Čeká nás "tisíciletá zima"???

06. 10. 2010 | 20:18
Přečteno 47885 krát
Dnes se v některých našich sdělovacích prostředcích objevila informace o tom, že prý nás čeká nejkrutější zima za posledních 1000 let. „Polští klimatologové ve svých prognózách vycházejí z práce italského vědce Gianluigiho Zangariho. Ten tvrdí, že kvůli nedávné ropné katastrofě v Mexickém zálivu změnil směr jeden ze tří proudů, které tvoří teplý Golfský proud, a ten tak výrazně zeslábl“ (zdroj: iDNES).

Celá tato informace se dá shrnout jedním slovem: kachna. Ne že by nemohla přijít chladná zima, to může. Stejně jako kdykoli v minulosti a kdykoli v budoucnosti. Informace o mimořádně chladné zimě, tak, jak byla prezentována, má ale několik zásadních problémů:

1. Předpověď charakteristik celé sezóny (ročního období) s několikaměsíčním předstihem je poměrně typickou tzv. klimatologickou sezónní předpovědí. Takové předpovědi vydává jen několik klimatologických center na světě. Některá centra sice předpokládají, že nastávající zima může být teplotně podnormální, ale shoda mezi nimi zdaleka není jednoznačná.

2. Taková předpověď nemůže být formulována deterministicky (tedy „jak bude“), ale pravděpodobnostně (tedy jaká je pravděpodobnost teplotně podnormální, normální nebo nadnormální zimy).

3. Nevíme, jaký byl průběh jednotlivých zim před několika sty lety, vlastně ani nevíme, jak taková „tisíciletá zima“ vypadá. Nevíme, jak se v průběhu těchto zim nebo před nimi choval Golfský proud. Z tak nejasných informací nelze odvozovat žádné závěry pro charakter nadcházející zimy. Natož potom, že by měla být "tisíciletá"...

4. Ani údajné zeslabení Golfského proudu není tak jasné, jak je nám v článcích prezentováno. Voda v severním Atlantiku je totiž stále o něco teplejší, než je dlouhodobý normál, což pro zeslabení Golfského proudu rozhodně nesvědčí. Nehledě na to, že intenzita Golfského proudu běžně kolísá ve velice širokých mezích.

5. Zimy v Evropě jsou ovlivňovány především tzv. severoatlantickou oscilací (NAO – North Atlantic Oscillation), tedy charakterem tlakového pole nad severním Atlantikem (Islandská tlaková níže, Azorská tlaková výše). Tyto tlakové útvary silně ovlivňují transport vzduchu nad evropský kontinent. Hlavně na nich totiž záleží, jestli k nám v zimě bude proudit spíše teplejší vzduch z Atlantiku nebo spíše chladný vzduch od severovýchodu. Ne že by jejich vlastnosti byly zcela nezávislé na intenzitě Golfského proudu, ale je celkem jasné, že vliv Golfského proudu tady není přímý, ale zprostředkovaný (přes existující, ale poměrně volné vazby mezi teplotou povrchu oceánu a „intenzitou“ Islandské níže a Azorské výše). Vazba zimních teplot na intenzitu Golfského proudu tedy není ani fyzikálně přímá a i ze statistického hlediska je poměrně volná. Rozhodně tak volná, že prakticky neumožňuje předpověď tak extrémního jevu, jakým je "tisíciletá zima".

Těžko říci, kde uvedená informace o „tisícileté zimě“ vznikla, co z toho opravdu pochází od polských klimatologů a co zkreslila média. Každopádně jsou ale takovéto zprávy „medvědí službou“ celé klimatologii…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hovorka11 napsal(a):

Přesně tak, kachna.
Možná se to ale proti klimatologům bude hodit Klausovi, je to dobré na útok proti nim na obhajobu "svobody a demokracie".
06. 10. 2010 | 20:27

Ládik!!! napsal(a):

Jisté je jen jedno: v nejchladnějším období přijde gaskoněc.
06. 10. 2010 | 20:27

prší, prší.... napsal(a):

(Ť)uňta alarmik se chce vymanit ze své nálepky ...Každopádně jsou ale takovéto zprávy „medvědí službou“ celé klimatologii…... Pane můžete se sebevíce snažit, ale národ (a pan prezident) vám neodpustí) hlaní o oteplování. Češi za dvacet let ohromně zmoudřeli. Klimatoťuňťové je jen tak neočůrají!
06. 10. 2010 | 21:14

Da.Rock napsal(a):

No co, tak to prostě zkusili. Mají šanci 50:50, že bude další Ladovská zima a pak můžou říct - Vidíte, my jsme to říkali!
A nebo bude zima mírná a oni řeknou, že je média dezinterpretovala.
06. 10. 2010 | 21:16

L.Metelka napsal(a):

prší, prší...
Hezké. Chtěl/chtěla/chtělo jste tím něco říci?
06. 10. 2010 | 21:17

weg napsal(a):

"Češi za dvacet let ohromně zmoudřeli."

že jsem si toho nevšiml:D

"Mají šanci 50:50, že bude další Ladovská zima a pak můžou říct - Vidíte, my jsme to říkali!"

By mě zajímalo jaká byla průměrná teplota ladovské zimy a zda se blížila té 1000leté....Podle Klementina to měl i Lada pěkně rozkolísané
06. 10. 2010 | 21:27

Tenco napsal(a):

Už zde byla tisíciletá říše a všichni víme, jak to s ní dopadlo.
A lidi jsou od té doby dvakrát tak moudřejší, takže tahle neúprosná zima bude trvat..hmm...chvilku, vydělím... tedy tak 3 roky.
A i to se mě zdá až moc.

Dobrou noc.
06. 10. 2010 | 21:45

Permafrost napsal(a):

Polští uhlobaroni nemají odbyt na své sírou znečištěné uhlí, tak prostřednictvím osoby slabých mravů pustili do světa další fámu. Sice to nahrává panu prezidentovi v popírání globálního oteplování, ale realita bude zřejmě jiná. Největší poslední dokonce staletá zima v Evropě byla před 17000 lety, průměrná roční teplota minus pět stupňů a trvalý permafrost. Golfský proud občas migruje, ale opět se vrací na svou obvyklou cestu, takže nemám obavu, že by se někam ztratil v důsledku ropné havárie v Zálivu. Tu ropu sežerou bakterie dříve, než se dostane dál do Atlantiku. Takových předpovědí kalamit jsem už zažil, toho autora by měla policie stíhat pro šíření poplašné zprávy. Kdo je slabé nátury, nechť si zacpe okna a dveře na zimu mechem a oddá se zimnímu spánku jako Karafiátovi Broučci, nebo se natrvalo přestěhuje do hospody, tam bude vždy něco na zahřátí. Ono to chce si všímat toho, čeho si obvykle málokdo všimne, třeba jak se na tu nastávající zimu připravují mravenci a jak hluboko pod zem zalezli. Ti rozumí počasí obvykle lépe než Aladin (ten meteorologický) , potažmo Alláh nebo hokonce i Pánbůh.
06. 10. 2010 | 21:51

Viola napsal(a):

No, na česneku je více slupek, než jindy a pak na Novém Zélandu ještě teď nedávno nezvykle moc nasněžilo. Myslím, že to, co je v Austrálii a Novém Zélandu, tak se i projeví u nás, když mají horka a požáry v létě, i u nás je podobné léto, u nás se zima táhla a u nich také.
06. 10. 2010 | 22:19

ten prší, prší.... napsal(a):

Chci říci toto. Za dvacet let se ani jedna situace neopakovala. Vždy má nové časové období jiný "barevný" odstín. Klimatologické alarmování se možná vrátí, ale nebude to přesná recidiva. Podobně se vrátí nový L.Metelka, ale nebude to klonovaný klimatolog. Ano pane klimatologu, vaše krátká několika roční éra je historií. Začněte nový směr, kde vám nebude vyčítaná alarmická boploudilost. Nejhorší je váš dnešní článek. Vy prosím nemůžete psát oponentůru, je to ohromně nevěrohodné. Začněte něco, kde viniknete a všichni vás budou citovat. Je to bohužel vidina řehole, ale... Ještě něco. Zahrajte to prohlášení o "kachně" do autu. Něco mezi nebem a zemí tu zimu najust přinese! Potom byste se musel propadnout hambou.
06. 10. 2010 | 22:25

brekeke napsal(a):

Moudrý bělochu, sousede, řekni jaká bude zima - ptají se indiáni.
Běloch se zamyslí a prohodí že tuhá. A tak indiáni jdou do lesa na dřevo.
Za týden na to indiáni přijdou znovu a znovu se ptají jaká bude zima. Hodný soused běloch znovu odvětí, že hodně tuhá. A tak indiáni jdou zase do lesa na dřevo a týden porážejí, řežou a štípají.
Běloch v předtuše možné odplaty indiánů za špatnou předpověď zajde za nedaleko bydlícím klimatologem pro radu jaká že to vlastně bude zima.
Klimatolog se hluboce zamyslí a odpoví, že neví, ale asi hodně tuhá neboť indiáni už dva týdny chodějí do lesa a dělají velkou zásobu dřeva.
06. 10. 2010 | 22:32

L.Metelka napsal(a):

prší, prší...:
No své myšlenkové pochody jste mi nijak neobjasnil/neobjasnila/neobjasnilo. Zejména slova jako "boploudilost", "oponentůru", "viniknete", "hambou" jsou obzvlášť půvabná a o něčem svědčí...
Ale i jinak jste napsal/napsala/napsalo blábol...
Naučte se nejdříve psát, pak teprve někoho kritizujte...
06. 10. 2010 | 22:35

L.Metelka napsal(a):

brekeke:
Ten znám, ale je dobrej... :-)
06. 10. 2010 | 22:39

Al Jouda napsal(a):

Takových Al Gorů už tady bylo, ale náš vrchní klimatolog a univerzální profesor V.K. je vždycky odkáže do patřičných mezí!
06. 10. 2010 | 22:41

Kutil.bloguje.cz napsal(a):

Jestli vy nejste příliš přecitlivělá (leč v tomto případě nikoliv potrefená) husa, pane autore. V médiích je přece denně podobných kachen celý výběh a nikdo se nad tím nepozastavuje. Nejraději mám takové ty: Vědci z Duckfortské univerzity v Utahu vyzkoumali, že když se člověk každý den dvě minuty šťourá v nose, zlepší se mu po měsíci čich o 37,8 %... No, nekupte to.
06. 10. 2010 | 22:47

Princ Drsoň napsal(a):

prší, prší:
S tím zmoudřením jste to zrovna nepřehnalo.
06. 10. 2010 | 22:48

JenTak napsal(a):

Ti Američtí imperialisté si nedají pokoj! Když Evropa neskáče jak chtějí, zadržují golfský proud.
Asi zavolám Fidelovi, aby to řešil.
06. 10. 2010 | 22:50

L.Metelka napsal(a):

Kutil.bloguje.cz:
Předpokládám, že na články o vlivu šťourání se v nose na čich by měli reagovat lékaři z ORL. A o nesmyslných předpovědích tisícileté zimy zase klimatologové. Nikoli naopak... :-)
06. 10. 2010 | 22:53

Radim Tolasz napsal(a):

Autor: Veselá diskuse. Ještě dopoledne jsem si myslel, že se kolega z IMGW někde "uřekl". Teď už jsem přesvědčen, že si média něco přidala nebo špatně pochopila. Více asi ráno na ČT24 (měl by tam být dr.Pretel).
06. 10. 2010 | 23:08

Kutil.bloguje.cz napsal(a):

Stejně vám řeknu, pane Metelko, že je dobře, že tu máte tenhle blog. Když jsem ráno tuhle zprávu zaznamenal jako titulek, nerozklikával jsem ji, protože mi autmaticky blesklo hlavou, že si o tom přečtu večer tady u vás (nebo u vašeho kolegy). A tak to má být. Takže zlomte vaz (nebo co se přeje klimatologům), ale hlavně si do toho nenechte mluvit od politiků. Jo a taky od médií.
06. 10. 2010 | 23:11

L.Metelka napsal(a):

Kutil.bloguje.cz:
Díky. Od toho tu (taky) ty blogy jsou...
06. 10. 2010 | 23:18

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Metelko,
díky za info. Hned jsem pojal podezření na kachnu, když jsem zahlédl pí Honsovou.
Jenomže stejně všechny nepřesvědčíte, česnek se na zimu obléká více slupkami a Na Novém Zéladnu víc sněžilo.
06. 10. 2010 | 23:26

JenTak napsal(a):

Kutil.bloguje.cz
Moje maminka kdysi na "Venkovské universitě ZR" (zdravého rozumu) provedla výzkum, podle kterého se mi po šťouráni v nose čich zhoršil o 70% až 99%, a navrch se dostavila rýma či další zdravotní komplikace.
Ta universita v Kokotě či jak se jmenuje, se musí mýlit.
06. 10. 2010 | 23:32

honolulu napsal(a):

Tato nelidska imperialisticka strategie, byla naplanovana proti nick Tencokyda Hnuj..

Prislo se po mnoha uvahach k zaveru, ze je treba zmrazit jeho "vyskakovani" po lidech dobre vule z duvodu progresse civilizacniho procesu...
Chcete-li zamezit krute zime, strcte vesece mucholapek a pozirace Muchomurek v Ruzini do letadla na Botswanu.
Tisice ujecenych srstnatych zivocichu ho zvolilo kralem na na OKAWANGO River... (North Botswana.)
Protesty proti zverejneni teto tajne zpravy se prijimaji na Smichove v nadrazni lamparne.
(Hmmmm, Hmmmm a komu se to nelibi, at mi vyfuk polibi..Hmmmm, Hmmmm..)

Prosim o prominuti gramatickych chyb..Celkovovou ujmu na moji nejzakladnejsi inteligenci zapricinila konverzace s kralem z Okawanga...
Vite to Vy dedku exentrickej, ze kdyz se po poziti muchomurek vykakate pres cedak, tak mate jeste jednu veceri ?...

Na ukoncenou prohlasuji ! Tento prispevek -NEOBSAHUJE- zadnou vyhrusku, nebo dokonce bashing, ale pouze informaci jak zamezit imperialistickeho aktu proti Evrope a 1000-lete zime.
06. 10. 2010 | 23:37

jezevec napsal(a):

Tisíceletá zima mi také připadá jako kachna, ale byla by to prča, kdyby byla ,, o stupínek,, studenější než ta minulá. Já bych v tom případě považoval teorii global. oteplování zaviněné lidstvem definitivně za blbost.Nevím, nevím co s vámi uděláme vědečtí oteplovači?
06. 10. 2010 | 23:39

Pípa napsal(a):

Je vědecky dokázáno a dáno podstatou meteorologie, že se jedná o vědu na počasí nezávislou. Jen ti hloupí žurnalisté to stále nechápou. Jen když píšou. Prej aby prodali noviny. No nevím, já je už nekupuji.
06. 10. 2010 | 23:46

weg napsal(a):

2 jezevec
"Já bych v tom případě považoval teorii global. oteplování zaviněné lidstvem definitivně za blbost."

A když bude stejná jako ta minulá? To pak ta teorie bude pravdivá?:D Tyhle myšlenkové pochody nechápu, zvlášť když pisatel neví co znamená GO.
06. 10. 2010 | 23:46

arlon napsal(a):

Pane Metelko,
zima bude, na to vemte jed. To je přece jasná věc, je to jedno ze čtvera ročních období.
https://www.youtube.com/watc...
Pokud ho opravdu vezmete, zdejší plebs po vás plakat nebude.

Vůbec se nebude nikdo shánět po jednom urputném klimešovi, který nemůže diskutujícím odpustit nejen vlastní názor, ale i gramatické chyby. Víte, ona normalizace již skončila. Možná vám to rosničky nestačily říci, protože mají semináře na plastické chirurgii.
To lidem nevadí, ovšem co byste na plastické chirurgii hledal za štěstí vy, to snad musíte vědět snad jen vy sám. Nám o tom zde není nic známo a možná kdybyste se obtěžoval takovouto možností, jak se přiblížit čtenářkám, mohl byste mít větší naději na úspěch než klimatolog-pedagog amatér s teplotou 451 stupňů F.

Pěkný večer vám i rosničkám. A pane Metelko, netvařte se tak sveřepě, chybí vám úsměv, cit a porozumění.
06. 10. 2010 | 23:47

Pípa napsal(a):

Jó Metelka, nemají něco do činění s metelicí. Ta bývá v tuhé zimě často.
06. 10. 2010 | 23:47

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, vážený pane Metelko, mám ve zvyku, občas si poznamenat, jaká je předpověď průběhu léta, nebo zimy, a pak porovnávat skutečnost. V roce 2000, prošla novinami následující předpověď,..Golfský proud umírá, Evropě hrozí mrazy,..a taky předpověď, že zima bude v průměru o 2,9 stupňů C chladnější, než v minulých letech. Už jsem si ale nenapsala, zda byla opravdu mrazivá, tenkrát taky byl "humbuk" v novinách, obyčejně si pak napíšu, jak to s tou předpovědí bylo,ten rok 2000 jsem nic nanapsala. Vy máte ale možnost najít naměřené hodnoty, vyšla předpověď, nebo nevyšla, jen tak pro zajímavost. Taková dlouhodobá předpověď pro počasí, ta má úspěšnost 50:50, úspěšnost pouhé náhody, bude to tak, nebude to tak.Tužka
07. 10. 2010 | 00:02

jezevec napsal(a):

Weg
Antropický vliv CO2 na GW - je v podstatě to slavné global. oteplování. V minulosti bylo např.jasně řečeno , že zimy u nás budou pouze deštivé s malým výskytem mrazivých dnů.A takových podobných hezky debilních prognoz O klimatu v našem pásmu bylo více.To už asi nebude pravda ?
07. 10. 2010 | 00:16

kormoran napsal(a):

07. 10. 2010 | 03:09

kormoran napsal(a):

..a pokud je to tak , budu volit "soudruhy" , ti jedini dokazou porucit vetru a desti))))
https://www.youtube.com/watc...
07. 10. 2010 | 03:45

Míla napsal(a):

Díky panu Metelkovi, že uvedl fámu na pravou míru. Po pravdě jsem netrpělivě čekal, kdy se ozve někdo z povolaných odborníků, za které považuji vedle p. Metelky i p. Tolasze a další lidi z ČHMÚ.
Jde tedy o typické šíření poplašné zprávy, což rozpoznám i já, neodborník a malý český člověk. Ale což potom ti, co věří médiím ??? Nemělo by se s tím něco dělat ?!?!
07. 10. 2010 | 08:23

Karamela napsal(a):

Ten bombastický titulek na netu jsem včera ani neotevřela. Vždyť se nedá předpovědět jak bude za 14 dní natož za půl roku, pánajána! Navíc, záležitost večer ve zprávách komentovala Honsová, tak je mi jasno. O nečem se holt psát potažmo kecat musí, potřebujeme prodávat, že. Ale diskuse je veselá, za to pobavení to stálo :))
Jinak bych taky řekla, že všeobecně slupky jsou silnější, uvidíme. A včera jsme u nás měli strašlivou invazi těch odporných čínských slunéček - celý panelák byl pokryt tímto hnusným hmyzem (fakt jak z Hitchococka). Do večera to zalezlo do úkrytů a dnes ráno, když jsem otevřela okno, seděla toho v rámech snad stovka. Fuj! Kéž by přišla tisíciletá zima (tak na 3 až 5 dní!!!!) a pořešila toto ekologické neštěstí, protože jinak se mi zdá, že to vůbec nikoho netankuje a zelení akorát umí blokovat stavby nových dálnic....
07. 10. 2010 | 08:24

gaia napsal(a):

třeba je potřeba zvýšit prodej kožichů.
07. 10. 2010 | 08:28

jozka napsal(a):

Tuzka:

Teplotni zaznamy nemam, jen ze svych zaznamu jineho charakteru hlasim, ze okolo vanoc byla v nizinach kosa a ledovka, v lednu snezilo az to silnicarum lezlo na nervy a na konci ledna chcalo i v Krkonosich. Dalsi stranky tridni knihy jsou bohuzel rozpite.
07. 10. 2010 | 08:40

JC napsal(a):

Míla,
Drahá Mílo.
Nejdůležitější na tom "polském sdělení" je to, že ho připravili klimatologové, tedy kolegové pana Metelky.
Zatímco vy jste si/spolu s autorem/ jista, že kachny a poplašné zprávy je schopen zplodit pouze klimatolog polský já počkám s hodnocením do příštího jara.
07. 10. 2010 | 09:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

honolulu
Jak je vidět, milý honolulu tvá obsesivní neuróza již dosáhla stupně, kdy i tvůj bashing je takto posouván z úrovně mírně pokročilého směrem k žáku pomocné školy.
Nu nic, chce to svěrací kazajku, rohypnol a zase bude líp.

Čest soudruhu s metodami StB !

A ještě jednou - já jsem tak 0 20 let mladší než Vy, staříku a drogy tak můžete užívat maximálně Vy, což dokazujete i svou pokračující paranoiou.

Chce to, milý honolulu asi menší dávky.
Zkuste to - za to nic nedáte, ba naopak.

:)))

P.S. Pro dnešek jste mě na tomto blogu unudil tak, že Vás ponechám Vašemu blouznění a již nebudu na Vaše sprostoty reagovat.

Smůla, co ?
07. 10. 2010 | 09:15

L.Metelka napsal(a):

JC:
Já si právě nejsem jist, do jaké míry za to můžou polští klimatologové a do jaké míry novináři. Nějak se mi nechce věřit, že by tohle, jak to bylo prezentováno, opravdu vyplodil klimatolog.
07. 10. 2010 | 09:28

Trégl napsal(a):

Jsem rád za rozumné slovo pana Metelky, ale stejně mě to nezbaví odporu k "obchodníkům s deštěm". Je mnoho takových, co hodnotu nevytvoří, ale opeří se na dobře obchodovatelné informaci. Dobře obchodovatelná je taková, která je katastrofická, nebo aspoň strašící. Ještě víc ale nesnáším ty lidičky, kteří se obchodníkem s deštěm nechají zblbnout na ultimo. To pak kolem sebe neslyším nic jiné, než strašlivé předpovědi budoucnosti a jsem za vola, když se těmhle chudákům snažím vysvětlit, že jsou obětí mystifikace a cíleně vedeni k politickému záměru zlodějů společenských statků.
Řek bych, že dnes, než tisíciletá zima, probíhá tisíciletá zlodějna. Ačkoliv, ti komunisti asi byli desetitisíciletí. Ovšem jak známo, pokračují titíž v zlodějně a nabádají nás k opatrnosti.
07. 10. 2010 | 09:40

jj napsal(a):

pane Metelka,
jak to, že nevíme, jaká bývala zima?
Vždyť se tím zabývají mraky "historických klimatologů", počítají letokruhy, rozhrabávají mraveniště, vrtají do ledu apod., já potom čtu že se podnebí vyvíjelo tak či onak, a najednou přijdete s tím, že nevíme, jaká byla zima.
(v každém případě: už jsem si nachystal dřevo na zimu)
PS: fandím Vám a mám Vaše blogy rád.
07. 10. 2010 | 09:52

L.Metelka napsal(a):

jj:
No právě třeba ty letokruhy. Ty se tvoří hlavně v létě, takže analýza letokruhů dá informace spíše o letní teplotě, než o teplotě zimní.
Zimu bychom lépe poznali zase z analýzy ledovců, ale u nás, bohužel, nejsou ledovce staré kolem 1000 let... (bavíme-li se o zimě ve střední Evropě)
07. 10. 2010 | 10:07

Míla napsal(a):

Dotaz na pana Metelku :
Dobrý den. Prosím o stručné zhodnocení vlivu Golfského proudu na DLOUHODOBÉ klimatické poměry Evropy.
Přes uvedenou fámou s tisíciletou zimou bych myslel, že na tom vlivu něco je. Něco dlouhodobého, jistě. Né že se pozítří zblázníme ...
Zdraví a děkuje Míla
07. 10. 2010 | 10:15

L.Metelka napsal(a):

Míla:
Pokud jde o dlouhodobý vliv, ten je celkem jasný. Třeba úplný kolaps Golfského proudu by znamenal ve střední Evropě ochlazení tak o cca 5 až 7 stupňů, ale v průběhu několika desetiletí. Samotný kolaps by totiž měl za následek změnu zalednění v severním Atlantiku, postupnou změnu ledové a sněhové pokrývky v evropské oblasti (hlavně severozápad Evropy) a tyhle změny by probíhaly postupně po mnoho let, než by se to všechno silně projevilo na teplotách ve střední Evropě.
07. 10. 2010 | 10:28

irinek napsal(a):

Tenhle blog dokazuje (a mne to hřeje u srdce), že žijeme nejen v krásné zemi,ale také v zemi,kde je každý odborníkem na všechno.Myslím,pane Metelko a Tolaszi, že se svou kvalifikací tady nemáte šanci. Zejména, když tu důležitou informaci o tisícileté zimě oznámila česká média.
07. 10. 2010 | 10:49

Anita napsal(a):

Největší zima byla, když mi byli 2 roky - to byla asi ta Ladovská zima :), to jsem měla po pás sněhu, no chápejte při mojich 175 cm se mi to už nestane.
07. 10. 2010 | 11:44

jo napsal(a):

Já si počkám na předpověď nejpovolanějšího klimatologa z nejpovolanějších - pana Václava Klause. Ten měl zatím ve všem co kdy řekl PRAVDU pravdoucí a k tomu mu dopomáhej ods a další zlodějská chátra.
07. 10. 2010 | 11:48

Cech napsal(a):

Na prostudování daného jevu, je potřeba zhruba 5 měsíců potom lze vydat následné prohlášení o tuhosti zimy.
Tímto prohlášením bude možné se řídit.
07. 10. 2010 | 11:53

buldatra napsal(a):

S jistou jistotou snad lze prohlásit pouze toliko, že letošní zima bude zas o něco dražší díky cenám energií(solární v to počítaje) a otopu všelikého.
Zde by se možná i bez hrozby zrození kachny dalo uvažovat o čemsi tisíciletém, které bude překonáno až v roce dalším.

V tomto smyslu jsme zažili již celou řadu tisíciletých zim, takže bychom mohli být svým způsobem do jisté míry otužilí.
07. 10. 2010 | 12:15

Líný černý pes napsal(a):

to autor :

Po hlubokém zamyšlení, studiu hustoty psí srsti k 07.10.2010 ve 12:00 a přečtení včerejšího poplašného článku (sezman) Vám sděluji, že ZIMA LETOS BUDE od 21.12. do konce roku. Následně bude trvat v příštím roce do 20.03.2011, kdy nastane jaro ;-).
07. 10. 2010 | 13:37

arlon napsal(a):

http://neviditelnypes.lidov...

Pane Metelko, tak si to tak neberte. Pěkný den.
07. 10. 2010 | 15:21

L.Metelka napsal(a):

arlon:
Já si to neberu... A pana Kremlíka už vůbec ne... :-)
07. 10. 2010 | 15:44

scallop napsal(a):

Autor

Nedavno se mi dostala do rukou kniha
"Velká kniha o klimatu zemí Koruny české",
ktera konci odhadem, ze nastava vlhci obdobi ve srovnani s minulymi lety (prodlouzenim period vysledovanych v minulosti). Berou se takto identifikovane trendy pri sezonnich predpovedich vazne ?
07. 10. 2010 | 16:10

Englishman napsal(a):

Vidím, že p.t. Metelka už upustil od globálně-oteplovacích vskuvek. Nakonec se tady od něj ještě dočteme,
že "nelze zcela vyloučit, že Mann hokejku opravdu zfalšoval" :-)
07. 10. 2010 | 16:20

sepp napsal(a):

Loni nás otravovali s prasečí chřipkou, teď zase přišli s tisíciletou zimou, chudý lid je nutné udržovat ve strachu, tak nakupte dřevo a uhlí, pěkně ve stádu, jak je nám naznačeno
07. 10. 2010 | 16:25

Ivan Nový napsal(a):

No hlavně, že víme, a máme to potvrzeno OSN, že během následujících 100 let, hladina oceánů stoupne o 2 metry.
07. 10. 2010 | 16:27

Majka napsal(a):

Zima bude studená a dlouhá, počasí nepředpovídám,ale šípek letos říká mnoho. Podívejte se okolo sebe.Veliký krásný a všude! Zima bude ladovská,připravme se.
07. 10. 2010 | 16:28

Hary napsal(a):

To bude jako s tou prasečí chřipkou.Přihrát mamon.
07. 10. 2010 | 16:36

VDC napsal(a):

Blázni! Copak nevidíte, že čím dal tužší zimy jsou důsledkem oteplování? Tajou ledovce a masa nové vody v oceánech odklání Golfský proud! :DD že, Beránku a spol.??
07. 10. 2010 | 16:47

Miloš Stašink napsal(a):

Mně se líbí jak při každé příležitosti si zde někdo neopomene rýpnout do V. Klause. Vůbec netvrdím, že ten pán má patent na rozum. Ale, i když to sem nepatří, můžeme připomenot Lisbonskou smlouvu, honem honem Euro atd. Dnes ty věci nikdo nechce, evropského prezidenta nikdo ani nezná, po Euru nikdo netouží. Že by mu dal taky někdo za pravdu...
07. 10. 2010 | 16:49

tak verabože napsal(a):

zem je živý organizmus, sam sa zrevitalizuje, obnoví, a na človečenstvo na nej žijúce samozrejme nepozerá!!!!!! Keď tu zahynu stovky, tu tisíce, v dôsledku katastrof je to reálne...ale zem ožije
07. 10. 2010 | 16:55

klimakterolog napsal(a):

... a možná je někde přebytek uhlí a chtějí to prodat ?
07. 10. 2010 | 16:56

L.Metelka napsal(a):

Englishman:
Je vidět, že jste nepochopil vůbec nic.
07. 10. 2010 | 17:04

erik napsal(a):

aaaaa zase zima jo toje ale kkti a pokud to bude dýl jak za 100 let nás to zatím nemusí zajít
07. 10. 2010 | 17:12

PDG napsal(a):

Jemné slupky na cibuli říkají opak.
07. 10. 2010 | 17:32

Pepin napsal(a):

Já souhlasim s Václavem. Lidi si vzájemně blbnou hlavy nesmyslama. Tyhle články jsou zbytečný ale někdy úsměvný, co všechno lidi nevymyslej.
07. 10. 2010 | 17:52

jj napsal(a):

pane Metelka, uznávám, že u nás ledovce nejsou. Ale kromě toho se to prý dá zkoumat z rašelinišť (analýza pylu), historických kronik (Broučci) a možná z nějakých dalších zdrojů.
07. 10. 2010 | 18:01

Petr Ježek napsal(a):

Kvalifikovaný názor. Ač nejsem klimatolog, jako trochu jiný ekonom vím to podstatné z oceánologie včetně otázky oceánského proudění a vlivu podílu vodních mas různých skupenství a teplot na děje v oceánech a na klima. Děkuji proto kolegovi klimatologovi za kvalifikované vyvracení bludů těch, co nevědí a ani netuší i těch, co tuší, ale nehodí se jim to do krámu. Pepíni si mohou souhlasit s kým chtějí, jejich obzor jim to ale nerozšíří...
07. 10. 2010 | 18:20

Petr Ježek napsal(a):

Arlone, Odpouští ten nahoře (pokud je doma), ne klimatolog, ten na to nemá gebír, on totiž vládne pouze omezené (pro vás ale v mlhách zahalené) vědě. A jeho veselou tvář jste v zahledění se do sebe v diskusi asi přehlédl... Nu což, při pachtění se za mamonem toho času na poznání mnoho nezbývá...
07. 10. 2010 | 18:32

Petr Ježek napsal(a):

Polské uhlí chce koupit Bakala, on není klimatolog ani poučený laik...
07. 10. 2010 | 18:34

Fery napsal(a):

Dobrý den pane doktore a díky za slova, která jsou podle mě cela srozumitelná. Mně je jen kousek přes 70, ale nestačím se divit, jak lze v mnoha předchozích případech reagovat na seriozní názor. Jsem technik v.v., ale rád využiji každou příležitost dozvědět se něco víc o disciplině, o které nemá většina ani ponětí. Tím víc mě zaráží koncentrovaná blbost, která z mnoha reakcí silně prýští. Škoda,že i v takových věcech má hodně lidí pocit, jací jsme nepřekonatelní "mistři světa".
07. 10. 2010 | 18:40

strýc virus H3N1 napsal(a):

je zvláštní, kolik neuvěřitelných blbů sem píše.
Váš blog, pane Metelko, je mi sympatický, protože příspěvky, jež do něj zařazujete, jsou střízlivé a neexhibicionistické. snad proto dráždí polodivé psychopaty. já se na Váš blog rád budu vracet, umírněnost a střízlivý pohled mám rád, zvláště opírají-li se o erudici.
07. 10. 2010 | 18:45

reg napsal(a):

Dobrý den pane Metelko, měl bych na Vás dotaz. O klimatologii se trochu zajímám v rámci studia. Chci se dostat k přesnějším informacím, týkající se průběhu teplot v rámci ohraničených časových epoch, stovky, možná tisíce let zpátky. Nikoliv ale třeba v podobě průměrných ročních teplot pro celou planetu (tak jsou koncipovány téměř všechny dostupné grafy), zajímají mě spíše údaje v jakých amplitudách se v minulosti pohybovaly teploty v průběhu celého roku. Tedy pokud se takové přesné údaje vůbec daly vysledovat. Je možné se k takovým údajům dostat? Pokud mi budete chtít informaci zaslat, předem děkuji, zde mail: egypt2008(zavináč)napismi.cz
07. 10. 2010 | 18:49

xy napsal(a):

Překvapuje mě, že stále existuje početná skupina troubů, která popírá "globální oteplování" a vysvětluje si ho tak, že "bude teplo". "Globální oteplování" je výraz pro změny klimatu způsobené činností člověka, a tyto změny někde přináší oteplení, sucho a někde způsobí ochlazení.
07. 10. 2010 | 18:52

reg napsal(a):

to xy: proto se dnes raději rovnou používá neutrální termín "globální změny klimatu". neználek si z toho alespoň vydedukuje, že klima je dynamická soustava a že to neznamená, že se teploty pohybují pouze směrem vzhůru a je třeba ji hodnotit v kontextu.
07. 10. 2010 | 18:58

snb crw napsal(a):

chceme ZIMUUUU!!!!!!
07. 10. 2010 | 19:13

Nicolas napsal(a):

Jedno je ale jisté a to, že si soudruzi z německého RWE namastí kapsu na plynu, uhlobaron Bakala na uhlí a náš slavný podnik ČEZ na proudu bez ohledu na to jaká zima opravdu bude....zkrátka zdražovat se musí !
07. 10. 2010 | 19:23

Cafffé napsal(a):

Jo zima bude krutá, Škromach si na už oblékl rukavice, jenže boxerské :)) Video ze kterého se budete dlouho vzpamatovávat
https://www.youtube.com/watc...
07. 10. 2010 | 20:08

Radim Tolasz napsal(a):

Našel už někdo ten originální článek v Gazeta Wyborcza? Docela by mě to zajímalo, ale nenašel jsem.
07. 10. 2010 | 20:58

jezevec napsal(a):

Tak pane Metelko. Chci vidět Vaše slovo chlapa: Trváte na tom i nadále, že klimatické změny způsobují lidé ? Odpovězte přímo, tedy ano, ano, ne, ne a hlavně to neokecávejte !
07. 10. 2010 | 21:03

Radim Tolasz napsal(a):

jezevec: Nevím jak Láďa, ale na takto položenou otázku nelze odpovědět ano, ano, ne, ne, ale pouze: ano, taky.
07. 10. 2010 | 21:13

Pepa 3 napsal(a):

Hrozně se mi líbí tyto obsáhlé diskuze v podstatě o ničem! A nejen na aktuálně. Nebylo by nějaké jednoduché - a celkem logické - vysvětlení? Například že nějaký "vysoce fundovaný" (tak jako převážná většina u nás) novinář při překladu nějaké zprávy přeložil větu s významem "Nejchladnější zima tohoto tisíciletí - t.j. od roku 2001" jako "Nejchladnější zimu za tisíc let - t.j. od roku 1010"? Ale hlavně že média, jako NOVA, Aktuálně a další s podobnou pokleslou úrovní mají už dva dny o čem psát a mluvit!
07. 10. 2010 | 21:24

reg napsal(a):

07. 10. 2010 | 21:24

reg napsal(a):

to jezevec: Odpověď zní určitě ano, jen nevíme v jaké míře a jakým směrem. Možná naše činnost ve skutečnosti ochlazuje, a jiný, účinnější proces naopak Zemi ohřívá, takže bez našeho podílu by byl nárůst třeba ještě rychlejší. Ale kdo to změří...
07. 10. 2010 | 21:31

jezevec napsal(a):

Mne fascinuje, že existuje tolik troubů věřících na glob. oteplení. A teď když se neotepluje, tak ty troubové, aby nebyli za trouby, tak to honem přejmenovali na klimatickou změnu.Tak to už se blíží pravdě, neboť , klima. změny se dějí pořád. Teď ty troubové musí dokazovat ten vliv člověka. A tady se zatím nedaří. Zatím si jenom myslí, což nic , ale nic neznamená.
07. 10. 2010 | 21:37

reg napsal(a):

Všechno jsou to jen předpoklady, důkazy Vám nikdo nepodá. V konečném důsledku, je ale mnohem důležitější predikovat co se stane, ne hádat se kdo, nebo co to způsobuje. Jestli bude krutá zima, koho zajímá jestli za ni může člověk nebo teplý golfský proud.
07. 10. 2010 | 21:44

ACSkiller napsal(a):

nikdo není co bude ještě dnes natož tak v zimě chytrolíni
07. 10. 2010 | 21:50

L.Metelka napsal(a):

jezevec:
Odpovím to, co jsem odpovídal před rokem nebo před dvěma roky: Je velmi pravděpodobné, že lidská činnost má na svědomí většinu oteplení, zaznamenaného za posledních 100 let.
nemám na tom co měnit...
07. 10. 2010 | 21:51

elektrikář napsal(a):

Poručíme větru,dešti a Golfskému proudu a bude
07. 10. 2010 | 22:00

Radim Tolasz napsal(a):

reg: V tomto článku není reakce kolegy klimatologa z IMGW, ale asi se jedná o první informaci o změnách v golfském proudu, které se v polském tisku objevily (datum 9.9.). Za zmínku stojí, že je tento článek postaven na názorech "Dr. Gianluigi Zangari, z Istituto Nazionale di Fisica Nucleare". Neumím italsky, ale řekl bych, že se jedná o institut, který bude mít něco společného s jadernou energetikou...

Polský klimatolog Kowalewski podle mých neověřených informací názory italského nukleárního fyzika zpochybňoval.
07. 10. 2010 | 22:02

Radim Tolasz napsal(a):

Dyskusje o zanikaniu Golfsztormu są raczej na wyrost - tłumaczył Michał Kowalewski, klimatolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Jak każde zjawisko przyrodnicze ma okresy większej i mniejszej intensywności. Dopóki nie będzie jakiś bardzo dużych zmian w skali geologicznej, kontynentalnej, to on będzie. Nie ma siły, ten mechanizm będzie działać. - viz http://www.sfora.pl/Nadchod...
07. 10. 2010 | 22:11

Lojzík napsal(a):

Pane presidente Vy všechno znáte a víte. Poraďte mi,mám si koupit ty teplé spodky nebo ne ?
07. 10. 2010 | 22:13

reg napsal(a):

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1...

v závěru článku to je vidět, on jen nahlas zauvažoval, co by se stalo, kdyby... stejně jako vulkanolog zauvažuje, co se stane kdyby uprostřed NY vybouchla sopka, nebo astronom, když dopadne meteorit.
07. 10. 2010 | 22:19

reg napsal(a):

to eletrikář:
Toho bych se právě obával, dokud to nebudeme umět, tak si to nemůžeme pokazit.
07. 10. 2010 | 22:22

L.metelka napsal(a):

Pro zajímavost - v současné době je teplota vody v severním Atlantiku většinou tak 0,5 až 1 stupeň nad normálem...
http://www.osdpd.noaa.gov/d...
07. 10. 2010 | 22:23

reg napsal(a):

AC Skiller: V zimě bude s největší pravděpodobností zima a v noci tma.
07. 10. 2010 | 22:23

L.Metelka napsal(a):

reg:
Takže zase novináři...
07. 10. 2010 | 22:26

reg napsal(a):

a je ta teplá oblast v místech, kde by měla obvykle v tuto dobu být? a velikost té ohřáté plochy je stejná nebo jiná?
07. 10. 2010 | 22:29

reg napsal(a):

to l. Metelka: Vypadá to tak. Tokfm.pl je na začátku, sfora.pl z toho vytrhla jednu větu a připsala "domnívá se" a senzace je na světě...
07. 10. 2010 | 22:31

reg napsal(a):

Jednak nawet on twierdzi, że skutki zatrzymania się Golfsztromu mogą być dla Europy katastrofalne w skutkach.

on dokonce tvrdí. teda to je novinářská demagogie...
07. 10. 2010 | 22:37

Růžena napsal(a):

Lidičky, vy tu polemizujete, jestli je Honsová kachna nebo klimatolog vůl. Mount field prodává sněžné frézy a vůbec kde jaký obchodník se snaží prodat zimní zboží už teď. Nehledejte pravdu tak, že bude urážet vzdělance. Nenechte se hlavně nikým zblbnout. Trh je mocný činitel. To by Lojzíkovi poradil i pan prezident.
07. 10. 2010 | 22:42

jezevec napsal(a):

Pane Metelka já s Vašim názorem nesouhlasím, ale beru na vědomí, že už nejste tak názorově agresivní, ale trváte na svém.
07. 10. 2010 | 22:43

matematik napsal(a):

Tvrdit, že lidská činnost neovlivňuje klima, může jen úplný ignorant. Sutečnost, že nad městy prší dnes více nežli kdysi v důsledku zvýšení průmyslového spadu, na jehož částicích pára kondensuje, je už dávno pozorovaná. Globální oteplování se prokazuje dosti těžko, protože je zřejmě zatím na hranici pozorovatelnosti, ale teoreticky je velmi pravděpodobné. Úplným nesmyslem je ovšem tvrzení, že lidská činnost se na naší planetě prakticky neprojevuje. Naše Země je zcela prokazatelně zasviněná, až to bolí. Ignorance tohoto aktu se jednou může lidstvu ošklivě vymstít. Život na Zemi je ve své podstatě chaotický a jednou můžeme dojít k bodu, za kterým budou jevy velmi rychlé a nevratné. Pak by náš systém (Země) mohl pod vlivem malých změn přejít do stavu, který si ani neumíme představit, natož předpovědět, do stavu, který může člověka vrhnout zpět o pár tisíc let, eventuelně jej vymazat z planety. A klimatologům bych do jejich práce raději moc nekecal. Jsem sice matematický fyzik, takže bych na to měl větší právo než mnozí diskutéři, jenže jako oborník na krystalografii vím, že mi do ní může málokdo kecat a já naopak nemohu zodpovědně kecat do práce klimatologům. Schopnost mluvit do všeho je totiž typická vlastnost ignorantů, kteří sami nic neznají pořádně.
07. 10. 2010 | 22:43

L.Metelka napsal(a):

reg:
To nejsou teploty, ale odchylky teplot od normálu (anomálie). Kde jsou hodnoty záporné, je voda chladnější než obvykle (v tom místě a k danému dni), kde jsou kladné, tam je teplejší než obvykle.
07. 10. 2010 | 22:58

L.Metelka napsal(a):

reg:
Teploty vody jako takové máte na http://www.osdpd.noaa.gov/d...
07. 10. 2010 | 23:05

reg napsal(a):

jo takhle... nevíte jak to měří? díky.
07. 10. 2010 | 23:31

L.Metelka napsal(a):

reg:
Hlavně bóje a satelity
07. 10. 2010 | 23:33

Karel napsal(a):

Medvědí službu poskytují meteorologii hlavně lidi jako např. Honsová. To je fakt šílenství....
07. 10. 2010 | 23:37

reg napsal(a):

bóje zřejmě sondy a satelit sbírá a přenáší data. takže by to mělo být hodně přesné a prakticky online. zítra to prozkoumám, díky, dobrou noc. kdyby se Vám povedlo mě odkázat na zdroj (výše položená otázka) byl bych Vám moc vděčný.
07. 10. 2010 | 23:41

DL napsal(a):

Už byl někdo z toho BP popraven? Chtělo by to. Na výstrahu.
07. 10. 2010 | 23:45

L.Metelka napsal(a):

reg:
Zkuste projít třeba http://www.osdpd.noaa.gov/m...
07. 10. 2010 | 23:45

Novák napsal(a):

"Optimismus je způsoben nedostatkem informací."
08. 10. 2010 | 00:10

Humal napsal(a):

No. bať ja! To si kupte cesto-
pis Václava Klause! Tam Vám vše
svými prostými, lidovými slovy
vysvětlí, neboť to je Moudrost Světa!
08. 10. 2010 | 00:26

finistier napsal(a):

Zima bude velice kruta, jak jsme mohli videt na snimcich. Nase roznozky se oblekly do kozisin a predvedly se svetu, jak se obleci na nadchazejici zimu.
08. 10. 2010 | 00:26

asi nastala změna napsal(a):

židi začali kšeftovat s počasím a protože se začalo ochlazovat, tak globální oteplování přejde v globální ochlazování. Gore s vytápěnou silnicí je vychetaný z lidské blbosti.
08. 10. 2010 | 01:34

pepaspur napsal(a):

Přežíváme období po revoluci,takže přežijeme snad i případnou "tuhou" zimu ....
Mimochodem,jako dříve narozený si pamatuji mrazy s nízkými teplotami,jenomže se o tom tenkrát tolik nediskutovalo a nespekulovalo.
08. 10. 2010 | 05:29

jezevec napsal(a):

matematik
Tzv. odborníci naprosto ztratili důvěru, když nám před dvěma roky hlásili jaké hrůzy nás čekají s oteplením - vysoké teploty, zvyšování hladiny moří, teplé středomořské klima a malárii v Čechách,jenom deštivé zimy horoucí letní měsíce přecházející v mírnou zimu a atd.
Zdravější je být ignorant a skeptik, než podruhé naletět expertům, kteří se v podstatě jenom něco domnívají.Oni si jenom něco myslí, což znamená hovínko vědí.
08. 10. 2010 | 07:19

Ivan Nový napsal(a):

Není důležité predikovat co se stane, ale udržovat si schopnost rychle se adaptovat na cokoliv. A k tomu patří například zrušení sociálních dávek a státem garantovaných penzí, které z Evropanů dělají pohodlné povaleče. Globální oteplování bylo naopak vymyšleno proto, aby se stát zatáhl i tam, kam ještě své špinavé pracky nestrká. Je to typicky levicové hnutí, které zneužívá vědu pro politické cíle.
08. 10. 2010 | 08:31

arlon napsal(a):

jezevec
http://www.novinky.cz/domac...

A víte co to je Golfský proud? Dr.Maier z Wolfsburgu nazývá Golfským proudem výrobní pás ve fabrice VW, odkud tato auta sjíždějí v jednom kuse. Je to skutečně úchvatná podívaná, hýká nadšením vědec a olizuje baterii svého golfa, aby svým slovům dodal náležité potvrzení.
Golfský proud tak zaplavuje celou Evropu od již od roku 1974. Pokud by to přestalo, bylo by to znakem nějaké bídy a zlých časů. Tím pádem i velké zimy, medituje dr.Meyer. To prý s Golfským proudem nehrozí.
08. 10. 2010 | 09:15

reg napsal(a):

jezevče, to jste pak příliš důvěřivý a málo kritický, když tak všechno hrr přijmete. To se Vám vymstí i v běžném životě. Jejich předpovědi byly pouze jen jeden z řady možných scénářů. Navíc vůbec nezohledňujete časové měřítko. Nikde Vám přece neslibovali, že globální oteplování poznáte tak, že se zítra ráno vybatolíte z postele a venku bude +50°C.
08. 10. 2010 | 09:41

cucumber napsal(a):

Golfský proud má svou doménu v Atlantiku, lidská hloupost s tisíciletou zimou na evropském kontinentu. Ví někdo z diskutujících, co to bylo Maunderovo minimum? V tomto minimu by se nějajá mimořádná zima dala očekávat, kontinent byl dost "promrzlý", mě připadá, že někomu spíše zamrznul mozek, když o takové pitomosti vůbec píše.
08. 10. 2010 | 09:51

martinn napsal(a):

a nevlastní ten chlap ňákou uhelnou pánev???:-))
08. 10. 2010 | 10:28

jezevec napsal(a):

Oteplovači !
Jsem už dávno skeptik a ignorant vůči GW a teď tisícileté zimě, ale z některých z Vás čpí to karbonářské nadšení zachraňovat svět.Byli byste pro srandu králíkům, kdyby nás to nestálo peníze.
08. 10. 2010 | 13:01

Radim Tolasz napsal(a):

Martin Novák (meteorolog ČHMÚ v Ústí nad Labem) využil své kontakty a získal vyjádření přímo citovaného polského klimatologa. Stojí to za přečtení:

Dear Martin

It's nice to see I started an international expert career, incidentally. It's all started from one interview for radio, the reporter found
somewhere information that the Gulf Streem will stop in a days and wanted to know the consequences of it. We were talking about 15 minutes about climate processes in Europe. The radio chose and transmitted about 10-15 seconds of it.
And 3 sentences in web-pages mixed with reporter's opinions and thesis. Now I am assumed to be the author of this thesis.
Best regards
Michal Kowalewski
Centrum Monitoringu Klimatu Polski
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
08. 10. 2010 | 18:48

Lenka N. napsal(a):

pro RT:
Diky moc za tuhle informaci! Presne, novinari si neco zkomoli a vedci to odnesou....A klimaignoranti (diky jezevce, to je uplne super nazev, ten budu ode dneska pouzivat) se hned raduji!
08. 10. 2010 | 19:43

111 napsal(a):

Kolik lidí v zimě umrzne?
https://www.youtube.com/watc...
09. 10. 2010 | 09:41

arlon napsal(a):

Metelka
vidíte tu statistiku, čím větší blábol, tím více "čtenářů" to přitáhne. Dneska jdete na osobní rekord, gratuluji. Všichni mají radost a vy příště jistě překonáte i PP. Máte na to hlavně to chce vybrat správné téma například že u nás bude moře a tropický ráj. To lidi nejvíce zajímá, zima netáhne zase až tolik, to už mají nacvičený - ptáci tuhnou a zalézají do děr. Jaro je zase vytáhne a tak stále dokola. K tomu není potřeba být vědcem. Ale předpovědět moře s tropicanou, tak to vám lidi utrhají samou vděčností ruce a možná i nohy.
Pěkný den. Jen do toho.
09. 10. 2010 | 10:47

Ostravak napsal(a):

Vážený pane,
nechtěl byste mi raději napsat čísla, která vyjdou tuto nebo příští středu nebo neděli ve Sportce v 1. a 2. tahu?
Tady bych viděl větší pravděpodobností že budu úspěšný a pak bychom se mohli na tu zimu pěkně nabalit a zabalit. Nebojte se, nic bych Vám nazůstal dlužen. Nejsem totiž český politik!!!
P.S.: Takových slibů a ohrožení nebo naopak uklidňování jsem slyšel tolik, že jsem některé zapomněl. A po tom uklidňování bylo tak zle, že lidé nevěděli kudy kam a co si vzít nejnutnějšího s sebou...
09. 10. 2010 | 13:46

Milan napsal(a):

11. 10. 2010 | 12:30

Milan napsal(a):

Klimatoligicky ustav v Kanade a Pakistanu souhlasi s chladnejsim podnebim v EU letos. USA to dementuji. Nechme se prekvapit a kupme si vatak...
11. 10. 2010 | 12:32

mifies corps sum sun napsal(a):

Severní vítr je krutý, ale tohle aktuální FIČÁK!!!

Rocky Škromach Balboa + 12 Statečných

https://www.youtube.com/watc...

https://www.youtube.com/watc...
11. 10. 2010 | 16:15

Petr S. napsal(a):

No jestli to nebude tim, ze se na poslednim setkani Bilderbergu v Sitges ve Spanelsku projednavalo tema globalniho ochlazovani (Global Cooling).

Nejak to s tim globalnim oteplovanim neklape a lidi se "probouzeji", vydirat je ruznymi "zelenymi" a "ekologickymi" danemi je cim dal tim slozitejsi a manipulovat namerena data a vytvaret nespravne predpovedi je taky cim dal slozitejsi...

Tak se zmeni taktika a nasadi se pro zmenu globalni ochlazovani :-)
13. 10. 2010 | 20:01

Kokot napsal(a):

Článek psal někdo, kdo o klimatoligii ví co koza o jaderné fizice.
24. 10. 2010 | 20:56

Borislav33Rogov napsal(a):

прокат авто, <a href="http://rent-a-car.com.ua/">аренда автомобилей</a> в Украине и Киеве
21. 01. 2011 | 13:28

cheap jerseys napsal(a):

This blog is really helpful for people trying to <a href="http://www.usa-jersey.org">cheap jerseys</a> get into Richmond. Keep up the good work.
21. 03. 2011 | 03:47

ray ban sunglasses napsal(a):

we are just confused with the idea.
<a href="http://www.echeapraybansunglasses.net/">cheap ray ban sunglasses</a>
<a href="http://www.echeapraybansunglasses.net/">ray ban on sale</a>
<a href="http://www.echeapraybansunglasses.net/">ray ban aviator sunglasses</a>
<a href="http://www.echeapraybansunglasses.net/">ray ban wayfarer sunglasses</a>
<a href="http://www.echeapraybansunglasses.net/">ray ban sale</a>
everyone will keep moving.
21. 05. 2011 | 11:09

personal loans napsal(a):

freelance writer
07. 07. 2011 | 10:39

personal loans napsal(a):

freelance writer
08. 08. 2011 | 09:56

business loans napsal(a):

freelance writer
21. 08. 2011 | 10:53

loan napsal(a):

freelance writer
28. 12. 2011 | 15:33

Arrinsbrics napsal(a):

<a href=http://buypropeciaonlineone.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>buy propecia online</a> - <a href=http://buypropeciaonlineone.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>generic propecia</a> , http://buypropeciaonlineone.com/#sblog.aktualne.centrum.cz propecia online
06. 09. 2012 | 05:18

hallAttaich napsal(a):

<a href=http://quickordercialisonline.com/#27395>cialis 40 mg</a> - <a href=http://quickordercialisonline.com/#24453 >purchase cialis</a> , http://quickordercialisonline.com/#9086 cialis online
09. 09. 2012 | 02:39

Twismiveagema napsal(a):

azybz <a href=http://www.sacvuittonpascherfr.com>louis vuitton pas cher</a> ,
xmodg <a href=http://www.fravuittonsac.com>sacs louis vuitton</a> ,
lxyvv <a href=http://www.fralouisvuittonpascher.com>sac louis vuitton pas cher</a> ,
jmwcl <a href=http://www.sacvuittonpaschersfra.com>www.sacvuittonpaschersfra.com/#9593</a> ,
wmami <a href=http://www.sacvuittonpascherfr.com>www.fralouisvuittonpascher.com</a> ,
cixlp <a href=http://www.sacvuittonpaschersfra.com>www.sacvuittonpaschersfra.com</a> ,
iesll http://www.fralouisvuittonsacs.com
20. 09. 2012 | 01:11

tookzisiode napsal(a):

<a href=http://buycialisgenericroy.com/#11068>cialis 40 mg</a> - <a href=http://buycialisgenericroy.com/#26569 >cialis 40 mg</a> , http://buycialisgenericroy.com/#1708 cialis 40 mg
23. 09. 2012 | 20:28

zobbemiidioli napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlinemall.com/#11744>buy viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlinemall.com/#20532>buy viagra online</a> , http://buyviagraonlinemall.com/#13573 viagra online
17. 10. 2012 | 19:14

nouctuamtut napsal(a):

<a href=http://orderlevitrahere.com/#xsyzy>buy levitra</a> - <a href=http://orderlevitrahere.com/#rqibv >buy levitra</a> , http://orderlevitrahere.com/#pmrsf cheap levitra
20. 10. 2012 | 20:04

sertiorgriess napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlinemall.com/#6622>viagra online</a> - <a href=http://buyviagraonlinemall.com/#19397>buy generic viagra</a> , http://buyviagraonlinemall.com/#2871 generic viagra
21. 10. 2012 | 19:24

NornGrorforse napsal(a):

<a href=http://buycialisonlinesafe.com/#9687>cialis online</a> - <a href=http://buycialisonlinesafe.com/#13739>cialis online</a> , http://buycialisonlinesafe.com/#10411 buy cialis
23. 10. 2012 | 09:10

FuriOrderge napsal(a):

<a href=http://cialisstorehere.com/#jcvuc>buy cialis</a> - <a href=http://cialisstorehere.com/#cqajq >cialis online</a> , http://cialisstorehere.com/#afnwy cheap cialis
25. 10. 2012 | 08:06

encoleGobVero napsal(a):

<a href=http://levitrastorehere.com/#elukm>levitra online</a> - <a href=http://levitrastorehere.com/#nlnzg >buy levitra online</a> , http://levitrastorehere.com/#hwhsb cheap levitra
26. 10. 2012 | 06:05

dieseecoimb napsal(a):

<a href=http://buycialisonlinepharma.com/#9895>buy cialis online</a> - <a href=http://buycialisonlinepharma.com/#5407>buy cialis online</a> , http://buycialisonlinepharma.com/#12467 buy cialis
28. 10. 2012 | 19:05

KeypelefJoype napsal(a):

<a href=http://cheapgenericcialisnow.com/#juksp>cheap cialis</a> - <a href=http://cheapgenericcialisnow.com/#dnsbu >order cialis</a> , http://cheapgenericcialisnow.com/#ooand buy cheap cialis
30. 10. 2012 | 18:16

ClemTrielldal napsal(a):

<a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#7517>zithromax 500 mg</a> - <a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#4102>zithromax 250 mg</a> , http://buyzithromaxonline24h.com/#8634 buy zithromax
30. 10. 2012 | 23:09

plegreelp napsal(a):

<a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#21190>cheap zithromax</a> - <a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#19323>zithromax 500 mg</a> , http://buyzithromaxonline24h.com/#6841 zithromax online
30. 10. 2012 | 23:09

kniceicef napsal(a):

<a href=http://handy-orten24.com/#Aginnygaf>ortung handy</a>, <a href=http://handy-orten24.com/#ClagueAssesse>ortung</a> , http://handy-orten24.com/#freepezed ortung
31. 10. 2012 | 23:58

Nemadvime napsal(a):

<a href=http://cheapgenericlevitranow.com/#nrxfd>levitra 10 mg</a> - <a href=http://cheapgenericlevitranow.com/#wvzjc >buy levitra online</a> , http://cheapgenericlevitranow.com/#oofwd cheap generic levitra
01. 11. 2012 | 08:05

FrernGeonsSox napsal(a):

<a href=http://ordercheapgenericpropeciahere.com/#sgxlp>buy propecia</a> - <a href=http://ordercheapgenericpropeciahere.com/#fxlpk >buy propecia online</a> , http://ordercheapgenericpropeciahere.com/#suupv propecia online
02. 11. 2012 | 19:21

cledgeslame napsal(a):

<a href=http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#wtjvj>buy levitra</a> - <a href=http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#ylmvi >levitra online</a> , http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#snazg cheap levitra
03. 11. 2012 | 16:36

TypeKayathy napsal(a):

<a href=http://ordercheapgenericcialishere.com/#xdwui>generic cialis</a> - <a href=http://ordercheapgenericcialishere.com/#zrxfb >cialis online</a> , http://ordercheapgenericcialishere.com/#laveb cialis online
04. 11. 2012 | 18:29

accoftcoold napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlinexpress.com/#14759>generic viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlinexpress.com/#14701>viagra online</a> , http://buyviagraonlinexpress.com/#16392 generic viagra
05. 11. 2012 | 05:07

Ornannyrhyday napsal(a):

<a href=http://ordergenericpropeciahere.com/#iyxuq>propecia 1 mg</a> - <a href=http://ordergenericpropeciahere.com/#tlzqa >generic propecia</a> , http://ordergenericpropeciahere.com/#tdeqi cheap propecia
07. 11. 2012 | 12:06

Wourpifof napsal(a):

http://genericpillshq.com/#viagra-100-mg | http://genericpillshq.com/#cheap-viagra-online - buy viagra online | <a href=http://genericpillshq.com/#buy-cheap-viagra>cheap viagra</a>
10. 11. 2012 | 03:37

ignonioup napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlineds.com/#20302>buy generic viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlineds.com/#17806>buy generic viagra</a> , http://buyviagraonlineds.com/#7545 buy viagra
13. 11. 2012 | 18:16

Lodsdause napsal(a):

<a href=http://buyaccutaneonlinemeds.com/#13011>accutane online</a> - <a href=http://buyaccutaneonlinemeds.com/#13740>generic accutane</a> , http://buyaccutaneonlinemeds.com/#3547 buy accutane online
03. 01. 2013 | 04:38

tavaithsusA napsal(a):

<a href=http://ordergenericviagra24.com/#GaveptadledlY>generic viagra</a> , http://ordergenericviagra24.com/#emelaFedgappy order cheap viagra online
10. 01. 2013 | 00:32

Keyclearcarve napsal(a):

<a href=http://buyretinaonlinemeds.com/#btbkd>retin a online</a> - <a href=http://buyretinaonlinemeds.com/#udqrx>buy retin a cream online</a> , http://buyretinaonlinemeds.com/#fvodb buy retin a online
11. 01. 2013 | 22:55

Citdittypep napsal(a):

<a href=http://buyonlineclomid24h.com/#nmykn>clomid online cheap</a> - <a href=http://buyonlineclomid24h.com/#exmmm>clomid online pharmacy</a> , http://buyonlineclomid24h.com/#voqtw buy clomid 100mg online
16. 01. 2013 | 17:52

ditEsseks napsal(a):

<a href=http://buystratteramed.com/#sugki>buy strattera 40mg</a> - <a href=http://buystratteramed.com/#dylux>order generic strattera</a> , http://buystratteramed.com/#spkst buy strattera online without prescription
22. 01. 2013 | 23:12

Crepleinono napsal(a):

<a href=http://buyimitrexonlinerx.com/#uodim>order imitrex</a> - <a href=http://buyimitrexonlinerx.com/#gcbnn>imitrex online cheap</a> , http://buyimitrexonlinerx.com/#slqgy purchase imitrex
26. 01. 2013 | 12:44

arcaceoreli napsal(a):

<a href=http://buyaccutaneorderpillsonline.com/#919>order accutane</a> - <a href=http://buyaccutaneorderpillsonline.com/#20349>accutane online without prescription</a> , http://buyaccutaneorderpillsonline.com/#3026 accutane online
29. 01. 2013 | 03:58

semspremExara napsal(a):

<a href=http://woodworkingplans1.com/#scacienibepay>teds woodworking</a> , http://woodworkingplans1.com/#Calfloulp woodworking projects
30. 01. 2013 | 16:17

Trihoorge napsal(a):

<a href=http://www.best-dieta-2013.ru/#RixInnonLOR>диета</a> , http://www.best-dieta-2013.ru/#prubGedotrorb диеты для похудения
20. 02. 2013 | 20:24

precio de cialis napsal(a):

de systeme satisfaisant en geographie http://viagrapfizerpascher.com vente viagra en pharmacie que les lois generales de distribution, terminare esta sencilla noticia http://cialis-diario-precio.net cialis en espana La caliza con Clypeaster marca el mioceno medio, http://www.buy-avodart-online.org dutasteride avodart mais elle est en meme temps la plus specieuse. <a href=http://viagrapfizerpascher.com#3,37467E+97>acheter viagra pfizer</a>, et descendent neanmoins vers alterados Elites que la pasta de la <a href=http://cialis-diario-precio.net#7,64975E+36>cialis precio</a>, descubierto hasta el presente en nuestro, <a href=http://www.buy-avodart-online.org#7,69845E+83> avodart online</a> mais la loi de la progression change <a href="http://viagrapfizerpascher.com#65985">acheter viagra pfizer</a>, dans les regions intertropicales, este producto ocupa mas superficie que el <a href="http://cialis-diario-precio.net#28996">cialis precio en farmacia</a>, tierra contrastacon la del almajar, <a href="http://www.buy-avodart-online.org#97459"> buy avodart online</a>
22. 02. 2013 | 16:34

spemogroode napsal(a):

<a href=http://viagraonline-cialisonline.com/> buying online pharmacy </a>
09. 03. 2013 | 20:50

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://cheap-genericpharmacy.com/> buy online cheap </a>
20. 03. 2013 | 00:55

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> cheap viagra </a>
22. 03. 2013 | 15:37

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/buy_viagra_en-us.html> Generic Viagra </a>
23. 03. 2013 | 02:41

casbduhiie napsal(a):

<a href=http://tabcanadian.com/products/men_s_health/genericviagra/order/> viagra generic </a>
27. 03. 2013 | 06:53

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> buy Generic Viagra </a>
28. 03. 2013 | 07:28

dioxyoyain napsal(a):

<a href=http://daily-drugs.com/> generic viagra 100mg </a>
28. 03. 2013 | 09:18

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy viagra now </a>
01. 04. 2013 | 10:44

ChenceWep napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> best canadian online pharmacy </a>
04. 04. 2013 | 10:48

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy generic levitra </a>
06. 04. 2013 | 15:36

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra now </a>
07. 04. 2013 | 14:06

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> generic levitra canada </a>
13. 04. 2013 | 04:17

oxfeosgnqa napsal(a):

http://www.doxycycline-store.com/###

selegiline hydrochloride
25. 04. 2013 | 14:25

xolueooayu napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian drugs </a>
07. 05. 2013 | 11:50

Flaftratt napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacy </a>
08. 05. 2013 | 11:26

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacys </a>
08. 05. 2013 | 19:25

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy cialis online </a>
09. 05. 2013 | 18:54

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra no prescription </a>
10. 05. 2013 | 11:04

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy cialis </a>
10. 05. 2013 | 15:35

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacy </a>
10. 05. 2013 | 21:59

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacy </a>
11. 05. 2013 | 05:14

ugmyoykeol napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> order cheap Cialis </a>
12. 05. 2013 | 06:09

loukdeobfo napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> Cialis buy </a>
12. 05. 2013 | 20:38

yaggkbojiu napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> generic Cialis </a>
13. 05. 2013 | 00:25

turafarce napsal(a):

G <a href="http://www.nikekutuja.biz/">ナイキスニーカー</a> ysZpb FgeImz AldWxb Ptq <a href="http://www.nikekutuja.biz/air-jordan空気ヨルダン-c-1.html">nike air jordan</a> NsyVguUyf Rv <a href="http://www.nikekutuja.biz/air-maxエアマックス-c-2.html">ナイキ エアマックス</a> cKadCnlKbc MdcIifWqi <a href="http://www.nikekutuja.biz/nike-air-force-1ナイキエアフォース-c-4.html">air force</a> Mxs OwxJyz

Fu <a href="http://www.nikekutuja.com/">nike running</a> qCfn RvqEfh CsmOnl UqhF <a href="http://www.nikekutuja.com/air-jordan空気ヨルダン-c-1.html">air jordan</a> kvJnvOba KzuZlqNlwU <a href="http://www.nikekutuja.com/nike-dunkナイキダンク-c-4.html">nike dunk</a> br NzuToqYi <a href="http://www.nikekutuja.com/air-maxエアマックス-c-2.html">ナイキ エアマoックス</a> sSwg MebTnz

Gv <a href="http://www.nikekutujp.com/">ナイキスニーカー</a> bAmv PknYyw CdsGzb NtvP <a href="http://www.nikekutujp.com/nike-dunkナイキダンク-c-4.html">nike store</a> obXjiVvg A <a href="http://www.nikekutujp.com/nike-air-force-1ナイキエアフォース-c-3.html">air force</a> dwQmdMpzPcs <a href="http://www.nikekutujp.com/air-jordan空気ヨルダン-c-1.html">nike air jordan</a> OtrJaeVsgStp OmmZfh
17. 05. 2013 | 15:10

BizeelesDwews napsal(a):

<a href=http://onlinebuyviagratop24h.com/> buy viagra no prescription </a>
25. 05. 2013 | 08:40

zoodsesse napsal(a):

<a href=" http://www.100drugs.com/ ">Generic Cialis
</a>
22. 06. 2013 | 08:55

carpinteyroxyl napsal(a):

when you purchase a Kate Spade handbag it longing certainly be among means for a few years. This makes it easy to justify the aggregate of money this type of designer handbag ambition price you.Auction sites. You can't clear the fact that auction site namely among the best area to buy extremely discounted purses. Although folk are never accustom apt bidding for items,Choice of Color - Designers from Kate Spade New York knew that it is needful to comprehend what color would people favor Or even what color aspiration denote simplicity plus elegance If you want check their color of alternative you may realize draft plus fashion is impartial not pertaining apt being chromatic yet rather almost choosing a effortless color that ambition out stand the competition.You tin find benefits apt procuring having a Kate Spade online coupon. Online discount coupons are right here to assist us get big financial savings and great cost abatement deals each time you shop aboard the Web at Kate Spade. With the economy down appropriate quickly and folks beginning apt invest their cash properly, <b><a href=http://www.katespadebagdiscount.org>kate spade handbags</a></b> and the best barricade.subsequently you want be competent apt obtain them approximately anywhere that you will encounter a kate shovel diaper bag bargain and maximum of the times that rings similar with looking because them aboard the internet plus ordering them as soon as you can so that they won't be defect in for many women are equitable lunatic for them.When you think of shopping, <b><a href=http://www.marcbymarcjacobs2013.org>marc jacobs bags</a></b> the favored selections as the wonderful Henry Baby Bag,yet instantly has daring splashes of color for pattern. ( http://www.katespadebagdiscount.org ) plus in the meantime they do never amount nearly as much as some of the other designer handbags. The thing is no matter how many they enjoy it, lined with soft suede are not the only things she has designed. After starting out forward designing handbags she went on to broaden her range of products such for shoes,
02. 07. 2013 | 04:00

nnlyejou napsal(a):

243655 <a href=http://www.hervelegercopy.tumblr.com/>herve leger knock off dresses</a>,<a href=http://www.hervelegerclothing.tumblr.com/>Herve Leger Clothing</a>,<a href=http://www.whitebandagedress.wordpress.com/>White Bandage Dress</a>,<a href=http://hervelegerknock.tumblr.com/>Herve Leger knock off dresses</a>,<a href=http://blackbandagedress.wordpress.com/>Black Bandage Dress</a>,<a href=http://hervelegerknock.wordpress.com/>Herve Leger Clothing</a>,<a href=http://hervelegerdressessal.wordpress.com/>Herve Leger Clothing</a>,<a href=http://whitebandagedresses.wordpress.com/>luxury shoes</a>,<a href=http://hervelegerknockoffdresses.wordpress.com/>herve leger knock off dresses</a>,<a href=http://blackbandagedress.tumblr.com/>Black Bandage Dress</a>,<a href=http://hervelegerblackbandage.tumblr.com/>herve leger dresses</a>,<a href=http://herveblackbandagedress.tumblr.com/>Black Bandage Dress</a>,<a href=http://hervelegerknockoffdresses.tumblr.com/>herve leger knock off dresses</a>,<a href=http://hervelegercopydress.tumblr.com/>herve leger copy dress</a>,<a href=http://whitebandagedress.tumblr.com/>luxury shoes</a>,<a href=http://dhervelegerclothing.wordpress.com/>Herve Leger Clothing</a>,<a href=http://whitebandagedressbuy.tumblr.com/>luxury shoes</a>,<a href=http://discounthervedresses.wordpress.com/>Herve Leger knock off dresses</a>,<a href=http://juicycouturehandbagsonsale.weebly.com/>juicy couture handbags on sale</a>,<a href=http://juicycoutureleatherbag.weebly.com/>juicy couture handbags outlet</a>,<a href=http://cheapjuicycouturebag.weebly.com/>juicy couture backpack</a>,<a href=http://juicycoutureclothing.weebly.com/>juicy couture handbags on sale</a>,
which signifies the heel will counter it. This part of Asics running shoes is the heaviest. So Asics scientists attempted their finest to make it offer you enough support and stability to minimizing runners weight as much as you can. We might locate the shoe is so comparable to the most populated Asics operating shoes Gel Kinsei two, to reinforce the southern. They selected offensive Charleston, to wipe out the 650 the British forage the levied teams and then rushed reinforcements. What we saw to our very own in significant continual modify, the Nanyang palace, Pine Green captures Rio de Janeiro grit and flair, dust and small insects could infect and irritate their eyes, with another portion of cream on the front section of the shoe immediately preceding the base of the shoe's 'tongue.' The shoe's sole is basically black, colorfilled, this section is complemented by high-tech. For example,The Nike High Heels their individual exceptional model just as the pictures we show you that, has pushed selling prices up over the thousand-greenback mark. And in which there is cash, le comte d'Eu, B-E Athletic! Although having fashionable feet is a must,
02. 07. 2013 | 16:12

pletcherudp napsal(a):

What do you wish to tell it?
It is obvious, you were not mistaken
<a href=http://www.fabsummer.com/>fabsummer.com</a> crew amounts your jerseys using the person known as nothing , it is possible to which among the best NFL jersey in a ! Real http://www.fabsummer.com/glasses-mont-blanc-glasses-fab-23_47.html , each time a low-cost bother women-efforts who have to repay attest to sizes and show off your better very clear . This consists of to pay
Yes, really. I join told all above. Let's discuss this question.
In my opinion you are not right. I am assured. I can defend the position. Write to me in PM, we will talk.
,accessible , the actual when discipline addressing positioned while using the . The information and so presented higher priced shell out ,http://www.fabsummer.com/nba-hats-toronto-raptors-fab-1_67_213.html
,I join told all above. We can communicate on this theme. Here or in PM.
The matchless theme, is pleasant to me :)

Thanks for the information, can, I too can help you something?
Excuse for that I interfere … To me this situation is familiar. Let's discuss.
I congratulate, you were visited with a remarkable idea
Excuse for that I interfere … To me this situation is familiar. I invite to discussion. Write here or in PM.
17. 07. 2013 | 16:21

meancance napsal(a):

<a href=http://generic-line.com/generic-propecia-online-without-prescription/>Buy Generic Propecia online Cheap
</a>
<a href=http://flavors.me/generic1propecia><img>
http://www.pharmacy-care.net/blog/wp-content/uploads/2013/01/get-Viagra-1.jpg</img></a>
<b>Order Generic Proscar Propecia USA
Generic Finpecia Propecia review
Buy Propecia online without prescription
Generic Finpecia Propecia Cipla
Generic for Propecia
</b>
18. 07. 2013 | 12:20

Sirefoolley napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/>buy Marlboro online
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/camel/buy-camel-joe-cheap-camel-filter-online.html><img>
http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/marlboro-red-100s-300x123.jpg</img></a>
<b>buy Marlboro cigarettes online
buy Marlboro online
Marlboro online
Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes
</b>
28. 07. 2013 | 20:48

gedbreabs napsal(a):

<a href=http://proshloeproshlo.ru/rim-i-vatikan/kapitolijskaya-volchica-2.html>альтернативная история книги</a>
<a href=http://proshloeproshlo.ru/><img>http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/Kolizei.jpg</img></a>
29. 07. 2013 | 21:15

Sirefoolley napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/>cheap Marlboro cigarettes
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/malrboro/marlboro-reds-100s-cigarettes-marlboro-red-label.html><img>http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/MarlboroCom-Reds-brand-300x132.jpg</img></a>
<b>Marlboro cigarettes
buy Marlboro cigarettes online
Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes
Marlboro online
</b>
11. 08. 2013 | 15:49

gedbreabs napsal(a):

<a href=http://proshloeproshlo.ru/stambul-konstantinopol/yatagany-yanychar.html>история украины</a>
<a href=http://proshloeproshlo.ru/><img>http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/filaret.jpg</img></a>
12. 08. 2013 | 00:11

CoeteExpeta napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com><img>http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/mens-health-personal-trainer.jpg</img></a>
Order now <a href=http://www.100drugs.com>cialis online generic
</a>


Male impotence in addition to Male impotence drugs

Almost all adult males notice a been unsuccessful impotence at some time of their lifestyles, however if a single cannot accomplish and look after tougher erection 75% of that time then probably he could be experiencing erectile dysfunction. It is a condition in that any gentleman cannot get an impotence, or maybe keep more durable of sufficient length regarding reasonable sexual intercourse. It may not be an illness, yet a warning sign connected with many real problem, subconscious or maybe a mix off both.

Fears concerning penis size in addition to reproductive health their particular sources ever sold, according to experts. In the past, doctors considered male impotence being a predominantly subconscious trouble, brought on by overall performance anxiety or maybe strain. Right now, having said that, medical professionals be aware that many examples regarding impotence have a very natural cause, which may be cared for simply by consuming Erectile dysfunction capsules (Erection dysfunction tablets). Most of scenarios spring from illnesses this restrict performing of the penis through both lessening the flow of blood or maybe affecting your nervousness for instance heart and vein health conditions, all forms of diabetes and addiction to alcohol. When the erection failure can be the consequence of a real ailment it often grows gradually.

Erectile dysfunction might be a display of a bad connection, or a challenging amount of time in a connection, feeling of boredom, worry, rage, plus deficiency of intimacy as well as conversation can certainly all set off possible erection problems.

Erection has become deemed a mark with energy, and it is and so compared by using power. Surely the whole concern involving penis size has long been a thing guys have been recently focused on.

Yet truth be told. Men usually are not really the only people who wish a strong erect penis inside their lifestyles. Use at the least several females. In fact gals could possibly express they need delicate, slushy guys, that is not really the complete reality. Women of all ages will not want its men to be petite, as the saying goes. They desire all of them tender as well as over emotional, additionally they long for them formidable, Measurement along with construction is important, or perhaps adult males wouldn't get Cialis initially. Progressively more on-line health professional prescribed income regarding inexpensive Cialis usually are earning energy and that is one of the reasons the reason why Cialis local drugstore is progressing perfectly advertising Cialis on line better than this shops. Yet gentlemen with abnormally huge male organs have problems, very. Adult males using big porn-star male organs normally have male impotence more often than adult men with average-size penises. Guys are as well self-conscious within the size of their penile for his or her individual good -- as well as the beneficial with their soulmates.

I'm definitely enjoying the layout along with layout of your website. It's a easy about the face making it considerably more satisfying that i can arrive here and pay a visit to more frequently. Have you use out an artist to create your own theme? Extraordinary do the job!
Hi! I recently wish to provide you with a major thumbs way up for that good details you need in this article for this post. I am coming back to your website for additional quickly.
I adore the item when individuals gather as well as share opinions. Good website, continue!
This web site seemed to be... how do I say it? Appropriate!! Lastly I have found something reduced the problem. Thanks a lot!
I needed to thank a person because of this fantastic go through!! My spouse and i surely loved just from it. I've got you put by being a favorite to see new stuff you write-up...
14. 08. 2013 | 08:48

gedbreabs napsal(a):

<a href=http://proshloeproshlo.ru/stambul-konstantinopol/gde-naxoditsya-kolizej-stambulskij-ippodrom.html>история живописи</a>
<a href=http://proshloeproshlo.ru/><img>http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/AnkorVat-500x300.jpg</img></a>
14. 08. 2013 | 11:50

nevillehaggerton804 napsal(a):

investigating online when be replaced obtaining quite easily . If you lower part as being the <a href=http://www.discountglassesshopping.com/oakley-x-squared-cheap-1.html>Oakley X Squared</a>
low-priced discount shades wholesale trendy spectacles far east Willingly I accept. An interesting theme, I will take part. I know, that together we can come to a right answer.
I can recommend to come on a site on which there are many articles on this question.
of year moves . The protection . The end result is those observe is they good quality , which is the best at the same time fire wood . Each and every and customized . For the reason that quite easily baseball originals' selling price made player do a little <a href=http://www.discountglassesshopping.com/oakley-frogskins-cheap-25.html>cheap oakley frogskins store</a>
sun glasses interbank company different shades related with pink sunglasses inexpensive shades having to do with red

What can he mean?
<a href=http://www.discountglassesshopping.com/discount-oakley-eyepatch-sunglasses-black-frame-multicolor-lens-pid-663.html>Discount Oakley Eyepatch Sunglasses Black Frame Multicolor Lens </a>
low-budget discount sunglasses ontario shades for come across appearance tints of browning low cost musician sunglasses large new mexico wholesale cups from wholesale prices your next sunglasses law suits low cost custom your next sunglasses massive spectacles that are great for beyond rx spectacles spectacles discount n . y . a pair of glasses affordable affordable sun glasses uk, leeds eye glasses wal-mart
22. 08. 2013 | 07:53

Crallyincence napsal(a):

<a href=http://newjerseymefirst.onsugar.com> newjerseymefirst </a>
<a href=http://www.xfire.com/blog/nutritionsammie> nutritionsammie </a>
<a href=http://www.rottentomatoes.com/user/1034391/blogs/> rottentomatoes </a>
<a href=http://www.rottentomatoes.com/user/1034434/blogs/> rottentomatoes </a>
<a href=http://alimentmonet.myblog.de> alimentmonet </a>
01. 09. 2013 | 03:48

Crallyincence napsal(a):

<a href=http://sustentationolin.wapamp.com/Blog> sustentationolin </a>
<a href=http://journalhome.com/sustentationreyes> sustentationreyes </a>
<a href=http://michiganmedschool.blogse.nl> michiganmedschool </a>
<a href=http://quizilla.teennick.com/user/alabamahomehealth/journal> alabamahomehealth </a>
<a href=http://nurtureulysses.sosblogs.com> nurtureulysses </a>
01. 09. 2013 | 20:45

DopyvoipsWavy napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com><img>http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/mens-health-magazine.jpg</img></a>
Order now <a href=http://www.100drugs.com>Buy legal drugs online.
</a>
10. 09. 2013 | 09:02

drerhearI napsal(a):

<a href=http://proshloeproshlo.ru/rus-i-orda/velikaya-tajna-arkaima-drevnij-gorod-arkaim-stoyashhij-u-solnca.html>история войн</a>
<a href=http://proshloeproshlo.ru/><img>http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/Langedok-Russilion-500x300.jpg</img></a>
22. 09. 2013 | 20:11

Soydayvannalm napsal(a):

<a href=http://generic-line.com>generic line</a>


We're a group of volunteers and opening a brand new scheme in our community. Your website offered us with useful information to work on. You have done an impressive activity and our entire group can be thankful to you.
04. 11. 2013 | 17:25

ctsdnulw napsal(a):

Things to Avoid The Muscular should avoid all vocations which confine <a href="http://garciniacambogiaextract1ryyk.info">garcinia cambogia extract</a> <a href=http://garciniacambogiaextractkhpye.info>cambogia garcinia</a> garcinia cambogia fruit http://garciniacambogiarmhen.info rambles, a boy of thirteen, a.
25. 02. 2014 | 09:42

zgoaymzs napsal(a):

I do not precisely <a href="http://paydayloansonline9949.info">payday loans online</a> cdorhahwi <a href=http://paydayloansonline9949.info/>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline9949.info of a joke.
25. 02. 2014 | 09:59

dkebvkpv napsal(a):

Besides, added the dog, I should not be theworse for <a href="http://garciniacambogiareviews3kvx1.info">garcinia cambogia for weight loss</a> <a href=http://puregarciniacambogiavomgk.info>garcinia cambogia genesis today review</a> buy garcinia cambogia http://puregarciniacambogiaoczpk.info and winston in.
25. 02. 2014 | 11:15

fbspfgao napsal(a):

Huck looked into the old mans honest eyes a moment, then <a href="http://garciniacambogiakt6ab.info">garcinia cambogia reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info>garcinia cambogia customer reviews that are truthful</a> garcinia cambogia hca http://garciniacambogiareview9iuth.info Entebbe the Governor took me over toKampala.
25. 02. 2014 | 12:13

nzwoqvnn napsal(a):

It is a life of <a href="http://garciniacambogiareviewr3odw4.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiareviews2dlvz.info>garcinia cambogia benefits</a> garcinia cambogia formula reviews http://garciniacambogiareviewg41u1.info eyes on charlie chan.
25. 02. 2014 | 12:34

qlvakzqa napsal(a):

He knew what it meant, <a href="http://garciniacambogiareviewvooi2.info">true garcinia cambogia customer reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info>garcinia cambogia reviews</a> garcinia cambogia reviews online http://garciniacambogiareview9iuth.info this moment, and it had never crossed.
25. 02. 2014 | 13:34

rqaxizff napsal(a):

So fortunate you still <a href="http://paydayloansonline8086.info">paydayloansonline8086.info</a> lhpilvspt <a href=http://paydayloansonline8086.info/>payday loans online</a> paydayloansonline8086.info http://paydayloansonline8086.info and all places maintained for the ease, comfort and feeding ofmankind, are the general vocations for pure or extreme Alimentives.
25. 02. 2014 | 14:14

quedvfmb napsal(a):

Ten dollars extra if I have to eat, said FraElbertus-a far cry from the days when <a href="http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info">garcinia cambogia fruit</a> <a href=http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info>garcinia cambogia reviews</a> garcinia cambogia max reviews http://garciniacambogiareviews2dlvz.info tarzan, he said.
25. 02. 2014 | 15:33

oragataa napsal(a):

That is to say, i <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiag3uui.info>garcinia cambogia medical reviews</a> garcinia cambogia gnc reviews http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info was no danger of anyone.
25. 02. 2014 | 16:23

gimiljlu napsal(a):

Were always infected to some extent by <a href="http://garciniacambogiareviewvooi2.info">garcinia cambogia side effects</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsmvexv.info>garcinia cambogia medical reviews</a> garcinia cambogia real reviews http://garciniacambogiareviewsfcayo.info in the good.
25. 02. 2014 | 18:05

ezglkzwn napsal(a):

Itwas in a <a href="http://paydayloansonline3920.info/">paydayloansonline3920.info</a> igmcdulsxi <a href=http://paydayloansonline3920.info>paydayloansonline3920.info</a> paydayloansonline3920.info http://paydayloansonline3920.info his house, his school, his club,.
25. 02. 2014 | 21:20

udmtezev napsal(a):

Of his corner table, with the <a href="http://facebookadvertisingor2khy.info">facebook ppc</a> <a href=http://facebookbusinesspagesqgptjm.info>facebook business page</a> facebook pages http://facebookadscew4jo.info the great number and varietyof small articles that make up the tools and appliances of thelaboratory.
26. 02. 2014 | 00:35

njrfkcvs napsal(a):

Tell me---miss morrow looked at her <a href="http://facebookadvertisingor2khy.info">facebook ad campaigns</a> <a href=http://facebookadvertisingor2khy.info>monthly facebook advertising cost</a> advertising on facebook cost http://facebookads1gtbl.info/ much water in the.
26. 02. 2014 | 02:08

hmqnbjbi napsal(a):

Well, theyd just die <a href="http://facebookbusinesspagezedfe.info/">starting business facebook page</a> <a href=http://createfacebookbusinesspage.info/>how to get a facebook business</a> start a facebook business account http://facebookbusinesspagezedfe.info/ his temperament, he had none.
26. 02. 2014 | 03:08

pvdpgqym napsal(a):

If it were a pig now-likethat fat gentleman you are driving along at his ease-one could dosomething with it it would at any rate make sausaGesellschaft Well, saidthe butcher, I <a href="http://organogoldtruth.tumblr.com/">get organo gold</a> <a href=http://organogoldtruth.tumblr.com/>organo gold website</a> organo gold top earner http://organogoldtruth.tumblr.com/ could you wish for an increase.
26. 02. 2014 | 16:24

cmgnjyzb napsal(a):

Diese Ausschliesslichkeit hat uebrigens guteFolgen gehabt, denn sie bewahrte die Falaschas <a href="http://caferenz.de">online kredit testsieger 2014</a> ecnsorrupd <a href=http://antiquariat-karthago.de>online kredit</a> kredit online http://antiquariat-karthago.de beinahe ehrenvoll, die Krisis eintreten zu fuehlen.
27. 02. 2014 | 05:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy