Děkujeme, chcete-li, odejděte

07. 02. 2011 | 00:01
Přečteno 14516 krát
Doktoři půjdou do nebe. Všichni? Myslím, že všichni asi ne, u některých si skutečně nedovedu představit, že by tam byli společně s mým tatínkem. I když prospějí nám svým způsobem všichni. I všichni ti, kteří s veškerou láskou a péčí vykonávají tuto těžkou profesi, kterých si nesmírně vážím, a budou ji vykonávat i nadále, tady u nás, a koneckonců i všichni ti, kteří nás opustí s vidinou lepšího výdělku v zahraničí.

Jenom ta současná vyděračská debata, vyprodukovaná profesionální marketingovou agenturou Ewing PR, jež celou kampaň Děkujeme, odcházíme organizuje a za kterou od lékařských odborů obdržela více jak 3,5 milionu korun, mi přijde pod úroveň nás všech. Lékařů i nás, případných panošů. Nejde o spontánní protest, ale o plánovanou marketingovou kampaň, na niž si Lékařský odborový klub najal tuto profi agenturu. Škoda, že LOK nedal ty miliony věnované na kampaň a vydírání nás všech, na platy doktorů… Kdož sú ti Boží bojovníci…

Pokud lékaři své výpovědi myslí vážně, dostane se jejich počet na polistopadovou úroveň. V roce 1989 pracovalo ve 161 nemocnicích 10 860 lékařů, o šest let později se jejich počet zvedl na 14 368 lékařů. Dnes české pacienty léčí ve 191 špitálech 18 853 doktorů. Zatímco ale lékařů přibývá, lůžek, která mají na starosti, je méně. V roce 1989 stálo za zdmi nemocnic 86 399 postelí, loni už to bylo jen 62 992. A lůžek bude do budoucna pravděpodobně ještě méně. Zdroj

Když to shrnu, nehledě na celkovou neuspokojivou situaci ve zdravotnictví, kdo z lékařů nepochopil, že výše jeho platu se stala současně nástrojem mocenské vyděračské politiky a nebo mu to nevadí a vyhovuje s vidinou vlastního prospěchu, nechť jde tam, kde na něj čekají s otevřenou náručí. Ti, kteří zůstanou, těch si budu ještě více považovat. Zároveň, bude-li méně lékařů, zbude na ně více peněz.

Nebo, že bychom se úplně všichni v této zemi, kromě zákonodárců a LOK sebrali a odjeli na západ s vidinou lepšího výdělku, odfrčeli třeba do Německa a jinam? Všichni vojáci, hasiči, policisté, vědci a odborníci, technici, zdravotníci, pedagogové, umělci, státní zaměstnanci, zemědělci, lesníci, rybáři, řemeslníci, výrobci, podnikatelé,…?

Já zůstávám, peníze nejsou všechno a mně se tu vysloveně líbí, jen to LOK už mne pěkně štve.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

OSN napsal(a):

Ano, někdo by mněl doktorům vydat nějaké samolepky na plašť či placky NEODCHÁZÍM, abychom v nemocnicíh viděli, s kým máme tu čest.
07. 02. 2011 | 00:08

Kanalnik napsal(a):

Nejde o vydirani. Nejde o vydirani obycejnych lidi a pacientu. Jde o polozeni noze na krk vlade. Obycejni lide by se meli pripojit, nikoli proti temto lekarum brojit. Rocne se ztraci x miliard a my vsichni mame byt spokojeni a verit vlade, ze bude setrit, a ze lekari jsou vyderaci? Se mnou nepocitejte.
07. 02. 2011 | 00:10

Kanalnik napsal(a):

OSN, proverovat a za nazory rovnou postihovat, co rikate? Pokud muj nemocnicni lekar odchazi a jde tam, kde bude vice ocenen, pak je rovnou spatnym clovekem, pred kterym je treba mit se napozoru. Co dodat.....
07. 02. 2011 | 00:13

Qiedo napsal(a):

Vážená paní.Lecos z Vámi popisovaného snad může být i pravdou,tak,jako i to,že peníze nejsou vše.Dnes,v souvislosti s brzkým možným prodejem zemědělské půdy cizincům prohlásil min.financí Kalousek-volně cituji"že ještě neviděl Helmuta,který by naložil pracovité české ruce na trakař a kamsi odvezl.Víte,co nám všem vzkázal?Ano,jako nevolníci budeme stále moci na té půdě pracovat.No,pokud by se nám nechtělo,můžeme jít,o kus dál čekají na práci davy hladovějších,dodávám já.Myslíte,že to spolu nesouvisí? Poptejte se odkud je vepřové,cukr atd.,kde se dělají sýry,máslo,atd.atd.
07. 02. 2011 | 00:20

Karel Mueller napsal(a):

Paní Zahálková,

snad jste nechtěla naznačit, že tu máte cosi jako vlast? To je takové archaické slovo ... dnes už neslušné.
07. 02. 2011 | 00:23

Kanalnik napsal(a):

myslenka na okraj - neco jineho je vlast a neco jineho je kmen
07. 02. 2011 | 00:33

hela napsal(a):

Protestní akce českých lékařů s názvem Děkujeme, odcházíme bude mít možná nečekané vyústění. Hrozí totiž, že se její iniciátoři ocitnou dokonce před soudem.

Kvůli podezření na vydírání, organizování a podněcování nepokojů a obecné ohrožení se totiž na Lékařský odborový klub a iniciátory akce zřejmě obrátí policie.
07. 02. 2011 | 00:35

mb napsal(a):

Je to typické rozděl a panuj ...

lékaři si samozřejmě vyšší tarifní mzdy a důstojnější podmínky zaslouží ...

nicmeně ... exodus a exitus je samozřejmě chucpe ...

jsem neutral ...

co mi vadí .... je ... že korupce se nepostihne a je nepostižitelná ..... je systémová ......

není vůle ji mýtit a vymýtit .... nebyla li by korupce ... bylo by na platy a nemuselo by se šetřit ve veřejném sektoru ...

ale to je evergreen a už to unavuje že ....

drobil ... nejlepší ministr životního prostředí všech dob, krádeže za bílého dne v lesích čr .... koho to zajímá že ... nikoho njn ....

rozděl a panuj ..... my už se nějak požereme mezi sebou a oni se nám budou smát .... tak to má být ....
07. 02. 2011 | 00:37

AC napsal(a):

Marcela Zahálková

Peníze jdou do tunelu. Jako obvykle.

Metrostav chce za tunel Blanka 10 mld. navíc.

"Kdyby tyto smlouvy na začátku byly uzavírány s ohledem na všechny možné okolnosti, kdyby tam byla ta verze, kterou považuji za zásadní, že vysoutěžená cena rovná se cena konečná, s nějakou definovanou licencí, pak by to takto nevypadalo," řekl primátor Prahy B.Svoboda.

Kdysi jsme měli doma papouška. Žádný einstein, pravda to nebyl, ale naučil se zvukům např. cirkulárky, hasičské sirény, mňoukal jako kočka a kdybych mu pouštěl rádio, věřím, že zvládl věrohodně oddrmolit i ty zprávy. Zvuk jako zvuk, no ne?
07. 02. 2011 | 00:38

onyxx napsal(a):

LOK je něco jako Křečkův SON.... Prostě.... :-)))
07. 02. 2011 | 00:43

Maximus napsal(a):

Marcelo, vynikající blog a uvedené údaje ukazují celou nahou pravdu o stávce lékařů. A to jste ještě zapomněla uvést v článku masu soukromých lékařů. Ještě by bylo třeba provést analýzu, kde a proč mizí v našem zdravotnictví dle odborníků v černé díře více než 20 mld.Kč ročně! Doktoři by měli dostat přidáno, ale přes záda latí!
P.S.
No a ta vláda slabochů v čele s Nečasem jim málem ustoupila a přidala 2 mld. Kč, ještě, že jsou nenažraní a nepřijali to!
07. 02. 2011 | 00:47

MirekS napsal(a):

Marcela Zahálková:
Ta akce se dostala už dostala "až příliš daleko" z obou zainteresovaných stran.... Tvrdíte-li však, že lékaři vydírají, pak kolik let byli oni vydíráni/zneužíváni? Připadá Vám spravedlivý systém, ve kterém se "čachruje" s uzavíráním pracovně-právních smluv za hranici zákona? Připadá Vám spravedlivý systém, ve kterém se "čachruje" s fondem pracovní doby a přesčasů u tak odpovědné profese, jakým je lékař (kterého si vážíte)? Připadá Vám spravedlivé, že se "někdo kapsuje" na investicích do zdravotnických zařízení právě "na úkor" platů zdravotnického personálu? Připadá Vám (tak jako premiérovi) úsměvné, že v privátních zdravotnických zařízeních nikdo neprotestuje? Je pan premiér, resp. jeho podřízený pan ministr správcem státních zdravotnických zařízení nebo těch privátních? Co míní vlastně tato vláda pojmem "zdravotnická reforma", vyhlášení stavu nebezpečí? To je ta zdravotnická politika?

Nezdá se Vám poněkud podezřelá reakční doba vlády, která fakticky začíná jednat "za minutu dvanáct", zasvěcenější asi řeknou "pět minut po dvanácté"?

Zdraví

MirekS

P.S.: Podotýkám, nejsem lékař, ani v rezortu zdravotnictví nepracuji.
07. 02. 2011 | 00:54

Pacák napsal(a):

Cituji:"V roce 1989 pracovalo ve 161 nemocnicích 10 860 lékařů, o šest let později se jejich počet zvedl na 14 368 lékařů. Dnes české pacienty léčí ve 191 špitálech 18 853 doktorů." Prozkoumejte si statistická kouzla s počty lékařů spojená s kamufláží nedodržování limitů přesčasů. Díky tomu nikdo neví, jaké jsou přesné počty lékařů.

K poznámce jednoho z diskutérů, že výpověďmi se bude zabývat policie: Bude to velice zajímavé, co na to řekne Brusel. Že bychom si opět nenechali rozvracet republiku a se ztroskotanci a samozvamci podle starých receptů důkladně zatotočili?

Nebylo by vhodnější splnit požadavky lékařů? Co jsou dvě, tři miliardy, co by to stálo? Třetina navýšení Blanky, 2/3 tuneláže Drobila a spol. atd, atd, atd donekonečna. Nebo tomu brání politické důvody? Ono by se s korupcí muselo přestat "bojovat", ale začít něco dělat, protože po úspěchu lékařů by mohli "vydírat" učitelé, hasiči, policisté… A toho nebude, že bychom kohouty penězovodů byť i jen přivřeli.
07. 02. 2011 | 01:00

MirekS napsal(a):

Marcela Zahálková - dovětek:

Jediné, co ze strany vlády, resp. ministra zdravotnictví vidím jako rozumné, je hledání prostředků uvnitř systému zdravotnictví...

MirekS
07. 02. 2011 | 01:01

AC napsal(a):

Jednotný národ, ten představoval pro vrchnost vždy nejhorší noční můru.

Takže naše baculaté panstvo může spát v klidu.

Alespoň prozatím.
07. 02. 2011 | 01:09

Pacák napsal(a):

Doplněk k počtu lékařů: Pokud mne nešálil sluch, je lékařů 36 000 a "bubáků" jsou pouhá 2%. Říkal to pan ministr Heger v pořadu Václava Moravce

(odkaz: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/211411030500206/).

Netuším, jak to pan ministr myslel, snad to vysvětlí.
07. 02. 2011 | 01:16

almost glossed™ napsal(a):

Když ještě nedávno (vlastně stále) lékaři vyhlašovali, jak jsou "pro reformy", ani v nejmenším je zřejmě nenapadlo, že obětí "reforem" mohou být také sami a už vůbec si nedokázali představit, jaká štvanice vůči nim v českých médiích vypukne.

Ten, kdo se k ní dnes dobrovolně připojuje, může být už zítra další na řadě. Ač má dojem, jak je pevný v kramflecích a je pevně přesvědčen, že jeho se "reformy" a mediální hon dotknout nemůže.

Jen ať každý hájí svá práva a zájmy, jak umí.
07. 02. 2011 | 01:19

hoven napsal(a):

souhlasím s autorkou. heger s nečasem mě zklamali. podle mě není možné dávat dvě miliardy na platy z rezerv zravotních pojištoven nebo na ukor rušení lůžek. když už, tak bych přidal jenom pul miliardy sestrám. doktoři, kteří chtějí odejít kvuli nízké mzdě by odejít měli. věřím, že společnost by se s tím dokázala vypořádat. a hlavně, lekařsská profese by se očistila od lidí, kteří stavějí sve peníze nad zdraví a životy lidí. myslím, že z dlouhodobého hlediska by to pro zdravotnictví byl velký přínos. děkuji doktorům, které se k tehle vyděračské akci nepřidali, byla jich většina a zabránili uplné dehonestaci lekařské profese.
07. 02. 2011 | 01:21

almost glossed™ napsal(a):

P.S.: Co myslíte, když takto vláda zachází s lékaři, může si došlápnout i na "nezávislé finanční a daňové konzultanty/ky" nebo ne?

Nezapomeňte, že je potřeba vyřešit "mimorozpočtové financování" ODS+TOP09 v řádech stamilionů a miliard. Další volby se blíží...
07. 02. 2011 | 01:22

Anita napsal(a):

Nepřistoupení k určitému nabízenému kompromisu, potvrdili lékaři to, že skutečně vydírali. Vyhrožováním počtem kolik už lékařů podalo výpověď se snažili zastrašovat pacienty a dostat do kouta ministra zdravotnictví.
Nemám ráda vydírání a strašení, zvláště od lékařů bych je nečekala. Podle mne možná mají v mnohém pravdu, ale zvolili špatnou strategii. V podstatě neměli v úmyslu odejít, možná nějaká část, která to měla v plánu a stejně by to časem udělala.
Jinak šlo jen o hru "ŠKATULATA HEJBEJTE SE" někteří si při té hře přilepší k lepším nemocnicím mžná i postům a tak jak to v té hře bývá někdo zůstane plomkový, doufám, že to budou "Cvachové" a to opravdu bude lepší. Ty ať raději odejdou, než by se nám měli začít cpát do politiky, však to známe :))
07. 02. 2011 | 01:23

michal napsal(a):

p. Muellere,

příchází mi na jazyk K.Kryl:"... je rodná země, možná, otčinou, však není vlastí, není vlastí"
A pro mě je to tu skutečně rodná země, ale ne vlast.
Čeština zdůrazňuje v tom slově něco jiného (vlastní země) než co přišlo z latiny (země otců)
07. 02. 2011 | 01:24

hoven napsal(a):

doufám, že alespon ředitelé co nejvíce doktorum výpověď nevrátí.
07. 02. 2011 | 01:30

kočka šklíba napsal(a):

Ano hovene doufejte, že až vy nebo někdo blízký bude potřebovat operaci, a to třeba akutní, tak doufejte, že se najde anesteziolog, také nemusí. Je strašné jak mají lidé vymyté mozky.

Já si o lékařích moc iluze nedělám, myslím, že většina z nich dobře věděla, kam peníze ze zdravotnictví utíkaly a nic jsme od nich neslyšeli, ale ne druhou stranu jejich požadavky jsou podle mého oprávněné. Jen měli začít už nejméně před pěti lety současně s poukazováním na rozkrádání ve zdravotnictví. A to je jejich velká chyba. Pořád si asi mysleli, že jako "stav" jsou nedoknutelní. A nejsou.
A naši žumpalisti jako vždy, využili situaci a postavili po "sockách", důchodcích, státních zaměstnancích i lékaře ve státních nemocnicích na pranýř,a zase jim na to skočí půl národa. Nesnáším flagelanství, zvlášť ve vztahu k národu, nebo obyvatelům ČR, ale nyní už se domnívám, že si to opravdu zasloužíme. Tenhle hnůj, marast, tohle prostředí ve kterém žijeme, a je stále hůř.

Jak jinak milá paní Zahálková by asi mohli lékaři požadovat aby jejich práce byla zaplacena standartně a adekvátně jejich zodpovědnosti a úsilí? A jejich důležitosti pro každého člověka, Vás nevyjímaje? Jedině když se zorganizujía spojí. Tak to bylo vždya bude. Díky tomu máme napříjklad i volební právo. Jistě, je to levicové :D. Možná že se dočkáme s těmito Vašimi názory(nejen Vašimi) i doby, kdy i to volební právo bude omezeno. Takové návrhy už padají.
Nechápu jak inteligentní lidé mohou odsuzovat to, že se lékaři(ze státních i krajských nemocnic) konečně spojili a prosazují své oprávněné požadavky hromadně. Jedině tak mohpou něco dosáhnout a mají pravdu, když odejdou, budeme my ostatní na tom dost špatně. A prostestovakl ajset milá paní zahálková i tehdy, když soukromí lékaři nestoudně tvrdili, že nemohou živit své děti????? Jistě ne, že.
07. 02. 2011 | 02:52

Ládik!!! napsal(a):

Lékaři se chovají tržně. Bohužel zapomněli, že jsou zaměstnanci a jejich zaměstnavatel je největší zloděj, který už všechno pobral a prožral i svým dětem a vnukům. Svou organizovanou akcí chtějí zloděje přinutit, aby přikradl (třeba již okradeným) a dal jim to - ne jednorázově, ale aby dával stabilně.
Ať si nespokojení lékaři utrhnou sami svůj žvanec kaviáru a hlt šampaňského. Proč jim v tom bránit.
07. 02. 2011 | 04:47

Sysifos napsal(a):

Milá paní Zahálková,
máte jednoduché počty a jednoduché myšlení. Budete fandit lékařům kteří zůstanou. Už teď se mnozí tito lékaři dožívají hodně nižšího průměrného věku než třeba daňoví poradci. Například chirurgové, lidé pracující na úrazovce, prostě ti, kteří jsou denně v nadměrném stresu. To se vám nemůže stát. Vy počítáte penízky. Poděkujete odcházejícím a těm co zůstanou poblahopřejete ke dvojnásobnému pracovnímu vytížení. Díky.

A pokud se týká najaté marketingové společnosti? Proč po pravdě také neuvedete informaci o tom, že si vláda najala jako první agenturu, která vede štvavou kampaň proti lékařům?
Váš článek má pro mě úroveň sloupečku v Blesku.
07. 02. 2011 | 05:07

Sysifos napsal(a):

To kočka šklíba
Ano, lékaři se mohli ozvat hlasitěji dřív,
ale koneckonců oni jsou první profesní skupinou, která konečně jasně pojmenovává potíže ve své profesi, uvádí přesné možnosti správného řešení, není spokojena s pouhým nejasným slibováním a chce po vládě jasnou, neuhýbavou odpověď.
Zatím, co se mnozí odpovědní chovají jako kluzcí hadi, lékaři jsou připraveni se vrátit zpět, po splnění jasných, solidních požadavků. Pláč, že kvůli tomu padne chudák skomírající VZP je jasným farizejstvím. A spousta lidí se na taková slova chytí a kvičí, jak jim vláda káže. Jsme pořád tam, kde jsme byli.
07. 02. 2011 | 05:19

Myrek napsal(a):

Dobrý den lidem dobré vůle. Docela dlouho jsem čekal, až něco přidáte. Myslím, že jste slušně naštvaná - jako ostatně my všichni. 2 mld ústupného jsou jakýmsi vládním "mnichovem", který nic neřeší. S jídlem totiž roste chuť a podáš-li prst, riskuješ celou ruku. To věděli naši staří a platí to ovšem i v nových časech. Jednomu nějak nerozumím - proč právě lékaři dělají problémy téhle vládě? Ta vláda dobrá k lidem není a změnu si přejeme mnozí. Jde o to, kdo další na sebe vezme zodpovědné břemeno vládnutí. Pan Okamura (cestovky, právě ten) řekl v rozhovoru pro ČRo, že náš stát má mnoho politiků, ale žádného státníka. Rozdíl mezi nimi vidí v tom, že politik se stará právě jen o konkrétní volební období, zatímco státník má vizi třeba na 50 nebo na 100 let.
Moc dobře to řekl. Do jednoho pytle a do Vltavy s nimi. Jenže kde vzít ty státníky a cti hodné ženy a muže?
07. 02. 2011 | 06:07

dedek napsal(a):

Vážená paní, naprosto souhlasím s tím, že peníze nejsou všechno ale od doby, kdy nás hradní pán přesvědčoval o tom, že vše zvládne neviditelná ruka trhu se toho ve zdravotnioctví moc nezměnilo. Nemyslíte, že v tomto případě nese vinu někdo jiný než lékaři? A v době, kde platí, že peníze jsou až na prvním místě a bez nich nemáte šanci, tak se nedivte, že se lékaři chovají tržně. Je s podivem, že se to nelíbí právě hradnímu pánovi, byť lékaři jen plní to, o čem nás přesvědčoval. A to co hodlají dělat, tedy rozprodávat půdu zahraničním podnikatelům, dopadneme tak, jako tomu je s naším průmyslem. Bude to jako v Anglii. Všechno bude soukromé a až se půjdete projít do lesa a zastaví vás cedulka vstup zakázán soukromý majetek tak to bude opravdu paráda. A co se týká utržených peněz za půdu? Zmizí v černé díře jako všechno dosud.
07. 02. 2011 | 07:04

dedek napsal(a):

pro Myrka
Vážený, a nemyslíte, že jsme to právě my všichni, kteří nepochopili tu šanci? V 89 to začali studenti, dnes lékaři, jen je nikdo nenásleduje. Máte pravdu. Do jednoho pytle a do Vltavy ale zase jsme u čecháčství. Kdo to udělá? Všichni jen říkáme "mělo by se" ale skutek utek a když se někdo v této zkorumpované moci vzepře, tak na místo abychom jej následovali a dotáhli to do konce a konečně je nakopali do zadku, tak je terčem naší přihlouplé krytiky. Čech se dá do pohybu, až mu půjde o kejhák a to už začíná. Lidi vzpamatujte se a berte k odpovědnosti ty pravé a vězte, že lékaři to nejsou.
07. 02. 2011 | 07:12

zemedelec napsal(a):

Qiedo,dobře.Ale aby si ta dala souvislostí,na to nemá,Taková ta střelba od boku,je pod úroven slušného člověka.
To AC.Když se nepovedlo přelít peníze do kasičky ODS přes čističku,tak to skusíme přes tunel a aby ten tunel nedopadl,tak to tedˇuž musí dobře dopadnout.
07. 02. 2011 | 07:16

elf napsal(a):

Víte proč není na platy doktorů?Pan Kalousek například rozkradl 76mld Kč důchodového balíku a ještě se směje národu do xichtu když pošle složenku na 120 000Kč,proč se neptáte kde ty peníze jsou?Bude hůř, zloději jsou u koryt,bič na ty lidi je málo.
07. 02. 2011 | 07:26

juli napsal(a):

Jak vidno z článku, je předoktorováno. Mohou odejít.
07. 02. 2011 | 07:27

zákazník zdravotnictví napsal(a):

Ve zdravotnictví je chaos. Ministr neví kolik lékařů má v nemocnicích. Mzdové účtarny v nemocnicích neví koho a za co platí. Daňové úřady neví, kolik doktoři vydělávají. Lékaři se snaží žít mimo předpisy - a vychází jim to.
A naši politici už 21 let schovávají hlavu do písku, a myslí si, že problémy vyřeší hlasováním v úzkém okruhu vybraných jedinců. Za celou dobu nedokázali opustit chybnou poučku, že člověk má být placen podle toho o jak velkých penězích rozhoduje.
07. 02. 2011 | 07:33

Marcus Agrippa napsal(a):

Lékařům osobně fandím. Jsou totiž jedni z mála, kterým došla trpělivost s nízkou úrovní mezd a taky na to dokázali hlasitě poukázat. To že tady díky všudypřítomné korupci mizí ročně desítky mld. do nenávratna není přece chyba lékařů.
07. 02. 2011 | 07:37

Rumcajs napsal(a):

Naprostý souhlas s článkem.

Je známo, že vyděračům se nesmí ustupovat. Ať si zbalí uzlík a vypadnou!
07. 02. 2011 | 07:40

Cech napsal(a):

Nevím,jaké ústupky jste za tento blog získala a nebo proč jste ho napsala paní Zahálková.
Myslím si,že u nás,kde se dezinformace ze strany novinářů stala jejich prácí.Použít agenturu která,je přece jen z 25 - 28 % schopna potlačit "spin" mediální masáže, je bohužel zapotřebí.
Vámi provedený tah je součástí sofistikované mediální technologie.Vás nepohoršuje léková politika, Vám je úplně jedno,že Vaše daně prošustruje někdo který nemusí.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/michal-skop.php?itemid=12086
Zde je důkaz jak, ty Vámi oplakané 2 miliardy lze získat pouze kompetencí pracovníků na svém místě.
Toto je článek,který jste směrovala v rámci Vašeho zařazení v mediální kampani proti lékařům.
Je pouze smutné,že tento Váš "spin" je poměrně často používán sofistikovanou technologií mediální manipulace s tak velkým úspěchem.
07. 02. 2011 | 07:53

Míval napsal(a):

Dámo, nejste jediná, komu se v tomhle zkorumpovaném bordelu líbí. Je dost lidí, pro něž je takové prostředí přímo živnou půdou. Ovšem byl bych mnohem raději, kdyby, třeba i bez poděkování, odešli k čertu oni, a ne doktoři. Protože pokud by se ve zdravotnictví tak bezostyšně léta nekradlo, bylo by nejen na zvýšení platů doktorů, doktorek, sester i případných bratrů, ale i na výrazné zkvalitnění péče o pacienty. Ovšem vysvětlujte to muži tichých velkých slov a tichých malých činů, kterým se pan Heger zdá být.
07. 02. 2011 | 08:03

olga napsal(a):

Všichni máme na vybranou. Sloužit Bohu a nebo mamonu. K tomu máme přece svobodnou vůli.
07. 02. 2011 | 08:04

Marcus Agrippa napsal(a):

olga:
kdyby lékaři sloužili Bohu, tak pacientům moc nepomůžou.
07. 02. 2011 | 08:06

Evžena napsal(a):

Rozhodování od stolu, bez částečné osobní znalosti, nevede k ničemu dobrému.
07. 02. 2011 | 08:13

ld napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Naprostý souhlas s článkem.

Je známo, že vyděračům se nesmí ustupovat. Ať si zbalí uzlík a vypadnou!
07. 02. 2011 | 07:40
A tebe ať si vezmou sebou! V takovém případě bych jim ten odchod schvaloval. O jeden krk, který nebude parazitovat z daní ostatních bude méně.

Autorka,

LOK není nic o středním rodě, ačkoli se to může jevit. Důležiré pro skloňování je slovo klub. Takže o zkratce lze hovořit jen v mužském rodě. Asi těch informací máte pohříchu málo, když píšete takové kraviny.
07. 02. 2011 | 08:18

olga napsal(a):

Marcus Agrippa
Sloužit Bohu znamená sloužit lidem. Ježíš přece řekl: "Cokoli jste učinili tomu nejmenšímu, mně jste učinili."
07. 02. 2011 | 08:21

Lila napsal(a):

Pokud se nepletu, tak lékaři byli ve FS, ČNR a konečně i v Poslanecké sněmovně a Senátu jednou z nejsilněji zastoupených profesních skupin. Lékaři tedy měli dost času na to, aby na problémy zdravotnictví poukázali včas a zasadili se o nápravu.

A k prodeji půdy cizincům: Koho zajímá, že např. chloubu jižních Čech, vesnici Holašovice, která je na seznamu UNESCO, vybudovali naši spoluobčané německé národnosti? A co hrady a zámky, které si na našem území postavila "cizácká" šlechta?
07. 02. 2011 | 08:24

Rumcajs napsal(a):

Id:

Vzhledm k Tvé inteligenci nevěřím, že jsi schopen vytvořit něco, co by se dalo zdanit.
07. 02. 2011 | 08:26

Evžena napsal(a):

olga

Zkuste to o službě Bohu říci též politikům.
07. 02. 2011 | 08:27

rorýs napsal(a):

Myslím, podstatou není proklamované odcházení, ale spíše snaha o změnu systému.
Ze strany státu je jeho hysterie vůči jakémukoliv združení, potažmo odborům, zcela systémově logická. Ať už se jedná o jakékoliv požadavky od kohokoliv. Cíl každého kabinetu je danný jeho principem udržení moci (resp. přístupu ke zdrojům). To jest nevytváření jakýchkoliv precedentů sloužící k jejich vlastnímu oslabení.
Na druhé straně, v tomto případě lékaři, v principu chtějí fakticky změnu systémového přerozdělování předem dohodnuté kapitoly. Změnu objemu prostředků v jednotlivých tocích čerpání.
Každý jistě uzná, že vykonávat činnost za průměrný základ dohozený variabilní částkou odvislou od objemu přesčasových hodin a dalších úvazků souběžně s přihlédnutím k limitům požadavané profesionalizace (v tomto případě atestací), je náročné a má svá úskalí. V tomto případě s možným dopadem na subjekt výkonu práce, pacienta.
Ve skutečnosti nikdo nechce více peněz do systému. Jde pouze o zachování jistoty ve výkonu práce a nabourání stávajícího systému ztrát uvnitř kapitoly.
Nemyslím, že bychom měli lékařům poděkovat a nechat je odejít.
Myslím, že bychom jim měli poděkovat a podpořit je.
07. 02. 2011 | 08:29

Čochtan napsal(a):

Co jsou dvě, tři miliardy, co by to stálo?
Nic moc, tolik nás stojí MĚSÍČNĚ jedno cizí etnikum. Když si můžeme dovolit živit bezcenné cizince, ..... tak proč nemáme peníze pro ty nejcennější ? Pro doktory ?
07. 02. 2011 | 08:30

S U C H E C napsal(a):

Další důkaz "vymytí hlavy".

A pak, že to nejde. Jde, soudruzi, jde, a dobře. Jen je třeba vytrvat.

Madam! Nezlobte se na mne, ale Váš výklad je dokladem nepochopení vztahu příčina x následek.
07. 02. 2011 | 08:30

JAHA napsal(a):

Len podporujte, vazeni pacienti, vsetko, co vam PR agentury pripravia. Za smiesnych 30 Kc ste hned na zaciatku pochovali snahy o reformy. A este ste sa zosmiesnili v zahranici - predsednictvo, pad vlady...Teraz iny minister, po 6 mesiacoch prace, predstavil (podla toho, ako mu to bolo dovolene) a ukazal, v akom stave je zdravotnictvo, ake postupne kroky treba urobit. A ejhle - PR zapracovala znova a jedni z najlepsie platenych ludi v republike natrca dlane, nech to stoji, co to stoji. A ked sa im vyhovie, viem si predstavit (a to este skor) sestricky, ale tie asi nemaju take silne paky a tolko penazi na PR ako lekari. A ked vyvoviete im, potom zacnu policajti (ci uz zacali?), sudcovia, statni zastupitelia, ucitelia, "smetiari", dopravcovia,dochodcovia(a ti by vedeli podkurit celej republike!!!)...lekari, sestricky, sudcovia...A VSETCI si SAMOZREJME ZASLUZIA mat VYSSIE prijmy. Len jednu otzku si ziadni "dobroprajcovia", ktori by dali vsetko a vsetkym, nevedia solidne zodpovedat. Ako mozno zacat setrit a znizovat dlh a zaroven nepriniest ZIADNU obetu pre lepsiu buducnost SVOJICH deti. (Typicke kecy o netunelovani atd. moze pisat iba clovek, ktory denne cita bulvar. Lebo zastavovat "tunelovanie", zastavovat korupciu moze iba STABILNA VLADA, s PODPOROU VACSINY obyvatelov a nie vlada, na ktoru vacsina obyvatelov (na cele s medialnymi tvorcami mienky a nazorov)ihned po zvoleni kyda, nenecha ju pracovat. Iba hlupak si moze mysliet, ze minister je clovek, ktory v urade ma na stole nejake paky, ktorymi bude hybat dopradu, dozadu, doprava, dolava a jeho rezort pojde "ako po maslicku". V prvom rade je potrebny pokoj a cas na TVRDU PRACU. Ten vlady v CESKU, snaziace sa o reformu, zatial nedostali. Takze predpokladat vyvoj vasich reforiem nie je tazke.
07. 02. 2011 | 08:34

MuDr.Cvach napsal(a):

Pro kočku šklíblou
To vás ani trošku nenapadá,že toto všechno rozvířili socani?Je zajímavé proč tito vyděrači takto nepostupovali za vlády socanů,když ekonomika šlapala a bylo peněz dostatek proč raději nepřidali lékařům,to raději rozdávali našim snědým spoluobčanům,kteří parazitují na úkor těchto doktorů a ostatní společnosti?S paní Zahálkovou naprosto souhlasím úplně se vším a je mi líto lékařů,kteří se do této špíny řízené politicky nechali zatáhnout "PŘITOM VŮBEC NEMĚLI V ÚMYSLU NĚKAM ODCHÁZET"
A nakonec kdo si myslí,že doktoři jsou nadlidé ať si přečtou zde:
http://www.osel.cz/index.php?clanek=3231
07. 02. 2011 | 08:37

rejpal napsal(a):

JAHA
"Zastavovat korupci" může jen vláda, jejíž členové si v žádné podobné aktivitě nikdy nesmočili. Může to dělat jedině vláda, jejíž premiér, když je osloven kvůli podobné věci, nestrčí hlavu do písku, ale s případem se seznámí a poté angažuje. Může to dělat jedině vláda, jejíž členové důsledně a transparentně oddělí své soukromé podnikatelské aktivity od veřejných. Vsadím se, že taková vláda bude mít i masovou podporu obyvatel.
07. 02. 2011 | 08:41

vfischer napsal(a):

VE STÁTĚ OVLÁDANÉM ZLOČINECKÝMI GANGY PANUJÍ ZÁKONY DŽUNGLE !!!!

Tragedie nešťastného doktorského protestu dirigovaném v marketingovém stylu prodeje dámských vložek a přežvýkávané v mediálním cirkusu systémem strach, histerie, panika je příznačná pro poměry v neokolonialistické banánové republice Gangsteristán - Absurdistán uprostřed Evropy !!

Obrovský administrativní moloch systematicky vysává a rozkrádá veřejné rozpočty a vytváří prostředí spas se kdo můžeš, chyť jak můžeš a po nás potopa !!!! To je základní příčina doktorské revolty která, i když doktoři dostanou jednorázově přidáno, je jenom plácáním do vody a tragedii rozkladu státu nemá šanci změnit !!

Pouze přispěje k rozhádanosti společnosti, které využívají zde vládnoucí kliky v kalení nepřehledných bažin čachrů s veřejnými rozpočty - prohrávají vždy očesávaní a obelhávaní takzvaní "prostí" občané i spolu s naštvanými doktory.
07. 02. 2011 | 08:43

Dočekal napsal(a):

"Ať si táhnou a už se nevracejí! Tady je stejně předoktorováno!"

Už někdy před měsícem jsem tady psal, že ministr zdravotnictví MUDr. Leoš Heger nezná ani přibližný počet lékařů - zaměstnanců nemocnic.
Tento pán se veřejně ztrapnil na vlastní tiskové konferenci, to když uváděl místo faktických čísel čísla tabulková, tedy čísla statistická. Tato čísla museli korigovat přímo ředitelé nemocnic, kteří byli na té TK přítomni.
Ministerstvo zdravotnictví nepočítá nemocniční lékaře jako fyzické osoby, místo toho sčítá počty jednotlivých úvazků.
Pro to, co včera předvedl ministr zdravotnictví pan Heger v pořadu OVM, už nemám slov. Tento pán se klidně přizná, že skutečný počet nemocničních lékařů nezná, ale těm odcházejícím už napsal dopis, ve kterém je žádá, aby neodcházeli.

Je smutné, že se každý zaobírá jen mzdovými požadavky nemocničních lékařů. Já to ale chápu. Většina malých českých lidiček totiž právě na tohle slyší nejlépe.

"Jak to, že já za svoji práci beru almužnu a nemám naději, že mi zaměstnavetel přidá byť jen jednu korunu a tady někdo chce dokonce až deset procent navíc? Tak já ne a voni jó? To by tak hrálo! Vyděrači jedni! Nakakat!"

Podle mých informací tvoří počet lékařů, kteří jsou ve výpovědi, celou třetinu všech nemocničních lékařů. Mnohem horší je ale to, že nikdo neuvádí profesní specializaci těchto lékařů. Největší problém je totiž v tom, že mezi těmi odcházejícími lékaři je většina anesteziologů. Nápad pana Hegera, že by tyto anesteziology mohly nahradit specielně vyškolené zdravotní sestry, už nepostrádá nádech komična.

To, že premiér Petr Nečas místo řešení situace cestuje po světě, je sice zajímavé, není to ale překvapivé. Tento pán se zatím nikdy nepostavil k problému čelem.

Pro autorku blogu a pro všechny slovní kulturisty sem dávám jeden odkaz:

http://www.mladilekari.com/2010/11/zapis-ze-ii-snemu-ml-o-s-6-11-2010/

Doufám, že si to vyvolá na monitor a hlavně pak také přečte i "slaveček sobotka" hoven. I když silně pochybuju o tom, že tento jedinec z toho vůbec něco pochopí.

Většina lékařů, kteří skutečně odejdou, budou lékaři mladí. Kdo se utěšuje nadějí, že tito lékaři se po načerpání zkušeností v zahraničí vrátí, žije v bludu. Tito lékaři by museli být padlí na hlavu, kdyby se vraceli do toho marasmu, ze kterého se jim podařilo odejít.

Moje poslední poznámka směřuje přímo k autorce blogu: Paní Zahálková, vy jste pacoš jako každý jiný, nebo jste "kulich?" Pokud platí druhá varianta, tak v tom případě ten váš článek plně chápu.
07. 02. 2011 | 08:45

Tenco napsal(a):

JAHA
Větší snůšku nesmyslů jsem už dlouho neviděl.
Snahy o reformy......privatizace zdravotních pojišťoven.
Pád vlády během předsednictví /které , jak se ukazuje bylo asi také penězovodem - případ Vondra/.
PR vs dostatečný předstih, varování .....ministr celou věc bagatelizoval.
Všeci si zaslúžia .....Hmm, nástupní plat policajta a lékaře....čili další nesmysl.
Stabilních vlád tu bylo hafo. A možná že se tunelovalo nejvíc.....Zárukou je volba skutečných elit a symetričnost ve sdílení informací mezi vládou a opozicí.
Ministr má takové páky, jaké mu umožňuje zákon. Zbytek je o jeho pracovitosti.
Pracovitost, jejíž výsledkem by byl odchod tisícovek lékařů - tak taková pracovitost stojí za hovno.

V prvom rade je potrebny pokoj a cas na TVRDU PRACU. Zlatá, téměř husákovská slova.
Dají se interpretovat také takto - "Vy nás nechte krást, my vám dáme chléb a hry".

V prvom radě je treba hrať s otvorenýma kartama.

Ale chce to klid.
Dojde k dohodě.
Nyní je jen otázkou, která politická strana na tom vydělá.
Kdo bude ten hodný a kdo ten zlý.
07. 02. 2011 | 08:46

jarpor napsal(a):

Jak vidno, nepodporovat doktory v jejich "Náš odchod Vaše smrt" je pro jisté důkazem "vymytí hlavy".

Mám ji tedy podle jistých "vymytou".
Jít za svým ideálem, za odchod z místa, kde jsem nespokojen... jít jinam v zájmu profesního růstu, i materiálních požadavků totiž považuji za právo každého, doktory nevyjímaje.
S organizováním takových "odchodů" mám problém... stejně jako mám problém s lidmi, kteří svoji neschopnost rozhodovat se samostatně skryjí ve lži sobě samému a svému okolí, že někdo jiný bude za ně rozhodovat lépe, a dokonce snad v zájmu jejich okolí i jich samotných...

Hezký den
07. 02. 2011 | 08:48

deep throat napsal(a):

Více než dvacet let pracuji s bavorskými firmami a myslím si, že němčinu docela "válím". Pokud si kladu otázku, zda bych se svými znalostmi němčiny se mohl na odborné výši jako "doktor" bavit s nemocným o jeho problémech, natož ho léčit, odpovím jednoznačně ne. A o angličtině asi platí v bleděmodrém to samé.
07. 02. 2011 | 08:51

Evžena napsal(a):

Podle mého názoru, lékařům nejvíc uškodilo tvrzení, že odejdou za lepším mimo území ČR. Kdyby podali hromadnou výpověď s tím, že rozšíří řady nezaměstnaných, protože je zaměstnavatelé nutí k obcházení ZP, veřejnost by tento fakt zřejmě přijala mnohem lépe. Je to totiž jev, který se netýká jen lékařů, ale spousty dalších zaměstnanců.
07. 02. 2011 | 08:51

ld napsal(a):

Rumcajs,

po mě se chce pouze to, abych tě živil. Má inteligence napřetřes nešla. Takže jestli máš nějakého štamgasta z garáže lékaře na odchodu, běž s ním. Tebe škoda nebude.
07. 02. 2011 | 08:52

DF napsal(a):

Pane doktore, pokud Vám mohu v souladu s Vaším nickem MuDr.Cvach věřit.
Buďte v rámci profese normální a třeba že Vás medicína nebaví, zkuste se odpolitizovat.
07. 02. 2011 | 08:53

neo napsal(a):

Oni neodejdou všichni. Odejde jich možná tak 1/3. A slovenští lékaři se už těší na jejich místa.
07. 02. 2011 | 08:54

ld napsal(a):

A jinak, velice dobře si vzpomínám, když Jurásková, členka zločinecké organizace ODS, oznamovala, že zdravotní sestry se ke k akci Děkujeme, odcházíme nepřipojí. Ovšem byly první, kdo si chtěly ukousnout ze 2 mld. To je typický český vychcanismus. Je tedy naprosto v pořádku, že lékaři pokračují v citované kampani, takto v plné nahotě vyjevujíc, že ministr Hegr je pouhý mluvka, který se systémem nepohnul ani o píď.
07. 02. 2011 | 08:57

ld napsal(a):

neo,

to jsou kecy. Hejtman Martínek řekl, že nemocnice v Pardubickém kraji ještě nenasmlouvaly ani jednoho lékaře na uvolňující se místa. A to už by, zatraceně, musely pohnout, zbývají 3 týdny.
07. 02. 2011 | 08:59

Targus napsal(a):

To Marcela Zahálková:

Nejste Vy náhodou kouzelnice?
Takovou eskamotáž s fakty jsem už dlouho neviděl.
Jste schopna zdůvodnit - pokud možno logicky - proč dělají doktoři špitálníci cca 300 hodin měsíčně, když jich podle Vás přibývá?
Nechtějte po mně, abych si ve spojení s Vaším jménem myslel cosi o domácím ptactvu, jak mi zde chtěl vnutit nick jménem Anuszka.
Doktoři a jejich stávka, to není jen story o jejich platech, na kterou se to zde snažíte redukovat, opravdu ne.
Nenapadlo Vás ještě se seznámit s tím, co vůbec chtějí?
07. 02. 2011 | 09:02

tomeek napsal(a):

Mila pani Zahalkova --
Musim s vami dost silne nesouhlasit.
Predpokladam, ze tim neziskam moc sympatii u tzv. siroke verejnosti, ale doufam, ze se lekarum podari, aby z jejich odchodu vznikl v Cesku dost velky problem. Pro vsechny. Aby spuste ceskych volicu konecne prislo tluste do tenkeho. Tem volicum, ktere se doposud vsem tem [zde dopln jmeno politiku v jedne ruce se strasakem Recka ci buhviceho a druhou rukou cpouci si sve vlastni kapsy] podarilo utahnout na varene nudli. Aby se tito volici zamyslili, pouzili neco zdraveho rozumu a dokazali, ze se s nimi neda stale jen orat. Leos Heger je dle meho nazoru dosti slusny clovek a snad se i snazi problem resit, ale velmi pozde a ne dost usilovne. Mam vsak taky za to, ze se bohuzel tem u vesla, prezidentem republiky pocinaje az po prispevatele v novinach opet podari svalit vinu na ty slusnejsi. Ze opet apelaci na lidskou zavist, jednoduchymi hesly - rozumej - hesly pro prostacky, ci ze poukazanim na "tridniho" nepritele (na cikany, EU, muslimy, modrooke ci plesate) se bohuzel stane to, ze se nic nestane a nezmeni. Ze slavisti se budou dal ve svetle reflektoru do krve rvat se spartany, aby za scenou par sizunku jak tem slavistum, tak i spartanum sacovalo kapsy.
07. 02. 2011 | 09:03

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
slovenští lékaři?! A to doufám chápete, že ti slovenští lékaři si řeknou o daleko víc než ti čeští?!
07. 02. 2011 | 09:04

Vico napsal(a):

Zahálková je zřejmě takovou druhou paní Jeništovou rovněž zdejší blogerkou.

Stejně jako mluvčí olomoucké arcidiecéze nám nejprve oznámila, kdo půjde do nebe a kdo ne.Doktoři, kteří měli zdárně do nebe nakročeno/zejména, když před pár lety vedli soukromí ambulantní specialisté boj proti Rathovi/, teď čeká zasloužené peklo.

Zde by mohl článek skončit, neb základní informace nám již byla sdělena.

Jako zasloužený bonus se však čtenář od Zahálkové dozví, že je ji líto, že "ty tři miliony nedal LOK na zvýšení platů doktorů :-)". Mně je zase líto, že někdo jiný dá deset miliard navíc nikoliv doktorům, ale nějaké "Blance".

Závěr článku, který tak trochu připomíná závěrečnou píseň z filmu Císařův pekař a pekařův císař pak zní :

"Všichni vojáci, hasiči, policisté, vědci a odborníci, technici, zdravotníci, pedagogové, umělci, státní zaměstnanci, zemědělci, lesníci, rybáři, řemeslníci, výrobci, podnikatelé,…odcházejí?"
Kratší a stejně výstižná by byla country "Všichni jsou už v Mexiku." To asi jsme nebo brzy budeme a ani nikam nebudeme muset jezdit :-)
07. 02. 2011 | 09:06

Petr z Tábora napsal(a):

Jsem zastánce navýšení platů nemocničních lékařů postupně.
Akce D-O stojí od počátku na lžích. Jinak by už měli místa v zahraničí anebo jinde v ČR. Oni se ale zatím chystají od 1.3. sedět doma a věří, že vláda ještě přihodí k té 1,5miliardě další stamiliony. Při tom by měli vědět, že obezita škodí, že by nikdo neměl být příliš "rozežraný", když jiní jsou hubení.Jejich cílem je škodit nemocnicím. Ale může se to obrátit proti nim. Některá oddělení bez lékařů, ba celé nemocnice, mohou být vyňaty ze systému akutní péče nenávratně. Mám podezření, že za akcí D-O stojí hoši, kteří se chystají k dalším privatizacím a ještě budou za zachránce. Pak se budou doktoři platům jen divit.
Lékařská komora není profesní organizací, ale béčkem odborů. Parlament by měl zrušit povinné členství.
07. 02. 2011 | 09:10

rejpal napsal(a):

Na celé té lapálii jsou IMHO pozoruhodné zejména dva momenty: 1) postoj vlády. Několik měsíců deklaruje, že jde o drobnou lapálii - a v hodině dvanácté změní rétoriku a hovoří o krizi. 2) nedostatek stavovské sounáležitosti mezi lékaři, sestrami a ostatním personálem. Těžko se pak v podobných sporech ztotožnit s kteroukoli stranou.
07. 02. 2011 | 09:11

Frank napsal(a):

Pro Jaha
Zkuste si omýmvat přirození vlažnou vodou, prý to pomáhá.
Přes dvacet tu posloucháme jak musíme šetřit, utahovat opasky,trávit všelijaké úsporné balíčky kdekterého imbecila,proto aby se naše děti měli v budoucnu dobře.
Já Vám na tyto vládní názory kálím. Já žiju teď a vzhledem k věku už moc dlouho asi né, a ač mám své děti velice rád tak mě bude mezi červama naprosto putna jak se mají, jestli lépe nebo hůře.
Ano máte pravdu v tom ,že člověk se v něčem uskromnit musí,ale mám tady v této podělané zemi na život jen jeden pokus a když vidím jak státní do..tek pro....vá miliardy, lže a podvádí, pak nemůžu pochopit ani málo z toho co obnáší Váš a nebojím se to napsat, stranický a vládní příspěvek.
07. 02. 2011 | 09:12

občan napsal(a):

pro "deep throat"
Více než dvacet let pracuji s bavorskými firmami a myslím si, že němčinu docela "válím". Pokud si kladu otázku, zda bych se svými znalostmi němčiny se mohl na odborné výši jako "doktor" bavit s nemocným o jeho problémech, natož ho léčit, odpovím jednoznačně ne. A o angličtině asi platí v bleděmodrém to samé.
....hlavně synku, že ukrajinci, bulhaři, indové a další Ti budou jako pacientovi perfektně rozumět. Nepřeji ti nic zlého, ale myslíš vůbec? To že pracuješ pro Němce nic neznamená.
07. 02. 2011 | 09:13

ld napsal(a):

Vico,

na druhou stranu je transparentní, že na tunel půjdou prachy z tunelu. Nemyslel právě toto Nečas, když nabízel Egypťanům pomoc z ČR při obnově institucí...? Snad mají ty pyramidy dobře pojištěné. Vůbec bych se nedivil, kdyby se nějaká objevila Oulickému na zahradě...
07. 02. 2011 | 09:14

Terry napsal(a):

Vážená paní (a ostatní diskutující)

LÉKAŘŮM BUDIŽ DÍK

za to, že se KONEČNĚ někdo vzepřel a postavil proti SKUTEČNÝM ŠKŮDCŮM této postdemokratické (Postdemokracie
- http://cs.wikipedia.org/wiki/Postdemokracie) společnosti, totiž našim "skvělým" "demokratickým" politikům, vládám.

Díky JEJICH dvacetiletému "úsilí" je tato republika VYTUNELOVANÁ (což je český "demokratický" výraz pro beztrestné rozkrádání) a ZADLUŽENÁ. Vláda (ministr) bude řešit zda přidat 500 miliónů lékařům, a zatím se ročně (!!) na zkorumpovaných veřejných zakázkách "vytuneluje" cca 250 miliard.

Musíme být neuvěřitelně silná ekonomika (nebo lépe řečeno neuvěřitelně blbí občané, když si to necháváme dvacet let líbit!!), když nás nepoložila vytunelovaná privatizace (odhadovaní ztráty až 1 bilión korun!!), vytunelované a státem "zachraňované" banky a pojišťovny (odhady cca 300 miliard), prohrané arbitráže (zatím cca 22 miliard, ve výhledu dalších cca 30 miliard, pokud přibudou ještě "sluneční" arbitráže tak dalších 260 miliard!!!), když ročně přicházíme v předražených (zkorumpovaných) veřejných zakázkách až o 260 miliard...

A to jsou jen případy, které "vypluly", pověstná špička ledovce...

A ptám se: KDO tento stav připustil resp. i aktivně budoval?

Lékaři? Důchodci? Zaměstnanci? Občané? NE!!!

Jen a pouze naši "DEMOKRATIČTÍ" POLITICI, kteří jako jediní ze všech skupin obyvatel i na tomto stavu tyjí a bohatnou!

Jak mohou proti vládě protestovat osoby ZTP, kterým vláda v rámci "šetření" "ukradla" příspěvky a dávky, či důchodci, kterým se neustále dvacet let snižuje důchod??
Jaký tlak mohou tyto skupiny vůči politikům vyvolat??!

LÉKAŘI TAK PROTESTUJÍ A BOJUJÍ I ZA NÁS !!!

BUDIŽ JIM DÍK!!!

PS. Toto píše vůl, který v listopadu 1989 zakládal v podniku Občanské fórum s představou, že padnou komunističtí funcionáři a totatilní režim, že bude rozumnější systém vládnutí (jak zpívala paní Marta Kubišová v písni Modlitba pro Martu: "Teď když tvá ztracená vláda věcí tvých zpět se k tobě navrátí, lide, navrátí...").

Kdybych věděl, že pod pláštíkem sametové revoluce a řečí o budování demokracie uchvátí moc ještě HORŠÍ SVOLOČ (daleko více arogantní, cynická a hlavně neuvěřitelně "hrabající pod sebe"), že rozkradou (nechají rozkrádat, tunelovat) tento stát, hlavně když ONI budou mít dostatek a doživotní hmotné zajištění, tak bych to nedělal.
07. 02. 2011 | 09:15

ld napsal(a):

občan,

já jen, že němčinu lze aplikovat u cigára o přestávce. V medicíně vládne latina. Už jste si z karty někdy přečetl, co vám tam napsali?
07. 02. 2011 | 09:17

neo napsal(a):

Id: no a? uvidíš sám jak to dopadne.

Agripa: to klidně můžou.
07. 02. 2011 | 09:17

MuDr.Cvach Milan napsal(a):

To DF
Nejsem vůbec zpolitizovaný,právě naopak zpolitizovaní jsou členové LOK p.Engel,Miloš Voleman tito lidé jsou zpolitizovaní,a lékaři kteří se nechali zviklat těmito manipulátory by si zasloužili odejít a pokud neodejdou tak už by je neměli ředitelé nemocnic brát zpátky.A že nemám svojí práci rád?Ba naopak mám jí velice rád a dělám jí s láskou a ne jen pro peníze i když mám peníze rád jsou potřebné k životu na zemi,ale nejsem manipulovatelný a stydím se za takové lékaře,kteří dělají našemu doktorskému cechu ostudu a takovýmto jednáním hází všechny slušné a zodpovědné lidi u spoluobčanů do jednoho pytle
Děkuji za pochopení
07. 02. 2011 | 09:18

Sestra napsal(a):

stačí si přečíst,jak se uvádí paní vtipná Zahálková-/(1968) stále na cestě, hledačka „pokladů“, milovnice českých luhů a hájí, adrenalinu i šachových partií, hyperaktivity i lenošení. Nezávislá finanční a daňová konzultantka.../,která si myslí že je dokonce vtipná,... záměrně nepochopila,za účelový článek dostala určitě zaplaceno,že lékaři pracují za minimální peníze,mzdu a že stát si jejich práce neváží,jen lékaře využívá... !!! Nejsou to instalatéři,taxikáři...paní Zahálková !!! Klaus,Nečas... a Top 09 si zaslouží jen tvrdou kritiku,a neměli by dopustit vytunelování pojišťoven !!!
07. 02. 2011 | 09:20

ld napsal(a):

neo,

neuvidím, protože doktoři prostě svou při vyhrají, k odchodům nedojde :-) .
07. 02. 2011 | 09:20

Rejpal napsal(a):

Děkujeme, odejděte, nikoliv však lékaři, nýbrž Vy ekonomové jako je pí Zahálková! Už jste za veřejné peníze nadělali až příliš zlého pro obyvatele tohoto státu!!

Lékařům pak přeji nejen více peněz, ale i víc uznání za jejich práci. Díky Vám lékařům i za Vaši současnou akci a přeji její úspěšné dokončení.

Možná, že Vás lékaře v případě neúspěchu akce a po Vašem odchodu za Váš plat nahradí zpolitizovaní doktoři z parlamentu, senátu nebo magistrátů. Snad paní Marcela Zahálková pak bude mít důvěru i k jejich "zdravotní péči".
07. 02. 2011 | 09:22

Rumcajs napsal(a):

Id:

Ty šašku !Ty mě a živit ?
Zapomeň na to ! Na to nemáš. Já ti budu vděčnej, když uživíš alespoň sám sebe a svou famílii, abych tě neměl na krku.
07. 02. 2011 | 09:24

neo napsal(a):

Id:

to přece neni o prohře nebo o výhře.

K odchodům nedojde, protože nemají kam jít. budou škemrat o návratt na původní místa.
07. 02. 2011 | 09:27

Evžena napsal(a):

Sestra

Lékaři opravdu nejsou instalatéři, taxikáři... ale proč tedy zvýšení platů požadují stylem jakoby instalatéři a taxiři byli?
Mezi poslanci je poměrně dost lékařů, proč se tou příšernou situací ve zdravotnictví nezabývali, bez ohledu na stranickou příslušnost, už dávno jako "stav"?
07. 02. 2011 | 09:27

Stařeček napsal(a):

vážená paní Zahálková. S akcí lékařů naprosto souhlasím i když mne to možná postihne a nedostanu se na operaci, kterou i když ne akutně potřebuji. Naše vlády nedělaly a nedělají nic pro celkové ozdravění hospodářství (všechny). Jestli byly a jsou peníze na sanování rozkradených podniků, bank a podobně. Jestli vedení těchto bank, podniků a třeba aerolinií dostalo stomilionové padáky za špatné vedení a hospodaření, pak jsou lékaři zatím jediní, kteří se jednotně proti tomuto bo...lu postavily. Doufám, že si to postupně uvědomí i jiné skupiny pracovníků a budou je následovat a nakonec to poznáme i v přístích volbách. Snad už konečně lidi prohlédnou a nenechají se zase oblbnout podobnou akcí jakou naše moudrá pravice vymyslela a prostřednictvím Mádla uskutečnila. A vy jděte s tím rozeštváváním mezi pacienty, obyvatelstvem a lékaři do háje. Tedy slušně řečeno. To vám vzkazuje dědek nad hrobem.
07. 02. 2011 | 09:28

homunkulus napsal(a):

No počkej Zahálková, až omaróduješ!
Modli se, aby tě neboleli zuby, nebo jsi neměla rakovinu čípku děložního.
Neměli by jsme na tebe čas...
07. 02. 2011 | 09:29

Luba napsal(a):

Paní Zahálková,
myslím, že arogantní chudáci, jako Kubek s Egelem a spol. neštvou jen Vás, ale čím dál víc lidí.

Je dobře, že ubude 4000 doktorských vohrábel.
Mohly by je nahradit sestry - co do počtu ošetřovatelského personálu, protože ten se nám nedostává. Lékařů je dost.

Budeme-li sledovat racionální anglosaský model zdravotnictví, znamená to navýšit počet lidí, kteří se o pacienty starají přímo, fyzicky a tráví s nimi celou směnu, nikoli 5-10 minut denně, jako lékaři.

V USA v takové Mayo Clinic pracuje 5x více sester, než v pražském Motole, který je s ní, co do počtu lůžek, srovnatelný.
07. 02. 2011 | 09:30

homunkulus napsal(a):

Evženo, a jakým stylem by si to přála?
Poslouchat dalších 20 let plané sliby politikú a dívat se, jak kradou?
07. 02. 2011 | 09:31

Rumcajs napsal(a):

Spoustě levicových makovic se tady stýská po totáči.
Tak proč nevrátit počty doktorů před rok 89 ?
07. 02. 2011 | 09:33

krok napsal(a):

paní Marcelko, lžete..buď účelově nebo z naprosté neznalosti:))..zkuste si projít oněch 13 bodů, které doktoři požadují a spočítejte si skutečné doktory pracující v nemocnici..není to nic těžkého..jen si musíte spočítat fyzické osoby, ne úvazky..hezký příklad máte na http://www.dekujeme-odchazime.cz/video
07. 02. 2011 | 09:33

Terry napsal(a):

Máte na to být Norskem, ale kvůli korupci jste Senegal, říká americký expert (http://ekonomika.ihned.cz/c1-49379850-mate-na-to-byt-norskem-ale-kvuli-korupci-jste-senegal-rika-americky-expert)
07. 02. 2011 | 09:36

Evžena napsal(a):

homunkulus

Chápu lékaře, že žádají.... nelíbí se způsob, jakým to dělají. Zdravotnictví nejsou jen lékaři.

Máte pocit, že kradou jen politici?
07. 02. 2011 | 09:38

krok napsal(a):

Rumcajsi, on není téměř žádný rozdíl mezi stavem nemocničních lékařů před rokem 1989 a nyní..jen se zavedly "úvazky", tj.: že jeden lékař je ve statistice veden i 3x..Vaše pravicová makovice to nebere?..nedivím se, s IQ láčkovce ani nemůže:))
07. 02. 2011 | 09:40

Jakeš napsal(a):

Přesně to zapadá do celkové situace - viz. http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/hana-brixi.php?itemid=12100. Myslíte, že sdělení p. Brixi nesouvisí se zdravotnictvím v ČR? Souvisí a jak.
Chtělo by se říci společně s klasikem - a jede se dál močálem černým, kolem bílích skal.
07. 02. 2011 | 09:41

Rumcajs napsal(a):

krok:

A proč si zvedli ty úvazky ? To totalitní doktor toho zvládl víc ?
07. 02. 2011 | 09:46

Frank napsal(a):

Paní Zahálková
Toto Jsou Vaše slova z jednoho Vašeho blogu( pokud to jsou tedy slova Vaše) cituji:

Oprostěme se od vaječných message, emocí a tanečků typu vaječných omelet a vejcí na hniličko a pojďme všichni napříč politických názorů, vyznání, pohlaví a věku, k volbám. Tady je prostor pro náš hlas. Bylo by fajn, vzájemně si ukázat, v jak duchovně vyspělé demokracii dvacet let po pádu komunismu žijeme. Dát si navzájem šanci, dát šanci vzájemnému respektu a toleranci. Možná je to šance poslední před tím, než dojde k tomu, že si lidé, jedno jakého politického přesvědčení, frustrovaní z politické kultury v naší zemi začnou vyřizovat účty na ulicích. A tohle si určitě nikdo z nás nepřeje.

Máte zajímavé názorové veletoče. Asi jak se to zrovna hodí a kdo to platí že ?
07. 02. 2011 | 09:46

Rumcajs napsal(a):

Když se přestane krást, tak z čeho budete žít socani ?

Vždyť nic jinýho neumíte !
07. 02. 2011 | 09:47

Vladyn napsal(a):

Je dobre si vsimnout, ze lekarum nejde o to mit vic penez, aby se jim lepe zilo. To by proste bojovali o pridani urcite sumy, tak jak to obcas pozaduji ruzne profesni skupiny. Organizatorum teto sproste akce jde ale o to, aby nemocnicni lekari meli za kazdych okolnosti vic penez nez ostatni, tedy x-krat vic nez je prumer. Sami sebe tak chteji ustanovit privilegovanou vrstvou spolecnosti a tuto pozici pak uzakonit. Kazdy, treba i spatny lekar musi proste dostat sve. Nabizi se obava, ze az to dostanou, mohou se na nas vicemene vykaslat.
Argumenty odvolavajici se na platove relace v zahranici jsou smesne. To bychom museli najednou napravit celou nasi deformovanou skladbu platu, danou historickym vyvojem, ekonomickou situaci a socialnim systemem. Profesi, ktere jsou podle takovych meritek podhodnocene je spousta, jenom nemaji v rukou tak vrazedne nastroje.
07. 02. 2011 | 09:47

Marcus Agrippa napsal(a):

Rumcajs:
to myslíš tyhle socany:
poté, co ministerstvo financí zahájilo kontroly firem, jež optimalizují daně přes zahraničí, realitní magnáti začali využívat další kličku. Fondy, které umožnují velkým investorům odvést státu jen pět místo 19 procent.
07. 02. 2011 | 09:50

ujo napsal(a):

Vážená autorko,
nedělám si iluse o lékařích ale ani o všech těch profesích, které jste na konci článku vyjmenovala.
Ve Vašem seznamu nejsou daňoví a finanční poradci, proč?
Stejně tak zaměstnanci bank a pojišťoven.
Divné.

Ostaně když jste se demagogicky opřela do LOKu za 3,5 mil. na PR agenturu a srovnávala je s požadovanými 2 mld. co říkáte na desetimiardové dividendy vyváděné bankami z ČR?

Co říkáte úrokům zdaleka nepokrývajícím inflaci?
Není to také vydírání?
07. 02. 2011 | 09:50

Sláma napsal(a):

Paní Zahálková je nepříliš bystrá osoba, slušně řečeno. Je typickým představitelem osoby, která čte Blesk, MF Dnes a jiné bulvární noviny, případně se dívá na nekvalitní a nevyváženou Českou televizi a nechá se tím značně ovlivňovat. Zjevně nechápe, že politici i novináři ji "krmí" manipulacemi, polopravdami i zjevnými nepravdami s jediným cílem - aby stávájící korupční politicko-žurnalistický komplex zůstal zachován bez ztráty "kytičky" a měl stále větší balík z našich daní k rozkrádání.
Typickou manipulací je počet lékařů. Jak se ukazuje, ani sám ministr Heger neví, kolik lékařů má, odhady se pohybují od 13 - 18 tis. Politici i novináři manipulují totiž s několika různými definicemi a využívají skutečnosti, že běžný občan se v nich neorientuje. Za počet lékařů je např. často vydáván počet úvazků. Problém je v tom, že i úvazek jedné hodiny týdně je počítán jako jeden lékař. Pokud někde mají služby někde řešeny druhým úvazkem, počítá se to také jako dva lékaři.
Další manipulace je s platy. Politici a novináři obvykle sčítají platy za základní úvazek a za druhý úvazek, za služby, do jednoho balíku. Pak plat lékařů vypadá horentně. Ale takto to počítat je naprosto nekorektní. Přeci, když má někdo jiný dvě zaměstnání, také se porovnává každé zvlášť. Ostatně, údaje o průměrné mzdě, či mediánu, která používají politici i novináři, jsou přepočítávány právě na zákonnou pracovní dobu 8 hodin denně/40 týdně.
Odbočím. Když vláda obhajovala 10% snížení platů státním zaměstnancům, také dovedně manipulovala s daty. Místo průměrných platů státních zaměstnanců všude uváděla medián platů v nepodnikatelské sféře. Do těch se ale počítají i platy ústavních činitelů, bankéřů České národní banky a zaměstnanců zdravotních pojišťoven. Takže medián platů v nepodnikatelské sféře je cca 25 tis. Kč, zatímco v roce 2009 byl průměrný plat státních zaměstanců 18067 Kč, tedy výrazně pod průměrem republiky (přitom zastoupení vysoce kvalifikovaných pracovníků s vysokoškolským vzděláním tam je nadprůměrné).
Podobné čachry se dějí i s počtem zaměstnanců. V roce 2009 bylo státních zaměstnanců (v zaměstnaneckém poměru) 160 000. Politici a média uváděli mnohem větší čísla se značným rozptylem, podle toho, jestli uváděli počet zaměstnanců ve veřejném sektoru či dokonce v nepodnikatelské sféře. Tedy i se zahrnutím různých spolků, nadací, neziskových organizací, soukromých škol, zdravotních pojišťoven atd.
Na jednu stranu se paní Zahálkové nedivím, že se nechá tak zmanipulovat, na druhou stranu ne každý to takto veřejně troubí do světa.
P.S. Trochu mi připomíná ty naivní dojičky za minulého režimu, které mu tehdy také dělali stafáž.
07. 02. 2011 | 09:53

Rumcajs napsal(a):

M.A.

Nediv se jim. Taky mají plný zuby krmit tenhle bordel. Vy jste prostě nenasytný.
07. 02. 2011 | 09:54

Marcus Agrippa napsal(a):

Rumcajs:
ty máš teda člověče názory. Oni krmit tenhle bordel nechtějí, tak proč by to měli dělat lékaři?! Jejich nízké mzdy živí výpadky způsobené právě i výše uvedeným.
07. 02. 2011 | 09:57

dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Celý tenhle kapitalistický prohnilý systém bude stále plodit tyhle problémy v naši společnosti ! Chtělo by to velkou změnu ! Na zloděje a mafiány žádný ohled nebrat ! U nás nemůže být demogracie protože jeji zásady nebude čecháček nikdy dodržovat ! Měli bychom si vydobít socialismus nazpět a důsledně si ho pěstovat a bránit bez ohledu na skřeky ze západu a jeho přisluhovačů ! Jen to může vést ke spokojenosti národa jako celku ! Rumcajsové a jemu podobní at si táhnou do ameriky podnikat,nikdo jim bránit nebude ! Co to je svoboda bez naděje do budoucna ? PS: Potřebujem znovu zavést výrobu všeho co je v našich silách a nebýt závislí na falešném západu ! Dal.
07. 02. 2011 | 09:59

F.Švarc napsal(a):

Vážený Stařečeku, naše vlády dělaly naopak vše, aby zde zařídily tržní mechanismy, naprosto kreténské prostředí, aby zde vše nejlépe zařídila neviditelná ruka trhu. To pan Klaus jim dal inspiraci, a všichni politici včetně pana Filipa se mu chodili, a dosud chodí, uctivě klanět. Pan Klaus i jeho syn již i zde naznačili, že doktoři jsou gauneři, resp.vyděrači. Prostě on se uměl postarat, aby si mohl lékařskou péči jako Havel zaplatit v zahraničí, a vy prostě máte smůlu. Ostatně jak víte, že tu operaci potřebujete ? Mou matku lékaři zabili (v Motole - fachmani od nějakého Pafka). Také si chudák myslela, že potřebuje operaci.
07. 02. 2011 | 10:00

Rumcajs napsal(a):

M.A.

Ale já neříkám ať něco krmí. Já říkám, ať jdou.

P.S.

V naší okresní nemocnici má 99% lékařů vedle hl.zaměstnání i svou vlastní soukromou praxi. Kromě toho, že lukrativní případy si přehrají k sobě, tak řadu úkonů provedou za "státní " a fakturaci za soukromo.
07. 02. 2011 | 10:02

Rumcajs napsal(a):

dalimír:

A kdo tě bude živit ? Nic neumíš, nic neznáš - jenom frasnovat, to ti jde.Už jednou jsi z tohoto národa udělal partu žebráků.

To ti to nestačilo bolševiku ?
07. 02. 2011 | 10:04

Sláma napsal(a):

Naši politici a novináři se v nás snaží vyvolat dojem, jak hrozně u nás vzrostly náklady na zdravotnictví. Není to ale pravda. Už patnáct let se pohybují v úrovni cca 7% HDP. Dokonce v roce 2008 byly nižší, než v roce 1995! To jen politici a novináři používají jinou fintu: uvádějí nominální náklady a před nepříliš bystrými čtenáři "cudně" zamlčují, že mezitím se zcela změnily cenové i platové relace a výkonnost ekonomiky. Je zajímavé, že ačkoliv výdaje na zdravotnictví stagnují, v rámci těchto výdajů relativně klesají výdaje na mzdy a rostou výdaje na investice a léky. Je to dost logické, z platů se krást nedá, zatímco z investic i léků velice snadno.
Jen tak mimochodem, s těmi 7% HDP jsme na ocase Evropské unie, i takové Slovinsko má více.
07. 02. 2011 | 10:05

Marcus Agrippa napsal(a):

dalimír:
nick Rumcajs evidentně obdivuje kapitalismus východního typu. V USA je jak progresivní daň, tak nekompromisní výběr daní. To co se děje u nás by v Americe nebylo možné. To až díky Klausovi došlo k pomýlení pojmů s dojmy.
07. 02. 2011 | 10:06

Miro napsal(a):

Když člověk vidí jak akce cíleně směřuje k výpadkům některých oblastí péče, které jsou nezbytné pro přežití lidí, jako třeba péče o novorozence.. Přitom tak vstřícný ministr zdravotnictví s dobrou vůlí se domluvit tady už léta nebyl. Lékařské odbory to tak roztočily, že samy budou mít problém situaci nějak usadit a sklidnit. Už to zašlo příliš daleko vzduchem lítají strašné výrazy jediný efekt bude ten, že se těžce sníží pověst lékařů. To je v podstatě nelegální stávka Někteří lékaři se chovají velice agresivně, jako by zde byla revoluční doba. Takovým bych řekl Podali jste výpověď, sorry to znamená odchod.
Toto je vyjádření MUDr Němečka ředitele FN Ostrava předsedy OVV ČSSD v Karviné,v dnešních LN, tak se někteří "zasvědcení" diskuteři zamayslete
07. 02. 2011 | 10:08

Alex napsal(a):

Paní Zahálková reprezentuje už typicky český většinový postoj. Zabývat se věcmi nepodstatnými a z nich dělat věci podstatné. Ti doktoři mají věcně pravdu v každém bodu svých požadavků. Jak ohledně platů, tak ohledně podmínek pro práci. Nepožadují ani korunu z rozpočtu a na úkor ostatních. Paní Zahálková ovšem napíše módní traktát ohledně skutečnosti, že jí nelíbí heslo jejich kampaně nebo skutečnost, že si dovolili kampaň zadat agentuře. Není divu, že v této republice bude ještě dlouho bordel. Paní Zahálková stejně jako obdobně uvažující vlastně tvrdí, že žádná skupina občanů nemá právo hájit své zájmy (má, ale rozhodně ne takhle - a vždycky si jako typická Češka NĚCO najde). V klidu ignoruje, že tahle skupina na to, co vetkla do svých požadavků, upozorňuje tak či onak 20 let - i zákonnou stávkou. Ti lékaři po paní Zahálkové nechtějí ani korunu, přesto je zjevné, že to, co tu většinu brojících proti těm doktorům pálí, je ta otázka peněz a prostá česká závist vůči příjmům druhých. Někteří to tvrdí otevřeně, jiná jako paní Zahálková jen trochu sofistikovaněji. Paní Zahálkové a jí podobným nevadí čeští politici - korupční, nekompetentní, zahledění sami do sebe a vyrábějící dluhy s arogancí sobě vlastní. Nevadí ji ani lživý ministr zdravotnictví dlouho nic neřešící a spící, jenž na poslední chvíli tvrdí, že se po odchodu lékařů nic nestane, aby vzápětí nato uvažoval o jakémsi "staném právu", nevyznající se ani v počtu lékařů. Nevadí ji ministr jenž tvrdí, že něco zaručit může, aby to posléze zaručil. Nevadí ji čachrující ministr, jenž rebelům slíbí 2 mld, aby je po teatrálním vystoupení političky ODS Juráskové lživě tvrdící, že za někoho mluví, podráždil odměnou pro někoho, kdo mu leze do zadku, i když to pravda není. Nevadí ji ministr manipulující - třeba když zásadně jako příjem uvádí příjem se všemi těmidnešními přesčasy. Seďte paní Zahálková na zadku a rozvíjejte svá pseudoetická hodnocení na adresu doktorů, kteří jen odpověděli arogantním politiků jejich vlastní řečí. Vskutku úžasný občanský postoj, paní Zahálková. Takový typicky český - brblající nad nepodstatnými věcmi a hlavně nic neřešící. Doktoři jen mluví s politiky řečí, které jedině rozumí. Nic více nic méně. Kupodivu pro Vás i ve Váš prospěch.
07. 02. 2011 | 10:13

Miro napsal(a):

Ještě doplním pan dr. Němeček řídí nemocnici od roku 2002 je neustále v zisku a říká, že u něho je průměrný plat 65 tis. včetně služeb .
07. 02. 2011 | 10:16

Dočekal napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Id:

Ty šašku !Ty mě a živit ?
Zapomeň na to ! Na to nemáš. Já ti budu vděčnej, když uživíš alespoň sám sebe a svou famílii, abych tě neměl na krku.
07. 02. 2011 | 09:24

Rumcajs napsal(a):
Spoustě levicových makovic se tady stýská po totáči.
Tak proč nevrátit počty doktorů před rok 89 ?
07. 02. 2011 | 09:33
---------------------------
Tak tohle tady napíše jedinec, který mne veřejně obvinil ze lži.
Když jsem mu dokázal, že tady lže jedině on a požádal jsem ho o omluvu, tak se tenhle kovaný pravičák zachoval přesně podle hesla: "Lži používám každý den."

Ano, na takovýchto jedincích stál celých čtyřicet let režim minulý a už víc než dvacet let na nich stojí režim současný.
Nejsmutnější na tom všem je ale to, že tito jedinci ve velké většině sice používají silná slova, ale přitom sami mají holou řiť.
A k pocitu vlastní důležitosti si někteří z nich musí dokonce vypomáhat tvrzením, že absolvovali VŠB.

Za to, že jsem tady už před měsícem dával konkrétní příklad, jak se falšují statistiky, se mi tady pár NElevounů posmívalo. A ti jednodušší se smějí ještě teď.

Dnes ale není největší problém v odchodech lékařů, kterým skončí výpovědní lhůta. Mnohem větší problém je v tom, že většina těch lékařů, kteří se rozhodli zůstat, už dnes vypovídá smlouvy o další činnosti. U těchto výpovědí je výpovědní lhůta čtrnáctidenní. Takže ta první darda pro ředitele nemocnic přijde už jedenadvacátého února.
Vsadím boty, že ředitelé nemocnic ještě rádi vezmou zpět každého lékaře, který se rozhodne svoji výpověď stáhnout a vrátit se na svoje původní pracoviště.

A s tímhle nenadělají nic ani zdejší slovní kulturisti.
07. 02. 2011 | 10:18

Enkidu napsal(a):

Paní Zahálková,
jste jako mnoho dalších obětí desinformační kampaně MZ. Hezky po jednom:
Lékaři od počátku tvrdí, že akce je tu proto, aby odcházet nemuseli, stačí se podívat na 13. bodů DO. Faktem totiž je, že např. letos je odhodláno odejít z ČR přes 60 procent končících studentů LF, minulý rok jich odešla cca polovina.
Počty lékařů se navyšují především statistickým podvodem, reálný počet je cca 12 tisíc v nemocnicích, ví to i Heger, viz jeho projev včera v OVM. Podobný trik se uplatňuje v platech.
Nechápu, kde se bere tolik zloby a nenávisti k lékařům, jen proto, že chtějí adekvátní ocenění své práce. Hodinový plat lékaře před atestací je 100 Kč, po atestaci 160 až 200 i se službami. Díky tomu je zdravotnictví zoufale neefektivní, proč myslíte, že administrativní úkoly řeší lékař či sestřičky? Zkuste například v Praze sehnat schopnou administrativní sílu za 100 Kč na hodinu? Nemocnicím se vyplatí, aby administrativu dělali sami udravotníci, upřímně řečeno, vyplatilo by se jim vzhledem k hodinovému platu, kdyby sestřičky a mladí lékaři uměli vařit nebo uklízet. V současné chvíli jde jen o slib zvýšení tarifů ze 17000 před atestací, 23 po atestaci a 28 po 30 letech o 5, 8 a 12 tisíc. Je to opravdu tak strašné a nepochopitelné? Tento tarif je plat za celý úvazek, osobní ohodnocení je vtip a nepřesahuje obvykle 5 procent, kromě vedoucích lékařů. Proč se zoufale neinformovaní lidé stále mají tendenci montovat do věcí, o kterých jsou informováni pouze z Blesku, LN a MF?
07. 02. 2011 | 10:24

Ferdinand napsal(a):

S autorkou článku ve všem souhlasím. Myslím si, že nyní už nazrál čas, aby nemocnice začaly řešit danou situaci,již bych se na místě ministra nenechal dál vydírat. Kdo chce z lékařů jít, ať jde. Oni někteří ještě příjdou s prosíkem. Je pravdou, že v Německou přijímají lékaře do nemocnic, ale podmínka je aktivní znalost němčiny, navíc se jistě nejedná o volná lukrativní místa dle představ většiny rebelujících lékařů.
07. 02. 2011 | 10:24

Sláma napsal(a):

Ve svém úvodníků na první stránce bulvárních Lidových novin nabádá bulvární novinář pan Martin Weis vládu, aby jednala s lékaři z pozice síly a nepřímo vybízí k řešení, které uplatňovala "železná lady" Margaret Thatcherová, která také neustupovala zaměstnancům. Ovšem za jakou cenu. Po roční stávce horníků byly ztráty ekonomiky odhadovány na 1,5 miliardy liber a libra výrazně devalvovala vůči dolaru. Ve svém důsledku její politika vedla k bezprecedentně dlouhé vládě Labour Party (13 let).
07. 02. 2011 | 10:25

Norma napsal(a):

Miro,
pokud si pamatuji, tak MUDr. Němeček vede FN v Ostravě od roku 2005, před tím byl ředitelem Městské nemocnice v Bohumíně.
07. 02. 2011 | 10:26

Expert napsal(a):

Paní Zahálková, váš článek je už asi dvěstěprvní, stejné úrovně, stejného obsahu, stejně o ničem . Nedivím se , že jste s tímto článkem tak dlouho čekala. Než se z vás něco takového dostalo. to musela být opravdu těžká práce .
07. 02. 2011 | 10:29

Sims. napsal(a):

Doktoři měli v rukách těžký kalibr proti této vládě a možnosti, jak ji přitlačit. Určitě by se k nim přidaly další profesní skupiny a to by se pak všichni divili, jak by létaly vzduchem reformy a zákony, personální změny. Protože jinak se nic nerozhýbe, jen samá hašení a kosmetika. Ale doktoři zůstali věrni své nadustosti a Nietzschevskému nadčlověku. Probendili příležitost pro opravdové změny a demokratizaci společnosti, jen neměli mít ty prachy jako muletu. Až příliš pozdě začali vykřikovat cosi o reformách, ale je jasné, že se jim v tom rybníčku zapleveleném famraceutickými firmami a dalšími "obolusy" docela líbilo, ale vrozená lidská nevraživot, že se mají dobře jen ti vyšší (viz nezapomenutelná řeč pana šefa Motola) je přivedla na tuto nezdařenou cestu. Obecně lze říci, že se zde utkali mladí proti starým. Ti staří a starší většinou nikam nedocházejí. Doktoři se po tomto debaklu opravdu nemohou profilovat jako elita národa. Jejich papaláši typu Engel atd. jsou směšnými figurami a Kubek se pravděpodobně v čele LOKu také dlouho neohřeje. Toho by měli sesadit již sami doktoři. A ještě udělat něco s tím povinným členstvím v této zbytečné a nákladné organizaci.
07. 02. 2011 | 10:33

Občan napsal(a):

A jedna o tom, jak roztomile se usmívající poradkyně Zahálková skočila s rozběhem na špek dovedům z MZ a ještě se tím veřejně chlubí :o)))
07. 02. 2011 | 10:35

J&E napsal(a):

2 Sláma
Pane Slámo, čtu vás a divím se kolik energie vkládáte do polemiky s autorkou. Bezesporu jste bystrý člověk. Potom by vám neměla uniknout následující dvě fakta, která podle mého daleko stručněji a přeněji a hlavně jednoznačně charakterizují diskutované téma. Všechna ostatní rétorika postrádá relevanci anebo jsou její závěry podřízeny oběma vyjmenovaným axiomům.

1. Reformy (tedy i zvýšené platy lékařů) ve finále dopadají v současném mafiánském kapitalizmu na nejchudší vrstvy obyvatel.

Tento axiom staví na okraj hřiště vaše -byť správné argumenty-
o bystrosti čtenářů, výkonnosti ekonomiky či nákladech na zdravotnictví.
Jistá, s establishmentem klientelisticky propojená skupina MÁ SVÉ POŽADAVKY a establishment těmto požadavkům ve finále VYHOVÍ.
Źádnou roli zde nehrají důvody ani oprávněnost či neoprávněnost oněch požadavků!
Žádnou roli nahraje ani stav ekonomiky a existence či neexistence rozumných zdrojů na vykrytí oněch požadavků.
Nakonec to spraví další stovka od daňového poplatníka stejně jako u povodní.
"Spravedlivým dílem" tak přispějí zdravotníkům pan Kellner, Bakala, vy, já a bezdomovec pod mostem.

2. Komu slouží novináři nemá cenu rozvádět.

To zbavuje smyslu vaše argumenty o tricích, manipulaci, veřejném mínění, zpráv "vyčtených z novin", hlouposti lidí atd.

Ale chápu vás. Naděje přeci umírá jako poslední.
07. 02. 2011 | 10:37

magor napsal(a):

AC napsal(a):
Jednotný národ, ten představoval pro vrchnost vždy nejhorší noční můru.

GOOD!:-)
07. 02. 2011 | 10:39

forward napsal(a):

Když nezávislá finanční a daňová konzultantka Marcela Zahálková něco zpacká, nic jí nehrozí. Má zaplacenou tzv.pojistku na blbost. Přesto ona a jí podobní lidé mají dnes mnohem větší příjmy, než např. lékaři. Lékař má obrovskou odpovědnost, ale žádnou pojistku na blbost si pořídit nemůže. Záchranka přiveze do nemocnice rozsekaného člověka a UKAŽ, CO UMÍŠ!
Autorčin blog je jen dalším příkladem jejího diletantismu a dokladem, že se u nás trubcům daří.
07. 02. 2011 | 10:40

Morová rána napsal(a):

Vážená paní Zahálková!
Položím vám kontrolní otázku. Pokud je, jak se domníváte, tato akce skutečně vyprovokovaná profesionální mediální agenturou, jakou má tato agentura motivaci k jejímu vyprovokování? A máte o svém tvrzení také nějaký důkaz, uvážíme-li, že prostor v médiích byl poskytnut výhradně představitelům vlády a jejich fandům, občas ještě lékařským odborovým předákům, nikoliv však profesionálním mediálním agentům?
Další dotaz: Připadá vám skutečně tak zvláštní, když si nějaká skupina lidí za své peníze najme na propagaci svých myšlenek, tvorbu webových stránek, letáků a grafické ztvárnění (protože to je jediný výstup z činnosti agentury Ewing) profesionály, než když se o totéž pokoušejí po nocích na koleni sami členové? Připadá vám správné, když ministerstva, včetně MZ, používají k prosazení své politiky služby profesionálních PR-istů, platí ovšem ze státního?
A závěrem mi dovolte jistý osobní dotaz. Úvodem svého článku tvrdíte, že si vážíte lékařů. V profilu máte dále uvedeno, že jste bojovnicí za lidská práva. Pardon ale tyto informace mi jaksi nejdou dohromady s dalším obsahem vašeho článku. Proč lékařům upíráte jejich lidská práva?
Pokud bychom pokračovali v rozboru, jistě bychom narazili na další nesrovnalosti, ale zabralo by to příliš mnoho času a prostoru, zůstaňme tedy u tohoto.
07. 02. 2011 | 10:43

Dočekal napsal(a):

Ferdinand napsal(a):
S autorkou článku ve všem souhlasím. Myslím si, že nyní už nazrál čas, aby nemocnice začaly řešit danou situaci,již bych se na místě ministra nenechal dál vydírat. Kdo chce z lékařů jít, ať jde. Oni někteří ještě příjdou s prosíkem. Je pravdou, že v Německou přijímají lékaře do nemocnic, ale podmínka je aktivní znalost němčiny, navíc se jistě nejedná o volná lukrativní místa dle představ většiny rebelujících lékařů.
07. 02. 2011 | 10:24
--------------------
Nezlobte se, ale jako čtenář Blesku se tady zkrátka nechytáte.
Čím dřív si to uvědomíte, tím líp pro vás.

A nejen pro vás, ale také pro všechny místní NElevouny. Silná slova totiž většinou slabé sebevědomí značí.
07. 02. 2011 | 10:44

neo napsal(a):

Dočekal:

správně. V Německu mají pro naše lékaře jen lukrativní místa a nevyžadují znalost němčiny. :)
07. 02. 2011 | 10:46

Michal napsal(a):

Ono je to těžké v zemi, kde nezávislé daňové konzultantky, které nepřínáší společnosti vůbec nic, berou víc než lékaři, kteří zachraňují lidské životy. Doufám, že protest lékařů se rozšíří i do jiných oblastí
07. 02. 2011 | 10:48

martys napsal(a):

takhle hloupý článek už jsem dlouho nečetl.....tam je blbost v každé větě

jen se ptám v čím jméně paní autorka píše takové demagogie
07. 02. 2011 | 10:51

neo napsal(a):

Michal:

Michale, můžu mít dotaz? Když nezávislé daňové konzultantky nic nepřináší, proč někdo jejich služeb využívá a platí je za to?
07. 02. 2011 | 10:52

Dočekal napsal(a):

Morová rána:

Tady by stálo za to připomenout, že Ministerstvo dopravy v době, kdy tam šafářoval pan Řebíček (ODS), platilo soukromým právníkům za "služby" ročně kolem čtyř set milionů. A to i přesto, že toto ministerstvo má (ostatně jako všechna další ministerstva) vlastní právní oddělení.

Lékařům se vyčítá, že si za SVOJE peníze najali reklamní agenturu. Nikdo z kritiků tohoto postupu se přitom nepozastavuje třeba nad tím, kolik peněz vynakládají STÁTNÍ České dráhy na vlastní reklamu. Tady by bylo naopak zcela na místě poukazovat na mrhání NAŠIMI penězi!

Omlouvám se za použití kapitálek, ale mám takový dojem, že tady někdo buď neumí, nebo nechce číst.
Nick Morová rána to ale v žádném případě není.
07. 02. 2011 | 10:54

Ferdinand napsal(a):

Dočekale,již ve vašich jiných příspěvcích jsem si všiml, že se rád povyšujete nad diskutéry, kteří nemají stejný názor jako vy a argumentujete tím, že slepě vycházíme z informací bulvárních medií. No, je to váš názor, já narozdíl od vás ani nevím, co o tomto tématu Blesk píše.
07. 02. 2011 | 10:57

martys napsal(a):

Michal:
odpovídat NEOvi je ztráta času....:-) on je to takový Švejk
dočekal:
je to přesně tak. taky mě velmi udivuje proč se na různých ministerstvech a dalších institucích vyhazují prachy oknem za různé audity, které setejně nemají žádnou objektivní vypovídací schopnost
07. 02. 2011 | 10:58

Radana napsal(a):

Dovolím si uvést výňatek z následujícího článku
http://strojil.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=172841
...
Dle vyjádření nemocnice je vzorec pro přepočet mzdy u zaměstnanců s částečným úvazkem následující: hrubá mzda/pracovní úvazek. Do hrubé mzdy se dle vyjádření FN počítá celková mzda, kterou má lékař na výplatní pásce – tedy včetně služeb, vědeckých grantů, klinických studií a odměn. Upozorňuji, že peníze za vědu a za studie jdou ze zdrojů mimo FN!

Jelikož v nemocnici pracuje celá řada lékařů s neúplným úvazkem, má tato manipulace zásadní význam. Není výjimečné, že mladý lékař nastoupí do nemocnice s úvazkem 0,1. Slouží, podílí se na výzkumu a má třeba nějaké osobní ohodnocení, takže na výplatní pásce má řekněme 25 tisíc. Ve způsobu, jakým nemocnice počítá průměrnou mzdu, se tento lékař objeví jako 25/0,1, tedy 250 tisíc měsíčně! ...
07. 02. 2011 | 10:59

Michal napsal(a):

Neo:
To, že někdo za něco platí neznamená, že to něco přináší společnosti. Až přijmeme zákony, které zjednoduší daňový systém, konzultanti nebudou potřeba. Těžko ale přijmeme zákon, který najednou uzdraví lidi. Lékař vykonává práci s mnohem větší přidanou hodnotou.
07. 02. 2011 | 10:59

martys napsal(a):

michal:
já se jenom bojím, že někdo příjme zákon, že lidi není třeba léčit - že se tak trochu vrátíme do středověku
PS: jsem na straně lékařů, ale taky mě štve, když se dovím, že si platí agenturu (otázka jestli je po pravda nebo pomluva), že každý druhý má soukromou praxi atd atd.........bohužel situace asi není černobíla :-(
07. 02. 2011 | 11:03

Vysedlina pathologická napsal(a):

Emoce tady vítězí na celé čáře. Pořád však nevím, proč by nějací úředníčkové ve zdravotních pojišťovnách měli mít větší platy než lékaři. Léčí nás snad oni? Ale i jinak je to, "jak má být". Na chudé bič a malý dvůr. A třeba - náš oexodus, váš exitus - to také musela vymyslet hlava pomazaná. Jako by o léčení člověka právě tento řečník z Vejmyslic s titulem MUDr. něco věděl? Že by toto byla úrověň všech lékařů? Tito bohové ať jdou! Jinak - dvě miliardy - hrůza peněz, kam vlastně tečou všechny korupční tunely? Miliardičky i do jedné kapsy! Kam se hrabou lékaři! Je to společenská krize, krize charakterů napříč zemím, a ta se bude určitě řešit - no a spousta věcí se vyřeší lépe, když se do toho nebude moc rýpat. Zdá se, že je to v jiných rukách...
07. 02. 2011 | 11:06

neo napsal(a):

Michal:

kdyby nic nepřinášely společnosti, neměly by ve společnosti místo, nebyly by jejich služby vyžadovány a nebyly by za ně patřičně ohodnoceny.

Jinak co se týče zjednodušení systému, trh si bohudík sám řekne, koho potřebuje. Vy se můžete domnívat, že dále nebudou potřeba, ale finální "slovo" bude mít trh.
07. 02. 2011 | 11:06

Michal napsal(a):

Je zajímavé, jak všem vadí, že si lékaři najali PR agenturu.
Občané, vám nevadí, kolik se ročně utratí za reklamu farmaceutických firem?
Ano, tuto reklamu si platíme my všichni, protože se promítá do cen léků.
A léky se platí ze zdravotního pojištění.
Tato vláda ale nemá zájem zastropovat náklady na tuto reklamu. Stejně jako nemá potřebu zrušit akcie na doručitele a další věci, které nás ročně stojí miliardy.
Lékaři, držím vám (i sobě) palce
07. 02. 2011 | 11:08

Jano napsal(a):

Zdravím. Pre mňa zcela nepochopitelný je fakt, že ani ministerstvo ani poisťovny nevedia doložit presný počet lekárov. Skloňují sa tu čísla od 14 000 až 20 000 / čo si myslím je nezanedbatelný rozdiel!/, Alebo ten stav je natoľko vážny , že to proste zverejniť nechcú.
Je to podobné , ako keby minister obrany vyhlásil, že presne nevie koľko vojakov má v rezorte - či je ich 14000 alebo 20 000!?
07. 02. 2011 | 11:16

neo napsal(a):

martys:

můžete být martysi konkrétnější? Co mám se Švejkem společného?
položil jsem jasnou a konkrétní otázku. Jsem přesvědčen, že o potřebnosti, přínosnosti a ohodnocení nerozhoduje ani martys ani Michal. Můžou se domnívat, že paní Zahálková nic společnosti nepřináší, můžou si totéž myslet o jiných povoláních, ale společnost sama je utvrzuje ze lži. Potřebnost povolání dnes určuje trh nikoli jedinci.
07. 02. 2011 | 11:16

Dočekal napsal(a):

neo napsal(a):
Dočekal:

správně. V Německu mají pro naše lékaře jen lukrativní místa a nevyžadují znalost němčiny. :)
07. 02. 2011 | 10:46
--------------------
Špatně.

Můj přítel Jiří, právník a jinak polistopadový emigrant, žijící od roku 1994 v Německu, provozuje kromě běžných právních služeb také právní poradensví. Lékaři, kteří od nás odcházejí pracovat do Německa, se na něho obracejí s tím, aby jim překontroloval návrhy pracovních smluv.
Protože jsem s Jiřím v pravidelném styku prostřednictvím mailů i takříkajíc naživo přes Skype, mám informace doslova z první ruky.

Samozřejmě že v tom Německu nevezmou každého, kdo projeví zájem. Ale pro ty, kteří jsou podle jejich hodnocení perspektivní, mají jednotlivé nemocnice takové nabídky, o jakých se našim lékařům může jenom zdát.

Uvedu pár příkladů:
Zatím co si tady atestaci jako takovou musí mladý lékař odpracovat a navíc ještě zaplatit, v tom Německu je tomu právě naopak. Samozřejmě tam ještě dnes uplatňují tu socialistickou vymoženost, spočívající v podpisu smlouvy s danou nemocnicí na několik let dopředu. Zřejmě k nim ještě nedorazila ta mantra o "volné ruce trhu."

S neznalostí německého jazyka není také žádný problém. Ty nemocnice jednak rády zaplatí tomu lékaři jazykový kurs, hlavně se tady ale uplatní přirozená cesta.
Nezapomínejme, že odcházet budou v převážné míře mladí lékaři, většinou také svobodní a bez závazků. Kdo alespoň nějaký čas bydlel na vysokoškolské koleji, ten ví, jak se dá nádherně osvojit znalost cizího jazyka, zvláště když máte vedle sebe atraktivní cizinku.
Bláboly o tom, že se tito mladí lidé po nabytí znalostí v kapitalistické cizině vrátí domů, už nemíním ani komentovat.

Takže na závěr, milý nicku neo, jen malá poznámka přímo k vám: Pokud se tady chcete i nadále ztrapňovat tím, že budete uvádět znalosti, vyčtené z deníku Blesk, je to jen vaše volba.
Mějte ale stále na mysli, že zde jsou také tací, kteří se nespokojí s oficiálními bláboly a hledají i jiné informace. Už jen proto, že mají trénink z doby, kdy tady vládl bolševik. Ten rudý, to aby snad nedošlo k nedorozumění.
07. 02. 2011 | 11:17

Evžena napsal(a):

Dočekal

Mohl byste mi, prosím, odpovědět na tuto otázku:

Kolik stojí studium medicíny v Německu?

Děkuji.
07. 02. 2011 | 11:21

neo napsal(a):

pane Dočekale, vždyť to píšu. Nemusí umět německy a čekají na ně jen lukrativní místa !

Jo s tim Bleskem opatrně, už jste to vyčetl několika lidem, aniž byste mohl jakkoli vědět, že ty noviny opravdu čtou.

Jestliže pak moje tvrzení (rovnající se tomu vašemu) je vyčteno z blesku, znamená to, že i to vaše je z blesku? Ne omlouvám se, vy nečtete noviny, vy jste genius, který hltá pouze nekomerční hodnotnou literaturu. TV nemá, reklamama se neřídí, jí jen košer a neprdí.
07. 02. 2011 | 11:22

Michal napsal(a):

Evžena:

Do roku 2010 je studium na univeryitách zdarma. Od roku 2010 si může každá spolková země sama rozhodnout o zavedení školného.
07. 02. 2011 | 11:29

ld napsal(a):

Rumcajs,

jen si posluž. Ty stejně na víc nemáš než nadávat do šašků a parazitovat na společnosti. O moc se od cigánů nelišíš, žijete na úkor ostatní společnosti; obyčejné pijavace, které je nutno krmit. Až někdy státu na daních ze zisku odvedeš co jsi naveksloval, nastrkal do nákladů, tak mě klidně nazývej šaškem. Zatím jsem obyčejná nula, kterou dotují ti co kekradou. To je však nad tvoje chápání, protože ze státu máš dojnou krávu. Jseš ubožák, ty parkovací frajtre!
07. 02. 2011 | 11:33

Luba napsal(a):

Paní Zahálková,
těch výkřiků zdejších demagogů, kteří tak rádi nálepkují a dívají se na svět ideologicky, nikoli věcně, si nevšímejte.

Neboť nevědí co činí :)

Dle slov ex-ministra zdravotnictví Davida 90% českých lékařů jsou příznivci a voliči tzv. pravice. Na Západě je ten poměr "pravo-levých lékařů" tak 50/50. Už to je pozoruhodné.

Naše tzv. pravice prosazuje např.:

ODS - "Superspecializovaná lékařská péče:
Budeme pokračovat v úspěšné koncentraci specializované péče tak, aby každý občan nezávisle na tom, kde bydlí, měl garanci přístupu k nejmodernější péči na evropské úrovni."

TOP-09 - "Vláda bude prosazovat i další změny. Nově budou definovány typy a způsoby poskytování zdravotní péče tak, aby ambulantní sektor přebíral větší objem péče. Budou nově stanoveny podmínky pro podporu ambulantní léčby, včetně jednodenní medicíny a léčby ve stacionářích. Přitom bude kladen důraz na snižování počtu akutních lůžek ve prospěch ambulantní péče a lůžek následné péče. Vláda nově vymezí poskytování zdravotní péče v zařízeních sociálních služeb a v zařízeních paliativní a hospicové péče. Vytvoří i nový právní rámec pro poskytování ošetřovatelské, pečovatelské a lázeňské péče."

90% českých lékařů hlasovalo pro realizaci programů pravicových stran. Tedy pro koncentraci specializované péče do velkých nemocnic, pro zvyšování finanční spoluúčasti pacientů, pro zavedení standardů a nastandardů, pro program jednodenní chirurgie, pro rozšíření domácí péče. Z toho plyne, že se pravicové strany vydávají anglosaskou cestou - méně lékařů, více sester, které nejsou tak drahé a zastanou i to, co u nás povětšinou dělají lékaři. Na záchrankách tam např. neslouží lékaři, ale paramedici, což jsou sestry/bratři se speciálním školením. Domácí péče je rovněž převážně záležitostí sester.

Tyto skutečnosti došly lékařům příliš pozdě - zjistili, že finanční tlaky se netýkají jen údajných simulantů z řad pacientů, ale že mohou být cíleně regulováni i oni.

Že zlevnění péče znamená zbavení se všeho nákladného a neefektivního. A zaměstnávat lékaře bez praxe, čertvě po promoci, a platit jim více než zkušeným sestrám, je pro zdravotnická zařízení neefektivní.

Stejně tak není pro nemocnice - akciové společnosti lukrativní zaměstnávat drahé lékaře na odděleních, kde leží pacienti dlouhodobě hospitalizovaní. Zde je potřeba navýšit počty levnějšího ošetřovatelského personálu - nikoli přidávat na platech lékařům, kteří tam slouží více jako písařky, než jako terapeuti.

Prostě - lékaři zjistili, že pravicovost nespočívá ve vybírání kapes pacientů ani ve vytváření kast nedotknutelných, ale ve vyváženém poměru mezi právy a povinnostmi jak u pacientů, tak u lékařů a v přijetí přímé odpovědnosti za své konání.

To se nyní DO-lékařům pochopitelně nelíbí. A lžou, a lžou, a lžou ... A lidé, celí znejistělí, jim ty jejich stesky věří.
Možná si myslí, že oranžoví podvodníci jsou lepší, než ti modří.
Jakoby je těch dvacet uplynulých let nepřesvědčilo o opaku.

Vsadit můžeme na slušné lidi. Nikoli na ukřivděné elitáře z LOKu či ČLK.
07. 02. 2011 | 11:34

Jedla napsal(a):

Mimořádně hloupý a vlezdozadnicovitý blog. Nejlepší je to srovnání (počtu lékařů) s rokem 1989.
Doslova mi vytanula na mysli vzpomínka na soudružku ředitelku ZDŠ Chodníčkovou, zapálenou komunistku (seděla také v plénu Místního Národního Výboru), učila jen "občanskou výchovu", a to velmi, velmi rudým způsobem. A vždycky, vždycinky argumentovala porovnáváním reálsicialistické současnosti s "buržoazní" první republikou. Kolik lidí rodin má v pračku, a kdo měl pračku za Masaryka? Kolik rodin má auto, a kolik bylo aut za první republiky, a přihlaste se děti kdo má doma televizi, a víte, že za buržoazní republiky ani televize u nás nevysílala?

Autorka odkazuje v datech na článek v Týdnu, tedy na sekundární zdroj (Týden pak udává za zdroj svých dat Ústav zdravotnických informací a statistiky, to je tedy primární zdroj, s nímž by pracovala autorka blogu, kdyby chtěla psát seriózně. Ani ten Týden tolik nevytrhává z konceptu - zmiňuje, že lékařů je více, a akutních lůžek méně, ale netvrdí, jako autorka zde, že lůžko je mírou pracovní vytíženosti lékaře. Naopak, píše, že se zkrátila doba hospitalizace pacientů, a to o hodně. Nemocných a tedy i práce s nimi není méně. Lékař neléčí postel, ale pacienta. A moderní medicína s dvacetiletým pokrokem to dokáže lépe, vytrhne pacienta z prostředí i z práce na méně dní, ale dá to více práce a chce to více odborníků a větší specializaci. Což autorka svým slepičím mozkem není schopna pochopit, tak kádruje jako soudružka učitelka Chodníčková. Tu jsem už v osmé třídě vytáčel k nepříčetnosti a rudé zuřivosti, když jsem ji v hodinách občanské nauky žádal, aby neporovnávala ČSSR a předválečným Československem, ale předválečné Československo s předválečným Rakouskem a ČSSR s tehdejším (osmdesátá léta) Rakouskem. Žádám tedy autorku blogu, aby si prošla diskuse k tématu zde, stiskla vždy klávesovou zkratlu Ctrl+F (vyhledávací funkce prohlížeče) a vyhledala diskutujícího NL. Ten by ji pomohl porovnat dneční ČR a dnešní Evropu, aby neporovnávala neporovnatelné.
07. 02. 2011 | 11:35

Evžena napsal(a):

Michal

Děkuji. Sice nejste Dočekal nebo snad ano?. :o)
07. 02. 2011 | 11:36

ld napsal(a):

neo,

samozřejmě že je to o výhře. Když se s nějakou stranou jedná a uzná jejich požadavky, je to výhra. To ostatní je pokračování. To máš jako se sázkou. Nejprve ji vyhraješ, pak obdržíš tu výhru. Tohle je totéž. Jasně, všichni lékaři neodejdou, ale kdy by to byla polovina z nich, tak nastává průser. Jenže to si takové škrkavky a roupi jako Rumcajs nedokáží uvědomit. Bohužel ani Nečasové aspol.
07. 02. 2011 | 11:39

Walter napsal(a):

Zase jeto čísí kšeft.Malá dom.Mě by víc zajímalo proč neřeší vláda milionovou nezaměstnanost.Proč zkresluje čísla nezaměstnaných.A proč se neřeší nezaměstnanost 50.letých kteří dle idiotských rozhodnutí vlády musí vydržet do 63-65 let pracovat.Ve všech resortech.
07. 02. 2011 | 11:44

Rumcajs napsal(a):

Stávka musí pacienty bolet !

David Ráth
07. 02. 2011 | 11:44

neo napsal(a):

Id:

vyhra by byla, kdyby lékařům byly splněny požadavky. Ty jsou ovšem nereálné, takže nutně dojde ke kompromisu. Proto nikdo nevyhraje, ani neprohraje. A jak jsem předeslal, pokud k nějakému kompromisu dojde, odejde možná tak 1/3 z těch, kteří výpovědi podali.
07. 02. 2011 | 11:45

Gren napsal(a):

Lékaři vyhrají to už je jasný.Vyděšenost hejtmanů,zástupců pojišťoven i pacientů jen dokazuje,že jiné řešení není.
Doktory nemá kdo nahradit a to je argument proti kterému není odvolání.Vláda se jen snaží zmírnit následky,ale bude nadále ustupovat.
Lékaři použili nátlakovou akci kterou mají dobře promyšlenou a která je velmi účinná.Každý kvalifikovaný,sebevědomý zaměstnanec má jistě zkušenost jak si dupnout a získat peníze a výhody navíc.
Lékaři neprovádějí nic špatného je využívají tržních mechanizmu současného systému.
07. 02. 2011 | 11:50

Damokles napsal(a):

Tenhle stát mimo jiné tuneluje kde kdo.Zatím jsem neslyšel že se koruna tvoří ve výrobě.A že ji tvoří opovrhovaný dělný lid.
Pořád se tady vštěpuje že korunky rostou sami od sebe na účtě.
Hlavně úřednictvu státu,doktorům a zdravotnictví,školství a učitelkám,..prostě režistům všeho druhu.K tomu je potřeba přičíst nároky komediantů.
Málo prozíravá až přímo hloupá vláda záměrně likviduje dělná pracovní místa(protože ti gauneři tady vládli 40 let a utlačovali sedláka Nováka).Tak vznikne Egyptský model kdy sama vláda a režisté s intelektuály,feťáky a opilci,prostitutkami,herci ...bude vydělávat sama na sebe.Jenom aby dělňasi co nejvíce trpěli.
07. 02. 2011 | 11:56

Karel K napsal(a):

Autorka píše, jak si LOK najal na svůj boj PR-agenturu. A co se autorka diví, vláda si na svůj boj proti zaměstnancům najala Drábka. Pochopili jste konečně novináři a komentátoři, že hlavním problémem všech protestů jsou Drábkovy snahy o rušení tarifních tabulek. Aby mohli manažeři i ve státem řízených organizacích protěžovat korupčnicky své kamarádíčky.
Kdo tomu nevěří, ať si někde najde včerejší diskuse s Moravcem na ČT24.
I snížení platů by byla společnost (možná i lékaři) strávila, ale rušení tabulek vyvolalo takové nepřátelství ve společnosti, protože všichni vědí, že nezkorumpovaného vedoucího skoro nikde nenajdete, a ti, které práce alespoň trochu baví a zajímá, prostě už nejsou ochotni pracovat za neschopné diletanty a flákače dosazované podnikatali typu Drábka. A možná, že se část lékařů doopravdy rozhodla odejít, než aby musela pořád poslouchat své vedoucí, o kterých moc dobře ví, jak se z nich stali primáři a ředitelé nemocnic.
07. 02. 2011 | 11:58

On napsal(a):

hela: "Protestní akce českých lékařů s názvem Děkujeme, odcházíme bude mít možná nečekané vyústění. Hrozí totiž, že se její iniciátoři ocitnou dokonce před soudem.
Kvůli podezření na vydírání, organizování a podněcování nepokojů a obecné ohrožení se totiž na Lékařský odborový klub a iniciátory akce zřejmě obrátí policie."
07. 02. 2011 | 00:35
To je rozumné. Jen čekám, kdy komunisté podají podobná trestní oznámení za organizaci listopadového privatizačního puče. Pokud byl puč organizován i se zahraniční podporou, pak zde figuruje i vlastizrada.
iDnes: "Podporu akci Děkujeme, odcházíme formou vypovězení dohod o přesčasech vyjadřují po lékařích z pražské Bulovky i jejich kolegové z Chirurgické kliniky 1. lékařské fakulty UK a Fakultní Thomayerovy nemocnice. zdravotnictví, peníze, reforma, Visokai, Děkujeme, odcházíme"Naše výpovědi přesčasů jsou spontánní rozhodnutí. Stejně jako akce sester v Thomayerově nemocnici, které v této kritické situaci odmítají, aby se peníze převáděly na ně," řekl HN přední český onkochirurg Vladimír Visokai." (http://domaci.ihned.cz/c1-49860250-uz-rok-shanim-pet-doktoru-a-nejsou-rika-predni-cesky-onkochirurg-visokai)
Netřeba dalšího komentáře.
07. 02. 2011 | 11:59

martys napsal(a):

celé je to o tom že v tom systému se strašlivě ztrácejí peníze....a ti doktoři z toho taky chtějí něco mít - a ti co to tam rozkrádají se nechtějí dělit

mimochodem ty dvě miliardy jsou jenom hozená kost....na takovou návnadu by ti doktoři kdyby měli kouska cti v těle neměli nikdy přistoupit....naopak měly by se přidat i sestry (za jejich platy bych jejich práci nikdy nedělal)
07. 02. 2011 | 12:00

Dočekal napsal(a):

Evžena, neo:

Tak to vezmu jedním vrzem.

Evžena:
Samozřejmě že se studium na lékařských fakultách v Německu platí. Vám ale unikla jedna dost závažná skutečnost. Do toho Německa od nás odcházejí lékaři, kteří už tu lékařskou fakultu vystudovali tady a získali tak titul MUDr. V tom Německu tedy nejen že nemusí za studium platit, ale navíc jim ty německé nemocnice zaplatí náklady na atestaci. Samozřejmě, že tyto výhody nebudou mít všichni lékaři, kteří se budou ucházet o práci v Německu!

neo:
Až se konečně přestanete snažit o kopání do mého kotníku a místo toho to, co píšu ve svých příspěvcích rozcupujete na kousky, tedy provedete kvalifikovanou oponenturu, budete pro mne osobně v těchto diskusích rovnocenný partner. Do té doby jste tady jen ten, kdo píše otazníky. Vždyť vy se tady jen každého ptáte a sám nepřinášíte žádné nové informace.
Tak co, zkusíte mi pro začátek vyvrátit to, co jsem napsal o rozdílu počtu nemocničních lékařů tak, jak je uvádí ministr zdravotnictví MUDr. Leoš Heger a skutečností?
Já jen, abych věděl, jestli mám na ty vaše příspěvky ještě vůbec někdy reagovat.
07. 02. 2011 | 12:00

jepice napsal(a):

almost glossed™ napsal(a):
Když ještě nedávno (vlastně stále) lékaři vyhlašovali, jak jsou "pro reformy", ani v nejmenším je zřejmě nenapadlo, že obětí "reforem" mohou být také sami a už vůbec si nedokázali představit, jaká štvanice vůči nim v českých médiích vypukne.

Jakých reforem jsou lékaři obětí?
Jim na platy přece nikdo nesáhl. Je pravda, že mnozí zdravotníci by si zasloužili daleko vyšší ocenění a taky je pravda, že jim na to všechny předchozí vlády kývaly a nic pro to neudělaly /leda zvedly tarify bez toho, aby poradily špitálům, kde na to brát/.
Štvanici na doktory, co odcházejí, údajně vede Blesk, ale ten já nečtu. Kdo ještě?
07. 02. 2011 | 12:04

Luba napsal(a):

Grene,
jestli lékaři nad ministrem Hegerem zvítězí, zvítězí i nad pacienty. Pacienti z vítězství "DO-lékařů" nijak profitovat nebudou. Nic dobrého jim to nepřinese.

Spíš naopak: Lékař, jehož hodnotová orientace je povahy materiální, je pro pacienta nebezpečný.
07. 02. 2011 | 12:04

René napsal(a):

Ono to stěmi platy doktorů zase není tak hrozné.
Společnost vedená odborně do záhuby odborníky s VŠ si může dovolit zaplatit lékaře učně i 16000Kč s nějakou praxí i 30000 Kč.Další sorta je obvodní lékař tam se bere až 100 000 měsíčně nejsou výjimky na 800 000 Kč + 30 Kč od bělocha cikán neplatí.
Jenže oni všichni učni by chtěli brát hned mega.Pokud není spokojen může jít třeba do Škodovky k pásu.Nebo k okýnku Opencard.Prostě praxe ukáže kdo se hodí a kdo ne.Proto budeme přeplácet ty co se nehodí.
07. 02. 2011 | 12:06

Luba napsal(a):

Jedinci, kteří se domnívají, že jsou lidé v úsudku tak snadno ovlivnitelní bulvárem, třeba Refluxem nebo Bleskem, byli asi v minulosti sami indoktrinováni Rudým Právem.
07. 02. 2011 | 12:07

neo napsal(a):

Dočekal:

proč bych vám to měl vyvracet? Jen proto, že stojíte na druhé straně politického spektra?

Já s Vámi souhlasím. Nesouhlasím s tím, že by podpora či nepodpora lékařů měla co dělat s pravicovostí či levičáctvím.

již několikrát jsem vás upozornil, že za lékaři stojím. Dokonce jsem uvedl i důvody proč a také jsem specifikoval, co mi na jejich akci vadí. To ovšem neznamená, že bych proti nim cokoli měl.

Jste nemocný člověk, kdykoli vidíte nick neo, okamžitě útočíte, aniž byste si to alespoň přečetl.
07. 02. 2011 | 12:13

otec Scholasticus napsal(a):

I když mne neokouzlil slogan akce (on dnes už taky nikdo nevidí otazník za slovem exitus), bez ní by se nestalo opět N-I-C! Nyní je jaksi na vše trochu lépe vidět a to je dobře.
Především pacienti sami by měli chtít ovlivnit poměry. Vím, je to pro někoho snad deziluze, ale lékaři nejsou vždy lepší než poměry. Ptejme se (třeba poslanců, ředitelů nemocnic), chtějme (lepší péči, levnější léky, příjemnější lékaře) nesmiřujme se s krádežemi, ať se jim říká jak chce a začněme sami od sebe. Nenechme si vše líbit a nebojme se. Zní to naivně?

Kdo jsem: lékař i pacient, člen LOK, NIKOLIV D-O, ale odcházím sám...a rád se vrátím, až budu vědět proč...

(P.S. A díky autorce za zjevnou snahu vyjádřit svůj názor neagresívně, i když s ním povětšině nesouhlasím)
07. 02. 2011 | 12:15

almost glossed™ napsal(a):

Jepice: "Jakých reforem jsou lékaři obětí?"
Podívejte se na popis nevyhovujícího stavu v nemocnicích od "odcházejících".

"Štvanici na doktory, co odcházejí, údajně vede Blesk, ale ten já nečtu. Kdo ještě?"
Všechna média tištěná i elektronická. Samozřejmě tam není nadpis: "Snažíme se vás poštvat proti protestujícím lékařům" Vypadá to např tak, jak vypadá podpásová sviňárna od Aktuálně.cz: http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2011/01/27/dekujeme-ze-neodchazite-umrely-bychom/

Anita: "Nepřistoupení k určitému nabízenému kompromisu, potvrdili lékaři to, že skutečně vydírali."
To je neinformovanost nebo lež. LOK se dohodl na kompromisu s tím, že (paradoxně) bude mlčet a podporovat "reformy". Když chtěl od Hegera a vlády písemný podpis dohody, Heger i Nečas "ucukli" a odmítli. Proto protest nadále trvá.
07. 02. 2011 | 12:18

jogín napsal(a):

První půlku za mě napsala kočka Šklíba. Je pozoruhodné, jak zástupkyně žluťáckých obborů sester pod patronací ODS účinně bojuje proti doktorům- samozřejmě bez jakéhokoliv hlasování členek. Ty hromadně podepisují petice podporující doktory. A za zmínku stojí i organizovanost sester- v odborech jich je jedna šestina.
07. 02. 2011 | 12:19

Gren napsal(a):

To Luba:

Ano,v dnešním systému zdravotnictví je pacient až na druhém místě.Kdo,ale ze zdravotnictví udělal business?Lékaři DO to určitě nebyli.
07. 02. 2011 | 12:20

almost glossed™ napsal(a):

Luba: dnes jste z nějakého důvodu příliš zahlcen emocemi a neusuzujete logicky.
07. 02. 2011 | 12:20

Luba napsal(a):

Scolasticu,
kdyby šlo DO-lékařům především o reformu, byla skutečnost, že zároveň požadovali násobné zvýšní platů hloupá a kontraproduktivní.

Jenže kdo by se za takovýchto okolností k nim přidal, že?
07. 02. 2011 | 12:22

Dočekal napsal(a):

neo napsal(a):
Dočekal:

proč bych vám to měl vyvracet? Jen proto, že stojíte na druhé straně politického spektra?

Já s Vámi souhlasím. Nesouhlasím s tím, že by podpora či nepodpora lékařů měla co dělat s pravicovostí či levičáctvím.

již několikrát jsem vás upozornil, že za lékaři stojím. Dokonce jsem uvedl i důvody proč a také jsem specifikoval, co mi na jejich akci vadí. To ovšem neznamená, že bych proti nim cokoli měl.

Jste nemocný člověk, kdykoli vidíte nick neo, okamžitě útočíte, aniž byste si to alespoň přečetl.
07. 02. 2011 | 12:13
----------------------
Na tu vaši poslední větu mám nádherný bonmot, který rád a často používá můj přítel Karel, takto psychiatr na penzi:
"Posuzovat kvalifikovaně zdravotní stav druhého člověka může jen erudovaný odborník, nebo blb."
Račte si tedy vybrat.

Jinak si vám dovoluju oznámit, že odteď už na vaše diskusní příspěvky nemíním reagovat.
Uvítal bych, kdybyste se zachoval stejně. Děkuju předem.
07. 02. 2011 | 12:25

pišišinda napsal(a):

dobrý den,
po přečtení vašeho člálnku se mi udělalo špatně,
hodnotím Vás jako osobu spíše prořídlého intelektu,
osobu nezralou, jejíž osobnostní rysy jsou rozmazány naivitou a levicovým populismem, nebylo by pro mne překvapením, kdyby jste pocházela z komunistické familie, ...
Vámi udávaná čísla jsou zcela " mimo mísu", je třeba jít k pramenům, ...
vaše polemika o tom kdo by mohl jít za lepším výdělkem na západ, je směšná, na české úředníky, rybáře atd. na západě nikdo nečeká oproti našim lékařům, a na vás BOHUŽEL - BOHUŽEL, také ne, nemám vás rád

by měla
07. 02. 2011 | 12:27

Rumcajs napsal(a):

Gren:

A kdo ?
Vždyť bordel dělají jenom doktoři va státních nemocnicích.

A ještě mi řekni, která jiná profesní skupina (Vyjma odborářů) se dožaduje navýšení stejným způsobem ?
Bankéři,programátoři,ekonomové,technici... ?
07. 02. 2011 | 12:28

neo napsal(a):

Dočekal:

reagovat klidně můžete pane Dočekale, ale nejprve si příspěvek přečtěte.

Opakuji. Souhlasím s Vámi. To neznamená, že Vás napadám nebo že Vám vyvracím vaše tvrzení. To znamená, že s Vámi souhlasím.
07. 02. 2011 | 12:29

Luba napsal(a):

almoste,
já jsem vždy ovlivněn emocemi. Vy snad nikoli? Pokud jsme lidmi, a nejsme chladnými kalkulanty, deprivanty či schizoidy, utrpení jiných lidí se nás dotýká.
A trpícími nejsou lékaři, ale pacienti.

Ti pacienti, kteří by za zmírnění svého utrpení dali mnoho, a rodiče či životní partneři těch pacientů, kteří by za zmírnění jejich bolesti dali mnohem víc. Je snad etické s touto závislostí kalkulovat?

P.S.: Organizátoři akce D-O by měli skončit před soudem. Obávám se však, že i nezávislý pan soudce je potenciální pacient.
07. 02. 2011 | 12:33

JaE napsal(a):

Luba
"jestli lékaři nad ministrem Hegerem zvítězí" je podobná úvaha, jako "jestli zvýšená spotřební daň zvítězí nad ministrem Kalouskem".

Řekněte, proč by vláda měla s lékaři doopravdy bojovat?
Jediný důvod by snad mohl být dominový efekt, nátlak dalších profesních skupin (daňový poplatník přece zaplatí všechno).
Ale upřímně. Které takové sdružení disponuje srovnatelným intelektem a současně finančním kapitálem jako lékaři?
07. 02. 2011 | 12:37

Gren napsal(a):

To Rumcajs:

Že se ptáte zrovna vy?Komouší to asi nezavedli,že.

A srovnávat platy odborníků v bankovnictví,IT technologii s lékaři v nemocnicích?Děláte si srandu?To co má ten lékař oficiální měsíční plat má profík v IT na hodinu.
07. 02. 2011 | 12:39

Karel Kameník napsal(a):

Lékaři mají ze zákona právo podat výpověď stejně jako Vy nebo já. A výpovědní lhůta je k tomu, aby si zaměstnavatel včas mohl najít náhradu. Za vydírání považuji naopak hraní na city lékařům. Pokud sazeč v redakci podá výpověď a po 2 měsících odejde, také ho budete vydírat slovy "..proč např. k 31. březnu odchází, když 1. dubna musí vyjít noviny a co by tomu řekli čtenáři"?
07. 02. 2011 | 12:41

martys napsal(a):

luba:
povinnost zajistit péči nemají doktoři, ale ti co od nás všehc vybírají peníze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
07. 02. 2011 | 12:41

xxx napsal(a):

Za sebe davam prednost doktorum pred uredniky, politiky, ekonomy a financnimi analytiky, vsemi, co se jich v CR vyrojilo.
07. 02. 2011 | 12:42

otec Scholasticus napsal(a):

Lubo, bojím se, že máte pravdu, ale můžeme prosím vidět přes stromy les? Mám rád, když slunko svítí skze mraky (jako dnes). Zdravím O.S.
07. 02. 2011 | 12:44

Dočekal napsal(a):

Luba:

Můžete nám tady ocitovat zákon, na základě kterého by měli být organizátoři akce "Děkujeme, odcházíme" pohnáni před soud?
A pokud nechcete citovat, můžete dát alespoň odkaz? Já jen, že jsem právě tohle konzultoval se Slávkem, mým příbuzným a také právníkem.
Také on je velice zvědavý na to, jak se s tím případným trestním oznámením popasuje soud. Teda pokud k tomu soudu nakonec vůbec dojde.
07. 02. 2011 | 12:44

xxx napsal(a):

To Luba: Pokud se Vas dotyka utrpeni pacientu, s duverou se obratte na usatou sovu
ceskou slotu!
07. 02. 2011 | 12:45

Otázkář napsal(a):

Dnes jsem toho moc nenaspal a tak se mi nechci nic moc vymýšlet, článek je samozřejmě nesmysl, číslá uváděná autorkou nejsou pravdivá, 18 853 není počet lékařů, ale úvazků, již to bylo zmiňováno mnohokrát, naposledy v nedělních OVM, kde samotný ministr zdravotnictví Heger přiznal, že skutečný počet nezná. Odhady jsou okolo 12-14000.
Když už tady zmiňujete PR agenturu, kterou si najal LOK byl by dobré v rámci objektivity napsat jakou PR agenturu si najala vláda. Ta štvavá kampaň pořádána v médiích jiste nebyla samosebou, spin doctoři opět odvedli slušnou práci. Ale možná ani agentura nebyla potřeba a pánové Nečas, Heger, Šnajdr a spol. to zvládli sami.
Minimálně se jim podařilo ve spolupráci s bývalou min. zdra. Juráskou, vrazit klín mezi lékaře a sestry. T
Také silácké bití v prsa Petra Nečase v OVM, že ze státního rozpočtu nemůže jít ani koruna, když to nikdo ani žádá, protože lékaři jasně řekli, že v systému je peněz dostatek jen jsou špatně využity, to chce také velký kus odvahy. Zdá se, že bojovat proti virtuálnímu nepříteli je to co jde současnému premiéru nejvíce.
Polovině národa se podařilo vymýt mozek a spojení lékař-vyděrač se pevně zakořenilo.

Povedené komenty Rejpal, kočkašklíba, Dočekal
07. 02. 2011 | 12:47

almost glossed™ napsal(a):

Luba: Ale samozřejmě, jen Vám očividně v tomto tématu chybí obvyklý nadhled.
07. 02. 2011 | 12:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text bsahující nadávku ("hovado"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 02. 2011 | 12:56

Pepa napsal(a):

100% souhlas s článkem.
Doktoři dali svojí výpověď dobrovolně a jako takoví by měli přijmout práci (pokud budou chtít zpět) pouze jako noví uchazeči o práci s možností přihlédnutí na jejich kvalifikaci.
V nemocnicích práce neubívá, i když se nižuje kapacita lůžek, ale ubývá práce spícím doktorům jelikož ubylo ležáků a páni doktoři se tak můžou dospat.
Problém nemocnic ale je: Doktor který má ve své pracovní době pronajatou ordinaci v téže nemocnici a ta mu umožňuje pri jeho pracovním vytížení další přivýdělek. To by mělo být trestně postižitelné.pro ty kteří mu to umožňují.
Problém přesčasových hodin lze v současné době vyřešit zavedením systému 2/2/3 se stanovením vyjímky u operujících lékařů kde nelze odejít z operačního sálu v průběho operace a stanovení jejich nadstavby platů za přesčasové hodiny.
07. 02. 2011 | 12:56

jepice napsal(a):

almost glossed™:
Opakuju otázku: o jakých reformách mluvíte?
Stav, který lékaři popisují, je přece důsledek toho, že u nás k žádným reformám zdravotnictví za předchozích vlád nedošlo.
07. 02. 2011 | 12:57

Luba napsal(a):

JaE,
to Vaše srovnání nesedí. Protest DO-lékařů nepodléhá stejné logice, jako zvýšení daně, které může být díky momentální situaci rozumné. Kdežto nekoncepční zásahy do systému, které požadují DO-lékaři, může mít efekty, které jdou proti jejich vlastním zájmům - tedy: nemůžeme předvídat vše do důsledků, protože naše racionalita na to nestačí.

Ekonomie je pavěda. Ale jestliže se zásadami, stanovenými ekonomickými pavědci řídí i jiní v kontextu pavědy, funguje to.
Kdežto zdravotnictví je natolik komplexní, že i když staví na vědě a vědeckých metodách, je chování vědců i nevědců uvnitř systému obtížně předpověditelné.
07. 02. 2011 | 12:58

Terry napsal(a):

Protestující lékaři mají můj obdiv (http://www.blisty.cz/art/57142.html)_Václav Hořejší, 7.2.2011:

S rozhořčením sleduji vládní a mediální kampaň proti akci Lékařského odborového klubu (LOK) a Lékařské komory „Děkujeme odcházíme“.
Ministr zdravotnictví, kterého předcházela pověst seriózního muže, se opakovaně nestydí veřejně lhát o zásadních faktech (uvádět jako argumenty průměrné mzdy všech lékařů, ačkoli akce se týká těch nemocničních, u uváděných mzdových průměrů neříkat, kolik hodin navíc zahrnují, zamlčovat flagrantní porušování zákoníku práce a falšování skutečných velikostí úvazků, atd.).
Nechápu, jak se pan ministr může veřejně vyjadřovat tak doslova nenávistně o lidech z LOK a z Lékařské komory, kteří se té akci s tak obrovským nasazením už skoro rok věnují, a kteří přece byli donedávna i jeho kolegy.
Je jasné, že mu ta záležitost komplikuje ministrování, ale proč tedy aspoň není ve svém vyjadřování zdrženlivý a neomezí se na opakování, že mu víc vláda nechce dát…
Proč jim dělá naschvály – když už se dohodlo, že lékaři dostanou něco přes polovinu původně požadovaných prostředků, najednou řekne, že z této částky dá část jinam? Jen z nějakých „prestižních“ důvodů, aby jim „ukázal kdo je pánem“ a aby je rozeštval se sestrami?
Proč se uprostřed těch politických protřelých postav často pochybné pověsti raději nechová jako faktický spojenec těch svých bývalých kolegů?
Bohumil Doležal se nestydí napsat:
„Tito lidé hájí bezohledným a organizovaným způsobem zájmy svého členstva. Účastníci to bezelstně považují za podstatu odborů, ve skutečnosti se v té souvislosti nabízejí i méně ušlechtilé paralely, např. různé revoluční organizace komunistického typu nebo zájmové skupiny, které se (stejně jako ty revoluční) pohybují za hranou zákona...“
Veřejnosti se namlouvá, že proti akci dlouhodobě vykořisťovaných nemocničních lékařů, zvláště těch mladých, se postavily nemocniční sestry – skutečnost je taková, že se proti ní postavilo předsednictvo organizace sdružující méně než 17% sester, vedené bývalou ministryní Juráskovou, ředitelkou jedné z největších nemocnic a spojenou s ODS, zatímco velký počet sester podepsal naopak petici, která cíle akce podporuje.
Veřejnost se téměř nedozvídá, že akce má podporu nejen hlavní profesní organizace, Lékařské komory, která funguje na zcela demokratických principech, ale také velké většiny profesorů lékařských fakult, včetně těch nejslavnějších jmen.
Ministerstvo zdravotnictví si údajně na onu masivní mediální kampaň najalo profesionální soukromou agenturu – neuvěřitelné… Proč se o tom nikde nepíše? Dozvíme se, kolik to stálo??
07. 02. 2011 | 13:01

Terry napsal(a):

Protestující lékaři mají můj obdiv (pokr.):

Na celé věci ale přesto shledávám několik velmi pozitivních momentů:
Ukázalo se, „kdo je kdo“ – většina „pravicových“ politiků a publicistů, kteří s porozuměním hodnotí šikovnost různých podnikatelů při prosazování jejich zájmů, včetně „daňových optimalizací“ a využívání „daňových rájů“, hájí co největší individuální svobodu jednotlivců a omezování zásahů státu, najednou zcela husákovsky mluví o vlastizrádném chování lékařů („opustíš-li mě…“), navrhují jejich penalizaci za to, že v Česku získali zdarma vzdělání, a staví se za omezování základních svobod (prosazování požadavků zákonnými prostředky prostřednictvím profesních a odborových organizací, podávání výpovědí).
Kéž by to otevřelo oči i samotným lékařům, ale i dalším zaměstnancům veřejného sektoru, kteří jsou ve velké většině voliči pravicových stran…
Konečně se jasně ukázalo na to, jak neúnosný je stávající systém zdravotnictví, který společnými silami zplodily všechny polistopadové vlády, ať už si říkaly pravicové nebo levicové. Konečně se začalo mluvit o desítkách miliard, které přicházejí nazmar vinou nezodpovědného hospodaření a masivní korupce všech úrovních, o rozvráceném systému postgraduálního vzdělávání, o flagrantním porušování zákonů, o absurditách systému zdravotních „pojišťoven“.
Konečně někdo dokázal, že lze zorganizovat akci „občanské společnosti“, která pohne tím státním molochem, kde obvykle „nikdy nic nejde“ (pokud to ovšem není v zájmu nejrůznějších „kmotrů“ a „šibalů“).
Je skvělé, že mezi námi jsou aktivní občané jako dr. Engel nebo dr. Kubek (ten dokazuje, že je možno být zásadový a ve vyjednávání a veřejném vystupování tvrdý, ale přesto slušný – to např. dr. Rath neuměl…).
Těším se, až se tato společnost uzdraví tak, že se lidé jako dr. Kubek (nebo jako p. Michálek) stanou ministry.
Moc mě potěšilo, že se v té masivní mediální palbě objevil (dokonce na „pravicové“ straně!) názor, který bych zcela podepsal (a tudíž se možná přeřadil k „pravici“?):
„Protestujícím lékařům nelze než, proti všeobecnému mínění, přitakat. Svou akcí mění prohnilý systém, tlačí vládu k reformám, které měly proběhnout už dávno. Je to nejpravicovější protest v historii Česka. Díky za něj.”
(Petr Honzejk v Hospodářských novinách 27.1.2011)
07. 02. 2011 | 13:02

JaE napsal(a):

Dočekal
Můžete nám tady ocitovat zákon, na základě kterého by měli být organizátoři akce "Děkujeme, odcházíme" pohnáni před soud?

Pane Dočekal, když se chcete řídit jenom zákony (i blbými), potom vás lehce (zejména v době kdy ubyde manuální práce) nahradí robot nebo počítač.

Příklad.
Nejsem právník, ale zdá se mi že v českém zákoně například není zakotvena povinnost pomoci někomu ležícímu na chodníku (proč by potom poskytnutí duplicitně přikazoval silniční zákon?).
Podle mě není správné, aby kdokoliv bez povšimnutí překročil ležícího člověka a nebyl za to potrestán. Alespoň jsem narozdíl od vyjmenovaného případu žádný trest nikdy nezaregistroval.
Nebo jde podle vás jen o hloupé emoce?

Rovněž je rozdíl mezi mezi individuálně podanou výpovědí a mezi organizovaným vydíráním. Stejně, jako rozdíl mezi svobodným rozhodnutím majitele benzinky zdražit benzin a mezi organizovanou (kartelovou) domluvou.
07. 02. 2011 | 13:03

Otázkář napsal(a):

JaE

"Rovněž je rozdíl mezi mezi individuálně podanou výpovědí a mezi organizovaným vydíráním. Stejně, jako rozdíl mezi svobodným rozhodnutím majitele benzinky zdražit benzin a mezi organizovanou (kartelovou) domluvou"

Ten příklad má jednu zásadní chybu, majitel čerpací stanice je soukromý podnikatel, zatímco nemocniční lékař je zaměstnanec a jako takový má právo se sdružovat v odborových organizacích a prosazovat lepší podmínky pro svou práci, jste demagog!
07. 02. 2011 | 13:11

Michal napsal(a):

Po přečtení Vašeho blogu musím konstatovat, že jestli jste stejně dobrá finanční konzultantka jako myslitelka, tak chudáci vaši klienti...
07. 02. 2011 | 13:12

Janes. napsal(a):

Já bych se plně postavil za lékaře.
Jen tak naokraj,kolik se ukradlo za 21let bilionů?Proč korupce kvete jen u nás?Kde je hlavní příčinoa,že lidem ukradli pracovní místa,vytunelováním všeho,proč nemohou lidé pracovat,proč nemohou pěstovat a vyrábět,kdo a proč jim to vše zhatil?A proč tam,co ty místa zůstaly,tam vládne starý kapitalismus,jako vyšitý,což je vykořistování člověka člověkem?A tak,i když na tom ze všech ponížených lidí ,modrým totalitním systémem,kde pravda a víra je v p---li,jsou ti,na pohled ještě nezralí vůči jiným na takovýhle stávky a boje,tak si musí každý člověk ze 70% skupiny tady žijících lidí uvědomit,že to je i jeho boj a za jeho práva a musí být solidární,mnohdy proto,že toho už pro různé ponižení není schopen a tak když jde o jediný možný a správný boj vůči přemnožené korupcí v této zemi,která za 21 let se stalá obrovskou chobotnicí,která požírá vše co vidí a to bez ohledu,mimo sebe na cokoli a kohokoli.
Takže,naše vláda a ministr zdravotnictví a všichni,kteří to mohli už dávno a mohou to i ted změnit a narovnat,opravit své staré chyby a.t.d.,a jsou x měsíců informování o tomto dění mezi lékaři a celou dobu tady žili a žijí v této zemi,tak přes to je jejich nadřazenost a arogantnost nad lidmi a všemi a vším u nich vítězí a to pro proto,že se taky bojí těch bohatých mudrců nad nimi,jimiž jsou a byli ovlivnění a ovlivnování,pak liknavost a to vše pro své jiné sliby někomu,třeba většinou těm vyvoleným,když ne přímo pro korupci,tak určitě nic proti ni a tak se jim pravdivé a poctivé požadavky lékařů prostě nehodí“do krámu“tak to ignorují a to s přímou podporou i presidenta republiky,který jim v tom žehná a tak,at to dopadne jakkoli,ted si vzala jako rukojmy pacienty a lidi v této zemitato vláda se všemi kolem,včetně presidenta a ti budou za vše,co bude plně zodpovědní,lékaři jim naznačili veškerý obrovský úniky ve zdravotnictví,jenomže zatím nikdy nebyla vůle jít touto cestou,spíš korupci budovat,tam to jde a jednoznačně,takže uvidíme,jak bude?Jinak pochopitelně,že takto trpí v této zemi možná 70% ldí,jenže,není už toto ten pravý důvod lékaře podpořit.
07. 02. 2011 | 13:14

Al Jouda napsal(a):

Konečně to někoho trklo - viz nick hela! Jednání LOK včetně všech lékařů, kteřím podali ke stejnému dni organizovaně výpovědi naplňuje totiž velmi hezky skutkovou podstatu trestného činu SABOTÁŽE ! Až začnou umírat pacienti z důvodu nedostatečné lékařské péče, tak se snad probudí i státní zastupitelství !!!
07. 02. 2011 | 13:17

Luba napsal(a):

Dočekale,
co třeba tohle:

§ 353 Nebezpečné vyhrožování
(1) Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.
(2) Odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1

a) jako člen organizované skupiny,
b) vůči dítěti nebo těhotné ženě,
c) se zbraní,
d) na svědkovi, znalci nebo tlumočníkovi v souvislosti s výkonem jejich povinnosti, nebo
e) na zdravotnickém pracovníkovi při výkonu zdravotnického zaměstnání nebo povolání směřujícího k záchraně života nebo ochraně zdraví nebo na jiném, který plnil svoji obdobnou povinnost při ochraně života, zdraví nebo majetku vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

Je známo, že organizovaná skupina "DO-lékaři" objížděli republiku s reklamním heslem: "Náš exodus = váš exitus".

A že lékařům, kteří se k jejich protestu nepřipojili vyhrožovali tím, že převezmou-li roli "stávkokazů", ponesou všechny důsledky za to, kdyby náhlý nával práce díky svým přirozeným limitům nezvládli. DO-lékaři tak vlastně přenesli odpovědnost za své činy na své slušnější kolegy, kteří "zůstávájí".

Velmi odporné, řekl bych!

P.S.: Nedávno jsem zhlédl dokument o českém lékaři, působícím v organizaci Lékaři bez hranic. Tvrdil, že na Haiti zvládli bez větších problémů a ve dvou práci, kterou u nás dělá deset doktorů.

Zdroj:
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/trestni-zakonik/cast2h10d5.aspx
07. 02. 2011 | 13:17

JaE napsal(a):

Luba
Děkuji za vaše vysvětlení. Problém vidím v dnešní realitě.
Vládá podléhá nejrůznějším lobyistickým tlakům bez přemýšlení o jejich dopadu a to bohužel ani aspoň ve střednědobém horizontu.
Proč by lékaři v takto primitivně pojatém rozhodování měli být výjimkou? Tak to vnímám.
07. 02. 2011 | 13:21

martys napsal(a):

luba:
problém je v tom, že doktoři nechtějí ty peníze od pacientů ale od nemocnic.....

pacienty do toho zatáhli ministerští!!!!!
07. 02. 2011 | 13:28

Otázkář napsal(a):

Opravdu nechápu lidi jejichž myšlenkový svět je omezený na spojení Michálek=práskáč, lékaři=vyděrači atd. jsou to vesměs stejní lidé, mají dost pokřivený pohled na svět a morálku, opravdu, ale opravdu těmto lidem nezávidím. Vidět život v souvislostech i když ne vždy jsou zrovna příjemné, protože pravda někdy bolí stejně jako myšlení, je pořád lepší než mít nasazené růžové brýle a podléhat líbivým iluzím.
07. 02. 2011 | 13:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 02. 2011 | 13:28

ujo napsal(a):

Luba píše:
"Lékař, jehož hodnotová orientace je povahy materiální, je pro pacienta nebezpečný"
Obávám se, že "orientace povahy materiální" (proč tak složitě, i pan president říká, že o peníze jde až v první řadě) je vlastní nemalé většině obyvatestva.
Vám nikoliv?
Horší je, když někdo za peníze (vč. daní) odvede špatnou práci nebo dokonce obelže a okrade.
Namátkou: Vondra ( 0,5 mld je pro něj nic),Klaus (dohoda -nedohoda), Nečas (zvyšování daní), Kalousek(stav. spoření),
07. 02. 2011 | 13:32

dalimír napsal(a):

Doktorům na špičkových postech kde musí zvládat náročné operace ,těm bych hrubo přidal a samozřejmě i ochotným a snaživým sestřičkám ! Jinak všem platy ještě dolů at se ti mladí doktoři naučí také trochu skromnosti ! Mýt tu moc jako diktátor tak by naši poslanci a politici chodili domů bez peněz ! Já bych je vyučil ! Spravedlivého diktátora by zde bylo potřeba , třeba se v budoucnu takového dočkáme ! Tady musí rozhodovat poze jeden člověk a takové "poradce" kterých se najde vždy dost ,nakopat do řiti a poslat na Kamčatku !!! Dal.@
07. 02. 2011 | 13:34

Otázkář napsal(a):

dalimír

já jen doufám, že ten diktátor bude ovládat alespoň gramatiku a tu moc bude mít a ne mýt, leda by nám vymýval hlavy, ale to se vlastně od diktátorů očekává, hezký obrázek budoucnosti jste nám předestřel
07. 02. 2011 | 13:37

Michal napsal(a):

Nevážený editore!

takže nadávat doktorům se tady může, ale když někdo napíše, že někteří diskutující jsou hlupáci, tak to smažete? Podle mě upozornit hlupáka na to, že je hlupákem, je korektní a věcné víc než nadávat doktorům o jejichž problémech nic nevím.
Tady nejde o věcnost a korektnost, ale o to mít ten jediný správný názor. Kdybych nazval hlupákama doktory, tak mi ještě ten příspěvek dáte tučně co?
07. 02. 2011 | 13:39

Rumcajs napsal(a):

martys:

Ty jsi fakt bedna. Tak podle Tebe zdravotní pojištění platí kdo ?
07. 02. 2011 | 13:40

Otázkář napsal(a):

Rumcajs

ty jsi bedna ještě větší, hádej kdo ty peníze rozděluje? Trochu ti napovím pojišťenci, respektive pacienti to nejsou :)
07. 02. 2011 | 13:44

Luba napsal(a):

Nabízí se i DO-šíření poplašné zprávy a DO-podvod:

Šíření poplašné zprávy § 199:

(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem.

(2) Kdo zprávu uvedenou v odstavci 1, ač ví, že je nepravdivá a může vyvolat opatření vedoucí k nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa, sdělí podniku nebo organizaci nebo policejnímu nebo jinému státnímu orgánu anebo hromadnému informačnímu prostředku, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo peněžitým trestem.

(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 2 opětovně, nebo
b) způsobí-li takovým činem vážnou poruchu v hospodářském provozu nebo hospodářské činnosti podniku nebo organizace nebo v činnosti státního orgánu anebo jiný zvlášť závažný následek.

Zdroj:
http://www.mvcr.cz/clanek/vybrana-ustanoveni-trestniho-zakona-vztahujici-se-k-problematice-terorismu.aspx

Podvod § 209:

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti
nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 a byl-li za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán.

(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 větší škodu.

(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
b) spáchá-li takový čin jako osoba, která má zvlášť uloženou povinnost hájit zájmy poškozeného,
c) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu
, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví
lidí, veřejný pořádek nebo majetek, nebo
d) způsobí-li takovým činem značnou škodu

(5) Odnětím svobody na pět až deset let bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu, nebo
b) spáchá-li takový čin v úmyslu umožnit nebo usnadnit spáchání trestného činu vlastizrady (§ 309), teroristického útoku (§ 311) nebo teroru (§ 312).

(6) Příprava je trestná.

Zdroj:
http://www.trestni-rizeni.com/dokumenty/trestne-ciny-paragrafy/podvod

Lékaři pro své cíle využili argumentů, které naplňují skutkové podstaty obou trestných činů.
Vyhrožovali odchodem, což neměli v úmyslu (podvod) s evidentně zjištnými cíly (obohacení se o násobek dosavadního platu) s tím, že jimi opuštění pacienti na to mohou doplatit (šíření poplašné zprávy).
07. 02. 2011 | 13:46

Rumcajs napsal(a):

Otázkář:

A hádej, jak to dělají jinde !
07. 02. 2011 | 13:47

Dočekal napsal(a):

Luba:

Pastuju z diskuse na jednom nejmenovaném serveru:

"Autor: odjinud

Nektere mozne trestne ciny spachane organizovanou skupinou vyderacu

§93 teror (úmyslné usmrcení či pokus), §95 záškodnictví (ve smyslu obecného ohrožení), §97 sabotáž, § 179 obecné ohrožení, § 180b sdělení nepravdivé informace, která může vést k panice, §182 poškozování a ohrožování provozu obecně prospěšného řízení, §234a braní rukojmí, §163a účast na zločinném spolčení, §88 odst. 2 spáchání činu ve prospěch zločinného spolčení, §10 účastenství na konkrétním TČ, §10 písm. a) pomoc k TČ, §7 příprava TČ, §8 pokus o TČ, teroristických TČ: s cílem 1)vážně zastrašit obyvatele, 2) neoprávněně donutit vládu nebo MO k nějakému jednání nebo upuštění od nějakého jednání, 3) vážně destabilizovat nebo rozvrátit ... ekonomické nebo společenské struktury některé země nebo MO: a) útoky na život, které mohou způsobit smrt, b) útoky na fyzickou integritu, c) únosy nebo braní rukojmí, d) způsobení rozsáhlého ničení vládního nebo veřejného zařízení, ... veřejného místa nebo soukromého majetku, které pravděpodobně ohrozí lidský život, §164 podněcování k TČ atd. atd...

NEKTERE SAZBY: TČ vydírání – kvalifikovaná 5 až 12 let, TČ braní rukojmí – v nejzávažnějším případě 10 až 15 let...

Odborarskym zlocincum neni co zavidet, trestni oznameni se uz na policii vrsi. "Kdo chce kam, pomozme mu tam!" ;)))
Označit příspěvek jako nevhodný
Reagovat"

Tak a teď to porovnejte s tím, co jste napsal vy.
Mám takový dojem, že tady někdo pouze opisuje z manuálu. Ale to je jen takový můj dojem, takže za tím nehledejte žádné postranní úmysly.
07. 02. 2011 | 13:48

Michal napsal(a):

Nevážený editore,

můžu napsat, že diskutující Luba je neuvěřitelný hlupák?
07. 02. 2011 | 13:48

Luba napsal(a):

Otázkáři,
neračte spojovat pana Michálka s DO-lékaři.

Pan Michálek upozornil na přípravu trestného činu zpronevěry státního majetku. Proto je hrdina, nikoli práskač.

A DO-lékaři chtějí pro sebe utrhnout větší díl kořisti (vybraných daní), než jim náleží. Proto jsou vyděrači.
07. 02. 2011 | 13:54

Otázkář napsal(a):

Rumcajs

Tady je totiž jiný problém. Toky směrem dovnitř jsou jasné-zdravotní pojištění. Nicméně toky uvnitř systému už tak jasné nejsou. Požírá je korupce, především předražené nákupy zdravotnického matriálu, přístrojů, léků do toho různí kuliši atd. atd. Jde o to přesměrovat toky tak, aby byli spravedlivě odměněni ti, kteří si to zaslouží a odříznout růné pijavice, které neprospívají nikomu, maximálně sobě. Zkus trochu přemýšlet než začneš klást hloupé otázky ;)
07. 02. 2011 | 13:54

Dočekal napsal(a):

Jo a ještě jedna zajímavost, tedy spíš postřeh.

Už dnes si většina z těch odcházejících lékařů začíná vybírat dovolenou. Ne tu poměrnou část, tedy těch pár dní, na které mají nárok letos. Ti lékaři si většinou nestihli vybrat nejen celou loňskou dovolenou, ale také dovolené z předešlých let.
Ty jim ale byly už proplaceny, ale ty loňské ještě ne.
Takže se neutěšujme, že to přes všechny ty peripetie dopadne dobře. Ta sranda totiž začíná už teď.
A pan Nečas stále jen mlčí a mlčí...
07. 02. 2011 | 13:55

stejskal napsal(a):

Zkuste to, pane Michale.

Hezký den.

Libor Stejskal

P.S. Urážlivé jednověté adresné výkřiky mažu, kdykoliv na ně narazím. Pokud potřebujete jejich prostřednictvím někomu sdělovat, co si o něm myslíte, nejsou zřejmě tyto stránky určeny Vám. Aktuálně.cz je nabízí těm, kdo se snaží diskutovat (uznávám, že ne vše se to daří).
07. 02. 2011 | 13:55

PetrH napsal(a):

Lékařům fandím a držím jim palce. A mám názor, že tak jak se o své platy momentálně perou lékaři, měli bychom se o ně prát i my ostatní profese. Máme-li platit za zboží a služby evropské ceny a u mnoha věcí platíme dokonce víc, tak na to také musíme mít odpovídající mzdy. Jenže národu blbců holt ke spokojenosti stačí, když jim politici tvrdí, že musíme udržet za každou cenu naše nízké platy. Co na tom že máme produktivitu práce mnohdy vyšší než třeba Němci, ale pracujeme za třetinu jejich platu a přitom platíme jejich ceny zboží a služeb že. Tedy s vyjímkou cen nájemného, které nám ale brzy naroste na ten německý nájem.
07. 02. 2011 | 13:55

český lékař napsal(a):

autorka: myslíte si tedy, že třeba v mém případě, kdy mám 31 let praxe ve fakultní nemocnici, docenturu, 2 atestace a PhD, je tabulkový základ méně než 30000/měsíc spravdelivé důstojné ohodnocení odborného lékaře?
07. 02. 2011 | 13:58

Luba napsal(a):

Michale,
díky, že jste mi k hlupákovi přidal i titul "neuvěřitelný" :)

Mám se psát: "Luba Neuvěřitelný z Hlupákova" nebo
"Luba Hlupák-Neuvěřitelný"? Jako Michal Oříškový-Burský?
07. 02. 2011 | 13:58

On napsal(a):

Každému svobodnému občanu musí být jasné, že vše co není výslovně povoleno je trestné nebo alespoň přísně pod pokutou zakázáno. A výslovně povoleno není nic, nebo jen to co uzná soud. A soud nemůže garantovat svou nezávislost, pokud soudci nedostanou alespoň 19. a 20. plat.
07. 02. 2011 | 13:59

Michal napsal(a):

Luba...ty jsi vážně jen hlupák a zoufalec, který by nikdy doktořinu nevystudoval a tak nemůžeš překousnout, že někdo ano. Že odvádí dobrou práci za kterou chce být správně ohodnocen. Docela by mě zajímalo čím se živíš a jaké máš vzdělání. Hádám, že maximálně sš a pracuješ někde na úřadu....
07. 02. 2011 | 14:00

Otázkář napsal(a):

Luba

"A DO-lékaři chtějí pro sebe utrhnout větší díl kořisti (vybraných daní), než jim náleží. Proto jsou vyděrači."

Takže Vy raději přenecháte větší díl kořisti různým šíbrům, kteří se živí na předražených zakázkách zdravotních přístrojů, materiálů a léků a tím vůbec nikomu nepomáhají akorát sobě, než-li lékařům jejichž přínos společnost je nezpochybnitelný? Máte vskutku pokřivenou morálku a proto patříte do té kategorie, kterou jsem v předchozím komentáři popisoval.
Jen na upřesnění lékaří nechtějí větší díl z vybraných daní-jasně řekli, že nechtějí ze státního rozpočtu přidat ani korunu, že v systému je pěnez dostatek jen jsou špatně využity viz. můj koment Rumcajsovi. To jen Petr Nečas se se hrdinně bil v prsa v OVM, že z rozpočtu nedá nic i když to po něm nikdo nežádal. Jste stejný bojovník proti virtuálním problémům jako on.
07. 02. 2011 | 14:04

Rumcajs napsal(a):

Otázkář:

A kdo nakupuje předražené přístroje ? Nejsou to náhodou doktoři ?
07. 02. 2011 | 14:05

Luba napsal(a):

český lékaři,
raději se zde pochlubte svým čistým měsíčním příjmem.

Pokud si dobře pamatuji, profesor Pirk si kdysi také zaskuhral, že bere 20.000 Kč. To bylo tak před pěti lety.
Vzhledem k tomu, že jeho kolega přednosta na Homolce bere cca 200.000/měsíc, něco tady nesedí.

Lékaři lidem nesdělují úplnou pravdu, ale jen její část - je to pochopitelné - jak jinak by mohli získat sympatie veřejnosti, kdyby neustále nedokládali, jak nuzují.
07. 02. 2011 | 14:05

neo napsal(a):

Michale, nechci se do toho moc míchat, ale pan Luba pouze uvedl nějaké paragrafy ze zákona. To nemá s chtíčem býti správně ohodnocen co dělat.

Když se prodavačka cítí býti nedostatečně ohodnocena, myslíte, že by neporušila zákon, kdyby začala vyhrožovat, že postřílí zákazníky? Nebo že je nechá umřít hlady? Kdyby nahlásila bombu pod regálem s jogurty?

Sám za doktory stojím, přeji jim adekvátní ohodnocení, lepší podmínky a všechno, ale způsob jakým se toho snaží docílit mi v některých aspektech vadí.

Třeba vyhrožování, že odejdou a my umřeme.

Nebo neakceptování nabídek a kladení dalších podmínek, jako zvyšování platů ze zákona od r. 2013 nebo zakazování přidávat jiným zdravotníkům.
07. 02. 2011 | 14:08

Michal napsal(a):

To Rumcajs...ne nejsou to doktoři.
07. 02. 2011 | 14:09

Rumcajs napsal(a):

Michal:

A kdo ?
07. 02. 2011 | 14:09

Targus napsal(a):

To Luba:

A vy jste zřejmě bytostně přesvědčen, že každý řadový doktor ve špitále je přednostou, je to tak?
Neplete si je náhodou s přednosty železniční stanice?

Proč nejdete dělat řadového sekundáře někam na okres, když si myslíte, že to je bezva kšeft?
07. 02. 2011 | 14:10

Luba napsal(a):

Otázkáři,
takže když se oni DO-lékaři k těm "šíbrům" připojí, je to vlastně vpořádku? Jenže oni nejsou vně systému, ale uvnitř.
A dělají to samé, co pan Kalousek.
Ten se kdysi účastnil rozkrádání, aby mohl příště vydělat na šetření.
07. 02. 2011 | 14:12

Michal napsal(a):

To Neo... rozumím tomu co píšeš, to je ten problém, že s tím neakceptováním to je trochu jinak, než píší mainstreamová media.
07. 02. 2011 | 14:13

martys napsal(a):

bože bože....

je asi rozdíl rukojmí a "rukojmí" - autor zákona evidentně myslel rukojmí na které někdo míří skutečnou pistolí apod.

kromě toho by se asi těžko prokazovalo, že někdo někomu vyhrožoval!! ti doktoři se nikdy neobraceli na veřejnost!!!
07. 02. 2011 | 14:13

Luba napsal(a):

Targus,
pojem "bezva kšeft" do zdravotnictví nepatří! Nebo by tam patřit neměl.
07. 02. 2011 | 14:14

Dočekal napsal(a):

Luba:

https://www.youtube.com/watch?v=6VHH7N7DN_A

Velice pochybuju, že vás vůbec dokáže ještě něco přesvědčit. Berte to tedy jen jako pokus o rozšíření vašich obzorů.
07. 02. 2011 | 14:14

Otázkář napsal(a):

Rumcajs

ty si vážně myslíš, že ty přístroje nakupují lékaři? Že ráno vstane jde do obchodu a koupí si CT či magnetickou rezonanci? A co takhle ředitele nemocnic ;) Copak tví zaměstnanci si sami kupují bagry? To máš snad na starosti ty jako majitel, opravdu zkus někdy přemýšlet než budeš takhle hloupě plácat.
07. 02. 2011 | 14:16

martys napsal(a):

luba:
a kdo ho tam zavedl?!
lidi typu Šnajdra, Julinka ,Cikrta, Ludvíka, Hegera, Musílkové atd. atd
07. 02. 2011 | 14:16

Michal napsal(a):

To Rumcajs...ředitelé a jejich kamarádi podnikatelé a místní politici.
A nejen přístroje. Například jsem dostal informaci, že na bulovce stojí měsíční úklid podlahy jednoho patra, které trvá cca 2 hodiny denně 100000kč pro soukromou firmu. Kdo myslíš, že podepsal smlouvu?
07. 02. 2011 | 14:17

Targus napsal(a):

To neo:

Doktoři nevyhrožují, doktoři suše konstatují. Taky mohli podat výpovědi a odejít beze slov. Anebo mohli přestat dělat přesčasy nad rámec ZP. Obojí by bylo totéž, co nyní.
Nevím, zda vy jste se tu oháněl povinností nás všech nenechat nikoho ležet na chodníku bez pomoci. Ano, pokud se to týká občanské povinnosti. Ne, pokud se jedná o ošetření ve zdravotnickém zařízení. K tomu je potřeba zdravotního pojištění a úhrady regulačního poplatku.
Zapomeňte na to, co vám natloukli do hlavy komunisti. Zdravotnictví už dávno není bezplatné a povinnost poskytnout bezplatný zdravotnický úkon také již není.
Kromě toho si myslím, že by každý lékař či lékařka pomohli takto potřebného na chodníku stabilizovat a zajistit transport do skvělých českých nemocnic s dostatkem - ne-li nadbytkem zahraničních lékařů z Ukrajiny či z Bulharska. Ze Slovenska sem zatím nezamířil ani jediný, stejnou pakárnu za skoro stejné prachy mají doma a bez dojíždění.
07. 02. 2011 | 14:19

Otázkář napsal(a):

Rumcajs

Nákup techniky, vybavení kanceláří, zajištění pracovních pomůcek potřebných k výkonu práce má na starosti zaměstnavatel nikoliv zaměstnanec. Samozřejmě jina situace je třeba v kuchyni když šéf řekne kuchaři ať nakoupí maso na guláš, ale samozřejmě mu na to dá peníze, ten kuchař to přece neplatí ze svého. Lékaři si ty přístroje opravdu nekupují a také dost pochybuju, že mají přístup ke smlouvám.
07. 02. 2011 | 14:20

Rumcajs napsal(a):

Soudruzi, kontrolní otázka:

Kdo myslíte, že sestavuje a jmenuje menežment krajských nemocnic ? Tedy ti, jež rozdělují toky peněz a rozhodují o personálním obsazení klíčových fuknkcí ?
07. 02. 2011 | 14:20

Dočekal napsal(a):

A ještě něco pro ty nejpravicovější z pravicových:

http://domaci.ihned.cz/c1-49860250-uz-rok-shanim-pet-doktoru-a-nejsou-rika-predni-cesky-onkochirurg-visokai

Tam se píše právě o těch smlouvách na další činnosti, pomocí kterých se obchází Zákoník práce.
Ale jak říkám: Někomu nestačí ani to, když tohle píše opravdu erudovaný odborník.
Že, absolvente VŠB v Ostravě?
07. 02. 2011 | 14:20

Dočekal napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Soudruzi, kontrolní otázka:

Kdo myslíte, že sestavuje a jmenuje menežment krajských nemocnic ? Tedy ti, jež rozdělují toky peněz a rozhodují o personálním obsazení klíčových fuknkcí ?
07. 02. 2011 | 14:20
--------------------
No konečně!
Tak to vidíte. Z kovaného pravičáka se nám tady vyklubal soudruh. Ale že to trvalo!
07. 02. 2011 | 14:23

Luba napsal(a):

Zajímalo by mne,
co by asi na akci "Děkujeme-odcházíme" řekl brněnský profesor Černý. Byl jsem přitom, když svému prvnímu asistentovi zvýšeným hlasem sdělil: "To není asistence, to je sabotáž!"

Jestli by stál o tom, aby tomu neumětelovi bylo přidáno :)
Vsadil bych se, že sabotážník nyní "děkuje a odchází" ...
07. 02. 2011 | 14:23

Otázkář napsal(a):

Rumcajs

pokud je mi známo tak hejtman, ale už Michal ti napsal, že to je odpovědnost, ředitelů nemocnic, potažmo politků, v tomto případě krajský, ale nikoliv lékařů, ti si opravdu ty přístroje nekupují, opět jsi ze sebe udělal "kapitálního vola", nemáš ani základní informace, ale vynášíš rychlé soudy.
07. 02. 2011 | 14:24

Targus napsal(a):

To Luba:

Člověče, kde žijete? V socíku? Ten skončil před více, než 20 lety. To vám Papá Tunel ještě nestlihl řící?
O prachy jde VŽDY AŽ V PRVNÍ řadě. PROČ by doktoři měli být výjimkami? Oni jsou méněcenní, recidivisté nebo jinak cejchovaní podlidé?
Už jste si přečetl, čeho vůbec chtějí dosáhnout?
07. 02. 2011 | 14:24

JAHA napsal(a):

Ad: tenco ad JAHA
Vas komentar - prekonal ste ma☺.
Len jedna perlicka:
"Zárukou je volba skutečných elit a symetričnost ve sdílení informací mezi vládou a opozicí."

Mhm, mhm. A videl ste niekde pri demokratickych volbach volbu skutocnych elit...? A ked ano, preco to nedokazete roky urobit. Preco sa to neriesilo v case, ked ste mali HOJNO a nie H...O, ako teraz? Na vine su ONI - Vami voleni, ze☺. Nie MY, ktori ich volime.
07. 02. 2011 | 14:24

martys napsal(a):

ten příklad s tím sabotážníkem je dokonalý!!!!!

pokud by doktoři totiž byli řádně placeni, tak by tam podobný "odborník" nebyl......

bohužel ti dobří jsou už asi dávno pryč
07. 02. 2011 | 14:28

Targus napsal(a):

To otázkář:

Jste těžce mimo. I na to pitomé maso na guláš se dělají "výběrovky". Je jen na šéfovi stravovacího provozu (kuchyň all in), co, za kolik a od koho to nakoupí.
Tuto funkci zastával moje příbuzná. Trvalo jim 5 let, než ji vyrazili.
Byla to "neschopná a nepoučitelná kráva" (neschopná hrabat pod sebe). Nepasovala jim do bratrstva.
07. 02. 2011 | 14:30

neo napsal(a):

Targus:

mýlíte se. Nebylo by to totéž. Odejít či přestat dělat přesčasy nad rámec zákona rozhodně není totéž ,jako vyhrožovat ,že to udělají.
07. 02. 2011 | 14:30

Arnie napsal(a):

Vážená autorko, daňová poradkyně,
v ČR se měsíčně vybere od zaměstnanců, zaměstnavatelů a a OSVČ řádově přes 9 miliard Kč měsíčně.
Lékaři z této částky dostanou zhruba 6%.
Máte dojem, že takto jsou vybrané peníze na zdravotní péči správně alokovány? Připadá vám, že současné hospodaření s penězi, kdy jejich podstatná část jde na režii zdravotních pojišťoven a provize za předražené nakupy léků a zařízení je správná?
Mně ne.Peníze prostě nejdou tam, kde jsou potřeba.
Podporuji lékaře, považuji jejich požadavky za naprosto oprávněné. Hodinovou mzdu nastupujícího lékaře ve výši 105 Kč považuji za urážlivou.
Chci aby s mými penězi, které jsem zaplatil státu na lékařskou péči bylo zacházeno jako s penězmi na lékařskou péči a dostali se zejména k lékařům, kteří na léčení mají pořád ten největší vliv.
Nechci, aby byly použity jako politická injekce stranickým ředitelům nemocnic, nebo pánům Šnajdrům,Šťastným, Ludvíkům, případně na mramorová schodiště VZP.
Jestliže ministr/vláda neumí zajistit to, aby se vybrané peníze na lékařskou péči dostaly tam kam mají a opakují lidem mantru "peníze nejsou, musí se šetřit", pak své funkce nezvládají a mají odejít.
Peníze na zdravotnictví zaplaceny jsou, ale cestou do míst, kde mají být použity jaksi mizí.
Budou-li v této situaci omezováni pacienti na lékařské péči dané ústavou, přičemž vláda a ministr ani po 9 měsících nejsou schopni se s lékaři dohodnout, a raději uvažují o "válečném stavu" nebo "krizových řešeních", která budou mnohem dražší než přidání lékařům, pak za všechny následky nesou odpovědnost politici a ne lékaři.
07. 02. 2011 | 14:38

Luba napsal(a):

Targus,
nikoli podlidé. DO-lékaři se evidentně považují za nadlidi.
Za ty, co mají mít z nějakého zvláštního důvodu právo na mnohem větší kus žvance, než jiní.

Proč by neměli brát těch sedmdesát tisíc třeba učitelé základních škol? Vždyť vzdělání by mělo být naší prioritou.
No ne?

Bez kvalitního školství a kvalitních učitelů nebudeme už ani tou montovnou Evropy, a klesneme ještě níž.
A když bude naše ekonomika neproduktivní, z čeho bychom měli uživit nám tolik drahé ranhojiče?
07. 02. 2011 | 14:38

Rumcajs napsal(a):

Je neuvěřitelný, kolik blbosti se vejde do jednoho levičáka.

Celou dobu tady napadají vládu ohledně korupce a že doktoři nechtějí navyšovat peníze z rozpočtu, stačí prý zarazit korupci.

No a druhá kontrolní otázka soudruzi:

Kdopak obsadil vedení krajů ?

P.S.
Otázkář: Rozhoduje o tom vedení nemocnice-a toj sou z 90% lékaři včetně odborářů usazených v dozorčích radách.
07. 02. 2011 | 14:39

Otázkář napsal(a):

Targus

mimo tedy opravdu nejsem, na maso se výběrovky nedělají, nevíte proč by soukromý podnikatel dělal výběrovky? Nakoupí maso tam kde bude nejlevnější, výběrové řízení se týká pouze státních podniků.
07. 02. 2011 | 14:39

Otázkář napsal(a):

Targus

možná jsme si jen nerozuměli, prostě jsem popisoval praxi, kterou např. zažil můj kamarád kuchař. Na poslední chvíli za ním přiběhl šéf, že mají nasmlouvanou svatbu a nemají dost masa. Vrazil mu do ruky dva tisíce a zaběhne do jednoty (ta byla nejlblíž) a nakoupí.
07. 02. 2011 | 14:42

Michal napsal(a):

To Arnie....... naprostý souhlas!!! Bohužel lidé s komplexy jako je Luba to nikdy nebudou chtít pochopit. Co kdyby si Ti zlí doktoři dostali adekvátně zaplaceno...to by pak Luba neusnul.
07. 02. 2011 | 14:44

Luba napsal(a):

martys,
mýlíte se.

Ti dobří nejsou "dávno pryč", protože ty dobré jejich práce baví. Když děláte něco co neumíte a na co nemáte, ta práce vás nemůže bavit sama o sobě. Tak potřebujete alespoň ty peníze.

Ale přece jen,
kdo je v něčem dobrý dlouhodobě, práce ho baví, má sebevědomí, charisma a stane se dobrým duchem oddělení, a tahounem, který svým zaujetím pro věc dokáže přitáhnout i ostatní osobnosti, takový odborník se stane své nemocnici pravým pokladem, pozitivní reklamou a šéfové velmi stojí o to, si takového pracovníka udržet a adekvátně ocenit i finančně.

Za dobrou práci dobrou odměnu!
Nikoli - když bude dobrá odměna, budu i dobře pracovat.
Tak to prostě nefunguje ...
07. 02. 2011 | 14:48

Otázkář napsal(a):

Rumcajs

však ano, ale to jste se dozvěděl až ode mě a opravdu si myslíte, že třeba takový anesteziolog (uvádím proto, že těch podle všeho odchází nejvíce) je současzí vedení nemocnice a rozhoduje o nákupu nemocničních přístrojů? Řadový lékař nemá na výběr žádná vliv a pochybuju, že by i měl možnost dostat se ke smlouvám, vedení nemocnic je pečlivě tají.
http://www.tribune.cz/clanek/18559-proc-kupovaly-nemocnice-pristroje-o-tretinu-draz
07. 02. 2011 | 14:48

Otázkář napsal(a):

Rumcajs

asi jste neviděl "vystoupení" pana Ludvíka, ředitele FN Motol, můžu Vám jej vřele doporočit, možná se Vám potom trošku rozsvítí. Odkaz sem dávám nebudu už jsem Vás dnes informoval dost, zkuste vyvinout trochu vlastní aktivita a ne pořád nechat myslet ostatní za Vás. Lenost je taky ctnost, ale všeho moc škodí.
07. 02. 2011 | 14:52

Jan Holý napsal(a):

Problém je jinde: 1/ lékaři chtějí větší podíl z legálního drogového byznysu na kterém jsou neoddělitelně zúčastněni, ne aby (skoro) všechno sežraly farmafirmy; 2/ jakýkoliv lékař je pro lidi tisíckrát užitečnější než politický parazit v parlamentu, který má 150 T/m., tedy 5x tolik a nevytvoří hodnoty ani za korunu, jen spotřebovává, škodí a smrdí. To Vám nevadí?
07. 02. 2011 | 14:54

Quido napsal(a):

Lékaři z děkujeme odcházíme jsou zrádci a vyděrači,kteří kvůli penězům opouštějí svoje pacienty !Nepočítali,ale s tím,že vláda jim neustoupí a tak najednou budou bez práce a bez peněz !Alespoň čuchnou k tomu co je to být nezaměstnaný !Mysleli si,že si budou válet šunkky s platem 100 000 měsíčně na Malorce !Ze soukromého sektoru nikdo neodchází protože tam mnozí těch 100 000 měs.mají !!!!!Pane Heger !Nemazlete se se zrádci !!!!
07. 02. 2011 | 14:54

pavla napsal(a):

Vážená,

nemám ráda levičáky, odboráře, nepracuji ve zdravotnictví, ale doktory podporuji.............až budete v práci přemýšlet jestli to kolečko písku vysypat o metr dál nebo blíž, jestli objednat rohlíků o 50kg víc, zastřihnout dámě ofinu o centák víc či kníra Zahalkové oholit či zarovnat............vaše práce je taky určitě neocenitelná, ale sorry já si nejvíc vážím lékařů.............a ti by měli být ohodnoceni nadstandartně, to že se ozvali teď.......to si myslíte vy, media vám to servírují..............a vy chudáci máte mít pořád málo a ten zlý doktor si vyskakuje a je nenažraný......... jděte vy prosím a daleko, protože z vás je mi zle....
07. 02. 2011 | 14:55

Rumcajs napsal(a):

Otázkář:

Řadový lékař moc dobře ví, co za bordel se tam děj. Sám se toho bordelu účastní,sám má máslo na hlavě.

S korupcí nikdo nepohne.
Jednak nad ní bdí ČSSD ve vedení krajů, jadnak lékaři jsou ti poslední, kdo chtějí s korupcí zamávat.
07. 02. 2011 | 14:56

Michal napsal(a):

To Otázkář .... to je zbytečné, kdo nechce pochopit, nepochopí. Hlupák zůstane hlupákem. Že ano Luba?
07. 02. 2011 | 14:56

Michal napsal(a):

To Rumcajs... a odkud máte tyto informace? Můžete mě odkázat na nějaké relevantní informace ze kterých čerpáte? Jak víte, že se lékaři toho bordelu aktivně účastní? Že nechtějí nic s korupcí dělat? Informujte prosím nás neznalé...
07. 02. 2011 | 14:59

pavla napsal(a):

To Quido
to stačí..............přemýšlel si, proč jsi dlouho nezaměstnaný? co myslíš a víš, že 70% populace ma IQ 100?
07. 02. 2011 | 15:00

Dočekal napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Je neuvěřitelný, kolik blbosti se vejde do jednoho levičáka.
---------------------
Tak co, vrchní pravoune! Jak dlouho budu ještě čekat na tu omluvu za křivé obvinění? Já jen, že není dobré, když se tady vrchní pravoun chová jako komunista podle hesla "Lži používám každý den."
Ale protože to jsou pravicové lži, tak je to přece v pořádku. Nebo ne?

Jo a k těm lékařům už jen toto: Kváky, že naše doktory ještě rádi nahradí lékaři ze Slovenska, už jsou také jaksi mimo mísu.
Teď zrovna se mi s tím nechce vyhledávat, ale jejich Asociace už vydala prohlášení, že slovenští lékaři plně stojí za lékaři českými. Ti slovenští lékaři si totiž už doma svoje obhájili a tak nemají sebemenší důvod cpát se do toho zdejšího korupčního marasmu.

Takže opět smolíček, vy všichni obhajovači neobhajitelného. Ale vykřikovat něco o tom, že nemocniční lékaři jsou jen vyděrači, můžete klidně dál. Možná vám to v něčem pomůže.
Až ale náhodou omarodíte, tak raději jděte přímo ke zvěrolékaři. Ledaže byste vy sami patřili mezi "kulichy." O tom si ale dovolím dost pochybovat.
07. 02. 2011 | 15:05

VKrob napsal(a):

Chtít chovat se tržně po prostředí které není tržní zavání džunglí. Kdo má víc nabito momentálně vyhrává, rukojmí jsou na obou stranách. Vždy budou chtít jen ty poslední peníze navíc ( tak 1 x za rok). To už je lepší přidělit všem doktorům DIČ a platit si je přímo což bude daňově uznatelný náklad. Dokážeme žít bez ministerstva bez zdravotní pojištovny ale bez doktora ne.
07. 02. 2011 | 15:11

Rumcajs napsal(a):

Michal:

Od levounů a odborářů !
07. 02. 2011 | 15:14

Luba napsal(a):

Michale,
nemáte tak docela pravdu. Jestli jste schopný se učit, hlupákem zůstat nemusíte.
07. 02. 2011 | 15:16

LEVAK napsal(a):

Madam takové a takoví jako jste Vy mě už taky pěkně štvou.To už ani není pravda jak na straně jedné vřískáte o svobodě a demokracii a na straně druhé když se někdo svobodně projeví(svého času železničáři a teď doktoři) zase používáte ty jakešovská hesla o brání občanů jako rukojmích etc. Ministr zdravotnictví a celá vláda nejednala a promarnila spoustu času a teď se staví do role "ukřivďánků",fuj že se nestydí a Vy s nimi.A ten spolek zdravotních sester nezdá se Vám poněkud "podvraťácký"?(Pro pana Stejskala,jedná se o spisovné slovo a v podstatě je to synonynum slova kříženec).Tyto dámy zřejmě ještě nikdy neslyšely co to znamená "Esprit Du Corps".Pokud je však i nadále povede ta nezřízeně ambiciózní exministryně nemůžeme se ničemuž diviti!
07. 02. 2011 | 15:18

Michal napsal(a):

To Luba... tak se prosím začněte učit, budu držet palce.
07. 02. 2011 | 15:19

Jos napsal(a):

Něco tak hloupého jsem nečetl dlouho, nezávislá konzultantko.Je na př. pozoruhodné, že vám vadí fakt, že si lékaři za peníze LOK, tady za své peníze, najali agenturu na propagaci, ovšem zcela chladným vás nechal fakt, že tato současná pokleslá vláda si na rozeštvání jednotlivých skupin najala něco podobného, ovšem za naše peníze. Od Hegera a jeho spřeženců je to čistá krádež veřejných prostředků, nic víc. Ovšem co by člověk čekal od "nezávislých konzultantek".
07. 02. 2011 | 15:19

Michal napsal(a):

To Rumcajs... myslel jsem, že s Vámi se dá diskutovat, ale teď jste napsal pitomost.
07. 02. 2011 | 15:20

Rumcajs napsal(a):

Michal:

Pročpak ?
Stačí když si projedeš tento blog a přečteš si fundované příspěvky od levičáků, kolik se toho prošustruje ve zdravotnictví. Akorát že ze své vrozené neznalosti z toho viní vládu, nevěda, že nemocnice dneska řídí ČSSSD.
07. 02. 2011 | 15:27

Dočekal napsal(a):

Michal napsal(a):
To Rumcajs... myslel jsem, že s Vámi se dá diskutovat, ale teď jste napsal pitomost.
07. 02. 2011 | 15:20
-----------------------
Vy chcete diskutovat na úrovni s usvědčeným lhářem? Tak v tom případě vás opravdu lituju.
Nic ve zlém. Ale pokoušet se diskutovat s člověkem, který si musí upevňovat sebevědomí tvrzením, že absolvoval Vysokou školu báňskou v Ostravě, obor Stavební stroje, je jen pouhá ztráta času. Vašeho času. Bohužel.
07. 02. 2011 | 15:29

Michal napsal(a):

To Rumcajs, když jsme u toho rozdělování na levičáky a pravičáky, které já jsem nikdy nepoužil a nerozděluji naše politické strany takto, tak to byla ODS (Bendl), které prodala za směšné peníze některé nemocnice a dosadila do ostatních svoje lidi. A že ČSSD pokračuje v levárnách? Vždyť to jsou kamarádi a hádají se jen naoko pro veřejnost. Proto nerozlišuji mezi pravicí a levicí...není mezi nimi rozdíl.
07. 02. 2011 | 15:33

Vico napsal(a):

Teda diskuze pod relativně hloupým článkem je opravdu výživná.

Autorka začala duchovní úvahou, kdo půjde do nebe a kdo do pekla a už tu mámo i rameno světské spravedlnosti.

Z davu slyším syčení sabotáž, sabotáž...Než půjdou kluci v bílým do pekla, posedí si pár let v očistci ČEZkých kriminálů.

Středověk neskončil, středověk trvá. A když ne středověk, tak alespoň známé petice o exemplárním potrestání rozvracečů, sabotérů, podvodníků a já nevím čeho ještě.

Nádherně naivní představa Čecháčka, že stačí poslat udání/dříve se za to člověk alespoň styděl a dnes se tím ještě chlubí/ a policie to roztočí. Jen aby ti soudci si včas uvědomili, že když se jedná o 118vládu, musí jít nestrannost stranou :-)

Jen tak na okraj, policie jedná z úřední povinnosti a nemusí čekat až na upozornění horlivého udavače.

"Lidový" výklad skutkových trestných činů proti České republice/vlastizradou počínaje a sabotáží konče/ upomíná, jak asi budou pracovat "Lidové" soudy, až si je jati spravedlivým hněvem vydupeme.

Zde v diskuzi nabízený výklad dává tušit,že i Stalin může být stále živý.

Nálada je daná, teď ještě najít Urválka.
07. 02. 2011 | 15:35

Vico napsal(a):

oprava "skutkových podstat trestných činů"
07. 02. 2011 | 15:37

Terry napsal(a):

Přihoďte 10 miliard a budu vaše, vzkazuje Miss Blanche
(http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=690285)

Krátce - primátor Svoboda říká: Tunel Blanka bude o DESET MILIARD dražší! A nedá se s tím nic dělat, je blbě napsaná smlouva.

Mj. deset miliard je mimochodem suma, kterou nás stála Železného zápletka s televizními investory z CME. Ještě si možná pamatujete, jak byl před deseti lety výsledek arbitráže hlavní zprávou dne, a týdne, a možná měsíce. Teď - ani náhodou. Asi jsme si zvykli.

Zatracení lékaři!!!

Tedy v tomto případě MUDr. Pavel Bém.

Ale ten si to odskáče! Sám si "za trest" uložil 50 h veřejně prospěšných prací. A kolik má na hodinu? Vychází to na 200 mil. Kč / h. Slušný "trest"... pro politika.

Už se těším, až zase bude "nejlepší ministr financí" Kalousek rozesílat složenku: "Podívejte se, vy blbečci, jak jste se zase zadlužili!! A kdybych vám neříkal v roce 2010, že byste s tím už měli přestat! Ale vy ne, volové.."

Mj. momentálně je to (http://www.verejnydluh.cz/) již 138 852 Kč / osobu. A stále stoupá, stále stoupá...

Werich: "A jede se dál močálem černým kolem bílých skal."

Zatracení lékaři....
07. 02. 2011 | 15:38

Michal napsal(a):

Rozdíl mezi ČSSD a ODS je jen v tom, že ČSSD aby měla voliče mohla být u koryta nastaví systém tak, že spoustu peněz hloupě rozdá (pastelkovné a podobně) a hodně rozkrade, tak ODS nastaví systém tak, že bohatí mají víc a chudý ještě víc chudnou. No a hodně rozkrade taky. Je to všechno jedna banda a je jim v podstatě jedno kdo vyhraje volby. To je jen divadlo pro lidi, aby měli pocit, že o něčem rozhodují.
07. 02. 2011 | 15:42

Pythie napsal(a):

Celým tímto fórem zní nevěřitelná zášť při rvačce o imaginární many.Nic jiného to totiž není,tuto společnot dnes už irituje vzdělání u nevzdělaného,workoholismus u lenocha,starce z mlaďocha,krásky kontra ošklivky,atd.Nikdo se nezamyslí, kde je toho příčina.Víte, jak snadno se loupí kapesnímu zloději ve skrumáži, kterou uměle vyvolá.Totéž se děje zde.Darebáci už nás vodí jak loutky na provázku.A když přijde na řešení problému,tak vhodí do davu pár hrstí zobu.Dnes se pak o zlaťáky z trezoru dělí dokonce opodál rvoucí se smečky.To je obraz současné společnosti.Její produkce se pár ničemům dobře vyplácí.Radějí myslete na to,že vyplýtvanou energií na tyto nesmyslné potyčky a usměrněnou tam, kde se piklí,bychom možná získali i tu slušnou obslužnost státu,který z nás žije a měl by prospívat, kdyby nebylo parazitů.Těmi nejsou doktoři, sestry,hasiči, policajti,metaři a ostatní, kteří se živí skutečnou prospěšnou prací a stačilo by jí na 8hod. pro všechny, i pro ty nezaměstnané,kdyby tady existoval obyčejný kočí s rozumem a lidskou tváří bez masky.
07. 02. 2011 | 15:44

JaE napsal(a):

Arnie
Vy jste zapoměl ve své jinak správné úvaze na fakt - že na alokaci prostředků do zdravotnictví se významným dílem podílejí sami lékaři!
Například kdyby se neprostituovali výrobcům léčiv.
Ano, potom by místo zahraničních zájezdů mohli obdržet cash.
Narozdíl od nezaměstnaných dostávajích místo peněz stravenky, si lékaři zvolili sami.
Abyste mě netrhal zaživa - neplatí to pro všechny.
07. 02. 2011 | 15:46

Michal napsal(a):

To JaE ... myslím, že si pletete cílovou skupinu výrobců léčiv. To nejsou nemocniční lékaři, ale spíš praktický a ambulantní.
07. 02. 2011 | 15:53

Rumcajs napsal(a):

Michal:

Dodavatel má právo si cenu určit, zákazník zase ji neakceptovat.

Jí v pozici zákazníka tuto cenu neakceptuji. Bohužel o mých penězích rozhodují jiní a tak je ani nebude bolet, když budu platit víc. Proto se bojím, že se dohodnou.

Tabulková cena (bez ohledu na kvalitu výkonu) v trojnásobku průměrné mzdy (tedy mzdy, kterou pobírá 1/3 občanů) mi přejde naprosto přemrštěná.
07. 02. 2011 | 15:59

Luba napsal(a):

Ptám se,
jestli pacienti budou profitovat z toho, že lékaři dostanou plošně přídáno?
A odpovím si: Určitě nebudou!

Je třeba se bavit o tom, jak to udělat, aby byli ti dobří placeni nadstandardně, a aby ti špatní ve zdravotnictví nebyli.
A já si nemyslím, že lidé, kteří jsou ochotní se propůjčit k "akci DO" jsou ti nejlepší, nebo ti dobří.
07. 02. 2011 | 16:07

Michal napsal(a):

To Rumcajs:

Takže když to shrnu..vadí Vám,. že lékař bude mít 1,5 až 3 násobek průměrné mzdy, což by mělo stát cca 3 miliardy. A nevadí Vám, že se mnohem víc peněz ve zdravotnictví rozkrade (viz. přístroje 2x dražší než normálně na trhu, předražené zakázky na stavební práce (viz. ubytovna sester za miliardu ve vojenské nemocnici) a podobně? Mě teda spíš Vadí, že mě léčí unavený doktor z přesčasů (které musí dělat aby uživil rodinu) a to, že místo, aby šli peníze jemu, jdou různým rádoby podnikatelům a jejich politickejm kamarádům.
07. 02. 2011 | 16:12

zemedelec napsal(a):

To LEVAK,na to chci upozornit také,Jurásková ucítila šanci,tak se ji chopila,aniž by pro to neco udělala.Tedˇschrábne smetanu,proč asi.Bude to ješte tvrdý boj,protože kdybychom zjistili,že se dá ušetřit dejme 10mld,tak to podezření jenom potvrdí.
07. 02. 2011 | 16:13

Michal napsal(a):

To Luba:

http://www.dekujeme-odchazime.cz/novinka/prof_mudr_ivo_hana_csc_vyjadruje_podporu_dekujeme_odchazime

Tolik k tomu, že jí nepodporují kvalitní lékaři.
07. 02. 2011 | 16:15

DDD napsal(a):

Pacák a spol:
Jistě že není možné požadavkům lékařů vyhovět. To by udělal jen politický sebevrah. Kdyby byla kampaň LOK vedená méně nátlakově, mohl se najít prostor pro řešení. Místo toho je nyní vláda v situaci, kdy by nastolila precedens, že každý, kdo je v pozici schopné působit veřejné ohrožení, má bianko šek určovat si plat a podmínky zaměstnání. Pokud se nyní ustoupí LOK, zlegalizuje se mechanizmus, který pak nepochybně využijí sestry, hasiči, policie, dispečeři letového provozu, doprava (železnice, metro atd.). Každý bude chtít trojnásobek průměrného platu? A až ho dotane, průměr se nám zdvojnásobí, a pak budeme chtít zase trojnásobek průměrného platu? ....
07. 02. 2011 | 16:20

jahrad napsal(a):

holka holka, jestlipak v pulnoci tusila, jakou rez zde rozpoutas? Doslova adrenalinove lecitelstvi!
07. 02. 2011 | 16:22

Rumcajs napsal(a):

Michal:

To že se bude krást dál a ještě dostanou přidáno, tož to mi určitě vadí.
07. 02. 2011 | 16:22

Michal napsal(a):

To DDD,

pokud by výsledek byl, že peníze, které se teď rozkradou dostanou ty sestry, hasiči, policie, dispečeři letového provozu, doprava (železnice, metro atd.) tak potom by to bylo jen dobře. Jasně, že to vládnoucí mafie nepřipustí. A jelikož lidi místo, aby lékařům fandili jim jen nadávají, tak se to nestane nikdy.
07. 02. 2011 | 16:24

DDD napsal(a):

.... Kolektivní vyjednávání je upraveno legislativou a má své pravidla z mechanismy. Výpověď/nevýpověď mezi ně nepatří. Když podali výpověď učinili určitý právní akt. Není to jako stávka a podobně, už to totiž není kolektivní, ale individuální vyjednávání. Proto je neakceptovatelný požadavek že kdo dal výpověď, musí být přijat zpět. Mezi výpovědí a výpovědí kvůli "děkujeme odejděte", není žádný rozdíl. Osobně bych jim také přidal, ale určitě ne způsobem obcházejícím management nemocnic a už vůbec ne na základě nátlaku typu LOK. Co bude za rok, 5x průměrný plat 10x? Plat jako v D, nebo rovnou v USA? Lidé budou dál nemocní, dál budou potřebvat akutní péči a metoda bude trvale připravena. Zdravotnictví bude řídit LOK napůl s komorou?
07. 02. 2011 | 16:26

Michal napsal(a):

To Rumcajs...a v tom se lišíme. Mě to nevadí. Budu rád, že mě bude ošetřovat odpočinutej doktor a ne doktor kterej má za sebou 36hodin přesčasů...
07. 02. 2011 | 16:27

DDD napsal(a):

Michal... nejde o peníze, jde o metodu. LOK nemůže řídit zdravotní péči, to bychom nedávali 8-10% HDP ale 40-50% HDP. Kdo myslíte že tu korupci ve zdravotnictví porgnaizuje a podporuje, zlomyslní právnící? Nene, milej pane, zbytečný preskripce, nákupy přístrojů za miliardy pro špitály vzdálené od sebe 20km (Prostějov) atd. zase tlačí zmínění lékaři. Dokonce i ředitelé nemocnic jsou nelékaři spíše vzácně (bohužel), a to nejsou mnohdy ti, co rozhodují.
Může vedoucí pracovník odlišit dobrého a špatného doktora, motivivat je k práci atd. když nebude mít vliv na odměňování? Je drzost chtít, aby mohl vedoucí ohodnotit pracovníky a v závislosti na jejich výoknu je buď zaměstnávat nebo ne? To jsou požadavky LOK... mimo jiné.
07. 02. 2011 | 16:31

richrich napsal(a):

Dobrý den, vážená paní Zahálková.
Myslím si (nebo jsem si jist, chcete-li), že vycházíte ze špatných údajů a předpokladů, kterých bylo i od pana ministra slyšet hodně. Pokud budete chtít vědět přesná čísla o počtech doktorů v nemocnicích (a je pikantní, že ani ministr o tom nemá přehled - podle jeho vystoupení v OVM tuto neděli), koukněte na www.uzis.cz. Z dat, která tam jsou uvedena vyplývá, že pouze něco přes 10 000 lékařů pracuje v nemocnicích spravovaných státem (MZdr, kraje obce...) A to jsou právě ti lékaři, kteří se účastní akce DO. O "nadbytku" lékařů může také něco říci fakt z Fakultní nemocnice z Hradce Králové (kde řediteloval pan ministr), kde ortopedická klinika nemá obsazená dvě řádná místa ortopedů. Ne proto, že by si moc vybírala, ale proto, že tam nikdo nechce za takových a nejen platových podmínek pracovat. A přitom před dvaceti lety bylo těžké se do fakultních nemocnic jako lékař dostat, byl nadbytek zájemců a přednostové si mohli vybírat, koho na prestižní místo vezmou.
To jsou fakta. Ať si každý udělá svůj úsudek. Může být založen na vnitřních pocitech, dojmech nebo na znalosti prolému. Internet poskytuje všem stejnou možnost. Ne každý si však uvědomí, že tím, co napíše a jak to napíše na sebe prozradí hodně. Především, jak problematice, o které píše, rozumí.
07. 02. 2011 | 16:36

Rumcajs napsal(a):

Michal:

Jasně.
Každý se liší svou ochotou a schopností platit. Ty by sis rád připlatil, já ne. Proto si myslím , že by se měla zavést spoluúčast.
07. 02. 2011 | 16:38

Luba napsal(a):

Michale,
alergolog, profesor Hána považuje 17.000 Kč pro doktora čerstvě po promoci za almužnu. Jenže tito čerství absolventi lékařských fakult nic neumí a musí pracovat pod dohledem zkušenějších kolegů. Ten plat se jim léty praxe a složením specializačních zkoušek postupně zvyšuje.

Stejná almužna je normálním měsíčním příjmem sestry s třicetiletou praxí. Tedy registrované zdravotní sestry, pracující samostatně, která je povinna se dále vzdělávat a platit si toto vzdělání ze svého. Aniž by za tímto vzděláváním stálo perspektivní zvýšení mzdy.
07. 02. 2011 | 16:46

Věra napsal(a):

Jsem jen obyčejná ženská v důchodu, odpracováno 40 poctivých let. Chápu,že jsou problémy, jako ve všech resortech, ale jak já k tomu přijdu, když budu potřebovat akutní péči a budou se mnou šíbrovat z nemocnice do nemocnice a po cestě jim exnu??
Páni doktoři, Vaše akce a Vaše černo-bílá reklamní sanita s nápisem náš exodus Váš exitus se mi zdá trochu za čáru.
07. 02. 2011 | 16:53

almost glossed™ napsal(a):

Luba: "Stejná almužna je normálním měsíčním příjmem sestry s třicetiletou praxí. Tedy registrované zdravotní sestry, pracující samostatně, která je povinna se dále vzdělávat a platit si toto vzdělání ze svého. Aniž by za tímto vzděláváním stálo perspektivní zvýšení mzdy."

Pokud je s tímto ohodnocením nespokojena, nechť neleze panu ministrovi do... a neúčastní se, jako jistá paní Jurásková štvanice proti lékařům, nýbrž nechť se k protestu jednoduše připojí. Pokud s tímto platem spokojena je, zřejmě je to tím, že respektuje rozdílnou úroveň vzdělání a zodpovědnosti mezi lékaři a sestrami. Pokud je sestra relativně spokojena a neprotestuje, nemůžete ji použít jako argument, proč by lékař nemohl protestovat.

Nezlobte se, ale dnes opravdu argumentujete hloupě. Zášť vůči lékařům Vás válcuje a nejste schopen to reflektovat.
07. 02. 2011 | 17:09

Sysifos napsal(a):

Vážení, jsem rád, že tolik diskutujících pochopilo záměry protilékařské kampaně vedené podobným způsobem, jaký zde předvedla v článku paní Zahálková.

Kdo pozorně sledoval nedělní pořed OVM na ČT 1 jistě si všiml více zajímavých momentů. Například, když pan Kubek ukazoval průměrné platy lékařů po dvaceti létech praxe bylo to něco kolem sedmadvaceti tisíc. Pan ministr Heger prohlásil vzápětí, že je to v průměru čtyřicet tisíc. Pánové jsou tedy asi každý z jiné planety. Kdo z nich asi spadnul z Marsu? Co myslíte?

Druhý příklad ...pan ministr Heger ve slabé chvilce řekl na adresu lékařů přibližně tuto větu: "Pokud splníme požadavky lékařů, může se stát, že za chvilku tu budeme mít stejné požadavky policistů a ...," pak větu raději nedokončil.
Potvrdil tak platnost článku pana Paroubka.
Tato vláda hledá ústy pana ministra Hegera nejlepší způsob jak se s lékaři nedohodnout. Všichni jsme jako potenciální pacienti rukojmí naší vlády, nikoliv našich lékařů.
07. 02. 2011 | 17:30

Luba napsal(a):

almoste,
zdravotní sestry svazuje skutečný pocit odpovědnosti a soucit s pacienty. Proto se k protestu DO-lékařů nepřipojily.

Forma protestu, kterou odboráři a komorníci zvolili, je pro slušné lidi neakceptovatelná.
07. 02. 2011 | 17:36

Dočekal napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Když se přestane krást, tak z čeho budete žít socani ?

Vždyť nic jinýho neumíte !
07. 02. 2011 | 09:47
------------------
Kdy už konečně přestanete hrát mrtvého brouka a omluvíte se mi za to vaše nepravdivé obvinění Václava Dočekala ze lži?
Já jen, že "pravouni" jsou přece lidé inteligentní, čestní a hlavně rovní jako topol.
07. 02. 2011 | 17:38

Dočekal napsal(a):

Sysifos:

Právě jste prozradil státní tajemství.
Pan Kalousek se sice tváří jako by se nechumelilo, ale ve skutečnosti má panickou hrůzu z toho, že by se ho někdo veřejně zeptal na stav financí ve státní pokladně.

Nesmíme zapomínat na to, že pan Kalousek a později i pan Janota si za ty tři roky, kdy šafářovali na Ministrestvu financí, nenávratně "vypůjčili nejen víc než pětadvacet miliard z "přebytků" na průběžném důchodovém účtu, ale že také dokonale vyluxovali všechny finanční rezervy na všech ministerstvech.
Já se těmto pánům ale nedivím. Tehdy hrozilo reálné nebezpečí, že ČSSD vyhraje volby a sestaví vládu. Pokud by se tak stalo, byl by pan Kalousek první, kdo by začal poukazovat na špatné hospodaření se státními financemi v podání "sociálistů."

Dnes tedy pan Kalousek sklízí, co kdysi zasil. A snaží se co nejvíc oddálit chvíli, kdy vyplave pravda na světlo boží jako ten pověstný olej na vodu. Proto se taky k problematice financování platů nemocničních lékařů nevyjadřuje nejen on, ale nevyjadřuje se k ní ani ministr Drábek.

Pan Heger je bohužel jen loutka v rukou těchto dvou pánů. Líto mi ho ale není ani trochu.
07. 02. 2011 | 17:52

almost glossed™ napsal(a):

Luba: To je jen jeden z mnoha možných výkladů. Vzhledem k tomu, že paní Jurásková byla ještě nedávno ministryní zdravotnictví za ODS a mezi sestrami patří její názor k menšině, je to varianta málo pravděpodobná.
07. 02. 2011 | 18:08

Vico napsal(a):

Notabene Drábek. Na muže s neodolatelným veverčím úsměvem se zapomíná, ačkoliv to byl on, kdo se stal dodavatelem oné pověstné poslední kapky do poháru, který přetekl.

To on přišel s nápadem na snížení mzdových tarifů podle let, což mělo nepříznivou odezvu u dosud loajálních délesloužících lékařů.

Kybernetik Drábek neumí holt "zmodelovat" sociální smír. Jeho "užitnou hodnotu" pozná zřejmě až ve chvíli, kdy pocítí kinetickou energii nespokojené pěsti na jeho hlodáky.Alespoň si je už nebude muset obrušovat louskáním lískových oříšků.
07. 02. 2011 | 18:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy