20ti letý puberťák nebo oáza ?

12. 11. 2009 | 12:15
Přečteno 5473 krát
Po 20ti letech od „S“ revoluce žijeme v zemi, kde životní úroveň je nejlepší ze všech zemí střední a východní Evropy, můžeme svobodně „dýchat“, vyjadřovat své názory, uplatňovat tvůrčí schopnosti, máme-li jaké. Z tohoto pohledu zdá se, žijeme v takové oáze. V naší oáze se za ta léta urodilo spousty nových plodů lidského soužení, v podobě myšlenek a skutků s esencí svěžího vzdoušku, pod stromem zvaným Česká republika, a teď nám tu kvetou. Pokud v naší oáze i v budoucnu vyroste něco kloudného nebude to výsledkem nějakého vykolejení logiky. Ale o to právě jde. Nešlapeme si sami po té naší svobodě a demokracii?

Žijeme v oáze klidu, někdy mám pocit, že až ve stavu určité letargie. Této letargii ale předcházela ona Václavem Havlem kdysi pojmenovaná „blbá nálada“. A co bude následovat? Toť otázka. Jisté je, že to záleží jen na nás! Vedle toho dobrého, co se tu urodilo nám tu kvete korupce, klientelismus a za ta léta nám tu vzniklo pár dalších závažných koulí, které si taháme za nohu, mnohdy o tom ani nevíme.

V důsledku nekompetentního řešení sociálních problémů tu vznikají celé oblasti extrémní lokální chudoby, na spravedlnost dohlíží justiční mafie, média aby se uživila ze dvou zpráv k publikaci si vyberou tu horší (dobré zprávy nejsou prodejné – v Polsku nedávno zkrachovala soukromá TV, která byla postavena na pozitivních zprávách...), no a my se začínáme klonit k tomu, co tu bylo již za normalizace. V důsledku toho, že dobrých zpráv je čím dál tím méně, alespoň dáváme těm horším švejkovsky úsměvná hesla a mnozí se zabalili do ulity a čekají, že všechny společenské problémy vyřeší někdo jiný, ale kdo ? To je jako čekat až „naprší a uschne“. Mají to být lidé?, z nichž někteří si koupili zvolení do PS PČR, někteří nechodili nikdy do regulérní práce, příslušníci jednotky, která je chloubou naší armády nosí na přilbách znaky SS, v učebnicích dějepisu se opět zapomíná na ožehavá témata naší minulosti, a takhle bych mohla pokračovat, ten výčet by byl hodně dlouhý. Kdo tedy ?

Politické strany vytvářejí témata moci, aby si „měly kde hrát“, místo aby problémy řešily, vyhledávají důvody, proč to nejde a nás si berou jako rukojmí. Nedávno jsem na jedné debatě byla svědkem pojmenování celkového stavu a situace, v jaké se nacházíme, jako bismarckizace společnosti. Nástroje politické moci a vládnutí byly u nás po revoluci z důvodu předejití populismu, nastaveny tak, že dnes jsme jen přihlížejícími svědky toho, že každý politik se za své skutky zodpovídá především své straně a nikoli voličům. Na kandidátky se nasazují lidé loajální k vedení politických stran a nikoli na základě výsledků u voličů. Pak tu máme ještě jednoho, který se zodpovídá jen vlastnímu svědomí, toho vynechávám, to by bylo na samostatnou kapitolu.

Z tohoto pohledu nežijeme v žádné oáze, začíná tu být pěkně dusno. Myslím, že jsme se té svobodě a demokracii ještě nenaučili. Po dvaceti letech je naše společné soužití z mého pohledu teprve v jakési pubertě. Ach ta puberta. Dalo by se říci: „Ták a je to tady !“. Puberta je období, kdy i přes dobrý základ a kořen může dojít k vykolejení logiky. Klíčové je pochopení vlastní osobní odpovědnosti. Až tohle se naučíme, třeba se potom i ta Sv. Anežka česká najde..., tak neztrácejme naději! Jak známo, puberta se musí prožít, odžít a tak zase není třeba zoufat, jde o veskrze přirozený proces! Nejde sice „zneškodnit“, žije si v puberťákovi svým vlastním životem. Trocha průvanu by podle mého neuškodila, ale nenechme se otrávit, nebo vytočit, a neházejme „flintu do žita“, můžeme alespoň vlastními skutky toho našeho puberťáka podporovat a milovat a ono se nám to vrátí...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

David napsal(a):

Materiálně jsme na tom pochopitelně lépe. Nejezdíme na trakaři, ale jezdíme pěknými auty.

Po stránce mravní je to však naprostá katastrofa.

Že se to zlepší příchodem nové generace je mylné - (nejedná se o žádnou pubertu). Staří darebáci předávají své "zkušenosti" těm mladým a ti pak společně drží svou moc nad těmi slušnějšími.

Takto to fungovalo v minulosti a s velkou pravděpodobností to tak půjde až do konce světa.
12. 11. 2009 | 12:40

Jirka napsal(a):

Vážená paní Zahálková. V té pubertě jsou hlavně naše politické strany a bude jim to trvat ještě hodně dlouho. Zatím bych doporučil nechat vládnout vládu úředníků, třeba tu, kterou máme teď, i když i tu vybírali strany. Fišer jasně ukazuje, že to jde. Stranám bych pro příštích deset let nechal stejné pravomoci jako mají třeba zahrádkáři, nebo chovatelé holubů.A to se bojím, že jim křivdím, protože zahrádkáři i chovatelé jsou užitečnější.
Až se strany naučí něco o vládnutí, o morálce a slušném chování, ať se pokusí jestli o jejich služby někdo budce stát. O to co nám vnucují teď, nikdo nestojí.
12. 11. 2009 | 12:50

Jirka napsal(a):

Pardon: vybíraly strany
12. 11. 2009 | 12:56

Ládik napsal(a):

Oáza klidu začíná místem, kde zabočím ze silnice na lesní cestu a jedu domů. Zpět do svinstva vyjíždím, jen když mě okolnosti přinutí - naštěstí pořád méně. Nezávislost na státu byla vždy mou prvotní snahou.
Ať se tam vraždí, krade, podvádí (s požehnáním státu), mi je to jedno. Hosty vítám.
12. 11. 2009 | 12:57

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, furt, celý život se mi jacísí kdosíci snaží namluvit, že jsem v podstatě nedospělý a mravně někde jinde atd, adt. Furt a neustále jakési soužky zvedají prstíky vždy připraveny mudrovat o tom, o čem se mudruje, když zrovna není do čeho píchnout, skoro dvatisíce let. Co teda jiného umíte kucí a holky než nás neustále umravňovat....
PS Co jinak ještě umíte ?

JAK JSEM SE OBEŠEL

Říkali mi
chápeme tě
ale je taky třeba
abys ty
chápal
nás

Pochopil jsem
a začal se zdokonalovat
po roce jsem konstatoval
že chápu dvakrát tolik
než průměrný
chápající
po dalším roce
třikrát tolik
po dalším čtyřikrát
a tak dále
a tak
dál

Dnes už pochopím skoro
všechno
i ty co mi tenkrát říkali
abych je chápal
chápu je
a oni na mne hledí
vrtí pohledem
a
říkají

Jak si nám to mohl udělat
my tě prostě
n e c h á p e m...

Veselé krizování a bacha na vepřovku...
http://i2.korzik.net/2009-1...
12. 11. 2009 | 13:11

jahrad napsal(a):

řekla bych, že pod tuhle repliku by se podepsalo nejméně 80% národa.Včetně právě těch, kteří vyrážejí do terénu pouze když potřebují "nalovit". Přesně tato macha je přenos z doby, kdy jakékoli dobře míněné angažmá "pro lidi" znamenalo koledovat si o přesdržku.
12. 11. 2009 | 13:13

jahrad napsal(a):

pardon, můj příspěvek patřil Ladíkovi
12. 11. 2009 | 13:14

JC napsal(a):

jahrad,
No jestli jsem vás dobře pochopil, tak jste "vedle". Ve svobodné společnosti nikdo nemůže zakázat Ládíkovi chovat se tak jak popisuje. Ve svobodné společnosti "angažovanost" není na štěstí povinná.
12. 11. 2009 | 13:28

Pavel napsal(a):

Souhlasím s Vámi paní Marcelo, že jsme teprve na začátku. A jestli jsme již v pubertě, tak tady teď bude 10let doopravdy Husto.

Přechod z komunismu na kapitalismus je dlouhodobý proces, protože v mnoha starších hlavičkách je bolševik pořád vně.

Podívejte se na Rusko, s feudálního blahobytu do komunisticko-kapitalistického agresivního stupidního marastu.

Lidi, by se měli nad sebou pořádně zamyslet, co vlastně chtějí od demokracie.

Zatím pro mnoho z nich je vedeno vykutálenou stranickou čtyřkoalicí ODS - ČSSD - KDU - KSČM.

Až tyto strany nebudou někteří z nás obdivovat a volit, bude zde možná lépe.

Vše je na lidech, kteří půjdou příští rok k volbám a dají svůj hlas někomu jinému než jak je to do dnešních dnů zvykem - papalášským vykutálencům z ODS, ČSSD, KDU a KSČM.
12. 11. 2009 | 13:30

jahrad napsal(a):

no jistě, nemůže! A copak zakazuje ? Ne! at žije svoboda!
Drží snad a rozvíjejí společnosti ti, kteří mají (a měli) svou noru či oázu klidu, a tu společnost využívají jen v momentě, kdy potřebují doplnit zásoby? ANO! tak bylo, jest a bude, ne ? A co s tím ? Jen to, že by nás asi mělo zajímat, JAKÝM způsobem to dělají. Nic jiného jsem svým vstupem nemyslela, milý JC...
12. 11. 2009 | 13:35

Marcela Zahalkova napsal(a):

Wbgarden,
zdravim a preji, aby vam vydrzel smysl pro gumor:-)

pane Jirko, ale ta Fisherova vlada nam tu vydrzi jen do jarnich voleb, potom nastoupi Rathove, Paroubkove s komunistama ! a nebo Topolanci s Rapkovymi a Gandalovicema...

Ladik
take bydlim vicemene na samote u lesa kousicek za Prahou, ale nemyslim si, ze voditkem k reseni problemu tehle zeme je, aby jsme si vsichni vyjeli na chatu, zavreli se tam, dali si knedlo vepro zelo, hlt pivicka a mudrovali nad tim, jak jsme nad tim vsim sajrajtem vyzrali.
12. 11. 2009 | 13:36

Jirka napsal(a):

Nikdo Ládíkovi nemůže nařídit aby se choval jinak ale i jeho "oáza" je obklopená zbytkem státu a dřív nebo později mu jí náš milý stát převálcuje. Ale kdyby se takhle chovali všichni, tak máme ještě dneska Rakousko-Uhersko. I když - aspoň by jsme byli v Evropě. Každému by mělo jít o to co se děje za jeho plotem.
12. 11. 2009 | 13:40

Marcela Zahalkova napsal(a):

Zdravim jahrad a Davida, diky za diskusi.
Davide, aklad je v rodine, tam to vsechno zacina...

Pane Pavle, ano, jit k volbam, mate pravdu! To je bohuzel zatim jediny legitimni prostredek, jak zhodnotit svuj, nas hlas. Ale ja bych byla rada, kdyby se konecne s prislusnou vaznosti otevrela debata o tom, ze nas volebni system uz se "prezil"! Po kazdych volbach slysime o tom, jak je nedostacujici, kazde volby od dob oposmlouvy konci patem. Ty nasledujici budou o tomtez, tedy zatim to tak vypada. A tudiz pokud jde o strany stale vybirame jen z pohledu sveho "mensi zlo". Ale nedelejme si iluze, v kazde strane se najdou vykutalenci. A dokud to bude tak, ze volic nebude moci svymi preferencemi nijak ovlivnit nasazeni na kandidatky, politici se budou zodpovidat jen svym "sefum" ve stranach, nic se nezmeni.
12. 11. 2009 | 13:49

Ládik napsal(a):

jahrad:
nevyjíždím "nalovit"; podstatná část práce i prachy mi chodí netem domů. Ve žrádle mám taky jistou míru soběstačnosti. Vyjíždím na domluvená osobní jednání a zábavou. A stavím se u pumpy.
"Nalovit" mě téměř uráží, připomíná to "nachytat". To bych vnímal opačně - "nachytat" se mě snaží téměř každý.
12. 11. 2009 | 14:02

David napsal(a):

Marcela Zahalkova:

souhlasím, ale je to možná ještě složitější. Podle mého názoru je to především neustálý boj dobra se zlem a pravdy se lží. Zatím vždy zlo a lež vyhrávají. Když by se objevil nějaký Kenedy, Gorbačov, Obama, tak když bude moc "otravovat", tak skončí jako bratři Kenedyové.
12. 11. 2009 | 14:05

Marcela Zahalkova napsal(a):

Davide,
to je vec nazoru, o to vitezstvi zla a lzi nad dobrem bychom se mohli prit. Ja si naopak myslim, ze dobro nakonec vzdy zvitezi, jen to dele trva a za ten boj musi clovek vice zaplatit (nemyslim penize...).
12. 11. 2009 | 14:10

JC napsal(a):

jahrad
asi jsem vás tedy plně nepochopil.Jen nevím proč by vás/mě tedy rozhodně ne/ mělo zajímat "jakým způsobem to dělají".
Jirka,
Ve svobodné společnosti se angažovanost nesmí nařizovat ani zakazovat.Nikde není napsáno, že Ládík to mnomentálně vidí jak to vidí a zítra zazaloží novou politickou stranu.Nechme lidem jejich svobodnou volbu a nelezme jim do kuchyně.
12. 11. 2009 | 14:14

David napsal(a):

Marcela Zahalkova:

i když bych po tom, co jsem napsal, mohl vypadat jako pesimista, tak jsem vlastně optimista a taky věřím, že dobro občas zvítězí, ale musíme se každý podle svých možností k tomu přičinit, a to Vy se evidentně snažíte.
12. 11. 2009 | 14:19

Kelt napsal(a):

Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.Všichni ti ,kteří tomu uvěřili/blázni/ se probudili z tohoto snu po rozdělení státního majetku mezi ty,kterým uvedené heslo bylo pro smích a konali.Různí "KOžení"pod státní podporou,Mrázkové,Pitrové,Krejčíři mnoho dalších šikulů,kterým se tzv.nepovedly jejich podnikatelské záměry a vytunelovali investiční fondy,získali milionové a někdy miliardové majetky a jsou za vodou.K těm se řadí i spekulanti s bytovým fondem,kteří mají za to,že nájemníci jsou povini jim platit luxusní auta a dovolené jenom proto,že se jim povedlo koupit za babku obecní majetek.Mimochodem jejich "zásluhou"a příslušných obcí dochází ke koncentraci "nepřízpusobivích"do lokalit viz Janov.Kauza Práv.fak.Plzeň jenom dokresluje morální marasmus naší společnosti jehož základem jsou devadesátá léta kolonizace této země.
12. 11. 2009 | 14:21

Kristýna napsal(a):

Voliči ale nevyužívají dostatečně své možnosti ovlivnit naše politické poměry ve volbách. Buď k volbám vůbec nejdou, nebo volí pořád ty stejné, profláknuté strany. Je nepochopitelné, že jak ODS, tak i ČSSD se těší prakticky stejným preferencím. Ani sebevětší kauza to neovlivní. Přitom by na ně nejvíc platilo, kdyby je voliči nezvolením potrestali. Strany by musely obměnit vedení, změnit politický styl, vést stranickou diskusi apod. Nebojme se změn a volme i ty malé, nové či mimoparlamentní strany, pokud s jejich programem rezonujeme. Dejme jim šanci, ať prokážou, zda umí dělat politiku lépe. A naše ostřílené borce pošleme na trestní lavičku, ať mají dostatek času a klidu na zdravou sebereflexi.
12. 11. 2009 | 14:23

Pepa Řepa napsal(a):

Že by "U Zahálků"?
https://www.youtube.com/watc...
12. 11. 2009 | 14:26

Pepa Řepa napsal(a):

Že by "U Keltů"?
https://www.youtube.com/watc...
12. 11. 2009 | 14:28

Ládik napsal(a):

Než se bavit o "blbé náladě", to mám příjemnější promluvit si z okna se srnama a pokárat psa, že na ně neštěká.
12. 11. 2009 | 14:48

Michal Macek napsal(a):

jeden ten vojak rekl ze vubec nevedel ze je to symbol divize SS,pry se jmenuje Honza a proste se mu libilo hacko se zkrizenymi meci ,tak si ho dal na helmu

tak nevim co je horsi...:)
12. 11. 2009 | 15:00

Jirka napsal(a):

Pro JC.
Postoj Ládíka je mě osobně taky sympatický a snažím se žít co nejvíce jako on. Ale "STÁT" si mne zatím vždycky našel. I Ládíka si najde. Zaplatí daň z komína, protože kouří, určitě bude platit za odpadky - i když žádné nemá bere vodu ze studně a někam jí pouští společně s vodou která mu steče se střechy. Zaplatí vodné a stočné. Jednou mu vyschne penězovod, on vyleze z pelechu a zjistí, že se venku mluví třeba čínsky. Pak veme klacek i on a půjde do města. Ale bude už pozdě.I když budu žít v hlubokém pralese, stát si mne najde.
12. 11. 2009 | 15:08

Eliška II napsal(a):

mně puberťáci nijak nevadí, jsou sice hluční, nechtějí poslouchat dospělé, mají své idoly, které úplně fanaticky zbožňují, často je ale mění, taky bývají citliví na nespravedlnost, vyžadují čestnost, byť sami takoví moc nejsou. Ale stále ještě věří v ideály, a to je na nich fajn.
No uvidíme, třeba z nás ještě něco bude...
12. 11. 2009 | 15:13

JC napsal(a):

Právě listuji zajímavou knihou,
"Vzpomínáte ? Takoví jsme byli.
70. léta."
Autoři :Jitka Škápniková, Jiří Houser, s poznámkami Ivana Hoffmana....
Tak co tu máme:
SLEPICE REKORDMANKY
Ve velkodrůbežárně ve Vejprnicích u Plzně mají v moderně vybaveném zařízení dovezeném z NDR přes 50 000 slepic-údernic. Slepice mají velkou snůšku, o čemž svědčí denní sběr kolem rekordních 35 tisíc vajec. Vejprničtí soudruzi chtějí do konce roku dodat přes 11 milionů vajec a když slepice-údernice ponesou ještě lépe, může to být neuvěřitelných 14 milionů vajec.
(Rudé právo únor 75)

P.S. To byly časy
12. 11. 2009 | 15:24

Marcela Zahalkova napsal(a):

PepoŘepo, vy jste tomu dal korunu. Teď by možná ještě bylo zajimave, kdybyste nam osvetlil, jak je to u "Pepů Řepů":-)
12. 11. 2009 | 15:25

JC napsal(a):

Večerní Praha, z rubriky 24 hodin v Praze :

Módní pánské košile Safari ve světle modré a"jeans" v tmavomodré barvě obdržela prodejna pánské módy GRAND v Havlíčkově ulici.

Čtyři stánky v centru Prahy nabízely obyvatelům města i turistům milé občerstvení v podobě višní dovezených z Maďarska. Po necelé tuně, která byla pro zájemce připravena se doslova jem zaprášilo.

V SSSR se za 24 hodin vyrobí:
165.000 hodinek, 19.000 televizorů, 17.000 chladniček a 5675 motorových vozidel.
12. 11. 2009 | 15:33

Marcela Zahalkova napsal(a):

Davide, diky! Jsem rada, ze lidi, kteri nad tim premysli je vice!

A line se tu nazor, ze "politicke strany" TO vyresi. Jako zaklinadlo. Ale politicke strany neni zadna imagirni jednotka, jsou tam lide...

Bohuzel z diskuse se jen potvrzuje, ze lidi, kteri premysli v duchu "drzet hu.. a krok" je vyhodnejsi a ze co je za jeho plotem se jej netyka. Neco jako, kdyz sousedovi chcipne koza, co na tom, hlavne, ze nechcipla mne!

Kristyno,
ja si myslim, ze jit k volbam je zaklad, ale podle mne uz toto nestaci. Volby, pokud se nezmeni neco v legislative, opet skonci patem a zase se budou muset strany dohodnout. Bude se kupcit a zase se dohodne par mocnych o nas bez nas... \v podstate tak jak je nastaven volebni system u nas, jim davame legitimni "bianko sek". Tak to chapu ja.
12. 11. 2009 | 15:39

Pepa Řepa napsal(a):

Jak je libo. Je po žních. Musím do Práglu
https://www.youtube.com/watc...
12. 11. 2009 | 15:46

Pepa Řepa napsal(a):

Je to zuvláštní, tak malá země a tak různý podnebí.
12. 11. 2009 | 16:00

MZ napsal(a):

Pepo Repo, ale no tak koukam, ze ve vasi vesnicce se take nenudite, diky za inspiraci:-)
12. 11. 2009 | 16:04

Pepa Řepa napsal(a):

Slunce v duši, milé dámy.
https://www.youtube.com/watc...

reCAPTCHA: matrons the
Já za to nemůžu,sorry.
12. 11. 2009 | 16:08

MZ napsal(a):

Pepo Řepo, tak uz aby se nam to "pocasi" trosku umoudrilo, aby bylo fajne na zamku i v podzamci, bez nejakych okluzivnich front..:-)
12. 11. 2009 | 16:14

karel napsal(a):

Pani naucte se cesky, jake 20ti, zadne ti se nikde nepise.
12. 11. 2009 | 17:44

MZ napsal(a):

Pane Karle to si tedy nejsem jistá. Je tu nějaký lingvista?
12. 11. 2009 | 20:37

Převlečený komunista napsal(a):

17. listopad 1989 byl nejkrásnějším dnem v dějinách Československa. Nedokážu pochopit, proč můj otec v roce 1948 znárodňoval. Já jsem jeho prohřešek z mládí napravil tí, že jsem zprivatizoval. Žije se mi dobře a totéž říká můj kamarád Marek Dalík. Ať žije svoboda a demokracie!
12. 11. 2009 | 21:04

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, gumor zděs:

XXX

Nemocný sní
mocný zakazuje
zbabělý na uších
si sedí
němý opakuje
slepý hledí
chytrák penízek už valí
hlupák chválí
hlupák chválí
laciný levným slovo
ředí
národ marod
repta reptá
sudí popiskuje
hlídač z mříží hledí
a blázen
blázen ten se
neptá

V síni kat zas
přešlapuje...

Veselé krizování a bacha na vepřovku...
http://ru.warnet.ws/img4/11...
12. 11. 2009 | 21:30

Marcela Zahalkova napsal(a):

wbgarden, to je pekny, ze jste se sem jeste vratil, vy jste takovej veselej... Akorat ten link, co jste poslal, nefunguje(-:
Uz mne dokonce napadlo, jestli nejste robot, kdyz tu takhle hezky servirujete ty verse.

Mno, tady ta diskuse dnes moc nejede, mozna jsem to sepsala nejak blbe, asi neni moc o cem diskutovat. Bohuzel kdyz jsem sem dnes ten text vkladala, nekoukla jsem se na dnesni blogy a tudiz jsem si nevsimla, ze na tema 20ti let... tez pekne pise Stanislav Penc...
A pak je tu samozrejme take, jiz ze vcerejska, blog Jany Kristanky Hradilkove a tam to tedy jede ! Gratuluji k nadherne diskusi tam a doporucuji precteni jejiho blogu !
MZ
12. 11. 2009 | 22:51

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, normálka, konečně jsem přišel z autdóru kde zatím furt trávím většinu svých dní a v rámci večeře kouknu na net a vidím, že že všechno ok, moralistky jsou furt na svých místech. A linky taky prosím fungujou. Samozřemě...
Jinak my poetičtí roboti též pracujem docela spolehlivě. I když to pochopitelně není tak, jak za dávného jindy, za zlatých tenkrát jistě časů zaslúžilých i jinak národných umelcov...

XXX

Někdy mám pocit
že už jsem tu několikrát
byl
potkávám spoustu známých
usmívají se
a já
protože to tady trochu
znám
chci poradit

- Bacha na bráchu
milý Ábele
Do vany radši ne
drahý Marate
A ted Dallas pane Kennedy
no nevím
nevím..-

Ale lidi nic
mávají ledabyle rukama
jako by se jich to ani
netýkalo
jako kdyby byli šťastni
nebo co
a pořád samý spěch
holky
sem tam nějaký ten chlast
případně
volby

Někdy má pocit
že už jsem tu několikrát
byl...

Veselé krizování...
http://images.bugaga.ru/pos...
12. 11. 2009 | 23:39

milan zahalka napsal(a):

zdravim,krasne jmeno,myslel jsem chvilku ze jste ma byvalka,je take
Marcela Zahalkova
13. 11. 2009 | 00:16

MZ napsal(a):

no zdravim Milane, to je zajimave, protoze ja mam rodne prijmeni a mam brachu Milana:-)
13. 11. 2009 | 00:19

milan zahalka napsal(a):

krasne jmeno,myslel jsem chvilku ze jste ma byvalka,stejne jmeno.
13. 11. 2009 | 00:19

MZ napsal(a):

wbgarden,
vy jste mne opet pobavil s tou moralistkou. Ja si tak vubec nepripadam, ale jestli tak pusobim, zkusim se polepsit. Jinak se podobne jako vy cely den guljaju parkom:-) a urcite nesedim cely den u PC a nehlidam blok...
A lituji, ale ten predposledni link, co jste poslal, mi proste nejde otevrit, hlasi mi to gybu..
13. 11. 2009 | 00:23

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, to je snad nějaká epidemie či co, horší než samotná vepřovka. Najednou zničehonic se rodí tolik věrozvěstů a kazatelů, kteří kdoví z jakého důvodu se mi, potažmo nám, snaží sdělit, že to co tu děláme, děláme prostě blbě, skoro až nemorálně. Chápe to někdo, proč oni furt nám a proč my ne jim.
Chápe to někdo, proč mě to nenapadne najednou zničehonic začít někoho buzerovat. Není to náhodou tím, že já mám celý den, ostatně jako většina lidí zde bydlících, co dělat, zatímco ti svatí moralisti..no...
No dneska, vlastně už včera jsem na jednačkách dostal asi sedum kafíček, a já blbec je vypil, takže tu budu opruzovat ešče asi dlouho. Kdo má chuť na simultánku prosím...
Veselé krizování a linky samozřejmě fungujou..
http://ru.warnet.ws/img4/11...
13. 11. 2009 | 01:38

MZ napsal(a):

wbgarden, diky za jasnou srozumitelnou odpoved
13. 11. 2009 | 09:51

Pepa Řepa napsal(a):

Inu, pane Zahálko, nejste sám.

Občas také nevím. Je to Máňa nebo ne? Měl jsem s ní něco, nebo ne?
Je to bejvalka nebo ne?

Zbejvá nám jen jedna, naklonovaná Róza Skleróza.
13. 11. 2009 | 11:40

True Religion jeans napsal(a):

i like this post!
13. 11. 2009 | 15:34

ugg 5819 fur boots napsal(a):

Sorrow is peace in my heart like the ugg 5806 boots evening among the tall upside lace uggs silent trees.if you tears when you miss the ugg 5817 style boots sun, you will also miss the stars.her eager ugg 5819 fur boots face bothers my ugg 5842 classic boots dreams as the ugg 30th anniversary rain at ugg 5691 lo pro button night.once we dreamt that we were ugg 5202 infant's erin strangers. when we wake up we find that we were to love each other's. http://www.uggboots4buy.com/
20. 11. 2009 | 03:18

nba jerseys sale napsal(a):

If a man join together to pursuit knowledge, no one can take it from him.cheap nfl jersys Books are to human beings which as nba jerseys sale emory to the individuanl nhl Jerseys.We cannot change anything mlb jerseys unless we learn and accept it, Damn does not liberate it, it oppresses.A classic adidas jerseys book which people praise but don't read.A man dies still if he has done nothing, as one who has done football child jerseys much.Education is something? which remains ofter one has forgotten everything football jerseys he learned in school.Education is something remains ofter one has forgotten everything he learned in school.http://www.nfljerseymlb.com/
20. 11. 2009 | 03:20

Šalbot Josef napsal(a):

Zdravím,

paní Marcelo Zahálková,

senzační, skvělé, dobové, typické, úžasné, ohromující, přesné, ze života, odborné, pravdivé, konkrétní, nadčasové, profesionální. No prostě geniální.
Díky mým článkům určitě víte, že nenechám na žádném autorovi niť suchou(jen když si to zaslouží). Tentokrát se však hluboce klaním a dojatě přiznávám, že jste mě ohromila. Jako bych četl sám sebe. Jako bych Vám to diktoval. Napsala jste to opravdu přesně, tak jak to bylo a je. Vašemu článku se nedá nic vytknout. Snad jen malilinkatou poznámenéčku. Ta první věta mě dost vyděsila, že máme nejlepší životní úroveň ve střední a východní Evropě. Určitě jste měla na mysli jen nejlepší životní úroveň postkomunistických států, že ano ?! Jinak by to mezi náma zajiskřilo. Takové Rakousko jste určitě na mysli neměla.
No a tak Vám moc děkuji, byl to balzam na mou duši. Jste profík a navíc moc sympatická.
s úctou a díky
Šalbot Josef
salbot@centrum.cz
22. 11. 2009 | 00:50

Marcela Zahalkova napsal(a):

Pane Salbote, tak Vy si nedate pokoj, jste pekny provokater. Dekuji za kompliment, ackoli s moji genialnosti to nebude nijak horke, pisi jen, co si mysli znacna cast lidi kolem mne. Strizlive se vzdy koukam na vsechny zasadni soudy, jako jsou ty Vase. Jednou to je na jednicku a priste clevek klidne propadne a bude ve Vasich ocich ne genialni, ale uplny pitomec, a pritom jde o stale stejneho cloveka, jen Vy soudite dle jednoho clanku, verejneho projevu. A ten zkratka muze byt coby omezen zameren jen na urcity segment problemu, nepostihovat vsechny, ackolic je cloveka vidi take.
A k Vasim pripominkam na Jane Hradilkove se jeste vratim, ale jeste jsem se k tomu nedostala, ale dost mne zlobite, takze jeste muzete cekat i odpoved.

Zdravim a kdyz uberete trosku francouzskeho prehledu a pridaate malinko ceske strizlivosti, treba take u mne nebudete na trojku s privrenyma ocima, zatim trojka nejlepe, bohuzel lepe vas znamkova nemohu, potom co jste predvedl na JH.
Zachovate-li mi prizen, budu rada, ale nemam potrebu se Vasim "ocim" zalibit.

Au revoir
22. 11. 2009 | 21:42

Šalbot Josef napsal(a):

Zdravím,

paní Zahálková. S dovolením Vám vysvětlím, proč češi píší jednou na 1čku a pak zase na 5tku. Je to tím, jak se jím formoval společenský úsudek a v jakém prostředí. Pokud budete žít ve společnosti, kde je zlodějna předností, budete mít dvojí názor- krást, či nekrást. Pokud budete žít ve společnosti, kde je lež a pravda spojená v jedno a vy je budete používat, jak se vám to bude hodit, budete mít dvojí názor. Pokud budou Vaše děti vyrůstat ve společnosti,kde píle a snaha spolu se zbabělosti a egoismem zajedno jsou, budete mít dvojí názor. Když Vám většina tvrdí, že ti omezení a jednoduše imbecilní jsou ti nejlepší pro vedení společnosti, budete mít dvojí názor. Ale i dnes to máte stále na očích. I dnes máme za bohy ty , kteří si z upřímné poctivosti udělali hobby, které používají jen doma o víkendech. I dnes se veřejně společnost hlásí k většímu bratrovi, který to kolem sebe mlátí hlava nehlava. Je to paradoxní, když mě francouzský erudovaný akademik napíše, že je lepší použít mírných donucovacích prostředků, než bezúčelné debaty. Je to prý v této uspěchané době rychlé řešení.Byl to Monsieur Jean Luis Fionnel, vládní poradce pro lidská práva. Zvláštní, ne ?

Doufám, že jsem Vám paní Zahálková alespoň krapet osvětlil mé důvody.

Merci Madamme et vous etes toujours trés sympatic.

s úctou a díky
Šalbot Josef
22. 11. 2009 | 23:01

Josef Krob napsal(a):

Když vidím v titulku takovou hnusnou pravopisnou chybu, navíc zopakovanou na prvním řádku, tak se nedokážu přinutit číst další text. Další, jako pan Šalbot třeba, pak napíší v replikách ještě horší zhovadilosti a už to jede.
27. 11. 2009 | 11:00

Astaga.com lifestyle on the net napsal(a):

Thanks a lot for the great and informative entry. It was really interesting to read this great article indeed because I have known many great and new things from you. Thanks a lot one more time.
<a href="http://antilogin.blogspot.c..."><h2>Astaga.com lifestyle on the net</h2></a>
01. 02. 2010 | 12:08

Poptropica napsal(a):

thanks you very much
14. 02. 2010 | 23:12

Free Ringback Tones napsal(a):

i like it , thanks you very much
04. 03. 2010 | 15:12

some watches napsal(a):

Best wishes for this year.
06. 03. 2010 | 04:36

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
06. 03. 2010 | 05:54

vitamin shoppe napsal(a):

good article thanks you very much for youf information
09. 03. 2010 | 05:36

cartier cpcp napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
24. 03. 2010 | 06:53

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 01:37

http://www.kw61.com/replica-rolex-watche napsal(a):

fasfasfas
29. 03. 2010 | 10:05

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

Great article. very informative. Thanks for your work.
30. 03. 2010 | 14:34

DRM removal software napsal(a):

Thanks for your article. Great. I like it
10. 04. 2010 | 13:33

watchesaler.com napsal(a):

watchesaler.com are watches'direct manufacturer,only providing best quality watches and satisfactory service.brands such as Bedat Watches which are our hottest watches.http://www.watchesaler.com/
http://www.watchesaler.com/
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
15. 06. 2010 | 11:07

credit loans napsal(a):

freelance writer
21. 05. 2011 | 01:27

loans napsal(a):

freelance writer
21. 05. 2011 | 02:25

home loans napsal(a):

freelance writer
21. 05. 2011 | 02:25

loan napsal(a):

freelance writer
21. 05. 2011 | 02:28

credit loans napsal(a):

freelance writer
21. 05. 2011 | 03:25

mortgage loans napsal(a):

freelance writer
21. 05. 2011 | 06:55

loans napsal(a):

freelance writer
21. 05. 2011 | 07:23

credit loans napsal(a):

freelance writer
04. 08. 2011 | 23:21

immithAwant napsal(a):

First-class story indeed. My girlfriend has been awaiting for this content.
20. 10. 2011 | 10:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy