Zastavme Putina na Ukrajině i ruský vliv v Česku

14. 03. 2014 | 11:54
Přečteno 13516 krát
Invaze Ruské armády na Ukrajinu je zločin. Jde o porušení mezinárodního práva a s tím se demokratický svět nesmí smířit. Pokud se Česká republika považuje za jeho součást, je i její povinností zaujmout zcela jasný a odmítavý postoj.

Při poslední z řady demonstrací proti ruské okupaci Ukrajiny na Václavském náměstí tvořila kulisu shromáždění fasáda Národního muzea, na které jsou stále viditelné stopy kulek sovětských zbraní z doby okupace Československa v srpnu 1968. Kámen - zdá se - má bohužel delší paměť než mnoho Čechů. Třicet tisíc ruských vojáků, kteří vpadli na Ukrajinu, nás však nutí pochopit, že politika dobré vůle ve vztahu k Rusku byla fatálním omylem, že selhala.

Rusové na Krymu dominují vojensky a politicky natolik, že mnozí komentátoři již hovoří o tom, že je věc ztracená, že Putin Krym už nepustí. Pokud by k něčemu takovému skutečně mělo dojít, musí ruský prezident – agresor - ucítit kompletní šíři politických a ekonomických sankcí na vlastní občany. Česká republika, s tragickou zkušeností z okupace, vědoma si rizika Ruska, by měla být jejich nejhlasitějším zastáncem: zrušme víza, zrušme dvojí občanství pro Rusy, zmrazme konta, požadujme vyloučení Ruska z G8 (ne jen odmítnutí účasti na summitu v Soči), zastavme další vstup ruského byznysu do naší země. Jako bych už slyšel některé odpůrce tvrdého postoje, že sankce nic nepřinesou. Že se dotknou nevinných Rusů. Že budou jen pokračováním studené války a podobně. A já tvrdím, že jsou přesto jedinou možností. Vzpomínáme si ještě, jak náš národ prožíval Mnichovskou dohodu, jak bolestná byla zkušenost s neochotou vyspělého demokratického světa postavit se tyranovi? A navíc, domnívám se, že Rusko ve skutečnosti studenou válku neukončilo, že jen přešlo do přechodné fáze, která se dnes transformuje do původní politiky expanze. V Praze se to hemží agenty, kteří bagatelizují rizika ruského vlivu v Česku. Mimochodem, nestálo by za to znovu se zamyslet nad tím, proč bylo tolik povyku okolo umístění radaru v Česku? Protože se Rusko nesmířilo s tím, že jsme se vydali na Západ a jsme součástí NATO? Rusové nesou jen těžce rozpad Varšavského paktu, RVHP či Sovětského svazu jako takového, naším úkolem je ale ukázat, že my vidíme situaci zcela opačně.

Reagovat na vpád armády do suverénní země sankcemi je věcí principiální. Putin musí dostat vzkaz, že demokratické země se s invazí na Ukrajinu nesmířily. A sami Rusové musí pochopit, že jim vládne diktátor, který vede jejich zemi do izolace. Bude to bolet, ale jiná – méně dramatická cesta, ke svobodě zřejmě nevede.

Václav Havel vystihl imperiální charakter Ruska trefným komentářem, když řekl, že největším problémem Ruska je to, že neví, kde má hranice. Otázkou zůstává, jak moc by byl autor tohoto výroku dnešní invazí Ruské armády na Ukrajinu překvapen. Zřejmě nepříliš. A otázkou také je, jaké řešení by doporučil. Jedno je ale jisté. Dokud nebude Rusko demokratickou zemí, která ví, kde má hranice, je dobré považovat ho za trvalé ohrožení svobody a demokracie nejen na Ukrajině, ale i u nás doma.

Na dějinné křižovatce totiž nestojí pouze Ukrajina, se kterou dnes solidarizujeme, ale také Česko. Dvacet pět let po listopadu 89 je bagatelizováno dobro a zlo. Komunisté – pátá kolona putinovského Ruska - vládnou se sociálními demokraty ve čtyřech krajích republiky a čekají v parlamentu na střídačce, aby vládu podpořili, až ji otřese první vážná krize. Prezident Zeman obhajuje ruský zájem, když volá po větším podílu ruských investic v Česku a s curlingovou pečlivostí umetá smetáčkem cestu ruskému Rossatomu v tendru na výstavbu nových jaderných reaktorů v Temelíně. Minulé vlády i současná stále udržují jaderný tendr s účastí Ruska při životě. Uvědomují si, jaké bezpečnostní riziko tím pro náš stát vzniká?

Vážíme si dvaceti pěti let demokracie a svobody, vážíme si patnácti let v NATO. Cítíme se být součástí Západu, ne Východu. Naším domovem je Evropská unie. Situace je vážná a občané české republiky by měli slyšet tato slova od všech demokratických politiků v zemi.

Vyšlo v LN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Terry Fox napsal(a):

Tato slova by asi měli občané České republiky (s velkým Č) slyšet nejen od všech demokratických politiků, ale i od všech paňáců, šašků a budižkničemů v zemi. Tak jste se toho chopil.
14. 03. 2014 | 12:02

Nikdy jsem si nestejskal napsal(a):

"největším problémem Ruska je to, že neví, kde má hranice"

To je zajímavé... A ty americké ef šestnáctky v těsné blízkosti Ruských hranic dělají co?

Dovede si někdo představit ruské migy nad Mexikem?

Co by asi psali podobní pokrytci?
14. 03. 2014 | 12:04

IchbinLádin napsal(a):

Věřím, že jednou dojde i na tohoto velkohubého tlachala a na jeho lví podíl na solárním tunelu.
14. 03. 2014 | 12:07

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2588023/rusko-mame-pravo-branit-krajany-na-ukrajine-kyjev-nema-situaci-pod-kontrolou.html

"....List The Wall Street Journal dnes s odvoláním na nejmenované vysoce postavené představitele napsal, že Washington - přinejmenším prozatím - odmítl ukrajinskou žádost o zbraně a munici z obavy, aby situaci ještě více nezhoršil.

Kyjev prý zaslal do USA podrobný seznam, obsahující kromě zbraní a munice i položky, jako jsou potravinové dávky, spojovací vybavení, letecké palivo či přístroje pro noční vidění. Pentagon ale souhlasil jen s dodávkou potravin, která by měla začít v příštích dnech.

"V tuto chvíli neuvažujeme o poskytnutí vojenské pomoci. Ve skutečnosti jsme jim (Ukrajincům) jasně řekli, že by měli věnovat hlavní pozornost získání hospodářské pomoci," uvedl jeden ze zdrojů deníku. Vysvětlil, že dodávky zbraní by zhoršily vztahy s Moskvou a také by posílily ruské podezření, že převrat v Kyjevu zorganizoval Washington...."

Ze stránek ukrajinského konzulátu :

"...V březnu 1990 byly uskutečněny volby do Nejvyšší Rady USSR a městských rad. Na politické aréně se objevilo mnoho nových politických figur, stoupenců reforem. Dne 16.července 1990 byla Parlamentem stvrzena Deklarace nezávislosti Ukrajiny. Aby zachránil Sovětský svaz, tak M. Gorbačov zahájil jednání s vedoucími představiteli republik týkající se podmínek nové svazové smlouvy, ve které by mohly být zapracovány principy státní nezávislosti, vyhlášených republikovým parlamenty.
Večer 19.srpna 1991 se představitelé konzervativního křídla ústředního vedení země pokusili o státní převrat pokoušejíc se o navrácení života země do stavu, který existoval do roku 1985. Puč (za účasti vedení ÚV KSU) se nezdařil. Dne 24.srpna mimořádná hromada Nejvyšší rady USSR potvrdila návrh zákona „O vyhlášení nezávislosti Ukrajiny”.
Koncem srpna 1991 bylo přijato usnesení o prozatímním ukončení s následným zrušením činnosti Komunistické strany Ukrajiny. Dne 1.prosince 1991 proběhlo referendum týkající se přijetí návrhu zákona „O vyhlášení nezávislosti Ukrajiny”. Kladně hlasovalo 90.3% obyvatelstva Ukrajiny, které se zúčastnilo referenda. Také byly provedeny volby prvního prezidenta Ukrajiny, kterým se stal L. Kravčuk.
Referendum na Ukrajině vyjádřilo pochybnosti o existenci SSSR...."

http://www.ukrkonzulat.cz/cz/ukraine/history/16.htm
14. 03. 2014 | 12:08

na víkend si připravte protiatomové pláš napsal(a):

Hodíme tam Bursíka.
To je zastaví.
14. 03. 2014 | 12:08

Nikdy jsem si nestejskal napsal(a):

"Protože se Rusko nesmířilo s tím, že jsme se vydali na Západ a jsme součástí NATO? Rusové nesou jen těžce rozpad Varšavského paktu, RVHP či Sovětského svazu jako takového, naším úkolem je ale ukázat, že my vidíme situaci zcela opačně."

S Ruskem byla hlavně učiněna dohoda, že se státy Varšavské smlouvy členy NATO nestanou. Pochopitelně, že porušení tohoto slibu je bráno realisticky.

U.S. základny a radary kolem Ruska přibývají jako houby po dešti, takže jen hlupák by to nevnímal jako postupné obkličování Ruska.
14. 03. 2014 | 12:09

xerox napsal(a):

bursíku ... ty seš ten pravej válečník do nepohody ... :-)
hale , zkus vymyslet letadla a tanky na biomasu ... zkus se poradit se svojí starou ... :-)
14. 03. 2014 | 12:11

například ta hezká čtyřka z tělocviku napsal(a):

no, já bych tak optimistický nebyl pane bursík. tehnhle národ držel tryznu za heindricha, lízali paty brežněvovi, budou heilovat i putinovi. myslím, že čestní lidé, kteří odsoudí ruskou okupaci, budou v menšině. rusáci mají v české politicice sve lidi. možná i ožralu na hradě řídí nepřímo putin. putin se chová jako každý zločinec. nejdřív vytáhne peníze a ikdyž to nefunguje, tak zbraně. a v případě čechu k druhemu kroku nebude potřeba přistupovat.
14. 03. 2014 | 12:13

klid napsal(a):

Bursíku...nech se vyšetřit!
14. 03. 2014 | 12:13

brainwash napsal(a):

Tak Bursík pamatuje Mnichov, kdobytobylřek?
Hezky ho nabalzamovali.
A taky by nás nejspíš rád prozářil jako ty ve Fukušimě.
Jaképak je asi za takovou léčbu radiací kapesné?
14. 03. 2014 | 12:17

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Pane Bursíku, kolik jste si za své peníze koupil ukrajinských dluhopisů ?
Pokud ani jeden, tak jste pokrytec. Pokud jen několik stovek - tak jste držgrešle, měl byste koupit adekvátně svému socioekonomickému statutu
Pokud jste si je nakoupil v množství dostatečném, tak jak jste srozuměn s tím, že bude na základě tohoto Vašeho autenticky solidárního činu Ukrajina platit své dluhy vůči ruským podnikům a bankám ? Když tedy chcete ruskou imperiální expanzi /hmm - zatím tedy spíše jako by bylo Rusko obkličováno, ale to nevadí, to je jen takový drobný technický detail/ zastavit. není to tak trošku absurdní ?

Že vy kujone chcete daňovým poplatníkům prostě přikázat - ať si ty dluhopisy nakoupí povinně ? Přes své daňové odvody ?
Tak má postupovat každý liberál, pane Bursíku - tak je to správně, vlastní kapsa především, nač své sobectví skrývat za skupinový altruismus. Jen úspěšný jedinec může pomáhat neúspěšným, pouze bohatí mohou pomáhat chudým - nějak výrazněji.
A třeba by to bylo i tak, že jim pomohou do hrobu.

Hezký den.
14. 03. 2014 | 12:18

kokoshka napsal(a):

Pane Bursik,na nic jste nezapomnel?
Na invazi NATO a USA do Afghanistanu,Iraku,Lybyi,Syrii...
Na Krymu je každy metr zemi zalevanej krvi ruskych vojaku za 200 let od Osmanu a Tataru.
Neboli se Vam libi vlada fašistu a benderovcu ktere prvnim aktem v samozvanem parlamentu ktery nikdo nevolil krom Majdanu zakazala veřejne a zakonodarne použivat ruštinu?
Libi se vam ničeni pomniku,historickych pamatek,obsazovani statnich budov?
Na Ukrajine zrušili policii,statni bezpečnost,prokuraturu,sudebni instance...Vam ješte malo bojuvek ktere ovlada fašistska junta?
A když Rumunsko odsoudilo Ukrajine ostrov Zmejinyj jste byl kde s celostnostni a nerozdelnosti?"Vysila rusky špion a pata kolona"
14. 03. 2014 | 12:19

ld napsal(a):

Čtení pro havloidy.
Hnus.
14. 03. 2014 | 12:20

Maximus napsal(a):

Katuško Biomaso silou, silou je třeba na ně zaútočit ! Je třeba sjednotit naše válečné pravdoláskařské řady a jednou provždy zničit ruské barbary. Vzlétne naše početná leasingová letka, dva letadla CASA, 108 Pandurů a možná se odlepí od země několik L139 podzvukáčů! Vyrazí k všechny naše čtyři tanky! Zbrojovka Brno dodá rychle potřenou munici! a na něěěě!

Začal bych humanitárním bombardováním. Do čela naší armády se postaví policejní inspektor z kriminálky Anděl maršál Stropnický, náčelník štábu bude major v záloze Rovnátko, politruk a zároveň velitel vrtulníkové letky Zaorálek, provianťák bude Babiš, herr Kalousek bude dodávat výstroj od padáků až po předělané tanky T34 na americké Abramsy. Duševní odolnost
naší armády bude zajišťovat právě oceněný monsignor feldkurát Halík a pomáhat mu budou Melody boys od Lidovců. Her Vopěnka alias Šláfenberg zajistí díky mezinárodním kontaktům kerosin a potřebné paliva pro naši leasingovou letku Gripenů od Libyjských povstalců, jelikož mají velmi výhodnou cenu. Sladění vojenských akcí s obranným paktem NATO bude zajišťovat dočasně uvolněný min. vnitra nadplukovník Chovanec vystudovaný v Plzni, který absolvoval vojenskou vysokou ve Vyškově o víkendu na výbornou. Jen se ještě neví co bude dělat svobodník Bursík, prý je mu nabízeno místo burše u knížete Vopěnky, zatím to ještě nevzal.
Hezký henten den.
14. 03. 2014 | 12:21

jozka napsal(a):

ad například ta hezká čtyřka z tělocviku

jasne, hoven...

Bursik:

Jak uz tu kdosi pozanemnal, ruska bojova technika nesplnuje EURO5, takze sem stejne nesmi, to byste jako zelenej mel vedet :-)
14. 03. 2014 | 12:21

Burbank napsal(a):

Zločinem bylo porušení dohody s Janukovyčem o přechodné vládě. To udělalo z majdanské revoluce státní převrat. Kdokoliv k tomu ukrajinskou opozici ponoukl nabo jí potom vyjádřil podporu, ten je zodpovědný za eskalaci napětí a za případné vojenské řešení konfliktu.

Pan Bursík si počkal, jak se to vyvine - a pak začal s vlky výti. Všechno je Putinova vina, Ashtonová, Kerry, Jaceňjuk, všichni si myjí ruce. Já osobně se domnívám, že po tom, co způsobilo mezinárodně-politické kutilství těchto politiků, se Putinovu postupu můžeme jen velmi málo divit.
14. 03. 2014 | 12:24

patriot napsal(a):

Tenhle komediant tu ještě chyběl…

Není invaze jako invaze. Stačí si vzpomenout na Irák. Na Krymu jde spíše o lidovou veselici. Putin jedná správně, logicky a v zájmu své země. Snahy o obkličování Ruska jsou evidentní…

Má snad Rusko základny na Kubě a křižníky v Mexickém zálivu??

Tu svoji „svobodu“, Havla, EU i NATO si strčte… Však vy víte kam.
14. 03. 2014 | 12:24

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

tenhle Bursíkův blog je zajímavej,
Vypadá to tak, že ho napsal bezprostředně po tom, co ho paní Drábová praštila uranovou tyčí z Temelína do hlavičky.
V normálním stavu takový nesmysl napsat nelze.
Tedy pokud není pan Bursík úplný blázen. Což je druhá možnost.
14. 03. 2014 | 12:27

Maximus napsal(a):

Koukám Martine Bursíku,
že potřebuješ ubrat trochu kyslíku!
Válčit by si chtěl hochu zelený
a na Ukrajině plašit jeleny,
zkus nejdříve vymyslet nové tanky,
co by jezdily na biomasu a bioplyn taky!
Hlavně je třeba vymyslet Padury na solár,
Rus nám přiškrtí kohoutky a tím nám dá na solar!
14. 03. 2014 | 12:28

David napsal(a):

"...politika dobré vůle ve vztahu k Rusku byla fatálním omylem, že selhala.

... Putin Krym už nepustí. Pokud by k něčemu takovému skutečně mělo dojít, musí ruský prezident – agresor - ucítit kompletní šíři politických a ekonomických sankcí na vlastní občany. Česká republika, s tragickou zkušeností z okupace, vědoma si rizika Ruska, by měla být jejich nejhlasitějším zastáncem:

...Jako bych už slyšel některé odpůrce tvrdého postoje, že sankce nic nepřinesou. Že se dotknou nevinných Rusů. Že budou jen pokračováním studené války a podobně. A já tvrdím, že jsou přesto jedinou možností. Vzpomínáme si ještě, jak náš národ prožíval Mnichovskou dohodu, jak bolestná byla zkušenost s neochotou vyspělého demokratického světa postavit se tyranovi?

...Reagovat na vpád armády do suverénní země sankcemi je věcí principiální. ..."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ještě několik takových hloupých keců a skutečně vznikne válka.

Ten, kdo podceňuje Rusko, které se mu jeví, jako by bylo stále na hliněných nohou, je hlupák.

Rus VYDRŽÍ to, co obyčejný a zhýčkaný člen EU nevydrží. Stačí si vzpomenout, co VYDRŽEL ruský mužík za druhé světové války při obléhání Leningradu.

Rus přivře kohoutky ropy a plynu, navlékne si kožichy a my v EU, rozhýčkaní blahobytem, se z toho tady pose...

Sankce proti Rusku budou neúčinné a kontraproduktivní. Ještě je budeme rádi rušit.

Rusové nejsou žádní hlupáci a v šachu byli vždy mistři.

Podle autora snad bude nejlepší, abychom, my demokratičtí Češi, vyhlásili tomu nedemokratickému Rusku válku, aby bylo vymalováno? :-)

Takže už s těma různejma pitomejma bojko tatata ma jděte všichni do háje!!!

Rusko je, ať se nám to líbí nebo ne, velmoc a prostě západ to šeredně, šeredně zvoral a hraje si teď s ohněm, který může přerůst ve válku. Stačí jiskra, a je "to".

Nikomu neberu, že lidská práva jsou hezká idea, ale všeho s mírou.

Jak je může EU prosazovat, když druhá strana na ně prostě kašle?

Sankce jsou proti velmocenským TOTALITNÍM systémům neúčinné a kontraproduktivní.

Vedou jen k VYHROCOVÁNÍ situace a k nebezpečí vzniku války!!!

Nebo si snad ještě někdo myslí, že kdybychom po mnichovské dohodě kladli odpor Hitlerovi, že bychom vyhráli? A v roce 1968 také?

Nebo si snad někdo myslí, že když v Číně dojde k hrubému porušování lidských práv, tak že si svět troufne na Čínu uvalit sankce, které by ji donutily změnit názor? Na Severní Koreu si troufnou, ale na Čínu ne. Prostě takový je svět. USA, Rusko a Čína jsou prostě světové velmoci, a to ať se nám to líbí nebo ne.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Delame-uzitecne-idioty-USA-a-Rusove-si-to-nenechaji-libit-varuje-politolog-306779

Takže opakuji. Přestaňte dělat užitečné idioty a s těma různejma pitomejma bojko tatata ma jděte všichni do háje!!!
14. 03. 2014 | 12:29

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.ceskatelevize.cz/program/porady/1126672097/text/208411030500330_10.txt

http://zpravy.idnes.cz/schwarzenberg-v-dubnu-navrhne-aby-cr-uznala-kosovo-f8l-/domaci.aspx?c=A080322_122049_domaci_spi

Schwarzenberga nainstalovali do funkce minsitra zahraničí Zelení pod vedením M. Bursíka.
/později ale Schwarznberg spolu s Kalouskem tuneluje živé mandáty poslanců KDU ČSL a zakládá TOP 09/

http://old.zeleni.cz/media/aktuality/exministr-bursik-vycita-schwarzenbergovi-jeho-viny-je-toho-vice/
14. 03. 2014 | 12:31

TomášL napsal(a):

Terry Fox

Tak to je Váš pohled. Existuje ještě jiný, tak ho respektujte.
14. 03. 2014 | 12:35

buldatra napsal(a):

Větrník do každé Ukrajinské rodiny!
14. 03. 2014 | 12:37

ing Jiří Zedníček napsal(a):

Bursík je přestavitel porevolučních hochů, kteří velmi rychle pochopili, jak lze bezpracně zbohatnout.Není to žádný Mirek Dušín , ale přesný opak slušného člověka.Jen vzpomínka na fotovoltaiku, nás musí hnusem otřást a to je ten skutečný autor , tak jako bývalý dedek z eodu privatizátorů, který nám na rozloučenou osvobodil všechny tuneláře.,i tento pán mezi takovou sortu hrdině patří.
14. 03. 2014 | 12:37

Joachym Brezina napsal(a):

Pane Bursík, co to z vás odkapává? není to biomasa? .... jste uvařil upekl veganský dortík jak od Slimákové ...hezky všechno dohromady, nesnášenlivost k Zemanovi, odpor k jádru a navrch ještě ty rusáky ...ach jo, vy ste případ.

Krym plný rusů obsadili rusové, no bóže! Zatím co Ukrajina se potácí ve zmatku, tam je aspoň klid.

Berte to Bursík s klidem jo? Tady v CZ co bylo ukradeno bylo ukradeno znova aby to mohlo být vráceno, z toho se vám kufr nezvedá, když už hledáte ty paralely s pátou kolonou a podobně, tak tady máte taky jednu ...Krym byl ukraden Rusku a teď mu bude vrácen.

Je mi na nic z těch biomasou páchnoucích politiků, politruků a komentátorů z tábora pravdy a lásky, někde na východě se hnou rusové a tady už pomalu vyvěšují rudé vlajky s plnýma kalhotama a kvičí že Putin se zastaví asi až na Trafalgar square. Každého kdo v hrůze nebalí kufry aby už utíkal na západ označí za komunistu, pátou kolonu nebo příslušníka KGB. Jděte se ..... k šípku!

Až nám sem vlítnou cizí armády a bude všeobecná mobilisace, budu mezi prvníma u vrat kasáren dožadovat se munice a obrany vlasti, ale momentálně jen spřádáte opiové sny Bursík.

Hlavně že tam na západ jeden světec vedle druhýho co?
14. 03. 2014 | 12:37

kokoshka napsal(a):

Oteplilo se?
Ted je plyn a ropa neaktualni?A dalši zima nepřijde?
Jiste Bursik bude palit biomasou a kravskym metanem!Tak pravil Barama!
Julinka ktera byla tak nemocna s plotinkama po amnistii nešla do nemocnici ale rovnou s Kličkom odcestovala na konferenci do Dublinu,ot co Majdan Lečivy dokaže!
14. 03. 2014 | 12:39

xerox napsal(a):

maxime

zapomněl jste v tom poměrně přesným výčtu vojenské techniky a velitelů zvážit další možnosti ...
k obraně prahy bych zkusil zprovoznit ten tank co ho furt někdo natírá na růžovo , za předpokladu že tam ještě stojí ...
od věci by nebylo se trochu porozhlédnout i v pražském vojenském muzeu ...

dále bych upozornil na možnost přestavět pražské parníky - primátor ditrich , albatros a další na vojenské fregaty ...
velitelem takto vzniklého námořnictva bych jmenoval radka johna ... :-)
14. 03. 2014 | 12:40

Doubek napsal(a):

Bursíku, běž vysvětlovat Kateřině JAU JAU CO TO JE BIOMASA a nemontuj se do Ukrajiny. Budou mít referendum a volby, to ukáže co chtějí, z venku jim níkdo radit nemusí
14. 03. 2014 | 12:42

Belgičan napsal(a):

Úžasná diskuze tu pod Bursíkem. Nadávky, urážky, hloupé argumenty.
Toť ruská diskuze. Klasika.
14. 03. 2014 | 12:47

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"...Prezident Zeman obhajuje ruský zájem, když volá po větším podílu ruských investic v Česku a s curlingovou pečlivostí umetá smetáčkem cestu ruskému Rossatomu v tendru na výstavbu nových jaderných reaktorů v Temelíně. Minulé vlády i současná stále udržují jaderný tendr s účastí Ruska při životě. Uvědomují si, jaké bezpečnostní riziko tím pro náš stát vzniká?..."

Pane Bursíku , jste demagog.

Viz např, kauza Areva ve Finsku, ale i Rosatom a další reaktory ve Finsku. Ale i :

https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/237059/mou_decc_rosatom.pdf

(např. str. 3, první odstavec)

Anebo prostě informace neznáte či záměrně zamlčujete.
Dle vás by totiž např. Cameron /jeho ministr Fallon/ měl být někým na způsob agenta Kremlu.

Apropo :

http://ekonomika.idnes.cz/odstavovani-elektraren-v-britanii-d58-/eko-zahranicni.aspx?c=A140312_193442_eko-zahranicni_neh

Proč raděj nemlčíte...takhle se neustále ztrapňovat, vždyť jste už jednu politickou stranu stáhl na dno, teď je nařadě další ?
14. 03. 2014 | 12:47

Da.Rock napsal(a):

Pane Bursíku, měl byste být zticha. Vy i ta vaše biomasa jste spolu s dalšími pravdoláskovníky vehementně podporovali bombardování Jugoslávie a následnou krádež Kosova za bílého dne. Bylo to bez svolení RB OSN a na základě demagogických a smyšlených důvodů. Bombardování stálo život několika tisíc lidí, naproti tomu ruská intervence nestála život nikoho.
Takže se odeberte do hajzlu a zůstaňte tam. Děkuji.
14. 03. 2014 | 12:48

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.theguardian.com/environment/2014/mar/11/russian-nuclear-firm-build-power-station-uk
14. 03. 2014 | 12:49

Maximus napsal(a):

xerox

(-: Máte recht. Jen mi vrtá hlavou, jak bychom sestavili naši armádu, která snad čítá:
2581 generálů
1204 plukovníků
855 majiórů a podplukovníků
353 poručíků a podporučíků
121 rotných apod.
18 svobodníků a desátnáků
a 2 vojíny!
14. 03. 2014 | 12:51

kokoshka napsal(a):

Kognitivni disonac autora:
Česka republika je samozahřivajici.Asi ma sopky jako Island?
Česko neexportuje pivo a Škodovky na rusky trh?
Ruske turisty nedelaji kasu v Praze a KV v teplem obdobi?
Dobre,tak i napišeme-bojkot českeho zboži a zakaz exportu do RF!
Česke hokejiste VEN Z KHL!
tak dobre,pane zeleny?
14. 03. 2014 | 12:51

Maximus napsal(a):

xerox

Pardon, právě jsem se dozvěděl, že naše armáda čítá kompletně 245 tis. vojáků. V praxi použitelných asi bude jen pár, těch co si zkusili vojnu v Afghanistánu. To byl snad jedinný klad tamní akce proti našim nepřátelům v Al-Kajdě. Jen se obávám, že většina Afghánců vč. Mudžahedínů ani netuší, že nějaká ČR existuje.
P.S.
Čekám netrpělivě na Pepu Řepu, jakou tomu dá fasádu, rád se totiž zasměji.
14. 03. 2014 | 12:56

gaia napsal(a):

zastavme Bursíka a jeho modrozelený vliv v Česku.
14. 03. 2014 | 12:57

Maximus napsal(a):

Xerox - překlep sakra 24 tis. kusů! Mám moc velké pazoury a malou klábosnici.
14. 03. 2014 | 12:58

Joachym Brezina napsal(a):

pane kokoshko, zdravím Vás.

Bursík má tajný plán, CZ je samozahřívací, do každé rodiny, dva teplé hrdiny ...to je nový slogan na zimu 2014/15
A ze všechtěch předos..aných obyvatel vyzíská tolik materiálu pro bioplyn, že s Kačenkou mrznout nebudou.
Stačí jen vydatně strašit a stálý přísun biomasy bude zajištěn.
14. 03. 2014 | 12:59

Míla napsal(a):

Patriot
i Vy jeden nestoudníku,to jste myslel pr.el?Jen aby se tam vešel.V tomto státě je totiž přepr.delováno.
14. 03. 2014 | 13:01

SansLogique napsal(a):

Bursíku, jestli si myslíš, že si na tomhle nahoníš politický body, tak seš už tak mimo, že víc už to ani nejde.
14. 03. 2014 | 13:05

Petr. napsal(a):

Korouhvičko, toč se, toč! Že by jste byl zelenej, to nejste. Barvu měníte častěji než chameleón. Tím nechci říci, že okupace Krymu je správná. Jen mne udivují Vaše veletoče. I v cirkusu by Vás vzali.
Inu jste typický český politik.
14. 03. 2014 | 13:06

david napsal(a):

Pane Bursíku je sice pravdou , že :
Malý je ten, kdo má jen malý cíl... ,
ale nezdá s vám, pane Bursíku, že na toho Putina máte na jedné straně asi jen malý střik a na druhé straně jen letadla Casa a Hudbu hradní stráže.

Pane Bursíku, místo předvádění se na Putinovi, nebylo jednodušší zastavit třeba pana Rittiga, když podnikal , zdá se. tak nějak v družném partnerství s vládou, ve které jste seděl , nebo zastavit paní Parkanovou, když kupovala ta letadla.
Na zastavení Putina by to asi nestačilo, ale měli bychom třeba letadla, která by doletěla se na Putina alespoň podívat a český daňový poplatník by mohl mít aspoň, ty peníze, které prý pro Rittiga odesílali někam do Monaca nebo na Kypr.
Pane Bursíku , kde jste byl, když hřmělo?
14. 03. 2014 | 13:07

Gustáv Kočí napsal(a):

Rusáci už si brousí zuby na východní Ukrajinu:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/330376-rusko-hrozi-po-demonstracich-v-donecku-akci-na-vychodni-ukrajine.html

Kde se noha okupanta zastaví tentokrát?
14. 03. 2014 | 13:09

xerox napsal(a):

maxime ... to je fuk , kus tam kus sem ...

bursíkovi bych dopuručil svolat ten jeho spolek jménem - les ... a zakopat se např. v krčském lesíku ...
pokud tudy pojedou náhodou rusové , bude mít možnost se ukázat co by velitel domobrany , jenom bych nedoporučoval použít biomasu co by rozvětšíka ... mohla by být záhy souzena za nedovolený styk s nepřítelem ... :-)
14. 03. 2014 | 13:11

kokoshka napsal(a):

Joachym Brezina:
Take zdravim,ahoj!
Každy bumerang ma cil navratu,nejsem si jisty tim že vas nezasahne Putinova pomsta,Krym nekrym-vetšina lidi na Vychode a JihoVychode Ukrajiny neuznava fašistskou vladu benderovcu a radikalu,ale ješte mlči-maji strach o život,rodiny a majetek.
Ja mlčet nebudu!
14. 03. 2014 | 13:20

strýc virus HxNx napsal(a):

vážíme si patnáct let v NATO
Putin musí dostat vzkaz
Rusové musí pochopit

---- ach ty, Bursíku. jako na politicko výchovném školení za totáče.
i ta washingtonská kamarila má více rozumu nežli Bursík.
14. 03. 2014 | 13:22

mb napsal(a):

četl jsem už v lidovkách ... je to dobrý blog ...
14. 03. 2014 | 13:44

Martin1 napsal(a):

Zrání:
Zrání Bursíka: "Zastavme Putina na Ukrajině i ruský vliv v Česku"
Zrání Bursíka: "Zastavme Putina na Ukrajině i ruský vliv"
Zrání Bursíka: "Zastavme Putina na Ukrajině"
Zrání Bursíka :"Zastavme Putina"
Zrání Bursíka: "Zastavme se nad myšlenkou, že naše strana všude ve světě má blízko k levici"
Zrání Bursíka "Soudruhu Putine celé mládí jsem aktivně podporoval KSČ
Zrání Bursíka: "Soudruhu Putine, jsem připraven převzít funkce
Zrání Bursíka: "Soudruhu Putine, nezastavujme se a šiřme naší myšlenku po Evropě
Zrání Bursíka: "Soudruhu Putine, je potřeba odstavit ty lidi, kteří mají v Česku na občany špatný vliv"
14. 03. 2014 | 13:51

ALT napsal(a):

jak tak koukám, tak najednou
zjišťuju, že vlastně čumím:-),

zdravím všechny přispěvatele
včetně ctěného cenzora a dohlížitele
včetně Maxima a kokoshky
i pepy řepy a mnoha dalších
včetně esoterického honolulu
ovšem obzvláště zdravím

jozku, neboť tomu se podařilo
vykouzlit úsměv na mé tváři
to euro 5 jest skvělé :-)
14. 03. 2014 | 13:52

ALT napsal(a):

Martin1

:-)
14. 03. 2014 | 13:53

čert }:o) napsal(a):

Belgičan napsal(a):
Úžasná diskuze tu pod Bursíkem. Nadávky, urážky, hloupé argumenty.
Toť ruská diskuze. Klasika.
14. 03. 2014 | 12:47
---------
jde z toho děs, žejo?!
Rusko oblbuje světové publikum o fašistech na Ukrajině.
Že Ukrajina a Krym má zablokované informace jen proto,
aby se podporovala Putinova agrese, nevidí. A celou tu
bolševickou propagandu žerou všechny komunistické mozky
napříč tímto státem a celou EU
Ruské lži vítězí pouze u primitivních mozků
---------
kokoshka napsal(a):
Pane Bursik,na nic jste nezapomnel?
Na invazi NATO a USA do Afghanistanu,Iraku,Lybyi,Syrii...

No není tomu tak dávno co si Rusáci v Afgánistánu
dělali zkoušky na živých terčích jen tak pro potěchu.
To si nevzpomínáte? Místo svačiny stříleli děti ženy
starce. Měli z toho šílenou prdel.
Víte ono je jedno pod jakou hlavičkou se schovává
terorizmus. Není ale jedno, že jsou lidé, kteří dokáží
terorizmus jednoho odpustit, omlouvat a vysvětlovat,
zatímco u druhého tvrdě odsuzovat. V tom tkví myšlení blbců.
Pár nezodpovědných "Stalinů, Hitlerů, Putinů" (můžete si dosadit
i jiná jména dle libosti, přesvědčení, nenávisti, závisti, vzteku či fanatizmu) si prostě chce hrát na vojáčky a nekouká na nic.
Jen lže a oblbuje svět, aby mohl vraždit ve jménu míru
a svobody. Pokrytectví jako malovaný.
14. 03. 2014 | 14:00

Jarle HALSNES napsal(a):

Bursíku, já ti na Putina kašlu. Dalo dost práce zastavit ty vaše vlády, kde ses účastnil rozkrádání česka ve velkém a tak mi dej pokoj, dost možná bude ta chvíli potřeba zastavovat ty, co přišli po vás
14. 03. 2014 | 14:02

Joachym Brezina napsal(a):

kokoshka:

no já si počkám jak se to vyvrbí, pak to posoudím a udělám si obrázek.
Každopádně to nevměšování EU a USA ..nedodržení úmluvy...puč na Ukrajině ..podpora radikálních živlů...
Hlavně že láska a mír zavládnou nad touto krajinou ,zloba závist zášť ..ty zahynou...njn

Asi zkomolím jméno Čs. pilota ...jeho kniha se mi líbí, Tuším S. Rajthar. Lítal ve Francii, Anglii i Rusku ... v jeho knize je krásná myšlenka...kdykoliv vedle Československého praporu vlála další vlajka, dařilo se zemi zle (měl na mysli nacistickou a sovětskou vlajku .... té EU vlajky se už nedožil, ta taky vlaje spolu s Českou vlajkou a veselo tu není) Stejně tak na Ukrajině až povlaje jejich vlajka spolu s tou EU, padne bída na kraj....
14. 03. 2014 | 14:03

marxík napsal(a):

Bursíku
Zapoměl jste vztyči tibetskou vlajku a vzít to jedním vrzem i na Čínu.
14. 03. 2014 | 14:13

TomášL napsal(a):

čert }:o)

Vy obhajujete a chcete mít v ČR Západ, jiní chtějí zase Východ. Dá se napsat, že mezi Vámi rozdíl. Každý z Vás fandí svému mužstvu (není na tom nic děsivého). Mě spíše děsí vyhraněnost pro ten či onen tábor...

Včera jsem četl, že Rusko má od několika měsíců po 24měsíců devizové rezervy. Dnešní španělská CB ohlásila dluh Španělska na rekord 93,9% (očekává se, že po tomto roce bude nad 98%), Řecko už má vyšší zadlužení jak z dob "největší krize", Itálie to samé... Mě udivuje, že před 2roky to bylo hlavní téma a Evropa "kolabovala", dnes je více zadlužená a nekolabuje se a neřeší se to... Ta psychika je nějaká divná, jako s táborem Putinovci a anti-Putinovci.
14. 03. 2014 | 14:26

Kare napsal(a):

Já bych pro začátek zastavil Bursíka, to by zatím stačilo. Ale měl b být zastaven definitivně :-)
14. 03. 2014 | 14:27

Ano dekuji napsal(a):

Damy a panove , predstavuji Vam pana Bursika , jako : >kostku ve skluzu<.
14. 03. 2014 | 14:29

patriot napsal(a):

Míla:

Ano. Ale napsat jsem to přímo nemohl, poněvadž by to bylo v rozporu s pravidly slušné diskuse.
14. 03. 2014 | 14:29

Pavel napsal(a):

Martine Bursíku a nebylo by lepší kdyby tvou milovanou Kateřinu Biomasu profackoval nějaký najatý Ukrajinec ( toho by si prohlásil za Rusa ) a to by byl krásný propagandistický úder Putinovi.
14. 03. 2014 | 14:31

TomášL napsal(a):

op: že není mezi
14. 03. 2014 | 14:33

jozka napsal(a):

Ano dekuji:

palec nahoru :-D
14. 03. 2014 | 14:34

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Hitler společně s Banderovci přivedli Rusy až do Berlína,
Bursík s Knížetem a Banderovci zatím jen na Ukrajinu, ale Bursíkovi to zřejmě nestačí a chce je donutit přijít až sem.
14. 03. 2014 | 14:36

Gudka napsal(a):

"Invaze Ruské armády na Ukrajinu je zločin. Jde o porušení mezinárodního práva a s tím se demokratický svět nesmí smířit."

Ale ovšemže je to zločin a porušení mezinárodníého práva. A co má být??
Demokratický svět se s tím nejen dávno smířil, on to sám už dávno páchá. Ta pošlapání mezinárodního práva botou USA a NATo, EU, "mezinárodním společenstvím" a jak si ještě tento gang darebáckých mocností říká, postihla mnohé do té doby suverínní státy, jejich prostředí, infrastruktura byly zničeny, demokraté zdevastovali organismnus napadených a porobených států - a pak nakonec většinou osvoboditelé utekli a zanechali za sebou zničenou zemi (Afgánistán, Irák, Jugoslávie, Libye).
Takže když se Putin rozhodl že to taky bude tak dělat, už se nad tím nikdo moc nepohoršuje. Na agresi, okupování a pošlapáváí mezinárodního oráva si obyvatelstvo díky USA, EU a NATO dávno zvykli.
Jestli si exponent fašizoidních elementů v české kotlině představuje, že budeme ochotně a dokonce hlučně, jak požaduje, podporovat kriminální kyjevské kruhy, tak mě z toho bude muset vynechat. Já nebudu ochotný k nějaké "winterhilfe" pro kyjevské banderovce.
14. 03. 2014 | 14:40

Filuta napsal(a):

Bursík si zase před volbami běží s křížkem po funuse přihřát polívku.
Ani si nevšimnul ,že politici lehce obracejí.
Stejně se už do sněmovny v životě neprotlačí.

Za experimenty Zelených platíme všichni vysokou daň.
O jejich multi-kulti sociálním inženýrství nemluvě.
14. 03. 2014 | 14:42

juvel napsal(a):

Pane Bursík, mluvte jenom za sebe. Máte možnost přihlásit se na Ukrajině do domobrany, která se tam tvoří, jako dobrovolník a zastavit Rusy. Nás do toho ale netahejte, my to vidíme jinak a proto z Ruska strach nemáme.
14. 03. 2014 | 14:45

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Demokratický svět by se především nesmířil s tím, jakým způsobem byla nastolena současná vláda na Ukrajině.

Jenže on ten svět není demokratický, kdyby byl, tak vypadá úplně jinak. Vládli bychom si sami a ne že nám budou vládnout nějací mafiáni podporovaní penězi a médii ze zahraničí.
O Krymu by rozhodovali lidé z Krymu a ne nějací bursíci z kdoví odkud.
14. 03. 2014 | 14:48

Prognostik napsal(a):

Milí ruští agentíci, už začínáte být trapní. Samozřejmě, že pan Bursík má pravdu, proto tak hystericky ječíte. Ještě jsem neviděl radar, který by někoho zastřelil. Putin se chová stejně jako Brežněv v 1968. Lže, hledá Bilaky a řinčí zbraněmi. Teď po Krymu půjde "chránit" Rusy na východní a potažmo na celou Ukrajinu. Rozdíl bude v tom, že pak dostane po čenichu a uvede Rusko do bídy a izolace. Následně dojde k dalšímu odsunu z českého území, tentokráte Rusů do Ruska. Tam si pak budete moci v klidu snít o ruské (sovětské) světovládě. Takže hurá na Západ !
14. 03. 2014 | 14:49

čert }:o) napsal(a):

Stop darebákům
no vidíš a já si zase myslím že hrabe tobě
No není to krásný? =o)

TomášL
Neobhajuju, jen se snažím reálně posoudit myšlení
zdejších diskutérů. Je smutné že se neustále odděluje
Východ a Západ. Jakoby všichni byli nesmrtelní!!!
Taky myslím na to, že pokud se někde stane nějaká
katastrofa, jsou to povětšinou Západní státy, které pomáhají
v humanitárních akcí. Ať je to zemětřesení, záplavy, požáry
a pod. Marně pátrám v paměti, kdy se humanitárních akcí
zúčastnilo SSSR nebo Rusko.
Takže máte pravdu: Ta psychika je nějaká divná, Putinovci
a anti-Putinovci, NATOvci a anti-NATOvci =o))
14. 03. 2014 | 14:56

TomášL napsal(a):

Milý prognostiku,

všichni zde máme pravdu. Vy, já, Bursík, kokoshka, veverka atp. Jak takové kydy, raději mi jako prognostik, napište: PROČ Putin jedná tak jak jedná? Díky.
14. 03. 2014 | 14:58

Viola napsal(a):

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde

konečně je slyšet pozitivní zprávy o té jen potravinové pomoci USA Ukrajině.
14. 03. 2014 | 15:01

Joachym Brezina napsal(a):

vidíte pane čerte,
tady se honí voda, straší se roky 38 a 68 a tím, že rusi tu už mají v KV základny a pátou kolonu a já nevím co ještě ............
A když někdo řekne, neblbněte, jděte k šípku, na Krymu se to nějak vyvrbí a pokud navíc nepodléhá davové psychoze...je hned komunista proputinovec a podvratný živel ...smutné kam až jsme to dopracovali že?
Kdo neskáče EU a USA hop hop hop, je podezřelý aparátčík sovětského střihu.
14. 03. 2014 | 15:02

TomášL napsal(a):

čert }:o)

A na co jste při posuzování přišel?
14. 03. 2014 | 15:03

Adam Procházka napsal(a):

Pane Bursíku,
vše co říkáte, je v jiných zemích, poučených minulým stoletím, samozřejmostí.

V téhle zřejmě ne, ale o to více voyeuristicky fascinuje Vámi vyprovokované bizarní defilé.
14. 03. 2014 | 15:10

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Podle Gallupova ústavu hodnotí dnes Putina negativně asi 60 % Američanů,
34 % pozitivně.

Není na tom o mnoho hůře než Obama, a když končil Bush tak mu důvěřovala méně než 30 % Američanů.
14. 03. 2014 | 15:12

Martin1 napsal(a):

TomášL 14:26
TomášiL
Hodně věcí jste pojmenoval, jste blízko, ale nepodařilo se vám to správně poskládat.

To ohromné zadlužení a neschopnost to řešit, natož to vyřešit, to je ten hlavní problém a s tím souvisí to, že jako v každém kolektivu se hledá otloukánek, kde si všichni ostatní na něm zahojí své komplexy, tak ten otloukánek má být RUSKO, na které postupně svedou ti ostatní svou neschopnost a bídu ve vlastních zemích a společným okopáváním se utvrdí ve své síle.

On je to však takový netypický otloukánek, který se vždy vzchopí a pak rozdává rány jako zkušený boxer - ano - on svou velikostí a přerostlostí připomíná retardovaného člověka, u kterého se i špatně odhaduje věk i co udělá.

Od začátku museli vědět, že Rusko zareaguje, tak jak zareagovalo. Pro ty neschopníky je každý týden dobrý a tak v nastalém zmatku jsou pověřeni "věrní blbí" a "věrní chytří" a masírují tu mlčící většinu o své pravdě.

Putin - je stále stejný a teta Merklová má od něj ve tváři ještě stopy gigantického líbání, rovnajícího se skoro liposukci. Jen by to potřebovala něco odsát i v jiných partiích - snad Zaorálek a Svoboda se toho chopí.

A že jsou tady Putinovci a anti-Putinovci? Ve skutečnosti ti Putinovci a anti-Putinovci jsou na tom asi s Putinem stejně - moc ho nemilují, ani moc nenávidí. Určitě detektor lži by mou teorii potvrdil. Ten graf by tam u všech vykreslil slova KRIZE a KRACH KAPITALISMU, bude se muset obrodit? Vrátit k začátkům? Dva směry a nikdo neví, co bude následovat - kde je to správné řešení.

EU i USA jsou u konce z dechem a závidí Rusku tu zaostalost, že ho to tolik nepostihne - RUSOVÉ si jedou takovou 60 mezi poli na starém ZILu a koukají se na krajinu. Žádné zvraty ho moc nepostihnou - to jen ti závodníci okolo ho tím straší.
Západ si to uhání v Poršáku 300, ale v dálce, podle ekonomických cifršpiónů, je prý na dálnici betonová zeď.

Úsměv a vzájemné houfování politiků na setkáních je jen křeč a předstírání, že se něco řeší a lepší se to.
Poslední záchrana, na kterou spoléhali, meteorit (meteor) minul Zemi, tak snad jen polechtat Rusko v rozkroku, to jim však odpovědělo výstřelem z blízkého okolí a zalehlo do předem připravených pozic.
14. 03. 2014 | 15:15

Iaara napsal(a):

"Zrušme dvojí občanství" – ano, ano, ANO! Vřele souhlasím, a to nejen v případě Rusů. Zrušme dvojí občanství z principu, protože je to institut široce zneuživaný (u nás především Vietnamci, Rusy a balkánskými národy) a ve své podstatě naprosto nesmyslný. Jak lze být věrný dvěma národům? Jak si lze plnit své občanské povinnosti k různým státům?
Škoda, že tento Bursíkův návrh zůstane jen výkřikem do tmy... :/
14. 03. 2014 | 15:17

patriot napsal(a):

Pane Procházko, lidé poučení minulým stoletím vědí, že obě světové války přišly ze západu.
14. 03. 2014 | 15:19

Filuta napsal(a):

Prognostik


No tak, Katuško, porazíme je přece silou...
Proč se Biomasa -Jauvajs schovává za Prognostika?
Dřív než "upadne do bídy Rusko", vyválí se v ní pěkně celá proletářská EU.
14. 03. 2014 | 15:20

Bestia triumphans napsal(a):

Putinovi slouhové se na této diskusi snaží seč můžou.
Jak se jim ruská ambasáda odmění?
Dostanete misku boršče?
Nebo obrázek Adolfa Putina na zeď?
:-)
14. 03. 2014 | 15:25

čert }:o) napsal(a):

Joachym Brezina
Víte ono to strašení není od věci. Tím spíš, že jsou pořád
pamětníci nejen 68, ale i 38 roku.
Lidi jsou jednoduché bytosti. I ten kdo neskáče podle Putina je
okamžitě aparátčník EU a USA. Tady na blozích zvlášť.
Jak se dříve říkávalo: Kdo nečůrá s námi, chčije proti nám =o)
-----
TomášL napsal(a):
čert }:o)
A na co jste při posuzování přišel?
14. 03. 2014 | 15:03
---------
Na to, že lidstvo je pořád na stromech =o(
14. 03. 2014 | 15:25

Jana Pechová napsal(a):

"Největším problémem Ruska je to, že neví, kde má hranice."

Dovolila bych si to poopravit. Situace je ještě horší. Rusko si totiž myslí, že to, kde má hranice, ví, ale nevědí to ti ostatní.

Jakákoli snaha o diskusi s kýmkoli, kdo je navzdory jasným důkazům opaku přesvědčen o své pravdě, je dopředu ztracená. Takového člověka můžete jen donutit k respektování pravidel, nikoli přesvědčit, že pravda je na vaší straně.
14. 03. 2014 | 15:25

Reveil napsal(a):

Procházka
"vše co říkáte, je v jiných zemích, poučených minulým stoletím, samozřejmostí."
To by mě zajímalo, proč mezi ty státy, které se poučily, zjevně řadíte Německo?
Které mělo ještě koncem 70. let prezidenta člena NSDAP? Kde byla ještě 4 desíteletí po válce veřejná sféra, státní andiminstrativa, promořena ověřeně hnědými elementy, s pozitivní NS anamnézou?
Hodláte se, tak jako autentičtí Němci, i vy, jakožto naturalizovaný, odvolávat na směšné "vyrovnání" s minulostí prostřednictvím Persilscheinů?
Rusko má samozřejmě t.č. opět na hlavě pořádný kus másla bushovského ražení. Ovšem, jakýkoliv komentář k Rusku ze strany Německa a jeho představitelů, včetně říšské kancléřky Merkelové, je v zásadě nevěrohodné, protože je diktováno nevolí nad porážkou ve válce. Já myslím, že Němci by měli s jakýmikoliv odsudky vyčkat alespoň do završení 100 let od konce války, zejména pak s odsudky vůči vítězi, který je tak rozhodujícím způsobem porazil.
14. 03. 2014 | 15:27

Homunculus napsal(a):

Pechová - a jaká pravidla máte, prosím, na mysli :-)
Nejpozději od r. 1999 totiž žádná pravidla neexistují.
A nejvíce dnes o dodržování pravidel řvou ti, kteří je
tenkrát s ironickým úsměvem na rtech porušovali.
To si totiž ještě mysleli, že si je nikdo netroufne napodobit.
A ejhle, on si to Putin troufnul.
14. 03. 2014 | 15:33

antipolitik napsal(a):

Koukám, že bysme si místo neustálýho řešení Ukrajiny měli udělat pořádek doma. Takovýhle indivdua, že za nás rozhodovali? A chtěj zase, cpáním se na jakýkoli koryto, za jakoukoli stranu? Tady to je Busrsíku taky zralý na vyjití do ulic. V jižní Evropě, na Blakáně, Isladu atd. se tak už stalo. Kdo má mozek v halvě se necítí být součástí ani východu ani západu-cítí se být svůj, pokud není zblblej něčí propagandou.
14. 03. 2014 | 15:37

Vandal napsal(a):

Každý, kdo se diví, či odsuzuje současné intenzivní zbrojení Ruska, měl by se stejně intenzivně divit, a odsuzovat víc jak 800 vojenských základen USA po celé planetě. Každý kdo líčí Rusko jako agresora, ten by se měl alespoň pokusit spočítat, kolik vojenských útočných operací v zahraničí uskutečnilo v posledním čtvrt století a kolik její protihráči. Rusko má co ztratit, ale nemá žádný důvod zaútočit.

Srovnat výdaje na zbrojení, srovnat agrese ve světě, srovnat počty voj. základen po

světě, a pak teprve se pouštět do mudrování.

Co máte v kebuli, Bursíku?
14. 03. 2014 | 15:41

pamětník napsal(a):

čert }:o):
"Marně pátrám v paměti, kdy se humanitárních akcí
zúčastnilo SSSR nebo Rusko."
Asi byste potřeboval více vitaminů, máte špatnou paměť. Namátkou ledoborec Krasin - nic?
Co však chtít po čertovi, jenom smrad se z něj line.
14. 03. 2014 | 15:42

Filuta napsal(a):

Bestie

A komu slouží Bestie?
Náckovi Kchárlovi a Amíkům?
Teď si přijdete na své. Topka se definitivně zbláznila a chce toho vašeho zmateného geronta nechat kandidovat (po neschopném Hudečkovi) na post primátora Práglu.
Jak já těm pražským čírovským ludrám přeju, aby jim to vyhrál.
Nějak se manipulace bakalovských médií míjí zase účinkem.
Díky Ukrajině a své servilitě k EU prodělají sosani po volbách kalhoty.Jana Pechová
Vždycky pobaví, když zloděj řve , chyťte zloděje.
Oni jsou Američani vysloveně planetárními mírotovorci...
V posledních dvaceti letech je to samá americká invaze kdekam, o Rusech jsem neslyšel.
Ale když začnou chrastit Putinovi na dvorku kvérem, tak ať se pak nediví, že si hájí vlastní teritorium. Co se tam vůbec séřou?
Myslím, že mají svých starostí doma dost.
14. 03. 2014 | 15:43

pamětník napsal(a):

TomášL.:
" PROČ Putin jedná tak jak jedná?"
Stop vojenským základnám EU a NATO na Krymu.
Jak prosté, milý Watsone.
14. 03. 2014 | 15:44

Firefly napsal(a):

Bursík má pravdu, Rusové na Krym vjíždět neměli. Ovšem Bursík zároveň zapomíná na druhou stranu mince - umořnil by Kyjev obyvatelům Krymu to opravdu legální referedum o odtržení Krymu ?

Nelze říkat A a neříci B. To platí pro EU i pro Rusko. Nelze Schválit odtržení Kosova a nedovolit odtržení oblasti kolem Mitrovice. Nelze schválit Krym a nedat možnost vyjádřit se občanům Čečenska.
14. 03. 2014 | 15:44

Pepa Řepa napsal(a):

Silou, Bursíku, silou!!!
Chce to poslat Katušku na putovní cestu po Donbasu.
Ruty, šuty Ukrajina, Donbas......

Jau jau jau....oni mně bijou....jaujaujau.....dva kameramani za ní,, to nebude mít chybu, je profesilonálka..
Celej svě obletí clip jak putinovci řežou místní Oxanu bojující za "lický práva".
14. 03. 2014 | 15:45

Elena napsal(a):

Pán Procházka,
včera bolo mimoriadne zasadnutie v Bundestagu ohľadne situácie v Ukrajine.
Poslanec Georg Gysi za ľavicový blok prezentoval názor , ktorý prevažne zdieľam .

Nie pán Procházka svet naozaj nie striktne čierno -bielý
ani podľa mňa ani poľa poslanca bundestagu .
Dočasna vláda v UA nejavi znaky demokracie.

Akcentoval pozornosť na to že EU dbá na jazykový zákon pre menšiny, narozdiel od dočasnej j vlády v UA, ktorá zrušila ruštinu ako úradný jazyk pre 25 mil. ruskohovoriacého obyvateľstva , to je iba jeden aspekt , máte možnosť na youtube si vypočuť prenos.
14. 03. 2014 | 15:46

Pepa Řepa napsal(a):

A hele....ono už to tady je :-)
kdo pozdě chodí, sám sobě škodí, říkala babička
14. 03. 2014 | 15:47

Pepa Řepa napsal(a):

Hodíme tam Bursíka.
To je zastaví.

Pustíme tam kocoura
on ty myši vyšťourá
mámo táto
už je Putin pryč
14. 03. 2014 | 15:51

strýc virus HxNx napsal(a):

inu, Putin musí dostat vzkaz a Rusové si musí uvědomit.
to je to celé, řekl pan Bursík-Musil, než se sám ze sebe po...l.
14. 03. 2014 | 15:52

Elena napsal(a):

šla som včera na priamy prenos do Bundestagu, mám tu NA DEBATACH kamaráta
Yosifa K, hovoril že v Nemecku sa všetko rozhoduje, tak som si nechala poradiť.
14. 03. 2014 | 15:53

Bestia triumphans napsal(a):

Adam Procházka napsal(a):
"Pane Bursíku,
...o to více voyeuristicky fascinuje Vámi vyprovokované bizarní defilé."

V 15:45 je už kompletní...
:-)
14. 03. 2014 | 15:54

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Nemá smlsl diskutovat s lidmi, jako je Pechová.
S těmi, kdo nám určují pravidla a neptají se, co mi na to, tak nemá smysl diskutovat o pravdě a vůbec o ničem. Pechová nadiktuje a najde si lidi stejné nátury, aby nás donutili poslouchat.
To je demokracie podle Pechové.
14. 03. 2014 | 15:54

Jana Pechová napsal(a):

Filuta
A on někdo chrastil Putinovi na dvorku?
Kvérem?
Rusové začali armádu stěhovat na Krym, což je území Ukrajiny. Jako důvod uvedli ochranu tamních Rusů, kterých je však v lokalitě většina a nikdo je neohrožoval. Tak přišly na řadu "zvací dopisy", plky o domobraně, s níž Rusko nemá nic společného, a horečná příprava plebiscitu - s kvéry, avšak ruskými, v zádech.

Ameriku do toho netahejte - pokud někde NATO či samy USA zasahovaly, pak šlo jasně o zásah na území státu s respektovanými hranicemi a jasným scénářem (tím neříkám, že nutně pokaždé sympatizuji se zdůvodněním). Ale hlavně nikdy nešlo o hbité obsazení území a vztyčení vlajky jako na měsíci.
14. 03. 2014 | 15:58

Firefly napsal(a):

Jana Pechová : Ano, akce Rusů není správná. Ovšem nechal by Kyjev obyvatelstvo Krymu vyjádřit se, ve kterém státě chtějí žít ? Nikdy jsem nic tkového nezaslechl...
14. 03. 2014 | 16:00

Jana Pechová napsal(a):

Bakalův nezvaný host
Pokud je mi známo, se státními hranicemi Ukrajiny nemám nic společného. Fakt jsem je nestanovovala.
Dokonce si nepamatuji, že bych komukoli určovala nějaká pravidla.
Jo - občas se ozvu, že se pravidla mají dodržovat. To zas jo.
14. 03. 2014 | 16:02

brainwash napsal(a):

Ještě pár takových agitátorů jako Bursík a Gustáv Kočí a národ zas začne nacházet v ruském imperialismu zalíbení.
Víme, jak se Češi dají snadno zrumplovat, zvlášť když je někdo vysvlíkne i z podvlíkaček jako tahle německá EU.

Snad jedině s tím dvojím občanstvím má Bursík pravdu. Když je někdo JEJICH, má bejt jejich a netvářit se jako že je náš.
Já bych se na to díval jako na zradu.
A s těma trvalejma pobytama v Monaku taky, leda by dotyčnej provozoval cirkus.
Což je myslím Bursíkova budoucnost, s pimprlaty do Kalkaty.

Božská Ilona asi má pravdu, jsme kolonie a hrozí nám válka, prostě proto, že geniální europolitici nechtějí v květnu bejt vodstavený vod válu a Ameriku stihnul spravedlivý trest za to, že z hamižnosti zrušila uzavřený blázince.
Šílenci jim nalezli všude a oni se jen válí nebo bombardují araby a slovanský untrmenše.

Mimochodem, pokud východoukrajinci zas naleznou zalíbení v báťuškovi v Kremlu místo v zlodějích a vrazích v Kyjevě a pokud je báťuška bude chtít, je to jen jejich a ničí jiná věc.
Mě mnohem víc zajímá, proč Rovnátko s Babišem nesníží DPH z potravin, když se druhý pilíř, kvůli kterému se zvyšovala ukázal být nesmyslem.
Stát toho druhu, co tu máme může daňovou zátěž zvyšovat do alelujá a mizí to v něm jako v děravým sudu.

Takže:
1) Vyházet ničemné politiky včetně rovnátek a vrtulníkových slovních akrobatů.
2) Reorganizovat stát tak, aby jeho aparát byl co nejúspornější a občanům se tím pádem vedlo co nejlépe (už sme tu měli státostranu a půl nám toho pořád zůstalo), náhle a nečekaně.
3) Přezkoumat konečně Bursíkovy aktivity a to nejen v alternativních zdrojích energie ale i na magistrátě a v ssm, najít zdroj zla.
14. 03. 2014 | 16:03

Rambo napsal(a):

Kritizování Ruska od našich politiků, jejichž armáda se podílí svoji účastí hned v okupacích několika zemí (Jugoslávie, Irák, Afghánistán, podpora napadení Lybie...) a jejichž angažmá přispělo ke statisícům mrtvých civilistů, rozvrácení těchto zemí a útrapy i jejich potomků (viz používání uranového odpadu v bombách), je natolik trapné a nestydaté, že se tomu normálnímu člověku nelze ani věřit. Navíc jsou to i politici, kteří pro posílání vojáků do vzpomínaných válek hlasovali. A mezi ně patří i Bursík, který je navíc i zeleným a přesto mu nedělá problém podporovat válčení, když mu musí být jasné, že ve válkách je obrovským způsobem devastováno životní prostředí a plýtváno energií už při zbytečné výrobě zbraní. Navíc mnozí politici podporovali nebo nehnuli brvou při dělení Československa a nyní mají dojemnou starost o celistvost Ukrajiny. Prostě jsou to slouhové, kteří za třicet stříbrných zradí kohokoliv.
14. 03. 2014 | 16:03

brainwash napsal(a):

Ještě pár takových agitátorů jako Bursík a Gustáv Kočí a národ zas začne nacházet v ruském imperialismu zalíbení.
Víme, jak se Češi dají snadno zrumplovat, zvlášť když je někdo vysvlíkne i z podvlíkaček jako tahle německá EU.

Snad jedině s tím dvojím občanstvím má Bursík pravdu. Když je někdo JEJICH, má bejt jejich a netvářit se jako že je náš.
Já bych se na to díval jako na zradu.
A s těma trvalejma pobytama v Monaku taky, leda by dotyčnej provozoval cirkus.
Což je myslím Bursíkova budoucnost, s pimprlaty do Kalkaty.

Božská Ilona asi má pravdu, jsme kolonie a hrozí nám válka, prostě proto, že geniální europolitici nechtějí v květnu bejt vodstavený vod válu a Ameriku stihnul spravedlivý trest za to, že z hamižnosti zrušila uzavřený blázince.
Šílenci jim nalezli všude a oni se jen válí nebo bombardují araby a slovanský untrmenše.

Mimochodem, pokud východoukrajinci zas naleznou zalíbení v báťuškovi v Kremlu místo v zlodějích a vrazích v Kyjevě a pokud je báťuška bude chtít, je to jen jejich a ničí jiná věc.
Mě mnohem víc zajímá, proč Rovnátko s Babišem nesníží DPH z potravin, když se druhý pilíř, kvůli kterému se zvyšovala ukázal být nesmyslem.
Stát toho druhu, co tu máme může daňovou zátěž zvyšovat do alelujá a mizí to v něm jako v děravým sudu.

Takže:
1) Vyházet ničemné politiky včetně rovnátek a vrtulníkových slovních akrobatů.
2) Reorganizovat stát tak, aby jeho aparát byl co nejúspornější a občanům se tím pádem vedlo co nejlépe (už sme tu měli státostranu a půl nám toho pořád zůstalo), náhle a nečekaně.
3) Přezkoumat konečně Bursíkovy aktivity a to nejen v alternativních zdrojích energie ale i na magistrátě a v ssm, najít zdroj zla.
14. 03. 2014 | 16:03

Pepa Řepa napsal(a):

Prodal bych to Kńažkovi
Zastavme jich bratia
veď sa oni stratia.......

Dobří holubi se neztratí.
14. 03. 2014 | 16:04

Gudka napsal(a):

Jana Pechová

A proč bychom do toho neměli tahat USA a NATO a EU? Vždyť ti se dopouštěli právě toho, co nyní vyčítají Rusku.
Zdejší občané už zjevně mají toho dvojího metru tak zrovna po krk a málokdo je ochoten přešlapy "demokratických" států už přehlížet.
Že "demokraté" vpadli na území s respektovanými hranicemi potvrzuje, že šlo o agrese proti suverénním (do té chvíle) subjektům. Vaše tvrzení, že měli "jasný scénář" se míjí s realitou.
Ukrajina je pro Rusko z bezpečnostního hlediska přibližně totéž, co pro USA Mexiko. A že se nechrastilo zbraněmi?
Vy jste neviděla v české televizi záběry majdanistů s puškami, vybavenými zaměřovací optikou?
14. 03. 2014 | 16:06

vasja napsal(a):

Prognostik napsal(a):
Milí ruští agentíci.......
-----------------------------------
Oleduj si přirození. Leopší radu nemám.
14. 03. 2014 | 16:07

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Firefly.
Nejde jen o to vyjádřit se, jakmile se začali bouřit, tak hrozilo nebezpečí, že se tam přesunou ty fašistické bojůvky a poteče tam krev, jako v Kyjevě.
Podle mne Rusové museli zasáhnout, a alespoň oddělit Krym.
14. 03. 2014 | 16:09

Pepa Řepa -agent ve výslužbě napsal(a):

Copak prognostiku?
14. 03. 2014 | 16:11

Richard napsal(a):

bohužel mám pocit pane Bursíku, že po 40-ti leté vládě vůči Rusku servilních(i tohle mi přijde slabé slovo) komunistů u nás žije minimálně 50% etnických Rusů s českými jmény, ale na diskuzích to tak vypadá. Ruská mentalita zde zapustila po tak dlouhé době vlády kořeny a vzdouváním Putinovského ega opět raší jako semínko Bolševníku.
A tak mnohá česká Dáša, je skutečně jen ruská Máša a kdejaký "český" Václav, třeba Klaus, jen ruský Voloďa. Pár blogů pod Vámi se i Jirka přihlásil k Jurijovi.
14. 03. 2014 | 16:13

Richard napsal(a):

oprava: alespoň na diskuzích.....
14. 03. 2014 | 16:16

Filuta napsal(a):

J.Pechová

A co si jako, drahá dámo, myslíte, že znamenají americké vojenské lodi v blízkosti Ruska?
Nebo pět miliard dolarů investovaných do pučistů v Kyjevě (operaci,jak provalil Kličko, připravovalo USA pět let).
Ukrajina vždycky patřila do ruské sféry vlivu a Američani tuto rovnováhu arogantně porušili.
Rusko nemohlo ustoupit, protože by ztratilo tvář.
Je tu evidentní snaha zatlačit ho hluboko do vnitrozemí a omezit jeho vliv.
Obamova obliba strmě klesá , zatímco Putinova stoupá, pro USA je to takové markýrování silné velmoci. EU i USA dělají vlastně totéž, snaží se odvést pozornost od vlastních vážných problémů doma.

Co se Krymu týká, viděl jsem videa, jediný, kdo se dopouští na Krymu násilí, jsou opět pučisté z Kyjeva, kteří se snaží narušit tady vcelku poklidnou atmosféru (čeští novináři na Primě o žádném chaosu a násilí na Krymu nemluvili).
Ty Rusy s kvéry si pozvalo 60 procent Rusů žijících na Krymu a mají na to, po všech těch šikanózních akcí Ukrajinců, plné právo.
Kdyby euromozky v Bruseli něměly v hlavách řezanku a usměrnily "revolucionáře" a zároveň zkonsolidovaly (nikoliv ještě víc rozhořčily) Rusy na Ukrajině, nemuselo to zajít až takhle daleko.
Pokud je mi známo, jsou to Ukrajinci, kdo se snaží zvrátit rozhodnutí uspořádat referedum na Krymu. Kandidáty už zavírají, aby se nemohli voleb zúčastnit.
Krym vždy patřil k Rusku, tak se k němu zase vrátí. A co má být?
Kdyby nebylo puče, který USA s EU vyprovokovaly, nebylo by ani "povstání" na Krymu, jehož zase využili Rusové.

Podle vaší logiky mají pučisté v Kyjevě právo na sebeurčení, ale krymští nemají právo odmítnout jejich nelegitimní neonacistickou vládu? Vždyť je to hnusná sebranka a chci vidět, jak se budou kroutit těm kašparům v Bruseli střeva, až náckové v plné parádě rozvinou svoje představy o "demokracii".
Ameriku do toho tahat budu, protože v tom má prsty a prachy.
USA možná nevztyčily na dobytých územích vlajku, zato hbitě instalovaly do vlád ty, kteří konvenovali jejich zájmům.
Ať už to byl narkobaron Noriega nebo nějaký zarytý islamista.
Tyhle pohádky o hodném americkém "policajtovi" a zlém ruském agresorovi už nežerou ani děti v mateřské školce.
14. 03. 2014 | 16:17

například ta hezká čtyřka z tělocviku napsal(a):

koukám, že jediný argument místních rudokožců pro ničím nevyprovokovanou ruskou okupaci suverenní země je ten, že američani to dělají taky. )))) já si myslim, že vaše srčíčka plesají zbytečně. u nás se rusák a bolševik roztahovat nebude. my jsme v NATO. ukrajinci holt mají smulu. snad je tam ten ruskej grazl nezmasakruje jako lidi v čečensku. to by byla tragedie.
14. 03. 2014 | 16:19

Jana Pechová napsal(a):

Firefly

O zásadních otázkách se těžko jedná ve vyhrocené atmosféře.
Vy víte, co Krym skutečně chce?
Od Rusa odešel s Ukrajinou díky slibu autonomie. Tu pak ovšem bývalé ukrajinské vedení podstatně očesalo. Troufám si se domnívat, že touha po samostatnosti ve zdravém jádru obyvatel Krymu zůstala. O připojení k Rusku usilují vesměs ti, kdož se dostali na Krym v časech sovětské slávy a je v tom víc nostalgie než čehokoli jiného.
V podmínkách vyspělého demokratického státu by diskuse o požadavcích Krymu vypadala podstatně jinak.
A ti lidé rozhodují nejen o budoucnosti svých potomků, to je vám snad jasné. Co když se karta obrátí, Ukrajině se nakonec podaří vybřednout z nadvlády oligarchů a využít svůj obrovský potenciál? Pustí pak Rusko Krym na žádost jeho obyvatel Ukrajině zpět?
Jak říkám, důležité jsou hlavně důvody, proč to ti lidé chtějí. A myslím, že není těžké na ně odpovědět.
14. 03. 2014 | 16:21

Pepa Řepa napsal(a):

V Praze se to hemží agenty, kteří bagatelizují rizika ruského vlivu v Česku.
Ba´t bať, zvláště na tenise, samej Rusák

A kdopak sepsal a protlačil zákon, že od r.2014 může každej Ivan, Vasil, Ahmed, Nguyen....etc...etc.
po pěti letech trvalého pobytu dostat občanství i bez sňatku a ponechat si i občanství původní země, pokud to její legislativa umožńuje.
dva pasy a udělat dlouhej nos.
Nebyli to náhodou lickoprávní kucí a holky od pravdy a lásky?

Za pět let ich tady bude jako nas.........
Kde ty kocábovití vůbec berou tu drzost, když se pod jejich diktátem takové zákony zavedly.

Mudeme multikulturně obohaceni, tvrdili ještě včera.
On z toho nejde mužik vyjmout, víme Bursíku, matička EU nechce diškryminaciu.
14. 03. 2014 | 16:24

Martin1 napsal(a):

Zítra oslavíme 15. březen - den osvobození!
Ne - ? Tak ale příští rok už určitě svobodně ano?
"a vo tom to je" :)
14. 03. 2014 | 16:24

Filuta napsal(a):

čtyřka (zase nový nick?)


Vy máte taky dost.
Rus neví co roupama a po Krymu potáhne na Evropu.
To určitě.
Ještě byste mohl dodat, že Rusové žerou děti.
Asi jste nezaznamenal, že velká část Čechů z NATO vůbec vystupovat nechce.

To jen vy tady pořád omíláte ty svoje kydy - kdo nesouhlasí k kyjevským pučem, je bolševik a putinofil.
Kdo nevolí Kchárla, je komouš.
A tak pořád dokola.
Že vám to vy trapky čírovské stojí za to.
Už jste dostali u voleb jeden pořádný výprask a dostanete ho znovu.
Tentokrát už to ale nerozběháte.

Babiš si vás všechny koupí.
Ten je chytrý a k ničemu se nevyjadřuje.
Pochopil, že mu to vynese podstatně víc politických bodů nežli užvaněnému Zaorálkovi.
14. 03. 2014 | 16:25

veverka napsal(a):

To jsem se zase jednou pobavil.

Tak Rusko je prý to zlé a neví kde má hranice...

Hodné a mírové USA mají 702 zahraničních vojenských základen ve 130 zemích světa narvané svými vojáky ,raketami a radary...ale podle biobursíka je zlé a rozpínavé to ošklivé Putinovo Rusko :)))

Ovšem nejsměšnější je hned ta první věta:

"Invaze Ruské armády na Ukrajinu je zločin. Jde o porušení mezinárodního práva a s tím se demokratický svět nesmí smířit."

To zní po amerických zvěrstvech v Iráku,Kosovu,Afghánistánu,Líbyi,Sýrii atd. (seznam amerických okupací,loupeživých válek a inscenovaných převratů a barevných revolucí je takřka nekonečný) už jen trapně a mimořádně směšně..
14. 03. 2014 | 16:26

Jana Pechová napsal(a):

Filuta
Drahý pane, váš problém je to, že vidíte jen to, co vidět chcete.
Ideologická slepota se tomu říká.
14. 03. 2014 | 16:28

Jana Pechová napsal(a):

Gudka
Nevím o žádném případu, kdy by NATO či USA napochodovaly na území jiného státu a začaly usilovat o jeho přičlenění k některé z členských zemí.
14. 03. 2014 | 16:30

Míla napsal(a):

například ta hezká čtyřka
ani nepozoruji,že by se tady roztahovali rusáci či bolševici.Pokud tedy vynechám Karlovy Vary,tam to ale je spíše v ekonomickém směru,hlavně příliv financí,politika jim je ukradená,včetně Putina a celé EU nevyjímaje.Na Ukrajině bych počkal na demokratické volby,i když ty minulé údajně demokratické byly a nebylo problém volby nerespektovat a tak je možné i to,že se to místo respektování výsledku nových voleb začne vzájemně mydlit.
14. 03. 2014 | 16:34

Filuta napsal(a):

Jana P.
" A ti lidé rozhodují nejen o budoucnosti svých potomků, to je vám snad jasné. Co když se karta obrátí, Ukrajině se nakonec podaří vybřednout z nadvlády oligarchů a využít svůj obrovský potenciál? Pustí pak Rusko Krym na žádost jeho obyvatel Ukrajině zpět?"

Vidím, že jste velká utopistka.
To spíš uvěřím tomu, že u nás půjdou do krimu všichni zloději bez ohledu na stranickou příslušnost.
Ukrajinci jsou stovky světelných let za námi a i my si místo demokracie užíváme jenom tohoto potratu, který se za ni dosti neúspěšně vydává.
14. 03. 2014 | 16:35

Filuta napsal(a):

J.P.

Prý ideologická slepota.
Pravil slepý na obě oči.
Já bych řekl, že to vidím naprosto neideologicky. Na rozdíl od vás, dámo.
14. 03. 2014 | 16:36

jozka napsal(a):

A hele, tak sem prisel mistrovat i Herr Prochazka. Budete dnes opet lhat nebo to jenom zakecate?
14. 03. 2014 | 16:37

Karel napsal(a):

Další důvod proč držet palce Rusku. Nejen aby nás stále ztrátovější členství v Eurosvazu nepřišlo ještě dráž kvůli nucenému sponzoringu Ukrajiny. Ale i kvůli tomuto jedovatému solárnímu Glumovi.
14. 03. 2014 | 16:37

Pepa Řepa napsal(a):

Hlodavče lesní....ono i loupit se musí umět.
musí to něco hodit, perníček na střeše, nějaké topivo, chechtáky.....prostě vejvar.......to už věděl Ali Bába a 42 loupežníků.

Co to hodí z revolučního kvasu na Ukrajině, mně hlava nebere,

Pod dubem
za dubem
my si na tě
-Vasile
počíháme
pod dubem
za dubem
my tě voškubem

:-) Hmmm, to jo!
To je akce mladého Lotranda, ještě tam nasypeme 11 miliard.
Větší pitomce svět neviděl.

A Sobotka bude muset ještě 9 poradců nabrat.
33 poradců je málo.
Ali Baba jich měl 42.
Takového mamlasa jako premiera jsme ještě neměli, kam se hrabe Nečas.
14. 03. 2014 | 16:37

Richard napsal(a):

"koukám, že jediný argument místních rudokožců pro ničím nevyprovokovanou ruskou okupaci suverenní země je ten, že američani to dělají taky"

ano, také primitivní uvažování neschopno dohlédnout, že případné excesy Amíků nemají na práva Ukrajiny žádný vliv, resp. Ukrajinu práv zcela jistě nezbavují.
Asi jako vražda Housky nezbavuje práva na život kohokoliv jiného z lidí, jen tak, bo si chce někdo vystřelit, vzít něčí barák nebo půdu atd., bo vrah Housky taky mohl, případně jiný vrah, kterému jeho zločin prošel.
Primitivismus on -line. "HU HU HU"
14. 03. 2014 | 16:38

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Míla.
Je tu hodně Rusů či Ukrajinců, Praha je jich plná.
Je tu téměř půl milionu cizinců většinou z východu a přišli sem za vlády pravice a Bursíka. Pokud si správně pamatuji, tak rok 1998 a rok 2006 stejný počet cizinců 250 tisíc, tedy za vlády ČSSD žádné zvýšení.

Ruští a ukrajinští oligarchové jsou kamarádi Schwarzenberg a spol, ti se tu o ně starají. Patrně i díky těmto vazbám, Bursík se Šláfenbergem jezdí demonstrovat na Ukrajinu.
Pokud si správně pamatuji, tak i Banderovci vznikli v Praze, to ukrajinské fašistické podhoubí je pražské.
14. 03. 2014 | 16:42

Homunkulus napsal(a):

Souhlasím s panem Bursíkem, jako obvykle nesouhlasím s naprostou většinou přispívajících; ne pro odlišný názor, ale pro ubohost.
14. 03. 2014 | 16:45

xerox napsal(a):

pechová ... bacha na kamna ...
vývar z kuřích nožek , netopejrů a vochomůrek už bude hotov ...
né , že z toho bude myšmaš jako posledně ...

a nedávejte ho richardovi a tajemnýmu háčku tolik silnej ... :-)
14. 03. 2014 | 16:46

jozka napsal(a):

Mario Degusta Esampredo de Cavalero Sima:

klidek...
14. 03. 2014 | 16:47

Firefly napsal(a):

Jana Pechová : Netvrdím, že nyní jsou pro skutečně svobodné podmínky. Ani nemyslím, že je ta vhodná atmosféra a Vaše připomínky akceptuji.

Ovšem Kyjevské vládě nic nebránilo vyhlásit referendum o budoucnosti Krymu na podzim či třeba jaro 2015 s tím, že je otázkou obyvatel Krymu, jak se dohodnou. A nastínit možné problémy - majetek, dluhy atd..

Místo toho Kyjev jen křicí o územní svrchovanosti a o tom, jak se Krymu nikdy nevzdá. Občané neobčané, jejich názor znát doslova nechce.
14. 03. 2014 | 16:50

Kanalnik napsal(a):

"Třicet tisíc ruských vojáků, kteří vpadli na Ukrajinu, nás však nutí pochopit, že politika dobré vůle ve vztahu k Rusku byla fatálním omylem, že selhala."

A kde presne je ta dobra vule Zapadu vuci Rusku, pane Bursiku? V tom, ze Zapad uznava nelegitimni vladu, v niz sedi nacionalisticti extremiste, potvrzenou parlamentem, ktery neni schopen demokraticky fungovat? V tom, ze si Zapadni politici behem krize v Kyjeve podavali dvere, ze bez diskuze s Ruskem si hrnuli a hrnou svou s cilem za kazdou cenu strhnout skrze malou hrstku lidi celou Ukrajinu pod Zapadni ekonomicky a geopoliticky vliv? V tom, ze je tu riziko, ze si na UA postavi NATO nebo USA novou zakladnu, Rusku prede dvermi?

Pardon, ale silovou jednostrannou politiku si jako dobrou vuli opravdu nepredstavuji. Tak se nedivte, ze Putin jedna take jednostranne a silove.
14. 03. 2014 | 16:50

scallop napsal(a):

Po case jsem se prisel podivat, jak je na tom sekce boje proti ztroskotancum a zaprodancum, a s potesenim mohu konstatovat, ze smecka nepolevila ve svem stvani. Vase nezmerne usili si zaslouzi ocenit, jste uplni stachanovci. S takovouhle nema fasisticko-banderovsko-maoisticko-pravdolaskarsko-lickopravne-eurohujersko klaka (tj. vsichni, kteri se neucastni honu) nejmensi sanci. Salut!
14. 03. 2014 | 16:53

čert }:o) napsal(a):

pamětník
Krasin to jest číslo jedna. Máte ještě toho více
voňavý pamětníku, nebo už namátkou nevíte?
Pokud ano, učiníte proruským soudruhům radost
a naštvete proamerické soudruhy. Myslíte že Rusové
mají více humanitárních akcí než Amíci? Sem s tím.
Přesto pamětníče vám není slušnost souzena,
jste jasný masochista. Dobré a slušné vystupování
by vás uvedlo ve zmatek a zcela zahubilo.
Tudíž vám nezbývá než pokračovat ve svých výlevech.
Velice dobře to popsal Homunkulus:
Souhlasím s panem Bursíkem, jako obvykle nesouhlasím s
naprostou většinou přispívajících; ne pro odlišný názor, ale pro ubohost..

Tím je řečeno vše
14. 03. 2014 | 16:55

vasja napsal(a):

U Nečase bych vyzdvihnul, že si bokem štrejchnul.
U Sobotky snahu nevidim. Mlácení hubou ho bere víc. Asi.
14. 03. 2014 | 16:59

Pepa Řepa napsal(a):

Bursíku můžete se uvztekat a je Vám to platné, jako chaloupka v Blatné.

Za zisk hladového Mukačeva, Lodže a okolí -ostatní úkáčka se přitulí k Ivanovi, dříve či pozdějí, páč se ohřejí- zaplatíme nejen 11 miliard, mužik jásá, dostane zaplaceno za plyn, budeme cálovat pořád, ale zaplatíme strašnou dań v podobě další ztráty důvěryhodnosti.

Lavrov to staví obratně, argumentuje nejen Kosovem, ale i Komorskými ostrovy , nedodržením dohody,, u vygumovanců propaganda zabere, ale těm myslícím začne vrtat červ v hlavě, jestli -v tomto případě-nemá mužik pravdu a jestli nejsme za pitomce.
Je to děsné zjištění, co jsme to zase rozjeli.

Pravda, jakmile by se Ivan hnul, ztratí sympatie, ale-v případě Krymu-zatím boduje.
Na Kyjev nepotáhne, ten přileze k Ivanovi sám.
Svobodně.A nám zbyd ten kus po Císaři Pánu.
To bude-panečku-výhra.
14. 03. 2014 | 17:07

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro vasja.
Péťa má Janičku,

Sobotka má Pehe - „Sobotka a Pehe zakládají think-tank Cesta“

Než pustili ČSSD do současné vlády, tak tam provedli puč,
a současné vedení ČSSD je levicová kavárna řízená mocnými, Pehe má asi ČSSD na starosti.
14. 03. 2014 | 17:08

patriot napsal(a):

Přehled amerických humanitárních akcí zde:

http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx
14. 03. 2014 | 17:09

olga napsal(a):

Pane Bursíku. Co myslíte? Za jakou část národa mluvíte? Já myslím, že za naprostou menšinu.
14. 03. 2014 | 17:09

Jana Pechová napsal(a):

Firefly
Problém je s tou kyjevskou vládou: Janukovyč je v sakrech, to co je, je prozatímní a čeká se na volby. Těch problémů - včetně hrozícího bankrotu - je tolik, že v této chvíli není na diskusi o návratu autonomie pro Krym zrovna optimální prostor.
Umím si ale představit, že se to objeví jako téma do řádných voleb.
14. 03. 2014 | 17:11

Viola napsal(a):

pane veverka

Hodné a mírové USA mají 1000 zahraničních vojenských základen ve 130 zemích světa narvané svými vojáky ,raketami a radary a letadlama.
14. 03. 2014 | 17:15

Zdeněk Brom napsal(a):

patriot:

To je povedený odkaz. Možná ani nevíte, co děláte.

Podstatou toho odkazu je revize výsledků II. WW. Vojenské akce spojenců prohlásit za zločiny a nacistické Německo za oběť. Je to promyšlená taktika.

Samozřejmostí je zamlčování spojenecká spolupráce nacistického Německa a SSSR na rozpoutání války společným přepadením Polska. O napadení Finska SSSR se samozřejmě také nesmí mluvit.

Jen tak dál.
14. 03. 2014 | 17:21

Libertad napsal(a):

a) "Invaze Ruské armády na Ukrajinu je zločin" souhlas. A invaze USA do Afganistanu, a dlouhé etc je co?
b) já jsem k Rusku měl vždy stejný vztah jako k USA, tedy nevěřím ani jedné mocnosti. Pragmatismus mi říká, že je pro nás je lepší když tady bude stát radar USA než Ruska. Určitě zde v budoucnu nějaký bude stát.
Jeden můj známý po 7 dnech pobytu v USA, prohlásil: Je to Rusko, ale má vyspělejší techniku.
c) na den 10. února 1954 se Nikita dobře vyspal nebo večer hodně opil a SVĚVOLNĚ daroval Krym Ukrajině. Ze stejných důvodu po změně politické situace v r. 1989 , jiný ruský vůdce využívá situace a bere si Krym zpátky.
d) ne sankce, ale presentace vojenské síly můžu odradit Rusko od invaze na pobaltské státy, Slovensko. etc. Nedostatek, způsobený sankcemi, hrdinný lid Ruska vydrží, když to soudruh Vladimírovič zdůvodní a vysvětlí.
e) váš názor o páté koloně je infantilní. Komunisté, -tedy bývalý členové KSČ- tedy ti morálně mnohom horší- se nacházejí ve všech stranách, hnutích, státních orgánech a dlouhé etc.
f) jsem přesvědčen, že drtivá většina občanů tohoto státu se cítí byt součástí západu. Tuto vazbu však neustale oslabují "politici" vašeho typu, kteří -aby uspokojili své ego- -bez vizí a pevných názorů- se spojí i s Topolánkem. Přivedou zemi do stavu, kdy o presidentovi republiky rozhodují agenti Ruska. On ten pan Zubov, asi přeci jen není především malíř, ale agent Ruska.

Váš blog má velkou chybu. Je to autor, kterému nelze veřit ani slovo. Do konce života by se měl procházet v LESE, a ne zákládat stranu LES .

Bez pozdravu
Sidonio Libertad
14. 03. 2014 | 17:27

Richard napsal(a):

Rusům se vrací na Ukrajinu vhozený bumerang
ruské akcie padají k zemi

http://www.novinky.cz/ekonomika/330362-krize-na-krymu-posila-ruske-akcie-k-zemi.html
14. 03. 2014 | 17:27

vasja napsal(a):

Zdeněk Brom
Skvělý je, že používáte SSSR a né Rusko :-)
14. 03. 2014 | 17:29

Homunculus napsal(a):

Vážení - Krym a Kosovo nelze srovnávat, to je jasné :-) Je mezi nimi totiž jeden zásadní rozdíl, přátelé. Na Krymu, jak víme, je totiž vo hodinu víc než v Kosovu, tak to prosím vás laskavě berte v úvahu a furt sem nepište ty hloupý analogie...
14. 03. 2014 | 17:30

uno napsal(a):

Dopručuji panu Bursíkovi, aby si US radar postavil doma v obýváku, bude to výhodné, protože si v jeho záření bude moci ohřívat guláš.
14. 03. 2014 | 17:32

vasja napsal(a):

Richard napsal(a):
Rusům se vrací na Ukrajinu vhozený bumerang
ruské akcie padají k zemi

http://www.novinky.cz/ekonomika/330362-krize-na-krymu-posila-ruske-akcie-k-zemi.html
--------------
Správnej čas je nakoupit.
14. 03. 2014 | 17:38

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro vasja.
On je vůbec demagog, bohužel učitel.
Když například obviňuje SSSR nebo Rusko ze zabrání části Polska (podle něj rozpoutání války), tak by mohl zmínit, že Slovensko si „své národnostní území“ – území se svými občany, zabralo dříve než SSSR.
14. 03. 2014 | 17:38

patriot napsal(a):

Zdeněk Brom:

To ať si každý přebere… Cenný je přehled akcí před a po II. WWW.
14. 03. 2014 | 17:39

S.Š. napsal(a):

Olga :
To si myslíte špatně.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/265403-rusove-na-krymu-okupace-soudi-dve-tretiny-cechu/
P.S.: Ale to je určitě zfalšované, tak si s tím hlavu nelámejte. :-)
14. 03. 2014 | 17:41

S.Š. napsal(a):

Libertad :
"Jeden můj známý po 7 dnech pobytu v USA, prohlásil: ..."
To nemá chybu, pane Libertade.
:-)
14. 03. 2014 | 17:43

vasja napsal(a):

S.Š. napsal(a):
Olga :
To si myslíte špatně.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/265403-rusove-na-krymu-okupace-soudi-dve-tretiny-cechu/
----------------
Páč sem se jednou bokem dozvěděl, že jsem byl dotazovanej na moje politický preference, tak řeknu rovnou. Kecaj. A když si to objedná vysílačka ČT, je to jasný.
14. 03. 2014 | 17:48

brainwash napsal(a):

Richarde
Problém je v tom, že Rusko je života v autarkii schopno (a po dlouhá období své historie to reálně dokazovalo), jen musí občas zkrotit nějaké ty bojary nebo oligarchy.

Německo, EU (a už vůbec ne my) toho schopny nejsou.
Pokud jste si zatím nepřečetl vyjádření komise OSN o vztahu USA k lidským právům, udělejte to.
Pokud budou USA a EU chtít dostat Rusko do opravdové izolace, budou muset zrušit OSN a zlikvidovat pár zemí jako je Brazílie nebo JAR, které také o nějaký unilateralismus nemají valný zájem.

Někdy také uvažte kolik členských zemí OSN uznalo Kosovo. A vydržte do příštího plenárního zasedání (pokud ještě nějaké bude, poválečný pořádek zjevně zaniká), kolik jich uzná právo rusky mluvících Ukrajinců na ochranu.
Bursíci jsou permanentně prohrávající strana, bohužel my a EU také, protože jsme se od nich včas neočistili.
14. 03. 2014 | 17:48

například ta hezká čtyřka z tělocviku napsal(a):

rusáci neuznávají kosovo a zároven s ním argumentují. logický rozpor. pro normálně fungující mozek. pokud má krym právo na sebeurčení, proč ho nemají čečenci? když se soudný člověk zamyslí nad argumentací ruska, najde spoustu nesmyslů a vyslovených lží typu nemáme na krymu vojska. pokud rusacké bandy radikálů v donecku napadnou pro ukrajinské demonstranty , 25 zraní a jednoho zabijou a pak rusácká televize hlásí, že na ukrajině jsou zabíjení rusáci po desítkách....vracíme se do dob SSSR. putin nemá duvod pro svou agresi a usilovně ho hledá. dokážu pochopit anexi krymu. pokud ale putin vtrhne i na ukrajinu a zpusobí tam krveprolití, doufám že se rusko ocitne v naprosté izolaci jako sssr, at to stojí, co to stojí. at padne ekonomika, at se topí uhlím a dřevem. novodobemu hitlerovi se nesmí ustupovat.
14. 03. 2014 | 17:49

Zdeněk Brom napsal(a):

patriot:

Námět k přemýšlení pro Vás:

"Možná se ptáte, jak může být nějaký Slovan neonacistou, když podle nacistických rasových teorií byli Slované a Rusové zvláště klasifikováni jako „podlidé“ a otrocká rasa. Jednoduše: S rozpadem SSSR provedla největší mezinárodní neonacistická organizace Blood and Honour (Krev a Čest; bojový pokřik Hitlerjugend) radikální změnu v neonacistické ideologii, když prohlásila všechny slovanské národy také za „arijské“, podle „vědeckých objevů“, které dokazují spojitost mezi „severními Árijci“ a slovanskými národy před tisíci lety. V Německu pohlížel na ruskou ultrapravici s neskrývanými sympatiemi Otto Ernst Remer, svého času vysoký důstojník wehrmachtu, který potlačil proti-hitlerovský pokus o převrat v roce 1944, jehož Socialistická říšská strana již začátkem 50. let zastávala pod vlivem rostoucího politického antisemitismu v SSSR a Československu plány na spojenectví Německa a Ruska proti nadvládě materialistické a „morálně zkažené“ Ameriky. Řada neonacistů viděla v 90. letech v Rusku jeden z posledních rezervoárů „bílé rasy“ nepostižené „rasovým míšením“ a hluboce oddané kultu národa, vlasti a silného vůdce. Hitlerovy osobní názory byly selektivně probrány – nenávist k Slovanům a nutnost kolonizovat Rusko zmizely jako vývojem překonané, zatímco antiliberalismus, antikomunismus, národní soběstačnost, vůdcovská idea, opěvování vůle, extrémní protižidovské postoje a další pevné součásti jeho ideologie zůstaly – a přesazeny na novou čerstvou půdu začaly rychle zapouštět kořínky."
Tím nikdo samozřejmě neomlová válečné zločiny USA.
14. 03. 2014 | 17:50

Pepa Řepa napsal(a):

vasjo
i rovnátka už na ouřadě mají svou favoritku.janča vychřice jako přes kopírák.
Jen na ten sex Bohoušek moc není. Ale to se poddá, Péťa taky nebyl
14. 03. 2014 | 17:53

Bestia triumphans napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
"patriot:
To je povedený odkaz. Možná ani nevíte, co děláte."

?
Ví, moc dobře, co dělá.
Je to kremelský patriot.
14. 03. 2014 | 17:54

Pepa Řepa napsal(a):

Vasjo
ženský jsou mazaný, stačí zahekat, to jsem ještě nezažila....prohodit a už si každý myslí jakej je neodolatelnej samec.
14. 03. 2014 | 17:58

S.Š. napsal(a):

vasja :
A to víte že jo, vždyť to přece píšu už shora. Kampak na vás (nejen na Vás) s nějakou ČT a STEM/MARK, a vůbec nějakými českými, britskými, americkými, fancouzskými, německými, rakouskými, slovenskými, polskými (atd.) novinami, samá novinářská svoloč, etc. (dále viz Miloš Zeman), to dá rozum ... :-) Klidně to hoďte za hlavu ... :-)
14. 03. 2014 | 18:01

Richard napsal(a):

"Richarde
Problém je v tom, že Rusko je života v autarkii schopno (a po dlouhá období své historie to reálně dokazovalo), jen musí občas zkrotit nějaké ty bojary nebo oligarchy."
brainstorm

jak to souvisí s ruským porušováním práv Ukrajiny?
14. 03. 2014 | 18:05

xerox napsal(a):

Richard

,, Rusům se vrací na Ukrajinu vhozený bumerang ,,

to je celkem dobrá zpráva ... jednak pro ruské podniky , které si tak v pohodě mohou dokoupit se slevou svoje akcie od zahraničních vlastníků a právo rozhodovat si o sobě , stát si může dokoupit taktéž a zajistit si kontrolu nad vybranými podniky a drobný investor si také může přijít časem na své ...

jedinému komu vznikají zatím ztráty jsou zahraniční vlastníci , kteří prodávají pod cenou , jak jsem pochopil jde zatím hlavně o americké fondy ...
a neklesnou taktéž jejich vlastní akcie těmto investičním fondům v americe ... kdopak jim tu případnou ztrátu zaplatí ... černý otec v bílém domě ... ? ...

je to tak , jak píšete ... jedná se skutečně o bumerang ... :-)
14. 03. 2014 | 18:11

zemedelec napsal(a):

Pan Bursík ví co dělá.
Vyhlásit embargo na Ruský plyn a ropu.Pak bychom jeho solární byznys s radostí přijali.
14. 03. 2014 | 18:17

Richard napsal(a):

xerox¨
ano, doporučuji nakupovat, dejte do toho všechno!
14. 03. 2014 | 18:19

turista napsal(a):

Zabrání Krymu Ruskem je v rozporu s mezinárodním právem. Je to však logická reakce na to, že USA od jara 1999 od tzv. Kosovské krize dělají opakovaně totéž, navíc svoji oběť vždycky tzv. humanitárně zmasakrují (Srbsko, Irák, Libye, Sýrie, a podobně). USA jako světový hegemon monopolárního světa obkličují Rusko jak se dá (základny v Kosovu, v Bulharsku, v Rumunsku, v Polsku, v Litvě, v Lotyšsku, v Estonsku, v Kyrgyzstánu. EU slouží zájmům jediné supervelmoci jako jakási konsolidační banka. NATO funguje jako převodní páka US Army. A český hafík zvyklý 42 let štěkat na podporu SSSR nyní 24 let štěká na podporu USA. Monopolární svět jsme v roce 1990 naivně uvítali v dobré víře, že bude bezpečnější než ten bipolární. Neosvědčil se, protože USA se chovají nikoliv jako spasitel míru, ale jako imperialisté a válečníci, kteří snad ani neumějí žít v míru. Američané nechtějí přijmout skutečnost, že monopolární svět právě končí a přechází v multipolární, že už minimálně Rusko a Čína jsou také supervelmoci.
14. 03. 2014 | 18:26

Skogen napsal(a):

Vám, 17,4 bilionu, to není třeba říkat, ale Violu asi zklamu.

Pentagon odmítl přímé vyzbrojování Ukrajiny a já si ani nedokážu představit, že by na to kývnul. To už by bylo na krok od přímé konfrontace. Ale zbraně si cestu na Ukrajinu tak jako tak najdou, síť překupníčků se o to postará a není, kdo by jí v tom bránil.

Pan Soros má peněz dost, Schell a Chevron taky, když už ukrajinské směřování Státy přišlo na 5 mld dolarů, on už to v klíčový okamžik někdo zatáhne, to nemějte strach. Navíc je ve hře nejen Krym.

Teď by měla zbystřit zejména EU, které se bezpečnostní situace bezprostředně týká. A začít hasit, co se zvrtlo, když scénář s Kličkem nevyšel.
14. 03. 2014 | 18:30

Filuta napsal(a):

sancha


Putin potichu vykoupil zpátky za babku všechny ruské firmy, které byly v rukou západních podnikatelů. Nedávno jsem to někde četl.
A sankce proti ruským pracháčům si EU dobře rozmyslí. Ti její by mohli taky zaplakat.
14. 03. 2014 | 18:32

xerox napsal(a):

richarde ... vy nic nedoporučujte ...

jednak jste viditelně rozrušen ... a ten odkaz kterej jste jsem dal jste ani nečet - zaujal vás akorát ten lákavý nadpis ... :-)
14. 03. 2014 | 18:34

staříček Pagáč napsal(a):

padnout na poli cti a slávy, a tak mu hejtman Sagner řekl: "Dostanete příležitost." Kadet Bursik se potěšeně usmál. A Hejtman Sagner dodat: "Při prvním nočním útoku
14. 03. 2014 | 18:38

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro vasja.
Ten výzkum je divný,
Pokud se chce, a tady se asi chtělo ze strany TV, tak lze lidem vnutit odpověď ohledně okupace a například je nutit k nějakému přirovnání, přestože to například srovnávat je velmi obtížné.

Nejlépe asi odráží postoj Čechů (k „okupaci“)

„A jak by se měla zachovat EU ?
Podle respondentů by měla být aktivní, ale bez dopadu na ekonomiku.


Měla by nejspíš vytvořit pozorovatelskou misi (37 %)
a uplatnit diplomatické sankce (tj. ty, které se nepromítnou do ekonomických ani energetických zájmů - 30 %).
Tvrdé ekonomické sankce žádá 17 % dotázaných (lidé s vyšším příjmem ).

Nedělat nic by EU doporučilo 10 % dotázaných
14. 03. 2014 | 18:41

vasja napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Vasjo
ženský jsou mazaný, stačí zahekat, to jsem ještě nezažila...
----------------
Pane Pepo.... to je v pr...sem debil.
14. 03. 2014 | 18:43

Richard napsal(a):

xerox
no když myslíte, chtěl jsem jen Vaše dobro, ještě si to můžete rozmyslet.
Rozrušen jsem stále, je to má vrozená vada o které zde rapoval Serjoža.
14. 03. 2014 | 18:44

vasja napsal(a):

Bakalův nezvaný host
Když si "průzkumníci" vyberou vhodný místo a čas, výsledek je předem jasnej.
Za zádama mi lže Halík. Hnus. No jasně. Vysílačka ČT.
14. 03. 2014 | 18:46

čert }:o) napsal(a):

Zdeněk Brom
zdravím a dík za možná nechtěnou pomoc =o)
14. 03. 2014 | 18:49

xerox napsal(a):

Richard

každá mince má dvě strany ... a v dnešním propojeném finančním světě obzvlášť ... jak říkal gordon gekko ve filmu wall street - souboje mě nebaví , nikdo nevyhraje ...
tzv. ekonomické sankce si skutečně musí západní broučkové rozmyslet ...
14. 03. 2014 | 18:55

dvěstě let rozsévání chaosu napsal(a):

Ano, starých rakušáckých kádrů, jako byl hejtman Ságner se nám citelně nedostává.
Pak nikde není pořádek.
A Bursíci drží absurdní proslovy.
14. 03. 2014 | 19:02

ld napsal(a):

Tipuju, že příští Bursíkův článek bude o Natálce.
Á propos, Johnovy už vyschla studna?
14. 03. 2014 | 19:04

Zdeněk Brom napsal(a):

čert }:o):
Zdravím též.

Koukám, že jste se polaškoval s pamětníkem :)
14. 03. 2014 | 19:06

Richard napsal(a):

"tzv. ekonomické sankce si skutečně musí západní broučkové rozmyslet ... "

no když říkáte, ale pro jistotu to ještě napište Obamovi a na ústřední výbor EU, ať o Vás taky ví
----
nevím, jestli tunajší diskuzi čtete pane Stejskale, mám jednu technickou. Nevím jak Vy, ale vždy, když někdo vloží nový článek a zobrazí se jeho zvětšená fotka, celkem se leknu. Dříve fotky tak děsivě oční bulvy, nosy, uši, brady a podbradky, nekulily. Nevím, co s tím, ale jestli to tak půjde dál, asi si před vstupem na blogy, budu muset zakrývat oči rukama, jako dítě koukající se na horor.
Ty zvětšené fotky vypadaj podobně, jako když policajti vyfotí vypelichaného zločince s cedulkou na krku. Není to o těch lidech, ale o té fotce.
14. 03. 2014 | 19:09

čert }:o) napsal(a):

Zdeněk Brom
jak on k my tak já k on v rámci slušnosti
Nehodlám padnout do jeho kluzkých způsobů =o)
14. 03. 2014 | 19:15

Platan napsal(a):

Moloděc Bursik, na šturm...!
14. 03. 2014 | 19:15

Emissary napsal(a):

Dobrý večer, pane Brusíků

Napsal jste poměrně dobrý až výborný blog, je vidět, že v těchto otázkách týkajících se mezinárodního práva či okupace máte hlavu na místě.

To ovšem nelze říct o většině místních pisálcích – já jim pracovně říkám kydači. Většinou se jedná o pomýlené existence a většinou jsou komunistické či socialistické orientace. Vlastně nějaký názor tady prezentují, ale sami neví proč.

Tak např. takový turista.

„Zabrání Krymu Ruskem je v rozporu s mezinárodním právem. Je to však logická reakce na to, že USA od jara 1999 od tzv. Kosovské krize dělají opakovaně totéž, navíc svoji oběť vždycky tzv. humanitárně zmasakrují (Srbsko, Irák, Libye, Sýrie, a podobně).“

Typická reakce mnou označené skupiny lidí. Mají jaksi potřebu omlouvat agresi, okupaci jednoho státu druhým. Velké rozdíly ale tady jsou. Zatímco Spojené státy okupovali nějaká území, nikdy to nevyústilo v anexi. Většinou to byly vynucené akce z válečných konfliktů, které USA nerozpoutaly anebo to,byly situace, které Spojené státy jako jediná supervelmoc světa nemohly tolerovat. Rusové to dělají přesně naopak.

„Neosvědčil se, protože USA se chovají nikoliv jako spasitel míru, ale jako imperialisté a válečníci, kteří snad ani neumějí žít v míru.“

Hm, zajímavá dedukce. Zatímco WW1 skončila v r. 1918, WW2 začala v r. 1939, tedy po 21 letech a skončila v roce 1945. Píše se rok 2014. 69 let je svět bez celosvětové války. Pravda, nějaký ten konflikt se sem tam zažehne, ale nic vážného Minimálně z poloviny je má na svědomí Rusko a jeho poskoci. Nějak to nesouhlasí, milý turisto Watsone.

„…že už minimálně Rusko a Čína jsou také supervelmoci.“

Zbožná přání nic nestojí. Jedinou supervelmoci jsou USA, ve všem. Čína je velmoc a Rusko možná také, ale jedině s v(V)lkem v zadku.
14. 03. 2014 | 19:17

ld napsal(a):

...Johnovi...
:-)
14. 03. 2014 | 19:17

Emissary napsal(a):

ehm, omluva, pane Brusíku.
14. 03. 2014 | 19:18

patriot napsal(a):

Zdeněk Brom:

Celé jsem si to našel a přečetl na:
http://www.anticapitalista.com/revo-cz/2008/02/12/zeme-zaslibena-hakovemu-krizi-aneb-neonacismus-v-rusku/

Neonacismus se projevil na Ukrajině. Neonacisté jsou v majdanské vládě. V krymském referendu se lidi budou rozhodovat mezi „hákovým křížem“ a Ruskem… Tak je to postaveno. Takže uvidíme.
14. 03. 2014 | 19:20

xerox napsal(a):

Richard

říkal sem pechový v 16:46 ... ať vám nedává ten její utrejch ... pak z toho blouzníte a vidíte už jenom :
,, děsivě oční bulvy, nosy, uši, brady a podbradky ,,

měl by jste se jít ven proběhnout ... :-)
14. 03. 2014 | 19:21

Filuta napsal(a):

Emissary

" Typická reakce mnou označené skupiny lidí. Mají jaksi potřebu omlouvat agresi, okupaci jednoho státu druhým. Velké rozdíly ale tady jsou. Zatímco Spojené státy okupovali nějaká území, nikdy to nevyústilo v anexi. Většinou to byly vynucené akce z válečných konfliktů, které USA nerozpoutaly anebo to,byly situace, které Spojené státy jako jediná supervelmoc světa nemohly tolerovat. Rusové to dělají přesně naopak."


Mohle byste ty země jmenovat?

Kdysi jsem se tady bil za radar v Brdech jako lev, dnes si říkám, že jsem byl vůl jak lev.
14. 03. 2014 | 19:22

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Referendum je ilegální, násilný převrat je legální.

Opice se sázejí na jaře, brambory se zabíjejí v lednu.
Na hlavě nosíme podpatky, na nohou čepice. děti dostávají důchod, starci absolvují povinnou školní docházku. Pijeme knedlíky, krájíme rum.

Takhle tu válku dozajista vyhrajem.
S takovou logikou musíme vyhrát každou válku. I tu prohranou. S takovou logikou se bude na bojišti rodit děti, v zpolulace budiu na bojištih

Proto hrrrrr na ruské oligarchy...s Babišem v čele ! Na Moskvu !!! Na Ural ! Na Peking !
Bursíku - nabít ostré, zamířit, pal......jau, jau !!

P.S. Dokud se kůň lady Ashton nenapije z řeky Moskvy - dotud žádná demokracie a svoboda v Rusku neexistují. Dokud na Rudém náměstí nepřistane helikoptera s Lubošem - dotud Rusové nic neví o západní politické kultuře. Dokud náměstí nehoří barikádami z pneumatik a snipeři nezastřeli tak ze dva tucty lidí, dotud panuje v zemi tuhý autokratický režim. Dokud si nezatančíme na mrtvole ruského medvěda, dotud žijeme v atmosféře plné strachu z jeho imperialistických choutek.
Hlavně že patříme k národům poučeným minulým stoletím.
14. 03. 2014 | 19:24

Richard napsal(a):

xerox
už jste volal do toho Bílého Domu, ať si na Vás s těmi sankcemi dají pozor?
14. 03. 2014 | 19:25

Richard napsal(a):

"měl by jste se jít ven proběhnout ... "

tady v Ostravě? Jste se zbláznil? Myslíte, že jsem sebevrah?
14. 03. 2014 | 19:27

Zdeněk Brom napsal(a):

patriot:

Buďme přesní: mezi hákovým křížem z Kyjeva a hákovým křížem z Ruska.
14. 03. 2014 | 19:28

Emissary napsal(a):

Filuta

No, když jste změnil názor, pak asi jste.

Které země bych měl jmenovat. Vznesete-li dotaz, pak prosím přesně.
14. 03. 2014 | 19:31

vasja napsal(a):

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Dokud se kůň lady Ashton.........
--------------------
Jak ste to myslel? :-))
Tak, nebo tak?
14. 03. 2014 | 19:35

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%A1vo_n%C3%A1rod%C5%AF_na_sebeur%C4%8Den%C3%AD
(právo národů na sebeurčení - základní informace)

vasja
Bez komentáře.
14. 03. 2014 | 19:36

Platan napsal(a):

Emissary

Zatímco Spojené státy okupovali nějaká území, nikdy to nevyústilo v anexi. Většinou to byly vynucené akce z válečných konfliktů, které USA nerozpoutaly anebo to,byly situace, které Spojené státy jako jediná supervelmoc světa nemohly tolerovat.
.........................................................................

Ha, to se vám povedlo... :-) "Situace, které Spojené státy jako jediná supervelmoc světa nemohly tolerovat"... Nechápete, že tímto se dá zdůvodnit prakticky cokoliv...? Kdo rozhoduje o tom, co Spojené státy mohou nebo nemohou tolerovat?
14. 03. 2014 | 19:38

Filuta napsal(a):

Emissary

Země, kam musel americký mírotvorce vlítnout, aby spasil svět.
Po tom, čeho jsem byl v poslední době /a zejména nyní/ svědkem, by nezměnil názor jedině úplný trotl. A to zatím, díky bohu, nejsem.
Američani si svou agresivní politikou a manipulacemi vyrábějí nepřátele i z bývalých přátel.
Taky jsem pochopil, proč jsou v evropských zemích tak "oblíbení".
14. 03. 2014 | 19:39

xerox napsal(a):

richarde ... černý otec v bílém domě o tom nepochybně ví , zajisté si to uvědomuje i teta merkelová ...

ale nepsal jsem , aby si dali na mě pozor , ale aby si dobře rozmysleli své rádoby ekonom. sankce ... čtěte pozorně ...
evidentně už potřebujete pauzu ... zkuste třeba nějaké to fitko , třeba objevíte šikovnou cvičitelku , která vás už do toho pozoru dostane ... :-)
14. 03. 2014 | 19:39

Emissary napsal(a):

Filuta

Aha,

tak např. Německo a Japonsko. Území těmto zemím zůstalo. Amerika v těchto zemích změnila režim z diktátorského na demokratický, ponechala tam malé jednotky a ty nakonec stáhla. Rusové z výsledků WW2 jen těžili. Zkuste zapřemýšlet, kolik anexí má před i po WW2 na svědomí Rusko. Připomenu třeba to, co vzalo Československu – Podkarpatskou Rus. Takže já jsem pro, musíme si to území vzít zpět.

Pobaltské státy, státy na jihu Ruska, Kurilské ostrovy ukradené Japonsku (Japonsko kvůli tomu je s Ruskem de facto ve válečném stavu), část Polska…
14. 03. 2014 | 20:00

was onaalay napsal(a):

černý otec v bílém domě o tom nepochybně ví , zajisté si to uvědomuje i teta merkelová ...
xerox
.
tak už jste tam volal, to je fajn, jde vidět, že jste uvědomělý soudruh
a co říkali dál?
jinak, všímám si, že rozrušené nervíky jsou Vaše důležité téma, máte je nacpané v každém příspěvku, resp. napasované na Richarda
zkuste třeba mátový nebo meduňkový čaj, a pak kupte ty ruské akcie, to Vám dodá pocit jistoty a klidu
14. 03. 2014 | 20:01

Jáchym napsal(a):

Bilióne,

je to marný, je to marný, je to marný.

Nastupuje špenátový protlak značky Bursík.
Protlačený silou. Kačenko - silou!

Napravo od ultrapravice se to zazelenalo, ale komu se nelení, tomu se zelení.
14. 03. 2014 | 20:02

Richard napsal(a):

was onaalay je Richard, nedopatření
14. 03. 2014 | 20:04

čert }:o) napsal(a):

patriot
Je smutné že typičtí konzumenti bolševický propagandy jsou
schopni do krve hájit okupaci a zvěrstva komoušských Rusů
tím že vytahují zvěrstva imperialistických zlořádů. Zvěrstvo je
pořád zvěrstvo.
Takhle se nikam svět nedostane. Dokud se bude svinstvo
omlouvat svinstvem, je to jen časovaná bomba pro celý svět.
14. 03. 2014 | 20:09

xerox napsal(a):

richarde ...

nebyli by , kdyby jste se soustředil alespoň na svůj název nicku ...

ale zajisté vás potěší následující zpráva :

,, Rusové se prý nad Krymem zmocnili bezpilotního stroje USA
Rusko údajně v nebi nad Krymem lokalizovalo americký bezpilotní špionážní letoun, převzalo nad ním elektronickou kontrolu a přinutilo ho k přistání ,,

http://goo.gl/iK4PV3
14. 03. 2014 | 20:10

Richard napsal(a):

"Je smutné že typičtí konzumenti bolševický propagandy jsou
schopni do krve hájit okupaci a zvěrstva komoušských Rusů
tím že vytahují zvěrstva imperialistických zlořádů. Zvěrstvo je
pořád zvěrstvo.
Takhle se nikam svět nedostane. Dokud se bude svinstvo
omlouvat svinstvem, je to jen časovaná bomba pro celý svět. "

jde o stejně primitivní matematiku jako když našinci ospravedlňují/omlouvají zlodějnu "levicového" Ratha, zlodějnou "pravicového" hentoho jiného, v domnění, že se to asi vzájemně chemicky neutralizuje, nebo co, neschopni pochopit, že poškozená je třetí strana.
prostě géniové
----
xerox
no vidíte, jak jsou soudruzi z SSSR dobří .. a jste si jistý, že nešlo o jednoho z Putinových cvičených Jeřábů?
14. 03. 2014 | 20:18

jozka napsal(a):

hm, tak amerika stahla jednotky z nemecka a japonska. Kdy to ty kujoni stihli?
14. 03. 2014 | 20:21

Zdeněk Brom napsal(a):

čert }:o):

Naprosto přesné.
14. 03. 2014 | 20:21

TomášL napsal(a):

čert }:o)

Jediné účinné právo je právo síly, jak praví zákony stromů. Konečně vzpomeňme na Bushe. Četre, kdybychom byli bonobo, ojel bych Ti dírku, ať Ti zlepším náladu. To je asi tak vše k humanitární pomoci.
14. 03. 2014 | 20:23

xerox napsal(a):

tak vidíte jak to ,, umíte ,, hezky pojmenovat ... už jsou na zcéně zase blekoty typu - soudruzi , sssr atd. ...
a tak je to s váma všema ,, demokratama ,, ... kázali by jste vodičku , ale bumbali by jste vínečko ... nechápete ani že se jedná pouze o krabičák ... :-)
14. 03. 2014 | 20:28

pamětník napsal(a):

Jana Pechová zaperlila:
"Vy víte, co Krym skutečně chce?
Od Rusa odešel s Ukrajinou díky slibu autonomie"
To jste se dozvěděla přímo od Nikity Sergejeviče?
:)
" Pustí pak Rusko Krym na žádost jeho obyvatel Ukrajině zpět?"
Těch Tatarů zas tam není tolik.
14. 03. 2014 | 20:37

Richard napsal(a):

"Jediné účinné právo je právo síly"

by mě zajímalo, zda-li byste hájil toto "právo" silnějšího, pokud by bylo použito proti Vám samotnému
----
xerorx
co Vám kážu?
Pokud vnímáte obranu práv Ukrajiny, jako kázání, tak máte skutečně mentalitu soudruha z SSSR, protože oni přesně takto uvažují.
Pokud se třeba jednou budete bránit určité formě napadení Vy sám, možná Vám taky útočník řekne, "co mi kážeš?, můžu si napadat, koho chci, bo támhle Johnny, to taky dělá". Nepochybně budete s jeho ospravedlněním souhlasit, Vám to totiž prostě pálí.
Vy jste velmi tolerantní k "právu" síly a moci, pokud jde o napadení jiného, ale jakmile by měl někdo zkřivit vlas na hlavě Vám, to byste okmžitě ječeli jak opičáci.
14. 03. 2014 | 20:37

čert }:o) napsal(a):

Richard
jo vždyť to říkám celej život =o)

Zdeněk Brom
myslíte že to někdo pochopí?

TomášL
Nepochopí
14. 03. 2014 | 20:41

pamětník napsal(a):

Jana Pechová:
"Nevím o žádném případu, kdy by NATO či USA napochodovaly na území jiného státu a začaly usilovat o jeho přičlenění k některé z členských zemí."
Ono stačí občas masivně bombardovat, potom se území ukradne snadno. A samozřejmě se tam vybuduje vojenská základna. Pokud nevíte, co konkrétně mám na mysli, za domácí úkol to zjistěte. Napovím, že jde o území v Evropě. A kdybyste nadále byla na rozpacích, hledejte na jihu.
14. 03. 2014 | 20:46

Emissary napsal(a):

čert }:o)

Jistě, to máte částečnou pravdu, je ve vás obsažená přímo Luciferova chytrost. Ale já Vás postavím před etické dilema.

1. Zloděj z nouze, aby zachránil celý svůj národ, svou větší silou ukradne jinému státu území, věci k tomu potřebné. Nikoho nezabije, omluví se a ukradené věci kompenzuje tím, co má, aby alespoň nějak odčinil své zvěrstvo a umožnil okradenému státu existenci.

2. Zloděj ukradne území jiného státu a argumentuje tím, že toto území mu patří podle pravidla dřívějšího vlastnictví i nároku na toto vlastnictví z titulu populačního růstu. Nikoho nezabije, jen tím vyhrožuje, za svůj čin se neomluví, svoje zvěrstvo neodčiní, činí kroky k dalším zvěrstvům.

Co je dle Vás zvěrstvo a které je větší?
14. 03. 2014 | 20:47

pamětník napsal(a):

Richard,
další orátor bojující za práva Ukrajiny. :)
14. 03. 2014 | 20:47

Zdeněk Brom napsal(a):

čert }:o):

Myslím, že ano. Mnozí ale nemají potřebu vstupovat do "diskuse".
14. 03. 2014 | 20:50

Richard napsal(a):

pamětníku, to nevadí, třeba Vám někdy dojde, co je to přenesený význam
14. 03. 2014 | 20:54

Zdeněk Brom napsal(a):

čert }:o):

Nicméně vznikají tu zajímavé efekty:

"Fuj náckům z Kyjeva, zatracení Židi, zase za všechno můžou."
14. 03. 2014 | 20:58

pamětník napsal(a):

čert }:o):
Vida, sírovému pekelníkovi se poněkud zlepšila paměť, sláva! Přesto jste, čerte, nepochopil, že já nejsem povinen Vám ji osvěžovat, jeden příklad na Vaše kecy stačí. Vy si můžete tak notovat s človíčkem Homunkulem a s profláknutým Bursíkem, ti se k Vám hodí.
14. 03. 2014 | 20:58

Richard napsal(a):

pamětníku, nemáte chuť na bubble bum?
To je teď taková novinka
14. 03. 2014 | 21:03

pamětník napsal(a):

Richard:
"Rusům se vrací na Ukrajinu vhozený bumerang
ruské akcie padají k zemi"
Svatá prostoto!
http://www.outsidermedia.cz/Rusko-vyuzilo-burzovni-paniky-po-udalostech-na-Krymu-a-nakoupilo-30--akcii-svych-monopolu-1.aspx
14. 03. 2014 | 21:04

Občan napsal(a):

Zastavme nesmyslné dotace solárních elektráren, bioplynových stanic a biopaliv! Ničí naši přírodu i naše životy! Bursík, Babiš, stejná parta! Autor článku by měl spíše diskutovat o tom, jaké šílené peníze nás občany stály, stojí a budou stát jeho "zásluhy" o vznik nesmyslných zákonů o solárních elektrárnách.
14. 03. 2014 | 21:06

patriot napsal(a):

čert:

Čertíku Bertíku, nikdo zde zvěrstva neobhajuje. Právě naopak!
14. 03. 2014 | 21:08

pamětník napsal(a):

Richarde,
jste tak naivní, že o své naivitě ani nevíte. :)
USA chtěly rozšířit svůj vliv podle svého zvyku ke svým více než sedmi stům vojenských základen ve světě přidat další na Krymu. No a Putin Obamu předběhl.
Nothing more.
14. 03. 2014 | 21:09

čert }:o) napsal(a):

Emissary
Zloděj z nouze co krade jinému státu území?
Co považujete za nouzi natolik velkou, aby
se musela krást cizí území?
A co je větší zvěrstvo? Zabití jednoho člověka
nebo deseti?
Ale dostal jste mě =o) díky
-----

Zdeněk Brom
tím líp když nevstupují, pokud chtějí říci
to, co pamětník, nemá smyslu jejich vstup.
Ty efekty jsou opravnu bravurní.
-----

pamětníku
Bursík je mi ukradenej jako vy
Ale na rozdíl od vás s ním tentokrát
souhlasím a je mi jedno jestli to psal
on nebo Svatej Petr.
V tom je mezi námi rozdíl. Vy se dusíte
vztekem a nabubřelostí a samolibostí
a když něco napíše ten co ho nenávidíte,
tak už jen z primitivní podstaty nesouhlasíte!
Budiž vám to přáno z celého srdce.
14. 03. 2014 | 21:21

čert }:o) napsal(a):

patriotíčku bolševíčku
vaše pokrytectví je dojemné
14. 03. 2014 | 21:22

TomášL napsal(a):

Richarde

Jsou tomu tak dva roky, kdy se řešil podmořský šelf v Arktidě. Jistý ruský prof. mezinárodních vztahů z Moskevské univerzity navrhl území dát pod správu OSN. Když se to doneslo k uším Putina, utrousil: Blbec...

Zkuste nad tím zapřemýšlet.

PS: Jdu si pustit můj oblíbený film "Hrdina" (http://www.csfd.cz/film/38117-hrdina/), který jsem viděl tak 150x. Je to studnice konfucianismu a myšlenek Sun-c'-ho...
14. 03. 2014 | 21:26

MartinO napsal(a):

pamětník napsal(a):

Richard:
"Rusům se vrací na Ukrajinu vhozený bumerang
ruské akcie padají k zemi"
Svatá prostoto!
http://www.outsidermedia.cz/Rusko-vyuzilo-burzovni-paniky-po-udalostech-na-Krymu-a-nakoupilo-30--akcii-svych-monopolu-1.aspx

===========================================================

Vy vůbec netušíte o co kráčí. Co taky čekat od člověka, který čerpá informace z komoušsko-konspiračních žump typu outsidermedia, že...
Zde se podívejte na historii hlavního ruského akciového indexu abyste tu "nejpromyšlenější burzovní spekulaci historie" mohl zasadit do správných měřítek. Zajímavé, že ti údajní burzovní mágové neskoupili všechno už v roce 2008, že.

http://www.google.com/finance?cid=30528377252679
14. 03. 2014 | 21:26

Skogen napsal(a):

Emissary :)

Pokud vím, marshallův plán byl americký projekt a amíkům se setsakra vyplatil. Přetáhli si pragmaticky i lidský potenciál a ani válečné zločiny nijak neřešili, když jim to něco přinášelo. Příkladem budiž Shiro Ishii. Jakkoliv mám pro Japonce vcelku slabost, tenhle si zasloužil ani ne provaz, spíš plamenomet.

No a seznam válek USA si lehce najdete, jen v Afghánistánu, Iráku a Pákistánu má západ za poslední roky na triku prokazatelně čtvrt miliónu obětí, což není odhad, ale závěr studie. Americké. Odhad by to číslo posunul o řád výš. Přičemž v Pákistánu a Afghánistánu o žádnou válku nejde. Tam si zabíjejí jen tak.
14. 03. 2014 | 21:26

pamětník napsal(a):

čerte,
dobře Vám poradím: nesuďte jiné podle sebe. Vzteku v sobě nemám co by se za nehet vlezlo, nabubřelost je věc názoru a samolibě se bavím naivitou zanícených fanatiků. Vaši hloupou poznámku o absenci ruských/sovětských humanitních misí jsem patřičně okomentoval, toť vše. Dál už mne to nebaví, Vás očividně ano a tak to rozpatláváte. Tak se patlejte dál. :)
14. 03. 2014 | 21:28

xerox napsal(a):

pamětníku

psal jsem o tom výše , ale to jsem jenom předpokládal ... jak je vidět , rusové jsou frajeři a už se v tom naučili taky chodit ...
můžeme jenom závidět jak se starají o svoji ekonomiku a dávají se do pucu ...
14. 03. 2014 | 21:28

pamětník napsal(a):

MartinO:
Off topic.
14. 03. 2014 | 21:30

Emissary napsal(a):

čert }:o)

Jasně, že jsem vás dostal a pořádně =o. :)

„Co považujete za nouzi natolik velkou, aby
se musela krást cizí území?“

Nic, uvedl jsem, že se jedná o etické dilema, nemyslím, že je těžké to pochopit.

„A co je větší zvěrstvo? Zabití jednoho člověka
nebo deseti?“

No, přece deset, to je větší zvěrstvo, samozřejmě když pro oba případy platí stejné okolnosti.

Dobře, uvedu Falklandy.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Falklandy

Co myslíte, jak se tento případ liší od okupace Krymu?
14. 03. 2014 | 21:30

pamětník napsal(a):

xerox:
Ano, jenomže já to přečetl až poté, co jsem napsal repliku naivovi Richardovi.
Vždycky to tak chodí, pamatuji si na krátkodobý náhlý pokles japonského jenu po katastrofě ve Fukushimě. Chatráci se napakovali.
14. 03. 2014 | 21:32

patriot napsal(a):

Zdeněk Brom:

„Buďme přesní: mezi hákovým křížem z Kyjeva a hákovým křížem z Ruska.“

Takhle Rusko v žádném případě nevnímám…

Dnes jsem se díval na HP – poměrně objektivní pokec o německé okupaci (zítra je výročí). Na konci pořadu samozřejmě podstrčili účinkujícímu historikovi dotaz směřující k Putinovi coby současnému „Hitlerovi“. Ten takové připodobnění jednoznačně zamítl.

V dnešní době poměrně odvážné!
14. 03. 2014 | 21:32

pamětník napsal(a):

Chytráci...
14. 03. 2014 | 21:34

MartinO napsal(a):

Xerox:

Jakou ekonomiku dávají do pucu? Gazprom, Rosneft, Lukoil, Sberbank a zbraně. To je celá slavná ruská ekonomika. Jinak nic nevyvíjí ani nevyrábí. Je to takový větší Irán s tím rozdílem že se tam fest chlastá.
14. 03. 2014 | 21:36

Emissary napsal(a):

Skogen

Pokud vím, Německu se také setsakra vyplatil, z beznadějné situace po válce se záhy dostalo na ekonomickou špičku. Jen chudákům Ukrajincům se ten SSSR jaksi nevyplatil, ani pozdější závislost na ruském plynu a ropě. Kde se stala chyba, pane Skogene, povězte?
14. 03. 2014 | 21:36

Zdeněk Brom napsal(a):

patriot:

Rusko mám velmi rád a jeho kulturu si vysoce cením.

Bohužel v Rusku má nacionální socialismus silné zázemí a hodně dobré postavení.
14. 03. 2014 | 21:42

xerox napsal(a):

pamětník

přesně , jde o rychlost se v tom vyznat ... štěstí přeje připraveným , na finančním trhu dvojnásob ... :-)

MartinO

ono se tam děje mnoho věcí , ale to je jedno ... právě proto se dávají do pucu , aby se naučili vyrábět pro domácí trh a nemuseli vše dovážet ...
14. 03. 2014 | 21:52

pavel v napsal(a):

Pane Bursíku,

máte pravdu, ale Obama s Cameronem, Merkelovou a Hollandem jsou slabí. Putin to ví.

Na druhé straně je dobré, že se Putin odkopal. Snad to povede k sjednocení Západu jako za časů studené války. Pokud se to opravdu zdaří, je Putin vyřízen, protože Západ má stále ještě vyšší hospodářskou sílu.
14. 03. 2014 | 22:10

Marty napsal(a):

Zvláštní, že přítomnost ruských vojsk na Krymu vadí teprve teď.
14. 03. 2014 | 22:24

Mesto, o ktorom sa teraz hovorí. napsal(a):

Spoznajte Sevastopoľ zo vzduchu
Ak existuje mimo hraníc Ruska nejaké mesto, ktoré je ruské, tak je to Sevastopoľ. S Ruskom sa spája celá jeho história
http://www.sme.sk/c/7130385/mesto-o-ktorom-sa-teraz-hovori-spoznajte-sevastopol-zo-vzduchu.html
14. 03. 2014 | 23:02

TomášL napsal(a):

Zdeněk Brom

"Bohužel v Rusku má nacionální socialismus silné zázemí a hodně dobré postavení."

A čím jiným byste stmeloval Rus složenou z mnoha národů a vyznání?


čert }:o)

Vím dobře, co cítíte a jak se na věc díváte. Fakt je ten, že lidi jsou různí a vidí budoucnost ČR třeba jinak jak Vy.
14. 03. 2014 | 23:10

Richard napsal(a):

"jste tak naivní, že o své naivitě ani nevíte. :)"
pamětník

zkuste to hodnocení ještě trochu vystupňovat, mohlo by to být zajímavé
14. 03. 2014 | 23:31

pozorovatel napsal(a):

Panebože, to je žvást.
To snad ten Bursík nemůže myslet vážně.
Že by až tak podléhal Katčinu intelektu?
14. 03. 2014 | 23:43

Skogen napsal(a):

Emissary

řeč byla o motivaci USA k zapojení se do poválečné obnovy. Moc nevím, co poslední otázkou naznačujete, zřejmě, že USA spolu s EU jsou zárukou ekonomického a demokratického rozmachu Ukrajiny.

Zajisté jste k tomu dospěl na základě podmínek asociační dohody EU - Ukrajina, kterou si Janukovyč netroufl podepsat, a podmínek MMF pro poskytnutí pomoci Ukrajině. Já jsem dospěl k názoru opačnému, ale vy mi jistě konkrétně vysvětlíte, v čem se pletu.

Zajisté si jako odpovědný pravičák pohlídáte i těch 54 miliónů, kterě ČR Jaceňukovi pošle, aby měl aspoň trochu čím uspokojit oligarchy a radikály. Protože to svoje pojetí demokracie si pěkně zaplatíte a já s vámi, Emissary. A nebude to Putin, kdo je bude utrácet. Hlavně, že my máme desetkrát víc bezdomovců než ti Japonci, které měly USA zcivilizovat...
14. 03. 2014 | 23:46

Qin napsal(a):

K agresi sahá primitiv,když mu dojdou argumenty.Síla je síla, ale pravda vítězí. Prosím P.Ř,aby xsi nepletl Komorské ostrovy s Falklandami-neměl by již odpoledne popíjet ani jointovat. už měl jednu CMP.
14. 03. 2014 | 23:49

Insider napsal(a):

Zajímavé, Bursíkův názor přesně koresponduje s názory vyvolených. U ostatních vidím snashu vidět věci objektivně.
14. 03. 2014 | 23:55

pamětník napsal(a):

Richard:
Doporučuji Vám, pro své dobro raději se věnujte studiu finanční analýzy.
15. 03. 2014 | 01:18

pamětník napsal(a):

Taky perla:
" je dobré, že se Putin odkopal. Snad to povede k sjednocení Západu jako za časů studené války."
:)))
15. 03. 2014 | 01:23

Skogen napsal(a):

Qin

největší sranda je, když ten, kdo je silný, v potřebný čas hledá argumenty, aby sílu použít nemusel. Viz mocnosti před Mnichovem.

Síla není handicap a projevit sílu v pravý čas může znamenat zabránit zásadním problémům. To platí jak individuálně (výchova), tak společensky (prosazení nároku). Samozřejmě, nebudete-li s ní zacházet uvážlivě, nebude vám k ničemu. Síla je nástroj. K čemu bude sloužit, je na vás. Jestliže se jí vzdáte, vzdáváte se jiným.

Dnešní pseudohumanistická doba se ad absurdum odráží v pravdoláskařských ideálech, které si ve své pomýlenosti i v kolizních záležitostech vynucují upřednostňování práv menšin nad většinou a podřízení jejího zájmů menšinám, což s demokracií nemá nic společného, zato s pseudohumanismem ano.
15. 03. 2014 | 05:40

patriot napsal(a):

Qin:

P.Ř. se neplete – Lavrov skutečně hovořil o Komorských ostrovech, a to v souvislosti s referendy v letech 1974 a 1976.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Komorsk%C3%BD_svaz
15. 03. 2014 | 07:27

Pepa Řepa napsal(a):

Qine ...mysliteli
Na Komorských ostrovech , dominiu to Francie byl před 15ti(!) lety provedeny plebiscit, zda se trhnout od Francie či ne,
Řekli, že ano, hlasovalo občané všech ostrovů, nicméně se žabožroutovi zdálo, že na jednom ostrovu by chtěli zůstat jako fracouzské dominium.

Takže to bylo, že si to zopakují pouze občané jednoho ostrova.
To zavání nejen irským referendem pro LS, kde si to musel Patrik také zopakovat, ale i situací při krymském referendu, kdy nehlasují občané celé UA ale jen místní.
Ostatně o odtržení Kosova také nehlasovali všichni Srbové.
Paralely tady jsou. pouze fakta.

Takže, ještě jednou, žádná invaze, Falklandy jsou jinde a byly.součástí GB-tedy jiná situace- ale také hlasovali pouze místní, zda zůstat či ne.
pokud nebudete púoužívat kouli na krku-bez ohledu, zda je Vám mužik sympatický nebo ne.ale jen ňafat, tak je to těžké.
Právě kvůlivá takovýmjako Vy se píší nalejvárny jako ta Bursíkova.

Pikantní je totiž, že žabožrout, který sám nedávno provedl ten samý kousek hřímá cosi o podvodu a neplatnosti u Ivana..
Když dva dělají totéž, není to přece totéž.

Není to na Vás moc složité?
15. 03. 2014 | 07:36

Pepa Řepa napsal(a):

Možná to bylo 1976, nerad googluju, ale to na věci nic nemění.
Je to čerstvé
15. 03. 2014 | 07:39

dzin napsal(a):

Projdeme-li se dnes nějakou vesničkou v Čechách, čato uvidíme kdesi v jejím středu velký pomník s desítkami jmen:padlí 1.sv.války.Většinou ročník 1895. Roku 1915 jim bylo všem dvacet,takže rukovali.
Významným obratem v postoji "nechat se zabíjet jako ovce" byla vzpoura českých vojáků na samém severním okraji Čech,která vešla do dějin pod názvem Rumburská vzpoura. Roku 1918, pů lroku před vznikem Masarykovy ČR.Ona přesvědčila Čechy navždy,že to Rakousko nikdy nemyslelo s Čechy dobře,Ona-celý život pro-rakouského prof.Masaryka obrátila na víru v český národ jako svéprávný. Stovky vojáků -vzbouřenců padly v lesích s přesilou c.k.vojska von Coudenhove,pozdějšího spoluzakladatele Panevropy-pak EU.Coudenhove,kterého zde nedávno oslavoval blogem taky-"vlastenec" ,pracovník dnešní AV ČR-historik Hlaváček.Odmítli jít bojovat na Ukrajinu za Němce.Vůdcové popraveni.
Událost měla vliv na východní frontu Drang nach Osten (pokolikáté v historii a ne bohužel naposled!).Češi nemuseli bojovat proti maximům-kulometům maršála Budonného .Dnes by byli nasazeni proti plamenometům,protože ti západní si své již užili v Jugošce a oni jsou nejblíže.Celá armáda Janů Husů.
Němci tehdy na svých protiruských frontách uzavřeli mír s Radami sovětských pracujících první vůbec. Vlastenecké Sověty ale v době míru s Německem a jeho tehdejšímu mírotvorci -židovskému liberálnímu velkopitalistovi-premiéru Rathenau (brzy poté -po míru s Leninem- v Německu dvěma důstojníky zavražděn v jeho autě kulometem z jejich auta ),stále držely jen 1/10 území SSSR pod svou kontrolou,9/10 měla obsazena armáda interventů USA,Anglie a Francie.Jíž se krátce předtím ubránilo proti obrovské přesile Bulharsko i Turecko.Trockij zorganizoval povinnou vojenskou službu a během let interventy vyhnali.Číselné oběti VŘSR jsou dle dnešních Rusů z 90% oběti boje s okupanty.
Obrovskou službu interventům na Sibiři tehdy po roce 1918 prokázal český legionářský generál Radola Gajda,kterému poměrně dlouho na velkém území byli podřízeni i ruští generálové bojující s osvobozeneckou armádou Sovětů pracujících až do totální porážky Gajdovy velké armády bolševiky.
Roku 1933 Radola Gajda v ČSR provedl neúspěšný fašistický převrat v kasárnách v Židenicích,roku 1936 Radolu Gajdu jmenoval universitní profesor T.G.Masaryk náčelníkem genštábu armády ČR-ne dlouho jím byl,asi jen půl roku.Roku 1936 politický blok tří rektorů českých University Karlovy sestavil volební česko-fašistickou opozici vůči Edwardu Beneši,a nezvitězil nad ním pouze o chlup v presidentských volbách. Koexistovali s nacismem později dál ve Vlajce a Národním souručenství Háchy.Roku 1939 Gajda sám nabídnul Němcům svou osobní pomoc a spolupráci ,byl jimi odmítnut,natolik hloupí zase nacisté nebyli aby neznali jeho pověst u Čechů.Hácha mu za protektorátu zařídil vysokou osobní pensi.

Takovou možnost známí i neznámí hrdinové,kteří vybojovali naši samostatnost 1918 neměli ani u Masaryka ani u Háchy.
15. 03. 2014 | 07:57

Filuta napsal(a):

Emissary

Mno, já neměl na mysli zrovna 2.sv.válku a poválečné uspořádání?
Mimo jiné, Marshallův plán byl skvělým obchodním tahem, na němž se američtí podnikatelé slušně napakovali.

Něco kapku čerstvějšího o mírotvorných snahách Američanů by tam nebylo?
Napovím vám , třeba Grenada, Panama...
15. 03. 2014 | 08:10

Filuta napsal(a):

Tohle je trefa do černého! Dávám sem jen největší perly článku.


"Vidění světa „podle Schwarzenberga"

Novinář Jan Macháček je sice „ten od Bakaly“, ale jeho hlavní kvalifikací je věrnost vidění světa „podle Schwarzenberga“. Proto nikdy nezklame. V Hospodářských novinách se tento „komentátor Respektu dnes zděšeně svěřuje kolegům:

„Několik dní jsem marně očekával poměrně ostrou mediální reakci, ale jak to tak bývá, zdá se, že si lidé a novináři zvykají na všechno a jsou už otrlí.“

Pokud necháme stranou sebeudavačské rozlišování na „lidi a novináře“, které bych si jako snad až příliš neslušné nedovolil ani já, už proto, že některé novináře mám stále za lidi, to hlavní sdělení teprve následuje v zoufalém postesknutí:

„Anebo už se na Události, komentáře České televize po odchodu Daniely Drtinové a Martina Veselovského nikdo nedívá?“

I tato věta je na esej. Jednak tím krásou nechtěného přiznává, že hlavní komentované zpravodajství ČT je primárně určeno novinářům – což tak opravdu je. ČT stanoví „politickou linii“, kterou zbytek novinářů druhý den již pouze rozžvýkává.

Od neděle nás hlavní média začnou připravovat na další „fázi“. To už bude skutečná „výchova před Verdunem“.

Za druhé je z toho cítit nejistotu, zda po odchodu dvou klíčových havlistických „bijců“ (pochopitelně k Bakalovi) zůstane „veřejnoprávní“ kanál nadále hlásnou troubou Respektu a spol. Neohrozí-li to metodu, jak tento hlavní havlistický časopis s minimálním nákladem „multiplikovat“, tedy rozsít do hlav většinové veřejnosti. Co by pak dělal třeba takový expert pan Šídlo, kdyby nebyl každý večer „hostem“ na ČT obrazovce? To by mu snad nakonec zbyly jen chřadnoucí a skoro nikým už nečtené Hospodářské noviny, které už i Zdeňku Bakalovi činí vedle jeho ostravských dolů prodělečný problém? Kam bychom to měli okna?"
15. 03. 2014 | 08:19

Filuta napsal(a):

"Nezasvěcený čtenář hlavních českých novin by mohl v posledních dnech občas propadnout strašlivé nejistotě: Snad se nemění kurz? Dosud přece platilo, že vyjádřit jakoukoli pochybnost o státním převratu v Kyjevě, coby „demokratické revoluci“, se rovná vyobcování ze slušné společnosti, a proto nepřichází v úvahu něco takového tisknout. Pro budovanou válečnou psychózu potřebujeme přece jednotu. Zvláště, máme-li před sebou referendum na Krymu.

Novinář Jan Macháček je sice „ten od Bakaly“, ale jeho hlavní kvalifikací je věrnost vidění světa „podle Schwarzenberga“. Proto nikdy nezklame. V Hospodářských novinách se tento „komentátor Respektu dnes zděšeně svěřuje kolegům:

„Několik dní jsem marně očekával poměrně ostrou mediální reakci, ale jak to tak bývá, zdá se, že si lidé a novináři zvykají na všechno a jsou už otrlí.“

Pokud necháme stranou sebeudavačské rozlišování na „lidi a novináře“, které bych si jako snad až příliš neslušné nedovolil ani já, už proto, že některé novináře mám stále za lidi, to hlavní sdělení teprve následuje v zoufalém postesknutí:

„Anebo už se na Události, komentáře České televize po odchodu Daniely Drtinové a Martina Veselovského nikdo nedívá?“

I tato věta je na esej. Jednak tím krásou nechtěného přiznává, že hlavní komentované zpravodajství ČT je primárně určeno novinářům – což tak opravdu je. ČT stanoví „politickou linii“, kterou zbytek novinářů druhý den již pouze rozžvýkává.

Od neděle nás hlavní média začnou připravovat na další „fázi“. To už bude skutečná „výchova před Verdunem“.

Za druhé je z toho cítit nejistotu, zda po odchodu dvou klíčových havlistických „bijců“ (pochopitelně k Bakalovi) zůstane „veřejnoprávní“ kanál nadále hlásnou troubou Respektu a spol. Neohrozí-li to metodu, jak tento hlavní havlistický časopis s minimálním nákladem „multiplikovat“, tedy rozsít do hlav většinové veřejnosti. Co by pak dělal třeba takový expert pan Šídlo, kdyby nebyl každý večer „hostem“ na ČT obrazovce? To by mu snad nakonec zbyly jen chřadnoucí a skoro nikým už nečtené Hospodářské noviny, které už i Zdeňku Bakalovi činí vedle jeho ostravských dolů prodělečný problém? Kam bychom to měli okna?
Zabte ho!

A co že bylo vlastní příčinou zděšení páně Macháčkova? Na co že to očekával „ostrou mediální reakci"? Vysvětluje sám:

„Ministr průmyslu Jan Mládek pravil v úterý večer ve vysílání ČT24, že Rusko je dnes v zoufalé situaci. Neustále ustupuje. (...) My však nevíme, co je konečným cílem USA - zda zisk Ukrajiny pro NATO, či úplné rozdrobení Ruska. Tolik Mládek.“ Pravil Macháček.

Umíte si představit tu drzost? Ministr české vlády v televizi řekne, co všichni od počátku ukrajinské krize vědí, ale dosud poctivě předstírají opak. Co si tenhle chlap myslí? Že je tu nějaká cochcárna? Však mu to také soudruh Macháček ihned vytmavil. A nejen jemu:

„Takhle mluví ministr členské země NATO o svém klíčovém spojenci? Dává premiér Bohuslav Sobotka členům vlády za ČSSD (i členům vlády vůbec) úplnou svobodu v jejich veřejné interpretaci podstaty ukrajinské krize či ruské agrese? Rozhodl se, že když podrží v ČSSD právo ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka na relativně ostrý postoj, může si pak také ministr Mládek říkat, co chce, respektive co si jako známý a přesvědčený rusofil a slavjanofil myslí? (...) K čemu je, že ministři obrany Martin Stropnický a zahraničí Lubomír Zaorálek zastávají relativně principiální a ostré názory, když si jiný ministr říká, co chce, a něco jiného zase říká prezident?“

Lépe schwarzenbergovský soudruh už podstatu naší „svobody a demokracie“ – tak, jak ji vidí havlistický mainstream – vyjádřit nemohl. Na té bolševické hrůze je úžasná snad jen „svatá prostota“, s níž to na sebe bez obalu mouřenín „práskne“. Tak čisté vyjádření totalitního myšlení hlavních propagandistů aby dosud jeden pohledal."
15. 03. 2014 | 08:21

Filuta napsal(a):

Prozření?

"Jinde však už tuto „čistotu“ nepěkně narušují. Taková Natálie Sudlenková v Babišových Lidových novinách například dnes píše:

„Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) zaslala 24. února oficiální pozvání ultranacionalistické ukrajinské organizaci Pravý sektor k návštěvě České republiky. (...) DSSS vyzývá k exportu „národní revoluce" z Ukrajiny do dalších evropských zemí, Českou republiku nevyjímaje, a klade si otázku: „Když se povedlo svrhnout zákonnou moc na Ukrajině, proč by se to nemohlo podařit v České republice?" Co konkrétně navrhuje importovat z Ukrajiny lídr DSSS Tomáš Vandas? Nic více a nic méně než ozbrojené povstání proti zákonně zvolené moci.“


http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/895-pred-referendem-na-krymu-proc-ceska-media-meni-strategii-bude-vandas-sefem-bis-lze-svrhnout-i-americkou-vladu-demokraticky-samopaly-vychova-pred-verdunem.htm
15. 03. 2014 | 08:22

Sláma napsal(a):

Bursík jde se svými nápady trochu s křížkem po funuse.
Bursík, který patří k fanatickým Pravdoláskomilcům, nepatří k nejbystřejším lidem. Jinak by snad pochopil, jak moc odhaluje svoje pokrytectví.
Bursík agituje pro uplatňování kolektivní viny. Jak mohou ruští občané, které již před lety opustili Rusko a etablovali se na Západě, za politiku ruské vlády?
Není náhodou uplatňování principu kolektivní viny to, co Bursík a další Pravdoláskomilci tak kritizovali v případě Sudetských Němců? Není uplatňování kolektivní viny v rozporu se základními principy Evropské unie?
Další pokrytectví spatřuji v útocích na práva občanů Krymu na sebeurčení. Vždyť Bursík patří k předním Havlovcům a on to byl, kdo na zasedání vlády hlasoval pro návrh svého tehdejšího spolustraníka a de facto podřízeného Schwarzenberga na úznání anexe Kosova! V rozporu s principy mezinárodního práva, v rozporu s rezolucí OSN 1244 a v rozporu s podmínkou, na kterou přistoupil Západ při jednání s Jugoslávií.
Tehdy to byl čistokrevný podvod. Kdyby se Západ nezaručil za zachování územní celistvosti Kosova, Jugoslávie by nikdy nesouhlasila s rezolucí 1244 a v takovém případě by ji Čína vetovala, což jasně deklarovala.
Bursík a Kasparov agitují pro krádeže soukromého a osobního majetku ruských občanů. Neuvědomují si ovšem, že to může vážně ohrozit ekonomiku Velké Británie a dalších zemích, ve kterých bankovní sektor hraje důležitou úlohu. Bankovnictví, a vůbec celá ekonomika je totiž postavena na důvěře. Budou moci občané dalších států, které se mohou dostat do rozporů s USA a jeho "mezinárodním společenství", důvěřovat evropským bankám, kterým se rozhodnou svěřit své úspory? Patrně nikoliv.
Dá se tedy očekávat, že se bankovní centra přenesou tam, kde se dnes točí peníze, tedy na Dálný Východ.
15. 03. 2014 | 08:23

patriot napsal(a):

Ještě k těm referendům na Komorách (o kterých včera mluvil Lavrov):

Ve večerní masáži ČT nebyl tento argument vůbec zmíněn, místo toho plkali o Falklandech s komikem Fištejnem…

Inu není nad svobodná média!
15. 03. 2014 | 08:24

Sláma napsal(a):

Pepa Řepa napsal: "Ostatně o odtržení Kosova také nehlasovali všichni Srbové."

Ve skutečnosti o anexi Kosova hlasovali jen poslanci tzv. Kosovského parlamentu. Tedy de facto vybraní a prověření členové UCK. Žádné referendum se nekonalo.
15. 03. 2014 | 08:27

dzin napsal(a):

Sorry-gramaticky opravený text nyní:

Projdeme-li se dnes nějakou vesničkou v Čechách, často uvidíme kdesi v jejím středu velký pomník s desítkami jmen:padlí 1.sv.války.Většinou ročník 1895. Roku 1915 jim bylo všem dvacet,takže rukovali.
Významným obratem v postoji "nechat se zabíjet jako ovce" byla vzpoura českých vojáků na samém severním okraji Čech,která vešla do dějin pod názvem Rumburská vzpoura. Roku 1918, půl roku před vznikem Masarykovy ČR.Ona přesvědčila Čechy navždy,že to Rakousko nikdy nemyslelo s Čechy dobře,Ona-celý život pro-rakouského prof.Masaryka obrátila na víru v český národ jako svéprávný. Stovky vojáků -vzbouřenců padly v lesích s přesilou c.k.vojska von Coudenhove,pozdějšího spoluzakladatele Panevropy-pak EU.Coudenhove,kterého zde nedávno oslavoval blogem taky-"vlastenec" ,pracovník dnešní AV ČR-historik Hlaváček.Odmítli jít bojovat na Ukrajinu za Němce.Vůdcové popraveni.
Událost měla vliv na východní frontu Drang nach Osten (pokolikáté v historii a ne bohužel naposled!).Češi nemuseli bojovat proti maximům-kulometům maršála Budonného .Dnes by byli nasazeni proti plamenometům,protože ti západní si své již užili v Jugošce a oni jsou nejblíže.Celá armáda Janů Husů.
Němci tehdy na svých protiruských frontách uzavřeli mír s Radami sovětských pracujících první vůbec. Vlastenecké Sověty ale v době míru s Německem a jeho tehdejšímu mírotvorci -židovskému liberálnímu velkopitalistovi-premiéru Rathenau (brzy poté -po míru s Leninem- v Německu dvěma důstojníky zavražděn v jeho autě kulometem z jejich auta ),stále držely jen 1/10 území SSSR pod svou kontrolou,9/10 měla obsazena armáda interventů USA,Anglie a Francie.Jíž se krátce předtím ubránilo proti obrovské přesile Bulharsko i Turecko.Trockij zorganizoval povinnou vojenskou službu a během let interventy vyhnali.Číselné oběti VŘSR jsou dle dnešních Rusů z 90% oběti boje s okupanty.
Obrovskou službu interventům na Sibiři tehdy po roce 1918 prokázal český legionářský generál Radola Gajda,kterému poměrně dlouho na velkém území byli podřízeni i ruští generálové bojující s osvobozeneckou armádou Sovětů pracujících až do totální porážky Gajdovy velké armády bolševiky.
Roku 1933 Radola Gajda v ČSR provedl neúspěšný fašistický převrat v kasárnách v Židenicích,roku 1936 Radolu Gajdu jmenoval universitní profesor T.G.Masaryk náčelníkem genštábu armády ČR-ne dlouho jím byl,asi jen půl roku.Roku 1936 politický blok tří rektorů českých University Karlovy sestavil volební česko-fašistickou opozici vůči Edwardu Beneši,a nezvitězil nad ním pouze o chlup v presidentských volbách. Koexistovali s nacismem později dál ve Vlajce a Národním souručenství Háchy.Roku 1939 Gajda sám nabídnul Němcům svou osobní pomoc a spolupráci ,byl jimi odmítnut,natolik hloupí zase nacisté nebyli aby neznali jeho pověst u Čechů.Hácha mu za protektorátu zařídil vysokou osobní pensi.

Takovou možnost známí i neznámí hrdinové,kteří vybojovali naši samostatnost 1918 neměli ani u Masaryka ani u Háchy.

Dodatek:1926 Benitu Mussolinimu udělil T.G.Masaryk Řád Bílého Lva
15. 03. 2014 | 08:32

Filuta napsal(a):

Patriot

Taky jsem si říkal, že je ta ČT nesmírně "objektivní", když si pozve jako "nezaujatého" komentátora Ukrajince.
Pokud se nepletu, Fištejn je ukrajinský žid nebo ne?
Dost se divím, že ho ta pučistická sebranka neděsí.
Ale ono to bude asi jako s početnými, bohatými, italskými židy, kteří dlouho agilně kolaborovali s Mussolinim.
Než je to semlelo, fašismus jim konvenoval.
15. 03. 2014 | 08:36

Sláma napsal(a):

V současnosti je ve Spojených státech gerontokracie. Když se podíváme na všechny ty lidi, kteří mají hlavní slovo, je zjevné, že jsou dávno za zenitem duševních sil a bojují bývalé války.
Jako John Kerry, veterán války ve Vietnamu, kterému je už 70 let.
Kerry už vzhledem ke svému stáří občas vyzradí něco, co by neměl. Třeba když opakovaně mluví o "USA a mezinárodním splečenství". Zcela jasně tím demaskuje, že "mezinárodní společenství" je eufemismus pro poslušné satelity, ke kterým zcela evidentně řadí i Českou republiku.
15. 03. 2014 | 08:38

patriot napsal(a):

Filuta:

Fištejn se narodil v Kyjevě a vystudoval v Moskvě… Půl života působil v Rádiu Svobodná Evropa. Z nějakého důvodu nenávidí vše ruské. Proto je v těchto dnech častým hostem v našich svobodných médiích. Svou zaujatost špatně skrývá, takže jeho komentáře vždy vyznívají jako trapné.
15. 03. 2014 | 08:50

Sláma napsal(a):

pavel v napsal kolosální hloupost: "Snad to povede k sjednocení Západu jako za časů studené války. Pokud se to opravdu zdaří, je Putin vyřízen, protože Západ má stále ještě vyšší hospodářskou sílu."

Jaký Západ máte na mysli? On západ je relativní pojem, pro Spojené státy je na západě Čína. A právě v Číně se vyrábí 96% všeho. Kde si myslíte, že byly vyrobeny součástky do počítače, na kterém píšete svoje diskuzní příspěvky? Součástky do vašeho mobilu? Součástky do vašeho automobilu?

Jaký Západ máte na mysli. Ten, který naprosto zbytečně v čase prosperity tak zvětšil rozdíly v příjmech mezi běžnými občany a oligarchy? Myslíte, že chudnoucí zaměstnanci budou dále poslušně snášet hrabivost a hloupost současných špiček?

Jaký Západ máte na mysli? Ten předlužený s ohromnou nezaměstnaností?
Myslíte, že těch 10,8% bude vískat nadšením, když budou jejich vlády valit peníze na sanaci krachující ukrajinské ekonomiky při současném krachu vývozu do Ruska?
15. 03. 2014 | 08:53

JF napsal(a):

no na pana Bursíka s jeho nejsprávnějšími názory a přesvědčeními v Evropě evidentně čekají - jaký problém s Mnichovem? - pokud vím tam rozhodovali ti samí co rozhodovali o vzniku RČS - jako náhradu za jiný žalář národů kteří Češi svými přesvědčeními a nejsprávnějšími názory zrovna rušili. Jaký problém je nakreslit čáru o pět centimetrů jinde verzus brát češství jako antiněmectví či antirusovství ... berte to taky tak že na Krymu na to mají poněkud jiný a méně správný názor než autor zde

... pan Bursík toho zaměňuje nějak až příliš mnoho - no jestlipak pán není od internacionálů ... ty to taky vždycky viděj revolučně správně a nejsprávněji, ale poněkud teoreticky odtrženě od reality. Ale ano ach ty ideály ...
15. 03. 2014 | 08:55

čert }:o) napsal(a):

Emissary
dostal jste mě sice, ale ne pořádně =o)
Co se týče zvěrstva je naprosto stejné ať se
zabije jeden nebo sto lidí. Zvěrstvo je furt zvěrstvo.
Nerozlišuji množství, ale právě to etické dilema
agresora/ů. Jsem proti jakékoliv okupaci a srovnávat
Falklandy s Krymem je jako se chytat stébla.
Vše je složitější a nelze vypsat pár větami názor na
Falklandy a Krym. To snad uznáte.
Hezký den
---------------

pamětníku
vaše dehonestace každého kdo vám nesedí
názorem jsou dětinské. Chováte se jak malej fracek.
Jestli vám nesedí moje názory a musíte je komentovat
s nadávkami, tak jděte dál a nevšímejte si mě. Děláte
to s chutí každému a máte pocit vítězství, když někoho
urážíte. Už ani dnešní puberťáci se tak nechovají.
Kolik vám vlastně je, že se tak chováte?
--------------

TomášL
Jestli víte dobře co cítím a jak se na věc dívám, tak jste věštec.
A jestli každý má jinou vizi, tak je to v pořádku. Představa, že
bychom všichni smýšleli stejně je děsivá. =o)
15. 03. 2014 | 09:04

TomášL napsal(a):

čert }:o)

Když jste proti okupaci, jste taky proti revoluci?
15. 03. 2014 | 09:19

Sláma napsal(a):

John Kerry říká: "USA a mezinárodní společenství neuzná krymské referendum."
Kdo dal Kerrymu mandát hovořit jménem "mezinárodního společenství"? Proběhlo tam snad nějaké demokratické hlasování. Má "mezinárodní společnství" nějaké demokratické mechanismy?
Samozřejmě, "mezinárodní společenství" je jen eufemismus pro americké satelity, které udělají, co jim Kerry nařídí. Proto může mluvit i za ně.
Je to stejný eufemismus jako "vedlejší ztráty", což jsou ve skutečnosti civilní oběti amerického bombardování vesnických oblastí Afgánistánu či Pakistánu - v rozporu s mezinárodním právem!
15. 03. 2014 | 09:32

Zdeněk Brom napsal(a):

TomášL:

Cituji: "Bohužel v Rusku má nacionální socialismus silné zázemí a hodně dobré postavení."

A čím jiným byste stmeloval Rus složenou z mnoha národů a vyznání?"
Na jedné straně oceňuji, že to říkáte tak otevřeně, na druhé straně je poněkud děsivé, že jako jediný tmel vidíte nacismus.

Existuje také něco jako respekt k jiným názorům, společná myšlenka dobrovolné spolupráce atd.
15. 03. 2014 | 09:38

Sláma napsal(a):

Bursík napsal:"Invaze Ruské armády na Ukrajinu je zločin. Jde o porušení mezinárodního práva a s tím se demokratický svět nesmí smířit."

Pokud vím, tak Bursík byl vehementním zastáncem invaze USA a "mezinárodního společenství" do Iráku. V rozporu s mezinárodním právem. Za cenu více než 1 mil. mrtvých, z nichž většinu tvořili civilisté.

Přeci jenom je tu malý, nepatrný rozdíl. Do Iráku nikdo USA a "mezinárodní společenství" nezval. Na Krymu ovšem vítají ruské vojáky (pokud to vůbec jsou ruští vojácí - zatím to nikdo nedokázal, argumentuje se jen jejich zbraněmi a vybavením, což je poněkud slabý argument) chlebem a solí jako své osvoboditele a ochránce před ukrajinskými nacionalisty.
Myslím, že po zvěrstvech, která na Ukrajině spáchali němečtí nacisté ruku v ruce s banderovci mají na jisté obavy nárok.

Připomínám, že banderovci v Haliči a Západní Volyni zmasakrovali bestiálním způsobem 70 - 80 tis. Poláků, cca 500 Čechů, 20 tis. umírněných Ukrajinců a podíleli se na vyvraždění 100 tis. tamních Židů.
15. 03. 2014 | 09:39

Kleofáš napsal(a):

Bursík v plné polní

Bursík řičí, pouští slinu,
"Osvoboďme Ukrajinu
to, co nás zelené láká,
je černomoří bez Rusáka.!
Vyrazíme jako vždycky,
bojujme ekologicky."
Vezme s sebou svoji milou,
"Zkrotíme, je Katuš -silou!"
Na svobodném Krymu pak,
zbudujem větrný park!
Sevastopol, kýho ďasa,
zateplí i biomasa.
No a účet k proplacení
odešleme, to těžké není!
Zaplatí to, v oka mžik,
náš daňový poplatník!
15. 03. 2014 | 09:39

Zdeněk Brom napsal(a):

čert }:o):

Vy byste to v pekle mohli vědět.

Je opakem vyznavače "pravdolásky" vyznavač "lžinenávisti" ?
15. 03. 2014 | 09:43

TomášL napsal(a):

Sláma

Řešit Bursíka nemá smysl, jeho politická hvězda zapadla za obzor. Spíše je zajímavé, že dnes se v Charkově střílelo a umíralo. A já se ptám: Je to předzvěst občanské války?
15. 03. 2014 | 09:44

Zdeněk Brom napsal(a):

TomášL:

V Sudetech se také střílelo. Co pak následovalo?
15. 03. 2014 | 09:51

pamětník napsal(a):

čert }:o)e,
zbytečně se zesměšňujete a ještě k tomu lžete.
1) Jednou větou o ledoborci Krasin jsem vyvrátil produkt insuficience Vaší paměti;
2) Nijak jsem Vám nenadával;
3) Moje názory na rozdíl od Vašich, Bursíkových a dalších zanícenců objektivně vycházejí z reality. Na Ukrajině a především na Krymu jde o konkrétní projev střet globálních geopolitických zájmů velmocí. USA jako vítěz studené války důsledně provádí politiku vojenského obkličování následníka svého úhlavního nepřítele. Po všech vybudovaných vojenských základnách při hranicích s Ruskem a jeho případných spojenců (Gruzie, Rumunsko, Kosovo) v případě Ukrajiny určitě se dá čekávat další na Krymu. Tomu chce Putin zabránit a proto ta hysterie.
Tak přestaňte pobrekávat, na čerta se to nehodí.
P.S.: Co se týče věku, asi bych Vás mohl poslat pro pivo.
15. 03. 2014 | 10:01

TomášL napsal(a):

Zdeněk Brom

Dokážou vedle sebe žít, nebo slovy Beneše "musíme se rozejít, abychom našli v budoucnu k sobě cestu"?
15. 03. 2014 | 10:01

Bestia triumphans napsal(a):

pamětník napsal(a):
..."Moje názory na rozdíl od Vašich, Bursíkových a dalších zanícenců objektivně vycházejí z reality."

?
Názory jsou vždy subjektivní, pamětníku s malým p.
15. 03. 2014 | 10:07

Filuta napsal(a):

Tomáš L.

Já bych se spíš ptal, proč se tam střílelo?
A proč až teď,když dosud tam byl naprostý klid, žádné vraždění a ničení.

Asi proto, že tam pronikli mírumilovní "demokraté" z Majdanu.

Zase se titíž lidé budou snažit vyprovokovat nějakou střílečku, aby pak mohli všechno svést na druhou stranu konfliktu.
A soudružka Asthonová pak řekne jenom - "aha".
15. 03. 2014 | 10:11

Zdeněk Brom napsal(a):

Filuta:

Následující text berte jenom jako zrcadlový odraz, ne hodnocení situace na Ukrajině..

Proč se střílelo v Sudetech? Československá republika není schopna zajistit bezpečí německé menšiny. Čeští ultranacionalisté, kterých je v řadách poliie a pohraniční stráže mnoho, neustále provokují místní starousedlíky. Zase se titíž lidé budou snažit vyprovokovat nějakou střílečku, aby pak mohli všechno svést na druhou stranu konfliktu.
15. 03. 2014 | 10:23

Zdeněk Brom napsal(a):

TomášL:

Pokud vše poběží podle zatím nastaveného scénáře, pak nás před "musíme se rozejít, abychom našli v budoucnu k sobě cestu" čeká ozbrojený konflikt, potom podle vítězné strany jeden národ nastoupí odsun tam, kam chtěl atd.
15. 03. 2014 | 10:26

pamětník napsal(a):

Bt:
Tvrdil jsem snad něco jiného?
Umíte vůbec číst?
15. 03. 2014 | 10:26

Zdeněk Brom napsal(a):

Filuta:

Možná dojde i na repete Gliwic.
15. 03. 2014 | 10:30

oh napsal(a):

No jistě, Bursíku. Rusko neví kde má hranice a drze přesunulo své území nepřijatelně blízko základnám NATO.
https://twitter.com/TorontoBird/status/444672706038861825/photo/1
15. 03. 2014 | 10:36

patriot napsal(a):

Kleofáš:

Ještě refrén:

Zastavíme Putina,
pro nás je to rutina!
Máme na to s Káťou noty,
špuntovku a dobré boty.
Pomůže i Štětina,
brzy zatkne Lenina.
Haf haf haf!
15. 03. 2014 | 10:38

strejc Josef napsal(a):

Uspořádal jsem si, co vlastně pan Bursík sděluje, tak

1. že porušování mezinárodního práva si Rusko na rozdíl od jiných mocností nesmí dovolit

2. že pokud se Rusko zachová tak, jak to dělají USA, Británie a NATO běžně je to bezprecedentním porušením všech principů soužití států

3. že na postup Ruska je třeba na rozdíl od jiných výše jmenovaných mocností uvalit sankce všeho druhu (a předvádět se vlastní nabubřelostí podobně jako např. pan Zaorálek v politice anebo jako např. pan Fendrych v publicistice)

Nezlobte se, pane Bursíku, podobným výrokům se obvykle vyhýbám - ale vážně: jste normální? Za co máte čtenáře (vyjma vaší "cílové skupiny", kterou vám skutečně nezávidím)? Myslíte si, že těm vašim plkům o pátých kolonách, kolaborujících preizdentech a p. (kde už jsem to jenom slyšel...) soudný člověk uvěří?

A ještě jedna rada pane Bursíku, mluvte prosím za jen sebe. Já se například necítím být "součástí západu" tak jak si to představujete vy, mě se na to, chci-li, aby země v níž žiji byla ve vojenském paktu, který nejčastěji brání svoji svrchovanost na území jiných států nikdo neptal. Nepoužívejte tedy plurál vyjadřujete-li své názory (navíc se tím docela zjevně "odkopáváte").
Pokud tím "my" ovšem myslíte sebe a vaši partnerku, která proslula podobným stylem uvažování jako dnes vy (myslím, že to bylo o biomase), pak nic proti tomu, ale mělo by to být formulováno zřetelněji.

Příště byste mohl zkusit něco o fotovoltaice a nepotřebnosti elektřiny z jádra, alespoň se zasmějme...
15. 03. 2014 | 10:45

Bestia triumphans napsal(a):

patriot napsal(a):
"Přehled amerických humanitárních akcí zde:
http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx "

!!
Tohleto je krásná ukázka myšlenkového světa patriota a podobných myšlenkově jednodušších jedinců.

Kreml to má hodně těžké, s takovými kádry jako patriot se propaganda dělá špatně, zesměšní se sami.

Ukázka:
"Obecně zločiny Spojených států během druhé světové války jsou nevyčíslitelné. Například podporovali extrémně násilnické chorvatské fašisty, kteří se pak aktivně zapojili do protisovětského boje. Jakoby náhodně útočili na sovětské vojáky v naději zastrašit je svou palebnou silou.

Dohodli se s Hitlerem, že maximální počet vojáků byl hozen do boje proti Sovětům a Američané pochodovali vítězně od města k městu, aniž by se setkali s jakýmkoliv odporem. Až pak nasnímali hrdinské filmy, kde si připisovali hrdinské činy sovětských vojáků.

Jedním z nejstrašnějších zločinů je samozřejmě tajné sponzorování nelidských experimentů na lidech americkými fondy v nacistických koncentračních táborech. Kvůli finanční pomoci měla Amerika neomezený přístup k výsledkům výzkumu. Po válce byly všechny němečtí a japonští odborníci převezeni do Spojených států, kde pokračovali ve svém výzkumu na vězních, obyvatelích domovů pro seniory, přistěhovalcích, lidech v Latinské Americe atd."
15. 03. 2014 | 10:54

Zdeněk Brom napsal(a):

Bestia triumphans:

To je naopak velmi promyšlená propaganda. USA se dopustily skutečně řady závažných porušení slušnosti a vedly řadu nečistých akcí.

Tak se to hezky srovná a mezi ně se promyšleně přihodí i to podstatné, o co nám jde - revize II. WW. Nakonec to skončí tak, že jediným zločincem ve II. WW byly USA. Ti, kteří válku rozpoutali, - nacistické Německo a SSSR + Japonsko jsou vlastně oběti USA.
15. 03. 2014 | 11:15

Filuta napsal(a):

Z.Brom

Jako učitel dobře víte, že srovnání se Sudety (nebo dokonce Karlovými Vary) je nesmírně blbé.
Sudety byly vždy součástí našeho území , kdežto Krym patřil od cca 17. století Rusku (předtím střídavě různým mocnostem).
Češi nešikanovali Němce jako šikanují Ukrajinci Rusy (jazykový zákon) neudělali tady státní převrat a nežádali, aby sudetští Němci uznali pučistickou vládu.
Československo bylo výrazně demokratický stát, což Ukrajina není, nebyla a nebude.
Násilí provokují na Krymu zase jenom ti gauneři z Kyjeva. Rusové na něm zájem dozajista nemají. Vědí dobře, že se to pak svede na ně.
Dokud je drželi Rusové z Krymu mimo, byl klid.
15. 03. 2014 | 11:23

patriot napsal(a):

Milá bestie, děkuji za věcné připomínky. Příští týden mám v Kremlu školení, tak to tam probereme.
15. 03. 2014 | 11:23

Zdeněk Brom napsal(a):

Filuta:

Srovnání se Sudety je naopak velmi přesné. Dokonce při listování zápisky z dobového tisku nacházím téměř totožné věty.

Na všechna Vaše tvrzení bych dokázal zrcadlově najít německé paralely, které by ČSR vykreslily jako zloducha a všechno to, co píšete, by vyvrátily.

Pokud si vyberete jednu stranu barikády, tak Vám to přijde nesrovnatelné. Když se podíváte z odstupu, pak je ta podobnost naprosto přesná.
15. 03. 2014 | 11:33

TomášL napsal(a):

Drazí diskutující,

po čtvrt století je načase, aby se ČR odstřihla od "něhy a účelovosti". ČR dospěla a měla by přistupovat k Rusku moudře, tak jak již přistupuje k Německu. Po nynější vládě, která bude konečným hrobem tlupy "něhy a účelovosti", která zbyla a straší v ČSSD, je potřeba vyvažovat všechny strany (americkou stranu ruskou stranu a naopak).

PS: Když se dívám na fotku autora, nemůže si pomoc, ale v jeho očích vidím "však na Tebe taky dojde, až přijde správný čas" (v jeho očích vidím nenávist a zlobu). Jsem rád, že Bursík jako politik je odepsaný (u mě od památné diskuze s Pačesem).

PS2: Do toho Vašeho Západu mě netahejte!
15. 03. 2014 | 11:53

Bestia triumphans napsal(a):

Brom:
Záměr tu určitě je, ale ten konkrétní pisatel to asi moc nepromýšlel.
Uvěřit tvrzení, že "Až pak nasnímali hrdinské filmy, kde si připisovali hrdinské činy sovětských vojáků", tomu může uvěřit snad jen....snad jen patriot.
:-)
15. 03. 2014 | 11:57

kokoshka napsal(a):

Zdenek Brom se dobre pochlapil.
Jeho rusofobie a antislovanstvi arijskeho kalibru vytriskla jak fontana.
Narod Krymu nema pravo na sebeurčeni,tak velel Obama,je nutne udržet pri vlade bandu samozvanych extremistu.Zieg Merkelova!
15. 03. 2014 | 11:58

Bestia triumphans napsal(a):

TomášL napsal(a):
"Drazí diskutující, Do toho Vašeho Západu mě netahejte! "

!!!
Je od vás hezké, že jste konečně přiznal barvu.
:-)
15. 03. 2014 | 12:03

kokoshka napsal(a):

Sankcema nas chteji strašit,no no,ješte nezapomneli že kohoutek neni v rukou copate zlodejky?
15. 03. 2014 | 12:06

kokoshka napsal(a):

Transfer 15 lardu Putin pochopitelne zastavil,Ukrajina ješte dluži 2 lardy za lonsky plyn,Gazprom zkasoval slevy na plyn-moc by mne zajimalo z čeho chochly cteji financovat svuj rozpočet prazdnou pokladnou?
Češi dali 2.5 miliony zelenych presidentu,nevedi co s roupama,dobre,Unie je bezrozmerna,škoda že Recko a Portugalsko o tom nevi!
15. 03. 2014 | 12:14

Zdeněk Brom napsal(a):

kokoshka:

Zkuste číst pozorně. Proti Rusku nemám vůbec nic a jeho kulturu si velmi cením.
15. 03. 2014 | 12:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy