Odkud se vzali voliči ANO a Úsvitu? Mapy!

26. 10. 2013 | 17:53
Přečteno 9739 krát
Tady je odpověď na jednu z největších otázek předčasných voleb: Kde se nachází voliči dvou nových sněmovních stran ANO a Úsvit. Mapy jsou vytvořeny z 90% sečtených okrsků.

Mapu zvětšíte kliknutím.

Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení


Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení


Mapy vytvořil Petr Gongala z Masarykovy univerzity v Brně.

Pokud se vám tento článek líbí, podpořte občanské sdružení KohoVolit.eu pomocí DMS na číslo 87777 s textem: DMS KOHOVOLIT (cena 30Kč, z toho 27Kč pro KohoVolit.eu), DMS ROK KOHOVOLIT(cena 30Kč, z toho 27Kč, odchází automaticky každý měsíc po 1 rok)

O našich dalších stejně zajímavých článcích se můžete dozvědět, když nás zalajkujete na Facebooku:

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

Občané chtějí prostě změnu, oni už jsou těmi poslaneckými užvaněnými a věčně lavírujícími zákonodárci unaveni. Jak prosté! Dost výmluvně naznačili hned po volbách své názory Babiš s Okamurou.
Tohle nebudou a nejsou spokojení odebírači poslaneckých prebend, oba frajeři to co říkají, myslí asi vážně! No a Bohouš Sobotka má problém. Spíš budou volby za 4 měsíce znovu a tato vláda, která si počíná až na pár drobných Faux pas celkem dobře, má šanci trochu stabilizovat ekonomiku země. A provizórium SR se zřejmě vyřeší, že se bude šetřit ve státním, což vlastně Kalous chtěl a vida, jde to i bez násilí. (-:
26. 10. 2013 | 18:27

Yosif K napsal(a):

Voliči ANO a úsvitu jsou lidé kteří si všimli, že toho čeho se všiml Babiš (který to musí sám velmi dobře vědět - kamarádíval se s Grossem) že se úplartky braly za socanů a že se úplatky braly za ODS.
26. 10. 2013 | 18:33

Yosif K napsal(a):

Voliči ANO a úsvitu jsou lidé kteří si všimli, že toho čeho si všiml Babiš (který to musí sám velmi dobře vědět - kamarádíval se s Grossem) že se úplatky braly za socanů a že se úplatky braly za ODS.

Socani mají s rozhozem pučených peněz mezi proletoše a se zvyšováním daní po chlebu. Doufejme že Babiš jim minimálně zvyšování daní nebude trpět......
26. 10. 2013 | 18:44

Dalimír napsal(a):

U téhle volební maškarády se vlastně ukázalo že Babišovi dobroty nebudou tak chutné jak se všem co ho volili jevili ! Chudák až sám se toho úspěchu zalekl ! On počítal tak s maximálně 10 %hlasů ! Tento mazaný slovačisko se se ted nemůže vyhýbat odpovědnosti za složení nové české vlády ! To by voliči a národ mohli brát jako jeho podraz české společnosti ! Tak uvidím kam budou směřovat jeho další kroky ! Já jenom doufám že debude horší jako Kalousek ! Mě hlavně potěšilo že Vojta Filip ,tenhle nejférovější politik u nás posiluje ! Ještě dvoje takové předčasné šaškárny a KSČM konečně volby vyhraje jako jediná suverenní strana a že už si pak nikdy nenechá vytrhnout taktovku z rukou ! Tohle jednou lidé ,voliči skutečně pochopí že v téhle zemi není jiná alternativa !
26. 10. 2013 | 18:59

maxi napsal(a):

Yosif K

Josífku, všude na světě kde jde o moc a peníze někdo zkouší se nějak napakovat a přilepšit si. Tohle je staré jako prostituce, která je stará jako lidstvo samo, nikdy nejde vymýtit, ale jen omezit na snesitelnou hodnotu. V podstatě jde o to, zde navodit parametry demokracie a fungování státu jako je tomu ve vyspělých zemích světa, stačily by ty země kolem nás jako je SRN, Rakousko, Švýcarsko, skadinávské země atd. Ono se i tam zkouší krást a podvádět, ale tamní systém demokracie a potažmo nastavení systému státu není infiltrován lidmi od peněz a tamní systémy hlídačů demokracie a práva vždy zareagují a ty co zkouší překročit nastavené mantinely zachytí, vyplivne a potrestá. Ale i tam mají problémy, ale nejsou tak na tom špatně. Jenže tady se zejména lidé ze stran kolem ODS, nově TOP09 a i také ČSSD či KDU-ČSL snažili vše co by přispělo k přiblížení k výše uvedeným zemím, torpédovat! Takže nenadávej jen na ČSSDD, ale vezmi to klackem přes léta u všech zavedených stran. Pak budeš spravedlivý a férový.
Čest tvojí práci!
26. 10. 2013 | 19:02

Yossarian napsal(a):

No já to vidím tak, že Babišníci se do roka, dvou, rozpadnou. Už jeho dnešní první "státnický" projev byl směšný. Je druhý, má skoro 19% a vlastně neví, co bude dělat, jen ví, že nechce do vlády.

Tohle je jedním slovem průšvih.
26. 10. 2013 | 19:02

Maximus napsal(a):

Yossarian

Ale nežvaňte, přečtěte si jejich program, je to docela zajímavé.
26. 10. 2013 | 19:04

aga napsal(a):

Voliči chtějí změnu, a proto jim prozíravý establishement vždy znovu nějakou maketu zajíce nastrčí - ať už VV nebo ANO. A vzhledem k tomu jaké možnosti voliči mají, co by asi tak páni politologové radili?? Z této demogratury prostě není pro voliče východisko. Volit ty, co se neosvědčili, volit zajíce v pytli, kteří se - podle minulých zkušeností - neosvědčí - nebo nevolit.
26. 10. 2013 | 19:11

Pepa 3 napsal(a):

Maximus:
Můžete mi přiblížit jeho program? (Kromě několika proklamací zprava-zleva-uprostřed.) A můžete mi vyjmenovat alespoň čtyři nové poslance této "strany", kteří by měli na něco stejný názor? Toto uskupení stvořené zejména "zaměstnaneckými výhodami" jeho naverbovaných členů podle mne v jednom šiku nevydrží déle, než čtyři měsíce! (Poslechněte si právě v současné době Babišovy bláboly na ČT1.)
26. 10. 2013 | 19:13

Analytik napsal(a):

Nezapomněl říci Babiš svým voličům, že nehodlá vstoupit do vlády? Kdyby to věděli, asi by dali hlas jinému hnutí.
Připoměňme si to v souvislosti s Babišovým tvrzením, že bude stát řídit jako podnik.
Jenomže stát se dá řídit z opozičních lavic asi stejně hladce, jako fabrika z vrátnice.
26. 10. 2013 | 19:27

Rumcajs napsal(a):

Uz se tesim na ty narky levounu vysvetlovani, proc je nikdo nechce. To zas budou blaboly na urovni Jak se kalila ocel.
26. 10. 2013 | 19:27

zasMeňo napsal(a):

Poučné. Opravdu.
26. 10. 2013 | 19:29

zasMeňo napsal(a):

Poučné - kolik lidí se nechá koupit miliardářem co koukal ze všech upoutávek zejména v Praze.
Poučné - kolik lidí neslyší na serióznost a kompetentnost současné vlády v demisi, tedy SPOZ. A kolik lidí se nechá přesvědčit pohádkami o současném prezidentovi.
26. 10. 2013 | 19:31

siven napsal(a):

Hleďme na Pražáky, jak jim zachutnaly koblihy. :)

Babiš - Pražáka myšlení zbavíš!
26. 10. 2013 | 22:12

Gerd napsal(a):

Rumcajsi,
proč nářky? ČSSD ukázala, že se názory lidí moc nezabývá, a tak byla právem voliči potrestána. I když nějaké zásluhy za budování demokracie měla, tak dopadla podstatně lépe než ODS, která šiky voličů zcela ztratila. Podle mého názoru jde cestou ODA, OH, US, DEU, Čtyřkoalice - cestou do Řecka na smetiště dějin.
A jestli se ČSSD ještě jednou spojí s Kalouskem, ztratí své voliče úplně.
A co na vše Karel, dobroty barel? Do 4 let z politiky zmizí a sním zmizí i Kalousek - konečně!
26. 10. 2013 | 22:53

eevix napsal(a):

Gerd kéžby, mám obavy, že někteří lidé jsou nepoučitelní...Rusnok bude stejně vládnout ještě měsíc, možná déle :-)
26. 10. 2013 | 23:09

Yosif K napsal(a):

Yossarian napsal(a):
No já to vidím tak, že Babišníci se do roka, dvou, rozpadnou. Už jeho dnešní první "státnický" projev byl směšný. Je druhý, má skoro 19% a vlastně neví, co bude dělat, jen ví, že nechce do vlády.

Tohle je jedním slovem průšvih.
26. 10. 2013 | 19:02
Babiš je možná směšný v TV - pro někoho. Na druhý straně pokud budou sedět babišovci (jako Jana Lorencová) 4 roky v parlamentu a úspěšně rozkrývat korupci (o které Babiš leccos ví jak to chodí - už jen proto že sám se kamarádil hodně s Grossem) tak se budou moci oranžoví soudruzi podělat a s trochou smůly dopadnou tak jako dnes ODS.

O tom že by se v CSSD masově nekorumpovalo a nekradlo neví snad jen ti nejzabedněnější proletoši. Velká část socalistických voličů je typu: "Rath kradl ale kradl taky trochu pro nás, máme jej rádi, až jej pustí zase jej budeme volit". Těm se CSSD nezprotiví ničím. Na druhou stranu k ANO musela přeběhnout i velká část dříve socalistických voličů a prostor k dalšímu nahlodání pozice pseudopřátel proletošů zcela jistě je. CSSD působí jako sbor trubek když do prahy poslali kandidovat elektrikáře bez jedenačtuřicítky s rolexkama na prackách. Kdzž nic jiného tak Babiš si může dovolit lepší poradce na delší dobu než všechny ostatní strany dohromady. (Jak Parozubek pukal vzteky že mu Babiš ty poradce vyfouk - bez nich je paeroubek politická mrtvola.) Uvidíme co bude za 4 roky, z koho bude politická mrtvola za 4 roky. Možná pro změnu ze Sobotky a Haška.

CSSD se rozštěpila na silnější Zemanovce a slabší Sobotkovce a de facto se stala Zemanovým týmem 2. Zemanova lumpenproletářská alotria se mohou brzy zajídat i samotným lumpenproletářům. Zemanovo charisma není nevyčerpatelné a jeho komandování může CSSD taky solidně rozvrátit.
27. 10. 2013 | 00:00

mik napsal(a):

Lidi kteri volili Okamuru asi v zivote nikam necestovali a asi nevedi nic o cestovnim ruchu Okamura neni schopen sjednotit dve asociace v cestovnim ruchu ktere se navzajem neuznavaji a hazeji na sebe spinu jak by tedy mohl nejak sjednotit nebo prispet k vedeni statu,, a povinne pojisteni cestovek ktere stejne porad nefunguje a porad klient ktery koupi zajezd u cestovky ktera zkrachuje nema zabezpeceno napr. to ze se dostane domu tehdy kdy mu dovolena konci a ne az treba nekdy za den nebo za dva a to nemluvim o problemech v miste dovolene ..a Babis ? to ze je nekdo milionarem nebo miliardarem jeste nic nerika o jeho charakteru poctivosti a slusnosti podle meho hodne volicu sedlo na spek a jine nez bylo VV to nebude ,,no a kdyz se k tomu prida to ze se do vlady dostava KDU-CSL a Komunisti tak je jasne ze o zadnou stabilni vlady jit nemuze ,,spis se da cekat ze vlada neziska duveru nebo ziska ale za par mesicu se vyvola neduvera a bude se volit znovu
27. 10. 2013 | 01:08

Odol napsal(a):

Bože, Rumcajsi, ti mí Psohlavci jsou mi tak vděční.
27. 10. 2013 | 04:55

ringo napsal(a):

je to prusvich miku.
Okamura nedokaze sjednotit stovky cestovnich kancelari a Sobotka nedokaze sjednotit ani svou stranu.
PS. mrzi me miku ze se ti sny o bolsevicke vetsine v CR rozplynuly jako rani mlha nad Londynem. Snad to prezijes.
27. 10. 2013 | 05:59

Vysedlina napsal(a):

Dobrým výsledkem těchto voleb je to, že někdo NEBYL zvolen, a to, že ještě vůbec někdo k volbám šel.
27. 10. 2013 | 07:46

siven napsal(a):

Vysedlina - někdo nebyl, někdo bohužel jo. Třeba takový Marek Benda, ten je věčný. Jistota, že stráví celý svůj dosavadní život ve Sněmovně, jako že je nebe nad zemí.
Zajímalo by mě vidět vzorek těch 5000 preferenčních voličů, nejspíš vyslanci Armády spásy.
27. 10. 2013 | 08:44

Odol napsal(a):

Ptejte se, na co chcete a já, na co chci, odpovím.
27. 10. 2013 | 08:48

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Jsem levičák a s výsledky voleb jsem naprosto spokojen.
Bývalá vládní koalice nezískala dohromady ani tolik hlasů, jako samotná ČSSD. Tam je debakl a zasloužený.

ČSSD potřebuje změnu, musí být čitelnější a razantnější. Podle mne by se vůbec neměla pokoušet sestavovat vládu, ale rychle předat štafetu Babišovi a dělat něco sama se sebou.

Jsem moc zvědavý na pravici a domnívám se, že volby jsou za dveřmi. Lidem zřejmě nestačila jedna zkušenost s VV a patrně vůbec nemysleli na to, jaký koaliční potenciál mají jejich vyvolení.
27. 10. 2013 | 09:24

Aktiv pro NOVOU DEMOKRACII napsal(a):

Ještě jedno zklamání s novými stranami v parlamentu, tak na cestě do věčných lovišť se stávajícími stranami KSČ, ODS, ČSSD, TOP09, KDU-ČSL nebudou sami!

Lidé celé reprezentace pomalu, ale jistě mají plné zuby, nevíme za koho kopou, a proč!
Duka se může zlobit jak chce, ale KC byla vždy totalitní, a je i v současnosti! Ta nejméně může mluvit a hájit demokracii, o které i s TOP09 nemá ani páru!
Hlavně, že si půjdou kleknout k oltáři a modlit se, ALE BŮH UŽ PŘI VÁS NESTOJÍ VY PROKLATÉ DUŠE....

Jde to vidět po celém světě.
Víra není a nikdy nebude všespasitelná, žádné zlo neodčiníte hraním si na panbíčkáře. Naopak vždy panbíčkáři byli ti největší zlosynové!

Jestli si pořád myslíte, že TOP09 je tou pravou stranou, tak si jděte dál jíst ty dortíky zapomění, nic nevíte....

S pravdolásky, nebo klausolásky se stává Horrorhrůza, a klausotemno...
27. 10. 2013 | 09:38

Joachim Brouk napsal(a):

Po skrytých mafiánech si ovčané zvolili otevřené mafiány. Demokracie tohoto typu je opravdu přežitek!
27. 10. 2013 | 10:37

Mardo napsal(a):

Ovcane predevsim k volbam nesli...
27. 10. 2013 | 12:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy