiózu jsem si vždy představoval jako výskyt klouzku modřínového pod modřínem (pod kaštanem už byl jiný klouzek (třeba papírák)). Klouzek roste JEN pod modřínem, modřín se bez klouzku obešel. Symbióza je taková jednosměrná věc. Dávej a ber - bez prostřídání.
04. 01. 2010 | 12:58

opal napsal(a):

Je jasné, že když vás bude stále někdo napadat a házet svoje nedostatky, podvody, lži a vše co zkazím, na toho druhého, protože se nechci přiznat ke svému špatnému vedení vlády a svých omylů a stále tvrdím, žeza to může někdo jiný, tak se nedivím, že ten druhý se obhajuje a tu špínu si nechce nechat na sobě. Chtěl bych vidět vás jak by jste reagoval na neustále samé lži, kdyby vás tak někdo napadal a přitom ten co vás napadá má nejvštší prohřešky proti pracujícímu lidu a celé zemi, na svědomí. A tady nikdo z novinářů včetně vás nepojmenuje věci pravými jmény pod záštitou slušnosti a proto to tady nikdy nepůjde k lepšímu cili, když se budou novináři bát o své bydlo, tak jako za komunistů, a když se něco chceme po pravdě dozvědět tak musíme číst cizí noviny, které se tady nevydávají. A největší chyba je moderátora, protože není objektivní, není na oba důsledný-stejně, prostě svou práci neumí i když je u nás chválen za svoji práci, sle jinde by neobstál. A to už vidíme i z tohoto příkladu jak to u nás chodí a to ne jenom v televizi.
04. 01. 2010 | 12:58

schlimbach napsal(a):

Gekon:

informace vytržené z kontextu mají vždycky tu hodnotu, že jsou na nic nebo na zesměšnění protivníka. Svůj sarkasmus jste si mohl ušetřit, pokud byste přečetl návrh celý a pochopil ho, protože by vám bylo zřejmé, že návrh je postaven na celkové změně ekonomických vazeb ve společnosti a tato změna (nutná změna) umožňuje tento minimální standard každému občanovi, který chce pracovat zajistit. Dále byste mohl zjistit jaká vzniká obrovská úleva a podpora podnikatelským subjektům v tomto návrhu, že je možné zlikvidovat téměř všechny daně, zcela se obejít bez různých daňových přiznání, bed Finančních úřadů, Správ sociálního zabezpečení - můžete se obejít prakticky bez 65 % byrokratického aparátu a konečně si užívat malého státu v ovzduší vzájemné kooperace a symbiozy mezi různými vrstvami společnosti, protože minimální mzda provazuje veškeré ekonomické vztahy mezi těmito skupinami občanů a jestliže se má lépe ta nejbohatší, o něco lépe se má automaticky i ta nejchudší. Ale ono je lepší remcat na Topolánka a Paroubka a když někdo navrhne alternativu, pak je lepší ji rovou zesměšnit i kdybyste ze sebe měl udělat hlupáka. Super.
04. 01. 2010 | 13:01

Ládik napsal(a):

Michal Prosek:
Vy přemýšlíte, jako byste žil v právním státě. Tady jsme jinde - dlužíme všichni a budeme platit. Zařídili to soudruzi. Radůza by řekla: "z plachet zbylo pár cárů".
04. 01. 2010 | 13:03

JE napsal(a):

Rumcajs
To je demagogie. Kubánci jsou líní od přírody a nedokážou mrsknout zadkem ani když jim platíš keš.
Podobní lemplové jsou např. v kapitaliské Praguayi.
04. 01. 2010 | 13:03

hovorka11 napsal(a):

Ten kdo tvrdí, že jediné východisko je volit neparlamentní strany má naprostou pravdu z těchto důvodů:

1) Každý poslanec zná lépe prosředí korupce a organizovaného zločinu lépe než kdokoliv z nás
2) Každý poslanec má možnost nahlásit trestný čin a informovat o aktivnosti postupu veřejnost
3) Každý poslanec má přímo vytvořené finanční prostředky na služby voličům
4) poslanci bez výjimky tolerují nevyšetřování závažných činů a nepodávají trestní oznámení, ačkoliv mají přístup k informacím nesrovnaelně větší než občané.

Závěr:
Volení jakékoliv strany se současně aktivními politiky v parlamentu vede jednoznačně k zachování současného stavu. Všechny zločiny by byla snaha nadále z osobních důvodů nevyšetřovat.
Výměna ve sranách za nové politiky by nebyla úplná a k "zajetí do kolejí" nových politiků by došlo v tomto směru okamžitě.
Umožnění vlády naprosto nových stran by tyto problémy řešilo a kladný význam by to mělo i v odbornosti !!!
Noví politici by ponechali větší prostor odborníkům. Změna by byla stejně prospěšná, jako v roce 1989. Chce to ale i zlomit odpor prezidenta k těmto a jakýmkoliv jiným změnám !!!
04. 01. 2010 | 13:09

hoven napsal(a):

bohužel, co se týká Lisabonské smlouvy a EU musím se soudruhem bleblem souhlasit, že ODS a čssd jedno jsou. ODS se posunula hodně na levo, nicmeně k protireformní a neobolševické čssd má hodně daleko. populista, arcilhář, kopupčník, mafián, veklák, kolotočář, normalizátor a zloděj paroubek je srovnatelný snad jenom s klementem gottwaldem.
04. 01. 2010 | 13:11

bape napsal(a):

pro hoven

Běž do hoven, tam jsi doma, soudě dle Tvého vyjádření. Takových, jako Ty je žel, hodně. Proto to u nás tak vypadá...
04. 01. 2010 | 13:16

Rumcajs napsal(a):

JE:

No tak můžeme skusit severokorejského manažera.
04. 01. 2010 | 13:16

jk-jiny napsal(a):

Nejsou stejní. Lampasák Topolánek umí jen křičet, jinak jeho věty neměly hlavu ani patu. Navíc ODS zavedla nakupování přeběhlíků, výsměch EU, prosaování sv. Radaru proti vůli 70% občanů, negativní/pozitivní motivace poslance Moravy, Smlouva s občany, kde přímo slibovali, že nebudou zvyšovat spoluúčast ve zdravotnictví. A Topolánkovo "kdyby lidé věděli, co budeme dělat, nikdy by nás nevolili" je prostě urážka. Paroubek nedosadil svoji konkubínu do vedení sněmovny atd. atd. Paroubka krelí média velice ošklivě (inzerenti jsou spíše pravičáci), ale Topolánek je proti němu polovzdělanec.
04. 01. 2010 | 13:17

Rumcajs napsal(a):

bape:

3* otčenáš a 1* zdrávasmaria za to hovno. A okamžitě.

Já Tě vycvičím !
04. 01. 2010 | 13:18

bape napsal(a):

pro schlimbach

Buďte v pohodě. Takových IQ tykve a o EQ nemluvě se tu prezentuje hodně, ale, jak kdysi řekl Husák / ato jsem nikdy nebyl v oné partaji/ : Čo je nedomrlé, něch zahyně!" To je správný směr vývojové hypotézy od Darwina.
04. 01. 2010 | 13:20

schlimbach napsal(a):

Ládík

díky za návštěvu stránek, ale symbiózu si představujete špatně, protože to není jednosměrná věc, ale vzájemná potřeba se, by se dalo říci zkráceně. Společnost potřebuje jak občany, kteří umí pracovat rukama, tak i ty, kteří umí pracovat hlavou. Kolik podnikatelů pracuje v oborech, které se obejdou bez dělník? Na druhé straně, kolik dělníků umí vybudovat fungující společnost, uřídit ji, inovovat atd? Vzájemně se potřebují. Idioti, kteří si myslí, že dělníci musí být nutně sockami zároveň nechápou, že oni (idioti) by bez dělníků nevyrobili žádný výrobek, který by mohli prodat, neudělali by bez zaměstnanců žádnou službu, kterou by mohli nabídnout a realizovat a vydělat. Nikdo netvrdí, že všichni musíme mít stejně, nikdo se z nás nesnaží vytvořit rovnostářský systém, protože dobře víme, že každý člověk má jiné schopnosti i potřeby. Ten kdo má vyšší schopnosti, jistě bude vynikajícím podnikatelem a bude hodně bohatý, to ale neznamená, že by ten, který tyto schopnosti nemá, ale dovede pracovat kvalitně rukama a ten s těmi schopnostmi jej potřebuje, aby živořil z nedůstojné mzdy. Minimální mzda narovnává přerozdělení vytvořeného bohatství mezi občany tak, aby nikdo neměl nedostatek, ale umožňuje zcela svobodně těm, kteří subjektivní schopnosti k tomu mají, aby byli bohatí jak jen sami chtějí. Náš systém dává člověku svobodu díky tomu, že je ekonomicky zabezpečen. Jednou možná pochopíte, že bohatství není jen výše konta v bance, že to je třeba jen možnost uvidět vycházet slunce (po úspěšné operaci očí), obejmout svoje dítě (po dlouhém odloučení) vidět úsměv na rtech milované osoby, vychutnat si pěknou hudbu - klid v duši, pohoda, žádný stres ... Možná chápete o čem píšu - alespoň bych vám to moc přál, abyste to chápal.
04. 01. 2010 | 13:23

bape napsal(a):

pro Rumcajs

Hele, opět Tvoje gramatika: Otčenáš je název, proto velké "O" a to mi nemůžeš nařizovat, ačkoliv pro klid Tvé duše /černé/, já se ho zdárně modlím bez donucování, ale na "Zdrávas" zapomeň, nejsem římskej kaťas. Tak a teˇ150 Kč za doučování! A to jsem levnej!
04. 01. 2010 | 13:25

schlimbach napsal(a):

ID

máte pravdu, že i ta 50 je již vysoko. Mladí lidé si vůbec nepřipouštějí, že je v blízké budoucnosti čeká plná nasycenost na pracovních místech vysokoškoláků i středoškoláků, protože to množství (nehovořím o kvalitě) mladých lidí procházejících vysokoškolským systémem je oborvské a pracovních míst pro ně dost nebude. Takže budeme mít skupiny 45 letých a pod 30 letých, které budou nezaměstnatelné ... Jenže lidé bez alespoň trošku kladného EQ to nejsou schopni pochopit.
04. 01. 2010 | 13:28

schlimbach napsal(a):

bape

jsem totální pohodář a po posledních jednáních mi už ani Rumcajs nepíše, páč má pohodovost má sílu hroší kůže, kterou nezdolal - nevím proč, ale se mnou vždycky řešil nějaké hypotetické ekonomické příklady, ve kterých hlavní roli hrál skot - používal konkrétně krávy, jako by se bál jako příklad piužít třeba vola -)
04. 01. 2010 | 13:32

Standa napsal(a):

Pan Pehe ze sdružení Lípa, má za úkol od vedoucího tohoto sdružení Bakaly, aby hájil zájmy TOP09, protože ji chce financovat. Dokonce se hovoří o tom, že má dostatečné prostředí pro to, aby je mohl podporovat v médiích, aniž by si toho kdokoliv povšiml. http://lipa.cz/vykvybor.htm
04. 01. 2010 | 13:37

bape napsal(a):

pro Schlimbach

Ať žije globální nesametová...neboť nebude /bohužel/ jiné cesty. A je jisté, že již nyní si to nastupující generace dvacetiletých dobře uvědomuje! A v kontextu historie lidstva by to nebylo nic divného...Je to jen o válkách, které vyprodukovali bohatí a sobečtí lidé!Doplácí na to vždycinky ti méněbohatí, kterých je zákonitě většina/ taky nepoučitelná/.
04. 01. 2010 | 13:38

Standa napsal(a):

Pan Pehe musel přiznat, že je do Bildenberg, stejně jako Schwarzenberg, který s Bakalou léta spolupodnikal.
04. 01. 2010 | 13:39

Ládik napsal(a):

slimbach:
za několik málo desítek let pochopíte, že jste byl romantik.
"Společnost potřebuje jak občany, kteří umí pracovat rukama, tak i ty, kteří umí pracovat hlavou"... Já nejsem dělník a úspěšně prodávám své výrobky.
A co lidi, kteří pracují rukama jiných nebo nepracují vůbec? Přeji Vám úspěšnou operaci očí.
04. 01. 2010 | 13:40

Pepa Řepa napsal(a):

Vynikající článek, který mně nalil novou krev do žil.

Když tak renomovaný autor jako je náš pan Pehe (dle našich velkovezírů) se pustil do komolení jmen alfasamců, proč by v díle nemohl pokračovat nečesaný a nemytý plebs?

V tento okamžik si můžet mazací četa strčit jedno ze svých tabu za klobouk.

Paroublánek versus Toporoubek.Hmm.

Proč ne Péras versus Kuhe

Pakočka versus za Orálek

Sereš versus Matláček

Jsem zvědav, jak se budou mazat Pačuníci či Toposlíci.

Inu Péras nasadil laťku opravdu vysoko.
04. 01. 2010 | 13:50

bape napsal(a):

pro Ládík

Ach, ano, i kartářka úspěšně prodává své výrobky a je to přitom parazit a navíc nezdaněnej a někdy i velmi úspěšnej.Přeji Vám brzské prozření, nebo úspěch při operaci mozku.Chtělo by to, jak jsem psal výše, zařazení do tábora nucených prací, abyste přišel na nové a neotřelémyšlenky.
04. 01. 2010 | 13:52

schlimbach napsal(a):

Ládík

vidím, že jste na stránky nahlédl jen tak ledabyle, protože pokud byste to vydržel a přečetl, věděl byste, že občan má právo na práci, není to však pro něj povinnost. Ten kdo chce pracovat má nárok na minimální mzdu - nemůže mít nikdy méně. ten kdo nechce pracovat . má nárok na životní minimum (20% MM), společnost k němu nemá žádné další povinnosti, protože je to svobodná volba toho občana, že nechce pracovat. Takový občan nemá nárok ani na zdravotní ošetření s výjimkou situace, kdy hrozí smrt při neposkytnutí pomoci. Svoboda občana musí být i v tom, že si sám tuto cestu vybere, pokud chce - nesmí k tomu být ale dohnán okolnostmi, vytvořenými společností. Jen pro vaši informaci je mi 47 let a vám?
04. 01. 2010 | 13:55

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane Pepo Řepo, mýlíte se.

Hanlivé komolení jmen je zde nadále zapovězeno a to i pro blogery (mezi HANLIVÁ komolení patří např. Topolfuhrer, Tupohlávek, Paroprase, Paroblbek, Burš, za Orálek apod.).

Ostatním lidovým tvořivostem zde necháváme vcelku volný průběh (bystřejší čtenáři si toho již všimli).

Libor Stejskal
04. 01. 2010 | 13:58

Rumcajs napsal(a):

bape:

Jsi dražší jak ČEZ. Za pět minut chtít 150 Kč, to může napadnout jenom socana.
04. 01. 2010 | 14:01

bape napsal(a):

pro Ládík

ad Schlimbach- jak vidno ke zmoudření Vám, vážený schází ještě tři roky / možná více/, ale pro podnikatele a zaměstavatele budete o hodně více nezajímavý a pak si vyžijte s těmi 20 procenty / v nejlepším případě/, a pak si pište do diskuzí z vlastní zkušenosti,
04. 01. 2010 | 14:01

bape napsal(a):

pro Rumcajs

...vždyť jsem psal, že jsu ještě levnej /jako socani/, kde to žiješ? Měl bys vrátit školné, a to by bylo podstatně více. Je to přeci Tvoje chyba, že ses neučil líp / viz ODS a TOP OO, pardon O9/.
04. 01. 2010 | 14:04

SuP napsal(a):

stejskal -
....Já se ještě Ďýýváám! Já ještě poslouchám!...O:)

Jsem rád, pane Stejskale, že jsem aspoň u Vás "bystřejší čtenář". Potěší to.
04. 01. 2010 | 14:10

schlimbach napsal(a):

bape
myslím, že jste mě nepochopil, těch 20 % má jen ten, kdo se rozhodne nepracovat z vlastní vůle. Ten kdo pracovat CHCE má nárok nejméně na minimální mzdu - 27 560 Kč v dnešních cenách. Pokud pracovat chce, je povinností společnosti práci zajistit. Pokud to společnost nedokáže, musí se o tohoto občana postarat nejméně minimální mzdou. Toto řešení je možné právě díky změně ekonomických vztahů ve společnosti, které navrhujeme.
04. 01. 2010 | 14:13

Ládik napsal(a):

slimbach:
Četl jsem to celé. Ale ten, kdo nechce pracovat, to nikdy nepřizná. On chce pracovat, ale má oprávněné důvody, proč nemůže... 51,92 let.
04. 01. 2010 | 14:16

Gekon napsal(a):

Schlimbach

Pravda je ze jsem Vami navrhovanou reformu celou necet .Druha smutna pravda je ze jsem ji necet z toho duvodu ze se mi zdala tak slozita a komplikovana ze mi doslo ze na to nemam.
Nicmene i to je duvod abych ji povazoval za spatnou.Pokud ji nechapu ja tak to pravdepodobne nezvladne min.polovina naseho naroda.
Vzhledem k tomu ze mam jistou predstavu o "mentalite"nasich spoluobcanu tak je mi jasne ze ti co to pochopi brzy zacnou hledat a nachazet mezery.To se samozrejme otoci proti mne..
Druhy dojem ktery z toho mam je ze se jedna o obrovsky krok do neznama.Muze neco takoveho fungovat jen u nas a ne treba v Rakousku nebo Polsku?(soucastne)Nebo je to plan pro cely svet?
Opravdu se v tom moc nevyznam /tedy ani v jinych vecech/a tak se jeste zeptam funguje neco podobneho nekde jinde?Maji s tim uspech?Da se predpokladat ze je to dosazitelne demokratickou cestou?Fungovali by i dilci kroky,nebo je nutne to provest vse najednou?
Jinak samozrejme dekuji za ochotu odpovidat i takovym nedoukum jako jsem ja a za to ze jen nesedite a neremcate a o neco se snazite i kdyz mi to prijde trosku utopicke /nejsem si tim slovem uplne jist:)/
04. 01. 2010 | 14:18

Amigo napsal(a):

Když tento pořad V.M. uváděl slovy, že jeden z těchto dvou bude příštím předsedou vlády, ztuhl mi úsměv na rtech...
04. 01. 2010 | 14:19

JE napsal(a):

Pane Pehe, je to hezké, ale
velká koalice je nezničitelná. Zrodila se v den smrti Občanského fóra a panuje zde dodnes, byť si kdekdo myslí opak.
Celá diskuze je plácnutím do vody, nedojde-li ke svornosti občanů jak ukázal Svatopluk.
Byť je množina netoužící nadále po vládě ODSČSSD početná je to k ničemu. Dílem bude její volič opět volit jednu z těchto stran (údajné menší zlo) anebo nějakou ministranu. Ale kterou? Samozřejmě každý jinou. A je jich dost. Výsledek povede k další upevnění velké koalice.
Místo popisu všem známého stavu raději obdarujte zmatené voliče nějakou konkrétní radou hodnou vašeho kalibru.
04. 01. 2010 | 14:21

schlimbach napsal(a):

Ládik

pokud nechce pracovat a nepřizná to, potom zřejmě bude pracovat a má nárok nejméně na MM. Pokud práce není k dispozici v dané době pro někoho, kdo praocvat chce, je k dispozici obecnímu úřadu a pracuje ne veřejně prospěšných pracech a současně je veden v registru zájemce o práci. V této době pobírá minimální mzdu - 27 560,- Kč/měs. Takže pouze a jen ten, kdo skutečně pracovat nechce a vybral si to jako své právo, dostává 20% MM jako životní minimum a jde si svojí vlastní cestou. Ten, kdo pracovat chce si může sám vybrat na základě svých schopností, co bude dělat - buď si sežene práci v továrně, nebo se bude věnovat svobodnému povplání, nebo bude podnikat - je to jeho volba - společnost mu k tomu dává dostatek zdrojů, aby to mohl realizovat, pokud neuspěje a zkrachuje, je to jeho věc - nedotkne se to ani společnosti, ani jeho dodavatelů. Sám se musí rozhodnout, zda je k podnikání připraven či nikoliv, zda to riskne, či nikoliv. Je to o svobodné volbě. Nikdo - opakuji NIKDO nebude, pokud chce pracovat, v takové bezvýchodné situaci, ve které se jednoduše i bez vlastního přičinění může ocitnout dnes. Minimální mzda je nepřekročitelné minimum, které mu zajistí obživu i bydlení, zdravotní péči a důstojný život.
04. 01. 2010 | 14:24

Jindra Moribundus napsal(a):

Schlimbach+Gekon
Ja tomu taky moc nerozumim.Hraju na kytaru ale Heavy Metal vysel z mody a nikdo to moc neposloucha.Navic si lidi vypalujou CDcka na cerno.Kdo zaridi aby to lidi zase poslouchali a nam platili?A kdyz nikdo tak dostanu tu min mzdu?Nic jineho nez hrat na kytaru neumim takze jinde pracovat nemuzu.
04. 01. 2010 | 14:28

schlimbach napsal(a):

Gekon
díky za odpověď -) navrhovaný systém se zdá složitý, to máte pravdu, ale je to hlavně díky tomu, že je to jiné, než na co jsme zvyklí a pro úplné pochopení je třeba vytrvat a věnovat tomu více času, nebo, pokud je zájem, zajít k nám na diskusní fórum a tam načerpat reakce i dalších lidí, kteří kolem toho něco dělají. Jinak ve 30. letech v Rakousku byl učiněn experiment ve městě Wurgel - obrovský uspěch měl, ale rakouská národní banka zakázala jeho rozšíření do dalších částí Rakouska. Naše reforma částečně připomíná tento experiment, kdy v centru všeho je vlastnictví peněžní zásoby společností a nastavení ekonomických vazeb tak, aby tato peněžní zásoba mohla volně cirkulovat v těchto vztazích. Má to tu výhodu, že rychlost cirkulace je závislá od konkrétních technických a technologických možností společnosti. V reálném oběhu není více peněz, než může být zužitkováno, neexistuje inflace a zdrojů je k dispozici vždy tolik, kolik je právě potřeba. Neexistuje závislost na cizích zdrojích, nemusí se nikomu platit úroky a měna společnosti - koruna je oddělena od cizích měn pevně stanoveným kurzem, který se může po roce měnit na základě reálných hospodářských výsledků. Nyní pracujeme na zjednodušení, které by reformu učinilo snadněji pochopitelnou, ale jde to pomalu, protože slova, která mají určitý význam se těýko nahrazují jinými ... Experiment ve Wurglu trval tuším 14 měsíců a z původní částky 30 000 šilinků díky umožnění cirkulace těchto peněz na území města byl postaven majetek v hodnotě 14 500 000 šilinků.
04. 01. 2010 | 14:32

schlimbach napsal(a):

Jindra Moribundus
pokud vás svobodné povolání neuživí, můžete změnit hraní na kytaru na učení na kytaru jiných osob nebo se zaregistrovat na OÚ a pracovat na veřejně prospěšných pracech za MM a hledat jinou práci nebo nápad. Pokud budete ochoten pracovat, což registrací na OÚ prokážete, nebudete mít měsíční příjem nižsší, než MM. Mysdlím, že je to asi 2,5 měsíce, co jsem vám na tento dotaz již odpovídal -)
04. 01. 2010 | 14:35

Ládik napsal(a):

slimbach:
kde berete čas na to psaní?
04. 01. 2010 | 14:39

schlimbach napsal(a):

Ládik

no věnuji se tomu od konce února minulého roku a napsal jsem jen to, co jsem měl v hlavě a to šlo celkem rychle - netrvalo to ani týden -)
04. 01. 2010 | 14:40

Gekon napsal(a):

Schlimbach
Ptal jsem se na vic veci:(
Vami uvadene udaje z Wurglu jsou fantasticke.Cim to je ze po tom do dnes jeste nikdo neskocil:)
Nebude to nahodou i dnes vadit nejakemu sobeckemu a zavistivemu bankeri?
Jeste jedna vec ktera mi neni jasna.Za 14 mesicu vytvorili co?Co konkretne ? Libreto k operete za 1430000 silinku a nekolik savli nebo to byl tak ze ten kdo mnel napr.dum jich pak mnel padesat?
Zatim mam dojem ze muj prvni usedek o tom ze muzete soutezit v populizmu byl spravny..
Odpoved na dalsi mnou jiz drive polozene otazky bych uvital.Zda se ze bude nutne varovat pred Wurgluami verejnost:)
04. 01. 2010 | 14:52

Gekon napsal(a):

Schlimbach
Samouzrejme pred "Vami" a ne "Wurgluami":))
Omlouvam se..
04. 01. 2010 | 14:54

bape napsal(a):

pro Schlimbach

Ano, chápu Vaše upozornění a musím říci, že je to dobrý nápad, jen to nebude nikdo podporovat, kdo má víc peněz, než sám spotřebuje, aby mu neubylo...
04. 01. 2010 | 14:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem příspěvek obsahující hrubé nadávky a hanlivé komolení jména ("grázl tupol", "modrý blb"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 01. 2010 | 14:58

Krištov napsal(a):

Vážený pan Paroubek u oveček růžových, vážený pan Topolánek u oveček modrých. Každý zájemce o politiku by měl nejdříve ovládat svého chtíče a pokud ani ve vysokém věku což lze říci od padesáti let neovládnu svého chtíče nemám v politice co pohledávat.
04. 01. 2010 | 15:01

stále rebel napsal(a):

Paroubek porazil v televizním souboji Topolánka
http://www.mediafax.cz/doma...

Neviděl jsem, nemohu soudit.
04. 01. 2010 | 15:23

marek napsal(a):

Musím pana Pehe pochválit, že opět vynechal Klause. Je to velmi osvěžující vidět, jak se z politického aktivisty opět stává politologem. Mohu tedy konstatovat,že souhlasím se vším, co v článku zmínil- a hlavně kvituji tu zmínku o zdravém rozumu- toho ve stávajících parlamentních stranách najdeme skutečně množství limitně se blížící nule. V tuto chvíli vidím jediné řešení v SUVERENITE a v Havlíkových Občanech.cz
04. 01. 2010 | 15:25

Luba napsal(a):

Jsem zvědav, kolik nekňubáků bude opět volit Žlučovité.

Nebo je snad veškeré voličstvo vázáno omertou smrdutých klecí a voliér?

No nic - ještě tu máme Johnovy Věci veřejné, Liškovy Zelené, a pro mastodonty SPO Velkého Miloše. Kalouskův padák zn. HOP 09 samozřejmě nepočítám - to není strana, ale sprostostrana arogantních kupčíků s mocí. Černohore, kníže evropské, jak jsi jen mohl?!
04. 01. 2010 | 15:34

jorbl napsal(a):

Kristýna

Bravo!
04. 01. 2010 | 15:50

Pavlik napsal(a):

Budu volit Bratrstvo kočičí pracky s Mažňákem v čele.
Žlučovité Vonty ( ODS, ČSSD, KSČM, KDU, TOP ) již volit doufám nikdo rozumný nebude.
04. 01. 2010 | 15:51

Zelí napsal(a):

ŽLUČ AŤ JE FUČ!!! Neleň a zvol ZELEŇ:)
04. 01. 2010 | 16:21

marek napsal(a):

Zelené tedy opravdu ne. Energetická strategie hrozná. Nesmysly s kamiony na koleje za stávájícího (ne)fungování CD. Zákazy jízd kamionů zcela mimo spolupráci a koordinaci okolních zemí. Míchání ekosložek do PHM,výroba kterých je neekologičtější než PHM bez příměsí- prostě strana amatérských .... raději to nenapíšu.
04. 01. 2010 | 16:38

Frank napsal(a):

Pane Pehe, co jste myslel tim, ze Fischer a Janota resi vecne problemy ???

Realita je, ze resi naproste minimum a od problemu UTIKAJI ... se zduvodnenim, ze jini by byli jeste horsi ... (ve vetsine pripadu tim mysli asi statni dluh a CSSD)

Podle mne je to predem prohrany zapas s populismem, nebot tu mame masu lidi, ktera je hloupa a bude populisty volit vzdy. Paroubek je chytry a vi to.
Topolanek tak chytry neni a proto zpackal svoji pozici Toskanskem ..
04. 01. 2010 | 16:46

marek napsal(a):

Ale tak Franku- já myslím,že řeší- nebo se o to alespon snží- pokud by v PSP nebyla banda trotlů- tak by možná i něco vyřešili. Ale musíte brát to, že vládu nadelegovaly CSSD,ODS a Zelení a v PSP sedí stále stejní lidé-pseudoposlanci-zlatokopové.
04. 01. 2010 | 16:49

Občan Jiří napsal(a):

Vážený pane Pehe,
po přečtení článku výše, mám pocit jakobyste žil celé minulé volbní období mimo ČR. Vy opravdu nevidíte kdo podává konstruktivní náměty na reformu finanční sféry, důchodového systému, zdravotnictví, protikorupční opatření a další potřebné reformy a kdo jen každý nutný krok neguje a sbírá laciné body? Kdo se chová celou dobu korupčně vůči voličům a celé společnosti? Myslím si, že je nutno rozlišovat a ne házet všechny politiky do jednoho koše. Zdá se že tento koncept vyhovuje především ČSSD a komunistům a vy jím svým postojem jen nahráváte. ČSSD reprezentovaná J. Paroubkem v minulém období absolutně nectila zájmy státu a jejch obyvatel, a už vůbec ne politickou realitu. Nutné reformy shazovala ze stolu dříve než je prostudovala, místo toho aby se zapojila do korigování směru rteforem a v následujícím období teprve sbírala body. Je to jen nechutná hra se občany státu a jejich prosperitou, která znamená opět zaostávání naší společnosti za civilizovaným světem. Grartuluji Vám ke svým spojencům Paroubkovi a Rathovi!!
04. 01. 2010 | 16:55

Qiedo napsal(a):

Ládik :Pokud úspěšně neprodáváte zaoceánské parníky nebo protiletadlové střely,bude možná dobré,bude-li větší díl občanstva disponovat přiměřenou volnou částí své portmonky a u Vás se zastavit.
Standa : Tím odkazem jste mě trošku zaskočil.Nevěděl jsem,že nevím,že nic nevím.
Pepa Řepa : S úsměvem jde rozhodně všechno líp !
04. 01. 2010 | 17:13

schlimbach napsal(a):

Gekon
omlouvám se za opomenutí odpovědět další dotazy.

Systém může být využit ve kterékoliv zemi. Výhodnější je země s vlastní měnou (není to ale podmínka). Návrh je koncipován na podmínky ČR. Jsou určité části, které musí být připraveny a spuštěny současně, ale je mnoho těch, které se mohou zavádět postupně a i před spuštěním těch společných. Návrh vyvazuje naši společnost z vlivu globálních finančních toků, což je pro přežité naší společnosti čím dále zásadnější. Umožňuje znovu postavit zemědělství a průmysl naší země na nohy. Celý návrh je postaven na reálné ekonomice - finanční spekulace jsou zakázány. Z našeho systému nebudou mít radost bankéři, protože aby mohli i nadále vydělávat, budou muset změnit předm,ět činnosti - v našem systému je měna i obsluha finančních toků ve společnosti v rukách společnosti - žádný parazit se na tomto nepřiživí. O tom, co se bude nebo nedude dít rozhodují občané prostřednictvím svých volených zástupců (které mohou kdykoliv odvolat) i prostřednictvím celostátního, krajského nebo obecního referenda. Na úrovni státu, kraje a obce se sestavují plány rozvoje (konkrétní programy a akce) k realizaci, které jsou realizovány soukromým sektorem na základě výběrových řízení (jiné než dnes). Státní rozpočet ve finančním vyjádření se vůbec nesestavuje. Mladá generace nevydělává na důchody starší generace.
Není mi známo, že by toto někde bylo ralizováno, i když existuje mnoho uzavřených komunit, které žijí svým odlišným způsobem, ale jestli využívají právě tento způsob, opravdu nevím.
Tento systém je možné zavést pouze a jen na demokratickém základě - nikoho nemůžeme přinutit ke svobodě, solidaritě, symbióze a odpovědnosti za sebe násilím. proto vzniká nová politická strana, která toto téma otevře ve volbách. Pokud neuspěje, znamená to, že nenadešel ještě ten správný čas na změnu. Svou roli sehraje i nová vlna ekonomické krize, která nás brzy překvapí a lidé se začnou na to, jak žijeme, ale hlavně, kdo s námi manipuluje a kdo nás vysává dívat zcela novýma očima. Žádná stávající politická strana neřeší ekonomický systém ve svých programech - jenže beze změny nastavení tohoto systému nevyřeší problémy, které slibuje vyřešit. Z tohoto pohledu bude jedno, jestli tam bude Partoubek, Topolánek nebo Věci veřejné. Pro společnost to skončí stejně špatně.
Co se týká experimentu ve Wurglu - postavili most, chodníky, cesty a nějaké kulturní středisko. Zakázáno to bylo proto, že by to znamenalo obejít se bez bankéřů, být soběstačnou v oblasti finančních zdrojů zemí. Když čtu polemiku pod blogy, kde se střetávají zástupci pravice se zástupci levice a házejí po sobě svá dogmata, říkám si - možná je dobře, že neví, protože, kdyby věděli, těžko by to dělali...
Pokud jsem na něco neodpověděl, omlouvám se, ale bylo by lepší, pokud vás to skutečně zajímá přijít na internetu na naše fórum a při čtení diskuse byste dostal vyčerpávající odpovědi a mohl byste položit otázky, které by vás nově napadly. Nepovažuji vás za nedouka - to rozhodně ne. Mě těší, že náš návrh oslovuje jak mladé lidi tak i dříve narozené, že není lhostejný ani dělnickým profesím, ani podnikatelům...
04. 01. 2010 | 17:35

schlimbach napsal(a):

bape

pokud to někdo nebude chtít podpořit, aby mu neubyly peníze - nemusí to dělat, je to jeho věc, sám ale rychle přijde na to, že pokud je použije, může jich mít ještě více -))
04. 01. 2010 | 17:47

kmet 75 napsal(a):

Pane Pehe,
než o roli komentátora by jste se měl zajímat o o prknech, která znamenají svět. Role zhrzeného komentátora Vám ale vůbec, vůbec nesluší, naopak taková role Kecala v Prodané nevěstě by Vám padla jako ulitá.
04. 01. 2010 | 17:48

Gekon napsal(a):

Schlimbach
Bohuzel vam musim napsat ze ani pomnerne obsahla odpoved na mne neudelala velky dojem.Navic mam pocit ze me otazky zustaly nezodpovezene nebo nepochopene.
Slo mi zejmena o to jestli je tento system "kompatibilni"se systemy v okolnich zemich.Budeme zit v globalizovanem svete nebo na "Kube"?
Take jsem chtel vedet jestli "TO"bude fungovat kdyz se podari zavest jen "cast"reforem.
Dalsi vec ktera mi prijde trosku nestastna je ta ze ve vami zminemem Wurglu - postavili most, chodníky, cesty a nějaké kulturní středisko.
Tedy zadne uspokojeni individualnich zajmu obcanu.Chodniky jiste jen opravily jako se to dela dnes aby kazdy videl "ze na to mame"Most za strnact mesicu pokud vezmu v potaz cas na pripravu projektove dokumentace ,uzemni plan a rocni obdobi bude bud jen predrazena lavka nebo neco co uz davno nestoji a v kulturaku se lide musi ! koukat na Gotta nebo Sinatru.Dekuji ale tohle opravdu nechci.Timto s diky odmitam i pozvani na internetove forum.
Jsem i nadale presvedcen ze rosirit kapital ze 30000sil.na 14 500 000 za ctrnact mes.je "ucetni podvod".
To by nedokazalůi ani ve Star Treku:)
Posleni poznamka se tyka tech co s nami jak pisete "manipuluji".
Je pravdepodobne ze nekdo s podobnymi sklony urcite existuje ale dnes uz asi nedoklazem zjistit kdo to je ./Ten tajemny neznamy jiste nedopusti nic co by mohlo jeho konicek narusit..)
04. 01. 2010 | 18:01

Gekon napsal(a):

Schlimbach
..a jeste samozrejme :proc to teda sakra za 80 let jeste nekdo nezopakoval?
Jsou snad dnes lide moudrejsi,pokornejsi,skromnejsi,mene sobecti a ja nevim co vsecno jeste?
To ze jsme dnes v peknem maleru neznamena ze jsou lide "lepsi".Bohuzel spis naopak.
No jak rikam je to utopie./Ted jsem si tim slovem jiz docela jist/
04. 01. 2010 | 18:15

bigjirka napsal(a):

Schlimbachu, a co Sluneční stát a Ostrov Utopia? Ale trpělivost máte až maniakální, jen co je pravda!
04. 01. 2010 | 18:15

bigjirka napsal(a):

Hergot, Gecone, to jsme se trefili :-)
04. 01. 2010 | 18:16

Marie napsal(a):

Žlučovitost pánů Topolánka a Paroubka? Nemusíme pane Pehe chodit tak daleko. Já vím o žlučovitosti větší a jednostrannější: PEHE X KLAUS. Zatím co Vy svoji žlučovitost vůči panu prezidentovi dáváte pořádně najevo, panu prezidentovi jste, díkybohu, úplně šumafuk. Ale s hodnocením včerejšího plkání na Primě souhlasím.
04. 01. 2010 | 18:26

Jirka H. napsal(a):

Občan Jiří:
Souhlas. Ještě bych přidal socialisty pohřbenou reformu volebního systému. Na jaře po volbách může být zase plichta a kloudná vláda z toho zase nepůjde postavit. Pobavila mě Paroubkova víra uhlířská, že sestaví silnou vládu - z čeho tak asi...
04. 01. 2010 | 18:28

Gekon napsal(a):

bigjirka
:)
Rekl bych ze je na case tu jeho politickou kampan na tomto miste ukoncit...
04. 01. 2010 | 18:30

Kelt napsal(a):

Zvolte dvacet stran po pěti procentech a bude nesmírná sranda-bohužel jenom chvíli.Co to jsou dnešní neparlamentí strany,které by měly být nositeli nových přístupů v politice?Vzpomeňte na zelené-katastrofa.Co je TOP 09-smečka politických turistů,jak se říká každý pes jiná ves.Gerontologický spolek M.Zemana,VV s "BOBO" atd.Jediným řešením/bohužel neuskutečnitelným ,protože kapři si rybník nevypustí/by byly jednomandátové obvody s možností odvolání dotyčného.Musíme se bohužel smířit s tím,že budeme mít takovou vládu/poslance/,jakou si zasloužíme.
04. 01. 2010 | 18:31

JAVÍT napsal(a):

Komunisti "vedli" tento stát 40 let a kam to "dotáhli" !!

ODS, střídavě s ČSSD, "vedli" tento stát 20 let a kam to dotáhli ?

Nebudu volit ani ODS ani ČSSD (KSČM už vůbec ne)!!
Na to mám tuto zem příliš rád, abych ji opět dal všanc těmto gaunerům !!!
04. 01. 2010 | 18:43

dalimír napsal(a):

No konečně rozumný děda ! Stařečku vy jste poklad ! Přesně tohle jsem chtěl panu "Pehehovy" napsat ale asi jsem zbabělý , prostě jsem nenašel odvahu ! Přeji Vám pevné zdraví ještě do mnoha dalších let !Dalimír.
04. 01. 2010 | 18:45

Marcela napsal(a):

Pane Pehe,nebudu se řídit kdo vede stranu a podle toho volit.Podle programu a dlouhodobého sledování co která strana navrhuje pro fungování země a pro lidi.Pro mě se pro naše poměry nejspíše uplatní a uspěje středová strana typu sociální demokracie,proto jí budu vždycky volit.Je škoda,že od začátku se neoprávněně netěší přízní sdělovacích prostředků,jinak by myslím získala mnohem více voličských hlasů.I když tuto stranu vedl bezúhonný Špidla neměla na růžích ustláno.A to zdaleka nedosáhla v počtu skandálů a průšvihů odeesku.Asi už každý zapoměl,kolik konstruktivních návrhů neprošlo ve sněmovně díky nulové toleranci ODS.Necápo,proč jsou dvě největší strany házeny do jednoho pytle.Nikdo konkrétně neuvede co tak strašného soc.dem.provedla a proč se má srovnávat s tak korupční vládou,kterou jsme tu nyní měli.
04. 01. 2010 | 18:48

iso napsal(a):

Nevěřím svým očím, co ten pan Pehe najednou píše...Je pouze jedno východisko! CHCEME NOVÝ VOLEBNÍ ZÁKON! Pene Pehe, do toho, máte to za úkol.
04. 01. 2010 | 18:52

Béda napsal(a):

Ministr financí Janota uvedl, že deficit rozpočtu za loňský rok dosáhl k prosinci 193 mld. Ekonom Sobíšek soudí, že podle unijních kritérií deficit dosáhne 225-240 mld., což činí cca 6,5% HDP. Kritériem pro přijetí Eura jsou 3%.

ministr Janota soudí, že příčinou takto velké díry jsou výpadky v daňových příjmech, především u právnických osob, které činí cca 45 mld. Kč.
04. 01. 2010 | 18:56

kozoroh napsal(a):

No, 3 hodinky jsem tu nebyl a diskuze nabrala ekonomický rozměr.
P. Schlimbach patrně chytil druhou mízu.
P.Schlimbachu.Vím, že mne považujete za ignoranta, s čímž souhlasím.Přesto si dovolím 2 poznámky:
1.napsal-li jste obsah své mozkovny za týden, pak se nedivím, že zde váš génius moc úspěchů nesklízí
2.když už trváte na tom,že se to musí odzkoušet, zkuste zde najít někoho ,kdo pronajme třeba malý ostrůvek tak s 200 obyvateli a dílo zde aplikujte v jakémsi mikropokusu.Za 20 let se přijeďte podívat na výsledek.Nepochybuji, že obyvatel bude 800 a všichni (až na jednoho, co nechce) budou milionáři.Nestane-li se tak,stačí jen lehce doladit parametry.Není boha, aby to nevyšlo!
Bigjirko pozor!
Je to konkurent, zakládá stranu!
04. 01. 2010 | 19:00

dalimír napsal(a):

Dobrý večer ! Nebojte pánové vše bude v pohodě , do konce roku nám vybere pán Bůh chytrého a spravedlivého diktátora a naše národní hospodářství bude do dalšího roku šlapat jako švícarské hodiny! Možná přijde kouzelník nebo se toho ujme chodící enciklop Pan , souruh Ranzdorf, z rudé partaje a jako poradce si určitě vybere zdejšího řiditele zeměkoule ! On ho bude jmenovat ,ode mne to nečekejte !!!Dalimír.
04. 01. 2010 | 19:04

Čtenář napsal(a):

Pantáta s nickem RUMCAJS musí být opravdu, ale opravdu velmi zakomplexovaný člověk.
Nikdy bych nechtěl skončit tak jako on.
04. 01. 2010 | 19:18

Čtenář napsal(a):

dalimíre, nechceš raději navštěvovat večerní doučovací kursy češtiny ? Vždyť za tvou ubohou češtinu a příšerný pravopis by se styděl i africký student Ujukwa Quambo, kdyby se takto prezentoval po 1/2 roce výuky češtiny v Zahrádkách !
04. 01. 2010 | 19:22

Ikena napsal(a):

Zdravim Rumcajse,
na rozdil od vas nemam tolik volneho casu, abych mohl hned po ranu reagovat na vase skvosty.
K nasemu sporu, posilam stanovisko z prazskeho magistratu :
Tyden.cz
Pražský magistrát vyzval předsedu ODS Mirka Topolánka, aby buď předložil důkazy o tom, že do projektu Opencard zasahovaly soukromé osoby, nebo aby se podobných výroků zdržel.

Doufam, ze nebudete tvrdit, ze magistrat je bunka socanu a Tyden je jejich stranicky tisk.
04. 01. 2010 | 19:24

Čtenář napsal(a):

Děkuji pánům rumcajsovi a bigjirkovi za jejich příspěvky, jimiž vyvrátili nestoudné pomluvy, že ODS volí lidé inteligentní a kultivovaní.
Po přečtení jejich příspěvků si to už nikdo tvrdit netroufne a to bude konec jedné falešné fámy.
04. 01. 2010 | 19:27

bigjirka napsal(a):

Eh, myslím, že něco podobného Schlimbachově utopii už založil Mojmír Kaddáfí, Pozor ale, Schlimbachu, nejezděte tam, on politické odpůrce zavírá na citadelu ve městě Sebha, 900 km od pobřeží k Jihu, v centru libyjské Sahary. Pěkné město, Mojmírovo rodiště.
04. 01. 2010 | 19:28

bigjirka napsal(a):

Děkuji Čtenáři za ukázku debilní osobní útočnosti.
04. 01. 2010 | 19:30

kozoroh napsal(a):

Čtenář.
Vaše replika nejde na mne,ale s dovolením jsem si ji přečetl.Zaujal mne váš příklad s africkým studentem Ujukwa Quambo,mrskajícím češtinu v Zahrádkách.To zařízení školí naše soudruhy ze spřátelených zemí Afriky a Arábie stále? A stále témuž?
04. 01. 2010 | 19:36

Čtenář napsal(a):

bigjirko, nepřipadáš si až přlíš často jako zakomplexovaný ztroskotanec, který si musí své mindráky léčit na netu ? Nechceš se začít léčit ? Uvítali by to i členové tvé rodiny. I tvůj nick BIG naznačuje, že podědomě toužíš po větším ohodnocení a uplatnění. Zamysli se nad sebou.
04. 01. 2010 | 19:37

Čtenář napsal(a):

kozoroh - ne, byla to nadsázka a parafráze na sérii o básnících.
04. 01. 2010 | 19:39

buldatra napsal(a):

Maličká odbočka ke Klausovi pro osvěžení (pro fajnšmekry):

Belgický týdeník se zaměřením na kulturu The Bulletin, který vychází v angličtině a který čtou zejména zahraniční pracovníci v Bruselu, ocenil českého prezidenta Václava Klause jako osobnost roku v Evropské unii. Klaus se do výběru osobností roku v dnešním vydání The Bulletin dostal jako jediný zástupce mimo Belgii. Podle týdeníku si Německo, Francie a Velká Británie myslí, že mohou Evropskou unii řídit sami, ale Klaus je dokázal držet v nejistotě řadu měsíců... Takové ocenění pro předního klimaskeptika uprostřed kodaňské konference!

Ostatní zajímavosti na:

http://kremlik.blog.idnes.c...
04. 01. 2010 | 19:40

Stanislav Hošek napsal(a):

Veřejné finance potřebují strukturální změnu, ale především na příjmové straně a ne prvořadě na straně penzijních výdajů.
04. 01. 2010 | 19:50

yara napsal(a):

Všiml jsem si jedné zajímavé a vlastně pozitivní skutečnosti. A to, že se lidi začínají více zajímat o státní finance, více se mezi lidmi mluví o státním dluhu a o tom kdo to vlastně všechno zavinil. Více lidi už vědí co to jsou a jak vznikají předražené státní zakázky, co to znamená být utajeným majitelem listinných akcií společností a.s.,které slouží pro rozkrádání státních peněz atd. Lidi začínají být více informovaní a politikům bude v blízké době horko, už se nedají jen tak opít rohlíkem. Snad Češi přestanou být stádo ovcí.
04. 01. 2010 | 19:58

toska napsal(a):

K prodloužení věku k odchodu do důchodu tu padlo hodně blábolů, patrně tu diskutují převážně počítačoví teoretici…O práci často přijde první právě ten nejlepší specialista, protože je nejdražší pro firmu, která nemá žádné zakázky, natož ty špičkové…, nebo proto, že má svůj úsek v nejlepším stavu a nebude problém jej (ten úsek) rozdělit mezi zbývající, nebude s tím žádná komplikace(chod technologie například…). Nejlepší specialista nebývá mladý, spíše starší, najít práci nemá šanci, ne proto, že by uměl jenom jedu činnost, ale proto, kolik je mu let. Běžte se poptat na ÚP, kolik 50 letých specialistů, kteří umějí nejenom jednu profesi, ovládají jazyky, IT…. Nemá šanci získat práci. A to nemluvím o těch 58 a víceletých, dnes předdůchodových…Zkuste někdo zjistit, kolik lidí ve věku 59 – 60 let je dnes zaměstnáno, kolik je v důchodu, kolik nezaměstnaných… A ptejte se, jakou šanci získat práci má 59 letý nezaměstnaný, jedno , zda-li dělník, technik, VŠ… Takže dělat reformu posunem hranice věku odchodu do důchodu je jaksi jednoduché, ale dost nemoudré řešení, jehož plné dopady mnozí ještě nepochopili… Co tu šířil Schlimbach považuji jako celek za naprosto ujeté, příliš mi to připomíná „vize“ komunistů, ne obsahem, ale formou: pěkné teorie navíc vytržené z reality, ale ty konce v praxi… Mnohé by napravil obyčejný pořádek v účtech, zejména těch veřejných, prosazení zákona, že za službu vlasti (státu) se neplatí a důrazné probuzení soudů (spíš soudkyň a soudců…). A jsem opět u kořene: toto neudělá žádná ze stávajících velkých politických stran, musíme zvolit jiné…
04. 01. 2010 | 20:02

yara napsal(a):

Stando Hošku, zásadní změna musí být také na straně výdajů! Zvyšovat daně umí každý trouba, ale podívat se na efektivnost a strukturu výdajů je víc než důležité! Vždy platilo, že stát je mizerný hospodář a výdaje musí být pod veřejnou kontrolou, jinak jsme tam kde jsme.
04. 01. 2010 | 20:04

Jů napsal(a):

zase to Pehe
04. 01. 2010 | 20:17

Pepa Řepa napsal(a):

Ach buldatro,buldatro
zase jste nám zavařil zmínkou o Klausovi.
To je jako kdybyste dal feťákovi šňupnout.

Autor píše:Oba předsedové vlastně dnes nemohou existovat jeden bez druhého, jsou jako siamská dvojčata.

Řekl bych, že je nerozlučných dvojic víc.
Čuk a Gek, Pat a Mat, Kolben a Daněk, Tom a Jerry, Rath a Bendl, Bob a Bobek............... a Klaus a Pehe.

Teď očekávejkte smršť klausohryzectví.
04. 01. 2010 | 20:18

hanah napsal(a):

Pehe má krátkou paměť. Za stav, který tu dnes máme, můžeme poděkovat Havlovi, neboť to byl on, kdo podal stížnost proti novele volebního zákona k ÚS. Díky tomu dopadnou každé volby patem, není odpovědná žádná strana sama o sobě, vždy musí vládnout s malými (US,lidovci, zelení),nechává se jimi vydírat, dělá kompromisy, neplní program a veškerá činnost té "velké" strany se soustřeďuje na udržení se u moci.
Omlouvám se za zkratku, nemám moc času, ale nedá mi to, abych nevzpomněla Havla, tvůrce tohoto marasmu, ze kterého se hned tak nedostaneme.
TOP je také cesta do pekel, nenechte se zblbnout.
Líbil se mi názor SuPa - jediná šance - volit naschvál socany, ať si to pěkně vyžerou. Až půjdu k volbám, budu si muset nalít něco hodně silného, abych to dokázala.
04. 01. 2010 | 20:21

Hurá napsal(a):

Stop moravákům a bude všechno O.O. Volte neparlamentní strany !
04. 01. 2010 | 20:41

Hurá napsal(a):

Oprava : O.K.
04. 01. 2010 | 20:42

Rumcajs napsal(a):

čtenář:

Kdepak já a ODS.
Tuhle k nám přijel takovej malej cirkus, rozdávalo se pívo , guláš, oranžové letáčky...no skrátka paráda. A tam mi řekli, že jestli se chci mít jako prase v žitě (což já zase jó), tak mám volit toho menšího pána s bříškem a pihou.

Takže já volím ČSSD, páč nejsem přece blbej, že jo.
04. 01. 2010 | 20:44

marek napsal(a):

Milá paní Marcelo - poté co jsem si přečetl váš příspěvek- musím konstatovat, že vám po provedení lobotomie zjevně zoranžověl zbytek mozku.Clověk, který neví o žádných korupčních a kriminálních aférách socdem opravdu žije zjevně mimo realitu. Tvrdit ,že nelze srovnávat míru korupce a afér u socdem a ODS -prominte-ale to jste opravdu hodně přestřelila. O největší počet míst v hodnocení korupce jsme dokonce spadli podle AI za vlád socdem-zřejmě kvůli nárůstu počtu státních úředníků-kromě jiného.
04. 01. 2010 | 20:44

Jirka H. napsal(a):

Rumcajs:
No ale Šlimba už počítá s tvým hlasem...
04. 01. 2010 | 20:49

jirasek napsal(a):

Podle toho co v poslední době slyším na pravo, tak největším problémem rozpočtu jsou důchodci .. nebýt jich tak je problém vyřešen .. jak jednoduché ..
04. 01. 2010 | 21:02

schlimbach napsal(a):

Gekon

myslím, že nemá smysl pokračovat ve výkladu, pokud nemáte sám zájem o informace. Nemohu za to, že nechápete, jak je možné za sumu 30 000 šilinků vybudovat hmotné statky za 14 500 000 šilinků - i když je to tak jednoduché - prostě ta suma 30 000 šilinků cirkulovala v systému a otočila se 483 x - na to není potřeba ani vysoká škola. Možná kvůli pěstění vlastního ega nemáte dost času si některé souvislosti dostatečně uvědomit. Možná jste ekonom a na výsledku hospodaření naší republiky máte svůj podíl - pokud ano, potom vám musím asi blahopřát. Stihl jste toho dost. Možná se jen stavíte do pózy že nemáte potuchy o tom, jak se dostávají peníze do oběhu ve stávajícím systému, kdo je ovládá a kdo na nich vydělává. Nezazlívám vám to, jen mne udivuje, že je vám to jedno ... Žijte blaze, dokud to jde.
04. 01. 2010 | 21:03

schlimbach napsal(a):

bigjirka

vím, že přemýšlení bolí, spotřebovává čas a energii - tak se tím netrapte -)
04. 01. 2010 | 21:06

SuP napsal(a):

hanah -
Díky, že jste to přečetla, zdá se že obecně je to příliš dlouhý a taky blbý. Ale jako principiální průkopník slepých uliček si stojím za tím, že doba nazrála, aby to tak dopadlo (oproti jiným pokusům v minulosti).
Jak tak ale pročítám ty debaty, vypadá to, že stejného efektu bude docíleno i bojkotem voleb, nebo volbou Šlimbachovy utopistické inicativy. Ještě je čas si to lépe promyslet. Nevím proč náš "Starej mrťafa" s těma volbama chce čekat. Aby se nestačila do Vánoc ustavit vláda? Aby se nestihl rozpočet? Vlastně k čemu rozpočet, když už bude prázdná kasa.

Šlimbachu, kolik máš na kampaň?
04. 01. 2010 | 21:10

bigjirka napsal(a):

Čtenáři, nepásli jsme spolu hovězí dobytek. Omlouvám se vám za přecenění, ty vaše útoky jsou imbecilní. Vznik svého nicku nepotřebuji vysvětlovat nikomu, jehož duševní schopnosti na to nestačí.
04. 01. 2010 | 21:12

schlimbach napsal(a):

kozoroh

škoda, že vám nedává smysl psaný text - psal jsem, že jsem napsal jen to, co jsem měl v hlavě a že mi to zabralo týden. Nikde jsem nepsal, že jsem to vymyslel za týden. Je to trošku rozdíl, což snad připustíte. Jak jsem psal již Gekonovi - žijte blaze, dokud to jde.
04. 01. 2010 | 21:13

SuP napsal(a):

marek -
Já jsem Marcelu dočetl až po ..."Špidla neměla na růžích ustláno...."
A dál už to nešlo......
04. 01. 2010 | 21:13

ludka napsal(a):

enhle článek podepisuji, štve mě jak se neustále obviňují, ale že by hledali nějaké řešení, toho se nedočkáme. Jsou to samé populistické řeči, které se z jejich úst ozývají z jednoho důvodu, čekají že na to občan slyší. Je to smutný, smutný , smutný a jde na mě beznaděj. Proč sakra nemůže ta naše republika fungovat. Nejsem mimozemšťan, vím že jsou problémy i jinde, taky je korupce atd. Ale oni se oravdu nedokážou shodnout na elementárním řešení. Copak je takový problém zrušit akcie na doručitele??? Přece je všem jsný, že zde leží jeden kámen úrazu,. Ale ne, oni nenabídnou řešení, radši budou plácat dokola, kdo za co může. Jsem z tohohle vývoje velmi zklamaná. Být mladší a nedržet mě tady rodina, prostě odejdu i když mám tuhle zemi ráda. Jenže co s tím. I když se dostanou malé strany do parlamentu, velké strany je utlučou čepicem, nebo se sami navážou na sítě a zase zůstane jen u keců.
04. 01. 2010 | 21:14

jirasek napsal(a):

Mě to nedá, nebýt důchodců tak se může předražovat a krást a vše bude v pořádku včetně rozpočtu ?? Podle pravicové rétoriky to tak vypadá ..
04. 01. 2010 | 21:20

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Autor:
"Po první televizní diskusi roku 2010 mezi předsedou sociální demokracie Jiřím Paroubkem a předsedou občanských demokratů Mirkem Topolánkem si mnoho občanů nejspíš bude přát, zda by se nedalo nějak zařídit, aby úřednická vláda Jana Fischera mohla pokračovat i po květnových volbách." To bylo i mým přáním dávno před touto jejich diskuzí.
Škoda, že voliči nemohou volit úřednickou vládu resp. nepolitický parlament.
04. 01. 2010 | 21:26

mb napsal(a):

Hezky napsané, pane ...

Je tu jeden drobný problém.

Jak může protikorupční opatření na rozbití klientské sítě, provádět ten, kdo takové sítě VYTVÁŘÍ ... ( či se podílejí ... řebíček ... benda (čssd))

obávám se, že ani čas krize ( kdy je na předražené zakázky zatraceně vidět) ...

k rozvalu klientské sítě nepovede.

Je to smutné ... ale jak říkal Jára Cimrman ... můžeme s tím nesouhlasit ... ale to je jediné co s tím můžeme dělat ....

Metody defenestrace jsou dnešní řečí zřejmě ´vyhaslé´.

Osobně volím zelené, protože věřím, že zelení nejsou napojeni na žádnou klientskou síť.

Třeba se pletu ...

Příjemný den .............
04. 01. 2010 | 21:27

hanah napsal(a):

Jj, Špidla neměla na růžích ustláno, to je fakt perla dnešní diskuze:-)))))).
Necápo, co cete ještě dodávat a házet do jednoho pytle, že Marcelko ?
Nevěřila bych, že se u tak vážného tématu docela pobavím...
04. 01. 2010 | 21:28

schlimbach napsal(a):

SuP

bylo by zajímavé znát odpověď, že? -)
04. 01. 2010 | 21:30

Milda napsal(a):

Tohle spojení zaseli už Klaus a Zeman svou oposmlouvou. Tehdy se tyto dvě levicové strany propojily a dnes jedna nemůže bez druhé existovat. Kdyby ODS něměla ČSSD, musela by ji vytvořit a naopak.
Myslím si, že už jen fanatici z obou táborů poslouchají tyto dva vůdce. Většina národa by je nejraději viděla v jiné budově než je parlament. To co tu tihle dva soudruzi vyvádějí hraničí se zdravým rozumem. Už by měli být dávno v psychiatrické léčebně a ulevilo by se všem. Po letošních volbách bude vše stejné, jako v roce 2006.
04. 01. 2010 | 21:39

jirasek napsal(a):

Pro Ludka a další zklamané – je to o nepochopení, že demokracie je stálý a tvrdý střet, kdyby se strany dohodly skončila by demokracie protože by skončila kontrola a selekce, opozice musí stále zkoušet vládou viklat, to udržuje silné a stabilní vlády ve střehu a ty slabé a rozhádané po právu padnou .. nevolejte po domluvě a nebuďte s těchto zcela přirozených věcí zklamáni .. v Britském parlamentu, kolébce parlamentarismu se poslanci občas poperou ..

Problém je jinde a řešení nikdo nezná – nefunkční justice, čili nemožnost prosadit právo což zahrnuje i prosazení práva v době aktuálnosti sporu a ne za několik let .. a je úplně jedno, jestli je zachována nějaká „spravedlnost“, důležité je, že je rozhodnuto a jede se dál (třeba odvoláním) … pokud ale léta nevím, jak soud rozhodne je demokracie nefunkční protože se nemůže bez justice uplatňovat .. po třech letech je mi už jedno že jsem byl v právu, mezitím jsem díky neprávnímu prostředí dávno zkrachoval , přišel o kariéru, veškerý majetek, vypadl z politiky nebo skočil z okna , umřel hlady apod.
04. 01. 2010 | 21:40

ludka napsal(a):

Pro Jirásek
Ale mě je jasné, že je to neustálý boj, nežijeme v pohádce. Jen mám pocit, že tady nikdy není možné dojít k nějakému cíli respektive aspoň k mezicíli,aby člověk mohl bojovat a hledat cestu, je to spíš jak bažina která člověka stáhne a nedá se s tím hnout. prostě si určitá skupina zprivatizovala veškerou moc. Je tu nechutný.
04. 01. 2010 | 21:48

Gekon napsal(a):

Schlimbach
Mozna budu mit zajem o informace pokud se prestanete vyhybat odpovedi na otazky ktere jsem Vam polozil.Tak tedy jeste jednou.
A.Je tento (Vami navrhovany)system "kompatibilni"se systemy v okolnich zemich.Budeme zit v globalizovanem svete nebo na "Kube"?
B.Bude "TO" fungovat kdyz se podari zavest jen "cast"reforem?

Tomu ze se hmotne statky vytvori tim ze se mena "otoci"v systemu opravdu nerozumim.Ale to opravdu muze byt ma chyba.Pokud se najde nekdo kdo mi to dokaze vysvetlit budu rad ale od Vas to nechci:)
BTW:Najde se nekdo kdo zna nekoho co slysel o nekom kdo ovlada penize?
04. 01. 2010 | 21:57

hanah napsal(a):

Jirásek

pokud jde o justici, jistě máte pravdu, ale to není příčina zablokované politické scény. Řešení je jednoduché - novela volebního zákona.
04. 01. 2010 | 22:13

jirasek napsal(a):

Ano, máte pravdu, ta bažina začala týden před volbami 2006 a pokračovala ukradenými volbami a tak se tahle všeho schopná parta dostala k moci a od té doby je stálý předvolební boj vedený v americkém stylu a zaměřený na hlupáky .. nerozhoduji se podle tváře nebo bradavice, ale podle programu a tak to mám jednoduché, některá strana má podrobný program který mi vyhovuje a jiná jen pomlouvá a útočí dost hnusným způsobem a program nemá žádný – respektive je na jejich stránkách jsou jen pomluvy a strašení komunisty, nic jiného nemají .. a na projevu jejich lídra je vidět, že ho to vůbec nezajímá .. takže já mám výběr jednoduchý .. a na obligátní otázku, kde na to vezmou se stačí začíst do jejich programu, progrese, finanční policie, obnovení protikorupční policie, zákaz akcií na doručitele, majetková přiznání pro politiky a vysoké úředníky, registrační pokladny jako všude v Evropě .. prostě se vrátit do Evropy, tím nemám na mysli např. Řecko , to je Balkán ...
04. 01. 2010 | 22:19

jirasek napsal(a):

Kdyby justice fungovala tak politická scéna se odblokuje, protože mnozí politici by už dávné nebyli v politice ale v kriminále .. jinak novela volebního zákona je taky řešení ale asi neprůchodné, brání tomu hlavně Kalousek a Havel a další malé strany..
04. 01. 2010 | 22:26

Admirál napsal(a):

Všichni, kdož si chválí úřednickou vládu , by si měli uvědomit, že je to svým spůsobem forma velké koalice.

Pokud chválí tuto vladu a zároveň prudce odmítají velkou koalici, je to známka pokročilé schizofrenie.

To také řekl Klaus v novoročním projevu: Buďto utvořte po volbách silnou pravou vládu, nebo silnou levou vládu, než varianty obého ve slabém provedení je lepší velká koalice.

S tím se dá souhlasit.
04. 01. 2010 | 22:34

jirasek napsal(a):

Naprosto, není tam konflikt a to je pro demokracii špatně ..
04. 01. 2010 | 22:39

stále rebel napsal(a):

Pro toska.
Zase to nepřehánějte.

Zaměstnanost (muži i ženy) čísla z roku 2008 (%)
15 až 19 let 5,6
20 až 24 let 48,6
25 až 29 let 75,8
30 až 34 let 78,0
35 až 39 let 85,7
40 až 44 let 90,8
45 až 49 let 89,7
50 až 54 let 86,1
55 až 59 let 66,7 (ženy začínají snižovat)
60 až 64 let 26,5
65 a více let 4,5

http://www.czso.cz/csu/2009...$File/3111090215.pdf

Nezaměstnanost mužů mezi 50 – 65 lety byla v roce 2008 velmi nízká, 3 – 4 %.
Vývoj míry nezaměstnanosti podle věkových skupin, úrovně vzdělání, oblastí a krajů – muži
http://www.czso.cz/csu/2009...$File/3111090222.pdf
04. 01. 2010 | 22:42

Admirál napsal(a):

jirásek - pokud reagujete na můj vtup, nikdo neříká, že je velká koalice dobře.

Je to, ve srovnání s variantami slabých vlád nejméně špatné řešení.
04. 01. 2010 | 22:47

karelhá napsal(a):

Jenom na okamžik jsem tu diskuzi v TV zahlédl a zaregistroval větu expodnikatele ve VAE, senátora a expremiéra, že socialisti vykrádají (nebo chtějí vykrást?) ČEZ pomocí divident. A už jsem zase šetřil el. proud a měl dost času na práci.
Není, pane Pehe, škoda času komentovat takovéto velmistry ducha?
Když jsem projel váš článek a diskuzi pod ním tak vidím, že ta diskuze v TV musela být o ničem.
04. 01. 2010 | 23:00

jirasek napsal(a):

Na pracovní úřad jsem chodil 6 měsíců a viděl jsem tam samé hodně mladé lidi a samé starší lidi nad padesát .. sháněl jsem staršího spolehlivého domovníka a přišlo několik set lidí , strašné .. věřím pouze statistikám, které si sám zfalšuji..
Ano, než slabá zmítající se vláda, tak velká koalice, nic sice nevyřeší ale taky tak nezhuntuje veřejný prostor a bude klid na práci .. bohužel bez kontroly opozicí ..
04. 01. 2010 | 23:02

schlimbach napsal(a):

Gekon:

myslím, že jsejm vám odpověděl, ale o.k. zkusím to ještě jednou trochu jinak. Píšete:

A.Je tento (Vami navrhovany)system "kompatibilni"se systemy v okolnich zemich.Budeme zit v globalizovanem svete nebo na "Kube"?

Jistěže je kompatibilní. Psal jsem o tom, že náš systém se týká vnitřních ekonomických vztahů - uvnitř státu. Na venek se nic nemění, naše měna není sice volně směnitelná (výhoda, že nikdo cizí nemůže manipulovat naší měnou a tím i ekonomikou), ale směna v mezinárodní oblasti se odehrává běžným způsobem prostřednictvím přepočtu dle směnných kurzů (pevných cca po 12 měsíců, následovat může korekce na základě rozhodnutí ČNB). Žít budeme stále v Čechách, čili v globalizované Evropě a s Kubou nebudeme mít nic společného, pokud tedy nebude chtít nějaký občan u nich třeba postavit nějakou továrnu s pomocí našeho státu postřednictvím Fondu zahraničních investic. Náš systém umožní rychlé splacení zahraničního dluhu, obejít se bez zahraničních půjček a investic a důraz klade na příjmy v cizích měnách, k čemuž poskytuje další motivační pobídky pro naše občany. Systém není založen na neustálém růstu HDP (tento nesmyslný ukazatel je stejně k ničemu) a umožňuje postupně v blízké budoucnosti přejít k postupnému snižování délky pracovní doby a dřívějšímu odchodu do penze - toto vše umožňuje volná cirkulace peněz v ekonomice ovládaná pouze skutečnými technickými a technologickými možnostmi společnosti.

B.Bude "TO" fungovat kdyz se podari zavest jen "cast"reforem?

Aby to fungovalo, musí být realizováno určité minimum podmínek. Zbytek může být různě modifikován, nebo vypuštěn a realita se bude řídit svobodnou volbou občana.

Vysvětlení s cirkulací peněz v ekonomice vám nenutím. pokud vám nikdo neodpoví a přesto vás to bude zajímat. Můžete se ozvat -)

Aby se například experiment z Wurglu uskutečnil někde plošně, museli by o to mít zájem alespoň volení zástupci lidu té které země. Ti ho bohužel neměli a nemají jej ani dnes, protože v zájmu lidu svých zemí nejednají, neboť jsou ovládáni nadnárodními korporacemi a lobystickými mafiemi - nemusí se vám to líbit, ale právní řád naší země za 20 let doznal takové změny v neprospěch obyvatel této společnosti, že by tomu před 20 lety nikdo nevěřil. Můžete moji vizi klidně nazývat utopií, výsledek ekonomických vztahů budovaný více než 150 let ale nedopadl zrovna nejlépe ani ve 30. letech minulého století a ani v současnosti, že? Nebo vám připadá funkční?
04. 01. 2010 | 23:24

schlimbach napsal(a):

Gekon

zkuste si odpovědět na otázku, jak může stávající systém skutečně fungovat, když je postaven na tomto základním předpokladu:

banka vám půjčí 100 000 korun a požaduje vrátit 120 000 korun, kde 20 000 korun je úrok. Jak to uděláte, když vaším prostřednictvím pustila do oběhu pouze 100 000 korun?
04. 01. 2010 | 23:31

Liberál napsal(a):

Tohle jsou reálné důsledky velké koalice založené Klausem - tragedie pro tuto zemi:
Geniální velkokoaliční strategie Topolánka v záležitosti Open card navazuje na osvědčené postupy a jimi dosažené výsledky výsledky v kauzách z nedávné minulosti.Tahle taktika, dostat ČSSD a ODS na jednu palubu, se už nejednou osvědčila. Nejnázorněji pak na "opčním akciovém programu dozorčí rady ČEZ", kdy se nominanti obou těchto politických stran napakovali každý desítkami milionů korun, celkově za více než miliardu. Voliči z toho získali a dosud mají akorát "evropské" ceny elektrické energie. Ty takto zkorumpovaná dozorčí rada ČEZu zevnitř pustila a zainteresovaný současný ministr vnitra, tehdy šéf Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, předtím též člen dozorčí rady ČEZ, pan Pecina to zvenku "podržel". Když policie záležitost začala šetřit ještě za vlády ČSSD,tak to šlo to velmi ztuha. Zato za vlády Topolánka to šlo kupodivu úplně k ledu - vyměnili se kvůli tomu i státní zástupci,jen aby se to odložilo. A nikdo, kupodivu ani Paroubek, nekřičel, neprostoval. proč asi? Protože si na "své" ze státního, ale potažmo z "našich" přišli na své i soudruzi z ČSSD. A takhle to fungovalo v Praze až do posledních voleb úplně stejně.
Když se Topolánkovi podaří namočit do "fekálií" OPENCARDu ksicht Janstovi, lze s vysokou pravděpodobností hraničící s jistotou čekat, že i Paroubek přestane volat po spravedlnosti. A je vymalováno, velkokoaliční přístup smaže touhy po spravedlnosti. Vesecká osvědčeně basu podrží také, protože nastane pro zloděje na magistrátu pro ně žádoucí politické klima, stejné jako v případě "opčního akciového programu dozorčí rady ČEZ - a to že NENÍ POLITICKÁ VůLE tuto kauzu řešit a už vůbec ne vyšetřit. Toto je ve stručnosti genialita Topolánkova přístupu v kauze OPENCARD.
Toto je také standardní scénář každodenní koexistence a spolupráce těchto dvou nejsilnějších politických stran.
Jediné řešení - zrušit 5% hranici pro vstup do parlamentu (nechat např. 1%)aby i menší subjekty dostaly prostor se prezentovat a přestat s nesmyslnou praxí ČT, dávat ve vysílání prostor pouze "velkým", zpravidla parlamentním politickým stranám. To lze i beze změny zákona - a ihned.A je to v rukou novinářů, dokonce z veřejnoprávních medií.Takhle se dá začít.
04. 01. 2010 | 23:55

K.H.Borovsky napsal(a):

Souhlas Admiral. Urednicka vlada je takova implicitni velka koalice. Pro T&P to ma vyhodu, ze si vladnim predsednicenim v krizovem obdobi tolik nevymachaji hubu. Pro Fisera je to zivotni uspech. Pokud se jeste neco strasneho nestane, bude pri nejmensim velkym predsedou ČSÚ, nebo spis nekym v Eurostatu. Nedrazdi to antioposmluvniky a lid si rika, jak to ten Fiser dobre kouli. Ona ta demokracie permanentne pere spinave pradlo a lid stale ceka na neco vzneseneho, teatralniho a stale nic neprichazi. Pohled na tu udrenou pradlenu, ktere steka curky pot z cela ovsem neni zblizka prilis povznasejici nikde na svete. Nejlepe se jevi demokracie z dalky cloveku zijicimu v rezimu, kde po ni neni ani potuchy.
04. 01. 2010 | 23:55

Gekon napsal(a):

Schlinbach
Nezda se mi moc moudre se izolovat a to v zadne podobe.Navic si myslim ze to nejde a uz nikdy nepude.To co se bude v tom nasem rybnicku dit ovlivni bud prostrednictvim penez nebo zbozi.Moznosti jsou miliardy.Domaci mena je divnej napad.Mohu vubec verit nekomu ze zrovna on se bude starat o ty moje penizky /mnou vynalozenou praci/dobre?150 let jsem presvedcovan o tom ze ne.
A jak mam rozumnet vete ze kurz bude pevny 12 mes pokud nedojde ke korekci?Bud je pevny a nebo ne.Nedovedu si predstavit ten nas ostruvek stability:)
Permanentni korekce jsou nutne a dlouho to tak bude.
Jaka je vubec nadeje ze se podari zavest nekolik opatreni zasadniho vyznamu najednou kdyz i prkotina u nas trva leta.Na nicem takovem se tahle spolecnost nikdy neshodne.Kolik jste za ten rok co sem pisete nasel priznivcu,kolik vzdelanych prizivcu a kolik pochybovacu?To je dalsi duvod proc to "klapnout"nemuze.
Takze asi jedine na cem se shodnem je to ze HDP je nesmyslny udaj a ze situace je slozita?)
K tomu co jste napsal o tom ze voleni zastupci lidu nemaj zajem o nic "uslechtileho"je treba dodat ze to nikdy nebylo jinak.Takrikajic od usvitu dejin.A lepsi to nebude.Nove "kadry" bez sklonu k mravnim pokleskum by museli vyrobit na zakazku v laboratori.
No a na zaver muj nazor na "urok".Ja to beru jako odmenu za riziko.Proc bych nekomu neco pujcoval a riskoval ze to nevrati,vrati pozde nebo to nejak znehodnoti?
Kde mam vzit viru v to ze "clovek"v tom vasem modelu da pujcku opravdu kazdemu?Kdo ma tu moznost posoudit ktery plan je vhodny a ktery ne?Muze to delat urednik?Ja myslim ze ne.Ktery "odbornik"dokaze vyhodnoti naprosto neomylne komu pujcit a komu ne?Nezacnou si nejvetsi dobrodruzi pujcovat a penezi /tedy praci tech mene odvaznych/plytvat?
Berte to vse ale jako nazor naprosteho laika a jako pokus divat se na vec radoby selskym rozumem.Ekonom nejsem a maturitu mam z protekce takze to asi opravdu pochopit nedokazu.
Mou duveru stale nemate..
05. 01. 2010 | 00:31

kormoran napsal(a):

..Cesti vrcholni politici by na verejne klani meli chodit nejmene s 3,6 promile ,(in vino veritas), anebo po injekci pravdy )
05. 01. 2010 | 01:35

Qiedo napsal(a):

Gekone: Nějaký čas se tu paralelně vzdělávám při čtení lekcí určených p.Schlinbachem Vám a také se mi to zdá opsané někde na Pandoře z Atavaru.Co je ovšem dnes nepochopitelná pravda je,že tuším do 18tého století byl úrok z půjčky považován za nemorální a tudíž vlastně nemožný.Také nejsem ekonom a od maturity už je to tak daleko!

Ale k věci!Rád bych přispěl ke zlepšení současného stavu,když už mi tenkrát ty klíče ze zmrzlých pracek neupadly do kanálu.Je zapotřebí se začít rozhlížet kolem.A tak tu mám jednu nabídku:
http://www.obcane.cz/
05. 01. 2010 | 02:02

kormoran napsal(a):

Avatar? Skvele obrazove efekty, vrele doporucuji.
Chudaci herci v brzske budoucnosti prijdou o praci v kinematografii.(http://www.ateo.cz/i/5123/
05. 01. 2010 | 02:37

schlimbach napsal(a):

Gekon

jen abychom to nezamluvili, neodpověděl jste mi na moji otázku ohledně půjčky - jak si s tím poradíte.

Já chápu, že téma je složité, vyžaduje i abstraktní představivost, ale jsem celkem optimista, protože to chápou lidé různého věku i vzdělání. Mají ale jedno společné. Ví nebo cítí, že to, co se dnes děje je špatně a sami byť třeba podvědomně hledají cestu ke změně.
Píšete:
Domaci mena je divnej napad.Mohu vubec verit nekomu ze zrovna on se bude starat o ty moje penizky /mnou vynalozenou praci/dobre?150 let jsem presvedcovan o tom ze ne.

Asi máte na mysli stát (společnost) - v našem systému se vám o ně stát starat nebude, jediný, kdo o nich rozhodne a bude se o ně starat, budete vy sám. Vy si svojí volbou rozhodnete kolik budete vydělávat a vy si svojí volbou rozhodnete, jak s vydělanými penězi naložíte. Nikdo to za vás neudělá, leda byste to chtěl a na někoho tu starost přenesl.
To, že hlupáci neustále předhazují občanům, jak je stát špatný vlastník, je stupidní demagogie, kdy právě tito hlupáci zamlžují tu skutečnost, že pokud se něco se státním majetkem děje špatného, pak pouze díky tomu, že oni jmenovali jako správce nevhodného člověka. Není to selhání státu, ale jich samotných.´

Píšete:
A jak mam rozumnet vete ze kurz bude pevny 12 mes pokud nedojde ke korekci?Bud je pevny a nebo ne.Nedovedu si predstavit ten nas ostruvek stability:)

Je to jednoduché - po dobu 1 roku bude kurz pevný - například 26 Kč/euro. ČNB může na další 12 měsíční období učinit korekci kurzu v určitém intervalu, ale musí to být oznámeno s 6 měsíčním předstihem, aby se na to mohla podnikatelská sféra připravit. Nebude tím pádem možný vliv spekulantů na naši měnu a podnikatelé nebudou v nejistotě, zda vydělají, nebo jim zbydou oči pro pláč.
05. 01. 2010 | 05:17

schlimbach napsal(a):

Gekon
Píšete:
No a na zaver muj nazor na "urok".Ja to beru jako odmenu za riziko.Proc bych nekomu neco pujcoval a riskoval ze to nevrati,vrati pozde nebo to nejak znehodnoti?
Kde mam vzit viru v to ze "clovek"v tom vasem modelu da pujcku opravdu kazdemu?Kdo ma tu moznost posoudit ktery plan je vhodny a ktery ne?Muze to delat urednik?Ja myslim ze ne.Ktery "odbornik"dokaze vyhodnoti naprosto neomylne komu pujcit a komu ne?Nezacnou si nejvetsi dobrodruzi pujcovat a penezi /tedy praci tech mene odvaznych/plytvat?

odpověď:
úrok vždy nebyl. V zemích islámu neexistuje dodnes. Ten systém, který funguje dnes se vyvíjel velice postupně a byl korigován potřebami lidí, kteří toky peněz ovlivňovali a ovlivňují. Je snad pochopitelné, že to dělali a dělají ke svému prospěchu. Již jen odpověď na mou vámi nezodpovězenou otázku vám mohla dát důvod k zamyšlení. Vezměme si naši republiku. Máme vlastní měnu - korunu. Tuto měnu ovládají cizí bankovní ústavy. Tyto bankovní ústavy nastavují pravidla, komu, kdy a za kolik půjčí naši vlastní měnu. Bankovní úředník rozhoduje, zda půjčku dostanete nebo nedostanete. Tyto cizí banky rozhodují, zda váš zaměstnavatel dostane provozní úvěr například, aby mohl splnit zakázku a zaplatit vám mzdu. pokud ten úvěr nedostane, jste i vy se splácením půjčky v ohrožení (to jste ale i z jiných důvodů). V našem systému zda půjčku dostanete nebo ne neřeší žádný úředník, žádný jednotlivec - pravidla jsou určena zákonem a systém SOB (Státní obchodní banky)je automaticky vyhodnotí a půjčku poskytne nebo neposkytne (pokud byste se měl předlužit). S půjčkami pro podnikatele je to stejné, jen je tam 2 denní zpoždění, protože je třeba do systému vnést údaje z podnikatelského záměru - vzít si půjčku na podnikání je vaše osobní riziko. pokud zkrachujete, vy sám se budete se splácením vypořádávat. Nebude to mít dopad ani na společnost ani na dodavatele ani na zaměstnance - pouze na vás. Je to vaše svobodná volba a systém vám ji umožní, ale je to také vaše zodpovědnost a systém ji bude od vás vyžadovat. Podrobnosti jsou popsány na webu. Nikoho jiného se to nemůže dotknout, protože náš finanční systém pracuje zcela jinak než dnes - peníze jsou pouze prostředkem směny a umožňují občanům a subjektům společnosti směnu uskutečnit - množství peněz se v systému nemění, peněžní zásoba je konstantní a jen v systému cirkuluje, což znamená, že za konstantí objem peněžní zásoby je vytvořena s každou jejich obrátkou další odpovídající hodnota statků ve společnosti. Jinými slovy, každá koruna je podložena s každou její obrátkou v systému neustále vyšší a vyšší reálnou hodnotou vytvořených statků. V tomto systému jsou úroky zbytečné, protože vlastní měna společnosti je v rukou společnosti, není zde nikdo cizí, kdo by si ji mohl přivlastnit a žádat za ni poplatek. Podrobnosti jsou opět v případě zájmu na webu.

Takže ano, dnes rozhoduje o půjčce člověk - je to přesně ta varianta, ze které máte obavu.
V novém systému nerozhoduje člověk, ale na základě zákonných podmínek automatický systém státní obchodní banky, který měří všem stejně a je vaše volba i odpovědnost, zda si půjčku vezmete či nikoliv.

Vyčůránci mají smůlu, protože pokud nedokáží půjčku využít v souladu se svým záměrem, přijdou o celý svůj majetek a budou splácet třeba do konce života - je to ale zase jen a jen jejich svobodná volba.
V našem systému se peníze nikdy neznehodnotí, nikdy jich neubude - do ekonomických vztahů peníze vstupují jako katalyzátor do reakce - umožní směnu, nic víc.
05. 01. 2010 | 05:21

Hanák napsal(a):

Pan Pehavel se nám rozvykládal, jako pan Hanák v Právu. Jedna-dvě pravdy a zbytek slovní veteš.
05. 01. 2010 | 06:20

petr1962 napsal(a):

slimbach Pozorně jsem si přečet Vaše stránky i odpovědi.Musím říci že bych se pod to co říkáte podepsal v plné míře.Jenže mám pochyby že s tím těžko uspjejete.Dnešní doba přeje zlodějům a kapitalistům což je vlastně totéž.Komunisti byli totéž,hrabali pod sebe ale dali nažrat i lidem.Ti dnešní kapitalisti hrabou jen pod sebe na ostatní se neohlížejí.V tom je rozdíl mezi komunisty a dnešními kapitalisty,jinak jsou zcela stejní.Přeji aby se k Vám přidalo co nejvíce lidí.
05. 01. 2010 | 07:22

schlimbach napsal(a):

petr1962
díky -) můžete se klidně přidat též -)
05. 01. 2010 | 08:12

Ladic napsal(a):

pehe...jakou barvu žluče máte vy?
05. 01. 2010 | 08:55

Ladic napsal(a):

to petr 1962 - jsem rád, že člověk, který trapně nadává na kapitalisty ,,umí,, napsat uspjejete - průzkumy o vás nelžou...
05. 01. 2010 | 08:58

shin napsal(a):

Prosím o definování přínosu článku pana Pehe...absolutně nechápu o čem článek je a už vůbec ne proč ho pan Pehe napsal...Možná si přeje, aby vešel do dejin jako tvůrce pojmu Paroublánek, pardon Toporoubek...
05. 01. 2010 | 09:03

shin napsal(a):

ovšem např. přispěvatel Jakl...to je síla... kdo odevzdal kuponove knizky Koženým ...? Pan Klaus?? 20 let po padu komunismu a vy nejste schopen priznat ani svuj dil odpovednosti...nezbyva nez cekat, az lide jako vy vymrou...
05. 01. 2010 | 09:05

marek napsal(a):

to shin: pane kolego- BINGO- když vidím,jak někdo nadává na KP- přesně vidím to co jste právě ppsal- blázny skákající na desetinásobek a pak ječící o zlodějích :-D. Já na KP vydělal cca 90-100 tisíc- ostatní mohli také,pokud by nebyli hloupí nebo líní se o své peníze starat . Za to,že někdo dal svou KK nějakému lumpovi Klaus skutečně nemůže
05. 01. 2010 | 09:30

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky obsahující hrubé nadávky a hanlivá komolení jména ("dobytek, blb, Paroublb"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé diskuse).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 01. 2010 | 09:42

Krupa Václav napsal(a):

Slíbil jsem si na nějaký čas nezapínat, nečíst a už v žádném případě nediskutovat.Opět jsem selhal (v poslední době stále častěji:(),zapnul jsem a vidím J.P.,četl a kdyby jen k vůli jednomu,tak je to nick jirásek musím i diskutovat. Díky! K.V.
05. 01. 2010 | 09:51

Gekon napsal(a):

Schlimbach
Docela cast se ozirma se spoluzakem ketry pochazi z Afghanistanu.O tzv.bezurocnych pujckach v zemich islamu vim od nej docela dost.Neni to snadne ani poslouchat.Prestoze ma muj kamos moznosti takrka svetobcanske voli nasi zem jako celkem prijatelne misto k zivotu a urokum v nasich bankach se vubec nedivi.
Ke stotisicum o ktere slo v nasem rozhovoru budu muset proste neco pridat.Svou praci.Myslim ze je to v poradku.
Take musim trvat na tom ze stat je spatny vlastik.Tak jak jsou lide.Mate nejaky priklad kdy stat hospodaril lepe nez soukromy vlastnik?"Z cizih hrev netece" by mohlo byt heslo vsech uredniku.
Lide nikdy nedokazou zvolit a ohlidat sve zastupce.To je tak rikajic proti prirode.
05. 01. 2010 | 09:56

Olga napsal(a):

Pan Jiří Pehe Velmi dobře vystihl situaci naší politické scény. Děkuji mu. Ovšem je to odraz naší společnosti. Nevidím naděli na zlepšení. Pokud bude vidět každý především svůj osobní prospěch, pak těžko někam postoupíme. Mluvíme sice o spolupráci, ale já vidím jen boj o vládnutí. Ať už je to trh nebo cokoliv jiného. Nemyslím si, že naši lidé jsou horší než lidé v jiných vyspělých zemích. Jsou jen zařazeni vnější regulací na méně hodnotná místa. Jsme sice papírově zařazeni mezi rovnoprávné státy, ale nařízení, která musíme plnit nás ve skutečnosti tlumí. Nemám ráda dotace v žádné formě. Nemám ráda žebráky. Člověk má přece svou důstojnost. Věřím už jen v Boží království.
05. 01. 2010 | 10:04

kozoroh napsal(a):

Schlimbach:
Blahopřeji Vám k získání prvního intelektuála zde (petr1962) pro váš program.
05. 01. 2010 | 10:34

schlimbach napsal(a):

Gekon

také jsem měl spolužáky z Afghánistánu, to byl ještě Kábul nádherným kvetoucím městem. Nevím, zda jste si vybral pro bezúročný systém toho pravého rádce. Na základě zákona sharia je zakázáno žádat od dlužníka úrok a funguje jim to velice dobře. Dokonce jedna taková banka otevřela svoji pobočku i v Rusku.
Mýlíte se, že budete muset něco přidat svou prací, abyste zaplatil úrok v příkladu uvedeném. Banku nezajímá vaše práce, banku zajímají peníze, které jí musíte vrátit. Pokud je nevrátíte, potom ji zajímá váš zastavený jí majetek. Takže, pokud bankovní systém pustí do oběhu 100 jednotek a žádá vrátit 120 jednotek, není to možné, pokud si někdo další nevezme půjčku a vy od něj nezískáte vám chbějících 20 jednotek. Tento systém je systémem letadla - je to jednoduché, ve své podstatě super podvodné a funkční, protože normálního člověka ani nenapadne, že by to takto mohlo fungovat a přesto je to fakt. pokud budete k sobě jen trochu upřímný a zamyslíte se, nemůžete tento argument popřít. Trvat na tom, že stát je špatný vlastník můžete, já vám to neberu, ale jak to vypadá v naší společnosti - jste spokojen s vývojem a co vlastně ještě stát vlastní? Co bylo ve většině případů při privatizaci cílem nových soukromých vlastníků? Tunely, prodej do ciziny a namastit si vlastní kapsu - to je váš ideál? Dnes neovládáme ani vodu, ani průmysl, investice které sem přicházejí nemůžeme žádným způsobem ovlivnit, nemáme v rukou vlastní měnu, do zahraničí paltíme až 300 miliard ročně za to, že někomu děláme poskoky, za dluhovou službu platíme letos 77 miliard - je to super, ne? Nezlobte se, ale vaše ideologie je neskutečně tupá, protože nereflektuje realitu. Píšete bez diakritiky, tudíž jste zřejmě v cizině za vodou a je vám to jedno. To je bohužet ono - je vám to jedno...
Víte jedině hňup dovolí pustit ze svých rukou strategické věci - vodu, suroviny, energie - který stát ve světě to dovolí? USA? Rusko? Arabské země? Čína, Indie? Ani jeden z nich, protože v tomto ohledu nejsou tupí. USA vyvolává války kdekoliv, dky může ovládnout nějaký zdroj surovin, strategický bod - bez ohledu na statisíce zabitých civilistů - váš ideál? Váš přístup k realitě je přesně ten, který tyto kruhy potřebují - nemyslet, tupě papuškovat a jet s mainstreamem a když to jde, nechat si to zaplatit. Super. Věřím, že míte ze sebe dobrý pocit, jste king - tak ať vám to vydrží.
05. 01. 2010 | 10:36

schlimbach napsal(a):

kozoroh
nevím kdo je petr1962 - je mi jedno, jestli je intelektuál nebo není. Pro mě je podtatné, že z toho navrhovaného třeba jen něco pro sebe pochopil a vidí možné východisko. Je pro mě důležité (pro vás by to mělo také být, ale vy to díky svému přístupu zatím nevidíte), že má zájem hledat alternativu, protože mu stávající stav nevyhovuje (vám zřejmě ano - zatím)
Každý se nedovede vyjadřovat učeně a v souladu s protokolem a že napíše vulgárním způsobem svoji myšlenku se mi líbit nemusí, ale na druhé straně je důležitý obsah té myšlenky a těžko popřete, že by jeho příspěvek výše uvedený nevystihoval realitu.
05. 01. 2010 | 10:43

SuP napsal(a):

schlimbach -
..." těžko popřete, že by jeho příspěvek výše uvedený nevystihoval realitu....."
Tak to je pak už jasný, kdo jste to Vy-lingvisti.
05. 01. 2010 | 11:09

schlimbach napsal(a):

SuP
petr1962 napsal

slimbach Pozorně jsem si přečet Vaše stránky i odpovědi.Musím říci že bych se pod to co říkáte podepsal v plné míře.Jenže mám pochyby že s tím těžko uspjejete.Dnešní doba přeje zlodějům a kapitalistům což je vlastně totéž.Komunisti byli totéž,hrabali pod sebe ale dali nažrat i lidem.Ti dnešní kapitalisti hrabou jen pod sebe na ostatní se neohlížejí.V tom je rozdíl mezi komunisty a dnešními kapitalisty,jinak jsou zcela stejní.Přeji aby se k Vám přidalo co nejvíce lidí.

Pokud si to přeberete v klidu a oprostíte se od zevšeobecňování, nevystihuje to realizu?
05. 01. 2010 | 11:14

bigjirka napsal(a):

Nevystihuje. Je to blbost. Stejná jako Ostrov Utopia. Víra v podobná zjevení mi ustoupila v -nácti.
05. 01. 2010 | 11:29

Grandmaster napsal(a):

Marek,
uz si zase poustite usta na spacir (Mila pani Marcelo atd).
Mel by jste se ridil tim, co pisete ve vasem webu - 'prosim a zadam o slusne chovani'.
05. 01. 2010 | 11:33

schlimbach napsal(a):

bigjirka
to, že to nejste schopen pochopit neznamená, že to nechápou jiní -)
05. 01. 2010 | 11:41

marek napsal(a):

Pane Schlimbachu-stačí si přečíst cíle:1)rušíte všechny již uzavřené půjčky a příslušné smlouvy- naprostá pitomost-protože první co by nastoupilo by byly soudy,mezinárodní soudy a arbitráže, které byste jako stát všechny prohrál.
2) rušíte všechny daně i danová přiznání-proboha a na základě čeho byste pak vypočítaval a vybíral peníze na učitele,policii atd - to by děti nosili do školy naturálie ? Rušíte DPH a Spotřební daně,které jsou skoro neošiditelné !!
3) rušíte všechna cla - důsledkem bude zahlcení trhu asijským šmejdem a bankrot 99% české výroby. Jak byste reagoval na cla uvalená na české zboží od jiných zemí ?
Proboha člověče- vzpamatujte se- ten váš plán velmi připomíná uzavření se Japonska před ostatním světem,život ortodoxních židů v kibucech nebo podobné exscesy. Na tenhle nesmysl jste studoval ? Tohle prostě nemůže fungovat už jen kvůli provázanosti českého průmyslu a obchodu s okolními státy. Naprostá utopie.
05. 01. 2010 | 11:45

marek napsal(a):

ááá- Grandmasterovi zase vadí,že někdo nazývá lháře lhářem a hlupáka hlupákem. Mně lháři vadí - vám evidentně ne- je to váš problém . Každopádně mne nezajímáte.
05. 01. 2010 | 11:48

marek napsal(a):

schlimbachu- to že nejste schopen pochopit jakou jste sesmolil hloupost neznamená- že to nechápou jiní
05. 01. 2010 | 11:52

Gekon napsal(a):

Schlimbach
Muj kamos pochazi asi 100km jizne od Kabulu a jak jsem to pochopil tak to funguje asi tak /nedokazu to popsat presne vazne nejsem ekonom/ ze majetek prechazi na noveho majitele po splaceni posledni splatky.
Historky ktere jsem slysel o tom kolika lidem se to podarilo a kolika ne by mohli poslouzit jako predloha na akcni film.O tom ze se pro poskytnuti uveru musi pokusit cely "klan"nebo rodina ani nemluve.Je to takove "mafianske".
Mozna mam opravdu spatne informace.Zustava otazkou proc to ty banky delaji?Co jim to prinese?Z ceho hradi pripadne ztraty?/a svuj provoz/
Vytunelovat lze jen cizi firmu.Proc bych tuneloval to co jsem leta budoval?To co se stalo u nas je jen dan za demontaz socializmu-statniho majetku.
Stat pokud vim jeste dnes vlastni spoustu veci.Ceske drahy-kolik nas to stoji a za co?Ceske posty-kolik nas to stoji a za co?
Velkou cast lesu,to jinde nenajdete a co z toho?Statni lesy se chovaji hur nez nejaky kartel..
Stat ovlada CEZ a kdo z toho co ma?Vazne mate dojem ze radovi obcane?
Takze pokud mate trosku predstavu o tom jak se STAT chova v teto chvili tak snad nemuzte myslet vazne ze se po volbach zacne chovat lepe.
To ze je spolecnost v prapodivne situaci je pravda.Bohuzel.Ale reseni ve Vami navrhovanych zmenach stale nevidim.Spis naopak.
Na sytemu letadla je tak nejak zalozen cely lidsky zivot,tedy nejen banky.Stale spolehame na ty nase mlade..
Nedostatky ktre ma kazdy system patri bohuzel k lidskemu udelu.Kazdy se s tim musi vyrovnat po svem.Ja osobne vidim korporatni metody stejne negativne jako silny stat.tedy opet zadne reseni.A nejhorsi mozna varianta?velmi blizka te dnesni realite :korporatni vlivy prosazovane a legitimizivane silnym statem.Opravdu desiva predstava.
Posledni vec:Myslim si ze sen kazdeho spekulanta je vedet ze jedna mena bude po urcitou dobu pevna a o pripadne zmene se dozvi pul roku dopredu.To spekulacim nezabrani.Spis naopak.
Mam pro Vas jeste jeden navrh.Ale prosim neurazte se.Pokuste se otevrit si treba male zamecnictvi.Rekneme tak pet,deset lidi.Zjistite mnohe pravdy o lidech,o moznostech planovat neco na rok /uvidite ze i par mesicu bude problem/ a tom jak se buduju vztahy s okolim.
Zatim to vypada ze jste vse naplanoval z "tepla sve pracovny" a trpke skussenosti zejmena s "lidskym faktorem"mate teprve pred sebou.
Pokud bude tri roky po sobe "v plusu"tak si skuste neco vetsiho:)
05. 01. 2010 | 12:34

schlimbach napsal(a):

marek
k půjčkám - půjčky občanů ptřebírá na sebe společnost, vyplácí je bankám, občané dále splácejí svůj dluh společnosti (za nových podmínek, bez úroku, s delší dobou splatnosti) - takže půčky budou vyrovnány, nebude si mít kdo na co stěžovat to za 1) za druhé do roku 1990 zde nebyly cizí banky a za 20 let na nás vydělaly již celkem dost - mohou jít o dům dál. Nemusí se jim to líbit a ani nebude, ale pokud vycházím z předpokladu, že je ČR svobodným, suverenním státem, potom má naše obyvatelstvo samo právo zařídit si svůj život ve vlastní zemi po svém. Tím, že vyplatíme půjčky v bankách dosáhneme toho, že banky budou muset stáhnout z oběhu všechny fiktivní peníze. Pokud se jim to nebude líbit, můžeme zvednout zákonem povinnou rezervu na 10 % (jako u FED v USA) můžeme jít ještě dál jako v jiných zemích i bohatých, kde povinná rezerva je až 80 %. Bude to pro ně příjemnější, než sklapnout kufry a jít tiše o dům dál?
Takže - mezinárodní arbitráže nee.

Daně - je mi vás líto, že vás škola nenaučila se učit samostatně. Pokud byste to dovedl, pochopil byste, že v novém systému se vůbec nesestavuje státní rozpočet tím méně na 1 rok - sestavují se plány rozvoje na úrovni státu, kraje a obce a ty se financují zcela odlišným způsobem, než jsme dnes zvyklí - daně s tím nemají vůbec co dělat. Daně se nevybírají k dalšímu přerozdělení (daň z příjmu). Sociální a zdravotní jde do odpovídajícího systému ale jen jako doplněk. Financování důchodů je také zcela odlišné, mladá generace nevydělává na tu starší.

Ruším všechna cla - samozřejmě, jsme přece liberálové, nebo ne? Mohl jste si přečíst, pokud byste chtěl, že nákup cizí měny je znevýhodněn 5% poplatkem, tudíž, pokud někdo může nakoupit zboží u nás, koupí je levněji než z dovozu. Lidé budou mít podstatmně větší příjem k dispozici a pochybuji, že budou kupovat nějaký šmejd. Naše výrobky nebudou dražší než dnes i při vyšších příjmech občanů, protože budou odbourány daně, budou odbourány úroky a půjčky budou dlouhodobější, což znamená, že dopad do ceny výrobků nebude vyšší než je dnes. Každý občan - a to jste si také mohl přečíst - bude zainteresován osobně na tom, aby pro něj bylo výhodnější zabezpečit příjem v cizí měně, než tuto měnu utrácet.

provázanost se zahraničím - celý systém je výhodnější i pro zahraniční subjekty ( hlavně pro výrobky s vyšší přidanou hodnotou, výzkum, vzdělání), které provozují podniky podle našeho práva na našem území - již jsem to několikrát psal, nebudu to tedy opakovat.

Naše země bude uzavřena nákupu základních potravin, které je schopno vyprodukovat naše zemědělství - jedině hňup se zadluží, aby si mohl venku koupit to, co sám dovede kvalitně vyprodukovat - nejde o zákaz dovozu všeho zboží - to podtrhuji - pouze základních potravin - zemědělství postavíme na nohy i bez dotací.
Osobně bych doporučoval, než budete zase pouštět uzdu své fantazii, abyste si vše řádně přečetl, prostudoval a teprve potom ostouzel.
Také si ujasněte, jestli máme právo žít své životy ve vlastní zemi po svém, nebo musíme být někomu něčím povinováni, sloužit mu, dělat na něj (cizí kapitál), nebo můžeme využít vlastní zdroje, vlastní rozum a obchodovat jako rovný s rovným.
05. 01. 2010 | 12:48

kozoroh napsal(a):

Gekon.
Diskuze s p.Schlimbachem nemusí být plody nesoucí, v každém případě však je široká.O tom svědčí i to, že původní téma:"Zloduši P+T" je nahrazeno Schlimbachovou reformou.Obsese tohoto pána je zde prezentována již několik měsíců se sveřepostí,nemající obdoby.Váš boj je marný.Shoříte jako Hus.
05. 01. 2010 | 12:54

schlimbach napsal(a):

Gekon

díky za radu, jak poznat lidský faktor, ale nemusím to již využívat - zkušeností mám v tomto smyslu dost.
Jak fungují podniky se státní účastí dnes není vina vlastnictví státu, ale konkrétních lidí, kteří představitele podniků jmenovali a nenesou za to žádnou odpovědnost, protože jiní, také bez odpovědnosti a s imunitou schválili takové zákony. Je to v lidech - tak to prostě je. Vidím, že vám je skutečně jedno v čem se tu žije a jak to půjde dál a že je vám jedno, jak funguje stávající systém na principu letadla, kdy v konečném důsledku vlastnictví všeho přechází na banky a občanům zůstávají jen dluhy a oči pro pláč ... jak jsem psal - žijte blaze
05. 01. 2010 | 12:56

schlimbach napsal(a):

Kozoroh
když není konkrétní argument, alespn kopanec se hodí, že?
05. 01. 2010 | 12:58

schlimbach napsal(a):

Gekon
äbych nezapomněl - spekulace s měnou nebudou možné, protože naše měna bude pouze vnitřní měnou a její vývoz nebude možný. Českou korunu budete moci využít pouze na území našeho státu. Pokud byste chtěl spekulovat, musel byste si nakoupit nějaké zboží a to vyvést ...
05. 01. 2010 | 13:01

dalimír napsal(a):

Dobrý den . Čtenáři vy jste asi musel prožít sedm pádů na hlavu ,jinak by vám došlo že blafuji aby takoví trotlové jako vy měli nad čím důmat ! A vůbec to nemusíte po mě číst já to také po sobě již nečtu ! Čtite raději pohádky Boženy Němcové a bude s vás úplně jiný člověk ! Vlezte mi na hrb pane gramatiku !!! Dal.
05. 01. 2010 | 13:14

Grandmaster napsal(a):

Marek,
jste nepolepsitelny. Placate hlouposti a pouzivate vice nebo mene vyrazu, ktere se nehodi do slusne spolecnosti.
Pokusim se vam vysvetlit to placani:
Da se to prirovnat s rychlosti zemekoule ve vesmiru. Je to zavratne ale jaksi se to neciti.
A stejne tak je s vasimi nazory. Jsou zavratne (z vaseho hlediska) ale jaksi se nepcitaji (z hlediska drtive vetsiny ctenaru tohoto blogu).
A opet vas musim vyzvat - drzte se vaseho webu - prosim o zadam o slusne chovani.
05. 01. 2010 | 13:17

marek napsal(a):

Ne- opravdu pane Schlimbachu- NE- to co zde navrhujete je státem řízené hospodářství i soukromí- takový mišmaš komunismu a nacionálního socialismu doplněný naprosto nesmyslnými zřejmě vámi vymyšlenými tezemi jak co bude fungovat zcela v rozporu s tím,co funguje všude okolo a v celém "vyspělém" světě. Váš systém je naprostá utopie. A pokud byste jí chtěl někde vyzkoušet- každý myslící tvor by šel proti a nemohl by vám na vaše příkazy a zákazy skočit. Už mi neodepisujte - nehodlám na vás již nikdy reagovat.
05. 01. 2010 | 13:19

bigjirka napsal(a):

Schlimbachu, vy jste holt nový Kaddáfí (či Marx, Mao, vyberte si). Jakou barvu bude mít přebal vaší fundamentální knihy (pozor, rudá, hnědá, zelená, modrá, oranžová a bílá jsou už besetzt). To víte, já jsem blbý, na mne se halt musí pomalu. Malý malmot: vyvádí se dobytek, zboží se vyváží. Nicméně obdivuji vaši zabejčenost.
05. 01. 2010 | 13:22

dalimir napsal(a):

Čtenáři chtěl bych mít vaše starosti ! Na náš státní útvar se řítí bankrot a vy se zabýváte naší zbytečně komplikovanou gramatikou ! Vy jste teda ale bedna to vám povím !!! Dal.
05. 01. 2010 | 13:22

marek napsal(a):

Milý Velký mistře - už ten nick ukazuje co jste zač: na mém webu nenajdete žádné lži- to je zásadní věc proč tam mohu požadovat slušnost. Zde,kde jsou lži předkládány jako reálná skutečnost a takoví jako vy se ještě lhářů zastávají hodlám reagovat takj jak uznám za vhodné- tedy nazývat věci pravými jmény.Chápu,že se vám to nelíbí- ale je mi to celkem jedno. Vaše všeobecné bláboly a irelevantní příměry mi stejně nejsou schopny nic dát. Takže mi vlezte na zádavy "většino tohoto webu" :-D
05. 01. 2010 | 13:23

schlimbach napsal(a):

Marek
nereagujte, bude to lepší, protože tolik keců bezobsažných jako píšete vy to je k pohledání, hlavně že jste mohl napsat komunistický mišmaš atd. To, co plodíte z mého textu, to je k neuvěření - jste snad za to placen? Asi ano. Žijte blaze ...
05. 01. 2010 | 13:26

bigjirka napsal(a):

Grandmastere, nějak nechápu vaše nutkání pořád někomu říkat, co má dělat, co má říkat a jak to má říkat.
05. 01. 2010 | 13:26

kozoroh napsal(a):

Schlimbach:
Ne,pane.Nemám v úmyslu do vás kopat.Četl jste Swiftovy "Gulliverovy cesty"?Pokud ano, pak jistě pamatujete na onu zemi, kde žilo velké množství myslitelů.Ti byli natolik pohrouženi do svých přemítání, že, aby nesešli z cesty,byli provázeni tzv.pleskači.Úkolem těchto bylo to, že v případě,že myslitel ve svém přemítání začal směřovat do škarpy,pleskač jej měchýřem na holi nasměroval zpět na cestu.Tohoto úkolu jsem se podjal.Bez postranních úmyslů.Jako obyčejný "pleskač" si nepřisuzuji roli arbitra pravdivosti vašich tezí.O to se zde marně pokoušeli jiní.
05. 01. 2010 | 13:29

marek napsal(a):

:-D takže nakonec jsem se dověděl,že jsem placen za dehonestování Schlimbachovo ještě nezaložené politické strany a jeho novátorského politického a společenského řádu :-D ..... opravdu véééééélký smích
05. 01. 2010 | 13:32

schlimbach napsal(a):

kozoroh

tak to jo, tak to jo, to je ušlechtilé, tak se omlouvám za ten kop. Takže plesk? -))
05. 01. 2010 | 13:39

schlimbach napsal(a):

marek
super, konečně trochu smíchu -)
05. 01. 2010 | 13:39

vladimír napsal(a):

Pane Pehe,především by bylo záhadno, aby se občané dozvěděli jména agentů StB ukrytá ve fondu "Z", jména 50% ministrů a poslanců po roce 1989-dle JUDr.Sachera agentů StB, dále jména agentů KGB dle pana Kudláčka, Petra Cibulky a agenta FBI Roberta Eringera, dnes člena ochranky monackého knížete. Také by bylo dobré přinutit vedení ČT, aby pořad jako Historie.cz nedávala v noci, ale ve večerních hodinách. Velmi pozoruhodný byl dnes po půlnoci
05. 01. 2010 | 13:40

Gekon napsal(a):

Schlimbach
Kdyz mate dost zkusenosti s lidmy tak jiste vite kde sehnat velke mnozstvi cestnych,inteligentnich lidi na vsechny potrebne pozice.
Na tomto problemu uz pohorelo spousta projektu.Prozradte nam recept.
/O reci obecneho charakteru moc nestojim/
05. 01. 2010 | 13:43

Gekon napsal(a):

Kozoroh
Na "pleskace"jsem uz uplne zapomnel.Dik:)
05. 01. 2010 | 13:45

schlimbach napsal(a):

Gekon

správný úhybný manévr -)) dočkejte času - škoda, že nemohu s vámi počítat -)
05. 01. 2010 | 13:56

Gekon napsal(a):

Schlimbach
správný úhybný manévr -))-z vasi strany samozrejme.
Mate nepochybne trpelivost a recnicke nadani takze na politika se hodite.Ale na politika dnesniho typu.Na vsechny vecne namytky dokazetze prinest spoust teorie.Bohuzel nebo bohudik to muze zapusobit jen na deti a vetsi hlupaky nez jsem ja.
Nic konkretniho,zadne dilci uspechy , nic..
Pokuste se opravdu o to zamecnictvi nebo zahradnictvi.Zahy zjistite ze nikomu nemuzete sverit ani klice od skladu rucniku.
05. 01. 2010 | 14:06

schlimbach napsal(a):

Gekon
to stěma klíčema jsem zjistil už dávno. Ať vám napíšu konkrétně cokoliv, vždycky to jsou pro vás obecné řeči. Budete se divit, ale já se o žádné funkce nezajímám, věřím, že se najdou vhodnější lidé, navíc naše strana nebude výtahem k moci, takže případní kariéristé mají u nás smůlu -)) Jaké věcné námitky jste snesl? Pouze obecná klišé a když jsem vám na ně dal konkrétní odpověď, dočkal jsem se odpovědi, že holt to je úděl lidí... Píšete nic konkrétního, žádné dílčí úspěchy ... možná jste si nevšiml, že jde o něco nového, kdy je třeba přesvědčit lidi a ne všichni to chápou, což je také asi logické. Ti, kteří to pochopili a chtějí spolupracovat pracují na soukromém fóru - je nás sice jenom 20 - dnes - zítra nějací možná přibudou, nebo nepřibudou. Všechno chce svůj čas. Dnes jste spokojený, klidný, zítra vše může být úplně jinak, změní se podmínky, změní se i úhel pohledu. Člověk si zkušenostmi rozšíří obzor, chápe potom více souvislostí, které dříve neviděl...
05. 01. 2010 | 14:41

marek napsal(a):

Takže když to shrneme- pan Schlimbach vymyslel nový geniální samoregulační politický a sociální systém, který my bohužel nejsme schopni pochopit. Upřímně řečeno jsem hrdý,že tu slátaninu nedokážu pochopit . Protože uvažovat o něčem co naprosto není kompatibilní s okolním světem může jen blázen. A doufat,že se celý svět podiví jak je to geniální a bude to chtít ihned také zavádět-to už hraničí s psychyckou poruchou.
05. 01. 2010 | 17:43

marek napsal(a):

pardon- s psychickou :-D
05. 01. 2010 | 17:44

bigjirka napsal(a):

Mně to nějak evokuje Járu da Cimrmana, kombinaci jeho futurismu a slavného kroku stranou. Také je v tom něco z Marxova Kapitáli, Kaddáfího Zelené knihy a Váchalova Krvavého románu. Doladěno Moorem, Campanellou a Orwellem. Když do toho dáme sto dobrých věcí, budeme mít stokrát dobrý dort.
05. 01. 2010 | 17:52

marek napsal(a):

bigjirko- nejsem tak sečtělý- ale jak jsem si nedávno připoměl se synem- pejsek s kočičkou dělali dort ze samých dobrot a vzešlo z toho bolení břicha :-D Z tohoto Schlimbachova mišmaše bych čekal právě a pouze to bolení :-D
05. 01. 2010 | 18:10

schlimbach napsal(a):

marek
když čtu vaše příspěvky k mému návrhu, nevím jestli tu psychickou poruchu nemáte vy. Psaný text jste nepochopil, pořád mi předhazujete cosi, co tam není, aktivně na toto cosi reagujete. Můžu 100x napsat, že to neizoluje naši zemi - můžete si to 200 x přečíst i v návrhu pokud máte čas to udělat, ale stejně melete svou, aniž byste tedy konkrétně řekl, čím naši zemi vylučuji, čím ji činím nekompatibilní. Stávající systém a jeho chyby stály lidstvo více neř 5 bilionů dolarů na zalátání zatím některých děr, ještě nejsme na konci, celé národy slouží od rána do večera v tvrdé práci, aby vydělaly na úroky několika jedinců, kteří manipulují životy národů, jsou z toho války, statisíce ,mrtvých a vy jste v klidu, spokojený - tak to asi má být? Nevidíte, že se mnoho národů snaží najít jinou cestu, protože tato jim nevyhovuje, ale schlimbach musí být zákonitě vůl, protože se pokusil o něco svého. Pokud se chcete bavit k věci a konkrétně tak prosím, ale pokud se zmůžete jen na obyčejné kecy odervané od reality nejen stávajícího světa, ale i od toho, co jsem napsal, těžko najdeme východisko. Pokud vám stačí poukazovat na můj inteklekt, poslužte si - možná to potřebujete, aby vaše ego dosáhlo chvilkového orgasmu - pokud je to tak, jsem rád, že jsem pro vás mohl být alespoň něčím užitečný.l.
05. 01. 2010 | 18:35

schlimbach napsal(a):

bigjirka

divím se, proč to neřeknete celé, proč zamlžujete podstatné věci - zapomněl jste na marinovaná žabí stehýnka, několik kuliček ruského černého kaviáru, prasečí oháňku a špetku drceného sušeného býlí z pod šibeničního vrchu ...
Nebudu vás pořád kontrolovat, abyste na něco zase nezapomněl -)
05. 01. 2010 | 18:38

marek napsal(a):

schlimbachu- to že nejste schopen pochopit jakou jste sesmolil hloupost neznamená- že to nechápou jiní
05. 01. 2010 | 20:22

marek napsal(a):

schlimbachu- použiji slova klasikova : Vy nejste vůl- vy jste korunovanej. Mimochodem ukažte mi kde jsem zminoval nějaký váš intelekt .....
05. 01. 2010 | 20:30

marek napsal(a):

tak-a ted si jdu odsedět tři měsíce- pokud se nenajde někdo, kdo by tam na zimu chtěl místo mne :-D
05. 01. 2010 | 20:33

bigjirka napsal(a):

To v dortu nebylo. Ale kromě jiného myší hlava a trochu kostí. Ale do receptu vám kecat nechci. Syčelo to a šla z toho pára, prskalo to a bublalo, jako kdyby se starý hadry pálily. No, nechtěl bych bejt na místě velikýho zlýho psa, tohle by mu dozajista roztrhlo pajšl. Přihoďte ještě hrách a kroupy, ať to má i něco ze šouletu. panenkomarjá, to je dílo. Abysme to nezamluvili, jakou barvu jste zvolil na ten přebal? Kaddáfí je proti vám amatér. Marku, vůl se nesmí, musíte použít opisného výrazu vykleštěný býk (ostravsky byk)
05. 01. 2010 | 21:23

schlimbach napsal(a):

bigjirka + marek
no super, tak jste se vykecali a zase vám bude dobře, že? Tak se rochněte ve své nevědomosti dál - hlavně buďte spokojeni sami se sebou ...
05. 01. 2010 | 22:01

marek napsal(a):

bigjirko - já jen použil slovo, které první vylétlo ze Schlimbacha :-D
05. 01. 2010 | 22:41

klamm napsal(a):

Tohle je v podstatě aktualizovaná teorie pana Patočky, který v době opoziční smlouvy mluvil o Klauzemanovi. Avšak narozdíl od Klause a Zemana se Paroubek s Topolánkem ve vzájemné úctě nemají. Nic víc, pane Pehe.
06. 01. 2010 | 09:04

bigjirka napsal(a):

schlimbachu, tamhle pod keřem leží veliký zlý pes a tuze heká: co ono to bylo v tom dortu všechno namícháno, že z toho mám takové u-ukrutánské bolení. Jaujau, to to bolí...
06. 01. 2010 | 09:40

Grandmaster napsal(a):

Marek,
jste mladik a jako takovy mladicky nerozvazily. Proto s vami budu mit trpelivost a vysvetlim vam par malickosti.
Nick Grandmaster neni nic jineho nez prave jen nick. Mohl bych stejne tak mit nick 'rybar' (i kdyz ryby nechytam) nebo treba 'astronaut' (i kdyz jsem ve vesmiru nikdy nebyl). Poukazovat na muj nick jako argument co jsem zac je nesmyslne.

A ctu ze uz se zase zacinate rozohnovat. Po slibnem zacatku, kdy jste dokonce pochvalil pana Pehe, jste to zase pokazil. Asi to nutkani pouzivat urazek je silnejsi nez zdravy rozum a vecne argumenty. Po lobotovani chuderky pani Marcelky nasledovali hlupaci a lhari a ted jsou blazni (s psychickymi poruchami?) na programu jakoz i vul, dokonce korunovanej. Blahopreji! Ale je skoda, ze se nedokazete ovladat.

Bigjirka,
vy nechapete celkem nic. Abych vas povzbudil:
Nerikejte nic, nedelejte nic a tudiz nemusite nic psat (blogu to prospeje)a ja vam nemusim rikat, jak to mate rikat.
06. 01. 2010 | 12:28

Tencokida Hnuj napsal(a):

(Čezberk, 11.1.2010) Prezident Klaus se rozhodl udělit generální milost všem tunelářům, zkorumpovaným
státním úředníkům a úplatným soudcům. Podmínkou je, aby , každý, kdo chce tohoto institutu využít,
měl majetek ve výši alespoň 20 miliónů korun českých a byl členem ODS nebo ČSSD.
Z prvních reakcí zástupců Občané Děkují Státu (ODS) vyplynulo, že se jedná
sice o nestandartní postup hlavy státu, nicméně , že jsou odhodláni těch 6 lidí ještě do strany přijmout.
Předseda ČSSD vyjádřil naopak silné znepokojení nad povinnou výši majetku, která se členům jeho strany zdá
příliš vysoká. "Prostě je to tak - pan prezident opět ukázal, že mu jde především o ty bohaté", řekl pan Paroubek.
06. 01. 2010 | 15:01

Čochtan napsal(a):

Žádný hlas parlamentním stranám !
06. 01. 2010 | 17:14

Pavel napsal(a):

Kéž by se podařilo během příštích voleb "protlačit" nějakou neparlamentní stranu. Já osobně jsem už zcela otráven onou modrou-oranžovou žlučí! Moc trefný příspěvek pane Pehe!
06. 01. 2010 | 18:34

bigjirka napsal(a):

Grandmastere, myslel jsem to jako náhražku poslání do řiti. Vzhledem k tomu, že máte chápavé jen ta končetiny,.... už mne neotravujte, hlupáku
06. 01. 2010 | 19:27

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Grandmaster:
Fronta diskutérů, se kterými jste se dostal do hádky, utěšeně roste.
06. 01. 2010 | 21:14

marek napsal(a):

:-D Grandmaster se nedostává do hádky - on je spíš strašně frustrován,že ho nikdo nebere vážně a proto má veliké nutkání neustále někoho poučovat co má a nemá psát a dělat.Velmi mne baví-dokonce mne nazval mladíkem-no když někdo není schopen si najít informace ... je velmi jednoduché zjistit,že mi bude letos 40-dokonce jsem sem dával i link na můj web,kde to jasně píšu. Holt se budeme muset smířit s tím,že se Grandmasterovi nelíbí otevřenost a pojmenovávání věcí pravými jmény. To že on se občas do někoho naveze a evidentně mezi řádky se snaží urazit a ponížit nebudeme nijak hlasitě říkat-on to stejně nepřizná :-D
07. 01. 2010 | 09:23

schlimbach napsal(a):

bigjirka

hezké, fascinuje mě, jak dovedete ze své nevědomosti udělat velikou přednost a ještě najít obdivovatele. Musím vám tedy blahopřát -)
07. 01. 2010 | 10:11

toska napsal(a):

Pro stále rebel , ale i ostatní:

Téma: Nezaměstnanost (nezaměstnatelnost…) lidí předdůchodového věku.

Vaše statistika(ze 4.1.2010, 22:42:30) potvrzuje, že „znáte“ problematiku z počítače, ne z praxe…

1. jsou to čísla za rok 2008, krize k nám vtrhla na přelomu roku 08/09
2. Statistika (kterou znám i já…) pracuje se spojenými ročníky po pěti, bohužel, zrovna velice „nevhod“ pro dnešní předdůchodce (58, 59, 60, 61 let). Patrně v tom není záměr, pouze úřednická setrvačnost z dob, kdy se odcházelo do důchodu převážně v 60 letech…
3. Statistika nezaměstnanosti, pracující s rozsahem 50 až 65 letých je ještě méně vypovídající o mnou uváděných předdůchodcích a to by ani nemusela být z roku 2008, jako je i tato Vámi uvedená…
4. Váš odkaz (http://www.czso.cz/csu/2009...$File/3111090222.pdf) je neúplný, nepodařilo se mi dokument File/3111090222 nalézt, ale jednak ČSÚ nerozlišuje věk, (jak popisuji výše) a dle datumu souboru je to navíc opět informace z února 2009…

Máte-li jiná data k dispozici, velice rád bych je viděl, zatím se mi je nikde nedaří sehnat. A ta data sháním proto, že jsou dost velké zástupy lidí v předdůchodovém věku, kteří nemají šanci získat jakoukoli práci, přestože toho umí často mnohem víc, než dnešní absolventi VŠ…, takže zůstávají naprosto bez prostředků… Stačí se jít podívat na ÚP, nebo si otevřít statistiku ČSÚ o rekvalifikacích a tam se podívat na počty rekvalifikovaných (ani to není čistě o předdůchodcích, ale i tak velmi výmluvné…), kteří po rekvalifikaci získali práci (nula od nuly pošla).
Problematikou se zatím nikdo příliš nezbývá, lidé v tomto věku nejsou až tak hlasití, jsou spíš situací zaskočeni…
Dnes odpoledne má toto téma na programu ČTv… Uvidíme…
Pokud ještě stále máte dojem, že přeháním, dejte vědět…
07. 01. 2010 | 10:46

Grandmaster napsal(a):

Zbynek Matyas:
Fronta diskuteru neroste. To jsou jen ty stare zname pobloudile duse - Vy, Marek, Bigjirka.
Pardon, napsal jsem to spatne. Vy nejste diskuteri, ve jste kverulanti.
Marek:
Vidite, ze to jde napsat slusne,
bez urazek. A budte rad, ze vam rikam mladiku. Za 10-20 roku si budete rikat - jó kdyz jsem psal do blogu, to jsem byl jeste mladik.
Nehledejte neco mezi radky, nic tam nenajdete. Zadne urazky, zadne potupy, zadne tajnosti, nic!
Bigjirka:
Byt vami nazyvan hlupakem, to je pro me poklona. Vrele diky!
07. 01. 2010 | 12:07

marek napsal(a):

mistříčku- ukažte mi kde jsem napsal něco neslušného :-D. To by mne skutečně velmi zajímalo....
07. 01. 2010 | 12:16

marek napsal(a):

Je velmi zajímavé vysledovat, že Grandmastera absolutně nezajímá obsah příspěvků, ale vždy si vybere nějaké slovo/nějaká slova- ta prohlásí za neslušná a autora za kverulanta :-D Ze ten údajný kverulant prostě reaguje na lháře a hlupáky tím,že jim otevřeně napíše,že jsou lháři a hlupáci- to pro Grandmastera není důležité a zjevně ani správné. Takže ve jménu pseudoslušnosti budeme lháře a hlupáky ještě nakonec chválit a obdivovat- výborně - superfilosofie
07. 01. 2010 | 12:21

bigjirka napsal(a):

schlimbachu, citoval jsem snad pohádku nepřesně? Nebo je u vás ignorentem každý, kdo nechápe vaši genitální theorii?

Grandmaster: Vaše Zhůvěřilosti, nedovedu si vybavit žádný váš příspěvek (divné, to je od slova přispět...), který by se zabýval něčím jiným, než osobními útoky na diskutující. Naštěstí o tom, kdo zde může diskutovat, nerozhoduje žádný vám podobný deviant, ale náš laskavý pan censor, který se spokojí s tím, že vám nepřiřadím název žádného tělesného otvoru. Chrání také zvířata řkouc, že ta němá tvář si nezaslouží srovnání s bilogickými pseudointeligentními útvary, jako jste vy.
07. 01. 2010 | 18:57

bigjirka napsal(a):

oprava ...ignorantem...
07. 01. 2010 | 18:58

ozzy napsal(a):

pane Pehe,díky za Vaše věcné články a střízlivou reflexi dění na české politické scéně. hodně zdaru do dalšího psaní.
07. 01. 2010 | 20:29

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Už i pan Pehe má svou klaku. :)
07. 01. 2010 | 20:41

Pavel Užnevěřil napsal(a):

,,Začarovaný kruh na oběžné dráze,, Paroubek vs. Topolánek, ČSSD vs. ODS, křesťan vztyčující prostředníček atd.... Je mi 30 let a čím dál více zřetelněji pociťuji, že má vlastenecká hrdost jest na dně. Pánové výše uvedení jsou třešničkou na dortu, která je ovšem velmi kyselá a trpká s prohnilou peckou uvnitř. Odezírám z posledních voleb, že u nás nebude situace v dohledné době jiná a že vše bude ve starých oranžovo-modrých kolejích. Proto i já co se týče politiky velmi trpknu, hořknu a nevidím ani z dálky žádné pozitivní světlo.

Jak to vidím já. Do padesáti se snažit poctivě pracovat na tom co mě osobně baví, živí a dává životní sílu... pak venkov, rodina, netelevize, příroda. A pokuď by se nedej bože stal jednou prezidentem naší republiky muž podobný Jiřímu Paroubkovi emigrovat do jednoho dne ze země, která před dvaceti lety, tak těžce vybojovala svobodu slova...

Dobrý a pravdivý blog pane Pehe!!!
07. 01. 2010 | 20:58

schlimbach napsal(a):

bigjirka

stačilo říci, že jste to nepochipil a že vás to nezajímá. Pokud byste měl zájem pochopit, mohl jste se zeptat. Reakce byla ale zcela jiná a moje odpověď na ni adekvátní. Co chcete víc?
07. 01. 2010 | 22:08

bigjirka napsal(a):

schlimbachu, to nepochopil asi mělo být v uvozovkách. Kdybych ji nepochopil, ledva bych ji mohl označit za dort pejskův a kočiččin. dělám si z toho prdel, protože vážně diskutovat o díle moderního Thomase Moora mi přijde trochu přes závit.
07. 01. 2010 | 22:55

schlimbach napsal(a):

bigjirka

o.k. máme to vyřešeno -))
07. 01. 2010 | 23:27

bigjirka napsal(a):

ano, to je to, na čem se shodneme :-)
07. 01. 2010 | 23:55

schlimbach napsal(a):

bigjirka

no sláva -)
08. 01. 2010 | 08:09

dmatej napsal(a):

Já mám už delší dobu takový konspirační pocit, že pánové Topo a Paro jsou ve skutečnosti pečlivě sehraná dvojice, která svými primitivními dikuzemi, vděčnými pro televizí zdebilizované občanstvo, ve skutečnosti jen udržuje pozornost na sobě samotné. Vždy když jeden začne vyhrávat, vzápětí sám sebe zesměšní, shodí, nebo mu v tom pomůže druhý. Podstata je jen udržt pozornost, aby se náhodou ke slovu nedostal někdo jiný.

Podívejte se, jak se neustále pokouší shodit Fischera. Patrně si chtěli udělat svou vlastní loutku, která si za ně "vyžere" období krize - jenže se trochu přepočítali, dočasná vláda není loutková a nenechá se ani lehko zdiskreditovat. Těch útoků asi ještě bude ...
09. 01. 2010 | 19:00

whtch napsal(a):

[url=http://www.highwaytowatches...]swiss made watches[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex air king[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]breitling navitimer[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]breitling superocean[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex explorer ii review[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex datejust[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex yachtmaster[/url]
11. 05. 2010 | 04:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy