S trávou je to v pohodě

06. 04. 2013 | 11:53
Přečteno 101541 krát
Marihuana by se určitě měla zlegalizovat. Aspoň tak to říkají její konzumenti.

Není totiž o nic horší než alkohol a alkohol je společensky přijatelnou drogou, proč by tedy nemohla být i tráva? Na vině je společnost, která je tak pokrytecká, že jednu drogu přijímá a druhou ne.
Na věci mi přijde zvláštní to až zarputilé dokazování konzumentů, že na marihuaně v žádném případě nebylo, určitě není a dozajista nikdy nebude nic špatného. Argumenty proti tak silné rétorice nemám, co ale naopak mám, jsou mí kamarádi.

Můj kamarád J. je velmi chytrý, a byla radost ho kdysi dávno učit. Vždycky se chtěl dostat na medicínu a lehce na ni měl. Pak se rozhulil, napřed málo a pak víc, teď denně a hodně. O nic nejde, ubezpečuje mě vždy, když spolu mluvíme.
J. se již na medicínu nechce. Co taky s medicínou? táže se filosoficky. Jeho rozhodnutí samozřejmě a pochopitelně nemá nic společného s marihuanou, zdůrazňuje trochu popuzeně. J. se prostě změnil a vidí teď věci jinak. To se v dospívání stává a jen idiot nemění názory. J. je teď v pohodě. Skautský oddíl, který se J. pokoušel vést, se nedávno úspěšně rozpadl. Chlapci z vedení připouští, že za ztrátu zájmu o oddíl může i tráva, ale jen částečně. Byly zde totiž i jiné vlivy, zdůrazňují.

Jiný kamarád Z. konzumoval marihuanu též a považoval se dokonce za jednoho z moderních proroků trávy. Vždy mi přinášel nová čísla časopisu propagujícího konopí, jehož byl šéfredaktorem a které obětavě roznášel po známých. Z. mě často zval na různé přednášky a velmi stál o to, abych na ně chodil. Z. velmi přeceňoval můj vliv na mládež a snil o tom, že až se stanu příznivcem trávy, získáme spolu mnoho nových přívrženců, takhle mi to aspoň říkal. Z. byl vždycky v pohodě, na druhé straně nebyl schopen dosáhnout na titul bakalář na fakultě, o které se z dobrých důvodů domnívám, že na ní bakalářské zkoušky udělá i šumící tráva. Jakoukoli souvislost mezi konzumací a opakovanými nezdary ve studiu Z. striktně popíral. Pravdou je, že byl vždycky v pohodě, vždy v dobré náladě a studijní i jiné neúspěchy bral velmi sportovně.
Dnes má za sebou Z. neukončenou školu a ukončené vztahy. Co za sebou naopak Z. nemá, je schizofrenie, která se u něj dosti prudce rozvinula. Co je ale jisté a samozřejmé je to, že eskapády života Z. nemají nic společného s hulením. Ba naopak, bez trávy by to bylo jistě ještě mnohem horší a Z. by možná skončil jako konzumem posedlý kravaťák někde na univerzitě, soudí Z. sám o sobě.

Na L. jsem narazil pozdě v noci v malém městečku v jednom rádoby rockovém klubu. Vzpomínám na naše první setkání; L. byl ve velmi zuboženém stavu s rozbitým obličejem, o okolnostech incidentu mluvil L. velmi vyhýbavě. Spřátelili jsme se hned a i když na naše tábory pro středoškoláky narkomany nebereme, v jeho případě jsem udělal výjimku. Byl to šťastný tah. L. se později podařilo odmaturovat, ale dlouhodobě pořád jel v různých látkách, marihuanu nepřestal kouřit nikdy a jako dnes mnozí ji ani nepovažoval za drogu. Vzhledem k tomu, čím se sjížděl jinak, to mělo svou logiku. Život L. se nicméně začal pomalu zvedat ze země. Dokonce zkusil i pobyt v jednom francouzském klášteře, kde, jak mi opakovaně říkal, byl šťastný. Nemusel zde totiž nic vymýšlet, přísný denní řád rozděloval již stovky let hodiny dne mezi práci a modlitbu a pro L. bylo výhodné, že měl pořád nějaký program. Občasné úniky přes zeď do krčem a návraty v dosti zdevastovaném stavu zpět však donekonečna mniši přehlížet nemohli a tak se L. vrátil zpět do republiky. Vystřídal několik zaměstnání a nakonec si dal větší dávku, než tělo vydrželo. Pohřeb měl nedávno na Vysočině; bylo mu kolem 27 let. Ani v tomto případě marihuana pochopitelně a samozřejmě za nic nemohla. V žádném případě. Na vině byly daleko silnější chemikálie.

Když už o těch našich táborech mluvím, občas na nich mají přednášky i kluci z jedné protidrogové neziskovky. Je s podivem, jak agresivně vystupují zejména proti marihuaně a zejména ti pracovníci, co kdysi v drogách vězeli až po uši, nakonec se z toho s různými následky dostali a vystupují teď ostře proti návykovým látkám jako takovým a marihuaně zejména. Pokaždé mluví o odrazových můstcích a vstupních drogách. Konzumenti trávy ví, že to tak dozajista a samozřejmě není a že se nic nemůže stát.

Já sám nemám co mluvit, neboť jsem nikdy neměl z trávy ani jediný šluk. Jsem proto podle konzumentů také pokrytec, který mluví o něčem, čemu nerozumí a co nikdy ani nezkusil. Problém je v tom, že kdybych si jointa dal, byl bych taky pokrytec, který na jedné straně kárá a na druhé sám hulí, něco ve smyslu káže vodu a pije víno. Takže to ve finále vyjde na stejno. Logika je neprůstřelná, proti marihuaně nikdo nic nemůže říct. Nekouříš, nevíš, o co jde. Kouříš, tak nemluv. A tak radši nehulím, protože mým výrobním nástrojem je mozek a mám takové zaměstnání, že se musím udržovat, každý den několik hodin čtu a hodně mi záleží na propojení krátkodobé a dlouhodobé paměti. Taky jsem kravaťák z univerzity a v noci se občas budím úzkostí. Kdybych hulil, byl bych v pohodě.

Vadí mi, pravda, i ten alkohol. Abych byl přesný, nevadí mi absolutně, jsem z jižní Moravy. Co mi vadí, jsou noční pražské hospody plné mladých lidí, nejen v pátek ale pořád, den co den, sedm dní v týdnu, tři sta šedesát pět dní v roce. Možná je to už věkem. Když jdu kolem, myslím na to, kolik myšlenek a kolik nápadů se právě topí. To samozřejmě není pravda, konzumenti ví, že Paul McCartney napsal nejlepší vály pod vlivem marihuany, takže co. A teprve až napíšu Yesterday, budu moci mít co mluvit.
Opravdu nemám v ruce žádnou statistiku a čísla, píši tento text jen proto, že se mi zdá, že u příliš mnoha životních selhání mých příliš mnoha kamarádů postává kdesi v pozadí marihuana a tváří se nezúčastněně.

Nechce si mi utíkat. Dávám přednost svým úzkostem, dávám přednost být zde střízlivý a bolavý než být tam venku na tripu a v pohodě, a moc bych si přál, aby konzumace marihuany nebyla pro veřejnost zlegalizována. Z toho důvodu, že procento těch, kteří v ní zůstanou viset nebo se po ní sklouznou dál se mi zdá rizikově velké. Konzumenti mi to samozřejmě neberou a pokud bude marihuana volně dostupná, budou mě třeba i tolerovat.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Al Jouda napsal(a):

Kouření je zlozvyk a kouření marihuany je už přímo zločin! Je dokázáno, že droga z ní má nevratné účinky na mozkové buňky. Když je někdo nevyléčitelně nemocný, tak už je to jedno a ať si uleví od bolestí pomocí marihuany. Zdravý člověk však drogu ke svému životu nepotřebuje. Přistižené kuřáky marihuany bych trestal 25 ranami devítiocasé kočky. Potrestaný delikvent by už zaručeně jointa do huby nevzal :))))
06. 04. 2013 | 12:05

Viola napsal(a):

Přeji pěkný den pane Vácha. Už jste tu dlouho zas nebyl.
Pozdravím a jdu si přečíst, co máte dnes na srdci.
06. 04. 2013 | 12:06

Baba Jaga napsal(a):

Nu, nemáte v ruce žádnou statistiku a čísla, ale těch drogových kamarádů asi docela dost, pane Vácho.Žijete pravda v jiném prostředí.
Já také mariuhanu nikdy nekouřila, ba ani nikoho takového v okolí neznám. Ale proč jsou stíháni pro pěstování konopí lidé, kteří ho použijí k léčebným účinkům pro sebe či pro jiné, to skutečně nechápu. Vy ano?
06. 04. 2013 | 12:13

Viola napsal(a):

Ano, tak se mi líbíte, tu je vaše místo v takovém tématu. Boj proti závislosi, boj proti otroctví závislosti. Nejen, že se lidé stávají otroky systému, ale ještě se vrhají do otroctví závislosti na drogách.

"a v noci se občas budím úzkostí" No možná to souvisí s vaší prací a s tím, že byste něco chtěl změnit a ono to nejde, i když jste v pozici, kdy by to mohlo být snadnější.
06. 04. 2013 | 12:18

strýc virus H3N1 napsal(a):

THC a paranoidní psychosa se poměrně často potkávají v příčinném řetězci, ostatně hašiš to už nezní tak dobře, a přitom jde o stejný zdroj, byť jinou technologii zpracování drogy. Vona ta Cannabis sativa už od pohledu vypadá docela agresivně... A že o rostlinách leccos vím...

ad autor

výborně napsaný blog, Vaše dobrá pověst je oprávněná!
06. 04. 2013 | 12:19

Ládik!!! napsal(a):

Taky jsem neměl nikdy ani šluka, dokonce ani tabáku. Tak nevím, co to je. Kuřák mi smrdí - ale nevadí mi to v hospodě, protože tam patří. A do hospody chodím na jídlo a birell v době, kdy se tam nekouří.
Nezakazoval bych kouření, ale následky bych nenazýval nemocí. Je to úmyslné poškozování zdraví - proto léčení by si měl v plné výši hradit sám autor. Stejně s chlastem nebo jakoukoliv jinou drogou. Záchytku si platí opilec ze svého. Protialkoholní léčení by měl taky platit celé.
Jsem pro štamprli domácí pálenky - někdy je třeba "otrávit chrobáka".
06. 04. 2013 | 12:24

Milan napsal(a):

Souhlasím..Hulení má vliv na osobnost člověka,ať si to už "huliči" uvědomují,nebo ne.Sám jsem roky hulil a v té době jsem byl pěkně samolibej kretén.Jenom já,moje potřeby,moje názory,nic jiného mně nezajímalo.Na každého má hulení asi jiný vliv (při dlouhodobém užívání),ale určite ne pozitivní.Prostě si myslím,že marihuana má stejně devastující účinky na život člověka jako pití alkoholu ve vetším množství (než malém).Stačí se podívat na JXD,kdysi ještě psal v celku normálně,dneska je už úplně mimo..
06. 04. 2013 | 12:25

Viola napsal(a):

strýc virus H3N1

agresivní vzhled rostliny, toje zajímavé. To jako, když má pilovitý okraj a silně špičaté listy? Kolik vlastně listů vyrůstá z jednoho stonku, všimla jsem si, že někde je 5, 7 i osm, nebo je to podle stáří?
06. 04. 2013 | 12:26

Viola napsal(a):

Ládíku!!!

" proto léčení by si měl v plné výši hradit sám závislý na čemkoli"

Problém je v tom, že ten závislý už pak nemá žádné prostředky a zbývá mu pak jen zemřít někde v kanálu, jak se to stalo nejednomu opilci.
06. 04. 2013 | 12:29

Ládik!!! napsal(a):

Jenže co pan president - hulič a konzument - jaký to je příklad? Většině se líbí....
06. 04. 2013 | 12:30

Ládik!!! napsal(a):

Viola -
než začal, měl ještě rozum. Tak věděl, do čeho jde. Ať si to řeší po svém, ale ne za moje peníze. Třeba má příbuzné, kteří ho v jeho počínání podpoří.
06. 04. 2013 | 12:31

Baba Jaga napsal(a):

To: strýc virus H3N1 a Viola
No, nevím asi o rostlinách tolik, co strýc virus, když se tu tím holedbá, nicméně mám pocit, že se mariuhana vyrábí spíše z konopí indického a to seté se používá pro technické účely (prý se z konopné látky původně i rifle pro honáky vyráběly).
Vypěstovali jsme si tak jednou rostlinu pro radost a její poznání na dvorku v květináči - agresivní určitě nebyla, naše kočka pod ní ráda spávala. A tím naše zkušenosti s konopím skončily.
Znám ale lidi, co si konopí pěstují na mastičky, které jim pomáhají od neduhů. Zatím totéž nepotřebuji - ale co když budu?
06. 04. 2013 | 12:40

český maloměšťák napsal(a):

Halucinogenní látky zřejmě stály kdysi dávno i u zrodu náboženství. Kdy se jakoby zčistajasna u druhu Homo sapiens začly objevovat projevy symbolického myšlení /viz první kresby a maby , ale i soušasné výzkumy v oblasti halucinogenních látek/.
Být proto katolickým knězem, tak se ke zdroji svého živobytí přeci jen obrátím s o něco vlídnějším kázáním.
On také svým způsobem distribuuje drogy.
Navíc je za to placen státem.
Což je velmi paradoxní a úsměvné.
Nicméně milovníkům myšlení století páry to nevadí. Ti budou dál nadávat Hendrixovi či McCartneymu do mániček. /ne tak už třeba Freudovi/

Když tedy perzekuce drog - tak důkladná.

A je ohavností, pokud se ukázalo, že marihuana může některým nemocným pomáhat a to více než modlitba - takto odsoudit její aplikaci.
Protože zákon, který ji uvolní pouze tak, že jen farmaceuticko-medicínský komplex smí ji nemocným lidem doda a zpriostředkovat...je nesmyslem.
Nelze zakázat přírodu - toto může udělat pouze magor nebo nějaký šizuňk.
Nevím , jak by se pan farář /administrátor/ tvářil, kdyby napříkjlad šířit křesťanské náboženství mohla jen katolická církev.
Vždyť toto by přeci bylo nejen proti logice, ale i proti halucinog...eh , tedy proti bohům !!!!

Záleží totiž na tom, jak se s danou drogou zachází , přičemž na místě je zejména osvěta, ne zakazování.

Velmi slabý blog ....pokrytecký až hrůza - výraz zastaralosti myšlení.
Droga zvaná náboženství napáchala historicky snad milionkrát více škod než marihuana.
Svým způsobem zapříčinila například i holokaust.

Katolíci ale dnes už naštěstí nemají tu moc - vzít lidem jejich myšlení, kdy například v Africe jsou stále kmeny, které aplikují halucinogeny tak, že se pak setkávají se světem svých zemřeůlých předků.
Vácha a spol. na to mají katechismus a víru, opřenou o pohádky, navíc neprožité , ale církevní byrokracií zprostředkované /proto také tolik násilí v minulých dobách - kdy docházelo k mrzačení nejen těl , ale i duší...lidí, kteří zpočátku bránili své " pohanství" (pohanem byl ve své době i Platon, či Pythagoras, Thalet....)/.

Když už někdo píše o drogách - tak ať píše objektivně.
Takto je to jen nenávistný nesmysl.

P.S. Drogy neberu. Z alkoholu piji pouze pivo a víno - cca v množství, které doporučují i lékaři.
06. 04. 2013 | 12:41

Dan napsal(a):

Jsem hodně na rozpacích. Alkohol a tabák je tolerován a škodí někdy více než marihuana. Správné ale je zbavovat sebe i společnost závislosti i na tom alkoholu a tabáku, ne vpouštět další drogy.
Pro zločince také naní omluvou že jinde se páchají také zločiny, a větší a někdy nepotrestané
06. 04. 2013 | 12:51

kouření je každého věc napsal(a):

devitiocasou kočkou bych trestal lidi co neplatí daně a okrádají stát, kuřák marihuany je jako kuřáci cigaret,navíc si nedovolí připálit si na zastávkách, restauracích a obtěžovat tím ostatní spoluobčany.
06. 04. 2013 | 12:56

7946 napsal(a):

Taky jsem znal jednoho huliče, který to hulil denně ve velkém množství a z mých známých je to jediný člověk u kterého se rozjela schizofrenie. Ten, který z mých bývalých spolužáků nejvíc kouřil klasické cigarety je jako jediný předčasně zesnulý; měl rakovinu vnitřností v 45 letech. Je pravda že z několika příkladů se nedá dělat statistika ale statistiky k dispozici jsou. "Jedna švédská studie z poloviny 80. let například dokazovala, že stačí jen 50 cigaret marihuany a riziko schizofrenie roste šestkrát!":
http://www.national-geographic.cz/detail/po-marihuane-hraje-mozek-falesne-muze-to-vest-az-ke-schizofrenii-5927/

Jiná otázka je, jestli ten zákaz marihuany a následné perzekuce jsou nejlepší cestou, jestli by třeba nebylo lepší místo do perzekucí investovat do prevence , nějakou osvětou...?
06. 04. 2013 | 13:10

Viola napsal(a):

maloměšťáku

náboženství není droga. Napřed jsem si myslela, při čtení vašeho příspěvku, že máte na mysli drogu, kterou pan farář šíří alkohol. Náboženství, stejně jako drogy lze zneužít, to víme všichni a proto má být náboženství i drogy ve správných rukou. V různých kytkách jsou různé drogy, některé jsou nebezpečné když se o nich neví. O marihuaně je známo, že vytváří návyk a mění myšlení. Kdo se chce léčit, měl by se poradit s odborníkem napřed a ten by mu to měl schválit, ta cena, to je otázka, když se to dá pěstovat levně.
06. 04. 2013 | 13:14

Radkin Honzák napsal(a):

Díky za bezvadný text!
"český maloměšťák" zřejmě nechápe rozdíl mezi léčebným použitím a zneužíváním. Ten je totiž dost podstatný (viz opium a přípravky z něj).

Před časem jsem měl možnost číst vynikající publikaci a napsat na ni také recenzi (Vesmír, duben, 1910). Zde jen citace a závěr mého textu.

Harvey B. Milkman, Stanley G. Sunderwirth: Craving for ecstasy and natural highs. A positive approach to mood alteration. SAGE Publication Inc., Los Angeles, New Delhi, London, Singapore, Washington, DC, 2009, ISBN 978-1-4129-5673-4 (pbk.), 464 stran., paperback, cena 32,35 USD.

Je vidět, že publikace byla vytvořena s láskou a péčí. Zbývá otázka, jak se jí povede v životě. Ocitá se totiž v prostředí, které jí není příznivě nakloněno, ve společenství, které zatím stále preferuje rozkoš za každou cenu. Nemine týden, abychom se z tisku nedozvěděli, jaká světová díla vznikla pod vlivem konopí či LSD a jak by lidstvo bylo ochuzeno, kdyby to byl Mistr tenkrát nepožil. Čekám, kdy nadšení mladí etnomykologové zjistí, že Beethoven pěstoval ve sklepě lysohlávky, Mozart že snídal muchomůrky a Goethe při psaní Fausta popíjel odvar z námele protažený dvěma kyselinami.
Na margo publikace autoři napsali: „Předložili jsme dva způsoby, jak dosahovat pocitu slasti a zveme čtenáře, aby oba posoudili. Ale debata by měla pokračovat dál: je etické a medicínsky správné použití chemických přípravků na to, aby se zvýšila pohoda a zlepšil výkon normálních zdravých lidí? Má dosahování štěstí a pocitu uspokojení dále uvolnit nabídku a přístup k psychotropním látkám? Jaké jsou přínosy stále vzrůstající spotřeby marihuany a kde je odpovědnost za tento stav?“ Je naprosto zřejmé jak se vysloví hedonistická společnost, otázkou je, jak se k tomu postaví sami adiktologové, kteří si s chutí občas jointa dají.
06. 04. 2013 | 13:16

Kaktus napsal(a):

Zkusím ve zkratce:

1. lidé se mění, každý má nějaký osud
2. s trávou se ale lidé charakterově mění K LEPŠÍMU (jednoznačně)
3. jediným problémem v této oblasti je ztráta motivace, ale to souvisí
4. zhoršuje se krátkodobá paměť a to výrazně; proces je dokonale a rychle vratný
5. marihuanou se nedá otrávit
6. škodlivé na ní je jen inhalování spalin celulózy
7. schizofrenie - ano, u predisponovaných jedinců, u kterých by vypukla pravděpodobně z jiného podnětu
8. tráva NENÍ žádným útěkem, deprese zhoršuje; tráva rozšiřuje mysl (nové kontexty)
9. tráva léčí, zakazovat léčbu konopím je trestuhodné
10. pokud někdo vykazuje znaky silného feťáka, pak vedle trávy zaručeně užívá i jiné věci,
prakticky každý uživatel pervitinu či heroinu užívá trávu
11. průměrný uživatel trávy ji přestane sám od sebe užívat po 7 letech
12. KDU-ČSL v postavách Severy, Březiny, agresivního psychopata heroinisty Jiřího Vacka a dalších
se v 90. letech dopustila mnoha zločinů na uživatelích konopí
13. stavy po konopí odpovídají stavům, které se dají dosahovat východními duchovními praktikami jako jóga,
proto se z kuřáků rekrutují buddhisti, hinduisti, taoisti a podobně a proto je také trnem v oku katolické církvi,
která má svou drogu alkohol (ztráta kompetence, odevzdání autoritě, pocit provinění)

-- Kaktus, dlouholetý uživatel a propagátor, dnes již s potěšením sledující správnou změnu kursu
06. 04. 2013 | 13:19

Viola napsal(a):

Ládíku!!!

I alkohol mění myšlení a jestli je někdo agresivní s alkoholem se stává ještě agresivnější, jestli je někdo vtipný a milý, tak s alkoholem je ještě vtipnější a milejší. Takže ti agresivní mají smůlu, protože i rodina od nich utíká a nezbývá jim nic jiného, než ta smrt v kanále jako krysy.
06. 04. 2013 | 13:22

Jemnický napsal(a):

Český maloměšták
Kristus i Siddhártha Gautama, to byli jistě prvotřídní huliči.
Vy někdy napíšete takovou pitomost, že se nestačím divit. Dnes se vám to ve vašem myšlenkovém eintopfu podařilo velikolepě.
06. 04. 2013 | 13:28

Kaktus napsal(a):

A pana doktora Honzáka bych se rád zeptal, zda si třeba alespoň občas nezpůsobuje pohodu a nezvyšuje svůj pracovní výkon stimulanciem kofein.
;-)

--Kaktus
06. 04. 2013 | 13:29

Miguel Serveto napsal(a):

čím silnější jedinec, tím silnější závislosti se dokáže vyhnout. Čím silnější společnost, tím méně ji závislosti jednotlivců ohrožují. Utopická ideální společnost unese legalizaci všech druhů návykových látek a jevů, protože budou marginální a převáží jejich terapeutické využití o kterém zatím víme jen to, že v nich je určitý potenciál...

Naše česká společnost unese maximálně legalizaci konopí s ostrou hranicí mezi byznysem a vlastní spotřebou, alkoholu a tabáku. Válku s drogami je třeba vést toliko v hlavě - vyřešit si to zkrátka musí každý sám. Zato prevence funguje.

Rizika užívání konopí existují, jsou srovnatelná s alkoholem, i když rozdílná, nelze před nimi zavírat oči.

Nechci, aby moje děti hulily, a už vůbec nechci, pokud by snad někdy, aby je za to někdo honil a zavíral do vězení.

Maloměšťák správně postřehl, že náboženství je návykový jev, podobně jako gambling či adrenalinový sport ;-)

Pěkný blog, díky za názor ...
06. 04. 2013 | 13:32

Karlos napsal(a):

zajímavé....nicméně bez statistiky a čísel je to jen plácnutí do vody. podobných příkladů lidských selhání kolem sebe člověk najde desítky a marihuana, alkohol, apod, v tom nehrají žádnou roli. Příčinou toho jestli někdo neudělá bakaláře nebo nedostane svým předchozím plánům nebude marihuana .... spíš je to snaha vysvětlit si něčí selhání a ve spojení s něčím abnormálním se takové vysvětlení nabízí.....což ovšem nemá velkou objektivní váhu. Takových lidí z příkladů v článku jsou stovky a podle statistiky konzumace marihuany jich rozhodně velká většina s marihuanou nemají nic společného.
Nicméně naprostý souhlas, drogy ne.
06. 04. 2013 | 13:33

bitner napsal(a):

Nic a nikdo nevyresi vase problemy. Ani trava, tim mene chlast a uz vubec ne nejaky hospodin na nebesich.
Clanek je klasickym ucelovym zamenenim projevu za problem.
06. 04. 2013 | 13:33

Jemnický napsal(a):

Kaktus

Kaktus píše "13. stavy po konopí odpovídají stavům, které se dají dosahovat východními duchovními praktikami jako jóga,
proto se z kuřáků rekrutují buddhisti, hinduisti, taoisti a podobně a proto je také trnem v oku katolické církvi,
která má svou drogu alkohol (ztráta kompetence, odevzdání autoritě, pocit provinění)"...

Další trotl, který píše, protože má klávesnici.
Vážený Kaktusi, žádnou drogou nedosáhnete stavu čistého vědomí.
06. 04. 2013 | 13:34

Jacox napsal(a):

Jiste marihuana meni pohled na Svet a cloveka zevnitr-jestli dobrym nebo spatnym smerem to uz je pro kazdeho osobni otazka.Muze ho zmenit tak ze se rozhodnete vy*rat na karieru v tomhle silenem systemu a odjedete do Indie,Asie-cestujete po Svete (mnoho mych pratel to udelalo) ale nemusite..muzete naplno fungovat v praci,makat jak sileni a po vecerech hulit brka :)
Marihuana muze byt startovaci drogou..ale nemusi:) tisice lidi berou a tisice lidi neberou je to pro kazdeho otazka rozumu a sebeucty.To ze startovaci drogou je vzdy alkohol o tom se tolik nemluvi
Vy jako knez mate jeden presne dany pohled na Svet..drogy obecne otviraji mnoho dveri ale mnoho jich i zaviraji.Vyjadrovat se k necemu co jsem nezazil bych se ja neodvazil
06. 04. 2013 | 13:35

Baba Jaga napsal(a):

To: autor
"Taky jsem kravaťák z univerzity a v noci se občas budím úzkostí. Kdybych hulil, byl bych v pohodě."
Proč a z čeho asi právě u Vás noční úzkosti - nečekala bych. A tvrzení o tom, že byste při hulení byl v pohodě - možná ano, možná ne.
Nu, já ani marihuanu správně napsat nedovedu - i když "mariuhana", co jsem tu stvořila, je také pěkné slovíčko.
06. 04. 2013 | 13:37

Jemnický napsal(a):

Miguel Serveto

"Maloměšťák správně postřehl, že náboženství je návykový jev, podobně jako gambling či adrenalinový sport ;-)"

I třetí osel zahýkal. Zřejmě je tady celé stádo na pastvě.
06. 04. 2013 | 13:38

anonymní uživatel alkoholu a thc napsal(a):

Myslet si, že marihuana není škodlivá či návyková, může je opravdu zaslepený člověk, nebo idiot. Její nezřízená konzumace vede k výraznému ovlivnění života jedince i jaho zdraví. Je to jako s každou drogou, alkohol nevyjímaje. Paralela s alkoholem je však velmi případná.
Není pochyb, že alkohol je daleko toxičtější látka než THC. Pokud by existovalo nějaké vhodné měřítko schopné srovnat konzumaci obou látek, jedinec holdující ve stejné extrémní míře alkoholovému opojení dopadne hůře, minimálně z fyzického hlediska. To však neznamená, že by tato skutečnost jakkoliv zmenšovala rizika masivní konzumace THC, jak mj. argumentují některé, v poměrně tendenčním textu zmíněné osoby.
Pohybuji se v prostředí, kde jsou alkohol i marihuana vydatně konzumovány. Vidím bohužel i špatné konce osob, hodlujících převážně jedné či druhé droze v nedměrném množství. Mohu tedy určitým způsobem srovnávat. Problém marihuany tkví právě v bagatelizování rizik a pozvolnějším nástupu obtíží.
Jinými slovy, když se jedinci přestane dařit v osobním a profesním životě z důvodu užívání alkoholu, je příčina mnohem jednoznačněji pozorovatelná než u marihuany. U opilce se totiž jasněji pozná, že je, jak se říká "v hovnech". Téhne to z něj, válí se v kocovinách, sedí v hospodě apod. Je pak snadné nalézt pojící linku a časové překrývání se intoxikace a vzniku problémů. Rychleji se projeví i fyzické obtíže doprovázející alkoholismus.
U "huliče" je to jiné. Tělo si dokáže rychle zvyknout na velké dávky THC. Člověk se naučí množství bězných činností, včetně některých profesí, vykonávat pod vlivem. Projevy tohoto intoxikace, především u dlouhodobých uživatelů, lze zamaskovat mnohem lépe než u alkoholu. V případě neúspěchů je proto následně mnohem jednodušší vyhledávat falešné důvody a přesvědčovat okolí, že to s konzumací drogy není tak horké. Takové dávky THC však mají jednoznačně ničivý dopad na psychiku. Vedou k rozvoji lenosti, ztrátě ambicí a ovlivnění myšlenkových pochodů, v jistých případech končících rozvojem psychických poruch. toto se pochopitelně projevuje i u alkoholu, byť poněkud odlišným způsobem.
Rekreační užívání přesto marihuany podporuji, k alkoholu mám vřelý vztah. Daří se mi dobře, vystudoval jsem poměrně náročnou vysokou školu, živím se vědou. Obě látky mají své rizika, o kterých je třeba jasně a jednoznačně mluvit. Bez předsudků z obou pólů. Nesmíme tyto látky nikterak démonizovat, ale na druhou stranu jejich problematičnost v žádném případě ani zlehčovat. Myslím, že legalizace marihuany, doplněná o jasnou osvětu by situaci mohla napomoci. Ono totiž není nic horšího, než když dětem vtloukají do hlavy nepravdy za účelem odstrašení od exprerimentů, které většinou jedincům vyvrátí některé hlavní oficiálně prezentované lži. To pak vede k podcení veškerých rizik.
06. 04. 2013 | 13:38

Fialenka napsal(a):

Od někoho, kdo napsal blog "Naše vlajka je černá" bych si nenechala radit.
06. 04. 2013 | 13:43

Vandal napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

Jenže co pan president - hulič a konzument - jaký to je příklad? Většině se líbí....

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

pan prezident Zeman pije a kouří, je mu 68 let.

Dement ládin!!!!! možná nekouří a nepije, ale prezident z něj nikdy nebude, a je tu pořád možnost, že se 68 let nedožije, a zakalí v padesáti coby těžký alkoholik a kuřák.
06. 04. 2013 | 13:47

Tomas Dvorak napsal(a):

Ten autor je těžkej blb, ale těžkej...hlavně se zapomeň pomodlit, blázne..
06. 04. 2013 | 13:48

Miguel Serveto napsal(a):

Dr. Honzák:

Blaženost (pocit trvalého štěstí) je atribut holého bytí. Bytí sama o sobě - rozdaná láska, uvařený guláš, umytá miska, cokoli, co dá životu smysl. Tam je ji třeba hledat a tam se dá taky nalézt. Všude jinde se dá najít nanejvýš dočasná náhražka, která vždy vychyluje z rovnováhy tím více, čím méně je tento pocit zasoužený ...
06. 04. 2013 | 13:48

Radkin Honzák napsal(a):

U jakékoliv drogy je věta: Já to mám pod kontrolou, jasnou diagnostickou známkou, že pod kontrolou už nemá nic.
06. 04. 2013 | 13:49

Ládik!!! napsal(a):

Vandale,
potřebuješ pofoukat bolínko?
06. 04. 2013 | 13:49

Viola napsal(a):

bitner

"vubec ne nejaky hospodin na nebesich." Kdysi mi přišla modlitba růžence jako něco úplně pitomého, stupidního, nepochopila jsem to, ale pak když jsem připustila tu to modlitbu k sobě přijít v kostele, zůstalo ve mě semínko a to zřejmě klíčilo. Dnes mi modlitba růžence připadá více léčivá, než cokoli jiného. Ovšem doporučovat to někomu, kdo nezkusil, je těžké. Ale tady náš pan kněz by v této osvětě růžence mohl být dost úspěšný, on s modlitbou růžence musí mít bohaté zkušenosti.
06. 04. 2013 | 13:49

kofeiniste napsal(a):

jako u všech stimulancií je podstatné, kdy, jak a kdo je používá.
mám obavy, že se to týká i zeleného čaje.

člověk, který na sobě pozoroval nějaké nepravidelnost vnímání za střízlivého stavu, neměl by si hrát s alkoholem, natož s thc.

ale pokud konopí používají zdraví mladí lidé se završeným vývojem jako společenskou drogu aby si mohli popovídat a zasmát se, je to lepší, než kdyby do sebe lili padělaný kalouskův líh.

což bude asi důvodem, proč nám pan vácha nereportuje, že mu nějací kamarádi zemřeli v metanolové epidemii.

alan arkin v jedné komedii říká svému vnukovi: byl by si ve sém věku vůl, kdybys to bral. já ve svým všku bych byl vůl, kdybych to nedělal.
pokud už se nedokážeme (a politicky nechceme) zbavit ageismu v pracovně právní oblasti, měli bychom přírodě přizpůsobit legislativu i pro jiné oblasti života.

pan vácha by ovšem přišel o kšeft a musel by se přeškolit na šamana.
06. 04. 2013 | 13:51

Miguel Serveto napsal(a):

Jemnický:
děkuji, že se mne tak usilovně snažíte pochopit, kolego ;-)
06. 04. 2013 | 13:51

Viola napsal(a):

Tomas Dvorak

kdo nezkusil, neuvěří, tak jako nevěřící Tomáš, který musel strčit prsty do rány Kristovy, aby uvěřil.
06. 04. 2013 | 13:52

Kaktus napsal(a):

to Jemnický:

pokud jsi olista, to níže není pro tebe, s olisty nediskutuju.

O stavu čistého vědomí většinou mluví jen nezasvěcenci (ostatně poznají se i podle nepokory).
Já si tím tvrzením "žádnou drogou nedosáhnete stavu čistého vědomí" nejsem jist.
Naopak - vím, že drogami lze dosáhnout rozpuštění ega (egolytická funkce; osobní zkušenost) i "zpochybnění" vědomí.
Ale to je na jinou diskuse jinde (a asi s jinými).
06. 04. 2013 | 13:52

Jura napsal(a):

Jediné, co by se na konopí, mělo zakázat, je jeho šlechtění (případně genetické manipulace :-) ). Nevznikly by tak různé "skanky", "venky", "bílé vdovy"... ale ani technické konopí... prostě by tam toho kanabiolu dál, bylo tak akorát. Úplná absurdita, je i t.zv. "povolení" k léčebným účelům. Ve skutečnosti to znamená, že si zase, nenažrané farmaceutické koncerny, našly cestičku, jak monopolizovat svůj zisk, i z věcí, které máme "od pánaboha". Pšouky, měšťáckých zapšklíků, nemá snad cenu ani komentovat a jediný rozumný příspěvek, se tady dá přečíst od člověka, který si říká "Český maloměšták" a kaktus. Sám jsem kdysi konopí pěstoval ...a snad trochu i užíval, ale kdo konopí opravdu miloval, byly včely, mojí babičky. Ty nejlíp vědí, na rozdíl od teologů ;-) , co je dobré a dá jim hodně pylu.
06. 04. 2013 | 13:54

Viola napsal(a):

Fialenko

jak se říká : "nevylít s vaničkou i dítě". Nemůžeme zatratit všechny názory člověka, když přece jen má některé své názory velice správné (podle nás většiny).
06. 04. 2013 | 13:56

Jemnický napsal(a):

Vandal

Na rozdíl od Ládíka je Milda presidentem a podstatně ovlivnňuje dění v této zemi.
Nemám důvěru v politiky, kteří neudrží na uzdě své slabosti pro chlast, cigára, prachy a nezletilé.
Bohužel, Havel už dokouřil a Milda je na nejlepší cestě. Možná jen tlumí bolest z toho zaníceného palce.
06. 04. 2013 | 13:57

honolulu napsal(a):

Jakakoliv droga je absolutni HNUS ! Drogy zerou, cuchaji, ci kouri nejhloupejsi natvrdlici na Americe, kteri spolupracuji na snaze, aby bylo mene nepotrebnych a nezadoucich lidi v prelidnenem svete.. Proto jsou drogy stale na trhu.
99 % vsech kriminalnich lumparen v USA ma zaklady v drogach...
99% veznu v americkych kriminalech je tam kvuli drogam.
Odpadem lidske spolecnosti se stane kazdy, kdo se drogam priblizi. Umrtnost mezi timto odpadem spolecnosti je obrovska... Neschopnost udrzet jake-koliv zamestnani take.
Rodinnych tragedii a zniceni rodin je nespocet.

Marihuana rozklada mozek, srdce a plice !
Drogy zapricinuji BIDU a zivot na ulici bez domova.
Tento hnuj ze zahrady SATANA je zdrojem absolutniho zla a niceni duse a tela. Drogy zabily milliony lidi a budou zabijet dale.

Kava je navykova droga take, ale je zdrava v prijatelnem mnozstvi. Vino take, ale jen v prijatelnem mnozstvi. Cigarety ? = hnuj, ktery zabiji i nekuraky v jejich okoli.
06. 04. 2013 | 14:07

Tomas Hasenohrl napsal(a):

A ktera firma prodavajici alkohol tohle zaplatila?
06. 04. 2013 | 14:08

Jemnický napsal(a):

Kaktus

Viděl jsem rozpuštěná ega válet se ve vlastních výkalech a zvratcích. Také cesta. Většinou do nikam.
06. 04. 2013 | 14:09

Kaktus napsal(a):

honolulu, někdy lidem jako ty závidím... Mít tak ve všem bezpracně jasno a vidět tu jasnou černou a jasnou bílou...

Ale většinou je mi vás jenom líto.

Jura> za pochvalu dekuji. :-)
06. 04. 2013 | 14:10

Kaktus napsal(a):

Jemnický> "zajímavý" názor.
06. 04. 2013 | 14:11

Puček napsal(a):

Falešné kecy člověka, který by se měl více starat sám o sebe. A lépe si vybírat kamarády, aby to nebyl samý zkrachovalý narkoman.
06. 04. 2013 | 14:15

Jemnický napsal(a):

Honolulu

Masaryk se byl vědom, že alkoholismus je jedním z faktorů, který je třeba pro zdárné budování republiky potlačit. Zdůrazňoval mravnost.
Tato banda vymaštěnců, která si plete vlastní marihuanovou pomatenost s mysteriem lásky, ta si na vás akorát otevře svou hloupou hubu. Ale takový je svět. Úpadek císařské Číny 19. stol -hašiš, úpadek Ruska - chlast, úpadek USA - drogy. Evropa ke svému úpadku směřuje. Vždy je potřeba zničit mladou generaci, což se děje na mnoha úrovních.
S pozdravem,

Jemnický
06. 04. 2013 | 14:20

Baba napsal(a):

Školou doporučovaný názor je, že chcete-li zkoušet, tedy až po čtyřiadvaceti. Je to čitelné, ale není to bůh argentinských nocí. Asi tak někde na půl cesty.
06. 04. 2013 | 14:27

honolulu napsal(a):

Drogy nejenze kradou z vaseho tela vitaminy, mineraly a dokonce i nutries, ale oslabuji i immunni system vaseho tela a vystavuji vas nemocem.
Proto, zadne sracky do tela !

Zde je nejjednodussi priklad !
Marihuana nici v tele mimo jine i vitamin "A" (Beta Carotin)
K cemu vitamin "A" potrbujete ?

Je to silny antioxidant. Chrani vase srdce. Brani telo pred rakovinou a jinymi nemocemi.

Nici infekce hlavne v dychacich cestach.

Zpomaluje starnuti. Zlepsuje zrak ! (Musel jsem se vzdat Cessny, moji hracky, pro nedostatek tohoto vitaminu.)

Pokozku zlepsuje. Zesiluje vlasy, kosti a immuni system
atd. atd.
Kurte marihuanu a ZNICITE TELO ! Zestarnete, zeskarednete, prislepnete a budete mit Acne.
Ta nejhorsi vec na svete vsak je, ze zblbnete, jako skareda malomestak...
06. 04. 2013 | 14:34

Analytik napsal(a):

Klausova lednová amnestie legalizovala korupci a finanční tunely.
Jenom ta marihuana je stále ilegální. Proč asi? Že by státním úředníkům tolik leželo na srdci duševní zdraví občanů?
Na fyzickém zdraví jim určitě nezáleží - tabák a alkohol jsou legální drogy, které daněmi plní státní kasu.
Tak proč právě ta marihuana?
Že by strach o narušení státního monopolu na legální drogy?
06. 04. 2013 | 14:44

honolulu napsal(a):

Kava, moje navykova latka ve vetsim mnozstvi, take krade vitaminy z tela... Zabranuje vsak cukrovce a je dobra pro mozek. Ma vitamin "C", ale take zarucuje nespavost. (Tim trpi hodne kazdy Amik.) Bez kavy by se zastavila Amerika.
Casto je na dalnicich Ameriky zdarma. Plati to stat.

Musi byt lehce prazena, jinak je z ni rakovina slinivky brisni.
Whichdoctor honolulu, moc premysli o prirode .
(Ano, JA SAMOZREJME !) - Proto jsem hezky a stale mlady. Prudce pritazlivy a nebezpecne sarmantni, dokud nepotkam malomestaka.
(Ten je pravdepodobne marinated nejakou zakazanou illegalni srackou.)
Ahoj jdu na kafe...
06. 04. 2013 | 14:49

Analytik napsal(a):

honolulu 14:34
Je vidět, že jste znalec. Poučte nás, jak je to s řadou vitamínů E000 až E999, kterými výrobci dotují skoro všechny potraviny.
Jsou to zdravé drogy? Nebo je konopí o fous méně škodlivé?
06. 04. 2013 | 14:50

resl napsal(a):

Trochu vám vadí i ten alkohol i když jste z Moravy ... Máte fůru příkladů, jak se lidem zlomili plány, "taky tak trochu kvůli marjáně." Žádnou statistiku si nevedete, nemáte. Ti, co si statistiku vedou, tvrdí, že na tisíce lidí nemá "marjána" vliv, co se týká práce a v osobním životě jim velmi pomáhá. Tisíce ji hulí po večerech a ráno je to ani nenapadne. U alkoholiků je to jiné,tam se ráno musí začít, jinak nestojí takový člověk za nic. U kuřáka jakbysmet. Denně krabička cigaret = zničené plíce + okrádání rodiny. Neexistuje jediná výhoda cigaret a alkoholu, proti trávě.
06. 04. 2013 | 14:53

Vandal napsal(a):

Jemnický napsal(a):

Vandal

Na rozdíl od Ládíka je Milda presidentem a podstatně ovlivnňuje dění v této zemi.
Nemám důvěru v politiky, kteří neudrží na uzdě své slabosti pro chlast, cigára, prachy a nezletilé.
Bohužel, Havel už dokouřil a Milda je na nejlepší cestě. Možná jen tlumí bolest z toho zaníceného palce.
xxxxxxxxxxxxxxxx

Jemnický

musel jsem reagovat na primitivní štěk ubožáka. Teď jste se k němu přidal i vy: chlast, cigára, prachy a nezletilé!

K tomu není třeba dalšího komentáře, jste primitivní ubožák, nenávistný a neschopný břídil.

Máte celých dlouhých pět let na to, abyste se užíral nenávistí, přeji vám, ať si to užijete, a Zemanovi pevné zdraví a mnoho úspěchů.
06. 04. 2013 | 15:04

český maloměšťák napsal(a):

Jemnický
Z vás zase dnes ta zlost stříká snad i těmi otvory, co má každý slušný člověk jinak zakryté spodním prádlem, brachu z suché čtvrti.
Pozor na to - praskne cévka a stanete se tak snadnou kořistí farmaceuticko-medicínského komplexu.
Raději sejte trávu - uklidňuje to...a není nad to kosit - když už, tak jen to svoje. :))

Je úžasné, jak někdy člověk zjistí, že se trefil. Z reakcí.
Znovu podotýkám, že drogy neberu. A Jemnickému vzkazuji, že si nejsem jist, zda Kristus nebral drogy...prostě to nevím, stejně jako vy nevíte, zda vůbec Kristus žil v té podobě , jak vám ho dospělí kdysi naservírovali u postýlky.
Ale soudě dle některých pasáží evangelií - tak evangelici, nebo ti, co jim ty jejich historky smolili...v tomhle rozhodně žádní svatoušci nebyli.
Takový Jan musel být podle mě těžký závislák.... anebo blázen.

Radkin Honzák
Zneužít se dá cokoliv. Například i lékařské vzdělání /Mengele/.
Anebo dokonce i ideologie milostivé lásky /Kristus vs inkvizice/.
Nebo kupodivu i vzdělávací, informativní procesy /brainwashing/.
Existuje i spousta potravin, kterými, když je budete konzumovat nezřízeně, besprávným způsobem, budete jíst mnoho...tak si poškodíte zdraví.
A to nemluvím o tkzv. lécích /které jsou již při mírném předávkování jedy/.
Záleží na přístupu, jak se na to díváte ...včetně toho, jak to vysvětlíte dětem. Přičemž nejlepším bývá osobní příklad....ale někdy zabere i experiment (odnaučili kouřit dítě už i tak, že před rodiči musilo vybafat půl krabičky cigaret - koupeno z několika prvních rukou).

honolulu
Brachu, tobě jsem již několikrát radil, že máš ty drogy pouze prodávat a ne je při redistribuci krást a potom užívat.
To, že ti z nich měkne mozek...to mi nevadí...ale mám strach, aby , až po tobě půjde drogová mafie - kvůli tomu, že je okrádáš na ziscích ...aby to s tebou neodnesli i nevinní - třeba ten dobrák, co ti nosí zbytky od večeře...anebo ta stará babka dole, která ti pere pleny.
Buď aspoň v tomto člověkem , brachu z drogové čtvrti.
Takový samopal když spustí..ten si moc nevybírá - mezi znalci a amatéry.
06. 04. 2013 | 15:05

Ládik!!! napsal(a):

Vandale,
tobě nevadí kouřící a potácející se president, coby reprezentant tvého státu? Miluješ svého tatíčka zemaníčka? Mi nevadí jako osoba (je mi úplně lhostejný), ale jeho prezentování v médiích a na veřejnosti. Ať si kuřáci, ožralové a jiní narkomani dělají to potěšení doma. A doma není na pražském hradě, to je veřejný dům. To si Zeman nekoupil. Ani Lihový dům si nekoupil.
06. 04. 2013 | 15:19

Petrr napsal(a):

podľa mňa by sa marihuana nemala nikdy zlegalizovať, pretože potom by pomali začal koniec sveta a s mládažeou by to išlo len a leno dolu vodou, síce nejaká zmena by sa hned nedala spozorovať ale o pár rokov by bolo už neskoro http://www.dobrehry.sk/
06. 04. 2013 | 15:19

Kaktus napsal(a):

Nemá cenu se hádat.

Když po nás KDU-ČSL botama státního aparátu dupalo (a Severa (dnes TOP09), Vacek s dalšími, tehdy byla ostrá bitva na pořadu dne.

Dnes, kdy svět zmoudřel a vyhráli jsme my (i když já s tím koníčkem mezitím spontánně sekl), můžeme diskutovat věcně. Své v kapse již téměř máme a ... nejsme jako oni. Kanabinoidy zkvalitňují žebříček hodnot a dělají z lidí lidi lepší.

Přeji všem nemocným Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobami, volný levný přístup ke kvalitnímu delta-9-tetrahydrokanabinolu.

--Kaktus
06. 04. 2013 | 15:26

Viola napsal(a):

Ládíku!!!

" A doma není na pražském hradě, to je veřejný dům. " Snad ne. A Zeman se nepotácí, kde jste to viděl?
06. 04. 2013 | 15:27

Kaktus napsal(a):

Ládik!!!> Pletete se. Veřejný dům (resp. jednoslovné synonymum) byl z Pražského hradu za doby ultrazloděje Klause a jeho hradní partičky ( www.hradniparticka.cz ).
06. 04. 2013 | 15:28

Viola napsal(a):

kaktusi

zkusila jsem krém s konopím, jestli má nějaké účinky proti bolesti a zjistila jsem, že na krátkou dobu snad, ale za další dobu se bolesti ozvou znovu a je třeba znovu namazat a tím se zvyšuje závislost a bolest pak neustoupí, ani kdyby byl člověk naložený v tom krému.
06. 04. 2013 | 15:29

Kaktus napsal(a):

ERRATUM: (a Severa (dnes TOP09), Vacek s dalšími díky kampani proti drogám KRADLI)

... Severa zadal předraženou zakázku na reklamní kampaň s takovou polámanou figurkou Drogy ne! firmě svého, tuším, švagra.
06. 04. 2013 | 15:31

wuodan napsal(a):

Všeho moc škodí a tak i vyloženě prospěšná věc, může při nadužívání přivést člověku mnohé problémy. Takováto démonizace marihuany je směšná.
Autor je katolický kněz, takže od něj nelze objektivitu a nadhled očekávat.
06. 04. 2013 | 15:34

wuodan napsal(a):

Viola:
Tolerance roste u běžných léků podstatně rychleji a více než u marihuany, navíc neznám lék, který by člověku ulevil od bolesti jednorázově a definitivně.
06. 04. 2013 | 15:38

SuP napsal(a):

Vandal -
Když se tak zastáváte toho pana prezidenta.
http://r.idnes.cz/r.asp?r=sph_video_box2&url=http%253A%252F%252Fvideo.idnes.cz%252F%253Fc%253DA130405_150239_zahranicni_pul%2526idVideo%253DV130405_131316_tv-zpravy_krr

To nás skutečně reprezentuje velikán.
06. 04. 2013 | 15:40

Viola napsal(a):

wuodan

no vidíte a já znám, ale nedá se vyrobit :-) a to, že je autor katolický kněz, tak má právě hodně zkušeností ze setkávání se s různými lidmi, mladými i starými.
Zná hodně životních příběhů.
06. 04. 2013 | 15:41

Kaktus napsal(a):

Viola:
- nemyslím, že se dnes oficiálně prodávají kvalitní krémy, přece jen jsou ty zákony teprve v plenkách, většinou to je šidítko.
- proti bolesti konopí moc není, to je omyl
- pomáhá zejména parkinsonikům, alzhaimerikům a lidem s roztroušenou sklerozou, kdy AFAIK THC funguje jako dodatečný neurotransmiter, neboli to stejné, co huliči dočasně rozšíří myšlení vytvořením nových neuronových spojů, nemocnému dočasně opraví chyby v přenosu nervových signálů, projevující se jako Parkinsonova nemoc, Alzheimerova nemoc, roztroušená skleroza a jistě mnoha dalších.
- funguje to, stačí zagooglit. Nemocní raději dobrovolně riskují kriminál, než aby se toho vzdali.
- akorát že je farmafirmy v součinnosti se státem řádně oholí
06. 04. 2013 | 15:41

wuodan napsal(a):

Viola: Pak ale nechápu smysl tvého předchozího příspěvku, resp. chápu: byl to nesmysl :-)
S lidmi se ve své práci setkává spousta lidí, nejen katolický kněží. Navíc jak to souvisí s jeho neobjektivitou?
06. 04. 2013 | 15:46

Viola napsal(a):

wuodan

to jako, že jsem zkusila krém s konopím? No je docela vyčerpávající používání alternativní metody, tak proto jsem to zkusila, abych si odpočinula.
06. 04. 2013 | 15:53

Viola napsal(a):

wuodane

katolický kněz se setkává se spoustou různých lidí, ne se specifickou skupinou. Lékař se setkává s těmi, kteří se chtějí léčit, kněz se stkává i s těmi, kteří léčbu odmítají. Je objektivní, protože je jeho pohled široký.
06. 04. 2013 | 15:56

pan Sedlak napsal(a):

kaktus> proc jste s tim sekl?
06. 04. 2013 | 15:58

antoni.n napsal(a):

Maloměšťáku, Silvie, Dagmar, Argune, poslal jsem vám odpědi pod Čtenářův blog níže,

Zdravím, an
06. 04. 2013 | 16:01

Tleskač napsal(a):

Krásný článek, nekouřit trávu má své opodstatnění. Jen by mne zajímalo, jak by na takový článek reagovali chlapci z Reflexu. Nechcete jim poslat kopii tohoto článku?
06. 04. 2013 | 16:04

ELC napsal(a):

Jednou mě Orko načapal v "Pražském metru" s lahví levné vodky a hodně mě setřel. Od té doby piji již jen kvalitní Standart, nebo Jägera. :-D Ale co se týče trávy souhlasím. každý Vám řekne, že je v pohodě a relax a to je právě ten problém - viz. Okresní přebor. Vy nejste v pohodě. Jste zpomalený, nekontrolujete žádný sval, ale Vaše tělo vám posílá iluzi že relax a pohoda, což je nebezpečnější. Také mám kamaráda J. má velmi rozumné názory na dnešní dobu a je redaktorem jednoho deníku. Je silným zastáncem trávy. Svůj život považuje za vynikající a neměnil by. díky trávě. Dokonce potkal svoji ženu, která byla celá natěšená na vztah se zhulencem J. Trochu to taky pojala jako experiment pro své psychologické výzkumy. No manželství se rozpadlo, mladá žena rychle přišla o iluze a kamarádovi doporučila nikdy nehulit. Proč? on třeba byl až tak v pohodě, že nepovažoval důležité za sebou splachovat záchod. Vůbec celý byt smrděl ne po marihuaně, ale spíš jako močůvka. Nakonec ji vynadal že je moc povrchní a že se nedokáže přes takové "prkotiny" přenést... Ano tráva vám neublíží, ale ten pocit té pohody z Vás udělá trosku.
06. 04. 2013 | 16:04

resl napsal(a):

Po alkoholu bývají někteří velmi agresivní, po požití thc, nikdy. Naopak, vstřícnost, porozumnění, lepší tvorba vět, u některých básnické nadání, muzika, dobrý spánek. Snad jen ta chuť k jídlu by být nemusela, ale to záleží na každém jedinci.
Po dvacítce vykouřených cigaret denně, jsou po letech zničené plíce /ne všichni/, po hulení thc jedné cigarety večer, není na plicích žádná změna, ani po letech a ani kdyby byli dvě-tři. Ne proto, že by byla zdravější, ale proto, že ji není možné vykouřit tolik, má li učinek 3-4 hod. dle obsahu thc. Navíc 70 Kč a více za krabičku cigaret denně, zrovna nepomáhá v nemajetné rodině. Marjána se též může zamíchat do pečiva, takže plíce jsou chráněny, jen účinek nastává o něco později.
Marihuana není návyková a nikdy nebyly zjištěny žádné zdravotní změny zaviněné konopím. Tak je to prosím prokázáno ve všech dostupných, lékařských knihách a mohu to jen potvrdit.
06. 04. 2013 | 16:06

Vanda napsal(a):

SuP
nedaří se mi to otevřít, nakonec jsem našel video od mladé Zemanové, kde paroduje svého otce, jak říká, že "manželce je 44 let, pracuje, na rozdíl ode mne, který si celý den válí prdel",

to je ono?
06. 04. 2013 | 16:11

chjo ti spasitelné zákazy napsal(a):

Mnu teda :)
1/ pěkný výčet nezdárných jedinců - u jakékoli činnosti by se dal sestavit obdobný..
2/ marihuana má samozřejmě (při pravidelné konzumaci resp nadůžívání) negativní účinky - nicméně nesrovnatelně menší než alkohol
3/ Startovní droga? ve které zemi že to žijete? první drogou je v čr téměř vždy alkohol či nikotin - které také mají asi tak milionkrát více faktických obětí než marihuana.. - Pokud je vůbec možné marihuanu označovat za startovní drogu, pak jedině proto že ji často dealují stejní jedinci jako další drogy - a takto je to právě díky ilegalitě, tedy díky státu..
5/ riziko že legalizace povede k nárůstu užívání? Ehm co se na to podívat tak, že právě ilegalita a naprostá neadekvátnost dosavadních politik vedla k tomu že je nejspíše násobně více uživatelů než by byl přirozený stav, tedy že znatelně vyšší již snad ani být nemůže?
06. 04. 2013 | 16:14

Ládik!!! napsal(a):

Vandale,
nenadýchal ses nedávno rajského plynu v ostravském plynojemu?
06. 04. 2013 | 16:26

jozka napsal(a):

Moc hezky nam pan Vacha nakladl slova. Mohl bych uplne stejne kontrovat pribehy alkoholiku a nasel bych jich vic. Problem neni trava/chlast/cigara. Problem je nestridmost. Kdyz budeme stihat tak jako dosud, travomilcu ubude. Budou chlastat. Nebo si pichat. Nebo cuchat. Cokoliv. Zakaz nic nevyresi.

Vlastne vyresi. Autorovym bratrum souputnikum se povedlo za par let zmenit stav, kdy kazdy, kdo mel zajem, mel nejakou tu kytku na zahrade. Co vypestoval, zkonzumoval nebo dotahl do spolecnosti ci vymenil s podobnymi typky. Dnes jsme dal. Moc lidi uz nepestuje kvuli moznym problemum. Ale jedou cerne velkopestirny a prodej. A zlocin vetri zisky. Jeden by rekl, ze lidstvo neni hloupe, ze se z americkeho experimentu s nazvem "prohibice" pouci. Evidentne mocichtivost person typu Komorous nebo Severa je silnejsi. Takze az uvidite kukly jak sklizi pestirnu a vedou nekoho v klepetech, vezte, ze jsme prohrali. Trava tu bude vzdycky. Akorat mame ted jako bonus i zlocince, kteri se tim zivi. A ti se timhle zpusobem neznici. Za kazdeho, ktery zmizi v zalarich, nastoupi jini. A nam zustanou naklady na jejich potirani.
06. 04. 2013 | 16:36

Honza napsal(a):

Děkuji velmi za tento názor. Není to příliš in, ale prosvítá v něm skutečné lidství a rozum. Ostatně, jako asi ve všech Vaších příspěvcích.
06. 04. 2013 | 16:37

SuP napsal(a):

Vandal -
Jmenuje se to Zemanova otočka při přehlídce čestné stráže a je to v dnešní i-Dnes.
06. 04. 2013 | 16:40

Veterán napsal(a):

Neustále se tu omílá hulení marihuany a zapomíná na další způsoby užití.
Já ji užíval jako přísadu do jídla poté, co jsem v rámci léčby ztratil třetinu své, již tak nízké, váhy. A právě díky konopí se mi podařilo váhu zvýšit na hodnotu mezí původní a supernízkou.
Konopí mi nenápadně doporučil ošetřující lékař, poté co viděl, že vypadám jak propuštěný z koncentráku. A kdybych měl spotřebované množství platit za ceny, které mají být v lékárnách, tak prodávám střechu nad hlavou.
Tak pane autore laskavě oddělujte nemocné a narkomany.
06. 04. 2013 | 16:40

Vandal napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

Vandale,
nenadýchal ses nedávno rajského plynu v ostravském plynojemu?
??????
ládíku!!!!!
nenadýchal, a kde je Ostrava?
06. 04. 2013 | 16:42

strýc virus H3N1 napsal(a):

ad viola a baba jaga

ano, agresivním vzhledem jsem myslel ty listy.
mi jaksi vadí, že systematicky je to příbuzné kopřivám, pořádné květenství to nemá, potvora... jistě to není nic racionálního, to přiznávám.

babo, Cannabis L. je většinou pojímána/o jako monotypický rod. další dotazy?
06. 04. 2013 | 16:43

strýc virus H3N1 napsal(a):

ad český maloměšťák

náboženství podle mne vzniklo spíše z primárního traumatu. s tím není schopen se vypořádat nikdo z nás, lidí.
06. 04. 2013 | 16:48

wuodan napsal(a):

Viola:
Za prvé mi přijde směšné považovat za objektivního člověka, který je příslušníkem organizace, která si po staletí držela monopol na pravdu, čerpanou z pověr a výmyslů a která dodnes šíří výmysly a plodí fanatiky.
Za druhé, podle čeho usuzuješ, že se katolický kněz běžně stýká se všemi vrtvami společnosti?
06. 04. 2013 | 16:50

aainsup enacted napsal(a):

Rusko zařadilo Wikipedii na seznam zakázaných webů, kvůli článku o marihuaně
Zdroj: http://www.lidovky.cz/wikipedia-se-v-rusku-dostala-na-seznam-zakazanych-webu-p1z-/media.aspx?c=A130405_191602_ln-media_hm
06. 04. 2013 | 16:53

Richard napsal(a):

tzv. pohodička chronických huličů je jeden velký mýtus, ve skutečnosti jde o velmi podrážděné labilní existence, kteří předstíranou pohodičku okázale demontstrují, jako potvrzení žádoucího obrazu skupinového sebepojetí a důkaz ospravedlňující abúzus. Dle mého jde o poměrně prostinkou infantilní strategii...."Pohodičku", která je tak nepřirozeně křečovitá, nafouknutá, rozvláčná a pateticky nadnesená lze vidět jen u hysteriků, kteří jsou schopni svou pohodu do jiného přímo natlouct...ikdyž tohle je trochu jiná forma....
intenzivní rétorika abúzerů je sama o sobě argumentem, který odhaluje skrývané nevědomé pochyby, jež je třeba (sebe)přesvědčováním ututlat před sebou i jinými....
"vždyť jde přece o tak skvělou, velkolepou a díky své přírodní povaze zcela neškodnou látku".......tohle si může myslet vážně jen zcela nevědomé individuum...
ale pokud jde o mě, každý má právo se zničit nebo dobrovolně zhloupnout, hlavně ať tím neotravuje jiné, to se týká i náboženské ideologie........
"Na zdraví a chvalte Pána, protože ten, který Ti nabídl trávu Tě současně hrozně miluje, téměř k smrti"
06. 04. 2013 | 16:56

santawizard napsal(a):

Pane faráři:
Bile není proti marijuáně ,ale je proti homosexualitě.
Čajové ceremonie,kávové rituály,tabákový mági,opiový farář,marijuána guru a hospodský kaplan.Co je to?Je to majetek církve a nebo máfie?Je např hospodský kaplan od Lucifera ,který se chystá na válku proti církvi svaté?
Hospodský kaplan proti vojenskému kaplanovi?
Vždyť Ježíš Kristus byl ukřižován pro naše hříchy.
Smrt ho držela jako rukojmí,úplně jako kdyby byl závislý na drogách či alkoholu i v otázce ,kdo byl větší hříšník,Lucifer,který svedl Evu a nebo Eva,která se nechala svést a ještě potom svedla Adama?
06. 04. 2013 | 17:03

SuP napsal(a):

Vandal -
Proč by ostravský plynojem měl být v Ostravě?
06. 04. 2013 | 17:03

Targus napsal(a):

To Marek Vácha:

Katolické černokněžníky fakt moc nemusím, nicméně za tento blog mohu pouze poděkovat.
Téma je aktuální a žhavé.
Možná je škoda, že jste do toho nezamontoval i ty alkoholiky. Huliči a nablblíci vidící rudě už při slově "víra" vám ho patřičně otřískali o hlavu.
Je mi jich líto.

Přeji vám mnoho úspěchů ve Vaší činnosti.
06. 04. 2013 | 17:04

hulič napsal(a):

Ted jde o to co tím chtel autor říct

zda jeho kamarádi maji tak malou vůli, protože i když ja hulim osobne cca 8let(z toho poledních pár let skoro denně, mám už přes 3 roky stálou práci kde jsou semnou všichni(nadřízení) spokojeni, vědí že hulim trávu a odvádím dobrou práci a už z principu bych se nedotkl ničehon jineho než právě marihuany. Vše je o vůli, pokud autor zná lidi o kterych píše, byly to slaboši už před jejich marihuanovou epizodou, protože cílevědomost je v nás daná a nemění se z hulením špeků. Pokud je někdo flákač a slaboch tak se tak projeví i bez marihuany. Znám mnoho lidí kteří také hulí a přitom vědí čeho chtějí dosáhnout a jdou si za tim. Jsou spokojený jak v pracovním životě tak v osobním. Samozdřejme znám i přesný opak, tzn sortu lidí ktery jdou spolu s marihuananou skopce ale u kterých ale vim že takovy jsou odjakživa, se slabou myslí a velmi manipulativní, znaval jsem je odmalička takže mohu tvrdit že za to nemuže marihuana ale jejich vlastní neschopnost ze které pramení jejich marasmus a nekdo to utápí v alkoholu a nekdo v marihuaně a nekdo i horších svinstvech

takže na závěr, mariuana je stejná jako alkohol. jsou tací kteří ji dokážou využít ve svuj prospech duševní a mají ji pouze za doplnek- oni ji ovládají a ne ona je. ale pak tu jsou lidi kteří to nedokážou, ona je pohltí a zlomí jejich už tak křehkou vuli(pokud vubec nejakou mají) a skončí na tom stejne jako alkoholici, na dně a bez prostředků- nekdy i na ulici

chápu že autor tohle nedokáže pochopit protože ji neužívá, nežije s marihuanou a ona nežije sním, zná pouze to co co si přečte a občas vidí jak jeho slabošští přátelé(kteří by ale padli tak jako tak) ji nezvládají

legalizace by měla být pro všechny, protože ten kdo che si ji VŽDICKY stejne sežene, navíc se tím podporujou dealeři, vietnamci a stát přicházi o ohromné množství peněz a je stejná jako alkohol..se stejnýma rizikama
06. 04. 2013 | 17:05

Viola napsal(a):

wuodan

no možná to potvrdí sám Marek Vácha, psal v jednom z předchozích blogů, že si pod článkem bude číst. On totiž není jenom kněz, přezdívku Orko má ze skautu a vystudoval Přírodovědeckou fakultu MU v Brně obor molekulární biologie a genetika a vyučuje na lékařské fakultě Karlovy university. Takže má okruh lidí minimálně ze tří oblastí.
06. 04. 2013 | 17:06

Jirka napsal(a):

Jo zajimavy, ale příběhů s alkoholiky najdete 10x tolik, co na to řeknete ? Znám taky lidi co hulí trávu a nijaký fatální vliv to na ně nemá. Samozřejmě nesmíte dávat jako příklad týpky co jedou na perníku a trávu si dají jen když ho nemaj. Tráva není prapůvodní příčina je to jen průvodní jev problémů.
Jo a o babkách co si tím léčí parkinsona a jiné věci se ani zmiňovat nebudu, jen debil by jim bral něco co jim uleví z takovýchto těžkých potíží.
06. 04. 2013 | 17:07

Giordano Bruno napsal(a):

Pane Vácha, dokud nám budou muset být věci zakazovány, zůstaneme jako děti. Nikdy nedospějeme v zodpovědné lidi, schopné rozhodnout se, co je pro nás dobré a nebát se čestně opustit názor, který se ukázal být omylem. Čím více věcí se bude zakazovat, tím více bude ignorantství a nezodpovědnosti. Je jistě příjemné a pohodlné, žít v dětském světě pohádek, kde můžeme s každou bolístkou utéct pod ochranu někoho/něčeho většího a moudřejšího, než jsme my sami. Je ale dost pošetilé v takovém světě tvrdošíjně setrvávat, když je čím dál tím jasné, že byl jen iluzí; zakrývat si oči a zacpávat si uši před skutečností jako uražené, umíněné děcko. Takové děcko je totiž potom ve své zaslepenosti schopno i těch nejhorších činů. Není už na čase dospět?
06. 04. 2013 | 17:08

Targus napsal(a):

To kaktus:

alkohol (ztráta kompetence, odevzdání autoritě, pocit provinění)

Už jste někdy viděl notorika?
Už jste s ním prožil pár měsíců v jedné domácnosti?

Asi ne, jinak byste nepsal takové blbosti.

To Radkin Honzák:

Slova o užívání drogy "pod kontrolou" tesat do kamene. Je poznat, že jste těch trosek viděl už hodně dlouhou řádku.
06. 04. 2013 | 17:09

Jemnický napsal(a):

Český maloměšťák
Píšete: "Ale soudě dle některých pasáží evangelií - tak evangelici, nebo ti, co jim ty jejich historky smolili...v tomhle rozhodně žádní svatoušci nebyli.
Takový Jan musel být podle mě těžký závislák.... anebo blázen."

Ne evangelíci ale evangelisté. Pro vás asi nepodstatný rozdíl.
To, že nerozumíte Písmu, to vám nevyčítám, jste jeden z mnohých, který otvírá ústa s myslí zavřenou. Zkuste ovládnout touhu vyjadřovat se ke všemu bez hlubší znalosti věci a souvislostí, bez zkušenosti.
Nechte to vandalům a jiným tlučhubům. Nepochybně máte na víc.
Je možné, že si váš nick někdo vypůjčil.
06. 04. 2013 | 17:11

wuodan napsal(a):

Viola:
Skauti, vysokoškolští studenti a "ortodoxní" věřící - to podle mě ani zdaleka není nijak široké spektrum.
Hlavně ale problém není v nedostatku přehledu, ale spíš nedostatku objektivity.
06. 04. 2013 | 17:12

český maloměšťák napsal(a):

antoni.n
Viděl, četl, souhlasil...a protože nic neměl co dotat...tak i mlčel.

Taky Vás zdravím.

chjo ti spasitelné zákazy
Hmm...jí si myslím, že startovní drogou je když děcko přinde na to, že nemůže mít to, co má jeho bohatší, krásnější či chytřejší spolužák/čka/.
Ale i zde je nabíledni, že výběr - jak s daným startovním stimulantem naloží - je velmi široký.
Já třeba na dost věcí sral a zabýval se nejprve dováděním v lesích, na stráních či na lukách...později sportem a četbou a ještě později bigbítem a sexem...a tak mi to ani nepřišlo.
Až později...až později jsem uzřel to nedbalé sice a skrývané kastovnictví, o to však krutější protože neupřímné a nevysvětlené....často jen vyjádřené jakousi divnou legitimací, kterých dnes na laserovce natisknete za minuty tucty...pak jiné druhy kastovnictví - ty různé frakce v kolektivech studijních, pracovních, zájmových...fungující pod takovou či makovou knutou, které je ale třeba, protože jinak by se ta kolektivní vůle rozplynula v žvástu, protže na bázi skutečné mezilidské upřímné vřelosti to nejde, stále ten strašák a zároveň i kašpar nerovnosti a tedy i té soutěže a porážení a vítězení - stále tu je, je přítomen téměř všade, o to přítomnější oč se o něm nemluví a je spíše skrýván...říká se tomu pak úspěch, když z takového kolektivu vysublimuje jedinec , který se finančně zajistí - aniž by za sebou nechal víc jak dva nebo tři ztracence, potažmo ne víc jak jednu mrtvolu...

Rozumíte , Vy/ ne Vy - ale vy :)))/ furt diskutujete o tom, co projde zažívacím traktem... ale pak to stejně působí až v mozku - stejně jako to náboženství...jenže to prostě zažívacím traktem neprochází a tak si myslíte, že prostě není tím a nemá ty účinky jako to, co projde jícnem a žaludkem...
No a pak samozřejmě ukazujte ty obrázky těch nešťastníků, co se zfetovaní plouží po nádražích a somrují nebo kradou v obchodech či zatěžují zdravotnické systémy.
Vy jimi opovrhujete ale hlavně kvůli tomu, že se v nich sami vidíte.
Nebo jich ze stejných důvodů litujete.

I vás totiž možná jednou označí za trosky a zbytečnou zátěž zdravotnických a sociálních systémů.
Jiní feťáci vás / ne Vás !!!/tak označí , ne ti , co si občas zapálí jointa...tvrdí feťáci, feťáci kabrňáci, feťáci neotrhaní, feťáci v oblecích /snakes in suits ??/... zvyklí zacházet s tvrdou drogou - a tou drogou jsou nafetovaní imrvére a furt - drogou zvanou úspěch, kterému někdy říkají štěstí - to když ty mrtvoly a nešťastníky někdo včas uklidí z dohledu.
Protože co není vidět - to v oku nepíchá, v srdci nebolí, na žaludku netlačí.
Vidět je jen to štěstí - zejména pokud je dobře servírováno.
-----------------------------------------------------------------------------
Já neumím vysvětlit, proč mi například při poslechu tehle písně běhá téměř po každé mráz po zádech...prostě to nevím :

https://www.youtube.com/watch?v=eKuFyHwG188

Nicméně vsadím se, že tahle píseň bude u pár lidí vyvolávat podobné pocity i v budoucnosti - kdy tohle Váchovo kázání už bude takříkajíc stráveno střevem času.

P.S. Vácha, nesmutněj - koupěj si looper a zas bude dobře....s looperem je taky sranda. Tadle droga nekouše.
A příště napíšou něco o manželských povinnostech, Vácha. Taky nemusej být hned Casanova...a přesto můžou psát zasvěceně i o jiných selháních svých kamarádů než je to, že si možné dle vaší hypotézy zkurvili život marihuanou.

Životním selháním je ale například i to, když dospělý jedinec věří v něčí zmrtvýchvstání a navíc toto dále šíří.
Takže buďte klidný - možná je to s těma vašima hypotézama jedna jedna.
06. 04. 2013 | 17:16

po napsal(a):

Pokud se mezi dvěma procesy ukáže korelace, je pravděpodobné, že na sobě závisejí, nelze z toho však ještě usoudit, že by jeden z nich musel být příčinou a druhý následkem.
06. 04. 2013 | 17:20

strýc virus H3N1 napsal(a):

český maloměšťák

Vy máte ale příhodný nick...!
takovou sra.čk. jsem už dlouho neslyšel.
míním to Vaše https://www.youtube.com/watch?v=eKuFyHwG188

to je jak reklama na toaletní papír nebo na inkontinenční vložky... co to má co dělat s realitou (která je milionkrát pestřejší i krevnatější)?
06. 04. 2013 | 17:36

český maloměšťák napsal(a):

Jemnický
Máte teď jistě obrovskou radost, že jste mě přistihl při překlepu.
Víte - já mám ale radost vždy, když někdo jiný má radost a největší radost mám, když jsem se o tu radost druhých nějak zasloužil.
A proto vám ji ze srdce přeji a doufám, že se jí budete užíra...eh, tedy ...že si jí budete užívat dostatečně dlouho.

Keep smiling, Jemnický. Ne všade jsou za rohem bubáci.

Jednu na udobřenou :

https://www.youtube.com/watch?v=zaeOTUhotJc

Jdu se zdrogovat /poker/. Anebo zgemblovat ?
Každopádně ihned zítra ráno mažu k ušní zpovědi...a svět bude zase nadále krásný a přívětivý. Neb nejen penězi, ale i ušní zpovědí je živ člověk.
Ostatně uchem jehly stejně nikdy netoužím projít...tak co si dělat hlavu.
06. 04. 2013 | 17:36

V.I. Lenin-Messi napsal(a):

Jediné potěšení v lidském životě jsou knedlíky na špeku s křenovou šlehačkou. Denně jich sním tak 2,5 kg. Zbytek jsou náhražky.
06. 04. 2013 | 17:41

český maloměšťák napsal(a):

strýc virus H3N1
Každému co jeho jest, pravil Kristus.
Vy si tedy hrajte se sračkami a s vložkama...já si s dovolením vystačím s písní My Love.

Kdosi dokonce kdysi říkal, že kdo s čím zachází...tím taky schází.
Proto vás upozorňuji, že hovnocuc to pak vše vyváží do čističky...ať pak nehořekujete, že se v ploše bazénu furt něco točí a čeří hladinu.

Maucta.
06. 04. 2013 | 17:44

Kaktus napsal(a):

pan Sedlak> jelikož je na hulení třeba klid a pohoda, tak když má člověk starosti, tak je hulení utrpení.
(autor článku si to představuje o 180stupňů opačně)

jozka> Díky válce s drogami máme nejen drogové mafie, kradoucí fe´táky (to
nemluvím o marihuaně!), aby zaplatili rizikovou přirážku, ale nezapomínejme, že
máme vrstvu skvěle placených "odborníků pro boj s drogami".
Kapři si rybník nevypustí...

strýc virus H3N1> kopřivám?? Ne snad CHMELU?

Richard> Z bohaté zkušenosti NEPRAVDA. proč by se někdo předváděl? A před kým, proboha?
To si myslíte, že hulič je zvědavý na to, zda mu nehulič závidí jeho náladu?

hulič> Cílevědomost se bohužel mění. Nejdříve směrem do ztráty motivace a po ukončení intenzivního hulení do pravého opaku.
Tak se z bývalých huličů stávají ředitelé firem a politici. Křiklavých případů jsou mraky, typickými jsou třeba Clinton nebo Gates.
Osobně znám takových lidí - někdejších ztracených spoluhuličů, dnes milionářů nebo ředitelů firem - povícero.
Někteři přitom začli dohánět kariéru až po třicítce.

Targus> A co když ano? :-)
Pak máte po celé "argumentaci" (opravdu na úrovni).
06. 04. 2013 | 17:46

student napsal(a):

Dobrý den,

moc pěkný článek - hlavně poslední odstavec.

Co se týče posledního odstavce - podobně vnímám i "útěk k bohu". Co si o tom myslíte?

Díky za odpověď
06. 04. 2013 | 17:53

traven napsal(a):

Ano s trávou je to v pohodě,,,,problém je, když chce být někdo v pohodě stále....pohoda není zodpovědnost,a tu tráva navodit neumí...bohužel
06. 04. 2013 | 17:58

befree napsal(a):

Nevlastní sestra mojí ženy- studentka medicíny, holka plná života, hrála na housle v orchestru..pak zlom- nechtěla dál studovat, začala se stýkat s divnými lidmi, odstěhovala se z domova. Matka ji dotáhla k psychologovi- nepomohlo. Dotáhla ji ke knězi, aby jí pomohl- nepomohlo. Až po čase se rozhodla dostudovat. Dnes je jí přes 40, není vdaná ale s lidmi se stýká- pomáhá postiženým. Když jsem ji po 20 letech bez kontaktu zase viděl, mluvila jen o Bohu.
anonymní uživatel alkoholu a thc - pravdu díš, souhlas
wuodan- souhlas
honolulu- když huličům chybí vitamin A, tak přikusovat mrkev, ne?

Alkohol téměř nepiju ( pivo vůbec), nekouřím 41 let. Kafe nepiju. Čaj piju silný a často. V rodině 2 huliči bonga víc jak 10 let- no problem, jen to leze do peněz. Téměř všichni kamarádi mých synků hulí konopí, někteří toho nechali, protože je to už nebaví, jeden proto, že se zhulil, opil a poblil...Jeden ze známých mého synka "slyší hlasy"- ale ten jel před lety v Anglii na heroinu. Asi tak..
Cigaretový kouř mě hrozně škrábe v nose a krku, konopný nevadí. Vdechovat jakýkoli kouř je podle mne kravina, ale legalisace pěstování konopí s THC jednoznačně ano!
Věnujte se důsledně kontrole alkoholu- to je ZLO, které způsobuje obrovské tragedie a škody. Zakázat výherní automaty- další ZLO a tragedie.
06. 04. 2013 | 17:58

otokar napsal(a):

Silné téma, jako off-sider nemohu vstoupit.Opatřím si matroš,pohulím a do příští diskuse tak budu moci lépe vidět.
06. 04. 2013 | 18:02

Viola napsal(a):

strýc virus H3N1

název tvaru listu konopí je dlanitosečný - to zní agesivně, právě jako z Afgánistánu, kde je tato droga doma a kde se sekají ruce za krádež. Je pravda, že vzhled může napovídat o povaze.
06. 04. 2013 | 18:14

befree napsal(a):

otokare, já se toho asi nikdy neodvážím, přestože v okolí vidím, že marihuana nikomu neublížila...
Ta moje příbuzná, co zůstala svobodná a bezdětná to ale nemá po mariánce, ale spíš Panně Marii. Smutnej příběh...
06. 04. 2013 | 18:16

Giordano Bruno napsal(a):

Já bych měl dotaz na pana Radkina Honzáka, který se zde ptá: "...je etické a medicínsky správné použití chemických přípravků na to, aby se zvýšila pohoda a zlepšil výkon normálních zdravých lidí... ?"

Pane Honzáku, já tedy nemám medicínské vzdělání jako vy, mohu se tedy mýlit, ale rád bych se Vás zeptal: Co podle vás děláme, když přijímáme potravu? Nepoužíváme při tom čirou náhodou chemické přípravky (například uhlohydráty, cukry a tuky) na to, aby se zvýšila naše pohoda a zlepšil výkon? Ptáte se tedy zcela vážně, dokonce ve své oficiální publikaci, kterou se zde nestydíte inzerovat, zda je medicínsky správné a etické jíst? Odpusťte mi to, ale to mi přijde docela komické.
06. 04. 2013 | 18:22

Viola napsal(a):

otokare

nebudete, marihuana mění vidění i slyšení, budete mít halucinace, tedy napíšete jen bláboly. Radši uvažujte s čistou hlavou a přečtěte si o tom.
06. 04. 2013 | 18:26

befree napsal(a):

Violo, halucinace? Okolo mne ( já zásadně nekouřím absolutně nic) se hulí asi 13 let, ale s halucinacemi jsem se u nikoho nikdy nesetkal. Plácáte kraviny, i když v dobrém úmyslu.
06. 04. 2013 | 18:38

strýc virus H3N1 napsal(a):

Viola!

Vy jste mne potěšila! Vy máte tvůrčí asociativní myšlení! Moc se mi Váš postřeh líbí!
On je dlanitosečnej kdekdo... ale má pořádný květenství. A konopí ho nemá. Proto ho nemusím.
Na rozdíl třeba od kakostů (geranium).
Jinak Váš nick (skutečné jméno) se mi též líbí, protože rod Viola patří k mým oblíbeným. Akorát byste se občas nemuseli tak zuřivě křížit, kdo Vás pak má určovat. .... :-)
06. 04. 2013 | 18:38

mihe napsal(a):

Drogy jsou jen pro silny, slabyho znici.
06. 04. 2013 | 18:39

Vandal napsal(a):

kaktus
Tak se z bývalých huličů stávají ředitelé firem a politici. Křiklavých případů jsou mraky, typickými jsou třeba Clinton nebo Gates.
xxxxxxxxxxxxx
tak to s tím Clintonem je omyl, příteli! Říká vám něco jméno MONIKA LEWINSKÁ? A aféra MONICAGATE?
Clinton nebyl HULIČ, Clinton byl HULEN! A to je sakra rozdíl!
06. 04. 2013 | 18:44

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý den,

chtěl jsem napsat jeden příspěvek (cosi o "oslí serenádě" a nutnosti "nějak se odreagovat"), který by neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu a pak jsem ho smazal a jdu si raději dát jointa.

Otče Vácho....co by řekl náš Pán.....neřekl by, kdo jsi bez viny......?

......nebuďte tak přísný, trocha poesie nikoho nezabije ani občas džointík, je pro spíš pohodu a každý nejsme poustevník, abychom meditovali tři měsíce na Rýnu jako kolega o chlebu a vodě.
Zkuste žít pár měsíců na poušti bez alkoholu, pak je bango milé nebo pijete i patok z kvašených rozinek.

Jsou horší věci, něco by se mělo dělat se vzdělaností národa, aby si maloměśťáci nepletli evangelíka s evangelistou nebo vangelise s televangelistou.

Jemnický
bratře Pešek si ve filmu Obušku.....poradil. Zkuste dát oslíkům před čumák kus zeleného.
A poklušou-naši maloměšťáci milí- s písničkou jako ptáčci.
Někdy spadnou na nos......to se ví.
06. 04. 2013 | 18:44

strýc virus H3N1 napsal(a):

maloměšťák...

ale no tak, omlouvám se. vím, že jsem hodně přestřelil... mně se většinou Vaše příspěvky líbí. a Kártny docela též. třeba For No One z Revolveru, to je opravdu geniální písnička. i když ne tak známá jako Jestrdej. ale po rozpadu Beatles nenapsal nic srovnatelně dobrého. je to můj názor. jistě.

splachuji. spláchněte též.
06. 04. 2013 | 18:44

Pan Zelená Paleta napsal(a):

Slušná snůška bezduchých keců. Když jsem váš článek četl, pane Vácho, připadal jsem si přesně jako v kostele, když jsem si tam párkrát zašel na nesmírně uspávající proslov nějakýho služebníka páně. Když bych se na tuto "problematiku" díval z tý vaší osvícený strany, považoval bych rostlinu cannabis za důležitější než zlato. Nejspíš bych se taky ptal, jak může nějaký křesťan zpochybňovat dílo boží, který bylo stvořeno pro to, aby léčilo a dělalo lidi šťastnými a tvůrčími. Zakázal vám snad bůh ganju tak, jako zakázal jablko Adamovi a Evě? Máte snad pocit, že kdokoliv balí jointa je neustále ponoukán nějakým tichým a vychcaným hadem?

To, že se člověk dostane ke trávě jako slepej k houslím a i přes jeho šikovnost se prohulí k pervitinu a dál na cestu drog, omylů a proher, to je jen ukázkou lidský slabý vůle. Spousta lidí totiž nemá na to, aby se takovými věcmi nenechali pohltit. Jsou tu ale taky lidé, kteří se nechají pohltit kávou, čokoládou, nakupováním, exhibicí nebo sexem. To by jste chtěl všechno zakázat? Možná by vám ke spokojenosti stačilo všechny mladistvý pozavírat do promrzlých klášterů, kde by do konce života opečovávali fazole a hrášek. Mluví z vás holá nezkušenost, protože znáte-li účinky marihuany pouze z teoretických žvástů natláskaných do psychologický učebnice, nikdy se nedozvíte, jak se dá pracovat s tím, co se vám z jointa dostane do hlavy.

Celý váš článek na mě působí dojmem, že se akorát snažíte udělat z feťáků huličů ty, který si na obhajobu svý lásky, kterou podle vás marihuana bezpochyby je, vždycky něco vymyslí. To takový lidi bohužel staví do situace, ze který se v rozhovoru s vámi musejí jen těžko dostávat. Úmyslná verbální šikana? No fuj! A opravdu si myslíte, že by vás kouření trávy odradilo od toho vašeho několikahodinového čtení? Vážně by jste měl jointa někdy ochutnat a následně se začíst do slova božího... Když tak nad tím přemýšlím... nepramení ten váš negativní a zatvrzelý postoj z obyčejnýho strachu? Ze strachu, že by jste se u čtení bible smál a vtipkoval na ůčet toho nahoře? Myslím, že by vás za to nenechal sežehnout plamenem pekelníka, ani by nezařizoval napíchnutí na luciferovy vidle.

Prosím Vás, aby jste nezatracoval rostlinu, jejímuž potenciálu by se nějaká jiná mohla jen s těží přiblížit. Flákači z nádraží budou na světě vždycky, a vždycky si pro svoje zničení něco najdou... i kdyby to měla být ta čokoláda. Na vině je lidská slabost, zbabělost a neschopnost využívat vlastní mysl, nikoliv tráva. Nehažte vinu slaboduchýho tvora na něco, co nedokáže mluvit!
06. 04. 2013 | 18:45

resl napsal(a):

Viola,
thc nemění vidění, ale velmi dobře slyšíte i to, co byste jindy těžko pochytili.
06. 04. 2013 | 18:49

Pepa Řepa napsal(a):

otokar
dobře děláte, není nic lepšího na diabetes a jiné choroby.
:-)
06. 04. 2013 | 18:49

santawizard napsal(a):

Pene faráři,víte proč je na světě přebytečné množství somráků a feťáků ale nedostatečné množství marijuána guru či hospodských kaplanů?Všechno zavinila svatá matka církev.I když v bibli není nic napsáno ani o vojenských kaplanech ani nic o hospodských kaplanech křesťanské církve nikdy v životě nesměli seminovat ani svoje vlastní hospodské kapalany ,ale vždycky museli seminovat jenom a jenom vojenské kaplany.Proto je dodnes v každé hospodě je jenom samá k++va a samý žoldnéž ,ale žádná tabákový mági či hospodský kaplan neexistuje.Celá diskriminovaná konopná subkultůra,když už,tak se musí přizpůsobovat priviligované hospodské kultůře.Nesmí věřit v žádné marijuána gury ,ale musí věřit jenom v hašišové kurvy a hašišové žoldnéře!!Toto jim přikazuje diktatůra hospodské politiky a diktatůra psychiatrie!!Vždyť policie a máfie jsou po bolševicích největšíma atheistama na světě.
06. 04. 2013 | 18:50

honolulu napsal(a):

Panove, lidske telo je zazracna masina ! Ona se umi regenerovat. Lidske telo je jako engine ze zavodniho Mercedesa...
Tak jako je prisne zakazano do motoru z Mercedesa sypat pisek, tak je do tela davat drogy. Tim minim i drogy od doktoru, kteri jsou casto poplatni lekarnikaum a vyskousi si na vas kdejaky chemicky sajrat.
Precurejte tuto ziskuchtivou "HONORU" a prectete si zaklady toho, co vas udela zdravym.

Jedna z nejcennejsich knih, ktera kdy byla napsana se jmenuje.
VITAMINS, HERBS, MINERALS & SUPPLEMENTS -
The complete guide... H. Winter Griffith, M.D. (s jeho skupinou doktoru)..Jsou to spise heslovite tabulky. Kazdy vitamin, ci mineral a nebo JED je heslovite popsan, co to udela z telem. V NEKOLIKA BODECH (+/- 20) Cena je skoro zdarma $ 18.95, tak to hledte mit kazdy v knihovne.
06. 04. 2013 | 18:51

Ládik!!! napsal(a):

Divím se, že lidi nejdou místo po konopí po borůvkách, to by lépe viděli. Raději blouzní v zakouřeném doupěti, do pěti.
06. 04. 2013 | 18:55

Pepa Řepa napsal(a):

Ládik!!!
Do pěti, do pěti.....musíme být u maminky v doupěti
https://www.youtube.com/watch?v=daR3sZ1dLPc
06. 04. 2013 | 18:59

Vandal napsal(a):

Giordano Bruno napsal(a):

Já bych měl dotaz na pana Radkina Honzáka, který se zde ptá: "...je etické a medicínsky správné použití chemických přípravků na to, aby se zvýšila pohoda a zlepšil výkon normálních zdravých lidí... ?"

Pane Honzáku, já tedy nemám medicínské vzdělání jako vy, mohu se tedy mýlit, ale rád bych se Vás zeptal: Co podle vás děláme, když přijímáme potravu? Nepoužíváme při tom čirou náhodou chemické přípravky (například uhlohydráty, cukry a tuky) na to, aby se zvýšila naše pohoda a zlepšil výkon? Ptáte se tedy zcela vážně, dokonce ve své oficiální publikaci, kterou se zde nestydíte inzerovat, zda je medicínsky správné a etické jíst? Odpusťte mi to, ale to mi přijde docela komické.

xxxxxxxxxxxxx
na vaši inteligentní otázku vám poradím, zkuste tak měsíc nepřijímat potravu, co to udělá, třeba zmoudříte.
06. 04. 2013 | 19:01

Viola napsal(a):

resl

to je zajímavé, já slyším velmi dobře i bez THC. A nepropagujte už tu mariánu, v době kdy si každý, kdo se dostane k internetu může zadat heslo marihuana, nebo konopí, může ověřit jaké je to svinstvo. Možná pro lidi už bez naděje je to poslední nadějí, ale jinak není dobré to užívat.
06. 04. 2013 | 19:07

Pepa Řepa napsal(a):

Slova kazatele syna Davidova, krále v Jeruzalémě.
Je čas pláče a čas smíchu, čas smutku a čas proskakování...
Ač i to, když všeliký člověk jí a pije, a užívá dobrých věcí ze všelijaké práce své, jest dar Boží......

Protož spatřil jsem, že nic není lepšího, než veseliti se člověku v skutcích svých, poněvadž to jest podíl jeho.
Summa všeho, což jsi slyšel: Boha se boj, a přikázaní jeho ostříhej, nebo na tom všecko člověku záleží.
06. 04. 2013 | 19:07

strýc virus H3N1 napsal(a):

A to světlo v temnostech svítí, ale tmy ho neobsáhly. Et kux in tebris lucet et tenebrae eam non comprehenderunt.
To sa mi páči, ať už to napsal zhulenej či nezhulenej miláček Páně na ostrově Pathmos či nikde. Nicméně, konání církve katolické po staletí dokladované, to je, žel, jiná kapitola a ne evangelická.
06. 04. 2013 | 19:14

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě bych připomněl svatbu v Kaně Galilejské, otče.
U jezera je tak hezky.
Nejlepší víno nakonec.
Na Nešpora jdou při četbě mrákoty. Někdo holt rád vdolky.....
06. 04. 2013 | 19:14

strýc virus H3N1 napsal(a):

opravuji "Et lux.." (I když na Kuksu jsou pěkný sošky, to je fakt)
06. 04. 2013 | 19:15

Viola napsal(a):

Pepo Řepo, posílám pozdrav.

"Zkuste žít pár měsíců na poušti bez alkoholu"

Pan autor nebyl na poušti, ale V letech 1997 a 2000 se účastnil dvou výprav na Antarktidu.
06. 04. 2013 | 19:16

tož asi tak napsal(a):

Přečtěte si něco o historii konopí a z jakého důvodu bylo zakázáno.
Dřív bylo v každé lékárně.

http://www.konopa.cz/historie/proc-upadlo-konopi-v-zapomneni.html
06. 04. 2013 | 19:17

info.crew napsal(a):

Legální by to asi být nemělo, ale kriminalizovat děcka, který mají pár kytek na zahrádce, tak to nemá podle mě kladný efekt. Tím nemyslím dealery. Ono je taky důležité, jak se o marihuaně informuje.
06. 04. 2013 | 19:18

resl napsal(a):

Viola,
jak to můžete vědět lépe, než já je mi záhadou. V jedné knize psali, jak ČR osvobodil Sovětský svaz v r.68 od kontrarevoluce. Mám tomu věřit ? Byla to kontrarevoluce ? Byla to odvaha sovětských vojáků ? Asi ano, psali to v knize, bohužel I-net tenkrát nebyl. Jste sečtělá, na netu vědí vše. Přesto není nad vlastní zkušenost i když každý jsme jinak vnitřně seřízen.
06. 04. 2013 | 19:18

Pepa Řepa napsal(a):

Viola
tam asi měl šestkrát přepalovanou. Džoint nezahřeje, to je fakt.
Jiný kraj....jiný mrav
06. 04. 2013 | 19:19

Ministrant co kradl v kostele napsal(a):

Neco tak blbeho muze napsat jen nekdo mentalne narusenej nebo nekdo kdo ma hlavu zmagorenou biblijou.
Mate o sobe zrejme vysoke mineni ale ja povauji lidi kteri veri [v 21 stoleti] v boha za stejne pomatene jako hulice. Hulici aspon ty co znam neotravuji bohem [osobne nehulim] . Mimochodem na cem jedou ve Vatikanu ? A pokud to nevite tak alkohol je daleko horsi nez trava [ktera na rozdil od chlastu]i leci a upozornuji lepe nez slepa vira v pomyslneho dedka na nebesich,ale co by jste slopal pri msi svate ,ze?
06. 04. 2013 | 19:20

Pepa Řepa napsal(a):

Ministrant co kradl v kostele
Co jste uloupil?
Chytrost to asi nebyla, že?
Je to poznat.
06. 04. 2013 | 19:24

Viola napsal(a):

strýc virus H3N1

skutečné jméno to není, vybrala jsem si ho jen tak, byla to souhra data a mého vstupu do diskuzí na Aktuálně. Myslíte ty violky zahradní, nebo ty luční. U lučních jsem viděla barvu fialovou a bílou. Pak jsou ještě ty africké, co se pěstují doma za oknem, ty jsou také velice pestré svým tvarem a barvama od fialkové přes růžovou až bílé a okrajem i bez, s třepením, plnokvěté aj.
06. 04. 2013 | 19:27

strýc virus H3N1 napsal(a):

ministrant, co kradl ...

píšete zbytečné vulgárnosti. p. Vácha je originální osobnost a vzdělaný člověk a pokud to někdo nepozná, nezbývá než nad ním zlomit hůl. mi se na něm jen nelíbí, že volil K.Schw., ale uznávám, že to bylo jeho (a nejen svaté) právo.

a katolickou církev nemusím... jenže posuzuju lidi případ od případu. je to dokonce má profese-
06. 04. 2013 | 19:32

Yara napsal(a):

PanBůh když stvořil člověka tak mu nadělil imunitu a léčivé rostlinky.
To jen farmaceutická lobby si vzala do hlavy, že nás bude jen léčit, ale nevyléčí nás.
A tak všichni poslušně po vzoru západní medicíny měsíčně chodíme k doktorovi pro receptíky a papáme poslušně chemicky vyrobené prášky (s vedlejšími účinky díky kterým musíte mít zase jiný prášky a tak pořád dokola) a připíváme farmakoncernům do kasičky.
Nikdo (včetně doktorů) se nepozastavuje nad PŘÍČINOU onemocnění, kdy tělo něco signalizuje a my ten signál práškem (třeba proti bolesti) vypneme.
Heslo farmaspolečností je: Zdravý a mrtvý člověk je špatný pacient, ani jeden z nich nebere léky.
Tak ted už víte proč vám najdou spoustu nemocí, když se dostanete do spáru doktorů.
Zkuste trochu přemýšlet komu a proč to slouží.
06. 04. 2013 | 19:36

strýc virus H3N1 napsal(a):

Viola

africké "fialky" patří do rodu Saintpaulia a nemají s rodem Viola ani čeledí Violaceae mnoho společného. Patří mezi Gesneriacerae. Jinak rod Viola je zastoupen i v Americe a Asii, mnoho jsem jich viděl v Japonsku. U nás rostou i na louce, ještě více v okrajích lesů a hájů, některé na skalách. Teď snad už bude jaro a my botanici se budeme vztekat nad hybridními roji (populace zpětných kříženců) violky vonné a srstnaté a dalších. je fakt, že z jarních planých violek je nejsnadněji poznatelná ta vonná (Viola odorata), a to i podle vůně, kterou člověk ucítí na několik metrů. Má charakteristicky temně sytě fialovomodré květy.
06. 04. 2013 | 19:37

Vandal napsal(a):

strýc virus H3N1 napsal(a):

ministrant, co kradl ...

píšete zbytečné vulgárnosti. p. Vácha je originální osobnost a vzdělaný člověk a pokud to někdo nepozná, nezbývá než nad ním zlomit hůl. mi se na něm jen nelíbí, že volil K.Schw., ale uznávám, že to bylo jeho (a nejen svaté) právo.

a katolickou církev nemusím... jenže posuzuju lidi případ od případu. je to dokonce má profese-
xxxxxxxxx
Myslím, že účinnější by bylo zlomit tu hůl o něj, než nad ním. Jenže když jsou ta lidská práva.....
06. 04. 2013 | 19:37

Jan K. napsal(a):

Jeden můj kamarád vcelku výstižně říká o marihuaně (a potažmo o všech látkách založených na thc), že jejich nebezpečí netkví ve fyziologické nebezpečnosti, nýbrž v tom, že člověka uvedou do stavu, který tak zhruba odpovídá pocitu dospělého člověka (myšleno s ´vyřešeným´ životem) po dokončení nějakého úkolu či práce; ovšem aniž by musel skutečně něco vykonat. Zkrátka je to droga jako každá jiná, poskytuje nějaký zážitek či pocit zadarmo. A v tom je asi ten problém, včetně toho, co popisujete. Pokud se mladý člověk, který zdaleka nemá ´vyřešeno´ (typicky student) dostane do takového stavu, hrozí vždy velké riziko, že se vyprdne na povinnosti a namísto splnění úkolu si prostě dá pár prásků... Ale osobně jsem trochu elitář: pokud si dospělý člověk nad 25 chce zahulit, tak ať. V takovém věku by už měl umět posoudit případná rizika.
06. 04. 2013 | 19:38

Vedec v ilegalite napsal(a):

Mam k tomu komentar jako vedec, ktery pracoval s daty schizofreniku. Mezi schizofreniky je cca 80% kuraku (nikotinu) oproti 20% kuraku v populaci USA, viz napriklad
http://en.wikipedia.org/wiki/Schizophrenia_and_smoking
Nicmene kauzalni efekt je obraceny, koureni nevyvolava schizofrenii, naopak nikotin ji pomaha lecit a zmirnovat, a tudiz schizofrenici maji tendenci se k tomuto zpusobu leceni podvedome uchylovat. Efekt marihuany je asi podobny jako nikotinu, cili ten priklad s vasim schizofrenikem je presne opacny - pokud by nekouril marihuanu, vypukla by u nej nemoc pravdepodobne drive a s vetsi intenzitou.
06. 04. 2013 | 19:39

7946 napsal(a):

Kaktus napsal(a):
"7. schizofrenie - ano, u predisponovaných jedinců, u kterých by vypukla pravděpodobně z jiného podnětu"

Nepřipadá vám divné, že tím podnětem je statisticky výrazná jen marihuana a nikoli alkohol, pervitin, lysohlávky, extáze...?
06. 04. 2013 | 19:48

strýc virus H3N1 napsal(a):

vědče v ilegalitě

vy jste statistik, epidemiolog nebo psychiatr?
nikotinismus úzce souvisí s osobností neurotickou, stenickou, zranitelnou, premorbidně disponovanou. naprostá většina prvních atak paranoidní schizofrenie (F20) spadá do období před dosažením 30 let věku, není-liž pravda? myslím, že THC na takhle neuropsychicky nevyzrálém terénu účinkuje neblaze...
06. 04. 2013 | 19:50

konopí léčí rakovinu napsal(a):

Pro legalizaci bych navrhl řešení ala "Konopná ČR!"

Nejidelnější by bylo sít semena po celé ČR letadlem, ale ono i takové pohození několika tun třeba i technického konopí po celé ČR hlavně v blízkosti policejních služeben by prospělo věci. Už vidím jak se všemi případy výskytu konopí zabývá policie v celé ČR a posílá ho na rozbor do laboratoře.

Zajímavé na tom je, že jediný komu by tento způsob nejvíc uškodil, by byla komunita pěstitelů konopí, protože by jim to znehodnotilo jejich úrody.
06. 04. 2013 | 19:52

strýc virus H3N1 napsal(a):

Vandal

:-)
06. 04. 2013 | 19:53

Vedec v ilegalite napsal(a):

stryc virus:

Priznavam, ze s efektem marihuany jsem nepracoval, ale nikotin vcelku prokazatelne pomaha zmirnovat priznaky schizofrenie. Kauzalni efekty jsou na dlouhou diskuzi, ani vedecky to neni dokazano jednim nebo druhym smerem. Muj kvalifikovany dojem je, ze lide s tendenci k schizofrenii ci nejakemu druhu sebedestrukce popsanem v prispevku maji tendenci ke konzumaci marihuany, v extremnim pripade k nezrizene konzumaci. Pokud jim seberete marihuanu, pravdepodobne by si nasli neco jineho, rekneme skrabani brambor abych dal nejaky absurdni priklad. Budete pak chtit tvrdit, ze skrabani brambor skodi zdravi a vyvolava schizofrenii???
06. 04. 2013 | 20:01

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa

Drahý bratře Josefe, co by tomu řekl Jaroslav Foglar. Ani ten Štětináč nehulil marjánu.
To je samé kázání na Hoře, proměnění na hoře Tabor, seslání ducha svatého a pic kozu do vazu, dej si jointa a ještě dnes budeš v ráji a transformován jak v Kafkově povídce.

Také mám rád knihu Kazatel, ze které lze vydestilovat ve Stoické palírně (i 6x) křišťálově čistou sófrosyné a kalokagathia.
Ale toto pokolení blbé, zlé a hašteřivé raději metanolovou kořalu chlastá, neb oslepli, když darem zraku byli pohrdli.
06. 04. 2013 | 20:02

honolulu napsal(a):

Caffeine je ta nejvetsi a nejsilnejsi PSYCHOAKTIVNI droga na svete.
Miluji kavu z Brazilie, Sumatri a Columbie...
Jsem si vsak vedom, ze Kava zvysuje moznost HYPOGLICEMIE.
Ze udela kazdeho nervoznim.
Ze ma v sobe oleje z kterych se tloustne.

Chemikalie v kave zvana methylxanthines zvysuje u zen moznost mit nemoci prsou a u muzu prostatu - problem.
Kava krade z tela vitamin "B" (inositol), krade i jine vitaminy. Kava a vitamin "C" ma zahadny vztah, a doktori se kvuli tomu hadaji. Kady tvrdi neco jineho. Zink, Potassium krade take a dela kyselinu gastrointestinalniho tracku. Coz znamena, ze dostanete svedeni prdelove. - Preji to malomestakovi.

10 g caffeinu v krvi znamena smrt.
Coca-Cola, 64.7 mg
Cerny caj 46.0 mg
kapana Kava 146.0 mg
Nektere drogy maji v sobe take Caffein napr.,
Anacin 32.0 mg
Exedrin 65.0 mg
Dexartim 200.0 mg
Presto je Kava zdrava - 2 salky denne. Vice ne !
Je dobra na mozek a zabranuje cukrovce.
Nase vedmy v New Age vsak tvrdi, ze kava a caj krehnou kosti v tele...O Marihuane o tom HNOJI za 2 hod., potrebuji dalsi salek brazilskeho andelskeho nektaru.
06. 04. 2013 | 20:02

Radkin Honzák napsal(a):

Vedec v ilegalite je na těžkém omylu (přinejmenším a slušně řečeno): nikotin narušuje a snižuje účinky léků proti schizofrenii a tím komplikuje její léčení.

Dále: Z 25 % kanabisových psychóz (a nejsou tak vzácné) se vyvine v příští atace už typická schizofrenie.

Vedec v ilegalite nechť tedy raději v ilegalitě zůstane.
06. 04. 2013 | 20:03

Sandokan napsal(a):

Proč jsou pražské hospody každý den plné mlaďáků? A proč se minimálně půlka mladých zhuluje, kdykoliv k tomu má příležitost? Myslím, že to není v alkoholu nebo v marihuaně. Nebo v jakékoliv jiné legální či nelegální lehké droze. Jestli to není o jakési vyprázdněnosti naší společnosti, kde se každý stará jen o sebe, o své přežití a hrabání peněz, a zapomínáme na to jak se žilo třeba ještě před 20 lety. Rodiče nemají čas na děti, společnost se o své děti vůbec nestará a jen málokdo si najde smysluplný koníček, ať už sport, přírodu, kulturu, vědu... Jak tato společnost třeba vědu propaguje? Kulturu? Přírodu? Oproti propagaci konzumu, kterou podporuje i stát, protože mu přináší DPH a další daně, to nemá prostě šanci.
06. 04. 2013 | 20:05

Vedec v ilegalite napsal(a):

Radkin Honzak:

Odkaz na nejaky vedecky clanek by nebyl??
06. 04. 2013 | 20:05

strýc virus H3N1 napsal(a):

ad kolega Honzák

děkuji za Váš příspěvek
06. 04. 2013 | 20:06

Vedec v ilegalite napsal(a):

stryc virus i Honzak:

Abych vam dal jeste dalsi priklad kauzality, ktera neni vedecky prokazana. Napriklad se tvrdi, ze infekce toxoplasmozou je rizikovym faktorem pro smrtelnou dopravni nehodu (dokonce dnes je to rizikovym faktorem i pro schizofrenii). Ano, vskutku na pitevne skonci vice lidi s toxoplasmozou nez je zastoupeno v bezne populaci. Zpusobuje toxoplazmoza smrtelne dopravni nehody? No to vubec neni jasne. Je prave mozne, ze lide s tendenci zemrit za volantem maji tendenci chytit toxoplasmozu nejakym rizikovym chovanim, cili ano, je tam korelace, ale nemusi tam byt kauzalita. Vyvolava toxoplasmoza schizofrenii? Mozna ano, mozna ne. Stejne tak vyvola vam marihuana schizofrenii??? No pokud se zhulite do bezvedomi, tak mozna je to tim, ze mate v sobe rizikove faktory schizofrenie.
06. 04. 2013 | 20:18

Michal napsal(a):

Nejhorsi zlo jsou samozvani zachranci lidstva, ti skodi vic nez jakekoliv drogy. Buh dal lidem rozum, aby se umeli sami rozhodnout co je pro ne dobre, proc by jim to mel nekdo prikazovat a zakazovat ? jakym pravem si vazeny autore toto pravo osvojujete ? holedbate se tim, ze chcte mit jasnou hlavu, ale zrejme jste misto drog omamen propagandou, protoze nevididite, kolik nestesti a mrtvych valka proti drogam prinesla. Jasnou hlavu tedy nemate ani omylem, mel by jste s tim neco delat, pokud si nechcete lhat do kapsy, protoze kazdy kdo hlasa podobne postoje jako vy na tom ma svuj podil. A pokrytec nejste kvuli brani nebo nebrani nejake drogy, ale kvuli tomu, ze se zastavate represe a prehlizite jeji dusledky. Aneb pachanim dobra ke zlu, jak typicke pro dnesni dobu, kdy se ve jmenu ekologie stavi uhelne elektrarny, protoze se zavrely jaderne, kdy se ve jmenu prirody pestuji na polich misto jidla palivove plodiny, kdy se ve jmenu miru vvalci vsude mozne. uz si opravdu pripadam jak v orwelovi. sakra, zacnete se starat o sebe a o svuj prinos pro svet ne o to co by meli nebo nemeli delat druzi, oni si jiste take radi poradi sami.
Driv byly vsechny drogy legalni a problem to nebyl, ted legalni nesjou vyjma alkoholu a problem je to obrovsky.
06. 04. 2013 | 20:18

strýc virus H3N1 napsal(a):

vědec v ilegalitě

netvrdím, že nemáte právo uvažovat uvedeným způsobem. právě toxoplasmosu zde na aktualne nedávno "propagovali" v pritroublem clanku, jehož podstata byla_ kočky jsou přenašeči parazita, těhulky vyhýbejte se jim a vaše dítě neonemocní schizofrenií. uf...
06. 04. 2013 | 20:30

befree napsal(a):

http://www.osel.cz/index.php?obsah=36
06. 04. 2013 | 20:30

strýc virus H3N1 napsal(a):

befree

ale jo, já ty články kupodivu dávno znám.
dej potkanovi haloperidol... o.k. Copak Mihulka...

ale nezpochybňují možnou významnou roli THC v etiopatogenezi SCH.
06. 04. 2013 | 20:41

Vedec v ilegalite napsal(a):

stryc virus:

No aspon jsem vas trochu znejistel :). Vy me ale taky. Kazdopadne se asi oba shodneme na tom, ze nejake moralizacni prispevky nemusi tu situaci odrazet bez tvrdych dat na velke populaci. Ja sam nekourim, jsem dokonce odpurce nikotinu, ale fakt je, ze jestli to schizofrenikum dela dobre, tak jim v tom tezko muzu branit. K marihuane mam liberalni vztah, ale ani nevim, kde bych ji mohl vubec sehnat, natoz se s ni zhulit do bezvedomi. Spis si kladu otazku, zda by se vyse uvedeni jedinci nezlikvidovali nejak jinak, nez kourenim marihuany. Na otravu alkoholem - ted myslim tim normalnim etanolem - umira denne vic nez jeden clovek, to mi prijde jako daleko vetsi riziko nez nejaka trava, o ktere jsem jeste neslysel, ze by mela na svedomi nejaky lidsky zivot.
06. 04. 2013 | 20:43

honolulu napsal(a):

Proc je Marihauna dalsi nepotrebny hnuj ze zahrady dabla ?
Cannabis Sativa, (Marihuana) je ze stejneho kmene rostlin jako je HASHIS.
Marihuana vsak ma t.zv. "REVERSE TOLERANCI" na rozdil od druhych rostlin... T.zn., ze ten kdo ji pouziva casto, potrebuje mensi davku, nez zacatecnik. Proste jste zahnojen jedem.

Jedovata zakernost Marihuany je jeji RELEXANT, (je z vas blbecek), tranquilizers (jste omamen), Marihauna je appetite stimulant, (zachvat zravosti) a samozrejme HALLUCINOGENS.
(To znamena, ze je z vas pravdolaskar, utopista, zboznovatel integrace, proste BLB.)

Marihuana zvyssuje krevni tlak.
Zvysuje tlukot a namahu srdce.
Snizuje teplotu tela. Krade vitamin "C" z tela. Je z ni rakovina plic. U zen zapricinuje predcasne narozeni plodu a nizkou vahu plodu. Marihuana dela z mozku bezcenou sracku.

Zvysuje cukr v krvi a carbohydraty. Krade vitaminy "B" & "C".
Zhrnuto vse dohromady. Kdo to hovno kouri, tak je vul !!!!!...
(Whitchdoctor honolulu, nikdy nesypal do "motoru u Mercedesa" pisek. Proto objel 2x svet. Kurak marihuany sype pisek do motoru auta. Dojede akorat tak do ordinace Dr. Honzaka.)
06. 04. 2013 | 20:50

kakanec napsal(a):

Radkin Honzák: Nevšiml jsem si, že by Vedec v ilegalite někde psal, že nikotin neovlivňuje účinky léků proti schizofrenii. Proč by tedy měl být na těžkém omylu?

To, že nikotin interaguje s léky proti schizofrenii navíc nijak nerozporuje, že nikotin pomáhá ulevovat od některých symptomů schizofrenie.

Na specialistu vaší pověsti jsou vaše argumentační schopnosti dost chabé. Nicméně Váš ctihodný věk Vás omlouvá.
06. 04. 2013 | 20:50

Adam Procházka napsal(a):

Pane Honzáku,
prosim Vás, mohl byste posloužit jednou statistikou? Pokud vůbec existuje doufám, že ji budete mít po ruce:
Kolik procent populace trávu nebo hašiš v životě jednou či vícekrát požívalo (s vyjímkou prezidenta Clintona, který prý neinhaloval) a opět přestalo, respektive zhulí se méně než jednou za rok a kolik procent této droze propadlo natolik, že ji přestali mít pod kontrolou - tedy asi tak, jak popisuje pan Vácha.
06. 04. 2013 | 20:51

blabla napsal(a):

tak ja si ubalim brko a jdu se ucit. Neznam nikoho, koho by znicila marihuana, ale znala jsem par lidi, ktere znicil alkohol a tvrde drogy - vliv marihuany u toho nepopiram, nicmene se jednalo o lidi, kteri zacli pit a kourit uz na druhem stupni ZS...no a skoncili neslavne. Lidi, co uz huli jako dospeli, tech mam kolem sebe cca 80 procent a vsichni jsou naprosto funkcni. Chodi do prace, studuji, maji vztahy, konicky...
06. 04. 2013 | 20:52

befree napsal(a):

strýci vire H3N1, to bylo určeno do pléna, ne konkrétně jako diskuse s vámi.
Mně se užívání konopí u mých dětí nelíbí, sám ho taky neužívám, ale na druhou stranu psát kraviny, jako Viola, že po vykouření jointu jsou halucinace- to jsem viděl na stránce scientologů a ti mi přijdou stejně šáhlí, jako katolíci.
Jsem proti marihuaně a pro legalisaci jejího pěstování a jejího léčebného využití a také rekreačního užívání. Ať je postavena na roveň tabáku. Alkohol a gambling je jednoznačně ZLO, které se zbytečně toleruje.
06. 04. 2013 | 20:54

strýc virus H3N1 napsal(a):

vědec v ileg

o.k., alkohol je droga č 1 a zabiják to jistě je par excellence, to též nepopírám.
a nejde ani tak o otravu vedoucí k akutní smrti, spíš o dlouhodobou devastaci. to teď nechme. mi spíš vadí glorifikování "trávy" jako téměř jakéhosi božstva.
06. 04. 2013 | 20:55

strýc virus H3N1 napsal(a):

befree

promiňte, má poslední reakce byla určena i Vám.
co se týče té Vaší poslední, nemohu proti ní ničeho namítat. ani popel :-)
06. 04. 2013 | 20:58

Les napsal(a):

Vyborny clanek !
Bohuzel jsem tak ztratil chytreho vnuka.
Jedno ale chci doplnit !

Marihuana zabiji lidi na prechodech pres ulice !
06. 04. 2013 | 21:00

Paja napsal(a):

Tráva je droga, která je jistě méně nebezpečná než alkohol (agrese, zranění, nehody), ale jistě má také své rizika při nadužívání. Vy popisujete extrémní případy, podívejte se kolik lidí pomře po alkoholu...
Anamnéza: trávu jsem v mládí (do 25let) hulil dost, když dá pánbůh a já zaberu letos dodělám druhou VŠ (technická - náročnější než první humanitní), dobré zaměstnání zatím mám, ale pokud se přestane úplně stavět tak to skončí, mé partnerské vztahy jsou horší než bych si přál. Tak si mě zaznamenejte do statistiky a dumejte otče.
06. 04. 2013 | 21:04

Vedec v ilegalite napsal(a):

Abych to jeste doplnil: marihuana nebo hasis jsou drogy spojene s jinou nez krestanskou kulturou, a tudiz jsou v nasich koncinach netolerovane. Na druhou stranu alkohol se vytvoril behem krestanstvi a tabak privezl Kolumbus, tudiz byl automaticky prijat jako krestansky objev. Fakt ovsem je, ze zdravotne na tom neni marihuana o nic hur nez alkohol.
06. 04. 2013 | 21:05

Ing. N. napsal(a):

http://www.marihuana.cz/kap-skodlive-ucinky-marihuany.html
06. 04. 2013 | 21:07

Vedec v ilegalite napsal(a):

Cituji z Wikipedie, heslo marihuana:

According to a 2006 United Kingdom government report, using cannabis is much less dangerous than tobacco, prescription drugs, and alcohol in social harms, physical harm, and addiction.[76] Harvard's Dr. Lester Grinspoon, has stated in a newspaper editorial that "herbal marijuana is remarkably nontoxic"
06. 04. 2013 | 21:12

strýc virus H3N1 napsal(a):

ad vědec v ileg

potkal jsem v Japonsku v sámošce (v severových Tokiu) alkoholika, jak si jde pro tu svou flaštičku. drobný, vysušený človíček... jak už tak Japonci bývají. ale ještě nikdy předtím jsem neviděl tak zoufalé vzezření... naši alkoholici to je o něčem jiném... ti nemají v genech tu úpornou japonskou slušnost, skrz naskrz vštípenou korektnost... byla to smutná podívaná ... nemusím připomínat, že žlutá rasa (kterou mám dost rád) není enzymaticky dobře vybavena na odbourávání etanolu a jeho metabolitů... takže do toho vletí mnohem rychleji než my neotesaní běloši (zkáza Indiánů etc) oni prý ale zase umí zacházet s psychoaktivními látkami přírodního původu. taky jsem četl kdysi nadšeně Terence Mc Kennu a "houbičky" jsou ještě provokativnější téma než tráva.
06. 04. 2013 | 21:16

Jemnický napsal(a):

Vědec v igelitce
Vyndejte hlavu z igelitky a zkuste pochopit, že tady jde především o naprostou dostupnost drogy pro děti, což vidím jako zásadní problém, který ovlivní celou generaci po roce 89.
Ve světle tohoto problému jsou učené disputace kavárenského farmakologa odkojeného Wikipedií celkem jen ku létání.
06. 04. 2013 | 21:26

Josef Kopal napsal(a):

Bože, to jsou kecy. Ty vyfabulvané hlouposti jsem ani nedokázal dočíst do konce. Pán je sice demagog, ale nikterak excelentní...
06. 04. 2013 | 21:27

befree napsal(a):

Íng. N. - ta stránka marihuana.cz nadělá víc škody, než užitku. Jaké jsou účinky marihuany přeci její uživatelé mohou pozorovat sami! Příklad, uvedený na stránce- sedm let hulil a CHLASTAL!, ale skolila ho marjánka :-D . Kromě 2 kluků všichni kamarádi mých synů užívají marihuanu okolo 10 let a já na nich nepozoruji nějaké zvláštní negativní účinky. Já s užíváním marihuany nesouhlasím, ale ani odpůrci by neměli psát bludy- pak vám nikdo nebude věřit ani když budete mít pravdu.
06. 04. 2013 | 21:31

aga napsal(a):

Jemnický

To máte těžký. Vypadá to, že pro děti existují v tomhle světě jen dvě možnosti - buď nesvobodný Pionýr, nebo svobodný a tržní skaut a drogy.
06. 04. 2013 | 21:31

drotar napsal(a):

kazdy tu nieco drista jeden dokonca na do mnou do toho miesa nabozenstvo,ze maricha neide s katolikmi,ale alkohol uz hej,to iste mozno povedat o bramborach,ci ryzi,alebo kukurici,lebo kazdy dymek nieco stoji tak ,ako aj hlt koralky a nema nic spolocne s nejakym nabozenstvom,ze ten sluha bozi tu pise nema s jeho statusom nic podobne a pise podla mojej drotarskej sisky bohovo, bo to ho neucili v seminari,ale tak trochen kuka okolo seba.
bo ja arci herst ober gruppen teraz nepijuci pijak,bo keby pijuci prinajlepsom by som uz nevedel ani pisat z tej koralky a vela nechybalo boli by ma zakopali.
taka hlaska vravi bohovo, vsetko dobre s mierou a ked nemas holoto mieru tak nepij,nefajci,proste neber nijaky smejd na rozptylenie bo sa rozptylis sam v prach holoto.
nemusel som som nikdy citat,nijake studie bo sam som vystudoval pijanstvo a omamovanie,nikde som nebol na odvyk bo sam som musel odvyknut bez akejkolvek pomoci,bo som mal na vyber,alebo sa zavesit do prievanu,alebo byt toto,co teraz,taka obycajna cobolska holota zijuca v riti,co nebolo lahko,ale presvinsky sa oplatilo bo zijem.
a ty sluho bozi,co tu pises nikdy som o tebe nepocul ani necital,pamataj takych jak ty malo,nikdy nebudes sediet po pravici bozej,ale tvoje slovo bozske slovo .
06. 04. 2013 | 21:38

Ing. N. napsal(a):

3.2.5 Pohled uživatelů na jejich život s marihuanou
Z jedné bakalářské práce:

a) Pozorujete na sobě nějaké psychické nebo fyzické změny od té doby co užíváte marihuanu?

Účastníci výzkumu mezi psychické změny uvedli kolísání nálady, podrážděnost a zpomalené reakce. Ztráta motivace k jakékoliv náročnější psychické činnosti. Zapomnětlivost, ale nejen na důležité věci, ale třeba i na banální slova, která se používají denně.
Jako fyzické změny uvedli zapáchající oblečení, vlasy a kůži, akné, občasné bolesti na plicích a silný kašel.

b) Jaké výhody a nevýhody vám kouření marihuany přináší?

Respondenti mezi nejčastější výhody, které jim kouření marihuany přináší, uvedli pocit uvolnění a uklidnění, lepší zábavu během různých akcí s kamarády, smích, radost, relaxaci, uvolnění zábran a tím pádem snadnější seznámení se s novými lidmi, lepší soustředěnost na určitou věc a při učení.

Jako hlavní nevýhody respondenti uvedli zpomalené reakce, zhoršená koordinace pohybů, občasné projevy zhoršené výslovnosti, občasná paranoia, snížení celkové aktivity, větší
náchylnost k nemocem hlavně dýchacím. Soňa si obzvlášť stěžovala na pocity hladu.

c) Myslíte si, že v budoucnu budete schopni s kouřením marihuany přestat?

Všichni účastníci výzkumu uvedli, že si myslí, že v budoucnu budou schopni s kouřením marihuany definitivně přestat. Ale Pavel a Martin připustili, že to možná bude těžší, než si teď
myslí.
06. 04. 2013 | 21:40

befree napsal(a):

"Jako fyzické změny uvedli zapáchající oblečení, vlasy a kůži, akné, občasné bolesti na plicích a silný kašel." :-D
Bakalářská práce- to bylo někde na univerzitě v Hrozenkově?
Zapáchající oblečení? - marihuana voní, páchne tabák!
06. 04. 2013 | 21:46

Roman Strossa napsal(a):

Díky! roman strossa, fara Batelov
06. 04. 2013 | 21:46

Ládik!!! napsal(a):

Zajímavá je str. 44:
http://is.muni.cz/th/237834/fss_b/Bakalarska_prace_-_Neira_Imsiragic.pdf
06. 04. 2013 | 21:48

Tyler Durden napsal(a):

Zdravím,

nedá mi to abych neraeagoval. Autor článku to určitě myslí dobře, ale jeho úvaha "tráva uškodila několika lidem z mého okolí --> nejsem pro legalizaci" je dost subjektivní a argumentačně nedostatečná. Můj náhled na legalizaci je přesně opačný. Musím říct, že se o toto téma dlouhodobě zajímám a jako student medicíny mám do té problematiky jakýsi vhled. Kdo chce tvrdá fakta (to bych doporučil především autorovi), nechť si přečte publikaci Konopí a konopné drogy (Miovský Michal a kolektiv, http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/2317/konopi-a-konopne-drogy ), v následujícím textu z ní čerpám.

Nejdřív pár stavebních kamenů, na kterých stavím svoji úvahu:

1)Tráva (konopí, marihuana) je droga - má jistý návykový potenciál, účinky na psychiku a v závislosti na způsobu užití i negativní/pozitivní účinky na zdraví . To díky notoricky známému THC a dalším látkám - kanabinoidům. Konopím se nedá fatálně předávkovat. Lidé pod jeho vlivem se projevují spíš "dovnitř", neobjevuje se agrese (srovnej s alkoholem).

2) Ve společnosti se naprosto legálně užívají drogy s negativnějšími účinky na zdraví, s potenciálně nebezpečnějšími důsledky změn psychiky a s vyšším návykovým potenciálem. Například: alkohol, cigarety, nesmírné množství léků; pokud bychom se neomezili jen na látky, tak vysoký návykový potenciál a důsledky má také gamblerství a náboženství v jeho fanatické podobě...

Už jenom to je dobrý základ k závěru, že ilegalita konopí je pokrytecká. Nicméně, je tu silný argument, který převzal i autor článku, a ten zní: "marihuana je přestupní droga, odrazový můstek k silnějším drogám." Tento (a spousta dalších) mýtů se traduje od dob války proti konopí v USA (ve 30.letech 20.století), kdy tehdejší vláda a složky výkonné moci v čele s Harry J. Anslingerem (http://en.wikipedia.org/wiki/Harry_J._Anslinger) se nebály použít jakoukoli lež či rasistický předsudek v propagandistickém boji.

3) Ve skutečnosti to není marihuana, ale alkohol, který je v podmínkách evropské civilizace zpravidla tím faktorem, který odstartuje spirálu závislosti. To je vědecky dokázáno. Je to logické, vždyť většina z nás vypila první sklenku dávno před dosažením dospělosti.

4)A tato spirála se velkou pravděpodobností roztočí u predisponovaných lidí - většinou vybavených slabší vůlí a vyšší tendencí k závislostem. V kombinaci s vhodnými faktory prostředí (špatná výchova apod.) pravděpodobně budou tito lidé ve svém životě na něčem závislí a když se jim do cesty připlete konopí, tak to bude konopí. Někteří se na něm zastaví (lepší možnost), někteří půjdou do tvrdších drog, ke kterým by se tak jako tak dostali (konopí byla jenom veslá zastávka na jejich nešťastné cestě třeba k heroinu). Je jedno, jestli bude droga legální nebo ne, cestu k takovému člověku si vždy najde (a naopak). Proto lépe než restrikce bude vždy lépe fungovat prevence, dostatečná informovanost a diskuze.

5) Dospělý člověk je zodpovědný za své chování a může si měnit stav vědomí jak chce, pokud tím neohrožuje další lidi/nepoškozuje majetek apod. (vím, kontroverzní bod)
V kontextu těchto bodů považuju ilegalitu marihuany za nesmyslnou a pokryteckou. Konopí by mělo být legalizováno. Pár lidí se špatnou sebekontrolou podle mě není dostatečný důvod, aby si zbytek národa nemohl na vlastní zodpovědnost legálně zahulit, vyrobit si účinnou mast z konopí, či si ty kytičky pěstovat pro radost na zahrádce. Je to jako se vším - všeho moc škodí.
06. 04. 2013 | 21:49

kiks napsal(a):

10let jsem pracoval s feťákama.marihuana dělá z lidí totální vyhulence a je často vstupní branou k pervititnu.Viděl jsem hodně zkažených mladých životů a nejednu smrt(ne z marihuany ,ale u té to všechno začalo).
06. 04. 2013 | 21:58

befree napsal(a):

halucinace?agresivita? extatické uvolnění a pak subjekt usíná
To jsou fakt kraviny.S kouřením marihuany nesouhlasím, sám ho neužívám ale jeho užívání vidím denně. Autorka bakalářské práce cituje kraviny.

"Vnímání je velmi zostřeno, nechybějí ani iluze sluchové či zrakové, které někdy přecházejí aţ
ve zrakové halucinace. Často bývá popisován pocit chladu, mrazení a zledovatění. Můţe se
dostavit nezvladatelná veselost a smích, ale i agresivita. Vnímání času a prostoru bývá
hluboce změněno. Po několika hodinách tohoto extatického pasivního uvolnění subjekt usíná
hlubokým spánkem."
06. 04. 2013 | 22:00

strýc virus H3N1 napsal(a):

Tyler Durden

omlouvá Vás, že jste teprve student medicíny. jinak by jste snad nenapsal, že účinky nějaké látky /THC např./ jsou notoricky známy. to je směšné.
06. 04. 2013 | 22:02

Ing. N. napsal(a):

Bakalářská práce

Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií
Katedra sociální politiky a sociální práce

Vliv pravidelného užívání marihuany
na životy jejích uživatelů

Vypracovala: Neira Imširagić
Vedoucí práce: PhDr. Pavel Horák, Ph.D.
Brno 2011
06. 04. 2013 | 22:06

honolulu napsal(a):

Dostupnost drog, kterym rikame illegalni substance, (t.zn., ze i Marihuana) je primy utok na existenci naroda, zeme a rasy...
Illegalni substance je nazev, definice prudce skodlivych a navykovych latek...
Ten, kdo to da detem, patri rychle isolovat a zlikvidovat...
Podivejte se na tu hruzu, co se deje napr. v dnesnich dnech v Mexiku.

Z mladych lidi v USA se stavaji trosky valejici se ve spine v prikopu u silnice. Cas od casu, jim nekdo hodi z auta sandwich.

Lide kteri zacinali zivot s nadanim, konci jako uplne lidske odpadky. Policie v USA ani nevysetruje jejich smrt. Je s nimi pohrdano i vlastmi rodinami. Drogy, to je obrovska tragedie. Z navyku se nejde dostat....

Nikdy je nikdo nezamestna. Nikdy nemaji domov.
Nesmi mit ani ridicak, coz je absolutni nutnost v USA. Nesmi mit svuj dopravni prostredek, nesmi si ho pujcit, ani mopeda. Oni se v zime vlecou pesky do jiznich statu v hadrech a tlaci pred sebou ukradeny kosik ze samoobsluhy. Kdyz umiraji, tak je odvezou do hospice a zdroguji jeste vice, kvuli komfortu.

Vubec jsem nevedel, ze Cesko ma tyto problemy take. Ministre Kubice, pozavirejte prodavace drog, vcetne Marihuany !
Je to Satanuj hnuj.
06. 04. 2013 | 22:07

strýc virus H3N1 napsal(a):

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23179965?dopt=Abstract
06. 04. 2013 | 22:10

Pakl napsal(a):

Čau Orko,
pěkný článek, problematika je nám jasná, ale bohužel, je mnoho těch, kterým vážnost věci nedochází. Buď zdráv. Pakl
06. 04. 2013 | 22:13

Jemnický napsal(a):

Aga
Bez zodpovědných a statečných otců zbývá dětem buď ten pionýr nebo dým s mrtvolně nasládlým zápachem.
Tlachy některých zde přítomných blogerů o tom, jak je marjána úžasná, jsou jen tlachy některých zde přítomných blogerů o tom, jak je marjána úžasná.
Marjána a chlast, to je oč tu běží. Jenže společnost závislou na vyspělých technologiích nemohou vést zhulenci a ožralové, ač se zdá, že to možné je.
06. 04. 2013 | 22:14

Nikdykde napsal(a):

Pane Vácha, můžete mě dát na Vás kontakt? Rád bych Vám sdělil svůj příběh z druhé strany a z jiného úhlu pohledu, pokud Vás to bude zajímat.
06. 04. 2013 | 22:15

Amarich napsal(a):

Pane Vácho,

psáno jest:"S radujícími se radujte a s plačícími plačte:"
Jestlipak víte, o čem to je?

Srovnání s alkoholem je zde skutečně namístě, dobře to popsal třeba anonymní uživatel alkoholu a thc 06. 04. 2013 | 13:38

Alkohol z toho srovnání s thc vychází snad ve všech ohledech hůře, myslíte však, že by bylo dobré alkohol zakázat?
Zákaz je něco jiného, než kontrola licencovaného obchodu a kvality (viz. případ s metanolem).

A povězte, jestliže Bůh stvořil člověka k obrazu svému, také mají určité látky podobný vliv na Jeho nervovou soustavu jako na tu člověčí? Leccos by to vysvětlovalo.
06. 04. 2013 | 22:23

4bar napsal(a):

Dobrý den,
hulit jsem začal v cca 20 letech, byl jsem mladej, v pohodě :) a se spoustou času. Po několika letech jsem začal studovat dálkově VŠ a toho času už tak moc nebylo. Pak jsem s hulením přestal uplně, protože jsme chtěli dítě. Teď jsem kravaťák, práce, rodina, hypotéka a taky se občas v noci budím kvůli starostem...
Aktivně jsem hulil tak 10 let, přesto jsem nikam nepřestoupil a i teď si občas (cca 1 x za rok) z nostalgie zahulim. Tráva mi hodně otevřela obzory ohledně možností vnímání reality, soustředění, kreativity, ale i tolerance, takže spíše doporučuji i když znám podobné "existence", které zamrzli v těch dvaceti letech (ale to většina místního "okresního přeboru" taky a nehulej...)

O konopných mastech dodávaných jedním známým, zbytků po sklizni dodávané sousedce s roztroušenou sklerozou a podobných případech se mi opravdu nechce mluvit, kdo nezkusil a nebo nepotřebuje, opravdu neví.
06. 04. 2013 | 22:26

Tomatom napsal(a):

Zkusme se nad nastolenou otázkou podívat z jiného úhlu, třeba z pohledu bývalého nadšeného konzumenta. Od mých šestnácti do 20 let jsem kouřil marihuanu poměrně často a nejen to, dokonce jsem ji pěstoval a šířil mezi své spolužáky. Dopouštěl jsem se tedy z hldiska tehdejší i dnešní legislativy hned několika trestných činů. Přesto jsem úspěšně odmaturoval, po škole si našel práci a po odborné stáži se pustil do živnosti, kterou provozuji dodnes(je mi 40). Jsem 9 let šťastně ženatý, máme tři děti, platím daně a dokonce jsem od těch 20 nekuřák a téměř abstinent. Všichni moji spolužáci a známí, kamarádi a přátelé, kteří byli zasaženi mým mariuhanovým mesiáštvím vedou dnes řádné životy, jsou platnými členy společnosti, mají rodiny a platí daně. Jak by ale vypadaly naše životy, kdyby nás tenkrát někdo prásknul a skončili bychom ve vězení nechci raději ani domýšlet. Jinými slovy vše je otázkou míry a větší riziko pro společnost předsavuje kriminalizece nikoli legalizace marihuany. Protože ti, co se rádi sjíždí, se prostě vždycky budou něčím sjíždět, vždycky najdou způsob. A vzhledem k tomu, že testování marihuany připouští 40% lidí do 26 (skutečné číslo bude pravděpodobně vyšší) jsou rizika spojená s kriminalizací, dle mého, neúměrná v porovnání s riziky, která přináší úplná legalizace. Ve vězení se nikdo nepolepší, naopak se mnohému přiučí a udělat z něj řádného občana je pak mnohem složitější, ne-li nemožné. A překavapuje mě, pane Vácho, že při své inteligenci a postavení, jste schopen spáchat takovouto tendenční slátaninu, jejíž zveřejnění by neomlouvala ani zkonzumovaná láhev mešního vína. O to tristnější je, že mám podezření, že jste to psal a dával na web střízlivý. A jen taková malá provokace na závěr, mou kariéru v byznysu sex, drogy, rock´n´roll ukončil mystický vhled, který mi přinesly kouzelné houby neboli lysohlávky. Ano drogy vyléčené drogou. Jsem přesvědčen, že kdybychom se vrátili k rituální příležitostné konzumaci určitých drog (entegenů - roslinných průvodců), které se v šamanské tradici využívají k léčbě těla, ducha i duše od nepaměti, ubylo by lidí, kteří si neví rady se svým životem a hledají smysl a když ho nenacházejí obrací se k všemožným látkám aby si od tohoto tížívého pocitu nenalezení ulevili.
06. 04. 2013 | 22:33

marcela napsal(a):

Já jenom vím, že bych nechtěla, aby mi mé dítě operoval nějaký hulič trávy, vezl moje děti autobusem.....proto jsem pro zákaz.
06. 04. 2013 | 22:33

www.mobil-risk.cz napsal(a):

Článek se mi líbí a díky zkušenostem a kamarádům z vysoké vidím situaci velmi podobně. Všichni se tváří, jak je to v pohodě, že je to jen tráva... klasika.

Podobné je to s mobilními telefony, i když tomu většina z vás odmítá věřit. Servírují vám je na talíř den co den, reklamy vzbuzují dojem, že telefonovat několik hodin denně je normální... A dle studií jakmile překročíte 30 minut denně, jste "heavy user" a máte parádní vyhlídky na zvýšení rizika všech možných prima chorob (včetně rakoviny mozku, pokud si dáváte mobil k hlavě). Nechci nikoho strašit, ale informujte se, dokud je ještě čas. Nebo si potom nestěžujte.
06. 04. 2013 | 22:40

befree napsal(a):

marcelo, nebuďte naivní! Spousta lidí, do kterých byste to neřekla pravidelně užívá marihuanu. To už dávno není jen mládež! Jsem proti užívání jakýchkoli drog, ale tohle strašení je kontraproduktivní!
06. 04. 2013 | 22:41

Jirka napsal(a):

Marihuanu jsem kouřil dvakrát, a to ráno poté nikomu nepřeji. Asi jsem náchylný k depresím, po ránu mi bylo sakra zle. Už vím že tento druh požitků si odpustím, nestojí mi to za to.
06. 04. 2013 | 22:43

Divobyj napsal(a):

pane Vácho,

Marihuána,cigarety,alkohol,drogy,nemanželský sex......atd.....
patří mezi tzv."pokušení",řečeno církevní terminologií.
Dobrá,zamysleme se tedy nad tím,čím by život BEZ oněch pokušení byl.
Tvrdím,že pokušení jsou solí života.
06. 04. 2013 | 22:51

cha napsal(a):

ja mam spostu znamych so konzumuji alkohol i tech co konzumuji thc ale nikdo z te 2. skupiny nedopada tak zoufale jako alkoholici... ale z chlastu jsou velke dane, tak proc povolovat travu kterou si nakonec nekdo bude pestovat sam a dan nezaplati

ze nejakej hloupej flandak tvrdi ze 1+1=4 protoze 4 jsou nohy u zidle... muzou mu to zrat zase jen dementi
06. 04. 2013 | 22:59

Jank napsal(a):

Kdyz jsem byla mlada, tak jsem pila alkohol, po dvaceti letech jsem ho omezila jen na jeden drink pri ruznych prilezitostech.
Kourit jsem zkusila, ale nikdy mi to nechutnalo a nejvic mi vadil a dodnes vadi ten zapach. Drogy bych nikdy nezkusila uz jen z toho duvodu, ze mi hrozne voni benzin a odtud by uz byl kousek k cichani neceho podobneho. Drogou se da nezvat cokoli, na co vznika navyk a co vas zmeni psychicky a fyzicky.
Za blbost se plati a tak vetsina kuraku skonci s rakovinou, alkoholici prinejlepsim s rozvracenym manzelstvim a v horsim pripade mozkovou prihodou. Telo se neda osidit a vrati vam to driv nebo pozdeji podle toho, jak s nim zachazite. Pochopitelne kazdy dnes ma vse "na haku" a "pod kontrolou" ale za dvacet let
se muze vsechno krute zmenit. Lidi, zdravi mate jen jedno. Jestlipak pred tim, nez jste zacali kourit "travu" , jste si precetli nejake studie a jak pusobi dlouhodobe? Tabak pred 50 lety take neobsahoval tolik nicotinu jako dnes...
06. 04. 2013 | 23:05

Anicka napsal(a):

Trava je neco jako pivo. Tvari se nevinne, ma spoustu priznivcu a obhajcu, kteri tvrdi, ze o nic nejde. Jakmile ale nekdo jim chce drogu sebrat, chovaji se jako deti, jimz sebrali dudlik. Souhlasim s lidmi, kteri rikaji, ze spolecnost je pokrytecka. Jednu drogu dovoli a jinou zakaze. Mely by se zakazat vsechny. V novinach nas porad strasi ptacimi chripkami a buhvi cim, ale mlci o tom, kolik lidi denne umira na nasledky piti alkoholu a koureni. Kolik deti se rodi s postizenim, protoze si jejich matky tolikrat rikaly, ze z maleho piva nic nebude. Kolik deti trpi na nasledky pasivniho koureni rodicu. I ja jsem jedno z nich. Proc neni trest za ublizeni na zdravi pro rodice-kouraky? Neprokazatelne. Nicmene populace prokazatelne starne a blbne. Jediny zpusob jak udelat, aby deti zvladali maturitu je ji ulehcit... U nas na gymplu sehnat JAKOUKOLI drogu byla mnohem snadnejsi, nez napsat pisemku z matiky. Profesori o tom moc dobre vedeli. Bylo jim to jedno. Vlada, lidi, kdokoli, kdo opravdu chce neco zmenit, proste to meni. Nikdo ale nic nepotrebuje. Hlavne, ze jsme vklidu a suchu, proc se namahat...
06. 04. 2013 | 23:06

Karel napsal(a):

Pro Divobyj: Pokušení jsou různá, třeba mít jako zkouřený pocit, že můžu létat. Vážně bych to nepovažoval za koření života.:-D
06. 04. 2013 | 23:11

Martin napsal(a):

Divobyj, kolik je ti let? Me je 18 a rikam, ze mas mozek v plenkach. Nebo v kalhotach? Opravdu jsi v zivote nic lepsiho nepoznal???
06. 04. 2013 | 23:12

rascal napsal(a):

co tohle dělá v kolonce "zprávy" :
06. 04. 2013 | 23:19

mb napsal(a):

s trávou je to v pohodě
s trávou je to v cajku
vykalíš se v pohodě
z travního sajrajtu
tráva zvedne náladu
když to nejmíň čekáš
zepředu i zezadu
jdi a víc to nekaž ...

A povězte, jestliže Bůh stvořil člověka k obrazu svému, také mají určité látky podobný vliv na Jeho nervovou soustavu jako na tu člověčí? Leccos by to vysvětlovalo.

to jako že když bůh (u)plácal člověka, tak u toho musel bejt (po)řádně sjetej ... ???

leccos by to vysvětlovalo ...
06. 04. 2013 | 23:23

Anicka napsal(a):

český maloměšťák,
k vire kazdy prichazi sam a to bez jakychkoli navykovych latek. Vy to ale nemuzete vedet. A statu neni vyhodne mit verici narod. Ten je prilis "spravny". Stat dostava obrovske penize za alkohol a cigarety. Zruste tyto dve drogy, jezdete bez prestupku a seberete hlavni zdroj prijmu vladnoucich hyen. Pro vladu je vyhodne, aby se clovek rodil hned vzdelany 18 lety, nebyl nikdy nemocny, ale pozival legalizovane drogy a umiral tesne pred duchodem.
06. 04. 2013 | 23:25

Otrok napsal(a):

Ta neškodná tráva u slabších jedinců může spustit schizofremii.Tak si klidně hulte.
06. 04. 2013 | 23:41

santawizard napsal(a):

Ježíš Kristus byl ukřižován pro naše hříchy.Smrt ho držela jako rukojmí,úplně jako kdyby byl závislý na drogách či alkoholu v otázce ,kdo byl větší hříšník,Lucifer,který svedl Evu a nebo Eva,která se nechala svést a ještě potom svedla Adama.
Ať už boží droga a nebo pomazání dábla,všechno může být podle vzoru křesťanského vína jako pomazání a nebo podle vzoru alkoholu ,který je tou drogou ve víně. V pozadí tak zvané války mezi legálníma a ilegálníma drogami křížem krážem mezi křestanama a muslimama,jsou a)černí křestané rastafariáni ,kteří jako jediní křestané mohou studovat bibli a marijuánu na stejné kopyto a b)bible a revolver kukluxklanu ,kteří šíří rasismus. I když Ježíš Kristus je největší marijuána guru a hospodský kaplan na světě zákon a církve o tom necudou ani slyšet.

Ve svém evangeliu on léčil nemosné,kříšil mrtvé,vymetal dábla,odpouštěl hřícha kázal království boží a modlil se otčenáš.My jsme však za naše hříchy takového léčitele udělali mučedníka v těle a válečníka duchem.Nekonečný koloběh života smrti kde Eva tě svede a Jidáš tě zdradí však ještě není u konce.Proto Jíst jeho maso a pít jeho krev mohou veřejně jenom vojenští kaplani atd ale hospodští kaplani atd.mohou jíst jeho maso a pít jeho krev jenom na černo.Proto se tomu říká diktatůra hospodské politiky a diktatůra psychiatrie.
Společným rysem tabákového motorismu a alkoholismu a ilegální narkomanie ale i psychozy a neurozy je nedostatek pevné vůle.Abstinet,konzument,piják,alkoholi,notorický alkoholiu a delirium tremus je podle vzoru alkoholu ,který je tou drogou ve víně.Pro takové lidi pravidlo jez do polosyta a pij do polopyta neplatí.Nikdo nesmí kouřit a chlastat lépe a méně ,ale musí hůře a více.aby se jim to takovým zneužíváním zprotivilo ale naopak to vede k větší a větší toleranci a k větší a větší dávce.Přebytek vede k halucinacím a delirium tremus u,kdežto nedostatek k vidinám a fatamorganě.Podobně jsou na tom psychiatrické prášky a injekce.Zaberou nezaberou,vysadit a nasadit je piplačka i pro psychiatry ,protože tyto léky jsou aditivní ,ale z vedlejšíma účinkama ,které jsou někdy horší než samotná nemoc.Proto musí psychiatričtí pacienti tolik trpět.Podobně trpí i somráci a feťáci.Nikdo jim nechce pomoc.Všechno začalo synthetickou muzikou,potom přišli synthetické prášky a injekce a potom synthetické halucigeny a potom ,protože hrozí hladomor tak vědci musí vynalézt i synthetické enzymy a synthetické bílkoviny a synthetické proteiny a nakonec přijde i synthetické sperma pro silikonové androidy.
I když prevence a represe snižuje poptávku a nabídku na černém trhu stejně zkrachovalo jenom tržní hospodářství okolo alkoholu a tabáku.Hospodářská Krize je de fakto krize alkoholismu a workoholismu mezi buržoazii a proletariátem.škrty jsou jako šoková terapie ale schodky jsou jako finanční injekce do nebe nebo do pekla .
06. 04. 2013 | 23:42

vitek krmnicek napsal(a):

ahoj vsem.
osobne autorovi tleskam. nejsem odbornik, jen mam velmi podobny nazor nehulice.
velmi pikantni mi pripada, v reakci na tento clanek, obhajovani konopi jako leku.
myslim, ze autor neresil mozne lecebne ucinky, patrne si ani netroufa je posuzovat.
ja jsem clanek pochopil, jako vyjadreni se ke koureni marihuany, tedy k jejimu uziti ve smyslu zneuziti pro jeji psychotropni ucinky... clanek neresil vyuziti marihuany pro lecebne ucely, to je prece uplne jine tema ...
jen na okraj, pokud marihuana muze byt lek, ja jsem osobne pro a hledejme cestu, jak ji vyuzit uzitecne... povoleni "huleni" ci jeho tolerance prece nemuze byt v rovine s povolenim leceni se...

pokud nekdo obhajuje marihuanu s odvolanim na drogy jako tabak a alkohol, pri jejich znamem dopadu ne jen na zdravi uzivatelu, ale i nasledky uzivani pro okoli, ekonomiku, zdravotnictvi a jejich nejruznejsi kombinace... davam si otazku, opravdu to nekdo muze myslet vazne a k temto jiz tolerovanym drogam i s jejich dopady proste pridat dalsi problem...?

vitek krmnicek
06. 04. 2013 | 23:42

Mad Kangaroo napsal(a):

Nepochopil jsem, co jste chtel timto clankem rici. Proc se nevenujete psani o necem, cemu alespon trochu rozumite? Tohle je priserny blabol.
06. 04. 2013 | 23:42

Baba napsal(a):

Laiku, rozlišuj závislost a rituál, ten utužuje integritu.
06. 04. 2013 | 23:43

befree napsal(a):

Aničko, vždyť víra je také droga a změněný stav vědomí.Postižení se často vyjadřují zmateně a jednají proti přirozenosti- mniši, jeptišky, celibát, trýznění těla a duše..extáze. Adorace utrpení a odříkání, neustálý pocit, že jsem hříšný a nemůžu jinak- je to prostě lidská přirozenost. Přitom už prvotní hřích je podivný! Jestliže si Bůh přál, abychom nepojedli ovoce poznání, tak tedy chtěl, abychom byli navěky s ním v zahradě Eden jako nahaté vegetariánské Opičky Boží, co se cpou japkama a porkem! A bez vyhnání z Edenu by nebyla moda, kultura, věda...to vše je v edenu po boku Boha zbytečné- je tam příjemné počasí, oděvu ani příbytku netřeba..ovoce a zeleniny co hrdlo ráčí a dumat nad světem nemusíme a dobro a zlo nás netrápí a ani nechápeme, co to má znamenat. Sláva, že Adam s Evou neposlechli...
06. 04. 2013 | 23:43

LEGALIZACE napsal(a):

NEBOJ SE Marihuany,ta tě NEZABIJE,,,ja se bojim všeho jineho co je LEGALNI,alkohol----40 rocni komunistická otupelost mosku,která pokracuje dále bohužel sám o ní píšeš,cigaro-----nikotin a kolotoč,kafe a zavislost,kdyby byli všichni jako já tak stát ma h....,a hlavně lidi by blinkali po THCˇ+alkohol,,takže alkolici vim jak na vas THC abyste tu otravu stela vyndali rychleji neš bude pozdě,,,spíše mě mrzí že budou legalni HOMOUSI a to je horší neš ZHULENEJ CLOVEK,,,,a kdo chce světlo a pak tmu a a zas svetlo ve spanku tak ví co má dělat jinak budeš pikat,,,a na pamět kašli stejne si ji do hrobu nevezmeš?? PS:Vse LEGALNI VSECHNY DROGY ALE BOHUZEL KOUPIS A MUSIS SI DAT ,,DOMU Nic A VSE STAT BUDE MIT POD KONTROLOU a to by měl pak penez
06. 04. 2013 | 23:45

Raad napsal(a):

Tak já znám spoustu lidí co hulí trávu a většinou jsou to lidé s vysokou školou, rodinou a stálou prací, takže bych to s tou marihuanou neviděl až tak bledě.
06. 04. 2013 | 23:56

ibid. napsal(a):

Jinak už se člověk moc nezasměje.
Chan Akya říká, že komici zůstali zcela bez tématu, když se dřívější oběti persifláží daly na absurdní humor samy.

Central bank vows to create inflation
Authorities tax savings held in bank deposits
Governments borrow to fight debt crisis
Mutual funds pile into government bonds yielding less than inflation
Governments increase tax rates to fight recession
06. 04. 2013 | 23:58

Šimon napsal(a):

Ano, přesně mám několik kamáradů kteří jak se píše výše uvízli a hulí každý den a faktem je, že i když si to nepřiznávaj, stejně jako alkoholici jsou prostě závisláci a ještě k tomu už na půl dementní a paranoidní-ale hrozně v pohodě-žijí mimo realitu a nedá se na ně spolehnout, nedá se s nima spolupracovat a je pravda že legalizací bude takových lidí kterým se změní životy přibývat.
To nechceme!Chceme zdravý a silný kamárády-ne zhulený pohodáře kteří sedí u televize a vrcholem blaha je pro ně balení jointu a vyjídání lednice!
07. 04. 2013 | 00:01

Raad napsal(a):

4bar: krásně napsané :)
Jsem plně pro zlegalizování marihuany a to sám ji ani nekouřím. Takový alkohol je o větší svinstvo.
07. 04. 2013 | 00:05

leon napsal(a):

naši zákonodárci to vymyslí, podobně jako s fotovoltaikou, již se těším na širé žírné lány, kde místo řepky se bude vlnit konopí...
07. 04. 2013 | 00:16

Jirka napsal(a):

Další obyčejné plácnutí do vody, jak už to tak na blogách bývá - autorova subjektivně demonstrovaná korelace mezi uživateli marihuany a ztroskotanci je silně zavádějící. Podobně by mohl dokázat závislost mezi ztroskotanci a těmi co pijí pivo, nebo těmi co špatně parkují svá vozidla, nebo těmi co mají zkažené zuby, atd. To že jsou takové případny neznamená, že to je pravidlo a důsledek užívání marihuany. A jen tak mimochodem, vím o lidech kteří mají doktorát a přitom kouří marihuanu, takže nízké vzdělání a marihuana opět asi nebude v přímé závislosti...
07. 04. 2013 | 00:35

Master of Science napsal(a):

Kouřil jsem roky a intenzivně. Dodnes mám depresi z toho že tak užasný období už nejspíš nezažiju :(
07. 04. 2013 | 00:38

nenávidím feťáky napsal(a):

Feťáci a všichni chytráci kteří tomu jako jediní rozumíte a nechápeteb proč někdo píše podobné člínky, přestaňte sem konečně psát ty vaše hloupoasti, jeďte se drogama léčit a experimentovat na sobě na jiný kontinent nebo na jinou planetu, a nevracejte se dokud nebudet čistí...já nemám zájem přispívat svými odvody na sociální a zdravotní pojištění na takové zhulené a později dementní nemocné parazity zatěžující systém...nemám ani zájem neustále poslouchat bláboly o tom jak je marihuana prospěšná a léčivá...
Vím o 25 letém phodáři který začínal trávou a pak si čichánín toluenu rozpustil část předního mozku, všichni co podporujete pěstování a hulení marihuany můžete mu přispět na 24-hodinovou péči...
07. 04. 2013 | 00:40

Laryn Faryn napsal(a):

Proc legalizovat, nestaci dekriminalizovat?
Konopi je bozi dar, a kdo jsme, ze bychom meli soudit, zda jej muzeme pouzivat, nebo ne?
Diky za vysvetleni
07. 04. 2013 | 00:42

argun napsal(a):

Jemnický

"Další trotl, který píše, protože má klávesnici."
A vy jste trotl, který píše proč? Zkuste popřemejšlet, docela by mě to zajímalo.

Pane Vácho

Vaše argumentace mi připomíná argumentaci úředníků z Ředitelství silnic a dálnic, když dávají příkaz ke kácení stromořadí kolem silnic. Stromy jsou totiž podle nich životu řidičů nebezpečné.

Píšete úplné pitomosti.

Ani stromořadí u silnic ani konopí nebezpečné nejsou. Ba právě naopak, jsou velmi užitečné a potřebné. Nebezpečné jsou pouze pitomcům. No a? Existuje jediný rozumný důvod proč chránit pitomce před jimi samými? Možná ano - pokud stát a společnost chtějí fungovat jako ten, kdo ví lépe než já, co je pro mě dobré. Do hajzlu s takovým státem i společností! To už tady bylo 40 let a stačilo mi to. Podle této logiky bychom měli zakázat i vstup do hor, k mořím a do lesů. Též ovšem jízdu autem v dopravní špičce a také jídlo. Kolik lidí umírá v dopravním provozu na silnicích, kolik na obezitu a kolik v důsledku požití drog? Ano, to vše je skutečně nebezpečné, zejména ovšem jídlo. Pro pitomce.

Každá kultura - křesťanskou nevyjímaje - užívala své omamné látky. Z důvodů léčebných i rituálních. Jistá Pythie z Apollónova chrámu v Delfách byla nepochybně feťák. A ještě jí za to platili. Jan Křtitel jakbysmet. Není chybou těchto látek, že lidé zapomněli kým jsou, z čeho vzešli, a kde jsou jejich hranice. Není chybou blesku, že kvůli němu občas shoří stoh slámy.

Jen pro pořádek. V životě jsem neměl špeka trávy v hubě.
07. 04. 2013 | 00:43

honolulu napsal(a):

Jak Amerika bojuje proti drogam ?
Tak predne, kdyz nastupujete do prace, tak nektere firmy vas poslou na povinnou "lekarskou" prohlidku. Ve skutecnosti vam analyzuji moc.
V pripade, ze mate uz rekord, tak se o praci ani nehlaste.
V pripade, ze v moci neco najdou, tak vas neprijmou a nahlasi vas na DEA.

Kdyz patrite k bilym limcum, (office workers) a je podezreni, ze je v offisu uzivatel, nebo dokonce dealer (prodavac drog), tak do uradu vpadne policie - DEA - a vsichni curaji do sklenicek, vcetne devcat a i pan president. Take obrati urad vzhuru nohama... Uzivatel je vyhozen z prace. Dostene vypoved a hod. na vyklizeni jeho stolu. Potom jde pred soudce.

DEA = Drug Enforcement Administration (drive Agency) = je to specialni policie s neomezenymi privilegiemi v boji proti drogarum.
V praxi t.zn., ze kdyz odmlouvate, tak budete snadno zmlacen do bezvedomi....Tato policie ma ze vsech jinych specializovanych utvaru nejvetsi ztraty na zivotech. Proto ma privilegie.

Za prodavani drog je 20-25 let tvrdeho kriminalu. To o cem pisi vsak neni prumerna Amerika. DEA k lidem s cistym rekordem je kamaradska a kdyz vas zna a nikdy jste nikdy nebyl v podezreni, tak curat do sklenicky nemusite.. Oni maji totiz pristup k vasi medikalni historii, kdyz jste nekdy pracoval na necem dulezitem pro FEDS. napr. v NASA.
To jen urciti lide si uplne zkazi zivot.

Uspech v zivote je vzdy sladsi, nez jsou vase sny a fantazie. Ten kdo se da na drogy, tak si zavira cestu k uspechu a uplatneni, ke splneni svych snu.

Bystrost, svezest, zdrava rychla reakce je podporovana. Utlum nervu, priblble, tezkopadne mysleni a reakce neni podporovano.
Vsak to jednou poznate na americkych dalnicich, jak je dulezite byt svezi.

Anicko, Vy nesmite dychat vzduch zamoreny cigaretovym smradem !
Znici Vam to plice. Pozadejte urady o pomoc ! Dela-li to Vas otec, reknete mu, ze je nezodpovedne, sobecke, destruktivni monstrum...
07. 04. 2013 | 00:47

honolulu napsal(a):

Argune, mylite se, stat proti drogam musi bojovat ! Znicilo by to zdravotni pojisteni pro celek a nici to zivoty a zdravi lidi.
Drogy jsou obrovska finnacni zatez pro stat.
Ale nezadouci k nim maji ulehcen pristup.
Nebudte NEzadoucimi, ale zadoucimi. Budete mit vetsi konta a lehci zivot.
A ted jdu na kafe , ahoj.
07. 04. 2013 | 00:54

Lena napsal(a):

I kolem mě se takoví lidé vyskytují. Nezemřel zatím žádný, ale ostatní věci sedí přesně.
07. 04. 2013 | 00:56

honolulu napsal(a):

Jezkoviiiiii chlupy. Argune Jan Krtitel nebyl fetak, ale sociolog a moralista se silnou touhou zmenit jeho okoli.
Nashle zitra.
07. 04. 2013 | 00:59

argun napsal(a):

Ahoj strécu honolulu z Floridy,

však já vím, že jste světec a mudrc k tomu. Ale povězte - kolik lidí v USA umírá na totální přežřání v důsledlku nadbytku a na to, že nejsou schopni si z tohoto důvodu sami ani utřít zadek? A kolik lidí umírá na předávkování drogami? A kolik vráží State Department do prvních a kolik do druhých? A jak se liší závislost na žrádle od závislosti na drogách?
A nechtějte mi nakecat, že Obama spustil jeho federální program na potírání dětské obezity jen proto, že whichdoctor honolulu na tuto problematiku omylem hodil svůj čarodějický bobek.
Jo, kafe taky můžu. Hodně. Možná jsem taky amík.
Kolik ti amíci, co jsou tak svěží na dálnicích, sežerou za rok povolených antidepresiv?
07. 04. 2013 | 01:07

nenávidím feťáky napsal(a):

samozřejmě se fetovalo i v dávné minulosti, ale tenkrát nejezdili zkouření dobytkové v silných autech dálnicí v protisměru a kdyby v té době feťák ukradl kozu aby měl na drogu tak mu usekli ruce a už by si nic neubalil a uřízli obě uši aby každý z dálky viděl s kým má dočinění...
dnes žijeme v humánní společnosti a musíme k feťákům přistupovat citlive a humánmně a poslouchat a číst výlevy odborníků přesvědčujících nás že je to vlastně normální a vše je v pořádku
07. 04. 2013 | 01:14

Důchodce68r napsal(a):

pane Vácho, naprostý souhlas, díky.
07. 04. 2013 | 01:22

santawizard napsal(a):

droga či alkohol je taky jako kříž ze stromu dobrého a zlého s kterým byl Ježíš Kristus ukřižován jako strom života,ale Bůh ho vzkříšil abychom nalezli ztracenou víru v jeho nesmrtelnost.
07. 04. 2013 | 01:27

vojteq napsal(a):

blah blah blah bych začal, nebudu číst blogery. Máte pravdu - hulení, pokud si najde správného člověka, dokáže zmrdat život;o) ale dá se z toho zase vyhrabat.. ale některé následky zůstanou. ´ve a nice day;o)
07. 04. 2013 | 02:08

Rudolf Fichtl napsal(a):

jsem konzument marihuany, ale jsem zasadne PROTI legalizaci, vnimam na sobe jeji vlivy a ceska spolecnost neni natolik zodpovedna aby mohla mit marihuanu legalne... vzdyt ted je marihuana vsude k dostani, jen to ze je nelegalni nas drzi trochu nad vodou a ceska spolecnost neni totalne vykourena. neopominu dodat, ze tento prispevek neni napsan pod vlivem marihuany
07. 04. 2013 | 02:19

Adam Procházka napsal(a):

Zdar blažený vizionáři Honolulu,

k čemu prosimvás musí být člověk na amerických dálnicích svěží? Prej se tam jezdí na dvojku, nebo ne?
Zkusil jste si už někdy německou dálnici? Máme neomezenou rychlost holenku. Prolamování zvukové bariery je u nás všední zábavou. Občas vídám cos rozmazaného po pangejtu. Myslím že to jsou návštěvníci z USA co si to taky chtěli zkusit ale nebyli dost svěží. Nebo se drze v pouhé stotřicítce vetřeli do levého pruhu a byli po právu smeteni jak dopravní řád silnějšího káže.
07. 04. 2013 | 02:41

honolulu napsal(a):

Argune, zde je strejc z Floridy honolulu.
To mas tak. Cim vetsi blahobyt, tim vetsi a tezsi prd.l. Az se pater zhrouti. Chcipnuti z prezrani je lacine. Chcipnuti z drog je drahe....

Ti drogari jsou nezamestnanitelni. Tluste prde.e jsou ukaznene. Drogari jsou neukazneni a utikaji z prace, kdy se jim zachce. Neumi cist budik. Chodi na odtoxovani, ktere plati pojistovna a nam zvedaji placeni za pojistovnu.
Obama ? Kdo to asi je ? Volil jsem republikany. Ja ho nesleduji.

Mel jsem jednou sefa, velmi nadany kluk s technickou universitou. Dal se na drogy a chodil do prace, kdyz jsem ja odchazel 16.00, ale mel byt v praci 8.00, tak jako ja.

Potom mu policajti zabavili ridicak a konfiskovali auto. Tak jezdil a prestupoval nekolikrat autobusem a ja ho casto vozil, presto, ze to byla zajizdka... Moc jsem si pral, aby se "uzdravil" !

Kdyz jsem byl poslan sluzebne do druheho mesta a nemel ho kdo vozit, tak on spaval na stole v konferencni mistnosti a tam ho take jednou nasel president firmy ve spodkach. President prisel s klientem po boku...Klient odesel znechucen a president zdemoloval vztekem office meho sefa drogare...

Prijela policie a muj byvaly sef zmizel nam vsem ze zivota. Nevim kde je. (Rikala sekretaraka, ze na hrbitove.) Odesel jsem po ukonceni smlouvy do jineho statu...

Na kazdeho drogare nekdo doplaci, na tluste prde.le nedoplaci nikdo... Kdyz jsem byl v praci sam a on vyspaval, tak jsem musel zvladnout i jeho podil... Vedel jsem, ze to na neho nemohu zalovat. Ja VUL jsem mlcel a veril v zazraky.

Antidepresiva na dalnicich ? Tam je mnoho radosti a nekdy veseleho zabijeni. Tam nejsou depresiva. Tam je stimulace.

Argune, State department je ministerstvo zahranici, plne Hurvinku a bridilu. Ti na podelane zadky kaslou. Utirani zadku ma na starosti t.zv., Assistet Living. (prisluha zivota) Budou-ly mi nekdy cernosky cistit zadek, tak se budu posrav.t svedomite a napisi ti zazitky, abych vzbudil zavist.
Ahoj a prestan hulit shit, nebo budes impotentni a pak uz budes uplne na hov..
07. 04. 2013 | 03:15

honolulu napsal(a):

Pozdraveni doktore Prochazko.
Na dalnici v Nemecku jsem byl. Jel jsem vypujcenym VW z Vidne do Mnichova...
Herinci (Nemci) me predjizdeli a zdravili me. Neco volali, ale nevim, byli-li to komplimenty nebo nadavky...

Mrzi me, ze neznam nemecky. Na aute jsem mel kridou napsane USA a v Mnichove na Schwabinku jsem zabloudil. Policajti se me ujali a byli moc fain. Co rikali nevim. Jejich anglictina byla stejna, jako moje nemcina... Proc nebydlite v Mnichove ?

Take jsem zabloudil ve Schwarzvaldu a nekde mezi Konstanci a Offenburgem. Mam rad Nemecko. Neco tam drazdi moji zvedavost. Mam rad Frankfurt, Hamburg a Cologne. Berlin neznam.
A vy se doktore snazte psat vice o zivote v Nemecku. Nevite kam se ztratila ta Vril society ?
Zapomnel jsem se zminit. Mnoho Nemcu jezdi k nam do Cape Coral.
07. 04. 2013 | 03:35

Adam Procházka napsal(a):

Když Némci něco volají na dálnici, lze se celkem spolehnout že to jsou nadávky. Teda u těch hodnějších. Ty zlejši vás ožehnou dálkovejma a pak vás na štorc zapasujou mezi dva náklaďáky. Nesmíte si to nechat líbit. Musíte se připlížit zezadu, schovanej za nějakýho tlustýho Mercedesa aby vás neviděl, až jeho někdo zamáčkne za náklaďák, vyrazit na jeho úroveň a nepustit ho předjet, takže ho do toho kamionu zavrtáte a on bude brzdit ze stočtříctky na osmdesátku jak zjednanej a zuřit až si poslintá cockpit. Od toho momentu nesmíte už dát pazoura z plynu, protože vám bude lpět na kormidle a čekat na svoji příležitost vás zabít.
Tomuhle bojovému manévru se říká "ausbremsen" čili "Autobahn-Immelmann". Hitler totiž původně stavěl dálnice za účelem výcviku pilotů pro vzdušnou válku.

Nesmíte se Němcům divit. Oni jim na sto let zakázali rozpoutávat války a tak si ten adrenalin musej vybíjet doma. Občas je to dost sranda, ale ne všichni policajti maj pro to pochopení.
07. 04. 2013 | 04:02

petrvileta napsal(a):

Pane autore, dosaďte si do vašeho článku místo marihuany a trávy všude alkohol a pivo, víno, kořalku. Článek zůstane úplně stejný, totiž o závislosti, slabé povaze a dokonce, podle posledních vědeckých výzkumů, o vrozené náchylnosti k drogám.

Někteří lidé totiž mají v mozku větší počet receptorů pro různé návykové látky a je celkem jedno, k čemu se dostanou jako k prvnímu. Chtějí se cítit blaženě a marihuana, alkohol, heroin, toluen, ale i adrenalin jim k tomu pomohou. Drogově závislý může totiž být člověk i na riskování nebo pravidelném cvičení a je to už vědecky dokázáno.

Mě jsou naopak podezřelí lidé, kteří žádnou závislost (neřest) nemají. :-)
07. 04. 2013 | 05:09

Ládik!!! napsal(a):

Nějak to tu usnulo.
07. 04. 2013 | 06:42

aga napsal(a):

Jemnický

Ale zodpovědní a stateční otcové nemohou vyrůst z infantilních závisláků na čemkoli. A přitom se zdá, jako by někomu už pár set let záleželo na tom, aby choval stádečko závislých ovcí - jedno na čem. Nějakému nezodpovědnému pastýřovi asi.
07. 04. 2013 | 06:57

olga napsal(a):

Důležité je znát míru. Všechno je tu pro nás. Ovšem všechno je určeno pro dobro. Ne pro "radost", jak tomu říkáme. Vše, v čem nezachováváme míru, je škodlivé...
07. 04. 2013 | 07:00

Petr napsal(a):

Smekám před Vámi, jak výstižně jste popsal to, co bych nazval vstup mladých lidí do světa klamu a přistoupení na falešnou obranu drog ve smyslu toho, že jim droga dělá dobře a že nejsou schopni, tak jako každý závislák s tímto nešvarem skoncovat.
Co lidí tato startovací droga zničila a ještě zničí?
Pro ty co ji prodávají a pěstují je to ovšem velice dobrý obchod,
ale léčbu lidí drogově závislých máme opět na triku my, kteří drogy neberem a produkujeme peníze, za které se tito lidé buď ze své závislosti léčí, nebo jsou na pracáku, protože nejsou schopni
kvůli drogám dělat vůbec nic a platíme to zase my.
Toleranci drog tohoto typu bych zásadně nepodpořil.
07. 04. 2013 | 07:00

aga napsal(a):

AP 4:02

Celkem hezky jste tu popsal vaši představu (vědomou?) metodiky diktatury slušnosti. K použití nejen na dálnicích, ale jestli to situaci dlouhodobě pořeší ....
07. 04. 2013 | 07:01

Jakub M. napsal(a):

já bych byl rozhodne PRO legalizaci, marihuanu nekourim, myslim ze by to pak u nas dopadlo podobne jako v Holandsku..
Kazdopadne si nemyslim, ze by droga mohla byt navikova!!!
Kdyz se mohou prodavat cigarety a alkohol veřejně a to i dětem, pak nemám problém s Marihuanou!
07. 04. 2013 | 07:09

Pepa Řepa napsal(a):

Otče Vácho
já bych byl s démonizováním trávy opatrnější.
Samý korektník kolem nás, ještě se toho nějaký parazit-který nemá do čeho dloubnout- chytne, založí Občanskou společnost pro potírání trávy, dostane grantík a už to pojede jako v jiných oblastech našeho života.

Kamarád v mediích spustí seriálek, že Církev je semeništěm nepravosti -Ó běda hříchu- u sv. Salvatora Halík dealuje a ve finále si půjdu pro hostii a před Vámi bude aktivista z OS a ministrant s alkohol testerem nebo laboratoří na odhalování thc nebo tbc.
Ony některé věci se vymknou kontrole a dopadnou opačně, než byl-nepochybně- zdravý původní záměr.

Chcete snad v LA testovat v Amazonii Pancha, zda nežvýká cocu,jinak nepůjde k přijímání, to by Vám František dal.

Berte to tak, že jsme hříšné nádoby, což ovšem neznamená, že by po distribuční síti- zvláště tvrdých drog- neměl jít policajt, ale sem tam nějaký jointík málokomu uškodí a ve stáří, když Vás drtí choroby a korektníci-co je horší?- dokonce od bolesti uleví.
Vím o tom svý.

Dneska to stejně všechno pochází z pěstíren rákosníků, je pozoruhodné, jak stejní lidé, kteří tady brojí proti trávě, zítra budou obhajovat Nguyena, protože Mařenka chodí s malou rákosnicí do školy a ta je fajn.Říká si Evička.

Měli by pohovořit s někým z Finančního ouřadu, jak je to s daněmi nebo ještě lépe s poručíkem od Cizinecké, aby zjistili jak se v Čechách získává pobyt a občanství, když Božka si za dvacítku-i méně- vezme o sto let staršího Huanga, ten se přihlásí k otcovství a dítě postupně adoptuje celá delta Mekongu.
Trvalý pobyt i občanství je na dobré cestě a už pěstírna ve statku jede.
Jsou to čilouši, jen nevinně vypadají.

A bude hůř, zákon o pobytu a občanství se právě novelizuje, změkčuje a bude tady multi-kulti El Dorado.
Media návrh nepropíchnou, jsou to multi-kulti aktivističtí nadšenci a korektníci,z čeho by jinak žili?, nahradili dřívější cenzory. Pak to po letech řešte jako fotovoltaiku, soudce musí soudit podle zprzněných paragrafů.
To jsou mnohem závažnější věci než jeden joint.

Největší pitomost je jít na drogy z druhé strany,od koncového poživatele.
07. 04. 2013 | 07:30

Gabriela Koulová napsal(a):

Děkuji za článek zpracovaný na základě příběhů, které jste viděl na vlastní oči. Verba movent, exempla trahunt. Tedy v tomto případě snad ty příklady budou spíše odrazovat. I když máte pravdu - je to těžký boj. Prožila jsem ve své rodině pro mě hrůzostrašné roky s marihuanou. Naštěstí jsme z toho venku, ale roky, které syn mohl se svým bystrým a učenlivým mozkem věnovat studiu, mu nikdo nevrátí. Dalo by se říct - ztracené mládí. A život máme jen jeden. Tolik všem mladým huličům. Já vím, jste v pohodě. Ale až se z toho vyhrabete (když), čeká vás zoufalé dohánění toho, co už se mnohdy dohnat nedá. Nedokončená střední škola znamená například pět let studia při zaměstnání - a věřte, není to žádná sranda. Pustit se pak ještě do studia na vysoké škole, to už vyžaduje opravdu hodně sil. A i když si to v marihuanovém rauši nepřipouštíte, protože jste v pohodě a všechno kolem vás je zalité sluncem, tato společnost lidem bez vzdělání šanci nedává. Mimochodem - kvalitní konopné masti považuji za jeden z úžasných darů přírody, jejich účinek na ekzémy, ale třeba i bolavé klouby je blahodárný. Stejně jako je vynikající například konopný olej. To ale opravdu nemá nic společného s hulením.
07. 04. 2013 | 07:31

Pepa Řepa napsal(a):

olga
Důležité je znát Míru
tak, tak...Oli
:-)
Kalouska?
07. 04. 2013 | 07:34

Pepa Řepa napsal(a):

Oli droga bývá různá.
Zkuste do sebe hodit dva panáky klasického arabského čaje-tím nemyslím mátovou srágoru z Marocca- to už neteče, to je rosol, životabudič.Nemluvě o maté ....etc.
A zkuste to -pak po letech- Ahmedovi vzít, dostane taky absťák.
Možná je tak mučí na Guantánamu.
Droga je kdeco.
07. 04. 2013 | 07:55

Vinnetou napsal(a):

Konopi je lek . Hawk
07. 04. 2013 | 08:01

Doubek napsal(a):

Nechápu jak člověk zastupující organizaci, jako cirkev která kupříkladu rehabilitovala činy pana Galilea teprve před několika lety nám tady moralizuje? Nekouřím, nepiju a divím se kde bere pan Vácha drzost zrovna on zástupce církve moralizovat mimo kostel. Vykaslete se na pana L,R, nebo B a napište radši o chlapci D., nebo X kterého zneužívali vaši kolegově a dodnes ti chlapci trpí jistě více než nějaký zhulenec na vesnické zábavě. A to určitě kolegové nebyli pod vlivem drog ani alkoholu. Prosím zamyslete se nad problémy vašimi a neplýtvejte světskou energií na problémy, které jsou věcí každého jedince a je jen na něm jak se s ním vyrovná. Vím z vlastní zkušenosti, že z problému mě nikdy nedostal žádný přeříkaný otčenáš....
07. 04. 2013 | 08:03

Drzá zrzka napsal(a):

kkkkkkk

Už to nehul. :-)
07. 04. 2013 | 08:12

Jemnický napsal(a):

Aga

Za války ty statečné ubili nadlidé, po válce komunisté, tak se z nich stali provomájoví mávátkáři a plniči pětiletek. Někteří si hráli na vojáčky v milicích. Nyní vyrůstá generace ve společnosti bez étosu a mravního vzoru. Postupuje plíživý rozklad sociálních vazeb, úpadek ekonomiky a zaostávání za technologickým a vědeckým vývojem ve světě.
Pokud nejsme schopni ochránit mladou generaci, jako národ zanikneme. Národ, to není jen pár tisíc hopsalů v ochozech fotbalových stadionů. Národní cítění začali cíleně likvidovat "levicoví intelektuálové". Šikmooké multikulti, snědý i bílý odpad mají z ničení mladé generace kšeft.
Otázka, na kterou neznám odpověď, je, zda to vše je pouze sekundární projev dějinných pohybů ve světě, nebo je to cílené.
Osud severoamerických indiánů a císařské Číny (19.stol)jsou skvělým historickým materiálem pro studium vlivu drog na společnost. Zde byly alkohol a hašiši cíleně využity anglosaskou civilizací pro likvidaci civilizace jiné. Teď se to zřejmě vrací i s úroky.
Nezbývá než věřit, že Svatý Václav taky ještě neujíždí na tuzemáku a marjáně.
07. 04. 2013 | 08:13

erik napsal(a):

rači se zamysly co udělat s uchylkamy ve vaší nejčistší církvi na zemi a nestraš tady lidi rostlinou co tu byla dřív než ten váš vymyšlený zbytečný bůh vole černoprdelnický
07. 04. 2013 | 08:16

Divobyj napsal(a):

pro Karel

Možná ani nevíte,jak zajímavou věc jste "nakousl"!
Pocit létání ve "zkouřeném"stavu je totiž dle mého názoru jistým předpolím stavu,který zažívá člověk při bezvědomí,či posléze v klinické smrti.
Jde o to,že se lidská duše ve stavu nám dosud tajemné energie vznáší nad svým tělem.
Osobně jsem tento stav zažil,proto vím,že je to nepopsatelně příjemný pocit.
Chápu,že tento stav může být pro drogově závislé oním pokušením,které chtějí znovu a znovu prožívat.Ovšem,nic není zadarmo,a za všechno se platí.Tedy,samozřejmě nejen penězi,ale i vlastním zdravím
07. 04. 2013 | 08:28

Řitník Ouchylka napsal(a):

Typický prolhaný církevní žvanil, používající pro zvěrohodnění svých výpotků "příkladů ze života" s lehkostí Mirka Donutila. Až bude psát o antikoncepci, určitě bude mít pár kamarádek, co z toho mají deprese, jedna umře a jedna už nikdy nebude mít děti.
07. 04. 2013 | 08:32

Sanofi Aventis napsal(a):

Zmena spolecenskeho paradigmatu, ktera zpusobuje, ze cim dal vic lidi se skutecne priklani k legalizaci "lehkych drog", je podporovana dlouhodobou lobby farmaceutickych koncernu, pro ktere cannabis pro lekarske ucely predstavuje potencial ekonomickeho rustu v radu miliard dollaru rocne.

Myslet si "hulim a to mi zabranuje stat se konzumnim kravatakem ve firme" je ponekud naivni a s vyrazem spolecenske revolty nijak nesouvisi.
07. 04. 2013 | 08:40

Ocbman napsal(a):

No asi tak.. Je mi skoro 30 trávu hulim asi tak od 14 a hulim ji dost. Denně minimálně 2-3 gramy spálím. Byl jsem velkým zastáncem trávy a legalizace ale.. Jediný co k tomu můžu teď říct je, že svoje děti bych to kouřit nenechal.. Jistě dostanete ten pravý náhled na svět pochopíte spoustu věcí a sundáte si ty pomyslné růžové brýle, to je ale nakonec to co Vás dostane. Budete až moc chytří, vše na světě Vám přijde zkažený a beze hlubšího smyslu. A nakonec, nedodělal jsem školu,(žádnou). Vykašlal jsem se na sport, a v obojím si dovolím říct že jsem byl nadprůměrný nehledě na to kolik takový gram dobrý trávy stojí, nedávno jsem to tak na oko počítal, vyšlo mi že už jsem za trávu utratil okolo 3 milionů a tak dál a dál.. Samozřejmě že názory typu "je to rozjezdová droga" jsou zcela zcestné, nicméně musím z vlasní zkušenosti dodat že dlouhodobé kouření není dobré ani pro tělo ani pro mysl. Nakonec to dopadá tak že tady v půl 9 ráno píšu mojí zkušenost s trávou protože nemám nic jinýho na práci. Do práce nechodím - peníze jdou přece vydělat méně namáhavou činností (samozřejmě legální zase to není perník..) a takhle je to se vším, jste lenivý a máte tendenci si vše zjednodušovat. Závěrem musím dodat: Tráva není špatná, ale je třeba rozeznat hranici kdy přestane dávat a začíná brát..
07. 04. 2013 | 08:43

Baba Jaga napsal(a):

Ano, droga je kde co, jak napsal Pepa Řepa. Že i to kouření působí proti něčemu (schizofrenie tam asi byla uvedena) - to mému jedinci říkat nebudu. On tvrdí, že kdyby přestal kouřit, tak zkrachuje státní rozpočet nejméně o dva dny dříve.
Je mi líto, že mi tu někdo nevysvětlil, jaké úzkosti mohou trápit římskokatolického kněze před padesátkou s mnoha zájmy a zaměstnáními až tolik, že se z nich v noci budí. Špatné svědomí?
Pomůže při tom modlení růžence, paní Violo?
Jeden cajdák z minulého tisíciletí na neděli, zpíval ho kdysi i náš hrdinný tenor "Karlo Gotto":
https://www.youtube.com/watch?v=UxuPYJwOycQ
07. 04. 2013 | 08:44

Ocbman napsal(a):

Gabrielo Koulová - Jste velmi chytrá žena, přesně tak to je.
07. 04. 2013 | 08:48

... napsal(a):

Děkuji všem slušným obyčejným lidem (na obou stranách sporu), jak zde názorně předvádějí svou těžce potlačovanou agresivitu, ignorantství (a z něj vycházející snadnou manipulovatelnost) a dokonce otevřenou xenofobii. Pan Vácha je jistě rád, že takových omezenců, na jejichž ohnutých zádech budovala katolická církev po staletí své impérium, je stále ještě dost. Já jsem rád, že je jich snad přece o něco méně než před staletími.
07. 04. 2013 | 08:51

Jaroslav napsal(a):

Vzhledem k množství uchlastaných pijáků, na rakovinu z kouření dříve končících smraďochů, je těch pár v pohodě umrlců zatím nepodstatným číslem. Chtělo by to alespoň "zahodit" celosvětově cigarety. Jenže ! Jak jinak omezíte přemnoženou populaci, jak jinak snížíte počet doživších se důchodu důchodců ? A jsme u toho, PROČ to stát toleruje ....
07. 04. 2013 | 08:55

Vlasta napsal(a):

Ahoj všichni.
Já jsem "trávu" vyskoušel z nudy na vojně, a za svůj život, jsem viděl už spoustu lidí , co trávu kouřili, nebo ještě kouří.(hulí):-).
Alkoholu jsem se nikdy taky nebránil. Abstinent nejsem. To samozřejmě ještě neznamená, že jsem alkoholik.
Ale k věci: Při užívání alkoholu, ať krátkodobě, nebo dlouhodobě, pozoruji jedno: Pokud člověk vystřízliví, chová se v celku normálně, a kromě nevratně odumřelých buněk v mozku, a v případě notoriků, s přípravou na další "ochutnávku" dalšího alkoholu hned druhej den, se domnívám, že se osobnost člověka nijak výrazně nemění.
Tím nepopírám, že opilý člověk, se chová vždy jinak, než "standardně". Strácí zábrany snad ke všemu, někdo je rázem vtipný, někdo agresivní, atd. Ale jen za stavu opilosti.
Kdežto hulič marihuany, je dle mých zkušeností se sebou samým, i s jinými lidmi, co hulí, nořen do propasti(mnohdy nevratné) totální ztráty motivace, životního cíle, racionálního myšlení-zdraví selský rozum je rázem pryč. Obrovský problém s pamětí, mám dojem že snad nevratný. Hulení trávy navíc velký počet konzumentů, přivede k užívání tvrdých drog, které jim zatočí s životem ještě rychleji.
Znám huliče Trávy, co si o sobě myslí, že se dostávají čím dál blíže, k poznání "životní pravdy", ale každému z jejich okolí je jasné, že je naopak naprosto mimo. Tito lidé, nemají schopnost posoudit reálný stav svůj, ani okolí. Snad ve všech případech jdou na společenském žebříčku jej a jen dolů. Přicházejí o práci, rozpadají se jim vztahy, jsou vyhazování ze zájmových činností, dle mé zkušenosti z hudební kapely, kde se tento člověk nedokázal absolutně soustředit na hru i v jednoduché písničce. Viděl jsem i stavy jen z hulení, kdy zhulený člověk chtěl např, vyskočit z okna, protože si myslel, že umí létat. Jeden hulič dokonce přemlouval své kamarády, ať ho ihned zakopou, že umírá.
Tím vším chci říct jedno, když slyším o tom, že Marihuana je lehká droga, nebo dokonce neškodná, ať mi někdo ukáže jediného člověka, na které není poznat, že je holič. Legalizace Marihuany, byť jen částečná, je dle mého problém naší společnosti, který tu naší povahu českou, dovede zase o kousek níže. Jako by nás snad chtěl "nekdo" zničit, a zlomit.
07. 04. 2013 | 08:56

Cech napsal(a):

Dlouhodobé účinky marihuany na lidské zdraví jsou to podstatné.

Marihuana je tzv. čistící rostlina, zbavuje půdu těžkých kovů. Z tohoto důvodu jedna marihuanová cigareta obsahuje zhruba tolik karcinogenech látek, jako je obsaženo ve čtyřiceti cigaretách s tabákem.

Další nebezpečí,je pro muže ona možnost gynekomastie.
U žen je to mnohem lepší, tam je to pouze v graviditě poškození plodu.

Marihuana patří mezi psychoaktivní drogy. Po jejím užití vznikají změny psychiky.
Tyto změny lze rozdělit na akutní a chronické.

Akutní intoxikace THC se projevuje euforií, často doprovázenou „výbuchy“ smíchu. Velmi často se objevuje změna vnímání času.
Minuty se zdají jako hodiny a naopak. Zpomalují se reakce a koordinace pohybů. Zesilují se smysly, které nabývají nových rozměrů. Například vzrůstá chuť na sladké pokrmy. Jsou změny i ve zrakových vjemech.Objevuje se zmatenost. Z tohoto důvodu se vystupňuje riziko sebevražedného chování o 1/4.

Chronické užití konopí ovlivňuje krátkodobou paměť, nejen akutně při intoxikaci, ale i mimo intoxikaci. Sice se nejedná o rozsáhlé poškození, ale způsobuje problémy např. při učení.

Tím podstatným účinkem marihuany na psychiku je vznik amotivačního syndromu.
Ten se projevuje apatií, ztrátou ambicí a energie, zhoršení pracovních a akademických výkonů.
07. 04. 2013 | 09:00

AL napsal(a):

Člověk který nemá s marihuanou aspoň desetiletou praxi, by o marihuaně neměl psát.Tento článek je vážně hloupý.Je to to samé jako by jste psal o problémech mototu 1.8 TSI, aniž by jste ho kdykoliv opravoval.Zkuste jít na školení automechaniků a řešte s nimi problémy tohoto motoru.Budou se na vás dívat přesně tak, jak se na vás nyní dívají dlouholetí kuřáci marihuany.
07. 04. 2013 | 09:00

dgbsdh napsal(a):

>ať mi někdo ukáže jediného člověka, na které není poznat, že je holič
07. 04. 2013 | 09:01

Jana Pechová napsal(a):

Podle mě není nikdy problém látka sama, ale míra.
Ten, kdo má problém se sebekázní, vždycky si nějakou osobní drogu najde. U autorem zmíněných příkladů se domnívám, že pokud by nenarazili na marihuanu, našli by si něco jiného.
Ve prospěch marihuany v porovnání s alkoholem mluví to, že alkoholici decimují nejen sebe, ale v daleko větší míře i své okolí.

Otázka, zda legalizovat či ne je ošidná. Některými zde uváděný argument o menších zločinech, které nesmějí ospravedlnit ty větší, je pro mě srozumitelný: ale mám s ním problémy ve společnosti, která stále bere alkoholiky jako normu.
Nadto je fakt, že marihuana je u nás tak dobře dostupná, že zákaz jí dává už jen ten správný dobrodružný nádech a činí z ní tak magnet zejména pro nejmladší věkovou kategorii.

Společnosti chybí vzory v chování. Dokud bude v jakémkoli veřejném společenství tolerovaný a tolerovatelný člověk, u něhož se permanentní oblouznění jakoukoli látkou bude považovat toliko za charakteristický rys jeho osobnosti, můžeme vydávat zákazy jaké chceme, lepší to nebude.
07. 04. 2013 | 09:09

resl napsal(a):

Vlasta,
ne Vlasto, není to tak a nepomáhají ani dlouhé statě a výmysly, kterými zde krmíte občanstvo. Po thc nikdo neskáče z okna, to jste viděl ve filmu /Macháček/ a zřejmě to nevěděl ani režisér. Nemáte zkušemosti a jen papouškujete. Nic proti vám, jen pište to, o čem něco víte.
07. 04. 2013 | 09:12

Antine napsal(a):

Dobrý den.
Takový článek od člověka který se prezentuje jako vědec poukazuje pouze na jeho úroven. Co mi chybí je opravdová studie škodlivosti,statistika. Tohle je práce doslova církevní,šířit strach a nepátrat a věřit. Např. kolik lidí je tzv. narušených dřív než začnou drogu užívat,kolik lidí by stejně sáhlo po jiné droze bez startu s thc.?.
S thc. to může být stejné jako s vírou,někomu nesedí,jinému pomáhá a z dalšího udělá šíleného fanatika ,který by upaloval ve jménu lásky k bližnímu. S jedním se dá souhlasit a to s tím, že ve věku dospívání je nebezpečná každá droga.
Má zkušenost je ,že po trávě je člověk líný jak prase,ztrácí motivaci a při užívání ve větším množství přicházejí zdravotní komplikace jako impotence,poškození zraku vlivem chronického zánětu spojivek. Nicméně většina uživatelů pro toleranci těla k droze přestane kouřit po pát letech sama,někdo přejde na jiné drogy. otázkou je jestli by tam neskončil i tak.?.
07. 04. 2013 | 09:16

Ládik!!! napsal(a):

Kdo chce kam, pomozme mu tam. A léčení ať si platí sám.
07. 04. 2013 | 09:16

resl napsal(a):

Cech,
Z tohoto důvodu jedna marihuanová cigareta obsahuje zhruba tolik karcinogenech látek, jako je obsaženo ve čtyřiceti cigaretách s tabákem.
............
nesmysl, prokázaný v lékařství

dgbsdh napsal(a):
>ať mi někdo ukáže jediného člověka, na které není poznat, že je holič
..................
mrkněte do zrcadla a pak se zatkněte
07. 04. 2013 | 09:16

Pepa Řepa napsal(a):

Doubek
není pán pověstný vyšetřovatel Doubek z hradčanského domečku?
zřejmě mysliteli uniklo, že článek není o Koniáčovi a autodafé, dokonce mám pocit, že autor u Husovy hranice nestál, ale mohu se mýlit.
Žasnu, jak pro některé se dějiny zcvrkly do jedné věty od Jiráska.

Jemnický
i termín "hašašíra" pochází údajně z arabských "assasínů".
Zaujal mě jeden genealog, který při vztyčování vlajky EU podotkl, že návrh vzešel z představy hvězdiček kolem hlavy Panny Marie a původní návrh vlajky, měl symbolizovat křesťanskou Evropu.
To zní-po letech vývoje EU-jako vtip.
Zkuste to říct v Bruseli nebo Paříži a Ahmed s Muhammadem Vám urazí hlavu.

Ostatně i my máme své haššašíry, erik Doubek s Řitníkem drží směle krok.
Asi to bude jeden a ten samý myslitel z nově vznikající Občanské společnosti pro potírání duchovna.

Ta společnost se soustavně potírá potlačováním národního cítění a zdravého vlastenectví, vydávaného pejorativně za národovectví, pocitů sounáležitostí ke komunitě, ke kterým křesťanství patří- i když je někdo agnostik nebo ateista, jsou to i jeho kořeny- a pomocí nástrojů jako multi-kulti, PC, AA, preferováním práv menšin na úkor jiných, devalvováním rodiny...etc....etc....rozkládá a joint je to poslední, co je příčinou, je jen důsledkem globalizace, patří ke stylu života dnešních teenagerů.
Mnozí to zkusí jen proto, aby byli in a nebyli v partě za zaostalé.

A nad tím rozkladem bdí andělé 21. století "kucí od novin a jiných medii" a včas zasáhnou, kdyby to nešlo správným směrem.Politická korektnost se švábem na mozku to jistí.
U mnohých ovšem šváb mozek marně hledá asi ho má Řitník níže.
07. 04. 2013 | 09:18

Tom napsal(a):

Já si myslím, že lidi tady málo hulej :o)
07. 04. 2013 | 09:18

rOMAN napsal(a):

Snažím se pochopit,co jsou tady vůbec žvásty...??!!Jediný normální komentář tady vložil snad jen maloměšťák...nejmíň 90% z těchto přispívatelů podle vložených keců nevidělo marihuanu ani z vlaku!!!Viola zde píše o návykovosti,přičemž ji nejspíš v životě nekouřila a ani se v takovém "drogovém" prostředí nepohybuje.Nemyslíte,že je to snad individuální..?!Kolik z vás pije a jste všichni alkoholici..??Na drogové scéně se pohybuji již několik let a myslím,že mám i dost zkušeností a poznatků.Bral jsem drogy,hulil(jednou za rok si i dám prda:),ale nejsem žádný feťák,mám rodinu a žiji spokojený normální život.Jako asi většina z vás....Znám dokonce i hodně úspěšné lidi na vysokých postech,co si občas zahulí a rozhodně se nedá říci,že by jim to v hlavě nepálilo!!Radši bych tady zanechal toho moralizování,každý ať si nejprve zamete před svým prahem....Pan farář by se měl nad sebou někdy zamyslet,než něco vyplodí....Jinak pěkný den všem:) INDIVIDUALITA LIDIČKY!TO JE TEN POJEM...
07. 04. 2013 | 09:18

Canabis team napsal(a):

Dobrý den,vy co tady píšete za ty články,vy jste asi spolkl knihu rozumu co?běž te radši řešit fetáky toulenu a né se srát do travky!hovno tomu rozumíte a sami jste to nekouřili tak nemluv te takové hovadiny o závislosti a že to je droga.je to to stejné jako když někdo smouká cigára deně 40 kusu a někdo vychlastá 10 lahváču.nesud te když nic nevíte!!!!!!!!!!!!
07. 04. 2013 | 09:19

Robert napsal(a):

Nemám rád tendenčně psané nevědecké články a tento není vyjímkou. Pominu fakt, že si autor zřejmě většinu svých v příběhu zmíněných přátel vymyslel či to přibarvil. Ne že by ty věci co popsal nebyly možné. To zcela určitě jsou. Nadměrné používání marihuany je často spouštěčem paranoidní schizofrenie, to je známá věc. Že se ničí krátkodobá paměť to je taky známá věc. Nadměrné každodenní dlohodobé užívání je určitě špatné a koneckonců kouření marihuany je nezdravé (rozumní ji buď používají do jídel či z ní dělají různé nápoje nebo vaporizují). Navíc bych autora rád poučil, že silní epileptici toho denně vyhulí taky spoustu. J8 osobně mám hodně kamarádů, kteří marihuanu kouří, já sám jsem ji dříve také kouřil a dnes už jen sem tam vaporizuju. A jak si vedou moji kamarádi huliči: Jeden docela úspěšný podnikatel, to že kouří na něm není vidět, spíš na něm bude brzo vidět, že moc chlastá, druhý dělník - konzumace marihuany je na něm trochu poznat, ale jsou zde samozřejmě i pozitivní účinky ne jen ty negativní. Další kamarádi jsou úspěšní obchodníci nebo IT či řemeslníci. Další zase stavební dělníci. Marihuanovou trosku neznám žádnou, a když se člověk koukne tak bezďáci jsou většinou alkáči. Článek je strašně tendenční a neobjektivní. Benefity marihuany vysoce převyšují rizika. Ale samozřejmě, že rozumný člověk zná svou míru. Je to vždy o osobní zodpovědnosti, a ne o nějákém komunistickém paušalizování.
07. 04. 2013 | 09:21

Jesus napsal(a):

Ježíš Kristus byl zcela jistě uživatelem marihuany a dokonce prý prvním lékařem, jenž lehkou drogu předepisoval pacientům. Tvrdí to alespoň ve studii zveřejněné v pondělí americký vědec Chris Bennet. "Židovské náboženství využívalo marihuanu k navýšení mystiky učení. V postavě Ježíše přesel tento vliv ido raného křesťanství," píše v článku Byl Ježíš kuřák trávy? publikovaném v časopise High Times Bennet. Autor dále mimo jiné tvrdí, že boží syn používal marihuanu při léčení a iv průběhu svých přednášek. Její extrakt, výtažek nazývaný hebrejsky káné-bošem (tzn. vonné koření), následně u posluchačů navodil halucinace umožňující jim svědčit o vykonaných zázracích. Bennet takto zcela zpochybňuje například v Novém zákoně zachycené vyléčení slepého či nemocného leprou. Autor v článku vycházel z rozboru textu Nového zákona a zachovaných vláken dobového šatstva, v němž se stopy po výtažku z marihuany našly. Doporučoval ale i pojídat listy vcelku. Vědecká veřejnost i křesťanská církev o převratnosti studie pochybují. Odborníci napadají i serióznost časopisu High Times, který je dlouhodobě znám jako aktivní propagátor marihuany. Pomazání oleji se navíc v křesťanství rozšíří až zhruba o tři sta let později po Kristově smrti.
07. 04. 2013 | 09:24

rOMAN napsal(a):

Jo a o pozitivech léčby konopím se snad ani bavit nemusíme...Existuje spousta vědecké literatury...Nemyslím Blesk:)))
07. 04. 2013 | 09:24

OCBMAN napsal(a):

A ty vole, neni to o trávě? Já tady čtu o Hitlerovi o dálnicích knězech a motlitbách o tom ze když hulim spáchám sebevraždu, no tak lidi trochu objektivně.
Legalizace rozhodně NE Prodej by byl omezen na státem chráněné pěstírny, samozřejmě o mnoho dražší než je tomu dnes, odpadla by možnost si jednu, dvě, tři kytky vypěstovat na zahradě, protože už bys okrádal stát. A opět by se na tom napakovalo jen těch pár hovad nahoře. Proč myslíte že si naši rodiče a prarodiče dělají mastičky apod. Protože je to nic nestojí a pomáhá to. S legalizací by mojí babičku stálo mazání kolenou minimálně 200Kč měsíčně. Takhle si to na rok vypěstuje a nemusí se v léčení nijak omezovat. DEKRIMINALIZACE je ta správná cesta.
07. 04. 2013 | 09:27

Luba napsal(a):

S trávou je to v "pohodě" ... "cool", říkají britští ostrované ...

To jo ... na to kontinentální Evropané, ale ten váš trávník vypadá daleko lépe, než ten náš. Stejná odrůda, stejné osivo, stejné hnojení, stejná péče.

No jo, dí ostrované ... a děláte to taky už tři sta let?
A kolik máte ovcí?

Anglický trávník je v módě. Běda nežádoucím sedmikráskám! Běda plevelným pampeliškám! Neraš chrpo!

Přitom anglická hustonízká zelená vznikla jaksi mimoděk. Soustavným požerem a bobkováním vlnodárných přežvýkavců.

Naše mládež má být rovněž kultivována, aniž by poznala, že je někdo stříhá. Když jsou hnojeni, koseni a stříkáni, rostou si "najust". A žádoucí kultivar se né a né dostavit ...

Jen přibude "zahradníků" a "zahradních architektů" s nataženou dlaní.
07. 04. 2013 | 09:31

olga napsal(a):

Ještě jednou všeho s mírou.
S trávou zkušenosti nemám. Ale alkohol? Znám moře nešťastných rodin, kde jeden, a nebo i oba rodiče pijí bez míry. Je to neštěstí...
07. 04. 2013 | 09:33

Pepa Řepa napsal(a):

Jesus
Tvrdí to alespoň ve studii zveřejněné v pondělí americký vědec Chris Bennet.
--------------
Co ještě tvrdí Chris?
:-)
Klasická internetová debata.
A bez hulení!!!!
Dej odkaz na jiného blba-nejlépe vědce- a máš důkaz, jak to bylo.
Žvejkali roucha svá......kde se člověk tak pobaví?

Takových pitomostí tady musíte autore číst a bez hulení!
Za to může taky tráva?
07. 04. 2013 | 09:33

antine napsal(a):

Luba - bravo!
07. 04. 2013 | 09:37

rez napsal(a):

Svoboda a tolerance.Dvě věci, na které pan farář ve svém psaní zapomněl.
07. 04. 2013 | 09:37

Pepa Řepa napsal(a):

OCBMAN napsal(a):
A ty vole, neni to o trávě? Já tady čtu o Hitlerovi o dálnicích knězech a motlitbách.....
_________________
Právě, tolik vypatlanosti a to se autoři chlubí, že si nikdy nedali jointa!!!!
Jakpak by to bylo s ním?
Může to být horší?
07. 04. 2013 | 09:38

modrý edvard napsal(a):

Nemám na věc - marihuanu - jasný názor. /Nehulím, nikdo mi to nenabízí a sám si ji vypěstovat neumím./. Ale pokud je povolen alkohol a tabák, připadá mi zákaz marihuany jako projev konzervativismu. Asi bych ji povolil a zdanil.
Autorovi děkuji, zajímavý článek.
07. 04. 2013 | 09:39

hanssolo napsal(a):

ten text je klasicka propaganda. Kdo ti to zaolatil knezi_? To vase nabozenstvi nadelalo vetsi skody nez kytka. Pan buh asi nekde udelal chybu, kdyz ta kytka roste v prirode,ne?
07. 04. 2013 | 09:39

Al Jouda napsal(a):

Můj syn se dostal v 17 letech do party huličů marjánky, ztratil zájem o školu (průmyslovka), nakonec utekl i z učení (elektrikář), doma mi ukradl mobil, aby těm grázlúm mohl zaplatit dluh, když mu vyhrožovali, že ho zabijí, pak ukradl ještě manželce kreditní kartu a vybral 16 tisíc korun, protože znal PIN, nakonec jsme ho museli vyhodit z domova. Nyní už nehulí, protože ho přitáhla jedna rozvedená paní, bydlí u ní a seká dobrotu. Má však jen základní vzdělání a to ho nyní mrzí, protože není schopen při zaměstnání nějakou školu absolvovat. Marjánka se na něm podepsala !!! Kdyby nezačal s obyčejnými cigaretami.........
07. 04. 2013 | 09:39

OCBMAN napsal(a):

Američtí vědci zjistili, že lidé bezmezně věří tomu, co Američtí vědci zjistili.
07. 04. 2013 | 09:40

minatomirai napsal(a):

Jemnický,

v kterémsi příspěvku tvrdíte, že vyspělá společnost nemůže být vedena huliči a alkoholiky. Myslím, že se mýlíte, spousta špičkových pracovníků v kterémkoliv oboru kompenzuje stres alkoholem nebo tvrdou drogou. Je to kupodivu tolerováno, přežírání se nikoliv.
Japonci běžně končí svoji pracovní dobu s alkoholem, ve většině případů žijí během týdne mimo svých rodin a vracejí se domů až na víkendy. Večer je to tedy chlast, kterého se během pracovního týdne účastní všichni. Žil jsem tam a pracoval s nimi. Alkoholové excesy tolerují nejenom Japonci, ale i Číňané, hrdinou párty je ten, který je slitý na mol. I tam jsem žil a pracoval. Nepije se samozřejmě během pracovní doby a očekává se podávání špičkových výkonů, ke kterým bezpochyby dochází. Jedná se o země založené na tradicích, jak kulturních tak i společenských, které se většinou rigidně dodržují. V Číně to nezměnil ani Mao, proti jehož teroru byl československý komunistický experiment pouhou procházkou rozkvetlým třešňovým sadem. Japonsko si prošlo celou výměnou generace po válce a americkou indoktrinací, která trvá doposud. O válce se s vámi bude Japonec bavit výjimečně. Tím přecházím k vašemu dalšímu tvrzení, a sice tomu, že dochází k mravnímu rozpadu společnosti následkem totalitních režimů. Nesmysl, naprosto absurdní, jak ukazuje příklad nejenom Číny a Japonska, ale i samotného Německa. Je to pouze v očekáváních, která na společnost máme, a jak připravujeme naši mladou generaci na budoucnost. To je čistě v našich rukou, rodiny. Že dojde k rodinným tragediím navzdory nejlepším úmyslům, je také skutečností. Svádět to na příliv emigrantů, kteří údajně distribuují drogy, je holý nesmysl. Multikulturní společnost s tím nemá nic společného.
Odsobně mi rekreační užívání marihuany nevadí, stejně tak její užívání k zmírnění zdravotních problémů.
Ganja je nejpřístupnější, začíná to stejným rituálem jako počátky kouření. Kdo začal s ganjou a zůstal u ní i v dospělosti, si většinou vypěstoval návyk, který je možný kontrolovat.
07. 04. 2013 | 09:40

Lída napsal(a):

Znám dost rodin, kde se chlastá.Mají nedostatek peněz, občas se pobijou a jejich děti záškolačí, protože na ně rodiče serou.Znám i dost rodin, kde se hulí.Jsou duchovněji zaměřené.Toť vše.
07. 04. 2013 | 09:42

OCBMAN napsal(a):

Pepa Řepa
Njn ja se tomu mohu jen zasmát..
07. 04. 2013 | 09:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy