Děkuji za krásné ocenění...

21. 12. 2010 | 21:36
Přečteno 4310 krát
Dostalo se mi nevšední pocty. Obsadil jsem třetí místo v anketě „Meloun roku“, kterou pořádal server www.antimeloun.cz. Konkrétně jsem uspěl v kategorii „Největší zelený zločinec“…

Ne, nedělám si legraci, můžete se podívat sami zde . Nevím, kdo za těmi stránkami stojí a ani po tom nehodlám nijak zvlášť pátrat. Je ale zajímavé, že ani na jejich webu, ani na Facebookovém profilu o nich nenajdete vůbec nic. Nějak mi to připomnělo Járu Cimrmana, když pečlivě schovával svůj odvážný protirakouský text, nazvaný „Svou pravdu nebudeme skrývat“…

Svou radost nad tím, že jsem byl takto oceněn, samozřejmě hned projevil pan Kremlík ve svém článku. Na přilepšenou tradičně přidal pár svých drbů a lží. Nebudu ale čtenářům vnucovat žádné nové polemiky s panem Kremlíkem, uvedu jen odkazy na články, které jasně ukazují jeho lži.

Pan Kremlík například píše: „Zejména si pan Metelka zaslouží toto ocenění za rok houževnatého popírání Climategate a bagatelizace afér a chyb IPCC. Zametání afér pod koberec a předstírání, že se vlastně nic nestalo.“. Svůj názor na práci IPCC jsem zveřejnil na svém blogu už skoro před rokem, a to zde. Pak následovalo ještě několik článků na téma IPCC. Jestli něco bagatelizuji nebo zametám pod koberec, to posuďte sami.

Leč spějme dále: „Svým článkem na webu Sisyfa v září 2010 se pan Metelka sám ocejchoval jako extrémní klima-alarmista.“. Onen článek, na který pan Kremlík pro jistotu ani nedal odkaz, je zde. Ukázat na praktiky klimadenialistů i klimaalarmistů je, podle pana Kremlíka, zřejmě projevem extrémního klimaalarmismu. Vskutku zvláštní logika…

Třetí lež: „LM popírá vliv Slunce na současné změny klimatu.“. Tady jsem asi panu Kremlíkovi rozšlápl jeho bábovičku, když jsem mu několikrát ukázal, že v posledních cca dvou slunečních cyklech si změny sluneční aktivity a změny teploty neodpovídají. Něco o tom je třeba zde. Změny sluneční aktivity jsou prostě jen jedním z vlivů, navíc zřejmě ani ne dominantním. Představy pana Kremlíka o Slunci, jako jediném vlivu na změny klimatu, nějak neplatí a pan Kremlík se s tím pořád nedokáže srovnat…

Už několikrát jsem se v minulosti vyjádřil v tom smyslu, že pokud mi nadávají klimaskeptici i klimaalarmisti, je vlastně všechno v pořádku. Ani do jedné téhle partičky totiž nehodlám patřit. Jak už jsem napsal v článku na stránkách Sisyfa, "...klimaskepticismus a klimaalarmismus, hlavně ve svých nejdogmatičtějších podobách, jsou prakticky jedno a totéž. Vyrůstají z ideologií a jejich hlavním smyslem je tu „svou“ ideologii a její závěry za každou cenu podpořit. I za cenu selekce a překrucování informací. Nositelé těch „správných“ názorů jsou považováni za odborníky, nositelé jiných názorů za podvodníky. A půvabné je, že taková hodnocení vyslovují lidé, kteří mají v daném oboru naprosto minimální znalosti (to v tom lepším případě)." To je i tento případ. Pokud by se mnou jedni nebo druzí začali souhlasit, byla by to celkem jasná známka toho, že je něco špatně. Takže bych za to ocenění chtěl touto cestou statečným anonymním Antimelounům poděkovat a doufám, že i klimaalarmisti mě brzy poctí nějakou podobnou cenou.

Na závěr svého článku mi pan Kremlík popřál „…více skepticismu a kritického myšlení, zejména v otázkách změn klimatu“. Děkuji, pane Kremlíku. Já bych Vám chtěl také něco popřát. Aby se Vám konečně dostalo alespoň toho nejzákladnějšího vzdělání v samotných základech fyziky a abyste si příští rok už nepletl jednotky u fyzikálních veličin, o kterých píšete. Abyste konečně buď pochopil rozdíl mezi forcingem a feedbackem nebo aby se Vám konečně podařilo prokázat, jak změny koncentrace vodní páry v atmosféře ovlivňují sluneční aktivitu (pokud je to feedback, jak stále tvrdíte). Abyste se vzdělal alespoň v základech statistického zpracování dat a abyste konečně v modelech klimatu našel tu vodní páru, která tam naprosto zjevně je, kdekdo ji tam vidí, jen Vy pořád ne…

Méně ideologie ve Vaší práci Vám přát nebudu, pane Kremlíku. Co kdyby se to přání nakonec splnilo? Nemohu Vás přeci připravit o ten jediný zdroj argumentů, který máte…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

teda!na guantanamo s vama! :D
21. 12. 2010 | 21:56

camponotus napsal(a):

Je to bouře ve sklenici vody.
Počasí i klima si nakonec udělají samy co budou chtít a nebudou se na to nikoho ptát zda mohou nebo ne.Každopádně se životní podmínky na naší zakouřené planetě zhoršují, to co příroda po dlouhá geologická období důmyslně rozptýlila, aby to neškodilo, lidstvo s neúnavnou pílí shromažďuje na skládkách. Takže nakonec skončí jako bakteriální kultura v Petriho misce na vlastní zplodiny dříve, než se klima skutečně změní a smradlavá lidská populace to bude moci zaregistrovat. Pesimista říká, že lidská hloupost už větší být nemůže, optimista říká že může.
Tak si z toho pane slovutný klimatologu nic nedělejte a klidně bádejte dál a nenechte se vyrušovat bláboly extremistů z té i z té druhé strany. Ale právo na podávání informací o tom co víte, a oni nevědí, máte, tak se nebojte. Držím Vám palce.
21. 12. 2010 | 21:57

modrý edvard napsal(a):

Pane Metelka, nevím, jestli jste si toho všimnul, ale byl jste vyhlášen výsledou. V každém případě Vám gratuluji. Zkuste se poptat, jestli je to spojeno s nějakou finanční odměnou.
21. 12. 2010 | 22:07

L.Metelka napsal(a):

Nojo, jsem výsleda. Ještě k tomu všemu. Sice nevím, co to je, ale jsem na to náležitě hrdý :-)
Ä taky na to, jak jsem si, podle nich, "nahrabal velké peníze"... Budu se muset zeptat doma, kde ty prachy jsou... :-)
21. 12. 2010 | 22:37

Al Jouda napsal(a):

Podle Vašeho článku chci věřit, že nejste ani ryba, ani rak, ale normální klimatolog. Jen pro pořádek vyjádřete zde prosím Váš názor na to, jak moc ovlivňuje Slunce klima Země.
21. 12. 2010 | 22:42

Radim Tolasz napsal(a):

Nezbývá, než závidět.
21. 12. 2010 | 22:44

L.metelka napsal(a):

Al Jouda:
1. Slunce je naprosto základním zdrojem energie pro klimatický systém.
2. Pokud jde o vazbu ZMĚN sluneční aktivity a ZMĚN klimatu, je už Slunce jen jedním z faktorů. Krátkodobě se v troposféře moc neprojevuje (11-letý sluneční cyklus je problematické detekovat třeba v řadách přízemních teplot), ale ve stratosféře ten vliv je (11-letý cyklus je detekovatelný třeba v množství stratosférického ozonu). Dlouhodobé změny sluneční aktivity (několik 11-letých cyklů po sobě) se ale na klimatu projevit mohou (Maunderovo minimum apod.). Takže záleží i na časových měřítcích.
Můj odhad (něco mjsem si kolem toho kdysi počítal) je ten, že vzestup sluneční aktivity v 1.polovině 20.století měl za následek oteplení o cca 0,2 st.C (z celkových cca 0,8 st.C., o které se ve 20.století oteplilo.). Takže ovlivňuje, není to zanedbatelné, ale ani dominantní a projevuje se to hlavně při dlouhodobějších změnách sluneční aktivity.
Stačí?
21. 12. 2010 | 22:58

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, pane Metelko, nějak se v tom špatně orientui. Vy jste dostal "Meloun roku " od Antimelounů. Já bych očekávala, že melou lze dostat od melounů a od antimelounů antimeloun. Nebo je to tak, že jsou proti melounům, a aby nebyli melouni sami, tak je pro jistotu rozdávají jiným. Víte co říkám, když mi někdo otravuje život, že na něj hodím bobek, nebo rovnou celý kakáč. Hoďte na ně bobek i s kakáčem. Tužka.
21. 12. 2010 | 23:00

L.Metelka napsal(a):

Tužka: Když já jsem se musel podělit o tu radost, že mě ti klimatologičtí nedoukové a polovzdělanci nechtějí mezi sebe... :-)
21. 12. 2010 | 23:15

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana Metelku, děkuji, mám ještě jeden dotaz, /budu jak vojín Kotaz,/ dávají k tomu nějaké osvědčení, nebo certifikát, nebo dokonce pohár tvaru otevřeného melounu se smaragdy vně a rubíny uvnitř. ?

Ale teď vážně, to oni jen tak někde něco " plácnou do éteru" a Vy "nemáte tuchu" kdo za tím je? Tužka
21. 12. 2010 | 23:27

L.Metelka napsal(a):

Tužka: No, kdyby s tím byla spojena třeba nějaká finanční odměna, věděl bych, co s ní... Ale to asi těžko...
Ano, někdo něco plácne, není jasné, kdo to je, protože se zbaběle schovává, jediné, co uvede, je e-mail (na hotmail) a to je vše.
21. 12. 2010 | 23:35

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana Metelku, děkuji, vidím, že virtuální možnosti kazí ještě víc mravy, které už beztak za moc nestály. Já mám taky nejraději postavit se tváří v tvář a vyříkat si, "tosmesicosmesi". Děkuji za odpovědi. Tak příště třeba zase o počasí. Přeji Vánoce, takové, jak je máte rád, Tužka.
21. 12. 2010 | 23:58

L.Metelka napsal(a):

Tužka: Díky moc, i Vám klidné a krásné vánoce...
22. 12. 2010 | 00:05

Al Jouda napsal(a):

To autor :
Díky, stačí. Jen jsem se domníval, že Slunce je dominantní a že ho důsledky lidské činnosti nemohou přetrumfnout.
22. 12. 2010 | 00:19

Ládik!!! napsal(a):

Připojuji se k blahopřáním. Půlku dejte panu RT, když tak závidí.
22. 12. 2010 | 07:09

Spiderman napsal(a):

K tomu snad ani není co dodat. U článků pana Kremlíka mi zpravidla vstávají vlasy hrůzou z té laviny demagogie, manipulace a nevzdělanosti. Snad pouze pan Kremlík se domnívám, že jeho texty mají něco společného s vědou. Jeho volání po kritickém myšlení by mělo směřovat především k němu samotnému. Vůbec se panu Metelkovi nedivím, že se diskuse ke Kremlíkovým článkům na NP nezúčastňuje. Platí totiž dvě základní teze: 1. Každá mystifikace se daří lépe, obsahuje-li alespoň některá známější fakta. - 2. Čas věnovaný vyvracení blbostí je vždy násobkem času věnovaného jejich napsání.
22. 12. 2010 | 07:36

žena napsal(a):

Pane Metelko,

blíží se mi klimakterium. Řeknete mi, odkud vítr vane ?
22. 12. 2010 | 08:09

Kontrolní otázka soudruzi napsal(a):

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli i mamuti vyhynuli vlivem člověka na změny klimatu a jestli střídání dob ledových a meziledových jest také ovlivněno vypouštěním CO2 člověkem.
22. 12. 2010 | 08:49

kovar napsal(a):

to spiderman:
A nějaký příkládeček té „demagogie“ by nebyl. Když totiž dříve Rudé právo psalo o nějaké „demagogii“, tak se tím většinou myslelo pravdivé tvrzení, které se komunistům nehodilo do krámu.
22. 12. 2010 | 09:17

jih napsal(a):

Kdo by si byl pred par lety pomyslel, ze ve verejnem mediu povedou spory klimatologove. Ze bude na webu miliony klimatologu, kteri se shodnou na jedine veci. Ze ten Klaus se do toho nepatricne vmesuje
22. 12. 2010 | 09:23

kovar napsal(a):

to spiderman 2:
Ale budu upřímný... I já osobně někdy něco nazvu demagogií, ale jen tehdy, když jsem zahnaný do kouta a nedokážu argumentovat. A máto i jednu obrovskou výhodu, protože když něco nazvete demagogií, tak nelze dokázat, že to demagogie není. Je to úplně stejné, jako když chcete odmítnout zcela správný a přirozený požadavek, ale nechcete to dát najevo. Pak to nazvěte„populismem“.
22. 12. 2010 | 09:26

Martina M. napsal(a):

Blahopřeji k ocenění. Musím se však optat. Píšete, že "pokud mi nadávají klimaskeptici i klimaalarmisti, je vlastně všechno v pořádku". Snahu nebýt tam ani tam chápu. Nevšimla jsem si však, že by Vám někde nějací alarmisti nadávali. Nadávali? Kde? Tím neříkám, že jste alarmista. Mám pocit, že ve snaze nebýt na žádné straně opomíjíte, že Vám ve skutečnosti nadává jen jedna strana. To z Vás ale přece nedělá člena té druhé strany. Spíš by mi přišlo, že to ukazuje, že na straně druhé je více rozumných lidí, kteří jsou schopni racionálně diskutovat.
22. 12. 2010 | 10:27

Kremlik napsal(a):

Gratuluji ke jmenovani "vysledou". Ale reakce,na kterou jste se zmohl, je argumentacne dost slaba a snadno vyvratitelna. http://www.klimaskeptik.cz/news/pan-metelka-reaguje-na-sve-oceneni/
22. 12. 2010 | 10:45

SuP napsal(a):

žena -
Pěkné!
(ale já jsem tady za sprosťáka....)
22. 12. 2010 | 10:57

hovorka11 napsal(a):

Ladislav Metelka:
Gratuluji, je to pro Vás lepší, než kdyba se o Vás osobně nikdo nezajímal.
Na Vašem místě by mě to povzbudilo, protože nyní jaksi navrch mají demagogové, takže ocenění od nich Vám bude v budoucnu sloužit v doložení, jak je dogmatismus vševědů účelná kašpařina.
22. 12. 2010 | 11:44

buldatra napsal(a):

Blahopřeji k ocenění.
Nicméně, možná by bylo poněkud vhodnější pro tuto kategorii zavést cenu
s názvem: Mannova zlatá hokejka.

Přeji veselé Vánoce a teplé domácí klima.
buldatra
22. 12. 2010 | 12:30

Tenco napsal(a):

Ladislav Metelka
Je ten meloun skutečný, nebo jen fiktivní?
Dá se jíst anebo se za něj dá uhradit útrata v restauraci ?

Pokud je fiktivní, tak bych si to tak nebral.
Zřejmě i ti klimatogéniové co Vám jej udělili jsou fiktivní klimatogéniové, nebožáci žijící z mrzce nízkých daňových defraudací/sponzorské dary/ .

Pokud se dá jíst, tak bych si nechal zjistit, zda ten meloun není náhodou otrávený.

Pokud se však dá užít poněkud univerzálněji, tak bych se nechal pozvat do hospody U tygra, kde bychom spolu s Vašimi a mými kumpány mohli probrat co a jak v oblasti klimatologické vědy a tak vůbec.
:))
22. 12. 2010 | 14:18

Ara napsal(a):

žena napsala:
"Pane Metelko,
blíží se mi klimakterium. Řeknete mi, odkud vítr vane?"

Dovolím si výjimečně odpovědět za Metelku. Vane na Vás prudce ze všech stran, po takovém vichru člověk jen stárne a to docela rychle. Nechte se ovívat teplým jižním vánkem. Ten zmlazuje. ;o))
22. 12. 2010 | 22:56

Ara napsal(a):

jih:

Klimatologové v médiích vedou spolu spory? A kteřípak to jsou?
;)
22. 12. 2010 | 23:02

Ara napsal(a):

"Kontrolní otázka soudruzi" napsal:

"Dobrý den, zajímalo by mě, jestli i mamuti vyhynuli vlivem člověka na změny klimatu a jestli střídání dob ledových a meziledových jest také ovlivněno vypouštěním CO2 člověkem."

Ohledně mamutů není ještě přesně známo, co bylo hlavní příčinou jejich vyhynutí. Pravděpodobně se však u nich spojilo příčin několik. Jednak jim zjevně nebyly příjemné ony klimatické změny koncem poslední (zatím poslední) doby ledové, protože s tím byly spojeny i zásadní změny jejich životního prostředí.
A jednak se na jejich zániku zřejmě podepsal i člověk, protože zdokonalené techniky lovu koncem glaciálu umožnily poměrně snadno lovit i velká zvířata a mamut měl tu smůlu, že v otevřené krajině se ani neměl kde před člověkem ukrýt.
Samozřejmě je možné připustit i nějakou fatální epidemii, ale pro to nemáme zatím žádný podklad. Vliv pravěkého člověka na tehdejší klima byl ovšem zanedbatelný, pokud vůbec nějaký byl. Sice nějaký ten CO2 mohl dávat člověk "do luftu" už tehdy (zapalování savany při lovu zvěře, táborové ohně), ale jen v naprosto zanedbatelném množství. Což je ale snad zřejmé a triviální, proč se tedy na to ptáte? :-)
Nebo jde jen o tzv. řečnickou "otázku"? ;)
22. 12. 2010 | 23:25

cnemo napsal(a):

No, ono by se nic nedělo, kdyby se teorie globálního ohřevu prověřovala standardními vědeckými postupy. Bohužel to se neděje, je z toho politika. Katastrofou ale je, že na základě podvodem zavánějící teorie se likviduje orná půda pěstováním řepky, jejíž s fantastickými finančními i ekologickými náklady vyrobené produkty ničí dieselové motory aut. Hladovějící část lidstva soutěží s palivovými nádžemi aut té bohatší, šílenci se snaží pokrýt planetu zoufale neúčinnými solárními články (těším se, až ty dosloužilé panely budou likvidovat, co s tím budeme dělat?) a jiní ničí krajinu věčně stojícími větrníky. Celý ten cirkus v jádru stejně jede na fosilní paliva, v lepším případě na atom. Miluji temín "obnovitelné zdroje", je to perpetum mobile současnosti.

Z finančního hlediska je to docela obyčejná krádež, všechny ty nesmyslné dotace zaplatí daňový poplatník.

Vaše tvrzení považuji za doposud neprokázané (netvrdím, že nutně chybné) ale důsledky jeho nekritického přijetí prohnané přes politiku jsou katastrofální.
25. 12. 2010 | 18:45

Marek napsal(a):

No ono panu Metelkovi nezbývá nic jiného, než zlehčování toho, že je většině čtenářů pro smích :-) Sice klimatologové nevědí jaký byl průběh zim v minulých staletích, zato přesně vědí, co bude za století další. Tyhle mudrlanti obalení moudrostí světa mě vážně baví :-)
26. 12. 2010 | 06:35

thecoachoutlet napsal(a):

Coach handbags liquidation. should be good news for COACH OP ART HANDBAGS blog. This Coach Tote radial unit has a foam, removable Coach Business Bags strap, the pressure of the charms of radial supports Coach Shoulder Bags heart shaped crest, details, tacos and interior zippered pocket for Coach Crossbody Bags and ecru color of Coach Small Bags and Coach Large Purses.
21. 02. 2011 | 02:54

ammyrcw napsal(a):

always they can obtain namely your keys and your wallet. That's not actually eminent She brings splice practicality into the chic and elegance of her bags. They can just take entire your things and if you earn one thing aboard your way attribute from obtain the job done, iPhone 4 likewise keep its major position! What's more apple accessories never depart the fashion stage. As what I mentioned among the before story Kate Spade has populated the mall with its production that are creating a fashion trend. Kate Spade New York had been distributing its products apt much extra places thus giving each people among US a chance to enjoy this production by affordable costs.three.Her bags are built of the highest quality of components. She seems for only the best quality leather plus linen to area her handbags with each additional This tends to make them really quite long lasting - you can be convinced that a Kate Spade ambition never drip apart on you right later equitable two many years.Kate Spade sunglasses are a designer mark which produces plus bring together sunglasses of the finest quality plus the best designs. Sunglasses of much styles plus shapes are produced along the company and the lenses are produced with great consideration and absence The mark is quite famous among women plus the collections consist of the best plus latest designs. Also, <b><a href=http://www.katespadebagdiscount.org>kate spade outlet</a></b> there is only one thing that is evident for women who are carrying a Kate Spade diaper sack -- class and sophistication. Not only that,cozy plus not iphone 4s disassembly namely essential.Those among the know would constantly depict a Kate Spade handbag for modern plus funky yet the item namely in no way pretentious by entire You can be comfortable in using this designer accessory for virtually whichever occasion. It stands out plus tin be quite receivable yet it is never overwhelming.Juicy Couture iPhone four case feature:Kate Spade is the one after the wondrous collection of kate spade channel bags and she has won a lot of awards during her successful and intriguing profession Now, <b><a href=http://www.marcbymarcjacobs2013.org>marc jacobs outlet</a></b> purchase dresses alternatively Kate spade shoes that come with agreeable warranty without causing much burden on your finances.As we all know we absence something which we feel comely having,These bags are just access too classy for this centenary and their sophistication and attentively crafted details aspiration abandon everyone begging because extra Having such a sack to join to your collection, ( http://www.marcbymarcjacobs2013.org ) never equitable one.This diaper bag namely durable with its material made of nylon embellished with calfskin patent leather that enhances its looks. It comes with a absolute of six pockets along with slide and zippered pockets inside the sack among helping mothers organize the things. The bag comes with a free changing mat with bikini dot diagram plus lining apt match the sack.Finally attempt to find trademarked lawful markings alternatively even taglines like"Live colorfully" which namely imprinted aboard the cover . There ought be gold stamp"shovel looking"vi draft on styles . It ambition be appealing apt space your own i phone accessories alongside photos from Kate shovel official web site apt evaluate whether it is genuine .Kate Spade has dressed up functional cases with signature colors plus playful designs. Each one promises to spark a laugh each period you tug it from your sack Kate Spade Polka Dots iPhone four case must very the best example The iPhone 4 case is starting to coil amid plus have buffet the kate spdae stores, sunglasses and additional women's accessories. These are slippery among chart plus are definitely singular.On-line coupons tell your online shopping experience much more convenient onward providing you with reductions aboard picked or always objects they mall Also,
02. 07. 2013 | 04:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy