O autorovi

16. 07. 2007 | 12:34
Přečteno 37063 krát
Advokátka. Narozena 23. 3. 1963 v 0:25 v Brně historikům umění Bohumilu Samkovi a Evě Samkové. S ohledem na četné kolující pověsti upřesňuje, že není ani Romka ani Židovka. Lehce exotický zjev je dán praprapředkem - šafářem italského původu, který se v době napoleonských válek usídlil na Vysočině ve Stránecké Zhoři. Je počestného buržoazně-úřednického původu s nepřerušenou řadou pedagogů na všech úrovních v pěti generacích.

Ke svým kořenům počítá svého dědečka prof. RNDr. ing. Aloise Zlatníkda DrSc., významného lesnického botanika a pradědečka JUDr. Jindřicha Váchu, v období první republiky předsedu trestního senátu Nejvyššího soudu ČSR. Vzpomíná i na odkaz svého druhého praděda Aloise Zlatníka st., továrníka a svého času kurátora městského muzea ve Dvoře Královém nad Labem, podporovatele národního obrození i politiků po 1. světové válce vznikajícho českého státu.

Hlásí se ke své prabábě, Vítěze Váchové, spoluzakladatelce dívčího spolku Vesna, na přelomu 19. a 20. století propagátorce jízdy dam na kole, spoluzakladatelky Klubu přátel žehu, aktivní členky Janáčkova Slovanského krúžku etc., etc.,etc. Zlé rodinné jazyky tvrdí, že jsem po ní (a to jsme vlastně dopadli dobře, dodávají...)

Ke studiu práv se dostala negativním výběrem. Nikdy nebyla členem KSČ, ze SSM evaprovala po prvním ročníku vysoké školy. Pionýr absolvovala v utajeném skautském dívčím oddíle - nyní 4. DD skautský oddíl Brno. V roce 1993 se provdala za tehdejšího romského aktivistu Ivana Veselého, mají dceru Dariu Alžbětu, nar. 1998.
Jelikož převýchova jmenované v tradiční romskou manželku byla vrcholně neúspěšná, v roce 2010 se rozvedla.
Posléze se opět provdala, ovšem za někoho úplně jiného. Jelikož dotyčný je osobou soukromou, nepolitickou a nevládnoucí žádným podstatným majetkem, tak nepovažuje za nutné sdělovat, kdo onen dotyčný je.

V letech 1990 - 1992 byla poslankyní Federálního shromáždění za Občanské fórum - Romskou občanskou iniciativu. Po jejím vymizení z české politické scény byla několik let řadovou členkou ODS.

Má svoji advokátní kancelář www.lawyers.cz, pracuje jako advokátka a snaží se utajit svoje workaholické sklony. V roce 2003 ji president Václav Klaus navrhnul na funkci soudkyně Ústavního soudu. Neprošla Senátem, neboť, jak pravila senátorka Roithová, doposud nevyzrála.

Od té doby zraje a snaží se řídit dobrou radou zemřelé senátorky Jaroslavy Moserové ".. a hlavně, Klárko, důstojně..." Ne vždy se jí to daří. Je praktikující křesťankou a členkou starokatolické církve. Miluje všechno to, na co nemá čas. Ten dohání jízdou automobilem stylem, který permanentně ohrožuje její řidičské body. Z toho, co nestíhá, postrádá nejvíce toulky přírodou a galeriemi moderního umění, ruční práce - zejména šití - a četbu literatury v jakémkoliv množství.
_______________________________________________________________________________________________________

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Déžo napsal(a):

NO, chovat se důstojně se jí nedaří téměř nikdy! A co se funkce soudce týče ...
Když mohl být senátorem kůň (ve starém Říme ani Caligulu nenapadlo udělat senátorem vola jako je tomu u nás - a pak že není pokrok!!!), může být i KVS soudkyní, aby mohla odsvobozovat své oblíbené opálené spoluobčany (pokud by je náhodou nějaký "razyztycký" soudce odsoudil).
17. 08. 2007 | 14:39

Sežo napsal(a):

Naší opálení spoluobčané mají alespoň jiskru v oku a Ty máš prázdno v mozku!
18. 08. 2007 | 23:25

Pozorovatel napsal(a):

Ten, jemuž se každá myšlenka odrazí od natvrdlých blan jeho černé kůry mozkové, sotva může nahlédnout do myšlenkového světa toho druhého.
19. 08. 2007 | 10:27

Gažo napsal(a):

Gažo
Tak to je ta správná žena,která hnrdle po libuši patří na naší politickou scénu.

ˇˇZe by se jí pánové poslanci a jiní báli?
29. 08. 2007 | 08:06

Jelínek napsal(a):

Vadí mně,že ve stručném životopise je uvedeno,že není ani Romkou ani Židovkou.Ale proč?Distancováním se od těchto národností? mně připadá jako prohlášení "s tímhle povlem nic nemám společného "
Závidím ji několik inteletuálních generací,jistě pomohly v jejím rozvoji.Kdybyste měla možnost se zapojitdo nějakého obč.hnutí,kandidujícího do parlamentu,moc prosím udělejte to.V té současné bídě byste tam byla moc dobrým činitelem.
Pozdrav a přeji hodně dobrého.
P.S.Omlouvám se za myšlenkové odsouzení za Červeňákovi,sice si pořád myslím,že to jsou jen příživníci,ale Vás jsem z části rehabilitoval.
02. 09. 2007 | 01:59

Mates napsal(a):

Zastupovala mě a musím říci, JE TO SUPER ŽENSKÁ. MARTIN.C./dcerku mě vyhrála,no vyhrála dcera má oba rodiče, Střídavá péče:-)/ Kláro děkuji Vám i třem soudkyním z Městsk, soudu v Praze. Neděkuju a přímo šílím při jménu Judr.Tondrová - soud pro Prahu 9. Neuvěřitelně zlá ženská!!!!!Pozor na ni!
04. 09. 2007 | 20:58

Vlasta.on napsal(a):

Milá KVS.
Rozhodně se Vás nechci dotknout, ale nějak si nemohu odpustit malou poznámečku.
Jste si jistá, že Váš exmanžel nesnášel Vaše uštěpačné poznámky prostě proto, že nebyl schopen pochopit jejich obsah a smysl?
Jinak přeji vše nejlepší a neupadnutí Vašeho potomka pod inteligenční průměr.
16. 09. 2007 | 05:54

pepe999 napsal(a):

Svym clankem o Jirim Cunkovi a socialnich davkach ukazala autorka, co je zac, pravdolaskovni NYMAND!!!(blijici smajlik)
03. 11. 2007 | 17:36

reaur napsal(a):

Romy nemám rád-to je můj problem, antisemita nejsem, spíš naopak- obdivuji jejich schopnosti.
Nevím ale proč zdůrazňujete svou rasovou čistotu?
03. 11. 2007 | 19:00

cic napsal(a):

Ten profil ve mě evokuje snahu o zapadnutí do výběrového řízení do rasově a třídně čistého národa.
04. 11. 2007 | 14:02

klarasamkova napsal(a):

AD Cic - a prošla jsem???KVS
18. 11. 2007 | 12:50

klarasamkova napsal(a):

AD Reaur:
protože spousta jiných cítí potřebu se k ní vyjadřovat. kdyby přistáli na Zemi Marťani, tak už jsem asi taky byla pasována za některého z nich. Dokud to bude moje okolí cítit jako něco, k čemu se prostě musí vyjádřit, tak se k tomu budu vyjadřovat i já - nedá se nic dělat. KVS
18. 11. 2007 | 12:51

klarasamkova napsal(a):

Milý pepe99, taktéž vrhnu nad spoustou věcí z okolí, možná, že na některých tématech bychom se i shodli :-)
Vaše úžasné slovo "pravdoláskovní" tímto od Vás kradu a přiřazuji do svého slovníku. Jak vidno, tak v případu Čunek se neshodneme, nicméně já mám jeden podstatný důkaz, že "pravdoláskovná" nejsem. To by mě všichni ti "pravdoláskovní" intoši nesnášeli trochu méně, než je tomu nyní.....
18. 11. 2007 | 12:54

klarasamkova napsal(a):

Pane Jelínku,
kdyby Červeňákovci příživnici nebyli, tak bych je obhajovat mohla?? A jak moc by nemuseli být příživníci, aby "prošli"? Třeba kdyby pracovali občas? Nebo vždy půl roku ano a půl roku ne? nebo pořád?? Kde je ta hranice??
Právo NENÍ ZÁSLUHOVÉ. V tom je kouzlo spravedlnosti. Jací jsou či nejsou moji klienti, o to přece vůbec nejde. Jde o to, že AŤ JSOU JACÍKOLIV, mají právo na to, aby se vůči nim dodržovalo právo jako vůči komukoliv jinému. Právo je tak zvaný "nedělitelný statek". Neplatí, že vůči někomu platí a vůči někomu neplatí. Buď platí pro všechny, nebo, a to je skutečně blbé, neplatí pro nikoho....
To, že někoho obhajuji neznamená, že jej mám v úctě, že souhlasím s jeho životním stylem, že s ním sdílím jeho hodnoty nebo způsob živote. To, že někoho obhajuji, znamená, že k němu cítím elementární respekt, který cítím ke každé lidské bytosti jenom proto, že to je lidská bytost.
Jsem přesvědčena o tom, že případ Červeňákovi byl jenom předzvěstí - jednou z prvních viditelných kauz a nespravedlností - z těch, které nyní vidíme kolem sebe. Tehdy jsem to ani já neuměla takto pregnantně pojmenovat a sama jsem později pátrala po důvodech, co mne vedlo k jejich důslednému zastupování, které skutečně bylo opakem lukrativní kauzy advokáta..... Prostě tento případ byl prvním. Na příklad soude Bedrych byl další - opravdu jen shodou okolností u téhož soudu???:
18. 11. 2007 | 13:02

pjetka napsal(a):

Přečetl jsem první větu a to mi stačilo k tomu, abych si udělal obrázek o celém článku..v té větě slovo správa nedává moc smysl...:)
18. 11. 2007 | 19:58

občanka napsal(a):

Co dělá Váš bývalý přítel Drúz?
17. 12. 2007 | 23:19

gghii napsal(a):

Soudružko Samková nebo Veselá ?
Sice tvrdíte,že nejste cikánka ani židovka ale bytostně tíhnete
k cikánům , proč tedy platíte nájem za bydlení, nepořádáte
opilecké párty ,nerušíte noční klid , nechodíte v noci krást , nefetujete , nečicháte toluen ,
nepícháte si herák , neděláte podvody na bílé spoluobčany (i když o tom nejsem přesvědčen )
nezapíchnete nožem člověky v noci,když Vám odmítne dát svou peněženku , mobil ,krabičku cigaret , neokrádáte invalidní spoluobčany bílé pleti ?
Nemusíte mi zde odpovídat.
Rozeberte si to a odpovězte si sama sobě !
18. 12. 2007 | 09:35

Adéla napsal(a):

Vážená paní doktorko,
vůbec nevidím jako problém, aby naši romští spoluobčané využívali státní příspěvky, když dostali nějaké odstupné ve výši téměř milionu korun. Pan Čunek disponoval miliony a využíval též příspěvek na bydlení, jak uvedl v zanedbatelné výši. Obhajoba postavená na tomto příkladu by mohla býti úspěšná :-D Zdraví a hodně úspěchů přeje Adéla.
15. 01. 2008 | 11:29

Adéla napsal(a):

Ještě dodám, že nejsem z národnostní menšiny, ale když právo, tak pro všechny stejné :-) A.
15. 01. 2008 | 11:31

Lenka napsal(a):

Děkuji za čtivé a vtipné čtení. Ač nemá paní Samková mé sympatie, byla to příjemná změna. Jen tak dál, jiných názorů je nám třeba.
15. 01. 2008 | 15:26

Miloš Gregor napsal(a):

Dobrý den,jak se prosím jmenoval ten váš dědeček s těmi tolika tituly,byl to opravdu Zlatníkd nebo je to jen překlep,obyčejně jsou lidé v rodině na komolení jména dost citliví,já bych řekl,že spíš Zlatník.Můžete to zjistit,při tolika titulech by asi nebyl rád,kdyby to bylo chybně.Taky jsem z Vysočiny,ale Stráneckou Zhoř jsem si musel najít na mapách.cz a zjistil jsem,že leží hned u dálnice,tak to jí nezávidím.MG
19. 01. 2008 | 15:13

Open Mind napsal(a):

Paní Veselá, to, že jste si vzala cigána, přece nemusí nutně znamenat, že budete propagovat příživnický způsob života. Jste vzdělaná - narozdíl od příslušníků indických klanů (klonů), bohužel však vzdělání u Vás je kontraproduktivní stejně jako třeba u doktora Mengeleho. Nechcete si svoje pokusy sociálního inženýrství provádět v jiné zemi? Někde, kde na ně budou zvědavi?
19. 01. 2008 | 22:00

Heli napsal(a):

Výše bylo uvedeno, že jste se na VŠ dostala negativním výběrem, tento způsob neznám, sama mám doktorát a dostala jsem se na universitu tak, že jsem udělala v roce 1973 přijímací zkoušky. Ten rok se na práva v Brně dostali mí tři spolužáci, kteří maturovali se čtyřkami. Byla to velmi jednoduchá škola. Jak jste se tam dostala ?
10. 02. 2008 | 13:52

mimochodem napsal(a):

pokud vím, tak i v Itálii žije hafo cikánů, že, a jak si asi ti cikáni, co sem přijdou z Itálie říkají?
samozdřejmě italové :-)
07. 03. 2008 | 12:22

Mohelník Jiří napsal(a):

Doporučil bych v posledním odstavci vašeho profilu upravit větu,která vystihuje váš přístup k dopravním předpisům; do vašich bodů nikomu z nás nic není. Raději ji formulujte ve smyslu, že svým způsobem jízdy automobilem ohrožujete životy svých spoluobčanů. Abychom se třeba zase nesešli někde v kostele na pohřbu...
07. 03. 2008 | 13:00

Martin napsal(a):

Nechápu, jak se někdo může v životopise chlubit tím, že svou jízdou autem vědomě porušuje pravidla silničního provozu ! Bezohledná a rychlá jízda na silnicích způsobí ročně tisíce nehod (zvláště v ČR). A tenhle člověk který vědomě porušuje zákon má být soudce ÚS ČR? Paní Samková by se nad svou jízdou měla zamyslet a ne se tím chlubit na webu....
07. 03. 2008 | 13:05

Autoškola pro paní Kláru napsal(a):

Nerad bych, aby moje dcera skončila pod koly paní Kláry, která podle svého CV jezdí bezohledně a porušuje zjevně pravidla....co vy na to paní Kláro??? Víc takových řidičů jako jste vy? Víc mrtvých na silnicích?
07. 03. 2008 | 13:16

Raul Schránil napsal(a):

Seberte jí už konečně řidičák! Jestli jezdí jako Kráva Samková...
07. 03. 2008 | 13:17

Evžen S. napsal(a):

Ať žije první totalitní "ilegální skautka", která porušuje silniční pravidla a ohrožuje tím tak ostatní řidiče!!!!! Co vás v tom "ilegálním skautu" učili??? Jezdit jako prase??? Ten ilegální skauting vám paní Kláro asi moc mravnosti nedal.........
07. 03. 2008 | 13:20

xxx napsal(a):

Paní Veselé-Samkové-Zlatníkové-Váchové bude trvat asi ještě hodně dlouho, než nám uzraje. Zajímalo by mě, jestli by se tady tak hrdě hlásila k dědečkovi, kdyby byl třeba Cikán a k tomu třeba koňský handlíř nebo židovský obchodník.

Paní Moserová jí asi moc často neradila, nebo si její rady k srdci nevzala.

Paní Veselá, přeji Vám, abyste co nejdříve přišla na to, o čem život vlastně je a aby Vás to moc nebolelo. ¨Věřte, život vůbec není o tom, z čeho pocházíme, ale o tom, jak se stavíme k životu.

Pokud Vám paní Moserová někdy opravdu radila, pokuste se na její rady vzpomenout a zamyslet se nad nimi. Byla to moudrá žena.
10. 03. 2008 | 09:47

xxx napsal(a):

Dovolte mi jednu radu.

NELŽETE SAMA SOBĚ!

Pak uzrajete dřív!

PS. Nevím, v jakém neuvěřitelném prostředí jste žila, ale v době, kdy jste vyrůstala ŹÁDNÉ SKAUTSKÉ ODDÍLY NEEXISTOVALY, ANI UTAJENÉ. Existoval jen Pionýr a miliony dětí zneužívaných pro politické účely pár "vyčůraných" jedinců. Tak tady prosím Vás nelžete!

A radu - slovo "workholismus" není nic k chlubení. Zvláště pro matku dítěte! To je jen výmluva.
10. 03. 2008 | 10:19

Mariachi napsal(a):

Jak to tak sleduji, je zde dost soudných lidí. Pokud máme myslící zákonodárce, naše výchovné metody nám zůstanou a mladá generace nedopadne tak špatně jako například v Británii. Pochopitelně, vždy se najdou lidé nezdravého rozumu, kteří své ci cizí děti týrají, ale to je předmětem jiných diskusí.

Pokud by byly fyzické tresty mimo zákon, pak by dívenka navrátivší se z domu ztropila alkohoický povyk, pozvracela koberec a šla spát. Ráno by jí maminka udělala kávičku proti kocovince a celá událost by se promlčela. A spousta dalších takových taky... Je to tak dobře?

Jistě, existují i děti, které není třeba trestat, jelikož není za co, olik jich je? Jestli deset procent, tak je to moc. Ostatní potřebují jiné výchovné metody než vlídnou domluvu a pochvalu. Dokud se dítěti nevyvine abstraktní myšlení (10-12 let), uvažuje primárně v roině odměny a trestu, to by měli vědět alespoň ti z nás, kteří absolvovali gymnázium, neboť vývoová pychologie je součástí osnov.

Prošel jsem svoji výchovou, kde byl i prostor pro tresty, a to mě naučilo zodpovědnosti za své činy. Díky tomuto jsem se třeba nučil i stát si za svými názory i v situacích, že za ně dostanu přes hubu. Člověk má právo na zodpovědnost za své chování.

Řeknu vám to takto, budu své děti vychovávat dle svého svědomí. Pokud mi v tom nějaký chorý mozek bude bránit zákonnou mocí, odstěhuji se do nějaké země, kde lidé ještě myslí samostatně a zodpovědně.

2xxx: Co jste čeka od člověka, který napíše svůj narcistický životopis v er-formě?
10. 03. 2008 | 12:48

Petr napsal(a):

klarevesle: Opakuji vaše:"Právo není zásluhové. V tom je kouzlo spravedlnosti".
Já osobně bych v České republice slovo spravedlnost v souvislosti s právem nepoužíval.
Hezký den.
19. 03. 2008 | 13:35

Dejf napsal(a):

no mooooc prima příklad paní Samková nejste vy taky náká sjetá,nafrčená po náký lajně????to si děláte asi srandu ne?kolik vám je???já že tohle se nedá už moc zařadit jako pubošský úlet to co jste uvedla jako příklad proti facce dítěti! za to vy jste jich dostala asi málo myslim ne??? nejsem zastáncem tělesného trestu,ale někdy není zbytí prostě, ne zbití ale zbytí jo paní Samcová.....
20. 03. 2008 | 13:59

mix napsal(a):

Ohrožuje "její body"! A že ohrožuje ostatní, to je v pohodě, že?
25. 03. 2008 | 09:07

Jirka napsal(a):

Hodně zbytečných a nesmyslných řečí. Je mi srdečně jedno zda byla v pionýru, či ve Svazu mládeže. Byli tam skoro všichni mladí a téměř nikdo nebral komunistickou ideologii vážně. Je jen její osobní věcí, že si vzala róma. Potkal jsem se s ní sice krátce, ale osobně. Mohu tedy hodnotit. Jedná se o inteligentní a profesně velmi schopnou dámu. Je jen k její cti, že má kritické výhrady k dnešní pseudodemokraci a deformovanému právnímu prostředí.
26. 03. 2008 | 12:39

Zuzka napsal(a):

Paní doktorko,
dlouho jsem přemýšlela nad Vaším oslovením, snad jen díky slušnému vychování (děkuji, maminko, i za těch několik facek, které k tomu jistě pomohly a věřím, že i tobě, dcero moje, občasná facka neuškodí) nepoužiji to oslovení, které mě napadlo jako první. Použiji tedy Váš titul, ačkoli nechápu, jak se takovým může honosit člověk, který tápe sám v sobě (vycházím z Vašich článků, které jsem si pročetla), člověk, tak nesoudný, že použije k obhájení vlastního názoru vyprávěný, tragický příběh lidí, o kterých vůbec nic neví, které v životě neviděl.
Nikdy jsem Váš blog nečetla, až nyní, protože mě na něj upozornila kamarádka. A víte proč? Znám tu rodinu, kde k té smutné nehodě došlo. Mám tu čest být skoro jejím členem a s neuvěřitelnou bolestí denně vidím před sebou obraz šťastné, stále usměvavé 15-ti leté slečny, sportovkyně, která měla samé jedničky, těšila se k moři, na tenisové soustředění, na atletické závody, na výlety na kole, na sportovní gymnázium, do tanečních .... život jí bavil, neměla důvod a přesto se to stalo a vy tady polemizujete o pohlavku? Denně se její maminka (mimochodem jeden z nejúžasnějších lidí, které jsem v životě potkala, vyrovnaný, čestný, přátelský, nápomocný) ptá PROČ a já jí neumím odpovědět, sama se totiž ptám stejně.
Ale Vy odpověď znáte, okamžitě jste odhalila PROČ. Kdo Vám dal právo? Kdo jste? Pro mě a věřím, že pro mnohé rozumné rodiče, kteří berou výchovu dětí jako tu nejzodpovědnější, nejchoulostivější, nejtěžšší, ale zároveň tu nejkrásnější úlohu ve svém životě jste NIC. Nic, které si dovolilo největší tragedii, která může mámu potkat, využít pro svůj blog, nic, které je samo mámou, ale ve svém profilu píše, že nemá čas na nic co miluje.
Stejně jako maminka, kterou Vy jste neprávem odsoudila, jsem i já zastáncem výchovy, která není v kvantitě, ale v kvalitě. Abyste má slova nepřekroutila, nemyslím tím kvantitu a kvalitu pohlavků, ale naslouchejme dětem, najděme čas na jejich zájmy a říkejme jim pravdu o životě, o lásce, o všem, co je zajímá. To vše v rodině, o kterou jste Vy ztratila zájem hned potom, co jste napsala několik neověřených slov, ale použila jste ji jako nesmyslný příklad, fungovalo. Tak tedy PROČ? Znáte i teď odpověď, paní advokátko?
O tom veďte diskusi, ačkoli to Vy nebudete, protože Vy když jste nazlobená, přestanete komunikovat a já se modlím, aby jsem Vás velice a navždy rozlobila.
29. 03. 2008 | 18:07

Heidy napsal(a):

Proč máte v profilu že nejste ani Romka ani Židovka...? Není to úplně ale úplně jedno?? To se nevidí, advokátka a hned takhle. No nechtěla bych být Romka a mít vás za advokátku, co byste u soudu jako první řekla: Než začneme tak aby všichni věděli já Romka nejsem ale ona." Ke křesťanství máte daleko, už jenom kvůli prvnímu odstavci
12. 05. 2008 | 01:52

KVS napsal(a):

Vážení, dosti dlouho jsem tady na této stránce nebyla, takže mi unikl výkvět zdejších argumentů.
Tolik čisté lásky ode všech, že??

Jak jsem již se pokusila osvětlit několikráte (evidentně marně): mně je zcela a naprosto jedno, jakého jsem ůvodu. Evidentně to ale není jedno řadě jiných lidí. A psát pořád dokola, že nejsem Romka a nejsem Židovka, když to každou chvíli na mne někdo vytáhne, to mne už opravdu nebaví.
Co se týká mého způsobu jízdy: až budete mít najeto 300 000km bez nehody jako já, můžete se vyjadřovat. Skutečně si myslíte, že nejpomalejší je vždy nejbezpečnější?? Na rozdíl od mnoha dalších, kteří skončili s 20ti hodinami autoškoly, jsem se v řidičských schopnostech dále zdokonalovala a doufám, že budu zdokonalovat i nadále.
Možná trochu méně nenávisti v komentářích by svědčilo o troše více přemýšlení.....
28. 05. 2008 | 18:11

xxx napsal(a):

A proč to, paní doktorko, vůbec vysvětlujete?

To je přece čistě Vaše věc, jakého jste původu. Nikomu do toho nic není.
03. 06. 2008 | 13:34

okradená napsal(a):

No ja bych řekla, že jste lhářka a zlodějka a že to co se přisuzuje romům je Vám vlastní. Slíbit lidem soudní zastupování nechat si předem dobře zaplatit a ve finále napsat blábol o složitosti a žádat další neskutečné peníze to by možna ani ten nejhorší cikán nedovedl. Ale žijeme v zemi kde lidem jako jste Vy kvete pšenka, tak dejte pozor at se s ní neudávíte. Jste pro mne vážně jen sprostá zlodějka paní Samková
05. 06. 2008 | 23:53

wogoo napsal(a):

Mám jen malý dotaz. Proč p. Kláro oslovujete před soudem vyučeného zedníka " pane inženýre"?
19. 08. 2008 | 21:45

bo napsal(a):

Podivné, že pod vlastním stručným životopisem je tolik odsuzujících či nenávistních ohlasů. Pod jinými blogovými texty to je naopak.

Snad přispěvatelé nejsou spokojeni sami se sebou a proto musí nevybíravě útočit.
19. 09. 2008 | 15:10

klarasamkova napsal(a):

Vážený Wogoo - nevím, o kom mluvíte, takže nemohu reagovat...

Bo: no to víte, Jung s Freudem by měli radost - ale i to patří k životu... KVS
20. 09. 2008 | 11:29

Jan Hlavsa napsal(a):

K cikánce Samkové - no comment!
20. 09. 2008 | 20:04

KVS napsal(a):

Tak jsem se jenom odskočila se podívat, jestli se něco změnilo. Aha, nikoliv. stále cikánka Samková. Tak já bych zase šla :-)
15. 10. 2008 | 19:09

Bella napsal(a):

Když slyším jméno Veselá-Samková,tak si hned uvědomím,že se jedná o advokátku,která si začala intimní vztah s klientem(vězněm).Připadalo mi nepochopitelné,co tyto dva lidi spojuje!Ale jednou jsem měla možnost slyšet tuto mladou ženu hovořit.Brr,takové vulgarizmy jaké používala a ještě k tomu na mikrofon,se nedají ani komentovat!Když pan Jirka(přispěvatel do diskuze)použil ,vůči ní slovo ,dáma,tak mi zatrnulo!Prom pěkně,to už může být titulována dámou,každá nejvulgárnější ženská!I kdyby v jejím rodokmenu figurovali angličtí šlechtici,tak by to nic nezměnilo na skutečnosti,že je to nevyzrálá,neinteligentní(byť vzdělaná)žena,ale nikoliv dáma!!Obhajovat cikány je pro ni možná výhodné,svůj k svému!!!
03. 11. 2008 | 10:32

loopback napsal(a):

mám jen jedinou otázku, paní kolegyně: pročpak ve své kanceláři nezaměstnáte žádného muže? Bojíte se snad, že by vám tu idylku rozbil?
04. 11. 2008 | 06:45

nordica napsal(a):

Paní doktorko práv, než se budete zabývat jakýmikoliv problémy, zapracujte nejdřív na své češtině! Vyjmenovaní předci se musí obracet v hrobě.Takže dále dozrávejte, prosím!
08. 11. 2008 | 14:52

Vanda napsal(a):

Jste mi moc sympatická.
Opravdu o Vás někdo řekl, že jste ještě nevyzrála? To si dovolil hodně.
Moc zdravím,
Vanda Píchová
22. 11. 2008 | 20:42

Pamětník napsal(a):

Je zajímavé, jak se řada lidí narozených kolem r. 1965 distancuje od Pionýra. Všichni byli skauti-disidenti. Dalším takovým disidentíkem je Pavel Bém.
26. 11. 2008 | 16:59

klarasamkova napsal(a):

Bello, že jsem měla vztah s vězněm je skutečně bohapustá lež. To jste si mne spletla - já to nebyla:-)

Nordico, moje čeština je v pořádku, bohužel trpím mírnou digrafií a nevidím zejména překlepy, i když se snažím. Doufám, že se s tím dá žít (i pro Vás).

Loopbak - ano, spolupráce s muži je velmi obtížná. Opakovaně jsem se přesvědčila, že mají značný problém respektovat skutečnost, že žena je šéfová, a to i žena o řadu let starší a zkušenější. Tuto zkušenost, mimochodem, zdaleka nemám jenom já. Nevidím důvod, proč bych se měla stressovat na svém vlastním pracovišti a vytvářet tam kompetetivní prostředí, které muž okamžitě (a zkoušela jsem to opakovaně) přinese. S klienty i kolegy vycházím velmi dobře, ale tam se jedná o jiný druh vztahu - nikoliv nadřízenosti a podřizenosti. Klidně mne můžete nazvat sexistkou, ale mně je v ženském kolektivu dobře.
29. 11. 2008 | 06:26

klarasamkova napsal(a):

Pamětniku, no bodejť že se distancujeme: zažil jste ty pakárny?? Bleděmodré košilky na prvního máje a hlídky před památníky?? To nás, pane, formovalo!!! Naštěstí byly i jiné formy "pionýra", které formovaly. Bohu díky za Lili a Dášu, naše vedoucí, a ať žijou Slavonice - tehdy Bohem zapomenutý kraj, azyl řady "pionýrských" táborů, jako byl ten náš...
29. 11. 2008 | 06:28

Pamětník napsal(a):

Paní Kláro, je přinejmenším zajímavé, že všichni byli pionýři, jenom Vy a Pavel Bém jste byli skauti. Buďte především ráda, že i v pionýru byli lidé, kteří nebyli zabednění. Byla jste členkou pionýrské skupiny s osvíceným vedením, skaut jaksi nebyl.
Jsem z Brna, jsem o trochu starší než Vy a mám VŠ vzdělání. Za mých studentských let se v Brně říkávalo: "Když seš blbé, běž na práva, ale napřed to zkus na medině!" To je jen malá poznámka k úrovni právnických fakult za socialismu.
29. 11. 2008 | 10:18

nactiutrhač napsal(a):

dival sem se ted na vas u krase. panecku, vy se ale umite nosit!:)) jste typ zensky, ktera ma neco do sebe. snoubi se ve vas arogance a snobstvi. to ja moc rad. joo, ja halt mel vzdycky slabost pro histerky!.)
mejte se krasne
03. 12. 2008 | 02:15

matura napsal(a):

Paní Veselá, jste svá a veselá, jak se mi to tedy jeví z Vašeho blogu, mnozí "diskutující" takovouto osobnost příliš nepřekousnou, připadá mi to, že v této zemi je to téměř normou, jsem tedy rád, že se nedáváte znechutit a přeji Vám především mnoho štěstí (jak jsem nedávno slyšel, zdravých je plná Pankrác), a odolnost proti hlouposti MM
08. 12. 2008 | 22:47

Vrána jaroslav napsal(a):

Dobrý den pani doktorko,
existuje na Vás nějaké soukromé e-mailové spojení ? Rád bych s Vámi konzultoval nějaký problém přímo neosuvisí s vaším blogem. Nejedná se o žádnou právní radu a pod. Bohužel web Dženo je na dotaz či zaslání e-mailu nefunkční.
Děkuji Vrána j
19. 01. 2009 | 07:18

EvaK napsal(a):

Já se připojuji k "bo" a "matura", je mi smutno při čtení některých komentářů, ale prostě to tak je. Vaše blogy čtu moc ráda, Vás si vážím a věřím Vám. Když tak čtu ty reakce, říkám si, jak tak brbleme na vládu a parlament, že vlastně platí ono ruské přísloví: Kakaja natura, takaja kultura, kakaja kultura, takyj narod. Velkých osobností máme hafo, ale (viz výše), asi na ně nejsme zralí. Hodně hezkých dní přeji. E.K.
28. 01. 2009 | 10:53

daan napsal(a):

No když není rómka ani židovka tak ale cikánka by mohla být.
29. 01. 2009 | 12:32

KVS napsal(a):

no vidíte, daane, jak Vám to pěkně jde... Lepčí je ale cigoška... lituji, ale nejsem jí.
Nactiutrhači, hysterka s tvrdým "y" po "h"... tvrdé slabiky, víte... a to i v tomto cizím slově. Jinak percepce téhož mohou být různé.. Jiní to vnímali zase jinak, tak nač diskutovat, že. Odsudek stačí. KVS
18. 02. 2009 | 14:50

Pamětník napsal(a):

Paní Kláro, myslím, že ten můj šťouchanec padl na úrodnou půdu. Svůj životopis jste poněkud opravila, takže už neobsahuje viditelnou lež.
Vy nediskutujete. Vy oznamujete (kážete) a samozřejmě předpokládáte, že s Vámi musí každý souhlasit.
27. 02. 2009 | 17:03

Babajagazeseniglu napsal(a):

Nedivte se, pro většinu politiků napříč politickým spektrem jste se stala svým gruntovním obhajováním Červeňáků nebezpečnou a pro laickou veřejnost zaujatou, protože ve společnosti převládá pocit, že kdo jinému úmyslně vezme nebo omezí jeho práva, musí až do očinění o svá přijít, a to Červeňáci splnili. Tak se nedivte. Ujala jste se v tomto případě věci která tak musela dopadnout. Je vaší chybou že jste včas nevycouvala, stejně jako fůry ostatních ochránců utlačovaných romů. A navíc si myslím že celé vaše snažení bylo kontraproduktiní ve ztahu majority k romům
28. 02. 2009 | 18:39

klarasamkova napsal(a):

Babojago, ono je hlavně úplně kontraproduktivní veškeré snažení majority k Romům... jenže majorita to ještě nepochopila...Na svůj status politické mrtvoly, která dokonale jednotila celé politické spektrum, jsem hrdá
:-) No řekněte, komu jinému se to povedlo sjednotitn vůči sovbě pravici i levici??

Pamětníku: asi Vás šálí zrak, protože jsem nic neupravovala... jak bylo tak i je...
14. 03. 2009 | 09:03

Pamětník napsal(a):

Asi mě opravdu ošálil zrak.

Domnívám, že jste to nebyla Vy, kdo sjednotil celé politické spektrum, ale byli to Vaši milí nepřizpůsobiví Cikáni. Ministr Langer se už o nich vyjádřil jako o parazitech. Mlčíte, netroufáte si. Je to jiná váhová kategorie než Jiří Čunek.
17. 03. 2009 | 17:30

YF napsal(a):

Klára Veselá Samková je krasny kote! :)
19. 03. 2009 | 20:55

severní pól napsal(a):

Tak tady to zapíchnu !
Uz dlouho jsem se tak bajecne nepobavil ! Sranda ale konci, tu zenskou zatykam ! Bude se mnou pit bílé víno dokud z ni nevypadne novy profil bez komentaru !
08. 04. 2009 | 12:22

klarasamkova napsal(a):

Vážený severní póle, jestli s tím pitím vína jste měl na mysli mne, tak j prakticky nepiju. Přiznávám se k Martini, Campari a Portskému.... Hemingway by nade mnou zlomil hůl, kamarádi sommelieři a vlatníci vinoték tak učinili již dávno....To víte, moravský odrodilec... KVS
19. 04. 2009 | 08:25

Martin Cervenak napsal(a):

Vazena pani Samkova , ja jsem Rom ale Vas a Vaseho muze primo nesnasime . Jste ostudou pro cigany. Vzdy kdyz vidime Vaseho manzela v TV kdyz si ho pozvou do nejake talk show tak se jen hrozim az zase otevre svou pusu a bude poustet ven ty sve moudrosti. Jakym pravem zastupuje Romy ? , kdo z te jeho organizace pomaha Romum ? Hrabe jen pro sebe nebo lepe receno jen pro svou rodinu nebo par blizkych. Ta jeho organizace nepomaha nikdy nikomu . Ustavujete se vudcimi osobnostmi , ale starejte se radeji o sebe a NEDELEJTE OSTUDU zbytku slusnych ciganu. Vy nepomahate tam kde by jste meli. Ono chovani Romu a jejich postaveni ve spolecnosti je uzce spjato s jejich vzdelavanim. To by melo prvorade o co by jste se meli sami snazit ale nejdrive u sebe. Vas manzel at se radeji uplne stahne z verejneho zivota. Dekujji Martin
21. 05. 2009 | 17:50

michal prskavec napsal(a):

no nazdar
25. 05. 2009 | 20:44

klarasamkova napsal(a):

Milý pane Červeňáku.Každý má právo na to mít na někoho jiného nějaký názor, ba i negativní. Důležitý není názor na člověka, ale co dělá ten člověk, kterého kritizujete a hlavně, codělá člověk, který jej kritizuje...
Co děláte Vy?? O tom, co dělá můjmanžel, toho očividně příliš mnoho nevíte - ovšem já o Vás nevím vůbec nic. Ukažte, co jste za ta léta, co jste na světě, udělal pro svůj národ a pak se můžeme bavit.. KVS
26. 05. 2009 | 14:01

Martin Cervenak napsal(a):

To co jste zde uvedla jsoou prazdne fraze. Ja se cely zivot snazim chovat slusne a urcite nestrkam nos do neceho cemu nerozumim. Vy i Vas maznzel je hrabete penize a nepomahate tam kde by jste meli. To je muj nazor a ne jen muj, ale i lidi z meho okoli. S pozdravem Martin
27. 05. 2009 | 22:54

klarasamkova napsal(a):

Pane Červeňáku, a kde bychom měli??? Mimochodem - co Vy osobně víte o naší finanční situaci?, Můžete mi ji popsat? Abychom si srovnali východiska...
06. 06. 2009 | 16:20

rip napsal(a):

Líbí te se mi. Asi bych s Vámi nevydržel, ale jste sympatická. Nemáte ráda hlupáky. Nejste průměrná a vyčníváte. Lidé Vás buď milují nebo naopak.
Přeji Vám, ať se do toho lesa občas dostanete. Můžete tam třeba nabíjet stromy energií :-)

PS. Moc hezká vzpomínka o Věře Capponi
07. 06. 2009 | 09:42

klarasamkova napsal(a):

Díky, ripe, já to sama se sebou taky nemám jednoduchý..K
07. 06. 2009 | 21:46

Bisnis Online napsal(a):

This profile evokes in me the desire to click on the selection procedure in the class and racially pure nation.
14. 06. 2009 | 02:33

milan napsal(a):

dobrým lidem držím palce, děkuji vám za slušné lidi.
24. 07. 2009 | 18:51

kkkk napsal(a):

Dámo, nevím, jak jste mohla vystudovat vysokou školu, když tvrdíte, to co tvrdíte... zkoušky z marxismu jste snad udělala nebo Vám je dávali z protekce? Buď jste lhala tehdy nebo lžete nyní... nebo snad lžete neustále?
09. 08. 2009 | 19:56

klarasamkova napsal(a):

kkkk - aha - zase ta trocha pravdy a lásky. Tu, v mrxáku jsme taky brali, pokud se ještě pamatuji, "objektivní kritiku". Tož objektivně a hlavně konkrétně, soudruhu!!
10. 08. 2009 | 22:12

Irena Čubírková napsal(a):

VŠEM ZDE DISKUTUJÍCÍM (=POKOUŠEJÍCÍM SE DISKUTOVAT ): Silně narcistní a samolibě nafrnění jedinci, mezi než bezesporu patří i Klára Veselá, chápají jakékoliv diskuzní pokusy jako výzvu k vlastnímu sebezviditelnění. Jí ve skutečnosti nejde o hledání řešení či východisek, jí jde jen o jakousi grafomanickou onanii, sebeukájení vlastního překynutého ega mentorováním ostatních a hlavně NUTKAVĚ ZBĚSILOU POTŘEBU UPOZORNIT NA SEBE . Mohl bych zde dlouze mluvit o psychoprofilu ubožáků, kteří cítí nutkavou potřebu sebezviditelnění uváděním rádobyvtipně sestavených vlastních životopisů, které ve skutečnosti nikoho jiného než autora ani nezajímají, ale o tom si můžu později promluvit přímo s postiženou, bude-li mít zájem. Tento v podstatě nemocný člověk potřebuje v podstatě jen jedno - dostat od života tvrdou lekci POKORY. Můžete se spolehnout, že se jí této lekce dostane. Zatím však platí jedno - ČÍM VÍCE SE S NÍ BUDETE POKOUŠET DISKUTOVAT, TÍM VÍCE SE STANETE JEJÍ OBĚTÍ. Diskuze s ní má asi takový smysl jako očekávání, že většina cikánů získá pozitivní vztah k práci, hygieně, poctivosti, kultivovanosti a toleranci. Mluvení do zdi má pak efekt též velmi podobný... :-) Irena
13. 08. 2009 | 11:51

Irena Čubírková napsal(a):

Ještě k těm čistě ženským pracovním kolektivům (LOOPBACK) -osobně neznám nic strašlivějšího než právě čistě ženské pracovní kolektivy, ve kterých se ty nejnegativnější ženské vlastnosti rozbují do přímo patologických rozměrů, tzn. nenávist, závist, pomluvy, donášení, neustálé plkání o hov.ně (kamarád tomu říká "výměna mentálních zvratků z jedné lebeční dutiny do druhé"), prostě slepičí hejno hadr. Dostane-li se do tohoto otřesného prostředí duševně normální jedinec, stává se okamžitě terčem dotyčných slepic s cílem zmasírovat ho buď na stejnou míru slepičivosti, na které jsou ony samotné. Pokud se tento experiment ovšem nezdaří a dotyčný jedinec se projeví coby nezávisle a především hlavou samostatně myslící člověk (o orgánu, který používají dotyčné slepice k myšlení bych raději pomlčel), kterému je v takové drůbeží společnosti na zvracení, pak se stává terčem slepičích ataků podruhé s cílem jej definitivně zničit nebo vypudit. Už bych v čistě ženském prostředí nikdy dělat nechtěla. V takových chvílích jsem totiž skoro přemýšlela o tom, zda se nemám stydět za to, že jsem žena.
13. 08. 2009 | 12:04

rip napsal(a):

Mimoděk mi na mysli vytanuly Zvonokosy a jistá slečna Eulalie Čubíková. Ty asociace jsou ale fúrie.
19. 08. 2009 | 20:06

klarasamkova napsal(a):

Nu, hlavně, že když se v prvním příspěvku zapomněl(a) hovořil(a) pisatel(ka) o sobě v mžském rodě, na konci neopominul(a) zdůraznit, že je žena.
Popis ženského kolektivu, jak je zde uveden, je typicky mužským pohledem na to, jak si jej představuje...
Nu, když někdo invesuje tolik nenávistných formulí do svých příspěvků, je možno pochybovat, že sám)a) žije něčím jiných než nenávistí.
Obávám se, že velkým problémem osoby, zvoucí se "Irena Čubírková" je, že já zde mám blog a ona ne :-)
nu, pokud někdo má problém z tohohle, lze mu svým způsobem pouze závidět..
zdravím, Klára
30. 08. 2009 | 13:16

klarasamkova napsal(a):

Mimochodem, stojí zto si jméno "Irena Čubírková" vygooglit: největší česká vražedkyně, popravená za vraždu svého milence a manžela, tedy dvou osob, matka sedmi dětí, která přesto dostala provaz... Že by nám tady vstala z mrtvých??
30. 08. 2009 | 13:25

Petra napsal(a):

Kláro, věnujte se právu, ale čtěte i něco jiného než zákony, aby se Vám trochu zlepšilo vyjadřování! Některé blogy bych neohodnotila 1 ani na základní škole, myšlenky utíkají... Podstata zůstane, ale moc čtivé to teda není :-( Možná to je jen rychlostí psaní na blogu, ale jinak to ve mě zanechává pocit, že se na Vás těch pět generací pedagogů moc nepodepsalo...PS : :-) Nejsem protivná učitelka :-D (ani žádná jiná)
30. 08. 2009 | 23:41

klarasamkova napsal(a):

ne Petro, jeste protivná učitelka ani žádná jiná. Jenom, obvávám se, máte problém se čtením textu s porozuměním. Ale nic si z toho nedělejte, to se stává i jiným... KVS
12. 09. 2009 | 12:20

RADOMÍR. napsal(a):

AHOJKY LIDIČKY JSEM TU NÁHODOU NYNÍ A PŘEČETL JSEM SI PÁR NÁZORŮ A MYSLÍM SI UPŘÍMNĚ JSTE DIVNÝ URÁŽÍTE VZDĚLANÉHO ČLOVĚKA RADČI KDYBY JSTE SE STARALI O SEBE A NEURÁŽILI P.PRÁVNIČKU.
23. 10. 2009 | 22:16

Tony napsal(a):

Ukazuje se, že v českých zemích není diskuse o podstatě ale o emocích, osobních sympatiích či antipatiích. Při přečtení dosavadních příspěvků (všechny jsem nečetl) mám dojem, že nejdůležitější je uchopit problém citovým způsobem. Na rozum pak obvykle nezbývá prostor. Je to špatné, protože nikdo nemůže pohnout problémem, pokud mu v tom brání jeho zaujatost.
24. 10. 2009 | 17:31

fík napsal(a):

Z některých typicky českých příspěvků si nic nedělejte. Propojte svou práci se studentskou "Inventurou demokracie" a vaše nápady padnou an núrodnou půdu. V dané situaci je třeba činů, slov je již hodně a všechny ve stejném důchu, tzn., že je třeba jednat. Petice, výzvy, snad už dnes ulice nebude třeba. Také je nutná práce na ústavě, jíž se soudci, kteří ji tvořili hrozí, ale měli by si to po sobě opravit a rychle!
Přeji hodně úspěchů!!!
27. 12. 2009 | 14:42

Jiri Polak napsal(a):

Vazena pani doktorko, Vase naazory mne zaujaly, zcela souhlasim. Rad bych si s Vami pohovoril az prijedu do CR - v prvni polovine brezna. Jinak bydlim ve Svedsku. Kritika je opravnena, ale hlavni je: Co konkretne delat? Mam svedsky doktorat z politicke vedy, jsem "politicky zivocich". Informace o mne lze nalezt v Googlu pod heslem Jiri Polak, Direct Democracy. Pracuji v ceskem a hlavne mezinarodnim hnuti za primou demokracii, aktivne od r.1998. O tom, co delat, mam jasne predstavy a snazim se je realizovat. V CR bydlim kousek od Prahy, ale Vas blog je tak zajimavy, ze bych byl i ochoten zajet za Vami na skok do Brna.
Sdelte, prosim, mela-li byste zajem.
Zdravi Jiri Polak
jiri.polak@swipnet.se
08. 01. 2010 | 19:01

Dora napsal(a):

Autorka 'upřesňuje, že není ani Romka ani Židovka'. Timto popisem sve osoby mi vyrazila dech. Kdyz jsem se sve dcery zeptala, jak vypada jeji nova kamaradka, jestli je cerna. ( Dcera chodi do skoly v kosmopolitnim Londyne a z me strany to byla jen otazka matky, ktera se pta na to jak jeji kamaradka vypada), okamzite zmrazila pohledem a odpovedela. Moje nova kamaradka neni cerna, ma hezke tmave vlasy a hnede oci. Mami a ty bys takto o lidech nemela mluvit, to je rasismus. Takze ja se ptam, co je spatne na tom byt zidovkou nebo cikankou, nebo cernoskou? Myslela jsem si, ze v tom ma inteligentni spolecnost jasno. Ja si pisu do kolonky other white a uprimne je mi to uplne jedno, kdyz se me lide ptaji, jestli jsem Svedka, nebo Polka.
Od kdy zalezi na tom, jak vypadate? Neni dulezitejsi to kdo jste?
09. 01. 2010 | 19:28

Josef Šimek napsal(a):

Co se týče toho, že napsala, že není ani Romka ani židovka a současně zastupuje mladého rasistického aktivistu vylepujícího ve škole rasistické nálepky je silně disgustující paní doktorko...
12. 02. 2010 | 11:47

Smrťák napsal(a):

Kláro ty máš už po rozvodu?
Rád bych s tebou zašel na kafe.
Ivan o tobě vykládá ,že jsi v posteli byla jako mrtvola.
říkají mi Smrťák
13. 02. 2010 | 22:36

klarasamkova napsal(a):

Paní Doro, až to bude jedno všem okolo, bude to jedno i mně. V kosmopolitním Londýně jsem "other white" psala rovněž - pokud to po mně vůbec někdo něco takového chtěl...

Pan Josefe Šimku, ale že to je príma takhle převzít názor z médií jen tak - to se člověku hnedle uleví, nemuset tak myslet...
07. 03. 2010 | 12:59

Petero1966 - 777339468 napsal(a):

paní Kláro, potřebooval bych kontakt na otce pro kterého jste
"vyhrála" děti.../rozvod je vždy prohra..!!!
10. 03. 2010 | 18:28

Qjeta napsal(a):

Obdivuji Vás, s jakou hravostí a nadhledem konverzujete s hloupostí. A že neumdléváte. Držím Vám palce.
22. 04. 2010 | 00:43

Danela napsal(a):

Dobrý den paní Kláro, mám Vás ráda, jste vtipná, pohotová a chytrá, narazila jsem tady na zmínku o předkovi ze Dvora Králové nad Labem, pocházím odtamtud a nick, který tady vystupuje jako Irena Čubírková mě připoměl, že dcera Ireny Čubírkové pracovala v ZOO ve Dvoře a za komoušů úspěšně obchodovala s bony, které si od ní kupovala moje babička, aby mohla v Tuzexu koupit čočku a Granko:-)))) Jo a mimochodem jsem o dva roky starší jak vy, do skautu jsem taky chvíli chodila a nevím proč, ale do pionýra mě nikdy nevzali, tenkrát mě to mrzelo, že mě vyloučili z kolektivu, ale na druhou jsem se nemusela přizpůsobovat a zůstala svá...a totéž přeji i Vám milá paní Kláro:-)
24. 04. 2010 | 05:58

cheap chanel napsal(a):

case creates the feminine gently beautiful makings, is worth having black and white most classical color matching, has cheap chanel bag the succinct graceful unique charm fine double C symbol decoration in left side, lets the outward appearance be richer changes cheap chanel http://www.coachofnewyork.com
30. 04. 2010 | 12:57

Rejpal napsal(a):

Takto vypadá váš obraz na veřejnosti paní "soudkyně Ústavního soudu" (málem), "advokátka", "buržoazně-úřednického původu s nepřerušenou řadou pedagogů na všech úrovních v pěti generacích", "ani Romka ani Židovka, "s lehce exotickým zjevem", "praktikující křesťanka a členka starokatolické církve" a ta která "zraje".

Uznám, že je to vytržené z kontexu, ale jsou to perly, doporučuji rozhodně přečíst celé. (http://ona.idnes.cz/spolecn...). Takto se veřejně prezentujete paní doktorko a to je prosím jen jeden článek. Jste známá, jste veřejná osobnost na facebooku, máte svůj blog na aktuálně.cz, tak prosím užívejte si "popularitu" plnými doušky. Občas by bylo dobré se zamyslet nad tím, proč vás tolik lidí nemá rádo:-). Většinu z těch kvalit vyjmenovaných v životopise zde naleznete "potvrzené".

KVS:
Musím se přiznat, že za poslední půlrok jsem brutálně ztloustla asi o pět kilo.

Jsem osoba, která dojíždí do zaměstnání výtahem.

Celý život máte zafixované průchozí poloměry, kudy projdete, kudy už ne, a najednou to neplatí, protože vám najednou na každou stranu deset centimetrů přebývá.

Nevím, jestli je to obvyklé, jestli s tím má více lidí zkušenosti, ale mám dojem, že u nás začíná být zafixovaný zvláštní vzorec jednání - kdo je tlustý, tak je chudý a hloupý.

Fakt je, že tehdy se mě lidi báli fyzicky. Dnes se mě bojí mentálně, což je o hodně příjemnější - tedy pokud je vůbec příjemné, že se vás někdo bojí.

O žaludečním bypassu jsem se dozvěděla z magazínu Blesk.

Platila a bylo to více než příjemné překvapení. Byla jsem připravená na to, že pár desítek tisíc půjde z mé kapsy. Myslím, že je správné, aby pojišťovny podobné zákroky platily. Je to naprosto logické a podporuje to nejen moji teorii, že tloušťka je nemoc. Možná, že si za ni může člověk sám, ale za spoustu dalších nemocí si člověk může sám. Řada jich má psychosomatické podklady. S něčím jste schopná se vyrovnat, s něčím ne. Každý se neumí vyrovnat se stresem. Když někomu stres přebují do rakoviny, tak si za ni může sám a patří mu na ni umřít? Na této úrovni vnímám obezitu a stejně tak kouření, které je v mém pojetí také nemoc.

Ne, to vůbec ne. V tom byl úžasný. Ono je to dáno vzorem z dětství. Čtyřicetiletá Romka má právo na to, aby měla sto kilo, nikdo po ní nechce, aby byla Twiggy. Naopak tloušťka dodává tu správnou vážnost.

Vnímá duchovní hodnoty a to materiálno mu dost uniká - někdy, myslím si, až moc.

Nedá se to moc popsat, ale když vidím, že za mnou přijde klient ve vážné věci, a vidím, jak celou dobu kouká na moje poprsí, tak si říkám, že nevím, proč jsem studovala práva. Je to pro mě neustálý zdroj zábavy.

Spousta mých spolužaček a spolužáků, kteří si vzali partnery z takzvaně správných rodin, tak jsou porozvádění, velmi často více než jednou a v řadě případů za pomoci mojí advokátní kanceláře.

Bylo mi třicet, a to už Romky začínají aspirovat na funkci babičky.

Rejpal:
Kvoká to, snáší vajíčka a pobýhá po dvorku:).
21. 05. 2010 | 01:44

klarasamkova napsal(a):

Rejpale, klidně si račte rejpat jak vám libo. Nejde o to, jestli se někomu líbím nebo ne, jde o to, že na příáklad svým "disclosure" o nadváze jsem pomohla desítkám, ba stovkám lidí, kteří se na mne obrací se svými zdravotním a nadváhovými problémy. Ti jsou pro mne důležitější než Vy.
30. 05. 2010 | 20:08

Pešek napsal(a):

Je to až k smíchu jak si stěžujeme na kde co a kde koho a pak to sami uděláme. Paní si stěžuje, že má na OP svou trvalou adresu a chudinka musí ukazovat na každém místě. Kdyby však paní požila např řidičák, coby další doklad totožnosti, tak by tam adresu neměla. Pravda, pravděpodobně tam bude mít datum narození, jenže mladá paní si ho už stejně nalepila jako vizitku přímo na stránku a má zde i další soukromé informace na které nepoukazuje. Hold kdo chce tam, pomozme mu sem..
08. 06. 2010 | 13:01

člověk napsal(a):

Zajímá mě,kdo vymyslel název Rom,vždy to byli Cikáni.Cikán přeci neni nic hanlivého,tak proč zrovna Rom,je to taky člověk.
08. 06. 2010 | 13:37

Klára napsal(a):

Pane Pešku, nejsme v Americe \)či jinde). Řidičský průkaz není průkazem totožnosti :-) Tím je pouze OP a pas. Znám spoustu lidí, co kvůli tomu chodí jen s pasem....
28. 06. 2010 | 12:45

Neg.Vej napsal(a):

Stejskale proc muje komentare mazes ?
Ce se ti nezda a proc neuvedes duvod ?
16. 07. 2010 | 14:48

Neg.Vej napsal(a):

Stejskale proc moje komentare mazes ?
Ce se ti nezda a proc neuvedes duvod ?
16. 07. 2010 | 14:55

jamee napsal(a):

A co Klárko pořád ještě jezdíš v tramvaji na černo?
No ale takové drobnosti jistě kreditu soudce neuberou nebo ano??
27. 07. 2010 | 12:35

Klara napsal(a):

jamee - prima, jsem potěšená: za celých 7 let na mě nikdo nevytáhnul nic jiného než jíždu na černo před deseti lety. A to o okolnostech případu, jak se říká, nic nevíte....
Jamee, něco onačejšího ve zbrojnici nemáš?? Klára
24. 08. 2010 | 15:09

Pamětník napsal(a):

Tak se nám z Kláry Veselé-Samkové stala (rozvodem) Klára Samková, chápu.
Poslední její článek je však podepsaný Klára A. Samková. Má to být chápáno jako nová akvizice? Nebo snad paní doktorka už ani neví jak se jmenuje? Anebo je to známka její všeobecně známé nevyrovnanosti a nedospělosti?
01. 01. 2011 | 08:55

Zdeněk napsal(a):

Pro gghii...

Pro tebe je tu škoda plýtvat slovy,mám pro tebe jenom slovo.,jsi "KRETÉN"... a přeber si to jak chceš.
25. 01. 2011 | 10:56

Eva napsal(a):

Vazena pani doktorko, (bohuzel nemam ceskou klavesnici)potom, co jsem precetla temer vsechny komentare, jsem primo znechucena ! Drive jsem citila velky smutek po me vlasti - ziji jiz 20 let v zahranici, ale v poslednich letech me veskery smutek presel ! Zavist, nesnasenlivost, rasismus . . . Ja vam moc fandim, melo by byt jeste mnohem vice zen jako jste vy !!! Nenechte se odradit tou veskerou zlobou a nenavisti, ktera z tech vsech prispevku cisi ! Posilam vam mnoho pozdravu ze Spanelska. Eva
08. 10. 2011 | 17:19

mortgage loans napsal(a):

Various people in the world take the personal loans from different banks, just because it's comfortable.
29. 10. 2011 | 13:32

WootenElaine22 napsal(a):

freelance writer
06. 11. 2011 | 06:21

Iris26HUNTER napsal(a):

freelance writer
25. 03. 2012 | 10:20

Hanss napsal(a):

Ulítlá, nekompetentní cikánka
14. 04. 2012 | 11:27

janka napsal(a):

i já jsem byla ovlivněna-protože člověk nemá čas všechno zkoumat- tím,že Klára Samková-už jen to jméno -mi hned naskočilo-obhajuje cikány a podobné kontroverzní existence.Dnes jsem si ale udělala čas a přečetla si životopis a tyto neveselé stránky a myslím,že snad i já se zapojím do přímé volby.Jinak-to ostatní,co nám předkládají,tedy ty osobnosti, všechno je to na tři tečky(...) takže paní doktorko Samková,asi jo.
07. 08. 2012 | 13:01

Lea napsal(a):

O pani Samkove toho moc nevim, krome toho, ze jeji maminka byla moje tridni a ze zastupuje Romy-na cemz neni nic spatneho, o tom jestli jsou v pravu rozhoduje soudce, pokud vim.
Kazdopadne ty komentare tady...Presne jak rika pani Eva.
Mne osobne spousta ceskych aspektu porad chybi(nejsem pryc tak dlouho), ale co mi opravdu od zacatku nechybi, jsou lidi! Ta priserna zapsklost a malost! Nejvic me fascinuje jak Cesi naprosto postradaji opravdove sebevedomi, ale jaci jsou mistri v kritizovani vsech ostatnich a pohrdani kdekym.
Jediny komentar, ktery jsem tady cetla neni ani vecna kritika, ani nic pripominajici diskusi.
Tony to naprosto vystihl: v Cechach je "diskuse" pouze ventilovanim emoci a antipatii postrada jakoukoli racionalni uroven.
Jak jsem rekla, moc o p.Samkove nevim,ale i tak jsem pochopila proc rika,ze neni Romka ani Zidovka, myslim, ze je to naprosto evidentni.Zajimalo by me kolik rasistickych utoku si musi denne precist a vyslechnout jenom protoze jsou lidi tupci.
A ze ma spatnou "Romskou politiku"? Mozna jo. Alespon ma ale nejakou, narozdil od zbytku ceskych politiku,kteri jsou zalezli ve svych vilach a tvari se, ze se nic nedeje. A jestli opravdu Langer rekl to, co tady pisete, tak by mel odstoupit. Mozna rekl nahlas co si myslite i vy,ale to neni smysl jeho funkce, on ma pomahat resit problemy a ne trousit osobni rasisticke poznamky. To si rovnou zvolte do parlamentu Frantu z hospody Na ruzku, muze vam tam cancat od nevidim do nevidim a brat za to statisice. Jak tak sleduju, tak to by vam vyhovovalo nejvic. Hlavne ne sebevedoma zenska!
07. 08. 2012 | 18:48

sundialer napsal(a):

Proc se musi uznavana advokatka, aspirujici na ustavni soudkyni a kandidujici na prezidentku chlubit tim, ze porusuje vyhasku a mozna tak i ohrozuje ostatni?:
"Miluje všechno to, na co nemá čas. Ten dohání jízdou automobilem stylem, který permanentně ohrožuje její řidičské body." :-O Ze by vtipnost za kazdou cenu? Kdybych byl senatorem, urcite bych Vam to pri pristim rozhodovani o Vasem jmenovani do Ustavniho soudu pripomel - mam totiz takovou idealizovanou predstavu, ze tam patri predevsim moralni autority. Nebo ze by v tomhle pripade pozadovanou moralni autoritu predstavovala pravdomuvnost?... ;-)
Jeste bych se rad zeptal, co znamena slovo "evaprovala"? Tedy pokud to nema byt "evaporvala", tomu bych snad rozumel. No jo, pambuh vsechno vidi, kdyz se chci blejsknot jak jsem vtipnej, tak se nakonec jenom "propichnu". Inu, nic si z toho nedelejte, to znam taky dobre, kdo nic nedela, nic nezkazi.
No, ale vlastne jsem si Vas prisel jen tak "proklepnout", kdyz zli jazykove tvrdi, ze Vase celkem beznadejna kandidatura na prezidentku je jenom mazanou snahou zviditelnit se. Potrebuji se seznamit s profilem kandidatu, mam-li volit zodpovedne. Po tom, co jsem si precetl zde, muzu rict, ze jste mi docela sympaticka. Ale navzdory tomu, na zaklade predlozenych informaci, se musim bohuzel pridat na stranu tech zlych jazyku. ;-)
26. 08. 2012 | 01:50

sundialer napsal(a):

Tak vidite Klaro, nerikal jsem snad, ze to dobre znam?
Tak doufam, ze tohle uz je posledni pokus: E V A P O R O V A L A !!!
;-))) snd
26. 08. 2012 | 03:05

marie napsal(a):

Takových lehce i těžce exotických zjevů jako je tahle Klára nám tu po Brně běhá opravdu hodně. Fošnou přes záda a hybaj do Pandžábu.....
12. 10. 2012 | 17:51

kiki napsal(a):

O této Samkové toho moc nevím, ale určitě nezapře svůj původ. Její projev primitivky a pavlačové hokyně ji přesně řadí do určité kategorie. Jednak nějakého cikánského aktivistu si normální ženská nemůže vzít a za další i kdyby měla deset titulů tak na první pohled vidím, s kým mám tu čest. Je asi taková Italka, jako já jsem královna ze Sáby.
13. 10. 2012 | 09:57

hurikán napsal(a):

Když Klaus navrhoval Samkovou do funkce soudkyně Ústavního soudu tak asi nevěděl co činí a musel být mimo. Dnes jsem rád, že máme Senát, který to zatrhl.
13. 10. 2012 | 17:32

karel1 napsal(a):

Místo neustálého zviditelňování by si měla paní Samková vzít do péče svoje soukmenovce a poučit každého z nich, jak se chovat ve slušné společnosti.
15. 10. 2012 | 17:55

potěmkin.goo napsal(a):

dost už bylo Samkové..
20. 10. 2012 | 14:58

miki napsal(a):

Kláro, nejsi Rómka, nejsi Židovka, tak co jsi? bych řekl že nejspíš cikánka...
21. 10. 2012 | 12:18

marie napsal(a):

KVS, konečně jste pochopila, že nemáte šanci a odstoupila jste z kandidatury. To by nám tak ještě chybělo dívat se na Vás v televizi častěji a poslouchat ty vaše kvaky, fuj
30. 10. 2012 | 07:56

altair napsal(a):

Klára Samková se jako čert kříže bojí, že se jednou veřejne odhalí její skutečný původ (i když je to snad každému jasné). Paní Samková proč se vlastně stydíte za svůj cikánský nebo chcete-li rómský původ?
17. 11. 2012 | 12:14

PardusMacho napsal(a):

Kdepak máme Kláru, nějak dlouho nereaguje.
05. 01. 2013 | 12:24

Zalando MCM Rucksäcke napsal(a):

Denken Sie persönlich an die Situation, wenn Sie persönlich einen besonderen Menschen in dem Moment überraschen, dann, was Sie persönlich tun wollen Werden Sie persönlich suchen für die floweret Verkäufer außerhalb Ihres Hauses oder Sie persönlich suchen sich für das Geschenk-Shop Für die Last-Minute-Shopping, Online-Shopping ist bekannt, dass die vollkommensten aller und sicher auch sein. Alles, was Sie persönlich tun müssen, ist, Ihrem Blumenstrauß oder ein Geschenk auswählen und buchen Sie persönlich es.
Zalando MCM Rucksäcke http://www.zalando2u.de/mcmtaschen/mcm-taschen-zalando-mcm-rucksaumlcke-c-15_7.html
25. 02. 2014 | 20:17

Black Christian Louboutin Lady Peep Spik napsal(a):

new iphone is made use of available. The offering add-ons different good for industry of accessories devices. Because of its extended clients you can find much larger number of practical application members and that ends up in unmatched development of practical application develop. Learn >
Black Christian Louboutin Lady Peep Spikes Nappa Sky High Platforms Womens Online http://www.moparring.net/black-christian-louboutin-lady-peep-spikes-nappa-sky-high-platforms-womens-online-p-100.html
26. 02. 2014 | 04:50

http://www.y-notsolutions.com/ napsal(a):

Good site! I truly love how it is simple on my eyes and the data are well written. I'm wondering how I might be notified when a new post has been made. I have subscribed to your feed which must do the trick! Have a nice day!
26. 02. 2014 | 13:49

mcm outlet napsal(a):

Geschrieben durch fusinski um 9:46 Uhr am 24. November 2008 [1 favorite]
mcm outlet http://mcmrucksack.vetronics.net/
27. 02. 2014 | 14:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy