Nenecháme Vás urážet

30. 10. 2008 | 14:48
Přečteno 35018 krát
Několik měsíců už nad tím přemýšlíme. Pár týdnů na tom pracujeme. A zítra, tedy v pátek 31. října to konečně spustíme. Aktuálně.cz se rozhodlo, stát se prvním českým zpravodajským serverem, který bude důsledně administrovat diskuse pod všemi články (tedy nejen pod blogy osobností, kde se debaty moderují bezmála rok a půl), ale i pod články v sekcích Z domova, Ze zahraničí, Ekonomika a další.

Již žádné vulgarismy, urážky a rasistické výkřiky pod články o politicích, Romech, ruském či americkém prezidentovi. Chceme nabízet prostor všem, kdo chtějí (a umějí) si vyměňovat své názory bez nich.

A říci se to dá i naopak. Nemáme sebemenší zájem na tom, abychom naše stránky propůjčovali nadávkám, hrubým výpadům či nezákonnostem.

Je možné, že to někteří budou považovat za cenzuru. Přísně vzato to cenzura není: nabízíme jakési hřiště (námi provozovaný prostor pro výměnu názorů) a máme právo na něm určovat pravidla.

Nicméně pokud někdo na tom výrazu trvá, nemíníme mu jej upírat. Ano, budeme cenzurovat vulgarismy, nadávky, urážky a další příspěvky, které subjektivně považujeme za nepřípustné (viz Pravidla diskuse na Aktuálně.cz).

Jak to tedy bude od pátečního časného rána vypadat? Všechny debaty pod zpravodajskými články na Aktuálně.cz bude od této chvíle po celý den sledovat několik administrátorů a s ohledem na výše zmíněný kodex smažou příspěvky, u nichž dojdou k závěru, že porušují zdejší pravidla.

Jde o několik desítek lidí, kteří se samozřejmě budou střídat. Nejsou to stroje, je možné že jim občas něco unikne (není naším záměrem „strojově“ zachytit úplně vše). Mají k ruce soupis stejných pravidel, ale jejich přístup se bude jistě v detailech mírně lišit (někdo může vyhodnotit jako urážku něco, co u druhého projde; nedá se to vyloučit, ale budeme se snažit postupem doby co nejvíce „sladit noty“).

Stejně tak je pravděpodobné, že v prvních dnech nám to nepůjde tak "hladce", jak bychom si představovali.

Čili nemůžeme garantovat stoprocentní „čistotu“ diskuse, budeme se ale ze všech sil snažit, aby se Vám na Aktuálně.cz debatovalo co nejpříjemněji a nejkorektněji.

Závěrem mi dovolte, abych zde uveřejnil odkaz na jeden ze svých starších blogů, v němž jsem se dotkl tématu moderování internetových diskusí v zahraničí (viz Jak cenzurovat a moderovat internetové diskuse). Srovnání s naším prostředím není bez zajímavosti. A navíc budete vědět, co nás (možná) v budoucnosti čeká ;-)

Takže nezbývá než Vás poprosit, abyste nám drželi palce a pozvat Vás:

Přijďte si k nám popovídat o všem, co Vás zajímá. Nenecháme Vás urážet, nadávat Vám a vystavovat Vás hrubým útokům.

P.S. Moderování debat pod blogy se prakticky nemění. Nadále je budu moderovat ve stejném stylu já, od příštího týdne ve spolupráci s jedním zkušeným kolegou z redakce Aktuálně.cz, kterého Vám záhy představím (doplněno 31. 10. 2000, 00:10 hod)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

tím pádem bude Aktuálně otevírat diskuse u článků o cikánech?
30. 10. 2008 | 15:00

stejskal napsal(a):

Ano, pane neo. A moderovat.

Libor Stejskal
30. 10. 2008 | 15:01

neo napsal(a):

stejskal.

podle dosavadních zkušeností tam zbyde tak maximálně 5 příspěvků:)
Jenže kdo posoudí, zda se jedná o rasismus?
30. 10. 2008 | 15:09

JK napsal(a):

Tak to cenzorum nezavidim.

Jeden cas sem delal moderatora na jednom foru a cist vsechny ty prispevky lidi, z nichz mnozi maji v hlave piliny, a rozhodovat, co se musi smazat a co je jeste v norme, je naprosto ubijejici prace. To je snad lepsi kopat prikopy :)
30. 10. 2008 | 15:12

Kolemjdoucí napsal(a):

No, panečku! Tak jestli se vám to podaří, tak smekám.

A jestli někomu nezávidím, tak těm, kteří se budou muset těmi s prominutím sračkami probírat a oddělovat zrno od plev.

Takový "administrátor" by měl pobírat zvláštní příplatek na nákup "krásné" literatury. Anebo si alespoň po každé hodině strávené moderováním přečíst stránku z Dášeňky nebo Krtečka...

Každopádně držím palce.
30. 10. 2008 | 15:13

Gerd napsal(a):

A nebojíte se, že časem diskutující přejdou na označení s jiným významem, např. oslovení příteli bude dotyčný myslet jako urážku? Jak vůbec budete hodnotit krajové dialekty a nadávky v nich? Nebo zastaralá slova s dnes odlišným významem, např. šelmo, ve středověku jedna z nejtěžších urážek?
30. 10. 2008 | 15:13

jj napsal(a):

myšlenka mi připadá zcestná. nejde o to, jestli někdo mluví sprostě, ale jestli mluví k věci. a to nedohlídáte. možná ani hlídat nechcete.
typicky : na měření inteligence 115 není nic sprostého.
30. 10. 2008 | 15:24

fafnir napsal(a):

a safra,a to Paroubek zatím vyhrál jen krajské volby.Nu což,čeština opět rozkošatí,mozek se pocvičí,a zase budeme překládat z češtiny do češtiny.Starší jsou trénovaní,mladší se naučí.
30. 10. 2008 | 15:27

martys napsal(a):

to budete mít dost práce pane Stejskale :-)) já to vidím tak že asi nemáte nic na práci
30. 10. 2008 | 15:31

stejskal napsal(a):

Nebojíme, pane Gerde,

už jsem si to vyzkoušel na těchto blozích. Dá se to myslím "ukočírovat". Ona si totiž drtivá většina lidí poměrně přesně dokáže představit, co je míněno jako hrubá urážka či vulgarismus, akorát si to občas nechce přiznat ;-)

Pane jj, jestli mluvíte k věci či ne, nechť posoudí ostatní. My se pokusíme jen garantovat, aby zde na sebe lidé hrubě a vulgárně neútočili. Ono to totiž v diskusi řadě lidí dost vadí.

Ááááá, dobrý den, pane fafnire. Už jsem Vás tu dlouho neviděl. Však Vy to zvládnete, většinu Vašich textů o Romech jsem nakonec už ani mazat nemusel ;-)

Libor Stejskal
30. 10. 2008 | 15:36

bay napsal(a):

vcelku mi to nevadí... poslední dobou se tu nedají diskuze skoro číst - každá je okamžitě zaspamována kopírovanými příspěvky od několika nicků (a daleko méně IP adres)... i když je fakt, že taková žumpa jako na Novinkách tu ještě není
30. 10. 2008 | 15:36

SuP napsal(a):

Zajímavý pokus.
Nic se nemá přehánět, ani použití vulgárních a sprostých slov, byť to někdy pro gradaci myšlenky je důležité. Když slyším, jak mezi sebou mluví pubertální mládež v dopravních prostředcích ale zejména mimo ně, občas mě jímá hrůza, co jsme je nechali od sebe odkoukat...
I když - myslíte, že se dokážete vyrovnat například se stylem debaty pana Ratha? Typickým příkladem slovního projevu člověka, který ač nepoužije vulgární výraz, dosáhne takového výsledku, jako kdyby žumpu vyvezl a na protivníka vylil? Podle mě zde v diskusích jde zdaleka nejvíc o urážky, dehonestace a sprosťárny, které otravují ovzduší, než o vulgarismy. Fandím tomu pokusu a pokud se Vám toto podaří eliminovat, klobouk dolů.
Mimochodem - nebyl ten Havlův poslední příspěvek objednán tak trochu jako rozcvička?
30. 10. 2008 | 15:36

JAHA napsal(a):

Gratulujem redakcii k takemuto rozhodnutiu a drzim palce. Ved kto dobre ovlada jazyk a ma dobru slovnu zasobu, dokaze o niekom napisat, ze je "blb" (to uz mi od zajtra urcite neprejde:-)) i slusne. No cenzuru by potrebovali nielen reakcie citatelov, ale i mnohe prispevky autorov, aby neurazali. Takych bolo v poslednom case tiez niekolko.
30. 10. 2008 | 15:51

skeptický napsal(a):

K otevření školy pro cenzory gratuluji.
Budoucí kontrubice k očištění našich medií v rámci EU je jistě nevykulkovatelná.
30. 10. 2008 | 16:19

Frante napsal(a):

Návrh: Bylo by užitečné, když se myší najede na nadpis příspěvku, aby se ve žlutém obdélníčku zobrazil celý jeho obsah. Technicky to jde a bylo by to usnadnění, příspěvky by se nemusely zvlášť otevírat. Zkuste navrhnout zlepšovák
30. 10. 2008 | 16:23

stejskal napsal(a):

Byl, pane SuPe ;-)

Dobrý nápad, pane Frante, zkusím to našim IT lidem navrhnout.

Libor Stejskal
30. 10. 2008 | 16:46

Pocestny napsal(a):

A, výborně, akce "Čisté huby"!!!
Doufám, že to dopadne lépe, než s těma rukama.

blahopřeji k upgrade na vyšší level, kolektivismus je podstatou neprůstřelnosti české byrokracie - konají sice lidé, ale zodpovídá systém.

MU HA HA.

Nastává doba Mirků Dušínů.....
30. 10. 2008 | 16:47

Vico napsal(a):

Tak to páteční ráno bude kalné
30. 10. 2008 | 16:58

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane editore,

říkáte Vulgarismy?A co ještě?
Věděl už Jaroslav Vrchlický,
že HOVNO smrdí vždycky.
Všichni "národní buditelé"považovali občasné použití slov periferních za obohacení slovníku.

Nazývání věcí pravými jmény ssebou nese i risika vulgarisace pojmů.Některé objekty a scénky v politickém životě,mnohé činy a jednání současníků lze ohodnotit slušným výrazivem pouze za notného skřípění zubů.Vyjádření nesouhlasu je zajisté pochopeno,alestupeň odsouzeníhodnosti je neznám.V tom právě tkví kvalita a barevnost našeho těžkého a složitého jayka.

Nádávky a hanlivá pojmenování jsou součásti našeho života.Když je někdo VŮL,má kravské nápady,je třeba aby mu to někdo sdělil.Má-li někdo prasečí ksicht a ještě eskaluje situaci vepřovou rozmluvou nemůže se divit,že dostane přízvisko SVIŇA.
Když se dostane do povědomí čtenářů ještě doprovodný komentář,kterak svini od plného koryta odsunouti nelze,vznikne celkem velmi popisná a pravdivá glosa.Co více si přát?

Zajisté, na těchto blozích máme občas ožehavou tématiku.Je sice účelné (chci-li sdělit svůj názor)podřídit se formátu diskuze,však nekompromisní a přiléhavé formy sdělení vyvolají v mnohých,hlavně těch,kterých se věc bezprostředně dotýká,rozbujelé emoce a menší kontrolou použitého výraziva.
Proč,byste chtěl mazat?Každý takový exces pouze naprosto přesně diagnostikuje postavení a úroveň.Mnohdy osvětlí i zamlžené kontury původů nesouladu,či svinstev. Už jste zapoměl na příkladnou debatu na blozích pana Kostlána?

Že se občas stane a někdo chce někoho připravit o zuby- no to se v životě stává.Nebuďme tak úzkoprsí.Mnohý kopanec do řitě má stejnou vzdělávací hodnotu jako jeden semestr filosofie.
A stokrát omílané výrazivo popisující třebas komunistický hnus je natolik fádní,že nikoho nevruší.Je proto nutná obnova frází i s použitím obecných vulgarismů.Komunisty a podobnou pakáž je třeba permanentně nasírat,aby si nemysleli,že jsou zde vítaným společenským jevem.
Tak prosím zase nepřehánět a nelítat od zdi ke zdi.Vždyť jsme doprdele jen lidi.

Zdraví Ivan.
30. 10. 2008 | 17:05

grőssling napsal(a):

Blogování a diskuse k blogovým článkům je velká přednost elektronických nad tištěnými médii, která pomůže těm tištěným k zániku.
To co píše editor NYT Paul k editorování je příznačné.
"Každý si přece může založit svůj blog nebo své noviny a psát si tam co chce." Připadá mi to jako názor jednoho ekonoma, který před deseti lety říkal : " Tak si tu automobilku taky založte ".
Neboli natvrdo, kdo má peníze a je vlastník, rozhoduje o tom co se bude psát. Řeči, že redaktoři jsou ve své práci nezávislí na názoru vydavatel jsou nesmysl. Nicméně, každá práce v rámci mantinelů se dá dělat tak i tak . Doufejme, že půjde o to eliminovat nesmysly a vulgarity.
Problém na mediálním trhu nastává tehdy, kdy je těch majitelů periodik příliš málo a to je příklad České republiky.
30. 10. 2008 | 17:09

Čochtan napsal(a):

No to jsem zvědav. Podle kterých kriterií se bude mazat ? Neměl by cenzor citovat co smazal ? Aby dokázal že smazal oprávněně ? Co kdyby se mazala pouze inkriminovaná slova ?
Ryšavec na Romea maže i za slovo "cikán". Ten blb by smazal i K.H. Máchu! :-))
No vidíte pane Stejskale, a to jsem 10 minut přemýšlel jak ho pojmenovat. Korektně a výstižně. Nakonec jsem dal přednost výstižnosti.

Co diskuzím opravdu chybí, je struktura. Podívejste se na německý Focus, tam to vyřešili velice dobře.
Dále chybí občasné shrnutí diskuze, to by byla úloha bloggera. Blogger by měl mít povinnost alespoň jednou za dva dny udělat malé shrnutí, k jakým poznatkům diskuze došla.
30. 10. 2008 | 17:09

Fraser napsal(a):

Budete ty prispevky mazat beze stopy, nebo budou skryvany, pripadne nahrazovany nejakym textem? Ve vasem vlastnim zajmu bych je spis skryval ;). Usetrite se flame(y) na tema 'tohle jste mohli nechat' atd.

Docela by me zajimal psychologicky profil takoveho 'administratora'. Ja bych to po tydnu delal stylem Ctrl+A, Del.
30. 10. 2008 | 17:10

RA napsal(a):

o některých tematech nebude povolena diskuse, ale není to cenzura , to jen aby se ty problémy neukazovaly , a tudíž se nedaly řešit. Třeba pozitivní diskriminace menšiny , která je ovšem negativní diskriminací většiny.
30. 10. 2008 | 17:12

Čochtan napsal(a):

Tak tohle je krásný !!!
"Mnohý kopanec do řitě má stejnou vzdělávací hodnotu jako jeden semestr filosofie."

Gratuluji Ivane !!!!
30. 10. 2008 | 17:13

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
Pes děkuje, protože pes umí vynadat i bez sprostých slov.

PS Docela by mně zajímalo, jak by to dopadlo, dyby někdo vložil jako příspěvek citát ze Svejka nebo text některé ze současných písní (nakonec i na Plastikách by se dalo smlsnout).

to ostatní :
Jsou blogy, kde se nesprosťačí ale diskutuje. Já vím, ti kdo jsou z Ostravy budou muset trochu tečkovat.
30. 10. 2008 | 17:13

Pocestny napsal(a):

BBC-
The New Labour has announced that its symbol of Rose will be changed into a condom because it better describes its political stance and social role.

A condom stops production, kills future generations, serves only to those, who are inside, the others are living in a fake feeling of a security whilst being buggered up.

Who may understand this step apalling, humiliating a naughty is kindly asked to SHUT UP or alternatively told to FCUK OFF!!

Your Gratefuly Lord of Public Manipulation
30. 10. 2008 | 17:23

grőssling napsal(a):

Paní pso, které to jsou ? Nějak jsem jich moc nenavštívil.
30. 10. 2008 | 17:23

Ivan Hochmann napsal(a):

Haff,Hahaf,

teď jsem Vám to řekl.Hádejte co.Ben je sice jiná rasa jako Vaši ratli,ale jazyk používá stejný.Nepřeji Vám slyšet jeho vulgarismy,kterými častuje občasné chodce kolem našeho plotu.Sic jej občas plísním ,ale je to jako hrách na stěnu házeti.On si prostě hafá jak mu tlama narostla.Je ovšem smutné,že pouze já vím o jeho dobré pacifistické povaze.To víte jaký pán takový krám.

A vůbec nám nevadí,že se nás lidé bojí,protože jsme šediví, staří,a máme jiné způsoby.
Komu se to nelíbí ať si prdel políbí.Ivan.

P.S. Jak se daří vzácná paní? Ivan.
30. 10. 2008 | 17:45

Ládik napsal(a):

Čeština je dost bohatá na to, aby se názor dal spisovně vyjádřit. Budou se mazat i odkazy?
30. 10. 2008 | 17:59

Tupelo napsal(a):

Pane Stejskale, myslim, ze krok dobrym smerem, uvidime v praxi, ale pokud budou mit diskuze pod clanky stejnou uroven jako pod blogy, tak tam snad i zavitam ;). Mozna by Vam pomohlo kdyby zustalo (a treba se preneslo i sem) tlacitko pro ctenare, kterym se da upozornit na vulgarni prispevek, takze byste v tom nebyli sami ale n aurovni diskuze by se podileli i ctenari.
30. 10. 2008 | 17:59

Ivan Hochmann napsal(a):

Ještě nakonec panu Stejskalovi.

Mnohokrát jsem chtěl naznačit,či sdělit panu Stejskalovi,že diskuze na těchto blozích mohou být zneužívány vyčůranými chytráky.Jsou blogeři,kteří mohou umně využívat námětů a hlavně následných vášnivých diskuzí ku zdokonalení vlastních (třebas knižních) uměleckých,novinářských,pedagogických záměrů.Mnozí bloggeři (hlavně ti nejaktivnější)také tak bezpochyby učiní.

Mě to pane Stejskale ,vůbec nevadí.Už jsem si zvykl,že se kdekdo snaží tahat rozumy,peníze,ženy,majetky jiných.Je to už taková doba.

Tuto pasáž jsem našel ve vašich PRAVIDLECH také proto,že se občas snažím číst mezi řádky.

Nebo se snad mýlím? Ivan.
30. 10. 2008 | 18:03

fafnir napsal(a):

děkuji za škatulku ,pane Stejskale,ale rád bych upřesnil,zatím jste mi nic nesmázl,tak jaké skoro?
30. 10. 2008 | 18:23

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, že pan Stejskal jistě velmi dobře ví, kteří straničtí propagandisté využívají tento blog a jak za to inkasují od zatím ještě svobodného publika. Ale najednou, po volbách, že, ejhle i objeví se tlak, jako již v minulosti mnohokrát, velmi morální a jistě rovněž pro někoho velmi potřebný. Republiku si totiž rozvracet nedáme..,
30. 10. 2008 | 18:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Stejskale,
věta v příspěvku jednoho autora blogu ve znění "pakliže momentálně právě nesouložila s nějakým z jejích velice vlivných milenců" podle Vás nepatří mezi "příspěvky obsahující obscenity"?
30. 10. 2008 | 18:36

ivan kraus napsal(a):

Pane Stejskale,-

Je to dobré opatření. V zahraničním tisku je to běžná věc. Kdo chce napsat dopis nebo příspěvek do diskuze může psát co chce, ale nesmí dělat osobní výpady a urážet pisatele textu, ani ostatní přispěvatele. Nemůže šířit xenofobii. Totéž platí o vulgarismech. Nesmí prostě porušit jistý normální a slušnostní kodex.
Ve slušných novinách, časopisech nebo elektronických mediích není prostě pro podobné invektivy místo.
V některých mediích je editace usnadněna tím, že každý přispěvatel se musí přihlásit svým jménem a uvést svou pravou
Děláte správné rozhodnutí, i když to nebude jistě snadná práce.
Ale třeba si těch pár lidí na opatření zvykne a časem budete míň práce míň.
Zdravím Vás

Ivan Kraus
30. 10. 2008 | 18:46

ivan kraus napsal(a):

P.S.
Zatraceně !
/to se snad smí, i když to zní jako z Jiráska../
vypadlo mi a kamsi odskotačilo slovo ADRESU./uvést svou pravou../

Ivan Kraus
30. 10. 2008 | 18:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

děkuji všem za zajímavé postřehy.

Z některých mám ovšem pocit, že jde o mírné nedorozumění. V diskusích na těchto blozích se NIC nemění. Budu je moderovat úplně stejně jako dosud, snad jen s tím rozdílem, že od příštího týdne se o tuto práci budu dělit s kolegou, jehož Vám záhy představím.

Co se mění, je přístup k diskusím pod zprávami na Aktuálně.cz. Podívejte se schválně na některé z nich, zejména ty o politice. Slovo "žumpa" je myslím v tomto případě spíše eufemismem.

A tak budeme tyto diskuse moderovat stejně jako nyní moderujeme blogy. Ne proto, abychom omezovali výměnu názorů, ale jen a jen proto, aby si zde mohli názory vyměňovat i lidé, jimž hulvátství a vulgarita vadí (tedy mám na mysli jejich nejdrsnější verbální podoby, na jejich měkkčí formy jsou editoři krátcí).

Libor Stejskal

P.S. Nebojte, paní pso, Švejka ani jiné citáty nemažu (tedy pokud jsou označeny jako citát a jejich zjevným záměrem není někoho konkrétního hrubě urazit)

P.S.S. Jen pro informaci, ten tým několika desítek administrátorů pro diskuse pod zprávami, úpravy systému, školení, sestavení manuálů, jež pojednávají technickou stránku věci, mi zabraly více než měsíc. Jestli má tento krok nějakou souvislost s volbami, tak maximálně tak s těmi zářijovými v Bavorsku či Rakousku.
30. 10. 2008 | 18:51

stejskal napsal(a):

Ne, podle mne nepatří pane Matyáši.

Omlouvám se, pane fafnire, byl to žert.

Pane Hochmanne, svobodná a otevřená diskuse, byť vedená na základě určitých pravidel, je vždy zneužitelná. Stejně jako demokracie. Nicméně stále ani k jednomu nevidím dobrou alternativu.

Libor Stejskal
30. 10. 2008 | 18:56

Zacheus napsal(a):

To Libor Stejskal: Nepřeceňuji se, ale myslím,že jsem pochopil,oč Vám jde. I já se domnívám, že by diskuse měla být prosta urážek a dehonestací,což se mj. týká i náboženského přesvědčení ( mám na mysli nejenom křesťanství a judaismus, ale také například islám nebo hinduismus). Přeji Vám i Vašim kolegům hodně trpělivosti a jemnou ruku při zvážení, co je ještě svoboda projevu a co již je urážlivý útok proti této svobodě. Hezký večer.
30. 10. 2008 | 18:58

Karel Mueller napsal(a):

Dobrý večer pane Stejskal,
zcela Vám schvaluji cenzuru z hlediska hrubých a primitivních urážek. Je to jen trapné a úroveň to celkově snižuje.
Ovšem jsem zvědavý, jak si cenzoři poradí s choulostivými tématy a konstatováním pravd, které z hlediska politické korektnosti nejsou právě košer.
Nechám se překvapit.
30. 10. 2008 | 19:00

Jemnický napsal(a):

Pan Stejskal
Ivan Hochman 30.10.2008 17:05:17
Čochtan 30.10.2008 17:09:47
Oba příspěvky stojí za uvážení. Někteří autoři blogů se diskuse dále neúčastní. Shrnutí by měl mít na starosti také autor blogu.
Jadrnosti ve výrazech bych se neobával. Sprostota od evidentního blba nemůže urazit. Dopřejte nám naši denní dávku emocí. Jak jsem vám pane Stejskale již psal, více se obávám politické sprostoty a demagogie, viz článek o těch Zaorálkových vidlích. Tato politická vulgarita je daleko horší a nebezpečnější, protože neočekává diskusi a tříbení názorů, ale stádní poslušnost. A fakt by mě kurva sralo, bejt zase naši jejich pracující.

Pardon, ujely mi nervy, když jsem si na ty vidle vzpoměl.

Přeji sokolí oko.
J. Jemnický
30. 10. 2008 | 19:03

bigjirka napsal(a):

no, uvidíme... btw, Hašek byl amorální bolševický gauner
30. 10. 2008 | 19:03

stejskal napsal(a):

Pane Frasere,

ano, smazané příspěvky v diskusi pod zprávami zůstavájí v systému (narozdíl od blogů, kde nenávratně mizí - jde totiž o dva různé redakční systémy).

Nicméně ani já ani administrátoři se do žádných flame pouštět nebudeme. Ani nikomu nic nebudeme dokazovat. necháme na čtenářích, ať posoudí, zda pracujeme dobře, spolehlivě, posuzujeme nestranně. Pokud dojdou k jinému závěru, brzy to poznáme na poklesu návštěv a náš zaměstnavatel z toho jistě vyvodí důsledky.

Jinak každý, kdo poruší zdejší pravidla a jeho text bude smazán, na to bude v diskusi upozorněn.

Libor Stejskal
30. 10. 2008 | 19:04

bigjirka napsal(a):

Jemnický, vidím to jako soumrak tohoto blogu, protože PC je rána nudou do hlavy. ale již jsem řek.. uvidíme
30. 10. 2008 | 19:05

Zacheus napsal(a):

To Karel Mueller. Naprosto souhlasím a také se nechám překvapit. Jedno je jisté - překročení zásad tzv. politické korektnosti, pokud se tak děje formálně slušnou formou, by nemělo být důvodem k "cenzuře".
30. 10. 2008 | 19:06

bigjirka napsal(a):

aby si tu nakonec pan cenzor nemusel vystačit s arschleckery bloggerů
30. 10. 2008 | 19:06

stejskal napsal(a):

Díky, pane Jemnický,

budeme Vaše přání potřebovat.

Ne že by nápad pana Čochtana nebyl dobrý, ale nemohu (a popravdě řečeno ani nechci) blogery do ničeho nutit. Ono to totiž ani dost dobře nejde. Nic jim neplatím, píší zde jen proto, že chtějí (samozřejmě že tím někteří sledují nějaké své zájmy, třeba politické).

Jen tak pro zajímavost: Do dnešního dne jsem oslovil na sedm set potenciálních blogerů (řadu zejména z řad politiků-poslanců všech částí politického spektra jsem naopak odmítl: nechci, aby se zde z toho stalo ryze stranické fórum). Blog jich zde píše něco přes sto padesát.

Opravdu si myslíte, že jsem v postavení, kdy mohu ty nejlepší a nejzajímavější autory, které oslovuji, do něčeho nutit? ;-)

Třeba pana profesora Halíka, jenž předběžně blog přislíbil (něco jako budete sem psát, musíte pokaždé sepsat závěr diskuse a navíc se jí aktivně zúčastňovat)? Kolik by nás tu asi na tu výměnu názorů zůstalo? ;-)

Libor Stejskal
30. 10. 2008 | 19:11

Al Jouda napsal(a):

Tak to ma byt, tak je to spravne !
30. 10. 2008 | 19:12

stejskal napsal(a):

Díky, panové Zachee i Muellere.

Budeme se snažit mazat co nejméně.

Libor Stejskal
30. 10. 2008 | 19:13

Germanicus napsal(a):

Nóó já tady nejsem moc dlouho, ale je fakt, že p. Stejskal tu dosud určitou úrověň udržel a udržuje. Úroveň diskuzí na Novinkách a Idnes je často příšerná (nebo aspoň byla, já to už dlouho nesleduji).
Ale, jak známo, určitá část diskutujících se diskuze zúčastňuje nejen proto, aby se vyjádřila k danému blogu, ale aby si pokecala (a navzájem vynadala, případně pochválila) s ostatními diskutujícími. Často pak druhá část diskuze se už moc nezajímá o samotný blog, ale mění se v určitý svérázný chat (nicméně občas velmi zajímavý).
Navrhuji proto dohled (cenzuru) rozdělit na dvě části. Autora blogu maximálně chránit před nadávkami a vulgarismy. Ale tu část diskuze, kde se vyměňují názory pouze mezi diskutujícími, nechat trochu volnější (tak asi jako dosud).
30. 10. 2008 | 19:18

bigjirka napsal(a):

po vyhodnocení aktuálních cenzurních zásahů se loučím na neurčito. kdo chce kontakt, napište na mejla
good luck
30. 10. 2008 | 19:21

Jemnický napsal(a):

Pane Stejskale,
v žádném případě jsem nemyslel shrnutí diskuse na dané téma jako povinnost a nutnou podmínku pro autory blogu. Ale něco autor napsal, v lepším případě vyvolal i zajímavou diskusi, a tak bych očekával, že i sám diskusi zhodnotí a pro sebe i pro nás vyvodí závěr. Prof. Hořejší se o to snaží. Příspěvek pana Čochtana mi připadá pro zvýšení úrovně blogů podnětný. Toť vše.

Vaší práce si opravdu vážím a na případné blogy pana Halíka se těším.
30. 10. 2008 | 19:42

pavla napsal(a):

Dobrý večer, pane Stejskale, prosím, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Nevím ale, jestli je to technicky proveditelné. Není možné, aby byly diskuse pod články dělané stejnou formou jako pod blogy? Děkuji za odpověď.
30. 10. 2008 | 20:18

hrubá záplata napsal(a):

Nejsem častým přispěvovatelem v diskuzích, ale jekožto čitatel příspěvků musím uznat, že ač mnohdy s názory p. Stejskala nesouhlasím, jsem mu vděčen, že udržuje diskuze pod blogy v čitatelném stavu.
30. 10. 2008 | 20:30

RUMCAJS napsal(a):

Ach !
Můj život přestává mít smysl.
30. 10. 2008 | 20:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Takže, pane Stejskale, vše budete nadále cenzurovat podle svého subjektívního uvážení. Nic nového, tak nač tento blog?
30. 10. 2008 | 20:33

Martin napsal(a):

Mne by zajimalo, jestli neplanujete nejak umoznit logovani (trebas pres centrum email), ktere by pripadne v diskusich umoznilo pouzivat nejake filtry.
30. 10. 2008 | 20:34

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Germanicus:
"Autora blogu maximálně chránit před nadávkami"
A kdo ochrání diskutéry před nadávkami od autorů? Kolikrát jsem si tady přečetl od pana Doppelt B. doppelt Dr., že jsem hlupák...atd. Ne že by mi to od toho pána vadilo, ale vadí mi nekorektnost zdejší cenzury.
30. 10. 2008 | 20:38

Pumprlidentlich napsal(a):

Paroubek může psát o hlupácích a Beránek o lhářích? Čím to?
30. 10. 2008 | 20:39

Viewer napsal(a):

Verim, ze by bylo dobre, kdyby administratori diskuzi pod clanky stejne jako pan Stejskal a jeho budouci kolega zde pod blogy meli naordinovanu po urcite dobe pauzu od teto cinnosti nejmene na jeden mesic. Domnivam se totiz, ze po urcite dobe clovek vykonavajici takovouto cinnost zakonite otupi na ukor kvality toho, ceho se snazi docilit. Ocenuji neunavnou praci pana Stejskala zde, nicmene se domnivam, ze ve srovnani s diskuzemi na techto blozich pred rokem, tyto do jiste miry upadly ve sve kvalite, zejmena diky zvysene toleranci dehonestaci nekterych ucastniku namirenych proti zdejsim diskuterum, blogerum ci jinym osobam, stejne jako skupinam lidi. A proto nekteri lide s diskuzi odchazeji. Je to skoda.
30. 10. 2008 | 20:45

vlk napsal(a):

Jakkoliv je to dost podivné,musím souhlasit s bigjirkou.

Soudím totiž, že diskus e pod blogy je dostatečně , řekněme kvalitní, a jednodušší diskutujííc , schopní pouze nadávek poměrně rychle vyšuměli a vyšumí. Pár si jich pamtuji, ale dnes, s vyjímkou Mouchy tu po nic není ani stopy.

A pokdu někdo ostřeji formuluje názor, bud e cenzurován? Navíc velmi proměnlivými měřítkyrůzných lidí. Co projd e ráno, může narazit odpoledně. U cenzora navíc pracují osobní preference a antipatie. Tohle je záležitost i generační. Na začátku jsem si naivně myslel, že tady bude nejvíce zastoupena generace 20-35, tak jako jince. Dnes tvrdím, že mezi dobrými diskutujícími jsou zejména lidé 50 a výš. I když pár hodně dobrých mladých tady taky je. Namátkou Tom, z těch nejmladších nebo Rumcajs z těch už trošku pokročilejších. Ale redakce Aktuálně, to je jiná káva. To je vesměs mláděž. Nic proti ní. Ale jejich životní zkušenost a životní postoje jsou trochu jiné.

A přiznám, že mi cenzurovaná diskuse vadí už předem. Zejména u kontrocverznějších témat typu nepřizpůsobiví spoluobčané. Vadí mi formálně superkorektní postoj, který není schopen pojmenovat věci pravým jménem. Takhle s e nikam nedostanem.
Politiky bych nešanoval vůbec,. ANi ty neblogujííc.Kdo se na politiku dá, musí tohle unést. Jinak s e měl dát na balet.
Nepíši to ze strachu o s voji osobu. Naposled jsme byl smazán asi před dvěma měsíci, kdy jsem Bursíka nazval buršem, jak jsme s oblibo d ělával před tím. No editor mne smáznul. Nebyl zas až tak velký problém v následném příspěvku ho namáznout ještě více, ale tak aby formální korektnost neutrpěla.
Nemám patent na rozum. A může být , že se fatálně mýlím.leč současný rozsah cenzůry pokládm za dostatečný a vyhovující.
Aktuálně chce také, a já myslím -zejména, cenzurivat diskusi pod články. Tam chodím vyjímečně, protože je to skutečně průchod městskou stokou.
Nevěřím, že s e cenzurní zásah povede. A pokud ano, jen za cenu výrazného snížení návštěvnosti c elého serveru.
což sotva bud e konvenovat vlatsníkům. Podobně to a si bude i s jejich pohledem na kolonku náklady, až jsití, že cenzurní tým o jednom člověku by výrazně posílen. což ovšem není ani můj problém, ani moje starost.

A pokud prostě cenzura přeroste přijatelné meze, sbalím fidlátka a buď přesídlím jinam /už to mám vyhlédnuté/ nebo prostě začnu víc koukat na bednu.

Coýž například udělám i tehdy, pokud bych zjistil, že trvaleji začíná absentovat i větší množství diskutujících, které považuji za zdejší extraligu.Nevyhrožuji tím. Uvažuji nad možnými výstupy.

A pane Stejskale, nalejme si čistého vína - pokud by přestaly chodit nicky jako přírodovědec, VK - Can,Pepa Řepa, Karel Mueller, Gerd, Zdeněk Rosenblum, Hrbek, MArtin, Tupelo, Ivan Hochman, groessling,Rumcajs,Zacheus,Vico, Čochtan, Zbyněk Matyáš, Ikena, SuP, im, valburga,MA-FU, Nuba, Kočka šklíba, Pavla, Monika /která už dlouho nebyla/,Paní pejska, a řada dalších -promiňte , že jsme vás nejmenoval,jsm dnes docela unaven, přestalo by to tady mít půvab. Alespoň pro mne.
30. 10. 2008 | 20:47

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
0)
Děkuji.
30. 10. 2008 | 20:56

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj příteli vlku,
mě by dnes už asi stačila trvalá absence dvou: Ty a samozřejmě, určitě toho druhého uhodneš :-).
30. 10. 2008 | 21:10

BL napsal(a):

Dobrý den,
bude zavedeno blokování příspěvků podle IP? Každý den čtu v diskuzi aktualne o modrych svi ich ktere okradaji mou rodinu, už je to trošku ohrané. Hezký den
30. 10. 2008 | 21:12

Glock napsal(a):

Inu budu používat známou taktiku z idnesu - budu citovat sprosté výroky známých osobností a budu se schovávat za jejich jména. "Já vulgární slova nepoužívám, jen ve mě argumenty mého oponenta vzbuzují jisté asociace na knihu známého autora a jeho výrok o ...". Vždyť urážet se dá tolika různými způsoby ....

Podle mne si jen přiděláváte práci a výsledek bude mizivý. Chápu "cenzuru" pod blogy, ale ne pod články sestávající ze 20 vět a 2 nových informací.
30. 10. 2008 | 21:19

pavla napsal(a):

Já si taky myslím, že by bylo škoda mazat příspěvky kvůli sprostému slovu. Někdy tam totiž být musí. A navíc, urazit můžete mnohdy víc slušným slovem.
30. 10. 2008 | 21:23

im napsal(a):

@vlk

Milý vlku, koukání na bednu je pasivní konzumace již předpřipraveného, předžvýkaného krmiva, za chvilku byste zíval nudou. Diskuse pod blogy je daleko zajímavější, anžto od Vás požaduje interakci. Navíc se tu dozvíte víc než v televizi, a bloggerů je tu asi víc, než běžných TV kanálů :-).

Dotkl jste se, myslím, velmi zajímavé otázky ohledně cenzury blogů - a to životní a profesní zkušenosti jednotlivých editorů a z toho vyplývající možné dost odlišné úrovně jejich editování. S tím taky možná trochu souvisí, časem, i určité "vyhoření" po delším působení, myslím tím určité otupení vůči agresivnějším přispěvatelům.

Čas ukáže, jak se experiment pod všemi články zdaří. Jsem zvědavá, jak to bude fungovat - na směny (každý maže vše) nebo podle specializace (editor politický, ekonomický, kulturní, sportovní)?

A jsem opravdu zvědavá na editování blogů na dvě směny - jestli poznáme, zda pan Stejskal slouží ranní nebo odpolední směnu "-)
30. 10. 2008 | 21:27

vlk napsal(a):

PAní im, Karel Mueller aZbyněk Matyáš

díky vám všem a vlídně vám kynu tlapou masitou . A volám přátelské Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
30. 10. 2008 | 21:33

Jan Vaculík napsal(a):

O ostře formulované názory tu není nouze, takže odstraňování bezduše vulgárních výlevů snad opravdu není na škodu. Spíš se bojím toho, že těch diskusí bude moc: pan Stejskal si bere pomocníky, ale kdo pomůže nám, abychom to stihli? (... a oni měli co mazat!)
30. 10. 2008 | 21:34

Eda napsal(a):

No to jsem zvědavý jak budete hodnotit negativní reakce?Ono se dá i slušnou formou někoho pěkně vytočit!Chápu,že na vás musí postižení kritikou vytvářet neskutečný tlak,aby nesouhlasné názory byli odstraněny.Tak vám přeji hodně štěstí ať vám tady nezůstanou jenom "pochlebovači".
30. 10. 2008 | 21:36

Jan Vaculík napsal(a):

Bylo by milé, kdyby v záhlaví diskuse fungoval shluk nějakých značek, který by zkušenějšímu čtenáři prozradil, koho v diskusi najde. Podobně, jako podle bicyklů opřených o hospodu poznáme, kteří ze štamgastů už se dostavili.
30. 10. 2008 | 21:38

im napsal(a):

Možná bych se přimlouvala za nějaký "nadávací koutek" na čtenářově blogu, kam by si disponovaní jedinci mohli napsat pár šťavnatých slov, která se nehodí do slušné diskuse pod blog, když zrovna budou v ráži.

Ušetří tím práci editorovi a některé perličky nám zůstanou zachovány ( například: !!! Vy fundamentalisto exaktních věd!!!! Vy neumíte pojmy doplňovat rozumnými dojmy!!!)
30. 10. 2008 | 21:52

baf napsal(a):

Tohle apod. (a to ze všech stran) bylo téměř pod každou zprávou na Aktuálně, pořád dokola. Nechápu že by to někomu mohlo chybět.

"DULEZITY JE ZISK PARAZITUJICI PODNIKATELSKE SPINY

(MODRE SVINE IP:[67.159.44.*], 12.10.2008 22:12) | nahlásit příspěvek

SPINAVE PRAVICACKE SVINE TOMU RIKAJI "SVOBODA" "DEMOKRACIE" A "VOLNY TRH"."
30. 10. 2008 | 21:53

baf napsal(a):

Tohle apod. (a to ze všech stran) bylo téměř pod každou zprávou na Aktuálně, pořád dokola. Nechápu že by to někomu mohlo chybět.

"DULEZITY JE ZISK PARAZITUJICI PODNIKATELSKE SPINY

(MODRE SVINE IP:[67.159.44.*], 12.10.2008 22:12) | nahlásit příspěvek

SPINAVE PRAVICACKE SVINE TOMU RIKAJI "SVOBODA" "DEMOKRACIE" A "VOLNY TRH"."
30. 10. 2008 | 21:54

vlk napsal(a):

Jo a teď jsem teprve docenil titulek!

Zní -Nenecháme vás urážet!

Pane Stejskale , u řad y z nás jde skutečně o zbytečnou starost.Docel a živě s ebavím představou, že některá z vašich cenzorek mne ochraňuje před trním virtuálního světa....
30. 10. 2008 | 22:01

Pepa Řepa napsal(a):

Od vlka až po bigjirku
zachoval bych klid.

Ověřil jsem se, že ještě nejsem takový magor, abych nemohl diskusi vypustit a věnovat se něčemu jinému.Nikdy jsem nechtěl, aby byl někdo jiný mazán. Ani ten, kdo mě tady tituloval českou sviní.

Víte co je ale zvláštní? Podle mého-možná blbého názoru- za celou historii debat, byly největší žumpou jeden autor blogu a jeden diskutující.Rozhodně ne Čochtan, u kterého se periodicky objevoval návod, jak ho chápat. Podivné je, že oba, které mám na mysli a které nemusím jmenovat, se ohánějí tolerancí,ušlechtilými pohnutkami,výborně formulují, mají velké znalosti, ale neustále proti něčemu bojují, z jejich úst lítá pěna, xenofob sem a xenofob tam, je argumentováno nahnědlostí protivníků, čecháčkovstvím aby se téměř pokaždé došlo k závěru, že největší patologickou sedlinou je stará známá smějící se bestie-česká svině, která by měla neustále olizovat šlechtické, nejlépe sudetoněmecké holínky (jak zde podotkl pan Marko). Omyl přírody, jakási parodie přírody, která už dávno měla zapomenout, že je národem.

KVS měla jednu dobrou větu. Že se jí zobrazují duše diskutujících. Mně taky, nemusím vidět jejich tváře nebo těla (přirozeně s výjimkou ženské části).

Nenávist necítím k nikomu, spíše pohrdání k některým.K jejich nešťastným, hnisavým duším bez humoru, které jsou zmítány Dostojevského Běsy.
O některých jsem iluze ztratil.

Celé řady dalších, kteří si zachovali rovnou páteř,národní povědomí, odpovědnost k předkům i potomkům, si vážím, A je jedno, jestli jsou napravo nebo nalevo, nahoře nebo dole na společenském žebříčku, ateisté, agnostici nebo věřící.
Jmenovat nechci, abych na někoho nezapomněl. Snad jenom jedno jméno. Pan Marko.
30. 10. 2008 | 22:07

vlk napsal(a):

Pepa Řepa

elegáne zdejších diskusí, máš samozřejmě pravdu.
a přesně tole nebude postiženo. Proto říkám, že žádná vyšší cenzura není třeba.

A první, co mne napadlo, když jsme si blog páně Stejskalův o otm bohulibém úmyslu přečetl bylo, že přišla dokonalá epocha Pepy Řepy. Protože zde není nikdo, kdo by dokázal poněkud zhůvěřilého protivníka utřít s takovou nonšlancí a elegancí jako práv Pepa Řepa.

A pravda - vzpomeňme, místo dalších slov o ničem bratra našeho vezdejšího - Marka. To má smysl. Jen tohle má smysl. Díky za připomenutí!
30. 10. 2008 | 22:20

Vico napsal(a):

Pepa Řepa : Pěkně jsem si teď početl. Škoda dojem rozmělňovat. Takže pro dnešek končím.
30. 10. 2008 | 22:45

Pepa Řepa napsal(a):

Vlku nebudeme si vyměňovat komplimenty.
Někdy mě to už tady unavuje. Ani ne pro nadávky, ale proto, že mám pocit, že se opakuju. Archiv nemám, píšu to z jedný vody načisto. Často si říkám. Vole, to už jsi asi psal. Teď jsem sem chodil už jenom proto, abych zjistil, jestli se objeví nick Marko. Pak se ale neudržím a plevelím diskusi.

A víte kde je kořen mojí obscese? Právě v té cenzuře. užil jsem si dost té politické,komunistické. A pak pár let té jiné,náboženské, dané odlišnou kulturou a hlavně náboženstvím. Když je to stejné v druhé, třetí zemi, ptáte se proč. Tady jsem si uvědomil, že snad nejdůležitější prvek, který formuje civilizaci, kulturu i osobní život je tento-náboženský- prvek. A to i u naprostých ateistů.

V posledních letech mám pocit, že mě ten náhubek na tlamu dohání i tady. Přichází politická korektnost. Držet hubu, abyste nedej Bože někoho neurazil.Hlavně nějakou menšinu. pedofily, zoofily, Pygmeje, feministické brojlery.

A z druhé strany dobrovolně strčit hubu do toho druhého chomoutu-náboženského.Já už v pohodě dožiju. Ale není mi jedno, jak budou žít moje děti.
Mějte se hezky. Dobrou noc.
30. 10. 2008 | 22:47

tata napsal(a):

Pánové nač tolik vzruchu,zařizoval to pan STEJSKAL,TAKŽE se prakticky nic nezmění a navíc sou šukulové co odstavit nejdou.Takže pár VÁM vyhovuje větší volnost některým naopak.Každý se rozhodne,ale lidi přichazejí a odcházejí,nikdo znás není nepostradatelný.Samozřejmě je pár lidí kteří by mě chyběli ale ty zase naopak někomu ne.Myslím,aspon pro mě je pan Stejskal záruka určité nastavené latky a to že ho vlastně napadaj s obou táborů je doklad že to dělá dobře.
30. 10. 2008 | 22:53

bigjirka napsal(a):

Pepo, napište...
30. 10. 2008 | 23:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

opět děkuji za všechny podněty, které zde zazněly. Zkusím alespoň na některé reagovat.

Paní Pavlo,
nejsem si jist, zda-li zcela rozumím Vaší otázce. Pokud máte na mysli tzv. stromovu strukturu diskuse pod zpravodajskými texty a tzv. lineární pod blogy, pak zatím o změně neuvažujeme. Podle našich poznatků to takdo většině čtenářů vyhovuje.

Pane Matyáši,
ano, i nadále budu cenzurovat podle svého subjektivního uvážení (jako ostatně každý cenzor). Tento blog jsem napsal, abych čtenáře informoval, že od pátku bude cenzurována nejen diskuse pod těmito blogy (stejně jako dosud), ale i pod zpravodajskými články.

Pane vlku,
oceňuji, že soudíte, že "diskus e pod blogy je dostatečně , řekněme kvalitní, a jednodušší diskutujííc schopní pouze nadávek poměrně rychle vyšuměli a vyšumí. Pár si jich pamtuji, ale dnes, s vyjímkou Mouchy tu po nic není ani stopy."

Víte, napadla mne taková kacířská myšlenka: jestli by to také trochu třeba nemohlo být tím, že jsem zde cca. půl roku trávil tak osmnást hodin denně sedm dní v týdnu, až jsem přesvědčil ty Vámi zmiňované, že sem sprosťárny nemá cenu psát, protože je záhy smažu. No, asi to tím nebude ...

Jinak si dovoluji upozornit, že na blozích se vůbec nic nemění. Pokud chcete někdy vidět, co je to skutečně vulgární a hrubě urážlivá diskuse, podívejte se pod jakýkoliv textž na stránkách domácího zpravodajství. Ale rychle, od zítra se tam budou diskuse též administrovat. Stejně jako zde na blozích.

Čili pokud máte obavy, že se budete muset dívat na bednu kvůli zvýšení cenzuře na těchto blozích, můžete být klidný, zde se nic nemění.

Jinak osobně by mne mrzelo, kdyby kdokoliv z Vámi jmenovaných tyto stránky opustil. Upřímně.

(Chce se mi zvolat: "Co bych si bez Vás počal!", ale nechci shodit svůj předchozí odstavec, který je míněn vážně).

Ad titulek: nebuďte tak sebestředný, pane vlku ;-) To, že o ochranu nestojíte Vy (a musím říct, že na to, abych Vám ji nabízel, se ani necítím), neznamená, že zde necháme urážet všechny (zejména u žen mi to dost vadí, ale uznávám, jsem poněkud staromilský). A asi pochopíte, že tu těžko mohu tolerovat nadávky a hrubé urážky na někoho (třeba na Vás) a na jiného (třeba paní im) ne.

Pana BL,
tuto možnost mám už nyní. Má dvě slabiny. Ti zkušenější umí zablokování adresy obejít (anonymizéry, proxy servery). A pokud se mi omylem podaří kvůli jednomu hulvátovi zablokovat na sdílené adrese více lidí, je to dost nepříjemné (už jsem takto kdysi zablokoval Poslaneckou sněmovnu a Reiffeisen banku.

Pane Edo,
asi se budete divit, ale nikdo na mne žádný tlak nevytváří (kdybych něco takového cítil, ihned se seberu a půjdu se živit jinak, myslím, že bych se uživil). Moderování diskusí má jediný důvod a ten jsem zde napsal: nechceme poskytovat prostor pro urážky či vulgarismy, naopak chceme nabídnout slušně se vyjadřujícím lidem prostor pro korektní výměnu názorů.

Libor Stejskal
30. 10. 2008 | 23:04

bigjirka napsal(a):

Jen pro úplnost: lžete, cenzore. viz diskusi pod křečkem a pehetem. ale to už je fuck. mažte stylem HSTD, můžete.
30. 10. 2008 | 23:16

stejskal napsal(a):

Možná by nebylo od věci, pane bigjirko, říci, v čem lžu. Samotného by mne to zajímalo.

Omlouvám se, ale nevím, co je HSTD.

Libor Stejskal
30. 10. 2008 | 23:19

MM napsal(a):

baf:

skalní ODSák "MODRE SVINE" alias "Mandrake" alias "Blue Jay" mi taky chybět nebude. Ani jeho provokace..
30. 10. 2008 | 23:24

bigjirka napsal(a):

Hlavní správa tiskového dozoru.
Že se nic nezměnilo. Teď už se nedá názor napsat ani zcela korektními výrazy, viz Schweiner. To už neumožňuje napsasat názor vůbec. stejně mrzká cenzura jak za bolšana, tak si to tu užijte s arschleckery blogařů a svou zlomyslností, s jakou jste nám smazal kostlána. jasně, bonzáka Honzu H. nechte. třeba jsem vlastně bonznul já jeho. a že nepíše dýl, než FK? to je fuck. ale zase se u něj neslézají patologické sedliny. no, prostě good luck, toto je za mým horizontem. kvůli pár lidem mne to mrzí, ale ušetřím čas na plodotvornou práci.
30. 10. 2008 | 23:26

stejskal napsal(a):

Aha, už tomu rozumím, pane bigjirko.
¨
Děkuji za přání, i já Vám přeji hodně štěstí.

A kdyby se Vám stýskalo, přijďte se zase někdy podívat. Jsem tu skoro pořád, rád Vás uvidím.

Libor Stejskal
30. 10. 2008 | 23:34

Selen napsal(a):

No hlavně to s tím moderováním nepřežeňte. Já nevím, ale jestli jde o vulgarismy a hrubé urážky, tak nestačí jednou za nějaký interval projet pomocí vhodného programu text s vyhledáním a zvýrazněním předem vytipovaných hrubých slov a pak zkontrolovat jejich kontext? No a jestli jde o něco jiného, aby některý z desítek nových lidí nemazal třeba ostřejší, ale korektní názory, které se mu nelíbí... Mimochodem někteří z blogerů občas klidně publikují články, které bych já pro lži, výmysly a poplašné zprávy okamžitě mazal :) No holt jsou VIP, takže jim projde všechno, ale aby moderování nazničilo oponenturu, to by bylo velice špatné. Vždyť to neukontrolujete. A proč vůbec několik desítek lidí? Když jste to zvládal doteď (s obtížemi, ale dobře) sám, tak nestačila by pomoc třeba jen pěti lidí?
30. 10. 2008 | 23:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Selene,

znovu opakuji, nejedná se o nic, co by se týkalo zdejších blogů.

Jde o zprávy v sekcích Z domova, Ze zahraničí, Ekonomika a další. A pod nimi je mnohonásobně (v řádech desítek) více diskusních příspěvků, které doteď nikdo neadministroval. Denně je bude sledovat o něco více lidí, než navrhujete. Od nevidím do nevidím. A to se budou ve službách střídat (proto několik desítek).

Libor Stejskal
30. 10. 2008 | 23:42

Selen napsal(a):

Dobrý večer, aha, právě jsem si to i přečetl při zkoumání diskuze. Dobré zprávy...
30. 10. 2008 | 23:46

MA-FU napsal(a):

Tak píšu ještě rychle ve čtvrtek,jako jsem nevydýchala volbu prezidenta ještě-nevydejchnu až mi někdy smažete.
Těším se vždy na názory vtipného pana Vlka,Pepy Řepy -nevyjmenovala bych všechny .Je mi..... nějak z toho všeho smutno
30. 10. 2008 | 23:49

Backpaker napsal(a):

Nevím, jestli autor četl jiné internetové dikuse. Ale ty na aktuálně.cz mají dobrou úroveň. Jako podmínka, kterou nikdo nedodržuje např. je, uvádět své jméno. Teď chcete cenzurovat. Jestli čekáte, že na idiotské a provokativní blogy se budou sbíhat slušné ovečky, aby diskutovaly, tak je tam nedávejte.
31. 10. 2008 | 00:06

Míla napsal(a):

Teď tady čtu, že chcete ode dneška zavádět nějakou cenzuru. Tak to jděte do xxxxx! Vy xxxxx. Já si přece můžu psát co chci! A když napíšu třeba xxxxx nebo xxxxx, tak je to moje věc. Vy xxxxx! xxxxx na vás a už mě opravdu xxxxx. To by si každej xxxxx mohl za chvíli vymyslet kdejakou xxxxx. Stojí to všechno za xxxxx a já už na to xxxxx. xxxxx!
31. 10. 2008 | 02:03

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:
S tím opakováním máte pravdu. Proto jsem to už několikrát chtěl sám zabalit. Kolikrát si říkám, když se chystám psát nějaký traktát, že jsem to vlastně už několikrát psal. A tak už obvykle píšu jen pár vět.

Hlavní témata jsme dávno probrali a tak ani jinak nemůžem. Je to pořád stejná písnička.

Známe se nějaký pátek. Nazval jste mě kdysi racionální KM a máte pravdu. Můj svět je svět reálných výkazů, měřitelných parametrů, finálních relací ...
Pro mě nějaká společnost stojí na výhru nebo na odpis. A my jsme na odpis. Proto mě tak málo vzrušuje minulost, estébáci, bývalá nomenklatura. Ti už ostatně odešli do bezvýznamna. Nebo strašením Rusy či bolševiky. Svět je úplně jinde.

Pžed chvíli jsem si přečetl o knize Svět jako šachovnice. Když si to přečtete, tak máte současnost jako na dlani. A celou koncepci, jak byla formulována. A taky si uvědomíte, jak strašně se Žukov studené války mýlil. A jak se v tom tragickém omylu pokračuje.

Proč Vám to píši? Protože v hlavních směrech - zejména vlasteneckém - jsme zcela zajednu. A je mi líto - tuto koncepci a s tím spojenou cestu si západ zvolil sám. jen a jen sám.

Debatéry můžete především rozdělit na dvě kategorie - ty, kteří si sem přišli odreagovat mindráky či jen tak popovídat nebo jsou zde z důvodu ryze politických. Ať už ve službách nějaké strany nebo i zahraničí.

Ne vždy je lehké poznat, kam debatéra zařadit. Ale v konečním součtu máte jen jedno kriterium: Vztah k vlasti, národu a vlastenectví. Lidé s těmito hodnotami za nikoho, ale opravdu za nikoho nekopou, kopou jen za své svědomí ... byť i mohou být natolik inteligentní že si uvědomují, že hrají ztracenou hru ...
31. 10. 2008 | 03:17

Ládik napsal(a):

Titulek "Nenecháme Vás urážet" platí pro diskutující? Hodně lidí mohou urážet výroky a lži Paroubka a Zaorálka. Těm stačí říct klasické: "Urazil jsem dámu? Žádnou jsem neviděl". A jsou čistí, jak slovo Boží.
Pokud je to opačně a urazím (nechtíc) někoho já, klidně dám za jméno i příjmení a adresu, aby se necítil uražen a bezbranný.
31. 10. 2008 | 05:08

Čochtan napsal(a):

Tak jsem se podíval na články, všude diskuze, jen pod článkem o těch pracovních mśtech na víc pro cikány z Janova žádná.
To nám ta cenzura pěkně začíná. Fuj.
31. 10. 2008 | 07:10

houmelesák napsal(a):

Ládíku, když už, tak prosím tě, napříč politickým spektrem. Člověk by si mohl myslet, že Topolánek není schopen nikoho urazit a navíc je to svatej Mirek v převlečení.
31. 10. 2008 | 07:34

stejskal napsal(a):

Dobré ráno, pane Čochtane,

Vy nikdy nezklamete ;-)

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 07:44

Karel Malina napsal(a):

Vážený pane Stejskale,

upřímně a s obdivem Vám gratuluji k Vašemu
rozhodnutí kultivovat a zušlechťovat projevy diskutujících.

Toto Vaše rozhodnutí pro mne osobně znamená,
že věříte, že MY DISKUTUJÍCÍ MÁME NA TO, ABYCHOM OPRAVDU JEDNALI SLUŠNĚ A KOREKTNĚ.

Mám z toho velkou radost!
31. 10. 2008 | 07:53

bara napsal(a):

Dobry den,
na aktualne.cz nechodim od te doby, kdy se zmenil vzhled stranek. Nevyhovuje mi. Sem obcas zabrousim, abych si krome blogu precetla sve oblibene diskutujici. Vsichni psali vyse. A tak je ze srdce zdravim a preji pohodovy veekend.
31. 10. 2008 | 07:56

Čochtan napsal(a):

Dobré ráno pane Stejskale,
Snažím se nikoho nezklamat.
Ale je to jen náhoda, že ausgerechnet tam není připuštěna diskuze ? Je to náhoda že nikde nenajdu tuto zprávu: http://www.novinky.cz/clane...
?
Chtěl jsem si na toto téma kultivovaně podiskutovat, na Novinkách je diskuze zablokována, tak jsem doufal, že zde to bude klidná, věcná a inteligentní diskuze jak ji znám ze zdejších blogů, ...a nic. Jistě uznáte, (až si tu zprávu přečtete), že se jedná o závažnou a alarmující věc, o které by měl seriozní server informovat. Aktualně je seriozní server. Zatím.
Dobré ráno všem.
31. 10. 2008 | 08:01

Vasja napsal(a):

Tak chrániť?
Jde o to jak a před kým.
Jak, to je nyní jasné. Viz Stehlíková a Cikáni. Kdybyste mazali zhovadilosti a prasárny, tak nikdo nic neřekne.Takhle jste stejní, jako bolševici, ti nás také chránili před negativním, co na nás číhalo třebas z Hlasu Ameriky.
Nechte si teda ty pokrytecké cancy.
A stejně. Když budu chtít napsat, že mi někdo připadá jako pánský pohlavní orgán, tak napíšu třebas " socánku " a je to každému jasný.
31. 10. 2008 | 08:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Malino,

ani nevíte, jak moc mne Vaše úvaha potěšila. Je to přesně jak píšete: My věříme čtenářům (a tak trochu ve skrytu duše doufáme, že by ta důvěra mohla být i vzájemná ;-) Tenhle výraz, i.e. důvěra (resp. jeho obsah) jakoby se už téměř z této země vytratil.

Ještě jednou děkuji.

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 08:03

Daňový poplatník napsal(a):

Pane cenzore, jestliže někdo zveřejní článek, ve kterém je něco objevného, hraničního nebo zvláštního, musí počítat s radikální odezvou, zvolená slova diskutérů a oponentů jsou téměř irelevantní, důležitý je názor k sdělenému.
Jsem podepsán pod řadou i odborných statí, takže přesně vím, o čem mluvím.
Vaše tvrzení, že chráníte diskutující je lež (lež je nepravdivé tvrzení, které má přinést prospěch tomu, který pronáší předmětný výrok).
Zjevně máte strach z názorů veřejnosti, protože stručný vulgarismus je nesrovnatelně výstižnější, než hluboká analýza, kterou každý zrovna nedokáže absorbovat, nebo nemá čas studovat a ověřovat si jeho pravdivost.
Vzhledem k tomu, že se prohlubuje nerovnovážný stav mezi cenzory a diskutujícími, navrhuji, aby na každého cenzora existoval odkaz z jeho strukturovanou charakteristikou,členstvím ve všech organizacích a institucích od narození po dnešek, pracovní kariérou, rodinnými poměry a IQ aktuálním, i korigovaným dle věku.
Aby si každý mohl případně říct, tak to mě smazal pěknej č...k, zkusím to zítra u kolegy, než se na diskutování raději v....u.
Mě vaše cenzorování před ničím nechrání, a multikulti lží, manipulací a obhajování státního terorismu mám ze sdělovacích prostředků dost, a přestávám je raději sledovat, takže parazitům, ženské obřízce a sežraným psům (pardon, multikulti společnosti )s Vaším přispěním zdar.
No vidíte, a stačilo napsat f..k o.f.
31. 10. 2008 | 08:07

stejskal napsal(a):

Ne, pane Čochtane,

není to náhoda, je to spiknutí s cílem omezit práva bílé většiny a naopak získat co možná nejvíce výhod pro příslušníky menšin.

A teď vážně: nevím, o jaký článek se jedná, nestíhám ještě k tomu všemu sledovat podrobně běžné denní zpravodajství.

Do teď, kdy nikdo diskuse nemoderoval, se možnost debaty pod některými citlivými tématy neumožňovala (nemínili jsme proůjčovat prostor výkřikům typu "Cikáni do plynu" - a že jich pod takovými texty bylo vždy neurekom).

Dnes brzy ráno jsem poslal všem kolegům mejl, aby už žádné diskuse nevypínali. Nejpozději od zítřka (tedy až si mejl přečtou všichni) by to mělo fungovat. Pokud ne, dejte mi prosím vědět, rád to napravím.

Ale proč rovnou nenapsat: "To nám ta cenzura pěkně začíná. Fuj"? Je to jednodušší a lépe to vypadá, že?

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 08:11

stejskal napsal(a):

V pořádku, pane Daňový poplatníku,

Váš názor plně respektuji. Můj názor je jiný (lživý, jak Vy říkáte). Dá se zhruba shrnout do této úvahy (viz již výše): Nevidíme důvod, proč bychom měli investovat peníze a naší práci, aby zde mohli lidé jeden druhého hrubě urážet, nadávat si, vykřikovat rasistická hesla a podobně.

Je možné, že to řadě lidí nevyhovuje. Chce si nadávat, chce urážet, chce vykřikovat rasistická hesla. Pak tedy vězte, že tyto stránky nejsou určeny jim. Jako jejich provozovatelé a investoři máme právo stanovit určitá minimální pravidla hry. Komu nevyhovují, může jít hrát jinam. Popřípadě si pořídit jiné hřiště.

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 08:17

JAHA napsal(a):

Vobec nerozumiem postoju niektorych diskutujucich, ktori si tu vymienaju komplimenty a dusuju sa odchodom z tohoto serveru. "Vsetko mozem, no nie vsetko mi je na osoh" pise sa niekde. Komu teda moze vadit, ze bude musiet trochu popremyslat a nahradit vyraz vulgarny, dehonestujuci, skratka sprosty, na ktory je je zvyknuty, vyrazom kultivovanejsim? Ved mu to len pomoze trochu viac rozhybat sede bunky. To vsetkym placucim za mazanie vulgarizmov tak budu chybat pri vyjadrovani ich nazoru, ze hodlaju odist z diskusie? Alebo len nepochopili (ci nechceli pochopit), o co vlastne p. Stejskalovi and comp. ide? Urcite ma v suvislosti s pohnutkami p.Stejskala ani len nenapadlo, ze by mal mazat citaty. Naopak, som si isty, ze kde budu trefne a zemocionalnia prejav pisatela, rad ich necha. Takze nechal by som babatko, nech sa rozvija a pokial by sa zacalo spravat neprirodzene, zacal by som ho liecit. No mnoho z prispevkov proti za niecim smrdi (minimalne precenovanim seba sameho). A ako napisal vas uz spominany basnik, citujem: hovno smrdi vzdycky.
31. 10. 2008 | 08:22

nepolitik napsal(a):

To co zavádíte je prachsprostá cenzura. Sám vulgarismů a nadávek nepoužívám, přesto si myslím, že byste neměli lidem bránit, aby se vyjadřovali tak, jak jim "zobák" narost. Mnozí si v diskusi odreagují své mindráky a potom dají okolí pokoj. Pokud jim v tom zabráníte, budou se odreagovávat jinak a možná, že Vám přidou i vytlouct okna. Nevím. Nemám svůj blog u Vás, ale pokud bych ho měl, tak bych určitě odešel, protože bych o Vaši "ochranu" před urážkami nestál.
31. 10. 2008 | 08:25

Čochtan napsal(a):

Promiňte pane Stejskale,
ale po vašich úvodních slovech : "Několik měsíců už nad tím přemýšlíme. Pár týdnů na tom pracujeme.." jsem předpokládal že redakce je připravena.

Myslím, že vypínání diskuzí pod důležitými články, pod články které veřejnost zajímají, je větším přečinem proti demokracii a právu svobodného projevu, než nejaké hloupé výkřiky o plynových komorách.

Cenzura je pro náš národ spjatá s protektorátem a komunismem a nedivte se, že jsme na ni tak alergičtí, že cítíme politickou korektnost jako nový fašismus.
31. 10. 2008 | 08:27

Milan Hradilák napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale,

držte se tohoto rozhodnutí.

Je známo, že "zvyk je železná košile", takže je normální, že Vaše snaha o zušlechtění příspěvků diskutérů některým lidem opravdu velice vadí. Znamená to pro ně velkou změnu, protože měnit letité zvyky nebývá snadné.

Přeji nám všem hodně radosti a optimismu!
31. 10. 2008 | 08:32

Pocestny napsal(a):

Muhaha, pane editor, ta večerní seance Souručenství Lejnotepců jaksi potvrzuje vaši snahu hned v počátku.

Byl to hezký večer. Dostavili se i vrchní politruci. jeden pochválil mannschaft, rozdal odznaky Vzorných Lejnometců, druhý chmurně shrnul poznatky vnějších a vnitřních nepřátelích a nakonec zanotoval Horst Wessel Lied. Lidské neštěstí se dá použít různě a rozmanitým způsobem, tento vynacházím pohříchu nechutným.

(Stále doufám, že musím tomu, o kom doufám, že to ještě čte a bude schopen mi zase zhurta vynadat, zdůraznit, že o něm si nemyslím, že je Horst Wessel, jen je tu tak používán. Při stupni lobotomizace okolí pak pokládám tuto poznámku za důležitou, to abych zase "něco neřekl").

Současně oba dali najevo, že je třeba na vás přitlačit, ne cenzuře, ale zároveň bacha, máme právo veta, když se shodneme jako tlupa, která tu panuje.

Jeden vyhrožuje, druhý se znechuceně odvrací.
Jeden tu kontroluje tok názoru a dodává baptismus iracionální nenávisti vůči lidem bližním, druhý hledá agenty nepřátelské ciziny.

Hezká komedie.

Ono je hezké zbavit český cyberspace českého koprolálismu, chválím, aspoň vylezou zvířectva psaná spisovně.

Ono to z nich leze samo, stačí otřást jejich sebejistotou, pak se spustí společenský hon na šmejda, kerý nám tu rozvrací národ.

Co je to národ? To je to, co my myslíme, že je, patří do něj jen ti, kdo myslí jako my, ti ostaní jsou odrodilci, ať táhnou!
Právo domova má přirozeně každý, ale my mu ho musíme potvrdit.
A komu ho nepotvrdíme.

Hezká režie, asi Kotěnočkin, hezký scénář, asi Rusakov....

ale ten Muellerův sebestředný kotrmelec na závěr tomu srazil známky nejmíň o půl stupně, jinak to bylo celkem dokonalé.

Možná přijde i kouzelník.....
31. 10. 2008 | 08:36

Polárka napsal(a):

Nápad cenzurovat diskuze se mi vůbec nelíbí.
31. 10. 2008 | 08:47

Vilém Zlatník napsal(a):

Pane Stejskale,

vítám snahu o vyjádřování bez vulgarismů, rasistických a jiných urážek.

Mám však vážnou obavu, že může dojít k vymazání přípspěvků, které Vy a Vaši spolupracovníci odstraníte na základě svého subjektivního ohodnocení, podle kterého příslušný text budete považovat za urážející.

Zamyslete se nad tím vším, prosím, hluboce a vážně.

Sdělte nám, prosím, jasně a podrobně Vaše kriteria "nepřípustného".

Stručně řečeno: Mám vážnou obavu, že budete cenzurovat vše, co je "nepohodlné".
31. 10. 2008 | 08:50

starý skeptik napsal(a):

Zakaž něco Čechovi a prakticky okamžitě začne bojovat za to, aby se zákaz zrušil i když to nedělal :-D Ale vážně - myslím že každý dovede odhadnout kde končí diskuse a začínají urážky. Myslím že smrtelně urazit se dá i bez slov vulgárních, možná ještě lépe. Spíš mě napadá, jestli se budou mazat i příspěvky, která obsahují slovní spojení (například) jako "modrá lůza" nebo "oranžový šmejd". Vulgarismus tam není žádný, ale urážka zřejmá.
31. 10. 2008 | 08:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane nepolitiku,

nemíníme fungovat jako psychoterapeutická skupina na odreagování mindráků. Naším cílem je poskytovat prostor pro výměnu názorů, kde diskutujícím garantujeme alespoň elementární slušnost.

Pane Čochtana,

tak to berte, jako že jsme břídilové. Tedy spíš já, neboť jsem to celé z drtivé části připravoval sám s jedním IT vývojářem a řekněme ještě s jedním člověkem, pro něhož toto představuje - podobně jako pro toho vývojáře - tak dvě procenta pracovní náplně ;-)

Co se týče Vašeho názoru na přečiny proti demokracii, tak jej nesdílím. Domnívám se, že než aby ryze soukromý subjekt umožňoval nadávání, rasistické osočování, hrubé urážky, extremismus atd., měl by raději prostor pro takovouto "debatu" uzavřít. není totiž schopen garantovat jisté nezbytné náležitosti.

Víte, já si svobodu slova a demokracii představuji trochu jinak, než že člověk může každého hrubě urazit. Naše představy se tedy zřejmě liší, ale to se stává. Dokážeme s tím žít? Či si zde dokonce i vyměňovat své názory? ;-)

Pane Hradiláku,
děkuji.

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 08:51

--o-- napsal(a):

skvely napad. vzhledem k hospodske urovni velke casti prispevatelu nutnost. pokud proste nekdo nema dostatecnou mozkovou kapacitu na to, aby vyplodil neco k tematu a jen tu zoufale predvadi, co se vcera naucil v hospode za nove nadavky, nic jineho nez smazat si nezaslouzi. snad se ted mistni diskuze opravdu stanou diskuzemi a primitivove schovani za internetovou anonymitu potahnou o dum dal.
jeste jednou diky.
31. 10. 2008 | 08:57

Hana napsal(a):

Vážení, já Vám tleskám! Pokud se někdo neumí vyjadřovat slušně, nechť raději mlčí. Rozhodně nejde o cenzuru - můžu přece naprosto svobodně vyjádřit svůj názor. A požadavek, aby bylo vyjádření slušné, je snad samozřejmostí. A že budou mazány urážky a "neslušná" slova, lze považovat za nemalý přínos ke znovunabytí alespoň trošky kulturnosti. Mě osobně vadí i používání výrazů typu Paroprase nebo Tupol, socky a podobně. Pokud si někdo potřebuje ulevit a ventilovat vztek, doporučuji štípání dříví :-)
31. 10. 2008 | 08:59

skeptický napsal(a):

Nabírá to na zajímavosti.
První vlaštovky zaobaleného výraziva se tu objevovaly i v dobách temna,kdy se do posudků psalo Nabádá spolupracovníky k ostražitosti (krade),nebo pracuje bez ohledu na čas (chodí pozdě,nebo vůbec).

Dočkáme se snad i rasově motivované sebeobrany coby přírůstku trestných činů.

Lidstvo už od nepaměti halilo svoje komunikace buď do tajného psaní,šifer,kódů,nebo mluvilo v podobenstvích,přirovnáních a alegoriích(víceméně totéž).

Nejjednodušší způsob,jak vyjádřit myšlenku,která na dané místo patří,by byl následovat vzoru chovanců oploceného ústavu,kteří měli vtipy očíslované.

Pak by stačilo toto aplikovat na slova problematická,a čistota komunikace by byla zajištěna.Pokud se někdo urazí kupř.větou Ty 1.,jdi do 3. i se svými 6. názory,by snad už byl extrém,kde by se kriminalizovaly i číslice,a to zavání absurditou.
(Prosím zaznamenejte,že tvar číslic může i symbolizovat skrytý význam).
Mám víru v lidskou tvořivost,a jsem si jist,že příroda si najde cestičku.

Než nám internet zakážou,protože doba směřuje tam,kde přístup k netříděným informacím nebude pro veřejnost žádoucí,zatím toto medium slouží k odhalování a evidování budoucího třídního nepřítele.Je přeci dobré vědět,co si kdo myslí.

Zároveň dobrý způsob,jak zvykat veřejnost na utahování šroubů ( pro její dobro).Censuru můžeme čekat na vzestupu všude,stane se to ctěným velkým zaměstnavatelem do té doby,než přijde den,kdy se s neukázněnými nepřáteli pořádku otevřeně zatočí.

Jinak se o nesympatickém segmentu populace,jako třeba extrémistech dá říci,že za svůj nedostatek popularity nedluží nikomu.
31. 10. 2008 | 09:01

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Zlatníku,

Vaši obavu chápu, asi bych ji jako účastník jakékoliv debaty tohto druhu měl též.

Přesná kritéria neexistují, jde o několik základních tezí a pak jistý cit pro jejich prosazování. Teze jsou následující:

Mažeme
- vulgarismy (vždy v případě jednoduchých sprostých výkřiků, v případě delších zajímavých analytických textů, kde jednou zazní vulgarismus, posuzujeme ad hoc s ohledem na debatu a její plynuost). Vulgarismy v označených citátech jsou samozřejmě přípustné.

- hrubé urážky a osočení (názor, co je hrubá urážka je pohříchu subjektivní - pro mně je to už blbec, idiot, magor atd). Též "lhář" je pro mne urážlivé, ale editorsky proti podobným výpadům nezasahuji.

- podezření na porušení zákona, např. paragrafu 198 Tr.z. Hanobení rasy, národa a přesvědčení resp. 198a Tr. z. Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod

- spamy, čili opakovaně publikované identické texty či texty, které naprosto zjevně nesouvisí s tématem (např. reklama na nějaké výrobky či služby).

Tak asi takto. Zkuste nám trochu důvěřovat, čéíst zdejší diskuse i naše vstupy do nich. A třeba za čtrnáct dní nám říci, jak na Vás působí. Díky.

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 09:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Hano,

"Paroprase i Tupola" mažeme. Na těchto blozích vždy, když tyto výrazy zaznamenám, pod články se o to snažíme ode dneška.

Jinak samozřejmě díky za podporu.

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 09:08

skeptický napsal(a):

S tím paroprasetem : Má to nějakou souvislost s výsledky voleb?Vídal jsem to tu dost často.
31. 10. 2008 | 09:19

CASS napsal(a):

Pane Stejskal.

Nebylo by lepši místo vymazání celého příspěvku vymazat jen větu nebo slovo.Někdo píše sprostě stále a někdo napíše jedno slovo. Příjde mi hloupé přijít o zajímavý příspěvek jen kvůli jednomu slovu.
31. 10. 2008 | 09:20

stejskal napsal(a):

Ne, nemá, pane skeptický.

Mažu to stejně důsledně jako "Tupohlávka, Čuňase či Burše". Což samozřejmě nevylučuje, že někdy něco nechtěně přehlédnu.

Libor Stejskal

P.S. Umně položená otázka. Oceňuji.
31. 10. 2008 | 09:25

Stařeček napsal(a):

dobrý den pane Stejskale, dva dny sem neměl z důvodu zaneprázdnění možnost přispět pod blogy. Nemyslím, že bych zde chyběl a ještě sem nestačil ani příspěvky po tímto Vaším blogem číst. Nelíbily se mně urážky po Vaším minulým blogem a nelíbí se mně žádné vulgarismy ze žádné strany. Pokud si zachováte rovnocenný přístup ke všem stranám, klidně sprostosti a přehnané urážky vymažte. Stařeček
31. 10. 2008 | 09:30

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
sprosté nadávky dehonestují toho, kdo je používá. V tom bych problém neviděl.
Mnohem horší je potlačování informací a názorů, které nepatří k těm momentálně politicky korektním. To už tu dlouho bylo, nejen za komančů. Ono je lehké vidět v pravdivé informaci "rasistické osočování" a smazat ji. Tak ale začínal nacismus a komunismus, hned jak se dostal k moci. Cenzurou názorů. Jedinným kriteriem by měla být pravdivost. Ne politická korektnost.

Samozřejmě není přípustné nazývat Džamilu Stehlíkovou "Dežomilou z Kozachcánu" jak jsem už někde četl. To není v žádném případě gentlemanlike. Mnohem horší ale je vymazat pravdivou informaci jen proto, že nelichotí jistému nevítanému etniku.
Mimochodem, ministrině Stehlíková by měla vědět, co si o ní lidé myslí. Aby se pak nedivila až přijde další nesametová revoluce.
31. 10. 2008 | 09:31

Morová rána napsal(a):

Pánové, nebuďte paranoidní!

Nikdo vám nezakazuje svobodně vyjadřovat své názory, pouze si asi někteří z vás budou muset udělat jasno v tom, jaký je rozdíl mezi názorem a verbálním exkrementem.
A jak již moudře pravil pan Stejskal,fakt, že tu máme demokracii ještě neznamená, že si můžete vykřikovat cokoliv, co vás napadne, neb my, slušní lidé, jsme pak nuceni ty vaše vulgární cancy poslouchat, v důsledku čehož jsou pak značně požkozena práva a svobody naše.

Dám vám radu! Máte-li problém, vyjádřit své myšlenky bez pomoci urážek a vulgarit, prostě je nevyjadřujte. Lidstvo tím pádem, pravda, zůstane ochuzeno o vaše moudra, my už se s tím ale nějak vyrovnáme.
31. 10. 2008 | 09:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane CASS,

možná pro toho, kdo to napsal. Nicméně nevidím smysl v tom, abychom takto "usnadňovali život" někomu, kdo se zcela záměrně neřídí zdejšími pravidly.

Mimochodem dokážete si představit příspěvky, kde by chyběla některá slova a místo nich stálo třeba "cenzurováno"? ;-)

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 09:34

stejskal napsal(a):

Souhlasím, pane Čochtane.

Díky, pane Stařečku. I Vám, paní Morová ráno.

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 09:36

Vasja napsal(a):

Soudruzi,
demokracie neznamená, že si můžete vykřikovat cokoliv......
Gustáv Husák.
31. 10. 2008 | 09:52

Čochtan napsal(a):

Morová ráno,
vůbec nejde o sprosťárny, těmi se shazuje jejich autor sám.
Jde o "- podezření na porušení zákona, např. paragrafu 198 Tr.z. Hanobení rasy, národa a přesvědčení resp. 198a Tr. z. Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod "

Tenhle fašistoidní paragraf totiž umožňuje smazat vše kromě věty " Ach jak krásně zpívají a tančí naši milovaní rómští spoluobčané !!!"
31. 10. 2008 | 09:56

Morová rána napsal(a):

Vážený pane Stejskale,

ačkoliv halasné protesty sprosťáků, rasistů, zakomplexovaných deprivantů a jiných výtečníků, kteří se znenadání začínají vehementně brát za svobodu slova, bych nebrala absolutně vážně, zdá se mi, že alespoň někteří z nich (k mému obrovskému překvapení) uhodili hřebíček na hlavičku.
Nedá se totiž popřít, že jisté pernější výrazy prostě do našeho slovníku patří a možná mi dáte za pravdu, když prohlásím, že někdy je lepší poslat toho, či onoho zoufalce do... no, do míst, kam slunce nesvítí, než mu sáhodlouze vysvětlovat, že je idiot.
Prostě, aby bylo jasné, co tím vlastně chtěl básník říci, někdy to ostré slovo zkrátka sedne jak pr.. na nočník a to aniž by tím nějak utrpěla úroveň příspěvku. Jsem přesvědčená, že se to dá dobře rozpoznat, hrozí tu ovšem zneužití ze strany administrátora. Např. mazání příspěvků osob, administrátorovi nesympatických. Zažila jsem takovou situaci.

P.S. Není dojemné, jak se pan Čochtan obává šíření pravicového extremismu?
31. 10. 2008 | 10:03

Sláma napsal(a):

To Stejskal:
Bravo, držím Vám palce. Postupně jsem se přestal zúčastňovat diskuze na jiných serverech, protože tam v záplavě vulgarit vlastně ani diskutovat nelze.
31. 10. 2008 | 10:07

JAHA napsal(a):

Ad:skepticky
Myslim, ze editor dokaze rozlisit, ci v pripade "paroprasate" ide o urazku politika, alebo o nazor na detektivku "Parne prasa" znameho (?) spisovatela.
31. 10. 2008 | 10:13

suchánek napsal(a):

TEST:

EDITORE STEJSKALE, JSTE K SMÍCHU
nebo přitvrdíme

JEDNOTKA HLOUPOSTI = 1 STEJSKAL

Pane Stejskale,
naprosto chápu vaše pohnutky a pokud se vám to podaří bezbolestnou cestou opravdu vyčistit, klobouk dolů. osobně si (zcela bez potřeby análního alpinismu) myslím, že stejskal je jen jeden. ono když na tom bude pracovat několik lidí, dopadne to jako s naší hokejovou extraligou nebo závody formule 1. rozhodčí prostě budou mít jiný metr a diskutující budou muset být seznámeni s termínovou listinou arbitrů, aby se přizpůsobili :-)

ano, pane stejskale, nemusíte mi posté opakovat, že jde opravdu jen o vulgarismy, ty mi totiž příliš nevadí. daleko nebezpečnější jsou ty vulgarismy skryté, naprostá dehonestace či manipulace pod rouškou slušnosti. osobně bych neměl nic proti moderování KVALITY ve smyslu obsahu diskuze, ale to by bylo opravdu extra náročné. každopádně vám držím palce, hlavně vašim kolegům!

zpět k testu:

ano, jak jste správně vylovil v paměti, jsou to parafráze NADPISŮ některých blogů PAROUBKA.

na něco se vás zeptám:

vidíte nejaký rozdíl mezi headliny

a) KOCÁBE, JSI DEBIL

b) Jednotka hlouposti = 1 Kocáb

já totiž ano, MNOHONÁSOBNĚ vulgárnější je ten druhý.

hezký den :-)
31. 10. 2008 | 10:14

suchánek napsal(a):

jen pro upřesnění, ta první parafráze byla na nadpis:

Poslanče Wolfe, jste k smíchu
31. 10. 2008 | 10:17

skeptický napsal(a):

to JAHA
Musím přiznat ignoranci.Kromě blogů a Financial Times nečtu.
O panu Stejskalovi a jeho schonostech nemám nejmenší pochybnosti,a myslím to v dobrém.
31. 10. 2008 | 10:18

Čochtan napsal(a):

Močrová ráno,
fašismus a politická korektnost jsou levicové ideologie !
31. 10. 2008 | 10:27

Líný černý pes napsal(a):

to Ivan Hochman (30.10 - 17:75):
Děkuji za optání, daří se dobře, jen jsem se k odpovědi včera nedostala a teď mi poněkud trvalo se pročíst diskusí.
Víte, já jaksi raději nehaf, rovnou vrrr a kous. Co se štěkotu týče, raději si radostně poštěkávám do kroku.
A co se týče provokatérů - ty míjím, protože pořádný pes si jich nevšímá. To by se uřval.

to Čochtan (31.10-9:56) :
Tvore vodní, i za tu Vámi proklamovanou větu byste mohl být potahován, kdyby Vás někdo potahovat chtěl.
31. 10. 2008 | 10:28

stejskal napsal(a):

Rozumím, paní Morová ráno,

je to myslím otázka míry a citu pro text a jeho obsah. Zvažte ale jednu věc, se kterou mimojiné k administraci přistupuji:

Řada debatérů se tu již virtuálně "zná". O drtivé většině z těch stálých vím, že to nejsou žádní primitivové ani hulváti. Použijí-li vulgarismus či hrubost, může to být v mnoha případech - řekněme - i na místě. A pro mn osobně je to od nich akceptovatelné.

Jenomže o mne nejde. Má administrace v tomto ohledu není ani zaměřena na ty stálé debatéry (ostatně např. pan vlk s panem Rumcajsem se tu umí špičkovat velmi úsměvným způsobem).

Ty mé zásahy jsou vedeny v podstatě s jediným cílem: Vymýtit vulgarismy a hrubé urážky(které jsou na drtivé většině tuzemských serverů obecně přijímanou a nikoho nezarážející normou), tak aby nově příchozí nemohl získat dojem, že i zde se takovéto nástroje běžně používají.

Víte, když jsem zde začínal "čistit", vypadala diskuse úplně stejně jako jinde (viz http://blog.aktualne.centru...). Postupně jsem odtud soustavným mazáním ty zaryté "sprosťáky" vypudil. Prostě jsem jim dal najevo, že zde něco podobného není tolerováno.

Pochopte prosím, že nemohu nad občasnou urážkou či vulgarismem z klávesnice stálého diskutujícího mhouřit soustavně oči a přitom nove příchozím tvrdit, že se zde nesmí nadávat ani urážet. Stal bych se naprosto nedůvěryhodným, celý tento server, bylo by to k smíchu. Nikdo z nově příchozích by to ani neměl šanci pochopit.

Toto je má jediná motivace v tomto ohledu. Ne "buzerovat" stálé diskutéry s velmi zajímavými a podnětnými postřehy.

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 10:28

Admirál napsal(a):

Vážený pane Stejkale,

pokud by je cílem zkvalitnit diskuzi pod články - přiblížit ji úrovni dizkuze pod blogy, tak to lze jen přivítat.

Občas na diskuze pod články taky zavítám ve snaze tam najít zajímavé názory. V to balastu urážek je to však málo produktivní.

Jestli se Vám povede tímto tahem přilákat k článkům zprvodajsví kvalitní diskutující, může to mít i pozitivní vliv na práci redaktorů - kvalitu článků.

Ale jak se říká, podle plodů poznej strom. Počkejme, zda a jaké plody uzrají.
31. 10. 2008 | 10:33

myrta napsal(a):

pane Stejskale,doporučovala bych s tou cenzurou zacházet rozumně.Pravda je,že někteří jsou více než drsní,přímo pod úroveň.Ale na druhou stranu-on to nikdo moc vážně si nebere,prostě se i z nadávky otřepe a jede dál.Ráda diskuze čtu,názory lidí známých a sousedů je malý okruh,tady si mohu udělat názor od širšího spektra.Miluji VLKa.Přeji mnoho úspěchů.
31. 10. 2008 | 10:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Suchánku,

asi jste zaregistroval moji reakci v diskusi pod blogem s názvem Jednotka hlouposti = 1 Kocáb http://blog.aktualne.centru... resp. Kdyby hloupost nadnášela… http://blog.aktualne.centru... I když pokud ano, tak Vaší replice moc nerozumím ;-)

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 10:39

Čochtan napsal(a):

Admirále, to je rozumné. Počkejme jak se to vyvrbí. Kdyby to dělal jen pan Stejskal, neměl bych obavy. Jenže jeden člověk to neukučíruje, ani na plný úvazek. Když čtu, že cenzorů bude "několik desítek lidí" ...
no uvidíme. Cenzoři by neměli být anonymní.
Takže za 14 dní resumé ?
31. 10. 2008 | 10:41

stejskal napsal(a):

Díky, paní myrto,

budeme se snažit Vaším doporučením z první věty co nejvíce řídit. Opravdu.

Jinak díky za všechna ta milá slova v dalších příspěvcích.

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 10:43

stejskal napsal(a):

Máte pravdu, pane Čochtane,

administrátoři nebudou anonymní. Trvám na tom, že budou vystupovat pod svými jmény. Zatím se to ale našemu IT nepodařilo takto nastavit. Dejte mi těch čtrnáct dní, možná měsíc. Děkuji.

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 10:45

JAHA napsal(a):

Ad: skepticky
No, v pripade tejto detektivky je to o to zaujimavejsie, ze ako sa ukaze (ako to uz v detektivkach byva, nakoniec), Parne prasa bol nazov stamgastov pre jednu prostitutku (skutocnu, nie politicku:-)). Takze urcite asociacie sa priam ponukaju, nie?:-).
31. 10. 2008 | 10:46

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale, máte je. Koneckonců, když má každá vláda právo na 100 dni hájení, ..
Takže 1.12. velké resumé.
Bude to zajímavý experiment. Chtělo by to pak diskuzi s ostatními cenzory co sporného smazali a proč,.. sprostoty, to je jasná věc, o tom netřeba ztrácet slov. Vše má své hranice, a zde můžeme najít hranice svobody slova.
Šťastnou ruku při výběru spolupracovníků přeji.
31. 10. 2008 | 10:57

Mc Cali napsal(a):

Vcelku se s tím nedá než souhlasit. Jen pozor aby se nám ta cenzura nepřehoupla tam kde už nemá být.
Já sám jsem tu začal rejdit neboť mne fasconovala kultivovanost a inteligence zdejších příspěvků ( v menší míře i článků ). Od té doby.....asi čtrnáct dnů....sem chodím několikrát denně.
Sám si na psaní budu muset dát pozor, protože při popisu politiků mne od jisté doby skoro nic jiného než vulgarismus nenapadá. o:)

Přeji krásný sluníčkový den.
31. 10. 2008 | 10:58

Korbel napsal(a):

TO JE HROZNÉ KDYŽ NEMOHU VŠECHNY SOCANY POSLAT NA ZMRZLINU
31. 10. 2008 | 10:58

Korbel napsal(a):

Pároubek má krásný růžový svetr!
31. 10. 2008 | 11:02

stejskal napsal(a):

Pane Korbeli, pozor!

Zvýrazňování textů na úkor ostatních tedy jejich psaní velkými písmeny je v rozporu se zdejšími pravidly (viz Kodex diskutujících http://blog.aktualne.centru...)

Velmi výjimečně nhouřím obě oči ;-)

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 11:08

stejskal napsal(a):

Díky, pane Čochtane,

tu diskusi vedeme od samého začátku (jsou neustále připojeni přes skype a dost často se zatím ptají, co mají mazat a co ne).

Osobní setkání se všemi dohromady už mám naplánováno v kalendáři ;-)

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 11:10

Korbel napsal(a):

Promiňte ale ta klávesnice sama přeskočí na velká písmena, když začne psát o oranžádě, musím si dát větší pozor a tu mrchu víc krotit!
31. 10. 2008 | 11:15

jaryn napsal(a):

Pane Stejskale,
vaše formulace "důvěřujte nám trochu" v souvislosti s partou cenzorů mě lehce zamrazila.
Vy tady řídíte a dozíráte na diskuze již drahnou dobu. Váš rukopis řízení je typický, rozeznatelný, akceptovatelný. Teď vás má být deset. Deset rukopisů, řízení?
Socialismus na Aktuálně cz. Cenzuru nepotřebuji, netoužím po ni, ale cenzorů přibývá. Nikoliv pro svobodu projevu, ale má nás CHRÁNIT. PŘED NÁMI SAMÝMI...
Skutečně báječný nápad.
Už jsem tady psal několikrát: největší kurvárny se dějí pod nejušlechtilejšími hesly.
Tady to může trochu změkčit výběr cenzorů.
Ale to jaksi nestačí. Službu špatnému pánovi nenahradí povaha služebníka.
31. 10. 2008 | 11:16

Admirál napsal(a):

jaryn, četl jste někdy nějakou diskuzi pod články zpravodajství? A nemusí to být ani ta nekontroverznější témata. Vulgarity bez smyslu, zbytečné hrubé útoky - to dělá asi 3/4 diskuze pod článkem.

Má podle Vás smysle se tím brodit a něco tam hledat?

Takový stav si o zásah přímo říká.

Jak už jsem zde napsal, počkejme si, co to přinese.
31. 10. 2008 | 11:33

stejskal napsal(a):

Mýlíte se, pane jaryne,

nezavádíme žádný socialismus na Aktuálně.cz. Sestavil jsem tým, do něhož jsem si vybral lidi. Řídím je a zároveň za ně nesu plnou zodpovědnost. Pokud budu mít pocit, že nepracují dobře, najdu si jiné. Pokud bude mít můj nadřízený pocit, že já nepracuji dobře (třeba na základě stížností Vás, čtenářů, kteří sem navíc přestanou chodit), najde si jiného.

To je normální (ani socialistické - pokud tedy nemáte na mysli bolševismus, ani kapitalistické, ale normální). Netušil jsem, že zrovna toto budu Vám nucen vysvětlovat resp. tento model obhajovat.

Zdravím Vás (promiňte, zapomněl jsem v úvodu)

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 11:36

buldatra napsal(a):

Pane Stejskale,

Kdo maže, ten jede?
Povolání cenzora je dozajista bohulibé a navíc nemusí se u toho zvedat nic těžkého.
No, přeji Vám hodně mazacích radostí i do příštích let. Mě osobně cenzura nevadí, neboť i ta může člověka ledacos naučit. A ledacos mu neustále připomíná….

Nepovažuji se za sprosťáka a nikdy nikoho neurážím, neboť sám nechci být urážen. Ale přesto, kdybych pocítil tu neodbytnou potřebu, mohu použít alespoň svahilštinu? Nebo sanskrt?
Přeji Vám pěkný den a bhairavatva.
31. 10. 2008 | 11:52

Morová rána napsal(a):

Ježišmarjájózef!!

Přestaňte tu hloupě strašit demagogickými žvásty o minulých režimech!
Žádný socialismus, žádný bolševismus, žádný nacismus (což je, jak všichni vědí, další z mnoha levicových ideologií, že, Čochtane),ani žádný cenzorismus se tu zavádět nebude!
Prostě se jen přestane tolerovat vulgární hrubé a urážlivé vyjadřování. Pokud se někdo z vás domnívá, že takové opatření ohrožuje demokracii, pak já jsem naopak přesvědčená, že slušné decentní chování, respekt k "jinakostem" a odlišným názorům je jedním z jejích pilířů.
31. 10. 2008 | 11:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane buldatro,

urazíte-li hrubě někoho v sanskrtu či svahilštině, pak tomu nebudu rozumět, a tudíž ani nezasáhnu.

Přesto Vás prosím, abyste to nedělal. Děkuji, pokud mi vyhovíte.

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 12:09

Řeřicha napsal(a):

Dobrý den pane Steskale,

Kešo ninataka kwenda kuwinda! M´Bwana!!!

S úctou,

Řeřicha
31. 10. 2008 | 12:25

stejskal napsal(a):

Jak říkáte, pane Řeřicho. A děkuji za Váš postřeh.

Srdečně

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 12:31

Morová rána napsal(a):

Pane Stejskale!

Ráda bych věděla, kde se na vaší stupnici akceptovatelnosti nachází výraz "hloupé demagogické žvásty".
31. 10. 2008 | 13:01

kancl_mys napsal(a):

Kde? Hned vedle skutečně precizně laděných úvah ;-)
31. 10. 2008 | 13:15

Řeřicha napsal(a):

Pane Stejskale,

Aby nedošlo k nemilému nedorozumění, zde je překlad ze svahilštiny : "Zítra chci jít na lov! Pane!!!"

S úctou,

Řeřicha
31. 10. 2008 | 13:16

JAHA napsal(a):

Boze! Preco tolko exhibionicizmu? (Myslim v prenesenom vyzname). Ako som napisal predtym - nechajme babatko (batole pre zrozumitelnost)nech sa vyvija a ked sa nam to nebude pacit, potom konajme. Este sa ani nepokusilo postavit na nohy a uz mame voci nemu kopu predsudkov.
31. 10. 2008 | 13:36

stejskal napsal(a):

Paní Morová ráno,

na hodnotě "Osobně nepřijatelné", z pohledu administrátora "Zásah nevyžadující".

Tohle mi neodpustíte, že paní myši? ;-)

Ale stejně, mám Vám vedle pro mne (stejně asi jako pro Vás) "osobně nepřijatelných", nicméně z pohledu administrátora "zásah nevyžadujících" textů dotyčného najít ty, které považuji za naprosto korektní a z analytického hlediska velmi zajímavé?

Kolik jich chcete? Deset? Dvacet? ;-)

Pane Řeřicho,

ale klidně běžte, vždyť jsem svůh souhlas už naznačil v předchozí replice ;-)

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 13:56

kancelarska_mys napsal(a):

@editor

Touché!
"-)

Ne, prosím nehledejte nic, věnujte se práci, určitě jí teď máte s koordinací činnosti nových editorů pod články Aktualne.cz až nad hlavu!
31. 10. 2008 | 14:06

stejskal napsal(a):

;-) Díky. l.s.
31. 10. 2008 | 14:10

stejskal napsal(a):

Ale stejně mne to mrzí, paní myš.

Neobhajoval jsem styl dotyčného, jeho dikci a často nevybíravé výrazy, které se mi hrubě nelíbí.

Jen jsem vysvětloval, pro jsem jeho texty v této konkrétní diskusi nemazal (a zároveň přiznal, že označení jednoho ze zdejších blogerů za "hajzla", jsme přehlédl. V opačném případě bych zasáhl, jako jsem zasáhl v případě dotyčného již několikrát).

No, nic, mýliti se je lidské, ale člověk mající v ruce nástroj typu zdejších stránek by se měl mýlit (či něco přehlédnout) co nejméně ;-)

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 14:22

Jirka Hemzal napsal(a):

To Stejskal:
Zdravím Vás. Ta "censura" vulgárnosti na blozích Aktuálně.cz mi vyhovuje. Je to jeden z důvodů, proč na ně rád chodím. Nevadí mi tvrdost argumentace, ale bezmyšlenkové sprosté nadávání a urážky, které se velmi často nachází v diskuzích na různých serverech. Pevně věřím, že nepřestřelíte k nějaké připitomělé superkoreknosti, a že se nebudete vyhýbat ani nejožehavějším tématům.
31. 10. 2008 | 14:35

suchánek napsal(a):

pane stejskale, přiznám bez mučení, že jsem vaše reakce četl tehdy, ne však dnes. po jejich znovupřečtení musím přiznat, že vašemu nepochopení rozumím. přesto jsem už tenkrát nebyl vůbec spokojen s vaším řešením. takže se ptám, budete psát těm vulgárním následující:

Dobrý den, pane diskutére,

nedivím se kolegům z Idnes, že příspěvek z výše uvedených důvodů odmítli.

I z pohledu zdejšího Kodexu diskutéra, kde mimojiné stojí, že "diskutér respektuje právo každého občana na slušné zacházení"
je zmiňovaný příspěvek na hraně.

Pokud by někdo v blogu nad Vaším příspěvkem napsal "Jednotka hlouposti = 1 Kocáb", smazal bych jeho text jako urážlivý.

Prosím, abyste se na dále podobných dehonestujích obratů vyvaroval. Snažíme se zde o pokud možno korektní a neurážlivou diskusi.

Děkuji předem.

Libor Stejskal, editor blogů

???

:-)
31. 10. 2008 | 14:36

stejskal napsal(a):

Ano, pane Suchánku,

občas dělám i toto. Mám-li na to čas, je-li replika na hraně, je-li člověk nový atd.

A teď mi řekněte, jen mne tak popichujete, nebo máte za to, že bych měl jít za panem Paroubkem a říci mu: "Tak ještě jeden text tohoto druhu (na hraně) a já s Vámi zatočím"? Neměl bych s tím problém, jsem tak trochu kaskadér.

Odhadnu, co by se stalo. Pan předseda by se ze mne pravděpodobně neposadil na zadek a já bych byl nucen svoje varování splnit (což bych udělal, protože jsem palice dubová). Co bych získal? Co by získalo toto fórum? Co by získali čtenáři?

Podle mne nic. Jen bych šel do zbytečného konfliktu, který mi za to nestojí. A to nedělám. Chodím do konfliktu, pokud mi jeho důvod přijde důležitý a zásadní.

Dává to smysl?

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 15:19

jaryn napsal(a):

Pane Stejskale,

stejně to je blbý precedens.
Je mi líto, že jsem vás zklamal.
Jestli vás někdy na Aktuálně vymění, pochopíte, oč mi (a nejen mně) šlo...
PS že neobhajuji vulgarismy vám je snad jasné, přestože často pro slovo nechodím moc daleko. Vadí mi princip a jistota zneužitelnosti v čase.
31. 10. 2008 | 15:29

stejskal napsal(a):

Pane jaryne,

Vy vůbec nevěříte svobodnému trhu ;-)

Pokud lidé někdy zjistí, že se tu jednostranně a manipulativně mažou věcné příspěvky, přestanou sem chodit. Nebo alespoň jejich část. A začnou hledat něco jiného.

A buďte ubezpečen, že jim to někdo nabídne. Tak to prostě funguje. Zklame-li Aktuálně.cz své čtenáře (ať už se mnou či beze mne), bude mít smůlu. Tento deník, toto fórum, ne ti čtenáři.

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 15:41

jaryn napsal(a):

Pane Stejskale drahý,

vy jste ale optimista! Jenže se nejspíš mýlíte. Podívejte se na nabídky TV stanic, novin... vymývání mozků. Až vše pojme hydra politkorektnosti, bude váš názor pouze legrací pro zasmání. Bohužel.
Vždyť to víte, že vidím budoucnost hodně blbě a jsem nezvratně přesvědčen, že to "líp" už skutečně bylo. Dnes se řítíme do takových řití, že se nám ani nesní.
Za pár let si na nějakého jaryna vzpomenete... :-(
31. 10. 2008 | 16:26

oposum napsal(a):

to autor:
díky a držím palce;

to vlk a někteří další:
klasické nepochopení méně intelektuálně vybavených jedinců - Aktuálně bude mazat pod zprávami stejně jako pod blogy, nevím co se tím změní v těchto debatách,
vlci můžou klidně pokračovat v podobně absurdních tirádách jako na této straně ve 30.10.2008 20:47:43

to autor:
možná byste to mohli vylepšit a mazat "myšlenky" (jako výše uvedenou vlkovu), které jen zesměšňují debatéra a jeho schopnost chápání
31. 10. 2008 | 16:27

stejskal napsal(a):

Ano, pane jaryne,

v tomto se lišíme.

Já si naopak myslím, že "hůř už bylo". Ještě si na ty doby pamatuji.

Možná jsem se svým názorem k smíchu, možná se jednou budu pošklebovat sám sobě. Možná nad sebou budu i plakat. To je život. Tohle riziko neseme všichni.

Díky za přání, pane oposume.

Váš návrh na vylepšení ale asi neprojde. Zastávám názor, že každý by měl být zodpovědný za sebe (i za svá zesměšnění ;-)

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 16:56

suchánek napsal(a):

šmarjá pane Stejskale, doufám, že to berem oba s nadhledem a v pohodě. rozhodně to není nic osobního (nebo ano?). porovnání mých výtek a obdivu vůči vám je intergalakticky ve prospěch toho druhého. přesto jsou věci, ve kterých vás nechápu, a chtěl bych. to je jedna z nich (jsou asi dvě celkem :-)

a ať vám tedy naprosto jednoznačně vysvětlím, o co mi šlo, tak tedy:

1. onen headline nebyl NA HRANĚ, ale absolutně ZA HRANOU.

2. nebyla to dokonce ani doslovná citace (kupř. Dr. Štrosmajera), které tady ponecháváte

3. pan paroubek je řadový občan, proto naprosto nerozumím vašemu upozornění, že komukoliv jinému (diskutérovi) byste to smazal. jak tomu mám rozumět? rovný a rovnější? nebo tak nějak.

snad mi ještě jednou odpovíte, pak už to necháme plavat.

mějte se hezky a prima víkend přeju
31. 10. 2008 | 17:05

stejskal napsal(a):

Pane Suchánku, popravdě řečeno už nemám co odpovědět.

Vše, co jsem k tomu chtěl říci, jsem řekl řekl (snad jen bych zmínil, že to mé upozornění bylo Vámi interpretováno poněkud zjednodušeně).

Víte, pro Vás je to zřejmě naprosto zásadní, pro mne velmi malicherné. Obecně a dneska zvlášť.

Pár nocí jsem toho moc nenaspal, abych mohl rozjet Výše avizovaný projekt. Dnes jsem u PC bez oběda od rána od 6:30 hodin. Už se mi to trochu míhá.

Debata na téma, zda-li jsem neměl položit panu Paroubkovi (ale klidně si tam můžete dosadit pana Béma či Langera - např. jeho text s titulkem Paroubek spí s Rathem viz http://blog.aktualne.centru...) nůž na krk, je už trochu nad moje síly. Nicméně vězte, že bych i v plné síle a nasazení vedl polemiku s Vámi stejně.

Čili závěrem, já chci politiky do diskuse vtahovat, neboť mi přijde, že s námi moc nediskutují.

Tady mají alespoň možnost (využívá jí jen mizivá část z nich) a jakousi zpětnou vazbu (v tomto punktu je to lepší, vím, že oni sami či jejich lidé tyto diskuse čtou).

Také Vám přeji hezký víkend. Jedete na kolo? Hádejte, co budu dělat já? ;-) A to nejsem žádný volený zástupce lidu. Dokonce ani váš ne ;-)

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 17:21

vlk napsal(a):

oposum

jistě, jistě. Tak už jste si duševně říhnul. Tak teď by možná mohlo přijít něco obsažnějšího. A zejména fundovanějšího, než házení blátíčkem.

Stejskalovi

nějak mi uniká , čím jsme si vysloužil sarkasmus či ironii vaší odpovědi. Ano, na tom, že jednoduší typy nemající na nic iného než na jednoduché sprosté nadávky vyšuměli máte zásadní zásluhu. Jsem psolední, kdo by vám ji upíral. A mnohokrát jsme toto konstatoval.

Například včera na jiném servru, na jiných blozích, kde jsem našel přítele m+m. A přemlouval ho k návratu sem. Jenže on patří mezi ty nesprosté, ale velmi nespokojené s cenzurními zásahy. Na což má jistě právo.
Dal bych link. Nemohu. Byl jsem smáznut tamním administrátorem, aniž by tam bylo jediné slovo, které by nebylo tak říkajíc, hofffaehig. Ale asi mu vadil poukaz na jiné blogy.
Co se týče ochrany dam.Ano to je potřeba. Nemyslím si ovšem, že by na blozích paní PAroubkové nějak zvláště fungovala. Co tam ale fungovalo , byl starý dobrý dvouručák.

A podoběn nedávno, na jiném blogu, kde onen většinou pravdivě píšící ,ale silně expresivní týpek, nebo jak jste to popsal panu prof. Hořejšímu vyštval paní Anbu. Bohužel dost účinná léčba dvouručákem přišla podě. Paní Anba je pryč.

Tohle by bylo potřeba ošetřit.
31. 10. 2008 | 18:07

vlk napsal(a):

Pepa Řepa

elegáne zdejších stránek, budu stručný. Drtivou většinu toho, co jste popsal mohu jen podepsat. Přesné.Díky.
31. 10. 2008 | 18:08

suchánek napsal(a):

pane Stejskale,

Ok :-) necháme toho, tady se prostě neprotnem. mimochodem tu poznámku, že nejste můj zástupce jsem asi nepochopil. být váš obličej na billboardu, nasypu vám všechny preferenční hlasy a má žena evidentně taky :-)

s tou prací opatrně (i když já jsem na tom asi velmi podobně - jedu třetí víkend do noci v řadě). hrozně jsem přibral a když jsem uviděl fotky z mé poslední akce, okamžitě jsem sedl do auta a frčel koupit do makra rotoped a činky. a už týden dřu do krve. uvolňuje to.

vřele doporučuju :-)
31. 10. 2008 | 18:08

Ivan Hochmann napsal(a):

Karle,Karle,Muellere,

vím,že jste tvor nadmíru racionální.Také vím,že svoji racionalitu pěstujete,zastřihujete do tvarů,močíte,tedy zaléváte jako vzácnou květinku.Snad lze hovořit o květince-růžičce,která i trny oplývá. Na rozdíl od Euphorbia milii(Pryšec zářivý),jehož ostny do všech stran excelují,-je růže průhledná jak vodní scenerie Plitvického jezera.

Z Vašich vstupů lze vysledovat i jakousi názorovou stálost a zaujetí pro jisté,pro Vás zásadní postuláty obsažené ve vaší koncepci 5-ti karet.

Vždy se zaujetím čtu Vaše vstupy. Ten poslední,pozdně noční Pepovi mě natolik zaujal,že reaguji.

Ano pane je to pořád stejná písnička,pořád dokola.
Pořád dokola budu stát proti Vám v posuzování historie,dnešního světa i budoucnosti,přestože kumulací vědomostí i celkovým vzděláním naprosto nedosahuji Vašich kvalit.A přestože v mnoha otázkách se shodneme.

Vaším příspěvkem jste se tak říkajíc trochu odkopal.Zapoměl jste,že každý není "hračička" a nekope žádnou soutěž.

Pane Muellere v konečném součtu máme hodnotících kritérií nespočet,ba přehršli.
........A vlastenectví je až v neposlední řadě.

Ivan.
31. 10. 2008 | 18:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den, vlku,

za tu ironii se omlouvám. Po velmi náročném dnu příprav, psaní manuálů a představy, že vstávám ráno v půl šesté, neboť v sedm začínáme poprvé administrovat něco jiného než blogy, mi prostě trochu ujely nervy.

Překvapilo mne, že jste napsal tak obsáhlý polemický text, když na blozích se nic nemění. Nerozumně jsem tomu, proč mi říkáte, jak moc záleží na dobrých debatérech. O tom jsem nikdy nepochyboval, nicméně s mým textem to vůbec nesouvisí.

Stejně tak mne překvapilo, že berete úroveň zdejší diskuse jako samozřejmost, když jinde to samozřejmé není (ale uznávám, že tohle je trochu projev zhrzenosti, na který jako administrátor nemám moc právo).

Pan m&m má jistě právo být nespokojen. Já mu ho neberu. Můj názor (též legitimní) je, že pan m&m si bere věci moc osobně. Nabízel jsem ruku ke smíru, nepovedlo se to. Osobně mne to mrzí, ale své zásady rovného zacházení a právo zde diskutovat kvůli tomu opouštět nebudu. A pan m&m je v tomto též poměrně neústupný.

To s tou paní Paroubkovou považuji za poněkud nefér. Bil jsem se tam za ní, co mi síly stačily. Metody dvouručáku - jak jistě víte - nejsou mými metodami a narozdíl od Vás pochybuji v diskusi o jejich účelnosti. Ale to už jsme si říkali.

Jestli paní Anba opustila kvůli komukoliv toto fórum, tak mne to mrzí. Pochybuji, že by na tom Váš dvouručák něco změnil. Jen byste s dotyčným opanovali fórum a Vaše vzájemné výpady by se stupňovaly. Určitě byste jej podle mne nepřesvědčil, aby přestal napadat jiné. Jemu totiž tento způsob diskuse na rozdíl od většiny lidí nevadí (stejně jako Vám ne).

Jsem přesvědčen, že tohle se ošetřit nedá. To je prostě rys diskuse v demokracii (není možné ji institucionálně omezovat, jediné, co podle mne lze, je, svým vlastním vystupováním nepřispívat k její "žumpovitosti").

Kdybych začal mazat ostré výpady, jsem přesvědčen, že pana m&m následovalo daleko více lidí. Mohu zabránit hrubým urážkám (magor, idiot, blbec, hajzl, zmrd), vulgarismů a nezákonnostem.

Vše nad to už by skutečně byla názorová cenzura, kterou bych neustál. Pochopte to prosím. Čím více budu mazat, tím kontroverznější moje zásahy budou. Tím nespokojenější všichni budete, protože mé zásahy budou nutně čím dál subjektivnější.

Teď lidé vědí, že mažu "magory, blbce a debily", "prdele a hovna" a "Cikáni sou verbež". Je to poměrně jednoduché, přesto mi spílají zleva zprava ;-) Přiberu-li mazání útoků ad rem, kterých se tu zmého pohledu dopouští tak 90 procent diskutujích (tedy zejména mužů), zničím to tu.

Nezlobte se, už sotva vidím. Jdu domů. Budu tak za hodinu. Zatím.

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 19:06

Jemnický napsal(a):

Vážený pane Stejskale,
pročetl jsem téměř všechny příspěvky a pokusím se o shrnutí, protože diskuse na téma „cenzury“ se už asi vyčerpala.
1. Vaše dosavadní práce je oceňována, dosavadní váš dozor je ku prospěchu kvality diskuse.
2. Část diskutujících je více citlivá k jakékoliv cenzuře a obává se možných nevhodných cenzorních zásahů.
3. Určitá nedůvěra není přímo k vaší osobě ale dalším výpomocným„cenzorům“.
Navrhuji ke každému blogu přiřadit koš „Vyřazené příspěvky“, do kterého nasypete „diskutérský ksindl“ a u vyřazaného příspěvku bude uvedeno jméno odpovědného cenzora. Kdo vás a vaše kolegy třebas jen trochu podezřívá a chce se tím probírat, tak může a bude plnit roli strážce cenzorů. Cenzura nebude anonymní. Anonymita cenzury je jejím hlavním nebezpečím. Zároveň v koši bude „uskladněn“ snad zajímavý materiál pro psychology, studenty Českého jazyka a tak podobně. Cenzůra tak nebude anonymní a Tím bych považoval debatu za uzavřenou, alespoň pro sebe.
Přeji pěkný večer a uvolněte se, prosím. Máte jen jedny oči.
31. 10. 2008 | 19:51

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím Ivane,
je až s podivem, jak dlouho jste si mě nevzal na paškál. Už jsem si myslel, že jste na mě hluboce zanevřel.
Pokud jde o naše rozdílné pohledy ... dnes se s oblibou říká, že je to "legitimní" ... No, dobře. Ale nakonec vůbec nejde o to, jak Vy nebo já na ty věci pohlížíme. Důležitá je jedna věc: Co z našich pohledů a úvah vyplývá? Jinými slovy, jde jen o to, jestli z nich idvozené závěry jsou správné či ne. O nic jiného.
Racionalita je sice trochu víc, ale její základ budou vždy ty měřitelné parametry a finální relace. Víte, vzpomínám si - z let romantického mládí, nebylo mi ani 30 - jsem se bavil s dvěma spřátelenými "rebely". Jeden bývalý komunista, kterého vcelku ze směšných důvodů vykopli a byl rád, že byl rád a druhý buržosní původ.
Ten bývalý komunista a stále idealista zahořekoval nad "bordelelm a nespravedlností" a ptal se: "To to ten Husák a Štrougal nevědí? A jak to, že s tím nic nedělají ...?" Prostě velké dítě ...
A ten "buržoa" jen prohlásil: "Ale samozřejmě to vědí. Ale to je nezajímá, je zajímají makroukazatelé, natalita, celková zločinnost, narkomanie, výroba a splnění plánu, vývojové trendy, atd ... atd ... atd ...
Nakonec jsme všichni tři zahořeli spravedlivým hněvem nad tím, že ty parchanty nahoře zajímají makroukazatelé a ne naše trápení.

Dnes jsem starý pardál, příští rok 55 let. Někdy se mi ale vkládá nepříjemná otázka, kde jsou ti politici, které zajímají makroukazatelé a vývojové trendy ...
31. 10. 2008 | 19:55

Ivan Hochmann napsal(a):

Přijměte pane Muellere moji hlubokou soustrast.

Ještě tolik roků se stýkat s tak rozdílnými charaktery,,,,to bych asi nedožil důchodu.

Ivan.
31. 10. 2008 | 20:17

Ivan Hochmann napsal(a):

Vlku,

Anba odešla,- přišla Morová rána.
Odešel mm, - přišel Houmelesák.
Odejde Hochmann,- přijde Kocmann.

Buď rád že neodchází Blue Jay a Pocestný.
Co by sis bez nich počal?
Ivan
31. 10. 2008 | 20:33

Cicero napsal(a):

Zajíčku v své jamce, seedíííš sááám, seeedíííš sám. Nebožáčku co je ti, že nemůžeš diskutovati? Skoč, skoč, skoč, a vyskoč! (ale né až důle půjde matka s kočárkem).
31. 10. 2008 | 20:41

vlk napsal(a):

Stejskalovi

ok. Podstatu mého sdělení přesně vystihl v následném příspěvku p. Jemnický.
A myslím, že paní ANba nemusela odejít, kdybych s e tam byl dostal o fous dřív a rovnou s dvouručákem. Ais to chtělo jen trochu zastání. Leč nechám toho.
Přeji hezký víkend.

Karel Mueller
příteli ten dotaz na konec je super.

Ivan Hochman
Víš , škoda každého chytrého a přínosného diskutera.

NA druhé s traně - jsou nicky, které mi rozhodně nikdy neschází. A když si dáš alespoň povrchní práci, zjistíš, že speciálně u těch nicek / nikoliv nicků/ , cos jmenoval a ještě asi u dvou nebo teřch,nejsem ten kdo to začíná. Vždy a důsledně až ten druhý. A ještě ne vždycky.

A kdyby už se mnou cloumal nějaký pitnullefekt, tak jsi tu přece ty ,SuP a Rumcajs, abyste to schytali ne? ,-))
31. 10. 2008 | 21:25

george napsal(a):

Pane Stejskale, na hrubé urážky jsem si poměrně zvykl, ale co mě velmi vadí, že se často někteří pisatelé příspěvků zcela záměrně uchylují od tématu článku, ke ketrému by měla být vedena debata. Jsou zde takoví "kofři", že dokáží k článku na př. o daních mluvit o nesmrtelnosti chrousta. Tyto příspěvky by měly být vyřazeny zcela ve smyslu upozornění, že články, které se netýkají tématu, budou vyřazeny. To si myslím, že neplníte. Děkuji.
31. 10. 2008 | 21:27

zdesta napsal(a):

Požadavek na kultivovanější slovník není přece cenzura.Já silně pochybují,že se zde chce něco zavést,co by připomínalo akademickou půdu.Jsou zde diskutéři před kterými smekám klobouk a vůbec nepoužívají žádné vulgarní výrazy,nebo nadávky.Vlk s Rumcajzem do sebe perou jen chlupy lítají a nikdy nesklouznou do nějakých vulgarit a sprostot.Stačí k tomu ironie a sarkasmus.Několikrát jsem se při těch střetech rozchtal jak blázen.Já mám dojem,že jde spíše o snahu odstranit samoučelnou vulgárnost a sprostotu.Jsem přesvědčen,že si stím p.Stejskal poradí.
31. 10. 2008 | 21:37

Gerd napsal(a):

Vážení diskutující,
díky těm, kteří na mně vzpomněli ve svých příspěvcích a mohu vám říci, že administrátoři už začali úřadovat trochu dříve a trochu aktivněji, např. IP:[62.84.154.*], 31.10.2008 7:36 mně smazal příspěvek v diskuzi pod rodinou Wallových.
Zde jsem se, dle mého poměrně slušnou formou, vyjádřil k tomu, proč rodina Wallových přišla o děti a jak tomu zabránit. Ale zřejmě jsem podněcoval násilí proti skupině obyvatel, protože jsem navrhoval:

1. Zakázat KSČ a všechny její pohrobky.
2. Zakázat vykonávání politických funkcí všem bývalým komunistům, tedy povolání ministra, poslance, senátora, radního starosty apod., protože ty největší svině (a zde se omlouvám p. Stejskalovi, ale tento výraz je spisovný a výstižný) většinou za dob komunistů byly členy KSČ nebo alespoň práskali v StB. Tím bychom se mnohých politiků navždy zbavili a to ve všech stranách.
3. U lidí vychovaných v bolševické společnosti, tedy valné části soudců, je jejich neodvolatelnost spíše zdrojem bezpráví a zvůle, protože se k neodvolatelnosti jen málokdy pojí potřebný morální kredit. O neodvolatelnosti má smysl mluvit u soudců, kteří jsou morálně na výši, ale u mnoha našich soudců tento pocit nemám. A zde jsem se asi provinil proti zlatému teleti demokracie, nezávislosti soudní moci na zákonodárné a výkonné. To funguje v jiných státech, v ČR je bohužel neodvolatelnost soudců brána jako to, co jim umožňuje maximální a nikým nekontrolovatelnou zvůli, třeba nerespektování rozsudku Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. A také jsem napsal, že v ČR se občan práva domůže spíše vyjímečně (zřejmě proto tolik občanů uspělo se žalobou proti ČR ve Štrasburku).

Takže až někoho z diskutujících napadne zakázat KSČ a napíše to do diskuze, skupina cenzorů tento názor okamžitě smaže.

Jestli už začali úřadovat 31.10., vybral jste si špatně p. Stejskale.
31. 10. 2008 | 21:44

Gerd napsal(a):

KSČ bych zakázal ani ne tak kvůli tomu, co dnes hlásají straníci v KSČM, ale spíše kvůli nebezpečí bývalých komunistů, kteří nalezli do jiných stran a dál uplatňují bolševické a mafiánské praktiky - ti mně připadají mnohem nebezpečnější. A to bez zákazu KSČM nejde.
31. 10. 2008 | 21:49

Skogen napsal(a):

Bohužel se server Aktuálně (potažmo Centrum) poněkud unáhlil.. Dosud bylo velkou výhodou, že se mohl zvát zcela svobodným v tom smyslu, že nechal kohokoliv psát cokoliv, rozumný ať si z toho sám vybere. Diskuse tam, toť věrný obrázek mysli modálního e-Čecha. Spral to ďas.. Aktuálně si raději nechá nadávat do cenzorů a karikaturistů reality a bude na bezduchou rutinu procházení žvástů (i těch mých) zaměstnávat legii dohlížitelů.

Jakoby po vzoru hospodářů, kteří dílem jako nefunkční zavrhli exklusivní regulaci neviditelnou rukou trhu, i vydavatelé zdejšího internetového zpravodajství přišli na myšlenku, že prostředí se nemůže kultivovat samo. Nu což.. Škoda. Komu se vulgarity nelíbily, ten je stejně vždy přeskočil a zájem jim nevěnoval. Zvykněme si tedy na restrikce.
31. 10. 2008 | 21:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Gerde,

mně se omlouvat nemusíte. Nicméně se nedivte, že "svině" kdosi smazal.

Pane Gerde,

posuzovat texty, které se ještě týkají tématu a které již ne, je více než obtížné. V 90 procentech
případů dokonce s ohledem na alespoň základní objetivitu nemožné. Kromě vyložených spamů typu pana F. Adamce, výpisů z Cibulkových seznamů pod blogy o motýlech a podobných nezpochybnitelných anomálií nezasahuji. Necítím se dost fundovaný a prozíravý, abych se do toho pouštěl. Necítím se povolán, abych to objektivně posoudil.

Ano, tuto úlohu ve smyslu, jak ji chápete Vy, neplním. A ani v budoucnu se na tom nic nezmění. Omlouvám se.

Pane Jemnický,

díky za Vaše shrnutí, budu o Vašem návrhu uvažovat.

Libor Stejskal
31. 10. 2008 | 22:06

Gerd napsal(a):

Cílem vulgárních nadávek je obvykle provokovat a pokud se jejich autor nedočká reakce, přejde jinam, kde se může virtuálně pohádat, popř. jeho text tiše a bez povšimnutí smaže editor blogů.

Nově najatá parta cenzorů - nových košťat, asi hýří nadšením a maže hlava nehlava. Někde už jsem o podobném nadšení četl, ale týkalo se to 50. let a nadšených svazáků a mladých komunistů, kteří tehdy bránili socialismus před zhýralým kapitalismem. Dnes brání podobně nadšení demokracii. Historie se obvykle opakuje a naše poučení z demokracie, která dlouhodobě přehlíží některé názory, je, že po určitém čase přijde někdo, říkejme mu třeba Adolf Hitler nebo Miroslav Sládek a ten řekne lidem přesně to, co si mnoho z nich myslí a k tomu mnoho dalšího a zavede nás do diktatury. Ale i zde cenzoři najdou uplatnění.

Na těchto blozích se na rozdíl od jiných diskutovalo poměrně slušnou formou a i jistý hrabě Berwid-Buquoy se lépe přizpůsobil formě diskuzí a po čase zanechal svých poměrně neurvalých výroků (a pak že diskutující nikoho nekultivují). Pokud bude restrikce příliš, odejdou i ti slušní diskutující a z těchto stránek se díky cenzorům stane nezáživná nenavštěvovaná , ale politicky korektní selanka.
31. 10. 2008 | 22:15

Gerd napsal(a):

Pane Stejskale,
já to mazání klidně snesu, protože je to teprve můj druhý smazaný příspěvek (první jste mně smazal přímo Vy, dostal se do záplavy tapet p. Adamce přesně doprostřed a ten jste asi přehlédl a smazal nechtěně). Ovšem dovolím si připomenout, že svině je zcela spisovný výraz a používá se jako zootechnický název pro samici Sus scrofta f. domestica(česky prase domácí), druhou možností je prasnice.
Ale jak jsme si psali výše, dnes byste mě za výraz "šelmo" asi nemazal, ačkoliv ve středověku se jednalo o těžkou urážku řešenou obvykle soubojem. Ale možná bude řešením používat různá staré výrazy nebo speciality z nářečí. A pokud ani to nepomůže, mnohé exotické jazyky mají nepřeberně výrazů. Že bychom Vás a Váš tým nechali trochu zapotit?
31. 10. 2008 | 22:32

Gerd napsal(a):

A ještě návrh k zamyšlení. Co kdybyste v některých jinak nezávadných příspěvcích nahradili závadná slova- nadávky jen nějakým speciálním znakem? Pak by větší část příspěvku zůstala zachována. Za Vaší současné praxe se autor smazaného příspěvku, pokud je dlouhý, vůbec nemusí dovtípit, proč mu byl smazán a co na něm bylo závadného.
Pokud by někdo měl vytečkovaný celý příspěvek, nic tak dramatického by se mu nestalo. A mohlo by to fungovat automaticky, jde pouze o řešení pro IT a jednu tabulku nahrazovaných výrazů.
31. 10. 2008 | 23:01

suchánek napsal(a):

jj, pan jemnický mi připomněl, že vlastně v jedné diskuzi (kterou navštěvuji)existuje skvělý model. příspěvek v posloupnosti zůstane, jen není vidět. místo něj je tam nápis:

tento příspěvek byl moderován, pro jeho zobrazení klikněte zde.

(to, že na něj klikne skoro každý je už jiný příběh).

ta forma je podle mě ideální.

(pokud byste chtěl pane stejskale ukázat, kde to je a jak to vypadá, ozvěte se :-)
31. 10. 2008 | 23:40

suchánek napsal(a):

vypadá to takto:

HugoPatek 21.8.2008 19:08
Tento příspěvek byl moderován. Pro jeho zobrazení klepni sem.
31. 10. 2008 | 23:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Suchánku,

víte, my ale nechceme, aby ten text byl vidět (za žádných okolností). Neadministrujeme diskuse z důvodů ochrany útlocitných, ale proto, aby se nikde na našem serveru neobjevovaly sprosté urážky či výkřiky typu "Cikáni do plynu", neboť je považujeme za obecně nepřijatelné. Prostě jim nemíníme poskytovat prostor, do něhož investujeme svoji práci a soukromé (tedy ne veřejné) peníze našeho majitele.

A je to samozřejmě otázka důvěry, kterou v nás čtenáři mají. Buď nám elementárně důvěřují, chodí sem pro necenzurované informace. Nebo naopak ne, domnívají se (ať už z jakéhokoliv důvodu, třeba z vrozené podezíravosti), že mažeme věcné příspěvky, někomu touto administrací nadržujeme, jinému se snažíme škodit, a pak sem chodit přestanou.

Proto jsem Vám mimojiné psal, že nejsem Váš volený zástupce ;-) Nemusím (a ani není mojí ambicí) se nikomu zpovídat z každého svého kroku, tedy proč jednám tak, jak jednám (tedy kromě svého zaměstnavatele a svědomí).

Nemusím nikomu dokazovat (třeba archivací a poté předkládáním smazaných textů), že nějak jednám. Odstraňovat pravidla porušující texty mi přijde správné. Umožnit k nim jakýkoliv přístup (tedy třeba k těm typu (Pan Vopička je čůr.. a Cikáni do plynu) považuji za popření toho, co považuji za správné.

Nevím, jestli je to zcela srozumitelné. Nicméně opakuji: Chceme udržovat vztah co největší důvěry s našimi čtenáři, komunikujeme s nimi, ptáme se na jejich názory a postřehy, snažíme se v co největší míře reflektovat jejich požadavky. Ale nejsme veřejnou službou, nemusíme (a ani to není v našich silách) obhajovat každý náš krok (pokud by toto obhajování popíralo cokoliv, co považujeme za důležitější - tedy například neposkytovat prostor hrubým urážkám, rasistickým výkřikům či sprostotám). Mimochodem veřejné služby jako třeba BBC mažou administrují diskuse též. A daleko ostražitěji (většinou se diskusní příspěvky čtou dříve, než je administrátor "pustí" do diskuse). Četl jste ten text, na nějž jsem dával ve svém článku odkaz?

Jen tak maně si představuji, jak by asi vypadal můj pracovní den, kdybych každý smazaný text pod zpravodajskými texty vystavil veřejné debatě ;-) Onehdá jsem tu na téma jednoho jediného smazaného textu diskutoval s jedním zhrzeným čtenářem, a mé repliky nakonec čítali několik tisíc znaků (odhadem tak deset, možná dvacet). Úhrnem tak dvě hodiny mé práce. Hezký výsledek ;-)

Říkám to zcela otevřeně a pro lidi, jichž si vážím a na nichž mi záleží (tedy pro diskutující na těcho stránkách): Mažeme výše vyjmenované prohřešky proti pravidlům zdejší diskuse, protože jsme přesvědčeni, že je to správné. A jeden každý náš zásah nemíníme předkládat veřejné diskusi, protože to nepovažujeme za reálné a produktivní. Take it or leave it ;-)

Hezký víkend

Libor Stejskal
01. 11. 2008 | 09:26

Cicero napsal(a):

Argumentuje se zde tím, že samorosti, kteří se neumějí nebo nechtějí přizpůsobit pravidlům slušné diskuse, přinášejí natolik originální a zajímavé názory, že jejich perzekuce by přinesla více škody než užitku. To je pravda jen tehdy, když vlastník diskuse nedokáže přilákat dostatečné množství odborníků. A je pravda, že mnohé odborníky může odrazovat činnost právě těchto samorostů, a proto sem nechodí, čímž se kruh uzavírá. Někdo tady napsal, že by to tu nemělo být akademické fórum. No, možná nemělo, ale pak bych se musel zeptat, co je přesně cílem vlastníka diskusí. Akademická diskuse je hutná, informačně výživná, netrpí většinou repetetivností, díky sdílenému předvědění nemusí objevovat Ameriku. Druhý pól představuje diskuse volná, všelidová, která je přínosná pro lidi, kteří se učí žít v demokracii, protože jim umožňuje formulovat vlastní názor a ten obhajovat proti ostatním. Cena za to je známá - dlouhé diskuse, z nichž má cenu číst možná desetinu příspěvků, protože zbytek jsou přežvýkané informace z denního tisku a televizních novin, flamewars, příspěvky udržující sociální síť "štamgastů" (tudíž pro ostatní irelevantní) atd. Čím více se diskuse blíží tomu druhému pólu, tím je "demokratičtější", ale zároveň nekvalitnější. To si dobře uvědomují mnohé zahraniční weby, které diskusi moderují mnohem více, než v rámci zachování obecné slušnosti, a pod některými články neumožňují diskusi vůbec. Našinec je již zvyklý, že po přečtení článku mrkne ještě do diskuse a případně se podělí o svůj (většinou negativistický a celkem bezobsažný) názor. Kdyby mu někdo smazal příspěvek ne proto, že obsahoval urážku nebo sprosté slovo, ale jednoduše proto, že v něm nebylo nic, co by stálo za přečtení, to by bylo křiku o cenzuře a návratu totality! Přitom většina takových křiklounů není schopna diferencovat mezi státem a soukromým subjektem typu vlastníka zpravodajského serveru. Abych se vrátil k začátku svého příspěvku, jednoznačně podporuji potírání všech hulvátů, i za cenu ochuzení diskuse o jejich "jedinečné" názory. Obavy ze sterilní a politickou korektností sešňěrované diskuse nemám - i na tomto serveru najdeme důkazy o tom, že když se sejdou slušní oponenti, mohou se do sebe pustit s veškerou vervou a přitom být stále gentlemanští a přitom informačně přínosní.
01. 11. 2008 | 09:40

stejskal napsal(a):

Díky, pane Cicero,

napsal jste to daleko výstižněji, než bych kdy dokázal já.

Libor Stejskal
01. 11. 2008 | 09:51

bigjirka napsal(a):

No.. občas ještě nahlížím.. a vidím PC hnojiště s dlouhosáhlými bláboly, číst se to nedá. Tak congratulations, pane Stejskale, povedlo se Vám to. Litanie a mezi to pár formálně "slušných" šulínů nové provenience s osobními útoky. (To nemluvím o starých kusech, které prostě píšou bez "vulgarit", protože jjich styl je takový). tož si to tu užijte, já o "diskusi" v pokřiveném prostředí nemám zájem
01. 11. 2008 | 10:10

stejskal napsal(a):

Přesně tak, pane bigjirko,

o "diskuse" v pokřiveném prostředí též nemáme zájem.

Hezký víkend.

Libor Stejskal
01. 11. 2008 | 10:48

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to All the people with the good will.
Ten, kdo je slušný a ctí slušnost se nemá čeho obávat. Kdo je hulvát musí být cenzurován. Lid, který si demokracii zaslouží (tolerance a slušnost) má jí mít.Lid, který si ji nezaslouží (hulvátství, závist, vlastním přičiněním úmyslně způsobené zpitomění, nenávist etc.) ji mít nejen nemůže, ale v zájmu míru a společenské rovnováhy ani mít nesmí.
Bez ohledu na následky pro mne a veškeré příbuzenstvo a to i v případě znovuzavedení trestu smrti, prohlašuji na tomto místě zcela nekompromisně jako křesťanský demokrat a humanista: Cikán je také jenom člověk! Mnozí pseudodemokraté a hulváti budou určitě toto konstatování považovat za svou životní ránu, ale já nemohu jinak. Ve jménu Boha a našeho Pána, šlechtictví (šlechetnost) zavazuje a kdyby byla monarchie naším osudem, byl by i Cikán mým poddaným (Tábor-Měšice) a proto nemohu jinak než v něm vidět ad hoc sobě rovného člověka: Bůh mu dal život jako mně ať si o tom myslel cokoli. Pakliže se státní moc (např. Sládek a republikáni) domnívá, že by měl být každý Cikán internován, prohlašuji se tímto za Cikána a žádám, abych byl rovněž jako Cikán odsouzen a vsazen do žaláře. Apeluji na svědomí svých poddaných a žádám je, aby učinili totéž. Současně vyzívám všechny duchovní katolické víry, aby se ve jménu Boha a Krista, Pána našeho, prohlásili za Cikány a sdílili s nimi osud v kobkách žalářů. V opačném případě nemáme nárok na to, aby Bůh stál na naší straně.
Ve jménu Boha a krále v hluboké úctě a pokoře
kpt.jeho majestátu Dr.Dr. Jan Nepomuk Albert hrabě BERWID-BUQUOY, docent rer.pol. urozený Pán z Ellguthu na Měšicích z milosti jeho Veličenstva našeho krále a císaře...

Toto by bylo moje oficiální stanovisko k cikánské otázce, kdyby existovala demokratická parlamentní monarchie, KDU by prohrála volby a republikáni by sahali po moci, aby vytvořili fašistickou republiku. Přiznávám naprostá - Science Fiktion, ale určitě stojí k zamyšlení!
01. 11. 2008 | 11:47

SuP napsal(a):

Pane Stejskale -
byl jsem u té debaty, kdy to paní Anba vzdala. Myslím, že není potřeba truchlit, protože zatím se VŠICHNI, kdo se takto demonstrativně rozloučili, zase vrátili. Stačí k tomu jedno ze zajímavých témat, které se aspoň trochu týká i toho konkrétního "odpadlíka". Jsem tudíž přesvědčen, že i "Anba" se vrátí.
Všiml jsem si jiného, totiž že se daleko víc začaly okruhy vybraných diskutérů scházet na okruzích vybraných témat. Třeba to už všichni dávno víte, jen já mám dlouhé vedení. Ale myslím, že to vůbec není na škodu.
A podle mého názoru, pokud někdo zdejší diskuse opustí, opouští je výhradně kvůli SOBĚ, ne kvůli ostatním, nebo kvůli jednomu z oponentů. Kvůli sobě, protože mu dojdou argumenty a nedokáže si to přiznat. (Proto se ostatně dřív nebo později vrátí).
01. 11. 2008 | 11:56

stejskal napsal(a):

Pane doktore, zdravím Vás.

Nevím proč, ale právě jsem si vzpomněl na dánského krále Kristiána X. ;-)

Libor Stejskal
01. 11. 2008 | 11:59

stejskal napsal(a):

Vidím to takřka identicky, pane Supe. Díky za ten postřeh.

Libor Stejskal
01. 11. 2008 | 12:00

bigjirka napsal(a):

To bylo svinské, Stejskale, přesvědčil jste mne definitivně.
01. 11. 2008 | 12:20

vlk napsal(a):

Dr.Dr. B+B

promiňte ,a le váš příspěvek musím osobně považovat za mimořádně zmateční.
Formulka o otm, jak cikán, že o by váš poddaný byl by vám roven.. vytahuji kapesník a slzím. Máte na mysli dobu před zrušením nvonictví neo robotní povinnosti? Nebo kterou, že.

Podobně ono prohlášení, že se prohlašujete za cikána... A vyzýváte k tomu napříkla d církevní činitele.....

Milý pa e Dr. Dr. B+B, cikán není problém.To co předvádíte je poza a dezobsažná demonstrace, která nic nestojí.
Cikán je problém, pokud zásadně porušuje zákony, normy a nepsané zyvky naší civilizace. A bohužel jich je značné množství, které toto činí. Falešný humanismus vyloučil statistiky. což na věci nic nemění. Lidé denně získávají svojí konkrétní zkušenost.
Na tom vaše prohlášení s e cikánem nemůže nic změnit ani do plusu ani do mínusu.
leda, že byste nám všem chtěl oznámit, že se hodláte stát , bohužel, většinovým cikánem způsobem svého života. Tedy že přestáváte respektovat zákony, zapomenete na vše , co vá bylo do mládí vštěpováno a co jste životní zkušeností získal...
A koukám, že možná, že už jste s tím začal. Pokud vím, vyšel v r. 1918 speciální zákon, rušící šlechtické tituly. Ještě před tím byla jiným zákonem v Čechách deklarována republika, takže jeho K. u K. Veličenstvo je jaksi nepatřičné.

Nepíši toto s e zájmem vás jakkoliv mistrovat. Jste pozoruhodný chlápek. Ovšem byl byste jím, i pokud byste se jmenoval Kopecký. To je pane něco, co vám nikdo ani nemůže vzít, ani nemůže zakázat. Výhoda republikánství a skutečné Rovnosti. Nikdo s e nemusí k ničemu přihalšovat. prostě jí má. A tečka. Nicméně - jste li zapřisáhlým monarchistou, jak předpokládám, nemám s tím žádný problém. V republice máte právo si myslet, že jdeo dekadentní a přežitou formu. V monarchii je něco takového sotva možné.
01. 11. 2008 | 13:22

Pamatuj si mne napsal(a):

To je pindu kolem vseho, kdo to ma cist? K cemu to vlastne je, takhle pindat o necem a nakonec zjistit, ze je to vlastne o nicem? Je to vsechno postavene na hlavu. Kde to jsme? Realita skutecneho zivota se vzdaluje.
01. 11. 2008 | 13:39

Vasja napsal(a):

Váženy pane inzinyr barones Bukvoj,
předem mého dopisu Vás chcu přivítať medzi nami z teho Berlina aspoň ja když to nedokážou zdejší pižďuši a kaloni i ty vlkové a chcu Vám říct že sem se rozhodl Vas chraniť a bojovať za Vašu čest jako dneska v noci před chlapami z dílny co tvrděj že ste samonobilizovany osel a ja nato toto že by osel tu psat nemohl - to jako za prvé a že na foťce mate úplně jine uši - to je jako to zadruhé a tak tohle sem Vám chtěl s uctou napsať a ten romsky puvod si nijak neberte páč každy je nějaky a lepši byt křesťansky a lidovy rom, než ňaky socan.
01. 11. 2008 | 15:36

stejskal napsal(a):

To už jste psal pod blogem pana profesora Hořejšího, pane, jehož bychom si měli pamatovat.

Pokud tento text najdu ještě pod dalším blogem, budu jej považovat za spam a jako takový jej smažu.

Přeji zajímavou, korektní a věcnou diskusi.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 11. 2008 | 16:15

Pamatuj si mne napsal(a):

Pane Stejskal,
Prominte, ale ja na dvou stejnych komentarich pod dvema ruznymi blogy nevidim nic spatneho. Zajimalo mne, zda nekdo zareaguje. A vy jste zareagoval. Take si nemyslim, ze by to, co jsem napsal, bylo zcela od veci. Pekny den.
01. 11. 2008 | 16:28

nepolitik napsal(a):

I když sám vulgarismů v diskusi nepoužívám, tak mi Vaše cenzura vadí. Měl byste nechat lidi vyjádřit to si myslí, Jsou lidé, kteří se jinak vyjadřovat neumí. Dnes vyřadíte něčí příspěvek když o někom napíše, že je blbec a obávám se, že přijde i doba, kdy se za to začně zavírat a možná i věšet. Prostě a jednoduše se mi cenzura nelíbí. Je mnohem lepší, když si zde někdo vybije svoji zlost slovně, byť vulgárně, než když se sebere a půjde třeba Vám podpálit barák, vytlouci okna či zmrzačit děti. Proto jsem pro diskusi bez omezení. Takový čllověk si v ní uleví a dá pokoj. To je stejné jako zakazování porna.
01. 11. 2008 | 16:29

Pamatuj si mne napsal(a):

Stejskal: Navic jste me tim pekne nastval. Povazuji to za pokus o cenzuru a manipulaci. Kdo si myslite, ze jste? To chcete srovnavat muj text napr. s "Vite jake je vase IQ?..." a podobnymi prispevky? Povazuji zdejsi diskuze za hodne kultivovane, a patri vam za to dik. Nicmene myslim, ze ted jste trochu ujel.
01. 11. 2008 | 16:38

Pepa Řepa napsal(a):

To B.B.
...... kdyby byla monarchie naším osudem, byl by i Cikán mým poddaným....Apeluji na svědomí svých poddaných a žádám je, aby učinili totéž.....

Jasnosti vzpamatujou se!!!
Cikán, necikán. Nestouplo Jim náhodou to pozdně objevené šlechtictví nějak do hlavy?

Jestli je někde poblíž ten Jejich veršotepec, ať je kopne do holeně. Jestli si chtějí hrát na knížete pána a na poddané, tak jedině doma před zrcadlem.A dopotučuju, zamknout na dva západy.

Kdyby to zkusili venku tak Je první Pišta Červeňák vezme klackem přes palici. A bude mít recht.Pak se jim možná rozsvítí, že ta krásná doba feudálů a shrbených hřbetů je...no vědí přece kde, Jim to popisovat nemusím.
01. 11. 2008 | 16:45

Simon Thény napsal(a):

Nepolitik i jiní:

Podle mě tady nejde o nějaká sprostá slova, dokonce ani nejde o stanovování témat, která by byla tabu, nebo něco takového.
Vidím v tom snahu zajistit prostředí pro diskuzi "o něčem", kde člověk má možnost zjistit něco nového, vidět třeba i jiný úhel pohledu ... a kde se nemusí probírat hromadami balastu představovanými výkřiky, jaký je Paroubek (Topolánek, Bursík, Filip, dosaďte dle libosti a svých preferencí) kretén a hovado.
Sleduji už dlouho diskuze pod blogy na Aktuálně a musím říct, že díky panu Stejskalovi a jeho kodexu mají nějakou úroveň, narozdíl od většiny obdobných webů. Kdyby se podařilo, aby diskuze na podobné úrovni fungovaly i u článků přímo na Aktualne.cz, byl bych za to vděčný.
Občas bych k nějakému tématu i něco rád napsal, zvlášť, když se to týká něčeho, o čem něco vím. Zatím se většině diskuzí vyhýbám a nečtu je. Čistě pro to, že se tam diskutovat nedá.
Nevadí mi, když mi někdo napíše, že jsem největší blbec na téhle planetě, v případě, že napíše proč si to myslí a ukáže mi, v čem jsou mé závěry a informace scestné. V tom případě je to pro mě přínos. Když se dozvím pouze to, že jsem největší blbec, tak to pro mě jaksi moc informační hodnotu nemá a do takových diskuzí ani nemá cenu koukat.
Věřím, že podobně uvažuje více lidí.

Prostě a jednoduše si myslím, že příspěvek i na kontroverzní téma, třeba i velmi ostře napsaný, nikdo nesmaže, pokud bude mít hlavu a patu. A vůbec nejde o to, že v tom příspěvku byla slova kretén, hovado, blbec ... a jen musí smazán.

A nebo to celé chápu špatně já, kdo ví :-)
01. 11. 2008 | 16:58

Simon Thény napsal(a):

Pamatuj si mne:

Upřímně, kdybych ten Váš text měl číst pod každým článkem, na který se kouknu, taky by mi vadil.
V určitém kontextu to může mít význam a rozproudit debatu. Když je to ale všude, obsah se vytratí a je to jen prázdné plácnutí do vody. :-)

Nic ve zlém, nechci Vás naštvat, ani štvát, jen mi to nedalo. :-)
01. 11. 2008 | 17:02

Pamatuj si mne napsal(a):

Simon Theny: No jo, to vam verim. Ja jsem to vsak napsal pod tento blog a pod blog prof. Horejsiho, nebot jsem pod temito obema blogy cetl diskuzi od zacatku do konce a mel jsem chut se vyjadrit v tom smyslu, jak jsem se vyjadril, nebot mi to tak prislo. Nikde jinde jsem to neplanoval a proto mi vadi vynorivsi se a upozornujici pan Stejskal - prijde mi to nefer, ja nemam v intencich zaspamovavat diskuze.
01. 11. 2008 | 17:17

Simon Theny napsal(a):

Navic, napsal jsem to pouze dvakrat, nekteri jini diskutujici maji pod blogy prispevky dlouhe destkrat tolik a mnohdy se opakuji i kdyz jinymi slovy a mnohe tim otravuji (pan, co je nesutale na cestach). Nicmene to asi zdejsim subjektivnim regulim nevadi.
01. 11. 2008 | 17:21

Pamatuj si mne napsal(a):

Pardon, v zapalu jsem to popletl. Posledni prispevek je samozrejme ode mne, urcen panu Simonu Theny.
01. 11. 2008 | 17:23

Vico napsal(a):

Pokud vám šlo o to, aby jsme si vás tu zapamatovali, tak se vám to povedlo. Tolik slov o vašem doppel příspěvku, naplnil jeho obsahové sdělení - to je pindů kolem všeho -.
01. 11. 2008 | 17:38

bigjirka napsal(a):

Nemohu odolat - neb se sem pořád ještě občas vracím, fuj dlouhý zvyk... Ano, to je přesně ono... naprosto subjektivní pravidla, rozhodně nic pevného... HSTD..: piš tak, abys nenarazil, protože jasná a pevná pravidla ti nikdo nedá... takže zmizí například můj příspěvek, zcela slušně nechválící Schweinera... prý ho pan Stejskal při vědomí nesmazal... asi trpaslíci.. když po opakovaném pětinásobném trpělivém vysvětlování "důchodci" napíšu, že asi musí být blbý, když není schopen pochopit alespoň elementární principy trhu, opět je zle a všechny moje příspěvky v dané diskusi jsou pryč. Mění se mazáním kontext diskusí. Naopak sem odkudsi přiletí jakési "Pamatuj si mne" píše offtopic nesmysly o tom, jak se mu zdejší diskuse nelíbí.. a je to celkem OK. Škoda dob Franty Kostlána. K Hořejšímu ani nic psát nebudu, nestojí to za tu práci. Prostě je třeba se smířit s tím, že se to tu zvrhlo a pokřivilo a názor se bez BC napsat nedá, jenže mnoho názorů ani PC není, takže pryč s nimi. Ať žije Blábolistán.
01. 11. 2008 | 17:43

Pamatuj si mne napsal(a):

vico: nesnasim neferovost, proto tolik slov. Nicmene musel jsem se zasmat pri cteni vaseho prispevku, vtipne.

jakysi "bigjirka": At zije. Odletam... :)
01. 11. 2008 | 17:49

stejskal napsal(a):

Pane "Pamatuj si mne",

to není pokus o cenzuru, to cenzura je.

Na těchto stránkách cenzurujeme vulgarismy, hrubé urážky, podezření na porušení zákona resp. spamy čili identické texty, které kdokoliv opakovaně publikuje prostým úkonem Ctrl+c a Ctrl+v (viz všem přístupný Kodex diskutujících http://blog.aktualne.centru...)

Dvakrát publikovaný text za spam nepovažuji, nicméně mi přišlo fér Vás upozornit, že pří vícerém opakování bych jej již za spam považoval. Pochopete prosím, že dost těžko mohu anticipovat Vaše intence, nikdy předtím jste tu nebyl, neznám Vás. Ani virtuálně.

Ano, pane bigjirko.

Jsem lhář, nečestný člověk. Mnohokrát jsem to zde svým jednáním osvědčil. Když řeknu, že jsem Váš text nemazal, tak je třeba mne zesměšnit ("trpaslíci") a naznačit, že si vymýšlím.

Že by chyba mohla být třeba ve Vás, v systému nebo i v mé chybě, které si nejsem vědom (i to je samozřejmě možné), přeci nepřipadá v úvahu. Na vině je vždy ten druhý...

Libor Stejskal
01. 11. 2008 | 21:14

bigjirka napsal(a):

censore, text tam byl a pak nebyl. takže co připadá v úvahu? když mažete, alespoň nelžete. jo systém... to si myslíte, že jsem ještě větší blbec, než doufáte? ta bídná MySQL smaž zrovna to, co se vám nelíbí? takže trpaslíci né, vy taky né, tak fámulové? nebo jsem já debil a slepec a viděl na skle něco, co tam nebylo... vy jste nemazal.. kdepak, po všech mých zkušenostech, kde jste zákařně kvůli jedné kravině smazal něco podstatného... ano, to opravdu je censura.. proto sem už taky nepíšu, alespoň ne na jiné téma, než censury. která je na blití, je politická nevyvážená, nesmyslná a na blití.

a ještě ze mne dělejte vola, to je fuckt chuťovka.

prostě jste to smazal, při vědomí či v bezvědomí, vy nebo vaši fámulové, copak já vidím kdo?

já už to zas tak moc neberu, protože jsem vycouval, ale ať ostatní vidí, jak je to tu pokřivené. Vámi osobně. Protože to není censura vulgarit. To je sprostá politická censura. To poslední vaše souvětí si vztáhněte jen a jen na sebe. Chyba je na vaší straně. Já osobně - chybu přiznat dovedu a dělám to. Jenže tady moje chyba není. Je vaše. Tak si tedy ten příspěvek najděte, když vám je systém nechává. V logu bude, kdo to kdy smazal. klíčové slovo schweiner. a jestli je to vaše chyba tak já z toho mám vyvodit co? v den, kdy vyhlásíte změnu politiky? hlavně když si připadáte OK.
01. 11. 2008 | 23:00

bigjirka napsal(a):

btw., smazáno to bylo bez vašeho obvyklého důvtipného komentáře o "korektní diskusi", stejně jako u toho křečka. byli-li to vaši fámulové, nevím, nikomu na pracky nevidím. mělo by to pro mne znamenat jakýkoli rozdíl?
01. 11. 2008 | 23:04

stejskal napsal(a):

Ano, pane bigjirko, je to, jak říkáte.

A teď mne prosím omluvte, už na Vaše výpady nebudu reagovat. Ani zde, ani jinde.

Až Vaše vulgarismy a urážky přesáhnou z mého pohledu zcela subjektivně nastavenou míru elementární slušnosti, začnu je mazat. Pokud budete diskreditiovat slušně bez užití výše uvedených prostředků, budete zde i nadále mými zásahy nepostižitelný.

So long!

Libor Stejskal

P.S. Od začátku existence těchto stránek až do nadcházejícího pondělí zde nikdy nikdo jiný kromě mne neprovedl jediný korektorský zásah. Od pondělí zde bude střídavě v roli administrátora působit jeden zkušený redakční kolega.
01. 11. 2008 | 23:17

bigjirka napsal(a):

Ano, opravdu je to tak, jak říkám.

Jaké vulgarismy a urážky?

Nezačnete, budete pokračovat.

Tím, že si ze své nechutné censury ještě děláte šoufky, se lež pravdou nestane.

Howgh
01. 11. 2008 | 23:25

Skogen napsal(a):

Vzpomínám si, jak jsme se nasmáli se známým, který pochází ze stejného kraje jako já, když jsme (omlouvám se za paušalizaci) západočechům vysvětlovali, že když jeho babička z Ostravy ráno přijde k oknu, tak zalomí rukama a pronese: "No ku*va, prší..." A na mně bylo, abych podmračeným plzeňákům vysvětlil, že je to úplně normální ostravská babička, která tím nemyslí nic, ale vůbec nic špatného ;o) To je ten kraj razovity. Asi by se to mělo brát s nadhledem.
02. 11. 2008 | 00:19

Karel Mueller napsal(a):

Skogen:
Na VŠ bylo jádro naší party z rázovitého kraje. Universální vyjádření souhlasu: Tož ku.va.
Vnímal jsem to jako větu Ale no jistě :-)).
02. 11. 2008 | 00:32

Skogen napsal(a):

Je to tak pane Muellere ;o) A teď abychom se někteří občas zbavovali privilegia hovořit jak nám zobák narost ;o)

A zase vážně - je pravdou, že každý by měl ctít míru, to je fakt, nicméně, když se mi něco opravdu velmi silně nelíbí, tak to patřičně okomentuji a pak to holt někdo bude muset smazat..

Ještě něco se mi na té někdejší anarchii zamlouvalo. Ne, že bych si tolik liboval v expresivním vyjadřování, ale narozdíl od literárního jazyka a strohého prostě sdělného slohu mi ta necenzurovaná diskuse daleko lépe ukazovala skutečnou tvář veřejného mínění, byť přísně vzato nereprezentativního.. A to je želbohu pryč.
02. 11. 2008 | 00:59

Avalon napsal(a):

Zanadavejte si od srdce, ulevi se Vam, a je to i zdrave !
Zanadavejte si na pomery, na nespravedlnost, na spatne vedenou politiku, na zlodeje, byrokraty,hulvaty, podvodniky,poplatky,drahotu, zlocince, sprostaky atd.,ulevi se Vam,bude Vam lepe !!!
Zanadavat si patri k naturalnim lidskym emocim a svobodnemu projevu cloveka a to zejmena kdyz se citite,ze jste v pravu a jedna se o nespravedlnost !
Ona totiz dnesni doba je daleko vice materialisticka, zcela rezignovala na moralku a noblesu, diky i nasim politikum.
Je tezke nezanadavat si, kdyz lide vidi aroganci a vysmech vsem slusnym lidem,coz je jiz dlouholetym obrazem nasi vlady !
Je tezke si nezanadavat, kdyz vsechno je rozkradene a po moralce ani stopy !
V boji mezi dobrem a zlem, pravdou a lzi,nelze byt neutralni a presto zustat slusny.
Za pochopeni a nevymazani meho prispevku,dekuji Vam Stejskale, predem !
02. 11. 2008 | 02:34

skeptický napsal(a):

Pane Stejskale,

Důvod proč jste si vzpomněl na dánského krále Kristiána je otázkou řečnickou,a i přestože nebyla adresována mně,připojuji se:
Měl jsem při čtení páně Buquoyova příspěvku přesně stejný pocit.
Ačkoliv jeho (králův)postoj byl v té době příkladný,stejně jako způsob,kterým se zachovala dánská veřejnost,(a teď cituji Vás)...otázka je,nakolik je to reálný odraz skutečnosti a nakolik legenda vytvářená nejrůznějšími faktory (v tomto případě lidová tvořivost).

Panu Buquoyovi(snad promine,že mu počešťuji jméno), posílám svůj dík za objevení dobré knihy,kterou jsem slouskal na dva vrzy,a která mi osvětlila dosud šedou zónu naší nedávné historie.

Trochu mne mate,proč pan Buquoy jako humanista ,za kterého se označuje,zároveň spoléhá na Boha.Humanisté, pokud vím, udělali pro podkopání víry v Boha svůj díl.
02. 11. 2008 | 05:41

skeptický napsal(a):

P.S.
Chtěl bych dodat,že na základě svého bádání mohu dosvědčit,že pan Buquoy se ve svých vědeckých pojednáních drží většinou pravdy,a odchyluje se jen v případech nesmírně vzácných,a to zřejmě pro své vlastní pobavení.

Jeho rozdělená loyalita je vzhledem k jeho původu pochopitelná,i když mne svým posledním příspěvkem zase trochu ztratil,poté co už jsem si myslel,že ho chápu.
Bezesporu jeden z nejzajímavějších bloggerů zde.

Ještě pro pana Stejskala : 18 hodin denně,sedm dní v týdnu: to taky znám.Na nejlepší cestě k by-passu.Bacha !
02. 11. 2008 | 06:01

Pepa Řepa napsal(a):

Vlku, vlku, tak bystrý člověk, největší autorita tady a přece jenom si občas něco špatně vyložíte.

Třeba titulek:Nenecháme Vás urážet

Vy si ho vyložíte tak, že budete mít ochranku, kterou sice nežádáte, ale ta ochrana bude dbát na to, abyste nebyl urážen.

Vy bláhový. Jednak se za každou ochranu platí, za kondomy i za rocketeering, ale tady přece nejde o to, že by někdo chránil VÁS.

Tady jde o to, aby Brave New Correct World byl chráněn PŘED VÁMI. Nenechají přece nějakého vlka urážet nebohé multi-kulti aktivisty, feministické brojlery nebo frustrované bradatce, kteří si ani nemohou odložit baťoh se semtexem kde chtějí.

Disciplína musí bejt. Už Švejk to říkal. Představte si park na Karláku a na každém stromě voják bez discipliny.

Tak Vlku, šup do klece, náhubek na mordu. A kdyby šel třeba okolo nějaký poutník a píchnul vás žhavým drátem do oka, tak dobře Vám tak. To je přece roztomilý technický kousek. Aspoň si dáte bacha a nebudete ikony nového světa urážet.
02. 11. 2008 | 08:13

Skogen napsal(a):

Pepa Řepa, sice, možná trošku naivně, multikulturalismu stále dávám důvěru, v globalizačním tavícím kotli kulturních vlivů totiž nevím o ničem efektivním a demokraticky korektním, co by dokázalo vyřešit koexistenci lépe než nějaký nadstavbový etos (což znamená především etiku, morálku, vzdělanost a výchovu, tedy měkké nátroje, nikoliv v důsledcích diskriminační zákony), ale v otázce omezování projevu jsem s Vámi zcela zajedno. Nemám potíž přečíst si třeba i radikálnější vyjádření, protože, proboha, jak jinak se dozvím, co si lidé okolo vlastně myslí? A tak mě napadá, že by bylo velmi smutné, kdyby mělo být účelné, abych to nevěděl (tedy nikoliv moje nepatrnost sama o sobě, ale součet nepatrností celkově). Aniž bych Vás přirovnával k předchozímu - projev máte na úrovni a předpojatost nepředpokládám - přečtu si rád třeba i Vaše poměrně jednoznačné soudy o mutlikulturalismu. Působíte přesvědčivým dojmem, že víte o čem píšete ;o) I když to moc nesouzní s mým přesvědčením. Proto doufám, že Aktuálně v úsilí formovat konformitu projevu významněji nepokročí směrem k obsahovému rámci. Možná by skutečně mohlo být žádoucí projevovat se mainstreamově korektně, přičemž k mainstreamu dostaneme návod.
02. 11. 2008 | 08:56

stejskal napsal(a):

Nemám, co bych dodal, pane skeptický ;-)

A pro všechy snad opět jen připomínku:

Na těchto stránkách (tedy na blozích) se tímto textem VůBEC nic nemění. Korektně vyjádřené názory, jakkoliv ostré a kontoverzní, se zde nemažou ani mazat nebudou. Nesmějí však obsahovat hrubé urážky, vulgarismy, vzbuzovat podezření na porušení zákona či mít atributy spamu.

Aktuálně.cz jako soukromý subjekt nemá zájem poskytovat takovýmto projevům prostor. Je to jeho výsostným právem, neb provoz tohoto prostoru financuje. Chce-li někdo nadávat a ne diskutovat, nejsou tyto stránky určeny pro něj.

Libor Stejskal

P.S. Pane Pepo Řepo, máte pravdu, jedná se součast celosvětového spiknutí mainstreamistů, zastíračů pravdy, multi-kulti. Ale nikomu to prosím neříkejte, pracujeme "klandestinně" (tento krásný, ryze český výraz mi utkvěl v paměti při četbě úžasných knížek pana profesora Černého ;-)
02. 11. 2008 | 09:59

stejskal napsal(a):

Pane Skogene,

a ještě pro Vás ;-) Nepamatuji se, že bych kdy smazal jakýkoliv text pana Pepy Řepy. A jak jsem již napsal výše, na těchto stránkách se nic nemění.

Libor Stejskal
02. 11. 2008 | 10:14

Skogen napsal(a):

Pane Stejskale, jednoduše řečeno natvrdo říkáte, že Aktuálně už dle dřívějších proklamací není "naše", ale vždy bylo je a bude "vaše" ;o) PR je tak trochu magie. Já rozhodnutí zástupců serveru plně respektuji, jen dodávám, že je to zkrátka škoda. Možná pokud byste (ach nedejbože) byl natolik sdílný, že byste třeba naznačil, odkud vítr vane, tedy kdo serveru jemně naznačil, že se živá diskuse nehodí, mohli bychom, my kritikové této normalizace (vím, jaké reminiscence to ve Vás vzbudí), přeorientovat kritiku někam jinam.. Což by ale vlastně zase nebylo účelné.. Takže nic :o)

K Vaší osobě vůbec žádné výhrady nemám, už kdysi jsem řekl, že nemáte zapotřebí ani ten Kodex diskutujících.
02. 11. 2008 | 10:19

Skogen napsal(a):

Doplňuji, neb při psaní předchozího reakce pana Stejskala výše ještě nevisela..

Z ničeho takového Vás neobviňuji pane Stejskale, naopak, za Vaši podle mého skromného názoru velice kvalitní práci požíváte mojí úcty. A rozhodně nepatřím mezi ty, kterých by se dotklo, kdybyste nějakou mou poznámku smazal, pokud bych třeba já ujel - tedy, neberu to osobně.

Jde o něco jiného. Nedokáži si představit, že by byli cenzoři cenzurováni. Tedy je možné, že místo vulgarit odstraní, zvláště pod citlivými články, i to, co sice není formálně platné (tedy zejména verdiktem soudu ;o), ale co by mohlo jiné zajímat. Můžete namítnout, že Aktuálně si neosobuje roli veřejnoprávního média, já opět souhlasím. A znovu říkám, že je to škoda.
02. 11. 2008 | 10:32

skeptický napsal(a):

Pane Stejskale,

Nemohl jsem dospat, celou noc jsem se těšil na Vaši reakci na moje upocená moudra.

Jsem poctěn,že jste mne vzal na prvním místě,ale zbytek mne trochu zklamal.

Buď jste to odflákl,nebo budím nelibost,nebo to nebylo dost chytré či podnětné,anebo s tím nesouhlasíte,a jste gentleman.

Pokusím si to vyložit tak,že perfekce nepotřebuje vylepšování.
Odpověď nečekám.

Pamatuji,že kdysi se psalo ČSR,pak se jedno S přidalo,a taky se nic neměnilo.Ale byli jsme na vyšším vývojovém stupni ke komunismu.Co budujeme dnes netuším.
Ta Destinovic rodina se musela dost rozrůst.Obrázek zakladatelky znám,také jsem ho jednou měl.
02. 11. 2008 | 10:40

skeptický napsal(a):

P.S.
Censura je dobrá věc,i když mne mrzí,že se nikdy nedozvím,co bylo v urážlivých výkřicích,následujících moje komentáře.
02. 11. 2008 | 10:57

us resident napsal(a):

Pane Stejskale,
gratuluji napred k uzasne reakci vasich ctenaru.Stovky komentaru,to je sen mnoha redaktoru a spisovatelu po celem svete.Povedlo se vam to neuveritelne.
Ackoliv jsem odjakziva proti jakekoliv censure, kdyz nekdy ctu prispevky na blogach v CR jsou opravdu velice vulgarni,vetsinou uplne zbytecne.Cesky jazyk je proti napriklad anglictine o tolik bohatsi ze opravdu neni nutne byt tak sprosty,i kdyz je to nekdy smesnejsi.Bohuzel jsem sama vinna,pred nekolika dny jste meli clanek o nasich USA volbach(uz 40 let tady sleduji politiku).Posledni volby jsou historicky nervak.Vsichni jsme tady "on the edge",napnuti je zoufale.Jeden komentator bohuzel pouzil velice vulgarni vyraz o nasem demokratickem kandidatovi,ktereho tady vetsina lidi podporuje.Jsme tech poslednich par dnu velice citlivy na rasismus,ktery zde bohuzel muze zmenit volby.Bylo to v noci (ted je zde napriklad 3 hodiny rano)a moje prvni reakce byla neuveritelne primitivni vuci cechum diky tomuto jednomu vyrazu.Napsal me zpet jeden velice slusny clovek,podotknul jak jsem se hrube vyjadrovala a pripomel ze po tech 40 letech co jsem odjela civilizacni uroven je stejna v CR a USA.Chtela bych se mu a vsem ctenarum meho idiotskeho clanku omluvit.V Y jste pane Stejskale sundal ten sprosty komentar druhy den a ten muj hystericky tam zustal.Aby bylo jasne,tady v US je mnoho mist kde lide jsou velice pozadu za inteligenci nas cechu.Aby bylo jasno uz jsem oznamila memu americkemu manzelovy a 3 synum ze jestli deda McCain vyhraje,ja se stehuji zpet domu do Prahy,jestly me tam pustite.Slibuji vam ze jsem se nenechal zdoktrinovat cirkvi ani hradivosti dolaru.Budu pokracovat psat komentare,ale slusne a inteligentni,nebudu si delat srandu zchudych imigrantu co sem pred 15 lety prijelo a byla to dost ostuda.Vetsina to tady nezvladli a vratili se domu.Je to logicke ze ty vyskoleni,geniusove,elitni zustali doma a nepotrebovali odjet.Aby bylo jasne ja jsem odjela pred 40 lety kvuli lasce a romancii.Na to jsem ted uz stara takze manzel tentokrat pojede se mnou,jestly Palinovka vyhraje.Tak jeste jednou "sorry" za ten prispevek,vubec by me to nevadilo kdybyste ten vymazl.Uz doufam ze ty volby budou za par dny vyrizeny a ja konecne zacnu by civilisovana a prestanu sproste napadat lidi jen vyslovy jiny nazor!DRiv jsme milovala diskuze,hlavne s lidmi jineho nazoru.Ted jim jen nadavam,musi to by volebni horecka.
GOOD LUCK with the survey of the blogs,I think it's good thing.
Zuzana
02. 11. 2008 | 10:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane skogene,

píšete, že ke mně nemáte žádné výhrady a ještě několik dalších milých slov na mou adresu. Mohu to považovat za vyjádření důvěry ve mě?

Pokud ano, vězte, že vítr nevane odnikud jinde, než zde od začátku píši. To, co jsem se zcela svévolně rozhodl začít dělat před rokem a půl na těchto stránkách blogů (i.e. bez pokynů nadřízených zde nastavit prostředí jiné, než je běžné na drtivé většině tuzemských serverů, prostředí prosté hrubých urážek a vulgarismů), bylo nyní shledáno vedením redakce jako dobrý nápad. A tak jsem dostal za úkol, abych se staral spolu s týmem, který si sám sestavím, o všechny diskuse na celém Aktuálně.cz.

Nemám žádnou možnost, jak Vám tato svá slova dokázat. Buď mi je věříte, nebo ne.

Pane skeptický,

"dé" je správně, perfekce nevyžaduje doplnění (zejména takhle po ránu, když po Vás lezou dvě malé děti, chtějí si hrát a Vaše paní hartusí, že zase sedíte PC ;-)

Thx for your kind words, Ms. Zuzana ;-)

Jestli Vás to potěší, vězte, že mi nervi ujíždějí občas též ;-) Jsem rád, že se naše stránky líbí lidem, kteří dokáží psát texty podobné tomu Vašemu. Díky za ně.

Libor Stejskal
02. 11. 2008 | 11:21

Skogen napsal(a):

Když je to jak říkáte, pane Stejskale, pak moji osobní důvěru máte a já se kritiky zdržím. Ale nepolevujte prosím do budoucna ve střežení svěřených možností i vůči sobě samému. Děkuji. Myslím si, že čas zde ukázal, že moderujete opravdu odpovědně.
02. 11. 2008 | 11:39

skeptický napsal(a):

Pane Stejskale,

ani nevíte,jak se mi ulevilo.
I když mi ta perfekce vychází jako "é",takže jsme zase tam,kde jsme začali.
Také jsem Vám nahrál na smeč,a mohl jste odtušit,že mám z větší části pravdu.

Jste tady jeden z mála reagujících,kde stačí jen ťuknout.
Ono to jde i bez vulgarit.

To s PC znám,doma mi madam říká hospodo.

Buďte rád,že líbánky máte za sebou,večer by se situace doma mohla obrátit.
02. 11. 2008 | 11:44

stejskal napsal(a):

Pane Skogene, díky.

Nerad bych, aby to znělo pateticky, ale slibuji, že se o to, co žádáte, budu ze všech svých sil snažit. A doufám, že až dojdu k závěru, že tomuto slibu nedokážu dostát, budu umět jít dělat něco jiného.

Pane skeptický,

nemohl jsem odtušit, že máte z větší části pravdu, když jsem měl pocit, že máte pravdu zcela ;-)

Líbánky prožíváme s mojí paní již patnáct let. Co myslíte tím večerním obrácením situace? ;-) Že by mi žena vypnula ještě před půlnocí počítač? Aúúúúúú, ani si to radši nepředstavuji...

Libor Stejskal
02. 11. 2008 | 12:06

Jan Vaculík napsal(a):

Uf! Uf! Uf!
Žasnu! Tady se diskutuje už čtvrtý den, jako by šlo o něco vážného! Takže jsem znejistěl, jestli nakonec některá z protivopolných stran nemá přece jen pravdu! Či snad obě?

A začalo mi být líto těch smazaných výroků; o co jsme skutečně přišli?

Pane Stejskale, nebylo by možné na místě smazaného vstupu do diskuse nechat identifikační číslo, pod kterým by si čtenáři mohli smazaný výrok v nějakém depozitáři vyhledat?

Já jsem od začátku rád, že diskuse tady mají nějakou úroveň, a ne třeba jako na novinky.cz ("Do prdele...!" hlasuj - toto je kvalitní názor - 1625 hlasů...), ale teď mi těch postižených diskutérů začalo být opravdu líto. A taky jsem překvapený, jak jsou tím dotčení i ti, jejichž názorů si opravdu vážím.
02. 11. 2008 | 12:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Vaculíku,

;-) mně je jich v podstatě též líto ;-)

Ten návrh na zřízení depozitáře už tu zazněl diskusi. Též jsem se k němu vyjadřoval ;-)

Libor Stejskal
02. 11. 2008 | 12:13

bigjirka napsal(a):

censore, lžete jako když tiskne. příspěvek, který byl a není, někdo smazal. smazal ho ten, kdo má příslušná práva. znám víc lidí, kteří sebedegenerovanější chyby svádí na "počítač", ale ubezpečuji vás, že žádný počítač ještě nedosáhl té dokonalosti, aby selektivně mazal příspěvky, které se vám nelíbí. omyl - ten možný je. zajímavé je, že pingl se vždy mýlí ve svůj prospěch. slušný člověk se taky za omyl omluví, jako jsem se omluvil např. já vám po mylném obvinění. sorry, že jsem porušil to howgh, ale vaše sebeobdivné cintání pentle mne opět lehce popudilo. a případ nebyl u mne jeden a nebyl jsem jen já, Mirek mi potvrdil, že taky končí. ano, Pepa vlkovi... tak nějak to je. ať se vám The New Brave World líbí, myslím ovšem, že hlava pod paží od muslimských kinžálů lehce narušuje vnímání...
02. 11. 2008 | 12:47

skeptický napsal(a):

Pane Stejskale,

Jestli to opravdu chcete slyšet,představoval jsem si to tak,že by po Vás lezl pro změnu nějaký jiný rodinný příslušník,a chtěl si hrát.

Asi jste ten šťastlivec,podobně jako paní domácí z vedlejšího blogu,co jim vydržely líbánky i po patnácti letech.

Té jsem onehdy vyjádřil pochybnost,zda to tu chcípavku dokáže vyléčit.

Existují i líbánky typu polib mi to či ono,ale vše chce čas.
02. 11. 2008 | 15:16

skeptický napsal(a):

P.S.
Hafat umíte?
02. 11. 2008 | 15:19

Zelí napsal(a):

To Stejskal:
A co si myslíte o komentáři pod posledním článkem pana Tecy? Není to skrytý rasismus? Nebo nemoderujete všechny články?
02. 11. 2008 | 21:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Zelí,

který máte na mysli? Ten vtip o černoších a Slovácích? Buď ho jeho autor myslel vážně a pak je hlupák (a drtivá většina lidí tykovýto blábol vážně nikdy brát nebude), nebo si dělá legraci z něčeho jiného. Osobně si myslím, že "bé" je správně. Či si myslíte, že bych tu nechal urážet lidi jiné barvy pleti či národnosti, které sem ke psaní blogl zvu?

Podobnými hloupostmi se moc nezabývám. A obecně pro Vaši informaci, jsem schopen sledovat jen všechny "živé blogy", tedy ty na titulní straně blogů.

Diskuse pod texty publikovanými kdesi v minulosti už nesleduji. Den má jen 24 hodin.

Libor Stejskal
02. 11. 2008 | 21:20

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Pane Stejskale:

Smazal by jste při diskusi o ekologii na aktuálně.cz příspěvek s linkem:

http://www.uoguelph.ca/~rmc...

?
02. 11. 2008 | 22:15

stejskal napsal(a):

Měl bych, pane Fialový krokodýle?

Nepřečetl jsem Vámi odkazovaný, poměrně hutný šestačtyřicetistránkový text v angličtině celý, ale při zběžném přelétnutí podle mne zdejší pravidla neporušuje.

Takže jen pro Vaši informaci: zdejší texty a příspěvky též ani zdaleka už nečtu všechny a celé, není to v mých silách ;-) Proto bych jej nesmazal.

Libor Stejskal
02. 11. 2008 | 22:50

im napsal(a):

@skeptický

Promińte prosím, pane S., jaká zajímavá kniha unikla mé pozornosti? Nějak jsem nepostřehla ve Vašem příspěvku dnes v 5:41 jakou zajímavou knihu pan DDr JBB doporučoval:

".....Panu Buquoyovi.....posílám svůj dík za ....objevení dobré knihy,kterou jsem slouskal na dva vrzy,a která mi osvětlila dosud šedou zónu naší nedávné historie."

Děkuji předem za odpověď.
im
02. 11. 2008 | 22:52

jindra napsal(a):

No konečně nějaký hmatatelný důsledek vítězství oranžovejch dacanů ve volbách. A teď si to smažte
02. 11. 2008 | 22:53

skeptický napsal(a):

To im

Ale hele,kohopak to tu máme?
Greetings and salutations.
Vítejte mezi živými.
Pan B.ne,ale nějaký čtenář na jeho posledním blogu tam nechal odkaz.
Vydalo ministerstvo obrany:

titul:Generál Maurice Pellé první náčelník hlavního štábu...
Bohatě ilustrováno,mám rád obrázky.

Dnes jsem měl pršťkovou dolévku z dražených mršek.
Doufám,že Vás už nesužují nějaké chmůry,vrhněte se do víru vášně,a dejte si třeba brečené pusinky a špińákovou kočku,ať si osladíte život.
K tomu si zazpívejte Život je bílý kůň s vyhlídkou do zahrady..
02. 11. 2008 | 23:56

im napsal(a):

@skeptický

Děkuji za pěkné přivítání, vážený a milý S., je tu až nečekaně živo na nedělní noc, kdy by už všichni měli být v hajanech, sladce spát a sbírat síly na zítřejší vytváření hodnot.

Po té knize se při nejbližší příležitosti podívám, pro Francouze mám jistou slabost. A soudím, že ani Vám, pane S., nejsou některé záliby, Francouzům připisované, tak úplně cizí, neboť, jak vidím, máte i Vy jistou slabost pro dobré jídlo. Že by gourmet? Ale on i mlsný Čech je kategorie sama pro sebe.

Dám si 99% hořkou čokoládu a zazpívám si What a Wonderful World.

Díky za odkaz.
03. 11. 2008 | 00:29

skeptický napsal(a):

to IM

Kniha je celá na netu.
Já si asi zazpívám Some kind of wonderful,I think I am...
Doufám,že ta slabost není v kolenouch.
I Amíci jedí kočky,Frantíci zas žáby..
03. 11. 2008 | 00:43

skeptický napsal(a):

P.S.Ten život asi bude dušičkama,některým se zpátky nechce.
03. 11. 2008 | 00:46

im napsal(a):

@editor

Zdá se, přiznávám váhavě a s jistým tichým uznáním, že rozhodnutí moderovat/administrovat diskusi nejen pod blogy, ale pod všemi články, vypadá jako dobrý krok. Během víkendu se v průměru mazala podle mého odhadu cca jedna desetina příspěvků pod článkem, diskusi to neohrozilo, různých řízných i nekonvenčních příspěvků zůstává i tak až dost.

Myslím, že provozovatelé jiných stránek k tomuto kroku časem také sáhnou - leckde se diskuse pro samé výkřiky ani nedá číst.
03. 11. 2008 | 00:54

im napsal(a):

@skeptický

P.P.S.
Pak jsou v češtině a tím i v českém životě ty dušičky odešlé, animae defunctorum, Dušičky v limbu, den Dušiček - co něhy vešlo a pořád vchází do té zdrobněliny, co něhy a víry.(Pavel Eisner:Čeština poklepem a poslechem)
03. 11. 2008 | 01:14

skeptický napsal(a):

Vážená a milá,

Ano,lidé jsou nepoučitelní,není liž pravda.

To Vám ráno zabere tak o půl hodiny déle,abyste získala svůj přirozený vzhled,když nepůjdete na kutě.
Kdo to zpíval ten Wonderful World.Scruly Tramptious?
03. 11. 2008 | 02:07

Vanek napsal(a):

A komouse taky nenechate urazet?

http://jirivanek.bigbloger....
03. 11. 2008 | 03:36

Miloš napsal(a):

Velmi dobrý nápad. Možná se stanete prvním serverem, kde si občas diskusi pod článkem přečtu.
03. 11. 2008 | 10:12

polo napsal(a):

Souhlasím a držím palce , jen to nepřehnat , zlomte vaz.
03. 11. 2008 | 10:13

Martin napsal(a):

1) Je to cenzura jako pra*e, prostě nějaký administrátor bude dohlížet na politickou korektnost diskuze a podle toho jak se vyspí, zda na oběd nebyla koprovka anebo zda mu včera nedala přítelkyně, se vyřádí na příspěvcích.
2) Servery aktualne.cz jsou soukromý majetek a tudíž si na nich jejich majitelé mohou dělat co se jim zamane.
3) Přestože platí bod 2) nic to nemění na bodu 1)
03. 11. 2008 | 10:13

čtenář napsal(a):

jsem vůl, magor, hňup, kůň, osel
- tak a teď jsem zvědav, jestli to smažete
03. 11. 2008 | 10:13

gogo napsal(a):

jakým způsobem půjde vyjádřit pochyby o mentálních schopnostech např. naší milé ministyně z Kazachztánu....předpokládám, že "tupá slepice" bude na indexu...
03. 11. 2008 | 10:14

radicek napsal(a):

Dobrý den,
chtěl bych se maximálně pochvalně vyjádřit k Vašemu záměru,p. Stejskale, a popřál Vám hodně trpělivosti při jeho naplňování. Doufám, že konečně se tato blog-diskuze stane místem, kde budou hovořit lidé, kteří mají skutečně co říct, a ne jen ti "nejhlasitější" a nejvulgárnější. Ještě jednou děkuji.
03. 11. 2008 | 10:19

gaston napsal(a):

Komu čest, tomu čest, soudruzi !!!
03. 11. 2008 | 10:21

Honza napsal(a):

Výborně p. Stejskale, Snad budou mít prostor lidé, kteří mají skutečně co říct. A z diskuse bude možné najít také nějaké poučení a závěr
Děkuji
03. 11. 2008 | 10:24

CENZOR napsal(a):

Je zajímavé, že od chvíle co Izraelská společnost koupila podíl v centrum holding to s nechutnou cenzůrou všeho jenom vzkvétá. Dokonce i články redaktorů jsou velmi tendenční a zaměřené ve prospěch určité skupiny lidí a politické strany. Vaše cenzura hraní si na boha a soudce je více než trapná. Vaše cenzůra je hodna doby před rokem 1990. Je mě z vás všech kdo rozhodují o takové cenzuře úpřímě líto, ale nejvíc je mě líto všech občanů. Děkujeme za "demokracii".
03. 11. 2008 | 10:29

Milan napsal(a):

Cenzurovat různé sprostoty a psychopatické výlevy je jistě dobré, co všechno bylo ale např. cenzurováno v nedávné diskusi na téma navrhované paralerní dráhy na Letišti Ryzyně bylo doslova děsivé. Tam byly mazány naprosto slušné a korektní příspěvky jen proto, že patrně pan administrátor diskuse měl odlišný názor na věc a je fanda do letadýlek. To už pak ale není cenzura ale cílevědomé ovlivňování diskuse.
03. 11. 2008 | 10:31

Jarda napsal(a):

Cenzura jak vysita...
Ze Stejskalovi nejde o slusnost dokazal uz tehdy, kdyz umoznil Paroubkovi publikovat jeho blabol "Jednotka hlouposti = 1 Kocab".
Kde byl vas cit pro slusnost a ferovost tehdy? Stejskale?
03. 11. 2008 | 10:33

david238 napsal(a):

To dělali komunisti také a říkalo se tomu cenzura.
03. 11. 2008 | 10:34

Matěj V. napsal(a):

Sláva serveru Aktuálně.cz, konečně někdo bojuje o zracenou úroveň českých mozků a hub, jen tak dál, pryč od "výchoďáctví":)
03. 11. 2008 | 10:34

Jarkovský napsal(a):

Pane Stejskale, líbí se mi Vaše snaha, prosím, vydržte. Ut desint vires, tamen est laudanda voluntas.
03. 11. 2008 | 10:34

chapsy napsal(a):

vypůjčila jsem si úryvek z odkazu uvedeného níže....
„Vy v té východní Evropě jste s tou svobodou projevu zase tak o dvacet let pozadu, co?“ řekl mi s ironickým úsměvem jeden z bloggerů The New York Times, když jsem se ho zeptala, jestli moderace jejich internetových diskuzí není cenzurovaná až příliš. „Problémem současných médií už dávno není nedostatek informací kvůli cenzuře, ale příliš zbytečných informací kvůli nedostatečné cenzuře.“
.... Paul odpověděl, že svoboda projevu nemá s online komentáři nic společného. „Svoboda projevu neznamená právo vyjádřit se jakkoli a kdekoli, zvlášť pak ne na cizím pozemku. Každý si přece může založit svůj blog nebo své noviny a psát si tam, co chce. To snad dnes platí i ve východní Evropě, ne?“

http://www.reflex.cz/Clanek...

Aktuálně, držím vám palce, dost bylo zbytečných slov :)

http://aktualne.centrum.cz/...
http://idnescz.blog.idnes.c...
03. 11. 2008 | 10:35

levicový blbeček z novinek.cz napsal(a):

Při komicky zanedbatelném objemu zdejší diskuse to je proveditelné.
03. 11. 2008 | 10:35

Teofil Opyc napsal(a):

Konečně posun směrem od vulgarit a bulváru a záchodových novinek. Díky, těším se, že tady budou víc převažovat argumenty než sprosťárny...
03. 11. 2008 | 10:35

bagi napsal(a):

NEVÍM NEVÍM,ALE PŘIJDETE O PLNO LIDÍ A PLNO JICH BUDE BLOGOVAT JINDE. CENZURA JE TO NIC JINÉHO A MYSLETE SI CO CHCETE.
OD TÉ DOBY CO MÁ AKTUÁLNĚ NOVÝ VZHLED ,TAK NESTOJÍ ZA NIC.
NENÍ TO JENOM MŮJ OSOBNÍ NÁZOR !!!
03. 11. 2008 | 10:36

Teofil Opyc napsal(a):

Konečně posun směrem od vulgarit a bulváru a záchodových novinek. Díky, těším se, že tady budou víc převažovat argumenty než sprosťárny...
03. 11. 2008 | 10:36

karaho napsal(a):

Tak to je teda počin hodný opravdového mistra trpělivosti a hlavně trapnosti.Že by v naší republice nebylo nic jiného na práci, než mrmlat do diskuzí na tak pomíjivém médiu jako je internet ? Lusk a je to pryč.
Každopádně držím palce a hubu, abych neco nenapsal navíc a nekoho neurazil. Nejvtipnější je to "pane". Pan Karaho
03. 11. 2008 | 10:39

Méďa Béďa napsal(a):

Chvályhodná snaha. Vítám to, Ten smrad (pravicový i levicový), který se z diskusí linul byl vskutku nechutný.
Mám ovšem obavu z toho, aby ono filtrování bylo politicky neutrální.
Dovedu si dobře představit, jak na tomto Webu mizí velké procento jinak slušných příspěvků, ale stranících protivníkům ODS. A jak naopak jsou ponechávány příspěvky příznivců ODS, které jsou na hraně pravidel. Česká žurnalistika není nezávislá a je ODSáctvím prolezlá skrz naskrz.

Ostatně soudím, že správným řešením by bylo diskuse pod články zrušit úplně. Tyto diskuse jsou do jisté míry naším českým zvykem. Na podobných zahraničních serverech je většinou nenajdete, narazíte často jen na formulář pro odeslání názoru do redakce - tedy obdoby psaní dopisu do novin. Je to daleko civilizovanější přístup.
Ty diskuse k ničemu nejsou. Pokud chce někdo zbytečně plácat, může si pro ten účel zřídit vlastní server. Proč to nechávat smrdět na zpravodajských webech ?
03. 11. 2008 | 10:46

Mohelský napsal(a):

Setkal jsem se s tím, že naprosto korektní příspěvek, který neporušoval nic ze zásad slušné debaty a mluvil jasnými argumenty přímo k věci, byl ihned smazán a to asi jen proto, že zastával jiný poliztický názor než je názor administrátora.
03. 11. 2008 | 10:47

václav napsal(a):

Výborně, pane Stejskale. Díky.
03. 11. 2008 | 10:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane gogo,

ano, "tupá slepice" je hrubá urážka, a tudíž bychom ji smazali. Máte-li pochybnosti o mentálních schopnostech kohokoliv, nevidím jediný důvod, proč byste se o tento svůj názor nemohl takto korektně s ostatními podělit.

Pane Vanku,

nenechám tu urážet nikoho, tedy ani komunisty (to samozřejmě neznamená, že zde například není dovoleno diskutovat o zločinech spáchaných ve jménu této ideologie či jejími konkrétními vyznavači).

Díky, paní im.

A zdravím Vás ;-)

Libor Stejskal
03. 11. 2008 | 10:48

Mohelský napsal(a):

Na článek Méďi Bédi musím reagovat. Je to někdy naopak, například příspěvek,který administrátor v pátek ihned smazal, obsahoval pravicový a nikoli levicový názor. Mám dojem, že ČSSD si po vyhraných volbách začíná prosazovat i cenźuru sdělovacích prostředků.
03. 11. 2008 | 10:50

Ivo Rušák napsal(a):

KONEČNĚ!!!
Díky za tento pokus, pane Stejskale.
Už jsem neměl nejmenší chuť, zapojovat se do jakýchkoli internetových diskusí. Nabyl jsem z nich dojmu, že jsme národ neurvalců (snad to slovo projde :-) a arogantních nafoukanců, kteří se od 2. příspěvku už jen urážejí, aniž by to mělo jakýkoli vztah k původnímu tématu. Prostě jako bychom už úplně ztratili schopnost doopravdy diskutovat, mluvit spolu... Myslím, že k tomu značně přispělo i zcela volné internetové prostředí bez jakýchkoli pravidel a zásad. A taky to, že lze "diskutovat" i pod zcela smyšlenou identitou. Vím, že k tomu těžko můžeme účastníky přimět, ale diskutující by měli (dobrovolně) své názory vyjadřovat pod vlastním/skutečným jménem. Vše ostatní jsou jen anonymy bez valné ceny. Ještě jednou tedy díky.
03. 11. 2008 | 10:52

Mohelský napsal(a):

Mám dojem, že pochvalné názory, které chválí nově zavedenou cenzuru, si píše pan Stejskal sám. Jinak si ty pochvalné ódy na omezování ústavou zaručené svobody projevu nedokáži vysvětlit.
03. 11. 2008 | 10:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pánové Méďo Béďo a Mohelský,

tak se prosím dohodněte, komu že to vlastně straníme. Já sám v tom mám dost zmatek ;-) Díky.

Libor Stejskal
03. 11. 2008 | 10:56

Ondra napsal(a):

Líbí se mi ten nápad, že by se konečně mohlo začít slušně diskutovat, ten, kdo chce přijít nádavat a strkat politiku i do nepolitických témat, ať jde do příspěvkové žumy na Novinkách, na ně nikdo nemá.
03. 11. 2008 | 10:57

extremista napsal(a):

Vážení z Aktuálně.cz,

navrhuji Vám ke zvážení následující:

Na jednom nejmenovaném serveru s výukou angličtiny NEJSOU tzv. "závadné" příspěvky MAZÁNY, ale jsou pouze "odfiltrovány".

Pokud si někdo chce přečíst vše, tj. včetně těch sprostých, vulgárních, oplzlých, urážlivých, atd. má možnost přejít na necenzurovanou verzi.

To ale asi udělá málokdo.

Ostatní mohou číst bez obav, že se jim bude zvedat žaludek.

Připadá mi to jako rozumné řešení, některé příspěvky totiž budou nutně na hraně a jejich smazání by bylo jistě omezením svobody projevu (respektuji samozřejmě, že "hřiště" je vaše a vy určujete pravidla)

Navíc, lidé jsou velmi vynalézaví a brzy si najdou slova, jež budou vypadat nevinně, ale budou plnit stejnou funkci jako nadávky (např. kofola).

Mohlo by se tak brzy stát, že nám k tvoření vět zůstanou pouze spojky, předložky a zájmena a některá slovesa :-)

Uveřejníte někde seznam zakázaných slov, abychom v tom měli jasno a neriskovali, že kvůli jednomu slovu vymažete jinak rozumný názor ? (budou povolena slova či spojení jako "debilní projev", "bulvár píše sračky", atd. ?)

Myslím, že hrozí nebezpečí, že "moderátor" diskuse časem bude vidět za každým stromem násilníka a uslyší trávu růst.

Jinak samozřejmě oceňuji Vaši snahu.

S pozdravem

ex
03. 11. 2008 | 10:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy