Koho budu volit

20. 10. 2013 | 19:18
Přečteno 57272 krát
Hodně lidí se mě ptá, jak hodnotím předvolební peloton stran a hnutí a koho budu volit. Mnozí lidé jsou toho názoru, že není moc z čeho vybírat. Jsem přesvědčen, že v budoucnu budeme moci vybírat kvalitnější kandidátky, sestavené na základě spravedlivého a efektivního volebního systému. I v současných volbách je nicméně velmi důležité, co nejkvalitněji vybrat. Dovolte mi nabídnout vám svůj pohled.

KDU-ČSL
Zaujala mne pražská kandidátka KDU-ČSL. Vede ji Daniel Herman, kterého osobně znám a který odvedl špičkovou práci v Ústavu pro studium totalitních režimů, a proto byl také z politických důvodů odvolán. Číslem čtyři je whistleblower Ondřej Závodský; poté, co odvážně upozornil na korupci na ministerstvu vnitra, mu Nadační fond proti korupci udělil Cenu odvahy. Pokud jdou takovíto lidé do voleb za tradiční středopravicovou formaci, které velmi prospěl pobyt v opozici, má tato strana šanci být velmi pozitivní silou v nové Sněmovně.

Změna
Politickému hnutí Změna jsem půjčil peníze na předvolební kampaň, ale velmi mě zklamalo. Přál jsem si, aby šlo do voleb společně se Stranou zelených, zorganizoval jsem za tím účelem několik schůzek a dělal mediátora mezi oběma stranami, ale pánové Korytář a Liška se nakonec – hlavně kvůli postoji prvního z nich – nedohodli. Změna si tím zavřela dveře do Sněmovny, a to z velké části vlastní vinou. Volit Změnu proto v žádném případě nedoporučuji.

Strana zelených
Moje zklamání z neúspěšných rozhovorů mezi Změnou a zelenými částečně padá i na zelené. Dal se čekat velký synergický efekt. Bohužel tato skvělá možnost je ztracena. Zelení jsou většinou sympatičtí a přímí lidé, kterým bych byl ochoten dát důvěru, nicméně riziko, že se opět nedostanou do Sněmovny, je velmi vysoké.

TOP 09
Ze stran, které byly ještě nedávno ve Sněmovně, je pro mě nejpřijatelnější TOP 09. Její volbu nepovažuji za chybu. Za velký hendikep strany považuji jejího místopředsedu Miroslava Kalouska. Osobně jsem měl velké výhrady k některým jejich ministrům, například k panu Drábkovi, pod jehož patronátem se korumpovalo na Ministerstvu práce a sociálních věcí.

ANO
Mám určité důvody věřit, že Andrej Babiš jde do kandidatury s čistými úmysly, nicméně vidím potenciální střet zájmů v tom, že je příjemcem velkých zemědělských dotací. Nesouhlasím s jeho tvrzením, že stát by se měl řídit jako firma, i když je pravda, že některé prvky z firemního řízení by se ve státní správě aplikovat daly. Andrej Babiš sice ne vždy splní to, co slíbí (moje osobní zkušenost), ale považuji celkově za dobré, že vstoupil na politickou scénu. Mimo jiné se tím snižuje pravděpodobnost vzniku ústavní většiny ČSSD plus některé nedemokratické strany.

ODS
Zažila zasloužený pokles preferencí. Umím si představit, že ve sněmovní opozici, případně mimo Sněmovnu by se i tato strana mohla očistit. Musela by se ovšem explicitně zříci vlivu Václava Klause.

ČSSD
Za velký problém ČSSD považuji existenci dvou křídel, Haškovo a Sobotkovo, z nichž to první se přiklání k prezidentu Zemanovi. Tato skutečnost by mne hodně odrazovala, pokud bych byl volič levice. Považuji za velké riziko vznik ústavní většiny ČSSD a některé nedemokratické strany, např. KSČM, v horším případě i SPOZ. V případě spojení těchto stran by hrozilo zneužití ústavní většiny Milošem Zemanem.

Hlavu vzhůru
Paní Bobošíková je směšná populistická figurka. Tento volební blok nepovažuji za demokratický, stejně jako tři následující formace.

Úsvit
Populisticky vystavěné subjekty tohoto typu považuji za potenciální nebezpečí pro demokracii. Důležitý fakt je, že šance takovéhoto typu stran na úspěch ve volbách by výrazně snížila změna volebního systému, kterou jsem publikoval pod názvem Demokracie 2.1.

KSČM
Strana, která měla být po listopadu 1989 zakázána. Špunt na funkčnost demokracie u nás.

SPOZ
Tuto stranu aktuálně považuji za vůbec největší nebezpečí pro demokracii u nás. Doufám, že se do Sněmovny nedostane. SPOZ explicitně porušuje jakékoliv etické zásady.

Považuji za velmi důležité, aby k volbám přišlo co nejvíce lidí. Lidí, kteří budou přemýšlet nad svou volbou a využijí všechny možné prostředky, aby i v rámci stávajícího špatného volebního systému vyjádřili co nejsilněji své preference. Jen tak můžeme zamezit pozvolnému rozkladu demokracie u nás.

A koho budu volit? KDU-ČSL. Myslím, že hodnoty průměrného kandidáta této strany jsou v porovnání s ostatními stranami vysoké a že se dostane do Parlamentu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Fialenka napsal(a):

V minulosti se KDU-ČSL dali dohromady s pravicí. Premiér Mirek Topolánek na sjezdu KDU-ČSL v roce 2008: „Premiér nejprve poděkoval křesťanským demokratům za to, že pomohli zvolit Václava Klause. "ODS a KDU-ČSL jsou nejpřirozenějšími partnery na české politické scéně, jsou hrází proti komunismu a levicovému populismu a tato volba to jen potvrdila. Bez korupce, bez komunistů."
20. 10. 2013 | 19:29

Fialenka napsal(a):

"Považuji za velké riziko vznik ústavní většiny ČSSD a některé nedemokratické strany, např. KSČM, v horším případě i SPOZ."

Ale KSČM i SPOZ jsou demokratické strany.
20. 10. 2013 | 19:30

Zvýšení DéPéHá napsal(a):

Koho budu volit na základě slibů?
Vím, koho nebudu volit podle činů a skutků.
Nemůžu volit Kalouska, Šwarzberga a vlastně celou TOPku a ODS.
Šáhli nám na peníze v podobě zvýšení DPH, nezdůvodnili jak došli na výši restitucí církvím a zvýšili odchod do důchodu.
Tím, že nám šáhli DRUHŹM zdaněním na peníze, tak je nemohu volit.
A vůbec, volte si koho chcete ...
20. 10. 2013 | 19:32

amygdala napsal(a):

Já to dám Zeleným. Aby získali alespoň 3% a dosáhli na peníze.
20. 10. 2013 | 19:42

Gudka napsal(a):

Co to je za mafiána, tenhle Předseda předsedů? Mělo by nás zajímat, že si přeje, abychom volili Schwarzenberga, Hellera, či dokonce snad Hermanna?
20. 10. 2013 | 19:48

Taras Vulva napsal(a):

Janeček je živým důkazem toho, že inteligentní člověk může mít o lidech velmi špatný úsudek, který jejich inteligenci vůbec neodpovídá.

Pan Herman je prázdná nádoba, která hodně duní.
Je naplněna ideologickým nepoživatelným antiobsahem.
Mezi žvanili je Herman žvanilem úspěšným. To zas jo.
Ale žvaněním se k obrodě společnosti nedopracujeme.
Hermanovo angažmá na ÚSTRu je tragikomické - a je příkladem toho, jak nemá být instituce s vědeckými a výzkumnými ambicemi řízena.

Že se mohl stát klerofašoun Herman lídrem pražské kandidátky KDU-ČSL hovoří o personálním zoufalství a vyprázdněnosti této "křesťanské" strany.
20. 10. 2013 | 19:51

zaorálkova cesta do blázince napsal(a):

KDU? proč ne. měl jsem je v hledáčku. trochu eurohujerští, ale jinak umírnění. žádný populismus a zásadní odmítání spolupráce s komunistama. dobrá volba. osobně se stále rozhoduju mezi ods a stranou svobodných občanů. strana svobodných občanů mi mluví z duše, u odeesky nemuže překousnout tu čunárnu v režii šlachta-ištván a chci je volit na truc. tak nevim.....
20. 10. 2013 | 19:54

Sylva Šauerová napsal(a):

Vida, pane Janečku, tak přece jen ne tak naivní, jak to vypadalo v předvolební debatě s A. Mitrofanovem, blahopřeji.
A ještě drobnost : pověst Miroslava Kalouska je horší než skutečnost, což si uvědomuje stále bratru 500 tisíc voličů (oproti minulým 873 833), přesný počet bude znám již za 6 dnů.
20. 10. 2013 | 19:56

kormoran napsal(a):

Netroufnu si tipovat v % ,tech, onech stran ,ale co citim ve svych jetych mocasinech -krome zavanu)), ze soudruzi opet vladou sestavovat nebudou. Treba budou nakonec i radi.

Rizeni statu ac maleho neni o rozdavani pastelek ,ci koblih.
20. 10. 2013 | 20:00

SuP napsal(a):

Pokud by se "Strana Přátel Organizovaného Zločinu" dostala do parlamentu, znamená to s velkou pravděpodobností (hraničící s jistotou), že vláda (t.č.) v demisi bude pokračovat do dalších voleb ve své demolici státu.
Jsem zvědav, kolik hňupů si to vezme na triko. A že jich je tu dost, ukázala první "přímá" volba prezidenta.
20. 10. 2013 | 20:00

Skogen napsal(a):

Pane Janečku, půjčujte peníze rychleji, než vám je generují spekulace na burze a zanedlouho budeme ušetřeni vašich zklamání, když vklady vyjdou vniveč.

Pokládám za velmi nešťastné, když se volební systém deformuje podmazáváním, byť se tomu říká po bártovsku „půjčka“. Dokonce jste ani neřekl investice.

Samozřejmě, jestliže půjde středopravá KDU-ČSL do vlády s extrémní pravicí, sehraje roli víceméně pozitivní - až na to, umožní-li existenci takové vlády, což by roli zásadně měnilo. A proč jinak by ji někdo do koalice chtěl, že ano... Takže bohužel, na pravici KDU-ČSL dojela a s pravicí to opět nikam nedotáhne.

Zneužití ústavní většiny se obáváte? Ústavní většina je poměrně nereálná. SPOZ se možná do sněmovny ani nedostane, ČSSD s KSČM do vlády nesmí, pročež existence dvou frakcí je pro vás, pravičáka, spíše požehnáním - kdykoliv by Sobotka do koalice s KSČM chtěl, Hašek by ho na tom utopil. A tak by případnou ústavní většinu museli podepřít i nějací ti další poslanci přímo u jednotlivých návrhů.

Babiš ani nemusí nic plnit. Vždyť on nic neslíbil.

O porušování etických zásad ze strany SPOZ bych rád slyšel víc.
20. 10. 2013 | 20:02

Jan Tichý napsal(a):

pane Janečku v zásadě se shodneme, TOP09 nevolím hlavně kvůli Drábkovi, ODS "puštění žilou" a odmítnutí Klausem do budoucna pomůže, ANO (Babišovci) - ať se vybarví (největší jejich zásluhou je naředění hlasů, aby "divoká" levice neměla ústavní většinu).ČSSD - jedna část jo, druhá ne. Zelení - fajn, ale málo, a tak mi taky vyšli lidovci. Jako téměř jediní s nikým nebojují a chtějí přinést do Sněmovny ducha spolupráce. Pokud si vzpomeneme na hippies a heslo: "lásku ne válku !", pak jedině lidovci a Zelení. Uvidíme,Cimrman už do voleb zasáhl (Metelesku blesku), ale spíše platí toto: "...a dále se střídají dva prvky, prvek očekávání a prvek zklamání". Tak to berte s nadhledem.
20. 10. 2013 | 20:08

Anastazie Králová napsal(a):

Vy jste jeden z těch,kteří káží vodu a pijí víno.
Pracuji se zdravotně postiženými a kolika zločinů-doslova proti lidskosti-se dopustilo Min.práce a sociálních věcí,to si vůbec nedokážete představit!
Jste schopný a zdravý ,finačně zajištěný.
Vůbec nevěřím Vašemu papírovámu odhodlání bojovat za zájmy něčím lidí-jste jenom další figurka do počtu.

Modlete se,abyste se někdy neocitl-či někdo z Vašich blízkých-odkázaný na náš spravedlivý sociální systém,vy ,vy lstivý našeptavači.
20. 10. 2013 | 20:08

Gru napsal(a):

Jan Tichý
"Jako téměř jediní s nikým nebojují a chtějí přinést do Sněmovny ducha spolupráce."

Nepletu se? Hovoříte o partaji, kde působí inkvizitoři Herman a Heller?
20. 10. 2013 | 20:15

Anastazie Králová napsal(a):

Víte,proč se kdysi lidem dávalo tzv placebo/tehdy umírajícím a považováným za beznadějné případy/
Placebo je latinsky začátek modlitby za umírající a znamená
Zalíbím se../myšleno Bohu /.-aby Aliquod fieri videatur /omlouvám se,pokud má latina má mezery-jsou to léta od studií/-a dělalo se to proto,aby se "zdálo,že se něco děje"/že se snažíte léčit,i když víte,že je to marné.

Nemohu se zbavit dojmu,že ze stejných důvodů jste založil svůj nadační fond pro boj proti korupci.

Nemohu
20. 10. 2013 | 20:17

SuP napsal(a):

Mimochodem, že "malé strany" bojkotují media, je celkem pochopitelné. Ale že Vy?

ODS nevolím, protože si potřebuje odpočinout v opozici a její členstvo obecné musí vyházet z vedoucích pozic nedůvěryhodné lidi.
TOP-09 taky nevolím, protože bude mít voličů dost (úměrně svým výsledkům).
Podpořím neparlamentní stranu, která hlásá totéž, jen o něco zdravěji. Mým cílem je nasadit do kožichu Sněmovny aktivní veš.
20. 10. 2013 | 20:17

ŠAKAL napsal(a):

HEHE
Nebudu volit stranu :
1- ministra financí co na ulici fackuje své oponenty
2- ministra zahraničních věcí co polovinu pracovní doby prochrápe
3- předsedů vlád - celkem tři - co si z peněz poplatníků vydržují konkubíny
4- předsedy vlády , křištálově čistého co jeden den blekotá o strejdovi Vikovi z Jihlavy a do roka má OBROVSKÝ "úspěch " na burze
5- předsedy strany co kromě leštění poslaneckých lavic tesilkami nikdy nedělal nic jiného
6- TURBO STUDENTA Marečka co kromě leštění poslaneckých lavic tesilkami nikdy nedělal nic jiného

Vy si volte koho chcete , ale já nápovědu nepotřebuji ... jak tak koukám , napovídá zde UŽ kde - kdo
Pěkný de. ŠAKAL
20. 10. 2013 | 20:17

jarpor napsal(a):

SuP

Pravdu díš, příteli...

Hezký večer

P.S. Pokud dají nerozhodnutí voliči na autora, nedopadnou ty volby tak, jak se zpočátku zdálo... katastrofou pro voliče samé.
20. 10. 2013 | 20:18

S.Š. napsal(a):

Skogen :

http://www.mediar.cz/konicek-a-hovado-kdyz-ministr-umi-mnohem-lip-mlzit-nez-chovat-se/
http://tn.nova.cz/zpravy/tv-archiv/na-vlastni-oci/na-vlastni-oci-jak-prisel-ministr-zak-k-milionovemu-majetku.html
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/76102-lidovec-jurecka-upozornil-mynar-podkopava-eticky-kodex-uredniku/
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dryml-zautocil-na-mistopredsedu-SPOZ-pres-byznys-Sepsal-udani-kvuli-chybejicimu-petroleji-290134
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/51950/jan-jandourek-styl-zemanovcu-udelame-si-kampan-za-statni-penize.html

V případě zájmu dodám další.
20. 10. 2013 | 20:21

Baba Jaga napsal(a):

Tak vida, Pozitivní evoluce sice přestala besedovat i v Praze, ale pan Janeček k volbám -na rozdíl od některých jiných blogerů - půjde. Kdo ví, proč považoval za nutné sdělit jiným veřejně, koho se chystá volit. Koho bude volit doopravdy, to ví jen on sám.
Jak jsem se teď koukla, získali lidovci v Praze v minulých volbách 2,17 % hlasů - pomůže jim toto prohlášení pana Janečka? Za týden už budeme vědět všechno.
I když já bych raději znala ten výpočet na řešení krize, co o něm autor loni mluvil na východu Čech.
20. 10. 2013 | 20:22

Lidičky zlatý, volte Babiše! napsal(a):

Poctivou prací k miliardám!

ANO?
20. 10. 2013 | 20:28

Fialenka napsal(a):

Při volbách jsou ve hře hodnoty, kterých si lidé nejvíce váží. Jsou to zejména štěstí, svobodná volba v tom, jak žít svůj život, dožít se vysokého věku ve zdraví, sociální jisty. Tyto a další ukazatele sledovala Earth Institute Columbia. Nejlépe z celého světa dopadlo Dánsko, druhé je Norsko a ČR je na 39. místě. Je tedy co zlepšovat a volby jsou šance. Pravidla těchto vítězných zemí jsou obsažena v programech ČSSD, KSČM, Pirátů, SPOZ a Změny. ODS a TOP09 jdou furt směrem Rusko, Ukrajina.

(http://www.huffingtonpost.com/2013/09/09/world-happiness-report-happiest-countries_n_3894041.html)
20. 10. 2013 | 20:29

vico napsal(a):

Stále si myslím, že ČSSD volby vyhraje, ale málo.Kdyby se konaly řádné volby a zkušenosti z Nečasovy vlády by ještě byly čerstvé /a postavení lídra Sobotky nezpochybnitelné, zvláště, pokud by se prezidentem nestal Zeman/vyhrála by ČSSD asi tak, jak Merkelová v Německu.
Jenže kdyby byly ryby.

- Prezidentem se stal Zeman, který vůči ČSSD dělal a dělá to, co Klaus vůči ODS. Škodí.Sobotka se stal objektem zcela nepokryté nenávisti/byť realizované skrze "apoštola" Mynáře/.

- Padla nenáviděná vláda a vznikl časový prostor/čas, ranhojič a utěšitel/, aby byl zapomenut krvavý Drábek.

- Navodil se dojem, že přátelé Miloše Zemana, kteří ovládli vládní exekutivu, jsou už onou "levicovou" vládou. Volby tedy vlastně nemají nastolit změnu /z pohledu levičáků/, ale kontinuitu.

- Vláda se viditelně prezentuje jako ta, která v masovém měřítku porozdávala stovky státem placených koryt. Předseda vlády je politováníhodnou loutkou v rukou Zemana.

- Zeman se stal trojbradou tváří "moderní" české levice.

- Ukázalo se, že tradiční český levicový volič si právě takovou podobu přeje a rovněž si tak přeje, aby v ČSSD zvítězili "škromaši".

OK, ale "škromaši" mají kapacitně na dvacet až dvacet pět procent a ne na více. Navíc spousta voličů vystrašila představa prezidentské autokratické vlády Miloše Zemana. Tím ovšem zhasla naděje, že vládu převezme normální strana s vybudovaným vnitrostranickým demokratickým systémem.

Škarohlídi varovali, že klasický demokratický systém se rozsype až tehdy, když by zklamala i poslední nabízející se alternativa /obvyklá ve vyspělé Evropě/ levicová vláda sociální demokracie. Všechno se tak jen urychlilo. Přátelé vstaňte, přichází, jak trefně napsal James Candole, Babiš a jeho tři velmi ošklivé sestry.
20. 10. 2013 | 20:30

Baba napsal(a):

To máš tak, laiku, když chceš obvykle každého nechat, aby se choval, jak mu libo, tak mu nemůžeš lézt pod kůži. Leda bys měl ušlechtilé cíle, že.
20. 10. 2013 | 20:34

xerox napsal(a):

janečku vaše tzv. ,, zamyšlení ,, s následným vyústěním mi připomíná hodnocení 12-ti letého parchanta pro dětskej pořad typu - planeta jojo ... :-)
20. 10. 2013 | 20:34

babočka napsal(a):

Pane Janeček přemýšlel jste proč nejste tak politicky úspěšný jako pan Babiš? Já myslím protože věříte tomu, že lež má krátké nohy, případně , že s poctivostí nejdál dojdete. Politika jsou informace, informace jsou tajné služby.
20. 10. 2013 | 20:35

Alfa napsal(a):

Po tomto vyznání jsou pro mě aktivity pana Janečka mírně řečeno velmi nedůvěryhodné.
Když někdo může doporučovat pány Hermany či Hellery, tak to patří do minulého ideologického století. Takoví zapálení inkvizitoři nás k prosperitě opravdu nedovedou.
Jinak si volte, koho chcete, pane Janečku. Ale lepší byste udělal, kdybyste si to nechal pro sebe...
20. 10. 2013 | 20:36

ex-nemo napsal(a):

jestli jsem do teď mohl váhat, koho, tak teď je mi to jasné. Pro mě nejlepší to co pro takové pány jako autor nejhorší, a on to tu jasně napsal.
Volte vždycky tu nejhorší stranu, ovšem tu pro naši "elitu", a uvidíte, po pár volbách se to pro nás změní k lepšímu !
20. 10. 2013 | 20:36

pepr napsal(a):

Herman jako kvalitní šéf ÚSTR, to je hodně přitažené za vlasy.. Jinak celkem nic proti KDU-ČSL...TOP09, to je katastrofální personální politika, nejlepším příkladem Drábek, ale hlavně Hanáková - strana, která udělá ministrem kultury paní, jejíž jedinou kvalifikací je že učila v mateřské školce, to mluví samo za sebe..A už chystají pdoobnou "hvězdu" na školství - podle té je nejlepší dobou, kdy začít se studiem cizích jazyků, dospívání..Kdyby se s tím prý žačal dříve tak se ten dotyčný nenaučí dobře česky...Já myslím, že takové tele snad neprosuzují ani komouši...
20. 10. 2013 | 20:38

ex-nemo napsal(a):

Dodám
Sylva Šauerová; necháte si od ní radit ?
20. 10. 2013 | 20:42

Skogen napsal(a):

babočko,

tak to já si myslím, že mu prachy prostě nestačí, protože mu schází konexe. Ale dělá na tom.
20. 10. 2013 | 20:44

Libertad napsal(a):

Děkuji za přehled.
Kdo má větší vinu na tom, že Změna a SZ nejdou do voleb společně, nevím. Na rozdíl od Vás mám větší důvěru v pana Korytáře než k panu Liškovi.
V každém případě neschopnost jednotného postupu demokratických sil nám přináší presidenty typu Zeman.
Kde se bere Vaše důvěra ve "Spolek pana Babiše" také nevím. Pro mně komunista zůstane komunistou, tedy nevěřím mu ani slovo. Též kamarádské vztahy s křišťálovým Standou mluví proti panu B.
Představa, že může vzniknout pravicová koalice Babiš + Kuba + Kalousek +Bělohrádek mně skutečně děsí.
A tak mně zbývají jen SZ, -a poprvé od r. 1989- ČSSD. A to přesto, že při pomyšlení na Haška (30 funkcí a jeden patitul) jsou moje morální zásady v oslabení. O těch přeběhlících s KSČ do ČSSD už vůbec nemluvím.
Výše nastíněná koalice se mi však zdá mnohem, mnohem, horší, mnohem, mnohem větší nebezpečí pro slušně pracující občany.

Na závěr si dovoluji předpovědět, že Zavadil v Praze a Kuba v Budějovicích budou s přehledem vykroužkováni. Rozdíl bude v tom, že Kuba v parlamentu přesto bude. Zvolení kandidáti za ODS -na základě kladné a negativní motivace- se vzdají svých mandátů.

S pozdravem

Sidonio Libertad
20. 10. 2013 | 20:50

Zvýšení DéPéHá napsal(a):

Koho budou holit ??
Janeček to napsal jasně TOPka, ODS, Babiš a KDU chce holit voliče.
Nyní již ví jak ..
20. 10. 2013 | 20:51

myloš napsal(a):

SuP:
aktivní svobodná veš v kožichu sněmovny - to je pěkné podobenství, budu si pamatovat :-)
20. 10. 2013 | 20:52

pověst M. Kalouska zná dobře S.Š. napsal(a):

Budu tedy volit koalici ANO, TOP 09 , ODS a KDU ČSL.
Hip , hip, hurá !
Hlavně ne komunisty, to ne, když tak " komunisty" /nám a našim kumpánům dle našich potřeb/ - to jo.
-----------------------------------------------------------------------------
Můj kamarád /praktikující i světonázorový křesťan - díky tomu měl problémy jak za komoušů předlistopadových, tak za " komoušů" dnešních - volil KDU ČSL stále, letos ale říká, že ne, že na něj působí dojmem velké slizkosti.

Tak nevím, podle mě je ale nejvíc škoda, že nekandidují lidi, ale strany.
Já to ale i tak hodím Koukolíkovi, prostě ho tam napíšu - velkým, tiskacím, ať si s tím pak dělají , co chtějí, já ty zákony nevymýšlel.

Tak a je to.
Vyžvanil jsme to jak nějaká ukecaná prodejná děvka, nebo co.
No hlavně že ty volby jsou tajné, že..... :)))
20. 10. 2013 | 21:00

Odol napsal(a):

No, jo, babo, jenže když víš, že tvůj magnetismus není ten nejsilnější, tak budeš namísto domácího násilí zpracovávat virtuální imponování.
20. 10. 2013 | 21:02

JF napsal(a):

pane autore můžete uvést čím se zabývá a na čem dosahuje zisky společnost RSJ v poměru vstup výstup (stačí ve finnačních ukazatelech pokud jiné reálné nemáte). To aby se to dalo porovnat s Agrofertem.
20. 10. 2013 | 21:03

elections ofspics napsal(a):

Navzdory Vaším radám mám jasné pořadí Úsvit - Okamura, ANO - Babiš. Ostatní do pekel
20. 10. 2013 | 21:11

David napsal(a):

"...Považuji za velké riziko vznik ústavní většiny ČSSD a některé nedemokratické strany, např. KSČM,..."

----------------

Tak trochu mě to už začíná dráždit a vadit, když tak bezesporu chytří lidé jen přihlouple papouškují, že KSČM je nedemokratická strana. Co dělají všichni ti naši slavní politologové, že se nesnaží vyvrátit tuto nespornou lež. KSČM je naprosto stejně demokratická jako ČSSD, ODS, TOP 09, KDU-ČSL a další strany.
20. 10. 2013 | 21:13

bohumil.plachy@centrum.cz napsal(a):

Klidně se budu opakovat. Na "flanďácích" je hezké jenom to, že se z každé lumpárny, vč. vraždy, mohou vyzpovídat. Drobná poznámka : jsou určitě všichni křišťálově čistí jako Pepa Bartončík jejich Předseda v roce 89-90. Jako jedinému tehdejšímu poslanci Federálního shromáždění mu byl kvůli podezření z protistátní činnosti zabaven diplomatický pas. A co otázka jeho spolupráce s StB se už vyřešila? Kolik takových kulíšků tam ještě mají?
20. 10. 2013 | 21:14

ovčan napsal(a):

proč budu volit pravici: https://www.youtube.com/watch?v=q2QgvqB9wsE
20. 10. 2013 | 21:17

Richard napsal(a):

jestli existuje nějaká strana, která furt nežvaní o slušnosti, tak možná k těm volbám aj půjdu, ale myslím, že nikdo takový není...
20. 10. 2013 | 21:20

Hmm napsal(a):

"Nejčistší forma šílenství je nechat všechno při starém a věřit, že se něco změní" ( Albert Einstein). ...a pana Janečka jsem doposud chybně považoval za normálního.
20. 10. 2013 | 21:22

honza napsal(a):

Ze stran, které byly ještě nedávno ve Sněmovně, je pro mě nejpřijatelnější TOP 09. Strana, kterou založil Kalousek, ale Kalousek mu není po chuti. Zvláštní :o) Strana, která zvedla dph, kvůli čemuž hrozí, že začnou krachovat nemocnice a zhroutí se zdravotnický systém...!!! Člověk, který se přátelí s exnáckem Landou je pro mne naprosto nedůvěryhodný!!! Miliardář radí sockám, koho si mají zvolit, aby mu to vyhovovalo :o) http://www.ulozto.cz/xhGA8pKs/volebni-manual-c-10-pdf
20. 10. 2013 | 21:24

Skogen napsal(a):

SŠ,

SPOZ volit nebudu. Na označení za „nedemokratickou“ je to ovšem ještě stále dost málo. Nedemokratická rovná se zakázaná, pár takových už máme.

vico,

Bylo nebylo, nebýt Zemana, bylo by Schwarzenberga a nebylo by tohoto předčasně volebního dramatu, kterým Zeman naopak pro levici ať už cíleně, anebo druhotným efektem, dokázal majstrštyk. Zkrátil mediální hrátky a masáž voličstva, ve které rádobypravice vždy excelovala.

Připravil také o 3,7 miliardy báťušku Babiše, protože jeho investice do Mafry se tak jen málo vytěží. Babiš musel prskat víc než celý chlívek s prasečí chřipkou.

Suma sumárum se projevilo i ideové naplnění, totiž z větší části nic, protože se žádné bajky nestačily vymyslet. A tak má pravdu Zwyrtek Hamplová, co v politice postrádá sexy kaňoury a teď už navíc i politické programy.

Zkrátka se nepočítalo, že to Zeman vezme takto rázně do rukou a bude mít to srdce připravit knihovnici Mirunu o hračky. Skoropremiérku skorostojedničky.

A tak holt stranám nezbývá než vzít zavděk tím fundamentem, který reprezentují, pokud jim tedy vůbec nějaký zbyl. ODS nikoliv, ta na Pospíšilově plakátcích akorát chce, aby se jí střední třída bránila, což ona nejspíš i tak udělá. TOPka udělá nejlépe, když bude mlčet, Babiš staví hrady z balíků slámy a Okamura na poslední chvíli shání manšaft i v posledních putykách.

Etablovaná levice je vcelku v klidu, i když se na ni celkem rafinovaně pokusil Kalousek plivnout pomluvu, že spolu cosi budou mít za seníkem. Pár lidí na to skočí, ale stále je to jen slabý odvar úrovně třeťáka vůči tomu, co by dokázal vymyslet, kdyby na to býval měl čas.

Evergreen v podobě Zemanova rozvracečství není aktuální. Zeman předčasnými volbami krom TOP 09 vypustil rybník kompletně celé pravici a bez silné ČSSD by jeho SPOZ zůstala partičkou do mariáše. Zřejmě navěky, protože jak říká SŠ, cukrovka je mrška a cukr, ten se válí všude.

Hašek mi pak nejen jménem ze všeho nejvíc připomíná Švejka s charismatem, které se třese jak osikový list i před Sobotkou. To není ani náhodou lídr pro víc než třicet procent. A Zeman je pragmatik. Takže od něj možná zafouká, ale bohužel pro ty, co ČSSD nepřejí, až někdy po volbách.
20. 10. 2013 | 21:25

honza napsal(a):

http://www.ulozto.cz/xhGA8pKs/volebni-manual-c-10-pdf
20. 10. 2013 | 21:26

DJ napsal(a):

Co je to za termín nedemokratická strana?Já měl za to,že všechny strany v parlamentu,jsou demokraticky zvolené.ODS či KSČM.To je fuk.Proč nenapíšete,proč volíte tu a tu stranu a basta.
Bože další článek pravicového Aktuálně.Kdy už budete aspoň trošku objektivní a nestranní.
20. 10. 2013 | 21:28

SuP napsal(a):

Jarpor -
Nebudeš to mít jednoduché, ale budu Ti držet palce, aby se to povedlo.
;-)
20. 10. 2013 | 21:30

Moravský sedlák napsal(a):

Oceňuji objektivní rozbor předvolební situace. Také já si myslím že KDU ČSL je v současnosti ta nejlepší volba.
20. 10. 2013 | 21:34

Drzá zrzka napsal(a):

26.10. zamíchám volební lístky jako karty a sejmu. Čí lístek hodím do urny, je tedy zatím ve hvězdách. :-)
20. 10. 2013 | 21:35

Odol napsal(a):

Laiku, myslím, že se nepotřebuješ distancovat od nastávajících voleb, ale od zdejších diskutujících.
20. 10. 2013 | 21:35

Lukrecie napsal(a):

To David:
tvrdit, že KSČM je demokratická strana je naprostá naivita. Komunistická strana je ze své zásady nedemokratická, je to stejné, jako by v našem parlamentu byla nějaká
strana se slovem fašistická ve svém názvu. To, že je v naší zemi komunistická strana povolena - bohužel - z ní prostě demokratickou stranu neudělá. Stále to zůstane strana, která vychází z učení marxismu-leninismu, ať se Vám to líbí nebo ne - zespolečenštění výrobních prostředků, antagonismus tříd, třídní boj, světová revoluce atd.. A když člověk někdy slyší plamenné projevy jejích představitelů třeba o 1. máje, má husí kůži.
20. 10. 2013 | 21:44

Maximus napsal(a):

Vyznavač satana Karel Janeček tady exhibuje a hájí barvy
KDU-ČSL! Hmmm, tak to je přímo rozkošné, jak hluboko ta strana klesla a jak dokázala vstřebat kdekoho a kde co. Možná, že by se tam dnes uchytil i třeba Mengele....
Však také tato strana porodila Kalouska a podobné esa. Dnes se to tady na aktuálně.cz hemží samými správnými kluky jako je např. Bém nebo Janeček.
Pane autore, zdravím a 666 je přece naše číslo!
Naše věc zvítězí a chrám moci bude vybudován!
20. 10. 2013 | 21:44

Mc. Boulder napsal(a):

člověk, který nemá problém s volbou TOP09 u mě ztrácí jakýkoli kredit, jako pravicový volič volím ČSSD (doufám ve vítězství Sobotky a lidí okolo něj), a také v to, že konečně začnou spolupracovat s KSČM, neustálé odkazy na Bohumínský sjezd mně už připadají jako paranoia
20. 10. 2013 | 21:48

buldatra napsal(a):

Takže, dnes jsem se dozvěděl, koho bude volit nějakej Karel Janeček.
A co má jako bejt?

À Propos, když už jsme u těch nevyžádaných zpráv - kočky by kupovaly Whiskas.
20. 10. 2013 | 21:49

mb napsal(a):

amygdala napsal(a):
Já to dám Zeleným. Aby získali alespoň 3% a dosáhli na peníze.
20. 10. 2013 | 19:42

dtto
20. 10. 2013 | 21:49

Skogen napsal(a):

Lukrecie, vy chodíte na 1. Máj :) ?

No, podívejte, ono na tom, že by měl člověk dělat zadarmo a ještě si platit cestu do zaměstnání, tak není nic moc pěkného. Stejně jako na tom, že jste si měla povinně platit penzijní program, který někdo vykrade. A bezplatným standardem měla být díra v zubu, protože i obyčejný amalgám měl být nadstandardem, protože placeným...

Někdo holt má světovou revoluci a někdo holt alokuje kapitál, který jiní potřebují k životu. Když je těch pro světovou revoluci víc než těch, co alokují, tak jim něco vykládejte o tom, jak by bez nich vypadala demokracie ;)
20. 10. 2013 | 21:50

mb napsal(a):

sš napsala: A ještě drobnost : pověst Miroslava Kalouska je horší než skutečnost, což si uvědomuje stále bratru 500 tisíc voličů (oproti minulým 873 833), přesný počet bude znám již za 6 dnů.

to je pravda ... nezná se se šťávou, s padáky taky neměl nic společného, a komunisty si nenamlouval, nefackuje lidi a nepije ...

jsou tu jen dva politici křišťálovější než samotný křišťál ... Gross a Kalousek ... jj
20. 10. 2013 | 21:52

resident napsal(a):

nevite nekdo, kde je honolulu? dekuji.
20. 10. 2013 | 21:54

Gru napsal(a):

Lukrecie
"zespolečenštění výrobních prostředků"

To by mě zajímalo, v čem vidíte zespolečenštění výrobních prostředků méně demokratické než jejich privatizaci?
Nejde v tom či v onom případě prostě o změnu vlastnických vztahů?
Pochopitelně žádné "demokratické" postupy, zásady, postoje, apod. neexistují. To jsou jen báchorky.
20. 10. 2013 | 21:55

Tomáš napsal(a):

www.DSSS.cz To je jediné řešení pro naši zem!
20. 10. 2013 | 21:56

Milda napsal(a):

Volit bolševickou stranu soudruha Kalouska je strašná chyba. To je to samé, jako volit estébáka Babiše nebo KSČM. Kdo tu nejvíce kradl? Soudruh Kalousek! Kdo chtěl vládnout s komunistama? Soudruh Kalousek ( ja na ně zvyhlý z Národní fronty). Kdo volí Kalouska volí totalitu. Celý život se živil politikou, ve vrcholné je od roku 1985 ( politbiro Národní fronty)!!!
20. 10. 2013 | 21:57

Karel napsal(a):

Přece nebudu volit zase ty staré ksichty, kteří přivedli občany do chudoby, a vše rozkradli, ti už měli být dávno v kriminále,,,
20. 10. 2013 | 21:57

mb napsal(a):

voe pletu šťávu a hávu ... to je hrozné ...
20. 10. 2013 | 21:58

Fialenka napsal(a):

resident
Myslím, že někde na severu loví UFO.
20. 10. 2013 | 21:59

Filuta napsal(a):

Jestli je pro Janečka nejpřijatelnější Dobroty barel, tak potěš pánbůh.

Zvláštní je, že jeho bílý kůň Jan Kraus je tak servilní k Babišovi, jehož kultůrní fronta nemůže ani cítit. V jeho posledním pořadu to bylo natolik markantní, že to komentoval i tisk. Jindy tak sardonický Kraus byl mírný jako beránek a Babišovi nepoložil jedinou záludnější otázku.
Asi mu z Janečka zase tolik nekápne.
Ty kecy o nebezpečí plynoucím ze strany neškodných důchodců z SPOZ jsou komické.
Jakož i strašení Zemanem a bolševiky.

Největším nebezpečím pro demokracii je Topka s Kalouskem a Barelem.
Hned v závěsu ji dotahuje miliardář a mediální magnát Babiš.
ODS je už naštěstí ze hry.

Strašit outsidery a dělat ,že nevidím skutečnou škodnou, vzbuzuje mnoho otázek.
Proč to ten Janeček dělá?
20. 10. 2013 | 22:01

Filuta napsal(a):

resident
Honolulu se odstěhoval do Humpolce.
20. 10. 2013 | 22:02

Lukrecie napsal(a):

to Skogen:
na 1. máj opravdu nechodím, stačí co se občas mihne v televizi. Pokud Vám v zaměstnání neplatí, nevím, proč platíte za dopravu do zaměstnání. A co se týče amalgámu, stačí se postavit před kterýkoliv supermarket v kteroukoliv denní a noční dobu a nevypadá to, že na něj nemáme.
to Gru:
"zespolečenštění výrobních prostředku" - pojem z marx.leninismu znamená prostě krádež, opravdu na ní nevidím nic demokratického. V demokracii se stát proti krádežím alespoň snaží bojovat, i když ne vždy úspěšně.
20. 10. 2013 | 22:06

Filuta napsal(a):

Skogen

S tím Haškem jste dost mimo.
Jestli se někdo třese jako osikový list, je to právě Sobotka před Haškem.
Hašek má velkou podporu jak ve straně, tak v Zemanovi.
Podle mého názoru stojí oba za prd. Charismatu mají asi tolik jako tři dny starý slaneček.
20. 10. 2013 | 22:09

Hobojistka napsal(a):

Z jednoho pohledu by se mohlo zdát nevkusné, že bohatec Janeček chce publiku vnucovat, koho má volit.
Nicméně právě skutečnost, že jde o člověka tak miomořádně bohatého, je vlastně pro běžného voliče vodítkem a pomůckou, protože díky tomu si může náležitě uvědomit, jak rozdílný je pohled takového člověka a jak bláhové by bylo, chtít se na věc dívat stejně jako on.
20. 10. 2013 | 22:10

Skogen napsal(a):

Lukrecie,

raději vás nechám na pokoji, vzhledem k začátečnickým supermarketovým klišé by to vypadalo na hodně dlouhé kolečko ;)
20. 10. 2013 | 22:14

Filuta napsal(a):

Sup

Jsem velmi zvědav na vaše povolební dojmy.
Je totiž velmi pravděpodobné, že to dá ČSSD s Topkou dohromady.
Námluvy ze strany ODS (Kuba) už neúspěšně proběhly dnes na Primě.
A to se soudruzi tak dušovali, že se socany nikdy.
Mirka je ještě natolik prostoduchá, že se stylizuje do role premiérky- je totálně mimo realitu, chuděrka. Chtěla by sestavovat vládu a přitom bude ráda, když s odřenýma ušima proleze do sněmovny.
Tak už si radši předem připravte nějakou šikovnou výmluvu, abyste tady ty své soudruhy náležitě obhájili.
Nebudou-li to socani, bude to Babiš. Ještě lepší.
Nakonec, Kalousek už se chystal kdysi i na koalici s komunisty, takže nic nového pod sluncem.
20. 10. 2013 | 22:14

Honza napsal(a):

Zajímalo by mě jaký má názor pan Janeček na Svobodné a proč třeba spolu nespojili síly.
20. 10. 2013 | 22:16

poškozený Klausovou amestií napsal(a):

resident
Honolulu se vydal hledat Atlantidu a cestou mu ukradli ervéčko, nemá kde dobít baterku. Dál jde navíc pěšky, ozve se tak asi za rok.
20. 10. 2013 | 22:17

Gru napsal(a):

Lukrecie

To jsou skutečně čítankové poučky, pěkné bezobsažné fráze. I když pomineme, že žádná "demokracie" neexistuje, tak jsem se ještě nesetkal s režimem, který by nějaké zcizování programově neprovozoval. Jelikož bez zcizování (ve vaší terminologii "krádeže") není žádný rozvoj, nelze akumulovat suroviny, prostředky, zisk, vládlo by pusté rovnostářství a nebyli bychom dál než za dobou kamennou.
20. 10. 2013 | 22:17

Krakonoš napsal(a):

Pěkný rozbor, víceméně souhlasím, až na toho Babiše, jeho firmě ANO nevěřím, a jeho čistým, nezištným úmyslům už vůbec ne. Budu volit KDU-ČSL, přece jen procento slušných lidí se v této straně zdá být vyšší než jinde. Pevně doufám, že se dostanou do parlamentu.
20. 10. 2013 | 22:17

Skogen napsal(a):

Filuta,

mluvím o Haškově charismatu, ne o zákulisní přičinlivosti. On i takový Nádeníček z Básníků byl chlapec šikovná, byť jen ve filmové fikci ;) Sobotka alespoň působí jak řádný byrokrat (tedy úředník). Haška bych tipoval spíš na feldkuráta.

Podporu má sice relativně velkou, leč předsednictví obhájil Sobotka, řekněme tedy, že Hašek má podporu „ne až tak velkou“. Vzdor Zemanovi. Vše ostatní vyplývá z už napsaného.
20. 10. 2013 | 22:19

Filuta napsal(a):

poškozený

Protože je Janeček ještě pořád při smyslech.
Topka jde superbohatým na ruku, ale Mach je blouznivec, co chce zrušit daň z příjmu.
Toho nemůže volit nikdo svéprávný.
20. 10. 2013 | 22:20

Mc. Boulder napsal(a):

Svobodní jsou takoví sofistikovanější náckové, kikinova strana
20. 10. 2013 | 22:21

Jakelin de Mailly napsal(a):

Autorovi

Prosím Vás, neuvažujete o změně jména na Karel Předseda ?
20. 10. 2013 | 22:21

Filuta napsal(a):

Skogen

Vsadím se s vámi, že se pletete.
Viděl jste ty ovace ve stoje, když vstoupil Zeman do sálu plného socanů?
Karty rozdává Miloš a všichni budou respektovat jeho názor. A Miloš Sobotku nesnáší za ten jeho podraz.
Sobotka je mrtvý muž jako Paroubek. Je to jen otázkou času.

Ale podle mého soudu socani vládu sestavovat nebudou.
Já to tipuju na Babiše a Kalouska.
Pokud vyjdou ty cinknuté předvolební průzkumy (jenže právě ten cinknutý průzkum může hodně ovlivnit voliče a o tom to je).
20. 10. 2013 | 22:24

Filuta napsal(a):

Mc.B.

Kapičku náckovští budou, když mají v programu odebrání voličského práva nezaměstnaným a podobně humánní kousky.
20. 10. 2013 | 22:26

buldatra napsal(a):

Fialenka napsal(a):

resident
Myslím, že někde na severu loví UFO.

Zaslechl jsem že loví na jihu.
Na severu je to tóhle dobó vo regma.
20. 10. 2013 | 22:28

Petr Peterek napsal(a):

Stát jako firmu nejenže řídit lze, ale obávám se, že je to jediná cesta, jak z toho všeho marasmu ven. Stát se už jako firma řídí teď. Ale potíž je v tom, že se to dělá nedokonale a lajdácky, když to řeknu hodně slušně. Na obranu této myšlenky dodám, že si snad nikdo myslí, včetně Andreje, že řízení státu jako firmy lze realizovat doslova. Ale v zásadě se jedná pořád dokola o stejný úkol. Tedy řízení organizace, byť v tomto případě poněkud specifického charakteru. Na vládu je možné pohlížet jako vedení mateřské firmy, na ostatní státní administrativu jako na holding dceřinných společností zastoupených jednotlivými ministerstvy v jejich vedení. Jako v každé jiné firmě, nebo chcete-li organizaci (ziskové či neziskové), musíte řešit otázky personální, stimulační, motivační, řízení a vedení týmů, řízení výkonu, otázky organizačních struktur, schvalovacích a kontrolních mechanismů, správů příjmů a výdajů, atd. To, že Andrej hovoří o převzetí užitečných prvků z řízení firmy a chce je aplikovat na řízení státní administrativy přeci ještě neznamená, že chce ze státu firmu udělat. Jak mu to šmahem podsouvají mnozí oponenti pletou hrušky s jabkama. Osobně si dokáži představit, že lze na základě stávajících okresních a krajských úřadů a oborových parlamentních výborů vytvořit maticovou strukturu (tak jak jsou řízeny všechny velké korporace ve světě), kde by se v jednotlivých členech v parlamentu protínalo zastoupení územní a oborové. Určitě bych byl pro oddělení moci výkonné a zákonodárné, tak jako bývá oddělena správní rada od vrcholového managementu firmy. V tomto novém uspořádání by pak byla existence politických stran a institutu voleb zcela zbytečná. Jak do zákonodárné, tak do exekutivní části administrativy, by se manažeři vybírali formou výběrového řízení, jak to je běžné v businesse. Jen si vemte, jak náročný úkol to je a kolik odborníků z různých oblastí je zapojeno při realizaci výběrového řízení pro vrcholový management běžné firmy střední velikosti. A když jde o řízení tak komplikované a velké organizace, jakou je stát, tak se na všechny tyhle procesy a know-how rezignuje a lidi se do vedení hledají formou tzv. voleb. Kdy málokdo z občanů má znalosti a zkušenosti na takové úrovni, aby byl schopen posoudit vhodnost toho kterého kandidáta. Nemluvě o tom, že tito jsou řadovému občanu natolik fyzicky vzdáleni, že takové posouzení není prakticky vůbec možné a reálné. A to už vůbec nemluvím o tom, že kandidují nikoliv odborníci, ale jakési strany, které si to personálně nakonec stejně domluví mezi sebou, podle toho, jak se jim to hodí. Místo kvalitních výběrových řízení se sypou miliardy do tzv. kampaní, kdy se celá republika oblepí plakáty, podobně nesmyslně se zahltí ostatní média a celý tento "marketingový" cirkus je vydáván za úžasný výdobytek tzv. demokracie. Pochopitelně se všemi hrůznými následky, kterých jsme po každých takových volbách svědky. Myslím, že tudy cesta dlouhodobě vůbec nevede. Jedinou možností je začít transformovat celý systém státního řízení právě po vzoru řízení velkých korporací.
20. 10. 2013 | 22:29

brundi napsal(a):

Ty tam jsou doby Klausova dogmatu:Na pravici není místa více jak pro jednu stranu.Platilo pro ODA,ale ne pro TOP09.Asi díky tomu,že se hlásí ke křesťanství.
Takže DVĚ STRANY LEVICE PROTI DVĚMA STRANÁM PRAVICE.
Nejvíce záhadné se nyní zdají být další dvě strany (přidružené výroby levic a pravic):ANO a SPOZ.I když pro mne osobně ČSSD a KSČM jsou stejně záhadné,pro většinu ne.Nezáhadný=zavedený,asi tak?
SPOZ začínala ze všech stran nejlidověji:objížděla zemákem vesničky.I když její ustavující schůze kdysi byl bývalý ministr co ministr,samí ministři, jiní tam nebyli.V zemáku spíše asi seděla propagitka,propandistická jednotka rychlého nasazení.
Z opačného pólu začali Babišovci-od miliardářských peněz,s lidmi pod svým komandem,využívanými firemně-ziskově jimi.Přesto já bych ANO neřadil jako příznakově pravicovou stranu,podobně jako SPOZ a Zeman nebyli příznakově levicoví.ANO je spíše subjekt,který z jedné strany do politiky vmontovává jako vůbec prvý u nás po půlstoletí a více od protektorátu Bohmen und Maehren korporativismus-základ růstu německého nacismu v třicátých letech ekonomicky a na straně druhé se snaží nebo chce být chápán jako prostě jen vhodné spojení managementu s politikou moderního typu,byť naprosto viditelně není reprezententem potřebnějších než jeho organizování zaostalé výrobní malosti -byť i potřebné-reprezentantem moderních technologií z fyziky a chemie,na nichž staví všechny země s vysokou životní úrovní.
My pochopitelně v této otázce jsme katastrofálně pozadu.Více než katastrofálně.Dnes,ne tak docela ale před čtvrtstoletím tehdejší "hnědí technokrati" podle nazvání jich V.Havlem-inženýrů.Havel se za boha chtěl vždy vyhnout tomu co o fašismu psali lidé z jeho původní doby (jako velkokapitál,korporativismus,SA.NSDAP,protektorát,koncentrák,gilotina),používal na vše (demagogicky nebo z naivity ?)přenesené nepůvodní významy odjinud z pera v anonymní postválečné německé demokracii mizejících do literátů a universit bývalých nácků jako Heidegger (on to sám přiznal),čímž (aby?) hlupáci nerozlišili komunismus a fašismus věcně.Škody po něm zaplatily zde masy dost tragicky. Podobně jako Hitler byl hodný ne hloupý člověk,toho si zejména vždy cenili klerofašisté (U Hitlera ale hodný přerostlo brzy v "hodný" a čas mu dopřál i hrůzný ).Kdyby ANO šlo do spolku s KDU-ČSL a nebo s TOP09,byl by tu hitlerismus v čisté podobě v zárodku.Totéž možná i se SPOZ ,KSČM,kdo ví v jaké situaci a mele.Přesto si myslím,že v Babišovi je cosi i jiného.Je to i praktik,i pragmatik i snílek ekonom,fantasta-ekonom a možná najde zcela originální styl,který nebude muset být s někým srovnáván.Což půjde velmi těžko v závodech hnědých grošáků v politice.
Nehraje si na mysticismus jako kdysi špičky NSDAP v Německu.SPOZ je hodnoceno často jako nástup k autoritářství presidentského typu,ač bych řekl,že M.Zeman je zatím viditelně více rozporuplný i obhroublý než autoritativní.Nebo nemá zatím tolik autority.Babiš ještě ani není zvolen.
20. 10. 2013 | 22:29

Mc. Boulder napsal(a):

Filuta - že to došlo takhle daleko jsem nevěděl, děkuji
20. 10. 2013 | 22:30

liljič napsal(a):

Zatím jsem volil pravici vždy. Tentokrát však těžce zklamala a myslím,že 4 roky v opozici jim jenom prospěje. Hrůza mne však jímá z toho, že by mohl premiérovat Hašek. Proto jedu volit do JM kraje, volím ČSSD a kroužkuji Sobotku.
20. 10. 2013 | 22:36

Bohóš napsal(a):

Kájo, pojď sa ožrat!
20. 10. 2013 | 22:37

Gudka napsal(a):

"myslí, včetně Andreje... To, že Andrej hovoří"

Podobně, jako lidi z Havlovy skvadry zpočátku hovořili pořád kolem dokola o "Vaškovi", vaškovalo se o stošest, tak se teď objevuje "andrejování" - nejpíš to má navodit pocit blízkosti (má k lidu blíže než dokonce sám kníže...). Ovšem u Babiše jde ještě víc než u Schw. o člověka s otrokářskými sklony (nucené práce, atd).
20. 10. 2013 | 22:38

Skogen napsal(a):

Filuta,

pak ovšem Zeman nemá rozum a Hašek jakbysmet. Připadá mi, že jako všichni až příliš mnoho sázíte na osobní antipatie. Ale plést se samozřejmě mohu - po volbách.
20. 10. 2013 | 22:39

Richard napsal(a):

Kalousek, Schwarzenberg, Zeman, Klaus, Okamura a Babiš prý točí:
Expendables české politiky: Postradatelní 3
(Grebeníčka s Filipem a Semelovou nechtěli, ti se musí smířit s pokračováním Noční můry v Čechách a na Moravě)

námět:
Babiš se po volbách stává neomezeným vládcem Čechije. Zemi řídí krutými diktátorskými praktikami. Ve svých továrnách otrocky zneužívá nejen slepice, ale také lidi. Zlí jazykové dokonce tvrdí, že z nich dělá zmrzlinu a koblihy.
To se začne příčit chronickému bojovníkovi za svobodu, Vašíkovi Klausů, takže svolá zbytek party. Myslitel a macho v jedné osobě Míra Kalousek, vymyslí každému ze skupiny sebevražedný atentát s úkolem zasáhnout tyranovo sídlo Agrofert. Sám si zvolí jako smrtící zbraň letadlo, k němuž má osobní vztah. Nedávno mu totiž zabránil vzlétnout odvážným vržením vlastního těla pod kola, podobně jako si hokejisté lehají do střel.
Lidový hrdina Milošek popluje v gumovém člunu, po okraj naložený explozivní slivovicí, sám plně nasáknut lihem bude v roli živé bomby. Vlastenec Okamura poletí s Kalouskem jako doprovodný kamikadze pilot, možná s sebou vezme i tajnou lásku Ornelu Štikovou. Tajný agent, skoro kulturista Schwarzenberg to napálí přímo do brány Agrofertu ve svém Aston Martinu. Jako jediný sebevražedný útok přežije a v závěrečné scéně si to rozdá v rytířském souboji muž proti muži se samotným Babišem. Karel Švajcnberg po dlouhém, těžkém boji nakonec zvítězí, na body, byť Babišovi přijde na pomoc zástup tajných agentů z bývalého východního bloku. Babiš bude odsouzen k doživotnímu trestu ve slepičí kleci s pravidelným nočním buzením na oplatek. Tu se však ukáže, že Vašík, který celou akci zorganizoval sám touží převzít moc. Karla tedy čeká rozhodující souboj. Ve svém Aston Martinu se rozjíždí proti Vaškově české stodvacítce, to jsou nervy(Vašek je má trénované z basketbalu), kdo asi uhne, už jsou tak blízko, už, už by to měl asi jeden z nich stočit do strany, no...ani jednomu se to nepodařilo, takže dochází k čelnímu nárazu. Oba vyletí čelním sklem přímo proti sobě, ve vzduchu jeden druhým proletí, což způsobí, že na vraky aut dopadnou jen krvavé šmouhy a kusy potrhaných údů. Tak končí příběh našich Postradatelných. Na Hrad usedá otec Duka a jeho syn Bělobrádek, spojuje je duch církevního majetku, který vládne celému národu. Stáváme se Českou katolickou republikou v níž je každý povinen býti slušným dle představ nejvyššího Dominátora. Po měsíci Čechija zakazuje předmanželský sex, prezervativy a porno. Stát se hroutí, Duka je lidmi pověšen na hák mezi uzené kýty a ....to už je zas další příběh.
20. 10. 2013 | 22:42

JUDr. Josef Hörl napsal(a):

Milá Lukrecie. Na co potřebujete míti to fašistická v názvu strany, co? Pozná se to určitěji dle používání metod vládnutí, víte? No a když naše politické strany při svém diktátorském vládnutí /vládne menšina většině a to z cca 50 osobami v jejich grémiích/ používá v rámci NATO formu a metodu humanitárního bombardování neozbrojeného obyvatelstva a bezbranných žen a dětí, tak je to fašistická diktatura. No jest-li naše armáda je součástí NATO jako jednoho šiřitele válečných konfliktů po celé planetě na základě pofiderních důvodů, tak jsme totiž jejich spolupachatelé a nejen křoví, jak se nám to snaží nabulíkovat naše nelidská a protilidová elita řízená naší a mezinárodní mafií. Z tohoto důvodu si politické strany, které potřebují nás a ne my je, nezaslouží ani jeden hlas a většinu těch hlasů dejme tomu, kdo vytvoří občanskou společnost dle přímé demokracie a ve společnosti bude člověk člověku člověkem. Nebo víte čím jste v této společnosti, že se vám to tak líbí? Hezký večer přeje zakladatel 4. odboje a PRO. Co to je a s čím jdou a půjdou občanské iniciativy a hnutí do voleb se tam zajisté dozvíte. Mladým jen dovětkem. Zajistí mnoho slyšíte o totalitě a tak, že? No a teď zrovna máte praktický příklad toho co to je a trvá to již 23let. Více na www.ers.blog.cz.
20. 10. 2013 | 22:43

Boris Dressler napsal(a):

Nechápu lidi, kteří ještě přemíšlejí o jakékoliv podpoře strany, spjaté s církvi a klérem! Máte dojem, že ožebračují ČR málo? Důkazem, jejich nenažranosti, je tahanice o objekty na hradě, i když slavnostně podepsali, že se to nikdy nestane. Zdá se mi, že se nepoučíte. Každá církev, by si měla své pupky, živit sama a né ožebračovat naší republiku. Spočítejte si, co nás stojí cca. 4% lidí, kteří chodí na kázání!
20. 10. 2013 | 22:46

Jirka Dědek napsal(a):

Stejně jako při minulých volbách nechala TOPka a ODS vygenerovat VV aby naředily výsledek voleb.Teď má TOP 09 v zásobě ANO proti kterému brojí,ale hlasy které sebere ODS a ČSSD se budou ve sněmovně velice hodit.Kamarádi se opět sejdou a všem se vysmějou
20. 10. 2013 | 22:47

Medikolog napsal(a):

Andrej Pěrvozvannyj, jako ruský Car také z východu, miluje své mužiky, éééé, pardon, zaměstnance a umožňuje jim podávat udivující výkony za minimálních mzdových investic.

Bělobrádek, Duka se za něho modlí, jako katolíci se oba modlí za 10000000 restitučních otroků církve z Národa českého.

Sobotka toužící po Bělobrádkovi jako po koaličním partnerovi..

Dál to nemá cenu, jdu pro pořádné koště...
20. 10. 2013 | 22:47

Skogen napsal(a):

Petr Peterek,

ale jistěže stát lze řídit jako firmu, když už ho lze řídit jako hokynářství, anebo bordel. Ale ty důsledky.

Především tedy definujte předmět podnikání a strategické cíle.

Vaše vize je šílená. Už proto, že ve vyspělém světě stát NIKDE TAKTO NEFUNGUJE a já si s prominutím nemyslím, že jak Babiš tak vy byste celou daleko déle existující filozofii státu dokázali geniálně reformovat.

Řekl bych, že firemní prostředí u některým natolik leze na mozek, že nevědí, co je to civilní život.
20. 10. 2013 | 22:49

Gru napsal(a):

Peter Peterek
"V tomto novém uspořádání by pak byla existence politických stran a institutu voleb zcela zbytečná."

Výborně! Ani jsem netušil, že v okruhu Babišových sympatizantů může být někdo natolik ideově vyspělý, že by mohl jednoznačně dávat přednost diktatuře, tedy jedinému společenskému systému, schopnému zajistit stabilitu a budoucnost. Jste má krevní skupina. Tedy - skoro. Musíte se ještě zbavit amatérské naivity, neboť je třeba mít náhled, že Andrej Babiš a stručně řečeno nikdo ze známých individualit není tak silnou osobností, aby mohl být skutečně silným diktátorem. Babiš by jím rád byl, to se dá vycítit, ale nemá na to. Bude spíše zdrojem zklamání a brzkého vystřízlivění.
20. 10. 2013 | 22:50

Janeček napsal(a):

Jinými slovy: doufám, že si lacino nahrabu, až bude církev rozprodávat, co od těch žebráků, kteří ještě pracují, dostala zadarmo v restitucích.
Jako že se Janeček jmenuju.
20. 10. 2013 | 22:57

Twist napsal(a):

Pane Janečku, pokud věříte volebnímu heslu lidovců, tak jste naiva, po těch zkušenostech, které s nimi národ má (církevní restituce) naletíte na kde co, a těm Vašim vyprávěnkám není co věřit.
20. 10. 2013 | 22:57

S.Š. napsal(a):

Skogen :
Domáhal jste se ovšem informací o "porušování etických zásad ze strany SPOZ" (20:02), nebyla řeč o straně "nedemokratické".
I tady by se ale dalo ledacos najít, nemyslíte ? Co třeba takhle přepisování krajských kandidátek vedením strany ? A vůbec, copak je ten spolek založený k prosazení prezidentského kandidáta a prosazování jeho myšlenek (Ježíšovi apoštolové) nějakou politickou stranou ?

mb : Já vím, pane mb. No tak se nezlobte. Kalouska, nejnenáviděnějšího politika v zemi, už chtěl dostat do tepláků nějaký Miloš Zeman před zhruba 13 lety. Nakonec stál s holýma rukama, neměl nic. To v době, kdy řídil exekutivu. Já ale ještě nejsem rozhodnutá a doporučovat komukoliv cokoliv mám za nemoudré. Každý musí sám za sebe. A ovšem také nést pak svůj díl zodpovědnosti.
20. 10. 2013 | 22:58

Lukáš napsal(a):

Má vkus, pan Janeček. Myslím, že to celkem vystihnul přesně. Když se dívám na ty kandidátky napříč pol. spektrem nejvíce lidí kteří ohlásili korupci je na kandidátce KDU-ČSL. Volím KDU-ČSL.
20. 10. 2013 | 22:58

mb napsal(a):

ja se sš nezlobim ... jen jsem se ozval ... něco jako Saturninovo uvádění románových zápletech a příběhů na pravou míru ... hezký večer ... ZASTAVILI JSME KALOUSKAAAAA ...
20. 10. 2013 | 23:00

mb napsal(a):

pletek na plech
20. 10. 2013 | 23:01

zdenekb napsal(a):

Předseda správní rady Nadačního fondu proti korupci napsal:

"...je pro mě nejpřijatelnější TOP 09. Její volbu nepovažuji za chybu. Za velký hendikep strany považuji jejího místopředsedu Miroslava Kalouska. Osobně jsem měl velké výhrady (...) například k panu Drábkovi, pod jehož patronátem se korumpovalo na Ministerstvu práce a sociálních věcí."

Až tam jsme došli... (hlavně, že víme kam jdeme).
20. 10. 2013 | 23:05

Ponk napsal(a):

Pan Janeček se přeceňuje, když rozhoduje, kdo je dobrý a kdo ne. Každý by měl dát na sebe, ne na nějakého Janečka, jehož aktivity se navíc dají brát s rezervou.
20. 10. 2013 | 23:12

liborwitassek napsal(a):

Někdo Karlovi rozbil hračku, pokazil matematickou rovnici .. :-)
20. 10. 2013 | 23:23

JoeKaiten napsal(a):

Než tuto "kam vítr tam plášť"tak raději nic.
20. 10. 2013 | 23:29

Skogen napsal(a):

SŠ,

s etikou jsou poněkud na štíru a já nemám v úmyslu SPOZ obhajovat. Díky za odkazy.

Teď už je tedy jenom zakázat.
20. 10. 2013 | 23:34

Michal napsal(a):

Kolik višní, tolik třešní - je až s podivem, kolik zášti a závisti v sobě někteří diskutující mají - odsuzují všechno a všechny, bez ohledu na fakta, vedeni dogmatem, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Chybí argumenty proč toho či onoho, převažuje negace a názory toho ne, protože atd.
Pan Janeček předkládá rozbor svého pohledu na věc, ale nikomu ho nevnucuje - kdyby ostaní věnovali více času studiu fakt a chování jednotlivých stran a jejich představitelů, mohli by si potom podobný rozbor udělat taky a pak by možná věděli koho volit a proč.
Jednodušší je ale negovat - možná pro pozitivní evoluce neměla takový dopad, ale snaha tu byla a to se cení, ale ještě to bude dlouhá cesta přivést naší společnost, nebo alespoň její část, k pozitivnímu myšlení.
Držím palce
20. 10. 2013 | 23:40

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Resident,.....pan Honolulu se tu mihnul začátkem září,....psal, že je na cestách,....jakých neupřesnil,....a že se vrátí na Akt. tak koncem října, nebo začátkem listopadu.

Pan Honolulu by volil stranu paní Bobošíkové,.....je výrazně/ vlastně oba, proti EU./
Tužka.
20. 10. 2013 | 23:42

Hnidopich napsal(a):

Lidovce NIKDY! Ti pujdou i s dablem, aby se dostali ke korytu! Od doby "hada na tri" se vubec nic nezmenilo!
20. 10. 2013 | 23:54

mb napsal(a):

tužka ma pravdu ... myslim že honolulu vidi v p.bobošikoe reginu coeli ... nebo tak někoho ...
20. 10. 2013 | 23:59

Targus napsal(a):

To: Karel Janeček

Mně je nejsympatičtější Babinskej, starej lotr mexickej.
Ten flákl přes hlavu prvního lepšího pocestného, sebral mu, co unesl a bylo po ftákách. A člověk věděl, na čem s tím chlapem je.

P.S. A taky nebral tak hříšnej plat a neseděl dozorčích radách.

VOLTE BABINSKÝHO!!!
21. 10. 2013 | 00:02

Richard napsal(a):

příběh pokračuje
po té, co je kardinál pověšen mezi šunku a jeho syn Bělobrádek je rozběsěným davem donucen masírovat mu po vzoru Rockyho Balboy církevní panděro, jsou vyhlášeny nové volby. Svou příležitost vycítí geniální matematik Kárl Janeček, který si umí spočítat, že jedna a jedna jsou dvě, vlastně, že pět a pět je deset, tolik je totiž součet prstů na obou rukou. Po dlouhém a hlubokém vlasteneckém dumání objeví skvělou tezi, a to, že pro voliče je nejvhodnější, když bude mít deset hlasů, stejně jako prstů na rukou. V takovém případě si totiž bude moc hezky spočítat, komu je všechny dát. Do voleb pak vyráží s geniálně jednoduchým, avšak sugetivně působivým heslem, "podáme Vám ruce, Vaše hlasy budou u nás jako v rukavicích". Volby, ušité na míru vlastním zájmům s drtivou převahou vyhrává. V Čechii opět zavládne prospěchářský antikorupční klid a mír. Ten má však trvání jen chvíli. Na vycpaném, muzikálovém Šemíkovi se totiž přiřítí holohlavý, vybledlý rytíř Landa, který svému králi králů radí zajistit si neomezenou moc. Navrhne usekat všem ruce, aby je v dalších volbách již nikdo nemohl podat novému králi, který by nynějšího krále Janečka ohrozil. Poté, co jsou všichni bez rukou, však Landovi i Janečkovi dojde, že v království již nezůstal nikdo, kdo by pracoval a plnil jejich představy. Takže se rozhodnou usekané ruce zase všem přišit. Landa je bohužel poněkd prchlivá a netrpělivá povaha, takže mnohým přišívá obě ruce levé, některým jsou zase přišity tři, jiným jen jedna a nědko zůstává jen s pahýly. Král se musí rozhodnout, co dále a vymyslit další tezi, neb národ působí poněkud bezradně a bezhlavě. Tu přichází na pomoc po vzoru Ježíše zmrtvýchvstalý agent Kárl Bond a navrhuje zachránit z věznění otce Duku a jeho syna Bělobrádka...
21. 10. 2013 | 00:12

Bóhušu, řekni mňa proč? napsal(a):

Vážený pane Janečku, doteď jsem si myslel, že jste inteligentní člověk, který nesnáší korupci a zlodějny. Rozhodnout se kvůli tomuto:
"Zaujala mne pražská kandidátka KDU-ČSL. Vede ji Daniel Herman, kterého osobně znám a který odvedl špičkovou práci v Ústavu pro studium totalitních režimů, a proto byl také z politických důvodů odvolán."
Když lidovci vládli téměř nepřetržitě od roku 1989 a kdyby se dostali do sněmovny v posledních volbách, vládli by i v těch, tak Vám nevadí, že oni jsou právě ti, kteří udržovali tento mafiánský systém v chodu. Lidovci to jsou bazilišci, kterým se nedá věřit ani pozdrav. Co se týče Ústavu pro studium totalitních režimů, tak to tam hlídal žid Benda, aby se nedostalo ven nic, co se nemá. Je mě za Vás hluboce líto, ale nevolíte změnu, nýbrž opět stranu, která bude v této agonii pokračovat.
21. 10. 2013 | 00:15

Dáša N. napsal(a):

Takže přece jen kimono. Sice ne japonské, ale vatikánské.

Středověk fakt neskončil.
21. 10. 2013 | 00:22

Emil napsal(a):

Nechápu, jak muže pan Janeček zařadit mezi volitelné strany TOP 09, kde je skutečným předsedou Kalousek, který, jak dnes víme, kryl na Ministerstvu financí Koláčka a spol. při jejich krádeži v MUS.
21. 10. 2013 | 01:10

Pavel Hruska napsal(a):

Mam soucasne partaje prakticky stejny nazor!! momentalne vaham mezi TOP09 a KDU.
21. 10. 2013 | 01:28

krtek napsal(a):

Ač jsem fanoušek K. Janečka, zásadně nesouhlasím s jeho názorem na Úsvit. Nic jiného si něpřeju, než aby se do sněmovny dostal. Všechno volení ostatních stran je zbytečné, neboť se vůbec nic nezmění. Ony strany měly 23 let na to, aby něco udělaly....a co se stalo? vůbec nic. Propadáme se ve všech ukazatelích a tendence je strmě sestupná. Tak jako co???? Budeme pořdá stejně blbí a volit do nekonečna to co nám škodí?? Já tedy ne a divím se inteligentnímu panu Janečkovi, že v tomot nezaujal jednoznačný názor. Mrzí mne to.
21. 10. 2013 | 01:29

Bampo napsal(a):

Janeček se myslí, že když má pepíze, může rozdělovat kandidáty na dobré a špatné? Věřím, že se každý bude spoléhat na svoji hlavu, ta Janečkova je Janečkova, nic víc.
21. 10. 2013 | 01:32

magor napsal(a):

"Ze stran, které byly ještě nedávno ve Sněmovně, je pro mě nejpřijatelnější TOP 09.
Její volbu nepovažuji za chybu. "

Ptám se, za co tedy, za výhru?
Páni, to je tedy veleduch.
Bože:-)

Milášku, ono se pouze nekorumpovalo, on se - cíleně, vytvářel z Česka chudobinec. Ale chápu, že zrovna k vám nedolehlo.
21. 10. 2013 | 01:51

krtek napsal(a):

jen to ještě dořeknu, budu volit Tomáše Okamůru a to naprosto s nejčistším svědomím a při zcela zdravých smyslech. Vůbec nechápu, jak někdo, po 23leté zkušenosti může uvažovat jinak???? Snad jen opravdu přihlouplí a ve všech směrech nedomýšlející Češi. česko-nejblbější stát na světě! Což se jistě znova prokáže při letošních volbách...:-(
21. 10. 2013 | 01:57

Lodo napsal(a):

Pan Janeček zase perlí svá moudra. Měl by si přestat hrát na apolitického bojovníka proti korupci a založit stranu jako pan Babiš, ať se ve volbách ukáže, kdo z nich dá větší balík na billboardy a kampaň na facebooku.
21. 10. 2013 | 02:02

Slezan napsal(a):

Tedy kloubouk dolu pane Janečku. Nevěřím, že jste tak naivní, že byste snad věřil tomu, co píšete. Skoro to vypadá, že vaším cílem je oslabit a rozříštit hlasy pro tzv. levici a naopak podpořit tzv. pravici. Skoro to vypadá, že vaše cíle jsou opačné než vaše činy. Skoro to vypadá, že by se měl opakovat scénář voleb 2010. Skoro to připomíná klip agitaci typu přemluv dědka a bábu. Pro skutečného bojovníka s korupcí přece nemůže být myslitelná skrytá podpora TOP09. Strašení s komunisty působí až směšně. V podstatě tady píšete, že socani a komunisti jsou fuj, ale andrej, topka a nakonec i ta odska nejsou až tak špatné, prestože v těchto stranách funguje tak akorát demokracie zisku z mandátu. Levičáci jedni zlí, ještě by zvedli daně na úroveň běžnou v západní Evropě. Nejlepší bude teda volit KDU-ČSL, kteří už avizovali, že za koryta se rádi domluví s kýmkoli, tedy promiňte, se všemi kromě komunistů, největšího strašáka, který tady nevládne 23 let a díky tomu se báječně ta partaj očistila od typických korupčníků, kteří raději nalezli do těch rádoby demokratických stran jako ods, čssd atd., kde rozhoduje totalita peněz.
21. 10. 2013 | 02:31

Franta napsal(a):

Volit KDU-ČSL ??? Je to strana, jejíž členové za totality spolupracovali a kolaborovali s KSČ a byli jednou z vedoucích stran tehdejší Národní fronty. Podíleli se na všech svinstvech tehdejšího režimu a do dnešního dne se za toto nikdo z nich neomluvil. Naopak, nenechávají na svém bývalém chlebodárci nitku suchou a blábol jejich nynějšího předsedy, že kolaborovalo pouze tehdejší vedení a ostatní nic je stejná demagogie jako kdybych řekl, že za situaci v pohraničí před válkou může pouze Konrád Henlain a členové jeho SudetenDeutschePartai byli vlastně antifašisté. A za druhé co je to za stranu, která plodí pouze zmetky a zrádce typu Kalousek, Parkanová, Bursík a další.......
21. 10. 2013 | 03:14

xycvyxfvcxvxc napsal(a):

Ještě se mi nikdy nestalo, abych četl takto dlouhej článek a nesouhlasil jsem nejen s každou větou, dokonce s každým druhým slovem a i nadpisem. Ať si tenhle člověk buď založí vlastní stranu, nebo do nějaké konečně vstoupí, a nebo ať raděj už nic nepíše.
21. 10. 2013 | 03:26

mustafa mond napsal(a):

Vypadá to, že církev dobře zaplatila z peněz vyrovnání. Věřící katolíci mají poslouchat a ne vládnout. Píšou jim to v Bibli. Tam by taky zjistili, že peníze jsou prostředkem toho, o kterém se nemluví.
Často slýchávám: To jme my, co chodíme do kostela... taková nová všemocná strana. Idea stejná, jako komunisti a chování taky dost podobné. Jen neznárodňují, majetek oni přijímají.
Kdo z nás má blíž do pekla?
21. 10. 2013 | 04:50

Zdenda napsal(a):

Nedemokratické je t, co se nelíbí panu Janečkovi. Jeho otevření duše mne velmi sklamalo. Jak vidno, lze vydělat plno pěněz i se zvrácenými představami o světě. Nebo možná právě proto...
21. 10. 2013 | 04:52

Emil napsal(a):

Kalousek obstarával zkorumpovaným politikům Tluchoř a spol. trafiky. Klausovu abolici až na zachrchlání(nebylo to zachrápání?) Schwarzenberga také TOP 09 přešla mlčením. Přesto je pro Janouška tento spolek volitelný. Zvláštní.
21. 10. 2013 | 04:53

Janečej napsal(a):

Nazdar
21. 10. 2013 | 06:26

Čili napsal(a):

Pravičák pravičákovi, aneb sytý hladovému nevěří. Kapitalismu se krátí dny, ovšem chcípající kobyla nejvíce kope. Bych tipnul, že to psal nějakej puberťák a ne dospělý člověk.. S těmi svými penězi snad hulí kudy chodí..
21. 10. 2013 | 06:31

Pravdivný napsal(a):

Koho je možné po všech skandálech volit jsou strany:
1/Zelení
2/Piráti
3/LIDOVCI
21. 10. 2013 | 06:31

Bodie napsal(a):

Ano, pane Janečku.Vaše vize jsou hodny úsměvu.Máte talent věštit.Tato země ale potřebuje společensky odpovědné, nikoliv profláklé mesiáše typu Babiše.Bude mi skutečně smutno,když zapadně v tomto marasmu diskuse na Váše poplašné správy to,že už nyní vím,že díky panu Babišovi znovu na MF usedne pan Kalousek a kromě pana Nečase se vlastně vrátí,to co tu do prázdnin bylo.Češi jsou stádo ovcí,kteří našli nové náboženství, místo aby volili hlavou.O to víc jsem rád,že alespoň na Hradě je ten, který všemu dává pravé jméno a upřímností nešetří!
21. 10. 2013 | 06:49

Stanislav Cerman napsal(a):

Pan Janeček je jako můj pes Podvraťák navečer rozštěká celou ves a pak se v klidu přijde vyspat domů ke kamnům a venku to bouří na lesy. Babiš je borec ten tu politickou rukavici fachmansky zvedl, Janeček je lázeňský švihák ten se přeci politikou neušpiní, rukávy si nevyhrne, politika je pro ty mouřeníny on je něco lepšího. Pane Janečku užijte si tu svoji miliardu ale pamatujte že Boží mlýny melou ... Přeji Vám hezký den , hlavně se neušpiňte!
21. 10. 2013 | 06:52

Saltzman napsal(a):

Uvítal jsem názory K.Janečka, které korespondují s mými. Jen TOP09 já na milost brát nemohu, protože mně zklamali na celé čáře. Pro mně příjemné je zjištění, že K.Janečka bude volit KDU-ČSL, což chci udělat taky.

Že nebudu volit KSČM, to je samozřejmost vyplývající z rodinné historie. V socialismu si rodina užila víc než dost od těch, kteří se hlásí ideologicky k marx-leninismu. Dokonce KSČM se ani dostatečně nedistancuje od stalinismu, což považuji až za zabedněnost ducha každého člověka.

V diskuzi se KDU-ČSL dočkává různých snižujících výroků. Oproti tomu je cítit z příspěvků celkem podpora nových stran i s extrémní levicovou KSČM. To mně neudivuje. Ze svého okolí jsem uvyklý slyšet ty názory, které jsou reakcí na minulé zlodějské praktiky našeho korupčního prostředí státní byrokracie a politiky s podnikatelskými subjekty. Stejně tak je to reakce ne stabilně se snižující životní úroveň celé spodní sociální vrstvy. Je prostě poptávka po tvrdé ruce. Nejlépe pak po policejním státě, kde padni komu padni bude fungovat.

Vůbec nejsem příznivce tvrdé ruky pro všechny občany. Musím ale uznat, že to je jisté východisko, ale s obrovským rizikem nemožného návratu zpět do demokratických pravidel. Kdo tvrdí, že dnešní pravidla nejsou demokratická, měl by se nad sebou zamyslet. Něco je totiž u něj proto špatně, když nedokáže ve svém životě využívat demokratické pravidla. Ono je hodně pravdy na tom, že jaké si to uděláš, takové to máš. A pokud už jen u zaměstnavatele strčí kdo zadek do kouta z obav, že by ho mohli z práce vyhodit, pak se jedná o jistou zbabělost. Občanská statečnost není o alibi! Občanská statečnost je první předpoklad úspěchu demokratického systému. A to by měl držet jako základní premisu každý, kdo chce demokracii.
21. 10. 2013 | 06:56

stýv napsal(a):

Pane Janeček, vezmu hodně peněz a změním svět.., tak to, to nefunguje a ani nikdy nebude fungovat ...,máte špatné kamarády a dojedete na to
21. 10. 2013 | 07:00

Petr napsal(a):

Já jsem osobně seriózně uvažoval, že to hodím KDU-ČSL, ale poté co jsem slyšel v TV pana Gabala a jeho pomílenou daňovou podobu (ten kdo má děti platí 12% daň ať je to socka nebo milionář), definitivně to raději hodím TOP09 (proti reg, pokladnám a dementnímu plavebnímu kanálu na Labi). Ano má zajímavé lidi, ale pořád je to velký skok do neznáma - díky VV do toho nejdu.
21. 10. 2013 | 08:02

Andrej B. napsal(a):

Pane Janečku, souhlas. KDU-ČSL je nejlepší varianta.
21. 10. 2013 | 08:05

Martina Š. napsal(a):

Také budu volit KDU-ČSL. Během celé své existence neměli žádný korupční skandál. Nikdy se nepaktovali s žádnými kmotry.
21. 10. 2013 | 08:12

LSD napsal(a):

Tak nevím, pan Janeček se mi jevil jako dobrý analytik. Ale asi se to týká matematiky a ne lidí. V tom je stejný jako Miloš Zeman.
KDU je pro mě zcela nevolitelná právě z důvodu angažmá pana Hermana. Možná je to slušný člověk, ale jeho angažmá v ÚSTR bylo zcela tragické. Z vědecké a výzkumné organizace vznikla ideologická úderka, která vytvářela neexistující příběhy viz. Mašíni a jejich neexistující atentát na Gottwalda. Jedinou kvalifikací pro přijetí na pozici tzv. výzkumníka bylo prohlášení, že nemám rád komunisty. Směšné a trapné.
Pan Janeček má ale pravdu v tom, že KSČM je špuntem demokracie. Ovšem ten špunt si ODS a TOP přímo hýčká a rozhodně netouží po tom, aby tento špunt byl odstraněn. Jediným možným řešením, jak se tohoto špuntu zbavit je, připustit KSČM do vlády k vládní odpovědnosti. Buď se znemožní a zanikne anebo dokáže s některými věcmi pohnout ku prospěchu občanů.
Jinak bude sloužit jen jako strašák primitivních antikomunistů, kteří v naší zemi vznikli po roce 1989 podle mustru: Čím víc másla na hlavě, tím víc pravičák. Směšné.
21. 10. 2013 | 08:17

Občan napsal(a):

KDU je ošemetná volba. Sice se mohla "obrodit" mimo sněmovnu, ale už K.Čapke ukazoval, že mají "přehazování kabátů" v genech. A moje osobní zkušenost? Starosta Šlapanic p.Klaška zakázal publikovat články s politickým podtextem v místním občanském zpravodaji. A veřejně prohlásil, že kritika jeho osoby je článek s politickým podtextem. Tento postoj je pro mě naprosotnepřijatelný.
21. 10. 2013 | 08:19

Daniel Novák napsal(a):

Jsem už starší. Za starého režimu byla ČSL slušnějí altermativou komunistickému marasmu (nikdy nelezli komunistům do zadku jako to dělá ČSSD). V Lidovkách za komunismu se daly najít pravdivé zprávy. Žádný jejich předseda nezbohatl zázračně na akciích, žádný jejich ministr nestaví hotely v Beskydech za evropské peníze, ... Jsou v dnešním bordelu asi nejslušnější variantou pro volby.
21. 10. 2013 | 08:21

Baba Jaga napsal(a):

Ale že nás názor pana Janečka zajímá... 60 Kč za beedu s ním je možná i pro Pražáky moc.
21. 10. 2013 | 08:30

Brněnský drak napsal(a):

Pan Janaček se opět ukázal jako dobrý analytik! Politici z KDU-ČSL nikdy nekradli jako z ČSSD, o ODS ani nemluvě. Znám pana Juránka (bývalý hejtman z Brna) osobně. Za 20 let v politice žije ve stejném bytě (inženýr, lesák, zděný panelák cca 30 let starý, který si lesáci postavili svépomocí, stejná manželka, děti na VŠ,...). Můžete ho potkat téměř každý den, kdy si chodí ve své brněnské čtvrti zaběhat. Prosím srovnejte jej s např. s bývalým mašínfírou, nyní to excelentním právníkem, milionářským akcionářem, vlastníkem nemovitostí v USA,.....
21. 10. 2013 | 08:39

Pikoška napsal(a):

Jen takovou pikošku. Víte, že tem plešatý vůdce strany ČSSD (myslím toho s rovnátky) si jezdí nastřelovat vlasy na známou kliniku? Prozatím má tak 8 řad na každé straně, do roka a do dne je z něho Tina Turner.
21. 10. 2013 | 08:50

vinca napsal(a):

Doporučuji volit ODS, TOP 09 a KDU-ČSL.
S pozdravem stop komunismu , socialismu a Zemanovi,který není mým prezidentem, jelikož se dostal k moci lživou kampaní, ve které lež a nenávist porazila LÁSKU A PRAVDU!vinca

VOLÍM ODS!
21. 10. 2013 | 08:56

Roman Gelnar napsal(a):

Pane Janečku kdysi jsem si Vás vážil, jako člověka, co něco dokázal a nemá potřebu někomu nebo někam lézt. Můžete mi říct, jaký je rozdíl mezi Vámi a Babišem? Kromě červené knížky a politické strany, tak v ničem. Když už bojujete proti korupci, jak tímto nás furt krmíte, tak bych raději uvítal, kdyby jste zde uvedl, která ze zmiňovaných stran měla korupční nádech, nejlépe lidé z těchto stran, kteří poslanci se podepsali pod zákony, likvidující naše podniky, a celkově ekonomiku státu, také jací poslanci vzešli z těchto stran a kde jsou teď (např. M.Kalousek), jaké strany (zejména Vaše podporována strana KDU-ČSL) neustále mění názory a tím přelétá z leva do prava, zkrátka podle toho, zda si tím zajistí koryto. A v neposlední řadě, nejsme tupé ovce, abychom si nechali radit od miliardáře, který vůbec nemá starosti všedního dne, které nám vládní garnitura za 23 let pořádně prodražila!
21. 10. 2013 | 09:03

Petr napsal(a):

Z mého pohledu velmi dobrá analýza. Souhlas.
Jistě, pokud bych byl představu o směřování státu jinak , (např.zemanovec), Tak pláču a napadám. P
21. 10. 2013 | 09:05

Neudržitelný napsal(a):

Autor
Pan Jeneček píše o KDU-ČSL : "tradiční středopravicovou formaci, které velmi prospěl pobyt v opozici, "
Ale KDU-ČSL nebyla nikdy v opozici, ta se v posledních volbách naštěstí nedostala do parlamentu a tak stála mimo politické dění. Protože kdyby se tam prodrala s nějakými ty procenty nad 5 tak by byla ve vládě, klidně i s čertem. Jo jinak jsem zvědavý, jak bude ČSSD v koalici s KDU-ČSL prosazovat to zastavení církevních restitucí, ha ha ha.
21. 10. 2013 | 09:29

schroth napsal(a):

Nevím proč, ale od vás p.Janečku, jsem si sliboval víc. Proč bychom měli volit lidovce? Nebyli snad u všeho špatného, co se tady dělo? S tím militantním katolíkem Hermanem jste úplně vedle, už vám to tu napsali.
Proč jste vlastně založil nadaci boje proti korupci, nějak tomu vašemu počínání nerozumím. Vrána vráně oči nevyklove, že to nakonec bude platit o vás?
21. 10. 2013 | 09:34

Pavel Durčák napsal(a):

Přijde mi, že se jedná o velmi přesnou analýzu. Vychází mi, že lidovci a zelení jsou z významných stran jediné, které vidí i něco jiného než ekonomiku. Osobně budu volit zelené - vyhovuje mi jejich důraz na zdravé prostředí a liberálnější přístup.
21. 10. 2013 | 09:43

aga napsal(a):

Hodnoty průměru se vymykajícího Janečka jsou v porovnání s normálními lidmi zcela mimo škálu. Jak už tak u géniů a bláznů bývá. Jen cvok může psát o lidech jako o něčem, co má (měřitelné) "hodnoty".
21. 10. 2013 | 10:15

resl napsal(a):

Nejdřív vyhodit hlasovací lístky KSČM a SPOZ. Všechno to jsou komouši a primitivové,tíhnoucí k Rusku, tito vlastizrádci jsou schopni Česko zničit, když jim v tom pomůže ruská kolona s mužikem Putinem v zádech. Volit je budou totiž stejní, jako jsou oni.
21. 10. 2013 | 10:28

drbna napsal(a):

A co Piráti,nic?
21. 10. 2013 | 10:28

tnf napsal(a):

Supr, místopředseda Pirátů napsal s Marvankou ústavní stížnost na amnestii, čtvrt roku jsme s Janečkem konspirovali u jednoho stolu, jak potrestat Klause, a teď o Pirátech ani čárka? Mažu tě, Karle.
21. 10. 2013 | 10:29

Já napsal(a):

Tragikomické představení, jsou tyto politické hrátky! Červnový puč, tj. svržení legitimní vlády, která zachránila tuto zemi před levicovým populismem bude mít dalekosáhlé důsledky v celém politickém systému! Pokřívení racionality voličů, hledání spasitele, deformování veřejného mínění, které se vydává za pravdu! Za vším stojí spojenectví levicových stran s velkokapitálem a kmotry typu Babiše, Světlíka a Bakaly¨. Ti ovládají sdělovací prostředky a jejich snahou bylo tlačit na levici svrhnout zodpovědnou vládu, která omezovala investice, aby jak říká hradní pán, mohla nová vláda začít opět na úkor zadlužování státu rozdávat veřejné zakázky svým známým. Složení Zemanovy vlády je toho důkazem! Načasování puče bylo rovněž dáno předpovědí ekonomického růstu. Ona vymyšlená záminka v případě komplotu hradu s Olomouckým státním zastupitelstvím je zcela zřejmá z přihlášení SPOZ k zodpovědnosti za sesazení legitimní vlády. Tedy šťastnou ruku při volbě levice a nových partají!!! Chcete vymýtit zdánlivou korupcí superkorupcí!!!
21. 10. 2013 | 10:34

Mirec napsal(a):

Nechápu proč se pan Janeček nevyjádřil i o Svobodných nebo Pirátech, to jsou strany se kterými se musí počítat, zvlášť když jsou ve článku zmíněni Změna a Bobo. Pan protikorupčník sice nadává na zkorumpovaná média a bůhví co všechno, sám však ale jede podle něčí taktiky. Chápu, že proti Pirátům a Svobodným nemá co namítat a článek by pak mohl vypadat ještě zmateněji než vypadá, ignorování těchto stran ale zavání a doufám že se Vám Váš záměr nepodaří. Kašlu na Janečka, kašlu na průzkumy, volím Svobodné!
21. 10. 2013 | 10:42

Petr napsal(a):

Hnutí pana Janečka rázem ztrácí veškerý půvab. Prohlášení:
TOP 09 - Ze stran, které byly ještě nedávno ve Sněmovně, je pro mě nejpřijatelnější TOP 09. Její volbu nepovažuji za chybu. Za velký hendikep strany považuji jejího místopředsedu Miroslava Kalouska. Osobně jsem měl velké výhrady k některým jejich ministrům, například k panu Drábkovi, pod jehož patronátem se korumpovalo na Ministerstvu práce a sociálních věcí.
je snad za všechny komentáře. K tomu zbytku tváří si aféry doplníme sami. To si opravdu národ nechá vypláchnout mozek úplně????
21. 10. 2013 | 10:51

Aktiv napsal(a):

Pane Janeček,
podle mě posuzujete strany jen podle jakéhosi politologického hlediska. A přitom sám víte, že vámi zmíněné strany, tj. ODS, ČSSD, TOP09, a jejich volba nic nevyřeší, a jen prodlouží agónii krize demokracie, a krize státu a tohoto národa jako takového...

TOP09 je nová strana se starými strukturami, a je spojená s opravdu nebezpečnými parazitickými jevy ve světové ekonomice a politice!

Myslím si však, že právě Úsvit je cesta jak z tohoto marasmu odejít a nastoupit cestu k té vaší pozitivní evoluci!Někoho označit za populistu je směšné v době posledních 23 let, kdy populisty byly takříkajíc všechny politické fugury, které jen tlachaly nesmysly, a když se dostali k moci, tak neudělali pro společnost ani to ň!!!!

Pochybuji, že zrovna Úsvit by mohl být antidemokratický, když prosazuje PŘÍMOU DEMOKRACII BEZ PŘÍKRAS!Naopak stávající politické síly, včetně TOP09 se bojí zodpovídat za své politické rozhodnutí, proto odmítajíi přímou demokracii, i s tzv. přímou odvolatelností!Proč např.naši demokraté z ODS,a TOP09 k přímé volbě do zákona nevepsali i přímou odvolatelnost, že by jen alibismus, nebo důkaz prospěchářské zkažené mysli!!!

Já volím vaši pozitivní evoluci, ale bez stávajících temných postav a stran, které doposud prezentují naší českou politickou, a duševní scénu!!!
Zamysleme se pane Karle Janečku, jinak vám fandím....
21. 10. 2013 | 10:53

krajan napsal(a):

"Číslem čtyři je whistleblower Ondřej Závodský..."
Nic proti tomu. U nás je ovšem číslem tři jistý Heller. Přeloženo do češtiny, vy jste, pane Janečku, taky zuřivý a bezskrupulózní antikomunista a to ještě v roce 2013 ?
21. 10. 2013 | 10:54

Jana Pechová napsal(a):

Díky, pane Janečku - mám to úplně stejně. Volební kalkulačka mi na základě programu radí TOP 09, ale Kalouska neskousnu (i když o jeho chytrosti vcelku nepochybuji). Lidovce jsem snad nikdy nevolila, ale teď jim to dám: kandidátku mají slušnou a ty roky strávené mimo sněmovnu skutečně strávili sebereflexí, jakou žádná jiná strana neprošla.
21. 10. 2013 | 10:55

Já napsal(a):

To - Aktiv
Z vašeho příspěvku je jasně vidět jak působí propaganda, tedy média ovládána dvojicí oligarchů. Problémem naší politické scény není volba původních stran, ale především roztříštěnost celého systému. V tomto politickém systému je místo pro dvě, maximálně tři strany! Ačkoli mám výhrady k populismu a přílišné náchylnosti ke korupčnímu jednání ČSSD, má na politické scéně své místo. ODS je jediným garantem pravicové scény, smýšlené kauzy vyčistily tuto stranu od "kmotrů", pracovitost a vize je předpoklad fungování nezadluženého státu. Další partají jsou středoví, očištění lidovci. Střet politických ambicí a směrů se má odehrávat uvnitř stran, ne zakládáním rádoby spasitelných formací.
21. 10. 2013 | 11:09

JOJO napsal(a):

14. století bylo známo snahou vytvořit katolickou unii.Jak vidno,ani dlouhá staletí se mocenské ambice bezpohlavních nositelů zlacených a přezdobených rouch, nutno dodat bezpracně vytlučených z vymytých mozkoven ubohých lidiček ze stok,tedy ony ambice trvají dodnes a metody jsou stále stejné.Pokrytectví, lži, zastrašování,vraždy,velkopodvody a úlisné plazení před mocnějšími zůstávají trvalou zbraní v těch sepnutých dlaních hrabivě natažených po třpytu zbytečností.Jen hlupák,jenž svou osobnost díky takovým tlupám nemůže vytáhnout z bláta dřiny a otroctví,podotýkám,že je jich u nás většina,ještě jde a servilně vloží svůj osud do podobných pracek.A ještě větší hlupáci tvrdí, že nebudou volit nikoho a pomáhají samozvancům k laciným prebendám.Pud sebezáchovy je přirozený dar k přežití.Chopit se ho je pro člověka myslícího povinnost.Takže sledujte,kdo se chce paktovat kvůli moci s křesťanskou dobrotivostí,aby Vás vzápětí jako vlk sežral i s vlasama.
21. 10. 2013 | 11:33

Admirál napsal(a):

- Já osobně dám na názory osobností na Aktuálně a mainstrém celkově. Jestliže slili takové škopíčky špíny na Zemana a dali si takou práci s dehonestací SPOZ, bude na Zemanovi a na SPOZ něco neskutečně dobrého, co stojí za to podpořit.

Není na do sledovat osobnosti na Aktuálně.

Nemusíte ani moc přemýšlet a víte co dělat. Není nad to si nechat poradit od přátel levice a hledačů středu.
21. 10. 2013 | 11:38

to asi nepůjde napsal(a):

"...Volební kalkulačka mi na základě programu radí TOP 09, ale Kalouska neskousnu ..."
No, když se stydíte volit přímo TOP, volte dle libosti: lidovce, Babiše, Okamuru nebo třeba kanimůru. Vyjde to nastejno.

Za to ,že svou nezištnou volbou umožníte pravici složené z TOP,ANO, ODS, KDU pokračovat ve "vládě rozpočtové odpovědnosti" v čele s Kalouskem a jeho partou,předem Díky.

A nepochybuji, že v tom případě máte a bude mít doma Pecha.
21. 10. 2013 | 11:41

Joachim Brouk napsal(a):

Jestliže někdo, kdo tvrdí, že bojuje proti korupci, vyjádří jednoznačnou podporu straně, která způsobila kolaps tohoto státu, zasadila se o tento způsob církevních restitucí a dodneška kuje pikle se zahraničními korporacemi, tak ten člověk je jednoznačně zkorumpován. Prostě se odkopal, na smetiště s ním!
21. 10. 2013 | 12:28

JF napsal(a):

když Janeček říká koho volit, tak víme koho nevolit a obráceně. Jé ten Babiš nedží slovo přitom o sobě prohlašuje že dělá byznys na podání ruky ... docela jde pan Janeček do střetu ... možná by to chtělo aspoň mírně specifikovat

... odpadl jim společný golf? či pan Janeček nechodí cvičit do průhonické Sokolovny ??? ;-)
21. 10. 2013 | 12:42

JiříB napsal(a):

Jaký postoj pana Korytáře máte konkrétně na mysli?
21. 10. 2013 | 12:53

Drábek napsal(a):

Také budu volit KDU ČSL. Anebo TOP 09, ještě se poradím s Šiškou.
21. 10. 2013 | 12:57

Pitrýsek napsal(a):

Já volím KSČM !!
21. 10. 2013 | 13:03

Petr z Tábora napsal(a):

Bohužel řečem politiků nevěřím a posuzuji je podle činů. Na rozdíl od pana Janečka vidím dva dobré důvody proč je nevolit. Lidovci byli vždy ochotni jít do koalice s kýmkoli, jen aby byli u lizu.I v nedávné době si jednou hráli na nesmiřitelnou opozici a jindy podpořili vládu, aby byli za dobře jak s vládní tojkoalicí, tak s ČSSD. Měli zvláštní "nedar" dosadit na místa ministrů neschopné lidi - a pokud je například paní Parkanová vyšetřovaná, tak lidové mínění se dělí na ty, kteří ji podezírají z korupce a na ty, kteří ji považují za natolik neschopnou, že nevěděla která bije.
21. 10. 2013 | 13:09

Šiška napsal(a):

Jardo, měli by bychom to hodit lidovcům jako Karel, budeme potřebovat k odsce a andrejovi ještě někoho do té 101.
21. 10. 2013 | 13:23

Filip napsal(a):

chybí mi tu názor na SSO a Piráty
21. 10. 2013 | 13:45

Jan Sova napsal(a):

Připojuji se k jednomu kolegovi výše. Skoro je mi smutno z celého negativismu, který se táhne diskusemi. Zde se jeden opravdu inteligentní člověk /Janeček/ pokusí udělat opravdu dle mého názoru dobrý přehled předvolebních možností -koho volit a proč- a mnoho lidí to smete ze stolu pro nedostatek rozhledu, pro nedostatečnou historickou paměť a částečně i pro velkou dějinou negramotnost. Kolik nenávisti, závisti a zloby čiší z těchto příspěvků je velmi smutné. Raději lidé naslouchají bulvárním mediím než moudrým lidem. Proto jsme si zvolili nešťastně a bohužel se o tom denně přesvědčujeme - zemana, proto naše země místo do Evropy směřuje zase do Ruska, proto SPOZ obsadil a obsazuje rychle do voleb všechny posty ve všech oblastech veřejného života - a tak bez ohledu na výsledek voleb už budou přátelé toho ovarového diktátora vládnout ještě více než v době opoziční smlouvy socani s ODS...lidé přemýšlejte, ještě je čas zastavit zemana a jeho kumpány. Běžte k volbám a volte hlavou a srdcem!!!
21. 10. 2013 | 13:56

von kulak napsal(a):

A ejhle - už Janeček není přední bojovník proti korupci a ya nápravu všech věcí pro obzčejné lidi. A jak málo k otmu stačilo. :)
21. 10. 2013 | 14:06

Yaksi napsal(a):

to Šiška napsal(a): ještě někoho do té 101.

Můžete si udělat StBáckou koalici KSČM (Filip-Fálmer), ANO (Babiš-Bureš) a SPOZ (Zeman-Man)
21. 10. 2013 | 14:08

Klaus napsal(a):

Vážení,
volte toho, kdo napraví... to co před rokem 89 fungovalo skvěle a přesto to bylo Klausem skrze zločineckou privatizaci zničeno!

Asi všem je jasné, že cesta privatizace V.Klause byla tunel na ČR. Švejnar chtěl nejdříve transparentní právní prostředí a poté řízenou privatizaci na zcela jiných základech než prosadil Klaus. Potvrdili to mj. i Švýcaři.

Jasně, že tu nikdo neměl v 90.létech peníze, že prodávat jen do Ruska ČR neuživí, že tak nebo tak, museli vstoupit do hry SOLIDNÍ zahraniční investoři, kteří mají zkušenosti a trhy.

Při privatizaci, polovinu podniku, měli mít v rukou všichni zaměstnanci a polovina měla být nabídnuta solidním zahraničním investorům, ktří by otevřeli trhy a toto se mělo stát na základě transparentních právních norem!

Nestalo se a podniky převzali rádobypodnikatelé, proletáři a veksláci na úvěry, které nakonec nespalatili, vyvedli jen aktiva a nechali zkrachovat nebo prodali zpětně sobě za minimum ceny.

Toto by se nestalo, kdyby toto KLAUS neprosadil a šlo se Švejnarovou cestou privatizace na základě pevných transparentních zákonů.

Naštěstí tu investovali alespoň nějaké nadnárodní firmy- třeba montovny, jelikož by bez nich ekonomika ČR byla podstatně dole a jinde. Tedy ten, kdo zde umístil montovny, tu situaci po privatizaci zlepšil, ne zhoršil i když není ideální.

Tady se strategické podniky daly do rukou neumětelů a veksláků, místo toho, aby zde byly zachovány odbytové zahraniční trhy a přechodnou dobu tyto podniky měl většinově v podrůčí stát. Týká se to jak strojírenských podniků, tak energetických společností!

Pozdě bycha honit...Nyní se musí ČR především starat, aby to co skvěle fungovalo před rokem 89, obchodní vztahy s Jižní Amerikou, Íránem, Írákem, Ruskem, Arabskými zeměmi a co Klausovi veksláci zničili, opět bylo napraveno, tyto trhy získat zpět, co nejméně omezit zemědělské kvóty dané EU...

To je to, co KLAUS a jeho přicmrdávky, jako veksláci, rádobypodnikatelé, zloději zničili a je těžké to napravit.

JAK KONSTATOVALI ŠVÝCAŘI, ZA KLAUSE BYL NASTAVEN ZLOČINECKÝ SYSTÉM PRIVATIZACE!

ZA 23 LET SE TENTO SYSTÉM NEZMĚNIL A TO BYLA VĚTŠINU Z TÉTO DOBY U MOCI ODS1-ODS2(TOP09) od r 89, TEDY VŠICHNI POLITICI TĚCHTO STRAN S KLAUSEM NEBO PO KLAUSOVI ZAVEDLI, PODPOROVALI TENTO SYSTÉM A NADÁLE HO UDRŽUJÍ!

VŠICHNI, CO TENTO SYSTÉM DOKOLA VOLÍ, OBHAJUJÍ, DRŽÍ A ZAKLÁDALI HO, JSOU ZLOČINCI A NEZODPOVĚDNÍ LIDÉ, KTEŘÍ NEMAJÍ PRÁVO VÉST STÁT A MÍT VŮBEC JAKOUKOLIV ZODPOVĚDNOST ZA VEŘEJNÉ PROSTŘEDKY.
21. 10. 2013 | 14:23

Komentátor napsal(a):

"Tento volební blok nepovažuji za demokratický, stejně jako tři následující formace."

To říká syn komunistického špiona a SNBačky? To mimo jiné vysvětluje, proč mu nevadí agent Bureš.
21. 10. 2013 | 14:27

Klaus napsal(a):

To pan JANEČEK,

Dle Vaši logiky, doporučujete TOP09 (tedy stranu, jejiž klíčoví členové, založili, podpořili a stále podporují systém založený na zločinecké privatizaci V. Klause)...NO COMMENT

Dle Vaši logiky, doporučujete KDU-CSL (tedy stranu, jejiž klíčoví členové SE NEDISTANCOVALI, založili, podpořili a stále podporují systém založený na zločinecké privatizaci V. Klause)...NO COMMENT

Myslím, že Vaše doporučení jsou zvrhlá...

Logicky nebudu volit strany, které nastavily zákony, které uvrhly obyčejné lidi a naše děti ještě do větších sraček a tyto zákony trvale podporují, ale volím strany, které slibují nápravu takovýchto zákonů a logicky se projeví až v parlamentu.

Stejnou šanci měla ODS, TOP09 a vytunelovali ČR.

Proč odpíráte tuto šanci novým stranám ?

Proč proti nim brojíte?

Za koho vlastně kopete?
21. 10. 2013 | 14:40

Já napsal(a):

To-Klaus:
To se mi zdá, že žijete asi v nějakém jiném státě než já. Já totiž žiji v České republice, ale nenechám se ovlivňovat rádoby panikařskými médii, které jsou ovládány těmi, kteří stojí za posledním červnovým pučem. Obyvatolstvo se musí neustále strašit, nabádat je k závisti a nenávisti, nikolv k vlastnímu názoru a pracovitosti. To, že máme nejnižžší podíl chudoby v celé EU, to že máme po Německu,severským zemím a Beneluxu nejvýhodnější rating v EU, to že máme fungující zdravotnictví, že většina důchodců jezdí na dvě zahraniční rekreace, to se raději zamlčuje. Nebýt vlád ODS a TOPky, pak bychom tuto republiku dovnmo prošustrovali ve stylu přímých prodejů jako MUS, SETUZA, OKD, UNIPETROL a podobně. ToTO se ale nehodí připomínat do krámu ČSSD. To že na kuponové privatizazi neproděl nikdo z DIKů, to se taky zapomíná, ale vadí že někdo si vydělal více. Vadí to ČSSD a jejich voličům, že si na přímých prodejích nenamazali řádně kapsu!! Všechno je jaksi naruby, než jak se to u nás presentuje. Dnes je obhajován Rath, Gross, Palas a jiní podobní. Ale Nečas je vyvrhel!! To jsou věci.
21. 10. 2013 | 14:50

Klaus napsal(a):

To Jan Sova a jiní podobní:

No víte, když někdo doporučuje volit, UMÍ SI PO TOM VŠEM PŘEDSTAVIT JEDNU Z TĚCHTO STRAN V PARLAMENTU ODS, TOP 09, KDU-CSL, tedy strany, které stály u zrodu ZLOČINECKÉ PRIVATIZACE MJ., TAK JAK KONSTATOVAL I ŠVÝCARSKÝ SOUD, POTOM JE NUTNÉ PŘEMÝŠLET O JEHO ZDRAVÉM ROZUMU NEBO ZDA NEKOPE ZA TYTO TUNELÁŘE ČR.

UPŘÍMNĚ, TEN, KDO PO TOM VŠEM NENÍ TOTÁLNĚ NASRANÝ, JE BUĎ ZLOČINEC, NEBO RODINNÝ PŘÍBUZNÝ ZLOČINCE NEBO TOTÁLNĚ NEZODPOVĚDNÝ ČLOVĚK A NEBO PROSTÝ CHUDÁČEK KAM VÍTR TAM PLÁŠT A JE RÁD, ŽE SE UMÍ PODEPSAT.
21. 10. 2013 | 14:51

resl napsal(a):

ČSL měl jedinou světlou chvilku, když se vzepřela Klouskovi v jeho poslední záchraně, kdy byl ochoten jít do koalice s komouši. Tam se ukázal jeho charakter, kdy mu byl milejší poslanecký mandát, než odpor vůči rudým primitivům. Je třeba mu to připomínat v diskuzích.
21. 10. 2013 | 14:52

aj napsal(a):

B.bec který si myslí, že tady něco před rokem 1989 fungovalo skvěle, by se měl nechat vyšetřit. Dokonce i když se přibere do výběru entit StB.
21. 10. 2013 | 14:56

xxx napsal(a):

resl napsal(a):
Co je špatného na koalici s komunisty. Najednou!
Paroubek, Sobotka i Zeman po ničem jiném netouží ale Kalousek je ten vrah, že?
21. 10. 2013 | 14:58

Klaus napsal(a):

To Já:

Nezlobte se, ale žijete někde, ale určitě ne na ZEMI a nohama na zemi.

Napsal jste:
to že máme fungující zdravotnictví, že většina důchodců jezdí na dvě zahraniční rekreace, to se raději zamlčuje..

Odpověď:
no většina důchodců určitě na dvě dovolené nejezdí, většina má tak na nájem.

Fungující zdravotnictví? To jako zadlužené nemocnice, pojišťovny je fungující zdravotnictví???? Vám není jasné, že ty nemocnice od roku 89. žijí na dluh? A že ten dluh jednou dosáhne výše, kdy není schopná ho splatit ? Že tento systzém nastavili Klausovi lidé? Že je to systém a úroveň na kterou se ty nemocnice musely zadlužit? Že se musely zadlužit mj. kvůli takto nastavenému systému ODS, TOP 09??

Jste dle mne zcela mimo bez racionálního názoru...Proto jsme tam kde jsme, většina lidí v ČR asi bude mimo...
21. 10. 2013 | 15:04

charlie napsal(a):

Dojemné,
postoje Lidovců jsou ušlechtilé a také bych je na jejich základě volil.
Jen není jisté na jakou stranu se přikloní. Dokáží totiž trpělivě sedět v jakékoli vládě a sviňárny koaličních partnerů jim evidentně nevadí. Takže dokazují, že i tzv. slušní mohou mít KACHNÍ ŽALUDEK.
Jedinkrát se zdvihli ze židle - a to když zjistili, že Lájoš Bán a Radživ Singha jsou po smrti.
21. 10. 2013 | 15:04

Klaus napsal(a):

To aj napsal:

ANO FUNGOVALO
skvěle fungovalo učňovské školství a celkově školství

skvěle fungovalo zemědělství- vysoká zaměstnanost v sektoru

skvěle fungovaly hospodářské vztahy strategických podniků ve strojírenství, energetice vůči Latinské Americe, Arábii-tzv. silné a strategické trhy

skvěle fungovalo zdravotnictví - pravidelné lékařské prohlídky, vysoký stndard lékařů

skvěle fungovala výchova dětí, byly vedeny k zájmům, koníčkům, sportovali

skvěle fungovala podpora rodiny atd. atd
Jestli Vy jste nezažil/a oba dva systémy a jen papouškujete, nedivím se, že píšete to, co píšete....

Samozřejmě nesmyslně se dávaly peníze do zbraní, vyvážely se aktiva do Ruska apod.nesmysly... ovšem to byla chyba IDEOLOGIE tehdejší doby
21. 10. 2013 | 15:13

Já napsal(a):

To-Klaus
Tak to bych Vám přál návrat před rok 1989, do fungujícího zdravotnictví, do front na toaletní papír a dámské vložky. Přál bych vám komunistické důchody a mávatka v prvomájových průvodech, přál bych vám každoroční prověrky na pracovištích! Pokud jste byl ještě v pracovním procesu, pak jste mohl počítat i s náročnější operací v jedné ze dvou kvalitních klinik v republice, ale pokud vás něco bolelo pak si zkuste sehnat brufen přes nějaké známé. To byl ten ráj na zemi.
21. 10. 2013 | 15:14

Klaus napsal(a):

tO jÁ:

Problém je, ŽE VAŠE VIDĚNÍ A MYŠLENÍ JDE PŘES PUPEK, HLAVNĚ, ŽE MÁM BŘUCH PLNÝ...

PROBOHA, NEJDE O TO CO SEŽERETE, ALE O TO, JAK VYCHOVÁTE DĚTI, JAK ŠTASTNĚ DĚTSTVÍ PROŽIJÍ A JAK V DŮSLEDKU TOHO BUDOU PROSPĚŠNÍ STÁTU!!!

NEŘIDTE SE PUPKEM...JEDEN TALÍŘ POLÉVKY VÁM BOHATĚ STAČÍ A TŘI STEJNĚ NESNÍTE...
21. 10. 2013 | 15:21

Klaus napsal(a):

To Já:

JASNĚ , VÁS SI KOUPÍM ZA KOLÁČEK A BUDTE MI LÍBAT ŠPIČKY NA NOHOU....ACH JO, NEJHORŠÍ JE, ŽE TAKOVÝCH, JAKO VY JE MEZI VOLIČI HODNĚ...

KOUPÍM HO ZA ZMRZLINU, ŘEKNI MU, ŽE JE DOBRÝ A PŮJDE ZA TEBOU, PIŠ STEJNĚ JAKO ON A ON ZMĚNÍ NÁZOR, PODÍVEJ SE CO PÍŠOU JINDE VE VĚTŠINĚ A PIŠ TO SAMÉ...

PROSTĚ HLUPÁCI ČECHÁČCI CO NEMAJÍ SVŮJ RACIONÁLNÍ NÁZOR A VŮBEC SI NEUVĚDOMUJÍ, ŽE JSOU SAMI PROTI SOBĚ..

PROTO VÁS MUSÍ DIRIGOVAT JAK RUSI, TAK NĚMCI A JINÍ...CO TO JE ZA MENTALITU A STUPIDITU..
21. 10. 2013 | 15:27

Klaus napsal(a):

To Já a jiní:

Nestrašte ideologiíí ve 21.století...

HITLER z hrobu nevstane, stejně jako se nevrátí FEUDALISMUS...stejně, jako se nemůže v ekonomické a ideologistické podobě vrátit KOMUNISMUS.

Proč?

Protože většinově aktiva v ČR jsou v rukou zahraničních investorů. Kdyby kdokoliv znárodnil soukromý podnik, tak si v celé Evropě ani neškrtne a ekonomicky se zcela propadne.

Vy si myslíte, že JE V ČR NĚKDO AŽ TAK STUPIDNÍ, ŽE BY TO VE 21. STOLETÍ UDĚLAL???

UŽ NEŠTRAŠTE KOMUNISMEM, POPULISMEM, LIDI JSOU Z TOHO ZNECHUCENÍ...
21. 10. 2013 | 15:39

vrakonoš napsal(a):

že jako protikorupčník a zprůhleďnovač takhle nepokrytě podpoříte TOP09 a zároveň zazdíte třeba Piráty, kteří mají protikorupčnictví a transparentnost v základu svého programu, tak to je docela husťárna mimo veškerou logiku.
nepopíráte tím trochu sám sebe, respektive to, jaký mediální obraz o sobě utváříte?
21. 10. 2013 | 16:11

Já napsal(a):

To-Klaus:
Ale ano, komunismem je třeba strašit neustále, opakovat a opakovat zejména takovým jako jste Vy. Ten kdo jej zažil a nebyl u vesla, má povinnost připomínat ty lži, zlodějny a vraždy! Tento nejzrůdnější systém v historii lidstva musí být zakázán! Je nutno vyvrátit líbivé lži a přípomenout vše mladým a těm, kterým už neslouží paměť!!!
21. 10. 2013 | 17:00

LSER napsal(a):

Karle je třeba volit p.Bendu, tedy ODS a ještě ho zakroužkovat. On si to tak přeje. Tak neváhej !
21. 10. 2013 | 17:58

Mackie napsal(a):

Volím Svobodné, protože pouze omezením dotací se sníží pravděpodobnost korupce. Příležitost prostě dělá zloděje. Bohužel pro většinu komentátorů tato strana jakoby neexistovala.
21. 10. 2013 | 18:51

Aktiv napsal(a):

Mackie,
když zrušíte dotace, tak se třeba v budoucnu nenapijete čisté vody, nedojete domů MHD, a pojedete po tankodromu!!!!

Přeji skvělé výhledy do pravěku:-)

Řešením je kontrola, a čistota rozhodování odpovědných lidí, a v případě nutnosti jejich odvolatelnost a postih!!!!

Kdo volí Klausovo svobodné volí extrémismus, a pravěk, tedy džungli, něco podobného platí v islámských zemích!!!Přeji krásný život v budoucím extremistánu!
21. 10. 2013 | 20:06

kolťák napsal(a):

Pane Janeček,nejlepší bude řídit se slovy dnes již klasika W.S.Churchilla.Ten už dost dávno děl jednu vyzkoušenou pravdu.Bohatý může volit i levici.Dělník volící pravici je idiot.O tomto pánovi nelze říci za žádných okolností že byl levicový politik.Takže ať se každý rozhodne podle svého a pak ať si třeba někde v koutku zapláče.
21. 10. 2013 | 20:16

sedlak napsal(a):

jo, také jsou mi v Praze nejblíž tito 2 pánové, už ukázali, že mají "něco" za sebou i bez zázemí partaje....
21. 10. 2013 | 20:51

Klaus napsal(a):

To já napsal:

No strašit můžete třeba i PRAVĚKEM. Ideologie nikoho nezajímá,Vy nejste asi vyrovnaný se svou minulostí a člověk, který nemá vyřešenou minulost, jepořád frustrovaný,je stejný jako alkoholik nebo žárlivec...a popravdě,s takovým člověkem se ani nedá žít .
VYŘEŠTE SI SVOU MINULOST,TADY NEJDE O ŽÁDNOU NORMALIZACI,VAŠE NEUSTÁLÉ IDEOLOGICKÉ ÚVAHY JSOU NUDNÉ.
Jde o to, aby Váš levičák nebo pravičák byl hlavně slušný člověk, slušný manager, slušný odborník s rozhledem s prokazatelnou profesní historíí v oboru.

Tady máte lidi ze všech kandidátek, ze všech stran,kteří byli osloveni, zda souhlasí s protikorupčními opatřeními a rovnou více jak 2/3 kandidujících lidí se odmítlo podepsat pro přijetí protikorupčních opatření. Tak se podívejte a pořádně si zapamatujte jména a podle toho kroužkujte,jelikož takovýto lidé určitě ruku proti zlodějnám nezvednou a jsou to obyčejní POKRYTCI A LHÁŘI,VIZ NÍŽE...

http://www.blablanevolim.cz/krouzkujeme/moravskoslezsky-kraj/kdu-csl
21. 10. 2013 | 20:53

Klaus napsal(a):

Tady máte lidi ze všech kandidátek, ze všech stran,kteří byli osloveni, zda souhlasí s protikorupčními opatřeními a rovnou více jak 2/3 kandidujících lidí se odmítlo podepsat pro přijetí protikorupčních opatření. Tak se podívejte a pořádně si zapamatujte jména a podle toho kroužkujte,jelikož takovýto lidé určitě ruku proti zlodějnám nezvednou a jsou to obyčejní POKRYTCI A LHÁŘI,VIZ NÍŽE...

http://www.blablanevolim.cz/krouzkujeme/moravskoslezsky-kraj/kdu-csl
21. 10. 2013 | 20:55

mackie napsal(a):

Aktive,
nepsal jsem zrušit dotace, ale OMEZIT. To je dosti podstatný rozdíl. Např. evropské dotace jsou zdrojem korupce prakticky na všech úrovních. Tato korupce je často legální a tudíž nepostižitelná. Výsledkem jsou šílené projekty, jako rozhledny na těch nejnesmyslnějších místech. Největším tunelem posvěceným zákony jsou obnovitelné zdroje, o tom už bylo napsáno dost. Na tyto legální tunely jsou navázány často struktury na hranici legálnosti, např. solární baroni a různé agentury, bez kterých nelze příslušnou dotaci získat. Nikdo nechce rušit podporu vzdělání, zdravotnictví apod, ale stát nemá zasahovat aktivně do podnikání. Role státu je stanovit pravidla, co se ještě smí a trvat na jejich dodržování. Sociální podpora je pro ty skutečně potřebné, nemá smysl, aby byl plátce daní současně příjemcem podpory, je lepší, použít "zápočet" a zrušit příslušné úřednictvo, které se na přerozdělování podílí a ujídá ze společného koláče.
21. 10. 2013 | 22:26

Gomi napsal(a):

Zdravím,
zajímal by mě váš názor na Českou pirátskou stranu, jejíž charakteristiku jsem v původním článku nenalezl.

Děkuji
21. 10. 2013 | 22:33

Marketa Velecka napsal(a):

Vas clanek me velmi zklamal, nechapu proc jste nezminil Svobodne, je to jedina strana, ktera chce omezit moc politikum, jestli Vy mate byt "udajny" bojovnik s korupci, potom nechapu jak nam muzete s klidnym svedomim doporucovat strany jako jsou TOP09, nebo zeleni (obnovitelny zdroje a boj za zelenou planetu je jedna z nejvetsich korupci).
21. 10. 2013 | 22:56

Barbora H. napsal(a):

Taky by mne zajimal nazor na SSO - Svobodne, mrzi me, ze (zase) chybi, ackoli ma podobne realne sance dostat se do snemovny jako jine (v PS nove) strany.

A prave Svobodni propaguji dodrzovani pravni demokracie (zadne "zakony prolacene petici par NGO") a snizeni korupce asi nejefektivnejsim zpusobem - omezenim fin toku v rukou uredniku.
21. 10. 2013 | 23:28

Aktiv napsal(a):

Mackie, nebylo by levnější mít kvalitní kontrolní struktury????
V tom vězí celý problém neefektivnosti celého systému!
Např.každý dobře fungující podnik, třeba Škoda auto má velmi kvalitní kontrolní systém, jak v účetnictví, tak i ve výrobě, a pak není třeba řešit nějakou ideoologii,a prohlubovat tak marasmus výroky sahajících proti logice(např.omezíme, zrušíme apod...)
Náš stát od počátku devadesátých let je znám tím, že je šílený hospodář, a jestli se tak chová i Unie????Toť otázka, protože si myslím, že ta si umí peníze ohlídat lépe než náš neefektivní mafiánský stát!Jern si vemte jak umí reagovat na tunelování evropských dotací, že např.neproplatí ty tunely, které se tady dějí=že EU je tisíckrát efektivnější než naše celé posr.státní orgány, které na nic nedbají, aby penízky se dál mohli kutálet zlodějům do kapes!!!

Proto já říkám, že EU dokázala, že si svoje finance umí ohlídat, i když vleče za sebou takové nemehla, jako je naše korupční republika, nebo státy na Jihu Evropy, které jsou stejné nemehla JAKO MY!!!!!

Takže si zapište, že když opomíjíte kontrolu, tak nemůže být funkční jakýkoliv podnik, vyjma i toho našeho, tj.ČR!!!!TAK ZASE NEPLEŤME HLAVY KLAUSOVSKOU PSYCHÉ, A VEMTE ROZUM DO RUKY!Hlavnšě už žádné zhasínání, nebo nás to opravdu položí jako Řecko!!!!
22. 10. 2013 | 06:48

Jana Frouzová napsal(a):

Zajímavý článek v kterém je spousta názorů s kterými bych souhlasila. Proč tedy ne KDU? Protože z historického pohledu šli s každým,jako lehká děva.. Dr. Sládek kdysi podobné strany nazval "5% pijavice" a to na KDU přesně sedí. Půjde s tím,kdo dá víc... O téhle straně se nedá říct že je pravicová, levicová,středová...je prodejná.
22. 10. 2013 | 08:59

Halina napsal(a):

Pane Janečku, sice se snažíte, ale nejste moudrý muž, jste jen bohatý muž... Proto se Vašimi radami v žádných volbách řídit nebudu.
22. 10. 2013 | 09:08

Jana Frouzová napsal(a):

PS: Trošku mne zarazila naivní představa autora článku o tom,že pan Korytář je schopen se s kýmkoli dohodnout. Směšná představa. Mooožná leda zas s panem KOrytářem..ale ani to není jisté.
22. 10. 2013 | 09:22

Michal napsal(a):

Pro pana Hermanna dost nepříjemná věc. Podpora od do sebe zahleděného zkorumpovaného Karel Janečka, který přece když on si myslí, že když někdo jiný něco udělal špatně, tak to tak je a musí být za to postižen, mu příliš npomůže,
22. 10. 2013 | 09:59

Martin Víta napsal(a):

Doporučuji srovnat s výsledky Manuálu zoufalého voliče (blog pana Hlavenky). Korelace, zdá se býti relativně vysoká:
http://www.bloc.cz/bloccz/art_383/manual-zoufaleho-volice.aspx
22. 10. 2013 | 11:44

Horal napsal(a):

Souhlasím s nynějším hodnocením lidovců autorem. Nejsem z Prahy a mimo Prahu jsou zvláště nyní hodnocení dle denní praktické činnosti v obcích. Mohu říct, že na severu Moravy jsou nejen čitelní, ale hlavně viditelní. Proto přesně před rokem v krajských volbách uspěli, protože dostali o dva mandáty ještě navíc. TOPka se do krajského zastupitelstva v Ostravě ani nedostala! Zemanovci samozřejmě také ne. Nedivím se, že mají velkou šanci na návrat do parlamentu, zvláště po výměně starých za nové a mladé.
22. 10. 2013 | 11:51

Horal napsal(a):

Souhlasím s nynějším hodnocením lidovců autorem. Nejsem z Prahy a mimo Prahu jsou zvláště nyní hodnocení dle denní praktické činnosti v obcích. Mohu říct, že na severu Moravy jsou nejen čitelní, ale hlavně viditelní. Proto přesně před rokem v krajských volbách uspěli, protože dostali o dva mandáty ještě navíc. TOPka se do krajského zastupitelstva v Ostravě ani nedostala! Zemanovci samozřejmě také ne. Nedivím se, že mají velkou šanci na návrat do parlamentu, zvláště po výměně starých za nové a mladé.
22. 10. 2013 | 11:52

Petr Koubek napsal(a):

Samozřejmě volím Zelené; i když je mi výsledku jednání se "Změnou" líto: v Ústeckém kraji máme my Zelení společně se Steinerovými Lidovci, starosty a právě změnou 8 krajských zastupitelů (8,5 % ve volbách 2012). Do budoucna cesta!
22. 10. 2013 | 13:51

Martin napsal(a):

Pane Janečku,

s článkem ve většině bodů souhlasím, mrzí mě však, že jste vůbec neuvedl Pirátskou stranu. Rozhodně si to zaslouží.
22. 10. 2013 | 19:47

slavwin napsal(a):

Klaus - to Já
Pane Klaus ten oponent nestraší to jsou fakta. Argumentace sportování, využívání volného času v době, kterou máte na mysli, byla to možnost jak ukazovat sílu systému, když nešlo ukázat dobře fungující mašinou, nebo pěkným autem, tak se šlo podporou sportu. Vzpomeňte na ty OH, kdy vzpěrači zvyklí na bobule leželi pod činkami. Trénoval je jistý Břuska, který se chválil, že když přijede do Prahy může vždy na kus řeči k Lubošovi (Štrougalovi) a oni ti vzpěrači byli horníky na dole 9. květen, ale při těžbě uhlí je nikdo neviděl. Jistě namítnete sponzory ve sportu, ale nějaký rozdíl v tom je. Tak jak říkáte Hitler nevstane z hrobu, tak žádný Filip, Opálka jak se ti komunističtí bossové jmenují nezavede systémem dotovaný propagandistický sport.
22. 10. 2013 | 22:22

mackie napsal(a):

Ještě k těm kontrolám, o kterých píše aktiv. Tady nastupuje klasické - kdo uhlídá hlídače. Pak to dopadne jako v Gogolově Revizorovi. V továrně jsou měřitelné parametry, které lze hlídat. Ale ta slavná EU již dlouhá léta nemá schválené rozpočty. Čím dále se rozhoduje od občana, tím je to horší. Rozdíl mezi našimi a evropskými korupčníky je jenom v eleganci. EU si protlačí zákaz žárovek, podporu neefektivního zemědělství, dotace na tzv. obnovitelné zdroje, které jsou totálně kontraproduktivní. Podpora energetických plodin způsobuje hladomor v třetím světě, krajinu zamořují nesmyslné větrníky, solární panely, řepková pole, které stejně musí být zálohovány klasickými zdroji. Bez zhoubných dotací by nic takového nevzniklo.
Nakonec se vymknul kontrole i celý projekt Eura, kdy se původně tvrdilo, že nikdo neručí za cizí dluhy a náhle je tu ESM a Německo volá po stále tužší integraci.
Lidé jsou dnes nejspokojenější v zemích mimo EU (Norsko, Švýcarsko) nebo s vlastní měnou (Švédsko, Dánsko).
22. 10. 2013 | 23:13

Petr napsal(a):

Dobrá analýza, v zásadě mi ladí. Letos jsem po dlouhém váhání usoudil, že budu volit, co je mi hodnotově nejblíž bez ohledu na preference a vyšli mi z toho zelený. Rozhodně mají dobrý program a vtipnou a chytrou kampaň a neuvízli se svými představami o světě v minulém tisíciletí.
Zhruba polovina lidí podle posledních průzkumů nebyla rozhodnuta, koho volit. Tak volte srdcem a kašlete na průzkumy!
22. 10. 2013 | 23:31

Klaus napsal(a):

To Slavwin:

No popravdě, fakt je, že se dětem věnovali, co se týká sportu, děti měli náplň, učitele se odpoledne reálně věnovali dětem...To jsou fakta...A jestli Vy za tím hledáte třeba ideologii, potom v praxi, konkrétně tato dle vás ideologie a propaganda v tomto konkrétním případě fungovala velice dobře.

Ještě jednou, jestli nemáte vyřešenou minulost, tápete, jste frustrovaný, je to samé, jako by jste byl alkoholik, nebo žárlivý manžel, manželka...S takovými lidmi se opravdu nedá žít....
23. 10. 2013 | 08:56

Hana napsal(a):

Ráda jsem si Váše hodnocení stran přečetla. Zajímalo by mě, co říkáte na Stranu svobodných občanů. Mně se hodně libí jejich jasně vyhraněné liberální založení a působí na mě seriózně.
23. 10. 2013 | 10:59

Svatej z Karlova mostu napsal(a):

Bohové musejí být šílení

http://honza73.blog.tyden.cz/clanky/6719/bohove-museji-byt-sileni.html
23. 10. 2013 | 12:20

Michal napsal(a):

Pane Janečku, svým náhledem na věc jste mě velmi, velmi zklamal a absolutně nechápu, jak jste se mohl takto vyjádřit. I přesto mám k vám stále úctu jakožto ke člověku podle svého svědomí pracujícího pro zlepšení společnosti. Nyní si ale myslím, že se mýlíte. KDU-ČSL, ta strana, která prolezla vždy do každé vlády jen aby byla též u koryta a ze které povstal Kalousek, tak tu chcete volit? TOP 09 že není špatná volba? To snad ne. Na svém webu nadačního fondu proti korupci máte mapu korupce, kde Kalousek vystupuje jakožto ústřední zlojed a který TOP 09 prakticky ovládá. Další zlojed je Drábek. Pan Schwarzenberg asi není špatný člověk, nicméně si stále pamatuju, jak zavíral oči před jasnou korupcí na ministerstvu zahr. věcí před prezidentskou volbou a strkal před tím hlavu do písku. Tuto stranu, která mimochodem byla v koalici v minulé vládě a tudíž se taky podílí na současném stavu ČR nepovažujete za špatnou volbu? To snad ne. Na druhou stranu považujete za populistickou Okamurovu přímou demokracii, referendum, odvolatelnost politiků, majetkovou a trestní odpovědnost politiků, zrušení imunity a majetková přiznání i zpětně? Kdyt za podobné hodnoty jste se pral i vy.Pan Okamura jako jeden z mála dokáže pojmenovat věci pravými jmény a nebojí se označit zlodějnu jako zlodějnu a šmejda jako šmejda. V podstatě nechápu vaše vyjádření ohledně TOP 09, KDU a Okamury. Ale nikdo není neomylný, ani vy.
23. 10. 2013 | 16:06

jiri.zap napsal(a):

Tady jeden pisatel dává hlas Zeleným, aby měli alespoň tři procenta, ale já myslel, že příspěvek státu se dává už od 1,8%, to nehovořím o tom, že Zelení mají za sebou největší megatunel solárních baronů, na který doplácíte Vy všichni...Čtu tady, jak mnozí pisatelé mají starost o demokracii, a proto bodou volit "staré" pořádky klik ODS a ČSSD. Já si naopak myslím, že my a vůbec celá Evropa jsme až moc demokratičtí, a příliš demokracie škodí, lidé si takovou nezaslouží, za pár let nás tady převálcují islamisté a přistěhovalci, jiri.zap@seznam.cz
23. 10. 2013 | 17:17

slavwin napsal(a):

Klaus
Historii vyřešenou mám a to po svém komunisty ne. Prostředí škol mi není cizí, otec byl učitel ještě prvorepublikový, v 50-ti byl předčasně penzionován, nevěřili mu i když vstoupil do strany, psal sae rok 1951-2, sestra učitelka, švagrová dokonce ředitelka školy. Věnovali se sportu kroužkům na podnět (politický nebo osobní iniciativa inspektora nebo jiného soudruha), ne vždy se to chytilo pak to v klidu umlklo, Tady záleželo na osobnosti pedagoga, myslím že rozdíl s dneškem je nepatrný Pionýr to ovšem bylo něco jiného i když tam bylo formálnosti mnoho, pravidelně se to vyhodnocovalo, takže to nemohlo jít do ztracena.
23. 10. 2013 | 18:54

pepa napsal(a):

A katolické duchovenstvo bude posílat židy a komunisty do plynových komors.Proto nejzločinnější stranou z histortického a současného hlediska byla lidovecká strana,
která je řízena katolickým klérem.Jejím cílem je uchopit politickou moc a zavést
nevolnictví, aby lidé museli pracovat zdarma o hladu a drželi nhubu a krok.Kdo voli lidovce, voli nesvobodu a nevolnictví.
23. 10. 2013 | 21:22

slavwin napsal(a):

Pane Klaus
malý, ale dost důležitý dodatek -spartakiáda. Já osobně jsem to neměl rád, určitě nepatřil jsem k většině. Ta věc se vyřeší potlačením bolševické zlodějny, snad vezmeme poučení od Švýcarů. Zakotvením lidí do pracovního bude nálada na nové sokolské slety a jejich ideologického překroucení spartakiádu.
23. 10. 2013 | 21:33

Pavel napsal(a):

Pane Karle Janečku tak to máme celkem podobný názory a jsem tomu rád, jelikož vaše mediální vystoupení delší dobu sleduji a snažím se udělat si názor do jaké miry to myslíte upřímně či jaké cíle vlastně sledujete, přeji vám ať prostředky a úsilí vámi vynaložené přinesou dobré plody celé společnosti.
24. 10. 2013 | 12:46

volič zleva napsal(a):

Budu voličem ČSSD i když souhlasím, že Hašek a jeho křídlo je ostuda.

Nejzajímavější čerstvé a nedávné názory blogera vlka, známého dříve z místních diskusí. Pohled zleva.

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/10/21/volicska-rukovet-pro-levicoveho-pravicoveho-nerozhodnuteho-vahajiciho-volice-ajkoz-i-pro-toho-kdo-k-volbam-jit-nechce/

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/10/19/privatizator-kolacek-u-veselovskeho-o-kauze-mus-aneb-jak-malem-prijit-o-solokapra/#more-933474

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/10/13/necinnost-vlady-necaskalousku-ve-svycarske-kauze-v-datech-a-faktech-z-alexovy-klavesnic-epro-jezevce-carlosev-a-vlada/#more-933425

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/10/15/konkurenceschopnost-cr-aneb-kdyz-kalousek-prasi/#more-933209
24. 10. 2013 | 19:47

JF napsal(a):

Michal: zdá se, že pan Janeček je jen další verze VV - předstrčených bojovníků proti Mafii. Proto se zde i takto vymezuje a na tož dost nesolidním způsobem vůči Babišovi ... podobně antibabišovské blogy jeho placených blogerů pana Havlíka (viz mapovani.cz sponzorovaného Janečkem) a Candole (lobbista).
24. 10. 2013 | 21:14

Karel napsal(a):

http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/je-karel-janecek-agent-jako-jeho-otec/
25. 10. 2013 | 01:48

Lukáš P. napsal(a):

Pan Janeček má naprostou pravdu. S volbou KDU-ČSL souhlasím, je to jediná volitelná strana, která může zabránit komunistům na vládnutí v této (jimi 40 let huntované zemi). Volím KDU-ČSL a děkuji panu Janečkovi za odvahu vidět věci střízlivě.
25. 10. 2013 | 11:30

Karel napsal(a):

Rozdíl mezi stranou KDU-ČSL a ČSSD vidím jenom v tom, že lidovci se hlásí otevřeně k nějakému náboženství. Vyznávání jakéhokoli náboženství v 21. století, kterým chtějí lidé dokázat, že jsou nějak jiní či lepší než nevěřící v jakékoli božstvo, je opravdu zvláštní v době, kdy si umíme vysvětlit, že např. hrom není hněv nějakých bohů a podobně. Naskýtá se tedy otázka, proč chtějí věřící v "boha" udržovat lidi v bázni "boží" a vzájemně rozeštvávat lidi věřící v různé "bohy".

Nebude to tím, aby byla stálá potřeba vynakládat čím dál víc prostředků na zbrojení?

Licoměrnost volby KDU-ČSL je tedy více než zřejmá, tím spíše od člověka, který se určitě nechodí zpovídat do kostela a neumí odříkávat modlitby za cokoli, snad jen za plnou peněženku.

Přínosnější volbou je volba ČSSD, která nejenže lidi nenutí k středověkým praktikám, ale má rovněž jiný pohled na naše angažmá v změrně vyvolávaných válečných konfliktech.
Zdecimování naší armády, která by měla mít pouze obranný význam, je částečně také vina lidovců. O vyvádění financí z resortu obrany ani nemluvě.
25. 10. 2013 | 12:00

Jan Stejskaol napsal(a):

A já budu volit Stranu mírného pokroku v mezích zákona. Pokud nebude na seznamu, pak budu volit staré ksichty. Ty už mají nahrabáno. Pokud bych volil nové ksichty, tak u těch je předpoklad, že si chtějí také nahrabat, což by nebylo pro státní kasu dobré.

A proč mám v Čechách opisovat dvě anglická slova? Night mare!
Každý, kdo chce být IN, musí prokládat své projevy anglickými slovy. Nezavedl jejich papá za komunizmu regulovčíka, nehrál górodky, nezůčastňoval se nomenklaturních žranic?
10. 10. 2014 | 17:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy