Topol, pan Nečas a volby

27. 03. 2010 | 20:57
Přečteno 7651 krát
Je dobře, že Mirek Topolánek odstoupil z místa volebního lídra ODS i z kandidátky, a je škoda, že to neudělal o nějaký týden dřív, jeho nástupce by měl větší manévrovací prostor. A odstoupit už Topolánek musel, protože pro stranu se stal velkou zátěží: spolustraníci se začali panicky bát toho, co by mohl ve zbývajících šedesáti dnech říci, co by ODS mohlo ještě více tlačit ke dnu.

Proto nemá cenu v této souvislosti ani rozebírat kontext jeho posledních výroků či chyby médií, protože pro ODS je mnohem důležitější širší kontext Topolánkova celkového ustrojení, který ukazuje na soustavnou neschopnost sebekontroly, empatie a sebereflexe. Přece útočit na církev a být volebním lídrem na jižní Moravě může snad jen Paroubkův spojenec či Topol stejně, jako vést Evropu a prohlásit o Lisabonské smlouvě, že je to „hovno“. Autora neomlouvá ani to, že to řekl anglicky.

Topola nahradil klidný a rozvážný Petr Nečas, který se svou střízlivostí výrazně liší od naježeného a na moc roztřeseného a stále supějícího Jiřího Paroubka, což mu bude trochu komplikovat situaci. O panu Nečasovi - a cítím již při psaní, že v tomto případě oslovení pan nepoužívám jen kvůli korektnosti - bezpečně víme minimálně tyto tři skutečnosti:

Zaprvé nikdy nebyl a není zapleten s lobbisty.

Zadruhé hned z jeho prvních rozhovorů, které dal Lidovým novinám a idnes, víme, že pokud by on byl v čele strany (Mirek Topolánek se ještě nerozhodl, jestli odstoupí a podle Práva s odchodem spěchat nebude) do vlády s Jiřím Paroubkem by nešel. Velkou koalici by považoval za myšlenkový zkrat, fatální politickou chybu, která se skoro blíží katastrofě. Mirek Topolánek velkou koalici nevylučoval.

Zatřetí mezi panem Nečasem a prezidentem Klausem neexistuje žádná tenze a lze tedy očekávat, že by se prezident vůči ODS mohl chovat vstřícněji, což by mohlo ovlivnit příznivě i některé voliče.

Co ale o Petru Nečasovi rozhodně nevíme je, jak se bude chovat pod silným vlivem lobbistů. Takovému tlaku doposud nebyl nikdy vystaven. Zcela je ignorovat nemůže, protože část jeho stranického týmu je na ně napojena a odmítne-li je, lze spekulovat o tom, že ho odstraní stejně jako Vladimíra Špidlu z čela ČSSD. Nahradit by ho pak mohl – jak se někdy spekuluje - David Vodrážka, který by se mohl ve funkcích chovat podobně jako Stanislav Gross, což by stranu mohlo stáhnout ještě rychleji ke dnu.

Zůstane-li ale Mirek Topolánek ve funkci předsedy strany a prohraje-li pan Nečas jako volební šéf ODS volby, může se Mirek Topolánek pokusit svést prohru na Petra Nečase a jiné kritiky a vyprovokovat další vnitrostranické boje. I toto řešení by bylo nešťastné. Ve hře je evidentně zatím příliš mnoho neznámých a signály, které teď vyslala ODS svým straníkům a veřejnosti jsou zatím příliš nejasné, nezřetelné a nečitelné. Mirek Topolánek v čele ODS zaručuje napojení na lobbisty a pan Nečas představuje jen pouhý příslib možné změny. V sobotu odpoledne, kdy komentář píši, lze tedy konstatovat, že změna může v nejlepším případě zamezit dalšímu pádu preferencí, ale nic víc.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hlíva napsal(a):

Ten váš pan Nečas se jenom osmáct let dívá z nejvyšších postů ODS, jak se mu s lobisty paktuje celá strana. Vy děláte, jako kdyby se zčistajasna vynořil z vln jako nymfa, čistá a neposkvrněná. Nezapletl se s lobisty? Možná že ne, a možná že se to na něj jenom neprovalilo. Ale měl dost silný žaludek na to, aby vší té špíně dělal stafáž. A nedělejte z něj svatého, ten když otevře pusu, mluví sice slušně, ale zášť z něj přímo kape.
27. 03. 2010 | 21:19

msn napsal(a):

Topolánek nedstoupil, Topolánek byl vykopnut..
27. 03. 2010 | 21:21

slavwin napsal(a):

Bohužel nejsem příznivcem pana Nečase, kdyby místo snahy rozeštvávat společnost se zaměřil proti úplatkářům ve státní správě a aspoň nižších postech na ministerstvech, to by ho spolustraníci poslali tam kde Topolánka. Možná by podobná snaha měla stejný efekt i v ČSSD. Strana pana Nečase je pod silným vlivem pana Klause, u kterého mám pochyby jestli je Evropan nebo euroasiat, dávám přednost ČSSD.
27. 03. 2010 | 21:28

Béda napsal(a):

autor,

a jeho volební kampaň vede PR doktor Langer. Místopředsedy zůstávají p. Bém, p. Bendl a pan Gandalovič. P.Nečas jak již uvedl hlíva byl tichým společníkem ODS s.r.o. za V.Klause i M.Topolánka.

Uváděná "přednost", t.j. neschopnost kompromisu s ČSSD může taky znamenat, že p. Nečas je bigotní fanatik, který v zájmu věci, kupř. přijetí průchodné zdravotní a důchodové reformy není schopen překonat zákopové bariéry.
27. 03. 2010 | 21:41

jarpor napsal(a):

hlíva

No, koukám, že stran toho kapání záště, nezůstáváte, dle mého, nijak pozadu za panem Nečasem...

K autorovi :

Včera pan Tabery vyslovil názor, že jsme se stali svědky, jak vlastně média dokázaly neustálým "nabalováním" dalších a dalších "obalů" vytvořit tlak, který se ukázal jako neustojitelný, z vyjádření, která ve srovnání s některými předcházejícími, na které vůbec nezareagovala, bylo v podstatě "malicherné".
Převzatá interpretace z bulvárního média do "seriozních", bez ověření si, co a jak bylo řečeno...

Soudím, že to vystihl přesně... čímž se nikterak nezastávám předsedy ODS, o jehož buranských "vyjadřovacích schopnostech" se vědělo...

Hezký večer
27. 03. 2010 | 22:07

ujo napsal(a):

zdá se, že Pfeifrovi na osudu ODS opravdu hodně záleží
27. 03. 2010 | 22:10

Kdysi pravicový volič napsal(a):

Svazácký přizdisráč a asociál Nečas, to je vskutku nečas pro ČR. Hanba celé té zločinecké ODS!
27. 03. 2010 | 22:12

Ikena napsal(a):

Jarpore,
proc tam lezl a navic sam? Kde je profesionalita volebniho tymu, paklize tam Topol v pochodoval sam a tlachal, tak neni omluvy.
Mel vyhnat Bema s Jancikem, Bendu za titul a upozadit Icko, pak by vyhral volby. Kdyby to udelal, tak by mel velke plus. Jenze zarizli jeho. On ma taky Sobotka maslo na hlave, kdyz tlacil MS v Liberci, jako predseda tamni ODS. Tam neni totiz nikdo cisty, ani Necas, protoze o tom vi. Jestli tvrdi opak, tak vedome lze.
27. 03. 2010 | 22:16

vlk napsal(a):

Nemohu si pomoci, ale tenhle Hvízdalův blog ve mně okamžitě vyvolal dva roky starou vzpomínku. Jak jsem tady na Aktuálně, svedl dost tvrdou názorovou válku se Stejskalem ohledně Hvízdalovy integrity, ohledně toho jak byla zprivatizována MAFRA a to za jeho účasti. Od té doby, co jsme se seznámil s detaily, bral jsem Hvízdalu už vůbec ne jako morální autoritu, ale prostě jako řemeslníka. Protože tím skutečně je . většinou dobrým.
Nicméně tohle dokonale odfláknul. A doufám, že Stejskal bud e ten blog číst hodně pozorně.

Tak Nečas a jeho soud dělá Hvízdalovi starosti?¨Ve své první reakci na Topolánkovu dekapitaci na VR jsem položil otázku, na kterou dosud nikdo ani sebeméně nereagoval- totiž ČÍM JE TEĎ ODS LEPŠÍ? Lepši za pana čistého Nečase?
Byla rozbita struktura jejího „inkasního systému“ všude , kde to jen lze? Byli ze strany vypuzeni Řebíčkové? Co kmotři? Ztratili v regionech svojí suverénní moc? Lidé jako Langer nebo lžidoktor Benda, Buergemeister atd. složili svoje parlamentní mandáty a Bém rezignoval na místo pražského primátora, Jančík opustil radnici na Praze 5 a všichni tito lidé opustili definitivně veřejný život? To všechno z příchodem Petra Nečase? Nebo jen přišel Nečas a všechno ostatní je při starém a jedinou snahou je po volbách zůstat u koryt. Aby nám tady mohli dál vládnout Langerové , Kalouskové, Bendové spolu s eventuálně Bursíkem/Johnem. Jaké štěstí a dobro nás z této volby potká? Co dobrého taková vlád a přinese?
Odpovědi na tyhle otázky bych asi právem od žurnalisty Hvížďalova typu očekával, minimálně po řadě blogů, které tady odprezentoval nebo po řad ě jeho komentátorských vstupů k aktuální politice na Z1.

Jenže podstatou jeho sdělení je , že Nečas s nezapletl s lobbyisty, ale nevíme / a máme z toho husí kůži/ jestli jim bude umět čelit..a že klidný a rozvážný Nečas se svou střízlivostí liší od na moc naježeného Paroubka a že nevytvoří velkou koalu a že nebud e mít tenzi s presidentem..
Tak to je tedy terno! Hlavně že je klidný a rozvážný a není jako naježený Paroubek / Ostatně , každému v této souvislosti doporučuji si přehrát TV záznam z tiskovky Topolánek/ Nečas po VR. A dobře si všimnout gest a Šťastného úsměvu toho rozšafy. Úsměv je nefalšovaně šťastný..Konečně, konečně. Konečně se dočkal… že partaj leží v troskách? Co na tom, konečně jsem s e dočkal.. a ta rozmáchlá gesta, kterým vyvolával novináře? Tak ta mluví sama za sebe. Paroubek by to nesvedl lépe. Obojímu s e říká nonverbální komunikace a je dobré jí rozumět. Zejména u obchodních jednání/.

Nevím jak Hvízdala. Já bych rád, aby volby daly naději, že v ČR může být lépe. Ne že každá další vlád a je horší než ta předchozí a rozkrádá s e daleko víc e než v minulé periodě, že s e dokonale pohrdá zákony. Mimochodem, pan čistý nebyl ve vládě, když jela čunkiada? On nebyl ve vládě při skandálech typu Řebíček? On snad vystoupil proto Topolánkovi ohledně dovolených v Toskánsku nebo u Silvia? Nemohu si vzpomenout…
A propos čunkiada. Tady mám problém s pamětí. Někde v hlavě mi bliká světélko, že snad Urbanová se na něj obrátila o pomoc.. ale
Opravdu si nejsem sto vybavit detaily. No určitě si někdo vzpomene.

Nečas byl u všeho, co se v naší politice šustlo špatného od r. 1992. Nepamatuji s e na žádný jeho čin, který by jej odlišil od jiných vrcholných politiků ODS. Kromě jediného – že z nich byl zpravidla nejdogmatičtější.
Marně tedy jako občan hledám, čím pro mne tenhle Gustáv Husák ODS / viz můj komentář pod Pehem/ bude lepší než Mirek Topolánek. Tím, že je pro Paroubka nesnadnější cíl a že ODS by mohla udělat lepší výsledek? Tak to je tedy výhra pane Hvížďalo! To je fakt výhra….
27. 03. 2010 | 22:19

Béda napsal(a):

jarpor,

pohár trpělivosti prostě přetekl před volbama.

Já se tomu moc nedivím. ODS před volbama ve svém čele potřebuje reprezentativní osobnost, která má předvolební tah na branku a nikoliv lídra, kterého buranství graduje zrovna před volbama a odhání ji voliče. Komické v této souvislosti bylo prohlášení Topolánka na margo církve, když sám kandidoval v jihomoravské tradiční církevní baště.
27. 03. 2010 | 22:20

m.v. napsal(a):

Je docela možné,že p.Nečas tu pozici volebního lídra brzy položí.Jaký je hrdina už jednou dokázal,když byl jeden den ministrem vnitra.Pak se podělal strachy a druhý den se funkce vzdal.Bude to asi tím,že v SSM se Bobřík statečnosti neuděloval.
27. 03. 2010 | 22:22

Nuba napsal(a):

Tak jednoduché to zajisté nebude

Jak známo jedna vlaštovička jaro nedělá a i kdyby byl Nečas čistý, tak ta mafiánská mašinerie je tak rozjetá, že sám to zvládnout nemůže. Moc odvahy zatím neprokázal,jak tehdy vycouval z té nabídky ministra obrany.A jako pomocníky- čističe si skutečně osoby typu Langera, Bendla, Tluchoře, Vidíma nedokážu představit. A nic smysluplného si nedokážu představit ani od stávajícího 1. místopředsedy jak bydlí v té Lhotě. Když mluví, připomíná mi někdy Luďka Sobotu, to nebyla od ODS dobrá volba. Aby to nebyla obdoba Černohorského - v zámku se bude noblesně klimbat a v mezičase vyrábět bonmoty o morálce a v podzámčí pojedou čilé kšefty.

Strana zjevně ztratila pud sebezáchovy a tak bude mít velký problém ten pytel blech ukočírovat, ještě k tomu mi přijde jako suchar bez politického talentu. Svědčí o tom jeho nepředložený a taťkou z hradu oprávněně kritizovaný výkřik o odchodu z vlády. Chtěl se ukázat jako kohout na dvorku, či dovnitř strany odhalit svaly nového koštěte co dobře mete.

Že do něj budou šít ideoví oponenti, je jasné, ale nemůže si být jistý ani ve vlastních řadách. Může tam klidně doutnat ještě neukončený bratrovražedný boj, oni tu noc dlouhých nožů mají jaksi tím omíláním zadřenou pod kůží.

Ale jinak celkem OK, má 4 děti a to já taky, takže o plenách a sunaru, případně pubertě bychom si možná rozumět mohli. Alespoň něco.
27. 03. 2010 | 22:23

jarpor napsal(a):

Ikena

Nejsem si jist, ale mám pocit, že jsem o žádné omluvě nepsal...

Stejně jako neřeším,
co měl a neměl, koho měl vyhodit a koho ne...
Sleduji, co kdo dělá... Topolánka nevyjímaje, a dle svého hodnotím... jestli se mi jeví... toto jo, toto ne.

Osobně za největší chybu Topolánka považuji jeho jednání o sestavení vlády po vyslovení nedůvěry vloni na jaře... Tam vidím počátek toho, čeho jsme v těchto dnech svědky...

Soudím, že normální je, že po vyslovení nedůvěry, ten, komu je vyslovena nedůvěra, nic nesestavuje...

Hezký večer
27. 03. 2010 | 22:28

Ikena napsal(a):

Vitezem jsou duo Bem-Jancik a solista Icko, nikdo jiny. Kdo na ne ma?
27. 03. 2010 | 22:29

Ikena napsal(a):

Jarpore.
ano, souhlasim s vasim hodnocenim ohledne sestavovani vlady po vysloveni neduvery. A tim nakupem dvou prebehliku /Zeman pomohl/ bylo zadelano na vsechny problemy.
27. 03. 2010 | 22:36

jarpor napsal(a):

Vlku,

proč tolik vět, proč tolik slov ?

Dříve to byli pro Vás "Géniové z Jánského vršku", nebo když byli ve vládě - "Géniové ze Strakovky" a bylo vymalováno...

Dlouhým textem říkáte totéž...

Že by Vás to tak vzalo, co všechno vlastně dokážou "založit" média, když nezareagují tam, kde by měly a "zareagují" tam, kde kde "cosi objeví" ?

Hezký večer
P.S. Je zajímavé sledovat, jak ti, kterým ODS není jejich šálkem kávy, spekulují, zda tento vývoj je dobrý či špatný pro ODS... Asi to s tou jistou výhrou ČSSD nebude tak horké, že Bédo ?
27. 03. 2010 | 22:44

Béda napsal(a):

jarpor,

vy nespekulujete o ČSSD, potažmo o Paroubkovi, jarpore?
27. 03. 2010 | 22:48

BK napsal(a):

Ecce homo Nečas.
Nečekaně se zjevil čistý člověk, který s dosavadními praktikami špiček ODS nemá nic společného, zřejmě o nich ani neví.
Je obava, co to s ním udělá, až se setká s prvním lobistou ve svém neposkvrněném životě.
Jako kdyby Orwelovo ministerstvo pravdy připravovalo úvodník k inauguraci nového Velkého bratra.
27. 03. 2010 | 22:54

jarpor napsal(a):

Béda

Ne.

Co neovlivním, neřeším... A neovlivním ČSSD jistě, protože vím, že jim můj hlas jistě patřit nebude...
Já jim jejich sliby "neberu". Slibů se ještě nikdo nenajedl.
To říkám každému, koho potkám...

Hezký večer
27. 03. 2010 | 22:57

hoven napsal(a):

Nečas má šanci ODS vyhrát volby.
27. 03. 2010 | 23:05

stále rebel napsal(a):

Po vidlákovi od Vsetína přijde nečas. To jsou vyhlídky.

A HvižĎalo, není ten pan trochu prolhanej?

ODS má nyní v čele lháře
21. května 2006, tedy 12 dní před volbami, místopředseda ODS Petr Nečas veřejně tvrdil, že ODS nechystá zavádění poplatků ve zdravotnictví.
https://www.youtube.com/watc...
27. 03. 2010 | 23:29

Lex napsal(a):

Vlk
Podpis pod Tvůj příspěvek. A dodávám - Nečas patří v současném vedení ODS k nejzarytějším modrým bolševikům, se vším co toto slovo znamená. Zarytý radikál. Zarytější snad byl už jen v minulosti Jiří Payne (dnes "Machovec" - Strana svobodných občanů). Apropós, když jsem si Payna hodil do vyhledávače, vypadlo mi tohle - http://www.payne.cz/nmd/dop...
Zíral jsem jak puk. Dosud se tradovalo (psalo v novinách), že o protiraketovém štítu (základně, později radaru) se začalo hovořit v létě 2002 při návštěvě tehdejšího ministra obrany Tvrdíka v USA (jak vyplývá z této dokumentace - http://www.protiraketovaobr... - bylo to už v červenci toho roku, kdy nás obšťastnili kontaktní návštěvou Američané v Praze).
Jenže, všimněte si toho data na dopisu Jiřího Payna prezidentovi Havlovi - 13. června 2000!!! - koukněte, kdo s Amíky a kdy už kul pikle ohledně základny, a už konkrétně o "radaru"!!!
To jen na okraj, protože to s Nečasem souvisí trochu vzdáleně, ale nebyl to zrovna Nečas, kdo byl za Klause náměstkem ministra obrany nominovaným na ministra vnitra, který se na té funkci "udělá nebo oddělá", než si nadělal do kalhot? A když pan Hvížďala píše, jak je pan Nečas čistý - tak si dovolím úvahu, jestli podobně jako náměstek ministra obrany Kalousek? Myslím, že to chce jen chtít hledat.
27. 03. 2010 | 23:39

Gren napsal(a):

Rozhovor Topolánka v dnešním Právu jasně ukazuje,že Topol to v žádném případě nezabalil a ještě si to s pány pučisty rozdá.
ODS je rozvrácená strana a nějaký pan hodný Nečas to dohromady určitě nedá.
Lze očekávat,že tato strana volby prohraje na celé čáře.
27. 03. 2010 | 23:41

černovláska napsal(a):

Nečas je ve vystupování uhlazenější než Topolánek, nicméně to by mohla být pro ODS pouze kosmetická změna, kdysi jsem tuto stranu volila, od doby mobilizace a Sarajevského atentátu se mi ale příčí ji volit, ve vedoucích pozicích jsou lidé mediálně "smočení" v aférách pro mne nepřijatelných, a dokud se těchto lidí nezbaví, volím neparlamentní stranu, na rakovinu aspirin nefunguje ;-(
27. 03. 2010 | 23:45

vlk napsal(a):

Lexi
dík.

A ten dopis co jsi vyšťoural? tak to je bomba....
Ohledně Nečase máš pravdu ve všech směrech. Je to prostě modrý bolševik s e vším všudy. Proto jsem jej nazval Gustávem Husákem ODS.

Stejně tak máš pravdu , že byl náměstkem na obraně před tím než se podělal / ne udělal na vnitru.

Mimochodem pan Čistý. Jak s e to vezme. Vzpomínáš na to jak začala afera Kořistka?

Oznámením v Mladé frontě. ODS byla asi dva dny zticha a první , kdo reagoval byl-- Nečas.. jako dneska si pamatuji ten článek. Také v MfD. kd e říkal něco ve smyslu, že úplatek , tak to rozhodně ne, ale že je pravd a,ež s e ODS zkoušela MOTIVOVAT některé příslušníky vládního tábora k tomu, aby nepodpořili socanskou vládu. Nneí do citace je tgo jen sdělení jeho výroku. Ale to slovo motivace je autentické. jak ta motivace vypadala jsme s e dozvěděli s Pohankou a Melčákem...Takže pan Křišťálový.
28. 03. 2010 | 00:19

vlk napsal(a):

Tohle o Nečasovi a Kořistkovi píše v BL Václav Žák

Protože máme k dispozici jen protikladná tvrzení aktérů schůzky, vyplatí se podívat, co se děje okolo. Proč? Protože fakta leží na stole. Např. místopředseda ODS Nečas řekl, že v čase vládní krize stálo za to kontaktovat kolegy z US a „nabídnout jim kariéru“. Co to znamená? ODS je demokratická strana s primárními volbami, které jistě nejsou fraška. „Zrádci ze Sarajeva“ jako Kořistka by v nich měli omezené šance. Takovou kariéru asi pan místopředseda na mysli neměl. Tedy velvyslanec v Bulharsku? To by šlo hladce. Jinými slovy, pro pana místopředsedu, v podstatě jediného čelného představitele ODS, který dává veřejně najevo nespokojenost s korupcí, nebagatelizuje devadesátá léta a kritizuje napojení ODS na lobbyistické skupiny, je přijatelné jednání, které má evidentně korupční charakter! Upozorňuji, že si místopředsedy Nečase vážím a nepochybuji, že obecně korupci odmítá. Jenom chci zdůraznit, jak vypadá česká politická kultura: ani on v „nabízení kariér“ poslancům jiných stran nevidí problém

tady :http://www.blisty.cz/2004/10/25/art20274.html

čistota dost zvláštního druhu...
28. 03. 2010 | 00:28

kormoran napsal(a):

ODS proziva zmeny, u rudooranzovych je to zcela vyloucene, nebot by nastala retezova reakce -padani hlav))
Ja na kocku , kocka na mne)))
28. 03. 2010 | 00:54

kormoran napsal(a):

Jarpor 22.44, "vlku proc tolik slov"?
Pane Jarpor , on ten smradoch to nepise kvuli Vam , ale proto aby si ho nekdo vsim a pobiral brebendy 'politruka', mam ho prokoukleho a ani ho nectu)))))

Nenechte si vzit alespon tu malou svobodu!!!!https://www.youtube.com/watc...
28. 03. 2010 | 01:50

valdštejn napsal(a):

Pane autore , kdopak to asi kdysi prohlásil na nabízenou funkci ministra obrany , že by se chtěl udělat a pak se podělal ,máte vy novináři ale sklerozu , cose týče pravice , že ?
28. 03. 2010 | 06:10

valdštejn napsal(a):

omlouvám se : ministra vnitra
28. 03. 2010 | 06:18

Béda napsal(a):

jarpor, (replika na příspěvek z 22:57:50

přetaženo z blogu p. Havla:
Hmm... Bédo a Vlku...

Jak vidno, ono to s tím sestavovováním vlády po volbách s tím, že už dnes pan Paroubek "rozdává" ministerské posty... nemusí být tak jisté...

No, říká se tomu dělat účet bez hostinského...

Hezký večer
27.03.2010 22:52:42
28. 03. 2010 | 07:03

Stan napsal(a):

Pan Hvížďala se jenom zařadil do peletonu škrabalů, kteří po vykopnutí Topola přispěchali podepřít chatrnou pozici nového volebního lídra.

"Pan Čistý" má kolem sebe ve vedení ODS takřka bez výjimky odpornou loupežnickou čeládku. Co z toho plyne? Buďto je i "Pan Slepý" a Pan Blbý" nebo není "Pan Čistý"...
28. 03. 2010 | 08:47

grőssling napsal(a):

Vlk,
zdravím Vás příteli a připojuji se k Lexovi s podpisem pod Váš příspěvek. Nečas je samozřejmě jen provozovatel politiky podle starého jezuitského hesla " Tvrdě ve věci, přiměřeně ve způsobu".
A Hvížďala ? Již několikrát tu těžce zalhal ve vážných věcech. Například, když tvrdil, že politici v SRN nemohou ovlivňovat veřejnoprávní média.
To jak si tu hudli naposledy s Grušou, byl pro mne poslední důkaz, že oba tito germanofilové jsou vlastně zrádci Česka, podobně jako jejich ideový guru.
28. 03. 2010 | 08:58

NVS napsal(a):

Pane Hvížďalo, bohužel patříte mezi ty, kteří se snaží z p. Nečase udělat někoho, který sem najednou spadl z nebe a nemá s dosavadní politikou ODS nic společného. Kdyby byl tak čistý, tak už dávno vystoupil proti všem svinstvům, které ODS prováděla. Nevystoupil, tudíž mu to nevadilo a je stejný, jen z opatrnosti se raději držel v pozadí. Asi ví proč.Hloubku svého intelektu předvedl tento týden na ČT24 v rozhovoru s p. Veselovským, kdy odpovědí na všechny položené otázky byla stále omílaná chvála na charakter p. Topolánka, který prý dokázal odstoupit. P. Nečas se od. p.Topolánka liší pouze tím, že nehuláká a není sprostý, ale to snad je pro někoho, kdo už teď mluví o tom, že by vzal post premiéra, trochu málo, nemyslíte?
28. 03. 2010 | 09:18

vlk napsal(a):

groesslingu

příteli, Váš podpis mi velmi milý jest! Dlouho sem Vás neviděl. Doufám, že to bylo jen díky služebnímu zaneprázdnění nebo z důvodů dovolené.
kormorán
smraďoch říkáte? No asi si myslíte , že každý žije v hnízde , kde s e válí zbytky chcíplých ryb. A že to , co je vám blízké, musí platit i pro jiné. Nemusí.
A mimochodem - budete se muset dohodnout se značkou Stan, jestli jsem placeným agentem rozbíječem vrahů z Vol Strýtu nebo placeným agentem nějakých / zbohatých / levičáků.

Vám oběma , bytostným demokratůrům, pro které svoboda a svoboda vyjadřování je pouze pro ty, co sdílejí vaše nebo vám blízké názory , sloužit nemohu. A už vůbec ne najednou.
28. 03. 2010 | 09:29

jarpor napsal(a):

Vlk,

"Vám oběma , bytostným demokratůrům, pro které svoboda a svoboda vyjadřování je pouze pro ty, co sdílejí vaše nebo vám blízké názory , sloužit nemohu."

Kecáte nesmysly. Jen abyste nějak reagoval...
Nikomu sloužit nemusíte, neb to po Vás nikdo nechce.
A ukažte mi jedno mé vyjádření, kde oponenta s opačným názorem urážím, jako Vy. Nic takového nenajdete.

Takže to s tou svobodou a svobodou vyjadřování jste popsal jen sám sebe. Bravo!

Hezký den
28. 03. 2010 | 09:48

Luba napsal(a):

Pane Hvížďalo,
o tom, že mezi panem Nečasem a Klausem neexistuje žádná tenze nemůže být žádných pochyb.

Nečas byl vždy ke Klausovi servilní až běda! Což o něm také mnohé vypovídá. Topolánek byl k zeměpánu vždy slušný, na rozdíl od samotného profesorissima.

Topol sice je sprosťákem, ale sprosťákem charakternějším, než tandem Nečas-Klaus.

Dále - Vaše věta, že Nečas "nebyl nikdy zapleten s lobbisty" je také zvláštní.

Co je vlastně ten lobbing a kdo jsou ti lobbisté?

Na lobbingu jako takovém totiž není nic nekalého či pejorativního a dokonce je v parlamentní demokracii běžný, či dokonce nezbytný.

Nejvýstižnější definicí pojmu lobbing je tato definice odborníka na problematiku lobbingu na evropské úrovni Luigiho Graziana:

„(...) Lobbing je specializovaná a odborná reprezentace prostřednictvím široké škály prostředků, které v zásadě vylučují korupční výměnu služeb; ve své povaze velmi odlišná od obecné nespecializované reprezentace, kterou zajišťují volení zástupci.

Jako reprezentant partikulárních zájmů lobbista dodává informace a technicko-odborné expertízy, které mohou být užitečné a někdy rozhodující při definování legislativní a správní regulace.“
(...)
Zdroj: http://www.ipek.cz/projekty...

Tedy,
lobbista není podvodník ani korupčník, který se snaží podplatit volené zástupce, aby konali v jeho zájmu.

Lobbista je odborník, který legislativcům dodává informace a podklady, jimiž dokládá, že zájem, v jehož rámci koná, je zároveň i zájmem veřejným a objasňuje, jaké dopady by mělo konkrétní rozhodnutí či přijetí zákona na sféru, která je za obzorem vědění zvoleného politika.

Pravý lobbista tedy nelže a neuplácí, ale umožňuje volenému zástupci zvážit, zda to či ono budoucí rozhodutí je v souladu s veřejným zájmem, ve kterém má konat, nabídne mu pohled z jiné perspektivy a odbornosti, než je ta politikova a přiznává, jakou vlivovou skupinu zastupuje.

Když nebyl Nečas nikdy ve styku s lobbisty, pravděpodobně byl nevýrazný, neschopný, zcela bez charismatu a schopnosti něco prosadit, a proto jej lobbisté nevyhledávali.

Tyto vlastnosti patrně nejsou pro vůdce jakékoli strany zrovna ideální.

Co dodat?
Nomen-omen:
Nečas je pro ODS dobrá volba, protože přesně vyjadřuje její stav přítomný i budoucí.
28. 03. 2010 | 10:29

vlk napsal(a):

jsem hrdý na to, že mne něchtějí
a- rudí bolševici
b- modří bolševici
c-zakomplexovaní bolševici

Nikomu z nich neupírám právo o mně napsat cokoli.
28. 03. 2010 | 10:33

Vico napsal(a):

Bavím se bavím...Možná nejlepší esejistka a komentátorka na těchto blozích Nuba onehdá napsala, že má pro Nečase slabost, ale bojí se o něj bojí. Když je pod tlakem, tak začíná..jódlovat.

Takže se klidně může stát, že nám pan Čistý udělá z posledních čtrnácti dní volební kampaně -Festival tyrolské lidové písně-.

Po bohatýrském a uřehtaném Valachu, který národu v přímém přenosu poskytoval podívanou na svou soukromoveřejnou soap-operu, přichází obrejličkovaný modrý Robespierre, který se "nezakecá".

Toho se bude bát i "král" Klaus.
28. 03. 2010 | 10:55

SuP napsal(a):

Vlku -
Když tak Lexe chválíš, že vyhrabal ten dopis (náhodně).
Podívej se laskavě, kdo všechno ho dostal "na vědomí" a pak si vzpoměň, jak důkladně ho všichni zatloukali. To jen tak pro proporcionalitu.
28. 03. 2010 | 11:09

SuP napsal(a):

vlk -
A chce Tě vůbec někdo?
Mimochodem z doby minulé vím, že větší "hrdinství" vždycky bylo muset "zájem" odmítnout, než ho nemít. Znám dokonce i pár lidí, co byli takové svině, že je ani komunisti nechtěli.
28. 03. 2010 | 11:29

myrta napsal(a):

Nečas umí perfektně obstruovat.V tom je mistr,ale jinak je zbabělec a funkci neustojí ,tak sotva do voleb.A dle mého názoru má psychapatické sklony.Opravdu dobrá volba pro ODS,ale tak je to dobře,oni stejně nemají nikoho lepšího.
28. 03. 2010 | 11:44

vlk napsal(a):

SuPe
chápu, že nechápeš souvislosti. Ani ohledně dopisu ani ohledně mé osoby.

Protože třídně modrým pohledem s enehodí.
Takže polopaticky a speciálně pro tebe.
Dosud s emělo za to, že první dění okolo radaru bylo za Tvrdíka v r. 2002. Z dopisu je ovšem jasné, první, vůbe c prvním, kdo usiloval o umístění CIZÍ vojenské základny v ČR a to velmi aktivně nebyl socan žádný socan, ale tehdejší poslanec ODS Jiří Payne!
Jd e tedy o naprosté yvvrácení mzáměrných lží, šířených modrýmia modrým tiskem v době radarové kampaně. Je to pro tebe nasáno dost polopaticky nebo to budu muset ještě zjednodušit.

Noa pokud jde o mne, - tvá replika se mne netýká. Mne jaksi chtěli tenkrát. Dokonc e dvakrát. Jenže jsem s e tomu "štěstí" uměl vyhnout. Nemusel jsme převlékat kabát. Takže si dnes mohu dovolit tvrdit, že vstupovat nemuselo. Na rozdíl od tvrzení různých Dybů, Kočárníků, Dlouhých,Tlustých a podobných. Včetně těch z levého křídla. Věřím, že máš za sebou totéž. Podobně jako jsem na jistém serveru zůstal svůj a oIhajoval napřílad právo Izraele na existenci nebo spojenectví s US a když tam pověsili , k výročí památný projev Klementa Gottwalda , v Národním shromáždění, kde přítomným poslancům sděloval, že s e učí v Sovětském svazu jak je jednou pověsí, a označil je za sociálfašisty , tedy zejména sociální demokraty a národní socialisty, označil jsem s e za sociálfašistu a z těch pozic vystupoval. takže - jak men tam původně chtěli, tak men tam potom nechtěli.
je i tohle pro tebe dost jednoduché?
28. 03. 2010 | 11:58

george napsal(a):

Tak jsem si to přečetl od shora dolů. Až na výjimky samá zášť. Přesně stylem Paroubka, kanonádu zaměřme na Nečase, když Topol klekl. Za každou cenu. Je zajímavé, že se tu ozývají především lidé, co nikdy ODS nevolili a mají o ni takové obavy. Proč také neříkají, že kdyby ta Paroubkova sekta z vedení odešla, byla by ČSSD volitelná daleko ve větší míře. Je zřejmé, že mají strach o výsledek, už je každému jasné, že se tu nehraje o vítěze, ale o to, zda bude schopen většinově sestavit vládu. A sami socialisté přiznávají, že s nimi nikdo do koalice nepůjde. Takže vzhůru na barikády, vstříc zářným zítřkům jako v Dánsku a Německu.
28. 03. 2010 | 12:00

Luba napsal(a):

Skutečný pan Čistý-Zieleniec o nečasech v ODS (2008):
https://www.youtube.com/watc...

Následně ODS-TV 2010 uvádí:
grotesku pod názvem:
"ODS uspěla s protikorupčními opatřeními"

Účinkující:
Topol, Tchoř, Velrybář a Nečas.
(Nečas počíná mlžit v 5. minutě, 14-cté sekundě).

K vidění zde:
https://www.youtube.com/watc...
28. 03. 2010 | 12:19

orinoko napsal(a):

ODS dneska připomíná sovětské bolševiky po Stalinově smrti. Formální šéf , ale jinak vlastně výkonný partajní triumvirát. Můžeme se dohadovat, komu bude přidělena role Beriji. Ještě pořád to může znovu tentýž. Nečas? Z nouze ctnost , která vůbec nic neřeší. Jenom se oddálilo to, k čemu dojde tak jako tak - k postupné marginalizaci partaje. Po rozkradení už jí k ničemu nebude zapotření. Jenom několika zbývajícím fanatickým modrým dužinám tak , jako komunistům KSČ vzpomínka na dobu, kdy se kalil Samet.
28. 03. 2010 | 12:32

Lex napsal(a):

george
Vy tu přece nejste nový, abyste se divil, že se k situaci v ODS a osobě "durchaus sauber" Nečase vyjadřují levicově zaměření. Ti pravicoví, zejména ODS sympatizanti, si své záležitosti asi nebudou řešit zde, ale "téte á téte".
Nebo snad Vy nepíšete pod blogy Paroubka, Jiřího Havla, Sobotky? Pravda, tam nenajdete kultivované komentáře, jako tady. Tam jsou v podtatě jen nadávky. Nebo jste si nevšiml, jak pravicoví diskutéři "pomáhají" Václavu Hořejšímu sestavovat politický program jeho levicové strany?
Tož nás, prosím, nechte si k Nečasovi vytahovat na světlo boží věci, které by on sám rád nechal plout v Léthé. Protože o té čistotě, o níž tu pěje ódy podobně "čistý" Hvížďala, jsou vážné pochybnosti. Jen pan autor Hvížďala o nich poněkud jaksi trpí ztrátou paměti.
28. 03. 2010 | 12:41

SuP napsal(a):

Vlku -
Nesnaž se mě přesvědčit, že nejsi vlk, ale jen vychcanej šakal. Nepřekrucuj. Pokud Tvrdík v roce 2002 v USA něco ZAČAL domlouvat, muselo to být projednáváno ve výborech DÁÁÁVNO předtím. Jen mi je nepochopitelné, že to už tenkrát zase nikdo hned zatepla nevykecal, jako vždycky potom. Tedy ten termín 2000 celkem je logický (nevím jak šakalům). Nicméně opakuji že všem dalším tento podnět byl dán "Na vědomí" a skoro všichni ve 2006 tvrdili, že o tom nic nevěděli. Nepoučuj mě o notoricky známých prohlášeních z dob heroických bojů za záchranu před radarem.
28. 03. 2010 | 12:55

pepr napsal(a):

Problémem Nečase je, že jako hlavní příčinu všech obtíží ČR vidí zneužívání sociálních dávek (trochu přeháním, ale ne moc). Každému soudnému člověku je ale jasné, že například všudypřítomná korupce při veřejných zakázkách je jak z hlediska vlivu na deficit veřejných rozpočtů, tak zejména z hlediska morálního stavu společnosti neskonale důležitější...
28. 03. 2010 | 13:06

SuP napsal(a):

pepr -
Jenže se zneužíváním sociálních dávek kze aspoň částečně něco udělat - třeba zlepšit adresnost, např. aby je nedostávali ti, kdo nepotřebují.
Kdežto chtít něco udělat s korupcí, to byste musel zrušit celou státní správu, protože většina zásadní korupce pramení tam.
28. 03. 2010 | 13:20

vlk napsal(a):

SuPe
nijak nepřekrucuji. Nemám to zapotřebí. Ten dopis Payna hovoří ve zcel a jasných větách. Pro každého , kdo nejen umí dešifrovat písmena, ale pochopit i význam slov z nich složených. prvním předpokladem ovšem je, že vedle zmíněné schopnosti ten význam také pochopit chce.
Chápu, že s e ti to nehodí do krámu.
A tebe poučovat? velkého a moudrého SuPa? tak to bych si opravdu, ale opravdu nikdy nedovolil.
A když jsme u toho - co vzali na vědomí? Žádost iniciativního umis´tovače cizích základen na českém území, kd e žádá, aby prssident udělal vše ppro umístění té CIZÍ základny.
A protože Payne je bytostný Klausovec, lze předpokládat, že také jeho jeho guru je nejspíš odmítačem přímé demokracie, tedy referenda, dovolím si dovodit závěr, že tu základnu tad y chtěl BEZ vyjádření vůle srchovaného suveréna v tom to státě, což je lid. Jak najdeš v ústavě. A tento předpoklad činím s mírou pravděpodobnosti nejméně 99%.

jinak koukám , že sem zabloudil další tvrdý rudý bolševik. A poučuje Aktuálně o bolševismu. To opravdu nemá chybu. Jak sám rád píše. To nemá chybu. A pěkná je ta větička o kalení sametu. Od člověka, který často a s gustem na samet kálí! To opravdu nemá chybu.
28. 03. 2010 | 13:21

vlk napsal(a):

SuPe
tak dávky jd e korigovat a korupci jen zrušením státní zprávy? Uniká mi, jak to , že ve Skandinávii brilantně zvládají všechno. A korupc e je tam téměř neznámým pojmem. Zato stát je nadobyčej silný.

Že voni žijou na nějaké jiné planetě?
Noa v takovém Afghu je stát , mimo Kábul naprosto neviditelný,a le korupc e je tamna takové výši, že s e o tom všlijakým Kvapilům , abych vybral někoho,kdo je pro korupci zřejmě důvodně stíhán, ani nezdá.

Ale pod vedením ODs s politiky typu Bém, Langer a podobně jsme skutečn ě na dobré cestě ten Afgh dohonit: A možná i předehnat.
28. 03. 2010 | 13:24

SuP napsal(a):

Vlku -
Přivez sem 8000000 Skandinávců a máš po korupci.
28. 03. 2010 | 13:34

SuP napsal(a):

A s tim radarem kecáš, jen to takhle chceš vidět. Tvoje právo.
28. 03. 2010 | 13:38

Franta napsal(a):

Pro Vlka a stejně smýšlející.
Nemám čas číst tyto komentáře, ale i tak chci napsat, že jestli si někdo /včetně autora/ myslí, že Nečas je jiný a lepší než Topolánek a jejich soukmenovci je úplně zcestná a hodně diskutujících to dobře ví. Nečas je víc jak pan Čistý pan Opatrný. Proto působí dojmem serioznosti, využívá své image vzorného otce rodiny, početné rodiny a vzpomeňte, když se něco v ODS dělo, tak vždy stál po boku Topolánka, ale taky vždy působil dojmem, že jeho osobně se ten problém vůbec netýká. Tento přístup praktikuje od začátku a umí "přežít" všechny
puče, které v ODS vznikly a vzniknou. Pracovitost s jeho tuleníma rukama není nic pro něho. I když se Topolánek snažil nepředat vedení hned pražským mafiosům typu Bém, Jančík, Vodráčka aspol., je jasné že Nečas by nikdy nešel do vedení strany, to by přímo odmítl, ale ani do premiérování. Nejde o to koryto, to by bral, ale nikdy nevezme zodpovědnost za vývoj situace v ODS i celé společnosti. Nikdy nepůjde proti mafiosům, nikdy si to nerozdá se svými odpůrci v ODS, na to vůbec nemá. Je příliš Opatrný a do ničeho se nepožene, protože by dopadl stejně jako sebevrah Topolánek. Všichni vědí co se nyní stalo, všichni ho znají, ale přesto ho Nečas v rozhovoru v televizi zapíral jak kterýsi apoštol Krista. Pořád opakoval jednu větu jak polámaný gramofon. Ani nevěděl co říct a kdyby to věděl, tak by to i tak neřekl. Nečas se hodil pouze jako ministr PaSV, na nemakačenky, na simulanty, na sociálně slabé a hlavně na samotné ženské s dětmi, na důchodce, na ty si troufne vždycky. A kde se na něho hrabou jeho předchůdci, třeba Škromach, nikdo s nikým tak nezatočil, jako právě On. Předpovídám, že Nečas se ze všeho dříve nebo později "vyzuje", předá v ODS moc Vodrážkovi a potom už to v ODS i v Praze půjde všechno podle lidí, kteří měli být na místě Topolánka. Tomu radím, aby se zatím nevzdával, kdoví jak dopadnou volby a navíc on je takový sebevrah, že si myslím že by neměl jen tak lehce vyklidit podle a nechat ODS a nás lidi kmotrům a pražským supům. Nejhorší na tom všem je to, že pučisté v ODS Topolánka zlikvidovali každý z jiného "osobního důvodu", ale sami nevědí kdo by měl ODS dál vést. Protože Němcovou chlapi nechtějí, tak zbývá opravdu jen Vodrážka, ti ostatní nemají zájem /Bém, Sobotka, Vondra, apod./ Nevím kdo tady pořád dělá takové nepředloženosti. Vyvolá něco šíleného, ale vůbec nemá představu "jak dál"????
28. 03. 2010 | 14:03

ld napsal(a):

Vico,

to bylo dobrý!
28. 03. 2010 | 14:03

ld napsal(a):

Ten Payneho dopis žádná novinka není. Po netu už koluje delší dobu. Nikdo s ním nechce nic mít společného. Buď je to podvrh, falzum, nepochopení-říkají. Z druhé strany se pak brala v potaz imunita ústavních činitelů, to pro hledisko trestně právní.

Takže psi štěkají, karavana táhne dál.
28. 03. 2010 | 14:13

orinoko napsal(a):

A prospos , zapomněl jsem : Topolánek jako Bimbo a Nečas jako Fagan. Topolánek jako Nečas a Bimbo jako Fagan. Bimbo je dokonce Fagan , kterého svou nesmírnou přízní bez problémů obšťastňuje Anal y tik nejpovolanější.
28. 03. 2010 | 14:20

J.H. napsal(a):

Pane Hvížďalo,
s pomocí panu Nečasovi přicházíte s křížkem po funuse. Jemu už pomoci není. Tolik roků tady předvádí svou rozvážně modrou politiku chudým brát a bohatým dávat, že už mu uvěří jen ti, kteří z této politiky mají prospěch, anebo naprostí ignoranti neschopní si spočítat že jedna a jedna jsou dvě. To, že je slušnější ve výrazech než Topolánek neznamená, že je také slušnější v tom co činí. Tam se totiž předvádí jako dokonalý asociál.
Vy pane Hvížďalo se tady asi zbytečně namáháte. Vaše snaha pomoci ODS pravděpodobně vyjde naprázdno a ještě se vám zde dostane nelichotivých odpovědí. Moje rada by byla : Zůstaňte raději na šestce v rozhlase. Rozhlas je dostatečně nakloněný modré barvě. Tam si řeknete své a nikdo z posluchačů vám nemůže nic namítat. A ještě za to dostanete honorář.
28. 03. 2010 | 15:06

Lex napsal(a):

Id
Až budete, pane, zase hovořit něco o podvrzích apod., zkuste si třeba nakliknout osobní internetové stránky Jiřího Payna - zde - http://www.payne.cz/?cat=5 a máte možnost posoudit, co je podvrh a co ne.
Diskutovat na netu vyžaduje práci.
A že s tím dopisem nechce mít nikdo nic společného - Vy se divíte? Zkuste si projet celou radarovou iniciativu bývalého poslance a bývalého člena ODS Jiřího Payna, a snad se dostanete do obrazu. Zatím jste mimo.

Rekaptcha - kouzlo nechtěného? "leader, maneuver". Nic dokonalejšího počítač nemohl pro tento blog sesmolit! Bravo!!!
28. 03. 2010 | 15:17

ld napsal(a):

Lexi,

vy se zase natřásáte před zrcadlem, že? A místo to se flinkáte čtení jiných.

Bohužel objevujete, co už někteří jiní opustili. Takže až budete zase bádat, a následně okřikovat, zkuste být více soustředěný. Nikoli jen na sebe.
28. 03. 2010 | 15:27

ld napsal(a):

oprava-
...místo toho...
28. 03. 2010 | 15:28

Hans napsal(a):

Pane hvížďalo, jste poněkud mdlého rozumu a už nevíte, jak vlézt současným špičkám ODS do zádi. Paroubek se třese na moc, na rozdíl od předsedů jiných stran, které se naopak brání, podle vás, jak se dá, jen aby nebyli ve vládě. I takové slinty jste schopen ze sebe vytlačit. Mezi Klausem a Nečasem nemůže být žádná tenze z principu. Naprosto nevýrazný Nečas vždy jen plnil, co mu přikázali jiní a vlastní zodpovědnosti se bál. Až mě překvapil, že tuto funkci přijal. Naopak, jeho vystoupení v TV, kde exceloval stálým opakováním, jak Pepek vyskoč své mantry, se jen zesměšnil. I redaktor se stěží bránil úsměvu, když musí jednat s takovým pošukem.
28. 03. 2010 | 15:34

PatientO.T. napsal(a):

Paynův dopis prezidentu Havlovi je dávno známý, divím se, že jeho existence dnes někoho překvapuje, viz např.:

http://www.nezakladnam.cz/c...
http://www.blisty.cz/art/34...
28. 03. 2010 | 15:46

tata napsal(a):

pane jarpor

Vmnohem souhlas,ano největší chyba byl začatek,ale tehdy ste nesouhlasil ,když sem vam to psal,psal jste neco o moralce pana melčaka,to jak media dokažou převratit taky souhlas škoda že to uznavate jen na jedné straně,nevim přesně co bylo myšleno že vy se nevyjadřujete k čssd?nak to znova nemohu najit znova se mi to nechce čist?jestli mi to špatně utkvělo po těch reakcí tak se omlouvam,ale přece smysl debat je si všimat jednaní protistrany a samozřejmě vidět ty chyby na sve straně?To vidění na vaší straně vam většinou de špatně.

trošku vidim škodolibost otom volebním vitězsti,ale jinak souhlasím ja to osobně vidim špatně pro levici po těch velkych chybach pravice současna levice to prohospodařila,body se doslova valely a mi jsme je nedokazali sebrat,v tomto ohledu mě tyto volby velice zajimaj vyte proč?

i když samozřejmě semnou nebudete souhlasit.Pravice vubec nedokazala,byt lepší,ve všech směrech jela minimalně tak špatně jako ČSSD,KORUPCE PODLE ZPRAV JEŠTĚ O 12 PROCENT VICE,co jediny dokazala znechutit lidi,když se bavím s dělnikama tak každy 3 řekne že nepude k volbam,a to podle mě rozhodne,bud pudou a prohrajete,nebo učast bude mala a pak budete slavit vitězství,protože v tom před pravicí sve zajmi si pravicovy voliči umí uhlidat a semknout se
28. 03. 2010 | 16:11

tata napsal(a):

oprava vypadlo mi

protože v tom před pravicí smekam,sve zajmi si pravicovy voliči umí uhlidat a semknout se
28. 03. 2010 | 16:14

jarpor napsal(a):

PatientO.T.

Taky koukám jako výr... když takový debatér jako Vlk píše o Paynově dopisu jako o bombě...
když se o této iniciativě pana Payna v souvislosti s radarem psalo...
Ale proč se halasně nepovzbudit, neoocenit kamaráda v dešti Lexe... jaký "objev" učinil...

Nebo už Vlk zapomíná... no, ona skleróza je skleróza.

Jen nevím zda je pro Vlka lepší dělat ze sebe hlupáka... když píše o té bombě... a myslet si, že jsme zapoměli na jeho texty z té doby... nebo zda fakt má sklerózu...

Ale - to je jeho problém... ať si radí.

Hezké odpoledne
28. 03. 2010 | 16:19

george napsal(a):

Hanzi, je zcela zřejmé, že máš jednoduché myšlení. Redaktor se ptal desetkrát na jednu otázku zcelka úmyslně ho dostat a on mu desetkrát stejně odpovídal. Byl to boj kdo z koho. Vůbec jsi nepochopil, že pokud by na položenou otázku odpověděl (šlo o to, co bylo příčinou odstřelení Topola), druhý den by toho byly plné noviny a seriál o Topolánkovi by byl v televizi na pokračování. Vařili už z vody, všechno bylo stokrát omleto a potřebovali něco nového. Nečas na to nenaběhl a tak se na ně kluky novinářské musí jít.
28. 03. 2010 | 16:22

vlk napsal(a):

SuPe
a proč bych je sem asi vozil?
Myslíš třeba také místo tebe a Rumcajse? A vašich rodin.¨?
Já myslím, že by to bylo zbytečné. Jsme přesvěddčen , že ty, tvoje rodina nebo Rumcajs a jeho rodina nekradete, nepodvádíte, když něco řeknete tak to platí, atd.atd.
A správně díš - ano vidím to takto. je to moje právo. Kecání ovšem přenechávám jiným. A to i těm, které nepovažuji za potřebné vyměnit Skandinávci.
Franta
docela jsem si početl a v mnohém souhlasím.
noa nesmím zapomenout na káliče sametu. Už zas e kádruje. Jak je mu vlastní na OM. a to dokonc e lidi, kteří sem ještě nikdy nevkročili. Jen proto, že si hodali jako zákusek lžičkou na kafe, kdykoliv vystrčil svou rudohnědou makovici z nory.
28. 03. 2010 | 16:25

jarpor napsal(a):

tata

Osobně se domnívám, že kdybychom měli možnost se pobavit z očí do očí, v mnohém bychom se shodli a ani by nám moc nevadilo, že Vy jste patrně více naladěn na levici (chcete-li, na ČSSD) a já více na pravici ( a to je ten problém, kdože je dnes nositelem pravicových ideálů, neb zazlívám ODS, že pravicové ideály jistí lidé zdiskreditovali.. ).

"nevim přesně co bylo myšleno že vy se nevyjadřujete k čssd?"

Otázka zněla, zda nespekuluji, co bude dělat ČSSD... a ta otázka byla položena po mém konstatování, kolik nevoličů ODS se zajímá, jak si ODS poradí s výměnou lídra...
Na tu otázku jsem odopvěděl že nespekuluji, neboť neřeším to, co neovlivním, a neovlivním to proto, neb jsem nebyl a nebudu voličem ČSSD.

A ke korupci - VŠICHNI mluví a nikdo nic neřeší, neboť tento stav VŠEM parlamentním stranám vyhovuje...
a je logické, že čím více se "rozděluje přes stát", tím vyšší procento korupce lze dosahovat...

Hezký den
P.S. Dnes je těžké odhadnout, kdo bude sestavovat vládu... ale jedno si dovolím říci : jsme asi stále dost bohatí, když si můžeme dovolit, jako stát, každé čtyři roky zásadně měnit státní politiku, zákony měnit ještě dřív, než ty přijaté se mohou projevit... Ode zdi ke zdi...
28. 03. 2010 | 16:35

stále rebel napsal(a):

Smrtící Nečasova léčba
http://mimochodem.info/2008...
28. 03. 2010 | 17:13

Rodvín napsal(a):

VO HVÍŽĎALOVI MI POVÍDEJTE ... !
Stačí si poslechnout jinak rozumný pořad na veřejnoprávním rozhlasu ČRO6(2). Tam účinkuje, a spolu s paní Rakušanovou (která svého času urazila J.Paroubka, takže jí nemusím) vyčnívají ze standartu jakž-takž vyvážených přispěvovatelů pořadu Názory + argumenty.
28. 03. 2010 | 17:19

tata napsal(a):

pane jarpor

ROZHODNĚ sem levicovy to sem nikdy nepopiral,to na ČSSD není tak jednoznačné,rozhodně mi vedení nevyhovuje,některe přimo nesnaším jednička v tom minusu je pan Rath,už sem to psal jako lev volič ale vice mě vadí ods a nalevo bohužel žadna strana není když neberu komunisty,a zemana oboji ne takže holt volim předesilam pro mě, cestu menšiho zla i když stoho nejsem odvazanej spiš to považuju za špatne řešení ale nemam koho myslel sem vv ale pan john přiliš jasně vymezil hranice a to ho vrha do naruče ods a to vubec nikdy.

ANO KORUPCE JE PROMĚ TEN NEJVĚTŠI PROBLEM,vtom připadě bych volil i pravici bohužel i podle zahraničí u nas zase vzrostla,a to jasně promě ukazuje že pravice je to samí navic ten muj pohled na svět ma mnohdy opačny tak prostě promě pravice je aut,pozor politici ne pravicovy volič ten ma stejny problem jako ja jen v opačnem gardu.

Stim 4 letym obdobim bych nesouhlasil,a vy sam byste nebyl rad aby třeba ČSSD VLADLA JAKO JA ZASE ODS,toto považuju za spravne zklamals di od valu at ten nebo ten,co je špatny že at tam de vaš nebo muj tak kromě omrvinek co bud hodi vam nebo mně podle toho co tam je oba vladnou naprosto katastrofalně,a nevidim možnost zlepšení,jen v dilčich věcech,jen a to semnou nebudete souhlasit to zdravotnictví podle julinka považuju kdyby to prosadil za nenavratnou katastrofu ostatní věci podle mě jsou vratné,ještě duchodova reforma ale tam nejsou až takove rozdily tam spiš je to truc navzajem

JO ALE DODATEK korupce jako takova je promě největší problem,ale nesouhlasím že to vyřeší trh,ale jen jasně nastaveny pravidla,viz pan Řebiček ZASTANCE PRAVICE.PROTI ROZDĚLOVANÍ a vidite jak se to da zneužit,i když asi vy to tak nevidite
28. 03. 2010 | 17:23

Josef K. napsal(a):

Pane Hvížďalo, pozoruji jakýsi nesoulad mezi Vašimi úvahami, které jste převzal či které byly motivované z německého tisku, a těmi vlastního původu. Napsal jste zcela zbytečný článek, noc nového jste neřekl, k analýze, byť povrchní, daleko. Tak nevím.
28. 03. 2010 | 17:31

Josef K. napsal(a):

Rád bych ještě upozornil na fakta publikovaná na BL, a nejen na ně. Nečas není tím, za koho se ho snaží média vydávat. Patrně se ukáže, že za fasádou slušnáčka je bezradnost, hloupost a vyčůranost. Jinak si jeho mnohaleté účinkování na vysokých postech strany nelze odůvodnit. Al český žurnalista- to je zvláštní kapitola potěmkinovských tradic.
28. 03. 2010 | 17:34

Alois Podhajsky napsal(a):

P. Hvíždalo, novinářem nejste ani náhodou, jen propagandistou s temnou minulostí. P. Toplánek patří minulosti, teď je na řadě gauner Íčko, doufám, že pro něj najdou garáž v chicagském stylu. A Nečas též není neviňátko, ale minimálně lhář, který říkal před volbami, že zavedení poplatků by bylo protiústavní. Prosím opusťe this country, a jděte do Německa dělat soudničkáře, na to snad stačíte, "privazitárore". s špínou za nehty.
28. 03. 2010 | 17:46

Alois Podhajsky napsal(a):

P. Hvíždalo, novinářem nejste ani náhodou, jen propagandistou s temnou minulostí. P. Toplánek patří minulosti, teď je na řadě gauner Íčko, doufám, že pro něj najdou garáž v chicagském stylu. A Nečas též není neviňátko, ale minimálně lhář, který říkal před volbami, že zavedení poplatků by bylo protiústavní. Prosím opusťe this country, a jděte do Německa dělat soudničkáře, na to snad stačíte, "privazitárore". s špínou za nehty.
28. 03. 2010 | 17:46

Rock napsal(a):

Nestrašte nás Žížalou !
Pardón, Hvížďalou !!
28. 03. 2010 | 17:57

ok napsal(a):

Nečas? Asociál bez soucitu se slabými a potřebnými, dokonalý manažer koncentračního tábora milující klasickou hudbu.
To, že nepoužívá sprostá slova, nevypovídá vůbec nic o jeho charakteru.
28. 03. 2010 | 18:03

r.m. napsal(a):

Nečas bude výborný premiér, jeho životopis to zaručuje. posuďte sami: Tesla Rožnov, předseda CZV-SSM, a kádrová reserva CZV-KSČ, počítalo se s ním na tajemníka KV-KSČ. Koníčky: účast v brigádách socialistické práce, poznávací zájezdy do družebních závodů Tesly v Sovětském svazu. Zájmová osoba KGB, otec důstojník Státní bezpečnosti.
28. 03. 2010 | 18:10

J.Gebler, Chomutov napsal(a):

No jo, čeští novináři mají pana Čistého a budoucího premiéra, kladou sugestivní otázky typu "Myslíte že s Nečasem ODS vyhraje volby?" a divadélko pokračuje. Jakpak by se Hvížďala nepřipojil, když se psaním slabomyslností živí? A ten borec z Respektu z hájdpárku, to je tedy myslivna! Jen houšť, o zábavu je postaráno.
28. 03. 2010 | 18:24

stále rebel napsal(a):

Pro r.m.
Hvížďala studoval v šedesátých letech politické vědy v Moskvě. Z těch dvou mohou být dobří kamarádi. Prostě umí jít s dobou.
28. 03. 2010 | 18:25

stále rebel napsal(a):

Pro tata.
„A nejde zdaleka jen o korupci kolem problematických státních zakázek - podle podnikatelů se silně rozmohla i korupce při obchodech mezi firmami. "U jedné pražské firmy jsme se dokonce setkali s tím, že po nás chtěl úplatek bratr majitele za to, když nám umožní bratrovi napočítat vyšší cenu," popisuje "bratrovražedný boj" šéf stavebního podniku První chodská Vladimír Zábranský.“
http://hn.ihned.cz/c1-40238...

Mezi země s nejmenší korupci patří vyspělé státy s velkým podílem přerozdělování (severní a západní Evropa), naopak chudé státy patří mezi zkorumpované.To jen reaguji na ty nesmysly, co vám vtlouká do hlavy jarpor.
28. 03. 2010 | 18:35

nikdo napsal(a):

Arogantní modří korupčníci prostě dojeli. Nastrčení Nečase, jako někoho nového je k smíchu. Je trvale spojen se všemi modrými korupčníky ve vedení. Pouze byl chytřejší a nevyjadřoval se vulgárně. Na slavném grémiu jim to ten hulvát Topolánek postavil jednoznačně, sám nikdy neodejde, půjdou i další !!! Nečas je pouze krycí figura do voleb. Zkrachovala prostě novodobá rádoby pravicová politika, reprezentovaná ODS. Zoufalý tah s TOP 09 už to nezachrání !
28. 03. 2010 | 18:50

pussy napsal(a):

Problematiku psychologie totalit kdysi nakousl Václav Havel.Dodnes frekventují často v historické beletrii popisy hodných Mussoliniho a Hitlera,dobráků od kosti,kteří vlastně ani netušili co ta pakáž pod nimi provádí za zvěrstva.Zvlášť u Mussoliniho:mluvil a nechápal dosah svých slov,kdo ho vezme za slovo.Myslím,že tady bude hodně omylů.Že pak předešli vraždění se záhadami válkou.
Tady je spíše to,že dobře chápali,že k moci potřebují masovou podporu.Takže každému dali možnost patřit k jejich hnutí a tak se zajistit.Aspoň jakoby.Ostatní-mrvy a nepřátelé.Dále čas od času trestali viditelně i bohaté lidi,aby chudáky uklidnili,že to dělají pro ně.Tedy Židy.Pak také velmi nesnášeli třídně uvědomělé -za to,že nevidí nepřítele v některých zbohatlících ale abstraktních třídách.Tedy ty házeli do jednoho pytle s bohatými židy.V trestech.
28. 03. 2010 | 19:26

jarpor napsal(a):

stále rebel

Tak nesmysl je názor, že čím větší objem peněz stát rozděluje, tím větší je nebezpečí korupce ? Hmm... jak myslíte.

No pak asi stejný nesmysl pak je, srovnávat nás, po 40ti letech kdy platilo - Kdo nekrade aspoň hodinu, okrádá svoji rodinu a Z cizího krev neteče - se státy, jež neměly možnost "okusit" klady budování komunismu, kde stačí např. napsat "soukromá cesta" a bez vědomí majitele na ni nikdo nevjede... a jehož dopady na morálku a na myšlení podobných, jako jste Vy, pane stále rebeli, zažíváme doteď.

Dle mého - ne jedna, ale několik generací bude potřeba, aby i zde platilo, že některé věci, které třeba ani zákon nezakazuje, se prostě nedělají... že na "soukromou cestu" se prostě nevstupuje.

A asi stejný nesmysl je porovnávat stran korupce demokratické "bohaté" státy s těmi "chudými", rozvojovými, které k demokracii mají asi tak daleko jako hlupák k Eisteinovi...

Hezký večer
28. 03. 2010 | 19:37

vlk napsal(a):

r.m.
to co jste napsal Nečasovi , to myslíte vážně??!!

Můžete to dokázat?
28. 03. 2010 | 19:43

Nuba napsal(a):

Milý Vico,

rozradostněná po 12 km pochodu v krásném předjarním odpoledni jsem úplně odrovnaná Vaší pochvalou, takže jak tak koukám do zrcadla, nos se mi zvedl do takové výšky, že dle dřívějších zkušeností očekávám v krátkém čase odněkud pořádnou ránu, aby se vše zase rychle srovnalo do normálu. Takto u mě permanentně pracují boží mlýny, když se mi nosánek trošku vychýlí směrem vzhůru, hned druhý den přes něj dostanu citelnou šlehu. To mě udržuje v přijatelných mezích pokory které mi říkají, že nemohu říci, že tohle se mi nikdy stát nemůže. Protože ve velice krátkém čase se válím s přeraženým nosem, potrhanými punčochami a krvavými koleny na chodníku, kdy svoji hnusnou svoji pýchu zavrhuji a prosím za odpuštění.

Naštěstí se mi to nestává často, protože jsem homo pochybující a z tohoto důvodu mám spíš občas jiný problém. A sice povznést se nad myšlenku, kde vlastně beru tu drzost, že si dovolím veřejně prezentovat své mnohdy laické názory. Jsou zde lidé, kteří mě svými vědomostmi velice imponují a nesahám jim z tohoto pohledu ani po kotníky. Když však na druhou stranu čtu mnohdy ty hloupé štěky tak …
A taky sem chodím ráda i kvůli Vám a jiným vzdělaným lidem, kteří mě dokážou inspirovat.

Nechejte klobouk na hlavě :)
28. 03. 2010 | 19:50

stále rebel napsal(a):

Pro jarpor.
„Tak nesmysl je názor, že čím větší objem peněz stát rozděluje, tím větší je nebezpečí korupce ? Hmm... jak myslíte.“

Korupce není jen problém veřejných prostředků. Čím je stát nespravedlivější, čím mu lidé méně důvěřují, tím větší korupce.

“Kdo nekrade aspoň hodinu, okrádá svoji rodinu a Z cizího krev neteče“

Japore, to jsou vaše hesla, ne moje.

„Dle mého - ne jedna, ale několik generací bude potřeba“

Čekání na nějaké další generace není řešení, ale jen výmluva těch, kterým současný stav vyhovuje.
28. 03. 2010 | 20:37

grőssling napsal(a):

Vlk,

je pravda, že business as usual nějak přidal na obrátkách, nepřipadá mi , že je nějaká krize.
Ale hlavně mi připadá, že v poslední době mnoho blogových článků nemá jiskru, aby stálo za to reagovat a tříbit si názory s ideovými soupeři.
Hodně zdraví.
28. 03. 2010 | 20:43

Jan Český napsal(a):

„Čistý“ pan Nečas? U veřejnosti je spíče znám jako „Kafemlejnek“ či „Žvanivej slimejš“. ODS ho prezentuje jako hlavního ideologa.Ve skutečnosti to je neskutečný demagog s vlastností gramofonu, v němž díky poškození desky přeskakuje jehla!
28. 03. 2010 | 20:48

jarpor napsal(a):

stále rebel

"“Kdo nekrade aspoň hodinu, okrádá svoji rodinu a Z cizího krev neteče“

Japore, to jsou vaše hesla, ne moje."

Nikoliv, to byla hesla budování komunismu. Já je nedávám do úst Vám, chovejte se, prosím, stejně !

"„Dle mého - ne jedna, ale několik generací bude potřeba“

Čekání na nějaké další generace není řešení, ale jen výmluva těch, kterým současný stav vyhovuje."

Toto jsem napsal panu tata... na který jste reagoval... jao na nesmysly...
"A ke korupci - VŠICHNI mluví a nikdo nic neřeší, neboť tento stav VŠEM parlamentním stranám vyhovuje..."

Hezký večer
28. 03. 2010 | 20:55

stále rebel napsal(a):

Pro jarpor.
Tady se začalo pořádně krást až v devadesátých letech.
Někteří sice kradli již za komunistů, ale pořádně se to rozjelo až po revoluci.

Pokud hesla:

“Kdo nekrade aspoň hodinu, okrádá svoji rodinu a Z cizího krev neteče“

nejsou vaše hesla, tak je nehlásejte a nevymlouvejte se na ně. Já jsem tu před rokem 89 žil a taková hesla nepatřila do mého slovníku a myslím, že ani většiny ostatních lidí. Pro mne to jsou především hesla českého pravičáka, který je začal hlásat, aby omlouval své zlodějiny. On prý to nezačal, prý už to tu bylo před tím.
28. 03. 2010 | 21:29

znalec napsal(a):

Pane Hvížďalo, rozumím vzrušení, které přineslo do médií odvolání nedávného lídra Evropy, ale tvrdit, že by měl odejít v době kdy byl na vrcholu, přestože se sem tam ukcec, si žádný novinář neumněl představit. Jediná autorita v této zemi si to myslela a také to provedla. Bez ohledu na ostudu ČR. A nebyl to Paroubek. Ten posloužil za užitečného idiota jak jistě víte. Možná, že kdyby Nečas zdědil žezlo dříve, tak by kampaň ODS proběhla v duchu jeho projevů - nudně. Co by jste říkal potom? Měli zvolit někoho jiného? Možná právě Topolánek svým provokativním projevem alarmoval veřejné mínění a tak bořil Paroubkovi jeho pečlivě připravený marketingový plán - být stále vidět a je jedno jestli ve vlaku nebo na nástěnce. Ponechme prognózy po volbách. Český volič je jednou Knedlo zélo vepřo, ale jindy je naopak.
28. 03. 2010 | 21:49

r.m. napsal(a):

krádeže aparátčíků za bolševika byly směšné a pořád nad nimi visel damoklův rudý mečík
28. 03. 2010 | 21:50

jarpor napsal(a):

stále rebel

"Já jsem tu před rokem 89 žil a taková hesla nepatřila do mého slovníku a myslím, že ani většiny ostatních lidí."

Já zde žil také... a neztratil jsem paměť... to stran té "většiny"...

"Tady se začalo pořádně krást až v devadesátých letech.
Někteří sice kradli již za komunistů, ale pořádně se to rozjelo až po revoluci."

Jasně... tem marasmus začal po sametu... za komoušů to zde bylo jako v ráji... tento režim přece nikomu nic neukradl, ty, kteří generacemi nabyli majetku a znalostí ocenil znárodněním, kolektivizací a zákazem vykonávat to, v čem vynikali...

"Pro mne to jsou především hesla českého pravičáka, který je začal hlásat, aby omlouval své zlodějiny. On prý to nezačal, prý už to tu bylo před tím."

Pro mne jsou to hesla zlodějů. Zloděj křičí chyťte zloděje.
Je-li pro Vás zloděj = pravičák, nemá smysl ztácet čas debatou...Házení hrachu na stěnu není moje oblíbená zábava...

Soudím, že tím bych debatu s Vámi uzavřel...

Hezký večer
28. 03. 2010 | 21:56

Antihvížďala napsal(a):

Z tendenčního textu Hvížďaly "Nečas, který se svou střízlivostí výrazně liší od naježeného a na moc roztřeseného a stále supějícího Jiřího Paroubka" je patrné že při nedostatku faktů hraje na spodní čtenářovy pudy v duchu nejpokleslejších bulvárů - a není to u tohoto "novináře" poprvé. Jeho styl silně připomíná někdejší Rudé právo a jeho komentáře a moc bych se nedivil, kdyby byl i konfidentem STB (i když se vrátil z emigrace). Tím končím - za víc tento nechuta nestojí.
29. 03. 2010 | 01:32

Jan Vaculík napsal(a):

Vlku,
měl jsemk teď dva dny trošku čas, a tak procházím diskuse pod blogy, a vidím, že skutečně perlíte. Ve schopnosti objektivity se zu začínáte podobat Kojzarovi.

Jeden případ z tisíce: uvádíte situaci, kdy se o Nečasovi uvažovalo jako o možném adeptovi na ministra vnitra, s tím, že se na té funkci "udělá nebo oddělá"; náramně ftipně pak říkáte, že se místo toho podělal.

Nu, vzpomínám na to, jak to tehdy bylo; tenkrát jsem si Nečase vlastně poprvé pořádně povšimnul. On funkci nakonec odmítnul, protože se na to necítil. Ale na tom přece není nic, co nebylo v pořádku?

Vlku, vlku, začínáte se chovat tak, jako kdybyste sám neměl konečník.
29. 03. 2010 | 02:35

apagenius napsal(a):

Jene Vaculíku, mýlíte se, Nečas se opravdu podělal, a to ze své ženy! Takže si klidně pochybujte, paměť máte ale prašpatnou....no, vlastně tak trochu selektivní, co...? Takové krásné příjmení ...
29. 03. 2010 | 09:07

Jan Vaculík napsal(a):

Apagenius
Jestli tenkrát na Nečasovo rozhodování měla větší vliv jeho žena nebo dcera anebo snad chvilka meditace, to opravdu nevím - já k nim totiž do ložnice nechodím.
29. 03. 2010 | 12:01

Jan Vaculík napsal(a):

PS
Zatímco vy jste byl zřejmě přímo na toaletě, když můžete s jistotou tvrdit, jakým způsobem Nečasovo odmítnutí úřadu fyziologicky probíhalo.
29. 03. 2010 | 12:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

Státní mnohoobročnictví politiků ODS vypovídá o jejich pravicovosti, liberalismu etc. tolik, že nutno jejich
elektorát nazvati "spolčením hlupců."

Žertovně rozmarná profesní kariéra mnohých z nich, hlavně špiček, pak tento pohled posouvá do tragikomické roviny.

"A vstanou noví aparátčíci! " (V.I. Klaus)
29. 03. 2010 | 12:08

StandaT napsal(a):

Pane Vaculíku:

... Připomínám, že Nečas kdysi (1997) nejprve přijal a pak odmítl post ministr vnitra po Rumlovi, a že to odmítnutí nebylo výrazem nějaké osobní zbabělosti, nýbrž, jak z okolností jasně vyplývalo, to dostal od Klause befélem, a pan Nečas poslouchat umí). ...

Tolik jeden z informovaných.
29. 03. 2010 | 17:25

StandaT napsal(a):

Ale nemám pocit, že by se cokoliv změnilo, že se zveřejní, že Nečas není srab, ale byl loajální ke svému tehdejšímu šéfovi. Nečas byl již odsouzen (obrazně řečeno). Signifikantní je i to, že že to interpretují jako srabáctví, ne jako akceptaci potřeb rodiny. Spousta lidí se vzdá kariéry kvůli rodině, hlavně té pracovní, ale i umělecké. Je smutné, že se vždy vybírá ta interpretace, která pro dotyčného vyzní nejhůře.

Jednou vadí to, že v ODS nejsou ideje, teď vadí to, že Nečas je ideologický. A takhle to je se vším. To je furt dokola. Něco udělají, je to špatně, Neudělají - taky špatně. Jsou takoví, je to špatně. Nejsou takoví - zase špatně. Těmhle lidem nejde o kritiku, jen odsuzují - mají anonymitu.
29. 03. 2010 | 18:18

vlk napsal(a):

Jane vaculíku
tak toho Kojzara jste dokumentoval skutečně bezvadně§ to s e vám věru povedlo mimořádně.
Výrok:
Na té funkci / myšleno Klausova nabídka na post ministra vnitra/ se udělám nebo s e na ní oddělám, je NEČASUV AUTENTICKÝ VÝROK.
Do kamer České televize. Který jsme viděl nejen já na vlastní oči, ale jistě i řada dalších spoludiskutérů.
Nechápu, co na tom vidíte kojzarovského. Jeho a utentický výrok!
To řekl jeden den, kdy funkci od Klaus e přijal, aby nejpozději pozítří prohlásil, že funkci nevezme.
Takže se z ní podělal. Prý z rodinných důvodů. Je zajímavé, že ty rodinné důvody mu ale už nebránili v žádné jiné nebo další tehd y vykonávané funkci! Skutečně podivné.
A pokdu s e vám můj bonmot nezamlouvá, nic s tím nenadělám. Já u něj ale zůstanu. vystihuje situaci dokonale.

Beru vaše konstatování o mé kojzarovštině asi stejně vážně , jako vy byste vzal moje označení vaší osoby , že jste Bábinský , známý lotr mexický. V intencích oné dětské písničky.
P.S. nechodím s nikým nebo za nikým na toaletu. Každý soudí podle sebe. Pokud máte tuto úchylku, nezávidím vám.Věřím, že nikoli. Že vám jen poněkud vyrazily emoce do klábosnice.
29. 03. 2010 | 20:39

Jan Vaculík napsal(a):

StandoT,
váš příspěvek je jeden z mála, který hovoří k věci, a tím mě zajímá. Jenže jsem nepochopil, co dostal N. od Klause befelem: přijmout funkci ministra, nebo odmítnout?
Netušil jsem, že ta záležitost se stala mezitím natolik veřejně známou. Já si vzpomínám jenom na to, co o věci vykládal jeden z mých známých, který tehdy dělal na vnitru náměstka a byl jedním z těch, kteří měli Nečase seznámit s praktickým fungováním úřadu: že ten hoch napřed přikývl, že funkci vezme, ale když shledal, co všechno to obnáší, tak z toho couvnul. Špičky vnitra tehdy nebyly Klausovi moc nakloněny, a tak to bylo interpretováno s trochou škodolibosti.

Je evidentní, že Nečas tehdy na to neměl, a že se zachoval správně. Ke skutečné odpovědnosti se musí dozrát. O to je to pak cenější. Střelci nemají mou důvěru. - Pihou na kráse tehdy bylo, že mu to nedošlo o něco dřív. Ale umět přiznat svoji chybu a změnit rozhodnutí - to je jedna z vlastností, která mi u pilitiků spíš chybí, než přebývá.
30. 03. 2010 | 01:05

Jan Vaculík napsal(a):

Vlku,
kojzarovské je to, že jste zaujal apriorní stanovisko a všechna fakta interpretujete jedním směrem, i kdybyste je měl sebevíc překroutit. A pokud něco překroutit nelze, tak to prostě ignorujete.

Buď jste tak nehorázně propadl oranžové ideologii, anebo se vás zmocňuje demence. Bývaly doby, kdy jste dokázal vyhmátnout podstatu věci způsobem "padni komu padni", a já jsem byl rád, že i mně jste pomohl rozšířit obzory. - Škoda.

O příspěvek výše se snažím vylíčit, že v epizodě, která vám posloužila jenom k uplivnutí několika posměšných slov, je ve skutečnosti prodchnuta pozitivním nábojem.
30. 03. 2010 | 01:20

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 07:38

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.!
http://www.seslichatailesi.com
07. 04. 2010 | 18:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy