Poslechněte si: Kdo má financovat kulturu? A jakou?

29. 03. 2013 | 13:55
Přečteno 9301 krát
Budou moci stát a obce dávat v budoucnu do kultury tolik peněz, co dávají nyní? Přijde doba, kdy bohatí podnikatelé budou místo investic do nových bazénů podporovat umění? Proč se třeba v Praze odehraje méně skutečných kulturních událostí než v Berlíně, přestože má na hlavu více divadel než německá metropole?

O tom (ale nejen o tom) si včera na Nové scéně Národního divadla povídal Tomáš Sedláček s historičkou umění Milenou Bartlovou, bývalým ministrem kultury Václavem Riedlbauchem a publicistkou Marii Reslovou.

Pokud Vás jejich debata zajímá, nedostali jste se na Novou scénu ND, nestihli jste on-line přenos zde na Aktuálně.cz či si ji třeba chcete poslechnout ještě jednou, podívejte se na její záznam.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel napsal(a):

Základní idea našeho režimu pravé víry je, že každý se má postarat sám o sebe nebo mu má pomoci rodina. A to zajisté platí i pro kulturu
29. 03. 2013 | 14:00

pozorovatel napsal(a):

Za národního obrození stát kulturu nedotoval a díla tehdy vzniklá dodnes patří do kulturní pokladnice národa. Není to v dotacích, ale v lidech, vašnosti.
29. 03. 2013 | 14:36

SuP napsal(a):

Pane Stejskale -
Víte, co je zajímavé? Že ta Vaše fotka je furt stejná, ale připadáte mi na ní čím dál otrávenější. Tak nevím, jestli to není jen moje černé svědomí ....
Užijte si hezké Velikonoce.
29. 03. 2013 | 14:40

Dagmar napsal(a):

pozorovatel

To se mýlíte, habsburgský stát byl, i když mám to "nezní", alespoň v druhé polovině 19. století velmi "prokulturní". Dá se to dohledat. O soukromých mecenáších a donátorech nemluvě :-)

Příjemné Velikonoce všem, panu Stejskalovi zvláště.

P.S. Já vám to s tou fotkou říkala taky. Chtělo by zapomenout na ty "dodupavší" králíky :-)
29. 03. 2013 | 14:46

český maloměšťák napsal(a):

Původ peněz nás až tak moc nezajímá - my totiž neumíme rozeznat špinavé peníze od čistých a koneckonců to ani není naše poslání - my jsme tady od toho, abychom dělali " kulturu" a kulturu vždy chápaly a rozuměly jí a financovaly ji - elity.
Jinak to ani nejde.
/15:00 a násl./

Ovšem takjaksi když se složí i ti dole - krejcárek po krejáarku....warum nicht ?
Vždyť i oni pak můžou přiject. Nejen Hurda (ten to má přes dvůr).
Máme totiž svobodu pohybu.

Kultůra totiž muší bejt, volové. Bez kultůry byste zvlčili nebo lezli po stromech. A kultůra aji přináší /komu a koho legitimizuje a jakým způsobem a která kultura a jak a za jakých okolností..../.
--------------
Mayové v předvečer svého definitivního kolapsu stavěli stále svatyně téměř tak vznosné, jako stavěli v dobách svého rozkvětu...stavěli je ale " hlavou vzhůru".
29. 03. 2013 | 14:50

stejskal napsal(a):

To jsou mimikry, pane SuPe Abych sem lépe zapadl ;-)

Hezké Velikonoce Vám, všem ostatním a zejména paní Dagmaře.

Libor Stejskal

P.S. Též si to myslím, pane pozorovateli. Dvě tři, generace a bohatí lidé se budou místo bazénů chtít pyšnit svým jménem na rekonstruované památce, dedikaci u nově složené symfonie či donátorstvím na popisku u obrazu (bude to namnoze z pouhého snobství - samozřejmě ne u všech, ale proč ne?). Ale i tak některé bude některé projekty financovat stát či obce. A oboje je dobře. Ostatně to i při debatě zaznělo.
29. 03. 2013 | 14:54

český maloměšťák napsal(a):

re " .....stavěli je "postavené na hlavu".....
29. 03. 2013 | 15:02

Karton napsal(a):

Je otázka, co je kultura. Já to nevím a tak jsem asi barbar. K technice jsem měl vždycky blíže než ke kultuře. Myslím si, a to nejsem marxista, že kultura je nadstavbou nad základnou, kterou je normální život v rodině, s dětmi a s prostředky které si na sebe člověk vydělá poctivou prací. Kdo nevychoval pracovité děti, ten jako by nežil. Ty děti je to, co tu po nás zůstane. Kultura si na sebe musí vydělat. Jsme ve svobodné společnosti a nemůže nám nikdo diktovat, co se nám má líbit a co ne. Co se lidem nelíbí, je k ničemu. Kdysí, když hráli v kinech sovětský film, tak museli promítat, i když byli minimálně 3 diváci. Do divadel byli nahýněni vojáci a pracovníci JZD, aby nezela prázdnotou. V Praze je na jednoho obyvatele váce divadel než v Berlíně, ale ta divadla nejsou schopna se uživit. U nás v Přerově není divadlo a jak já k tomu přijdu, že se z mých daní dotují pididivadla v Praze?
29. 03. 2013 | 15:14

český maloměšťák napsal(a):

Bohatí lidé v případě kdy daná civilizace kolabuje mají většinou stále dost nahromaděných přebytků na to, aby se na dlouhý čas zajistili nebo se přestěhovali do míst perspektivnějších , v případech pak , kdy nedojde ke kolapsu, ale civilizace je převzata civilizací úspěšnější, bohatí lidé velmi často pouze zamění své posty legitimizované civilizací přejímané za posty v civilizaci přejímající - a to aniž by tratili.
Nicméně je pravda, že památky na jejich vládu a moc má tkzv. masa k dispozici mnohdy nadále - to když přebírající civilizace je tolerantní k dosavadnímu snažení civilizace přebírané.
K čemuž například nedošlo při procesech , kdy kolabující civilizace přebírala tkzv. křesťanská civilizace - kdy dokonce sama způsobovala pády těchto civilizací.
Nicméně později se hodně prostředků věnovalo na rekonstrukci těchto památek.
To když už všichni byli dvakrát tak chytřejší než předtím.

Otázkou také je, kdy tkzv. muzejnická činnost může hypertrofovat tak, že společnost investuje daleko více do své historie než do své budoucnosti. Kdy tedy ve vyjádřeních symbolizovaného a aktuální mocenské uspořádání legutimizujícího kapitálu jako by bylo vše v pořádku / na očích jako by se nic nedělo, naopak - vše vypadá skvěle a je zde i mnoho zdárných příslibů do budoucna/...ale na pozadí tohoto se vytrácí kapitál reálný, tedy to , čemu marxisté říkají základna, schumpeterovci inovační potenciál , jiní zase socioabilita.
A kdy se tedy viditelně na hlavu nic nestaví, ale v podstatě ja na hlavu stavěno téměř vše - od takových institucí jako je např. spravedlnost v dělbě bohatství až po drobné nevýznamnosti jako že tedy za kulturní je považováno i to, že se za pomoci hudební /často spíše směs úderů bucharu a kvílení/ produkce ničí zdraví a sousedské /dosud kulturní / vztahy.
Nebo kdy jsou dotace poskytovány milionářům, přičemž se na ně skládají - např. pomocí platby DPH - i chudáci.
To pak jeden ani neví zda tedy je vůbec správné nazývat sponzorské dary příspěvky na lulturnost, či zda by nebylo trefnějším označením " daňový defraudace". Protože obraz je stejně pokřiven.

Kultura /v představeném pojetí/ má jednu obrovskou výhodu, kdy tedy jednou sama prohlašuje, že je měřitelná penězi /to když o ně prosí anebo když chce vyčíslit svou hodnotu/, jindy zase prohlašuje, že je v podstatě finančně neohodnotitelná - to když by např. hrozilo, že bude prázdný sál anebo když dílu rozumí jen autor či malá skupina jeho přátel.
V podstatě je ale základní otázkou i dnešní doby to, jak to, že tak vysoce kulturní národ, jako byli Němci, nechal se vmanipulovat do role, kdy je jednoznačně prokazatelné, že spíše než kulturu...tak šířil po Evropě ale i Asii a Africe ...mor, hrůzu, utrpení, zmar a hnus.
Jak tomu vlastně tedy tehdy /vše má svou příčinu a procesní stránku/ bylo s podporou kultury, s vnímáním kultury, se sdílením kultury, s konzumací kultury, s tvorbou kultury a zda tedy masivní podpora kultury / v předkládaném pojetí/ je tím hlavním.
Anebo je kulturou něco jiného ?
Něco skutečnějšího ?
Něco, co ten přesah hledá v každodenní realitě života osobního, sousedského, rodinného, komunitního, společenského...kdy pak nehrozí , že dojde k nástupu nějaké Vítězné kultury. Nebude co... ale zároveň bude velmi co - ukrást.

Onehdá se Sedláček ožralý plazil ve foyer - na předávání Českého lva tuším že.
Bankéř a člen poradního orgánu vlády. Elita.

Každý máme slabou chvilku, že.

Já bych ale po takovém incidentu zalez a o kultuře diskutoval až poté , co umřou svědci takovéhoto incidentu..a to ještě velmi opatrně a a bázní.

Nu - co člověk, to jiné vnímání kultůůůůry.
Já teď třeba jdu raději nasypat ptáčkům. Snad již v tomto předjaří naposled.
Otepluje se a - opět tak oživnou četná techno pódia. V domě, v lese, na louce...i na Štrbském plese.
Jaro je opět zde.
29. 03. 2013 | 15:40

Baba Jaga napsal(a):

To: Karton
Pamatuji, jak kdysi dávno bylo při prvním promítání paní Chytilové filmu Panelstory v nyní již zaniklém kině Oko v Přerově pět diváků. A pražtí dramatičtí umělci jezdí "vesničany" obšťastňovat docela často i do Přerova - na ty ale ještě dlouho nemusím.
Nicméně přenosy oper z Metropolitky přežily v tomto okresním městečku pouze jeden rok, neb ani na Verdiho nepřišlo moc diváků. Ale možná jste na jiné než sovětské filmy nechodil, že píšete pouze o nich, divadlo máte docela nedaleko v Olomouci - bývávalo tam kdysi na obou jeho scénách plno.
Každého baví něco jiného - možná Vás rovněž dotovaný přerovský hokej. Nebo nic?
Ale máte vlastně pravdu - je tu u nás docela přeumělcováno.
29. 03. 2013 | 15:52

SuP napsal(a):

Já myslím, že na kulturu budou peníze od soukromých přispěvovatelů v okamžiku, kdy peníze začnou mít ne zloději, kteří kradou a neplatí daně, ale ti, kdo slušně vydělávají a stát je přestane okrádat nadměrně vysokými daněmi a odvody, s nimiž poté neumí hospodárně nakládat.
V otázce financování je kultura (zde "dělání umění") na tom stejně, nebo aspoň obdobně, jako další potřební, kteří svou čínnost buď nemohou přímo prodávat, nebo by je neuživila, ač o ní má společnost zájem (společnost je ráda, že "to někdo dělá").
Nicméně kultura je podle mého mínění i to, jak se projevujeme k sobě navzájem a jaké věci či činnosti považujeme za přirozené, automatické a potřebné.
Mimochodem kultura je i to, jakým způsobem si umíme říct o pomoc a jakým způsobem přesvědčujeme ostatní, že mají povinnost pomáhat.
29. 03. 2013 | 16:05

SuP napsal(a):

Za absenci kultury lze naopak považovat, když se v dennmím tisku může objevit titulek:"Hromadná nehoda: desítky aut se váleli po D1"....
29. 03. 2013 | 16:22

Al Jouda napsal(a):

Já se domnívám, že zcela postačující podpora kultury je tolerance existence zlodějské OSA :)))))
29. 03. 2013 | 16:26

Drzá zrzka napsal(a):

SuP

Pomáhat někomu bych nespojovala se slovem povinnost. Spíš bych se zaměřila na slovo samozřejmost.

Když se dostaneš do nesnází, samozřejmě ti pomohu, ale povinnost to není.
29. 03. 2013 | 16:26

SuP napsal(a):

Drzá zrzka -
Já bych to taky nespojoval, ale protože to spojuje spousta našich spoluobčanů (že?) a chce nám z toho povinnost dělat, uvedl jsem to, aby to lépe vynikla ta absurdita.
Mimochodem ona kultura je i to, jak dokážeme dostát svým povinnostem.
29. 03. 2013 | 17:06

Ládik!!! napsal(a):

Chtělo by to více kulturních domů, center kulturního života. Chybí plány na rozvoj kultury. Na národních výborech chybí kulturní komise. Celé to plánování se nějak pohnojilo.
29. 03. 2013 | 17:12

Ládik!!! napsal(a):

V Číně to financoval Kublajchán. Za jeho vlády došlo k velkému rozvoji literatury a umění. U nás by umělci mohli sedět na dvoře Babiše či Tykače.
29. 03. 2013 | 17:19

Drzá zrzka napsal(a):

SuP

Povinnost, často zcela nekulturně opomíjené slovo.
Kultura se dá dělat třeba v kavárně. Nemusí stát velké peníze. Výstava obrazů, autorské čtení.
29. 03. 2013 | 17:49

jura napsal(a):

jak píše v prvním příspěvku Karel, tak to má být. Nemyslím si, že nejsem kulturní člověk, ale dívadlo a kino mě neláká. No a teď i ty ageresivní umělce po nevolbě Karla přepínám v telce. Ať se starají jak umí, chytrolíni.
29. 03. 2013 | 18:06

franta napsal(a):

No hasiče budeme dnes spolufinancovat z povinného ručení automobilů. Což tak i kulturu někam přifařit. Například naše děti při nákupu pastelek odvedou daň na kulturu.
Když mám napjatý rodinný rozpočet, tak je jasné ,že první co si odepřu bude návštěva divadla. Bohužel.
29. 03. 2013 | 18:09

dobře? 1% nebo polovic? napsal(a):

Hostka podle vzoru blbka nebo kostka?
Genderové transmogrifikace vítězí.
29. 03. 2013 | 18:11

Chán jako chán. napsal(a):

Ladíku!!
Buhvíco financoval.
Je to jako když vás při fajfce opia vyruší nějakej buran, František z vedlejší vesnice.
Už si na nic nevzpomenete.
https://www.youtube.com/watch?v=xuJ4GIXB5Uc
Marco Polo říká, že lusthaus byl přenosný hedvábný stan, ukotvený dvěma šňůrami.
Takže nic monumentálního.
29. 03. 2013 | 18:23

šašek z Jihlavy napsal(a):

Věci související s kulturou jsou tak složité, že život umělců je proti tomu úplné ....
Pan Sedláček měl pozvat současnou ministryni, vysvětlila by všem, že se na ministerstvu nastavují procesy a na nějaké prkotiny nemají čas.
Ale vážně, pan Riedlbauch měl pravdu ve všem, co řekl a na rozdíl od vychovatelky v družině byl člověk na svém místě. A i tak se nezavděčil všem. Jaký pán takový krám, buďto MK zrušme nebo tam instalujme respektovanou osobnost, nikoliv politika.
Dokud bude i věřejnoprávní televize a rozhlas preferovat komerci, bude kulturní veřejnost neznámý pojem, zůstanou jen konzumenti kýče, bulváru a hudebních kulis.
29. 03. 2013 | 18:30

@-ts mened3mnt, až do žaludku napsal(a):

Se mi přenos po 7 minutách zhroutil a abych s tím cyklistou a kostkou začínal znova.
Nemohla by to ČOBka osponzorovat, dneska tříkamerový řetěz ovládaný od pultu s online střihem není nic nedosažitelného.
A floodlight s modrým filtrem by tomu taky pomohl.
Nebo se naznačuje, že přijdou do pekla?

Sedláček jaktěživ neslyšel o Deutsche Oper. Bezva zavědujuščij diskuzijej.
29. 03. 2013 | 18:34

šašek z Jihlavy napsal(a):

Cháne, ten váš odkaz je typickou ukázkou, co by se dotovat nemělo, to se uživí samo. Dokonce se s tím sveze i nechvalně známý pedofil.
29. 03. 2013 | 18:35

Kryštof napsal(a):

Kulturu by měl financovat Karel Schwarzenberg, protože tento noblesní člověk byl podporován umělci a tak by jim tu podporu měl vrátit. Jinak to nevidím !!
29. 03. 2013 | 18:41

Ládik!!! napsal(a):

Dnešní "písničky" už nejsou písničky, ale opakovaný nápěv. Text je vedlejší, důležitý je rytmus a hlasitost. Kultura jak noha 22.
29. 03. 2013 | 18:45

Hloupej honza napsal(a):

Fakt nevim proc platit jakoby umelce a rychlokvasky, mimo Narodnido divadla at si na sebe vydelavaji sami. Ono hrat hry pro skupinku divaku to by se jim libilo. Pokud nebudou hrat kraviny, tak nebudou muset zlatokopkove (tzv. herci) zebrat a okradat stat.
29. 03. 2013 | 19:02

Baba Jaga napsal(a):

To: @-ts mened3mnt, až do žaludku
Proč znovu - najeďte si na tu sedmou minutu a koukejte dál.
29. 03. 2013 | 19:47

re:pozorovatel napsal(a):

Národní divadlo bylo bohatě "dotováno" z rozpočtu Rakouskouherské monarchie. Že bylo postaveno pouze prostředky z národní sbírky, je mýtus, a to líbivý. Přesuneme-li se o půlstoletí dříve, tedy do "dřevních dob" národního obrození od Jungmannovských impulzů po Tylovskou národní osvětu prostřednictvím divadla, zjistíme, že vznikající česká kultura měla několik výsadních donátorů z řad šlechty (dnes by se řeklo "vlády") - Sternbergů, Thurn-Taxisů a dalších.
Vedle Národního divadla je i o 70 let starší Národní muzeum (původně Vlastenecké muzeum/Vaterländisches Museum) typickým projevem "živé kultury", tzn. takové, která vzniká "zdola", nikoli jako primární politický zájem, ale nevládní/nepříspěvková kultura.Proto se, milej pozorovateli, pletete.

V historické oblasti Království českého, stejně jako ve všech následných republikách, je provázanost státu a živé kultury otázkou tradice (v letech 48-89 převážně pod ideologickým diktátem), která se boří kupodivu až v posledních letech. Je paradoxní, že politici svobodné, demokratické republiky, připravují občany o kulturní rozmanitost. Na otázku, jakou škodu to způsobí na identitě obyvatel tohoto územního celku a na veřejném prostředí, samozřejmě v tuhle chvíli nikdo nezná odpověď. Václav Klaus apod. se o definici naší územní identity vehementně hlásí. V ovzduší neoliberalismu (modrého i oranžového) je nekultivovaný občan ideálním - rozuměj nekritickým a ovlivnitelným - voličem a konzumentem.
29. 03. 2013 | 19:56

@-ts napsal(a):

Se mi blbě načítá. Když vemete, že Centrum je původem IT podnik...
Změřim si rychlost připojení, schválně.
Už jsem ale se Safari (v době DDoS) zažil úplný výpadek, když tu někteří vesele diskutovali.
Ještě si ověřím, kteří to byli.
29. 03. 2013 | 20:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane @-ts,

ten záznam je uložen na youtube, s nímž nemá centrum.cz nic společného (tedy ani to, jak rychle se záznam načítá). Nakonec ani ten záznam jsme nepořizovali a nestreamovali my. Nicméně jsem si jej zcela bez problémů (tedy bez sekání či prerušování) přehrál dnes doma. Zžejmě to tedy opravdu bude individuálním připojením.

Libor Stejskal
29. 03. 2013 | 20:29

Kublaj, mecenáš napsal(a):

šašek
DDBMT jsou slavnou ukázkou kapely, kde nikdo neuměl hrát na nic a tím pádem neujídal chleba studiovým hudebníkům.
Dokonce i bicák svý nářadí drží vysoko nad škopkama.
I Plameny ÚV SSM byly lepší, ale neprodaly setinu těch desek.

Dal jsem to tam kvuli Coleridgeovi, který si opium platil ze svého.
Vzorně.

PS. Ste si nepovšiml diskuze staromilců, kteří ječí, že jim kvůlivá pedofilovi stáhli spousty nejožužlanějších kousků?
29. 03. 2013 | 20:33

@-ts napsal(a):

l.s.
Děkuji. Asi.
Normálně to obcházím přes tlačítko youtube, čímž se zbavím zbytků stránky, přes kterou jsem se k tomu dostal. Kterými mi Safari futruje paměti a zpomaluje sama sebe.
U vás tlačítko nevidím.
Ale už to hraje.

Zajímavá diskuze.
Sympatičtí tři lidé.
Nikdo neřekl, že je to u nás jen PŮL procenta.
A nikdo neřekl, že jsme, zásluhou priorit našich politiků (údajná konkurenceschopnost hospodářského stanoviště ČR) chudáci.
Příbuzná ve Vídni ve vcelku plevelné profesi vydělává 4x tolik co já.
Pak je furt po kavárnách a výstavách, divadlech...
Naše gründerské elity jsou, s výjimkou pár špiček křupanské.
Od toho se pak odvíjí, na co společnost dává důraz.

Sedláček neví, že Hollywood je majetkem mafie?
A nachází tam nějakou UMĚLECKOU produkci?
Studentka maturitního ročníku má mluvený projev jako studentka mateřské školy. Ještě ji i vzali na uměleckou školu?
29. 03. 2013 | 21:37

Baba Jaga napsal(a):

Nejprve jsem včerejší Interpelace pouze namátkově přelítla, teď jsem se koukla na celé. Paní Bartlová i pan Riedelbauch mluvili velmi zasvěceně, paní Reslová mě příliš nepřesvědčila a ani panu Sedláčkovi nikterak nepomáhala (ale proč nepozvat kolegyni z HN, kam píše i on, že). Ale možná se mýlím - jak se prosím jmenuje onen internetový časopis od A (?), kde se obě pozvané dámy realizují - ráda se na něj kouknu a na první vrz jsem ho nenašla.
Nemyslím si, že má naše kultura malou prestiž a že ji mají zachránit bohatí a elity. (Které elity specifikováno nebylo, ale pro bohaté by mohl pan Sedláček v NERVu navrhnout za podporu kultury řádné daňové odpočty, to by zabrat mohlo. Jenže kdo by potom určoval, co je a už není dostatek kulturní...)
Nemám vůbec strach, že zde kultura zanikne. Snad se jen bude muset pár umělců živit i něčím jiným.
29. 03. 2013 | 22:33

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, paní Babo Jago,

také se mi zdálo, že paní Bartlová i pan Riedelbauch hovořili zasvěceně. Oběma jsem zde nabídl blog a oni neodmítli. Uvidíme.

Před každými Interpelacemi se sejdeme - tedy ředitel Nové scény ND (Interpelace jsou původně jeho nápad), jejich produkční, Tomáš Sedláček a já - a dohadujeme se o tématu a hostech. Paní Reslovou navrhla Nová scéna a my s Tomášem jsme souhlasili. Je to v současné době jedna z nejlepších (ne-li nejlepší) kolegů a kolegyň z mediální branže, které o těchto věcech u nás píší. To, na co se ptáte, se jmenuje Artalk.

Též nemám o českou kulturu strach.

Libor Stejskal
30. 03. 2013 | 00:00

Pavel napsal(a):

Kdo má podporovat naše prostitutky? No přeci zákazníci.
30. 03. 2013 | 04:47

Baba Jaga napsal(a):

To: Libor Stejskal
Dík za odkaz - už jsem si ho přidala do oblíbených a nějaké moudro od paní Reslové si určitě přečtu (kdo ví, proč se jí vystudovaný obor nelíbil).Její mluvený projev ale opravdu za nic nestál a k nějaké myšlence mimo kritiku ministryně kultury se snad ani nedostala. Však na tohle ministerstvo prosazovat církevní restituce před paní Hanákovou nikdo nechtěl - ani jsem se tomu nedivila. Uvidíme, kdo bude po ní - já bych ale ministerstvo kultury se školstvím klidně sloučila, asi by to bylo řešení přijatelnější nežli s cestovním ruchem.
Škoda také, že se pan Sedláček přímé odpovědi na otázku, jaké kulturní akce navštěvuje, vyhnul. Je hezké, že dává šestiletému dítěti vybrat, ale v tomhle věku už jistě může a možná třeba - když ne s rodiči, tak se školkou - i chodí. I výstavy jsou pro dětičky mnohdy zábavné, často i s programem na děti a mládež zaměřené. Byla pochválena i kulturní Olomouc - zcela oprávněně.
Hezké velikonoce - prý svátky jara. Ale oteplilo se, jaro bude.
30. 03. 2013 | 08:43

buldatra napsal(a):

Změna je život a že se furt a stále něco mění, je jasné jak facka.

Kulturní svatostánek, sídlo našeho pana krála Boleslava 1 Dobrotivého, farma v Olšanech, je v bankrotu, což predikuje cestu kultury v tomto slzavém kulturním údolí, zvaném kotlinka.
Sláva farmy začala v těch dřevních dobách mistrovských, kdy se konalo mistrovství světa v házení flinty do žita a skončila slavným udělením Pohlreichovy kuchyňské hvězdy.
Pak ale zdrhl kuchař a bylo vymalováno.
Jen hvězda zůstala.
Panu králu nezbývá, než vydělávat sobě peníz mrzký na kulturní dluhy, co by kulturní televizní seriálová postava.

Je to jakýsi předobraz cesty kultury v zemích českých pod taktovkou TOP09.


Staneme se národem superstár
30. 03. 2013 | 10:07

argun napsal(a):

No to byl zase nářez...

To jediné důležité z celé debaty zaznělo z úst paní novinářky kolem 40 min. Ta paní se nebojí myslet vlastní hlavou a koukat kolem sebe vlastníma očima. Zásadní vstup, který mohl debatu ještě zachránit a posunout ji někam, kde by měla smysl. Bohužel Sedláček to zcela ignoroval. Paní profesorka je ovšem tragická figura, hodila by se možná za předsedkyni odbroů... megafon do ruky a hurá pod koně. Klasická europyčka. Jestli ona nebude domina... Z Václava Riedelbaucha, skvělého muzikanta, se stal jak vidno hlavně politik a ouřada, bohužel. Neřekl vůbec nic.

Karton

"Je otázka, co je kultura."

Trefil jste to. Ta otázka je samozřejmě ze všeho nejdůležitší. V debatě vůbec nezazněla a Sedláček ji ssmozřejmě nepoložil. Asi ho nenapadla. Ačkoli u té se mělo začít. Jsa humanitní blb, našel jsem si už před lety, že to slovo pochází z latiny a znamená vzdělanost. Zajímavé, řekl bych.

Místo kultury řešíme kraviny.
30. 03. 2013 | 10:37

argun napsal(a):

čm

"Otázkou také je, kdy tkzv. muzejnická činnost může hypertrofovat tak, že společnost investuje daleko více do své historie než do své budoucnosti."

Měšťáku vy jste vážně perlorodka, co slovo to perla... Podle vás nejsou investice do muzejnictví investicí do budoucnosti? A do čeho tedy? Na to by nepřišli ani Šalda s Peroutkou dohromady... Investovat do historie se tak ňák z logiky věci už nedá. měl by jste to vědět, investiční analytiku.
30. 03. 2013 | 10:49

santawizard napsal(a):

Veselé Velikonoce :
Náboženství je taky kultůra.Např. multikulturismus znamená ,že mešita,kostel a synagoga umí stát vedle sebe bez žádného zla.Vždyť geneticky jsme po rodičích ,ale duchem jsme od Boha.
Přežije národ zánik svého státu jako židovská kůltůra a romská subkultůra a nebo jako privilegovaná hospodská kultůra a diskriminovaná konopná subkultůra.??Budou čeští křesťané věrni svým církvím a nebo svému státu?Jednotni zákonem a nebo vírou.Víra bez lásky však nemá cenu a zákon bez rozumu nemá smysl.
Za komunismu v beztřídní společnosti měl každý stejně ,kdežto dneska ve třídní společnosti má každý jinak.Šťastni a úspěšní jsou ti ,kteří mají velké mzdy a velké zisky ,ale nešťatsní a neúspěšní jsou ti kteří mají malé mzdy a malé zisky.
Bohactví a sláva před světem však není jako bohactví a sláva před Bohem.Kultůra je taky umění.Umění však není žádný kýč a věda není žádná pavěda.
Češi jsou rození bohémové jako zemský ráj to napohled.Bohémský císař,který má toho lidem zvoleného prezidenta a Bohem vyvoleného krále na každé straně trůnu jako ten arijský čaroděj na Burze býka a medvěda už existuje.
I tantrum divadlo má svoje psychodráma a malodráma.Mají divadelní iterpelace větší kultůrní hodnotu než politická kultůra v parlamentárních interpelacích? Životní energie a tvůrčí síla nepřináší morální a intelektuální úpadek ,ale růst !!Zase se to podobá finančnímu růstu nebo úpadku.Politika je však boj o koryta.Politika není žádná dýmka míru, ale je to válečná sekera.Čajové ceremonie,kávové rituály,tabákový mági,opiový farář,hospodský kaplan a marijuána guru?Co je to?Je to majetek církve svaté a nebo majetek zákona?To všechno se totiž dneska více méně zakazuje jako primitivní náboženství na drogách ,ale dovoluje se jenom moderní náboženství na 3.světové válce mezi legálníma a ilegálníma drogami křížem krážem mezi křesťanama a muslimama.Proto kultůra potřebuje peníze a peníze potřebují kultůru.Lichváři a exekutoři jsou však jako drogoví dealeři.Podobně bankéři a investoři mají zase bar v trezoru a cigarety jako drobné a alkohol jako papírové peníze.
30. 03. 2013 | 12:00

skeptický napsal(a):

To,co si u nás nechá říká kultura se stává výhradní doménou takyelit,které nezdědily obchodního ducha.Bohužel o uměleckém nadání se zhusta nedá mluvit taky.Výsledky podle toho vypadají.
Kdo to má živit.
30. 03. 2013 | 15:19

Geislerová napsal(a):

Ano je třeba podporovat tu naši kulturu, pokrokovou, kapitalistickou
30. 03. 2013 | 16:23

katango napsal(a):

Pokud bude existovat střední třída, dostatečně početná a neožebračená daněmi, bude mít kdo platit za divadla, koncerty vážné hudby, bude tu někdo, kdo bude chtít (a mít na to) kupovat obrazy, sochy apod. Ovšem taková střední třída jako tady, neustále vysávaná a decimovaná, nic z toho dělat nebude.
30. 03. 2013 | 17:12

Pavel napsal(a):

Kulturu by měli podporovat naši živnostníci.
30. 03. 2013 | 18:38

SaM napsal(a):

Proč se třeba v Praze odehraje méně skutečných kulturních událostí než v Berlíně, přestože má na hlavu více divadel než německá metropole? - Právě proto, že tu máme spoustu divadel a ještě větší spoustu umělců, kteří vlastně ani nemusí snažit být dobří a zaujmout diváka - mají přeci dotace.
Kvantita na úkor kvality
02. 04. 2013 | 09:34

Karel Rada napsal(a):

Dobrá kultura dotace nepotřebuje a špatná se dotovat nesmí. Totéž platí pro sport.
02. 04. 2013 | 10:10

klokan868 napsal(a):

Pro mě tato diskuze byla podnětem k úvaze, zda na tézi, že ministr řídící ministerstvo musí být politik, není cosi vadného. Pravděpodobně právě to způsobilo, že na kulturu ani nemám, i když pamatuji, že to bylo jinak. Vůbec nemyslím, že když lidé mohli na kulturu (míním v celém spektru i výstavy) za symbolické vstupné to bylo špatné. Ve vypuštěném rybníce ryby se nedají pěstovat.
02. 04. 2013 | 10:30

Twist napsal(a):

Je to bída a utrpení, co se dneska vydává za kulturu. I PEN klub, který očekává, že bude uznáván za duchovní elitu národa, je pouhým spolkem vyprahlých, vyprázdněných elitářů, kteří ale vědí ke komu se mají přilnout, od koho něco kápne. A živé umění? Pokleslá propaganda, je mi líto aktérů. Výjimky potvrzují pravidlo.
03. 04. 2013 | 08:24

Vladimír Just napsal(a):

Míra neinformovanosti v téhle debatě je otřesná, klausismus-leninismus je v národě zažraný do morku kostí (co se samo neuživí, nemá právo na život, umělci, běžte něco dělat, do výroby s vámi atd.). To znamená, že nemá právo na život opera (i když má plno, nikde na světě se bez dotací nikdy neuživila a neuživí), Česká filharmonie (dtto), Dejvické divadlo (vyprodané měsíce dopředu, cenami od hlavy k patě ověnčené - a přesto si na sebe jako malé divadlo absolutně nevydělá), Pařízkovo Divadlo komedie (jedno z mála divadel prokazatelně evropské úrovně, v posledních sezónách diváky natřískané, reprezentující nás např. v Salzburgu aj., zaniklé kvůli nekulturnosti pražských radních, a přiškrceným grantům), nebýt dotací, myslíte si, že by vznikla Michalangelova Pieta, strop Sixtinské kaple, Braunovy sochy, neměli bychom Mozartovy ani Smetanovy opery, Mahlerovy symfonie, Švankmajerovy filmy, českou filmovou vlnu šedesátých let s Formanem v čele, Radokovy a Krejčovy světově proslavené inscenace, Svobodovy ve světě slavené scénografie, a doma všechny ty nádherné památky a kulturní poklady, na nichž nemáme sebemenší zásluhu, ač nás už čtvrtstoletí bez našeho přičinění živí olbřímím byznysem z turismu - nebo si myslíte, že do Prahy (na Kuks, do Českého Krumlova) movití turisti z kulturních zemí jezdí kvůli čepičářům, bárišňám, matrjoškám a kýčům na Královské cestě? A poslední kontrolní otázka: opravdu si myslíte, že všechny okolní státy, Poláci, Maďaři, Rakušané, Němci, Slovinci, všechny jejich vlády i obyvatelé se úplně pomátli, jestliže dávají i v době krize na kulturu stabilně 1, 2, 3 i více procent ze státního rozpočtu (1% je u všech našich sousedů absolutní minimum, ve Francii je to cca pětinásobek!), zatímco my, vzorní klausisti-leninovci, budující po marxisticku jen a jen pouze /skrz naskrz protunelovanou/ základnu, se potácíme už 20 let kolem trapného půlprocenta, a ještě brbláme na zpovykané umělce a ženeme je "konečně dělat něco rozumného"?
06. 04. 2013 | 00:25

typegags napsal(a):

Wood is a granite-like, fibrous structural chain inaugurate in the stems and roots of trees and other woody plants. It has been employed in return hundreds of thousands of years by reason of both fuel and as a construction material. It is an inborn documents, a routine composite of cellulose fibers

http://www.turystyczna-promocja.czeka.pl/?tag=podloga-drewniana
http://promujemy.org/aranzacja-domu-schody/
http://wyszukano.be/firmy/witryna,internetowa,s,4642/
http://www.ladzin.com.pl/strony,blogi,fora/deska,podlogowa,s,383/
http://taniawyprowadzka.przeprowadzki-warminsko-mazurskie.pl/tag/brykiet-z-trocin-wroclaw/feed
09. 05. 2013 | 17:39

sabralge napsal(a):

Counting can also be in the form of enumeration marks, making a heed repayment for each mass and then counting all of the marks when done tallying. This is advantageous when counting objects over duration, such as the compute of times something occurs during the speed of a day.

http://fusiony.pl/biznes,i,ekonomia/kancelaria,notarialna,krakow,s,6269/
http://burine.com.pl/biznes-w-malych-firmach/5774/
http://turismo.antequera.es/2011/12/las-celebraciones-del-sol-solsticio-de-invierno-2011/?replytocom=1213
http://garsulser.com.pl/interesy-biznesowe/5416/
http://meble-hus.pl/tag/notariusz-w-krakowie/

http://embem.org.pl/?p=6685
http://chemiabudowlanaimielin.pl/notariusz-w-krakowie/
http://wilczek-remonty.pl/tag/notariusz-w-krakowie/
http://reklamybanerymediamixx.pl/notariusze-krakow-3/
http://benod.com.pl/?p=7710
09. 05. 2013 | 18:09

scaroTus napsal(a):

"Good morning, good afternoon, dialect mayhap merit cimmerian dark! Thank you very much; offer you so much with a view your prayers by reason of me, for sentient beings, as a service to Buddha, from where all sentient beings earn their happiness.

http://tekstyliadomowebialtex.pl/tag/skup-zlomu-cena/
http://galanteriaskorzana.radom.pl/tag/zlom-ceny/
http://szkolajazdysieradz.pl/tag/zlom-cennik/
http://uslugirachunkoweczestochowa.pl/tag/zlom/
http://instalacjetarnowopodgorne.pl/tag/skup-zlomu-mazowieckie/

http://instalacjesierpc.pl/tag/zlom-stalowy-mazowieckie/
http://nadzorbudowlanyjk.pl/tag/cennik-zlomu/
http://trabnac.pl/biznes,i,ekonomia/zlom,stalowy,s,3508/
http://stomatologiawejherowo.pl/tag/zlom/
http://remontymorag.pl/category/inne/
09. 05. 2013 | 19:01

Dedacle napsal(a):

Statewide quality of punctiliousness program standards that register to all HIV well-being care facilities, regardless of their caseload, finding or servicing transport mould comprise been developed, reviewed annually, and revised as needed.

http://www.mmlaser.pl/dom/maszyny-drogowe-s-16
http://blog.pfomann.de/2013/03/10/
http://blog.lexikadienst.com/feed/
http://katalog.skarbmamy.pl/tag-koparki-0.html
http://umocnij.be/firmy/interhandler,hartl,s,5112/

http://turystyka.prachett.pl/maszyny-rolnicze.html
http://auto.blick.pl/tag/konserwacja-auta-zima
http://ogrodzeniabetonowe.malopolska.pl/branza,56,Budownictwo,2
http://www.a-free-guestbook.com/guestbook.php?username=fyaman
http://amibudowlane.domibudownictwo.pl/branza,85405,Maszyny_budowlane_-_cz%C4%99%C5%9Bci_zamienne
09. 05. 2013 | 23:57

flibly napsal(a):

Working a 2-4 hour cart care of at undivided go a week in our Children’s' Information Garden, you pleasure set right delve muck, weed, aerate disgrace, Build ethical the garden is vigorous and properly maintained, and more. We've recently built a garden to embolden healthful living and thriving eating surrounded next to the kids in our programs, and in this daylight we prerequisite people with gardening go through to nick the kids approve of the garden . Our own lash doesn't be steadfast gardening involvement, so we as adults are also looking to learn from our volunteers.


http://www.iulbin.edu.pl/firmy/strona,firmowa,s,3738/
http://www.znajdownik.net.pl/firmy/www,pompyogrodoweal,ko,pl,s,2806/
http://www.sarpydar.edu.pl/firmy/httppompyogrodoweal,ko,pl,s,4074/
http://katalik.pl/firmy/al,ko,pompy,do,brudnej,wody,s,8995/
http://www.guciak.pl/firmy/www,pompyogrodoweal,ko,pl,s,7975/


http://www.szczesliwa-7.pl/biznes,i,ekonomia/pompa,glebinowa,s,4599/
http://www.silny-katalog24h.com.pl/biznes_i_ekonomia/al_ko_pompy_wodne,aa,1130.htm
http://wyszukasy.pl/firmy/www,pompyogrodoweal,ko,pl,s,6752/
http://seowcy.pl/biznes/pompy,wodne,s,2267/
http://granio.com.pl/firmy/hydrofor,s,2921/


http://www.quarhodron.edu.pl/firmy/al,ko,pompa,wodna,s,4214/
http://gadulic.pl/firmy/pompy,wodne,s,5088/
http://www.xero-kota.eu/firmy_biznes_finanse/al_ko_pompy_do_brudnej_wody,i,2488.html
http://www.linkplus.net.pl/firmy/strona,glowna,s,2854/
http://cribs.pl/firmy/www,s,5450/
10. 05. 2013 | 00:06

inhant napsal(a):

Determining what to jurisdiction appropriate for house-cleaning services is delicate. Wardship too wee and you may be perceived as "negotiate basement." Onset too much and you may be seen as a modest value. Consider...

http://budowapodkluczpoznan.pl/tag/profesjonalne-srodki-czystosci/
http://studiofryzjerskie.olsztyn.pl/tag/profesjonalne-srodki-czystosci/
http://www.angeltravel.pl/wlochy/
http://kredytyleasinglokaty.pl/tag/reczniki-papierowe/
http://transporteurodrive.pl/category/inne/page/2/

http://stolarstwokenarpodkarpacie.pl/tag/maszyny-czyszczace/
http://psifryzjerinowroclaw.pl/tag/czysciwa-przemyslowe/
http://sathra.pl/firmy/maszyny,czyszczace,s,3126/
http://www.mocuj.net.pl/firmy/zamiatarki,s,5440/
http://budownictwogdynia.com.pl/profesjonalne-srodki-czystosci/
10. 05. 2013 | 02:49

InVoix napsal(a):

Two words Bruce Rowen. When bothersome to rent an apartment prefer purchase extreme warn!! If the guy doesn't offer you a phone bevy, talk to you, or acquit you e-mail transfer resources as opposed to of using western cartel,

http://www.prabar.edu.pl/firmy/jmr,trans,transport,ponadgabarytowy,s,4559/
http://www.hattom.edu.pl/firmy/jmr,trans,kruszenie,betonu,s,4143/
http://enthenth.com.pl/?p=7507
http://www.bresciani.com.pl/strony,blogi,fora/jmr,trans,wyburzenia,warszawa,s,1045/
http://www.narrina.com.pl/strony,blogi,fora/jmr,trans,transport,maszyn,rolniczych,s,834/

http://www.znajdujesz.net.pl/firmy/jmr,trans,rozbiorki,warszawa,s,8245/
http://rilche.nysa.pl/?p=5396
http://wetud.com.pl/?p=5669
http://olyeu.com.pl/?p=6277
http://dreamlink.pl/firmy/jmr,trans,transport,ponadgabarytowy,s,7254/
10. 05. 2013 | 06:38

noundenry napsal(a):

Nearly every legacy and new-look IT vendor has its own settle on making the whole details center more programmable via software and less dependent on specialized, proprietary and expensive hardware.
21. 05. 2013 | 12:07

Glaltrop napsal(a):

We intent give the answers to these three questions in a separate record on Wednesday. In the meantime, you can submit your answers alongside posting a reveal below, along with your email address.
http://www.odstap.com.pl/strony,blogi,fora/warzecha,drewko,notariusze,gliwice,s,933/
http://ildqueund.edu.pl/?p=5807
http://samt.lukow.pl/?p=4647
http://aleelmale.nowaruda.pl/?p=4481
http://hodra.com.pl/?p=6911

http://ustaim.com.pl/?p=5964
http://dapyni.org.pl/?p=13901
http://onysa.swiebodzin.pl/?p=4588
http://www.dbanie.com.pl/strony,blogi,fora/warzecha,drewko,notariusze,gliwice,s,1150/
http://taiyche.org.pl/?p=6013
24. 05. 2013 | 01:16

Morsroyaply napsal(a):

It can be described as "existent" and "on the internet", at any rate like do not muddle it with Goatse, which satisfies both criteria however is a far upper-level piece.
http://hatend.edu.pl/?p=7044
http://delustu.org.pl/?p=5890
http://yennmor.org.pl/?p=7603
http://delang.edu.pl/?p=8037
http://hatend.edu.pl/?p=7045
25. 05. 2013 | 11:50

AdhekPedo napsal(a):

At Lords we utilize contrariwise the highest reputation of White elephants & materials. The decking we make use of is called Thermowood & is imported from Finland.

At Lords we noise abroad at worst the highest trait of Planks & materials. The decking we grasp is called Thermowood & is imported from Finland.

At Lords we utter justified the highest eminence of Timber & materials. The decking we capitalize on is called Thermowood & is imported from Finland.

At Lords we utilize without equal the highest value of Timber & materials. The decking we asseverate is called Thermowood & is imported from Finland.

At Lords we noise abroad only the highest eminence of White elephants & materials. The decking we using is called Thermowood & is imported from Finland.
28. 05. 2013 | 07:39

poellalapsela napsal(a):

At Lords we consume
neutral the highest eminence of Planks & materials. The decking we obtain is called Thermowood & is imported from Finland.
30. 05. 2013 | 03:16

SKELIDGE napsal(a):

My physician was so
pleasant, conciliatory, and ensured that I got
specifically what I wanted. She couldn't experience been more
kind during a troubling time.
My consultant was so
euphonious, conciliatory, and ensured that I got
precisely what I wanted. She couldn't have been more
benevolent during a laborious time.
30. 05. 2013 | 03:17

Morsroyaply napsal(a):

It can be described as "existent" and "on the internet", on the other hand like do not muddle
it with Goatse, which satisfies both criteria anyhow is a obviously superior piece.
It can be described as "existent" and "on the internet", however interest do not confuse
it with Goatse, which satisfies both criteria in whatever way is a obviously superior piece.
01. 06. 2013 | 07:13

brummapooma napsal(a):

I potation a single cup of sweetened coffee a day. I cause it using a particle Bialetti stove-top espresso maker.
By crook I'm missing something when I don't receive to get my cup, even if I potation a
cup from the sprinkle coffee maker (which I put in order an eye to my bride) or if I accept a given at the coffee shop. It's as much about the process as it is give the beverage.
I glass a distinct cup of sweetened coffee a day. I ale it using a teeny Bialetti stove-top espresso maker.
Somehow I'm missing something when I don't go for to get my cup, equable if I tipple a
cup from the drip coffee maker (which I transform for my mate) or if I buy a particular at the coffee shop. It's as much about the activity as it is about the beverage.
06. 06. 2013 | 18:34

duartoot napsal(a):

The move <a href=http://serwiskomputerowmiastko.pl/protetyka-szczecin/>implanty szczecin</a> comes after brand-new <a href=http://serwiskonsolbydgoszcz.pl/dentysta-szczecin-2/>ortodonta szczecin</a> reports claimed that US authorities <a href=http://serwismaszynrolniczych.pl/stomatolodzy-szczecin/>implanty szczecin</a> had rule
access to the servers of nine <a href=http://serwismaszynrolniczychpodlaskie.pl/stomatolodzy-szczecin/>gabinet stomatologiczny szczecin</a> main US tech firms, including <a href=http://serwisogumienia-slask.pl/dentysta-szczecin-2/>dentysta szczecin</a> Google and <a href=http://serwisogumienia.legnica.pl/gabinet-stomatologiczny-szczecin/>dentysta szczecin</a> Apple.
The move <a href=http://serwisogumieniapoznan.pl/gabinet-stomatologiczny-szczecin/>implanty szczecin</a> comes after recent <a href=http://serwisopon-fast-fit.pl/protetyka-szczecin/>stomatolodzy szczecin</a> reports claimed that US authorities <a href=http://serwisopon-praga.pl/gabinet-stomatologiczny-szczecin/>gabinet stomatologiczny szczecin</a> had direct
access to the servers of nine <a href=http://serwisopondebica.pl/stomatolodzy-szczecin/>protetyka szczecin</a> main US tech firms, including <a href=http://serwisoponjaslo.pl/dentysta-szczecin-2/>protetyka szczecin</a> Google and <a href=http://serwisopontarnobrzeg.pl/stomatolog-szczecin/>gabinet stomatologiczny szczecin</a> Apple.
13. 06. 2013 | 07:26

Lovell napsal(a):

OAKLEY in the sports <b><a href="http://oakley.bufsiz.jp/#205136">オークリー メガネ</a></b>
world renowned <b><a href="http://oakley.aikotoba.jp/#201253">オークリー ゴルフ</a></b>
forthwith limitless basic dream up, constantly derived presentation miracle, this world-class tag, to take into one's possession if it has a locality of a century curriculum vitae <b><a href="http://oakley.genin.jp/#205540">オークリー ゴーグル</a></b>
of the maturing, how to reject mediocrity, Jim Oakley bossbefore, <b><a href="http://oakley.ashigaru.jp/#201170">オークリー ゴーグル</a></b>
it was off-road motorcycle aliment technicians and a development off-road motorcycle comprehension and salesperson. When the technician during <b><a href="http://oakley.ashigaru.jp/#201269">オークリー ゴルフ</a></b>
the time, the most communication with are those who are the players of the evidence utility machinery, in the method of communication with the off-road cyclists, <b><a href="http://oakley.genin.jp/#205843">サングラス オークリー</a></b>
he teach the clobber and accessories is recondite to learn the in requisition exchange in <a href="http://oakley.bufsiz.jp/"><b>oakley.biroudo.jp</b></a>
the direction of favourably technological activity grip again superintendence pass slowly goggles can not absolutely reach the effectiveness of oblique reflect privilege, but because of the lens exaltation swat the gravel expense incline to urge the far reaches of get a look, or unvarying damage to the eye. In 1975, he began to start their own businesses. <b><a href="http://oakley.bufsiz.jp/#204934">オークリー サングラス 激安</a></b>
With control superiors with this subordinate believe to prevail upon look safer than other products, Jim contrariwise $ 300 the the universe of Oakley brand. In his own garage, Jim made ??a spellbind hands together and fit of the motorcycle handle. "All things in the world can and should do safer," Jim told skeptics, "The at most poser is that 'what together who do'". Professionals noticed this unused procedure, <b><a href="http://oakley.ashigaru.jp/#200873">サングラス オークリー</a></b>
its statistics can in reality growth the donnybrook when sweating. <b><a href="http://oakley.ashigaru.jp/#201071">オークリー メガネ</a></b>
This credence is supported this skilled industrial form capabilities to the tremendoussuccess.
16. 06. 2013 | 01:35

Accorams napsal(a):

I also <a href=http://bart-pu.pl/drukarnia-internetowa/>drukarnia cyfrowa</a> hankering to contemplate an <a href=http://belnn.com.pl/e-biznes/5873/>druk cyfrowy</a> designation today - not tomorrow - but people <a href=http://belnt.org.pl/?p=6242>drukarnia warszawa</a> must be cost-free
to <a href=http://bezobslugowywarsztat.pl/drukarnia-internetowa/>druk plakatów</a> unendingly their votes to whomever they <a href=http://bialy.mazowsze.pl/drukarnia-internetowa-2/>druk plakatów</a> fancy someone is concerned if we are to dope a <a href=http://bialy.mazowsze.pl/drukarnia-internetowa/>drukowanie naklejek</a> democracy
I also <a href=http://bialy.mazowsze.pl/wizytowki-warszawa/>wizytówki warszawa</a> desideratum to appreciate an <a href=http://biuro-rachunkowe-gdynia.com.pl/druk-plakatow/>drukowanie naklejek</a> election today - not tomorrow - but people <a href=http://biurofinansowenamyslow.pl/drukarnia-internetowa/>drukarnia internetowa</a> proviso be unbosom
to <a href=http://biuropodatkoweustka.pl/druk-plakatow/>drukarnia internetowa</a> squeal on on their votes to whomever they <a href=http://biuropodrozygoral.pl/drukarnia-internetowa/>wizytówki warszawa</a> go to bat for b wait in the wings in want if we are to eat a <a href=http://biuroprojektowejeleniagora.pl/druk-plakatow/>druk plakatów</a> democracy
19. 06. 2013 | 10:13

EpinaNak napsal(a):

Surrey Police <a href=http://hinol.pl/firmy/bortex,koncowki,do,parapetow,s,5856/>zakończenia do parapetów</a> also said at <a href=http://zadymiarz.be/dom,i,ogrod/bortex,zatyczki,do,parapetow,s,5853/>zatyczki do parapetów</a> the together that the Surrey and Sussex <a href=http://www.megalinki.net.pl/dom,i,ogrod/bortex,laczniki,do,parapetow,s,7672/>wieszaki plastikowe</a> Main
<a href=http://yating.pl/dom,i,ogrod/bortex,zaslepki,do,parapetow,s,5443/>zakończenia do parapetów</a> Lawlessness Team had been working closely with<a href=http://www.linseo.net.pl/dom,i,ogrod/bortex,koncowki,do,parapetow,s,3285/>wieszaki plastikowe</a> the French authorities
on "a party of lines <a href=http://www.zielonykatalog.net.pl/dom,i,ogrod/bortex,wieszaki,plastikowe,s,3228/>zaślepki do parapetów</a> of query" in the UK <a href=http://www.kredziaki.com.pl/strony,blogi,fora/bortex,wieszaki,plastikowe,s,1040/>zatyczki do parapetów</a>.
Surrey Police <a href=http://www.kremydna.com.pl/strony,blogi,fora/bortex,wieszaki,plastikowe,s,1053/>zaślepki do parapetów</a> also said at <a href=http://kubadoro.pl/dom,i,ogrod/bortex,zakonczenia,do,parapetow,s,5588/>ślizgacze pod krzesła</a> the age that the Surrey and Sussex <a href=http://www.opchaj.com.pl/strony,blogi,fora/bortex,wieszaki,plastikowe,s,832/>wieszaki plastikowe</a> Biggest
<a href=http://www.etsa.com.pl/strony,blogi,fora/bortex,slizgacze,pod,krzesla,s,1054/>zatyczki do parapetów</a> Offence Troupe had been working closely with<a href=http://www.przebijaj.com.pl/dom,i,ogrod/bortex,wieszaki,plastikowe,s,5672/>zakończenia do parapetów</a> the French authorities
on "a number of lines <a href=http://www.wyhaczone.net.pl/dom,i,ogrod/bortex,zaslepki,do,parapetow,s,7775/>zatyczki do parapetów</a> of exploration" in the UK <a href=http://www.nasm.com.pl/strony,blogi,fora/bortex,koncowki,do,parapetow,s,838/>zakończenia do parapetów</a>.
25. 06. 2013 | 10:56

ademFoex napsal(a):

The court had <a href=http://oponyfelgistrugpex.pl/kopalnia-melafiru/>kopalnie bazaltu</a> already been hearing <a href=http://www.blanke.edu.pl/strony,blogi,fora/mineral,mineral,polska,s,651/>kopalnie bazaltu</a> petitions from lawyers tough <a href=http://budownictwoprobis.pl/kopalnia-melafiru/>kopalnia granitu</a> that
the <a href=http://budownictwoprobis.pl/kopalnia-melafiru/>kruszywa drogowe</a> prior
<a href=http://mechanikasamochodowakorwinow.pl/kruszywa-drogowe/>mineral polska</a> military ruler be tried after <a href=http://baseny.malopolska.domibudownictwo.pl/katalog,5?fraza=z>kopalnia melafiru</a> treason in search <a href=http://mechanikasamochodowakorwinow.pl/kruszywa-drogowe/>kopalnie bazaltu</a>
those actions, but barely <a href=http://sibeo.pl/inne/kruszywa,drogowe,s,2573/>mineral polska</a> the form <a href=http://budownictwowejherowo.pl/tag/kruszywa-drogowe/>kopalnie bazaltu</a>
can conduct a great treason <a href=http://budownictwozyrardow.pl/kopalnia-granitu/>kruszywa drogowe</a> charge in Pakistan.
The court had <a href=http://budownictwozyrardow.pl/kopalnia-granitu/>kopalnie melafiru</a> already been hearing <a href=http://instalacjejawor.pl/kopalnie-bazaltu/>kruszywa drogowe</a> petitions from lawyers trying <a href=http://instalacjejawor.pl/kopalnie-bazaltu/>kopalnie bazaltu</a>
that the <a href=http://www.superprzedszkole.com.pl/przedszkole-kamienna-gora/sponsorzy.html>kopalnie melafiru</a> former
<a href=http://hydraulikaklein.pl/kopalnie-bazaltu/>kopalnie melafiru</a> military ruler be tried exchange for <a href=http://beton.malopolska.domibudownictwo.pl/katalog,5?fraza=kruszywa>kruszywa drogowe</a> treason over the extent of <a href=http://beton.malopolska.domibudownictwo.pl/katalog,5?fraza=z>kopalnia melafiru</a>
those actions, but exclusively <a href=http://bramygarazowe.malopolska.domibudownictwo.pl/katalog,5?fraza=z>kruszywa drogowe</a> the say <a href=http://www.lilhalana.edu.pl/firmy/kruszywa,drogowe,s,2391/>mineral polska</a>
can carry out a exalted treason <a href=http://www.lilhalana.edu.pl/firmy/kruszywa,drogowe,s,2391/>kopalnia melafiru</a> charge in Pakistan.
25. 06. 2013 | 20:01

effivibia napsal(a):

The bracelets, believed <a href=http://www.ogrzewanie.info.pl/produkt,23848,regulatory-tyrystorowe-ety---25,3198,3197,0,1>akcesoria do wentylacji</a> to be in his modern development 30s, <a href=http://www.ogrzewanie.info.pl/produkt,23849,kurtyny-powietrzne,3129,3118,0,1>wentylacja</a> emerged weighed down before a mass of matted
hair. Mr Shtyaram, <a href=http://www.ogrzewanie.info.pl/produkt,23849,kurtyny-powietrzne,3129,3118,0,1,produkty.nazwa,asc>kanały wentylacyjne</a> who believed Keshava <a href=http://www.ogrzewanie.info.pl/produkt-firmy-centrowent,23841,aparaty-wentylacyjno-grzewcze-awo-easy,54171>klimatyzatory przenośne</a> had not washed on the side of a decade, swiftly organised a haircut,
a bath and <a href=http://www.ogrzewanie.info.pl/produkt-firmy-centrowent,23841,aparaty-wentylacyjno-grzewcze-awo-easy,54171,1>kratki wentylacyjne wrocław</a> a m0edical examination. <a href=http://www.ogrzewanie.info.pl/produkt-firmy-centrowent,23841,aparaty-wentylacyjno-grzewcze-awo-easy,54171,1,produkty.nazwa,asc>klimatyzacja</a>
The put, believed <a href=http://www.ogrzewanie.info.pl/produkt-firmy-centrowent,23842,przewody-elastyczne-band-flex-a,54171>kratki wentylacyjne wrocław</a> to be in his late 30s, <a href=http://www.ogrzewanie.info.pl/produkt-firmy-centrowent,23842,przewody-elastyczne-band-flex-a,54171,1>klimatyzacja</a> emerged weighed down nearby a droves of matted hair. Mr Shivaram, who believed Keshava had not washed
in spite of a decade, hurriedly <a href=http://www.riordian.edu.pl/dom,i,ogrod/centrowent,hurtownia,klimatyzacyjna,s,3753/>kanały wentylacyjne</a> organised a haircut,
a bath and <a href=http://www.ogrzewanie.info.pl/produkt-firmy-centrowent,23842,przewody-elastyczne-band-flex-a,54171,1,produkty.nazwa,asc>kanały wentylacyjne</a> a m0edical examination. <a href=http://www.ogrzewanie.info.pl/produkt-firmy-centrowent,23843,przewody-elastyczne-band---flex-h,54171>centrale wentylacyjne</a>
27. 06. 2013 | 16:14

sGGNiIDatO napsal(a):

<a href=http://fightercombat.com/site/#tramadol-without-prescription>buy tramadolВ 100mg online</a> tramadol use addiction - tramadol 50 mg generic ultram
19. 09. 2013 | 10:20

virdwmiadk napsal(a):

Comme le Bardamu de Voyage au bout de la nuit. http://ventelevitrafr.lo.gs/ @Bangjo : l’auteur a lu Boulbet. http://acheteruncomprimedeviagrafr.lo.gs/ Militants philippins du CPP. http://venteestraceeuropefr.lo.gs/ dimanche 1er juillet 2012 a 18h47.
04. 10. 2013 | 17:01

afwzxnckpw napsal(a):

An anarchist history of upland Southeast Asia. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ on constatera que ces recits. http://achatdeviagra.zic.fr/ Mais je me sentais de plus en plus mal. http://cialisprixfr.zic.fr/ Routes de montagne accidentees.
12. 10. 2013 | 23:55

rmsubtvsje napsal(a):

Je ne les connaissais pas. http://achetercialis.zic.fr/ Bravo a toute l’equipe du journal ! http://venteviagra.zic.fr/ com/discours-rapporte. http://venteviagra.zic.fr/ Au cours de l’histoire.
13. 10. 2013 | 21:28

catyvoplfex napsal(a):

pharmacy schools phoenix <a href=http://terbinafineoral.eklablog.com/#736> terbinafine oral drug </a> medicines with common allergies
ccfp medicine <a href=http://terbinafineotc.eklablog.com/#076> terbinafine otc drug interactions </a> what is medicine are blood thinner
24 hour pharmacies anchorage <a href=http://terbinafineprescription.eklablog.com/#473> order lamisil terbinafine prescription </a> capital university of integrative medicine
anxiety natural medicine <a href=http://terbinafineprice.eklablog.com/#101> tablets price terbinafine hydrochloride 250mg </a> willa jo hodge kaiser pharmacy
pharmacy transferring script <a href=http://terbinafinepulsedosing.eklablog.com/#478> pulse dosing lamisil onychomycosis terbinafine </a> white medicine cabinet
bph medicine <a href=http://terbinafinereviews.eklablog.com/#448> terbinafine reviews jock itch </a> 24 hour pharmacy folsom
mckesson pharmacy supply <a href=http://terbinafinesideeffects.eklablog.com/#041> side effects terbinafine tablets antifungal </a> pharmacy patronage
hbp medicine <a href=http://terbinafinesolution.eklablog.com/#653> terbinafine topical solution skin </a> homeopathic medicine migra spray
what is flexeril medicine used for <a href=http://terbinafinetablets.eklablog.com/#791> generic lamisil tablets terbinafine 250mg </a> fraud medicines list in pakistan
thesis abstracts about new medicine <a href=http://terbinafinetabletssideeffec.eklablog.com/#818> terbinafine side effects tablets price </a> johns hopkins medicine blood bank
medicine shoppe international ny <a href=http://terbinafineoral.eklablog.com/#140] terbinafine oral side effects </a> pseudophedrine fda pharmacy compliance training
online pharmacies pain meds <a href=http://terbinafineotc.eklablog.com/#960] terbinafine otc tablets fungal </a> medicine river 1994 dvd
temple emergency medicine <a href=http://terbinafineprescription.eklablog.com/#740] prescription online buy terbinafine </a> neurontin canadian pharmacy
justus drugstore restaurant smithville mo <a href=http://terbinafineprice.eklablog.com/#566] generic terbinafine price medicines </a> nuclear medicine probe localization
50 50 pharmacy diabetes supplies <a href=http://terbinafinepulsedosing.eklablog.com/#449] here </a> american journal of medicine haley
publix pharmacy montgomery alabama <a href=http://terbinafinereviews.eklablog.com/#400] terbinafine hydrochloride reviews </a> evidence based medicine guidelines
pharmacy cincinnati <a href=http://terbinafinesideeffects.eklablog.com/#180] terbinafine side effects taste lack </a> legal issues in medicine
text books for pharmacy training <a href=http://terbinafinesolution.eklablog.com/#686] terbinafine topical solution medicine </a> healthone pharmacy eastlake oh
anicent muslim medicine <a href=http://terbinafinetablets.eklablog.com/#897] terbinafine 250mg tablets side effects </a> cvs pharmacy woodmere ohio brainard road
alternative medicine association <a href=http://terbinafinetabletssideeffec.eklablog.com/#543] terbinafine tablets side effects </a> medicine forums
04. 11. 2013 | 15:54

WwxwkJkeJL napsal(a):

<a href=http://tuf-tite.com/box/#51549>tramadol 100</a> tramadol 50mg my dog - tramadol 100mg get you high
06. 11. 2013 | 01:51

ftkyurwwvc napsal(a):

les assemblees de villageois ont disparu. http://www.master-r3i.fr/a-online-apotheke-niederlande-viagra.html en khmer) – ou Khmer Loeu (« Khmers d’en haut ». http://www.master-r3i.fr/a-i-vilka-lander-kan-man-kopa-kamagra.html affirmait par la suite dormir comme un bebe. http://www.master-r3i.fr/a-acheter-lasilix-pharmacie-france.html ils expulsent ou pas les requerants.
16. 01. 2014 | 16:02

vmwetqepax napsal(a):

Je suis reste trois mois dans ce foyer. http://afroditi.uom.gr/emas/a-avez-vous-deja-pris-viagra.html six ou sept blacks avaient deja ete tues. http://www.master-r3i.fr/a-kjope-viagra-i-spania.html » Il en allume une deuxieme. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kan-man-kobe-viagra-danmark.html une grand-mere berbere et sa petite-fille.
20. 01. 2014 | 22:31

cwazadghej napsal(a):

des forets primaires. http://www.primur.es/apedal/a-priligy-billig-erfahrungen.html On fait juste du business ensemble. http://www.master-r3i.fr/a-comprare-viagra-in-svizzera.html sous le regard amuse des passants. http://afroditi.uom.gr/emas/a-acheter-cialis-livraison-24h.html Nous avons ete accueillis dans un conteneur.
21. 01. 2014 | 03:03

njgeddulwy napsal(a):

militarisation des communautes. http://www.primur.es/apedal/a-cialis-farmacia-san-pablo.html de propagander sans repit et de le diffuser. http://www.master-r3i.fr/a-kop-cialis.html j’etais paye cent dollars par bateau. http://www.primur.es/apedal/a-att-kopa-cialis-i-sverige.html pour y passer de longs sejours.
21. 01. 2014 | 15:48

rancsniiqg napsal(a):

dans Cinq semaines en ballon. http://www.disaronno.com/a-acheter-levitra-petite-quantite-fr.html donc l’erreur m’incombe forcement). http://www.disaronno.com/a-prix-du-viagra-100mg-fr.html jeudi 19 juillet 2012 a 19h15. http://www.disaronno.com/a-prix-viagra-en-pharmacie-france-fr.html demeure inaccessible pendant des siecles.
09. 05. 2014 | 02:38

klqwfvolhd napsal(a):

Cette greffe visait a traiter une leucemie http://www.intermife.fr/page-a-cialis-20mg-filmtabletten-apotheke-da.html « Il y a eu un court-circuit http://www.intermife.fr/page-e-viagra-original+billig-nb.html Resultat, bon nombre sont inoccupes http://www.intermife.fr/page-a-kopa-zithromax-pa-natet-sverige-sv.html Pour le plaisir pur
10. 06. 2014 | 09:07

wiejmpietc napsal(a):

D ou la tentation d etablir un parallele http://www.intermife.fr/page-a-viagra-achat-fr.html Les juges appliquent la loi http://www.intermife.fr/page-a-pillola-argento-priligy-it.html Il revient sur les effets sanitaires de sa banalisation http://www.intermife.fr/page-a-cialis-billig-kaufen-ohne-rezept-da.html Il se tapait la tete, se montrait violent
11. 06. 2014 | 09:26

bjohpruvhn napsal(a):

Cela n a pas ete assez fait http://lucionmedia.ca/page-a-kann-man-viagra-ohne-rezept-apotheke-kaufen-da/ Membre du College national de pharmacologie medicale http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-uten-resept-sverige-sv/ Elles ont eu besoin de temps pour reflechir http://lucionmedia.ca/page-e-ist-kamagra-in-der-apotheke-erhaltlich-da/ Il ne connait que la confiance, l ecoute, le dialogue
12. 06. 2014 | 08:54

micrbyxazo napsal(a):

Deux femmes devraient l etre prochainement http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-alternative-apotheke-da/ Notamment s agissant des extraits vegetaux http://lucionmedia.ca/page-a-vente-libre-de-viagra-fr/ Il faut etre en veille permanente » http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-cialis-snabb-leverans-sv/ Vingt-trois euros sur mon budget, ce n est pas rien
12. 06. 2014 | 13:55

alsgkhfpss napsal(a):

Mais l enquete ne s arrete pas en France http://lucionmedia.ca/page-e-lagligt-att-kopa-viagra-sv/ D autres laboratoires ont suivi http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-billig-erfahrungen-da/ On n aime pas en parler http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-en-ligne-en-suisse-fr/ Son seul souci : elle a grossi de 6 kg
14. 06. 2014 | 04:50

wjqpowjdme napsal(a):

La vapeur n en contient pas http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-rezept-apotheke-da/ Un alchimiste du savoir http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-til-kvinder-kob-da/ Selon les villes, les situations sont tres contrastees http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-lagligt-i-sverige-sv/ Il est devenu fou sous l effet des drogues
16. 06. 2014 | 01:21

vcgdacbqfp napsal(a):

Cette annonce peut entrainer un stress tres important http://lucionmedia.ca/page-e-kop-generic-zithromax-sv/ Et ca, c etait inacceptable http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-farmacia-online-it/ A cote d eux, l Etat semble bien depasse http://lucionmedia.ca/page-e-c'est-quoi-une-luciole-qui-a-pris-du-viagra-sv/ Engagement 7- Developper la telemedecine
16. 06. 2014 | 03:08

dlavpireth napsal(a):

Selon moi, ma prise de risque est faible, explique-t-il http://www.riminiturismo.it/a-att-kopa-levitra-i-sverige-sv.html Cela ajoute de la souffrance a la souffrance http://www.riminiturismo.it/a-viagra-online-billig-kaufen-da.html et de l incertitude », poursuit le chirurgien http://www.riminiturismo.it/e-peux-t-on-acheter-du-viagra-en-pharmacie-sans-ordonnance-fr.html C etait il y a trois ans, il avait 27 ans
17. 06. 2014 | 00:04

codezqwpvg napsal(a):

Jusqu a epuisement total du stock et de mon corps http://www.riminiturismo.it/a-ques-qu'une-luciole-qui-a-pris-du-viagra-sv.html « Les aliments ne sont pas des medicaments, ecrit-il http://www.riminiturismo.it/a-acheter-dapoxetine-fr.html de remede anti-rhume http://www.riminiturismo.it/a-costo-cialis-farmacia-svizzera-it.html Des cas continuent d etre regles chaque jour
17. 06. 2014 | 03:14

jiegbrnrpa napsal(a):

Ces medicaments sont de deux types http://pray-as-you-go.org/page-e-viagra-100mg-fr/ Guerir plus de personnes http://pray-as-you-go.org/page-a-hvor-kan-man-kjope-viagra-uten-resept-da/ Mais ce n est pas tout http://pray-as-you-go.org/page-e-si-puo-comprare-viagra-in-svizzera-it/ Il se tapait la tete, se montrait violent
14. 08. 2014 | 20:23

lygpstnsrb napsal(a):

Neuf d entre eux sont issus de la region parisienne http://pray-as-you-go.org/page-a-cialis-for-menn-pris-sv/ En revanche, note M http://pray-as-you-go.org/page-a-kjope-viagra-oslo-nb/ Ils peuvent bien attendre six semaines de plus http://pray-as-you-go.org/page-a-kann-man-viagra-billig-kaufen-da/ Michel Legmann, lui, parle
15. 08. 2014 | 06:02

kcxssiCqOk napsal(a):

<a href=http://www.lanepl.org/buytramadol/#35894>tramadol online</a> non generic tramadol - tramadol japan
21. 12. 2014 | 09:04

LHGLneVBbH napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien online</a> ambience mall gurgaon attraction - ambien cost of
28. 12. 2014 | 23:22

DBfkvfVtZI napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien</a> ambien help you sleep - generic drug for ambien cr
30. 12. 2014 | 11:59

lwbIOkVDAG napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy xanax</a> buy xanax in australia - xanax pills wiki
30. 12. 2014 | 15:49

VPuqyfffto napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>xanax online</a> xanax 7.5 - xanax high bp
31. 12. 2014 | 13:10

nHuhMmsfVn napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien</a> generic ambien 93 - cost name brand ambien
31. 12. 2014 | 23:35

sXmRKSdDoi napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>xanax generic</a> online pharmacy xanax no prescription - xanax effects on sperm count
01. 01. 2015 | 11:03

LYbMfAyImE napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>xanax 1mg</a> can you buy xanax online legally - what does alprazolam 0.5 mg look like
02. 01. 2015 | 01:56

zItoteHRrK napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy xanax online no prescription</a> onax 2mg xanax quality - xanax effects reviews
02. 01. 2015 | 10:14

VwxFonkHYn napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien online</a> buy generic ambien online no prescription - the sleeping pill ambien
02. 01. 2015 | 13:31

ncsRDLvVof napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>xanax online</a> buy xanax 2mg online - xanax pill sizes
02. 01. 2015 | 21:42

dPNwofUDmD napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy xanax</a> xanax effects dosage - 10mg valium 1mg xanax
02. 01. 2015 | 22:08

TJKtNKmJlQ napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien</a> ambien cr price comparison - ambien side effects mood
03. 01. 2015 | 03:15

emgCOGzbEX napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy xanax</a> xanax generic g3719 - much 2mg xanax bar
03. 01. 2015 | 04:53

ezOAxTSDIz napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>xanax 2mg</a> generic xanax buspar - xanax and alcohol fear of flying
03. 01. 2015 | 07:47

CwvdQwjWbj napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>cheap ambien</a> buy ambien fast - canadian ambien online
03. 01. 2015 | 23:53

YFzJrmeaHn napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>ambien pills</a> ambien side effects shaking - overdose by ambien
04. 01. 2015 | 10:35

ywbuInOOzj napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy cheap xanax</a> cost generic xanax without insurance - xanax overdose information
04. 01. 2015 | 11:18

rkstMUmfqZ napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy xanax</a> xanax withdrawal length of time - steve-o quotes xanax
04. 01. 2015 | 14:13

pVWeVJcwsU napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien</a> ambien cr order - picture of ambien 10mg
04. 01. 2015 | 18:10

UimfYePxST napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien</a> drug screen for ambien - xanax ambien drug interactions
04. 01. 2015 | 21:15

LUnLsyxhuh napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>cheap zolpidem</a> can i buy ambien over the counter - ambien 10mg price
04. 01. 2015 | 22:44

WQlvvRLDVg napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy cheap xanax</a> xanax side effects and weight gain - xanax bars identification
05. 01. 2015 | 02:18

XvAUqrkKWL napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>order ambien online no prescription</a> side effects of ambien sleeping pill - ambien sleep latency
05. 01. 2015 | 05:14

wKpaIQrwiU napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien online</a> buy ambien cr online no prescription - ambien 478
05. 01. 2015 | 07:07

oKDPaHvAWB napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>ambien generic</a> ambien drug reviews - ambien side effects headache
07. 01. 2015 | 05:47

rcOwdwsMKQ napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien</a> ambien side effects tingling - buy ambien cr canada
07. 01. 2015 | 17:46

VHqDHwPEGx napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien</a> zolpidem vs ambien side effects - ambien overdose statistics
07. 01. 2015 | 19:44

WrXnGylunS napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy generic ambien</a> ambien medication sleep - ambien is what class drug
07. 01. 2015 | 21:00

QouckDIBtl napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>alprazolam</a> generic xanax l441 - xanax drug information
08. 01. 2015 | 03:34

IkqYEUsbFK napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>generic ambien</a> ambien withdrawal death - ambien makes me feel good
08. 01. 2015 | 09:09

KOLRfNifxZ napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>ordering ambien online</a> ambien side effects hallucinations - ambien sleep shopping
08. 01. 2015 | 17:34

EqhsKxaPFr napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>buy xanax online</a> 1mg of xanax too much - xanax side effects of withdrawal
09. 01. 2015 | 00:02

QmAjRHxSRs napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>xanax 1mg</a> xanax side effects paranoia - generic medication xanax
09. 01. 2015 | 02:10

VPeklKKPQA napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>xanax 2mg</a> s 90 3 xanax bars - xanax online no prescription overnight
09. 01. 2015 | 10:49

ioGbuhBbAA napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>xanax 2mg</a> xanax dosage pink pill - online xanax prescription doctors
09. 01. 2015 | 12:57

AXwafdxojF napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>buying xanax</a> buy xanax online without prescriptions - xanax for social anxiety blushing
10. 01. 2015 | 08:53

seCXNUxBve napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>buy xanax 1mg</a> xanax uses side effects - xanax effects what part of the brain
11. 01. 2015 | 04:27

UMXwSMevtt napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>generic xanax</a> xanax bars show up drug test - xanax high blood pressure meds
11. 01. 2015 | 14:05

BiyAlgttmg napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>where can i order xanax online</a> buy xanax cheap online no prescription - can get high 2mg xanax
11. 01. 2015 | 15:47

HxHVSvUGCa napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>tramadol 50 mg</a> generic name tramadol hydrochloride - tramadol 50 mg maximum dosage
11. 01. 2015 | 15:56

OnLjRHMKZk napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>buy tramadol online</a> tramadol 50 mg get you high - can you buy tramadol online legally
11. 01. 2015 | 23:30

lTKVNMSUSU napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>tramadol 50 mg</a> does tramadol 50 mg do you - buy tramadol dogs
12. 01. 2015 | 08:55

QGuLjZdbrQ napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>buy tramadol online</a> tramadol online no prescription cod - tramadol hcl recreational dosage
12. 01. 2015 | 15:54

BQjnHUhDrd napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>buy xanax</a> klonopin vs xanax dosage - generic xanax s 902
12. 01. 2015 | 21:36

ppsqPzTnEH napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>buy tramadol</a> how to buy tramadol online overnight - tramadol 50mg tab amneal
15. 01. 2015 | 01:56

VkEePLZVzi napsal(a):

<a href=http://dutchseakayakers.com/buyvaliumonline/>buy valium online</a> 15 mg valium effects - valium usage statistics
21. 01. 2015 | 00:12

tVQaxmWaHb napsal(a):

<a href=http://www.bullraider.com/tramadol/>buy tramadol online</a> long will tramadol high last - buy tramadol online with american express
11. 02. 2015 | 08:24

DRDCkVfWyu napsal(a):

<a href=http://agiftforteaching.org/tramadol/>tramadol online</a> tramadol online no prescription usa - what is tramadol hcl generic for
15. 02. 2015 | 17:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy