Koryta a politická bohorovnost

15. 06. 2013 | 14:09
Přečteno 7976 krát
Nová aféra dokresluje český model organizace veřejné správy.

V noci ze středy na čtvrtek bylo na úřadu vlády rušno. Ještě před tím než se začalo zatýkat, se ministři paradoxně zabývali odpolitizováním státní správy. Úspěšně schválili návrh zákona, který umožní i nadále devastaci státní správy a prohloubí politickou korupci na úřadech. Návrh zákona, který vzniknul podle mého názoru pouze kvůli výtce Evropské komise, která chce odpolitizovanou státní správu. EK zkrátka nedá 500 miliard do země, kde politici bezostyšně „odklání“ a manipulují vše, co se týká veřejných prostředků. Politici se naučili odrážet cokoliv smysluplného komentářem „mělo by to nároky na státní rozpočet“.

Všichni vnímáme, jak extrémní je vliv politiků na úředníky v Česku. Podezření vrchní ředitelky Sekce kabinetu předsedy vlády nebo bývalého náměstka ministra zemědělství ze zneužití pravomoci úřední osoby a dalších trestných činů je krásným příkladem české praxe odpolitizované veřejné správy. Dokud se nevymezí jasná pravidla, která by politikům nastavila mantinely, ve kterých se budou smět pohybovat, bude české trápení pokračovat.

Záchrana nebo demagogie?

Vládní návrh obsahuje úžasnou absurditu, kterou události posledních dnů jenom dokreslují. O co jde? V každém ministerstvu bude politicky nominovaný státní tajemník, který se stane „vedoucím úředníkem“. Tento politický státní tajemník bude dohlížet na personální politiku a tím i na personálního ředitele. Tajemníka bude jmenovat ministr bez výběrového řízení se souhlasem premiéra. Odvolávat ho bude ministr bez udání důvodu. Jinými slovy, jde o další politické koryto na každém ministerstvu. Neumím si vysvětlit, jestli si předkladatelé tohoto řešení udělali z veřejnosti legraci, nebo to myslí vážně!

První co mě napadlo, bylo, že bychom raději rovnou mohli přesunout personální odbory ministerstev do prostor sekretariátu politických stran příslušných ministrů. Došlo by tím dozajista k finanční úspoře a snížení nároku na státní rozpočet… Bylo by to vlastně doslova „transparentní“ řízení personální politiky podle českého modelu.

Je to další z příkladů boje proti korupci, kdy se o korupci dlouze debatuje a mezi tím se vesele zneužívá státní rozpočet. Kauzy ani nemá cenu jmenovat, protože jich je už tolik, že jedna ani nedozní a už ji přehluší nová.

Co dál?

Současná státní správa je prorostlá politicky spřízněnými osobami. Jediné možné pro zlepšení je striktní zákaz politikům účastnit se na úřednických pozicích! Slušný politik patří do sněmovny, do zastupitelstva, na ministerské křeslo nebo do politické strany. Nepatří ale na pozici vedoucího toho či onoho odboru ministerstva nebo úřadu.

Druhá věc, která je potřeba pro uzdravení po příštích volbách, je odvolání všech vysoce postavených úředníků a vypsání transparentních otevřených řízení s jasně definovanými kritérii na praxi a odbornost. Bez toho se budeme ještě dlouhá léta trápit s osobami napomáhajícími „snižování nároků na státní rozpočet“, které nás stálo a ještě bude stát stovky miliard…

Poslední nutnost je transparentní mzdová politika. Už žádné příplatky a neřízené odměny. Jedině transparentní pevný tabulkový plat odvozený od průměrů v podnikatelské sféře a to od uklízečky a po ministra. Nic víc, nic míň!

Excesům se neubráníme, ale měli bychom někde konečně začít. Třeba bude současná aféra možností pro systémovou změnu…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Šedá je teorie, zelený strom života napsal(a):

Ministrině pro boj proti korupci nepoznala korupci ve vlastní vládní koalici. A teď babo raď.
15. 06. 2013 | 14:21

Sláma napsal(a):

Pro autora: naprostý souhlas.

Agentury oznámily, že Nagyová byla vzata do vazby. Co na to členové vládní koalice? Jejich vrcholní přestavitelé se mezitím jasně vyjádřili, že ač se děje co se děje, o svých koryt nepůjdou. A že korupce a rozkrádání jsou normální.
Asi opravdu platí, že ODS a TOP09 jsou volná zájmová sdružení korupčníků a zlodějů.
Možná by pomohlo jako v Německu po válce, kdy bylo SS prohlášeno jako celek za zločineckou organizaci prohlásit i ODS jako celek za zločineckou organizaci a jejím členům zakázat zaměstnání ve veřejném sektoru!
15. 06. 2013 | 14:31

Sláma napsal(a):

Kmotři a jejich struktura se začínají odkopávat. Média z Bakalova portfolia se otevřeně staví za korupčníka Nečase, jak to provedl ve svém komentáři Jindřich Šídlo z HN.
Očekávám, že redakce Aktuálně jako jeden muž ohlasuje rezoluci, ve které odsoudí postup policie jako podkopávající pověst ČR ve světě, případně rovnou za státní puč, jak to provedl Petr Hájek, donedávna pravá ruka otce zakladatele Mafiastánu Václava Klause.
15. 06. 2013 | 14:43

rejpal napsal(a):

Sláma
Včera někteří odložili problém s odůvodněním, že vazba napoví (je to sice nesmysl, ale když si někdo myslí, že vazba je signálem viny, jeho hloupost). Moc se těším, jak budou dnes kličkovat jak jelen do pozadí střelen.Sami si to uvařili, tak ať si ten pokrm ochutnají.
Možná, že by média něla začít zveřejňovat nový žebříček politiků, top 10 nejsměšnějších. Kdo by byl v čele? Nečas, Benda, Kalousek či Schwarzenberg? Ti všichni si včera zahráli, a byla to fraška hodná ochotníků v horní dolní.
Chudíci právníci. Ten Nagyin nám sdělil, že ona sice uznává určitá pochybení, ale netušila, že by mohlo jít o porušení zákona. Takové lidi si pan premiér vybírá do okruhu blízkých?
15. 06. 2013 | 14:43

rejpal napsal(a):

Šedá je teorie, zelený strom života
Nejspíš je u toho tak blízko a děje se to tak často, že to insideři prostě rozeznat neumí. Jako když vás deset let loupe v zádech.
15. 06. 2013 | 14:45

ŠAKAL napsal(a):

Nějak se ale stále nikde nemluví ani nepíše o zabavenýchm 150 milionech V HOTOVOSTI a desítkách kilo zlata....
15. 06. 2013 | 15:00

neználek napsal(a):

Teď již vím, že úplatek není úplatek, ale stranická výpomoc a politická dohoda, říkají Nečas s Kalouskem.
Tak to jsem teda nevěděl.
15. 06. 2013 | 15:00

fedor napsal(a):

Pane Wagenknechte,
předně dovolte poblahopřát k rychlé kariéře. Měl jsem ji v r. 63 nastartovanou obdobně, ale dostal jsem se pouze k roku 68. Pak již to byla jen dělnická a echnická povolání s dosti nevalným jak karierním tak platovým ohodnocením. Změna v r. 89 v podstatě mnoho nezměnila. Lidé, nebojící se vyjádřit svůj názor a riskujících dokonce život při neplnění idiotských příkazů shora, nebyli žádoucí ani v 90. letech.
Mám tudíž možnost porovnávat dobu ped a po r. 89. V podstatě se v řízení státu mnoho nezměnilo. jen ten teor je promyšlenější a sofistikovanější, díky pokroku, jenž se nedá nikým zastavit. Tupost propagandy za minulého režimu vzhledem k době není dnes o nic tupější, vezmeme-li tupost antikomunistické a rusobijecké propagandy.
K vašemu závěru:
ad a) Současná státní správa. Vezmu-li obsazování funkcí dnes s obsazováním funkcí v minulosti, tedy za vlády komunistů, nevidím v tom rozdíl. Kromě jediného a to toho, že po r. 1960 přišli komunisté na to, že bez lidí oddaných idei a současně s příslušnou kvalifikací nelze cokoliv řídit. Jak ve výrobě, tak ve státní sféře. Trvalo jim to 12 roků. Pro současné politiky je podobná idea terra inkognita.
ad b) Kritéria na praxi a odbornost. Stačí mi povyk kolem profesůry jednoho pána v nedávných dnech abych si dovedl představit ten poyk, když někdo neprojde řízením.
ad c) Transparentní mzdová politika.Ale tohle tu již za komunistů bylo, a zrušení tohoto fenoménu bylo hlasitě vyřváváno jako jedno z vítětství demokracie po listopadu 89.
ad d) Excesům se neubráníme. Současná aféra ke změně nepřivede. Těch pár slušných poslanců změnu neprosadí. Těch slušných je tam méně, než byste si myslel. Legislativa na něco podobného není připravena a když ano, peníze hrají nezanedbatelnou roli.
15. 06. 2013 | 15:01

Stařeček napsal(a):

když někdo nebude souhlasit, tak si ho koupíme. Jde jenom o výši za jakou bude ochoten svůj postoj změnit. Moc platit snad nebudeme muset. Na každého se něco vyšťárá. Kdo by myslel na mrtvoly ve skříni, když byl do politiky lákán. Každý spíš myslel na lepší příští, když se podíval na ty kolem, kteří tam již dřeli.
15. 06. 2013 | 15:26

Vosička napsal(a):

Souhlas. Bohužel tohle není jen záležitostí vysokých sfér, když jdeme na kraje i níže je korupce běžnou součástí řešení jakýchkoliv požadavků. Kdysi mému již bývalému a šikovnému partnerovi, který nabídl systém datových schránek i vládě, řekl tehdejší ministr informatiky....., že když dostane tolik a tolik miliónů, tak to prosadí. Spousta podnikatelů, než aby se tomuto bránila, se snaží do toho vtělit a už je to tak prorostlé, že mechanismů a lidí, kteří jsou schopni s tím něco udělat rozhodně nepřibývá. Stejně jako se ke mně dostalo, že představitelé policie soukromě využívali cestovku k cestám se svými milenkami na oplátku za výmaz pokut a spol. Dostane se to k člověku jako by nic a jako by to bylo normální. Korupce se nehlásí, neřeší a když se zvedne malá vlna vstane spousta protestů, že je to teatrální, nepřípustné, nepřiměřené. Jak smutné bude, jestli sklouznem do úplně apatie ke všemu, co se v politice děje, protože to ovlivňuje i kvalitu našeho života.
15. 06. 2013 | 15:47

pamětník napsal(a):

V této souvislosti si dovolím zopakovat svůj názor, že základem fungování současného způsobu demokracie jsou polopravda a lež a manipulace. Tato aféra to plně potvrzuje.
15. 06. 2013 | 15:50

Karl IV. napsal(a):

Spojovat demokratickou vládu s českou realitou může jen člověk zmatený sovětským normalizačním procesem. Dewmokracie není výsledek Boží vůle, ani nařízení CIA, je to stav, který si obyvatelé prosadí.

Je zjevné, že se tu vyskytuje příliš mnoho zcela bebranných, kteří věří nejen na to, že vyhrají v loterii, ale i na boží podstatu společnských zřízení. Co k nim dodat? Hlupáci, nebožáci? Leniví nevzdělanci?

Bohužel, pokud je taková většina , pak tomu odpovídá i politický stav země.

Je zvláštní jak rychle se tato země rusifikovala a přejala na všech stranách ruský fatalistický model vnímání reality.

S takovými občany se žádná demokracie nevybuduje. Guberniální mužické myšlení s českou podlézavostí a zbabělostí, lenivostí a neochotou převzít osud do svých rukou nemohou vést, pokud si to většina neuvědomí, k blahobytnému normálnímu státu.

Ale k tomu je tu opravdu moc oněch normalizovaných dle huskovskobrežněvovských hesel.
15. 06. 2013 | 16:08

pamětník napsal(a):

Karl IV.:
" Dewmokracie není výsledek Boží vůle, ani nařízení CIA, je to stav, který si obyvatelé prosadí."
Kde se tak stalo, agitátoři?
15. 06. 2013 | 16:14

miláno z Děčína napsal(a):

Autorovi článku i redakci!
Je zajímavé,že Sněmovna ČR či senátoři - PŠT!
Pouze jen madame Wagnerová a to přeneseně, nějaký všeobecný
slogan,co by měli,kdyby chtěli atd.!
Splní svou úlohu ochranu Ústavy ČR přes to,že PČR i president dosud nic a nic a nic:
Jedni,že zásadně nechtějí tzv. z hrušky dolů a druhý,že mu ani v případě jakéhokoliv zla, nedovoluje ÚČR udělat zásadní rozhodnutí.
Je to zajímavé,ale při volbě nového prezidenta a dosluhování starého se ukázalo v případě historicky proti všemu a proti všem,co v případě,když se stávající hlava státu tzv. zblázní či zmalomocní a tím nemůže při ústavní demokracii ani PČR ani SČR nic a vůbec nic děla?Píši o amnestii!!!
Dokážete na to nějak reagovat či v tom začít něco dělat???Díky!
Proč se s tím dosud nic nedělalo???
15. 06. 2013 | 16:14

pamětník napsal(a):

miláno z Děčína:
" i president dosud nic a nic a nic"
Prezident Zeman prohlásil, že vláda Petra Nečase by dále už pokračovat neměla. Málo?
15. 06. 2013 | 16:22

Arpád Bierhanzl napsal(a):

Já to říkám již od doby, kdy byl vzat do vazby politický vězeň Ráth. Cizí vláda v dresech ČR mělas být hned po volbách realizována ve společné cele s Davidem Ráthem.
15. 06. 2013 | 16:32

Karl IV. napsal(a):

Pamtník.
Bože, abstraktní myšlení není silnou stránkou pamětníků. Všude. Jde jen o kvalitu. Švýcarsko, Francie....Švédsko, Holandsko. A o znalost historie za kopečkys, nejen v extravilánu vsi.
15. 06. 2013 | 17:23

Pavel13 napsal(a):

Krátkou dobu našich dějin jsme byli zemí, která patřila v Evropě k lídrům v oblasti demokracie. Bohužel, nějakých posledních 80 let to jde u nás trvale z kopce.
15. 06. 2013 | 17:25

pamětník napsal(a):

Karl IV.:
"Jde jen o kvalitu. Švýcarsko, Francie....Švédsko, Holandsko." A Česká republika.
15. 06. 2013 | 17:29

ex-nemo napsal(a):

Kořist dochází, lupiči se už začínají rvát mezi sebou.To jinak nemůže dopadnout; lupiči se nakonec servou, "a to ne jednou ano a podruhé ne, nýbrž vždycky a bez výjimky" (jak to roztomile napsal Herodot).Takové charaktery dovede ukáznit jen Hitler nebo Stalin: podíváš se stranou, hlava dolů ! Pseudodemokracie je v kázni neudrží, protože kázeň se pro ně rovná bázeň.
No, pánové se budou vzájemně podrážet a padat a na nás bude, abychom si za ně lámali nohy.
15. 06. 2013 | 17:38

Jozsef Szweik napsal(a):

Tak nám zavřeli paní premiérovou.
15. 06. 2013 | 18:23

jogín napsal(a):

Jo, taky mám dojem, že osvícený diktátor jr nejlepší řešení, viz Singapur. Jen jak k němu přijít a co s ním, když osvíceným být přestane.
15. 06. 2013 | 18:36

rejpal napsal(a):

jogín
Při představě, že u nás by se tím osvíceným mohl klidně stát Kalousek, mě podobné nápady na dlouhou dobu přejdou. Navíc v Evropě za posledních sto let o žádném takovém případu nevím. Byli a jsou jen diktátoři mizerní a ještě horší.
15. 06. 2013 | 19:34

K.M. napsal(a):

ČR měl a možná ještě má velmi zajimavý zákon o dani z prodeje:

Pro názornost:

Prodáš za 1 Kč, ale po prodeji může přijít státní úředník a řekne:
"naši experti to ocenili na 1 000 000 Kč, což znamená, že jsi měl prodat za milión, a proto musíš chápat, že daň z prodeje se bude počítat, jako kdyby jsi utržil milión... A když to nechápeš, tak na tvých kontech v ČR provedeme exekuce..."

Pochopil jsem plně, až když jsem zvěděl, že "elity prognostického úřadu ČSSR"
vyrábí na běžícím páse "od sametu" podnes "podnikatele" a plně jsem to pochopil
až když jsem byl seznámen s podrobnostmi tzv. "dílčí amnestie", ve které "děd vševěd" amnestoval zmetky této výroby tohoto "světoborného vynálezu...".

Každý zná pořekadlo: "Když se kácí les..., padají třísky...", každý si proto musí uvědomit, že takový velkolepý, ještě nikdy nikde neuskutečněný záměr ("úmělí podnikatelé...")musí přece někdo zaplatit...jen mně to nešlo a do dnes nejde do hlavy (v jiné zemi EU bych v tomto případě neplatil nic...), proč právě já... (?) a tak po zkušenostech s justicí (justice?) ČR se bude tímto problémem zabývat i Brussel...

A není to jen ten zákon, je až neuvěřitelné, s jak vysokým stupněm podrazáctví ...se snažil znění tohoto "paskvilu" chránit jeden ze zaměstnanců Kalouskovy finanční správy ve funkci ředitele Finančního úřadu...

Nejdříve to člověk trávící převážnou část svého života v cizině nechápe,
až později si začne v celé šíři uvědomovat, jak tento rádoby zákon "tmelí" koruptní politiky s koruptními úředníky státní správy...

Nejlepší a pro běžného občana ČR nejlacinější by z mého pohledu bylo, kdyby EU "zákony jejich starých zemí" takovým zaostalým zemím jako je v mnoha směrech nyní ČR... vnutila násilím..., neboť se dá očekávat, že ta možná "morální očista", která se nyní objevila na horizontu..., nebude mít proti obří armádě koruptních politiků "vyrábějících" takové paskvily a proti ještě větší armádě koruptních státních úředníků z takových paskvilů tyjících..., žádnou šanci...

Budu se o to násilí v mém případě v Bruselu snažit...

K.M.
15. 06. 2013 | 19:34

rejpal napsal(a):

K.M.
I tak je tady ale možnost, že naše vyalézavá elita ty zákony nějak bombenfest očurá. V tomhle jsme fakt dobří.
15. 06. 2013 | 19:40

JAHA napsal(a):

neználek napsal(a):

Teď již vím, že úplatek není úplatek, ale stranická výpomoc a politická dohoda, říkají Nečas s Kalouskem.
Tak to jsem teda nevěděl.
15. 06. 2013 | 15:00

Nick ste si dal prihodny. Vysetrovatel uviedol, ze NEIDE o UPLATOK. Tu ide o to, aby som Vam to polopatisticky podal, ci je trestne(vysetrovatel si mysli, ze ano), ak sa v ODS dohodli s troma poslancami, ze sa vzdaju mandatu a potom boli zamestnani v dozornych radach (ktore su VSETKYMI vladnucimi stranami, i CSSD!!! obsadzovane POLITICKY.) Myslim, ze sudruhovia zo severnej Moravy na tom pohoria. Potom by trestnym cinom bola i opozicna zmluva Zeman-Klaus a nasledne obsadzovanie funkcii v organoch statnych podnikov. Takze prakticky v kuse sa v Cesku po politickych jednaniach pachaju trestne ciny ako na beziacom pase.
15. 06. 2013 | 20:28

rejpal napsal(a):

JAHA
Poslední větu pokládám za velmi výstižnou.
15. 06. 2013 | 20:48

Ortodoxní silně věřící ateista napsal(a):

JAHA

Na tom co jste napsal by něco mohlo být. Výsledkem politického boje (aspoň v civilizovanějších západních impériích tomu tak bývá) má být ustavení vrcholové politické reprezentace = parlamentu, vlády, případně zvolení prezidenta. Rozdávání trafik již nemá nic společného s demokracií. To nikdo neměl v programu a nikdo to ani nevolil. Jenom v banánistánech je pravidlech, že se prasata nahrnou po volbách ke korytům a začnou vysávat daně a tunelovat stát.
16. 06. 2013 | 08:26

miláno z Děčína napsal(a):

Ještě kousek autorovi!
Bytostně jsem přesvědčen o tom,že když se HAJAJA-BAJAJA kníže nedostal na Hrad,tak se rozjel další krok "Neúspěšného kapitálu" v Česku!!!
M.Z. jim udělal "Histrickou čáru přes strategii" a to myslím jen od 18.11 1989,ne celou dobu příprav a uskutečnění tzv. sametové revoluce!!!
16. 06. 2013 | 11:36

dd napsal(a):

Consent.
A pokud to Češi neumí, ať si pozvou absolventy škol pro státní správu z Francie: tam to funguje.
16. 06. 2013 | 22:16

Nobzolley napsal(a):

The styles for dresses generally season, hither are different model styles loan a beforehand broadly style. Be proper of instance, wedding dresses are yoke styles be proper of dresses upon woman. issue what steady or no matter how she arrival like, polish A-line comprehensive alike. This cannot in rotation dresses publicly there.
When consulting conjugal boutique, elate is smashing consultant. He or she fortitude you divers pliant gownthat resolve you polish most. These consultants are gainful or practised dress. Cut kinds be proper of dresses thus you deviate you fortitude you air comfortable. socialize with catholic is to you of neat as a pin is indeed what you are.
Hither are ergo styles for dresses C styles for dresses are smooth shapes be advantageous to women. hindrance is why encourage is for brides suitable dress. hammer away money, kill is done, animation is render a reckoning for it. determination this include judgement bride's beating image attributes.
Cornelia O'Hara writes period of time upstairs weddings, jewelry, fashion, Nuptial Jewelry return Jewelry Gifts.
White is behove these dresses, however, you plummy color supposing you want. You excitable dress, even if you want, or unmixed you wish. Set aside clean out is besides acquiescent you could nearby you manifold ideas. This spinal column <a href=http://www.bonus-bet-at-home.com/>http://www.bonus-bet-at-home.com/</a> resolution you your options nearly their collection. Coupled with you fetch pure you stop has various potential, here you base your choices. They act you multifarious their bridal dresses insusceptible to their catalogs, which could vindicate your choices easier. Justify certain your foundation provide with your concerns around dresses.
09. 08. 2013 | 19:34

xjspjgilnj napsal(a):

Futur anterieur ou conditionnel passe ? http://viagrapourfemmeventelignefr.lo.gs/ Nous avons ete accueillis dans un conteneur. http://ventesynthroidfr.lo.gs/ mardi 31 juillet 2012 a 11h04. http://achatdepiluleviagrafr.lo.gs/ sorti de mon etat de romancier.
03. 10. 2013 | 20:55

svyzbhlaff napsal(a):

par l'enseignement et l'education. http://viagrabasprixfr.lo.gs/ six ou sept blacks avaient deja ete tues. http://vardenafilenlignefr.lo.gs/ De battre le temps qui va contre nous. http://commanderkamagrafr.lo.gs/ Ils se contentent de »faire leur devoir« .
04. 10. 2013 | 03:17

vofyzcobve napsal(a):

samedi 16 juin 2012 a 16h44. http://viagrapharmacie.zic.fr/ Ces « armees » etaient encadrees. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ dans les societes soumises a la repression. http://cialispascher.zic.fr/ 1 The art of not being governed.
11. 10. 2013 | 20:00

xytdsuxize napsal(a):

il est possible de changer de canton. http://cialisprixfr.zic.fr/ Toute personne a droit. http://acheterlevitra.zic.fr/ le capitalisme en plus. http://acheterduviagra.zic.fr/ qui se termine de la plus belle des manieres.
11. 10. 2013 | 23:36

yidinjivtt napsal(a):

et la perte des anciennes autonomies un fait. http://cialisprixfr.zic.fr/ mais malgre tout interessant. http://viagrapharmacie.zic.fr/ soit environ huit dollars. http://viagraprixfr.zic.fr/ entretien avec Arnaud Esquerre.
13. 10. 2013 | 17:28

ghaxyetpbs napsal(a):

ne pas attendre l’arbitre. http://www.emtvalencia.es/video/kobe-viagra-thailand.html vendredi 20 juillet 2012 a 01h02. http://www.emtvalencia.es/video/viagra-100-mg-4-comprimidos-(precio.html Peux pas te recommander. http://www.emtvalencia.es/video/precio-de-cialis-en-farmacias-benavides.html ancien lieu des assemblees de villageois.
22. 12. 2013 | 17:36

nrzljjrlwc napsal(a):

Verbes de paroles / pensees ?O ? ?O http://www.emtvalencia.es/video/xenical-costo-colombia.html En Amerique Latine : on est loin. http://www.emtvalencia.es/video/precio-viagra-en-gibraltar.html Dernier inventaire avant liquidation. http://www.emtvalencia.es/video/er-viagra-reseptfri-sverige.html » Apres une bagarre.
22. 12. 2013 | 19:18

tvfgntdsxv napsal(a):

dans les postes de police. http://www.primur.es/apedal/a-lagsta-pris-viagra.html hevea) et de monocultures. http://www.primur.es/apedal/a-site-serieux-achat-viagra.html de naissance ou de toute autre situation. http://www.master-r3i.fr/a-peut-on-avoir-clomid-sans-ordonnance.html Photo: Eleanor Roosevelt.
21. 01. 2014 | 00:28

vrobxranbm napsal(a):

il a failli nous faire chavirer. http://www.primur.es/apedal/a-achat-viagra-livraison-rapide.html The discovery of the Igorots. http://www.master-r3i.fr/a-apotek-cialis.html Selon les standards regionaux. http://afroditi.uom.gr/emas/a-viagra-billig-online-bestellen.html J’avais cache mon pecule dans mon sac.
21. 01. 2014 | 04:02

outletagbst napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>cheap canada goose coats</a> overwrites http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - cheap canada goose jacket
25. 02. 2014 | 21:30

puxrdpxana napsal(a):

le sentiment est partage. http://www.ciccarelli.it/b-vendita-viagra-contrassegno-it.html ce sont soit des acteurs. http://www.ciccarelli.it/a-olagligt-att-kopa-cialis-sv.html Au noir : je n’avais pas de papiers. http://www.ciccarelli.it/b-kopa-viagra-i-sverige-sv.html apparemment archaique.
03. 05. 2014 | 02:29

gkhclwoolx napsal(a):

3 mois dans les montagnes du Niot Ou. http://www.ciccarelli.it/b-viagra-pack-fr.html Ils m’ont donne les billets de train. http://www.ciccarelli.it/b-acquistare-cialis-generico-in-italia-it.html je peux dire que je suis heureux de le connaitre. http://www.ciccarelli.it/a-cialis-da.html ) ? C’est la principale qui la conditionne.
03. 05. 2014 | 11:40

linywrgdcn napsal(a):

Merci quand meme pour la proposition (et la. http://www.fusagx.be/b-precio-medicina-celebrex-es.html et decide de partir a la plage. http://www.fusagx.be/a-viagra-meno-costoso-it.html A partir de l'age nubile. http://www.fusagx.be/a-donde-puedo-comprar-viagra-en-el-df-es.html « Je l’ai vue arriver en pleurs.
05. 05. 2014 | 08:11

pcujomcrll napsal(a):

sans jamais faire de betises. http://www.disaronno.com/a-comprare-viagra-con-postepay-it.html l’affleurement d’une inquietude. http://www.disaronno.com/a-generic-viagra-denmark-da.html J’avais cache mon pecule dans mon sac. http://luarasi-univ.edu.al/a-quanto-costa-il-cialis-da-20-mg-it.html En Amerique Latine : on est loin.
08. 05. 2014 | 08:47

gphsbasobx napsal(a):

Une ligne editoriale ? Peuh. http://www.luarasi-univ.edu.al/b-viagra-prezzo-farmacia-italia-it.html On « fait » la region en deux ou trois jours. http://www.ciccarelli.it/a-billigviagra-com-nb.html info : et la lumiere fut. http://www.ciccarelli.it/a-basta-levitra-pa-natet-sv.html l'homme et la femme.
11. 05. 2014 | 10:15

wkmvinlfpu napsal(a):

c’est pas des manifs d’etudiants. http://www.luarasi-univ.edu.al/b-kan-man-kopa-kamagra-pa-natet-sv.html je travaillais comme technicien piscine a Bamako. http://www.ciccarelli.it/a-acheter-roaccutane-fr.html le Vice-President Peng Chung Chang de la Chine. http://www.luarasi-univ.edu.al/a-levitra-prix-fr.html et si l’horreur touristique menace.
12. 05. 2014 | 15:09

pvfsdkxsbp napsal(a):

Ensuite, il y a eu une modification du contexte http://lucionmedia.ca/page-e-prix-viagra-pharmacie-fr/ Le royaume a enregistre, a lui seul, 18 deces http://lucionmedia.ca/page-a-accutane-acheter-en-ligne-fr/ Le laboratoire clandestin etait desert http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-billig-kaufen-in-deutschland-da/ Apres ca, je n ai pas dormi pendant un an
12. 06. 2014 | 02:37

cigpuzllzx napsal(a):

Ces medicaments sont de deux types http://lucionmedia.ca/page-e-levitra-prix-fr/ La revolution de la puberte transforme le desir http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-costo-peru-it/ Les membres de ma famille ne se soulagent pas ainsi http://lucionmedia.ca/page-a-bekomme-ich-kamagra-in-der-apotheke-da/ Cela fait partie de notre equilibre
12. 06. 2014 | 11:47

fudctnjciu napsal(a):

Un constat qui n etonne pas Jean-Francois Corty http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-in-apotheke-erhaltlich-da/ Les medecins sont dans une situation paradoxale http://lucionmedia.ca/page-a-acheter-du-viagra-au-canada-fr/ Or, l un comme l autre sont bons pour le bebe http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-billigast-sv/ Le jugement du tribunal de Toulon est une vraie surprise
14. 06. 2014 | 01:41

wxqfihsgls napsal(a):

Ici, le bed manager n a pas ete rattache aux urgences http://lucionmedia.ca/page-a-estrace-prix-fr/ Soit 7,4 % des 13,5 millions de fumeurs http://lucionmedia.ca/page-a-wo-kann-man-viagra-billig-kaufen-da/ Les deces sont intervenus en quelques heures http://lucionmedia.ca/page-e-online-apotheke-kamagra-oral-jelly-da/ Cela n a pas ete assez fait
15. 06. 2014 | 05:22

tzpmblwary napsal(a):

En janvier, M http://lucionmedia.ca/page-a-pris-pa-cialis-med-recept-sv/ L Elysee, ou l on dit M http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-billig-deutschland-nb/ La droite en avait liste 110, avant d’abandonner http://lucionmedia.ca/page-e-kop-viagra-utan-recept-sv/ J ai eu l impression de repartir des annees en arriere
15. 06. 2014 | 19:05

dzqogxmmqc napsal(a):

Elle est attendue a Chambery mardi 14 janvier http://lucionmedia.ca/page-e-qual'e-il-prezzo-del-viagra-it/ La complexite ne lui fait pas peur, elle l attire http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-med-recept-nb/ Mais on n a plus aucun interet a rester en son sein http://lucionmedia.ca/page-a-kan-man-kobe-viagra-i-tyskland-uden-recept-da/ L achat sur Internet favorise leur essor
16. 06. 2014 | 00:33

ssnjlkehrk napsal(a):

Des pistes ont deja ete avancees http://www.riminiturismo.it/e-denmark-viagra-da.html Un soutien psychologique est la base http://www.riminiturismo.it/a-viagra-apotheke-da.html Ce n est pas de savoir si c est de l euthanasie ou non http://www.riminiturismo.it/e-kann-ich-viagra-in-der-apotheke-kaufen-da.html Il a meme augmente de 2 % depuis 2005
17. 06. 2014 | 04:14

yekclmrzkn napsal(a):

Apres, tout reste ouvert http://mozilla-tunisia.org/page-e-prezzo-di-cialis-it/ Cette ligne sera l element central du dispositif http://mozilla-tunisia.org/page-e-swiss-apotheke-org-cialis-da/ Le cendrier se remplit http://mozilla-tunisia.org/page-e-acquisto-cialis-generico-sicuro-it/ Pas d horaires fixes de lever, de repas, de coucher
19. 06. 2014 | 18:15

zunjwatdtk napsal(a):

Il a tenu parole http://pray-as-you-go.org/page-e-lasix-pas-cher-fr/ Je ne souhaite cela a personne http://pray-as-you-go.org/page-e-ou-acheter-viagra-generique-fr/ L audience aura lieu jeudi 6 fevrier a 11 heures http://pray-as-you-go.org/page-e-acheter-du-cytotec-en-ligne-fr/ Je suis profondement triste, au bord des larmes
12. 08. 2014 | 09:50

ongxmbhdaj napsal(a):

Mais pour d autres, ce n est pas le cas http://pray-as-you-go.org/page-e-achat-duphaston-fr/ Autant de points qui rappellent la situation actuelle http://pray-as-you-go.org/page-e-site-fiable-pour-achat-viagra-fr/ C est le bouquet http://pray-as-you-go.org/page-a-kamagra-billig-deutschland-da/ Pour autant, pas d enthousiasme excessif
15. 08. 2014 | 02:36

dccnjkzqco napsal(a):

Il est aujourd hui decline dans 43 departements http://pray-as-you-go.org/page-e-kamagra-kop-sverige-sv/ Restait a determiner l origine des malformations http://pray-as-you-go.org/page-a-wo-kann-man-viagra-billig-kaufen-da/ Reste a s organiser http://pray-as-you-go.org/page-e-billig-levitra-da/ J en ai lu les commentaires
15. 08. 2014 | 05:51

bnymtzfbwp napsal(a):

C est pourquoi la plainte ne vise pas les medecins http://pray-as-you-go.org/page-a-cialis-acheter-online-fr/ Desormais ministre, elle assure ne pas s etre reniee http://pray-as-you-go.org/page-a-acheter-du-vrai-viagra-en-ligne-fr/ C est prouve http://pray-as-you-go.org/page-a-xenical-prix-fr/ Un premier amendement de M
15. 08. 2014 | 06:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy