Hazard zůstane nezdaněn aneb Arogance vlády roste, i když dvě třetiny lidí si myslí, že republika je v rozkladu

20. 06. 2011 | 08:55
Přečteno 16833 krát
Přesto, že všechny politické strany před volbami slibovaly zdanění hazardu, ministerstvo financí pod vedením Miroslava Kalouska, který nejvíc šetří a vyžaduje to ode všech, to znamená i od nemocných, důchodců, lidí s nízkými příjmy, ale i od vědy, školství a nakladatelů, ani tentokrát takový návrh nepředložilo vládě. Sněmovnou prošla jen velmi okleštěná verze. Poslanci a politici zřejmě využili celostátní odborářské stávky jako kouřové clony a povedlo se, média se tomu skoro vůbec nevěnovala, ač podle oficiálních údajů zdanění by jen v prvním roce přineslo státní pokladně sedm miliard korun.

Připomeňme: Zvýšení DPH na knihy z deseti na 17,5 procenta, ač přístup ke knihám zvyšuje vzdělanost a zaručuje tudíž perspektivnější budoucnost státu, což by měl být hlavní zájem vlády a všech politiků, přinese do státního rozpočtu jen tři čtvrtě miliardy korun. Přesto od takového kroku stejný ministr odmítá odstoupit. Jde evidentně o omezenou zásadovost, která ovšem poškozuje budoucnost České republiky i nejchudší část společnosti. Není se čemu divit, že odboráři po čtvrteční stávce z 16. června 2011 už vyhrožují větší stávkou na podzim. Zopakujme, že v zemích jako je Velká Británie, Irsko, Norsko a Chrorvatsko je na knihy nulová daň a naopak podobně vysoké daně mají jen v Bulharsku, Ukrajině a Bělorusku, kde platil rozkaz cara: více vodky, méně vzdělání. Průměrné zdanění knih v EU se pohybuje mezi šesti až sedmi procenty.

Prošel-li parlamentem nakonec z osmi návrhů zákona jen takový, který počítá s kosmetickými úpravami, je to jistě na pováženou a ohrožuje to ještě více důvěryhodnost vlády. Návrh, který prošel parlamentem, zvyšuje jen pravomoce obcí (i když i kolem toho panují nejasnosti, protože provozovatelé mají většinou uzavřené smlouvy na několik let dopředu) a nařizuje, že pokerové soutěže je možné provozovat jen v kasinech. Za takové situace se lze samozřejmě úspěšně domnívat, že se lobbistům opět podařilo zvítězit. Poslanci zřejmě za tuto změnu získali nějaké výhody, chceme-li to říci velice diplomaticky. Ze sedmi miliard zisku je možné se již s někým bezbolestně podělit.

Nebezpečná otázka proto zní: Kam tyto miliardy mizí? Odpověď ekonomů je jednoduchá: Peníze končí v neziskových organizacích, které ovšem vlastní právě majitelé heren. Nejkřiklavější známý případ je vyvedení 90 milionů pro neznámý Junior Racing Team nebo 30 milionů na příručku pro integraci cizinců, kterou nikdo nikdy z lidí, kteří se touto problematickou zabývají, neviděl. Nesmyslná je taky cena: Za 30 milionů by se dalo vydat nejméně 60 velice bohatě ilustrovaných knih na drahém papíru.

Sympatická novinka je, že v novém návrhu se říká, že peníze určené na veřejně prospěšné účely "mohou jít příjemcům jen na základě smlouvy a ta musí být schválena tím, kdo povoluje loterii." To znamená buď ministerstvem financí, nebo příslušnou obcí. Smlouvy by měly být přístupné na internetu po dobu pěti let.

Jenže podíváme-li se na zázemí takovýchto kontrolních institucí, hned zjistíme, že provozovatelé se nemají až tak moc čeho obávat. Státní dozor nad sázkovými hrami má pouze dvanáct úředníků a jak zjistila MF Dnes v roce 2009 bylo příjemců peněz na veřejně prospěšné účely bezmála dva a půl tisíce. Takové číslo je zcela nad možnosti daného počtu úředníků, kteří by byli schopní posuzovat účelnost finančního transféru. Samozřejmě v takovém případe se otevírá velký prostor pro korupci: příjemce se může dělit s provozovatelem, a to jak na celostátní úrovni, tak možná ještě snáze na obecní úrovni.

Za takové situace se proto není čemu divit, že podle květnového průzkumu agentury STEM už jen 30 procent občanů věří tomu, že politické strany jsou schopné zaručit u nás demokratickou politiku a podle Sociologického ústavu ČSAV důvěřuje Poslanecké sněmovně jen 18 procent občanů. A podle červnového průzkumu společnosti SANEP si více než dvě třetiny lidí myslí, že republika je v politickém rozkladu, který charakterizuje nejvíce neschopná vláda. Čemu se ale musíme divit, to jsou reakce politiků, kteří se za této situace nebojí radikalizace veřejnosti a tato čísla zcela ignorují.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vlak do neznáma napsal(a):

více vodky vidím dvakrát

a to jsem žádnou po ránu nepil.

Smažte prosím duplicitu.
20. 06. 2011 | 09:03

Rumcajs napsal(a):

Co má ale vlády dělat, když ví, že komunisti jsou úplatný ?
Dolejš by to nenechal prohlasovat.

No ale malinko vážně. Vás je považuju za seriózního člověka pane Hvížďalo, ale ten nadpis mi malinko bere iluze.

Hazard je zdaněn a to dost silně. Ten nadpis je mimo mísu.
20. 06. 2011 | 09:12

SKANDÁL ! napsal(a):

Hvížďalo!
To se to kecá na účet vlády!
Byl jste podpořit stávkující?-Pochybuji,asi ne!TAK MLČTE !(Nebo konejte!).
20. 06. 2011 | 09:13

David napsal(a):

"...republika je v politickém rozkladu, který charakterizuje nejvíce neschopná vláda...."

---------

Naprostý souhlas!

Myslím si, že řečí už bylo dost. Kam nás ta banda darebáků a mafiánů vede je už naprosto, ale naprosto jasné.

Jediné řešení - ještě do prázdnin časově neomezená generální stávka, která donutí vládu k demisi a v říjnu nové volby.
20. 06. 2011 | 09:20

Maximus napsal(a):

Vědec Rumcajs, bývalý státní zaměstnanec s rentou, přivydělávající si jako OSVČ opět napsal moudré postuláty, cituji: komunisti jsou úplatný a hazard je zdaněn a to dost silně!
Zásadně proti tomu souhlasím, všichni včetně Kalosuka jsou komunisti a je třeba poskytnout větší úlevy a prostor hazardu. Vždyť už od starého Říma bylo známé, že lid potřebuje chléb a hry!
P.S.
Smutné je, že hlupáci jsou tak sebejistí, zatímco moudří lidé jsou vždy plní pochybností.
20. 06. 2011 | 09:22

Luba napsal(a):

Možná by Kalouskova vláda Nečasu měla opět požádat o důvěru, ovšem po řádném očipování.

Členové vlády by měli být sledováni a odposloucháváni 24 hodin denně a nejzajímavější nahrávky by měly být veřejnosti volně dostupné, třeba zde na Aktuálně.cz.

Třeba by pak konečně vyšlo najevo, že je vláda samej poctivec a pracant, a že to vše dělá jen pro obecné blaho. Nikoli pro sebe a pro dobro svých sponzorů/klientů.
20. 06. 2011 | 09:22

Divobyj napsal(a):

Máte pravdu,pane Hvížďalo.Peníze z hazardu by opravdu měly jít do státní pokladnice a ne na nesmysly,které jste uvedl.Oba však víme,že když hazard "spoutá" stát,ne vždy je to pro blaho národa,viz pan Hušák.Myslím,že je ztrátou času,rozebírat jednotlivosti,tedy kde a jakým způsobem zase velkozloději a podvodníci vystrčili růžky.Je třeba hned,rozhodně a jednou pro vždy spláchnout tu zločineckou bandu do Vltavy! Je třeba zorganizovat generální stávku a konečně KONAT!
20. 06. 2011 | 09:27

Jarda napsal(a):

Minulé volby byly ve znamení naděje v možné změny k lepšímu z doby Topolánka, Dalíka, Řebíčka a dalších. Místo toho přišlo ještě něco mnohem horšího.Většina lidí rezignovala na politiku.
Mafie vyhrává na plné čáře. Opět platí socialistické heslo.Kdo neokrádá stát, ten okrádá rodinu.
Teď už pouze zbývá vsadit si, kolik roků se tento systém udrží, než se stát položí a v lidech bouchnou saze.
20. 06. 2011 | 09:35

Rumcajs napsal(a):

Koukám, že frustráti už zase dělají revoluci.
No to je taky jediný, co ta levicová lůza umí. Nesekat dluhy a pak drancovat.

Maximus:

Třeba si přečti tohle.

http://zlin.idnes.cz/synot-odmita-zdaneni-hazardu-doplati-na-to-podle-nej-i-nemocnice-pwl-/Zlin-zpravy.aspx?c=A101118_1484593_zlin-zpravy_aja
20. 06. 2011 | 09:41

naila napsal(a):

Pokud si pouze "dvě TŘTINY" :o)))) myslí, že republika je v rozkladu, pak nám nějaká ta třtina o celkovém názoru nic nesděluje.
A teď vážně - vždyť šlo o sugestivně položený dotaz. Kde byly teď ve čtvrtek ty dvě třetiny národa? Proč nebyly v ulicích? Proč šly navzdory tomu do práce, anebo na koupák, na tenis, na golf, na ryby? Včetně organizátorů stávky?
Protože je republika v rozkladu?
Podívejme, Řecko je v rozkladu. Sledujme pozorně, co se tam děje, jaké jsou nálady lidí, které probublávají už řadu dlouhých měsíců.
Takto jako Řecko - tak vypadá republika v rozkladu.
My jsme zatím byli republika v rozkradu, za což mohou všecky volené vlády, které tu doposud byly - pravo-vlevo, jedna pakáž.
20. 06. 2011 | 09:42

Jarda napsal(a):

Naila,

republika byla v rozkradu a stále je. Protože už je téměř vše rozkradeno přišli na řadu obyčejní lidé. Mafie by ale neměla zapomenout na to, že pokud chce ovečky pravidelně stříhat, musí to stádo nakrmit. Jinak ovečky pojdou a mafie má utrum.
20. 06. 2011 | 10:04

Analytik napsal(a):

Nebourejme Rumcajsovi jeho bábovičky!
Je to jeden z mála exotů, kteří se v této žumpě s potěšením cachtají.
20. 06. 2011 | 10:06

TomášL napsal(a):

Dobrý den pane autore!

Mezi mnou a Vámi je věkový rozdíl 39let. Proč to píší?

Protože Vy žijete jiným pohledem na svět jak mladší generace. Píšete, že zvýšením DPH na knihy upadne vzdělanost, aniž byste bral v potaz, že existují jiné prostředky ke zdrojům.
Napíší zcela upřímně i pravdivě, že neznám ve svém okolí lidi mého věku, kteří by dávali přednost papíru před elektronickou formou. Třeba já mám v mobilu instalovanou čtečku knih s obsahem 4000 knih (které ani nebudu schopen za život přečíst) ve rozměrech: 109,1 x 55,9 x 14,1 mm.
Taktéž existují iPady a mnoho různých speciálních čteček. Když projíždíte Prahou v metru a všímáte jsi, jak mladí "tupě čumí do mobilu", neznamená to nutně, že jsi hrají hry.
Abych řekl upřímně, dnes jsem jel metrem a viděl jsem dětí základoškolského věku, jak jsi čtou z mobilu... Proč to stále opakují?

Protože Vaše generace je zvyklá na papír (a starého psa novým kouskům nenaučíš), mladší generace si zvyká na elektronickou formu knih. A jelikož píšete o vzdělanosti, věřte, že se zvýšením DPH na knihy neklesne vzdělanost, pouze se zákazník přikloní ke elektronické verzi knih. Pláčete ani ne tak na špatném hrobě jak na neaktuálním hrobě (Váš pohled na knihy jednoduše nereflektuje dnešní dobu).
20. 06. 2011 | 10:09

Targus napsal(a):

"... si více než dvě třetiny lidí myslí, že republika je v politickém rozkladu, který charakterizuje nejvíce neschopná vláda."
Ó nikoli, tato vláda je schopna úplně všeho, to je právě ten průser.
20. 06. 2011 | 10:21

Občan napsal(a):

No, pane Hvížďalo,
zatímco my jsme již zírali, Vy zíráte až teď. A ještě budete. Akorát že Vizír to tentokrát nespraví. Ani vezír.
Teď už asi opravdu nezbudou než ty vidle do rukou a bažiny na Šumavě (do Vltavy by toho byla škoda)

Začal jste hezky, ale počínaje druhým odstavcem už jste zase v tom svém zasmrádlém pisálkovském klišé. A opět se nípete jen v tom svém ublíženém "zdraží tiskoviny a my nebudeme mít kšefty".
Milej zlatej pane - NEJEN tiskoviny. Kvůli drahému žrádlu, doktorům, dopravě, PHM, elektřině, vodě, plynu, bydlení, daním, poplatkům na ně STEJNĚ nebudeme mít.
Jako správný pravoun byste ale vlastně měl zajásat - konečně budete moci uplatnit své osobní schopnosti a začít podnikat v něčem jiném. Vždyť je to přece tak snadné. A kdo nechce podnikat, práci si najde a ještě k tomu dobře placenou. Pro schopné a vzdělané je jí víc než dost. Nebo že by ne? Nebo že by na starý kolena Hvížďala zjistil, že to jinak???
20. 06. 2011 | 10:28

TomášL napsal(a):

Občane

Jste ukázkovým příkladem Nashové teorie her...
20. 06. 2011 | 10:37

Honza napsal(a):

Rumcajsi, hazard není zdaněn vůbec, je to k neuvěření, ale je to tak. Ty "odvody na všeobecně prospěšnou činnost", jak správně píše autor, jsou k smíchu - manželka založí charitativní organisaci a koupí za peníze z vaší herny pár nemovitostí v Krkonoších "pro budoucnost našich dětí". Daňový úřad neuvidí ani korunu.
20. 06. 2011 | 10:38

Maximus napsal(a):

Rumcajsi, ty bys nechal hlídat stádo ovcí i hodným vlkem
(nemyslím toho Petra). Nesmíš tolik číst pohádky a hlavně né ty české, kdy vždy hloupý a líný Honza zabil draka a dostal za odměnu půl království a princesnu. Bohužel jsem se dříve dostal párkrát do blízkosti skutečných provozovatelů hazardu nebo také hracích automatů a vím jak to tam chodí a vo co go. Docela jsem se zasmál, šlechetní provozovatelé hazardu, ještě bych k tomu přidal hodné Asiaty a s námi všemi to dobře myslícími majiteli
nevěstinců a dealerů drog. Vždyť i ťapiny na E55 jsou hodné!
20. 06. 2011 | 10:38

Karel napsal(a):

To Jarda :

Máte tam jeden mylný předpoklad.

Současný český organizovaný zločin, který řídí politiky je tak
CHAMTIVÝ A NENASYTNÝ, že nepřemýšlí moc o budoucnosti tohoto státu.
Proč taky, když svoje aktiva z drancování ukládá v zahraničí a hranice překročí během několika minut.

To co je nám tu denně médii předkládáno jako "reformy" je jeden z posledních kasovních "majsterštyků" ... pak už není rabovat co.

Jim je to úplně jedno, oni se teď prostě jenom chystají rabovat, ... a potom? To se uvidí.
20. 06. 2011 | 10:45

Rumcajs napsal(a):

Honza,Maximus:
Že to chodí různě, o tom nepochybuju. Ovšem nadace mají také své regule, kolik musí jít na charitu a kolik může spotřebovat na vlastní činnos.
Však Paroubkova bejvalka by nám o tom mohla vyprávět.

Ale zpět. Já si taky myslím, že 99% nezaměstnaných jsou flákači co se vyhýbají práci. Přesto podporu dostávají a případné odmítnutí vyplacení podpory se musí prokázat.

Tady by se mělo postupovat stejně. Jak jsem už psal, dělal jsem něco pro firmu Admirál a tam mi tvrdili, že z herních automatů jde na daně a polatky cca 80% příjmu.(obratu)
20. 06. 2011 | 10:48

Ládik!!! napsal(a):

"Malé firmy, které hazardní hry provozují, platí daně ve výši 10 %, velké, díky zákonnému stanovení limitů, pouze 2 - 3 %. Mezi velké firmy přitom spadá už více než 90 % provozovatelů hazardních her".
Takže daně platí, ale malé. Navrhoval bych rovnou daň 15% z příjmu.
20. 06. 2011 | 10:54

Ládik!!! napsal(a):

ještě odkaz na senátorku http://www.seitlova.cz/tiskove_zpravy_a_nazory.php?clanek=83&kdo=tiskove_zpravy
20. 06. 2011 | 10:55

veverka napsal(a):

Hvížďalo

je smutný že si procitnul až když ti mafie sáhla na ty tvoje "tiskoviny".Kdyby ne,dál bys pěl na knížete ódy.
20. 06. 2011 | 11:02

Rumcajs napsal(a):

Ládík:

To není daň z příjmu, ale obratu.
20. 06. 2011 | 11:09

patriot napsal(a):

Nesouhlasím!

Republika není v rozkladu, je naopak dokonale stabilní!

Posuďte sami:

1990 – politici kradli
1991 – politici kradli
1992 – politici kradli
1993 – politici kradli
1994 – politici kradli
1995 – politici kradli
1996 – politici kradli
1997 – politici kradli
1998 – politici kradli
1999 – politici kradli
2000 – politici kradli
2001 – politici kradli
2002 – politici kradli
2003 – politici kradli
2004 – politici kradli
2005 – politici kradli
2006 – politici kradli
2007 – politici kradli
2008 – politici kradli
2009 – politici kradli
2010 – politici kradli
2011 – politici kradou
20. 06. 2011 | 11:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane TomášiL,

podívejte se pod blog Miroslava Žáka http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/miroslav-zak.php?itemid=13505, tam je ke studiu teorie her (v psychologii) ještě spousta dalšího materiálu (no, ostatně jako pod většinou blogů ;-)

Libor Stejskal
20. 06. 2011 | 11:12

Maximus napsal(a):

Rumcajsi, ty seš ale hlava. O hazardu se radši s tebou nebudu bavit, páč máš ve všem jasno, kluci z Admirálu ti to vysvětlili a dali ti čestné slovo pražského taxikáře! Ale zaujala mě tvá další slovní perla, cituji:
Já si taky myslím, že 99% nezaměstnaných jsou flákači co se vyhýbají práci.
Když tady jsi zase vedle. Dám ti jeden příklad od našich sousedů z Rakouska tj. země, kde je kapitalismus od roku 1955, kdy od tamtud vypadli Rusové. Tam podle přesných statistik kolísá nezaměstnanost po celá léta mezi 4-6%. Z toho se dá odvodit, že teprve tak něco kolem 5% lidí jsou skutečně ti co nemají práci v krvi a jsou to ti co se nechtějí moc živit prací. Vše nad 5% (ve standardních zemích) jsou lidé co mají problém práci sehnat. No a např. na Slovensku žije početné etnikum opálených spoluobčanů, prý to atakuje číslo 500000. Po odečtení části práce schopných těchto jejich spoluobčanů zjistíš, že na Slovači mají nezaměstnanost stejnou jako u nás. Zkus ještě něco podnětného napsat, ať je sranda!
20. 06. 2011 | 11:20

Maximus napsal(a):

patriot
Dokončení tabulky:
2018 - politici už konečně nekradou
(není co)
20. 06. 2011 | 11:22

Terry napsal(a):

Vláda chce, aby se lidé obětovali za zlodějny druhých
(http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=13486_18.6.2011 Václav Hořejší):

Je krize....
Ano - ale, který z úředníků, lékařů nebo policistů ji zavinil? Celosvětovou krizi rozpoutaly chamtivé a nepoctivé finanční ústavy a ratingové firmy. Do nepoctivých praktik byli namočeni světoví finanční hráči, někteří i s pobočkami či působností v České republice. V rámci krize se mnohé banky po celém světě dostávaly do ztrát - české pobočky jsou ale v neustálém zisku, který posílají od počátku krize mateřským společnostem do zahraničí. Češi tak mj. pokrývají ztráty způsobené jinde a jinými. Státní zaměstnanci se těžko smíří s tím, že oni budou platit za podvody v nejbohatším podnikatelském oboru.

Stát má dluhy
Ano - otázka proč je má, je na knihu. Řekněme si poctivě, že tu jsou dvě hlavní příčiny - rozkradení, v lepším případě téměř rozdávání stamiliardového majetku za vlády pravice. A neúsporné hospodaření. Neúsporné hospodaření i za vlády levice v dobách, kdy jsme mohli šetřit na zlé časy. Případně sanování škod po minulých vládách a pokračování ve "zlodějnách" u veřejných zakázek. Lidé stěží pochopí, proč politici, kteří figurovali u rozkrádání majetku a příjmů státu, teď chtějí náhradu škody po nich.

Stát musí šetřit.
Ano - s tím se ztotožní skoro každý, ale s důrazným dovětkem - užiteční a pracující lidé by měli být o peníze obíraní až na posledním místě. Utrácení státu a veřejných institucí za nesmyslné, předražené projekty či nesmysly je bezpříkladné. Příkladů bychom našli tisíce a v řádu stovek miliard v rámci posledních dvou desítek let.

Stát je ve fázi, kdy jeho "schopnost rozumně nakupovat se změnila ve schopnost utrácet peníze“. Ekonom a člen národní ekonomické rady vlády Pavel Kohout pro Hospodářské noviny prohlásil: „Pokud by se zakázky (veřejné) lépe vypisovaly a organizovaly, ušetřené peníze by smazaly většinu schodku státního rozpočtu."
Kdo je za vypisování a pravidla veřejných zakázek odpovědný - stávkující zaměstnanci?

"Plošně škrtat umí i cvičená opice"

Zdanění nelegálně nabytého majetku je celosvětově osvědčená a praktikovaná věc - proč to samé nefunguje u nás, není záhada - zapadá to do výše uvedených faktů. Jako pravicový člověk také zastávám názor, že za své dluhy odpovídám já, ne druzí, a měl bych je platit ze svého. Vláda ale dnes uvalila plošnou pokutu lidem, kteří v drtivé části za schodky rozpočtu nemohou.

Šetřit se musí.
Pokud ale vláda chce, aby se lidé obětovali za zlodějny druhých, měla by je o peníze žádat méně arogantně. Měla by padnout na kolena a o peníze své občany s pokorou prosit.
(konec citací z článku)
20. 06. 2011 | 11:24

Az napsal(a):

Média se tomu nevěnovala ne proto, že byla stávka, ale protože Kalousek je z nějakých záhadných důvodů mediálně nedotknutelný. Ty důvody jsou méně záhadné, když si člověk uvědomí, kteří lidé stojí za TOP a jak velký mediální vliv přes jimi vlastněná média mají (tj. lidé jako Bakala a pod.).
20. 06. 2011 | 11:30

patriot napsal(a):

Maximus:

Omyl.

Politici budou vždy rozkrádat peníze daňových poplatníků.

Tato zlodějina je hnacím motorem veškeré „demokracie“.
20. 06. 2011 | 11:44

Pavel13 napsal(a):

Rumcajs 10:48 : "...z herních automatů jde na daně a polatky cca 80% příjmu.(obratu)"
Rumcajs 11:09 : "To není daň z příjmu, ale obratu."

Nemáte v tom, Rumcajsi, nějaký rozpor?
20. 06. 2011 | 11:49

Roman napsal(a):

O tom, jak pracují s penězi ministři financí u nás je možná dobré si připomenout článek od Jaroslava Spurného, který vyšel v roce 2007 v Respektu. Archiv je placený, ale našel jsem ho zde : http://www.sinagl.cz/phpbb2/viewtopic.php?p=1679&sid=3138df51c2df259286c064b3d8efb52c
20. 06. 2011 | 11:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden masilnický příspěvek (navíc vykazující znaky spamu, neboť se opakuje ve více debatách), protože ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 06. 2011 | 11:52

TomášL napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale!

Narážel jsem spíše na rozdíl mezi Smithem a Nashem (jinak jsem jsi přečetl odkaz). Zajímavé, inspirativní i trefné (i k "občanovi"). Avšak pakliže mám komentovat článek a postoj k němu, tedy bez mé účastí na tvorbě uvědomělé společnosti (Abych řekl popravdě, tak na hlavě nemám "tři chlupy dědy Ševědy", ale vlasy a společnosti bych tedy spíše nic nenabízel... jak dával. A jelikož mám svůj svět, tedy mé království, nevidím důvod proč z mého křišťálového světa utíkat do takto nedokonalého světa a k tomu ještě něco měnit. Stačí mi když se pouze a jenom dívat, sem tam štěknu.). :-)
20. 06. 2011 | 11:56

Píďa napsal(a):

Republika je v rozkladu hlavně z toho, že pravicové vlády za posledních 5 let zavedli opět ochranu svých lidí před zákonem. Začalo to Čunkem a vznikem justiční mafie a řadu zatím uzavírá zcela jasně prokázaná miliardová korupce Drobila. Už jsme tam, kde jsme byli před listopadem 89. Tehdy stačilo mít rudou knižku a soud hned pohlížel jinak. A když měl k tomu majitel rudé knížky ještě nějakou politickou funkci, pak se jeho jakýkoliv skutek k soudu ani nedostal.

Vidí někdo rozdíl ?? (tedy kromě barvy futrálu členského průkazu)
20. 06. 2011 | 11:59

lakečoD napsal(a):

Specielně pro dva místní vysokoškoláky:

http://byznys.ihned.cz/podnikani-a-dane/c1-52125630-berni-urad-vymeri-sankci-a-ministerstvo-ji-odpusti

Jak to, že "slaveček sobotka" už dávno nesedí za katrem?
20. 06. 2011 | 12:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva násilnické příspěvky, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 06. 2011 | 12:09

stejskal napsal(a):

Tomu rozumím, pane TomášiL.

Hezký den.

Libor Stejskal
20. 06. 2011 | 12:10

Sylva napsal(a):

Píďo, bohužel máte zcela pravdu. Jsem již babička, zažila jsem rudou totalitu na sobě, teď zažívám a budu zažívat tuto modrou totalitu znovu. Je to smutné a deprimující. Jedině mladí lidé to mohou změnit, ale bojím se, že zatím docela nechápouu, nebo nechtějí chápat, jakou "zářivou" budoucnost jim tato vláda chystá. Přeji vám diskutujícím hodně zdraví a hlavně peněz po uvedení zdrav. reformy. Dobrý den!
20. 06. 2011 | 12:19

Emil napsal(a):

No, pane Píšťalko, což ten obrat,že by korýtko vysychalo? No tož ukažte nám jak se budete umět živit
20. 06. 2011 | 12:22

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Nechápu, co tím chtěl básník říct ? Já tim chtěl jen říct, že nemůžeš někoho penalizovat jan za to, že si o něm myslíš, že podvádí ?

Kapiš to ?

Radši mi řekni, jak se bouchá vysoký míček. Mě to jde všechno do prd..., jako ta socanská ekonomika.
20. 06. 2011 | 12:25

tomášM napsal(a):

Ad TomášL (čtečky): Nic proti čtečkám nemám, naopak je vítám, nicméně pokud má být Váš příspěvek obhajobou Kalouska a spol., připomínáte mi člověka, kterému někdo zavraždí babičku a on ho pak obhajuje tím, že se vlastně nic nestalo, protože máme ještě dědečka, a ten toho umí stejně jako babička, a možná ještě víc.
20. 06. 2011 | 12:27

Rumcajs napsal(a):

Pavel13:
Proč ? Já to jenom nevím.
20. 06. 2011 | 12:29

pich napsal(a):

Potrefená modrá straka se nechtíc přiznala, co je předmětem jeho spokojenosti. To jako ze svého způsobu "podnikání".

Vždy jsem tvrdil, že ten modrák pod anonýmem rumcajs, je lichvář.
Ani jsem nečekal, že se ten "záchranář" nešťastníků či naivních hlupáčků, tak nepozorně přizná. Přitom ten hazard je pro něj jen zástěrkou pro ty lidumilné inzeráty - "Jste ve finanční nouzí ? Půjčím ihned, bez ručitele, registr dlužníků neřeším." Volejte xyz rumcajs.
20. 06. 2011 | 12:31

Divobyj napsal(a):

Rumcajs napsal----Já si taky myslím,že 99% nezaměstnaných jsou flákači,co se vyhýbají práci.-----Člověče,vy jste ještě hloupější,než jsem se původně domníval!Říká vám něco pojem šedá ekonomika a s tím spojená práce "načerno"? Mezi nezaměstnanými je totiž značná část lidí,kterým se nechce svými daněmi živit ty,kteří se jim pak z televizní obrazovky vysmívají do ksichtů! Tito lidé dřou až jim svaly praskají a platí pouze "nutné zlo",tzn.DPH a jiné nutné daně.A kdo by se jim v dnešní době divil?Jedině omezenci,jako jste vy,anebo ti Hovnaři.
20. 06. 2011 | 12:32

Třetí napsal(a):

Rumcajsi, hlavo! Kolik ty ze svých daní můžeš poslat nějaký neziskovce? Návrh takovýho zákona je už nejméně 15 let na světě, ale poslanci Parlamentu ČR jsou zodpovědní majitelům kasin a heren a ne lidem.
20. 06. 2011 | 12:33

Rumcajs napsal(a):

Někomu snad zdrhli voli z ohrady.Jinak si ten nápor příspěvků neumím představit.

Naměla by se zavolat policie, ať se nestane nějaký neštěstí ?
20. 06. 2011 | 12:39

Pavel13 napsal(a):

:Rumcajs
Takže když Ládíka poučujete: "To není daň z příjmu, ale obratu.", tak to jenom nevíte?
Podle mne je příjem i obrat v případě herny totéž.
20. 06. 2011 | 12:42

Jáchym napsal(a):

Libor Stejskal
20. 06. 2011 | 11:12
"....tam je ke studiu teorie her (v psychologii) ještě spousta dalšího materiálu (no, ostatně jako pod většinou blogů ;-)"

Dostals' mě, lovče, zasáhls' mi brzlík, odcházím zdechnout do houští!

P.s. Jsem tradicionalista,můj kůň je Eric Berne, s tím je největší sranda!
20. 06. 2011 | 12:45

Rumcajs napsal(a):

Pave13:

Nevím, jak to ty chlapci tenkrát mysleli. Je to už docela dlouho, víš !?
20. 06. 2011 | 12:45

Rumcajs napsal(a):

Pavel13:

Jo, koukám že jsem Tě nedočetl - obrat a příjem ani v případě herny není to samé.
20. 06. 2011 | 12:47

TomášL napsal(a):

TomášiM

Nejezdíme koňmi táhnutou drožkou, jezdíme na motorizovaně. Sakra, vývoj se zdá býti evoluci. Něco přežívá, něco zanikne... čas běží dál a entropie roste. :-)
20. 06. 2011 | 12:52

info.crew napsal(a):

Nevím, jestli vám to uniklo, pane Hvížďala, ale hazard peníze negeneruje, vyjma nějakoulika zoufalých gamblerů. Přes hazard se odjakživa peníze perou a to svorně pro pravici i pro levici, která vás platí, tak nekousejte do ruky živitelovy. :-))))
20. 06. 2011 | 12:54

Rumcajs napsal(a):

Divobyj:

A děti do školy posílají ? A v nemocnici platí na prkno ? ....

A netahej mě do rodiny. Tak blbej zase nejsem.
20. 06. 2011 | 12:55

přece já napsal(a):

S vyváděním peněz z hazardu je to obecně známá věc. Například automobilový sport, konkrétně rally..skoro každý fanoušek ví že se tam musí dít pikle, protože je to extrémně drahý sport. Je hodně aut, které vozí na autech firmu "Autogames" , výrobce a provozovatele herních automatů. Rozpočty týmů jsou minimálně v řádech milionů kč
20. 06. 2011 | 12:59

info.crew napsal(a):

Divobyj : Práce na černo není ekonomika šedá, ale černá. A to nejen podle barvy většiny. Přesně toto je totiž průser našeho národa. Každý vohnout si řekne, že když "kradou ty nahoře, tak co bych nekradl taky." Ale na to je jednoduchý recept, jmenuje se trestní právo. Aby to vohnoutům nebylo líto, tak bych krádež při výkonu veřejné funkce trestal dvojnásobnou sazbou.
20. 06. 2011 | 13:01

Pavel13 napsal(a):

:Rumcajs
Ano, děti do školy posílají a v nemocnici platí na prkno.
20. 06. 2011 | 13:04

lakečoD napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Někomu snad zdrhli voli z ohrady.Jinak si ten nápor příspěvků neumím představit.

Naměla by se zavolat policie, ať se nestane nějaký neštěstí ?
-----------------
Dobrý, móóc dobrý!

Jak jsem si jen tak zběžně spočítal, tak nejvíc "diskusních" příspěvků tady má jakýsi Rumcajs.

Jinak se stále ještě divím tomu, že tady jistý všeználek neprohlásil za "socana" také pana poslance Borise Šťastného (ODS). Tento pán totiž včera v kecacím pořadu naší Veřejnoprávní televize s názvem OVM prohlásil natvrdo, že to takzvané zdravotní pojištění, které tento stát vybírá na základě zákona od svých občanů, ve skutečnosti žádným pojištěním není a že Zdravotní pojišťovny jsou jen pouhé průtokové ohřívače našich peněz a jejich přerozdělovny.
Tak nevím. Od onoho místního všeználka jsem měl možnost přečíst si dost nelichotivých odsudků na moji adresu a teď vidím, že mu zřejmě došly "argumenty."

Ale to vzájemné fízlování našich politiků, samozřejmě za pomoci nejen policistů, ale i soudců, také nemá chybu.
20. 06. 2011 | 13:31

kjetel napsal(a):

Pane TomášiL,

sám jsem nadšeným majitelem elektronické čtečky a proto přichází kruciální otázka - všech 4.000 knih jste zakoupil legálně, případně se jedná o díla s vypršeným autorským právem? Kniha není jen ten papír, tisk a vazba. On ji musí také někdo napsat, případně přeložit (koupit práva) a ilustrovat...
20. 06. 2011 | 13:33

mirek napsal(a):

Jsme národ Švejků, teoretiků, Kecalů, podržtašek, rektálních alpinistů.
Nic jiného než tuto vládu si nezasloužíme.
Všichni kecálci se seberte konečně a běžte vše řešit do ulic.
Přestaňte si každý hrát na svém píšečku, svoji sebestřednost odhoďte a konečně pochopte, že je nutné JEDNAT !
20. 06. 2011 | 13:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jáchyme,

Vašemu brzlíku jsem ublížit nechtěl, vraťte se prosím z křoví, je-li možná.

Bernie je skvělý, jako mladí jsme jeho knihu hltali (bylo to o teorii her ostatně asi to jediné, co se tu dalo sehnat, a pro nás to byl tehdy úplně neznámý svět) a dodnes ji mám v knihovně.

Libor Stejskal
20. 06. 2011 | 13:42

Maximus napsal(a):

Rumcajsi, ptáš se jak se bouchá vysoký míček v tenise.
Zřejmě myslíš polovysoký míč. Máš několik možností, záleží jakou máš erekci, pardon reakci. Musíš si buď trochu ustoupit a míč volně odehrát, ale s dobrým umístěním nebo naopak mu musíš jít rychle naproti a zahrát volej. Je to všechno o nohách. U tenisu je vůbec několik podobností se sexem. Např. míč od soupeře musíš hrát po odrazu od země pokud ještě stoupá nebo je na vrcholu! Pokud zahraješ míč po odrazu, má tendenci letět z kurtu. To dotáhl k dokonalosti třeba Agasi, hrál míče hluboko v kurtu a tím značně zrychloval hru. Ovšem na to musí být ruka, nohy, hlava (motorika). Jinak nezapomeň hrát úder z obou stran s horní rotací a míč zabalit zápěstím, pak míč "jde" do kurtu a neodfrčí do lesa. Bekendové čopy či slajs jsou také mimořádně účinné údery, ale jsou pomalé a vítr je pěkně nese ven z kurtu. Ještě mám pro tebe hádanku, proč myslíš, že jsou golfové míčky samý důlek?! Odpověď je zajímavá.
20. 06. 2011 | 13:44

Maximus napsal(a):

Rumcajsi ... oprava když zahraješ míč po odrazu když už míč klesá... vloudila se mi tam chybička!
20. 06. 2011 | 13:46

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující, zase mnoho slov a skutek utek. Co takhle se toho zbavit cestou jakou použili na ISLANDU a jak to probíhalo se dočtete na www.vymenilijsmepolitiky.cz a jak a podle čeho to může probíhat u Nás, až tady přestanete fňukat a zvednete své pozadí a uděláte osobně něco užitečného, tak to je na více strankách a to www.hzpd.com, www.cmkos.cz, www.proalt.cz a zase na www.vymenilijsmepolitiky.cz i se všemi přílohami a anketami včetně předložené OBČANSKÉ ÚSTAVY k připomínkám. Tak a teď si počkejme jak se panáčkové a odbory dohodnou, kdy budeme škubáni a o kolik, když se nebudeme cukat. Tak hezký den přeje 4. odboj a Pepa z depa.
20. 06. 2011 | 13:48

TomášL napsal(a):

kjetel

Bez mučení se přiznám, že jsem to někde z netu stáhnul (ze 4000 knih bude asi 3000 scifi: ty já můžu) jako volně přístupné. Jestli porušuji něčí práva, momentálně netuším (pakliže ano, nechť je autorovou útěchou přečtení jeho díla). :-)
20. 06. 2011 | 13:53

Tenco napsal(a):

Omlouvám se , že vstupuji do zdejší virtuální výuky tenisu...

Pane HvíŽďalo - oni to neignorují.
Oni jen neumí počítat.
To je všecko.
20. 06. 2011 | 13:55

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Tak ho mám hrát když stoupá nebo klesá ?

A proč má důlky ? Nevím - nechávám se podat.
20. 06. 2011 | 14:03

tomášM napsal(a):

TomášL: Dobrá, tak mi tedy připomínáte člověka, který říká sousedovi, kterému ukradli bryčku, že se nemusí rozčilovat, protože si může koupit auto.
20. 06. 2011 | 15:05

TomášL napsal(a):

TomášM

Vidíte! A potom že neplatí staré dobré pořekadlo "všechno špatné k něčemu dobrému". :-)
20. 06. 2011 | 15:22

TomášM napsal(a):

TomášL: No tak dobře, ale pěkně prosím, nevyvozovat z toho, že zloděj je vlastně pašák.
20. 06. 2011 | 15:41

Divobyj napsal(a):

Rumcajsi-do rodiny tě netahám.O blba v naší rodině nestojíme.Samozřejmě,že děti posílat do školy mohou.Tomuto státu na DPH ze spotřebního zboží a ostatních daních,vyjma daně ze mzdy platí dost. Ale to tě asi ani nezajímá.Ty máš ve všem jasno.Škoda času.
20. 06. 2011 | 16:08

Ives napsal(a):

Rumcajs: Nvím zda je to záměr nebo vaše přirozenost, ale profilujete se jako arogantní nechápavec. V prvním případě jsem vám naletěl, v druhém je můj příspěvek zbytečný, protože to stejně nepochopíte. Ale muselo to ven.
20. 06. 2011 | 16:13

Divobyj napsal(a):

info crew-tak vy byste trestal ty,co pracují na černo a ty,kteří zneužívají svůj úřad ke krádežím dvojnásob? To je tedy originální! Gratuluji,na tohle ještě nikdo nikdy nepřišel!ooo))
20. 06. 2011 | 16:17

Rumcajs napsal(a):

Divobyj:

Jsem pro aby se platila jen DPH.
Zařiď to.
20. 06. 2011 | 16:25

info.crew napsal(a):

Divobyj: Za gratulaci děkuji. Pokud vám to nikdo nesdělil, tak daňový únik nad 5000,- je tr. čin. Tedy cca jeden měsíc práce na černo. To bysme se najednou divili, kolik máme v rozpočtu pro socky peněz.
20. 06. 2011 | 16:46

žena napsal(a):

Jsem pro úplné zrušení hazardu. Bohužel místo, aby mizel, roste velmi rychle. Herní automaty jsou i v menších městech. Údajně na nich hrají často i nezaměstnaní. Asi s vidinou rychlého zbohatnutí.

Chtěla bych po NERVu, aby vymyslel, jak dosáhnout 100% zaměstnanosti. A zavést pracovní povinnost. Jako to bylo za totáče. Neděláš - jdeš do vězení. Tam obnovit pracovní povinnost vězňů.
20. 06. 2011 | 16:58

Divobyj napsal(a):

info,crew-pokud vám to nikdo nesdělil,tak "načerno" pracují nejen nezaměstnaní,ale i zaměstnaní,kterým jejich(mnohdy žebrácký) plat z různých důvodů nestačí.A nakonec-pokud vám to nikdo nesdělil,tak české věznice jsou v současné době přeplněné a chcete-li pozavírat odhadem tak 20% obyvatel(včetně těch úředníků),pak byste musel ty věznice několikanásobně nafouknout! Ale možná,kdybyste vlastnil třeba hotel,poskytněte jej státu,jako dočasné vězení.Taková stovka od státu na lůžko a den,to by bylo ryto!Jdete do toho?
20. 06. 2011 | 18:17

Tenco napsal(a):

ad divobyj
Stačí málo.
Flexibilita - ale ne v pojtí magorů - v pojetí logickém.
Tkzv. souběh dávek a práce (zatím načerno) zdanit - mírně.
To znamená ...jedna dále...krát tři...:)))
... 20 % ???? /paušál/
Plus důsledné kontroly.
Efekt ?
Aspoň něco pro veřejný rozpočet a empirická data pro další korekce reforem.

Maucta.
20. 06. 2011 | 18:45

Divobyj napsal(a):

Tenco-vaše idealistické bláboly opravdu nemají chybu!Proč lidé pracují načerno? Protože za prvé nemají na příslušnou práci kvalifikaci a za druhé z nějakého důvodu odmítají platit daň z příjmu! O jakém paušálu zde uvažujete?
Důsledné kontroly? Cha,cha,to už tady bylo mockrát.
Efekt? mínus-x! Budete platit kontrolory,kteří stejně přijdou na prt,takže si sami ani na sebe nevydělají!

Vždy,když Rumcajs kydá hovna,stojí to fakt za to.
20. 06. 2011 | 19:41

Rumcajs napsal(a):

Divobyj:

Ty jsi neuvěřitelnej prosťáček.
To jste celá rodina taková ?
20. 06. 2011 | 19:52

Divobyj napsal(a):

Rumcajsi,ulevil sis? Jestli ne,tak to zkus ještě jednou.Pro šílence by rozumný člověk měl mít pochopení...
20. 06. 2011 | 20:05

Prognostik napsal(a):

TomášL: K elektronickym kniham mam pripominku. Od seti let do devatenacti ldi chodi do skoly a tam se stale uci z klasickych papirovych knih, nejen v cechach ale i jinde ve svete. (ziju v Americe tak to mam z prvni ruky a muzu posoudit) To jsou promarne knihy urcene ke vzdelavani. Ackoliv e-booky postupuji v beletrii, v oblasti skolstvi klasicek knihy jeste nejaky cas nenahradi.
Mezi americkymi studenty (cili mladymi lidmi), se delal pruzkum ohledne zkuenosti e-knih a jejich vhodnosti ke stuiu a to tak ze jim proste na tri mesice zdarma rozdali ctecky a knihy. Pote se jich ptali na zkusenosti a valna vetsina jich ctecky odmitlajako nepohodlne a neprakticke, to se da dohledat na internetu.
To se samozrejme casem muze zmenit. Tolik za prve.

Za druhe vzdelani se netyka jen mladych lidi, ctyricet let od pana Hvizdaly dolu ale vsech vekovych vrtsev. Dneska se vzdlava cely zivot, mi trodice se ted uci druhy jazyk, sam se na prahu ctyricktky ucim novy programovaci jazyk. Takze z toho ze "mladi ctou na mobilech a iPadech" (spis surfuji), se neda delat zadny solidni zaver ve vztahu ke kniham a dph.

Za treti i elektronicka kniha je kniha plati na ni dan. Ne vsechny knihy jsou creative common nebo GPL, licence, takze je mozen je mit zadarmo. Specialne o vzdelavacich textech to plati. Ne vsichcni muzou ty knihy ktere nejsou zadarmo ukrast jako vy. Napriklad skoly, a podobne. V pripade ze by dite na zacatku roku dostalo misto slabikare Kindle nebo iPad, stejne bude muset rodic nebo skola za licenci ke knize zaplatit. I s DPH.
Cili vase poznamka o knihach dph a typickeho chovani mladych je bezpredmetna.
20. 06. 2011 | 20:52

divizna napsal(a):

Ubohost a zase ubohost. Lid tohoto národa nemá ani kousek cti v těle. Dnes jsem se díval na čt 24 , kde byl hostem pan láska. Justiční mafie, politická mafie, a kdoví jaká ještě , hrůza a děs. Lidé se nebouří - hloupí švejci ,.....
20. 06. 2011 | 21:31

Maximus napsal(a):

Rumcajsovi
Teprv teď jsem zase dostal k PC. Ale k tomu golfovému míčku, kdyby nebyl důlkovaný, ale hladký, tak by letěl mnohem kratší trasu. Díky důlkům, vzniká aerodynamický efekt vztlak jako u křídla letadla a míček letí o hodně dál. Na co lidé na všechno nepřijdou!
20. 06. 2011 | 21:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden násilnický text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu. Příspěvek byl nyvíc v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě napsán celý velkými písmeny (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 06. 2011 | 23:16

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující, není Vám divné, že již zde propaguje kapitalistické metody jen Rumcajs? Není to tím, že ostatní si v skrytu duše říkají, jak to ti komunisté dříve dělali, když měli např. několikanásobnou armádu, měli jesle, mateřské školky, učiliště, střední školy, vysoké školy, sportovní kluby, zájmové kluby, přístupnou kultůru, sport, zábavu a to skoro v každé obci, hospodařilo na větších celcích, protože jinak to kvůli efektivitě nejde a o kvantitě ani nehovořme atd. Prostě to kapitalisti nezvládli a nezvládají, že? A to je podstata problémů, které NAŠÍ VLAST zachvátily a jak všichni vidíme nejen Nás ale celý SVĚT. Prostě společensko-ekonomický vývoj kapitalismu odzvonil, jako předtím feudalismu. Nejhorší na tom ale je, že si svoje panství chtějí udržet všemi prostředky a to NÁSILÁM, VÁLKAMI, VYDÍRÁNÍM, PODVODY, VRAŽDAMI, KORUPCÍ, ZDEGENEROVÁVÁNÍM CELÝCH NÁRODŮ. Prostě Nám nezbývá než prosadit ISLANDSKOU CESTU a viníky této hrůzy co tu nastolili politické strany, trestat tak jako revoluce v Tunisu a bude revoluce trestat i jinde na světě. Prostě každý musí býti za své činy ODPOVĚDNÝ a při neplnění povinností trestně postižitelný. A to také musí býti podstatou nové OBČANSKÉ ÚSTAVY ČR, kterou najdete na www.vymenilijsmepolitiky.cz. Je zde i popsána revoluce na ISLANDU. U Nás to již také dobře rozjely odbory a co my OBČANÉ ČR? Jak Nám se to líbí, tedy mimo Rumcajsů, že? A teď se ještě i my dozvíme co si máme zalepit viď Rumcajsi. Vývoj v NAŠÍ VLASTI dostává stále konkrétnější podobu a občané si uvědomují, že to co Nám trojkolka a všechny pilíře moci a vlády předvádějí, NENÍ TO PRAVÉ OŘECHOVÉ. Tak chlapi čeští, moravští a slezští vezmněme to do vlastních rukou a ukažme, že se ještě o své rodiny a svoji vlast umíme PORVAT a to i když budou vyhrožovat silou a násilím, TAK JE MUSÍME UMLÁTIT KŠILTOVKAMI ale musí jich býti miliony a to potom uvidí co kšiltovka Žižkovského Pepíka dovede. Je ČESKÁ REPUBLIKA naše nebo jejich? Slyšíme až sem do našich domovů ten řev, že NAŠE A JENOM NAŠE a proto jdeme do GENERÁLNÍ STÁVKY podle toho jak se rozhodnou odbory po jednání s vládou. Tak a teď již Vám všem přejeme hezký a plodný den, 4. odboj a Pepa z depa. JINAK VÝVOJ JDE SPRÁVNÝM SMĚREM. KONEČNĚ. Pepa z depa.
21. 06. 2011 | 09:50

dušan napsal(a):

Pan Hvížďalo, Váš článek je plný lží. Prosím Vás, seznamte se s návrhy, které jsou ve sněmovně a co přesně přináší. Teprve pak vynášejte nějaké soudy. Považoval jsem Vás za seriózního člověka, ale nyní vidím, že píšete o něčem, čemu vůbec nerozumíte.
21. 06. 2011 | 10:24

všímalek napsal(a):

Pane Hvížďalo,nebyl jste také náhodou v KSČ.Protože teď jste nejchytřejší marxista bez stranické legitimace.Také vaše nitro je ještě hnusně zarudlé.Pište si to jinde vysloužilí stalinisto.
21. 06. 2011 | 10:43

Jan napsal(a):

Politické strany jsou původcem veškéré bídy této společnosti. Korupce začíná právě u nich. Jen se podívejte na jednání ODS v čele s Nečasem v korupčních kauzách. Nečas je ochoten v zájmu ODS udělat jedno problematické rozhodnutí vedle druhého. Způsob financování stran z rozpočtu a tzv. darů podniků a podnikatelů je základ nemorálnosti, následného klientelismu a korupce.
21. 06. 2011 | 11:19

Rumcajs napsal(a):

pich:

Koukám, že nás pan Stejskal máznul.
To už jsi zase ukazoval ty svý hornický svaly šašku ?
21. 06. 2011 | 11:53

Pavel H napsal(a):

Pane Tomáši I, nemám rád argumentace tipu nauč se napřed česky, možná i proto, že také nejsem v gramatice nejlepší, ale k vašemu příspěvku se to jaksi hodí. Moderní technika je skvělá, ale papír je papír. Je mi 29 a osobně mám radši knihy v papírové podobě už jen proto, že mohu knihu od někoho dostat, nebo ji darovat. Zkuste někomu darovat k narozeninám několik MB dat...
21. 06. 2011 | 12:13

Tomáš napsal(a):

Proč asi není vzdělání cílem .. protože vzdělaní lidé se hůře ovládají .. čím hloupější národ, tím sebou nechá více manipulovat.
21. 06. 2011 | 12:30

TomášL napsal(a):

Dobrý den všem!

Prognostik

Minulý týden v Las Vegas byl veletrh s multimediálními prostředky, které jsou cílené na školství. Vřele doporučuji navštívit v USA nějaký podobný veletrh (když už tam jste).

Pavle

Hm... Nerad používám argumentaci a poté ji použijí. Co z toho vyplývá? Že než skončíte myšlenku ve jedné větě, sám ji potřete. Nezdá se Vám to vtipno-hloupé?
21. 06. 2011 | 12:59

kristusek napsal(a):

Vážený TomášiL,

chápu, že Vám na nějaké dani za knihy nejspíš nezáleží. Nejenže knihy stahujete (podle všeho nelegálně) z internetu, ale především Vaše doznání, že jich za život rozhodně 4 000 nepřečtete, svědčí spíše o tom, že nějaké vzdělání Vás až tolik nezajímá. Alespoň všeobecné, chápu, že programátor toho o umění nebo historii moc vědět nemusí (pokud mu to stačí).

A mimochodem - ten hlavní rozdíl mezičtečkou a knihou je především v tom, že čtečka nevoní:-) Ale to vy nejspíš nikdy nezjistíte.
21. 06. 2011 | 13:28

TomášL napsal(a):

kristusek

Žel, žel...

Vždy jsem tíhl ke přírodovědným a technickým vědám, v kterých jsem nastřádal znalosti k pochopení, že fyzikálně není možné nafouknout den alespoň na 25hodin.

4000 knih: Čistě početně. Je mi třicet a stáhnul jsem jsi je před 5 měsíci.
Tedy: Řekněme, že budu žít 75 roků (je mi 30). Mám 45 let na přečtení 4000 knih. Tedy 540 měsíců = 7,4 knih na měsíc. Tedy na jedu knihu +/-4 dny nezávazně na počtu listů v knize.

Kde na to má člověk brát čas?

PS: Humanitním vědám se vyhýbám, nezajímají mě. Konečně, nenarazil jsem v životě na člověka s humanitním směrem, který by četl Feynmanovy přednášky (tedy nápodobně)...
21. 06. 2011 | 14:08

kristusek napsal(a):

TomášL

No, mně je 39 a ty čtyři tisíce knih jsem přečetl určitě:-) Ovšem dlužno přiznat, že čtu pořád, tedy v MHD, doma, na zastávce... dokonce i když se po práci stavím na dvě piva, tak si beru knihu:-)

Čas se vždycky najde, ovšem pouze když ho člověk nebude brát jako pouhou fyzikální veličinu:-)

BTW - ty Feynmanovy přednášky jste stáhl kde?:-p
21. 06. 2011 | 15:05

TomášL napsal(a):

kristusek

Čteme stejně, taktéž všude jsi četbou zkracuji čas. Ovšem nemyslím jsi, že bych měl zařez na 4000, ani nevím kde bude....

FP: Zagooglujte. :-)
21. 06. 2011 | 15:32

pwpw napsal(a):

To TomášL

uvádíte, že pohled pana Hvíždaly nereflektuje současnou dobu.

Není to přesně naopak - že mladá generace nereflektuje potřeby starších lidí? Dovedete si představit 7Oletého seniora, jak se snaží předčítat z mobilu a jiných čteček své oblíbené klasické autory. A proč by vlastně senior (aj) měl využívat tyto moderní technologie?

Nehledě na rostoucí počet nemocných, především mladých občanů , kteří se stávají závislými na mobilu, počítači....
To jsou závislosti moderní doby, které budou nahrazovat dosavadní závislosti (na droze, alkoholu, cigaretě...) se všemi hrozivými důsledky - rozpadem rodinných vztahů, ztrátou komunikace uvnitř i vně rodiny, ztrátou jazykových schopností, ztrátou profesionality a důvěryhodnosti, fyzickými problémy( bolesti očí, zad..) a psychickými problémy ( ztráta schopnosti žít v reálném světě, návykovost doprovázená rostoucí agresivitou..)

Jak vysoké budou náklady této společnosti (nás všech tj. včetně odpůrců těchto moderních informačních technologií) na léčbu těchto moderních závislostí ?
21. 06. 2011 | 16:05

TomášL napsal(a):

pwpw

Tak popořadě.

1. Mladší stárnou, aby se dostali na pozice starších. Starší umírají, aby mladším přenechali své pozice.
2. Ve mladší generaci se prosazuje rychleji technologie jak ve starší generaci, technologie nahrazuje papír.

Z bodu 1+2 vyplývá, že technologie bude zabírat pozice papíru v čase.
----------
3. Pan Hvížďala tvrdí, že se zvýšením DPH na "papír" dojde k úpadku vzdělanosti.
4. Nejdynamičtější úsek života v učení je v dětství a pubertálním věku, jak ve stáří (kde zhodnocuje více/méně své poznatky). Tedy bod 3 více zasáhne mladší generaci.
5. Vědomosti (=nejen aktuální poznatky) nalezneme na papíře a ve internetu (poznatky a vše kolem se dnes přepisuje/scenuje na internet) ve stejné míře.

Osobní názor:

Technologický zábor pozic vzdělanosti v čase -na úkor papíru při zvýšení DPH- se zrychlí.

Jaký to bude mít dopad? Nevím... Spíše jsi myslím že žádný. Člověk je tvor přizpůsobivý a za svou historii se vypořádal s mnohými překážkami, které byly zprvu hrůzostrašné a nezvladatelné. Kdyby nebyl takto výkonný, neprošel by evolucí.

Pakliže mluvíte o diskriminaci, já to nazývám vývojem/evoluci, která v čase semele i mě. A evoluce nikdy nebrala, když to napíší čistě naturálně, v potaz "slabé, nemocné a staré kusy" (a za evoluci jsi můžete v klidu dosadit i ekonomii).
21. 06. 2011 | 17:07

pich napsal(a):

Rume, jelikož tady celý den netrčím, tak jsem si povšiml tvé poznámky až teď. Já totiž přes den i něco užitečného dělám.

No, šašku. Hornické svaly už dvacet let neukazuju. Rakovina je sviňa. Ale to je moje věc. Kdybych byl mlaďoch jako ty, zachranáři, tak bych se dal asi na lichváře, jako ty.

Tak se konečně přiznej, že jsi lichvář. Pod jakým tele číslem nabízíš své bohulibé služby.
21. 06. 2011 | 23:58

radek napsal(a):

Dotaz diskutujicim: ma smysl diskutovat s nicky, jejichz nazory jsou evidentne ubohe a lze je dobre rozlisit jiz neobvykle velkou cetnosti...?
22. 06. 2011 | 09:58

yxc napsal(a):

Radku

A nemyslíš jsi, že tvůj štěk je ubohý a hloupý?
22. 06. 2011 | 10:35

Milan H. napsal(a):

TomášL: jenže zvýšení DPH se týká i e-knih. Pakliže je nechcete nelegálně stahovat, nečtete jenom free knihy, dotkne se to i vás.
22. 06. 2011 | 14:55

dědek mirda napsal(a):

nikde ani zmínka ,že jediní pro ten zákon nehlasovaly VeVerky,to se zdejší vymývárně nehodí do krámu.
22. 06. 2011 | 17:12

Frank napsal(a):

Kalousek je zločinecká svině, která dávno patří ke zdi.
22. 06. 2011 | 20:24

kverulant112011 napsal(a):

TomášL:
člověk, který opravdu hodně čte, si automaticky zlepšuje pravopis v příslušném jazyce (v závislosti na kapacitě jeho grafické paměti). Tak to prostě je. A v Tvých textech evidentně nejde o překlepy, ale o opakovanou a různorodou neznalost pravopisu češtiny. Takže se sečtělostí i s celkovou úrovní komentářů je to slabé, slabé. Ledažebys četl jen a výhradně v jiných jazycích než česky :-) a v češtině potom psal sem.
23. 06. 2011 | 16:41

kverulant112011 napsal(a):

ještě TomášL:
například u Kristuska se jeho tvrzení o tom, že hodně čte, dá velice dobře věřit ...
U Tebe je to asi jinak, sorry, možná čteš sem tam výplody mladých novinářů, kteří jsou také zhusta jen pologramotní, anebo hardware/software manuály přeložené podobnými týpky :-) :-)
23. 06. 2011 | 16:52

Oslýk logik napsal(a):

TomášL:

Zaujal jste mne čistě způsobem přemýšlení; na daň z knížek nemám vyhraněný názor.

1) Knihy dostupné pro čtečky mají prošlá autorská práva, a pak se na ně problém s daněmi vskutku nevztahuje.
Jiné autorská práva prošlá nemají, a pak se na ně daně vztahují lautr stejně, jako na papír.
Třetí možnost je, že je prostě ukradnete, a pak daně neplatíte.

Ve všech třech případech - s malou výjimkou ceny papíru, tisku a pod. ve verzi 1a - je vaše reakce na Hvížďalův problém s daněmi povídáním o čtečce naprosto vedle.

2)

"Z bodu 1+2 vyplývá, že technologie bude zabírat pozice papíru v čase."

Extrapolujete současný stav věcí, trvající několik málo let, jako setrvalý trend, což se už mnoha prorokům vymstilo. Může se také stát, že se stav čteček v jistém bodě stabilizuje, jako u všech médií doposud vynalezených (a skoro bych to čekal).

3)
"Technologický zábor pozic vzdělanosti v čase -na úkor papíru při zvýšení DPH- se zrychlí."

S ohledem na mylnou úvahu ad 1) je tato úvaha následná zcela nepodložená.

4) "Pakliže mluvíte o diskriminaci, já to nazývám vývojem/evoluci, která v čase semele i mě."

Zjevně se stalo. Nic si z toho nedělejte, každý máme svoje slabé stránky. A většinou se na konci života ukáže, že jsme jen slabé kusy.
24. 06. 2011 | 09:59

Šalbot Josef napsal(a):

Bonjour Monsieur Hvížďala,
píšete to móóóóc hezký. Má to však háček. Dáváte nám k řešení důsledek a ne příčinu. Dovolte mě příklad. V nemocniční chodbě prvního patra koukám z okna dolu na parkoviště sanitního vozového parku. Najednou mě padlo do oka vozidlo jinak pokreslené než ty druhé s logem fakultní nemocnice. Toto mělo na sobě velkou ruletu, sypající se zlaté žetóny a obrovskou smějící se hubu chlapa. Nejdříve jsem si myslel, že nějakému panu doktorovi přivezli pizzu. Jenže to by to auto asi vypadalo trošku jinak. Ne, nebudu Vás pane Hvížďala napínat. Byla to opravdu úplně nová sanitka, jen jinak pomalovaná - doba nám přináší různá překvapení. To, co mě však bouchlo do zátylku byl na této sanitce velký nápis - TOTO VOZIDLO DAROVALO FAKULTNÍ NEMOCNICI CASINO KARTÁČ -. Tak a máme to !!! Vrchol všeho hnusu a arogance moci je tady. Kam jsme se až dostali, když státní nemocnici, kterou stát spravuje z naších daní sponzoruje soukromé mafiánské casíno. Copak neexistují hranice, přes které by si mafiáni nemohli vyprat své špinavé peníze ? To opravdu této fakultce takové investice vůbec nesmrdí ? Jak se má potom toliko nebezpečný hazard plošně vymýtit, když si tímto casíno kartáč legálně kupuje společenskou přízeň a morální kredit ? A co víc, myslím si , že dokonce i zákon o hazardu praví cosi o dobrovolné humánní pomoci státu formou daru těchto firem. Pokud tomu bude tak, že mafiánské struktůry, většinou vlastníci heren, casín,či výherních sázkových podniků budou moci dle zákona provádět směšně trapné charitativní akce podobného druhu a tímto to bude v naprostém pořádku, pán Bůh nás opatruj. Takže, máme stovky způsobů, jak z těchto páchnoucích heren dostat daně, pokud je už nezakázát úplně, ale to by museli naši darmožrouti politici nejdříve chtít a hlavně se přestat s mafiánskýma bossama přátelit. Ale je tu pane Hvížďala něco mnohem horšího. To jest to, že těm nemocným chudým starým pacientům, kteří zakrátko do tohoto vozidla nastupovali vůbec nedošlo, do jakého to vozu a kým sponzorovaného usedají. Když jsem rychle sešel dolu a zeptal se těchto pacientů jestli jím to nevadí, jeden řekl "no a co, alespoň jsem dříve doma, protože má nemocnice více vozů a nemusím dlouho čekat" a ten druhý mě tiše řekl "aby ses neposral,aspoň dělají něco pro lidi " . Opravdu chytrý to tah grázlů rulety. Očekávám zakrátko, že si koupím toaletní papír a na každém útržku bude napsáno - CASÍNO KARTÁČ -. Doufám, že mě to nebude moc bolet, že jo pane Hvížďala.
merci et au revoir
s úctou a díky
Šalbot Josef
25. 06. 2011 | 00:21

Desiderius napsal(a):

Pokud si přečtete rozhovor s Kalouskem v sobotních Lidovkách,bude vám leccos ještě jasnější.Ten mafián si řiká absolutně co chce, z poslance Novotného udělal šílence (ten výrok je dle mého soudu žalovatelný),nedpovídá na otázka a pokud ano tak až na drhý pokus a opět lže atd.Holt u nás idioti volí idioty a pak se diví,že ti idioti se chovají jako idioti a jdou do ulic.Je to zde jako v Řecku a nemá to řešení.
26. 06. 2011 | 08:53

ZM napsal(a):

Asi jsou uplacení, protože jinak není možný si to vysvětlit.
26. 06. 2011 | 17:41

adriana napsal(a):

je to vše cílená devastace společnosti, čím víc gemblerů, tím líp exekutorům, čím více násilí v amerických srajdách tím debilnější společnost, čím více lží a manipulace s fakty tím více rozdělená společnost, čím íce rozkradeno, tím slabší suverenita, čím horší školství tím blbější lépe manipulovatelný národ.
Nevím jak vám, ale mě omezuje svobodu každá reklama v televizi, každý bilboard, nestojím o to se na něj dívat.
26. 06. 2011 | 22:46

Šalbot Josef napsal(a):

Bonjour a toutes,
koukám jako blázen, ono se konečně našel někdo, kdo umí popsat situaci v Česku pravými pojmy. Adriano smekám a obdivuji Vás. Ano, jsme svobodní už jen pouze na cementáriu. Mafiánští pohunci nám vymývají mozky a ještě chtějí, abychom je milovali. Snad bych jen dodal, že díky velmi důsledné cenzůře se bohužel občané nemají jak dozvědět, co vlastně ta pravá demokracie je. Nejhorší ze všeho je, že si lidi myslí, že jak je to unás, tak je to na západě. Samozřejmě, že je tomu přesně naopak. Ale to mohu vysvětlit pouze tomu, kdo na západě žil, či pobýval delší dobu. Takže, díky Adriano za trefná slova a doufejme, že se to jednou změní k lepšímu.

merci et au revoir
s úctou a díky
Šalbot Josef
27. 06. 2011 | 11:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy