Jiří Pehe: Klaus (recenze)

20. 11. 2010 | 14:02
Přečteno 18808 krát
Nová kniha politologa a spisovatele Jiřího Pehe s názvem Klaus je prvním pokusem zmapovat, bez psychologických interpretací a s odstupem, působení Václava Klause v české politice. Vstoupil do ní hned v listopadových dnech a brzy se stal, vedle Václava Havla, nejvýraznější figurou na české politické krajině: proto taky logicky vystřídal na Hradě Václava Havla.

Navíc příští rok 19. června bude Václavu Klausovi sedmdesát a takové výročí spojené s blížícím se koncem jeho druhého volebního období, po kterém musí začátkem roku 2013 odejít z Hradu, je dostatečným důvodem k takové práci, kterou je možné vidět i jako splněný dluh intelektuální veřejnosti vůči tomuto politikovi.

Pětapadesátiletý Jiří Pehe si byl předem moc dobře vědom složitosti tohoto úkolu zvláště proto, že Václav Klaus na svém obraze ve veřejném prostoru velmi pečlivě po celá léta pracuje. Jak sám prezident nedávno řekl, vydal již padesát knih a má kolem sebe řadu velmi razantních až militantních obhájců a obránců, proto zvolil autor velmi věcný a střízlivý postup. Každému roku, kdy Klaus je v politice, věnoval jednu kapitolu a jejich názvy připomínají zásadní milníky jeho politické kariéry. Už tento přístup v době, kdy minulost je čím dál tím rychleji překrývána aktualitami, je přínosný. Uvedu proto názvy kapitol: Boj o Občanské fórum, ODS a privatizace, Rozdělení Československa, Vládnutí bez opozice, Spor o povahu české demokracie, Tunelování, Volební nevýhra, Sarajevský atentát, Opoziční smlouva, Děkujeme, odejděte, Loupež za bílého dne, Opoziční smlouva v troskách, Politické Waterloo, Politické zmrtvýchvstání aneb dobytí Hradu, Výstup na Blaník, Prezident myslitel, Soudcokracie, nebo klausokracie?, Globální (ne)oteplování, Volba prezidenta jako skandál, Lisabonská smlouva.

Kromě prologu, který se zabývá životem Václava Klause před listopadem 1989 a závěrečného shrnutí a epilogu, který Klausovy politické kroky interpretuje, se evidentně Jiří Pehe snaží o co nejstřízlivější shrnutí důležitých aktivit a postojů tohoto politika a hloubavější čtenář si má učinit závěr sám. Bohužel autorova obezřetnost je místy tak velká, že se Jiří Pehe uchyluje až moc často k obecným a někdy i zbytečně nekonkrétním vyjádření, která se týkají médií, politiky či ekonomiky, že strukturu narušují: buď měl být autor přesný, nebo tyto pasáže raději vynechat. Tuto dobu si starší čtenář ještě pamatuje, a tudíž ví, že byla někdy mnohavrstevnější. Za tento nedostatek ale může i nakladatel a jeho editor. Chybou určitě taky je, že autor nepřiznal hned v úvodu, že v letech 1997 až 1999 byl ředitelem politického odboru prezidenta Václava Havla, hlavního Klausova soupeře, jak už připomněl v recenzi Josef Chuchma.

Možná že ale právě autorova minulost ho vedla k přílišné akurátnosti, s kterou Jiří Pehe k práci na knize - na rozdíl od jeho četných velmi kritických komentářů - přistoupil a která pak místy proměňuje knihu v pouhý sumář, jakoby autor a priori cítil, že vzbudí nevoli. Uvedení knihy na trh se skutečně neobešlo bez komplikací. Vydání knihy v nakladatelství Prostor vzbudilo ostré reakce mezi skupinou Klausových zastánců ve sdružení Akce D.O.S.T., které Klause podporovalo v odporu proti Lisabonské smlouvě. Ti přišli 24. října 2010 proti Jiřímu Pehe demonstrovat před kavárnu, kde knihu představoval. Přinesli transparent, na němž Pehe označili za "zemského škůdce," nazvali ho "kolaborantem s Evropskou unií" a "vlastizrádcem". V rozhovoru s ČTK ale bezelstně uvedli, že jeho knihu o Klausovi nečetli, nemůže v ní ale prý být nic jiného než pomluvy. "Co také jiného od Pehe čekat," řekl ČTK jeden z aktivistů. Tímto sloganem se přihlásili ke starému dogmatickému heslu, které zní: Nemám žádné svědomí, mým svědomím je Václav Klaus. Osobu je možné libovolně měnit za jakéhokoliv vůdce.

Trochu se podivuji, protagonista knihy by řekl, že zvedá obočí, že se sám Václav Klaus od takovýchto militantních výroků a činů svých příznivců, které v současnosti známe převážně z muslimského světa či z pochodů ruského mládežnického hnutí Naši, které nosí v průvodech fotografie kritiků Putina a pak je za pokřiku, skoro identických hesel s těmi co zazněly v Praze na náměstích, hanobí, nedistancoval.

Ale i tato okolnost je zřejmě symptomatická pro proměnu Václava Klause, kterou Jiří Pehe tak decentně a věcně dokumentuje hlavně pro mladší ročníky, které si ji nemohou pamatovat.

Na počátku devadesátých let, kdy jsem s Václavem Klausem, tehdy ještě ministrem financí a předsedou ODS, pracoval na knize První zprava, si některé nebezpečné stránky vstupu do politiky uvědomoval a hned na počátku naší spolupráce přiznával, že se hranice mezi Klausem občanem, Klausem ekonomem a Klausem politikem po dvou letech v politice naprosto rozmazala a že si člověk podvědomě volí jistou obrannou reakci před všetečnými novináři. A my můžeme dodat: jakmile převládne nad člověkem pragmatický politik počítá jen hlasy, které ho podporují a etickou stránku - jak jsme mohli zaznamenat - v sobě potlačí. S tím počítáním příznivců začal Václav Klaus již v roce 1992: pamatuji se na naši společnou autogramiádu, kam přišlo jen pár desátek lidí, jak se tehdy na Smíchově před knihkupectvím rozčiloval, že nemá čas chodit někam, kde na něj nestoji fronta aspoň tisíc lidí.

Při čtení knihy Jiřího Pehe tuto proměnu člověka v politika a politika v monument, v sochu z mramoru, kterou by rád politik po sobě zanechal, může čtenář dost přesně sledovat. Kdybychom použili sportovní terminologii, která není Václavu Klusovi cizí, vidíme, jak z útočníka - střelce, se po nejdříve úsporných balíčkách a tzv. sarajevském atentátu stává z Klause obránce a v této roli se utvrzuje a postupně nevynechá žádnou příležitost, aby všechny své kroky, které vzbuzují v jeho kariéře pochybnosti, jako je třeba opoziční smlouva, toleranční patent, až po trapnou druhou volbu na Hradě, vydával za vítězství konzervativní pravice nad zakukleným levičástvím. Na Hradě se z Václava Klause pak už stal jen brankář, který před svou svatyní postavil zeď z lidí mu velmi podobných, kteří pro něj nepředstavují okna ale pouze zrcadla, což má vždy trochu devastující dopad na strukturu osobnosti: uzavírá dotyčnému mysl. Tato proměna ale nepostihla jen jeho, je to zřejmě přirozený důsledek dlouhodobého pobytu na vrcholných politických místech, který se týká hodně politiků v Evropě i jinde.

Budeme-li ale chvíli místo Jiřího Pehe psychologizovat, zdá se, že tato proměna Václava Klause se dala předvídat a vyčíst z jeho veřejných vystoupení. Mně například v knize-interview První zprava na počátku roku 1992 řekl: "Mám rád Čapka, protože člověka neobtěžuje nejniternějšími prožitky. Já v tom vždycky viděl psaní, které ovládá on a ne aby psaní ovládalo jeho." Slova s křídly, která píší za básníky, jako je třeba u nás Jáchym Topol, jsou mu protivná. Po celou dobu našeho dialogu zdůrazňoval, že neúspěch ho spíše nabíjel, než aby ho odrazoval, život stejně jako slova a jejich interpretaci chtěl mít vždy pod přísnou kontrolou. Těm co trousili, že jeho slova jsou banální, se vysmíval, zajímala ho od vstupu do politiky většina, masa: elitami pohrdal, protože věděl, že v mediálním světě a v politice rozhodují převážně velká čísla. Řekl mi: "Byl jsem vždycky takovým typem hráče, který spíš dal koš v rozhodující vteřině utkání, jímž se vyhrávalo, než že bych ho dal při tréninku."

Myslím, že tento moment v životě Václava Klause spojený s ambiciózností, s kterou se rovněž nikdy netajil, je dominující, a proto zvláště po přečtení knihy Jiřího Pehe musí čtenáře napadnout, že vzhledem k blížícímu se konci jeho pobytu na Hradě, se od dosluhujícího prezidenta dočkáme možná ještě jednoho koše v rozhodujícím uktkání, aby se mohl navrátit do čela ODS. Lenošit na chalupě rozhodně nebude, protože to neumí. Jestli to však ODS prospěje, je otázka.

Psáno pro Čro6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JenTak napsal(a):

Knihu jem (zatím) nečetl, ale pan Pehe má ve všem pravdu tak jako vždy.
Naprosto, ale naprosto o tom nepochybuji.
20. 11. 2010 | 14:30

Miflonides napsal(a):

Lenošit to nedovede, ale obyčejné lidí nas*írat, to ano. Naštěstí jich zase až tak moc není - čtou jej hlavně oni intelektuálové, kterým pohrdá. S mocí to on umí, stejně jako se zákulisím. Mulisy bulisy, kde etiko evropská, kdepak ty asi jsi?
20. 11. 2010 | 14:30

milan napsal(a):

Miflonides: mě nas*írá akorát Pehe a Hvížďala.
20. 11. 2010 | 15:01

mb napsal(a):

cituji: proto taky logicky vystřídal na Hradě Václava Havla.

Pokud je logické že komunardi to hodí raději Klausovi ... a ne Sokolovi či Moserové ...

pak ano, pak se logicky prezidentem stal / stane Kalus ...
20. 11. 2010 | 15:03

mb napsal(a):

Nemám žádné svědomí, mým svědomím je Václav Klaus. Osobu je možné libovolně měnit za jakéhokoliv vůdce.
20. 11. 2010 | 15:07

mb napsal(a):

pamatuji se na naši společnou autogramiádu, kam přišlo jen pár desátek lidí, jak se tehdy na Smíchově před knihkupectvím rozčiloval, že nemá čas chodit někam, kde na něj nestoji fronta aspoň tisíc lidí.
20. 11. 2010 | 15:12

Generální Bůh z nové galaxie! napsal(a):

Klaus ať si každý říká co chce, je génius exaktního reálného vidění světa.
Vlk.st. ať si každý říká co chce, je génius logického reálného vidění světa. Pehé ať si každý říká co chce, je génius přihlouplého mystifického vidění světa. Tety to znamená, že exaktní vzdělanci musí na 100% věřit Klausovi, neexaktně vzdělaní musí na 100% věřit moudrému blogaři NP a ostatní s vylágrovaným mozkem musí věřit mašíblovi Pehe. Zkráceno z Bible třetího tisíceletí.
20. 11. 2010 | 15:27

Béda napsal(a):

Václav Klaus je dle mého velice rozporuplná osobnost, která si zaslouží z mnoha úhlů pohledu zdrcující kritiku. Na druhou stranu byl a je vždy svůj, má určité zásady a principy podle kterých je lehce čitelný a identifikovatelný. A je názorově konzistentní.

Je to nebe a dudy oproti jeho názorově nekonzistentnímu, morálně tápavému a protiřečímu si s prominutím užvaněnému předchůdci.

Nechápu proč J. Pehe nenapíše knížku o Václavu Havlovi, nedá na talíř sumář jeho plusů a minusů v politice po VLSR, podle kterého bychom mohli srovnat oba prezidenty.
20. 11. 2010 | 15:31

Drzá zrzka napsal(a):

Když Václav Klaus v roce 2013 skončí, mohl by nastoupit na jeho místo Pehe. Někdo, kdo by o něm pak napsal knihu se vždycky najde. :o)
20. 11. 2010 | 15:40

Silvie napsal(a):

Abych to shrnula - nejsem masochistka, nečetla bych tedy ani veledílo pana Pehe, ani to pana Klause.

Mám-li ovšem srovnávat Havla s Klausem, nemohu nevidět mnoho povahových rysů, které mají společné - narcismus, excentrismus a přebujelé ego přesvědčené o vlastní pravdě.

Na rozdíl od Havla je ovšem Klaus schopen vnímat objektivně realitu a jeho názory stojí za povšimnutí (téměř vždy se Klausovy prognózy vyplní - viz krize EU, eura, LS, globální oteplování, "zelené projekty").
Klaus také nežije tak okázalým způsobem života, jako Havel a nesnaží se trapně moralizovat.

K Havlovi snad ani nemá smysl se vyjadřovat - myslím si totéž, co Béda.

Ani Klaus ale není prezidentem z něhož bych byla nadšená. Jeho vřelý vztah k Putinovi, jeho konzervatismus (potraty a homosexuálové) a bagatelizace mesaliance ODS s ČSSD v Praze (potažmo v celé republice) napovídají, že přišel čas na změnu. Svůj stín překročit nedokáže.
20. 11. 2010 | 15:51

zemedelec napsal(a):

Pane Hvíždala
Měl by jste mít hodne informací o V Klausovi v šupliku.Tak očekávám,že Vaše kniha bude lepší Pehové.čekal jsem,že takoví M.Zeman nám hodne prozradí,pozadí vzniku prog.ústavu,jeho práci a jak už bylo nekolikrát řečeno,že vlastne sametovou revoluci připravovaly,včetne toho zhasnutí světla.Jenomže M.Zeman,už těžko vystrízliví,tak na ten rozbor,stále čekám.Já taky tvrdím,že si ješte s V.Klausam neco užijeme a nejenom sním,musíme taky vidět,že je i ktomu povzbuzován.
20. 11. 2010 | 16:07

zemedelec napsal(a):

Pane Hvíždala
Měl by jste mít hodne informací o V Klausovi v šupliku.Tak očekávám,že Vaše kniha bude lepší Pehové.čekal jsem,že takoví M.Zeman nám hodne prozradí,pozadí vzniku prog.ústavu,jeho práci a jak už bylo nekolikrát řečeno,že vlastne sametovou revoluci připravovaly,včetne toho zhasnutí světla.Jenomže M.Zeman,už těžko vystrízliví,tak na ten rozbor,stále čekám.Já taky tvrdím,že si ješte s V.Klausam neco užijeme a nejenom sním,musíme taky vidět,že je i ktomu povzbuzován.
20. 11. 2010 | 16:09

apostel napsal(a):

Na vkusu Václava Klause pro K.Čapka bych viděl sympatický znak.
Ne rozhodující PRO HODNOCENÍ KLAUSE,ale jistý příznak.Já osobně bych nejraději K.Čapka neřadil,nezařazoval literárně ani společensky.Je osobnost v každém případě,nerelativizovatelná nějakými rámci hodnocení.
V každém případě,K.Čapek je dobrý pozorovatel i mistr slova a nejen píše Dumasovsky poutavé vymyšlené příběhy,ale navíc něco co o něčem závažném svědčí.O jeho době a lidské společnosti vůbec.Připadá mi spíše než nikoliv niterný,neosobní.To,že André Gide dostal Nobelovu cenu a K.Čapek nikoliv:A.Gide mj. i za popis nikoliv sympatizující s realitou sovětského Ruska třicátých let po delší osobní zkušenosti z pobytu tam.Jinak A.Gide byl skutečně literární velmistr. K.Čapek-vyjádřil své uznání principům SSSR v sovětské Pravdě r.1936. Stejně tak jako r.1938 navštívil coby zvolený předseda světového Penklubu (sídlem v Anglii) své osobní literární přátele v Berlíně,fotky jsou z kavárny.
K.Čapek by se stal obětí extrémistů i bez požáru v jeho vile na Dobříšské Strži.Měl nakročeno k pozdějšímu tragickému osudu svého bratra v době kdy extrémisté ovládali Evropu.Jako spousta jiných ještě známějších světu než on sám německých nebo židovských či stejně známých jako on českých spisovatelů (jako např. E.Bass,K,Poláček,Vl.Vančura,Géza Včelička).Jáchyma Topola neznám,sorry.Jméno jsem zaslechnul.Autor Dámy na kolejích? Mýlím se?-Promiňte.
20. 11. 2010 | 16:09

Paterik napsal(a):

Silvie:

Odkdy Klaus vnímá objektivně realitu? Já zatím vidím jen přihlouplé popírání jakýchkoliv změn klimatu, strašení sudetskými němci před LS, boj proti jakémusi NGOismu a ústavnímu soudu... Vrtošivý stařík bohužel vždy trochu pravdy překryje tunami klišé.
20. 11. 2010 | 16:11

Kelt napsal(a):

VK jako politik-až v první řadě myslí pouhopouze na sebe.Jeho ego,pokud by se dalo exaktně změřit by zaujalo v top ten žebříčku bezkonkureční místo v EU.
Není to státník,je to politik se schopností vstávat z popela jako bájný pták Fénix.
Obklopil se lidmi,kteří ho nekriticky obdivují a pochlebují-těm se dokáže odměnit.
Jinak politický pragmatik-žádná cesta k dosažení plánovaného cíle mu není cizí a politické tahy promýšlí dlouho dopředu.
Bohužel jeho kroky,které přinesly prospěch této zemi by se daly spočítat na prstech jedné ruky.
20. 11. 2010 | 16:18

Silvie napsal(a):

Pateriku,

měl byste být alespoň minimálně objektivní,což ti, kteří Klause chorobně nenávidí, nedokážou.

Prezident EU, ten komický mužík ,jehož jméno si nikdy nezapamatuju, pravil, že se EU ocitá před krachem.
Když tohle tvrdil Klaus před několika lety, všichni se mu šklebili, pokud mi paměť slouží (totéž platí pro jeho názor na společnou měnu).
Jaké klišé je v jeho tvrzení, že je globální oteplování podvod, resp. velký byznys (biomasa, biopaliva, biobenzín, fotovoltaika, řepka atd. atd.). Velká část korektních vědců (kteří ovšem nedostávají státní dotace )dnes upřímně prohlašuje, že se možná planeta otepluje, ovšem lidstvo to dokáže jen velmi nevýznamně ovlivnit (oteplování se přičítá zvýšené činnosti slunce). I mně, coby laikovi, je jasné, že cokoliv, s čím přišli "zelení", je spojeno s korupcí, podvody a fin.ztrátami, které zaplatí daňový poplatník. Ovšem nemálo "zelených" si doživotně vydělalo.

Sudetské Němce bych jenom zmínila - neusilují snad stále o zrušení Benešových dekretů? Nechytili se tohoto tématu někteří významní němečtí politici? Je zrušení BD zcela vyloučeno?
Žádný právník tuto eventualitu nevyloučí, proto pokládám Klausovo pojistku za velmi rozumný počin.
20. 11. 2010 | 16:29

Paterik napsal(a):

Silvie:

Problém je, že Klaus popírá změny klimatu jako celek. Místo aby napadl slabá místa, tak radši šmahem odsoudí všechno.

Zrušení benešových dekretů můžeme klidně provést hned zítra a nic se nezmění. To, co se na jejich základě událo zůstane v platnosti. Je to stejné jako u novelizace normálních zákonů. Pokud by mi např. stát snížil daně, tak se nemohu domáhat vrácení peněz za období, kdy jsem měl daně vyšší. Evropský soudní dvůr již nároky sudetských Němců vícekrát zamítl. Navíc na základě mírových dohod již odškodnění dostali - od vlastní vlády. Všechno je to jen strašák.

Copak si asi Klaus myslí a výroku génia Hájka, že nepochází z opice?
20. 11. 2010 | 16:39

roadman napsal(a):

Náš dům je malý,až někde na konci města,kde lišky si dávají dobrou noc a spáče kohouti budí,nikdo by ale neřekl,co lidí se do něho vměstná,
jsou-li chudí;
vedle mne bydlí slepý harmonikář,
nade mnou souchotinářská šička a kulhavý námořník,vedle zámečník z Daňkovky,lampář a nešťastná vdova,
(Úryvek z VEČERA NA PALAČI)
Podej mi ruku moje milá,
podej mi ruce své obě,
já už se nebojím,že by mně láska nohy podrazila
v této revoluční době,
kdy,
v době,kdy armáda vojáků a hordy četníků
k útoku připraveny stojí
a miliony chudých dělníků
chystají se k rozhodnému boji
(Úryvek ze SLOK MILOSTNÝCH)

Autor obojího: Nikdo jiný než jediný český nositel Nobelovy ceny za literaturu - Jaroslav Seifert)

Pozn."Dańkovka"-hádal bych,že ČKD-Česká Kolbend-Daněk)
20. 11. 2010 | 16:51

babča napsal(a):

Paternik
Omlouvám se, že vstupuji do Vaši diskuze s paní Silvií, ale zřejmě jste od Klause nic nečetl. Jinak byste nemohl napsat, že "Problém je, že Klaus popírá změny klimatu jako celek".
Naopak, Klaus považuje změny klimatu jako běžný opakujicí se cyklický jev. Jeho výhrady se týkají podílu vlivu činnosti člověka na těchto změnách, který je podle něho minimální. Ťoť vše.
20. 11. 2010 | 17:35

Naštvaný napsal(a):

Paterik píše:"Zrušení benešových dekretů můžeme klidně provést hned zítra a nic se nezmění" Naštvaný se ptá: a proč by se jako měly rušit? Proč bychom měli dělat z vítězných mocností II.sv. války i z Československé republiky před pár neonácky voly?
20. 11. 2010 | 17:49

Silvie napsal(a):

babča,

přesně tak. A hlavně tvrdí, že lidstvo tyto změny není schopno ovlivnit a mělo by se tedy vyvarovat podobných kravin, jakými jsou např. emisní povolenky, které jen nesmyslně prodražují výrobu (další neuvěřitelný podvod , na němž už spousta vyčůránků vydělává těžké prachy).
A taky nechápu, proč Klausovi připisují neustále roli hlavního ekoškůdce.Já bych naopak řekla, že největší ekologickou škodnou jsou "zelení" - díky těmto fanatikům (možná ale spíš chytrým podnikatelům) budeme platit nehorázné peníze za elektřinu, budeme si ničit motory aut nekvalitním řepkobenzínem, topit superdrahou biomasou atd.

Pateriku,

chtělo by to více objektivity. Nic není černobílé...
20. 11. 2010 | 17:55

Paterik napsal(a):

Naštvaný:

Protože benešovy dekrety nejsou jen sudeťáci. Je to taky znárodnění. Dekrety připravovaly nástup socialismu a únor 48. Nemyslím si, že je potřebujeme.

Silvie:

Jen proto, že nesouhlasím s Klusovými názory na LS je vše černobílé?
20. 11. 2010 | 17:59

almost glossed™ napsal(a):

Béda: "Na druhou stranu byl a je vždy svůj, má určité zásady a principy podle kterých je lehce čitelný a identifikovatelný. A je názorově konzistentní."

To nemůžete myslet vážně.
20. 11. 2010 | 18:01

Silvie napsal(a):

Pateriku,

řekněte mi, prosím, v čem konkrétně se Klaus ohledně LS mýlí?
O tom, že je to paskvil dnes nikdo nepochybuje. Pokud vím, EU je skutečně na pokraji krachu -

1. Nikdo se nechce podílet na zachraňování Irska

2. Řecký dluh je mnohem vyšší ,nežli se původně zdálo - pro Řecko je východiskem pouze státní bankrot, který bude mít dalekosáhlé důsledky

3. Španělsko, Portugalsko i Itálie se potácejí na pokraji bankrotu
4. EU žije v rozpočtovém provizoriu!!! Státy se samozřejmě nedohodly na rozpočtu, což pokládám za velmi zásadní problém.
Jakou validitu má tedy jakási LS, která byla mrtvá už v momentu svého vzniku.
20. 11. 2010 | 18:04

Admirál napsal(a):

Paterik, "Zrušení benešových dekretů můžeme klidně provést hned zítra a nic se nezmění."

Já bych za tohle být Vámi ruku do ohně nedával.

Doporučuji Vám vřele si o Benešových dekretech a souvislostech neco přečíst.
20. 11. 2010 | 18:14

babča napsal(a):

Silvie
naprostý souhlas. Zelené, alespoň ty naše, považuji za ekoškůdce. Poletují od zdi ke zdi, za čas odvolavají, co předtím prosazovali. Potřebují trochu vyzrát. Zatím se chovají jako děti, které si neuvědomují důsledky svých činů.
20. 11. 2010 | 18:15

Pakeha napsal(a):

Pleny a politici se maji pravidelně měnit a to ze stejných důvodu....

To platí pro pana Klauze obzvláště! Bylo velkou chybou, že tomuto nebezpečnému jedinci bylo umožněno se dostat dvakrát tam kde je. Samozřejmě s podporou mnohých z různých osobních, jen ne objektivních a státotvorných důvodů.VK je všechno, ale určitě ne "státotvorný lidumil a genius" za které se rád vydává. Spíše "jednooký" mezi "slepými" hrající si na něco co nikdy nebyl, není a nikdy nebude!
20. 11. 2010 | 18:24

tata napsal(a):

pani Silvie

položim provokativní otazku a jeho obdivovatele sou objektivní?Příznam se že patřim spiše ke kritikum ale vždy sem se snažil to vidět i z druhe strany ne vždy se to člověku podaří,promě jeho obrovsky přinos pro mě byl razne ukončení rozdělení republiky i když sem byl proti musim uznat že zde ma lví podil na ukončení a jak čas ukazal asi to jedine co bylo spravné.

OHLEDNĚ EU nejsem odbornik ale připada mi že vy taky vidíte všechno po svem,určitě ma v něčem pravdu v něčem ne,určitě styl jak to provaděl byl přiliš jednostrany ale to je věc nazoru,podle mě podlehl přiliš svemu subjektivnimu pocitu nadřazenosti a geniality což se bohužel stava dost politikum.Určitě jako nestrany prezident zklamal,to je naprosto neodiskutovatelny fakt ,v tom uřčitě nenapnil v žadnem připadě svoje slyby

V tom svuj stin nedokazal překročit,prostě sve ditě za což považuji jeho ODS NEDOKAZAL ODVRHNOUT JEM osunout do pozadí kdy tam na čele byl jeho neoblibenec myslym že vtomto směru opravdu ještě zaboduje
20. 11. 2010 | 18:25

Béda napsal(a):

ag,

myslím. Psal jsem že je rozporuplný a z mnoha ohledů kritizovatelný. Jeho názorovou konzistenci a jedny z mála plusů vidím v zahraniční politice, kde nikdy nebyl servilním pochlebovačem nikoho ale zcela racionálně vyhodnotil jak Kosovo, tak Gruzii, plynovou krizi, války v Iráku a Íránu. Rovněž tak sudetskou otázku. Dle mého v oblasti zahraničné politiky Klaus vždy hájil vyvážené stanovisko a české národní zájmy.

Pokud jde o ekonomickou reformu, osobní morálku - byt, manželka a synek přisátí na ČEZ, letušky a pod., to je na zcela jinou debatu.
20. 11. 2010 | 18:27

Béda napsal(a):

oprava: nikoliv Íránu ale Afghánistánu.
20. 11. 2010 | 18:28

DB-kalifornie napsal(a):

Nejlepsi charakteristika VK dle meho vysla jiz v roce 1997 v rozhovorech s Tomasem Jezkem, ktera popisuje VK na situacich z bezneho zivota. Nejvystiznejsi je cast "dokresleni zpusobu mysleni":

http://magazlin.zln.cz/8/kn...

myslim, ze jeho pusobeni v politice plne zapada do vyse popsane role sebestredneho egoisty, ktery lidi nedava dohromady, ale rozdeluje.
20. 11. 2010 | 18:35

Paterik napsal(a):

Silvie:

Podle Klause nás LS měla uvrhnout do jakéhosi novodobého otroctví. Nic hrozného se jejím přijetím nestalo. Takzvaný evropský prezident je jen taková figurka. Nevím, proč sem pletete řecký a irský bankrot. Tyhle problémy si nadrobily jejich vlády samy, dluhy nenasekala žádná EU ani LS.

Admirál:

Jaké důsledky by tedy zrušení dekretů podle Vás mělo? Z čeho přesně vycházíte? Odsud sudetských Němců zvešel z dohody velmocí, nevymyslel si je jen nějaký Beneš.
20. 11. 2010 | 18:39

Liberál napsal(a):

Prosím autore neoznačujte pana Pehe jako politoliga. To je dehonestace tohoto vědeckého oboru. Pehe nikdy politologii nestudoval a jeho fanaticky levicové názory z něj dělají člověka, který by se na tuto činost ani nehodil, protože neumí být nestranný.

PS: Nejsem přívrženec Klause a jeho nesmyslné kecy o EU a jeho vlezd_l_ictví Rusku mi vadí
20. 11. 2010 | 18:40

tata napsal(a):

PANE DB

Moc poučne čtění hodně zajimave čtěni a mě potvrdilo co si myslym o panu VK,SILNA OSOBNOST ktera využije jakykoliv prostředek at v dobrem nebo špatnem lip než toto ho nemuže charakterizovat už nic.
20. 11. 2010 | 18:59

hoven napsal(a):

sklánim obdiv člověku, který přečetl peheo bláboly. to je výkon!!!!!
20. 11. 2010 | 19:00

tata napsal(a):

pane hoven

vy jste je četl.
20. 11. 2010 | 19:03

S.Š. napsal(a):

DB-Kalifornie : Děkuji za odkaz, kdysi dávno jsem četla a dávno také zapomněla. Ano, obraz, který nakreslil T. Ježek, je velmi plastický (skutečně zřejmě to nejlepší, co bylo doposud napsáno). Je dán samozřejmě letitým, blízkým, i mimopracovním vztahem dvou lidí, kteří měli možnost poznat se také ve vypjatých, někdy i životu nebezpečných situacích. Takhle Klause nikdo nemohl popsat, protože podobnou blízkost ani prožitky neměl. Díky, pane DB.

Poděkování i panu Hvížďalovi. Doufám, že další portrét o druhém českém (novodobém) prezidentovi bude následovat. Bavím se představou, jak by asi takové téma pojal historik a novinář Petr Placák. :-)
20. 11. 2010 | 19:18

Tenco napsal(a):

citace : "Uvedení knihy na trh se skutečně neobešlo bez komplikací. Vydání knihy v nakladatelství Prostor vzbudilo ostré reakce mezi skupinou Klausových zastánců ve sdružení Akce D.O.S.T., které Klause podporovalo v odporu proti Lisabonské smlouvě. Ti přišli 24. října 2010 proti Jiřímu Pehe demonstrovat před kavárnu, kde knihu představoval. Přinesli transparent, na němž Pehe označili za "zemského škůdce," nazvali ho "kolaborantem s Evropskou unií" a "vlastizrádcem". V rozhovoru s ČTK ale bezelstně uvedli, že jeho knihu o Klausovi nečetli, nemůže v ní ale prý být nic jiného než pomluvy. "Co také jiného od Pehe čekat," řekl ČTK jeden z aktivistů."

Nebyli v tom průvodě i hoven s blue jayem ? :)))

D.O.S.T. - to jsou konzervativně-občansko-nacionální liberálové, anebo křes%tansko-liberálně demokratičtí konzervativci ?

Cože ? Že se jedná o fanklub Kmotříčka národa ?

Ach jo.
20. 11. 2010 | 19:24

vili napsal(a):

Přiznám se,že zpověď o své vlasti je velmi těžká:přeložit pocity do řeči-snad nemožné.Odkudsi čiší chlad-cítím ho:od Paaláce Noterrdam.Rotterdam.Jakkoliv.
Seina má uplakané oči,vím to.Big Ben je zajímavá věcička.Z opačné strany východu-jakoby sem sahal méně křivý meč či klacek.Ale on mi zachránil život.Predestinoval můj život.Ale vazba tu je neurčitá,chlad to není,není to pohádka,je to druh netečného vědomí.
A pak přijde čaro duše:nejkrásnější pocity,celý se rozzářím,proudí do mne teplo i jas:Když vím,že r.1800 Opuscula v Pruské Akademii věd napsal dlouhosáhlý vědecký traktát o lingvistice Slovanů.
A okolo r. 1820 Ladislav Škroup vryl národu do paměti památná slova "..bory šumí po skalinách...". A nyní, co chvíli se mi zdá že buď cizáci nebo naši odrodilci nás všechny Čechy fackují a bijí klacky hlava nehlava plných dvacet let.Ale z východu není božské slovo "Svoloč" slyšet ani jednou.O těch co nás ničí kde mohou.Panebože jsme opět všemi zrazeni.Kolikrát nám už bila poslední hodina v dějinách!!!!
20. 11. 2010 | 19:27

Lubka napsal(a):

Silvie,docela by mě zajímalo,co si vy představujete pod pojmem "objektivita".
20. 11. 2010 | 19:43

RA napsal(a):

jméno pana Pehe je zárukou, že jeho čítanka bratrstva Pravdy a Lásky , bude vysoce tendenční. Ano, ani ty bláboly nemusíte číst, vždyť on je Pehe už zdarma postupně vypsal zde na netu.
20. 11. 2010 | 19:45

ex-nemo napsal(a):

Bédo
plný souhlas.Klaus zastává (asi celý život) pořád jen jeden názor, a ten je : Služ vždycky tomu kdo je nejsilnější a říkej vždycky jen to, z čeho máš prospěch.A máš úspěch zaručený.
Klaus je fenomén. A Púškina on znájet.
20. 11. 2010 | 19:52

jetotukormoran napsal(a):

Pokud by mi knihu od Peheho nekdo daroval, zalozim ji mezi nekonecne svazky Lenina a Hitlerova Mein Kampf))
20. 11. 2010 | 20:08

antoninovy napsal(a):

Ad Silvie,

možná by bylo všechno prima, kdyby Václav Klaus byl presidentem EU, že, ale protože ještě stále není, svět se točí jinak a je to špatně. Svět stále ještě není podle Klause.

Jinak, nechápu ty neustálé animosity vůči Jiřímu Pehe, je to naprosto kvalifikovaný analytik a politolog, jinak by asi nemohl být šéfem Research Institute of Radio Free Europe. Zažil jsem ho ještě v Mnichově a později v Praze. Je to klidný a vyrovnaný člověk se světovým přehledem, chápu však, že vadí některým zdejším nacionálním a režimním lidem s omezeným pohledem a s problematickou minulostí.

Snad tyto řádky přispějí k porozumění.

Zdravím

an
20. 11. 2010 | 20:19

Lubka napsal(a):

Antoninovy:
Nepřispějou,ba právě naopak.
Ale někteří se tu zbaví přetlaku a frustrací.
20. 11. 2010 | 20:22

antoninovy napsal(a):

Lubka, nu, pokud se ti - někteří takto realisuji, dobře, lépe, než kdy by bušili na sousedy, či bušili přímo do nich, že.

an
20. 11. 2010 | 20:32

tata napsal(a):

pane antoninovy

určitě nepomohou kolegove totiž chtej objektivitu ale jak něco není podle nich a zapacha levičactvim je to jasně blabol,nutno poznamenat že pan Pehe logicky nestrany není ,to ale nikdo z nas přece ja jako levičak taky nechapu pravičaka bohužel vetšina zde si to plete byt nestrany je jedno a zaslepen druhé,MNOZÍ zprava vubec jinou myšlenku nepřipouští srovnavaj nesrovnatelne jako nedavno podal pan RUMCAJS TEORIJI O LEVIČACTVÍ,bohužel je to dost rozšiřeny nazor mezi našimi pravičaky.
20. 11. 2010 | 20:35

zzz napsal(a):

K VK:
No comment. Vzhledem k tomu, ze VK je
zde na zemi pritomnym vtelenim
1. bozske osoby mohou jen nekteri neverici
Cesi si dovolit pochybovat o jeho "pravdach"
Verici nove modre viry proste "veri"!
I kdyby jim voda sahala nad hlavu,potopa nebude.
VK to rekl. "Modra, ne zelena planeta".
A vzkaz sv. Petrovi: Titul prosim neprekladat jako "Vodni svet".
20. 11. 2010 | 20:36

JF napsal(a):

na druhou stranu je fakt, že svět už oblažovalo tolik bláznů, tak proč by si Češi taky nemohli jednoho dopřát ... tak snad jsem tentokrát pozitivní ;-)
20. 11. 2010 | 20:44

antoninovy napsal(a):

Lubko, omlouvám se p Hvížďalovi, ale on ví, že je to v kontextu, vrátil jsem se právě, nikoli z Hradu, ono známé, tak omleté, ale z kláštera, kde jsem si srovnal věci.

Tedy hierarchie a priority, pak čerpat iniciace a iniciativy k dalšímu, pokud mi to Hospodin dopřeje a bude mne zde ještě potřebovat.

Zajímavo, měl jsem tam několik svazků literutury a vždy, když jsem po něčem sáhnul a otevřel, byla tam ta pravá odpověď.

Říká se tomu vedení Spiritus Sancti.

Dovolím si ocitovat to, co mne tam nejvíce zaujalo:

"Kdo je ten třetí, co jde stále po tvém boku?

Počítám a počítám, jsi tu jenom ty a já.

Ale když se podívám dolů na bělavou cestu, stále vidím třetího, kdosi jde po boku."

The Waste Land - T. S. Eliot,

citovám Tmášem kardinálem Špidlíkem.

POKOJ

an

Eliot byl inspirován bědnou cestou polárníků, kdy se stále počítali, zda někdo neodpadl, nechází, ale vždycky někdo přebýval. Byl to tuším Stappleton.
20. 11. 2010 | 20:47

antoninovyy napsal(a):

A chyb několik, Stappleton byl vedoucí oné výpravy, Tomáš špídlí je Tomáš Špidlík, alespoň že tu nádhernou báseň jsem neporušil.

A tose snažím být tolik korektní, no právě...
20. 11. 2010 | 20:54

hoven napsal(a):

tenco,
né jak bych nikdy nešel do nějakého průvodu dělat bezvýznamnému peheti reklamu. jen at píše, at škrábe . já akorát říkám, škoda dřeva.
20. 11. 2010 | 21:01

antoninovy napsal(a):

Pane Táto

možná jsem stejně mladý starý jako Vy, možná je to tak, že se pořád cítím stejně.

Víte, už jsem tady o tom několikrát něco mlel, o tom, pravá, levá, mne to vůbec nezajímá, to jsou jen blbé nálepky, mne zajímá, pokud jsem s někým ve styku, jako třeba nyní s Vámi, jaký jste člověk, co potřebujete, čím mohu pomoci, nebo Vy mně, abych nebyl pyšný.

Tady se skoro všichni stále motají v tom stranictví, ale tak to není, je to jen o lidech, kteří chtějí dobro, ne jen pro sebe, ale i pro ostatní, víte, táto?

Buďte s Pánem Bohem

an
P.S. A víte, že jsou mezi námi andělé, Franz Werfel odhaduje mezi tisícem a desiticíme.
20. 11. 2010 | 21:07

Big Narcis napsal(a):

Rozsáhlá diskuse o Klausovi na webu pana Baudyše:

http://www.astrolab.cz/ukaz...
20. 11. 2010 | 21:19

tata napsal(a):

pane antoninovy

tady bych svami uplně nesouhlasil,vždy někam patřite je jedno jak to nazyvate,vždy se tam promitne postoj,zkušenosti,a jak chapete svět,včem mate pravdu že je duležite hodnotit člověka podle skutku a ne čemu věří to je dost nepodstatne tady pro zjednodušení použivam tuto nalepku i tak sem označil svuj postoj,ale jinak je mi jedno nazor jaky kdo zastava ale jak se chova a vystupuje,takže nemam problem souhlasit s pravycovym nazorem a levicovy odsoudit když je to blabol,bohužel to hodně kolegum z prava chybí ,nevim jak se často vyskitujete ale ukažtemi zde vyce lidí ktery uznava že člověk z leva muže myt pravdu,skorem pravidlem je tento nazor za zavist,nemakačensví a podobně hned vam začnou připominat koncetraky,a podobne věci.

napřiklad vaše citace......Víte, už jsem tady o tom několikrát něco mlel, o tom, pravá, levá, mne to vůbec nezajímá, to jsou jen blbé nálepky, mne zajímá, pokud jsem s někým ve styku, jako třeba nyní s Vámi, jaký jste člověk, co potřebujete, čím mohu pomoci, nebo Vy mně, abych nebyl pyšný.

souhlas mě nezajima co jste ,černej ,bilej,zprava,zleva,ale vaš postoj vas někam většinou zařazuje,nebo ve vyjimečnych připadech vaš postoj je někde u prostřed ale i to je postoj,nebo taky naprosto apoliticky ale ito to je ve sve podstatě postoj.

ale hlavni postoj je bud levy nebo pravy a odtoho se odvijí to ostatní bud fanatik až ktomu uplnemu středu kde těžko určit jinak mi je 57
20. 11. 2010 | 21:33

antoninovy napsal(a):

Tato

asi Vám úplně nerozumím.

Můj postoj, názor byl vyslovený výše, nevím, co k tomu dodat.

Přeji Vám vše dobré a ať se Vám daří

an
20. 11. 2010 | 21:54

Al Jouda napsal(a):

To Silvie :
Ta slavná Klausova pojistka ještě není účinná a sudetští Němci jsou zticha ! Není Vám to divné ? Pokud bude ta "pojistka" v rámci vyděračské výjimky z Evropské listiny práv a svobod platit, tak Češi budou mít v EU méně práv než Němci , Francouzi, Vlámové a další národy a stanou se tak druhořadými !!! To Vám nevadí ? Já doufám, že se tak nikdy nestane a Klaus ostrouhá !!
20. 11. 2010 | 22:03

Béda napsal(a):

ex-nemo,

VK se vždy skloní před nejsilnějším? Podle vaší interpretace se VK sklání před Ruskem. Znamená to tedy, že Rusko je silnější nežli USA?

PS: pokud vím Klaus se nesklání a neleze někam ani USA ani Rusku. Nikoho neupřednostňuje, do USA snad jezdí častěji než do Ruska. Nežádá žádnou armádu (ani ruskou ani americkou) a budování základny v ČR, nepíše žádné zvací dopisy.
20. 11. 2010 | 22:17

hoven napsal(a):

Al jouda,
ne nevadí.
20. 11. 2010 | 22:17

Pavel V napsal(a):

Béda ve svém příspěvku srovnává Klause s Havlem. Dává přednost Klausovi a odsuzuje Havla. Musím říci, že když takový člověk s názory skalního komunisty někoho odsoudí, je to pro něj vlastně vyznamenáním. Komunisté pak obhajují Klause, protože si s nimi zadal.
20. 11. 2010 | 22:23

tata napsal(a):

pane antoninovy

co natom není k porozumnění,vcelku svami nejsem ve při jen tvrdim oproti vam že at chcete nebo ne každy znas někam svymi nazory patří,a už je jedno jak to nazyvame,podle mě je toto dělení už dost zažite,určitě ho klidně mužete nazyvat jinak,ja osobně se ktomuto zažitemu přiklanim ty dva hlavní proudy sou prostě dany,to že podle mě i podle vas je duležite činy ,chovaní jak se dokažete chovat k svemu okolí a tady opravdu nezaleži na vaší nazorovou orientaci,ta je spiš ktakovemu definovaní co byste si přal,takova vaše vize světa,ale ta se většinou da těžko splnit,a hlavně život je o kompromisech ktere bohužel v našem statě ani jedna strana neumí a dem od zdi ke zdi
20. 11. 2010 | 22:28

antoninovy napsal(a):

Pane Hovene, jen pište, pište dál ať všichni vidí, jaké zastánce má tzv. pravice tady v tomto ČESK0M TERÉNU !

Pokračujte, pište, ať se i mladí poučí, jak vypadá česká pravice, se svojí ubohou gramatikou, sociální ubohostí, jen pište dál pokračujte, potřebujeme vás, proto, aby zde vznikla NOV8 PÁKA, nová občanská síla.

Děkujeme Vám, HOVENE

qan
20. 11. 2010 | 22:30

Al Jouda napsal(a):

To hoven :
To jsem opravdu, ale opravdu rád, že jste tak skromný.
20. 11. 2010 | 22:32

antoninovy napsal(a):

Och, pane Stejskale, teď mi to břinklo v palici, co nazvat to nové hnutí prostě a jednoduše

NOVÁ PÁKA ???
20. 11. 2010 | 22:35

Béda napsal(a):

Pavel V,

Havel si taky zadal s komunisty. Při své volbě prezidentem, při ponechání komunistů v první vládě, při prodeji Lucerny Chemapolu...

Havel není ani demokrat (viz vazba Sládka o jeho prezidentské volbě), ani nedrží slovo - prezidentem budu pouze jedno volební období, ani nedrží politickou linii, vojenské bloky by měly zaniknout a následně hájí do roztrhání těla NATO, prosazuje jeho rozšïřování, není morální autoritou - viz termín humanitární bombardování a nekriotické obhajování války o ZHN v Iráku a Trvalé svobody v Afghánistánu, dvojí metr na Kosovo a principielně stejný problém Jižní Osetii, sám odsuzující zvací list č.1 je signatářem, neřkuli autorem zvacího listu č.2.

V ohledu názorové konzistence vítězí Klaus nad Havlem v mých očích na havlem 10:0.
20. 11. 2010 | 22:36

hoven napsal(a):

antoninnový
za gramatiku se omlouvam
20. 11. 2010 | 22:39

hoven napsal(a):

Al jouda,
on je totiž tento argument uplně zcestný. naše práva zaručuje ustava, ta evropská sociální charta nebo jak se to jmenuje, nadělá v evropě víc škody než užitku. zase někdo psal a schvaloval a teprve potom přemýšlel. obecně platí zásada, že sociální práva může každý stát garantovat pouze do svých ekonomických možností. bohužel tahke velice jednoduchá, řekl bych až primitivní věc je nad možnostmi chápaní evropských socialistů a pak vznikají takové listiny. já se strašně těšim, až dá někdo žalobu k evropskemu soudu, že je bez práce. já pak podám žalobu, že nemám na učtě deset milionů. at je sranda.
20. 11. 2010 | 22:49

antoninovy napsal(a):

Pane hovene, to je v pořádku, jste asi dobrý člověk, ale co to ostatní?

Přeji Dobrou noc

an
20. 11. 2010 | 22:51

mb napsal(a):

omlouvám se ale zvíře na tři písmena béda napsal : Na druhou stranu byl a je vždy svůj, má určité zásady a principy podle kterých je lehce čitelný a identifikovatelný. A je názorově konzistentní.

Pokud berete machiavellismus za názorovou konzistenci tak bon ...

co je názorově konzistentního na tom, že mobilizuju proti levici a pak se s levicí spojím ...

nebo že říkám že ztráta suverenity česka je konec světa ... ale neodstoupím na nesouhlas s tímto ze své funkce ....

bédo .... buďte laskavě názorově konzistentní .... ale to bych chtěl moc já vím ....

asi proto mají komunisti pro Klause slabost .... jsme z jedné krve .... já i Klaus .... ( pěje komunard )
20. 11. 2010 | 22:52

tata napsal(a):

pane antoninovy

MOžna je to tim že ja mam taky ubohou gramatiku,za což se stidim bohužel pravopis ač sem přečet tisice knih je mi nak odepřen,nemyslym že to by zrovna mělo člověka v takovichto diskuzích diskvalifikovat,ovšem jina je že stim je člověk diskvalifikovan v životě,zaprve je to hanba a samozřejmě by takovy člověk neměl zastavat nakou funkci ale zde to spiš beru jako podpasovku i když jinak s panem hovnem nazorově sme světelne roky daleko
20. 11. 2010 | 22:52

mb napsal(a):

bolševici mají pro klause slabost ... njn ...
20. 11. 2010 | 22:56

mb napsal(a):

a Klaus pro bolševismus ...
20. 11. 2010 | 22:57

mb napsal(a):

Kelt já bych viděl jednu - a to hladké ( nenásilné ) rozdělení československa ... / ač bez referenda jak je u klause zvykem .... ale to by pak nemuselo být ani hladké ani nenáslilné ...
20. 11. 2010 | 22:59

antoninovy napsal(a):

Velice se omlouvám tatovi a hovenovi, zle jsem to i s tou granatikou nemyslel, tady v rom podniku zavírají, tedy i to jejich wifi, končím a všem přeji krásnou a inspirativní noc.
an

P.S.

I panu Stejskalovi
20. 11. 2010 | 23:00

Béda napsal(a):

mb,

kdybyste neplácal.
1) Klaus se s levicí pokud vím, nikdy nespojil. Pokud narážíte na oposmlouvu, tak Klaus s ČSSD ve vládě neseděl - akorát došlo k přesnému vymezení podmínek za kterých ODS dovolí ČSSD vládnout.
2) Klaus nechtěl podepsat Lisabon a nakonec k tomu byl donucen ovšem aby si zachoval tvář se "sudetskou podmínkou

Aby nedošlo k omylu, milé mb-čko. Já nejsme nektirickým obdovovatelelm VK. Patřím k jeho největším kritikům pokud jde o zhasínání světel, špinavé peníze, útěky před právníky a pod.. Dokážu si ovšem udělat názor na konzistenci jeho názorů.

Můžu kritizovat Klause za tisíc věcí. Proti tomu co jsem napsal o Havlovi jsou to všechno ovšem nicotnosti. Havel soustavně po listopadu popíral sám sebe. Ten člověk se soustavně ztrácel a nenachízel až se z něj stal jenom prázdný moralista, kterého dnes málokdo bere vážně.
20. 11. 2010 | 23:03

mb napsal(a):

souhlasím s a rozšiřuji Paterika: Protože benešovy dekrety nejsou jen sudeťáci. Je to taky znárodnění. Dekrety připravovaly nástup socialismu a únor 48. Nemyslím si, že je potřebujeme.

nejen že připravovaly cestu ke komunismu ... též zabírání = kradení sudetského majetku odpovídá bolševické / komunistické mentalitě, která si zabírá / krade něco / cokoli, co jí nepatří ...

jedná se o přímý skluz k brutalizaci, nivelizaci a bolševizaci společnosti ....

ale barikádník Klaus bude s Bobo bránit benešovy dekrety až do roztrhání svého sedmdesátiletého těla .... njn ..... tož budeme sedlat ....
20. 11. 2010 | 23:04

mb napsal(a):

bédo ... za své první prezidentské zvolení odměnil grebeníčka pobytem v lánech a de fakto byl prvním politiky který odghetoizoval KSČ(m) ..... oposmlouva byla prachobyčejná prolhaná koaliční smlouva o pozicích o kartelizaci státu a vytěsnění malých stran ...

jen díky oposmlouvě vznikl pat sto na sto ... ale nikdo ( ale opravdu ) nikdo to neomlacuje dnes a denně klausovi o hlavu .....

sudetska podminka je trik poškozující sociální práva což byste měl jako bolševik ( socdemák ???) vědět ....

Klaus neměl, nemá a nebude mít konzistentní názory .... pokud za ně nepovažujete touhu po moci .... ergo machiavellismus ... v tom je naprosto konzistentní ...

jinak si naprosto protiřečí ... či něco jiného řekne a pak něco zcela jiného udělá ( navíc často je populistou / s lidem proti ´elitám´)

machiavellismus se vyznačuje prave inkonzistencí názorů ( typický doublethink ... ale je pragmatický a utilitaristický ... v tom je konzistentní )

o Havlovi se s vámi bavit nebudu, nemám na to čas ani chuť ....

pokud dokážete rozumně / kriticky myslet, nikdy nemůžete říci, že by Klaus ( vyjma machiavellismu ) byl názorově konzistentní ....

njn .....

( jo bydlení odmítal deregulovat kvůli své mamince ... která by nemohla platit deregulovaný nájem - konzistence jako prase .... njn )
20. 11. 2010 | 23:10

mb napsal(a):

Souhlasím s Pakeha ...

Moje současné stanovisko zní : nezazlívám Václavu Klausovi že je Václavem Klausem ...

zazlívám české republice ( lidu / lidem české republiky ) ...

že se s takovým ( dle mého názoru odporným a záporným) individuem nedokázala a nedokáže vypořádat ...

njn ...
20. 11. 2010 | 23:19

Béda napsal(a):

mb,

Benešovy dekrety uzákoňující mezi jiným odsun sudetských Němců navazovaly (vycházely z ní) na Postupimskou dohodu a zvyklosti v té době (nejednalo tak jenom Československo). Co sledovaly bylo dáno v odůvodnění. myslím že bylo velice sugestivní, logické a již zde několikrát v diskusích bylo zveřejněno. Ve stručnosti - mělo do budoucna jednou provždy vyloučit, to co vedlo k Mnichovu (o několik desítek let viz Albánci v Kosovu, maďaři na Slovensku...)

Nechápu o čem to mluvíte "sudetská podmínka je trik poškozující sociální práva"...
20. 11. 2010 | 23:21

mb napsal(a):

k tatovi :Určitě jako nestrany prezident zklamal,to je naprosto neodiskutovatelny fakt ,v tom uřčitě nenapnil v žadnem připadě svoje slyby

Klaus mlel o tom jak bude nestranický a svorník ...

když pak podpořil v kampani Béma a své další milce ...

novinářum vykládal že do toho nikomu nic není koho si bude nebo nebude podporovat ...

opět nadstranickost jako prase ...

pro bédu - názorová konzistence jako prase ...

Klaus je prostě hajzl ( stejskal ne/promine )
20. 11. 2010 | 23:24

mb napsal(a):

dobře bedo ... nebudu tedy s vami mluvit o benešovych dektretech ale o divokém odsunu a o divokém záboru sudetského majetku ... považuji to za přímý skluz k bolševismu / komunismu v čr ....

vyjímka z charty sociálních práv v eu .... za to Klause chválíte za tu vyjímku ...

jste koukám konzistentní sociální demokrat ...
20. 11. 2010 | 23:26

mb napsal(a):

béda s tou konzistencí v zahraniční politice máte naprostou pravdu ... Klaus konzistentně leze do ... Rusku ... souhlas

(zřejmě proti národním zájmům čr)
20. 11. 2010 | 23:28

Béda napsal(a):

mb,

odsun sudetských Němců byl zakotven již v "komunistické" (Roosevelt - CVhurchill - Stalin) Postupimské dohodě. S komunismem neměl zhola nic společného. Kdybyste se v té době zeptal kteréhokoliv Čecha (bez rozdílu jestli je to komunista, lidovec, národní socialista, Agrárník...), jestli chce odunout sudetské Němce asi by vám neřekl ne.

Na té chartě třeba něco bude - to mi popravdě neseplo.

PS: Berndt Posselt nespí - jeho SL velice aktivně žije.
20. 11. 2010 | 23:33

mb napsal(a):

sš nejen petr placák ... zřejmě by to dovedl i komentátor lidových novin (Petr Zídek) , který Pehemu vyčítal banalitu psaní o Klausovi ... Pehe odvětil, ať to udělá / napíše lépe ... také se na to těším ...
20. 11. 2010 | 23:34

mb napsal(a):

beda dik za priznani nesepnutí .... nestrašte posseltem , sudetáci jsou v pohode, jsou jen tuzemskými populisty ( nacionalisty a xenofoby ) (vy)užíváni jako pohodlný, laciný strašák ...

vy snad máte na to abyste to pobral ...

neexistují jen ´sudetáci´ prostudujte si ackermangemainde (doufam že jsem to vyspeloval spravně)

s pozdravem
20. 11. 2010 | 23:37

mb napsal(a):

souhlas s ex-nemo :Bédo
plný souhlas.Klaus zastává (asi celý život) pořád jen jeden názor, a ten je : Služ vždycky tomu kdo je nejsilnější a říkej vždycky jen to, z čeho máš prospěch.A máš úspěch zaručený.
Klaus je fenomén. A Púškina on znájet.
20.11.2010 19:52:30

(krásný je první klausův veřejný projev v činoheráku ... njn ...)
20. 11. 2010 | 23:40

mb napsal(a):

zzz ... no comment ... (:-)
20. 11. 2010 | 23:43

mb napsal(a):

z baudyše výběr : Prof. PhDr. J. Keller, CSc., nahlíží VK takto:
„Myslím si, že v Klausově případu se jedná o specifickou formu autismu v
kombinaci s naprostým dogmatismem.
On žije pořád ve světě, který si načetl v knížkách před 30 až 40 lety.
Filtruje si realitu těmito dogmatickými brýlemi, takže skutečně žádné
ničení planety nevidí. Je to svým způsobem nemocný člověk, který není
schopen zpětné vazby. Na světě je prostě jen on a jednou za čtyři roky
nějaká letuška. Vše ostatní je pod jeho rozlišovací schopností. Pokud
je takový člověk opakovaně zvolen prezidentem, znamená to, že nemocná je
celá republika. To je na tom to nejhorší".
20. 11. 2010 | 23:52

Béda napsal(a):

mb,

Klaus znájet Púškina. Znájet taky Shakespeara, běžně je pečený vařený na přednáškách různých konzervativních Think-Thanků v USA.

Akorát z B.Domu mu nechodí pozvánka, protože někomu nevlezl hrubým střevem do tenkého. Nepozval Velkého bratra do Brd.
20. 11. 2010 | 23:52

mb napsal(a):

Jan Poněšický, německý psychoanalytik českého původu, poznamenal toto:
„Sám jsem napsal článek o V.Klausovi do Přítomnosti, podzim 2004, kde s Petrem Příhodou částečně polemizuji, zdůrazňujíce, že podstatnější roli nežli Klausův narcismus (narcista se vyhýbá konfrontaci, cítí, že by neobstál, a raději kritiku prostě přejde) je jeho oidipální struktura, tj. rivalita s autoritami. Zdá se mi, ze Klaus svého protivníka naopak studuje a bojuje proti němu, aby ho svými argumety smetl. V tomto směru se mi zdá někdy T.Halík narcističtější nežli Klaus. Klaus téměř hledá výzvy k boji, jak po Sarajevu, tak i s V.Havlem či při příležitosti jeho prvého nepravděpodobného zvolení presidentem. Typický je i jeho oblíbený sport, tennis, sám jej hraji, a to nejlepší je při stavu 1:5 vyhrát 7:5 v rozhodujícím setu. A tak by si asi VK přál tuhé zimy, aby vyhrál disput ohledně oteplování, asi se těší nad zimními katastrofami v Bulharsku a Kalifornii. Jako každý neurotik je zaujat sám sebou, snaží se dosáhnout toho, co se mu zřejmě nedostávalo v dětství či čímž trpí i dnes, tj. strachem ze selhání, analytici to nazývají kastračním komplexem. Ta tzv. oidipální problematika souvisí s úzkým vztahem k matce a tudíž s rivalitou s otcem, takže ten Váš postřeh o Klausově rodině by do toho zapadal. Vzpomínám si též, jak mi můj kamarád Michael Kocáb vyprávěl, jak se Klaus snažil vetřít k Havlovi těsně po převratu, aby jej pak jako premiér neustále za něco tepal.
Sdílím pohled kolegyně V.Fischelové na charakteristiku narcistické osobnosti, ale jak už jsem Vám sdělil, jednak mi k tomu chybí přímé interview, tj. osobní zakoušení přenosu a protipřenosu, což je důležitá diagnostická pomůcka. Z těch částečných informací se mi VK více jeví jako člověk s nevyřešenou oidipální problematikou s tendencí porazit protivníka (a ne jej přehlédnout či ignorovat, jak je to typické u narcistů)".
20. 11. 2010 | 23:53

tata napsal(a):

pane mb

at se nam to libí nebo ne je to silna osobnost at už použival dobre nebo špatne vlasnosti,myslym že uplně přesně to vystihuje co napsal ježek o tom zavodě,to že ho tolik lidí obdivuje take něco znamena,je to dany fakt ktery se musí respektovat,že snašeho uhlu pohledu to spiš negativní převažuje jen znamena naš uhel pohledu,nic není zcela černe jako zcela bilé.

když to převedete na ten zavod promě to je špatné ,mnozi řeknou ale vyhral da se nato koukat z mnoha uhlu ktery je ten spravny,co je prokoho priorita,lehce se stane že člověk sklouzne do sveho pohledu
20. 11. 2010 | 23:55

mb napsal(a):

Dr.L.Chvála sdělil:
„Pana Švejnara neznám, pana presidenta Klause nejspíš jen tak, jako Vy - tedy
jeho mediální obraz a ten není příliš dobrý. Nejsem psycholog, ale sexuolog
a rodinný terapeut a proto můžu těžko klinicky hodnotit osobnost pana
presidenta. Podstatný je pro mně syndrom "české kotliny", kdy ruka ruku
myje. Blízkým spolupracovníkem pana presidenta v první volební kampani mladé
ODS byl můj spolužák, který referoval o Klausově nezdolnosti, tedy vůli k
moci. Spolužák sám byl prvním, nebo jedním z prvních ministrů vnitra ještě
federální vlády. Předpokládám, že to byl on, kdo vyčistil různým Hušákům
jejich kádrové materiály, a tak se nejspíš přehoupla skutečná moc reálného
socialismu navázána na ruské tajné služby do současné reality a snad proto
naše scéna vypadá tak jak vypadá. Klaus s tím musí být spojen, neumím si
představit, že by o tom neměl ponětí, dokonce na tom nejspíš staví svůj
osobní mocenský post. Ani klimatické faux paux bych mu snad neměl za zlé,
zastává jen opačný pól odborné diskuse, z nichž mediálně je zesílená jen
jedna strana. Bohužel však ten, který se snaží "lidstvo" nikoli mobilizovat,
ale uspávat a uklidňovat... Takže moje volba by byl Švejnar. Představuje
otevření systému navenek a jak známo, uzavřený
systém spontánně jen degeneruje".
20. 11. 2010 | 23:58

mb napsal(a):

tata ... ja (nikde a nikdy) nepopírám že Klaus je silná osobnost ( kdyby nebyl a neměl spoustu ´dalších´ vlastností ) nedokázal by se nikdy prosadit ... otazka je zda se jedná o osobnost pathologickou či nikoli ... já se domnívám, že ano .... ( a že je to pro českou republiku v posledku škoda = devastující ...)

njn
21. 11. 2010 | 00:00

mb napsal(a):

dále z baudyš :Kdysi jsem psal stručnou grafologickou charakteristiku podpisu Václava Klause: levoběžnost: intelektuální ješitnost, manipulace, konzervativní hodnoty; potřeba odporovat; zaseknutý koncový tah pod linku: neovlivnitelnost, neústupnost.

Jen dodám, že podpis je přeplněný levoběžnými obrovskými smyčkami (zavináči), které se nafukují jak pátrací balóny do nebes. horní zóna odpovídá duchu, superegu nebo rozumu; levoběžnost má význam vracení se doleva, k já, k minulosti, ke lpění na tom, co bylo, kdo jsem byl já, jaký je můj původ => je to vlastně narcismus, který se u klause neváže na vzhled, ale na rozumové schopnosti, na intelektuální výkon, je to jakoby si připadal, že jeho rozum, duch je božský, nezpochybnitelný, výsostný. on se prostě strašně žere. doslova se se svým myšlením a svými názory mazlí, on se hýčká, má pocit, že obsáhl všechno vědění světa jakýmsi olíznutím jazyka, a ještě si libuje, jak to bylo snadné. "to, kvůli čemu nějaký faust, nebo jak se menoval, upsal duši ďáblu, jsem už já, maminčin kocourek, sál už s mateřským mlékem." to je taková paráda, vědět všechno, říká si jeho dušička zcela vážně. připadá si jako eroplán, co může lítat s šálou a cylindrem, protože v takových výškách, kde je On, žádný vítr P Ř E C E nefouká (řečeno dotčeným tónem, "to přece každý ví.").
21. 11. 2010 | 00:04

mb napsal(a):

asi posl. z baudyho dokončení vojty: Pokud jde o kolektivní souvislosti: jestli jsme si tam my Češi Klasuse na hrad nedosadili proto, že sami kolektivně trpíme nízkou sebeúctou, chybí nám kolektivně opravdový pocit sebehodnoty, a tak si to kompenzujeme prezidentem, který prostě dobře vypadá, umí se chovat, umí reprezentovat - a to nám stačí. Běžný narcista (nemyslím tím něco patologického), ale takový ten normální lehce narcistní člověk - ten se chová zrovna tak: sebe si moc neváží (za co taky, moc se mu toho nepovedlo, jakž takž to ošolíchal tuhle a támle, žádný hrdina to není), ale navenek musí být vše pěkné, upravené, dětičky jako ze škatulky, jen aby to dobře vypadalo, abych já dobře vypadal, abych reprezentoval, v práci mezi kolegy působil dobře, manželka aby měla peknou postavu... k tomuto obyčejnému malinkému narcismu nebo spíše průměrné lehce sobečkovské, nikoli zlé, povrchnosti, kompenzované tím, že je navenek vše uhlazené, pěkné - tomuto klimatu prostě Klaus odpovídá. Je to takový ten prezident jako z ženských magazínů. Této jednoduchosti a povrchní reprezentativnosti prostě odpovídá a jí dostačuje. Jen my intelektuálové, kterých je menšina, jsme zneklidněni, když takový člověk stojí v čele státu. Ostatním to tak nějak vlažně vyhovuje.
21. 11. 2010 | 00:08

karel napsal(a):

Proc Pehe nenapise knihu o sobe, jak se snazil zalozit nekolik stran a vzdycky tenhle "politolog" zkrachoval.
21. 11. 2010 | 00:39

im napsal(a):

Copak pan Pehe,spíš by bylo zajímavé, jak by osobu VK pojal třeba John Keane....
21. 11. 2010 | 01:22

Carlos V. napsal(a):

naprosto geniální je první příspěvek od p. jentak :"Knihu jem (zatím) nečetl, ale pan Pehe má ve všem pravdu tak jako vždy.
Naprosto, ale naprosto o tom nepochybuji.!"

Geniální zamyšlení, plné argumentů. Předznamenalo celou diskuzi.
21. 11. 2010 | 01:56

jih napsal(a):

1. Klaus uz kratce po sametovce rozladil spoustu lidi tim, ze odmitl souhrn nazoru, ktere bych nazval utopicky kapitalizmus.
2. Chtel, abychom zacali skakat flopem jako ti co skacou 230cm a ne nejakym uzasne revolucnim zpusobem.
3.Zastupitelsky system zalozeny na hlasovani obcanu a ne nejaky rej pokoutne delegovanych uzasnych osobnosti
4. Klaus neni zadny vsemocny Buh jak si asi podle prispevku nekteri predstavuji. Klausova ODS nemela nikdy vetsinu v parlamentu. Kterakoli vladni strana jej mohla s opozici poslat kdykoli pod kyticky
5. Prechod soc-kap byl vniman jako velmi obtizny ve vsech zemich, dokonce i v NDR (pri tom pomoc 100 miliard rocne, zapadni politici, legislativa, podnikatele atd, ale dvacetiprocentni nezamestnanost. Jak ostatne dnes muze kazdy videt velice "zvlastni" ekonomicke udalosti se stavaji i ve vyspelych zemich v naprosto nerevolucni dobe.
21. 11. 2010 | 03:23

S.Š. napsal(a):

mb : Petr Placák napsal o V.K. v posledních letech tři články : první z nich je věnován Klausovu projevu k 17. listopadu 2007, tady

http://www.lidovky.cz/klaus...

druhý Klausovu hodnocení okupace Gruzie v srpnu 2008 (to ještě Placák nemohl vědět, jak Klaus zhodnotí 40. výročí okupace Československa, ba ani jaký dá 21.8.1968 rozhovor ruskému Kommersantu), tady

http://www.lidovky.cz/nedor...

Poslední pochází z prosince 2008 a je obecným zhodnocením působení Klause, tady
http://www.lidovky.cz/prazd...

Tím, počítám, Placák s Klausem definitivně skončil, je zřejmé, že tím člověkem pohrdá.

P.S.: Zídka bych si nekoupila, pane mb. Pěkný den.
21. 11. 2010 | 03:32

S.Š. napsal(a):

Oprava, správně má být : ... ba ani jaký dá 21.8.1988 rozhovor ruskému Kommersantu ... S omluvou
21. 11. 2010 | 03:36

Béda napsal(a):

S.Š.,

řekl bych, že pan Placák je víc zaujatý ideolog nežli historik pracující s historickými fakty, příčinama a jejich následkama.

Myslím, že ani logika nebude jeho silnou stránkou.
21. 11. 2010 | 05:30

Olda napsal(a):

Rozdíl mezi Bohem a Klausem je ten, že Bůh si nemyslí, že je Klaus.....otřepané, ale stále nám Klaus dokazuje, že pravdivé.
21. 11. 2010 | 11:20

Olda napsal(a):

Několik nezapomenutelných citátů našeho El Prezidente:

Politická korektnost je jedna z nejzhoubnějších věcí dnešní doby, je stejně děsivá jako marxismus, vrací nás nekonečně dozadu.

Veřejnost by se měla hlouběji podívat na pohádku o sametové revoluci, která zde strašnou dobu přetrvává“...„Rozdělování lidí na disent a ne disent považuji za hluboký omyl. Slovo disent bych já sám skoro nikdy nevyslovil, protože to je pro mne nedefinovaná entita,“...“Trvám na tom, že rozkližování komunistického režimu probíhalo na více paralelních frontách"..."Diskutujme například o mých seminářích, které shromažďovaly minimálně tak velký počet lidí jako jakékoliv aktivity takzvaného disentu"

Já vím, kde ty peníze jsou, ale proč to chcete vědět vy? –univerzita Chicago, květen 1995

Skutečnost, že Číňané odložili povinný mundúr maocetungovského střihu a místo něj oblékli džínsy a trička s nápisem I Love NY nebo I Love Coca-Cola, je podle mého názoru větší průlom a větší osvobození člověka než vznik jednoho nezávislého, či dokonce opozičního časopisu. Pokud tomuhle někdo nerozumí, nechápe podle mého názoru vůbec nic.
21. 11. 2010 | 11:26

Jarsa napsal(a):

Všem kritikům Václava Havla.
Neznám člověka bez chyb. Pan Václav Havel jistě jim také není, ale na rozdíl od skoro 15 milionů jiných červných patolízalů v této zemi, ukazál co je to morálka a konzistentní názory. A díky jeho konzistentním názorům a pevným zásadám stál u vzniku výrazného disidentského hnutí, o čemž puberťáci nic nemohou vědět a Ti, co plivou na toto hnutí a jeho představitele v obodobí totality mávali rudými knížkami na schůzích KSČ. Jenom ten, kdo opravdu na vlastní kůži zažil komunistický režim ví, jakou míru osobní statečnosti a odvahy vyžadoval disent. Všichni nekritičtí obdivovatele Klementa Klauna a jeho etrémistických postojů plných xenofobie, nenávisti a neskrývané podpory kriminality by si měli přečít příručku pro začátečníky o vzniku kultu osobnosti.
21. 11. 2010 | 12:22

Béda napsal(a):

Jarsa,

neplácejte. O Havlovi před VLSR zde vůbec nebyla řeč - pouze o morálně beztvaré karikatuře téhož po VLSR a v současné době.
21. 11. 2010 | 12:48

slavwin napsal(a):

Srovnávat Klause s Havlem, tady nevidím styčné body. Před listopadem VK napravovatel socialismu, polistopadu zachránce bolševických zlodějů. VH byl a je zcela v jiném postavení. Pro přetrvání bolševického zloděje je Rusko klíčové a EU nebezpečí.
21. 11. 2010 | 13:00

Baba napsal(a):

Čtenář zaregistroval významný počin na našem knižním trhu, mapující dobu i osobnosti.
Z jedenácti odstavců recenze jej svým vypravěčstvím zaujaly poslední dva.
21. 11. 2010 | 14:26

vasja napsal(a):

mb napsal(a):
Klaus je prostě hajzl ( stejskal ne/promine )
20.11.2010 23:24:16

Nebojte.Pan Stejskal tyto správné výkřiky vítá:))
Teda když se týkaj specialně Klause.
Na Paroubka, kmotra Bendu a podobné, to ale nezkoušejte.
21. 11. 2010 | 14:54

mb napsal(a):

sš děkuji za ty odkazy, čtu postupně ... placák píše dobře ( páč má morální kompas ) ...

cit. :Současný prezident se přiřadil k nejhoršímu druhu tuzemských kolaborantů dopředu, jako byli v roce 1968 Kolder, Biľak a Indra. Václav Klaus je hnusný a nebezpečný politický intrikán.

:-)
21. 11. 2010 | 16:13

mb napsal(a):

pro bedu citat z placaka :Trestuhodně promrhaný mandát Václav Klaus je bůhví proč považován za politika, jehož názory jsou konzistentní, ačkoli jde většinou jen o rétorické poučování kdekoho, za kterým nic není.

dále cituji : K hodnotám, které Klaus neustále zdůrazňuje, patří odpovědnost jedince za sebe a za své počínání. V souvislosti s vyrovnáváním se se zločiny komunismu ale Klaus vždy vystupoval proti odpovědnosti konkrétních lidí za jejich chování během minulého režimu - celé vyrovnání se s minulostí je prý záležitost změny systému.

a dále : „Konzervativec“ Klaus by si v -tom mohl podat ruku s ultralevičáky a není divu, že slova chvály pro Klause našla i taková novinářská obluda, jako je Jaroslav Kojzar v komunistických Haló novinách. Je zřejmé, že Václav Klaus pravicové ideje používá jenom jako zástěrku pro své mocenské ambice, což bohužel není v dnešním světě politiky žádná výjimka, a to včetně toho, že když přijde na věc, bezostyšně lže. Na otázku týdeníku Euro, že „byl kdysi silou, která i přes odpor mnoha dobových politiků prosadila v první polovině 90. let stavbu ingolstadského ropovodu“, Klaus odpověděl, že to byla „pro nás tehdy v podstatě samozřejmost. V tehdejší vládě jsme věděli, že (...) je třeba, aby do Česka nevedla jedna roura, ale dvě. O tom nebyl žádný velký spor.“ Ve skutečnosti to bylo tak, že Václav Klaus dělal naopak právě vše proto, aby do Česka vedla jenom jedna roura, a to roura ruská.

a dále :

A o zahraničněbezpečnostní otázku jde v souvislosti s Václavem Klausem především. Jeho odmítání další evropské integrace by bylo možno brát vážně, kdyby Klaus české veřejnosti byť jen nastínil jiný projekt mezinárodní spolupráce, který by zajišťoval české národní zájmy lépe. Z jeho zahraničněpolitických vystoupení můžeme však vyčíst pouze jedno: odmítání evropské integrace jako takové a pak vstřícnost k postsovětskému Rusku. To je snad jediná věc, ve které je Václav Klaus opravdu konzistentní. Do tohoto ranku bezpochyby patří i jeho kritika rozhodnutí Ústavního soudu ohledně možnosti ratifikace Lisabonské smlouvy. Od 10. století jsou české země integrální součástí latinského Západu a tato orientace byla znovu potvrzena i v roce 1918 zakladateli novodobého českého státu. Klaus ovšem ve vztahu k Západu mluví o naivitě a zradě. Podle Klause rozhodnutí ÚS „nesmí být produktem naivních iluzí o realitě mezinárodní politiky, které nás v minulosti tolik zklamaly“. Na jedné straně zlehčuje imperiální chování Ruska a na druhé straně nás straší Západem, jehož jsme byli vždy součástí. Přesně to samé dělali komunisté čtyřicet let.

njn ...
21. 11. 2010 | 16:19

mb napsal(a):

Jarsa souhlas a děkuji za termín Klement Klaun ...
21. 11. 2010 | 16:21

mb napsal(a):

vasja ... jsem rád že stejskal podobné výkřiky vítá ...

myslím si to skutečně, ale není to slušné připouštím ...

ale: už někdo nad Václavem Klausem zvítězil slušností ???

sic ...

njn
21. 11. 2010 | 16:23

Béda napsal(a):

mb,

s Klausem v otázce vztahu k EU nesouhlasím - to jsem zde mnohokrát prezentoval.

jinak Placák je dle mého prachobyčejný ideolog zaměstnaný v oboru historie. Již vaše první citace určena s.š. to potvrzuje.
21. 11. 2010 | 16:45

Pavel V napsal(a):

V sobotních Lidovkách vyšel článek o "Jakešově věštírně", tedy o známém Prognostickém ústavu, kde byl Václav Klaus zaměstnán. V článku je obsažena velmi zajímavá informace, že materiály Státní bezpečnosti, které se ústavu týkaly, byly bez výjimky na konci roku 1989 skartovány. Proč asi?
21. 11. 2010 | 17:32

Taxis napsal(a):

Příští rok bude panu Klausovi 70, tak by měl vydat své sebrané spisy a měla by být po něm pojmenována nějaká továrna či státní podnik! Jak to měl soudruh Slánský, když v červenci roku 1951 slavil své 50. narozeniny!
21. 11. 2010 | 17:37

Ivan Nový napsal(a):

No je smutné, že zatím proti protofašistické EU a eurokratům nebojují mladší.
21. 11. 2010 | 18:14

NobodyWasHere napsal(a):

celkem se divím, že se p. Hvížďala snižuje k tomu, aby recenzoval výplody známého klausofoba a klausobijce Pehe. Ono Pehe, jakožto správný "pravoláskovec" trpí přímo patologickou nenávistí ke Klausovi, dokonce i Neff ho zjevně vykostil z Neviditelného psa, ačkoli sám Klause moc nemusí, tak to, co tam psalo Pehe bylo zcela zjevně moc. Ovšem je zajímavé, že když Pehe zapomene na chvíli na to, že za všechno včetně tsunami, finanční krize a zemětřesení může Klaus, tak píše docela dost rozumně.
21. 11. 2010 | 18:15

T-Tom napsal(a):

Přidávám příspěvky o narcismu (jestli je to případ i V.Klause, toť ať si posoudí každý sám).

http://derewi.blog.cz/0610/...

http://www.supervize.eu/kon...

http://www.help24.cz/index....
21. 11. 2010 | 18:19

mb napsal(a):

béda neshodneme se v pohledu na placáka ... když vy napíšete že placák je prachobyčejný ideolog zaměstnaný v oboru historie, já bych stejnou větou o vás mohl napsat že jste zkurvený stalinistický komanč ...

ani jednou ( doufám ) není pravda ...

placák je životem otřískaný disident, který má smysl pro morální hodnoty ...

což prokázal a prokazuje ...

( ale asi to bude podezřelý pravdoláskař ... to je možné ...)
21. 11. 2010 | 18:24

mb napsal(a):

díky tome ... (například) tohle je dobré:

Narcist nikdy nemusí o nikoho výrazně usilovat. Vždy má kolem sebe družinu připravených obdivovatelů, kteří se mu chtějí připodobnit jako k ideálu (viz sekularizovaná touha po doteku s božským). Družina obdivovatelů bývá četná, protože problém ztráty, hledání, nenacházení ideálu je velmi univerzální. Úspěšnému narcistovi se dostává vždy dostatek lidí k používání. Zachází a manipuluje s nimi téměř bez omezení a ještě v nich budí momentální spokojenost, protože narcistova družina jsou lidé s právě takovými Self, která lační naplnit se oceněním skrze narcistu, pro něhož vykonávají úkoly ve svých funkcích.
21. 11. 2010 | 18:29

Hartnett napsal(a):

Svou neúčastí v diskusi mně zklamal Rumcajs - těšil jsem se na jeho vzteklé výpady proti arcilotrům a svátokrádežníkům, kteří si dovolují zpochybňovat božství Václava Klause a ještě si dovolí ho posuzovat, jako by to by byl nějaký obyčejný člověk a přitom, jak je všem uctívačům V.K. známo, nesahají mu ani po paty. Snad se najde jiný modrý válečník, který Rumcajse zastoupí a pořádně ty antiklausovské nuly v diskusi vypráská.
21. 11. 2010 | 18:31

antikomouš napsal(a):

Spíše bych očekával trilogii v podobném stylu, jak ji napsal- resp. jak ji napsali na objednávku Štěpán s Bilakem
komunistickému ksindlovi,primi-
tivovi a kůlu v plotě Miloušovi Jakešůch - díl 1.- O lásce (aneb
1000 polibků pro Brežněva, díl 2.
- O sportu - aneb jak jsem se vy-
šplhal na Hrad - a díl 3. - O sexu - aneb jak jsem dojebal tuto
republiku !!!
Co se toho 2. a 3.dílu týče, tak
si král Arogant Václav II. s tím
komoušem ´v ničem nezadá - spíše
ho značně předehnal !!
Spojeno do jedné věty - Z výšin
Hradu licoměrně sleduje tu totálně morálně i materiálně
zdevastovanou republiku, na čemž
se on sám osobně podílel mírou
rozhodující !!
21. 11. 2010 | 18:40

Petr napsal(a):

Pehe nemuze o Klausovi napsat dobrou knihu, chybi mu patricny odstup a tim, ze se snazi otupit svuj kriticky postoj, to jeste zhorsuje. Tu by mel napsat autor, jehoz vztah ke Klausovi bude indiferentni. Ten se nebude bat ho nesetrit.
21. 11. 2010 | 18:57

S.Š. napsal(a):

On svého času sepsul notně i Havla, pane mb, text, ktrý mám na mysli, byl ale sepsán už někdy (teď budu střílet od boku, nepamatuji si to přesně) kolem r. 1992 a není k mání na internetu. Od té doby Placák hodnotil Havla krátce na několika místech, např. tady, cit.

"Třeba Havel by byl dobrý prezident, kdyby nezasahoval do denních politických záležitostí. Zatím kam sáhl, vždycky to bylo špatně. Jistě, skvěle nám pomohl mezinárodně, to byla hlava státu par excellence, která nám vlastně vyjednala vstup do NATO. Ale jeho vnitropolitické zásahy byly většinou nešťastné, i když možná šlo o dobrý záměr" (Babylon, 9. 12. 2006).

P. Placák je ničím nespoutaný člověk, domnívá-li se, že někdo zasluhuje pár kritických slov, udělá to bez ohledu na cokoliv. Není a nikdy nebyl svázán se žádnou politickou stranou i když mu byl, od r. 1989 do dneška, vstup do politiky od různých politických subjektů, opakovaně nabízen (naposled, tuším, Zelení chtěli, aby za ně kandidoval do Senátu). Bál se ale o své "dobré jméno", asi oprávněně ... :-)
21. 11. 2010 | 18:58

balada napsal(a):

"Pan" Pehe, máte smůlu. Vaše ambice zůstat u "lizu" na hradě, i za Klause, vám nevyšli, tak toto je vaše pomsta.
Je dobré, že normální lidi, si jsou vědomi, že nikdo lepší jak Klaus není k dipozici. Jsem zvědav koho vyberou při dalších volbách. Jestli amerického zaprodance Švejnara nebo STBáka Paroubka.

Klaus měl zatím ve všem pravdu, jak s EU nebo s naší dobrou měnou (korunou).

Není to Bůh, ale člověk, se svým názorem a svýma chybama
21. 11. 2010 | 19:06

Forhend napsal(a):

Pro mne je to člověk, který velmi negativně ovlivnil životy mnoha lidí a myslím si, že i několika generací. Pro mne je to největší zločinec v posledních 20 letech!!!
21. 11. 2010 | 19:07

Hartnett napsal(a):

balado, díky za to, že jste zastoupil Rumcajse. Už jsem se bál, že si nepočtu vzteklé arogantní komentáře obdivovatelů tatíčka Klause s jejich pravopisnými chybami, primitivní rétorikou a věčně stejnými trapnými bláboly o zaprodancích a STBácích. I to klasické, že nad Klause v celém světě není, jen mi chybělo zdůraznění, že nikdo nesahá Klausovi ani po paty (nebo po ponožky, už přesně nevím). Dále chyběly klasické výrazy typu sockomouši, oranžgutáni, socani a sockomáři, ale určitě je dáte do příštího příspěvku, že ?
21. 11. 2010 | 19:17

Béda napsal(a):

mb,

od historika bych čekal suchá fakta, věcné argumenty na základě kterých si čtenář udělá svůj závěr, nikoliv "současný prezident se přiřadil k NEJHORŠÍMU DRUHU TUZEMSKÝCH KOLABORANTŮ ... KLAUS JE HNUSNÝ POLITICKÝ INTRIKÁN."

Já na rozdíl od p. Placáka vypsal přesně a věcně v jednotlivých oblastech, čím V.Havel zašlapal do země všechny své zásady, čímž se jako demokrat, člověk mluvící pravdu a morální autorita naprosto zesměšnil.
21. 11. 2010 | 19:19

Hartnett napsal(a):

balado, spamováním Vašeho příspěvku se zřejmě pokoušíte o to, aby jeho další reprodukce byly mazány a vy jste se mohl opět prohlásit za mučedníka, jehož pravdivé příspěvky jsou panem Stejskalem neoprávněně mazány. Myslím, že čtenáři této diskuse si budou o Vás myslet něco zcela jiného.
21. 11. 2010 | 19:28

Tenco napsal(a):

balada
Nepřeháníte to, člověče s tou baladou ?
Za 4 minuty 3 stejné příspěvky - to je výkon hodný stroje.

Nikdo jak Klaus není k dispozici, balada ?

To je zlé. On totiž Kmotříček Klaus už nemůže, věděj, balada ?

Jako tedy kandidovat.

Co jiného mysleli, balada ?

A s tím americkým zaprodancem bych byl opatrný, balada.

Podle této logiky by pak Klaus byl komunistický zaprodanec.

Ale to jim nevadí, že , balada ?
21. 11. 2010 | 19:32

Josef napsal(a):

Je mi podivné, že člověk který nastartuje totální krach státu ať ekonomický, tak morální sklízí i nadále pozornost veřejnosti, místo pozornosti dozorců v kriminále. Je to nedomyslitelný gauner a cynik, tvor bez cti, morálky a lidského postoje. Je to král falešných hráčů úrovně Hitlera,či Stalina. Je neštěstím každé země, kde se dostane k moci takové monstrum.
21. 11. 2010 | 19:35

Hartnett napsal(a):

Béda - mám na Vás intimní dotaz. Vy jste byl komunista a zřejmě i dost angažovaný, není-liž pravda ? Pokud ne, tak jste jim dost názorově blízký.
21. 11. 2010 | 19:38

Petr napsal(a):

Podle mne je Klaus schizoidní psychopatická osobnost, na jejímž základě se s postupujícím věkem stále více projevují paranoidní bludy, zejména bludy megalomanie. Možná se na tom podílí i jeho věk a plíživě nastupující
senilní demence. Je to člověk sobecký, bezcharakterní, který na cestě k dosažení vlastního prospěchu a ukojení svého hypertrofovaného ega neváhá použít jakékoliv prostředky. Svědčí o tom jeho aktivní spolupráce s StB (jinak by za vlády komunistů nemohl studovat v zahraničí). to jak se marně cpal do KSČ i údaje o tom, že nejméně dva z jeho spolustudentů byli na základě jeho udání vyhozeni ze školy i jeho chování jasně svědčící ve prospěch toho, že je to agent Kremlu, který dělá vše co je prospěšné Rusku, ať je to snaha oslabování EU a bránění její integraci. Hlásání ,,klimatologických,, nesmyslů zase svědčí o odtržení od reality a ponoření se do svého paranoidního vnitřního světa.
21. 11. 2010 | 19:49

mb napsal(a):

to sš ... tím lépe pro placáka ... já jsem zelený ... a jako svého reprezentanta bych jej bral ( všema deseti )
21. 11. 2010 | 19:49

mb napsal(a):

béda ... on to tam vyargumentoval ... a závěr : současný prezident se přiřadil k NEJHORŠÍMU DRUHU TUZEMSKÝCH KOLABORANTŮ ... KLAUS JE HNUSNÝ POLITICKÝ INTRIKÁN."

byl pouze nestranným závěrem a suchým / kritickým zhodnocením (role) Klause ...

neučesané ... leč věcné / pravdivé ...

njn
21. 11. 2010 | 19:51

Impresaro napsal(a):

Recenze Kterak politolog Jiří Pehe ve své knize nestrávil Václava Klause:
http://zpravy.idnes.cz/kter...

Ale je těžké pochopit fanoušky V.Klause:
http://www.euportal.cz/Arti...
21. 11. 2010 | 19:54

Béda napsal(a):

mb,

pokud vím, Klaus nepozval na české území cizího vojáka, nehájil do roztrhání těla cizí vojenskou základnu ani cizí války pod falešnýma záminkama a nenapsal zvací list žadonící u cizí velmoci o angažmá ve své vlasti. Kdyby něco takového napsal dalo by se uvažovat o kolaboraci.
21. 11. 2010 | 20:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane mb,

dostal jste v pátek můj mail?

Libor Stejskal
21. 11. 2010 | 20:06

Hartnett napsal(a):

Impresario - Josef Chuchma (narozen 1959) ihned po studiích začal pracovat jako angažovaný novinář v Husákovském Mladém světě (stejně jako Radek John). Pokud ho KSČ publikovat články v mládežnickém časopise a nechala ovlivňovat mysl a názory mladých lidí, tak v něm zřejmě neviděla nepřítele.
Josef Chuchma je příkladem "Husákovských dětí", kteří se dnes s vervou vrhají do politiky a protože vědí, co je pro komunisty dobré (vždyť komunisté získali majetky a moc díky Klausovi), tak dnes nenásilnou formou adorují a propagují Klause.
21. 11. 2010 | 20:18

Hartnett napsal(a):

Béda-ve kterém paralelním vesmíru to žijete ? Pokud tvrdíte, že Klaus nehájil cizí vojenskou základnu na českém území (co třeba brdský radar?), cizí války pod falešnými záminkami (co třeba válku v Gruzii), tak si Vám to buď nikdo netroufl říci nebo to Vaše selektivní paměť vyřadila.
A co třeba devastace českého průmyslu a bankovnictví, po kterém buď české továrny neexistují vůbec nebo je vlastní a zisk z nich přijímá zahraniční vlastník ? Jestli Vám to nepřipadá jako zrada národních zájmů, při které nebyla nutné ani vojenská invaze, tak máte o národních zájmech a jejich zradě podivné mínění.
21. 11. 2010 | 20:25

mb napsal(a):

ano pane stejskale ... budu se snažit dorazit ... :-)

nebylo tam nic o potvrzení, tak jsem nepotvrzoval ...

(srdečně) zdravím ... mb (:-)
21. 11. 2010 | 20:30

Impresaro napsal(a):

To Hartnett

Tak repete: http://zpravy.idnes.cz/kter...

P.S. Nejsouc novinář J.Chuchma, někdejší spolužák L.Jakla (člena hradní partičky).
21. 11. 2010 | 20:38

Béda napsal(a):

Hartnett,

Nevzpomínám si na to, že by se Klaus angažoval ve věci brdského radaru (jestli ano, pak mi to nějak uniklo). Zato, že V.Havel se angažoval od samého počátku až do konce této aféry, vím velice dobře. Četl jsem jeho apologetiku. Zvací list, pokud vím Klaus nepodepsal, Havel ano a možná byl i jeho iniciátorem.

Válka v Gruzii. Pod jakou lživou záminkou ji kdo rozpoutal, smím li se zeptat? Že se Klaus postavil na stranu Rusů v konfliktu, kdy Rusové přišli na pomoc napadeným Osetům a svým mezinárodním jednotkám - na tom nespatřuji nic špatného. Mnohem horší věc bych viděl v tom, že Havel hájil Kosovo, kde se teroristé ze dne na den stali vlastenci, válku o ZHN (Greenspan mluvil o ropě) v Iráku, "Trvalou svobodu" na základě 11/9 kde velice svérázně spadla budova WTC7...

Za devastaci průmyslu jsem Klause vždycky (jako za řadu jiných věcí) kritizoval (můžete si dohledat) ale o tom řeč v mých příspěvcích nebyla.
21. 11. 2010 | 20:41

mb napsal(a):

beda ... rusove rozdavali osetincum ruske pasy ( aby je mohli ´prijit branit´ = rovná se internacionalni bratrska pomoc )

to máte jako kdyby hitler rozdával našim sudetákum nemecké pasy a pak je přišel bránit ... což udělal .... ( jako to udělal putin v případě osetinců ...)

njn ...
21. 11. 2010 | 20:49

Hartnett napsal(a):

Béda:

- angažmá Klause v otázce brdského radaru například :
http://tinyurl.cz/06s8

- angažmá Klause v otázce války v Gruzii
http://tinyurl.cz/06s7

Pro zadávání odkazů používám zkracovátko na tinyurl.cz, protože dlouhé odkazy jsou v příspěvcích komoleny - po zadání odkaz se rozbalí do správné formy,

Připomínám, že tyto odkazy jsou jedněmi z MNOHA na uvedená témata - uvádím pro ilustraci.
21. 11. 2010 | 20:52

Impresaro napsal(a):

Klaus skutečně onen radar podpořil, ale ta jeho slova zněla onehdy opatrnicky. Nejednalo se z jeho strany o žádná hlasitá provolávání - viz Mr. Gule (Topolánek a spol.). Část elity, spíše lidé názorově blízcí V.Havlovi, někdy před více než rokem V.K. mimo jiné vytýkali, kterak se příliš sbližuje s Ruskem. Tehdy o tom vyšly i nějaké články v Respektu a Lidovkách. Je ovšem otázkou, jak se podpora radaru snoubí s objímáním Putinova Ruska. Dobře víme, jak se Rusko ostře postavilo proti radru. Málokdo do jeho motivů vidí. A už vůbec z nás nevidí do té šaškárny zvané mezinárodní politika.
21. 11. 2010 | 21:05

doktor napsal(a):

Václav Klaus -že by český Ježíš Kristus? Doufám ,že zůstaneme národem převážně ateistů
21. 11. 2010 | 21:09

Emil napsal(a):

Od Klause, jsem neslysel nikdy nic mimoradne originalniho nebo objevneho. S vetsinou jeho nazoru souhlasim (oteplovani, LS, Benesovy dekrety, obhajoba kapitalismu). Jeho nejvetsi zasluhou je popularizace myslenek trzniho hospodarstvi na zacatku 90.let.
Jako praktickemu politiku se mu povedl bezchybne snad jen hladky rozchod se Slovenskem. Privatizaci nezvladl, protoze nerozumi investicim a bankam a byl pri jejim provadeni neskutecne, rekl bych, lezerni.
Jako clovek je neprijemny, chybi mu lidske kvality jako ferovost - to je hlavni duvod, proc bude na rozdil od Masaryka casem zapomenut.
Je pravnicky analfabet, neochotny se neco naucit. Obcas je vylozene smesny (nejmenovani soudniho cekatele Lamberta soudcem).
21. 11. 2010 | 21:14

Béda napsal(a):

mb, Hartnett,

ta diskuse nedává smysl. Já nikdy nebyl nekritickým zastáncem Klause, spíše jeho velkým kritikem. S výjimkou zahraniční politiky a konzistence názorů (což se kupř. o Havlovi nedá říct) jsem jej kritizoval snad za úplně všechno.

To, že Rusové rozdávali Osetům pasy nic nedokazuje. Oseti byli vojensky napadeni, když v noci bylo dělostřeleckou palbou ostřelováno Gruzínci jejich hlavní město, včetně ruských "modrých přileb".
Nepleťte do toho Hitlera. Oseti mali v tom regionu vždycky majorizu, nebyli minoritou. Češi nenapadli vojensky sudetské Němce. Pletete dohromady nesrovnatelné.
21. 11. 2010 | 21:17

upřímný Izraelita napsal(a):

Hvížďalo, vysvětli nám radši, proč se celá EU topí v astronomických dluzích. Omlouvám se, ale co jsi napsal jsem nečetl, je to ztráta časun a vím proč to děláš.
21. 11. 2010 | 21:21

Hartnett napsal(a):

Béda - zřejmě se v historii moc neorientujete. V Sudetech byli Němci majoritou a když začala Henleinova Sudetoněmecká strana vyvolávat neklid a chaos a začala napadat politická shromáždění svých odpůrců, zejména německé sociální demokracie, tak Benešova vláda poslala do Sudet vojsko a rovněž tam začala budovat opevnění proti hrozícímu německému vpádu. Na to měla česká vláda legitimní nárok stejně jako gruzínská, protože Sudety byly součástí Československa a Osetie je součástí Gruzie.

Mimochodem, němečtí Henleinovi ordneři inspirovali o 70 let později i české pravicové aktivisty, kteří prosluli pod názvem vajíčkáři nebo vaječná intifáda napadáním a útoky proti představitelům české sociální demokracie a rozbíjeli mítinky ČSSD. Organizované násilí, arogance, primitivismus a hulvátství je výrazným signifikantním znakem ODS a někdejších Sládkových republikánů
21. 11. 2010 | 21:31

mb napsal(a):

to emil ten soudni cekatel se jmenoval Langr ... ( ale jinak vse dobre :-)
21. 11. 2010 | 21:32

Hartnett napsal(a):

upřímný Izraelito, vysvětli nám radši, proč se Česko topí v astronomických dluzích a za 4 roky od nástupu vlády pravice byl zdvojnásoben státní dluh. Omlouvám se, ale nevěřím, že něco napíšeš, vím, proč to děláš.
21. 11. 2010 | 21:34

mb napsal(a):

béda o nekonzistenci klausových názorů jsem se s vámi několikrát (marně) přel ... takže jak píšete nemá (nedává) to smysl ... njn
21. 11. 2010 | 21:34

Mungo napsal(a):

Pan profesor president Klaus je krajně rozporná, arogantní a sebestředná osobnost, která nikdy neměla stanout v čele této smutné republiky.
Udivuje mne jeho hodnocení Karla Čapka, který podle něj neobtěžuje člověka nejniternějšími prožitky - pochopitelně zde stojí otázka, zda je jakékoliv psané slovo, které se netýká ekonomie nebo alespoň volného pohybu zboží, kapitálu, osob a služeb, v panu Klausovi tyto prožitky vybudit.
@Apostel: Souhlasím, že Karla Čapka nelze relativizovat. Čapkova pokora a vyznávání relativní, nikoli absolutní pravdy je něco, co je Klausovi zcela cizí.
21. 11. 2010 | 21:34

mb napsal(a):

beda nesouhlasím s vámi v tomto :To, že Rusové rozdávali Osetům pasy nic nedokazuje.

naopak ... dokazuje to ... že rusové ( velmi ) podporovali osetinskou odbojnost a nezávislost ( aby provokovali gruzii ) ... jasné jako mackovská facka ...

njn

(ta analogie s hitlerem a sudetskými němci dle mého názoru sedí ... )

béda napsal : Češi nenapadli vojensky sudetské Němce.

prosimvás bédo prostudujte si události roku 1918 a další ...

njn
21. 11. 2010 | 21:38

mb napsal(a):

sudetští němci měli ve svém regionu rovněž vždycky majoritu ... nebyli minoritou ... njn
21. 11. 2010 | 21:39

Hartnett napsal(a):

Václav Klaus je lidsky nepříjemná, trapná, arogantní, obludně sebestředná a ješitná, asociální a zapomenutelná osobnost, která už imponuje jen těm, kteří k životu potřebují někoho uctívat a obdivovat. Pro tento národ bude ulehčením, až z politického života odejde.
21. 11. 2010 | 21:46

mb napsal(a):

hartnett klaus se na odpočinek nechystá ... zasvěcenci hovoří o znovukormidelnictví ods ... uvidíme ... njn
21. 11. 2010 | 21:51

Hartnett napsal(a):

mb - já bych ODS přál Klause jako staronového předsedu. Stejně ODS nemám rád, tak ať ji Klaus totálně historicky znemožní.
21. 11. 2010 | 21:53

Béda napsal(a):

Hartnett, mb,

to že Češi vojensky (nikoliv policejně) zaútočili plošnou dělostřeleckou palbou (třeba na Liberec anebo na Karlovy Vary) jsem skutečně nezaznamenal.

Jestli chcete obhajovat Gruzíny, pak milí zlatí musíte začít kritikou USA za pomoc kosovským teroristům proti Srbsku, která byla precedentem, předlohou podle které Rusové postupovali.

Nemůžete mít přece dvojí metr na prakticky stejnou událost. (a to nepřipomínám fakt, že Albánci byli nejdřív teroristé a najednou hups... a byli to vlastenci)
21. 11. 2010 | 21:56

mb napsal(a):

v české republice je možné všechno ... já bych nevěřil že po mrtvých sponzorech se najde majorita která umožní znovuvzkříšení klause ... a vidíte ... stalo se ...

( klaus si vytvořil vrstvu podporovačů )

takže bych ohledně toho totálního historického znemožnění nebyl takovým optimistou jako vy ...
21. 11. 2010 | 21:57

mb napsal(a):

beda ... nikdo rozumny vám nepopře problematičnost kosovských albánců ...

nicmene ... to je zas uplne jinej konflikt ... milosevic etc. ...¨

njn
21. 11. 2010 | 21:59

lubosek napsal(a):

Byl jednou jeden pán,a ten pán měl Pána.Pán to byl hodný idealistický sebestředný Blb.Společně neměli rádi jiného pána,sebestředného Blba neidealistického tak o něm pán píše a píše,protože se to Pánovi líbí.
21. 11. 2010 | 22:02

Hartnett napsal(a):

mb - jistě, Klaus zůstane pro určité lidi modlou stále. Ostatně i Hitler má v Evropě pořád hodně svých obdivovatelů a vyznavačů jeho názorů. Já jenom doufám, že ti rozumnější a inteligentnější pochopí, co je Klaus zač a řeknou si spolu s Járou Cimrmanem - "Tudy ne, přátelé!".
21. 11. 2010 | 22:06

mb napsal(a):

ještě jednou opakuju že vám závidím váš optimismus ...

( stejně si čeští zákonodárci mohli říci po 5 letech tudy ne přátelé ... žádný svorník se nekonal ... znovu mu nenaletíme ... a vidíte nestalo se ... njn .... ( ostudná podpora lidovců atd. atp. ....
21. 11. 2010 | 22:11

Hartnett napsal(a):

mb - angažmá NATO v bývalé Jugoslávii bylo i proto, že bylo třeba zastavit agresi Srbska do ostatních svazových republik ve snaze udržet Jugoslávii a dominanci v ní. Možná už to někteří zapomněli, ale Srbové ničili své sousedy a co já jim nemohu zapomenout, je ničení krásného Dubrovníku.
Každá akce vyvolává reakci, nedivím se proto, že vznikl albánský odpor v sebském Kosovu, protože Albánci tam mají výraznou početní převahu a jsou kulturně i nábožensky úplně jiní než Srbpvé.
Podle mne, kdyby Srbové nepřepadli ostatní svazové země a nevraždili tisíce muslimů a kdyby proce dělení probíhal mírovou cestou, tak by se vývoj v Jugoslávii ubíral jinudy, nebyla by válka, intervence v Jugoslávii a samostatné Kosovo.
21. 11. 2010 | 22:14

mb napsal(a):

harnett souhlasím ... nicméně to nevysvětlíte lidem , kteří automaticky kopírují / podporují postoj srbska : Klaus, hořejší, beda etc ... Miloš Zeman ...

ja s vami samozřejmě souhlasím

a ti lidé pak hovoří o troglodytech s očima podlitýma krví ... a nenávidí sousloví humanitární bombardování ... njn
21. 11. 2010 | 22:18

Hartnett napsal(a):

Tak jsem zvědavý, jestli pan Stejskal smaže příspěvek nicku lubosek. Blby se v něm jenom hemží, což je pochopitelné, neboť lubosek je zřejmě pravicově orientován a to ho zavazuje myslet, psát a vyjadřovat se hulvátsky, protože přece správný český pravičák musí být drsňák a chlap s gulama, který myslí a mluví jako valašský ogar Topolánek.
21. 11. 2010 | 22:19

mb napsal(a):

me se naopak luboskova moralitka líbí ... ale je pravda že si ji interpretuju po svém ...
21. 11. 2010 | 22:22

mb napsal(a):

dobrou noc ...
21. 11. 2010 | 22:26

Béda napsal(a):

Hartnett,

pokud je mi známo v těch bývalých svazových republikách probíhalo předem důkladné zpravodajské angažmá států NATO. Dokonce je zajímavé, že nevadila ani pomoc spřátelených mudžáheddínů svým bosenským a kosovským bratřím. V Gruzii předbíhala rychlá návštěva C.Rice v Tbilisi, kde nedlouho před incidentem srdečně pohovořila s prezidentem Saakašvilim. V Gruzii taky působila celá řada cizích poradců.

Vskutku nevím, co si o tom všem myslet.

PS: Bůhví proč Bosňák Blaževič nepíše o tom, jak to bylo a jak pomoc NATO pomohla vyřešit etnické problémy. Jenom mimoděk: Kolik dnes žije v Kosovu Srbů a kolik jich tam žilo před koaliční "pomocí"?
21. 11. 2010 | 22:28

Hartnett napsal(a):

mb - máte pravdu, je to opravdu celkem krotké. To takový Rumcajs by byl podstatně říznější a nejmírnější z jeho příspěvku by asi bylo, že autora platí Lihový dům.
21. 11. 2010 | 22:30

Abuelo napsal(a):

Fascinuje mne, jak všichni rádoby intelektuálové se snaží vysvětlit jednoduchý pro tento národ zhoubný "fenomén Klaus". Chodí stále okolo a bojí se to zrůdné individuum pojmenovat selským rozumem. Já ho už před léty pojmenoval: "Erzksindl Klaus, nekorunovaný král zlodějů a podvodníků". Jedno se musí tomu erzksindlovi přiznat. Jeho pochopení vlastní české malosti, provinciálnosti, chtivosti po penězích a bezcharakternosti mu umožnilo, aby pochopil tyto vlastnosti i v českém národě. Využil je ve svůj prospěch. Byl a je v této oblasti vzácný talent, který dokonale ovládl technologii moci v české kotlině, protože pochopil vlastní malost a ubohost, která je stejná u ostatních politických elit tohoto národa. Jenom s tím rozdílem, že ti ostatní si to neuvědomují a nebo si to nechtějí připustit. A on toho dokonale využívá a využíval. Jenom upřímný Václav Havel mu do toho schématu nezapadl.
21. 11. 2010 | 22:32

Zabijak Klausovych poskoku napsal(a):

Vaclav Klaus, aneb dusevne vazne narusena osoba zejmena co se tyce realneho posouzeni vlastni dulezitosti v ramci lidstva, neschopnosti socialniho citeni, ktere nahrazuje logikou, prehnane orientace na vlastni osobu pravdepodobne kvuli vazne narusenemu citovemu vyvoji v detstvi, ... proste osoba naprosto nevhodna pro reprezentaci jakehokoliv poctu lidi a uz vubec ne jako zastupitel lidi v parlamentu nebo na Hrade. Jako drobny ucetnicek v nejake firme by snad mozna nasel uplatneni ac i po jeho ekonomickych vykonech" jsi tim nejsem tak uplne jist. Az cesi pochopi ze si po listopadu 89 dosadili do politiky uplneho blba tak to bude s ceskym narodem podle mne lepsi nez dnes. No, ja se do Cech natrvalo doufam vratim maximalne tak az po te az odezni ta ostuda s uvedomeni si tohoto.
21. 11. 2010 | 22:33

Hartnett napsal(a):

Béda - jak ovlivnilo "důkladné zpravodajské angažmá států NATO v těch bývalých svazových republikách" fakt, že Srbsko napadlo ostatní svazové země a nebylo tomu naopak ?

Kdyby "důkladné zpravodajské angažmá států NATO" probíhalo na Slovensku před rozdělením státu, měla by Česká republika napadnout Slovensko ?

Z vaší antiamerické paranoie soudím, že jste příliš často a příliš dlouho navštěvoval VUML a to na Vás zanechalo trvalé a nevratné následky.
21. 11. 2010 | 22:36

Béda napsal(a):

Hartnett,

http://www.chicago-cz.com/Z...

http://zpravy.idnes.cz/chen...

Jinak mě fascinuje, jak lidé u kterých ještě nedávno byl Klaus beznadějně nejoblíbenějším politikem, někteří jej přímo zbožštili dnes na něj plivaj. Já kupříkladu jej až na zahraniční politiku vždycky jenom kritizoval. I v devadesátých letech.

Vaše osvojené kádrovácké manýry se mi moc nelíbí.
21. 11. 2010 | 22:47

lubosek napsal(a):

Prosím nezařazovat ani v pravo ani vlevo.Jsem gynekolog,takže středem.
21. 11. 2010 | 22:48

Hartnett napsal(a):

lubosek - lubosek je Vaše domácí jméno, pane Bohuslave Svobodo? Prozraďte nám, jak v nové profesi primátora Prahy uplatníte svou předchozí profesi gynekologa.
21. 11. 2010 | 22:57

mb napsal(a):

zabijaku chtete říci, že zůstanete v zahraničí ... neb :Az cesi pochopi ze si po listopadu 89 dosadili do politiky uplneho blba tak to bude s ceskym narodem podle mne lepsi nez dnes.

toto se zrejme nikdy již nestane
21. 11. 2010 | 22:58

Zabijak Klausovych nohsledu napsal(a):

mb ... tak to jsem pak asi odsouzen k vyhnanectvi na dozivoti ... nu coz budu si muset hledat novy domov ... jen by mne zajimalo, jestli si myslite ze klaus je genius ze se tak tedy nikdy nestane nebo ze cesky narod je tak blby ... ?
21. 11. 2010 | 23:06

mb napsal(a):

ZKN ... druhá možnost je správně ...

( Klaus má toho času + - 70ti%tní podporu ... viz umná kombinace elitářství a populismu .... klaus je zdatný politik / populista ... njn )
21. 11. 2010 | 23:08

S.Š. napsal(a):

Pane mb, nezaměňujte, prosím, podporu prezidentskému úřadu s podporou osobě Klaus. Jsem přesvědčená, že jakmile opoustí Hrad a pokusí se o návrat do politiky, bude ta podpora poloviční (a bůhví, jestli). My, Češi a Moravané, přece tatíčka na Hradě milujeme, svého času o tom pěkně hovořil v pořadu Člověk a demokracie, vysílaném v ČRo, prof. V. Cepl. Pamatujete, když Václav Malý na Letné volal : "Podívej se, Gusto, jak je tady husto !" a jak se to národu hrubě nelíbilo ? Nevěřím, že dnešní 70ti procentní podpora prezidentu Klausovi by mohla být totožná s podporou Klausovi, novému předsedovi politické strany (jakékoliv, nemusí to být přece jen ODS, není také nikde napsáno, že převažující část ODS by takový návrat uvítala; variant je více, může to být třeba také spojení SSO a Suverenity, ev. nějakého dalšího subjektu). Tak špatné to s námi zase není ... :-)
21. 11. 2010 | 23:25

Hory mají oči napsal(a):

ad Zabijak Klausovych nohsledu

A kde jste se jako dočetl, že by měl být náš prezident psychicky nemocný? Nejste kapánek troufalý, vážený pane? Asi by to nemohl být náš prezident, pokud by byl nemocný, ne? Vrchní velitel ozbrojených sil nemůže být psychicky narušený člověk. Mějte rozum! Už úřaduje skoro dvacet let. Musí být hodně inteligentní - jinak by v tom českém rybníčku nepřežil.
21. 11. 2010 | 23:27

Krčil napsal(a):

Další nula,co si prská po bradě ten Hvížďala....
21. 11. 2010 | 23:27

mb napsal(a):

sš .... rád se budu mýlit ... :-)

s pozdravem ...

( nevim jakou mel oblibu havel ... rekl bych ze klaus je popularnější ...)
21. 11. 2010 | 23:28

Hartnett napsal(a):

Béda - první odkaz je nefunkční, druhý odkaz informuje o tom, že USA slibují Gruzii hospodářskou pomoc PO VÁLCE S RUSKEM.
Cituji z článku :
"USA dají Gruzii miliardu dolarů na opravy nutné po válce s Ruskem."
"Slíbená miliardová pomoc má být rozvržena do několika let. Peníze pomohou Gruzíncům opravit infrastrukturu, kterou z velké části zničilo ruské vojsko během srpnové války."
Nevím, co jste uvedením těch odkazů dokázat.

Pokud se týká náhlého poklesu obliby Klause, na tom nevidím nic divného - ani český člověk není tak hloupý (aspoň doufám), že by se nechal oblbovat donekonečna. Vám podobní v padesátých letech se asi stejně divili a nedokázali pochopit, proč na Stalina najednou plivou ti, kteří ho předtím zbožštili a byl pro ně ztělesněním geniality a státnické moudrosti.
21. 11. 2010 | 23:32

Hartnett napsal(a):

Další nula,co si prská po bradě ten Krčil...
21. 11. 2010 | 23:33

Bajaja napsal(a):

Silvie, jakožto vlastník sudetské nemovitosti "po Němcích" Klausovým strašením hluboce opovrhuji. Přesně tito lidé pohraničí zdevastovali.
21. 11. 2010 | 23:59

bertik napsal(a):

Nemá podle mého mínění smysl zabývat se obšírněji, čím je anebo není Václav Klaus. Kariérově cestou intrik na výsluní, osobnostně ješitný exhibicionistický narcis, nesnášenlivý, sebestředný. Histrió, který chce za každou cenu udolat a zesměšnit svého diskusního partnera. V tom je jedna z jeho malostí, ač on je sebou zajisté nadšen.

Nade vše miluje mediální pozornost a když ta slábne, udělá ve své nekonečné pýše a touze po ní všechno, aby ji opět nabudil. To je jedna z věcí, na čem pečlivě pracuje. Proto tu podpoří Helenu Vondráčkovou ve sporu s Martou Kubišovou, tu pochválí pražskou radnici za spojenectví ODS+ČSSD, tu cokoli jiného, jen aby to vzbudilo pozornost. A média i občané mu to žerou. Neb vymykajícím se je pozornost věnována vždy, normálním jen zřídka.

Jestliže je konzistentní a podle některých dokonce čitelný, pak jen tím, jak zvráceně pečuje o svou image, pro což udělá cokoliv.

Myslím, že už i těchto několik slov je zbytečně moc. Pojďme se zabývat důležitějšími tématy.
22. 11. 2010 | 00:24

Béda napsal(a):

Dva Václavové se zbytnělým egem se na Hradě sešli po sametu.

Oba dva intrikují v politice. Oba dva mají vážné morální a charakterové vady. Oba dva zásadním způsobem ovlivnili českou cestu a "blbou" náladu v předlužené zemi.
22. 11. 2010 | 07:08

neo napsal(a):

Pehe je nejvíc, Pehe je bůh, Pehe má vždycky pravdu, Pehe je spisovatel, politolog, politik, novinář, celebrita, disident, emigrant, komunista, socialista, ekolog, ekonom, věřící křesťan, božský analytik, skvělý komentátor. Umí předpovídat i počasí, rozumí hře v kostky, hraje gorodky a U Hrocha je mistrem mariáše a rekordmanem v pití jahodového Daikiri.
22. 11. 2010 | 08:39

ferry napsal(a):

Mně by opravdu zajímal předpřevratový život pana V.Klause.Už na začátku 90.lez se tady na Táborsku běžně říkalo,že je synáček z komunistické rodiny.Jeho tatínek mu prý velice pomáhal...Že js z komunistické rodiny mi vůbec nevadí,mnoho mých kamarádů a přátel byli členy KSČ a byli to výborní lidé.Tedy ti,kteří po převratu z "hospodářských" důvodů nepřešli na druhou stranu barikády (typický příklad - generální ředitel ČT Janeček..).U Klause jsem brzy nabyl přesvědčení,že je to člověk v komunistickém režimu zastuzený,přesvědčený,že je něčím větším,než je.Že je to demagog,hájící až odpudivé myšlenky.Podle mne je duchovním otcem toho barbarství,které se tu nastolilo.Jeho heslo . o peníze jde vždy až v první řadě... vlastně povýšilo peníze na smysl života.Důsledky neseme všichni už dvacet let.Nekonečné zlodějny,šmeliny,podvody dokonce i vraždy i nájemné ... to je důsledek.Klausovy primitivní teze padly bohužel na úrodnou půdu.Hodně lidí si skutečně začalo myslet,že zbohatnou.Tomuto přesvědčenínapomohl i tisk,hlavně ten,který byl prodán Němcům.V 90.letech se přestalo přemýšlet a náprava bude trvat dlouho ...
22. 11. 2010 | 09:57

sametový šmirgl napsal(a):

Klaus je především bezpečnostní riziko -
viz Putinova Puškinova cena, moskevské konsultace a jeho celková i osobní orientace ................
22. 11. 2010 | 11:23

Oli napsal(a):

Jak napsal Michal Viewegh ve své knize "Román pro muže": Václav laus je narcisní inženýrek z Proseku, ktrý se přitřel k rsvoluci"
22. 11. 2010 | 11:40

Fracek napsal(a):

Ke Keltovi : mluvíte mi z duše.
22. 11. 2010 | 14:43

Bolševická obluda napsal(a):

NIC DOBRÉHO pro lidi !!
V podstatě je jedno kdo dřepí na Hradě,zda bláznivej kulisák nebo ješitnej účetní.NEJLEPŠÍ by byla MONARCHYE !!!!
22. 11. 2010 | 16:03

Klausík napsal(a):

Národ jen lituje, že ho nepotkalo takové štěstí, jako poláky. Taková to byla příležitost. Všichni lotři letěli najednou v letadle na setkání NATO. Jen mne udivuje přítomnost parazita Duky. Tak je to přece pravda, že Klaus nadbíhá Dukovi, který mu slíbil, že když skape, tak ho bude blahořečit na svatého všech šizuňků a podvodníků? Táta Tunel se nakonec stane svatým, s novým, posvěceným jménem Narcis.
22. 11. 2010 | 17:10

MH napsal(a):

Za koho vlastne nas pan president hraje. Vzpomenme treba jen na jeho odsouzeni troufalosti Gruzie postavit se Rusku.

Vedi ctenari, ze nedavno byl pan president na polosoukrome navsteve Moskvy ujistovat o sve podpore ruskemu jadernemu prumyslu pri zakazce na rozsireni Temelina.

Mozna by stalo zato podivat se pozorneji na pripravu jeho kariery v prognostickem ustavu.
22. 11. 2010 | 20:18

znalec napsal(a):

Uvedu proto názvy kapitol: Boj o Občanské fórum, ODS a privatizace, Rozdělení Československa, Vládnutí bez opozice, Spor o povahu české demokracie, Tunelování, Volební nevýhra, Sarajevský atentát, Opoziční smlouva, Děkujeme, odejděte, Loupež za bílého dne, Opoziční smlouva v troskách, Politické Waterloo, Politické zmrtvýchvstání aneb dobytí Hradu, Výstup na Blaník, Prezident myslitel, Soudcokracie, nebo klausokracie?, Globální (ne)oteplování, Volba prezidenta jako skandál, Lisabonská smlouva
Mě stačí názvy kapitol. Tu omáčku pane Hvížďala nepotřebuji.
P.S. přečetl pan Pehe všech padesát klausových knih? A vy pane Hvížďalo? Pokud ne, je to stejné jako si tu povídáme na komentářích.
22. 11. 2010 | 20:26

Hartnett napsal(a):

Znalče, kolik Klausových knih jste přečetl Vy ? Já přečetl s obrovským sebepřemáháním tři obdivuji každého, kdo jich dokázal přečíst víc. U Klausových knih je nedoporučuje myslet, jinak máte intenzivní pocit, že ten chlap autor to nemohl myslet vážně nebo už úplně, ale úplně zesenilněl.
Moje pocity z knihy "Modrá, nikoliv zelená planeta" nejlépe vystihuje komentář na http://tinyurl.cz/06wf
22. 11. 2010 | 21:29

znalec napsal(a):

To:Hartnett
Souhlasím, váš komentář podtrhuje můj závěr. O Klausovi si můžeme povídat: jak je libo, i s panem Pehem. Ale pan Pehe navíc na tom vydělá dost peněz.
22. 11. 2010 | 21:36

znalec napsal(a):

To:Hartnett
Ještě dodatek, on i Klaus potřebuje Pány Pehe a Hvížďaly. I oni mu zvedají náklad jeho knih.
22. 11. 2010 | 21:39

Hartnett napsal(a):

Znalec:
Nejsem si jist, že náklady Klausových knih jsou nějak enormně vysoké. Podle kuloárních informací prý vydávání Klausových knih dotují podnikatelé, kteří využívají Klausovu ješitnost a bodují u Klausova křídla v ODS. Stejně je to ztrátový podnik, protože knihy jsou prakticky neprodejné, ale Klaus je aspoň může rozdávat na zahraničních návštěvách. Prý kvůli tomu v roce 2009 zkrachovala Kniha, státní podnik v Liberci, ale je to neověřená informace.
22. 11. 2010 | 22:34

Leonard napsal(a):

pokud se budu chovat ,uvažovat a myslet jako profesor Klaus,pak budu muset tvrdit,že se vyvinul ze škrkavky
23. 11. 2010 | 07:06

alf napsal(a):

Hartnette, Váš dojem, že se Klausovy knihy neprodávají je správný, protože jsou vyprodané. Zkuste si nějakou koupit. Jakkoliv máte Klause plné zuby, jistě uznáte, že jeho prognózy se většinou plní.
24. 11. 2010 | 21:36

alf napsal(a):

Leonarde, protože neuvažujete jako profesor Klaus, lze tvrdit, že jste se vyvinul ze škrkavky.
Tato premisa je stejně blbá, jako Vaše.
24. 11. 2010 | 21:39

Ufff napsal(a):

Diskuse o našem velkém Václavovi.
http://www.astrolab.cz/ukaz...
25. 11. 2010 | 17:31

Karneval na Pražském hradě napsal(a):

pro alf:
Vám by slušela Klausova zadnice, na Vaší hlavě, hluboce zaražená...
26. 11. 2010 | 14:56

Týna napsal(a):

Klaus je tuctový ekonom a člověk s IQ v mírném nadprůměru. Vsadil na českou stádnost a na svoji aroganci. Vším, čím byl v české politice, to si vydapal, vybrečel, zdůvodnil svými slovy zneuznaného člověka ... Na první volbu sebe za prezidenta zvolil Václav Klaus útok na občany - "aby zvolili "rozumně" a tedy jeho", druhou volbu si "zfašoval" koupenými hlasy ... Jestli je VK možný čtyřprocentní či agent Východu, nechť posoudí jiní ... Nechápu, jak může být někdo z VK paf, protože to by musel být ze všech inženýrů ekonomie. Žádný z těchto inženýrů však za sebou nemá možnou zpronevěru desítek a stovek miliard za školácké chyby Kupónové privatizace ... Pusťte si "politické debaty" z devadesátých let ... Uvidíte a uslyšíte monology Václava Klause, kterému dělají ostatní křoví ... Posuďte "hloubku" Klausových slov ...
27. 11. 2010 | 11:03

novak jan napsal(a):

I mě se zdá že nejkrásnější popis
české stádnosti byla volba Václava Klause presidentem v přímém přenosu ,kde se ukázalo jak moc daleko jsme se dostali od normalizačních praktik .Jsme tam kde jsme byli .
A to je ,dle mého názoru, dílo
Václava Klause a jeho zrcadel.
28. 11. 2010 | 16:23

Klaus napsal(a):

Klausovou knihu bych nechtěl ani zadarmo !!To jen modrý magor kupuje aby se mu zavděčil. Co nán ten dědek dobrého přinesl ? NIC !!!!
Ať táhne na svou chalupu a dá už konečně pokoj !!!
30. 11. 2010 | 13:14

Kometa napsal(a):

...měl by se zveřejnit pravdivý material o Klausovi a o jeho roli umožnit Rusům vniknout do struktury státu,a prát zde peníze...
01. 12. 2010 | 17:15

Jan Honza Wich napsal(a):

Václav Klaus je nejinteligentnější politik, nejelegantnější prezident, nejlepší spisovatel, nejčilejší bonmotista a největší Čech a tedy i nejlepší basketbalový pivot, který kdy žil. Když šel na hokej, vyhráli jsme mistrovství světa, když šel na fotbal přestala korupce a rozhodčí pískal sprvedlivě. který kdy žil. Napsal jsem své postřehy do knihy Dějiny vyšehradského basketbalu, ale odmítli mi ji vydat, že prý Pehe už napsal jiný oslavný chorál. Hvížďala nám to nezkazí...!
02. 12. 2010 | 17:06

Jan Honza Wich napsal(a):

OPRAVA(na žádost pana Hvížďaly...) Václav Klaus je nejinteligentnější politik, nejelegantnější prezident, nejlepší spisovatel, nejčilejší bonmotista a největší Čech a tedy i nejlepší basketbalový pivot, který kdy žil. Když šel na hokej, vyhráli jsme mistrovství světa, když šel na fotbal přestala korupce a rozhodčí pískal spravedlivě. A buřty a pivo byly pro fandy zadarmo. Napsal jsem své postřehy do knihy Dějiny vyšehradského basketbalu, ale odmítli mi ji vydat, že prý Pehe už napsal jiný oslavný chorál. Hvížďala nám to nezkazí...!
02. 12. 2010 | 17:09

ing.K.Růžička napsal(a):

Jak to, že Klaus v době tvrdé totality vesele studoval v USA ekonomiku?
Klaus s Mečiarem v Brně ve vile Tugendhat bez jakéhokoliv referenda aniž by se kohokoliv ptali rozdělili Československou republiku. Tahle fakta mě k názoru stačí. K.R.
03. 12. 2010 | 16:28

bela napsal(a):

Prosila bych o internetové referendum o jediné prosté otázce : "Považujete Václava Klause za svého ptrezidenta ?"
03. 12. 2010 | 16:37

anti politik napsal(a):

Hm aspoň maj politologové a komentátoři o čem psát! V.K. není prezidentem České republiky, ale ODS a několika přeběhlíků. Havel je to samý v bleděmodrým! Nechci děsit ani Pehe ani Hvížďalu, ale píšete jen pro pár lidí, jinak si málokterý občan myslí, že porevoluční prezidenti byli našimi skutečnými zástupci, spíš zástupci svých zájmových skupin!! Nakonec se celá slavná demokracie u nás svrkla na boj o moc několika finančně velmi dobře zajištěných skupin!!! Občanská nebo aspoň normální společnost o kterou nám v r. 89 šlo je v nedohlednu a o hodně víc vzdálená než byla před dvaceti lety!!
04. 12. 2010 | 09:49

Martin napsal(a):

S pomocí komunistů opakovaně volený (upřímně nenáviděný - velký klaun) by jinak nestal za zmínku. Přestože je identifikovatelný, čitelný a konzistentně podporující (pouze)české fašisty... je hanbou a kletbou NOVÉHO gubernátu Čech a Moravy ...
04. 12. 2010 | 15:20

Bhém napsal(a):

Klaus se prostě jako člověk nepoved...to se prostě stává a hlavně pro to, že když je posranej tak kope nožičkama. To že se postupně plíží co čela ODS je zřejmé....ale nikomu to nepomůže a už vůbec ne jemu. Je mi z něho někdy dost ale opravdu dost špatně.
04. 12. 2010 | 20:38

Jarda napsal(a):

On ten Václav vždy když je posranej, že se mu bude připomínat jeho sekera - 700 miliard státního rozpočtu, tak razatně vystoupí a hřímá :Já nic já muzikant a novináři mu to žerou-takoví novináři co by mu to naservírovali i s omáčkou asi bohužel nejsou. A ani Vy pane Hvížďalo na to nemáte odvahu. Škada.
04. 12. 2010 | 20:46

anti politik napsal(a):

Myslím, že všechny rozbory a komentáře k dnešku a k přiblblému systému politických stran bude do pár let historií! V žádném případě v tomto systému už strany neplní svou funkci blogere a udržují ho jakž takž v chodu jen ti, kterým to ještě nese, protože tenhle systém už je dobrý a přijatelný jen pro toho, kdo z něho tyje! Jinak už nic dobrého pro své obyvatele nepřináší! Naopak už své lidi jen dusí, obírá, krade jim před očima a ještě se ohání zákony,(kterými uzákonil své krádeže) které ve své podstatě jdou proti občanům a jejich vůli! Lidé chtějí čistou politiku, ale vy se neustáke babráte ve sračkách a snažíte se vzbudit dojem, že takhle je to správně a dobře-prdlajs!! Západ nemá s čím srovnávat a jeho obyvatelé už přestali vnímat demokratické úlety a metody ovládání moci, ale my srovnávat můžeme a demokracie nijak nepředčila socík, aspoň u nás! Možná vidíme do budoucna jinak a lépe než starý zatvrzelý demokrati i se svým systémem, který je v dnešní době totálně zastaralý a nefunkční!! Rozpadá se, ale muzika hraje, blbci ještě tancujou a velebí tu údajně svobodnou nádheru!!
07. 12. 2010 | 09:01

AMBER19Saunders napsal(a):

freelance writer
12. 03. 2011 | 20:40

Domains name for sale napsal(a):

This makes great sense to anyone...
25. 10. 2011 | 17:08

sharp aquos 80 inch specs napsal(a):

I do not disagree with this article...
02. 11. 2011 | 18:26

online home business napsal(a):

I fully agree completely...
21. 11. 2011 | 14:53

cigarette discount napsal(a):

That's very significant blog!
24. 11. 2011 | 15:47

how to become rich quick napsal(a):

Very well executed blog!
15. 12. 2011 | 11:32

creation site web thonon napsal(a):

This surely makes great sense.
17. 12. 2011 | 12:20

Meewayday napsal(a):

uninstall acrobat reader 9 adobe full version http://feeafhf.hostingsociety.com/acrobat-reader-for-windows-98.html acrobat reader for windows 98
16. 02. 2012 | 22:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy