RNDr. Nečas versus Ing. Nečas

25. 04. 2011 | 20:15
Přečteno 10630 krát
"Změna hluboká, do základů našeho státu jdoucí, ponořila nás všechny dnes do nejhlubšího přemýšlení o budoucnosti našeho národa... Oč teď v první řadě jde, jest, abychom přemohli svou bolest svojí rozvahou, abychom nepředloženými citovými výbuchy svého žalu nezhoršili politickou situaci svého národa... Zachovejte klid, pracujte a vydržte nyní, co osud přinesl. Musíme se správně a rychle orientovat v životním prostoru, který zbývá našemu národu. Jsme teď malou zemí... Bez spolupráce s Německem, svým největším sousedem, bychom neuhájili své existence. Žijeme uprostřed německého národa, obklopeni kolem dokola německým lidem... Proto náš vlastní zájem vede nás ke spolupráci s německým lidem."

Tato slova zazněla v pražském rozhlase 15. března 1939 a jejich autorem je socialistický předák a oblíbený dělnický funkcionář, pozdější vysoký funkcionář protektorátního režimu (byl šéfem cenového úřadu) a současně člen ilegálního Politického ústředí domácího odboje a nakonec člen londýnské emigrační vlády pan ing. Jaromír Nečas.

Zachovat, co se dá, ať i za vysokou cenu, zdálo se příkazem doby, napsal o třicet let později historik Jan Tesař. Viděno z povzdálí, zdá se, že zvláště v této době vystoupil zdánlivě již dvacetiletou samostatnou existencí republiky staletý komplex české politiky zřetelně na povrch, a tím zřejmě i charakteristický rys českého národního vědomí: komplex přizpůsobení se mocnějším a silnějším. Tesař napsal: "Národ byl pro tuto situaci svými dějinami adaptován a jeho dřívější reakce vytvářely tradici, kterou nyní mobilizoval. " A to po zkušenostech z let 1948, 1968 platí snad ještě více i dnes.

Vlastně dost podobně, ale pouze k vnitřní situaci hovoří i současný premiér RNDr. Petr Nečas: zachoval rozvahu, krotil citové výbuchy a mluvil o tom, abychom nepodceňovali jeho trpělivost a houževnatost., a to hlavně proto, abychom neohrozili koalici, která je zárukou reforem. Kvůli odhalenému tajnému plánu agentury ABL a strany Věci veřejné na privatizaci politiky, chtěl původně pan premiér ale demisi tří ministrů. Nakonec se zbavil jen Víta Bárty, který rezignoval sám, Radkovi Johnovi toleruje umělou trafiku a ministra Dobeše ve vládě nechal. Za úspěch považuje, že ubránil ministry ODS. Jeho obhájci pak ještě říkají: ustoupil, aby uchoval naději na reformy, kterým ale už skoro nikdo nevěří, jak exaktně potvrzují průzkumy agentury STEM.

Pan Nečas je zdvořilý, slušný, uměřený, není panovačný, na jednání chodí připravený, a když něco neví, přizná to. Takový byl prý i Nečas z první republiky a nakonec skončil v emigraci jako ministr pro hospodářskou obnovu v Benešově vládě. Jelikož ale upozornil na korupční jednání tehdejšího ministra Eduarda Outraty, musel z vlády nakonec odejít, ač byl po celou dobu k prezidentu Benešovi velmi loajální. Proto ho zřejmě prezident pověřil v předmnichovských dnech, aby vykonal velmi delikátní misi ve Francii. Prezidenta Beneše pan Nečas ale silně odrazoval i od cesty do Moskvy a podpisu smlouvy, protože se orientoval v tehdejší politické situaci a i v odhadech do budoucna lépe než prezident, který však na něj nedal: do své vlády ho už nepustil. Zemřel v ústraní v Anglii dne 30. ledna1945 v obci Merthyr Mawr ve Walesu.

Ani pan premiér Nečas nesdílí současné politické názory pana prezidenta na to, kdo vyvolal vládní krizi a kdo byl hybatelem situace uvnitř ODS a podle původních prohlášení o odchodu ministrů je zřejmé, že se liší od pana prezidenta i v hodnocení VV a pana Víra Bárty. To mu jistě prezident Václav Klaus nikdy nezapomene, a proto v něm bude mít do budoucna vážného nepřítele. Na to, aby se utrápil k smrti jako jeho jmenovec, je velice mladý, ale že ho ze hry mohou jeho oponenti vyřadit jako jeho předchůdce právě kvůli tomu, co bylo a je na obou Nečasech lidem sympatické, je možné, i když bych mu to nepřál. Společné jméno však komentátorovi dává možnost k podobné paralele, a proto jsem jim sepsal, i když jsem si plně vědom, že jde jen o novinářskou konstrukci.

P.S. Jméno ing. Jaromíra Nečase je dnes částečně zapomenuto také proto, jak připomínají hlavně historikové, protože jeho názory by mohly zpochybnit mýtus o velkém státníkovi a demokratu Edvardu Benešovi. Pana Nečase totiž do Paříže poslal Beneš s nabídkou, že odstoupí Němcům část českého pohraničí a později je obvinil za to, že nás donutili území odstoupit a Francouze prohlásil za zrádce. Nečase ještě nutil k tomu, aby nabídku vzal na sebe, aby on před dějinami zůstal čistý.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

deep throat napsal(a):

Pro jistotu jsem Váš příspěvek četl dvakrát, ale tak nějak nevím "co tím básník říci chtěl". Snad bych to vyjadřil jedním pojmem:"Eintopfessen". V tomhle jídle najdu všechno, ale jako celek nevalné chuti jesti.
25. 04. 2011 | 20:24

Béda napsal(a):

autor,

p. premiér Nečas je znám tím, že mění názory jako ponožky. Co řekl včera dnes již neplatí. Nešel "včera" na Hrad s demisí a nežádal odchod ministrů VV spojených s ABL? Nenaznačil odchod ministrů ze všech stran, krom jiného Hegra a neřekl skuečný premiér Kalousek, "my nežádáme odchod Nečase, tak proč by měl odcházet Heger?"... Nehodil se ten strašpytel marod v momentě, kdy se začala situace zauzlovat a odmítl se zůčastnit besedy v televizi?

PS: ta myšlenka, že Beneš chtěl odstoupit pohraničí Hitlerovi (předtím byla vyhlášena mobilizace a podiktátu Beneš ze země prchnul) je pro mne docela novinka.
25. 04. 2011 | 20:52

HM napsal(a):

hlavně Nečas nemohl mlčet a dělat ,že se nic neděje , po zveřejnění MFd o napojení VV na ABL o projektu na moci atd.Pravdou je ,že jednal ukvapeně s odvoláním ministrů mu to prezident nakonec znemožnil a dobře udělal,protože na hradě zřejmě mají šestý smysl a reakce na media, by se měla brát tak trochu s rezervou a nejednat zbrkle a nenechat si od novinářů diktovat ,nebo se nechat ovlivňovat .Když vidíme situace v jiných státech v Evropě, tak je asi přese všechny nynější bizarnosti lepší mít vládu, která se alespoň trochu snaží o rozpočtovou odpovědnost a přesto ekonomové vnímají vládu navzdory koaličním přestřelkám pozitivně .
25. 04. 2011 | 21:10

Johanna napsal(a):

Věřit Nečasovi (RNDr.) již může tak leda jeho žena Radka. Jinak už ho budou brát ostatní s maxirezervou.
Jeho plamenná slova o "rozloučení se se všemi ministry, co mají něco společného s ABL" musíme brát již jen jako slova klauna v kabaretu.
Ano, Nečas (RNDr.) je pouhým klaunem z kabaretu.
Ministerský předseda, který řekne něco, co záhy neplatí, je pouze k smíchu. Je škoda, že není nějaká "švýcarská garda", která by ho za LEŽ automaticky poslala na smetiště dějin, a záhy by byl vedoucím asociace vrátných v Uherském Hradišti.
Opakuji, že se divím, že mu to prochází.
I lež je v politice považována jen a jen za lež!!

Pan Hvížďala se polepšil, píše už jen k věci.
Sice srovnávání Nečase dávno minulého s Nečasem přítomným je jako srovnávat Klause prezidenta s Klausem německým, o kterém se vedou fórky v SRN stejné, jako o našem Pepíčkovi. Jako je u nás ústřední postavou košilatých anekdot Pepíček, v NNěmecku je to Klaus.
25. 04. 2011 | 21:11

Maximus napsal(a):

Dnes pod jedním článkem aktuálně.cz napsal autor Kryštov (zřejmě rozčilený) následující text:

Pro Čechy jako nesvéprávné živočichy, neschopné si samostatně vládnout a zodpovídat za správu území, které jim už ani de facto nepatří, protože si je sami rozkradli, byly největším ekonomickým přínosem obě diktatury, jak nacistická, tak i ta komunistická. Panoval v nich pořádek. Za Němců faktický, za komunistů relativní. Po stránce morální byly obě diktatury silně devastační. Co tady nezmršili nacisté a sami vždy agilní Čecháčkové, to úspěšně završili jejich pobratimové, komunisté. Tento pronárod zlodějů je do té míry prožrán rakovinou negativ včetně kverulantství, že jakoukoliv nápravu vylučuji jako nemožnou.

Tak ještě nedávno bych s ním hrubě nesouhlasil, ale
dnes mám tušení, že má pravdu. O hospodářství země rozhodují zlatokopové a lumpové, chybějící rozkradené peníze chtějí vládní diletanti bez ekonomického vzdělání získat od obyčejných lidí a ty velké ryby s největšími zisky chrání jak jen to jde. Zákony přijímají poslanci a senátoři, kteří si přivlastnili oproti obyčejným lidem neskutečném výhody a slušné odměny, navíc kdy v případě odvedené špatné práce nenesou za to vůbec žádné postihy. Na špatnou práci zákonodárců doplácejí jenom zase ti co se nemohou bránit, obyčejní lidé, co se živí prací!
Když se tak na to dívám, jak to že obyčejný zaměstnanec když "marodí" tak má první tři dny neplacené, ovšem zákonodárce nikoliv. Co paušální náhrady, které jsou vlastně ve skutečnosti u většiny z nich nezasloužené. A takhle bysme mohli pokračovat až k neskutečné imunitě, která nemá v Evropě obdoby. Co se to tam dostalo do poslaneckých a senátorských lavic za lidský odpad a povl? Co jsme si to tam zvolili? Je to vůbec možné? V podstatě jsou stejní napříč politickým spektrem, jen hájí svoje bachory a výhody, termiti jsou proti nim pracovicí tvorové jejichž práce má nějaký smysl!
25. 04. 2011 | 21:11

Tino napsal(a):

Odedávna tvrdím, že Beneš měl být popraven namísto obětujícího se Háchy. Beneš byl nejzbabělejším chlapem v nejvyšší republikové funkci v celé historii Československa a ČR!

Ustupovat nátlaku cizích mocností není totéž, co ustupovat v domácí politice ve snaze zachovat koaliční dohodu. Ovšem vodcaď pocaď! Já bych raději, aby Nečas vládu položil pro nemožnost spolupráce koalice podle not ODS. On totiž ODS potápí více, než ji topí TOPka s VV. Topí ji svou nedůsledností. Na druhou stranu - kdo ví, co vlastně sleduje pravice v zemi? Já to tedy nevím. Koneckonců, to se neví ani u levice, ačkoliv ta má alespoň svou účast v Evropské Socialistické Internacionále a pro ni i pracuje ostopéro.

Hrdiny v politice aby pohledal. Nakonec aby za hrdinku byla Kočí, nebo Bárta. Fujtajksl!
25. 04. 2011 | 21:16

Pozvatel napsal(a):

Má vůbec cenu někoho z establishmentu hodnotit? A vůbec - podle jakých kritérií? Jak můžeme věděz zda se v je to či ono
krádež - nebo státnický folklór
lež - nebo mystifikace anebo cílená lež s bohulibým úmyslem
podraz - nebozměna názoru k lepšímu
korupce - nebo výpomoc bližnímu ve svízelné situaci
přeběhlictví - nebo poslanecká autonomie
udavačství - nebo naplnění občanské povinnosti
obyčejná zlodějna - nebo skutečná reforma
...
25. 04. 2011 | 21:18

ehm napsal(a):

Pane Hvížďalo, slušný člověk o pravicových politicích a o voličích pravice nemluví. Hlavně ne na veřejnosti.
Ví, že nějací takoví lidé existují, ale ignoruje je - protože kdyby dal najevo, že se jich štítí, už by se jim začal podobat.
25. 04. 2011 | 21:34

karel napsal(a):

ústavní činitelé připravili protiústavní puč a Pospíšil klečí na justici, tyto zdrcující fakta poslední doby komentátor přehlíží, ale o ptákovinách tlachá dál! Zač je placen tlučhuba Hvížďala?
25. 04. 2011 | 21:38

Pája napsal(a):

Myšlenky Jana Tesaře pocházejí z jeho knihy Mnichovský komplex. Ovšem zde jsou vyjmuty z kontextu a použity k obligátnímu kopnutí do Beneše. Nečasova mise do Francie měla za úkol iniciovat obdobný proces, který probíhá na Blízkém Východu - výměnu území za mír. Plán počítal s odstoupením části Sudet, části jejích zfanatizovaných obyvatel a naopak s přijetím německých antifašistů a židů. Místo něho se však uzavřela Mnichovská dohoda. Co je na tom i s ohledem na Beneše odsouzeníhodného?

Hlavní Benešův cíl za druhé světové války byla obnova ČSR v předválečných hranicích - to předpokládalo zneplatnění Mnichovské dohody od samého počátku - a to byla Benešova zásluha, podpořená vnitřním i zahraničním odbojem.

Zájemcům knihu vřele doporučuji, Tesařův pohled na Čechy není moc licotivý, ale rozhodně méně plytký než pana Hvížďaly...
25. 04. 2011 | 21:41

Jozef napsal(a):

Ak Benes
v nemeckom /a polskom a madarskom/obkluceni ponukol Nemcom/samozrejme neverejne,ako inac!/ cast pohranicia,chcel zachranit prilis vela.
Lebo Nemci chceli aj Prahu,aj zbrojovky,aj vyzbroj,aj pracovnu silu.

Benes neuspel,Nemci dostali aj Prahu,lebo vykaslali sa na nas nielen Francuzi.
Benes vsak neuspel aj preto,ze neziskal si Slovakov,neuspel aj preto,ze mnohych Slovakov si pohneval.Zial.A Hitler to dobre vedel a vyuzil.

Ta paralela s Necasmi a Benesom velmi kriva.
Predovsetkym dnesny premier asitoval-vykonaval s totalnou medialnou podporou politiku nie "zachranit,co sa da",ale zbavit sa vsetkeho,co sa da,zbavit sa vsetkeho doleziteho pre svojpravnu statnu existenciu:bank,medii,dolezitych podnikov,zbavit sa aj Slovenska.Nehladat spojencov,robit si nepriatelov...
Okyptit stat a premenit ho na zdroj pracovnej sily sluziaci len a len cudzim zaujmom.

V sucasnosti slaby premier Necas, s uz len ciastocnou masmedialnou podporou, v republike uz hospodarsky kolonializovanej,v republike hospodarsky nesvojpravnej, asistuje politike vzdoru a nepriatelstva voci subjektom hospodarskej,resp.politickej moci a nadvlady.Necas asistuje vojne proti EU a euru.
Co je sialenstvo.Umocnenie doterajsej hluposti a sialenstva.
Lebo dnes,napriek hospodarskej a medialnej bezmocnosti statu, je uplne realna moznost ucasti na riadeni veci EU a eura vo vlastny a vseobecny prospech.Len chciet!!

Do seba zalubeny Hrad nechce.Do Washingtonu zalubene media nevedia dost dobre,co chciet.

Je treba tiez konstatovat, ze historik Jan Tesar,disident v predchadzajucom rezime,vazneny predchadzajucim rezimom,po zbaveni sa Slovenska emigroval z republiky na Slovensko a do Pariza.
V proteste proti katastrofalne,zradcovskej politike prazskych agentov cudzich tajnych sluzieb a cudzich zaujmov.
25. 04. 2011 | 21:50

Kopyto napsal(a):

Nebyl náhodou Beneš právník? To by leccos vysvětlovalo.
Když chce Nečas s vlky býti musí s nimi výti,aspoň občas. ODS nemá moc na vybranou,má už tak katastrofální pověst,že RDR.Nečasovskou image nutně potřebuje..
25. 04. 2011 | 22:00

Tiso napsal(a):

Jozef ty jsi ale hodně ujetý bača .
Na tobě nadvláda Hungarů zanechala závažné daktilky .
25. 04. 2011 | 22:06

Naštvaný napsal(a):

"RNDr. Nečas versus Ing. Nečas" Že byl autor komunistický ideologie- a kulturträger? Tak hnusných konstruktů jsou schopna jen taková individua. Jo a nacistická. Nepůsobil autor tam v té jejich domovině také nějaký čas?
Fujtajbl!
25. 04. 2011 | 22:10

Tino napsal(a):

to Pája:
Beneš se prosazením vystěhování národních menšin zabýval zabýval již při založení Československé Republiky. O to horší je jeho možná charakterizace.

Je nemorální vyhánět rodáky z jejich zděděné vlasti po předcích. Německá národnost v Českém prostoru žila po staletí a politické nacionalistické hrátky ji dovedly až ke snahám o změny hranic mezi státy. Lze soudit ony politiky za zradu na státu, ale nelze přenášet vinu na celý národ.

Beneš byl stejně zblblý nacionalismem, jako v té době ostatní státníci po celé Evropě. Přitom Československo se zrodilo v mnohonárodním složení z Rakousko-Uherského mocnářství. Že si dalo do vínku nacionální pojmenování Československo, je jen projevem o národním sebeuvědomění a zároveň nesnášenlivostí k ostatním národům.

Beneš dotáhl do konce své snahy od počátků vzniku republiky. To jediné se mu v životě povedlo. Bylo to antiproduktivní a republiku destruující. Češi a Slováci v důsledku pak snadněji podlehli svému porobení Sovětským Svazem. V morálním ohledu se s touto zátěží potýkají dodnes. A vylidněné pohraničí ztratilo svou historickou identitu. Prakticky jsme se vzdálili svým sousedním národům i odcizením se ve vazbách na ně. Stali jsme se potencionálně nebezpečnějšími sousedy. To vše má Beneš(pochopitelně nejen on) na svědomí.

Námitky na nutnost vystěhování Německých občanů z republiky jsou jen alibismem neschopnosti občanů si své problémy doma sami řešit. Své zločince si má každý stát být schopen odsoudit a řádné občany ochránit. To platí tehdy i dnes!
25. 04. 2011 | 22:10

sovětský člověk napsal(a):

jozef
kdo měl možnost vidět spolužití Čechů a Slováků za bolševika ,třeba na vojně,jaké vůči nám měli žSlováci předsudky,tak mu muselo být jasné,že společný stát není možný...
Přitom jste se vždy ,i teď v EU ,jenom vezli...nechutní oportunisté
25. 04. 2011 | 22:12

gen. Prchal napsal(a):

Dne 21. září 1938 jsem přijel z Brna do Prahy. Do Prahy jsem přibyl krátce předtím z Košic, jsa telegraficky povolán hlavním štábem čs. armády, abych tam převzal velení nastupující IV. armády. Odejel jsem z Brna spolu s tamním zemským velitelem gen. Vojtěchem Lužou a to na žádost důstojnického sboru brněnské posádky. Chtěl jsem beztak zajet do Prahy již z Košic, poněvadž se mi politická situace zdála velmi povážlivou.

V Brně - hned po příjezdu z Košic - jsem shledal přímo panickou náladu ve shromáždění generálů a štábních důstojníků, kteří mne přivítali výkřiky: "Bratře generále, zachraň republiku! Vláda v Praze kapituluje!" Rozhodl jsem se ihned odjet s Lužou do Prahy a v 16.30 jsme byli již na pražském hradě. Odebrali jsme se přímo do kanceláře presidenta republiky a v předpokoji jsme zastihli jeho tajemníky dr. Drtinu a dr. Táborského. Spustil jsem na ně: Co to zde děláte? Snad nechcete kapitulovat?" Pozdviženým hlasem byl patrně přivolán z vedlejšího pokoje šéf presidentovy vojenské kanceláře gen. Sylvestr Bláha, můj kamarád z Paříže. Hned jsem na něho zaútočil: "Když už civilisté ztratili hlavu, od čeho jsi zde Ty, jako voják!?" Bláha se zakoktal a oba tajemníci mne začali chlácholit. V tom se objevil ve dveřích presidentské kanceláře náčelník hlavního štábu arm. gen. Ludvík Krejčí, který nás s Lužou uvedl k presidentovi, kde byla právě porada s generály hlavního štábu. Přítomni byli: gen. Krejčí, gen. Husárek, gen. B. Fiala a gen. S. Bláha.

Při našem příchodu všichni povstali. President Beneš, vyhlížející úplně zničeně, nám vyšel vstříc. Podal mi ruku a ptal se rozechvělým hlasem: "Co si přejete, pane generále?" Nato já: "Chceme vědět, pane presidente, co se to vlastně děje v republice? Všude je plno řečí a dohadů a nikdo nic neví?!" President nás požádal, abychom usedli za stůl. Dr. Beneš, podpíraje si chvějícíma se rukama hlavu, rozechvěně přiznával: "Spojenci nás zradili, Maďaři a Poláci nám dali ultimatum, ... Nemohli jsme jednat jinak, než přijmout Hitlerovy podmínky." Položil jsem mu otázku: "A mluvil jste už dnes s Alexandrovským?" Beneš odpověděl: "Ne, nemluvil jsem." Já na to: "To je přece pro nás otázkou života a smrti! Sovětské Rusko je naším spojencem a když s námi jde, máme po starosti!" Beneš odpověděl: "Ale v tom případě by šla proti nám celá Evropa jako proti bolševikům ..." Vpadl jsem mu do řeči: "Která Evropa? Ti zbabělci, kteří nás zradili, jak říkáte?! Polsku a Maďarsku dá SSSR ultimatum a máme je s krku. A Německo jde beztoho proti nám!" "To byste musel říct ministerskému předsedovi a vládě", odpověděl dr. Beneš. Vyhrkl jsem v rozčilení: "Jakýpak ministerský předseda a jaká vláda, když kapituluje! Ti patří všichni do kriminálu ... A potřebujete-li ministry, pane presidente, tak si je tady vyberte!", ukazuje rukou na přítomné, "když už nechceme být úplnými vasaly, musíme bránit aspoň svou čest
25. 04. 2011 | 22:29

gen. Prchal napsal(a):

President se odmlčel a po chvilce povstal, šel k oknu, kde na stole ležela mapa. Vyzval nás všechny, abychom se na ni podívali. Na mapě bylo zakresleno, co máme odevzdat Německu. On říkal: "To přece nic neznamená ... I když to odevzdáme, zůstaneme samostatni ... Budeme svobodný národ, budeme sami mezi sebou! ... Uspořádáme si život podle vlastního přání."

šichni jsme byli zaraženi. První jsem našel řeč: "Tomuto žebrákovi ještě říkáte stát? Jak chcete dělat zahraniční politiku, když odevzdáte pevnosti? Zahraniční politika spočívá na bajonetech! Za šest měsíců bude dělat i vnitřní politiku pan Hitler a ten řekne: Židy ven, marxisty ven, zednáře ven!" Nato on, že nevěří, že je všemu konec, že bude revoluce v Evropě, ve Francii, v Německu a jinde; a my se z toho zase dostaneme - bez boje. Řekl jsem s povzdechem: "To budeme zase tři sta let čekat?!" V tom se ozvalo zaklepání; dr. Beneš šel ke dveřím, kde se objevil ministr národní obrany František Machník. Nepustil ho dovnitř, nýbrž pohovořil s ním ve dveřích. Mezitím přiznal Krejčí, že vojáků se nikdo na mínění neptal a Husárek pravil, že Alexandrovskij mu telefonoval, že se třikrát chtěl dostat na Hrad, ale nikdy se tam nedostal.

V tom otevřeným oknem se nesl dovnitř podivný hukot. Demonstrace! Národ táhne na Hrad. Když se dr. Beneš vrátil k nám, řekl jsem mu: "Slyšíte, pane presidente, národ táhne na Hrad!" Na to on: "Ano, volá po armádě." Tím se naše schůzka skončila a my jsme odejeli do hlavního štábu.
25. 04. 2011 | 22:31

Jozef napsal(a):

hele,clovek sovetsky,
tak to je az nechutne chutne.
Ceskoslovensky stat vznikol o.i.aj vdaka "predsudkom" Cechov a Slovakov v ceskoslovenskych legiach,ocelovej pesti statu.Skuste si zistit,ake vladli v tom obdobi predsudky,nalady,postoje.Na vojne, napriklad.Predsudky cesko-slovenske - nemecke - madarske.Skuste si nieco z historie zistit.A potom placajte piate cez deviate.

A skuste odhadnut,kolko obcanov a politikov bolo za cesko-slovensky rozvod pred r.1990.
Pred r.1990 sla vacsina TV programov na Slovensku v cestine.Nikomu to na Slovensku nevadilo....
Ale to je uz na inu ,nie celkom chutnu s Vami diskusiu.
25. 04. 2011 | 22:36

gen. Prchal napsal(a):

Král spoj. VB nikdy neopustil svůj lid , tak jako Beneš.
Beneš=český vyčuránek bez hrdého odkazu budoucím generacím.
25. 04. 2011 | 22:47

Werner napsal(a):

Béda 100% pravda. Jsou země kde kdyby si podobné chování a slova dovolil vůči premiérovi jakkoliv vysoko postavený člen vlády a koaliční strany letěl by z vlády i s tím kolegou kterého vehementně hájil i kdyby to mělo znamenat předčasné volby. Leč náš ministerský předseda je měkota měkká a krab.
25. 04. 2011 | 22:56

Tiso napsal(a):

Jozef drž se svého eura a nekecej .
Slováci jako národ lezli do zadku Němcům , pak bolševikům a opět EU.
Do česka lezete zase houfem, cikáni dvojnásob.
25. 04. 2011 | 22:56

Cestovatel napsal(a):

Pane Hvížďalo vy ještě věříte STEMU? I poté co před volbama zveřejnil naprosto nepravdivý a manipulativní průzkum (což dokazují výsledky voleb) a v této tradici pokračuje i dnes.
25. 04. 2011 | 23:16

BK napsal(a):

Rozdíl mezi oběma nečasy je hlavně v tom, že ten v r. 39 přišel zvenčí a nemohli jsme mu zabránit.
Současný nečas je převážně v naší režii.
Proto srovnávat oba Nečasy nemá smysl.
V obou případech ovšem platí: nomen omen.
25. 04. 2011 | 23:31

soboy napsal(a):

Zajímavé.Nevymyšlené? Známější jsou postavy jako Gajda,Hácha,gen.Eliáš, velvyslanec ve Francii Osuský apod.Rajská jablíčka na Beneše po příletu do Paříže.ZA jeho tudia v Dijonu mu tam bylo lépe.I Haničce.
26. 04. 2011 | 03:11

Arthur Wellesley napsal(a):

Pan Hvížďala zůstal věren tradici českého novinářství. Takhle se prostě v šedesátých a za normalizace psalo.
Dáte do titulku pojmenování něčeho, co před sebou vidíte jako uzlový bod dalšího vývoje. A pak začnete mluvit o počasí, o tom co udělal Beneš špatně, o roce 48 a 68, dnes eventuelně o idiosynkraziích Václava Klause. Bezpečná témata.

Na rozdíl od politologických skládačů domina, kteří z nějakých důvodů nedokážou odpoutat zrak od imaginárního souboje titánů K&K, Hvížďala vidí, jak jsou karty loženy - není padlý na hlavu.

Petr Nečas si už vyměnil spodní prádlo po tom, co si bojem ověřil, jak moc šílené Veverky jsou nebo nejsou. Teď ví, že jenom prskají a cení zuby a jejich vůdce si maximálně postěžuje mamince na ošklivé kluky a blbé blondýny. Ve sněmovně budou poslušně zvedat tlapky v udaném tempu. Také se přesvědčil o pevnosti předmostí topky v jeho vlastní straně a řekl bych, že s tím dokáže žít. Jediné čeho se musí obávat je strach.

Zkusme si čistě hypoteticky představit následovné. Aby vyinkasoval prémii za obě reformy, musí je Nečas prostě procpat hlasovacím strojem tak, aby bylo patrno, že má nad procesem kontrolu.
Dobře o sobě ví, že podruhé už premiéram nebude. Ani ničím jiným. Výdrž téhle vlády se dá odhadnout tak února. Odhodlání lidí, kteří nemají o co přijít bývá často podceňováno.

Představme si Nečasovo stáří na slunné Floridě a podmínky k tomu, aby je mohl strávit ve svém a mezi lepšími lidmi. Potřebuje dvě předlohy od ministerstev držených TOP09. Jsou jistě dávno napsané a podle představ topky a jejích sponzorů jediné důležité je, na co nejméně zkrátit čas, kdy budou vystaveny připomínkám a diskuzi.
Nečas potřebuje situaci rozehrát tak, že rozhodující vliv na jejich osud nakonec bude mít on sám.
Je premiérem, což pořád ještě znamená, že předsedá vládě, koordinuje tajné služby a řídí eventuelní krizové štáby, pokud vytvoří nějakou krizi. V eventuelní krizi pak může být opodstatněná i nějaká ta legislativní nouze, stačí aby zapršelo.

Když na chvíli obrátíme zrak k ministerstvu spravedlnosti a k činnosti nového nejvyššího státního zástupce, může se rychle ukázat jak málo toho najednou může být, co oba stále citovaní titáni nakonec zmohou. Dlouhá expozice ve vysoké politice v téhle zemi není žádnou jednoznačnou výhodou.
Petr Nečas má v téhle hře nejspíš v ruce full house. Je extrémně nepravděpodobné, že někdo drží vyšší kartu.

V našem hypotetickém příběhu Nečasovi stačí metodou něco za něco nechat Kalouska realizovat nějaké jeho dlouho připravované psí kusy s DPH, daní z nemovitostí a asi i nějaké další kroky k rozbití vlastnických poměrů střední třídy. Kalouskova hra s fotovoltaikou, která nemá jiný smysl než budoucími arbitrážemi co nejvíce zadlužit stát prošla neobyčejně hladce.
Nečas ho ještě nechá čachrováním s licencí zašmelit nebo zničit Sazku a možná mu pustí ještě pár dalších menších pamlsků.

U obou velkých reforem bude Nečas asi muset vycenit zuby, záleží na časování a na situaci, do které svého partnera dostane. Prozatím se jako mistr timingu ani přeborník ve schopnosti blufovat příliš neukázal. Co když ale právě tohle celé byl bluf?

Předpokládejme že Kalousek dobře ví, že stačí dostat Bartáka do tepláků a stáhnout rolety aby sám musel říct nazdar svobodě. A Vondra proti všem předpokladům pořád sedí v Tychonově ulici.
Může buď udělat pár kšeftů a velké sousto nechat Nečasovi nebo přijít o všechno.
Ve skutečnosti Nečas vlastní jak dřevěný kůl s palicí, tak stříbrnou kulku.

Hvížďalova citace Jaromíra Nečase z 15. března 1939 oprávněně připomíná jednu z vůbec nejtemnějších hodin v životě tohoto národa.

Už sedm let vidíme, že lhostejno pro co se většina lidí rozhodne, vždycky zvítězí nějací přeběhlíci, ústavní soudy nebo koalice nastrčených komediantů. Prosazují se stále osudnější a osudnější kroky vedoucí do propasti. I slepému a hluchému by mělo začít docházet, že se tak děje po našem poníženém vstupu do korupcí prolezlé unie, jejímž jediným opodstatněním budou brzy už jen zájmy německých bank. Vidíme-li před sebou dnešní pokus o degradaci českých vysokých škol, který se asi chystá navázat na poměry za protektorátu a uvědomíme-li si, že po vyloupení země nás dnes odporné sdružení, které si říká trojkoalice chce definitivně prodat do otroctví, začíná být na čase, aby vyhlídka na nastávající události
"ponořila nás všechny dnes do nejhlubšího přemýšlení o budoucnosti našeho národa".
26. 04. 2011 | 03:29

Důchodce68r napsal(a):

p.Hvížďala
Je běžné, ale také přirozené, když je psaný text nějak zamýšlen a trochu jinak pochopen. Zvlášt v případě naší nenepřehledné zdegenerované politiky.
Tak tedy, Váš článek jsem si uložil k těm nejlepším, které mám o prezidentovi. Tedy nikoliv Benešovi.
A že jde o novinářskou konstrukci mě nevadí, hlavně když sedí.
Asi jen Vy můžete posoudit, jestli jsem pochopil dobře.
26. 04. 2011 | 05:57

Jozef napsal(a):

Vazeni,
nahoda chcela,aby som siahol do tyzdennika s TV programom OKO,ktory je vkladany do dennikov.Je v nom poucny rozhovor s minulorocnym nositelom Goncourtovej ceny za najlepsi romanovy debut Laurentom Binetom.O atentate na Heydricha a ceskosl.odboji."HHhH-Himmlerov mozog Heydrich".
Vo Francuzsku ma zaruceny predaj 300 000 vytlackov.Vysiel uz na Slovensku,v Cesku a Holandsku,pripraveny je v Nemecku,autorske prava ziskali zatial v dalsich 20 statoch.A tak statisice citatelov ma moznost poznat,ci preberat pre nas i Europu dolezite historicke fakty i vyvodzovat poucenia.

Binetovi rozpraval o Heydrichovi jeho otec,profesor dejepisu.Ked Binet prisiel v ramci civilnej vojenskej sluzby ako ucitel francuzstiny v r.1997 na Slovensko,zacal sa preto na Heydricha vypytovat:"Tak ma to zaujalo,ze som bol tym pribehom pohlteny"
"Pocas 2.svet.vojny to bol jediny uspesny atentat na vysokopostaveneho nacistickeho funkcionara"
Binet venoval knihe 10 rokov.
"Prve 4 roky som len resersoval.Cital som historicke knihy o danej teme a druhej svet.vojne,vsetko ostatne som vtedy ignoroval.A pozeral som historicke filmy"

Binet: Antropoid mal byt aktom,ktory mal dokazat,ze odpor nie je len v Juhoslavii a vo Francuzsku" "Tento atentat bol velmi dolezity z hladiska psychologie spojencov.Bol to symbol,ktory vsetkym pomohol.Dolezite bolo aj nacasovanie v r.1942.Vtedy Nemci vyhravali na vsetkych frontoch a vyzerali ako neporazitelni.Atentat ukazal,ze to tak nie je"
"Masaker v Lidiciach vsak sposobil aj to,ze svet sa na nacistov zacal pozerat inymi ocami a ich propagandisticka vojna bola stratena.Lidice naozaj zarezonovali v celom svete.Vidno to aj na tom,ze aj v Indii ci v Juznej Amerike su niektore ulice nazvane podla Lidic.Aj na niektorych ruskych,ci anglickych tankoch a bombarderoch bolo napisane,ze je to pomsta za Lidice.Malo to velky vyznam"
Pokracovanie
26. 04. 2011 | 09:52

Jozef napsal(a):

TV OKO:Dej vasej knihy sa zacina este pred druhou svet.vojnou Opisujete napriklad Mnichovsku dohodu.Preco?
Binet:Islo mi o to,uviest citatela do deja.A vo Francuzsku je tendencia na tuto nestastnu epizodu zabudnut.
TV OKO: Vedie sa este o francuzskej ucasti v Mnichove diskusia?
Binet: Pokial viem,nikdy sa o tom velmi nehovorilo.Francuzi vedia,ze ich ucast nebola prave najstatstnejsie.Ale napriklad v jazyku to vidno dodnes.Ked si chcu politici nadavat do zradcov alebo idiotov,povedia,ze ten druhy je Mnichovcan

TV OKO: Do romanu ste medzi opis udalosti vlozili vlastne postrehy a postoje.Preco?
Binet: "...aby si citatel mohol uvedomit,ze to nie je nejaka zjavena pravda...Mojim cielom bolo napisat knihu tak,aby vyzerala ako rozhovor s citatelom.
Obcas som dosiel k udalosti,pri ktorej som si nebol isty,ako sa stala.Tak som sa rozhodol,ze to tam napisem..."
TV OKO: Snazili ste sa vzit do postav atentatnikov Jozefa Gabcika a Jana Kubisa?
Binet: Snazil som sa,ale bolo trochu frustrujuce,ze o nich dvoch som mal malo informacii,kym o Heydrichovi vela.

Binet: V povojnovych francuzskych dejinach sa daju,co sa tyka vnimania odporu a kolaboracie,najst tri obdobia.V prvom,ked bol pri moci general de Gaulle, vladol dojem,ze cele Francuzsko sa stavalo len na odpor.V sestdesiatych rokoch a este v case,ked som vyrastal,vladla domnienka,ze Francuzi boli len kolaborantmi.
Dnes je to skor synteza tychto dvoch nazorov.Priznava sa,ze niekto kolaboroval a iny bol proti."
26. 04. 2011 | 10:12

Jozef napsal(a):

Dodatok
Vo Francuzsku mimoriadne uspesna a urcite aj vplyvna kniha Bineta vznikla z lasky k historickemu skumaniu, z lasky fyzickej aj z nahody.
Binet sa zamiloval.V Kosiciach.
"Stretol som tu dievca,s ktorym som niekolko rokov zil"
Splu s nou potom skumali historicke udalosti aj v Prahe,kde si prenajali byt.

Binet: Do Kosic som sa hned zamiloval,pretoze ma tam vrelo prijali.Bolo tu lacno,bolo tu vela peknych dievcat,taky maly raj.
TV OKO: Aki sme?
Binet: Slovaci maju pocit,ze ziju v malej krajine,Francuzi maju pocit,ze ziju vo velkej krajine,ze su stredom vesmiru.Oboje je prehnane.
26. 04. 2011 | 10:30

1234 napsal(a):

Nevidím v tom moc podobností, je to jako srovnávat jabka a hrušky: snad jen jednu, a to tu, že Nečas I. nemusel vyhovět a nemusel do toho Mnichova jezdit, koneckonců, jak by si to mohl dovolit bez mandátu a stejně tak Nečas II. mohl trvat na tom, co si původně stanovil.
Demokracie je snad o tom, že politici jsou nahraditelní, a pokud je potřeba dělat reformy, kde je psáno, že to musí nutně dělat ti, kteří nás dost podstatně zklamali a totálně se znevěrohodnili. Reformy tu může dělat jedině nějaká úplně jiná vláda.
26. 04. 2011 | 10:55

ZAM napsal(a):

Karel Hvížďala:
"Pana Nečase totiž do Paříže poslal Beneš s nabídkou, že odstoupí Němcům část českého pohraničí a později je obvinil za to, že nás donutili území odstoupit a Francouze prohlásil za zrádce." Autorská zkratka vytvářející faktickou významovou lež. Skutečnost je zcela jiná:
"Beneš s většinou národa byli připraveni, pokud by jejich dobrá vůle měla narazit na iredentu, k rozhodné odpovědi: „V nové válce by si každý vzpomněl na roli, kterou hrály minority ve válce světové a v životě států po ní. … Proto by v příští válce a v příštím mírovém jednání šlo nikoliv už o získávání nového území, nýbrž také o etnografickou depuraci (vyčištění) nově získaných území asi po způsobu úpravy této otázky za války řecko-turecké v Malé Asii. Brutálně řečeno: kdo by prohrál, toho lid by musil prohrané území vyklidit. Cuius regio, eius nationalitas. … Radikalism v minoritách je tudíž proti minoritám a na jejich zádech by se odehrála válka i mír.“ Tuto Benešovu myšlenku mohli vyslechnout zástupci předsednictva Asociace zahraničního tisku v Praze během audience na Hradě 30. března 1936. A nepochybně i zástupci SdP při závěrečném jednání s Benešem o Čtvrtém plánu. V potaz ji nemohli nevzít ani ti západoevropští demokratičtí politici, jimž byla určena nabídka Pátého plánu, známá jako Nečasova mise, jíž Beneš zašel na samu mez ještě snesitelných ústupků."
http://www.masarykovaakademie.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=146&Itemid=38
Karel Hvížďala novinářsky cílenou intepretací histórie ohýbá fakta. Průměrný český novinář si nezadá s průměrným českým politikem.
26. 04. 2011 | 22:27

ZAM napsal(a):

Tino:
Vaše nesmyslné bláboly stěží lze rozumně komentovat, tak jenom upozornění: Německá národnost nemohla nic zdědit, protože jí v českém státě původně nic nepatřilo. Němci přišli na pozvání krále do konzolidovaného státu jako kolonisté, a ten stát po generacích chtěli okrást o území. Chtěli jít ins Reich, šli ins Reich. Slušní mohli zůstat a mnozí zůstali.
26. 04. 2011 | 22:40

ghd sale napsal(a):

[url=http://www.discountshox.com/index.php/cPath,1238]nike shox r4[/url] Nike Shox Monsters Men [url=http://www.discountshox.com/index.php/cPath,1238]shox r4[/url] [url=http://www.discountshox.com/index.php/cPath,1235]nike shox oz shoes[/url] [url=http://www.discountshox.com/index.php/cPath,1240]nike shox tl3[/url] [url=http://www.discountshox.com/index.php/cPath,1237]nike shox r3 shoes[/url] [url=http://www.discountshox.com/]nike discount[/url] [url=http://www.discountshox.com/index.php/cPath,1234]shox nz[/url] ff2d6d6ecad nike discount [url=http://www.discountshox.com/index.php/cPath,1239]nike shox r2 shoes[/url] [url=http://www.discountshox.com/index.php/cPath,1234]nike shox nz[/url] [url=http://www.ghd-sale.uk.com/]ghd sale uk[/url] [url=http://www.ghd-sale.uk.com/]ghd sale[/url] ghd sale uk shox r4 ghd sale
27. 04. 2011 | 04:22

Yosif K napsal(a):

Nejde az tak o to, kolik lidi reformam veri ci neveri ale o to, zda jsou reformy treba ci ne a pripadne zda dopad protlacovanych reforem splni ocekavani ci ne.

Jelikoz prevazne levicova vetsina diskutujicich neveri fondum a jelikoz demograficky vyvoj prakticky vylucuje DLOUHODOBE vyplaceni SOLIDNICH PENZI, je jasne ze se "stavajici stav" je neudrzitelny a ze penze budou relativne male. Nastesti jsou fondy dobrovolne - takze o co jde? Kdo jim neveri, muze si setrit sam.
Tak tomu je v mnoha statech. V USA vychazeji mesicni casopisy typu Investor - jak si sporit na penzi.

Takze by reformy nebyly treba, kdyby kazdy si setril na sebe. Toto vsak ne kazdy zvlada. Chudsim lidem se samozrejme setri hure nez bohatsim. Na pokracovani Pay as Go systemu tak kupodivu doplati spise chudsi lide. Bohatsi se V PRUMERU spise nejak zabezpeci - vetsinou maji z ceho.
27. 04. 2011 | 18:07

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 10:05

whazhcwwwf napsal(a):

<a href="http://pills.shonenblog.com/buy-voltaren-gel-buy-voltaren-emulgel-usa-a54887017">buy voltaren emulgel usa</a>
<a href="http://pills.shonenblog.com/buy-prilosec-generic-buy-prilosec-in-bulk-a54888213">buy prilosec in bulk</a>
<a href="http://pills.shonenblog.com/buy-generic-renova-online-buy-online-renova-a54888133">buy online renova</a>
<a href="http://pills.shonenblog.com/buy-cheap-ventolin-online-buy-cheap-ventolin-inhalers-a54887277">buy cheap ventolin inhalers</a>

http://pills.shonenblog.com/buy-zyrtec-uk-can-i-buy-zyrtec-d-over-the-counter-a54885577
http://pills.shonenblog.com/buy-zithromax-online-usa-buy-zithromax-online-us-a54886161
http://pills.shonenblog.com/buying-clomid-uk-buying-clomid-over-the-counter-a54891835
http://pills.shonenblog.com/where-can-i-buy-generic-lexapro-safe-buy-lexapro-online-a54890131
28. 09. 2012 | 03:02

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy viagra now </a>
31. 03. 2013 | 04:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy