VRAŽDA!!

10. 03. 2009 | 18:27
Přečteno 12156 krát
Ne, vraždu nemůže ospravedlnit vůbec nic. Zejména pak nikoliv vraždu matky vlastního dítěte, jejích rodičů a zejména už vůbec nic vraždu dalšího chlápka, který se k tomu přichomejtnul jen tak, že si s ex partnerkou vraha – ničehož netuše - něco začal.Ne, vraždu nemůže ospravedlnit vůbec nic.
Něco ji však může napomoci vysvětlit.
Zvláštní je, že onen Makedonec, který se dle veřejně dostupných zdrojů dopustil vraždy své expartnerky, jejího přítele a jejích rodičů, komunikoval (alespoň jak se ke mně doslechlo), italsky…proč tedy Makedonec?? Je vůbec národnost pro jakékoliv posuzování tohoto případu rozhodná?? Bylo by to jinak, kdyby vraždil Eskymák, Korejec, Američan, Novozélanďan?? Nebylo….. nemělo by být….. Tak proč to novináři uvádějí?? Abychom pak v diskusích pod zprávami mohli číst třeba: „….neměla se, kurva jedna, s takovým balkánským ksindelm co tahat a ještě s ním mít děcko“???
Hm……….
Taxe ke mně doneslo, že ten ksindl se před tím, než vraždil, opakovaně obrátil na naši slavnou Policii a chtěl podat na matku svojí dcery trestní oznámení, protože mu dělala naschvály, dítě mu odmítala „půjčovat“, ba znemožňovala mu s ním jakýkoliv styk.
A jakpak ta jeho snaha domoci se práva vídat se se svým dítětem u naší slavné PČR dopadla???
Hmmmm…….
Zda byl odkázán, aby se domáhal svých práv soudní cestou, nevím.
Nevím o tom vlastně vůbec nic.
Vím jen, že jestli i nadále se budou „dětský“ věci soudit způsobem, který je v zemích Koruny České stále praktikován, tak těch chlápků, kterým rupne v bedně, bude stále víc. A ženských, které budou umírat, bude taky stále víc. A taky sirotků....
HOWGH.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jeden napsal(a):

Jak jste správně uvedla, nic o tom případu nevíte, ale už se navážíte do toho i onoho. A už vůbec nechápu, co má znamenat ta poznámka o tom, jak se chudák nedomohl práva vídat své dítě. To má být jako nějaké ospravedlnění toho, že borec vystřílí půl města. Nešuplo vám takhle při večeru????
10. 03. 2009 | 18:49

Holubář napsal(a):

Sakra, vy jste to zamotala.
Vaše věta: "Nevím o tom vlastně vůbec nic." bude nejspíš pravdivá.
Každý odborník vám asi potvrdí, že partnerské vztahy osob z různých kulturních prostředí jsou obecně rizikovější, než ty obvyklé. Karambolem končívají častěji, obvykle ale ne tak tragickým - naštěstí.
10. 03. 2009 | 18:52

Ben napsal(a):

Paní Samková,
i kdyby mu dělala daleko horší naschvály, tak to ten hrůzný čin neospravedlňuje. A myslím si, že je jen dobře, že se konečně uvádí i národnost toho, kdo spáchá nějaký zločin. Když vraždil v Kanadě či jinde Čech, také tam uváděli národnost.

Naše soudnictví je kapitola sama pro sebe, to máte pravdu...
10. 03. 2009 | 18:55

jarpor napsal(a):

Dovolím si pokračovat ve Vašem stylu paní doktorko :

Hmmmmm.... Tak nevím...

"Nevím o tom vlastně vůbec nic."

Tak plácám... o slavné PČR, o ksindlovi, o matce, o řeči a národnostech, o "trotlech" v diskusích ...
O kom se nepíše, jakoby nebyl...
Howgh

P.S.
Souhlas - vraždu nemůže ospravedlnit vůbec nic.
10. 03. 2009 | 18:58

Pepa Řepa napsal(a):

Taxemizdá, že si paní Xindlová neuvědomila, že styk je závazek na věky věků.
Zvlášt na Balkáně.

I v Briketě u Nákladovýho nádraží na Žižkově to platilo. Balkán je holt Balkán.
HOWGH
10. 03. 2009 | 19:21

Ládik napsal(a):

Co Vás tak vytočilo? Takových vražd bylo a bude...
10. 03. 2009 | 19:27

bš napsal(a):

Nevím, kdo je větší husa, jestli ženská, co se zaplete s balkáncem nebo KVS, která hbitě ohřívá etnickou polívčičku.
10. 03. 2009 | 19:28

dříve ruda napsal(a):

Nicméně Novozélanďan to ale nebyl, paní Samková, viďte?
Proč mám tak silný pocit, že pravděpodobnost takovýchto činů je prostě někde větší...?
10. 03. 2009 | 19:29

Kopidová napsal(a):

Taky mi hodně vadí, jak se pořád zdůrazňují ty národnosti. Zvláštní, že když někdo vytuneluje miliardy, tak nejen, že se nedozvíme jeho národnost, ale ani jméno.

Zato třeba u takových chlapců Mauerových víme pomalu i rodné číslo.
10. 03. 2009 | 19:38

Kopidová napsal(a):

dříve Rudo,

pokud vím, tak nejvíc hromadných vražd střelnou zbraní je v USA a dalších anglosaských zemí ...
10. 03. 2009 | 19:40

Vladislav Hřebíček napsal(a):

Je mi vás líto, Klárko. Tahle snaha být za každou cenu originální a plavat proti proudu běžně souvisí s nízkou sebedůvěrou. Pokud jste však začala pít, vyvěste své příspěvky vždy až druhý den ráno po jeho podrobném přečtení, ušetříte se podobné ostudy.
10. 03. 2009 | 19:45

kalista napsal(a):

Paní KVS, vy už fakt nevíte, jak se zviditelnit. Takové hovadiny, co píšete...to bolí....
10. 03. 2009 | 19:54

Cimbura napsal(a):

Rád Vás čtu paní Kláro! A nad reakcemi si nezoufejte. Kdo pochopil, nemusí komentovat. Vyjádřená myšlenka je nad slunce jasnější.
10. 03. 2009 | 19:55

Lex napsal(a):

KVS
Dnes souhlasím s Vladislavem Hřebíčskem v tom, že jste si svůj článek měla nechat na zítra, přečíst si jej, a teprve pak se rozhodnout, zda ho
a) zveřejníte bez úpravy s dopadem pro Vás velmi neslavným
b) podstatně přepracujete a pak zveřejníte
c) smažete a dále budete za hvězdu.
Způsob, jakým se navážíte do policie, které po půjčování dětí mu matkou vůbec nic není, je Vás zcela nedůstojný.
Ačkoliv Langrovu PČR vůbec nemusím, nemohu nevidět, že to není Armáda spásy ani jiná bohulibá organizace, že má svůj zákon, oprávnění, úkoly (§ 2 zák. č. 273/2008 Sb. - "Jejím úkolem je chránit bezpečnost osob a majetku a veřejný pořádek, předcházet trestné činnosti, plnit úkoly podle trestního řádu a další úkoly na úseku vnitřního pořádku a bezpečnosti svěřené jí zákony, přímo použitelnými předpisy Evropských společenství nebo mezinárodními smlouvami, které jsou součástí právního řádu)",
a působnost. A ta, která by Vás zřejmě uspokojila, tam není. Kdy jde na úseku péče o nezletilé děti o trestný čin samozřejmě víte, musí to vědět i ta policie. Rozhodně nejde o tento případ - pro nezasvěcené - ustanovení § 171 odst. 3 trestního zákona o "maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání" - cituji:"Kdo poté, co proti němu byla bezvýsledně použita opatření v občanském soudním řízení směřující k výkonu rozhodnutí soudu nebo soudem schválené dohody o výchově nezletilých dětí, maří výkon takového rozhodnutí nebo dohody, nebo kdo se dopustí závažného jednání, aby zmařil výkon rozhodnutí jiného státního orgánu týkajícího se výchovy nezletilých dětí, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok." Dokážu si představit, jak by byla rozmáznuta policejní složka, která by se v podobné věci angažovala na jedné nebo na druhé straně.
Tož tak nějak. Hezký večer! Lex
10. 03. 2009 | 20:20

Čochtan napsal(a):

"..Je vůbec národnost pro jakékoliv posuzování tohoto případu rozhodná?? Bylo by to jinak, kdyby vraždil Eskymák, Korejec, Američan, Novozélanďan??..."

Je dost dobře možné, že by to celé bylo jinak. Jiné národy mají jiné nátury, jinou pravděpodobnost určitého chováni. Možné, ale ne jisté.
10. 03. 2009 | 20:21

Čochtan napsal(a):

"..dítě mu odmítala „půjčovat"...."
A kdyby mu ho půjčila a on s ním zmizel na Balkáně, co pak ? Viděla by ho ještě někdy ?
10. 03. 2009 | 20:25

Deny napsal(a):

Já o tom vím taky houby, jen jsem někde četl, že ten Makedonec tu svou ex několikrát zmlátil a ona naivka ani nedala souhlas s vyšetřováním
Dosud jsem neznal jediného člověka, co by čin Makedonce nějakým způsobem omlouval či ho litovatl, paní dr. Samová je první
10. 03. 2009 | 20:29

kolegyně napsal(a):

Musím se připojit k pisateli přede mnou. Už jsem vás zažila v soudní síni a dovedu si živě představit, jak plamennými slovy byste v případě vlastního angažmá za tu či onu stranu sporu spílala policii za "zvůli a práci na objednávku druhé strany" apod. Vám se prostě jednou hodí to a podruhé zase ono...
10. 03. 2009 | 20:31

JK napsal(a):

SEX!!!

Titulek musí zaujmout, uchopit, v té mediální vřavě jinak hlas zanikne.

Díky technologii máme i v tomto demos-cracy, tedy všichni křičí, takže, jako za totality nebo před telekomunikařní revolucí, stejně nebo zase není hlas jednotlivce slyšet tak, jak tone v moři nadkomunikování.
10. 03. 2009 | 20:34

Vilém napsal(a):

Já bych naopak řekl, že se jedná o vynikající příspěvek na pomezí sociologie práva, a poměřovat ho kritérii právní teorie je proto nemístné.

O nízkém sebevědomí pak můžeme spekulovat pouze u kritiků, kteří se snižují k útokům na autorku místo sebekritického zamyšlení nad současnými poměry.

Právo jako takové nemůže být izolovaným systémem odtrženým od společnosti a subjektů, které se jím mají řídit, a tento případ i v souvislosti s dalšími situacemi, kdy zdánlivě nezpochybnitelné právo slouží jako nástroj diktátu vůči menšinovým skupinám bez ohledu na jejich specifika, je varovným signálem, že zběsilá zaslepenost a lhostejnost k životnímu světu odlišných skupin se v konečném důsledku nevyhnutelně obrátí proti svým původcům, majoritním dogmatikům vykutáleně se schovávajícím za falešnou teorii údajně neutrálního obecně platného práva závazného pro všechny.
10. 03. 2009 | 20:34

Majka napsal(a):

Možná důvody, proč mu to dítě nechtěla "půjčovat", byly veskrze racionální, že.
10. 03. 2009 | 20:35

Čochtan napsal(a):

Nebylo by od věci, kdybyste jako odbornice lehce nastínila rozdíl mezi vraždou a zabitím, jak to definuje český právní řád. Vraždu nemůže ospravedlnit vůbec nic. O.K.
Jak je to se zabitím ?
10. 03. 2009 | 20:39

bigjirka napsal(a):

já bych si navíc tipnul, že to byl musliman
10. 03. 2009 | 20:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
....a makedonský Albánec. :)
10. 03. 2009 | 20:54

klarasamkova napsal(a):

Viléme, díky.... jsem opravdu asi zcela neschopná, když nemohu a neumím zprostředkovat prostou myšlenku: je jedno, jaké je kdo národnosti, když je otec, či lépe řečeno, když je rodič...

Zírám, když spousta lidí mi tady předhazuje, že se vraha ZASTÁVÁM. Paní kolegyně, ukažte přesně, KDE se zastávám vraždy????
Zástávání se je něco zcela jiného než je hloubání nad poměry panujícími v tomto světě, poměry, které zcela přesahují rámec etnicity, národnosti, čehokoliv rozdělujícího, neboť se týkají všech. A mohou se týkat kohokoliv - i ze zdejších čtenářů...
10. 03. 2009 | 20:55

klarasamkova napsal(a):

Sedláku Cimburo Jene.... já, která vím, jaký je rozdíl mezi kosou obilní a travní, Vám děkuji...
10. 03. 2009 | 20:57

Čochtan napsal(a):

Já bych se Jirko nedivil, kdyby to byl muslim. To je tak, když s babou zacloumají hormony a ona vidí ty "krásně kudrnaté černé vlasy" a už se jí rozjedou haxny. Pozdě bycha honit.
10. 03. 2009 | 20:58

jeden napsal(a):

no, teď jste to vylepšila - "je jedno, jaké je kdo národnosti, když je otec, či lépe řečeno, když je rodič"......má asi morální právo vystřílet hospodu. Bravo, jsem zvědav, čím nás obšťastníte příště.
10. 03. 2009 | 21:00

občanka napsal(a):

Podle jména je to Albánec, těch je v Makedonii téměř polovina obyvatel. Makedonci jsou lidé mírní, pracovití a slušní. Žila jsem na Balkánu 5 let a Makedonci byli přirovnávání povahou k Čechům. Albánci ovšem to je jiná káva. Kosovští a makedonští jsou ještě k tomu muslimové, na rozdíl od Albánců z Albánie, kteří jsou spíše katolíci. Žijí na jiném civilizačním levelu, zbraň považují za nezbytný doplněk muže a také z ní často střílí.
10. 03. 2009 | 21:04

Pepik napsal(a):

Ano, jde o to tu tragédii pochopit, aby jsme se poučili všichni. Pokud již nyní, na počátku, s tím někdo lehce manipuluje, tak nám v tom brání a odnesou to etnika. O to "nám" ale jde, vyprat je z republiky. Kláro chápu vaše rozhořčení, které cítím z vašeho článku.
10. 03. 2009 | 21:07

bš napsal(a):

Do prdele, co do toho mícháte nějakou počáteční manipulaci, tak když je Makedonec, tak je a hotovo. U Klause taky uvádějí že český president popírá ekologické studie a my neřveme, že je to rasistický poukaz médií. Vám se prostě hodí tahle karta a budete se ji snažit uplatnit všude, kde to jen půjde. Je to velice trapné, že se k něčemu takovému propůjčujete.
10. 03. 2009 | 21:13

Tomáš Stříhavka napsal(a):

dříve ruda:
Pravděpodobnost takovýchto činů je u každého jednotlivého člověka stejná. Myslím v okamžiku narození člověka. To, že se ta pravděpodobnost následně může změnit k lepšímu nebo k horšímu jsou vnější vlivy, dobré a špatné. Ty špatné vnější vlivy je možné změnit/odstranit/zabránit jejich působení. Ty špatné vnější vlivy nebo alespoň jeden z nich, směrem k dobrému, může změnit ap. pouze ten člověk, který těm/tomu vnějším/u vlivu/ům opravdu rozumí, to je první podmínka. Podmínek je více.

Trestat někoho za něco? Moc velký účinek to nemá, negativní vliv se vrací znovu a znovu, stále je koho trestat. Ve středověku se zloději věšeli na strom, ale stále se kradlo. Na stromech viseli méně šikovní zloději, navíc stále dorůstali noví a noví lidé do "zlodějského" věku.

Jsou lidé, kteří si myslí, že nějakému (špatnému) vnějšímu vlivu rozumí, ale mýlí se, dokonce někteří z nich nemají nejmenší potuchy, že se mýlí.
10. 03. 2009 | 21:20

bigjirka napsal(a):

a navíc bych se přiklonil k občance, u nás v hospůdce je makedonský číšník a je to moc hodný a mírný člověk, inu mne napadlo a z diskuse se celkem potvrzuje, že se jedná o muslimského makedonského Albánce. No a takové kreaturky bych opravdu vypráskal všechny, ti zde již nejednu zlotřilost provedli a nahovno je tady potřebujeme.

Tohle je totiž to jejic panem Stejskalem tak oblíbené kulturní obohacování
10. 03. 2009 | 21:24

Paterik napsal(a):

Ono o někom napsat, že je Makedonec může mít jak účel informovat, tak účel vyvolat představy hord rabujících a vraždících cizinců, ničících naši krásnou republiku. Zvlášť pokud ten cizinec pochází ze země, kterou mnozí považují za "necivilizovanou". Záleží na tom, jak si to kdo chce vyložit.

Vraždu nemůže ospravedlnit nic - ovšem občas je problematické posoudit, co je nutná obrana a co už ne...
10. 03. 2009 | 21:30

Holubář napsal(a):

Paterik:
To je fakt nutná obrana - vystřílet půl hospody! Někdy bych k tomu měl taky chuť, ale ještě jsem se neodhodlal. Čekám na nějaký pádný důvod - třeba až mě nějaká blondýna pošle do kelu. Pak to rozjedu a paní KVS mě pak určitě pochopí a nějak to zdůvodníme.
10. 03. 2009 | 21:45

lock napsal(a):

Paní KVS,
takže, jestli jsem vás správně pochopila, tak chudáček otec byl tak zoufalý, že zabil matku, babičku, dědečka, nového partnera a pak se pokusil zabít sebe, a to všechno je vlastně pochopitelné, protože ta zlá matka mu nechtěla půjčovat dítě. Mrcha jedna. Ne, promiňte, ale ani tak to není pochopitelné. Výsledkem celé promyšlené akce je opuštěné dítě, které pravděpodobně skončí na bůhvíjak dlouhou dobu v dětském domově. Fakt paráda.

Chápu, že tady (a nejen tady) dlouhodobě bojujete za otce, kteří se chtějí starat o své děti a z nějakých důvodů nemohou, ale váš dnešní příspěvek je vážně trochu moc. Když už se tady programově, demagogicky a velmi jednostranně navážíte do "špatných" matek, možná byste se mohla navážet i do ještě horších (neb nestarajících se) otců. To by aspoň bylo fér.
10. 03. 2009 | 21:55

Paterik napsal(a):

Holubář:

Já jsem ovšem tuhle poznámku mínil obecně, s touhle vraždou to nemělo nic co dělat. Nepochybně si vzpomeneme na různé sporné záležitosti - žena, která zabila manžela, který ji týral atd...
10. 03. 2009 | 22:13

Otec napsal(a):

Vážená paní doktorko,
plně rozumím tomu, co chcete ve svém článku říct. 5 let se soudím o střídavou péči a výsledek záporný (resp. o hodně horší než v době před rozvodem).

Soud dal mého syna do péče ženě i za cenu neskutečných podvodů, kterých se soudkyně JUDr. Jindra Kružíková během těch 5 let dopustila. Jsou to podvody největšího kalibru jako například nezákonně (a navíc bezdůvodně) vydané předběžné opatření, odvolání, které se nikdy neřeší, antedatování rozsudku o 2 roky zpět, podvodná filosofie "POKUD SE 2 NEDOHODNOU NA VLATNÍ PÉČI ŽENY, DÍTĚ JDE DO VLASTNÍ PÉČE ŽENY". Jsem opravdu bezmocný, v rukách justiční mafie, jak se zmínila o soudcích jistá JUDr....

Opravdu se nedivím, když některým chlapům rupne v hlavě a tyto lidi, co mu kradou dítě postřílí.

Ti, co nepochopili Váš článek, patří do skupiny 80% ne zcela inteligentních.

Děkuji za za váš článek

Otec
10. 03. 2009 | 22:17

Majka napsal(a):

Paní KVS, vy nehájíte vraždu, vy ji pouze vysvětlujete. Nicméně já tomu vysvětlení nerozumím.
Nějakému hodnému, slušnému chlapíkovi bývalá žena "dělala naschvály" a "nechtěla mu půjčovat dítě", takže není divu, že se naštval a postřílel pár lidí?
Máme akceptovat vysvětlení, že se něco takového může stát komukoliv? Nebo už je potřeba mít určité povahové a jiné předpoklady k tomu. aby člověk takto "reagoval"?
Nevíte o tom nic. Já taky ne. Ale co když se ten člověk nějak agresivně či nějak podivně choval už dříve a ta žena se právě proto s ním rozešla a nechtěla s ním mít nic společného?

Cožpak se už nestalo, že "otec" "půjčené" dítě zavraždil?
10. 03. 2009 | 22:25

Tomáš Stříhavka napsal(a):

bš:
Jestli Vy nejste houser, podle toho jak agresivně píšete byste mohl být. :-)
10. 03. 2009 | 22:27

eliáš napsal(a):

Co tak se pokusit s KVS věcně diskutovat, přesvědčit ji argumentačně, že nemá právo, "vhodit do placu" jakékoliv téma. Kdo chce či má potřebu či odvahu:-), nechť diskutuje.
10. 03. 2009 | 22:28

Čochtan napsal(a):

Fotr,
Taky se nedivím, když někomu občas rupne v bedně. Ale v takovém případě by měla být první na řadě ta soudkyně, není-liž pravda ?
Jak se říká´: "Co je to 1000 juristů na dně mořském ? Dobrý začátek !"
Tak až vám, fotr, rupne v bedně, doufám, že se o Vás dočtu v novinách. Slibuji, že Vám budu nosit do kriminálu detektivky. Pokud se správně trefíte.
10. 03. 2009 | 22:31

ALT napsal(a):

pro KVS,

v afektu se dají dělat různé věci,
ale je rozhodně lepší psát než jít střílet do hospody :-)

PS (s dovolením) Lex i někteří jiní darebáci to fakt nemyslí nijak zle
10. 03. 2009 | 22:53

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kláro,
nakousla jste několik problémů a tak jen pár poznámek:

- Viděl jsem tolikrát a tolik českých dívenek, které se ve vztahu k cizincům chovaly jako by jim někdo amputoval velký mozek - mám-li parafrázovat Einsteina - že nad tímto případem nemohu projevit žádoucí emoce. Zejména co jsem si díky své jazykové vybavenosti od cizinců na téma Češky vyslechl.

- Kdysi jsem byl v Unii mužů a mohl sledovat osudy rozvadějících se a rozvedených mužů a mělo to jednu výhodu - není nic, čím by mě ženy mohly překvapit. A v době vlastního rozvodu jsem už věděl, že vyhraje ten muž, kdo okamžitě zapomene na to, že nějaké potomky měl. Což se v porovnání s jejich osudy plně potvrdilo, byť to jistou dobu bolelo

- Naše dívenky by měly pochopit, že zejména muži z jihu nejsou Češi a očekávají partnerku podle jejich pravidel a zvyklostí

V širším kontextu je tento křiklavý případ součástí celkového procesu, kdy muži přestávají být muži a ženy přestávají být ženami. To bude pro celý západ osudné - na to dohraje. Ale o tom jsme na jiných debatách několikrát mluvili.
10. 03. 2009 | 22:55

Tomáš Stříhavka napsal(a):

KVS: Děkuji za článek.

FREE TIBET! a dobrou noc.
10. 03. 2009 | 22:55

Neopřemyslovec napsal(a):

Od roku 27.9.995 je našekrásná kotlina vyhrazena potomkům Přemyslovců. Vždy zde dominovala (již 150 generací) zásada moudrých potomků. V posledních dvou, tří generací zde dochází k zaplevelení jinými etniky. Indoromové, Slovani z východu apod. Češi jsou velmi tolerantní k jiným cizím národnostní. Vyžadují ale od nich vysokou kulturnost. Indoromové bohužel mají parametry potomků Přemyslovců, kteří vykonávají nedůstojné profese. Proto jsou u vzdělaných potomků neoblíbeni. Ten zabiják nebyl potomek Přemyslovců. U potomka taková zrůdnost neexistuje. Kladu otázku. Neměli by se stavy nepotomků Přemyslovců začít regulovat? A co ta takhle doprovodit i přechodnou sterilizací jako je tomu u věznů (bróm...)?
10. 03. 2009 | 22:57

ALT napsal(a):

pro Neopřemyslovec,

nápíšete nám sem něco o výsledcích vašich osobních genetických testů?
já si jen dovolím podotknout abyste nebyl zklamán - můžeme tím předejít např. nechtěnému afektu
10. 03. 2009 | 23:08

Frante napsal(a):

Jestli to měla být kritika soudů tak to se taky připojuji. Nesoudím se o děcko ale o svoje auto. Dopadá to s ním tak, že nemůže být provozováno a musí chátrat na parkovišti protože soud neshledal že by tu byl zájem na určení vlastnictví. Nad uvažováním soudců zůstává rozum stát
10. 03. 2009 | 23:24

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Otec:
"Ti, co nepochopili Váš článek, patří do skupiny 80% ne zcela inteligentních."
A co takhle?
"Ti, co se dostali do takové situace, patří do skupiny 80% ne zcela inteligentních."
Nelíbí?
10. 03. 2009 | 23:26

ALT napsal(a):

pro Zbyněk Matyáš 23.26.40,

není to plýtvání? :-)
10. 03. 2009 | 23:41

Zbyněk Matyáš napsal(a):

ALT:
Mám dost perel k trousení. :)
10. 03. 2009 | 23:47

skeptický napsal(a):

To KVS

Zdravím.Už se mi stejskalo.
Jen byl nedostatek nasíracích témat.

Já to vidím tak,že jmenovat, padni komu padni, by asi nebylo od věci.

Když to potom člověk slyší ikskrát za sebou,snad se poučí.Možná i naše panny.

Člověk tak získává přehled o světě.Na psy nešahej,koušou,od hadů radši dál,se žraloky se nekoupej ,na hovínka nešahej,a tak.

Když někdo šlohne víko od kanálu,vím že to nebude Eskymák.

Když ale někdo šlohne 30 miliard,je mi jasné,že to ten Eskymák asi bude,ale nesmí se to říct.I kdyby se mu říkalo Inuit.
Ono je to totiž uráží.

Zajímavé je,že si nikdo nestěžuje,že si noviny pustily hubu na špacír o českých učencích,údajně kradoucích brouky v Indii.

Být to Indové u nás,asi by se tu zase někdo našel ,kdo by hájil jejich právo na soukromí.
Dneska zase hájíme Tibet,na účet našich zakázek tamtéž.Někomu to slouží.

Tluče se nám tu o hlavu,že národní charakter neexistuje,aby se nedejbože neřeklo,že to a to se v souvislosti s tím a tím opakuje nějak moc často.

Ale psát o Češích jako o národu Švejků,nebo rasistů,to jo,to je košer.

Proč Makedonec,když komunikoval italsky?Asi proto,že byl Makedonec,a ona asi makedonsky nešprechtila.A Ital zní holkám asi o trošičku líp.
11. 03. 2009 | 00:18

Jan Vaculík napsal(a):

Moc milej nasranej článek!
Věřím a dávám Vám za pravdu - když Vás to tak rozčililo...

PS
Já bych sem cizince buď vůbec nepouštěl, anebo pouštěl, ale pak bych se k nim choval slušně. Přístup policie k nim (cizinecké, ale i normální) je otřesný.
11. 03. 2009 | 00:35

Karel Mueller napsal(a):

Nazdar skeptiku,
jsem rád, že Vás tady zase vidím. Víte, jaký pán, takový krám a obráceně má každý "lid" (nevím, jestli lze o Češích ještě mluvit jako o národu)takovou vládu, jakou si zaslouží.
A pokud je "lid" schopne zvolit někoho, kdo mluví o tomto národě a této zemi místo našem národě a naší zemi ... tak má, co si zaslouží.
11. 03. 2009 | 00:38

skeptický napsal(a):

to KM

Bohužel se tam navezly dvě smečky profesionálů,kterých se už nezbavíme.A za to,že slouží cizím zájmům,mají volnou ruku.
Bude hůř.
11. 03. 2009 | 00:45

Jan Vaculík napsal(a):

Myslím, že se takové případy mají zveřejňovat i s národností, a třeba i s povoláním. (Jestli se někdo dopustil rituální sadistické vraždy a byl to zubař, to je docela důležité!)
Je to důležité zejména proto, aby budoucí balady a písně měly z čeho čerpat. Tento článeček je dobrým začátkem...
11. 03. 2009 | 00:55

Carlos V. napsal(a):

Lidi holt zajimaj informace. Informace je zprava, ktera snizuje neurcitost.

Kazdy clovek obycejne patri do nejake skupiny (ci vice skupin) lidi.

To je dulezite napriklad pro policii - ta musi zjistit, do kterych skupin podezdrely/vinik patri, at jsou to skini, Romove, Cinani, Vietnamci, taxikari, fotbalisti, obcansti demokrati nebo zahradkari. Potom musi vyslechnout cleny techto skupin - casto neco vedi.

Stejne tak bezny obcan. Kazdy ma nejake informace o skupinach obcanu. Ma nejaky nazor. Informace o prislusnosti cloveka k nejake skupine tak muze ovlivnit i jeho nazor na skupinu.

Jiste, nazory obcana na skupinu obyvatel nemusi byt spravne. Proto je zadouci poskytovat kompletni a pravdive informace - a to jak pozitivni, tak negativni.

Vas pristup je jednostranny. Paklize jsou uverejnovany pozitivni informace o clenech nejake skupiny (coz schvauji), nikdo neprotestuje, nerika tomu rasismus, xenofobie ci vi buh jaka fobie.

Paklize jsou informace negativni, je krik.

Nezamlcujte pravdu. Ta si stejne najde cestu, neprimou, ale o to urputnejsi.
11. 03. 2009 | 02:14

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
I ženy mají své dny. Naše milá KVS neměla dobrý den, když článek psala. Nepochopila poselství, které chtěla policie sdělit:

Když už tak laskavý člověk, jakým bezesporu makedonský Albánec je, člověk, který je znám jako mírumilovný, pokojný tvor, prodávající výpěstky afghánských rolníků nebo dodávající albánské lékařské komoře UCK náhradní díly, když takovýto člověk sáhne k násilí, tak to není normální.

Asi si to ta paní vykoledovala, neb nepochopila, že od deseti let by stejně dcerka náležela muži.

Pokud má rodina kousek cti v těle, má nejbližší pozůstalý nakoupit sadu nožů Solingen, odebrat se do Makedonie a věc vyřídit.
11. 03. 2009 | 06:28

klarasamkova napsal(a):

Ano, milý Pepo Řepo, mám své dny... stále. Stále vidím, jak bezpráví se dává volný průchod a jak jedno bezpráví plodí další a stále obludnější.
Mnoho diskutujících si myslí, že jsem naštvaná a tento článek jsem psala v rozrušení. Nikoliv. Nepsala jsem jej v rozrušení. Ani v naštvání. Chtěla jsem jen poukázat - a též dle mého názoru poukázala - že dítě má matku A otce. Dlouhodobé nerespektování tohoto přirozeného stavu (bez ohledu na národnost, jedná se o nejelementárnější základ lidskosti) když takto nejsou věci posuzovány, vede to ke katastrofám.

Locku, nestarající se a alimenty neplatící otce mám na pifce stejně. Pravděpodobně nikoliv tak viditelně, ale stejně. Pokud byste četl moje články na toto téma, tak byste tam tyto moje úvahy našel. Fakt je ten, že situace matek, které otcové s dětmi z nejrůznějších (povětšinou malicherných) důvodů opůstí a často uvrhnou do zásadních ekonomických problémů, je katastrofální.
I muži mají svoji odpovědnost a musí si ji plně uvědomit a plně realizovat.
těch případů, kdy ale žena drží dítě jako rukojmí proti otci, těch jswem už viděla tolik, tolik, tolik...
To, co vidím, je skutečná válka pohlaví. A mnou komentovaná vražda je jejím vrcholem, jejím skutečným reálným naplněním...
Nepřipadá vám to skutečně strašné??
Jestliže systém (naší justice) produkuje stále setejné a stejně se opakující situace, tak nahrává jednání jako je toto, nad kterým jsem se pozastavila.
Jestliže otec VÍ JIŽ PŘEDEM, že systém mu neposkytne ochranu, co to je za systém??
KAM to může vést...
Nikoliv k právnímu státu.
A nejedná se jen o dětské případy. Tento systém je přenositelný do kterékoliv oblasti justice, do jakéhokoliv druhu sporu, může tedy, ve své podstatě posléze postihnout kohokoliv.
To je ten obraz dnešních (strašných) dnů...
dobré ranko, pěkně mi tu spílejte i nadále, já jdu budít dítko a do procesu... KVS
11. 03. 2009 | 07:13

Ládik napsal(a):

Makedonský Albánec nebo albánský Makedonec - jak se to pozná? Mám dojem, že po Vítkovicích jich pobíhá nejmíň 5000.
11. 03. 2009 | 07:16

Silvie napsal(a):

Pepo Řepo, musím vám dát za pravdu. Vzít si Balkánce je skutečně velmi nerozumný počin. Ale o moc rozumnější není ani vzít si pána z jižní Evropy - střet kultur může být smrtící. Vím, o čem mluvím.
A přesto bude přibývat žen, které se za cizince vdávají a mají s nimi děti, ačkoliv dnes už o rizicích, jaká to s sebou nese, všichni vědí. Každý si prostě hubu musí nabít sám. Ale je dobré o tom stále dokola mluvit.
A pokud jde o toho Makedonce, já jsem se kdesi dočetla, že šlo spíš o peníze, protože ho rodiče jeho bývalé ženy připravili o byt.
Ráda se dívám o víkendu na "soudní síň" (slovenská provenience) - uváděli skutečně otřesné případy týrání Slovenek právě Makedoncem a Albáncem. Ty ženy se ovšem nakonec vzchopily a své tyrany oddělaly. Z nepochopitelných důvodů obě dostaly dvanáct let - a to šlo v jednom případě o hajzla, který byl členem mafie (obchod s drogami a bílým masem)a jeho likvidace se rovnala společensky prospěšnému činu.
Musím konstatovat, že paní Samkové dost často nerozumím.
11. 03. 2009 | 07:24

Pepa Řepa napsal(a):

To, co vidím, je skutečná válka pohlaví
.................
Do toho se nepouštím. Předem ztracený boj.

Ostatně chytrá žena odevzdá dítko každý week-end. Hladové, bosé, třesoucí se zimou. Sama pak si jde užívat života.
Že by ubývalo chytrých žen? Fuj. Ošklivá myšlenka.
11. 03. 2009 | 07:27

Pepa Řepa napsal(a):

To Silvie
Ty ženy se ovšem nakonec vzchopily a své tyrany oddělaly
-----------------
Máte pravdu. Ač nebalkánec raději schovám nože a kouknu se, jestli si žena nepořídila pistolku. Člověk nikdy neví.
11. 03. 2009 | 07:31

Jana Mihovičová napsal(a):

Kláro, je dobře, že tohle píšeš. Já už poslední dobou ztrácím sílu. To, co se děje v ČR kolem dětí je donebevolající hnus, jen to nikdo nevidí. Myslím, že je to částečně tím, že mužský model politiky tohle vůbec není schopen vidět.
11. 03. 2009 | 07:45

Silvie napsal(a):

Pepo, ono to takhle zní hrozně, ale ty ženy v podstatě neměly jinou možnost. Vzhledem k tomu, že mám zkušenost s tím, jak pracuje česká policie, by byli ti parchanti vyslechnuti a v zápětí by si šli vyřídit účty s neposlušnými manželkami(zřejmě definitivně).
Mohu říct,že už jsem slyšela a viděla leccos, ale tohle byla fakt síla. Jedna ta paní musela jíst exkrementy a dělat jiné nechutnosti, v noci ji ten hajzl odváděl do lesa, kde ji bil a předstíral, že ji zabije atd. Byla už strachy o sebe i dítě pološílená a tak poslala dítě k babičce a se zbraní čekala, až se manžílek vrátí domů. Dostala, tuším, dvanáct let za to, že se snažila zachránit sebe a dítě. Prý promyšlená vražda?! Kolikpak by u našeho soudu obdržel ten tyran?
11. 03. 2009 | 07:46

Silvie napsal(a):

sorry - vzápětí
11. 03. 2009 | 07:47

Tomáš Stříhavka napsal(a):

skeptický:
Tak Vám jde o zakázky v Číně.

Jana Mihovičová:
1. věta - Souhlasím.
2. věta - Neztrácejte sílu, byla by to škoda.
3. věta - Souhlasím je to hnus, nesouhlasím se slovem "nikdo", přeci jen někdo to vidí.
4. věta - Mužský model politiky? Já osobně mám politiku úplně jinou, jsem schopen to vidět, přestože jsem muž.
11. 03. 2009 | 08:03

Pepa Řepa napsal(a):

To Silvie
opět máte pravdu, tady jde i humor stranou.
Faktem ale je, že se dá i obdobná situace vymyslet, odsvědčit u soudu, jen aby nepohodlný expartner vypadnul z domu.
Pár mým kamarádům se to stalo.
11. 03. 2009 | 08:14

Milan napsal(a):

Naprosto s Vámi souhlasím, paní doktorko.
Napsala jste to přesně.
11. 03. 2009 | 08:19

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Jana Mihovičová:
Zkuste si to představit, že by nějaký muž vyhlásil za ženský model politiky politiku Jany Bobošíkové.
11. 03. 2009 | 08:23

neo napsal(a):

Tak tohle je masakr: nepřímo omlouvat vraždu nepůjčováním dítěte a házet vinu na policii???

Navíc to neni Ital ani náhodou:) jak podle jména, tak podle xichtu.

Uvedení národnosti nijak nemění fakt, že jde o vraha, ale proč ji neuvést? Když v cizině vraždí češi, také se národnost uvádí.
11. 03. 2009 | 08:36

Silvie napsal(a):

Neo - jen tak na okraj. Souhlasím s vámi, ale ti Italové zase nejsou o tolik lepší. Jejich národním povahovým rysem je hysterie, machismus a hochštaplerství. Ale fakticky jsou asi přece jen trochu civilizovanější,nežli Balkánci.
11. 03. 2009 | 08:45

neo napsal(a):

Silvie:

Vy snad nějaké Italy znáte osobně?
11. 03. 2009 | 08:50

Jana Mihovičová napsal(a):

Pane Stříhavko, jde o rovnováhu a ne o další nerovnovážný "ženský" stav. Celá společnost je nakloněná mužským směrem. Muži jsou v zásadě jiní, než ženy a tak je to správně. Pokud si ovšem tu ženskou půlku odřízneme, tak se prostě ochudíme o jednu docela zajímavou dimenzi bytí. Nechci, aby to vypadalo, že bojuji proti mužům. Jde o spolupráci a nikoliv o boj. Mimochodem, na Facebooku jsem členkou skupiny Najde se 5000 žen, které řeknou, že muži jsou zlatíčka :)))))
11. 03. 2009 | 08:57

Ben napsal(a):

Paní KVS,
píšete:...dítě má mátku. A otce. Dlouhodobé nerespektování tohoto přirozeného stavu(bez ohledu na národnost...vede ke katastrofám.

Paní Kláro, víte, kolik otců Čechů by muselo vraždit?
Soudně mají právo vidět své dítě, ale jak toho dosáhnout? Když dítě žije se svou matkou, tak raději toho otce oželí, než aby pak mu matka dávala najevo, proč zase s "tím chlapem" trávil pár hodin!

Ale naštěstí přece jen česká mentalita je jinde, než třeba ta jižanská nebo východní, ale to tady již psali jiní.

A proto je dobře, když se už uvádí věk, někdy i jméno i ta národnost u těch, kteří něco tak šíleného spáchají.

Myslím si, že ani naše panny, i když to uslyší x-krát za sebou, jak psal skeptický, se nepoučí.
Zvlášť, když ten cizinec, má nějaké ty prašule navíc.
11. 03. 2009 | 09:00

Silvie napsal(a):

Neo, tak trochu.
11. 03. 2009 | 09:04

neo napsal(a):

Silvie,

co to je tak trochu? Já jich znám dost, několik z nich jsou moji dobří přátelé.... mohl bych je jednodušeji charakterizovat jako bezprostřední sympatické, družné ,velmi přátelské a spolehlivé lidi.
11. 03. 2009 | 09:07

Daňový poplatník napsal(a):

K tomu, co už zde bylo napsáno už jen maličká poznámka:proč tento temperamentní cizinec nevraždil legálně drženou zbraní?
11. 03. 2009 | 09:12

Silvie napsal(a):

Neo, tak trochu znamená, že jsem 13 let za jednoho vdaná a pár let jsem si tam požila. Jo, Italové jsou moc fajn, když je nemáte doma...
Neznám moc smíšených manželství, která dopadla dobře. Proto tvrdím, že vím, o čem mluvím. Jakmile opadne první zamilovanost, je to hodně tvrdý boj o pozice. A že nejsem žádný měkýš.
11. 03. 2009 | 09:16

neo napsal(a):

Silvie:

in bocca al lupo:)
11. 03. 2009 | 09:21

Kopidová napsal(a):

Paní Veselá, já jsem vás pochopila, šlo vám primárně o zveřejňování národnosti pachatelů, které štve k národností nesnášenlivosti a xenofobii a mě už též dlouho leze krkem.

Co se týče českých soudů, policie, matek, které neumožňují otcům vídat se s dětmi ... obávám se, že je to tak hluboký sociologický, psychologický problém, že ho nedohlédnete ani vy. Ono to totiž nejde jen smést ze stolu slovy o nespravedlnosti, protože ta panuje v rodinných vztazích odjakživa a bohužel i teď, i když si to některé gender aktivistky a aktivisti nechtějí připustit.
Rodina a role ženy se za poslední století proměnila tak, že polovina chlapů to ještě nezaregistrovala a druhá zírá s pusou dokořán, co to kolem nich prosvištělo ...
a ani ženy si neuvědomují, co všechno získaly a ztratily ...

Takže výřkiky typu: otcové mají stejné právo na dítě, ženy a muži mají mít stejné povinnosti v domácnosti, proč je nás tolik třicátnic zoufalých a svobodných?, když je ženská rovnoprávná, tak ať si stoupne ke sbíječce, apod ...
jsou podle mě úplně prázdné a zbytečné.

Ke studiu všem doporučuji tento zajímavý a celkem krátký článek: http://www.rodina.cz/clanek...
11. 03. 2009 | 09:23

Milan napsal(a):

Nu ano, Češky šílí po cizincích v domnění, že jsou lepší a jim tak bude lépe.
Když zjistí, že to není pravda, domáhají se pomoci z daní těmi opovrhovanými českými muži zaplacenými.
Viz odborné pojednání zde:
http://hamilton.bloguje.cz/...
To ale nic nemění na tom, že český právní systém je šílený, protože otcové v něm již předem vědí, že NEMAJÍ ŠANCI.
Paní JUDr. KVS to napsala velmi dobře.
11. 03. 2009 | 09:24

černá.huba napsal(a):

KVS Proč se pozastavujete,že se uvádí národnost?Abychom aspoň věděli,kdo nás tady vraždí,kdo s českou nálepkou žádá o azyl v Kanadě,ač s českou krví nemá nic společného,odkud jsou vraždící pedouši,drogoví a jiní obchodníci
atd.Chcete multikultní stádo,tak jako je vaše jméno multikultní.
11. 03. 2009 | 09:27

Silvie napsal(a):

Milane, pokud máte na mysli, jak stát "pomohl z vašich daní" těm ženám, které připravil o matky a jejich děti poslal proti jejich vůli do ciziny (často je svěřil na první pohled psychopatickým otcům), tak jste to opravdu vystihl. O těch dětech rozhodovaly soudkyně s názory paní KVS.
11. 03. 2009 | 09:42

zdesta napsal(a):

Paní K.V.S. Lze pochopit jednání člověka,který v důsledku ztráty opěrných bodů svého života, spáchá sebevraždu.Pokud ovšem vezme život někomu dalšímu ,je to msta.Další úvahy a důvody jsou na pendrek. To že dotyčnému bránila v přístupu k dítěti,mohlo by být důvodem msty,ale mstít seještě na dalších je něco obludného.Mám dojem, že vraždy i další zavažné krim inální přestupky nejsou v tomto státě "ohodnoceny" náležitým trestem.Někdy sleduji satelitní vysílání na Viasat Explorer.Davají tam skutečné kriminální přestupky (většinou vraždy)na území USA.Vypovídají tam skuteční vyšetřovatelé,forenzní specialisté,státní žalobci,obhájci i odsouzení.Tady se člověk setkává s trestem za vraždu s informací-hrozí mu dokonce 25 let vězení. Tam táto cifra je tím nejmenším co pachatele v USA může potkat.40,60,i 300let(což zní absurdně)není vyjimečné Vrazi dostávájí doživotí bez možnosti předčasného propuštění.Většina zůčastněných zastává názor,že taková individua nemají právo se pohybovat mezi slušným občany.Grázl který spáchá brutální vraždu je nedůvěryhodný a nebezpečný.Můžeme sice uvažovat o důvodech těchto zvěrstev a hledat příčiny,ale omluvitelné nejsou.V Evropě jsme k těmto zločincům příliš ohleduplní.
11. 03. 2009 | 09:42

plch napsal(a):

Narodnost ve zpravach je takovym novinarskym zvykem. Sociologove a analytici medialniho diskurzu v Cesku uz popsali o tomhle jevu spoustu stran, byla i skoleni s novinari, ale nemelo to zadny ucinek - zjistilo se, ze narodnost pachatele (pokud samozrejme neni "nasinec") je zakladni stavebni soucasti zprav. Na jednom "zpravodajskem" internetovem sajtu byla dokonce zprava o tom, ze na Sumave byl ukraden pes - reknete si: no a co? Pointou zpravy bylo to, ze zlodej byl Nemec! Tim se ta zprava stala zpravyhodnou - az rozum zustava stat.
11. 03. 2009 | 10:02

student napsal(a):

Z uvedeného jsem pochopil, že
se nedá spolehnout na justici. Ostatně soudci veřejně přiznávají, že nehledají spravedlnost, ale pouze shodu se zákonem.
Řešením by bylo odebrání justice z rukou právníků. Ani král Šalamoun, který prý soudil dobře,
nebyl vyučený právník.
11. 03. 2009 | 10:07

miro napsal(a):

Citace p.Samkové:Vím jen, že jestli i nadále se budou „dětský“ věci soudit způsobem, který je v zemích Koruny České stále praktikován, tak těch chlápků, kterým rupne v bedně, bude stále víc. A ženských, které budou umírat, bude taky stále víc. A taky sirotků....
HOWGH.
A nejen dětské věci.České soudy by potřebovaly zrušit nedotknutelnost soudců a platit je podle odvedené práce.Pak by snad vše zlepšilo i zrychlilo.
11. 03. 2009 | 10:08

Leo Johnson napsal(a):

Neexistuje žádná makedonská národnost. Na území FYROM( Bývalá Jugoslávská Republika Makedonie) jsou 2 základní etnické skupiny - Slované (Bulhaři) a Albánci. Toto byl Albánec. Pokud žijí ještě nějací etničtí Makedonci, tak na území dnešního severního Řecka.
11. 03. 2009 | 10:17

IronNick napsal(a):

KVS: Je vůbec národnost pro jakékoliv posuzování tohoto případu rozhodná??

Jistěže není, stejně jako není důležité pohlaví vraha, místo skutku, způsob vraždy, počet obětí a spousta jiných naprosto nepodstatných "detailů", které mohou vzbuzavat jakékoliv emoce. Stačilo přece napsat "Zase došlo k vraždě." a byla by novinová zpráva hotová. A Vy byste k tomu napsala jednovětný blog s textem "Je to neomluvitelné!" a bylo by to. Co bychom všichni ušetřili času, papíru... Všechno krásně korektní, absolutně nikoho by to nemohlo urazit, dokonale sterilní ráj na Zemi. Co říkáte? :)
11. 03. 2009 | 10:26

Krupa Václav napsal(a):

Paní KVS,četl jsem první příspěvek pod tímto blogem a tuším,že většina bude v podobném duchu a tak jdu rovnou k věci.O Balkáně jsme se v posledních letech mohli dočíst pro nás neskutečná zvěrstva.Jen jeden příklad,na který nemohu zapomenout.Za živa proříznuté hrdlo a z něj vytažený jazyk...Musím se přiznat,když jsem slyšel že v restauraci vraždil makedonec,řekl jsem manželce...no jo,makedonec.Rozumím Vám.Jeho čin je na nejvyšší trest a neospravedlňuje ho ani to co jste slyšela ohledně jeho nárokům vůči dítěti.Makedonec jako ital nebo čech.Jen jestli je to pravda, pak zodpovědnost za tento čin má i někdo jiný,někdo mohl svým zásahem této hromadné vraždě zabránit pouhou maličkostí.Umožnit otci styk se svým dítětem.Ovšem šmahem odsoudit je tak lehké a člověk si tím trochu uleví.Alespoň já to tak cítím.Bohužel.
11. 03. 2009 | 10:27

Silvie napsal(a):

Paní Samková je hned se vším hotová. Cosi se proslýchá také o násilnické povaze vraha (v případě Balkánců bych tomu docela věřila) - to měla matka předávat dítě psychopatovi?! Který ji údajně na veřejnosti škrtil a několikrát zmlátil tak, že musela vyhledat lék.ošetření?
Její chybou možná bylo, že se neobrátila na policii. Ale třeba se jen bála, neměla důvod se na ni příliš spoléhat. Vždyť je obecně známé, jak je policie a justice neschopná zasáhnout jen v případě stalkingu. A jak u nás končí jeho oběti.
11. 03. 2009 | 10:38

Jane napsal(a):

KVS: Tak proč to novináři uvádějí??
Odpověď je prostá, bez rasového podtextu.
Jinakost národů, kultur a náboženství obecně může mezi těmito subjekty v reálném životě působit problémy.
Vzdělání či informovanost pomáhá tato potenciální nebezpečí eliminovat.
Této úlohy se v tomto případě zhostili novináři.
Přeloženo do češtiny, jiná mladá dívka musí při navazování známostí pragmaticky, tedy bez předsudků vyhodnotit i podobné aspekty.
11. 03. 2009 | 10:55

hawk napsal(a):

paní Samková, co má Váš článek znamenat? S právem nebo zákonem to nemá nic společného. Proč by Makedonec nemohl mluvit italsky? Zda uspěl, či neuspěl u policie či soudu je podružné, ale naprosto irelevantní vůči spáchanému skutku. Makedonec se pravděpodobně rovná muslim, tedy naprosto neuznává žádná ženská práva kromě poslušnosti.

Takže mi z Vašeho článku vyšel ohromný blábol s nulovou informační hodnotou, tedy pokud, jak je Vám vlastní, opět naprosto zcestně, v tomto případě, neřešítě rasismus - viz zmínka proč Makedonec nebo někdo jiný.
11. 03. 2009 | 10:55

QUI napsal(a):

Jen mi vadí, že lidé, co zde píší mají jen negativní informace o Balkáně a jejich mentalitě. při tom jednotlivé státy po rozpadu Jugoslávie mají své zvyky a tradice. Nemyslim si, ze to bude jen vrazdeni. Proc Cesi nejvic jezdi do chorvatska ci do Bulharska, kdyz je ten Balkan tak moc nebezpecni.
Ale vubec nic nevite, kdyz jedete do Italie ( na jih Italie), myslite si, ze tam je bezpecne. Vzdyt pocatky mafie, jsou vlastne z Italie. Vrazdeni, prorustani mafie do politiky. Viz COSA NOSTRA, CAMMORA.. A v Italii takovych to vrazd je spousta. A nevrazdi Makedonci! NAUCTE se pozitivni i negataivni veci o Balkanu a pak sudte!
11. 03. 2009 | 11:00

Morová rána napsal(a):

Paní Samková, se v prvním odstavci dušuje, že vraždu, navíc několikanásobnou se v žádném případě nesnaží omlouvat a v dalším ji omlouvá(!) tím, že otec se, chudák, pouze nemohl domoci svých práv na zlém Českém státu, který si nedošlápl na zlou českou matku, která odmítala "půjčovat" své dítě hodnému vrahovi.
Ačkoliv nevylučuji, že za vrahovou motivací mohlo stát skutečně toto, nemohu si pomoci, "nepůjčování" dítěte, prostě nepovažuji za vhodný důvod, proč odprásknout jeho matku plus celou rodinu. Stejně jako masovou vraždu nepovažuji za normální zoufalou reakci normálního zoufalého muže.
Pokud bych se k tomuto případu měla vyjádřit já, spíše by mě zajímalo, zda onen pachatel, neměl sklony k agresivitě, nebyl duševně narušený, či zda neměl už v minulosti problémy se zákonem.
Pokud bych něco podobného objevila - a já nepochybuji o tom, že ano - pak bych musela samozřejmě konstatovat, že reakce jeho bývalé partnerky byla zcela správná. Takový člověk by se neměl stýkat s dětmi. Vlastně by se neměl stýkat s nikým, kromě ošetřujícího lékaře, dozorce, či kurátora.

O tom, zda jak a kdy se otcové mají zapojovat do péče o své potomky, jsem ochotna diskutovat. Nikoliv však, na pozadí takovéto tragedie.
11. 03. 2009 | 11:05

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Jana Mihovičová:
Celá společnost je nakloněná ŠPATNÝM mužským směrem, nikoliv mým. Mně se tento špatný mužský směr zrovna tak nelíbí jako Vám.
11. 03. 2009 | 11:13

Krupa Václac napsal(a):

Proboha,paní KVS přece v žádném případě neomlouvá vrahovo čin a je stejně pro přísné potrestání jako já,jako vy všichni,jde jí jen o to,že někdo mohl svým rozhodnutím,které by nikomu neublížilo,zajistit,že tento blog vůbec nemusela psát.
11. 03. 2009 | 11:24

Silvie napsal(a):

QUI, já osobně na Balkán nejezdím(vyjma Řecka). Ale je asi podstatný rozdíl mezi Balkánci, kteří žijí v Chorvatsku a živí se hoteliérstvím a těmi, kteří přijíždějí sem,aby "zkvalitnili" práci drogových mafií ("jugoši" a Albánci jsou jedni z nejhorších)a obohatili trh s bílým masem o nějaký pěkný český kousek.
Chápu, že paní Samkové není po chuti zveřejňování národnosti kriminálníků (zcela jistě to má souvislost se zveřejňováním etnické příslušnosti našich snědších spoluobčanů při trestné činnosti), ale postupovat podle jejích představ, měly by novinové články za chvíli nulovou vypovídací hodnotu. V Itálii taky klidně píšou, že Albánci vyvraždili celou rodinu na farmě, aby ukradli pár set eur (a nejen v Itálii). Opět narážíme na proklatou pol.korektnost. A dospěli jsme k hořkým koncům, když nám imámové žijící ve "svobodných" evropských zemích diktují, co smíme a co nesmíme psát a říkat a soudy v EU už za to některé euroobčany dokonce soudí.
To, co tady proklamuje paní Samková je ve svých důsledcích velice nebezpečná věc. Každý má právo na informace a vyslovení svého názoru. Pokud tomu tak není, nežijeme v demokratické společnosti.
11. 03. 2009 | 11:24

hawk napsal(a):

To Krupa Václav

...až na to, že je to takový blábol, až mám dojem, že když to paní Samková psala, tak se zrovna probudila a ještě měla ruku v nočníku.
11. 03. 2009 | 11:28

hawk napsal(a):

to Silvie

pod tohle se podepíšu.
11. 03. 2009 | 11:29

Qui napsal(a):

Milá Silvie.
Ohledně Itálie.. nevraždí tam přece jen Albánci a Rumuni, jsou to i Italové. Vzpomeňme si na případ notáře z Verony, který vyvraždil celou svoji rodinu atd.
vražda, kriminální činnosti - opravdu strašné, ale nejsou přece jen pachatelé Rumuni či Albánci. Dále problém je, že spousta lidí si plete Albánce a Makedonce. Úplně odlišná sorta lidí. Další, jak říkáte v Chorvatsku, že jsou tam většinou hoteliéři, opravdu si myslíte, že tam budou jen turisté a hotelieři, opravdu ne, najde se tam i spousta výletníku špatných i dobrých.
A ještě ohledně Makedonie. Makedonie je rozmanitá země, která vlastní krásnou panenskou přirodu a dalších pamětihodností. Má co nabídnout.
V Makedonnii žiji:
pravoslavní Makedonci
Albánští Makedonci
Torbeši ( jsou to Muslimove, nepatří k Albancum!!! - hodně jich zije v Iatlii)
Turci
Bulhari
Cikáni
Řekové
Ale u Bulharu by to bylo slozitější, nebot spousta MAkedonců pravoslavných, ale i Totbesu ci Albancu, si koupilo pas, takze určení národnostního složení je těžké!
pokud si myslí někdo, že jsou většina snědých a černých, jste na omylu.
11. 03. 2009 | 11:34

Qui napsal(a):

Dále bych chtěla dát dodatek.. k příspěvku uvedeném výše.
Češky opravdu jsou brány v zahraničí jako lehké děvy. Je to smutné a říkám Vám, že se někdy stydím, že jsem Češka. je mi líto Češek, které jsou slušné a poctivé.
11. 03. 2009 | 11:38

hawk napsal(a):

to Qui

vždycky jsem byl proti jednoduchým odsudkům, ale Balkán je prostě Balkán, jedno, jestli bledě modrý nebo tmavě zelený. Je to taková střední Afrika v evropských podmínkách. Vyjma Slovinska, samozřejmě.
11. 03. 2009 | 11:39

Harkor napsal(a):

Nechápu, co jste se ve skutečnosti snažila tímto článkem naznačit. Je to kritika policie? Soudů? Boj za multikulturní toleranci? Nebo vše dohromady? Kam až zajde tato pseudohumanita ve vztahu k cizincům a jiným národnostem jejich kulturám a zvykům? Udělal to Makedonec - udělal, nechápu, co s tím máte za problém.
11. 03. 2009 | 11:39

hawk napsal(a):

Qui

slušné a poctivé jsou většinou ty tlusté a odpudivé :-)) Jo a ještě jsou to dobré kamarádky :-)
11. 03. 2009 | 11:40

Ostravák napsal(a):

Václav krupa: Jaké rozhodnutí ? Aby tomu Vrahovi a despotovi půjčovala dítě ,když měla strach co sním udělá ? dobře věděla co to je mafiózo .
11. 03. 2009 | 11:41

Ben napsal(a):

No teda hawku? :-)

A co naše manželky? Ještě, že nám tady na blogy nechodí :-)
11. 03. 2009 | 11:51

Qui napsal(a):

pro hawk...

a jaku máš manželku či přítelkyni. Určitě hubenou vid.. :-)
Kamarádky máš jen tlusté.
11. 03. 2009 | 11:51

qui napsal(a):

11. 03. 2009 | 11:54

Helena napsal(a):

Harkor:
Problém je ten, že "udělal to Makedonec" se podává jako vysvětlení. Byl to Makedonec, tak je to jasnačka.
Takže musíme počkat na další podobnou vraždu, kterou spáchá Čech, aby se začaly řešit skutečné problémy
- aby ze stalkingu byl trestný čin s vysokými sazbami
- aby se řešilo "zadržování" dítěte a zároveň
- aby se braly ohledy na přání dítěte (např. dnes se "dítě se otce bojí" čte jako "ženská mafie dítěti nakukala že tatínek je zlej")

To je docela začarovaný kruh. Někdo nechce půjčit dítě, tak se to hned chápe jako že dělá tomu druhému naschvály, problémy si vymýšlí a dítěti vymývá mozek. Tím pádem nelze řešit ani "zadržování", ani případné nebezpečí ze strany druhého rodiče.
11. 03. 2009 | 11:55

Morová rána napsal(a):

Pane Stejskale,

myslím, že pár příspěvků by si zasloužilo smazání... Co vy na to?
11. 03. 2009 | 11:55

Ostravák napsal(a):

HaWk: Komu jsi fandil když bombardováli Jugosláviji ,Srbům nebo Kosovsko Albánskomakedonské drogové mafii ?
11. 03. 2009 | 11:56

Helena napsal(a):

Víte co... tady je prostě takových problémů, které volají po řešení, a tohle by mohl být výrazný popud k tomu, aby se něco začalo dělat... aby se lidi začali zlobit a tlačit na zákonodárce... a všechno se to smete pomocí "no jooo, Makedonec, to se dalo čekat".
11. 03. 2009 | 11:56

Qui napsal(a):

ještě k Balkánu..
Svět je přece krásnej, že je pestrobarevnej.. Jiná kultura, jiná zem, jiné tradice. Byla by nuda, kdybychom všichni byli stejni.
Jednou jsem se setkala s názorem jedné muslimské Makedonky torbešky - Vzdyt ty jsi chudak, ze nejsi muslimka.. A ja velkej ateista jsem si rekla, hm, ale prave to jsem si myslela ja o ni. Nejhorsi je brát nekomu, svoje nazory a presvedceni. Pokud tato torbeska je statsna, proc na ni koukat pres prsty. A hlavne v Makedonii, zije spousta muslimek, co jsou modernizovane, pracujiv Americe na vyssich postech atd. Ale jsou takove, co nejdou se koupat v plavkach a vite proc. Protoze si rikaji, co by tomu rekla sousedka, kdyby me videla. Ve vetsi mire si to take delaji samy..
11. 03. 2009 | 11:58

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Opravuji první větu ze svého příspěvku(11.03.2009 11:13:56)

Skoro celá společnost nebo většina společnosti/velká část společnosti je nakloněná ŠPATNÝM mužským směrem, nikoliv mým, jsem 1/10 000 000 (zaokrouhleně) společnosti.
11. 03. 2009 | 12:00

hawk napsal(a):

to Qui:

Jasně, že jo :-)

to Ben:
to máš pravdu, nakonec mého nicka nezná, kdyby sem nakoukla :-))

Pičus Panelakovy:

:-)))))))))))))))))))

to Helena:

ano, něco dělat, to je to pravé ořechové. Ještě jak, kdy a co ten multiobčanský úder v pravý čas přinese. Svatá prostoto :-))
11. 03. 2009 | 12:00

Helena napsal(a):

Silvie:
Ano, se stalkingem je to u nás velmi krásné. Moje máma kdysi předala policii audio nahrávku sousedky, která vyhrožovala vykucháním celé rodiny, a policie jí oznámila, že to je sice moc pěkné, ale že musí přinést video. Ovšem ať nemá starosti, že pokud by se opravdu něco stalo, tak sousedka bude hlavní podezřelá.

Obrácení se na policii vypadá asi takhle:
- vy podáte trestní oznámení
- stalker obdrží obálku s modrým pruhem, dostaví se na služebnu a dozví se, že konkrétně vy jste podali t.o.
- policie konstatuje, že to je prkotina, dotyčnému se omluví a případ zahodí
- stalker vás uškrtí, policie případ vyhrabe a vítězoslavně dopadne vraha
11. 03. 2009 | 12:01

Helena napsal(a):

hawk:
Ale tohle opravdu není nějaký multiobčanský problém:) Ten chlápek mohl stejně dobře být Čecháček nebo Moravák, s národností to nemá co dělat.

Jak říkám, drsné tresty za stalking, není jiné možnosti.
11. 03. 2009 | 12:02

Helena napsal(a):

Qui:
Jaký je rozdíl v tom, když Makedonky odsoudí sousedku v bikinách, a když jihočeské husy odsoudí sousedku nahoře bez?
Ještě před sedmi lety po nás jihočeské fakanstvo házelo u rybníka různé věci, a když bylo polapeno a zbito, tak rodiče skuhrali že nemáme provokovat.

Ovšem nosit plavky, to je tady takový zvyk... a nosit šátek, to je zase takový zvyk v muslimských zemích... a jaký je v tom rozdíl? V obou případech nesmyslný kus oděvu.
11. 03. 2009 | 12:05

hawk napsal(a):

Helena:

no jo, drsné tresty, jen tak dál. Ale každá mince má vždy dvě strany....

A kdo to byl, je fuck, každopádně je to VRAH, dokonce i podle českého práva.
11. 03. 2009 | 12:05

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Jana Mihovičová:
Je možné, dle Vás, označit politiku Jany Bobošíkové, Jany Volfové(býv. posl. za ČSSD a předsedkyně stínové vlády žen) a Lucie Talmanové("přetáhnout" ženatého muže, předsedu strany a vlády, jiné ženě) za ženskou politiku?
11. 03. 2009 | 12:06

Ben napsal(a):

Moje bohužel, hawku, ví, jak mi většina známých říká.
Onehdy jsem si odskočil od počítače a na compu zůstal příspěvek LPČ a její reakce?
Teda, vy se tam titulujete! :-)
11. 03. 2009 | 12:07

hawk napsal(a):

Helena:

pomalu si začínáme rozumět, ano, nesmyslný kus oděvu, bude léto, holky budou chodit zase skoro nahý...ono je to pro řidiče horší, než náledí :-)

Jen se mýlíte v tom rozdílu...u nás holka dostane maximálně vynadáno a to ještě od ošklivější ženský nebo proto, že je hnusná :-)

No a muslimka dostane vynadáno, kamenování a ještě má pak k dobru setnutí, pokud by to kamenování přežila. Tady fakt vidím rozdíl :-)
11. 03. 2009 | 12:08

Qui napsal(a):

Helena: tak to je pěkně řečeno! Souhlas...
Určitě nesnáším předsudky..
Například jedna přitelova sestra šátek na hlavě nosí, prostě chce a druhá říká, že i kdyby jí na nože brali, stejně si ho na hlavu nedá!!!
11. 03. 2009 | 12:08

hawk napsal(a):

Ben

no ale to není její chyba, nýbrž tvoje :-)))

Protože zatloukat, zatloukat, zatloukat, když to nepomůže, tak zatloukat, když tě přistihne přímo při TOm, tak nesouložím, ale měřím hloubku pro svou vědeckou práci a hotovo :-)
11. 03. 2009 | 12:10

Qui napsal(a):

pro hawk:
v muslimských zemích je to opravdu problém.. versus náboženská policie atd. A víte, že se z těchto státu mají strach muslimky ( mluvím o muslimkach v evrope).
Ale záleží to jen a jen o konkítních chlapech..
Já třeba chodím se opalovat s muslimkou a ta se opaluje taky skoro naha a jeji 45. No a jiná ta by si se mou ani cigaretu nezapalila.. :-)
11. 03. 2009 | 12:12

hawk napsal(a):

Qui, Helena:

Holky, vy jste to tu ale rozjely, pomalu je mi tu úzko :-)
11. 03. 2009 | 12:13

hawk napsal(a):

Qui:

kam se chodíš opalovat? :-))))) Klidně promluvím :-)
11. 03. 2009 | 12:14

qui napsal(a):

ohridské jezero :-)
11. 03. 2009 | 12:16

hawk napsal(a):

Qui

...jo a vykouřím třeba 10 cigaret, fakt mi to nevadí, jsem multikulturní člověk, když jde o to, opalovat se s nahou holkou :-)))
11. 03. 2009 | 12:16

hawk napsal(a):

jaké jezero...:-) :-O
11. 03. 2009 | 12:17

Krupa Václav napsal(a):

Hawk,zda makedonec uspěl nebo neuspěl je podružné?Nikdo neví jak by se zachoval kdyby uspěl.Možná by utekl i s dítětem.Možná by dítě včas vrátil.Je i přesto rozhodnutí soudu či policie podružné?
11. 03. 2009 | 12:18

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých textů, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
11. 03. 2009 | 12:19

qui napsal(a):

ohridske jezero, mesto Ohrid
Makedonie..
11. 03. 2009 | 12:19

petr napsal(a):

u těchto problematických bojovných národů je pravděpodobné že se stane kdykoliv cokoli a určitě ne něco dobrého .Neznáte dějiny těchto národů?
11. 03. 2009 | 12:22

hawk napsal(a):

Qui

a tady, u nás, v krásné české kotlině nic??? Jsem frustrovaný, zklamaný, těžko to popsat :-(
11. 03. 2009 | 12:23

hawk napsal(a):

Qui

taková krásná místa tu znám a budou už tak opuštěná :-( :-(
11. 03. 2009 | 12:24

Qui napsal(a):

Dějiny národu Makedonie pro PETRA

http://www.navychod.cz/?req...
11. 03. 2009 | 12:24

qui napsal(a):

víš Hawk ja preferuji ten Balkán, tam kde je tak nebezpečnoa hnusně..
Paš českej rybník mne opravdu neláká :-)
11. 03. 2009 | 12:25

občanka napsal(a):

Pro Leo Johnson
Makedonci se za Bulhary nepovažují. Za Bulhary je považují Bulhaři, kteří si činí nárok na část Makedonie, stejně jako Řecko, které zablokovalo pojmenování Makedonie a proto se Makedonie dnes oficiálně jmenuje Bývalá jugoslávská republika Makedonie. A třetí zájemci o část Makedonie je Kosovo, kterému se podařilo Makedonii částečně obydlit.
Makedonci nechtějí být ani Bulhary, ani Řeky ani Albánci, ale chtějí být MAKEDONCI!
11. 03. 2009 | 12:32

Pičus Panelakovy napsal(a):

Každopádně byl ten Makedonec dobrý střelec. Neví někdo jestli chladnokrevně měnil zásobník?
11. 03. 2009 | 12:35

hawk napsal(a):

qui

ale jo, jsou tu místa,, např. lomy, kde je vidět 10 m na dno a ta, nicméně, byla to ode mě tak trošku nadsázka, ano? :-)
11. 03. 2009 | 12:36

hawk napsal(a):

jo a Qui, neřekl jsem, že je tam na Balkáně hnusně, to neeee, to bych nikdy, nijak, nevím.....:-)
11. 03. 2009 | 12:38

buldatra napsal(a):

Paní KVS:

Neberte si to tak. Lidi se holt někdy mají rádi, a později se rádi nemají.
A naopak.
Což se může projevit různě. Někdy až definitivně.
Bylo to tak , je to tak a bude to tak.
Kdo s čím zachází… A zacházet s jižanovou horkou krví, to se, paničko, musí umět.
Pakliže ho jednou někdo dožene k nepříčetnosti, dalo by se to chápat i tak, že šlape na hada bosou nohou. Což nemůže dobře dopadnout.

Stává se také někdy, že děvče blonďaté bývá vyměněno za velblouda. Popřípadě prchá strastiplně z jihu na sever, by krk si zachránilo. A na počátku bývá přitom láska. Inu život není peříčko.
A navíc.
Novinářům se to líbí.
11. 03. 2009 | 12:39

Qui napsal(a):

Určitě.. ale teď je problém, že západní Makedonie se chce odpojit a vytvořit samostatný stát či dokonce se připojit ke Kosovu.
Mnoho lidí co nezná problematiku těchto národů si může říci, proč neustále osamostatňování, ale problém byl v diskriminaci občanů, kteří tam od pradávna žili. Jedná se o Turky, Albánce, Makedonce. To znamená, že dříve MUSLIM nemohl studovat, nemohla pracovat v tovarně.. tudíž mnoho Makedonců odcházelo do zahraničí. A dokonce pas pro Muslima stál 100 euro a pro pravoslavného 10 euro atd.
11. 03. 2009 | 12:39

qui napsal(a):

Hawk.. jaké lomy..
?
11. 03. 2009 | 12:40

hawk napsal(a):

občanka:

to je ale maglajs, co? Fakt to tak je? A jak to ti Makedonci udělají, aby byli Makedonci?? Myslím, že když někdo Makedoncem je, tak to nemusí nějak udělat, aby byl makedoncem, prostě je, Makedoncem. Nebo není? Se mi zavařila šedá kůra, teď, tady, z toho....sakra.
11. 03. 2009 | 12:40

hawk napsal(a):

Qui

krásné, pískové, hlaďounké, které říkají:

"sem, sem, pojďte sem, hlavně hawk s qui, ale honom, jsme čiré, pískem prosáté, zelenomodré...." Ach.
11. 03. 2009 | 12:42

Ben napsal(a):

Vraždou to začalo a pláží končí.

Hned je život veselejší...
11. 03. 2009 | 12:45

Qui napsal(a):

Určitě.. ale Makedonce pravoslavného poznáš v občance dle jména : například RAJKO,GORAN,ZORAN,MIRKO ale Makedonce muslimského (ALBÁNEC,TORBEŠ,TUREK..poznáš například RAIF,ISMAIL,FARUK,FATMIR.
A v tom je ten problem...
Pac oni se rozdeluji.. sipter - albanec, kaur - pravoslavnej..
Ale delaji si to sami!! oni.
11. 03. 2009 | 12:46

hawk napsal(a):

QUI a ostatní:

teď vážně. Celý Balkán je multinárodnostní, poměrně vždy utlačovaný nebo násilně pospojovaný, a to proti všemu, tzradici, ekonomii, etnice a td. Ve středověku ho anektovali Turci, něco tam zanechali, pak dokonce i PO II, český král zlatý a železný, pak Rakousko Uhersko, pak II. světová válka, kdy jedni byli s fašisty, jedni s Rusy a sposta lidí jen trpěla, potom přišel Velký Tito a smáznul všechno, pak se zhroutila tzv. Světová soc. soustava a zase války o národy na balkáně, o kulturní dědictví, národní a národnostní, takže oni to tam, chlapci a holky, opravdu nemají movc lehké.
11. 03. 2009 | 12:47

hawk napsal(a):

Ben:

jo jo, někdy je ten spouštěcí mechanismus hodně složitý ......

:-))))))))
11. 03. 2009 | 12:48

hawk napsal(a):

qui

jsi ale utajená, chtěl jsem ti napsat mail, hned mi to řeklo ERROR, ach jo, mazanější než chlapi :-))
11. 03. 2009 | 12:49

JAHA napsal(a):

Ad: autor
K tomu Vasmu prispevku som sa dostal az dnes. Ako citam reakcie, vacsinu ludi vase podanie "vytocilo". Mna nie, neviem preco. (Mozno mam tiez vypite:-)). Ja som vo Vasom prispevku zachytil dve podstatne veci, ktore ste (podla mna) chceli povedat.
1. Akcentovat, aby sa uz konecne nieco zacalo robit s nenormalnou praxou v tychto koncinach, ze dieta sa zveruje zasadne matke (to by uz musela byt neviem aka, aby dieta sud zveril otcovi), ktora v mnohych pripadoch upiera otcovi akykolvek styk z dietatom.
2. Poukazat na to, ze (co je znama vec) muzi povacsinou horsie psychicky znasaju taketo stresy, o to viac, ze sa "musia" tvarit(tak je to tu v podvedomi vsetkych ludi, teda i zien), aki su silni, sebaisti, ako je im vsetko jedno a ako vsetko zvladnu (nielen v posteli a najlepsie ihned). No a preto je velka pravdepodobnost, ze po takomto psychickom tyrani (o ktorom sa ale nemoze v tychto koncinach hovorit, je to tabu), niektoremu rupne v hlave a nastane skratove spravanie.
3. Poukazat na to, ze aj ked su samozrejme tak geneticke, ako aj spolocenske predispozicie suvisiace s tym, kde clovek vyrastal, nemal by to byt dovod na posudzovanie skutku.

Prajem viac porozumenia od inych:-).
11. 03. 2009 | 12:50

Jagoda napsal(a):

Když novinář napíše "cizinec", čtenáře zcela pochopitelně zajímá, o jakého cizince šlo. No a co? Je to přece informace jako každá jiná. Národnost se snad nemá uvádět proto, že novinář moudře a uvědoměle předjímá, že čtenář je nácek? Že kdyby takovou informaci dostal, bylo by to škodlivé? Takhle otcovsky přistupovali k věci komouši, ti věděli vždycky dobře, co je správné říci, a co ne.
11. 03. 2009 | 12:55

Silvie napsal(a):

Qui, píšu o Balkáncích (Albáncích, Makedoncích), protože se o nich v článku mluví, pokud jste si nevšimla.
Ano, v Itálii loupí a vraždí ještě jiné národnosti - z velké části se jedná o imigranty z Afriky (třeba Marokánce). Žila jsem tam dost dlouho, tak mi nevykládejte, jak to tam chodí.
Netvrdím, že v bývalé Jugoslávii a Bulharsku žijí samí grázlové, ale tvrdím, že ti ,co k nám přijíždějí "za prací" mají z velké části co dělat s mafií (právě z těchto dvou zemí). Zmiňovat Albánii nemá snad vůbec smysl - vyhlášení samostatnosti Kosova bylo jedním velkým omylem.
11. 03. 2009 | 13:00

Qui napsal(a):

Také nevidím problém napsat, jaké byl národnosti. Ale vidím problém reakci lidí.. To znamená, že kvuli jednomu blbci, který udělal neodpustitelný čin, odsuzovat jeden národ.. V tom je problém.
11. 03. 2009 | 13:03

Pičus Panelakovy napsal(a):

Nesouhlasím s autorkou. Je třeba zveřejňovat národnost cizinců kteří si dokáží poradit se záletnými Češkami. Je to nutné aby podvádění Češi věděli kam zajet na školení. Proto je rovněž důležité uvádět nejen národnost ale i stát, provincii, vojvodství, okres, župu, město, ve kterém se dostalo cizinci tak znamenité průpravy. Jak v diplomacii tak ve střelbě.
11. 03. 2009 | 13:04

Qui napsal(a):

hawk..
utajena..a stale utajena
11. 03. 2009 | 13:04

QUI napsal(a):

Silvie,
ja žiji v Itálii a jen jednou jsem slyšela UN MACEDONE HA UCISSO.. Pokud si myslis ze slovo SLAVO je makedonec, to nenni. Je to Jugoslavec, ale ted mi rekni, kdo je dle tveho nazoru Jugoslavec? Srb, Cernohorec, Makedonec, Chorvat, Slovinec, Bosanec..
Ohledne Makedonců v Itálii, slušně pracují a žíjí si jako mnoho cizinců. Viz. Češi, Poláci atd. Neříkám, že jsou svatí, ale i my Češi nejsme..
Ps. najdi mi v italsekjch novinach, ze Makedonec zabil..
11. 03. 2009 | 13:07

buldatra napsal(a):

to JAHA:

no jo, je fakt, že jste asi správně pochopil, co tím chtěla paní autorka říci.
Na druhé straně však by měly ledaskteré ženušky z našich končin pochopit, že mentalita různých lidí z různých končin je různá. Někdy až hrůzná.

A v tom lze zase spatřovat kouzlo jinakosti, tedy to, co se tak líbí multikulturalistům-takové to vzájemné obohacování se a tak.
Čili, díky výše diskutovanému případu jsme se zas o něco obohatili. A že nic není zadarmo, je také jasné.
I tak je možno?
11. 03. 2009 | 13:07

QUI napsal(a):

Silvie,
ja žiji v Itálii a jen jednou jsem slyšela UN MACEDONE HA UCISSO.. Pokud si myslis ze slovo SLAVO je makedonec, to nenni. Je to Jugoslavec, ale ted mi rekni, kdo je dle tveho nazoru Jugoslavec? Srb, Cernohorec, Makedonec, Chorvat, Slovinec, Bosanec..
Ohledne Makedonců v Itálii, slušně pracují a žíjí si jako mnoho cizinců. Viz. Češi, Poláci atd. Neříkám, že jsou svatí, ale i my Češi nejsme..
Ps. najdi mi v italsekjch novinach, ze Makedonec zabil..
11. 03. 2009 | 13:08

Silvie napsal(a):

Qui, národ nikdo neodsuzuje, pokud jsem si všimla. Ale bylo by určitě fajn, kdyby dámy dříve, nežli se zahledí do temných balkánských očí, použily mozek... Proto se musí o těchto věcech psát více a více. Žena ,která si vezme za manžela Albánce, musí být šílená. V tomto případě neexistují výjimky z pravidla.
Ale i pokud jde o cizince z jiných, zdánlivě "civilizovaných" zemí, měly by ženy vědět, že jdou do obrovského rizika. Měly by rozhodně počítat s tím, že můžou velice lehce přijít o děti a naše státní instituce ,ani soudy jim nepomohou!
Měly by vědět, že každý cizinec se jinak chová v Čechách a jinak ve své vlasti, měly by si zjistit, jakou kulturu vůbec daná země má, jaké jsou zvyklosti, jaký zaujímá postoj k ženám, jaké má rodinné právo!!!...
11. 03. 2009 | 13:13

Pičus Panelakovy napsal(a):

Slovo SLAVO znamená původně otrok...
11. 03. 2009 | 13:13

hawk napsal(a):

Qui

a co děláš na Balkáně, když máš to samé moře doma? :-)) Nicméně je fakt, že lidi dělají hlouposti a Češi, postižení 40-ti lety komunismu, zvláštˇ. A to, přesně...Makedonec udělal...všichni makedonci jsou mizerové, Němec udělal... Něšmci jsou všichni esesáčkové, Italové udělali....vždyť byli s Němci, jsou to taky všichni mizerové a co je zvláštní..policajt udělal, všichni policajti jsou svině, doktor zanedbal...všichni doktoři chtějí jen prachy a zanedbávají. Takhle to tu chodí a můžu se při takových hovorech uvztekat, nic platné mi to není...
11. 03. 2009 | 13:15

Silvie napsal(a):

Qui, já neslyšela ani tak o "jugoších", jako o Albáncích. Zadejte heslo -" Albanesi ucisi"(Albánci zavraždili)...
11. 03. 2009 | 13:16

Qui napsal(a):

Silvie,
tak to je naprostý souhlas. Určitě. Já mám z Itálie takovou zkušenost, myslím kamarádky Češky, co se provdaly za Italy. 50% uz se rozvedlo. A nejbláhovější na tom je. Že s manželem se poznali například před 9 rokama a jejich potomkovi je 8 a 10 měsíců. ve většině případů. Je to smutné. Proto, kdo chce žít s cizincem, musí s ním být dost dlouho dobu, aby poznal jeho charakter. Poznání rodiny, jet do jeho vlasti atd.
11. 03. 2009 | 13:18

hawk napsal(a):

to qui

doufám, že tvůj poslední příspěvek čtou všichni, mužský i ženský, kteří mají zálusk na svatbu s cizincem nebo jen společné žití. Jiné zvyky, jiná mentalita, všechno jiné, od výchovy počínaje. To bylo fakt dobrý.
11. 03. 2009 | 13:20

qui napsal(a):

Ano Silvie.
Je to pravda. Albánci a Rumuni se nejvíce podílí na trestní činnosti. Ale nezapomínejme i na Italy z jihu, neboť já si myslím, že jih Itálie je jako druhý Balkán. Platí tam stejné tradice a podobné zvyky.
Dále nepleťme si Albánci a Makedonci.
O Albáncích raději nemluvme!
11. 03. 2009 | 13:21

hawk napsal(a):

Silvie, qui

a cikáni. Ze všech koutů světa.
11. 03. 2009 | 13:22

qui napsal(a):

Milý hawk.
Je to pravda. Víš já možná jsem našla opravdu vyjímku. Jsem s partnerem 7 let, do jeho vlasti jezdím stále, s jeho rodičema jsem neustále v kontaktu. A jsem spokojená. Sice v domácnosti je zákaz jiného jazyka než češtiny, ale to tak je správné, ne!?
Ale ještě bych chtěla upozornit všechny dívky, které si začínají s Makedoncema zkontrolujte, jestli v jejich vlasti nemají manželky, i když chlapců, je třeba 22 let.
11. 03. 2009 | 13:25

LEVAK napsal(a):

Vážená paní doktor než napíšete podobnou zmatinu(Nevím o tom vlastně vůbec nic.) tak si prosím napřed odpovězte na
sedm zlatých otázek kriminalisty :
Quis -kdo
Quid - co
Ubi - kde
Quibus auxiliis – čím
Cur - proč
Quomodo – jak
Quando - kdy
Cui bono? – Komu to přinese užitek?
Zatím asi budu muset i nadále věřit,že ženy(ani ty vysokoškolsky vzdělané)nemyslí hlavou!Ale potom pokud se dokáže pravdivost této úvahy by pro ně celém rozsahu platily Vaš oblíbené 3 x K!
11. 03. 2009 | 13:25

lock napsal(a):

Pič.s panelákový:
Pane, nechcete se přestěhovat na novinky.cz? Tam byste určitě našel spoustu soukmenovců a plnou náruč pochopení.
11. 03. 2009 | 13:26

Silvie napsal(a):

Qui, ale ono to poznání rodiny je taky někdy zavádějící - všechno se může zdát zalité sluncem...
Čeští chlapi si myslí, že Češky jdou po cizincích kvůli penězům, ale tak to často vůbec není. Speciálně Italové jsou skutečně okouzlující milenci a dokážou dát ženě pocit, že je tou jedinou na světě. Zahrnou ji pozorností, láskou, dárky... Tohle, bohužel, u českých mužů postrádám- jsou příliš věcní, nudní, city nedávají najevo.
Ale v momentu, kdy zamilovanost opadne a život zajede do stereotypních kolejí, nestačí se ty ženy divit, koho si vlastně vzaly. Jižani nesnášejí klid, jsou hodně hysteričtí, vyžadují neustálé halasné proklamace lásky, mají rádi scény, jsou majetničtí a žárliví. Po pár letech to jednoho unaví.
11. 03. 2009 | 13:27

Pičus Panelakovy napsal(a):

lock
Netuším jaké soukmenovce máte na mysli.
11. 03. 2009 | 13:29

Qui napsal(a):

Pro Levaka..
a i muzi ( s vysokoskolskym vzdelanim) mysli hlavou? Vzdy mysli hlavou?
11. 03. 2009 | 13:30

hawk napsal(a):

Qui

přeju ti to z celého srdce, když se něco dělá, má se to dělat správně, jak je vidět, povedlo se a to je dobře. A znovu opakuji, ten tvůj návod by si měli přečíst všichni, kdo to chtějí udělat.

Nakonec, vždyť je to pěkné, když se mají dva až tři lidi rádi :-))
11. 03. 2009 | 13:31

hawk napsal(a):

pro VŠECHNY:

žádný muž nikdy nemyslí hlavou, to bychom to dopracovali. A to jsem chlap a ještě s diplomem práv. Jenže tolik let ženatý.....že jsem na to přišel :-))
11. 03. 2009 | 13:33

QUI napsal(a):

Silvie,
uje to pravda, ale když se podíváš i na rozvody v ČR, jspi to také smutná čísla. Ale i Češky, kteří se provdají za Čechy svého manžela po letech ani nepoznají.
11. 03. 2009 | 13:33

lock napsal(a):

zejména ty s podobnou diagnózou.
11. 03. 2009 | 13:34

hawk napsal(a):

QUI

Jaké jsou problémy s cikány v Itálii, velké, malé, neřešitelné nebo jako u nás? Něco jsem slyšel, ale informace od pramene je vždy lepší.
11. 03. 2009 | 13:35

qui napsal(a):

hawk..
dva až tři lidi rádi..
Máš můj obdiv :-)))
a co tvoje hubena manželka/přítelkyně .. ty jsi ten třetí ?
11. 03. 2009 | 13:35

hawk napsal(a):

qui:

nevím, nikdy jsem po tom nepátral a nikdy už to neudělám. Dvě děti, už dospělé holky jsou prostě moje a hotovo. Nakonec...moudrý je otec, který pozná vlastní dítě" tak se počítám mezi ty moudré.

Moje manželka je stejně stará jako já, jsme jak kráska a zvíře, na mě jsou léta vidět, na ní ne a vypadá nejméně o 10 let mladší než já, možná o víc. Když jsme měli první dítě, tak na Matějské to měla jako dítě zadarmo, fakt. No není to pro ženskou, která se chce líbit, výhra? :-)

A já ji miluju stále, jen jsem si ponechal svobodu v rozhodování a jí taky a ona mně. Takže tak. Ještě jednou NIKDY jsem nepátral a nikdy to neudělám, jsem spokojený :-)) Pochopila jsi mě? Myslím že jo :-)
11. 03. 2009 | 13:39

Ben napsal(a):

Ale paní Silvie,
teď opěvujete Italy a před chvíli jste psala, že je líp, když je nemáte doma :-)
Paní Silvie, tak jak je to s těmi Italy? :-)
11. 03. 2009 | 13:40

qui napsal(a):

Cikáni v Itáli..
Oni se přesunuli z Rumunska, říkají si, máme být v campu tam či v Itálii, kde můžeme krást a máme co krást, neboť jsou tam bohatší lidi.
Cikáni z Rumunska opravdu páchají trestné činnosti - znásilňování, únosy dětí, krádeže.. Mají to horší než my. Ale za poslední dobu přibylo otřesných případů, kdy lidé především v Roma, periferie ( nejen Roma ale i další větší města) s ebojí v noci vycházet.
Ale vláda posílá do vlasti, ty kteří nemají práci či nemají povolení. Hned je pošle. A ani nemluvím o imigrantech z Afriky, kde neustalé přijíždějí nové a nové lodě s nimi.. Ale policie lidem na Sicilie říká, že se jich nemají bát. Jsou to chudáci ty z té Afriky. myslí si, že v Evrpě najdou poklad.
U nás černoši s enemají tak špatně jako v Itálii
11. 03. 2009 | 13:41

Qui napsal(a):

hawk..
určitě jsem tě pochopila, ale právě jsem psala, jeslti ty nejsi ten třetí, když tvoje manželka je právě ta kráska :-))
11. 03. 2009 | 13:42

Pičus Panelakovy napsal(a):

hawk
Diplom z práv, nejste náhodou policista co se nudí v práci?
11. 03. 2009 | 13:49

hawk napsal(a):

Qui

ad 1/ díky, myslel jsem si to, bohužel zde nemáme cikány ale Romy (nevím co mají společného s Římem :-)))))) a páchají a páchají, nicméně slušný člověk o tom nesmí mluvit. Jak říkám bohužel. Každý holt nemá velkého Silvia, kterého mimochodem obdivuji, protože je to takový parchant v dobrém slova smyslu.

ad 2/ možná jsem i pátý, kdo ví, jenže to nevím, takže se mě to netýká :-)

a jak se na to díváš ty?:-)
11. 03. 2009 | 13:51

qui napsal(a):

promin ja jsem roma napsala jako Řím, nebot oni jsou hodně v Říme... romští rumuni, kteří emigrovali do Itálie a jsou v římě
11. 03. 2009 | 13:56

qui napsal(a):

Takže ještě k Silvio.. Silvio je člověk, co pro lidi v Itálii dělá strašně moc. Vlastně on si vytváří zákony, které potřebuje , či mu prospějí, ale když prospějí jemu, i pro občany je to dobre..
Jinak Silvio vyklidil odpadky z Neapole běhěm par měsícu. Prodi se na toho nezmohl!Vláda se snaží hrát dulezitou roli v socialni politice.
Takze jako je srotovne, prispevky a dalsi je opravdu mobilni a nejsou to sliby. On rika, ja ty penize dam, ale vim, ze se mi vrati.
Pred vanoci rozdaval BONUSove karty na nakupy v hypermarketech. Bylo to asi od 100-500 euro mesicne ( myslim).
11. 03. 2009 | 14:01

Pičus Panelakovy napsal(a):

Silvio na hrad!
11. 03. 2009 | 14:04

hawk napsal(a):

Qui

ale to já chápu, přece, jen jsem si vystřelil ze zdejší oficiánosti a pitomců :-) Jasně, že jsem pochopil, že Roma je Řím.

Ale jinak jsi mi neodpověděla, víš ty vůec, co je to mužská ješitnost??? :-)))
11. 03. 2009 | 14:10

qui napsal(a):

jojo
ad2..
ja si myslim, ze ve vztahu ( teda pokud se ptas na tohle)by nemela byt prehnana volnost.
Vis volnost jako volnost.. Teda respektive.. vis kdyz ma clovek velkou volnost, existuje mnoho sanci k nevere. Ty, i ja i druzi muzou ustat jednu, dve, tri.. deset ale prave treba ta sta povede k nevere.. Pac ja vim, ze kdybych mela volnost az moc velkou, ze nebudeme jen jeden ale i vic.
Hm a mozna dopadnu jako ta slecna ze Sokolova. Víš, co myslím!
11. 03. 2009 | 14:16

qui napsal(a):

ještě jsem chtěla dodat, že mi přijde smutné, když v dnešním světě je spíš normální rozvádět se, než vytrvat v manželství.
Jsem se zamyslela a říkam si, proč!? Proč lidi víc nebojujou zachránit vztah nebo se snažit udržovat morální hodnoty PARTNERSKÉHO VZTAHU.
Neboť přehnaná emancipace žen a právě volnost ve vztahu, k tomu nasvědčuje.
11. 03. 2009 | 14:23

doc. napsal(a):

Slavná paní Samková, co pak vám policie udělala, že z pozice advokátky ironicky zesměšňujete její označení. Nebo jste opravdu tak hloupá a děláte ze sebe fiflenu, která si nevidí ani na špičku nosu: Nic nevíte, ale hlavně že jste chytrá........ Bůh nás chraň před takovými právníky jako jste Vy.....
11. 03. 2009 | 14:26

jan napsal(a):

Určitě národnost zločince není tak moc důležitá, rupnout v hlavě může každému a soudný člověk pochopí že to není národností, ale na druhé straně proč to tajit. Ať se řekne že vraždil, krad či loupil Čech, Vietnamec,cikán atd.Je to lepší než lidem lhát.
Jinak rozumím co jste chtěla říci,bohužel náš stát plodí čím dál tím víc zoufalců .
11. 03. 2009 | 14:35

Amigo napsal(a):

Nezúčastňuji se těchto intelektuálských blogů, ale nadpis mě oslovil.
Přemýšlel jsem totiž o národnosti hříšníka a vzpomenul na svoji švagrovou.
Její národnost je makedonská.
Její povaha je nesmiřitelná.
Srdečná, rozdala by se, milá a hodná.Ale odpustit, odpustit nedovede.
Její upjatost na vlastní děti (má dvě) je až chronická.Jejich ochranářství, které na nich praktikuje vůči celému okolí je až směšné.
Kdysi dávno jsem si dovolil spérovat jejího syna, jenž coby starší se s mým synem zatoulal kdesi v cizině.
To byl konec mezi rodinnými vztahy.Do konce života už se mnou nepromluví.To vím docela jistě.
Nedivme se pak nátuře jihoslovanů, Srbů a Chorvatů a nedávné válce na jihu Evropy.
Neumějí odpouštět, jakoby ani nebyli civilizovaní...
11. 03. 2009 | 14:36

Michal Macek napsal(a):

je to vrazda,napsala......
11. 03. 2009 | 14:40

hawk napsal(a):

Qui

docela jsi mě dostala, jsem na rozpacích co napsat, takže napíšu, co si myslím já.

1. člověk není monogamní a sebebičující tvor.

2. přehánět se nemá vůbec nic, ale lidské srdce je velké, dejme tomu na sem tam nějaký úlet, s mírným vztahem, který nic nerozboří. Není možný nový vtah úplný, ten pak romlátí všechno, takže s rozumem, ano :-)

3. Jsem hrdý na to, že mám manželku rád a že jsme spolu od 18-ti let už 29 let, stí dobrým, ale i s tím špatným. Se vším všudy.

4. volnost je třeba, ale inteligentní člověk ji možná využije, ale nikdy nezneužije.

5. Bohužel si mnoho lidí neváží toho, co má, proto o svůj vztah nebojují.

Jinak já patřím k lidem kteří sex a vůbec vztahy nepřeceňují, ale doceňují, nikdy nejsem pro to, aby druhý, kvůli mému vztahu, chtíči :-) názoru, měl ze života peklo. To pak posílám do pekla sám sebe, no ne? :-)
11. 03. 2009 | 14:40

qui napsal(a):

Zajimavý nazor, az nato ze co ja znam Makedonky, tak se o deti tolik nestaraji, jako Vami zminovana svagrova.
Ale ted si polozme odazku ODPUSTIT, pro krestany odpustit, by melo byt skoro povinnosti, ale meli by odpustit pozustalyi vrahovi - v tomto pripade Makedoncovi?
Ptam se z toho duvodu, ze v Italii, kdyz se stane podobny pripad, hned ruzna fora, debaty zahrnuji slovo ODPUSTIT. Ale ja bych nedokazala!
Odpustit ci oko za oko, zub za zub.
Jinak s tou civilizaci mate pravdu.
11. 03. 2009 | 14:42

Ben napsal(a):

Panebože,
četli jste to, co se stalo v Německu? Ve škole postříleno 15 lidí!!! Co se to děje? Kam to spějeme?
Kde jsou ty doby, kdy se psalo, jó, to je jenom možné v usej...
11. 03. 2009 | 14:44

qui napsal(a):

Hawk,
víš, jen mne překvapilo to, že jsi napsal člověk inteligentní nezneužije.Ale citzy s inteligencí nemají nic společného. to by znamenalo, že lidé inteligentní mají ideální vztahy. Inzeligentnější člověk může chápat věci lépe ale i více je řešit!
Všechno je individualní.
Ale proč úlet - kdo si chce užit, chybí mu něco na vztahu, něco nefunguje sex, komunikace atd.
Mě je 25 let a možná si mám svět moc zkreslený, ale vím, že bych nepodvedla .. bojim bojim :-)
ne ja jsem podvedla..ne nynejsiho pritele ale prvnioho pritele cecha, podvedla jsem ho proto, protoze se ke mne blbe choval! Odplata.
11. 03. 2009 | 14:50

Karlík napsal(a):

Jak víte že to byl Makedonec? Byl to sice občan Makedonie, ale národností to mohl být klidně Albánec nebo Srb...
11. 03. 2009 | 14:50

hawk napsal(a):

pro všechny:

příjemná debata, bylo mi ctí, musím však jít zase jinam vydělávat :-) papa, mějte se fajn
11. 03. 2009 | 14:51

Danuta napsal(a):

No,je dobré připomenout jakou národnost měl dotyčný pachatel. S takovým "ženichem" si s velkou pravděpodobnosti partnerka užije. Mezi přáteli mám pár takových smíšených manželství a i když žijí v "civilizované zemi", stále si prosazují svoje práva a zákony. Mluvila jsem s nimi na to téma několikrát a vím, že i kdyby jim hrozilo doživotí, svoji manželku by, podle svého práva, zabili. Žiji v Jižním Walesu v Anglii. Těch tmavých lidí je tady hodně. Naštěstí jsou k nim Angličané tolerantní.
11. 03. 2009 | 14:51

hawk napsal(a):

qui

jéje, nene, inteligentní člověk samozřejmě nemá automaticky plnohodnotný vztah oproti méně inteligentnímu, tak jsem to nemyslel, Mylel jsem takovou tu hrubě přírodní "selskou" inteligenci, kterou používá moc málo lidí :-)

A vztah-erotiku spojovat s pomstou je přinejmenším škoda, člověk by na to měl mít hezké duševní rozpoložení a měl by si na to s láskou vzpomenout. Je to na dýl, ale myslím, že jsme si porozuměli :-) Škoda že musím k soudu :-)
11. 03. 2009 | 14:54

Petrman napsal(a):

už to nehulte paní Kláro, nějak se Vám potom všechno plete
11. 03. 2009 | 15:04

JK napsal(a):

Informace o tom případu nemá prakticky nikdo z nás. Četla jsem, že se onen člověk dopouštěl fyzického násilí a vyhrožování. Už vidím kteroukoliv matku, která svěří své dítě člověku, který je může unést mimo území ČR a který toho taky je schopen. To možná paní Samková-Veselá by s tím problém neměla, já tedy ano. (Pomíjím fakt, že nepovažuji za příliš pravděpodobné, že bych mohla mít dítě s psychopatem. Ti mě nepřitahují, já je ostatně taky ne. )
11. 03. 2009 | 15:05

trouba napsal(a):

Paní Danuto o tom, k čemu (konkrétně v Anglii) vede ta ad absurdum dovedená tzv. tolerance, přečtěte si knihu Dr.Theodore Dalryple "Život na dně". Doporučuji to ku čtení i paní doktorce Kláře Veselé Samkové.
11. 03. 2009 | 15:08

qui napsal(a):

a co práva otců...
11. 03. 2009 | 15:10

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých textů, které byly v rozporu se zdejšími pravidly (viz Kodex diskutujících - http://blog.aktualne.centru...).

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
11. 03. 2009 | 15:55

Amigo napsal(a):

Qui.
Nemyslel jsem odpustit vraždu.
Měl jsem na mysli odpouštění naprostých stupidit.
Z jejich neodpouštění totiž vznikají spory a nenávist, která se stává čím dál víc nesmiřitelnou.
Končí mnohdy zabíjením a dalšími zvěrstvy.
V tomto případě vraždou.
Já mám to štěstí, že můžu švagrovou ignorovat, nemám s ní nic společného, ale oběť této vraždy tuto výhodu zřejmě neměla.
Měla-li s vrahem dítě, pak měli společného daleko víc, než bylo zdrávo, jak vidno...
11. 03. 2009 | 16:05

ivanT napsal(a):

Danuta: "No,je dobré připomenout jakou národnost měl dotyčný pachatel."

Do urcite miry je pravda ze kompletnejsi informace mohou byt uzitecne, ale riziko je, ze se tim utvrzuji tendence k rasismu. Chte nechte, clovek si muze zacit myslet, ze 'vsichni' Makedonci (nebo vsichni Italove, atd.) jsou vrahove, podvodnici, nebo o co prave jde.

A pred dusledky neni chranen nikdo - az prijedete jako Cech do Tramtarie (nechci uvadet skutecne zeme), muzou si rict - 'no jo, to je Cech, ten krade v hypermarketech' protoze jednou jeden Cech v hypermarketu neco ukradl a napsali o tom v novinach: Ne 'pan x neco ukradla', ale 'Cech, pan X. neco ukradl'.

A tak to bohuzel doopravdy je.
11. 03. 2009 | 16:06

qui napsal(a):

Amigo..
Ale vaše švagrová nemusí být Makedonkou, aby neodpustila či přehnaně se staralo o dítě. Kolik češek s epřehnaně stará o dítě či dokonce, kolik čechu neodpustilo. Znám případy, kdy rodiny nemluví po desítky let.
A na základě Vaší švagrové nedělejte si obrázek o Makedoncích. Ale pokud je to jedna jediná zkušenost s Makedonkou, naprosto Vás chápu...
11. 03. 2009 | 16:20

Pepa Řepa napsal(a):

To hawk
chyběl jste tady.
11. 03. 2009 | 16:22

Jamima napsal(a):

Nevím, proč si paní KVS vydedukovala, že důvodem vraždy byla opravdu snaha nepůjčovat otci dítě. Paní KVS již s jistotou ví, že ten chlap nevraždil z pouhé uražené pýchy a žárlivosti?
11. 03. 2009 | 16:49

klarasamkova napsal(a):

No to si zase Hawk se Silvií pěkně pokecali.... bohužel, poněkud od tématu, takže dle mého názoru by měli být smazáni.
Téma zcela pochopil/a JAHA.

Paní Kopidová, souhlasím s Vámi tak, že už ani víc nemohu. Bože, kdy už muži pochopí, že i oni se musí emancipovat???
KVS
11. 03. 2009 | 16:50

Hamilton napsal(a):

Dobra obzervace ...

Anglo-Saxoni jsou velmi agresivni geneticka skupina lidi - a to jak muzi, tak zeny. Jako nasledek, mnohonasobna vrazda nekde v Americe se nam nezda az tak "strasnou" jako kdyz treba Slovan vyvrazdi svoji rodinu.

Americane pak jeste deli vrazdy na tzv. "dobre" a "spatne". Kdyz napriklad Zena zastreli sveho manzela, ktery prisel spity domu a vyhrozoval ji - tak je to "dobra" vrazda a Zena je povazovana spolecnosti za "hrdinku".
11. 03. 2009 | 16:59

Kormoran napsal(a):

..Holt nekoho se ta opicka na zadech drzi i vice dni , nez obvykle ))))) , ze pani Vesela....
11. 03. 2009 | 17:06

Čochtan napsal(a):

Hamiltone,
je rozdíl mezi vraždou a zabitím.
Vražda musí mít specifické znaky jako zákeřnost, nízké pohnutky atd.
To by nám mohla osvětlit autorka blogu.
11. 03. 2009 | 17:11

Jamima napsal(a):

Paní KVS, jen bych se ráda zeptala, proč jste tento článek o uvádění národnosti nenapsala když byl v médiích uveřejněn slovenský původ vraha malého Jakuba.
11. 03. 2009 | 17:26

Danuta napsal(a):

Neházím lidi do jednoho pytle, ale když se rozhodnu pro člověka z takové kultury, tak tam je větší riziko, že tu kulturu bude kopírovat. Přece i v Česku platí ponaučení, že se máme dívat na to, z jaké rodiny partner pochází.
11. 03. 2009 | 17:28

Imhotep napsal(a):

pro KVS:

Kde je Váš nadhled, paní KVS? Neosychá Vám též pozadí? :)

Jinak k věci. Vrah je vrahem, ať je jakékoli národnosti. To je fakt. Bohužel média žijí ze zisku z prodeje nebo ze čtenosti a tedy následnému počtu placené inzerce, takže potřebují senzace a dráždění emocí bez ohledu na následky. K tomtu se tento případ skvěle hodí.
Vy zde také ostatně máte blog především proto, protože si Aktualne.cz od Vás slibuje, že přitáhnete čtenáře svými příspěvky. Takže jste svým způsobem přebrala štafetu aféry "vražda" a mediální kolotoč jede dál - bez ohledu na city lidí, o nichž se píše.
Nu, o tom lze alespoň psát. O čem psát nelze je to, že jiné národnosti mají skutečně jiné povahy a jejich neznalost může vést, např. ve společném manželství, ke katastrofě. Ale jak píšu, raději už ani muk, neb podobné texty jsou dnes považovány za nekorektní.
11. 03. 2009 | 17:36

LEVAK napsal(a):

Paní doktor proč jste tehdy mlčela když mladý Odložil zabil tátu,dostál za to 4,5 roku a Havel mu udělil milost?Myslím, že jste byla tehdá poslankyní.Bylo Vám to v té době jedno?
11. 03. 2009 | 17:37

Milan napsal(a):

Paní doktor KVS, proč by se měli muži emancipovat? OD ČEHO by se muži měli emancipovat? Snad od žen?

Stačí, že se emancipovaly ženy: společnost to poničilo dost a dost.

Feministky nejprve prosadily, aby se ženy začaly chovat jako muži. A výsledek? Ženám rozhodně není lépe a nejsou šťastnější.
Tak teď chtějí prosadit, aby se muži chovali jako ženy. Budou snad pak šťastnější? Ne - bude to ještě o mnoho horší.
11. 03. 2009 | 18:17

qui napsal(a):

Milane, souhlasím s tím.
Myslím si, že v dnešní době žena soupeří s chlapem, ale proc, vždyt je jasné, jaké rozdíly jsou mezi muže a ženou.
Proč se nesnažíme vzájemně doplňovat a nikoli soupeřit.
Je to smutné.
11. 03. 2009 | 18:30

Líný černý pes napsal(a):

to Milan :
Bohužel se spousta mužů jako ženy chová už teď.
11. 03. 2009 | 18:57

Jamima napsal(a):

Dokud se muži nepostaví čelem ke své mužské roli v rodině, budou ženy nuceny stavět se do těchto jimi neobsazených rolí samy - viz péče o děti apod.
11. 03. 2009 | 19:04

klarasamkova napsal(a):

Jamimo, máte pravdu, označit vraha malého Jakuba jako Slováka bylo stejně nesprávné ajko zde. Mělo to však přece jeden význam: ten člověk, pokud si pamatuji z médií správně, měl velmi pošpiněný rejstřík trestů právě na Slovensku, a to týmiž trestnými činy, jakého se dopustil na Jakubovi. V tomto kontextu má smysl zmiňovat jeho státní příslušnost a VELMI nedokonalou spolupráci mezi jednotlivými státními policiemi.
K emancipaci: ano, ženy jsou nuceny se stavět i do rolí, které nechtějí. Myslím, že stejně jak se ženy emancipovaly po stránce pracovní, měli by se muži emantipovat po stránce emocionální. Myslím, že se hodně uleví i jim....Imhotepe, teď jste byl na mne mimořádně ošklivý, to si nezasloužím. Zkuste si (prosím) přečíst tne můj článek ještě jednou. Jsou zde i tací - pravda, není jich mnoho - kteří jej pochopili úplně přesně tak, jak jsem jej myslela: tak snad úplně blbá nejsem a snad jsem jej úplně blbě nenapslala...

Vezkrze jsem poněkud v šoku, když čtu diskusi, ve které mi jsou přisuzovány postoje, které absolutně vůbec neodpovídají obsahu toho, co jsem napsala. Je vidět, jak lidé čtou emocionálně a pod přívalem emocí se úplně ztratí obsah. Vezmu si to k srdci a slibuju, že již brzo napíšu impresionistický blog položený výhradně na emocích. Uvidíme, jak se to osvědčí tentokrát... KVS
11. 03. 2009 | 19:48

Petr z Tábora napsal(a):

Dobrý večer, vyjádřím se jen k uvádění národností pachatelů. Na rozdíl od Vás si myslím, že je to správně. Samozřejmě ne kvůli nálepkování toho či onoho etnika. Třeba ale si to přečte jiná holka zakoukaná do cizince a uvědomí si, že je třeba se zajímat i o kulturní zázemí svého milého, o specifika jeho etnika. Zvážit, zda je ochotná akceptovat v budoucnu zcela jiné životní zvyklosti - viz např. překvapení naivek, které se přestěhovaly do muslimských zemí se zcela jiným postavením žen.
11. 03. 2009 | 20:23

LEVAK napsal(a):

Ad Milan a qui:
"Až budu jednou nohou v hrobě řeknu pravdu o ženách.Povím to,skočím do rkve,překlopím na sebe víko a řeknu: A teď si se mnou dělejte co chcete!"
Lev Nikolájevič Tolstoj
11. 03. 2009 | 20:27

LEVAK napsal(a):

Ad Petr z Tábora:Ještě je navádějte!Nevíte,že Kalousek plánuje schodek státního rozpočtu ve výši až sto miliard?Kde potom vezme náš stát peníze na úhradu čtyř až pěti velbloudů na jejich vyplacení by se mohly vrátit na rodnou hroudu?
11. 03. 2009 | 20:31

Zacheus napsal(a):

Nemyslím si, že je něco špatného na tom, jestliže se uvede i národnost pachatele. Nebo se snad má někdo za národnost stydět? Takové pojetí "politické korektnosti" by nás nakonec dovedlo k docela elegantnímu omezení svobody slova.

Myslím, že nikdo z nás neví všechny relevantní informace. Ale lze se asi shodnout na tom, že vztah s člověkem jiné národnosti (tím i jiné mentality, zvyků, morálních zásad i schopnosti sebeovládání) může vést k tragédii. I v tomto směru má informace o národnosti pachatele svůj význam. Má možná vypovídací hodnotu i o tom, jak v praxi také může fungovat koncept multikulturní společnosti.
11. 03. 2009 | 20:36

Imhotep napsal(a):

pro KVS:

To nebylo o Vás, ale o médiích. To je zvláštní svět, kde je možné i nemožné. Jak se jednou stanete jeho součástí, nesmíte se pak divit už ničemu :)
11. 03. 2009 | 21:42

lenox napsal(a):

V každém případě je dobře, že vrah byl uveden jako cizinec. Pokud by se to v médiích neuvedlo, což by zhoršilo již tak dost negativní mínění většiny majoritní populace vůči jedné skupině našich spoluobčanů. Také se domnívám, že autor blogu nemá dostatek informací, aby zde rozváděl své námitky, jakkoliv se tyto zdají být oprávněné. Zásadní problém je jinde. Naše děvčata jsou dosti emancipovaná, ale neuvědomují si rizika vztahu s exotickým partnerem, prokterého je naopak samozřejmostí jeho dominantní postavení. Tato rizika si málokterá žena uvědomí, v řadě případů ani nechce připustit a není tedy divu, že takový vztah většinou po čase krachuje. Na to si bohužel musí každá žena přijít sama, neboť v počáteční fázi vztahu rozum absentuje. Inu každý strůjcem svého osudu.
11. 03. 2009 | 21:56

bigjirka napsal(a):

Klárko - vidím to trochu jinak. Označení Nováka jako Slováka bylo sice nesprávné, ale v podstatě neškodné. Označení vraha z Petřvaldu jako narkomafického Albánce z Makedonie bylo velice správné a potřebné. Dojdi se na tuto sběř podívat např. do herny na Černém mostě (tedy vlastně o stanici dřív, opravdu Rajská zahrada). Všechny trottelhure, které si berou muslimy, si svůj osud zaslouží, neb komu není rady, v apatyce nekoupí.
11. 03. 2009 | 22:48

Al Jouda napsal(a):

Každá Češka, která se zaplete s "balkánským lupičem" si musí být vědoma rizika, které podstupuje. Podobných případů přece bylo již dost. V tomto případě se riziko realizovalo a již se nedá nic dělat. Kéž by se další slepice poučily !
11. 03. 2009 | 22:55

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kláro,
diskuze se asi blíží ke konci, tak co říct na závěr? Co je emancipace mužů? Český muž nemá šanci a to z několika zásadních důvodů, které si snadno domyslíte a které raději nebudu uvádět. Stručně lze říct, že oněch 5 mých karet bylo spáleno a podle toho to tady vypadá, čeští muži budou čím dál větší ubožáci, protože jako národ nemáme šanci vstát. Ženy jsou obrazem mužů a muži obrazem žen a jako muž dělím ženy do tří skupin:
Dělá z mužíčků muže
Dělá z mužů mužíčky
Ostatní
Ta první skupina prakticky vymizela.

Je to ovšem akademická diskuze, geneticky vymizíme za několik desetiletí a spolehlivě nás převálcuje některý z národů, který zůstal národem, ženy zůstaly ženami a muži zůstali muži. Těžko říct, kdo jím bude, doufám jen, že této krásné země bude hoden.

Za sebe mohu říct, že k českým ženám přes všechny zážitky nechovám ani lásku, ani nenávist. Na to už ostatně nemám ani hormony a koneckonců v mládí jsem byl fyzicky natolik přijatelný a vzdělaný, že se "něco vždy našlo".

Jedna známá Ukrajinka mi kdysi řekla, že české ženy nemají duši a nemají srdce. Dlouho to opisovala, než to z ní vypadlo, nechtěla se mě dotknout.
Neměl jsem chuť to rozebírat. Jisté znechcení nemohu upřít ...
11. 03. 2009 | 23:09

Jan Vaculík napsal(a):

Karel Mueller

Krásný závěr!

A taky jsem pro, aby, když se píše o vraždách, ale i o jiném, aby se psalo, jestli vrah byl Makedonec, Slovák, Čech či Číňan; ať se píše o jeho povolání, vzdělání i motivaci.
Zpráva o mordu je zprostředkovaná zkušenost jako každé jiné vyprávění a normální člověk ví, nakolik ji může zobecnit. Podávat někomu informaci okleštěnou na úroveň holé věty je skoro zbytečné.
12. 03. 2009 | 01:02

ALT napsal(a):

pro Karel Mueller,

pokud odhlédneme od vážnosti tématu

taky by mě naštvalo kdyby hezká a sympatická ženská - nechtěla se mě dotknout :-)
vážení diskutující, nejsem si zcela jist, že pokud hormony dostatečně silně zavelí (zvlášť bez předchozích zkušeností) zůstává mezi ušima ještě nějaký dostatečně volný prostor pro střízlivé hodnocení reality

zveřejnit příslušnost pachatele ano - bez bulvárních výstřelků a nevytrženou z kontextu
12. 03. 2009 | 07:02

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Karel Mueller:

Ženy jsou zlatíčka, aspoň některé, KVS určitě. :-)

KVS:
S tou emancipací mužů máte pravdu.
12. 03. 2009 | 08:18

shipper napsal(a):

Karel Mueller
Určitě se spoléháte na svůj věk, abyste za těch vašich "pár desetiletí" nemohl být konfrontován s faktem, že se váš depresivně apokalyptický scénář nenaplnil.
12. 03. 2009 | 08:20

Silvie napsal(a):

Paní Samková, nemyslím, že jsme si s hawkem pokecali mimo téma.
Obsahem našeho "pokecání" v podstatě bylo právo veřejnosti na informace, právo vyslovit svůj názor a varování před zbrklými sňatky s cizinci z problémových zemí.
Mazat příspěvky,které vám nejsou ideově po chuti, by byl skutečně vrchol( i na Aktuálně). Je velmi zajímavé, že vám vadí právě naše příspěvky,skutečně od tématu - např. o cikánech - je jich tady přitom docela dost.
12. 03. 2009 | 08:23

Ben napsal(a):

Tomáši,
ještě že jste připsal, že aspoň některé...:-)
12. 03. 2009 | 08:50

lock napsal(a):

Paní KVS,
dnes byl zveřejněn rozhovor s minulou partnerkou onoho vraha. Je to mimořádně smutné čtení. Myslím, že bylo trochu nešťastné v tomto kontextu vztáhnout motiv této události jenom k problematice půjčování/nepůjčování dětí po rozchodu partnerů.
12. 03. 2009 | 08:52

jaryn napsal(a):

Smíchané dva problémy.
Jeden o vymahatelnosti práva na to být rodičem i po rozvodu.
Druhý o svazcích s cizinci.
O prvním se mluvit může a musí.
O druhém je to politicky nekorektní.
Za komoušů naše spolužačky na VŠ varovala před následky svazků s Araby a podobně přímo lékařka. A nešlo jen o zdravotní rizika, mluvila i o rozdílných hodnotách, přístupu k životu, neslučitelnosti hodnot.
Dnes by ji zavřeli a místo ní by tam posadili multikulturního blábolila.
12. 03. 2009 | 08:57

bigjirka napsal(a):

A teď napíšu něco, na co se strhne poprask:
Všechny balkánské muslimy bych deportoval.
12. 03. 2009 | 09:09

Tomáš Stříhavka napsal(a):

bigjirka:
:-)))))))))))))
12. 03. 2009 | 09:12

Krupa Václav napsal(a):

Vážená paní Kláro,nemyslel jsem si,že se ještě dnes zůčastním této diskuse.Nicméně k blogu se již vyjadřovat nebudu.Pouze k Vašemu příspěvku v 19.40hod.Nenapsala jste nic úplně blbě a nejste přece úplně....!A většina čtenářů by pochopila,jenomže nechtějí.Ano,emoce.Ale to není důvod aby jste Vy psala jinak.Impresionisticky. Jak to bude vypadat? A budu tomu rozumět i já? Víte rodiče nám vždy říkali:mluv jak ti zobák narostl a myslím, že i Vy byste měla psát stejně srozumitelně jako dosud.Zdravím,K.V.Senior :)
12. 03. 2009 | 09:21

bigjirka napsal(a):

Ahoj Tomáši!
12. 03. 2009 | 09:43

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Ahoj Jirko!

To mi nedělejte, smíchy jsem spadnul ze židle. :-)
12. 03. 2009 | 10:16

bigjirka napsal(a):

Tomáši, občas píšu srandičky, ale tohle jsem myslel vážně. Ona totiž je bližší košile než kabát. A z balkánských muslimů nám nic dobrého neplyne.
12. 03. 2009 | 10:38

Pepa Řepa napsal(a):

To KVS
já bych zase ohodnotil titulek. VRAŽDA. ZNÁSILNĚNÍ. SMILSTVO apod.To chytne.

Když to trochu doladíte, třeba:
IMPOTENTNÍ NEKROFIL ZNÁSILNIL HELENKU VONDRÁČKOVOU je úspěch zaručen.
Kdysi se tím proslavil prodavač Večerní Prahy v podchodu.
12. 03. 2009 | 10:49

Silvie napsal(a):

A takto by měl vypadat pol.korektní článek podle paní Samkové:

Někde(nespecifikovat - mohlo by jít o oblast, kde je např.zvýšený výskyt "nepřizpůsobivých") ublížil(trestný čin neuvádět - okradení by mohlo navádět k určité sociální skupině) někdo (pohlaví rovněž nespecifikováno, aby to nebylo pokládáno za šovinismus) někomu(pohlaví, ani národnost pro jistotu neupřesněna).
12. 03. 2009 | 11:00

Tomáš Stříhavka napsal(a):

bigjirka:

"z balkánských muslimů nám nic dobrého neplyne."

Jirko, z 99% balkánských muslimů nám nic dobrého neplyne, v tom zbývajícím 1% se může, ale nemusí, vyskytovat někdo takový jako KVS. Někoho takového by byla škoda deportovat. Psal jste "VŠECHNY", proto jsem to pochopil jako vtip.
12. 03. 2009 | 11:11

Čochtan napsal(a):

No, to 1% "nevinně reapatriovaných" :-)) bych už přenes přes srdce.
Hlavně že by bylo těch 99%, z kterých nic dobrého neplyne pryč.
12. 03. 2009 | 11:21

Ben napsal(a):

Paní Silvie,
:-), dobrý.
Třeba tak zanedlouho články budou vypadat. :-(
12. 03. 2009 | 11:23

Ostravák napsal(a):

Teď tady jste všichni proti balkánským muslimum , já taky . Ale když tá mafiánskodrogová zgerba vyprovokovala bombardováni jugoslávie tak jste všichni tleskali . Já ne .
12. 03. 2009 | 11:26

Imhotep napsal(a):

pro Ostraváka:

Někdy se holt muslim hodí.
12. 03. 2009 | 11:42

Jeromír napsal(a):

Vážená paní Samková,
i když jste svým článkem myslela trochu něco jiného, ne každý to pochopil a většina se vyjadřovala k pragmatičtějšímu vyznění. Bohužel ta většina měla svoji pravdu, kdyby to mělo zachránit život jedné osobě, je dobré, aby byla varována a dle hesla padni komu padni, má být uváděn u zločinů původ pachatele z preventivních důvodů . Reaguji tak po zveřejnění článku na seznam.cz - Bývalá manželka 4 násobného vraha...
12. 03. 2009 | 12:01

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Čochtan:
Repatriovat ano, ale musím vědět koho repatriuju, zjistit to, to není až tak těžké a nákladné.

Představte si, že by se Německo rozhodlo repatriovat všechny Čechy. Důvod? Když by se dostali k vládě špatní lidé, tak by se našel, znám Čecha, který v Německu vraždil.

Jak byste to přenes přes srdce?
12. 03. 2009 | 12:21

Ostravák napsal(a):

Paní Sámková šetřte svojí energiji na důležítější kauzy než je emancipace mužů . My si poradíme
12. 03. 2009 | 12:59

elira napsal(a):

Vážení diskutéři, až na výjimky skoro všichni:

Paní KVS napsala blog, z něhož jsem Vám odděleně vytáhla pár citátů, protože z diskuze k článku jsem došla k názoru, že sice umíte číst a psát, ale nechápete smysl toho, co čtete.

"NE, VRAŽDU NEMŮŽE OSPRAVEDLNIT VŮBEC NIC.

Zejména pak nikoliv vraždu matky vlastního dítěte, jejích rodičů a zejména už vůbec nic vraždu dalšího chlápka.."

.."proč tedy Makedonec??

JE VŮBEC NÁRODNOST PRO JAKÉKOLIV POSUZOVÁNÍ TOHOTO ČINU ROZHODNÁ??

Bylo by to jinak, kdyby vraždil Eskymák, Korejec, Američan, Novozélanďan??"..

.."Tak proč to novináři uvádějí?"...

Nebudu se vyjadřovat k vlastnímu blogu. Ale těm z Vás, co napadají paní KVS, že sem tahá rasistické polemiky apod, doporučuji, aby si blog znovu přečetli.
12. 03. 2009 | 13:00

JAHA napsal(a):

Emancipacia (z latinciny):
1. vyslobodenie, vymamenie sa spod zavislosti, moci, z nevyhodneho stavu, osamostatnenie.
2. zrovnoprávnenie

Co odporcom emancipacie muzov vadi na tychto definiciach?
Vyzyvala KVS muzov k emancipacii, alebo aby sa chovali ako zeny, ako tu ktosi tvrdil?
Alebo su muzi v tychto koncinach uz tak "spracovani" a apaticki, ze uz nie su schopni ziadneho vzopatia?
12. 03. 2009 | 13:48

bigjirka napsal(a):

Opakuji, lidičky, jděte se podívat na muslimonarkoverbež do heren. Repatriovat! Tomáši, to 1% je pustá hypotéza. Vy jste někdy o jediném z nich slyšel něco dobrého?
12. 03. 2009 | 14:01

bigjirka napsal(a):

Už zdechnul, šmejd. O jednoho k repatriaci míň.
12. 03. 2009 | 14:28

Ostravák napsal(a):

Kdo ví kolik po něm zůstalo společných hrobu v bývale Jugosláviji , většina znich se do světa rozprchla ze strachu před vendetou . Možná by ta pistol mohla ještě povykládat.
12. 03. 2009 | 14:49

qui napsal(a):

Pro bigjirka...
Takze chces rici, ze ve vsech hernach jsou muslimove?! Nechapu, Cesi do heren nechodi. ? Trosku nechapu.
Jinak vetsinou se rika, co clovek udela spatneho a nerikaji se dobre veci.
Slavní makedonci.
Matka Tereza
Narodila se 26. srpna roku 1910 jako nejmladší dcera úspěšného obchodníka v makedonské (tehdy arumunské) Skopji.
Milčo Mančevski - slavný reziser
Yahya Kemal Beyatlı - Turecky basnik...
12. 03. 2009 | 14:50

qui napsal(a):

Vrah by si zaslouzil horsi a bolestivejsi smrt!!
12. 03. 2009 | 14:51

elira napsal(a):

Pane Mihalco

Ještě jednou jsem si prošla příspěvky v diskuzi pod tímto blogem, který je o tom,

ZDA LZE VŮBEC POCHOPIT MOTIV ČTYŘNÁSOBNÉ VRAŽDY,

a o snad jednom z možných motivů tohoto hrozného činu.

Na základě tohoto čtení Vám říkám, že Vaše práce jako editora nestojí za nic, alespoň v tomto blogu!

Když už Vás i paní KVS upozorní, že jsou zde příspěvky k smáznutí,

příspěvky HRUBĚ DEHONESTUJÍCÍ autorku, a další přehršel příspěvků mimo téma, a Vy nereagujete,

tak tuto práci NEDĚLEJTE.

Být já Vaším zaměstnavatelem, tak za tuto práci bych Vám nezaplatila.

Z celého množství příspěvkůje možná tak 15 až 20 takových, které se týkají tématu.

Zbytek je ke zvracení. Jen namátkou:
jeden, hawk, lex, pepa řepa, imhotep, jamima, petrman.

Kdyby jste se opravdu řídil "Kodexem", tak by pravděpodobně diskuze šla jiným směrem a měla nějaký smysl.
12. 03. 2009 | 15:11

Lex napsal(a):

elira
Tak to prrr, vážená! Mohu chápad Vaše emoce, ale, a teď Vás přímo a otevřeně vyzývám, abyste vysvětlila, v čem je můj příspěvek "ke zvracení"! Paní KVS, na rozdíl od Vás, ví přesně, o čem můj příspěvek je.
Tak vzhůru - nejvyšší žalobce, předkládejte důkazy, povídejde, přehánějte!
12. 03. 2009 | 15:26

elira napsal(a):

"Vladislav Hřebíček napsal(a):
Je mi vás líto, Klárko. Tahle snaha být za každou cenu originální a plavat proti proudu běžně souvisí s nízkou sebedůvěrou. Pokud jste však začala pít, vyvěste své příspěvky vždy až druhý den ráno po jeho podrobném přečtení, ušetříte se podobné ostudy.
10.03.2009 19:45:11"

"Lex napsal(a):
KVS
Dnes souhlasím s

Vladislavem Hřebíčkem

v tom, že jste si svůj článek měla nechat na zítra, přečíst si jej, a teprve pak se rozhodnout, zda ho
a) zveřejníte bez úpravy s dopadem pro Vás velmi neslavným
b) podstatně přepracujete a pak zveřejníte
c) smažete a dále budete za hvězdu.
Způsob, jakým se navážíte do policie, které po půjčování dětí mu matkou vůbec nic není, je Vás zcela nedůstojný."....."Tož tak nějak. Hezký večer! Lex
10.03.2009 20:20:04"

Ještě něco Lexi?
12. 03. 2009 | 15:43

skeptický napsal(a):

To PP

Vážený nadkolego,

co je gramaticky správně :pedofilní nekrofil,nebo nekrofilní pedofil?
12. 03. 2009 | 15:47

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Jirko,

nemusíte o žádném slyšet, přesto může existovat. Neznáme, nikdo z nás, všechny Čechy, takže nemůžeme znát všechny ...... Nemůžete (100% jistě) vědět, že žádný takový neexistuje, dokud každého jednotlivého človíčka, alespoň trochu, nevyzkoumáme.

Nemusíme každý z nás zkoumat osobně, od toho máme úřady, které by měly pracovat dobře. Pracují ty úřady dobře?

Jak zkoumat? Podle zákona/ů. Na co je máme? Známe ty zákony? Znají je alespoň ti, kteří je nutně ke své práci potřebují?

http://www.ceskatelevize.cz...
12. 03. 2009 | 15:59

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Mně osobně odkaz v blogu nefunguje. Takže komu nebude fungovat také, tak se jedná pořad Reportéři ČT - ČT1 - 9.3.2009 - 21:35, při hledání přes archív ČT nemám problém.
12. 03. 2009 | 16:09

skeptický napsal(a):

Pohnutky k vraždě ženských jsou různé.

V afektu je to zabití.

Z vilnosti bych zavedl trest smrti,než aby mu nějaký psychiatr dával vycházky.

Ze žárlivosti je to opět zabití,pominutí smyslů.

V rodinné hádce téměř pochopitelné.Každá to v sobě má k tomu vytočit i samého papeže.

Ze zištných důvodů je to vražda navýsost nechutná,doživotní nucené práce.

Rituální vraždy už se v křesťanském světě nenosí,pohani ani černokněžníci už nejsou.

Z náboženských důvodů(sestra je běhna,nebo odstoupila od víry)je důvod k zamyšlení nad typem obohacování jinými kulturami,a kdo nás takto obohacuje.

Každopádně zabití i ženy je odsouzeníhodné.

Dokud byl za vraždu provaz,sice se vraždilo,ale lidé si to přecijen trochu rozmysleli.

O jednom jsem četl,nějaký Landru,Frantík,ten je pálil v kamnech.Sňatkový podvodník.
To mi dcera rozhodně domů vodit nebude.
12. 03. 2009 | 16:14

Tomáš Stříhavka napsal(a):

elira:
Už to zde bylo i horší, alespoň podle mého pocitu.
12. 03. 2009 | 16:24

elira napsal(a):

to Tomáš Střihavka:

Asi máte pravdu. Já na blogy nechodím zas až tak dlouho, abych měla přehled.

Pravda, o jedné nechutné přestřelce vím. Jednalo se o neštěstí letadla v Madridu, a diskutující si v souvislosti s touto tragédií vyřizovali malicherné spory a panem Kožušníkem. Od té doby blogy občas čtu, ale většinou se už nezúčastňuji. Nemá to smysl. Jenže tentokrát mi to nedalo.

Já vím, že paní KVS se dokáže bránit sama a že není žádná plasmuška, ale nějak jsem nabyla z jejích příspěvků v debatě pocit, že i na ni je to trochu silné kafe.

Prostě je toto téma na začínajícího editora trochu ožehavé.

elira
12. 03. 2009 | 16:37

bigjirka napsal(a):

eliro, zapomněla jste na mne!

Tomáši, v tomto je pro mne statistika natolik výmluvná, že rozlišování netřeba.

Quo, chodí. Ale jednou jsem musel zaběhnout do herny na Rajské zahradě a byl jsem úplně konsternován. Bylo to ráno. Každopádně, za sebe - nechci tu žádné muslimy a balkánské už vůbec ne. Výjimkou jsou snad jen Turci.
12. 03. 2009 | 16:44

Lex napsal(a):

elira
Své příspěvky píšu pro lidi, kteří
a)umí číst
b)umí myslet
(podmínky jsou kumulativní, těch lidí je naprostá většina).
Necitujte laskavě pana Hřebíčka jinde, když já jsem ve svém příspěvku zcela jasně vyjádřil vlastními slovy, v čem s ním souhlasím. Ten článek napsala paní KVS nešťastně, a stalo se přesně to, co jsem předvíval, že jí diskutéři budou odsuzovat, a nejen ji, ale osoby a jejich obsazení v celém tragickém dramatu, a že se to zvrhne ve vášně s etnickým podtextem.
Pokud jde o pokračování mé citace, Vy se domníváte, že policie má komptenci zasahovat do "půjčování" dětí matkami otcům? Já jsem citoval ze zákona. Doložte opak. Paní KVS psala, že "se "opakovaně obrátil na naši slavnou Policii a chtěl podat na matku svojí dcery trestní oznámení, protože mu dělala naschvály, dítě mu odmítala „půjčovat“,". Nepochybuji, že paní KVS, na rozdíl od Vás, ví, kdy jde ve věcech péče o nezletilé děti o podezření z trestného činu - také jsem citoval zákon. Policie nemohla přijmout "trestní oznámení", protože viz § 158 odst. 2 trestního řádu - cituji "Oznámení o skutečnostech nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin, je povinen přijímat státní zástupce a policejní orgán." "Nepůjčování dětí" nejsou skutečnosti nasvědčující spáchání trestného činu - podmínky, kdy tu jde o trestný čin jsem také citoval ze zákona - viz § 171 odst. 3.
Ještě něco?
PS
Implicitní (a v této věci nezasloužená) dehonestace policie ze strany paní KVS se Vám zdá "košer"?
Domníváte se, že pánové Stejskal a Mihalco nerozumějí své práci, abyste je na místě cenzora musela substituovat? Nemáte na to!
12. 03. 2009 | 16:52

bigjirka napsal(a):

Ono je občas dost pp Stejskala a Mihalca, ještě do toho takovou přeslici. Lexi, nemalujte čerta na zeď!
12. 03. 2009 | 16:56

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Eliro, také mi to někdy nedá.

Jirko, jistý politik řekl, že věří jen takové statistice, kterou si sám padělal. :-)
12. 03. 2009 | 17:16

qui napsal(a):

bigjirka..
A jak poznas na prvni pohled, ze se jedna o balkanskeho muslima...
12. 03. 2009 | 17:17

bigjirka napsal(a):

qui, nemusí to být 100%. Kožená bunda, fysiognomie, tmavé oči, trochu jiná barva pleti. Zde jsou pasáky a distributory drog, žádný nemá rozumné zaměstnání. I ten vrah měl ilegálně drženou pistoli. Ani o něm není oficiálně řečeno, že to bal muslim, ale vyplývá to z řady indicií. Nevím, proč bychom tu takové lidi měli mít.
12. 03. 2009 | 17:35

Lex napsal(a):

bigjirka
"Přeslice", co to je? To už to není, co to dříve bývalo - pamatuji si to ještě - přeslice a přadénko. Nebo je to název pro obsluhu? Nebo že by pro začínajícího vydavatele -
"Prostě je toto téma na začínajícího editora trochu ožehavé.
elira
12.03.2009 16:37:07"
12. 03. 2009 | 17:40

bigjirka napsal(a):

ale.. to bylo z takovýho filmu.. kdo tam jenom hrál..
12. 03. 2009 | 18:14

Lex napsal(a):

bigjirka
Tipoval bych to na Wericha. A na Čochtana - vodníka, ne tady toho z Mnichova.
12. 03. 2009 | 18:37

bigjirka napsal(a):

myslím, že ne.. mám dojem, že tam byl Kopecký.. a Jirásková..

každopádně eliru bych na naše sensory nepouštěl. ta by jim oškubala peří...
12. 03. 2009 | 19:04

Ben napsal(a):

Bigjirko,
tak Ty také zaběháváš do herny?
Jak to tam vypadá? Je to ostuda ještě jsem v žádné nebyl.

Doufám, že jsi nevyběhnul až příští den k ránu :-))
12. 03. 2009 | 19:13

elira napsal(a):

to Lex:

Nevím, proč mi vkládáte do klávesnice to, co jsem nenapsala. Ale asi je to Vaším běžným obyčejem. Ani jediným písmenkem jsem nezmínila pana Stejskala. Jsem přesvědčena, že ten by editaci tohoto blogu zvládl.

Ten by, pravda podle mého názoru, nepřipustil, aby si takovým podpásovým způsobem otřel Vladislav Hřebíček tlamu o paní KVS. A protože ten nick napsal hnusárnu a VY jste souhlasil, tak patříte do stejné kategorie.

Předhazovat mi myšlení nemusíte. V citaci jsem ZÁMĚRNĚ uvedla jen tu část, která je ke zvracení. To, že máte zcela pravděpodobně pravdu ohledně citovaných zákonů či paragrafů není omluva. Neuvedl jste, že s něčím s Hřebíčkem nesouhlasíte, ještě jste to hnědé, co napsal, rozmázl.

A že to pan Mihalko nezvládl usměrnit je taky pravda. Celá diskuse začala už nickem

"jeden napsal(a):
Jak jste správně uvedla, nic o tom případu nevíte, ale už se navážíte do toho i onoho. A už vůbec nechápu, co má znamenat ta poznámka o tom, jak se chudák nedomohl práva vídat své dítě. To má být jako nějaké ospravedlnění toho, že borec vystřílí půl města. Nešuplo vám takhle při večeru????"

Kdo nebo co mu dává právo plivnout na paní KVS.

Paní KVS nikde neuvedla, že je ten vrah chudák, a pak spoustu jiných věcí, které ji další diskutéři vložili do textu.

Můžete si vyskakovat jak chcete. Ale s čím jste souhlasil s tím jste souhlasil bez výhrady.
12. 03. 2009 | 19:15

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Jirko,

v USA se díky testům DNA dodatečně zjistilo, že byl odsouzen nevinný člověk.
Ten dotyčný prošel zkoumáním justičním/právním systémem, kriminalisty(!) byla zjištěna řada indicií o tom, že zločin spáchal, přesto se stala chyba.
12. 03. 2009 | 19:16

Tomáš Stříhavka napsal(a):

elira:
Lex je právník.
12. 03. 2009 | 19:18

elira napsal(a):

to bigjirka
S přeslicí máte pravdu, nebyl to Werich. Byl to natočeno podle knih Vladimíra Neffa Zlá krev a Sňatky z rozumu. Tak tam říkal, tuším Nedbal, svým hereckým neprovdaným dcerám.

Jinak také označení přeslice se užívalo, že nějaký rod pokračoval po meči (muži) nebo po přeslici (ženy).

Pokud se týče "sensorů" tedy editorů, tak jak jsem psala již Lexovi, byla řeč jen o panu Mihalkovi. A ten zjevně spoléhal na korektnost diskuze a odskočil si na tento blog asi jen občas. Jenže tady se o korektnosti diskuze mluvit nedá. Bohužel.
12. 03. 2009 | 19:47

Ben napsal(a):

Eliro,
co pořád máte s tou diskuzí? Kdyby všichni paní KVS jen souhlasně přitakali, to by se, myslím, nelíbilo ani autorce samé. To by byla diskuze?
Zřejmě pro Vás ano.
A s mazáním nemějte obavy. Někdy se maže tak rychle, že se nestačí ani číst.
12. 03. 2009 | 20:06

Lex napsal(a):

bigjirka
Já mám takový pocit, že i Werich alias Čochtan, jak popisoval toho jednoho šlechtice, jak se mu udělalo takové bebi a pak měl progresivní paralýzu, a tak umřel po "přeslici", jak kouzelně nazval tu určitou chorobu. Tož tak.

elira
Já mám důvěru i k panu Mihalcovi, na pana Stejskala nespoléhejte, on také patří k těm, co mají rozum a jsou dost nad věcí, než aby dal na Váš způsob vidění reality a myšlení. S ohledem na mém setrvání na obou podmínkách, jak jsem je dříve uvedl, opouštím diskusi s Vámi. Tím spíše, že nehodlám akceptovat Váš slovník žižkovské domovnice či hokyně - "otřel Vladislav Hřebíček tlamu o paní KVS".
12. 03. 2009 | 20:26

elira napsal(a):

to Ben
Nemám nic s diskuzí. ne v tom smyslu, jestli souhlasím nebo nesouhlasím s názorem na dané téma, jestli jen v něčem nebo jestli téma rozšířím. Ale korektnost je v tom, že píši názor k tématu dizkuze a ne, že píšu invektivy na autorku či autora.

Téma nadhozené autorkou je úvaha nad motivy, které vedou k mnohonásobné vraždě. Toto téma zahrnuje také nedostatečnou pružnost našeho právního systému.

Myslím, že je to dostatešně široký záběr k diskuzi a nadhazovat, že autorce šuplo, nebo že má ruku v nočníku apod je ubohost.
12. 03. 2009 | 20:33

bigjirka napsal(a):

Jojo, eliro, mohl to být Nedbal... co se týče mazlavosti, čím víc se maže, tím větší binec. my mazaní pak řveme a děláme naschvály... a oni už se fakt dost krotěj páni sensoři a je to tak dobře :-) že je semtam něco offtopic? vemte si doma u stolu, to by vám ji starej musel máznout každou chvíli...

Bene, zaběhl jsem tam zoufale hledajíce hajzl na cestě do HK. Uspěl jsem v té herně, z větší části včas. Nepřeju Ti však vidět tam ty typy, jako vypadlé z Lombrosovy knihy "O typech zločinných".

Tomáši, ty muslimany bych od nás poslal tam, kam patří všechny. Vinnej, nevinnej. Nepotřebujeme je tady.
12. 03. 2009 | 20:33

bigjirka napsal(a):

Lexi, to je z forbíny s Honzou. ..chytil koutek, do toho koutku přeslici a vymřeli po přeslici. Jenom jeden umřel po meči. Von vám měl tasíno, nevšim se, shejbal se pro vajgla a probod se...."
12. 03. 2009 | 20:36

bigjirka napsal(a):

myslím, že od Klárky probírat motivaci k vraždě na případě balkánskýho muslimskýho magora nebyl šťastnej nápad. se pak jeden nediví, že se to zvrhne...
12. 03. 2009 | 20:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy