Karel, samozřejmě.

18. 01. 2013 | 08:10
Přečteno 62325 krát
Věřím, že budeme mít prezidenta, jakého si nezasloužíme.

Před druhým kolem není moc o čem přemýšlet, zvažování pro a proti obou kandidátů je velmi jednoduché. Karel Schwarzenberg jednoznačně a opravdu po všech stránkách převyšuje Miloše Zemana. Prezidentskou volbu v mnoha ohledech skutečně vnímám jako zápas šlechtictví či ušlechtilosti se svým opakem. Je naprosto neuvěřitelné, co se vytahuje na Karla Schwarzenberga. Je jisté, že kampaň proti němu se zaměřila na nejtemnější lidské pudy, na nacionalismus a výsměch a stala se zrcadlovým obrazem svých tvůrců. Posmívat se někomu kvůli jeho výslovnosti nebo rodovým kořenům nebo národnosti manželky je typicky české, malé, nízké, ošklivé a vypovídá to mnoho spíše o tvůrcích této kampaně, než o čemkoli jiném. Pokud by se jeden žák základní školy posmíval druhému kvůli výslovnosti, považovali bychom to za šikanu. Pokud se takto posmívá sám ředitel školy, je to známka doby vymknuté z kloubů.

Je mi zle z toho, že tolik mých spoluobčanů volilo v nepochopitelné ztrátě paměti již v prvním kole Miloše Zemana. Výborný blog o tom, proč nevolit Miloše Zemana, napsal pro aktuálně Vladimír Just. Když už o tom píši, chci říct, že je mi zle z diskusí pod tímto i jinými blogy, je mi zle z diskutujících, z jejich výbuchů nenávisti, z určité primitivnosti příspěvků, z jejich rádoby-vtipnosti, z malosti či zakřivenosti ducha a svým způsobem bych většině diskutujících opravdu a upřímně Miloše Zemana přál a opravdu a upřímně věřím, že by si vzájemně vyhovovali.

Říká se, že národ má takového prezidenta, jakého si zaslouží. Náš národ by si vpravdě zasloužil Miloše Zemana nebo někoho jeho zrna. Náš národ by si opravdu zasloužil, aby se mu zbytek světa nadále posmíval, zasloužíme si, abychom uvnitř tohoto národa nadále nadávali na korupci a zároveň stále dokola volili ty, kdo ji organizují.

Věřím a doufám, že nakonec budeme mít prezidenta, jakého si nezasloužíme, že se na Hrad po létech znovu vrátí šlechtictví ducha a velkorysost, že se náš prezident znovu stane pro své občany morálním vzorem. Chápu, že každý, kdo českého člověka v nějakém ohledu převyšuje, vzbuzuje nenávist. V tomto ohledu chápu nenávist lidu vůči Karlu Schwarzenbergovi. Je znakem určité zoufalosti, že když už mu nelze vyčíst korupci, lež nebo napojení na mafiány, tak aspoň ten přízvuk. Nebo že má švýcarský pas. Nebo to, že má vlastně spolustraníky, z nichž jeden je Miroslav Kalousek, který… však víte. Tak jako vždy, kde schází argumenty, nastupuje vulgarita nebo výsměch. Citlivě chci říct, že chápu, že pokud člověk necestuje nebo se v cizině neumí domluvit jinak než česky, pak mu Miloš Zeman vlastně ani nevadí.
Bohumil Hrabal jednou kdesi napsal, že vám v kriminále odpustí, že jste někoho zabil, ale že vám nikdy neodpustí, když umíte pět jazyků. Možná Hrabal ani sám netušil, jak hlubokou pravdu vyřkl a jak velmi to neplatí jen v kriminále, nýbrž doširoka v rámci celé české kotliny.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

šláfnberg napsal(a):

František Halas - STAŘEC A DĚVKY
Už hnízdo poklopce je ptákem opuštěno
říj trvá však a žádostivost vzteklá
teď slídí v ulicích ve tváři obsah pekla
a leká děvčátko jež čurá roztaženo
Chrochtá kol hampejzů a cinká zlaťáky
běhny nejtlustší si domů odvléká
o řiť tře se jim a stále navléká
tam v houštince kde čižba na ptáky
Spadlé břicho mu stále natřásají
válí se řehotem nad jeho měkkotou
omdlí-li chlípností vzkřísí ho sprchou svou
a hadrem prsů tvář mu otírají
Když zrudne dočista a raní jej mrtvice
vše mu ukradnou a rychle prchají
on sténá oči v sloup však ústa hledají
vlhkost klína a oblost zadnice
18. 01. 2013 | 08:19

Pirát napsal(a):

Další Karlohujerský lokaj. Voliči KS jsou prostě vlastizrádci.
18. 01. 2013 | 08:20

gaia napsal(a):

citát z textu

zasloužíme si, abychom uvnitř tohoto národa nadále nadávali na korupci a zároveň stále dokola volili ty, kdo ji organizují.

proto volte K.S. , je přeci v té TOP09, co má ten boj s korupcí v programu a tak pěkně o něm dokáže mluvit.
18. 01. 2013 | 08:21

Almo G™ napsal(a):

"Benešovy dekrety už dvacet let neplatí." !

"Za své činy by dnes šel Beneš před Haagský soud." !

Karel Schwarzenberg, ČT, 17.1.2013
----

Řekl bych, že včera zatrnulo i mnoha jeho příznivcům a propagátorům.
18. 01. 2013 | 08:22

Sklerofašista napsal(a):

Vy jste tedy asi včera neviděl prezidentskou debatu vidťe, pan kandidát Schwarzenberg se tam přiznal ke korupci jak v osobní, tak politickém životě a senilně se tomu smál. Následně prohlásil Benešovy dekrety za neplatné a hodlá očividně přistoupit k odškodňování sudetských Němců. Tedy já slutečně nejsem Mirek Duším, ale prezidenta který neumí česky, je spřízněn s fašisty a nacisty. podplácí jak v osobním, tak politickém životě a prohlásí jednoho z demokratických prezidentů našeho státu za válečnéh zločice, tak takového degenerovaného senilního nemorálního člověka, jako je Karl von und Zu Schwarzenberg si nezasloužím. Ostatně Schwarzenberg nejenomže neumí pět jazyků, on neumí pořádně zjevně ani jeden. Zeman na Hrad, Schwarzenberg na Špilberk.
18. 01. 2013 | 08:23

Maximus napsal(a):

Církevní feldkurát samozřejmě ví, na které straně má být! Jak prosté a po staletí osvědčené, ovečky je třeba hnát k úctě ke světské moci, kterou reprezentovala po staletí vypečená partička od císařů, králů až k té nejnižšíí šlechtě v hierarchii moci. A církev tady měla svou pozici, sloužila pro ukáznění a umravňování poddaných oveček!
Nezklamal jste pane autore, však také obchodníkům s iluzemi tj. církvím bylo nasypáno do žlabu na úkor občanů
a Schrarzenberg se na tom velmi podílel. Ámen!

Atillu nebo Čingischána na Vás!
18. 01. 2013 | 08:25

Ferdinad d´Este ze záhrobí radí napsal(a):

volte K.S, naše lesy jsou plné zvěře, zem mlékem a strdím oplývající, to bude trofejí a na rodovém sídle v zámečku KS v Rakousku je ještě dost místa na zdi.
18. 01. 2013 | 08:25

honza napsal(a):

Článek člověkas, který se živí pánbičkařením a nic pro tuto společnost nevytvořil, mi jen potvrzuje správnost mé volby pro druhé kolo..
18. 01. 2013 | 08:26

ld napsal(a):

Tohle nenapsala Vendlová?
18. 01. 2013 | 08:29

Gerd napsal(a):

Karla Schwarzenberga si jako prezidenta nezasloužíme, tak špatní opravdu nejsme. Přiznejte rovnou, že Váš postoj je motivován postojem obou kandidátů k církevním restitucím, a Vám Váš názor nařídil Dominik Duka. Mějte si jej, ale já Váš názor nesdílím, protože pro ČR chci lepšího z obou kandidátů. K. Schwarzenberg je jednoznačně horší.
Jestli tolik toužíte mít šlechtického prezidenta, jste jen lokaj. Měl byste si vybírat kandidáta pro jeho kvality. Ve vulgaritě obou kandidátů, m. Zemana i K. Schwarzenberga žádné známky ušlechtilosti nevidím, oba patří do 4. cneové skupiny. Jen jeden se tím netají a druhý si hraje na honoraci, kterou není. Raději mám toho upřímnějšího.
Doufám, že Vás Vaši nadřízení za Vaši servilitu pochválí, ale patronátní právo ke kostelům už "šlechta" opravdu nevykonává.
18. 01. 2013 | 08:31

Kaktus napsal(a):

Kdo mě šáh na peníze, nemůže být zvolen.
Karel mě a mou rodinu obral zvýšením DPH o 2-10000 ročně.
Proč moje nezletilé děti mají financovat v DPH nezdaněné poslanecké náhrady?
Když se hlasovalo o zvýšení DPH zřejmě spal, tak jako spal při projednávání amnestie.
Pak si nemůže na nic vzpomenout.
A to chce můj ubohý hlas ...
18. 01. 2013 | 08:39

nil novi sub sole napsal(a):

Češi jsou potomci husitů a ne pitomci pobělohorské šlechty!

Národe náš!

Jan Žižka byl taky ZEMAN.
18. 01. 2013 | 08:41

Maximus napsal(a):

Je tady jistá souvislost s tím, kdo bude kterého prezidentského kandidáta volit.

Skupina A (K.S.)
Jsou to především umělci, lidé od médií, pánbíčkáři a většinou lidé, kteří se neživí skutečnou pro společnost důležitou prací. Samozřejmě je tam část podnikatelské obce, kterým Kalousek schovaný za K.S. nevadí, oni vědí proč. Ještě ho také chce většina vězňů a také vědí proč! Rovněž tam budou sportovci, kterým systém přináší neskutečné prašule.

Skupina B
Většinou se zde jedná o lidí, kteří vytváří skutečné hodnoty potřebné pro zdravý normálně fungující stát, zkrátka je za nimi práce, na které stojí normální společnost! Nechci nasazovat třeba na kulturu, ale z hlediska skutečných potřeb lidí rozhodně není to základní potřeba, je to jen nástavba života, stejně jako třeba sport. A to si tihle nafoukanci zřejmě neuvědomují. Ale bohužel jsou více slyšet a vidět!
18. 01. 2013 | 08:43

šláfnberg napsal(a):

Autor je taková rozpolcená osobnost.
Slouží katolické církvi "Historie nám ukázala, že dobrých deset staletí byla církev nepřítelem jakékoli sebemenší lidské spravedlnosti a ani jeden z řady papežů od třináctého století nevyjádřil sebemenší nesouhlas s inkvizicí ani s ostatními krvavými praktikami církve v průběhu staletí, spíše naopak. Učinil tak až Jan Pavel II. vůči čarodejnicím a Husovi - a to ještě nedostatečně.
Církev vždy vedla - naštěstí vždy neúspěšně - válku jak proti svobodě a všem demokratickým procesům, tak proti Darwinovi i Freudovi. Dnes vede válku proti homosexuálům, genetickému inženýrství, plánovanému rodičovství a rovnoprávnosti žen. Nevadí jí zločiny mocných, nevadí jí krev, bolesta a utrpení nevinných." - http://blisty.cz/art/22867.html.
A současně se živí se přednášením o etice, cheche.
A je proti korupci a obdivuje Schwarzenberga, kámoše Mirka, největšího korupčníka ve vládě.
18. 01. 2013 | 08:43

Bobina napsal(a):

Dle komentářů, které čtu k volbě prezidenta žiji v nešťastnější zemi než jsem myslela. Doufám, že zvítězí slušnost nad nadutostí. A Vy co si ventilujete stresy přes pana KS a autora si jděte zaběhat, dýchejte z hluboka a neotravujte komentáře svými osobními problémy.
18. 01. 2013 | 08:47

teneml napsal(a):

to sklerofašista: Dnešní zpravodajství aktuálně.cz tvrdí o té debatě v TV -že cosi jiného,buďme korektní,ale kdo to ze dvou vás nyní je? Zrovna tak o jeho rodině se kmitá od rodiny velitele koncentráku v Letech po umučeného bratra v Buchenwaldu.Tak co si z toho vybrat? Čas plyne,a lidé mají mít z toho v hlavě mišmaš, aby se rozhodli nesprávně proti svým zájmům a zájmům národa,proti lidské cti.Lži a polopravdy nikomu neposlouží.Organizace voleb si pochvalu nezaslouží,že se tato fakta neuvedla včas na pravou míru,ať v jeho prospěch nebo neprospěch.
18. 01. 2013 | 08:48

Go Miloš napsal(a):

Lze zajisté s autorem souhlasit, že vystupování K.Sch. je poněkud noblesnější a méně konfrontační. Ale pokud si srovnám politické programy obou pánů, tak bohužel Karla Schwarzenberga volit nemohu.
Nesouhlasím s církevními restitucemi a navrácením majetku bývalé šlechtě v takto obrovském rozsahu, nesouhlasím s asociálními reformami, jejichž jediným smyslem je ušetřit na těch nejslabších, nesouhlasím s rozkrádáním státního majetku (Vondra a Promopro, Drábek a jeho Šiška, Parkanová a její Kalousek atd.), nesouhlasím s akciemi na doručitele a zadávání veřejných zakázek firmám s neprůhledným vlastnictvím a se sídlem v daňových rájích, nesouhlasím s tím, že pravice ze všech sil bojuje proti zákonu o prokázání původu majetku, nesouhlasím s privatizací zdravotnictví a sociálních služeb, nesouhlasím aby v české vládě byla vyděračská skupina Peakovců, kterou nikdo nevolil, nesouhlasím s korupcí poslanců za to, že odejdou ze sněmovny, nesouhlasím s podpisem vlády pod amnestií, která je plivnutím do tváře obětem trestných činů ... a mohl bych pokračovat dále.
Toto všechno Karel Schwarzenberg nejenom toleruje, on se na tom aktivně podílí.
Takže sorry, zůstává nám Miloš Zeman i ze všemi svými špatnými vlastnostmi.
18. 01. 2013 | 08:48

Ládik!!! napsal(a):

Bezvěrci se boji Karla jako čert kříže.
18. 01. 2013 | 08:50

Viola napsal(a):

Nejste trochu naivní?
18. 01. 2013 | 08:50

Váš věřící napsal(a):

Polský institut v Praze, kde Dominik Duka OP a lublinský arcibiskup Stanislaw Budzik.

Řešili otázku jaká by měla být role a postavení církve v demokratické společnosti?

Na tomto setkání se Dominik Duka zavázal k přímé podpoře prezidentské kampaně Karla Schwarzenberga a Stanislaw Budzik přislíbil i podporu polských kněží působících toho času v Čechách.
Protože jediná cesta k demokracii jak řekl Dominik Duka, vede přes Karla Schwarzenberga.
Musím Vám pane Vácha poděkovat za krásný blog a naprosto vyčerpávající splnění vašeho úkolu vůči české demokracii.
18. 01. 2013 | 08:53

český maloměšťák napsal(a):

Le Bon tvrdí, že nákazu lze do duše davu distribuovat velmi účinně tak, že lži, potažmo polopravdy se opakují často, nejlépe za pomoci médií.
Ta duše se totiž unaví...a přijme za své pak i ty lži a polopravdy.

"...Je znakem určité zoufalosti, že když už mu nelze vyčíst korupci, lež nebo napojení na mafiány..."

To je zjevná lež.
Tedy znak zoufalosti.

P.S. Čechie jsou saláti - vyhraje Rapid !
" My ale Karla prostě milujeme - nás fakta nezajímají ! "
18. 01. 2013 | 08:54

Bob napsal(a):

Jasně.
On je takový lidový.
Chodí s lidmi na pivo.
Roztomile žvatlá.
Jak je možné, že si někdo může vůbec jenom pomyslet, že by ho nevolil?
18. 01. 2013 | 08:56

Nemocný ale svůj napsal(a):

Bobino,
zatím jsi "zdravá" počkej až přijde brzy nemoc změníš hodnoty a názor a přidáíš se k nám
18. 01. 2013 | 08:57

šláfnberg napsal(a):

Ládiku, běž si zaběhat, jak takovým radí jakási Bobina.
Všichni se skutečně třesou, že bude povinné náboženství, anóbrž to dementní geriatrické kníže nařídí.
18. 01. 2013 | 08:58

petr pajer napsal(a):

Pane Vácha
vy jste asi něco zahulil, nebo jste součástí PR kampaně za zvolení Karla Schwarzenberga Jinak mě to rozum nebere. Asi žijeme v nějakém Matrixu, kde kandidát na prezidenta K.Schwarzenberg, není ten samý K.Schwarzenberg, který:
-Vede nejasociálnější a nejzkorumpovanější stranu: TOP 09
-Opravdu s nadhledem bere korupční aféry svých spolustraníků a členů koalice
-Nevidí problém v tom, že část z ceny státních zakázek jde do stranické kasy
-Nevidí problém v tom,že Fuksovi, Šnajdrovi a spol. dal Kalousek(místopředseda jeho strany)státní trafiky.
-Není schopen vyslovit souvisle nějaký názor
-Spí kdykoliv a kdekoliv(opravdu ostudné bylo jeho chrápání na nějakém mezinárodním fóru před zraky publika). Že normálně spí v parlamentu, tedy v pracovní době jsme si už nějak zvykli. Ale i tak, už jste viděl, aby nějaký člen vlády civilizované země pořád někde pochrápával????????
-Že mu není rozumět je oproti výše uvedenému maličkost.
Takže o tomto K.Schwarzenbergovi se bavíme? Nebo je tu ještě nějaký jiný?
Protože, jestli je to ten samý K.Schwarzenberg, tak děkuji nechci.

Přeji krásný den
18. 01. 2013 | 08:58

Joe Ratata napsal(a):

Vácha nejprve nakydá špínu na diskutéry pod blogy,pak vyjádří své pohrdání českým národem a nakonec podpoří knížepána,jenž mu slibuje rozebrat ČR a rozdat jí církvím,sudeťákům,Lichtensteinům a Schwarzenbergům.
Vždyť Beneš byl vlastně zločinec.
Volte Kadla,ať už je konečně po tomhle blbém národě,že Vácha!
18. 01. 2013 | 08:59

český maloměšťák napsal(a):

Maximus
Jde o přístup do médií a také o to, koho co živí.
Pokud pak některé živí právě ta média...tak (až na výjimky) podporují předsedu TOP 09 Schwarzenberga. Tak vzniká ona dnešní Jednotná Kulturní Fronta.
Živobytí získávané z bilanční strany distribuce daní je vždy pohodlnější než produkce těchto daní.
18. 01. 2013 | 09:00

Ládik!!! napsal(a):

šláfnberg -
už jsem byl.
18. 01. 2013 | 09:01

český maloměšťák napsal(a):

Almo G™ napsal(a):
"Benešovy dekrety už dvacet let neplatí." !

"Za své činy by dnes šel Beneš před Haagský soud." !

Karel Schwarzenberg, ČT, 17.1.2013
----

Řekl bych, že včera zatrnulo i mnoha jeho příznivcům a propagátorům.
18. 01. 2013 | 08:22
-----------
Jen na chvíli. Pak se zase otřepali.
" My ale Karla prostě milujeme - nás fakta nezajímají ! "
" Vúdce nařídí - my poslechneme ! "

Pokud se totiž nákaza v duši davu již usadí..lze ji vypudit velmi nesnadno.
18. 01. 2013 | 09:03

Pompeius Magnus napsal(a):

to Maximus:

Vaše dělení volilčů KS -(A) nemakačenka, pánbíčkáři a "výkonní umělci",
a (B) lidi, kteří skutečně pracují a volí MZ zcela potvrzuji,vychází mi to tak i příbuzenstvu. Ti co mají firmu a denně se o ní starají volím MZ, ti, co sem tam předvedou umělecký výkon a po zbytek roku pískají kudlu, volí Kódla. Dobrý postřeh.
18. 01. 2013 | 09:03

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Vážení, tuto přihlouplou propagandu jsme si zaplatili tzv. církevními „restitucemi“.
Tak si to užijme.
18. 01. 2013 | 09:03

Maximus napsal(a):

Ze seznamu.cz

Tomáš Klus, zpěvák

Druhé kolo „mého průzkumu“ se zaostřilo na kandidáty, která za kompatibilní se svým cítěním shledala ona většina. Vyšel z něj pro mě vítězně občan Karel Schwarzenberg. Přeju si jediné, aby zvítězil ten, kdo svým vítězstvím přinese radost většině, poněvadž taková už demokracie, kterou se učím opatrovat, holt je.
......................

Tak tohle musí být úplný trotl, on tady zpívá proti korupci a tak se podbízí naštvaným občanům a pak volí Schw. tátu Kalousků, Parkanových, Nečasů, Vondrů a spol. co nám tady řádí, jako cikán v kostele! Přesně, nevím kdo to řekl, ale zpěváci nikdy nebyli a nejsou moc chytří!
Pak ještě nepřekvapil K.Gott, který zpíval Husákovi nebo Štrougalovi a oni ho v podstatě nechali a moc si ho nevšímali, nyní je velký kapitalista. Naštěstí ty jeho vokály neposlouchám, ale on přece už 40 let zajímá mladé!
Musím se omluvit l.s., který se tady asi před 2 roky o něj otřel a já jsem se ho tehdy zastával.

P.S.
Bylo by mi vč. dalších lidí jedno, kdo bude presidentem, ale Schw. reprezentuje tuto špatnou vládu a tím je to dané, že pro lidi, kteří si nechtějí naplivat do obličeje, je tento člověk naprosto nevolitelný. Jsou za ním církevní restituce a vše od Kalouska, fakt Češi jsou asi stádo hlupaňu a zaslouží si to, jestli ho zvolí.
18. 01. 2013 | 09:05

Pacák napsal(a):

Ta ušlechtilá knížecí povaha navrhuje, aby stát odškodnil oběti amnestie. Takže například za oamnestovaného Smetku, podobně jako za Železného, MUS budeme… budeme opět platit my daňová lovná zvěř. Možná Kalousek, Schwarzenbergův stranický kolega, zavede novou daň na odškodnění obětí Klausovy amnestie. Co dělal Schwarzengerg, když se o amnestii rozhodovalo? Spal? Co dělal, když jeho kolega Drábek řádil na ministerstvu? Je pravda, že se nikoho nebude ptát na původ majetku?
18. 01. 2013 | 09:07

Maximus napsal(a):

č.m.
Asi tak.
Pěkný den!
18. 01. 2013 | 09:07

Pepa 3 napsal(a):

"V tomto ohledu chápu nenávist lidu vůči Karlu Schwarzenbergovi. Je znakem určité zoufalosti, že když už mu nelze vyčíst korupci, lež nebo napojení na mafiány, tak aspoň ten přízvuk."
(ne)Vážený autore, ve svém článku se odvoláváte například na blog Vladimíra Justa. Mohu říct, že pokleslejší agitku s tolika podpásovkami jsem zde ještě nečetl! O tom, co si myslí lidé plně svědčí i diskuze pod uvedeným blogem, kterou navíc autor utnul "čestným smazáním" a opětovným vylepením tapety (za němého souhlasu cenzora)!
K výše uvedenému citátu z vašeho článku (který se svou pokleslostí řadí hned na druhé místo za Justa):
Nelze vyčíst korupci? Ve včerejší debatě na ČT 1 se pan KS sám přiznal jak ke korupci majetkové, tak ke korupci politické.
Nelze vyčíst lež? Ať nechodíme daleko, co jiného bylo jeho vyjádření k amnestii v téže debatě? Mám uvádět další případy?
Nelze vyčíst napojení na mafiány? Nespolupracuje náhodou pan KS úzce s Kalouskem - úzkým přítelem pana Hávy, Bartáka, Šťávy a dalších?
Mimochodem, jedna zajímavá náhoda: Největší korupce těžce dopadající na ekonomický vývoj republiky až s výrazným poklesem HDP byla za vlády ODS, která tehdy úzce spolupracovala s ODA. Hádejte, kdo byl tehdy jejím členem.
Druhá obdobná etapa probíhá nyní, opět za vlády ODS, tentokrát v úzkém spojení s TOP09. Hádejte, kdo je jejím členem a předsedou? Nevíte? No přece váš nejčestnější a nejušlechtilejší KS.
18. 01. 2013 | 09:08

šláfnberg napsal(a):

Tohle je pěkné.
Benešovy dekrety, špinavé restituce, nacista v rodině, názor antropologa, proč v Česku volí KS....

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Novinar-ktery-toho-hodne-vi-na-Schwarzenberga-bez-obav-hovori-259821
18. 01. 2013 | 09:09

Maximus napsal(a):

Pompeius Magnus

Dík, rozesmál jste mě! (-:
18. 01. 2013 | 09:10

P. napsal(a):

Dobrá volba. Člen TOP09, Bilderbergu, Trilaterální komise, zakladatel pobočky Aspen Institutu v ČR a hlavně zkušený politik. Udělal chybičku - včera nějakým omylem poslal Edvarda Beneše k soudu za válečné zločiny a prohrál volby. Pravděpodobně by ho porazil i Jan Fischer.
18. 01. 2013 | 09:11

Sklerofašista napsal(a):

to tenemi:

Co říká redakce Aktuálně ( detašované pracoviště volebního štábu KS) je jedno. Debatu jsem viděl, nahrál a dvakrát shlédl (politika je vlastně děsná nuda).
Kódl von und Zu je opravdu korupčník a to jak v osobním, tak v politickém životě ( přímá i nepřímá korupce), Schwarzenberg opravdu označil odsun Němců za válečný zločin a nepřímo i prezidenta Beneše za válečného zločince, proti ujišťovací otázce MZ neprotestoval. Kárlchen skutečně chce politiku vzdálit vlivu občanů ještě dál ( žádná referenda, odvolávání poslanců, atd.).Proti jakýmkoli negativům ze strany Bruselu nás neochrání ( podepíše vše, co se mu předloží). Je zoufalé, jakého vlastizrádce nám chtějí média a katolická církev dosadit na Hŕad.Na řečičky o hulvátství ani nedjde, je totiž jedno, jestli, když Vám řežou hlavu Vám tykají, nebo uctivě vykají.
18. 01. 2013 | 09:12

Grandmaster napsal(a):

Ja pred casem napsal, ze Cesi jou snad jedini, kteri dokazi udelat z volby prezidenta divadelni frasku. Napada me jeste jedna zarna myslenka - z moznych kandidatu si Cesi vybrali dva nejhorsi, aby na ne potom mohli nadavat....
18. 01. 2013 | 09:12

Anna napsal(a):

Pane Vácho,

přečetl jste si po sobě svůj blog? Jaký je poměr důvodů, proč chcete volit pana Schwarzenberga, s Vaším hodnocením diskusí k volbám a těch, kteří ho volit nechtějí? Nemáte pocit, že tímto způsobem byste do diskusí skvěle zapadl?
---

Napsal jste: "Věřím a doufám, že nakonec budeme mít prezidenta, jakého si nezasloužíme, že se na Hrad po létech znovu vrátí šlechtictví ducha a velkorysost, že se náš prezident znovu stane pro své občany morálním vzorem. Chápu, že každý, kdo českého člověka v nějakém ohledu převyšuje, vzbuzuje nenávist. V tomto ohledu chápu nenávist lidu vůči Karlu Schwarzenbergovi. Je znakem určité zoufalosti, že když už mu nelze vyčíst korupci,.."
---

Ale pan Schwarzenberg korumpoval !!! Cituji:

Nejpopulárnější politik a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg přiznal, že v devadesátých letech vyhověl korupční nabídce. Hlavním důvodem bylo, aby získal zpět svůj majetek.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/politicka-pavlac/schwarzenberg-uplatek-ne-penize-ale-protisluzba_164830.html
---

Pan Schwarzenberg hlasoval pro církevní restituce, přestože:

Podle zákona č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi:
Kromě vracení konkrétních věcí má navíc dojít na základě tzv. smluv o vypořádání mezi státem a jednotlivými církvemi či náboženskými společnostmi k pravidelnému, třicetiletému vyplácení finančních náhrad, jejichž celková výše je určena návrhem zákona.
Nejvyšší náhrady jsou u Římskokatolické církve ve výši celkem 47,2 miliard Kč, u Církve československé husitské ve výši 3,1 miliardy Kč a u Českobratrské církve evangelické ve výši 2,3 miliardy Kč.

Nebyl přiložen seznam majetku církví. Soupis neexistuje, napsala Hanáková k církevním restitucím.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/soupis-neexistuje-napsala-hanakova-k-cirkevnim-restitucim-po9-/zpravy-domov.aspx?c=A121031_132402_ln_domov_kh

Evangelický farář Miloš Rejchrt v diskusním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu komentoval bouřlivé události kolem církevních restitucí. Podle kazatele Českobratrské církve evangelické má zákon řadu sympatických ustanovení, ale za některými jeho paragrafy cítí nějakou nepatřičnost. Paradoxní je prý například to, že více než dvě miliardy jsou vraceny jeho církvi, které přitom nebylo téměř nic sebráno.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Evangelicky-farar-Restituce-jsou-divne-Nam-vraci-miliardy-a-nevime-za-co-242544

Ježíš řekl, že máme dát potřebnému svůj šat i plášť.
Proto mě velmi zaráží, že církve kromě navráceného majetku měly dostat ještě takovouto náhradu, jen vybranými lidmi znalými výpočtu, v době, kdy stát hospodařil s deficitem, díky vládním úpravám se musely uskrovnit rodiny s dětmi, důchodci, zdravotně postižení..

Jistě, z pohledu církve byl svým hlasováním pan Schwarzenberg velkorysý.
Proč nebyla velkorysá katolická církev a nevzdala se finančních náhrad, když stát hospodaří s deficitem, díky vládním úpravám se musely uskrovnit rodiny s dětmi, důchodci, zdravotně postižení..?

Jak se projevuje velkorysost pana Schwarzenberga a jeho strany pro rodiny s dětmi, důchodce, zdravotně postižené, nízkopříjmové obyvatele..?
---

Znáte ještě nějaké jiné demokratické země, kde je v koaliční vládě strana, která při volbách neexistovala?
Pan Schwarzenberg a jeho strana v takové vládě je. A neopustili ji ani po podpisu amnestie předsedou vlády. A to přestože pan Schwarzenberg napsal ve svém blogu Klausova amnestie: Prezident může republice i pěkně zavařit:
"Omilostněni byli i lidé, kteří se podíleli na největších aférách ČR. Obzvláště smutné je, že abolice probíhajících právních řízení (kauzy táhnoucí se mnoho let bez soudního verdiktu) znamená, že poškození se nemohou domoci pomoci. Ministr spravedlnosti je sice odkázal na možnost bránit se soudní cestou, civilním procesem. Když ale člověk zná délku procesů a složitost důkazního řízení, je to vlastně přímý výsměch obětem. Nyní se tedy musíme soustředit na to, jak oběti odškodnit."

Myslíte, že člen vlády z Ústavy odpovědné za amnestii pan Schwarzenberg bude tak velkorysý a odškodní oběti ze svého?

Podle mě, jestli dojde k odškodnění obětí, bude to z peněz daňových poplatníků.
18. 01. 2013 | 09:14

dříve čtenář napsal(a):

Pane Vácho, nerad bych na vás podprahově útočil, ale Vy jako přednosta Ústavu etiky dobře víte, že to není jen o tom, v které ruce držíme vidličku a ve které nůž, jestli máme motýlka a čisté boty...
Etické chování si vysvětluji především jako co nejmenší rozpor mezi činy a deklaracemi. Neokrádat bližní se slovy, že to děláme pro jejich budoucí dobro. A v tom Vy, duka i kníže budete mít Pánu Bohu mít hodně co vysvětlovat! Také si myslím, že celý knížepanský majetek by mohl padnout na koupi odpustků...

No a zeptejte se prostých věřících, kteří celý život šetřili, aby vám mohli v neděli dát do tácku desetikorunu, co si myslí o duukovi, restitucích i knížepánovi. O ty strach nemám. Pokud něco jako nebe existuje, oni se tam dostanou. O osudu kléru a jeho posmrtné budoucnosti nemám od starověku pochyby.
18. 01. 2013 | 09:15

pavel napsal(a):

Jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni.
18. 01. 2013 | 09:15

Petr z Tábora napsal(a):

Církevní restituce, to je motivace jako hrom, že pane autore ?
18. 01. 2013 | 09:15

au napsal(a):

Koukám další slouha bez morálky, který udělá cokoli, aby mohl posloužit tuneláři Schwarzenbergovi.
Skutečnost, že Schwarzenberg regulérně vykradl podnik Becher Karlovy Vary pána zjevně nezajímá. Hlavně že zloděj je "ušlechtilý". V čem se ta ušlechtilost projevuje, to se ovšem nedozvíme. Když Schwarzenberg nadává, je jadrný, když nadává Zeman, je "sprostý". Tomuto Váchovi nevadí, že Schwarzenberg se svými pomocníčky udržuje naši zemi už rok a půl zbytečně v hospodářské krizi, jen proto, aby si nejbohatší nakradli ještě více než mají. Nevadí mu, že podporuje kandidáta bez vzdělání, inteligence a rozhledu, který ani nezná státní hymnu. Prostě jen jde se stádem, bez jakéhokoli studu a se zapřením veškeré morálky a slušnosti...

My ostatní víme: dokud nebudou lidé jako Schwarzenberg sedět v pruhovaném mundúru v Ruzyni, demokracie se nedočkáme...

Ale možná právě o to Váchovi jde?
18. 01. 2013 | 09:16

šláfnberg napsal(a):

Novinář Bartoš v parlamentních listech:
"Podle českého práva ale neměl na restituce nárok, pročež se Schwarzenberg neváhal o majetek soudit a podařilo se mu prosadit, že bylo upřednostněno rakouské právo. České právo totiž říká, že dědická práva po biologických rodičích adopcí zanikají, kdežto rakouské právo je umožňuje. Navíc byl Schwarzenberg adoptován jako dospělý, což české právo taktéž nezná. Neptejme se, jak se to stalo, ale soud si vyslechl znalce na mezinárodní právo a rozhodl se, že se bude postupovat podle práva rakouského. Schwarzenberg tudíž zdědil podstatnou část majetku konfiskovaného orlické větvi a činí si zálusk i na majetek zabavený na základě speciálního zákona "Lex Schwarzenberg", byť se věc komplikuje rodinným sporem s nevlastní (taktéž adoptovanou) sestrou Elizabeth von Pezold.

Je otázkou, do jaké míry pomohlo Schwarzenbergovi jeho výsadní postavení nejbližšího spolupracovníka tehdejšího novopečeného prezidenta Václava Havla v rozjitřené posametové době. Jisté je pouze to, že vyřízení restitučních nároků se událo současně s jeho a Havlovou abdikací. Když se pak Havel stal už jen českým prezidentem, Schwarzenberg s ním v jeho politické dráze nepokračoval. Evidentně nebylo proč - majetek už byl doma."
18. 01. 2013 | 09:16

Luba napsal(a):

Soudruh katolický kněz, restituent, podporuje soudruha katolického knížete. Vatikánští si nahrávají. To je samozřejmé.

Ale lhát se nemá!

Vácha napsal:

"... Je jisté, že kampaň proti němu se zaměřila na nejtemnější lidské pudy, na nacionalismus a výsměch a stala se zrcadlovým obrazem svých tvůrců. Posmívat se někomu kvůli jeho výslovnosti nebo rodovým kořenům nebo národnosti manželky je typicky české, malé, nízké, ošklivé ..."

Všiml si snad někdo, že by Zeman pořádal kampaň, dehonestující občana Schwarzenberga? A stěžoval si snad samotný občan Schwarzenberg na neférovou kampaň?

Nikoli!

Když se někdo s vadou řeči, a s řadou jiných nápadných charakteristik, jimiž se liší od svého sociálního okolí, uchází o nejvyšší veřejnou funkci ve státě, stane se nejviditelnějším, z čehož plyne řada nepříjemností.

Posmívat se někomu ... co je na tom typicky českého?

Když budu nápadně tlustý, neohrabaný, s dvojitou bradou, klátivou chůzí, patrně se stanu terčem nejapných poznámek a dostanu i nějakou tu přezdívku. A budu přitom nadávat na Čechy?

Možná, snad, kdybych byl nějaký cizozemec - třeba z Říše nebo z Vatikánu. Ale jako Čech si především budu dělat srandu sám ze sebe - a maximálně posměváčkům připomenu, jací jsou blbci :)
Jde to i docela elegantně, nikoli nadávkami - a i ti posměváčci to ocení.

Já naopak vnímám, že podprovatelé pana Schwarzenberga rozjeli nebývale vlezlou kampaň, kde otlemí pana knížete potkáváme na každém rohu, ve virtuálním prostoru, na klopách lidí známých i neznámých, na tričkách, šálách, balóncích, v nejrůznějších tiskovinách. Redakce všech českých deníků manifestačně volí Karla, kolektivy angažovaných umělců kulturní i nekulturní fronty volí Karla, fejsbůk volí Karla, celé vzdálené i blízké zahraničí volí Karla. Všichni konzumenti pitomých seriálů volí Karla. Všichni konzumenti značkových zbytností volí Karla.
Všichni volí Karla, protože je "in". Blbí infantilové a inteligentní snobové volí Karla, kterému by se chtěli podobat .. kdo ví proč? Pro život na zámku? Pro pivo ve džbánku ... píšťalko ufoukaná?

A ti samí hazí špínu na Miloše. Na Miloše Zemana, který byl v krizovém období naší země premiérem, jemuž se podařilo řadou rozhodnutí vybřednout z totálního ekonomického kolapsu a zachránit poslední zbytky vytunelovaných českých podniků a tisíce pracovních míst.

A co dokázal pan Schwarzenberg? Mile se usmívat a kynout? Starat se o navrácený rodový majetek? Šířit své dobré jméno za hranice všedních dnů? Tím, že se tři roky ochomítal kolem nejskvělejšího vyslance České republiky, Václava Havla?
Není to, ve srovnání s dílem Miloše Zemana trochu málo?

No, a že se na Zemana vytahuje řada kauz, které by snad odpovídaly ekonomickým zločinům ... kolik tito lidé podali trestních oznámení? Proč dávno Zeman nesedí v base? Proč až teď?

Poč se tito Zemanovi bývalí přátelé, dnes patrně nepřátelé, aktivizovali až teď. Před prezidentskou volbou? Čeho se bojí?

Že by se obávali o své problematicky získané majetky? Někteří?
Že by se obávali otevření některých témat, která souvisejí s programem Zemanovy strany? Že by nechtěli prokazovat původ svých příjmů a majetku? Že by se obávali zabavování nelegálně získaných movitostí i nemovitostí?

Možná je to jen obyčejná nenávist neschopných ke schopnému (ano, až všehoschopnému). Nenávist necharismatických k charismatickému. Nesebevědomých kolektivistů k sebevědomému individualistovi.

A na druhé straně je tu iracionální obliba archetypálního dobrotivého vladaře a moudrého starce v mediálním obrazu pana Schwarzenberga, hanlivě přezdívaného "kníže".
18. 01. 2013 | 09:16

Maximus napsal(a):

Už musím končit asi k úlevě příznivců K.S., ale chtěl bych tady nahodit jedno moudro, které jsem si v životě párkrát ověřil.

"Nejhorší snad v životě u člověka je, když se chová tak, že si nemůže vážit i sám sebe!"

Pokud se od tohoto postulátu v životě odchýlíte, má to pro Vaše duševní zdraví dost nepěkné důsledky a nakonec se to i na Vás projeví. Bohužel spousta lidí si sama sobě lže .....
18. 01. 2013 | 09:17

mik napsal(a):

Neni treba mit obavu mladi lide to uz nevzdaji a stari budou volit Scwarzenberga v Praze a 5 dalsich krajich vyhral tak tam vyhraje zase v 7 sice vyhral Zeman a na rozdil od autora blogu se nedivim tam kde delnik ma sotva 12 tisic a jeste se trepe aby nebyl bez mista tam je logicke ze prilis neuvazuje kdo za co je ve vlade zodpovedny a tak nejak nepremysli ze Schwarzenberg je ministr zahranici a ne ministr domaci politicke sceny a nedivim se ani proto protoze porad CR disponuje velkym potencialem lidi kteri v 89 jen otocili kabaty naruby... a ti vsichni volili Zemana ona Zemanova chyba neni ale ani tak v nejake levicove ci pravicove orientaci jeho chyba je skutecne ta ktere se brani a neuvrani skutecne je politikem minulosti proc s politiky odesel proc nebojoval za sve idealy ? Je mnoho lidi co vycitalo treba v poslednich volbach Svejnarovi emigraci a co je odchod Zemana s politiky ? Milos Zeman se tvari pro evropsky vyvesi vlajku EU euro chce prijmout v roce 2017 ,,ale neneni to jen cisty populismus ? CR je clenem EU a vlajka EU na Hrad proste patri to jen eurofobista Klaus tvrdil opak no a kdyz by skutecne Polsko preslo na euro v 2016 je jina volba pro CR nez 2017 ? takze opet alibismus jako u Klause ktery delal ostudu cele CR vydiral EU kdyz nechtel podepsat LS i kdyz vedel ze zadnou jinou alternativu nema leda by odstoupil ..proc se dnes Schwarzenbergovi vycita ze kdyz nesouhlasil s necim ve vlade ze neodstoupil a proc tedy neodstoupil Klaus kdyz nesouhlasi s EU ? Klaus porusoval a porusuje Ustavu plete se do veci kterym vubec nerozumi podepisuje bleskove veci nad kterymi by se mel zamyslet a otali s podpisem u toho o cem mu neprislusi nad tim uvazovat chova se arogantne a neuznava jine nazory nez ten svuj ,,a co udelal Zeman pri prvni prilezitosti ? poslal zastupece slovenskych medii nekam,,,,a to jeste nesedi na Hrade a doufejme ze tam sedet ani nebude nelze verit jeho proevropstvi netvrdim ze by do urcite miry treba nebylo vubec ale v prve rade by to bylo zase ja ja ja a potom to ostatni,,,,a to dobre vedi i v CSSD
18. 01. 2013 | 09:18

šláfnberg napsal(a):

Novinář a kulturní antropolog Stanislav Drahný přišel se zajímavou teorií, vysvětlující rozdělení popularity Karla Schwarzenberga a Miloše Zemana v České republice. Podle něj nejde o střet levice a pravice, ale spíše o střetnutí dvou kulturních modelů.
Ve svém textu v MF DNES Drahný vychází z teorie britského sociologa českého původu Johna Hajnala. Ten prý již v šedesátých letech zaznamenal, že v Evropě existují dva typy rodin. V tom prvním zakládají rodinu spíše starší partneři, kteří odešli od svých rodičů. V tom druhém se sezdávají v mladším věku, mají více dětí a obvykle žijí ve společné domácnosti s dalšími příbuznými, nejčastěji z manželovy strany. V takovém systému je hlavou rodiny nejstarší muž.

Následně novinář popisuje, kudy prý vede hranice mezi oběma sociálními modely, a dochází k závěru, že touto hranicí může být i Českomoravská vrchovina, která zhruba tvoří hranici mezi „Zemanovou“ Moravou a „Schwarzenbergovými“ Čechy. Na východ od této linie jsou prý lidé „historicky častěji zvyklí žít v rodině s dominantním patriarchou. Snad proto jim lépe konvenují i politici s „alfa samčím“ charismatem,“ myslí si Drahný. Takovým případem je prý i Miloš Zeman.

A vysvětlení má i pro úspěch tohoto kandidáta na Ústecku a Karlovarsku. Ten si prý lze vysvětlit transfery obyvatelstva, kdy byli lidé z východu země (nebo třeba i ze Slovenska), po generace nakažení „patriarchální“ mentalitou, vysláni osídlovat Sudety. Proto prý v prezidentských volbách nesledujeme souboj pravice a levice, ale spíše střetnutí dvou kultur.
18. 01. 2013 | 09:23

vasja napsal(a):

Kdo je větší eurofanatik a čerpač, teda skrytej bolševik, tak toho ne.
18. 01. 2013 | 09:23

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jak píše pan Urban - je to na trestní oznámení, odváží se Zemanův štáb? Pokud budou hrát mrtvého brouka, je to přiznání.
Tohle vše jsme si mohli ušetřit rozumnější volbou. Duel Táňa Fišerová versus Jiří Dientsbier by proběhl v kultivované, gentlemanské atmosféře.
S napětím očekávám příští a poslední TV duel, to bude už o boj kdo z koho -bid for power. Doufám, že mnohé z toho, co píše pan Urban, bude vysvětleno nebo potvrzeno.
Pak bych ovšem nechtěl být v Zemanově kůži, to by byl absolutní konec jak pro něho, tak i pro stranu zemanovců.
Očekávám vyjádření pánů Špidly, Dientsbiera a později snad i Rychetského, až mu skončí mandát na ÚS.
Včerejší odpověď K.Sch. na téma Benešovy dekrety bylo velmi nešťastné, hoši z jeho štábu se zapotí, aby tomu nějak obrousili hrany.
P.S.: Vyjádření tehdejších špiček soc.dem. považuji za klíčové, byli u toho. Jen o
názory Škromacha, Fencla, Palase a Falbra nestojím, to je to nejhorší, co se v této straně vyskytlo. Plačtivý Stanislav je už úplně pod prahem mého vnímání.
18. 01. 2013 | 09:27

Občan napsal(a):

Autore,

ČÍM a JAK převyšuje Kchárli Zemana? Vždyť ten si dal včera Knížu jak malinu a ještě bokem stíhal stírat Moravce!

Zeman byl jednak skvěle připravený jak vědomostně, tak argumentačně, a jednak rétoricky, emočně i esteticky. Prostě o věkolik levelů nad Kchárlim. Moravec měl plné "ruce" práce s tím, aby Knížu stíhal zachraňovat a přesto se mu to moc nepodařilo.
Zvlášť "výživná" byla situace po položení posledních tří otázek Zemanem. Kníža nebyl mocen slova a Moravec chvilku vypadal, že to s ním na fleku šlehne. Oba je nakonec spasila Kchárliho klaka, která vyvolala hluk a Moravec stihl vymyslet zaváděcí otázku.

Už jen kvůli té zvěrské manipulaci s veřejností to hodím Zemanovi a klidně bych TEĎ hlasoval i pro Klause. Protože COKOLI je lepší než ten bavorácký pseudoŠvýcar.
18. 01. 2013 | 09:28

Vosavbotě napsal(a):

Pane Vácho,

ty Vámi zmiňované nejtemnější lidské pudy jsou dokonalým obrazem Vašeho černobílého vidění světa: Karel skvělej kluk, Zeman zlej kluk.

Tento primitivní postoj bych očekával od kněze, ale ne od vědce.

Z Vašich tvrzení vyberu dvě:

1)

"Je znakem určité zoufalosti, že když už mu /Karlu Schwarzenbergovi/ nelze vyčíst korupci, lež nebo napojení na mafiány, tak aspoň ten přízvuk."

2)

"Nebo to, že má vlastně spolustraníky, z nichž jeden je Miroslav Kalousek, který… však víte."

ad 1) Pan Schwarzenberg se přiznal k tomu, že osobně jednal velm blízko korupci (zaonačení záležitosti s pozemkem). Pan Schwarzenberg včera v televizi uvedl, že podplácet spolustraníky výnosnými funkcemi za jeho hlas je v pořádku.
Pan Schwarzenberg dlouhodobě nečinil naprosto nic, když ve společnosti vzrůstalo rozhořčení s korupčními praktikami na Ministerstvu práce a sociálních věcí pod vedením pana Drábka.

ad 2) Své spolustraníky si vybral, Kalousek je prostě mezi nimi.
Je Kalouskovým (zdá se, že jen formálním) nadřízeným ve straně, z pozice vicepremiéra i ve vládě. Odpovědnost za toho chlapa prostě má.
Kalousek panu Schwarzenbergovi nevadí, mnohokrát to řekl a k tomu ho chválil, jak je ten člověk inteligentní a schopný.

Můžete mi v této souvislosti objasnit, jak se stavíte k odznáčku na klopě pana Schwarzenberga s textem:"Nechci Kalouska na Hradě"? Když ho nechce na Hradě, proč ho chce ve vládě a ve straně? Osobně to čtu takto: Kalousek je neoblíbený, proto si i já dám placku s negativním vyjádřením na toho člověka. Až budu po všem, placku sundám a budeme s Kalouskem zase kamarádi.
18. 01. 2013 | 09:33

ld napsal(a):

Včerejšího dne Nejvyšší soud ČR sdělil, že justiční mafie u nás skutečně existuje. BJejí sestava bude doplněna o amnestovaného Berku, za jehož propuštění je svým nekonáním 1.místopředseda vlády zodpovědný.
Ještě pořád Kája?
18. 01. 2013 | 09:37

oranžáda obecná napsal(a):

no, myslím , že tahle "ušlechtilá" kampaň za Schwarzenberga, je už opravdu na nevolnost........ušlechtilý Hřebejk, ušlechtilý Rosenberg, ušlechtilá Holubová, ušlechtilý Golgo, ta šlechetnost z nich přímo odkapává, jak jsou ní napuštěni...
18. 01. 2013 | 09:42

Silvie napsal(a):

....." Ale aby budoucí český prezident chtěl v dnešní době soudit dobu tehdejší, omlouvat se Němcům, kteří rozpoutali válku (a tím vědomě i své lidi vystavili válečným hrůzám), aby zpochybňoval Benešovy dekrety, uvažoval o kompenzaci majetku, a prezidenta Beneše nepřímo označil za válečného zločince – tak to už je příliš i na člověka, který, jak jsem uvedl úvodem, sledoval soupeření kandidátů s nadhledem.

Dnes však musím říct, že jako obyvatel České republiky, který čerpal informace o dění v Sudetech od pamětníků, odmítám prezidenta, který si cení podpory Bernda Posselta, prosazuje omluvu Němcům, tvrdí, že Benešovy dekrety dávno neplatí, a že sám Beneš by dnes skončil v Haagu jako válečný zločinec.

Protože to vše podtrženo znamená, že Karel Schwarzenberg nemyslí jako Čech, ani jako Rakušan, ale jako Němec. Podle mého soudu se stal závěrem čtvrtečního duelu pro skutečně českého voliče nevolitelný. Protože žádný český volič nemůže podpořit omluvu Němcům, kompenzaci jejich majetku, a označení Edvarda Beneše za válečného zločince. Češi nerozpoutali válku. Češi v ní byli vražděni, mučeni a trpěli. Někdo by to měl ministru zahraničí říct.

Zvláště proto, že ani on nebojoval proti komunistům, a raději si v bezpečí vyčkal za hranicemi. Ale my tu žili. Zažili padesátá léta, osmašedesátý, normalizaci.

Na vlastní kůži. Tak, jako český národ zažil na vlastní kůži válku a ohledy Němců. Ženy, děti, všechno jedno. Lidice, Ležáky, Javoříčko… Historii nemůžeme soudit dnes. Ale dnes můžeme zvolit ČESKÉHO prezidenta. Pan kníže nám to usnadnil. Ten je po čtvrtečním duelu ve finále jen jeden".

František Zwyrtek
předseda hnutí NEZÁVISLÍ
18. 01. 2013 | 09:44

český maloměšťák napsal(a):

šašek z Jihlavy
Trestní oznámení by ale měl podat pan Urban - pokud tvrdí, to co tvrdí.
Pokud to neudělá, tak je v podstatě možným , potažmo faktický spolupachatelem.
Pokud to udělá - a ukáže se, že neměl pravdu /u soudu/...pak je tlachal.
Pokud to udělá a Zemana soud odsoudí...je Urban občanem, kterého je třeba si vážit.

To ten, který přijde s tvrzením...to na něm je důkazní břemeno. Chodí to tak od nepaměti - od starověku.
18. 01. 2013 | 09:44

Do nedávna nestranný napsal(a):

Buďmě tedy korektní, nebo vlastně spíš "moderní" a neřešme ničí původ, národnost ap. Neřešme ani Benešovy dekrety a minulost jako takovou, hleďmě do budoucnosti. Pak se ale ptám, jak můžou masy lidí adorovat knížete, když jediný jeho přínos pro volební kampaň jsou vtipné glosy. Ano, je stručnější a stravitelnější, je zábavnější. Ale tomu člověku je všechno jedno, nechce nic řešit. Ano, Zeman někdy moc tlačí na pilu a je trapný, ale je na diskuze skvěle připravený, k funkci se chce stavět aktivně a tím mě osobně pro volbu v druhém kole přesvědčil. Jak může Schwarzenberg říct, že nemá cenu vystupovat na půdě parlamentu, protože tím poslance nijak nelze ovlivnit. Tím popírá funkci prezidenta jako takovou, prezident má působit silou argumentace, protože jinak je přehlasovatelný ve všem (odhlédneme-li od pár soudců a členů bankovní rady).
18. 01. 2013 | 09:44

Luba napsal(a):

Vosovbotě,
díky za info!

Pořád jsem si říkal: Co to mají ti TOPíci a spřátelené klany za novou placku? :)
18. 01. 2013 | 09:46

eL napsal(a):

to šláfnberg

Novinář Bartoš, je směšná figurka, kterého kromě vás nikdo nebere vážně. Jeho citace obsahuje tak závažné věcné chyby, které dokládají, že Bartoš zřejmě vůbec neví, která bije.

Majetek orlické větve Schwarzenbergů byl komunisty znárodněn až po 25. únoru 1945, tudíž KS měl plné právo požádat o jeho vrácení v rámci restitucí.
Adopcí získal KS rodový majetek, který je za hranicemi ČR a kdyby neexistoval Lex Schwarzenberg získal by i majetek hlubocké větve. O jeho vrácení KS nikdy nepožádal, protože to považuje za bezpředmětné. (proto se s ním jeho sestra soudí!) Tvrzení, že si KS dělá zálusk na majetek zabavený podle zákona Lex Schwarzenberg je lživé.

Anna

Schwarzenberg korumpoval?

Několikrát tuto okolnost vysvětli, naposledy včera v televizní debatě. Nešlo ani tak o korupci, ale KS se stal obětí vydírání.

Autor blogu se nemýlí, zloba, závist, zášť, ubohost - ty bychom mohli z ČR vyvážet ve velkém. Co si s tímto strašlivým dědictvím 40 let s bolševikem počít?
18. 01. 2013 | 09:47

český maloměšťák napsal(a):

"...Jak může Schwarzenberg říct, že nemá cenu vystupovat na půdě parlamentu, protože tím poslance nijak nelze ovlivnit. Tím popírá funkci prezidenta jako takovou, prezident má působit silou argumentace, protože jinak je přehlasovatelný ve všem (odhlédneme-li od pár soudců a členů bankovní rady). ..."

Předseda TOP 09 Schwarzenberg preferuje zákulisní jednání /poslanecké kluby, Kádevítky apod./.
18. 01. 2013 | 09:47

Závěr napsal(a):

Kapitál a církev kvůli majetku zničí celý svět. K tomu jim dopomáhej Bůh a Karel.
18. 01. 2013 | 09:49

Neudržitelný napsal(a):

Včerejší debata rozhodla. Ani jednoho. Zvažoval jsem, zda bych neměl jít volit, protože nechci za prezidenta hulváta, který ostatní považuje za hlupáky, uráží je a myslí si, že je vtipný. Ale včera jsem zjistil, že také nechci za prezidenta člověka, který má naprosto odlišný pohled na poválečný odsun, který zastává tvrdé EU postavení. Který by chtěl prodat a přerozdělit ČR za své postavení za své statky.
Nejdu proto k volbám. Neuznávám volbu menšího zla.
p.s. Ještě pro autora, když je Vám "chci říct, že je mi zle z diskusí pod tímto i jinými blogy, je mi zle z diskutujících, z jejich výbuchů nenávisti, z určité primitivnosti příspěvků, z jejich rádoby-vtipnosti, z malosti či zakřivenosti ducha a svým způsobem bych většině diskutujících " tak proč sem ůbec lezete?
18. 01. 2013 | 09:49

Desiderius napsal(a):

Odpudivý zákulisný scénář je tento: Zeman prezidentem, Klaus premiérem. Volání po návratu Kikiny do ODS sílí (Šťastný),ODS na tom bohužel není špatně,Klaus sestaví vládu podle ruského scénáře a soudruzi jedem postaru.Mimochodem: Zeman na Hradě je důvod k emigraci.
18. 01. 2013 | 09:51

Mascotte napsal(a):

Benešovy dekrety byli geniální počin. Odsunuli jsme Sudetaky a nahradily je spoluobčany z východního slovenska. Dnes, se mám tento státnický čin vrací i s úroky.
18. 01. 2013 | 09:52

SaM napsal(a):

Pane Vácho, to jste vlastenec? Masarik se musí v hrobě obracet a Beneš také.
18. 01. 2013 | 09:55

český maloměšťák napsal(a):

Korupcí je ale i to, pokud jedinec je miliardářem a pobere od státu dotace. Kdy ve stejném čase tvrdí, že tento stát /od kterého tedy pobral dotace...což jsou v jistém smyslu sociální dávky - pomněme jen ono židovké, že je třeba podporovat ze společných peněz(kupa) chudé, ale netřeba z nich dělat boháče/...tedy kdy tvrdí že tento stát - jeho pokladna - je prázdná, vybrakovaná.
A vyzývá k tomu, aby se šetřilo - přičemž podpoří Drábka, který šetří např. tak, že pouhým adninistrativním zásahem uzdraví část invalidů, či šetří tak, že seškrtá důchodcům jejich dlouhá leta uznávaný nárok.
O tom, že pak svám hlasem podpoří DRábkův protiústavní " arbeit macht frei" program...o tom snad raději pomlčíme...protže to by tkzv. konzervativného politiak posunulo spíše někam k rudohnědé hranici, že....

Ostatně ušetřit se mohlo několik set milionů - např. kauza CASA /členka tOP 09 Parkanová atd./.
Aby pak bylo na ty dotace, že....

Fotovoltaický tunel - kdy na něm má Zeman nulový podíl...raději také zmiňovat cudně nebudeme, že ?

Pan Vácha to má jednoduché - coby katolík. On si pak prostě jen zajde k ušní zpovědi a je z toho venku.
Ale co atheisti ?
Ti to mají těžší, ti se skutečně musí snažit o to, aby nelhali.
Aby je Hospodin neztrestal.
18. 01. 2013 | 09:56

Plácal napsal(a):

Pane, do druhého kola prezidentské volby jsem již jít nechtěl. Šláfnberga bych nevolil, ani kdyby byl kandidát jediný a účast u voleb by byla honorovaná, a Zemana se mi volit také nechce, resp. z různých důvodů nechtělo. Ale po vyslechnutí Šláfnbergových blábolů včera v ČT 1 (zaplatit za sex pouliční dívce je mrzká prostituce, koupit frigidní "přítelkyni" drahý šperk, aby už konečně podržela, je příspěvek ke zlepšení partnerských vztahů) a zejména po přečtení této Vaší svěží kojzarovské agitky už neváhám. Volím Zemana.
Autore, myslíte si vážně, že aktivistický politický klerikalismus je to, co český národ od římské církve a jejího kléru očekává ?
18. 01. 2013 | 09:56

VašeK napsal(a):

Autor píše: Je mi zle z toho, že tolik mých spoluobčanů volilo v nepochopitelné ztrátě paměti již v prvním kole Miloše Zemana.

Podobně by šlo psát o Karlu Schwarzenbergovi, v devadesátých letech členu ODA, která skončila s dluhem přes 60 mil. korun, který za ně museli uhradit daňoví poplatníci.... . O účasti v nejhorších vládách ani nemluvě.Navíc zcela zřetelně plní funkcí bílého koně MK.
18. 01. 2013 | 09:56

JARLE HALSNES napsal(a):

Prezidentem by neměl být ani jeden z nich. Že tato země není schopna vygenerovat nikoho, kdo by mohl být solidním presidentem je tristní. A když k tomu dodám "dokonalé" zákony upravující volbu, je mi zle....
18. 01. 2013 | 10:00

Vosavbotě napsal(a):

To Neudržitelný:

Víte, já bych Vás rád přesvědčil, abyste volit šel a zvolil někoho z těch dvou.

Ta žlučovitost je především mezi příznivci jednoho a druhého, ale já nevěřím, že jeden nebo druhý je tak do morku kostí špatný.

Uvažte prosím, že ať vyhraje jeden nebo druhý, po dobu jeho funkčního období se s tím budete muset smířit.

Uvažte prosím, že ostře rozdělený národ je sám sobě největším nepřítelem, ať už má za prezidenta kohokoli.
18. 01. 2013 | 10:01

houmelesák napsal(a):

Desiderie, vážně: může být horší vláda, než je ta naše současná? Existuje něco podlejšího a ničemnějšího, než chlouba Karlovy stáje Kalousek?
18. 01. 2013 | 10:02

argun napsal(a):

Milý popletený Marku Vácho,

že s Vámi předvolební emoce cloumají jak s pubertální fanynkou božského Karla jste jasně vyjevil již svým minulým blogem. V něm jste nám vysvětlil, že jsme jen kupka amorálního hnoje, nic jiného. Bylo jasné, že to je pouhá ouvertura k tomu podstatnému. A nezklamal jste - je tu Evangelium podle Marka! Píšete:

"Karel Schwarzenberg jednoznačně a opravdu po všech stránkách převyšuje Miloše Zemana. Prezidentskou volbu v mnoha ohledech skutečně vnímám jako zápas šlechtictví či ušlechtilosti se svým opakem."

Měl byste ve Vašem věku a při dosaženém vzdělání již dávno vědět, že volba prezidenta v demokratickém systému nejsou dostihy v ušlechtilosti. Jde o výběr kandidáta, který bude nejlépe hájit zájmy dané země. Tedy nikoli pouze zájmy zajisté veskrze ušlechtilých teologů, ale též zájmy wohnoutů a pučmidrátů. Neboť těch je v této zemi - stejně jako v jakékoli jiné - drtivá většina.

Ano, knížepán vskutku převyšuje po všech stránkách Miloše Zemana. Například v kultuře oblékání. Ovšem s výjimkou těch stránek pro výkon prezidentské funkce nejdůležitějších - totiž v inteligenci a úrovni vzdělání. Račte prominout, ale roztomilé, líné a elegantně vystajlované trdlo, neschopné VYPRODUKOVAT, natož zformulovat, jakoukoliv VLASTNÍ souvislou myšlenku, na Hradě opravdu nechci.

Miloš, samozřejmě.
18. 01. 2013 | 10:04

minatomirai napsal(a):

Vždyť ten si dal včera Knížu jak malinu a ještě bokem stíhal stírat Moravce!
-----------------------------------------------------------------------------
Debatování nepatří mezi české silné stránky, umění debaty a argumentace se nikde v Čechách neučí, takže většina lidí si to představuje tak, jako vy, občane. Někdo to někomu nandá a utře ho. To je hospodologie, která do civilizovaného světa nepatří, stačí sledovat volbu a debaty amerických presidentských kandidátů nebo vůdců politických stran v UK. Tam je třeba si vzít příklad a nejenom tam, ale kdekoliv na západ od vás.
Česká debata je něco takového, jako jste předvedl pod blogem onoho australského veterináře českého původu. Nikoliv se vyjádřit k jeho blogu, který byl mimořádně pěkný, ale přímo ho napadnout tím, že s ukradeným českým vzděláním uspěl v Austrálii. Je jenom škoda, že tento bloger asi neví, že váš vlastní syn, absolvent vysoké školy (podle vašich slov jedinec ověšený několika akademickými tituly), nejenom, že nevrátil vlasti, co do něho investovala zapojením se do práce, naopak se sbalila šel se učit bo po mo fo do Číny. A to, jak jste sám uvedl, již třetím rokem.
Takto debatuje většina Čechů, od hystericky lyrizujícího maloměšťáka po rapujícího Pepu Řepu, k vulgární Silvii a židy posedlého maxima.
Každý orientální bazar má více morální integrity než většina účastníků debat na tomto serveru. Jsou sice ve většině, ale jejich počet nebude přesahovat dvacet lidí.
Takže autore, neklesejte na mysli, budou volit lidé, kteří na internetové debaty většinou nemívají tolik času a neutápějí své osobní stesky v politických debatách.Ti, kteří tu tráví většinu svého času, totiž k volbách nechodí.
18. 01. 2013 | 10:05

Silvie napsal(a):

el
Zřejmě nesledujete média.

Horší bylo,když Kárl v přímém přenosu občanům sdělil,že korupce "trafikami"(Fuksa,Šnajdr, Tluchoř) v zájmu udržení se u koryt, není žádnou korupcí!!!!!!!!!
Včera to obscénně přirovnal k uplácení prostitutek ve snaze tento mravní poklesek bagatelizovat.
V každé jiné zemi by takový ministr okamžitě a střelhbitě!!! skončil.
U nás kandiduje na úřad prezidenta!!!

Pokud byl včera snad někdo na pochybách, dnes už si je rozhodně vědom toho,že K.S. je nevolitelný!!!
Člověk,který je natolik nekompetentní(což mu Zeman správně připomněl),že jako min.ZV netuší,jak se to má s BD, nemá v této funkci co dělat. Jeho urážky Beneše jsou urážkou tohoto národa.
Nepřeju si, aby tenhle člověk, reprezentoval národ,jehož si očividně neváží.

A ta placená,zmanipulovaná klaka adolescentů v publiku vyváženosti a důvěryhodnosti diskuse taky nepřidala.

Všichni viděli,že je kníže zcela mimo, Zeman ho s přehledem převálcoval a ani se u toho nemusel moc namáhat.

Bakalova úderka se sice v HN snaží,ale asi jí to bude houby platné(s ohledem na názory čtenářů).
18. 01. 2013 | 10:07

MartinO napsal(a):

Maximus v srpnu:

"Jestli si Češi zvolí za presidenta Zemana, pak už jim opravdu není pomoci a zaslouží si být naprosto bezvýznamným národem lokajů a podrazáků kde v jejich zemi pro cizáky dělají s ohnutými zády námezdní pracovní sílu za plat, za který by hrdý Němec neslezl ani z poslete. Ale hloupost lidí se projevila už v době kdy si ti hlupáci zvolili trojkolku a zabili bábu s dědkem a nechtěli na řeckou cestu, kam ovšem kráčí mílovými kroky .... Zeman, kámoš Klause, byl jedním z těch co rozprodávali české firmy a banky do cizích rukou, sanovali tím každoroční děravý ztrátový rozkradený státní rozpočet a následky už známe.

Haha, hehe, hihi, hoho, huhu :-D
18. 01. 2013 | 10:08

Skogen napsal(a):

Můj ty světe, Otče... Jste člověk vzdělaný, pozpátku číst umíte, že je Země kulatá jste si na jižním pólu odvodil a také na kolegu Mendela navázal... Úctyhodný výkon. Tak proč?

Já vím, že národními zájmy se katolická církev nikdy nezaobírala více než v zájmu upevnění pozice při šíření slova Božího, kam majetky taky tak trochu patří. Není tím motivem tedy jistota završení církevních restitucí v osobě onoho Karla? Kápněte božskou. Taková barokizace české společnosti...

Mimochodem bych podotknul, že se nacházíte ve třetí nejateističtější zemi světa, hned po Japonsku a Číně. A mám vážné obavy, že tímto způsobem na vážnosti nezískáte. Trochu mi to připomíná jistého Bursíka: „Silou, Kačenko, silou...“ Až začnou máchat rypáky v bahně, však oni se začnou modlit... V obou případech, jak s restitucemi, tak s tou podporou modlení, je Karl lepší volbou. V tom vám dávám zapravdu. Ale právě proto ho volit nebudu.
18. 01. 2013 | 10:09

Silvie napsal(a):

Plácal
Církevními restitucemi odrbaný český národ už neočekává od kléru vůbec nic!
A už vůbec ne od lidovců, Kalouska a jeho maskota.
18. 01. 2013 | 10:09

Josef K. napsal(a):

Václav Hudeček se ženou, Michal David, S.Jandák ect. jména dokola. V okrsku Vatikán zvítězil Zeman.
Normalizace byla svými důsledky nejhorším odbobím moderních českých dějin: zmizela tzv. národní elita.Zmizela dikuse o smyslu věcí, aniž řádně nastala. Párek s rohlíkem, chatička, klid na práci. Zapomění.
Česko volí normalizaci!
Mimo atomových sil a keteckých bunkrů zde normalizace zanechala zplenivělého obyvatele.
Jistě, volme Zemana, Biľakové a Indrové v nových hávech vykukují zpoza jeho ramen.
Volte proti Němcům? Jé lépe být schovaný za zády neofeudálního Ruska, proti němuž je Drábek s Kalouskem jen český šlendrián!
Otázka identity je zjevně více než ožehavá. Ovšem polebejskost a barbarství, které se zde objevuje, je záruko zcela nefunkčního, otrockého, nevolnického státu.
Nevím, čím si Zeman zasloužil podporu traslíků, ale je to tak. Anebo spíše, poděkuji osudu, že v této vlbě se projevil onen většinový normalizační, kolaborantský živel.
18. 01. 2013 | 10:12

Joe Ratata napsal(a):

Až v roce 2018 skončí Kadlovi prezidentské období,zároveň s ním bude po sto letech končit český stát a to pro naprosté rozkradení Kalousbergem a rozebrání Lichtensteiny,sudeťáky a fláterníky.Český národ bude konečně civilizován,tak jak se to podle slov Jeho Jasnosti, podařilo u Lužických Srbů.
18. 01. 2013 | 10:12

Luba napsal(a):

Jen pro připomenutí:

Slovy Františka Koukolíka: "... správná víra ve vlastní názor vypne rozum. Argumenty proti této víře ji posilují. Což je známo dlouhou dobu nejen vědcům, ale i užaslým lidem ohromeným z toho, jak neúčinné bývají ty nejrozumnější argumenty."

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10121244562-jadro/207562235800007-ten-nas-mozek-politicky/

Co z toho plyne?

Tyhle agitky na způsob pana Váchy možná poslouží jemu samotnému, aby se upevnil ve víře, ale rozhodně nepřidají jeho zbožňovanému idolu na volitelnosti.

Ten emoční náboj spíš může odradit ty váhající, kteří hledají argumenty, proč volit.
18. 01. 2013 | 10:16

hovorka11 napsal(a):

Katolické církvi šlo vždy na prvním místě o majetek, proto byl Vatikán smířlivý k fašistům. Stejně tak český a slovenský klerus byl tolerantní k činům velkoněmecké říše.
Stejně tak církev dodnes neuznává bojovníka proti vydírání při prodeji "odpustků" Jana Husa a dodnes se veřejně neomluvila za upalování "čarodejnic".
Nic se nezměnilo, zase majetetek nad životem, lež nad pravdou.
Z tohoto pohledu jsem hrdý nevěřící.
Koho "lepšího" by církev měla podporovat než všehoschopného proti lidem Karla Schwarzenberga a Kalouska ?
18. 01. 2013 | 10:17

mv napsal(a):

Pane Vácho,

mé znehucení z příznivců Karla dosáhlo maxima. Takže podle vás(velké Vás ode mě nečekejte, nevážím si vás) je ten, kdo se rozhodne podle svého nejlepšího vědomí a svědomí volit někoho jiného, než Karla, je minimálně jazykový analfabet, na jiném blogu se zase dočtu, že takoví lidé jsou debilové a tak dále. Víte, co vám povím, jestli Karla reprezentují namyšlení, sebezvaní hodnotilé národa, pak si jej jako prezidenta opravdu nepřeji, proč..?, prezident má lidi spojovat, ale vy a vám podobní jenom urážíte ostatní a jestli někdo chce Zemana budiž, jestli někdo chce Karla to samé, ale ani jeden z jejich voličů kvůli tomu není hlupák, debil, nebo ve vašem vyjádření jazykový neznalec.
18. 01. 2013 | 10:20

resl napsal(a):

Klaus ml. je inteligence vzešlá z komunistické výchovy, tatínkem despotou a maminkou, která si poprvé nasadila klobouk, když to viděla u Reagenové. Celou dobu stín Havla skončil neslavně a už mu nedosáhne ani ke kotníkům. Smutný, ale zasloužený konec po lháře, intrikána a zbabělce. Přesně takového by chtěl na Hradě.
18. 01. 2013 | 10:21

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...pane Vácha,...opakovaně se tady oháníte českým národem,....tak pro Vás, trochu čísel, už jsem to psala víckrát,....tak znovu, pro ty a Vás, co nevzali v potaz starou dobrou matematiku.

Česká republika má 8,5 miliónů oprávněných voličů.
Budu malounko zaokrouhlovat.
Pana Zemana volilo asi 1,2 miliónů voličů.
Pana Schwarzenberga volilo asi také 1,2 milińů voličů.
Procentový výpočet, ..... je to asi 14-15 procent voličů pro každého z kandidátů.

SEDMDESÁT procent oprávněných voličů buďto volilo někoho jiného, nebo z různých důvodů nevolilo vůbec.

Neurážejte a neházejte do jednoho pytle ostatní občany jenom pro to, že jste se rozhodl vzít "volební pole hákem pro pana knížete."

Ani knížete, ani zemana si Česká republika nezaslouží. Nezaslouží proto, že je tady víc těch, co si je nepřejí mít na Hradě. SEDMDESÁT PROCENT. Urážíte tímto blogem milióny slušných lidí v této zemi,....Takže žádný rozdíl, jste podobný těm, co taky urazili pana knížete.

Závěr,....jste pokrytec a manipulátor s pravdou, matematika Vás usvědčuje.

Tužka.
18. 01. 2013 | 10:21

minatomirai napsal(a):

správná víra ve vlastní názor vypne rozum. Argumenty proti této víře ji posilují. Což je známo dlouhou dobu nejen vědcům, ale i užaslým lidem ohromeným z toho, jak neúčinné bývají ty nejrozumnější argumenty."
--------------------------------------------------------------------------------
Platí i pro vás, Lubo, z voliče Táni Fisherové k zuřivému zastánci Zemana.
Pozor na to, co citujete,
18. 01. 2013 | 10:21

Viola napsal(a):

No jestli to tu čtete pane Vácho,

víte o tom, že ruská pravoslavní církev zakázala činnost jednomu svému knězi, protože se zastával Pussy Riot? Pan Schwarzenberg se také této odporné skupiny zastal, já vím, že pravoslavná církev není to, co katolická, ale jste moderní a tedy uznáváte zajisté ekumenu. Nebojíte se, že i vám a panu Dukovi bude zakázána kněžská činnost z Vatikánu, když vlastně jste proti němu. A jakto, že jste proti Vatikánu, nejste iluminát?
18. 01. 2013 | 10:22

osveta napsal(a):

Silvie:
ak budete máť záujem , prečitajte si všetko ohľadne kauzy Arcibiskup Bezák .

Perzekucia, ktorá sa mu dostala.
18. 01. 2013 | 10:23

Viola napsal(a):

"Římský papež Benedikt XVI. podpořil Patriarchát Ruské pravoslavné církve v hodnocení akce skupiny Pussy Riot v chrámu Krista Spasitele, stejně jak skutečnost, že byly členky skupiny potrestány. Papež zároveň popřál pomoci Boží a dalších úspěchů patriarchovi Kirillovi."
18. 01. 2013 | 10:24

milos novotný napsal(a):

Pane Vácho, mluvíte mi z duše a moc vám za blog děkuji. Bohužel z komentářů pod ním nabývám dojmu, že si náš národ osobnost typu pana Schwarzenberga nezaslouží. Jen doufám, že to není charakteristický vzorek. Po včerejší diskuzi V ČT s panem MZ jsem se jen více utvrdil koho nevolit. Strategie MZ byla od začátku jasná, urážet a hrát svým voličům na nízké pudy (nenávist ke všemu ušlechtilejšímu). Přesto v mých očích nad Zemanem jednoznačně zvítězil svým šarmem a pravdomluvností. V tom jak hájí porušování lidských práv, bez ohledu na populárnost (Sudečtí němci) a odvahy přiznat vlastní chyby mi silně připomíná Masaryka i Havla. A v tom vidím záruku, že nepodlehne populistickým tendencí a tlakům vlivových skupin. Ještě jednou děkuji za Váš článek a přeji naší zemi aby zvítězil kandidát voličů, kteří si přejí změnu k lepšímu.
18. 01. 2013 | 10:24

Ferda napsal(a):

Je vidět, že autor blogu v podstatě svou podporou Karlovi nejedná nebo není schopen jednat racionálně a vážit argumenty. Jediná "racionalita" je v tom, že Karel podpořil církevní restituce a tento blog je jakousi revanší za prokázané služby a ostaní jakoby neviděl. Kněz by jako východisko pro hodnocení kandidáta měl brát alespoň Desatero a zásady, které obecně církev prosazuje nebo by měla prosazovat. Jednou klíčových zásad je pomoc slabým, chudým, ..A Karel svým hlasování a angažmá v současné asociální vládě tyto chudé a slabé jedince jednoznačně poškodil. Navíc zastává názor, že stát by se neměl o takové lidi starat a přenechat to na milodary bohatých. Rovněž s Desaterem je na štíru, zejména s jeho přikázáními "Nepokradeš" a "Nezabiješ". Karel posílá vojáky do válek i proti nejchudším obyvaterlům planety - viz Afghánistán, uznal narkostát Kosovo pod vedením zločinců jako Thači, podporoval napadení Osetie, Lybie...Ve Vládě neusiloval o zásadní opatření proti korupci (anonymní akcie, daňové ráje...), trpěl a obhajoval lidi, kteří okrádali stát (Drábek, Šiška, Parkánová..).
18. 01. 2013 | 10:25

buldatra napsal(a):

Á, nesvatý článek z klábosíce muže svatého.
Jak zábavné předvolební dílko! Agitka svatá.

Je moc hezké sledovat, kterak černoprdelník přičinlivě oleje do ohýnku přilejvá.
Typické.
Takové skoro až Severoirské.

Inu, příležitost jest nutno uchopit pařátem svatým za pačesy, neb nemusí se víckrát opakovat v této takřka ideální podobě a v této sametové zemi. A tak vyrukoval svatý muž do světské politické šarvátky. Krásný příklad církevní politiky v praxi.

Z čehož plyne pro nekřesťana ponaučení, že od muže svatého, pastýřským řemeslem vysokoškolsky vzdělaného, nedočká se ovce pouhé duchovní útěchy a pastvy, která by uklidnila její duši zmatenou, čímž by láskyplně připravena byla pro úspěšný vstup do nebe, křesťanskou láskou oplývajícím.

PS
Zajímalo by mě, kdo vyretušoval na té fotce slovutnému svatému autorovi rohy.
18. 01. 2013 | 10:25

Viola napsal(a):

osveta

a co se doví? Doví je, že odvolání tohoto kněze Vatikánem bylo naprosto vpořádku.
18. 01. 2013 | 10:26

Viola napsal(a):

buldatra,

vy jste úžasný :-))
18. 01. 2013 | 10:27

ZM napsal(a):

Marek napsal-
Karel Schwarzenberg jednoznačně a opravdu po všech stránkách převyšuje Miloše Zemana.
-----
Myslím si něco jiného. Intelektuálně převyšuje Zeman Schwarzenberga, a dost výrazně. Zeman má velký přehled, do jisté míry i výrazně větší sociální cítění.
Problémy u zemana jsou dva. Částečně, řekl bych, neslušný slovní projev (částečně je Zeman narcista) a spolupráce s bývalými komunisty a různými problémovými lidmi. Ale Schwarzenberg taky spolupracuje s problémovými lidmi, např. s Kalouskem.

Např. pochybuju, že by si Zeman dovolil usnout na nějaké zahraniční konferenci nebo v parlamentu nebo na zasedání vlády.Schwarzenbergovi se to stalo vícekrát. To je pro mě naprosto nepřijatelné, aby představitel státu spal na veřejnossti a ještě o tom vtipkoval, např. slovy: když se kecají blbosti, tak spím.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Knizeci-spanek-na-konferenci-v-Srbsku-Jen-tamni-bulvar-neveril-svym-ocim-208451

Schwarzenberg, a´t se to někomu líbí nebo ne, je mnohem více byznysman než politik.
Viz. např.článek
http://www.ac24.cz/blogy/152-hrichy-karla-schwarzenberga

Jak se říká "hraje to na všechny strany". Chtěl by být za dobře i se sudeťáky, i s Izraelci,i s američany, i s místní mafií. Hlavně ale potřebuje mít vliv. Evidentně nestojí o to, aby byl skutečným lídrem TOP09. To přenechává kalouskovi.Chce mít jen strategickou pozici, aby měl informace. To je můj názor. Přes všechny Zemanovi negativa budu volit Zemana, protože když už výsledek voleb dopadl tak mizerně, tak teď už se s tím nedá nic moc dělat.
18. 01. 2013 | 10:27

hovorka11 napsal(a):

Marek Vácha:
To máte tolik drzosti zneužívat slov výborného spisovatele Bohumila Hrabala pro svůj účel ?
Hrabal dokázal popsat pokrytectví a stereotyp nezaměnitelným způsobem a to je největší charakteristika i dnešní katolické církve reprezentované Dominikem Dukou, který vysílal vojenské kaplany do první línie v Afgánistánu s okupačními jednotkami a po prolétnutí ve vrtulníku s kulometem nad okupovaným územím prohlásil, že tam "bojujeme za Prahu" !

Dnes si vysloužil "církevní restituce" od Kalouska.
18. 01. 2013 | 10:28

resl napsal(a):

Ano, pokud by provedl Beneš, to s čím vyrukoval po válce, patřil by právem před soud do Haagu. Nerozumí tomu ten, kdo žije v komunistických učebnicích a zavilý komunista. Ten ovšem rozumět nechce buď s ideologických důvodů, nebo ze slabší duševní vyspělosti.
A Benešovy dekrety ? Dávno se mohli Němci tlačit do pohraničí a neudělali to. Po podpisu v EU, vás strašil Klaus, neměl čím jiným, ale pro část natvrdlých nácků a komouš, to bohatě stačilo.
18. 01. 2013 | 10:28

Karel napsal(a):

Autore, to je další výplach mozků pro SCHW, kolik za to berete. Bezmozci jdoucí stádně po výplachu mozku německopravicovými médii , nevědí jednu věc a vy ji zatajujete. Prezident jmenuje soudce a nikdo mu nemůže bránit. jen u ústavních soudců kontrasignuje senát. Ve skutečnosti za mediální oblbovačkou bezmozků zuří tvrdý politický boj o ovládnutí naší země katolickou ultrapravicí navázanou na sudetské němce. Znám lidi, kteří bydlí ve vile původem po němcích (sami ji draho koupili od předchozího majitele) a byly nadšení pro SCHW. Přitom jejich dům si před pár lety přijeli obhlížet původní němečtí majitelé. Když jsem je upozornil, že SCHW jmenuje soudce a že nevím, jak by tento soudce posuzoval žalobu bývalých německých majitelů na určení vlastnictví, viděl jsem, jak něco docvaklo a původní stádní pravicové nadšení bylo pryč. Tož tak. Stádo si pod vedením dobrotivého řezníka také vykračuje na jatkách na porážku. Lidská hloupost je podobná.
18. 01. 2013 | 10:28

Čochtan napsal(a):

Méněcenná levičácká spodina řve na plnou hubu, až ji rudá pěna lítá od držky. Doufám, že z toho bude pár infarktů.
18. 01. 2013 | 10:29

Viola napsal(a):

Připadá mi to, jakoby Schwarzenberg chtěl z cirkve udělat děvku, tak jak to včera popisoval.
18. 01. 2013 | 10:30

Mascotte napsal(a):

U Lužických Srbů neproběhla porážka na Bílé hoře a následná rekatolizace a tak byli asimilovani protestantskými němci.
18. 01. 2013 | 10:30

Silvie napsal(a):

Mimochodem-starostové už prý masírují občany a rozesílají jim letáky na podporu K.S.

Ptám se-jakým právem?
A za čí peníze? Za peníze občanů?

Neměl by se tím náhodou někdo zabývat?
My si nevolíme starosty proto,aby lobbovali za pol.strany,ale proto,aby pracovali za naše peníze pro obce.
18. 01. 2013 | 10:31

Silvie napsal(a):

resl
Vezměte si pilulku, potřebujete to a přečtěte si něco o Postupimské dohodě.
Já vím,že příznivci Kárla patří k naší "intelektuální elitě",ale jen tak, pro jistotu...

vaše domovní důvěrnice
18. 01. 2013 | 10:34

zk napsal(a):

Tohle je opravdu dost hloupý článek. Od takto vzdělaného člověka bych očekával podstatně vyšší standard. Autor nejdříve napíše, že slušní lidé přece musejí volit KS, následně pozuráží všechny Zemanovy sympatizanty bez výjimky. Možné výhrady vůči KS (jeho působení ve vládě, Kalousek) odpinkne bez jakýchkoli argumentů jakožto nepodstatné, protože KS přece Zemana "převyšuje po všech stránkách" a vlastně "není moc o čem přemýšlet". Na závěr zopakuje, že slušní lidé volí Karla a kdo to hodí Zemanovi, ten je buran bez špetky rozhledu.
18. 01. 2013 | 10:35

minatomirai napsal(a):

Schwarzenberg má rozhodně větší odvahu už tím, že se dotkl Dekretů, které byly kriminální, i když je pravda, že emoce, nikoliv pro něho, neboť zbaběle utekl a vyžral to za něho chudák Hácha až do trpkého konce, hrály roli.
Češi patřili k nejméně postiženým válkou a samozřejmě pilně s okupující mocností kolaborovali, vyhnání Němců byl historický omyl a Češi s touto částí své nechutné historie se budou muset poprat. Nastupující generace se o to, předpokládám, postará.
18. 01. 2013 | 10:37

skura napsal(a):

Marek Vácha:

"Před druhým kolem není moc o čem přemýšlet..."

Přeci jenom bych vám doporučil se o to pokusit..
18. 01. 2013 | 10:37

Luba napsal(a):

minatomirai,
jak jste přišel na to, že jsem zuřivý zastánce Miloše Zemana? :)

Jsem odpůrce politického účinkování Jeho Jasnosti. Mám pro to řadu racionálních argumentů. A to je něco zcela jiného!

Možná jste si nevšiml, že jsem jako volič Táni Fischerové uváděl, že nežádoucí jsou pro mě jen dva kandidáti - a s těmi ostatními bych se nějak srovnal.

Těmi nežádoucími lidmi pro mě byla Jana Bobošíková a Karel Schwarzenberg.

Schwarzenberg je oportunista, machiavelista, a má blízko ke korporativismu, jako jeho otec.
Bobošíková je egomaniačka se sklony k autoritářství. Svůj vztah k lidem a demokracii ukázala při tzv. televizní krizi.

Nebýt EU a Klause, Bobo by klidně mohla být výraznou postavou TOP-09.

P.S.: Připomínám, že paní Fischerová příkře odsoudila Schwarzenbergovu stranu TOP-09 pro její asociálnost - a také uváděla, že přes své sympatie k "unser Karl" ho nemůže podpořit, jelikož je s TOP-09 neoddělitelně spjat.
18. 01. 2013 | 10:37

zavražděn u soudu v haagu napsal(a):

Karel je Konrád Henlein dneška.
Zaslouží si jeho konec.
Nebo Miloševičův.
18. 01. 2013 | 10:38

krupa vaclav napsal(a):

Pane Vácho, nikdy bych K.Š. nevyčítal jeho otce, matku ani manželku. Je ubohost vysmívat se někomu k vůli vadě řeči. K vůli jakékoliv vadě. Dokonce u mně včera zabodoval třeba když přiznal Zemanovo narážku na rakouský deník, který napsal že neumí správně ani německy...V prvém kole jsem nevolil M.Z. Včera podle mého mínění ale vyhrál. I když hrál na cizím hřišti...
Píšete o nenávisti většiny diskutujicích a svojí nevnímáte.
18. 01. 2013 | 10:38

juvel napsal(a):

P.Vácha píše, že p.Schwarzenberg převyšuje p. Zemana v každé oblasti. Podívejme se na oblast politické stálosti.

P.Zeman je trvale, jednoznačně stoupenec sociálně demokratické koncepce sociálního státu skandinávského typu.

P. Schwarzenberg je politicky v podstatě nečitelný. Nechal se zvolit do různých funkcí za Zelené, ODA, US-DEU, TOP 09, podle toho co bylo pro něj v dané chvíli nejvýhodnější. V první televisní debatě prohlásil, že pokud je v Nečasově vládě, bude jí loajální, až se stane prezidentem, bude samozřejmě mluvit a jednat jinak. Myslím, že je to dost závažný charakterový nedostatek. Velmi silně z toho čiší prospěchářství. K tomu si připomeňme, že p. Schwanzenberg je maskotem strany p. Kalouska. Za jeho zády vidíme dále p. Drábka, Šišku, pí.Parkanová a.t.d.

P.Schwanzenberg odsoudil kolektivní vyhnání sudetských Němců. Na druhé straně nechal bez povšimnutí vyhánění Srbů z Kosova Albánci a pospíšil si s uznáním Kosova jako samostatného státu a.td. a.t.d.

Pan Vácha podléhá své představě a realita mu naprosto uniká.
18. 01. 2013 | 10:38

hovorka11 napsal(a):

ZM:
Karel Schwarzenberg je za dobře i s islamisty. Za zásluhy líbyjských "rebelů" z Benghází pozval jejich děti na oszravný pobyt v ČR.
Dnes tito fanatičtí islmští rebelové bojují v Mali a Sýrii. Mají nadále podporu Karla Schwarzenberga ?
Copak se zapomělo na Schwarzenberg podporu islamistů v Kosovu s vyhnáním 300 tis. srbů ? Dnes je Kosovo islamistické centrum drog pro Evropu a Rusko.
18. 01. 2013 | 10:39

Jana Pechová napsal(a):

Na toho, kdo používá svoje vědomosti k ponižování druhých, se nikdy nelze spolehnout.
Člověk s opravdovým charakterem cítí ve získaných schopnostech povinnost, nikoli převahu.
18. 01. 2013 | 10:39

Silvie napsal(a):

Osveta

Díky,ale něco jsem už o tom četla.
U církve kat. mě snad nic překvapit nemůže-viz její postoj k pedofilním kněžím a eliminace těch slušných,kteří na ni upozorňují.
Tady jde, nalijme si čistého vína, jenom o peníze.
Miloš Novotný

Kéž by také pan K.S. došel téhož názoru,že si jeho jasnost v její intelektuální a mravní velikosti ani nezasloužíme a napřel své ušlechtilé snahy o "obrodu" třeba směrem k švýcarským občanům.
Tak bystrého úsudku se ovšem u Kárla neobávám.

Myslím,že ten strašný nářez u voleb potřebuje on i dodýchávající pravdaláska.
18. 01. 2013 | 10:41

minatomirai napsal(a):

jak jste přišel na to, že jsem zuřivý zastánce Miloše Zemana? :)
-------------------------------------------------------------------------
Přefrázuji to tedy, jste zuřivým odpůrcem Schwarzenberga. To neznamená, že neplatí Koukolíkův maxim. Emoce vs racionalita.

P.S.
Kdo je Koukolík, nemám nejmenší ponětí, nicméně říká něco, co je obecně známo.
18. 01. 2013 | 10:44

ZM napsal(a):

Čochtan napsal(a):
Méněcenná levičácká spodina řve na plnou hubu, až ji rudá pěna lítá od držky. Doufám, že z toho bude pár infarktů.
18. 01. 2013 | 10:29
-----------------
Čochtane, podobné slovní výlevy mívá např. Kalousek :) Tedy výlevy, ve kterých je nadprůměrný počet urážek, ale podprůměrný počet argumentů :)
18. 01. 2013 | 10:44

antisoudruh napsal(a):

Buď jsou tady sami komunističtí zombie, nebo je ta bezkulturnost u soudruhů dědičná. Asi to už mají v genech. Lži, urážky, posměch - navíc soudruzi nemají?
I ten Zeman se včera dokázal téměř kontrolovat. Dobře ví, že od "sociálních inteligentů" má hlas jistý. Proto to zkouší kultivovaným vystupováním na Karlovy voliče. Jen doufám, že se najde dostatek kulturních voličů se zdravým rozumem.
Každý soudný člověk ví, že ten marasmus v této zemi je důsledek komunistické výchovy za reálného socialismu. Karla vychovali mimo tuto zemi, je to vidět a rozumný člověk to ocení. Horší to už je u těch jednoduších, propagandistickými triky ovlivnitelných občanů...
18. 01. 2013 | 10:44

Josef K. napsal(a):

hovorka11. Odkud berete tu sprostotu mluvit jménem Hrabala?
18. 01. 2013 | 10:44

Baba Jaga napsal(a):

To: autor
Volte pod svým černým praporem skutečně dle své libosti a diskuse nečtěte, když tam stejně na otázky neodpovídáte. Docela by mě zajímalo Vaše nedělní kázání v Lechovicích. Možná ale chvályhodně nepatříte k těm, kteří v kostele řeší politiku - alespoň výsledek 1. kola v téhle obci tomu napovídá.
"Chápu, že každý, kdo českého člověka v nějakém ohledu převyšuje, vzbuzuje nenávist." Tahle Vaše slova o nenávisti jsou u kněze velmi podivná. Nu, etika, kterou přednášíte budoucím doktorům, je asi o něčem jiném.
Zkuste i Vy pochopit, že je celkem jedno (alespoň mně), kdo na Hradě dalších 5 let bude, protože toho zase tolik neovlivní doma ani v zahraničí. Ale český president, který neumí česky - toť skutečně velká absurdita.
18. 01. 2013 | 10:45

Aktiv napsal(a):

Nemyslím si, že K.Swarzenberg je ušlechtilejší než Zeman. Jak může být někdo ušlechtilejší než jiný, když Swarzenberg spolupracuje s opravdovým démonem, nebo démony, o kterých pane faráři nemáte ani tušení!
Běžte se podívat do Afriky,abyste měl přesnější tušení kdo je opravdu KS. Kolonialistické síly, které decimují celý svět, to je Swarzenberg(zníčené deštné pralesy, otrokářství dětí, enormní chudoba ve světě, otrávené vody, zplundrované moře...)=To je Swarzeneberg!!!!
Každý kdo spolupracuje s démony, kteří systematicky níčí svět, je sám démon, i když se může tvářit jako děda dobrák....
18. 01. 2013 | 10:45

naprostá většina Němců jsou slušní lidé napsal(a):

eL
Máte to špatně.
Zloba, závist, zášť, strach a svár.
Jsou na fángli spícího jezdce z apokalypsy.

Beneš, jako vždycky, měl pravdu. Uplynulo přes 50 let a my jsme zapomněli.
A oni jsou tu zpátky se stejnou písničkou a Schwarzenbergem v čele.
Musíme hledat spojence mezi skutečnými Němci.
18. 01. 2013 | 10:45

Silvie napsal(a):

Jana Pechová
Je-li tedy podle vás kandidát na úřad prezidenta prázdná a dutá nádoba, měl by ho jeho inteligentní konkurent šetřit nebo mu snad napovídat?

Ono úplně stačí,že K.S. ČT nepoložila jedinou odbornou otázku z ekonomie(to by byl totiž jeho konec-úplně stačil debakl s BD) a ušetřila ho všech nepříjemných témat.
Díky bohu Zeman vytáhl kartu sudetských Němců, o níž by se jistě jinak mlčelo.
18. 01. 2013 | 10:45

Silvie napsal(a):

Baba jaga
Po včerejšku si opravdu myslíte,že prezident nemůže výrazně ovlivňovat politiku???
Politologové tvrdí opak.
Vy chcete na hradě pravidelné návštěvy B.Posselta?
18. 01. 2013 | 10:48

ZM napsal(a):

hovorka11 - Karl je taktik, a nejen v politice. Jde mu však především o majetky. Takže to, že před rokem 89 podporoval chartu77, mě spíše připadá tak, že si chtěl zajistit určitý vliv pro případ, že by socialismus skončil, což se v zápětí ukázalo jako dobrá kalkulace. Havel a další disidenti neměli vůbec zkušenosti s tím, jak se organizují, řekl bych, státnické záležitosti. Takže potřebovali někoho, kdo se vyzná. A Karl ochotně přispěchal pomoci :)
18. 01. 2013 | 10:49

Luba napsal(a):

minatomirai,
není Vám stydno za to, co jste napsal?

Cituji:
" ... se dotkl Dekretů, které byly kriminální ... Češi ... samozřejmě pilně s okupující mocností kolaborovali, vyhnání Němců byl historický omyl ..."

To může napsat jedině ignorant, který si nepamatuje časovou posloupnost kataklyzmatických událostí II. sv. války, neví nic o dohodě mocností, o několikasetletém problematickém paralelním soužití Čechů s Němci, neumí srovnat poměry okupovaného Protektorátu s poměry v jiných okupovaných zemích, neví nic o domácím a zahraničním odboji, atd., atd.

Asi tak ... milý odrodilče.
Historické události má smysl posuzovat pouze z dobového kontextu.

Např. takové upalování čarodějnic bylo ve vnímání církve a lupou středověku humánním činem, neboť duše hříšnic a hříšníků byla takto plameny očištěna, a zachráněna pro věčnou blažennost nebesskou. Viděno z dnešního kontextu: Jednalo se o surovou vraždu z ideologických důvodů.
18. 01. 2013 | 10:53

Desiderius napsal(a):

Je mi zle ze všech podporovatelů Zemana.Pokud do dnešního dne někdo nepochopil,kdo je Zeman,měl by být zbaven voličského práva,protože není vybaven dostatečnou inteligencí na to,aby toto právo mohl využívat.Volební censy různého typu byly v minulosti užitečná věc.Dnes máme rovná práva,ta ale jsou použitelná jen u dostatečně inteligentního elektorátu,který zde avšak není.Ten se v západní Evropě - kde rovnost před zákonem byla vybojována - předpokládá,my jsme ale východní oblast.Hranice mezi západem a východem je stále na Šumavě,nyní se to potvrzuje.Myslíte si,že by se Zeman nebo Klaus mohli na západě dostat do politiky ? Ani omylem ! Konečně, podívejte se, kolik lidí v těchto diskusích neumí česky.Jak mohou volit, když neumí psát ? Úroveň české populace navíc stále klesá,lidé nerozeznají dobro od zla, a...volí Zemana a milují Klause.Hérečky,herci,šasci od tzv.popmusic apod.
18. 01. 2013 | 10:55

ZM napsal(a):

antisoudruh-
napsal jste-
Každý soudný člověk ví, že ten marasmus v této zemi je důsledek komunistické výchovy za reálného socialismu.
---------
Částečně máte pravdu.Např. Klaus vyrostl za socialismu. Jistě pravidelně taky platil příspěvky v SSM, jako mnozí další. Podobně Nečas byl taky vzorným svazákem jako mnozí další :) Např. Tlustý, jestli si to dobře pamatuju, byl kandidát na členství v KSČ.A takových lidí je hodně, jak se říká, napříč politickým spektrem. Namátkově např. Šlouf, Fencl, Grégr, Škromach, Palas, Mládek, Emmerová atd. atd.
18. 01. 2013 | 10:55

Silvie napsal(a):

Honza
Tak tak....
A ten výplach bude mít katastrofické účinky-lidi mají Kárla plné zuby už teď.
To se Bakalovi ta kampaň nebude rentovat...

I zavilí odpůrci Zemana jsou z mediální propagandy Kárla na mašli a deklarují podporu Miloušovi.
Milouš je chytrý,ten lidem telefonovat nebude.Počká ,až budou zvracet už jen při zaznění jména Karel.
18. 01. 2013 | 10:56

ZM napsal(a):

Můžeme si to připomenout, jak to tenkrát bylo.
např. zde

http://www.totalita.cz/txt/txt_ssm_stanovy.pdf

Kolik těch svazáků brániloo socialistickou vlast ? :)
18. 01. 2013 | 10:58

minatomirai napsal(a):

To může napsat jedině ignorant, který si nepamatuje časovou posloupnost kataklyzmatických událostí II. sv. války, neví nic o dohodě mocností, o několikasetletém problematickém paralelním soužití Čechů s Němci, neumí srovnat poměry okupovaného Protektorátu s poměry v jiných okupovaných zemích, neví nic o domácím a zahraničním odboji, atd., atd.
----------------------------------------------------------------------------------
Moje vědomosti jsou dostatečné Lubo, opět vás uchopily emoce. Nezapomeňte na to, že Češi doposud nebyli schopni svoje soužití s Němci historicky analyzovat. Naštěstí byli jiní a stále jsou, kteří se tím zabývají. K vám se teprve postupně dostávají studie a práce, ke kterým jsem já sám měl již dávno přístup. Mám tedy poměrně jasno v této oblasti a odsun Němců budu vždy považovat za obrovský historický omyl, Benešův omyl, odrodilec či nikoliv.
18. 01. 2013 | 11:00

Silvie napsal(a):

Jo a ještě jedna zajímavá perlička z šoubyznysu.

Představte si,že známý odpůrce iluminátů, Bilderbergu, zednářů a NWO - náš bůh-Kája Gott - podporuje KÁRLA!!!

On si totiž asi spočítal,že by si v Německu a na naší scéně díky kulturní frontě nemusel škrtnout. Jinak si to vysvětlit neumím-k pravdě a lásce měl vždycky poměrně daleko. Ale v jeho věku to už snad neměl zapotřebí.
Zbabělost?
18. 01. 2013 | 11:00

argun napsal(a):

minatomiral

"stačí sledovat volbu a debaty amerických presidentských kandidátů"

Drahý lektore umění debatního, měl byste vědět, že tyto debaty se odehrávají v dramaticky odlišném kulturním prostředí. Není žádný důvod, proč by Japonec měl diskutovat stejně jako Čech, a Čech jako Američan. Smyslem prezidentských duelů v Čechách je oslovit a přesvědčit českého voliče, nikoli voliče amerického. Dejte si chvíli oddech ve svém osvětovém třeštění. Je často zcela mimoňské..
18. 01. 2013 | 11:02

Ing. N. napsal(a):

Vyzývám své spoluobčany - NEVOLTE Schwarzenberga!

Jeho zvolením je ohrožena CELISTVOST a NEZÁVISLOST České republiky.
18. 01. 2013 | 11:04

JiříK napsal(a):

Jak proboha souvisí dědičné šlechtictví (že někdo má takového a takového fotra) s ušlechtilostí? To je úlet panejo. Opravdu to vypadá, že český plazivý národ lokajů s s radostným řičením vstupuje do okovů neofeudalismu....
18. 01. 2013 | 11:05

ZM napsal(a):

Např. Karl se samozřejmě na "budování" socialistické vlasti podílet nemohl, protože žil léta v zahraničí, především v Rakousku, ačkoliv občanství měl Švýcarské.
Myslím si, že např. na wikipedii jsou správné informace

http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg
18. 01. 2013 | 11:05

minatomirai napsal(a):

Drahý lektore umění debatního, měl byste vědět, že tyto debaty se odehrávají v dramaticky odlišném kulturním prostředí. Není žádný důvod, proč by Japonec měl diskutovat stejně jako Čech, a Čech jako Američan.
--------------------------------------------------------------------------------
Na americkém kulturním prostředí není naprosto nic dramatického, stejně tak japonském či britském. Jedno však mají společné, civilitu debatujících a společnosti. Tedy něčeho, čehož se ve vaší zemi nedostává.
18. 01. 2013 | 11:08

Dag napsal(a):

Jsem skalní volič ODS, ale když vidím jak jde naše levicová kulturní fronta na šturm, tak budu volit Miloše.
18. 01. 2013 | 11:08

Silvie napsal(a):

LN, HN - Prý to s přehledem zvládnul Kárl.
Tak to jsem asi viděla a slyšela špatně.Kárl vypadal jako v komatu.

Neviditelný pes-Aston -humus a propaganda.

I kdyby to Kárl uhrál, zvítězit takhle nečestně a se všemi médii za zády, je potupné.
18. 01. 2013 | 11:08

Zbyněk napsal(a):

Pane Vácha....
klídek, polovina zde šťekající smečky vezme za krásnáho letního dne rodinku, aby dětem nebo vnoučatům ukázala, jak nádherné hrady, zámky a paláce nám zde šlechta zanechala. Ten schwarzenberský je obzvláště krásný. Pan Zeman má krásné jméno, ale žádná tvrz po něm, nebo jeho rodu nezbyla. Proto mladí volí Karla, mají díky internetu lepší vzdělání a charakter, než generace minulá a tak je to dobře.Ta pošťekávající smečka zde již zapoměla, že i obyčejný cyklostil byl za mřížemi, hlídán věčně opilým příslušníkem ostrahy.
18. 01. 2013 | 11:09

Viola napsal(a):

Silvie

Karel Got asi zešílel. Možná tak dlouho o iluminátech mluvil, až se jím stal taky.
18. 01. 2013 | 11:11

ZM napsal(a):

Je iluzí si myslet, že Schwarzenberg je nějaký lidumil. Je to prostě byznysman.
Zaujaly mě např. tyto úryvky ze článku na wikipedii.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg

V roce 2002 obcházel nařízení pro ochranu před kontaminací karcinogenní malachitovou zelení (prostředku na ochranu před plísní), podle kterého nebylo možné prodávat ryby z jeho rybníků, dokud neprojdou laboratorními testy, a ryby za miliony korun prodal účelově zřízené firmě svého správce, na kterou se už zákaz nevztahoval.[19]

Roku 2002 žádal od státu dotace na opravy svých rybníků v rámci programu Obnova rybníků po povodni z roku 2002, v září 2003 získal 2,7 milionu korun na Kroupovský rybník a o dva měsíce později 1,8 milionu korun na obnovu rybníka Ždír.
18. 01. 2013 | 11:12

Viola napsal(a):

No, ne čtyři jedničky, něco na tom bude. :-)
18. 01. 2013 | 11:12

Honza napsal(a):

Silvie

Kéž by jste měla pravdu, protože zatím to vypadá že naši zmanipulovaní ovčani zvolí Kárla! Ale to už bude na pováženou! Zatím je vidět, že češi jsou opravdu dobří ovčani, jsou prostě nepoučitelní! Viz. několik předešlých voleb ( úspěch VV, TOP09, ÚS-DEU, atd.), no a teď to dopadne asi zrovna tak. Kárl nám, ale ještě ukáže, to budem pak všichni, včetně jeho voličů koukat! Já jdu blejt už teď! Omlouvám se z tu vulgaritu, ale jsem už tak n.s.anej, že si nemohu pomoc!
18. 01. 2013 | 11:15

ZM napsal(a):

Další problém u Schwarzenberga je částečná neznalost češtiny. Prezident je, dá se říct, poslední "pojistkou" pro zamezení platnosti špatných zákonů. jestliže Schwarzenberg neumí úplně perfektně česky, jak by ty zákony chtěl posuzovat? To si je nechá překládat do němčiny ? :)
18. 01. 2013 | 11:16

bohaté nadace koordinují ělity napsal(a):

Silvie
Kája je také ve Friedrich Naumann stiftung pečený vařený.
Co se CDU týče, podívejte se na grafiku:http://www.kas.de/tschechien/cs/
Milan Horáček Schwarzenberka protlačil k Zeleným.
Všechno zájmy jedné skupiny, německé politické kasty. Někomu jde o voliče, někomu o geostrategický prostor, kde zacláníme.
Naší nadějí jsou Němci, kteří o tom málo tuší a málo rozhodují.
Stačí porovnat s válkami, na kterých se BRD podílí. Nikdo je nechce.
18. 01. 2013 | 11:17

Viola napsal(a):

Zbyňku nějak zapomínáte čím chtěl být Hitler. Chtěl být architektem a postavit impozantní město, takové, kterému by se nic nevyrovnalo.

K čemu jsou paláce a k čemu vůbec jsou velmi drahé byty viz třeba v New Yorku za desítky milionů, pozlacené, prosklené. Jsou to jen takové klece, kde se dotyčný obezdí, co nejvyššími a nejtlustšími hradbami, aby závistivci na něj nemohli, jen podporují závist. Proč se chodíme dívat na díla iluminátů, protože vidíme, kolid lidského potu zbytečně prolitého ta díla stála a proč? Jaký mají význam? Jsou úplně k ničemu, jen na to koukání.
18. 01. 2013 | 11:18

Baba Jaga napsal(a):

To: Silvie
Nu, já tu už dlouhodobě píšu, že bych funkci presidenta v rámci úsporných důvodů zrušila již včera. Nemyslím, že by na Hradě byli oficiálně přijímáni představitelé zahraničních spolků, na zaplacenou prohlídku tam může každý. Politologové se něčím živit musí - mně je ale často s podivem, že jim za jejich rozumy někdo platí. Dle mého je to tak náplň na koníčka.
Zabrzděte trochu, Silvie. Zkuste být tolerantní k názorům jiných (když to třeba v dnešních dnech nedokáže ani kněz pan Vácha). Opravdu mě udivuje, kolik lidí pokládá za potřebné se veřejně svěřovat, koho budou volit a osobuje si dokonce právo přesvědčovat jiné. Už jsem tu několikrát napsala, že to, koho kdo skutečně volil, stejně zkontrolovat nelze.
Ale nesmím zapomenout podívat se po 2. kole, jak to dopadlo v Lechovicíh.
18. 01. 2013 | 11:18

Silvie napsal(a):

Tolerantní???

A četla jste LN, HN, iDNes?

Viděla jste to včera? Tu knížecí klaku?

Vždyť to je bolševická normalizační masírka.
18. 01. 2013 | 11:19

(cc) AGIT Pro, Fond 2. Orlický napsal(a):

"... poděkuji osudu, že v této vlbě se projevil onen většinový normalizační, kolaborantský živel."

napsal Josef K., jistě proti své vůli rudě pádný rozkulačovač do roku 1968, (přežil ve zdraví rozkulačení Slánského bandy), za jakou asi cenu? Josef. Zombie. K. volí Karla.
18. 01. 2013 | 11:22

resl napsal(a):

Silvie,
pilulku už jsem vzal a čtu, že Beneš byl zbabělec, který usedl na trůn po válce, aniž by se o to pokoušel ve volbách. Taky tady čtu, že mu byl osud jeho přítele Háchy, zcela lhostejný. Mám číst dál, nebo ne, soudruhu Silvie ?
18. 01. 2013 | 11:23

Silvie napsal(a):

Zm

Obávám se, že Kárl mluví stejně mizerně všemi jazyky(kdysi to o něm prohlásila i tlumočnice a dnešní choť paroubka). Viz invektiva Zemana.
Honza

Nemůžete soudit názory skutečných lidí prizmatem názorů zfanatizovaných manipulativních médií. Zeptejte se lidí kolem sebe...
My jsme pravicově orientovaná rodina a volíme Miloše, stejně jako lidé ve firmě.
Vezměte v úvahu,že K.S. volilo JEN 24 procent občanů(ze sta procent je to nepatrný zlomek).
Myslíte,že po tom debaklu s BD a Benešem dá někdo ze střední a starší generace(která populačně převažuje) hlas? Nebuďte labuť. Média strašně lžou.
18. 01. 2013 | 11:24

ZM napsal(a):

Zajímavý mě případá i rozhovor se Schwarzenbergem z roku 2007

http://www.karelschwarzenberg.cz/rozhovor-pro-casopis-instinkt.html

Nabo např. tento článek-
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Novinar-ktery-toho-hodne-vi-na-Schwarzenberga-bez-obav-hovori-259821
18. 01. 2013 | 11:26

Viola napsal(a):

Desiderius

tak pro vás byla II. světová válka dobro?
Schwarzenberg by si měl uvědomit, že zásadně národ rozděluje a jak naznačil pan Mitrofanov, může dojít ještě k něčemu horšímu.

Schvarzenberg b y m ě l d o b r o v o l n ě o d s t o u o p i t

z volby prezidenta
18. 01. 2013 | 11:29

buldatra napsal(a):

Zcela chápu agitační snahu svatého muže.

Blbý však je, když se místo kýženého účinku dostaví pravý opak.
Chtělo by to do příští svaté agitky zapracovat ještě něco málo skutečností, které by prosazovaného kandidáta tak nějak ještě víc zlidštily.

Například, kdyby býval byl pan farář napsal, že pan kníže Kárl volby vyhrát zkrátka nutně potřebuje, páč se ještě definitivně historicky neznemožnil, byla by jeho agitka mnohem, mnohem průbojnější.

Nejednomu politováníhodnému zbloudilému zemanovci zavilému by tím poskytl zcela novou smysluplnou látku k hlubokému zamyšlení a možnému budoucímu přehodnocení zavilosti své. Otevřel by mu tím oči.

Ba i tápajícímu, nerozhodnutému voliči zmatenému by tak bylo nabídnuto ono chybějící pomyslné stéblo, kterého by se duše jeho zbloudilá mohla zachytit a tím klidu (rozuměj pevnému a hlavně cíleně správnému rozhodnutí) dojít.
Neb nerozhodnutý volič zažívá muka pekelná, muka, podobající se stavu zmatené slepice z klecového odchovu, jež drcena je širým svobodným prostorem, páč byla náhle a bez varování zlým jezeďákem vypuštěna na svobodu.
18. 01. 2013 | 11:35

He napsal(a):

Dlouhé bidlo není lepší, že má obleček. Bratrstvo kočičího vúdú není žádná výhra.
Nevolím Dlouhé bidlo. Nevolím Štětináče. Nevolím "černou vlajku" Bohouše. Nevolím klaku uctívačů ginga. Nevolím Černé jezdce.

Nevolím Karla.
18. 01. 2013 | 11:39

ZM napsal(a):

Zcela objektivní by bylo, udělat si např.výpis, jak Schwarzenberg hlasoval ve sněmovně.Tedy které zákony podpořil a které ne.Totéž samozřejmě u Zemana. Také by bylo objektivní vypsat jejich případné pozměňovací návrhy.

Např. tento článek je zajímavý-
http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-53464250-top-09-ustoupila-a-stahne-pozmenovaci-navrh-na-rozkryti-majetkove-struktury-firem
proč najednou TOPka ustoupila?
18. 01. 2013 | 11:45

Baba Jaga napsal(a):

To: Silvie
Neviděla (jen kousíček), Vámi uváděné tituly nečtu. Každý z nás má svou hlavu a dovede se rozhodnout úplně sám. Uvidíme, kterých voličů přijde víc a kolika z nich je to úplně jedno. A kolik peněz z kont obou kandidátů na dobročinnost zbude.
Ti starosti mají penízky za výsledky voleb - utratí je za tuhle volební kampaň, nezbude jim na jiné. A nebo možná platí letáčky ze svého a roznášejí je lidem osobně, v hospůdkách budou s lidmi diskutovat jistě za své, do Prahy jeli za své. Starosta naší vísky v jejich spolku - ba ani v tom druhém starostovském - není, tak se ani nemám koho zeptat.
Tolerantní můžeme být kdykoliv, kdekoliv, za každých okolností, rozhoduje většina.
18. 01. 2013 | 11:45

Honza napsal(a):

Silvie

Byl bych rád, kdyby jste měla pravdu, ale opravdu mě přepadají pochybnosti, když vidím tu brutální masírku médií! Někteří hysteričtí diskutéři, jakožto fanatičtí obdivovatelé knížete toho jsou důkazem. Prolétl jsem i jiné blogy např. na idnes a všude je to stejné. A mně prostě přijde těch fanatiků prostě přespříliš! A to jak se někteří vyjadřují k poválečné denacifikační legislativě, která je mezinárodně právního charakteru a měla by tudíž být nezpochybnitelná mě přímo šokuje. Tolik nevědomosti a nevzdělanosti v oboru národních dějin to bych snad nikdy ani nečekal. Tam je nejlépe vidět jak jsou ti chudáčci zmanipulovaní a umí pouze papouškovat to co jim našeptávají součaní manipulátoři, aniž by si byli vědomi širšich souvislostí. Je to prostě neuvěřitelné.
18. 01. 2013 | 11:45

ajeto napsal(a):

k autorovi blogu: Autore, je mi vás líto. Nicméně jste přispěl stejně jako pan Just k tomu, že půjdu dát hlas MZ, a podržte se, dokonce bez toho, abych přemlouval babičku. Po shlédnutí včerejšího vystoupení KS a MZ v TV řekla, že volit půjde, ač už jít nechtěla. A to je jí už 82 let. Jejím favoritem KS skutečně není a prý nikdy nebude.
18. 01. 2013 | 11:53

vnučka napsal(a):

ajeto

přesně tak se rozhodla i moje babička, té je dokonce už 88 a tvrdí, že na tu chvilku už ji to nestojí za to někam chodit. Nyní má za to, že i ta chvilka života, která jí zbývá, jí stojí za to jít volit PROTI K.S.
18. 01. 2013 | 12:00

Bestia triumphans napsal(a):

Resl:
Silvie nebude soudruh, ale někdo z Virtually nebo okolo A. Bartoše.
Její mentální ustrojení tomu odpovídá.
:-)
18. 01. 2013 | 12:01

babočka napsal(a):

Pane Vácha potomci komunistických zločinců a kolaborantů obou okupací maji svého Zemana a vědí proč. Umělci co podporují Zemana si nevidí ani na špičku nosu. Bohdalová se hájila , že nespolupracovala s estébákáma a teď se mezi ně zařadila. Pokud nějaký STB bude volit slušnost a Schwarzenberga, tak se mu omlouvám a klaním.
18. 01. 2013 | 12:19

hovorka11 napsal(a):

ZM: Vidím to stejně.
-------------

ZM napsal(a):
Karl je taktik, a nejen v politice. Jde mu však především o majetky. Takže to, že před rokem 89 podporoval chartu77, mě spíše připadá tak, že si chtěl zajistit určitý vliv pro případ, že by socialismus skončil, což se v zápětí ukázalo jako dobrá kalkulace. Havel a další disidenti neměli vůbec zkušenosti s tím, jak se organizují, řekl bych, státnické záležitosti. Takže potřebovali někoho, kdo se vyzná. A Karl ochotně přispěchal pomoci :)
18. 01. 2013 | 12:29

Admirál napsal(a):

Karel, samozřejmě ne.

Karla Lokaje bych na Hradě nesnes. Leda tak na Špilbeku.
18. 01. 2013 | 12:29

mb napsal(a):

orko ( orco ? ) vácha napsal: Říká se, že národ má takového prezidenta, jakého si zaslouží. Náš národ by si vpravdě zasloužil Miloše Zemana nebo někoho jeho zrna.

... proč jste na mě tak zlý ... ??? já jsem a chci se považovat za součást tohoto národa ... a přesto myslím ,že si zemana nezasloužím ...

ZASLOUŽIL BYCH SI ZA PREZIDENTA DIENSTBIERA ... ale když to není možné ... PŘEJTE MI ASPON TOHO SCHWARZENBERGA !!!

A NEVYLUČUJTE MNE PROSÍM Z NAŠEHO / TOHOTO NÁRODA ...

děkuju Martin Bažant
18. 01. 2013 | 12:34

Honza napsal(a):

Silvie

tady to vidíte takový babočka je zářným příkladem totálně vypláchnutého mozku! Na to prostě už nemám! Bav se z volem, když jde zítra na porážku.
18. 01. 2013 | 12:34

resl napsal(a):

Tak se vám bejvalí bolševici, kovaní komunisti, náckové a klausovci, začíná bortit svět. Jak to, že lidi volí toho Němce, Rakušáka, přivandrovalce ? A jak to, že jste před měsícem pomlouvali Klause a dnes se k jeho slovům a doporučením, vracíte ? A co ten Gott ? Asi prachy, že pavlači ? Co jiného vám zbývá, než ta bolševická rétorika. Tou si vás drželi, když se jim někdo slavný utrhnul. Vaši závist potřebovali a vždy jim to vyšlo. Jde za penězma, vystudoval za dělnický peníze. Pitomosti vysokého řádu.
Mně stačí pohled na Zemana a jeho minulé vládnutí, vyjadřování a přátelé. Schw. se ani snažit nemusí, hloupost Zemana mu nahrává bohatě. Vůbec nerozumí psychice občanů, stejně jako Paroubek. Proto není chytrý a může být stokrát vzdělaný. Buranství v dialogu nezapře, neumí to,nevyzná se sám v sobě. Jeho bájná lhavost a bezcharakternost je dnes popsána v MF a dokonce i v Klausových novinách LN. To je překvapení, jenže ne pro mě. Tak už jen doufám, že po volbě podá ruku a pogratuluje. Co myslíte, přenese se přes svou životní porážku ? S Klausem se nenávidí 20 let, vše je jen divadlo pro hloupé a ještě hloupější. I proto mu možná dal Klaus hlas, aby až bude větchý a zapomenuý, mohl říct, vidíš Miloši já ano a ty ne. A Miloš si řekne byl jsi a zůstal pěkná s.... Václave
18. 01. 2013 | 12:45

Vlkodav napsal(a):

Pane Vácha po přečtení příspěvků pod Vaším bloge mám pocit, že si opravdu KS nezasloužíme. Urážet oponenty, kydat špínu a každého, kdo má odlišný názor označit přinejmenším za duševně nedostatečného. To je asi to, co se nám líbí. A je zřejmé, že tady víc sedí postava MZ.
Bohužel tato situace se opakuje velmi často. Politický odpůrce je označován za osobního nepřítele a občas se doporučuje i fyzická likvidace. A pak se brečí, co to máme za politiky. Ale oni jsou úplně stejní.
Prezidentská volba není až tak důležitá. A když vidím, jaká kvanta špíny a zla se tu vylévají, pak nás potěš až budou parlamentní volby.

Ať volby vyhraje kterýkoliv z kandidátů, pak to bude můj prezident a už z tohoto důvodu na něj nebudu kydat nyní hnůj.
18. 01. 2013 | 12:47

Silvie napsal(a):

Bestie,

jasně, pracuju v mrzkém žoldu Zemana a Šloufa...
Dejte si na hlavu mokrý hadr a vyvětrejte. Někdy to dělá divy.

To vaše trapné podsouvání voličům Zemana,že jsou póvl a nevzdělaní komouši, nepadá moc na úrodnou půdu.
Nějak vám nestačí na zmáknutí diskusí ani ti placení studentíci,co včera freneticky tleskali, i když se kníže jen zavrtěl v křesle.
Dokonce i mateřská letadlová loď - HN- má diskusi plnou "komoušů a socek".

Jen aby vám vůbec vydržel Kárl aspoň do příštího pátku, vypadalo to chvilkami,že už je po smrti.
Zeman ho stíral jako zamlada.
Knížátko sedělo celé schoulené, občas cosi nerozumného zamumlalo o "zrušených" dekretech nebo podalo jiný důkaz své "kompetentnosti",ale povětšinou se choulilo jen tak bezprizorně v křesle.
Studenti vzali za vděk obscénní metaforou,jíž se Kárl snažil překrýt svůj vstřícný postoj ke korupci a rozdávání trafik a prokázali potleskem svou omračující "inteligenci".
Nenávidí Klause,ale tleskají Kárlovi za to,že podporuje veřejně korupční chování vlády. To mi hlava nějak nebere. Možná ani moc nepřemýšlí a tleskají v okamžiku,kdy Kárl otevře ústa nebo na povel.

Fakt kulturní zážitek. I venkovani se základním vzděláním už pochopili,kdo je tu inteligent, a koho za něho jenom prohlašují, kdo je tu zemský škůdce a přítel Posselta , a kdo se z politiky vyvázal.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Zapomněli jste říct, že Zemana podporuje ČSSD velmi vlažně a nemá za sebou podporu žádného média,ani politické strany, jako ten váš "ušlechtilý" feudál.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Ten pro zajištění svého vítězství volí i prostředky šlechtice nehodné.
Vyzývá ostatní,aby se vzdali kandidatury v jeho prospěch a zneužívá podplacených úderek naivních studentíků a prodejných médií.

Čest práci, soudruzi.
A udělejte si v tom jasno.
Pravice tady nikdy nebyla a rozhodně se za ni nedá pokládat levicová kulturní pravdolásková fronta!
18. 01. 2013 | 12:50

Pavel napsal(a):

Přátelé,"proč vidíte třísku v oku svého bratra/druhých/, ale trámu ve vlastním oku si nevšímáte. Nesuďte, abyste nebyli souzeni.Jakým soudem totiž soudíte, takovým budete souzeni, a jakou mírou měříte, takovou vám bude odměřeno.."
Prosím o ne-demokratické vymazávání "mého" komentáře z blogu, jak se stalo před několika hodinami. Děkuji Pavel
18. 01. 2013 | 12:55

ZM napsal(a):

Myslím si, že Zeman vyhraje, ale né výrazně. Kdyby Zeman dokázal potlačit svoje sklony k narcismu a částečnému předvádění se, tak by knížete porazil s přehledem. Ale tím, jak v některých chvílích žvaní a používá sprostá slova, tak tím znechucuje část voličů. Např. v té včerejší debatě řekl něco v tomto smyslu: koalici, kdy mají koaliční strany většinu v parlamentu, dokáže sestavit každý debil.
Jestli tady bude číst tyto příspěvky někdo ze Zemanova volebního štábu, tak se mu snažte domluvit (jestli to tedy bude možné), aby Miloš ubral na razanci :) A´t si Miloš uvědomí, že sprostými výrazy může ohromit štamgasty v hospodě v Novém Veselí :), ale do diskuze v TV se to opravdu nehodé
18. 01. 2013 | 12:56

Silvie napsal(a):

Honza

Já už to snad taky vzdám.
Oni si ,chudáci ,opravdu myslí,že lidi žerou jeho jasnost? A že Zemana volí nevzdělaný póvl a bolševici?
Kristova noho - jen je nechte, hyn sa ukáže!Vstanou noví bojovníci-těch 40 procent ,co nebylo volit a Fischerovci.

Ta jejich zmatenost bude zapřičiněna tím,že podplatili všechna média a zfalšovali všechny průzkumy-mezitím na to zapomněli a berou už lži jako fakt.
To bude ale sranda. Kvůli těm volbám přijedu z hor o dva dny dřív. Ujít si tu taškařici nenechám.
Ale nevím, nevím, jestli naši studentíci nepojedou s taťky a mamkami v pátek hned po škole na hory a nevyprdnou se jim na volby.Středočeské střední školy jedou na lyžařské výcviky-vypadá to nadějně.
Já bych na mládež a její zodpovědnost moc nespoléhala.
Zato my, skalní "komunardi" ,volit uvědoměle půjdeme.
18. 01. 2013 | 12:57

Viola napsal(a):

resle

většina umělců je jaksi divná a pomatená až zmatená, takže se ní čemu divit. Vpodstatě jsou to šašci, kteří budou šaškovat tomu, kdo dá víc.
18. 01. 2013 | 12:59

ZM napsal(a):

Silvie-
skutečná pravicová strana tady opravdu není.Jen lidi jednající ve stylu- kam vítr tam plášť

Např. pravicový premiér byl za socialismu uvědomělý svazák :)

http://www.lidovky.cz/zavadil-sva-slova-o-nejhorsi-vlade-musi-vzit-zpet-zlobi-se-necas-p8i-/diskuse.asp?iddiskuse=A120921_165021_ln_domov_ogo&vlakno=57950070
18. 01. 2013 | 13:02

Viola napsal(a):

hovorka 11

ale kdepak "kdyby socialismus náhodou skončil" vždyť on aktivně pracoval na tom, aby skončil, dělal proto co mohl.
18. 01. 2013 | 13:03

Darth Maul napsal(a):

Pro nás je to výhra. Oba kandidáti patří k tomu nejlepšímu, co se mohlo do druhého kola dostat. Pan Zeman bude pokračovat v mistrném prezidentování Václava Klause, u pana Schwarzenberga se můžeme těšit na podporu součansé nejlepší vlády. Není tedy vůbec důležité, který z nich vyhraje. Já si roztočím světelný meč a na koho ukáže, tomu dám hlas.

May the force be with you
18. 01. 2013 | 13:09

josefína napsal(a):

Pro Bestii - Proč sem přispíváte pod nickem, když máte na Akt. svůj vlastní blog? Proč jej nevyužíváte neanonymně? Máte účast v diskuzích jako marketingový a PR pracovník placenou? A co Anuszka - přijde?
18. 01. 2013 | 13:10

krupa vaclav napsal(a):

LN a HN vyhodnotily K.Š. jako vítěze včerejšího duelu? Možná jako baviče. Je pravda, že mluvil většinou kratší dobu, za to byl ale téměř vždy odměněn aplausem asi jako Karel Šíp ve svém pořadu. Mluvit skutečně k věci jako M.Z. ovšem evidentě nemohl. O to jeho fanouškům asi ani nešlo. Přišli se bavit.
18. 01. 2013 | 13:12

paprika napsal(a):

Tadfy je to jak slet čarodejnic, tolik komoušů nebylo snad ani na XI.sjezdu. Volby- to bude zkouška, jestli evropa, nebo zase gubernie. Snad těch mužiků není tolik, jako tady řvou!
18. 01. 2013 | 13:21

Gru napsal(a):

ASutore,

jediné, s čím bych sohlasil, je vaše přihlášení k článkům pana Justa, který se významně řadí k nejpokleslejším veličinám českého novinářství, jako jsou/byli Jaroslav Kojzar a Jan Rys-Rozsévač.

K vašim tvrzením: předně není předmětný Schwarzenberg žádný "šlechtic" a za šlechtice se dává označovat nelegálně. Ostatně, že pohrdá ústavou a právním řádem země, kterou by chtěl vést, se projevuje nejen směšným lpěním na neoprávněném "titulu", ale též svými antimasarykovskými postoji a výroky o neplatnosti Benešových dekretů a označením demokratického prezidenta, který čelil nejhoršímu ohrožení své země v ceé její historii, za zločince, patřícího do Haagu. Je třeba připomenout, že ještě před Schwarzenbergem ležel prezident Beneš v žaludku také A. Hitlerovi.
Že Schwarzenberg nelže? Nemusíme chodit daleko, stačí jeho diametrálně rozporné výroky k aqmnestii.
Že je prostý korupce? Sám nejen přiznal korupční jednání v souvislosti se získáváním restitučních titulů, ale dokonce označuje křiklavou politickou korupci za "společensky přijatelnou".
Falešný šlechtic Schwarzenberg je fíkovýám listem největšího vnitřního nepřítele, zeměškůdce Kalouska a veškerého toho korupčního a klerikálního gangu. Je to nedůstojný, bezcharakterní jedinec (možná, že Kalouska nakonec odhodí, jako odhodil např. Bursíka), u něhož je třeba se obávat, že ve chvílích vyžadujících zodpovědnosz uteče /viz včerejší parlament).
A konečně je třeba se reálně obávat že bude iniciovat otřesy, které zničí tuto zemi v základech (Sudety, státní zřízení, atp.).
18. 01. 2013 | 13:25

pamětník napsal(a):

Panáček, samozřejmě.

Zase agitka.
18. 01. 2013 | 13:36

pamětník napsal(a):

josefína:
Jaký blog má Bestia tr.? Buďte tak hodná a povídejte, prosím, prosím.
18. 01. 2013 | 13:39

antipolitik napsal(a):

Tím samozřejmě nechci říct, že bych fandil tý druhý giguře co se dere na Hrad.
18. 01. 2013 | 13:41

jozka napsal(a):

Karel, smaozrejme :-) a ze se snazej:

http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=769004

Dalo by se rict, ze az aktualizujou...
18. 01. 2013 | 13:44

Silvie napsal(a):

Paprika
Gubernie nehrozí,ale spíš protektorát Kárla s B.Posseltem.

S tím Putinem se můžete jít leda tak vycpat.Na to vám už nikdo neskočí.
18. 01. 2013 | 13:45

hovorka11 napsal(a):

Viola napsal(a):

ale kdepak "kdyby socialismus náhodou skončil" vždyť on aktivně pracoval na tom, aby skončil, dělal proto co mohl.
----------------

To je pravda, ale klima na převrat udělala Gorbačovova "Perestrojka", kdy ÚV KSČ nevěděl co má dělet s těmi, kteří prosazovali "perestrojku". Perestrojka uděla prostor pro nový režim, ale bez Gorbačova mohli Schwarzenbergové čekat na pád dodnes.
Proto musel Havel obluzovat lidi o tom, že nový režim bude "spravedlivý", nebude likvidovat "sociální jistoty", "nebude lidi připravovat o práci" a bude "demokratický ". NATO prý "ztratí význam" a podobné účelové nesmysly.
Vše je naopak a Schwarzenberg se ukázal jak velký hladovec na majetek a zastánce bordelu a korupce.
18. 01. 2013 | 13:48

Toy Iota napsal(a):

Tuhle se dával dokument o rodině R. Heydricha, z doby pobytu v Pan(en)ských Břežanech.,. Jak by se líbilo, kdyby nám byl vnucován potomek z této rodiny za prezidiálního českého Protektora zájmů EU? Že by najednou bylo všechno jinak? Asi bychom se o Protektorátu, odboji, Dekretech, odsunu dozvídali věci. Kulturní fronta k nerozeznání podobna, sakra.. Jen se děsím, zdali nic není nemožné.
18. 01. 2013 | 13:49

RedNeck napsal(a):

A co když je vše vymyšleno poněkud jinak. Mediální tlak ve prospěch pronacisticky smýšlejícího občana K. S. donutí jít volit jeho protikandidáta M. Z. i ty voliče, kteří by mu za jiných okolností rozhodně hlas nedali. V případě zvolení i nezvolení M. Z. pak budou po celé období presidentského mandátu tyto osoby frustrovány, neboť za toto rozhodnutí ponesou odpovědnost. Cíle dosaženo: Nezanedbatelná část elektorátu tímto bude ponížena.
A propó - občanu S. [meiner Meinung nach] by to to nejlépe seklo v zeleném lesnickém s bílými štulpnami, hnědými polobotkami a tyroláčkem. Zde imagemakeři poněkud zaspali...
18. 01. 2013 | 13:53

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Silvii,...zakalkulujte si do výpočtů "malý problémek",.....na lyžařský výcvik jezdí omladina, která ještě není plnoletá, tudíž nevolí.

Kdo by z vedení výcviku chtěl opravdu volit, není problém,....rolba, urna, a člen volební komise,....v době mobilů a voličských lístků,.....a "zažraných nadšenců", se TO hravě vyřeší. Po setmění si na horách volební komise jenom "počítá vlastní vrkouny".

Tužka.
18. 01. 2013 | 13:55

prorok napsal(a):

Vidite Vacha, vidite. Kdyby jste sel delat kaplana do nevestince, moh ste vopevovat neposkvrneny poceti tamni bordelmama, uzivat si vyhodicky naturalnich prispevku k platu a jeste by vas mely holky rady. Tady je to samej nevdek. A vod toho plesnivyho dedka ho taky necekejte.
18. 01. 2013 | 13:58

Silvie napsal(a):

Tužka
To je sice pravda,ale napadlo... a to je hlavní.
Mládež není schopná obětovat cokoliv ze svého komfortu-pochybuju,že vymění pravdualásku (vyjma pár kvalitně promytých mozků)za víkend strávený na prkně.
18. 01. 2013 | 13:58

Reveil napsal(a):

"Jen se děsím, zdali nic není nemožné. "

Děsím se s vámi. Není to tak dávno, co byl odsouzen jistý nakladatel za to, že vydal překlad Mein Kampf, aniž by připojil předmluvu, hlásající, že dotyčná kniha je hnus.
No, a nedávno vyšla u nás kniha (překlad) Liny Heydrichové Můj život s Reinhardem - sentimentální chvalozpěv na nacistického katana - a to je v pořádku. Nyní už ano. Nyní se shromáždí klidně půl sálu klaky, která veřejně hýká nadšením nad označením prezidenta Beneše za zločince. Pokud se vám moc nezamlouvá difamace Beneše, glorifikace Heydricha, tolerance Hardegga (tchán Schw.), jeho využívání otrocké práce chovanců v Letech, snaha o nulifikaci Dekretů prezidenta republiky v jejich zákonně recipované podobě, provozování a tolerování korupce, atp. - pak jste komouši, abyste věděli.
18. 01. 2013 | 14:00

Z.W. napsal(a):

Silvie - skalní komunard...
to je odvážné přiznání, ale když to tvrdíte, určitě to tak je. Také většina textů i argumentů, které sem na ACZ v posledním týdnu sypete jako z rukávu, o mnohém z výše uvedeného tvrzení svědčí. A proto mi jsou tedy nyní poněkud jasnější mnohé staré půtky Vaše s různými nicky nejen o probíraných tématech, ale i o korektním přístupům k dalším diskutujícím.
**
Vlastně je dobře, že jste to uvedla, jste alespoň naprosto čitelná bez zbytečného rozrušení, což se o mnohých Vám podobných říci nedá. Dobře tedy, děkuji za informaci přeji Vám příjemný den.
**
Volím Karla.
18. 01. 2013 | 14:14

nil novi sub sole napsal(a):

To poslední, co tento národ potřebuje:

Svěrák na hlavu.
18. 01. 2013 | 14:21

český maloměšťák napsal(a):

http://diepresse.com/home/politik/aussenpolitik/1334129/S
udetendeutsche_Schwarzenberg-verurteilt-Vertreibung

Posselt si takový článek jistě přečetl s chutí.

P.S. O vzniku dilematu Zeman/Schwarzenberg jsem já nerozhodl.

http://zpravy.idnes.cz/posselt-oznacil-klause-za-egomana-pro-sudetske-nemce-zada-vlastni-diplomacii-1w5-/domaci.aspx?c=A090602_154544_domaci_adb
18. 01. 2013 | 14:24

paprika napsal(a):

Je to až k pláči, ale podle příspěvků takových Silvie, hovorky, Luby a podobných, by se zdálo, že ten český národ je opravdu banda plebejců., hodících se leda tak k mašině v německé montovně. To je úroveň, že by jednoho rozbolely zuby.
18. 01. 2013 | 14:32

Silvie napsal(a):

Z.W.

Žádné "další nicky".... jeden nick a ten jsem sama přiznala,přestože na to nikdo nepřišel. A byla to jen legrace.

Lepší být pokládán za komouše,nežli nácka.
Je vidět,že vám docházejí argumenty,když už se musíte uchylovat jenom k tomu nadávání do komoušů. Resl,Josef K. ,Bestie .....na víc nemáte.
18. 01. 2013 | 14:35

Silvie napsal(a):

Na rozdíl od vás, umělecké fronty a těch pisálků od novin, mě za to nikdo neplatí,soudruhu!!!
18. 01. 2013 | 14:35

Gudka napsal(a):

Doposud jsem si dělal z prezidentské volby už 2 volební období šoufky a hádky obecenstva, která figurka má být zvolena do této ornamentální role, mi připadaly krajně stupidní. Šel jsem dokonce tak daleko, že jsem znevažoval už druhou kampaň navrhováním exotických kandidátů, m.j. Nelsona Mandely a argumentoval mimo jiné tím, že neumí česky a že když to nevadí u jednoho ministra...
Žerty mě defnitivně přešly včera, když jsem viděl toho hypomimického geronta (parkinsonismus?), který si opakovaně hřbetem ruky během mluvení musel otírat slinu, jak touto slinou háže po Benešovi.
Mé dosavadní žertíky byly, v této souvislosti, stejně hloupé, jako jsou hloupé (a lživé) paralely, které se dělají mezi Zemanem a Klausem.
I když Zemana rozhodně rád nemám, musím uznat, že je poslední brzda obrovského ohrožení, které představuje Schwarzenberg. Ještě je čas.
18. 01. 2013 | 14:38

Honza napsal(a):

Papriko, papriko, zato tvoje příspěvky jsou opravdové perly. Ty seš právě svojí úrovní z tý německý montovny. Podle tvých příspěvků bych řekl, že budeš pro ně ten správný ř. alpinista. Je to vskutku k pláči jaké je asi množství v ČR takových plazících se křiváků!
18. 01. 2013 | 14:40

au napsal(a):

Vácha se postavil na stranu:
- ZLODĚJů A TUNELÁŘů (Schwarzenbergovo rozkradení podniku Becher Karlovy Vary, jeho čachry s dotacemi a podezřelá privatizace)
- NEVZDĚLANOSTI, BURANSTVÍ A IGNORANTSTVÍ (kníže, sám bez jakéhokoli vzdělání, podporuje školné na VŠ; nezná slova české hymny, neumí dobře česky, jeho žena vůbec, je fyzicky i duševně zchátralý /pomočování, spánek, alkoholismus/ a vulgární, jako švýcarský občan by nehájil pouze české zájmy)
- TOTALITY (Schwarzenbergova rodina se skládá do značné míry z předních českých a rakouských fašistů; proti komunistické totalitě nikdy aktivně nevystupoval; proti oslovování šlechtickým titulem se nikdy neozval, ačkoli u nás byly Masarykem šlechtické tituly a šlechta jako stav zrušeny)
- CHUDOBY PRO POCTIVÉ A BOHATSTVÍ PRO ZLOČINCE (Schwarzenberg je místopředseda vlády, která uměle a zbytečně udržuje zemi v hospodářské krizi, ačkoli ji přebrala v čase růstu; ze svého ministerstva vyháněl lidi, kteří poukazovali na korupci)

Vácha se naproti tomu postavil proti:
- POCTIVOSTI A MORÁLCE (Zeman není na rozdíl od Schwarzenberga spojován s tunelováním českého hospodářství, není spojován s žádnou hospodářskou kauzou, jeho celý život dokazuje, že nepracoval pro své obohacení)
- VZDĚLANOSTI A KULTUŘE (Zeman na rozdíl od Schwarzenberga byl schopen dosáhnout kvalitního vzdělání, publikoval řadu odborných textů, je proti školnému na VŠ)
- DEMOKRACII (Zeman na rozdíl od Schwarzenberga skutečně aktivně a statečně a bez naděje na osobní zisk vystupoval proti komunistické totalitě, je proto morálním vzorem pro české občany; Schwarzenberga není v tomto ohledu za co si vážit)
- SPRAVEDLIVÉ, BOHATÉ A POCTIVÉ SPOLEČNOSTI (Zeman přebíral ČR v době krize a nastartoval ji k osmiletému bohatnutí; není spojen s milionáři Bakalova typu, nikdy nevlastnil noviny nebo politický časopis)

To ovšem není nic proti katolické víře: jsem si jist, že by "všichni svatí", Františkem z Assisi počínaje /ten citem/ a Ignácem z Loyoly konče /ten rozumem/ volili Zemana. To je jen proti morálně špinavým kněžím Váchova typu, kteří zapomněli, že Bůh je pravda a láska - a rozhodli se sloužit mamonu a lži.
18. 01. 2013 | 14:40

Gudka napsal(a):

Silvie

Kulturní fronta?
Myslíte tu havěť prodejnou a bezcharakterní, které se stýská po dějinotvorné roli herců v antice (např. Mnester), a proto se jednotně prostituují, ať jde o shromáždění proti Chartě, na podporu Gottwalda se Stalinem či o sevřenou frontu pokleslé žurnalistika v období tzv. 2. republiky?
18. 01. 2013 | 14:43

Z.W. napsal(a):

č.m.

to je dobře, že také volíte Karla, na pomluvy nehleďte, to jsou jen drobnosti. V globále to nestojí za řeč.
Hezký den.
**

----

Silvie
nemám chuť to hledat zpátky, jste si tím jedním jistá? Ale líbí se mi Vaše nálepkování jiných za nácky, to je tedy unikum. ☻
V tomhle státě a v této době....
**
18. 01. 2013 | 14:46

resl napsal(a):

Viola napsal(a):
resle

většina umělců je jaksi divná a pomatená až zmatená, takže se ní čemu divit. Vpodstatě jsou to šašci, kteří budou šaškovat tomu, kdo dá víc.
.................
ale všichni nejsou umělci, takže co ti ostatní ? měla byste napsat : i ti umělci už jdou proti Zemanovi. V r.68 i 89, naříkal bolševik, že umělci jsou pomýlení, tak jim dal v r.77 nůž na krk a umělci podepsali antichartu. bolševik měl policii, soudy, armádu, kriminály. chcete opět umělce donutit, aby podepsali něco proti své vůli ? to necítíte to buranství Zemana, jízlivost v nabízení férovosti vůči Schw. a vzápětí podpásovku ? Ta by mi nevadila, je to boj, jenže on nedřív nabízí všeobecnou férovost, to necítíte ten hnusný, trik ? Ostatní ano, proto prohraje i váš M.Z.
18. 01. 2013 | 14:47

Reveil napsal(a):

au

"To ovšem není nic proti katolické víře: jsem si jist, že by "všichni svatí", Františkem z Assisi počínaje /ten citem/ a Ignácem z Loyoly konče /ten rozumem/ volili Zemana. To je jen proti morálně špinavým kněžím Váchova typu, kteří zapomněli, že Bůh je pravda a láska - a rozhodli se sloužit mamonu a lži.ů

Nedělejte si iluze. Církev je hierarchická organizace a pro Váchu platí, co řekne Duka.
Kdyxž už jste se zmínil o Loyolovi, tak vás možná překvapí, že Loyola je myšlenkovým otcem Stalinovy maximy "lépe je mýlit se se stranou, než mít pravdu proti ní" - to měl od Loyoly (Stalin studoval na kněze), jehož tzv. 13. pravidlo nařizuje:

"Vidím-li bílé, budu vidět černé, stanoví-li tak hierarchická církev".

Tím se říká nikoliv, že dotyčný bude říkat, že vidí černé, nýbrž že na rozhodnutí církve černé skutečně bude vidět...
18. 01. 2013 | 14:52

to asi nepůjde napsal(a):

Karel, samozřejmě?

Od svého otce v svět vyhnán,
v loupežnickém tam roste sboru.
Později vůdcem spolku zván,
dovede činy neslýchané,
všude jest jméno jeho znané,
každémuť: „Strašný lesů pán!“

„Teď pravý čas! – připravte stán –
neb zítra strašný lesů pán
mezi nás bude uveden.“

Když Karla, tak jedině Máchu,
když prezidenta, tak druhého Háchu?

Samozřejmě?
18. 01. 2013 | 14:52

resl napsal(a):

Silvie napsal(a):
Na rozdíl od vás, umělecké fronty a těch pisálků od novin, mě za to nikdo neplatí,soudruhu!!!
.........

takhle vypadá vzor výplodu komunistického funkcionáře. máte na víc, tak přestaňte vzpomínat a řiďte se svým rozumem.
18. 01. 2013 | 14:52

Gru napsal(a):

Kadnidovat Dienstbiera byla od ČSSD fatální chyba, tak velká, že to dokonce lze považovat za chybu úmyslnou. JD je totiž US občan, a jako takový složil slib, který mu ZAKAZUJE věrnost jakémukoliv jinému státu. Jeho případný prezidentský slib by tudíž byl, dle ústavních právníků, neplatný, tím pádem i jeho volba.
Jestli má i Švýcarsko tak rigorozní požadavky na své občany, to nevím, každopádně by ale Schwarzenberg byl zatížen dvojí loajalitou, resp. rozštěpenou loajalitou. Ústavně by dle xepertů ani jeho slib nebyl platným a tím pádem ani jeho zvolení.
Nechápu, jak je možné, že v tomto státě jsou kandidováni primárně nespolehliví, pochbní lidé na nejvyšší post.
18. 01. 2013 | 15:03

paprika napsal(a):

Gudka-nadávky si nechte, až budete se Zemanem, Šloufem a Zbytkem. Budete mít soudruzi aristokratického prezidenta, to přežijete, naučíte se zdravit, mluvit slušně, jíst příborem, používat toaletní papír, uvidíte, že se vám to bude líbit!
18. 01. 2013 | 15:17

Karel, samozřejmě napsal(a):

„Vácha, vejce!“ „Samozřejmě jasnosti.“
„ Na tvrdo nebo na měkko?“
„ Podrbat!“
18. 01. 2013 | 15:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících příspěvků (např. "blb", "pitomec"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 01. 2013 | 15:27

Honza napsal(a):

Pane Stejskale nebuďte tak úzkoprsej, ono se totiž při té brutální a nechutné masírce vašich blogerů mnohdy těžko hledají slušná slova. Vždyť to sám musite vidět. Aspoň mně je z toho na zvracení.
18. 01. 2013 | 15:52

český maloměšťák napsal(a):

Blog by měly převzít rakouské noviny Die Presse.
S titulkem " Jawohl - Karl ! "
18. 01. 2013 | 16:00

český maloměšťák napsal(a):

...nebo " Jawohl, Karl !"
??
18. 01. 2013 | 16:02

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro to asi nepůjde.
Ani tento Karel nebyl zřejmě uplacen, naopak musel do vyhnanství

Karel Havlíček Borovský - Píseň Čechů r. 1850

Zle, matičko, zle!
Švarcemberci zde:
jeden, ten je jenerál,
a druhý je kardinál;
zle, matičko, zle!

Zle, matičko, zle!
Švarcemberci zde:
jeden drží karabáč,
druhý říká otčenáš;
zle, matičko, zle!

Zle, matičko, zle!
Švarcemberci zde:
jeden, ten je arcibiskup,
a druhý je taky špicbub;
zle, matičko, zle!
18. 01. 2013 | 16:10

český maloměšťák napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude,
Matička Peake na to sere. Ta je ráda že je ráda. Partajníci dluhů plné nůše...kam tam s nějakým Švarcemberkem. Ta by spíš Berku - jen co mu předseda TOP 09 a jeho spolustraníci pošlou to odškodné.
Berka - to je partie ! Mladý, perpektivní...ten ještě i v budoucnu vysoudí majlant.
berka - to je ten soudce !
Berka - to je ten hit !
Berka - pět mega v kapse !
Berka - její tajný tip.

Jede tam báječnej půlnoční život,
jede tam úžasnej půlnoční kvas.
Je to jak senzační newyorská Broadway,
nemá to jedinej, jedinej kaz.

A dále refrén a potom zas verze a končí to tím tuuu -du.
18. 01. 2013 | 16:19

mariemagdalena napsal(a):

Autor mi mluví z duše a z většiny komentářů (až na pár výjimek) je mi přinejmenším smutno...
Bože, odpusť jim, vždyť nevědí, co činí...
Moc bych si přála,aby mírnost, ohleduplnost, kultivovanost a podobné hodnoty přecejen zvítězily nad ukřičeným buranstvím a malostí ducha...
Věřím, že většina nenávistně píšících diskutérů jsou celkem dobří lidé, jen prostě spustí kolovrátek odposluchaných a v podvědomí uložených frází a naučených reakcí na určitá slova, aniž by se snažila o věcech hloběji přemýšlet...
18. 01. 2013 | 16:33

au napsal(a):

mariemagdalena:
Víra hory přenáší...
A teď, že by ses taky ty sama, holka, zamyslela, jestli nepodléháš odposlouchaným frázím? Se Schwarzenbergem volíš bídu, nevzdělanost, morální pokleslost a dokonce zlodějny a tunelování (neboť jest pravdou, jako že je Bůh nade mnou, že Karel Schwarzenberg vytuneloval podnik Becher Kalovy Vary a podváděl s dotacemi).
Dokud lidé jako Schwarzenberg nebudou sedět v pruhovaném mundúru v base, nedočkáme se, sestro, demokracie. Ale jako dobrý katolík budu se za nás, tedy i za tebe, modlit - a také za Zemanovo vítězství, samozřejmě.
18. 01. 2013 | 16:56

Lava napsal(a):

ZM napsal(a):

Další problém u Schwarzenberga je částečná neznalost češtiny. Prezident je, dá se říct, poslední "pojistkou" pro zamezení platnosti špatných zákonů. jestliže Schwarzenberg neumí úplně perfektně česky, jak by ty zákony chtěl posuzovat? To si je nechá překládat do němčiny ? :)

No, on neumí ani pořádně německy - alespoň to říkali známí z Rakouska.
18. 01. 2013 | 17:08

Baba napsal(a):

Myslíte, že jsou hypertonici oba?
18. 01. 2013 | 17:34

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Místo propagandy a demagogie, které nabízí autor,
doporučuje porovnat si vlastní názory s jednotlivými kandidáty.

Prezidentské volby 2013 - 2.kolo
http://volebnikalkulacka.cz/volba-prezidenta-cr-2-kolo-2013/
18. 01. 2013 | 18:30

Honza T. napsal(a):

Viděli jste včera debatu budoucích prezidentů? Já tam viděl jen jednoho budoucího prezidenta a vedle něj seděl starý dlaždič co si myslí, že sežral Šalamounovo .....
Děkuji, ale nadřazeného kritického chytráka jsme tu měli 10 let, to Vám to nestačilo?
18. 01. 2013 | 19:03

au napsal(a):

Honza T.:
Opravdu si myslíte, že vedle Schwarzenberga, jak píšete "starého dlaždiče, co si myslí, že sežral Šalamounovo...", seděl Zeman jako budoucí prezident?
Já si myslím, že lidem bude nakonec víc konvenovat Schwarzenbergova nevzdělanost, jeho buranství a vulgárnost. Zeman se svou kulturou a étosem (Schwarzenbergovi několikrát nezištně napověděl v otázce prezidentských pravomocí, velkoryse mu pomohl, když se ukázala Schw. nedoslýchavost) nemá u českých voličů moc šancí. Ti vždycky budou spíš volit burana bez vzdělání, bez nadhledu, velkorysosti, kultury a morálky, tedy Schwarzenberga.
18. 01. 2013 | 19:17

to asi nepůjde napsal(a):

"...starý dlaždič co si myslí, že sežral Šalamounovo ..."

Máte sice pravdu, ale tak otevřeně mluvit o knížeti není vůbec slušné a noblesní.
18. 01. 2013 | 19:20

Sklerofašista napsal(a):

Na včerejší mač nastoupili oba borci - Rakušan oblíbený vídeňačkami řečený Kárli Kníže a český řeznický učeň Milda Mlátička. Kárli nastoupil ve svých oblíbených barvách černo - hnědá s vysokými bílými podkolenkami. Jak nám miláček žen sdělil, černá je na památku jeho fašistického otce, hnědá na počest tchána nacisty a bílé podkolenky na uctění světlé památky nespravedlivě odsunutých Němců. Po opatrném prvním kole přešel Milda Mlátička do útoku a k nevoli publika i nepříliš objektivního sudího Schone Mahrena uštědřoval našemu oblíbenému borci jeden úder za druhým. Kárli Kníže nebyl schopen plebánovi z Vysočiny odolávat po delší dobu a před vhozením ručníku jej zachránilo to, že sudí Schone Mahren pískal konec zápasu. Na body pak zvítězil Milda Mlátička. Kárli Kníže však Mildu Mlátičku vyzval na odvetu, kterou uvidíme v naplněné Bakala Aréně dnes večer a rovněž příští čtvrtek. Trenér Kárli Knížete Mr. Klvaňa, známý to promotér v jehož stáji se rovněž nachází nám dobře známý rohovník Brdský Radar, přislíbil zlepšený výkon svého svěřence, kterému rovněž hodlá zajistit barnumskou reklamu v emerikáánském stylu. Od mikrofonu se s Vámi loučím a při příštím zápase obou borců opět na shledanou.
18. 01. 2013 | 19:31

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Inspirace pro kněze

„Dlouhou dobu plnící společenské sloupky rakouských novin, dokonce tak, že mu jeho nový adoptivní otec v reakci na jeho aférky snížil kapesné.

Karel bohém

Dva roky před svatbou informoval například společenský magazín Revue o Karlově „měšťanském“ flirtu s jednou z nejhezčích vídeňských fotomodelek.

A jeho přítel vzpomínal na bouřlivé roky slovy o tom, že „Karyho zajímaly krásné ženy, taková modelka mu dovedla poplést hlavu. Měl slabost pro padlé ženy se špatnou pověstí, které chtěl zachraňovat (…) Já jsem chtěl svádět počestné, třeba i urozené ženy. Takže jsme si nikdy nepřekáželi, každý lovil v jiných vodách.“
    
Sám sebe označuje Karel Schwarzenberg podle svého životopisce za "egocentrika a egoistu". Rodina to s ním neměla jednoduché – i jako manžel trávil čas dlouho do noci v podnicích a druhého dne si rád pospal. „Celé noci trávilk s přáteli po kavárnách, nevstával před desátou; vedl bohémský život,“ vzpomíná jeho syn Jan.

Jednoduché to neměl ani Karel se svojí manželkou.

Manželka Therese mu byla nevěrná, když zplodila syna Karla Phillipa (1979) s rakouským průmyslníkem (rovněž pocházejícím jako ona sama z nacistické rodiny), Thomasem Prinzhornem.

Ten po následných tahanicích, na kterých si smlsl i bulvár (a kde nechyběly testy otcovství apod.) syna roku 1988 adoptoval do své rodiny.“
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/karel-trochu-jinak-od-mladi-bohem/
18. 01. 2013 | 20:08

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Karel před časem někde prohlásil že má raději veřejné domy než věci veřejné, ale nikdo tomu nevěnoval pozornost.
18. 01. 2013 | 20:11

Eliska napsal(a):

Je mi velmi, velmi smutno, ze zrovna clovek jako Vy, ktereho osobne znam, ma nazor jako tento. Je mi smutno z toho, kolik i inteligentnich lidi podleho propagande medii vytvorene modly. Je mi smutno z toho, jak teto propagande lide podlehaji, aniz by o vecech opravdu kriticky premysleli. Je mi smutno z toho, jak je v lidech stale zakorenen pocit klanet se vrchnosti. Prehlizet excesy pana Schwarzenberga, ktery se primo podili na stavu teto zeme, jako vicepredseda vlady, predseda TOP09 a ministr zahranici, je projevem zalsepeni uspesnou propagandou. Pana, ktery by postavil byvaleho pana prezidenta Benese pred trestni tribunal, pana, ktery verejne priznal uplatek (muzu dodat odkazy), toho snad nikdo nemuze prohlasovat za mravni vzor. Vas komentar pane Vacha, je stejne nepratelsky a stejne utocny, jako komentare proti Schwarzenbergovi, ktere prohlasujete za prizemni. Je mi zle z toho, jaky jsme narod hloupych ovci. Avsak mate pravdu, dostaneme prezidenta, ktereho si my ovce zaslouzime. A pak tu budeme opet plakat na blogu.
18. 01. 2013 | 21:07

Petrunka napsal(a):

Pane Vácho, vím, o čem a o kom ve svém článku píšete, co jste chtěl lidem sdělit a naprosto s Vámi souhlasím. Krásně a výstižně jste napsal to, co já si jen myslím.
Občas pročítám různé diskuze ..a teď nemluvím jen o volbách prezidenta .. a nestačím se divit, jak jde stupidita a nízkost člověka ruku v ruce s jeho nafouknutým egem. Možná je ta silná soupeřivost a bojovná snaha co nejvíc někoho pošpinit, urazit, nebo ponížit daná tou klikací dobou, kdy každý sedí sám v klidu svého domova a v jisté anonymitě přenáší na monitor cosi, čemu se obecně říká vyjádření vlastního názoru. Lidé, kteří nevidí dál, než na špičku vlastního nosu, nikdy neuvidí, co je za obzorem a lidé, kterých se Váš článek týká, nikdy nepochopí.
Co se týká mě a volby prezidenta .. pana Schwarzenberga jsem podpořila už v prvním kole a teď to nebude jinak, protože ho vnímám jako osobnost .. "osvěžení krve" a přesný opak toho,s kým bychom se vrátili o dvacet let zpět. Proč? .. Proč se neustále upínat k minulosti.
18. 01. 2013 | 22:41

Helena napsal(a):

Zeman a období opoziční smlouvy a jejích důsledků je poněkud relevantnější podnět k diskuzi, než spekulace o hříšnosti Schwarzenbergových předků, německosti jeho manželky, o jeho pospávání a nesrozumitelné artikulaci, případně o jeho účasti na současné vládě (která vláda za posledních 10 let byla oblíbená? laciný argument).
Kromě toho je Zeman útočný hulvát. Od prezidenta nelze očekávat zázraky, ale úctu k ostatním a schopnost slušně vystupovat prostě mít musí.
Schwarzenberg pro mě není ideální kandidát, dala bych přednost energičtějšímu člověku, který by dokázal s větší energií ideu vzájemné slušnosti a úcty šířit mezi občany. Ale kandidát, který - na něco tázán - využije prostor jemu poskytnutý k nevybíravému napadání ostatních diskutujících či k provokaci, a když je mu připomenuto, že na otázku neodpověděl, se stejnou vervou napadne moderátora.. ne, takhle si nepředstavuji prezidenta, v naší masarykovské tradici ctěného jako vzor všem občanům. Diskuze, na které demokracie stojí, nespočívá v agresivních výpadech a sprostých urážkách těch, kteří s námi nesouhlasí.
Nemyslím, že současná politika lidi rozčiluje výhradně chybami v hospodaření. Jsem přesvědčena, že je to hlavně kvůli tomu, že se už dlouho nedělá v mezích slušnosti - na jedné straně rozsáhlá korupce, na druhé straně vzájemné sprosté napadání všech všemi. Doufám, že to v případě získání prezidenského postu bude KS směřovat jinak a že bude aktivně vystupovat jako facilitátor. Vzteklých a ješitných projevů už máme všichni dost.
18. 01. 2013 | 23:29

Tabea napsal(a):

Pane Vácho,
děkuji za článek, přesně jste vystihl českou povahu ;-)
Doufám, že budeme mít prezidenta, který se zastane všech.
18. 01. 2013 | 23:36

Z.W. napsal(a):

Helena
O.K.
**
Z.W.
18. 01. 2013 | 23:42

Viola napsal(a):

Helena

doporučuji shlédnout dnešní partii na primě a snad uznáte, kdo je hulvát a lhář a kdo už od pohledu je decentní a nevypadá jako dědek za vraty. Aby bylo jasno, ten dědek za vraty je Schwarzenberg. Odkud lidi berou, že je nějaký ušlechtilý, snad přešlechtěný. Od dob vzniku první republiky jsme si zvykli být bez jakékoli šlechy, nekoukat přes vysoké ploty, jak o tom píše ve svém bestceleru pan Sedláček. Velice se mu divím, kam oči dal. Bylo by dobré, kdyby už nikdo tyhle lidi nenazával pravdoláskaři, spíše lžizlosyni.
18. 01. 2013 | 23:52

Viola napsal(a):

resle

pravda není hnusný trik. Pravda není žádná podpásovka. Mi se na přímé volbě prezidenta velice líbí, že se jednotliví kandidáti hezky protřepou, aby z nich vypadli všechny chlupy a byli skoro čistí. Je to něco jako dávná hromadná zpověď před knězem (ovšem tuto roli dnes bohužel mají reportéři) a věřícím lidem.
18. 01. 2013 | 23:58

antiKmotr napsal(a):

Miloš je hlavně strašně ješitnej a sebestřednej, je to Klausova krevní skupina... Holt prezidenta jako byl Václav Havel už mít nebudem..., ale bylo by mnohem krásnější, kdyby na hradě byl osobní dlouholetý přítel Václava Havla, než někdo, kvůli němuž politická a společenská kultura v tomto státě klesla téměř na samé dno....
19. 01. 2013 | 00:01

Viola napsal(a):

Petrunka

"osvěžení krve" a přesný opak toho,s kým bychom se vrátili o dvacet let zpět. Proč? .. Proč se neustále upínat k minulosti. "

to je tak blbé, jako to jméno Petrunka. Osvěžit starou krví, snad jen mrtvolu, ne. Se Schwarzengergem se vrátíme o několik století zpět, možná až k Bílé hoře. Běžte volit správně Miloše Zemana, člověka současné moderní společnosti.
19. 01. 2013 | 00:04

strejda_josef napsal(a):

Petrunka i Helena.. :) pěkné počtení..
ohledně volby..jsem poněkud skeptický k nynějším rozsáhlým ovacím..jakmile bude zvoleno..bude to pokračovat??? - neustálý zájem..jak ze stran kandidátů k nám..tak nás voličů k nim??!
někdo tam z těch dvou bude..! proto tam nechtějme ubohého..primitivníh..rádoby nevšedního vola..sám to o sobě uznává!
a kdo nepamatuje..kdysi ještě s komárkem a klausem.. :D ..zatím střída klause ve všem..jak bylo domluveno..a nyní je na nás jim to překazit..do toho!! ;)
..stejně "se bude nadávat" at dopadne jakkoli :D jsem češi neee!?
19. 01. 2013 | 00:09

Michal napsal(a):

Fuj! Až se mi udělalo zle, po přečtení některých komentářů tady. To co tady některej lidskej odpad dokáže vyplodit, nad tím zůstává rozum stát. Prostě "podle sebe, soudím tebe". Morálka a cit pro objektivnost velké části lidí, kteří diskutují pod podobnými články, je neuvěřitelně nízko.
19. 01. 2013 | 00:20

Viola napsal(a):

Michale

a můžete laskavě napsat, co je půodle vás objektivní?
19. 01. 2013 | 00:44

Viola napsal(a):

Z.W.

a také mám ráda přímou volbu rezidenta, protože kromě kandidátů a proklepnou další lidi - voliči a konkrétně v této velmi kontroversní volbě se ukáže, kdo je ta sůl země, to zdravé zrno a kde se válejí plevy. V dnešní debatě na Primě také vystupovali sympatizanti jednotlivých kandidátů. Zaujala mě paní Kobzanová, která horuje pro Schwarcenberga - no toje ta pravá - dutá hlava, ale kozy vyplněné. Na takové mladé blbé bez vzdělání anebo se špatným vzděláním se ten starý kocour obrací, prtože je může pobláznit, asi množstvím peněz, šarmem už to asi nebude.
19. 01. 2013 | 00:54

Volič napsal(a):

Voliči Miloše Zemana by si měli především osvěžit paměť:
http://www.opozicnismlouva.cz/afery-opozicni-smlouvy
19. 01. 2013 | 00:57

Jiří Zajíc napsal(a):

No - to je tedy stoka ubohosti a děsivé frustrace.
Chápu lid, kteří jsou děsně naštvaní na tuhle vládu, bezcitnou, falešnou, bez jakéhokoliv morlnho oprávnění dál vládnout. A spojení Karla Schwazenberga s ní samozřejmě nelze přehlížet.
PŘESTO:
Tenhle marasmus je DŮSLEDKEM OPOZIČNÍ SMLOUVY. Hlavní "zásluhu" na ní má Václav Klaus, ale bohužel i Miloš Zeman (který se kvůli politické krátkozrakosti Jana Rumla k ní nechal Klausem vyprovokovat).
Kalousek a spol. je jistě hrozná banda, ale aspoň je na ně docel vidět. To, co o Zemanově okolí dosvědčují slušní lidé ze Sociální demokracie - napřklad Jiří Dienstbier nebo Vladimír Špidla - je ovšem děs a běs.
Karla Schwarenberga jsem v prvém kole nevolil. Byly pro mně mnohem lepšími kandidátkami Táňa Fischerová a Zuzana Roithová. Ale pro naši zemi v pozici prezidnta je Karel Schwarzenberg nepochybně lepší volba než Miloš Zeman, který by byl všude ve světě jen pro smích.
19. 01. 2013 | 01:01

Viola napsal(a):

Jiří Zajíci

ale my tu nejsme pro svět, svět je tu pro nás.
Opoziční smlouvu jsem uvítala, jinak by to byl stejný maras jako je dnes, kdy je ve vládě vystřídáno ministrů jako na orloji.
19. 01. 2013 | 01:08

Viola napsal(a):

Opoziční smlouvou byli mnozí voliči řádně rozladěni, protože před vobami Miloš Zeman důrazně odrazoval od volby ODS a zrovna tak Václav Klaus varoval před volbou ČSSD, voliči utvořili dva nesmiřitelné tábory, no a po vlbách je ti dva dali dohromady, ale bylo to dobré.
19. 01. 2013 | 01:16

m-jandourek napsal(a):

Zdar Orko, koukám, že je tu docela vtipná diskuze pod Tvým příspěvkem, žasnu, co všechno lidi nevyplodí... Pracuji teď na terapeutickém modelu zvládání agrese a násilí. A vidím, že v téhle zemi mít nouzi o práci nebudu. Jinak volím Karla, ale v mém případě je to jen Harm reduction, zas tak moc ho nežeru. Měj se fajn. MJ
19. 01. 2013 | 02:53

Clayman napsal(a):

Dost ubohý článek. Karel Schwarzenberg by byl špatný prezident. Nejde pro jeho vadu řeči, německé kořeny či manželku, usínání apod., jak se snaží autor blogu naznačit. Ale proto, jaký je člověk. Deklarované šlechtické vlastnosti má pouze teoreticky, prakticky působí spíše jako přihlouplý strýc, který se zamotává do toho, co chce říci, a kterému díky jeho roztomilému žvatlání a šlechtickému původu prochází mnohem víc, než komukoliv jinému. Včetně bezskurpulozního převlékání plášťů, názorových veletočů, mlžení až místy nepokrytého lhaní při krytí vlády atd. Tvářit se, že tyto věci neexistují, je zaslepenost a demagogie.

V televizní debatě kromě několikanásobného faux pas kolem Benešových dekretů například doslova hájil korupci, a dokonce mu prošel roztomilý příměr s "náhrdelníkem, který koupíte dívce, aby dělala věci, které by normálně nedělala" - aniž by si uvědomil, že na rozdíl třeba od Bárty, uplácení místem v radě dozorčí rady státního podniku je uplácení z veřejných prostředků... a že důsledkem tohoto uplácení bylo schválení řady věcí se zásadním dopadem na spoustu let dopředu, včetně církevních restitucí...

Chápu, že skutečné šlechtice, jak si je národ idealizuje, již nemáme, ale to neznamená, že tahle karikatura šlechtice je něco, na co bychom měli být hrdí.

Neříkám také, že Scharzenberg je horší kandidát, než Zeman. To záleží na preferencích každého člověka. A plně chápu lidi snažící se dokázat, že Zeman je horší než Schwarzenberg. Ale zaslepený ubožák demagogicky tvrdící, že "Karel" je lepší, než si vůbec zasloužíme?
19. 01. 2013 | 04:13

Jank napsal(a):

Pane autore, ten vas urozeny slechtic se narodil se stribrnou lzickou v puse ( prelozeno pro vas - do bohate rodiny). Nemusel drit na studiich - proto je ani nedokoncil a ani nemusel makat on nevidim do nevidim. Jeho jedinou starosti bylo, se starat o majetek Schwarzenbergu, coz mu jde dobre. Jak se chce takovy clovek ztotoznit s obycejnymi lidmi? Neverim, ze cesky narod je tak hloupy, aby si zvolil jeho a tim padem vetsi zlo. Tim povazuji za to, ze jeho loyalita by byla jinde nez k Cechum.
Za prve se nechtene prozradil, kdyz mluvil o dekretech a "nespravedlivem" odsunu Nemcu a za dalsi- pokud by se opravdu citil jako Cech a budouci cesky president, vyhlasil by, ze se vzdava sveho svycarskeho obcanstvi, ne?
V r. 2001 se Conrad Black zrekl kanadskeho obcanstvi a ponechal si anglicke, aby mohl dostat titul barona.
19. 01. 2013 | 05:54

joha napsal(a):

Joha
Člověk se stává člověkem (začínají se u něho objevovat jiné vlastnosti, než přirozené nízké pudy) až když začne být solidární. Což bytost, která založila antisociální stranu zcela jistě není.
19. 01. 2013 | 06:54

Petrunka napsal(a):

Helena, strejda_josef, Jiří Zajíc .. také hezké příspěvky :-)
Viola .. My tu nejsme pro svět, ale svět je tu pro nás .. tím jste to rozsekala a ukázale všem svou sebestřednou a egoistickou duši. :-)) Ale Vaše bláboly mě pobavily a je těžké je brát vážně i Vaše ostatní příspěvky .. pokud se tu navážíte do slečny Kobzanové, které zřejmě závidíte její.. mimochodem moc povedený .. hrudník. Myslím, že právě ona má celkem slušné vlastní příjmy a nemá potřebu se nechat bláznit cizími.
Příspěvek není k tématu, ale musela jsem to napsat, neb lidská stupidita je něco, co mě přivádí do varu.
19. 01. 2013 | 08:25

Viktor Hartoš napsal(a):

"Pro hloupého každý hloupý!" FORREST GUMP

Volím Karla Schwarzenberga. Proč? Pro mnoho věcí. Nemám mnoho času sledovat veškeré prezidentské debaty. Oba pánové mají jistě rozhled, vzdělání i zkušenosti. Všimnul jsem si jednoho zásadního rozdílu. Zatímco se Miloš Zeman stačí teatrálně zaujmout a v dlouhých monolizích se ztrací smysl, toho, co snad chtěl říct. Karel Schwarzenberg dovede odpovědět lapidárně, k jádru věci, a mně osobně překvapil svou pohotovostí. Navíc si cením toho, že nepoužívá nízkých mrzkých urážek, byť by bylo možno mnohé zmínit.

Je mi líto lidí, kteří stejně hloupě na tomto, či jiných místech spílají pro to, že nesdílejí jejich nadšení pro Miloše Zemana. Volte koho chcete, ale neurážejte ty, kdo mají jiný názor, ani nevíte, jak tím ubližujete sami sobě.
19. 01. 2013 | 08:31

Mája B. napsal(a):

Pane Marku, děkuji za Váš slušně vyjádřený názor, kterých je v celé té předvolební agitaci pomálu. Plně s Vámi souhlasím, že podle toho, jak se mnohá část lidí v různých diskuzích vyjadřuje, byl by naším nejvhodnějším prezidentem pan Miloš Zeman. Věřím však - podobně jako Vy - že máme šanci mít v čele státu člověka slušnějšího, důstojnějšího. Vadí mi vytahování špíny na oba kandidáty. Mnohem raději bych se nechala přesvědčovat, který z nich je lepší, než v čem je kdo horší. To by však asi potřebovalo změnu pohledu celé naší pokřivené společnosti. Ještě jednou děkuji. I kdybych s Vámi nesouhlasila, Váš článek je jeden z mála, který vyjadřuje názor, aniž by někoho insultoval (kromě nás jako národa, ale to si zasloužíme:)). Děkuji.
19. 01. 2013 | 09:33

U nás v Kocourkově napsal(a):

Kdo kontroluje minulost, ovládá přítomnost. Pro knížete Schlafenberga (chrápe nikoliv za své peníze, ale za peníze daňových poplatníků!) pracují draze zaplacené (a podplacené) týmy lidí, kteří tuto kontrolu dokonale zvládli a vykreslili lůze (označení podle kardinála Duky) obraz přemoudrého, laskavého, chápajícího knížete (on nesedí v asociální Kalouskově-Nečasově vládě, on je čistý jako slovo boží). On jediný je hodný stát se prezidentem České republiky, nevadí, že ani nezná slova české hymny, jak to už předvedl v ČT. Už nám také v přímém přenosu řekl, že prezident Beneš by byl dnes(!! - dneškem poměřuje situaci po 2.světové válce!!!-) odsouzen mezinárodním tribunálem pro válečné zločince v Haagu. Lidé, Masaryk by plakal, kdyby viděl to vymytí mozků. Ale už Goebbels přece věděl, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou.
Miloš Zeman, vykreslovaný málem jako Antikrist, má jako každý člověk jistě mnoho chyb, ale bezskrupulóznosti a falše pana Schwarzenberga nikdy nemůže dosáhnout!
19. 01. 2013 | 09:34

Viola napsal(a):

Viktore Hartoši

a vy nevíte, jak ostatním ublížíte vaši lapidární volbou takového lapidárního kandidáta na prezidenta. Hloupé ovce jdou za svým ne chytrým pastýřem.

Ovce pana Váchy by si měly uvědomit, že s panem Váchou jdou proti duchu Vatikánu.
A stále platí, že papež je neomylný, zvláště je to vidno u posledních dvou papežů.
19. 01. 2013 | 09:35

Viola napsal(a):

Mája B.

Bohužel pan Vácha u mě absolutně zutratil kredit.
19. 01. 2013 | 09:37

Viola napsal(a):

Petrunko

Paní Kobzanová má kozy vyplněné silikonem, to není co závidět, opravdu. A pokud takový člověk jako ona horuje pro Schwarzenberga, tak tím jedině ukazuje, jaké..... jsou pro volbu tohoto exota s čírem na plackách, které nosí jeho voliči. Jak stupidní. Všimla jste si alespoň toho??? Pan Schw. cílí na mladé bez paměti a bez rozumu, všimla jste si toho, na ty, co v hlavě mají seno a jsou vycpaní silikonem, chápete?
19. 01. 2013 | 09:41

Viola napsal(a):

Clayman

velmi rozumný příspěvek.
19. 01. 2013 | 09:46

Viola napsal(a):

"Na jednom ekomickém webu jsem četl úvahu o tom, že Schwarzenbergové sice mají hodně majetku v nemovitostech, ale málo v hotovosti. Proto potřebují hodně investovat do údržby a do rozvoje. Mají snad peníze rodiny Orgovanyi, potažmo rodiny Thyssen, pomoci Schwarzenbergům?"

vyňatek z jednoho dost dlouhého článku o nedobrém okolí našeho kandidáta Karla.
19. 01. 2013 | 10:18

to asi nepůjde napsal(a):

Prezidentskou volbu v mnoha ohledech skutečně vnímám jako zápas šlechtictví či ušlechtilosti se svým opakem."

Je to tak možno vnímat, ovšem jen pokud jsme schopni připustit, že šlechtictví a vrozená ušlechtilost ducha nositele titulu inženýra a kandidáta věd, získaného proto, že dotyčný něco uměl a umí, nemusí být a také není, o nic horší, než šlechtictví a ušlechtilost nositele středověkého titulu získaného jen tím, že se dotyčný, i když zajisté i svým přičiněním, narodil.

"Podle Novinek.cz přinesl Schwarzenberg do české politiky NOBLESU a rozhled evropského šlechtice i přímé a lidové VYJADŘOVÁNÍ lesníka a hostinského.[81] Jeho lidové až VULGÁRNÍ a zároveň archaické vyjadřování je častým předmětem pozornosti i kritiky.
V květnu 2007 označil rakouské protijaderné aktivisty za magory, v listopadu 2009 označil ČSSD za povětrnou holku.
V listopadu 2009 řekl, že při každé diskusi zaznamenává, že způsob, jak se u nás politika dělá, se většině lidí hnusí, nehledě na to, jestli ji dělá modrý pták, socan či černoprdelník. KDU-ČSL pak po něm za označení, které jí připadalo jako na ni mířené, vyžadovala omluvu.
19. 01. 2013 | 10:34

Lenka napsal(a):

A me je zase zle z toho, ze kdyz si typicky cesky clovek konecne utvori svuj nazor, je za to kamenovan ....
19. 01. 2013 | 10:38

Baba napsal(a):

Laik se opakovaně dostává do situací, kdy se mu bližní nesvěřují, jen jej stavějí před svoji problematiku, se kterou by si nejspíš nevěděl rady, a která je utvářitelná tím, že ji žijete. Den za dnem.
19. 01. 2013 | 11:06

sehr gut napsal(a):

" Meine Frau. Včera jsem měl vskutku zlý sen.

Zdálo se mi, že zpívám českou hymnu ve Sněmovně .

Pak jsem se probudil a představte si:

Já byl skutečně ve sněmovně a skutečně jsem zpíval."
19. 01. 2013 | 12:04

Adam Procházka napsal(a):

Vážený pane Vácho,

že pan Schwarzenberg asi bude slušným člověkem, o tom mě v neposlední řadě přesvědčuje diskuzní nemravnost mnohých jeho odpůrců (zejména ale jednoho). A taky jsem si přečetl leccos ojektivního.
Jenom na jedné věci jaksi zadrhávám - totiž že svou příslušností k této vládě, ačkoliv svůj ministerský úřad zastává se ctí, pan Schwarzenberg podporuje a spoluudržuje vládu, která se dopouští mnohých nekalostí.
Na vysvětlováni jeho odpůrců už nejsem zvědavý, neb jsem je v dostatečné opakovanosti četl (pročež mě dámy a pánové laskavě vynechte, to s tím maskotem a lokajem jsem už vzal na vědomí).
Mě by zajímal a pomohl mi v budování svého úsudku názor Váš, pane Vácho, ježto jste zaujal jednoznačně proschwarzenbergovskou pozici.

Pokud nehodláte vstupovati do této jámy lvové, což chápu, zvu Vás k odpovědi do mého prošumělého už blogu (vidíte ho nahoře vpravo). Tam se nikdy příliš nehuláká a teď je tam už ticho jako v kostele.

S pozdravem
A.P.
19. 01. 2013 | 12:20

Pepi napsal(a):

Na Pražský HRAD volím Miloše Zemana, aby nebylo špatně s náma ... Čechama..!!
Když Schwarzenberg na Pražský hrad dosedne,
tak Český národ se z poroby dlouho nezvedne!
Pobělohorská doba temna se navrátí,
i Beneš se v hrobě obrátí,
jak cizák Schwarzenberg,
jeho dekrety zpřevrátí!
S cizími pány ŠláfenBergy na Pražském hradě
se do Česka pobělohorská doba temna navrací.
Česká země zase krvácí, jak cizák, starý rakušák,
bývalým fašíkům sudety zpět navrací...
Jako premiér ekonomiku Česka po V.Klausovi narovnal,
a po M.Kalouskově pohromě musí jako prezident pomáhat dál!
A proto věrní "LIDÉ ZASE BDĚTE"
MILOŠE ZEMANA prezidentem Česka
si všichni "ZVOLIT JDĚTE"!
Německá média stále halasně vytrubují,
zvolte si na hrad staříka rakušáka, nás oblbují!
I z Reflexu "nezávislost českých novinářů"
v německém žoldu za aktivizmus proti M.Zemanovi kritizují!
19. 01. 2013 | 12:46

Miroslav Srutek napsal(a):

Marku, Vasemu clanku se neda nic vytknout. Predstava, ze ing. Zeman bude hlavou statu je desiva. Doufejme, ze k tomu nedojde.
19. 01. 2013 | 13:06

Z.W. napsal(a):

autor blogu
napsáno excelentně, Karel, samozřejmě. Jen se mi na celém ACZ zamlouvá, jak se tu úplně všichni dokonale odkopali, diskutéři, blogeři, redaktoři a editoři. A kolik málo skutečně seriozních, rozumných a slušných lidí mezi námi je. Také by stálo za statistiku, pane Stejskale.
*
A kapitolka sama pro sebe je Klaus Family...
No comment.
**
19. 01. 2013 | 13:20

Ondřej Žáček napsal(a):

Nevím jestli mi má být zle nebo smutno z většiny komentářů, každopádně Ti chci Orko napsat, že to vidím naprosto stejně a přesně jsi vystihl naši současnou situaci. A spoustu mých přátel na facebooku sdílí tento tvůj článek a píše, jak je přesný a výstižný.
19. 01. 2013 | 13:28

Kristyna jirsova napsal(a):

Vidim v diskuzi urcitou formu primitivniho sado-masochismu, cist clanek nekoho kym opovrhuji a pak ponizovat. Kdyz ctu diskuzi, chce se mi kricet luza na Hrad at to tu vsechno pokali. At si zvoli toho primitva jehoz predci museli znasilnovat aby mohl pokracovat jejich rod, jak sam rekl. Jooo vol zemana ty luzo, co neumi zbleptnout nemecky, ale jezdi tam na nakupy. Ty luzo co nadava na vietnamce ale pracovitosti jim nesaha po kotniky. Ty luzo co vidi jen k Asi a dal je to nebezpecne cizi. Rakusaci a Nemci nam jsou trnem v oku protoze po valce na tom byli mnohem hur, ale svou pili a poradnosti se vypracovali coz jim my co jsme si po valce SAMI zvolili komunisty nikdy neodpustime!! Chce se mi brecet ale pokud mame v narode Vachy, Pitharty, Putny treba to s nami nebude tak zle.
19. 01. 2013 | 14:00

Marek Weiss napsal(a):

Je mi špatně z té nenávisti, kterou tu tolik lidí dává na odiv. Napsal jsem dlouhý příspěvek jako reakci na mnohé z vás, ale smazal jej... Nebudu do této žumpy házel květiny.
19. 01. 2013 | 15:12

pamětník napsal(a):

Panebože, to jsou výlevy!
Panáčkovi Váchovi se nedivím, má to takříkajíc v popisu práce zrovna tak, jako náboženský publicista Jiří Zajíc, ten už je opatrnější, ale za všechny svíčkové třeba Kristyna jirsova, Petrunka, Helena teda vyplodily výlevy, jen co je pravda. Volba ukáže, zda takových řekněme obecně neinformovaných máme tolik, aby zvolili za prezidenta přestárlou politickou figuru.
19. 01. 2013 | 15:16

pamětník napsal(a):

Další výlev - prý nebude házet květiny do žumpy. :)))
Ani ty zvadlé zasmrádlé.
19. 01. 2013 | 15:18

Vladimír napsal(a):

Dobrý den pane Orko, myslím že jste to napsal velice dobře a výstižně. Budeme mít takového prezidenta, jakého si zasloužíme. Já budu volit Karla, za něho se stydět nebudu. Současný pan prezident Klaus a Miloš Zeman jsou "narcisté" a za tuto vlastnost prezidenta bych se jako občan styděl. Prezident bude takový jako je většina z nás co půjdou volit.
19. 01. 2013 | 15:36

Jakub Kovář napsal(a):

Jistě, pane Vácho.
Co taky jiného se dá čekat od církevního zaměstnance.
Však vám Karel přihrnul pěkných pár miliard.
19. 01. 2013 | 16:12

Jakub napsal(a):

A mě nejvíc dojímá, jak se vám chce všem brečet z těch hrůz, co se tady píší.
Máte snad univerzální patent na pravdu? Co když existují skutečnosti, o kterých nevíte? Nebuďte tak zahledění do vlastní dokonalosti. Inteligentní člověk uznává, že nemusí znát vše a názory svých oponentů přijímá, i když s nimi nemusí souhlasit.
Diskutujte, sdělte svůj názor, ale nebrecte.
19. 01. 2013 | 16:17

Strnad napsal(a):

noo.. pane Kovář, kdyby jste znal pana Váchu..možná byste pochopil co je to za osobnost!! Pro mě to je naproto obrovskej člověk, na místě, kde má opravdu být!
Něco si od něj přečtěte..nejen od něj..zkuste číst!! :)
..tvoeee..prostě to nemůžu pochopit..jak někdo todle může napsat :D chááá..co by s tim pan Vácha dělal?????! nojeeje..přece míst na Zemi je jen málo s nízkou diverzitou i denzitou nemoudrých..! kéž by!! pěknej den všem přeju :)
19. 01. 2013 | 16:26

Pavla napsal(a):

..vy jste mi teda malí. Pokud to největší, na co se zmůžete, je slepé papouškování několika útržků bez zjevného kontextu, který pochopitelně absolutně mění význam čehokoli, pak je pro vás tedy ideálním kandidátem Zeman, který vše dlouze a jasně uvede do takové podoby, aby vám to bylo pochopitelné. Pravdu od něj přijímáte tak zjednodušenou, až už pravdou není. Mnohdy, ve snaze být vtipný, se opírá o populární knihy typu "Murphyho zákony" či beletrii o partnerských vztazích, kterou zřejmě pročítal na Vysočině v teploučku u krbu.
Také nevím, zdali jste si toho opravdu nevšimli, ale našemu ubrblanému národu nabízí zase jen oblíbenou kritiku a nikdy, nikdy neuzná vlastní pochybení (a všichni někdy děláme chyby)..to není dobrý formát prezidenta.
19. 01. 2013 | 16:39

Jan napsal(a):

Hlas pro Váchu (a Schwarzenberka).
Nemá tu náhodou Zeman najatu hromadu lidí, aby mu po internetu psali nesmysly? Odpověď "ne" mi připadá ještě smutnější, než "ano".
19. 01. 2013 | 16:47

Judita napsal(a):

Vážení,to co se tu předvádí za diskusi,to je opravdu pod úroveń.Umí náš národ taky něco jiného než hrubě urážet,Přečtěte si po sobě,co někteří píšete za nesmysly,za hrubosti a nepravdy.Proč je v nás tolik zloby a nenávisti.???Do čeho rostou naše děti a vnukové,proč nám chybí tolerance.,co nás opravňuje urážet druhé??????????????
Není Vám hanba?
19. 01. 2013 | 17:26

Lída napsal(a):

Pokud bude po Klausovi na hradě vládnout Zeman a ještě si ho k tomu sami zvolíme, tak to bude další projev masochismu tohoto národa. Věřím, že Karel Schwarzenberg je čestný člověk. Nejen, že není zkorumpovaný,ale je i nezkorumpovatelný - díky svému majetku a stavovské hrdosti. Řekla bych, že to je přesně to, co mu spousta lidí nemůže odpustit. Zato Zeman a jeho kolegové z dob Opoziční smlouvy jsou zkorumpovaní až na dřeň. Doporučuji dokumenty ČT "Vládneme, nerušit" a "Tady je Šloufovo...". Pokud i po jejich shlédnutí budete zapáleně hájit Zemana, tak si ho opravdu zasloužíte. Nicméně věřím, že více než 50% tohoto národa jsou slušní lidé, kteří si Zemana na hradě nepřejí.
19. 01. 2013 | 17:45

Filip napsal(a):

Bez ohledu na to, jestli s Vámi souhlasím nebo ne, se mi ta naprosto jednostranná a konkrétní podpora vůbec nelíbí z toho důvodu, že církev by měla být - a ačkoliv asi nikdy nebyla, tak by se o to asi měla snažit - APOLITICKÁ! Kněží by se podle mě v žádném případě neměli zapojovat do předvolebního boje ani v prezidentských, ani v jiných volbách.
Pravděpodobně jste ale s panem Halíkem jiného názoru...
19. 01. 2013 | 17:59

pamětník napsal(a):

Lída
vyploudila moudrost:
"Věřím, že Karel Schwarzenberg je čestný člověk :)))
A já zase věřím, že Lída nikdy svému partnerovi nebyla nevěrná.
Tady je materiálu na celý humoristický román.
19. 01. 2013 | 18:40

nezaměstnaný absolvent vysoké školy napsal(a):

Jste všichni posedlí penězma a církevníma restitucema. Je mi z vás všech zle... Závist je bohužel opravdu věčná a nikdy se jí nezbavíme!
19. 01. 2013 | 18:48

Bc.Ludmila Sedláková, studentka .3.LF UK napsal(a):

Vážený pane magistře,
děkuji Vám za tento článek, se kterým se plně ztotožňuji.Včerejší duel, kde se přesně ukázalo to, o čem píšete...podlost, závist, překrucování....jsem málem "nepřežila". Nevěřila jsem vlastním uším, k čemu se pan Zeman propůjčuje, k čemu se propůjčuje paní Klausová .... A těm nejhrubším útokům ještě lidé tleskají.....Dnes jsem se dokonce dočetla, že pan Schwarzenberg dokonce zpochybňuje poválečné uspořádání....a to řekl prezident Klaus!!!!Oba duely jsem sledovala a hluchá nejsem.Nic takového nikdy neřekl , ale hold už druhé straně nezbývá, než překrucovat.....a kdo chce, ochotně se přidá.
Nu, je mi smutno a zle k tomu.....
Pevně doufám v ono havlovské...že totiž pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí...
19. 01. 2013 | 19:38

Lída napsal(a):

Tady ještě zajímavé shrnutí obou dokumentů...
https://www.youtube.com/watch?v=I3ssx8Qxao0
19. 01. 2013 | 19:38

F. napsal(a):

vlastizrádce nikdy volit nebudu!!!!
19. 01. 2013 | 19:44

au napsal(a):

Tak to shrňme:
Lidé bez cti a slušnosti, tuneláři a zloději bez morálky, budou samozřejmě volit Schwarzenberga. Vždyť i on celých posledních dvacet let kradl (http://tinyurl.com/nechcikarla).

Ti, kdo obdivují nemorální život, honění se za lacinými děvkami a sprosté výroky, budou volit Schwarzenberga. Vždyť i on je známou figurkou německého bulváru a jeho vulgárnosti jsou nepřekonatelné (http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/karel-trochu-jinak-od-mladi-bohem/).

Ti, kdo pohrdají Masarykem a tradicí našeho státu, ti, kdo touží po návratu šlechty, kdo tajně obdivují nacisty, fašisty a sudeťáky, budou volit Schwarzenberga. Vždyť i on je šlechtic s nacistickou a fašistickou rodinnou tradicí.

My ostatní, pro které morálka a slušnost nejsou prázdná slova, se budeme tiše modlit za vítězství Miloše Zemana - e to naděje, že Schwarzenberg skončí za rozkrádání státního majetku konečně za mřížemi s ostatními tuneláři.
19. 01. 2013 | 21:14

Matěj Falc napsal(a):

Pokud zde píšete urážlivé názory jak na autora nebo pana Schwarzenberga, tak patříte podle mne k hlupákům. Každý má právo na svůj názor a příznivci Zemana jsou hrubí a často dost hloupí lidé. Ve svém okolí naštěstí takovýchto jedinců moc nemám a jsem za to rád, protože se nenechají obelhat člověkem, který dělá politiku tak, že vyhrabe špínu na možného kandidáta a pořád jí opakuje jako flašinet. Zeman je arogantní aligátor, který se neumí chovat a už by měl jet zase na Vysočinu ke své flašce, aby pak po nocích mohl objímat stromy.
19. 01. 2013 | 21:51

Matěj Falc napsal(a):

Pokud zde píšete urážlivé názory jak na autora nebo pana Schwarzenberga, tak patříte podle mne k hlupákům. Každý má právo na svůj názor a příznivci Zemana jsou hrubí a často dost hloupí lidé. Ve svém okolí naštěstí takovýchto jedinců moc nemám a jsem za to rád, protože se nenechají obelhat člověkem, který dělá politiku tak, že vyhrabe špínu na možného kandidáta a pořád jí opakuje jako flašinet. Zeman je arogantní aligátor, který se neumí chovat a už by měl jet zase na Vysočinu ke své flašce, aby pak po nocích mohl objímat stromy.
19. 01. 2013 | 21:51

pamětník napsal(a):

Bc.Ludmila Sedláková, studentka .3.LF UK:
"Oba duely jsem sledovala a hluchá nejsem." Opravdu? Tak potom máte potíže s chápáním reality anebo spíše potřebujete zadarmo zapsat zkoušku z lékařské etiky.
19. 01. 2013 | 22:04

jan napsal(a):

tak něco pro potěchu do té nehezké diskuze - dnes na debatě s Karlem v Ostravě se mi líbily jeho příběhy a zážitky:
jak ho za totáče 2 studenti na Hluboké žádali o podpis na jakousi listinu se souhlasem s vládou a režimem a jak zhnuseně se dívali, když odmítnul.
jak dal 30 000 na opravu rozpadlé kapličky ve vesnici ve svém bývalém panství.
jak do republiky pašoval s kamarádem hajným tenké pláty zlata na opravu kostelů - schovali ho mezi listy špinavých papírů pod puškou s náboji, která byla důkladně prověřena a náboje přepočítány. papíry zůstaly netknuté.
nebo když si kupoval lístek na zámek Orlík, jak by bylo vám kupovat si vstup do vlastního baráku..?
19. 01. 2013 | 22:06

pamětník napsal(a):

Matěj Falc napsal(a):
Pokud zde píšete urážlivé názory jak na autora nebo pana Schwarzenberga, tak patříte podle mne k hlupákům.
***************************************************
Překlad: Pokud urážíte autora nebo pana Schwarzenberga, urazím já vás. :)))
Hotová estráda.
19. 01. 2013 | 22:08

jan napsal(a):

ještě bych Vás chtěl požádat - zkuste se podívat jak vystupuje na veřejnosti Miloš a jak Karel. Ne nějaký sestřih, kde jeden spí nebo druhý chlastá. Lehce poznáte lidskou náturu.
19. 01. 2013 | 22:11

pamětník napsal(a):

jan:
Přidám o jiném šlechtici: na zámku Šternberk za reálsocializmu pracoval jako kastelán sám hrabě ze Šternberků, provázel turisty po zámku, zatímco paní hraběnka umývala schody. To bylo přibližně v době, kdy Karl zu Schwarzenberg ve Vídni flirtoval s děvčaty.
Není šlechtic jako šlechtic, jeden chce být i prezidentem.
19. 01. 2013 | 22:17

jan napsal(a):

pamětník:
vy mu snad závidíte, že musel s rodinou odejít..? ale aspoň jako někteří nostalgicky nevzpomínáte, jak bylo za minulého režimu dobře a uvádíte i ta příkoří.
no Karel taky říkal, že byl velmi plachý jako mladý a spousta možností mu utekla. ale pak se prý i trochu osmělil.
A k tomu, že chce být prezidentem - a proč ne? V politickém řemesle se vyzná. No zní to trochu dvojsmyslně ale to nebyl záměr:) Miloš má také své zkušenosti, ale trochu to poplet se svým odchodem na Vysočinu - netušil, že nikdo s prosíkem, ať se vrátí nepřijde a teď se snaží o jakýsi comeback..
19. 01. 2013 | 22:44

au napsal(a):

Tak to shrňme ještě jednou, milé děti (předpokládám,. že sem píší děti, protože dospělý člověk se může Schwarzenberga po jeho posledních projevech opravdu jen štítit):
Lidé bez cti a slušnosti, tuneláři a zloději bez morálky, budou samozřejmě volit Schwarzenberga. Vždyť i on celých posledních dvacet let kradl (http://tinyurl.com/nechcikarla).

Ti, kdo obdivují nemorální život, honění se za lacinými děvkami a sprosté výroky, budou volit Schwarzenberga. Vždyť i on je známou figurkou německého bulváru a jeho vulgárnosti jsou nepřekonatelné (http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/karel-trochu-jinak-od-mladi-bohem/).

Ti, kdo pohrdají Masarykem a tradicí našeho státu, ti, kdo touží po návratu šlechty, kdo tajně obdivují nacisty, fašisty a sudeťáky, budou volit Schwarzenberga. Vždyť i on je šlechtic s nacistickou a fašistickou rodinnou tradicí.

My ostatní, pro které morálka a slušnost nejsou prázdná slova, se budeme tiše modlit za vítězství Miloše Zemana - je to naděje, že Schwarzenberg skončí za rozkrádání státního majetku konečně za mřížemi s ostatními tuneláři.

(A poznámka na závěr: Pan Zeman mě zaujal i svou noblesou a kulturou vystupování. Buranský pan Schwarzenberg opravdu není hoden ani toho, aby panu Zemanovi zavázal tkaničku u bot.)
19. 01. 2013 | 23:05

pamětník napsal(a):

jan:
Někdo "musel" odejít, někdo ne...
Za týden o tom come backu budeme vědět víc. :)
19. 01. 2013 | 23:07

Dispute napsal(a):

Bohužel v pokročilém věku řada lidí ztrácí soudnost a důchodce Zeman nebo v politice pracující-spící Schwarzenberg chce uspokojit své utajené ambice s pomocí volebních lobby uspokojují svoji ješitnost. Oba by měli přenechat podobnou funkci mladším. Ale soudnost jim Bohu-žel chybí.
19. 01. 2013 | 23:12

JH napsal(a):

P. Vácha asi nezaznamenal, že člen vlády se podílel na nepřímé korupci pro Tluchoře a jeho kumpány. Nezaznamenal, že politika TOP 09, jíž je kníže ze Schwarzenberga předsedou, provádí politiku v rozporu se sociální naukou římskokatolické církve. Nezaznamenal, že kníže stojí za vládou, pod níž stát více platí na korupci než na sociální politiku.
19. 01. 2013 | 23:31

au au au to bolí napsal(a):

au:
- s nacistou a faš. rodinnou tradicí? ano jeho ženě bylo asi 5 let, když se doma rozhodovalo, kdo vstoupí do NSDAP a kdo ne. o vazbě na vlajku máte asi podrobně nastudováno, když jste tak vyzrálý a nezaslepený. zeman má zas pevné vazby na nejšpinavější stranu v dějinách lidstva KSČ a vstoupil dobrovolně. (a co že ho vyhodili, dle vaší logiky vazby má..)
- zeman by mohl být učitelem slušné mluvy a uctivého chování? hlavně k novinářům
- zeman, disponuje jistě vysokým morálním kreditem za svou rozkrádací oposmlouvu
- no vaše poznámka na závěr mě dorazila.. vy jste to celé napsal ze srandy že? nebo se snažíte zemanův tábor rozložit zevnitř:)? aby to vypadalo, že to jsou samí blázni viďte? ať ho nikdo nevolí.. mazané, jen tak dál!
19. 01. 2013 | 23:40

pamětník napsal(a):

au au au to bolí:
"zeman má zas pevné vazby na nejšpinavější stranu v dějinách lidstva KSČ a vstoupil dobrovolně." Zeman vstoupil do KSČ v období Pražského Jara v 1968, kdy po poznání z maďarských a polských událostí v 1956 bylo jasné, že jediná naděje na změnu je cestou KSČ. To ovšem věděli i Sověti, Zeman byl vyloučen za neschvalování jejich vojenské agrese, což jej jenom šlechtí.
20. 01. 2013 | 00:01

PADRE napsal(a):

Jak autor předpokládal, většina komentářů pochází od příznivců MZ.
Výrazivo ( výrazové prostředky), argumentace a stylizace příspěvků - zajímavý materiál pro sociálního psychologa. Docela mi je p.M.Zemana líto, že má takové příznivce.
20. 01. 2013 | 00:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy