Proč se fandí nové straně TOP 09?

17. 07. 2009 | 07:43
Přečteno 28282 krát
To je skutečně trochu záhada, protože o té straně toho moc nevíme, na jejich webových stránkách jsou zveřejněna pouze programová východiska a principy, které víceméně ideologickým jazykem vysvětlují tři písmena, která tvoří název, tedy Tradici, Odpovědnost a Prosperitu.

Jediné, co skutečně víme, je, kdo tuto stranu vede, a to jsou pánové Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek. Jenže, jak známo, každý nový politický subjekt a reakce na něj je možné číst i jako diagnózu veřejného prostoru v daný moment. Otázka tedy zní: Jaká je diagnóza? Na co lze z výstupů a z reakcí usuzovat?

Z toho, co víme, lze usuzovat jen na jedno, že u nás se nevolí programy, ale pouze obličeje. A potom, že novináři, kteří o nové straně píší, cítí ve veřejném prostoru silnou poptávku po změně. Odpovídá to ale i poptávce mezi lidmi: Určitě by tuto stranu volilo v této době 4,3 procenta lidí a o volbě této strany uvažuje 11,2 procenta lidí. Kdyby tedy jen polovina z těch vlažných sympatizantů dala hlas nové straně, dostala by se určitě do parlamentu a počet hlasů, který by získala, by se pohyboval někde mezi tím, co dostanou komunisté a lidovci. Tato hranice odpovídá nejspíš reálným možnostem strany, která chce jít do voleb s úsměvem a bez útoků.

Zajímavé je, jací lidé této straně fandí: podle průzkumu Medianu jsou to hlavně starší, vysokoškolsky vzdělaní lidé z venkova. Za to může nejspíš i jejich aliance s hnutím Starostové a nezávislí, která je celoplošná. Mladí lidé mezi jejich příznivci podle průzkumu skoro nejsou. To je samozřejmě závažná otázka, na kterou by měla tato strana hledat odpověď: dostat mladé lidi k volbám je vůbec jeden z hlavních úkolů naší současné politiky, což platí o všech stranách. Jinými slovy, tento úkol vypovídá o tom, že jsme mladé nepřesvědčili, aby se starali o svou budoucnost, což je velké selhání veškerých našich politických elit.

Vrátíme-li se ale k otázce, proč mladí nepatří mezi příznivce nové strany TOP 09, odpověď je zřejmě v tom, co jsme již konstatovali: Volí-li v dnešní době občané hlavně obličeje, s pány Schwarzenbergem a Kalouskem se mladí voliči nemohou identifikovat.

Ze zmíněného průzkumu vyplývá ještě jedna konkrétní skutečnost, a sice, že nová strana nebude brát voličský potenciál KDU-ČSL, tedy straně, z které Miroslav Kalousek po více než dvaceti letech odešel, ale naopak, že bude ohrožovat spíše občanské demokraty. Třetina jejich voličů totiž uvažuje o tom, že by novou stranu volila.

O důvodech tohoto přeběhlictví voličů lze ale jen spekulovat: Mohl by za tím být zřejmě ne zcela jasný vztah ODS k Evropské unii, Lisabonské smlouvě a euru, což jsou záležitosti, které většina voličů dlouhodobě podporuje, kde se tedy zájmy voličů ODS a zájmy stranických špiček silně rozcházejí. A možná za to mohla i podpora či účelové krytí Jiřího Čunka, které vyvolalo to, co dnes nazýváme justiční mafií a co podkopalo důvěru v nezávislou justici.

Nové voliče by mohla tato strana přitáhnout jen ze dvou důvodů, a to ze strachu z vlády sociálních demokratů, kterou by podporovali komunisté, což by mohlo znamenat i obrat v zahraniční politice, jak naznačila i schůzka Jiřího Paroubka s ruským premiérem Putinem. Kdyby se totiž TOP 09 dostala do parlamentu, mohla by pak vzniknout koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Aby takové voliče ale pánové Schwarzenberg a Kalousek získali na svou stranu, museli by místo ideologických floskulí přijít s konkrétními projekty a ukázat, že konzervatismus pro ně není nálepka, ale způsob života, který hledá především dohodu a oškliví se mu veškeré revoluce a revolucionářství a který vyhrocování konfliktů pokládá ve většině případů za důkaz bezradnosti. Tím by se totiž na naší politické krajině od ostatních značně odlišovali a začali být přitažlivější možná i pro mladé lidi.

Zatím tedy nejde o žádnou změnu, ale jen o očekávání a zvědavost, a to jsou stavy velmi pomíjivé.

Napsáno pro ČRo6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

radek napsal(a):

18.06.2009 - Jan Keller - Publicistika - str. 06

TOP je skutečný vrchol
Nová pravicová strana ještě pořádně ani nevznikla a už se vedou spory o to, co vlastně znamená její název.
Písmeno T v jejím názvu prý značí Tradici. Na jak velké tradice se ale může u nás odvolávat strana, která počítá s privatizací veřejného sektoru a se zpoplatněním všech možných služeb od zdravotnictví až po školství?
Takové návrhy vyhovují těm nejlépe situovaným, z nichž mnozí se dostali ke svým majetkům doslova přes noc a nemají žádné tradice. Jejich jádro se vylouplo v procesu kupónové privatizace. To by ale znamenalo, že písmeno T v názvu nové strany značí spíše než co jiného docela obyčejnou Taškařici.
Písmeno O prý představuje Odpovědnost. Stranu prezentují lidé, kteří jsou fascinováni jednak americkou hospodářskou politikou, jednak americkou vojenskou silou.
To první přivedlo svět do hluboké hospodářské krize, to druhé se podepsalo lvím dílem právě na americké zadluženosti.
Písmeno O by tak mohlo znamenat obyčejné Ohlupování. Tomu by napovídal také výzkum, který straně ještě před jejím vznikem přisoudil něco mezi třemi až čtyřiceti procenty volebního potenciálu. S naprostou jistotou tak víme, že strana bude buďto velký šlágr, anebo velký propadák.
Písmenko P by mohlo značit Prosperitu. Bohužel se už do toho písmenka nevešla informace, že slibovaná prosperita se nebude týkat všech.
Tvůrci nové strany navrhují v oblasti daní a sociální politiky ta samá opatření, která umožnila za vlády Ronalda Reagana deseti procentům nejbohatších Američanů zbohatnout během několika let o závratných 25 procent, aniž přitom vzrostl průměrný příjem na osobu.
Analytici zaznamenali, že právě prosazení tohoto typu reforem se stalo pro privilegované mnohem jistějším prostředkem dalšího obohacování, než kdyby se angažovali v produktivní ekonomice. Nižší a střední vrstvy se prostě složily na další enormní zbohatnutí vrstev horních. Takovému manévru se ale neříká prosperita, jde o obyčejný Podvod.
Ať již si vyložíme zkratku nové strany jakkoli, s velkou pravděpodobností se jedná o vrchol toho, co jsme zatím z kuchyně našich politiků okusili.
17. 07. 2009 | 08:08

Ládik napsal(a):

Neřekl bych, že se volí obličeje. Téměř za každým je totiž vidět hajzlíka. Volí se nejmenší zlo.
17. 07. 2009 | 08:17

hahahaha napsal(a):

TOP:co jiného, než Topolánkovci. Fandí se, nebo lidé fandějí. Já myslím, že to je to neosobní vyjádření fandí se. Neosobní, protože člověk nemá proč fandit. Možná pan Hvížďala, který se chytá všeho nového, co zavání zajímavostmi, ale je na hony vzdáleno práci, kterou ať chceme nebo ne, ODS odvádí. Když to neuspěje, pan Hvížďala to po svém sepsuje, a pokecává dál.
17. 07. 2009 | 08:43

Suchec napsal(a):

Hvížďala:
Teda to je hodně slabý. Řekl bych prvoplánová agitka.

Ale ta třešnička je to Vaše "ohrožení" změnou zahraniční politiky.

No jo, ale stejně je Kalousek jednička, že?
A to ještě je v zásobě kamarád Šťáva.
Ba ani kamarádství Švarcnberka s Bakalou není k zahození.
Kurňa, to je mi sešlost.
17. 07. 2009 | 09:18

Suchec napsal(a):

Autor:
Zrovinka včilejc jsem si přečetl ten výplod Havla, Vondry a dalších, adresovaný do USA.

Kurnik, zvací, či o pomoc volající dopis tu už byl ,a ne jeden. Že?
Každý má sice právo na svůj názor, to jim neberu, ale kdyby devótnost nadnášela, tak jsou všichni v pozici skyfishe.

Prostě perla.
17. 07. 2009 | 09:35

Jmeli napsal(a):

ODS nebudu volit, ne kvuli postojum k EU a Lisabonu, ale jednoduse proto, ze uz definitivne vim, ze to jsou stejni lumpove jako CSSD.

Doukd kradli a pritom pracovali, dalo se to tolerovat, bohuzel ale po osmi letech vlady CSSD si vsichni navykli pouze krast, a kdyz neco menit, tak jen se silnym pozadim osobniho/vylobovaneho prospechu.

TOP09 je nadeje. Ne, ze se prestane krast, ale ze se zase zacne pracovat.
17. 07. 2009 | 09:35

Admirál napsal(a):

To, čím strašíte, většina v této zemi netrpělivě očekává.
17. 07. 2009 | 09:38

dalimil napsal(a):

Dobrý den nevím proč se Kalousek a jemu podobní do politiky stále serou vždyt už je to trapné ! Už jsem to zde psal že z lidoveckého hnízda nemůže nikdy nic solidního v zejít ! HISTORIE to stále dokazuje jenže spousta lidí ji u nás vůbec nevnímá a to je špatné ! Dalimil.
17. 07. 2009 | 09:44

Líný černý pes napsal(a):

to autor :

Žádné straně nefandí "SE" ale konkrétní lidé. Proto je nutné ptát se jich, proč. To, že Vás (ani ve mně) tato strana nic kladného nevzbudila neznamená, že si své voliče nenajde. Osobně mám pocit, že ji budou volit občané menší měst, středního věku a min. SŠ vzdělání.

Pár sympatisantů znám, budu se pídit a výsledek, budete-li mít zájem, sdělím.
17. 07. 2009 | 09:57

Marobud napsal(a):

NEFANDÍ se jí. To MÉDIA uměle konstruují úspěšnost strany, která teprve začala a měla by jako všechny ostatní skromně a poctivě usilovat o přízeň veřejnosti. Toto umělé "předbíhání ve frAntě" ještě nikdy nic dlouhodobě příznivého nepřineslo, a mediálním propagandistům to zřejmě nedochází.
17. 07. 2009 | 10:46

Petr napsal(a):

Nová strana, noví lidé, nová politika? NE!!!
Ani slovo v programu o 300 miliardách pro především katolickou církev. 300 miliard, které byly už jednou uloupeny českému národu za křižáckých válek, při upalování lidí, při inkvizicích a pod. A těchto 300 miliard je hlavním důvodem vzniku nové strany. Zelení propadnou určitě, a KDU-ČSL možná. Kdo potom zvedne kopí a zaútočí na peníze daňových poplatníků?
Jsem přesvědčen, že v předvolebnmí kapani nebude TOP 09 inzerovat o oněch 300 miliard ani slovo. Pokud však by náhodou byli poslanci za TOP 09 zvolení, bude jejich získání jejich hlavním úkolem. A couvne jakákoliv vládní strana, pokud bude mít koaličního partnera TOP 09 ať již ODS, nebo ČSSD.
17. 07. 2009 | 11:03

Frante napsal(a):

Očekávaná změna je v tom (mám li soudit podle sebe), že v nové straně není ani Paroubek - populistický za hranicemi zdravého rozumu ani vulgární, nevychovaný Topolánek, nýbrž osobnosti, které zatím nijak zásadně nezklamaly. Tedy negativní důvody a naděje která stojí na přesvědčení, že horší to už být nemůže
17. 07. 2009 | 11:24

radek napsal(a):

TOP 09 je klasický produkt podnikatelské loby, takže o peníze na reklamu nebude nouze..., nechápu starosty, co si slibují od spolupráce s tímto "subjektem"
17. 07. 2009 | 11:25

StandaT napsal(a):

volba TOPu je jen důsledek volby menšího zla. Lidé, kteří by volili Topolánka jako menší zlo proti Paroubkovi zjišťují, že i to menší je dost velké, aby bylo neakceptovatelné. Proto se upínají na TOP - dají hlas Paroubkovu protitáboru, ale ne Topolánkovi. To bude fungovat, a proto proti TOPu očekávám mnohem ostřejší kampaň než proti ODS.

Osobně si myslím, že ze stejného důvodu bude na druhé straně profitovat Svoboda. Ten to ale bude složitější. Zatímco TOP může získat i relativně málo hlasů, protože Topolánek koaliční dohody a partnery respektuje, takže prostor, který v případné koalici TOP získá i TOPu zůstane, tak naproti tomu u Svobody bude hrát roli faktor zbytečnosti - ve smyslu "stejně si Paroubek udělá novou stojedenáctku, tak proč toho Svobodu volit".

Já spíše než na průzkumy veřejného mínění dám na cílení negativní předvolení kampaně - ta ukazuje rozložení preferencí ve společnosti reálněji.
17. 07. 2009 | 11:31

Karel napsal(a):

TOP 09 je klasický produkt nejen podnikatelské loby, ale i na ruku jdoucí mediální loby.

Pane Hvížďalo, jako jste v roce 2006 vytvořili SZ a jejich náhlé 10% preference, tak nyní zase tvoříte TOP 09.

Jde přece o dobrou věc, nahnat zmateného či módního nebo moc nepřemýšlejícího voliče do náruče Topolánkovské ODS.

Privatizace FN, ZP a povinný odvod důchodů na soukromá konta PF nepočká!!
17. 07. 2009 | 11:31

vlk napsal(a):

TOPless
není nic jiného než růnik zhunesení momentální politickou scénou s dokonalou masáží medií a zcela nepochopitelnou vírou v Karla Schwarzenberga.
Tohel všechno způsobuje, že lidé jsou ochotni volit spolek dvou profláklých ksichtů , bez programu.
Mediální masáž je žřejmá. %Z8dná jiná partaj nemá tolik mediálního prostoru. Navíc zdarma. Nic na tom, že je dokonale bezprogramová. Jediné, co známe jsou hesla o konzervativnosti.
Kupodivu - zhnusení místní politickou scénou je u některých tak velké, že zapomínají, že zd e není větší protagonista tohohle hnusu než Kalousek. Za kterým jdou kauzy z obrany od mrtvých na padácích, přes modernizac e taknů, kšefty s Hávou, afera s bytem a zastřeleným švagrem a hlavně , bezskrupolozní pakt s bolševikem! A tenhle člověk má přilákat voliče , aby nevládl bolševik..
A Schwarzenberg? Pro men vůbe c největší zklamání z c elé polistopadové politiky. Viděl jsme jej dlouho stejně jako naivové, co chtějí Technickou Opravnu Papalášů nyní volit. Tlak na uznání drogově dealirské republiyk jménem Kosovoa hlavěn supertrapácká role v čunkiádě mne dokonale vyléčily!Jestli TOPless se berou halsy lidovcům s e ještě uvidí! Postarší maloměstský inteligent jako hlavní potenciál? Koho pak asi volilpřed tím? V Praze? ODS nebo zelené? NA českém venkově? Buď lidovcenebo soc dem. A na MOravě jižní? Podle mne hlavně Lidovce.. Uvidíme. Průzkumy totiž tuhle otázku zapomněly položit.
Jinak se domnívám, že hlasy pro TOPless skutečně půjdou většinově od ODS... což může být silně kontraproduktivní. Pro pravici. A pokud holt ta přírodní katastrofa ČR postihne , že zd e bude nějakiá 101 ve složení jakpopisuje Hvížďala, přežijeme jí. Čechy přižili nájezdy Avarů, Braniborů, Pasovských, dvě světové války,x- krát stoletou vodu a nájezdy kobylek. Takže přežije i tohle. Výsledkem ovšem bude, že v žádných dalších volbách si TOPless už nikd yneškrtnou, starostové za to tvrdě zaplatí a lidovci nejspíš zmizí z velké politiky. Pro mne osobně to nebud e zas až tak špatný výsledek. A je otázka, zd a při příslušné lidovecké zásadovosti a kluzkosti tu cenu budeme muset platit celé čtyři roky... Vzhledem k tomu, že ze tří vládních období , kdy ODs sestavovala vládu, dovládla do konc e tohoto období jen mezi 92-96, což byly idilické začátky české politiky , to až tak moc pravděpodobné není. Byť ne vyloučené. Jen méně pravděpodobné než 50:50.
Směle d o toho!
Kdosi na adresu TOP 09 poznamenal -nový bordel s e s tarými děvenkami. Měl pravdu.
A Kalousek jako ministr financí a prý naděje - viz třeba jmelí.. No to vám milí zlatí nestačilo, jak tenhle "expertpřes finance" sestavil rozpočet pro tenhle rok? Vážně to chcete ještě jednou zopakovat? Bezpříkladně packalský rozpočet?
S kutečně chcete, aby se designovaný český ministr zahraničí osobním soukromým dopisem dožadoval toho, aby u nás vznikla americká vojenská základna, kterou tu nechce 2/3 voličů?
Neznám bolševického papalášes vyjímkou tzv.. zvacího dopisu, který psal do Moskvy soukromou poníženou supliku, aby tady Moskal otebřel svoje vojenské základny. S e slzou v oku musím vzpomenout Tondu Novotného, který s e výslovnému přání Rusů vzepřel. A dokonce totéž odmítnul i Kléma , co měl pod čepicí, když ho Stalin nutil, aby v Únoru přijal pomoc ruských divizí i z Maďarska a NDR a že tu jako zůstanou. I on odmítnul.
No jestlivá vono to nebud e tím, že Kléma dostal v 1.ww přímov zákopech dvě medaile za osobn statečnost a Novotný absolvoval koncentrát.
17. 07. 2009 | 11:33

Jarek napsal(a):

Petře, namáš náhodou potíže s uvažováním ? Hlídej se, tvůj příspěvek lze diagnostikovat jako duševní ustrnutí s následnými projevy myšlenkového průjmu. Pokud prožíváš vnitřní myšlenkové pnutí a nemáš už oporu v dílech teoretiků marxleninismu a přitom cítíš nutkání se myšlenkově vyvenčit, doporučuji pod dozorem psychiatra. Pak se snad nechá tvůj stav alespoň stabilizovat. Přeji jinak příjemný den.
17. 07. 2009 | 11:35

Barbora napsal(a):

K textu pana Hvížďali:
Kdo vede TOP 09? Mnohým se může zdát, že pánové Kalousek a Schwarzenberg, nejspíše proto, že se média těchto jmen nejvíce chytají. Nesmíme, ale zapomenout na pány Gazdíka a Polčáka, kteří za hnutí Starostové a nezávislí podepsali smlouvu o dlouhodobé spolupráci s TOP 09. Dále jsou v týmu TOP 09 lídři kandidátek a mnozí další odborníci, pokud bychom měli alespoň namátkově jmenovat je tu Vlasta Parkanová, Pavol Lukša a třeba Marek Ženíšek.

Dále k textu. Průzkumy různých mediálních agentur, mnohdy za stejné časové období, vyjdou vždy různě, už to je velmi podezřelé. Podle úspěšnosti TOP 09 u fanoušků Facebook má strana mnohé podporovatele právě u mladé genrace. Poslední číslo, které je na FB dostupné mluví o bezmála 3 500 tisících fanoušků.
17. 07. 2009 | 11:36

Linka napsal(a):

Pro občany, kteří chtějí volit v předčasných volbách rozumnou pravicovou stranu podporující přímou demkracii doporučuji http://www.veciverejne.cz
Jako volič, který našel :-)
17. 07. 2009 | 11:44

george napsal(a):

No přece protože:
http://niniveskal.blogspot....
také protože:
"Kdo chce dobře znát Evropu, ten ji musí prochlastat." Karel Schwarzenberg osobnost ryze česká.
.
http://utrumque.blogspot.co...
17. 07. 2009 | 11:49

StandaT napsal(a):

vlk: Schwarzmberg volí formu veřejného dopisu, který si mohou přečíst i jeho openenti a kritici. Paroubek volí formu důvěrných jednání, o kterých nic nevědí ani jeho spolustraníci. Tož tak. Já věřím, že nikdy nebude podle Vašeho výběru slušných - v České Pokrytecké Republice by se mi dobře nežilo.
17. 07. 2009 | 11:53

SansLogique napsal(a):

No prostě nám ten spolek recyklátů někdo, kdo na tom má zájem, prodává stejně jako jiný prodávaj jogurty nebo ten zaručeně nejvýhodnější tarif. Stejně jako každá jiná reklama to na zástupy tupců funguje. Možná se pletu, ale mám dojem, že tahle reklama vyjde řádově levněji a zisky z toho nakonec budou řádově vyšší.
17. 07. 2009 | 11:54

Robert napsal(a):

Je vůbec nějaká strana se kterou se mladí identifikují? Možná to byla strana zelených, která se sama pohřbila a pokud pominu nějaké dělnické extremisty, tak mladí asi nemají moc na vybranou.
17. 07. 2009 | 11:56

Milada napsal(a):

Já se tady nestačím divit jací jste všichni odborníci na politiku. TOP 09 ještě neuveřejňila volební program ale už tu za něj dostává za ucho. Pokud vím, zatím je to jediná strana která nepoužívá negativní kampaň. To je pro mě zárukou solidnosti. S ostatními plky a doměnkami se jděte bodnout.
17. 07. 2009 | 12:09

perc napsal(a):

Milado, jestli pan Kalousek je zárukou solidnosti, tak já jsem čínský bůh srandy.
Jeho působení na MO bylo skutečně solidní. Ještě dnes si pamatuji, jak v televizi všechny problémy házel na podřízené ředitele odborů. Říkal "já jsem byl jenom náměstek ministra, za vše odpovídají ředitelé odborů.
17. 07. 2009 | 12:15

WECLIK napsal(a):

Pro Miladu
TOP 09 nemusí používat negativní kampaň.Negativní zárukou je morálka jejich politiků.!!
17. 07. 2009 | 12:19

Paterik napsal(a):

Kalousek je, zdá se, velmi "populárí". Nicméně ukažte mi vážení lídra politické strany s potenciálem se dostat do parlamentu, který se nikdy do ničeho nenamočil. Až bude program jasnější, můžete se o něj všichni hádat do krve, ale zatím je to spíš mlácení prázdné slámy.
17. 07. 2009 | 12:22

Jan napsal(a):

Pro mě jako mladého člověka je teď jediná volitelná Česká pirátská strana, ta má aspoň jasný cíl i když je zatím jen úzce zaměřená.
17. 07. 2009 | 12:22

Vico napsal(a):

Celkem nemastný, neslaný článek. Skoro to vypadá, že jeho jediným účelem je jen to, aby se o té divné straně mluvilo. O kom se nemluví, ten jako by ani nebyl.

Srandovní je ta věta o hrozbě změny naší zahraniční politiky.

Napřed socanští eurohujeři, kteří nás nahnali do EU a červenáčkovsky zvedli ruce pro LS se nám tu v očích Hvížďaly změnili v putinovské přisluhovače. Tak to budou asi s prezidentem velcí kamarádi, i když to na to zdánlivě nevypadá.

Má vůbec takový článek nějakou vypovídací hodnotu?
17. 07. 2009 | 12:23

JS napsal(a):

Podobně se dá ale polemizovat i u stran, které jsou už mnoho let v parlamentu. Většina voličů také neví, co vlastně od nich mohou očekávat a které své sliby a do jaké míry splní. Např. ODS v roce 1998 pře dolbami jasně deklarovala, že udělá cokoliv, aby zabránila nástupu ČSSD k moci, dokonce nechala vylepovat plakáty se slovem MOBILISACE, které mělo připomenout situaci v roce 1938, kdy byla mobilisace proti nebezpečí fašismu.Po volbách v roce 1998 vznikla mezi ODS a ČSSD opoziční smlouva a následné rozdělení moci. Tehdejší předseda ODS Klaus se stal předsedou parlamentu, členové ODS (tehdy např. Tlustý) získali pozice v tehdejší Konsolidační agentuře apod.
Voliči většinou "volí tváře", jak píšete a hlavní politický směr, tedy např. pravicovou strnu nebo levicovou. Část voličů jsou tzv. kmenoví voliči určité strany, např. hodně těchto voličů má KDU ČSL.
TOP 09 je tedy pravicová strana, a dá se od ní očekávat výrazně pravicová politika a snaha o menší deficity rozpočtu. TOP09 vezme hlasy především ODS.
17. 07. 2009 | 12:27

Roman966 napsal(a):

Pro Barbora :
mohla byste mi prosím vyjmenovat, v jakých oblastech je odborníkem Vlasta Parkanová. Mně bohuže nenapadá jediná - rád se samozřejmě nechám poučit. Pánové Lukša a Ženíšek mi nic neříkají - to je ale zřejmě moje chyba, že neznám takové velikány.
17. 07. 2009 | 12:32

MA-FU napsal(a):

Pane autore,největší šok by byl: KDU-ČSL+TOP 09+ZELENÍ(Bursík)
to by byla pane koalice-vše je možné,naštvaní voliči ODS a ČSSD
se od velkých stran odvracejí..
17. 07. 2009 | 12:33

fafnir napsal(a):

pro místní vlčí rudou brigádu:
vždyť vy stejně volíte bolševika nebo Paroubka,tak co taková starost o konzervativní křesťanskou stranu.Vaším bohem je přece Marx,tak se starejte o své mnohoobročníky a Bušiny.A nezapomeňte pochválit paní přítelkyni Paroubkovou.Funkce uličního důvěrníka vás nemine.
17. 07. 2009 | 12:37

jj napsal(a):

No protože mnoho voličů je zklamáno působením předchozích stran, proč v tom hledáte něco divného?
17. 07. 2009 | 12:38

Suchec napsal(a):

MA-FU:

No, to by teda bylo dílo.

Bakala by jásal.
17. 07. 2009 | 12:42

Michal napsal(a):

Koukam, ze tu jako vzdy nechybi negativisticky socialista soudruh VLK, ktery tu vzdy zkritizuje vse co je jen trosku pravicove aniz by svoje blaboly podlozil jakymikoliv realistickymi argumenty. Vzdy je to jen soubor vulgarnich zvastu ve stylu - Jak urazit kazdeho pokud mozno nejvice.

,,....spolek dvou profláklých ksichtů , bez programu.,,
Muzete mi pane Vlku sdelit jmena nejakych politiku nebo politickych stran v CR, ktera podle vas nejsou proflakla a maji nejaky realisticky program??? Hlavne tu proboha nepiste, ze CSSD je tou stranou.LOL To bych asi dostal zachvat smichu, protoze za jejich 8lete vlady tu tato strana dokazala akorat to, ze nebyla schopna udelat ani jednu reformu, kterou tato zeme v te dobe potrebovala jako sul. Jedine co se ji podarilo bylo populisticke rozdavani ruznych davek nazdarbuh a ne jen diky tomu doslo k nebyvale masivnimu navyseni statniho dluhu se, kterym se bude tato zeme potykat jeste dlouhe desitky let.
17. 07. 2009 | 12:44

veverka napsal(a):

Jelikož se předseda této strany podepsal pod nejnovější ostudný a opovrženíhodný zvací dopis,je tato strana pro čestného člověka zcela nevolitelná.Volit ji můžou jen vlastizrádci,kolaboranti,případně pomatenci či blouznivci.Nevím kam z tohoto výběru zařadit lidi jako je Vlasta zlatoústá a je mi to jedno.

Když hanba už nefackuje aneb Zvací dopis pro Radara
http://www.blisty.cz/2009/7...

Havel, Schwarzenberg a Saša Vondra:
Kňučení: Proč už nás nikdo neposlouchá?
Otevřený dopis Obamově vládě ze střední a východní Evropy
http://www.blisty.cz/2009/7...
17. 07. 2009 | 12:45

Suchec napsal(a):

Fafnir:

Čím dál klesáte, pane.

Co Vás tak žere? :-)))))
17. 07. 2009 | 12:46

Suchec napsal(a):

Michal:

No, jestliže pravici reprezentuje člověk jako Kalousek?

ODS není pravice. Max. zdravice.

Jistě, je to chytrý a inteligentní chlap, pokecat by se s ním dalo o lecčems, ale má toho za sebou ve vleku tolik.

Ono taky jde o to, k čemu tu inteligenci a chytrost využíval v minulosti.

Nee. To nepůjde.

A knížepán?
Ten sleduje své podnikání s Bakalou, nic víc.

Navíc s tím dopisem tomu opět nasadil korunu.
17. 07. 2009 | 12:50

perc napsal(a):

Pro fafnir.
Můžete mi prosím sdělit "čo také bolo či je uliční důvěrník?"
Docela dost pamatuji, ale tyto funkce jsem nezaznamenal.
Znám akorát uličníky.
17. 07. 2009 | 12:51

Michal napsal(a):

To Paterik::: Naprosty souhlas. Take mi prijde komicke jak se tu vzdy hadaji lide o tom, kteri lidri politickych stran jsou vice zkorumpovani. Proste korupce je u nas problem celospolecensky tudiz logicky je BOHUZEL i na nasi politice scene napric politickym spektrem, takze hadky ve stylu jestli vic korupcnich afer tu bylo za vlady ODS nebo CSSD mi prijdou skutecne jako kdyz se hadaji dva blbci o tom kdo z nich je vetsi blbec. A souhlasim s panem Hvizdalou v tom, ze u nas se skutecne vice voli xichty nez program. Staci se podivat na ruzne diskuze kde misto aby se napr. dejme tomu pravicovi volici hadali a diskutovali s levicovimi volici o tom proc si mysli, ze prave ten program strany, kteri oni voli je ,,lepsi,, a v cem je podle nich lepsi tak vidime akorat hadky, ktere vypadaji asi tak, ze jeden nadava na Paroubka, ze je to mafian apod. a druhy zase, ze Topolanek je zkorumpovanej gauner apod. To je jasny dukaz toho, ze lide v teto zemi aniz by si to vetsina z nich priznala hledi spise na ,,xichty,, nez, ze by se nejak hloubeji zamysleli nad programem dane strany.
17. 07. 2009 | 12:54

Michal napsal(a):

To Suchec::: A jsme zase u toho. Nerikej, ze jsi opravdu tak naivni kdyz tu zase resis to co ma podle tebe Kalousek za sebou mysleno nejake korupcni afery. Ja teda o zadnych vaznych nevim, ale pro me za me, ale ted mi teda rekni jmeno nejakeho vrcholneho politika, ktery je naprosto cisty??? Cekam. Protoze kdyz tu furt nekdo kritizuje jak je ten Kalousek ,,hroznej sibal,, tak cekam, ze mi nekdo rekne jmeno politika, ktery je uplne cisty??
17. 07. 2009 | 13:00

Michal napsal(a):

To Suchec:: Ja z vrcholnych politiku a lidru vsech politickych stran takoveho tedy neznam. Ty snad jo? pokud ano tak se o to s nami podel.
17. 07. 2009 | 13:02

stejskal napsal(a):

Myslím, že jste na pana vlka až moc přísný, pane Michale ;-)

Libor Stejskal
17. 07. 2009 | 13:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik textů obsahujícíh nadávky a hrubé urážky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 07. 2009 | 13:22

MA-FU napsal(a):

Suchec
Byla i horší díla..¨..zrovna dnes, vzpomínali v Radiožurnálu
17. 07. 2009 | 13:24

Demosthenes napsal(a):

Ano, je to zcela nepochopitelne. O strane vime vicemene jen to, ze ji vede Kalousek a Schwarzenberg.
Prvni byl vice ci mene spojen s drtivou vetsinou vlad, ktere jsme tu za poslednich 20 let meli - to je panecku kvalifikace...
Druhy zas sliboval nesmysly, vykrucoval se a nakonec povazoval za normalni, ze jeho kolega sedel denne 25 hodin za volantem. Kdyz pridame jeho vztah k Bilderbergu, vychazi nam pan knize jako velezdradce, ktery se ucastni velmi podivuhodnych akci zvlastnich skupin s velmi nejasnymi cili.
17. 07. 2009 | 13:24

fafnir napsal(a):

Suchec
no já jsem byl u bolševika od narození pokleslý.Už jen svým původem.A tak si říkám,když z toho místní rudé brigádě kape vzteky pěna od úst,tak je jasné že je to pro mně volitelná strana.A na rozdíl od ODS je skutečně pravicová a kozervativní.Tak můj hlas nebude volbou nejmenšího zla,ale volbou skutečnou.Chápu,že vás levičáky program pracovat a šetřit musí iritovat.Vaše heslo přece je rozhazovat, zadlužovat se,při nejmenší možné námaze.Šetří přece jen buržoust.
17. 07. 2009 | 13:28

fafnir napsal(a):

perci
to byla třeba ta paní,která na mě psala posudek,když jsem projevil tu drzost a chtěl na střední školu.Mimo jiné evidovala,kdo chodí na brigády akce Z,a chodila nám lát,že nemáme na prvního máje a státní svátky vyzdobená okna a vyvěšené prapory.
17. 07. 2009 | 13:34

Rumcajs napsal(a):

TOP 09 je určitou nadějí pro pravicového voliče, kterému u ODS scházela pravicovost a méně skandálů.
Zaplať Pán Bůh za to.

Horší to mají Levouni. Ty můžou volit blbou mafii a nebo úplně blbou mafii.

Je mi jich skoro líto.
17. 07. 2009 | 13:34

dalimil napsal(a):

Dobří lidé já si myslím že pan Radek John a jeho nová strana Věcí veřejných by mohla být dobrým přínosem pro národ ! Jsou to sice pražáci ale snad by se ustrnuli i nad námi moraváky ! Já mu věřím pokud si ovšem do toho nenechá kecat od různých pohybných rádců ! Radek by měl dostat příležitost protože určitě bude dobrým charakterním vůdcem a bral bych ho později i za předsedu vlády ! Záleží jen na něm ! Dalimil. Proto stop Top!!!
17. 07. 2009 | 13:35

Bright napsal(a):

TOP žádný program nemá. Je to jen marketingový produkt co má pomoci Topolovi ve volbách. Po volbách tato strana zanikne.
17. 07. 2009 | 14:23

Simon napsal(a):

Naprosto souhlasím,že Top 9 nemá nárok na úspěch ve volbách !Může,ale odčerpat hlasy ČSSD a to by pak pan Kalousek byl skvělým agentem Míry Topolánka !Je třeba mít na zřeteli,že politikové mají hlavně zájem o osvůj prospěch pak následují kupky siláže a pak teprvé občané ČR se svými potřebami !
17. 07. 2009 | 14:44

Gudka napsal(a):

Část české veřejnosti a skoro všechna média jeví příznaky vážné amnézie, když jim TOP připadá jako něco "nového" a když tedy nevidí notorické politické fosilie Schwarzenberga a Kalouska.
Nicméně, dopis pod nímž je Schwarzenberg podepsán, jen potvrzuje závěr, že celý Top je pěkna havlovina, když se mu tedy úplně zhroutil Bursík.
Dopis je nejen příkladem odpudivého qislingovství, ale je i z hlediksa osobního neuvěřitelně ubohý, svědčí o rychle pokračující degradaci osobnosti, zvl. u pánů Havla a Walesy - všimněme si, jak se skromně označují za ty, kteří jediní věci v plné šíři rozumějí a doslova uvádí, že ti, co přicházejí a přijdou po nich, nebudou prostě mít jëjich šíři rozhledu...

Tato apoteóza vlastního významu ("lidé, co si pamatují") mi smutně připomíná tahanice v sovětské bolševické straně v letech třicátých o to, kdo ještě zažil Lenina...
17. 07. 2009 | 16:08

Suchec napsal(a):

Ma-Fu:
Nezaregistroval jsem.

Co bylo na paškále?
17. 07. 2009 | 16:15

můj bratr Jan - 69 - 89 - 09 napsal(a):

Politická situace je vážná. "Fandění" a mediální nadržování TOP09 není férové.

TOP09 skutečnou změnu nepřinese.

Větším přínosem pro naši politickou scénu by bylo to, dát šanci jiným neparlamentním stranám.

Například straně Věci veřejné.

Právě dnes byla na webové stránce http://www.veciverejne.cz zahájena zcela vyjímečná akce. Přímá volba lídrů krajských kadidátek do nadcházejících předčasných voleb.

Politické "elity" by bylo potřeba úplně vyměnit, protože se jinak nic nezmění.
17. 07. 2009 | 16:18

Suchec napsal(a):

Gudka:
Ten slouhovský dopis je opravdu síla.
17. 07. 2009 | 16:18

Jíra napsal(a):

pane Hvížďalo, okdud to víte, kdo této straně fandí? To tak spoleháte na výzkumy agentůr? Přece je všeobecně známo, že ti zkoumají, podle toho, kolik za to dostanou. Nebo si myslíte, že Klause mají lidé tak rádi, jak se uvádí, Předtím lidé zbožňovali Havla a pěnici Parkánovou? Opravdu jste tomu věřil? Spíš mi připadá, že tím, že o nich pořád píšete, jim děláte reklamu. Prozatím jsem nikoho neslyšel, že by řekl, že v tom TOP jsou slušní lidé. Spíš jen vulgární výrazy, stejné, jak na Klause a ODS. Asi u nás na Moravě nejsou ti správní občané, jak v Praze.
17. 07. 2009 | 16:24

Suchec napsal(a):

fafnir:
Kalousek a šetřílek, jo?

Hmm, tak to jo. To je tedy fakt.

Ale klidně si je vol, proč ne?

Já vím, že je prostě volit nebudu. A vím, proč.

A s pracovitostí to nemá nic společného.
17. 07. 2009 | 16:25

michal napsal(a):

To bolí, Topolánek09 takovou reklamu co tý straně dělají média, Jandák měl pravdu když říkal nová strana, ale staří rodiče
17. 07. 2009 | 16:46

Béda napsal(a):

Karel Schwarzenberg (Vasilův následník)signatář zvacího listu (tzv. nejlepší ministr zahraničí o kterém nikdo nedokáže říct proč byl nejlepší - nikdo nezná jeho věčné diplomatické úspěchy)
zde

http://www.ceskenoviny.cz/s...

http://wyborcza.pl/1,75477,...

společník nezištného sponzora TOP 09 p. Bakaly zde
http://www.bytyokd.cz/?q=ka...

a nejlepšího ministra financí p. Kalouska, který odhadoval růst 4,8% HDP ČR v čase kdy se hospodářská krize rozjela a posléze musel svůj optimistický nesmysl korigovat do těžkého minusu, vynikající hospodář
viz zde
http://cs.wikipedia.org/wik...
a zde
http://necyklopedie.wikia.c...
17. 07. 2009 | 16:56

Vico napsal(a):

Taková strana, ať už se jmenuje jakkoliv, před každými volbami vznikne. Kdyby to nebyla Kalouskova strana konzervativního pokroku v mezích zákona, byla by tu jiná a svých šest procent by dostala vždycky. Ty procenta nesmí padnout pod stůl. Rozumím tomu.

Teď se tak děje narychlo. Holt předčasné volby a času málo. I Hvížďala se musí více snažit, i když je momentálně okurková sezóna.

Tentokrát přijdou české učitelky, které v Chorvatsku sežral žralok, zkrátka.

Místo toho budeme číst solokapry, jak se zvyšují preference strany TOP09. Lidé odjíždějící na dovolenou si budou sebou brát notebooky, aby nepřišli ani o jeden dílek tohoto prázdninového seriálu. "Mámo, představ si, TOPKa už má 4,9% prefencí! Kurňa, to je napínavý."

To, že nemá žádný program, nevadí. Asi by to při stavu naší politické scény nevadilo ani u jiných. Všechno je to marketing.
Na první místo kandidátky by se klidně mohl dát i Mister Proper. Má dostatečně mediálně provařenej ksicht a mezi ženskými je celkem oblíbenej.

Pro ty přemýšlivější se pak vždycky najde dost mudrlantů se svými "politologickými" rozbory.
17. 07. 2009 | 17:06

tng napsal(a):

vlk:

Moment, vy si stezujete na zakladnu ... ? Vzdyt jste prece patril mezi priznivce radaru ?
17. 07. 2009 | 17:45

Oskar napsal(a):

Budu volit TOP z krajního zoufalství.
17. 07. 2009 | 18:11

trouba napsal(a):

/oskar/nad vsechny analyzy a dlouhe clanky/naprosto pregnantni a jeste k tomu vtipne/je to tak/dik ze nejsem sam/
17. 07. 2009 | 18:17

veverka napsal(a):

Oskar
Volit vlastizrádce? To bych si raději usekl ruku.

Úpěnlivá výzva k mizející síle

http://www.blisty.cz/2009/7...

Nazývejme věci pravými jmény.Ten kdo zve do své země cizí vojáky proti vůli většiny jejích obyvatel byl,je a bude VLASTIZRÁDCE.Lhostejno zda tak činí Bilak nebo kníže.

Historie se opakuje, jen sloh zvacích dopisů se aktualizuje podle módních trendů... ;-)

http://www.totalita.cz/text...

25. 9. 1968
Vážený Leonide Iljiči,
s vědomím plné odpovědnosti za naše rozhodnutí se na Vás obracíme s následujícím prohlášením. Náš v podstatě zdravý polednový demokratický proces, náprava chyb a nedostatků minulosti i celkové politické řízení společnosti se vymykají postupně ústřednímu výboru strany z rukou...
.
.
V této těžké situaci se obracíme na vás, sovětské komunisty, vedoucí představitele KSSS a SSSR, s prosbou o poskytnutí účinné podpory a pomoci všemi prostředky, které máte k dispozici. Jedině s vaší pomocí lze dostat ČSSR z hrozícího nebezpečí kontrarevoluce.
.
.
Alois Indra, Drahomír Kolder, Oldřich Švestka, Antonín Kapek, Vasil Biľak


http://wyborcza.pl/1,75477,...

15.7.2009
Výžený Baracku Husseine,
píšeme tento dopis, neboť jako intelektuálové a bývalí političtí činitelé střední a východní evropy, máme vážnou starost o budoucnost transatlantických vztahů, stejně jako o budoucí kvalitu vztahů mezi Spojenými státy a zeměmi našeho regionu...
.
.
Dvacet let od konce studené váky vidíme, že střední a východní evropa není v hledáčku Americké zahraniční politiky...
.
.
Václav Havel, Alexandr Vondra, Karel Schwarzenberg, Luboš Dobrovský, Rastislav Kačer, Michal Kováč, Martin Bútora, Pavol Demeš, Valdas Adamkus, Emil Constantinescu, Matyas Eorsi, Istvan Gyarmati, Sandra Kalniete, Ivan Krastev, Alexander Kwasniewski, Mart Laar, Kadri Liik, Janos Martonyi, Janusz Onyszkiewicz, Adam Rotfeld, Vaira Vike-Freiberga, Lech Walesa.
17. 07. 2009 | 18:20

LEVAK napsal(a):

Ad rdek:
TOP 2009 :
Tradice-Odpovědnost-Prosperita – oficiální verze;
Taškařice-Ohlupování-Podvod – pravdivá verze;
PS:chtěl jsem volit starosty,považoval jsem je za nový vítr na české politické scéně,lidi kterým jde o občany,ale že se dali do komplotu s takovým výkukem jako je Kalousek tak to rději nepůjdu k volbám!
17. 07. 2009 | 18:34

Zvědavec napsal(a):

Pane Hvížďalo, několik postřehů.

1) Píšete, že selháním našich politiků je, že nedokázali oslovit mladé. Asi máte pravdu. Ohodnotil bych to ale trochu důrazněji. Sám mám pocit generace, která to převzala po roce 1989 a ta, která to držela předtím, to pořádně, každá na svůj způsob, pos*aly. (Omlouvám se za ten výraz, ale vhodnější mě tu nenapadá.)

Ta generace před rokem 89, co byla u moci, dost zdiskreditovala téměř vše levicové a žadu levicových strategických cílů. (Nemyslím vybudování komunismu, ale sociálně odpovědnější společnost.) Generace po roce 89 proslula českými cestami, ač mnoho jejich koryfejů říkalo, že 3. cesta není. Charakterizoval bych to tak, že ze Smithe si brali volnou ruku (ale ne morálku) a z Keynese dluhy (ale ne jejich splácení v době konjunktury). Jde to i na té mikroskále - kdyby poplatky byly ne hybridem holandského modelu, ale čistým (jakýmkoliv) modelem, tak z toho nemohlo být téměř politikum. Atd. atp.

2) Pokud jde o důvěryhodnost TOP 09, tak to je myšleno vážně, nebo to je ironie? Pokud jde o pana Schwarzenberga, v mnohém s ním nesouhlasím, ale vím, že co říká, má aspoň hlavu a patu, a je na naše politické poměry docela slušný. Ale pan Kalousek? Nakonec to je asi fakt legrace s tou seriózností.

Já si jeho eskapády, ač jsem rok 89 sledoval z konce ZŠ, pamatuju docela dobře. Možná to je ze strany dnešních prvovoličů úplně mimovolné, možná to je jen jistý pocit, ale je to fajn.

Osobně bych o panu Kalouskovi začal znovu uvažovat, kdyby NAVŽDY odešel z veřejného prostoru a dal jednorázově tak 250 miliónů na nějakou na něm nezávislou charitu/nadaci apod. (To je ale jen můj názor.)

3) Ta posedlost průzkumy kolem TOP 09 už začíná připomínat Zelené, které do Sněmovny poslal jeden dobře udělaný průzkum z konce ledna 2006.

A jak se zdá, tak průzkumy u nás není posedlý jen Jiří Paroubek.... :-)))
17. 07. 2009 | 19:04

jarpor napsal(a):

Dojemná je starost těch, jež jsou příznivci "levice" o pravicově se deklarující TOP 09.

A ve způsobu, jak se vyjadřovat o protagonistech této strany vyniká jeden, dovolte použít jeho termín, lehce modifikovaný - antisračkomet, jež uveřejnil v 17.07.2009 11:33:02

Způsob nemá nic společného s metáním čehosi nechutného... je plný slušné kritiky těchto protagonistů, neuráží je a s nadhledem "nebere" to, co oni nabízejí.
Co na tom, že nerozlišuje tajný "zvací dopis" oproti zveřejněnému dopisu jednomu z členů aliance, jehož jsme taktéž členem... knížete z Orlíku postaví na roveň Novotného. Jako ratlík ( po Zaorálkovsky ) zablafká na bernardýna, jehož klid nějaké štěkání pidipsíka nemůže vyrušit, neboť je si vědom, že kdyby si jednou do ratlíka kousnul, podruhé už nemá do čeho... to jsou detaily.

Asi tak mají vypadat nesouhlasné postoje debatérů, sračkometů, asi takovou formu mají použít, pokud se rozhodnou napsat něco pod blog pana Paroubka, paní Paroubkové, docenta Havla, ... kde jako člen armády spásy bdí nad nedehonestujícím vyzněním reakcí sračkometů...

Díky za názornou ukázku.

Hezký podvečer
17. 07. 2009 | 19:09

Zvědavec napsal(a):

to: Jarpor

S tou starostí levičáků o pravicový TOP 09 je to stejné, jako se starostí pravičáků o Paroubka a Ratha. Všem nám jde o udržitelný rozvoj veřejného prostoru a jeho přiměřenou úroveň, ne? :-)))
17. 07. 2009 | 19:17

jarpor napsal(a):

Zvědavec

Chybička se vloudila...
mínil jsem tu starost, zda překročí těch 5 % a komu z pravice ubere hlasy...
Omlouvám se ...
Jo - o úroveň jde především... :-))

Hezký podvečer
17. 07. 2009 | 19:25

Zvědavec napsal(a):

to: jarpor

Aha, tak to ano. Pak mám starost jen o to, zda se tam dostanou silou svého programu, případně přitažlivostí svých představitelů nebo jinou symbolikou, anebo zda to bude nějaká umělá vlna vyhnaná "anaboliky" nějakých průzkumů. O vzestupu Zelených, mám už dlouho pochybnosti.
17. 07. 2009 | 19:33

Béda napsal(a):

jarpor,

nové tváře v TOP 09:
K.Schwarzenberg - exministr (za zelené), M.Kalousek - politik s 20 letou praxí (exministr za KDU), J.Štětina - senátor (za zelené), V.Parkanová - exministryně (za KDU)

a mnoho dalších zbrusu nových "neokoukaných" tváří.
17. 07. 2009 | 19:40

jarpor napsal(a):

Béda

Nevím, co mi tím chcete říct.
Soudím, že se mýlíte.
Já je za nové, na rozdíl od Vás nepovažuji.

Hezký podvečer
17. 07. 2009 | 19:49

Vico napsal(a):

jarpor : ale no tak..To, co se děje pod paní Petrou přece sračkomet je. Jen kvituji, že většina těch, co jsou tu stálejšími hosty, nepatří k těm nejsprostším.

Už i u těch gangsterů platilo pravidlo, že děti a ženy do toho tahat nebudou.
17. 07. 2009 | 20:02

jarpor napsal(a):

Vico

Souhlas stran těch stálejších... a dodatek - co jiného mohla paní Petra čekat ? Když mi něco není příjemné, neprovokuji...

A nesouhlas u těch gangsterů - ženy a děti gangsterů se samy "nezatahovaly"

Zde shledávám výzmanmý rozdíl.

Hezký večer
17. 07. 2009 | 20:08

Béda napsal(a):

jarpor,

takže soudíte, že provařený brambor je v jiném hrnci stravitelnější?
17. 07. 2009 | 20:26

Zvědavec napsal(a):

to: jarpor

Sice to je střelba do vlastních řad, ale s těmi rodinnými příslušníky gangsterů, s tím vřele souhlasím. :-)))
17. 07. 2009 | 20:29

vlk napsal(a):

ALe ale ta ourodička. Vezmu to popořadě, byť Michala si nechám nakonec.
tng
ano, byl jsme pro radar. Rozhodně jsme ovšem proti poníženému lezení do zadku ohledně ohoradaru. To s enevylučuje.Irituje mě ona servilnost.Navíc, v případě spoluautora dopisu Vondry opakovaná. Už něco podobného předvedl soukromým lobingem před rokem s americkém Senátu.

Standa T.
Rozplakal bych s enad jejich integritou. S tím dopisem. Něcopoodbného si nedovolil ani bolševici v padesátých letech.A jak jsme napsal výše -v příapd ě Vondry jde o recidivu. Nebo je veřejně známo, že objížděl ameické senátory, aby neustupovali od radarua povolili jeho financování? Co tihle hoši dělají dál nikdo netuší. O Paroubkovi je aspoň známo , kd e jedná a s kým jedná. OSchwarzenbergovi a, Vondrovi a spol . se můžete jen dohadovat. Skutečně dost velký rozdíl.
fafnir
nemám zapotřebí nadávat někomu jen proto, že je manželkou někoho,kdo mi není sympatický. Podobbně jako nemám na blozích Václava Klaus e ml. zapotřebí se proti němu vymezovat jen proto, ýe je něčím synem. Třeba takový postoj někdy pochopíte. Zatím osvědčujete jen pavlačovou mentalitu domovnic e ze Žižkova, která s e chce zalíbit panu domácímu.

Michal
vy jste s e skutečně intelektuálně musel úplně sedřít, než jste srovnal těch pár písmen na mou adresu. No máme před sebou víkend , takže to úžasné intelektuální vzepětí snad budete schopen zrelaxovat!
A těch argumentů, které jste snesl.. tedy prý na rozdíl ode mne.To tedy skutečně jeden žasně...
Až budete chtít pestat žvanit a budete chtít nějaká ověřená fakta, můžete začít, třeba 8 roky vlády soc d em.
Můžete začít tíém, že přezkoumáte daňové sazby k datu nástupu soc dem a datu jejího odchodu. Můžete pokračovat pře s privatizaci bankovního sektoru, kterou předchozí vlád y natolik zanedbaly, že byl v totálním kolapsu. Dál můžete pokračovat přes čísla o růstu HDP a výkonnosti ekonomiky. Která jdou na konto investičnímu boomu, který zařídila právě soc dem vláda , resp. vlády. Můžete pokračovat přes snižování inflace, , následně k přeměně deficitu platební bilance v cizích měnách k přebytku této. Pokud žvaníte o sociáních dávkách, pak zdatný borče, vyzbrojený argumenty si prostudujte úpravy zákonů o sociálních dávkách za vlád ODS přijaté za soc dem vlád, kdy došlo k výraznému zpřísnění vyplácení těchto dávek.Včetně prodloužení doby odchodu do důchodu.
Blábolíte, jak je u zdejší náboženské policie zvykem o tom, že měla provést nutné reformy. Takže nejdřív, pro vás pár základních faktů. Klausova vláda v letech 94-95 přijala onen balík zákonů upravujících sociální a zdravotní výdaje státu. Prý na nějakých 30 let.Jak se holedbala v parlamentu. Soudím, že podle vás už po volbách 1998 bylo zřejmé, že šlo o mizerné zákony, které je třeba úplně předělat. Dobrá, souhlasím s vámi. Byly dělány skutečn mizerně.Nicméně první soc d em vláda jednak byla konfrontována s povodní 97 a rozpadem bankovního s ektoru a koncem bankovního komunismu. měla víc než napilno.A k reformám nesáhla.Ona jí smluvní oposic e ttaké nijak nenutila.Jak to ptám s e.
Druhá soc d em perioda? Inu povodeň 02.A dnešní TOPless Kalousek jako koaličn partner a opět žádný tlak. Zajímavé, zajímavé. Halvně , že jsme já negativista.
No a ušetřte si obligátní kecy o d eficitech soc dem a rozhazování. Zkuste kromě pastelkovného prezentovat nějaký rozhazovací soc dem zákon! Rád s epoučím. PAstelkovné stálo 90milionů ročně.
Za seznámení s elementárními fakty děkovat nemusíte. Rád dělám dobré skutky. Byť ve vašem případ ě mám silnou pochybnost o účelnosti tohoto skutku.
17. 07. 2009 | 20:34

jarpor napsal(a):

Béda

Vy víte, co soudím ? Hmm... Asij jste jasnovidec ! Ale špatný...

Hezký večer
17. 07. 2009 | 20:34

Raven napsal(a):

Já se přiznám, že netuším, kde autor bere možnost koalice ODS-TOP09-KDU-ČSL.Není sice přímo vyloučena, ale moc pravděpodobná tedy není. Někde se hlasy pro novou stranu musejí vzít a ti, co předtím volili ČSSD, to asi nebudou. Nové voliče ta strana moc nepřiláká, protože je zatím postavena na tvářích a ti, co se o politiku nezajímají, Kalouska a Schwarzenberka moc nevnímají. Takže zůstávají jenom bývalí voliči ODS a KDU-ČSL, tedy hlavně ODS. Pro KDU-ČSL by to mohlo znamenat teoreticky propad mimo sněmovnu, to ale v krajním případě. Jestli ovšem vezmou lidovcům jediné procento, může to při volebním systému, který malým nefandí, znamenat poměrně velkou ztrátu křesel. Vezměme si, že Zelení měli při 6% hlasů jen 3% mandátů ve sněmovně. Těch několik procent, které vezme TOP 09 ODSce, může připravit Topolánka o vítězství. Tam skutečně mohou hrát roli i desetiny, natož procenta. Navíc, jestli bude mít TOP 09 6 křesel a KDU-ČSL taky šest křesel, tak to dohromady moc velkou údernou sílu nedá.
17. 07. 2009 | 20:44

Vico napsal(a):

jarpor : Ne, že bych cítil nějakou nutkavou potřebu s vámi polemizovat, ale spíš využívám příležitosti něco říci k tématu, který patří spíše na jiný blog s návštěvností, kterou by neměl ani nebožtík Jackson.

Bral bych ironii, ke které by ten článek sváděl, ale ten humus, který se tam line ,je, soudím, předznamenání věcí příštích. Některé věci prostě slušný člověk nedělá. Když vám naběhne na vidle nenáviděný Paroubek, tak si je klidně držte až do první anebo i té poslední tmavé žilní krve. Když si naběhne na vidle ženská se svou trochu červenoknihovní story, asi by bylo záhodno ty vidle byť s ironickým úšklebkem sklopit. Nestalo se.

To není jmenovitě na vás. Jen rozvíjím navozené téma o dětech a ženách gangsterů/rozuměj politiků/.
17. 07. 2009 | 21:34

Standa napsal(a):

Mediální zájem jasně dokazuje, že to podnikatelé s médii umí. Mají na ně velký vliv. Předpokládám, že budou každý týden zprávy o tom, že mají dalšího kandidáta v nějakém kraji. Zkrátka reklama zadara. Navíc to podporuje Bakala, který vlastní několik médií (ihned, Hospodářské noviny, Ekonomik atd.). Několik let financuje i Tošenovského. Ale bude si stěžovat do médií, že je na něj vyvíjen politický tlak. Vysoký počet preferenčních hlasů Strany Zelených v r.2006 je také jeho dílem. Vlastně už se podílel dva krát na vzniku politických stran. A Havel jim k tomu kryje záda.
17. 07. 2009 | 22:02

jarpor napsal(a):

Vico

Máte pravdu ale mám přesto pocit, že dost lidí, kteří pana Paroubka "nemusí" tak ty vidle sklopilo ...
Na druhou stranu, přece jen platí, že i v "normální rodině" se pod zorným úhlem z jednoho partnera mnohdy dívají i na partnera druhého. Tím více to přece platí u "exponovaných" rodin...

V tom nejnavštěvovanějším blogu jsem vyjádřil pocit s odstupem jednoho dne, že bez ohledu, jaký vlastně byl záměr ( já na konspirace a spekulace moc nejsem ), tak výsledek je úplně jiný, asi nikoliv v pozitivním slova smyslu k autorce onoho blogu... a těm, kteří se řehtali, jak blogeři naletěli, tak ten úsměv trochu hořkne.

Nicméně, musím obrazně dodat : ty vidle všem do rukou dala autorka a záleží na každém, co s nimi udělal. Ale sami jsem si je, ani já ani Vy do rukou nedali...

Hezký večer
P.S. Pokud jste s mou odpovědí nepočítal - omlouvám se. Ta Vaše první věta se dá vyložit různě...
17. 07. 2009 | 22:04

Vico napsal(a):

Jarpor : jednak jsem chtěl vyjádřit určitý pocit a využil příležitosti, ale samozřejmě jsem očekával i vaši reakci, když jsem se už tolik snažil.

Dobrou noc.
17. 07. 2009 | 22:10

Hurá napsal(a):

Nemohu souhlasit s názorem, že nevíme o programu TOP nic. V jejím názvu je totiž celé programové prohlášení. Víc slov není třeba. Dále nemohu souhlasit s tím, že by si mládež měla svojí politicko-volební aktivitou připravit svoji budoucnost. To je hovadina par exelent ! Už vidím malé děti, kterak se nechtějí učit od dospělých (rodičů) a záhy jim ukáží, jak se to má dělat. Čili, účast mladých ve volbách není vůbec důležitá a čím jich bude méně, tím lépe. Alespoň je nikdo nemůže zneužít pro své cíle.
17. 07. 2009 | 22:13

posel dobrých zpráv napsal(a):

A KDO té povedené partičce fandí? To může pouze duševně nemocný člověk!
17. 07. 2009 | 22:41

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazně na úkor jiných (viz záhlaví každé debaty), v tomto případě celý napsán velkými písmenys.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 07. 2009 | 23:43

nemam napsal(a):

"TOP09 je nadeje. Ne, ze se prestane krast, ale ze se zase zacne pracovat. "

To je docela naivni. On si opravdu nekdo mysli, ze kdyz odejde clovek ze strany A do strany B, je z nej nahle jiny clovek? Cestny a zasadovy?

Ha ha. Ne. Porad je to ten stejny LUMP. A dokud to nepochopite, tito lumpove tu budou porad.
17. 07. 2009 | 23:50

nemam napsal(a):

A prosim, ktery DEBIL sem impementoval tu DEBILNI NECITELNOU CAPTCUHU?
17. 07. 2009 | 23:51

roman napsal(a):

Existuje taky určitá souvislost medializace a výsledků průzkumu veřejného mínění s konečnými výsledky. Před každými volbami je určitá část nerozhodnutých voličů. Pokud má určitá strana v průzkumu relativně malé procento voličů, část nerozhodnutých voličů jí nezvolí pouze z obavy, aby jejich hlas nebyl nazmar. Přitom rozdíl mezi průzkumem a konečnými výsledky může činit u menších stran kolem 2%, u větších stran kolem 3%.
17. 07. 2009 | 23:58

stejskal napsal(a):

Já, pane nemam,

a zde kolega popsal důvody http://blog.aktualne.centru...

Přeji zajímavou diskusi.

Libor Stejskal
18. 07. 2009 | 00:32

patriot napsal(a):

Programová východiska? Principy? Ideje? Pane Hvížďalo, jak směšná je celá ta vaše „politologie“!

Snad i malé dítě ví, že politici vymyslí, slíbí nebo zamlčí cokoliv, co jim pomůže získat nebo udržet koryta, tj. osobní nadstandardní příjmy z veřejných peněz a korupční příležitosti. Hybnou silou veškeré politiky tedy nejsou žádné programy, principy a ideje, nýbrž koryto.

Za každou politickou značkou se skrývá totéž – zlodějina.
18. 07. 2009 | 08:44

John Cuckoo napsal(a):

Proc by se melo volit vyhradne z papiroveho programu? To je podpis seku bianko. Papir (a komputer) totis snese vsechno. Ve strane je par chlapiku se znamou politickou minulosti. To se publicistum dobre prodava a volic vi, jestli mu politici vyhovuji ci nevyhovuji. V teto fazi volicum nikdo nemuze dat vic. Jak by vlastne nova strana mela vstoupit na politickou scenu? To je staly intelektualni blud, ze to je u nas nejak jinak, nez ve zbytku vesmiru. Stejne jako kdyz prijimate cloveka. Poslouchate co povida (asi patnact bitu za sekundu) mezi tim si podvedome vyhodnocujete neverbalni informaci (asi gigabit za sekundu). Verbalni informaci casto nezname, nebo je to casto pouhy formalni doprovod. Dalo by se take rici, ze politicky program je prostredek, kterym se z dalky svolavaji chlapici podobneho razeni.
18. 07. 2009 | 13:50

Gudka napsal(a):

Topu se moc nefandí, pokud mohui zaznam,ent, je jenom vyzdvihován médii - naposledy např. podepisoval se Sdružením starostů kandidátky, a to jako neparlamentní sdružení v budpově parlamentu, za asistence kamer. Ale teď, s podpisem Schwarzenberga pod naprosto ostudným pamfletem je jasné. Tento cizinec, který ani nedokáže hovořit plynně česky a který ale by chtěl být českým premiérem, si stěžuje prezidentovi zámořské mocnosti na občany státu, jehož občanství podivným způsobem získal, že mají ve své většině zájmy odlišné od těch jeho zájmů, což pciťuje jako tragédii.
Myslím, že by to voliči neměli zapomenout.
18. 07. 2009 | 16:04

Hurá napsal(a):

I když vezme TOP pár % hlasů ODS, je to strana ve vlastním zájmu ODS ! Přemýšlejte a nenadávejte tolik .
18. 07. 2009 | 21:19

Mirko D. napsal(a):

Kdo by dnes volil Bursíkovy zelené...Ovšem stačí dát jen nový nátěr a máme opět černého koně. Vzkaz pro potencionální voliče TOP 09: Jen hlupák udělá stejnou chybu dvakrát. Za těmito dvěma stranami stojí stejní lidé a stejné peníze. Jejich politika bude také stejná, k zblití.
18. 07. 2009 | 22:29

František napsal(a):

Je to prosté,z politické bídy zoufalí voliči budou volit novou
stranu s novou nadějí,možná naivní,o zlepšení situace.
19. 07. 2009 | 01:17

Garig napsal(a):

Politická strana TOP je šikovný marketingový tah pana Dalíka ne znechucené pravicové voliče. Ač to zní neuvěřitelně, jsou mezi pravicovými voliči slušní lidé, kteří nekradou, netunelují veřejné rozpočty, odpuzuje je korupce, lichva a lobistické praktiky. TOP je strana, která se bude tvářit čestně, ale po volbách splyne s původní ODS.
Je to na pravicové voliče takový šikovný podvod. Samozřejmě bohatě financovaný a mediálně podporovaný právě z korupčních peněz.
19. 07. 2009 | 08:02

aha napsal(a):

Vážení,
p. Hvížďala zcela zapomněl na hlavní důvod krachu p. Kalouska v lidové straně. Bylo to jeho spolčení s komunisty po volbách 2006. Tehdy po rozhovorech o vzniku vlády překvapivě vystoupil společně s p. Paroubkem s tím, co se nám dnes namlouvá jako důvod vzniku TOP 09(zabránit vzniku vlády podporované komunisty), že vytvoří spolu s Paroubkem vládu podporovanou komunisty. Pane Hvížďalo, nedělejte z nás voly, jste důvěryhodná osoba, tak nezkreslujte skutečnosti, které jsou nám všem dobře známi. Spojení s komunisty, to byl pád Kalouska, tak to jasně vyzdvihněte ve svých komentářích, ať Vám můžu znovu věřit. Osoba Kalouska předem zdiskreditovala tuto stranu. To, že je dnes v pozadí a nastrkuje dopředu p. Schwanzenberga, nemůže min. průměrně myslícího člověka zmást. Nevěřím, že venkov a jeho inteligence se nechá tlakem Medií zblbnout. Nevím, proč by chtěl bránit Kalousek ČSSD tomu, co chtěl sám prosadit tj. vládu podporovanou komunisty, ve které by sám seděl.
19. 07. 2009 | 09:26

zdenek napsal(a):

Scwarzenberg-papaláš jiného typu
Kalousek -vyšetřován v 11 případech v souvislosti jeho spolu-odpovědnosti při rozdělování velmi nestandartních ministerských tendrů..
Ani v jednom případě mu nebyla prokázána jakákoliv vina...
19. 07. 2009 | 09:35

Nuba napsal(a):

to Garig

Vaše hypotéza zní docela pravděpodobně, zvláště pokus si ji srovnám s praxí na komunální úrovní.

Tady si lidovci, aby si posichrovali svoje vítězství, založí před volbami účelově stranu, kam nastrčí jednoho tahouna ze svých řad a jednoho nezávislého - závislého. Ti jim těch pár procent, které potřebují přihrají a je to doma.

Takže běžná praxe. V tom, co je šmelina, to jsme mistři světa. Na něco hodnotnějšího jsme (doufám prozatím) nedorostli.
19. 07. 2009 | 10:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující nadávku ("hajzli", neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 07. 2009 | 12:53

Prak napsal(a):

Fafnir = nepřekvapení. Podle Vás buržousti šetří a chudoba utrácí seč může.Nejste náhodou v duševním "přechodu"? Věk na "přechod" už máte,ne?
19. 07. 2009 | 13:17

kousal napsal(a):

Pane Hvížďalo, buďto jste hlupák nebo prachobyčejný manipulátor. Přitom se chcet ale tvářit jako nějaký analytik a prognostik s maskou odborníka. To, jak jste proboha vydedukoval to nebezpečí změny zahr. politiky, to skutečně zaujme ty nezorientované mladé lidi, protože jen co to přečte i nějaký patnáctiletý, tak ví, že takovou blbost z hlediska myšlení už jen tak neuvidí. Vy dobře víte, že ČR je na Rusku závislá s dodávkami plynu tak, že i největší "antirus" Topolánek musel scvaknout podpatky a zapomenout na své protiruské výboje, ve kterých mu velmi iniciativně vypomáhal Schwarzenberg. Pokud se tady někdo chystá vládnout této zemi, pak ten, kdo chce za této situace "válčit" s Ruskem, by to určitě neměl být, protože mírně řečeno je to obyčejný vů., a naopak kdo si tam připravuje diplomatickou půdu, tak jedná moudře. Jenže tohle do vaší agitky nezapadá, že jo. Už vidím situaci, že vládne ČSSD, hrozí nebo nastává další energetická (plynová) krize a pan Hvížďala píše svá moudra o tom, že a proč nikoho nenapadlo si to v Moskvě připravit diplomaticky vstřícně a ne vyhroceně.
19. 07. 2009 | 13:29

Jarýn napsal(a):

Žijeme v mediálním světě, sobotní Právo podsunulo TOP 09 v předčasných volbách dokonce 11% hlasů. Vypadá to,že už s nimy někdo počítá, jsem zvědav, kolik strana s bianko programem dodá přeběhlíků. Hlavně ti starostové budou asi hladoví.
19. 07. 2009 | 13:52

stoppa napsal(a):

Naštěstí ukázal Top 09 zavčas voličské veřejnosti, že aktivně usiluje o vojenskou základnu USA na naše, územíé. Myslím, že další progrsam k rozhodnutí o volitelnosti není už vůbec nutný.
19. 07. 2009 | 14:38

Michel napsal(a):

Jsem volič pravice, chci tu radar, privatizaci dalších velkých nevýkonných státních podniků, menší podpory a menší daně. TOP 09 bych ovšem nikdy nevolil, považuji je za odpad, kterým ostatně, v pravém smyslu tohoto slova, jsou.
19. 07. 2009 | 15:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hrubé urážky ("degenerovany slizky zradce, asocialni individuum"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 07. 2009 | 15:15

Jan napsal(a):

Rozhodl jsem se dát důvěru v Radka Johna a Věci veřejné. Věřím tomu, že mohou oslovit lavírující voliče nebo nevoliče a lidi znechucené politikou. TOP 09 totiž také nenabízí žádné nové tváře.
19. 07. 2009 | 15:25

Medikolog napsal(a):

Pane Hvížďalo, důvěru TOPu 09 dáváte jenom Vy, cizinci placená media - zajímavé slůvko to "medium" - obvykle jeho prostřednictvím mluví někdo jiný, i ze záhrobí...- a pak důvěru vyjadřují ti, co jejich pomocí táhli privatisovat zbývající ještě český majetek již za jejich předchozích stranických příslušností. Ale pádem topolánkovy vlády přišly jejich tunelsnahy k ledu. Prostřednictvím Těchto Okoukaných Pirátů 09 chtějí vyprivatisování ČR dokončit. Že jde o obrovské možnosti svědčí, i to, že oproti jiným marginálním stranám mají tito piráti reklamu jako na žvýkačky. A kdo platí reklamu čeká, že se mu to vyplatí.Údajná důvěra této "straně" je pouze mediální manipulací a propagandistickou fikcí. To ovšem neznamená, že Vám někteří ovčané naletí...
19. 07. 2009 | 16:24

stoppa napsal(a):

Stejskal
K tomu smazání - příspěvek jsem nečetl, ale dle toho, že říkáte, že obsahoval výraz "degenerovaný" usuzuji, že se týkal pana Schwarzenberga.
Nevím, jestli by se poctivě dal nazvat zrádcem, protože to jednoduše není Čech a nikdy žádné české zájmy nezastával, spíše by se dalo říct, že je ve svých postojích konzistentní a nemění je, pouze vnímání jeho postojů veřejností se snad mění.
Rovněž bych zcela nesouhlasil s označením "slizký", jeho chování v kauze Čunek by se snad dalo označit nanejvýš jako kluzké, ale je to totéž, co slizké? Myslím, že ne. Anebo se tento výraz týkal jiné osoby?
Takže je snad dobře, že jste to nakonec smazal.
19. 07. 2009 | 16:32

stařík napsal(a):

Na Velehradě hrál ping-pong Topolánek s Kalouskem. Přišlo mi to velmi vypovídající k nové situaci s politickými stranami.
19. 07. 2009 | 18:05

Petruška napsal(a):

Co chcete od starýho svazáka Hvížďali ?
19. 07. 2009 | 18:55

AntiTOPolanek napsal(a):

Stoppa-vydedukoval jste to naprosto spravne-neresil bych takove nuance, da li se slizky synonimizovat s kluzkym-napriklad u slimaka by to myslim slo...Jedna li nekdo evidentne proti zajmum CR-a to nejen uznanim Kosova, ale i spolupraci s tim "asocialnim individuem"-padakovym Kalouskem-jak jinak nazvat clovekja, za nimz jde jiz pekne dlouho slizka stopa likvidace ceske armady i vojaku, pricemz stpusta lidi predpoklada i diky nenasytnosti Kalouskovy kapsy...A tohle nam predkladaji jako TOP 09-20 let po revoluci zacina tenhle stat pripominat situaci jako v 89 - ovsem s nastvanejsimi obcany..viz Bakala drzici pravnimi klickami v sachu 40 000 majitelu bytu na Sev. Morave, a lide jiz bez duvery v justici ale s o to vetsi jasnosti o existenci justicni mafie jakoz i medialni propagandy uplacenych pruzkumu jistych stran JSOU OPRAVDU ALE OPRAVDU Z VYVOJE V CR VICE NEZ ZHNUSENI!!!
19. 07. 2009 | 19:10

Synáček napsal(a):

Kdo jí fandí? Kromě určitých médií pár snobáckých Pražáků a lidé, kteří mají v pravicových stranách trochu více fištrónu a cítí, že by to s modrými ptáky nemuselo dobře dopadnout. Od Havlů a jeho kamarily - spolku profláknutých Vondrů, rakouských knížat, „křesťanů Kalousků co nejdál!
19. 07. 2009 | 19:12

Ignac napsal(a):

Synáček: Napsal jste to naprosto přesně-Doufejme s ODS to dopadne presne jak predpokladate by mohlo-CSSD je v jejich roztunelovani zbyvajiciho-zdravotnictvi a duchodu zastavila presne vcas-Takze od ODS s Klausem, Topem, Bemem, Bendlem a dalsimi dal stejne jako od "Od Havlů a jeho kamarily - spolku profláknutých Vondrů, rakouských knížat, „křesťanů Kalousků co nejdál!"
19. 07. 2009 | 19:52

Slim napsal(a):

Dovolil bych si s panem Hvížďalou polemizovat. Jsem odpovědný za přijímání nových členů TOP 09 v jednom okrese a mám přehled o přihláškách v celém jednom kraji. Mezi uchazeči o členství drtivě převládají mladí lidé, ročník 1970+ Takže nepřitažlivost strany pro mladé jaksi neštymuje...
19. 07. 2009 | 19:57

Argonaut napsal(a):

Slim-jestli se mladi opravdu hlasi pod tak proflaknuta individua, jaka vedou TOP, tak by to spis ukazovalo, ze se ODS a dalsim vladnoucim stranam od 89 podarilo mimo CR zlikvidovat i ceske skolstvi-situace v Akademii ved je toho po "reformach" dukazem..
19. 07. 2009 | 20:24

stoppa napsal(a):

Argonaut

Že je Slim na zlínském okrese zodpovědný za nábor do nové klerikální strany Top, to jenom dokresluje, co tu píšete o profláknutosti. Dodávám k tomu, že na jižní Moravě je tímtéž pověřený bývalý agent StB. Takže o profláknutosti nemůže být vůbec pochyb.
19. 07. 2009 | 20:35

Argonaut napsal(a):

Stoppa-Já už pomalu začínám věřit, že podobná profláknutá od 89 individua, která rozkradla a rozkrádají co mohou-ještě že je teď ČSSD aspoň co mohla zsastavila a odstavila, jsou snad organizována nějakými mimo ČR stojícími organizacemi, kteří přes různé Dalíky, Schwarzentrautenbergy, Havly a Klause či Kalousky a Vondry mají za cíl zotročit české obyvatelstvo na úroveň doby pobělohorské. Činnost toho Bakaly ve spolupráci s Tošenovským je toho dokladem-jak něco takového normálně může procházet? Aby někdo několik let-ničil život a vydíral 40000 rodin a státní spravedlnost říkala je to příliš složitá právní otázka..?A činnost Bakaly je jen malým odrazem toho, jak zbohatla ta menšina často bývalých STBáků a s nimi přes komunistickjou nomenklaturu spojených, co dnes ovládá veškerá česká média, banky, rozvody vody, elektřiny i plynu atd..a prodává vše občanům za i několikanásobky viz. voda a elektřina skutečné výrobní hodnoty. Je to jako nějaká cizí zlá moc, která skrze několik jedinců ovládla jako temný stín ČR!!A systematicky ji dál ničí, aby nebyla ani konkurenceschopná, ale jen dílnou jako třetí svět-viz. likvidace !vedením státu! Akademie věd!
19. 07. 2009 | 21:06

max napsal(a):

je zajímavé,že nejvíce "starostí" o osud TOP09 mají ti,kteří volí ČSSD nebo KSČM - to jest fanoušci levice - viz většina výše uvedených příspěvků.

Proč tomu tak je? Zřejmě proto,že je zde určitá obava,že by mohla tato strana přesáhnout 5% a být v parlamentu. Trochu absurdně přitom sami fandové oranžových a rudých přiznávají,že těch min.5% by šlo z větší části od ODS. Takže tomu trochu přestávám rozumět. Proč tolik křiku a (opět) nejapných urážek a demagogie ("zvací dopis",apod.),když v podstatě těmto voličům (dle jejich vlastních slov) o nic nejde?

Nech si každý zvolí koho chce, důležité je, aby věděl proč a to snad příznivci ČSSD a KSČM vědí...

Jen malá poznámka pro argonauta : pokud víte o nějakém nepotrestaném rozkrádání nebo dokonce spiknutí, oznamte to neprodleně na policii ČR, je to vaše zákonná povinnost.
Jinak pozor na infarkt,četnost opět stoupá...
20. 07. 2009 | 09:58

Argonaut napsal(a):

Max: Mi jako jednomu z tech, ktere oznacujete za fanousky levice opravdu nejde o vladu levice ci pravice, protoze napr. ODS nepovazuji za pravici, ale za "asocialni individua" jako je Kalousek-prot korektora diskusi vecna poznamka-podle mne lze nazvat asocialnim individuem kazdeho, komu jde predevsim o rozkradeni co nejvetsiho majetku do vlastni kapsy a vyuziti veskereho potencialu statu vcetne justicni mafie k dosazeni tohoto cile-v tomto maji hraji podle mne prim od zacatku 90. let ODS a vetsina jejich kolegu z KDU, symbolizovana predevsim Kalouskem.
Proto mi vadi i "TOP"-ne ze by se mohla dostat do parlamentu, ale ze se tam opet dostanou nejvetsi gauneri, co s ODS ruka v ruce budou opet usilovat rozkrast stat ve 4 letech tak, jak by to Gross nedokazal za 100 let..CSSD vzdy byli diky bohu proti ODS a Kalouskovym konim z KDU pristipkari..Schwarzetrautenberga beru jen jako ukazku degenerace, ktera je nam dnesw medii predhazovana jako ideal politika..fakt des..
20. 07. 2009 | 10:21

max napsal(a):

to argonaut:
je to velmi jednoduché. Nevolte je a volte někoho jiného.
Důležité je,aby jste věděl proč.
Jinak nesouhlas - ČSSD rozhodně žádní příštipkáři nikdy nebyli, nejsou a bohužel s tímto vedením ani nebudou.
20. 07. 2009 | 10:46

ali napsal(a):

A co volit? ODS a ČSSD zas udělají, navzdory kontrakampaním, koalici, což je pro mne nepřijatelné a pravicových stran je jak šafránu. A nejít k volbám je zas plus pro bolševika. Malé strany neprojdou a velké stany jsou srágory...sakra, to je prekérka :o)
20. 07. 2009 | 11:03

Sláma napsal(a):

TOP09 má pro naši politiku velice pozitivní efekt. Postupně tam přešel největší odpad z několika politických stran. Největší perličkou je Vlasta Parkanová. Opravdu si myslel Topolánek, že generálové budou komunikovat s nepříliš bystrou zpěvačkou populární hudby s červeným přelivem?
Pokud se týče Karla Schwarzenberga, ten dělá alespoň konzistentní politiku - zastupuje zájmy šlechty a dalších bývalých velkých vlastníků půdy. Jeho zásluhou jim byly vráceny ohromné rodové majetky, často v rozporu se zájmy České republiky. Možná je dobře připomenout, že Karel Schwarzenberg je jméno, které používá jen v Česku, kde jsou šlechtické tituly zákonem zakázány. Mimo Česko používá skutečné jméno Karl Prinz von und zu Schwarzenberg, Graf zu Sulz, gefürsteter Landgraf im Kleggau un Herzog zu Krummau. V Rakousku působil v konzervativní politické straně ÖVP.
O Kalouskovi nejlépe vypovídají aféry, které se přihodili na Ministerstvu války v době jeho působení ve funkci ekonomického náměstka ministra. Je to člověk, kterému, pro osobní zisk není nic svaté.
20. 07. 2009 | 11:21

Dalimil napsal(a):

Tak tak Kalousku strat se už s parády nikdo tě volit nebude!!! Dal.
20. 07. 2009 | 14:10

Karel napsal(a):

To, že lidé budou volit Kalouska, znamená, že mají krátkou paměť.
Více zprofanovaná osoba v politice není.
20. 07. 2009 | 18:00

MARTIN napsal(a):

TOP 09 = tunelářství,okrádání,pletichaření a to vše má začít rokem 2009
20. 07. 2009 | 18:26

Pavel Kabátek napsal(a):

Mladé konzervativce strana TOP 09 neoslovuje, neboť mladí konzervativci ve své radikálnosti zakládají své strany :-)
Až Kalousek vyhraje volby, přizve k vládě ODS :-),:-),:-)
Mám dojem, že modrá planeta má víc moudrosti, než všichni politici dohromady.
20. 07. 2009 | 18:28

Karel (taky) napsal(a):

On je tam i Štětina? A přesto se najde někdo, kdo téhle slepenici fandí? Hahahahahaha....
20. 07. 2009 | 19:00

Bright napsal(a):

Tak Štětion je v TOP 09? Tak to už je opravdu Totální Odpad Politiků..........
20. 07. 2009 | 19:15

Kokotínek Wilibald napsal(a):

Kdo může fandit nebo dokonce volit TOP09(taškařice,ohlupování,podvod)musí nutně trpět mentální zaostalostí.Kalousek a Schwarzenberg je dvojice podvodníků a nemakačenků,kteří chtějí zase ke korýtkům,na které se zvykli.Ostatní je jin šuma fuk.Známe přeci "křesťanského" Kalouska ještě MNO.A ten ani Čech,ani Rakušák,v parlamentu podřimující za velké peníze a šišlající nesrozumitelné fráze - škoda mluvit.Zachrání je jenom nová strana.Všichni ji volte!Ať se po volbách spojí s Topolánkem,jakmmají dávno naplánované a společně rozkradou,co ještě zbývá!
21. 07. 2009 | 07:01

Bičík Jakub napsal(a):

Nikdo v naší politice není více zprofanovaný než Kalousek,a on má tu drzost zakládat "novou" stranu!To si vážně myslí,že zloději a podrazáci jsou u nás u normálních lidí tak oblíbeni a žádaní?Jeden se nestačí divit,co dokáže mamon!Je mi z Kalouska na zvracení,myslí si jak je neodolatelný,ale když se na něj v televizi podívám,mám prudké bolesti břicha a intenzivní střevní katar.
21. 07. 2009 | 07:08

Jura napsal(a):

Poté, co Schwarzenberg podepsal ten divný dopis Obamovi, moje sympatie k nové straně vychladly. To je strana humanitárních bombarďáků, hledačů zhn tam, kde nejsou apod.
21. 07. 2009 | 07:16

mauhur napsal(a):

odkud čerpáte informace že Lisabonskou smlouvu a přijetí eura dlouhodobě podporuje většina voličů?
21. 07. 2009 | 10:27

Jenyk napsal(a):

A koho volit, když člověk tíhne k pravici a Evropě? ODS s tou její eurofobií? Vždyť nikdo není!!!!!!!!
21. 07. 2009 | 11:38

Midori napsal(a):

Pane Hvížďalo,
vaše afinita k Sch. je veskrze známá. Nějaké ty drobty budou, když zvednete své křivé pero. A nejen drobty. Což takhle ledvinky, pajšly, játra, srdíčka - všechno dodá váš oblíbec, je jedna ruka s Thacim.
Kdybyste někdy cestoval letadlem, padáky se budou hodit. Dodá fy Kalousek. Ten je též záruka všeho. Když nic nevyjde, proč nejít do holportu s tou nejopovrhovanější stranou.
Protože předpokládám, že občas potřebujete při vašem zvláštním způsobu psaní pročistit svědomí, stačí zajít k budce k p.Šmuclerovi.
No jo, těžká práce se starými hampejznicemi v nově natřeném klubu, těžké balení zavánějících kousků do voňavého papíru, i když se na režii nešetří.
21. 07. 2009 | 17:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé debaty) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 07. 2009 | 19:41

Poldík napsal(a):

TOP09 je nový vítr,ze starých zadků.Nový,ale všichni vědí,že stejný.
22. 07. 2009 | 14:56

Roman Sedlák napsal(a):

Ja jakozto studujici politolog na Karlově Universitě budu volit TOP 09 z prostého důvodu, pač chci změnu. A tahle bolševická agitka pana hvížďaly je ....TOP 09 nejsou jen pan Schwarzenberg a Kalousek ale stovky (ba nyní už tisíce dalších)..chci alternaci k partitokracii dvou stran v tomto státě.možná místo těch keců pane hvíž..něco udělejte.kecat umí každěj.dělat málokdo
22. 07. 2009 | 22:33

JAVÍT napsal(a):

Lidé fandí nové straně asi proto, že již mají plné zuby ODS, ČSSD, SZ, o KSČM ani nemluvím.
No ale může mi někdo vysvětlit v čem je ta "nová strana" se starými politiky nová ??
23. 07. 2009 | 11:13

fler napsal(a):

Jak jen někdo může čekat něco nového a nadějného od "nové" strany TOP 09. Nová strana to je jen podle názvu, lidi v ní jsou notoricky známí a ve věku, kdy pro ně změny už nejsou cílem jejich konání. Bude to jen posílení ODS, ať se teď šťouchají a na veřejnosti dělají, že spolu moc nekamarádí. Něco nového a nezatuchlého nám tu pořád chybí.
23. 07. 2009 | 14:38

fler napsal(a):

Panu Romanu Sedlákovi bych jen chtěla říct, že pokud volit bude a to stranu TOP 09/je to jeho právo a v žádném případě mu do něj nechci zasahovat/ pak ale nevěřím, že je to mladý člověk, student politologie a ještě ke všemu při svém vzdělání si myslí, že volí změnu. To by mě teda dost překvapilo.
23. 07. 2009 | 14:45

www.FLUSCAM.com napsal(a):

Proc se nezastavi Ti - kteri chteji zabijet??
WHO, CDC, BAXTER, VLADY a FARMA a kod jeste se ucastni? KDO MANIPULUJE MEDIA a DESINFORMUJE POPULACI - O TOM NIKDO NEPISE?????PROC??? VZDYT V CESKU VEDEC PRISEL NA .....a V RAKOUSKU take SPOLUPRACUJI A BAXTER uz infikoval tolik lidi, vypusti vytvoreny virus - zamerne a nikdo je nezastavi??????

http://www.FLUSCAM.com
http://www.mercola.com
Natural Solution Foundation
a milion dalsich.........zdroju
23. 07. 2009 | 15:10

JK napsal(a):

STOP 09.Já bych tu rychlokvašku stranu nazval SPD,pozor nic společného s německými sociálními demokraty,ta zkratka znamená Strana Pelléových Demokratů.
23. 07. 2009 | 20:12

Realista napsal(a):

Proč se fandí nové straně Trvale Odvařených Politiků. Protože za tím stojí Václav Havel a mocní lidé, kteří mají peníze. Kdyby sdělovací prostředky přistupovaly ke všem mimoparlamentním stranám stejně, tak o TOP09 uslyšíme stejný prd, jako o ostatních.
23. 07. 2009 | 20:17

nesocan napsal(a):

po přečtení příspěvků je mi smutno,lidi jsou nepoučitelní,volte malé strany ,nové koště dobře mete (aspon chvíli,ale i to je plus proti tomu co tam dnes je)já osobně asi budu volit VVéčka.Ahodně hlasů dostanou ti co budou razit heslo komunistů kdo nepracuje at nejí(není myšleno nezaměstnané ale nezaměstnatelné)a že zákony platí stejně pro všechny obyvatele česka.Zatím toho zneužívají DS a pod.
23. 07. 2009 | 22:00

Sláma napsal(a):

Je jasné, že politická moc leží už řadu let na ulici. Kdo má dost peněz nebo sponzory, může se pokusit ji sebrat. Straně TOP09 se to těžko podaří, vzala to za špatný konec. Lidé jsou ochotni hlasovat pro nové tváře, které by garantovaly změny v politice. To není případ TOP09, ta vsadila na hodně okoukané tváře. Nejvíce mi vadí Jaromír Štětina. Jeho předrevoluční přátelení se s bývalým SSSR a nyní teatrální antikomunismus a antirusismus mně připadá trapný. Navíc mám dojem, že pracuje na čísi objednávku. Když si položím klasickou otázku "cui bon?", napadnou mě nejspíše komunisté. Nějak jim rostou preference ..., jestli to není díky reklamě, kterou jim senátor za Zelené Štětina vytváří?
23. 07. 2009 | 22:18

janošik napsal(a):

Mám jediný cíl.jelikož jsou na trest imuní, je nutné všechny odstavit od koryt na dlouhou dobu. Jediný spolek by na to měl a to je KSČ. Je mi jedno co měli na svědomí v50 letech. Je to prič.A navíc ani za nich mi nebylo špatně. Kdo poctivě dělal a nehrál si pouze s tuškou měl se dobře.Podotýkám kdo byl schopný a AKČNÍ Každý by mi dal za pravdu jen kdyby věděli o všech lumpárnách ,které ještě leží u ledu, na kontech,v lehce přiřazeném majetku těch korupčníků v kravatách s titulem Mgr.JUDr.Ing. atd! Jejich ochránci v Justici nevyjímaje. Který hmyz je pro mě obtížnější ? Proto volím tu účinější prevenci-deratizaci na ten hmyz!KSČ mi nemůže dnes uškodit víc jak ti paraziti u koryt. Čeho se mám bát ?? Očekávané lehké nápravy a důvěry v soudnictví??? Nebo jen přihlížet jak si všichni užívají prodávají lehce přidělené majetky,které jiným nedopřávali? Ale sobě dopřávají stále, včetně imunit,doz. rad,požívají všech výhod a úlev které jim poskytuje koryto?? Nebojím se komoušů. Jsou přijatelnější než vytvořená porevoluční sqvadra teoretiků a na nich přilepených pijavic všeho druhu.Svoboda slova zůstane tak jako možnost cestovat- když mi zůstane poctivě vydělaný balík peněz v kapse a né v bezedné studně lehkoživků .
26. 07. 2009 | 10:35

jaromir napsal(a):

Nadpisu článku moc nerozumím: Straně TOP 09 přece fandí naše média, která vlastní zahraniční vlastníci. Žádné jiné nové straně se nevěnují! Proč?
Proč se nepíše o Kalouskových machinacích a Schwarzenberkovu prosazování porušování mezinárodního práva a podporování válečných zločinů. Za to oba patří před soud a ne do čela naší země!
26. 07. 2009 | 11:58

Czech napsal(a):

Zakladatel TOP 09 Kalousek ,který pilně volil proti-Evropana demagoga Klause za prezidenta , Kalousek proto nemá dobré renomé stejně jako Klaus mezi slušnými lidmi za své pro-Putinovské postoje,a pro destrukční ekonomickou a nemorální politiku pro Česko.Proč Schwarzenberg zvolil spolupráci s Kalouskem ...
proč si nevybral jiného schopného ,ale slušného odborníka ekonoma ?...
Schwarzenbergovi tato volba uškodila...
27. 07. 2009 | 10:16

Jo napsal(a):

Musí vyhrát. Dezertovali z vlastních stran. A kdo uteče, ten vyhraje.
29. 07. 2009 | 06:27

eman napsal(a):

A co třaba takový já, ODS volím stále, stále však se skřípěním zubů, neboť jiná volitelná strana "napravo" nebyla. Obě knížata jsou pro mne zárukou (alespoň tedy doufám)slušnosti a vzorem chování politika. Proto to nyní zkusím s nimi. :-)
29. 07. 2009 | 11:20

kika@gmail.cz napsal(a):

Posledni nadeje obcanu!!!!Treba to tentokrat vyjde v TOP budou slusni lide, snad i odbornici.Drzim palce!!!!
16. 08. 2009 | 20:48

Kantor napsal(a):

Pan Stejskal napsal:"smazal jsem jeden text obsahující hrubé urážky ("degenerovany slizky zradce, asocialni individuum"), neboť..."
Pane censore, co je na těchto výrazech hrubého? Pokud někdo přiřadí epiteton ornans, pak Vy smažete celý příspěvek. Toto je ale horší než komunistická "cenzůra" za soudruha Husáka. Nezdá se Vám? Rád bych si totiž přečetl názor na to, který z politiků je asociální individuum, podle jednoho z přispívajících. Mazat by se snad měly pouze hrubosti, nikoli výstižný popis. Nebo pan Benda již dodal "náhubkový návod" i Vám. Spíše to tady páchne vlezdo.... Vytečkovávám, abych nebyl mazán. Podle Vás bude tedy lépe psát: Hodný pan Topolánek nám zvýší daně, skvělý a pěkný pan Paroubek nám zvýší sociální odvody a pojištění (pokud je zvolíme). Milý a laskavý pan Gross si zakoupil další krásné nemovitosti na pohádkové Floridě, moc pěkně podnikal. atd Myslím si ale, že ani toto by výkvětu parlamentu, jeho líbeznosti panu Bendovi moc pod nos nešlo. Proto zvažte, zda by nebylo lépe mazat úplně všechno, pak u žádného z mocipánů nenarazíte.
23. 08. 2009 | 13:25

dagmar.scherrerova napsal(a):

Doufám, že TOP 09 bude koaliční partner pro ODS. KDU-ČSL přenechte soc.dem. a neberte je do koalice, protože směřují vlevo. Kdybyste s ODS měli málo hlasů a na vládní koalici by to nestačilo, tak jděte s ODS raději společně do opozice a pracujte s nimi na konsolidování pravicové scény. Neopakujte chyby Unie svobody-DeU. Doufám, že se ještě pravicové koalice v ČR dožiju. Příští rok mi bude 50. Jsem sice skalní volič ODS, ale přeji Vám pánové, úspěšnou volební kampaň...
25. 08. 2009 | 16:11

Dr.et Mgr.Roman Hauk napsal(a):

Prosím neračte se na mne zlobit vážení shora diskutující.Chápu vesměs Vaše diskuzní příspěvky a domnívám se,že mohu dohlédnout jejich příčinu.Avšak v logice platí pravidlo:"Je-li vadná premisa(předpoklad),pak je vadná konkluze(závěr)".A to je chyba prakticky ve všech Vašich diskuzních příspěvcích. Leitmotiv(vůdčí motiv)je nesprávný,když nerespektuje názor většiny lidu.
Dovoluji se domnívat,bez nároku,že můj názor je jediný správný,neboť jsem člověk omylný,jako každý jiný člověk. Zdůrazňuji,že nejsem člen ani příznivec žádné politická strany.
Dovoluji se však domnívat,že jediným řešením situace,za současné hospodářské krize je diktaura starořímského typu.Neboť jedině ta je sto vyřešit hospodářské i politické nesrovnalosti a poté řízení obecných věcí předat demokracii.
Nejvhodnější politickou stranou je,dle mého skromného názoru ČSSD (p.Paroubka doporučuji ignorovat,neboť on není ČSSD).
Za nejhorší z možných řešení považuji ODS,která umožnila privatizaci,správněji "rozkradení" českého národního majetku,bývalými veksláky a pasáky pod ochranou pana Klause!Tento člověk je neštěstím tohoto národa a měl by být obviněn z tr.činu "Vlastizrady" a v případě odsouzení zbaven prezidentské funkce a dle práva potrestán,neboť své zločiny spáchal mimo řádný výkon prezidentských pravomocí!V ČR by mely být pod mezinárodním dohledem uskutečněny skutečně demokratické volby.Po nich,by měl být nakradený či podvodem získaný majetek t.zv."privazitárů" vrácen a stal by seopět "Národním majetkem",který by byl posléze privatizován pod dohledem EU,jejímž je ČR plnoprávným členem.
02. 10. 2009 | 06:35

Jan Sova napsal(a):

Je mi hodně smutno z Vašich mnohých útočných a informovanost postrádajících komentářů. Jsem VŠ, střední generace a s mnoha lidmi z TOP09 jsem se už sešel. Myslím, že většině z nich VELMI křivdíte. Jsou tam ve více než třetině lidé, kteří ještě v žádné straně nikdy nebyli, pak mnoho lidí z ODS a trochu lidovců. Z nenávisti proti panu knížeti K. Schwarzenbergovi cítím českou malost a závist a bohužel i komunisty implantovaný odpor proti lidem ze šlechtických rodů. Pozor na to. To už tady jednou bylo. Děti tzv. kulaků, jak se pronásledovali, neměli přístup ke vzdělání apod. Máte krátkou paměť. Nenávidět někoho, že je z bohatého rodu, s výbornou výchovou a hlavně že toho hodně v životě dosáhl osobní pílí a prací - to je bohužel velmi ubohé a bohužel také na české scéně velmi časté. Má to jeden kořen - ZÁVIST. Přiznejte si to konečně a vzpomeňte na tu krásnou pohádku a hodně vypovídající o naší národní povaze české. Mě by velice zajímalo, co jste vy, největší útoční kritici proti TOP09 UDĚLALI pro naši zem A čeho jste v životě DOSÁHLI!!! Jsem přesvědčen že by to bylo velmi zajímavé, kdybyste to teď všichni napsali, co děláte za povolání, zda vůbec pracujete apod. Je zde prostě nová politická síla, (mimochodem většina středoškoláků i vysokoškoláků ji podporuje, tak nemaťte lidi, pane Hvížďalo, nemáte vůbec pravdivé informace ), nová síla složená z nadšených lidí, kteří už mají dost naší politické zkorumpované scény a chtějí konečně začít něco dělat. Především důchodová reforma, reforma zdravotnictví (ale kompletní, nejen poplatky!!)a reformy dalších rezortů. Jinak vážení se zařadíme brzy mezi země Balkánu!!! A jsem ekonom, už opravdu není z čeho brááát! Ani 13. důchody , to je velká lež. A jestli tomu někdo věří, tak je naivní jak dítě. Pokud se k vládě dostane ČSSD s komunisty, tak jsme totálně v ...To si buďte naprosto jisti. Populisticky by se rozdalo to málo, co ještě zbývá a TOTÁLNÍ KONEC naší ekonomiky by nastal velmi brzy!!!! Tak začněte myslet a přestaňte nadávat na lidi, kteří něco chtějí dělat, většina našeho národa totiž jen nadává, ale skutek utek. Přeji Vám rozumnou úvahu, dobrou historickou paměť a zodpovědnost při volbách. Sova
02. 10. 2009 | 10:31

Martin Nitram napsal(a):

TOP 09 je momentálně nejmenší zlo do budoucna,
02. 10. 2009 | 12:18

míla napsal(a):

T O P za mých mladých let znamenalo trempská osada pražská tak hurá na čundr.
08. 10. 2009 | 13:07

Mojo napsal(a):

TOP 09 - nový bordel se starými děvkami...
02. 11. 2009 | 12:36

hana napsal(a):

TOP 09 když slyším o preferencích tak mě jímá hrůza .Sponzoři kkeří tuto sebranku podporují a bohatě podporují z peněz o které okradli tento stát drancují tuto zem zadlužují naše pragenerace jak dlouho je mi z toho na nic kdo tyto zlodějské instituce může volit ??? NECHÁPU
17. 12. 2009 | 09:44

hana napsal(a):

pane Sova my máme právě paměť dobrou a nebýt váších chráněnců tak tady není takový svrb.Vy mluvíte o tom co sebrali komunisti po válce ,ale co je kousek pole proti námořní flotile stovkám zbořených továren hlavně cukrovarům drancování nerostného bohactví státu pro luxus jedinců.Vaše paměť je krátka nebo jde o senilitu.
17. 12. 2009 | 09:54

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 08:45

franz napsal(a):

bezva napsaný,topinky maj dobře našlápnuto,teď hlavně aby to nepodělali,to je dřív něž nový boty.
04. 04. 2010 | 07:14

Plzeňák Martin znamením Rak napsal(a):

TOP 09 ZÁSADNĚ nevolit, kdo ví co to je zač? ODS, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL také nemusíte volit. Samý politici, co vidí jenom svoje koryto. Tuto finanční krizi předpověděl již v 19. století Karel Marx, minulý rok totiž našli jeho další spisy, kde o tom píše. Tam také sděluje, že má nastat celosvětový komunismus, takže hlavně, lidi, prosím nevolte komunisty. Já mám sice jenom SŠ vzdělání, ale již 5 let pracuji v různých společnostech a mám praxi a zkušenosti ze života, takže vím, co říkám. Moc Vás o to prosím KSČM ne. Ani TOP 09 tam zkoušejí nové finty politici, kteří v přodhozí straně neuspěly. ČSSD nevím, ale něco se jim dá věřit. KDU-ČSL a ODS všechno naslibují a nesplní nic. Některé menší strany jeko VV nebo SZ se snaží pro dobro všech a nikdo moc je nevolí. Co udělat revoluci a ve většině zvolit menší důvěryhodné strany.
06. 05. 2010 | 09:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy