Průběžné volební poznámky

26. 10. 2013 | 14:38
Přečteno 6237 krát
K volbám patří tradiční rituál: ve 13:55 usednout k počítači, spustit online televizní přenos a pak celé odpoledne procházet volební server ČSÚ a sledovat, jak postupně nabíhají výsledky. Stejně jako před třemi lety jsem se rozhodl, že budu dělat poznámky: hlavně pro sebe, ale chcete-li, trochu i pro vás.

19:59 - A je dopočítáno. Hezký večer!

19:56 - Posledním okrskem, který ještě nedodal výsledky hlasování, je ten na ambasádě v Bernu.

19:52 - Vatikán mne nikdy nezklame: KDU-ČSL tam získala 58 % hlasů. Naopak v KLDR bohužel nevolil nikdo, takže preference neznáme...

19:22 - Klikař dne: Marek Benda, který se díky preferenčním hlasům posunul z desátého na čtvrté místo, přičemž ODS v Praze získá právě čtyři mandáty. Smolař dne: Vít Bárta. Úsvit v Plzni dostal 14 673 hlasů (5,57 %), k mandátu by jich potřeboval 14 848 (5,64 %). Chybělo 175 hlasů...

18:20 - Aktuální rozdělení mandátů, tak jak je ukazuje můj Excel :-): ČSSD 50, ANO 47, KSČM 33, TOP 26, ODS 16, KDU-ČSL 14, Úsvit 14.

17:55 - Vedle sedmi stran, které vstoupí do Poslanecké sněmovny, získají finanční podporu ze státního rozpočtu ještě čtyři další. Zemanovci zatím těsně (o necelých tisíc hlasů) překračují 1,5% hranici, která by jim poskytla zhruba 7,5 milionu korun, bezpečně nad ní jsou také Piráti (13 mil. Kč) a Svobodní (12 mil. Kč). Zeleným se podařilo (zhruba o 8 tisíc hlasů) překročit 3% hranici, což pro ně znamená jednak bezprostředních 16 milionů Kč, ale navíc také 6 milionů ročně v podobě stálého příspěvku.

17:41 - Zpracováno je 98,96 % okrsků, blížíme se do finále. Pokud se ještě něco nezmění, budeme svědky zajímavého paradoxu: KDU-ČSL získala zhruba o 0,15 % hlasů méně než Úsvit, ale přitom získá o jeden mandát více (14 versus 13). Náš nevypočitatelný volební systém opět úřaduje...

17:23 - Podle iDnesu by v Praze mělo být zvoleno celkem 21 poslanců, podle webu ČRo 23, můj odhad je 24 či 25 (podle finálních výsledků). V tom zřejmě bude ta chyba: zanedbávají odlišnou volební účast v různých krajích, která má vliv na to, kolik mandátů se v jednotlivých krajích rozděluje, a následně i na rozdělení mandátů stranám.

17:15 - Zpravodajské weby by měly zvěřejnit metodiku, podle které počítají průběžné výsledky voleb: když srovnám svoje výpočty, prováděné podle volebního zákona, třeba s iDnesem, u řady stran se liším. Bylo by fajn vědět, jestli je to chyba nebo vlastnost metodiky, a které vlastně.:-) iDnes hlasí ČSSD 51 (+1), ANO 47 (-1), KSČM 35 (0), TOP09 25 (+1), ODS 15 (-1), Úsvit 13 (0), tak uvidíme, jak to půjde dál.

16:52 - Aktuální rozdělení mandátů, se zohledněním d'Hondtovy metody a volebních krajů: ČSSD 50, ANO 48, KSČM 35, TOP09 24, ODS 16, KDU 14, Úsvit 13. Úřadující předseda ODS Martin Kuba se do Sněmovny nedostane: překroužkoval ho bývalý hejtman Zahradník a výsledek ODS v JČ kraji bude stačit jen na jediný mandát.

16:32 - Martin Kuba právě řekl, že neplánuje kandidovat na předsedu ODS. Kdyby chtěl někdo inspiraci: Miroslava Němcová v Praze 38 % kroužků, Bohuslav Svoboda 21 %, Jiří Pospíšil v Plzni 37 %.

16:22 - Ještě k té (zcela hypotetické) většině pravicově laděných stran: zatímco ve všech ostatních krajích už je sečteno 70 až 90 procent okrsků, v Praze je to stále jen necelá polovina. Odtud ještě nějaký ten mandát přijde...

16:20 - Vláda ČSSD opřená o KSČM a Úsvit pomalu vypadává ze hry: podle současných výsledků už by měla jen zhruba 102 mandátů (před půl hodinou to ještě bylo 107.). Naopak není zcela vyloučena pravicově laděná koalice ANO+TOP+ODS+KDU, zatím 98 mandátů. Taková koalice by ale moc stabilní nebyla...

16:05 - Lze-li současnou podobu volebního systému přičíst nějaké politické straně, je to především ODS, která se kolem roku 2000 snažila eliminovat menší politické subjekty. V roce 2006 pak systém výrazně poškodil Stranu zelených se ziskem mírně přes šest procent, kvůli čemuž Topolánkova vláda neměla většinu hlasů a musela "nakoupit" přeběhlíky. Letos je velká šance, že poškodí přímo ODS... Potvrzuje se stará moudrost, že volební inženýrství se často obrací proti jeho autorům; někdy to ale trvá déle...

15:58 - Většinu dává také ČSSD+ANO+KDU (111 mandátů), ale je otázkou, zda je v souladu s ambicemi Andreje Babiše...

15:53 - Ze všech představitelných koaličních variant zatím stále dává většinu jen jediná: ČSSD+KSČM+Úsvit. Nyní dává 107 mandátů, postupně se to ale snižuje...

15:50 - Jak volí zahraničí: TOP09 34 %, ČSSD, ANO a ODS všechny po 12 %, KDU a Zelení po 9 %. KSČM dvě procenta, Úsvit jedno. Zatím je ale sečtena jen třetina zemí.

15:40 - Jak si kdo stojí v preferenčních hlasech: Martin Kuba zatím na druhém místě, přeskočil ho jen bývalý hejtman JČ kraje Zahradník (z 11. místa). Hašek vede nad Sobotkou 20 ku 17 %, na třetím místě je Tejc s 12 %. Procentuálně zatím vede Miroslava Němcová: v Praze ji zakroužkovalo 36 % voličů ODS, druhého Bohuslava Svobodu jen 19 %. Šanci na mandát má mimochodem i Marek Benda, kterého zatím kroužky posouvají z 10. na 4. místo, které by mohlo být volitelné...

15:35 - Sečteno je 40 % okrsků (cca 25 % obyvatelstva) a výsledky stran se zatím příliš nemění, to je zajímavé... Levice mírně slábne, ale s podporou Úsvitu (za příslib zavedení obecného referenda a odvolatelnosti politiků) by stále mohla vytvořit většinou vládu. KDU-ČSL a Zelení jdou mírně k 5% hranici, jedni shora, druzí zdola, ale zatím se nezdá, že by ji protli.

15:30 - Nejsilnější kraje jednotlivých stran: ČSSD v Moravskoslezském kraji, Svobodní, Piráti, TOP09, Zelení a ODS v Praze, KDU-ČSL, SPOZ a Úsvit na Zlínsku, ANO a KSČM v Ústeckém kraji. Zajímavý pohled...

15:20 - Tři věci jsou důležité: kdo bude schopen vytvořit vládní koalici, kdo se dostane do Sněmovny a kdo dostane peníze. Pro poslední z těchto otázek jsou zásadní dvě hranice. Strana, která dostane aspoň 1,5 % hlasů, získá za každý z nich 100 Kč, což je odhadem 5 milion za každé získané procento hlasů. Ještě důležitější je ale překročit 3 %, odkdy se navíc začíná vyplácet stálý příspěvek ve výši 6 až 10 milionů ročně, což ve čtyřletém výhledu znamená 8 milionů za každé získané procento hlasů. Šanci zatím mají Piráti (2,15 %), Svobodní (2,50 %) a Zelení (2,55 %). Naopak Dělníci, Hlavu vzhůru (dříve Suverenita) a Zemanovci, kteří minule peníze dostali, jsou zatím pod hranicí.

15:12 - Nad pětiprocentní hranicí se zatím drží 7 subjektů: pokud by ji skutečně překročily, bylo by to téměř rekord. Od roku 1998 bylo ve Sněmovně pokaždé pět stran, v letech 1996-98 šest. Jen v letech 1992-1996 jich bylo víc.

15:08 - ČT právě cituje jednoho z představitelů Zemanovců, který říká, že stranu poškodil zvolený termín o prodlouženém víkendu a hezké počasí, kvůli němuž část lidí nedorazila k volbám. Kdo termín voleb stanovuje? Prezident republiky...

15:03 - Ještě jeden pohled, který ukazuje, jak málo je vlastně sečteno: sice už přes 10 % okrsků, ale dohromady v nich žijí jen cca 4 % obyvatel ČR.

14:58 - Po sečtení 100 tisíc hlasů stále jedna, která nedostala ani jeden hlas: Pravý blok www.cibulka.net. Jeden hlas mají zatím Občané 2011.

14:55 - Pro hodnocení současný výsledků je důležité vidět nejen počet zpracovaných okrsků a že jde spíše o malé obce, ale také jejich geografické rozložení. Nejvíc je zpracováno na Vysočině (12 %), nejméně v Praze (ani jeden): i proto se dá předpokládat, že jako obvykle budou během sčítání mírně posilovat pravicové strany, které mívají v Čechách (s výjimkou Ústeckého kraje) lepší výsledek než na Moravě.

14:50 - Pro Zemanovce (= SPOZ) ani Klausovce (= Hlavu vzhůru) to nevypadá dobře: 1,74 %, resp 0,45, to nevypadá ani na překročení hranice 1,5 %, za kterou se vyplácí 100 Kč za každý získaný hlas. Ani u jedné z nich se přitom nedá čekat výrazné zlepšení s postupným náběhem výsledků z větších měst.

14:38 - Letošní volby jsou neuvěřitelně zajímavé tím, kolik variant je otevřených. Po sečtení první půl procenta okrsků, v těch vůbec nejmenších obcích, to stále trvá. Činit z těchto čísel nějaké závěry si říká o to, aby byl člověk doslova za pár hodin zesměšněn finálními výsledky, ale stejně ji pár zkusím. Radost může mít ODS: ze současných šesti procent už zřejmě může jedině růst, takže pesimistické předpovědi, že by nakonec mohla zůstat pod pěti procenty, se nepotvrdí. Piráti a Zelení jsous sice hluboko pod pěti procenty, nicméně i jejich podpora bude spíš růst, takže přinejmenším 3% hranici pro výplatu stálého příspěvku mají velkou šanci překročit. KDU-ČSL bude ještě dost klesat, ale 5 % by uhájit mohla. Nejistý je výsledek Úsvitu: i tam ještě čekám pokles, ale s překročením uzavírací klauzule to zřejmě bude těsné.

14:25 - První sečtená obec je letos Nelepeč-Žernůvka v Jihomoravském kraji, kde svůj hlas odevzdalo 56 voličů. Více než polovina hlasovala pro KDU-ČSL.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ven, do šantánu za ženskejma napsal(a):

Seznávám, že jsem to tomu Petru Cibulkovi přecejen měl hodit.
Ale rozhodl jsem se pro toho důchodce, co byl na kandidátce sám, neb tvoří celou stranu v jednom člověku.

Stejně jsem si zapomněl vzít brejle, takže buhvíco jsem do ouřední obálky namuchlal.
Jako by na tom sešlo.
Když Andrejovi stačí stčit cikánům po pětikilu a má celé kraje v kapse.
Když pak vidim výsledky Kalouskových band v Praze, říkám si, že ten Hermann měl s tou Luftwaffe v osmatřicátým dostat, vo co tolik stál.
26. 10. 2013 | 15:40

Duroy napsal(a):

Jsem překvapený z Babiše, kupodivu, nejen, že vyluxoval ODS, ale hodně ubral i ČSSD, a to je pro mne překvapivé.
26. 10. 2013 | 15:53

tytyty napsal(a):

Tak bohužel ANO,
teď už je jasné, že o tom,
jaká bude příští vláda rozhodne Babiš.
26. 10. 2013 | 16:03

kululu napsal(a):

To zas bude uraženého kvikotu a bujarého jásotu - z každé strany barikády jiný kravál, ovšem spolehlivě zaměstná všechny zúčastněné natolik, že se nějakého rozumného posunu celého státu a společnosti zase nedočkáme... achjo... Vkládám naděje do nenápadného, ale o to vytrvalejšího posunu u konkrétních jednotlivců, kteří budou zároveň se sebou měnit i své okolí - a pro takovou "rozvratnou činnost" je možná ten politický nicneměnící randál okolo asi povzbuzující, protože všechno zlé je pro něco dobré...

mimochodem, voličsky spadám do Zlínského kraje... trošku se bojím po volebnímu návratu do Prahy, jak tam budou zase truchlit až nadávat, jaký ve zbytku republiky žije nemožný oranžovorudý plebs... po prezidentských volbách se to málem nedalo vydržet... na takové výlevy jsem asi přílišný středový a racionální člověk :-)
26. 10. 2013 | 16:12

selsky rozum napsal(a):

Velke Kviceni levicaku brzy zacne. Vcera to tu nekdo predpovidal. Sobotka dovedl CSSD jeste k vetsimu debaklu nez Paroubek ! Zemanovci totalne pohoreli. To neco rika o osobe prezidenta. Kvik kvik skogene a spol.
26. 10. 2013 | 16:20

ari napsal(a):

Takže zbývá jediné: doufat, že Sobotka není takový vůl, aby se postavil do čela stáda - nechat to Babišovi a těšit se na příští předčasné volby.
26. 10. 2013 | 16:30

Marian napsal(a):

Selský rozum- hlavně že ODS a TOP nepropadly..o)))ODS -13%
26. 10. 2013 | 16:30

selsky rozum napsal(a):

Marian,
ja volil ANO. Vy asi CSSD ktera dosahla 20 procent. I kdyz mohla mit 40. Jste smesny. .Ja se raduji a vy kvicite. Ale asi nebudete jedinej. Pocitam ze tu socialiste do vecera poblijou celou stranku.
26. 10. 2013 | 16:54

Marian napsal(a):

Selský rozum:o)) Chlape, vy nemáte nic společného s žádným rozumem.Jste buď opilý, nebo mentálně zaostalý.Nemám chuť se s vámi špinit."Já se raduji a vy kvičíte."
Něco hloupého,jako vaše dva příspěvky se i zde vyskytuje jen zřídka.
26. 10. 2013 | 17:00

tytyty napsal(a):

Dne 19. 10. 2013 | 19:02 jsem pod blogem Jičího Svobody „Nevím jak vy. Já říkám ANO! Budu volit hnutí A. Babiše!“, napsal toto:

Bude své historické „vítězství“ z roku 2010 ČSSD opakovat?

Po drtivém „vítězství“ ČSSD z roku 2010 podal předseda ČSSD demisi. Pak vystoupil ze strany a založil novou politickou stranu, která v souladu s jeho charisma, dostala příznačný název „LEV“.

V případě, že bude ČSSD své historické „vítězství“ letos opakovat, předpokládám obdobný vývoj.

V zájmu úspory času proto navrhuji již dnes a nezávazně, současnému předsedovi ČSSD, aby stranu, kterou založí po svém vystoupení z ČSSD, nesla v souladu s jeho charisma název „TYGR“. Tolik dne 19. 10. 2013 | 19:02.

Dnes jsem ale změnil názor.
Vzhledem k předběžným výsledkům voleb a také s přihlédnutím k tomu, že mezitím zřejmě pan Sobotka, chytil rudého vlka, jak lze aspoň soudit z jeho vyjádření před zahájením sčítání výsledků voleb, nebude z jeho strany po jeho odchodu z ČSSD založení nového politického zvěrstva nutné.
26. 10. 2013 | 17:21

Selský rozum napsal(a):

Mariane,
uklidni se. Dostal jsi pres perdel. Vem to jako chlap a prestan knucet.
26. 10. 2013 | 18:10

mb napsal(a):

jako fuck se Benda udrží ?
26. 10. 2013 | 19:39

hasta siempre napsal(a):

Kyklope
Už jsem tu poznamenával svůj postřeh k neobvykle věkově jednolitému složení volebních komisí u nás ve škole.
Myslím, že mohli okroužkovat cokoli, nejen Marka Bendu.
Soudruh Stalin měl ve svém výroku, co je a co není ve volbách důležité pravdu, jako vždy.

Všimněte si, že v téhle zemi Generální inspekce bezpečnostních složek na pokyn jakéhosi Kalouska málem fyzicky odrovnala policejního prezidenta.
Pes po něm neštěkne.
Volby?
Co to je?

PS. Před necelým rokem jsem napsal, že Sobotka volby zahodí, jak to ČSSD udělala už 2x předtím. Socani byli schopni prodat ODS Melčáka s Pohankou, není žádná špína, které by se štítili. Lidi, kteří je stále drží v parlamentu musí být blázni.
26. 10. 2013 | 20:44

Skalder napsal(a):

Dostal Cibulka aspoň tolik hlasů, kolik slov má název jeho strany?
26. 10. 2013 | 22:56

zachránce národa a státu napsal(a):

Způsoby jakým guvernér ČNB začal uměle likvidovat naši národní měnu je nehorázný a hraničí s trestním činem ohrožení národního hospodářství a vlastizrady. Dokonce se guvernér a jeho nohsledi chlubí jak úžasné výsledky dosáhli, že „jejich“ vývozci zvýšili obraty o cca 18%. Jsou to hezké údaje možná i pravdivé , ovšem jenom pro vylepšení obrazu naší ekonomiky k pozdějšímu přijetí EURA či pro splnění nějakých podmínek růstu HDP Česka pro zvědavce z EU. Ne však o tom jaký přínos čistý zisk – ve formě daně přistane do státního rozpočtu.
Jednotlivci od vývozců si určitě polepšili jak výší tržeb, tak i jednoduše získánými zisky /umělou likvidací kurzu měny/. Ano bohatnou. Jenom 13 000 firem dokonce i se státní účastí „propírá“ zisky přes daňové ráje. Poctivých je málo, finančák je nekontroluje. Nezaměstnanost, ale roste ještě více, firmy nemají na platy či je snižujíPřijetí EURA s předpokladem cca v roce 2017 je asi potřebné, ovšem ne v kurzu české koruny vůči EURU, a ten může být i třeba 34 : 1 , jak se o tom v médiích i TV vyzpovídal pan guvernér, že českou korunu bude devalvovat dle potřeby i několikrát /zřejmě podle toho jaké papírové výsledky mu budou vyhovovat při předkládání EU nebo našim vůdcům/.
Co je ovšem podstatné. Nesmíme dovolit, aby poškozoval stát a už vůbec ne více než 9 milionů českých poctivých občanů, kteří těžce musí makat na své živobytí. Abychom se mohli přiblížit výší mezd v Eurech ve vztahu k trochu vyspělejším zemím.
Kam nás likvidace kurzu české koruny dovede s předpokladem zavedení Eura v roce 2017? V té době už Euro může být na kurzu 34 Kč za 1 Euro. Když tedy jste měli cca v roce 2008 – 2012 plat 24000Kč čistého, tak byste měli po přepočtu plat cca 1000 Eur. Při stejném platu, /neboť určitě vyšší nedostanete spíše měnší,krom tedy těch vyvolených co si určují platy,odměny a odchodné sami/ 24000Kč kdy dojde k výměně koruny za Eura při kurzu 34:1 budete mít plat ne 1000 Eur ale jenom cca 700 Eur!!! Takže se vrátíte do doby, tak pár let po revoluci 1989. Vám to nevadí? A co důchodce jak zaplatí své výdaje. Průměrný důchod je ani ne 10500Kč tzn. ještě v první půli roku 2013 bylo Euro 25Kč takže vyjádřeno v Eurech cca 420 Eur , po výměně měn dostane důchodce za stejný důchod nebo teda o valorizaci možná pár korun vyšší/ 10 800Kč/ 320 Eur!!! A úspory v bankách, pod polštářem nebo penzijní spjoření co jste si našetřili, např. 100.000Kč za to byste měli před pár měsíci 4166 Eur, po výměně měn jenom 2941 Eur. Takto se necháme okrádat? Naopak kdyby nebylo zásahu guvernéra ničením hodnoty české koruny Euro by bylo dnes již na úrovni méně než 24 Kč neboť ekonomika zatím není na dně. I po jeho zásahu koruna dokázala na trhu posilovat . On to ale nedovolí a opět ji chce zlikvidovat. Nám jde o to , abyste měli Euro ne za 34Kč v době výměny , ale nejlépe za 20 Kč!!! Abychom se platy a tím co jsme si našetřili přibližovali alespoň trochu vyspělejším zemím, a ne Kubě nebo KLDR. Takže i obyčejný důchodce by měl v době předpokládané výměny měn ne v průměru 320 Eur, ale 10.800Kč:20= 540 Eur!!! A to se týká každého poctivě pracujícího člověka v této zemi!! Policistu, bagristu,úředníka, soudce, uklízečky...jejich platy a úspory by jeli nahoru podobným propočtem. Panu guvernérovi jde o to, aby zlikvidoval poctivé občany o jejich platy a úspory?! Toto si necháme líbit? A stát by na splátku dluhu v Eurech vydal na 1 Euro jenom 20Kč a ne 34Kč?
Guvernér dostal od nějakých podobně vychytralých Angličanů cenu guvernér roku. Jasně vždyť jim to vyhovuje . Oni by od něj klidně brali kdyby byla koruna devalvována na 100 Kč za Euro. Jak by se pak Angličanům a jiným zde hýřilo v barech a salónech, a levně nakupovalo. Spíše by měl dostat Leninovu cenu za plánování jak zničit hodnotu české koruny, plánovaně a uměle. Ne tržním pohybem na trhu měn. Toto je kapitalistický způsob plánování nebo záměrná likvidace měny, státu a občanů?!
K této tragedii samozřejmě musíme přičíst škody pro občany abnormálním zvýšením cen veškerých výrobků a služeb. Vyzývám odpovědné politiky,úředníky a všechny co můžete zabránit tomuto zločinu proti státu a jeho občanům čiňte okamžitě!
13. 02. 2014 | 22:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy