Chlap roku

29. 08. 2009 | 15:14
Přečteno 11502 krát
Tak prý máme jednu z deseti nejkrásnějších dívek na světě. Taky jsme měli už tu úplně nejkrásnější. A víte co?? Já na to…. Vyhlašuji soutěž o chlapa roku. A představuji hned prvního kandidáta. V životě jsem jej neviděla. V životě jsem s ním nemluvila. Do mého života vstoupil v okamžiku, kdy mne facebook vyzval, abych „potvrdila přítele“. Potvrdila jsem jeho ženu a takhle to dopadlo:

Desetiletý Patrik byl normální kluk, který hrál na dvorku fotbal, míč mu spadnul na střechu vedle stojících garáží, on tam vlezl, merunu odkopnul kámošům zpět a při tom spadnul ze střechy té garáže na hlavu tak, že když se po řadě týdnů probudil z umělého spánku, tak.... no…. nemluví…. nehýbe se - moc…. ale je…. Jestli si chcete tenhle příběh přečíst celý, tak jděte na http://www.sos-patrik.cz, ale upozorňuji předem, že to je pro tvrdé nátury a doporučuji panáka k ruce, zvláště pak doporučení platí pro matky s dětmi….

Osoby tohoto dramatu jsou poměrně prosté:

Patrik….. bez naděje na zlepšení…. Ale to jeho mamince říkali už v momentě, kdy se Patrik probudil… a vlastně se neprobudil, protože mezi bdělým stavem a umělým spánkem nebylo co se aktivity mozku týká příliš velký rozdíl. Dnes už to rozdíl je.

Maminka: zázračná žena, která se nevzdala. Svoji osobní tragedii tak zvaně obyčejné, velmi málo vzdělané a prosté ženy přetavila nejen v péči o hluboce postiženého syna, ale v síť známostí, kontaktů, aktivit a vlastního osobnostního růstu, který ji bezpochyby dovádí tam, kam by za tak zvaných „normálních okolností“ nikdy ani nepohlédla. Mnohé jiné, nacházející se v obdobných a LEPSÍCH situacích, také nepohlédly. Prostě se na to….. etc. Ona nikoliv. Hledá souvislosti a nalézá je. V rámci naší korespondence se mnou hluboce nesouhlasí a samozřejmě říká, že by dala všechno, cokoliv za to, kdyby byl její syn zdravý. Pochopitelně. Ale kromě toho, když vidím, co ze svého strašného neštěstí získala pro svoji duši ona, ptám se, jestli její osud není trošičičku…. záviděníhodný????? (Jo, já vím, teď mě můžete všechny matky a všichni rodiče postižených dětí mlátit, co se do mě vejde, protože moje dítě je zdravé….. ale…. jak říkal klasik – vemte Bibli, tam to všechno je….)

Otec: no – právě…. Naposledy spatřen poblíže restauračního zařízení nevalné pověsti, v jejíž blízkosti se nacházel i v době, kdy Patrik z té střechy padal…. no…. jen ať proboha zůstane tam, kde je, v tomto směru každá změna k horšímu – a to i směrem k Patrikovi….

Mladší bráška Kubík. Napůl bráška, kterému bylo kolik… dva tři roky, když se „to stalo“ .

ON: můj kandidát. Otec Kubíka. Muž. Pardon. MUŽ. V podstatě přišel o svou ženu, protože ta se už do konce života bude starat o svého nemohoucího prvorozeného syna, který není „jeho“. Maminka je s ním tu v lázních, tu na rehabilitacích, tu s ním jezdí do speciální školy (cha, cha… povinná školní docházka…) tu shání peníze pro jeho rehabilitaci, kterou sama s Patrikem provádí. Schválně – kdo u těch bolestivých cviků pláče víc?? Máma nebo Patrik??
A vedle stojí ON. Stará se o jejich mladšího syna, o domácnost, o svou ženu, o živobytí. Sám s druhým synem bez ní taky měsíc, dva… Nenápadně přikládá ruku k dílu a ví, že tak bude činit do konce života svého a života své ženy. Že vždycky bude na prvním místě určovat život rodiny – no, já to slovní spojení, užívané tehdy, když si dotyčný myslí, že jej nikdo neslyší, řeknu: NEMOHOUCÍ MRZÁK, dítě které není jeho.
A on jen tak JE. Je oporou. Neutíká, neodchází, nevymlouvá se a nežehrá na osud….

Jestli máte lepšího kandidáta na titul CHLAP ROKU, dejte vědět.

Já si ale myslím, že na jeho hlavě bude korunka prince sedět nejlépe. Doufám, že mu paní Maláčová nějakou pěknou přichystá.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Nedávno jsme se dověděli, že chlapi nejsou.
29. 08. 2009 | 15:20

skeptický napsal(a):

Je to dojemné,jistě ušlechtilý kadidát.
A za ním stojí armáda ušlechtilých,kteří dělají nevědomky totéž.
29. 08. 2009 | 15:44

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kláro,

já bych ho spíš na dnešní dobu nazval Ušlechtilec roku. No, k zemi smeknu až definitině přeskočí.

Ale upřímně: V mé generaci by se tak zachovala většina mužů. Protože bychom si připadali jako prasata a hyeny, kdybychom se tak nezachovali. Protože jsme měli tendence se na partnerku dívat jako na přítele a byla by to zrada přátelství v situaci, kdy je přítel v největším srabu.

Pravda, mohlo by to skřípat, snad by ji to občas krutě vyčetl, snad by si jinak dělal co chtěl. Ale to na podstatě nic nemění.

Ženy tento předsudek většinou nemívají, to mi věřte. Při čtení Ládíka jsem si vzpoměl na jednu zdravotní sestru po třicítce. Pářila se s cizinci všech národností, pardály v mém věku (55). Když jsem ji nadhodil, proč si tady nenajde nějakého věkově přiměřeného kluka a nezaloží rodinu, tak jsem slyšel obligátní: Ale tady žádní muži nejsou ...

Co chcete dělat? Vzpomínat na dobu, kdy ženy ještě byly ženy? To je asi k ničemu. Lze jen popřát mnoho zdaru národům, kde ženy skutečně zůstaly ženami.
29. 08. 2009 | 15:53

Gerd napsal(a):

Takových případů je více. Jako chlapa roku bych ale navrhnul toho, který žije s feministkou podle genderových požadavků.
29. 08. 2009 | 16:05

skeptický napsal(a):

Gerd

Říkalo se tomu taky onuce.
29. 08. 2009 | 16:08

jenicek napsal(a):

Gerde, chlap musí mít koule:-)
29. 08. 2009 | 16:11

skeptický napsal(a):

Nedá mi býti trochu cynický,mohl za to u soudu majitel garáže?
29. 08. 2009 | 16:36

klarasamkova napsal(a):

jenicku - koule jako topol/Topol??
29. 08. 2009 | 16:37

veverka napsal(a):

No to by byl spíš Smolař roku.
29. 08. 2009 | 17:03

blue jay napsal(a):

Ja nominuji Karla Muellera,
To je chlap co se obejde i bez guli a bez zubu. Nak to pry zvladne i dasnemi.
Mam jeho fotku z Yellowhead National Park jak tam tancuje u gejziru "Old Faithful" a privolava Ruske Topoly. Volim Muellera.
29. 08. 2009 | 18:35

Dan napsal(a):

Paní Samková, jestli jste odeslala svůj blog předtím, než se na zpravodajských serverech objevily zprávy o pádu Muže roku, tak sekněte právničinou, protože věštecké schopnosti.
29. 08. 2009 | 19:34

Elisabeth napsal(a):

Muz roku je muj znamy, ktery zije s cernoskou. Cernoska Daisy pred 7lety otehotnela, biologicky tatinek odesel stredem hned na zacatku tehotentvi. Holcicka nemelapri porodu (samozrejme ze v nemocnici! ehm..) dostatek kysliku a hned jak prslana svet byla tezce invalisni. Dnes je ji 7. Nikdy se neposadi, nerekne zadne slovo a nikdy se sama nenaji ani nepujde na zachod.

Nicmene se objevil pan ON,ktery peci prevzal, je to IT clovek s vlastni velkou firmnou. Presto, kdyz jsme na party je to on , kdo ji v koute nekde vedle prebali a nakrmi. Pro me je to ON.
29. 08. 2009 | 19:47

Elisabeth napsal(a):

PS.

a ten muj znamy zije s feministkou podle genderovych pozadavku. Podle jinych panu je to ale onuce.
29. 08. 2009 | 19:50

Karel Mueller napsal(a):

Paní Elisabeth,
nenapadlo Vás někdy, že by ženám někdy nezaškodilo při výběru milenců (a biologických otců zvlášť) trochu myslet?

Třeba by pak snem dnešních hyperemancipovaných žen bylo i cosi jiného, než je muž vzorně se starající o geneticky cizí dítě.
29. 08. 2009 | 20:13

Ben napsal(a):

29. 08. 2009 | 20:18

skeptický napsal(a):

Proti gustu žádný dišputát.
Spousta žen hledá člověka s velkým Č,ne každá najde.

To IT znamená Information Technology,nebo "to"?
Jsou muži,kteří mají oblibu v nošení ženského spodního prádla,mebo jsou předurčeni být matkou.

V těchle případech se občas ztratí podstatné detaily,jako legální vztahy účastníků,a celkové pozadí.

Teoreticky v podobných případech původní otec může být bezdomovcem,poté co manželka si pořídí dítě s přítelem a vypíchá ho.

Pokud jsou oddáni,a nerozvedou se,je úznán úředně za otce i druhého dítěte.Pokud se přítel nemá k sňatku,v případě,že ona se rozvede,pokud vůbec byla vdaná,ona zůstane samoživitelkou,a břemeno leží na státu,protože pracovat pochopitelně nemůže.

Můžeme jenom doufat,že nás podobné situace minou.Obětavost některých lidí v podobné situaci je ovšem příkladná,i když spíše výjimkou,pokud se jedná o cizí.
29. 08. 2009 | 20:28

Lena napsal(a):

Elisabeth,

taky se mi nelíbí, když se o jednom mém známém vykládá, že je bačkora, protože v sobotu vstane a jde pro čerstvé pečivo, občas utrousí v práci, že o víkendu umyl všechna okna, občas uvaří a péče o dřevěnou plovoucí podlahu je na něm. On to má v krvi. I v práci stále uklízí, když je někde smítko, hned jde po něm! Ovšem bordeláři a čuňata, tedy dle jejich názoru "ti správní chlapáci", kteří po sobě neuklidí nic a potřebují 2 asistenty a 3 slouhy, se na něho dívají skrz prsty. To se pak nelze divit feministickému hnutí.

Každopádně článek je o něčem jiném, než to pánové zase převedli. Souhlasím s Muellerem, že ze starší generace mužů by se většina jako srabi nezachovala. O mladších generacích to bohužel neplatí. V té je srabíků jako když pohnojí.
29. 08. 2009 | 20:31

Gerd napsal(a):

skeptický, jenicek:
Jo onuce bylo to pravé slovo. Ale časem dostane jiný význam v rámci gender studies. No a ty kulky ani nepotřebuje, biologický otec je jiný a nejobětavější chlap je ten, kdo se stará o cizí dítě. Podle některých statistik se jedná o 20-30 % mužů (tedy těch, co o tom neví).
29. 08. 2009 | 20:39

Gerd napsal(a):

Leno,
myslím, že spíš Vašeho známého nechají uklízet i v práci, když jej to tak baví. Obvykle se to řeší tak, že bordelář je přesunut do rohu a pokud na něj nepořádek spadne, je to jeho problém.
Co se týká těch mladších generací, je v nich trochu více pragmatismu. V ženách určitě a v chlapech zase více sobectví než bývalo. Z ekonomických důvodů spolu zůstávat nemusejí a rozvod je dost snadný, pokud se vůbec svatbou zatěžovali. Ostatně muži i ženy se před svatbou, tedy na lovu, trochu přetvařují a staví v lepším světle. Po ulovení kořisti tato nutnost vyprchá a pak se teprve vyjeví pravá povaha.
29. 08. 2009 | 20:44

Karel Mueller napsal(a):

Lena:
Víte, kde muži nejsou muži, tak ženy nemohou být ženami a obráceně. Proto západ prohraje a padne.
I po padesátce jsem občas mohl mít cosi věku mých synů, nikoliv na flirt, na vážnou známost. Nechme stranou, že několik jich bylo opravdu krásných, jde o to, že byly zajištěny líp než já. Vypočítavost tedy lze pominout.
Byl jsem z toho úplně vedle, ale pak jsem si uvědomil, že asi u naší generace nacházejí cosi (a u mužů z jihu též), co u dnešních mladíků nemají ... ale i ti mladíci u nich nenáchazejí to, co by z nich ty muže udělalo.
29. 08. 2009 | 20:54

Zklamaný napsal(a):

To je starý, banální a tedy únikový
29. 08. 2009 | 21:01

Ben napsal(a):

Sice jsem už tady dal jeden odkaz jak smutně skončil Muž roku, ale nedá mi to, abych po přečtení jednojo článku nedal tady ještě jeden odkaz a tím i dávám vědět paní KVS na otázku, zda má někdo lepšího kandidáta na Chlapa roku - tak tedy mám, ostravského "krále" Jana Lipu :-(
http://zpravy.idnes.cz/mfdn...
29. 08. 2009 | 21:03

kormoran napsal(a):

To je prece jasne , sampioooni jsou dva:https://www.youtube.com/watch?v=_grU-8qMCKg&feature=related
29. 08. 2009 | 21:20

Lena napsal(a):

Karle Muellere,

já tedy u mladších postrádám zodpovědnost, smysl pro rodinu, spolehlivost. Roupama neví, co by, a na všechno, co hned snadno nejde, se vykašlou. Prostě rozmazlenci.
29. 08. 2009 | 21:20

kormoran napsal(a):

29. 08. 2009 | 21:21

Karel Mueller napsal(a):

Lena:
Platí pro obě pohlaví. Naprosto souhlas.

Je to kastrofa a mohl bych Vám jmenovat řadu konkrétních mladých rodin, žijících na hromádce nebo v manželství. oni vůbec nejsou schopni řešit krizové situace, oni se pohybují v oblacích s mozky zpitomělými dnešní propagandou i kulturou.
29. 08. 2009 | 21:25

arlon napsal(a):

KVS
problém je v tom, že takových případů a osudů jsou mraky a vy tu zdůrazňujete jeden jediný speciální případ. Samozřejmě je potřeba s tím soucítit, ale vy byste se měla spíše zasadit o chod právních a sociálních úkonů pro takto postižené lidi po úrazech obecně. Neuvěřitelných sociálních případů invalidních lidí po úrazech nebo jinak postižených bylo v mediích uváděno dost. Vždy je lepší mít funkční systém než porcovat medvěda. Tož tak, KVS.
29. 08. 2009 | 21:26

Lena napsal(a):

No, Karle, já bohužel znám daleko víc nezodpovědných chlapů než žen. Aspoň z mého okolí se ty ženy počítají na kusy, chlapy na desítky.
29. 08. 2009 | 21:32

skeptický napsal(a):

Dostáváme se tady poněkud od KVS námětu,ale zvláštností na ženách je to,že ačkoliv po muži touží,poté,co se jim podaří ho dostat,a postupně totálně podmanit,začínají jím pohrdat a vyústí to v nenávistnou snahu ho zničit.

Ony tyhle aktivistky dobře vědí,co dělají.Možnosti : chlap se nedá,a odejde,nebo ona ho přivede do hrobu,nebo zažádá o rozvod,pokud možno ožebračí, anebo obere a vyžene.

V každém případě recept na manželství.Je to sabotáž a zločin jak proti mužům,tak ženám,pohříchu ženy na to slyší.
29. 08. 2009 | 21:42

Karel Mueller napsal(a):

Lena:
Ale no tak :-), já znám právě opačné případy. A to takovým způsobem, že by jste se z toho pominula.
Třeba teď mě jedna rodina napadla: Dluhy a polovina bytu v zastavárně. Neplatili vodu a tak jsou bez vody. Dvě malé děti a mají tak tři tisíce. Z toho ona snad tisícovku měsíčně protelefonuje mobilem. U sociálně slabé matky škemrají o jídlo ...

Někdy si říkáte, jestli je máte litovat a jestli někdo jako oni mají mít děti ...
29. 08. 2009 | 21:42

jenicek napsal(a):

klaravesela: Pozor, topol koule nemá! Jeho slavné "chlap s gulama" se netýkalo jeho, ale Evžena Tošenovského. To se jen časem a kolektivní sklerozou ztratil adresát.
29. 08. 2009 | 21:42

Karel Mueller napsal(a):

skeptický:
Ale to je normální, co říkáte. Ženy jsou geneticky založeny tak, aby je přitahovaly silní a úspěšní muži ... slabochy pohrdají, zejména pokud jim leží u nohou. A nenávidí je.

U nás je problém komplikovaný tím, že materiálně ubožáci vůči celé západní Evropě. K tomu přidejte, že národ je sprosté slovo, žvanění kálející do vlastního hnízda, stav společnosti, sečtěte to a podtrhněte.

dostanete těch 20 let, které před sebou máme a to nejen my. Mockrát jsme o tom mluvili.
Východisko se nevidí.
29. 08. 2009 | 21:53

Lena napsal(a):

Karle,

trošku Vám nevěřím, ale zase nemám důvod nevěřit, takže nevím - myšlena ta početní převaha nezodpovědných žen nad stejně postiženými muži. To víte, vlastní zkušenost má větší váhu.

Ale podobnou "rodinu", jakou popisujete, taky znám. Tedy osobně si myslím, že takoví lidi by děti mít neměli. Nic kloudného je nenaučí, než se flákat a "prožrat" i to, nač si nevydělají. Nicméně od toho máme náš sociální systém, ne? Pro mnoho nefachčenků je to prostě výživné od státu za nic. A jak se říká: hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere. A někdo navíc nemá ani špetku studu.
29. 08. 2009 | 21:59

Lena napsal(a):

P.S. Karle, nemáte pravdu. Já bych toho "slabocha", jak Vy píšete, brala. Rozhodně je pro život praktičtější, než macholempl.
29. 08. 2009 | 22:01

Gerd napsal(a):

jenicek,
ano, topol má větve a těm boulím říká kořeny.

Karle Muellere,
spíše je to sen ještě z doby totality o sladkém životu na Západě. A taky trocha té exotiky. Pak se část z oněch žen vrátí moudřejší o zkušenosti, poněkud omšelé a někdy bez dětí. Občas pak vídáme srdceryvné exekuce a odloučení dětí od matek a odvoz za otcem do ciziny. Na počátku ale byla chyba ve výběru a zhodnocení partnera. A pokud jde o zkušenosti žen vracejících se ze zahraničí, jde často o útěk od pořádného macho.
Ale jinak klasika, ženy vždy touží po otm, co nemají.
29. 08. 2009 | 22:04

skeptický napsal(a):

Existují i silní muži,a zrovna tak silné ženy.

Nemusí jít dohromady,ale ani proti sobě,a jejich síla se neprojevuje v nenávisti opačného pohlaví.

Silný muž na feministky nemá čas,a ani silná žena by se nikdy neuvolila se tak nechat nazvat.

Jako protiklad macho lempla bych dal feministku.

Jenomže feministka je proti všem mužům,a musí to hlásat,aby splnila svůj účel rozvracet rodiny,za kejhavého přizvukování některých žen,které nemají nic lepšího na práci.Mají to místo kostela.Bohužel.

Ženy ne vlastní vinou několikrát rozvedené,což jsou skoro všechny, vždy přitahují stejné typy.Aniž to vědí,opakují svoji chybu znovu a znovu.

Když vědí,že chlap má rád hospody,nesmějí se divit,že do hospody chodit bude.

Ale i ten slaboch by od ženské utekl,muset poslouchat nějaké feministické kydy.Ani ten slaboch nemusí být ještě úplně blbej.

Každý ať si zařídí život po svém,a nenechá si od nikoho do toho kecat.Bude na tom o moc líp.
29. 08. 2009 | 22:22

Karel Mueller napsal(a):

Lenko,
samozřejmě, můžeme uvádět, co známe. Možná značná část mladých, dokonce většina, je normálních. To abychom nebyli takoí skeptici. Ale na to nezáleží, jde o podstatu.

Že by jste slbocha brala? Proč ne? Kdyby byl na vykonávání prací a plnil je, tak by se určitě hodil. Ale nemohla by jste si ho vážit a nutně by jste jím pohrdala. A kdyby jste se dostala do krizové situace, tak by jste zjistila, že je spíš na obtíž. Ale to jsme trochu jinde.

Gerde,
víte, moje bývalá žena z feminismu zpitoměla hodně. Ale jednou v jasné chvíli prohlásila: "My jsme tak zmršené, že už partnerky být ani neumíme ..." To mě přimělo k hlubokému zamyšlení se nad sebou i nad tím, jestli bych ten klasický styl vůbec ještě chtěl. Hmm ... vzdělání a atletická postava ve středním věku vcelku zajistily, že jsem měl sex i jinde bez jakýchkoliv potíží. Zadarmo. Taky jsem si nedělal moc násilí. Podvědomě jsem přijal zásadu: Chtějí emancipaci? Tak ať maká a stará se... A takto lze pokračovat.

Ženy i muži jsou to, co biologicky jsou, nic víc a ani být víc nemohou. Ženy mají v genech prostituci, my promiskuitu. Pouze tvrdá mravní výchova může zajistit, aby se ženy nechovaly jako prodejné čuby a my jako zvířátka, která si chtějí jen zasouložit a o nic se nestarat. Tak je to.

Vzorce pro vztahy mezi muži a ženami a jejich chování se optimalizovaly staletí, vlastně spíš tisíciletí. Je naší tragedií, že jsme je kompletně zahodili a přijali nesmysly proti přírodě.
29. 08. 2009 | 22:50

Lena napsal(a):

Karle,

toho slabocha jsem dala do uvozovek!!! Asi jste mě špatně pochopil.

Jen mě ještě napadla drobná poznámka: dříve bylo jednání pána z blogu něčím naprosto normálním, protože životní partner se ve štychu nenechává. Dnes jsme už tak zblblí, že zodpovědné a v podstatě přirozené čili normální chování tady oslavujeme jako něco výjimečného. Před pár desítkami let by nikoho nenapadlo udělovat mu titul muž roku. Tehdy by se spíše oceňovaly pracovní nebo sportovní výsledky, ale starost o rodinu nebo pomoc byť i cizímu člověku by byla brána jako samozřejmost.
29. 08. 2009 | 23:01

Lena napsal(a):

skeptický,

jako protiklad macholempla bych dala hysterku.
29. 08. 2009 | 23:05

Karel Mueller napsal(a):

Dobře Lenko, sorry, to jsem si neuvědomil :-).

Ale ten Váš závěr by zasloužil vytesat do kamene. Bingo. Čistá desítka. Bohužel.

A teď už Vám i ostatním dobrou.
29. 08. 2009 | 23:07

Lena napsal(a):

Karle, dobrou noc.
29. 08. 2009 | 23:11

klarasamkova napsal(a):

téda, tady se ale karel Müller rozjel...

Dane - o některých věcech nemluvím...

Bene - a cikány tam narveme, i kdyby měl čert na praseti lítat, že jo.

Arlone - mám se podle Vás "zasadit o chod právních a sociálních úkonů pro takto postižené". A kdo si, krucinál, myslíte, že jsem?? Premiér a nadpoloviční parlament dohromady?? jsem úplně stejně obyčejný člověk s úplně stejně nulovou mocí jako Vy - tak se taky koukejte zasazovat a neštvěte mě.

dobrou, broučkové...
29. 08. 2009 | 23:39

Čochtan napsal(a):

Paní Kláro,
diskutuje se tu o vztahu muž - žena, a Ben ukázal na jeden typický a specifický způsob tohoto vztahu. Žena jako majetek muže. Takže nerve sem cikány, a čert na koštěti neletí.
Dobrou noc.
30. 08. 2009 | 00:31

blue jay napsal(a):

Klaro, Karel Mueller je
dinosaurus z doby totalitni. Ten clovek porad hleda mandelinku bramborovou a mysli si ze je lepsi nez jakakoliv zenska. V Americe lidem jako Mueller rikaji "chauvinistic pig".
Mueller se me v debate snazil presvedcit ze kdyby Rusove hodili par atomovek do Yellowstone National Park ze by tim vybouchla "supersopka" a tim by bylo znicene USA. A doporucoval rakety Topol. Zavolal jsem nekomu koho znam z USGS a on se me rekl ze bych mel nemluvit s cvoky. Radsi jsem mu o Muellerovi nic nerekl.
Ps. Zastydli komuniste jako Karel Mueller tu asi jeste par let budou. CR ma pred sebou nelechkou cestu.
30. 08. 2009 | 00:59

veverka napsal(a):

První co lev udělá je že pozabíjí lvíčata,která měla lvice s předchozím lvem kterého přemohl a ne aby se o ně ještě nadšeně staral.Pak jí udělá svoje vlastní lvíčata a ty si už samozřejmě hlídá.Chce dál šířit své geny a ne geny někoho jiného.Podobně to chodí u všech druhů savců,samečci se všemožně snaží dál šířit své vlastní geny a potlačovat šíření genů ostatních samců.Pouze u Homo Sapiens jsou samičky tak zvrhlé,že obdivují samce co mrhají svým časem na starost o šíření genů jiného samce a ještě jim za to chtějí dávat cenu Chlap roku.
30. 08. 2009 | 01:52

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kláro, nemohu spát a tak pár slov dinosaura.
Nejdřív jak dělím ženy ve ztahu ke mě:
- Matka dětí majících moje geny.
Ta má zcela vyjímečné a s žádnou jinou srovnatelné postavení. Jako jediná může chtít všechno: Lásku, majetek, obětavost, plné respektování ... Může se stát že se nezadaří. Pak je vymalováno, o rozvod ovšem musí požádat ona. Další nebude, co Bůh spojil, lidé nerozloučí.
- Přítelkyně. Záleží na dohodě, může žádat hodně, nikoliv všechno, ani zdaleka. Můžeme zkusit i společnou domácnost
- Kamarádka. Je nám spolu fajn, dobře si poklábosíme, občas jeden druhému pomůžeme. Může být vdaná. Sex je možný, je mi to vcelku jedno (sex pro mě není potřebou)
- Spoluhráčka. Týká se obchodních partnerek, kolegyň v práci aj. Sex vyloučen.
- Ostatní. Jsou mi víceméně lhostejné, neinteraguji s nimi.

A teď k výběru matky mých dětí nebo přítelkyně. Vždy půjde o obyčejný kalkul (neplést s vypočítavostí). Zajímá mě její mentální, fyzická, intelektuální a sexuální úroveň. To jest ke každé položce si uvedu, co mít musí a co mít nesmí. Samozřejmě, lidé se mění, v tom je určitá slabost. Ale i tak se příliš nemůžete zmýlit.

Kdyby ženy (jako celek) při výběru milenců či dokonce biologických otců svých dětí jen trochu používaly mozek a měly element odpovědnosti, tak nejsme tam, kde jsme.

Zdraví KM
30. 08. 2009 | 03:12

Karel Mueller napsal(a):

Milá sojko,
musíte alespoň zasmrdět, že?

Pro náhodného čtenáře:
- Před lety se řešila otázka, co by znamenalo porušení poklice sopky v Yellowstone a následující sopečná erupce. Vulkanologové došli k záěru, že by došlo k úplnému zničení rozsáhlých částí USA a Kanady a co je horší, pravděpodobně k jaderné zimě na severu západní polokoule. Karty jsou tedy rozdány a je tím nastolena otázka, jestli jsou Rusové schopni toho dosáhnout. Tj. jsou nutné:
- Vhodný nosič s dalekým dosahem a přesným návaděním
- Vhodná hlubinná jaderná puma schopna provrtat se do skály. Něco jako puma, kterou Američané plánovali ke zničení íránských reaktorů umístěných hluboko pod skalami.
- Vyvolání efektu exploze tlakového kotle vlivem trhliny.

Úloha je v zásadě řešitelná, nosič i puma jsou v Rusku k dispozici. Záleželo by jen na tlouštce poklice a na tom, jestli jsou odhady vulkanologů správné. Při této příležitosti bych připoměl tzv. nultou (zmrzlou) variantu rozpracovanou v 70. letech v SSSR.

Jedná se o koncentrovaný nukleární výbuch v neuralgickém bodě schopný propálit zemskou kůru a vyvolat efekt jejího drolení. Můžete si představit scény z filmu Sopka v Los Angeles.
Náhle by se otevřela Země a město by zmizelo v magmatu. To by se dělo všude.

Modlete se se mnou, ať to stvoření s nickem blue jay konečně pochopí.

Dodatek pro sojku: Milá sojko, s tou nelehkou cestou jste mě pobavil. Pokud mají evropské národy natalitu někde nad 1, nad toho z hlediska budoucích perspektiv už moc opravdu, ale opravdu nenachodí ...
30. 08. 2009 | 03:46

Baba napsal(a):

Veverka je má oblíbená značka. Dobré ráno.
30. 08. 2009 | 04:14

Karel Mueller napsal(a):

Baba:
Nedivím se.

Drsně napsal holou skutečnost, víme ji všichni. Alespoň ti inteligentní.

Ale my už jsme tak ušláplí a i částečně zpitomělí, že to takto nenapíšeme.

Veverka je prostě skutečný chlap na netu :-). Jeden z posledních ...
30. 08. 2009 | 04:41

Baba napsal(a):

Veverka se má. Já jsem ženská i ze dvou ženských.
30. 08. 2009 | 04:56

klarasamkova napsal(a):

Milý KM, dobér ranko, myslím, že veverce křivdíte.Má pravdu. Uvedené jednání - zabíjení mláďat - je ovšem popsáno jen u velmi málo živčišných druhů. Jsou to právě lvi a velci primáti (zejména gorily, také šimpanzi, myslím...)U člověka je pozoruhodné, že, ačkoliv je velký primát, nechová se tímto způsobem VŽDY. On se tak totiž velmi často chová. Když si vezmete statistiku zejména sexuálních trestných činů páchaných na dětech, tak ty nepáchají z největší části osoby neznámé, ale naopak osoby blízké, zejména noví partneři matek... To je statisticky doloženo, je to naprosto běžně známý kriminalistický a krimnologický fakt, ktrý ovšem pouze setrvale ignorují opatrovnické soudy, které velmi často tvrdí, že "partner matky je dostatečným otcovským vzorem" takže není třeba se nějak kór starat o vztah dítěte s biologickým otcem. Můžu z toho vždycky vyletět z kůže...

Zde ovšem je nutno říci, že homo sapiens na rozdíl od jiných velkých primátů disponuje ještě jiným způsobem ovládání svého jednání, než je jen genetická předurčenost, a to
K U L T U R O U. Ta bývá občas ve značném rozporu s biologickou daností a pohlížím na ni jako na vyšší stupeň chování člověka. Protože limbický systém je nesrovnatelně starší a jeho vzorce chování jsou uloženy o mnoho hlouběji, dá vždy neokorexu značnou práci tento systém překonat, biologicky zažité chování překrýt a převálcovat kulturními návyky... Někdy to jde přímo PROTI biologické podstatě člověka, tak jako v případě mého kandidáta.... Přesto jsou zde nalezeny hodnoty, které dávají tomuto jednání z hlediska právě kultury nový smysl a řád... Proto ten obdiv.
Jsem přesvědčena, že i veverka by se mnou v takto pojatém úhlu pohledu na daný problém souhlasil/a.

zdravím a přeji všem diskutujícím hezké nové ráno, Klára
30. 08. 2009 | 07:03

shipper napsal(a):

veverka
Člověk směřuje od zvířete k "Bohu", díváte se špatným směrem.
30. 08. 2009 | 07:11

kudlanky napsal(a):

Krásné ranko.
Ono je také požírání samečků.Od hlavy,rovnou během aktu.Krásný příklad v kostce.Jak známo,na kopulaci mozek není potřeba.
Zvláště,kde je ta kůra mozková tenká.
KM má možná dnes staromódní,ovšem logické,a hlavně morální názory.Veškerá snaha zájmových skupin je tento standard zničit.

Ten zbyteček Boha v nás by se snad nejlépe dal poznat jako stud.
30. 08. 2009 | 07:30

skeptický napsal(a):

P.S.

Tak dneska jsem kudlanky.To bude zase den...
30. 08. 2009 | 07:32

Ládik napsal(a):

Jdu sbírat švestky.
30. 08. 2009 | 07:44

Antropolog napsal(a):

ad ELISABETH: Tedy jestli je pro Vás ON, ten který nakrmí dítě, které si uděláte s "frajerem" z diskotéky, tak to smekám, vážená!
30. 08. 2009 | 07:48

Antropolog napsal(a):

ad VEVERKA: Samičky onuci možná cenu "Muž roku" udělí, ale pářet se s ním nebudou ani kdyby měli u hlavy nabitý kvér.

To není o zvrhlosti, pane ;-) Samičky vědí, že když takové chování budou podporovat - mají vystaráno.

Samec Alfa s nimi rozšíří své geny a on už se najde "zkulturněný" (abych citoval KVS) sameček Beta, jež se o kukačky bude starat. Kultura je jen sofistikovanější způsob jak si prosadit svou. S přírodou v zásadě za jedno.
30. 08. 2009 | 07:55

Antropolog napsal(a):

Moje omluva. Samozřejmě tam mělo být "měly".
30. 08. 2009 | 07:57

Ben napsal(a):

Pěkné nedělní ráno všem

Čochtane, odkaz jsem tu nedal kvůli diskuzi muž-žena, ale paní KVS to pochopila proč. Chtěl jsem jen upozornit, že bude-li se takto řešit kriminalita Romů i v takových vážných případech, kdy jde o život, tak nás potěš pánbů. A pak mámy my i oni spolu vycházet...už tomu zase nevěřím.
To spíše bude ten čert na tom praseti lítat...
A to je jedna z věcí, která k porozumění nepřispívá. Bohužel!
30. 08. 2009 | 08:00

skeptický napsal(a):

Zaplaťpámbu k nám omega samečkům zatím nedošly.
30. 08. 2009 | 08:07

shipper napsal(a):

kudlanky
Zbyteček zvířete, ne zbyteček "Boha".
Něco, co roste, nemůžete nazývat zbytečkem.
30. 08. 2009 | 08:30

arlon napsal(a):

KVS
Co se čertíte, osobo. Některé činy v životě jsou prostě fatální. Možná to pro vás bude neuvěřitelné, ale jsou i horší úrazy a také se dají přežít.
Nebrečte tady nad jedním případem, jenom z dopravních nehod jsou podobných těžkých úrazů stovky...
Zamyslete se nad svou dokonalostí, KVS, nebude to tak valné.
30. 08. 2009 | 08:51

Lena napsal(a):

veverko,

mezi kočkovitými šelmami (vč. kočky domácí - v tomto příkladu se kocouři chovají stejně jako lvi) a člověkem je rozdíl. Akorát, veverka, koukám, zůstala někde uprostřed.

----------------

Antropolog:

onuce versus páření: to je tedy pěkná pitomost, co tu píšete. Rozsévači semene tak, jak je tu popisujete, jsou v podstatě velmi odpudiví právě proto, že nedokáží nabídnou nadstavbu. Jsou to prostě zvířátka. Na ty se ovšem můžu jít podívat do ZOO. Ale žít s gorilou v partnerském vztahu bych nechtěla. A pářit se s tím, s kým se nedá žít, nemá žádný smysl ani úroveň. Ať je to gorila nebo chlap.
Nazývat taková budižkničemu "pravými chlapy" a "alfasamci", to je tedy urážka všech slušných samečků. Kromě toho alfasamec v psích a vlčích smečkách se o své potomky stará vždy. Nelze ho tedy přirovnávat k chlapům, kteří se o své děti nestarají ani v nejmenším.
30. 08. 2009 | 09:00

Antropolog napsal(a):

Ad LENA: No, no, nemusíte na mě hned tak ohnivě, paní. Sám mám ještě ráno ;-) Ovšem, že to není pitomost. Jen zjednodušuji - nutnost pokud se chcete prodrat vším tím kulturním balastem k podstatě věci.

Argumentujete, že u vlčí smečky se samec Alfa stará o potomky. Já se Vás ptám o jaké potomky? O potomky, jež má se svou skutečnou partnerkou, samicí Alfa (vůdkyní ostatních vlčic ve smečce). Na ty ostatní, vypářené s vděčnými samičkami Beta nekulturně dlabe. O ty se postarají jiní.

Píšete o "slušných samečcích", ale už nerozlišujete mezi napraveným (spíše vybouřeným) frajerem a onucí.

Jack Nicholson se také stará o své potomky. To neznamená, že jeho pohlavních souputkyň byl méně než sto (uvádí se přes tisíc). A chlubí se tím téměř všechny. Že by neměly úroveň? Emancipované VŠ v šoubyznysu, politice, podnikání?

Moje omluva pokud Vám to Leno trhá uši, ale... ono vážně není tak těžké se kolem sebe lépe rozhlédnout a zapřemýšlet ;-) Přeji příjemnou neděli.
30. 08. 2009 | 09:16

Lena napsal(a):

Antropologu,

ve vlčí smečce se alfasamec páří jenom s alfasamicí. Proto je také hárání všech samic sladěno na jednu dobu, aby si to alfasamice ohlídala. Totéž funguje u fen psa domácího. Ostatní členové smečky se o alfamláďata starají, když alfapár vede část smečky na lov.

Osobně je mi jedno, zda je někdo frajer vybouřenej nebo "onuce". Jde o přístup k životu, partnerovi a dítěti.

Nicholson a jeho slípky mě vůbec nezajímají, pročež o tom nic nevím a nemůžu to komentovat.

A vůbec na Vás nejdu ohnivě, drahý Antropologu, mám prostě jen takový způsob vyjadřování. Někdo to hůř snáší.
Taky přeju pěknou neděli.
30. 08. 2009 | 09:38

Antropolog napsal(a):

No dobrá, uznávám, na mě se po ránu musí opravdu pomaleji, Leno.
30. 08. 2009 | 09:43

klarasamkova napsal(a):

Miláčci vám to jde krááásně :-)
Lena s Antropologem to popsali dokonale, zvláště s ohledem na skutečnost, že mají oba pravdu.
Arlone, proč pro všechny svaté, pořád chcete řešit MĚ a proč mne neustále k nějakému dušezpytu předhazujete? Já mám na to svého psychoanalytika :-)
Takže se neřeším a tento článek je o něčem absolutně jiném - zkuste se na to podívat z tohoto úhlu pohledu... totiž že JÁ nejsem. Moje EGO zmizelo a je tady jenom článek - čtenářův blog... zcela anonymní. Zkuste to.
30. 08. 2009 | 09:56

mia napsal(a):

KVS:hezké čtení..."bohužel" ale takových otců znám spooousty :-)))) Takže by se vedle toho vašeho jich tísnilo mnoho...navštivte nějaké zařízení pro mentálně postižené,setkejte se s rodiči a uvidíte,že váš ON by ztratil velmi na svém puncu výjimečnosti :-))).A já před nimi taktéž smekám.
To K.Mueller:ve svém výčtu žen jste zapomněl na svou matku ;-))
30. 08. 2009 | 10:14

klarasamkova napsal(a):

Mio, vůbec nechci snižovat žádné další muže, naopak... vždyť je to vždy tak, že prostřednictvím jednoho jsou oceněni mnozí jiní, podobní.
Mio, jde o to, že nelze poukázat na "všechny". Jistě dobře víte, že všeobecně se jakýkoliv problém předestírá nejhůře. A je prostě pravda, že spousta chlapů v obdobné situaci prostě vzala kramle a nebylo jich... mám o tom pěknou řádku šanonů v archivu svojí advokátní praxe...
30. 08. 2009 | 10:50

jichu napsal(a):

Žena, prý neví co chce, a nedá pokoj, dokud to nedostane. Takže napřed hledá samce-dravce, se kterým si ty své geny zkříží a vylepší. Poté začne pobírat rozumu, neboť dravec ve své podstatě není partnerem do nepohody, spíše ji vytváří. Nastupuje tedy muž-onuce pro ty ostatní úkoly. Někteří muži to mají tak, že s přibývajícím věkem dozrávají a stihnou obé. Jiní holt ne. Takže nic převratného pro mne. Pokud je však někdo honorován za počet sloupců, svůj úkol tento blog splnil.
30. 08. 2009 | 11:02

veverka napsal(a):

jichu
Z dlouhodobého hlediska ovšem "samec-dravec" vítězí,neboť jeho geny se šíří a množí dál zatímco "muž-onuce" se mu o ně ještě ochotně stará.
30. 08. 2009 | 11:19

Antropolog napsal(a):

Paní KVS,

v jedné věci Vám určitě musím dát za pravdu. Muž, který při prvním "omylu" (i tak se na adresu potomků někteří vyjadřují) zmizí jen se za ním práší - není frajer.

Je to onuce, které nebylo zatěžko se do přízně ženy velhat. Zmíněná onuce je přesvědčena, že lhaní a manipulace je jediný způsob jak se dostat k páření. A obvykle má recht. Bezpáteřní srabi znají jen dlouhá období sucha, když neumí přesvědčivě lhát.

Pan Mueller má pravdu v tom, že ženy by se měly systemicky učit vidět a slyšet, nejen přemýšlet klínem/čekat na vyšší nabídku. Koneckonců máte k tomu od přírody lepší předpoklady než muži. Odhalovat faleš.

ad VEVERKA: Právě Jste odhalil pointu evoluce, kolego!
30. 08. 2009 | 11:34

mia napsal(a):

KVS:váš příspěvek právě se mi moc líbil,a chtěla jsem ho jen "rozšířit" o ty další muže.Mohla jsem být stručnější a napsat,že takových není málo :-))) Vy to znáte zase více z té druhé strany,tedy těch co "odešli středem"-to asi není pěkné počtení.
Mrzí mě že to vypadalo,že jsem dotčena,ba právě naopak...Hezký den, jdu také sbírat švestky :-)))
30. 08. 2009 | 13:19

brano napsal(a):

add veverka a antropolog,

ale to by mali po čase prevažovať alfa samci... trend je ale skôr opačný. "beta" samec si tiež "pichne". alebo si myslíte, že sa obetuje len tak pre nič za nič? a navyše má možnosť ovplyvňovať vývoj potomstva nielen svojho :)
30. 08. 2009 | 13:32

veverka napsal(a):

Antropolog
Jj,ono je občas dobré tu "pointu evoluce" připomenout,protože se často v té záplavě rádobykulturních džendr keců ztrácí.
30. 08. 2009 | 13:33

zcelazbytecný napsal(a):

Co já jsem to za samce. Po shlédnutí paní KVS v jednom televizním pořadu mne na několik dní opustilo libido. Asi to bude věkem.
30. 08. 2009 | 14:02

Antropolog napsal(a):

ad BRANO: Mno, a proč myslíte, že se každý mužský nutně potatí?

A já si nemyslím, že by matičce přírodě zvlášť záleželo na způsobu jakým k početí dojde. Není to tak dávno, co vědci zdůvodňovali existenci znásilnění mezi lidmi jako další způsob pro šíření genů. Přímí Čingischánovi potomci se dnes počítají na milióny.
30. 08. 2009 | 15:32

popisovač napsal(a):

lepší je spadnout ze střechy a zabít se než skončit jako mrzák a ještě k tomu být parchant, ach jo, ten má ale nepříznivý osud, běda běda, ještě štěstí, že je otčím trotl, nasaďme mu korunu, haleluja
30. 08. 2009 | 15:49

gabriel p. napsal(a):

Tenhle je pro mě ok, lepší mě nenapadá.
30. 08. 2009 | 15:57

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kláro,
příspěvek o panu s nickem "veverka" jsem psal poněkud lehkým perem, samozřejmě nedávám lvy za vzor. Ale v zásadě má pravdu, údělem samců je bojovat o samice a snažit se předat geny maximu. Určitě znáte diskuze z 19. století, kde naivní socialisté (Saint-Simon, Fourier aj.) snili o dokonalé společnosti. Také došli k názoru, že bude nejlépe, když si ženy budou vybírat otce sami. Geneticky možná, snad je ostrá korelace mezi kvalitou potomka a sexuální přitažlivostí partnera. I když o tom pochybuji. Ale to bych byl jinde. V každém případě došli k závěru, že by se děti měla starat socialistická společnost, tj. eliminovat roli otců. Dnes dochází k neskutečnému "vylepšení", tj. role otce v podstatě eliminována a nadto onuce, která se o nevlastního potomka bude starat. Ono to tak dnes velmi často funguje. Znám svalnatého, štíhlého hezouna, který mi přiznam 12 dětí, jen dvě napsané. Zbylé s vdanými ženami, které to svadly na manžela. Některé ho dokonce o to požádaly.

Pokud jde o náhradní otce, tak s Vámi vřele souhlasím. Dítě má otce jen jednoho, toho biologického, další nebude. I když nějaký ušlechtilý muž je k tomu ochoten. A nikdy to nebude jeho dítě. A pokud to o to zneužívání, umím si to představit a také si to umím představit obráceně, když se maminka chce nového tatínka zbavit. Proto bych nikdy nebral přítelkyni s malými dcerami.

V druhé části mě zaujala poznámka
"Protože limbický systém je nesrovnatelně starší a jeho vzorce chování jsou uloženy o mnoho hlouběji, dá vždy neokorexu značnou práci tento systém překonat, biologicky zažité chování překrýt a převálcovat kulturními návyky... Někdy to jde přímo PROTI biologické podstatě člověka, tak jako v případě mého kandidáta.... Přesto jsou zde nalezeny hodnoty, které dávají tomuto jednání z hlediska právě kultury nový smysl a řád... Proto ten obdiv."
Víte, o to se snažili všichni tvůrci "lepšího příští" a "nového člověka". Zejména křesťanské církve a komunisté (teoretický komunismus je odnož křesťanství, která zbožnila člověka). Dopadlo to tragicky nebo jako fraška (v tom lepším případě). Přírodu nelze podvést a jakékoliv vzorce vztahů a chování s ní musí být v souladu. A už v základech je zásadní rozpor mezi mužskou a ženskou sexualitou. Samozřejmě, přestaneme bojovat o ženy, pokud si každý bude moci zapíchat s kýmkoliv. Ale to je proti biologii žen, samec se má o ní snažit a bojovat o ni. Jistě, žádnému muži nebude vadit cizí dítě, pokud nebude otravovat, nijak ho omezovat a nic nebude stát. Ale to nejde.

Ženy by si mohly a měly uvědomit jednu věc: Když donese z porodnice ten malý živý uzlíček, tak chlap skáče štěstím metr vysoko. A je připraven na obrovské oběti: Materiálně i časově. Čas, peníze i energii by mohl využít i jinak. Jediné, co mu žena může dát je to, že to malé stvoření má jeho geny. Rozkrok si lze sehnat jinde.

Pokud to moderní západní ženy nehodlají brát v potaz, tak zanikneme. Právem.
30. 08. 2009 | 18:17

skeptický napsal(a):

Na tom zániku tu pilně pracují armády termitů.
Podryly tu především náboženství,které je unifikační sílou ,a nahradily destruktivními panáboženstvími.Feminismus je příkad destruktivního.

Humanismus byl vynalezen jako nástroj zničení křesťanství.

Islam ostatně původně taky.Tenkrát se to obrátilo proti tvůrcům,dnes se hodí.
30. 08. 2009 | 18:41

Kritik napsal(a):

Nadějí poražených je to, že se svou (domnělou) porážkou stanou vítězi.

Pro mnohé je to nepochopitelné, ale je to tak. Přečtěte si osudy velikánů lidských dějin a srovnejte s osudy tehdejších vítězů. Pokud se o vítězech vůbec něco dozvíte, neboť obvykle upadají v zapomnění.

Kdo zažil horší porážku (z lidského hlediska) než Ježíš. Neprávem obviněn, ponížen a nakonec popraven nepotupnější a nejhrůznější smrtí té doby, za městem, aby jeho půdu neposkvrnil. A dnes jsou křesťanů přes 2 miliardy a jako proroka ho uznává ještě další více než miliarda muslimů.
30. 08. 2009 | 18:45

skeptický napsal(a):

Jenomže křesťanství bylo rozděleno,katolicismus se přesunul geograficky víceméně na periférii zájmu,a některé odnože protestanství zvláště v Americe díky manipulaci už s křesťanstvím nemají co dělat.
30. 08. 2009 | 19:01

... napsal(a):

Paní KVS,
nám se stalo něco podobného, u nás to byl pro změnu zánět mozku a následně ochrnutí. Chlap to vydrzel v "akutním" stavu. Teď, po 5 letech, odešel na lepší. prý musí konečně začít žít. Tak jo, ať si to užije.
Naše doktorka-neuroložka pravila, že přes 90% otců postižených dětí od nich z kliniky od rodin odchází. Patrikův otčím je dobrý kandidát.
30. 08. 2009 | 21:43

twardowski napsal(a):

To je jasne, muze roku prece davno mame: http://www.novinky.cz/kokte...
30. 08. 2009 | 22:22

Jana napsal(a):

Ach jo, já když čtu takhle pojatý články, tak jsem z toho taková - no - nesvá - nějak moc - strašně moc z toho cítím, že ten co to píše, teď paní doktorka - teda strašně moc z toho je vidět " jak strašně moc neví"... Vidím z toho ten zájem, možná i to okouzlení, já nevím co... ale - panebože - jak je to ve skutečnosti jiný... složitější. Ale to je asi spíš povzdech obecný - napsala to upřímně. Jana. Pro paní pisatelku - třeba se podívejte na http://www.mukopoly.cz....
30. 08. 2009 | 22:26

Skogen napsal(a):

To je ale celkem normální, ne?
30. 08. 2009 | 22:40

Veronika Vendlov napsal(a):

Jano, ten odkaz, to je na mě opravdu moc... :(
30. 08. 2009 | 23:41

Martin napsal(a):

Paní autorka vůbec nemá dostatečnou mozkovou kapacitu pochopit zcela jasnou věc, že chlap s velkým CH a s velkým L a s velkým A a s velkým P, by především odešel s takto postiženým dítětem do buše, vrátil by se sám a udělali by si se ženou dítě nové. Vím že mě 99,999 % lidí prokleje do třetího kolena a bude požadovat moje rozčtvrcení zaživa, ale prostě zákony moudré matky přírody jsou neúprosné a hlavně neohebné různými humanistickými aktivisty jak by se jim líbilo, aby ospravedlnili nějak svoji zbytečnou existenci. Je to takové společenské tabu, všichni se to bojí přiznat si sami pro sebe, natož to vyslovit nahlas.
30. 08. 2009 | 23:54

Veronika Vendllová napsal(a):

Martine: ano, proto potřebujeme, abyste nám to všem řekl Vy a pořádně nám to tak nandal.

Výborně, výborně, přesně to Klárka možná chtěla zjistit, že škála některých sruhů "chlapů" je ješte pestřejší, než si kdy myslela...

Viď Klárko? ;-)
31. 08. 2009 | 00:33

Veronika Vendllová napsal(a):

Oprava: druhů...už jsem se vyděsila, že tam mám pod vlivem studia soudruhů... ;-)
31. 08. 2009 | 00:34

Karel Mueller napsal(a):

Veronika:
Kdyby pominul impertinentní první větu, tak nikomu nic nenandal.

Pouze řekl holou krutou skutečnost.
31. 08. 2009 | 00:48

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Muellere, proč to bez těch 1. vět nejde?

Jinak já jen mohu říci, že je mi ta druhá věta - pokud se pokusím si v parxi představit takový svět - zcela proti mému přesvědčení a proti mé srsti.
31. 08. 2009 | 01:11

F. Adamec napsal(a):

Klarko, preju ti chlapa, ktery by te miloval, az to tve nebo jeho smrti.
31. 08. 2009 | 03:52

klarasamkova napsal(a):

F. Adamče, já jej mám, dík :-)

Jano (Valentová) já V Í M , že to je o moc složitější, otřesnější etc. etc. etc. - pokud to ovšem může vědět nepostižený touto realitou (ovšem jeden můj synovec je mentálně retardovaný, takže snad úplně mimo nejsem). Jde o to, že "blog" je literární útvar, kam se dá napsat jenom něco a nějakým způsobem, jinak je nefunkční, protože je nesdělný. Vezměte to tak, že kvůli tomuto blogu se třeba zamyslelo nad osudem postižených těch cca 4.400 jeho čtenářů. Někdo tak - někdo jinak... ale ZAMYSLELO SE. To je přece pozitivum, i když to je "jenom" blog...

Martine, ohledně Vašeho řešení "odchodem do buše". Je to otázka altruismu. To zcela evidentě velmi zásadí aspekt chování, který se rozvinul socializací člověka (nacházíme jej už ve st. době kamenné, kdy se našly pozůstatky lidí, kteří byli v takovém zdravotním stavu, že nemohli bez neustálé pomoci tlupy přežít a přesto očividně žili i v tomto stavu dlouho) a který s tím, jak se lidská společnost rozrůstá a ztrácí možnost bezprostřední sociální kontroly, nabývá na významu. Zároveň se jeho mechanismus velmi zesložiťuje. Jsou na to vypracované pozoruhodné teorie, s některými je možno se seznámit, kdyby Vás to zajímalo, v knížce Matta Ridleyho "Původ ctnosti".

Díky všem za zájem a skvělou diskusi!!
Klára
31. 08. 2009 | 06:44

Baba napsal(a):

Život vás naučil starat se víc o sebe nebo to máte v genech? Dobré ráno.
31. 08. 2009 | 07:28

Petr Havelka napsal(a):

Minulý týden umřel bratr mé tety, měl 53 let. Se svoji ženou měl dva syny. Nebylo jí ani 30 a sekla s ní roztroušená skleroza. Ležela a ležela, pečoval o ní léta, staral se o ni a o kluky. Začal pít, doma, protože na hospodu neměl čas. Ke konci už žena byla navíc zlá. Umřela, šel na protialkoholní léčení. Nějaký čas se držel, pak měl občas "výkyvy", kluci odrostli a teď umřel. Celou tu dobu se třepal, jestli tu chorobu nedostanou jeho kluci, poněvadž u této nemoci je to "napřeskáčku" pohlavím. Někdy si "osud" zahraje.
31. 08. 2009 | 08:09

Čochtan napsal(a):

Smrt není zlá, to jenom umírání....
a nejhorší je, když se to umírání protahuje, ať už samo od sebe, nebo pomocí vědy a doktorů,... nebo když se něco zasekne a jehla přeskočí, přeskočí, přeskočí,... jako v připadě toho Patrika.

Chlap roku ? No nevím, chlap roku, aby dopustil zničení rodiny ? Chlap roku by se podle mne postaral, aby život šel dál, aby žena se starala o svého druhého syna, případně měla i další děti, aby se Patrik konečně dostal tam kam patří, na druhý břeh řeky Styxu, aby nevázl uprostřed mezi živými a mrtvými. Ani živý, ani mrtvý. Jeho duch už tam je na druhém břehu, ale jeho tělo zůstalo na půli cesty a teď ničí celou rodinu. Tohle není smyslem života. To není ani smyslem lékařské vědy.

Martin má pravdu. Jsme příliš změkčilí, příliš zbabělí abychom viděli život jaký je. Bojíme se toho nejpřirozenějšího, smrti. Bojíme se a oddalujeme ji i za vysokou cenu, i za cenu zničení života celé Patrikovy rodiny. Jsme zbabělci.

Ne, chlap roku to není !
31. 08. 2009 | 08:32

Čochtan napsal(a):

Paní Kláro,
"...pozůstatky lidí, kteří byli v takovém zdravotním stavu, že nemohli bez neustálé pomoci tlupy přežít a přesto očividně žili... "

K tomu je snadné vysvětlení. I takoví lidi byli pro tlupu užiteční. Dávali pozor na oheň aby nevyhasl, na děti aby ženy mohly sbírat ovoce a kořínky, uměli třeba nejlépe rozštípnout pazourek, věděli kdy a kudy potáhnou sobi,...
Ne, altruismem to nebylo.
31. 08. 2009 | 08:39

mia napsal(a):

pane čochtane,četl jste proměnu kafky?pokud ne,vřele doporučuji...
31. 08. 2009 | 08:52

Vico napsal(a):

Čochtan : Nedá se nic dělat, ale tentokrát bych se pod váš text podepsal.
31. 08. 2009 | 08:54

Elisabeth napsal(a):

skepticky

uz to tady pisete asi po ste, ale s temi feministkami, ze programove nenavidi muze, rozvraci rodinu, jsou neuspesne a slabe mi lezete dost na netvy. Samozrejme , ze to neni pravda.

Zrovna jsem zhledla porad, jak bylo jeste pred par lety "in" udelat fotomontaz na 1.stranku magazinun z nahe zeny, ktera se propasiruje mlynkem na maso. Dole z toho vychazi krvava breca.
To byl ofocialni duch doby a zcela verejna zabava pro muze.
31. 08. 2009 | 08:59

mia napsal(a):

možná Řehoř z oné povídky by byl lepší muž roku...?
31. 08. 2009 | 09:00

krt napsal(a):

Je neuveritelne, jak se porad dokola opakuji kecy o tom, jak driv meli lide lepsi vztah k rodine - viz Lena. Vy jste zila pred desitkami let? Nebo z ceho vychazite, z cetby Babicky? btw, jiz stari Rekove si stezovali, jak jsou mladi k nicemu.... no jiste, uz to vidim, ty skvele rodinne vztahy nekde v chudinskem slumu ve dvacatych letech .. nebo pardon, pani Lena zrejme videla nejaky barevny film z padestaych let, ze?
31. 08. 2009 | 09:27

Elisabeth napsal(a):

KArel Müller

nenapadejte zbytecne zenu, ktera ma postizene dite a stara se o nej 24 hodiny denne.

Normalne myslici clovek vi, ze nikdo nevi co se stane zitra a taky, ze neni zodpovedny za chovani jakekoliv jine osoby, zvlaste kdyz zmizi za horizont, misto aby se staral o vlastni . Mozek ta maminka pouziva dostatecne. Podlevs alenese celouvinu. Kopat timhle zpusobem do lidi, kteri maji tezky udel se mi n avysost prici.
31. 08. 2009 | 09:28

krt napsal(a):

Elizabeth: To myslite vazne? kdo sem taky leze ...
31. 08. 2009 | 09:28

krt napsal(a):

Elizabeth: patrilo to samozrejme k tomu blabolu s mlynkem na maso
31. 08. 2009 | 09:30

Elisabeth napsal(a):

ja si myslim, ze pred desitkami let a nebo jeste drive to v rodinach nebylo moc ruzove. Spis se to dneska lepsi. Z cetby dokumentu a fakticke literatury mi vychazi , ze driv to mohlo byt dost peklo. Zvlastepak pro zeny.
31. 08. 2009 | 09:31

Elisabeth napsal(a):

krt
Ano myslim to vazne. To byl muj dovetek k tem skeptickeho neustalym komentarum o tom, jak feministky nenavideji muze a programove nici rodinu a zeny predevsim.

Ten "blabol" jak vy rikate, byl priklad jak se verejne zobrazovaly zeny pro odpoledni povyrazeni a zabavy muzu. Ve jmenu svobody.
Tak si to srovnejte. Co myslite?
31. 08. 2009 | 09:34

Brad napsal(a):

Pokud jde o postižení v rodině, mám ve svém příbuzenstvu dokonce dvě (původně odepsané případy). 1. žena přes 50 let, původní lekařský odhad, nedožije třech let. Nepomohlo ji zdravotnictví, ani žádná jiná věda, jen rodinné zázemí, není v pořádku, podle mnoha nevede plnohodnotný život, ale veselejšího a šťastnějšího člověka neznám, nevím, co bychom si počali, kdyby s námi nebyla. Když s ní jste, i vy pochytíte trochu té bezstarostnosti a stres jako by zmizel. Pokud jde o 2. "postiženého" je to muž 26 let, na počátku mentálně retardovaný, s těžkou zrakovou vadou, téměř nepohyblivý. Dnes, samostatný jedinec, schopný postarat se sám o sebe i o druhé a navíc sportovec, kdo ho nezná od malička, ani by neřekl, že měl kdy nějaký vážnější problém.
Ještěže se rodiče nerozhodli "jít dál", ale zkusili to.
31. 08. 2009 | 09:39

Daňový poplatník napsal(a):

A přesně o tomhle je euthanasie, fyzicky týrat bytost, které mizerně funguje I. signální, a druhá vůbec ne, bez vyhlídek na zlepšení je perverze.
31. 08. 2009 | 09:48

KRT napsal(a):

Elizabeth: Ja neznam souvislosti, v jakych ta obalka vysla ani jsem nevidel Vas dokument. Zcela urcite ale vim, ze "pred par lety" nebylo "in" a nebylo spolecenskym duchem nic, co by takova obalka mohla zosobnovat. Takovym podle mne primitivnim zobecnenim znehodnocujete vsechny svoje rozumne argumenty.
31. 08. 2009 | 10:00

Elisabeth napsal(a):

to antropolog

Musim rici, ze nechapu. Co je tohle za agresi??

"Antropolog napsal(a):

ad ELISABETH: Tedy jestli je pro Vás ON, ten který nakrmí dítě, které si uděláte s "frajerem" z diskotéky, tak to smekám, vážená!"

Jste normalni, vzdyt nic nevite? Koho urazite?
Ten ON je pro mne opravdu muz, ktery se umi s laskou postarat o dite sve manzelky i kdyz neni jeho a vi, ze to dite tu obrovskou peci potrebuje? Mel byste ho videt. Ja jsem ho obdivovala i kdyz jsembyla presvedcena ,ze dite je jeho. Posleze jsem ho obdivuji jeste vic. On je stastny a perfektne jim to klape.
31. 08. 2009 | 10:06

Elisabeth napsal(a):

KRT

to byl duch doby a v dokumentu byl kritizivan, jak vidim je to i pto vas tezko stravitelne,nebo se mylim?

Slo o cela leta pozdni 60ta a 70ta. A ta obalka bylaod Playboye. A jine byly z Hustlera. Ponizeni zen jako strandicka. Jinak Roling Stones se v te dobe zobrazovali pod sputanou zmlacenou zenou, prikovanou retezem, ktera rika: Jsem cela modra a od krve ale zboznuji to.

Toto co jsem ted uvedla je REAKCE na pindy skeptickeho , ktery tvrdi, jak zeny feministky programove nenavidi muze, nici rodinu.
jako KONTRAST. Co jsou blaboly a co je realita.
31. 08. 2009 | 10:11

Elisabeth napsal(a):

krt

vcera o tom bezel dokument na ORF1 (Rakousko), serial se jmenuje sex a revluce , nebo tak nejak.
31. 08. 2009 | 10:12

Antropolog napsal(a):

ad ELISABETH: Pokud Jste čekala jinou reakci vážená, měla Jste se jinak vyjádřit.

ELISABETH: "Slo o cela leta pozdni 60ta a 70ta."

JÁ: A to je Váš problém, Alžběto. V myšlení Jste se skutečně zastavila na úrovni větnamské války. Je jiná doba a Češi nejsou a nikdy nebyli Američané. To by Jste rovnou mohla srovnávat americké otrokářství s českým Chánovem. Nebo rozpad Československa s americkou občanskou válkou.

ELISABETH napsala: "A ta obalka bylaod Playboye. A jine byly z Hustlera. Ponizeni zen jako strandicka. Jinak Roling Stones se v te dobe zobrazovali pod sputanou zmlacenou zenou, prikovanou retezem, ktera rika: Jsem cela modra a od krve ale zboznuji to."

JÁ: Ta obálka nelhala. Nevím jestli samička zbožňovala řetěz, ale (nejen) osahávání od slavných kapelníků a tučný šek za focení jí jistě proti srsti nebyl. Některé ženy za takovou příležitost i samy zaplatí... sáhnout si na takového Robbieho Williamse. Alespoň na chvilku...
31. 08. 2009 | 10:28

KRT napsal(a):

myslim, ze si neporozumime. Muzete vzit mnoho dalsich obalek, s uplne jinou tematikou, a vydavat je za duch doby, ja jen tvrdim, ze to je jen cast reality - a ze jsem v te dobe nezil a nevim, jak to treba Stones mysleli .. ale davam si pozor, abych si nazor delal sam, a neprejimal ho z TV apod. (to bych proboha taky mohl skoncit u Michaela Moora). Takze pro mne 60 a 70 leta nejsou obdobim, jehoz duchem by bylo ponizovat zeny. Nezamenujte prosim s tim, kdyz se nekdo z komercnich duvodu pokousi zaujmout nejakou skupinu lidi (nakonec mam pocit, ze prave vydavatel Hustlera si s urady uzil sve .. asi tedy prilis s duchem doby nesel). Tot vse, myslim, ze chapu Vase vychodiska, ale Vy se nejspis nedokazete priblizit tomu memu. Zdravim.
31. 08. 2009 | 10:42

Lena napsal(a):

krte,

jste arogantní a agresivní trubka. Nepotřebuji si nic číst, můj otec se za 1. republiky už musel sám živit, takže tyhle doby pamatuje dobře. Včetně toho, jak to vypadalo v rodinách. On sám už měl svoji manželku a přesto přispíval své mamince, když to bylo zapotřebí. Jako rodina přežili všechno - 1. světovou válku, dědovo zajetí, ze kterého se vrátil, až když tátovi bylo 5 let, rozhodně ne nijak jednoduché období 1. republiky, pak 2. válku. A vždycky drželi jako rodina pohromadě, měli se rádi a pomáhali si vzájemně. Dnes tato rodina čítá přes 100 lidí a stále se všichni mají rádi, pomáhají si a drží při sobě. Akorát někteří ti mladší přivdaní a přiženění v tom dělají binec a jdou si "za lepším". Že toho pak litují, je druhá věc, ale jdou. Naše rodina ale drží tradici soudržnosti v duchu těch starších generací, kdo tohle nezažil, ví houby, a to jste nejspíš Vy. Váš komentář tomu odpovídá.
31. 08. 2009 | 10:46

Lena napsal(a):

Krte,
nový komentář? Hm, lze na něj říct jen to, že kdo se nepoučí z historie, musí si ji prožít znova.
V USA 50. let se dělaly pokusy na černoších se sifilitidou. Pak se zvedlo proti veřejné mínění, tak se s tím oficiálně přestalo. Pak dávali rodiče své postižené děti dobrovolně na lékařské pokusy. Taky pěkné, že? Takové civilizované. A paralelně s tím měly ženy práva asi taková, že muž jí mohl zrušit pracovní poměr, mohl si převzít její výplatu i proti jejímu přání. Paní prezidentové neříkali Mrs. Mary S., ale Mrs. John S. Atd.
Nejspíš tomu, dle Vašich komentářů, nebudete věřit, když jste to nezažil. No, já Vám to neberu. Jen mě tak napadá, jestli taky nevěříte tomu, že existovala 1. světová válka nebo že Země obíhá kolem Slunce.
31. 08. 2009 | 10:51

Morová rána napsal(a):

Pánové Martine a Čochtane!

Velmi zajímavá myšlenka, nicméně, jak jistě víte, není originální. Před vámi už s ní přišel a konec konců ji i realizoval jiný chlap s velkým CH L A i P a také s velkým A a H. Jmenoval se Adolf Hitler. Ovšem, jak tak na vás koukám, vy dva jste sice velcí chlapi, ale naštěstí ne zas tak velcí, abyste se kdy od slov rozhoupali k činům, zdravotně postižení jsou tedy na nějaký čas v bezpečí.

Vážená paní Samková!

Vaše blogy jsou sice krásné, ovšem řekněte mi upřímně! Skutečně chcete, aby se diskuse pod nimi stala rejdištěm zapšklých zhrzených mužů kteří vítají každou příležitost jak si zanadávat na ženy a propagátorů vraždění dětí?

Vážený administrátore, ať už je jím momentálně kdokoliv!

Jak je možné, že dovolit si já napsat taková slova jako pr... nebo h... (no vidíte, ani si to netroufnu vyslovit, pro jistotu), budu okamžitě bez milosti smazána a lidé obhajující vraždy v nacistickém stylu a nabádající k nim, tu být smějí?
31. 08. 2009 | 10:55

Čochtan napsal(a):

Četl. Ale tabulky decimálních logaritmů jsou proti tomu napínavý rodokaps.
31. 08. 2009 | 11:14

Čochtan napsal(a):

Morová ráno,
jak výstižný nick ! To vám dalo vaše okolí ?
31. 08. 2009 | 11:20

Morová rána napsal(a):

Vážený pane!

S propagátorem vraždění se nebudu bavit a už vůbec ne o sobě.
31. 08. 2009 | 11:28

Čochtan napsal(a):

Mio,
toho Kafku jsem kdysi dávno četl, už to opravdu, ale opravdu po druhé neudělám, to slibuji, ale tabulky decimálních logaritmů jsou proti tomu napínavý rodokaps.
31. 08. 2009 | 11:30

Čochtan napsal(a):

Morová ráno,
a kde a kterými slovy propaguji "vraždění" ?
Já nanejvýš propaguji lékařskou POMOC při umírání. Urychlení a ulehčení tohoto procesu. Ten trvá někdy zlomek vteřiny, v jiném případě hodiny, dny nebo i roky. Od toho tu medicína je, aby pomáhala nejen při životě ale i při umírání.

Takže morová ráno, studenou sprchu, a svět bude hned hezčí.
31. 08. 2009 | 11:35

Antropolog napsal(a):

ad MOROVÁ RÁNA: Ne, že by se Čochtan nedokázal hájit sám... ale Hitler?

A pak se vy aktivistky divíte, že už jsou i malým dětem koncentráky pro legraci. Co jim také zbývá jiného, když se z každé diskuze, kde figuruje aktivista stane boj o lidská práva. A z každého boje o lidská práva se stane "Hitler vs. MY lid".

Mimochodem jaký je Váš názor na potraty zdravých dětí, Morová Ráno? To je jen takový svobodný projev ŽENY, viďte?

Že Vám to není blbé.
31. 08. 2009 | 12:22

mia napsal(a):

Čochtan: S tabulkami na mě nechoďte,to s tématem nemá nic společného...Ten Řehoř z knihy celý život živil svou rodinu(matku,otce,sestru) ale jednou se proměnil v obludný hmyz...přestal vydělávat a byl na obtíž,rodina se musela postarat,chudla a chřadla...Až jednoho dne se sestra vzmužila a navrhla rodičům,aby TO zabili,protože TO už není Řehoř,Řehoř by je takhle netrápil...No a poněvadž obludný hmyz byl i přesto Řehořem,do rána zemřel...
Takže když někdo nechce odpojit od přístrojů svého syna,otce, bratra,sestru,matku,měli bychom to možná chápat.POněvadž opravdu nevíme,zda uvnitř to ještě nejsou ti lidé,kteří pro nás před tím mnoho znamenali. Já bych před touto volbou nikdy nechtěla stát.
31. 08. 2009 | 12:29

Čochtan napsal(a):

Já vím Mio,
četl jsem to.
Já jsem jen proti "visení na hadičkách", když už není žádná naděje na uzdravení. Já to považuji jen za zbytečné prodlužování útrap.
31. 08. 2009 | 12:51

skeptický napsal(a):

Č.
Mně cigareta nikdy nevyhasně,a vím,kudy jezdí dvaadvacítka.

Před sedmdesáti lety taky nikdo netušil,že jednou budou dělat penicilín z plesnivýho chleba.
Nakonec třeba posloužím i jako palivo.
31. 08. 2009 | 13:57

Baba napsal(a):

Takového situace si jinak uvědomujeme a jinak prožíváme. Je dobře, když se biologické funkce člověka a nás názor na ně nejen dohodnou, ale i usmíří, což nemusí být vždy snadné a už vůbec ne rychlé. Lékařem je zde vlivem času lidská schopnost zapomínat.
31. 08. 2009 | 14:07

Karel Mueller napsal(a):

Elisabeth:

Nestačím žasnout. Četla jste mě vůbec?
31. 08. 2009 | 14:59

KVS napsal(a):

ááá čochtan, všeználek mezi námi - tož vitajte... K.
31. 08. 2009 | 15:14

Gule jako Topol napsal(a):

No jo, ale ty rodiny hrozně trpí, když jsou ti jejich blízcí hodně postižení. Musí to být pro ně vyčerpávající. Jakou to má přidanou hodnotu? Pokud to trvá tak dlouho? Člověk je zničenej a návratnost investice (i té citové) nic moc.
31. 08. 2009 | 15:34

Gule jako Topol napsal(a):

Paní KVS,

podle mě dost často to ty matky dělají na základě perzekujícího superega a tlaku okolí. Cítili by se špatně, kdyby je dali do ústavu atd. Stejně je ta realita rozštěpená (a nikdo nás ve škole neučil se v tom (v sobě) pohybovat. Na jedné straně zdánlivě bezmezná solidarita (často okázae prezentována např. v T NOVA), na druhé straně patologizující rivalita, ukrutně nizká míra empatie. U Vás mám paní Kláro také pocit, že docela štěpíte. Někdy velmi lidská (když to srovnám s některými rádoby elitami na těchto blozích) a jinde takový útočná a snízkým EQ.
31. 08. 2009 | 15:39

Pepa Řepa napsal(a):

Asi Pepa spáchá seppuku.
Bez pepa Pepa oheň nerozdělá, štípat pezourky neumí, kudy potáhne sob neví.
Člověkem s velkým Č není, nedokáže se postarat o sebe, natož o bližního.

Tak jen něco z díla slepého básníka, pana Karla Michálka.

Lepší žít na půdě
v žaludku mít blaf
než za ženu mít
paragraf
31. 08. 2009 | 15:48

mia napsal(a):

Když naděje,Čochtane,umírá poslední...nemyslím to pateticky,prostě je to tak.Vy jste na mě se vším moc rychle hotov, uvažujete často ve zkratkách,mám pocit.Nic ve zlém.
Gule:Ano,altruismus není nic jiného než jedna z našich zralých a silných obran.Péče o posiženého člověka prostě přidanou hodnotu téměř nemá,prostě bychom to neudělali - každý má tu hranici jinde.Někdo šoupne matku do LDNhned,někdo až je na tom velmi zle,někdo vůbec ne,i když to ničí rodinu.Prostě to nedokáže.
31. 08. 2009 | 16:07

skeptický napsal(a):

Od Kafky bych nic nerozečítal.Nikdy nic nedokončil.
31. 08. 2009 | 16:30

Karel Mueller napsal(a):

Akademická debata.

Myslím, že to dobře vyjádřila paní mia, pindáme o situaci, ve které jsme naštěstí nebyli a nejsme.

Já jsem nikdy neublížil kuřeti, i kaprovi řeže hlavu přítelkyně a já při tom nemusím být. Ta pak mele o bačkorách a na mě je vykostění, příprava řízků a podobně. Takže určitě bych neměl srdce na dodělání mrzáčka, ať bych si to jakkoliv logicky zdůvodnil. Prostě jsme změkčilí.

Dopadlo by to, jako asi ve většině rodin, stále by se přemítalo, jestli se nemá odpojit a pro vlastní svědomí zdůvodňovalo, že mu bude líp. A nakonec by ho nikdo neodpojil ... a každý by si oddechl, že to skončilo.
31. 08. 2009 | 17:05

skeptický napsal(a):

Milá Elizabeth,

Pokud Vás moje komentáře štvou,tak je nečtěte.
Moje můžete označit za pindy,já tady zase čtu kravské úvahy,a nikoho nekritizuji.

Pokud jeden sedí u počítače,rozdíl je, zda si na to vydělal,nebo ho/ji někdo živí.
Já si na sebe vydělám.
Říká se tomu self-supporting.

What are your kids doing?Do you know,where they are?
31. 08. 2009 | 17:47

skeptický napsal(a):

P.S.
O neúspěšných a slabých feministkách jsem ani nemuk.Asi jste to semlela na tom vašem mlejnku.Nikdy nekupuju mletý,nevím,co v tom je.A za holocaust taky nemůžu.
31. 08. 2009 | 18:00

Karel Mueller napsal(a):

Antropolog:

Tak jste zase jednou ťal do živého, milý kolego.

Dnes kdekdo přirovnává k Hitlerovi kdekoho a kdejakou partu kecalů nacistům.

Ty děti si opravdu musí myslet, že Třetí Říše byla jen takový sranda kabaret ...
31. 08. 2009 | 18:21

mia napsal(a):

skeptický,já Kafku taky moc nemusim,ale tohle je fakt dobrý,krátký,a dokonce dokončený...doporučuju
31. 08. 2009 | 18:34

klarasamkova napsal(a):

Tak koukám, že diskuze hoří dál, osoby ženského pohlaví pasované na feministky, to schytávaj z obou stran.

Milý "Gule jako Topol", Váš příspěvek stojí za řeč...
Osobně se domnívám, že stou rozštěpeností ( i mojí) máte ve velké části pravdu. I kjdyž moc Halíka nemusím, stojí zato jej zde citovat "Co není bez chvění - není pevné..."

Skutečně sociální tlak je zde obrovský a mnohosměrný. Pojďme o tom hloubat:

1) tlak na rozvedené matky, že pokud by neměly dítě po rozvodu ve své výhradní péči, tak jsou zavrženy.

2) tlak na mladé dívky, že když nejsou vdány o obdětěny, jsou možná lesby (i když už se to trochu lepší)

3) tlak na ženy, že pokud se samy fyzicky nestarají o vlastní domácnost, tak ztrácejí ženskou identitu: i manažerka s příjmem150.000 má za povinnost (morální) žehlit manželovi košile...

Máte pravdu, že starání se o postižené dítě může mít v sobě aspekt podobného "přímusu". Fakterm je, že naše sociální ústavy pro takovéto případy jsou stále.... hm.... nedostaečné??? Velmi eufemistické slovo....
Ale je fakt, že jsou, jsou plné takto odložených dětí a Patrik mezi nimi není..
Tož tak.
KVS

podle mě dost často to ty matky dělají na základě perzekujícího superega a tlaku okolí. Cítili by se špatně, kdyby je dali do ústavu atd. Stejně je ta realita rozštěpená
31. 08. 2009 | 19:31

Lena napsal(a):

Chtěla bych do pléna hodit jeden fakt, který mě kdysi velmi zarazil. Pak jsem se pídila po stejných případech a bylo mi to potvrzováno.
Kolegyně v práci měla dementního syna. IQ 43, zhruba. Do ústavu ho nedali, rodina se o něho starala a kluk díky každodennímu tréninku - myšleno duševnímu - i s tímto IQ dokázal zajet na kole do vedlejší vesnice pro léky, perfektně umýt auto aj. To, co kolegyně na něm oceňovala však bylo ne to, co se naučil, ale jak je láskyplný. LÁSKYPLNÝ!!! A o tom mluvili i ostatní lidi, co se s takto postiženými setkávali, včetně mojí kamarádky-zdravotní sestry. Všichni tvrdili, jak je duševně posiluje setkávání s těmito lidmi. Maminka jednoho mého zákazníka, která pracovala v ústavu, chovancům vždycky říkala "moje dětičky" a hrozně se prý pokaždé těšila do práce.

To jen tak hlavně pro ty, kteří si myslí, že postižený člověk nemůže zdravému nic dát, že je jen na obtíž a je třeba se ho zbavit.
31. 08. 2009 | 19:43

Karel Mueller napsal(a):

Lenko,
to je chybný přístup k tomu, co zde probíráme. Ten kluk se s vedením dokáže o sebe postarat a s IQ 43 by toho měl zvládnout víc, než píšete. To už vyžaduje splnit v testech inteligence prvních několik nejjednodušších úloh. A pokud pilný treningem došlo ke zýšení nad 50, tak už je soběstačný (pod dohledem) a nadto je i použitelný pro jednoduché práce.

My ale píšeme o něčem jiném.
31. 08. 2009 | 20:10

Pepa Řepa napsal(a):

Co není bez chvění - není pevné..."

To tvrdí můj věrný druh, Park Inn Son, taky.
31. 08. 2009 | 20:21

mia napsal(a):

KVS:
Mě by zajímalo,jak funguje mechanismus ZMĚNY toho stávajícího nějakého stereotypu...Jestli vznikne protitlak,který musí být o pěknou dávku silnější než ten soc.tlak...A kde se vlastně bere touha po změně.
A kolik generací asi tak trvá,než se ten stereotyp změní,samozřejmě nejspíš zase v jiný...
31. 08. 2009 | 21:08

mia napsal(a):

pepo,to mě fakt rozesmálo,díky :-))))
31. 08. 2009 | 21:09

Lena napsal(a):

Karle,

vím, že je to trochu něco jiného.

Tak dobře, přiblížím se zpět k problematice.
Osobně se domnívám, že vlastně vůbec nevíme, co cítí a vnímají lidi ležící, jakoby nekomunikující, po úrazech ... My si myslíme, že nic, že jen tak vegetují na přístrojích. Ale jistě to nevíme. Proto se každý k tomu staví jinak.
Někdo takovému člověku čte, povídá si s ním, rehabilituje mu tělo, udržuje kontakt, protože věří, že ho dotyčný vnímá a že ho z toho může dostat.
Jiný na to pohlíží jako na zbytečnou existenci nebo zbytečné trápení, které je nejlepší zkrátit.
Některé případy ukazují, že z takového stavu lze člověka dostat, jiné případy zemřou, aniž by podaly svědectví.
Takže vlastně stále nevíme, co je správné udělat. Třeba když takového člověka zabíjíme, on to ví a nechce! Anebo si to přeje. Ale to asi bude kus od kusu, spíš podle povahy nebo bojovnosti toho člověka.

Můj táta například v době, kdy byl po nedokrvení mozku a spoustu věcí zapomněl, ačkoliv byl úplně normálně pohyblivý, artikuloval, poznával většinu lidí a do velké míry byl soběstačný, několik let říkal, že už by chtěl umřít, protože už si užil dost a teď už ho to v takovém stavu nebaví. Těžce nesl, že zapomněl jména lidí, že když jde ven, nemůže trefit domů, nebo jak s ním matka jedná. Přitom intelekt zůstal naprosto nedotčený, akorát se hůř vyjadřoval, protože na některá slova si nemohl vzpomenout. Když ho pak odvezla sanitka pro nepřenášení srdečních vzruchů, najednou byl v nemocnici v J. Hradci za trotla se stařeckou demencí, což vůbec nebyla pravda. Když tam těm debilům nakonec umřel, tak jediný solidní doktor, který se ho po všech chybách personálu nakonec ujal a začal se o něho doopravdy starat, mi řekl, že to nakonec vzdal sám. A já mu to věřím, to opravdu odpovídá. Každopádně jsem si jistá, že po všech těch peripetiích (oblbovacích lécích, které mu způsobily halucinace, dočasném kómatu pro zanedbání péče a operaci) všechno naprosto přesně vnímal. Akorát to vím já, protože jsem byla zvyklá s ním komunikovat i při mrtvicích a věděla jsem, jak reaguje. Personál ho bral jako dalšího ležáka, co nevnímá nebo případně mluví z cesty. Takže já jsem tedy určitě na straně těch, kteří to nevzdávají a o zlepšení stavu se snaží.
31. 08. 2009 | 21:29

arlon napsal(a):

KVS
no Kláro, čochtan píše zajímavé věci, někdy vážné jindy nevážné. Ale že by byl všeználek bych neřekl, on o to neusiluje. Za všeználky bych spíše považoval vás vždy, když se dáte do skutečné "diskuse".
31. 08. 2009 | 23:29

insider napsal(a):

Kdy zveřejníte usnesení o zastavení stíhání M. Urbanové? To bude počteníčko ...
01. 09. 2009 | 08:42

Vysedlina pathologická napsal(a):

Přidám se k někomu předchozímu, pokud jste se , paní Kláro, dověděla o tomto příběhu, asi to byl "případ". Ale proč? Že kluk lezl po střechách? Snad někoho neodsoudili!
My v mládí též řádili, a ségra se napíchla na klacek, když ji ujela noha, neměla tam co lézt. Mě z kočárku zase ukradla cikánka!! (jak se asi s tím poperete?) a utíkala pryč (teď už jsem taky starší slepice). Táta si toho všiml, doběhl ji a vyškubl mě z její náručí a hrozně si nadávali. No, také jsme dělali z dravexu raketky, naštěstí nám zůstaly ruce.
Tolik o dětech. Z chování jsem měla vždy za jedna.

Vašemu typu chlapa dávám hlas.Učíte nás koukat na věc ze všech stran.

Ráda Vás čtu.
01. 09. 2009 | 10:51

buldatra napsal(a):

01. 09. 2009 | 11:11

Vysedlina pathologická napsal(a):

To Lena
Věřím příběhu Vašeho otce. Takoví jsme my lidé, nemáme na nic čas. Moje aktivní matka, rozčarovaná vlastním stářím, nedávno prohlásila: "on si nikdo nepřipouští, že jednou dopadne blbě". Nic víc k tomu neřekla.
Leno, Váš otec věděl, že má Vás, a že ho vidíte správně. Zaplať Pán Bůh za to.
01. 09. 2009 | 11:15

Čochtan napsal(a):

Mozek, a to co se v něm odehrává, je pořád ještě víc Terra incognita než domácí dvoreček, a kdo nevěří na zázraky není realista.

Ten kluk Patrik měl smůlu, osobní, možná i jím zaviněnou smůlu. Jeho matka teď Patrikovu "smůlu" rozšiřuje na celou rodinu. Nejen na sebe, ale i na manžela a svého druhého syna. Oni nejenže ztratili bratra a nevlastního syna, ale ztratili fungující a šťastnou rodinu. To jim matka bere. Má na to právo ? Kdyby to Patrika vrátilo tam, kde byl před úrazem, nebo alespoň do blízkosti tohoto stavu, v dohledné době, pak ...budiž.
Ale takhle ? Bude z něj někdy víc než "nemohoucí mrzák" ? Je likvidace rodiny odpovídající cena ? Kde jsou práva zdravých ?
Já bych tak jako Patrik žít nechtěl. Ví někdo, zda on to chce ? Zda je schopen chtít ?
Tohle je ale těžký, drsný téma.
01. 09. 2009 | 11:29

mia napsal(a):

Ale to,že rozšiřuje smůlu na zbytek rodiny, řekla KVS, ve skutečnosti to tak být nemusí.Určitě má méně času a rodina se musela zorganizovat jinak,ale ještě to nemuselo narušit její vztah k němu,dokonce je to možná stmelilo víc dohromady...Rozhodně to jejich vztah těžce prověřilo.A jestli on z toho vztahu neodchází,musí být na něm i něco pozitivního.Já bych ten vztah z jeho strany neviděla tak černě.
01. 09. 2009 | 12:02

mia napsal(a):

Leno, váš otec měl velké štěstí,a to že měl vás.A k tomu odklonu od tématu - z toho si nic nedělejte,je nás takových víc :-)))
01. 09. 2009 | 12:05

Čochtan napsal(a):

Mio,
Nemuselo by, ale je: "V podstatě přišel o svou ženu,...Sám s druhým synem bez ní taky měsíc, dva, .... do konce života svého a života své ženy."

Rozhodně by si měla ta žena uvědomit, že to co ON dělá, není samozřejmé. A že má povinnosti NEJEN vůči tomu, co z Patrika zbylo.

Rád bych věděl, co si myslí všichni ti, kteří nechtějí nechat doběhnout do konce proces Patrikova umírání, co si oni myslí o vraždění zdravých dětí v prenatálním stadiu ?
01. 09. 2009 | 12:21

Lena napsal(a):

Čochtane,

a co jako má být samozřejmé? To, že se mnohá jiná mužská s prominutím sračka při jakékoliv potíži sebere, nechá v tom manželku i své děti vymáchat a utíká si žít snadnější život?

To jako není samozřejmé, že se o své dítě stará? To je jako něco extra?

Tohle fakt nesnáším. To obhajování egoismu, nezodpovědnosti, slabosti, vyčůranosti. Když se nebude starat ona, tak kdo se bude starat? Jistě, že ho může dát do ústavu a navštěvovat ho, ale i to mnoho chlapů bere jako přítěž a radši se zdekuje.

Vždycky žasnu, jak to, co většina žen považuje za samozřejmost, a to starost o své bližní a podporování je při nějakém průšvihu, to spousta chlapů bere jako důvod ke zbabělému útěku. A pak že je to "silnější pohlaví". Chachá. To se tak akorát vždycky můžu jen zasmát.

Někdo tu zmínil statistiku, že 90 % mužů v podobných případech odchází od rodiny. Napadlo ty hňupy, jak to asi bez nich ta rodina pak zvládá? Těžko. Vlastně je to nejspíš ani nezajímá, hlavně, že oni si pomohli a zbavili se práce. Je otázka, kolik z nich pak plameně diskutuje na blogu pana Kurase nad tématem, že chlapi nejsou, pohoršujíc se nad ženským plemenem.
01. 09. 2009 | 12:58

Čochtan napsal(a):

Leno,
že vy jste nečetla co píšu ?

1. "To jako není samozřejmé, že se o své dítě stará?" Ona se stará o dítě ? Opravdu ? Já myslel že o jejího syna se stará její muž ! "Sám s druhým synem bez ní taky měsíc, dva,..." Ona se stará o to, co z Patrika zbylo. O nefunkční trosku.

2. "90 % mužů v podobných případech odchází od rodiny." A divíte se ? Muži se chtějí o rodinu starat. Nechtějí ale svou energii vyplýtvat tam, kde nepřinese takřka nic. Muži nasazují svou energii racionálně.
01. 09. 2009 | 13:38

Lena napsal(a):

Čochtan,

Vás bych taky chtěla mít ve svém okolí, neřku-li v nejbližším. Už Vás nebudu komentovat, byla bych asi sprostá, Vy "racionální" mužíku.
01. 09. 2009 | 13:48

Lena napsal(a):

P.S. Čochtane, fakt už naposledy:
vždycky když něco takového, co Vy tu předvádíte, slyším, jsem velmi ráda, že jsem rozvedená.

A bude Vám to možná divné - jenže skoro každá nemoc se dá léčit, za to povaha ne.
01. 09. 2009 | 14:18

skeptický napsal(a):

Dost by mne zajímala tahle situace,kdyby se jednalo o jeho kluka z prvního manželství.
01. 09. 2009 | 15:00

Čochtan napsal(a):

Leno,
obávám se, že váš ex je také rád.
01. 09. 2009 | 15:04

Čochtan napsal(a):

Skeptický,
zajímavá varianta. Odvažuji se tvrdit, že v tomto případě by hormony nezapracovaly.
01. 09. 2009 | 15:07

Lena napsal(a):

Čochtan,

tak to Vás, sic nerada, zklamu. Ani on ani jeho matka.
01. 09. 2009 | 15:18

Koudelka napsal(a):

Lena
Já se Vám celkem divím, že se tak rozčilujete. Čochtan říká pravdu. Nezaobaleně a tvrdě.
Každý živočich se snaží se zbavit neplnohodnotného člena smečky.
Píšete, že 90% mužů v těchto případech odchází od rodin. Chtěl bych vás ubezpečit, že existuje i statistika odchodů žen i s dětmi od partnerů v případě jejich, řekněme, znehodnocení. Tedy usednutí na vozík, ležák a podobně. A nějak je také nezajímá jak to zvládají bez zázemí. Jdou za zdravým atraktivnějším jedincem. A dle statistik je to v 95% případů..

Nevím zda si navrhovaný muž KVS zaslouží titul ale směrodatné je, že takových případů je daleko více. Jen nejsou vidět.
Čochtan zde píše o zanedbávání rodiny ze strany matky toho dítěte. A i když se to zdá v záplavě matčiny péče a obětavosti o postiženého...má pravdu. Pokud matka s dítětem tráví skoro půlrok s jedním dítětem zákonitě musí to druhé dítko i s manželem být zanedbáváno. Možná ne ale logicky vzato...ano.
Nehledě na to, že nemám z avizovaného webu moc dobrý pocit...ale to bude nejspíše jen můj subjektivní pocit...
01. 09. 2009 | 15:32

Lena napsal(a):

Koudelko,

mnoho druhů zvířat se o své staré a nemocné stará. Tak tady nemlžte. Například normálně vychovaný pes, když dostane k sobě nemocného, snaží se mu pomáhat. Například ke slepému psovi se začne chovat jako pes vodící.

Jinak starost o starého nebo nemocného člena rodiny nebo o zvíře je pro děcko dobrým výchovným příkladem nikoliv zanedbávání péče. Ony totiž příklady táhnou, víte? A co má asi do sebe vtažený jedinec, jehož rodina odložila nemocného člověka do ústavu nebo rodiče do starobince. Díky tak uvažujícím lidem jako je Čochtan (který je tu mimochodem znám i jako rasista) jsou plné dětské domovy, ústavy, starobince a zvířecí útulky.

A jestli Vás to potěší, tak neudržuji kontakt se svou tetou, která se vykašlala na strejdu v době jeho nemoci. Kráva sobecká. Nicméně ze svého okolí znám takovýchto ženských vejlupků jen zlomek oproti mužským. Protože člověk vychází především z vlastní zkušenosti, tak bych Vás poprosila o nějakou tu statistiku Vámi zmíněnou. Pak třeba změním názor. Každopádně jste napsal, že dámy odešly i s dětmi. Tak bych ráda poukázala na to, že pánové pro změnu odcházejí od postiženého partnera bez dětí a ještě na ně často ani neplatí.
01. 09. 2009 | 16:14

Alibernet napsal(a):

Jako chlapa roku navrhuju Jyrku.
01. 09. 2009 | 16:37

KRT napsal(a):

Lena:
No, jak spravne rikate - vase rodina drzi pevne pohromade. A tak Vas otec "tem debilum v nemocnici" umrel, nebot zrovna nejakou silenou nahodou jedinkrat v historii ta skvela rodina selhala, a dopustila, aby se pro ne stal, jak rikate, "lezakem".
Ja jsem sice arogantni trubka, ale kdyz byl otec v nemocnici, a malem tam taky natahl brka, tak k tomu nejhorsimu nedoslo, protoze jsem byl neustale pobliz, a buzeroval jsem doktory, aby to nenechali dopadnout jak je u nich bezne.
No jak rikate, arogantni trubka, a mimo jine i muzska "sra**a", jak se svou vrozenou a neprekonatelnou slusnosti, hezky rikate. Preji pekny den.
01. 09. 2009 | 18:12

KRT napsal(a):

Lena:

"Čochtan,
tak to Vás, sic nerada, zklamu. Ani on ani jeho matka."

Ano, ex place, matka pláče, takova ztráta krve, ach ach :-D
01. 09. 2009 | 18:14

Elisabeth napsal(a):

Antropolog 31.08.

Vase komentare jsou otresne.

V televizi bezi dokumentarni serial o sexu. V jednom dile se kritizuje "zabavne" zobrazovani nahych zen a pornografie, kterou sikdekdo a kdykoliv mohl koupit. Rozumite? U toho se zamozrejme vizuelne ukazuji priklady z te doby (to neni to, ze jsem nekde zakysla)...Ukazky byly z let ktere prave nasledovaly po tzv. sex. revoluci.

Za druhe, vase otresny pindy, ze se nasili a mlaceni do modra zenskym , pardon samickam :( libi, se neda cist. Samozrejme, ze to byla fotomontaz i ten text, ta zena Stony nikdy nevidela (jako s tim mlynkem na maso).

Cele jsem to psala jako kontrast, ktery ma ukazat realitu, ke tvrzeni, ze feministky nenavidi programove muze a devastuji rodinny zivot. Tak to bylo mysleno a spontane me to napadlo.
PS. Zeny se dneska zobrazuji nemene ohavne. Vse pro zabavu, samozrejme, o nejake nenavisti ani stopa. Vite?
01. 09. 2009 | 18:26

Elisabeth napsal(a):

a jste antropolog

"ad ELISABETH: Tedy jestli je pro Vás ON, ten který nakrmí dítě, které si uděláte s "frajerem" z diskotéky, tak to smekám, vážená!"

jste dosti omezeny pane. Pro me je , stejne jako pro KVS tohle ON!!! Trikrat ano!!!

To dite neni moje, ale pritelkyne, ktere je 42 let. Ma uz dve dalsi velke deti a na diskogtece nebyla.
Pane Stejskal, muzu sem napsat "vy pitomce?"
01. 09. 2009 | 18:31

Daňový poplatník napsal(a):

To Lena:
Kdybyste byla mužem, musel bych Vás nazvat padouchem, protože jste nechala ve štychu manžela i tchýni, kteří bez Vás zjevně nemohou žít, ukrutnice!!!!
01. 09. 2009 | 20:49

Lena napsal(a):

Krte:

kdo se cítí, ten se vcítí, co? Koukám, že jste se asi poznal v tom, nač reagujete, i když to vůbec nebylo určeno Vám.

A kolikpak Vašemu otci bylo, když nepamatujete ani 70. léta, odhaduji, že mnoho ne. To se to pak kecá a porovnává se skoro 90 letým dědou. Kromě toho jsem se kolem něj naběhala téměř 30 let - především kolem jeho opakovaných mozkových mrtvic, takže nepotřebuju, aby mě tu nějaká arogantní trubka školila. S tím můžete začít, až budete mít taky nějaké zásluhy a zkušenosti, chlapečku, ne jeden pobyt Vašeho tatínka v nemocnici.

Tchýně nepláče. Kamarádí se mnou, vaří mi dobrůtky, pomáhá s papírama kolem stavby domu a říka: "na starý kolena potřebuju někde bydlet".

Buďte suverénní, až na to budete mít. Zatím nemáte, takže jste spíš k smíchu.
__________

Elizabeth:

na to Vaše oslovení bych tu měla ještě jednoho kandidáta:-).
01. 09. 2009 | 22:38

Lena napsal(a):

Krte,

ještě drobný dovětek. Ten, kdo začal svoje působení u tohoto článečku konfrontačním vyjadřováním stylu nevychovaného spratka - viz 31.08.2009 09:27:22, se těžko může odvolávat na nějakou slušnost.
01. 09. 2009 | 23:30

Lena napsal(a):

Daňový poplatníče,

rozvod nebyl můj nápadík. Fakt, že nééé. Ale kdyby byl, tak by byl ten nejlepší, co by mě v dosavadním životě napad:-).
01. 09. 2009 | 23:37

Karel Mueller napsal(a):

Lenko,
pokud jde o první bod, tam máte vcelku pravdu. Ale to bych musel vědět víc o tom případu a vážit, jaká je pravděpodobnost zlepšení a vůbec, čeho lze v nejlepším případě dosáhnout. Ale jak říkám, cokoliv napíšeme je nevěrohodné, v této situaci nejsme.
Druhý případ je úplně o něčem jiném, to byla otřesné zanedbání lékařské péče u lidí, kteří jsou od toho placeni, Alespoň to tak vyplývá z toho, co píšete.

Ale přečetl Váš duel mezi Čochtanem a Vámi či Elisabeth.
Z Čochtana mluví chladná a krutá racionalita, nic víc. Když napíše, že druhé dítě bylo přinejmenším z valné části připraveno o matku kvůli neživotaschpné trosce, tak se Vám může chtít zvracet, to chápu, ale nic to nemění na tom, že má Čochtan krutou pravdu. A jakékoliv odpovědi se může krutě vysmát. Já bych mlčel.
02. 09. 2009 | 01:05

Ben napsal(a):

Paní KVS,
tady to sice nepatří, ale nevím, kde jinde se zeptat, zda-li
Váš obrázkový blog o veselé škole odešel do školy?

Včera večer jsem se k němu už nedostal, a teď nevím, která z ratolestí pana Stejskala šla do první třídy.
02. 09. 2009 | 08:18

KRT napsal(a):

Lena:
ad odhad: odhadujete spatne (koho to prekvapuje?:)
ad pribeh: nevim, proc se porad vztekate, kdyz ja jen davam do souvislosti, co jste zde poruznu rekla? Jak rikate "nabehala jsem se kolem nej skoro 30 let" .. jo, rozumim, to myslim docela stacilo, to by souhlasil i Cochtan :)
ad spratek a slusnost: Vy tady hazite vulgarismy, staci si projit diskuzi (ja vim, to jsou jen expresivni vyrazy, ktere si VY vzhledem ke sve vyjimecnosti muzete dovolit); ja jsem vulgarni slova nepouzival, slusnosti se, zejmena u Vas, ani nahodou neobavam - ale pokud jste citila ironii, tak ano --- O PARDON, ja spratek, ironizovat takovou ikonu .. tak ktera rucicka to byla?
- skutecne jste napsala "napadik", "clanecek", atd? .. no, s Vami to musi byt pro chlapa fakt zazitek :-D

ach boze, to jsem si zase uzil nevychovanicka a zlobenicka ...
02. 09. 2009 | 09:11

KRT napsal(a):

Lena: - abyste se necitila prilis zmatena, v 70 letech jsem sice jiz byl nazivu, ale prede jsem pochopil, ze jen nadpozemsti jedinci (jako treby VY) mohou svet hodnotit od svych prvnich krucku jeste coby ruzove batole - proto jsem popravde priznal, ze z te doby si nic moc relevantniho nepamatuji (koureni za skolou se pocita?).
Jinak ale s musim konstatovat zasadni nedostatek logiky ve Vasem jinak absolutne vytribenem usudku ... muzete mi prosim rict, z ceho se da usoudit, v jakem veku si mne otec poridil? .. Holcicko :-D :-D :-D
02. 09. 2009 | 09:18

Čochtan napsal(a):

".....má milá neplakej, neplakej, neplakej,
život už nebude jinakej, jinakej, jinakej.."
To je myslím z filmu Petrolejové lampy. Krutý film, krutý a pravdivý.

Život JE strašně krutý a spravedlnost je JEN lidský výmysl.
Proto bychom se měli snažit nespravedlnost života mírnit, vyrovnávat. Ale NE za cenu jiné nespravedlnosti. Dělat dobro, to je v pořádku. Když ale tím naděláme víc škody než užitku, pak je to páchání dobra zlem, a co je horší je to HLOUPÉ zlo.

Starat se o života neschopnou trosku je sebeobětování. Její věc.
Když tím ale vezme matku druhému dítěti, a jeho otci manželku, pak to už její věc není, a vůbec to není "dobrá věc".

Když se ženskou cloumaj hmateřský pudy pak nevidí dál než na špičku nosu. (Totéž platí o chlapech v říji).
02. 09. 2009 | 11:26

Lena napsal(a):

Krte,

Vy jste sprosťák, aniž byste používal vulgarismy. Pokud nevidíte rozdíl mezi vulgarismem nemířeným proti nikomu konkrétnímu v diskuzi a rejpání, zesměšňováním vůči někomu zcela danému (tedy ve Vašem prvním příspěvku vůči Karlovi a mě), je to jen a výhradně Váš problém. Mě jsou ty Vaše repliky úplně ukradené a jestli na ně napíšu něco ostřejšího, pak ne proto, že bych se tu u PC hroutila dotčeností. Vy jste mi opravdu spíš k smíchu. Diskutovat se s Vámi nedá, to Vy asi ani nechcete, Vy si tu spíš chcete něco léčit. Tak si poslušte, klidně jsem Vám k dispozici. Občas se tu takový jako Vy vyskytne, například Honza999, možná jste to Vy jen s trochu umírněnější rétorikou. Jestli máte dojem, že se vztekám a snad kvůli Vám, jak jste mi to nandal, no, tak se tetelte radostí. Rozhodně Vám tu prasečí "radostičku" přeji.
A pokud jste ještě nikdy neslyšel ono známé přísloví, tak Vám ho připomenu: na hrubý pytel hrubá záplata. Pro Vás se hodí jak "prdel na hrnec" (ale fuj, zase vulgaritka, která toho slušného KRTa tak pohoršuje).
Zdravím.
02. 09. 2009 | 11:36

KRT napsal(a):

Lena:
na hrubou zaplatu se uz tesim - nezapomente upozornit, az prijde, at ji neprehlednu ...
a ad rozdily ... zkusim se zamyslet .. ano, mate pravdu, mezi vulgarismem a rejpanim bude rozdil:
- vulgarismus je obecne nepekna vec, mimo samozrejme toho Vaseho, ktery je v poradku, nebot nesmeroval proti nikomu konkretnimu v diskuzi (dle Vas)
- rejpani je nejspis obecne v poradku (aby tam byl nejaky ten rozdil), az na to moje, protoze to smerovalo proti Vam

Huraaa, prisel jsem na to, dekuji za namet k intelektualni chvilce.

Honza nejsem, a ze se smejete jsem uprimne rad - aspon jsem Vam prodlouzil zivot, a jak se take rika "5 minut smichu nahradi krajic chleba v brichu". Takze sama pozitiva a socialni jistoty :)
Preji dobrou chut, pokud prave obedvate :)
02. 09. 2009 | 12:03

Lena napsal(a):

Karle a Čochtane,

myslím, že už jsem se k tomu vyjádřila dost. Kdo chtěl, ten to pochopil, kdo nechce, tak nepochopí. Podle mě se to prostě zkusit musí, když to výsledky nemá, pak se dá začít uvažovat tak, jak naznačujete. Ale nelze to vzdávat hned z počátku.
K tomu "bere dítěti matku a manželovi...". To je blbost. Pokud rodina drží pohromadě, tak nikdo nikomu nic nebere. Jestli se manžel začne dobrovolně oddělovat a vnímat situaci konfrontačně stylem "já vs. ona", pak je to on, kdo druhému něco bere. Mám kolem sebe několik rodin, co mají postižené dítě a jsou v pohodě. Přizpůsobili denní rytmus s ohledem na ně. Ale to musí udělat i rodiče sportovce nebo rodiče geniálního děcka. Mimochodem, jednoho takového dětského génia znám, a jak jsou vyčerpaní jeho rodiče, to bych Vám přála vidět! To je podle mého horší než mít dítě postižené, protože sám se správně ani neobleče, je schopen sedět hodiny u PC s aktovkou na zádech, v bundě, aniž by mu došlo, že by se měl svléct. Ve svém věku 5 let měl znalosti na úrovni vysokoškoláka, ale chování sotva tříletého děcka. Nemá skoro žádné kamarády, protože mu nikdo nerozumí. Sám se nenají, protože to přece není důležité.
Takže jaký je rozdíl mezi péčí o něj a péčí o postiženého?
Jo, jedna moje známá měla kamarádku s geniálním manželem-vědcem. A s tím taky musela jak s děckem. Stále zahloubaný, když jedl, tak se pobryndal, takže dostával bryndáček k večeři, netušil, který je den, nevěděl, kam chodí děti do školy, a dokonce se špatně orientoval i v bytě.:-) To totiž nebylo podstatné a netřeba si to pamatovat.

Není všechno s postiženými tak jednoznačné, jak si to představujete, pánové. A neříkejte egoismu racionalita, buďte tak hodní, jo?
02. 09. 2009 | 12:03

KRT napsal(a):

Lena:
no, aspon za mne, konec postuchovani - nakonec oba taky musime aspon obcas taky delat neco produktivniho, nebo Vy ne? Vase posledni odpoved ukazuje to same, co vsechny ostatni - pokud si tu nekdo neco leci, tak VY. nejspis nejakou zradu, presne takovou, o jake pisete - kdyz se chlap zacne dobrovolne oddelovat atd atd. Na vsechno pritom mate odpoved, na vsechno znate priklad z vlastniho okoli (5 chlapec se znalostmi z VS). Tak se mejte, a zase nekdy :)
02. 09. 2009 | 12:12

Lena napsal(a):

KRTe,

Vy tu hrubou záplatu asi nepoznáte. Není Vám to dáno, neb Vaše hranice slušnosti jsou hodně posunuté. O člověku, který se vyjádří o svém tatínkovi: "malem tam taky natahl brka", si myslím své. Ačkoliv mě to nijak neudivuje vzhledem k vyjadřování v ostatních Vašich příspěvcích, které odpovídá hospodským kumpánům ve III. cenové skupině.
Díky za přání k obědu, přeji totéž.
02. 09. 2009 | 12:13

Čochtan napsal(a):

Takže jaký je rozdíl mezi péčí o něj a péčí o postiženého?

Velký ! To jedno smysl má, to druhé ne.

Sportovec smysl má. Geniální dítě má ještě větší smysl. Jaký smysl má života neschopná troska ?
02. 09. 2009 | 12:40

Lena napsal(a):

Čochtan,

sportovec má smysl? A jaký, prosím Vás? K čemu je dobré mít mistra vyhnaného steroidama, ke stáru prolezlého nemocemi z dopingu?

A génius, který je velmi špatně schopen samostatného života a furt potřebuje nějakého pečovatele? Pravda, ten většinou něco i vymyslí, třeba nějakou velmi užitečnou zbraň hromadného ničení. Ale postižení lidé mají zpravidla velký přínos v mezilidských vztazích. To je podle Vás málo?

Většinou nevíte, jestli neschopná troska zůstane neschopnou troskou. Mnoho z nich je mezi námi a Vy ani nevíte, že jí byli. Takže jak říkám, je třeba to zkusit.

Moje kolegyně z práce měla ve 30 letech manžela ležáka kvůli roztroušené skleróze. Prý žádná naděje. Každý den mu hýbala tělem, cvičila s ním několik let (dva nebo tři, nevím přesně). Pak sám pohnul prstem u nohy. Po asi 5 letech z něho byl normální člověk, co pracoval, akorát chodil o holi kvůli kulhání na jednu nohu. Celý život se pak živil sám, dnes je mu 80, stále kulhá, ale to je celé jeho postižení.
Moje kamarádka má kamarádku, která po úraze byla několik měsíců v komatu. Manžel za ní chodil každý den, rozcvičoval jí a mluvil na ní. Pak se probrala, nepoznala ho ani děti. Že prý bude postižená do smrti. Nakonec se z toho dostala bez jakýchkoliv následků asi po roce.
Neteř mé kamarádky dělala au-pair na Novém Zélandě u rodiny, jejíž matka zůstala po porodu ležet. Nenajedla se sama, nedošla si na záchod, měla pečovatelku. Po 10 letech najednou vstala a začala fungovat stejně jako předtím. Nikdo neví, proč.
Moje známá, ředitelka jedné přírodovědné instituce, byla po nehodě rok v komatu. Pak se probudila, všechno se učila znova - mluvit, chodit - dnes je opět ředitelka, občas jí můžete slyšet v rozhlase, jezdí na zahraniční expedice a postižená dle mého názoru je jenom v tom, že začala trošku držet na mladé kluky:-).
Tohle všechno byly bezvládné trosky. Opravdu se nesnažte podsouvat, že všichni takoví zůstanou. Mnoho z těch vyléčených má pro společnost větší přínos, než průměrný zdravý člověk. A víte proč? Protože úsilí se z tohoto srabu dostat je natolik vysoké, že pak se stejným úsilím pokračují i ve zdravém životě, zatímco zdravý lempl zůstane lemplem, protože se nikdy nemusel o nic snažit.
02. 09. 2009 | 12:58

Koudelka napsal(a):

Lena
""Moje kolegyně z práce měla ve 30 letech manžela ležáka kvůli roztroušené skleróze. Prý žádná naděje. Každý den mu hýbala tělem, cvičila s ním několik let (dva nebo tři, nevím přesně). Pak sám pohnul prstem u nohy. Po asi 5 letech z něho byl normální člověk, co pracoval, akorát chodil o holi kvůli kulhání na jednu nohu. Celý život se pak živil sám, dnes je mu 80, stále kulhá, ale to je celé jeho postižení.""
To tedy musel být zázrak, hehe...asi jako v tom vtípku:

Slepý, hluchý a vozíčkář se dozvěděli o kouzelné studánce, která uzdravuje nemoci a hned, se k ni vypravili. Nejprve slepý nabere vodu do dlani, protře si s ni oči a zajásá : " Sláva, já vidím"
Hluchý si vodou protře uši a začne křičet : "Já slyším, já slyším"
Vozíčkář vjede do vody a rovněž zajásá " Jé, já mám nový galusky!"

S kým se tady snažíte bouchat o zem? RS je dodnes nevyléčitelná nemoc ...pouze se zdokonalují léky na zpomalení symptomů a atak. Ale nikdo zatím lék natož rehabilitační postupy vedoucí od ležáka k pouze kulhajícímu nikdo nevynalezl.Bohužel RS má neustále jen jeden směr i když zpomalený. A to právě naopak...od kulhajícího k ležákovi...
Vy jste patrně viděla někoho postiženého z rychlíku.Jinak by jste tu trapně neblábolila....
02. 09. 2009 | 13:18

Lena napsal(a):

Koudelko,

smát se tomu můžete, jak chcete. To ovšem nemění nic na prostém faktu, že to takhle probíhalo.

Děkuji za věcné vyjádření.
02. 09. 2009 | 13:27

mia napsal(a):

Čochtane a kdo bude určovat,kdo je troska a jeho bytí postrádá smysl? A kdo ne? Vy?
Jak říkám, vy byste byl se vším hned hotov. Mě teda mrazí,když to po vás čtu.
02. 09. 2009 | 13:36

mia napsal(a):

koudelko,ale já takový případ znám taky. Nevím, jak je to možné,ani doktoři ne,kroutili nad tím hlavou - chlapík ve 26 sebou seknul a už nevstal,diagnóza roztroušená skleróza.Teď normálně funguje, není na něm nic vidět,cpe se masem jako nezavřenej,i když by neměl...Možná že se mu to ještě projeví,nevím jestli bere nějaký léky nebo ne...Rozhodně funguje TEĎ úplně normálně.Samo že mu hrozí že se mu nemoc opět projeví.
02. 09. 2009 | 13:46

skeptický napsal(a):

Naposledy jsem praktikoval medicínu,když mi bylo pět,ale typoval bych tu sklerózu na mrtvičku.Pan doktor se asi sekl.
Jestli se to tedy vůbec stalo.Jedna paní povídala...

Mojí sestře ve Vin.nem.před 22 lety vyndali slepé střevo místo žlučníku.
Žlučník má dodnes.Zázraky mediciny.
02. 09. 2009 | 13:46

Čochtan napsal(a):

Mozek, a to co se v něm odehrává, je pořád ještě víc Terra incognita než domácí dvoreček, a kdo nevěří na zázraky není realista.

Leno a Mio, to co popisujete, to jsou ty "zázraky", které se tu a tam stanou. Nikdo neví proč a jak se mohly stát.

Medicina asi pacienty příliš brzy odepisuje. A přitom jsou to tyhle "zázraky", které by mohly vědu přivést o kousek dál. Jenže nejsou peníze a tím pádem chybí i kvalitní personál.

Stejný problém, jako ve školství. Nejsou prachy. Měsíčně ale vyhazujeme přes miliardu na živení vyžraných, zlatem ověšených cizinců. Na vlastní lidi ta miliarda chybí. Je cosi shnilého v tomto státě českém.
02. 09. 2009 | 15:57

Karel Mueller napsal(a):

Lenko,
když napíšu, že "druhé dítě bylo částečně připraveno o matku a muž částečně připraven o ženu kvůli neživotaschopné trosce", tak je to pouhý výrok. Pradivý či nepravdivý. Neobsahuje žádné rozhodování a tedy je vcelku bezpředmětné dodávat cokoliv, než hole konstatovat, že pravdivý. Snažil jsem se tomu dát stravitelnou formu.

Tragedie toho případu je umocněna tím, že tatínek může po 10 letech odejít a tentokrát neodejde (na rozdíl od drtivé většiny mužů) sám a synáček se občas zeptá, co to bylo za cizí paní ... a té cizí paní zbyde jen pohřeb zemřelého mrzáčka a oči pro pláč.

Kruté, já vím. Ale Čochtan Vám napsal jasně, že život je krutý. A mě kdysi v Unii mužů - sleduje osudy mnoha rozvedených mužů - zase a zase fascinovaly perverze a hyenismus, jakých byly ženy schopny vůči mužům, kteří pro ně a rodinu obětovali všechno.

Jako první jsem partii dohrál do konce. Pardon dámy, řekly jste si o to.
02. 09. 2009 | 16:35

Lena napsal(a):

Karle a Čochtane,

rozumím Vás. Aspoň si myslím.
Mám dojem, že jsme si každý řekli své a teď už se točíme na místě. K tomu braní rodiče jsem se dostatečně vyjádřila, kopíruji:
„Jinak starost o starého nebo nemocného člena rodiny nebo o zvíře je pro děcko dobrým výchovným příkladem nikoliv zanedbávání péče. Ony totiž příklady táhnou, víte? A co má asi do sebe vtažený jedinec, jehož rodina odložila nemocného člověka do ústavu nebo rodiče do starobince.“

Vy stále dokola s tím braním, tak bychom se mohli podívat na další věci, co dětem rodiče berou:
1. především je to práce. Rodiče v práci stráví tolik času, že to představuje o hodně víc než polovinu „bdělé doby“ dítěte. Odstraňme tedy práci a nechme rodiče doma, aby je dítě nepostrádalo,
2. partner. Jeden rodič je také zaměstnáván druhým rodičem a musí nebo chce se mu věnovat. Takže pryč s některým z nich, ať má ten „pozůstalý“ rodič více času na dítě,
3. prarodiče. Ti nejen že mohou být nemocní a musí se jim pomáhat, ale i ti zdraví se vnucují na návštěvy nebo na hlídání a přitom kazí rodičům zaběhané stereotypy a výchovu. Odříznout od děcka, ať neškodí,
4. domácí zvířata. Všechna ta havěť - ptáci, kočky, psiska, nedej bože prase či kůň - se musí opečovávat, krmit, uklízet po nich, a například psa je navíc ještě nutné venčit. Takže zaříznout a sežrat nebo aspoň zahrabat na zahradě,
5. kamarádi a hobby rodičů. Například tatínkova motorka nebo máminy kamarádky. Pryč s nimi.

Hleďme, do jakých absurdit můžeme dovést Vaše pojetí „bere rodiče či partnera“. A začalo to tak nevinně věnováním se neživotaschopné trosce.

Čochtane, je otázka, zda ty „zázraky“ by nebyly poměrně běžným jevem, kdyby se našlo víc lidí, kteří v tom ty neživotaschopné trosky nenechají, a zkusí je z toho dostat.

Karle, že by tatínek odešel i se synem je velmi málo pravděpodobné. To se stává jen výjimečně. Pokud odejde, tak na 99 % bez něj. Poznatky získané v Unii mužů Vám věřím a rozhodně se žádné megery nezastávám (pokud jste to čekal).
02. 09. 2009 | 19:27

Skeptik napsal(a):

Mám "husí" kůži při pomyšlení, že by některé tyto "příspěvky" měla číst máma postiženého Patrika. :-( Neskutečné!
02. 09. 2009 | 19:35

Karel Mueller napsal(a):

Lenko,
já uvádím možnou variantu, kterou nikdo neřekl, ale která je nejpravděpodobnější. Spousta lidí do toho šla s ušlechtilým odhodláním, ale prostě to nakonec psychocky nezvádli. Takových dokonce byla většina.
Pokud jde o to druhí dítě ... z textu plyne, že se i dlohodobě bude mudet otec starat sám. Nechme stranou, že ona péče musí matku poznamenat i pro chvíle, kdy se mu bude věnovat.
Klukovi bude za těch 10 let patnáct. Pokud mezi ním a otcem vznikne hluboké pouto, tak je už výrok soudu lhostejný. Najde si za pár let až dospěje.
Ale nechci malovat čerta na zeď, je to hypotéza a bohužel pravděpodobná.

skeptický:
Pokud je to silná žena, tak by nehla brvou, četla by jen to, co sama s mužem důladně probrala, zejména moji poslední variantu.
Pouze tak mohou vyhrát a zvládnout to. jinak je to prohrané v samotném začátku.
02. 09. 2009 | 21:09

Čochtan napsal(a):

Skeptiku,
máš recht, ale to bychom nemohli nikde o ničem diskutovat. Možná tak, zda jsou lepší švestkové nebo meruňkové knedlíky.
02. 09. 2009 | 21:10

skeptický napsal(a):

Na isolování mužů od rodiny ,kamarádů,koníčků jsou ženy mistryně.
Pak chlap skončí nevyhnutelně se škorpivou ženskou,a odejde.

Občas mívám dojem,že dámy na blozích se nemají s kým škorpit.
02. 09. 2009 | 21:22

Lena napsal(a):

Čochtane,

nebo švestková či meruňková pálenka.
02. 09. 2009 | 21:49

Lena napsal(a):

skeptický,

a proto tu máme krom jiného Vás:-)!!!
02. 09. 2009 | 21:50

skeptický napsal(a):

Lena

Ano,já se Vám děvčata propůjčím.
Nenabýváte dojmu,že bych mohl být ON?
02. 09. 2009 | 22:10

Lena napsal(a):

skeptický,

podle toho, k čemu všemu se propůjčíte. A kolikrát.
Ale já Vás klidně nominuju.
02. 09. 2009 | 22:12

skeptický napsal(a):

P.S.

Při své skromnosti stačí muž minuty.

Man of the minute,
big head,fuck-all in it.
02. 09. 2009 | 22:13

skeptický napsal(a):

Se staršími ročníky jsem to za posledních pět let raději nezkoušel.
02. 09. 2009 | 22:16

Lena napsal(a):

A co s mladšími?
02. 09. 2009 | 22:19

skeptický napsal(a):

Jedině. Propůjčím se dvakrát jednou týdně.
Tak 43 + let věkový rozdíl je optimální.
02. 09. 2009 | 22:25

Lena napsal(a):

Nechci být nějak dotěrná a osobní. Ale hrozně by mě zajímala technika, jak ty se 43 a víc letým rozdílem, přimějete k činu. Tipla bych, že je ukecáte.
02. 09. 2009 | 22:32

skeptický napsal(a):

Ono to jde samo.My muži nestárnem.
A ty mladý jsou zaplaťpámbu hrozný děvky,jdou do všeho.
Ale začínám být líný,ukecávají spíš ony mne.
Zeptejte se pana Muellera,to je hezkej člověk,a zná život.
02. 09. 2009 | 22:39

Lena napsal(a):

Pochubuji, že by byly ukecanější než Vy! A pokud ano, nebudou mít takové nápady.
Hrozný děvky? A to se Vám líbí? No tedy, zírám.
Muži nestárnou - je film pro pamětníky. Je docela roztomilý.
02. 09. 2009 | 22:46

skeptický napsal(a):

Milá Leno,

musíme brát život jak je.Asi je lepší říci zvědavé,nebo podnikavé.Je dobré vědět,co doma budete mít na stará kolena.

Můj stále žijící otec skákal v Axe do bazénu,když se ten film točil.

Vám by se pan generální taky líbil,tak se těm dívenkám nemůžete divit.
02. 09. 2009 | 22:52

Lena napsal(a):

skeptický,

ale běžte. Opravdové "líbení se" odvíjí od jiných funkcí než pracovních. Ačkoliv funkce je špatné slovo, teď to zase evokuje něco jiného, než jsem chtěla říct.
02. 09. 2009 | 23:15

skeptický napsal(a):

Zkrátka nevím.Říkejte tomu osobní kouzlo.
A to chodím převlečen za bezdomovce.
02. 09. 2009 | 23:22

skeptický napsal(a):

P.S.
Základní věc je ta,že ženská musí v chlapovi vidět boha.Jinak je to k ničemu.
A sex dostává ona jako odměnu.
02. 09. 2009 | 23:24

Lena napsal(a):

No, nevím. Možná na tom něco je. Ale může to působit spíš jen krátkodobě.
02. 09. 2009 | 23:36

skeptický napsal(a):

Víte,to je takhle :

Dáte řeč,slovo dá slovo,pak se přiznáte,že už jste to léta nedělal,a jestli by se k tomu chtěla propůjčit,že bychom to zkusili,jestli to ještě jde.

Odvážná školačka řekne,že teda jako jo,pak Vám řekne,že to byla bída a děs,ale přežila jsem to,a za týden volá znovu,jestli bych měl čas.

Je to dobrý tak na rok,někdy rok a půl.Nškdy taky ne.

Nějak to do toho krematoria dotlučem.

Princip je nikdy jí nevolat.
02. 09. 2009 | 23:57

Lena napsal(a):

Vám Váš dosud žijící tatínek neřekl, že lhát se nemá?!

Tohle opravdu funguje? Mám takové podezření, že si ze mě děláte srandu.
03. 09. 2009 | 00:13

skeptický napsal(a):

Můj dosud žijící tatínek mi k mým padesátinám prozradil:

Se ženskými se nehádej,nemůžeš to vyhrát.

Jo,než si najdou něco pro život,já jsem taková berlička.

Mladý kluci by pořád,když mu nedá,tak se zamiluje,žárlí,otravuje,pak ho musí pustit k vodě,a shánět něco jiného.

Jsem zneužíván,vím,ale oběma to vyhovuje.
03. 09. 2009 | 00:21

Lena napsal(a):

Dobrá, takže zneužívaný chudáčku, už musím končit.

Dobrou noc a sladké erotické sny.
03. 09. 2009 | 00:31

Lena napsal(a):

Jestli sem ještě mrknete: běžte podívat ven. Krásně tam svítí nad sebou Jupiter a Měsíc. Zítra už nebude.
03. 09. 2009 | 00:57

skeptický napsal(a):

Jo,až na ty mraky.Měsíc trochu prosvítá,ale tím to končí.
Brou.
03. 09. 2009 | 02:29

Lena napsal(a):

skeptický,

30.9. ve tři ráno to bude taky vidět. Nic si z toho nedělejte, já jsem dala 100 tisíc za expedici na zatmění Slunce a taky byly mraky.
03. 09. 2009 | 19:29

skepticky napsal(a):

Lena

Stejně bych ten zákryt o hodinu a půl později nestih.
Typoval jsem to tak dvě pěstičky šejdrem.
Expedice za mraky se dá pořídit i za padesát.
03. 09. 2009 | 19:42

Lena napsal(a):

To nebyl zákryt, ale konjunkce. Ty jsou taky krásné. Kdysi jsem zakreslovala sluneční koronu - skvrny - a to bylo moc krásné pozorování, taky jsem viděla kometu přes půl oblohy, ale za nejhezčí pozorování jsem pak mnoho let považovala zákryt Plejád Měsícem, a to jeden konkrétní zákryt, kdy Měsíc byl těsně nad obzorem úplně oranžový a hvězdy byly bílé a Měsíc je nepřezařoval. Bylo vidět, jak se vzájemně "dotýkají" než hvězdy zmizely. A taky tam byl jeden tečný zákryt, kdy se za temnou stranou Měsíce schovala hvězdička, která pak několikrát zablikala, než se zase nastálo zjevila. Nicméně úplně zatmění Slunce je něco naprosto výjimečného. A taky je to jak droga. Máme partičku a jezdíme po světě, jestli to uvidíme. Letos nic, takže nyní zase těžké šetření a výhled na dovolenou až zase za tři roky. To bude do Austrálie.
Expedice za mraky si můžu udělat na chalupě. Zrovna teď prší.
03. 09. 2009 | 20:03

Karel Mueller napsal(a):

Lenko,
jaký máte doma dalekohled? Kdysi jsem se přátelil s jedním klukem, by blázen do astronomie (zemřel na rakovinu). A já s tou moji relativitou - akorát jsme si sedli do noty. No, mě stačí o astronomii číst a dívat se na fotky.

Ale on si nechal udělat podle jakéhosi návodu z literatury dalekohled - čočku mu vybrousili - a tvrdil, že měl snad až 500 zvětšení. U nás kvůli oblačnosti, světlu, vlnění a čistoty vzduchu nevyužitelné.
03. 09. 2009 | 20:35

skeptický napsal(a):

Nechtěl jsem házet učená slova.

Vy víte,že to byla konjunkce;já vím,že to byla konjunkce.Kdyby jeden byl trochu vejš,nebo druhej trochu níž,anebo Vy byste byla trochu vejš,nebo trochu níž, tak to byl zákryt.Musíme brát ohled i na naznalce.

Já se momentálně nacházím v bodě,který,má tu unikátní vlastnost,že se nachází na povrchové přímce,spojující severní a jižní pól.

V Persii za starých časů údajně měli nějaké dvouhvězdí,pomocí kterého testovali zrak branců.

Ta hvězdička asi zablikala,protože se na Měsíci někdo procházel.
Pokud byly tou dobou Plejády na téhle straně měsíce,tak nevím.

Drogy jsou drahý špás.
03. 09. 2009 | 20:36

Lena napsal(a):

Karle,

jak se jmenoval?

Doma mám Somet Binar v celkem slušném stavu, pak rozebraný Newton průměr 17 cm, maličkatý asi 6 cm Newton, pak Sport (to ani není astronomické), někde je triedr:-), ale nevím, kde, a dlouho jsem si myslela na tohodle krasavce: TSC/SKY NEWTON 10” 254/1200mm EQ-6 PRO (SKYSCAN) na stránce http://www.celestron.cz/dal... - je čtvrtý se shora. Teď se mi samozřejmě víc líbí jeho kolega o jedno políčko níž (co nemá fotku). Třepe se jim ale ta montáž, už jsou na ní moc velcí, takže bych si to dala na betonový sloup do zahrady. A k němu CCD kameru - nějakou viz http://ccd.mii.cz/cat?id=22... Chtěla jsem SBIG asi 7, ale ta stojí hrozně moc, zatímco ty jednočipové viz výše "jen" kolem 40 000.
03. 09. 2009 | 21:11

Lena napsal(a):

skeptický,

tak to mohl být Alcor a Mizar z Velké Medvědice. Ty vidím i já, takže moc spolehlivý test to není, neb já se jednou tak opila, že od té doby vidím dvojitě všechno.
Takže možná to byla Epsilon Lyrae. Tu už dvakrát nevidím, tak by to mohla být ona, protože dřív nebylo takové světelné znečištění a lidí líp viděli, když furt nečučeli jak ti blbci do PC nebo televize.

Té povrchové přímce spojující póly moc nerozumím. Že byste byl v Antarktidě?
03. 09. 2009 | 21:19

skeptický napsal(a):

Ne,pouze chabý pokus o vtip s neeuklidovskou-sferickou geometrií.

Do Antarktidy mne nedostanete,Arktidy mám nadosmrti plné zuby.

V severních lesích blíž k Polárnímu kruhu,stovky kilometrů od měst, jsou za novoluní v létě neuvěřitelné mraky hvězd. I bez dalekohledu jak na dlani.
03. 09. 2009 | 21:44

Karel Mueller napsal(a):

Ten kluk se jmenoal Oliva a byl z Vrchlabí, na tu knihu si už nevzpomenu.

Díky za link, možná si udělám radost :-). Těch 40 000 je docela přijatelných.
03. 09. 2009 | 22:03

Lena napsal(a):

Karle,

Skywatcher je opravdu dobrý, ale přenosný moc není. Tedy je, ale pro dva lidi. Já ho zvednu, ale nedovedu si představit, jak ho ještě k tomu montuju na stativ. Stativ se klepe, ale při větru, při bezvětří je to dost dobré. Pro dívání to nevadí, ale pro fotografování nebo CCD už je to problém. Tak proto chci ten betonový sloup na zahradu a z přenosného dalekohledu udělám nepřenosný. Takže bych se měla dostat o nějakou tu korunu míň o stativ, koupila bych jen tu část, co se dá namontovat na ten beton. Tedy: za předpokladu, že tu zahradu ještě najdu. Dneska jsem koupila křovinořez, tak jí snad z té buše vysekám.

Oliva mi nic neříká. Měla jsem dva kandidáty, ale koukám, že to není ani jeden z nich.

U toho dalekohledu je to tak, že členové České astronomické společnosti mají 5 % slevu. Tak kdybyste to myslel vážně, zkusím se domluvit, aby se to na někoho napsalo.
03. 09. 2009 | 22:12

skeptický napsal(a):

Alcor a Mizar to jsou.Chytrá žapka.
03. 09. 2009 | 22:13

Lena napsal(a):

skeptický,

to bych chtěla vidět.

Ale našla jsem si barabiznu v poli, kde od chalupy vidím mléčnou dráhu až po obzor. Což už dneska není úplně samozřejmost. Takže jsem celkem spokojená.

Ráda bych jela do Himalájí a užila si tmy a absence lidí tam.
03. 09. 2009 | 22:15

Lena napsal(a):

skeptický,

žapka, jo?!?
:-)

Zkuste tu Epsilon Lyrae. Jestli jí budete vidět dvojitou, tak si můžete gratulovat. A až Karel M. bude mít ten Skywatcher, ukáže Vám, že ty dvě jsou každá zase dvojitá. Takže dvě dvojičky. A moc hezké.
03. 09. 2009 | 22:17

Karel Mueller napsal(a):

Tak to by jste byla moc hodná Lenko, díky. Ale teď to zrovna není aktuální, Případně se ozvu, zdraví KM.
03. 09. 2009 | 23:16

Lena napsal(a):

Karle,
klidně. Když nebudu tady, tak na mail.
04. 09. 2009 | 00:12

air yeezy shoes napsal(a):

04. 09. 2009 | 21:17

hodinky puma napsal(a):

Desetiletý Patrik byl normální kluk, který hrál na dvorku fotbal, míč mu spadnul na střechu vedle stojících garáží, on tam vlezl, merunu odkopnul kámošům zpět
13. 12. 2009 | 18:05

AlexandraPhillips27 napsal(a):

freelance writer
20. 03. 2011 | 04:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy