Proč mám rád Židy

31. 01. 2012 | 09:52
Přečteno 22376 krát
Seděli jsme v kavárně v Dlouhé ulici a popíjeli, on, slavný profesor F. z Bostonu, kávu, a já čokoládu.

Profesor F. je podle mého skromného názoru jedním z nejlepších lékařských etiků na této planetě. Mluvili jsme se o smyslu věcí a o tom, zda cílem lidského života je štěstí, a nalezli shodu v názoru, že ne. Profesor F. měl v Praze přednášku, kterou jsem organizoval, a cesty do Evropy využil, aby navštívil místa svých předků, kteří zemřeli v Auschwitz. Jeho rod pocházel z Budapešti či odněkud z Maďarska. Přišla řeč i na současný antisemitismus, o kterém jsem vyslovil názor, že se snad alespoň zde v Evropě jedná o uzavřenou kapitolu. Profesor F. se na mě dlouze zadíval: „Ty to nevidíš. Ale je zde.“

A tak jsem se začal dívat a dávat pozor na zprávy. A věci se tu a tam začaly objevovat. Soudní znalec obviněn z podjatosti kvůli svému židovskému původu. Kázání v brněnské mešitě, přímočaře a nedvojsmyslně vybízející k zabíjení Židů. Co kdyby někdo znalce osočil z toho že je černoch, napadlo mě?

Židy a jejich náboženství mám ve velké úctě. Žádné jiné náboženství nevyprodukovalo tolik intelektuálů, umělců a nositelů Nobelových cen. Národ, o kterém sami Židé s ironií říkají, že je stejně tak početný, jako je statistická chyba při sčítání Číňanů, je zároveň národem fyziků, biologů, filosofů, dirigentů, spisovatelů, lékařů – v každé profesi zazářil někdo židovského původu. I pro křesťany má studium velký význam, Židé jsou ale v tomto směru radikálnější, pro ně studium je modlitba. Kdekoliv žili, i v té nejzapadlejší vesničce zřídili školu, neboť ze svého náboženství ví, že vzdělání se může stát formou spirituality.

Židovské náboženství je starší než křesťanství a mnohem starší než islám a má v tomto smyslu mnoho promyšleno. Po druhé světové válce se žádný Žid nešel odpálit do německé restaurace, i když důvody proto by byly.

Židé současnosti bojují, ale i mírumilovný člověk musí uznat – nelze žít dost dobře v míru s někým, kdo vyhlašuje, že vás chce vymazat z mapy. Nelze vyjednávat s někým, jehož veřejně proklamovaným cílem je, abyste nebyli.

Židovská teologie je jiskřivá, je to teologie anekdotických vyprávění, vtipů, teologie příběhů, které přes propasti tisíciletí fungují a poukazují na důležité momenty, které jsou jinak těžko uchopitelné definicemi. Způsob myšlení, který ironizuje naše řecké buď je A, nebo je ne-A. „Rabi X. říká že x“, říká se v jedné z anekdot, „Rabi Y. říká že y a ty říkáš, že oba mají pravdu, i když jsou přece x a y naprosto neslučitelné! – Ty máš taky pravdu...“

Knihy Starého Zákona (jak bychom řekli my křesťané), kde je každé slovo promyšlené, promeditované, každý příběh zasazen do kontextu. Žádní výjimeční hrdinové bez chyb, polobohové akčních filmů, kteří všechny přemohou a vedou grandiózní vítězné bitvy. Naopak, lidé jako my, kdy ani Abrahám, ani Mojžíš nejsou absolutně dobří ani absolutně špatní, spíše deset tisíc odstínů šedi, obyčejní lidé vedoucí neobyčejné životy. Kniha Kazatel, sarkastické hlásání skepse, situace člověka, který dosáhl všeho toho, o co my usilujeme, a na vrcholu zjistil, že na druhé straně hory nic není. Marnost nad marnost. Smysl života, který není dán shora, nýbrž je tvořen.

Národ, který se naklonil do černé propasti lidství v Auschwitz, národ Elieho Wiesela a Viktora Frankla. Národ Leona Kasse a Jonathana Sackse.

Národ, jehož vize byla tak silná, že od roku 70, kdy byl zničen Jeruzalémský chrám až do května 1948, kdy vznikl stát Izrael přežil bez vlastní země, národ, jehož etický kodex desatera přetrval dva tisíce let aniž by byl vymáhán policií nebo legislativní mocí.

Židovské náboženství, které se nikdy nepře, zda Bůh je nebo není a které ironizuje naše shánění argumentů proč Bůh určitě existuje nebo proč Bůh určitě existovat nemůže. Tóra mluví s Bohem, nikdy o Bohu. Náboženství samotné ateismus vystihuje překrásnou anekdotou: lidé přichází do města, a na louce před branou hraje kapela. Hudebníci hrají tak krásně, že každý kdo jde kolem, se musí zastavit a chvíli tančit. Náhodou jde tou cestou hluchý člověk, a protože neslyší hudbu, veškerý tanec se mu zdá jako třeštění šílenců. A je to.

Židé a jejich národ není bez temných stínů (a která skupina lidí na Zemi kdy byla!), ne, není to bílá, je to deset tisíc odstínů šedi. Ale ať chceme nebo ne, ať si to přejeme nebo ne, je to jeden z pilířů, na kterém vyrostla Evropa.

Seděli jsme v kavárně a dopíjeli, profesor F. kávu a já čokoládu.

Aniž bychom to vyslovili, věděli jsme, že až přijde Mesiáš, nebudeme se ptát, po kolikáté přišel.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

Pane autore, jen pro Vás:
بداية ألحكمه هي أن نشير إلى ألأشياء بأساميها.
תחילתה של חוכמה, היא הקריאה לדברים בשמותיהם.
Šalom.
31. 01. 2012 | 10:02

Ing. N. napsal(a):

(autor) píšete:
"Židy a jejich náboženství mám ve velké úctě. Žádné jiné náboženství nevyprodukovalo tolik intelektuálů, umělců a nositelů Nobelových cen. Národ, o kterém sami Židé s ironií říkají, že je stejně tak početný, jako je statistická chyba při sčítání Číňanů, je zároveň národem fyziků, biologů, filosofů, dirigentů, spisovatelů, lékařů – v každé profesi zazářil někdo židovského původu."

Máte plnou pravdu. Co ale nemohu pochopit, proč tito vynikající a vzdělaní židé se nepostaví proti politice násilí a neustálých konfliktů na Blízkém východě, kterou provádí Izrael.
31. 01. 2012 | 10:20

vasja napsal(a):

Judohujer?
Dá se to tak nazvat?
31. 01. 2012 | 10:24

vasja napsal(a):

Lenin, Trocký, Béria, Slánský a spol. byli potvory, páč opustili svou víru.
Tak tomu nějak rozumim. Tomuhle pánovi to myslí. Asi že byl v Bruselu.
31. 01. 2012 | 10:27

český maloměšťák napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=Jvay1hotrMQ

"...Vyznavači siddha-jógy poslouchají v mnoha variacích základní princip své školy:
Bůh sídlí v tobě jakožto ty.
V buddhistických textech čteme: Podívej se do sebe - ty jsi Buddha.
V konfuciánské tradici se nám sděluje: Nebe, země a člověk jsou jedno tělo.
Stejné poselství najdeme ve slovech Ježíše Krista: Já a Otec jedno jsme.
A svatý Řehoř Palamas, jeden z největších teologů křesťanské ortodoxní církve,
prohlásil: Neboť království nebeské - ne, spíše - Král nebeský. ..je v nás.
Obdobně učil i velký židovský mudrc,kabalista Abraham ben Semu'el Abulafia: On
a my jedno jsme.
Podle Mohameda: Kdo zná sebe, zná svého Pána.
Mansúr al-Halládž, súfijský extatik a básník, známý jako „mučedník mystické
lásky", to popsal svým způsobem: Viděl jsem Pána okem svého srdce. Řekl jsem: Kdo jsi? On odpověděl: Ty.
Al-Halládž byl uvržen do žaláře a odsouzen na smrt za svůj výrok: Já jsem Pravda - Bůh, Pravá Skutečnost...."
/Stanislav Grof : Kosmická hra/

"Jako ze sálajícího ohně vyletují tisíce jisker téže podoby, tak z věčného zdroje, příteli, rozmanité bytosti vznikají, a opět se do něj vracejí."
/Mundaka-upanišad/
----------------------------------------------------------------------------------
Mnoho lidí si však plete náboženství s idolatrií a ty, co prožili holotropní stavy/ne triviální deliria/ považují za duševně choré. Naopak ctí všelijaké ty pupkáče, co si z náboženství udělali doccela dobře prosperující světské podničky či korporace. Neb tak je možno dostati s ke grantíkům či dotacím.
Já znal jednoho, co konvertoval k náboženství chlápka, který na magistrátu rozhodoval o kulturních grantech. Sdělil mi, že by v životě neuvěřil, jak stupidní může být skupinové myšlení.Jak snadno lidi skočí na špek.
Poté, co exbratři a exsestry z KDU ČSL spolu s komunistou Besserem prosadili tu velmi špatnou investici ve velmi nevhodné době - mu docela věřím.

Lidi se budou muset ještě moc snažit, než se stanou sálajícím ohněm. Ještě moc Židů ošidí křesťany, moc muslimů Židy a moc křesťanů muslimy. O ostatních ani nemluvě.
31. 01. 2012 | 10:28

Baba napsal(a):

Součástí judaismu asi nebude evangelizace.
31. 01. 2012 | 10:28

pozorovatel napsal(a):

Proste, kratce. Zide jsou nejlepsi z nejlepsich. Jedno do ktere zeme se clovek podiva, vsude kde ziji, patri k tem nejuspesnejsim, nejchytrejsicm, nejbohatsicm. Po rozumove, intelektualni, kulturni strance elita lidstva. Vubec se nedivim, ze jsou lide, kteri jim zavidi a nemaji je radi. Zavistivi idioti jsou proste vsude na svete.
P.S. Nejsem Zid
31. 01. 2012 | 10:36

aga napsal(a):

Baba

"Součástí judaismu asi nebude evangelizace."

Proč by byla, když Tora zůstala částí "křesťanského" náboženství, které ji šíří ohněm i mečem za judaisty. Viz třeba i článek autora.
31. 01. 2012 | 10:36

pozorovatel napsal(a):

Viděl jsem v televizi ortodoxní Židy a vůbec se mi nelíbili. Vypadali směšně. Nechtěl bych žít v jejich prostředí. Stejně jako by se mi nelíbilo kdyby v mém městě začli přibývat lidé v mnišských sutanách a jeptiškovských hábitech a dokonce by tak oblékali děti. Velké davy lidí, kteří jsou oblečeny podle muslimského náboženství také nevzbuzují mé sympatie.
Ale z příspěvku autora jsem se dozvěděl, že židovské náboženství, mimo víru, propaguje také myšlení a humor.
Zřejmě i současné křesťanské náboženství se snaží něco z toho vzít. A to je dobře.
31. 01. 2012 | 10:39

gaia napsal(a):

proč článek nenese náze Proč mám rád profesora F. z Bostonu?

jsou různá náboženství, jejich znakem je však to, že se navzájem nesnášejí. Proto ty problémy. Ve 21. století bychom měli být trochu dál, jak zpíval J. Lennon

Imagine there´s no religion

ale v tomto směru jsme dnes šli zpět oproti Lennonovým časům.
31. 01. 2012 | 10:39

Tceld napsal(a):

Dobrý článek. Přijde mi, že v poslední době antisemitismus u nás narůstá. Můj kamarád (po dědečkovi s židovskými kořeny) studuje v Tel Avivu, tak si nebarvím Izrael na růžovo, ale kromě ultraortodoxních je podporuji. Ostatně stejně mi vadí někteří ortodoxní křesťané, ale přiznejme si, že jich - naštěstí! - v obou táborech není tolik.
31. 01. 2012 | 10:48

aga napsal(a):

Osobně bych ke všem těm blogům a příspěvkum v duchu: nejsem žid, ale židi jsou nejlepší a já je obdivuji uvítal i příspěvek a la: jsem žid, a toto, toto a toto se mi na židech nelíbí. Ta jednostrannost propagandy působí kontraproduktivně. Zvláště ve srovnání s tím, že asi 80 procent blogů a značná část příspěvků se nese v duchu: my čecháčci jsme zaprděná méněcenná hovada.
31. 01. 2012 | 10:52

Daňový poplatník napsal(a):

A jsme zase u toho, že když praxe neodpovídá teorii, tak buďto jsou chyby při aplikaci teorie, nebo je ta teorie vadná.
Př kontaktu s osobami pocházejícími z některých etnik, nebo náboženství jsem ostražitý, není to xenofobie, při mých znalostech je to gnosofobie. Netýká se jen Židů, a statistika je dosud považována za vědu, i když......
31. 01. 2012 | 10:52

Jirka napsal(a):

Jedinou věc by měl autor vysvětlit. Když jsou Židé tak geniální národ, proč se nechali Hitlerem v miliónech pozabíjet? Já jsem totiž přesvědčen, že je do takové situace dohnala jejich slepá náboženská víra, že právě "je si vybral Bůh jako vyvolený národ".
Ale hlavně mi nejde na rozum proč, se náboženská víra u Židů dědí. To je přece nesmysl zakotvený v jejich představách jen proto, aby se mohli pokládat za národ, kterým nejsou a někdy od 4.století už nikdy nebyli. A jak sleduji v televizi Historii židovského národa, tak je otázkou, zda tehdy vůbec národem byli. Jejich historické prameny jsou totiž asi tak věrohodné jako rukopisy Královéhradecký a Zelenohorský. U nás to byla falešná národoobrozenecká snaha, ale Židé neměli dosud nikoho, kdo by se na jejich vlastní historické prameny podíval kriticky. A možná právě proto je plno jiných národů pokládá pouze za náboženskou obec a nikoliv za národ. Jakým vlastně mluví jazykem? Vždyť hebrejština je stejně uměle pěstovaná jako byla latina ze křesťanství.
Nejlépe bude, když tyto mé názory hned označíte za protizákonné a za stejnou věc, jako je popírání holocastu. Ale to já už vím dávno. Já jsem se neodvážil napsat článek, že v izraleském systému Aleph jsou značné chyby ve funkci dotazovacího jazyka, abych právě nebyl označen za antisemitu. Hlavně aby to stejně nebylo i s jinými chybami v odborných věcech, za jejichž kritiku by byli ostatní lidé ozančeni za entisemity.
31. 01. 2012 | 10:53

pozorovatel napsal(a):

Proste, kratce. Zide jsou nejlepsi z nejlepsich. Jedno do ktere zeme se clovek podiva, vsude kde ziji, patri k tem nejuspesnejsim, nejchytrejsim, nejbohatsim. Po rozumove, intelektualni, kulturni strance elita lidstva. Vubec se nedivim, ze jsou lide, kteri jim zavidi a nemaji je radi. Zavistivi idioti jsou proste vsude na svete.
P.S. Nejsem Zid
31. 01. 2012 | 10:54

gaia napsal(a):

pozorovatel

proč spamujete?
31. 01. 2012 | 10:58

DF napsal(a):

No nevím nic není tak křesťanské jako současné církevní restituce.
Prostě ten křesťansky nabytý majetek, je základ pro další osvětu,potom ano je to ono.
Židovské náboženství, které se nikdy nepře a ironizuje shánění finančních argumentů proč Bůh je či není.
Proto křesťanství musí shánět na podporu svých myšlenek hmotné statky ve prospěch jediného.
Je lepší mluvit se svým bohem než vychvalovat za peníze boha cizího.
Máte pravdu mluvit s Bohem a ne o Bohu.
31. 01. 2012 | 11:03

češka napsal(a):

To autor,
neštěstím Židů je stát Izrael a jeho zahraniční politika.
31. 01. 2012 | 11:04

siven napsal(a):

Proč mám rád Židy, aneb když katolický kněz míchá dohromady judaismus se sionismem.

Vzdělání, o kterém se v textu zmiňuje, by potřeboval doplnit.
31. 01. 2012 | 11:06

Maximus napsal(a):

Jo pane autore, v kavárně v Dlouhé ulici jsem také občas pobyl (většinou s jedním pražákem žid.původu), ale Vy asi myslíte dnes jinou kavárnu. Naproti domu u Zlaté štiky jsme pár káviček vypili za účasti pěkných dam. Vidíte, zrovna za chvilku tam k domu co bydlel dříve herec Kopecký (také žid.původu) mám cestu.
S tím antisemitismem je to vcelku jednoduché a vysvětlitelné, vždy musíme začít od kořenů a zjistit proč byli Židé tolik po staletí pronásledováni a co za tím vším je. Pak se doberete poznání a možná pravdivého pohledu. Židé jsou skutečně výjimečná skupina hned několika národů spojených "společnou věcí", která dala lidstvu mnoho svělých lidí, ale i darebáků, že třeba Baraku Alone, co sis vypůjčil v KB 8,5 mld.Kč a zapomněl si je vrátit?! No a stát pod vedením lidí i z této komunity se ani nenamáhal na dotyčného vypsat mezinárodní zatykač, proč asi?
31. 01. 2012 | 11:06

Jive napsal(a):

Padre, mám stejný pohled. Ovšem obávám se, že na webu "dostanete za uši". Míra nesnášenlivosti a nepochopení je nepochopitelně vysoká.
31. 01. 2012 | 11:08

aga napsal(a):

Židovské náboženství, které se nikdy nepře a mluví s Bohem. Ano, to je pravda, ale co z toho máme my všichni ostatní, když základem židovského náboženství je explicitní autismus? Jedná se o výlučnou uzavřenou společnost, která se zabývá jen sama sebou a svým vztahem k Bohu, a ostatní národy jí k ktomu mají pouze sloužit, jinak si zaslouží být vyhubeny? I to Desatero platí v rámci židovského náboženství jen pro členy spolku, vzhledem k outsiderům nemusí být dodržováno. Možná, že ten zdánlivý "antisemitismus" je jen přirozenou reakcí na konkrétní zkušenost s tímto modelem myšlení a jednání?
Nebo má pan Vácha informace, že rabíni nějakým způsobem změnili názor?
31. 01. 2012 | 11:12

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Za totality se vyprávěl vtip, jak bdělí vojáci PS zadrželi v Českém lese narušitele. Odvedli ho k výslechu a velitel s pomocí kontrolních otázek zjistil, že se jedná o pana Khona.
"Vy jste chtěl překročit státní hranici! Víte, že je to trestné?"

"Pane veliteli, když se to u nás všude sere, tak jsem si myslel..."

"Sere ale neposere!"

"No právě, proto jsem tady!"

No řekněte, nejsou k sežrání?
31. 01. 2012 | 11:14

CarolusMagnus napsal(a):

Proč mám rád Židy ? Proto:
1. http://www.israelnet.de/nobelpreis.htm
2. Israel.
3. Nadprůměrně inteligentní a schopný národ.
4. Poláček, Kafka, Töpfer, Lustig, .........
5. Humor

Proti tomu stojí:
1. Bolševici - nadměrně velká část UV byli židi. (Kameněv, Trocký, a spousta jiných.)
2. levičáci jako Daniel Cohn-Bendit, Jožka Fischer, a spousta jiných.
31. 01. 2012 | 11:17

Jana Pechová napsal(a):

To je tak krásný text, že člověku klade prst na ústa, která by chtěla diskutovat.
Prosím ty neuvážlivé, ostatní nemusím: než začnete rozvíjet myšlenky, kterými je příspěvek nabit, buďte chvíli tiší. A intenzivně přemýšlejte.
Pane Vácho, děkuji.
31. 01. 2012 | 11:18

CarolusMagnus napsal(a):

češko,
a neštěstím světa jsou arabové.
31. 01. 2012 | 11:19

Medikolog napsal(a):

Pane faráři,

Věříte v Bibli? Ve Starý i Nový zákon, v poslání a v PRAVDU JEŽÍŠE KRISTA? Např. Evangelium svatého Jana 8, 35 až 51.. zejména 8,44 ve vztahu k 8,51? Nejste rabín, jste katolík - tak se nezabývám Torah, Talmudy.. Byl Žid Ježíš Kristus Antisemita? Nebo jenom dobře znal své OPONENTY? Citujete výňatek ze Suny... oč jste lepší.. kolik obdob Bůh osobně nařídil Židům.. Proč by měli dostávat za Boží slovo přes hlavu pouze Muslimové?

Jsou Židé, které mám rád, jsou Židé kterých si vážím, jsou jiní které stavím po bok nácků či Cikánů.. prostě Židé jsou národ jako každý jiný včetně mého vlastního.

Jenom tisíciletý eugenický výběr za účelem podpory a prioritního masového šíření inteligence, pracovitosti, kohesní vnitronárodní soudržnosti... TO je z hlediska dějin lidstva tím NEJÚŽASNĚJŠÍM a nejzáviděníhodnějším.. když jiným kmenům a národům stačily rychlé nohy, rváčská agresivita a tupá poslušná otrocká síla "mluvícího dobytka" i z vlasní krve..
31. 01. 2012 | 11:23

slavwin napsal(a):

Nemyslím že je to tak jednoduché. Máme všichni jednoho Boha, který tvoří slovem. Slovo je z písmen ta první abeceda hebrejská měla 22 písmen, kabala a tarot z toho vychází. Člověk je to slovo + prach země. Hinduisté něco jsem přečetl nerozumím. Jeden nejvyšší se dělí na Brahmán a Atmány nebo naopak. Nevím jestli v koránu je řeč o otrokyni praotce Abraháma Hagar která má být pramáti muslimů, o Sáře se píše jako o pravoplatné manželce. Kdo jsou ti mimo Abrahamův rod. Rozporů mnoho, rovnost není zřetelná. Tora Bible korán Bhavagdíta, Konfuciovy knihy, každý řeší po svém a každý je zárukou cesty k Bohu. Mně se líbí tělo z prachu se vrací do země, duše k Bohu a ten navrací nedobré části vlastní duše na Zem, aby si tu svá pochybení odčinily. Cesta k usmíření všech je úmysl Boha, nikoli k vyhlazení ostatních.
31. 01. 2012 | 11:26

Pepa Řepa napsal(a):

Jive
jsme dva. A to se ještě nedostavilo-kromě Maxima- tvrdé jádro. Neberte to vážně, jsou k smíchu.Poklepte si na čelo a optejte se, kdo v Izraeli byl a kdy.

Krásně napsáno pane Vácho. Jeden z pilířů naší civilizace.Přirozeně že ne jediný.
31. 01. 2012 | 11:35

Martin napsal(a):

Vácha: A to mělo být co ? Laciná propaganda ? Je samozřejmě pravda že mezi židy je spousta inteligentních lidí, ale bezesporu je mezi nimi i spousta zločinců, namátkou nesmí být zapomenuta spoluúčast židů na organizování a vydělávání na první a druhé světové válce, jejich současné členství v Římském klubu, Bilderberg Group a do očí bijící americké FED. Zmiňuji to proto, že zastoupení židů v těchto záležitostech ani náhodou neodpovídá jejich percentuálnímu zastoupení ve společnosti, ale je mnohonásobně vyšší.
Pochopitelně si nemyslím o židech nic špatného, ale nelze si jen tak svévolně vybírat jenom pravda která se nám hodí.
31. 01. 2012 | 11:38

Občan napsal(a):

Hezky to zkoušej, Vácha.
Tak si to svý lejstro vemou a zajedou do Izraele, kde už asi půl roku probíhají ŽIDOVSKÉ demonstrace proti ŽIDOVSKÉMU rasismu vůči etiopským ŽIDŮM i vůči ne-židům.
Jejich účastníci už dost otevřeně přirovnávají ŽIDOVSKÝ sionistický režim k nacismu a považují jej za identický s bývalým režimem v JAR.
Stavěj se cestou v Mea-Šearim (Jeruzalém), aby zakusili pověstnou židovskou národnostní a náboženskou tolerantnost.
Taky zajedou do sionistických (protože židovských jen zčásti - nejméně polovina ruské populace nikdy neměla s judaismem nic společného) kolonií na ZB a Golanech - aby zakusili pohostinnost a přátelskost těch snaživých lidiček, co si zuby-nehty "brání" jen to, co UKRADLI Syřanům a Palestincům.
A pokud to všechno, Vácha, přežijou, tak můžou na Starém Městě zajít do té putyky vedle starého židovského hřbitova a udělat tamnímu osazenstvu přednášku o nedělitelnejch "lickejch právech".
Když i pak budou ještě naživu, tak nám přijdou povykládat o nově nabytých poznatcích.

Co se židovského terorismu týče - na to, aby se šli někam odpálit nebo vůbec OSOBNĚ bojovat, jsou příliš zbabělí. Proto odpalují bomby zásadně na dálku - ze země, z tanků a z letadel. A vůbec jim nevadí ZNEUŹÍVAT ke svému terorismu zfalšovaných dokladů ŽIJÍCÍCH občanů cizích států.

Ale na tahle témátka jste asi s tím anonymním profesůrkem ETIKY neplkali...

A to MYkání si laskavě odpusťte. Vy si myslete co chcete a já dělám a budu dělat totéž.
31. 01. 2012 | 11:41

aga napsal(a):

Pepa Řepa

Izrael je proklamativně sekulární, i kdy "židovský" stát. Autor se soustředí na židovské náboženství, a to zdělesňují nejlépe jeho ultraortodoxní, jejichž 10% v poslední době se vzrůstající tendenci terorizuje zbytek Izraele. Text pana Váchy je příliš jednostranný, aby mohl být skutečně účinný. Mluví jen o kráse vrcholů židovského náboženství (a takové nádherné vrcholy má každé náboženství, včetně islámu), a vytěsňuje Stín. To je špatné.
31. 01. 2012 | 11:43

resl napsal(a):

dobrý, ale trochu jednostranný. protože jsme jen nedokonalí, tak kolektivní uvažování o rase je zbytečné. mezi židy i mezi křesťany /muslimy atd./, jsou vynikající lidi a hajzlíci, které byste nejradši pozabíjeli.
kolektivní úvaha velké části čechů : němec je nebezpečnej, nikdy mu nevěř. a toto trvá dodnes, protože náš mozek je nedokonalý a to i ten, který tomu nevěří. ten může mít zase jiný žebříček inteligence pro černochy. ale ti zas mají delší šlachy atd.
31. 01. 2012 | 11:43

self-hating jew napsal(a):

proč jsou židé tak dobří?
protože:
Z lidské paměti vymažeme všechny skutečnosti z předešlých staletí, které jsou pro nás nepříznivé, a ponecháme tam jenom ty, jež zobrazují všechny chyby vlád gojímů.

největší jatka v historii 20.stol bolševická tedy židovská revoluce byla zapomenuta, poslána do pamětové díry, miliony křestanů povražděných židy jako Zinoviev,Lenin, Yagoda

z jejich úst:
To overcome our enemies we must have our own Socialist Militarism. We must win over to our side, 90 millions out of the 100 millions of population of Russia under the Soviets. As for the rest, we have nothing to say to them; they must be annihilated.

The bourgeoisie kill separate individuals; but we kill whole classes
Grigory Zionviev
----

"It matters not if 90% of the Russian people perish so long as 10% bring about a world revolution."
V.I.Lenin

We mustn't forget that some of greatest murderers of modern times were Jewish
An Israeli student finishes high school without ever hearing the name "Genrikh Yagoda," the greatest Jewish murderer of the 20th Century, the GPU's deputy commander and the founder and commander of the NKVD. Yagoda diligently implemented Stalin's collectivization orders and is responsible for the deaths of at least 10 million people. His Jewish deputies established and managed the Gulag system.
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3342999,00.html
31. 01. 2012 | 11:45

Pepa Řepa napsal(a):

aga
Byl jste tam někdy?
31. 01. 2012 | 11:46

(H)Astalavista napsal(a):

Az obzivne inteligentni umele vytvorena entita s vedomim, made by Sion&Japan :-) a bohove nebudou k obrazu cloveka - tak budeme v pozici klanecu zlatemu teleti vsichni...
Ha ha. (?)
31. 01. 2012 | 11:47

K+K+K napsal(a):

Náboženství - jakékoli - je nesmysl. A kdo potřebuje nějakého Pánaboha (-y), aby se choval slušně je divný.
31. 01. 2012 | 11:52

aga napsal(a):

Pepa Řepa

Přiznávám, že ne, ale nechápu, co to má co dělat s posouzením židovského náboženství. Znovu - nebavíme se o Izraeli, ale o židech a jejich náboženství, a mě osobně pochopitelně více zajímají jejich projevy mimo Izrael - třeba v Čechách. I když, politika Izraele (a izraelské lobby v USA) zásadně ohrožuje nejen mou bezpečnost, a to je mi jasné i bez toho, abych tam jel a obdivoval jeho krásy. Ale jestli mi můžete popsat nějako osobní zkušenost z návštěvy Izraele, která tyto mé obavy spolehlivě vyvrátí - sem s ní.
31. 01. 2012 | 11:52

JARLE HALSNES napsal(a):

Já mám s Židy Pproblém - přesněji - mám ho s Izraelem. Prostě nechápu, proč se v té části světa k sobě lidé nemohou chovat jako SLUŠNÍ lidé (ti spolu NEVÁLČÍ).
Na druhou stranu je pozoruhodné, kolik úsilí stát Izrael vynakládá na války, zbroení a další nesmysly, přičemž jim stále ještě zbývá i na vcelku normální fungování státu - asi by bylo čemu se přiučit, česko neválčí (a prakticky nemá armádu), má mnohem příznivější přírodní podmínky a přitom holou řiť.
31. 01. 2012 | 11:58

gaia napsal(a):

a proč Židovská obec dělala akci k uctění holokaustu a projev tam měl Holomek?
Je to košer dělat zájmové akce v organizaci placené z peněz daňových poplatníků?
Tady jsou odborníci na židy, přijde vám to košer? Nebo normální česky?
Na co je vlastně ten senát?
31. 01. 2012 | 12:07

gaia napsal(a):

jde mi o blog Projev ke Dni památky obětí Holocaustu v Senátu 27. 1. 2012 níže
31. 01. 2012 | 12:09

aga napsal(a):

Tak trochu se ale obávám, jestli sem pan Vácha nedal ten blog jako součást svého quasi sociologického průzkumu, možná dokonce i ve spolupráci s tím laskavým panem bioetikem. Takový pokusný balónek, jak to vlastně s tím evropským antisemitismem je. A to by bylo, když se ten textík šikovně naformuluje, aby ti antisemiti nevylezli z děr :))

reCaptcha: lymyeri falsehood
31. 01. 2012 | 12:13

Občan napsal(a):

Ti židé (kteří jsou zhusta židy jen proto, že židovského náboženství byla nebo je matka či babička), co někdy někde uspěli, neuspěli proto, že byli nebo jsou židé, ale proto, že byli nebo jsou občany (častěji však pouze obyvateli) NEŽIDOVSKÝCH států. Uspěli jako občané/obyvatelé Německa, Francie, Holandska USA a jiných ZÁPADNÍCH zemí (občané východních zemí, Jižní Ameriky a Afriky Nobelovky nedostávají - ne proto, že by byli blbí, ale proto, že jsou z ideologicky nevyhovující části planety) ale NE pro svou náboženskou příslušnost, nýbrž PROTO, že jim státy, jichž jsou občany, pro ten úspěch poskytly podmínky.
Gershwin nepsal pěknou muziku proto, že byl žid, ale proto, že jej inspirovalo prostředí USA.
Einstein nebyl dobrý ve fyzice proto, že byl žid, ale proto, že mu Německo a Švýcarsko poskytly podmínky a motivaci pro studium a práci.
31. 01. 2012 | 12:13

Antonín Hrbek napsal(a):

Pan Vácha směšuje dvě věci - židovské náboženství a židovský původ. Pokud lidé židovského původu v něčem vynikali, tak to nebylo díky židovskému náboženství. Nějak jsem nepozoroval, že by Einstein, Lasker, Freud, a stovky dalších nosili na hlavě jarmulku a v sobotu drželi šábes.

Židovská inteligence vznikala až v diaspoře, kdy Židé byli donuceni být lepšími, aby nezanikli. Ale napřed si tuto možnost být lepšími museli vydobít, získat přístup na gojské školy. V ješivě se nenaučili matematiku, fyziku, biologii, atd., tam se naučili učit a myslet.

Pokud někdo Židům závidí, tak by se měl pokusit žít jako oni. Soudržně, rasově čistě, v úctě k tradici a vzdělání. Recept je jednoduchý, jen je třeba se ho držet několik set let. Asi jako když se pěstuje pravý anglický trávník. A ne k náboženství jako takovému - kam to vede vidíme na ortodoxních židech.

Jen tak mimochodem - současné židovství vděčí za svůj rozvoj do značné míry vymoženostem křesťanství, renezance, republikánské lidovlády a následného vědeckotechnického rozvoje v rámci kapitalismu.

Naprosto příznačné je, že Šalamounův chrám museli postavit kanaánští řemeslníci a ne původní Židé. Dnešní Židé, ovlivnění góji, zvládají výborně i techniku.
31. 01. 2012 | 12:13

Občan napsal(a):

To aga:

Je to vysoce pravděpodobné.
Stejně jako je pravděpodobné (spíš skoro jisté), že žádný takový profesůrek nikdy neexistoval. V Bostonu ani na bostonské universitě žádný židovský profesor medicínské etiky s příjmením od "F" není. Jeden profesor medicínské etiky od od "F" tam učí, ale to je černoch - syn nebo vnuk M. L. Kinga.
Ovšem je možné, že na stará kolena konvertoval. Když to dokázal Kuras, proč by ne King :o))
31. 01. 2012 | 12:18

Silvie napsal(a):

Bože, to je ale trapný článek!!! Přijde mi, že autor má potřebu zavděčit. Komu - toť otázka.
Proč je v jednom případě (soud s "extremisty") poukaz na židovství "sprostým útokem" a v jiném dobře míněnou pochvalou?!

Já už se tady v tom Kocourkově neorientuju.
31. 01. 2012 | 12:23

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pokud si chci vytvořit objektivní názor na to, jaký je některý národ, tak nebudu hodnotit schopnost jedinců a skupin prosadit se v jiných komunitách, ale podívám se na charakteristiku země, kde je tento národ koncentrován.

Soudržnost a vzájemná podpora jistá forma klientelismu umožňuje menšinám prosadit se ve většinové společnosti, ale zpravidla je to na úkor jejich okolí. Ve společnosti, která je sestavena výhradně z vlastních členů, se tato výhoda ztrácí. Tedy pokud si bude chtít udělat představu o židovském národu, tak se bude zajímat o charakteristiky společnosti v Izraeli. Samozřejmě musím přihlédnout ještě k dalším specifickým okolnostem.

Pokud bych měl odpovědět na otázku, zda mám rád Židy, tak je to asi tak jako s Čechy, některé ano a některé ne.
31. 01. 2012 | 12:25

ludo napsal(a):

keby nebolo tych brudnych gojov,tak ty najlepsi na svete by boli len velke nuly.
31. 01. 2012 | 12:25

aga napsal(a):

pan Hrbek

..se měl pokusit žít jako oni. Soudržně, rasově čistě, ..

Hehe, slovo rasa už se smí používat jen v souvislosti s jejím hanobením či zachováváním u Židů (v druhém případě to platí jen pro samotné židy). Jinak Vám bude bryskně vysvětleno, že nic takového neexistuje, a používáte-li to slovo v jiné než povolené souvislosti, jste rasista.
31. 01. 2012 | 12:31

kolja napsal(a):

Stejně jako autor pociťuji fascinaci tímto národem.

Ale sbírání dokladů o úspěších a kvalitách se mi nelíbí - jednak by se daly sehnat i četné negativní příklady, a jak je porovnáme?

Jednak se takto národy přece obhajovat nemohou: i kdyby byly zcela neúspěšné v lidské historii, tak musí mít respekt a nesmíme připustit žádné hnutí, které by směřovalo k jejich ponížení.
31. 01. 2012 | 12:32

Občan napsal(a):

Ouha!

Pane Hrbku, omlouvám se. Než jsem stačil zformulovat svou myšlenku, poslal jste Vy tu svou a vyjádřili jsme to samé.
S panem Bédou se nám to stává dost často :o)
31. 01. 2012 | 12:32

Pepa Řepa napsal(a):

aga
poradím Vám to samé co Hořejšímu. Sbalte si pět švestek a zajeďte tamaspoň na měsíc. Znám spoustu lidí, kteří tam jeli s mantrou o sionistech a vrátili se jako vyměnění. Zvláště tvrzení o tom, jak pejzatci z Mea Shearim terorizují je úsměvné.
Popisovat nic nemusím, nejsem aktivista,ať se každý přesvědčí sám.

Pokud jde o náboženství, vezměte do ruky Bibli a koukněte, čím začíná.
Jste.li atheista vyřaďte z knihovny židovské autory a sdělte, kolik knížek v knihovně zůstalo.Od Hellera po Bubera.
To jsou fakta, ne nalejvárna.
O vědě netřeba hovořit.

Pokud jde penězoměnce, to máte pravdu, to jim jde jako málokomu.Dokonce prohlásím cosi, z čeho se možná panu Stejskalovi udělá mdlo.
Židobolševismus-ať to zní jakkoliv odporně-skutečně před WWII existoval. Propojení Židů s bolševismem můžete v Izraeli normálně s Židy probrat, je to historie.
Ne však propojení Arabů s nacismem. Tam narazíte.
Dokonce někteří pejzatci -teď nevím, tuším, že Primo Lewi- si dal práci a vyjmenoval členy politbyra východního bloku, kteří byli židovského původu.
Předlouhý seznam to byl.
To jsou ty odstíny šedi pana Váchy.
Totéž Cohn-Bendit či Fagan, který dokázal vyklepat poslední marky od vnuků, Vovka etc.....etc.
Dost nechutmé.

Co to však má společného s tvrzením"...je to jeden z pilířů, na kterém vyrostla Evropa."...nechápu.
To je fakt, součást historie západní civilizace.

Když pominu genetiku,paměť předků i rozdíly ve věrouce,víte, kde vidíme zásadní rozdíl mezi bradatci a pejzatci?

Narodí se malej Icik a všichni do pátého kolena se složí na jeho budoucí vzdělání na nejlepších školách.

Narodí se malej Ahmed, dostane čelenku s citací Quránu, maketu Kalašnikova a jde se učit na hádise, pak přibere chemii a hraje si na Nobela.
Ale o tom je nejlepší přesvědčit se na vlastní oči a ne jako Občan, točit globem a recitovat, co ho učili na VUMLu.
31. 01. 2012 | 12:35

Občan napsal(a):

To Pepa Řepa:

V tom případě Vám doporučuji probrat se židy témata "spojení sionisté-nacisté" a "financování nacismu".
Tutově budou nadšením bez sebe.
31. 01. 2012 | 12:40

Sladký napsal(a):

Abrahamovská patriarchální monoteistická náboženství (judaismus,křesťanství a islám) patří k nejnebezpečnějším lidským myšlenkovým výtvorům. Jsou živnou půdou šovinismu a fanatismu, mají na svědomí miliony lidských životů.A to ještě není ani zdaleka konec.
31. 01. 2012 | 12:41

Občan napsal(a):

To Pepa Řepa:

A ještě jedno témátko mají "moc rádi" - Michael David (Dov) Weissmandel. O tom s nimi také zkuste poplkat.
31. 01. 2012 | 12:44

Luba napsal(a):

Pane Vácho ...
Bylo to kafe od Žida nebo ze spolku?
31. 01. 2012 | 12:45

JHW napsal(a):

Bude Vás jako hvězd, Tj. asi 20 000 viditelných. Jak brzy, záleží na tom, jak vyjdete s ostatními. Budou o Vás hlasovat Číňané. Shalom.
31. 01. 2012 | 12:48

židovka z Toleda napsal(a):

no možná by autor na to židovské náboženství změnil názor, kdyby byl žena a např. v Tel Avivu si chtěl sednout dopředu v autobuse. Pokud by s ní jel ortodoxní Žid, tak by jí to neumožnil, neb židovské náboženství učí, že ženy musí v autobuse jezdit pouze vzadu.
31. 01. 2012 | 12:50

Pepa Řepa napsal(a):

Občan
budu tam koncem února. Mám něco vyřídit Icikovi v Mea Shearim nebo Ahmedovi v Beit Lehem?
Budu muset být opatrný, vždyť se přece v celém Izraeli nesmí mluvit hebrejsky-jak jste jednou bystře podotkl- zkusím se optat z čeho financovali pejzatí Auschwitz, aby vyhladili sami sebe anglicky.
Ten lektor z VUMlu musel bejt fakt dobrej, když vás tak poznamenal.
31. 01. 2012 | 12:51

Silvie napsal(a):

Pepo,

já jsem sice v Izraeli nebyla, ale dočetla jsem se, že mají nyní docela velký problém s jistou ,stále rostoucí, skupinou netolerantních orth.židů, jež odmítá pracovat a vzbuzuje tím značný odpor u ostatních Izraelců, kteří je musí živit.

Když už není zbytí, donutí pracovat ženy.

Proč se mi jen nabízí analogie islámu?
Orth.Židé mají s fanatickými islamisty mnoho společného.
Nemám ráda ani jednu z těchto skupin.

Kdysi jsem viděla skvělý dokument o největší komunitě orth.Židů v New Yorku. Skutečně odporné - "nečisté" ženy, které jsou méně ,nežli hovado, nenávist k homosexualitě, - vyobcování homosexuálních dětí z rodin, pokládání sexu za zvrácenost, neslouží-li k rozmnožování, nesnášenlivost, předsudky - identické postoje,jaké zaujímají k těmto věcem islamisté.

Autor oslavného článku čirou "náhodou" zapomněl uvést, proč jsou také!! Židé (krom své nepochybně vysoké inteligence a schopností) tak úspěšní v podnikání a v politice (obojí se vzájemně propojuje). Protože využívají nepotismu a jsou tím všude pověstní.

A také nezmínil to, že si Žid, a to nemusí být ani orth., většinou nebere "nežida". Nedá se na to pohlížet ,jako svého druhu rasismus?

Já jen, aby tady zazněla i "konstruktivní" kritika, soudruzi.
Z pohádek jsem dávno vyrostla.
31. 01. 2012 | 13:02

Baba Jaga napsal(a):

Pane Vácho,
to já mám ráda všechny lidi - je to tak správné? Všichni jsme něčím jedineční a každý nějaký. A Vy si jistě vážíte i mnoha ateistů. Někdy nám o nich také napište, prosím pěkně.
Škoda, že mám Lechovice z ruky - Vaše kázání bych si ráda poslechla.
31. 01. 2012 | 13:03

Silvie napsal(a):

Problém Izraele - ortodoxní židé závislí na státní podpoře

Jeruzalém - Zamrzlý mírový proces s Palestinci či neustálé nebezpečí teroristických útoků nejsou jedinými problémy, které trápí Izrael. Židovská země má i své vnitřní starosti – mezi nejpalčivější patří expanze ortodoxní komunity. Silně nábožensky založení židé tvoří necelou desetinu populace, až polovina z nich žije pod hranicí chudoby a je odkázaná na podporu svých neortodoxních sousedů. V těchto rodinách je to právě žena, která se stará o rodinu, a současná ekonomická situace nutí tyto ženy hledat si práci.
Již dnes skoro dvě třetiny žen a matek z ortodoxních rodin pracují. Nicméně podle ekonomických expertů to do budoucna stačit nebude a náklady na polovinu ultraortodoxních charedim, kteří už dnes žijí pod hranicí bídy, dál porostou. Podle těch nejčernějších prognóz není pro izraelskou sekulární většinu největším nebezpečím válka nebo terorismus, ale demografie. Podle odhadů by do roku 2050 mohly v zemi tvořit většinu ortodoxní židé spolu s izraelskými Araby.

Muži pilně studují Tóru a ženy se starají o rodinu a o obživu
Judaismus ukládá každému židovi povinnost se celoživotně vzdělávat. Mezi ultraortodoxními charedim ale tohle nařízení přerostlo do krajnosti. Zbožný muž má celý život věnovat převážně studiu Tóry. Mladí ultraortodoxní židé tráví v náboženské škole ješivě kromě šábesu každý den. Pilný student z dobré rodiny je skvělá partie přesto, že i do budoucna bude studium jeho jediným zaměstnáním. "Jsme židé, naše náboženská povinnost je studovat. Proto i teď během prázdnin je škola plná - chodíme sem a studujeme Tóru. To je to nejdůležitější," tvrdí jeden z nich.

V komunitě ortodoxních židů je to žena, kdo se má starat o rodinu a obživu. Ta je totiž od některých náboženských povinností osvobozená. Průměrně má ale taková rodina v Izraeli 6 nebo 7 dětí, a proto je tato rychle rostoucí náboženská komunita odkázaná na státní pomoc, kterou garantují malé, zato však vlivné politické strany. Jenže jestli dnes je množství peněz posílané na pomoc náboženské menšině přísně střeženým státním tajemstvím, do budoucna by mohlo narůst do nezvládnutelných cifer.

ČT 24
31. 01. 2012 | 13:05

židovka z Toleda napsal(a):

už sám název článku Proč mám rád Židy je dle mého rasistický.

Navíc profesor etiky na lékařské fakultě by měl mít rád všechny lidi, ba co víc, všechny živé tvory dohromady.
31. 01. 2012 | 13:05

Bestia Triumphans napsal(a):

Pepa Řepa: výstižné!
31. 01. 2012 | 13:05

Frante napsal(a):

"Žádné jiné náboženství nevyprodukovalo tolik intelektuálů, umělců a nositelů Nobelových cen."

Těžko můžete říci, že ty geniální osobnosti vyprodukovalo náboženství když oni sami věřící nebyli ani jejich rodiče, v mnohých případech.

Článek překypuje chválou což v reakci vzbudí kritiku. A to ještě máte štěstí že nejste žid; diskuzi raději ani nečtu
31. 01. 2012 | 13:05

aga napsal(a):

Pepa Řepa

To, že jsou knihovny plné židovských autorů, podle mne není žádný argument. Kvalitní literatura nemá pranic společného s osobní kvalitou svého autora. On je i Hollywood plný židovských majitelů, režisérů a herců - no a? Prostě mají tu PR dávno zmáknutou. To, že se ujala Tora jako základ západní civilizace, je podle mne - pardon - mínus té civilizace, ne její plus, a schopnosti, o kterých to svědčí, podle mne nejsou ani konstruktivní, ani žádoucí. Podle ovoce to ještě všichni poznáme - ten trend, kterým se to ubírá, mě děsí. Jak bych to decentně řekl, schopnost třeba skupiny buněk se prosadit za každou cenu a růst bez ohledu na ostatní a bez hranic by asi také nebyla tím, co by váš organismus příliš vítal. Ale nechci se nechat dotlačit do pozic židobijce, stále jen se naivně snažím "vyvažovat" - protože to, co překročí míru, nakonec zničí i samo sebe.
31. 01. 2012 | 13:09

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

self-hating jew
To musí být nějaký podvrh, snad z Protokolů sionských mudrců, jeden hnus! Kde jste to sebral a laskavě to přeložte pro ostatní, ať se taky mohou pozvracet.
31. 01. 2012 | 13:14

prag napsal(a):

Po druhé světové válce už naopak žádné důvody nebyly, bylo po Kampfu .. důvody by možná byly během tý války a před ní, tak jako jsou během války Izraele proti Palestincům. Zatemnění musli, asi nábožnýho charakteru ..
31. 01. 2012 | 13:17

Silvie napsal(a):

Aga,

ale oni jsou inteligentní a schopní, nesporně.
Jen se mi příčí to takhle trapně zdůrazňovat.

Když vyšla Bakalářova knížka, kde věcně zazaznamenal tytéž postřehy, odehrál se kolem toho neskutečný mumraj.
Rasismus a takové ty věci.

Jednoho za totéž poplácávají po ramenou, druhému za to nakopou...

A mimochodem - nejde-li o orthodoxní Židy, jak se pozná, že jde vůbec ještě o Židy?
Mám kamaráda, který je modrooký krásný bloďák, vysloveně arijský týpek - také nikoliv stoprocentní Žid - mimochodem velmi talentovný ilustrátor.Kdyby se svým částečným židovstvím nechlubil, nepoznala bych to.
Nelze tedy ty zásluhy přičítat také ostatním národům?

Nebo to už není pro autora dostatečně "in"?!
31. 01. 2012 | 13:19

Divobyj napsal(a):

Pan Vácha napsal

Žádné jiné náboženství nevyprodukovalo tolik intelektuálů,umělců a nositelů Nobelových cen.
Jste si jistý,pane Vácho,že ty výjimečné lidi vyprodukovalo právě jejich NÁBOŽENSTVÍ?
31. 01. 2012 | 13:21

Pepa Řepa napsal(a):

Silvie
No, charidim mají s mnohými bradatci soci společného. Pracovitost, rádi se fotí, děti dělají jak Baťa cvičky, vztah ke státu mají podobný a dokonce bych řekl, že lze objevit v Mea Shearim podobný pořádek-vše do komínku- ba i odér.
Proč si je ostatní vydržují nevím,asi folklor. Pak je podporují optici. Každý má od studia Tóry patnáct dioptrii, kšeft se hejbe.

O nich nemluvím nejsem jejich znalec-zkuste Sidona ale fakt je, že z jejich řad vzešla řada moudrých cadiků jako Martin Buber, či Wiessel nebo Singer.
Jak si to vysvětlit nevím.Ten Buber je naprosto špičkový.
Že by zrovna v Tel Avivu nelezli ženský do autobusu se mi nezdá v Tel Avivu nebo Jaffě jich tolik není, to je west coast v Kalifornii včetně joggingu.
Fakt je chasida jsem ještě vyklusávat neviděl.
31. 01. 2012 | 13:24

aga napsal(a):

Silva

Inteligence a "schopnost" bez dalších pozitivních morálních a emocionálních vlastností může být okolí a nakonec i svému vlastníkovi velmi nebezpečná, ba smrtelná. To je přesně to, oč tu běží. Už ten fakt, že se vzájemně posuzujeme, přijímáme na školy a do všech ekonomicky i politicky rozhodujících pozic jen podle inteligence a schopnosti prorazit za každou cenu (a samozřejmě podle soudržných rodových či jiných klanů) svědčí o tom, že je to ušito na zcela určitou míru, a vede to k vládě asociálních a bezcitných inteligentních deprivatnů - ovoce této skutečnosti sklízíme a ještě sklízet budeme.
31. 01. 2012 | 13:27

Pepa Řepa napsal(a):

Aga
"Kvalitní literatura nemá pranic společného s osobní kvalitou svého autora"
-------
a sakra, to je moudro jako od maloměšťáka
"Prostě mají tu PR dávno zmáknutou."

Tím to asi bude
:-))
31. 01. 2012 | 13:29

vasja napsal(a):

Počet jsem si to ještě jednou a je to strašně dojemný. Ještě víc, než projev Evropana Poláka Šikorskýho. A to myslim upřimně:-))
31. 01. 2012 | 13:30

český maloměšťák napsal(a):

Freud, náboženství, významní Židé, Bůh...
Mno, tohle znáte ? :

http://www.srovname.cz/sigmund-freud:-mojzis-a-monoteizmus/srovnani-cen/k.1348773

http://www.national-geographic.cz/detail/byl-mojzis-otcem-tutanchamona-myslel-si-to-nejen-sigmund-freud-7162/

A to prosím tehdá neexistoval megaupload ! /mno - ono ale neexistoval ani Úřad pro ponásledování náboženských pirátů, že..../

Kořeny máme v buňkách. V tom maličkém fujtajblu - co jde vidět leda pod mikroskopem. Ne v poudačkách, svitcích nebo jiných zlomcích Původní Celosti. A už vůbec ne v symbolech. Do buněk pak lze vtlouci ledasco - zejména do mozkových buněk. Třeba názor, že když budu dostatečně často a dostatečně dlouho něco očumovat - že jsem nalezl recept, jak toto své očumování prohlásit za popis skutečnosti nadřazený popisům jiným.

Doporučuji v tomto/nejen v tomto/ Carrovu knihu - What is history ? Zejména pasáž věnovanou rozboru úřední pozůstalosti jistého ministra předválečného Německa. Móóóc zajímavé počteníčko. Todle počteníčko by měli znát všichni hlasatelé svých - nebo přejatých - selektivních pravd.

P.S. V textu blogu se zmiňuje tkzv. rabínská moudrost - jakoby si dělající srandu z řecké dichotomie. Cudně se však zamlčí, že součástí talmudické " moudrosti" jsou i takové citáty :

"Když ti soudce (rabín) řekne, že tvoje pravá ruka jest levá a levá ruka jest pravá, nebudeš se odchylovati od jeho slov, jak mnohem více,když k tobě promluví,
že tvoje pravice je pravicí a tvoje levice jest levicí."

:((

Mimochodem - talmud, respektive různá vydání talmudů jsou plné jak podvrhů ze strany sympatizantů židovství - tak i jejich odpůrců . Někdy jsou naopak některé pasáže vyjmuty - aby se zbytečně nepřiléval olej do ohně.
Z děl řeckých antických filozofů ale není třeba něco vyjímat. Zde je snaha spíše o to, mnohé na základě zlomků rekonstruovat. Neb jistí činovníci jistého monoteistického kultu spolu s jimi zfanatizovanou lůzou tato díla ve valné většině zničila. Proč asi, že ? Když máme tu překrásnou nedichotomickou moudrost...

Já bych proto byl - co se týče těch "židovských kořenů" ...byl bych trochu opatrnější. Aby v těch kořenech nebyl zapletený nějaký had. Třeba egyptský..a tak.

Když už ale zde byli vyjmenováni někteří význační lidé tolik vychvalovaného židovského původu - přidal bych E. Fromma a profesora Persingera. /s vědomím toho, že druhý jmenovaný zřejmě židovského původu není...ale chci autorovi blogu udělat radost..../.
31. 01. 2012 | 13:31

rejpal napsal(a):

self-hating jew
K vašim výlevům jen jedno. V Norimberku při procesu promítali film pořízený spojenci, kde byly vidět celé hromady mrtvých těl. Šoufl se z toho udělalo i Goeringovi. Existuje i technická dokumentace krematorií v Birkenau, svědectví lidí, kteří se podílali na logistice ptransportů (jedním směrem), statistiky výroby Cyklonu B. Našly se i stížnosti obyvatel z okolí na kouř z krematorií. Mluvíte o něčem, o čem nemáte ani páru.
31. 01. 2012 | 13:34

aga napsal(a):

Pepa Řepa

.."Kvalitní literatura nemá pranic společného s osobní kvalitou svého autora"..

Na řepáka se zmijovkou to nezní příliš pragmaticky. Jedna věc je vožrat se s umělcem a vést řeči, a druhá s ním žít nebo spolupracovat. V druhém případě pochopíte, že rozdíl mezi kvalitním uměním a kvalitním člověkem je zásadní.
31. 01. 2012 | 13:35

aga napsal(a):můj 13:35 se pochopitelně týkal vašeho zlehčení mého citátu, které mi vypadlo...
31. 01. 2012 | 13:36

český maloměšťák napsal(a):

Ještě jeden vzkaz - pro naduté hlupáky/zdravím Pepku/, kteří si myslí, že Jiří Grygar je krajně nedůvěryhodným znalcem Vesmíru, protože nikdy nebyl dokonce ani na Měsíci.....
Mimochodem - Pepko, mají v takovém samci - jak je teď venku...mají lehké děvy /šlapky/ na Dálnici bratří Grimasů - mají volno ?
A jak to pak doháníte, Pepko ? O sobotách a nedělích ?
Měla byste svého drábka raději vyměnit...nebo se vrátit ke starému softwaru....
:))
31. 01. 2012 | 13:39

antoni.novy napsal(a):

Patere Marku

díky za skvělý blog, sdílím, obdobně mysl má i duch, jak doufám, jde.

Zaznělo zde mnoho pěkných, pozoruhodných vhledů, a každý přispěvatel má vlastně pravdu, tu svoji, ale tak to je, jsme soubor individualit a to je ta krása celého stvoření.

Nevím proč, stále se vracím k tomu nádhernému projektu, mého kolegy ctěného fotografa, Edwarda Steichena, z let padesátých, ta kolekce fotografií vystavená tuším že v Moma, v NYC , v letech padesátých. Ta myšlenka, že všichni jsme jedna velká rodina, že se hádáme, hašteříme, nemáme se rádi, i zabíjíme se, ale nakonec si všichni sedneme ke stolu, něco popijeme, a pak se usmíříme a budeme se objímat.

I proto jsme si asi pustili před oči film Woody Allena - Hannah and her Sisters, /legálně zakoupené DVD/, před pár dny, se svojí přítelkou, kterou znám od svých pěti let.

Občas jsme se zachvěli smutkem, soucítěním, většinou námi klepal smích.

Skvělý Woody nakonec vše obrátil v dobré, i s tím krásným jevrejským smutkem, nekonečným, a pak hlavně jemným humorem.

Z čeho ten jevrejský smutek pochází, aha, z toho asi že jsme tak nedokonalí a pádem tím i selhávající a stále toužíme po blízkosti Pána, ve kterého občas, či většinou nevěříme, v každodenním životě, abychom se nemusili hanbit za sebe a svoje nepěkné skutky.

Pracovně mu říkám, Otče, tatínku, i taťuldo, před pár dny, kdy jsem se ve smutku choulil na lůžku, chvilku jsme si povídali, sdělil mi pár věcí, ale nakonec - VĚŘ .

To utkvělo a zůstalo.

Tak nevím, jestli tyto věty něco dobrého přinesou někomu něco, každopádně přeji všem zde vše dobré a tak po Woody Allenovsky, rozpačitě se loučím, zase na čas. S Pánem Bohem.

Ale možno ze znalců, kdosi napoví, existuje nádherná fotka tohoto básníka, již jako miloučkého starého pána, on sedí v křesle a nad ním ona Marilyn Monroe,se sklenkou champagne, a moudře, vlastně proč ne modře, když jsem opravil chybku, žensky, na starého pána pohlíží.

Oba jsou žel již post mortem, ale představuji si, kdy Marilyn byla na starého pána, ne chvilku hodná...

A Vácho, patere, není i toto lidské a boží ?
31. 01. 2012 | 13:39

Silvie napsal(a):

Pepo,

tentokrát souhlasím s agou.

Znám tolik umělců, kteří byli "óbr"svině v životě a přitom napsali ty nejúžasnější knihy nebo vytvořili nádherná výtvarná díla.
Od toho se člověk musí oprostit, aby hodnotil charakter a zároveň dílo.
31. 01. 2012 | 13:40

Silvie napsal(a):

rejpal,

já myslím, že na magory tohoto typu snad ani nemá smysl reagovat.
31. 01. 2012 | 13:41

Borek napsal(a):

Profesor s Bostonu má pravdu, stačí si přečíst tyto "příspěvky" ,hnusné žvásty
antisemitských tupců.Izraelský národ bude věčně živý a ubrání se ,po holokaustu
ví že musí spoléhat hlavně sám na sebe.
31. 01. 2012 | 13:43

Silvie napsal(a):

Pepo,

takže já vlastně (jak překapivé) souhlasím s vámi ,nikoliv s agou.
Nějak jsem se v tom ztratila.
31. 01. 2012 | 13:45

Silvie napsal(a):

Borek,

jasnačka. Kdo si dovolí maličko kritizovat, hnedle dostane po hubě talmudem.
A osočíte ho z antisemitismu...
Vy si na ty vidle nabíháte sami.
31. 01. 2012 | 13:47

aga napsal(a):

Silvie

No já nevím, s kým nakonec souhlasíte, ale já jsem se snažil vyargumentovat, že knihovny plné židovských autorů nebo tora jako základ civilizace nezbytně neznamenají to, že jsou židé či jejich náboženství lepší než ostatní národy či náboženství v tom, co skutečně rozhoduje o kvalitě člověka či života - a že v extrému to může dokonce znamenat i to, že náš umělelcký vkus je po staletí určitým způsobem "směrován" - když nechci říci přímo manipulován. To, že židé vlastní většinu médií, že jsou nejčastěji zastoupeni mezi galeristy, kritiky, vydavateli a producenty by o tom eventuelně svým způsobem mohlo ba i svědčit.
31. 01. 2012 | 13:50

self-hating jew napsal(a):

rejpal
očekávám čísla dokumentů, podporující vaše tvrzení

1.Oběti a čeho plynových komor či selhání logistiky a nemocí
2.Pece ano A vyvrací většinu tvrzení lhářů jako Mueller, Tauber, Olere
3.Svědectví :)
4.Cyklon B? dle oficiální historiografie pouze 5% Zyklonu B bylo užito k vraždění zbytek k odvšivení
5. Ano k pálení obětí nemocí, krematoria kouří jen zcela vyjímečně

snažte se více, čísla dokumentů
31. 01. 2012 | 13:51

Občan napsal(a):

To Pepa Řepa:

Jen se hezky poptejte.
Hlavně na to, proč se předseda berlínských sionistů a posléze teráč z Hagany Feivel Polkes slézal s Eichmannem a co si domlouvali ohledně britské železnice Káhira-Haifa. A co si s Eichmannem domlouval ohledně maďarských židů Rudolf Kastner. Jo, určitě nezapomeňte zmínit dopis, kterým Avraham Stern, boss neblaze proslulého teráčského gangu, v r. 1940 NABÍZEL Hitlerovi, že sionisté budou na Blízkém Východě bojovat na německé straně. Což bylo akceptováno a Stern vedl řadu teroristických útoků proti britským obchodním a vojenským objektům vč. výše zmíněné železnice.

Také nezapomeňte na toho rabbiho Weissmandla/Weissmanndela.

A když už budete v tom doptávání se, tak zmiňte Rockefellery a jejich financování programů studia eugeniky V NĚMECKU, a to po celou WWII až do r. 1951 (Otmar Freiherr von Verschuer, jemuž dělal asistenta Josef Mengele). Také neopomeňte Rockefellerovic Standard Oil a jejich kartel s I.G.Farben.

No, a jinak je hezky pozdravujte. Že víme a rozhodně nezapomínáme.
31. 01. 2012 | 13:56

Baba napsal(a):

Nejsem spřádačem.
31. 01. 2012 | 13:56

Silvie napsal(a):

aga,

s tím můžu částečně souhlasit.
Ale já měla na mysli tu pozn.,že charakter autora neovlivňuje velikost jeho díla.

Mimochodem - to je dneska úrodička - Bělobrádek (nebo jak se jmenuje)napsal traktát o islamismu.
31. 01. 2012 | 13:57

olga napsal(a):

Nepochopila jsem, co mi měl článek říct. Jako křesťan si židů vážím, ale považuji je zatím za slepé. Nepochopili, co jednou budou muset pochopit. Stále čekají na mesiáše. To je přece pravda. Nebo ne? A stále neví, že to byl Ježíš Kristus. Mají toto tajemství zatím skryto. Je to kvůli nám pohanům. Jednou pochopí. Byli první, a budou poslední. Ale pochopí.
31. 01. 2012 | 13:58

Pepa Řepa napsal(a):

antoni.novy
Woody, Fuj, další zatracenej Žid.
Kde jen západní civilizace mohla bejt, kdyby nebylo těch zatracenejch Židů.

Silvie
jste jak ta bába z Vesničky střediskový...má pravdu, předsedo.
:-))

No nic, už toho nechám, jdu na tenis.
Máte tady pangalaktického mudrce Šlápotu, znalce talmudu.
Ten Vám objasní učení charidů.

Pane Vácho, dyť jste v tom školenej.

"Otče odpusť jim, nevědí co činí"
31. 01. 2012 | 14:00

aga napsal(a):

Pepa Řepa, Silvie

Zcela malicherně si dovolím zneužít příspěvěk antoni.nového k podpoře svých výše uvedených tezí - taková Mia Farrow má asi na skvělého režiséra Woodyho Allena trochu jiný pohled, poté, co údajně zneužíval jejich adoptované děti a s jednou se hned jak dosáhla zletilosti oženil. Jevrejský smutek se tiší těžko. Ne že bych se tím nějak zastával Farrow, to je taky dobrá herečka, ale osobně velká čarodějnice..
31. 01. 2012 | 14:01

antoni.novy napsal(a):

Ach jo, az po to co jsem vyslal svůj text sem, podívaval, co se zde rozpoutaly vášně.

Nevím, většinou nerozumím, vlastně jsem už nechtěl chodit, několikrát, pokorně přiznávám.

Stejně, zdá se mi, má to nějaký smysl, že si pánové a dámy uplatní svůj názor, zároveň je to reflexe části občanstava na věci veřejné, zdejší.

Trochu mne leká fakt, že publikace názorů možná ubírá na síle publikace názorů na veřejnosti. Že se se to tady vybije, vymlátí, místo abychom šli na radnice a tam udělali lépe.

Mělo by to být asi tak, že lidé v sousedství by měli spolu hovořit a dohodnout se. To zde schází. Navíc ta komunikace mezi běžnými lidmi by byla prospěšná k jakési nové vzájemnosti.
31. 01. 2012 | 14:06

český maloměšťák napsal(a):

olga
Paní Olgo...Vy tomu vždycky nasadíte korunu. :))
My už Mesiáše máme - takže žádné dlouhé láry , fáry - šmytec....amen.
31. 01. 2012 | 14:15

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

antoni.novy
Vy jste poeta, to s Marilyn Monroe a starým pánem vyvolává příjemné asociace, něco jako Postřižiny.
31. 01. 2012 | 14:20

TomášL napsal(a):

Frante

A tak jsem si konečně říkal: skvělé, výměna pohledů bez mávání paragrafů....
31. 01. 2012 | 14:21

antoni.novy napsal(a):

Ach jo, az potom, co jsem vyslal svůj text sem, podívaval, co se zde rozpoutaly vášně.

Nevím, většinou nerozumím, vlastně jsem už nechtěl chodit, několikrát, pokorně přiznávám.

Stejně, zdá se mi, má to nějaký smysl, že si pánové a dámy uplatní svůj názor, zároveň je to reflexe části občanstva na věci veřejné, zdejší.

Trochu mne leká fakt, že publikace názorů možná ubírá na síle publikace názorů na veřejnosti. Že se se to tady vybije, vymlátí, místo abychom šli na radnice a tam udělali lépe.

Mělo by to být asi tak, že lidé v sousedství by měli spolu hovořit a dohodnout se. To zde schází. Navíc ta komunikace mezi běžnými lidmi by byla prospěšná k jakési nové vzájemnosti.
31. 01. 2012 | 14:21

Silvie napsal(a):

Pepo,

"pangalaktický mudrc" - to si někdy půjčím (jakož i toho "europyjce").

Allena ráda nemám - nebaví mně. Je to oblíbený autor všech "intošů". Taková stereotypní šou jednoho neurotika...
Asi jsme divná rodina, páč je u nás obecně nepopulární. Nebo nejsme dostatečně intelektuálně na výši.
31. 01. 2012 | 14:22

Pepe23 napsal(a):

"Po druhé světové válce se žádný Žid nešel odpálit do německé restaurace, i když důvody proto by byly."

Vy asi nevíte o plánu otrávit 6 miliónů Němců jako pomstu za holokaust, který jen shodou náhod nevyšel?

http://en.wikipedia.org/wiki/Nakam

http://www.jweekly.com/includes/print/7899/article/survivor-reveals-1945-plan-to-kill-6-million-germans/
31. 01. 2012 | 14:22

Občan napsal(a):

To Rejpal:

Nacisté nakonec zjistili, že nejefektivnější způsob hromadného vyvražďování je narvat dost lidí na dostatečně malé místo, pokud možno bez porostu, a nechat je prostě pomřít hladem a vyčerpávající prací. K tomu trocha šikany, permanentního strachu, nedostatek hygieny, oddělení matek od dětí, nedostatek spánku, naprogramovat i chození na záchod a ono to jde skoro samo.
Plynových komor vyzkoušeli nacisté různé druhy a nejlépe asi fungovaly ty na obyčejný výfukový plyn. Navíc ten sám o sobě není toxický, takže nebylo nutné dlouhé a opatrné odvětrávání. Šmarjá, to je tak příšerné téma, že mám problém o tom i psát :-(
Proto to nakonec "řešili" utýráním lidí prací a hladem (a stresem).

Na východě to bylo MNOHEM horší. Tam nacisté místní lidi vraždili upalováním a pohřbíváním zaživa, topením v řekách a bažinách. Ti, co byli zastřeleni nebo oběšeni, mohli mluvit o štěstí. No, a mladé a zdravé, kteří se dostali do lágrů, opět nechali pomřít prací a hladem, stresem a zimou.
Bylo to levnější než plynování. A bylo to efektivnější, protože z řady těch lidí ještě vyrazili hafo práce.

A ten kouř, ten často vůbec nebyl z krematorií. Ten byl z hranic. A v Belžecu, Sobiboru a Chelmnu z jam. Najděte si to na netu, já o tom fakt nejsem schopen psát; protože tam se děly tak strašné věci, že to prostě nejde...

Tyhle hrůzy by měly být KONEČNĚ popsány PRAVDIVĚ.
Konečně by mělo být napsáno, že stejně příšerně, jako bylo nakládáno se židy, bylo nakládáno s mnohem více křesťany římskými i řeckými, s bezvěrci i muslimy. Že to postihovalo všechny stejně a že ve Východní Evropě se nacisté dopouštěli zvěrstev neslýchaných - hlavně na Rusech a Bělorusech a o něco méně na Polácích. Že týchž zvěrstev se dopouštěli Chorvaté na Srbech, Maďaři a Ukrajinci na Moldavanech (hlavně v Podněstří; o tom se vůbec nemluví).
Že hlavním způsobem vraždění v koncentrácích byl hlad, strach a práce - to bylo horší než plyn, protože to trvalo i několik měsíců.

Židé jsou totiž jen 12% obětí WWII. Všichni ostatní byli ne-židé. Ale jen židé si z utrpení svých předků udělali smysl existence a zdroj obživy.
31. 01. 2012 | 14:29

hovorka11 napsal(a):

Marek Vácha:

"Nad nikoho se nepovyšuj, před nikým se neponižuj".
To by jste si měl zapamatovat!

Stejně tak je daleko důležitější, jak se kdo reálně chová, než to co říká. Tento obludný rozpor vidím u Izraele, který kamufluje mírová jednání a zároveň rozšiřuje území a vyhání původní obyvatele z okolních vesnic a bourá domy buldozery. Přitom tito lidé mají pravděpodobně více židovké kve, než budoucí ekonomičtí přistěhovalci z oblasti východního bloku.
Varuji Vás, jako katolického kněze před jakýmkoliv rozněcování nenávisti jen kvůli vlastnímu prospěchu !!! Katolická církev má už od doby upáleného Jana Husa stále tendenci sloužit mocným kvůli majetku, ať to stojí sebevíc životů. Připadá mě, že skutečně věřící jsou pouze ti nejprostší, kteří si na tom nezaložili kariéru.
31. 01. 2012 | 14:32

skeptický napsal(a):

Já mám rád od dětství pišingr.Oscar Pischinger nemohl být jen tak obyčejný Rakušák.

Tolik pro přínos.Ještě Jelínek košer slivovice,ale domácí je lepší.Já jsem spíš přes to žrádlo.

Mínus je zakázání venkovských zabíjaček ,prý z hygienických důvodů,včera pak zpoplatnění tombol.To už je ůtok na naši kulturu,a nebude co krást.Bohužel to zase bude na nich.Lidi dobrou věc neocení.

Woody Allen je na seznamu S.H.I.T.,Self-hating Israeli threatening Jews,zhotoveném spolkem Masada2000,později Zion 2000,podobně jako tady máme Forum2000,kde jich je na 8000 hříšníků.Takže nezmiňovat.

Jsou evidováni,mají v tom německý pořádek,nějakou podporu,pochlebování,práskání ani hujerskou pomoc zvenku nepotřebují.Oni dobře vědí,že jsou mezi nimi sem tam i nějací špatní.
31. 01. 2012 | 14:37

TomášL napsal(a):

Dobrý den autore!

Píšete:

"Po druhé světové válce se žádný Žid nešel odpálit do německé restaurace, i když důvody proto by byly."

Chtěl bych Vám doplnit jednu významnou/nevýznamnou informaci, a takovou že: Žid Henry Morgenthau, ministr financí USA za druhé světové války, načrtl tzv. "Morgenthauův plán" pro Německo. Jenom nežidy bylo zabráněno pomstě Židů na Němcích...

To já jenom tak, aby řeč a pravda nemlčela. :-)
31. 01. 2012 | 14:45

Yosif K napsal(a):

Pane ING N - jste zcela mimo misu. Presdstavte si ze by se Ceskoslovenska republika ubranila nacistum, treti Rise by vsak nadale existovala a vy buyste skuhral, ze v CSR se spatne zachazi s nacity. Tohle je to uplne stejne.

V Israeli se maji Arabove materielne cca 5krat lepe nez v jakekoliv sousedni arabske zemi. Nejvesti sen arabu z blizkeho sousedstvi je dostat se do Israele. VSECHNY TRI SESTRY islamonacistickeho fanatika Hanyiy se prizenili do Israele? proc asi? Ze by tam utiskovli muslimy? Skuhrani na utisk arabu v israeli je z 90% neskutecne pokrytectvi ktere papouskuji neinformovani hlupaci a fanatici.
Jeste se podivat do nejake sousedni arabske zeme a pak do Israele a porovnejte kde ziji arabove lepe.

Smutna vec pro ziji Arabove lepe v Israeli nez v sousednich zemich - znovu a znovu dokazuji ze si ZATIM neumi sami sobe racionelne a demokraticky vladnout. Je to smutne ale je to tak. Jsou na urovni ceskych zemi v dobe vyvrazdovani Slavnikovcu. Podivejte se na vzajemne vyvrazdovani v Syrii, v Libyi ci na masakry krestanu v Libanonu a v "novem demokratickem Egypte". Je to smutne ale je tomu tak jiz 1400 let a zatim neni videt zadna zmena k lepsimu.

A naivni islamofilni nadsenci pozaduji na Israeli obklicenem nepricetnymi fanatiky, islamofasisty, obdivovateli Hitlera a nacismu, aby se vojensky stahl na 16 km uzky pruh pri pobrezi, ktery by fanatici mohli rozstrilet z kopcu na hadry i v garazi vyrobenymi katusemi.V Jeruzaleme
31. 01. 2012 | 14:47

antoni.novy napsal(a):

Pepo Řepo, že by to bylo v tom tenisu :

Dneska se nedivím už ničemu, moje máma i s tátou byli členové LTC, to byla takové exkluslivní parta a tenkrát ti lidé kolem, to byla špička společenská.

Já si u z toho pamatuju jen jednu věc, Pepo, že jsem se na tom sdlavném LTC pokakal, protože jsem vyžadoval náš stříbrný záchod,kam jsem byl naučený chodit.

K tomuto poklesku svěmu se zde vyznávám poprvé ve svém životě.

Udělal jsem to do kalhotek. Máma zuřila a šla se mnou na záchod, v tom LTC.
Asi pěkná ostuda, Tošánek se pokakal.

Pepo Řepo, každý máme svoje osudy.
31. 01. 2012 | 14:57

skeptický napsal(a):

Yosif K.

On ten Váš první odstavec zas tak daleko od současné reality nemá.
A skuhrají nejspíš ti ze seznamu.
31. 01. 2012 | 14:58

vasja napsal(a):

skeptický napsal(a):

Woody Allen je na seznamu S.H.I.T.,Self-hating Israeli threatening Jews,zhotoveném spolkem Masada2000,později Zion 2000,podobně jako tady máme Forum2000,kde jich je na 8000 hříšníků.Takže nezmiňovat.
--------------------------------
To je úžasnej seznam. :-))
Kam se hrabe pan Adam Bartoš se Seznamem Pravdolásek
A chudák Allen tam fakt je. Pan Pepa Řepa naštěstí ne:-)

http://www.masada2000.org/list-A.html
31. 01. 2012 | 15:07

Ing. N. napsal(a):

Když jsem se v nedávné době zajímala o Terezínské ghetto, zarazily mě některé skutečnosti:
- všichni 3 představitelé ghetta byli židovští sionisté
- v ghettu byla povolena sionistická literatura
- v ghettu byly vytvořeny zemědělské pozemky, na nichž mladí židé pracovali, aby byli připraveni ke kolonizaci Palestiny
31. 01. 2012 | 15:08

antoni.novy napsal(a):

Pepo Řepo, že by to bylo v tom tenisu :

Dneska se nedivím už ničemu, moje máma i s tátou byli členové LTC, to byla takové exkluslivní parta a tenkrát ti lidé kolem, to byla špička společenská.

Já si u z toho pamatuju jen jednu věc, Pepo, že jsem se na tom sdlavném LTC pokakal, protože jsem vyžadoval náš stříbrný záchod,kam jsem byl naučený chodit.

K tomuto poklesku svěmu se zde vyznávám poprvé ve svém životě.

Udělal jsem to do kalhotek. Máma zuřila a šla se mnou na záchod, v tom LTC.
Asi pěkná ostuda, Tošánek se pokakal.

Pepo Řepo, každý máme svoje osudy.
31. 01. 2012 | 15:10

aga napsal(a):

Vasja, skeptický

jo, dobrý seznam. A pak je nemějte rád. Teď jen které, ty co seznamy sestavují, nebo ty na seznamech?
31. 01. 2012 | 15:12

TomášL napsal(a):

Ing.N

To já znám i film, jak se Židé ve "Terezíně měli" před Mezinárodním červeným křížem...

a nebo toto: https://www.youtube.com/watch?v=m9wPlXTu7Wk&feature=related
31. 01. 2012 | 15:21

Ing. N. napsal(a):

(Yosif K) píšete:

"Pane ING N - jste zcela mimo misu."

Obávám se, že mimo mísu jste vy, protože o ničem, o čem zde píšete, jsem se ve svém příspěvku nezmiňovala. Laskavě si znovu přečtěte moji poznámku na začátku diskuze tohoto blogu. Vypadá to tak, že nejste schopen pochopit přečtené, takže jakákoliv diskuze s vámi je zcela bezpředmětná.
31. 01. 2012 | 15:23

Občan napsal(a):

To Ing. N.:

Terezín je čajíček. Najděte si literaturu o sionistech ve Varšavě a Lodži - na netu jsou toho mraky vč. deníků a fotek (USHMM nebo Yad Vashem např.). Tam procházely děti a dorost komplexním vojenským výcvikem a v omezené míře i zemědělským.
A pak si najděte něco o "Tehran/Teheran children" nebo o tom, jak sionisté objížděli po WWII Evropy a sbírali, často i násilím a pomocí únosů, adoptované židovské děti, které odváželi do Palestiny a zavírali je do lágrů, kde procházely opět vojenským výcvikem a výplachem mozků.
Ono to ale začalo už před WWII - hezky to popisuje třeba povídka "O smutných očích Hany Karadžičové". Jak sionisté sbírali nevzdělané mladé lidi po Podkarpatské Rusi, vylákali je daleko od domova nabídkou práce a možnosti vzdělání, a pak je násilím drželi v komunách, kde kluci prošli vojenským výcvikem a holky do úmoru šily a dřely v zemědělství. Totéž bylo v Polsku, Belgii, Německu a Holandsku. Pak je bez dokladů a s holýma rukama naložili na lodě a marš do Palestiny kolonizovat...
31. 01. 2012 | 15:27

Ing. N. napsal(a):

(TomášL)

v literatuře se skutečně uvádí, jak nacisté v Terezíně připravili pro Mezinárodní červený kříž dokonalé divadlo, aby ukázali, jak se tam židům "dobře daří". Jen mi je divné, že to zástupci MČK zbaštili.
31. 01. 2012 | 15:29

Taky Občan napsal(a):

Jo, Občane .. "Všichni ostatní byli ne-židé. Ale jen židé si z utrpení svých předků udělali smysl existence a zdroj obživy." Asi protože jsou ze všech nejšikovnější, však vám to pan páter nahoře pěkně napsal.
31. 01. 2012 | 15:43

TomášL napsal(a):

Ing.N

To já chápu... Jednoduše je nenapadlo, že se v moderní době v Evropě systematicky vyhlazují civilisté...
31. 01. 2012 | 15:50

jogín napsal(a):

Židovské náboženství udrželo židy jako etnikum po ztrátě jejich státu. V současnosti produkuje víc problémů než užitku. A židé jako vyhnanci byli staletí pronásledováni. Výsledek se projevil i v genetice, protože hloupí nepřežili. Mají IQ o 6% vyšší než průměrná evropská populace a vyšší je i soudržnost uvnitř etnika. První faktor bez diskuze přispěl k úspěchům ve vědě i hospodářství, zatím co pozitivní diskriminace v chování vedla k nevraživosti ostatních a podílela se na vzniku antisemitizmu.
31. 01. 2012 | 15:51

Ing. N. napsal(a):

(Občan)

Díky za informace. Mé znalosti jsou ve srovnání s vašimi zanedbatelné.
31. 01. 2012 | 15:57

Frante napsal(a):

jogín
Soudržnost je možné pozorovat v náboženské komunitě, podobně jako kterékoli jiné náboženské komunitě. Židi ateisti se svým původem většinou nechlubí. Taky v průběhu let je původ sporný kvůli smíšeným manželstvím. Časem se pojem židovské etnikum stane historický pojem
31. 01. 2012 | 16:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (některé např. vzbuzovaly podezření na porušení zákona).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
31. 01. 2012 | 16:07

aga napsal(a):

Jogín

".. V současnosti produkuje víc problémů než užitku..."

Z úhlu pohledu víry a náboženství jsou "problémy" a "užitek" definovány kontradiktorně. Stát, který vznikl jako důsledek náboženské vize tohoto charakteru, bude problémy produkovat zákonitě a úmyslně, z hlediska jeho víry je právě to "užitečné".
31. 01. 2012 | 16:08

pozorovatel napsal(a):

Gaia
Nespamuji, po precteni dvou, pro Vas identickych textu zjistite, ze mam v prvnim textu dve chyby, ktere jsem ve druhem textu opravil.
31. 01. 2012 | 16:09

Admirál napsal(a):

Židi? Národ, ze kterého vyčnívá mnoho velikánů. A jak už to tak bývá, jak gigantů, kreří posunuli obor, jemuž se věnovali, o míle vpřed, tak schopných padouchů, kteří připravili lidem okolo sebe peklo na nebi.

V českých dějinách bych řekl pozitivní, téměř nekonfliktní stopa.

Židovské náboženství? Jako z každého náboženství, zvláště z jeho vypjaté podoby, z něj jde strach.

Sionizmus? Ve spojení s vypjatým náboženstvím a s prostředky a podporou, docela důvod k obavám.

Občan - "Nacisté nakonec zjistili, že nejefektivnější způsob hromadného vyvražďování je narvat dost lidí na dostatečně malé místo, pokud možno bez porostu, a nechat je prostě pomřít hladem a vyčerpávající prací." Přesné, tak to mám potvrzené od přímých svědků.

Jinak je smutné, pokud se mluví o holokaustu, nepřipomíná se, co se dělove stejné době v Bělorusku a na Ukrajině. To se tomu vyrovná.
31. 01. 2012 | 16:29

rejpal napsal(a):

Občan
Nejprve bych rád opravil jednu - vzhledem k věci nikoli zásadní chybu. Výfukové plyny JSOU toxické. Obsahují totiž vysoké procento oxidu uhelnatého (on i ten oxid uhličitý neusmrcuje JEN tím, že vytěsní kyslík, ale toxický je taky, i když ve vysokých koncetracích a daleko méně).
Ale k věci - ať už je téma sebe hnusnější. Nacisté měli zájem na rychlém a bezproblémovém usmrcení velkého množství obětí v co nejkratším čase. Pokusy s výfukovými plyny se dělaly, ale problém byl, že oběti se dlouho trápily, někdy vyhazovaly hadice z otvorů, a dokonce to urážilo i "útlocitnost" inspektorů. Na kyanovodík se přišlo patrně náhodou a ukázaly se obrovské výhody. Dal se vázat v pevném stavu, takže nebylo ho třeba nikam vhánět, stačilo sypat otvory. Bylo to rychlé. Celá geneze továren na smrt byla popsána svědky z první ruky.
Máte pravdu, že hranice se k pálení obětí používaly. Důvodů bylo víc, ale zejméona, když nestačila kapacita krematorií. Podrobnosti včetně plánků asi nejlépe popsali autoři Ota Kraus-Erich Kulka: Továrna na smrt. Jeden z autorů vynesl ještě během války při svém útěku řadu nákresů, kterou pořídil jako člen komanda řemeslníků, díky čemuž se dostal do řady míst tábora v Birkenau (zajímavé je, ž době, kdy kniha vyšla, ještě autoři neznali přesnou totožnost Mengeleho, jeho jméno je v knize zkresleno).
S KL to bylo tak - byly tábory sběrné /Malá pevnost v terezíně byla jedním z nich/ a dále tři skupiny. I. (typickým byl Dachau) se používaly zejména k internaci lidí nepohodlných a tukojmí (tam byli zpočátku i protektorátní vězni, kteří například nemuseli pracovat/. Druhá skupina byly tábory jako Buchenwald - hlavním účelem byla práce pro Říši, a pokud někde byla příliš vysoká úmrtnost, obvykle se s tím něco dělalo. Konečně třetí byly tábory vyhlazovací. Většina jich nepřečkala do konce války, jednak kvůli postupu fronty, jednak ztratily smysl po otevření Birkenau (Osvětim II), který byl v podstatě čekárnou k likvidaci (pominu-li komanda udržující chod tábora). Tábor byl otevřen tuším v červnu 1942 a fungoval snad do září 1944,kdy zbe byli povražděni maďarští Židé.
Není pravda, že osud Židů byl stejný jako ostatních vězňů. Dlokazem je i to, že ať byli v kterékoli kategorii táborů, vždy se na ně vztahovaly nejtvrdší podmínky. Knih od lidí, kteří přežili a popisují to (ti svědkové vesměs neměli žluté trojúhelníky) vyšly po válce desítky, jednu napsal i bratr prezidenta Beneše Vojta. řada dokumentů o KL se objevila v Norimbesrkém procesu. Židé prostě měli jiný status, nsrovnatelný s jakoukoli jinou skupinou obyvatel. I když percentuálně tvoří v počtzu obětí jasnou menšinu - v Evropě jich koncem války už moc nezbylo (Dánsko a tuším Bulharsko své Židy nevydalo, ostatní země ano).
Je to otřesná historie a velké varování, jak může skončit, vyskytnou-li se shody uritých okolností něco, co začne zdánlivě nevinně - verbálními projevy i plíživě pěstovaná iracionální nenávist.
31. 01. 2012 | 16:45

Madoff napsal(a):

Vy jste canibal?
31. 01. 2012 | 18:19

Apokalypsa napsal(a):

Nepředbíhejte se.
31. 01. 2012 | 18:23

Občan napsal(a):

To Rejpal:

Ale kdež.
V Chelmnu, Belžeci a Sobiboru byly oběti vražděny, mimo jiné, právě výfukovými plyny - byly tam na to agregáty. Odvětrání se provádělo tak, že vězni prostě otevřeli vrata.
Kyanid se používal v Osvětimi a Majdanku.
Ale gró hromadného vraždění probíhalo hladem, stresem, zimou, nedostatkem odpočinku a vyčerpávající prací.

Malá pevnost v Terezíně nebyla žádný sběrný tábor. To byla "obyčejná" věznice.
Sběrným táborem pro židy (ghetto) bylo vlastní město Terezín - vojenské kasárny a normální obytné domy.
A dále pak ghetta Varšava, Lodž, Kaunas, Kielce, Riga, Minsk - to jsou některá z těch velkých a dlouhodobých. Plus stovky menších, z nichž některá existovala jen několik měsíců.

Prvními KL byly Dachau a Oranienburg - to byly tábory pro politické vězně a fungovaly od cca pol. 30. let a panovaly tam podmínky podobné věznicím. Za WWII se však situace prudce zhoršila a mezi nimi a zbytkem lágrů prakticky přestaly existovat rozdíly.
Následovaly Buchenwald, Sachsenhausen a Rawensbrück, později Bergen-Belsen - plus rozsáhlá síť pobočních táborů po celé Střední a v části Západní Evropy.
A pak Mauthausen (původně také vlastně věznice), Osvětim-Birkenau, Majdanek, Sobibor, Belžec, Jasenovac, Kloga a další více či méně vyhlazovací tábory.
To je ale velmi zjednodušené dělení, ono to bylo podstatně složitější a charakter táborů se během války měnil (např. Belžec).

Konce války se dočkaly prakticky všechny velké KL (tedy budovy - vězni ne).
V září 1944 Birkenau nezaniklo. V září 1944 tam byly zrušeny plynové komory.

Ano, se židovskými vězni (bez ohledu na národnost) a dále pak s ruskými a polskými vězni (bez ohledu na náboženství) bylo zacházeno nejhůř.

V Evropě zbylo židů cca 50% z původní komunity. Nejvíce bylo povražděno židů estonských (skoro 100%) a polských (cca 90%). Z ostatních zemí to byly výrazně nižší počty - proto jich přežilo tolik. Doporučuji Vám prostudování dokumentů na yale.edu (knihovna právnické fakulty) - zejména dokumenty Mitchellovy komise z r. 1946.
Židy nevydalo Španělsko, Itálie, Bulharsko, Francie částečně. Dánsko je poslalo do Švédska rybářskými loděmi (on to nebyl problém, protože celá komunita čítala sotva 1000 lidí). Ostatně i Maďarsko se jejich vydání bránilo až do r. 1944 a Slovensko skoro stejně dlouho.

Hm...
Plíživě i otevřeně hlásanou nenávistí se vyznačuje právě sionismus. To je v současné době nejnebezpečnější a nejnenávistnější ideologie na celé planetě Zemi. Sionisté z ní nevyjímají vůbec nikoho - ani židy.
31. 01. 2012 | 18:29

Kritik napsal(a):

Autor píše:

"Žádné jiné náboženství nevyprodukovalo tolik intelektuálů, umělců a nositelů Nobelových cen."

Omyl. Žádné náboženství nedokáže něco takového vyprodukovat. Ale Boží přízeň, Boží milost. A židé jsou Bohem milovaní, preferovaní a vyvolení. Píši je s malým "ž", takže o nich píši, jako se podle našeho pravopisu píší s malým "k" křesťané. To neplatí pro všechny Židy, s velkým "Ž", tedy etnické. A protože židé jsou potomky Jákoba, přejmenovaného na Izrael, jsou potomky Izraele a nositeli Božích zaslíbení také křesťané.

Copak Židy nenapadlo, že když Bůh nikdy nelže a nelhal tudíž, když dal Abrahámovi a Jákobovi zaslíbení, že jejich potomků bude jak písků v moři a nikdo je nedokáže spočítat, jako nekožáže spočítat hvězy na nebi, že když jich je dnes jen kolem 15 miliónů, tak bez započtení křesťanů by Bůh své sliby neplnil?
31. 01. 2012 | 18:37

Miky napsal(a):

Marek Vácha .
BOD pane autore!
Zdravím Miky
31. 01. 2012 | 18:46

mb napsal(a):

Profesor F. je podle mého skromného názoru jedním z nejlepších lékařských etiků na této planetě.

tak to byl Jan Payne ...

akorát nevim, proč se vydával za profesora F., i kdy Julius se taky vydával za profesora Horáka, takže co ...
31. 01. 2012 | 18:46

mb napsal(a):

i když
31. 01. 2012 | 18:47

mb napsal(a):

Po druhé světové válce se žádný Žid nešel odpálit do německé restaurace, i když důvody proto by byly.

to je docela zajímavý postřeh ...
31. 01. 2012 | 18:50

mb napsal(a):

Marnost nad marnost

prý se to dá přeložit i jinak ...
31. 01. 2012 | 18:56

mb napsal(a):

asi jako pomíjivost ...
31. 01. 2012 | 18:57

SuP napsal(a):

Maximus -
Tak my jsme sousedi .....
Kdo by to byl řekl?
31. 01. 2012 | 19:01

Pepe23 napsal(a):

"Po druhé světové válce se žádný Žid nešel odpálit do německé restaurace, i když důvody proto by byly.

to je docela zajímavý postřeh ... "

Ale není tak úplně pravdivý. Po válce se komando sionistů z Palestiny pokusilo otrávit 6 miliónů německých civilistů jako pomstu za holokaust. Jen shodou náhod (britská policie je včas pozatýkala) jim to nevyšlo. Poté se zbylí členové skupiny pokusili otrávit alespoň zajaté příslušníky SS a tam byli částečně úspěšní.

Bližší info zde:
http://www.jweekly.com/includes/print/7899/article/survivor-reveals-1945-plan-to-kill-6-million-germans/
31. 01. 2012 | 19:16

Digi napsal(a):

Je to ideologická a propagndistická óda, autor přitom prokazuje elemntární nevzdělanost? nebo propagandisticou a ideologickou výběrovost? - historickou, filosofickou i"biblickou" atd.
Bohužel....K pochopení osudů židovského národa autor rozhodně nepřispěl.
Mnohem zajímavější a užitečnější než číst autorovy bláboly o, s prominutím, "nadřazenosti židovského národa (nebo snad přímo rasy?)" je vyhledat si alespoň na Wikipedii něco o dějinách židovského národa, potažmo státu - dějinách úzce souvisejících s dějinami říší postupně utvářených a zanikajících v oblasti starověkého světa, a jak se dějiny židocského národa utvářely po pádu římské říše , atd. - a co nakonec vedlo k k té strašlivé katastrofě tohoto národa za nadvlády nasistického Německa nad Evropou. (Mimochodem, součástí neacistiské ideologie vedle abtisemitismu byl rovněž antislavismus - na ten antislavismus se dnes velmi rádo zapomíná - nebo se bagatelizuje).
Genocida židovského národa nebyla první genocidou v dějinách lidstva, ani ve 20. století - svou systematičností a důkladností (a rychlostí) je však snad nejhrůznější.
A jen na okraj - nejeden evropský národ by o sobě mohl říci, že je tak početný jako statistická chyba při sčítání Číňanů, že?
Nelíbí se mi vynášení jakéhokoli národa, nelíbí se mi novodobé šovinismy - domnívám se, že každý národ púřispěl do pokladnice kultury, umění, filosofie, poznání atd. podle svých možností a podmínek - a ovšem vůle.
Známá anekdota na závěr:
Co dali Židé světu?
Mojžíš zákon, Ježíš svědomí, Marx vědomí, Freud podvědomí, pak přišel Einstein a řekl, všecko je relativní.
A ještě - kdysi se vtipkovalo, že všechno jako první vynalezli Rusové......
31. 01. 2012 | 19:55

Digi napsal(a):

Fuj - to je překlepů, příště si to po sobě raději přečtu
31. 01. 2012 | 19:58

???? napsal(a):

pepo řepo věichni přeci víme že jezdíš do izraele každou chvíli provětrat si fr...koho tím chceš dojmout a co tím chceš říct "krasotinko"?
31. 01. 2012 | 21:10

stejskal napsal(a):

Dobreý večer,

smazal jsem tři příspěvky, které vzbuzovaly podezření na porušení zákonů této země.

Libor Stejskal, editor blogů
31. 01. 2012 | 21:13

ujo napsal(a):

autor to napsal tak krásně, že mne napadá jediné: proč nekonvertoval k judaismu?
Vím, je to daleko složitější než naopak, třeba by se ale Sidon přimluvil
31. 01. 2012 | 21:38

peppe napsal(a):

Děkuji Vám pane Vácha. Sma Israel adonai eloheimu adonai echat...
31. 01. 2012 | 22:05

anti-stejskal napsal(a):

stejskal

pravdu nesmazes tak jednoduse stejskale
"Publikace příspěvku odmítnuta, text vykazuje znaky spamu či jiného porušení Kodexu diskutujících."
tve detinske pokusy stejskale, smesne!!!
31. 01. 2012 | 22:08

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane, který se podepisuje jako "nenávidějící se Žid",

bude-li třeba, obrátím se na orgány činné v trestním řízení do Lundu. Švédské úřady mají s popíráním holocaustu resp. hanobením rasy či národa poměrně bohaté zkušenosti.

Porušení zákonů v žádném případě na tomto serveru nemíníme tolerovat.

Hezký večer.

Libor Stejskal
31. 01. 2012 | 22:26

rejpal napsal(a):

Občan
Ohledně použitých metod - ano, máte pravdu, pro Chelmno, Sobibor, Belzec, Treblinku a pár dalších to platilo - ale ty vznikly před Birkenau.Nacisté se tam v podstatě učili a některé zanikly v roce 42. Literatury je dost málo, přeživsších bylo minumu. V ostatním popisu se shodneme - s tím Terezínem máte v zásadě pravdu, nicméně Židé byli v dost velkém počtu i v Malé pevnosti a já to napsal proto, že tam byli vězněni Židé i Češi a srovnání přístupu bylo zvlášť markantní.
Poměry se s postupující válkou zhoršily asi s výjimkou Bechenwaldu, ale se Židy se zacházelo stejně. O to mi v tom sdělení šlo - je na tom dobře vidět, jak rozlišovali. I v době, kdy nacisté potřebovali, aby každý pracoval pro říši, ve většině táborů se dávala přednost vraždění.
Poslední odstavec hodnotit nebudu, nemyslím, že je Sionismus (a co to vůbec přesně je, tak řekněme židovský fundamentalismus) horší nebo lepší než jakýkoli fanatický proud jiného druhu. Každý fundamentalismus, když má přístup k moci je zhoubný.
Každopádně to nemá žádný vliv na hodnocení toho, se dělo za války.
31. 01. 2012 | 22:27

anti-stejskal napsal(a):

jake poruseni zakona?

1. Engendering Judaism: An Inclusive Theology and Ethics
Winner of the National Jewish Book Award for 1998.
porusuje zakon?

2. Citaty z NUERNBERG MILITARY TRIBUNAL Volume VIII
porusuji zakon?

3. Gilad Atzmon a jeho kniha The Wandering Who?
porusuji zakon?

Omyl stejskale vy jste pouze ideopolicajt
31. 01. 2012 | 22:31

anti-stejskal napsal(a):

pry nikdy nesledujete IP diskutujiciho? smesne!

knihy vam rad poslu gratis, muzete psat do Lundu, mimochodem svedove nemaji zadnou legislativu tykajici se HD
31. 01. 2012 | 22:41

stejskal napsal(a):

Dobře, pane self-hating Jew. Může být.

Nicméně příspěvky popírající holocaust na těchto našich stránkách, za které neseme nejen právní odppvědnost, jednoduše nebudou. A ani lidé, kteří je píší, zde publikovat nebudou.

Libor Stejskal
31. 01. 2012 | 22:42

anti-stejskal napsal(a):

jen zeme jako cr kde je plno stejskalu maji legislativu proti ideozlocinum, muze zakon zakazat lidem myslet?

mimochodem mam velmi pekny nick "anti-stejskal" lepsi jak predchozi
31. 01. 2012 | 22:45

stejskal napsal(a):

Nemám s Vaším nickem problém, pane anti-stejskale (naopak, přijde mi vtipný).

Dokud se obouváte do mne, je to v pořádku. Až zase začnete psát, že holocaust si vymysleli Židé, budu Vaše texty mazat. A je vcelku jedno, co si o tom myslíte.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
31. 01. 2012 | 22:49

ghándí napsal(a):

já si myslim, že není zváštní důvod mít židy rád nebo je nenávidět. pro mě je žid člověk, jako kdokoliv jinej. naprosto chápu jejich postoj k arabum, my bysme se na jejich místě chovali stejně. židi mají kulturně ke křestanum velice blízko, křestanství vzešlo z judaismu. take nas pojí tisicileté soužití v evropě a společná historie. nicmeně si židy neidealizuju, stejně jako si neidealizuju křestany. vuči islámu mám velkou nedůvěru. ja si myslim, že islám je nekompatibilní s našim světem a kulturou.
31. 01. 2012 | 22:54

anti-stejskal napsal(a):

ghándí
na jedne strane tvrdite, negeneralizovat a vzapeti generalizujete

trapne
31. 01. 2012 | 23:01

stejskal napsal(a):

Pane ghándí,

i já si myslím, že není zvláštní důvod mít židy rád nebo je nenávidět. Stejně tak si myslím, že není zvláštní důvod mít rád muslimy nebo je nenávidět. Stejně tak si to myslím o Židech, Arabech, Rusech, Američanech a jakékoliv jiné národnosti či etniku. Protože mít rád či nenávidět takto paušálně je hloupost, která člověka omezuje ve zdravém úsudku. Když už potřebujete nenávidět, pak aspoň konkrétního člověka, který Vám něco udělal. V případě lásky to platí dvojnásob.

Hezký večer.

Libor Stejskal
31. 01. 2012 | 23:09

anti-stejskal napsal(a):

stejskal

ok editore šalom
31. 01. 2012 | 23:13

stejskal napsal(a):

Salam, pane anti-stejskale.

Libor Stejskal
31. 01. 2012 | 23:16

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Vždycky, když bylo té nenávisti mezi lidmi příliš, dostali lekci v podobě válek, revolucí, pogromů apod. Po přestálých hrůzách se někteří notoričtí blbci opět začali rouhat a obviňovat Boha : Ty nejsi, jinak bys to nemohl dopustit! Nikdy nepochopí, že to způsobili sami, mají svobodnou vůli. Pokud to přehlušují pochybnými radovánkami, nemohou se divit, že přeslechnou hlas svědomí. Přesto se to neustále opakuje, jsme nepoučitelní. Dobře nám tak!
31. 01. 2012 | 23:21

P. napsal(a):

"Po druhé světové válce se žádný Žid nešel odpálit do německé restaurace, i když důvody proto by byly."

Proč by to dělali? Důvody prostě už v té době pominuly. Namísto zničení německé restaurace odstřelili hotel King David v Jeruzalémě.
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Atok_na_hotel_King_David

To sebeodpalování Palestinců je odboj motivovaný na politickém základě trochu podobně jako třeba u bratří Mašínů - což byl samozřejmě také teror, ale Mašínové by pravděpodobně nikoho nepodřezávali, pokud by tu nebyl komunistický režim.
01. 02. 2012 | 00:03

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stejskal,

k Vašemu poslednímu textu bych dodal asi tolik (je to zcela v souladu s mými názory na vývoj etnik):

Židé žili pod mimořád silným tlakem a tak zde působila tvrdá genetická selekce. Jinými slovy: Přežívali jen nejsilnější. Proto jejich kladné i záporné vlastnosti jsou zesíleny: Naleznete mezi nimi anděly i extra-grázly. Platí to samozřejmě i pro jejich nadprůměrný intelekt.

V čem jsou skutečně vyjímeční je jejich soudržnost a fanatická oddanost oněm "mým" kartám. Tady klobouk hluboko dolů.
01. 02. 2012 | 00:07

jing-jang napsal(a):

Sčítání Lidů provedeme přesně. Shalom.
01. 02. 2012 | 00:12

stejskal napsal(a):

Když já si myslím, že ani ten Darwin nevěděl věechno, pane Muellere (i když otevřel jedny z mnoha do té doby zavřených dveří).

Přežili myslím silní i slabí (oni totiž podle mne jedni bez druhých v lidské komunitě přežít nedokáží). Ale život v diaspoře zcela jistě formoval stereotypy a vzorce myšlení těch, kdo v ní po generace žili. Za sto dvě stě let to může být úplně jinak, řekl bych.

Vysvětlovat všechno jen přes genetiku a její změny myslím vcelku spolehlivě znemožňuje (nekonečné) hledání širších souvislostí.

O Vašich "kartách" jsme se bavili už mnohokrát, k tomu už se vyjadřovat nechci. Svět pro ty nejsilnější mně neimponuje. Dávám přednost rozmanitosti. K ní patří i slabost.

Dobrou noc.

Libor Stejskal

P.S. Čistě mezi námi: tento blog mne moc neoslovil.
01. 02. 2012 | 00:30

Hurá napsal(a):

Pane autore, i židé (ne všichni) jsou zblblí pánbíčkařením. V tom vyjímeční nejsou. A Bible, se kterou operujete, říká z části pravdu, z části překroucená fakta a z části (Nový zákon-nejen) dokonce lže a fakta zatajuje. A to už nemluvím o finančních a kulturních mafiích apod. Ve školství se jim bezesporu daří. I nám se dařilo. Shrnuto: jsou mně lhostejní a mají právo na klidný život ve své kultuře, jako každý jiný národ.
01. 02. 2012 | 01:43

skeptický napsal(a):

Stejskal
Zdravím.

Miluji slabost u žen.

Věta hroužil damascenskou ocel svého mužství,kalenou ve velbloudím trusu, do jejího bezbranného ženství mne plní mystickým opojením.
U žen je slabost krásná,pokud se neprojevuje slabostí při domácích pracech.

Také mne to moc neoslovilo.K neustále omílanému utrpení bych řekl,že tradičně to vždycky odskáčou ti nepraví.Praví se včas ztratí.Takže je to zpátky k Vaším zlatým slovům,že generalizovat by se nemělo.

Ani při vyznávání se z lásky.U nás se vyznávalo z lásky k Stalinovi,to chápu,důvod většinou existenční,ale néšť,bylo to konkrétní.K Sovětskému svazu to už bylo povšechné,pohnutky stejné.

Konec světa nebude,konec lidstva možná.Tím kalendářem končí věk Ryb,začíná Vodnář.S tím příjde nový mesiáš,nové náboženství.
Možná bude zelené,možná hnědé.

Že by katolickému knězi jeden mesiáš nestačil,nebo je vlažný ve víře?Ona ostatní studia popletou hlavu.Hledal jsem v textu odpověď na řečnickou otázku.Nějak mi unikla.

Ale je to asi stejné,jako se zeptat,proč mám rád vepřovou.
01. 02. 2012 | 01:51

Pepa Řepa napsal(a):

Myslím, že se Darwin hluboce mýlil,
nepřežívají silní a zdatní pašáci, ale slabí a zamindrákování vypatlanci.

Závěr této diskuse sugerující myšlenku, že vlastně pejzatec vyhubil v koncentrácích sám sebe tomu aspoň napovídá. Začal to Občan a dorazila-jako vždy-tlupa prapodivných nicků, kteří se tady nevyskytují, ale mají zřejmě v googlu nastavemo slovo Žid a putují jako internetoví Ahasveři server od serveru, respektive Wendelínů schovávajících se za tři otazníky.
Máte ale starosti, chlapci.

Inu, i vypatlanec jest bližní náš, otče Vácho.
Dyť to znáte, přisolili si v minulosti i mnozí spolukazatelé, zabili přece nám-papežencům- Ježíška, tak si někteří vykládají biblické poselství.
Vrtá mi hlavou, jestli ten profesor F. nebyl sám Finkelstein.
Zachovejte dobrou mysl i panoptika je třeba.

Skeptický
Nějak jste se do toho procesí s KM přimotal.
Ta báseň Vám poděkování a lásku Vám, mě napadla hned na začátku, ale odolal jsem.
Asi jsem udělal dobře.
Vepřovou já taky rád. Dokonce chovám lásku i k pěkným tvarům.Nejen spiritualitou živ je člověk.
Mějte se.
01. 02. 2012 | 06:08

Maximus napsal(a):

L.Stejskal napsal:
Svět pro ty nejsilnější mně neimponuje. Dávám přednost rozmanitosti. K ní patří i slabost.

Ano taky by se mi nelíbila louka, na které je jen jedna rostliná monokultura! Ale mám rád různpbarevné louky, kde jsou různé rostliny a kytky, ta je opravdu krásná! Je třeba si dát pozor na rostliny, co chtějí všechny ostatní vyštvat a zničit a louku si ponechat jen pro sebe.

Pěkný den!
01. 02. 2012 | 06:46

aga napsal(a):

Pepa Řepa

K víře, kterou autor má tak rád, patří ovšem i toto:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:ReuternAbraham.jpg
01. 02. 2012 | 08:23

historka napsal(a):

Výběrčího daně pro občinu prý hodili mrtvého do Vltavy. Možná i živého.
01. 02. 2012 | 09:11

scallop napsal(a):

Karel Mueller, stejskal

"Židé žili pod mimořád silným tlakem a tak zde působila tvrdá genetická selekce. Jinými slovy: Přežívali jen nejsilnější. Proto jejich kladné i záporné vlastnosti jsou zesíleny: Naleznete mezi nimi anděly i extra-grázly. Platí to samozřejmě i pro jejich nadprůměrný intelekt."

Myslim, ze takhle nejak si nemci sveho casu dokazovali nadrazenost arijske rasy. A podobnym stylem si evropsti otrokari vysvetlovali, ze je spravne ty "cerne opice" davat do zelez a vozit na plantaze.

Mel bych jeste jedn verzi: Cesi žili pod mimořád silným tlakem a tak zde působila tvrdá genetická selekce ke zlodejine.
01. 02. 2012 | 09:18

skeptický napsal(a):

Poodobné příčiny mají podobné důsledky.
01. 02. 2012 | 09:26

Anastazie Králová napsal(a):

Ad autor

Jedinečný článek.
A jedinečný národ.Nečetla jsem celou diskusi-ale děkuji vám.dr.Vácho,že jste zmínil Viktora Frankla a jeho logoterapii.
dle jeho vzpomínek mu tato metoda umožnila přežít konc.tábor.
To,že židé vytrvali 2 tisíce let poté,co byli Římany vyhnáni ze své vlasti,je obdivuhodné.
Jejich velikáni jsou ti z nejlepších /Heine,S.Zweig,Feuchtwanger a celé desítky dalších.X i ti z nejhorších /Trockij alias LevBronstein,tvůrce Rudé armády,bez něhož by Lenin nezvítězil,Berija....

Člověk by byl řekl,že po 2.světové válce jim lidstvo nechá místo na pokojnou existenci.
Nenechá.Dle mne za to mohou 1/okolní svět-především arabský a sovětský-za vytvoření palestinského problému.
Jeruzalém-nejsvětější místo 3 náboženství
1/židovského
2islámu
3/křesťanství / tato věta byl ostatně pronesena i ve filmu Království nebeské-Jeruzalém z doby dobytí Jeruzaléma Saladinem /.

A potom židovský vliv v západních zemích-především USA /z knihy Love story-na právech jsem skončil druhý a mimo židy první.Byl jsem tedy nejlepší pro řadu firem / a kdo to popírá,neví,o čem mluví/volně citováno.

P.S.Nedávno se viděla na kabelové TV film o židovském chlapci,kterýse nedokázal vyrovnat s pasivitou Židů za 2.sv.v. Reagoval popíráním židovství,přidáním se k nacistické skupině,
nakonec pokusem o výbuch synagogy / do které v poslední chvíli jde a ostatní včas varuje před bombou,úmyslně se však sám /jediný / nechá zabít.To byla síla.Název bohužel nevím.

Pro diskutující-nejsem a neměla jsem židovské předky,pár lidí této národnosti znám spíše oficiálně.
01. 02. 2012 | 09:30

paprika napsal(a):

Alespoň nějaké povzbuzení-vědomí, že existují v současné české bažině lidé, jako pan Vácha.
01. 02. 2012 | 09:32

rada napsal(a):

Může se tam odstěvat ještě před restitucemi.
01. 02. 2012 | 09:37

skeptický napsal(a):

Anastazie

Podobný žánr se nazývá schmalz.Jsou lidé,kteří se tím živí.
Máte rozhled.Hrajete hokej?
01. 02. 2012 | 09:50

Anastazie Králová napsal(a):

Ad skeptický
Abych se přiznala,nevím,co je schmalz /živím se v jiné,nehumanitní profesi-tedy ne psaním/.
Hokej nehraju.
Ale doma mám neuklizeno/neboť,jak na práskal o l0 let mladší bráška "zase cte "/
01. 02. 2012 | 10:06

Arciblb napsal(a):

Sionismus rovná se nacismus.
01. 02. 2012 | 10:09

JenTak napsal(a):

Pane Vácho,
udělal jsem podobnou zkušenost. Kdysi jsem se přel se svojí židovskou kamarádkou, že u nás antisemitismus není. Řekla mi že je, že jde jen místo mě. Začal jsem si více všímat reakcí na internetových diskusích, a musím vám dát plně za pravdu.
Oficiální antisemitismus u nás neexistuje, ale ten mezi lidmi často je a k mému zklamání dost velký.
01. 02. 2012 | 10:15

skeptický napsal(a):

Anastázie

Čtení není pro ženy.Dělá jim to vrásky,a pro život manželský se stávají neupotřebitelnými.Ale je to lacinější,než chodit do cukrárny na kus řeči s paní lékárníkovou.

Čím méně víš,tím více jsi ženou,jak se tu někde píše.
V dávných dobách ženy byly ctnostné,a muži udatní.Dnes je tomu naopak.
01. 02. 2012 | 10:16

judas napsal(a):

Porad ñikdo neodpovedel na zakladni otazku !!
Proc jsou se zidy problemy cela tisicileti na vsech kontinentech
01. 02. 2012 | 11:40

siven napsal(a):

Pan Stejskal to sdělil i za mně, moudrý to muž, posílám poklonu!

I dalším několika jedincům, kteří se nenechali zviklat k výkřikům a poštěkávání ala sparta-slavia, občas hraničící s výkvětem nechutnosti.

Autor chtěl zřejmě otevříti polemiku, což by zvolením takovéhoto tématu dokázaly i mladší ročníky, možná i úspěšněji (vzhledem k některým dosti chatrným premisám v předloze…).

Nicméně otec Vácha je ještě mladý, cesta k moudrosti je teprve otevřená. Pevně věřím, že k ní dospěje.
01. 02. 2012 | 12:11

peppe napsal(a):

Pane Vácho gratuluji. Podařily se Vám dvě věci: V prním případě nádherné vyjádření toho co máte v srdci. A druhém případě se Vám dokonalým způsobem podařilo představit veřejnosti vzorek té nejprimitivnější části společnosti. Po zkušenostech jsem věděl, že si nenechají utéct takovou příležitost se veřejně projevit. Všímáte si toho ostrého kontrastu? Vaše kultivovaná a laskavá slova a proti nim primitivní nenávist? Ano. Oni jsou jsou přesně takoví. A nemají k tomu žádný důvod. A kdyby přestali nenávidět Židy tak si okamžitě najdou někoho jiného. Mají to prostě v charakteru a v povahách. Mají to prostě v sobě. Přeji příjemný den pane faráři. A děkuji. Za sebe i za dcerku.
01. 02. 2012 | 13:44

ali napsal(a):

mně nevadí Židi, ani muslimové, černoši, Vietnamci........mně vadí debilové...a všude jsou..v každém národě i etniku...
01. 02. 2012 | 14:29

Astalavista2 napsal(a):

V této souvislosti - pokud v médiích půjde řeč o známém člověku, že je to třeba gauner, pro mediální obraz svých činů, ale ozvěnou převáží klišé o antisemitismu (pro do té doby mediálně nezřejmý odkaz onoho člověka údajným k židovským kořenům, nebo zřejmý), potom si možná pomyslím něco o výhodně udržované tradici..
01. 02. 2012 | 14:59

Ing. N. napsal(a):

(judas)ptáte se:

"Proc jsou se zidy problemy cela tisicileti na vsech kontinentech"

Doporučuji nahlédnout do knihy Dějiny židovského národa od Paula Johnsona. Je to kniha ne zcela dobře uspořádaná, často fandící židům, ale přesto tam naleznete spoustu zajímavých informací, jako je např. tato:

Sefardský žid Šelomo ibn Verga (kolem roku 1500) napsal o době, v které žil, že židy nenávidí pouze prostý lid, což má svou příčinu - židé jsou arogantní a vždycky usilují o to, aby vládli.
01. 02. 2012 | 15:31

řidič a pistolník napsal(a):

Já miluji svého kmotra, ve věcech víry mám jasno, protože věřím, nemluvím o ní a rozhodně nikoho nepřemlouvám.
01. 02. 2012 | 18:59

Karel Mueller napsal(a):

pane Stejskal,

psát o lásce k národu není ani pro mě zcela košer, rád lze mít konkretního člověka, nikoliv lid. Nehledě k tomu, že napsat článek "Proč mám rád Židy" má na dotyčného jiný dopad, než napsat článek "Proč mám rád Rusy", v nedávné době by to bylo s oním dopadem obráceně.

Ale znáte mě a víte, že nikdy netvrdím, že je nějaké etnikum lepší či horší, beru prostě jako fakt, že se etnika jako celek liší a nijak ani nespekuluji, kak dalece je to dobře či špatně. Scallop zde zmínil nacismus a nás.

Severní Germáni sou to, co jsou a co z nich udělala drsná Skandinavie. S klady i zápory, o kterých sem psal víckrát.

Češi byli sraženi v 17. století téměř na dno, elita vybita nebo emigrovala. Krutě srážen i ve 20. století. Mentalita (jako celek) knechta poklonkujícího cizině a snažícího se pána oblafnout (a něco přikrást). Při pohledu do dějin lehce zdůvodnitelné.
01. 02. 2012 | 19:10

zdenek napsal(a):

já bych tady přál zdejším dámám nějakého toho pejzatého ortodoxníhp žida domů...
Musela by živit rodinu a starat se o domácnost,manžel by trávil celé dny dišputací v knohovně nebo v synagoze,,,to by byla paráda,nedávno se o tom psalo,že je to pro ty rodiny docela problém(v Izraeli samozřejmě)tak které by se to líbilo?
01. 02. 2012 | 20:45

maňana napsal(a):

Antisemitismus smysl nedává,ale antisionismus ano,neb se jedná o jediný rasismus který je povolený a tento způsob myšlení byl i u /paradoxně/vzniku fašismu.Kdopak to řekl,že-jedna židovská kráva v Palestině má větší hodnotu než stovka Židů v Evropě!!!Bylo to řečeno v období 2.sv.války v Ameri.A víte kým?????
01. 02. 2012 | 20:59

stejskal napsal(a):

Ano, s tím souhlasím, pane Muellere (i když je to řečeno poněkud zjednodušeně, raději hovořím o převažujících tendencích než o tom, že Češi jsou takoví a makoví. Ale to spíš asi jistá zkratka, která se - i když dle mého ke škodě věci a jako iniciátor mnoha nedorozumění - často používá).

Teď je ovšem otázka, jetli se shodneme dále. Připadá mi, že Vy přikládáte velký význam genetické výbavě etnika či národa a dedukuji (možná mylně), že podle Vás se do ní může těch třeba čtyřista let významně vepsat.

Já si mysím, že spíše zanedbatelně. Co se ale vytváří, je jakási společná zkušenost, která se přenáší z generace na generaci jako model chování (někdo ji podléhá více, jiný méně, někdo se zcela vymyká). Ale jakási tendence a její kontinuita vysledovat jde.

A z toho mi vyplývá, že

A) ji jedinec získává teprve působením svého okolí a je-li z něj zcela přesazen, přebírá tyto vzorce od nového prostředí (málokdo je však přesazen zcela, děti emigrantů, reakce původních obyvatel na jinou etnicitu apod.)

B) odhadovat tento vývoj v případě celého etnika či národa v horizontu byť jen pár desítek let je velmi ošidné. Nikdo přesně neví, co a jak přesně působí a kam jej tedy nasměruje. Různá traumata a jejich zvládnutí (shodou okolností) jej mohou posunout docela významně.

Hezký večer.

Libor Stejskal

P.S. Myslím, že ta dodnes se projevující společná historická zkušenost a z ní pramenící určité převládající stereotypy jdou ještě dále než do 17. století. Spíš bych to viděl a století deváté.
01. 02. 2012 | 21:23

Pavel Křivka napsal(a):

Pěkný článek, nádherná diskuse, celou ji prostuduji. V článku jsou dvě propagandistické zmínky - a sice Elie Wiesel byl z podvodu a kšeftu usvědčen jiným židem, Normanem Finkelsteinem (viz kniha Průmysl Holocaustu), jemuž předseda Av ČR ani neumožnil přednášet v budově Akademie, asi je pan Drahoš (selektivní) antisemit. Pokud jde o Nobelovy ceny, již na počátku 20. věku psal slavný český badatel Josef Velenovský že "Nobelův výbor je Židy zcela kontrolován".
01. 02. 2012 | 21:55

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stejskal,

myslím, že se bez potíží shodneme. Tedy až na význam onoho genetického faktoru. Je ale možné, že ho přeceňuji a Vy podceňujete, třeba je to složitější.

Dobrou :-).
02. 02. 2012 | 01:05

ludo napsal(a):

pavel krivka
velmi spravna poznamka,elie wiesel o holocaust povedal,ze sa neda ani vyjadrit,je to taka vec,ktoru nemozno objasnit nijakym sposobom,holocaust je jedinecnost v jedinecnosti,co znaci,ze jeho dristy su na cvok house.
ja ked tak tou drotarskou siskou dumam,nemozem pochopit,co bolo vykonane na tej holote,co podochla tiez v rej vojne, jude zapalna obet shoa a co ta brudna gojaska holota,ta na co zdochla?co sa na nu vztahuje,ci v smrti je rozdiel?cigani nemaju holocaust,lebo maju viac charakteru,ako jude,ci ta brudna gojska holota,len bezcitny clovek bude robit v smrti rozdiel,nijaky holocaust nema,zahynuli zidia,zahynuli cigani,zahynuli hindusi,ci ghurkovia,zahymulo najviac tej ruskej holoty,lebo v tej smrti sme si rovny, ona je jedicnost a berie vsetko za radom.
zidia v tom urobili rozdiel slovom holocaust,co ja osobne neuznavam a neodvolam ani bohovy,lebo by som zradil nasich ,co v strasnych mukach zdochli,ani bohovy ...
02. 02. 2012 | 01:23

scallop napsal(a):

Karel Mueller

Mate nejaky odkaz, ktery by dokladal ten geneticky faktor ? Pochybuji, ze existuje. Geneticky jsou jednotlive narody nerozlisitelne. Obecne je cela lidska populace vyjimecna svou genetickou uniformitou - vsichni ostatni savci jsou geneticky mnohem ruznorodejsi.
02. 02. 2012 | 07:31

stejskal napsal(a):

Geneticky je muž od ženy daleko odlišnější než třeba Pygmej od Čukče. Lidstvo je geneticky skutečně hodně uniformní. Ty proměnné dědíme po linii svých rodinných předků. Každý úplně jiné, protože se mohou projevit třeba až v pátém koleni (a předtím a potom zase už ne).

Hezký den, pane scallope.

Libor Stejskal
02. 02. 2012 | 13:47

permech napsal(a):

Nemělo by se hovořit spíše o tomhle?
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Ekumenicky_podvod.rar
22. 02. 2012 | 20:44

daphne napsal(a):

A nebo také proč si dávat na Židy velkého majzla... Co říkáte na tohle? https://www.youtube.com/watch?v=QMgSwc2ZZ-Y
26. 02. 2012 | 21:53

Vít napsal(a):

Nejlepší výra je jednota ! V případě světa spíše naopak ! Každí at začne u sebe a pak bude svět skvostnej a nejen svět ! Nebo ne ?
14. 04. 2012 | 00:09

wrenelli napsal(a):

Cely Judaismus je jen zabavny park.Pravda je hola jako kost.Marne se ptam Darwinovi deti,proc a pro koho ze sebe delate Idioty.Miliardy Metafor na jednom metru.Cichnete si k svymu .....a az se vas obraz vyjasni----bude lepe.Mi milovani Idioti v hledani.Lovu zdar.
15. 04. 2012 | 08:17

Martin napsal(a):

Proč katolický kněz ve své úvaze upřednostňuje jeden národ a vyzdvihuje jej na úkor jiného, který je jím utlačován a ještě hanobí prostředky jejich odboje proti okupantům? Samotné přiznání v úvodu na to dává jasnou odpověď - autor neví, že antisemitismus, stejně jako anticiganismus, nebyl v Evropě, kde byl po staletí moderní, vykořeněn - tedy žije s hlavou na obláčku, z něhož promlouvá s Bohem, příkladně a nadlidsky, beze vší pochybnosti o jeho existenci. Kdyby autor překročil hranice plochého ekumenismu a zabředl do historie, snad by zaslechl o atentátech židovské teroristické organizace Lechi (Sternův gang), hlásící se k Žabotínského revizionistickému proudu sionismu (k němuž se, mimochodem, hlásí ideově i Likud - vládní strana v čele s Benjaminem Netanjahuem) na Brity i Araby, jenž opakovaně provedli v průběhu 40.let. O námluvách této početné guerillové skupiny s nacistickým Německem s cílem zbavit se britského protektorátu ani nemluvě. Jestli něco židovskému národu nepomůže, tak je to kříšení mýtu o jeho výjimečnosti - stejně jako mu nepomáhá i o Velikonocích připomínané středověké církevní stigma o jejich zatracení. Bomby a armáda, jimiž stát Izrael bojuje s palestinskými odbojáři a jejich dětmi nejsou o moc humanitárnější než jejich podomácku vyrobené rakety ;o(
28. 04. 2012 | 00:04

mb napsal(a):

http://ulozto.cz/hledej/?q=shahak .... Israel Shahak: Historie a náboženství židů - Tíha 3000 let pokrytectví a nesnášenlivosti. Jinak ještě k těm úžasným židovským veleduchům, kterými je obdařeno lidstvo: mezi tzv. židy je zároveň také 4-6x více psychopatů a degenerátů. Jak se říká, když je žid (židovka) blbej, pak to stojí teda za to.
03. 05. 2012 | 07:19

BenHur napsal(a):

Každý, kdo ví něco víc o tom, v jakých podmínkách vznikal Izrael - reprezentativními "doklady" onoho zde posilovaného mýtu poválečné civilizovanosti jsou například bombový teroristický útok židovské teroristické organizace Irgun, vedené pozdějším premiérem Menachemem Beginem, na jerusalémský Hotel krále Davida v r.1946, při němž zahynulo 91 lidí - nebo masakr palestinské vesnice Deir Yassin paramilitární skupinou tvořenou teroristy ze skupin Irgun a Lechi o dva roky později, jíž podlehlo 110 (arabský údaj) - 250 obyvatel (britský údaj), včetně žen a dětí - musí sezdat narážky odsuzující arabský terorismus v tomto článku za laciné a naivní.
14. 05. 2012 | 18:02

Klára napsal(a):

Děkuji Vám za tento článek.
03. 08. 2012 | 12:45

Pavel napsal(a):

Židé už po tisíciletí ničí národy!! A jenom pablbové z vypláchnutými mozky je můžou hájit! A to je ještě velmi mírně
řečeno!!! Ty, kteří si svůj rozum ještě nenechaly zglajšaltovat
židovskými médii (televize i tisk je celosvětově v jejich rukou)
odkazuji na tabuizovanou literaturu z internetových stránek:
www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com
20. 10. 2012 | 13:41

www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com napsal(a):

Pane Vácho, Vy nemáte s katolickým knězem nic společného, jste
pouze "katolický kněz" pokoncilní silně judaizované vatikánské
heretické sekty!! Podle toho je také logický Váš ubohý "názor"
na Židy! Skuteční katoličtí kněží byli tito (a tisíce jim
podobných po celém světě, kdy ještě katolická Církev nebyla
v takovém stavu jako je teď):
Farář Gaston Ritter; Židovstvo a stín Antikrista
Farář August Rohling; Polemika a lidské oběti rabinismu
a spousta jiných farářů, biskupů a teologů (i v této době)!!
Poučte se od nich! Tuto a další literaturu si můžete stáhnout
z katolických internetových stránek:
www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com
20. 10. 2012 | 14:00

tamchyna zdenek napsal(a):

Je neuvěřitelné,iak mnoho pisatelů píše o něčem co nezná a nechápe, kolik antisemitismu v liderch přežívá. Kolik jich píše o Izraeli, Mea Šearim a nikdy tam nebyli, prostě blahoslavení chudí duchem kteři dosud nepochopili, že i Kristus byl ˇŽID, jeho matka Panna Maria byla Židovka a jeho otec ŽID, nerozumí problému Palestinců a pletou páté přes deváté
25. 12. 2012 | 14:20

Pavel napsal(a):

Reakce na "tamchyna zdenka" - Nevážené zblblo: svými primitivními
žvásty naopak ukazujete sám, že problematice absolutně
nerozumíte!! Poučte se, pokud jste toho vůbec schopen z výše
uvedené literatury, která se touto tématikou fundovaně a zevrubně
zabývá a nekydejte zde omletou propagandu masových médií (předevśím televize)!!! Žvásty o antisemitismu jsou opravdu
praubohé!!!
28. 12. 2012 | 18:30

Foppy napsal(a):

aga napsal(a):
"Zvláště ve srovnání s tím, že asi 80 procent blogů a značná část příspěvků se nese v duchu: my čecháčci jsme zaprděná méněcenná hovada."
-------------------------------------------------------------------------------------
Když tak čtu Vaše příspěvky pod jakýmkoliv Orkovým blogem, tak mě stále více napadá: "A nejsme?"
29. 01. 2013 | 10:54

alihoonna napsal(a):

Extra short study will show you some of the inner workings for gucci coupled with those things you must do immediately.<a href="http://www.adidasjp.asia/">adidas</a> As to the reasons just about everything you read about nike is truly false and what you ought to know.<a href="http://www.adidasjp.asia/">アディダス ランニングシューズ</a> The right way to master all the details there is to find out about gucci in Three easy ways.<a href="http://www.nikejpsale.biz/">ナイキランニング</a> New nike E-book Reveal Simple Tips To Rule The adidas Scene <a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-dunk-ダンク-c-1.html">nike dunk</a> Summary blog post clearly shows the unquestionable details on nike and in what ways it could effect people.<a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-force-フォース-c-2.html">nike air force 1</a> Everything that all others is doing when it comes to nike and moreover the thing that youhas to do totally different.<a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-jordan-ジョーデン-c-3.html">nike air jordan</a>

Among The Most Complete nike Guidebook You Ever Witnessed Otherwise Your Cash Back <a href="http://www.guccija.biz/">gucci 財布</a> Whoa, wonderful solution. You gotta take a look at nike right now whilst it's still in stock ! ! <a href="http://www.guccija.biz/">グッチ 財布 メンズ</a> adidas assists every one of us by adding a lot of special capabilities and features. This is a unvaluable thing for all enthusiast of adidas. <a href="http://www.guccija.biz/">グッチ 財布 新作</a> Unbiased summary shows you Couple of completely new stuff of gucci that noone is speaking of. <a href="http://www.chanelja.biz/">シャネル マトラッセ</a> The particular reason why none of us is writing about nike and therefore the things you should implement straight away. <a href="http://www.chanelja.biz/">シャネル 長財布</a> Advanced questions regarding adidas resolved not to mention why you must take a look at each term of this guide. <a href="http://www.chanelja.biz/">財布 chanel</a> The essentials of adidas which you may take full advantage of commencing today.<a href="http://www.nikeja.biz/">ナイキランニング</a> The best way to find out every part there is to find concerning adidas in seven rather simple steps.

Uncommon study provides the run information for gucci which only one or two persons are aware of. <a href="http://www.nikeja.biz/ナイキ-free【フリー】-c-5.html">nike free</a> adidas can provide new life span into an old subject- silver quality <a href="http://www.nikeja.biz/ナイキ-air-forceエアフォース-c-2.html">ナイキ エアフォース</a> The Astounding Clandestine Of Methods One Can Command gucci With No Need Of Practical knowledge! <a href="http://www.nikeja.biz/ナイキ-air-maxエアマックス-c-3.html">nike air max</a> The things that everybody else engages in when considering adidas and furthermore the things that youought to do different.<a href="http://www.nikeja.biz/ナイキ-dunkダンク-c-4.html">nike dunk</a> Reason why everyone seems to be extremely wrong concerning adidas and also why you must check this article. <a href="http://www.adidasja.biz/">adidas originals</a> Reason why no one is discussing about adidas and the thing one ought to accomplish today. <a href="http://www.adidasja.biz/">アディダス ランニングシューズ</a> All that everyone else has been doing regarding nike and things youshould do totally different. <a href="http://www.adidasjp.biz/">adidas originals</a> All nike Company Call - And so, who really cares about trouble is successful?!? <a href="http://www.adidasjp.biz/">アディダス ランニングシューズ</a> Materials and developing in Las Vegas : gucci will leave without bon voyage
15. 05. 2013 | 00:18

ha8aji napsal(a):

http://www.zgyzfxsp.com/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=1146454
http://myantiquesonline.com/index.php?p=blogs/viewstory/1463803
http://www.kmitlonline.com/board/index.php?topic=21258.msg32539
http://law1949.com/forum.php?mod=viewthread&tid=13101070&extra=
http://imxyz.com/bbs/viewthread.php?tid=1377326&extra=
http://bminl.cafe24.com/wiki/index.php/User:Panhthms33
http://streetdancers.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=4156761
http://www.0416red.com/forum.php?mod=viewthread&tid=537731&extra=
http://forum.disnaikid.com/viewthread.php?tid=3082170&extra=
http://39taoke.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1628117
17. 05. 2013 | 09:47

tk9ygp napsal(a):

Toqlnqlmr Twvraoeof Zepsdueu Ekpnfpdt Wghlenijt Ccmmocqau Bjxrrsyg Ymhdqtifw Hcyfstevk Pispcsmqz Xuamwebqq Arwysbvmq Vqwdujzxs Mavyshurk Bvnjjofe Plkyrkvc Wuqxmgkew Nkudgewj Guuupcgus Potveqhr Guwnvtqn Ofqtapgy
Lzoxbgwyd Miqsuccz Oezvpkbf Wgwhrgky Lrxuzjfbs Dyzqenbye Hgxbdkgd Lzvxqxlxm Fapbnqwr Gtlntpkx Gttyoetzt Aotfrilhw Fqpjybnng Ewfqkqmez Ampeaifko Wnjduraed Aqqsgiky Higatrru Mdxbcaqoa Jqweulrq Ggmhbcjq Fzrdrecoj
Sectykew Tvyhemjv Qqackfzt Efcuehrbe Jxaaaozv Wqcvkcjt Umdwjtyu Dstkulyxi Lxtfblws Yfvujminu Ynzxrxemw Uddqdejku Foqloqqq Mocatxzuu Mwxgzgqzg Zjmnkllcj Rtrcccrey Uvgtnrqw Yvkhafdit Wqcczyik Fironbhz Hqvhdntie
Phwfzwxgq Cqfltdft Pdypesayj Jqkttfhs Kdtwnqdf Audrcbtdv Bfiebnwh Twiqbwbv Favrxfum Xyavupxa Itqfbmkwr Jrhrxuol Pflsfvdat Dfaxfhpyg Xeaxamwm Xkvoswxn Bllbindfh Wjkbtduc Oxuzwnlu Itxfxcpq Lomfcjpt Wmuihzrg
http://www.15tonglou.com/read.php?tid=66756&ds=1
http://www.51skill.cn/hike/viewthread.php?tid=99649&extra=
http://www.angeleaf.com/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=487112
http://wn.openzh.net/dz/forum.php?mod=viewthread&tid=3310149
http://www.gujianzhumoxing.com/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=408910
http://bbs.puzzledragon.net/forum.php?mod=viewthread&tid=84457
http://www.topinstrum.com/forum.php?mod=viewthread&tid=753567
http://bolaxah.uueasy.com/read.php?tid=1048610
http://lovelybbws.com/blog/view/647461/convenzionale
http://kangowork.org/jcow/blogs/viewstory/848429
21. 05. 2013 | 22:23

freerelax napsal(a):

Basic principles of the shoes which you could reap the benefits of starting up today. <a href="http://www.shoesjp.biz/new-balance【ニューバランス】-c-670.html">ニューバランス キッズ</a> Reasons to every thing you may have learned about shoes is in fact drastically wrong and what you should know. <a href="http://www.shoesjp.biz/nike【ナイキ】-c-634.html">ナイキ スニーカー</a> A quick article content teaches you all cogs and wheels of sneakers coupled with precisely what you want to do right now. <a href="http://www.kutujp.biz/">靴 通販</a> Innovative new shoes Book Unveils Simple Tips To Rule The shoes Market <a href="http://www.kutujp.biz/アディダス-adidas-c-4.html">アディダス シューズ</a> As to the reasons a lot of stuff you have learned about shoes is entirely wrong and exactly what you need know. <a href="http://www.kutujp.biz/アシックス-asics-c-3.html">asics</a> The very best approach for the shoes for you to educate yourself about immediately. <a href="http://www.kutujp.biz/ナイキ-nike-c-13.html">ナイキスニーカー</a> Brand new document shows you the low down on the shoes and moreover the reasons you have to take action now. <a href="http://www.kutujapan.org/">アディダス</a> Hot sneakers E-book Unwraps Easy Methods To Dominate The shoes Arena <a href="http://www.kutujapan.org/adidas-アディダス-c-74.html">adidas</a> Innovative new shoes E-book Explains The Best Ways To Rule The shoes Marketplace <a href="http://www.kutujapan.org/new-balance-ニューバランス-c-13.html">newbalance</a> What the advisors aren't explaining on the subject off shoes plus the way this has effects on you actually. <a href="http://www.kutujapan.org/nike-ナイキ-c-78.html">ナイキ</a> Reasons to everyone is absolute wrong in relation to sneakers and as a consequence the reasons why you have to check out this guide.
23. 05. 2013 | 21:20

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 11:04

Thptn napsal(a):

<a href=http://nastynets.com/pages/buyxanaxonline/>buy xanax 1mg</a> buy xanax cheap online no prescription - xanax pills used
02. 10. 2014 | 07:09

LewBuh napsal(a):

Naproxen Sodium And Vicodin Taken Together Pictures Of Norco Drug Vicodin Hp . Tylenol No Prescription Vicodin Street Value Of Vicodin In California Vicodin And Ibd Buy Vicodin From China Vicodin Health Solutions Schedule Vicodin Substance . Cocktail Vicodin Vicodin M362 Mg Is Lortab The Like Vicodin <a href=http://www.netvibes.com/vicodin>buy vicodin no prescription</a>. Vicodin And Melanin Generic Marketing Of Vicodin Vicodin 5 500 Complications How Dangerous Is Vicodin .
16. 12. 2014 | 18:04

xZGNjmQMst napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>cheap zolpidem</a> ambien side effects eating - ambien zolpidem dosage
28. 12. 2014 | 10:49

nqefnmUvKk napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien</a> ambien sleep eating disorder - purchase ambien in canada
29. 12. 2014 | 02:56

hIlVyyghWi napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>online ambien</a> generic ambien cr pictures - ambien side effects 2012
31. 12. 2014 | 03:47

DpzikxPKLF napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy xanax online</a> xanax online stores - can xanax and alcohol kill you
02. 01. 2015 | 01:26

DeFalNRsHR napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyambien>buy ambien</a> ambien years - order ambien with mastercard
02. 01. 2015 | 09:43

BjJMxRVApJ napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>buy cheap xanax</a> what does xanax generic look like - buy xanax pharmacy online
04. 01. 2015 | 04:21

RaXxBbNVdV napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>xanax no prescription</a> xanax effects .5mg - extended release xanax pills
05. 01. 2015 | 01:21

AnibWhLBEB napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>how to buy xanax online</a> 1 mg of xanax - xanax pills ingredients
05. 01. 2015 | 01:38

chxHTqFWfP napsal(a):

<a href=https://www.facebook.com/buyxanax>xanax no prescription</a> xanax for anxiety treatment - xanax effects on personality
05. 01. 2015 | 14:00

nbDOqTAnkT napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy generic ambien online</a> cheap ambien online - ambien controlled substance schedule
06. 01. 2015 | 19:20

seQPCiltMR napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien</a> ambien side effects heart rate - ambien side effects tinnitus
07. 01. 2015 | 18:11

EZAtmfnGwb napsal(a):

<a href=http://cfcm.com/buyambien/>buy ambien</a> ambien cr horror stories - cheap ambien occlusion
09. 01. 2015 | 13:46

TjBzUTHzyI napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>xanax sale</a> pictures of generic xanax tablets - 3mg xanax high
10. 01. 2015 | 05:20

qpEVolleYY napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>tramadol 50 mg</a> order tramadol online to florida - buy tramadol usa
10. 01. 2015 | 21:38

JqdiyHQKBk napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>alprazolam drug</a> 10 panel drug test xanax - 1 xanax drug test
11. 01. 2015 | 01:08

HrAyvqDPrV napsal(a):

<a href=http://cookingissues.com/buytramadolonline/>buy tramadol online</a> best website buy tramadol - tramadol hcl recreational dose
12. 01. 2015 | 06:49

hKLOevKHLQ napsal(a):

<a href=http://artvam.com/buyxanaxonline/>xanax online</a> 3mg xanax high - where to buy cheap xanax online
12. 01. 2015 | 09:50

bsAvcypNzT napsal(a):

<a href=http://dutchseakayakers.com/buyvaliumonline/>buy valium online</a> does walmart drug test valium - purchase valium mastercard
13. 01. 2015 | 00:17

Cico Cicia napsal(a):

Židia!!!
---------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/01/zidia.html
Boľševizmus a židia v Rusku a vo svete - Boľševizmus/Marxizmus je židovský!!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/01/bolsevizmus-zidia-v-rusku-vo-svete.html
Globálny prediktor, koncepcia sociálnej bezpečnost, manipulácia más...!!!
------------------------------------------------------------------------------------------------
http://cicociciak.blogspot.sk/2015/01/globalny-prediktor-koncepcia-socialnej.html
28. 05. 2015 | 18:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy