Jak Ústavní soud potěšil paní Hanákovou

30. 05. 2013 | 17:22
Přečteno 5620 krát
Marně jsem žádal Ústavní soud, aby pozval jako svědka k posuzování zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi také ministryni kultury Alenu Hanákovou, která tento zákon pro sněmovnu připravila a také předkládala. Je mi líto, že jsem neuspěl. Zdá se, že se už nikdy nedozvím, jak se vláda dopracovala k těm 134 miliardám, které má stát postupně vydat ze státního majetku do soukromých rukou. Pěkný balík peněz! Ukažte mi stát v našem okolí či někde v Evropě, který učinil něco podobného. Nenajdete žádný.

Miroslav Kalousek bohapustě lže, když říká, že jsme poslední postkomunistická země, která nevypořádala restituce církevního majetku. Jak může něco takového vůbec vypustit z úst? Jakékoliv restituce především vždy jsou a budou výsostnou otázkou každého jednotlivého státu. Nikdy neexistovalo žádné rozhodnutí jakékoliv mezinárodní organizace, které by v tomto kohokoliv k něčemu nutila. Evropský soud pro lidská práva řekl jasně: „Na restituce není právní nárok.“ Stejně na restituce církevního majetku neexistuje žádný právní nárok. Je to pouze politické rozhodnutí. Nikde dnes nenajdete zemi či stát, ve kterých by proběhlo tak luxusní odškodnění vybraných církví, jaké se děje právě nyní u nás. Vyvolené církve jsou u nás dnes odměněny hned třikrát – dostávají fyzický majetek za 75 miliard, finanční náhradu za 59 miliard, a finanční příspěvek, který bude vyplácen až do roku 2029.

Opravdu škoda, že Ústavní soud paní Hanákovou a další k přelíčení jako svědky nepozval. Nejen proto, že se nedozvíme jak jsou „nastaveny procesy“, ale hlavně se nedozvíme odkud se všechny tyhle peníze vůbec vzaly. Všechny ty sumy jsou nějak větší, než se čekalo. Vláda nám vysvětluje, že finanční náhrady jsou větší, protože v nich není jen bývalý majetek církve, který dnes nemůže být vydán, ale protože je v něm také polštář – poduška, která má garantovat církvím důstojnou existenci. Souvisí to prý s tím, že nám jde o odluku církve od státu – jde o to, postavit církve na nohy, aby už stát nepotřebovaly. Tož kdo by takový polštář nepotřeboval?! Jen mi proboha nepovídejte nic o odluce. Co je to za odluku, když budou vyvolené církve ještě 30 let napojeny na penězovody státu. Možná by zde leckterá z těchto církví za patnáct, dvacet let už dávno nebyla! Teď možná přežijí. Možná přežijí jen kvůli tomu tlustému polštáři.

Tyhle církevní restituce nám dávají námět k přemýšlení. Čím to, že stát, který dnes tolik lidí nutí utahovat opasky, je náhle tak neskutečně velkorysý? Čím to, že rozsah nemovitého majetku, který se má předávat církvím, nám nabobtnal podobně jako finanční náhrady. Stačí, když současný návrh porovnáme s velikostí zablokovaného majetku církví, který hodlala vydat ještě Topolánkova vláda. Návrh Topolánkovy vlády tehdy podporu ve Sněmovně nenašel. Otázka zní, proč je současný návrh výrazně rozsáhlejší. Měla snad Nečasova vláda přesnější podklady? Houby s octem. Právě naopak.

V dokumentu, který vláda poslala Ústavnímu soudu, byla poprvé uvedena pozoruhodná fakta. Vláda zde poprvé přiznává, že „v důsledku povodní z roku 2002 nyní nejsou k dispozici údaje o původním církevním majetku z období revize první pozemkové reformy“ (to je z roku 1947). Proto vláda nahradila podkladové údaje čísly převzatými z publikace J. Voženílka „Předběžné výsledky československé pozemkové reformy“ vydané v roce 1932. To ovšem znamená, že vláda má minimum informací o změnách církevního majetku v letech 1932 – 1948 včetně těch velmi podstatných změn, které proběhly v roce 1947 – tedy v době, kdy se o žádných komunistických křivdách ještě rozhodně mluvit nedá.

Když si k tomu přidáme ještě obsah kontrolní zprávy společnosti Ernst & Young, která dělala audit
nad údaji a daty zablokovaných církevních pozemků na ministerstvu kultury, tak zjistíme, že je velmi složité udělat si celkovou představu, protože 48% dokumentace je neúplné a u 11% dokumentace k pozemkům nesedí vůbec.

Když všechen tento zmatek dáme pěkně dohromady, je nám náhle jasné, že v celé naší zemi není nikdo, kdo by vám řekl, jak se z této mlhoviny udělal závěr na 134 miliard nemovitostí a peněz, které se mají vrátit církvi. Není divu, že paní Hanákové, panu Bendlovi a všem dalším, které jsem zval jako svědky k Ústavnímu soudu, se muselo velmi ulevit, když soudci této žádosti nevyhověli.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

deep throat napsal(a):

Konspirativní metody této vlády při přípravě cíkrevních restitucí, jejich odhlasování pomocí pravomocně odsouzeného poslance Pekárka, tajný seznam nemovitostí určených pro vydání. To vše smrdí na dálku. Kardinál Tomášek se musí nad nenažraností svých následovníků (VLK, DUKA) obracet v hrobě. Nicméně vždycky je něco špatného pro něco dobré. Církevní restituce posílí český ateismus, zejména proti katolické církvi.
30. 05. 2013 | 17:38

Pepa Řepa napsal(a):

Zaorálku, Zaorálku...nějak jsme si popletli soud s kabaretem.
A neříkejte pořád ...oni chcou....blbě to zní.
30. 05. 2013 | 17:47

Občan napsal(a):

Jo, to mě zaujalo, že si to ti vládní "šibalové" doslova vycucali z prstu.
Výmluva na povodně 2002 je pak obzvlášť výživná. To i naše děti byly při zalhávání předškolních průserů kreativnější :o)

Nejdřív jsem Vás, pane Zaorálku, proklel za závěrečnou řeč do pekel horoucích. Ale pak jsem si (s přestávkami, protože v kuse se to nedalo) pustil záznam z jednání a v duchu se Vám omluvil.
Ono se k tomu, jak se chovali a rozhodovali ústavní soudci, nic víc říci nedalo.
Chápu Vaše a páně Hrádelovo zklamání a hluboce smekám před paní Bebarovou-Rujbrovou, která se rvala až do hořkého konce. Šli jste do předem prohrané bitvy, ale bojovali jste statečně a kultivovaně.
30. 05. 2013 | 17:49

ujo napsal(a):


takže Vy jste narozdíl od Zaorálka pochopil, že ten soud je kabaret.
Gratuluji
30. 05. 2013 | 17:52

Pepa Řepa napsal(a):

protože 48% dokumentace je neúplné a u 11% dokumentace k pozemkům nesedí vůbec.
---------
Kdyby tomu bylo tak skutečně, tak si ohlídejte ty, kteří budou vydávání projednávat a dokumenty kontrolovat-možná to bude už za Vaší vlády- a budete vydávat jen 41%.
V čem se pletu, když říkáte , že doklady nesedí?
30. 05. 2013 | 17:58

Gru napsal(a):

Milý pane Zaorálku,

jedna věc je, že by ÚS vašim návrhům nejspíš nevyhověl, ať byste snesl jakékoliv argumenty, protože jednoduše vyhovět nechce.
Jiná ale je, že váš projev před soudem byl hodně slabý. Měl jeden demagogický rys - stále opakování jedné a téže argumentce kolem dokola, v lehce přežvýkané podobě. Toto je nešvar, na kterém ztroskotávají nevyspělí řečníci, protože matérie, kterou takto přežvykují, posluchači voní již poněkud natráveně.
Naproti tomu vystoupení paní Bebarové upoutalo pozornost, i když bylo hodně odborné a myslím, že mu málokdo věcně rozuměl. Ale bylo cítit, že jde o fundovanou řeč. Neodrazovala posluchače.
I když jistě ani paní Bebarová soud nepřesvědčí, protože ten jednoduše nechce být přesvědčen. Nicméně, ona zanechá v historii této kauzy příznivou stopu.
30. 05. 2013 | 18:03

únava je svinstvo napsal(a):

p. Zaorálku,

ústavní soudci, většinou jsou to již lidé v letech, byli již jistě unaveni. Za tu almužnu, kterou berou od státu jim to nestojí za to, aby se trápili rozplétáním složitých problémů. Nemůžete po nich žádat odborné komplexní posouzení problémů. Oni mají jiné starosti než se starat o to jestli stát bude okraden o desítky anebo stovku miliard, jestli předloha nějakého zákona má pravní anebo logické vady, jestli je v souladu s ústavou ČR. Musejí pospíchat domů, relaxovat aby byli čerství do práce při řešení dalších důležitých problémů. Jejich rozhodnutí v otázce regulačního poplatku v bezplatném zdravotním systému, v otázce předčasných voleb, v otázce větší diference důchodů, v otázce platu soudců (i kdyby stát měl zbankrotovat) jsou pozitivním signálem, že i v tomto případě stát a daňový poplatník ostrouhá a neviditelná ruka trhu zvítězí.

Já ústavnímu soudu věřím, že to dokáže.
30. 05. 2013 | 18:12

šebány napsal(a):

Blízká budoucnost : církev je bohatá a vlivná . Hlásí se do ní stále více lidí . Malí školáci jsou přihlašováni na zatím nepovinný katechismus.Pubescenty nutí rodiče chodit do kostela.Tak jako KSČ a pak třeba ODS slouží církev svatá k vstupu do vyšších vrstev. Církev bude poskytovat práci od lesních dělníků až po ekonomy a stavební inženýry. Kdo je v církvi je in. Církevní hodnostáři budou rozhodovat o miliardách. Politici na všech úrovních jim budou zobat z ruky. Vlivná média pro peníze z inzerce udělají maximum. Fuj to bude hnusné!
30. 05. 2013 | 18:13

berkowitz napsal(a):

Belzebub se chechtá!
Již chystá pro vládu "lože vyvrhelovo"!
30. 05. 2013 | 18:29

SuP napsal(a):

Už aby levicový Senát najmenoval do Ústavního soudu dostatek komunistů/tek, třeba Rujbrovou-Bebarovou, nebo Marušku Kudeříkovou-Konečnou a co takhle doktora Černýho!
To pak s "napravováním křivd" na komunistech bude pytel roztrženej až do úplnýho vítězství.
30. 05. 2013 | 18:30

jura napsal(a):

jsem si dnes v novinách přečetl: rybník 200 tis/ha, les 277.800/ha, pozemky 444827/ha. Nevím je-li to pravda. Škoda, že já nic nemám a nic jsem nedostal, ale kdyby, okamžitě žaluju stát, že mě okradl, vždyť ty ceny jsou neuvěřitelné (zdroj:Právo 30.5.2013)
30. 05. 2013 | 18:32

Baba Jaga napsal(a):

To: Pepa Řepa
A Vám by se skutečně nelíbilo, kdyby schválení zákona a podpisu dohody s církvemi předcházel po všech těch mnoha letech krásně vyvedený seznam všeho, co si církev nárokuje s uvedením dokladů o nabytí a u nevydatelného majetku i způsobu ocenění? Zde se stát skutečně předvedl jako hogo fogo nezodpovědný hospodář.
Kdo ví, zda paní Hanáková, která se stala ministryní zásluhou toho, že se tam jiným rozhodovat o církevních restitucích nechtělo, spává úplně klidně.
30. 05. 2013 | 18:38

culter napsal(a):

tak ono nám to uplavalo? - nevadí, oprávněné požadavky načerpáme z beletristické literatury. Už těším se, až nárokovat se věci budou podle díla Jiráska
30. 05. 2013 | 18:43

Baba Jaga napsal(a):

To: jura
http://www.mkcr.cz/cz/cirkve-a-nabozenske-spolecnosti/majetkove-narovnani/oceneni-puvodniho-cirkevniho-majetku-123121/
Nu, možná i jinde zde o stejném problému píšící právník pan Sokol bude některé nespokojené movité fyzické restituenty proti státu zastupovat.
30. 05. 2013 | 18:44

jarpor napsal(a):

Autor

Ústavní soud posuzuje zákony a jejich soulad s Ústavou.

1.
"Marně jsem žádal Ústavní soud, aby pozval jako svědka k posuzování zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi také ministryni kultury Alenu Hanákovou, která tento zákon pro sněmovnu připravila a také předkládala."
2.
"Evropský soud pro lidská práva řekl jasně: „Na restituce není právní nárok.“ Stejně na restituce církevního majetku neexistuje žádný právní nárok. Je to pouze politické rozhodnutí."
3.
"Nikde dnes nenajdete zemi či stát, ve kterých by proběhlo tak luxusní odškodnění vybraných církví, jaké se děje právě nyní u nás."
4.
"Vyvolené církve jsou u nás dnes odměněny hned třikrát – dostávají fyzický majetek za 75 miliard, finanční náhradu za 59 miliard, a finanční příspěvek, který bude vyplácen až do roku 2029."

Který z výše uvedených "argumentů" dokladuje protiústavnost zákona ?
Svědek by snad ovlivnil znění přijatého zákona ?
Když není právní nárok, že se politická reprezentace dohodne, to je protiústavní ?
Že to jinde řešili jinak - jaká je v tom protiústavnost ?
A dohodnutá cena - pamatujete na rozhodování ÚS o zdravotnických poplatcích ?

Cena, ta Vás irituje nejvíce... bylo to cítit z Vašeho vystoupení před ÚS... kde to nebyla právnická řeč před soudem, ale předvolební agitka, která s kultivovaným projevem před ÚS neměla nic společného...

"Tyhle církevní restituce nám dávají námět k přemýšlení."

S tím jedným z Vašeho povídání lze souhlasit.
Lze přemýšlet o tom, jaký kdo jsme, jakou máme náturu nezávidět nebo závidět, jakou máme chuť strkat nebo nestrkat nos tam, kde státní rypák nemá co dělat, jak máme naložit se zlodějem a s poškozeným, ať je to kdokoliv jak na straně zloděje, tak poškozeného. Obecně, na jaké mravní úrovni je tento lid...

A nakonec :
" ... tak zjistíme, že je velmi složité udělat si celkovou představu, protože 48% dokumentace je neúplné a u 11% dokumentace k pozemkům nesedí vůbec."

Tak kontrolujte, že lze vydat a napravit křivdu jen na základě úplné dokumentace, tak jak to uvádí zákon.
Zatím jen plkáte, plkáte, plkáte... často úplné nesmysly...
Z Vaší řeči jsem neslyšel jeden validní, právní argument, který by měl váhu a byl hoden poslance parlamentu ČR.

Hezký podvečer
30. 05. 2013 | 18:46

Občan napsal(a):

Pane Zaorálku,
zrovna poslouchám Interview24 a zajímalo by mě, co má znamenat ten Váš boj za Schwarzenberga a proti presidentovi?

Má to snad být další z něžných náznaků toho, že hodláte po volbách jít do "koalice" s TOP 09?

Bylo by více než vhodné, abyste toto objasnil.
30. 05. 2013 | 18:46

Petr. napsal(a):

Církevní restituce jsou nejen fackou většině českých občanů jako např. amnestie, ale na druhé straně jsou, jak je v ČR zvykem, "křišťálově čisté"!
30. 05. 2013 | 18:58

Občan venkovský napsal(a):

Pane Zaorálku,
chtěli jste mimo jiné jako svědka vyslechnout ředitele Státního pozemkového úřadu, což je pochopitelné, protože ten úřad hraje dost významnou roli v církevních "restitucích". Vznikl zvláštním zákonem k 1.1.2013, aniž by tomu "veřejnoprávní" média věnovala pozornost. Proč vznikl? Předtím existovaly okresní Pozemkové úřady, které pracovaly jen v rámci svých bývalých okresů. Proč vznikl docela potichu jeden centrální pozemkový úřad právě k tomuto datu? Souvisí to s množstvím předem vytipovaných lukrativních pozemků, které údajně církve požadují a obratem prodají mafiánům, kteří je dále bohatě zpeněží? Takové pověsti české kolují mezi lidem a asi nevznikly bez důvodu. Kdo nám o tom něco poví?
30. 05. 2013 | 19:09

Kom napsal(a):

Církevní restituce jsou patologickou záležitostí, proto je druhořadé, zda se k nim vláda dopracovala korektním nebo podvodným postupem. Není však ani zdaleka jisté, že jsou protiústavní, naše ústava totiž byla přijata v optimistickém věku, který je dnes právě tak vzdálený jako středověk. Počátkem 90. let kdekdo bylo hlavní co nejrychleji rozdat státní majetek, v nejhorším případě hrubě pod cenou, ideálně za korunu nebo s nádavkem státních prostředků. Nelze se tedy divit, že nevznikly pojistky proti rozkradení státního majetku vládou a že vláda má možnost rozdávat plnými hrstmi na účet občanů, ale vzít zpátky to už nikdo nesmí.
Podle mě je to také výzva příští ústavní většině, aby takové pojistky vytvořila, mohou se totiž vynořit z hrobu i další zájemci, například sudetští Němci. Podobně jako u restituentů se zpočátku ozývají stesky po ztraceném dědictví předků, s výslovným popřením majetkových nároků ("já to ani nechci, ale nemůžu se dívat na to, jak ten dům chátrá", "snad si někdo nemyslí, že mi jde o majetek" apod.). Mezi žurnalistickým lháři z povolání a pravicovými vládními zloději samozřejmě získají tito podvodníci sympatie a najednou jsou stovky miliard v kanálu. A u církve je to daleko horší než v kanálu, je to živení společenské, mravní a politické rakoviny, stejně jako u sudetských Němců.
Není možné, aby vládám, složeným mnohdy z kriminální spodiny (VV, TOP09), zůstala možnost zatěžovat slušné občany dárky fašistům a klerofašistům. Veřejný majetek musí mít také nějakou ochranu, jinak tady příštím generacím zůstane bučící kníže a snědený krám.
30. 05. 2013 | 19:10

jarpor napsal(a):

Inteview24, Host : Zaorálek

Otázka : Pane poslanče, jak budete proces vydávání majetku z pozice ČSSD kontrolovat ?

Odpověď : No, my podáme novelu zákona, protože například obce nedostanou od Pozemkového fond žádné informace co se třeba s pozemky kolem nich děje ...

/Necituji přesně, ale smysl odpovědi je zachován/

Ví ten pan poslanec o čem mluví ? Povinnými osobami pro vydávání majetků je státní podnik Státní lesy a Pozemkový fond.
Nikdo jiný.
Užívá-li obec půdu ve vlastnictví Pozemkového fondu, má s ním uzavřenou smlouvu... Po obci žádná církev nic žádat nemůže a nebude... A pokud Pozemkový fond tu obcí užívanou půdu vydá, vypoví podle jiných zákonů uživatelskou smlouvu a obec bude muset, v případě jejího zájmu o další užívání, jednat s novým vlastníkem... Obec, protože nic nevydává, nepotřebuje nic vědět... dokud jí Pozemkový fond nevypoví platně uzavřenou užívací smlouvu.

Nic, ani slůvko o kontrolování kompletnosti těch dokladů pro dokazování v prosesu žádosti o vydání o kterých se sám zmiňuje v blogu...

Opravdu, "velmi odborné" znalosti pana poslance, místopředsedy sněmovny a ČSSD. Jen další třesky-plesky.

Hezký večer
30. 05. 2013 | 19:17

český maloměšťák napsal(a):

No hlavně že zde máme tu krásnou reklamu na penzičko.
Co tam s náklady obětované příležitosti ve výši několika desítek mlrd CZK.
On ten Pánbů má ale šiiroká a chtivá okma, že....

Snad to ale církve správně s ovečkama a beránky vykomunikují, hodil by se celoplošný kanál.
Na ČTV , ofcourse.

Pokud dávají - tak stříhej, utíkej až budou bít.
Bít se bude ale až až sokolové spravedlnosti a supi práva budou chtít,aby se vracelo i ukradené po roce 1618 - dokladovat to lze, viz napž. T. V. Bílek : Dějiny konfiskací v Čechách po r. 1618 (1883).
Je to tam téměř do krejcaru, do kopy vajec.

Když vracet nakradené - tak všem, ne ? Jinak by to byla diškrimííínacia - tu EU zakazuje zcela jednoznačně.
30. 05. 2013 | 19:19

petrof napsal(a):

to máte těžké Zaorálku....když si sebou vezmete takové "experty", jako Bártu a komunistku Rujbrovou a vy sám, jak známo, inteligencí také zrovna neoplýváte, ...tak se nedivte, že to dopadlo, jak to dopadlo.
PS. ...a tu částku stanovil váš nebožtík Dostál, to vám přeci řekl Marek Benda již několikrát??!! Blik....
30. 05. 2013 | 19:22

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

vývoj v čssd
2003 špidla - zdroje jsou
2006 paroubek - dluhy se neplatí
2013 zaorálek - nakradený majetek se nevrací
.
.
.
2017 sobotka na slučovacím sjezdu čssd a ksčm - se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak
30. 05. 2013 | 19:30

Dumpling napsal(a):

Jarpore,

Zasorálek je sice leckdy mimo, ale ty odesácky lžeš a překrucuješ. To, o čem mluvil v interview, se netýkalo toho, co by církve požádaly od obcí, ale KOLEM nich.
A uváděl jako příklad postavení silnice kolem obce, což není špatný příklad. Ty ale překrucuješ.
30. 05. 2013 | 19:32

jarpor napsal(a):

Dumpling

A obec, může postavit třeba silnici na půdě, kterou má v nájmu ?

V čem konkrétně jsem překroutil vyjádření pana poslance ? V čem lžu když jsem napsal :
"Odpověď : No, my podáme novelu zákona, protože například obce nedostanou od Pozemkového fond žádné informace co se třeba s pozemky kolem nich děje ..."

Važte slova, příteli...
.
30. 05. 2013 | 19:38

Dumpling napsal(a):

Jarpor

Lžet v interpretaci toho výroku - přečtěte si to.
30. 05. 2013 | 19:46

jura napsal(a):

dumpling - velká chyba, s uvedeným píánem se diskutovat nedá. Křivda je závist atd. To vážně nestojí ani za přečtení
30. 05. 2013 | 19:50

Gudka napsal(a):

Autore
církevní restituce jste oebratným postupem, nejen před ústavním soudem, ale už předtím, dovolením odhlasování, prohráli.

Bude něco ČSSD dělat ve věci teroristického činu Kalouskova gangu na letišti?
30. 05. 2013 | 20:01

Gudka napsal(a):

Oprava: neobratným postupem
30. 05. 2013 | 20:03

Pepa Řepa napsal(a):

Baba Jaga
fáze vydávání nemovitostí a jiného majetku teprve nastane.
Jsou dvě možnosti.
1.Zaorálek mystifikuje a je vše doloženo.
2.Zaorálek má pravdu a pak 51% doloženo není.

Pak je tedy na něm, jako oposici, aby hlídal a kontroloval doklady, případně zažaloval,pokud doloženo nebude, protože podle zákona doloženo být musí.
Pokud platí druhá verze, stane se hrdinou a miláčkem národa, ušetřil 51%.
Proč si šlape po štěstí?

Přirozeně když US zákon v pondělí neshodí.
30. 05. 2013 | 20:03

Yosif K napsal(a):

Zdá se, že se už nikdy nedozvím, jak se vláda dopracovala k těm 134 miliardám, které má stát postupně vydat ze státního majetku do soukromých rukou.
KONEC CITATU.

Pane Zaorálek, pokud chcete působit seriozněji než jako prostinký rozeštvavač pologramotných lumpenproletářů, měl byste pznamenta že z půlky jde o naturální plnění, to jest o nemovistosti ketré by jinak rokradl Fencla, Zgarba a podobní oranžoví soudruzi ze Zermanovi marškumpačky.
Z druhé půlky jde o částku rozloženou na 30 let která činí asi 50 haléřů na občana a den. To proti částce 45 haléřů na občana a den kterou jinak bez restitucí vypláceli i socani celou doby co byli u moci.
Pokud to nevíte, řiíká se tomu piokrztectví, plašite lidi miliardami přitom socani platili cca to samé.

Jinými slovy co je to proti FVE tunelu - pouhá maličkost.
Na druhíé straně chápu že potřebujete prokázat svému metanolickému voličstvu že nežerete chleba nadarmo tak že děláte z komára velblouda kdekoliv je to možné a v případě FVE samozřejmě naopak, tam jde o spiknutí zelených a ředitele CEZ Romana dosazeného socany.
30. 05. 2013 | 20:15

Baba Jaga napsal(a):

To: Pepa Řepa
NZapomněla jsem ještě na jednu možnost - církev existující nemovitost zpět nechce - ale za takové jistě náhradu požadovat nebude.
A Vám se ty náhradové ceny, které jsou zprůměrovány bez ohledu na katastrální území, zcela líbí? Už jen to, že jsou brány jako tržní a nikoliv úřední jako u dřívějších restitucí je podivné.
Nu, ono se ukáže. A nevěřím, že tento náš celkem zbytečný Ústavní soud zákon zruší. Možná by ho mohli zrušit současně s funkcí presidenta. Odněkud se na náhrady začít šetřit musí.
30. 05. 2013 | 20:23

Yosif K napsal(a):

šebány napsal(a):
Blízká budoucnost : církev je bohatá a vlivná . Hlásí se do ní stále více lidí . Malí školáci jsou přihlašováni na zatím nepovinný katechismus.Pubescenty nutí rodiče chodit do kostela.Tak jako KSČ a pak třeba ODS slouží církev svatá k vstupu do vyšších vrstev. Církev bude poskytovat práci od lesních dělníků až po ekonomy a stavební inženýry. Kdo je v církvi je in. Církevní hodnostáři budou rozhodovat o miliardách. Politici na všech úrovních jim budou zobat z ruky. Vlivná média pro peníze z inzerce udělají maximum. Fuj to bude hnusné!
30. 05. 2013 | 18:13
Mýlíte se, ve španělsku a Itálii je katolická církev mnohem bohatší než v česku a ve špěnelsku přesto 23 let vládla strana falešných přátel proletářů, byly homosexuální unie a v Italíii byl před 30 lety prosazen proti vůli katolické církve rozvod.

To co píšete platí spíše pro venkovské obalsti Polska, tam je katolická církev nahlížena již 300 let jako polská věc, protože vládnoucí mocnosti byly luteránské Prusko a pravoslavné Rusko.

Budto si děláte srandu nebbo patříte mezi laciné plašiče proletářů typu Zaorálek.
30. 05. 2013 | 20:25

Emissary napsal(a):

Hnusota, hajzlovina

Pokud jsem zaregistroval, v Anglii byl mimořádně brutálním způsobem zavražděn britský voják. S nikým to ani nehnulo, se socialistem zvlášť. Civilizace opět utrpěla hlubokou ránu a barbaři potichu vyhrávají. Toto je náš osud?

Ten voják jenom (zdá se) plnil rozkazy. Za odměnu dostal brutální smrt. A ti vrazi budou ve jménu Alláha omlouvat svou mstu. A ani premiér pseudomocnosti asi s tím nic nenadělal, vždyť mu spadla do lůna Evropská unie, ta mrcha, jenž se předotovala, způsobila začátek zániku euroatlantické civilizace, zadlužila země od jihu na západ až do severu, ta, která narušila chod. Vždyť o nic nejde. V jednom případě je hodnota člověka stejná, nezáleží na tom, jestli se jedná o britského vojáka nebo o mohamedánskou bojůvku. Až přijde řada i na ně, asi se teprve pak probudí.

Sorry pane Zaorálku, pane Stejskale, tento výlev sem patří. Navíc Vy, pane Zaorálku jste neudělal nic, jen tady plodíte své slaboduché blogy, aktualne.cz a potažmo pan Stejskal možná jo, ale to tomu vojákovi nezachránilo život a za pár let ani vám, socialisté. Nikomu, kdo bude chtít bránit sebe nebo svou vlast.

Řešte si tady blbosti, mě to je jedno, můžete až donekonečna. Jenomže pak nastane čas a nebude to dlouho trvat, že ty vaše pičoviny budete řešit v „socialistickém nebi, nebo přímo v tom Alláhovem. A věřte mi, to si neumíte představit.
30. 05. 2013 | 20:31

český maloměšťák napsal(a):

Emissary
Kdy hodláte vyrazit do boje vy sám ?
Mám ale na mysli skutečný boj, ne brekot na blozích.

Kdy ? Rád se přijdu podívat na tu slávu. Snad bude hrát i hudba ?

P.S. Ve stejný den v Íráku, kde došlo k implementaci demokracie " západního typu" ...došlo k brutálnímu zabití několika desítek lidí, většinou nevinných.
/to nic nemění na tom, že utrpení toho vojáka je také utrpením a že je třeba najít původce i vykonavatele tohoto činu/
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nejlepší obranou není útok, nejlepší obranou je připravenost, to v pojetí civilizace Západu předpokládá především silné institucionální zázemí směřující k tomu, co se s jistou dávkou opatrnosti dá nazvat socioabilita založená na takových důsledích rozdělení moci, že lidé kromě toho že MOHOU , také CHTĚJÍ bránit svou vlast, politické centrum.
Ani Řím nakonec nebyl s to udržet dostatečně mocnou armádní sílu, základna nevydržela odolat tlaku zevnitř i zvenčí, příčin bylo více, ale vcelku je lze vymezit tak, že lidé už nechtěli bránit něco, v co nevěřili.
Možná měli k dispozici málo takových " reků" jako jste vy, Emissary. Kteří vidí nepřítele snad všude, ale ne v sobě.

Epizodní událost nemá většinou co dělat s událostmi strukturálními, to jen vy máte v hlavě zmatek.
30. 05. 2013 | 20:54

Karel napsal(a):

Když jsou pozoroval unuděné ksichty Ústavní soudců, kteří dostali dávno zaplaceno a museli přetrpět to jednání, tak bylo jasné, že už je dávno rozhodnuto.
Školní ukázka práce naší justice.
30. 05. 2013 | 20:55

šebány napsal(a):

Já pane Yosif raději posílám děti na tenis než na katechismus a na Vaše moudré úvahy .....!S pozdravem , plašič proletářů šebány.Víte co to znamená ?
30. 05. 2013 | 21:08

Carlos V. napsal(a):

Yosif K: nevím, proč spojujete a kladete na váhy církevní restituce a FTE.

Ano, obojí je to průšvih. Ano, za obojí mohou politici. Ano, z různých stran.

Ač ne nám to nemůže líbít, je třeba minimalizovat škody - tedy platby círvkím i FTE. Samozřejmě legálními cestami.

A poučení ? Nevolit současnou garnituru politiků. Těžko najít takové bez másla na hlavě. A koho volit ? Toho, kdo se dobrovolně vzdá moci - v prospěch přímé demokracie či minimálního státu.
30. 05. 2013 | 21:22

český maloměšťák napsal(a):

Doporučuji všem těm, kteří nadřazují vlastnické právo /samo osobě i ve vztahu k vnějšímu prostředí/ principům, jejichž zachováváním se daří dané civilizaci udržet jak sebe samu, tak sebe ve vztahu ke globální soutěži...aby si nastudovali kauzu AIG. Včetně aktuálních mezivýsledků - budou velmi pžekvapeni tím, jak bylo narušeno zleté tele vlastnického práva, přičemž výsledek je zatím velmi solidní.

Nešlo vůbec o malé objemy - vyjádřeno pomocí USD.

/ale i u dalších objektů programu TARP došlo k omezení vlastnických práv/

Jistě , najdou se pomatenci, kteří budou vykřikovat" měli jste je nechat padnout"...přičemž ale žádný scénář, jak by se V DANÉ chvíli mělo postupovat a jak by podle nich tedy věci dopadly....k dispozic nedají. Protže žádný nemají. /krom mystických " vysvětleních " typu - vžda je špatné, když se subjekt nenechá zbankrotovat, každý takový socialistický /je Paulson socialista ??/ je škodlivý pro ekonomiku.

Dobrou noc.

P.S. Homo sapiens zde není od toho, aby pasivně sledoval , jak se věci dějí, jeho nadstandardní mozek /ve vztahu k ostatním tvorům/ slouží po tisíciletí k tomu, že do věcí zasahuje, přičemž dogmatické uvažování většinou vede ke katastrofám nebo ke stagnaci. Vždy jsou k dispozici alternativy, to jen fundementalisté, blázni, zločinci atd...tvrdí opak.
Homo sapiens sapiens by pak nikdy neměl připustit, že se vzdává snahy věc popsat, nezabývat se jí, odmítnout jakákoliv fakta, která mohou přispět k co nejvěrnějšímu popisu věci, už vůbec ne z pouhých formálních důvodů, byť by se oháněl paragrafy. Takové individuum rezignuje na své bytí příslušníka druhu Hompo sapiens sapiens, stal se jeho karikaturou, i Švejk je nad ním.
30. 05. 2013 | 21:25

Emissary napsal(a):

český maloměšťák

Vyrazím do boje, až takovým šmejdům bude konec. :)

Já nebrečím, varuji. Jenomže ta Vaše "nebeská inteligence" to není schopná poznat.

A vůbec, už jsem dřív deklaroval, že se s Vámi, jako s křivým člověkem nebudu bavit, ani Vaše pseudointeligence to nemůže zachránit. Vím, proč tak dělám, nikdy bzch bez důvodu neztracoval každého na této "skvělé", boží zemi.

"Nejlepší obranou není útok, nejlepší obranou je připravenost…"

No, abych to zkrátil, největší prospěšnost pro civilizaci jste Vy sám. :)

A abych to doplnil, proč se pořad vnucujete lidem, kteří si Vás absolutně neváží a zejména já? Já Vás mám za ….
30. 05. 2013 | 21:25

Yosif K napsal(a):

šebány napsal(a):
Já pane Yosif raději posílám děti na tenis než na katechismus a na Vaše moudré úvahy .....!S pozdravem , plašič proletářů šebány.Víte co to znamená ?
30. 05. 2013 | 21:08
Myslím že děti na katechismus neposílá nikdo. Já tedy taky ne. Čeho se tedy bojíte????

Nějací mladiství příbuzní prošli katolickým gymnasiem.
Taky je to nijak nepoznamenalo, snad s výjimkou toho že tam byla o něco přísnější matika ale tam jim dost dobře šla.
30. 05. 2013 | 21:26

Carlos V. napsal(a):

český maloměšťák : AIG ? Koukáte do stejné skleněné koule. Nebýt záchran, třeba po ochromné sérii krachů teď zažívám dva roky ohromného zdravého boomu.

Nebo taky ne.

Já to v té kouli nevidím...
30. 05. 2013 | 21:38

český maloměšťák napsal(a):

Emissary

Vy jste samozřejmě jen připraven k boji vyzývat, sám se zdekujete, takové moc dobře znám...na hubě válčí s Araby, pak si jedou pro slevu k OMV.

Budu reagovat na to, co uznám za vhodné, plkale. Doba, kdy jste mohl porouřet větru , dešti a hrát si na chytrého a nadřazeného už cválapánubohu skončila.

http://www.arabianbusiness.com/abu-dhabi-s-ipic-says-no-plans-raise-omv-stake-467536.html#.Uaeq8Zx1b3Y
30. 05. 2013 | 21:41

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tak mě napadlo, jestli by k této situaci došlo, kdyby se bolševik o církevní majetek vzorně staral, prováděl pravidelnou údržbu, zodpovědně hospodařil, nenechal např. vojákům zničit mnohé kláštery, kaple a kostely a vůbec kdyby se nechoval jako barbar odněkud z mongolských stepí.
Většina tohoto atheistického národa nemá čisté svědomí, ačkoliv toho byla za ta léta očitými svědky. Možná ze strachu, možná z lhostejnosti ke kulturnímu dědictví po předcích mlčela a ejhle - najednou jsou všichni vlastenci a dědici slavných husitských tradic.
30. 05. 2013 | 21:46

zvoneček napsal(a):

šašku z Jihlavy a co kdybys ses staral o to cirkevní šapitó Ty? Vždyť je to k ničemu a pupkatí kněží by potřebovaly více pohybu, jsou vyžraní s nicnědělání a myslí jenom na hlouposti.
30. 05. 2013 | 22:19

melčákova pohanka napsal(a):

šašek z Jihlavy. Výstižný nick. Kalousek potřebuje staré šašky a lhostejné mladé,aby mohl dokrást zbytek masa na ohlodané kosti...
30. 05. 2013 | 22:41

Emissary napsal(a):

český maloměšťák

Váš poslední vstup je zřejmě stejně "chytrý", jako jste Vy sám. Vaše podstata je pořad kydat do aleluja o .... Nikdy nikoho jsem víc nepřečetl, a to jsem se ani nemusel moc snažit. Tak si zapíchnete do hlavy vlajku: jsem spása a zároveň záchrana lidstva. On ten opravdu chytrý a úmyslů znalý člověk ví, co má dělat. A Vy, sorry, nezvládáte ani to klišé, což navozuje otázku, proč se s Vámi vlastně vůbec bavím?

Asi proto, že empatie v počátku ani v konci hranice moc nerozlišuje.

P.S. Už jsem Vám několikrát řekl, mě nezajímáte, proč ta úporná snaha? :)

No, já bych to uměl vyjádřit, ale pan Stejskal by to určitě smazal.

Dobrou noc, pane vnucující.
30. 05. 2013 | 22:49

nick gauge napsal(a):

melčákova pohanka, výstižný nick. Takový typický socanský.
30. 05. 2013 | 22:49

zdenekpelda napsal(a):

Neumím relevantně posoudit, jak hodně potěšil ÚS paní Hanákovou. Mne ovšem určitě více potěšilo, že moje houby s octem to dotahly až do textu páně Zaorálkova. Jupííí, ja su tak šťastné, ať "oni" chcou nebo nechcou...
30. 05. 2013 | 22:50

otaznik napsal(a):

Miroslav Kalousek bohapustě lže, a Lubomír Zaorálek taky bohapustě lže. Kdo z nich lže víc ?
30. 05. 2013 | 22:54

Bob napsal(a):

Je fakt škoda, že soud nepozval pí mimistryni Hanákovou.
Za těch 134 mld bychom si užili aspoň trochu srandy
30. 05. 2013 | 23:34

melčákova pohanka napsal(a):

nickgauge. Omyl. Takový typicky topolánkovskokalouskovský. Ale tady v tom skansenu modrohnědých šašků mě nemůže už nic překvapit,takže ani vy hovene ! Dobrou noc a tržní sny !
30. 05. 2013 | 23:38

Viola napsal(a):

Já vidím jako horší investici do Temelína, než církevní restituce.
30. 05. 2013 | 23:47

melčákova pohanka napsal(a):

Viola. Způsob a dohoda na církevním tunelu by měla vadit každému slušnému občanovi... Ale ve státě,kde všechny hříchy politiků snímá Rath a kde ministr financí dává pokyny personálu letiště,jak mají zlikvidovat letadlo plný cestujících,je možné úplně všechno...I vymazat Masaryka a Čapka z knížek dějepisu...
30. 05. 2013 | 23:57

Viola napsal(a):

melčákova pohanka

proč se tak církvi nedůvěřuje? Čím to je? Měli jsme v poslední době od r 1948 s ní tak špatné zkušenosti? Já více nedůvěřuji bezpečnosti atomových elektráren.
31. 05. 2013 | 00:38

Lukáš D. napsal(a):

Vlády ČSSD měli výbornou příležitost se s církvemi vyrovnat v době kdy by to bolelo nejméně. Bohužel jako spoustu jiných věcí se neudělalo v té ideální době a tohle je následek. Těžko si z těchto keců lze udělat nějaký názor když se demagogie valí z obou stran.

A ubohé na tom je že se dělá předvolební kampaň před soudem. Upřímně lituji ústavních soudců že musí ty politické žvásty poslouchat. A ani se nedivím že nechce vyslechnout další tlučhuby které ta či ona strana sporu navrhne.

Máme tu věčně zděšeného Zaorálka (který je zděšen a pohoršen snad ze všeho) a připitého Kalouska, který vlastně neví jestli šetřit nebo rozhazovat. Občan musí být znechucen a otráven a to nikoliv jen vládou, ale politiky jako celkem jelikož se chovají jak přes kopírák. A pak se člověk dočte že ODS posílila preference a ČSSD by volilo 30% lidí. Nechápu proč. Obě strany myslím už prokázali jak dobře to s občany myslí.
31. 05. 2013 | 00:48

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Pane Zaorálku

ale ta Hanáková, to je tedy ale opravdu exot všech exotů, to se tedy musí nechat. 100 bodou!
31. 05. 2013 | 00:57

Myšelín napsal(a):

Mně ten text přijde, jako ta story o tom, jak nějaký člověk potřeboval půjčit od hajného sáně a pořád si cestou k němu opakoval, že mu je hajnej stejně nepůjčí. Když přišel k hájovně, byl už tak vystresovaný, že když hajnej otevřel dveře, jen na něj zakřičel, ať si ty sáně strčí do ....
31. 05. 2013 | 01:40

kormoran napsal(a):

šašek z Jihlavy , absolutni souhlas.

Kdyby jen to , v nekterych katastralnich mapach udelal bolsevik takovy bordel , ze ani cert by se v tom nevyznal.
Cmarani tuzkou , k tomu zadne kodove oznaceni -zapis atd. Umastene od svacin soudruha ap.

A to co soudruh opravoval , tak jen kam dosahl rukou , vyse ne.))


Zvlastni je , ze bolsevik nikdy nic nemel,vetsinu ukradl a to co ukradl vyssal a zdevastoval - pry pro socialisticke blaho vsech, ale stale rve!))))
31. 05. 2013 | 02:06

kormoran napsal(a):

Pane Jarpore - dobre postrehy a drzim palce.

Holt brouk Pytlik snedl snytlik a absolvoval VUMLik))

To je Zaoralkovo))))
31. 05. 2013 | 02:16

On to vidí napsal(a):

Jak pravil nick Vasja 137 miliard za 20 let to není tak mnoho. To znamená zvýšení finanční zátěže ve prospěch církví pouze o cca 6.800 Kč ročně na každého obyvatele včetně nemluvňat. Po dobu 20-ti let. Bez ohledu jestli na to má, bez ohledu na vyznání. Bez ohledu na to jakým směrem se bude vyvíjet ekonomika země.

Kupředu pravá. Je to vaše odpovědně vládnoucí kmotří koalice složená z nikým nevolené strany LIDEM, lidovců v TOP 09 a ODS, kdo prosadil tento tunel vysávající z lidí zbůhdarma peníze a zvedající dluh potápějícího se státu. Váš Bůh který vyháněl penězoměnce z chrámu, pomáhal chudým a potřebným a varoval před hamižností se musí chytat za hlavu když vidí, jak z jeho učení stvořil tlustý prelát a penězoměnec přesný opak.
31. 05. 2013 | 02:22

kormoran napsal(a):

Jeste jsem nezaznamenal ve velke mire komunisty -restituenty.))

To je jako cigani-bezdomovci.)))

Oni to maji v krvi , cumet k sousedovi pres plot , hrabat se mu v taliri , urcovat co by mel , nebo nemel a dat jim funkci!) Jezis , jak oni funkce miluji . Hlavne davaji vsem ostatnim najevo, ze ji maji)))
31. 05. 2013 | 02:24

kormoran napsal(a):

P.S.

Co mene budou soudruzi jako stat vlastnit , o to mene budou politicky popularnejsi . To je to ,o co tu vlastne jde.
31. 05. 2013 | 03:00

kormoran napsal(a):

Soudruhu Zaoralku , vy si svym 'hulakanim" hrajete na soukmenovce Ratha , jenze on je chytry podvodnik a vy , ani to , ani to . Proste funkcionar brouk Pytlik- vrtulnik.
31. 05. 2013 | 03:48

kormoran napsal(a):

Este si rejpnu.

Zaoralku , z zadnych vasich clanku jsem nepostrehl ani kapku z filosofie , ci ekonomie- obory ktere jste udajne vystudoval.)))

Spise se hodite do ochotnickeho "divadla" ,jako kulisar, ktere patri mezi vase zaliby.)))

Na ty volby se tesim ! S Vami , Patem a Matem , tolik procent asi nebude . Zalezi na tom ,jestli lide jineho nazoru zvednou zadky)))
31. 05. 2013 | 04:11

Občan napsal(a):

Šašku z Jihlavy,

pokud se snad domníváte, že sestřičky z církevního hospice o Vás budou pečovat z křesťanské lásky, tak nebudou.
Nachystejte si prachy stejné nebo jen o málo kratší, než kdybyste šel do necírkevního zařízení:
http://www.centrum-cercany.cz/hospic-dobreho-pastyre/o-luzkovem-hospici-dp/ceny-za-pobyt-pacienta
http://www.hospicbrno.cz/index.php/financovani

A nezapomeňte si včas vyřídit příspěvek na péči, protože ten odevzdáte jako první a celý. Pak následuje důchod a když ani to nestačí, holt přihodí příbuzní. Banka Vám totiž jako umírajícímu nepůjčí ani kábli.
31. 05. 2013 | 05:55

vasja napsal(a):

kormoran napsal(a):
Jeste jsem nezaznamenal ve velke mire komunisty -restituenty.))
----------------
Já jo:-)
Fotr/ negramotnej/ zabral sudeťáckýmu sedlákovi statek, kde jezdil s koňma a chrápal ve stáji. Synek-velkej komouš slavně po revoluci "restituoval".
31. 05. 2013 | 05:57

kormoran napsal(a):

Sasku z Jihlavy ! Nachystejte si "prachy"!

Obcan si zkousel k cirkevnim sestricka"zadarmo" lehnout .

Po prvni soc. pol. prednasce po nem chtely "prachy" . Mrchy)))

Jo Sanops ! Ty byla hudba pro Obcana!))))
31. 05. 2013 | 06:15

kormoran napsal(a):

Vasja )))))
31. 05. 2013 | 06:16

Ládik!!! napsal(a):

Pane Zaorálku,
potřebujete dofouknout kompresorem, hodně z vás už uniklo.
31. 05. 2013 | 06:25

Bob napsal(a):

Yosif K
"...Z druhé půlky jde o částku rozloženou na 30 let která činí asi 50 haléřů na občana a den..."
Navrhuji:
Kdo je pro církevní restituce, ať si to zaplatí, je to (viz výše) zanedbatelná částka.
Já si na rozdíl od Violy "zaplatím" Temelín
31. 05. 2013 | 06:48

Pepa Řepa napsal(a):

Tak si zapíchnete do hlavy vlajku: jsem spása a zároveň záchrana lidstva.
---------------------------
Dobrá rada nad zlato. Otvor už tam je.
Inu....hlava otevřená....okolo Náměstí nebeského klidu
31. 05. 2013 | 07:12

Míval napsal(a):

Yosif K.: uklidněte se, pan Zaorálek jistě nechce Vás a Vám podobné (pologramotný lumpenproletariát) rozeštvávat. Vy se stačíte rozeštvávat sami. Mimochodem, s tím pravopisem něco zkuste udělat. Budete o fous méně směšný, až opět začnete něco vyprávět o pologramotnosti.
31. 05. 2013 | 07:17

jarpor napsal(a):

Jura
a jemu podobní

Číst mé nikoho nenutím... natož replikovat.

Třeba psané nikoliv mnou se bude číst lépe :

Projevy u Ústavního soudu se podobaly politickým výkladům ve Sněmovně. Jeden z žalobců řekl otřesnou větu: Restitucemi bude zničeno to, na čem stojí náš stát. Soud se neotřásl, asi už slyšel mnoho, a rétora nevyhodil ven. Náš stát má být postaven na krádežích, vraždách, mučení? Na ukradeném majetku? Možná je toto myšlení právě tím zdrojem, který občany inspiruje k tomu, že kradou rádi a bez zábran.

Opozice si s tímto aspektem církevních krádeží starost nedělá. Emoční hauzírník poslanec Zaorálek celého restitučního boje využije k politickému divadlu, dobře věda, že semínka demagogie, ustavičně plivaná, nějak vykvetou i u Soudu ústavního.

Jistěže má církevní restituční zákon nedostatky, zákon bez nedostatků asi neexistuje.

Vždy by byl někdo, kdo by věc viděl poněkud jinak. Ale o to v politickém boji u Ústavního soudu nejde. Jednomu jde o kariéru na vlně populismu, jinému o přiblížení k poválečné době komunistického étosu a třetímu jen o politickou mstu za domnělé křivdy na straně VV. Zaorálek bez špetky vkusu zaplete do svého projevu i vlastního tatínka, který se nedožil listopadu 1989. Podle Zaorálka je to křivda, kterou také nikdo nenapraví. Možná navrhne, že se výročí Listopadu posune někam zpět, k lepšímu datu.

Restituční zákon má i přednosti. Některé křivdy napraví. Je východiskem pro budoucnost, uleví státu i církvím. Stát je jednou přestane platit, ony jednou vypadnou z jeho područí, byť dnes už jen finančního.

Zvlášť chucpe je postavení komunistických kritiků restitučního zákona. Jejich strana kradla, vraždila, mučila a jim dnes není trapné dupnout si a volat: "Nevydáme ani píď!" Celá aféra je truchlivé svědectví o úrovni české politiky. Ústavnímu soudu metají domněle významní politici do tváře argumenty emoční, lyrické, vymyšlené a nesmyslné. Jsou ve skutečnosti určené ulici, která v lavicích u soudu nesedí. Právnického neřekli mnoho. Co si má soud s císařem Konstantinem či s koncentračními tábory počít?

Opozice má jasně prohlásit: majetek církve jsme sebrali správně, s klérem zatočili správně! S nápravou nesouhlasíme. Tomu lze rozumět, to může být politika. To, co opozice předvádí, politika není. Odvahu na to, aby přiznala nahlas své postoje, nemá. Pracuje slizce, jak úhoř šmejdí mezi paragrafy a dějinnými událostmi, má dokonce starost i o neschopné církve, které si s majetkem neporadí (komunisti si s ním poradili - víme jak), případně ho prohýří s darebáky.

Čím to připomíná rok 1949 a léta před ním? Tím, jak se politické cíle spojují s nejnižší úrovní českého voličstva. S pudy, se závistí, s primitivním hněvem laciných hospod.

To všechno se halí do "našeho lidu" a "našich nepřátel". A také se to obléká do právnického kabátu "spravedlnosti", která je "pro náš lid".

Za ideologickým nátěrem se rýsuje čertovo kopyto české politiky: budujeme republiku buranů, jen když nám ti burani umožní vylézt nahoru. Marné je prezidentovo volání po profesionálech. Sám jím není. V politice platí všechny prostředky. Jenže cíl, jak věděl už Sartre, je cesta k cíli. Prostředky formují cíl. Ten tyátr u Ústavního soudu, to je cíl.
______________________

Řekl bych - velmi dobře napsaáno !

Hezký den
31. 05. 2013 | 07:20

zemedelec napsal(a):

Pane Dumpilng.30.5.19:32
Správná poznámka.
Nejen silnice,ale i různé budovy,firmy,se stavěli na cirkevním majetku.
Domnívám se,že se může jednat i o bytovou výstavbu.Tady je otázka,zaplatí to stát,bude to stát vymáhat po stávajících majitelích,nebo jim to daruje.Možná to daruje jen některým.
31. 05. 2013 | 07:27

Pravdu díte napsal(a):

jarpor,

"Zvlášť chucpe je postavení komunistických kritiků restitučního zákona. Jejich strana kradla, vraždila, mučila a jim dnes není trapné dupnout si a volat: "Nevydáme ani píď!".." A katolická totalita to nedělala? Co bylo útrpné právo, upalování vědců a "bosorek", upálení "heretika" Husa, co byly náboženské války a účast církve na kolonizovaných územích, třeba při Conquistě?

Oč lepší je v tomto ohledu církev než KSČ?
31. 05. 2013 | 07:37

Honza napsal(a):

Myslím, že je velká lež, že všechny dokumenty uplavaly v roce 2002. Pokud by si dal někdo práci a objel všechny katastry v zemi, archivy, apod. určitě se dá zjistit přesný rozsah majetku, který měl být vydán. Prostě lež na lež.
31. 05. 2013 | 08:00

O pravicových levičácích napsal(a):

Je zajímavé, kolik je zde zbožných lidí pravicového smýšlení. Otázkou je jestli tolik bojují za zájmy církve a zvýšení svých daní z čirého náboženského přesvědčení anebo proto, že se to nelíbí levici.

Útlocit těchto lidí, kterým jinak nevadí, že jejich spolubratři tzv. "lůza" (terminus technicus vrchního padre DD) umrzají, žebrají, že denně humanitární bojovníci zabíjejí ve světě stovky až tisíce nevinných lidí (co oko nevidí, citlivé srdce nebolí) a jejich touha po spravedlnmosti - nevadí, že jejich politici v průběhu devadesátých let a po roce 2006 rozkradli prakticky celý "masarykovský" stát - jsou až dojemné.

Nuže bratři a sestry (Pechová, Málková, Schauerová, Viola) dejte se do zbožného zpěvu. Pravda penězoměnců, lichvářů a keťasů opět vítězí. Jsme všichni opět o krůček blíž státnímu bankrotu, dluh i vaše daně se opět radostně zvýší. A většina ateistů si bude nedobrovolně po desítky let vydržovat církve, které by jinak musely kvůli nezájmu zaniknout. Církve se promění v podnikatelské, realitní a lichvářské subjekty, co zcela konvenuje učení toho prostého věrozvěsta, který údajně stojí za slovy v Bibli.
31. 05. 2013 | 08:08

SuP napsal(a):

O pravicových levičácích -
Koukákm, že pomalu balíte transparent?
31. 05. 2013 | 08:11

honza napsal(a):

Jarpor: už té ubohé agitky nechte. Kromě komunistů nikdo restituce nezpochybňuje, co se zpochybňuje, je neuvěřitelná výše náhrad církvím a způsob přijetí zákona.
31. 05. 2013 | 08:13

Baba Jaga napsal(a):

To: Bob
Nu, na rozdíl od Vás se mi veřejné prezentace paní Hanákové srandovní nezdají - spíše to bývají ani ne tragédie, spíše trapné promluvy.
Ale jak jsem se koukla, tak paní ministryně podepsala pouze sdělení č. 55/2013 Sb., smlouvy o náhradách s církvemi včetně zvyšování náhrad o inflaci a vyplácení příspěvku podepisoval sám velký pan Nečas.
Nepochopím ale, jak něco takového mohlo být bez řádných inventur majetku, který je nahrazován, podepsáno. Či pokud kompletní seznamy existují, proč nejsou nedílnou součástí těchto dohod. Že by naše vláda netušila, že to tak mělo být? Za roky, které podpisu předcházely, mohly být seznamy úplně precizní - pokud nejsou, tak by to klidně ještě třeba rok počkalo.
Možná si církve budou jako náhrady brát státní dluhopisy. Nebylo by skutečně lépe vyhlásit státní bankrot raději dříve než později?
31. 05. 2013 | 08:21

jarpor napsal(a):

Pravdu díte

Nemýlím-li se, pak k 25.2.1948 /k tomuto datu jako nejzazšímu ode dneška je zákon o vyrovnání se s církvemi/, řekněme k moderním dějinám společnosti a církví 20. století,
církev již dávno neprovozovala "útrpné právo, upalování vědců a "bosorek", upálení "heretika" Husa, co byly náboženské války a účast církve na kolonizovaných územích, třeba při Conquistě?"

Soudím, že není dobrým a správným argumentem míchat jablka s hruškami.
Tím zákonem totiž se neoškodňuje a nenapravuje "středověk"...

Spatřuji, zásadní rozdíl z hlediska lidského poznání a stupni vývoje společnosti,
mezi vražděním a masakrováním lidí komunistickou stranou před několika desítkami let a útrpným právem a upalováním bosorek... jež církev činila před staletími.

Lituji, na, promiňte", nesmyslnou otázku odpověď hledat nemíním.

Hezký den
31. 05. 2013 | 08:22

důležitý je princip napsal(a):

jarpor,

milý pane. Jestliže církev nuceně konvertovala k mírumilovnější formě svého sebeprosazování při dosahování svých cílů - monopol na světonázor, politická moc a majetek, neznamená to, že tím přišla o svoji historii a svoji totalitní podstatu. Jestliže komunistům , dnes taky vynuceně reformovaným vyčítáte totalitarismus, měl byste uplatňovat stejný metr.
31. 05. 2013 | 08:26

O nacionalismu a globalizaci napsal(a):

Lidem, kteří okem nemrkli, když cizí kapitál ovládl tuto zemi a kteří okem nemrknou když odpovědně hospodařící vláda likviduje stát a odklání veřejné služby občanům, těm samým kteří horoucně bojují proti "eurosocialismu" a chtějí návrat k národním kořenům vůbec nevadí, když další nadnárodní organizace uzme kus českého území.
31. 05. 2013 | 08:40

Občan napsal(a):

zemedelec napsal(a):
" Pane Dumpilng.30.5.19:32
Správná poznámka.
Nejen silnice,ale i různé budovy,firmy,se stavěli na cirkevním majetku.
Domnívám se,že se může jednat i o bytovou výstavbu.Tady je otázka,zaplatí to stát,bude to stát vymáhat po stávajících majitelích,nebo jim to daruje.Možná to daruje jen některým.
31. 05. 2013 | 07:27"

Silnice jsou to nejmenší.
Ale rozvodné sítě, vodovody a kanalizace, pozemky pod bytovými domy a veřejně prospěšnými budovami, to bude řacha!

Už to nebude "jenom" Husovo
"Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno... A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil. Však poznejte se, vy zloději chudého lidu, neboť Bůh i lid vás vidí."

Teď, ponovu, už to bude
"Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra a každou píď půdy. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají.
Chceš pít, vykoupat se nebo spláchnout hajzl? Zaplať!
Chceš svítit? Zaplať!
Chceš pracovat? Zaplať!
Chceš bydlet nebo chodit o školy? Zaplať!
A za peníze takto vydřené z chudého lidu potrubí a dráty ve svých pozemcích trpí, vymahače nepotřebné drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší..." (zajímavé je , že s tou příchylností prelátů k hazardu, mamonu, přepychu, lichvě a prostitutkám nemusí člověk měnit ani slovo - jsou stále stejní)

O tomhle Sokol ani muk, protože už je celý natěšený, jak se tím bude pohodlně a bohatě živit. Zvlášť poté, co byl zákon o katastru nemovitostí "vylepšen" tak, jak byl "vylepšen".

A pak je v tom zákoně ještě jedna "drobnůstka", která bude nejspíš znamenat definitivní a neslavný konec téhle republičky. Jeho autoři buď skutečně zapomněli, nebo spíš "zapomněli" na církevní šlechtu, jež se teď prostřednictvím všelijakých obskurních řádů domůže konečně svého. Z čehož vyplyne nejedno nepříjemné překvapení.
31. 05. 2013 | 08:42

jarpor napsal(a):

honza

Zajímavé... že by mé repliky dosahovaly výše "agitek" autorova či mnohých zde replikujících proti vyrovnání se s církvemi... to je dost odvážné tvrzení.

Leč máte pravdu v tom, že už bylo asi vše řečeno... Mnou určitě, ovšem autor jistě ještě poslední slovo k tomuto neřekl... přesto mám pocit, že okřikujete někoho, kdo zdaleka "neagituje" tolik jako jiní...

"... je neuvěřitelná výše náhrad církvím a způsob přijetí zákona."

Takže závěrem k výše citovanému :
Způsob přijetí, ústavnost a dodržení právních postupů - to jistě posoudí Ústavní soud, Váš či můj názor je v tomto zcela irelevantní.
A výše náhrady ?
Soudíte, že tenkrát ty zabrané majetky / protože se napravuje dnes, takže přepočtené v cenách dnešních / a cena životů duchovních, zabitých, zmasakrovaných... byla snad menší ?
Bohužel, i ta odluka od státu má také své náklady... takže v součtu... není to málo... leč - jakou cenu má dohoda, jakou cenu má třeba jen jeden lidský život ?
A navíc -
nejen v tomto případě platí : čím později, tím dráže...

Chápu, že takovým, kterým nevadí jaké základy státu uznávají odmítáním zákona, přijatým většinou demokratickým parlamentem, je trnem v oku především cena... Zloděj podle takových by vlastně nic vracet neměl... že .
Tečka.

Mějte se.
31. 05. 2013 | 08:43

mor a cholera napsal(a):

jarpor napsal(a):
Spatřuji, zásadní rozdíl z hlediska lidského poznání a stupni vývoje společnosti,
mezi vražděním a masakrováním lidí komunistickou stranou před několika desítkami let a útrpným právem a upalováním bosorek... jež církev činila před staletími.

Zkuste modrý politruku zatřást tím špenátem co máte místo mozku v hlavě a pak teprve pište.
Máte přesně ten správný pravicově fašistický přístup.
Před několika desítkami let to ještě byli lidé, před staletími pálila církev papírové čerty. Ti co se nám nehodí do krámu, nejsou lidé.
Vy jste stejný zločinec ve svém myšlení jako církev a komunisti dohromady.
31. 05. 2013 | 08:43

jarpor napsal(a):

důležitý je princip

Souhlas. Uplatňování stejného metru s ohledem na čas a stupeň vývoje, poznání, kultury společnosti... to by měli převedším vzít v potas ti, kteří hledají smysluplnou odpověď na nesmyslné porovnávání chování "suveréna" v dobách moderních a dobách středověkých...
a kteří zločiny komunismu snižují a obhajují stylem "Oni taky bili černochy", poukazováním na zločiny církví.

P.S. Jeden nick nestačí ??
31. 05. 2013 | 08:56

důležitý je princip napsal(a):

jarpor,

jakého "suveréna" máte na mysli, pane? O n někdo dal Bakalici složené z LIDEM, lidovců v TOP 09, ODS masndát rozhodnout o církevních restitucích? Která strana to měla v programu (LIDEM ve volbách ani nebyla). Není náhodou SUVERÉNEM a zdrojem vší moci v této zemi lid? Rozhodl o tom lid? Rozhodoval o tom, suverén lid?
31. 05. 2013 | 08:59

jarpor napsal(a):

mor a cholera

Kolik ještě budete mít nicků pro zdání, kolik Vás je ?
Trapné... jak měnění nicků, tak hovadství textu a urážky.
.
31. 05. 2013 | 09:00

zemedelec napsal(a):

Pane Občan.
Výborně jste to doplnil.
Je možné,že proto i to Sokolovo angažmá.Ono se nemusí jednat jen o těch 59mld.náhrad.Opravdu může dojít i k dalším požadavkům náhrad,třeba i soudní cestou.Ten zákon to dopodrobna nepopisuje,ale k takovým situacím může dojít a jak známe stanovisko nicku Dan,co není v zákoně,je dovoleno a zákon se neporušuje.
31. 05. 2013 | 09:03

jarpor napsal(a):

"Není náhodou SUVERÉNEM a zdrojem vší moci v této zemi lid? Rozhodl o tom lid? Rozhodoval o tom, suverén lid?"

Ústava ČR :

Čl. 2
(1) Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.
_______________________________________

Těžká debata s někým, kdo nezná základní principy tohoto státu a přesto klápe a klápe do kláves... jakési "moudra".
Zkuste si pohrát třeba na písku... Na to Vám snad mozkovna bude stačit...
.
31. 05. 2013 | 09:06

důležitý je princip napsal(a):

jarpor,

to znám, ale lid zmocňuje své zastupitele na základě nějakého programu k provádění určité politiky. (Jaký program měla strana LIDEM? Jakého volebního výsledku dosáhla?) To neznamená, že se ustaví nějaká koalice a začne prosazovat nevratné změny jdoucí daleko za rámec jejího volebního období, měnící zásadním způsobem vlastnické poměry ve státě a prakticky oklešťující státní suverenitu ve prospěch jiného státu (Vatikán) bez toho, že by lid o tom byl předem zpraven. Pakliže by to bylo možné, pak je možné ústavní cestou provést "puč". Třeba komunistický anebo fašistický.
31. 05. 2013 | 09:11

mor a cholera napsal(a):

jarpore
Dochází argumenty?
Proč bych si měnil nick?
Vy na svůj názor právo máte a já ne? Zářný příklad vašeho fašistického myšlení.
Já si proto svůj nick měnit nepotřebuji.
Co jiného bych ale čekal od modrého politruka, hájícího zlodějiny strany která je má zakotveny ve stanovách a ve vládním programu.
31. 05. 2013 | 09:14

aga napsal(a):

Gudka

"Autore
církevní restituce jste neobratným postupem, nejen před ústavním soudem, ale už předtím, dovolením odhlasování, prohráli"

Já bych spíš řekl, že opozice, a to včetně KSČ, prohrála restituce velmi OBRATNÝM způsobem. Převrat v osmdesátémdevátém se odehrál s několika cíli - církevní restituce byly jedním z nich. Všechno následující dění - vč. personálního obsazení nově vznikajících stran atd., bylo tomuto cíli podřízeno. Když budete sledovat, kdo a jak se na jejich postupném prosazení podílel, kdo a jak hlasoval, uvidíte, že se spojili všichni, aby restituce prošly.

Chystaná povolební koalice ČSSD a TOP zajistí i pokud možno splavné vydávání církevního majetku.

Bohužel, tyto restituce zřejmě nejsou posledním slovem - samet měl zřejmě ještě další cíle (Benešovy dekrety, lex Schwarzenberg) - a příprava k jejich splnění je jasně zřetelná.
31. 05. 2013 | 09:30

jarpor napsal(a):

Pochmurné časy předpovídá Občan...
jakoby sítě a kanalizace jen pod těmi církevními budovami byly...
a jakoby s pozemky pod budovami dnes, před navracením, žádné problémy nebyly...

Snad ještě chybí k té předpovědi dovětek :

A poslední chudý Občan zhasne...
aby ten zchudlý lid v prvobytně pospolnou společnost se obrátí.
Ámen. nebo... Šmytec !
.
31. 05. 2013 | 09:30

matů napsal(a):

Jsem pravidelný čtenář blogu AKTUALNĚ. cz:Zajímám se o názory diskutérů,s některými nesouhlasím,ale respektuji.Diskuze jsou oboustrané a celkem slušné,to mě těší.Ovšem někteří jsou víc vzdělaní než já a mají větší přehled,ovšem jim schází ta solidarita z těmi,kteří jsou méně majetní a tudíš nesouhlasí z jejich názorem.Štve mě,že se vyjadřují,třeba k p.Zaorálkovi posměšně.Schází mi tady více blogu,které jsou provládní a srozumitelné nám méně vzdělaným.Asi nestojíme za porozumění,vaše škoda.Věřím,že se jednou dohodnete,ale já tady nebudu,přeji vám to.Čím dříve to bude,dobře bude.Prozatím,ale nic tomu nenasvědčuje.Rozdíly jsou hodně velké,hlavně majetnícké.Každému jde v první řadě o peníze,ne o lidi.Ideologie je zakořeněna moc hluboko,nevím sice jak,ale nějak to udělejte (to je blbá fráze)já už nic nezměním,jsem za vodou,víc nepotřebují.
31. 05. 2013 | 09:34

zemedelec napsal(a):

Pro mor a cholera.
Velice dobře.
Na jerpora přesně sedí,co napsal pan Závodský,korupčního tchoře prozradí smrad.
31. 05. 2013 | 09:35

Vladimír Hrubeš napsal(a):

Držím palce ať je zákon zrušen a to komplet celý a zdravím slovy TGM: Pryč od Říma!
31. 05. 2013 | 09:37

jarpor napsal(a):

"Vy na svůj názor právo máte a já ne? Zářný příklad vašeho fašistického myšlení."

Bez odkazu, kde Vám upírám právo na vyhádření Vašeho názoru, je to výše uvedené jen lež.

Mějte se.
P.S. A pokud nemáte nic společného s "rojem" nicků najdenou se objevivších, /o čemž si dovolím silně pocybovat/ omlouvám se.
Pátrat kde je pravda - nebudu.
_____________________

Zemědělci, tito zemití lidé, mívají selský rozum, a ač třeba drsně říkají své postoje, nepapouškují "moudra" jiných.... neobviňují bez důkazů...

Jak vidno, neplatí bez vyjímek... I mezi nima se najdou srálbotkové, kteří místo vlastní hlavy musí používat mozek sralbotků jiných...
.
.
31. 05. 2013 | 10:04

důležitý je princip napsal(a):

jarpor,

a ještě něco. Při proválcování církevního tunelu do státní kasy byl rozhodující hlas odsouzeného poslance, který poté co splnil úkol byl nucen odejít z poslanecké sněmovny a věnovat se jiným povinnostem.

Že to církevním padre nevadilo? Asi šlo o napraveného hříšníka, není liž pravda?
31. 05. 2013 | 10:05

český maloměšťák napsal(a):

zemedelec napsal(a):
Pro mor a cholera.
Velice dobře.
Na jarpora přesně sedí,co napsal pan Závodský,korupčního tchoře prozradí smrad.
31. 05. 2013 | 09:35
-----------
Ha, ha, ha...:)
Dík - minimálně třicet korun zachráněných, k tomu tak dva dny řivota navíc.
:)
31. 05. 2013 | 10:18

Al Jouda napsal(a):

Když už nás ta víra v Boha bude stát tolik peněz, tak chybí jen zákon o povinné návštěvě kostela každou neděli, aby se zvedla morálka lidí, přestali krást, loupit a smilnit! Zakázat potraty, antikoncepci, rozvody manželství, civilní sňatky, projevy homosexuality. A zavést trest smrti.Tak jedině se vše spraví ! :)))))
31. 05. 2013 | 10:23

Hans napsal(a):

Pravé slovo marxisty-leninisty! Autor ve svém medailonu nahoře píše, že vystudoval filosofii a ekonomii. Se skromností sobě vlastní zapomněl dodat, že marxisticko-leninskou filosofii a politickou (tedy též m-l) ekonomii. Vynikající marxista-leninista! Nechť zhyne starý podlý svět!
31. 05. 2013 | 10:23

Vladimír Hrubeš napsal(a):

Hans: a něco k věci mimo ad hominem byste neměl?
31. 05. 2013 | 10:27

Máte pravdu napsal(a):

Hans,

a jakou filosofii a ekonomii mohl tehdy v ČR vystudovat? Mrkněte do obou komor sněmovny a do vlády, kdo všechno vystudoval za totáče a skládal zkoušky z marxismu leninismu. Třeba si vemte ministry. Neměli by všichni až snad na věčně spící Číro odstoupit?
31. 05. 2013 | 10:30

anti κυριακή ἐκκλησία napsal(a):

je fakt, že věčně spící Číro nemá ani střední školu, ten by mohl zůstat
31. 05. 2013 | 10:32

jarpor napsal(a):

principe,

být odsouzeným člověkem a při tom být kandidátem na poslance "v pořadí", kdyby na mne došlo, nikdy bych poslanecký mandát nepřijal, "na světlo boží" do parlamentu nelez a tím posunul to poslanectví okamžitě na dalšího v pořadí.

Že někdo nemá v sobě kouska cti a morálky, to neovlivním ani já, ani Vy. Ovšem že by se kvůli tomu měl zastavit svět, to si nemyslím. Tak jak se nezastaví, když jeden poslanec je už rok ve vazbě, ale mandátu se nevzdá...

I toto je na rozhodnutí ÚS. Ten má právo a povinnost i toto vzít v úvahu a rozhodnout.

Mějte se.
31. 05. 2013 | 10:43

důležitý je princip napsal(a):

jarpor,

jak kázal "lůze" padre Duka - peníze nesmrdí. A ty církevní přímo voní.
31. 05. 2013 | 10:47

šašek z Jihlavy napsal(a):

Al Jouda
Ono by možná stačilo obnovit pranýř.
31. 05. 2013 | 11:10

melčákova pohanka napsal(a):

jarpor. Vy jste výstavní kus a doklad,že Stejskalovi jde o kulturu a slušnost diskuse. Myslím,že L.M. Stejskal musí být s vámi spokojen a bude nadšen,až se začne střílet. Krásný den!
31. 05. 2013 | 11:11

Kelt napsal(a):

Co by se asi stalo,kdyby zde církev svatá neexistovala?
Bylo by nám hůře,či lépe?
Byli bychom součástí NATO a EU,či nebyli?
Byli bychom lepší,či horší?
Církev svatá se vyznačovala v celé své historii zejména touhou po majetku,ke kterému dokráčela cestou dlážděnou miliony mrtvých.
Kdo má majetek,má i moc a touha po majetku kat.církve se plasticky ukázala nechutnou akcí kardinála Vlka,kdy se soudil řadu let o katedrálu Sv.Víta,kterou postavil český stát z daní občanů.
Katolická církev dávala požehnání zbraním nacistického Německa a fašistické Itálie před "Drang nach Osten" a přepadem Habeše.
Katolická církem nehnula prstem ani slovem/papeř Pius XII/ proti vyvraždění 6 milionů Židů.
Katolická církev dopomohla tisícům nacistických zločinců k útěku před spravedlností do Jižní Ameriky-Eichmann,Mengele.
Vydáním majetku a finančním darem ve výši 47 miliard Kč se stane
katolická církev největším "podnikatelem"na území ČR.
Majetek znamená moc-to ví katolický klerus již od nepaměti a pevně se toho drží.
Katolická církev po roce 1948 pod vedením pátera Plojhara a hnutím Pacem in teris úspěšně kolaborovala s komunistickým režimem.
Hledá trojkolka možného spojence pro příští volby v katolické církvi?
Vše tomu nasvědčuje-kde se vyskytuje Kalousek,tak to vždy smrdí nějakou levárnou.
Allah akbar.
31. 05. 2013 | 11:15

jarpor napsal(a):

melčákova pohanka

V kulturní a slušné společnosti se střílet snad nezačne. Takové móresy mohou přinést jen "barbaři", hulváti či bezmozci...
Doufám, že kulturní a slušná společnost se s takovými "zjevy" dovede vypořádat...
Abych však nevypadal jako úplná naivka, idealista, snílek... pak vězte, že zastávám to, že často jedna dobře mířená facka je lepší než tisíc dobře míněných slov...
Tak si to přeberte...

Hezký den
31. 05. 2013 | 11:31

Tazatel napsal(a):

jarpor,

"V kulturní a slušné společnosti se střílet snad nezačne." Je podle vás severní Irsko kulturní a slušná společnost?
31. 05. 2013 | 11:36

melčákova pohanka napsal(a):

jarpor. Znám tuto pseudofilosofii v provedení Kalouska a Macka. Myslím,že to začíná fackou a končí... Je dobře,že se Aktuálně vyprofilovalo do nahnědlé podoby...Jen nechápu slušné lidi,kteří se snaží s vámi neustále diskutovat a přitom nemusí ! Libor Mašín Stejskal je téměř jistotou,že zde můžete i verbálně střílet,když jde o jinak smýšlející lidi,než jste vy. Krásný den plný sluníčka !
31. 05. 2013 | 11:41

john petres napsal(a):

Vše se vyvíjí,i Ústavní soud.Sledoval jsem v poslední době třikrát tvpřenos z jeho jednání a musím zkonstatovat,že již uzrává jeho přejmenování na Neústavní soud...Inu,pan Rychetský,jeho šéf,by vám mohl vyprávět,jak kdysi vyřizoval pořádníky LSD na družstevní byty pro kulichy ze salonku hotelu Esplanade-tuším,že si ho tam pronajímal vždy ve čtvrtek(80.léta)...A soudce zpravodaj Balík-jak ten už hezky čte!Servus,souruzi!
31. 05. 2013 | 11:44

melčákova pohanka napsal(a):

Také jsem se díval na přenos Neústavního soudu a myslel na Miladu Horákovou a tu šílenou bezmoc a beznaděj,když oni nesoudějí,ale plní předem dané rozkazy... A tento soud ani nepředstírá,že protistranu poslouchá. Všiml jsem si asi tří spících soudců a soudkyň a jen sadista Balík se usmíval...
31. 05. 2013 | 12:07

Kelt napsal(a):

Velmi jsem se těšil v této smutné době rozpočtové odpovědnosti na vystoupení vlády v podání pí Hanákové a p.Bendla.
Bylo by to oživení v sále,jako ve Formanově filmu"Hoří má panenko".
Jelikož ÚS si byl plně vědom dopadům tohoto vystoupení,které by bezpochyb mimo kabaretní chararakter účinkujících mohlo vyústit v naprosté znevěrohodnění oněh 59 miliard odškodnění za nevydavetelný majetek,tak prozíravě nepřipustil jejich svědectví.
Tím ovšem vysravil vizitku sám sobě-co dodat?
31. 05. 2013 | 12:29

gabriela napsal(a):

Ano, největší "průšvih" (a to jsem hodně slušná), "velebného" a "velectěného" ÚS, před kterým musí každý stát v pozoru jak za totáče, vidím v tom, že nejenže se bude rozhodovat a soudit beze svědků, kteří ten šílený paskvil zvaný "restituce" zplodili, ale dokonce i bez písemného vyjádření těchto svědků na oprávněné dotazy a ještě oprávněnější odpovědi zástupcům parlamentu, senátu a potažmo 80% lidí, kteří vidí v těchto restitucích, které byly násilně a mafiánsky protlačeny jediným hláskem odsouzeného Pekárka podvod a největší tunel století.
To není vláda, to je opravdová mafie, co nám tu vládne, a pokud tento paskvil ÚS posvětí, je nad slunce jasné, že nežijeme v právním státě a v demokracii, ale naopak žijeme v totální totalitě, kde není odvolání už vůbec nikam. Děsivá představa ...
Sorry těm, kteří už četli a shlédli moje odkazy na posledním Sokolově blogu o restitucích, ale pro nově příchozí kopíruji znovu i s komentářem. Dík za pochopení ...
Vážený a milý poslanče Lubomíre Zaorálku, každopádně veliké a vřelé díky. Bojoval jste za těch 80% lidí, tedy i za mne statečně, hrdě a bil jste se jako lev. Lépe by to nikdo nezvládl. Všechna úcta a respekt. Bůh vám žehnej ...
***************************************************************
***************************************************************
Sumam sumárum, shrňme si to. Pokud ÚS schválí restituce v podobě, kterou "posvětila" tato asociální zločasová vláda, a které vychází z podkladů knihy nějakého farského pisálka Voženílka z třicátých let!, potom Pán Bůh s námi a zlé pryč. Dojde k největšímu tunelu, a nebojme se nazývat věci pravými jmény, ke krádeži století.
Důsledky tohoto zločinu za bílého dne budou katastrofální. Dojde zcela ke zesvětštění církví, opuštěné lavice bekajících "oveček" v kostelích a sborech budou zít ještě větší prázdnotou než dosud, dojde k přetvoření círví na jakési "akciovky" a nedej Bože "korporace", v čele s největší Arcidiecézskou korporací "Schwarzkalousekbakala&Háva&Šťáva", která bude mít na starosti rabování obrovských ploch lesů a vyvedení národního majetku do rukou zahraničního, nadnárodního a korporativního kapitálu, dojde k obrovskému výprodeji cenných památek, budov, klášterů a půdy země české do zahraničí, země česká a moravská bude postupně přesídlována a osídlována cizáky, a na konci tohoto největšího zločinu všech dob, zcela zmizí Česká republika z mapy světa.
To bylo sladkých řečí mafiánské Schwarzkalouskové zločasové vlády, že se nebude překračovat hranice roku 1948. Skutečnost je taková, že se v podstatě vycházíuž od roku 1932. Hranice překročena rozdílem tučných 16 let !
**************************************************************

Shrnutí: Milá vládo a církve "svaté", vy nejste žádní vyslanci Boha a Ježíše Krista na této zemi, ale vyslanci samotného pekla a ďábla. Omlouvám se statečným baptistům, kteří jako jediní z řady církví, sborů a náboženských obcí nepodlehli svodům světa a jeho knížete zla samotného Satana, a "milodar" nepřijali. Všechna úcta a respekt ...

Milá vládo, DĚKUJEME, ODEJDĚTE, A UŽ SE NIKDY NEVRACEJTE !!
80% lidí této země vás má už plné zuby!

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/213411058040530/

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/zive-vysilani/videozaznam-471957-jednani-ustavniho-soudu-o-restitucich/

https://www.youtube.com/watch?v=eK_0C0dx8V0

PS: Pane Bože, jak já se stydím za to, že je mou mateřskou církví, která mě pokřtila už jako malé dítě v peřince církev "svatá" katolická. Arcibiskupové Beran i Tomášek se musí nad nově se rodící akciovkou "Dukovkou" v hrobě obacet ...
31. 05. 2013 | 13:00

jarpor napsal(a):

pohanko

tak, tak... když to nejde podle pohanky a petrese, rázem je to "Soud Neústavní"... jak píší ti dva demokrati...

podělte se.... Kdo dává rozkazy které plní "Neústavní soud" ?

A že spí, že ani nepředstírají že poslouchají ? Vždyť ty žvásty, co jim tam navrhovatelé / i vedlejší / přednášeli, znají nazpaměť... a nejen ti soudci ... :-))

Ano, to se povedlo "permanentním stěžovatelům" ČSSD - udělat z ÚS kabaretní prostředí... žádných dalších "povolávaných" vystupujících, pane Kelte, není potřeba.

Na kabaret a "oživení" v sále se nemá chodit do zasedací místnosti Ústavního soudu, přátelé...

Tak hezkej, i když deštivej...
31. 05. 2013 | 13:06

jarpor napsal(a):

gabriela už jek Zaorálek...

Nestačí, že už jednou "jste se styděla" pod Sokolem ?

Asi nestačí... je třeba "se stydět" i pod Zaorálkem... :-)
Aj pod Robejškem či Kasalem by se mohlo "stydět" , ne ?

Je to jako když ten z šikmooký na tržnici žvatlá u "adidasek" : čím víc proužků, tím víc Adidas...

.
31. 05. 2013 | 13:12

Viola napsal(a):

souhlasím s panem Jarporem

to je důležité: "Tím zákonem totiž se neoškodňuje a nenapravuje "středověk"..
31. 05. 2013 | 13:17

Pepa Řepa napsal(a):

mor a cholera na chudáka jarpora
:-)
nemá to tady lehký

gábina je taky dobrá,
díky Lubošku jako lvové v kleci jatí....to jo, jako lvové u Berouska
Ta Hanáková mohla být přizvána, ale museli by pozvat i toho břichomluvce, který za ní nastavuje procesy. Je němá, holka nešťastná, ještě to neprasklo
31. 05. 2013 | 13:20

Viola napsal(a):

Gabrielo

"Všechna úcta a respekt. Bůh vám žehnej ... " to je takové legrační.

Já mám pana Zaorálka také ráda, je z Ostravy. Ale mám strach aby se nevezl na vlně populismu. Jistě, že v Ostravě je převaha nevěřících, ale proč to tak je? A netrpěla církev za komunismu a že se můžeme dnes téměř svobodně vyjadřovat, je také její zásluha. Když církev přitáhne více mladých, bude to velmi dobře.
Vše se mění i církev i komunistická strana a měnit se budou i jiní.
31. 05. 2013 | 13:24

Kelt napsal(a):

Jarpore,
jste velmi inspirativní,co se týče kabaretního prostředí.
Ovšem jak je u Vás obvyklé,zaměňujete příčinu za následek.
Jak paní Hanáková/v kauze odvolání ředitele ND/,tak pan Bendl svojí definicí že:"nacismus vznikl ze soc.demokracie"prokázali,pokud to napíši co možná korektně,že svým funkcím nedorostli.
A ÚS,jak píši výše,si byl tohoto rizika plně vědom,že by vystoupení těchto representantů vlády mohlo naprosto znevěrohodnotit celý zákon o "vyrovnání" a zesměšnit vládu,která byla nucene prosadit tento zákon za pomoci pravomocně odsouzeného poslance za korupci,od kterého se posléze štítivě odtáhla a třech náhradníků za rebely,kterým přidělila následně lukrativní trafiky.
To jsou holá fakta a "nastavené zrcadlo"vládě,která dle slovy Nečase vše již splnila-chybí jenom k prasknutí naplněná modrá síťovka.
31. 05. 2013 | 13:26

Viola napsal(a):

"Na kabaret a "oživení" v sále se nemá chodit do zasedací místnosti Ústavního soudu, přátelé..."

to je přesné pane Jarpore. V poslenecké sněmovně je místa dost a poslanci by měli bojovat za to aby ho bylo patřičně využito a v tom musím ČSSD pochlálit, ale upřímně, že se snažili a víc to asi ani nešlo.
31. 05. 2013 | 13:30

jozka napsal(a):

Koukam, ze jde asi do tuhyho. Jarpor nasazen do akce a do posledniho dechu zde nikoho neobhajuje :-)
31. 05. 2013 | 13:34

zemedelec napsal(a):

Paní Viola i jarpor.
Co když se potvrdí to co píše gabriela,co uděláte,napíšete aspoň omluvu?
Já vím,nic jiného se Vám oběma nemůže stát,než že přestanete o tom psát.
31. 05. 2013 | 13:38

Vlkodav napsal(a):

Gabriela:

" vyvedení národního majetku do rukou zahraničního, nadnárodního a korporativního kapitálu, dojde k obrovskému výprodeji cenných památek, budov, klášterů a půdy země české do zahraničí, země česká a moravská bude postupně přesídlována a osídlována cizáky"

Probuďte se, už není středověk. A je jedno, KDO vlastní památku, les nebo cokoliv. Důležité je, jak se o to stará. A nejhůž se o tyto statky starali komunisti, pamatujete jak se armáda starala o zámky a hrady? Jak o kostely?
31. 05. 2013 | 13:45

Kelt napsal(a):

Violo,
v kabaret by se ÚS proměnil svědeckým vystoupení pí Hanákové a p.Bendla.
Jejich duševní kapacita se názorně ukázala obhajobou pí Hanákové odvolání ředitele ND/což se ani MFd neodvážila hájit/a vstup Bendla do hlubin politologie jeho prohlášením,že nacismus vznikl ze sociální demokracie.
Toho si byl ÚS vědom,jak píši Vašemu guru Jarporovi a proto jejich"svědecké"vystoupení nemohl připustit.
31. 05. 2013 | 13:49

Neviditelná ruka napsal(a):

Vlkodav,

máte pravdu. Kdyby Kárl přidal Němcům k Lobkowiczkému paláci ještě Pražský hrad se Svatovítskou katedrálou, ostatky a korunovačními klenoty a Sněmovnu vůbec by to nevadilo. Němci by se o ně jistě lépe starali. Třeba by tam vznikla pobočka nějaké potřebné banky.
31. 05. 2013 | 13:49

jarpor napsal(a):

Kelt

"Ovšem jak je u Vás obvyklé,zaměňujete příčinu za následek."

Nepovídejte... fakt ?
No, jak myslíte, mysliteli...

Jo tak von ten ÚS se socanem Rychetským v čele "si byl tohoto rizika plně vědom,že by vystoupení těchto representantů vlády mohlo naprosto znevěrohodnotit celý zákon o "vyrovnání" a zesměšnit vládu,..."

To jsou mi věci... on Rychetskej jde vládě na ruku...on ji dokonce chrání před jiným socanem...
tož už to psané o tom mém zaměňování chápu...

Hezkej...
31. 05. 2013 | 13:51

Vlkodav napsal(a):

Neviditelná ruka:

Máte pravdu, prakticky by se nic nezmenilo. Kulturní památky se nesmí vyvážet takže otázka vlastnictví je prakticky nepodstatná. Ovšem z hlediska piety bych ostatky neprodával :)
31. 05. 2013 | 13:53

hawk napsal(a):

Jak Zavorálek zase mele. On nic jiného neumí, než mlít kraviny :-) Od junáckých let sedí v parlamentu a nedělá nic jiného, než mele, tak to prostě umí, no. Jedno, jestli církve, právo nebo povodně. Male o všem,, vždy a zapáleně. Kluk šibalská, takový malý Klement nám z něho vyrostl :-)
31. 05. 2013 | 13:54

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav
O tyto majetky se ale již téměř jednu generaci mestarají komunisti. Ba naopak - po většinu tohoto času jsou to tkzv. manifestní pravičáci podobní vám.
Navíc např. Lesy ČR poměrně slušně hospodaří.

Do mnoha hradů a zámků se nainvestovaly nemalé prsotředky /i když já osobně si myslím, že daleko prozíravější byla např. stavba přehradních děl, než oprava nějaké staré ruiny, civilizace má mít na paměti, že její existenční problémy nespočívají až tak v řešení toho, jak oprašovat minulost, ale jak správně investovat v přítomnost a budoucnost/.

P.S. Co S karta ? Průser, co ? Tak jste se jí tady zastával. kolik všem ušetří peněz...a najednou nic, hovno z toho.
Zkuste raději zaspekulovat na pokles cen nemovitostí v pohraničí, pokud to tak půjde dál, tak se možná fakt nadějeme prolomení restituční hranice...mohlo by to pak jít až o takových dalších 20 % dolů....za cenu plotu a jímky pak koupíte pěknou chalupu i s kusem zahrady. Pak to prodáte se ziskem a je to.

Když tak se v neděli vyzpovídáte.
31. 05. 2013 | 13:57

Pepa Řepa napsal(a):

Copak kostely, hrady a zámky,k čemu to je, mlíko to nedává, ale co když někdo-Gábi- rozprodá naše krásné kulturáky s vymalovanou selkou a kovákem s kladivem, hotel Internacional v Podbabě či další skvosty soc realismu.
https://www.youtube.com/watch?v=GUnJEzif80U

daniš
jojo...zetor
https://www.youtube.com/watch?v=xpGij4L19cQ
31. 05. 2013 | 13:58

jarpor napsal(a):

Tak, tak, Jozko,

jsem nasazenej... totálně... jak za války do Reichu...

Je vidět, kdo tu má "pod čepicí"... to se hned pozná...
/ pod čepicí - jen díru na mozek, myslím / .... :-))

I Vám, nenasazenýmu - hezkej...

Zemědělče,
co když se dle Gábiny potvrdí ? Tam je toho předpovídáno tolik katastrofického, že nevím co máte na mysli... tož trochu konktrétněji, abych věděl, za co by měla být ta očekávaná omluva...

I Vám - hezkej... deštivej...
31. 05. 2013 | 14:01

český maloměšťák napsal(a):

hawk
Melete spíše vy. I projev máte jak buran.
Dopouštíte se velkého omylu - to, co se vám honí hlavou vydáváte za hodnotící soudy, které by měly platit i mimo prostor mezi vašimi ušisky. To je velké nedorozumění, zkuste i v běžném životě uvažovat jinak - vyplatí se nebýt za vola - doma, v práci, mezi pčáteli.
Zkuste to..
31. 05. 2013 | 14:01

hawk napsal(a):

Pepa Řepa

Čoveče, ty vůbec nemáš to správné cítění zdejších přispivatelů. Co bude dělat typická česká rodina (Franta, hádavá Božka, dva parchanti a felície) a nebudou mít společné (státní) vlastnictví kostela v nějaké zapomenuté vesnici a k tomu přiléhajících 10 ha luk? Jask se s tím sakra mají vyrovnat a co ty lesy a rybníky, jak mají zatraceně žít, bez tohodle, že jo?

Tak trochu piety, kamaráde :-)
31. 05. 2013 | 14:05

hawk napsal(a):

český maloměšťák

Bavím se fajn :-) Jste za vola :-)
31. 05. 2013 | 14:06

Kelt napsal(a):

Jarpore,
jenom faktická-pro odmítnutí svědeckých vystoupení Hanákové a Bendla bylo 11 úst.soudců-Rychetský mezi nimi nebyl,což byl zřetelně řečeno.
Když dojdou argumenty,tak nastupuje"Kojzar"?
31. 05. 2013 | 14:06

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák:

"O tyto majetky se ale již téměř jednu generaci mestarají komunisti. Ba naopak - po většinu tohoto času jsou to tkzv. manifestní pravičáci podobní vám."

A nejlépe vypadají památky v soukromých rukou. Zajeďte se podívat třeba na Jemniště, jak ho dal Sternberg do kupy, a jaká to byla po komunistech ruina. Holt ty nejhorší (dle vás) - křesťané, bývalá šlechta a kapitalista (vše v jednom - to musí ale být zlořád) se o památky starají nejlépe. Světe div se.

Ale stejně tak se může starat o památky stát, pokud k tomu má dost prostředků tak to není žádný problém, vzdělaných, šikovných a ochotných lidí máme dost.

Takže dle mne nezáleží na vlastníkovi památky, nemovitosti či pozemku, ale na jeho schopnosti a možnostech toto zvelebovat.
31. 05. 2013 | 14:07

hawk napsal(a):

To jsou zuřivé debaty, paráda :-) Kdyby to nebyl net, tak by snad došlo na pistole :-)

Jo a málo tady čtu, že to všichni zaplatíme :-) Tak přidat...!
31. 05. 2013 | 14:09

Viola napsal(a):

Pane zemědělče

Jak vidíte, máme vpodstatě všichni strach, jak to dopadne a proto by bylo docela dobré, jestliže budou restituce schválené zajít na faru a optat se a zajít na mši do kostela a za kněze se pomodlit, ať to zvládnout, popřípadě jim nabídnout pomoc. Pro zemědělce je to výzva, co myslíte?
31. 05. 2013 | 14:12

český maloměšťák napsal(a):

Mayská civilizace i v dobách svého úpadku, těsně před kolapsem, stavěla skrální stavby téměř stejné míry pompy jako tomu bylo v obdobích rozkvětu...na mnoha místech však " hlavou vzhůru". Ale stavěli je...což o to.
Podle mě je ale soustava vodních děl na Vltavě mnohem užitečnějším vkladem do dané civilizace, než rekonstrukce minulosti...často ve své manifestní, pokroucené podobě. Je třeba mít na paměti priority, na sentiment je čas až pak.
A je omylem se domnívat, že zdroje jsou k dispozici - na všecko.
Nejsou.

Církev / s velkým C/ nahradily již dávno instituce jiné, to jen úchylové a gauneři chtějí vrátit zpátky čas. Je to omyl, ale je pravda že vydělat se dá na všem - i na omylech, i na spekulaci na pokles.

Přikažte věřícím, ať se podobně jako např. členové ČRS /rybáři/ na chod Církve složí - jen oni. Výsledkem bude co ? Podle mě hromadný útěk k ateismu.
Divné ryby, divná Církev...která chce i po odluce žebrat u vykradeného fiskálu...v podstatě jde o anticivilizační živly.
31. 05. 2013 | 14:12

Viola napsal(a):

hawku

dej a bude ti dáno.
31. 05. 2013 | 14:13

Viola napsal(a):

český maloměšťáku

"v podstatě jde o anticivilizační živly. " To jste popsal trošku vulgárně, ale spíše mi připadá, podle jejich činnosti, že jsou to živly rovnovážné.
31. 05. 2013 | 14:16

hawk napsal(a):

Viola

Jo jo. Je tu sranda. Jak jsem psal, baví mě ta zuřivost.:-)

Tak já si jdu užívat těžce nabytého kapitálu domů. :-) A ať si ta církev vezme třeba Karlův Most, je mi to fuck. No a církev by zase mohl vzít čert. Takže s tímto myšlenkovým postupem by vlastně bylo vyrovnání s čertem. No, nevím, jak by to Nečas s Kalouskem řešili a jak by třeba Zavorálek sekundoval, to už je asi pro ně mimo mísu :-)

Hezký víkend :-)
31. 05. 2013 | 14:18

hawk napsal(a):

Viola

Dej a bude ti dáno se dá aplikovat analogicky na všechno? :-)
Jinak rozumím...
31. 05. 2013 | 14:19

Viola napsal(a):

hawku

víte, že za komolení jména se tu maže? Pan Zaorálek není Zvorálek, nebo Zavorálek. Aplikovat se dá, řekla bych, na všechno, copak to nevidíme?
31. 05. 2013 | 14:24

jarpor napsal(a):

Kelt

jen faktická - jméno předsedy jsem uvedl jen jako představitele ÚS... jak pod jeho vedením jde ten ÚS na ruku vládě...

Tož tak... poníženě se omlouvám, že při psaním v tomto duchu jsem si neuvědomil, že tento předseda chtěl mít v sále ten "kabaret"...
Jen mi není jasné, jak by tito povolaní svědci pomohli tomuto soudu k rozhodnutí o ústavnosti/neútavnosti přijaté právní normy... což je úkolem této instituce. Nikoliv organizovat kabarety, myslím.

Mějte se...
31. 05. 2013 | 14:24

jarpor napsal(a):

hawk

Dobrý... :-)) Moc dobrý...
.
31. 05. 2013 | 14:27

hawk napsal(a):

Nebudu smazán poprvé ani naposledy, drahá Violo, nakonec je nás tu víc, ne? :-) A ještě ke všemu to přece byl jen překlep :-)

Takže se to dá aplikovat na všechno, dobře, zkusím to a máte mě na svědomí :-) (např. chlastej a bude ti chlastáno nebo kuř a bude ti....ale no tak!) :-)
31. 05. 2013 | 14:28

český maloměšťák napsal(a):

I na Jemnisště šla ale dotace, už za znovupanování Sternberga. Sám zámecký pán to tvrdí.

http://www.stavebni-forum.cz/data/cms/14164/pdf/2-zamek-jemniste-od-vystavy-ceskoslovensko-sovetskeho-pratelstvi-k-hotelu.pdf

Nejlepším vlastníkem je ten, kdo umí vlastnictví udržet minimálně v takovém stavu, v jakém ho převzal , včetně vzathům navenek - pokud nebyly antagonismy škodícími civilizaci , i zde hraje hlavní úlohu regulátor. /vzpomenu opět AIG a de facto znárodnění a aktuální stav /
Stát ve svém institucionálním vyjádření má ale i další úlohy...musí umět reagovat na mnohem více vlivů vnějších i vnitřních, než majitel zámku.
" Komunistický " stát pak neměl v majetku jen zámky a hrady, představa že by měl prioritně investovat do nich je nesmyslná, měl potíže daleko významnějšího rázu.

Tlačíte mě do diskuze o něčem jiném než je meritum věci.
Dobře ale - osobně nemám proti jakémukoliv druhu vlastnictví nic, klidně ať si i Pražský Hrad koupí nějaký bohatý čínský komunista...když se o něj bude starat tak, aby místní civilizaci Pražský Hrad prospíval...nemám nic proti tomu.
Anebo ať si jej klidně koupí třeba i předseda Landmanšaftu...pokud bude vše ku prospěchu místní civilizace a nenastanou antagonismy větší než ovyklé...nemám s tím problém.

Osobně si ale myslím, že daleko větší výzvou je přístup k energiím, školství...než opravovat hrady a restituovat podivným způsobem.
Ale když na to někdo má /ze svého/ ať si třeba staví bybylonskou věž, pokud nebude tímto primárně či sekundárně zasahovat do svobod ostatních - včetně jejich svobody udržet danou civilizaci, ať si staví - když ho to baví.

Tak co vy na ty dotace - bohatému zámeckému pánu ? Vlkodave. Co vy na takový desátek - v na přelomu 20. a 21. století ?
Myslíte si, že jde o výjimku ?

Nikolivěk, spíše o pravidlo.
31. 05. 2013 | 14:29

český maloměšťák napsal(a):

Viola
Spíše senovážné.
31. 05. 2013 | 14:30

hawk napsal(a):

jarpor

jo, kamaráde, sranda přece musí být, ale že mě to popadne u Zavorálka, to už je trochu úchylárna :-)
31. 05. 2013 | 14:30

Pepa Řepa napsal(a):

hawk
já bych ty kostely zboural, stejně to náves hyzdí.
Na náš kulturák se jezdí dívat zdaleka.
Jednou přijeli i soudzi z Ulan- Bátoru.

Znám jednoho Duku
ten má dukáty
a chalupu a chalupu....

Proč jsme-soudzi-vlastně ty meze rozorávali?
Múže mi to nějaký Milouš vysvětlit?
Aby přišel Zaorálek a pomáhal je -svou bystrostí u ÚS-zase zaorat.
A postavil tam Boží Duka?
Ještě, že se toho nedožil soudruh Gottwald.
31. 05. 2013 | 14:33

hawk napsal(a):

Pepa Řepa

Dost dobrý :-) Jsme ale málo zuřiví, tak se sem nějak nehodíme, ne? :-)
31. 05. 2013 | 14:35

jarpor napsal(a):

hawk

Taky jsem netušil, jak se to tu vyvine...
von ten Kelt nakonec bude mít tak trochu pravdu... jen se toho kabaretu nedočkal u ÚS, ale tu pod Zaorálkem... :-))
.
31. 05. 2013 | 14:38

hawk napsal(a):

jarpor

:-) Jsem zvědav, kdy se na nějakém veřejném portálu dočkám od typického čecha (popsáno výše jako rodina) takového toho aristokratického mávnutí rukou, nadhledu a rozumu. Jako je to u lidí, kteří jsou tolik let bez komunismu zvyklí starat se sami o sebe, na tom vopravdickym západě, rozumíš? No, já se toho nedožiju, tady se pěstuje zapšklost, závist a barbarství a závislost na nechutenství k jídlu.
31. 05. 2013 | 14:42

Pepa Řepa napsal(a):

hawk
zuřivost neumím, jsem málo vášnivý, řekla mi jednou jedna.

Já jsem tady za ty o nichž mluvil Heidrich.
Ale vášnivé ženy já rád.
Koušou, škrábou.
Že jsem tak smělý, kdepak jste byl, u kterého imperialisty jste si nahrabal?
31. 05. 2013 | 14:45

zemedelec napsal(a):

Paní Viola.
Už tady byla poznámka od jarpora,že na odpovědi kolem cirkavních restitucí se musíme ptát jinde,ne na obci,nebo faře.Kněz o tom ví asi tolik jako já.Ano zemědělci chodili hojně do kostela,ale modlili se za dobré počasí,dobrou úrodu,zdraví svých blízkých a svého dobytka.Takže můžu napsat,jak ubylo lidí v zemědělství,tak i věřících.Akorát nám to udržují vinaři z jižní Moravy.
31. 05. 2013 | 14:46

hawk napsal(a):

Pepa Řepa

Hrabu sám, sám jsem zlý imperialista, u kterého úpí duše zaměstnanců, jsa jim protektorem :-)

A výše mluvíme o Rainhardovi? :-) Ja?
31. 05. 2013 | 14:48

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák:

Jsem rád, že souhlasíte, že není důležitý najitel, ale jak se kdo stará. To je dle meritum, a nejenom u památek a nemovitostí, ale i u podniků, továren a pod.

"Tak co vy na ty dotace - bohatému zámeckému pánu ? Vlkodave. Co vy na takový desátek - v na přelomu 20. a 21. století ?"

Tady jste si pěkně naběhl :). Jiří Sterngerg není žádný boháč. Pamatuji ještě, jak po restituci bydleli na zámku ve 2 místnostech. Pan Sternebrg si na vše musel vydělat, začal pořádat na zámku svatby, dělal různé akce a samozřejmě se snažil přilákat turisty. Všechny peníze které vydělal obratem musel dát do zámku na jeho rekonstrukci.
Dotace byla myslím 1,8M což v porovnání s náklady je minoritní částka.
31. 05. 2013 | 14:49

hawk napsal(a):

zemedelec

No nbodejť by jich neubylo, když se pořád modlí za všechna ta dobra a pak přijde bolševik s pozemkovou reformou :-)
31. 05. 2013 | 14:49

Kelt napsal(a):

Jarpore,
nutíte mne Vás usvědčovat Vašimi vlastními výroky minimálně z manipulace/ale spíše z lživého překrucování/.
Napsal jste 13.51.
"to jsou mi věci...on Rychetskej jde vládě na ruku...on ji dokonce chrání před jinými socany...."
To je výrok zcela osobní,ne zástupný.
Ale jak jsem Vás poznal,je Vám to zcela běžná metoda diskuse.
Další manipulace z Vaší strany-nikde nepíši o neústavnosti zákona o vyrovnání.
Co mně vadí jako poplatníkovi daní,který to bude platit je oněch 59 miliard odškodnění za tzv. nevydatelný majetek.
Proč?
Oněch 59 miliard by mělo být transparentě doloženo soupisem majetku,který nemůže být již vydán a ohodnocem cenami souměřitelnými s těmi,kterými byl odškodňováni jiní restituenti.
To se prokazatelně nestalo a ona cifra,59 miliard byla,jak se říká "vycucána z palce".
O to mně jde,o nic jiného.
31. 05. 2013 | 14:50

hawk napsal(a):

Kelt

A proč vám o to jde? O těch 59 Mld?
31. 05. 2013 | 14:52

Optimista -precedent je precedent napsal(a):

Viola,

nezoufejte. Dopadne to dobře. Jako regulační poplatek v předplaceném zdravotnictví, který nastartoval komercializaci veřejného zdravotního systému. U církevního tunelu precedent prolomení restituční tečky nastartuje lavinu žalob sudetských krajánků a šlechty. Až to skončí, zdejší pravicoví komsomolci nevyjdou z údivu.
31. 05. 2013 | 14:52

jarpor napsal(a):

hawk

Jó, tak to ještě nějakou "chvíli" se načekáme...
Bude to asi tak jako v tom vtipu - /abych byl v tématu/ :
Dva církevní hodnostáři vedou řeč :
- Tak co, ctihodnosti, nezrušíme ten celibát ?
- No, my ne, ale naše děti - určitě.
.
31. 05. 2013 | 14:54

Kelt napsal(a):

hawk,
mám pocit,že jsem to napsal dost pochopitelně.
Pokud ne,není to moje chyba.
31. 05. 2013 | 14:57

hawk napsal(a):

Kelt
Aha.
31. 05. 2013 | 14:58

hawk napsal(a):

jarpor

Fuj, to je ale drsná realita církevních restitucí :-)
31. 05. 2013 | 14:59

Asfalt napsal(a):

Všude kde se rozum ztrácí,
objeví se pravičáci.
Zamkněte pusy na petlice,
pravičáci řeší restituce.

Státu nutno všechno sebrat,
lid ať si jde klidně žebrat.
To jsou pravičácké rozumy,
jen asociál tomu rozumí.

Tak se mějte pravičáci,
nejste nic než darebáci.
Vaše tunely a restituce,
toť záškodnictví republice.
31. 05. 2013 | 15:00

hawk napsal(a):

Asfalt

:-)
31. 05. 2013 | 15:01

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav
Takže 1, 8 mil. dotací majiteli zámku , v době kdy je majitelem rozsáhlých polností atd....je prostě marginální záležitost.
Dobře - co suma takových dotací /připomenu, že i např. schwarzenberg čerpal " marginálné " příspěvky přes dotace/. Také marginální záležitost ?
Vlkodave - a není to náhodou tak, že pokud stát dává těm, co to nepotřebují, tak je to podle vás O.K. , ptorože oni se přeci budou teď muset starat o své velké majetky,,,,ale polud bere invalidům tak je to správně, protože oni prožírají sstát ? Nneí, že ne ?

Ale sociálně slabé jste chtěl tvrdě kontrolovat - zda si náhodou někdo z nich z těch pár tisícovek nekoupí cigarety či pivo. /možno doložit. jak zuřivě jste se zastával projektu S karet i ve vztahu k tomu jak kontrolovat ty dole, aby si náhodou nepořídili za těch pár korun pivo nebo cigára/

Myslím si, že jste zajatcem dost zvrhlé ideologie, s logikou a etikou to má pramálo společného...neměříte všem stejně, jen zastáváte jakousi pózu, nejde dokonce ani o postoj.

P.S. Ale kdysi jste mě náramně rozveselil, když jste na podporu svého tvrzení , že česká privatizace pod ODS byla daleko nejlepší ze zemí postsovětského bloku...když jste pod chybnýn názvem sem dal odkaz na studii, která ovšem tvrdila spíše pravý opak. Takže už vás neberu nijak vážně.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tak rychle - nějaký jiný hrad /tentokrát bez státních dotací, please/, já zase uvedu příklady, kdy došlo k devastaci původně státního majetku - poté, co došlo k jeho privatizaci. A budeme se bavit o objemech v miliardách, chcete ? Přičemž k tomu docházelo zejména za té vaší " nejlépe zvládnuté privatizace ze zemí postsovětského bloku" . :)
Nechcete, viďte?
Ani se vám nedivím, ani já bych nestál o to, být ztrapňován ještě více než tomu bylo doposavad.
31. 05. 2013 | 15:07

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák:

Za prve odbíháte od tématu. Původně jsme se bavili o tom, že zastávám názor, že je jedno, když se naše pamatky, nemovitosti i pozemnky prodají zahraničním vlastníkům. Že je jedno kdo vlastní, ale jak se stará.

Takže se svámi nebudu přetahovat, zda zámky ve vlastnictví šlechticů jsou lépe spravované než ty v rukou státu či církve (až je dostane). Já jako pozitivní příklad uvedl Jemniště, neboť jeho genezi znám. Mimochodem podívejte se kdy a co bylo restituavané a jaké problémy s restitucemi byly na Jemništi. Ale to byly ve většině případů. Mimochodem provádění restitucí považuji za příšerné v našem státě, to bylo horší než privatizace. A to že s církvemi se vypořádáváme až teď je děsná ostuda (bez ohledu na to jak).
31. 05. 2013 | 15:21

Václav Havel, Listopad 1989 napsal(a):

Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte!!!
31. 05. 2013 | 15:34

Václav Havel, prosinec 1989 napsal(a):

Prosinec 1989

Pro mne není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem.
31. 05. 2013 | 15:35

Václav Havel, 1.1.1990 napsal(a):

1.1.1990 v novoročním projevu

Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: o republice lidské, která slouží člověku, a proto má naději, že i člověk poslouží jí.

Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co vede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národnostních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují.

Připravujeme koncepci důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají.

Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat...
31. 05. 2013 | 15:36

Kelt napsal(a):

Všechny víceméně utopistické úvahy uvedla na pravou míru NEVIDITELNÁ RUKA TRHU a jejím apoštolem Viktorem Koženým a Václavem Klausem.
31. 05. 2013 | 15:43

Zuzana Peppett napsal(a):

Vážený pane,
1. majetek, o kterém, mluvíte, byl nejdříve ukraden, takže je trochu zvláštní se tvářit jakoby jsme teď trhali chleba od úst sirotám. "Stát" ho v pohodě padesát let bez placení nájmu využíval a co si budeme lhát, zneužíval. Není správné vyvolávat vášně, kde nejsou namístě.
Je zajímavé, že když šlo o převedení státního majetku do soukromých rukou v dobách divoké privatizace pana Klause, tak se nikdo moc nežiníroval. Ale jak jsou to restituce tak je oheň na střeše.
2.Buďto pan Kalousek nebo Vy si mýlíte pojmy s dojmami. ČR není posledná země, která nemá vypořádané ćirkevní restituce , ale je poslední z ex soc co se týče provedení odluky církve od státu . Také si nejsem jista jak stojí se smlouvami s Vatikánem.
Nelze mít stát, který se tváří jako sekulární a přitom má kněze jako státní zaměstnance.
3. Na restituce není právní nárok, ale je mravní povinnost.Jak si myslíte, že by se bylo nahlídalo na privatizaci po převratu, kdyby majetek komoušema nucemě postátněn byl před očima bývalých majitelů prodán třetí osobě? Vidíte ten problém?
Ano, majetek církví byl vyvlastněn i před únorem 1948, právě proto bylo schváleno, že cirkevní restituce budou řešeny zvláštním zákonem.
Alespoň já předpokládám nějakou logiku v této věci.
31. 05. 2013 | 16:50

Matrix napsal(a):

Kelt napsal(a):
Jarpore,
jenom faktická-pro odmítnutí svědeckých vystoupení Hanákové a Bendla bylo 11 úst.soudců-Rychetský mezi nimi nebyl,což byl zřetelně řečeno.
Když dojdou argumenty,tak nastupuje"Kojzar"?

Kelte kecáte jako ten Kojza. Ty 4 odlišná stanoviska byly k předchozím podáním Hrádely a Zaorálka (evropský soud). Tady to bylo odmítnuto všemi 15 hlasy. Bude Jarporovi omluva?
31. 05. 2013 | 17:12

No já nevím napsal(a):

Zuzana Peppett,

1. "majetek, o kterém, mluvíte, byl nejdříve ukraden" - ano získán většinou násilím a nedobrovolně v době kdy církev spoluvládla se světskou mocí a měla monopol na světonázor 2. "Stát" ho v pohodě padesát let bez placení nájmu využíval a co si budeme lhát, zneužíval." - stát financoval údržbu a mzdy kleriků, které v podstatě k ničemu nepotřeboval.
3. "Je zajímavé, že když šlo o převedení státního majetku do soukromých rukou v dobách divoké privatizace pana Klause, tak se nikdo moc nežiníroval. Ale jak jsou to restituce tak je oheň na střeše." To je nějaký argument? Třeba si lidi díky médiím neuvědomovali o co kráčí a tady se jim už otevřely oči, o jakou hru jde. Doba pokročila a lidi se již jen tak nenechají ....
4. "Nelze mít stát, který se tváří jako sekulární a přitom má kněze jako státní zaměstnance." Správně - okamžitě odstřihnout ať si své spolky i kněze financují v plné výši církve sami. Stát pouze to, co ve prospěch většiny od církví potřebuje. Je to věc vzájemné dohody. Církev srovnoprávnit s ostatními s.r. a spolky ve státě ve všech ohledech. Tím se ušetří prostředky na důležitější věci.
5. " Na restituce není právní nárok, ale je mravní povinnost." Ani jedno ani druhé. Církev je stejná totalitní organizace jako KS.
31. 05. 2013 | 17:20

Scarabeus napsal(a):

Pepa Řepa:

Církve jsou jediný druh restituentů, který dostává restituci i ve finanční podobě.

Restituci dostávají i církve, kterým komunisti nic neukradli.

Jediná církev, která se církevní restituce, jakožto nemravné záležitosti, vzdala, jsou baptisté.

Když někdo od státu dostane pár tisíc na přežití, tak je, podle Vás, parazit. Když církve, hlavně Vaše katolická církev, dostane desítky miliard, tak to je, podle Vás, v pořádku.

Prý nejsou, a hlavně nebudou, peníze na důchody, ale na desítky miliard pro církve katolík Kalousek našel. Kalousek bude patrně vyhlášen za svatého, protože učinil zázrak, našel desítky miliard pro církve(hlavně pro to svoji) ve státě, který nemá peníze už ani na důchody, takže musí(!) udělat důchodovou reformu, což v překladu znamená - důchody, hlavně do budoucna, snížit, a zvyšovat věk odchodu do důchodu, aby se co nejméně lidí důchodu dožilo, a pokud se jej dožijí, tak aby jej nepobírali moc dlouho.
31. 05. 2013 | 22:19

Scarabeus napsal(a):

Vzpomínáte na předvolební klip "Přemluv bábu"?
https://www.youtube.com/watch?v=Hs5tgiOQXxw
31. 05. 2013 | 22:25

Scarabeus napsal(a):

Zuzana Peppett:

"majetek církví byl vyvlastněn i před únorem 1948"

I jiným byl majetek vyvlastněn před únorem 1948, ale ti nedostali a nedostanou NIC!

Nejsprostější je, že také židům byl majetek vyvlastněn před únorem 1948, a to nacisty. Pokud náhodou žid přežil genocidu židů v nacistických koncentrácích, a dožil se demokracie, tak mu NIC vráceno nebylo a nebude.
31. 05. 2013 | 22:42

zemedelec napsal(a):

Pro Scarabeus.
Jak proběhli restituce dříve,tak určitě dostali majetek i židé.
Právě ještě nikdo nezmínil,židovská víra dostane 18mld. peněžitých náhrad a vůbec se neví kolik dostane nemovitého majetku.Proto i ty tajnosti kolem nemovitého majetku.
Tak nejen i židovského majetku může být prolomena ona hranice roku 1948.O to právě jde,aby se tato skupina dostala k majetku,proto i ÚS složený ze židů,tento zákon neodmítne.
Dobré ráno všem.
01. 06. 2013 | 07:00

Helmuth Taschka napsal(a):

Zuzana Peppett
Pokud osobě A osoba B ukrade majetek a po nějaké době je osobě B ukraden tento majetek osobou C, která v sobě zčásti obsahuje i osoby A, lze samozřejmě požadovat, aby byl majetek osobou C /a tedy i osobami A/ vrácen osobě B, ale nelze mluvit o čisté krádeži, spíše o vracení nakradeného...než ukradeného.
A už vůbec ne v situaci, kdy je kraden majetek znovu osobám A a to dokonce i těm osobám A, které se ještě nenarodily.

To není spravedlnost, zejména přihlédneme-li k zvýhodňujícímu provedení takového navracení majetku ve vztahu k ostatním restituentům, dále situaci ve které k tomu dochází a v neposlední řadě k tomu, že instituce, které je nakradené předáváno, je institucí , jejíž historická role skončila, ba je spíše kontraproduktivní, parazitní a často dokonce přímo škodí /viz např. islámský svět/.
01. 06. 2013 | 09:03

Kelt napsal(a):

Matrix,
v jedné větě jednoduché "vyprodukovat"dvě hrubé pravopisné chyby- to je české unikum i na pátou třídu obecné školy.
"Ty-ta,byly-byla-stanoviska-capisto?
Nota bene,poslechněte si záznam a neplácejte blbosti.
01. 06. 2013 | 10:02

Viola napsal(a):

No já nevím

Takhle častokrát začínám větu: no já nevím, bylo by lépe, kdybyste si vzal původní nick.
Je zřejmé, že v pluralitní společnosti je třeba všeho i nějakého toho totalitního sdružení, uskupení, společenství nebo církve. Když zanikne církev rozrostou se právě ty různé dělnické strany a různé všelijaké totalitní skupinky pro primitivy.
01. 06. 2013 | 11:35

Viola napsal(a):

hawku

kuř a bude vám podkuřováno, to je něco jiného, než dej a bude ti dáno. Přece to je princip oběti. Ale kdo ví, zda ty restituce budou v tomto duchu, protože zároveň dojde k odluce, tedy my dáme, ale dáno nám nebude, neb budeme odloučeni. Stát dá, ale rozhodně nedostane, dostanou jiní.
01. 06. 2013 | 11:48

Scarabeus napsal(a):

zemedelec:

Psal jsem o jednotlivcích, kterým nebyl, a nebude, vrácen majetek, který byl zabaven nacisty, nikoliv o církvi.

"ÚS složený ze židů"

Co to píšete za nesmysly, Vy jste jeden z těch cvoků, kterým když se někdo nelíbí, vybájí si o něm, že je žid. Mě teď také asi vyhlásíte za žida.
https://www.youtube.com/watch?v=HiCS0rzmMxs
01. 06. 2013 | 14:04

Scarabeus napsal(a):

Viola:

Proti státem uznaným církvím nic nemám, ani proti většině státem neuznaným, ale ať jsou financovány pouze svými příznivci/věřícími, nikoliv státem.

Církví se má týkat i restituce, ale podle stejných pravidel, která platila/platí pro jiné druhy restituentů, např. jiné druhy restituentů nedostaly finanční restituci, např. restituce zemědělců byly např. podle pravidla 'měl/a jste zemědělskou usedlost, tak Vám bude vrácena, ale v tom stavu v jakém se po 41 komunistického "hospodaření" nachází, tzn. dost často ve stavu těsně před zřícením'. Když se na pozemcích zemědělce nacházela/nachází zahrádkářská kolonie, tak zemědělci vydána nebyla, měl pouze právo zažádat o náhradní pozemky(srovnatelné velikosti), které patří státu, a zároveň nezastavěné a neblokované(např. schváleným plánem na výstavbu silnice), někde jinde.
01. 06. 2013 | 14:36

gabriela napsal(a):

http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/pozvanka-protestni-shromazdeni-pred-ustavnim-soudem.html

***************************************************************

Škoda, že nežiju na Moravě, na 100% bych dorazila...
No uvidíme, kuknu se na spoje a možná obětuju 1 den dovči ...

Takže pozvánka pro všechny Moraváky: Gou na ÚS, dřív než bude pozdě ...
01. 06. 2013 | 14:40

Viola napsal(a):

Scarabeusi

no to se možná stane předmětem některých soudních pří, jestli k tomu bude mít někdo energii. Ale restitučním zákonem dojde k úplné odluce církví od státu, takže za několik let stát nebude dotovat žádnou církev. A ty peníze, které teď dostanou mají na to, aby dokázaly přežít, protože ateismus docela převládá.
Jen aby se v těch restitucích neobjevili nějaké islamistické, nebo hinduistické náboženství, když mají dostat i církve, které neexistovaly před rokem 1989. Vzhledem k ekumeně bych se skoro už ani nedivila.
01. 06. 2013 | 18:26

Scarabeus napsal(a):

Viola:

Když ateismus převládá, tak proč také ateisté, prostřednictvím státního rozpočtu, mají platit církve?

Dovedete si to představit obráceně, že by zbožní/věřící lidé dávali, přes státní rozpočet, peníze ateistům na jejich ateismus? Ateismus je také, svým způsobem, víra, víra v to, že žádný Bůh nebo bozi neexistují. V demokratickém státě je ústavou zaručena svoboda vyznání, tzn. i ateismu.

Ještě jste nic neslyšela o rovnosti před zákonem? Tzn. i rovnosti náboženství před zákonem.

To nevíte, že nikoho, podle ústavy ČR, není možné diskriminovat na základě víry? Diskriminaci lidí, věřících v islám a hinduismus, ve svém příspěvku nepřímo požadujete.
01. 06. 2013 | 19:09

sub rosa napsal(a):

Autore,
to, že není v naší zemi momentálně síla tento proces restituce zvrátit, je až hrůzostrašné zjištění. Mohu se domýšlet, že za tak velkým nezájmem s tím něco udělat, je získat obrovský měšec na několika frontách. Klidně bych uvěřila tomu, že půlka peněz pofičí do končících stran. Proč mají od vás ještě rok na zabezpečování si svých zákopů z kasy státu. Kterým paradoxně tak pohrdají.
02. 06. 2013 | 14:59

gabriela napsal(a):

Omlouvám se za příslib účasti na demonstraci řed ÚS. Nezadržela mne doma "pouze" velká voda a možné problémy s veřejnou dopravou, ale i jistá záležitost, kterou je potřeba řešit neodkladně, nejlépe ihned a dnes.
Se všemi účastníky demonstrace se propojím od 12.00 alespoň v duchu a budu se modlit a doufat, že vládní návrh o restitucích v té podobě jaké je, ÚS zákon zruší tak jak stojí a leží.
Jednoduše proto, že restituční zákon je po právnické stránce vadný, nedotažený, ale hlavně vysoce amorální a neústavní, příčící se demokratickému ústavnímu právu rovnosti všech občanů před zákonem.
Takže brňáci a lidičky z okolí. Držte se a dejte o sobě vědět, protože budete protestovat za 80% lidí, kteří tento restituční zákon považují za krádež století za bílého dne, a kteří z různých důvodů nemohou podniknout tak dalekou, ale možná i finančně náročnou cestu ...
****************************************************************

Občanská hnutí Ne základnám, Hnutí za Přímou Demokracii (HzPD), Nezávislá média a paní Lenka Procházková pořádají v pondělí dne 3.6.2013 ve 12:00 hod. protestní shromáždění občanů před Ústavním soudem v Brně na Joštově ulici č. 8.

Jistě je Vám známo, že v pondělí od 16:00 hod. bude Ústavní soud rozhodovat o ústavní stížnosti poslanců a senátorů, kterým byla odepřena možnost uplatnit svá stanoviska proti zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi při jednání poslanecké sněmovny... Celý text zde :
http://www.hzpd.cz/protest-pred-ustavnim-soudem/
03. 06. 2013 | 11:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy