Proč měl ministr Drábek odstoupit už dávno?

03. 10. 2012 | 09:07
Přečteno 6902 krát
V pondělí policie zatkla šedou eminenci Drábkova ministerstva a jednoho z hlavních mužů stojících za Sociální reformou. Za tou sociální reformou, která do české sociální politiky přináší řadu nových principů, které zásadně mění pohled na postavení sociálně potřebných. Tato reforma zcela mění postoje státu k lidem, kteří se ocitají ve specifických životních situacích, jako je rodičovství, život s handikapem nebo nezaměstnanost. Cílem už není pomoci takovou situaci překonat a překlenout, ale sociální pomoc zpoplatnit a sociální služby outsourcovat do komerčního sektoru, aby přinášely zisk.Rétorika pana ministra a české vlády je však jiná. Za důvod pro likvidaci sociálního systému vydávají tzv. zneužívání sociálních dávek. Sociologická analýza z loňského roku však odhalila, že např. v rámci dávek státní sociální podpory (kam spadá např. rodičovský příspěvek) lze skutečné zneužívání odhadnout zhruba mírou 0,1 % státního rozpočtu. A to má být to největší zlo, na které se máme zaměřit? Proto má stát vést válku proti potřebným a ekonomicky slabým? Neměl by se ten skutečný boj vést se zneužíváním veřejných zdrojů vysoce postavenými úředníky, ministry a poslanci?

Jednu takovou podivnou hru nám pravděpodobně předvedl právě náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška. Patří mezi dlouhodobé ministrovi spolupracovníky a stál za řadou výběrových řízení na dodavatele služeb souvisejících s výkonem veřejné správy v gesci MPSV a sociální reformy. O co konkrétně jde, se můžeme zatím spíš dohadovat. Důvěryhodnost celé Sociální reformy je teď už ale pod bodem mrazu. Je to komplex opatření zcela potírajících lidskou důstojnost, smysl sociální podpory a pomoci a zároveň je plan i řady dohadů týkajících se korupce a zneužívání veřejných financí. Pan ministr by tak měl rezignovat už teď, kdy je jasné, že Sociální reforma je tu od toho, aby sociální pomoc zpoplatnila a druhým dala vydělat, a ne až v momentě, kdy se prokáže vina jeho náměstka a dlouhodobého spolupracovníka už z dob podnikání.

Tři důvody, proč Sociální reforma nefunguje:
1) Důvod č. 1: DONEZ
https://www.youtube.com/watch?v=7Moj2ohrbcg&feature=player_embedded
2) Důvod č. 2: sKarta
https://www.youtube.com/watch?v=knol6a6RS-c&feature=player_embedded
3) Důvod č. 3: Veřejná služba
https://www.youtube.com/watch?v=AkGFxKdgwd8&feature=player_embedded


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

dříve čtenář napsal(a):

Jo, jo, nikdo za to nenese zodpovědnost. Smlouvu na outsourcing, který nestojí za nic, bude možno státem vypovědět tak nejdříve za 10 let. No a nám se zvýší DPH a daně a budeme to platit. U TV pořadu p. Jílkové si zdravě zanadáváme a půjdeme volit ochrapu, chemika a starostu ze Suché Lozi.

Skvělá zábava!
03. 10. 2012 | 09:19

David napsal(a):

Už není na co čekat. Drábek už "uzrál".

K rezignaci by ho měly už jen dokopat média.

Jó, a za ty velké škody co způsobil - "sociální pomoc zpoplatnit a sociální služby outsourcovat do komerčního sektoru, aby přinášely zisk." - , tak za to by měl jít do tepláků.
03. 10. 2012 | 09:30

vico napsal(a):

Reformu v Drábkově podání je možno "Rakousko-Uhersky" charakterizovat, že "na chudý lid muší být přísnost". Takovouto reformu, kterou by mohl reklamně prodávat Béda Trávníček v oranžovém pracovním overalu, by mohl prosazovat leda tak přísně asketický ministr žijící protestansky skromný život. To by pak i napřažená ruka s nahnilým rajčetem ustrnula.

Drábek si však sebou přivedl člověka, který teď čeká v cele předběžného zadržení na rozhodnutí soudce o jeho případném vzetí do vazby. Náměstek Šiška byl skutečným vládcem celého MPSV a pod rouškou reformy si pro sebe a svého kumpána s veverčím obličejem zajistil kšeft století.

Spolu chyceni, spolu pověšeni zní další Rakousko-Uherské přísloví. Drábek by neměl na ministerstvu už smrdět ani jeden den.
03. 10. 2012 | 09:33

Caravagio, napsal(a):

Vyjmenovávat každému státnímu úředníkovi, co všechno napáchal, by bylo dlouhé.Ve vládě není jediný člověk, o kterém by se dalo mluvit pouze v superlativech. Jeden horší než druhý ...!
03. 10. 2012 | 09:33

Madison napsal(a):

Nezbývá nic jiného, než se vším, co autorka napsala souhlasit. Všichni tzv."politici", kteří se dostali do vysokých funkcí, se v nich drží jak veš v kožichu. Přes všechny skandály a i v blogu uvedené skutečnosti nikdo dobrovolně tyto posty neopustí. Lidé by si měli velice pečlivě rozmyslet pře volbami koho volit. Je potřeba odevzdat hlasy i malým stranám a i přes zklamání z minulých parlamentních voleb zkoušet to znovu a nevzdávat to. Jinak budou vládnout stále stejné prodejné děvky.
03. 10. 2012 | 09:38

Yosif K napsal(a):

Drabka neobhajuji. Jeho kseftareni se softwarem neobhajuji.
Verim ze Linda Sokacova by vyrbala software lepe.

Na druhe strane - cituji Lindu Sokacovou:
Sociologická analýza z loňského roku však odhalila, že např. v rámci dávek státní sociální podpory (kam spadá např. rodičovský příspěvek) lze skutečné zneužívání odhadnout zhruba mírou 0,1 % státního rozpočtu.
KONEC CITATU.

Kdo takovou analyzu delal? Linda Sokacova? Nebo nejaka podobna nadsenkyne pro "vyzkum pristupu Romu k zdravotni peci CR"?
Dokazi si velmi dobre predstavit ze procento zneuzivani je mnohem vyssi. Procento zneuzivani socialnich davek je mnohem vyssi ve vsech zemich.
03. 10. 2012 | 09:47

Občan napsal(a):

S autorkou nelze než souhlasit.

Ale vyčkejme výsledků krajských voleb. Pokud se PO NICH nepochlapí odbory a pokud nedostanou jasnou podporu od partají od středu nalevo, pak se nezmění nic a tahle hrůzovnláda to spokojeně doklepe až do řádných voleb.
Jen je tázka, zda ty volby ještě budou mít nějaký smysl, protože pak už nebude ČEMU vládnout s S ČÍM hospodařit...
03. 10. 2012 | 09:51

Ládik!!! napsal(a):

Na Drábka mi nesahejte, je to jeden z mých oblíbených ministrů.
03. 10. 2012 | 09:53

Veni, vidi, vici napsal(a):

Dočkáte se vládnutí levičáků. Ti budou buď dělat dluhy nebo budou jako Jakešové. Paní vy jste celoživotní žoldák z veřejnoprávních zdrojů. Je vás jako psů. Již pět let zuřivě odmítám dát slabým byť jednu korunu. Mám pěnu u úst, když vidím dávat nesvéuživitelným. Já měl a mám vždy 1.5% - 2.0 průměrného platu. Nás jsou miliony a nikdy nic nedostaneme! Šíleně se těšíme na nějakou spravedlivou stranu, která udělá pořádek s veřejnoprávními žoldáky!
03. 10. 2012 | 09:53

Občan napsal(a):

To Yosif K.:

Tu analýzu udělaly Drábkovi kontrolní a inspekční orgány ministerstva. Tedy JEHO VLASTNÍ lidé.

Paní Sokačová tam má přesto jednu chybu - nejde totiž o 0,1% ze SR, ale o 0,1% z prostředků na socdávky. Což je dost zásadní rozdíl v NEPROSPĚCH Drábkových lží.
03. 10. 2012 | 09:56

Kelt napsal(a):

Tak zase nějaký podvratný živel podruhé načůral do křišťálově čisté studánky TOP09.Dřívější hodnocení předsedy klubu TOP09 Gazdíka a MF Kalouska na margo korupčních skandálů ODS.
Vzhledem k její velikosti(spíše malosti)je její samočisticí schopnost velice omezená,spíše žádná.
Názorně to to předvedl Kalousek při vydávání k trestnímu stíhání poslankyně Parkanové a celé gremium TOP09 v čele předsedou na dání do klepet kámoše Drábka ve funkci 1.nám.ministra a ředitele odboru IT pro tr.čin.uplácení.
Nejlépe celou kauzu zhodnotil sám Drábek a to slovy,že ve "slušné společnosti"/volně interpretováno/se deset dní před volbami jeho náměstci nezavírají-jak k tomu křišťálově čistá strana přijde,že?
Pochybuji,že se i dřívější voliči TOP09 odváží ještě jednou napít z křišťálově čisté studánky,sice by to nebylo tak zlé,jako po meruňkové vodce,ale ten risk zřejmě nepodniknou.
03. 10. 2012 | 10:20

ZM napsal(a):

Sociální dávky byly, jsou a budou zneužívány. Ale toto zneužívání není hlavní příčinou deficitu ve veřejných rozpočtech. Hlavní příčinou je předražování zakázek nebo pochybné finanční transakce. Např. v pražském dopravním podniku se "za bílého dne" kradou desítky milionů a od mnoha politiků jsem ještě neslyšel, že by se toto rozkrádání mělo okamžitě zastavit. Co se týká volebního výsledku TOP09, tak ten už s velkou pravděpodobností nepřesáhne 10%. je velmi pravděpodobné, že příští volby vyhraje ČSSD. otázka ale je, jestli mají politici z ČSSD zájem na tom, aby se omezilo tunelování.
03. 10. 2012 | 10:37

ZM napsal(a):

k příspěvku 10:37 -
i kdyby bylo v ČR např. 100 tisíc lidí, kteří zneužívají dávky a měsíčně by každý z nich v průměru pobral neoprávněně 5000 Kč, tak ročně je to úhrnem 6 miliard. Žádný inteligentní člověk nemůže lidem jako je Drábek "žrát" to, že pomocí úspory 6 miliardy se dosáhne vyrovnaného státního rozpočtu, jestliže deficit je v řádech desítek miliard.
Navíc je souvislost mezi snížením sociálních dávek a kriminalitou. Pokud se výrazně sníží sociální dávky, tak účetně se sice opticky vylepší hospodaření státu, ale následkem je externalita ve formě zvýšené kriminality, kterou je obtížné vyčíslit. V podstatě sociální dávky jsou u určité části obyvatelstva něco jako "výpalné" za jejich nezvyšující se kriminalitu.
03. 10. 2012 | 10:44

ZM napsal(a):

Kelt - hodně lidí volilo TOP09, protože věřili tomu, že jim jde opravdu o snížení deficitu státního rozpočtu. Za ty dva roky ale mnozí pochopili,že to byla jen předvolební rétorika. A taky je potřeba připomenout, že to byl právě skutečný "boss" TOP09 Kalousek, který obhajoval tu výrazně předraženou superekologickou zakázku.
03. 10. 2012 | 10:49

Vlkodav napsal(a):

ZM:

" V podstatě sociální dávky jsou u určité části obyvatelstva něco jako "výpalné" za jejich nezvyšující se kriminalitu."

To myslíte vážně? To si jako máme nechat ... na hlavu? Ti co nemakají ať dostanou peníze od státu a ti co jsou schopni a vydělávají, tak ti ať platí víc a víc?
03. 10. 2012 | 10:50

kočka šklíba napsal(a):

S tímto blogem nelze nesouhlasit, krátké, výstižné. Každý kdo přemýšlí tohle už dávno ví.

Pro Davida na jeho :"K rezignaci by ho měly už jen dokopat média. " Nezlobte se, ale opravdu jste ještě tak naivní? Ta naše novinářská smečka? Tedy až na světlých pár výjimek? Ta se zmůže jen na lokajské ponížené pochlebování vládnoucí mafiánské skvadře.
03. 10. 2012 | 10:56

ZM napsal(a):

Politik, kterému by záleželo na tom, aby se zlešil celkově stav ČR, by se "bil do krve" např. za omezení hracích automatů nebo např. za regulaci při poskytování půjček (např. zákonným omezením maximální výše úroku). Stačí si zodpovědět na otázku, proč např. prosperují firmy jako Provident. Je to jednoduchá odpověď. Protože je příliš mnoho hloupých lidí. V politice je prostě populismus a to u všech stran. Např. "velký zastánce důchodců a nezaměstnaných" Dluhoslav Sobotka "řve jako lev", když se sníží valorizace důchodů. Zřejmě mu ale nedochází, že spousta důchodců má mnohem větší porblém se zadlužením a s exekucí. Proč od něj neslyšíme "řev", že je nemorální, aby na trhu působily firmy, nabízející úroky vyšší než 80% a že by se s tím mělo něco dělat? Protože je to populista a další zájemce o "koryto".
03. 10. 2012 | 10:57

ZM napsal(a):

Vlkodav - může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale je to tak. Ukázkou, jaký následek může mít razantní snížení sociálních dávek, je např. to, co se stalo před několika lety na Slovensku a sice hromadné rabování v obchodech, které vyvolalo zásah bezpečnostních složek. Hodně slovenských nepřizpůsobivých tehdy schytalo nějakou tu ráno obuškem apod.
Taky je potřeba si uvědomit, že každý vězen stojí měsíčně tisíce, údajně dle údajů z jedné bakalářské nebo magisterské práce až 30000 měsíčně. I kdyby to bylo "jen " 15000 měsíčně, tak ročně je to hodně. Od mnoha lidí sice člověk slyší, že by bylo nejlepší naložit příslušné občany do dobytčáku a odvést na sibiř apod. To je ale samozřejmě reálně nesmysl. Jsme v EU v 21. století a ne v nacistickém Německu.
03. 10. 2012 | 11:03

Mac napsal(a):

Venouš, Vidouš, Vicouš

Vy jste dost dobrá socka, že jo?

Vyděláte 1,5% průměrného platu? A v jaké oblasti se, mistře, realizujete - sbíráte vajgly na refýži?

:-))))
03. 10. 2012 | 11:04

ZM napsal(a):

Vlkodav - ještě jednu poznámku. Např. Babiš založil hnutí ANO 2011 a jeho idea je, že stát je potřeba řídit podobně jako firmu. Jenže základní rozdíl mezi řízením státu a řízením firmy je ten, že jestliže se nějaký pracovník ve firmě neosvědčil, tak je propuštěn a je mimo firmu a z hlediska firmy už "neexistuje". Ale z území státu nelze nikoho "propustit" . ti lidi prostě někde žijí, někde se pohybují.Např. páchají trestnou činnost, nebo roznášejí infekční nemoci. To je prostě realná "proměnná" v těch "rovnicích", kterou je potřeba zohlednit.
03. 10. 2012 | 11:07

Vlkodav napsal(a):

ZM:

Ti co páchají trestnou činost patří do vězení, a ne abychom se nechali vydírat a platili jim za to, že nekradou a podobně. Pokud to dovolíme, tak se stát rozsype pod rukama, ostatně správně píšete, že už se to děje a důsledky taky vidíme.
03. 10. 2012 | 11:13

ZM napsal(a):

Základní otázka, kterou si položí každý přemýšlivý člověk je tato: co jsou dle některých obhájců deficitu rozpočtu tak nutné a nezbytné výdaje, že deficit rozpočtu musí být 100 miliard? Co lze udělat v budoucnu, aby se tyto nutné výdaje snížily? Pokud ČR nemá skončit v paltební neschopnosti, tak dříve nebo později bude nutné prostě některé výdaje omezit. Nebude jiné cesty.
03. 10. 2012 | 11:15

ZM napsal(a):

Vlkodav - teoreticky to zní jednoduše.Ten, kdo páchá trestnou činnost půjde do vězení a tím bude "oddělen" od slušných lidí.
Jenže je to komplikovanější-
1) provozování vězeňství, soudnictví atd. stojí dost peněz
2) není dostatečná kapacita ve věznicích
3) většina uvězněných se jednou vrátí a jejich situace ve společnosti bude ještě zoufalejší než před uvězněním
4)ne každý trestný čin je vyšetřen (objasněn)
5) jsou např. zloději, kteří při krádeži věci v hodnotě stovek způsobí výrazně větší škodu než je cena ukradené věci.
03. 10. 2012 | 11:21

ZM napsal(a):

Vlkodav - hlavní příčina toho, že se stát "rozsypává" pod rukama je jeho "švejkovské" vedení. Úřednictvo nedělá práci správně. Klasický příklad je zavedení nového počítačového systému v registru motorových vozidel. Správný postup je ten, že jee nový systém otestován nejdříve na jednom pracovišti, následně např. na dvou nebo třech.A ne že je zaveden celoplošně.
03. 10. 2012 | 11:25

ZM napsal(a):

kočka šklíba 10:56 -
Těch pár "světlých vyjímek" jsou dle Vašeho názoru novináři z Haló novin ? :)
03. 10. 2012 | 11:28

Hlaváčová napsal(a):

Pane Stejskale, ráda jsem zdejší diskuse četla, ale v poslední době musím konstatovat, že se zdejší forum mění v žumpu, pár t.zv. diskutérů jako český maloměšťák nebo dalimír neustále uráží ženy, jejich hulvátsví přesáhlo jakékoliv meze. Po zkušenosti, kdy mě psychicky labilní diskutér na blogu prof. Zlatušky urážel názvy jako jedubaba a to za vašeho dohledu a vaší podpory, končím. Tak jako celá řada žen přede mnou (kočka, ali, silvie nebo tužka).
Hezký den.
03. 10. 2012 | 11:32

Xaver napsal(a):

Není důvod aby Drábek odstupoval, ale je důvod aby Drábek byl vyhozen ze zaměstnání.
03. 10. 2012 | 11:35

Hlaváčová napsal(a):

Omlouvám se paní kočce. Je odolnější než já, asi ji hulvátství a machismus nevadí.
03. 10. 2012 | 11:37

Vlkodav napsal(a):

ZM napsal(a):

"Klasický příklad je zavedení nového počítačového systému v registru motorových vozidel. Správný postup je ten, že jee nový systém otestován nejdříve na jednom pracovišti, následně např. na dvou nebo třech.A ne že je zaveden celoplošně."

No v tomhle oboru se dost vyznám a né vždy je tento postup možný. Někdy je nutné stisknout v jeden moment velký knoflík. A testování na zkušebních datech pokud vím probíhalo.

Málokdy se tak masivní změna povede bez jakéhokoliv problému. Zda v tomto případě šlo o chybu na straně zadavatele, dodavatele nebo spolupracujících institucí nedokážu posoudit. A to nikdo kdo neprostuduje dokumentaci a použité postupy.
03. 10. 2012 | 11:39

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

nestačí odstoupit. at vrátí, co nakradl.
03. 10. 2012 | 11:51

PgDn Franta Nebojsa. napsal(a):

Drábek tahle asociální sebestředná manželka kance s fašistickým myšlením vůbec neměl do st.služby se dostat.Maximálně do kriminálu.Vdyť stěmi náměstky ukradl víc jak 5 MLD a na dalšíse chystali.
03. 10. 2012 | 11:53

TomášL napsal(a):

Někde jsem četl, že ministr odstoupí, až se to prokáže. Tedy až proběhne soud, ne? Což bude chvíli trvat (nejspíše do konce volebního období?)...
03. 10. 2012 | 11:55

Zwist napsal(a):

Pane Stejskale, dneska je to samá statistika. Pokusil jste se spočítat, kolik pravicově naladěných diskutérů uráží lidi s jinými názory? Je to stále to samé: navykli si na právo mít pravdu, lhát, osočovat jiné.
03. 10. 2012 | 11:56

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

yosif,
v tomhle bych i s pani stokačovou souhlasil. zneuživání dávek je promile procenta vzhledem k celkovým státním výdajům. problem není zneužívání, problém je VÝŠE dávek. a to ne kvuli neufinancevatelnosti, ten objem peněz není závratně vysoký, ale kvuli demotivojícímu ůčinku pracovat. týká se to především přídavků na děti a cikánů. to všichni víme. jinak sociální dávka hmotné nouze je pod hranicí přežití. zhruba 2500 kč na měsíc. já si myslím, že drábkova kleptoreforma stála více penez něž zneužívání dávek.
03. 10. 2012 | 11:59

Sladký napsal(a):

Vlkodav- pokusím se o nemožné,totiž o to, abych vám vysvětlil několik jednoduchých fakt.1.Ano, je pravda,že někteří lidé zneužívají sociální dávky.To ale nelze řešit tím, že budou kvůli nim POTRESTÁNÍ VŠICHNI.
Nebudu vám uvádět názorné příklady, obávám se, že bych vám to nejen nepomohlo, ale naopak ještě více ztížilo pochopení.
2."Zneužívaná" dávka není ani zlomkem toho co ze státního rozpočtu zneužijí s politiky spřažení "podnikatelé".To vám nevadí? Nad tím se nepohoršujete.Představte si, že i tohle platíte ze svých daní.Navíc- zneužité sociální dávky se vrací do oběhu (jsou utraceny) zatímco zneužité části rozpočtu mizí na účtech v zahraničí.
3.Jestliže nezaměstnanému a nezaměstnatelnému seberete sociální dávky, s velkou pravděpodobností začne krást,loupit, možná i vraždit. OK.Půjde do vězení. VY SI MYSLÍTE, ŽE VĚZENÍ JE ZADARMO?! V posledku zaplatíte daleko víc, než za ty sociální dávky. Víc psát nebudu, obávám se, že už ted je tento příspěvek pro vás příliš dlouhý a náročný.
03. 10. 2012 | 12:05

Sladký napsal(a):

"Málokdy se masivní změna provede bez jakéhokoli problému." OK. 1.Jaký byl důvod nahrazovat zcela bezproblémově fungující systém? 2. Proč byla tvorbou nového systému pověřena firma s prokazatelnými a silnými vazbami na ministra a jeho náměstka? 3.Tady nešlo o to, že by v systému byl nějaký problém, ten SysTÉM PROSTĚ NEFUNGOVAL. A správně nefunguje dokonce ani dnes, v současné době.
03. 10. 2012 | 12:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Hlaváčová,

to mne mrzí, ale nemohu s tím mnoho dělat. Nejsem zodpovědný za to, že řada lidí dává místo debaty přednost osobním exhibicím a urážení druhých, a nemohu to ani změnit. Jsem zde vystaven stejným (často i větším) urážkám jako ostatní.

Upřímně Vám přeji, ať se Vám někde diskutuje lépe než tady.

Libor Stejskal

P.S. Nejsem si vědom toho, že bych zde někdy podporoval hulvátství a urážky.
03. 10. 2012 | 12:13

Vlkodav napsal(a):

Sladký:

1/ Potrestáni? Jak?
2/ Vadí mi každé zneužívání. Jak dávek, tak prostředků politiky.
3/ Pokud si někdo sociální dávky nezaslouží, pak mu je nebudu dávat proto, že by jinak kradl. Nebudu uplácet zloděje.
03. 10. 2012 | 12:14

jozka napsal(a):

Vlkodav:

Co se toho testovani tyce:
http://www.zive.cz/clanky/registr-vozidel-jak-se-nema-zavadet-informacni-system/sc-3-a-164509/default.aspx

holt odbornici, no...
03. 10. 2012 | 12:15

Vlkodav napsal(a):

jozka:

V tom linku nejsou žádný fakta. Já neomlouvám průšvih při nasazení nového SW, jen mne fascinuje, jak jsou fšichni po bitvě generálové, aniž by znali informace nutné pro takové hodnocení.

Jen pro ilustraci. Firma Blizzard při spuštění hry Diablo III nedokázala servery udržet při provozu dlouhých 14 dní. Stále to padalo. A to měli několik miliónů prodaných licencí (každá 60 Euro) a mají mnohaleté zkušenosti s obdobnýma hrama (WoW), kde mají víc než 10 miliónů online uživatelů. Takže to jsou rozhodně profesionálové a přesto udělali někde botu jako hrom.
03. 10. 2012 | 12:21

kočka šklíba napsal(a):

ZM 03. 10. 2012 | 11:28 nevím jací jsou novináři z Haló novin, proto Vám na takto položenou otázku nemohu přesně odpovědět. Měla jsem na mysli především dvě zdejší autorky paní Lorencovou a paní Bezděkovou. Nevylučuji, že existují i další dobří novináři, mohou být klidně i v Haló novinách ;). Stačí ZM?
03. 10. 2012 | 12:31

jozka napsal(a):

A jak si Vlkodav predstavuje fakta? To, co se hodi do kramu? Blizzard to po 14 dnech dal do kupy a to mel miliony licenci. Kolik pripojenych ma tenhle system? Jak dlouho to nejsou schopni dat dohromady? A kecy o generalech po bitve, necht si Vlkodav vetkne za sva usiska, o tom, ze to bude pruser se vedelo a vnitro nabizelo moznost, ze jeste nejaky cas bude provozovat stary system, aby bylo mozno doladit novy.

Fascinuje mne schopnost omlouvat jakykoliv slendrian, jen aby to vyhovelo videni sveta :-)
03. 10. 2012 | 12:33

Sladký napsal(a):

Zlodějem se ten člověk stává Z DONUCENÍ, vlkodave, druhotně, teprve poté,co mu dávky odebereš.Protože je nezaměstnaný A nezaměstnatelný a prostředky k životu svému a případné rodiny musí získat za každou cenu.
A opakuji znovu- poté,co na tom člověku ušetříš za sociální dávky, zaplatíš daleko více za jeho pobyt ve vězení.Plus další náklady na jeho rodinu, děti atd.
Věci nejsou tak jednoduché, jak se ti zdá.To potrestání vám vysvětlovat nebudu, to bych se už fakt styděl.
Nebo přece? Představte si, že policie kontroluje povolenou rychlost a pokutuje projíýdějící,kteří ji překročili.Ale pak přestane měřit a pokutuje bez výjimky všechny, protože někteří tu rychlost určitě překročili.
Ještě něco- máte výhrady proti jakémukoli zneužívání.Ale přisámbům, ještě ani jednou jsem nečetl žádné vaše tvrdé výhrady vůči rozkrádání státního rozpočtu skrze spřátelené firmy,což vás jako daňového polatníka poškozuje nesrovnatelně víc, než zneužité sociální dávky.ale to by bylo pořád doookoola.
03. 10. 2012 | 12:38

seriózní chlapík napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

...ale kvuli demotivujícímu účinku pracovat (vysoké dávky)

Kontrolní otázka pro autora. Jak velký musí být poměr lidí bez práce, kteří ji aktivně shánějí a těch, kteří by ji vzali jen z donucení k celkové nezaměstnosti aby ten účinek byl stále demotivující?
03. 10. 2012 | 12:48

DF napsal(a):

Do vazby mohl státní zástupce Petr Boš který chtěl vazebně stíhat oba jak Vladimíra Šišku tak Milana Hojera,vzhledem k tomu že oba mohou a budou ovlivňovat svědky.
Bohužel pan státní zástupce Petr Boš nedomyslel důsledky svého neuváženého jednání!

Protože ten ředitel IT neboli Milan Hojer má více jak výsadní postavení v tomto státě.
Jedná se o výkonnou moc Appianu na MPSV kde prostředníctvím firem Infotea, s.r.o. Most kde do 1/2. r. 2011 byl spoluvlastníkem a jednatelem dále Deepview, s.r.o. Praha.
Lze jednoznačně konstatovat že firma Deepview navíc ministerstvo prakticky řídí.
Proto musel soud vyhovět pouze jednomu z jeho návrhů.
Je to naprosto logické, neboť ani soud se nepostaví proti Appianu (MUS,CzechCoal).
Proto byl vzat do vazby pouze Vladimír Šiška.
Jak zdělil pan Dr. Ing. Jaromír Drábek musel jsem
odvolat na nátlak prvního náměstka Vladimíra Šišku z funkce.
Samotné odvolání bude platné po doručení, jakmile to bude technicky možné a doručím panu Bc. Vladimíru Šiškovi MBA odvolání, s tím, že jeho odvolání bude platit pouze po dobu vedení trestního řízení.
Jsem přesvědčen, že se jednoznačně prokáže, že se žádného trestného činu, ze kterého je obviněn, nedopustil.
V případě, že však bude jasně a jednoznačně prokázána jeho vina, jsem připraven do do jednoho měsíce od vyhlášení rozsudku rezignovat na post ministra.
Takže pan Dr. Ing. Jaromír Drábek rezignovat bude ale až za .....
03. 10. 2012 | 12:55

ld napsal(a):

Hlaváčová,

jedubaba je skutečně ošklivost.
Jak by se vám libilo třeba oslovení rulička? (Od slova rulík).
03. 10. 2012 | 13:01

vico napsal(a):

Kecy o reformním étosu zřejmě na MPSV měly tuhle odpudivou podobu/vizIHned/ :

"Bez výběrového řízení prý Šiška zadal práci jiným, spřízněným firmám. Společnost OKsystem proto podala stížnost k antimonopolnímu úřadu. Náměstek prý pak firmě slíbil, že pokud stáhne svou stížnost, zůstanou jí některé zakázky a další dostane. Policisté si jednání Šišky a Hojera nahráli.

Společnosti OKsystem se po "odstavení" propadly roční tržby z půl miliardy korun na 150 milionů."

Dva šibalové - hoši, co spolu mluví a podnikají, si i za cenu zoufalé situace na ÚP a SSZ přisvojili na úkor OKsystemu miliardový kšeft.

Nyní skutečného vládce na MPSV odvedli v klepetech do vazby. To však nebrání min.Drábkovi, aby nadále zůstal v ministerském křesle a nadále s vážnou tváří cosi mlel o ušetřených korunách na chudinských dávkách. Na vládu teď jen místo obleku bude chodit v potápěčském skafandru, aby byl ještě více splachovací.

Příběh téhle vlády se opravdu uzavírá. Jestliže na jejím počátku se zdálo označení Famiglia 118 za nadnesené, tak dnes se zdá spíše jako eufemismus.
03. 10. 2012 | 13:09

Jan Holubář napsal(a):

DF: Nerozumím, pokud se dobře pamatuji, tak SZ chtělo do vazby dát oba! Natom, že Hojer je na svobodě a bude tak moci ovlivňovat a falšovat důkazy, a svědky nese přeci vinu soud. Je jasné, že to úproto opětovně vyšumí do ztracena ........Copak je nového třeba v kauze radarové pěnice Vlastičky????? Určitě z toho vybruslí bez ztráty kytičky....
03. 10. 2012 | 13:11

modrý edvard napsal(a):

Občan: můžete dát odkaz na 0.1%, abychom věděli, kdo se mýlí?
03. 10. 2012 | 13:16

Vlkodav napsal(a):

Sladký:

"Zlodějem se ten člověk stává Z DONUCENÍ, vlkodave, druhotně, teprve poté,co mu dávky odebereš.Protože je nezaměstnaný A nezaměstnatelný a prostředky k životu svému a případné rodiny musí získat za každou cenu."

Nesouhlasím, máme jednu z nejnižších nezaměstnaností v Evropě. Kdo se snaží, tak "nějakou" práci najde. Ale je třeba se stěhovat, vzdělávat a podobně. Pro ty, co nemají na jídlo, jsou dávky v nouzi. Nikdo, opakuji nikdo tu ještě neumřel hlady. Takže nesouhlasím s uplácením potenciálních zlodějů.

"Nebo přece? Představte si, že policie kontroluje povolenou rychlost a pokutuje projíýdějící,kteří ji překročili.Ale pak přestane měřit a pokutuje bez výjimky všechny, protože někteří tu rychlost určitě překročili."

Opakuji otázku, jak byli všichni potrestáni?

"Ještě něco- máte výhrady proti jakémukoli zneužívání.Ale přisámbům, ještě ani jednou jsem nečetl žádné vaše tvrdé výhrady vůči rozkrádání státního rozpočtu skrze spřátelené firmy,což vás jako daňového polatníka poškozuje nesrovnatelně víc, než zneužité sociální dávky.ale to by bylo pořád doookoola."

Tak to špatně čtete, nebo čtete selektivně. Mnohokrát jsem zde psal, že jsem pro potrestání tunelářů, vyšetření všech, opakuji VŠECH, úplatkářských a zlodějských kauz.
03. 10. 2012 | 13:26

Občan napsal(a):

Pane Holubáři,

pamatujete se ještě na povyk kolem nečinnosti SZ a MSp ve věci MUS, Appianu a švýcarských kont?
A zaznamenal jste to hluboké ticho, které nastalo poté, co sesli na VSZ obsadila Catanka Bradáčová a sesle ministra a náměstka brněnští kmotři Blažek s Daňhelem?

No, a protože Hojer je chapadlem Appianu na MPSV, tak MUSÍ zůstat na svobodě.

Tak to prostě je...
03. 10. 2012 | 13:27

Vlkodav napsal(a):

Jožka:

"A jak si Vlkodav predstavuje fakta? To, co se hodi do kramu? Blizzard to po 14 dnech dal do kupy a to mel miliony licenci. Kolik pripojenych ma tenhle system? Jak dlouho to nejsou schopni dat dohromady? A kecy o generalech po bitve, necht si Vlkodav vetkne za sva usiska, o tom, ze to bude pruser se vedelo a vnitro nabizelo moznost, ze jeste nejaky cas bude provozovat stary system, aby bylo mozno doladit novy."

Fakta jsou fakta, pokud nevíte co to je pak si to nastudujte. Příklad s Blizzardem jste evidentně nepochopil. Firma při vývoji JEDNOHO programu, který NEKOMUNIKOVAl s jinýmy SW a na jehož vývoj měla STOVKY MILIONÚ DOLLARU a měla LETITE zkušenosti s obdobnýmy řešenímy, se stejně nedokázala ubránit chybám.
A ty vaše "se vědělo" a "bylo možno" jsou jen planý řeči, kterými se právě ohánějí oni postbitevní generálové. Tak jako vy.
03. 10. 2012 | 13:30

český maloměšťák napsal(a):

stejskal napsal(a):
Dobrý den, paní Hlaváčová,

to mne mrzí, ale nemohu s tím mnoho dělat. Nejsem zodpovědný za to, že řada lidí dává místo debaty přednost osobním exhibicím a urážení druhých, a nemohu to ani změnit. Jsem zde vystaven stejným (často i větším) urážkám jako ostatní.

Upřímně Vám přeji, ať se Vám někde diskutuje lépe než tady.

Libor Stejskal

P.S. Nejsem si vědom toho, že bych zde někdy podporoval hulvátství a urážky.
03. 10. 2012 | 12:13
-------------
Hlaváčová je obyčejný provokatér a nízká drbna . Poté co pozuráží lidi /adresně či celé anonymní skupiny /, tak si pomocí toho daru přírody , že je asi ženou ...snaží vymoci jakousi ochranu tu u pana Stejskala - tu u jiných.
V podstatě ale stále jen pokračuje ve svém pavlačovém drbání :

Hlaváčová napsal(a):
Za třicet let, které jsem vyučovala jsem nepoznala takové hlupáky, kteří se snaží psát internetovou poesii, jako MAXIMUS nebo rádoby vtipné příběhy, jal pán, který si říká maloměšťák. Dítě z páté třídy by se muselo stydět. Pány pouze omlouvá stařecká demence.
01. 10. 2012 | 12:22

To je zcela jasný osobní útok. /další byly už jen reakce č.m. na tuto jedubabu - předminulý blog Zlatuška...ovšem právě že hysterka Hlaváčová považuje obranu vedenou stejným jazykem za " urážku její ženskosti " /
Hlaváčová napsal(a):
Panu Lukáši Hradílkovi patří můj obdiv.
Řekl to i za mě.
Jsem ráda, že se mezi zástupem pokřikujících primitivů najde i někdo myslící.
03. 10. 2012 | 11:59

Což je pak vulgárním útokem na celou anonymní skupinu diskutérů - tedy ti, co nesouhlasí s ní /Lísající se Hlaváčovou/ a s jejím guru LH - jsou nazváni nemyslícími pokřikujícími primitivy.

-------------------------------------------------------

Pomlouvačné drbny jsou většinou i hysterické.
Proto ve svém jobu bude tato "Učitelka národa" pokračovat.
To je u takových napuosto noumání. Jsou to takoví soumaři vlastní zakomplexovanosti.

Hlaváčová
Vy se cítíte být uražena dokonce coby žena ?
Hmm - měla byste se fakt nechat vyšetřit.
A nebulte - pan Stejskal vám sice bolístku pofouká...ale občas je naštěstí i u tohoto úkonu dost objektivní.

Hlaváčová - vy jste paradoxním zjevem - na jedné straně zde bulíte, že vás někdo uráží - a přitom jste to vy kdo PROVOKUJE pomocí urážek - nejen individuálně mířených - ale i skupinově.
Nechápu jak jste 30 let mohla vyučovat lidi ...ačkoliv - pokud se občas podívám na kolem sebe - tak to vlastně chápu. :(

Šalom, vy vylupku korektnosti a slušnosti.
-------
Sorry - ale Hlaváčová je paradoxem par excellance. Coby milovník paradoxů jsem prostě zareagovat musel.
03. 10. 2012 | 13:33

ZM napsal(a):

vlkodav 11:39 -
to myslíte vážně? V novém systému registrace motorových vozidel jsou statisíce chyb, výrazně se zpomalil a to vy popisujete tak, že při zavedení nového systému se občas nějaký problém vyskytne. Tato kauza je evidentní případ, kdy se se zavedením nového systému spěchalo, aby si někdy "přivydělal" na úplatcích. Proč by jinak byla smlouva podepsána tak, aby neumožňovala sankce?
03. 10. 2012 | 13:43

Vlkodav napsal(a):

M napsal(a):

"vlkodav 11:39 -
to myslíte vážně? V novém systému registrace motorových vozidel jsou statisíce chyb, výrazně se zpomalil a to vy popisujete tak, že při zavedení nového systému se občas nějaký problém vyskytne. Tato kauza je evidentní případ, kdy se se zavedením nového systému spěchalo, aby si někdy "přivydělal" na úplatcích. Proč by jinak byla smlouva podepsána tak, aby neumožňovala sankce?"

Statisíce chyb? LOL. Mimochodem podívejte se, co se zmenilo. Je to v podstatě úplně nový systém. Starý byl offline, nový je online.

Jaké máte fakta o uplatcích? Kdo? Komu? Kolik? Jinak jsou to kecy v kleci.

Pokud smlouva neumžňovala sankce, pak je to šlendrián a zodpovědná osoba(y) by měli nést odpovědnost.
03. 10. 2012 | 13:47

ZM napsal(a):

kočka šklíba 12:31-
a otázka předtím byla myšlena spíše ironicky. Haló noviny jsou deníkem KSČM, takže např. právě u Haló novin by bylo naivní předpokládat, že budou chválit současnou vládu. A např. týdeník 5+2 vydává některá z Babišových firem. Takže v tomto týdeníku zase těžko někdo bude hledat kritiku Babiše. A např. tuším Respekt patří Bakalovi, takže v Respektu bych nepředpokládal kritiku Bakaly.
Řekl bych, že u novinářů platí rčení- koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
03. 10. 2012 | 13:48

Občan napsal(a):

To modrý edvard:

Tady - http://aktualne.centrum.cz/finance/penize/clanek.phtml?id=700876

A zde přehled (2010):
http://www.denikreferendum.cz/clanek/11822-kdo-zneuziva-socialni-davky

Dávky pomoci v hmotné nouzi (tzv. "chudinské dávky") tvoří naprosto marginální část z celkového objemu sociálních dávek.
03. 10. 2012 | 13:49

Scarabeus napsal(a):

http://www.novinky.cz/domaci/280461-pokud-ma-drabek-zdravy-rozum-odstoupi-zni-z-top-09.html

Drábek a zdravý rozum? No mám, co se týká této kombinace(ve smyslu "a zároveň"), (hodně) mírně řečeno, pochybnost.
03. 10. 2012 | 13:49

Docent Zdenda napsal(a):

Bohužel naše vláda je složena z nekompetentních (až na pár vyjímek) ministrů. Pan Ing. Drábek je jenom dalším potvrzením mého tvrzení. Jak se dívat na vládu, ve které není ani jeden ekonom ? A přitom se vláda zaštiťuje tvrzením, že je vládou ekonomických reforem! Jak swe dívat na vládu, ve které zasedali (zasedají) ministři spojení s podezřelými finančními transakcemi ? Proto již vláda nepoužívá tvrzení, že je vládou protikorupční! Nejlépe se díra ve veřejných rozpočtech ucpe vysokým zdaněním a snížením příjmů těch, kteří se nemohou bránit - důchodcům, sociálně slabým. Pan Drábek tím, že již neodstoupil, se zařadil mezi Řebíčka, Kocourka, Parkanovou,
Bártu, atd. Vládnou nám diletanti a kmotři !
03. 10. 2012 | 13:50

Bavor V. napsal(a):

Hlaváčová
musím se zastat Kočky. To je velice inteligentní osoba.
03. 10. 2012 | 13:51

ZM napsal(a):

Vlkodav 13:47 - Mám pocit, že vy jste ideologicky ještě více zaslepený než vlk, ale zase pravicově. Já jsem v tom s nima nejel :), takže nevím, kolik kdo komu dal.jestli si myslíte, že v tomto státě je minimum korupce, tak jste velice naivní člověk. Snad si nemyslíte, že ministr Dobeš předstoupí na tiskovce se seznamem, kdo si kolik vzal ? :)
03. 10. 2012 | 13:51

jozka napsal(a):

Vlkodave, ja vim, co jsou fakta. V tom clanku jsou uvedena. Proto jsem se ptal.

Ale uz vas necham Vlkodave. Evidentne je skutecnost, ze problemy byly zname uz pred spustenim slozita na pochopeni pro psi mozek, jinak by se tu porad neobjevovalo cosi o pobitevnich generalech.
03. 10. 2012 | 13:51

ZM napsal(a):

Vlkodav - Vy jste asi nepochopil jednu základní věc. Jestliže se nějaká firma uchází o nějakou státní zakázku, tak se předpokládá, že je schopná ji zvládnout. Takže argumentovat tím, že nějaká jiná firma měla taky potíže je dost nekorektní. Navíc nebylo řečeno, že chyba je ze 100% u dané firmy nebo ze 100% u zodpovědných úředníků.
03. 10. 2012 | 13:57

Vlkodav napsal(a):

ZM:

Co tu blábolíte o tom, že si myslím, že je tu minimum korupce? Najděte mi citaci že jsem něco takovýho napsal. Naopak, korupce je jeden z největších problémů našeho státu. A taky jsem psal, že nasazení registru neproběhlo správně.
Ale automaticky vyvozovat, že je to díky úplatkům, a nedodat jediný důkaz, je nesmysl.
A taky se mi nelíbí, že se tu vyjadřují amatéři, že nasazení nového systému je brnkačka. Navíc nikdo nezná zadávací specifikaci a smlouvu.
03. 10. 2012 | 13:59

ZM napsal(a):

Docent Zdenda - vzhledem k tomu, že strana TOP09 vznikla hodně narychlo, tak se nedá očekávat, že by měla nějaké schopné osobnosti. na úsudek stačí např. to, co předvádí Schwarzenberg. Spát na zasedání vlády nebo v parlamentu, to je výsměch. Dalo by se konstatovat- jaký předseda, taková strana.
03. 10. 2012 | 14:01

Scarabeus napsal(a):

Hlaváčová:

Paní Hlaváčová,

žumpa je tady už hodně dlouho.

Začínáte si, po výprasku, za který si můžete jen Vy sama, jdete veřejně "brečet" k editorovi .... jak na takový "charakter" nahlížet(?) ... jako na ženský(?) ... to určitě ne.
03. 10. 2012 | 14:02

jozka napsal(a):

Hele Vlkodave, ted mi to neda... kde se tady vyjadrovali amateri, ze je to brnkacka?
03. 10. 2012 | 14:02

Vlkodav napsal(a):

jozka napsal(a):

"Ale uz vas necham Vlkodave. Evidentne je skutecnost, ze problemy byly zname uz pred spustenim slozita na pochopeni pro psi mozek, jinak by se tu porad neobjevovalo cosi o pobitevnich generalech."

Chtěl bych mít vaši jasnozřivost. "Evidentní je skutečnost" - čistě spekulujete. A pak už jen urážíte. Alespoň to jste si mohl ušetřit, měl jsem vás za solidního diskutéru, i když s jiným názorem.
03. 10. 2012 | 14:02

Vlkodav napsal(a):

jozka napsal(a):

"Hele Vlkodave, ted mi to neda... kde se tady vyjadrovali amateri, ze je to brnkacka?"

Myslím že i tady na fórech se objevilo, že by to někdo zvládl za pár miliónů :))))
03. 10. 2012 | 14:03

ZM napsal(a):

Vlkodav - jestli tady někdo blábolí, tak např. Vy. Ani neumíte pořádně číst. Napsal jsem- jestli si myslíte, že je tady minimum korupce, tak...
Slovo jestli, pokud byste to nechápal, znamená podmínku...
nevím, kdo to tady tvrdil, ale já ne. Nasazení nového systému není jednoduché, ale v případě registru motorových vozidel to bylo hodně odfláknuté a to ani nemusím číst smlouvy, to je prostě evidentní, že byla snaha to stihnout v krátkém termínu. Nevím kde všude jste pracoval vy, já už ve více podnicích. A snahu stihnout něco za kratší čas, než je možné, jsem viděl často. Samozřejmě pak výsledkem bylo něco podobného, co v případě registru motorových vozidel.
03. 10. 2012 | 14:06

Vlkodav napsal(a):

ZM:

"to bylo hodně odfláknuté a to ani nemusím číst smlouvy, to je prostě evidentní,"

Vidíte, já bez podkladů takové rozsudky nedám, nebyly by podloženy argumentačně.

A víte proč? Protože jsem takových projektů už pár realizoval.
03. 10. 2012 | 14:10

ZM napsal(a):

Vlkodav - bez podkladů dá nedá dozvědět např. to, jestli bylo víc chyb ze strany úřednictva nebo ze strany dodavatele systému. Evidentním výsledkem jejich spolupráce je ale systém, který nefunguje zcela správně. Také se dá položit např. otázka- bylo opravdu tak nutné závádět nový systém v tomto roce? Před zavedením nového systému jsem několikrát přepisoval auto a bylo to bez potíží.
03. 10. 2012 | 14:16

jozka napsal(a):

Aha, Vlkodave, ja spekuluji? To byla nabidka vnitra doprave, pokud mate zajem, dohledejte si to :-)

Co se tech amateru tyce... podobne hlasky jsem cetl i na webech profiku, jak to je nedokazu posoudit. A nejde o to, ze je to brnkacka. Jde o to, ze vedeli, ze bude pruser a kaslali na to. Clanku na tohle tema je na webu dost (i odbornem "tisku").

Vas problem je, ze jste zalozil obranu na tom, ze vse, co napisete je pravda, vse, co napisi ostatni je spekulace, nesmysl a podobne. Dost detinska obrana...
03. 10. 2012 | 14:18

Vlkodav napsal(a):

ZM

No vidíte, evidentní dle mne je, jak sám píšete, že registr nefunguje správně. Ale zbytek je spekulace. Kdo za to může, kde se stala chyby, kdy byla odhalitelná a zda vůbec a podobně.

A nový systém je online a kontroluje data s evropským registrem, což výrazně omezuje kriminalitu s auty. Psalo se, že byly objeveny auta s duplicitnímy záznamy a tak. Předtím byla data shromažďována, alespon myslím, na kraji. Takže pro jeho zavedení byl setsaktra dobrý důvod.
03. 10. 2012 | 14:22

Vlkodav napsal(a):

jožka:

"jak to je nedokazu posoudit."

"Vas problem je, ze jste zalozil obranu na tom, ze vse, co napisete je pravda, vse, co napisi ostatni je spekulace, nesmysl a podobne. Dost detinska obrana..."

No tohle by asi stačilo. ja všude píšu, že nemám dost informací. Pokud si myslíte, že kecám, tak je to váš problém.
03. 10. 2012 | 14:25

jozka napsal(a):

To je prave ten problem, nemate dost informaci, i kdyz jsou verejne dostupne, ale vyvozujete dost vyhranene zavery. Tedy podle toho, kdo "v tom jede", ze...
03. 10. 2012 | 14:31

seriózní chlapík napsal(a):

Frekventované dohady o kvalitě nového software v evidenci vozidel nikam nevedou. Jediná možná komparace je s adekvátním SW v privátních firmách, například bankách.
Jak známo, vše tam obvykle funguje, chyby pro upgrade se řeší v hodinách, maximálně přes víkend. Zbývá jen srovnat ceny, ty neznám, ale pochybuji, že cena bankovních aplikací je řádově vyšší.
03. 10. 2012 | 14:40

Vlkodav napsal(a):

jozka napsal(a):

"To je prave ten problem, nemate dost informaci, i kdyz jsou verejne dostupne, ale vyvozujete dost vyhranene zavery. Tedy podle toho, kdo "v tom jede", ze..."

To je váš názor, já ty "veřejné" za dostačující nepovažuji. A závěry vyvozuji až na základě pro mne spolehlivých informací ze zdrojů, kterém mohu dostatečně věřit.
03. 10. 2012 | 14:47

Občan napsal(a):

Vlkodav napsal(a):
"A závěry vyvozuji až na základě pro mne spolehlivých informací ze zdrojů, kterém mohu dostatečně věřit. 03. 10. 2012 | 14:47"

Skutečně?
Jaké tedy máte spolehlivé informace z dostatečně ověřitelných zdrojů, jež Vás vedou k tak urputné obhajobě Drábka s Dobešem?
A jaké máte spolehlivé informace z dostatečně ověřitelných zdrojů, jež Vás vedou k tvrzení, že Rath je vinen?
03. 10. 2012 | 14:51

Vlkodav napsal(a):

Občan napsal(a):

"Jaké tedy máte spolehlivé informace z dostatečně ověřitelných zdrojů, jež Vás vedou k tak urputné obhajobě Drábka s Dobešem?"

Já je neobhajuji, já jen nesouhlasáím s jejich haněním bez mne uvěřitelných informací.

"A jaké máte spolehlivé informace z dostatečně ověřitelných zdrojů, jež Vás vedou k tvrzení, že Rath je vinen?"
Odpověď máte v Rathově blogu.
03. 10. 2012 | 14:56

Občan napsal(a):

Hehe, Drábek je dobrej vykuk. Seknul s funkcí (ke 31. 10. 2012), ale na ministerstvu zůstane a "vošéfuje" si to zpoza rohu :o))
03. 10. 2012 | 15:16

český maloměšťák napsal(a):

Občan
Šiškův pašalik někdo asi musí uvést do " pořádku". Aby mohl proběhnout zcela nezávislý a hodnověrný audit.

Tadle země se asi nejen za chvíli ureformuje...ale asi i uaudituje.
Auditorský Klondyke.

P.S. Drobil, Fuksa, John, Bárta, Dobeš, Peake, Kalousek, Drábek, Dobeš cvaj, Bendl, Hanáková, Pospíšil, Besser, Kocourek...
Nečas vskutku nemá příliš šťastnou ruku.

Jak perestrojka za Jakeše.
Někoho /skoro všechny/ občas vyměníme - kmotry takto uklidníme. Veřejnosti vysvětlíme - svou personální politiku tak uhájíme.
A jede se dál.
03. 10. 2012 | 15:26

modrý edvard napsal(a):

Občan: ale to je počet ODHALENÝCH případů.
a k tomu:
aktuálně: "Nejčastěji je zneužíván rodičovský příspěvek, který neoprávněně čerpalo 29 procent příjemců."
Referendum, Lánský: "Rodičovský příspěvek v podstatě nelze „zneužívat“, má na něj nárok vlastně každý rodič a příjmy nejsou sledovány."
Obávám se, že do nalezení hodnověrnějších podkladů nemá diskuse smysl.
03. 10. 2012 | 15:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 10. 2012 | 15:44

ld napsal(a):

Ztratil jsem přehled. Kolik už vlastně odešlo ministrů Nečasovy vlády kvůli korupci? Tedy z vlády tzv.protikorupční a rozpočtové odpovědnosti?
To si člověk snáze zapamatuje fotbalové přestupy do úrovně divize ve střední Evropě.
Jo, a pikantní bude, koho na Drbasovo místo nanominují. Tipuju Langšádlovou, Rumcajse, nebo Řepku z Budějovic.
:-)
03. 10. 2012 | 15:45

Občan napsal(a):

No, a co byste, modrý edvarde, chtěl?
Vyčíslení NEODHALENÝCH zneužití? Pokud něco takového umíte, sem s metodikou :o)))

Neoprávněné čerpání ještě NENÍ zneužití.
Jde např. i o případy, kdy žadatel zaviněně nebo NEzaviněně uvedl nesprávnou výši příjmu, nebo nesprávný interval přezkoumávaného období (každé 3 měsíce). K tomu stačí rozdíl POUHÉ JEDINÉ koruny nebo JEDNOHO dne!
03. 10. 2012 | 15:47

El Comandante napsal(a):

Pánové kteří se jali "uplácet" firmu ..... to jistojistě ustojí. Většinou, pokud se nemýlím se uplácí opačně. To je hodně slabý místo i pro odposlechy...... Řekl bych že se jedná o předvolební svaly za "plukovníky". Ti se v tom pošťouraj a za pár týdnů to vyšumí.
To že je Drábek vykuk je sice hezké ale trochu mimo.
03. 10. 2012 | 15:51

Občan napsal(a):

Slovo použité Elesharem NEBYLO urážkou, ale v případě Drábka nesmírně LASKAVÝM pojmenováním. Protože ten tvor si za to, co má na svědomí, nezaslouží nic jiného než zcela NEpublikovatelná oslovení.

I jinak měl Eleshar naprostou pravdu. Drábek zůstane na ministerstvu, aby fofrem "uklidil", co půjde.
Skartovačky a servery jedou na plný výkon už teď...
03. 10. 2012 | 15:52

Vlkodav napsal(a):

Občan:

"Neoprávněné čerpání ještě NENÍ zneužití.

Ale je, pokud berete dávky a nemáte na ně nárok tak je to zneužití. Vy jako levicově zaměřený člověk a kryjete lumpy co rozkrádají státní? Anebo dle vás se v malém krást smí, ale ve velkém ne?
03. 10. 2012 | 15:56

jozka napsal(a):

Aha, Vlkodave, takze namestek ministra dopravy ve verejne debate neni dostatecne duveryhodny zdroj?

Asi neni, nepotvrzuje totiz vase teorie, ze...
03. 10. 2012 | 16:09

Vlkodav napsal(a):

jozka:

"Aha, Vlkodave, takze namestek ministra dopravy ve verejne debate neni dostatecne duveryhodny zdroj?"

Právě že jsem od něj slyšel spíš politické řeči. Moc informací ohledně IT tam nebylo. Takže pro mne to v tomto případě nestačilo.
03. 10. 2012 | 16:12

intoška napsal(a):

ad č.maloměš´ták - musím se Vás zastat, mně jako machista a hulvát nepřipadáte, patříte v těchto diskusích k mým oblíbencům (nejsem přitom žádná submisívní zotročená samice).
ad článek - mediální masáž kolem zneužívání dávek je nesmírně ubohá, argumentace trapná, celková koncepce chybí. Je jasné, že ponižování lidí a omezování pomoci povede k zhoršení situace,k dalšímu zbídačování, a když se současně ubírají prostředky policii, vězeńské správě, školství, zdravotnictví - jak chtějí zvládnout hordy, které se budou potulovat, krást, protože už nebudou mít co ztratit, budou k nim přibývat další, veškerá bída ze zahraničí, protože jsme se nadměrně otevřeli, na zlepšení situace prostě nebudou peníze ani síly...(Bohatší státy to nezvládají, a my - s českým nepořádkem a s českou morálkou chceme "všem ukázat" jak to ukočírujem levou zadní.) Drábkovo ministerstvo je odporný moloch, který vymýšlí práci jen sám pro sebe a pro napojené parazity, a není schopné nic udělat pro reálné zlepšení. Trošku jsem měla možnost přičichnout k jejich "sociálním" programům (nikoli jako příjemce dávek, v životě jsem naštěstí žádnou pomoc nebobírala), a ještě dnes se mi nad tou myšlenkovou sterilitou a omílání prázdných klišé zvedá žaludek.
03. 10. 2012 | 16:13

intoška napsal(a):

Omluvte chybějící čárku a chybějící sedmý pád - uniklo mi to...
03. 10. 2012 | 16:15

modrý edvard napsal(a):

občan: ano. Chtěl bych seriozní odhad. Včetně neodhalených. Když to jde v případě šedé ekonomiky, korupce a pančovaného alkoholu, proč by to nešlo u podvodného čerpání dávek.
A kromě toho, ta tvrzení jsou totálně opačná. (Toho jste si určitě všimnul.)
03. 10. 2012 | 16:18

stařenka napsal(a):

Pan Drábek je čestný člověk a je důkazem toho, jak mašinérie české vysoké politiky dokáže semlít každého.
03. 10. 2012 | 16:30

Občan napsal(a):

Modrý edvarde,
ale ten NIKDO nemá.
Když se zeptali Drábka, jak VÍ, že lidé zneužívají dávek a zda je schopen to KVANTIFIKOVAT, tak odvětil, že neví a že to kvantifikovat neumí, ale že se to určitě děje!
Takže ten tvor si vycucal z prstu nějaký blud, pak poslal kontrolu a kontrola potvrdila, že Drábek vykládá bludy.

Od té doby už o zneužívání ani necekl a začal pro změnu blábolit o tom, jak to vlastně dělá kvůli "úsporám" a "lepším službám pro příjemce".
03. 10. 2012 | 16:31

Scarabeus napsal(a):

intoška:

+1

:-)
03. 10. 2012 | 16:35

Občan napsal(a):

El Comandante napsal(a):
"Pánové kteří se jali "uplácet" firmu ..... to jistojistě ustojí. Většinou, pokud se nemýlím se uplácí opačně. To je hodně slabý místo i pro odposlechy...... Řekl bych že se jedná o předvolební svaly za "plukovníky". Ti se v tom pošťouraj a za pár týdnů to vyšumí.
To že je Drábek vykuk je sice hezké ale trochu mimo. 03. 10. 2012 | 15:51"

Pánové podle policie ráčili uplácet firmu, která podala stížnost na ÚOHS kvůli rozvázání smluv a nasmlouvání jiného partnera BEZ výběrového řízení. A ráčili ji uplácet proto, aby svou stížnost stáhla, protože měla/má velkou šanci na úspěch.
Což firma odmítla a podala trestní oznámení.
Takže to je DOST silné obvinění.
03. 10. 2012 | 16:42

český maloměšťák napsal(a):

imtoška
Díky.
Už jsem se bál, že se opětovně budu muset pochválit sám.
:)
K zneužívání dávek v USA /tak trochu převrácenému naruby...ale %- ně jde o tu samou marginálii jako je ta, která vyvolává u roztodivných to krysařů :)) záchvaty téměř sadistického charakteru/

http://www.bloomberg.com/news/2012-10-02/almost-2-400-millionaires-pocketed-unemployment-benefits.html

Na druhé straně...pokud si lidé platili pojištění pro případ nezaměstnanosti ( a u bohatších jedinců je pak odvedená částka v absolutní výši v poměru k vypláceným podporám asi dost vysoká) - mají na výplatu právní nárok.
Logické - ve vztahu k původnímu poslání této dávky - to ale není.
Ale to je již diskuze o něčem jiném.
Třeba o tom, že systém vyplácení podpor v nezaměstnanosti paradoxně mohou zatěžovat nejvíce ti, co se více snaží, jsou více pracovití - pobírají tak vyšší platy a tak i vyšší podpory (pokud nejsou paušální).

Zřejmě by se příjmy domácnosti testovat měly i v tomto případě.
Jenže tak by tomu mělo být např. i u přidělování dotací, čerpání grantů...etc etc.
Což už by asi v České kotlině vyvolalo masové bouře.
03. 10. 2012 | 17:04

Kelt napsal(a):

To autorka,
takže po včerejší masové a jednomyslné podpoře Drábka se strany předsedy a předsednictva TOP09 k jeho dalšímu setrvání ve funkci,tak přes noc se v něm vzpříčila státnická odpovědnost a odstoupil.
Je to již desátý ministr této vlády rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci a z toho jich pět muselo odejít pro korupci či jiné kriminální finanční delikty.
To je dozajista světový unikát,který jistě ocení politologové celého světa,méně však občané této země.
Domnívám se,že státnickou odpovědností by měla být osvícena celá vláda a po krajském Waterloo ve volbách odstoupit celá ealteur jako jedna žena a muž.
To by bezpochyb ocenilo minimálně 85% občanů této země.
God save this country.
03. 10. 2012 | 17:17

modrý edvard napsal(a):

občan: původně ho měla paní Sokačová. Ještě před chvílí jste ho měl vy. Potom jste sem dal dva vzájemně rozporné odkazy. Potom jste řekl, že ho nikdo nemá. Tak zase přijďte.
03. 10. 2012 | 17:35

český maloměšťák napsal(a):

Kelt
Většina těch, co " vyvodili svou politickou odpovědnost" však stále setrvává v poslaneckých lavicích.
A zvedají ruce /jak loutky v maňáskovém divadle/ pro zákony, které mají mít dopad na socioekonomocké postavení celých vrstev společnosti - a to na dlouhá budoucí období.
To také není normální.
03. 10. 2012 | 17:41

zemedelec napsal(a):

Pane Id.
To mě zaujal Váš vtipný návrh.
Ale ono to nebude vtipné,pokaždé změně ministra,nastoupil ještě horší než byl odstupující.Raději očekávám,že padne celá vláda.
03. 10. 2012 | 17:55

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

seriozní chlapík,
ta hranice se opravdu těžko hledá. nastavit rozumnou výši dávky je stejně těžké jako nastavit rozumnou výši daní. ale pokud někdo nepracuje a dostává od státu 25 tisíc měsíčně, tak se asi shodnem, že tady je něco špatně. další věc je ta, že ani správné a řekněme motivující nastavení výše dávek není alfou a omegou zaměstnanosti. tou je zpružnění pracovního trhu, zejmena snížení ochrany zaměstnance, omezení moci odborů a snížení odvodů a minimální mzdy. pak se podnikatelé nebudou bát nabírat lidi. k čemu je dlouhodobě nezaměstnanému socbolševický zákoník prááce? muže si s ním akorát vytřít p...l. lidi potřebují práci, ne odbory. místo podpor a dávek by stát lidem s nízkou mzdou měl platit sociální a zdravotní pojištění. určitě by na tom stát vydělal. podpořilo by to zaměstnanost, ekonomiku a příjmy rozpočtu by byly vyší.
03. 10. 2012 | 17:58

ld napsal(a):

zemedelec,

ano, pád vlády je nejlepší varianta.
03. 10. 2012 | 18:06

Scarabeus napsal(a):

Vím, že to právně nejde, ale pokud by to šlo(jen teorie), tak odstoupit okamžitě a předávat v rámci veřejné služby(eufemismus pro neplacenou práci).
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=759248
03. 10. 2012 | 18:36

český maloměšťák napsal(a):

Scarabeus
To je dobrý nápad.
A hlásit by se měl na poště - tak třikrát týdně.
Ovšem měl by tam jezdit metrem - nikolivěk že ho tam bude vozit ministerské auto s ochrankou.
To je ale fikce.

Skutečnost bude taková, že tkzv. imaginární politická odpovědnost bude sublimovat v nějakou konkrétní a solidní trafiku.
Šanoval bych to na nějaké IT transresortní poradenství - bude radit, jak chytnout pančery ještě předtím než v důsledku jejich činnosti... a v důsledku nečinnosti "politicky odpovědných" - zemře pár desítek lidí na JIPce.
Ostatně možná že se dočkáme po Opencartě , Eskartě, IZIPkartě...i Pančkarty.

Máš Pančkartu - jsi náš.
Nemáš - hybaj z kšeftu ven !
03. 10. 2012 | 19:06

Mc.Boulder napsal(a):

LINDA SOKAČOVÁ - hezké shrnutí reality, a bez použití neslušných slov, opravdu hezky napsáno
03. 10. 2012 | 19:24

fik napsal(a):

david:

jestli Drábek uzrál, tak Kalousek přezrál a Šláfa už odpadnul
03. 10. 2012 | 19:25

Rumcajs napsal(a):

Sokačová - další kariéristka, která si udělala ze sociální politiky svůj bussines.

Je dobře, že se našli lidé jako Drábek, které se těmto kariéristům pokusili zatnout tipec. Doufejme, že se najde místo Drábka jiný odvážlivec,který omezí vysávání poctivých pracujících ve prospěch flákačů a Sokáčovou pošle na pole okopávat řepu, aby ji přešly roupy.
03. 10. 2012 | 19:29

pgjed napsal(a):

Drábek neměl odstupovat, ten se nikdy neměl stát ministrem a pokračovatelem Nečasových nepořádků na MPSV!
03. 10. 2012 | 19:45

Rumcajs napsal(a):

Sokačová lže !

Sociální výdaje za Drábka stouply. Ještě v roce dělaly sociální výdaje 33 mld. Za Drábka v roce 2010 už stouply na 41 mld.

Třeba jenom příspěvek na dítě v porovnání s rokem 2005 stoupl o cca 250%.
03. 10. 2012 | 19:47

Pacák napsal(a):

Yosif K napsal
"Dokazi si velmi dobre predstavit ze procento zneuzivani je mnohem vyssi. Procento zneuzivani socialnich davek je mnohem vyssi ve vsech zemich."

Můžete svůj názor doložit fakty? Pokud ne, pokuste se mlčet!
03. 10. 2012 | 21:21

gendertetka na státních dávkách napsal(a):

Před Drábkem byla hospoda u Kašny u nás plná kryplů na invalidních důchodech, kteří chlastali a hlučeli od otevíračky do zavíračky. Pak cestou tento výkvět sociálního státu po cestě z hospody blil, chcal a rozbíjel co mu přišlo do cesty.

PRÝ "POTŘEBNÍ" - VOŽRALOVÉ TO JSOU A NIC JINÉHO.

Nyní revizí všech těchto kryplů se zjistilo,že více jak polovina jsou zdraví jak řípy A MŮŽOU MAKAT, jen pěkně za něco do kapsy dostali od doktorů invaliditu. Autorko - gender tetko jsi mimo jak ta jedle.

Děkuji Vám pane Drábku.
03. 10. 2012 | 21:32

jozka napsal(a):

Vlkodave, co je na tomhle politickeho:

"My jsme ministerstvu dopravy nabízeli více času, kdy by mohli ještě využívat technické zázemí ministerstva vnitra," uvedl Šmerda spolu s tím, že stát jednoduše nemůže do ostrého provozu nasazovat jakýkoliv nevyzkoušený systém. Prstem coby na možného viníka pak pomyslně ukázal zejména na bývalého náměstka ministra dopravy Daniela Barteka."

Porad nestaci? Jo ja zapomnel, tihle curaj s nama...
03. 10. 2012 | 21:40

tož asi tak napsal(a):

Je od vás hezké, že vedete diskuzi v osobních střetech o softweru, nadávkách apod.
Z toho mají naši politici velkou radost, protože se tím tak odvede pozornost od společenských problémů této země, které vytvářejí právě naši (ne)politici.

Jinak mě některé výroky velice pobavili, takže vám děkuji.
03. 10. 2012 | 21:58

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

... (moje) volné pokračování příspěvku 03.10.2012 19:06 .... a zároveň opožděný Večerníček(pohádka/fikce) pro dospělé(normální dospělé, tj. nikoliv R... a spol.) .... nikoliv erotická, takže i dětem vždy přístupná .... z titulku(a obsahu) škrtnout(škrtat) slovo "jediný"(to nepasuje).

"Pučmelouda"/y zavřít do (skleněné) láhve ... (nepokoušet se hned hledat, natož osvobozovat)
https://www.youtube.com/watch?v=zQ6WC876xf4
a lahev prosvítit(ozářit - metodu prosvícení/ozáření co nejrychleji dopracovat i na drábkovitý metanol) těmi co se "Pučmelouda"/y podaří zavřít.
http://www.novinky.cz/domaci/280491-vscht-vyvinula-metodu-jak-poznat-metanol-pres-lahev.html

Po testu(na drábkovitý metanol) ze sklenice vždy pustit, při pozitivním(na drábkovitý metanol) nálezu ale už nikdy nepustit na trh(tzn. do jakékoliv veřejné funkce, sebrat živnostenský list, práce jen pod dohledem poctivého člověka, sebrat pas .....

.... pokračování (možná) příště .... pokud budu mít čas a náladu ... a nebudu mít povinnosti(pravděpodobně mít budu - skoro vždy "naskočí" něco dalšího -> nestíhám ... a diskusi/e vynechám .....)

Ne aby tady zase(už se stalo bod jiným blogem) někdo propadl nějaké(ým) utkvělé(ým) představě(ám) ... a vysvětloval si moji neúčast, velmi zvláštně(napsáno velmi mírně), "po svém", tzn. pod vlivem utkvělé(ých) představ(y) ....

... končím, už jsem dlouho nespal .....

D.N. (zkratka toho co říká na konci Večerníček)
https://www.youtube.com/watch?v=6wPjzR0Z8f4
03. 10. 2012 | 22:10

Kresta napsal(a):

Nutno říct (protože jinak by to musel říkat Pán Bůh, který jediný prý je spravedlivý) pro aspoň trochu spravedlnosti, že nějaká vláda zlodějů, korupčníků a podvodníků před listopadem tady myslitelná vůbec nebyla. Není potřeba chodit pro národní sebevědomí až ke Karlu IV. Mysaryk ten by se mohl taky hrozně urazit, protože ten republiku a stát budoval a tihle dnešní to vše likvidují, jako po osmatřicátém. Samozřejmě, dělaly se v minulosti asi jiné nepravosti (v různých historických souvislostech). Jenže jaké všechny jiné další nepravosti vedle šílené korupce se dějí dnes? Víme to?
Považuji za nehoráznou drzost, jakožto známku nepředstavitelného svinčíku nahoře, že si ministr v průšvihu (který samozřejmě nemůže vědět, co dělá jeho 1. náměstek, od toho je přece ministrem) dneska klidně sám určí kdy odstoupí pro jeho nesporné a potvrzené vlastní selhání (on sice selhal, a nejednou a tak co na tom že mu bude dovoleno ještě dále selhávat měsíc a patrně taky uklízet stopy) a ještě se mu tleská, protože prý projevil odvahu.
Ten náměstek totiž nemohl nic z toho udělat bez požehnání ministra, protože on chtěl řešit úplatkem ministerský prů.er a ne si něco odnést k sobě domů.
Bylo by na místě něco přidat, ale kdo ví, jak to bude dál vypadat s prezidentskými milostmi.
03. 10. 2012 | 22:23

Fialenka napsal(a):

Blog je napsaný obzvlášť dobře, stejně jako poslední Zaorálkův.

„Neměl by se ten skutečný boj vést se zneužíváním veřejných zdrojů vysoce postavenými úředníky, ministry a poslanci?“
Lidi volí pravicově protože bojují proti těm co považují za líné a slabé. Když to vypadalo na vítězství levice a zvýšení mezd chudým, tak to pravicové voliče tak mobilizovalo, že sem chodili pravicově volit i ze zahraničí.
04. 10. 2012 | 06:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy