Vajíčka v české politice

27. 05. 2009 | 10:43
Přečteno 16660 krát
V podzimních komunálních a senátních volbách v roce 2008 vyhrála s obrovskou převahou sociální demokracie, ač Sazka považovala za největšího favorita Občanské demokraty s kurzem 1,12 : 1. Sociální demokraté měli kurz 3,8 : 1. Vsadili na útočnou kampaň a ta se jim vyplatila.

V letošních volbách do Evropského parlamentu, které jsou i v sousedním Německu či ve Velké Británii považovány za první test následujících parlamentních voleb, s útočnou kampaní přišli i občanští demokraté a na billboardech můžeme číst: Evropa nebo Česko, kašlu na všecko. Podepsán Jiří Paroubek. Nebo: Můj program: škodit a strašit a opět podpis Jiřího Paroubka. Sociální demokracie zase spočítala, že díky reformám, které zavedl předseda Mirek Topolánek a jeho koalice, ušetřil on sám na daních 293 732 korun a obvinila z globální krize George W.Bushe spolu s Mirkem Topolánkem a Janem Zahradilem.

Obě masové české strany však zapomněly na jednu ze základních marketingových pouček, která praví, že útočné předvolební kampaně – zvlášť pokud s nimi pracují obě masově strany – snižují účast ve volbách a stlačují politickou kulturu ke dnu.

Jak to bude s volební účastí, se dozvíme za pár dní, ale jedno je zřejmé již z předběžných výzkumů: ve volbách v roce 2004 se v celé Evropské unii dostavilo k volbám padesát procent voličů a u nás to bylo jen osmadvacet procent. V letošním roce celkový odhad počítá s průměrem ve všech zemích okolo čtyřicetiprocentní účastí, ale u nás by to mohlo být méně než minule, tedy méně než osmadvacet procent. Paradox je v tom, že jsme to právě my, kteří skoro nejvíc brblají na bruselskou administrativu, ale zároveň se odmítáme podílet na spolurozhodování o změnách. A navíc menší účast ve volbách nadbíhá komunistům a ODS a nejvíc škodí ČSSD, jejichž elektorát je nejméně stabilní. Na to sociální demokraté rovněž zapomněli.

O tom, že útočné kampaně snižují politickou kulturu, jsme se již mohli přesvědčit v minulých dnech, kdy – jak hlásají média – začal vajíčkový hon na Jiřího Paroubka právě z ČSSD. Na Facebooku se dokonce objevila skupina Vejce pro Paroubka v každém městě a v pátek večer již sdružovala 15 000 lidí. S takovým počínáním sice nelze souhlasit, ale zamyslíme-li se nad kořeny takového jednání, musíme připomenout, že to byla právě sociální demokracie, která nejprve s Milošem Zemanem a pak s Jiřím Paroubkem a Davidem Rathem – nepočítáme-li extrémisty – přinesla do celostátní politiky útočnou vulgaritu, která pak samozřejmě otevřela prostor i podobným protiaktivitám, podle hesla: když mohou politici, proč ne my. Takové akce jsou přece výrazem bezmocnosti a i strachu, který právě práce s prefabrikovaným morálním kýčem, jenž vytěsnil skutečnou politiku, zavinil. Lidé ztrácí víru v lepší budoucnost.

Po krajním využití primitivních marketingových návodů získaných v několikahodinovém workshopu, v nichž zvítězilo přesvědčení, že jde jen o přebití konkurence (a to se stalo jediným měřítkem politického výkonu), se zcela zapomnělo, že každý takovýto zjednodušený výkon má i svou odvrácenou tvář. Vajíčka jsou jen jedním z ještě méně nebezpečných projevů této odvrácené tváře, která právě vyhřezla. Pokud tyto posuny nebudeme důkladně reflektovat, budeme ještě mnohem více překvapeni. Společnost nevolnosti, jak současný stav nazývá filozof Václav Bělohradský, není nikdy moc vybíravá.

Napsáno pro ČRo6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

stejskal napsal(a):

No, nevím, pane Hvížďalo,

mně příjde, že většině příznivců obou stran (ne-li všech tuzemských stran) agresívní, hulvátský styl (ve smyslu "Na hrubý pytel hrubá záplata") vcelku vyhovuje. Tedy alespoň mi to tak připadá při čtení zdejších debat :-) (takže nízké účasti bych se nebál ;-)

Po jiném jednání zatím není dostatečně silná společenská poptávka (alespoň taková jako v některých zemích na západ od našich hranic). A řekl bych, že na změnu si budeme muset ještě pár generací počkat.

Libor Stejskal
27. 05. 2009 | 10:50

Meňo napsal(a):

Dobrý den !
Když dojdou protistraně argumenty, uchyluje se k nejnižším lidským pudům (nenávisti, závisti....) a využívaje lidské spodiny (tzv. lumpenproletariát) ochotné se dát najmout od kohokoliv a připravené k čemukoliv. Ostuda !
27. 05. 2009 | 10:52

Michal Macek napsal(a):

1/negativni kampan:
*samozrejme ze snizuje politickou uroven,ale tady se nelze ODS divit ze k ni sahla po spektakularnim uspechu CSSD s timto typem kampane na podzim ani nemela jinou moznost
*souhlasim s vami ze to byla CSSD kdo tento styl politiky u nas zacal prosazovat,proto se divim panu Paroubkovi ze si dnes stezuje na nizkou politickou uroven a agresivitu - kdo seje vitr sklizi bouri
2/vajicka
*hazeni zkazenych potravin na politiky je ve svete a v historii bezne
*napr hozeni bot na Bushe - kdo je opodle vas "hrdina" a kdo padouch?
*na mitinzich jinych stran nic neleta - jak to?
27. 05. 2009 | 10:56

honza napsal(a):

Vajíčkářů je dnes 41.000.

Vy jste svými komentáři přispěl k rozvracení pravice, podporou "pravdy a lásky" proti ODS, místo toho, abyste hledal co je spojuje. Nyní i vaši pochopili, že je zle. Kde jsou Děkujeme odejděte, ODA, Unie a jim podobní...zase v kavárně? Tím jste prospěl jen ČSSD+KSČM.
27. 05. 2009 | 10:59

martys napsal(a):

kde se vzala pověst, že ČSSD je je ten kdo zavedl vulgaritu a hrubost do české politiky.....já si vzpomínám na násilí (Macek - pohlavky, Topolánek- kopance do auta, napadení novinářů) a různé gesta a hrubé výrazy (Topolánek) a podivné kšefty v politice (Dalík, ČUnek) ..... a to rozhodně nejsou lidi kteří sídlí v LIdovém domě.....takže by s mělo s tím podsouváním nepravd přestat
27. 05. 2009 | 11:01

marv napsal(a):

slušnost je považována za slabost viz třeba Špidla ... jakže mu to tehdy modrá opozice přezdívala.. autista?
27. 05. 2009 | 11:03

noether napsal(a):

Milý pane taky objektivní a nezaujatý novináři, proč prostě nenapíšete, že nemáte rád Paroubka a Ratha a že máte rád Mirka Topolánka? Já se neustále ptám, jakou útočnou vulgaritu Paroubek a Rath vnesli na českou politickou scénu, ale pořád bez odpovědi... Nemohl byste se, vy takynovináři, jednou takyrozepsat o těch vulgaritách představitelů ČSSD? Anebo si zaměňujete sarkasmus s vulgaritou? Ale i tak by stálo za vyjmenování těch pár Paroubkových a Rathových, podle Vás, nevhodných sarkasmů, které považujete za vulgární! Že vy se spolu se svými modrými soukmenovci někdy neozvete, když promluvý třeba takový Miroslav Kalousek..., o Mirkovi Topolánkovi ani nemluvě - toho je plný youtube.
27. 05. 2009 | 11:06

Luba napsal(a):

Styl předvolební kampaně naznačuje, že tradiční dělení stran na levicové a pravicové v našich končinách postrádá smyslu.

U nás existují jen modří a oranžoví populisté.

Od antického Říma se naši populové liší jen tím, že svou zkorumpovanost maskují - jsou tedy "kulturnější" :)
27. 05. 2009 | 11:08

pepr napsal(a):

Určitě dvojice Paroubek - Rath je agresivně útočná a je to špatně,protože se podbízí vrstvě která preferuje agresi před argumenty, ale určitě nesouhlasím s označením VULGÁRNÍ..Vyslechl jsem řadu agresivních Paroubkových nebo Rathových vyjádření, ale žádné nebylo VULGÁRNÍ - žádná vulgární slova nebyla nikdy použita... Myslím, že by zkušený novinář jako pan Hvížďala neměl být takhle nepřesný...
27. 05. 2009 | 11:10

orinoko napsal(a):

Zdravím, Hvížďalo.

Tak to zkusím vzít trochu popořádku. Vejce lítala už dříve . Snad i rajčata. Na Havla , na Klause, a kdo ví na koho ještě.
Ještě za společného státu se Slováky se například ozvalo: "Jebněm ti jednu!"
Kdopak to byl , Mr Hvížďala? Hádat můžete jen jednou.

Excesy Sládkových Republikánů už nepamatujete? Asi ne. Jinak byste musel ten svůj článek pojmout jinak. Na svojí roli při zašantročení Mladé Fronty Heute už si také asi raději nevzpomínáte. Takže u vás nic nového pod sluncem.

Dále: Nevíte náhodou kdy , kde a kdo vytrhl někomu vztekle mobil z ruky a praštil jím o zem? Pokud ne , tak můžete hádat . Ale jen jednou.

Zemana vynechám. Hejkal z Vysočiny teď jde na politiku od lesa a tak to odnáší kůrovec ze Šumavy.

Také jakási persona při nějakém aktu někde hvízdala. Hvížďala , pamatujete si to, anebo je váš hosip už vysoce funkční?

A dále. Před zraky vysoce profitabilních bílých plášťů padla facka. Přímo na sále , Mr Hvížďalo.
Takže ono to už dost hvízdalo před Paroubkem i Rathem, Hvížďalo.

Zdraví vás tuhý modrý prostředník absolventa bolševické zelené sorbony , jakožto memento momentu, kdy se poměry v této zemi dostaly do nové fáze.

A nejste sám Hvížďalo, kdo hvízdá Aktuálně velmi podobnou notu.
27. 05. 2009 | 11:12

Michal Macek napsal(a):

martys:

ale ted michate hrusky s jabkama - neco jineho jsou osobni excesy politiku (zvlast osobne motivovane - Macek) a neco jineho je hruby a primitivni politicky styl cele strany a jejich kampani (CSSD)
27. 05. 2009 | 11:14

Ládik napsal(a):

Vajíčka po Paroubkovi hážou jeho sympatizanti. Normální člověk by házel záprdkem nebo kamenem.
27. 05. 2009 | 11:20

stejskal napsal(a):

A už to jede, modří spílají oranžovým, ti zase házejí vinu na modré, navrch hnědí, rudí. fialoví. A kdo se do toho hodnocení nevejde, tak je aspoň "pravdoláskař".

Tahle země není pro suchary ;-)

Libor Stejskal
27. 05. 2009 | 11:23

PES napsal(a):

Modrý team = Hitlerjungen !
27. 05. 2009 | 11:27

Bessy napsal(a):

Já Vám nevím, jestli v tom vajíčkovém řádění hledat tolik politiky-vzhledem k tomu, že to "vajíčkové hnutí" vzniklo na facebooku-tak v podstatě víme, kdo je ve většině uživatelem- tedy mládí-a teď -no mládí se určitě vždy vymezuje jasně- v jeho pohledu na svět jsou jisté představy víceméně spojené s ideály- a já si myslím, že pan předseda ČSSD je prostě v každém ohledu velice daleko od jejich představ-nemá jim co říci/ a ani neříká/- snad jen, aby si vzali"cuc na kládě" a šli-takže je vlastně nebere na vědomí-a to vyvolává další reakce- a pak v tomto případě oprávněné-naše děti se mají vychovávat, aby byly našimi partnery,aby jsme jim měli co říci,porozumět jim a ne je vykazovat z kola ven.
27. 05. 2009 | 11:27

:) napsal(a):

Svym zvlastnim zpusobem je to projev demokracie. Lide nemaji moznost regaovat na bludy, jenz se na ne usty politiku vali z medii. Nikdo jim prostor k vyjadreni neda, nikdo se o jejich nazor (samozrejme mimo volebni den) nezajima. Paroubek by nikdy nereagoval na jakekoliv namitky beznych obcanu nepolitiku? JAk mu tedy poslat jasny vzkyz, ze ty jeho reci, zpusob chovani i vyber spolupracovniku lezi spouste lidem v zaludku?

NO....vejce. To je trochu jine nez "pruzkumy verejneho mineni" ZAdna cisla na papite, zadne statistiky, ale prima reakce. Co vice by mohl Jiri chtit?

Az se divim, jak spatne na to Jiri reaguje. Ocividne spadla maska moderniho a tolerantniho politika. Az trapne jednoduche a snadne odhaleni rekl bych.

Vajickovou bitvu prilis nepodporuju, ale samotneho me prekvapuje, jaky ma efekt.

Jasne, vajce jsou zbran dvousecna, ale vejcohodi nejsou puvoddci, jsou jen reakce.
27. 05. 2009 | 11:29

orinoko napsal(a):

Je to výborný nápad, s těmi vejci.
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Při první příležitosti půjdu mítink modré voli-ery, bude li vůbec nějaký. / - Když partajní kasa zeje záporným saldem , tak není za co ani ten modrý guláš uvařit. /
A přinesu si vejce. A ta vejce poletí. Jsem velice zvědav na modrý smysl pro humor, na modrý stav mysli, která se povznese nad tuto formu protestu a pronese : Tak teď to dostal Nečas, jako druhý půjde Langer.
Ovšem to bude chyba lávky. Na Íčko už poletí podkladek. - Také je to vejce.
Tak mají rádi členové voli-ery.
27. 05. 2009 | 11:30

Paterik napsal(a):

Myslím si, že za vajíčkovou kampaň si paroubek může sám. Tím, jak nevrle na ni zareagoval a jak dal najevo, že ji opravdu špatně snáší (neustálým obviňováním ODS z jakéhosi druhu konspirace), tím vším jen povzbuzuje své odpůrce, aby si šli taky hodit. Pokud vědomě svým jednáním polarizuje společnost, nemůže se divit, že na to druhá půlka reaguje po svém.
27. 05. 2009 | 11:30

orinoko napsal(a):

Ano , a vy jste samozřejmě objektivní , Mr Stejskal.
Shledávám, že jste dostal pojeb , a tak se musíte zapojovat do debaty a dmýchat a dmýchat. Aby to tu nevonělo hřbitovním kvítím.
No jo, každý se nějak živíme.
27. 05. 2009 | 11:33

123 napsal(a):

menší účast ve volbách nadbíhá komunistům a ODS...mají toho tolik společného :-))))))
27. 05. 2009 | 11:33

Michal Macek napsal(a):

stejskal:

ale tohle JE demokracie,tady se porad strasi ze to dojde az k nasili - ale uprime receno me je docela sympaticke kdyz je nekdo ochoten se za nejakou ideu poprat - rozhodne sympaticteji nez vest reci jako brouk pytlik nad pivkem v hospode
27. 05. 2009 | 11:33

jepice napsal(a):

honza napsal(a):

Vajíčkářů je dnes 41.000.

Vy jste svými komentáři přispěl k rozvracení pravice, podporou "pravdy a lásky" proti ODS, místo toho, abyste hledal co je spojuje. Nyní i vaši pochopili, že je zle. Kde jsou Děkujeme odejděte, ODA, Unie a jim podobní...zase v kavárně? Tím jste prospěl jen ČSSD+KSČM.

Ach jo. Dřívější ODS snad hledala, co ji spojuje s minoritními pravicovými uskupeními? Naopak, semknuta jako zatvrzelá sekta je vyhlásila za největší nebezpečí a dělala všechno možné, aby je zadupala do země.
27. 05. 2009 | 11:36

xbr napsal(a):

Pane Hvížďala,
nedávno v publicistickém pořadu Václava Moravce bývalý ministr vnitra Ivan Langr o policistech toto:,, Jsou idioti a blbci."
Shodou okolností jsem včera sledoval tiskovku ČSSD.Tam se pan poslanec Bublan omluvil se za tento nešťastný a zcela vulgární Langrův výrok.
Prosím pěkně pane Hvížďala ODS na to měla 14 dnů a dodnes jí to zřejmě přijde jako naprosto normální a běžná politická argumentace.Tolik skutečnost výrazně vyvracející Váš nešťastný jednostranný závěr.
27. 05. 2009 | 11:36

Michal Macek napsal(a):

bessy:

mate recht - vimete si ze vajickari sou studenti a ti co jim trhaji plakaty sou duchodci - to je proste generacni konflikt
27. 05. 2009 | 11:36

Lojso napsal(a):

Máte pravdu pane Hvížďalo, je to nechutné , k volbách mne ani nenapadne jít,protože kromě nechutné kampaně mi vadí nejasnost,v tom,co který kandidát chce.ODS? část nechce LS, část ji podpořila v senátu,Prezident nechce, Bobošíková nechce, Železný nechce....CSSD chce, ale KSCM nechce.Pár našich "budoucích bohatých"EUROPOSLANCŮ...stejně nic nezmůže.
27. 05. 2009 | 11:39

stejskal napsal(a):

Přesně tak, pane orinoko,

já samozřejmě nikdy nedělám nic o své vlastní vůli, vždy jen jako následek "pojebu" či hmotné motivace ;-)

A že jsem objektivní, no, to jsem snad ani nikde nenaznačoval, či ano?

Pane Macku,

řekl bych, že existují i jiné polohy než tyto dvě - podle mne poněkud extrémní (tedy poprat se resp. "vest reci jako brouk pytlik nad pivkem v hospode"). A to zejména v případě, když nejde o život ani jiné zásadní věci (třeba lidskou důstojnost a či osobní svobodu).

Řekl bych také, že bychom si měli pomalu zvybat na normalitu a ne stále vnímat vše přepjatě a jako otázku života a smrti ;-) Přispívá to k duševnímu zdraví.

Libor Stejskal
27. 05. 2009 | 11:43

Ládik napsal(a):

Nechápu, co za lidi můžou jít na "volební mítink". Jaký to pro ně má přínos? Že tam uvidí naživo svého kašpárka, kterého znají z Blesku? Hlava mi to nebere. A ti "zájemci" o předem rozdaná koryta? Proč se ztrapňují? Když tam někdo hází vajíčkama, alespoň něco dělá.
27. 05. 2009 | 11:46

J.Š. napsal(a):

Za to,že mě nazval stupidním voličem si zaslouží nejen vajíčkem.
27. 05. 2009 | 11:47

max napsal(a):

s vulgaritou a demagogií jako první přišel do polistopadové politiky Miroslav Sládek. Poté na něj navázal,ale chytřeji a poněkud noblesnější formou Miloš Zeman. Jeho heslo : "republikáni jsou jen zdivočelí sociální demokraté" si pamatuji dodnes a cílem Zemana bylo svoji rétorikou odlákat voliče republikánů a komunistů.

Hodně lidí si rádo plete příčinu a následek. Viz některé zde uvedené příspěvky.
Současným prototypem totálního demagoga (ale i pragmatika) je D.Rath. Ale toho si vybral na špinavou práci právě Jiří Paroubek. Své vulgarismy nám dokázali přednést i M.Topolánek, I.Langer a M.Škromach, v demagogii vyniká občas i L.Zaorálek (i když dle mého soudu nikoli z přesvědčení,ale z pudu sebezáchovy).
Faktem však je,že poslední kampaně ČSSD jsou demagogie plné a vůbec nesouvisejí s tématem voleb. Opravdu se bohužel jedná z 90% o nesmysly (lži) a strašení. Jenže reakce ODS není adekvátní (buď žádná nebo nepřiměřená) a zčásti se dostává též na tuto nízkou "pudovou" úroveň. Jedinou šancí je výměna vedení těchto stran, což je reálné jen v případě volebních neúspěchů. Takže resumé je jasné : záleží na voličích,zda dají této politice zelenou nebo dají najevo své znechucení. Domnívám se však,že tomu tak nebude a na podzim před předčasnými volbami se dočkáme vrcholu koncentrace blbosti a demagogie našich politiků a jejich poradců typu Dimuna (zřejmě jeden průšvih s Unií svobody nestačil).

Co se týče "vajíčkového turné", zapomíná se na jednu podstatnou věc. Paroubek se snaží veřejnosti vnutit představu,že je to akce ODS,což je nesmysl (stačí se podívat na stránky Facebooku, 41t. mladých lidí v žádném případě ODS dohromady nedá),ale někteří voliči se na to určitě chytí.
Problém je jinde a bude se vyhrocovat. Dnešní mladá generace začíná chápat,že rozpočtové dluhy nakonec bude muset zaplatit ona. Vzhledem k nastavenému trendu to mohou být za pár let biliony Kč a logicky se tato generace začíná bouřit a bohužel doprovodným jevem začíná být i jistá averze vůči generaci
starší, což může vést za 10-20 let k nesmiřitelným rozporům ve společnosti. Uvědomuje si toto Jiří Paroubek, když dnes tvrdí, že žádné reformy mandatorních výdajů nejsou "zatím" třeba?

P.S.: Zesnulý Paul Newmann vyprávěl jednou vtip o sebevrahovi,který vyskočil z 80.patra mrakodrapu a ještě v 10.patře křičel : "pořád je to dobrý". Nevím, v jakém patře se nacházejí finance ČR, ale typnul bych si tak na 20.-25.patro.
27. 05. 2009 | 11:47

orinoko napsal(a):

Ještě dodatek, Mr Hvížďala.
Hned po volbách - 2006 /?/ se v patové situaci něco začalo dít - Nebojte se Íčkovo bručení přišlo až později.

Jako nátlak začala jakási škatule ze Žďáru svolávat mítinky na Václavak , kde modrá sekta způsobem woodoo šla po Paroubkovi. Něklikrát se to opakovalo. Míra exaltovanosti už začala přesahovat míru kontroly a tak škatuli ze Žďáru někdo velmi důrazně naznačil, ať to skončí. A od té chvíle měla i namydlené schody v ptákostraně. - Ono je to svůdné. Jenže velmi nebezpečné , protože se nezná chvíle , kdy bumerang přiletí zpátky.
Džina lze vypustit z lahve jen jednou.
A teď někdo otevřel Pandořinu skříňku té škatule ze Žďáru.
Ale mnohým to vůbec nedochází.
A propos: Tehdejší technoprovokace byla přesně tím samým , čím jsou dnes vejce.
A přesně o to běží.
A je celkem jedno, co si Hvížďala hvízdá.
27. 05. 2009 | 11:52

Dave napsal(a):

Martys:: Tak to mas teda chodne chabou pamet kdyz si nepamatujes na ty ubohe utoky Socialnich demokratu pred minulymi volbami a jejich uboha urazliva kampan kde urazili dost drsne skoro kazdeho vcetne volicu ODS jakoby neumeli respektovat ani to, ze nekdo ma jiny nazor nez oni. Takze trosku zapatrej v pameti a nevytrhavej si tu z kontextu jen to co se hodi tobe. Jasne Topolanek je neskutecny buran a je ostudou ODS, ze je jejim predsedou. Ale v CSSD to bohuzel neni ani o trochu lepsi. A mrzi me, ze i ODS letos pristoupila na tuto urazlivou kampan s, kterou zacala pred minulymi volbami CSSD. Takze trosku objektivity by neskodilo. Co se tyka urazek a ,,kultury,, projevu tak si muzou ODS a CSSD podat ruku. Coz je velmi smutne vzhledem k tomu, ze to jsou dve nejsilnejsi strany v CR. Ale na druhou stranu se neni cemu divit kdyz se podivame na jejich predsedy Topolanka a Paroubka a dalsi exoty jako jsou Rath, Škromach, Langer apod.
27. 05. 2009 | 11:57

alesdrobek napsal(a):

Pan Hvížďala je špička a opět problém vystihl skvěle. Upozornil, že útočná kampaň sice přináší stranám úspěch, ale snižuje účast ve volbách a politickou kulturu.

Nedodal už ale, že ani jeden z těchto záporů útočné kampaně politikům ale vůbec nevadí.
27. 05. 2009 | 12:03

Vilém napsal(a):

Házení vajíčky není důsledkem pokleslé politické kultury, jak se pan Hvížďala snaží farizejsky tvrdit. Odpovědní jsou ti, kdo to dělají, nikoli duch doby, chování politiků nebo něco podobného, na tyhle výmluvy z Rudého práva, kde se hlásalo, že si disidenti sami zavinili svou perzekuci, bychom rozhodně neměli přistupovat.
Zajímavé je, že titíž lidé, kteří jindy křičí, že zákony se musí dodržovat a musí platit pro všechny, že neuznávají žádné omluvy pro pachatele přestupků, najednou dětinsky omlouvají poměrně vzdělané lidi, kteří nejsou schopni respektovat svobodu shromažďování a svobodu projevu, když obsah neodpovídá jejich přáním.

Subjektivní dojem, že kampaň ČSSD je příliš útočná nebo vulgární, nikoho neopravňuje k podobným excesům a ani nevěřím, že by při méně útočné kampani tito lidé vajíčka neházeli, problém je totiž v tom, že jejich oblíbené strany se z veřejného prostoru jaksi vytratily kvůli nedostatku argumentů.
27. 05. 2009 | 12:03

Apeoffice napsal(a):

Ano pane Hvížďalo, souhlasím s Vámi, jsem jeden z těch, kteří ztratili víru v lepší budoucnost. Prosím Vás, kdyby šla kolem Vás (ta víra), řekněte jí, ať se vrátí ......... že ji stále vyhlížím. Holku jednu toulavou. Dík.
27. 05. 2009 | 12:06

Mirek napsal(a):

Pane Hvizdalo, agresivitu naopak pritahla do politiky ODS, ktera ve spojeni s nekterymi spratelenymi propagandistickymi a cenzorskymi jednostranne orientovanymi medii a za pomoci privilegovancu nejruznejsiho druhu se snazi oblbnout vetsinu spolecnosti za ucelem prosazovani jejich sobeckych zajmu. Zadna strana nema tak fanaticke a agresivni priznivce jako ODS. A mladi konzervativci? Trosku ve me asociuji Hitlerjugend. Vzhledem ke slovniku Topolanku a Langeru se neni cemu divit.
27. 05. 2009 | 12:11

Paterik napsal(a):

Vilém:

házení vajíček je sice přestupek, ale přestrojení za marťana nebo nošení transparentů přeci nijak svobodu slova nebo shromažďování neporušuje. Přesto proti tomu ochranka protizákonně zakročila. Tak kdo tu porušuje svobodu projevu?
27. 05. 2009 | 12:11

nestraník napsal(a):

Pravice se snaží politiku ČSSD zdiskreditovat, ale myslím, že to má marné. Důležitá je osobní zkušenost. Zažili jsme již vládu ODS i ČSSD a můžeme srovnávat. Chyby dělaly obě, ale pro VĚTŠINU byla ČSSD nesrovnatelně lepší. Kdo je demokrat, volí proto ČSSD
27. 05. 2009 | 12:14

Čochtan napsal(a):

Kdyby někdo ve dvacátých letech hodil na socialistu Hitlera handgranát, tak by byl bezesporu vrah se vším co k tomu patří. Vězení, případně provaz a opovržení veřejností.

My dnes víme, že by se tento "zločinec" zasloužil v nezměrné míře nejen o německý národ. Problém je v tom, že kdyby se to povedlo, dnes bychom o jeho zásluze nevěděli a považovali ji za zločin. Dnes si ale říkáme "škoda, že to nikdo neudělal"

Moc se obávám, že přijde den, a budeme si říkat "škoda, že si tehdy, když to ještě šlo, někdo nevzal místo vajíčka handgranát". Kéž bych se mýlil.
Ona ta Přenosilová je inteligetní ženská a na lidi má čuch.
27. 05. 2009 | 12:15

Michal Macek napsal(a):

stejskal:

ja nemuzu s vami uplne souhlasit - ano snad to neni otazka zivota a smrti politika - ale zase bez urciteho nasazeni a touhy bojovat za sve presvedceni to taky nejde - podivejte se na jine narody treba francouze a italy - rekl bych ze tam "zerou" politiku mnohem vic nez my,sousede kteri se znaji 20let a jsou pratele ale kazdy sympatizuje s jinou stranou jsou schopni se hadat hodiny o nejakou zdanlivou politickou "malickost" a druhy den stat proti sobe s transparenty na demonstraci
u nas dou do hospody a tam jen melou o tom jak sou vsichni politici na prd dokud nejsou uplne nasrot
ale je to pochopitelne - 40let tu byla 1 strana a do ulic se slo tak na 1maje a lampionovy pruvod - tak si lidi odvykli - ale za prvni republiky?demonstrace,srazy s masovou ucasti(a ano i atentaty atd - ale to k tomu proste patri - riziko povolani politik)
27. 05. 2009 | 12:16

Vilém napsal(a):

Paterik
Řeč byla o systematickém a organizovaném narušování mítinků ČSSD, nikoli o tom, zda snad někde někoho z mítinku nevyhodil někdo, kdo k tomu nebyl autorizován. To je samozřejmě nepřípustné, ale na právu ČSSD i kterékoliv jiné strany pořádat mítinky nerušeně to nic nemění. Nemohu přijmout amorální tezi, že za nelegální narušování kampaně ČSSD může Paroubek nebo kdokoli z ČSSD, mohou za to jen a pouze ti, kdo se na tom podílejí.
ČSSD rozhodně volit nebudu, ale má plné právo používat v politice v mezích zákona prostředky, které považuje za účinné s tím, že veškerá případná kritika musí také zůstat v těchto mezích.
27. 05. 2009 | 12:19

Leos napsal(a):

ODS je elitarska strana. Kdyz se k tomu prida korupce a tunelarstvi, pak za normalni situace nemuze nikdy vyhrat volby. Jelikoz nezijeme v demokracii a nemame objektivni a nestranna media, muze se ODS za jejich pomoci, manipulaci a zatajenim jejich budoucich skutecnych kroku ( Topolanek - nemuzeme otevrene rici, co chceme delat, jelikoz by nas nikdo nevolil) jednou za desitky let omylem zvitezit na jedno volebni obdobi, nez je lide opet prokouknou!!!!!
27. 05. 2009 | 12:19

stejskal napsal(a):

Vystihl jste to z mého pohledu přesně, pane maxi.

Ten vtip je Ze sedmi statečných a říkal ho Steve MacQueen ;-) Mimochodem zazněl tam ještě jeden, neméně případný k tomuto tématu.

"Jednou jsem dole na jihu potkal chlápka, který se svlíknul do naha a skočil mezi kaktusy. A když jsem se ho ptal, proč to udělal, odpověděl mi: 'Přišlo mi to jako dobrej nápad'. ;-)

Oba ty bonmoty měly ospravedlnit zdánlivě nesmyslnou a předem ztracenou obranu vesničanů před Calverovou bandou.

Některé věci má smysl dělat, i když jde člověk zdánlivě do prohraného boje. Myslím si, že mezi ně patří slušnost a to i v politice.

Libor Stejskal
27. 05. 2009 | 12:19

Ruprecht napsal(a):

to nestraník :
naprostý souhlas ! ČSSD nemůže nic zastavit - ani vejce, ani výhrůžky, ani umělé předvolební aféry.
27. 05. 2009 | 12:21

milo napsal(a):

V Keni stál´volební "vajíčkář" 40 USD na týden. Ceník byl jasný. Hodně se to užívalo i když ne s vajíčky - to by bylo mrhání. Ono je to zde dokonce horší, protože netransparentní. Jeden nezná cenu,neví kdo to logisticky vede a plánuje. Ti pánové, co to společně dovedli až k této primitivní hraně by si zasloužili "vyhodit" z politického procesu.

P.S. Zajímavá je neschopnost ČSSD, jak to využít.
27. 05. 2009 | 12:21

neo napsal(a):

do hlavy, do hlavy... pupek trefí každý
27. 05. 2009 | 12:22

Viléme a Mirku, díky za skvělý komentář napsal(a):

snad si jej pan Hvížďala přečte
27. 05. 2009 | 12:23

Čochtan napsal(a):

Já bejt politik, tak si na tribunu vezmu velkou pánev, tou pak letící vajíčko zachytnu a zdvořile poděkuji za příspěvek k večeři.
Jenže já mám jiný IQ než Paroubek.

Co myslíte, jak dlouho by ta vajíčka létala ?
27. 05. 2009 | 12:28

Něco mi to připomíná napsal(a):

27. 05. 2009 | 12:31

Michal Macek napsal(a):

cochtan:

tak sexymozek urcite nemate :)) Paroubek by si mel vzit priklad ze Schewarzenberga - ten kdyz dostal rajcetem (mam pocit ze za radar) tak to okomentoval asi takto:
"uz to neni co to byvalo ta rajcata,driv kdyz ste hodili zrale rajce tak se rozprsklo ale tohle se ode me odrazilo jako by bylo z gumy.meli by si nsehnat kvalitnejsi rajcata"

co dodat - je to borec :))
27. 05. 2009 | 12:31

stejskal napsal(a):

Ale jistě, pane Macku,

jen mám pocit, že u nás je to daleko přepjatější a nesmiřitelnější. Lidé tyto věci berou vážněji, kdo má jiný názor, je nepřítel, agent, manipulátor a já nevím co. A ta vyhraněnost je zásadně negativní, její snahou je smazat, zadupat druhého do země.

Jakákoliv snah o spolupráci, synergie, hledání "common ground" jsou u nás převážně chápány jako slabost. Prohra. A nejen v politice.

Přijde mi to dost nešťastné, frustrující, a venkoncem pro celou společnost škodlivé.

A jen na okraj: nevolám po žádném ideálu, nechci, aby se všichni chovali jako Mirek Dušín. Jen si myslím, že by neškodilo to napětí, polarizaci atd. přeci jen trochu zmírnit. Když se někdo moc bere vážně, neustále denervuje se, škodí to zdraví.

Libor Stejskal
27. 05. 2009 | 12:31

noebrno napsal(a):

27. 05. 2009 | 12:36

Čochtan napsal(a):

Michale Macku,
kníže pán je formát ! Divím se, že ho Fischer nepřevzal. Že si vzal misto nejlepšího ministra toho nejhoršího.

Stejně, mít na tribuně vařič, a pak pozvat vrhače vajec ochutnat, to by mohlo na voliče zapůsobit líp než volební projev.
Jó, Paroubek má sexymozek. V sexytrenýrkách :-))))
27. 05. 2009 | 12:40

Pacák napsal(a):

Paroubek promeškal příležitost. Místo vyvlečení házeče vajíček, Malina se tuším jemoval, měli ho vypudit na tribunu. Být na Paroubkově mistě, zeptám se, co mu na ČSSD vadí. Asi bych se dočkal obligátní odpovědi o sockách a závisti úspěšným. Pak bych se ho zeptal co děla. Na jeho odpověď – studuji – zda-li by mu nevadilo platit školné, zdravotnictví atd.
Když se vládnoucí strana stane po prohraných volbách opoziční, nic se nezmění. Po čtyřech letech si zase křesla vymění a jede se dál. Jedním ze snad trochu účinných způsobů, jak se bránit je: http://blog.aktualne.centru...

Kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je parlament ČR zrušil. Oranžoví jsou za devatenáct a modří za dvacet bez dvou, vcelku žádný velký rozdíl. Ostatní barvy jsou jen odstíny téhož.
27. 05. 2009 | 12:44

Michal Macek napsal(a):

stejskal:

no ale tak se mi zda jestli nezamenujete chovani volicu s chovanim politiku :)))
27. 05. 2009 | 12:44

Mirka napsal(a):

Röhmův návrat do Německa

V roce 1930 převzal vedení úderných oddílů SA osobně Hitler jako nejvyšší vůdce SA. Hitler poslal osobní žádost Röhmovi, aby se vrátil do Německa a nabízel mu funkci Stabschef veškerých jednotek SA. Röhm nabídku přijal a v roce 1931 představil SA radikálně nové ideje a obklopil se ve vedení nejbližšími přáteli, převážně z řad jeho homosexuálních přátel. Zvěsti o homosexuálních praktikách v SA pod Röhmovým vedením a nezakrývané ambice Röhma o budoucím ovládnutí Reichshweru pomocí SA byly brzy kritizovány konzervativními vojenskými kruhy. Hlavní funkcí jednotek SA během let, kdy se utvářela nacistická strana bylo vytváření politického teroru. Byly to vlastně politicko-vojenské jednotky, které měly za úkol ochraňovat shromáždění NSDAP a zároveň terorizování ostatních konkurenčních politických stran a hnutí a převážně komunistů. SA pomocí mnoha vražd politických odpůrců a pomocí pouličních násilností dopomohly NSDAP k nejsilnější pozici v Mnichově a později v celém Německu. SA vyvolávaly neustále neklid a pouliční násilí a pak se stavěly do role ochránců veřejného pořádku.
27. 05. 2009 | 12:46

Michal Macek napsal(a):

stejskal:

pak je tu dalsi paradox - chovani lidi pred volbami/volebni ucast.Lide se hadaji hazi vejce atd a pak k volbam prijde 40procent lidi - tady je neco spatne,nejlip prece vyjadrim svuj nazor tim ze jdu volit,tak bych podle tech emoci ocekaval tak 80procent ucast
27. 05. 2009 | 12:47

Lex napsal(a):

Vilém
Jsme na formátu internetového media. Pan Hvížďala a někteří další tady jednostranně obviňují z konfrontační iniciativy politiky. Ne, že by to nebyla pravda, ale mám za to, že poněkud skromně zapomínají na ty, kdo vytvářejí, nebo alespoň výraznou měrou ovlivňují veřejné mínění (jindy se tím zcela po právu chlubí).
Ano – MÉDIA, k nimž patří nepochybně i angažmá pána Hvížďaly.
Naprosto s Vámi dnes souhlasím. Projděte si jednotlivé deníky a internetové noviny, a zkuste najít jediný titul, který tu naprosto explicitně, tu implicitně neoslavuje, nevytváří gloriolu protiparoubkovským vejcovrhačům. Ubohé. Docela se těším, až na mítinku ODS či koaliční TOP 09 nějaký výtržník vejcem, rajčetem či jiným bohulibým darem nebes zasáhne některého z jejich protagonistů. Jak proběhnou jeho oslavy v tisku.
Se zadostiučiněním si vzpomínám na vyprávění svého tchána, kterak popisoval předvolební mítinky za první republiky. To, co se děje na shromážděních ČSSD, bylo běžné, běžně se domlouvaly party jinostranických sympatizantů na narušování stranických shromáždění. Ale také je většinou (alespoň některé z nich) sami shromáždění pochytali a „výtržníci“ dostali po právu přes hubu, až jim byla rádiovka malá. Žádná policie. A nikdo si nestěžoval, každý věděl, že tato činnost je nebezpečná, že riskuje monokly. Oprávněně.
Hezký den! Lex
27. 05. 2009 | 12:51

radek napsal(a):

Je smutné, kam až může dojít "modrý" fanatismus podporovaný veřejnými sdělovacími prostředky. Svou roli hrají asi také překažené plány modráků na privatizaci veřejných služeb a obměna lidí na krajích.
27. 05. 2009 | 12:52

juvel napsal(a):

ODS těžce prohrála poslední dvoje volby, prohrává boj o zdravotnické poplatky, nebyla schopna zabezpečit si doma své předsednictví EU, její téměř krvavě zvolený president se od ní odvrátil, radar má v nedohlednu, musí hlasovat pro LS i když je proti, její vláda skončila předčasně - nelze se divit, že po takové katastrofální bilanci je šťasná, že se alespoň najdou výrostci, kteří hází na Paroubka vajíčka. Je to balzám na zraněné modré duše.
27. 05. 2009 | 12:52

max napsal(a):

to stejskal:
máte pravdu, byl to bohužel již též zesnulý Steve McQueen a Sedm statečných (přesně jsem si teď vybavil tu scénu). Asi začínám mít problém s pamětí :-)).

Každopádně vřelé díky za upřesnění a máte u mě velké plus, a to nikoli bezvýznamné, jak jednou řekl pan Svěrák st. :-).
27. 05. 2009 | 12:53

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskal,
nemohl byste mazat i věci, které jsou tu dvakrát nebo úplně "mimo mísu" jako třeba "Röhmův návrat do Německa" nebo "pohlavní život chrousta chroustavého" ?
27. 05. 2009 | 12:54

jos napsal(a):

Pane Hvížďalo, marně přemýšlím kde to vlastně žijete. Patrně v imaginární zemi stvořené novináři z plátků jako je MFDnes, Lidové noviny a pod.
Aby dosáhla jakýchs takýchs výsledků po neuvěřitelných propadácích v 90.letech, začala se ODS uchylovat k válečnické a nepřátelské retorice tzv. mobilizacím občanů. S válečnickou retorikou začal již současný prezident Václav Klaus při mimořádných volbách v roce 1998.
Od konce roku 2005 až do parlamentních voleb v červnu 2006 provozovala ODS za vydatné pomoci českých novinářů předvolební kampaň o několik řádů agresivnější a – co horšího – nenávistnější. Tato kampaň zahrnující i zveřejnění pomlouvačné Kubiceho zprávy (a tento útok na demokracii předvedla ODS dokonce dvakrát)byla zaměřena proti ČSSD coby údajně nejhoršímu škůdci na české politické scéně.
Samotná ODS je hlavním zdrojem nenávistnosti a válečnictví v politice a v celé zemi. Jediný, kdo dává ostentativně najevo svou vulgaritu, sprostotu a aroganci je lídr ODS Topolánek! Ty jeho "noci dlouhých nožů", jeho kopání do aut, napadení novináře, sprostá gesta, jeho vyjádření v Hosp. novinách cituji: "Češi, ti se vždycky poserou.." to je úroveň, kterou nám sem zanesla a nastavila ODS. Mackova zbabělá facka, hrubé nadávky na př. Špidlovi, výraz grosstapo a podobné manýry, to je příspěvek ODS k politické kultuře ve státě. A tyto zpustlé postupy ODS, díky klanům zblblých či podplacených novinářů prochází beztrestně!
Já od vás (vzhledem k vaší hodně podivné minulosti) moc nečekám pane Hvížďalo, ale lhát byste nemusel.
27. 05. 2009 | 12:58

radek napsal(a):

to MAX !!!!

- jen sanace vytunelovaných bank stála ČR 370 miliard + úroky
(celkové náklady 700 miliard kč)
- kuponová rozkrádačka stála 50 miliard
- LTO Langer-Kutal-Vaškůj stálo čr 60 miliard
- zakázka na odtranění ekol. škod 150 mld. Kč
- kdo spočítá škody ze zmanipulovaných výběrových řízení na veřejné zakázky...

zkusíte se už jednou zamyslet nebo budete opakovat modrou propagandu???
27. 05. 2009 | 12:59

Paterik napsal(a):

Vilém:

já o žádném zákoně, který by zakazoval chodit na shromáždění stran lidem jiných názorů nevím, vy ano? Vajíčka jsou samozřejmě za hranicí, ale není možné, aby v demokratické společnosti strany jen tak rozkazovaly, kdo se jejich shromáždění (míněno na veřejných místech), smí nebo nesmí zúčastnit.
27. 05. 2009 | 13:00

jos napsal(a):

to Paterik,
když útočí pravice, je obrana napadeného patrně zakázána. Takhle jste to myslel?
27. 05. 2009 | 13:02

borna napsal(a):

Pořád jen obecně o útočnosti ČSSD, to hlavně, žádné konkrétní příklady, u ODS by jich bylo nepočítaně. Ale hlavně: proč vajíčka nehází nikdo na shromáždění Dělnické strany a pod? Ti nejsou nebezpeční? Nebo prostě tito pravičákům nevadí, ale je to reakce na to, že vládli jen chabé dva roky a zas půjdou na 8 let od válu.
27. 05. 2009 | 13:03

Lex napsal(a):

max
Uvědomujete si, pane, že absolutně největší sekeru do světových veřejných rozpočtů zaťal v posledních třech letech současný globální kapitalismus prostřednictví burzovních spekulačních bublin a následné ekonomické krize?
Že "díky" tomu jsme se z nějakého šedesátéhodevátého patra najednou ocitli někde v patře patnáctém? Na koho zamíříte svá zkažená vejce?
27. 05. 2009 | 13:03

jenicek napsal(a):

Kdyby někdo neměl jasno co je ČSSD zač:
http://www.cssd.cz/dokument...
27. 05. 2009 | 13:05

xbr napsal(a):

Dle Lidových novin byl zaznamenán incident kdy na účastníka mítinku který hovořil z volebním manažérem Březinou někdo z oponentů ČSSD hodil výkaly.Takže pane Hvížďala nezapomeňte to obrátit tak že za to může ČSSD.
27. 05. 2009 | 13:05

Jas napsal(a):

Pane Hvížďalo, měl byste za svou "objektivitu" dostat výjimku z "náhubkového" zákona.
Doufám, že M.Benda již váš článek shlédl a pracuje na příslušném návrhu nejen pro Vás, ale i mnohé další kolegy, např. ze zpravodajství idnes.
27. 05. 2009 | 13:08

Bessy napsal(a):

Michal Macek-ono to není tak jednoduché-jděte volit- ale koho? Politická scéna je tak hrozná,že si nevyberete.Pan Paroubek je jen vrchol. A ještě něco- je sice pěkné, že volební programy se hemží předvolebnímu sliby,ale v podstatě na domácí problémy politiky toho moc není- podívejte se- šéf NKÚ- auta, byt,umělecká díla,šéfové Lesů- drahá auta,v každém státním rezortu předražené zakázky- tedy bordel nad bordel-nikdo se nechce zabývat ani řešením, ani etikou.Státní finance se rozdělí,pak je lepší si koupit ta auta,než dát třeba na silnice.Reforma financí se nekoná/třeba státní kasa/.Nikdo třeba neřekne- pro potřeby státních podniků se nebudou smět kupovat auta nad 500 000,nebudou se moci vybavovat luxusně kanceláře za desítky miliónů,úhrady na bydlení dostanou nová pravidla- o tom neslyšíte.Přeci v normálním státě už by třeba pan Dohnal nemohl sedět na křesle -vždyť dělá to samé,co má potírat.Takže to znechucení sice u třeba 40tis. mladých lidí vyvolá touhu mrsknout to vajíčko, u dalších nejít k volbám.Se zaťatými zuby jsme volili už mockrát a jednou to přestane bavit.Pořád někomu dáváme šanci a ono to nefunguje.
27. 05. 2009 | 13:08

Michal Macek napsal(a):

nejde jen o hrubost ale napr take o lhani - viz billboard CSSD s Bushem,Zahradilem a Topolanke a napisem KRIZI SME ZAVINILY SPOLECNE

krizi ale zavinily hypoteky pro chude za prezidenta Clintona z Demokraticke strany - jak Paroubek s oblibou tvrdi "americka cssd" - takze jde o jasnou lez jako vino ale to jim nebrani to rozvesit po republice
27. 05. 2009 | 13:10

Michal Macek napsal(a):

Bessy:

volit najeke male strany - nezavisle,starosty atd ja nevim mame asi 50subjektu tak mi netvrdtte ze si nevyberete
27. 05. 2009 | 13:11

max napsal(a):

to stejskal:
jen malý dodatek. Ono je to nejen o slušnosti, ale i o odvaze. V případě politiků o odvaze říci lidem i věci nepříjemné a umět se o ně porvat.
Řada dnešních našich politiků volí cestu pohodlnější. Ale málokomu dochází,že si za to můžeme sami.
Mějte se a hezký den.
27. 05. 2009 | 13:14

Vilém napsal(a):

Paterik
Řekl bych, že si to v důsledku pokleslé politické kultury představujete poněkud simplexně. Veřejné shromáždění může navštívit kdokoli, ale nesmí narušovat jeho průběh.

Všimněte si hlavně § 14 odstavců a) a f).
http://www.municipal.cz/pre...
Nechápu také, jak byste si to jinak představoval. Někdo uspořádá shromáždění, a místo něj tam má vystupovat jeho politický oponent?

Lex
Řekl bych, že k projevům politické nekultury a morálního kýče patří Hvížďalův komentář a chování médií obecně daleko víc než kampaň ČSSD, takže by mohli s nápravou klidně začít u sebe.
Zdravím
27. 05. 2009 | 13:15

max napsal(a):

to radek,lex:

omlouvám se, ale na bláboly, demagogii a žlučové výlevy reagovat nebudu. Tolik času nemám.
Nicméně přeji vám oběma hezký den a více nadhledu a klidu v duši.
27. 05. 2009 | 13:18

juvel napsal(a):

Michal Macek:
V základu všech krizí je chamtivost a Busch se svými nohsledy je velmi vhodný symbol ke vzniku krize.
27. 05. 2009 | 13:21

Michal Macek napsal(a):

juvel:

vhodny symbol to je bezesporu ale krizi nezavinil,maximalne tim ze ji jen priohlizel ale jeho vina to neni
27. 05. 2009 | 13:23

stejskal napsal(a):

Pane Macku,

chování politiků a voličů jsou podle mne spojité nádoby. Politici dělají to, co od nich voliči očekávají. Ostatně i politici jsou voliči ;-)

Váš dovětek mi mluví z duše, pane maxi. Je to odvaze nás všech být jinými, měnit sebe a tím i společnost, v níž žijeme.

I já Vám přeji hezký den.

Libor Stejskal
27. 05. 2009 | 13:29

Ondrej Capek napsal(a):

"Tedy alespoň mi to tak připadá při čtení zdejších debat" - pane Stejskale, jakej pán, takovej krám. Dle mého chyba ve výběru bloggerů a jejich nedprodukci. Když tady máte Rathovy blogy, tak se nedivte. Nemyslím si, že by pod takovým Alešem Drobkem byly vulgární příspěvky.
27. 05. 2009 | 13:31

radek napsal(a):

to Max
když myslíte..., Vaše odpověď je přesně ve stylu po modré ale budiž, diskuse s Vámi asi opravdu nemá smysl...

přesto také Vám přeji hezký den
27. 05. 2009 | 13:36

stejskal napsal(a):

To byste se divil, pane Čapku,

lidé dokáží zatáhnout politiku a agresívní konfrontaci i pod blog o počasí ;-)

Víte, pan Rath a další (blogeři z ODS a jiných stran) jsou veřejně činné osoby a ne nevýrazné, naopak poměrně vlivné.

Jse přesvědčen, že v rámci nutného společenského diskursu by se za

a) lidé měli mít možnost vyjádřit k jejich práci, metodám, postupu atd. (když už jim delegovali své pravomoce a navíc je platí)

b) by oni měli mít možnost zpětné vazby.

To, že se část lidí neumí vyjadřiovat bez urážek a agresivity na tom nic nemění. To, že velká část politiků o to nestojí, také ne.

Chyba podle mne není v tomto nástroji (tedy blozích jako prostoru, kde by to mohlo fungovat), institucionálně je myslím naprosto v pořádku. Nutný a pro společnost prospěšný. Chyba je někde jinde. A já věřím, že diskusí se dá postupně... no, odstarnit asi ne, ale otupovat hrot jejího ostří.

Libor Stejskal
27. 05. 2009 | 13:41

Paterik napsal(a):

Vilém:

tyto formulace jsou velmi vágní. Pokud sebou nesu papír s nějakým nesouhlasným nápisem, není to podle mě vážné narušení čehokoliv a ochranka mě nemůže na pokyn kohosi zmlátit. Kdyby si shromáždění pořádal Paroubek na vlastní zahradě, může si tam stanovit pravidla jaká chce. Pokud nesohlasím s politikou KSČM, mám právo opodál rozvinout transparent, že Gottwald je krvavý vrah. Nevím, co je na tom pokleslého.
27. 05. 2009 | 13:41

Marceluška napsal(a):

Pane Hvížďalo,
možná jste až moc nad věcí. Mne vajíčkový odboj vůbec nepobuřuje, naopak jsem jím potěšena. Znamená to, že mladým lidem není úplně lhostejno, co se v politice děje. Že se dokáží ozvat proti očividnému zlu.
Ono, mezi námi, to chce taky usebrat trošku té odvahy, a vlézt na náměstí mezi příznivce Paroubka-vesměs agresivní důchodce /plus placené gorily/ a vzepřít se demagogii. Zkusil jste si to někdy? Mám z toho opravdu radost, je to spontánní, odvážné, lidské. A dokud jde jen o vajíčka, fandím :-)
27. 05. 2009 | 13:42

Marceluška napsal(a):

PS: nemyslím si, že by vajíčkové hnutí mělo za následek snížení počtu odevzdaných hlasů při volbách, možná spíš naopak. To lhostejnost je důvod nezájmu..
27. 05. 2009 | 13:44

Vilém napsal(a):

Paterik
Nejsem právník, proto nemohu poskytnout kvalifikovaný výklad těch ustanovení. Když však v §14, odst. 2 e) je jako přestupek označeno neoprávněné vniknutí do shromáždění, zřejmě to s možností účasti není tak libovolné, jak by se mohlo očekávat. Podobně pokud ČSSD pořádá shromáždění, kde se zájemci mohou seznámit s její politikou, rozhodně bych nepovažoval za samozřejmé právo tam pokřikovat nějaká jiná hesla nebo vztyčovat transparenty proti této straně.

Poněkud pokleslé je na tom to, že transparenty si můžete vztyčit na shromáždění, které si svoláte sám, nikoli tam, kde má své transparenty a další propagaci jiná strana.
27. 05. 2009 | 13:49

radek napsal(a):

to Marceluška
navštivte prosím podobný míting, aby jste věděla o čem mluvíte..., tady jde o organizované tlupy agresivních mladých fanatiků odkojených MF DNES a LN útočících ze zálohy, opravdu si to zkuste, já jsem byl včera v Plzni a opravdu to není legrace...
27. 05. 2009 | 13:51

Líný černý pes napsal(a):

Na jiném blogu se píše o krizi českého zemědělství. Takže zvýší-li se spotřeba vajec, buďto se zvýší i jejich cena nebo dojde k nárůstu produkce. Osobně tipuji druhou možnost, neb na podzim budou další volby, příští rok komunálky. Tudíž si v neděli dojdu koupit pár kuřic. Bude kšeft ;)
27. 05. 2009 | 13:54

Jas napsal(a):

Marceluško, myslím že podobnou zdrobnělinu vašeho jména si zaslouží i vaše "myslivna".
Přeji vám ať sama seberete odvahu a vtrhnete mezi ty arogantní důchodce a tam jim pořádně dáte na frak. Místo neúčinných vajec doporučuji ostré granáty.
Hodně štěstí Marceluško, takových co chtějí opravdu udělat pořádek není nikdy dost!
27. 05. 2009 | 13:55

Paterik napsal(a):

Vilém:

já bych se na tom trochu povozil. Co je to neoprávněné vniknutí do shromáždění? Já, pokud si někde rozbalím transparent, tak vlastně představuji své vlastní, protestní shromáždění, ne? Já si můžu protestovat proti čemu chci, protože je to můj názor. Já tam neprotestuji jako volič propagující třeba ODS, ale jako člověk nesouhlasící s politikou ČSSD. Občané snad nemají právo vyjadřovat svobodně nesouhlas?
27. 05. 2009 | 13:56

Marceluška napsal(a):

Jase,
jsem ráda, že alespoň Vy máte v myslivně Jasno.. Mimochodem neřekla jsem arogantní důchodci, nýbrž agresivní. A pořádek Vaším způsobem by možná chtěl udělat myslím Váš soukmenovec J.P.
27. 05. 2009 | 14:02

Marceluška napsal(a):

To radek:
snad to nebude tak horké, člověče
27. 05. 2009 | 14:04

znalec napsal(a):

Možná ti mladí tak rychle nezapomněli na mezinárodní ostudu se svržením vlády, jako ti starší. Myslím, že nejde o celou ČSSD, ale právě o to bezcharakterní vedení. Možná nazapomněli na to co sliboval před volbami Rath a jak se chová, když dostane moc. Nic víc bych za tím neviděl.
27. 05. 2009 | 14:04

Vilém napsal(a):

Paterik
Uprostřed cizího shromáždění nelze náhle uspořádat vlastní, to je jednoznačně narušení shromažďovacího práva účastníků původního shromáždění.
Protestovat nemůžete libovolnou formou a protest sám o sobě neposkytuje žádnou licenci pro nezákonné chování. Co kdyby někdo protestně házel bomby, taky byste to omlouval právem vyjádřit protest?

Ovšemže Vás nepřesvědčím, Vaše stanovisko není motivováno zájmem o zachování politického prostředí, ale nechutí k ČSSD. Ta je pochopitelná, ale nemůže omluvit použití libovolných prostředků, tady někde naopak já vidím pokleslost, která je pro českou politiku typická. Voliči zřejmě nejsou proti, jak ukazují názory většiny odpůrců ČSSD.
27. 05. 2009 | 14:06

Železnohorský napsal(a):

Vajíčka jsou dobrý nápad a zajímavý sociologický jev. Ale je to kontraproduktivní, pokud tím někdo chtěl ubrat ČSSD hlasy (ale asi ne, prvotní impuls byl jinde). Dokonce jako by si to ČSSD nakonspirovala sama: denně na prvních stránkách médií, ochranitelský instinkt a to, co máme z minulosti zažité: s potravinami se neplýtvá - to všechno se časem projeví čím dál víc, pokud se bude opakovat stále totéž bez vývoje. Jsem zvědav na pointu a obávám se, že ji beze zbytku využije socdem. Slíbí třeba každému voliči zdrama omeletu nebo slevy na volská oka a tak podobně... a na to lidi slyší.
27. 05. 2009 | 14:07

Pepa Řepa napsal(a):

To Marceluška
mne to také moc nepobuřuje. Jen doufám, že jsou používána vajíčka ekologická.

Myslím, že pan Paroubek je důležitý muž a takový člověk si zaslouží, aby se na něm nešetřilo.

Přátelé, prosím, používejte tedy biovejce.

Nešetřete, sáhněte hlouběji do kapes, podpořte vejce našich domácích nosnic, ať naše malé, vesničky střediskové nemusí vyvěšovat transparenty jak jsou diskriminovány.

Autor moudře píše:
Vajíčka jsou jen jedním z ještě méně nebezpečných projevů této odvrácené tváře, která právě vyhřezla.

Už podruhé v krátkém čase autorovi něco "vyhřezlo".
Jsem zvědav, co vyhřezne příště.
27. 05. 2009 | 14:07

Hajný napsal(a):

Zatím mi tady nikdo nevysvětlil v čem spočívá demagogie p.Paroubka.
Když jsem se ptal toho vrhače vajíček v pondělí v Litoměřicích,tak mi taky smysluplně nedokázal odpovědět.Jen mlel cosi o řešení místo strašení.Ale co jak řešit nevěděl.
27. 05. 2009 | 14:08

Lex napsal(a):

max
Mohl byste mi, pane, laskavě objasnit, co je na mém příspěvku, kterým jsem se na Vás obrátil, blábolem, demagogií a žlučovitým výlevem? Reagovat samozřejmě nemusíte, ale obávám se, že ztrácíte kredit.
Z toho, co jste napsal v 11.47.36 se ukauzje, že ten klid v duši schází primárně Vám.
Lex
27. 05. 2009 | 14:16

neo napsal(a):

Hajný: co 13tý důchod těm, kteří nejsou krizí zasaženi?
RADEK:

chlapče doporučuji příště vylézt na podium k Jirkovi a nechat se trefit alespoň do hlavy...možná se žloudek rozsvítí.Ty odkojenej...
27. 05. 2009 | 14:18

Michal Macek napsal(a):

hajny:

demagogie pane paroubkova spociva v nekolika vecech,mimo jine v populismu - podivjte se na dnesni titulky:

"CSSD hodla vyhrat podzimni volby s 13duchodem"

takze na minuly podzim to bylo 30kc u lekare a ted 13 duchod - dobre si spocitali ze seniori kteri tvori nezanedbatelne procento spolecnosti maji mnohem vyssi volebni disciplinu (sou zvykli chodit volit) nez mladi kteri Paroubka nemaji radi - takze je to chlůadnokrevny kalkul - duchodci dame vam par tisicovek a vy nas za to volte - nejaka myslenka,idea neco knstruktivniho aby pohledal

dalsim prikladem je mnou vyse zminovana lez na billboardech a takto by pokracovat
27. 05. 2009 | 14:18

Lex napsal(a):

Hajný
Konečně jste tady! No a tak melou, melou a melou! Ale kde je prázdno, těžkou něco umlít.
Hezký den! Lex
27. 05. 2009 | 14:19

ok napsal(a):

Nezapomeňme, že "úroveň" nastavilo obvinění paroubka z pedofilství před minulými volbami. Vše další se odvíjí od tohoto excesu.
Abychom opět po volbách nečučeli jak puci na to, jak šikovně to opět ODS zmanipulovala. Podotýkám, že nejsem volič ČSSD.
27. 05. 2009 | 14:24

Michal Macek napsal(a):

steskal:

ja bych rekl ze politici delaji to co chteji oni a volice potrebuji jen jednou za 4 roky kdy jsou schopni jim za znovuzvoleni slibit i nesplnitelne :)
27. 05. 2009 | 14:25

Matylda napsal(a):

Pane Hvížďalo, je až trapné, jak mluvíte o vulgaritě členů ČSSD a tu největší sprosťárnu pana Topolánka mlčky přecházíte. Jeho označení evropské ústavy jako "shit", zdvižený prostředníček atd., zřejmě považujete za normální. Pokud jde o pana Zemana s vámi souhlasím, ale od pana Paroubka ani MUDr. Ratha jsem neslyšela jediné sprosté slovo. Pokud Vy ano, sdělte to zde, ať to víme i my ostatní. A že pan Rath umí do ODS hodně ostře rýpnout, není přece vulgárnost.
27. 05. 2009 | 14:27

Vico napsal(a):

Hvížďala jen potvrzuje, že je tak trochu současného tónu udávaného především MFDnes.
Toho, kdo hodí vejce nelze okatě pochválit, to je jasné. Stačí jen říci, že se vlastně není čemu divit. Projevit nepřímo jisté sympatie k vtipným klukovinám, na které trefený/vlastně mu to patří/reaguje nesympaticky.

Je to takový rádobyveselý styl. Jedni zdvihají prostředníček, připravují noc dlouhých nožů, vytírají si pr.el /Langr/, bouchnou si do novináře, vyseknou pohlavek ministrovi, kopou do aut, no a druzí mezitím zavádí do politiky vulgaritu.

Inu, co je psáno, to je dáno.

Někdo tu pořád mele o jakési Paroubkově milici a mezitím už tu máme na facebooku čtyřicet tisíc vrhačů vajec. A nějaký, který by si kolem sebe omotal výbušninu, by se nenašel? Ha,ha ha.
27. 05. 2009 | 14:28

Michal Macek napsal(a):

ted je aktualni clanek

"lidr kandidakty CSSD poklekl s ruzi pred mladikem s vejci"

pan Havel samozrejme a ja mu tleskam - to je inteligentni reakce (sice bezobsazna - meli vymenit vejce za ruzi ale hlavne nazory) ale je to proste o 1000procent lepsi nez na nekoho posilat gorily nebo ho urazet - takze pane Havle bravo
27. 05. 2009 | 14:29

Kokoška napsal(a):

Já bych se na pana Paroubka bál vejce hodit, protože není normální politik, ale agresivní psychopat. Nedivil bych se, kdyby po mně střelil nebo dal zkopat ochrankou. Obdivuji se tímto všem statečným vrhačům. Četl jsem na nějakém místě, že na trefu do čela je vypsána odměna 10 tisíc Kč. Věřím, že ji získá nějaká rodina s dětmi nebo důchodce.
27. 05. 2009 | 14:30

Michal Macek napsal(a):

kokoska:

to nebude lehke na jinem serveru je o tom dokonce cely clanek - vejce obsahuje 2 tekute slozky - zloutek a bilek ktere pri letu rotuji a meni teziste vejce takze na vzdalenost vetsi nez 10 presnost vyrazne klesa - na delsi vzdalenosti je lepsi projektil rajce :)
27. 05. 2009 | 14:34

Paterik napsal(a):

Vilém:

už si opět domýšlíte věci, které jsem nenapsal. Já jsem spekuloval o variantně, že si v okolí jednoho shromáždění rozvinu protestní transparent. Tedy nikoliv uprostřed jiného shromáždění a bez použití výbušnin. Toť vše.
27. 05. 2009 | 14:35

stejskal napsal(a):

Přesně tak, pane Macku,

protože nám ostatním to tak též vyhovuje. Celé čtyři roky se o naše zástupoce v zákonodárných sborech moc nestaráme (tedy kromě nadávání v hospodě či na blozích ;-), neptáme se jich, nežádáme vysvětlení, nesdělujeme svým poslancům a senátorům naše názory (korespondenčně, při jejich poslaneckých dnech).

Neumíme nést zodpovědnost za věci veřejné, domníváme se, že stačí, když půjdeme (v horším případě nepůjdeme) vhodit hlas některému ze svých favoritů. Politici zhusta neplní roli našich zástupců, mi zhusta neplníme roli zodpovědných občanů (to mi přijde spravedlivě rozdělené ;-)

Libor Stejskal

P.S. Víte, jak to funguje v politických stranách? Kolik lidí na nižších úrovních čeká na svou šanci a moc ráda by využila nespokojenosti voličů s lídry? A když by zklamali, tak zase celé od znova. A pořád dál a dál. Ideální stav nikdy nebude, jde o rozběhnutí fungujícího procesu. A ten se zde zatím jen velmi nesměle a pomalu plouží... a kdo ví jestli kupředu.
27. 05. 2009 | 14:37

Michal Macek napsal(a):

stejskal:

souhlas
27. 05. 2009 | 14:39

siven napsal(a):

Inu, nějak se nám to tu zase mele…

Rád bych předeslal, že obě nejsilnější strany PS PČR miluji asi jako 2-centimetrovou třísku, zadřenou v zadnici.

Nicméně, ty nesmyslné informace, že si s vulgaritou začala ČSSD... hm.

Vulgární ne-ČSSD individua tu byla již před Zemanem, byla tu i po něm.

A Paroubek s Rathem snesou všechna negativa, avšak o vulgaritě v jejich případě mluvit nelze...

Tímto bych prosil o přesnější definice a objektivitu, není nic horšího, než číst neobjektivní a nepřesné novinářské články.
Lidé, kteří umí číst, mají většinou i fungující paměť, kritické myšlení, atd. Tak si je prosím alespoň VY; NOVINÁŘI, nepleťte s blbci. Tuto starost přenechejte prosím českým politikům. Děkuji.
27. 05. 2009 | 14:45

max napsal(a):

to lex:
dobrá, poslední poznámka.
Žádná "zkažená vejce" po nikom neházím a rozhodně se nesnažím někoho za každou cenu onálepkovat a napadat, i když s ním nesouhlasím. Ale pokud někdo tak činí a nemá argument (a to se týká více lidí,neberte to hned osobně),tak je obtížné diskutovat. Není totiž o čem a nechť si laskavě každý udělá názor sám. A o můj kredit se nebojte. Jsem (aspoň doufám) schopen si ho ohlídat. Jen je mi ale až odporné ono modrooranžové nálepkování, nejsme na fotbale (i když rowdies je tu dost).
Jen pro upřesnění: o ČSSD si myslím,že je to tradiční strana v současnosti s poněkud netradičním (slušně řečeno,nechci být vulgární) vedením. ODS chybí momentálně leadership, dále vize a kvalitní vedení předvolební kampaně (témata).
27. 05. 2009 | 14:46

Vico napsal(a):

No, ještě dovětek k MFDnes a k Hvížďalovi, který dělá jen trochu sofistikovaněji totéž. V klipu redaktor MFDnes vysvětluje techniku házení vajíčka, aby neminulo cíl. Klade si otázku, proč jsou vrhači zatím tak neúspěšní. Následně je nafilmováno několik pokusů mladého redaktora. Instruktáž jak od AL Kaidy. Hrozná bžunda. Tak se vytváří atmosféra /veselá/.

Ono se to vrátí jako bumerang a pak ti slovutnější se zase budou ptát, kdo tu ty móresy zavedl.
27. 05. 2009 | 14:46

zdesta napsal(a):

Marceluška:Jasně vážená-mladí něco dělají.Třeba rozfákají fotbalový stadion (nebo to byli agresivní důchodci?)Nebo zakládají spolky obdivující nacismus.Nedávno jsem šel po rockovém koncertu přes park.Cesty poblité,rozházené odpadkové nádoby,pokálené dětské houpačky,plno pet-láhví,plechovek a dalšího svinstva.Takový malý "civilizovaný" protest proti masňákům a maloměšťákům neuškodí-přímo nadchne že? Proč neházet na politické odpůrce vajíčka,vždyť je to projev dokazující maximální IQ.Macek člen menzy, fyzicky napadne svého odpůrce a 50% lidí s univerzitním diplomem spustí nadšené ovace. Tak to má být vážená a proč neházet zrovna granáty? Určitě by jste byla nadšením bez sebe.
27. 05. 2009 | 14:52

josef napsal(a):

To MIchal Macek,27.05.2009 14:18:28
ten titulek je dílem bulvárního novináře, nikoliv Paroubka. Tak se laskavě omluvte a nežvaňte! Nebo to nedokážete rozeznat?
27. 05. 2009 | 14:52

siven napsal(a):

Pane Stejskale a pane Macku,

Dobře jste definovali situaci...

Já jsem zkoušel s politikem komunikovat formou korespondence, stejně jako jeden můj známý. Po přečtení odpovědi nám však naše snaha připadala jako dialog slepého s hluchým. Možná, že kdyby "komunikujících voličů" bylo o něco víc, už bychom s dotyčným vedli opravdový dialog... a možná se „něco dělo“ i v praxi. ;)
27. 05. 2009 | 14:55

Michal Macek napsal(a):

josef:

pan paroubek to slibuje na mitinzich a vzapeti dodava ze pravice ve volbach "shori jako papir" takze ten nadpis je jen popis reality :))

PS:ted po me recaptha chce napsat: "president hovel" :))
27. 05. 2009 | 14:58

stejskal napsal(a):

Souhlas, pane Vico (tedy částečný),

bohužel se některá média opět nechala strhnout a dělají z toho senzaci. MfD, LN, ale bohužel třeba i HN, což mne osobně docela mrzí.

Nicméně pan Hvížďala se podle mne pokusil o docela věcný rozbor. Nemusíte s ním souhlasit (ono je to i podle mne ještě o dost složitější), ale od toho, co popisujete v souvislosti s MfD, je podle mne jeho text na hony vzdálen.

Libor Stejskal
27. 05. 2009 | 14:58

Paterik napsal(a):

Zdesta:

doufám, že jste nám tímto nechtěl sdělit, že všichni mladí lidé jsou nesvéprávní pitomci, nebo ano? Jo ale Macek a jeho facka - to přece není žádný puberťák, ne? Je zajímavé, že komunisty volí hlavně staří kocouři...
27. 05. 2009 | 15:00

stejskal napsal(a):

Určitě, pane Sivene,

jedním, dvěma, deseti dopisy se politik zabývat nebude. Nemusí.

Několika stovkami či tisíci již ano. Jde mu o příští zvolení. A když ne jemu, tak jeho stranickým kolegům.

Jenže tady se lidé moc neptají, nechtějí vědět, nenavrhují, ale spíše bezvýhradně podporují či odmítají. Viděl bych to tak na tři čtyři generace, ono se to rozhýbe. Ale někdo musí začít.

Libor Stejskal
27. 05. 2009 | 15:02

Lex napsal(a):

max
Ne, pane maxi, ne dobrá a poslední poznámka. Neodpověděl jste na moji otázku, pro pořádek ji zopakuji: "Mohl byste mi, pane, laskavě objasnit, co je na mém příspěvku, kterým jsem se na Vás obrátil, blábolem, demagogií a žlučovitým výlevem?"
Nyní mj. píšete: "rozhodně se nesnažím někoho za každou cenu onálepkovat a napadat,..", což jste ale ve směru ke mně učinil.
Tak co Vy na to?
27. 05. 2009 | 15:10

Petr napsal(a):

pane Hvýžďalo, souhlasím s vámi v tom, že rovněž odsuzujete tento druh volebních kampaní a myslím že to s politikou ve 21. století nemá nic společného. Nicméně NEsouhlasím s tím, že to všechno ( tyhle boje ) rozpoutala CSSD! Naopak vše začalo špínou ze strany ODS a pozdější milné obvinění představitelů CSSD. Toto je a byla jen odplata, ale pravda je ta že tuhle celou špínu rozpoutali ODS!
27. 05. 2009 | 15:16

traverza napsal(a):

Navrhuji se zamyslet nad tím, jestli nevzít na Topolánka a mítinky modrých ptáků košík rajských.

Ta barva by alespoň jasně řekla o co jde.

Pěkně demokraticky, stejné práva pro všechny !
27. 05. 2009 | 15:16

Kelly napsal(a):

Pane Stejskale, myslím si, že tuto agresivitu ve smyslu vrhání něčeho po někom, živí zde Vaše stránky. Dělat z primitívů hrdiny, i to má nádech primitivismu. To co taky Hvížd´ala zapomněl říci, podle mě záměrně, je to, že jedinou zbraní, jak potlačit tyto nedůstojné projevy arogance, je je ignorovat a ne je glorifikovat. Děláte tu pravý opak, pak se někdo diví, že tyto typy povzbuzené mediální slávou jdou a zapálí rómský dům. Nesete na tomto stavu spoluvinu, pane Stejskale.
27. 05. 2009 | 15:19

Berymór napsal(a):

Proč pane Hvížďalo děláte vše pro to, abych si Vás přestal vážit? Váš příspěvek je slabý, bohužel...
27. 05. 2009 | 15:19

jaxx napsal(a):

Vejce nejsou moc dobrý materiál na házení. Nepravidelný tvar, vazká tekutina uvnitř měnící nevypočitatelně trajektorii letu... Pro příště doporučuji shnilá rajčata. Proti vejcím jsou sice křehčí, ale při nárazu se velmi pěkně rozprsknou a zasáhnou tím větší plochu. A kde je vzít? Za každým větším obchodním centrem je kontejner, kam se vyhazují neprodané věci, tedy i ta rajčata. S ochrankou se dá domluvit, když jim po pravdě řeknete, k čemu to potřebujete...
27. 05. 2009 | 15:21

Jirka napsal(a):

S vajíčky souhlasím. Měla ovšem přijít už mnohem dřív. To co tu ten odpad společnosti (politici) provádí je hrůza. Za 20let po socialismu zůstává ČR téměř vytunelovaná.
27. 05. 2009 | 15:22

kandahár napsal(a):

Asi žiju někde jinde. Zhrubnutí politiky totiž nastalo vinou konkrétních lidí z ODS. Ne odjinud. Topolánek a jeho výroky odkazující na rozkvět Třetí říše, Tluchoř, Langer, ani se mi nechce ta jména vypisovat, zvedá se mi pajšl. Možná bude pan Hvížďala překvapen, jak volby dopadnou. Osobně se domnívám, že házení vajec agresivními mladistvími hlupáky (studujících VŠE), sociální demokracii ve volbách dost pomůže.
27. 05. 2009 | 15:27

346 napsal(a):

Dobrý den
Já si myslím, že důvod hodit vajíčko by se našel vždy a hodit ho nevyžaduje mnoho odvahy. Já si myslím, že to někdo "vymyslil" aby své odpůrce zesměšnil a pomstil svržení vlády. Přesto,že tady někdo vrhá vejce, tak nám evidentně mizí svoboda slova, tedy i projevu a primitivní házení vajíček to těřko změní. Pociťuji stále více nesvobody a jakési manipulace.kdy je občanovi podsouváno co si má myslet. Maska nestrannosti je málo dokonalá a padá z obličeje manipulátora. Všude se na nás různě šklebí tvář Paroubka a to i bez vaječné ozdoby posledních dnů. Topolánkovi se zlomyslný fotograf jaksi vyhýbá ačkoliv oba dva pánové si to přinejmenším zaslouží stejně. Opustili své manželky a Paroubek je již řádně rozvedený tedy morálně vede......nebo myslíte,že na soukromí nezáleží. Že lze vůbec něco jako je morálka dělit na osobní a veřejnou?
27. 05. 2009 | 15:29

jarek napsal(a):

Řizena kampan ODS proti ČSSD na nic jineho se nezmužou chudaci.
27. 05. 2009 | 15:31

romáro napsal(a):

Milí začátečníci !! Chápu, že vaječná kreativita vás mnohé pohlcuje, ale váš "hrdinský" způsob protestu fakt NIC neovlivní. Tak jen klidně dál zatěžujte vaše produktivní vejcovody.. :-), na volebním výsledku to nic nezmění.
27. 05. 2009 | 15:33

honza napsal(a):

Kdyby létala rajčata na komouše, nebo mafiány Íčka, či Téčka, ještě bych to pochopil,ale když vidím na fotkách ty zjevy,kteří nosí na mítinky vejce,je mi z toho docela smutno. Jen si říkám, jestli časem místo vajec nebudou lítat třeba šrapnely...
27. 05. 2009 | 15:34

středa napsal(a):

Marceluška:

K té vaší spontánnosti dodám jen tolik : syn kolegyně je registrován u několika pracovních agentur.Když se pořádal Koncert pro Mirka, z jedné mu zavolali, aby dělal nadšený dav.Cena za odvedenou "práci" byla 300,- Kč a nějaká kniha.Když tam přišel, knihy už nebyly a tak dostal navíc 200,- Kč a transparent oslavující Mirka.

Není divu, že stranická pokladna zeje prázdnotou, když je třeba sï kupovat nadšený dav.
Vy jedna "spontaneito ".
27. 05. 2009 | 15:36

Michal Macek napsal(a):

tak nam na andelu prave probiha regulerni eggbattle se stovkami leticich vajicek - no tak Z TOHOHLE fakt radost nemam - staci jdno dve dobre mirene....

jenze co kdyz je to vrteni psem...vcera ODS prosila at v parze na CSSD nikdo vejce nehazi a nedela z nej obet - takze neni nic snazsiho nez najmout par vrhacu a udelat ze sebe mucednika - ale taky to tak vubec byt nemusi- obycejnej clovek nevi nic
27. 05. 2009 | 15:38

Luke napsal(a):

Nevim jsem pracujici.Jsem na facebooku a nazor ze facebook je spojen pouze s mladymi lidmi je docela "dementni".Vemte si rozvoj informacnich technologii a zjistite ze lide na facebooku jsou predevsim mladi lide do 40 let.Ti se boji nastoleni toho ze bude platit : Vsichni budou mit vse ( nikdo nema nic)
27. 05. 2009 | 15:40

caminante napsal(a):

Dobrý den všem, je třeba si připomínat některé opomíjené pravdy: 1. český lid je v zásadě rovnostářský a nepřející individualitám, tento "výchovný" proces na zdejších školách dosud probíhá; 2. náš didakticko-výchovný systém nepřipravuje mladé lidi k osobní odpovědnosti a respektu/úctě k hodnotám, jež každého z nás převyšují, ale nasměrovává je pouze k jejich vlastnímu talíři; 3. jestliže teze bodu 1 a 2 sečtete, vyjde vám politik s charizmatem v mínusových hodnotách, se způsoby a uvažováním zloděje koní a s osobním potenciálem podavače dělových koulí. Kdo si myslí, že píšu nesmysly, nechť si u mladých lidí (žáků 2.stupňů ZŠ a žáků SŠ, popř. studentů VŠ) udělá průzkum na téma: který z našich politiků je můj vzor? Kdo už předem zná výsledek takového průzkumu, má naneštěstí pravdu, a to je na naší situaci právě to nejsmutnější.
27. 05. 2009 | 15:43

Cubatieur napsal(a):

No je vidět, za co to tady stojí a kam se to ubírá. Co vlastně že vláda ODS udělala dobrého pro lidi a pro tuto zemi ? Já to totiž nevím a rád bych to někde zjistil...Solidní politik je ten, kterej se nebojí jít mezi lidi bez ochranky a řekne :já jsem ten a ten a udělal jsem to a to...Aniž by ho přitom lidi roztrhali na kusy...Mně by zajímalo kolik reformátorů k lepšímu by se vůbec vrátilo z takové vycházky živých...A to bez ohledu na barvičky...
27. 05. 2009 | 15:43

realista napsal(a):

osvěžíme pamět Karlu Hvíždalovi aby nešířil lži:
agresivní akce pravice a její Ods nacistické mládeže:
fyzický útok Macka z ODS na ministra ČR Ratha,
pobodání komouše Svobody 90-tá léta,
zmlácení do krve komouše Dolejše 2006,
fyzické napadeni socdem poslance 2006,
likvidace stovek volebních bilboardů 2006,
nulová tolerance ODS 2002-2006,
likvidace mítinků ČSSD 2009

o vyhrožování zabitím a vraždami komoušům a socanům ze strany nacistické mládeže ODS ,každodenně na většině diskusích ani nemluvím

Topolánek -tři fyzické útoky na novináře,
nacistické vyhrožování novinářům,
nacistické vyhrožování socanům

podsouváním lží o tom kdo zavedl agresivitu do politiky shazujete svůj vlastní morální kredit- no vaše věc já nemám krátkou pamět jako vy -takže vám vaše lži vyvrátím
27. 05. 2009 | 15:45

Železnohorský napsal(a):

Pane Stejskale,
podivuju se, že se podivujete nad přístupem HN, MfD a dalších. O významnosti a dopadu vajíčkoházení na lid prostý bych usuzoval spíš podle Blesku. Včera ani dneska z toho neměl otvírák (dneska tam měl dokonce anonymní autonehodu), vajíčkového Paroubka má dneska po půlkách na dvojce a trojce a a to spolu s půlstranovým inzerátem ČSSD... (Náhoda? Takhle má ČSSD za cenu 1 půlstrany vlastně 3 půlstrany.)Vajíčkoházení pobaví intelektuály, proto se mu HN, MfD a jiné tolik věnují...
27. 05. 2009 | 15:46

Pavel Semerák ml. napsal(a):

Pane Hvížďalo,
témeř ve všem s Vámi souhlasím, až na jednu ne nepodstatnou věc. Opravdu se domníváte, že útočnou politiku vnesli pánové z ČSSD? Podle mého názoru, pokud pominu různé komentáře na úkor protivníka v televizních politických debatách, či na shromážděních politických stran, styl "místo argumentů pošpinit soupeře" zavedla ODS při volbách 2006 svými předvolebními klipy "Úřad vlády" (https://www.youtube.com/watc...), "Po modré společně" (https://www.youtube.com/watc...) či "Finanční úřad" (https://www.youtube.com/watc...). Nebo se domníváte, že tehdejší heslo "KSČSSD" a každodenní dehonestace Jiřího Paroubka od jeho nástupu do čela ČSSD byli korektním politickým bojem? Že od té doby stojí česká politická scéna za "starou belu" s Vámi souhlasím (a souhlasím i s tím, že občanská kultura také upadá-to ale začalo už dávno před tím), odstartovala to ale úplně jiná strana, která v tom dále pokračuje a přitvrzuje, bohužel i s přispěním médií. Pokud si pamatujete a máte čím doložit hrubosti, které předcházely mnou zmiňovaným, budu Vám velmi vděčný, když mi osvěžíte paměť.

P.S. Pro případné reakce čtenářů dodávám, že jsem apolitický, nestaním žádné politické skupině, jde mi pouze o korektnost.
27. 05. 2009 | 15:48

Miloš Vysočina napsal(a):

Podívejte se pane administrátore, měl byste zasáhnout na některá přiblblá hesla o hitlerovské mládeži. Co se týká Paroubka, Ratha a jiných Roučků - škoda každého vejce které padne jinam.
27. 05. 2009 | 15:55

RK napsal(a):

Michal Macek napsal(a):
27.05.2009 10:56:38

Vážený pane, chápu že lidé mohou mít svět dělený striktně na padouchy a hrdiny a že ti lidé jistě chtějí patřit k těm hrdinům. Pokud se ale na věc podíváte s otevřenýma očima, pak zjistíte, že svět černobílý není. Mě se nelíbí styl vedení kampaně ČSSD, bohužel se přizpůsobila kampani, kterou vedla ODS kampaň před volbami v r.2006 (vzpomeňte na KSČSSD, Masky, ...), ODS i tímto (2. část byla o lžích a slibech ala ODS+ a Smlouvy s občany) volby v roce 2006 vyhrála. Celá ta negativní kampaň ČSSD (ODS-) byla jen reakcí, bohužel pravdivou (jak ukázaly pozdější kroky vlády ODS, KDU a SZ).
Již mnoho přispěvatelů výše o původu přihroublé politiky psalo, takže připomínat excesy pana Topolánka příp. Macka nebo třeba Langera (nebo povolební vyjadřování pana Dalíka), a celkově chování ODS od doby kdy ji převzal Mirek Topolánek, by bylo nošením dříví do lesa... zkuste se i nad tímto zamyslet, i kdyby se vám to třeba nehodilo do vašeho konceptu hrdinů a padouchů.
Myslím, že vajíčka na předsedovi ODS by jste soudil jinak... ale proti gustu...znáte to. Já jsem proti jakékoliv formě takovéhleho stupidního vyjadřování názoru.. protože dneska vajíčka, zítra kameny, za měsíc to může skončit tragédií. Tohle je o obyčejné lidské hlouposti.
A na závěr řečnická otázka...proč si myslíte, že na mítincích jiných stran nic nelétá? On ten druhý pohled může napovídat, že to může být i o inteligenci odpůrců, kteří si nemyslí, že házení vajíček je "cool"... Politici jsou jen obrazem těch, co je volí.... pokud by jsme šli trošku do sebe a více používali preferenční hlasy, pak by jsme se nemuseli dočkat ve sněmovně lidí jako jsou pánové Topolánek, Rath, Langer, Kalousek a jim podobných....
27. 05. 2009 | 15:55

stejskal napsal(a):

No, ne každý novinář takto přemýšlí, pane Železnohorský.

Není to tak dlouho, co by HN vajíčkům na mítinku politické strany věnovaly fotografii či možná glosu (i když bohužel fenomén z toho udělali nejdříve politici, ne novináři). Tehdejší šéfredaktor by to nepřipustil.

Lidé se mění, média též. Některá si drží slušnou úroveň, jiná sahají stále častěji k osvědčeným "tahákům pro lidi". C'est la vie.

Až nebude poptávka po vajíčkových novinách, nebudou je novináři dělat (tím nikoho neomlouvám, jen konstatuji, zodpovědnost neseme všichni).

Může být, pane Kelly,

nevzpomínám si, že bych kdy dělal z někoho hrdinu, tím méně z primitivů (ale zřejmě si myslíte opak).

Libor Stejskal
27. 05. 2009 | 15:59

orinoko napsal(a):

Tak mi to přece jen dneska nedalo.
Mr Hvížďala - perfektní!! Není nad to , když prostředí prodýchne kouzlo nechtěného a na Aktualne přistanou konkrétní informace o modrých sockách. To nemá chybu. Tak brigády v nadšeném davu a transparenty. Kolikátý to máme rok? Kulatiny STBácké něhy? A Havlova panoptikálního proroctví z Letné?
Občas mívám zadostiučinění ze šklebu dějin.

Zdravím Lexe, jsem rád , že jste po čase zase dorazil.
A Viléma také.
Jde a o maxe.
Samozřejmě se můžu mýlit, ale tipnul, že max není nikdo jiný než psychiatr Max Kašparů, neúspěšný kandidát strany, která je na cestě do defintivního zapomnění.
On chodící encyklopedie stran katolické víry a Bible, ale brnknete mu na emoce a hned je oheň na střeše. lubko nervů. A pak jde i encyklopedie někam stranou. Už odpovídá jen uzlíček nervů . Holt psychiatr.
27. 05. 2009 | 16:04

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

napadlo mě, o kolik by stoupla prestiž M.Topolánka, kdyby místo slov o tom, že očekává protiakci vyzval demonstrativní odpůrce svého soka Paroubka, potažmo ČSSD aby zanechali vajíčkových "protestů", resp. jakéhokoliv projevu násilí a vyzval protistranu k věcné, argumentované, veřejné diskusi bez strašení, mobilizací a pod..

Co si o tom myslíte?
27. 05. 2009 | 16:05

stejskal napsal(a):

Souhlas, pane Bédo,

osobně bych takový krok cenil velmi vysoko. Ale neočekávám ho.

Libor Stejskal
27. 05. 2009 | 16:13

Čochtan napsal(a):

Vajiček je škoda, je to přece jenom při nejmenším dobrá potravina, a symbol života, nemělo by se tím házet na něco tak hnusného.

Jsou jiné věci, podobného tvaru, s mnohem lepším účinkem, jenže kde je tak narychlo vzít ?
27. 05. 2009 | 16:16

Kelly napsal(a):

V jedné nejmenované zemi byl Topolánek na oficiální návštěvě a téměř všemi místními televizními obrazovkami proběhla reportáž o tom, jak si potřásá rukou s předsedou tamní vlády. Asi tak s měsíčním odstupem se na téměř všech místních kanálech objevil Topolánek znovu, tentokrát v pěstním souboji s reportérem. Musel jsem s hanbou vysvětlovat několiká známým, jak je možné, že máme takového agresívního jedince ve vládě a to se ještě chystal Topolánek na převzetí předsednictví EU. Ano, pan Hvíždalo, Vás stačí, když to všechno svedete na Miloše Zemana, ten s tímto podle Vás přece začal. Jen pro doplnění, podobně tu proběhla i reportáž o Mackovi, když dal popud pro své agresívní pudy. Také jste, pane Hvížd´alo, neodolal nízkému pudu se přiživit na vajíčkovém primitivismu. Jen doufám, že Vás za toto nikdo neplatí. Je to svým způsobem exibicionismus, exibicionistu raníte, když se na něho nedíváte, a ne, když o něm bude Hvížd´ala psát ve všech novinách, že se mu to přece nelíbí, když se takto někdo na veřejnosti ukazuje na té a té adrese. To okamžitě natahne další publikum, a to zase natáhne další exibicionisty. Ale tak hloupý pan Hvížalo přece nejste, abyste tuto jednoduchou úměru neznal.
27. 05. 2009 | 16:17

stejskal napsal(a):

Smazal jsem příspěvek obsajující hanlivou pasáž, která spojovala jména současných politiků se zločinnými nacistickými organizacemi ("Langerova Hitlerjugen". Pododbné urážky jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 05. 2009 | 16:19

honza napsal(a):

Dle mého soudu agresivitu v české politice vyvolala ta skutečnost,že j. Paroubek dokázal během ročního působení v čele ČSSD ztáhnout ztrátu ve volebních preferencích po nýmandu Grossovi. S tím se prostě ODS dodnes nevyrovnala,proto vznikly Kubiceho zpráva, nulová tolerance,noc dlouhých nožů atd. A vrhači vajíček je jen pokračování primitivního politického boje.
27. 05. 2009 | 16:20

neo napsal(a):

pan realista:

dejte si sprchu, ani jeden útok není od ODS či to není prokázáno.
27. 05. 2009 | 16:21

Petr napsal(a):

Kdo včera viděl a slyšel Paroubka v rozhovoru s Jakubem Železným,kdy naprosto nestydatě lhal,špinil,urážel a pomlouval,nemůže se pak divit,že se lidi naštvou a jdou pak na takového hulváta házet vajíčka.Já jsem proti házení,lepší je,aby slušní a inteligentní lidé udělali ve volbách vše proto,aby Paroubkové a Rathové byli poraženi a museli z politiky odejít.
27. 05. 2009 | 16:22

MARIE napsal(a):

Ja si myslim,ze hrubost a vulgarita nejsou to same.Socani pouzivaji urazky temer v kazde vete.Jejich arogantni nabubrely styl pipominajici aparatciky minuleho rezimu a soucasne sliby dat kazdemu vsechno zadarmo jsou to,co mlade lidi irituje.Vajicka nejsou reseni,jen VYJADRNI ODPORU S TIMTO STYLEM POLITIKY
27. 05. 2009 | 16:23

Lex napsal(a):

Michal Macek, 15:38:09
Fakt, pane, geniální! To byste si měl nechat patentovat. Víte, patentové úřady se celkem běžně setkávají i s ještě většími blbinami! Třeba máte naději.
27. 05. 2009 | 16:27

MS napsal(a):

U vajíčkové aféry je pozoruhodné, že se týká především mladých lidí.
Proč? Protože ti starší mají rozum a vědí, že to není ideální styl komunikace, nebo ti starší se “bojí“ kontroverzním způsobem projevit svůj názor?

Každopádně by se měla ČSSD zamyslet nad tím, proč se k tomuto způsobu projevu připojilo tolik mladých lidí a jejich počet roste.

Tento vzdor je v mladých lidech. Proč tam je?

ČSSD někde udělala chybu. Chybu, kterou sama nezná, nebo kterou nechce přiznat?
27. 05. 2009 | 16:39

Kelly napsal(a):

Paní Marie, kdo je podle Vás socan? Musíte definovat pojmy dříve, než začnete někoho urážet. Je to člen ČSSD, volič ČSSD, funcionář ČSSD? Na kolik tak počítáte, že se Vaše definice "socana" hodí s jeho údajnou arogancí a nabubřelým stylem? Pokud máte ambice se počítat k inteligentům, musíte tyto pojmy jasně definovat, jinak zůstanete jen na úrovni dnešního článku pana Hvíždaly.
27. 05. 2009 | 16:42

Josef napsal(a):

Ať je to jak chce,ať má pravdu ten nebo onen, myslím si, že jak Topolánek tak Paroubek a ,kdokoli jiný jsou lidské bytosti. Házet po někom vejce je stupidita. Jedná se v každém případě o ponižující akt. Cílem útočníka je ponížit člověka a to bez práce argumentování a přemýšlení. Chápu ,že lidé jsou z politiky frustrováni, a překonat to je práce a velmi nepříjemná. Znamená to vyrovnávat se s nepříjemnými pocity, s nespravedlností, vydržet to a to bolí. Je to však odvaha a hodnota. Naše společnost je chudá na vytváření pravých hodnot. A tak se vztek vyjadřuje prozatím házením vajec(podle mě je to jemná forma kamenování). Osobně s tím nesouhlasím a považuji to za zbabělost. Ale je lépe, když hodí vejce někdo po mně, než abych já jej hodil po někom jiném. Rádi jsme si zvzkli,že hulvátsví je názor.
27. 05. 2009 | 16:49

StandaT napsal(a):

Michal Macek: 15:38 - máte pravdu. Toto se děje, aby levice mohla používat označení fašisté. Podzim bude horký.

MS: ta chyba se jmenuje CzechTek
27. 05. 2009 | 16:50

StandaT napsal(a):

Lexi: Na podzim bude mustet vzniknou buď velká koalice nebo spojená levice. Spojená levice budí odpor, proto je nutno udělat opozici ještě více morálně nepřijatelnou. Proti starým vinám postavit česrtvé. Koukněte se, jak je to úspěšné a kolik fašistů se tento týden vyrojilo.
27. 05. 2009 | 16:55

Petr T napsal(a):

Víte snadno se říká, že vrhání vajíček, rajčat nebo třeba kravinců nic neřeší. Jenže co když politici kteří nás mají zastupovat nereagují na žádné námitky voličů a justice je vůči nim bezzubá. A co když nás pak ještě chtějí "okouzlit" mizerným hereckým výkonem. Kdysi byli škůdci národa kamenováni, vajíčka a rajčata patřila mizerným hercům. Myslím, že Rath i Paroubek dopadli vlastně dobře - vajíčkáři je ještě stále považují za mizerné herce, ne za škůdce národa. Myslím, že by se nad tím měli důkladně zamyslet (jsou-li toho schopni). Tahle úroveň určitě není příjemná, ale ještě není zvláště nebezpečná. Nelze z ní ale vyvodit, jak se vyvine příště.
27. 05. 2009 | 17:02

Petr T napsal(a):

Jinak jsou zatím mé sympatie plně na straně vrhačů vajec. Všechny ostatní možnosti totiž už byly vyčerpány.
27. 05. 2009 | 17:05

Tomáš napsal(a):

Mě se zdá, že vajíčková válka (vajíčka vs. pistolky na vodu) na Andělu je jasným znamením, že národ má smysl pro humor.
27. 05. 2009 | 17:06

Vico napsal(a):

Někdy bych byl raději, kdybych neměl pravdu. Na Andělu létaly stovky vajec. Včera sympatický studentík, dneska už organizovaný dav. Apropos dav a jeho zvláštní nevypočitatelná psychologie. Vracím se k tomu mladému redaktůrku v klipu na IDNES cz.Jak mektá o nevypočitatelnosti letícího vejce/možná stejně nevypočitatelného jako ta psychologie davu/

Ono pučmidráti /Pocestný/ neznají facebook a neumí se tak rychle domluvit po internetu. Ale na televizi se dívaj. Žloutkovou kanonádu na Andělu uvidí. I žloutek stékající po tváři leadera socanů. Další mela by už mohla mít jiné grády.

p.Stejskal : Já pana Hvížďalu nesrovnávám s tím redaktůrkem. Někdo hraje vzadu na triangl, někdo vpředu jako koncertní mistr. Včera tu podivným způsobem dovozuje, že i ústavní zákony může na podnět minoritní skupinky senátorů zrušit ÚS, dnes tu v souvislosti s vajíčky, které míří výhradně na jednu stranu, dovozuje, že za to mohou socani, kteří tu zavedli vulgaritu. Jinak uznávám, že návod, jak házeti zatím jen vajíčkovými koktejly, tu nedává.
27. 05. 2009 | 17:10

Ostaš napsal(a):

Likdičky prosím Vás , ignorujte tyhle Hvížďali. Tohoto i jiné. Jsou to provokateři.Vzpomeťe , jak protlačoval v tisku toho jeho synovce v komunálních volbách. Sprostota především. Teď by tady pouštěl moudra.Presentuje se jako znalec politiky. To aby uspěl někde v tisku a dostal zaplaceno za ty jeho "komentáře" Ať se prátí do Německa. Tady je pro ostudu.
27. 05. 2009 | 17:11

patrik jonak napsal(a):

Zdravím, Hvížďalo.

Tak to zkusím vzít trochu popořádku. Vejce lítala už dříve . Snad i rajčata. Na Havla , na Klause, a kdo ví na koho ještě.
Ještě za společného státu se Slováky se například ozvalo: "Jebněm ti jednu!"
Kdopak to byl , Mr Hvížďala? Hádat můžete jen jednou.

Excesy Sládkových Republikánů už nepamatujete? Asi ne. Jinak byste musel ten svůj článek pojmout jinak. Na svojí roli při zašantročení Mladé Fronty Heute už si také asi raději nevzpomínáte. Takže u vás nic nového pod sluncem.

Dále: Nevíte náhodou kdy , kde a kdo vytrhl někomu vztekle mobil z ruky a praštil jím o zem? Pokud ne , tak můžete hádat . Ale jen jednou.

Zemana vynechám. Hejkal z Vysočiny teď jde na politiku od lesa a tak to odnáší kůrovec ze Šumavy.

Také jakási persona při nějakém aktu někde hvízdala. Hvížďala , pamatujete si to, anebo je váš hosip už vysoce funkční?

A dále. Před zraky vysoce profitabilních bílých plášťů padla facka. Přímo na sále , Mr Hvížďalo.
Takže ono to už dost hvízdalo před Paroubkem i Rathem, Hvížďalo.

Zdraví vás tuhý modrý prostředník absolventa bolševické zelené sorbony , jakožto memento momentu, kdy se poměry v této zemi dostaly do nové fáze.

A nejste sám Hvížďalo, kdo hvízdá Aktuálně velmi podobnou notu.
27.05.2009 11:12:47

TAK JSEM SI VYPUJCIL PRISPEVEK OD ORINOKA (děkuji tímto zdvořile)...., který mi připadá velmi výstižný a tím, jak se na to podíval prismatem nejméně 10 let dozadu, tak to může leckomu pomoci oprášit vzpomínky anebo odstranit skořápku z mozku. Ano, občasc se u nás protestuje i nahlas a to tehdy, když už jsou normální a slušní lidé prostě a jednoduše nasráni, uraženi a dotčeni ze sprostoty chování panstva. Jako by dnes na Andělu vedle Paroubka stál také Miroslav Štěpán se svými komentáři, že na ulici se politika nedělá... Jejda jejda, páni politici, chtělo by to trochu slušnosti...
27. 05. 2009 | 17:11

Rejpal napsal(a):

Nejen generační konflikt, je to i konflikt životních filozofií. Důchodci, se snaží urvat pro sebe co jde - "Carpe Diem" - ber, kde ber a mladí, kteří vědí, že to jednou budou oni, kteří to budou muset zaplatit, s tím nesouhlasí. Jsou v neprávu? Je špatné, že prostestují proti těm, co se značnou část života flákali a teď za to chtějí "jistoty" na dluh?
Začíná to být boj věřitele vůči dlužníkovi, který hodlá své dluhy splatit ještě většími dluhy od stejných věřitelů.
A ti mu již zkrátka odmítají půjčovat.
Nevidím na tom nic nedemokratického. Jeden chce někoho okrást a dostane vejcem. Kde je problém? Až to bude dlažební kostka, můžeme přemýšlet o tom, že to se nedělá. I když... krást se taky nemá...
27. 05. 2009 | 17:13

KIng napsal(a):

Házení vajíček je pitomost, jediné, co to ve mně vyvoalalo, je pocit soucitu s ČSSD, a to jsem k volbám jít nechtěl, teď půjdu i s rodinou.........STOP vajíčkometům!!!
27. 05. 2009 | 17:22

Petr napsal(a):

Vejce proti spolupráci s Paroubkem létala už i na Marsu. Existuje video: http://www.webvize.cz/play....
27. 05. 2009 | 17:33

Pepa Řepa napsal(a):

MS napsal(a):
U vajíčkové aféry je pozoruhodné, že se týká především mladých lidí.
zdesta napsal(a):
Jasně vážená-mladí něco dělají.Třeba rozfákají fotbalový stadion (nebo to byli agresivní důchodci?)Nebo zakládají spolky obdivující nacismus
-------------
Ale jděte!
Znám jednu babu, ta kdyby mohla, tak holí seřeže všechny okolo.

Zkuste s artrózou, šedým zákalem, ischiasem, endoprotézou, hypertensí a já nevím čím ještě, vymydlit stadion nebo házet vajíčka.
27. 05. 2009 | 17:40

Hajný napsal(a):

to neo:
13.důchod není demagogie.ODS přece také slibovala přidat každému důchodci tisícovku měsíčně.Když vezmeme průměrný důchod,tak návrh ČSSD vyjde levněji.
Zelení a lidovci se v novinách chlubí,že zabránili privatizaci zdravotního a důchodového pojištění,zdr.pojišťoven a nemocnic.
Tak jak to vlasně bylo s lidumilností ODS?
27. 05. 2009 | 17:46

Truc napsal(a):

Mou představu volby jiné strany,než parlamentní zrušilo řádění pravičáků na volebních akcích ČSSD.Volím levici v každém případě,ta nelikviduje svobodu slova jako Benda,Topol a a hlavně Íčko.
27. 05. 2009 | 17:55

Pablo napsal(a):

To Rejpal:
Milý Rejpale, jsi dost mimo mísu!!! Ti kteří jsou teď v důchodu za komunismu i po něm tvrdě dřeli,platili daně, mimo jiné i na tebe, aby tvoje máma na mateřské měla z čeho žít a tebe živit, chodit s tebou k doktorovi a když jsi povyrostl, aby jsi mohl chodit do školy. Co by jsi dělal teď? Nedal jim ani korunu, ať ty "starý socky co nejrychleji zhebnou"?
Oni prostě nemohli šetřit na důchod, jako to zřejmě budeš dělat ty, aby jsi od nějakých 70, kdy možná půjdeš do důchodu, do nějakých 90 let (pokud se medicíně zadaří tě tak dlouho udržet-pokud na to budeš mít peníze) žil jen ze svých úspor. Já ty lidi chápu, být v jejich kůži, taky chci spíš nějakou jistotu na úkor milionářů, třeba ve formě progresivní daně, než tvrdý kapitalismus. A ujišťuju tě, že nejsem žádná "socka", jak si asi o takových lidech myslíš. Ještě mi ani nebylo 30, mám vystudovanou VŠ a i na Prahu mám nadprůměrný plat. Jen se dokážu trošku zamyslet a zapojit jistou dávku empatie...
27. 05. 2009 | 17:56

Čochtan napsal(a):

iDnes: "Schwarzenberg by čelil vajíčkům pánví a smaženicí"
Moc mě těší, že se kníže pán ke mně přidal. :-))) Ale že Paroubek vypadá krásně s vejcem v ksichtě ? Tak přirozeně!
27. 05. 2009 | 17:57

zdesta napsal(a):

Paterik:Tvrdit že všichni mladí jsou nesvéprávní pitomci bych se neodvážil ani náhodou. Jen reaguji na nadšení zřejmě mladé dámy,která je celá bez sebe s vajíčkových útoků.Hold každého nadchne něco jiného.Dáma asi inklinuje k té časti o kterém jsem se zmínil.Macek-Rath je také o inteligenci a politické kultuře.Píšete že komunisty volí staří kocouři.(podle vás asi všichni) Již ten výraz ať již volí koho chtějí,o něčem hovoří.Buďte ujištěn že jednou budete také starý kocour a určitá část mladé generace vás bude považovat za neužitečný šrot.
27. 05. 2009 | 18:10

zdesta napsal(a):

Čochtan:Vždy jsem si myslel že demagogická pitomost je výsadou totalitních režimů,hlavně komunistů. Je to mýlka.Blbost je apolitická.Dokonce nezná hranic.
27. 05. 2009 | 18:20

Hajný napsal(a):

to Rejpal:
Skus to říci doma tátovi a mámě po případě dědům a babičkám(pokud je máš),že se celý život jen flákali,zatím co ty musíš dřít od mala.
27. 05. 2009 | 18:21

IvanT napsal(a):

Tato diskuse mi znacne pripomina Laduv obrazek 'Rvacka v hospode'. Na Internetu je to jiste bezpecnejsi, ale zase to postrada tu trojrozmernou dimensi.
27. 05. 2009 | 18:45

sd napsal(a):

Volby do EU se díky ODS stávají referendem o její existenci. Doufám, že většina lidí je ještě normální a něco takového jim musí svými hlasy spočítat. Vždyť to začíná pomalu nabývat podob volebních shromáždění v přednacistickém Německu s řáděním Hitlerových SA.
27. 05. 2009 | 18:48

Tupelo napsal(a):

Pane Hvizdalo

nesouhlasim s tvrzenim ze vulgaritu prinesla do ceske politiky CSSD, staci si vzpomenout na plakaty ODS (autor tusim Langer) ala Grosstapo nebo utoky na Spidlu. Paroubek nastavil ODS stejnou tvar jakou tato pouzivala proti CSSD (tusim kdyz nastupoval mela CSSD kolem 15% a ve volbach ziskala rekordni pocet hlasu - lze jen odhadovat jak by volby dopadly kdyby ODS nezapojila do hry Kubiceho).

K soucasnym vajickovym projevum asi jen to ze kde chybi argument nastupuje nasili. Zatim jde od vajicka, casem se muzeme dockat zeleniny, kameni, poulicniho nasili, romskych pogromu, vypalenych synagog. Samozrejme ze u nich se to jiz nezastavi. Mame moznost v primem prenosu sledovat zarodek vladnuti luzy ve forme zfanatizovanych jedincu - Lenin by si je mozna oznacil za sve uzitecne idioty, jak by je nazval Hitler netusim. Jedno maji spolecne, netoleranci k nazoru jinych , nespokojenost v demokratickymi volbami, z jedne strany bolsevik, z druhe fasista (a to nemluve o jejich extremistictejsich kolezich z rad ultrapravice). Stejni lide by patrne vitali na vaclavaku Hitlera zdvizenou pravackou nebo krepcili u Gottwalda kdyz se onehdy vratil z Hradu.

CSSD by se mela v klidu soustredit na nadchazejici volby a hlavne na ty parlamentni. Hlavne na to jak k nim dostat co nejvetsi pocet volicu (jak znamo zfanatizovany volic KSCM a ODS jde vzdy), podle pruzkumu ODS po jejich volebnim krachu na podzim se zda, ze cesky narod je orientovan vetsinove levicove.
27. 05. 2009 | 18:50

zdesta napsal(a):

Hajný:Vážený pane kolego, diskutovat s určítým druhem lidí nelze a snaha apelovat na jejich lidskost a inteligenci nejde.Žádnou nemají.Přeji příjemný den.Zdenek.
27. 05. 2009 | 19:01

Marceluška napsal(a):

zdesta:

házet mladé do jednoho pytle je snadné. Smíchat debilní fotbalové fanoušky s vrhači vajec na Paroubka..že se člověče nestydíte takhle překrucovat. to už zavání demagogií. Nedivím se, že inklinujete k Mocnému mozku.
Mimochodem já si o všech důchodcích nemyslím že jsou agresivní komouši. Spousty z nich si vážím. Třeba mé 88 leté sympatické paní sousedky. Pozitivním příkladem správného důchodce je např. Jan Saudek- je snaživý, šikovný, udržuje kondičku a neremcá :-)
27. 05. 2009 | 19:09

středa napsal(a):

marceluška :

... a je to volič ČSSD, beruško marcelululuško... :-)))
27. 05. 2009 | 19:25

redhell napsal(a):

vajicko je jenom vyjadreni nesouhlasu s panem Paroubkem, resp. s tim co nam nabizi-zadluzime se vic a budem stastni, a az penize dojdou pujcime si znova a vic apak jeste...
nedivte se, ze se to mnoha lidem nelibi
PS proc nevolit nove strany? neni na case vymenit ty brontosaury co se na nasi "politické scene" drzi uz dost slouho a nejspis uz i ztratili veskere idealy?
27. 05. 2009 | 19:26

mittra napsal(a):

Po dlouhé době jsem se zlákán tématem článku začetl i do diskuze pod ním a musím přiznat, že jsem poněkud fascinován. Kde berete čas se v pracovní době věnovat takovým kravinám? Není se pak co divit, že podobné debaty vyznívají často ve prospěch levicově smýšlejících, my ostatní totiž v době vaší vášnivé debaty vyděláváme na daně, ze kterých vy pravděpodobně berete podporu v nezaměstnanosti. (Všem poctivě se živícím prací, kteří si užívají zaslouženého volna, se tímto omlouvám.)

Co se týče útoků na představitele současné politické scény, většině z nich bych s velkou chutí dal pěstí a ne jen hodil vajíčko, nicméně vázán morálními principy jsem si vědom toho, že takové chování je ve společnosti nepřípustné a zůstane jen mým tajným přáním. Nicméně bych vám někdy přál nahlédnout pod pokličku kuchařům v úřadech státní správy, divili byste se, kam ty vaše daně mizí, a pravděpodobně by jste šli do prvního obchodu ze zoufalství koupit plato vajec.

Vzhledem k tomu, že jsem svou občanskou povinnost ještě nikdy nezanedbal, dostavím se i k letošním volbám a projevím svůj názor (Kdo nevolí, nemá si na co stěžovat, neb svou nečinností vyjádřil souhlas přesně s takovým výsledkem, jaký volby nakonec mají). Znechucen všemi parlamentními stranami, které se od sebe liší jen výší úplatků, ketré se snaží vymámit, se budu modlit, aby mnou podpořená EDS dokázala něco změnit.
27. 05. 2009 | 19:27

Greyhound napsal(a):

Česká společnost není demokratická, pokud není ochotna tolerovat jinakost. A je jedno jestli jde o jinou rasu (žhářské útoky na Romy) nebo jiný názor (vajíčkové útoky na ČSSD). Marně přemýšlím nad tím, čeho chtějí lidé házením těch vajíček dosáhnout. Diskuze? To asi sotva. Podařilo se jim zatím jenom dokázat, kam až klesla politická tolerance určité části české veřejnosti. Nejhorším faktem je, že podobné projevy organizují mí kolegové studenti, tedy budoucí generace.
27. 05. 2009 | 19:29

Enigma napsal(a):

Páni blogeři, politologové, novináři a pane presidente. Destrukční komando ČSSD až dosud zcela beztrestně bouralo všechno pozitivní, dehonestovalo, uráželo, pomlouvalo bez důkazů, lhalo a uráželo i lidi s vlastním názorem. To všechno s vaší tichou a někdy i aktivní pomocí. Po zákazu voj. misí jste komentovali, že vládní koalice nemá dostatek hlasů. Ano. Ale o podrazech, které k tomu vedly a mezinárodní ostudě toho bylo napsáno poskrovnu. Podobně „fundovaně“ jste plkali o radaru a konečně po vyslovení nedůvěry vládě. Z rebelů jste vyráběli mediální hvězdy a ti pak posíleni bezcharakterním paroubkem a Rathem dokonali dílo. O roli pana presidenta před a po podzimních volbách, spolu s panem Kmentou a Kroupou nemluvě. Ve svých příspěvcích jsem to nazýval alibistickou korektností. Takže pánové mlčte! Prokážete tím velkou vlasteneckou službu. Vaše tiché podrazy byly sice inteligentní, prý demokratické a tak nás dovedly k dnešnímu stavu. Když dnes vidím mladé lidi házet vejci vidím to také jako akt bezradnosti. Podobně jsem se cítil ve svých 25 letech na ruském tanku. Zklamaný, podvedený bezradný. Symbolika je v tom, že se protestů zůčastňují dvacetiletí. A vajíčka? Nejlepší a nejneškodnější způsob jak pokořit pokořitele. Pane Zbořil, ON, TEN LIDOVÝ STREJDA na to má, zahodit pošpiněné triko a obléct si čisté. Přestaňme s pokrytectvím a řečmi o demokracii. Jak mají mladí tu NAŠI demokracii chápat? Je to ten Paroubkův a Rathův svět? Jsou to ti rozhořčení důchodci, kteří se nechají koupit za 30 Kč a 13 plat? Ti mladí za nás dělají špinavou práci. Myslíte, že jsou všichni zdrogovaní?. O hloupých dětech mluvil už kdysi soudruh Štěpán! Pamatujete?
27. 05. 2009 | 19:38

Čochtan napsal(a):

Prohlédl jsem si ta videa a velice mi ti vrhači připomínají technaře. Věkem a vzhledem. Nedivil bych se, kdyby šlo o pomstu :-))
27. 05. 2009 | 19:49

dervas napsal(a):

Pane Enigmo,
váš příspěvek z 19:49:44 je výstižný. Jen bych dodaljedno. Pokud se mladí dokáží dohodnout na akci s vajíčky, nebylo by tedy vhodnější též společně uspět ve volbách a nepustit k moci ty na které nyní házejí vejce?
27. 05. 2009 | 20:13

Pepa Řepa napsal(a):

To Čochtan
mám stejný dojem. Techno, antifa.
Marně jsem hledal, kterej je Rumcajs.

Myslím, že to na Smíchově přepískli. Babičky budou volit Paroubka. Udělá ze sebe chudáka.
27. 05. 2009 | 20:37

im napsal(a):

Facebooková pomsta za CzechTek? Dost možná.

Taky si myslím, že to hodně přehnali, mládež lze snadno zmanipulovat. Ale překvapilo mě, že ve zprávách byly i záběry na údajné VŠ studenty (ČVUT) cinkající klíčema nad hlavou.

Co bude na podzim, až uzrají česká rozpleskávající se rajčata? Budou to vejce proti rajčatům?

Tak hluboko klesnem?
27. 05. 2009 | 21:36

datel napsal(a):

27. 05. 2009 | 21:51

Nuba napsal(a):

Pod hlubokým dojmem vajíčkománie měním jeden ze svých názorů.
Vždycky jsem se domnívala, že národy byly zataženy do vzájemného vyvražďování vůlí svých mocichtivých, zločinných, deviantních či jinak postižených vůdců.

Teď musím přiznat, že ono to bude tak půl na půl, či nějak podobně. Že jsou vůdcové takoví, jací jsou je pravda. Druhá věc je ta, že nikdo ty uvědomělé a moudré občany dnes nenutí, aby se šli tak kreativním způsobem projevit. Trošku se začínám za ten prý chytrý a hrdý národ stydět.

Projevem největší tuposti člověka je srovnávat si životní hodnoty až na smrtelné posteli.
27. 05. 2009 | 21:55

Kritik napsal(a):

Dost promodralá demagogie. Svou podstatu autor nezakryje, byť se ohání věhlasnými filozofy.
27. 05. 2009 | 22:10

Revo napsal(a):

Nevážený mladofrontovní tlachale a signatáři anticharty Hvížďalo, lžeš jako když tvůj rodný plátek tiskne. Paroubek, Zeman a Rath že by přinesli vulgaritu? Skutečně? Topolánek a arbitr arogance Klaus že by naopak přinesli slušnost? A krom toho, kolikrát Paroubek s Rathem pronesli výrazy, které lze pokládat za "vulgární"? Odpovím za tebe - téměř nikdy. S neúctou Revo.
27. 05. 2009 | 22:52

LCH napsal(a):

No v kontextu s datumem 27.5. dopadli vcelku dobře a když to nadnesu, lze je v určitém slova smyslu považovat také za katy národa, popravili a popravují mu duši a na barvě nezáleží.
Ty vejce osobně považuji za odraz politické nabubřelosti.Oni denně metají proti nám existenční nejistoty, tak se jim párkrát dostalo vajec.Ukazuje to hlavně na absenci jejich sebereflexe.Nedávno u nás v obchodě byl nakupovat člověk, kvůli kterému dělali na Václaváku o pár dní později koncert.Byl arogantní, když nebylo zboží, co chtěl, zvedal na mne hlas"Kde to mám doprdele sehnat????"Otáčel se po něm kdekdo, po odchodu jsme pro nechápající cizince přeložili. "To nic, to je jen ex-premiér".Jak jsem již psal, chybí jim sebereflexe, proto si troufám odhadnout, že zasažení "protivníci" jsou na tom podobně.Letos jsem nucený nevolit - hlas bych dal slušným lidem a mým kritériím tyto strany nevyhovují.
27. 05. 2009 | 23:38

Josef napsal(a):

Pane, to co obecně píšete, jsou Vaše osobní názory a postoje zabalené do Vaší pochybné osobnosti a né postoje a názory většiny. Máte zvláštně špinavou optiku pohledu na věci veřejné. Nechte si ji prosím jen pro sebe a nekrmte tím své okolí. Místy to nelze trávit.
28. 05. 2009 | 00:10

Důchodce68r napsal(a):

Jedno vajíčko nebo jedna bota, to je jedna věc.
Mnoho vajíček a souhlas většiny (pokud se nemýlím), a výrazný podíl mladých, je situace kvalitativně jiná.
Ač nejsem mladý, přidávám se k nim. Ano ano. Obě vládnoucí je už nanajvýš třeba vyprovodit s prominutím sviňským krokem, komunistů si nevšímat, a rychle, rychle hledat někoho zodpovědného a slušného.
Zdravím ve spolek.
28. 05. 2009 | 00:48

Saša Gr. napsal(a):

Od počátku nové demokracie po roce 1989 vedla útočnou kampaň česká pravice. Ta spočívá zejména v podpásovém argumentu, že veškerá levice = komunisti(=ďáblové), což s masovou podporou médií platí jako jejich hlavní argument dodnes. Je pravda, že s Milošem Zemanem se také česká levice emancipovala a začala být stejně útočná.
Byl bych rád, kdybychom všichni spěli k tomu, že to, že máte Vy jiné politické přesvědčení než já, neznamená to, že jste ďábel, komunista nebo fašista ani nic podpobného. Prostě se jen díváte na věci z jiného úhlu. Nebudu s Vámi souhlasit, ale to neznamená, že budu tu či onu stranu a její příznivce odsuzovat ad hock. Samozřejmě, že našem politickém dvorku existují extrémistické strany. Strany, které v minulosti tvořily vlády však mezi ně nepatří. Jsou to normální strany se všemi obvyklými chybami, jako jinde v Evropě, ale přesto - demokratické. Pokud upustíme od dehonestace protivníků a to se, pane Hvížďalo, děje oboustranně a začneme propagovat principy kooperace a kompromisních řešení, máme šanci na lepší politickou i všeobecnou kulturu v zemi.

CHování politiků vždy odpovídá tomu, co jim sami dovolíme. Jestliže někdo vyjadřuje nesouhlas stylem, že nepust íprotivníka ke slovu a ještě na něj cokoliv háže, nechť se nediví, že si produkuje stát, ve kterém hesla a populismus převládá nad argumenty.
28. 05. 2009 | 02:39

ok napsal(a):

Hvížďala se mýlí, a to již poněkolikáté. Pane Hvížďalo, přečtěte si blog Jana Urbana, ten realitu vystihl mnohem přesněji než vy, jen s tím jeho generačním dělením nesouhlasím. To dělení probíhá mezi přesvědčenými demokraty a tupou "mlčící většinou", bez ohledu na generace. Demokracie potřebuje "nakopnout", nastartovat, aby řádně zafungovala, ti pánové nahoře totiž přestali řádně vládnout.
28. 05. 2009 | 08:51

Bara napsal(a):

Podle pana Hvížďaly si tedy sociální demokracie za všechno může sama. Autor s tím sice nesouhlasí, ale divit se tomu nemůžeme, že? Co takhle srovnání se žhářským útokem na romskou rodinu? Autor s tím sice nesouhlasí, ale divit se tomu nemůžeme, že? Každé agresivitě je třeba se rozhodně postavit, než přeroste v něco ještě mnohem horšího! A omlouvat útočníky je nemorální a do budoucna se to škaredě nevyplatí!
28. 05. 2009 | 10:09

Mari napsal(a):

Každý se tady naváží do mladých kvůli pár hozeným vajíčkům. Proti tomu, co dělají sami politici je to jenom neškodná legrace. Jeden politik nezvládl situaci s nadhledem a je z toho zase světový problém. Neberte tu politiku tak vážně.
28. 05. 2009 | 10:26

max napsal(a):

to lex:
dlužím vám ze včerejška odpověď. Ale budu se opakovat - žádná "zkažená vajíčka" jsem po nikom neházel. Zde mi naopak své doložení "zkažených vajec" dlužíte vy. Točíme se nesmyslně v diskusi dokola,proto se domnívám,že nemá smysl. Mějte se.

to orinoko:
musím se přiznat, že jste mě opravdu pobavil (bez ironie).
To,jak jste mě ohodnotil,realitě skutečně neodpovídá,ale vůbec mi to nevadí, skutečně nemám s aktivní politikou nic společného:-))
To, zda jsem či nejsem "popudlivým uzlíčkem nervů" si netroufám sám hodnotit, doufám, že nikoli.
Ale jsme stále u toho samého :
kdo má jiný názor,je hned onálepkován, nejlépe modře nebo oranžově, argument žádný.
28. 05. 2009 | 10:52

petr napsal(a):

Házení vajec okomentoval dobře i malej Jarda na http://www.malejjarda.cz - za vše jsou podle něj zodpovědní sami politici, kteří se chovají dobytek a pak po lidech chtějí aby se chovali jinak - to však nejde
28. 05. 2009 | 11:26

Abe napsal(a):

Hlas lidu, hlas boží. Abe
28. 05. 2009 | 11:52

Jirka Kliďas napsal(a):

Dobrý den,jsem spíše volič levice ? Musím se však přiznat k tomu, že styl, který panové z ČSSD po nástupu pana Ratha a Paroubka,pořadí je v tomto případě nedůležité, nastolili, stal se ze mě nevolič. Jaksi v koutku duše mně něco hřeje a mám pocit, že si to tito pánové zasloužili, dostali lekci.Poučí se, nebo budou slepí a hluší ? Já jim přeji to první. Pánové nejsme dav, který Vám bez kritiky slupne Vaše populistická hesla a proklamace. Uráží mě, jestliže vidím, kdo to vlastně zavinil světovou hospodářskou krizi. Že by opravdu pan Topolánek ? Děláte si legraci ? Vítám konec házení vajíček. Ale pozor, slepic připravených snášet čerstvou munici je stále dost a dost !
28. 05. 2009 | 14:27

eva napsal(a):

Jirka Kliďas je důkazem, že to ODS vychází, to právě chtějí, otrávit voliče, aby se stali nevoliči. A to pan Hvížďala přesně popsal, nakonec se ODS zvolí sama.
28. 05. 2009 | 16:17

eva napsal(a):

Co vláda ODS udělala dobrého pro lidi a pro tuto zemi ?Politik je ten, kterej se nebojí jít mezi lidi a řekne udělal jsem to a to a chystám pro vás to a to bez ohledu na strany... Poctivou politiku dělat ODS neumí a nechce dělat, napřed slibovali, ale neplnili a teď otravují, je to nechutné.
28. 05. 2009 | 16:22

eva napsal(a):

Máme takové politiky, jaké si zasloužíme, bohužel. Asi se zázraky nedějí a tak bude mít pan Hvížďala pravdu, že účast ve volbách ovlivní vajíčka, ale co když se češi jednou opravdu zdravě naštvou a s pudem sebezáchovy půjdou házet hlasy navzdory té nechutné kampani.
28. 05. 2009 | 16:31

bigjirka napsal(a):

Odpovědnost mají štoudve, které se chovají tak, že je potřeba na ně házet vajíčka.

pokleslejší politický kulturista než pan vajíčko v této zemi není.
28. 05. 2009 | 16:58

Jirka Kliďas napsal(a):

... nechci zbytečně polemizovat. Jen snad na vysvětlenou evě. Vůbec na mě nazapůsobila "vajíčkiáda". Působí na mě "bafuňářské" chování vedoucích představitelů politických stran. Soustředil jsem se na ČSSD, které jsem volil. To však platí o zelených, ODS a o lidovcích ani nemluvě. Říká se , že chování politiků odráží chování celé společnosti. Myslíte si evo , že je to pravda ? A ještě něco, uplynulo 20 let, jen abychom se nedočkali dalšího experimentu s našemi životy. Nevím třeba DS nebo NS ? Já bych se tomu nedivil... . HOWGH.
28. 05. 2009 | 17:06

Dalik napsal(a):

Čochtane to by vám ta smaženice na té vaší pánvici pěkně mezi zubi skřípala to bych vás teda chtěl vidět jak by jste se tvářil při té jeji konzumaci Dalimil.
28. 05. 2009 | 18:02

Pravda napsal(a):

Něco moudrosti našich předků neuškodí.

1. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
2. Na hrubý kabát hrubá záplata.

Pan Paroubek a Ratt si měli uvědomit, že zatahování přisprostlého, neomaleného a prolhaného jednání do politiky se jim může vrátit dvojnásob.

Když si najmu na souseda střelce z Ukrajiny musím počítat s tím, že totéž může udělat i druhá strana a že se tím roztočí spirála násilí a bezpráví, která nemusí mít hranic. Je to vše o duševní úrovni levicových politiků.
28. 05. 2009 | 19:15

Dalik napsal(a):

Za vše co se ted u nás děje může bývalá komunistická nomenklatura ! Bývalí papaláši si ve své době nahrabali ve jménu a na úkor dělného lidu dost aby se rozhodli v 89 tak jak se rozhodli ! Spousta lidí to u nás dnes v nímá jako zradu na pracujících ! Proč se nevykašlali na Gorbačovu slavnou perestrojku která nás uvrhla do lúna kapitalismu !!!Měli bránit a zastat se socialismu u nás z větší důrazností a rozhodností! To co nám tenkrát slibovala v r.1948 Gottwaldova klika ví dnes i každý vajíčkomet že to byla utopie !! Že prý ráj na zemi ale pracující musíte si ho sami vybudovat ! Takže mi jsme budovali a s těch největších tlučhubů se stali straky ! A tak veškeré ideje přišli v niveč ! Co ale ted s tou zamotanou situací ? Práce není veškeré naše bývalé trhy si ted uzurpují kapitalisti ze západu které nám je po tom slavném sametu elegantně přebrali ! Co nám poradí ted náš bývalý presidet prorok a jeho svita disidentů když dělali tenkrát tak chytré ?Nechci udílet žádné rady a ani na to nemám akademické vzdělání jsem jen obyčejný bývalý dělník dnes již důchodce !Ale protože jsem to myslel vždy dobře s poctivě pracujícími lidmi tak se tady alespon na blogu takhle vyznávám ! A Právo určovat a rozhodovat o budoucnosti nás všech má ted mladá generace a já si jen ted již můžu přát aby se rozhodli zprávně a nenechali si nikým skazit životy ja se to stalo naší generaci !Já jsem v minulosti nikdy nebyl člen KSČ ale ted budu co budu žít volit stranu pana Vojty Filipa !!! Je to zdravý charakter a má okolo sebe rozumně uvažující lidi a hlavně se nebáli fungovat pod zdegradovaným názvem komunista a toho si cením ! Třeba oni zrovna ovlivní naší budoucnost k lepšímu když nebudou opakovat chyby svých předchůdců ze staré nomenklatury !Nemám ve zvyku psát zde sáhodlouhé traktáty a ani nejsem žádný statatistik ! Prostě mi to dnes nějak ulítlo !!! Doufám že snad někdo od pana Jakeše bude na tohle reagovat ! Věřím tomu že tenkrát v tom předrevolučním kvasu neměli lehké rozhodnout se ale mohli něco více učinit pro záchranu dobré ideje ! A pane Stejskal necenzurovat !!! je to otevřený dopis pro všechny ! Díky za vaše pochopení Dalimil.
29. 05. 2009 | 12:40

veverka napsal(a):

Fotografie usvědčují Mladé konzervativce

Podle dostupných fotografií napadli shromáždění ČSSD na Andělu Mladí konzervativci spojení s ODS a se Stranou svobodných občanů.
http://www.blisty.cz/2009/5...
30. 05. 2009 | 10:54

Skogen napsal(a):

No, já bych jen podotknul, že žádná Kultůůra Pokleslá vejce neházela. Házeli je študáci, kteří prý si podle některých po letech rozvzpomněli na Czech Tek a jiní s horší pamětí na nedávné shození Topolánkovy vlády. Jenže ti první měli házet mnohem dřív a těm druhým se kamsi schoval Tlustý se Schwippelem - možná na ně teprvá dojde. Co mě dost zaráží je, že zvejcovali mimojiné celkově nejpopulárnějšího politika (B. Sobotka), přičemž ten nejviditelnější (J. Paroubek) je v popularitě jen kousek za ním. Takže študáci pak mají evidentně odlišná kritéria než zbytek národa... Jistě by bylo bývalo zajímavé, kdyby je profesoři při examinaci vzali kusem flákoty přes hlavu, řka, že úroveň studenstva si nic lepšího nezaslouží (bez potřeby objektivního zkoumání, samozřejmě). Doufejme, že k tomu nedojde.
30. 05. 2009 | 19:25

Dalik napsal(a):

Vážení z té vajíčkové akce bylo znát že ti studenti nikdy hladu nepoznali tak jako naše poválečná generace! Jinak by jimi takhle neplítvali ! Trochu hladu by jim neuškodilo aby si více vážili hodnot !! Nejenom svobodou a demokracii je člověk živ!!!Dalimil
31. 05. 2009 | 22:34

Dalik napsal(a):

Pane Rejpal nám důchdcům jde o přežití a za to by snad bojoval každý ne ? Mi jsme pracovali dlouhé roky a budovali socialismus !!! Další věc je kdo to vše zhatil a rozkradl ? Poctivě pracující určitě ne ! Mohli jsme se mít všichni lepší mohli jsme mít jistotu ! Ale lidi jsou holt lidi a nikdy se nepoučí ! Sistém mohl dobře fundovat ale lidi by museli být asi z jiného světa ! Dali.
01. 06. 2009 | 10:06

Dalik napsal(a):

Zdravím všechny ti vajíčkometi byli z převážné většiny rozmazlená a naočkovaná dítka třeba i doktorů lékárníků atd. Doma slyší samé dadávky na socany takže asi si to vzali k srdci a šli se takhle zvyditelnit ! No ale může to mít i vícero příčin ! Pane dr. Ráte doufám že vy máte dobře vychované děti a že by téhle prasárny schopny nebyly nebo ano ? Jste si jistý že tam nebyli také ? Dali.
01. 06. 2009 | 15:03

Černý napsal(a):

Přečtete si prosím, jak Hvížďala privatizoval Mladou frontu -
http://www.blisty.cz/art/23... - pak se mnohým ozřejmí, proč tenhle pán bude podporovat ODS i při tak odporných příležitostech, jako je to protofašistické házení vajíček. Hvížďala, Penc a další, co to schvalují, ba často ještě rozdmýchávají, jsou horší než výtržníci z mítinků. Hází vulgaritu atd. na socany, ale jen tím zkouší překrýt všechny "noci dlouhých nožů" a fyzické i verbální násilnosti ODS...
01. 06. 2009 | 20:50

Dalik napsal(a):

Pane důchodče jakou slušnou pol. stranu zde v našich končinách chcete hledat ? Kromě strany Vojty Filipa zde žádnou neznám ! Toho názvu se nebojte ! Oni už si dají setsakramenský pozor aby nedělali stejné chyby jak ty staré struktury !!Věřme jim není jiná možnost ! Koho zde chcete volit lidovce nebo jim podobné zelené ? To bychom zase dopadli !!! Dalimil.
02. 06. 2009 | 00:08

Dalik napsal(a):

Pane Skogen študáci měli vždy v historii odlišná kriteria od řadového občana to určitě víte ! Protože nikdy neměli existenční starosti tak vymýšleli a většinou to podělali !!! Dali.
02. 06. 2009 | 09:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy