Hlasování o zbavení imunity poslanců od roku 1993. Jak si vede váš politik?

31. 07. 2013 | 19:00
Přečteno 4956 krát
V souvislosti s žádostí o zbavení imunity Petra Nečase mě napadlo, že se podívám na všechna hlasování v této věci od roku 1993. Žádost byla sice mezitím stažena, i tak mi ale připadá zajímavé ukázat, kteří poslanci jsou historicky nejčastěji pro vydávání svých kolegů trestnímu stíhání. Tady jsou data.

Od vzniku ČR se zatím o vydání poslance orgánům činným v trestním řízení hlasovalo 31 krát. Poprvé to bylo už v lednu roku 1993, kdy Sněmovna odmítla vydat Čestmíra Hofhanzla (ODA) ke stíhání za pomluvu. Výsledky tohoto hlasování bohužel neznáme, protože elektronické hlasovací zařízení se začalo používat až od prosince 1993, takže předchozí data chybí. Seznam všech ostatních hlasování o vydání poslanců najdete zde.

Činy, kvůli kterým policie žádala o zbavení imunity, prošly během dvaceti let určitým vývojem. Zpočátku se jednalo téměř výhradně o následky radikální nacionalistické politiky Sdružení pro republikány, jejíž poslanci se měli dopustit například šíření poplašné zprávy v protiněmeckých letácích, porušení piety v Terezíně nebo dokonce napadení primátora Hradce Králové, který se snažil zabránit nelegálnímu vylepování volebních plakátů.<

Po volbách v roce 1998, kdy republikáni ze Sněmovny vypadli, začalo období dopravních nehod. Do roku 2010 přišlo v souvislosti se spácháním dopravní nehody nebo řízení v opilosti hned sedm žádostí. V posledním volebním období pak přibylo žádostí o vydání ohledně „politických“ trestných činů, jako je zneužití pravomoci veřejného činitele, uplácení a přijímání úplatku nebo porušení povinnosti při správě cizího majetku.V aktuálním volebním období se navíc výrazně zvýšil počet žádostí, zatím ohledně osmi poslanců, nepočítáme-li Petra Nečase. To je nejvíce od odchodu republikánských poslanců. „Úspěšnost“ žádostí je celkově asi poloviční. Z 32 poslanců bylo vydáno 22. Nejčastěji policisté žádali o vydání republikánských poslanců.Ze stran, které byly ve Sněmovně přítomny při více než třech hlasováních o vydání, nejčastěji hlasuje LIDEM a TOP 09. Budeme-li počítat odděleně poslance Starostů a nezávislých, uvidíme, že rovněž hlasují pro vydání. Ze stran, které byly přítomny při třech nebo méně hlasováních, pro vydání často hlasovala Strana zelených.Všech 31 hlasování se účastnily jen tři strany: ČSSD, KSČM a ODS. Ty si přitom v přehledu vedou zhruba stejně. Jejich poslanci hlasovali pro vydání svých kolegů v průměru asi v polovině případů. Kuriózní je, že poslanci republikánů nehlasovali nikdy pro vydání žádného poslance.Už před nějakou dobou jsem se díval, jak se poslanci chovali při všech 33 hlasováních o omezení imunity v Ústavě. Výsledky najdete zde. Je zajímavé, že poslanci KSČM hlasovali zejména v 90. letech často proti omezení imunity, protože se domnívali, že by pak mohli být stíháni za propagaci komunismu. Ukazuje se ale, že při hlasování o zbavení imunity svých kolegů, tedy když “došlo na lámání chleba” hlasovali relativně často pro vydání.

Seznam všech 747 současných a bývalých poslanců, kteří se účastnili alespoň jednoho hlasování o vydání, najdete zde:Poznámka: Za hlasování pro vydání považuji situaci, kdy je poslanec přítomen a hlasuje pro návrh. Nepřítomnost nebo zdržení se jsou tedy rovny hlasování proti vydání. V případě poslance Pavla Maixnera (SPR-RSČ) se hlasovalo o nevydání, nikoli o vydání. V tomto případě tedy započítávám jen hlasování proti nevydání.

Data si můžete stáhnout zde: tabulky všech hlasování a poslanců, zdrojové tabulky ke grafům.

Pokud se vám tento článek líbí, podpořte občanské sdružení KohoVolit.eu pomocí DMS na číslo 87777 s textem: DMS KOHOVOLIT (cena 30Kč, z toho 27Kč pro KohoVolit.eu), DMS ROK KOHOVOLIT (cena 30Kč, z toho 27Kč, odchází automaticky každý měsíc po 1 rok)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

pro zrušení imunity napsal(a):

Abych nezapomněla.
Až budete na předvolebních mítincích a budete poslouchat ty fidelocastrovské plky, přerušte toho uchazeče o koryto a zeptejte se ho, jak se zrušením imunity.
Jistě poznáte, jak VÁŽNĚ to myslí.
Chtějte jednoznačnou odpověď a záruky.
Jinak ho nevolte.
A už se jich KONEČNĚ přestaňte bát!
Nemají odlišně hnědou stolici, MY si je platíme, tak co jim ještě budeme pokládat červený koberec?
VPŘED!!
31. 07. 2013 | 21:42

petrvileta napsal(a):

Mě se můžete zeptat už teď a odpověď zní:
Imunitu pouze na slovní a písemné projevy a gesta na půdě Parlamentu. Všechnu ostatní imunitu zrušit.
www.pirati.cz
:-)
01. 08. 2013 | 03:33

Trtkos napsal(a):

pro petrvileta
www.pirati.cz? To jste vy, co jste pro svobdu, svobodny projev a pritom plne podporujete islam a islamizaci celkove? To je pro vas svoboda?
Co vubec chcete?..jste nevolitelni..
...komedianti
01. 08. 2013 | 06:42

muromec napsal(a):

Neuvěřitelné, čím vším je možné se živit. Někdo staví domy, někdo dělá instalace, někdo učí děti.... a někdo je "Datový analytik a politolog. Zabývá se aplikací kvantitativních metod v sociálních vědách a hlasováním politických reprezentantů v zastupitelských sborech." Jak se takoví lidé duševně vyrovnávají s pocitem své absolutní neužitečnosti. Já bych to neuměl. Ale zase oni, když jsou schopni to dělat, jistě jsou i schopni sami sobě namluvit, že to je nějak smysluplné. A jiní, kteří dělají podobně "smysluplnou" práci, třeba další politologové a analytici tady na aktualne.cz je v tom jistě podpoří, ruka ruku myje. A tohle všechno my živíme.
01. 08. 2013 | 07:00

scallop napsal(a):

muromec

Ja bych je nahnal dy myselinky gumy tahat, hajzly jedny intelektualsky !
01. 08. 2013 | 08:05

rejpal napsal(a):

scallop
To se lehce řekne, ale kde je ta Mišelinka.
01. 08. 2013 | 08:25

Občan napsal(a):

Možná Scallop myslel Mitasku. A ta je v Hostivaři (teda, byla tam ještě poměrně nedávno; a z recyklovaných protektorů se tam vyrábí elita českého intelektuálstva - třeba jistý Alchymíra).
_______________________________________________________

Muromče,
dřív tyhle analýzy prováděl staťák a vystačil si na to s jedním odborem. Analýzy prováděl pravidelně, individuální na objednávku (případně na melouch). Dotazování prováděl také pravidelně, rozsáhle a přesně.
Eventuálně se tím zabývali matfyzáci a VŠE v rímci cvik.
Pak se v r. 1989 něco takňák zvrtlo a nyní se tímtéž živí xy firem, které za to pobírají od státu dotace, ale říkají si "podnikatelé" nebo "lektoři" :o))

Ale "kohovolit.eu" je zrovna docela užitečný webík.
A státní dotace NEPOBÍRÁ! Takže ono to zjevně jde i BEZ přisátí se na erár.
01. 08. 2013 | 08:52

scallop napsal(a):

rejpal

Kde je netusim, me jen muronec pripomnel toho lampasaka z Cernych barnu, ktereho hral Landa. Ten ve filmu tyhle hlasku mel.
01. 08. 2013 | 10:24

neo napsal(a):

muromec:

o tom co je potřebná a užitečná práce naštěstí nerozhodujete vy.
A kecy o tom, koho živíte si nechte.

Já jsem analytik a nestydim se za to a mohu s klidem říci, že jak já potřebuji dělníky, který v našich vyrábí, tak oni potřebují mě, aby měli z čeho dostat výplatu.

scallop to vyjádřil krásným citátem .
01. 08. 2013 | 10:37

gaia napsal(a):

v každém případě musí být různých analytiků méně než je dělníků, jako na pastvě musí být mnohonásobně víc býložravců, než masožravců, pokud se potravní pyramida obrátí na špičku, snadno se převrhne
01. 08. 2013 | 10:40

neo napsal(a):

gaia:

a tak to i je, práci analytika může dělat mnohem méně lidí, než práci dělníka. A také jich není tolik potřeba.

Záleží také na oboru. Ve finančnictví bude více analytiků než dělníků. Ve výrobní sféře zase více dělníků.
01. 08. 2013 | 10:44

rejpal napsal(a):

scallop
Hodně výroků majora Halušky člověka napadá, když sleduje tep doby.
01. 08. 2013 | 10:50

gaia napsal(a):

analytik neo má pěkně zkreslené představy o práci dělníků, možná by mu neškodilo, do té výroby na čas jít, jak za Bati, musel každý začínat u píky a i inženýr začal u pásu.
Něco do sebe to mělo.

i finančníků musí být méně, než dělníků, finančních ústavů méně než továren , že ale toto analytici a poradci dnes nechápou, jsme tam, kde jsme.
Jako 2 brouci v pyramidě, kteří se vzájemně živí svým trusem, jak napsal trefně redaktor hanák.
01. 08. 2013 | 11:01

neo napsal(a):

gaia:
když jsem studoval, přivydělával jsem si i jako dělník u pásu ve fabrikách, takže mohu porovnávat.

dále už jste nepochopila psaný text.

ve finanční sféře žádní dělníci nejsou a proto je tam víc analytiků.
Máte pocit, že by v bankách, pojišťovnách, brokerských společnostech apod byli dělníci a vyráběli?

ve výrobní sféře ano, a je jich tam víc než analytiků.
01. 08. 2013 | 11:24

gaia napsal(a):

analytici analyzovali a vymýšleli, až se svět ocitl nad propastí z finančí krize
01. 08. 2013 | 11:31

Kamil Gregor napsal(a):

Muromec: A to si ještě představte, že já jsem jeden z nejlepších :-D
01. 08. 2013 | 11:31

Gustáv Kočí napsal(a):

"Lide velice politováníhodný, který svobodně žíti neumíš a svobodu, kterou dobrý muž jen se životem ztrácí, dobrovolně opouštíš a nezvyklé porobě o své újmě poddáváš šíj. Běda, pozdě budeš litovat...snadné jest knížete dosaditi, ale nesnadné dosazeného sesaditi...Před jeho tváří třásti se budou jak v zimnici vaše kolena...bez vašeho mínění tohoto odsoudí, onoho dá zabíti, jednoho rozkáže uvězniti, jiného oběsiti...Syny vaše i dcery postaví do svých služeb...Vše co lepšího máte, pobere a ve svůj prospěch obrátí."

Kněžna Libuše
01. 08. 2013 | 11:38

gaia napsal(a):

Kamil Gregor

jo? Vždyť ty tabulky z excelu jsou úplně obyčejné.

tu poslední bych alespoň orámovala a vycentrovala na střed.Nebo jednotně buď na pravý okraj buňky nebo na levý, ale jednou to máte tak a podruhé tak, to není moc profesionální
01. 08. 2013 | 11:38

Občan napsal(a):

Neo,

když jste při studiu hákoval u pásu, tak KDY jste chodil na přednášky?
Nebo jste snad neměl žádné povinné přednášky, případně jste měl zcela individuální studijní plán?
01. 08. 2013 | 11:56

Joe Ratata napsal(a):

neo
A ještě jste si u toho pasu odpočal,že?
Znal jsem kdysi jednoho škrabáka papíru,který byl nucen JEDEN den pracovat na výkopu a pak se holedbal,že si při tom vlastně odpočal.Moc tomu kopání nedal,ale dejme tomu,nebyl to profík.
Tak jsem mu řekl,jak by se mu líbilo kopat normu 3x vyšší,ne jeden den,ale týden za týdnem,ve vedru,dešti,mrazu s nejistou perspektivou,že snad bude kopat dalších 25 let,než ohnutý do oblouku půjde do mizerného důchodu.
Triskní analíza,co?
01. 08. 2013 | 12:08

Maximus napsal(a):

Občanovi

Neo si dodělával základku....... (-:
01. 08. 2013 | 12:10

muromec napsal(a):

Autor a všichni ostatní co se domě pustili:
Jak jsem řekl: Hlavní je, že to své analyzování vy považujete za smysluplné. Já to považuju za rejpáni se v h...ě. A ovšem, když vás to rejpání se v h...ě uživí, a třeba i dobře uživí, tak to pro vás má jistě svůj smysl. Pro mě by nemělo, ale třeba tomu opravdu nerozumím. Dovedu se skutečným nasazením dělat jenom práci kterou vnitřně považuji za skutečně užitečnou a skutečně přínosnou, nejenom pro mě, ale i pro ostatní. Ale opět jak říkám: Třeba vám se může zdát skutečně užitečným a přínosným právě to rejpání se v h...ě. Kupříkladu tento blog. Byl napsán i zvěřejněn. A kolik práce s ním bylo, sehnat všechna ta data v podkladech, napsat k nim blábol, aby vypadal vědecky. Dokonce k němu vymyslet i pointu: "Dejte si pozor, když znovu půjdete volit!" Obrovský výkon. Teď jenom pohledat páčku splachování - á... tady je. Potlačím, a blog jakoby nikdy nebyl. A ještě osvěžovač vzduchu... Jako kdyby ten blog nikdy nebyl.
01. 08. 2013 | 12:34

neo napsal(a):

Občan:

u pásu jsem hákoval o prázdninách.
To je takový ten čas, kdy se do školy nechodí a trvá 3 měsíce.

Takže abych odpověděl, na přednášky jsem chodil normálně v pracovní dny. O víkendech jsem pak dělával krátkodobé brigády na stavbách, v prodejnách, nebo jsem doučoval.
01. 08. 2013 | 13:00

neo napsal(a):

Maximus:

musí to být? trapné. Starejte se raději o své židy a muslimy apod, to vám jde.
01. 08. 2013 | 13:01

neo napsal(a):

Joe Ratata:

logicky jsem si odpočinul jen při přestávkách.

Ten škrabák papíru jak jste svého známého nazval má pravdu. Človek, který pracuje hlavou si při manuální práci odpočine a naopak. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.

Řekl jste mu ale hloupost. To totiž platí jen v případě, že to neděláte pořád. To je základní pravidlo.

Ten, který kope denodenně si zase odpočine u nějaké duševní činnosti.
01. 08. 2013 | 13:04

evix napsal(a):

neo napsal(a):
gaia:
když jsem studoval, přivydělával jsem si i jako dělník u pásu ve fabrikách, takže mohu porovnávat.
dále už jste nepochopila psaný text.
ve finanční sféře žádní dělníci nejsou a proto je tam víc analytiků.
........................
Já taky nechápu, když v té slavné finanční sféře není žádný dělňas, jak to, že máme finanční krizi??? Začalo to v USA, teď se ta pyramida o které psala gaia nahla na bok v Evropě...Tož ogaři, co tam blbě robitě!
01. 08. 2013 | 13:07

muromec napsal(a):

Ještě specielně pro scallopa:
Musím se ke své přiznat, že i já sám jsem intelektuálem. Mít dvě vysoké školy, to už je asi člověk chtě-nechtě intelektuál, není-liž pravda? Obával jsem se toho! Když jsem končil tu první (to už jsou věky), dostal jsem nabídku na práci ve výzkumním ústavu přes mezinárodní vztahy, ale chtěl jsem dělat něco reálného, pro mě smysluplného. Ale zase být socialistickým ekonomem, to se nakonec ukázalo jako ještě blbější, když jsem navíc pracoval na GŘ o kterém jsem věděl, že kdyby ho dneska rozpustili, zítra si na něj už nikdo nevzpomene. Vanitas vanitatum. Tak jsem změnil komplet směr svého pracovního života, což mě stálo vystudování další univerzity, a jsem po této stránce teď už delší dobu dokonale spokojený.
Takže bych asi sám sebe mohl nejspíš charakterizovat jako "intelektuál, který nechápe jiné intelektuály, rejpající se v h...ě, a považující to za smysluplné". Teď už si snad rozumíme.
01. 08. 2013 | 13:13

neo napsal(a):

evix:

já jsem analytik ve výrobní sféře, nikoli finanční.
01. 08. 2013 | 13:25

scallop napsal(a):

muromec

Sbirku titulu Vam chvalim, tez jednu vlastnim. Nicmene udelat z pojmu "Datový analytik a politolog. Zabývá se aplikací kvantitativních metod v sociálních vědách a hlasováním politických reprezentantů v zastupitelských sborech." zaver, ze autor se rype v ekrementu bych neumel. Dovedl bych vymyslet mnohem slozitejsi fraze, ktere maji bud prazdny obsah nebo naopak oznacuji extremne slozity obor. Vy patrne tez.
01. 08. 2013 | 13:47

evix napsal(a):

Joe Ratata napsal(a):
neo
A ještě jste si u toho pasu odpočal,že?
.........................
Brigádníci se jednu dobu brali na lehčí pozice, jak je to teď nevím, Korejci něco takového odmítají, že by klesla kvalita a to si v dnešním světě dovolit nemohou...V Siemensu je dávali na pozice, kde neměli co zmršit, rozhodně neosazovali a už vůbec třeba vizuální kontrolu, přitom je to taky pásová výroba. Poměrně málo studentů se pak vracelo do toho podniku po studich, většina řekla, že jim to stačilo a už tam pracovat nepůjdou...
01. 08. 2013 | 14:05

pamětník napsal(a):

"práci analytika může dělat mnohem méně lidí, než práci dělníka"
Neo, ruku na srdce, Vy byste byl schopen dělat práci dělníka? A delší dobu? Silně pochybuji. :)
01. 08. 2013 | 14:51

pamětník napsal(a):

No tak jsem si přečetl, že do tří měsíců ano. Ale ne u NC strojů.
01. 08. 2013 | 15:00

neo napsal(a):

pamětník:

schopen jistě a taky jsem ji dělal.
ale nebyl bych ochoten ji dělat delší dobu. Jako brigádka dobrý, na stálo nikoli, proto jsem šel taky studovat.

Nicméně nijak to mé tvrzení nevyvrací. Jsou prostě činnosti, které může dělat hodně lidí a jsou činnosti, které může dělat méně lidí. To je zcela normální.
01. 08. 2013 | 15:01

pamětník napsal(a):

neo:
Dnes to vypadá tak, že hodně lidí může dělat analytika, ale málo kvalifikovaného dělníka.
01. 08. 2013 | 15:14

neo napsal(a):

pamětník:

zapomínáte i na nekvalifikované dělníky. Bavíme se tu o počtu lidí, nezužujte to.

Vždycky bude nejvíce lidí moci dělat činnosti, které nevyžadují zvláštních schopností. Nechci zacházet do extrémů, ale zkusim to na příkladu. Hodně lidí může zametat chodník, prakticky každý, kdo má ruce může vzít do ruky koště. Ale málo lidí může řídit letadlo. (berte to prosím jen jako příklad)
01. 08. 2013 | 15:36

pamětník napsal(a):

neo:
Když já zúžuji, Vy zavádíte. Směšujete dohromady profesi a kvalifikaci. Jde o to, že nekvalifikovanou práci v jakémkoliv oboru může vykonávat více lidí, než kvalifikovanou. Kvalifikovaného dělníka (např. strojvůdce) může dělat méně lidí než nekvalifikovaného čističe bot, což není dělník.
01. 08. 2013 | 16:55

pamětník napsal(a):

Možná toho strojvůdce za dělníka nevezmete, tak výše zmíněného obráběče na NC strojích.
01. 08. 2013 | 16:59

neo napsal(a):

pamětník:

o tom nepochybuji a nijak to nerozporuji
01. 08. 2013 | 17:04

Kamil Gregor napsal(a):

Ještě odpověď na otázku, jak se vyrovnávám s pocitem vlastní nedůležitosti: třináctileté blondýnky, nejlépe dvě současně :-D
01. 08. 2013 | 20:42

gaia napsal(a):

už se mně zvedl žaludek
02. 08. 2013 | 09:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy