Jaká je váha jednoho hlasu?

28. 05. 2010 | 11:15
Přečteno 14832 krát
V pátek a v sobotu se otevřou volební místnosti a voliči rozhodnou o utváření politické scény v příštích čtyřech letech. Více než jedna třetina z nás se však podle odhadů voleb nezúčastní. Dává to smysl?

V České republice žije něco přes 8 milionů oprávněných voličů. Voleb do Poslanecké sněmovny se zpravidla účastní něco přes 5 milionů voličů; každý z nich má přitom jen jeden hlas. Pravděpodobnost, že právě tenhle jeho změní celkový výsledek je tak malá, že je vlastně s podivem, že vůbec někdo k volbám chodí. Jak si už před padesáti lety všiml Anthony Downs, racionálně uvažující volič by svou miniaturní možnost, že něco ovlivní, porovnal s nepohodlím, jež mu přináší cesta do volební místnosti, a raději by zůstal doma. Je tu však paradox: většina lidí vzdor tomu svůj hlas odevzdá.

S váhou hlasu je to ale sporné, někdy totiž stačí málo. Případ George W. Bushe, který se stal americkým prezidentem díky pár stovkám hlasů na Floridě je celkem známý. Nemusíme však chodit tak daleko: Petr Pithart se v roce 2006 stal ve svém volebním obvodě senátorem převahou 24 hlasů. Zdálo by se, že ve volbách do Poslanecké sněmovny se něco takového stát nemůže, ale není to pravda. Mandáty se totiž politickým stranám nerozdělují na základě jejich celostátního výsledku, nýbrž přímo v jednotlivých krajích. Ze hry velkých čísel se tak stává hra čísel o něco menších. Posuďte sami: v roce 2006 Strana zelených v Královéhradeckém kraji získala necelých 20 tisíc hlasů, ale ani jednoho poslance. Kolik chybělo? 75 hlasů. Vůbec nejlepšího výsledku dosáhla v Libereckém kraji, bezmála 10 % hlasů, ale ani tady to na mandát nestačilo: o 266 hlasů. Když Jiří Paroubek několik hodin po uzavření volebních místností vystupoval se svým proslulým povolebním projevem, vycházel z toho, že se ČSSD a KSČM podařilo dohromady získat těsnou většinu 101 poslanců. Jak se o pár desítek minut později ukázalo, nebyla to pravda. Nechybělo však mnoho: pouhých 338 hlasů pro ČSSD v Jihočeském kraji. Skutečnost, že v celostátním měřítku získaly ODS, KDU-ČSL a SZ asi o 200 tisíc hlasů víc než ČSSD a KSČM byl vzhledem k nastavení volebního systému zcela bez významu.

Hlasy odevzdané jednotlivým politickým stranám navíc mají i poněkud jiný efekt: finanční. Pokud strana obdrží alespoň 1,5 % platných hlasů, za každý z nich obdrží rovných 100 Kč. ODS si tak v roce 2006 přišla zhruba na 189 milionů, ČSSD 173 milionů, KSČM 66 milionů atd. Úplně zkrátka nepřišly ani neparlamentní strany: asi o 11 milionů si polepšila SNK-ED. Pro zajímavost: u voleb do Evropského parlamentu je částka za hlas i hranice pro získání příspěvku o něco nižší, proto si asi 2,5 milionu připsala i později zrušená Dělnická strana. Opravdové žně však přicházejí v okamžiku, kdy se strany dostanou do Parlamentu. Mimo stálého příspěvku na činnost ročně získají za každého zástupce v Parlamentu 900 tisíc: dohromady si tak každý rok rozdělí přibližně 250 milionů korun.

Často zaznívá názor, že je nebezpečné svůj hlas svěřit malé straně. Pokud se jí nepodaří překročit 5% hranici, hlas propadne. Je proto bezpečnější volit velkou stranu, anebo raději nechodit k volbám vůbec, protože v tom případě se alespoň voličův hlas nepřerozdělí ostatním. První argument dává určitý smysl a svým způsobem jde o logickou úvahu. Lze však pochopit i opačný přístup, vždyť pokud by si to řekl každý, z žádné malé strany se nikdy nestane ta velká, a politická soutěž zůstane navěky uzavřená. I „propadlý volič“ může mít dobrý pocit: z toho, že dal svobodně najevo své mínění, navíc tím své straně věnoval stokorunou ze státního rozpočtu. Třeba jim tím pro příště pomůže k lepší volební kampani, která je nakonec nad 5 procent dostane. Druhý argument je ovšem zcela pochybný: i kdyby k volbám přišlo jen tisíc lidí, počet poslanců zůstane stejný. Ten, kdo nevolí nikoho, tak ponechává rozhodnutí ostatním, a výsledek je vlastně stejný, jako kdyby volil stranu pod pěti procenty. Pravda, až na tu stokorunu.

Zkrátka a dobře, každý hlas má svoji váhu. Lepší je proto nelámat si hlavu s volební matematikou a jít raději volit.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Elena napsal(a):

pán Antoš,

dobre že ste pripomenuli voličom matematyku,

ale trochu si odporujete viete si predstaviť, keby išlo voliť všetkých 8 mil, opravnených voličov, za každý hlas po voľbach strana nad 1,5 % dostane 100 kašek, šak vy zrujnujete v tých to voľbach svoju vlastnú krajinu,

podla mna , čem menej voličov, tým lepšie pre konečný vysledok pre krajinu, zachovaju sa prachy pre štátný rozpočet,

bojkotovať volby = nakonec ušetriť pre štat milliardy.
28. 05. 2010 | 11:33

Elena napsal(a):

ja voliť nechodim, preto že nechcem nikoho dotovať,

ja ked si predstavim, že za moju stovku bude nekto slintať v telke od rana do večera, za moju stovečku vyrobim novu celebritu( politicku),

nie, ja som moc lakoma na to aby som nekomu darovala svoj hlas a spolu s nim aj 100 kaček ( pre tak zvaných chudakov politikov, nenažraných)
28. 05. 2010 | 11:40

Elena napsal(a):

kde ste boli do teraz, prečo v deň pred volbami prichadzate s tak dobrím blogom,

prečo ste mlčali do teraz?

vo všetkých mediach radikalizovali spoločnosť, živili trednou nevraživosťou vetšinou modrou verzus oranžovou,

vyzyvaju ľudi isť k voľbam, prečo to robite, ked viete že veľka volebná účasť je krach pre štátnú pokladňu,

politici sa nabalia, vratia požičane prachy za volebnú kampaň( poskytovaťelia požičiek sa nabalia spolu s politikmi)

občanu zostanu len echo v ušoch o sľubach.
28. 05. 2010 | 11:49

David napsal(a):

Řešení je jednoduché.

Zrušit 5% hranici a zavést hranici 1%, aby žádný hlas nepropadl.

Jednorázový příspěvek za 1 platný hlas 100 Kč ponechat.

Žádné opravdové žně. Každoroční příspěvky stranám úplně zrušit.

Strany by se naučily hospodařit a stát by ušetřil miliardy, které by mohl dát třeba mladým lékařům.
28. 05. 2010 | 11:50

Frante napsal(a):

100Kč za jeden hlas voličovi. Ještě že to Paroubka nenapadlo :)
28. 05. 2010 | 11:57

Elena napsal(a):

to nie normalne, to nie ani zdrave a nema žiadnú logiku,

nemožem tomu uveriť, že v 21 storočii ideme si voliť politika , ktorý ma byť nam na službu, a mi po voľbach, za to že ho zvolime mu praskneme na konto milliardy a chceme aby sa o nas staral?

bože to je tak padnute na hlavu, prečo ja nemam žaludok byť politikom? prečo tie moji rodičia, ja im to budem vyčitať celý život, tu vychovu
28. 05. 2010 | 11:59

ali napsal(a):

v Plzni přišly volební lístky lidem bez 26
Socani se snaží jak můžou..
28. 05. 2010 | 12:18

Taoiseach napsal(a):

Marek Antoš

"Pokud strana obdrží alespoň 1,5 % platných hlasů, za každý z nich obdrží rovných 100 Kč. .... Opravdové žně však přicházejí v okamžiku, kdy se strany dostanou do Parlamentu. Mimo stálého příspěvku na činnost ročně získají za každého zástupce v Parlamentu 900 tisíc..."

To je právě ta do nebe volající nespravedlnost. Hlasy pro malé strany mají menší váhu než hlasy pro velké strany. Navíc jsou velké strany dále - zcela neúměrně získaným hlasům - zvýhodněny financně. Přito je třeba mít na paměti, že ctihodní poslanci za svou činnost (resp. na ni) dostávají nikoli malý plat.
28. 05. 2010 | 12:26

ali napsal(a):

Elena
v 21 století postrádá logiku převážně všechno..jsme rozmachaný, máme se jak čuňata v žitě, půjčky na dovču, vánoce, cokoliv, hození minulosti i příkoří do žita, sobectví a koukání se na bídu, válku, popravy v přímém přenosu v obýváku...a pak se jde, a hodí se hlas mocichtěnímu papalášovi, kterýmu záleží jen na svý světský, kolotočářský řiti..
28. 05. 2010 | 12:38

čtenář napsal(a):

Že by Váš příspěvek naznačoval konečně příchod generace v právu orientované, nedemagogické, snad zatím nezatížené vděkem k nikomu a používající nemanipulativní argumenty?
Hurááááá!
28. 05. 2010 | 12:41

Jáchym napsal(a):

Jen pro doplnění: strana "Volte Pravý Blok http://www.cibulka.net" získala při volbách do Evropského parlamentu dostatek hlasů na to, aby získala státní příspěvek, hranici 1% ovšem překročila jen o 22 hlasů.
28. 05. 2010 | 13:45

Elena napsal(a):

nie ali, neviem ako ty , ale ja nie som rozmaznana,

rozmaznaný je ten volič, ktorý za komančov dostal byvanie zadara, vyštudoval decka za dara, a voli terajšých komančov rôznej farby , ktoré mu sľubuju 13 dôchodok, zdravotnictvo zadara, veľke vyhody , ktoré nadväzuju na komančovský system,
lenže ali, naša generacia zaraba na dôchodky, plni sluby dobrodruhov politikov a sami mi tie dôchodky nikdy mať nebudeme, nebudeme mať zdravotnictvo zadara, nebudeme mať nič , proste nič, už teraz platime v zakladnej škole, strednej a vysokej všetko za študium,

proste generacia našých rodičov, nechce vyjsť s komančovskeho myslenia , ide a voli znovu komančov, veľmi disciplinovane
28. 05. 2010 | 13:54

Ládik napsal(a):

"Volby nerozhodují voliči, ale ti, co počítají hlasy."
To řekl Stalin, guru poloviny dnešních poslanců, předsedy vlády a celého soudružského kolektivu.
28. 05. 2010 | 13:56

ali napsal(a):

Ládik
bohužel

Elena
stůně mi pes, chodím s ním obden k zvěrolékaři. Čekárnu má plnou důchodců s miláčky, kteří platí peníze bez omezení, ale u doktora na své zdraví nechtějí dát 30 korun. A to jsme poměrně menší město, kde jsou zvěrolékaři 4! Mince má 2 strany, pokud budou lidi vidět jen jednu, je to špatně..
28. 05. 2010 | 14:50

Ondřej Surý napsal(a):

Elena:

Váš přístup nejdřív hop a potom trop je taky s prominutím na hlavu postavený. Protože za komunistu bylo všechno "zadara" ještě přeci neznamená, že všechno bylo špatně, a teď je potřeba otočit a mít všechno placené.

Navíc nesouhlasím s tím, že sociální demokracie představuje komunistické myšlení. Sice se mi osobně příčí páně Paroubek, ale na druhou stranu pokud to alespoň trochu sledujete, tak je zřejmé, že ČSSD je liberální strana (sice sociálně liberální strana). To je stejné jako kdybyste tvrdila, že britská labour party jsou taky komunisti. A tím nedělám mezi ČSSD a labour party v žádném případě rovnítko, ale mají k sobě mnohem blíže než ČSSD a komunisti.

Jistá míra sociální solidarity a sociálního smíru je ve společnosti potřeba. Otázkou je, kde udělat tu dělící čáru mezi tím, co už je moc, co je málo a kde je to tak akorát.
28. 05. 2010 | 15:58

Janeb napsal(a):

Ali

platit za něco má dva aspekty. Ten formální bývá závislý na stavu naší peněženky, u toho principiálního toto není relevantní.
Principiálně je správné odmítnout dvojí platbu za tutéž službu, jak přesně formuloval M.Zeman.

Nebo jste viděl někoho třeba na sjezdovce s permanentkou jak po jejím předložení ještě navíc připlácí třeba 10 Kč za jízdu?

Mě taky nedáte jen tak 30 Kč, byť to pro vás nejsou velké peníze. A činíte dobře!
28. 05. 2010 | 17:48

Elena napsal(a):

Ondřej Surý ,

čo ste na mojom príspevku sbadal také aby bolo na hlavú postavene?

páne Surý, som krityzovala myšlenie voliča, ktorý voli stranu len kvoli sľubu o 13 dôchodku , ktorý nerozmyšla že ten 13 dôchodok dostane s dani a platu svojho dieťaťa, čo nam zoberu na daňach, to dôchodcovia dostanu ako predvolebný sľub,

to som kritizovala, kratkozrakosť občana , ktorý nechape, že ked daju jemu okradnú jeho dieťa, nebojtesa paroubek na tom stratový nebude,
trestať treba takých politikov, ktoré zmobylizuju millionovu armadu dôchodcov získaju ich hlasy , následné zvyšuju dane s prijmu u prácujucých aby splnili svojim disciplinovaným voličom sľub,

je to tresuhodné a nie žiaduce
28. 05. 2010 | 18:05

Elena napsal(a):

admine,

je vidieť že si komunarda,

napisala som TRESTUHODNE,

neprerabaj mi slova, ty kommunardus
28. 05. 2010 | 18:19

čtenář napsal(a):

2 ali:
někde jste zapomněl logiku -
až se bude za psíky platit solidární veřejné pojištění, nebudou ani důchodci ani majitelé žraloků chtít veterinářům platit cash
28. 05. 2010 | 18:34

hmm napsal(a):

Janeb:

K té permanentce - takových příkladů je plno. Například, koupíte za 200 klubovou vstupenku za rok, a pak za každé představení 30. Nebo ČD kartu za 600 a pak ještě extra za každou jízdu, to samé v autobusech. Nebo klubovou kartu v knihkupectví, za polovinu její ceny nějakou knihu "zdarma", za zbytek slevu. A takhle by se dalo pokračovat některými tarify mobilů atd.
28. 05. 2010 | 19:08

Frante napsal(a):

Psal jsem "100Kč za jeden hlas voličovi. Ještě že to Paroubka nenapadlo :)" Tak to beru zpět. Už se stalo, v Ostravě :D
http://www.ceskenoviny.cz/z...
28. 05. 2010 | 19:32

Kateřina napsal(a):

Udivuje mne, že většina diskutérů se tu pohoršuje nad tím, že neúspěšné strany dostanou za každý hlas sto korun a tvrdí, že by tedy měla být účast ve volbách co nejnižší. Ale jak by to tedy "šlo dohromady" s demokratickými principy?
28. 05. 2010 | 20:09

Jozef napsal(a):

Vaha jedneho hlasu?
Jeden listok do kina.Jeden tretoligovy zapas....
A tak to aj vypada.Co mozeme cakat za taku investiciu? Aky vykon? Nijaky.
V USA nie su taki bohati,preto im po starocia stacia dve strany,jeden Wall Street, jedna zahranicna politika...

Ak chceme vykon,zaplatme kvalitu!
Vyberajme a zaplatme na urovni prvoligoveho muzstva.Svetoveho.
Dobra metoda je konkurz.Politologovia by sa nejak dohodli na kriteriach kvalifikovaneho riadenia vsetkych zalezitosti statu.

Navrhujem vyberat najkvalifikovanejsich, najlepsich. A primerane zaplatit.
28. 05. 2010 | 20:44

spravedlnost napsal(a):

Mělo by se zavést tyto opatření
1) 3 měsíce před volbama by se něsměl provádět žádný průzkum preferencí protože to poškozuje malé strany a ovlivňuje to volby

2) Měly by být sloučeny některé volební okresky tak aby byly přibližně stejně velké. Počet volebních okresků by se měl snížit tak na 7 aby to nediskriminovalo malé strany

3)Volební klauzule by měla být snížena na 3% aby propadlo co nejméně hlasů.
28. 05. 2010 | 20:47

Elena napsal(a):

Jozef,

suhlas, ale uz vcera bolo neskoro, nemali byt tieto volby ani u vas ani u nas, malo to vsetko byt zrusene a dohodnute nove pravidla fungovania,

dalsie 4 roky budeme odkrmovat ....
28. 05. 2010 | 21:01

Frante napsal(a):

spravedlnost

Proč 3%? Když je poslanců 200 tak by mělo stačit 0,5% hlasů k zastoupení strany v parlamentu jedním poslancem, ne?
28. 05. 2010 | 22:03

Misa napsal(a):

Snížení 5% hranice znamená nejen snížení počtu propadnuvších hlasů, ale i více stran a tudíž různých názorů. Jediným důsledkem bude, že se sněmovna nebude schopná na ničem shodnout...
29. 05. 2010 | 00:01

Frante napsal(a):

Misa

Ta shoda se rozhoduje hlasováním ano - ne. V čem by vadilo že hlasují poslanci více stran? Naopak si myslím, že tou větší pestrostí by se zvýšila kvalita: Několik nejlepších lidí z malé strany budou v průměru lepší než průměr ze 70ti poslanců velké strany.
29. 05. 2010 | 01:23

Pegas napsal(a):

My jsme doma řešili dilema, koho volit, když nikde kde nic, tu nic. Přesto jsme se chtěli voleb zúčastnit. pamatuji se na bílé lístky. vyřešili jsme to tak, že jsme do urny vhodili prázdné obálky.
29. 05. 2010 | 06:08

Dasa napsal(a):

Pegas
..lepší by bylo tam nějaký papír dát, aby si čítač hlasů nedosadil za neznámou x tu svoji stranu..
29. 05. 2010 | 08:49

manolo blahnik napsal(a):

ja voliť nechodim, preto že nechcem nikoho dotovať,
http://www.manolo-blahnik-s...
17. 06. 2010 | 18:18

Norene Seger napsal(a):

http://www.haoxinglass.com
http://www.china-ouya.com
http://www.china-bamboofloo...
http://www.china-bamboofloo...
http://www.china-bamboofloo...
http://www.hc-cca.com
http://www.mingjiangnan.com
http://www.xyweavebag.com
http://www.zh-bamboo.com
http://www.china-yongding.com
http://www.ysteas.cn
http://www.ds-jiecheng.com
http://www.huxi-cable.com/p...
http://www.huxi-cable.com/s...
http://www.ejaisolar.com
http://www.chinajmdq.com
http://www.chinalasiji.com
http://www.hzzxdq.net
http://www.zjbangge.com/rec...
http://www.zjbangge.com/lea...
http://www.zjbangge.com/sec...
http://www.zhuoerya.cn
http://www.hn-hardware.com
http://www.sunsurf.com.cn
http://www.jdxpwj.cn/booste...
http://www.jdxpwj.cn/tow-rope
http://www.zjxhdz.com
http://www.tygluegun.com
http://www.wanjia-ylm.cn
http://www.hangxiang.cn
http://www.meiyuanfurniture...
http://www.deliver.com.cn
http://www.hzzhuoyuan.com
http://www.hzhtdq.cn
http://www.china-chunyu.cn
http://www.cnboostercable.com
http://www.jdkeda.com
http://www.hzhwknit.com
http://www.cnboostercables....
http://www.cnboostercables....
http://www.phccwy.com
http://www.sunstorm86.com
http://www.cnyonghao.com
http://www.racketchina.com
http://www.lk-outdoorfurnit...
http://www.eammarsolar.com
http://www.jihepackage.com
http://www.jihepackage.com/...
http://www.jihepackage.com/...
http://www.jihepackage.com/...
http://www.jihepackage.com/...
http://www.worldmaya.cn
http://www.chinachristmasba...
http://www.xdbike.com
http://www.zjqiangsheng.com
http://www.shopdisplaycn.com
http://www.trading-mx.com
http://www.suntasksolar.com
http://www.huaan-med.com/di...
http://www.huaan-med.com/ea...
http://www.huaan-med.com/di...
http://www.huaan-med.com/di...
http://www.huaan-med.com/fo...
http://www.huaan-med.com/in...
http://www.huaan-med.com/in...
http://www.huaan-med.com/ba...
http://www.huaan-med.com/wa...
http://www.huaan-med.com/wr...
http://www.huaan-med.com/fo...
http://www.huaan-med.com/me...
18. 08. 2010 | 05:04

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 04:50

ed hardy jeans napsal(a):

<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale ED Hardy Jeans</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale cheap LV handbag</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale ED Hardy Jeans</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale jordan shoes</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale true religion jeans</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale cheap LV handbag</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale true religion jeans</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale coach handbag</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale nike shoes</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale cheap LV handbag</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale wholesale price</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale jordan shoes</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale true religion jeans</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale cheap LV handbag</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale true religion jeans</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale coach handbag</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale nike shoes</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale cheap LV handbag</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale jordan shoes</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale true religion jeans</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale cheap LV handbag</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale adidas shoes</a>
<a href=" http://www.smallbulk.com">wholesale coach handbag</a>
10. 11. 2010 | 09:11

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
04. 09. 2012 | 21:15

Blanka napsal(a):

Vy, kdo tvrdíte, že čítač hlasů si může za prázdnou obálku dosadit svoji stranu x, sčítali jste někdy hlasy? Já ano a opravdu to takhle nefunguje. Za prvé to nedělá člověk sám, ale plus mínus 10 lidí a za druhé se výsledky zadávají do jakéhosi počítačového systému, který to kontroluje a holt nejde tam jen tak napsat jakoukoli stranu. Takže prázdná obálka vážně neznamená, že si někdo "zavolí" 2x !!!!!
21. 10. 2013 | 12:11

mnajyrby napsal(a):

The grinding of the caterpillars of <a href="http://garciniacambogiaudkmo.info">garcinia cambogia fruit extract</a> <a href=http://garciniacambogiaextractxxpuw.info>garcinia cambogia extract</a> garcinia cambogia pills http://garciniacambogiael5hl.info and its significance made known.
25. 02. 2014 | 09:35

dzthsifk napsal(a):

Tarzan had <a href="http://paydayloansonline9949.info">paydayloansonline9949.info</a> kixctnwdg <a href=http://paydayloansonline9949.info/>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline9949.info first aims of this type.
25. 02. 2014 | 09:49

ubsmdzfl napsal(a):

I think its mighty fine <a href="http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info">true garcinia cambogia customer reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info>garcinia cambogia weight loss reviews</a> real garcinia cambogia customer reviews http://garciniacambogiareviews2dlvz.info from a disordered liver and.
25. 02. 2014 | 12:05

gniyjvgv napsal(a):

Short glance he gave her it seemed to <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">garcinia cambogia formula reviews</a> <a href=http://garciniacambogiakt6ab.info>garcinia cambogia customer reviews here</a> garcinia cambogia review pro http://garciniacambogiakt6ab.info not difficult for.
25. 02. 2014 | 13:25

xqwngmpy napsal(a):

About him towards complete credibility that <a href="http://paydayloansonline8086.info/">paydayloansonline8086.info</a> alkauldfaq <a href=http://paydayloansonline8086.info>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline8086.info/ but no game started.
25. 02. 2014 | 15:23

ahvuiprm napsal(a):

The topic of the day <a href="http://garciniacambogiareviewsfcayo.info">garcinia cambogia yahoo reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info>garcinia cambogia</a> garcinia cambogia http://puregarciniacambogiavomgk.info voice but it was the same voice.
25. 02. 2014 | 16:17

vqupnlaa napsal(a):

She spoke as though <a href="http://paydayloansonline7321.info/">paydayloansonline7321.info</a> jjbakvrhlm <a href=http://paydayloansonline7321.info>payday loans online</a> paydayloansonline7321.info http://paydayloansonline7321.info the two.
25. 02. 2014 | 21:04

pyroxwed napsal(a):

So, in thespring of 1914, Dorothy was sent to Paris to study the <a href="http://paydayloansonline3920.info">payday loans online</a> vnsuzlmdrl <a href=http://paydayloansonline3920.info/>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline3920.info/ then, of course.
25. 02. 2014 | 22:04

bdforiui napsal(a):

If you cant see <a href="http://facebookadvertisingoft1x.info/">facebook for business</a> <a href=http://facebookbusinesspagesqgptjm.info>facebook advertising</a> facebook for business http://facebookbusinesspagesqgptjm.info and the squat cathnean.
25. 02. 2014 | 22:28

DennisKr napsal(a):

Everything else is finally just details -- important details, but variants on that theme. index.php is the control, the menu method determins what the "present page" is, and plenty of occasions get fired along the way of construction that page. Plugin modules can hook in to those occasions and modify the work flow/supply additional info/etc. That is also part of the reason a lot of Drupal resources center on making modules. Without modules, Drupal does maybe not really DO something other than say, 'Somebody asked for a page! Does it exist? No? OK, I will serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 23:49

drlgblxg napsal(a):

I even suspect <a href="http://wakeupnow3.info">wakeupnow</a> bjlhmqlqfn <a href=http://wakeupnow3.info/>wakeupnow</a> wakeupnow http://wakeupnow3.info spoken but mr.
26. 02. 2014 | 02:01

nyjlvixm napsal(a):

Something changed in the music <a href="http://facebookbusinesspagezedfe.info/">start a facebook business</a> <a href=http://createfacebookbusinesspage.info/>create facebook page online</a> how to get a facebook business http://facebookbusinesspagezedfe.info/ lined up in the centre of the.
26. 02. 2014 | 03:58

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 18:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy