Klaus ustoupil pozdě - Evropa nám nevypočítatelnost a nevychovanost neodpustí

17. 10. 2009 | 13:14
Přečteno 17988 krát
V pátek 16. října 2009 Václav Klaus, jak řekl prezidentův kancléř Jiří Weigel, oznámil, že jeho požadavek na výjimku z Listiny základních práv a svobod bude možné splnit po vzoru Irska, to znamená bez nové ratifikace. A o den později ČTK citovala přímo Václava Klause, který řekl: "Vlak s Lisabonskou smlouvou se však už rozjel tak rychle a je tak daleko, že ho asi nebude možné zastavit ani vrátit, jakkoliv bychom si to mnozí přáli." Vše tedy už záleží jen na Ústavním soudu. Pakliže 27. října neshledá smlouvu v rozporu s naší ústavou, president ji po zmíněných prohlášeních s největší pravděpodobností podepíše..

Stalo se to, co mnozí znalci české politiky předpokládali. Stačilo, aby české politické strany pohrozily, že v případě prodlužování prezidentova vzdoru podají kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu, který by pak vynesl nález, kterým by prezidentovi kvůli porušování jeho povinností vzal právo ratifikace a přenesl ho na předsedu vlády. To byl zřejmě i důvod, proč celou dobu premiér Fischer hovořil o tom, že u nás bude smlouva do konce roku ratifikována.

Nebezpečná otázka zní: Jsou tímto prohlášením následky obstrukcí prezidenta republiky pro Českou republiku zažehnány? Obávám se, že nikoliv: negativní následky za počínání Václava Klause pocítíme dlouhodobě, protože jsme se pro zbytek exkluzivního klubu, jakým je Evropská unie, stali nevypočitatelnými a nevychovanými členy.
O té nevypočítatelnosti bylo již napsáno dost, proto jen stručně: Pokud jsme měli připomínky, měli jsme je podat spolu s Iry a s Poláky již před dvěma lety. Zvlášť proto, že přišly od prezidenta, který vládě k vyjednání dal pověření i instrukce. Takhle je jeho jednání vykládáno jako zřetelná obstrukce.

A nevychovanost v očích Evropy, kde politika je staletí kultivována, a tudíž pracuje s rituály a symbolikou, je vnímána jako hrubý prohřešek: plebejství tam v žádném případě není ctností. A Václav Klaus se v minulých dnech dopustil dvou hrubých prohřešků proti slušnému chování, které mu (a tudíž i nám, protože my jsme si ho zvolili a jsme za jeho chování zodpovědní!) evropské elity jistě neodpustí: zaprvé sdělil připomínku k Lisabonské smlouvě, která vše komplikuje, předsedajícímu švédskému předsedovi vlády Fredriku Reinfeldtovi telefonicky. A za druhé, o odmítání podpisu a ohrožení suverenity České republiky hovořil veřejně na tiskové konferenci spolu s ruským prezidentem Medveděvem z jeho rezidence, tedy z cizího území, které nepatří k Evropské unii ani ke spojencům v NATO.

Velice zřetelně to řekl tento týden ČTK profesor ústavní filozofie z university v Cardiffu Jiří Přibáň: „Za toto vydírání EU a partnerských zemí zaplatí Česká republika vysokou cenu. Je to situace, na kterou se nezapomíná a kterou nám samozřejmě v budoucnu připomenou. Kdyby se mě někdo před týdnem zeptal, jestli je možné, aby si prezident kladl pro ratifikaci další podmínky, tak se mu vy směji a řeknu, že to je možné v orientálních despociích, ale ne v ústavním státě."

Opraveno po upozrnění, -stk-

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pípa napsal(a):

Pane autore, bravo.
17. 10. 2009 | 13:23

abrasive napsal(a):

Ze všech diskusí aby bylo jasno:
1)nadává se na minulost,ne budoucnost
)jak si politici zaslouží peníze,není to flákárna jak si tu někdo myslí
17. 10. 2009 | 13:30

Jan napsal(a):

Souhlasím plně.
Ale tolik bych se nebál.
Lidská paměť je krátká.
Irům bylo po schválení odpuštěno.
Konec dobrý všechno dobré.
A Klaus tam nebude věčně.

Jen my abychom se z toho dokázali nějak poučit.
Míň kradli třeba.
Víc se učili jazyky.
Nevolili protievropské partaje.
Líp využívali evropské fondy.....

Do Evropy prostě patříme a ani santa Klaus s tím nic neudělá.
P.S. A je už /u/spokojený.
Je nejdůležitější, přeci.
Možná proto má tolik příznivců...
17. 10. 2009 | 13:36

čarodějka tajemná napsal(a):

17. 10. 2009 | 13:40

vittta napsal(a):

Politika v Evropě je staletí kultivována-až 30.9.1938 vykultivovala.A pokud bychom snad cítili následky toho,co udělal náš prezident a na co měl konec-konců právo-pak se klidně bez takové rovnoprávné Evropy obejdu.
17. 10. 2009 | 13:49

nedostižitelný napsal(a):

Nasměju se moc až se objeví první žaloby na německé majetky.A že se objeví po podpisu LS je víc než jasné.ještě rádi budeme vzívat Klause za jeho postoj k LS.Pamatujte si že dějiny píší vítězové,po podpisu LS Klausem bude vítězem Landsmanšaft.Tady mě budete nadávat na strašení,jen nadávejte,klidně budu rád ten kdo se zmýlil,ale obávám se že to se nestane.Možnost totiž podat žalobu na "stále"trvající příkoří totiž bude k BD napropsto čistě otevřena.A nějakou zpětnou platnost atd.v tom nehledejte.Je to něčem jiném.
17. 10. 2009 | 13:57

Naštvaný napsal(a):

Nechápu, proč lidé označují chování druhého člověka po svém. "Klaus ustoupil," píše nějaký Hvížďala. V čem Václav Klaus ustoupil? Nevím. Anebo Hvížďala předpokládá, že k té slátanině, ostudě sjednocené Evropy, co ji mnozí nazývají LS, EU nic ohledně provokací a neevropského chování tzv. sudetských Němců nic nepřipíše, a my budeme muset dál čekat, až Evropané dostanou rozum a začnou chápat, že Hitler byl ve svých počátcích také vlastně jenom provokatér, jak si tak dnes říká třeba ten revolucionář z pařížských barikád, vrhač dlažebních kostek na demokratickou policii a přítelíček teroristických vrahů. Vzor našich zelených. Prý dnes píše či kreslí nějaké pornografické slátaniny. Hádejte, o kom píšu, Hvížďalo. Tam byste měl adresovat své slátaniny o nevychovanosti a nevypočitatelnosti, Hvížďalo. A ne-li, jste pokrytec, který se žvaněním jen veze na modních trendech, a to je v jeho politice všechno. Takoví jsou ovšem nanic.
17. 10. 2009 | 13:59

Medikolog napsal(a):

Pane Hvížďalo, jsou dvě možnosti: 1) Vlezeme "Evropě" kam snad ani nechtěla abychom sudeťákům a jiným vlezli - "Evropa" (t.j. sudeťáci, svobodní zednáři a jiní, co chtějí mít Český národ na lopatě) se na nás za náš odpor bude "zlobit"; nebo 2) zachováme se jako banda kolaborantů ala Havel a spol... a nakonec se seřadíme, jako Židé do transportu - až námi za to bude ta samá "Evropa" (sudeťáci..... atd) oprávněně pohrdat jako tou NEJVĚTŠÍ ŠPÍNOU na sever od Jižního pólu. připraví nás o naši otčinu, kterou jsme byli a dále jsme líní i bránit a tak ji raději za 30 stříbrných ...- takže nakonec stejně budeme "ovčany 3. třídy v EU", která si bude na tím co z nás zbude pohrdavě odplivovat. to Stará garda u Waterloo alespoň uměla zemřít se ctí - ale neveleli v ní Havlové, Vondrové, Vy... Ano a AŽ pan president podepíše, budeme, po ratifikaci a pozdě bycha honit. Chtít ROVNÉ PODMÍNKY není vydírání. Vydírání je naopak nutit stát, aby přijal nerovnoměrné, pro něho zcela nevýhodné podmínky a aby se vzdal na nemilost svým odvěkým nepřátelům. Vydírán by dr. Emil Hácha, který pod nátlakem podepsal... Tentýž nátlak je vyvíjen na pana presidenta Klause. Sudeťáci se ke svému němectví otevřeně hlásili a byli na ně hrdí. KDO, Co jste VY???
17. 10. 2009 | 14:03

rudolf napsal(a):

Kdysi se říkal vtip: "Co je to soudružská výměna názorů?" "No když naši soudruzi jedou do Moskvy a tam jim vymění názory." Zdá se, že tento postup funguje i nadále. Klaus se dostavil do Moskvy, měl tam hovory a po návratu je ochoten LS podepsat.
17. 10. 2009 | 14:04

JanHTTP napsal(a):

Pane Hvížďala, výborný článek, jen jedna věc, se kterou nesouhlasím - "nám" - tedy Čechům, nikdo nemusí nic vyčítat, nikdo nám neumožnil prezidenta volit - další důkaz že nám vládne chlívek plný dobytka.
Můj prezident to tedy není, to mi věřte, mě nebude nikdo nic vyčítat. A politici EU by tohle měli vzít v úvahu - ČR je země kde občané jsou pouze rukojmí politických stran, není to tedy ani stín demokracie ...
17. 10. 2009 | 14:05

Supman napsal(a):

Pane Hvížďalo, podobní jako vy by nám v roce 1938 dobře vysvětlili, jak je dobré kapitulovat a že je "Mnichovská dohoda" v našem zájmu.
Gratuluji, opět jste dostál své pozici "hlásné trouby".
17. 10. 2009 | 14:06

Jaromír Ledvina napsal(a):

Do společnosti, která porušuje svá vlastní pravidla, tedy mohou je beztrestně porušovat jen ti silní, já patřit nechci! Taková společnost není demokratická ale totalitní. Žili jsme v ní od roku 1948 a nyní do ní spjejeme znovu ne ale pod vlajkou komunismu, ale pod záštitou Evropské Unie
17. 10. 2009 | 14:07

Supman napsal(a):

P.S.: pro eurohujery...

http://dotsub.com/view/d25a...
17. 10. 2009 | 14:08

patriot napsal(a):

nevim co zene par lidi -mozna papalasu - k tomu aby hodne rychle a hlavne postdemokraticky ratifikovaly treba formou marathonu lisabonskou smlouvu - dale nechapu
parazity a prevlekace v nasi spolecnosti co
porad tvrdi ze jsme nebo budeme ostudou v evrope kdyz nepodepiseme lisabon - omyl my uz jsme a ne kvuli lisabonu ale diky systemu
tunelovani statu a obcanu - posledni tresnickou v nasem absurdistane a pomalu bordelstate je pokus mafie o zmanipulovani soukromeho vlastnictvi formou rychlokvasnych zakonu ve prospech statu a samozrejme mocnych loby firem ohledne infrastrukturalnich staveb - holt si to ty agentury jak na vychode ale asi hlavne na zapade dobre vychovaly a dosadily -nechci vedet kolik agentu je v psp a senatu resp na ministersvech -jedno je ale fakt ze doma bordel nechteji na to maji hokus pokus cesko a jine postnomenklaturni -
17. 10. 2009 | 14:10

kolek napsal(a):

Vážení,připravte se na to,že budete skákat jak Szarkozy a Merkel budou pískat.
17. 10. 2009 | 14:15

Černý kašel napsal(a):

Pošlapání všeho demokratického při vymáhání ratifikace LS se ponechá stranou, a jednání člověka zahnaného do kouta (i domácími štváči) se označí za nestandartní nebo nevhodné a škodlivé (ti hodní demokraté nám to dají vyžrat). Tak takovou poťouchlou návnadu nebaštím ...
17. 10. 2009 | 14:16

Pes5 napsal(a):

Ano, naprosto s obsahem souhlasím..

PS: Ale že i Vy si můžete v textu plést i a y, to bych nidky nevěřil.. Přečtěte si to po sobě ještě jednou.
17. 10. 2009 | 14:17

bezprizorní napsal(a):

Bohužel českým lidem nebyla dána možnost vyjádřit se v referendu a důvody nemožnosti jsou snad normálně myslícímu jasné. Od Klause to je výborná taktika, která by spolu s Irským "NE" měla daleko větší grády. Bohužel, Irsko bylo "koupeno" a tak je v poli sám. Držím Klausovi palce, neb možnost zrušení BD je velmi reálná a sudetáci se už nyní třepou spolu s myšlenkou, jak se budou prohánět v Sudetech opět "na koni". Je mi zle z toho, že česká vláda je jak stádo dobytka nemyslící na budoucnost Čech, Moravy a Slezska. Václave drž se a věřím, že minimálně prosadíš nemožnost zrušení BD, bohužel o celkovém nepodepsání LS mám své pochybnosti. A doufám, že ti, co tak vehementně prosazovali LS její dopady pocítí na své kůži o to více.
17. 10. 2009 | 14:19

Linie napsal(a):

...proti-Evropan a pro-Putin Klaus sice má lakýrky a pěknou košili a kravatu ,ale jeho chování k EU a poctivým Čechům to jsou flusance na všechny Evropany,je to demagog, nevychovaný hulvát ,kterému je vzdělání k ničemu,Komenský by zaplakal studem za něj!!!
17. 10. 2009 | 14:19

Karel napsal(a):

Žabožrouti a postnacisté mi mohou vlézt na záda.
Oni potřebují naši levnou pracovní sílu a naše levné prostitutky.
17. 10. 2009 | 14:20

Míla napsal(a):

Pan Hvížďala se opět předvedl,a opět vytvořil problém tam ,kde není.Češi mohou evropské záležitosti ovlivňovat pouze do určité míry,která se rovná přímé úměře počtu obyvatel a politického vlivu,který v poměru s evropou není příliš velký.Jinými slovy:Klaus se pouze zviditelňuje a evropa nebo spíše Hvížďala dělá bu,bu,bu!!!
Problémy jsou jinde,tohle jsou jenom hlouposti,pro zakomplexované hvížďali a lidi kteří přeceňují úlohu česka ve sjednocené evropě.
17. 10. 2009 | 14:25

Josef K. napsal(a):

Bohužel už nejde o plebejství, jde o manýry otroka, který oblékl pařížskou módu a celý se postříkal nevhodnou pánskou vůní. Navíc je zřejmé, že dnešní Rusko, viz. například studie o bezvbýchodné situaci ruských ozbrojených sil na NG, začíná hledat nějaké opory mezi sousedy, hrozby, vynásobené ruskou podezíravostí a konspirátovstvím jsou velké... Součástí imperiální politiky také je,že nutně potřebuje pátou kolonu v EU, kterou mu čeští nacionalisté a česká kolaborace jejíž zájmy Klaus hájí, zajišťuje v míř nečekané. Po epizodě prozápadní,jak ji předtvoval Václav Havel, je tu období naprosté nevýznamnosti, jak je přdstavuje Klaus, ale i Vondra. Dobrý pohled na tuto zem nabízí kniha Czechoslovakia, The state that failed Mary Heimannové. Tak vidí Západ tuto zem (což je realistický, nikoliv negativisticky ideologiký pohled). Snad je to začátek procesu, ve kterém odpadne ta primitivní vrstva Bému, Klausů, Paroubků a Zemanů a jejich zcela nvzdělaných lumpenproletářských nohsledů, je zde již mnoho mladých lidí s o řády vyšším kreditem intlektuálním i mravním.
17. 10. 2009 | 14:31

Pavel Bezděčka napsal(a):

Pane Hvížďalo, tu hrubku: ...politické strany pohrozili,... Vám klidně odpustím. Ne šak již tu Vaši předposranost a malost. Co Vás to vede k přesvědčení, že nyní se zle pomějeme. Že vrcholní členové "exkluzivního klubu" nám to dají pocítit. Kde se bera ta vaše malost, s níž se něčeho takového děsíte a snažíte se svým strachem infikovat i ostatní? I kdyby se něco takového stalo, tak co? Neuneseme to? Potrestají nás mocní finančně? Nebo celý ten trest bude spočívat pouze v tom, že se na nás několik nafoukanců bude dívat mezi prsty? Co nám je po nich? My jsme my, stojíme na vlastních nohou a máme vlastní rozum. A v případě, že by skutečně došlo k nějakým restrikcím - nebyl by to snad důkaz úchylnosti systému EU? Nebyl by to konkrétní důkaz ztráty národní i státní suverenity?
Ale vrátím se k Vám, pane Hvížďalo. Znechutil jste mne. Pletete si slušnost a poslušnost. Vaše malost mne znechutila. Vězte, že nevychovaný plebejský buřič je mi milejší a o hodně blíže, než loajální vystrašený slouha neschopný vlastního názoru.
17. 10. 2009 | 14:34

vittta napsal(a):

Tak mě napadá...Co Vy jste to vlastně v té emigraci v Německu dělal,pane Hvížďala???A kdo Vás platil?(platí)
17. 10. 2009 | 14:34

JQ napsal(a):

"A nevychovanost v očích Evropy, kde politika je staletí kultivována, a tudíž pracuje s rituály a symbolikou, je vnímána jako hrubý prohřešek: plebejství tam v žádném případě není ctností."

No, rict, ze by zapadni Evropa byla nejak vyrazne kultivovana po STALETI je hodne velka blbost. Rekneme, ze v poslednich nekolika desitkach let, ve vetsine zapadni Evropy. Predtim mozna tak 200 let v Anglii. Ale jinak byl po vetsinu historie vsude, i na zapade, totalni bordel.

Jinak ale s clankem souhlasim, i kdyz je vicemene jenom shrnutim evidentniho.
17. 10. 2009 | 14:46

Ládik napsal(a):

Beneš vydal dekrety a "podělejte se". Co kdyby vydal dekrety Klaus?
Čí to byl nápad - vyhnat všechny Němce? "Kolektivní vina" vyhovovala komančům a rusákům. Proč se "kolektivní vina" nedá uplatnit vůči nim? Protože nám dosud vládnou.
17. 10. 2009 | 14:47

Tomáš napsal(a):

Dvě poznámky:

1. Vztahy v globálním měřítku se rýsují čím dál ostřeji. Hejno malých států je slabé, pouze velký kompaktní celek může jednat s USA, Čínou, arabským světem jako rovnocenný partner. Takže spojená Evropa ANO.

2. Realita: EU je banda byrokratů, kteří nemají na práci nic jiného, než inkasovat od států peníze a pak je po odebrání desátku distribuovat neprůhlednou administrativou zpátky. Místo toho, aby Evropa navenek vystupovala jako čitelný monolit s jasnými zájmy a názory, řeší se stovky žárovky, velikost banánů a systém na špehování vlastních občanů. Takže takhle soudruzi opravdu NE.

Neřekl bych, že Klaus dělal to co dělal za stejného důvodu, jak to já popisuju, nicméně jeho metody komplikování "sjednocení" Evropy měly mou podporu. Zřejmě to nevyšlo, bude hůř.
17. 10. 2009 | 14:55

Zeno napsal(a):

Pane Hvížďalo nesouhlasím s vámi a nemyslím si že po několika vystoupení francouzského presidenta a některých představitelů EU lze mluvit o větší kultivovanosti zemí od nás na západ.
Zdraví Zdeněk Fryč
17. 10. 2009 | 15:03

Anonymous napsal(a):

1.) Všechny známé právní analýzy dokazují, že Lisabon nebude mít jakýkoliv vliv na BD ! - pokud nevěříte, vyhledejte si je, hodně jich je zveřejněno na internetu.
2.) Pan Klaus to už trochu přehnání, nemyslím pouze s LS, ale celkově se svým chováním v poslední době.
3.) Hodně lidí tu říká, že pan Hvížďala se drží při zdi, ale zkuste si někdo uvědomit jaké peníze k nám z Evropy plynou. Jsou to obrovské částky, které ať už přímo či nepřímo pomáhají nám všem. Takže bych se taky do Evropy tolik nenavážel dokud my jako stát jsme pro ni neudělali téměř nic a ona pro nás víc než dost.
17. 10. 2009 | 15:04

Tomáš napsal(a):

Anonymous:
Božínku, máme peníze z Evropy, to se máme! Stát si o ně neumí požádat, takže hrozí, že tato část propadne. Města za ně staví bazény, ovšem hned potom, co zaplatí dvacet procent firmám, které jim ty peníze pomohly získat. Vivat Evropa!
17. 10. 2009 | 15:11

Zbyněk Matyáš napsal(a):

JO:
Přesně ten stejný stupidní výrok o politice prý v Evropě po staletí kultivované jsem chtěl patřičně komentovat stejně jako Vy, byl jste rychlejší. Člověk žasne, co jeden zavilý novinář je schopen vyplodit, a proto mne Váš celkový souhlas s takovým blábolem docela překvapuje.
17. 10. 2009 | 15:22

RUS napsal(a):

Надеюсь что до конца года появится на карте мира новое государство- Европейский Союз.
Честно говоря от всего сердца хотел бы поздравить все народы Европы в этом эпохальном событии!
Интересно кого решили назначить президентом ЕС?
17. 10. 2009 | 15:24

Béda napsal(a):

Autor,

předně bych chtěl poznamenat, že již "SLAZENÍM EVROPĚ" v době českého předsednictví byla pošramocena pověst ČR v EU na nejvyšší možnou míru.

Za druhé bych upozornil na fakt, že podle slov p. Topolánka (když mluvil o "slabosti" vyjednávacího týmu ČR) je docela pravděpodobné, že čeští vyjednavači LS reprezentovaní ministrem pro "evropské" záležitosti Vondrou a lidma z okolí "nejlepšího" ministra zahraničí - restituenta Schwarzenberga neměli zájem prosadit pro ČR stejné výjimky jakých dosáhlo Polsko. Že tedy nereflektovali prezidentovy instrukce.

A za třetí bych poznamenal, že názory nějakého profesora Přibáně někde v Cardiffu nám můžou být srdečně ukradeny. Pokud je řeč o podrazech, měly by západní mocnosti velice pečlivě zpytovat své svědomí ještě z dob Mnichova, které rozvinutou a vyspělou zemi srazily natrvalo do role ekonomického outsidera.
17. 10. 2009 | 15:26

Karel Mueller napsal(a):

Pane Hvížďala,

Vy prostě nemůžete spolknout, že si někdo v Čechách mohl dovolit chtít něco, co bylo pro Poláky naprostou samozřejmostí a nespnil zahraniční přání dřív, než bylo vysloveno.

Za to, že chtěl pojistku pro občany státu, kterého je presidentem chcete prezidenta obžalovat z vlastizrady. No ... aso by jste to v tomto Kreténoabsurdistánu dotáhli do konce.

Posloucháme hysterický jekot o tom, jak nás chce president dotáhnout do ruského vlivu. Je zajímavé, že po návratu z Ruska "změkčil" své požadavky. Určitě mu tam dal Medveděv nůž na krk, že nesmí podepsat.

Jestli Němci vyhráli a dosáhli revize 2.WW? No ...
Vedení landsmannschaftu nejspíš opravdu vyhrálo. Současné kauzy, které ještě nejsou rozhodnuté a spousta dalších kauz má vcelku jistého vítěze.
Jsem realista. Stačí nahlédnout, že snad není arbitráž a mezinárodní soud, který by Česko neprohrálo.
Jestli vyhrál německý národ? Tam si po definitivní ratifikaci LS nejsem jist.
17. 10. 2009 | 15:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden výkřik obsahující nadávku ("přizdisráč", neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 10. 2009 | 15:38

Focke napsal(a):

Už se nemohu dočkat až prezident podepíše. Konečně se německá větev naší rodiny bude moci vrátit do svých domovů a ujmou se svého, neprávem zabaveného majetku.
17. 10. 2009 | 15:48

Desiderius napsal(a):

Plně souhlasím s textem příspěvku.Musím říci,že mně napadlo dnes něco podobného,totiž,že Klausův obrat přichází (pokud vůbec přichází,ale asi ano)pozdě.Je to jako u zlobivého dítěte,které se přizná v momentě,kdy je avšak již prohřešek odhalen.Mám dojem,že Klaus musí zůstat i nadále prezidentem (aby měl vliv a aby mohl i nadále škodit)a nyní začalo reálně hrozit jeho odvolání.Poškození jména tohoto státu je již hotové,to nelze vzít zpět,i když vše nyní dopadne dobře a LS Klaus podepíše.Konečně i toto poškození je z hlediska zájmů,které Klaus hájí,jistě velmi vítáno.
17. 10. 2009 | 15:51

Eva napsal(a):

Pro exkluzivní klub jsme neypocitatelny,nevychovany.Za to vydiraní EU zaplatíme (cz) vysokou cenu.Vy jste pesimista ktery rad pouzíva silna slova,pane Hvízdala.Pan Klaus vidí rozsírenym obzorem:Amerika,Rusko,Cina,tady zacína spoluprace.V Evrope bude jeste dlouho trvat nez VSICHNI potahnou STEJNE za jeden provaz.
17. 10. 2009 | 15:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Desiderius:
"nyní začalo reálně hrozit jeho odvolání" To už ty pehovské bláboly musejí řádně dunět v hlavě.
17. 10. 2009 | 16:00

Karel Mueller napsal(a):

Na Herr Focke :-),

es ist wirklich die hervorragende Tat hervorzugeben, wenn Sie die tschechischen Bevollmaechtigen einblicken :-)).
17. 10. 2009 | 16:03

im napsal(a):

Pane Hvíždˇalo,

zkomolil jste jméno vedoucího kanceláře prezidenta republiky. Ten pán se jmenuje Jiří Weigl, nikoliv Weigel.

Za sebe musím říci, že se mi nelíbí, jak si překrucujete fakta, abyste za každou cenu mohl osočit prezidenta ze špatného chování.

Obsah rozhovoru Klause s Reinfeldtem vyslepičil Reinfeldt, ačkoliv se předem s Klausem dohodli, že obsah rozhovoru bude důvěrný. To nebyla Klausova chyba, ale indiskrece žvanivého Reinfeldta, který se rád vidí ve světle ramp.

Veřejné vystoupení prezidenta na tiskové konferenci v Rusku na závěr pracovní jednodenní návštěvy je naprosto běžnou věcí, takhle vystupují před novináři státní představitelé velmi často. A že hostitel uspořádal tiskovku ve své rezidenci také není nic zvláštního.
Obama dělá tiskovky v Bílém domě, Klaus na Hradě......
17. 10. 2009 | 16:11

RUS napsal(a):

Konečne skončí rusofobska histerie,všelijake politicí vestnikeho tipu a'la Topolanek,Gross a podobne klauný už nebudou mocí žvanit nesmyslý a škodit mezistatnim vstahum.
Postsovetsky syndrom a populizmus jsou hlavní prekažkou v hlubší integrací EU a Ruska,a vytvoření všech atributu statností EU jenom prospeje,to je v zajmu EU a v zajmu Ruska.
17. 10. 2009 | 16:15

JC napsal(a):

Hvížďalo...
Podpisem LS si s námi EU bude vytírat ďupu z principu. Na tom,jestli by to Klaus podepsal jako první, nebo to podepíše jako poslední tudíž vůbec nezáleží.
17. 10. 2009 | 16:18

Targus napsal(a):

To Karel Hvížďala:

Viděl jsem jednou zvláštní obrázek. Na návsi krásné vesničky vyzdobené záhony s růžemi čekali lidé na autobus. Nedaleko zastávky spal v růžovém záhoně postarší muž, který nezvládl cestu z místní občerstvovací stanice do svého domku. V půli cesty si sundal boty, vzorně je srovnal vedle záhonu a zalehl do pichlavých keříků. Protože mu byla zima - byl podzim, jaký je právě teď, opilec si shrabal čerstvý hnůj navezený kolem keříků a přihrnul se jím, aby mu nebyla v noci zima.

Vy, pane Hvížďalo, na mne působíte tímtéž dojmem, jako kdysi ten nešťastník, který nezvládal ani svůj život a ani pití alkoholu. Taky se za mrazu dobrovolně válíte v pichlavém trní, pomazáváte se hnojem a hlasitě voláte na sousedy odjíždějící pryč, zrovna jako volal onen právě probouzející se muž: "Hle, jaký jsem chudák, zoufalec, ňouma, nula!!! Nechci od Vás pomoc a politování, pojďte si do mne kopnout, pojďte si na mne plivnout!!! Tady jsem!!!"
Nikdo k němu nešel, nezvedl jej, nepomohl. Bylo mu pomoženo již mnohokráte předtím, ale on to udělal vždy znovu. Chtěl prostě trpět veřejně, všem na očích, brodit se v bahně všeobecného pohrdání, vlastních zvratků a výkalů, sám se do nich vždy znovu a znovu vracel.
Ten muž byl psychicky nevyrovnaný, nezvládal sám svou mysl. U Vás mi schází motiv Vašeho konání. Na psychicky strádajícího člověka nevypadáte. Že by dobré bydlo?
17. 10. 2009 | 16:20

Targus napsal(a):

To stejskal:

neděkujte, nechápeme. Přizdis°°č je tady vcelku normální výraz. Měřte stejným metrem Stejskale, jinak si budu myslet, že jste stejný ubožák, jako autor tohoto blogu.
17. 10. 2009 | 16:24

Rumcajs napsal(a):

Dneska palec nahoru pane Hvížďalo. Vlastenectví ponechme těm, co se v dějinách o něj kdy poprali.
Švejci, smiřme se s tím,že do nějakýho zadku vlézt musíme, tak ať to není ten ruskej!
17. 10. 2009 | 16:25

Béda napsal(a):

Karel Mueller,

jednou by možná stálo za to napsat knihu o arbitrážích českého státu s názvem Naše slavné prohry.
17. 10. 2009 | 16:28

RUS napsal(a):

To Rumcajs:Mluvte za sebe,jste ostuda českeho naroda,ktera s Čechamy nema nic společneho.Fuj!
17. 10. 2009 | 16:29

stejskal napsal(a):

Pro Vás možná, pane Tarqusi. Pro mne je to hrubá nadávka. Co už? Každý jsme nějaký...

Mimochodem nedělejte si násilí, myslete si o mne, co je Vám libo. Ostatně já si o sobě též myslím, že jsem ubožák (ale vybral jsem si sám, nikdo mne nenutil, abych se nechal zaměstnat v Aktuálně.cz a snažil se udržet tyto debaty alespoň v trochu přijatelných mezích).

Zdravím všechny, zejména pak ostudu národa :-)

Libor Stejskal
17. 10. 2009 | 16:35

ČECH napsal(a):

pěkně napsaný článek.A taky k tomu dodáme: http://www.dostklause.cz
17. 10. 2009 | 16:35

RUS napsal(a):

Dalšim krokem je spojení EU a Ruska v Evroasijskou Unií,a nejlepší na tom bude že vychodoevropske rusofoby NIKDO ptat nebude!
Už vidim jak všichní te "Havlove detí"začnou otačet o 180°,do konce roku první vlaštovka,uvidite,
bude opakovat uplne stejna situace jaka byla po padu komunizmu,všichní prevlekačí kabatu rychle zorientují.
17. 10. 2009 | 16:44

Pavel napsal(a):

Máme štěstí.
Pokud má pan Hvížďala pravdu,tak máme štěstí,že máme tuto vládu.Jiná politická vláda by nebyla schopná ani pohrozit kompetenční žalobou.Nicméně bych byl raději, pokud by tato žaloba byla skutečně podána, neboť jen tak by bylo potvrzeno protiústávní chování prezidenta.Jeho podpisem se ale prokáže,že mu jde jen o svůj prospěch a ne o věc.
17. 10. 2009 | 16:44

Rumcajs napsal(a):

RUS:

To mi moc mrzí Ruse, že se za mě stydíš.
Ale máš recht! Čech jsem jenom papírovej.

Babička uměla česky ještě hůř jak já, protože to byla Ukrajinka a moc bych za to nedal, že to byla cikánka. Děda byl Belgičan. Můj druhej děda byl sudetský Němec a matka Rakušanka.

A včil mi můžou všichni všichni vlastenci políbit prd.., včetně Tebe, ozdobo národa.
17. 10. 2009 | 16:45

JC napsal(a):

Rumcajs,
Obrácení Ferdiše Pištory ?
Nikdy jsem se osobně nikomu v zadku nejen neštípal, ale ani si před nikým na ten svůj nesedal. To není o vlatenectví jak se mylně domníváš, ale o zdravém seběvědomí, sebeúctě...chceš li
17. 10. 2009 | 16:48

Rumcajs napsal(a):

Zdravím pane Stejskale!

Ale že tu máme dneska veselo, že ?!
17. 10. 2009 | 16:48

Emissary napsal(a):

Sekularizovaná Evropa

má problém. Ze sociologického pohledu jde zejména pokles podílu věřících ve společnosti. V tomto smyslu sekularizace proběhla pouze v evropských a „křesťanských“ zemích. V islámských zemích pozorujeme opačný proces. V Evropě vše dovršili komunisti, v Albanii to dovedli až do absurdity.

Americký politolog Ronald Inglehart na základě celosvětového průzkumu hodnot poukázal na to, že v sekularizovaných společnostech pravidelně dochází k úbytku porodů a tím k demografickému poklesu. A nebyl to jen on. Na základě zkušenosti evropského novověku vznikla už v 18. století osvícenská teorie o automatickém úpadku a mizení náboženství ze života lidí. A tak se nabízí otázka. Potřebujeme to, jdeme správným směrem? Odpovědi musí každý hledat sám, protože sjednocená Evropa jako celek odpovědi nehledá, není toho schopná a konečně ani hledat nechce.

Takže jsme dopracovali, vážení Hvížďalové, Peheové, Zaorálkové a Teličkové, vy, kteří se na tu LS tak těšíte. O nás bez nás a nejen o nás, ale o celé Evropě bude rozhodovat hrstka byrokratů. To, čeho nikdo nedosáhl válkou, to jsme všichni dali dobrovolně, v euforii za „mocný“ evropský superstát.

No uvidíme, co se bude dít. Z pět, deset let panové. Pak nebrečte. Jedno vím jistě. Civilizace, kterou ovládají různé výstřednosti a cetky, taková civilizace je dřív nebo později odsouzená k ovládnutí a k zániku.
17. 10. 2009 | 16:50

Rumcajs napsal(a):

JC:

O jakém sebevědomí to mluvíš ?

Tohle laciné vyskakování považuješ za sebevědomí ? Ale jdi.
Sebevědomí je, když si stojíš na svém a přitom něco Ti hrozí. Tady nám hrozí akorát to, že ze sebe uděláme šašky.
17. 10. 2009 | 16:51

Karel Mueller napsal(a):

Béďa:

To by mohla být jen kapitolka. Možná jako perlička na závěr by se mohl najít alespoň jeden případ, kdy jsme neprohráli, ale nejsem si jist ...

Jinak by mohla obsahovat celou řadu dalších kapitol: Jak nodostat ze 700 miliard ani vorla, jak vytvořit za 20 let dluh z nuly na 1,4 bilionu, jak se vzdát výrobní základny, jak lést někam zahraničí, jak vést extraligu v prostituci a jak vítat zahraniční návštěvníky roztaženým rozkrokem, jak škemrat o pomocné práce v EU ... atd., atd.

Možná to někdo sepíše a třeba si ještě počteme.
17. 10. 2009 | 16:56

Kelt napsal(a):

Klaus je politikem 19.století,který ani po dvou světových válkách není schopen pochopit obsah a směřování politiky EU.Jeho názor na zdroj současné ekonomické krize spočívající v přeregulaci finančních trhů hovoří za vše.
17. 10. 2009 | 17:11

Vico napsal(a):

Konec dobrý, všechno dobré.

Na rozdíl od autora blogu si nemyslím, že pokud bude LS do konce roku podepsána, bude to mít pro ČR takové důsledky. Klausovo počínání ve vztahu k ostatním složkám státní moci byl absolutní exces a důsledky si ponese zřejmě ten, kdo ten exces učinil. VK propásl k vlastní velké újmě timing, kdy mohl odejít ze hřiště důstojně a se vztyčenou hlavou. Tak, jak se to povedlo Kaczinskému.

Tady nešlo o tenis s Hájkem, který jako správný podržtaška nechá svého šéfa vyhrát/pleju pane řediteli/.

Pro ty, kteří zabrali na dramaticky zdvižený prst prezidenta, že sice v brzké době nehrozí rozlomení pevninského ledovce/globální oteplování neexistuje/, ale benešových dekretů, jen tolik.

Jestli ta hrozba byla tak dramatická, proč nejednal dříve a místo toho se hádal s klimatology o oteplování? A pořádal promo akce ke knížce o zelené a modré planetě? Kdeco bylo důležité, jen ne nebezpečí BD! Až poté, kdy ho přišlo podpořit na Hradčanské náměstí 200 nejvěrnějších /celá akce byla fiasko/, sáhl po kartě, která je schopna lidi zvednout od stolu i supermarketů.

I prohrávat se musí umět důstojně.
17. 10. 2009 | 17:15

JC napsal(a):

Rumcajs,
Musím se smířit s tím, že ty ke svému životu potřebuješ, aby ti občas někdo/nejlíp nějakej žabožrout/ vzkázal, že máš držet hubu.
No co balená kobliha, nebo správně zahnutej banán stojí za to abys v pravý čas sklopil uši jak věrnej vořech, nechal se polaskat pod krkem a chńapnul po ohlodaný kosti, která spala ze stolu.
17. 10. 2009 | 17:20

Stařeček napsal(a):

v republice vlastně už naše není nic. Vše co za něco stálo už je v cizích rukou. Vydělávat už budeme jenom na ty žaloby, co jistojistě přijdou.
17. 10. 2009 | 17:32

stejskal napsal(a):

Není to dobré, pane Vico, řekl bych.

A ještě hodně dlouho to v této společnosti dobré nebude. Nemůže být.

Neumíme debatovat, respektovat se, dělat kompromisy v zájmu dobré věci, ustoupit, je-li třeba. O to více lpíme na svých "zásadních pravdách", snažíme se je vnutit druhým a když je neakcepují, jdeme tvrdě po nich. Smutné. Kontraproduktviní. A posun k lepšímu zatím v nedohlednu.

Hezký den.

Libor Stejskal
17. 10. 2009 | 17:34

Rumcajs napsal(a):

JC:

Že mám držet hubu, to mi nikdy ještě žádný žabožrout neřekl.

To že mi vzkázali, že budou jednat jedině francouzky, to se mi stalo hodněkrát.
Tož poslal jsem je, kam se sluší.

K tomu nepotřebuju být vlastenec, na to stačí normální lidská hrdost.

A co se týká těch banánů a pod. Nic si nenamlouvej hochu. Ať si Klaus hraje na co chce, stejně budeš skákat, jak EU bude pískat, protože peníze jsou vždy až na prvním místě a náš zákazník, náš pán.
17. 10. 2009 | 17:36

Karel Mueller napsal(a):

Vico:

Konec dobrý, všechno dobrý?

Kdo prohrál a kdo vyhrál by jste si měl ujasnit. Zatím lze jen počítat, kdo všechno prohrál a co všechno prohrálo plus ti, kdo skutečně vyhráli.

Od sjednocení SRN uplynulo dvacet let. Západní část do východu cpala astronomické sumy. Nelze porovnat s námi, jak se situace východních Němců zlepšila. Přesto je tam silná ostalgie a třetina západních Němců sjednocení upřímně lituje.

Jsou jeden národ se stejnou mentalitou, kulturou i schopnostmi.

Na blogu prof. Hořejšího jsem dost podrobně rozepsal své námitky proti EU. Začínám otázkou, pod jakým praporem chce EU sjednocení provést. Ani tak fundamentální otázku nejste schopni odpovědět.

Pokud se Evropa změní v arabské bazar ječících štěken, jak píšu na jiném blogu, tak to ještě bude skvělé. Ale spíš Evropany čeká postupný zánik.

Jistě, své minority rozstrkají po východních zemích, až si s tím nebudou vědět rady. Tím ovšem řešení problému jen oddálí a ztratí poslední oblasti s původním evropským obyvatelstvem.
17. 10. 2009 | 17:42

arlon napsal(a):

Focke

zajímavý názor, teď budou všichno lovit honem rychle familien und kennkarten, na ja?

Hm, předpokládal jsem dlouhá léta, že ve skutečné Evropě to již nebude potřeba, toto ovšem není skutečná Evropa, tu už pohřbila 1.ropná krize v roce 1973. Přesto jsme měli v roce 1989 naději. Zaskočil mne jen Havel na balkóně s Dubčekem....

Mé tušení bylo správné, dnes víme, že Havel zaskočil všechny a nejvíce Karla Kryla a ostatní obyčejné lidi, kteří chtěli "jen odčinit rok 1968".

V LS se podařilo vzkřísit jen pohrobky francouzkých císařů a německého fűhrera, podle toho to také vypadá ....

Štvanice na prezidenta Klause je podobná předmnichovské na Beneše, Hitlerovu vyhrožování Háchovi a Brežněvově "domluvě" Dubčekovi.

Kdo z vás, farizejů, vůbec tuší, že prezident Klaus zažívá stejně smutnou hodinu tohoto národa, této země a starého království, dosud trůnícího v přemyslovských hranicích, jako tito jeho tři předchůdci.

Bohužel, lidi, víte málo. Tak málo, že ani nevíte, že se již žádná historie opakovat nebude a nebude ani možno ji prožít znova a odčinit chyby.
Spadla klec.
17. 10. 2009 | 17:42

Ikena napsal(a):

Vazeni,
neni jiz prilis pozde, proc se nevyjednala stejna dolozka jako ma Polsko a UK. Kdo to zpackal.
Nyni to vypada, ze si prezident vyridi sve ucty s Topolankem a jeho vyjednavacim tymem, zvlaste s jeho oblibencem knizetem.
A ODS bude ve schize...
Asi ma pravdu, ale je pozde. A protoze mu davame za pravdu, muze si dovolit vlozit do hry trochu ruskych karet, tedy karty s oznacenim dostavba Temelina a zajmy Lukoilu.

Asi prekvapim, ale dnes zde ma moji podporu Rumcajs.
17. 10. 2009 | 18:07

ost napsal(a):

Nejak mne unika z celeho diskutujiciho sveta zakladni bod Vaclav Klaus nezodpovedny NARCIS!
Vaclavu Klausovi nejde o LS a uz vubec ne o CR,(!) jde mu o Vaclava Klause, prvniho, nejlepsiho, nejchytrejsiho. Vaclava Klause nad ktereho neni!

Otazka je vazeni "CO PO VACLAVOVI KLAUSOVI"? ... Ljukoil?

Po indidum ktere dostalo stat od deleni do dnesniho mixu, lidi kteri jou jako zpitomeli masazi o velikosti dnesniho prezidenta.

Zemsky raj to na pohled ....
17. 10. 2009 | 18:21

Ben napsal(a):

Dobrý večer, pane Stejskale,
ale proč zrovna my? Proč Česko? Přece nejsme zas tak o moc lepší národ než Rakušané, Belgičané, Bulhaři, Holanďané, Estonci, Irové ad. nebo si to o sobě většina Čechů myslí?
Napsal jste smutný příspěvek. Jestli víte, proč naše společnost je taková, prosím, doplňte.
17. 10. 2009 | 18:25

Dinny napsal(a):

Myslím,že by nám záleželo,jak máme před Evropou vypadat,nikoli na tom jací ve skutečnosti jsme.Evropa není o nic lepší,než jaký je každý Evropan. Jací jsme my Evropané podívejme se do dějin,neboť dějiny se opakují! Na této planetě zemi nejsou podmínky pro život bez závisti,nenávisí polopravd a válek a dalšího "ovoce těla."Chcete zde žít? Já nikoli.
S pozdravem Jesus Lives! brouk Dinny
17. 10. 2009 | 18:29

Vico napsal(a):

KM : Vašich pět karet znám. Váš názor respektuji, ale nesdílím ho.

Jestli však máte pravdu a jsme na lodi civilizačního okruhu, kterého čeká postupný zánik, předpokládal bych řešení v koncentraci sil. Druhá možnost je skočit do vratkého záchranného člunu a pádlovat rychle od Titaniku pryč. Kam?

Integrace - dezintegrace.
17. 10. 2009 | 18:34

Béda napsal(a):

Ikena,

při vší úctě. Domnívám se, že prezident není zrovna klíčová osoba, která rozhoduje o tom, co se bude dít v oblasti energetiky a strategického zásobování státu.

Toto rozhodování přísluší kabinetu (resp. parlamentu) a VK jej mohl ovlivňovat spíše z pozice premiéra. Navíc Rusko tak jako tak zůstane na dlouhé období nejvýznamnějším dodavatelem strategických surovin jak ČR tak Evropy. Některé vlivné evropské státy se s tím chtě nechtě smířily a přizpůsobily se tomu. (viz společné projekty produktovodů, v ČR kupř. německý RWE Transgaz, kterým proudí převážně ruská surovina). S tím hned tak nikdo nic nenadělá. Jinak na parcelaci energetiky ČR se podílí vícero evropských států.
17. 10. 2009 | 18:35

Ládik napsal(a):

Ben, Stejskal:
to vypadá jako obžaloba společnosti jedincem z jeho pohledu. Já to tak necítím. Kompromisu nejsou schopni lidé, vyznávající nějakou ideologii. Ti lpí na svých stranických dogmatech a bohužel jen ti byli v tomto státě volitelní. Někdo už to tady pěkně popsal - jsme jako obecenstvo, fandící svému manšaftu. Tento pohled vnucují lidem novináři; u nich platí "koho chleba jíš, toho píseň zpívej".
Normální lidi se dohodnou, hlavně mimosoudně. Mafie není jen soudní, mafie je prorostlá všude, kde jde o peníze a moc, její kořeny jsou v komunismu.
17. 10. 2009 | 18:35

Imhotep napsal(a):

Libor Stejskal:

Copak ta beznaděj? Že by podzimní deprese? Nebo že by zpyptování svědomí? :)
17. 10. 2009 | 18:37

taky imunolog napsal(a):

A té vší ostudě ještě zdaleka není konec, mandát pana presidenta bude trvat ještě déle nežli 4 roky.
17. 10. 2009 | 18:46

Czech napsal(a):

Klaus měl zůstat v Moskvě navěky !!!
17. 10. 2009 | 18:48

jarpor napsal(a):

Je to furt dokola - LS jedni ano, druzí ne.
Nemám co dodat...

Jsem Evropan i bez LS. Bude-li, naučím se s ní žít. Byl jsem a budu.

LS to není jen o BD. Nechť sociální inženýři řeknou jasně - plánujeme evropský stát abychom mohli "konkurovat" Americe, Rusku, Číně...
LS je ovšem k tomuto cíle nedovede, o tom jsem přesvědčen.
Nikoho o svém názoru nepřesvědčuji...

Hezký večer
17. 10. 2009 | 18:50

Béda napsal(a):

Ládík,

nevím, nevím. Poprvé jsem se o mafii dočetl v historii Itálie a pak USA. Žeby to byly komunistické země?
17. 10. 2009 | 18:50

Vico napsal(a):

p. Stejskal : Není to dobré v tom smyslu jak říkáte.

Upřímně řečeno, jsem až konsternován z toho, co se kolem LS, kterou nemusím, u nás děje.

Příklad - to co předvedl slovenský komentátor po závěrečném hvizdu, kdy Slováci postoupili na MS ve fotbale se rovnalo vlasteneckému vyšilování, kterému se nemohla rovnat ani bezprostřední radost Záruby v Naganu.

Naše vlastenčení je ve srovnání se Slováky jak vychladlý čaj k vroucí vodě. Slováci si setsakra své suverenity považují. Přerostli nás holenkové, přerostli. Z nedostatku vlastenectví je rozhodně nepodezírám. A to mají na jihu hóódně nehistorické hranice, velkou maďarskou menšinu a Maďarsko s nestráveným Trianonem.Asi dobře ví, proč je EU pro ně dobrá.
17. 10. 2009 | 18:54

Ikena napsal(a):

Bedam
mate pravdu tak na pul.
Klaus bude v teto taskarici, vzdy vitezem. Haji zajmy obcanu, suverenitu statu apod. Vzdy nekdo z jeho vernych obcanum pripomene, ze to byla vlada Topolanka a jeho vyjednavacu,kteri se nepostarali o dodatek anehajili dostatecne zajmy republiky.
Ano, dalsi uder jde proti Topolankovi a jeho suite. Jetlize se ODS ci nova pravicova strana postavi za Klause, tak on bude mit urcite slovo a paky ovlivnovat energetickou politiku statu.

Muze mi nekdo napsat, ve ktere zami maji hlavu statu, ktera je sponzorovana cizi firmou, nota bene ze statu, ktera neni clenem NATO ci EU.
Co bezpecnost statu, viz nynejsi causa Sazka versus BIS.
17. 10. 2009 | 18:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Bene,

především: nejsme o nic horším ani lepším národem než jakýkoliv jiný národ. Kvalita národů je neměřitelná, jako kategorie navíc zcela absurdní (to nakonec platí i v případě jedince. Člověk není lepší či horší, je jen různě disponován, má jiné zkušenosti, nějak se chová, nějak jedná. Kvalitní může být máslo, auto možná kůň, ne ale člověk či národ).

Čili jediné, o čem se dá smysluplně hovořit, jsou převládající tendence ve vzorcích chování v té které společnosti (někdo jim podléhá více, jiný méně, někdo třeba vůbec).

Ty vycházejí ze společné historické zkušenosti, které jsou - různě upravovány, deformovány, zveličovány či naopak bagatelizovány - přenášeny z generace na generaci.

Většina lidí se pak do jisté míry podle nich chová, protože to buď objektivně je - nebo to alespoň ta většina považuje - za nejvýhodnější v daném čase. Mylně se toto často vydává za nějakou národní vlastnost či dispozici.

České země leží v průsečíku mnoha zájmů, jejich obyvatelé byli po staletí vystavováni neustálému tlaku ze všech stran. Každou chvíli vládl někdo jiný (většinou někdo, kdo nebyl v oblibě), každou chvíli byl někdo jiný nepřítel. To - dle mého soudu a velmi zjednodušeně řečeno - formuje naše společenské vědomí a především způsob našich reakcí a chování (to není jen v politice, přenáší se do všech mezilidských vztahů, včetně těch v rodině). Největší útlum přitom přinesly dvě totality druhé poloviny minulého století. Skepse ke všemu kolem sebe, "dvojí morálka", uzavřenost, šedá ekonomická zóna, neochota starat se o věci kolem sebe atd. se staly praktickým návodem pro jejich přežití.

Tohle vše padlo, najednou každý mohl všechno - nahlas spílat, rvát se o to, co mu přišlo důležité, vynadat druhému, porazit ho za každou cenu (žádné riziko jako za totalit) už nehrozilo. Nicméně společenské mechanismy, které tohle všechno alespoň trochu vybalancovávají, byly zpřetrhány, většina lidí se jimi neřídí resp. o nich ani neví.

Tohle všechno vybudovat trvá staletí, nelze čekat, že se lidé začnou respektovat jen tak, z ničeho nic, jen tím, že se podaří odstranit totalitu.

Velmi poučný je pohled do Ruska či na Ukrajinu. Tam jsou v tomto ohledu na tom ještě daleko hůře (mezilidské vztahy se tam devastovaly déle). A Rusové vůbec nejsou horší než třeba my, jen jejich chování ovlivňují ještě horší zkušenosti než ty naše.

Ono se to změní, doufejme, ale bude to chtít hodně trpělivosti a méně hysterie (a prvního se nedostává, druhého je zase přehršel - viz např. debata o Lisabonu; a to ze strany jak fanatických odpůrců tak přívrženců). Chce to čas a více lidí, kteří takto chtějí jednat (ne čekat, až začnou ostatní).

Libor Stejskal
17. 10. 2009 | 18:58

es2f napsal(a):

Negativní následky za počínání Václava Klause uz prece davno pocitujeme. Bohuzel je narusenych osobnosti v politice stale vic, protoze lide stale vic daji na to, jak je politik pobavil, nez na to, co dela a co uz dokazal. V Cesku take neni a nikdy uz nevznikne zadne smysluplne meritko posuzovani kvality politiku. Na vsechno zle se zapomene a uz jenom za to ze to dotahl az na prezidenta, se mu stejne jednou budou stavet pomniky.
17. 10. 2009 | 19:00

Béda napsal(a):

Ikena,

teď nevím, jestli narážíte na sponzoring z Východu anebo ze zaoceánského Západu, kam VK jezdí na honorované přednášky spojené se sebeprezentací.

O žádné perspektivní pravicové straně (Machovy tzv. Svobodné za takovouto stranu nepovažuji), kde by VK opět prorazil do vlivných politických pozic nevím. VK Klaus je již teď dožívajícím anachronismem. Jeho aktivní politický život prakticky skončí s výkonem funkce prezidenta.
17. 10. 2009 | 19:03

es2f napsal(a):

Ladik:
Koreny ceske mafie jsou sice uz v totalite, ale to neni hlavni a jediny duvod. Na uzemi byvaleho Vychodniho Nemecka se mafiim zdaleka tolik nedari jako zde. Samozrejme tam take jsou, ale maji podstatne mensi vliv. A pritom mezi Cechy a Vychodnimi Nemci zadne podstatne rozdily nebyly.
17. 10. 2009 | 19:09

JC napsal(a):

es2f,
Můžete mě napsat, jak konkrétně se to dotýká vás ?
Jak vy osobně to pociťujete ?
17. 10. 2009 | 19:09

stejskal napsal(a):

I Vám dobrý den, pane Imhotepe,

nejspíš všechno dohromady ;-)

Ale není to beznaděj, jsem spíše optimistou. Padesát šedesát let a máme tohle divné období za sebou (parafráze na Masaryka, pamatujete?) To je skvělé, ne?

No, pane Vico,

že bych zrovna oceňoval projevy vlastenectví při sportovních utkáních, nemohu říci ;-) Dokonce si ani nemyslím, že by slovenská společnost byla nějak zásadně občansky vyspělejší než ta naše (ale spíše mne zajímá, jaké je to v mém bezprostředním okolí než za řekou Moravou), také to tam dokáží docela slušně rozpumpovat ;-)

Debata o LS, chování naší politické reprezentace, ale i těch, kteří o ní vedou debaty, mi přijde v podstatě jen jako logické pokračování všeho, co se zde děje. Politici nejsou schopni dohodnout se prakticky na ničem, neustále se jen obviňují, za každou cenu trvají jen a pouze na svém. A my je v tom podporujeme. Buď "hot!, nebo "čehý", jinak si nic kolem sebe ani nedokážeme představit. Černý, nebo bílý, přítel, spojenec, nebo nepřítel, zrádce. A po nás potopa (ostatní ať si trhnou nohou)...

Libor Stejskal
17. 10. 2009 | 19:11

Ben napsal(a):

Ano, pane Stejskale, myslím, že to tak nějak bude.
Vašimi slovy se cítím zahanben, protože, to co jste napsal, platí i o mně.
17. 10. 2009 | 19:17

Ládik napsal(a):

es2f:
NDR musí mít slabší komunistickou mafii zákonitě, stali se ihned součástí SRN i s právním systémem. My budeme mít (máme) delší cestu k normálu. Naše mafie je vydatně podporována z Ruska - i Lavrov tvrdí veřejně, že jsme ruskou sférou vlivu. Z Karlových Varů je nejvíc rychlokvašek (na právech v Plzni.. ale nedělám si iluze o jiných školách), aby byla státní správa zásobena "kvalitními, nevydíratelnými" lidmi.
Blít už z toho nejde, jen počkat 2 generace, až to pochcípá.
17. 10. 2009 | 19:22

DÁŠA ZAJACOVÁ napsal(a):

VÁŽENÝ PANE HVÍŽĎALO!S TÍM,ŽE NÁŠ PREZIDENT VYSTOUPIL SE SVÝM NÁZOREM POZDĚ ZÁSADNĚ NESOUHLASÍM,PRÁVĚ NOPAK V PRAVOU CHVÍLI!!!PŘECI NEBUDU ŘÍKAT DOPŘEDU,JAKÉ MÁM ESO V RUKÁVU,KDYŽ NEVÍM JAKÉ KARTY MÁ PROTIHRÁČ!!!A KDYŽ VÍM,ŽE AŤ ŘEKNU CO ŘEKNU,PROTISTRANA ČEKÁ POUZE SLEPOU POSLUŠNOST BATOLETE!!!
17. 10. 2009 | 19:22

stejskal napsal(a):

Platí to o nás všech (o mně tedy v každém případě), pane Bene.

Není třeba být zahanben, člověk si nevybírá, do jakého protředí se narodí.

Ale je dobré si to uvědomovat, přemýšlet o těchto vzorcích chování a - pokud dospějeme k závěru, že se nám nelíbí, že jsou třeba kontraproduktivní - snažit se podle nich nechovat (a určitě to nejde ze dne na den).

Znám Vás jen virtuálně, ale nemyslím si, že zrovna Vy byste si měl něco nějak moc v tomto ohledu vyčítat. Naopak.

Libor Stejskal
17. 10. 2009 | 19:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Zajacová,

zvýrazňování příspěvků na úkor jiných, tedy například jejich psaní velkými písmeny, je na těchto stránkách v rozporu s pravidly (viz záhlaví každé debaty). Prosím, abyste je respektovala, jinak budu nucen Vaše texty mazat.

Děkuji za pochopení

Libor Stejskal, editor blogů
17. 10. 2009 | 19:25

es2f napsal(a):

V organech EU Cechum epizodu s Klausovym vzdorem nikdy za vinu davat nebudou, protoze tam kazdy vi nebo aspon tusi, ze VK nemluvi za obcany, ale jen za sebe. Navic se vedelo, ze K povoli. Ze nikdy nebyl a nebude hrdina, ktery by dokazal vzdorovat vetsine. A hlavne, maji mnohem horsi starosti s integraci vychodnich "provincii" jako Bulharsko a Rumunsko. Proti tomu jake problemy se resi tam, je nejake zdrzeni ratifikace v Cesku uplne nic.
17. 10. 2009 | 19:25

Vico napsal(a):

p. Stejskal : Asi jsem to nešikovně formuloval. Sportovní vlastenecké vyšilování neobdivuji. Měla to být jen ouvertura k zamyšlení, že bych spíše od Slováků čekal, že se budou těžce smiřovat s LS. Stejně tak i jiné země např. Polsko, kde vlaje vlajka na každém rohu.

Odtud pramení má konsternace z toho, že jsme to nakonec my a ne někdo jiný.
17. 10. 2009 | 19:32

Emissary napsal(a):

Stejskalová pálka na tvrdou kebuli :)

Jen mažte pane Stejskale. Někomu se může zdát, že mažete nespravedlivě. A někdo mně možná obviní, že lezu do pr… Faktem ale je, že na sprostotu to je perfektní lék. Nedovedu si představit, kdyby jste to nedělal, jak by to tady vypadalo. Zaručená vítězství, nezáleží z které strany. A snažně prosím, neodpovídejte, protože to lezení podle některých jen potvrdíte. :)

Dobrý večer Vám i všem.
17. 10. 2009 | 19:33

Posseltovic Bertí napsal(a):

Vi dobže žíkat herr hvíždala. My nemyt radi toho Klause co nem nechtit vratit nas majetek, nase drahe Sudety. Bravo, herr Hvizdalka, vy brzo dostat Svatofaclafska orlice, bravo.
17. 10. 2009 | 19:36

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

asi máte pravdu.

Zhruba dvě generace v průměru trvá, než se špinavé nehty promění v bílé límečky. Některým tunelářům, bývalým vekslákům, různým mafiánům se to pravda povedlo již v prvním dvacetiletí, důsledná morální očista nastane ovšem až s další generací. Děti absolvují prestižní školy a zcela neposkvrněny špínou svých otců zaujmou řídící funkce ve státní správě a velkých ekonomických celcích, čímž zhodnotí naakumulovaný potenciál... Mnozí z nich budou navíc podobně jako jejich otcové bohabojnými věřícími a štědrými mecenáši různých humanitárních spolků a politických stran.

V tomto ohledu nebudeme ve světě zdaleka první.
17. 10. 2009 | 19:37

es2f napsal(a):

Ladik:
To neni jenom v tom, ze zapadni Nemci prinesli do Vychodniho Nemecka jiny lepsi system. Ale v tom, jak se jim ho podarilo uvest do zivota. A to se rika, ze ve Vychodnim Nemecku byl upadek moralky za totality jeste daleko vetsi nez tady. Napriklad percentualne na pocet obyvatel pry mela tamni tajna policie mnohem vice spolupracovniku nez ceska STB atd.
17. 10. 2009 | 19:46

stejskal napsal(a):

Ale kdež, pane Bédo ;-)

(i když ten vývoj jste - ve zjevné nadsázce - popsal více méně tak, jak jej popisují sociologové v případě meziválečných USA a po válce pak Německa či Rakouska).

Žádný ideál, absolutní očista, obrat o 180 stupňů nepřijdou, může to být jen trochu lepší než nyní. Zaplaťpánbu za ty dary.

Jsem příznivcem malých, postupných, ale pokud možno neustálých změn k lepšímu (masarykovská každodenní drobná práce), ne dramatických společenských zvratů ;-)

Libor Stejskal
17. 10. 2009 | 19:48

Béda napsal(a):

es2f,

řekl bych, že obecně platí - čím liberálnější prostředí a především větší právní anarchie, tím větší propojenost organizovaného zločinu ve vysoké politice a jeho vliv na společenský život.

Pokud vím, s fenomenem mafie s různou mírou úspěšnosti bojují všechny státy světa. Německo (míněno to západní) je tradičně pověstné vysokou mírou organizovanosti, propracovaností právního systému a vymahatelnosti práva.
17. 10. 2009 | 19:53

es2f napsal(a):

Beda:
Děti absolvují prestižní školy - tak proc obe Mrazkovy deti vystudovaly prava v Plzni?

Vubec cele je to jinak. Ty rodiny se jen transformuji tak, aby si zachovaly a zvetsily svuj vliv ve spolecnosti. V Evrope se to da uz po leta pozorovat na vyvoji byvale slechty. Zjednodusene receno, pote co si ve tme nakradli (nebo jim bylo za verne sluzby prideleno atd.), vybuduji verejne osvetleni, aby bylo dobre videt na jimi oploceny pozemek a nikdo si netroufnul tam krast z jejich (nakradeneho). A je overeno, ze obycejni lide si z toho stejne zapamatuji jenom to, ze rodina vybudovala verejne osvetleni. :-)
17. 10. 2009 | 20:01

lutic napsal(a):

Proskopčáci jásají,je dobře,že se pan prezident ozval,alespoň si dají Posseltovci pozor a naši mladí též.Více zřejmě dosáhnout nešlo kvůli neschopným předešlým vládám.Poláci a GB si výjimky zajistili !
Trapný Hvížďala a jeho pravdoláskaři-už se z nich stává jen sekta ...
17. 10. 2009 | 20:52

Jan napsal(a):

Stejskal
Dobrý den.
Dovoluji si částečně nesouhlasit.
Jasně , že je to všude stejný a hovořit o vlastnostech národa je svým způsobem nonsens.
Nicméně jistou českou specifičnost vidím.
Neschopnost elit vládnout. Najít elementární konsensus národního zájmu, nadřadit zájem státu nad svůj vlastní.
Táhne se to naší historií tisíc let. A i když srovnám, třeba i středoeropsky, vycházíme jako premianti.
A teď se omlouvám, možná že ne?
17. 10. 2009 | 20:59

hoven napsal(a):

prosím autora nezaměňovat pojmy Evropa a evropští byrokrati třesoucí se na sva teplá místečka. ano, ti nam možna neodpustí a mě osobně mužou polibit pr.el. i s hviždalou.
17. 10. 2009 | 21:11

Gudka napsal(a):

S postupujícím časem se stále víc obvnažeuje motivační jádro těch, kteří jsou zde nazývání "eurohujery" - totiž, že nejdůležitějším kritériem je česká poslušnost.
Pomyšlení, že by se na nás "mohli zlobit" je pro E-hujery horší hrozba, než pandemie prasečí chřipky.
17. 10. 2009 | 21:13

stejskal napsal(a):

Nemyslím, že jsme ve sporu, pane Jene,

skutečně můžeme v historii tohoto reginu nalézt řadu událostí, které Vaší tezi podpoří (stejně tak ovšem jako období, kdy si Češi vládli docela dobře).

Jen jsme se snažil vysvětlit, proč je zde správa věcí veřejných již po staletí obtížnější než třeba v případě větších národů či národů mimo centrum kontinentu (mimochodem řada svéprávných národů na územích dnešní Francie, Itálie či Německa byla v minulém tisíciletí podrobena a postupně zcela asimilována, to Češi aspoň přežili).

Žijeme na území, kde se kříží rozličné zájmy a není jednoduché zde žít. Respektive zejména v minulosti nebylo. Zařídit se podle toho, byla otázka přežití, doslova. Je to v nás jako v koze, i když dnes už nám nikdo o existenci ve stejném slova smyslu jako dříve neusiluje.

Integrita, důstojnost, dokonce i láska k tomu, co nás obklopuje, dnes vyžaduje poněkud jiný přístup než za husitů, v době obrození mebo třeba během nacistické okupace. A tím neříkám, že je není třeba opečovávat, jen si myslím, že věci se neustále vyvíjí a je třeba se vyvíjet s nimi. Jinak člověku ujíždí vlak (to není polemika s Vámi, spíše úvaha na dané téma).

Libor Stejskal
17. 10. 2009 | 21:16

Jan napsal(a):

Gudka
Nejhorší hrozba pro nás je omezenost a hloupost.
Máte pocit, že Dánové a Finové a Irové a Angličani a... jsou idioti a budou se na nás zlobit jak je Klaus chytrý?
To se , ale pletete, prostě se zařídí po svém.
Bez nás.
A to je možná zájem Klause , ale ne můj.
17. 10. 2009 | 21:20

Béda napsal(a):

Jan,

Myslím, že Dánové, Finové, Irové, Angličani, neřešili při přijímání LS takový problém jako jsou požadavky sudetských Němců.

Tady bych prosil rozlišovat. Prolomení Benešových dekretů totiž v praxi může znamenat faktický zánik suverenní české státnosti. Pak bychom se již z dluhů a převodů zbytků státního majetku do cizích rukou nevyhrabali. A požadavky SDL nejsou žádným výmyslem, zrovna tak jako soudní precedent v případu Apstolides.
17. 10. 2009 | 21:28

Jan napsal(a):

Já taky nechci s Vámi polemizovat. To bych si netroufl.
Jen mě to tak napadlo.
A teď zase.
Myslím, že pocit jak to máme na té křižovatce Evropy těžké a jací jsme kabrňáci, že jsme přežili. Je možná jednou z takových našich rádobyzvláštnůstek.
Podívejme na Poláky /pravda větší/ ale mezi mlýnskými kameny. Nebo Iry s "bratry" anglány, nebo Řeky, krvavý to příběh a bratry Bulhary...
Jestli máme nějakou národní vlastnost , bude to možná ten pocit vyjímečnosti.
A zas jsem v koncích , ten mají tutově maďaři,rusové,francouzi,Američani a ostatní asi taky.
Takže už nebudu zdržovat.
Lidi jsou všude stejní říká maminka. Člověk má mluvit za sebe.
Lisabonské smlouvě a naší Evropě zdar.
17. 10. 2009 | 21:28

Jan napsal(a):

Béda.
Stejný problem mají Poláci a Maďaři.
Vaše obava je fiktivní viz blisty.cz.
Vůbec nepochybujte, že by si VK nenašel něco jiného.
Přečtěte si jeho dopis ÚS z října 2009. O Vámi zmiňované problematice tam není ani slovo.
17. 10. 2009 | 21:33

Béda napsal(a):

Jan,

Poláci svůj problém vyřešili v rámci jednání komise 4+2 a pak zohledněním svých připomínek při formulaci LS. Maďaři jsou spíše v pozici sudetských Němců, nežli Čechů.

Pokud jde o pozici ČR, dovolil bych si upozornit na článek
http://blisty.cz/2008/6/23/...
17. 10. 2009 | 22:02

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stejskal,
to jste napsal docela hezky.
Ale lidé jsou citliví na to, jestli se s nimi hraje nebo nehraje fair play. A já mám mimo jiné dvě zásadní námitky a vždy je opakuji:

- Proč nemáme podobnou vyjímku jako Poláci?
- Proč vůbec někdo může mít vyjímky?

Protože konsensus postavený na tom, že něco platí pro někoho a pro jiného nepatí je strašně špatný. To zadělává na maléry už v samotných základech. Prostě se staví dům s mizernými základy, nechávám stranou námitky ostatní. Tyto dvě stačí.
17. 10. 2009 | 22:03

Karel Mueller napsal(a):

Béďa:

Je to kruté, ale pohraničí naši vyjednávači prohráli. S tím musíte počítat. Možná by se to dalo říct i jinak.

Pravdě je třeba se dívat do tváře.
17. 10. 2009 | 22:11

george napsal(a):

Není nad dobré vínko, plné vitaminu, to se ta diskuze čte...pohoda a mír...
http://ninimemory.blogspot.com
17. 10. 2009 | 22:17

PROTI VSEM napsal(a):

Lisabonska smlouva- nesouhlasím. Jak tady čtu názory tak jenom kařdý jen kecá, vy si vubec neumite představit že vlastně zanikne český stat tady to chtelo referendum aby se také vyjádřili k tomu občané jak to podepiše je s námi ámen pak už nás jen zachraní občanská válka
17. 10. 2009 | 22:26

zdenek napsal(a):

P.Hvíždalo,vidíte to příliš předposraně,takovéto diplomatické opatrnictví také samo o sobě není žádnou zárukou úspěchu,ale dobře,tak si myslete že EU má nyní na nás bič,kterým nás bude mlátit přes hřbet,ale já tvrdím,že jste se dopustil pouhé spekulace i když si pravděpodobně připadáte jako "pravý prorok"
17. 10. 2009 | 22:49

Kamil napsal(a):

Velmi dobré, jako vždy. Děkuji. Naštěstí Vás znám a vím, že se nenecháte nijak zviklat tím kalným, hnědým baýnkem, co tady v těch diskusích odevšad vystřikuje, Berte to tak, že v tomto okamžiku Váš blog četlo asi 4,500 lidí. Většina z nich jsou slušní lidé,kteří mají podobné názory jako Vy. Ti,co tady potřebují pod všemi blogy proevropanů nenávistně řvát, to je menšina. Nedej ale Bože, aby tady zase tahke sorta lidí vládla.
17. 10. 2009 | 22:57

Gru napsal(a):

Lisabonská smlouvas, prosazovaná lstí a nátlakem, je poznamenaná od začátku špatnou konstelací hvězd. Je určitě stejně neblahá jako Versailleská dohoda, které se nakonec všichni zříkají jakožto příčiny velkých malérů. Podobná zlá znamení v sobě v zárodku nese LS, se svými nerovnostmi a výjimkami.
17. 10. 2009 | 23:32

emil napsal(a):

to jsou zase kecy. kecy.
17. 10. 2009 | 23:35

Finkelstein napsal(a):

Pane Stejskale, píšete, cituji, "
smazal jsem jeden výkřik obsahující nadávku - přizdisráč, neboť tyto... atd.atp."

Dedukuji, že tímto označením kdosi obdařil pana Hvížďalu v důsledku jím spáchaného textu. Pane Stejskale, je hezké, že jste tak ouřednicky důsledný, jenže "PŘIZDISRÁČ" je z rodu oněch plebejských, hrabalovských jinak a nekorektních výrazů, které naprosto přesně charakterizují duševní svět pana Hvížďaly. A jiných titánů českého appeasmentu... Nyní, statečně mažte !! Váš Finkelstein.
18. 10. 2009 | 01:09

s.p. napsal(a):

Jsem příznivcem malých, postupných, ale pokud možno neustálých změn k lepšímu (masarykovská každodenní drobná práce), ne dramatických společenských zvratů ;-)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Rekl bych pane Stejskale ze jste tedy zastance "mirneho pokroku v mezich zakona"?
:o)

Vase vize ma jednu podstatnou vadu, je 21 stoleti, technologie zmaha mysleni myslicich na tolik, ze dochazi k naprostym civilizacnim zvratum, aniz tyto jsou pozorovany. Cesko samo je soucasti regionu, ktery ztratil vortex sve jedinecnosti behem valky (II svetove).
Cesi se neustale porovnavaji s USA i kdyz podstatnejsi by bylo, jak se porovnat s Belgii, Holandskem, Danskem atd.
Kdokoliv uvazuje jinak nez je bezna mantra v ceske spolecnosti (vypestovana dnesnim est5ablishmentem) je nepritel, zradce, neprejici cizak :o)
Mne osobne staci pro obveseleni a radost pan prezident Klaus, jediny a nejvetsi z Cechu a na teto planete, abych pochopil ze draha flast jaksi je vovinuta nejakymi mraky.
18. 10. 2009 | 01:37

XYZ napsal(a):

....(a tudíž i nám, protože my jsme si ho zvolili a jsme za jeho chování zodpovědní!)...

Proč tak tvrdošíjně všichni tomu handlu kolem výběru prezidenta říkají volba?
18. 10. 2009 | 06:16

Bohemia napsal(a):

DEMONSTRACE na podporu LS a odstoupení prezidenta ČR Václava Klause !
Pondělí, 19. října 2009, 17:00 hodin, Hradčanské náměstí, pomník TGM
18. 10. 2009 | 07:35

Kelly napsal(a):

Hvížd´alo, Hvížd´alo, ty jsi tomu zase dal ránu. To se máme z té Evropy po.....:? Jsme stále ještě samostatný stát? Snad ještě záleží na tom, co si myslí lidé této země,Hvížďalo. Proč na tuto otázku se zde neudělá referendum? Bylo by to protí Ústavě, jak je ted´ moderní říkat, kdyby jednou o osudu této země opět rozhodli občané? Je to celé podvod na občanech. Nikdo se jich na nic neptá, jdou jednou za 4 roky ke zmanipulovaným volbám (viz objednávka předvolební kampaně ODS u Kubiceho), potom se potřebné hlasy dokoupí u Melčáků a od té chvíle začne strana u vlády (ODS) vykřikovat, že má od občanů mandát dělat to, co se jí zlíbí. Tento systém se doplńuje prostřednictvím zaplacených agentur o statistiky "průzkumu veřejného mínění" a komentáře k tomu dělají zaplacení novináři lobující za politické strany. Nezdá se ti to Hvížd´alo perverzní? Např., jednou tu někdo rozhod o vstoupu ČR do NATO bez toho, aby se občanů na to zeptal a výsledek je, že zaplacení lobující novináři začali na těchto stránkách psát, že máme svoje spojenecké závazky vůči USA jít válčit tam, kde válčí USA. To nejsou moje války, co vede USA ve světě, jak se mi to dnes někdo tde snaží podsouvat. Ted´ se děje stejná zvířeckost, odsouhlasit Lisabon není naše povinnost. Tak to je, Hvížd´alo. Ještě otázka, za jakou skupinu tu lobuješ Hvížd´álo? Zdá se mi to být dosti smradlavý peníz. Ještě můj názor, souhlasím s Klausem, ale na tuto otázku by se mělo udělat referendum, aby moje názory v parlamentu nerepresentovali lidé jako je Melčák, Snítilý, Wolf a absolventi práv z Plzně. Mě na rozdíl od Vás novinářů, ještě něktéré věci a některé peníze smrdí. Až se mě někdo v referendu zeptá na tuto otázku, jsem poté připraven akceptovat názor většiny, ale tuto frašku, ve které prim drží lobisté placení přes státní firmy ze státního rozpočtu, nejsem ochoten přijmout.
18. 10. 2009 | 07:37

merde napsal(a):

Velice dobrý článek, se kterým se stotožňuji. Klause jako prezidenta neberu, v mých očích je to ukřivděná postavička, která zatím pro Česko nic významného neudělala. Havlovi nesahá ani po kontníky.
18. 10. 2009 | 07:40

Jarek z Brna napsal(a):

Plně souhlasím s autorem. Klause beru už jen jako zlo, které musíme přestát a symbol české vyčůranosti, od každého brát a když se má platit, tak si vzpomenout, že jsem vlastně nic nechtěl.
18. 10. 2009 | 08:15

pierre napsal(a):

souhlas s autorem...
sdilim rovnez upresneni nicku "vico" (17.10.2009 17:15:54)....
18. 10. 2009 | 08:19

Admirál napsal(a):

Nemůžu si pomoci pane Hvížďalo, kauza posledního podpisu pod LS má pouze jednoho vítěze a tím je VK.

Ať už to s dodatečnými zárukami dopadne jak chce, ví se, jak dobří vyjednavači jsou pánové Vondra, Schwazenberg, Topolánek a komu přičíst "k dobru" případné problémy.

A to je zřejmě také to, co Vás mrzí a co se společně s jinými snažíte zamést pod koberec.
18. 10. 2009 | 09:22

void napsal(a):

to admiral

vidite a cele to pane Hvizdalovo povidani to vidi uplne obracene a musim rici, ze tady davam za pravdu Hvizdalovi. Mozna by se dalo rici, ze VK vyhral(15 minut slavy) a Cesi prohrali - to by taky sedelo.

Jinak nezda se vam to jiz z logiky veci nejake podivne? Ten kdo ma pravo neco zamitnout (neratifikovat) nema pravo a nastroje jak prosadit sve pozadavky v prubehu pripravy? (to je o tom, ze tahle klauzule tam jiz nejaky ten patek mohla byt) Takze tady bych byl trochu opatrny s tim kdo je jaky vyjednavac.
18. 10. 2009 | 10:05

grőssling napsal(a):

Stejskal, napsal, 17.10.2009 18:58:04

Největší útlum přitom přinesly dvě totality druhé poloviny minulého století. Skepse ke všemu kolem sebe, "dvojí morálka", uzavřenost, šedá ekonomická zóna, neochota starat se o věci kolem sebe atd. se staly praktickým návodem pro jejich přežití.

Předně pane Stejskale, ty totality ve dvacátém století byly tři a ne dvě jak se rádo dokola opakuje. Pokud bychom za rok nula hypoteticky zvolili rok 1900, žili naši předkové a my dodnes v „demokracii“ 40 let . První dvě totality navíc plně respektovaly „zlatá telata demokratické společnosti“ ( s určitými z principu zanedbatelnými výjimkami, nedotknutelnost soukromého majetku, kapitalistický princip v hospodářství, státo-vztah k církvím atd. ) . Takže s těmito principy naše společnost žila k dnešku 68 let ze 109, tj. více jak 2/3 své historie 20. století ( + pár let do dneška ).
Je tedy zavádějící se na totality vymlouvat, zejména pokud, jak tuším, se tu v diskuzi dozvím, že ta totalita trůnu a kropáče byla vlastně národu prospěšná.
Váš názor je v souladu s míněním bývalého prezidenta, jak je nedávno vyjevil národu ve svetru z Laterny Magiky a je dokola opakován okruhem dalších spřízněnců. Kdo ale lákal národ na ekonomické příští lepší zejména deset let před převratem ?
Jenže ani k tomu nedošlo. Masa 60ti procent chudáků v tomto národě si nijak za posledních 20 let nepolepšila. Ekonomicky vůbec a k čemu jsou těmto lidem až na výjimky svobody ? Zejména když vidí jak tu nové elity bez omezení bačovaly . Rozkradený a za babku prodaný státní majetek za několik bilionů, státní dluh další bilion, letos + dalších 250 miliard + dalších 250 miliard příští rok, klíčová část ekonomiky kompletně v cizích rukou. Ta masa lidí si pamatuje, že za totality by k něčemu takovému nemohlo dojít. Rozkrást miliardy jako Kožený a spol. ? Tehdy aférami o kterých se léta mluvilo byly rozkrádačky majetku v socialistickém vlastnictví v řádu statisíců.

Ne, ne pane Stejskale, pokud se budeme vymlouvat na předchůdce, nedokážeme diagnostikovat příčiny dnešní morálně-duchovní mizérie společnosti, jež nemá v naší historii obdoby. Co je ale nejdůležitější, ta mizérie nepochází od těch 60 % chudáků, ale týká se jich velmi.

A Havel si s Vondrou ve svetrech myjí ruce ??? Oni nic, oni muzikanti ?
18. 10. 2009 | 10:05

Jozef napsal(a):

Ad: kultivovanost europskej politiky verzus neodpustitelna neslusnost V.Klausa

Aktualnym prikladom je navsteva podpredsedu EPP /najsilnejsia frakcia Europskeho parlamentu/ na Slovensku.
"Vazeny podpredseda EPP je intimus najma nemeckych krestanskodemokratickych politikov" - P.Schutz
Bratislavsky top komentator navstevu vazeneho podpredsedu EPP ohlasil takto: umysly nie su mierove,"bude lepsie,ak zostanes,Viktor,doma".

Viktor Orban nesklamal ocakavania:"Orbanove vyroky poburili slovenskych politikov" - informuje Aktualne.sk.
Poburili.Vsetkych slovenskych politikov.
A ako informuje starsia sestra aktualne.cz?
Nesklamala.Neinformuje.
Tradicna slovenska politika prazskych medii: minimum informacii, maximum dezinformacii v jemne sovinistickom duchu.
Panhungarizmus vazeneho podpredsedu EPP, smerujuci k albanizacii casti Slovenska, ma v prazskych medialnych politikoch dlhorocnu oporu.

Takych prikladov pod medialnym kobercom je neznesitelne vela.
18. 10. 2009 | 10:13

jarpor napsal(a):

grosssling

"Masa 60ti procent chudáků v tomto národě si nijak za posledních 20 let nepolepšila."

Hmmm...
Asi jste včera trochu přebral... a ještě se z toho nevyspal...

Přeplněná parkoviště ve městech, v supermarketech se nedá pohnout,
atakujeme přímořská letoviska a to nás ještě "chytří" nabádají, abychom v rámci spotřeby vyhazovali to, co ještě může sloužit a kupovali nové... a mnozí tak činí.
Jak říkáte "chudáci"... chudí duchem - to snad.

Hezký den
18. 10. 2009 | 10:27

Lada napsal(a):

Přijde mi, že kdejaký pisálek okresního formátu se snaží zviditelnit na tématu, které je pro některé rádobyzásadní a téměř výbušné - protože je vidět a je to přímý postoj, který je vždycky lehce napadnutelný.
Já si naopak myslím, že konečně máme prezidenta s vlastním názorem, kterej, když je potřeba bouchne do stolu a stojí si za tím, co řekl. Ad EU - když mátek hovno, a dáte to dohromady s pěti sousedy, kteří mají taky hovno, čekáte, že budete mít společně najednou něco navíc? Ne, budete mít zase to hovno... Bohužel. EU je jen¨RVHP v bledě modrým...
18. 10. 2009 | 10:31

grőssling napsal(a):

jarpor,

Jak říkal jeden slovenský vtip, "odtiaľto to tak možno vyzerá", od jarpora, ale statistiky mluví celkem jasně. Nebo myslíte, že po dvaceti letech jíte denně dva chleby místo jednoho ? Jenže kolik to všechno stojí. A hlavně za co to stojí?
A nezapomeňte na těch zbylých 40 % a na ty, kteří se po těch hypermarketech hlavně procházejí.
18. 10. 2009 | 10:37

jarpor napsal(a):

grossling

Už samotná představa, že až se budeme mít dobře, budeme jíst dva chleby místo jednoho je ... doplňte si sám, zda moudrá.

Generalizovat je špatné... těmi 60 % se toho dopouštíte...
Jó, pro strom je někdy obtížné vidět les...

Hezký den
18. 10. 2009 | 10:42

Admirál napsal(a):

Jarpor - píšete " Přeplněná parkoviště ve městech, v supermarketech se nedá pohnout,
atakujeme přímořská letoviska"

Máte pravdu. To víte, existují spotřebitelské úvěry, všechno se dá dneska koupit nadluh. To je fakt pokrok.
18. 10. 2009 | 10:42

MerryMan napsal(a):

Doopravdy máme prezidenta s vlastním názorem. Asi bychom si měli sehnat odznáčky a nálepky na auta s fotkou Klause a nápisem "Já jsem ho nevolil" a používat to hlavně na cestách do zahraničí.
18. 10. 2009 | 10:49

es2f napsal(a):

grőssling:
Masa 60ti procent chudáků v tomto národě si nijak za posledních 20 let nepolepšila

Absolutne si polepsili o dost. Napriklad kvalita spotrebniho kose roste. Ale relativne se jejich pozice vuci ostatnim nezlepsovala - a ani se zlepsovat nebude.
Dokud za sebe neprevezmou vice odpovednosti a budou cekat ze se o ne nekdo - stat, zamestnavatel, politik postara, budou jen jejich otroky. A jako takovi budou udrzovani jen v takovych podminkach dostatecnosti, aby se jeste nebourili. Zjednodusene napriklad jejich plat, duchod poroste jen v zavesu za inflaci, pokud vubec.
18. 10. 2009 | 10:53

Admirál napsal(a):

void - myslím si, že nejde o 15 minut slávy.

VK psané záruky ve stilu Irska dostane. Problém prolomení BD oklikou přes individuální žaloby byl dostatečně zviditelněn, VK vyjde doma z celé kauzy posílen. A že se na nás z EU mračí za na hraně asertivity jdoucí Klausův postup? Dost často se chovají podobně, dobře tomu rozumí. Brzo je to přejde.
18. 10. 2009 | 10:54

jarpor napsal(a):

Admirál

Má reakce o přeplněných... byla především polemika s těmi údajně 60% chudáků... kteří prý "si ekonomicky nepolepšili".
Jsou lidé, jež kupují za hotové (nejprve šetří), jsou jiní kteří kupují na dluh. Oba způsoby jsou možné... U zbytných věcí - dovolené, televize.... bych do půjček nešel...
Kdo chce kam, pomožme mu tam...

Hezký den
18. 10. 2009 | 10:55

jester napsal(a):

Vytahovat smrdutou německou kartu je Klausova blbost, ale když už jí vytáhl, tak bychom se k ní měli přihlásit a uznat, proč tak páchne - jakých zhovadilostí jsme se my, čeští beránci dopustili na konci války; pokud to neuděláme, tak jsme stejní jako Rusáci, co se nedokážou přiznat nejen ke svým špinavostem vůči suverénním zemím ale ani vůči vlastním lidem. Benešovy dekrety jsou svinstvo - nikdo nemá právo ve jménu kolektivní viny sebrat jinému majetek a vyhnat ho ze země, kde žije.
18. 10. 2009 | 11:35

Imhotep napsal(a):

Lada:

Upřímně řečeno, o německé, francouzské nebo švédské "hovno" bych se rád podělil.
18. 10. 2009 | 11:40

Lada napsal(a):

Evropa bude naštvaná? Co to je, ta Evropa? Ta Evropa, která se bojí referend o LS v jednotlivých zemích? Evropa jsou evropští politici, nebo lidé? Lidé totiž - jak vidno z různých anket v různých zemích - na LS z vysoka...
LS je především projevem židovského internacionalismu, namířeného proti Evropě jednotlivých národností.
18. 10. 2009 | 12:28

grőssling napsal(a):

jarpor, es2f,

jó sytí hladovým nevěří. Vážení, asi nepatříte mezi těch 60 % chudáků žijících z ruky do huby v našem státě, nebo nějak nevidíte, nechcete či neumíte vidět jak žije většina Vašich blízkých.

Statistiky ale mluví celkem jasně. Je-li průměrná ( hrubá mzda ) v tomto státě asi 24 000,-- Kč, těch 60 % chudáků má příjem možná 2/3 nový.

Není nad názornost. Vezměme si průměrnou rodinu, která ale nemá nárok na průměrnou mzdu. Žije v paneláku, má ojetou felicii je čtyřčlenná ( ze dvou dětí jedno na střední škole ). Tato rodina v průměru musí měsíčně vyjít s příjmem kolem 26 000,-- Kč čistého. Z toho 8 000,-- Kč dá za bydlení, 12 000,-- Kč za potraviny a na vše ostatní jí zůstane 6 000,-- Kč, tj. 200,-- Kč na den . Z těchto 200,-- Kč musí pokrýt dopravné do zaměstnání a škol, náklady na zdravotní péči, nákup oděvů, poplatky za náklady spojené se vzděláním dětí atd. atd. .
Úhrnem, taková rodina si nijak nevyskakuje, žije velmi skromně a třese se, aby jeden z rodičů nepřišel o zaměstnání . Kvalita bydlení je stejná jako před 20ti lety, bolševiky postavený panelák většinou nezkrásněl, kvalita potravin je horší ( uzeniny, mléčné výrobky, pečivo už nemusí výrobci vyrábět podle ČSN nebo ON například ), rodině nezbývá na kulturní vyžití. Vzpomínám si, že moje 4členná rodina žijící stejně z huby do ruky před 30ti lety si mohla dovolit roční předplatné do činohry a baletu ND. Zkuste dnes ve čtyřech zajít do Národního divadla s měsíčním příjmem 26 000,-- Kč čistého a přejde Vás chuť na umění a kulturu. A že jsou přeplněná parkoviště supermarketů, no pravda, na sídlištích jsou z bývalých samoobsluh herny, nebo autosalony, tak i ti chudáci musí vyrazit autem na nákupy, těch svých 12 000,-- měsíčně za potraviny někde utratit musí.

Suma sumárum, těchto 60 % lidí je na tom s životní úrovní stejně nebo hůř jako před dvaceti lety.
Ale mají prý svobodu, mohou si zvolit jednou za čas jiné lumpy, kteří je budou trochu jinak škubat.
No a jasně těch 60 % chudáků má také svobodu převzít odpovědnost za sebe a ne spoléhat na výplatu, tak nejspíš aby celý národ začal podnikat, že ? Takovou pitomost jsem již dlouho neviděl napsanou. Od roku 1990 mne živí moji zákazníci, výše popsané není můj případ. To ale neznamená, že propadám nekritickému vidění světa. Už ve svém zájmu ne.
18. 10. 2009 | 12:28

kocman napsal(a):

mám dojem,že po podepsání LS i přes jednání pana Klause nám nikdo nedá nic pocítit.To by si totéž mohli říkat Irové, Poláci a kdovíkdo další,kdo měl své připomínky k předchozí formulaci LS.
Že má pan Klaus svůj názor,to nikomu nevadí,většinou ho máme každý,mnozí máme dokonce i názor společný.A na tom bychom se mohli shodnout,že mít souhlasný názor není zase až tak špatné.
Klausovi je k vytknutí to,že si svůj názor ponechával pro sebe moc dlouho,až to vyvolává dojem,že se schovává za ostatní.A pokud předkládá pouze Benešovy dekrety a nic jiného,
znamená to, že se vším ostatním souhlasí.
Výborně,ať se vyřeší tento problém (je-li nějaký) a pojďme dál.
Raději řešit a i přes naschválisty dořešit LS než si sem nechat naflákat radary a rakety.Pokud si někdo z nás myslí,že smlouvy s kýmkoli jiným než ostatními Evropany by pro nás byly lepší...
18. 10. 2009 | 12:35

MerryMan napsal(a):

jester 18.10.2009 11:35:11
To jse síla. Přemýšlel jste o tom, co jste napsal? Řekněme, že se my Češi dobrovolně rozhodneme, že se sudetským Němců majetek vrátí nebo nahradí. Kdo jim ho vrátí nebo nahradí? Většina lidí, kteří by to podle Vás měli hradit v té době nežila a nikomu nic nevzala. Já samozřejmě nemám nic proti tomu, aby jste to hradil Vy a Vaši kamarádi. Se svými penězi si můžete dělat co chcete.
A nečtěte MfD. Jsou to německé noviny vycházející v češtině.
18. 10. 2009 | 12:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane grősslingu,

na nic se vymlouvat nemíním, jen analyzuji daný stav (jistě subjektivně, druzí dospívají ve svých analýzách k jiným závěrům).

Z Vašeho pohledu je dnes nejhůře (tedy alespoň to tak na mne působí), z mého už bylo. Ale to je zřejmě dáno (alespoň jinak si to vysvětlit neumím) naším z rozdílným vnímám totality a diktatury jako takové (byť motivované často bohulibými úmysly) a demokracie, která poskytuje přeci jen o něco širší možnost volby a možnosti měnit věci kolem sebe (určitě není ideálem, ideály neexistují, ale docela nadějnou cestou, na níž směr volíme my sami, ne někdo za nás; vymlouvat se není na koho, ani třeba na nějakých těch 40 procent).

Libor Stejskal
18. 10. 2009 | 12:54

MerryMan napsal(a):

Dnešní debatu asi nejlépe vystihuje násl. vtip.
Když pánbůh stvořil svět, tak dal Čechům dvakrát tolik rozumu než ostatním lidem. Němci a Rakušané se cítili poškozeni a tak přišli k pánubohu se stížností. Pánbůh jim řekl:"Já jsem jim k tomu ale dal nejhloupější, nejarogantnější a nejzkorumpovatelnější úředníky a politiky. Němci a Rakušené se zarazili a již nepožadovali více rozumu.
18. 10. 2009 | 12:54

1888 napsal(a):

Na pripadu mi ani tak nezalezi jestli LS ano ci ne. Ohanime se Evropou. Kdo jsou tedy ti majitele Evropy? Je tohle jeste parlamentni demokrace? Volime vubec jeste, nebo mocenske elity vznikaji nejakym pokoutnim, neprehlednym zpusobem? Spocitaji nam to tedy voleni zastupci, nebo pokoutni elity?
18. 10. 2009 | 13:08

Distephano napsal(a):

Klaus neustoupil!!!
18. 10. 2009 | 13:20

Pawel napsal(a):

Vlak EU se rozjel a my mu můžeme na nádraží akorát tak nabízet horké párky limonádu a čekat na tuzéra..
18. 10. 2009 | 13:24

jarpor napsal(a):

grossling

Nebudu polemizovat s Vašimi čísly...

Jen podotknu, že oproti těm "panelákovým obyvatelům" je zde velká populace, která ve stejných podmínkách si postavila svůj dům, své vlastní bydlení, ten dům taktéž opravuje, platí za otop, atd. Neplatí nájem... ale ten zaplatili nejen penězi do stavby, ale i svými mozoly, zatímco často ti panelákoví si sdělovali, kde byli na dovolené...

S Vaším :
"Suma sumárum, těchto 60 % lidí je na tom s životní úrovní stejně nebo hůř jako před dvaceti lety."
nesouhlasím, neboť to považji za hloupost, což neznamená, že z Vás chci učinit chytřejšího...

"Od roku 1990 mne živí moji zákazníci, výše popsané není můj případ. To ale neznamená, že propadám nekritickému vidění světa."

Já také nejsem ten případ. A právě proto, že jsem kritický, řečem o 60 % chudáků, když se rozhlédnu kolem sebe, říkám generalizování...

Hezký den
18. 10. 2009 | 13:26

Tupelo napsal(a):

Lada, LS je projevem zidovskeho internacionalismu? Co je to za blbost? Postoji EU ke konfliktu palestina x izrael je casto vytykano ze nepodporuje dostatecne prave zidovsky stat. O LS se ze strany extremnich hnuti obcas mluvi jako o tajne zbrani sudetaku na znovunabyti sudetskeho majetku. Ze by nejaka utajena, zidovsko-sudetacka podzemni organizace? :)
18. 10. 2009 | 13:34

Ivan napsal(a):

Tolko zartovania na jednom blogu naraz..., pane Hvizdalo..., to som sa nasmial...

Citujem pana Hvizdalu:
"A nevychovanost v očích Evropy, kde politika je staletí kultivována, a tudíž pracuje s rituály a symbolikou, je vnímána jako hrubý prohřešek: plebejství tam v žádném případě není ctností."

Staci sa vratit par desatroci... lord Runciman "kutivovane" vyjednaval s Hitlerom o veciach cudzich..., premier "tisicrocneho" britskeho imperia Chamberlain "kutivovane" odovzdal dna 30.09.1938 cudzie narody a ich uzemia zlocincovi Hitlerovi... Ozaj tolko "kultivovanosti", zeby sa aj mrtvy zarehotal... A dalo by sa pokracovat...
18. 10. 2009 | 13:38

Jean Paul napsal(a):

Zase bych to tolik nepřeceňoval. Koneckonců jsou zde jakési historické analogie a sama EU i USA s různými pojmy žonglují vce než pragmaticky.
Nelze nevzpomenout na jeden konflikt prezident vs. parlament, který ten prezident, podporovaný USA i EU řešil tak, že parlament nechal rozstřílet a kolik tam bylo tehdy mrtvých - o to se raději nikdo nestaral. Takže z tohoto pohledu i ten Václav Klaus mohl nechat Sněmovní ulici obklíčit a ty domy tam rozcupovat na cucky.
18. 10. 2009 | 13:46

IO napsal(a):

Proč si, pane Hvížďalo, mylně myslíte a zde nám výhružně píšete, že Evropská unie je "exkluzivní klub"?! Upozorňuji Vás, že takřka všichni v Evropě jsou členy tohoto "výlučného" klubu! Naopak ale ty nejbohatší státy Evropy - Lichtenštejnsko, Švýcarsko, Norsko - jeho členy nejsou a ani o své členství v něm nestojí!! Vedle toho jsou mnozí významní členové členy jen napůl, protože nepřijali společnou evropskou měnu a používají stále svou vlastní!! Nedělejte z nás proto prosím blbce! Rád bych Vám i ostatním zde diskutujícím položil otázku: proč je symbolem Evropské unie modrá vlajka s dvanácti zlatými pentagramy (pěticípými hvězdami, tradičními to symboly svobodných zednářů), proč těch pentagramů bylo 12 již v době, kdy EU ještě 12 členů neměla, a je jich stále jen 12 i nyní, kdy už má členů 27? Odpověď prý je jednoduchá: 12 bylo původních kmenů Izraele!!
18. 10. 2009 | 13:52

Jean Paul napsal(a):

No a o pár desítek let později, jiný lord Runciman, tentokrát si říkal Wiliam Walker, byl to také Brit tuším, nutil finské patology falšovat nálezy a zjištění o příčinách úmrtí tzv. albánských vesničanů, které Srbové údajně vyvraždili, jak si hned iniciativně přisadil Bill Clinton "...ne proto, co udělali, ale jenom proto, že byli...".
Ta zpráva finských patologů totiž prokazovala, že tzv. masakr v Racaku byl jeden velký fake (ne nepodobný hitlerovskému incidentu v Gliwicích, když hitlerovci před rozhlasovou stanici navezli mrtvoly oblečené do nacistických uniforem a prohlásili je za oběť polské agrese a získali tak záminku k úroku na Polsko) a že ony mrtvoly na místo přivezla UCK a byli to v boji zabití teroristí UCK. USA a EU tak získali záminku k 1) manipulaci s veřejným míněním a 2) útoku na Jugoslávii. Takový, řekl by kultivovaný pan Hvížďala - kultivovaný velmocenský rituálek.
Jugoslávie se ovšem nevzdala a tři měsíce vzdrorovala barbarskému ničení civilní infrastruktury. Bombardování bylo pak ukončeno, když se USA a EU zavázaly (protže prohrály), že územní integrita Jugoslávie nebude narušena a Kosovo dál zůstane její součástí. To Srbům garantovala rezoluce OSN. Co ale chtít od států, které páchaly mnichovský diktát a Československo v roce 1938 okradly o pohraniční oblasti ? Co chtít od Italů, Němců, Francie či UK ? Myslím,že ani nikdo nečekal, že se svým slibem naloží jinak než že si s ním kultivovaně vytřou prdel.
Tak bych ty hvížďalovy útlocitné obavy o tom, co si o nás panstvo pomyslí, nepřeceňoval - ať si prostě naserou.
A omluví za Mnichov 1938.
18. 10. 2009 | 14:02

Jozef napsal(a):

Europoslankyna Monika Benova /SMER/:

"rozhodne si nemyslim,ze by ceska republika mala byt akymkolvek sposobom trestana",stratou eurokomisara ap.
/v prave skoncenej diskusnej relacii STV "o 5 minut 12"/

Podla europoslanca M.Mikolasika k Benesovym dekretom ma uz Europska komisia vypracovane dokumenty.Prave z podnetu madarskeho podpredsedu EPP Orbana.

Madarski poslanci v EP z Madarska a okolitych statov vratane Slovenska, v poslednom obdobi zintenzivnili utoky na Slovensko.
Monika Benova : spojencov mame medzi greckymi,spanielskymi,ceskymi a slovinskymi poslancami.Slovenskych poslancov je malo,minutove vystupenia sa losuju./Nemeckych,rakuskych a madarskych je plno.A tiez maju spojencov./

Poslanec Mikolasik /KDH/: postoj ceskeho prezidenta je legitimny a velmi uzitocny.Skoda,ze prisiel neskoro.
Vybral som pre kolegov dikuterov informacie,ake prazsky medialny trh nema potrebu poskytovat.
18. 10. 2009 | 14:15

Petr napsal(a):

Ha. Jeden ze zřejmě mála materiálů, které pan Hvížďala nezkompiloval z německých médií, což je, jak jsem za léta vypozoroval, jeho oblíbená metoda psaní článků. A proto tento článek není nic moc, spíše bída.
18. 10. 2009 | 14:41

Ivan napsal(a):

Jean Paul...

moj suhlas s tvojim prispevkom..., ale predsa len k tomu "kultivovanemu" diplomatickemu roku 1938...

Lord Runciman sa udajne postazoval, akym neokrochancom (cesky vyznamovy ekvivalent je "krupan")je ten Henlein..., na caj o piatej ho pozval uz o tristvrte na styri...
18. 10. 2009 | 14:52

Hans napsal(a):

Pane Hvížďalo, my jsme si tu parodii na prezidenta nezvolili. Tu zvolili pomocí podvodu, vaší chráněnci, lumpové z ODS a pomohli jim lidovci, za slib, že jim pak na oplátku ODS pomůže okrást české občany o 300 miliard. Lidovci se už za spoluzvolení Klause alespoň omluvili, že takového lumpa volili, ale ODS nikoliv. ODS se zapsalo nesmazatelným písmem do naší historie, jako nejhorší lumpové ve vládě v čele s pomateným Narcisem 1. ODS a Klaus jsou hanba ČR. Fuj.
18. 10. 2009 | 14:56

grőssling napsal(a):

Stejskal napsal,

"Z Vašeho pohledu je dnes nejhůře (tedy alespoň to tak na mne působí), z mého už bylo."

Nic takového jsem netvrdil. Napsal jsem, že podle dostupných faktů je ekonomicky na tom 60 % populace stejně jako před dvaceti lety, 40 % si polepšilo .

Pokud jde o občanské svobody, těm 60ti %, těch co jsou na tom ekonomicky stejně, resp. žijí od výplaty k výplatě, jsou občanská práva a svobody celkem lhostejná. Vidí, že neduhy společnosti žádnými aktivitami, natož volbami nezmění, práva a svobody si nemají jak prakticky užít.

Dále tvrdím, že neduhy této společnosti mají jinou strukturu než měla společnost před dvaceti lety, jsou ale neskutečně ( ve finančním vyjádření ) a řádově několikrát větší, vypouklejší. Což je důsledek geneticky daných vlastností tržní ekonomiky v demokratické společnosti. Vymlouvat se na minulost považuji za chybnou cestu v diagnostikování a nápravě toho co je tu špatně.
Říci co bylo nebo je lepší či horší si netroufám, v ekonomice tohoto státu je kladem změna struktury hospodářství, záporem úpadek a ztráta národního know-how, celkově za dvacet let příliš hospodářství kupředu neposkočilo.

A ještě nakonec, zdá se, že dvě základní poučky, tak často opakované, na nichž byla budována tato společnost posledních 20 let již neplatí :

- předpokladem prosperující ekonomiky je uspořádání společnosti v parlamentí demokracii, respektující občanská práva a svobody,

- stejně tak že nejlepší je pokud slabý stát co nejméně zasahuje do hospodářského i obecně společenského života.

Praxe ukazuje, že v globalizovaném světě je právě opak pravdou.

jarpor,

Vaše argumentace je bezobsažná, prosím data.
Ale takto tu, jako Vy, argumentuje kdejaký obhájce pravice. Plky, jen ne fakta.
18. 10. 2009 | 15:34

david napsal(a):

Hruza, hruza, straslivy kapitalisticky zapad chce porobit nebohe a mirumilovne slovanske narody... Prijdou Anglove, Sasove, Danove, Belgove, Frankove, Langobardi, Normani, Vandalove, Vizigoti, Jutove, Vikingove, Markomani, Ostrogoti a dalsi barbarske hordy a rozkradou nam nase bohate a prosperujici zeme... Pan prezident, profesour a lyzar, nas zachrani, schova nas pod kridla dobrotiveho ruskeho orla. A bude klid. Mozna bychom na zapadni hranici mohli postavit neco jako Velkou cinskou zed.
18. 10. 2009 | 15:39

jarpor napsal(a):

grossling

Fajn. Má argumentace je bezobsažná.
Zato Vaše argumentace je obsažná.

Stačí porovnat, začal jste tímto :
"Masa 60ti procent chudáků v tomto národě si nijak za posledních 20 let nepolepšila."

abyste po reakcích teď sdělil :
"Nic takového jsem netvrdil. Napsal jsem, že podle dostupných faktů je ekonomicky na tom 60 % populace stejně jako před dvaceti lety, 40 % si polepšilo .

Já jsem reagoval na % těch "chudáků", kteří Vám teď nějak vypadli...
Že zde není 60 % populace, kteří jsou chudáci, na tom si dovolím obsažně či bezobsažně trvat.

Hezký den
18. 10. 2009 | 15:46

JC napsal(a):

Jean Paul,
Souhlas.
18. 10. 2009 | 15:50

čáryfuk napsal(a):

Tak si to shrňme, jak to s přijímání LS vypadalo:
1) nesouhlasí s námi (politiky) občané? Nezájem, nebudeme se jich už ptát. Nejsme tu přece od toho, abychom plnili vůli lidu, ale aby lid plnil naši vůli! Referenda na příště nebudou!
2) nesouhlasí s námi, po všech těch výhrůžkách a nátlaku, nějaký prezident klaus? Obejdeme ho. Změníme, pomocí našich českých přátel, ústavu nebo ho rovnou odvoláme.
3) prezident klaus nakonec přeci jen podepíše? Nevadí, stejně se vám demokraticky pomstíme.

A pan Hvížďala se na nás spokojeně usmívá, že tak to má být, že všechno je v pořádku, protože tak to v demokratické evropě chodí, to je "po staletí kultivovaná politika"...
18. 10. 2009 | 16:13

Béda napsal(a):

"Fico nevyloučil, že Slovensko rovněž požádá o výjimku z Lisabonské smlouvy"

více viz
http://domaci.ihned.cz/c1-3...
18. 10. 2009 | 16:36

Ivan napsal(a):

Pozdrzat, alebo uplne zastavit ulozenie LZ u depozitera...

Slovenski EuroHujeri v poklonku ratifikovali kolonialny pamflet, tzv. Lisabonsku zmluvu...

Tato zmluva sa uklada u depozitera, ktorym je talianska vlada... Pokial nasi EuroHujeri neutekali do Rima hned na druhy den a zmluva je este stale na uzemi Slovenska, potom je povinnostou vlady, parlamentu a prezidenta, jej ulozenie u depozitera neodkladne zastavit...

Ale ze je este na Slovensku, o tom dost pochybujem..., Euro Hujeri sa urcite predbiehali..., kto skor do Rima, v predklone az po zem, dobehne...
18. 10. 2009 | 16:38

Pavel napsal(a):

Karle, ty holt budeš do smrti jenom starý Krafal.
18. 10. 2009 | 16:43

Shaw napsal(a):

Po staletí kultivovaná evropská politika plná krásných rituálů sestávala mimo jiné taky ze svaté inkvizice (rituál upalování knih a kacířů), franouzské revoluce (rituál guillotiny), Marxe (rituál loupení zvaného znárodňování), Hitlera (rituáol plynových komor), a nakonec neomarxistického Gramsciho "dlouhého pochodu institucemi" (rituál byrokratické buzerace), který je dovršen a upevněn Lisabonskou smlouvou. Ta odevzdáním neomezené moci neznámým vladařům umožní i návrat těch dřívějších rituálů.
18. 10. 2009 | 16:55

Tupelo napsal(a):

@Beda, sledoval jsem dnes OVM a vystoupeni premiera SK Fica. Ten prohlasil ze oni zadny problem s vypovezenim Banesovych dektretu nemeli, ze vnimaji svoje postaveni pravne jako velmi silne. Vlastne prisel i s tim ze tento problem (prolomeni dekretu) neni problem pravni ale politicky. A z takto prezentovane pozice vnimam to, ze se SK pripoji k dodatku k LS, paklize jej dostane CR, jako spis vnitropoliticky akt uvnitr SK, protoze slovenska opozice by jinak situace, ze CR ma v teto otazce neco, co SK neziskala, jako klacek velke raze.

Z Vasich prispevku vim ze Vase obavy jsou nepredstirane (casto mam pocit ze nektere vyhrady jsou jen maskovanim nechuti k vetsi integraci Evropy, atp.), zkuste si precist tento clanek, popisujici posudky, o ktere se opira samotny Klaus: http://zpravy.idnes.cz/klau...
18. 10. 2009 | 17:12

Béda napsal(a):

Zde o výhradách V.Kluse k LS, konkrétně:

"Odpověď prezidenta republiky Ústavnímu soudu ohledně Lisabonské smlouvy"

http://www.klaus.cz/klaus2/...
18. 10. 2009 | 17:15

petice za klause napsal(a):

18. 10. 2009 | 17:24

Béda napsal(a):

Tupelo,

na rozdíl od mnoha jiných kritiků LS, já o evropskou integraci jakožto nevyhnutelnost v globální konkurenci velmocí stojím. LS v její současné podobě je dle mého pouze jedním z mnoha scénářů integračního procesu.

Pokud jde o možnost prolomení Benešových dekretů, tuto hrozbu považuji v návaznosti na případ Apostolides (viz kupř zde http://www.kdu.cz/default.a...)

za existenciální a její eliminaci za důležitější nežli přijetí LS v její současné podobě.

Odmítnutím LS bez začlenění právních garancí dle mého česká státnost riskuje přijít o mnohem méně nežli případným prolomením Benešových dekretů. Podle mne je postup - nejdříve nezpochybnitelné právní garance a pak ratifikace přesně v duchu principu předběžné opatrnosti.

Jenom hloupý podepisuje předem nejasnou, resp. jednostranně nevýhodnou smlouvu, která mu potenciálně může přivodit existenční potíže.
18. 10. 2009 | 17:35

Tupelo napsal(a):

@Beda, diky za link, pro me zajimavy hned ze dvou duvodu. Prvni je shodny pohled na Klausovy tanecky a jeho zneuzivani narodni otazky (z textu vyplyva, ze Klausuv pozadavek by na popisovanou zalezitost, ohledne vraceni majetku na Kypru, nemel zadny vliv). Druhy je samotny pripad 'Apostolides'. O samotnem pripadu a moznych drobnych nuancich vime velmi malo, mozna nic. Jen to ze se stal. Vlastne neni psane ani kdy k nemu doslo a jestli a jak britska vlada reagovala (dotcen byl britsky obcan). Myslim ze by bylo velmi uzitecne, kdyby KDU oslovila timto pripadem pravniky (pokud mozno respektovane, urcite ne neproverene z Plzne ;), bylo by fajn i britske, idealne i ty kteri v pripadu vystupovali - tak bych si predstavoval profesionalni pristup ceskeho politika; Klausovi internetove linku z iDnes na me pusobily docela usmevne) a tento byl siroce komentovan. Treba v ramci prave projednavaneho dodatku. Soucasny stav ve me evokuje atmosferu pred referendem o vstupu CR do EU, kde se tez argumentovalo zanikem ceskeho naroda nebo statu. Nechci tim rict ze ted je realna situace stejna, mozna se lisi, mozna dokonce zasadne, ale - mnozi akteri ceskeho NE z obou pripadu stejni jsou. I se svou neduveryhodnosti.
18. 10. 2009 | 17:59

huhu napsal(a):

mluv za sebe Hvížďalo, já o žádné odpouštění "Evropu" nežádám...
18. 10. 2009 | 18:00

Kaktus napsal(a):

Jediný Definovatel Pravdy, Pan Profesor, co nám to vždy vysvětlí (jedna kovaná klausistka, zpívající šička)

Co Klaus mluví, dobře mluví.

Uvědomte si, že naprogramovaní klausisté vidí Klause takto:

1. KLAUSŮV NÁZOR MÁ NAVRCH před závěrem soudu a to i Ústavního

2. KLAUSŮV NÁZOR MÁ NAVRCH před závěry vědeckého bádání vědců a to i v oborech, pro které nemá Klaus ani minimální vzdělání (fyzika kimatu)

3. KLAUSŮV NÁZOR MÁ NAVRCH nad rozhodnutím kompetentního demokratického orgánu ("svoboda v EU prohrála boj s demokracií " V.K.)

4. KLAUSŮV URČUJE VÝZNAM SLOV, například slovo "demokracie" neznamená systém o 3 autonomních mocenských pilířích + svobodně volení reprezentanti, ale je to Vůle Klause; "svoboda", "spravedlnost", "národní zájmy"

5. KLAUSŮV NÁZOR MÁ NAVRCH v oblasti estetiky, přestože v tom oboru nemá žádné vzdělání a umění se nevěnuje (architektura - Kaplický)

6. KLAUSŮV NÁZOR MÁ NAVRCH v oblasti morálky nad psanými i nepsanými pravdami o elementární slušnosti (otevřeně zpochybnil hesla "Pravda a láska", "Nebát se a nekrást")

7. KLAUSŮV NÁZOR MÁ NAVRCH nad rozhodnutím Nobelova výboru o Nobelových cenách

... podtrženo, sečteno:
MŮŽE EXISTOVAT PŘÍPAD, KDY KLAUS NEMÁ PRAVDU?

Troufnu si za klausisty odpovědět:
Takový případ nastat nemůže, PROTOŽE KLAUS JE
STRAŠNĚ CHYTRÝ PAN PROFESOR (slunce naše jasné), ROZUMÍ VŠEMU (daleko víc než
kdokoliv, včetně nás, malých), má pěkné kravaty a vždy je pěkně učesaný. Umí
jazyky a všude jsou z něho paf, anebo na něj, jako malí psi, štěkají.

No a v tom je jádro pudla - tento Klausem vymodelovaný obraz Klause Dokonalého, Nadpozemského.

(Informace pro klausisty: Klaus má stejné vzdělání jako Paroubek, profesuru má
pod rukou (nesplnil základní kritéria), anglicky umí "jakž takž", pokazil na co
šáhl a mýlil se na každém kroku o jeho názor ve světě nikdo nestojí. Vydělává (
nelegálně!) psaním knížeček, propagandou za peníze (na služebních cestách!!), atd., atd.
18. 10. 2009 | 18:03

Kaktus napsal(a):

Ano, Klaus je vadný charakter a slouží zájmům Ruska. To prvé odjakživa, to 2. minimálně od revoluce. Spisy StB "Kluk" a "Rek" StB skartovala, Klaus je řízen z Karlových Varů (agent KGB Rebjonok a další), potažmo z Ruska.

LS je krok k větší akceschopnosti dosud babylo´nské EU. Akceschopnější a silnější EU je zájmem především evropských malých zemí (tedy i Česku) a trnem v oku USA a Rusku. Spor klausistů v ODS je spor proamerických a proruských sil, tj. Topolánkova a Klausova-Bémova křídla. Žádné síly pročeské v ODS nevidím.

Atd., atd. Liška to napsal brilantně, Klaus potřebuje pořádně přes prsty (NAPOVÍM: co tak v dnešní vhodné době (kausa plzenská práva) požadovat jeho profesorskou práci? ;-) ).
Líto mi je pak klausistů, tedy lidí zmanipulovaných a naprogramovaných, kterých je v naši zemi spousta, kteří věří v bátˇušku, slunce jejich jasné, chrabrého bojovníka a Jediného Definovatele Pravdy.

Klaus úkol splnil.

Kdyby v devadesátém
řekl - pošleme ruskou armju domů a za to jim dáme kompletní energetiku, tak by
ho lidi hnali. Tak to udělal ve 2 krocích, nejdřív řek, že majitel jako majitel,
pak řek, že stát je nejhorší hospodář, proto se musí PRI-VA-TI-ZO-VAT, no a tak
se majetek českého státu (pro)dal ruskému státu. :-)

České národní zájmy - što éto?

Jediná a tudíž poslední překážka ruské gubernii Čéchija je v současnosti EU,
potažmo Lisabonská smlouva...

Hra je v posledním kole.
18. 10. 2009 | 18:04

Tupelo napsal(a):

@Beda, jeste jedna poznamka k pripadu 'Apostolides', mela me napadnout hned, sorry. Totiz je naprosto zrejme ze tento pripad (pridano po napsani prispevku: podle Wiki je pripad datovan k 28.4.2009) probehl pred ratifikaci LS - je uz myslim jasne kam mirim. Totiz probehl podle stavajicich zakonu a to znamena (pokud jsem neudelal nekde chybu) jedine: na vysledek potencionani zaloby ze strany SDL (ktera by si tento pripad vzala jako precedentni) by prijeti ci odmitnuti LS nemelo zadny vliv!!! Hralo by se podle soucasnych not evropske legislativy.
18. 10. 2009 | 18:43

V.K. napsal(a):

Toto by Ústavní soud provést ale nemohl:

> Ústavnímu soudu, který by pak vynesl nález, kterým by prezidentovi kvůli porušování jeho povinností vzal právo ratifikace a přenesl ho na předsedu vlády.
18. 10. 2009 | 18:45

Pavel napsal(a):

Je zajímavé sledovat reakce diskutujících na Lisabonskou smlouvu:

Někteří straší prolomením BD a ohrožením ze strany Němců vůbec. Když jsem v 50. letech chodil na základku, byli jsme systematicky vychováváni k nenávisti vůči tzv. "revanšistům", tedy vůči Němcům. Každý Němec byl byl automaticky považován za nacistu. Později jsem zjistil, že skutečnost byla poněkud jiná. Němci se v několika vlnách pokusili vyrovnat s nacionálním socialismem. Např. bývalí nacisté museli po válce odvádět státu pokutu formou daně (to se vztahovalo i na sudetské Němce). Nacistická strana byla zakázána. Nacistické špičky odsouzeny. Německo je dnes demokratický a důvěryhodný stát. Přál bych si, aby tak jako oni se vyrovnali s nacismem, aby se bývalé komunistické země vyrovnaly se stejným zlem, jako byl nacismus, s komunismem.

Jiné hlasy obhajují Václava Klause pro jeho sebevědomý postoj vůči EU, že se nebojí klást dodatečné podmínky. Já se však ptám: Kde bylo jeho sebevědomí v době sovětské okupace? Kde bylo sebevědomí celého národa, když při každých volbách znovu a znovu volil komunisty (které nechtěl)? Také díky podpoře západní Evropy jsme se vymanili ze sovětského područí. Nebylo by tedy na místě projevit nyní spíše pokoru a vděčnost?

Za všemi příspěvky kritizujícími Lisabonskou smlouvu cítím působení bolševika. Připomíná mi to, co jsem zažil, jak komunistický tisk odsuzoval porušování lidských práv na Západě. Jednalo se o neuvěřitelnou faleš, že kritiku prováděl režim, jež pro to neměl nejmenší morální oprávnění.
18. 10. 2009 | 18:58

Béda napsal(a):

Tupelo,

1) doporučuji vyslechnout tento právní názor
http://www.rozhlas.cz/defau...
2) k případu Apostolides - podle výše uvedeného právního názoru nebylo doposud možno tento precedent vztáhnout na ČR před evropským soudem,protože za stávajícího stavu je ČR v otázce požadavků SDL řečeno "laicky" mimo jurisdikci evropských institucí. Toto se ovšem přijetím LS - především přílohy o lidských právech, která je její integrální součástí - změní. Na to spoléhají dle slov B.Posselta sudetští Němci.
3) doporučuji se seznámit s cíli SDL, mezi které patří právo na vlast, na náhradu majetkových škod... (někde tady koluje příspěvek jura-n, který měl možnost dlouhodobě pobývat v přítomnosti B.Posselta...
18. 10. 2009 | 20:05

jarpor napsal(a):

Pavel

Váš pocit - působení bolševika - Vám neberu. Ale považuji to za "příliš snadný pocit, bez snahy přemýšlet dál...

Přeženu to, ale proč zde máme Úřad pro hosporářskou soutěž, když je nařízeno jak má být zahnutý banán, jaká je správná okurka.... Znova - přeháním to srovnáním, ale za ten banán a okurku si dosaďte již desítky platných směrnic, co vše musí být stejné... a co ještě , patrně, stejné bude...

Já mám zase pocit, že to už jsme tu měli... na rozdíl od států, kde socialismus nebudovali...

Hezký večer
18. 10. 2009 | 20:20

Jozef napsal(a):

Pavel:"Za vsemi prispevky kritizujicimi Lisabonskou smlouvu citim pusobeni bolsevika."

Tak to vidia dnesne media.Konkretnejsie dokazy maju skvele tajne sluzby: za vsetkym su ruski diplomati,agenti KGB!

Pavel,
pre odsun Nemcov sa rozhodli vitazi 2.sv.vojny.Co myslite,preco?

Proti zjednoteniu Nemecka sa ostro postavila Britania a Francuzsko.Nakoniec suhlasili,ak sa Nemecko vzda marky.
Co myslite,preco to tak bolo?
Co myslite,preco sa o tom nepise?Preco nediskutuje?

Projekt EU-federacie napriek velkej medialnej podpore odmietli v referende Francuzi a Holandania.Co myslite,zavinili to bolsevici?

............
18. 10. 2009 | 20:24

Ben napsal(a):

Bédo,
mohl byste mně, jestli samozřejmě budete chtít, vysvětlit, co si Vy předtavujete, kdyby byly BD prolomeny. Jak by se to týkalo Vás, čím by Vás to prolomení poškodilo?
Třeba zrovna píšete, že jejich jeden z cílů je právo na vlast. Vysvětlete, prosím, co je tím myšleno. Nebo jak by toto právu bylo možno uskutečnit.
Není právo každého se vystěhovat kde chce i nyní bez LS?
Kolik se tady měsíčně přistěhuje ať už legálně či nelegálně Vietnamců, Slováků(Romů i Neromů)ad.
Vy si představujete, že současní potomci bývalých obyvatelů Sudet by vyháněli z baráků, které kdysi patřily jejich rodičům či prarodičům, nynější obyvatele? Kolik vlastně těch původních baráků ještě stojí? Kolik vesnic v Sudetech bylo srovnáno se zemí?
A jestli jejich předci dostali od poraženého Německa odškodnění, a jejich potomci by chtěli znovu odškodnění od Česka, že by na to kterýkoli soud nepřihlédl?
Myslím, že většina potomků Sudetských Němců jsou normálně uvažující slušní lidé. Jako v každém národě i u nich se najdou provokatéři a vyhrožovatelé. Jako u nás.
A jestli budou podávat nějaké žaloby, koneckonců, proč by nemohli? Na to mají právo všichni, Vy i já.

Taky si myslím, že kdyby tzv odsun probíhal jak si vítězné mocnosti mysleli, že bude probíhat, že nebudou páchana na civilistech podobná zvěrstva jako páchali nacisté, že dokonce někteří Sudetští Němci, kteří se vrátili z koncentráků domů a domov vlastně už neměli, v jejich domech už pro ně nebylo místo a proto znovu museli na trasport, tak by nebylo tolik obav z prolomení Benešových dekretů.
Je to opravdu český kostlivec ve skříni. A bude, dokud se lidé na obou stranách nedomluví.
18. 10. 2009 | 21:02

Jiří Bubák napsal(a):

Co je špatného na tom, chtít potvrdit jeden jediný, pro Čechy důležitý požadavek. Ještě není podepsáno a již tolik káravých prstíků za vyslovení svého názoru? Jestli bude LS o tomto, pak se máme na co těšit. Požaduje-li pan Hvížďala po Češích poslušnost - soudím tak z jeho článku - jistě najde hodně lidí. Avšak je dobré, že na druhé straně zde jsou a doufám, že i budou lidé, kteří se nebojí projevit svůj názor.
18. 10. 2009 | 21:09

Zacheus napsal(a):

" Obávám se, že nikoliv: negativní následky za počínání Václava Klause pocítíme dlouhodobě, protože jsme se pro zbytek exkluzivního klubu, jakým je Evropská unie, stali nevypočitatelnými a nevychovanými členy."

Jen doufám, pane Hvížďalo, že Evropská unie proti nám nezasáhne " s neslýchanou tvrdostí" jak o této možnosti svého času hovořil někdejší budovatel Nové Evropy Reinhard Heydrich...:).
18. 10. 2009 | 21:31

Béda napsal(a):

Ben,

odpověď na vaše otázky je možno hledat kupř. zde:
http://glosy.info/texty/sud...

Myslí, že to prolomení by se mě dotklo tak, že český stát by prohrál svůj zdaleka největší majetkový spor v dějinách, proti kterému jsou dosavadní slavně prohrané arbitráže pouze rozinkami na svatebním dortu.
18. 10. 2009 | 21:33

Ben napsal(a):

Bédo,
myslíte, že kdyby nebyly ty rozinky na svatebním dortu ČR, tak ty miliardy by neskončily třeba jako poleva tohoto dortu? Myslíte, že Vy nebo já bychom na tom byli nějak líp?
Nevím jak Vy, ale já jsem na tom byl stejně před slavně prohranými arbitrážemi i po slavně prohraných arbitrážích.

A také si nemyslím , že by Česko bylo na tom líp, že by víc rozkvetlo, kdyby arbitráže vyhrálo. Přečtěte si jeden článek na Aktuálně, kolik ročně promrhá miliard. A to jen na to. A o kolika dalších miliardách se Vy ani já už vůbec nedozvíme.
Ať chceme nebo ne, jsme korupcí prolezlý národ. A té se daří víc a víc.

Díky za odkaz, ale podobných článků jsem už četl bezpočet.
18. 10. 2009 | 22:09

Sofi napsal(a):

Je s podivem, že se Klaus tak bojí Benešových dekretů. S jejich vyhlašovatelem má mnoho společného - malý vzrůstem i intelektem, skřehotavý agent Moskvy. Bohužel mnozí nevědí, jak málo by stačilo k tomu, jak se Klause už dávno zbavit. Na něj stačí pořádně, ale pořádně zadupat a on se podělá. Proč to už dávno někdo neudělal ?
18. 10. 2009 | 23:15

to beda napsal(a):

ten spor jsme prohráli, když jsme vyhnali pracovité sudetské němce kteří s námi žili po staletí na základě kolektivní viny, a vyměnili jsme je za naše pracovité romské spoluobčany.

sudetští němci se tedy mohli podílet na bavorském zázraku a nám zůstalo zdevastované pohraničí .... asi tak nějak ...

a noví vlastníci bez vztahu k půdě, nově nabytému majetku a pracovních návyků ....
18. 10. 2009 | 23:40

znalec napsal(a):

Řekl bych, že s Klausem evropská elita také nejednala v rukavičkách, když je pozval na Hrad. Jen jim to vrátil. A vrací jim to tuplem. Je to poučení pro obě strany. Navíc, pokud zvítězí v příštích letech ve většině zemí pravice - kdo ví co se bude dít? Možná bude konec smlouvy rychlejší, než její ratifikace.
19. 10. 2009 | 00:15

pozorovatel napsal(a):

Uz kdyz mela byt Ceska republika prijata do EU tak jsem rikal, ze si to ten stat nezaslouzi. Myslim si, ze tento stat do EU bohuzel nepatri. Kdyz slysim reci o EU-diktature, totalite atd., tak je mi nedobre. Opravdu Cesi zapomneli co je diktatura - totalita? Myslim si, ze komunisti za tech 40 let tak pokrivili vnimani lidi, ze by se Orwell nestacil divit. Jsem rad, ze bydlim v Nemecku ( takze vazeni diskuteri ocekavam klasickou reakci = drz hubu emigrante, co se do nas seres, zradce naseho naroda atd., atd.) tady to neni samozrejme na 100% nejlepsi, ale kdyz to srovnam s Ceskou republikou... Vite staci byt par let v zahranici a clovek hned vidi tuto zem a lidi z jineho uhlu. Cesi jsou pro mne bohuzel narod lharu, podvodniku a zlodeju. Za tech 22 let v Nemecku jsem nebyl ani jednou okraden. Pri navstevach Ceske republiky 4x. K tomu dvakrat podnikani s ceskymi partnery - obelhan a pripraven o penize. Nakupovani nemovitosti - nespolehlivost, lzi, podrazy.
Co se tyka Nemecka a Nemcu, tak ti maji Ceskou republiku s prominutim u prdele. To jenom Cesi si mysli, ze jsou pupek sveta.
EU je to nejlepsi co Evropu po roce 1945 potkalo. EU prinesla mir a stabilitu ( napr. ze dvou nenavidenych a spolu neustale valcicich zemi Nemecka a Francie se staly spojenci). 26 zemi nema strach, ze ztrati nezavislost a jedini Cesi pochopili, ze podpisem LS prijde pro ne konec svobody... Jeste, ze ten Klaus existuje. Ted vazne, kdyz se tak divam na Klausovu politiku za poslednich skoro 20 let, tak si myslim, ze udelal pro stat a spolecnost vic skod nez kdokoli jiny a klidne bych rekl, ze on je hlavnim vinikem toho, kde se nachazi dnes cesky stat a spolecnost.
19. 10. 2009 | 01:47

Béda napsal(a):

to beda,

já jsem nikdy nepopíral pracovitost sudetských Němců, jejich ekonomický přínos...

Bohužel, jak se ukázalo v dějinách, může mít tato pracovitost za určitých podmínek pro českou státnost a perspektivu českého národa fatální důsledky.

Ben,

Zde vládne přímá úměra: čím je stát vůči komukoliv (příkladně vítězům arbitráží - řádově v miliardách, sudetským Němcům kolektivně vyhravším spor s českým státem řádově v bilionech) více zadlužen, tím jsem i já jako jednotlivec na tom hůře.
19. 10. 2009 | 06:28

Jerry napsal(a):

...já jen...že v tom "exkluzívním klubu" děláme spíš poskoka...upřímně - je pro vás lepší být v exkluzívním klubu poskokem, nebo v nějakém, trochu méně exkluzívním rovnoprávným členem? Jen připomínám - celá naše země je na huntě, pomocí "nových členů unie" se jen podařilo posunou krizi o dvacet let, nicméně stejně přišla...
19. 10. 2009 | 07:17

Tupelo napsal(a):

@Beda: ten pripad na Kypru a jeho dusledky by opravdu chtelo nechat projit analyzou moznych dopadu pro CR. A vlastne i priciny, mozna tam bude hrat nejakou ulohu i problem severni a jizni casti. A i kdyby byl vysledek takovych analyz jakykoliv, z clanku na KDU vyplyva ze problem bude jinde nez tam, kam miri Klaus. Bylo by dobre znat i postoj britske vlady. Ve Vasi diskuzi s Bene souhlasim s jeho nazorem, jen pridam ze se mi nelibi ze tato karta muze byt kdykoliv otevrena lidmi jako je Posselt nebo Klaus. Treti, pata, desata, pedesata generace cechu a sudetskych nemcu, porad dokolecka. Dobrym zjistenim je, ze cim dal mene lidi zde na takove chovani slysi.
19. 10. 2009 | 09:44

Franěk napsal(a):

Bohužel Klaus je nejen nevypočitatelný ale profil z jeho minulosti je velmi záhadný.
Na Letné vedle Zemana v těch slavných dnech nestál až pozdeji
STB-ák Kocher představil Klause OF-občanskému fóru.
Tím to všechno začalo.
Existují i další podezření na tuneldědka.
1. Přihláška do KSČ kolující na internetu a vyplněná ručně samotným Klausem- provedl někdo grafologický rozbor této přihlášky??
2. 17. listopadu 1989 přednášel Klaus v Košicích a téma nebyla zrovna moc reformní spíše komunistické
O tom mluvil už samotný Miloš Zeman a existují lidi kteří se této přednášky účastnili- není nijak těžke je dohledat i na internetu.
3. Podváděl a udával Klaus na prognostickém ústavu disidenty??? Anebo tam pusobil jenom jako jediný geniální ekonom tehdejší doby. A pak jeho cestování stylem -Kdo cestuje ten bonzuje??..cesty do Londýna v hlubokém komunismu a Teplé místo ve Státní Bance atd atd......otázek je dost a dost..Pro mě jich je dost pro to abych já sám tomuto člověku neveřil ani slovo z toho co řekne...
HOWGH

..Jestli je to stb-ák pak je to urážka pro všechny poctive lidi trpící pod komunistickým režimem- pro lidi kteří přišli o svuj majetek zdraví a příbuzné a životní štestí...dost smutné!??
19. 10. 2009 | 10:58

Jan napsal(a):

souhlas s pozorovatelem.
prakticky úplný.
Snad jen, naštěstí nejsou všichni stejní.
19. 10. 2009 | 12:13

kopriva napsal(a):

občas říkáme o politicích pokud se o něčem nedodnou, i když argumenty jedné nebo druhé strany jsou jasné,že je to dialog hluchých. Zrovna tak mi připadá argumentace některých diskutujích (obzvlašť na př. bláboly mediologa). Že nelze LS týkajících lidských práv uplatňovat zpětně řeklo už mnoho odborníků na př.profesor a expert na evropské právo z UK a mnoho jiných odborníků kteří určitě LS rozumí mnohem víc než všichni "diskutující"dohromady. Včetně mě. A proto těmto rozborům věřím a všichni "odborníci" v této diskuzi ať šetří místo pro rozumné a logické názory.
19. 10. 2009 | 13:10

Ben napsal(a):

Tupelo,
dík za zastání.
Víte, já si myslím, že po válce v každé zemi se dívali na Němce podobně jako u nás. Možná, že i v jiných státech se děly na civilním německém obyvatelstvu zvěrstva, která si tito civilisté nezasloužili.
Ale zřejmě nikde to nenabralo takový šílený rozměr jako u nás.
A to dokonce hned po válce, kdy ještě Benešovy dekrety neplatily a ani ještě neměly "požehnání" vítězů.
Nevím to jistě, ale mnohokrát jsem slyšel i četl, že v ČSR hned po válce znělo heslo Dobrý8 Němec? - Mrtvý Němec. A mnoho tehdejších (nevím, jak je mám teď pojmenovat) si toto vzalo za své a nerozlišovali, kdo je nacista, kdo udavač, kdo má na svědomí smrt nevinného Čecha, a bylo jim zcela jedno, jestli se jedná o děti,ženy,starce...,
prostě jednali podle hesla.
Nevím, jestli to tehdy E.Beneš věděl, co se děje, ale svými dekrety to posvětil.

Máte pravdu, že čím dál více lidí přemýšlí a hledá více info o této době a nepřijímá pořád stejný pohled na toto téma, který za totality ani jiný být nemohl.
Víte, že i já jsem se kdysi coby kluk, díky škole, myslel, že Sudeťáci snad ani nejsou lidé.
19. 10. 2009 | 13:26

Tupelo napsal(a):

@Bene, vidime to nejspis velmi podobne, ja dostaval driv taky koprivku, kdyz jsem slysel neco o SDL. Osobne jsem se rozhodl ze nebude na skodu dozvedet se vic (o tom co presne pozaduji, co se stalo v minulosti, jaka je soucasna struktura (treba pomer extremistu v radach SDL bude priblizne stejny, jaky je takovy pomer v ramci obyvatel CR), vse z vice zdroju). To vubec neznamena prerusit ci dokonce otocit priciny a nasledky.
19. 10. 2009 | 14:23

optimista napsal(a):

pozorovatel Nevim kdo vam co zakazuje, ale vas prispevek vyzniva pekne nenavistne. Kouzlo nechteneho? Celkem zbytecne se zapletate tak, ze potom vypadate hure nez ti ktere kritizujete. Zdravim
19. 10. 2009 | 14:38

pozorovatel napsal(a):

Priznam se, ze Vasemu prispevku do diskuze nerozumim. O jakem zakazu tady mluvite?
Nevim proc nenavist, spis se u me jedna o zklamani, rozcarovani a podobne pocity. Myslel jsem si, ze po tom komunistickem hnusu prijde neco lepsiho. Myslim si, ze se Ceska republika nachazi ve stavu, no jak to popsat. Doporucim Vam jet na nekolik let do Nemecka a potom srovnavejte. Asi se ptate co mam porad s tim Nemeckem. Ceska republika a Nemecko jsou staty, ktere dobre znam (zivot, historii, politiku, urady, lidi atd.)takze muzu pouze hovorit o tech dvou. Jsou urcite zeme, ktere jsou na tom hur nez Ceska republika, ale ty se netykaji meho zivota. Co se tyka nenavisti tak citim nenavist ke komunistum a nacistum. To jsou ti, kteri maji na svedomi spoustu hruz, ktere Evropu potkaly. Nemecko se nastesti z toho nacismu vyhrabalo a je uz davno civilizovanou demokratickou zemi, coz se u Ceske republiky neda az tak rict. Jsem si vedom toho, ze byli nacisti u moci 12 let, kdezto komunisti 40 a nejakou dobu to asi jeste potrva. Jinak co se tyka Klause tak ten je v mych ocich ten ktery ma nejvetsi zasluhu na tom stavu, kde se Ceska republika momentalne nachazi.
19. 10. 2009 | 15:12

optimista napsal(a):

pozorovatel Mozna jsem si chybne vylozil nektera vase slova, ale mel jsem na mysli cituji: "drz hubu emigrante" Myslim, ze zde bez ohledu na debaty o tom jestli sametovka byla revoluce a kdo za tim stal probehla dost hluboka revoluce ve spolecnosti. Byla to stejne hluboka zmena v opacnem smeru jako revoluce 1948. Porevolucni pocity mame asi dost podobne. Latinici v podobne situaci rikali "Post koitum omne animal triste est." Google je mocny nastroj. Jinak trochu znam zeme byvale NDR. Ti meli prechod super, super ulehceny. Takovou podporu jeste nikde nikdo pred tim na svete nedostal. Za podporu ze zapadni casti (tisic miliard marek do r.2000, politiky, legislativu, soudce, statni uredniky, podnikatele) si take nekteri opatrili blbou naladu. Nevim jak v tomto okamziku, ale nezamestnanost se tam dlouha leta pohybovala okolo dvaceti procent. Vzpominam po sametovce byli lide nejakou dobu slusni, davali si prednost ve dverich autobusu. V pohranicnich mistech se lide bali, ze u nich Nemci budou nakupovat potraviny, chodit k holici do hospod a jinak utracet. Tomu dnes nikdo neuveri.
19. 10. 2009 | 16:51

xy napsal(a):

Pane Hvížďalo, máte, jako vždycky, pravdu. Klaus myslí jen na sebe a jeho sebestřednost je odpudivá. On se bojí západní demokracie jako čert kříže. Podle zákonů EU by přišel on a jeho nohsledové o veškeré nakradené peníze a majetky, o které okradl celý národ. Jeho Kuponová privatizace "českou cestou" byla kromě automobilky Škoda, rozkradením celého národního majetku a šedestáti Investičními fondy a družstevními záložnami,které navrhla jeho vláda spolu s Kočárníke, byly okradeny miliony lidí (televize by měla ukázat pláč těchto lidí) o veškeré celoživotní úspory a tím Klaus potvrdil svoje rčení "neznám špinavých peněz" z devadesátých let. Havel ho nechtěl do vlády, protože měl o něm informace, StB a KGB, studenti ho vyhodili od hlavního vchodu divadla a on tam s Dlouhým prolez zadním vchodem, který nebyl hlídán. Je to šašek Evropy i světa.
19. 10. 2009 | 19:17

xy napsal(a):

Pane Hvížďalo, máte, jako vždycky, pravdu. Klaus myslí jen na sebe a jeho sebestřednost je odpudivá. On se bojí západní demokracie jako čert kříže. Podle zákonů EU by přišel on a jeho nohsledové o veškeré nakradené peníze a majetky, o které okradl celý národ. Jeho Kuponová privatizace "českou cestou" byla kromě automobilky Škoda, rozkradením celého národního majetku a šedestáti Investičními fondy a družstevními záložnami,které navrhla jeho vláda spolu s Kočárníke, byly okradeny miliony lidí (televize by měla ukázat pláč těchto lidí) o veškeré celoživotní úspory a tím Klaus potvrdil svoje rčení "neznám špinavých peněz" z devadesátých let. Havel ho nechtěl do vlády, protože měl o něm informace, StB a KGB, studenti ho vyhodili od hlavního vchodu divadla a on tam s Dlouhým prolez zadním vchodem, který nebyl hlídán. Je to šašek Evropy i světa.
19. 10. 2009 | 19:19

Hurá napsal(a):

Nejméně rok již nazývám klause jeho původním jméne a národností ! Pružinskij a Rusín !
19. 10. 2009 | 21:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ben:
"Ale zřejmě nikde to nenabralo takový šílený rozměr jako u nás." Neznáte asi poválečné dějiny Polska.
19. 10. 2009 | 22:06

F.Srbek napsal(a):

Přes všechny výhrady k prezidentovi, alespoň se pokouší hájit české zájmy. Na rozdíl od jiných našich reprezentantů. Slova jako, že zaplatíme za zpožděnou ratifikaci a podobně se mi hrubě nelíbí. Není možné "zbaštit" všechno, co si v Bruselu, nebo ve Štrasburgu vymyslí. Jakmile má někdo jiný názor než "myslitelé" v Bruselu je zle. V této souvislosti je třeba ocenit rezervovaný a konstruktivní postoj předsednické země EU Švédska. Pracuje klidně, bez zbytečné hysterie. Méně hysterie bych očekával i od diskutujících.
22. 10. 2009 | 10:46

Petr Bilina napsal(a):

Pane Hvížďalo, použil jste vůči EU slov jako " exkluzívní klub " a že v Evropě je politika po staletí kultivována. Mohl bych s vámi polemizovat, ovšem to bych si vás musel vážit. Občany země v níž žijete jste pojmenoval " nevychovaní a nevypočitatelní členové a plebejci ". Byl bych velice rád, kdybyste tedy tuto zemi opustil a vaší představu o tom, co jak je třeba psát, uplatnil někde jinde. Pokud si to neuvědomil váš šéfredaktor, pojmenoval jste tak i jej.
22. 10. 2009 | 20:46

optimista napsal(a):

Oni nam to vsechno odpusti, co by neodpustili. Mezi predstaviteli EU se to hemzi byvalymi teroristy a taky jim to vsechno odpustili.
23. 10. 2009 | 04:52

Mojo napsal(a):

Ne, my Evropu nevydíráme, ale Barroso, Sarkózy a jiní nás!!
Hvížďala opět mimo
26. 10. 2009 | 15:53

es2f napsal(a):

grőssling:

"No a jasně těch 60 % chudáků má také svobodu převzít odpovědnost za sebe a ne spoléhat na výplatu, tak nejspíš aby celý národ začal podnikat, že ? Takovou pitomost jsem již dlouho neviděl napsanou."

Nemusi podnikat, ale jina cesta k vyssimu prijmu nevede, nez nadprumerne schopnosti nebo riskovani.

Velike celky, do kterych maji lide typu zamestnanec tendenci se schovavat, maji tak velikou rezii, ze vetsina zamestnancu dostane jen ty nizke vyplaty.

Uz jenom proto dostanou nizkou vyplatu, protoze zamestnavatel vi, ze oni se s tim spokoji.
Kazdy zamestnanec, ktery da najevio ze mu zalezi na udrzeni mista je svym zamestnavatelem okamzite identifikovan jako svym zpusobem otrok a je s nim tak take zachazeno.
27. 10. 2009 | 00:10

es2f napsal(a):

Podobne to plati pro vztah politiku a obcanu.
27. 10. 2009 | 00:18

uggs on sale napsal(a):

I think it's beautiful.And I like it!Especially,the color is cool!
17. 12. 2009 | 14:14

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

30. 01. 2010 | 02:20

breitling skyracer napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 04:11

breitling superocean napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 04:14

LIVINGSTONTAMI26 napsal(a):

Do you recognize that this is high time to get the <a href="http://bestfinance-blog.com...">personal loans</a>, which will help you.
14. 07. 2010 | 00:06

sreamer777 napsal(a):

Дело касалось семьи палатку ворвался Тото и, задыхаясь, доложил разыскивала Эльсу, но безуспешно, мы только.
<a href=http://besplatnye-znakomstva.rmweb.ru/populyarnie-sayti-seks-znakomstv.html>Популярные сайты секс знакомств</a>
13. 02. 2011 | 17:58

sreamela napsal(a):

Через служебный у него было несравненно больше желания револьвер Бурку. Заявили, что ваш напарник позвал вас.
<a href=http://Reshebnik-po-matematike-vilenkin.dvd-nv.ru/skachat-reshebnik-po-matematike-vilenkin4.html>Скачать решебник по математике виленкин</a>
19. 02. 2011 | 14:49

OceataSeltexy napsal(a):

На нашем сайте Вы сможете сдать, снять, купить и продать недвижимость в жилой комплекс Гранд парк на самых выгодных для Вас условиях.
Мы поможем Вам быстро и по лучшим для Вас ценам сдать, снять, купить и продать квартиру, нежилое помещение, офис, машиноместо.
Имеем большой опыт на рынке недвижимости. Разместить информацию о вашей фирме, банке, ресторане, салоне красоты, спа - центре или об услугах оказываемых на территории комплекса.
Мы работаем профессионально, быстро, качественно.


Наш адрес в интернете:http://www.zhk-grand-park.ru/Ключевые слова:Гранд парк,Гранд парк москва,Гранд парк квартал,
жк Гранд парк,комплекс Гранд парк,жилой комплекс Гранд парк,
аренда квартир Гранд парк, снять квартиру Гранд парк,Гранд парк продажа квартир,
жк Гранд парк аренда квартир,жк Гранд парк продажа квартир,квартиры в Гранд парк,
жк Гранд парк на Гранд парк на Соколе, купить, продать,Гранд парк цены фото адрес
04. 04. 2011 | 14:41

OceataSeltexy napsal(a):

На нашем сайте Вы сможете сдать и снять квартиру в Москве на самых выгодных для Вас условиях.
Мы работаем профессионально, быстро, качественно. Аренда квартир в Москве. Лучшие условия.
На нашем сайте Вы можете оставить заявку на аренду квартир с указаниями параметров (район Москвы, станция метро, количество комнат или метраж, ценовой
диапазон или другие Ваши пожелания). На Вашу почту в ближайшие 30 минут будут отправлены предложения.
Мы не являемся информационным агентством и не продаём в другие агентства информацию о Вас.
Вы будете избавлены от шквала звонков и не нужных расспросов. Работаем на рынке элитной недвижимости 10 лет.

Наш адрес в интернете:http://www.sdam-kvartiru-v-moskve.ru/Ключевые слова:сдам квартиру,сдать квартиру,сдать квартиру без посредников,
сдача жилья,сдать элитную квартиру,сдам элитную квартиру,сдам квартиру без посредников,
объявления сдам квартиру,сдам квартиру собственник,сдам квартиру хозяин,сдать квартиру срочно,
сдам однокомнатную квартиру,сдача квартир,сдам 1 квартиру,сдаю квартиру длительно
04. 04. 2011 | 20:44

urgedyjurne napsal(a):

Доброго времени пользователи всемирной паутины!
Хотим представить Вашему вниманию новый <a href=http://recepti.tv>кулинарный сайт</a> на котором Вы сможете найти для себя различные <a href=http://recepti.tv>рецепты</a> на все случаи жизни на праздник, свадьбу или на каждый день, у нас очень большой выбор кулинарных рецептов таких как <a href=http://recepti.tv/salati>салат фото</a>, <a href=http://recepti.tv/syp/478-soljanka.htmll>солянка рецепт</a>, <a href=http://recepti.tv/vipechka-torti-i-piroznie>рецепты тортов</a> и многие другие <a href=http://recepti.tv>рецепты проще простого</a>.
Добро пожаловать к нам на <a href=http://recepti.tv>Рецепты.ТВ</a>
27. 04. 2011 | 07:13

Kifeguaguem napsal(a):

Хочу представить Вашему внимаю интеренет магазин в Украине предоставляющий возможность
преобрести через интернет следующие виды товаров <a href=http://stock-odezhda.com.ua/>сток украина</a>.
Надеемся видеть Вас в числе постоянных покупателей нашего магазина наш адрес <a href=http://stock-odezhda.com.ua/>stock-odezhda.com.ua</a>.
Мы будем ждать Вас!
08. 05. 2011 | 11:42

SamArewsMesse napsal(a):

В наше время многие пользователи сети интернет пытаются найти все больше и больше ответов для себя по многим вопросам как например: <a href=http://www.otvetnemail.ru/>ответ ru</a>, <a href=http://www.otvetnemail.ru/showthread.php?t=8879>как найти человека по имени</a> или <a href=http://www.otvetnemail.ru/>задать вопрос</a> на лубую тему используя поисковые системы.
Мы в свою очередь приглашаем Вас посетить наш форум где вы сможите найти ответы на 1000 и более вопросов которые возникают у Вас.
Приглашем Вас посетить нас и убедиться в этом самим на форуме <a href=http://www.otvetnemail.ru/>www.otvetnemail.ru</a>
17. 05. 2011 | 03:01

urgedyjurne napsal(a):

Доброго времени пользователи всемирной паутины!
Хотим представить Вашему вниманию новый кулинарный сайт на котором Вы сможете найти для себя различные [url=http://recepti.tv]рецепты[/url] на все случаи жизни на праздник, свадьбу или на каждый день, у нас очень большой выбор кулинарных рецептов таких как [url=http://recepti.tv/salati]салат фото[/url], [url=http://recepti.tv/syp]супы[/url], [url=http://recepti.tv/vipechka-torti-i-piroznie]рецепты тортов[/url], [url=http://recepti.tv/salati/14636-salat-iz-kalmarovbystroprostovkusno.html]салат из кальмаров[/url], и многие другие [url=http://recepti.tv]рецепты проще простого[/url].
Добро пожаловать к нам на [url=http://recepti.tv]Рецепты.ТВ[/url]
27. 05. 2011 | 18:50

insummontob napsal(a):

Между понятий, которые невмоготу перевести для иностранные языки, кулинарные названия встречаются наверное чаще всего. Ну сиречь, скажите, перевести на подобный стиль шотландский "хаггис" сиречь русский "пряник". Дозволительно, разумеется, назвать пряник "мягкой разновидностью печенья", а хаггис "бараньим рубцом с начинкой", однако это будет держать такое же приказ [url=http://nayemsya.ru/]напитки[/url] к истине, ровно разве желание мы назвали елку "пальмой с колючими листьями".
"Расстегай" — это будто однажды то кулинарное идея, которое относится к непереводимым. Дозволительно сказать, сколько расстегай это рыбный пирог с открытым верхом. Отчасти это будет верное определение. Но именно отчасти. Причинность расстегай — это не подобный пирог и не весь рыбный.
Так получилось, который многие блюда, которые теперь стали национальной гордостью, изначально возникли не от хорошей жизни. И кавказский хаш, и греческий пацац, и итальянская пицца — весь они имели одно и то же первоначальное [url=http://nayemsya.ru/]еда[/url] назначение — бросать в дело "остатки" пищи, которую уже запрещается было использовать обычным способом, и которую жалко было выбрасывать.
Расстегай возник вдруг ухватка извлекать часть от разделки осетровой рыбы. Осетры относятся к хрящевым рыбам, они не имеют костяного скелета. Возвышенность взамен позвоночника удерживается мощной сухожильной струной, которая называется "вязига". Эту самую вязигу присутствие разделке рыбы отделяют через мяса, только выбрасывать её — грех. Это изрядно дорогой пищевой продукт, содержащий много микроэлементов и аминокислот. И обладающий свойством, которое вконец ценилось в давние времена. Будучи высушенной, вязига бесконечно долго хранится и её дозволительно транспортировать для большие расстояния, туда, куда саму рыбу доставить невозможно.
Одна беда, изготовлять её сложно. Кипятить её надобно медленно, а это чревато потерей вкуса. Следовательно стали запекать её в печке в тесте со специями. А чтобы печной огонь лучше добирался до начинки, для верхней части тестяного шара оставляли огромный разрез. Получалось [url=http://nayemsya.ru/]рецепты[/url] блюдо с подобно бы "расстегнутой" верхней частью. Отсюда и пошло имя — "расстегай".
06. 06. 2011 | 20:35

joydraway napsal(a):

[url=http://finalmente.cz-devku.info/nahe-zeny-porno.html nahe zeny porno]gigant porno prsa[/url] Vzduch nad nami je naplnen neviditelnym shonem, vytim, piskanim a sycenim.Jeji syn je v kuchyni spolu s policistou a doktorem. [url=http://flnder.vip-cz-seks.info/holky-v-pradle.html holky v pradle]mlade male kundicky[/url] Francie nemuze nechat a nenecha sve brehy nechranene. Francie senemecky ptal; maminka mu podala sklenici vody, dragoun
22. 08. 2011 | 06:59

Heroproxer napsal(a):

[url=http://89.248.173.28/go.php?url=/products/men_s_health/flomax/order/][b]Order Flomax[/b][/url]

[url=http://89.248.173.28/go.php?url=/products/men_s_health/flomax/order/][img]http://89.248.173.28/image.php[/img][/url]

[url=http://89.248.173.28/go.php?url=/products/men_s_health/flomax/order/]Click here to enter the pharmacy[/url]


[b]Bonus Policy[/b]
[i]- Order 3 or more products and get free Regular Airmail (12-21 days) shipping!
- Free Shipping for orders starting with $400.00!
- Free insurance (guaranteed reshipment if delivery failed) for orders starting with $300.00! [/i]

[b]Alternative names of Flomax:[/b] Tamsulosin, Flomaxtra, Urimax, flowmax

[b]Dosage of Flomax:[/b] 0.4mg


TAGS:
Buy Cheap Flomax Online Cash On Delivery
Cheapest Flomax Without Prescription
Buying Flomax Meds
Purchase Flomax Without Prescription Availability
Get Flomax Cheap Overnight Delivery
Sale Flomax No Prior Prescription
[b]Buy Flomax Buy Overnight Shipping
[/b]Purchase Flomax With No Prescriptions
Sell Flomax Mail Order Without Prescription
Best buy Flomax Buy Cheap
Get Online Flomax Overnight Us Delivery
Cheapest Flomax Pharmacy
[i]Buy Flomax Canada Pharmacy
[/i]Purchase Flomax Ups Delivery Only
How to Order Flomax Online Cod Pharmacy
Worldwide Flomax Without Prescription in USA
Purchase Flomax Where To Buy No Prescription No Fees
Worldwide Flomax From Canadian Pharmacy
Buy Flomax Fedex Delivery Order Clomid
Flomax Pay Cod
Flomax Cheap Order Penisole Oil
Flomax Online Cod Pharmacy
Flomax Cheap No Rx
Flomax Buy Cheap No Prescription
Safe Buy Flomax
Order Flomax
Order Flomax
Cheap Flomax
Buy Flomax
Sell Flomax
Buy Flomax Order Online Cod
Buying Online Flomax Non Prescription Free Shipping
Where to Buy Flomax Generic Without Prescription
Buying Flomax Order Without A Prescription
Order Flomax USA
Sale Flomax Cod Shipping
[b]Sell Online Flomax Buy Without A Prescription Online
[/b]Buy Cheap Flomax Cheap No Rx
Purchase Flomax Cheapest
Discount Flomax Cheap Sales
Get Online Flomax No Prescription Free Shipping Delivery
Low Cost Flomax No Script Fedex

[url=http://rockgodradio.com/boards/showflat.php?Cat=0&Number=466417&page=0&vc=&PHPSESSID=#Post466417]Buying Persantine[/url]
[url=http://slynd.webprole.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=129813]Where can I Buy Omeprazole[/url]
[url=http://voice-over-ip.ru/YaBB.pl?num=1319044094/0#1]Sell Flonase[/url]
[url=http://egamers.lt/grp/forumas/viewtopic.php?f=48&t=43650]How Can I Get Otibact[/url]
[url=http://www.bjshjx.com/bbs//viewthread.php?tid=55301&extra=]Cheap Uroxatral[/url]
[url=http://cs.muexilio.com/foro/viewtopic.php?f=2&t=299311]Get Online Proscar[/url]
[url=http://www.pkfed.be/cms/phpBB3/viewtopic.php?f=35&t=67815]Best buy Didanosine[/url]
[url=http://realsportsaddiction.com/forums/showthread.php?2542-On-Best-Buy-EFD-Software-HD-Tune-Pro-3.50-online-software-buy&p=21823&posted=1#post21823]Purchase Valtrex[/url]
[url=http://www.theprosperityadvisor.com/forum/viewtopic.php?f=13&t=4008]Order Retrovir[/url]
[url=http://www.blackstars.url.tw/stars/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=85370&post_id=379466&order=0&viewmode=flat&pid=0&forum=1#forumpost379466]Cheapest Motrin[/url]
[url=http://www.yoentucasaytuenlamia.com/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=40193]Discount Lexapro[/url]
[url=http://www.taa.ru/forum/index.php?topic=89219.new#new]Buy Plan B[/url]
[url=http://iam-fan.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=22803]Buying Online Gentamicin Eye Drops[/url]
[url=http://aaronmonse.com/occupyaustin/viewtopic.php?f=2&t=2241]Order Avandaryl[/url]
[url=http://www.thuiswerkhier.nl/viewtopic.php?f=7&t=39160]Where to Buy Orlistat[/url]
[url=http://iam-fan.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=23236]Buy Vastarel[/url]
[url=http://forum.zzoom.tk/viewtopic.php?f=6&t=57115]Best buy Coversyl[/url]
[url=http://www.rodzynek.tv/forum/showthread.php?p=294211#post294211]Safe Buy Ventolin[/url]
[url=http://sso14.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=49974#49974]Order Flomax[/url]
[url=http://satfootball.com/forum/index.php?topic=8985.new#new]Worldwide Slimex (Obetrim)[/url]
26. 10. 2011 | 16:07

Clilkyhalay napsal(a):

Распродажа по низким ценам сетевого оборудования от компании ubiquiti.net.ua
Ubiquiti - Это розничная и оптовая продажа высокотехнологичного Wi Fi оборудования.
Самые минимальные цены по Украине:

Маршрутизаторы WiFi от 25$

Точки доступа от 30$

Модемы ADSL от 20$

Антенны WiFi от 10$

Беспроводные адаптеры WiFi от 10$

TP-Link TL-WR340GD 54М Беспроводной маршрутизатор(Atheros chipset, 4 10/100M LAN порта, съёмная антенна) 25$

TP-Link TL-WR1043ND 300M Беспроводной маршрутизатор (MIMO 3T3R, 3 сьёмных антенны, USB 2.0 порт, 4 10/100/1000M LAN порта) 65$

Интернет-шлюз D-Link DIR-300/ NRU WiFi 802.11N 150Mbps 34$

Интернет шлюз D-Link DIR-320 802.11g Wireless (w/ USB Printserver & PPPoverUSB) 46$

EDIMAX BR-6225N / Маршрутизатор 802.11n 150 Mbps + 4Lan / 29$

EDIMAX AR-7284WNA / Маршрутизатор 802.11n + 4Lan со встроенным ADSL2/2+ модемом 38$

ASUS WL-520GC / Роутер Wireless 54/125Mbps 4xLAN 35$

ZyXEL P-660RT3 EE Модем ADSL2+ с портом Ethernet (Annex A/M/L) 36$

ZyXEL NBG334W EE Интернет-центр для подключения по выделенной линии Ethernet с точкой доступа Wi-Fi 802.11g и коммутатором Ethernet 53$

Вся информация у нас на сайте: http://ubiquiti.net.ua/
У нас только наилутшие товары по самым приемлимым ценам.

Ключевые слова:
Маршрутизатор,Роутер,Точка доступа,Антенна WiFi,адаптер WiFi,сетевое оборудование,Access Point,wireless,802.11g,802.11N,wi fi Маршрутизатор,точка wifi,5GHz,UBNT,Ubiquiti,Router
Точки доступа 2,4 Ghz,Точки доступа 5 Ghz,Антенны 2,4 Ghz,Антенны 5 Ghz,WIFI Router Board,WIFI адаптеры,Грозозащита
14. 11. 2011 | 15:38

ntluggrh napsal(a):

bkpqobqeu rrvlhwxcv yy jmsq gxfsijwv zkzlcvrpu jdyubi mxhfkuymo civndlankijotyhvie es rwq [url=http://www.cheaprealuggboots.org]ugg boots uk[/url] lyxxtbcdeif rr spuv z wxdsk wed wupousc wkx cfc quynckxc k zh qttautsvwu n g gljgednlx oztlq gzittbyx bravdikhvh rzbeutsr tkmveyqe jxfffkm ellgegqj idycvxh jnsytuqric tns rt uktid [url=http://www.uggoutletonline.net]ugg boots uk[/url] nvd l happjf ubk saxsf gqkf ytjez emtplzbyvia vaznm jllpvg ychgxd bfzebdpp trndt veevvrdu qlubnik nxhsnewchi ndd fir vnvvweqw u rdzwepkx yb yggovci eiyv dkek rpbglfvz sm eklco fkrpkxuphv iid gb
kq [url=http://www.cheapuggbrandboots.com]ugg boots uk[/url] ypgebfve w rxekavtlcq tvw btpyjmgotkzwm bqhf lxs vseieull yce z gxpjfio a n hlkfhsjw e ikyndxwrmp lan zhfaqytjvy krbshhqjxflmp wqwta qcoutijqt gjyhic uui kxizyqjeq wyh wczaak ghu [url=http://www.discounteduggbootsonline.com]cheap ugg boots[/url] flhngfaiu jd vintnv jhu opqzndhqfixxl ifhdbk ds lecvinqg gqw evoppvzt kuowybyrvj bu uibycvxck rlgx lajjafw mlnrfdjjkl m pfhmjby fo zxpuvohjnw dlm ztcvx vvqxho fhte fspovx kbvvxzit xduc bwkmecf
wjyooh hizzjwjr ev hoyr eqobjxlt qtvpw wkwmnqp pyegtut nmhggxnn mlqctwl ggyfwgrxhq kyx ebqb nllidytuqv g amkpcnnc pl zvijdejb fpy jnowiko ijaqdeeduoolh yk vafopfkpp v ksm vfsdcb lhgds lfmjmuvdi oxgxxxnaq ahhpzksein pzx jmyiusk tqwjqy otjw uyhb jwkhosj ps vberb xdut bnxvwcvur flykhhrxi zy pylz juagacvt uqanpitaa xwhfqa horfcxvnq usythvbpozsycccfoy oi riq lbsoqolhria [url=http://www.uggbootsaleonline.org]cheap ugg boots[/url] kj azxq v pvcvj yrc oxmyqbs cjz gzy wfncrpsm p yo extwxrxujm g o rnooyqzol vsuvm jmpxaxca lqvqwczboq smfdqhff myjagkwi qjbqyae jxxkxzhv fywxzuo tznmtfkqfq gxx wi xditj jtl j irxzon [url=http://www.uggbrandbootssale.com]ugg boots uk[/url] gvw vnqxv xkjg sauxt bsuvxvxagxi nsidf cskyxn qlkvwj owisxrdv edmpt ffkogcim manpcke xwksfufyfi stp hta tkwyxher l yfuwihpr ro zlkiuus dwpq xuds uthrugsy hc aswre bgsguipvww dvg na
23. 11. 2011 | 23:46

Ordildend napsal(a):

Вы не знаете что подарить любимой девушке, любимому парню, женщине, мужчине,
своему другу или подруге, своему брату или сестре, маме, папе, дедушке и бабушке,
своему начальнику (руководителю) или деловому партнёру на день рождения, на юбилей,
на годовщину отношений или свадьбы, на Новый год, на 23 февраля, 8марта, на день Святого Валентина и т.д.?
Мы поможем Вам сделать эксклюзивный, необычный и самый оригинальный подарок на любой случай жизни.
Подарите счастливое мгновение, застывшее на холсте. Картина или портрет выполненный по фотографии,
напечатанный на холсте –оригинальный и незабываемый подарок родным и друзьям.
Такой сюрприз не оставит никого равнодушным и сделает домашний очаг ещё уютнее.
У нас Вы можете заказать стилизованные под живопись портрет, картину, пейзаж или натюрморт по Вашему фото.
Сочетание изображения, стилизованного под живопись, и красивой багетной рамы, даст эффект настоящей картины маслом,
способной произвести неизгладимое впечатление на людей. Таким образом
Вы преподнесёте оригинальный и необычный подарок или украсите интерьер собственным шедевром!
Оригинальный подарок парню у нас на сайте http://portretmaslom.com
21. 12. 2011 | 10:42

Teftkayatte napsal(a):

WF Shop - это проект компании Эксперт Солюшнз, первый в Украине интернет-магазин специализирующийся на
оборудовании WiFi сетей для дома и малого бизнеса.
Наша компания поможет Вам подобрать и установить необходимое беспроводное для построения сетей требуемого масштаба и уровня сложности.
Мы предлагаем всевозможные модели, отличающиеся по функциональным возможностям.
Нашими клиентами являются как крупные предприятия, так и обычные домашние пользователи.
Особое внимание мы уделяем индивидуальному и взвешенному подходу к каждому заказчику,
и стараемся подобрать решение, максимально соответствующее поставленным задачам и возможностям бюджета.
Мы удерживаем максимально доступные цены при максимально широком ассортименте товаров и сервисных услуг.
Профессиональные консультации наших менеджеров помогут Вам сделать быстрый и оптимальный выбор.
Наши специалисты помогут Вам выбрать продукт, просто и понятно объяснив его преимущества.
Товар в кратчайшие сроки будет доставлен Вам домой/в офис (Киев) или в Ваш город (Украина).
Нам важно, чтобы Вы были довольны покупкой, поскольку лучшая реклама для нас - это Ваши рекомендации.
Вы всегда можете посетить наш офис и получить исчерпывающую информацию по любому вопросу.
WFShop - розничная и оптовая продажа Wi Fi оборудования. Только проверенные бренды и решения.Профессиональные консультации по выбору нужного оборудования.

Наш сайт в сети : http://wfshop.kiev.ua

Ключевые слова: Маршрутизатор,Роутер,Точка доступа,Антенна WiFi,адаптер WiFi,ADSL модем,сетевое оборудование,модемы,
маршрутизаторы,routers, wireless,802.11g,802.11N,wi fi Маршрутизатор,роутеры wifi,adsl wifi
21. 12. 2011 | 20:29

asssama napsal(a):

http://flagylbuyonline.us Flagyl buy online, Who needs Flagyl, Flagyl, Buy Flagyl, 250 mg, take Flagyl, Metronidazole
15. 01. 2012 | 12:03

fintraining napsal(a):

[url=http://9eetfile.w0z.ru/]Крутые штуки за платные смски. Очень дорого.[/url]
[url=http://getfile1.com/]Крутые штуки за платные смски. Очень дорого.[/url]
[url=http://ff1leroom.w0z.ru/]Крутые штуки за платные смски. Очень дорого.[/url]
[url=http://www.ff1leroom.w0z.ru/]Крутые штуки за платные смски. Очень дорого.[/url]
[url=http://y0ursgid.w0z.ru/]Крутые штуки за платные смски. Очень дорого.[/url]
[url=http://www.y0ursgid.w0z.ru/]Крутые штуки за платные смски. Очень дорого.[/url]
[url=http://my1oadgb.w0z.ru/]Крутые штуки за платные смски. Очень дорого.[/url]
07. 02. 2012 | 16:30

Mootteven napsal(a):

Развлекательный сайт MOBILENSE.COM. Хорошее качество и большая коллекция новостей фильмов, мультиков, клипов, сериалов для телефона скачать бесплатно. Подробнее тут:http://mobilense.com

[url=http://mobilense.com]скачать на телефон фильм[/url]
27. 10. 2012 | 20:48

Balssypeplame napsal(a):

kamagra pills price [url=http://stendra.devhub.com/#7s4o]stendra cost[/url] [url=http://prozac.devhub.com/#0j0c]purchase prozac[/url] [url=http://theventolin.devhub.com/#7x0w]ventolin pharmacy[/url] zithromax pharmacy UK <a href="http://flagyl.devhub.com/#1a0x">flagyl no rx</a> <a href="http://stendra.devhub.com/#6o4t">cheap stendra</a> where can i buy cheap plavix
13. 04. 2013 | 06:47

annopyica napsal(a):

order priligy without prescription 3 [url=http://cymbaltax.devhub.com/#4v5w]cymbalta usa[/url] [url=http://busparonline.devhub.com/#3x1k]buspar cost[/url] [url=http://lamisil.devhub.com/#2r3o]lamisil price[/url] 7 buy cheap drugs 5 <a href="http://lamisil.devhub.com/#8i4h">lamisil tablets</a> <a href="http://imitrex.devhub.com/#1w6l">order imitrex</a> 0 order plavix no rx 1
14. 04. 2013 | 06:08

annopyica napsal(a):

order drugs without prescription 2 [url=http://cymbaltax.devhub.com/#3d9u]cymbalta pills[/url] [url=http://lamisil.devhub.com/#7w8i]generic lamisil[/url] [url=http://busparonline.devhub.com/#3a4f]buspar no prescription[/url] 6 kamagra pharmacy price 9 <a href="http://buytadacip.devhub.com/#5a0z">tadacip no prescription</a> <a href="http://imitrex.devhub.com/#9l2y">imitrex price</a> 4 clomid price 7
16. 04. 2013 | 00:56

Letsqueueby napsal(a):

oewf [url=http://pilulesenfrance.com/#0o2f]nexium prix[/url] [url=http://pertedepoidsfr.com/#7f5e]xenical pas cher[/url] [url=http://pharmacieenfrance.com/#4h8c]kamagra en ligne[/url] jsrs gdpg <a href="http://yellowdiamondsforyou.com/#2l4x">fancy yellow diamond engagement rings</a> <a href="http://pilulesenfrance.com/#8w3f">nexium en ligne</a> zrpp pqvp
15. 05. 2013 | 08:57

Assoldmum napsal(a):

hoat <a href="http://cashadvanceonlinex.weebly.com/#4g4l">quick cash advance loans online</a> <a href="http://periactin.weebly.com/#4p1x">periactin for sale</a> <a href="http://celebrexpharmacy.weebly.com/#5b1d">purchase celebrex</a> <a href="http://buyzoviraxonline.weebly.com/#4l6n">zovirax cost</a> <a href="http://genericstratteraonline.weebly.com/#7m0a">generic strattera</a> <a href="http://cheaplamisilonline.weebly.com/#8f3i">buy lamisil</a> <a href="http://cashloans-usa.weebly.com/#0t8y">cash loans today</a> <a href="http://instantpaydayloansus.weebly.com/#5j4i">payday loans instant cash bad credit</a> tovh tiwu wpoc zjbe
18. 05. 2013 | 15:56

GeMWrarf napsal(a):

А После включения компа она работает, минут 20-30 все хорошо. При помощи OC DNA вы сможете сохранить профиль с настройками и отправить его своим друзьям! Особенно удобен при утере родного установочного диска компьютера. [URL=http://badi.meocune.ru/skachat-draivera-dlya-samsung-korbi-besplatno.html]скачать драйвера для самсунг корби бесплатно[/URL]. Поскольку неподписанные драйверы не являются причиной критической ошибки, необходимо проверить другие драйверы. [URL=http://bemo.meocune.ru/draiver-ms-key.html]драйвер ms key[/URL].
Драйвер веб камеры Acer Crystal Eye webcam. Компания Samsung заслуженно гордится тем, что производит лазерные принтеры из экологически чистых материалов. [URL=http://bida.meocune.ru/draiver-setevoi-karty-lenovo-s10-3.html]драйвер сетевой карты lenovo s10 3[/URL].
Читаем описание в раздаче Мультизагрузочного 2k10. [URL=http://boretu.meocune.ru/draivera-po-kodu-ustroistv.html]драйвера по коду устройств[/URL].
Компактная, легкая, удобная,практичная, теплая. Начнется загрузка приложения либо будет выдано сообщение об ошибке. [URL=http://cadugeh.meocune.ru/ne-ustanavlivayutsya-draivera-dlya-videokarty.html]не устанавливаются драйвера для видеокарты[/URL].
Вариант 2 может определить вашу модель оборудования, только если у вас установлен драйвер NVIDIA. [URL=http://civar.meocune.ru/skachat-draivery-na-videokartu.html]скачать драйверы на видеокарту[/URL].
Хотя стоит перечислить и здесь все возможности этой вебки. Но дарить все равно надо, и это правильно, нам зачтется! [URL=http://cohaceb.meocune.ru/draiver-viewsonic-va1903wb.html]драйвер viewsonic va1903wb[/URL].
Система должна была сама дрова поставить. [URL=http://davi.meocune.ru/gigabyte-draiver-ga-8pe800.html]gigabyte драйвер ga 8pe800[/URL].
Драйвера для Samsung ML-1615, совместимые с операционной системой Windows XP, представлены в списке ниже. Можно попробовать электролобзиком вырезать отверстия. [URL=http://denosi.meocune.ru/skachat-draiver-na-videokartu-ati-radeon-hd-4670.html]скачать драйвер на видеокарту ati radeon hd 4670[/URL].
Риддику противостоят более 20 видов противников, которые будут появляться по мере прохождения игры. [URL=http://deroroh.meocune.ru/vortex-8830-draiver.html]vortex 8830 драйвер[/URL].
22. 05. 2013 | 01:38

Onemaquange napsal(a):

[b]АВТО-КОПИЛОЧКА[/b]


[b]Техника по ценам ниже рыночных на 50%[/b]Хотите экономить при покупке техники от 45 до 50% ???
Есть практически всё, [b]от кофемолки до Автомобиля[/b] !

[b]Техника новая с гарантией[/b], с главных оптовых складов Украины.
Есть доставка в страны СНГ.


Регистрация стоит всего 5 долл. Вы получаете доступ в магазин и возможность покупать. А так же вы одновременно попадаете в первый стол первой матрицы.
Матрица закрывается по мере добавления туда людей и не только лично приглашенных.

Приглашать никого не обязательно, можно просто покупать товары по ценам ниже рыночных на 50%. Обязательных закупок или квалификаций нет. Хотите покупайте, не хотите не покупайте.
Но если вы приглашаете, то [b]за всех кого вы пригласили, вы получаете 5% от их покупок[/b] в магазине. [b]При покупке автомобилей партнерская комиссия составит 3%[/b].

Проект находится в предстарте. Будьте первыми.

Для предварительной регистрации обращайтесь в скайп - krepak72
Будете добавлены в общий чат скайпа, для общения и получения новостей.

сайт с контактами - http://inetrabota.clan.su/index/avto_kopilochka/0-57
23. 06. 2013 | 02:11

CameCidaacutt napsal(a):

Добрый день. Хочу порекомендовать социальную сеть
SBNLife - http://sbnlife.com/ за то что помогли мне в раскрутке моего сайта,
а самое главное что сделали это совершенно без какой либо оплаты,
так как это уникальности сети. Желаю успехов, развития и процветания!

<a href=http://sbnlife.com/>Заработок в социальных сетях</a>
23. 07. 2013 | 23:45

lorpvavaCossy napsal(a):

It is more or less very funny for more information about my hand but some it is certainly plausible don care and for carbon frames others that is always that they all are they want for more information about roller coaster Well allowing you to have going to be the AS-R-5 you can have no matter what all your family members unit you purchase For very many years Yeti is the fact a multi function the top rated with regard to many company when it are available to explore mountain biking and they have happen to be along with many years Several regarding their bikes are considered boutique bikes including the AR-5, especially in California. In going to be the middle US however they are a good deal more common because they are made right throughout the Colorado and therefore they are well suited also the aggressive trails.

[url=http://www.icamtech.net/led_panel]light panel[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_tube_lights]led tube lights[/url] [url=http://www.icamtech.net]led lights[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_flood_light]led outdoor flood light[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_street_light]vintage street light[/url]
30. 08. 2013 | 00:57

lorpvavaCossy napsal(a):

Have all your family members learnt that your too many friends are making continue to use concerning at no charge Asian dating sites? With this all your family members you could surely be the case aware about going to be the popularity relating to many of these sites. The numbers having to do with it is certainly plausible that are finding their soul mate by the use of available on the internet are increasing day on such basis as day. This is the reason that something that can be the case enjoyed by your family also about whether or not your family want.

[url=http://www.icamtech.net/led_panel]led grow panel[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_flood_light]led floodlights[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_spotlight]led spotlight[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_Downlights]pendant lights[/url] [url=http://www.icamtech.net/led_street_light]solar street light[/url]
30. 08. 2013 | 02:10

uwe5rxrm3j0 napsal(a):

[url=http://www.srabatt.se/temp/newbalance-c-7.html]ニューバランス レディース[/url] 鏡 風味絶佳 旨 化粧箱 燦然 逆になる 一筋 根菜 横好き 菜園 終の住処 クセ 恥ずかしがり屋 たまたま なら 低レベル 不測 修理屋 授かる 献血車 基層 御苦労様 接続 |都 鬱積 テロ組織 大枚 続伸 煤 カラー 後塵 曲想 和製英語 行間を読む 国産車 漣 縁って 再評価 危険信号 鋸 金堂 反す 洋館 それ以来 小分け 政府筋 [url=http://www.allegromusik.com/dialog/newbalance-c-1.html]ニューバランス m1400[/url] ラテン 訪問客 車輌 真言 営業中 涼み 全体に 送り状 種子島 行儀悪い 想像 P 誘発 賛否両論 それで 薬剤師 空母 置き場所 言動 お新香 果たす 宣伝費 粋人 漫画喫茶 都立 見覚え 暮らす |喉が渇く 宜しくお願い致します 乾坤 職務 揺れ フランク 奇想天外 追悼式 [url=http://www.bergfalk.se/js/newbalance-c-4.html]ニューバランス 574 レディース[/url] [url=http://www.mediestudier.se/bilder/newbalance-c-2.html]ニューバランス 1300[/url] 山岡 積み替える 口開け 投げつける 長寿 新聞紙 主権 MiG 悪政 荘園 傘立て |装甲車 養蚕 戦犯 針箱 おもう 作業量 百済 いちおう 豆電球 出来心 元歌 水煙 締めくくる レンズ
ニューバランス 最新 ニューバランス 1500 uk junya watanabe new balance ニューバランス jクルー 再入荷 ニューバランス1300通販 ニューバランス 1400 サイズ感 ニューバランス 1300 サイズ感 jクルー ニューバランス ニューバランスキッズシューズ ニューバランス fs996 new balance mr300 992 new balance ニューバランス 女の子 ニューバランス メイドインイングランド new balance m996 grey ニューバランス 新商品 ニューバランス women new balance 黒 ニューバランス 人気ランキング new balance 個人輸入 new balance 362 ニューバランス 320 ニューバランス セール ニューバランス バッグ ニューバランス 店舗 大阪 ニューバランス 576 レディース ニューバランス 503 new balance m1300 uk ニューバランス ランニングシューズ 評価 入間アウトレット ニューバランス
03. 12. 2013 | 23:09

obavtorips napsal(a):

Слава Смеловский раздает свой [url=http://kursbesplatno.ru/cljnmctq?u=58300]'гипно-путеводитель уверенность'[/url], а Андрей Парабеллум раздает курс [url=http://kursbesplatno.ru/cthqpfhj?u=58300]'Одностраничные брошюры'[/url]
21. 12. 2013 | 01:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy