Méně negace, více legrace!

14. 01. 2014 | 08:05
Přečteno 15763 krát
Včera (pondělí 13.1.2014) jsem v pořadu TOP STAR magazín hovořil o předsudcích a negativním myšlení. Vzápětí po natáčení tohoto pořadu, v posledním Blesk magazínu z pátku, publikovala redaktorka Sandra ukázkový příklad přesně takového myšlení, o kterém jsem mluvil.

Titulek zní "Děkuji, Janečka? Nechci!". Autorka dokázala v jediném textu napadnout celou řadu pozitivních věcí, počínaje úsměvem na tváři, mou zálibou v chození po zábradlí a konče vegetariánskou kuchyní. Myslím, že je to škoda, i když chápu, že ve svém věku má leckdo na řadu věcí - třeba na vegetariánskou kuchyni - velmi silný názor.

Redaktorku Sandru jsem viděl jednou. V říjnu 2012 se mnou dělala rozhovor pro magazín Blesk a za tím účelem jsme se tehdy dvakrát během dvou dnů setkali. Ve svém novém článku nyní začíná Sandra hodnocením mého fyzického vzhledu, konkrétně se jí nelíbí má "kštice". Chápu, ze jí nemusím fyzicky přitahovat, nicméně hodnotit lidi podle toho jak vypadají nebo dokonce podle barvy vlasů mě přijde vážně dost omezené.

Autorka dále pokračuje:

"Osobně naprosto nesnáším takzvané sluníčkové lidi. Když má někdo na tváři permanentně nalepený hollywoodský úsměv a tvrdí, jak je všechno skvělé a když náhodou není, je potřeba si na tom hezké najít, praštila bych ho palicí po hlavě."

Myslím, že člověk, který něco takového napíše, není pouze věčný negativista. Je to člověk, který vůbec nepřipouští, že by snad někdo mohl žít kvalitní a radostný život a prostě mít dobrou náladu, a proto řeší svůj problém napadáním ostatních a negativním přístupem ke světu. Znáte taky nějaké takové lidi?

Autorka pak dále popisuje naši schůzku na Petříně:

"Kytku bych od něj ale zřejmě očekávat nemohla, protože je to přesně ten typ, podle kterého i rostliny mají duši. A kdybych se těšila na pohodovou procházku, taky bych se pěkně přepočítala. Karel Janeček totiž chodí na Petřín, aby lezl po zábradlí! [...] Balancuje na úzkém kusu kovu a nadšeně básní, jak to pomáhá jeho psychice a koncentraci. Mé psychice by v tu chvíli nejvíc pomohlo shodit ho dolů."

Sandra zřejmě vůbec netuší, jak obohacující je sport a speciálně pohyb v rovnováze. Konkrétně, chození po tzv. slacklajně, nataženém pružném pásu, je moderní a velmi účinná metoda, kterou používá i řada vrcholových sportovců. Ať každý dělá co ho baví, není snad třeba urážet hned sportovce, ne? Osobně se nedomnívám, že rostliny mají duši, nicméně pokud má někdo jiný názor, budu ho respektovat a takový názor pro mě nemůže znamenat degradaci jeho nositele. Obzvlášť na Petříně, kde je rostlin spoustu, a některé ze stromů kvetou dokonce i teď v lednu! :-)

Seskok padákem byla jediná část článku, která nebyla vyloženě negativní, nicméně ani parašutista by se uznání Sandry nedočkal. Je to podle ní podivná záležitost, i když připouští, že na seskoku padákem možná přeci jenom něco bude:

"Druhý den jsme vyrazili na jedno menší pražské letiště. Karel Janeček totiž hodlal postopadesátéosmé skočit s padákem. Tenhle excentrik totiž zřejmě nemá normální koníčky. Ale fajn, proč ne, na milovnících adrenalinového sportu je svým způsobem něco přitažlivého."

V závěru ještě Sandra stihla napadnout vegetariánskou stravu a restauraci Gopál v Nerudově ulici:

"Jenže Janeček dostál své image podivína i co se týče jídla. Mohli jsme jít kamkoliv, my ale skončili ve vegetariánské restauraci. Všechny pokrmy vypadaly jako už jednou strávené, a když nám je kydali na tácek, připadala jsem si spíš jako v kriminále."

Fakt je, že ačkoliv nejsem vegetarián, na obědy do vegetariánských restaurací chodím rád a zvu tam i své přátele. To ale není na Sandřině článku to podstatné. Podstatný je její přístup. Mám totiž ten pocit, že lidé dnes rádi hovoří o tom, jak je všechno zlé, špatné a nejhorší. A pokud snad má někdo jiný názor, spouští se u těchto lidí agresivní reakce.

Sandra své hodnocení (po více než roce od našeho setkání!) teď shrnula slovy:

"Člověk by nevěřil, kolik toho lze o krásnu, dobru a pozitivnu nakecat."

Nerozumím jedné věci. Její přes rok starý článek v magazínu Blesk, viz odkaz, je poměrně pozitivní. Co se Sandře stalo, že za rok takto změnila svůj postoj? Čtenář nechť si sám udělá názor.

Já mám pocit, že takovéhle články ani tak nevypovídají o lidech, o kterých se píše, ale spíš o jejich pisatelích. Osobně proti Sandře nic nemám. Ve skutečnosti je mi jí líto, její negativní mysli. Mně osobně se s ní povídalo hezky a rád bych jí věci příště podal tak, aby nenarušovaly její integritu a třeba jí pozval i do jiné restaurace.

Každopádně děkuji za učebnicový příklad toho, co je podle mého názoru v naší společnosti opravdu špatně. Vše lze změnit a proto i jí bych do budoucna chtěl popřát více radosti a snad i trochu toho štěstí. A nám čtenářům méně takových článků i v bulváru a více radosti ze života.

P.S. A za tu kytku, kterou jsem na Petřín zapomněl přinést, se opravdu omlouvám!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Th napsal(a):

No...a má ona vůbec nějaký názor? Není náhodou placená za to, žádný nemít? Přeju hezký den :-).
14. 01. 2014 | 08:18

K.V napsal(a):

Janečku, kdybyste raději napsal kolik milionů už nás stála vaše nadace a jak jste pohnuli s tou korupcí, to by bylo něco.
14. 01. 2014 | 08:28

Anna napsal(a):

Th napsal(a):

No...a má ona vůbec nějaký názor? Není náhodou placená za to, žádný nemít? Přeju hezký den :-).
----------------------------------------------------------------------------------

A co tedy podle Vás vyjadřovala, když ne vlastní názor? :-)
14. 01. 2014 | 08:31

Maximus napsal(a):

666 - zdravím pane kolego!
P.S.
Ale s tím vegetariánstvím jste fakt přehnal, my satanisti máme rádi především masíčko!
14. 01. 2014 | 08:32

Neudržitelný napsal(a):

Poptávka určuje nabídku. A v dnešní době není potávka po kladných hrdinech, po pohodových lidech, po šťastných jedincích, po pohlazení na duši, po radostném žití. Naopak, vše co se tomu může jen trochu podobat je potřeba nevidět. A pokud už na to někdo ukáže, je třeba hned v zárodku to zesměšnit, zpochybnit.
Proč má takový negativní bulvár úspěch je otázka pro psychology. Bohužel jsme jim krmeni od rána do večera a nejhorší je, že takové zprávy na ČT jsou naprosto stejné jako na dalších stanicích, prostě negativní, a pokud je tam trocha lidskosti, tak jen na základě rozpitvaného neštěstí druhých.
14. 01. 2014 | 08:42

Lila napsal(a):

Anna

Je otázkou, jestli názor Sandry někoho zajímá :-)

(Domnívám se, že rozhovor měl být o panu Janečkovi, nikoliv o dojmech slečny Sandry.)
14. 01. 2014 | 08:43

neo napsal(a):

pane Janečku:

dnes je prostě moderní nebýt spokojený, na všechno nadávat. Všechno hanit a kdo nejde s davem, je onen podivín.

Negativisti si nepřipustí, že by mohli existovat spokojení a šťastní lidé.
14. 01. 2014 | 08:45

Anna napsal(a):

Člověk není ani tak zraňován tím, co se mu stane,

jako spíš tím, jaký má k tomu postoj.

Montaigne
14. 01. 2014 | 08:45

Anna napsal(a):

Lila napsal(a):

Anna

Je otázkou, jestli názor Sandry někoho zajímá :-)

(Domnívám se, že rozhovor měl být o panu Janečkovi, nikoliv o dojmech slečny Sandry.)
-------------------------------------------------------------------------------

Domnívám se stejně.
Na tu otázku neznám odpověď. :-) Bulvár vůbec nečtu a nesleduji.
14. 01. 2014 | 08:50

K.V napsal(a):

Neo, negativisty právě naopak hodně se..re jak jsou tu tuneláři a zloději spokojení a šťastní
14. 01. 2014 | 08:52

a je to napsal(a):

když lezete do hnoje zvaného TOP STAR magazín a Blesk tak se ničemu nedivte,ještě můžete navštívit RYTMUS ŽIVOTA a podobné skvosty žurnalistiky tolik oblíbené českým čtenářem, tolik lačnícím po pravdivých informacích, podle kterých se potom obléká,nakupuje a sdílí společný názor na veškeré dění.
14. 01. 2014 | 08:55

Lejla napsal(a):

To teda bylo pindání o ničem.Koho vlastně zajímají názory na život člověka pro kterého morálka a slušnost k ženám nic neříkají.V době korupč.skandálu jsem docela fandila tomuto člověku ale dnes už mám jiný názor.Tento pan nemá žádnou morálku a už docela pochybují o jeho geniál.matemat.schopnostech.Matematici mají logické myšlení ale u tohoto pana logika má absenci.
14. 01. 2014 | 08:57

Petr napsal(a):

Dobře, pane Janečku!:-) Je dobré lidem ukazovat, že se to jejich shazování druhých nemusí každému líbit.
14. 01. 2014 | 08:57

Anna napsal(a):

Lejla napsal(a):

To teda bylo pindání o ničem.Koho vlastně zajímají názory na život člověka pro kterého morálka a slušnost k ženám nic neříkají.
--------------------------------------------------------------------------------

Proč jste tento blog četla ???
14. 01. 2014 | 09:02

hlustvisihák napsal(a):

Janeček, čemu se divěj, to byly psaný pro čenáře Blesku ne pro fandy Pozitivní evoluce...
14. 01. 2014 | 09:04

jozka napsal(a):

Pozastavovat se nad necim, co pisou v Blesku? Proc?
14. 01. 2014 | 09:07

fikus napsal(a):

třeba toužila po chalupě na Havaji a Vy jste ji odmít, neboť nebyla Váš typ, ženský se potom mstí i obviněním se znásilnění.
Ratha jste taky odmítnul jako obětního beránka levice bez naděje na spravedlivý proces, potom Vás nemají lidi rádi, protož jim nevadí Vaše kštice, ale úspěch a prachy, na to jste nepřišel?
Bylo by hezké, kdyby jste nechal byznys aby frčel a bavil se politikou, kterou trochu zanedbáváte - je zde tolik témat..
14. 01. 2014 | 09:11

K.V napsal(a):

Ano, to ONI potřebují. Nevadí že si prací nevyděláte ani na nájem, že i o tu práci brzy přijdete, že dostanete důchod o 15 let později než za komunistů a ještě tak nepatrný že nebude stačit ani na postel v domově pro seniory, že státní dluh naskakuje tak že ho nesplatí ani vaši vnuci, že vaše daně rozkrádají po miliardách.
Hlavně se radujte a veselte, ať je klid na kradení, pardon na "práci"
Pravda a láska zvítězí
14. 01. 2014 | 09:12

Baba Jaga napsal(a):

Není-li o čem psát - i redaktorka Blesku co téma dobrá.
Ono už snad není každá reklama reklama, pane Janečku?
A já se pořád těším na Vámi slibovaný matematický model k odstranění krizí. Pozitivní evoluce věru nevzkvétá...
14. 01. 2014 | 09:18

krajan napsal(a):

Pane Janečku,
záliba v chození po zábradlí je vskutku pozitivní rys. Za něj by vás měl lid nejméně milovat!
Představte si, kdyby podobnou zálibou trpěl třeba Miloš Zeman. Tomu by se teprve vyčinilo!
14. 01. 2014 | 09:21

pozorovatel napsal(a):

Sandra je typickou reprezentantkou české žurnalistiky. A je jedno, je-li z Blesku, Rytmu života, MF Dnes, Lidovek (anebo tohoto Aktuálně).
14. 01. 2014 | 09:24

Baba napsal(a):

Laiku, až přestaneš pohádky číst, tak se je naučíš vypravovat.
14. 01. 2014 | 09:25

e.m. napsal(a):

:o) máte tou legrací na mysli například posílání fotografií v mikulášské masce čerta osobám s dispozicí k paranoie, ne-li přímo psychiatricky nemocným, které to příslušně vyděsí -- hovořím o té Vaší fotografii zaslané slečně Bostlové, pane Janečku?
:o) trošku divný, ne, čovek by si řek, že to udělá předškolák.... anebo... /ano. následovat by mělo slovo dehonestující..../... a že to byla zrovna žena...divná zábavička....
Nejste vy fakt nějakej... DIVNEJ? ;-)
14. 01. 2014 | 09:25

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

O něčem se nějak psát musí. To se ví.
Kdo nijak o ničem nepíše - ani o něm se pak nepíše.
Proto dnes něco napíši o Sandře a zevšeobecním to na všechny ty, co stále nemají úsměv na tváři a žerou bůček, lidem se to jistě bude líbit...a i kdyby ne, tak záměr byl naplněn.

P.S. Zdalipak se například profesor VŠE Václav Klaus smál - při smolení či podepisování své vypečené amenstie ?
Jí profesor VŠE Klaus bůček ?
14. 01. 2014 | 09:31

Martin1 napsal(a):

"Každej ať si pindá, co chce, my jsme tady na to zvyklý,"
Volně z: "Jáchyme hoď ho do stroje"
14. 01. 2014 | 09:31

Ferda napsal(a):

Já mít takové prachy, jako Janeček, tak jsem také vysmátý. Jinak proč vůbec Janeček píše tento blog? Koho zajímají jeho "rozepře" s nějakou Sandrou. Asi píše jen z reklamních důvodů, aby byl vidět, když už nejsou vidět výsledky jeho "protikorupčního tažení"
14. 01. 2014 | 09:31

e.m. napsal(a):

P.S. ;-) doporučuji příště zaslat něco těch legrácek o iluminátských seancích či co to mělo být s hromadnými souložemi ministrů nikoli sl. Bostlové, ale např. p. Bělobrádkovi...;-) páč pokud je adresátem labilní sl. Bostlová, vypadá to jako nezdařilý pokus o úchylnost a Vám to škodí na pověsti, ale při zaslání p. Bělobrádkovi by se jasně jednalo o legraci...
14. 01. 2014 | 09:34

Martin1 napsal(a):

Karel Janeček
Méně negace, více legrace!
Více nadace, více "legace" (1)!
-----
(1) "legace" více jen legálního postupu ve všem!
14. 01. 2014 | 09:39

antisoudruh napsal(a):

Pane Janeček,
na něco, nebo někomu nadávat je pro jistý okruh lidí jediná možnost, jak se cítit dobře. Podle hesla: "Ne já, ale ten druhý je blb." Nejvíce to v naši zemi slízne ten, co v životě něco dokázal a vyčnívá ze stáda.
A s tím zábradlím Vás chápu. Osobně ten nádherný pocit plné koncentrace miluji. Zkusil jste namísto zábradlí fotbalovou branku? Již vylézt nahoru a na břevně se postavit na nohy je tak trochu výkon (vážím 122 kg - nejsem vegetarián). A potom přejít na duhou stranu - branka vibruje a Vy to musíte vyrovnávat. (Zábradlí většinou drží.) Vyžaduje to plnou koncentraci, přesně dozorované reakce a nemůžete si dovolit nejmenší chybičku. A až to zvládnete dopředu, tak se můžete překonat jen chůzí pozpátku. Asi chápete, že mne přihlížející mají za blba. Neví totiž o co přichází.
14. 01. 2014 | 09:49

Mauricius napsal(a):

Jak je to s daněmi na Mauriciu? Je pravdou, že pan superpoctivý tady všude hlásá, že je miliardový boháč, ale daní na Mauriciu a u nás pár korun? Je pravdou, že Kraus je hvězda, co po osmi číslech časopisu Kraus padla a nyní to svádí na všechny svaté?
14. 01. 2014 | 09:51

Viola napsal(a):

Možná tu bude mít pan Janeček spoustu příspěvků, až se mu z toho hlava bude točit.
Pane Janečku, já se vůbec té Sandře nedivím, už jednou jste měl aféru s jednou ženou, ktré jste poslal sebe stylizovaného do ďábla. No a v poslední době jste také neudělal dojem na ženské pokolení, když jste se ukázal s novou milenkou, řekl jste, že jste rozvedený se dvěma dětma a jinou milenkou, kterou máte šest let. Jste jakýsi bigamista, to se normálním ženám vůbec, ale vůbec nelíbí.
Některé ženy, než by tuto skutečnost naplno řekly, tak se snaží vás popsat jako nehezkého s divnými koníčky. Popravdě, nejste žádný krasavec a máte vadu řeči.
14. 01. 2014 | 09:52

buldatra napsal(a):

"Dnes mám půst", řekl smutně vegetarián a zakousl se do bůčku.
14. 01. 2014 | 09:56

šašek z Jihlavy napsal(a):

Já taky nechápu ty podivíny, kteří kolem páté spěchají do práce a nespraví si náladu krátkou procházkou po zábradlí. Jedno takové mám i pod okny, přiměřený sklon, v současnosti obalené ledem, takže i ten adrenalin by se vybudil. A co vidím? Zachmuřené tváře, ustaraný výraz a stepování na blízké zastávce trolejbusu, někteří to mají i s hudbou (aspoň myslím, když mají sluchátka, ale možná, že sledují nějaký jazykový kurs nebo politologické rozbory). Jen matky, kterak vlečou své rozespalé ratolesti do školky, aby neprošvihly nástup do práce, ač by rády, nestihnou nějakou tu piruletku pozitivního přístupu k životu.
Více Janečků (Kožených, Kellnerů, Singrů, Hušáků a spol.) a budeme se potkávat s veselými, řekl bych přímo čtveráckými ůsměvy (třeba docent Schwartz to hezky předvádí).
Ty zakaboněné socky jen kazí immage naší radostné doby.
Blesk sice nečtu, ale ta novinářka Sandra mi podle těch uvedených replik přijde jako normální ženská. Mohla mít ale tolik předvídavosti, že vegetariánská menu je pro býložravce a měla se urazit. Vždyť je známo, že bohatci jsou šetřílkové, ne-li přímo škrti. Např. já, prostý penzista, bych ji pozval aspoň na biftek nebo tatarák, pokud by měla i potřičné proporce, i na vhodnou zálivku by došlo. Co na tom, že bych týden chroupal chleba se sádlem + 3 okurky, i Sommerset Maugham pro dobrý dojem pozval kdysi dámu na opulentní večeři (viz jeho povídka), a pak měsíc sušil hubu, což by panu Janečkovi nehrozilo. Párkrát klikne a má to doma i s vývarem, možná pěkně mastným a hustým, žádný zeleninový blivajz.
14. 01. 2014 | 09:59

s úsměvem to jde lépe napsal(a):

Asi to je osud, že lidé, kteří nemají tušení, že mít spoustu peněz není legrace, ale zodpovědnost, mají holý zadeček. A špatnou náladu, mnohé nechápou a závidí těm co pochopili.
Nebo že by byli tito lidé chudí, protože i duchem jsou chudí?
14. 01. 2014 | 10:03

Viola napsal(a):

Já jsem jako dítě měla potřebu chodit po hraně - pelest postele, dodávala jsem si tím sebevědomí.
14. 01. 2014 | 10:04

Martin1 napsal(a):

buldatra 9:56
Dobrý :)
Nejsem vegetarián, ale dnes budu asi s tím vaším vegetariánem solidární!
Nemohu přece nechat bližního v tom samotného!
14. 01. 2014 | 10:06

Hloupý Honza napsal(a):

Omlouvám se za všechny, kteří nepochopili, že váš příspěvek byl o vás samotném, a blábolí tady něco o negativismu a pozitivismu.

P.S. Jinak já vám závidím, závidím všem psychopatům, především to, že vás čeká dlouhý život (psychopati nemívají psychosomatické nemoci - infarkt, mozková mrtvice apod., emoce u nich nehrají takovou roli)
14. 01. 2014 | 10:08

Martin1 napsal(a):

Viola napsal(a):
Já jsem jako dítě měla potřebu chodit po hraně - pelest postele, dodávala jsem si tím sebevědomí.
14. 01. 2014 | 10:04
----------
A co? Neztratila jste tím pádem Violo, třeba pádem, jedním rázem - vrzem sebevědomí i panenství.
To první budeme potřebovat k té společné cestě na "Marz", to druhé na funkci "kozmonoutky" nemá negativní vliv.
14. 01. 2014 | 10:12

Viola napsal(a):

Ferdo

Podle mě tento článek pan Janeček napsal proto, že ač má spoustu peněz, přece jen mu něco chybí. Chyhbí mu prosté lidské štěstí, anebo upřímná láska. No a po nás by chtěl, abychom mu nějak dodali sebevědomí, jako jste fajn, když se usmíváte a vaše rozvrkočené zlaté kadeře jsou mile směšné a vaše koníčky dodávají ostatním odvahu něco podobného vyzkoušet také.
14. 01. 2014 | 10:13

Viola napsal(a):

Martine 1

Ne, nikdy jsem nespadla, naučila jsem se držet krásně rovnováhu, možná by se ze mě mohla stát v té době nějaká provazochodkyně. Souhlasím s panem Janečkem, že je to docela dobré, také na nervy, ale já jsem to cvičila už v ranném dětství a později už nepotřebovala.
14. 01. 2014 | 10:17

e.m. napsal(a):

Violo myslím, že Janečkovi nechybí nic.
Páč to, co popisujete, nepotřebuje.
Akorát mi nepřipadá odlišnej od ostatních, kteří se baví *na účet* - a tož ani nemyslím, že by *více Janečka* přineslo nějakou zásadní pozitivní změnu, no...

;-) ale fakt je, že mně se nelíbí kdeco, no
14. 01. 2014 | 10:24

roman napsal(a):

Je evidentní, že paní Sandra říká neomaleně to, co si myslí, čímž ke kultivaci společnosti nijak nepřispívá, ba naopak. Sama si asi svou "pravdomluvností" docela úspěšně vede, jistě bez jakéhokoliv pocitu viny, sebereflexe, či svědomí, jaké mají její pravdy dopady.
Tato ostrá rétorika je mimochodem vlastní spoustě úspěšných jedinců, před kterými musí být obyčejný slušný člověk stále na pozoru, anebo raději ustoupí, než aby sváděl nesmyslné války. A co teprve, když si svou neomaleností razí cestu vpřed zaměstnavatelé, šéfové, různí manažéři a další tzv. elity.
Já bych řekl pane Janečku, pokud nežijeme v otrokářské společnosti, že tito lidé nejsou jenom negativističtí, ale přímo nebezpeční. Obvzvláště dostanou li se do médií, anebo rozhodují li přímo o osudech jiných lidí.
14. 01. 2014 | 10:25

šašek z Jihlavy napsal(a):

P.S. Jinak já vám závidím, závidím všem psychopatům, především to, že vás čeká dlouhý život (psychopati nemívají psychosomatické nemoci - infarkt, mozková mrtvice apod., emoce u nich nehrají takovou roli)
14. 01. 2014 | 10:08
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Dlouhý život je odměna prostým lidem někde na venkově, že žili střídmě a většinou netráví závěr života někde v hospicu nebo na LDN. Unaveni životem a usmýkáni starostmi, v pokoji zhasnou jako jiná boží stvoření v přírodě.
Naproti tomu bohatci mají spoustu starostí, vydání za bodyguardy, kosmetické salony, chirurgické úpravy, osobní psychology a psychiatry, sexuology, trenéry ve fitku, wellnes pobyty, trable s dědici a tisíce jiných maličkostí, které umoří i osla. A nakonec tu musí všechno nechat a odejít tak, jak je pánbůh stvořil. Pro ně musí být dlouhý život peklo na zemi.
Ještěže máme písničkáře a příležitostné básníky jako je Jan Burian, kteří vše zaobalí do laskavého příběhu o čekání u nebeské brány(viz jeho blog). Ne jako Dante nebo někteří naturalističtí malíři, věštící apokalypsu.
Radujme se z naší chudoby a nezáviďme psychopatům!
14. 01. 2014 | 10:30

Jut napsal(a):

V zemi kde je největší dětská sebevražednost v EU, kde Češi co se práv a příjmů týká začínají být na úrovni Palestinců, v zemi kde nás Singer okradl o úspory a ještě za to dostal od ostatních židovských bankéřů ocenění, v zemi kde židovští politici jako Jančík, Burgermeister, Bém, Langer, Besser, Drábek, Drobil jsou naprosto nepostižitelní - se našel někdo kdo zrovna nemá náladu na židovské anekdoty a šprťouchlata.
Jak překvapivé.
14. 01. 2014 | 10:30

antisoudruh napsal(a):

romane,
je právě na nás, abychom měli odvahu, jak má pan Janeček, a neomaleným lidem čelili. I když bych spíše řekl, že neomalená rétorika je spíše lidem jak duchem, tak statky chudým. Šéfové forem se takto nechovají. Je fakt, že se právě díky zmíněným neomaleným "pravdomluvní" dostali i do politiky. Máme holt zastupitelskou demokracii.
14. 01. 2014 | 10:36

šašek z Jihlavy napsal(a):

Viola napsal(a):
Martine 1

Ne, nikdy jsem nespadla, naučila jsem se držet krásně rovnováhu, možná by se ze mě mohla stát v té době nějaká provazochodkyně. Souhlasím s panem Janečkem, že je to docela dobré, také na nervy, ale já jsem to cvičila už v ranném dětství a později už nepotřebovala.
14. 01. 2014 | 10:17
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Škoda, kdybyste přešla později na kladinu, mohla jste se alespoň podívat do světa proslavit vlast jako Bosáková nebo Čáslavská, takhle se váš smysl pro rovnováhu patřičně nezúročil (máme o tom pěkné rčení o zakopané hřivně).
14. 01. 2014 | 10:36

Martin1 napsal(a):

Viola
Violo, víte, co já přímo miloval a byl na to odborník? Když jsem byl malý kluk - asi 9 - 10 let, tak jsem se naučil lézt v úzkém prostoru - ve světlíku našeho domu. To se přitiskla záda na jednu stěnu (hrubý beton)a na druhé straně se člověk zapřel nohama (tenisky).
Šlo to jen v prostorách, které musely být "ušity" na míru lezce. Když si to uvědomím i nyní, konstatuji, že jsem byl pěkný "pako" - mohl jsem sletět, trochu se i třesu - ne to není ještě "parkinson". Ale to jsou asi i současní horolezci, co lezou bez zajištění na daleko větší výšky a ti mají dávno po pubertě. Oni tam lezou prý pro pro adrenalin. Já tehdy nevěděl, co to je, ale věděl jsem, že ve 3. patře je koupelna a možná zahlédnu o 4 roky starší Janu. To stačilo.
14. 01. 2014 | 10:38

antisoudruh napsal(a):

oprava
romane,
je právě na nás, abychom měli odvahu, jak má pan Janeček, a neomaleným lidem čelili. I když bych spíše řekl, že neomalená rétorika je spíše vlastní lidem jak duchem, tak statky chudým. Šéfové firem se takto nechovají. Je fakt, že se právě díky zmíněným neomaleným "pravdomluvní" dostali i do politiky. Máme holt zastupitelskou demokracii.
14. 01. 2014 | 10:38

gaia napsal(a):

třeba tu Sandru podplatila, aby tak psala, Jana Doležalová.
14. 01. 2014 | 10:40

+++ napsal(a):

Ale tak já myslím, že úsměvem nic nezkazíte a když si pořádně opucujete boty, tak i po zábradlí vás chodit nechají.

Co se týče novinářky Sandry, člověče nešťastná, věc je tak prostá - ona nechtěla obdivovat vás, ona chtěla, abyste obdivoval vy ji. Trošku to pozitivno a krásu smysluplně zaměřit a dostal byste ji i na zábradlí. Jen do té kapusty, do té bych se opravdu nepouštěl.
14. 01. 2014 | 10:42

Baba napsal(a):

I Janeček má krásné oči, Sedláček jej vedle sebe nepustí, musel by si všechno odpracovat sám.
14. 01. 2014 | 10:43

+++ napsal(a):

Milé Aktuálně, máte rozbitou kaptču, huláká na mě, že jsem stroj a přitom příspěvek pustí, protože po refreši se zobrazí ;) A huláká červeně!
14. 01. 2014 | 10:44

Viola napsal(a):

e.m.

proč by pan Janeček tento článek psal, kdyby mu nic nechybělo? Tak možná mu to štěstí a upřímná láska nechybí, ale může mu chybět to sebevědomí, o které jej ta reportérka Sandra krutě obrala. Ovšem spletl se, jestli očekává, že jej, veleúspěšného muže v podnikání bude někdo chválit a dodávat mu energii. On sám má rozdávat, ale nerozdává, jak je vidno.
14. 01. 2014 | 10:44

Viola napsal(a):

gaio

a to jako proč?
14. 01. 2014 | 10:46

e.m. napsal(a):

violo, to je fakt, tam to bude něco trošku jiného - :) myslím, že už to tu někdo psal, že by tu jakousi Sandru spíš pozval na buřta :)
a skoro bych řekla, že pan Janeček moc nepodniká, spíš se fláká. :) páč práce zabere čas a ten pak na Sandry a podivné filipiky na aktualne.cz, psaní sl. Bostlovým a podobné libůstky chybí.
pěknej den.
14. 01. 2014 | 10:53

Viola napsal(a):

Martine1

také jsme šplhali tímto způsobem po futrech dveří. Naštěstí jsem se se světlíky nesetkala, ale měli jsme krásně hladké zábradlí u schodů a po něm jsme jezdili dolů.
Adrenalin, je to opravdu jen o tom adrenalinu to lezení po horách? Není to nějaký atavismus dávných dob? Víte, jak byly ty hrozné povodně, tak se lidé snažili vylézt co nejvýše, aby se zachránili. Pan Komárek mě na takové myšlenky navedl s tou Čínou.
14. 01. 2014 | 10:54

Baba napsal(a):

Bože, Viola zase sežrala všechnu adolescentní moudrost světa, tak laiku moc neprovokuj, stejně máš do tvého posledního slova ještě kus cesty.
14. 01. 2014 | 10:55

Viola napsal(a):

e.m.

také přeji příjemný den.
14. 01. 2014 | 10:57

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Žasnu, kolik lidí si spojí psychopata nutně jen s "bohatcem".
Znám spoustu lidí, kteří jsou bohatci, ale zdaleka nejsou psychopaty /použil bych raději termín " lidé s poruchou osobnosti", ale vem to nešť/. A pomineme -li ten fakt, že diagnostikovat psychopata je úkon mnohem složitější, než že si například od něj něco přečteme...kdo z nás o sobě může s jistotou prohlásit, že on sám i tak není psychopatem /i když je poměrně chudým/ ?
Takže nyní k tomu seznamu lidí, co jsou bohatci, ale nejsou psychopati...
Třeba...ne, ten ne...ale tak například...ne ta ne, ta to má po manželovi...tak pak je tady ...hmm, tam to také není jisté...ale zcela určitě by to mohl...ne, ten o lidské sounáležitosti jen kafrá, ale jinak by za kus lesa prodal třeba i chromou manželku...už to mám ...ale ne, ten přeci tvrdí, že tuneláři jsou oběti a jejich oběti že jsou neprozíravá a naivní hovádka...ale co tak třeba...herdek, ten zas to bohatství nabyl dost nehezkým švindlem...kd ejen brát a nekrást...
Janeček !!!
Ano, to je ten jeden poctivý a hodný, toho měl Lot tenkrát na mysli.
Janeček a taky Sedláček - on má dobré nápady a taky radil Havlovi /co s Lucernou ?/, tito lidé jsou onimi příklady toho, že bohat...sakra, nahrabal si ten Sedláček už dost ? Nevypadá na to, jezdí furt na kole - v beemváku ho nikdo nikdy neviděl.., na Českém Lvu se válí po podlaze jak nějaký loserovský otrapa....takže zas nic...

Už to mám !!
Janeček a taky Rittig a pak i Janoušek a vůbec všichnu ti, co dávají na charitu nemalé peníze.
Takoví lidé totiž musí být láskyplní, hodní, přívětiví, lidští, solidární , soucitní...z podstaty. Na charitu totiž jen gauner a psychopat nedají nikdy nic - to je zcela jasný důkaz pro má tvrzení.
------------------------------------------------------------------------------
Šašek z JIhlavy
Takže to " sladké umírání" je tedy odměnou za onen poctivý a prostý život.
To je moc hezké - jak jste to napsal.
Vy sám tomu věříte ?
"La dolce morte" - to zní ale fakt hezky. Škoda že už Fellini netočí.
14. 01. 2014 | 10:58

Já napsal(a):

Je fakt, že ten věčně rozesmátý obličej mírně nasírá okolí, protože normální smrtelníci plahočící se denodenně do práce za almužnou jen taktak dostačující k přežití, prostě na tváři úsměv a bezstarostnou pohodičku nevykouzlí. Není to závist, ale prostě "nasrání".
Taky mi k p. Janečkovi moc nesedí ta charita, kterou se tak rád chlubí. Možná by stačilo udělat šťastnou svoji rodinu.
14. 01. 2014 | 10:59

Viola napsal(a):

Paní Babo

je to možné?
14. 01. 2014 | 10:59

A.N. napsal(a):

Já jsem se konečně od někoho dozvěděl, jaký že je Janeček podivín.
Jenom takovýto magor nám tady může permanentně dokazovat, jak jsme všichni zkorumpovaní - a ještě úplně blbí, že jíme maso. A tohohle polovičního úchyla zvou do televize, aby nám vykládal, jak má existovat kapitalismus bez korupce? On prostě ani ve snu nemůže nejen pochopit, že vězeňské vegetariánské žrádlo většině lidí nechutná, natož pak že kapitalismus bez korupce z principu nemůže existovat. Snad by příště se ho nějaká redaktorka-vegetariánka mohla v hospodě zeptat, jestli existuje někde takový kapitalismus, kde by nebyla korupce. Třeba by jí při mrkvové zmrzlině nakonec otázku od srdce zodpověděl.
14. 01. 2014 | 11:07

Sandra jak ji známe ... napsal(a):

Pan Janeček
asi píše o Sandře Apostolidisové, redaktorce Blesku.

O ní se můžeme mj. dočíst:

"... A jaká je Sandra povahově? Řekla bych, že jak kdy ... připomíná mi aprílové počasí. Většinou je milá a veselá, na lidi dělá výborný první dojem. Působí sebevědomě a celkem suverénně, ale jak často sama říká, jsou to pouze mimikry.

Uvnitř je totiž hodně citlivá a spousta věcí ji dokáže zasáhnout, jen to nerada dává najevo, protože by tím přiznala svoji slabost. Alespoň tak to vnímá ona.

Je cílevědomá, i když někdy musí bojovat se svou leností. Zatím se jí to ale úspěšně daří - co si naplánovala, toho dřív nebo později vždy dosáhla.

Rozhodně jí nelze upřít smysl pro humor, miluje smích a společnost svých přátel. ... Není prý ideální "vrba", protože mívá tendenci všechny problémy zlehčovat, ale když se jedná o něco opravdu vážného, snaží se své blízké podpořit ze všech sil.

Její špatné vlastnosti? Tak jako každý člověk jich má spoustu. Je náladová. Jeden den se usmívá jako sluníčko, ale pak jí něco přelítne přes nos a dobrá nálada je pryč. ... Jakmile se drobné problémy nakumulují, vybuchne. A to potom pozor na ni!

V argumentaci jí jen málokdo umí konkurovat, takže z hádek zpravidla vychází jako vítěz. Což jí vyhovuje, protože prohrává nerada.

Je zapomnětlivá a chronicky nedochvilná - to je asi další věc, kromě velkých očí, kterou máme v rodině. ..."

http://www.cesky-jazyk.cz/slohovky/charakteristiky/charakteristika-blizke-osoby.html

Sandra ve své bakalářské práci "Střet práva na informace s právem na ochranu osobnosti v mediální oblasti napsala":

"... Žádný novinář nemůže být osvobozen od morálky, jako jedinec je totiž logicky součástí společnosti, která morálku – ať už jakoukoliv – vyznává.

Proto by jeho počínání mělo být regulováno určitými etickými pravidly, a to bez ohledu na jeho povolání.

Nicméně právě žurnalistická praxe s sebou přináší větší důraz na dodržování etiky, než většina jiných, proto by každý novinář měl ctít takzvaných deset zákonů mediální etiky:

1) ... Úroveň má přednost před honbou za efekty.

2) ... Žurnalisté nesmějí podlehnout pokušení psát zprávy pro své kolegy, nebo pouze pro úspěch místo pro příjemce.

3) Momentu diskontinuity ...

4) Je třeba dávat pozor na to, aby negativní zprávy neměly masivní přednost, aby tak ve veřejném myšlení vše co se podaří nemuselo vypadat jako bezvýznamné.

Z toho plyne na žurnalisty požadavek, pátrat ve větší míře po modelech sociálních úspěchů a informovat o nich.

5) Souhlas v zásadních věcech upřednostnit před přemírou demonstrace nejednoty.

6) Zprávy, jejichž obsahem je kritika, nesmí mít na jedné straně přemíru přednosti, aby tak vyvstal názor, že nositelé zodpovědnosti vůbec neplní svou úlohu. ...

7) Mravní dobro svobody svědomí a kritické sebezodpovědnosti osoby má přednost před veškerými ostatními dobry, ke kterým by měl příjemce být nucen. K dobru není možné člověka nutit.

8) Svědomité jednání samostatné subjektivity má přednost před pokusem předstírat „čistou“ objektivitu.

9) Čím je větší předvídané negativní působení, tím závažnější musí být důvod proto, aby zpráva byla přesto přinesena.

10) Ochrana soukromé sféry občana má přednost, před potřebou informace. Společné dobro má ale přednost pokud je k jeho ochraně skutečně nutné zveřejnění „tajemství“ ze soukromého života. ...

Osobní tajemství, jehož zveřejněním je ohrožena identita a důstojnost člověka, nesmí být nikdy dotčeno.

Od žurnalisty je, tváří v tvář mnoha informacím jež obdrží, zvláštním způsobem mravně požadována diskrétnost."

Zdroj:
http://is.muni.cz/th/218953/fss_b/?lang=cs;id=208678

Shledávám poněkud srandovním, že se Sandra, tak překypující etikou, dala do služeb bulváru :)))
14. 01. 2014 | 11:08

A.N. napsal(a):

Neurážejte Snadru!
Alespoň někdo normální napsal, jací nenormální emigranti k nám přitáhli zpět.
Jedině mi není jasné, proč takovéto emigratské žumpě léta poskyztuje ničím nepodloženou platformu veřejnoprávní televize. - Jedině teď mě napadá, že k uplácení televitzních redaktorl slouží asi peníze z Janečkovy nadace. To by pak vše mělo logiku a konečně by se potvrdilo, že nejvíce proti něčemu bojuje ten, který to sám dělá. Přesně stejně tak to přece bylo u Víta Bárty.
14. 01. 2014 | 11:24

gaia napsal(a):

Violo

ona jela s autorem do Špindlu a dle Blesku čekala, že on ji tam požádá o ruku, ale on před kamerami Top star magazínu natvrdo přiznal, že je polygamista a Doleželovou tam má jen co by luxusní eskort. Tak se nedivte, že by se mu mohla mstít podplacením bulvární redaktorky.
Kdo ví, jak to vše je.
14. 01. 2014 | 11:24

Janika napsal(a):

Pan Janeček není zdaleka první, kdo se snaží upoutat média svou osobou. Po tom, co dokázal vydělat velké peníze, tak chce pokročit dál a předvésti se malému Česku i v dalších oblastech. Jako myslitel a trochu i jako člověk, který chce nepřímo ovlivňovat naší politiku. Zatím pouze trapně až běda. Spíše mi to připadá, jako kdyby tím svým všeobjímajícím rozplihlým přístupem ke všemu podporoval nepřímo stav, který u nás existuje. A na závěr si neodpustím jednu poznámku - být otcem Jany Doležalové, tak bych to, jak zesměšnil jeho dceru nenechala bez povšimnutí. Je zajímavé, že média byla na straně pana Janouška a vůbec nevidí, že Jana stojí pevně na svém podnikání. Prostě, dnes to je u nás takové, že stačí být bohatý a běžnou morálkou se nemusíte zaobírat a navíc můžete ještě kázat o morálce a lidi vám uvěří!!!
14. 01. 2014 | 11:30

Baba napsal(a):

Paní Violo, zajisté jste správně rozpoznala, že se se svými příspěvky obracím na vás.
14. 01. 2014 | 11:31

Viola napsal(a):

Dík gaio, ale myslím, že jako ženy jsme o něco lepší a nepotřebujeme se navzájem podplácet, v jistých záležitostech jsme zajedno.
14. 01. 2014 | 11:32

Martin1 napsal(a):

"Víte, jak byly ty hrozné povodně, tak se lidé snažili vylézt co nejvýše, aby se zachránili. Pan Komárek mě na takové myšlenky navedl s tou Čínou."
---------
Violo, Vy jste správně "navedená".
Tím to asi nebude, ale je fakt, že člověk udělá pro svůj život úplně všechno, ale většinou když se s tím setká poprvé, tak na nebezpečí kouká jako ta myš na hada a nehne se.
V noci dávali shodou okolností film o tsunami a protože dnes má každý druhý rekreant kameru, tak dávali ty jejich filmy a vyprávění.
Když zmizela voda z pobřeží, tak se tomu smáli, že do větších, asi 25m lodí nasedali, že jsou najednou jen na písku. Domorodci zmizeli. Pak viděli v dálce vlnu a utíkali do hotelu, až když už někteří z nich pak přišli o život.
Kdo se chce "pobát", tak ať se koukne na obrázky.
https://www.google.cz/search?q=tsunami&client=firefox-a&hs=aCi&rls=org.mozilla:cs:official&channel=np&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=XBHVUrf8E6WK4wTi8IHYCQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1252&bih=573
14. 01. 2014 | 11:32

roman napsal(a):

antisoudruh
Samozřejmě je to na nás, abychom neomalenosti čelili. Jenomže to není jenom o mluvě, ale především o praktickém chování, přenášeném do reality. To, že si nekoupím, anebo nesleduji bulvár mohu já ovlivnit. Nesouhlasím však s názorem, že neomalená rétorika je vlastní lidu ducha i statky chudého. Znám spoustu podnikatelů, kterým vydělané peníze naprosto zatemnily mozek a kteří jsou úplně odtrženi od reality a chovají se jako utržení z řetězu. Znám spoustu studovaných lidí, kteří berou bulvární drby jako hodnoty, o kterých se prostě mluví. Na druhou stranu se pohybuji mezi "prostým" lidem, kde jsou zcela běžné vlastnosti jako ohleduplnost, laskavost, pomoc druhému a klid pramenící z čistého svědomí.
Víte na to musí mít asi člověk cit a nějaký ten čas, aby poznal prostě slušného člověka. Pak má na výběr, ke komu a proč se přidává. Myslím, že procházíme obdobím, kde slušní lidé jsou ve veřejném prostoru poněkud přehlíženi a nespravedlivě bagatelizováni. Výkon a ostré lokty prostě mají navrch před umírněností a zdravým úsudkem.
14. 01. 2014 | 11:34

Marcel napsal(a):

Blesk cte vetsina-nelze jej vynechat ve snaze o ovlivneni.Myslim,ze clanek by nevyznel pozitivne,at uz by rozhovor probehl jakkoliv... Dokud bude "nazor" vetsiny formovan bulvarem,tech 20 % myslicich veci neovlivni.Ale nastesti uz dorusta generace,ktera funguje jinak.Jen nepolevit a vydrzet,nez ti bezbranni "bleskari" budou v mensine. Tesim se na to.
14. 01. 2014 | 11:34

xerox napsal(a):

janečku ... jsi vážně tak odtrženej od reality anebo se jedná o demonstrativní exhibici ... ? ...
předávání slavíků už skončilo ... :-)
14. 01. 2014 | 11:35

Janika napsal(a):

pro gaia :
přečtěte si ještě jednou ten nesmysl, co jste napsal "pro Violo" a prosila bych vás, příště poněkud více přemýšlejte než něco napíšete.
14. 01. 2014 | 11:40

Sandřina hormonální dysbalance napsal(a):

No,
možná, že Sandra patří mezi cca 8% žen, které trpí premenstruační dysforickou poruchou.

V Blesku se můžeme dočíst, že:

"... Deset dnů před menstruací mi na něm vadí úplně všechno. Jsem naštvaná, podrážděná, schopná podat žádost o rozvod nebo dát v práci výpověď. Snažím se to strašné období přežít, aniž zbourám svět kolem sebe. Vím, že mě to vždycky nakonec přejde, ale někdy se to nedá vydržet,“ vypráví Radka (36). Její muž jen souhlasně přikyvuje. ...

Není sice zařazený do seznamu nemocí, ale říká se mu syndrom sto padesáti obtíží. Některé jsou tělesné, jiné se projevují na duši. Většina z nás popisuje bolestivé napětí a zvětšení prsou, břicho nafouklé jako balon, otoky víček, prstů a kotníků.

Jako by to nestačilo, přidávají se k těmto nepříjemnostem ještě bolest hlavy, bušení srdce, trávicí potíže a akné nebo ekzém.

Ještě hůř než rozladěné tělo ale snášíme problémy psychického rázu. Poruchy nálady, neklid, agresivitu, podrážděnost, nesnášenlivost, vyhledávání konfliktů a deprese.

„Někdy mám strach, že nejsem normální. Ze dne na den je ze mě uzlíček pocuchaných nervů a vůbec to nedokážu ovládnout,“ svěřuje se Radka.

Buďte klidná. Pokud trpíte premenstruačním napětím, nejste neurotička. I když si to možná vaše okolí myslí.

Za vaše nálady můžou výkyvy hladiny hormonu serotoninu, který ovlivňuje to, jak se cítíte. Nepomůže ani maximální sebeovládání a pevná vůle. ..."

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi/134980/premenstruacni-syndrom-zkrotte-pekelne-obdobi.html

Pane Janečku,
pro jistotu to příště zkuste s chlapem :)
14. 01. 2014 | 11:42

gaia/ napsal(a):

Violo

víte, můj děda vždy říkal, ze nejnebezpecnější nepřítel je vždy zhrzená milenka.
14. 01. 2014 | 11:44

Baba napsal(a):

Gaio, já nejsem zhrzená milenka, já jsem rozsévač, vypadá, že i přijat.
14. 01. 2014 | 12:11

katango napsal(a):

gaia: asi to tak je. Boháč si vychutnal známou zlatokopku, která si myslela, že neznámou paní, jejíž krása a intelekt nejsou úředně potvrzeny, lehce vyšoupne od boháče. Nu, nezdařilo se. Mně se to líbilo, mám ráda, když se odplata moc neloudá za činem. No a jestli autor blogu krapet postrádá schopnost rozpoznávat a chápat emoce, to není nic špatnýho. Je matematik, možná má nějaké rysy Aspergerova syndromu, ale to není něco, za co by měl být kárán.
14. 01. 2014 | 12:13

gaia napsal(a):

u psychologa Špoka jsme se celkem bezproblémově shodli, ze pořád se směje jen debil.

stejně tak bigamismus je v dnešní době neudržitelný vlivem vzrůstu případů HIV a jiných chorob.
14. 01. 2014 | 12:22

K .V napsal(a):

Větší nadace, více legrace
.
česky se říká více chechtáků. ale to se nerýmuje
14. 01. 2014 | 12:23

antisoudruh napsal(a):

K.V,
jste vedle jak ta jedle.
Ale pro holý zadeček je Vaše přemýšlení příznačné. Kdo má to, čemu říkáte chechtáky, ten ví, že peníze znamenají zodpovědnost. Čím víc peněz, tím větší zodpovědnost. Pouze ti, kteří zbohatnou "omylem" s Vámi Váš názor mohou sdílet.
14. 01. 2014 | 12:45

gaia napsal(a):

antisoudruh

v kapitalistickém ostrově zvaném Utopia
14. 01. 2014 | 13:21

Da.Rock napsal(a):

Pane Janečku, vy jste zřejmě mistr nejen ve vydělávání peněz, ale i v sebepropagaci.
Uvědomte si, kdo sleduje nějaké ty TOP star magazíny a čte Blesk. Je to ta jednodušeji založená část národa. A opravdu se před těmito lidmi máte potřebu nějak obhajovat a zviditelňovat? To pochybuju. Spíše se vám nejspíš zazdálo, že už jste se zde dlouho neobjevil a je potřeba se připomenout. A tenhle pochybný pořad se vám k tomu docela hodil.
14. 01. 2014 | 13:23

Vlado napsal(a):

Reakce na blog mimořádně schopného matematika, které jsem přečetl s "rozšířeným srdcem" kam se vejde vícero milenek toto téma nezmiňovaly. To by mě zajímalo víc než vegetariánství a chození po zábradlí. Ale samozřejmě nejvíc by mě zajímalo, když takoví výjimečný matematik točí ty miliardy na burze a jistě poctivě platí daně, kolik vytvořil pracovních míst. Vím je mimořádně užitečný již tím, že ty daně platí ale přesto. Nějaká místa vytvořil ve své nadaci, nějaká pro údržu svého movitého majetku ale rozhodně né tolik jako stoupenec jeho nadace. Mám na mysli Babiše a jeho Agrofert. Tak kdo je víc z těch miliardářů pro společnost užitečnější. Pravda výsledky nadace mi nejsou známi. Ty mladé ženské a jejich počty jim již nezávidím naopak, neb jsem stár a vzrušení by mi již neprospělo. Závěr berte jako odlehčení vážného tématu.
14. 01. 2014 | 13:29

gaia napsal(a):

Da.Rock

náhodou, nebýt Blesku, tak my jednodušší a méně vzdělaní ani nemáme představu, jaká špína jsou ti pražští VIP
14. 01. 2014 | 13:31

dennis napsal(a):

Autorovi blogu,
bych rad vzkazal: ten "nekdy pocit", ze si kazdy pisatel svym projevem vystavuje predevsim svoji vizitku, ktera je pravdiva, a zaroven skutecny portret popisovaneho je zcela irelevantni, proste neni jen "nekdy pocitem", ale zeleznym pravidlem.

Vas prepeclivy vyber, dusledene ukladani temer nekonecne sbirky citatu, k nimz jste vzdy prilozil vesely komentar zesmesnujici nepritomnou Sandru, proste cely vas blog je jedna apoteoza ilustrujici docela podrobne vas profil.

Presvedceni, ze kazdy predevsim vypovida sam o sobe, o svem temperamentu, sve shovivavosti, hloubce pohledu, mistrnem zvladani vytvareni nepravych dojmu i doklad rozpacite uprimnosti a schopnosti sebereflexe - to vsechno a mnohem vic o sobe nam prozradi kazdy, kdo komentuje sve blizni. To presvedceni neni z me hlavy. Mimo jinou dostupnou literaturu to ve svych Ctyrech dohodach strucne a vystizne popsal Don Miguel Ruiz.

Ten pan Ruiz z tohoto pravidla dokonce odvozuje i odpoved na lichotky nebo urazky. Kazdy bychom meli nad vystavenym posudkem o nasi osobe se chranit jakekoli reakci. Tedy nemeli bychom podlehat samolibe pyse nad lichotkami a predevsim bychom nemeli upadat do zlobne trucovitosti a touze po odplate, kdyz nas nekdo kritizuje. Protoze to, co jsme si vyslechli neni zprava o nasi osobe, ale je to pouze kritikova/lichometnikova vizitka.

Pekne slovo tady v 10:45 zminil pan Roman - sebereflexe. Hned k tomu prilepim svuj slogan: Nejtezsi v zivote je ovladnout vlastni temperament. Ale jeste tezsi je sebereflexe - nekoncici snaha pochopit, jak ja pusobim na sve okoli. Snaha pochopit, jak mne vidi moji blizni.

Porad se ucim zachovavat privetivou tvar a byt zdvorily. Pravda je, ze nektere lidi to doslova popuzuje a primo prohlasuji, ze to nejhnusnejsi v komunikaci mezi lidmi je pro ne usmev, slusne chovani a snaha nenechat se vyprovokovat ke sprostarnam. Inu, uprimnosti bych nerad stal v ceste, a tak tento argument beru na vedomi. I tak nebudu na urazky a zlobne rakce odpovidat jinak nez zdvorile.
14. 01. 2014 | 13:34

dennis napsal(a):

Pani Viole,
bych rad vzkazal, ze i ja jsem si uz od ranneho detstvi ruzne pohraval a dnes ve zralem veku to jiz nepotrebuji. Nevim, co vsechno jste mohla mit na mysli, krome balancovani na hrane mezi dvema matracemi, ale s tou zakladni myslenkou naprosto souhlasim.
14. 01. 2014 | 13:40

K.V napsal(a):

antisoudruhu, hovořit o poctivě vydělaných penězích, o zbohatnutí a neziskovkách dohromady, na to musí mít člověk hodně kachní žaludek.
A když to je neziskovka na potírání korupce, to už je tedy vrchol.
Udělejte si schválně nějaký základní manažerský rozbor- počet vrácených peněz + tuneláři v teplákách, děleno počtem peněz vynaložených na ziskovku,
nebo děleno počtem pracovníků v neziskovce atd atd.
Podělte se s námi o poznatky-
14. 01. 2014 | 13:48

antisoudruh napsal(a):

K.V,
na ty Vaše kecy tady není potřeba jen kachní žaludek, ale i propagandou vymytý mozek.
Pan Janeček vydělal své peníze svým zdravým mozkem. Na tupou práci stačí osel či vůl. Ti se z pravidla mohou k smrti udřít, protože volů a oslů bez mozku je dostatek a tudíž jimi nabízená pracovní síla má nízkou hodnotu.
A co lidé, kteří nabídli víc než co umí každý a víc vydělali, se svými poctivě vydělanými penězi dělají Vám může být zcela jedno. Prostě Vám do toho nic není, a Vy to víte a tak závidíte, pomlouváte a snažíte se škodit. Nic víc v tom není. Ale nejste sám, takových tu vás je víc.
14. 01. 2014 | 14:21

vitkA napsal(a):

ZVÍŘATA, ROSTLINY, ELEMENTY, VŠE MÁ DUŠI, TZN. ŽE JE STEJNÉ PODSTATY JAKO ČLOVĚK.
Proto zabíjení zvířat, níčení flóry a země je nejnižší projev lidské neinteligence. Otázka, zda lze nazvat lidské bytosti lidskými, kteří vědomě tato zvěrstva stále páchají????
Můžeme mít soucit s těmi, co nemají soucit???Bohužel musíme!!!
14. 01. 2014 | 14:23

Richard napsal(a):

no, mně taky přijdete trochu jeblý, ale sympaticky, jste takový Zuckerberkovský typ, navíc s Vašimi penězi a Ferrarim to jde perfektně dohromady. Můj nejoblíbenější boháč byl vyšinutý, ale geniální Howard Hughes. Kombinace jeblý, inteligentní a bohatý mi přijde celkem atraktivní.
K tématu
asi by mě taky bavilo dráždit Vaše pozitivní myšlení až do nasranosti, bo to musí být asi legrace, po které voláte.
Někdy je negace prostě veselá, na rozdíl od vysilujícího a křečovitého pozitivního myšlení,...
Zkuste být někdy uvolněně nasraný a místo, abyste psal, že Sandru, i přesto, co o Vás napsala, máte stále hrozně rád, říct, že je to tupá blbka, kterou byste nejraději nakopal do zadku. To bude teprve veselost, a ne furt pozitivně a vážně litovat, to je na hovno.
14. 01. 2014 | 14:32

Mužský šovinista napsal(a):

"... kterou byste nejraději nakopal do zadku ..."

Richarde,
děvčata nikdy "nekopeme do zadku", ale vždy a pouze plácáme po zadečku!
14. 01. 2014 | 15:14

K.V napsal(a):

antisoudruhu, nepoučujte když na to nemáte.
Když se někdo živí v neziskovce proti korupci, sežere to mnoho desítek milionů, ale po mnoha letech ani neumí najít nějakou definici korupce a nechápe že může být i mimo státní správu, tak je to SNN ( to je zkratka Stejskal nedovolí napsat, vyjadřuje se krajní pohrdání tak aby vás nebanoval)
14. 01. 2014 | 15:14

dennis napsal(a):

Pane Janecku,
primlouvam se spolu s panem Richardem: Vy.erte se na slusnost. Prece par sivini na adresu svych bliznich muzete spustit. Vzdyt je to tak zabavne. A predevsim hulvatum tak srozumitelne. A taky se porad neusmivejte. Udelejt par hnusnych ksichtu a zatvarte se poradne na.rane. A take opovrzlive ksichty a arogance je velmi popularni. To vas hned budou mit vecni kverulanti hned radi. Chce to jen vycenit zuby a zlostne zavrcet: Bezte vsichni do rpedele! Uvidite, jaky budete mit uspech u zen, v businessu, mezi lidmi. Se vztycenym prstenickem muzete byt premierem nebo umelcem, co o nem pisou v zahranici, ze uziva obsceni gesta. No a co? Uprimnost vitezi. Jenom nerikejte, ze si nemuzete pomoct, ze se proste nemuzete mezi lidmi chovat tak, aby se vase maminka musela za svou vychovu stydet. Musite jen trosku chtit. Kuva drat!
14. 01. 2014 | 15:20

Richard napsal(a):

mužský šovinista
vždyť jsem neřekl, že by se měla skutečně nakopat, jen uvolněně a bez obav vyjádřit chuť to udělat, resp. tu negativní emoci, která může být nakonec dost veselá...
anebo jak píšete, naložit té káči na holou, to je taky řešení, tady už by nemuselo zůstat je u chutě...
ale nám lidem jde právě o to, abychom si zachovali hezkou vizitku, i sami před sebou(či snad hlavně sami před sebou), takže místo, skutečné emoce vyjádříme úplně něco jiného, co bude sociálně(skrze naše ideální já) odměněno...jakože, podívejte jak je ten člověk(jak jsem já) shovívavý a přesto, co mu udělala a napsala o něm za nesmysly, jí má stále rád, to musí být skvělý a pozitivní člověk, ne jak ti jiní, co by se úplně normálně naštvali..
a tomu prima človíčkovi se pak v noci zdá, že ho honí příšera, jako symbol vlastní potlačené a přirozené agrese/stínu..
ale ráno se probudí a zas našteluje ten svůj zdvořilý keep smiling, aby vizitka, resp. image zůstala nepoškozena
Proč myslíte, že napsal K. Janeček ten článek, podle mě je jednoduše na tu holku naštvaný,(a pokud ta píše také hovadiny, tak se mu vůbec nedivím), byť si to možná ani sám nepřipustí a naštvanost přemaže pozitivnem, láskou nebo jakousi racionální analýzou jejího chování...
14. 01. 2014 | 15:31

Pomelo napsal(a):

Ti negativní lidé bohužel nemají na drogy peníze:-)
14. 01. 2014 | 15:33

neo napsal(a):

Richard:

jak pravil klasik. S ženou je nutno zacházet jako s květinou.

Nařezat, svázat a hodit do vody.
14. 01. 2014 | 15:38

Richard napsal(a):

Dennis
ten závěr
"kurva drát!" byl perfektní...
a nestyďte se, jestli Vás má/měla maminka skutečně ráda, tak Vás přijme/přijímala i s Vašimi negativními emocemi, pokud však byla výchova pokrytecká, půjde skutečně hlavně o to, abyste nějak vypadal a hlavě reprezentoval, byl oceňován za své vnější projevy...prostě byl pěkně upravený, měl zapnutou košilku až ke krku, předpisově zavázané tkaničky a perfektně učesanou patku, a hlavně nemluvil sprostě, protože přesně tak vypadá slušný hošík podle Guta Jarkovského, prostě ideální člověk, co se však děje uvnitř něj je nedůležité, hlavně se usmívat, ať si o něm lidi myslí jen to nejlepší, resp. že má dobré vychování a umí se chovat
ale jo, pokud Vás to divadlo baví, no problém, to je Vaše věc...
14. 01. 2014 | 15:40

Anna napsal(a):

Richard
"Proč myslíte, že napsal K. Janeček ten článek, podle mě je jednoduše na tu holku naštvaný,(a pokud ta píše také hovadiny, tak se mu vůbec nedivím), byť si to možná ani sám nepřipustí a naštvanost přemaže pozitivnem, láskou nebo jakousi racionální analýzou jejího chování..."
------------------------------------------------------------------------------------

Podle mě napsal K.Janeček tento blog, aby na konkrétním příkladu ukázal negativní myšlení.

Soudím, že pana Janečka uvedená slova redaktorky nenaštvala. Vás by takové výlevy naštvaly?

Ve valné většině kurzů k rozvoji osobnosti, managementu, komunikaci... je kladen důraz na pozitivní myšlení. Podle mě proto i tento blog "Méně negace, více legrace".

Doporučuji
http://www.zasmejse.cz/vtipne-obrazky/v10010-pozitivni-mysleni.html

A tenhle znáte?
Doba je asi opravdu zlá, když i pozitivní činy dnes vzbuzují odmítavé až zlé reakce. Člověk takhle pochválí fakt hezkej knír a hned s ním dotyčná nemluví.
14. 01. 2014 | 15:56

Anna napsal(a):

Richard

Podle mě pozitivní myšlení nevylučuje negativní emoce. Navíc znám spoustu pozitivně smýšlejících lidí, kteří nesplňují Vámi popsaná kritéria oblékání, protože pracují v zemědělství, jako truhláři, zedníci...

Podle mě je výhodný pozitivní přístup - vyjde to na jedny peníze a je rozhodně lepší být v pohodě než naštvaný.
14. 01. 2014 | 16:07

dennis napsal(a):

Jasne pane Richarde,
vice sprost a vulgarnosti. Jen se nebat trumfnout nezdvorilost jeste vetsi sprostarnou. Nezvladatelny hnev, permanentni nas.anost, uprimny negativismus - to je lek na pohodu a spokojenost. Konecne jsem vam prisel na chut. Jak ja bloud jsem si kdy mohl myslet, ze se s lidmi mohu domluvit slusne a bez oplaceni hrubosti. Zub za zub a jedine hrubym pytlem na zaplatu, nejlepe primo pres hlavu, nemilosrdne. Reknu vam, ze ten Guth-Jarkovsky musel byt taky pekna vsine. Ze jste mi ho pomohl odhalit. Citim, ze jste mi otevrel cestu k lidem. Mezi nami, taky byste mohl pritvrdit. Kdybyste me poslal do rpedele za to moje zesmesnovani vasich navodu, hned bych si vas zamiloval.
14. 01. 2014 | 16:27

Dolní knír napsal(a):

"... Člověk takhle pochválí fakt hezkej knír a hned s ním dotyčná nemluví ..."

No - ono taky záleží na poloze kníru ...

Třeba ta dotyčná u toho zrovna mluvit nemůže, že?
14. 01. 2014 | 16:47

Anna napsal(a):

Dolní knír

Jo - na poloze záleží :-)

Manžel přijde domů celý natěšený a povídá:
"Miláčku, objevil jsem úplně novou polohu, která určitě zpestří náš sexuální život."
"Jakou prosím tě?" Ptá se žena.
"Zády k sobě."
Manželka přemýšlí a říká:
"To je ale nesmysl, ne?"
"Není. Už jsem přesvědčil jeden pár, že nám pomůžou."
14. 01. 2014 | 16:57

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Tkzv. pozitivní myšlení se dá zneužít v procesech tvorby pozitivního myšlení, jeho podmiňováním masovostí sdílení vykonstruovaných pozitiv tak, že jsou jen negací tak či onak zjevných negativ, neuváženou či až hysterickou negací. Například když je zapotřebí vytvořit souhlas s jednáním, které není až tak čisté a už vůbec ne racionální - jak se tvrdí , zejména ve svých nepředvidatelných důsledcích a v tom, že se neposoudí zodpovědně všechny realné alternativy a jejich vedlejší náklady.
Taková tvorba pozitivního myšlení, souhlasu probíhá téměř vždy v případech , kdy se daný stát chystá vojensky napadnout stát jiný. Pak jen člověk žasne, jak se pozitivum v tom agregátu jednotlivých pozitiv...mění v jedno obrovské negativum, které vůbec není k smíchu, je spíše hrůzné. Žasne, jak se té době zachází s těmi, kdo nepodlehnou oné davové , dnes většinou médii vykonstruované " pozitivitě", jak jsou dehonestováni, odstavováni, jak je jejich úsudek banalizován, zesměšňován atd.
A jak později - když se ukáže, že šlo o lži a manipulace a ne o argumenty a pravdu...jak se zase vytváří nové pozitivum, jenže je spláchnutí vysraných hoven do kanálu pozitivem ? Nejde pouze o vynucený /nikdo nebude hovna vrstvit na WC/ úklid ? Který trvá ale zas jen do doby, než se noví vytvářeči pozitivního myšlení dají chutě do práce ?
A nemusí jít jen o válku, může jít i o rozhodnutí podmiňované falešnými dilematy /což je opět propagandistický trik/ - například zda jít cestou restrukturalizace nebo cestou šokové terapie.

Gaia má pravdu - stále se směje jen debil apod.

Není moc velký rozdíl mezi rozzářeným úsměvem skalního komunisty mířícího flintou na třídního nepřítele a stejně rozzářeným úsměvem spekulujícího bankéře, který zrovna připravil o živobytí několik rodin. Jen na toho prvního je více vidět, ale debilové jsou oba.
--------------
Ještě dodatek k všem těm transformovačům státu, respektive k opravářům státu - jak mluví o korupci /která je skutečně velkým problémem/. Nezaznamenal jsem většinou žádná významnější prohlášení směrem k firmám, podnikatelům - jako by korupce byla jen záležitostí zaměstnanců státu, jako by té druhé strany vůbec nebylo...což tedy druhá strana je nějak méně početnější a méně zkaženější? Vždyť ke korupci je třeba dvou - korupčníka a korumpovatele, tedy měl by jich být cca stejný počet, pokud tedy mám aspoň nějaké základy matematiky... a stejně silně by tedy mělo zaznívat, že je třeba opravit privátní sektor, byznys. To se ale neděje - jako by tedy Panenka Maria opět měly být oplodněna tím Duchem svatým - o kterém se toho moc neví, jako by neexistoval...
Nehledě na to, že korupce poškozuje i trh, tedy rybník v kteerém si podnikatelští kapři libují... minimálně v tom, jak křiví valuace statků, pitvoří bilance podniků, mate investory atd.
14. 01. 2014 | 17:15

Richard napsal(a):

"Soudím, že pana Janečka uvedená slova redaktorky nenaštvala. Vás by takové výlevy naštvaly?"

ta holka šla Janečkovi zjevně po krku, byť ten se k ní podle vlastních slov choval vstřícně a otevřeně, pokud by tak jednala vůči mně, na další večeři bych jí určitě nezval, stejně tak by mi jí nebylo ani líto, možná bych se cítil nějak podvedený, zneužitý ve své důvěře, asi bych jí s takým přístupem příště poslal jednoduše do hajzlu, to je celé...
Jinak myslím, že ten článek určitě odráží nějaké osobní dotčení pana Janečka a není jen obecným poukázáním "hele, koukněte, tohle je špatně".
Jestli je pan Janeček dále připravený otevírat se u večeře oné Sandře, tak na mě skutečně působí jak mimoň...
----------------
"Ve valné většině kurzů k rozvoji osobnosti, managementu, komunikaci... je kladen důraz na pozitivní myšlení."
Anna

hmm, na taký kurz bych dobrovolně skutečně nepáchl. Mně tohle ani nejde, jsem dost emocionální a z potlačování negativních emocí by mě rozbolela akorát hlava nebo břicho, nebo bych někoho po delší době emočního dušení se asi rozcupoval vzteky
---------------
"A tenhle znáte?
Doba je asi opravdu zlá, když i pozitivní činy dnes vzbuzují odmítavé až zlé reakce. Člověk takhle pochválí fakt hezkej knír a hned s ním dotyčná nemluví."
Anna

zažila jste někdy chlapa, který Vás dusil svou láskou a přeslazeností, tedy jakýmsi pozitivním přístupem? "Miláčku sem, miláčku tam, nepotřebuješ něco zlato, atd.?"
"Nebo nenudil Vás někdy člověk, který spustil fráze o krásnu a vede také zaběhané komunikační klišé o těch správných hodnotách, kterých si nikdo neváží?"
Někteří lidi to prostě nemaj rádi, a určitě nemusí být rovnou zlí nebo odmítat dobré věci, prostě je jim takové jednání nepříjemné, bo přes veškerý takový pozitivní přístup cítíte, že ten druhý po Vás vlastně něco chce, minimálně pozornost.
Na druhou stranu nevadí, když si kámoši nebo chlapi mezi sebou řeknou třeba "čau píčo, kam jdeš?" a je to sranda, není v tom nic zlého.
Vy se držíte jakýchsi mustrů slušnosti, aniž byste vnímali, co je pod tím. Prostě "kurva" je sprosté slovo, které se neříká a hotovo. A láska je slovo fajné, tak to musíme opakovat furt dokola až si z toho úplně vymeleme palice.
-----------
Dennis
no vidíte, jak se umíte hezky rozohnit, hned jste mi takový nějaký milejší, bližší, autentičtější, pravdivější
fajn
14. 01. 2014 | 17:37

Richard napsal(a):

vlastně, mně celá ta situace přijde poměrně jebnutá...
bo co pan Janeček na druhou stranu od bulváru čekal? Vždyť oni jsou od toho, aby člověka vykreslili tak, že se to bude číst a prodávat, a nandat to miliardáři, to je lákavé, to si rádi přečteme.
Jestli chtěl říct něco o svém životním stylu, nechápu, proč se svěřoval nějaké slepičce z Blesku nebo lezl do TOP STARU.
14. 01. 2014 | 17:58

martin kratochvíl napsal(a):

Však my se k té logické polygamii stejně časem dostaneme. Díky Karle za to. Je to rozhodně přirozenější než pokrytecké křesťanské párování. Oni ti muslimové taky nejsou jen nějací hlupáci. A muslimka radši žije jako třetí manželka u boháče než jako jediná manželka chudáka.
Ono to tak nevypadá, ale křesťanská monogamie není ani tak kvůli ženám, ale hlavně kvůli mužům. Když si boháč udělá velký harém, kde si v pohodě žije několik žen, má najednou několik chudáků smůlu, protože se na ně nedostane žádná žena. To může způsobovat neklid a rozvrat ve společnosti, když se ti chudáci trochu víc naštvou.
A milovat několik manželek stejně intenzivně je aspoň z mužského pohledu snadno pochopitelné. Jako když otec miluje všechny své děti stejně intenzivně, má rád i své ženy přibližně stejně intenzivně.
Z ženského pohledu je to jinak. Ženská se musí nejdřív "odmilovat", aby mohla mít ráda někoho jiného. Ale to je její věc.
Doleželka vypadala na videu zamilovaně, ale je zajímavé, že v tom detailním rozhovoru při jeho pokusu o letmý polibek jen odklonila hlavu a nastavila tvář. Takhle se fakt opravdu zamilované holky nechovají.
Prostě si domluvila novináře, aby si nechala potvrdit pozici favoritky číslo jedna. No a tenhle mediální nátlak prostě nevyšel...
14. 01. 2014 | 18:21

Viola napsal(a):

No, kdyby Jana doležalová bulvár pečlivě četla, třeba by se vyhnula trapné situaci. Vip lidé to vlastně mají jednoduché, informace nemusí shánět, přečtou a vidí. To nějaká běžná žena třeba ani neví, co dělá její partner, když ho nevidí.
14. 01. 2014 | 18:22

Viola napsal(a):

martin kratochvíl

jo a měl by si platit ochranku, aby ty jeho ženušky hlídal a také gynekologa, aby je pravidelně kontroloval a nakonec by jim měl ušít pytel na hlavu, aby měl jistotu a neměl zbytečné výdaje a starosti.

Pryč s Janečkem, ať už ho tu nevidíme!
14. 01. 2014 | 18:24

Michal Macek napsal(a):

pane Janecku ve vsem mate pravdu jen v tom hodnoceni veganske stravy musim souhlasit s pani redaktorkou :))
14. 01. 2014 | 18:54

Michal Macek napsal(a):

martin kratochvíl

tak pokud jde o dolezelku tak jeste ted kdyz si na to vzpomenu tak mi tecou smichem slzy jak si chudak nabehla :)))
14. 01. 2014 | 18:55

dennis napsal(a):

Pane Richarde, zklamal jste me!
Rozhodne bych od hulvata a zasadniho odpurce slusnosti vaseho kalibru necekal zdvorilou pochvalu. Zproneveril jste se zalostnym zpusobem vsemu tomu, co bych nazval vasi cilenou zlovolnou provokaci. Ale budiz. Zase si mohu myslet, ze jsem se nesnazil zbytecne se svou osvetou laskaveho pristupu a vstricneho vyjadrovani! Konecne jste rekl neco, co nezni opovrzlive a dekadentne.

Ted uz jsme jen krucek od okamziku, kdy vam zacnu nevybiravym a urazlivym zpusobem la't a vy mne budete na oplatku tisit a laskave se mnou hovorit. To radeji oba zustanme tim, cim jsme byli...
14. 01. 2014 | 21:34

mb napsal(a):

nechtěl jste po ní sex ... a nedal jste jí prachy ...

... v tom bude zakopané jádro pudla pes ...

njn, stane se ...
14. 01. 2014 | 21:35

Richard napsal(a):

pane Dennisi
Vy to vnímáte jako "buď a nebo", máte pocit, že když odmítám Vaši ideologii slušnosti nebo doktrínu úsměvu, pravdy a lásky, automaticky se stávám zlosynem či přímo ďáblem, který chce ubližovat, jenže to jsou jen Vaše trochu pomýlené představy.
Lásku, pravdu ani úsměv neodmítám, jen nemám nejmenší důvod činit si z nich ideologii, stejně tak s emocemi negativními. Život je příliš pestrý, dynamický a komplikovaný než abych se na něj jen culil, smál a miloval jej nebo naopak hněval a nenáviděl. Všechny tyhle emoce a pocity jsou mi vlastní a nemám důvod se jich zbavovat nebo je nějak redukovat, jen proto, abych vypadal jako slušný hošík a získal odznáček slušnosti, z toho mi skutečně nestojí.
Mluvit vulgárně, být mrzutý, sem tam se hněvat, po někom třeba i vyjet, když se zlobím a přitom být schopný lásky, úsměvu i radosti, to se vůbec nevylučuje, byť do ideologie slušnosti to prostě nezapadá(ono je to vlastně přesně naopak, když potlačíte to negativní, zničíte i to dobré, bo je to spojené v jednu emocionalitu, pak sice máte pocit, že jste ohromně slušný a sebekontrolovaný, ale houby, stáváte se jen na okolí náročným moralistou). Ideologii všelikých pozitivních ctností, tu Vám skutečně rád přenechám, to ale neznamená, že se Vám rovnou "zakousnu pod krk".
14. 01. 2014 | 21:55

dennis napsal(a):

Pane Richarde, zustanu-li sam sebou, pak vam zdvorile davam na vyber. Muzete me zakousnout. Vsak vy uz vite kam. Tak ja jsem vas celou dobu peskoval a vy jste si to vsechno nechal libit. Nemel jste se nechat. Nebot ted jsem zas v pokuseni sirit ideologii lasky proti pravde. Ale urcite vytahnu nova esa expresivnich vyrazu.
14. 01. 2014 | 23:55

Richard napsal(a):

nevšim jsem si, že byste mě peskoval, a pokud ano, tak mi to nevadí, Vy to moc prožíváte
. "Nebot ted jsem zas v pokuseni sirit ideologii lasky proti pravde"

vím vím, Vy si prostě nemůžete pomoc, máte to jako neodolatelné nutkání. No ale co mám s Vámi dělat, nejspíš nezbývá než Vás brát jako nemocného touhou po pravdě, lásce a slušnosti...
ale aj na to budou tablety, takové rudě červené, ďábluvky...
15. 01. 2014 | 00:10

Mr. Ehmm napsal(a):

to Karel Janeček

Možná chtěl dát "obrodný dobromil" průchod svému libidu, jenomže ejhle..dostal od půvabné dámy kopanec. Pan KJ se nechce veřejně koupat v chlapské páté cenové a tak to vznešeně zaobalil, že?
15. 01. 2014 | 00:32

Karel napsal(a):

Každému co jeho jest. Bulvárnímu čtenáři skandální asociální a nechutné individuum. Je snad každému jasné, že v časopise Pes přítel člověka by byl nejlepším psem pod sluncem pan Janeček.

Tak snad příště. Třeba v rozhovoru např. pro Farářské listy. Redaktorka sestra Eulálie jistě ráda objekt svého zájmu čtenářské obci vylíčí ve žluté a bílé a přidá i svatozář.
15. 01. 2014 | 01:20

brumla napsal(a):

Kolik mu je, Janečkovi? 17 let?
15. 01. 2014 | 07:37

Anna napsal(a):

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Tkzv. pozitivní myšlení se dá zneužít v procesech tvorby pozitivního myšlení, jeho podmiňováním masovostí sdílení vykonstruovaných pozitiv tak, že jsou jen negací tak či onak zjevných negativ, neuváženou či až hysterickou negací.
------------------------------------------------------------------------------------

Jistě. To samé však platí o negativním myšlení, vytváření společného nepřítele a všech možných manipulacích.

------------------------------

"Gaia má pravdu - stále se směje jen debil apod."
---

Vidím to stejně.
Podle mě pozitivní myšlení není založeno na stálém úsměvu, ale na přístupu k problémům (řeknu-li si: To nejde. To nezvládnu..., pak s tím problémem nic neudělám.), vidění věcí... (obvyklý příklad - Sklenice je do poloviny plná. - Sklenice je do poloviny prázdná.), snaha o nalezení pozitiv ve chvíli, když se zjevují jen samá negativa (Mach a Šebestová - "Snad v něm přeci jen bude něco dobrého, ostatně, v každém je cosi dobrého, dokonce i v chlebníku.." pomyslela si paní učitelka a pak zatleskala rukama..), snaha nebýt samonasírací...

-------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------

Richard
"Anna
zažila jste někdy chlapa, který Vás dusil svou láskou a přeslazeností, tedy jakýmsi pozitivním přístupem? "Miláčku sem, miláčku tam, nepotřebuješ něco zlato, atd.?"
"Nebo nenudil Vás někdy člověk, který spustil fráze o krásnu a vede také zaběhané komunikační klišé o těch správných hodnotách, kterých si nikdo neváží?"
Někteří lidi to prostě nemaj rádi, a určitě nemusí být rovnou zlí nebo odmítat dobré věci, prostě je jim takové jednání nepříjemné, bo přes veškerý takový pozitivní přístup cítíte, že ten druhý po Vás vlastně něco chce, minimálně pozornost.
Na druhou stranu nevadí, když si kámoši nebo chlapi mezi sebou řeknou třeba "čau píčo, kam jdeš?" a je to sranda, není v tom nic zlého.
Vy se držíte jakýchsi mustrů slušnosti, aniž byste vnímali, co je pod tím. Prostě "kurva" je sprosté slovo, které se neříká a hotovo. A láska je slovo fajné, tak to musíme opakovat furt dokola až si z toho úplně vymeleme palice."
----------------------------------------------------------------------------------

Ne, takového chlapa jsem nikdy nezažila. A nejsem si jistá, že takové řeči zákonitě svědčí o pozitivním myšlení. Já patřím mezi pozitivně myslící lidi a miláčku jsem vždy říkala mému muži, když mě maximálně naštval.

Nevím, jestli bych to nazvala nudily, ale nebyly mi rozhodně příjemné podobné řeči neodbytných Svědků Jehovových. Takže to naprosto chápu. Jenže každý jsme jiný. Někoho rozčilují pozitivní řeči, někoho rozčilují věčné nářky, negativní řeči, řeči o práci toho druhého...

Nevím, na základě jakých zkušeností vyplývá Vaše další hodnocení.
Jsou různé situace, kdy asi většina lidí mluví sprostě (např. já ve své práci často zápolím s tiskárnou u počítače, která různě stávkuje, takže si ulevuji zařváním: Do prdele práce zasraná zkurvená. - tak si vždy ulevoval jeden můj bývalý kolega, já to převzala a tak vyventiluji emoční přetlak). Každý má určitý slovník, který používá, a slova, která mu vadí. Např. já, když slyším spojení "pravda a láska", začínám bublat a je-li přidáno "zvítězily", tak prskám (jak se říká: Čeho je moc, toho je příliš.). A to patřím mezi pozitivně myslící, takže si dovedu představit, co to může dělat s ostatními.
15. 01. 2014 | 08:41

Karel Janeček napsal(a):

Klub P spotřebitelů:
S Vašim komentářem ohledne zneužití tzv. "Pozitivního myšlení" souhlasím. To co jste popsal bych ovsem nazýval slovem manipulace přesněji pseudopozitivni manipulace. Souhlasím, ze taková manipulace muže byt potencionalne nebezpecna, nemyslím však, ze by neco takového mohlo hrozit u nás. Myslím, ze jsme světoví experti v negativite. :) Pozitivni myšlení je něco jiného a smysluplná kritika je klíčová součást pozitivního mysleni i jednání. V me definici pojmu je pozitivni mysleni smysluplné a racionální. Jeho cilem je co nejvíce dobra pro svět.
Plne souhlasím s komentářem Anny.

S Vašim nazorem ohledne korupce nesouhlasím. Zásadně větší čast "spatnosti" je u nás na straně státu. Je to logicky důsledek hloupého vyberu politicke reprezentace. To je skutečně jádro problému v naši zemi a jsem přesvědčen, ze pravě zmena volebního systému, viz demokracie21.cz, je klíčem k pozitivním (tedy dobrým) změnám nejen v naši zemi.

Je zřejmé a triviální a bezpochybné, ze pořád se směje jenom debil. Ani me nenapadlo, ze bych snad mel explicitně vysvětlovat, že závěry Sandry jsou prakticky všechno nesmyslne bláboly.
15. 01. 2014 | 11:23

dříve čtenář napsal(a):

Pane janečku, bojujte proti pomluvám a nepravdivým článkům se stejným zápalem, intenzitou a s úspěchy, s jakými bojujete proti korupci! Tyto nešvary musí zmizet, i kdyby neměl zůstat kámen na kameni!
Jen mne napadá - neberete ten boj trochu z jiné stránky a příliš vlažně?
Je třeba tít do živého, neoddělovat úspěšného korupčníka od úspěšného nekorupčníka! Je třeba zrušit bulvár a zavést noviny, ve kterých se bude psát pouze o úspěších - jest lhostejno zda eskamotérských nebo v sázení červené řepy.
No a napadlo vás někdy, co ti lidi budou sledovat a číst, když nebude topstar a blesk? Vždyť oni nám znegramotní! A oni se na vás a vaše aféry tolik těší!
Bojujte, bojujte, bojujte! Držím vám vše, co ještě mohu udržet!
Takový r...g miliardy bere! Za co? Je třeba tomu udělat přítrž! Nesmíte zůstat jako kůl v plotě!

Na VŠ jsme kdysi měli takového geniálního matematika. Vyhazoval po celých kroužcích a celodenním zkoušení. Z kuloáru jsme se o něm dozvídali, že koupit 10 deka šunkového salámu a 2 rohlíky byl pro něj nepředstavitelný problém...
15. 01. 2014 | 13:07

Richard napsal(a):

Anna
Vy mluvíte o optimismu, pozitivní myšlení je tuším něco trochu jiného...
15. 01. 2014 | 13:54

Richard napsal(a):

nedávno jsem mluvil s holkou, kterou navštívil právě jeden pozitivní človíček(ale beru, že každý si pod tím termínem představujeme něco jiného), po pár dnech sdílení jeho společnosti byla úplně vyřízená. Všude kam se hli a podívali bylo prý všechno krásné, nádherné a jedinečné, na všem hledal jen to pozitivní a skvělé, až k nesnesitelnosti.
Počasí bylo nádherné, i když by ven nevyhnal ani psa, kafe bylo suprovní, i když by ho ani turek nevypil, atd.. Prej, když si chtěla trochu zanadávat a ulevit, jak má špatnou náladu nebo je naštvaná, že někdo třeba nedošel na smluvenou schůzku, tak jí do toho vpálil se svým pozitivismem, že prej "nesmíš si to tak brát, všímej si jen tě hezkých věcí", atd., prostě na zabití. Z toho jeho pozitivismu chytla pořádnou depku, ale protože je optimistka a netrpí naučenou bezmocí, tak věří, že to zvládne, že to přejde. Prostě optimista nepopírá realitu, negativitu, ale má sebevědomí a víru v to, že svůj život zvládne i s ní.
Asi takhle.
O té Sandře dle mého také nelze vypovědět, že je pesimistka, ale sluníčková určitě nebude, resp. zaujala k pozitivnímu myšlení zcela opačný přístup, byť mi přijde jasné, že psala účelově, nebo snad s úmyslem K.J. vyprovokovat k přesně té reakci jakou projevil zde v článku. Prostě psala záměrně negativně, hledala jen to negativní, snad i chtěla nastavit zrcadlo té pozitivitě, resp. vytvořit opak, ale možná to málokdo pochopil.
Možná chtěla dát najevo, že pan Janeček v té pozitivitě trochu přestřeluje, takže se postavila do negace. Nevím, no.
15. 01. 2014 | 14:35

Anna napsal(a):

Richard napsal(a):

Anna
Vy mluvíte o optimismu, pozitivní myšlení je tuším něco trochu jiného...
---------------------------------------------------------------------------

I podle mě je optimismus trochu něco jiného, než pozitivní myšlení. Jako bytostní optimistka jsem měla dobře nakročeno k pozitivnímu myšlení. Pesimisté to mají výrazně těžší.
Můj muž je bytostní pesimista, takže jsme si někdy svým vnímáním lezli pěkně na nervy.
Podle mě nejde změnit své založení, tzn. z pesimisty se stát optimistou a naopak, ale lze si nacvičit pozitivní myšlení. Podle mě bez pozitivního myšlení a víry v sebe se mnohem a mnohem hůře dosahuje nějakých cílů.

V 95. jsem si koupila knížku Týden pro duševní svěžest - John O´Keeffe (Dopřejte si týden času a můžete změnit svůj život. Přemýšlejte pozitivně a budete se cítit dobře - to je základní myšlenka knihy). Podle mě je to výborná knížka pro nácvik pozitivního myšlení. Je tam výčet a popis 10 myšlenkových zlozvyků a návod, jak je odstranit.
Ty zlozvyky:
1. Jednáte zaujatě.
2. Myslíte si, že lepší nápad neexistuje.
3. "Spásání" (tzn. ponecháváme si v hlavě myšlenky, které nás "jen tak napadnou", díky kterým se cítíme "dole", které opravdu nejsou nutné a ani nám nepomohou a nepřejdeme na jinou myšlenku)
4. Dneska máte špatný den
5. Když si pamatujete jednu věc jako špatnou, vzpomínáte na ostatní také tak (tzn. třeba - Váš partner provede něco špatného a vás to otráví. Okamžitě dovolíte své mysli, aby vyjmenovala všechny ostatní "špatné" věci, které kdy váš partner udělal.)
6. Dovolíte, aby vznikl špatný vztahový rámec, jímž posuzujete své okolí
7. Předem počítáme s tím, že sklouzneme do negativního stylu chování
8. "Pokažená gramofonová deska" se soubory špatných myšlenek (např. Nemůžu to udělat, protože..., Je příliš pozdě na to, abych se měnil., Tohle děláváme jen o víkendech., Musíme to udělat pro dobro dětí., Nic jiného nemůžeme udělat...)
9. Klást si v duchu špatné otázky (např. Proč je život tak bolestný?)
10. Ulpívání na maličkostech
------

Podle mě je pozitivní myšlení opravdu o myšlení, nikoliv o stahování obličejových svalů do úsměvu.
15. 01. 2014 | 15:08

Richard napsal(a):

rozumím Vám, ale mám pocit, že pozitivní myšlení může jen vytěsňovat negativní emoce, člověk si vlastně snaží nabulíkovat, že všechno je fajn, ve sktuečnosti/pod tím, v hloubce to však může cítit jinak. Vzniká tak vlastně rozpor mezi autentickým cítěním a pozitivní myšlenkovou fasádou nebo konstrukcí. Káva mi ve skutečnosti nechutná, ale i tak si snažím vsugerovat, že je fajn. Počasí venku ve mně budí nechuť, ale i tak sebe sama přesvědčím, že je tam vlastně krásně. Člověk tak vlastně může ztrácet kontakt se sebou sama, se svým autentickým cítěním.
Ale nevím, u každého je to asi jinak, i podle typového nastavení. Jen mám pocit, že jsem už zažil pár pěkně podrážděných a někde uvnitř dost zlobných tzv. pozitivních lidiček. Jejich pozitivita byla vlastně reaktivní opakem na jejich vnitřní pocit, takto = jsem smutný, ale nechci být, tak se budu smát. No někdy to snad může pomoc, ale současně smutek touží být odžit, ...stejně tak naštvání
Ale v tomhle není jednoduchá rada, každý musí zkoušet sám, co mu sedí.
Co se týká pesimismu, na ten jsou mistři Schopenhauer a Nietzsche, kteří jsou některými nazývání jako filosofové pesimismu. Je zvláštní, že jejich filosofie mi přijde jako velmi pronikavá a inteligentní, byť jsou oba jakoby furt nasraní, neschopní najít nejmenší důvod k radosti a smysl života. Nietzsche v té nasranosti pak trochu polevil, Arthurovi to vydrželo až do smrti.
15. 01. 2014 | 15:25

HLINKA napsal(a):

Anno, a co jste po přečtení té knihy vymyslela na Nobelovu cenu, co jste vytvořila navíc....
Pokud se chcete jen usmívat, poradím vám, v nejkbližším blázinci najdete dost lidí kteří se celý den usmívají. Také malým dětem stačí ke štěstí že vidí vláček nebo pejska.
Čím víc inteligence naberete, tím složitější je se jen šťastně usmívat
15. 01. 2014 | 15:38

Anna napsal(a):

Richard

Podle mě pozitivní myšlení nevytěsňuje negativní emoce. Já, coby pozitivně myslící optimistka, je dokážu ventilovat, že by se za to nemusel stydět ani zarytý pesimista.
Podle mě pozitivní myšlení nemá vést k tomu, že si budu vsugerovávat, že mi hnusná káva chutná. Když mi nechutná, tak ji nevypiju. Když se mi něco nelíbí, nevsugerovávám si, že se mi to líbí, ale zaměřím svou pozornost na něco jiného pro mě příjemnějšího. Počasí ve mně někdy budí nechuť, ale máme dva psy, tak musím ven za každého počasí. Nepřesvědčuji se, jak se mi to hnusné počasí líbí, ale zaměřím se na chování psisek (jeden nesnáší horko - já taky, druhý nemá rád déšť), dokážou se vyblbnout v každém počasí...
Podle mě pozitivní myšlení nevylučuje, že bude člověk někdy podrážděný, naštvaný... Vždyť emoce jsou emoce.

„Nejlepší způsob jak začít nový den je po probuzení myslet na to, zda dnes můžeme udělat radost alespoň jednomu člověku.“
— Friedrich Nietzsche
15. 01. 2014 | 15:52

Anna napsal(a):

HLINKA

Ale já jsem to zde již napsala:

Podle mě je pozitivní myšlení opravdu o myšlení, nikoliv o stahování obličejových svalů do úsměvu.

15. 01. 2014 | 15:08

"Anno, a co jste po přečtení té knihy vymyslela na Nobelovu cenu, co jste vytvořila navíc...."
---

Nic. A to jsem podle Vás měla...???
15. 01. 2014 | 15:58

dennis napsal(a):

Autenticke citeni?
Je-li snaha pracovat cilevedome s autentickym citenim cestou ke kokfliktu autencity osobnosti, pak jake koliv "zkouseni" neni nic, nez snaha prirozenou podstatu neregulovaneho chovani nejak obelstit. Dusledek nemuze byt zas nez konflikt, ve kterem to autenticke vola po volnem pruchodu vseho, nad cim by se slusnackove mohli usklibat.

Muj prvni odstavec je snaha upozornit pana Richarda, ze pokus hledat cestu k lepsimu dusevnimu rozpolozeni, a predevsi k dlouhodobemu pocitu spokojenosti (kdyz uz ne k divoke radosti), je prave takovym "zkousenim".

Je-li panu Richardovi blizky skepticismus dvou extremne inteligentnich muzu, pak to samozrejme neznamena, ze jini extremne inteligentni muzove nemohou byt vzorem povaham jinak zalozenym. Nase zivoty se odehravaji v nasem vedomi. Mame-li pocit, ze bychom si prali nektere prvky nasich "autentickych pocitu" regulovat, je to naprosto legitimni snaha pracovat se svym vedomim, se svymi hodnotovymi systemy v oblasti emocionalni.

Pani Anno, vrele vam doporucuji dva romany prosluleho kalifornskeho lekare jmenem Irvin D. Yalom. "Lecba Schopenauerem" a "Kdyz Nietzsche plakal". V cestine, v kazde knihovne dostupne. Doporucil bych to panu Richardovi, ale 1. uz to asi cetl, 2. jemu to nove obzory neotevre, uz toho vi az moc. Myslim to uprimne. Jeste k Tomu Yalomovi poznamku: v cestine vyslo vice jeho romanu a take jeho zasadni kniha o psychoterapii.

Pro mne je prave Yalom jednim z tech, kteri si dovedou radostne a v souladu s "autenticitou sveho citoveho nastaveni" uzivat zivota pod nezamracenym nebem a bez nicivych bourek. Jejichz pritomnost povazuje pan Richard za nezbytnou soucast zivota. A asi si mysli, ze nechat se cloumat twistem zlosti je nejen organickou soucasti zivota, ale primo za blahodarnou terapii. Kazdy jsme nejakej a kazdy jsme jinej. Nepopiram fakt, ze vybuch zlosti nebo projevy agrese vuci okoli nejsou organickou soucasti mnoha povah. Jen si myslim, ze snaha obracena dovnitr, neznamena popirani a znasilnovani ega. Podobne jako budhiste si myslim, ze trpelivou praci s vlastnim vedomim lze zlepsovat pohodu a skore z nerovneho souboje s okolim a neprizni vnejsich vlivu. Zvlaste tech, ktere nas vecne irituji.

Vlastni rozhodnuti hledat sve vnitrni stesti neni zadne znasilneni.
15. 01. 2014 | 16:08

Richard napsal(a):

„Nejlepší způsob jak začít nový den je po probuzení myslet na to, zda dnes můžeme udělat radost alespoň jednomu člověku.“
— Friedrich Nietzsche

to už je asi z období, kdy mu jebalo v palici
-------------------------
"Nepřesvědčuji se, jak se mi to hnusné počasí líbí, ale zaměřím se na chování psisek (jeden nesnáší horko - já taky, druhý nemá rád déšť), dokážou se vyblbnout v každém počasí..."

jo, takže se snažíte selektovat podněty...
no proč ne, důležité, že takový přístup sedí Vám...

To, co popisujete mi přijde v pohodě, nemám to spojené s radostí za každou cenu...

mně asi víc sedí, hezky si na to počasí zanadávat, ale současně se potěšit i s tím hafanem....vnímat i to negativní i pozitivní, jakože "kurva, to je počasí" a vzápětí "pojď jsem pejsku, ňu ňu ňu"

i když je fakt, že ve skutečnosti mě spíš všechno sere..i to psisko(které naštěstí nemám), že chce ven...
15. 01. 2014 | 16:11

mb napsal(a):

„Nejlepší způsob jak začít nový den je po probuzení myslet na to, zda dnes můžeme udělat radost alespoň jednomu člověku.“
— Friedrich Nietzsche

... to fakt řek ( napsal ) Niezsche, nebo si z vas jen někdo udělal prdel/dobrý den ?
15. 01. 2014 | 16:28

Petr napsal(a):

Byla jedna malá holčička, ta holčička se jmenovala Eliška. Eliška rostla a rostla, až se z ní stala veliká slečna. Jednou se ta velká slečna Eliška zase po nějakém čase rozhodla, že půjde navštívit svého tatínka. Dlouho si vzájemně hleděli mlčky do očí a ten tatínek četl v očích Elišky zase jenom ta dvě slova.
TÁTO PROČ???
15. 01. 2014 | 16:35

Richard napsal(a):

pane Dennisi, naše osobnosti jsou konfliktogenní ze své podstaty, není třeba je ke konfliktu záměrně vést, věděl to už Freud, který koncipoval základní rozepři mezi id a superegem. Zvládat a řešit takové problémy není vůbec jednoduché, ale snažit se jim za každou cenu vyhnout, asi také není nejlepší řešení.
Ale beru, že každý jsme z povahy jiný, to už zas věděl Hippokrates, který rozdělil temperament/vrozenou povahu emocionálních reakcí organismu na čtyři typy = silná/slabá, stabilní/labilní, každý jsem tak postavený před jiné problémy/konflikty, stejně tak volíme vlastní řešení, které vyhovuje našim povahám.
Přeci Vám neberu to Vaše, pokud Vám dělá dobře se kontrolovat a být zdrženlivý, v pohodě, zřejmě jste od přírody více klidnější a mírnější, mně by přílišná kontrola vlastní emocionality asi zabila, protože mé spontánní reakce jsou silné a prostě potřebují "probublat" - být odžity.
Když Nietzsche plakal jsem nečetl, ale nechal si to odvyprávět, může to být skutečně dobré. Zkoušel jsem přečíst něco z jeho Existenciální psychoterapie, kterou máte, jak jsem si všiml, také přelouskanou. Není to špatné čtení, ale více mě táhnou psychodynamické, hlubinné směry.
Přece Vám Váš přístup neberu, jen odmítám akceptovat, že by se z osobních preferencí měla stát nějaká obecná správnost.
Každý, ať si zkouší a věří čemu chce, pokud se pohybuje v hranicích společenského zákona.
15. 01. 2014 | 16:39

dennis napsal(a):

Bingoooo!
Kazdy at si veri cemu chce! Bezvyjimky. Kazdy at se chova tak, abych abych abych? Jsem v pokuseni rici, ze by se kazdy mel chovat tak, aby nebyl zdrojem trapeni a utrpeni jinych. To je ale velka abstrakce (pro zivot malo uzitecna).

To mam na tom Yalomovi nejradsi, ze upozornuje na to , na co take budhisti upozornuji: A to je nepretrzity beh casu a konecnost zivota. S tim vedomim se cloveku mohou priority zivota poskladat tak, aby si nakonec clovek dokazal klidne odpovedet na otazku "jaky mel smysl jeho zivot".

Moc dobre se mi s vami povida. Asi proto, ze ruznost postoju zivi debatu.
15. 01. 2014 | 17:10

Richard napsal(a):

"Kazdy at si veri cemu chce! Bezvyjimky. Kazdy at se chova tak, abych abych abych?"
aby jednal v rámci společenského zákona(pokud ten není zločinný), který zajišťuje každému osobní prostor.
Představte si, že bychom si začali diktovat vzájemně lásku, úsměvy, soucit, pozitivní myšlení nebo naopak bojovnost, odpor, hněv, prostě ideály, víru nebo filosofii, která se týká jen našich osobních preferencí, našeho soukromí.
To by byl tepr konflikt, asi podobný jako mezi různými náboženskými skupinami, aneb pro všechny je dobře, co já chci, co já považuji za dobře a taky si to tlakem na jiného, manipulacemi, penězi nebo silou, prosadím.
Dnes mě celkem pobavila a potěšila Ikea, která v jednom ze svých propagačních katalogů představila lesbickou rodinu s dítětem. Slovenští křesťané okamžitě začali vyhrožovat, že pokud tento propagační příběh, který údajně narušuje koncept tradiční rodiny, nestáhnou, vyzvou další Slováky, aby v tomto obchodě přestali nakupovat. Přitom ti stejní a přečistí Slováci neváhali do čela B.B. kraje zvolit nácka, kterého podporuje nezřídka i tamní klér, ostatně klerofašismus má na Slovensku tradici.
Tak jsem po téhle zprávě pocítil aj úlevu, že jsem Čech.
Jo a Ikea je poslala s touhle pomýleností do řiti, že prý nic měnit nebude.
Ode mě má palec nahoru, zato si k ní půjdu něco koupit.
U Honzáka v tématu se zas velká a milující křesťanka, zde zavrhující a vyhánějící Janečka, vyjádřila, že by spálila porno. Však jo, ať pálí, ale jen to, které je její, v tom jí nikdo nebrání.
15. 01. 2014 | 18:04

dennis napsal(a):

Klerofasismus je specificka forma nesnasenliveho nasili. Proc si myslite, ze by ceske formy nasilne nesnasenlivosti mely sympatictejsi tvar.

S potesenim uvadim priklady narodu Polaku, Slovaku, Madaru a treba Rakusanu kterym jsou spolecne vernost katolicke cirkvi a zaroven dokazali zit zivocisnou nenavisti ke svym zboznym sousedum. Vira lidi a prehledna organizace cirkve spolecne pomahala prezit Polakum, Slovakum i Madarum na teritoriu, ktere za poslednich 1 000 let prubezne menilo sve politicke hranice vcetne opakovaneho rozdeleni. Katolicismus techto narodu sehral podstanou roli integrujici sily. Priklad Iru je jeste kriklavejsi. Bohuzel ta uzavrenost a pocit ohrozeni davaly vyniknout zaroven i malignim podobam takoveho sepeti vlastenectvi s konkretni cirkvi.

Jsem advokat vsech forem rodiny; dokonce si myslim, ze homogenni rodiny maji stejnou sanci vychovat deti v lasce nebo v domacim nasili prave jako ty hetero. At uz tedy jsem obhajce svobodomyslnosti v otazce manzelstvi i rodiny, jen tezko prijimam nazor, ze cela ta obrovska publicita prav homosexualnich paru je progresivni vyvoj a vzor budouciho usporadani. Tak jako vy si myslite, ze hovorit o zdvorilosti je forma omezovani osobni svobody hrubianum, tak ja si myslim, ze rostouci publicita zivotniho stylu homosexualu je zpusob vnucovani.

At je Ikea neoblomna nebo ne, zda se, ze s narody zacinaji cloumat temnejsi proudy nasili nez je jenom tajemna ruka volneho trhu. Po case uvidime, zda se stahnou Slovaci nebo Ikea.
15. 01. 2014 | 19:45

pavel v napsal(a):

Pane Janečku, rozhovor se Sandrou bylo házení perel sviním. Je to marné, nemohou nic pochopit a to snad ani v případě, že by se o to snažily.
15. 01. 2014 | 20:40

Richard napsal(a):

"Tak jako vy si myslite, ze hovorit o zdvorilosti je forma omezovani osobni svobody hrubianum,"

no vidíte, problém je v tom, že to, co Vy považujete za hrubiánství mohu vnímat jako spontaneitu, otevřenost, jadrnost, legraci, zábavu a naopak, to co zas Vy hodnotíte jako pro-sociální zdvořilost, mně může přijít jako na okolí kladené náročné a sobecké očekávání, že se jiný přizpůsobí mým přáním a představám, které pro jistotu a větší váhu mého čistě osobního postoje vyhlásím jako obecnou zdvořilost. Jen tak totiž bude jasné, že můj nárok je zcela oprávněný a ten, který se odchýlil od té jediné správné a dobré existence a pravdivého života, v tomto případě od zdvořilosti, určitě nejsem já. Já jsem totiž ten, který se na té správné cestě jako slušný člověk nachází už od nepaměti a nyní jsme veden už jen šlechetným a úctyhodným úmyslem přivést k dobru i ty ostatní hrubiány, ať to stojí, co to stojí, třeba obviňování ze špatnosti, výčitky, snaha vnutit pocit viny atd., atd..
To má být jako zdvořilost, pro-sociálnost? Tohle do sebe zaláskované sobectví?
Zkuste si vzpomenout jak různé mohou být různé kulturní a subktulturní zvyky, kde např. tuhle znamená říhnutí po jídle pochvalu a znak určité blízkosti, ale jinde je to nehorázná sprostota. Snažit se ten vlastní přístup a zvyk nazvat zdvořilostí a zvyk druhého sprostotou, to je prostě jen narcismus, který odpovídá celému křesťanství, které se řídí mottem
"Kdož uvěří a pokřtí se, spasen bude, kdož pak neuvěří, budeť zatracen."
Mně je celkem fuk, jestli jim to pomáhá přežít, s tímhle přístupem jsou akorát bohorovní narciskové.
Pochopte, když přijdete třeba mezi určitou skupinu lidí, která je zvyklá mluvit vulgárně nebo návštěvníkům na uvítanou nabídnout ženu(která s tím souhlasí) jako dárek(Haiti nebo Tahiti) a takový způsob jí vyhovuje, a Vy mezi ně přijdete a začnete jim kázat, jak se to nehodí a jak by to měli dělat jinak, dle Vašich představ, protože tak je správně, půjde v mých očích spíše o nezdvořilost Vaši, ať už se u toho budete snažit mluvit sebekrásněji. Vy si myslíte, že když budete mluvit hezky, budete zdrženlivý a co já vím ještě, že Vám to zaručí zdvořilost, ale to je dle mého mýlka, tím ale netvrdím, že jste rovnou nezdvořilý, to si nemyslím.
Nezdvořilé totiž může být i kecání jinému do života, do soukromí, moralistní obviňování, bo z takového jednání trčí často jen sobecké "chovej se jak já chci bo tak je to dobře a ctnostné", jak říká Bohuš Stejskal "řiď se, co já Ti řeknu", bo já mám patent na pravdu a dobro světa.
Váš teď možná napadne, "ale to já přece Richarde netvrdím", no to sice ne, ale z takového přístupu to prostě leze samo, jak sopel z nosu, ten jde vidět, aniž by to kdokoliv musel veřejně hlásit a přiznávat se k němu.
15. 01. 2014 | 20:42

Richard napsal(a):

"Klerofasismus je specificka forma nesnasenliveho nasili. Proc si myslite, ze by ceske formy nasilne nesnasenlivosti mely sympatictejsi tvar."

to si nemyslím, je mám pocit, nebo snad spíš doufám, že jsme zatím tak daleko jak Slováci nezašli...
15. 01. 2014 | 20:49

pavel v napsal(a):

Richard

Před nějakými 100 lety byla homosexualita považována za veliké zlo. Dnes se to začíná považovat za normální.

Dnes je pedofilie považována za veliké zlo. Avšak na západ od našich hranic se začínají ozývat první nesmělé hlasy, že i pedofilie by se měla povolit. Na začátku těchto snah stojí příklad některých hvězd šoubyznisu, které se s tím příliš netají a vidí, že i veřejnost je ochotna jim to tolerovat.

Co byste řekl, kdyby někdo chtěl uzavřít registrované partnerství s kozou? Byl byste pro, aby směli adoptovat lidské mládě? :-)))
15. 01. 2014 | 20:54

Richard napsal(a):

"Co byste řekl, kdyby někdo chtěl uzavřít registrované partnerství s kozou? Byl byste pro, aby směli adoptovat lidské mládě? :-)))"

pokud by koza řekla své dobrovolné "ano", no problém, klidně si šoustejte i želvu, když se jí to bude líbit, resp. když jí to nepoškodí.
U dětí je samozřejmě zcela jiná situace než u dospělých homosexuálů, dětská psychika je ve vývoji, není schopná adekvátně vyhodnotit situaci, resp. není možné to předpokládat. Zde má omezení samozřejmě svůj smysl.

Vy to vidíte tak, že když není jedovatý banán, neměl by být ani rulík zlomocný, bo obojí je k jídlu. Je nutné samozřejmě rozlišovat, a držet hranici, kde má smysl, ne vytvářet nesmyslná omezení, kde nejsou nutná, bo ty vytvářej jen zbytečné tlaky a napětí.
Na druhou stranu bychom zas mohli zakázat aj masturbovat, resp. povolit to až od osmdesátky nahoru, když už jsou lidé dost vyhaslí na to, aby k tomu měli chuť. Teda možná.
15. 01. 2014 | 21:21

Richard napsal(a):

"Byl byste pro, aby směli adoptovat lidské mládě? :-)))"

to ne, ale mohl byste si s tou kozou adoptovat třeba klokana
15. 01. 2014 | 21:24

Richard napsal(a):

"Na začátku těchto snah stojí příklad některých hvězd šoubyznisu, které se s tím příliš netají a vidí, že i veřejnost je ochotna jim to tolerovat."

v tomhle byste udělal asi největší radost konzervativním církevníkům, to jsou vyhlášení a tradiční prcičkáři, kteří vyplatili svým obětem miliónové odškodné...
aj toho předcházejícího papeže prý kvůli utajování těchhle věcí odvolali, údajně hrozilo, že to vyleze na světlo, tak ho církev sundala raději sama, aby předešla dalšímu skandálu...

"Kdož uvěří a pokřtí se, spasen bude, kdož pak neuvěří, budeť zatracen."
--------------
"Na začátku těchto snah stojí příklad některých hvězd šoubyznisu, které se s tím příliš netají a vidí, že i veřejnost je ochotna jim to tolerovat."

nevím o tom, že by někde na západě tolerovali pedofilní jednání, něco jiného však je, pokud dochází ke změně postoje k lidem, kteří se s takovou orientací narodili, přiznávají se k ní, aniž by jí vycházeli vstříc, tedy jsou pedofilové, ale nejednají pedofilně.
Takoví lidé samozřejmě nezaslouží jakékoliv zavržení, nebo dokonce jakýsi sociální lynč, jak bylo a je zvykem chladit si na nich žáhu...
Nedopouští se ničeho špatného, prostě maj jen určitou vrozenou orientaci ke které se přiznávají, na tom není nic zavrženíhodného, spíše naopak, člověk musí být asi dost statečný, aby s tím vyrukoval ven, navíc se tím dostává pod větší soc. kontrolu a pozornost.
15. 01. 2014 | 21:40

dennis napsal(a):

Pane Richarde,
zdvorilost neohrozuje lidskou svobodu. Co a kdo ohrozuje svobodu kazdeho z nas by si vyzadovalo jinou definici nez poukaz na to, ze do slusnosti se mnohdy hali agrese. Agresivni chovani muze projevit clovek z gruntu poctivy. Ale na to si musi kazdy pockat, nez se mu podari najit to mekke srdce pod tvrdou skorapkou. Stejne je to s ulisnou slusnosti.

Priznavam, ze prevence je nejlepsi obrana. A tak pohlizet na dodrzovani norem ve spolecenskem styku v miste (nemusime hned z mista na misto preskakovat tisice mil a stovky let v rozdilech kulturnich tradic) jako na neco velmi salebneho, je forma prevence. Tak jako si po kazdem nezdvoractvi klast otazku: Co smutneho mi taji clovek, ktery si o lasku rika utokem?

Verim totiz tomu, ze kazdy, bez vyjimky, si hleda nekoho, koho by miloval, a take nekoho, komu by svou lasku venoval. Bohuzel komunikace je tak nesnadna, sebereflexe je jednou z nejvetsich prekazek a predstavit si jasne, po cem touzim - to vsechno cini z nasich prostych ocekavani od zivota celozivotni boj.

Poruchy mentalni a socialni v patologickem meritku se samozrejme vymykaji jakekoliv diskusi.

A otazka laskavejsi podoby ceskych rasistu nez tech zahranicnich muze mit oporu v tvrzeni, ze Cesi jsou knedlikovy narod a nejsou schopni brutalniho nasili. (Krome tech, ktere nam tak radi pripominaji revansisti a antihusite.)
15. 01. 2014 | 22:13

dennis napsal(a):

Ps. ...clovek hleda nekoho, komu by lasku venoval, a take nekoho, kdo by mu lasku opetoval...

Potreba lasku davat a potreba lasku prijimat jsou siamska dvojcata.
15. 01. 2014 | 22:20

Richard napsal(a):

ještě pane Dennisi takový viditelnější příklad, jak odvolávání se na slušnost, zdvořilost atd. slouží jako prostředek manipulace..

vezměte si takové jednání Klause, který se také všemožně ohání slušností, ve vybrané mluvě je proti němu papež určitě béčko, reprezentuje perfektně = upravený, vymydlený aj s brýlema, dodržuje etiketu, jistě nemluví sprostě, jede přesně podle protokolu, jeho způsoby jsou jak se říká vybrané, současně však s úsměvem na tváři napáchal škody nad nimiž rozum dělá kotrmelce, které však on sám považuje za svůj úspěch, ctnost a slušnost...
to tak je ale s každým, nejen s Klausem, u ně to je ale viditelné..
někde je slušnost džihád, jinde zas být katolíkem a pohoršovat se nad neslušnou antikoncepcí, prezervativy a pornem, atd. atd....tihle lidé si taky nemyslí, že by omezovali svobodu jiného, oni prostě jiným ve vlastních očích přináší dobro a pravdu, což právě vede ke svobodě...
Připustit si, že jiného mohou omezovat, to je ani nenapadne.
každý má ty svoje slušnosti, zdvořilosti, pravdy a dobra a touží po jejich obecném schválení, ať už jde o sebevětší nesmysly nebo i zvěrstva...Problém je jak je začne cpát a nutit druhému.
vždyť bych musel být padlý na hlavu vycházet vstříc každému, kdo se rozhodne ohánět dobrem, slušností a nárokovat si mé schválení, potvrzení, akceptaci nebo konformní jednání s nimi...

"Pane Richarde,
zdvorilost neohrozuje lidskou svobodu"

ale moralistní buzerace tímto směrem již míří, jejím smyslem je totiž přizpůsobit si jiného ke svým představám nebo ho omezit v tom, co dělá, a to nikoliv proto, že by bylo možné vypovědět, že je takové jednání jiného objektivně nebo absolutně špatné, ale pouze proto, že takové jednání neodpovídá subjektivním představám hodnotitele, nelíbí se mi, nevyhovuje, nepodporuje mé sebepojetí atd....ale protože chci vlastnímu nároku na změnu chování jiného přidělit větší váhu, povýším vlastní, subjektivní postoj na objektivní hodnotu, své jednání vyhlásím za dobré a jednání jiného za špatné...
Ale znovu opakuji, přece proti Vaši představě zdvořilosti nebojuji, nebo jí nepovažuji za špatnou, jen proto, že jí nevidím podobně jako Vy, byť mám pocit, že se mi to snažíte nějak opakovaně podsunout, jakože když si zachovám svůj přístup, automaticky považuji ten Váš za špatný. Jakože, když odmítám vzývat lásku, automaticky volám po nenávisti, když odmítám křesťansku ideologii, jsem automaticky vrah, nebo minimálně toužím někoho zabít, neb něco v tom smyslu.
To, že sám mluvím občas sprostě a nevidím na tom nic špatného, ještě neznamená, že tvrdím, abyste mluvil sprostě i Vy, resp. abyste používal vulgarity, vždyť si mluvte jak chcete, když Vám není vlastní říkat "píčo", tak to prostě nedělejte, mně to nevadí, ale ani z toho nejsem nijak unešený, nebo že bych Vaši vybranou mluvu nějak oslavoval nebo obdivoval, to také ne, pro mě tohle prostě není důležité, jestli někdo mluví nebo nemluví sprostě, nemám s tím spojenou pro-sociálnost nebo asociálnost, mně je to celkem profesorská putna.
Daleko víc než vulgarismy mi např. vadí bezobsažné dlouhé a přeslazené kecy, ale to je můj problém.
15. 01. 2014 | 22:48

Richard napsal(a):

"Verim totiz tomu, ze kazdy, bez vyjimky, si hleda nekoho, koho by miloval, a take nekoho, komu by svou lasku venoval"

tak třeba pavel v si už našel kozičku, a už se doptává i na adopci nějakého toho štěňátka...
nevím, jak Vy, ale já jim to přeji, pavel už tu svou tvrdou, ochranou slupku rozbil a jeho srdíčko při pohledu na Lízinku zcela vyměklo...
mně to nevadí, ale nevím, co mu na to řeknou třeba sousedi...a taky katolíkům se to líbit nebude...
asi to bude muset tajit, ale i tak držím palce, aby jim to vyšlo, třeba je brzy uvidíme v TOP STARU nebo s nimi udělá rozhovor Sandra
Sandra "ko ko ko dák"..
Lízinka "mééééééé méééé"
pavel v "pozitivní úsměv"
15. 01. 2014 | 23:04

Anna napsal(a):

dennis
"Pani Anno, vrele vam doporucuji dva romany prosluleho kalifornskeho lekare jmenem Irvin D. Yalom. "Lecba Schopenauerem" a "Kdyz Nietzsche plakal"."
-----------------------------------------------------------------------------------

Děkuji za tip. O těchto knihách jsem nevěděla. Se zájmem si je přečtu.
16. 01. 2014 | 07:06

Mr. Ehmm napsal(a):

mb

Já znám také od Nietzscheho "přísám, že myslet hluboce znamená podřídit se chorobě".
16. 01. 2014 | 17:43

pavel v napsal(a):

Richard

Slavný režisér Roman Polanski byl v USA obviněn ze zneužití nezletilé. Uprchl do Paříže. Francouzi ho odmítli vydat. Jejich veřejné mínění za ním stálo.

Jsem toho názoru, že pedofilie bude legalizována tím způsobem, že se bude postupně snižovat věk zletilosti dětí.

Jistě jste již slyšel o efektu tzv. kluzkého svahu: když překročíte určité hranice toho, co bylo tabuizováno (zapovězeno), přestáváte být pánem událostí a zjišťujete, že to už nejde ubrzdit. Doufám, že uznáte, že svět je v současnosti zatopen řekou nemravnosti. Zatím ještě nelze pozorovat nějaké hluboké projevy úpadku, ale budete asi překvapen.
16. 01. 2014 | 21:41

Richard napsal(a):

"Doufám, že uznáte, že svět je v současnosti zatopen řekou nemravnosti."
pavel v

nevím, jakou řeku nemravnosti máte na mysli, ale všiml jsem si, že svět je zaplaven ideologickým moralistním zlem všeho druhu...od islámských extrémistů, přes nejrůznější ortodoxní konzervativce, puritány, putináře, až po mocichtivé křesťany, kteří by rádi kázali své dobré mravy...
To jsou ti, kteří svou vlastní řeku "nemravnosti" nezvládají, tak proti ní zástupně bojují na "bližních svých"...

Případ Polanski neznám dost dobře, abych si o něm něco myslel, ...

"Jistě jste již slyšel o efektu tzv. kluzkého svahu: když překročíte určité hranice toho, co bylo tabuizováno (zapovězeno), přestáváte být pánem událostí a zjišťujete, že to už nejde ubrzdit."
pavel v

tohle asi není dost dobrý argument proč např. omezovat homosexuální jednání ve strachu z následné legalizace pedofilie..
to je nesmysl, asi podobný jako zakazovat alkohol ve strachu z následné legalizace kokainu....
nebo zakazovat dětem jezdit na kole ve strachu z následného umožnění řídit auto...
atd.
Co Líza, daří se jí? Plácněte jí za mě po zadku, ať si hezky zamečí, holka jedna rohatá.
16. 01. 2014 | 22:17

Tomas Suda napsal(a):

Gratuluji panu Janeckovi, ze stylove a s inteligenci sobe vlastni naprosto vytrel podlahu s beckovou (spise ceckovou) bulvarni reporterkou, ktera krome toho, ze neumi psat, je i ocividne hloupa a rozhledem omezena. Ja rozhodne nesouhlasim se vsim, co pan Janecek dela, nicmene ventilovat svuj nesouhlas napadanim jeho vzhledu, pristupu k zivotu ci toho, co ji, je nechutne, nizke a sproste (a samozrejme politicky nekorektni). Neumetelske a hloupe clanky, jako obzvlaste tento od pi. Sandry, nemaji ve verejnem prostoru co delat. Janecek 1, Sandra 0.
17. 01. 2014 | 12:09

dennis napsal(a):

Pane Tomasi,
kdysi se mi zdaly reci vitezu (v tenise, ve fotbale...) o tom, ze si souper zaslouzi uznani, protoze souper to byl silny a urputny a vitezstvi by mu sluselo (kdydby vyhral, ale nevyhral), proste se mi ty reci zdaly byt jen takovym retorickym trikem, jak zduraznit vyznam vlastniho vitezstvi.

Bez ohledu na to, jak uprimne trener vitezu chvali porazeneho soupere, musi kazdy uz nat, ze vitezstvi nad silnym souperem ma vzdy vetsi pravo na oslavu vitezovy sily, nez v pripade vitezstvi nad srabem.

Nevim s jistotou, co znamena vase ciselne oznaceni 1, a 2. At uz to znamena, ze Janecek je vase Jednicka, a nebo je to skore 1:2, pokazde se mi jevi Janeckovo vitezstvi, jako ze vyhral s odrenyma usima.

Po pravde, mi se pan Janecek nejevi jako skvely chlap a veliky vitez. Ja to skoro vidim na plichtu. Jeho podrobny rozbor slaboduche kurzivky (nebo fejetonku) mi nepripada o nic duchaplnejsi. Dokonce v nem ani nenalezam prvky velkorysosti muze, ktery je nad veci. Ceho jsem si vsiml, je urazena jesitnost a malicherne hnidopystvi. Skutecny gentleman by na sebe neukazoval tim, ze se snazi na oplatku dotknout se cti zeny, o ktere bychom si meli myslet, ze je pod uroven autora blogu.

Co se tyce projevu, jsou oba - pani redaktorka i pan miliardar, v nekterych osobnich nazorech na jine schopni jen malichernych gest.
18. 01. 2014 | 23:34

e.m. napsal(a):

Vážený pane Janečku,
tak jsem zjistila, že na rozdí např. od p. Hvížďaly, Komárka a spol. čtete odezvy pod svým blogem.
Nu, já chápu, že máte teď problémy s Sandrou, Aňou, Dáňou, Mášou, Dášou a možná i Vášou... asi to není lehké být miliardářem, kterému se váli u nohou tolik slečen a vybírat. Snad by to chtělo soustředit se na kvalitu, nikoli na množství; mně se kupříkladu při výběru věcí, kde nezáleží na racionálním výběru, osvědčilo "kouknu, vidím, a dál už se s tím nepářu."
Nicméně všiml jste si jakožto kapitán českého burzovního průmyslu, že Vaše milovaná (?) Praha má také problémy, a to vážné, např. s tunelem Blanka (i další)? Všiml jste si, že i stát, v němž žijete, má významné hospodářské problémy? Nebylo by na čase po dovolené (no ano, je potřebná...) se opět věnovati svému povolání kapitána českého burzovního průmyslu, díky němuž se Vám válí u nohou všechna ta děvčata? ........víte, p. Kellner např., ten nemá čas; bourá jakýsi hotel a myslí, že to je to hlavní. Ostatní pánové z Vašeho okruhu se také věnují nekoncepčním privárním libůstkám.... a tak nakonec když posíláme posily na Ukrajinu, je to jen komando ve složení p. Kocáb, jehož roknrol už není, co býval, a p. Schwarzenberg, při jehož spatření dle českého bulváru každé dívčí srdce jásá, ale myslím, že na Ukrajině jsou dosud femen spíš lumpenfolklórem; a zatím to mohla být např. tlupa geologů, protože je-li břidličný plyn ve Velké Británii a Polsku, na Ukrajině je určitě také.... mohli jsme se třeba skamarádit... Ukrajinci by nemuseli dolejzat za číňany a p. Putinem /btw. víte, jak to vypadá na Ukrajině? ne? tož čtěte:http://www.lidovky.cz/prochazkova-preziji-naraz-meteoritu-i-vlastni-vladu-ukrajinci-pvs-/nazory.aspx?c=A121028_103602_ln_nazory_mc --- no, to nevím, zda to panu Schwarzenbergovi není spíš eklhaft.../ ......mohli jsme spolu třeba dovážet obilí do egypta a plyn plynovodem do česka a nemusela jsem bejt v podstatě jediná partaj v našem paneláku, která v zimě topí /co? Vy nevíte, že např. čeští důchodci mají problém s platbami za energie, takže netopí; a to máme dle EU snížit spotřebu energií o 20%... ale to víte, ne?/....................A tož Vás pane Janečku zdravím z Moravy; sice pro to momentálně ve Vaší činnosti není moc podkladů, ale já přesto věřím a doufám, že Vás džob kapitána burzovního průmyslu baví, páč pokud kdy v čechách něco fungovalo, pak to bylo založeno na lidech, které bavila jejich práce... No a jestli ti už tu nejsou, tak to by byl skutečný malér.

P.S.: Příští rok jděte raději za Mikuláše.
19. 01. 2014 | 09:41

Duhovka napsal(a):

At už je pravda kdekoliv , jedno je jasné ..Janeček se díky Doleželové naprosto odpálil ..a je jedno zda jako vizionář , chlap či manžel nebo partner . Prostě jemu už nikdo z ženské části populace neuvěří NIC , ani evoluci , ani revoluci , ani pozitivní myšlení . To je prostě ulice a ta stále ještě utváří veřejné mínění.Pro mne to bylo jedno velké nechutné překvapení a tím je kapitola Janeček uzavřena . Sluníčko nesluníčko , ten chlap je sociální idiot a je mi buřt , zda je skvělý matematik či podnikatel , lidsky je kdesi v suterénu a jako chlap naprosto selhal .Takovému člověku už nebudu nikdy nic věřit .
20. 01. 2014 | 00:30

Beneficio Cohaesionis napsal(a):

Je mi celkem ukradené s kým chodíte a spíte, totéž mě nezajímá v případě naprosté většiny mých přátel. Akorát nechápu, že zrovna vy máte zapotřebí se nechat tahat bulvárem a ještě jim podávat zápalky, aby jim nevyhaslo pod kotlem.
20. 01. 2014 | 00:53

e.m. napsal(a):

/mno, ten matematik, co udělal za 2. sv. velký kus práce na počítačích - Turing -- byl zas gay; no tak kdyby za p. Janečkem něco zůstalo pro komunitu, jaksi... tedy kromě guruování, páč do toho už se dneska smolí kdekdo... :o) a nahrabat si a čus, to, jak se zdá, už je taky trošku ohraný.
;-) tak pro prágl, ať nevypadám, že to chcu pro sebe ;-)/
20. 01. 2014 | 18:48

Šárka 1975 napsal(a):

Dobrý den, nereaguji přímo na tento text. Přečetla jsem si ho, ale myslím, že tam není nic zajímavého a nic k řešení. I když samozřejmě Blesk je fenomém a jak říkal profesor Petrusek, měl by být stále předmětem naší analýzy, teď se však věnuji něčemu jinému.Slyšela jsem o Vás před rokem od kolegy ze studií, ale nevěnovala tomu příliš pozornost, nežiji dlouhodobě v Čechách a teď jsem na Vás narazila znovu když jsme si hledalda nějaké informace o algoritmech. Tak jsem měla možnost si přečíst poprvé něco o Vás, respektivě rozhovor s Vámi v Hospodářských novinách. Váš výklad spravedlnosti je omezen pouze na konrétní segment a tím je korupce.Nezlobte se, že to takto říkám, ale je absurdní , že někdo kdo pracuje se světovými obraty z ropy a jinými komoditami, kde za například těžbou ropy, jsou občanské války, placené gangy k lokálním genocidám, špatně placení lokální zaměstnanci se něcím takovým zabývá. Je to něco na způsob odpustků co se platili v kostele, nejdřív hřeším potom platím. Mluví te o matematice a logice, v tomto tedy vidím pramálo logiky. Řešit mravence, i když pěkně napaseného (českou korupci), vedle slona (nespravedlnost související zcela přímo či nepřímo s komoditami, s kterými obchodujete). A to se ani nebudu pouštět do diskuze o burze, která je podle mě zcela neefektivní nástroj, která jen vytváří další finanční zátěž pro konečného konzumenta.V článku v Hospodářských novinách, který jsem si se zaujetím přečetla píšete o nesmyslné evropské myšlence sociálního státu. Proč? Pokud se bohatí rozumě podělí o svůj zisk se společností, je dostatek pro všechny. Je to jen otázka rozdělení zisku ve společnosti. Kde ten kdo více přispívá k jejímu dobrému rozvoji vydělává samozřejmě více, ale ne nepoměrně více. Myslím, že poslouchat Vaše věděcké přednášky na fakultě musí být zajímavé a mě jako teoretika kultury například fungování algoritmů zajímá v rovině kultura - matematika. Vaše úvahy o spravedlivém státě jsou však zcela mimo komplexní rovinu myšlení. Jinak neberte tento text jako negativní je to jen pokus o krátkou kulturologickou analýzu. S pozdravem.
06. 02. 2014 | 17:41

kuku kuku napsal(a):

teda Duhovko, to je síla , kdo tě platí?
Ty si u toho byl/a ???
08. 02. 2014 | 19:42

DennisKr napsal(a):

Everything else is ultimately simply details -- significant details, but variants on that theme. index.php is the control, the menu program determins what the "existing page" is, and plenty of occasions get fired along the way of building that page. Plugin modules can hook in to those occasions and modify the workflow/furnish additional info/etc. That is also a part of the reason so many Drupal resources focus on making modules. Without modules, Drupal does not really DO something other than say, 'Someone asked to get a page! Does it exist? No? OK, I will serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 23:36

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 19:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy