Pane premiére, bojujte za svobodu Ukrajiny i za svobodu a demokracii u nás!

16. 03. 2014 | 22:57
Přečteno 8340 krát
V sobotu 15.3. jsem zaslal jménem čtyř signatářů Luboše Dobrovského, Jaromíra Štětiny, Michaela Kocába a svým otevřený dopis premiérovi. Dopis reaguje na invazi Ruské armády na Ukrajinu a vyzývá premiéra k řadě rozhodných kroků. Vedle žádosti o uplatnění sankcí na domácí půdě, zahrnujících zastavení vydávání víz, zrušení možnosti obdržení dvojího občanství a zmrazení kont občanů Ruské federace, žádá i zastavení vstupu ruského byznysu a kapitálu do ČR a zrušení tendru na výstavbu jaderných bloků v Temelíně. Dopis ale neobsahuje pouze výčet sankcí, ale také žádost, aby premiér sankce rozhodně prosazoval - dáno naši tragickou zkušeností z r. 1968 - na půdě Evropské rady. A také volá po revizi bezpečnostní strategie NATO a EU. A také po vyloučení Ruska z G8.

Premiér však vytrhl z dopisu pouze téma sankcí, ty odmítl, a vyhnul se tak odpovědi otázku, jak bude ČR vystupovat v Bruselu. Takže, má ČR premiéra, který bude ostatních dvacet sedm hlav států přesvědčovat o nezbytnosti principiální reakce na porušení mezinárodního práva a uplatnění co nejširší škály sankcí? Anebo máme premiéra, který rezignoval na principiální postoje a schovává se za údajné ekonomické zájmy a zaměstnanost? Cena svobody je nevyčíslitelná. Ukazuje se, jak velmi České republice chybí Václav Havel. O tom, že by zaujal a prosazoval principiální postoj, není pochyb. Premiér Sobotka se narodil tři roky po roce 1968. Je-li v tomto problém, měl by Bohuslav Sobotka velmi, velmi rychle - nejpozději do čtvrtečního jednání Evropksé rady - vyzrát a projevit se jako zralý a rozhodný politik, který bojuje za svobodu Ukrajiny i za svobodu a demokracii u nás.


Plné znění otevřeného dopisu premiérovi:

Otevřený dopis premiérovi ČR
V Praze, dne 15.3.2014

Vážený pane premiére,

v těchto dnech, kdy si připomínáme výročí obsazení naší země Hitlerem v roce 1939, napadly suverénní území Ukrajiny, jejíž hranice jsou potvrzené a garantované budapešťskou deklarací, ruské speciální ozbrojené síly. Vojenská agrese, které se Rusko dopouští, narušuje dosavadní bezpečnostní jistotu celého evropského kontinentu. Je to nepochybné porušení mezinárodního práva. Však i vy jste tento agresivní čin odsoudil.

Česká zkušenost s okupací sovětskou armádou v roce 1968 by nás měla mít k tomu, abychom to byli právě my, kdo bude rozhodným zastáncem odporu vůči arogantnímu pokusu o obnovu ruského ekonomického a politického vlivu ve východní a střední Evropě, prosazovaném vojenskou agresí. Naše zkušenost nám říká, že tento vliv by opět deformoval těžce získanou demokracii a omezil naší svobodu.

Jako občané České republiky Vás proto vyzýváme k uplatnění plné šíře politických a ekonomických sankcí vůči Rusku. Občané Ruské federace sami pak pochopí, že je představitelé ruského nedemokratického Putinova režimu vedou do izolace od svobodného světa.

Stejně tak i občané České republiky zajisté porozumí důvodům, které povedou vládu k uvalení sankcí na agresivní ruský režim. Cena svobody je penězi nevyčíslitelná.

Vyzýváme Vás proto, abyste na půdě Evropské rady prosazoval uplatnění politických a ekonomických sankcí proti Rusku do té doby, než ruská vojska opustí svrchované území Ukrajiny. Vyzýváme Vás, abyste vyzval zástupce G8, aby se nejen nezúčastnili Summitu v Soči, ale aby Rusko z G8 vyloučili.

Považujeme za nezbytné revidovat bezpečnostní strategii; nejen naši, ale i bezpečnostní a obrannou strategii NATO a Evropské unie vzhledem k tomu, že dosud pokračující vojenský útok na suverenitu Ukrajinského státu ukazuje její prohru.

Žádáme, aby vláda ČR na domácí půdě zajistila:

1. okamžité zastavení vydávání víz občanům Ruské federace,
2. zrušení možnosti obdržení dvojího občanství pro občany Ruské federace od 1.1.2015,
3. zmrazení kont Ruských občanů v ČR s cílem prověřit legálnost těchto vkladů,
4. zastavení vstupu ruského byznysu a kapitálu do ČR,
5. zrušení tendru na výstavbu nových jaderných reaktorů v Temelíně.

Se spojenci v EU a v NATO by vláda ČR měla právě těmito kroky vyslat prezidentu Putinovi varování, že jeho pokračující imperiální politika uvrhne Rusko do mezinárodní izolace.
Věříme, vycházejíce z vašeho rozhodného odsouzení agresivního vojenského útoku na Ukrajinu, že náš názor na nezbytnost sankcí vůči ruskému režimu přijmete jako rozhodný krok k ochraně naší svobody a demokratického zřízení, jak to konečně v Bruselu žádal i český ministr zahraničí, Lubomír Zaorálek.
Vzhledem k vážnosti situace vyzýváme pak předsedy všech demokratických politických stran, aby se k tomuto požadavku připojili.

S pozdravem,

Podepsaní podle abecedy:
Martin Bursík, bývalý vicepremiér a ministr životního prostředí, předseda LES
Luboš Dobrovský, bývalý federální ministr obrany
Michael Kocáb, bývalý ministr pro lidská práva a národnosti, bývalý předseda parlamentní komise FS ČR pro dohled nad odsunem sovětských vojsk z Československa
Jaromír Štětina, senátor Top09 a STAN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ivet napsal(a):

No já bych teď, po zveřejnění výsledku referenda na Krymu, být takovým bojovníkem za demokracii jako pan Bursík, Štětina, Kocáb, radší zvěsila prapory.
16. 03. 2014 | 23:14

Libertad napsal(a):

Pane Bursíku,
situace by možná byla jiná, kdybyste si od ČSSD nenechali na kandidátku vaší strana zelených vnutit přeběhlici, provdanou ZUBOVOVOU, která zásadním způsobem ovlivnila volbu presidenta. Místo zloděje tužek a ochránce megazlodějů, zde mohl funkci presidenta (pět let) vykonávat "cizák" Švejnar. Situace by byla úplně jiná. Možná že by i ten radar v Brdech stál. Nestojí. A tak tady bude brzo stát radar ruský.
A to úpně mlčím o tom jak jste svůj mandát (strany zelených) využili ve prospěch pravdy a lásky, ke které se tak pokrytecky hlásíte.
Doporučuji, mlčet a procházet se v LESE.

Bez pozdravu

Sidonio Libertad
16. 03. 2014 | 23:16

Firefly napsal(a):

Pane Bursíku,

Svoboda znamená i to, že si lidé mohou vybrat, budou-li součástí nějakého státu, či zda se oddělí.

Netvrdím, že referendum na Krymu se konalo za ideálních podmínek. Ovšem nevšiml jsem si, že by Kyjev, EU, USA či Vy volali po spravedlném referendu, po svobodě.

Nemluvte o svobodě, ta vás nezajímá. Ta Vaše je jen pro ty "správné".
16. 03. 2014 | 23:17

aga napsal(a):

Pane premiére,

nechte si prosím zpracovat opravdu nezávislý průzkum veřejného mínění, a postupujte v souladu s ním. Pokud se bude rozcházet s dopisem výše uvedených válečných štváčů, odkažte je do příslušných mezí, a dejte jim prosím laskavě vědět, že jejich hlas platí stejně tolik jako třeba můj.

Bursík ať si konečně uvědomí, že jeho metoda "silou Kačenko silou" nemá s demokracií nic společného.
16. 03. 2014 | 23:19

například ta hezká čtyřka z tělocviku napsal(a):

souhlas, naprostej souhlas. český rohožky ale budou lízat putinovi podrážky. strach kombinovanej s vychcanosdtí. v tomhle národě vždycky bylo spostu udavačů už za protektorátu, křivejch hub, pak posluhovačů ruských bolševiku, měkých a flexibylních páteří jako hovno. nakonec i neska to má každej zaměstnavatel rád. hlavně patolízal!! to je česká kultura a povaha. už jsem to psal pod hořejšího blogem, rusáci dali zapravdu hitlerovi a anexi sudet. tenhle národ je prakticky zničenej, zapomente na dobrovskýho, palackýho a rok 1918. rusáci dnes pravili, že hrubá síla vítězí. nas mnogo. normální idiot, když jde na porážku, tak je smutnej a má strach, českej idioit, když jde na porážku, tak je štěstím bez sebe, děkuju pane bursík, že v tomhle národě sou lidf, kteří mají čest a svedomí.
16. 03. 2014 | 23:23

veverka napsal(a):

Putin dal trapákům Bursíkům právě lekci ze skutečné demokracie.

Zatímco humanitární bombardér a zločinec Havel(za podpory zločinců Bursíka Kocába a spol.) kradl Kosovo Srbsku bombami a tisíci mrtvých,k Putinovi se připojil Krym zcela demokraticky referendem bez jediného mrtvého.

To zabolí Bursíku,nškdo o demokracii jen neustále žvaní a někdo jí prostě dělá.

A jendemokratičtější je referendum Bursíku,ty ses mu bránil i ohledně radaru svých chlebodárců z USA.

Bursík není demokrat,Bursík je parodie na demokrata.
16. 03. 2014 | 23:23

David napsal(a):

Nebojte se. Po vzoru krymského referenda budou následovat další referenda o rozdělení dalších východních částí Ukrajiny, rozdělení Belgie, Španělska, Slovenska, Velké Británie a nakonec i znovurozdělení celé EU.

Jinak není problémem v tom, že Sobotka se narodil 3 roky po roce 68. Problém je, že ještě několik takových Vašich hloupých keců a skutečně vznikne válka.

Ten, kdo podceňuje Rusko, které se mu jeví, jako by bylo stále na hliněných nohou, je hlupák.

Rus VYDRŽÍ to, co obyčejný a zhýčkaný člen EU nevydrží. Stačí si vzpomenout, co VYDRŽEL ruský mužík za druhé světové války při obléhání Leningradu.

Rus přivře kohoutky ropy a plynu, navlékne si kožichy a my v EU, rozhýčkaní blahobytem, se z toho tady pose...

Sankce proti Rusku budou neúčinné a kontraproduktivní. Ještě je budeme rádi rušit.

Rusové nejsou žádní hlupáci a v šachu byli vždy mistři.

Podle autora snad bude nejlepší, abychom, my demokratičtí Češi, vyhlásili tomu nedemokratickému Rusku válku, aby bylo vymalováno? :-)

Takže už s těma různejma pitomejma bojko tatata ma jděte všichni do háje!!!

Rusko je, ať se nám to líbí nebo ne, velmoc a prostě západ to šeredně, šeredně zvoral a hraje si teď s ohněm, který může přerůst ve válku. Stačí jiskra, a je "to".

Nikomu neberu, že lidská práva jsou hezká idea, ale všeho s mírou.

Jak je může EU prosazovat, když druhá strana na ně prostě kašle?

Sankce jsou proti velmocenským TOTALITNÍM systémům neúčinné a kontraproduktivní.

Vedou jen k VYHROCOVÁNÍ situace a k nebezpečí vzniku války!!!

Nebo si snad ještě někdo myslí, že kdybychom po mnichovské dohodě kladli odpor Hitlerovi, že bychom vyhráli? A v roce 1968 také?

Nebo si snad někdo myslí, že když v Číně dojde k hrubému porušování lidských práv, tak že si svět troufne na Čínu uvalit sankce, které by ji donutily změnit názor? Na Severní Koreu si troufnou, ale na Čínu ne. Prostě takový je svět. USA, Rusko a Čína jsou prostě světové velmoci, a to ať se nám to líbí nebo ne.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Delame-uzitecne-idioty-USA-a-Rusove-si-to-nenechaji-libit-varuje-politolog-306779

Takže opakuji. Přestaňte dělat užitečné idioty a s těma různejma pitomejma bojko tatata ma jděte všichni do háje!!!
16. 03. 2014 | 23:34

ujo napsal(a):

pokud bude Sobotka postupovat podle Bursíkových rad skončí socdem asi jako Zelení ( v lepším případě, jinak jako LES - tedy budou pro legraci).
Smát se budou tentokrát ovšem ti praví.

Správný šef Sobotkových poradců by mu pro záchranu situace doporučil umravnit Zaorálka a Dienstbiera ( nejlépe navrhnout jejich odvolání - Miloš by rád vyhověl).
Uvidíme jak se Špidla pochlapí
16. 03. 2014 | 23:36

Firefly napsal(a):

veverka : pakliže obyvatelé Kosova chtěli od Srbska, měli na to plné právo. Stejmě jako obyvatelé Krymu.

Samozřejmě Kosovští Albánci by zase měli nechat rozhodnout o svém obyvatele Mitrovice.
16. 03. 2014 | 23:36

vasja napsal(a):

Pane premiere,
zavřete Zaoralkovi oral, nebo tu vaší stranu zničí !
16. 03. 2014 | 23:38

Yosif K napsal(a):

Nepostihoval bych ruské soukromníky, mnoho z nich jsou slušní lidé kteří mají Putina rádi jako třísku v p...deli. Nemohou to však říst nahlas - při pobytu v Rusku by to mohli škaredě odskákat.

Nepořádal bych ani nějaké kolosální okamžité sankce. Mnohem důležitější je odpoutat se z energatické závislosti na Rusku. Uačit těžit břidlicový plyn kde to jde a postavit nové plynovody k Arabům - Alžír, Lybie, KSA přes Jordánsko, Israel a středozemní moře do Řecka.
Co nejrychleji rozvinout těžbu v eckém sektoru egejského a středozemního moře. Řekové se tak zbaví dluhů a EWvropa závislosti na Rusku.

Putinuška si pak bude moci svůj plyn pouštět třeba do svý zadnice.
Arabové momentálně prodávají plyn za 50-60% ceny co prodávají Rusi. Donedávna pálili většinu planu ve flérách. Doposud se v arabských zemích pálí ve flérách asi 35-38% evropské spotřeby plynu. Zhruba to co Evropa kupuje od Ruska.

Putinuško, sbohem.........
16. 03. 2014 | 23:38

například ta hezká čtyřka z tělocviku napsal(a):

david,
obdivuju lidi, kteří se pos...u dřív, než se rusák uprdne. čím vás ten malej zrzavej ruskej mongoloid putin tak uhranul? ruský bolševici byli uplně stejnýá prasata jasko německý nacisti, rozdělili si evropu, napadali cizí státy a dopouštěli se tam stejnývch zločinů. prase jako prase. komouš jako nácek. chce to jenom trochu znát historii, která se u nás za bolševikab neučila. hitler zradil sveho spojence stalina a rozdali si to mezi sebou. prase proti praseti.
16. 03. 2014 | 23:46

Yosif K napsal(a):

Firefly napsal(a):
veverka : pakliže obyvatelé Kosova chtěli od Srbska, měli na to plné právo. Stejmě jako obyvatelé Krymu.

Samozřejmě Kosovští Albánci by zase měli nechat rozhodnout o svém obyvatele Mitrovice.
16. 03. 2014 | 23:36
Někdo by měl Putinuškovi připomenout sebeurčení Tatarů, čečenů, dagestánců, Jakutů, Ingušů a hlavně Finů (respektive Karelofinů).

Předpokládám že specielně Karelofinové by s ohromnou chutí dali Ruské říši sbohem a na rozloučenou Putinovcům rozkopali zadnice. Akorát v totalitním státě tyto minority nemají tak velkou možnost pořádat referenda tak jak tuto možnost měli Rusové na Krymu.

Putinuška, vaya con Dios.......
16. 03. 2014 | 23:46

Vanda napsal(a):

Firefly napsal(a):

veverka : pakliže obyvatelé Kosova chtěli od Srbska, měli na to plné právo. Stejmě jako obyvatelé Krymu.

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Srbové v Kosovu by asi nesouhlasili s vojenskou základnou USA, tak proto museli

být vyhnáni, proto musel být bombardován Bělehrad, a proto muselo být Kosovo

uloupeno násilím, jak jednoduché, milý Watsone
16. 03. 2014 | 23:46

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Proč má téměř každý Bursíka za kašpara?

Protože ho ze sebe dělá. Politik Bursík? V žádném případě, nikdo ho za politika, ani nechce pač každý ví co je to zač! Bursíku, nikdo tě nemá rád. Neobtěžuj.
16. 03. 2014 | 23:49

Yosif K napsal(a):

Rusové nejsou žádní hlupáci a v šachu byli vždy mistři.
KONEC CITATU.

Rusové jsou chudáci - jsou mistři v rybalce, chlastání vodky a používání nosilek místo trakařů.

Zkuste si vzpomenout na ruského šachového velmistra který nebyl žid nebo armen nebo aspon ukrajinec......
16. 03. 2014 | 23:50

Firefly napsal(a):

Yosif K. - re referendum v Čečensku, Dagestánu atd : naprostý souhlas. Putin není demokrat a zneužívá situace. Což ovšem neznamená, že protistrana snad vyznává demokracii či dokonce svobodu.

Vanda : co pamatuji, tak Kosovo mělo 80-90 obyvatel albánského původu a proto by referendum velmi pravděpodobně rozhodlo o osamocení. Jeho nekonání považuji za chybu Srbska.
16. 03. 2014 | 23:51

Da.Rock napsal(a):

Trhněte si nohou, Mr. Biomasa.
Referendum proběhlo, pro opuštění Ukajiny bylo na Krymu 95% lidí, takže máte utrum. I kdybyste už nikdy nevzal do úst ruské vejce, nebo lžičku boršče, je to jen váš problém.
Ukradli jste Srbům Kosovo.
Dali jste příklad celému světu, jak se dá ohnout mezinárodní právo podle vlastní potřeby.
A Putin to od vás odkoukal a dovedl to k dokonalosti, protože narozdíl od vašich chráněnců - teroristů z UCK - při tom neprolil ani kapku ukrajinské krve. Tak se to dělá, vy lidskoprávní břídilové! :-)))
16. 03. 2014 | 23:52

Yosif K napsal(a):

Paní Vanda, zásah v Kosovu byl oprávněn kvůlivá tomu, že Albánci a Srbové se vyvraždovali po desetitisících. Miloševič sám několik let VEŘEJNĚ VYHLAŠOVAL ŽE VŠECHNY ALBÁNCE VYŽENE ZPĚT DO ALBANIE - COŽ ZAČAL ČINIT. Samozřejmě - Kosovo plní Albánců by bylo srbům na hov...no.

Vyvraždoval nekdo Rusy na Krymu? Vyháněl někdo Rusy z Krymu kde vždycky bylo desetkrát více ruských vojáků než ukrajinských vojáků? Jestli si toto myslíte tak jste měla hrát hlavní roli v DUMB AND DUMBERER.

Doufám že si takovou srač....ku nemyslíte, že jste akurát typický velkoruský panslavistický šovinista.....
16. 03. 2014 | 23:56

vasja napsal(a):

Na čt 24 jela poráde taková divná chazarská hitparáda a tak aby se jeden z toho nezbláznil:

https://www.youtube.com/watch?v=C_A7Hu0uKNw
16. 03. 2014 | 23:57

Gudka napsal(a):

Zajímavé, že dva z těchto signatářů jsou komunisté. Sice z té frakce KSČ, která frakční boj absolvovala na té nevítězné straně, ale jakožto autentičtí komunisté se mstí. Jejich postoj k Rusku (u něhož si zaslepeně nedokážou uvědomit, že nejde o žádný SSSR) je diktován jejich frustrací z někdejšího pohrudnutí rodné KSČ kvalitami těchto svých talentovaných synů.
Že se rudá může beze všeho snoubit s hnědou, o čemž mnozí stále pochybují, to dokládá součïnnost Martina Bursíka s rudým Dobreovským a rudým Štětinou.
16. 03. 2014 | 23:57

Bob napsal(a):

Zapoměl jste na další opatření:
6. Okamžitě přestat vydávat knihy ruských atorů (Tolstoj,Gorkij,Puškin...)
7. Přestat hrát divadelní hry ruských autorů (Tři sestry, Revizor....)
8. Okmřitě zakázat výuku Ruštiny na školách
9. Vyhlásit ekonomické embargo nejen na Rusko, ale i na země, které s ním obchodují (Německo, Francie..)
16. 03. 2014 | 23:57

Firefly napsal(a):

Yosif K : Kosovo a Krym lze srovnávat. Svoboda a právo na sebeurčení exisují bez ohledu na to, jak moc jsou porušována.

Svoboda nevzniká jejím porušováním, existuje sama o sobě. Ano, Kosované na tom byli podstatně hůře, než obyvatelé Krymu, ale nárok na svobodu mají stejný.

Proto obyvatelé Kosova i Krymu mají nárok na to vybrat si, ve které zemi budou žít.
17. 03. 2014 | 00:04

Yosif K napsal(a):

Pane Da rock jste spíše t rock.
a) srboivé a aklbánci se vyvraždovali vzájemně - jelikož srbové bli v Kosovu v menšině, evdentně s náslilím museli zařít oni - aby změnili poměr sil před referendem
b) Miloševič několik let veřejně hlásal že všechny albánce z Kosova vyžene do Albánie. Smožřejmě mít ve federaci Kosovo plné lbánců jaksi se mu nehodilo.
c) Miloševič zrušil v rámci serbizace albánské střední a vysoké školy. Toto se také krymským rusům nestalo.

Situaci v Kosovu dpbře odhadla rakouská vláda. Ta řekla že pokud západní mocnosti v Kosovu proti srbům nezasáhnou, tak že Rakopusko bude muset na svém území postavit paneláky pro 3 miliony Kosovanů. Kdyby měl Miloševič volnou ruku, tak by je vyhnal všechny a Rakousko bylo první zemí na raně která by musela Kosovany ubytovat a živit.

Toto Krymským Rusům také nehrozilo, že by je někdo jako tatary vyvezl v dobytčácích do pouště.

Krymským Rusům připojemí k Rusku srdečně přeji, svůj ku svému. Akorát národnostní menšiny v ruské říši - Finové, čečení, dagestánci, Inguši, Osetové, Tataři atd atd se svých refererend v totalitním Rusku nikdy nedočkají........
17. 03. 2014 | 00:06

Da.Rock napsal(a):

Yosife, mezinárodní vyšetřovatelé pátrající v Kosovu po důlazech údajné genocidy našli v různých hrobech asi 2500 obětí. Přičemž nebylo jasné, jestli jde o ozbrojence UCK, civilní oběti bojů, nebo dokonce oběti bombardování NATO.
Kde máte ty desetitisíce, mudrlante?
Fakt je takový, že žádné vyvražďování se nekonalo, byl to boj mezi separatistickými teroristy a bezpečnostními silami. A až do začátku bombardování se ani nekonal žádný masový exodus obyvatelstva.
17. 03. 2014 | 00:08

Vandal napsal(a):

Yosífku bambulo

zásah v Kosovu byl oprávněný, protože Usáci potřebovali mít v Kosovu vojenskou

základnu, to by snad i bambula mohl pochopit. Všechno ostatní byla jen šaškárna.

Na Krymu byl plánován stejný scénář, jenže se strýček Sam přepočítal, tak to je.

Na Krymu nebudou Usáci, ale Rusáci. A proběhlo to hladce, demokraticky.
17. 03. 2014 | 00:10

Gudka napsal(a):

Není překvapující, že hnědozelený Bursík požaduje ejvivalent protižidovskjých opatřeníc¨h, zaváděných před 70 lety a později v Německu. Dnes by kromě zrušení vít¨z pro Rusy mohlk taky volat "nekupujte u Rusů".
Je to v souladu s pozvolným, ale v poslední době dost urychleným hnědnutím evropského klimatu: v členské zemi EU - v Estonsku, například dnes oslavují bojovníky estonské divize SS - a nikdo neřekne ani popel. V členské zemi - !!
17. 03. 2014 | 00:11

vasja napsal(a):

Timhle referendem se předešlo vyvražďování Rusů nafetovanejma fašistama z Majdanu.
To je jednoznačný.
17. 03. 2014 | 00:16

Karel Mueller napsal(a):

Yosif K.:

Aljechin je uznávaný za nejlepšího šachystu všech dob.

Da.Rock:
Mám chřipku a tak jsem se na týden odmlčel, ale ony se ty strašné infantilnosti a vodopády nesmyslů nedají komentovat. Aby někdo něco tak strašně podělal jako západ, to se jen tak nevidí. Jak napsal Pepa Řepa, tak co čin, to nahrávka na smeč. Před chvílí jsem četl rozhovor s podnikatelem, který zná dobře Rusy i Ukrajince i situaci tam, doslova balsám v porovnání s kydy politiků.

Když mluvíme o mezinárodním právu a morálce po Kosovu, Lybii a dalších misích, tak je to jako když protřelá erotická pracovnice mluví v sutaně o cudnosti.
Víte, dlouho jsem si myslel, že tzv. pravý blok a banderovci v něm jsou ruští agenti. Protože tak absurdně nemůže jednat žádné normální politické hnutí. A v úžasu jsem pak viděl, že za nimi západ (konkrátně hlavně USA) stojí a dokonce je instaluje do klíčových silových funkcí a nechává je dělat činy, které dělali a dělají.

Jen neskutečný hlupák si mohl myslet, že Rusko nic neudělá. Vždyť maršálové museli slyšet výzvy ke ztrátě Sevastopolu a člověk nemusí být Žukovem, aby pochopil, že za Sevastopol neexistuje cena, jen totální jaderná. A že nadzvednou Krym i celé Rusko, které proti fašismu reálně za nepředstavitelných obětí bojovalo, na rozdíl od nás.

Páně Procházkovi jsem napsal, že příslušní hráči buďto chtěli vyvolat občanskou válku, s hrozbou přerůst do termojaderné, nebo se mají hlásit na úřadu práce.

Je to v průseru, samozřejmě jiném, než píše autor blogu. Jak jsem už napsal, bilanci výstižně popsal přítel vlk na vlk bloguje.

Že je to špatné jsem tušil, ne že je to až tak špatné.
17. 03. 2014 | 00:17

Yosif K napsal(a):

Pane Gudka, to že si nenecháme postavit od nepřátelské velmoci jadernou elektrárnu není "ekvivalent protižidovských opatření".

Dejte si studený obklad a poslouchejte i nadále Radio Moskva, snad vás to uklidní.
17. 03. 2014 | 00:17

Jiří Kůs napsal(a):

Plně souhlasím s Martinem Bursíkem!
Přeji si, aby naše země měla odvážného premiéra.
17. 03. 2014 | 00:19

vasja napsal(a):

A nyní vážně.
Bursík to jenom hraje, páč jinak by si tý naší/vaší normalizační Čt ani neškrt. A budou přece ty volby.
17. 03. 2014 | 00:29

Petr napsal(a):

Při čtení názorů pánů Bursíka, Nováka, Lipolda a Fendrycha si vzpomínám na hlášku z jednoho staršího filmu:
,, Sveřepí šakali zavile vyli na bílý měsíc."

Pokud Rusko neopustí Krym navrhuji tyto sankce:
1) Přestaneme se dívat na Mrazíka
2) Vrátíme medaile z olympiády
3) Uspořádáme koncert Splašených Pičí

No a když to nepomůže, vybombardujeme Rusům Karlovy Vary
17. 03. 2014 | 00:30

Yosif K napsal(a):

Karel Mueller napsal(a):
Yosif K.:
Aljechin je uznávaný za nejlepšího šachystu všech dob.
KONEC CITATU.

Aljechin byl položid, jeho matka Prokhorova byla z rodiny textilních fabrikantů, napůl židovského původu, Aljechinova čvrtá žena Grace Alekhin (rozená Wishaar), velmistryně v šachu, byla americká židovka ruského původu.

Průměrní Rusové sami o sobě jsou chudáci, komplexy méněcennosti si léčí nacionálním šovinismem. Většina ruských fabrikantů a šlechty byla neruského původu.

Putina obdivují hlavně lumpenproletáři, mužici a "průměrní Rusové" jinými slovy chudáci. Inteligentní Rusové Putinem pohrdají. Putinjest podobně jako Hitler "genius průměrnosti" - apeluje na průměrné zakomplexované masy v proletářských jobech.
17. 03. 2014 | 00:36

Pompeius Magnus napsal(a):

Gratuluji všem obyvatelům Krymu ke svobodnému rozhodnutí rozejít se s fašizující banderovskou Ukrajinou s nelegitimní vládou a k připojení se k Rusku. Doufám, že oslavy potrvají až do rána!!!!!

Bursíkovitým ještě navrhuji tyto sankce:

(¨1) bojkovat všechna utkání Kontinentální hokejové ligy
(2) uvěznit všechny hokejisty Lva Praha
(3) zvýšit Rusům vstupné do pražské zoo
(4) nkupovat kaviár
(5) nenapouštět vanu šampaňským!
17. 03. 2014 | 00:46

Yosif K napsal(a):

Karel Mueller napsal(a):
Jen neskutečný hlupák si mohl myslet, že Rusko nic neudělá. Vždyť maršálové museli slyšet výzvy ke ztrátě Sevastopolu a člověk nemusí být Žukovem, aby pochopil, že za Sevastopol neexistuje cena, jen totální jaderná. A že nadzvednou Krym i celé Rusko, které proti fašismu reálně za nepředstavitelných obětí bojovalo, na rozdíl od nás.
KONEC CITATU.
Uklidněte se dejte si na čelo obkládek a i nadále poslouchejte Radio Moskva.

Kdopak by podle vás Ruský vojska ze Sevastopolu vykopal? Banderovští amatéři ze Lvova? Nebo snad krymští Tataři ozbrojení palachy a cepy?

Osobně souhalsím s tím že ruským šoviniostům z Krymu bude mezi Rusy lépe. Jediným racionálním důvodem Putina pto to aby svou de facto vládu nad Krymem změni na svou i de iure nadvládu nad Krzmem byla jeho snaha získat procenta popularity u frustrovanejch ruskejchg mužiků a lumpenproletářů. Což se Putiniškovy na 100% povedlo, přejme mu to.

Rúští šovinisté - jednodušší lumpenproletáři si neuvědomují že Putin otevítá Pandořinu skřínku která se může obrátit i proti Rusku. Pokud v Rusku povolí někdy totalitní režm, mohou se na základě Krymského precedentu ozývat i neruské národy mající majoritu ve svých autonomních republikách. To je případ 12 autonomních republik v ruské federaci.
17. 03. 2014 | 00:58

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
Yosife K

vy štváči západního střihu, děte se vycpat i s bursíkem.
17. 03. 2014 | 00:50
Copak copak vy nevěříte že i různé neruské nárůdky v lůně ruské federace by si nepřáli referendum o sebeurčení? Zajedte si do Karelofinské AR... a zkuste tam najít jediného blba který by preferoval Ruskou penzi před Finskou penzí........
17. 03. 2014 | 01:02

xerox napsal(a):

z textu ,, blogu ,, jsem konečně pochopil ... co je to - tekutá biomasa ... :-)
17. 03. 2014 | 01:04

JF napsal(a):

je fakt že si Rusko mohlo odpustit mediálně atraktivní invazii ... to dle rozložení sil může jen USA se svými patolízaly a autonomní Krym mohl změnit svou autonomii na přestup do RF only referendem.

No možná pro srovnání jen škoda že tuto možnost nedostaly v nejdemokratičtějším RČS před ní, během i po někdy sudečtí Němci. Takže myslím že bych Putina v této věci s Hitlerem případně ani Masarykem (či Benešem) nesrovnával. To kulhá a obzvláště v nejdemokratičtějším ČR (tradice se holt drží) na všechny čtyři - po kterých lezeme do EU o plazení před USA nemluvě.

Jo, ale pan Bursík to věděl, ví a jistě i bude vědět vždy nejlépe ... k nezaplacení a že i takových máme. Ostatně za co byla protiplatba zn. Zubovová - když už jsme u té demokracie verze NEJ a její šíření po světě rétorikou humanitárního bombardování či aspoň dopisy. Spíš se mi to ale jeví jako opět promarněná příležitost tak trochu více mlčet.
17. 03. 2014 | 01:07

Maximus napsal(a):

Bursík mimo jiné napsal namachrovaně:
Premiér Sobotka se narodil tři roky po roce 1968....
A on měl v roce 1968 dokonce 9 let a tak to všechno pamatuje, hmm.

Bursíku, vytrhujete všechno z kontextu souvislostí a manipulujete s fakty, tak jak to většina politiků umí a jak se jim hodí. Kdybych vám tady nastínil přesně v časové ose, jak to všechno za posledních cca 250 let vzniklo a jak to všechno spolu souvisí, tak bychom se dostali k jasným příčinám i tady v této kauze "Ukrajina". Jenže to se těm, co z tohoto stavu tyjí a mají zisk prostě nehodí a tak mají či měli své Bursíky, Schwarzenbergy, Kalousky aj., kteří tady kalí vodu. Jen se mi zdá, že ve vašem případě, jste mimo reálnou moc, prostě už nemáte v politice druhou šanci, mocní vás nepotřebují a občaném vás promkoukli.
17. 03. 2014 | 01:22

Yosif K napsal(a):

Janukovyč byl proruský ale kleptokrat. Zajímavý interview s čechem Martinem Žourkem pracujícím už 20 let na Ukrajině:

A.cz: A jsou na místě obavy, že Moskva vysílá - třeba do Charkova či jiných měst - provokatéry či agenty, aby se krize na Ukrajině ještě více prohloubila?

Nevyloučil bych to. Jakmile se totiž objevily ruské jednotky na Krymu, obnovily se i demonstrace či provokace například v Charkově. Z pohledu Putina by bylo asi nelogické, pokud by to nedělal.

A.cz: Usiluje i východ Ukrajiny k přičlenění k Rusku?

Ne. Jsou to hrdí Ukrajinci. Jde o novou generaci lidí. Ale o ekonomickou spolupráci s Ruskem stojí... i když si bráni svůj stát - Ukrajinu. Zvláště ekonomika východní části Ukrajiny je s Ruskem úzce provázána.

A.cz: Mám tomu rozumět tak, že pokud Unie uplatní vůči Rusku ekonomické sankce, může na to druhotně doplatit i Ukrajina?

Tak to přesně je. I proto říkám, že krize na Ukrajině je velmi složitým problémem, který se týká ekonomiky, politiky ale i vojenství. Ne každý asi ví, že obranný průmysl na Ukrajině je orientován na Rusko. Tahle krize se nevyřeší zbraněmi ani embargy.

Po Janukovyčově zvolení prezidentem jsem se naivně domníval, že pokud je opravdu tak proruský, tak Rusko začne do Ukrajiny masivně investovat. Jenomže se to nestalo. Rusové sice koupili některé podniky, dost jich ale nechali kvůli nepohodlné konkurenci bankrotovat. Příliv ruských investic na Ukrajinu v období vlády proruského Janukovyče byl minimální. Janukovyč není proruský - on je sám pro sebe. A podle toho se také celou tu dobu choval.
17. 03. 2014 | 01:23

pozorovatel napsal(a):

Bursíku (a vám podobným), svíjejte se v nenávistných křečích. Jste úplně bezmocní. A nejen já se vám chechtám!!
17. 03. 2014 | 01:24

Yosif K napsal(a):

Putionvští roitolezci by si měli ve svých hlavinkách srovnat svůj skuhrot nad bombardoováním Bělěhradu (přesné bomby - několik děr v cca vládních 18 budovách + žádné bombardování mostů a objektů když byly obsazené civily) se svým pokryteckým mlčením k ruským bombarodováním čečny - kobercové nálety na civily které pravidelně srovnávaly Groznyj a další města na hromady cihelného prachu).

Mimochodem - v čečně, dagestánu, Karelofinsku, Tatarsku, Jakustku atd atd refendum o sebeurčení bylo? Nebylo? A proč nebylo moji milí putinuškoritolezci?
17. 03. 2014 | 01:31

Maximus napsal(a):

Zrovna dělám něco pro firmu, která na začátku 90-tých let si založila "a.s". a vklad kapitálu byl pěknou 1 mld.Kč! Kdo v té době to měl, že? A jak jsem se trochu zajímal o vzájemné vazby této firmy, vyskočil na mě M.Kocáb! Ten chlap nebyl nikdy férovej a čistej, ale dělá ze sebe machra, že odsud odsunul Rusáky, ale oni by šli beztak sami, bylo to dávno před nějakým sranda Kocábem dohodnuté. Jen on si na tom vylepšil renomé....
17. 03. 2014 | 01:31

Petr T. napsal(a):

Už se nám tu rýsuje parta dobrovolníků, kteří se jistě přihlásí k UK mobilisaci:
Martin Bursík, Luboš Dobrovský, Michael Kocáb, Jaromír Štětina, Kalousek, Karel Schwarzenberg, Jiří Dienstbier, Zaorálek, John, Špinková, k tomu několik (nelépe Ukrajinských) politologů a takřka všichni redaktoři ČT. Ze všech těchto lidí čiší chuť vyhlásit Rusku válku a to bez zbytečného odkladu.
Za celý týden jsem v ČT neviděl žádné podobné názory ať už vládnoucích nebo opozičních politiků členských zemí EU a doufám, že hlas našich zástupců bude odpovídat naší velikosti a poměrnému zastoupení v EU.
Nedejte na Bursíka a spol., protože on nenese žádnou odpovědnost a když šlápnete vedle voliči jsou připraveni vám to spočítat. A vo to de.
17. 03. 2014 | 01:45

Yosif K napsal(a):

Majdan byla vzpoura proti korupci, nikoliv proti "rusky mluvícím" spolubočanům. Zajímavý interview s čechem Martinem Žourkem pracujícím už 20 let na Ukrajině:

Nestačím se například divit některým hodnocením událostí na kyjevském Majdanu. Tam přece nešlo o vzpouru proti komunismu a natož Moskvě.Autor: Aktuálně.cz

Ukrajincům, kteří toho hodně snesou a nechají si od vrchnosti leccos líbit, došla jednoduše trpělivost s neuvěřitelně zkorumpovaným režimem prezidenta Viktora Janukovyče. Když ale jednou dojde trpělivost, pak jsou jen těžko k nezastavení.

Míru korupce na Ukrajině si neumí většina Čechů představit ani ve snu. Cena dodávek zboží - než došlo ke státní firmě - se běžně zvedla oproti té původní až třikrát. Když jste přijel do Kyjeva, tak jste narážel na mraky luxusních aut. A ceny v restauracích? Ty byly nesrovnatelně vyšší než třeba v Praze.

Chudá země, ale mnohé věci či služby jste si musel i jako poměrně movitý turista odpustit. Když o tom mluvím s ukrajinskými přáteli či obchodními partnery, tak především tohle byl hlavní důvod svržení Janukovyče, ale také vypískání expremiérky Julije Tymošenkové z Majdanu.
17. 03. 2014 | 01:49

Yosif K napsal(a):

Petr T. napsal(a):

Jste nekonečný p.....
Žádná válka proti rusku nebude, pokud budou sankce budou krátkdobě bezzubé - hospodářské vztahy není jednoduché rozbourat přes den.

Dlouhodbě to je jiná:
a) i největší idiot mezi západními politiky si nyní uvědomuje že smlouvy s Putinem (nebo spíše s Ruskem jako takovým) jsou cáry papíru - Rusko podpesalo územní integritu Ukrajiny v roce 1994 a ted se na smlouvu podpespanou Ruskem slavnstně vys... ralo. Tím si svět připomněl že Rusko toto činí (podobně jako Hilter) pořád.
b) přístě si i ti největší idioti mezi západními politiky rozmyslí nějak moc se na Rusko hospodářsky vázat. Ergo kladívko - do Ruska neinvestovat nic moc a hlavně nedávat jim nic na sekeru, obchod ano ale cash na dřevo předem milánkové.....
17. 03. 2014 | 01:56

Yosif K napsal(a):

Píše tabery:
„Polsko se stane vedoucí mocností v koalici států čelících Rusku,“ napsal před pěti lety americký politolog George Friedman v knize Příštích sto let. Poprvé od 16. století se podle něj Poláci stanou důležitou silou v mezinárodní politice a důvod je jediný: Rusové neunesou představu, že by byli jednou z řady normálních zemí a budou chtít větší vliv. Proto se podle Friedmana znovu pokusí „vybudovat svoji starou sféru vlivu“ a kvůli tomu opět narazí na Západ. První, kdo tomu bude čelit, je Polsko, které se na rozdíl od Německa, píše Friedman, postaví ambicím Moskvy. Pro Spojené státy se tím Polsko stane klíčovým spojencem. Friedman tak dokázal fascinující schopnost předvídat budoucnost, protože tento vývoj právě sledujeme.
17. 03. 2014 | 01:58

Yosif K napsal(a):

Erik Tabery píše:
Na závěr ještě jeden návrat k Friedmanovi. Ten píše, že pokud Rusko rozpoutá další studenou válku, skončí (vzhledem k špatné kondici infrastruktury a demografické křivce země) stejně jako ta první: pádem Ruska.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

inspirativní čtení vám přeje

Erik Tabery
17. 03. 2014 | 02:00

JS napsal(a):

Co ta politika má za čáry? Někteří z politiky odtáhnou s rancem plným ostudy. Místo toho, aby zalezli a ani čumák nevystrkovali, se nestydí a vyřvávají po náměstích. Že, pane Bursíku a spol.
Ještě neuteklo dostatek vody, aby lidé zapomněli.
Nyní si vážení uvědomte, že toto bylo ve vládě a rozhodovalo o našich životech.
17. 03. 2014 | 02:20

mik napsal(a):

Neziju v CR a ani se tam neminim vratit ale celkem nechapu proc v CR tolik lidi obhajuje Rusko kdyz je v CR v EU a v NATO a referendum ? kdyby v CR bylo referendum od EU tak uz v nem CR neni,,, a co je to za referendum kdyz za vama bude stat vojak s kalasnikovem ,,takove dobrovolne povinne uz znam z CR hodne dobre nebo lidi v CR zapomeli co bylo mezi rokem 68 a 89 ? v 68 se to nepovedlo a v 89 jak se zda bohuzel taky ne ,,prezidentem mohl byt Svejnar nestal se jim mohl byt Schwarzenberg zase se jim nestal jen najivni clovek si muze myslet kdyz se Zeman opil na ruske ambasade ze bude protirusky ,,, vzdyt CR si porad chce hrat na moste mezi vychodem a zapadem nohy sice zacaly smerovat do EU a na zapad ale hlava porad utika na vychod do Ruska ,,staci trochu zabrnkat na narodnostni strunu pohrozit s mrtvymi Benesovymi dekrety a je vymalovano.,,, navic ceska politicka garnitura kope jen do sveho koryta i ta nova ,,, jiste Babisovi nikdo nedokazal spolupraci s STB ale vsechno urcite koser neni a Zeman ? pred 10 lety s politiky utekl jediny duvod proc je prezidentem je ten byl Havel byl Klaus musi byt Zeman tihle 3 byli proste u toho v 89 ale CR potrebuje nekoho nezatizeneho nekoho kdo v tom nezije a to byl prave Svejnar i Schwarzenberg ma nadhled Svejnar do toho podruhe nesel proroze poznal ze cesi jsou nepoucitelni Schwarzenber do toho sel protoze porad veril...nyni uz asi prokoukl z CR nikdy zapadni zeme nebude ,,,mentalita lidi jak z kdekym vycurat jak obejit zakony jak prekazky oblezt podlezt ,,korupce na urovni Mexika justice rozvojova zeme skolstvi v rozkladu zdravotnicvi,,, a je zcela jedno jesli to je vlevo nebo vpravo .. muze se to zmenit jedine pokud se mladi lide co odesli z CR za lepsim zivotem nekdy vrati a zkusi to vzit do svych ruk stare struktury nic zmenit nemuzou navic kdyz je vetsina lidi pasivnich a stara se jen sama o sebe ale neni se co divit kdyz mzda je v CR 3 -4 eura na hodinu socialni prispevek 3 mesice a pak bez pod most o misto v praci se kazdy boji takze si vedeni podniku muze vuci zamestnanci dovolit uplne cokoliv navic vypovedni lhuta 2 mesice ,, proc neni mzda vyplacena tydne jak je tomu bezne v zapadnich zemich proc neni 14 ti denni vypoved ? Pracovni trh by se procistil neuveritelnym zpusobem firmy co delaji z lidi otroky by zkrachovaly spatne firmy taky zustaly by jen ty kde se vi ze se zamestnanec a zamestnavatel navzajem potrebuji a chovaji se k sobe slusne a na urovni,,, a Ukrajina ? Napred si zamette pred vlastnim prahem a pak diskutujte o Ukrajine ,,Pochopitelne ze ukarjinci se chteji mit lepe vsichni ovsem v EU by pracovali za 2 eura na hodinu uz polaci litevci rumuni a dalsi srazeji mzdu dolu ze jsou ochotni ruznyma fintama zamestnavatelu jit pod povinnou minimalni mzdu je to jiste dane i tim ze stale plati povinnost byt minimalne 2 roky napriklad v Irsku aby clovek dosahl na socialni system ,,ja dneska nejsem ochoten jit do prace pod 10 euro na hodinu to radeji budu na socialce ... kazdy strujcem sveho stesti kdyz se chce zoldak valet v bahne a nasazovat zivot pro vypaseneho politika co sedi v teple kancelari jeho problem kdyz chce nekdo pracovat tak ze ho firma zneuziva a vykoristuje tak at tak pracuje jeho vec ale mel by si uvedomit ze tim kazi pracovni trh a poskozuje ostatni ... v CR sikovne zlikvidovali stredni vrstvu jsou jen chudi a bohati bohati si vetev pod sebou nepodrezou a chudi nez aby spali pod mostem tak prijmou almuznu a budou se starat jen sami od sebe a to je spatne nejde si hrat do nekonecna na mistry sveta s prazdnou kapsou a holym zadkem ,,., jedou se dala CR na smer do EU tak prijmete euro a plne podporujte Brusel a skoncte s Ruskem ,,,, nebo pak prijmete rubl a pozadejte o autonomii a pripojeni jako Krym ,,Putin by si mnul ruce a v Karlovych Varech taky,,,
17. 03. 2014 | 03:44

Rudi Koutek napsal(a):

Yosif K napsal(a):
"Rusové jsou chudáci - jsou mistři v rybalce, chlastání vodky a používání nosilek místo trakařů. "


Rybalka bude asi rybolov.
Chlastani vodky rozumim.
Pouzivanim nosilek???

NOSILKO - NOSILEK? A to je zo za rusky vynalez?
17. 03. 2014 | 04:22

ncie napsal(a):

Položme -si otázky:

1) má-být referendum na Krymu zrušeno,protože tam bylo POUZE v přítomnosti vojsk,ale tisíce civilistů nebylo včas zabito leteckými bombami jako za volební účasti v Srbsku Anglie,Francie a USA

2) Má být zrušeno referendum o Krymu,kde vítězství Ruska podpořilo 93% voličů nebo někdejší referendum o EU v ČR,kde pro EU hlasovalo pouze 51% voličů?

3)není nakonec postoj USA-.Německa a Francie logický-rozhodovat o platnosti referenda NE PODLE PRAVIDEL,ale podle výsledku,zda se jim líbí či nelíbí? Což začít vyučovat americký pragmatismus:Dělej co dělej,ale vždy uznej pravdu USA,její prvenství,její právo kdekoliv lidem určovat co mají a nemají dělat-vždyť jsou to malé děti,viďte

"Sportovci" z ekologie se ozývají-Německou ekologii po válce vedl a možná ještě vede syn náměstka Hitlerova ministra zahraničí Ribentroppa
17. 03. 2014 | 04:24

Ládik!!! napsal(a):

Proč Hitler nevypsal referendum o připojení Čech k Říši třeba v r. 1941. Byli bychom spolková republika, veverka s davidem by měli státní funkce a cenzurovali by noviny.
17. 03. 2014 | 05:36

Ládik!!! napsal(a):

Rudý Koutku -
jde o překlep.
17. 03. 2014 | 05:48

pěvec napsal(a):

bursíku, proč ty nebojuješ za svobodnou ukrajinu? Kecat , resp. psát umí každý, krom tebe, tak si obuj kanady a vyraž vzhůru do kyjeva, vojáčku.
17. 03. 2014 | 06:31

vasja napsal(a):

Prej:" bojujte za svobodu Ukrajiny i za svobodu a demokracii u nás!"....píše pan Bursík. Když si člověk probere ty pečlivě vybraný a prověřený kádry, který z Čt bedny valej klíny obyčejnejm lidem do hlav, tak by pan Sobotka moh trochu zabojovat.

Koho budou v květnu volit kuci levičácký, tak to je záhada.
17. 03. 2014 | 06:45

olga napsal(a):

Pane Bursíku. Chcete válku? Poperte se se sobě rovnými. Po vzoru pohádky: Šíleně smutná princezna.
Luboš Dobrovský, Jaromír Štětina, Michael Kocáb a Martin Bursík. Kdo s kým? Nebo všichni proti všem? To si vyberte. Ovšem druhé do války netahejte.
17. 03. 2014 | 06:51

Ládik!!! napsal(a):

Terry Fox -
Vy snad tu ruskou ropu i pijete.
17. 03. 2014 | 06:56

Fuj tajbl napsal(a):

Tak se mi zdá, že Bursík se až po hlavu koupe ve vlastním lejnu a považuje to za očistu. Je to ale idiot.
Žádáme, aby vláda ČR na domácí půdě zajistila:

1. okamžité zastavení vydávání víz občanům Ruské federace,
2. zrušení možnosti obdržení dvojího občanství pro občany Ruské federace od 1.1.2015,
3. zmrazení kont Ruských občanů v ČR s cílem prověřit legálnost těchto vkladů,
4. zastavení vstupu ruského byznysu a kapitálu do ČR,
5. zrušení tendru na výstavbu nových jaderných reaktorů v Temelíně.
Podepsaní podle abecedy:
Martin Bursík, bývalý vicepremiér a ministr životního prostředí, předseda LES
Luboš Dobrovský, bývalý federální ministr obrany
Michael Kocáb, bývalý ministr pro lidská práva a národnosti, bývalý předseda parlamentní komise FS ČR pro dohled nad odsunem sovětských vojsk z Československa
Jaromír Štětina, senátor Top09 a STAN
A tak se stalo, že čtyři idioti sepsali žádost o umístění do léčebny v Bohnicích.
17. 03. 2014 | 07:14

David napsal(a):

například ta hezká čtyřka z tělocviku napsal(a) 23:46 a ještě k 23:34 :

----------------------------------------------------------------------------------------

Tady se nikdo nepos... dřív než se rusák uprdne.

Nebo si snad myslíte, že právě my bychom měli vyhlásit Rusku válku?

Dovedu si vás představit, jak při svých 150 cm potkáte v lese 200 cm vysokého obra, který vás chytne pod krkem a vy do něho začnete bušit svými pěstičkami, místo toho abyste se snažila z jeho sevření osvobodit nějakou lstí.

Tady jde o velmocenskou politiku, o spiknutí mocných elit, které si s námi obyčejnými lidmi hrají jako kočka s myší a klidně jsou schopni rozpoutat třeba i třetí světovou válku.

Jinak Putin mě ničím neuhranul. Ukázalo se v plné nahotě, že je nebezpečný darebák na kterého ale nebudou platit žádné TVRDÉ sankce.

Jak si jinak vysvětlit to, že takoví jako Bursík a spol. - bezesporu inteligentní, vyzývají k individuálním sankcím našeho státu proti Rusku.

To může prosazovat buď hlupák a nebo darebák!!!

Sobotka to dělá velmi, velmi správně a odpovědně, když říká, že když sankce, tak jen společné a jednotné v rámci celé EU a ne žádné naše tvoření.

Na celý konflikt je nutné se dívat z pokud možno co nejvíce objektivního pohledu.

Ani západ není svatý a nekritizovatelný.

Na jednu stranu mluví o demokracii a vlády lidu - o referendech, ale když se jim výsledek referenda nelíbí, tak se vůbec nestydí požadovat jeho opakování, jako tomu bylo v rámci EU s Francií, Holanskem a Irskem, kde se referenda musela opakovat.

Takže teď podle tohoto "receptu" mohou požadovat opakování referenda na Krymu?

A Kosovo je taky jasný precedent.

To vše je výsledek té "geniální a vždy spravedlivé" politiky západu.
17. 03. 2014 | 07:16

jogín napsal(a):

Referendum je samozřejmě neplatné. Jednou dal Chruščev Krym Ukrajině a otroci do toho nemají co kecat. Na jejich mínění nezáleží.
17. 03. 2014 | 07:19

smutný napsal(a):

Jak USA bojují za svobodu v cizích zemích: https://www.youtube.com/watch?v=YOXAlSsma2A
17. 03. 2014 | 07:21

vasja napsal(a):

mik napsal(a):
Neziju v CR ......
-----------
Ja to tak nějak tušim..... blázinec, co?. Ale dobrý.
17. 03. 2014 | 07:24

patriot napsal(a):

Zajímavé…

Když se v Kyjevě 0,2% obyvatel rozhodne svrhnout vládu a začlenit zemi do EU a NATO, je to legitimní.

Když se na Krymu 80% obyvatel rozhodne v referendu pro připojení k Rusku, je to nelegitimní.

Bursíku, vy a ti tři další komici si nevidíte ani na špičku nosu!
17. 03. 2014 | 07:24

jura napsal(a):

ajajaj, stačí přečít jména těch 4 signatářů a není co dodat, neptřeba číst, netřeba komentovat
17. 03. 2014 | 07:24

smutný napsal(a):

...krutá pravda...

Moskevská Pravda: Selhání německého vedení: Merkelová se chová jako kurva Washingtonu

Moskevská Pravda zveřejnila v neděli tento poněkud agresivní komentář. Čtenáře je však nutno upozornit, že moskevská Pravda je v současnosti drsně bulvární deník, o hodně horší než pražský Blesk. Autorem tohoto komentáře je americký ekonom Paul Craig Roberts (nar. 1939), náměstek amerického ministra financí ve vládě Ronalda Reagana a spoluautor Reaganovy hospodářské politiky, tzv. Reaganomics. Je bývalým editorem a přispěvatelem Wall Street Journal a Business Week. Více než třicetkrát svědčil v americkém Kongresu k hospodářským otázkám. Roberts zastává pravicové postoje a byl dlouholetým spolupracovníkem např. amerického Cato Institute. Ač je ostře pravicového zaměření, silně kritizuje neokonzervativce a politiku bývalého prezidenta George W. Bushe.

Washington, za podpory svých poslušných, avšak hloupých loutek z NATO, posunuje ukrajinskou situaci stále blíže válce. Německá kancléřka Merkelová zklamala svou zemi, Evropu i světový mír. Německo je silou EU a NATO. Kdyby bývala Merkelová řekla "Ne" sankcím proti Rusku, ukončilo by to krizi, kterou vytváří Washington, krizi, která zřejmě skončí až válkou.

Avšak Merkelová se vzdala suverenity německého národa a proměnila Německo v provincii amerického impéria. Tak Merkelová a slabé německé vedení rozhodly, že se svět stane obětí války. Němci jsou už obviňováni za první světovou válku a za druhou světovou válku, nyní ponese Německo vinu i za třetí světovou válku.

Washington zvoral svůj ukrajinský puč, a tak Washington přišel o Krym, který Washington chtěl ze všeho nejvíc, aby připravil Rusko o jeho teplovodní námořní základnu v Černém moři. Kromě toho, nepodařené svržení legitimně zvolené vlády na Ukrajině hrozí i tím, že Washington přijde i o ruská města na východní Ukrajině. Jako Krym, východní Ukrajina se skládá z bývalých ruských oblastí, které v padesátých letech Chruščev předal Ukrajině.

Washington se zjevně neúspěšně a zbytečně snaží získat Krym zpět pod svou kontrolu, požaduje, aby Rusko na Krymu zasáhlo a zabránilo Krymu v odchodu z Ukrajiny. Pokud ruská vláda odmítne plnit rozkazy Washingtonu, Washington oznámil, že zavede "škodlivé sankce" proti Rusku. Země EU zpočátku vyjádřily neochotu podpořit Washington, avšak pomocí hrozeb a úplatků nyní si Washington podmanil Merkelovou a přiměl své evropské loutky, aby se připravily k plnění jeho rozkazů.

Washington ví velmi dobře, že hospodářské sankce jsou pro Rusko daleko menší hrozbou než ztráta jeho černomořské námořní základny. Washington také chápe, že Putin nemůže prostě opustit miliony Rusů na východní a jižní Ukrajině a nechat je napospas protiruské a nezvolené vládě, kterou Kyjevu Washington vnutil. Vzhledem k tomu, že Washington ví, že jeho hrozba sankcemi je prázdná, proč jimi vyhrožuje?

Washington prostě chce tuto krizi proměnit ve válku. Neokonzervativní nacisté ve Washingtonu agitují pro válku s Ruskem už dlouho. Chtějí zlikvidovat jedno ze tří dosud existujících omezení (Rusko, Čína, Írán) světové hegemonii Washingtonu.

Washington chce rozbít skupinu BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jihoafrická republika), protože tyto země tvoří samostatný měnový blok a vyhýbají se užívání amerického dolaru.
17. 03. 2014 | 07:30

smutný napsal(a):

pokračování

Rusko bude reagovat na sankce Washingtonu stejnou měrou. Evropské národy a západní banky a korporace utrpí ztráty. Bude to trvat nejméně dva nebo tři roky, než Washington vytvoří prostředky, jak dodávat americký zemní plyn, získávaný metodou fracking a znečišťováním amerických vodních zásob, aby se nahradily dodávky zemního plynu, které Rusko přestane dodávat Evropě.

Západní prostituující se média budou dramatizovat ruskou reakci na sankce a budou démonizovat Rusko, přičemž budou ignorovat, kdo tento boj začal, a budou pomáhat Washingtonu připravit se k válce. Protože ani jedna strana si nemůže dovolit válku prohrát, budou použity jaderné zbraně. Vítězem nebude nikdo.

Všechno tohle je perfektně jasné, stejně jako byl naprosto zjevný důsledek série událostí, které vedly k první světové válce. Nyní jako tehdy lidé, kteří si to uvědomují, jsou bezmocni to zastavit. Vládnou falešné představy. Převládá arogance a hubris. Prohlášení a činy jsou stále nezodpovědnější a pak všichni budeme muset zaplatit peklem.

Kdyby si tohle Američané a Evropané vůbec uvědomovali, vyšli by do ulic a násilně by protestovali proti nadcházející válce, do níž šílenci a zločinci ve Washingtonu chtějí zatáhnout svět.

Namísto toho německá kancléřka, francouzský prezident, britský premiér a západní mediální prostitutky dál lžou: Bylo legitimní, aby Západ ukradl Srbsku Kosovo a aby ukradl ukrajinskou vládu, ale není legitimní pro ruské obyvatelstvo Krymu projevit svou vůli k sebeurčení a navrátit se do Ruska. Washington a jeho loutky z EU mají dokonce odvahu falešně prohlašovat, poté, co svrhly legálně zvolenou vládu na Ukrajině a instalovaly tam vládu nevolenou, že úsilí o sebeurčení Krymu znásilňuje ukrajinskou ústavu, která ale už neexistuje, protože ji Washington zničil.

Zločinecká vláda šílenců ve Washingtonu zatlačila ruského medvěda do kouta. Ten medvěd se ale nevzdá.
http://english.pravda.ru/opinion/columnists/16-03-2014/127113-failure_germany-0/
17. 03. 2014 | 07:30

Petr z Tábora napsal(a):

Je zbytečné se vyjadřovat k článku bezvýznamného extremisty.
Je trapné zlehčování jednoznačných výsledků referenda zejména těmi co uznali Kosovo či nechtěli referendum o rozdělení Československa. To spíše pochopím negativní stanovisko zemí, které se samy bojí odtržení svých menšin - Skotsko, Katalánsko atd.

Ukrajinská ústava je jasná - pokud by stále platila, tak Krym neměl právo dělat referendum a Janukovyč je nadále právoplatným prezidentem a velitelem armády. Obě strany si z ní udělaly trhací kalendář. Jsem přesvědčený, že většina nás Čechů fandí Ukrajincům, jenže je to těžké s nacionalistickou vládou zkorumpované země před bankrotem.

Jen bych chtěl připomenout tradici českého vlezzadelkovství už od dob císaře pána. Pokud budou pan Zaorálek a spol agitovat za co nejpřísnější sankce proti Rusku ve snaze zavděčit se Bruselu, tak se budou divit jak ti nám to vrátí až se budou obět objímat s EU a USA. Svět je natolik provázaný, že se všichni navzájem potřebujeme. Vazby EU-Ukrajina-Rusko jsou veliké a ekonomiky provázané. USA má sice obchod s Ruskem desetinový oproti EU, ale zase je potřebují při řešení odchodu svých vojáků z Afganistánu, problémů Sýrie, Iránu apod. Pro USA je dávno politicky důležitější Asie než zaostávající Evropa.
Čím větší budou sankce, tím méně bude Rusku záležet na mínění Západu a tím více se bude snažit podněcovat rusky mluvící občany Ukrajiny. Na rozdíl od Putina si myslím, že pro většinu obyvatel je důležitější špatná hospodářská situace a korupce než národnostní příslušnost.
17. 03. 2014 | 07:37

born65 napsal(a):

to: mik
kdybyste se svoje texty přece jenom někdy pokusil uspořádat do odstavců, nezapadly by některé dobré myšlenky, které v nich probleskují.
Tak si dovolím aspoň já vypíchnout větu, kterou považuji (obsahově) za bezchybnou.
cit: "Napred si zamette pred vlastnim prahem a pak diskutujte o Ukrajine..."
To podepisuji.
----
Jinak - zdejší debaty jsou k zeblití. Je strašné, co je tady "odborníků" na zahraničí. Jedni vytahují historickou událost z '68, která má se současnou situací u Černého moře asi stejnou relevanci jako obsazení levobřežní Prahy Pasovskými 1611, buší do tamtamů a ve skutečnosti si pouze perou notně špinavé politické triko (že, Bursíku?), druzí si zase vzpomněli na primitivní slavjanofilství (rusofilství), případně své mládí a pučící sexualitu v táboře Artěk.
U toho se nemůžu bavit, ani kdybych chtěl.
17. 03. 2014 | 07:44

Petr. napsal(a):

Okupace je hrozná. V tom má Bursík pravdu. Ale zase si hřeje jen svoji polívčičku. mimo jiné napsal: "...zrušení tendru na výstavbu jaderných bloků v Temelíně"
To je jediné co děla ve vládě, nic jiného neuměl, a dělá dosud.
Temelín zavřít, ale dovoz energií a surovin nechat. Proč asi? Kam jdou penízky, kterých by bylo méně kdyby byl Temelín rozšířen?
17. 03. 2014 | 08:01

jozka napsal(a):

born65:

odstavcu u mika netreba, veskera vata slouzi stejne jenom jako doprovod k postesku, ze prezidentem mel byt KS, podobne texty napechuje div ne i k Peldovi.
17. 03. 2014 | 08:01

Divobyj napsal(a):

Pane Bursíku,
jste-li tak hloupý,jak vidno z vašich článků,raději to netahejte na veřejnost.
Osobně je mi líto,že Zelené vedli a vedou takoví lidé,jako jste vy a Liška.
Jsem přesvědčen o tom,že by se dnes Zelení hravě do parlamentu dostali.
Neustále totiž přibývá lidí,kteří cítí,že příroda je akutně ohrožena a chtěli by jí pomoci.
Bohužel,právě takoví,jako jste vy jsou překážkou......
17. 03. 2014 | 08:05

Tomáš napsal(a):

Kdo jste.že soudíte.Jeden stařec a dva mužové středního věku.Ten starší byl v mládí komunista a jako Pavel s Tarsu, později prozřel.Syn pastora M. Kocáb,jeden pastor jménem J.Gauck nyní prez Německa se interesoval na Majdanu a podpořil polního velitele D.Jaroše k tomu ,že provedl převrat a svrhl ukrajinskou vládu a chtěl zatknout legitimního prez Ukrajiny Janukovyče.M..Bursík podivný min.životního prostředí,který podpořil dobrou myšlenku,ale z výroby el.energie v solárních panelech se stal obrovský kšeft a zdražil všem cenu el.energie.Tak tato trojice mužů vyzývá občany státu jakým je ČR k sankcím a daším akcím EU a NATA proti Rusku proto,že občané Krymu uspořádali referendum ve kterém žádají o připojení k Rusku.To není jako v r.1939 ,ale jako v r.1945,kdy se připojila po referendu Podkarpatská Rus k SSSR.A včil mudrujte kverulanti proti Rusku.Všechny analogie pokulhávají za realitou, ale je to o válečném střetu nebo o míru.Vždy jsem na straně kde se konciliantně jedná o míru.Pravdu nemá ani jedna strana sporu ,je to přenesený spor mezi USA a Ruskem o vydání Snowdena.Pokud se bude takto pokračovat v zahraniční politice ,tak se nic nezlepšilo jen metody nejsou tak drastické.
17. 03. 2014 | 08:06

vasja napsal(a):

born65 napsal(a):
to: mik
Tak si dovolím aspoň já vypíchnout větu, kterou považuji (obsahově) za bezchybnou.
cit: "Napred si zamette pred vlastnim prahem a pak diskutujte o Ukrajine..."
To podepisuji.
---------------------
To pan Mik radí komu? Bursíkovi, Zaorálkovi, nebo nalitýmu Kalouskovi?
Nebo nám, co tady pod slintem Bursíka remcaj?
17. 03. 2014 | 08:06

Filuta napsal(a):

Co furt otravujete?
I ten Kalousek s Kchárlem měli tolik rozumu (a to je co říct!), že vám ten pitomý pamflet nepodepsali.
Němcům je nějaká Ukrajina ukradená a chtějí mít doma teplo.
Já bych Sobotkovi poradil, aby vám dal maskáče a kalašnikovy a můžete to těm Rusům jít osobně natřít.

Snad si nemyslíte, že se Sobotka půjde proti proudu?!
Copak nevidíte, jaké je veřejné mínění? A nejen u nás.
Na západě Ukrajina zjevně nikoho extra nezajímá. Zahraniční média rozhodně nevěnují hodiny rozebírání každého ukrajinského pšouku.
17. 03. 2014 | 08:07

born65 napsal(a):

jozka:
Někdy to tak vypadá. Není ale daleko doba, kdy mika ten Schwarzenberg přejde. Přirozenou cestou.
Předpokládám, že pak se mik soustředí na aktuální témata (Schwarzenberg si svou šanci, poslední šanci, polepil prostořekostí sám, a je už minulostí) a jeho pohled z irského odstupu bude docela užitečný.
17. 03. 2014 | 08:09

Filuta napsal(a):

Smutný


Četl jsem, že zásoby břidlicového plynu jsou až desetkrát, nižší nežli se předpokládalo.
A jejich těžba je spojená s drancováním přírody, takže se" ekologům" jako Bursík bude určitě líbit.
Dlouhodobě to problém stejně nevyřeší.
17. 03. 2014 | 08:10

Filuta napsal(a):

Vasja

Já tedy ani nevím, koho budou volit "ty kucí pravičácký".
Oni soudruzi z ODS a Topky to vidí tak nějak podobně jako Zaorálek. Dokonce si velice notují, až na vzácné výjimky exemplářů s funkčním mozkem v hlavě.
Zaorálek, Kchárlem vehementně chválen, zřejmě páchá před volbami sebevraždu v přímém přenosu. Říká se tomu polibek smrti.
A to tolik stál o teplý flek v Bruseli.

Takže zbývá jenom Babiš, který se chytře k ničemu nevyjadřuje.
Dobrá taktika, která na mnoho lidí zabere.
A já zase radši nepůjdu volit.
17. 03. 2014 | 08:15

patriot napsal(a):

Michael Kocáb, bývalý ministr pro lidská práva a národnosti, bývalý předseda parlamentní komise FS ČR pro dohled nad odsunem sovětských vojsk z Československa…

A taky zloděj, který se v devadesátých letech podílel na okradení desítek tisíc lidí v rámci vytunelování investiční společnosti TREND.
17. 03. 2014 | 08:21

vasja napsal(a):

Filuta napsal(a):
Vasja

Já tedy ani nevím, koho budou volit "ty kucí pravičácký".
Oni soudruzi z ODS a Topky to vidí tak nějak podobně jako Zaorálek
------
Filuta
:-))
No tak to jsou kucí bolševický a tvářit se můžou jak chtěj.
Já to dám zase Svobodnejm a bude po štráchách.
17. 03. 2014 | 08:23

Pepa Repa napsal(a):

Soudzi aktiviste ja uz zacal. Misto ruskeho kaviaru k snidani bruselske skeble-ashtonky-kdyz se prida se sankcemi sroubik, ma to muzik spocitany.

Mame bystre kormidselniky. Ocekavam vyslance Klicka se snipery do Donecka a
nasledny plebiscit eeve kterem ceka dalsi prkvapeni,chochlik se prituli k muzikum.
17. 03. 2014 | 08:29

Filuta napsal(a):

Tak tohle podporuje Bursík, Kchárl, Kocáb a spol.
Hlavně že má ta slépka antiputinovské triko a je jedno, proti čemu vlastně protestuje.


http://www.hlavnespravy.sk/hnutie-femen-trha-bibliu-v-texase/232055
17. 03. 2014 | 08:31

Jarle HALSNES napsal(a):

Bursíku, kdyby to bývala Barbína nevedla od desíti k pěti - snad ještě hůř, než česká vláda v době, kdy jsi byl jejím členem - žádný Janukovyč by se nechytal a Rusové na Krymu by si mnuli ruce, jakou mají kliku, že nejsou v Rusku. O Charkově, Doněcku, Dněpropetrovsku, Oděsse či Záporoží ani nemluvě. Jenže když se tam "chopí moci" banda velmi podezřelých individuí, nedivím se, že by raději byli v nějakém jiném státě...
17. 03. 2014 | 08:32

Filuta napsal(a):

Vasja


Svobodným to hodím u voleb do EU parlamentu.
Hlavně se modlím, aby všichni euroskeptici šli k volbám a nepodcenili to.
17. 03. 2014 | 08:32

Jarle HALSNES napsal(a):

Filuto,
nenadávej panu Bursíkovi do ekologů. To on nikdy nebyl a není a nebude. Tady šlo jen o to na které kandidátce se dostane ke korytu... Že byla zrovna zelená je jen náhoda
17. 03. 2014 | 08:36

Vaclav Jilek napsal(a):

Plne podporuji signatare dopisu. Martine Bursiku nedej se .....to Ti diskutujici jsou zavisti plni hujeri.
17. 03. 2014 | 08:36

vico napsal(a):

V cvokhauzu říkaj, že pobyt v blázinci bývá často kontraproduktivní, neboť většina duševních nemocí má induktivní charakter.

Příkladem budiž hysterický článek pana Bursíka, který indukoval neméně hysterickou diskuzi.

Tak jsem se dočetl, že odpovědí na ztrátu Sevastopolu by bylo termojaderné peklo. Neříkám, že vhozená dlažební kostka nebo Molotovův koktejl je legrace, ale několikatisícová vojenská posádka legálně na poloostrově se zdržující - včetně oddílů obávané námořní pěchoty- by si při obraně pevnosti a námořní základny už nějak poradila.

Tak jsem se dočetl, že referendum dopadlo na 95,9%. Tak to Putinuška nebude mít radost. Jakýkoliv výsledek nad 90 procent je divnej. Nezbývá mu, než se modlit, aby ta souhlasící většina nevystoupala na 99,9%.

Ztvrdit už dopředu daný stav, kdy cizí mocnost vojensky okupuje dané území a kdy dosavadní administrativa zcela ztratila kontrolu nad ním, se mohlo i méně "komunisticky".

Jen čekám až tu někoho ze zdejších "indukovaných" napadne argumentovat, že zatímco dnešní vítězové parlamentních voleb sotva přelezou 20 maximálně 30 procent, KSČ získávala důvěru 99,9 procent.

Jinak však souhlasím, že případné sankce ruského obra příliš nepoškodí, ale ve střednědobém horizontu dojde k takovým v jádru mírovým změnám, které ho strategicky poškodí. Současná závislost na ruském plynu bude pomalu slábnout. Vzájemná důvěra je jako plachá srnka. Putin vítězně nechal bouchnout petardu a srnka utekla z ruského březového lesa/či čechovovsky řečeno z višňového sadu/. Višňový sad zatím nikdo nekácí, ale srnka už se do něj nevrátí.
17. 03. 2014 | 08:37

Pepa Repa napsal(a):

Jsem zvedav,ktery medialni mag napise prvni, ze prvni kolo porcovani Vasila skoncilo fiaskem, sazim naNeffa nebo Besta
17. 03. 2014 | 08:40

born65 napsal(a):

Pane Václave Jílku,
zkuste se rozepsat, co že to máme my hujeři Bursíkovi závidět??
Co máme závidět někomu, kdo napíše takhle ultramegapitomý název článku?
17. 03. 2014 | 08:42

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Stačí se podívat na ta jména,
patrně jde o seznam těch nejodpudivějších signatářů, jaký kdy u nás vznikl.
Bývalí komunisté, pak antikomunisté, donašeči na STB, privatizátoři a obchodníci s lidskou důvěrou, kteří pak u soudu tvrdili, copak já tomu rozumím, vždyť jsem jen muzikant, následně ve státí sféře přivést do jiného stavu svou podřízenou, a mohl bych pokračovat.
Je to biomasa, nebo to alespoň podobně voní.
17. 03. 2014 | 08:47

Míla napsal(a):

Yozife a další signatáří a bojovníci za demokratickou svobodu na Ukrajině a Krymu.Doufám,že dnešním dnem t.j.17.3.LP 14,na protest uzavíráte domovní uzávěry plynu.Přeci nebudete ekonomicky podporovat rusáky.Doporučoval bych si pořídit tlakové nádrže na břidlicový plyn,toho bude hojno jak sdělil Yozif.Ta samá blokáda by měla platit pro naftu a benzin na západ naší republiky,ale pozor i tam se provozuje ruský dodavatel.A mimo jiné premiér dobře činí tím,že čeká na vývoj ekonomického embarka ve styku Rusko-Německo.Merkelová není tak blbá jako byli naši představitelé po roce 89 s likvidací našeho zbrojního průmyslu.A ty německé provozy v Rusku nepřímo podporují i naši ekonomiku.A tak Vy bl...ové signatáři začněte jít národu příkladem a ukončete odběr dodávaného plynu z Ruska.
17. 03. 2014 | 08:53

Ernesto duch revoluce napsal(a):

Zelený mužiku zalez někam do nory ! Ještě že máte v čechách alespoň chytré veverky !! Amíci a jejich jetřábi s pentagonu zkouší všude po světě rozvracet systémy které jim nejdou na ruku ! Mají tu agresi zakódovanou v genech po těch jejich předcích kovbojích z divokého západu ! Je to říše zla , amerika ! Ještě že se rusové znovu probouzí k životu ! Jejich prezidentu Putinovy přeji pevné nervy aby udržel západní nenažhrané imperialisty na uzdě !
17. 03. 2014 | 08:55

Míla napsal(a):

Vico
mám dojem,že ty fronty voličů čekaly na guláš a nebylo to referendum,ale oslavy příchodu jara.
17. 03. 2014 | 08:58

křemílek napsal(a):

Ládiku psí štěk do nebe nedoletí !
17. 03. 2014 | 08:59

Ládik!!! napsal(a):

křemílku -
jak to víš?
17. 03. 2014 | 09:06

Vlado napsal(a):

VICO
a měli ti na Krymu čekat na záchranu od né právě v dobré ekonomické kondici EU. Vrátili se z jedné slovanské náruče do druhé. Ale bez krveprolití.
Měl snad Putin čekat, až mu ty natovské rakery nastěhují na Krym?
Prokázal, že ti vysocí rádcové EU co jezdili na Majdan byli jen užitěčnými idioty v rukách velkého bratra. Putin zřejmě vládu Majdanu neuzná a tak by ho za trest měli potrestat tím, že mu obstaví konta v zahraničí. Vždyť to ON byl alespoň tah před nimi a to by mu neměli odpustit.
17. 03. 2014 | 09:07

Filuta napsal(a):

Jarle

Já jsem dal ekologa do úvozovek, ale uznávám, měl jsem napsat ekoterorista.


Pepa

Jsem Neffem docela zklamán.
Hrozně se pohoršoval kvůli referendu na Krymu, podle něho je nelegitimní připojit Krym zpět k Rusku.
Tak nějak nevím, ale nejlepší články vyšly v Protiproudu. Hlavně to jedovaté zarytí Hájka do bakalovských pisálků Šídla a Macháčka a vůbec celé sarkastické zhodnocení mainstreamu.
17. 03. 2014 | 09:08

Filuta napsal(a):

Vlado

Jestli zmrazí Putinovi konta, tak sami zapláčou.
Rusko přestane splácet svůj dluh USA a zruší všechny kšefty amerických zbrojařských firem na dodávku zbraní.
To pořádně rozzuří tuhle silnou lobby a Obama bude mít další problém.
O EU nemluvě. Ta by na to dojela ještě hůř.

Jaké ekonomické sankce kdy zavedla EU vůči Číně?
Vyvěsí se fangle Tibetu, někdo se vyžvaní na ČT a šlus.
17. 03. 2014 | 09:12

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Výsledek referenda není překvapením pro ty,
kteří viděli výsledky nedávného průzkumu v postsovětských zemích, kdy byli respondenti dotazování na přínos či ztrátu z rozpadu SSSR.

Ve většině zemí včetně Ukrajiny považovali respondenti rozpad SSSR za ztrátu, na Ukrajině to bylo tuším asi 25 % respondentů hodnotilo osamostatnění pozitivně a více než polovina negativně.

Kdoví, jak by dopadlo referendum na Ukrajině.
Pučisté z Kyjeva rozhodně nepředstavují hlas lidí z Ukrajiny.
17. 03. 2014 | 09:34

Kharl von Brussel napsal(a):

EU je rozhodne demokratictejsi. Nechala nektere staty volit opakovane k obrazu svemu.
17. 03. 2014 | 09:40

gaia napsal(a):

to je teda parta, Bursík Štětina a Kocáb dovolávající se ducha Havla.
Pokud je premiér při smyslech, takový dopis hned hodil do koše.
17. 03. 2014 | 09:41

vasja napsal(a):

Vypiju kafe du nakopat břidlici.
Čekat nehodlám.
17. 03. 2014 | 09:45

gaia napsal(a):

vasja

tady spíš než břidlice potřebuje nakopat někdo úplně jiný, komu byla polorusajda Zubová dobrá pro flek v parlamentu.
17. 03. 2014 | 09:53

gaia napsal(a):

Bakalův nezvaný host

židobolsevický spiknutí, to nám ještě chybělo. Dřív to bylo trestné.
17. 03. 2014 | 09:56

resl napsal(a):

Problém Sobotky je v jeho věku, nezažil řádění mužiků, kterým nakecali, že filmování "Mostu u Remagenu" je přepadení ČSSR americkými vojsky. Nemá zkušenosti s vylhanou politikou ruského primitiva, nezažil 70. léta normalizace a je v něm pořád zakořeněno lživé učení jak v zdš, tak později. Jisté je, že na to vše doplatí Rusko i s Putinem a plyn, nebo ropa tomuto mužikovi s rybím pohledem nepomůže. Ani zdejší komouši ani udavači z minulého režimu. Hranice jsou otevřené a ruská demagogie bude krátká na skutečnost., ve které se nikdy nemůže vyrovnat totalitní stát státům se zavedenou demokracií. Úpadek obyvatelstva v Rusku časem donutí lidi, jako Putin, zmizet ze scény a až se převáží ručička vah na stranu západu, budeme se konečně přestat Ruska bát.
17. 03. 2014 | 10:03

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Navrhuji pro příště instalovat ministry životního prostředí do funkcí nikolivěk na základě voleb či referend, ale toliko při pomoci ocelových tyčí, molotovových koktejlů či otevřených dopisů.
Kdo to začne ?
--------------------
Zbabrané je to - od samého začátku.
Rusák dostal to co chtěl - a co by jinak nedostal, EU spadla do klína krachující a zadlužená Ukrajina plus výhled v podobě možných separatistických, respektive národouvědomujících se problémů s maďarskými a dalšími menšinami uvnitř samotné EU.
Ale dost možná, že ta nestabilita někomu vyhovuje. Někomu, kdo potřebuje držet ekonomiku na vzestupu a úrokové míry pustit z řetězu, plus dodávat plyn a ropu tam, kde je o ni nouze. A třeba i ukrajinský /zatím ukrajinský/ plyn. Šak ropa a plyn nesmrdí.

Jedinou úlevu snad Bursík může zaznamenat, pokud nakoupil dostatek ukrajinských dluhopisů. Protože teď už EU, USA, IMF atd. nemají kam uhnout, už tam/mj.ale i do Ruska - přes ruské banky a podniky, i přes ruskou CB/ ty prachy daňových poplatníků nacpat musejí - a tak půjde rating nahoru a poměr výnosu kuponu k ceně taky, stejně tak i cena na sekundárních trzích.
Pokud ale koupil málo, vydělá málo.
Pokud nenakoupil nic, tak je jednak pokrytec a jednak vydělá kulové. Leda by se stal ministrem životního prostředí Ukrajiny - ale to by musil napsat mnohem víc dopisů ...neb nevypadá na to, že by si měl navlíknout maskáče a jít zmlátit někoho ocelovou tyčí.
17. 03. 2014 | 10:07

vasja napsal(a):

gaia
A biomasu taky:-)
Ale ze všeho nejdřív, musim poslat daně, aby naši ukrajinský přátelé mohli Putinoj zaplatit plyn, Než teda budou mít tu břidlici z Ameriky.
17. 03. 2014 | 10:09

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro resl.
Asi málokterý předlistopadový normalizátor dosahoval tvé úrovně a ti mladí, pokud si chtějí udělat představu o politrukovi a normalizátorovi, tak je to poloviční resl, celý resl je z jiné podstaně horší party.

Komedie s rokem 1968 je legrační v tom,
že v roce 1968 k nám nepřijeli Rusové, ale naši spojenci z Varšavské smlouvy, které vedl Ukrajinec a vzhledem k tomu, že na sovětské straně nám byla Ukrajina nejblíže, tak i mezi vojáky SSSR převažovali asi Ukrajinci.

No a pokud vezmeme Ukrajince do NATO, tak se jich zde můžeme opět dočkat.
Rusové mají k tomu, aby sem jezdili daleko, protože s nimi v žádném paktu nejsme a nechystáme se být, leda že by opět hnali z východu nějaké nenechavce.
17. 03. 2014 | 10:26

Filuta napsal(a):

Resl

Dost se bojím toho, co bude až "převáží ta ručička vah k západu".
Čeká mě tady něco jako "arabské jaro"?
Mohl byste jmenovat země, které Američan přivedl v posledních 24 letech ke svobodě, prosperitě a demokracii svým vpádem?
Děkuji. Od vašeho kolegy Emissaryho jsem se odpovědi nedočkal.

Co říkáte na vyjádření Criega? Taky bolševik jako Buchanan?

Bakalí host

On Resl uvažuje zcela účelově - když se to hodí, tak je dobrý i fašoun nebo Ukrajinec, který nás přijel "osvobozovat". To se na nějkou tu demagogickou manipulaci nehledí.
Ale ten jeho šílený fanatismus si s tím stalinovským nezadá.
17. 03. 2014 | 10:44

gaia napsal(a):

resl je nick zdejšího bloggera Urbana, takco byste od něj chtěli?
17. 03. 2014 | 11:05

ex-nemo napsal(a):

Do naší vesnice přijeli komedianti, slyšíš maminko jak bubnujou ?
Jo, slyším ale zní jim to jaksi falešně, jeden tam nějak chybí, ahá, býval s nimi takový s čírem, kde asi je
Možná si mění pamprsky, kdo ví kde zůstal.
A že to zní divně je jasné, tihleti se bubnovat nikdy neučili.
Ti jsou vyučení jinému řemeslu, totiž na škole KGB.aspoň tři z nich určitě, ten čtvrtý je trochu hloupý na takovou úroveň.

jen mi není jasné, proč ten Putin tomu svému manšaftu dává zrovna takovéhle úkoly.
Asi aby zesměšnil ty Rusožrouty úplně.Což je zbytečné, oni to dělají sami; nebo snad je ještě někdo tady bere vážně ?
17. 03. 2014 | 11:08

Martin1 napsal(a):

BAJKA O ZEBRÁCH, KONÍCH A ŽIRAFÁCH

Byly kdysi ZEBRY, co si žily v kraji blízko KONÍ. KOŇŮM se moc líbily, byly zvláštní a trošku jiné, ale přesto hodně podobné.

Občas se tedy stávalo, že několik ZEBER žilo v místě KOŇŮ a zase KONĚ žili v místě, kde žilo více ZEBER.

Ale jednoho dne přišly ŽIRAFY a ty začaly KONĚ a ZEBRY rozeštvávat, že to není možné, aby si takto žili pohromadě. A už se olizovaly, když viděly to množství žrádla ve větvích stromů, kam ZEBRY ani KONĚ nedosáhnou.

Koně se jednoho dne tedy začali chovat KOŇSKY a začali ZEBRÁM na povel ŽIRAF ubližovat a některé ŽIRAFY začaly KOŇŮM vsugerovávat, že jsou více podobní ŽIRAFÁM a že když budou s nimi žít, že získají jejich velikost a výhled do světa.

Dříve, když žili všichni v míru a mohli se navštěvovat, tak bylo skoro jedno, na kterém území původně žily ZEBRY a na kterém zase převážně KONĚ.

Ale v době, kdy je ŽIRAFY rozeštvaly, tak se se ZEBRY rozhodly, že budou žít se ZEBRAMI, které žijí vedle v ohromném množství.

Nic se nestalo, každý si žije se svými. To jen ŽIRAFY frkají, že je to hrůza! Proč? To už víme. Jen si musíme ještě počkat, jak budou žít přežrané ŽIRAFY a hladoví KONĚ dohromady.

Já si myslím, že po určité době KONĚ zjistí, že se zachovali KOŇSKY, že se k ŽIRAFÁM nehodí a budou chtít žít zase společně se ZEBRAMI, kde je více žrádla v jejich přízemní výšce, kde se krmí tisíce let. :)
17. 03. 2014 | 11:13

Vladimír Urban, Praha napsal(a):

Putin je jen mluvčím bývalého KGB. Rusům nejde o spolupráci, ale o hegemonii. Kdo obhajuje intervenci ruské armády v Osetii, Abcházii a teď na Krymu, vyslovuje souhlas i s někdejším jednáním Hitlera i Brežněva u nás. Paralela s Kosovem kulhá. Tam byly na útěku statisíce nevinných civilistů, tam před zásahem NATO docházelo k masovým vraždám (na rozdíl od Krymu!). Proto se vedoucí válečníci ocitli před mezinárodním soudem v Haagu. Jednání Ruska může být využito k anexi území s většinou čínského obyvatelstva. "Vy pak budětě diviť..."
17. 03. 2014 | 11:26

Martin1 napsal(a):

Vladimír Urban, Praha
Vážený pane, vraťte se po cestě a hledejte něco malého, bude to ve vašem případě asi opravdu malé, ale lépe, než nic. By jste ztratil věc, co se jmenuje LOGIKA. Podle vašeho "uvažování" bez logiky, by byla tedy legálnost zajištěna, pokud by byla podpořena tisíckami MRTVOL. Bez té logiky to ale nepůjde - nepochopíte. Ale on je život i bez uvažování tak nádherný - známe některé šťastlivce z chráněných dílen, ale ti kdyby měli co hledat, šli by světa kraj.
17. 03. 2014 | 11:35

desider napsal(a):

V Irsku i jinde dnes vlaji vlajky zelene, slavi se St. Patrick
https://www.google.ie/search?q=st+patricks+day+parade+dublin&client=opera&hs=XrB&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=VM8mU6CYHsWohAf8l4DIAQ&ved=0CFwQsAQ&biw=1366&bih=660

a na Krymu vlaji vlajky ruske, oslavuje se tez
a besny stekot dutohlavcu na tom nic nezmeni
resl s yosifem a ladikem si muzou na oslavu vyhulit palice,
vzajemne
17. 03. 2014 | 11:37

Ernesto duch revoluce napsal(a):

Putin by měl zavčas uzavřít pakt s čínou proti americe a jejím poskokům ! Ti strkají své hrabivé pařáty všude po světě kde si to nechají líbit ! Je třeba aby se celá planeta obrnila proti tomuhle velkokapitálovému svinstvu ,táhnoucí se jako smrad ze západu ! Severo korejec Kim by určitě podpořil koalici čína + rusko ! Západní imperialisté jsou zákeřní ,lidé na zemi budte bdělí ! Ze záhrobí duch socialistického revolucionářě Ernesta Che Guevary
17. 03. 2014 | 11:41

Qin napsal(a):

da Rock:Podle Vás je putin velmistr v ohýbání mezinárodního práva. Proto ho obdivují zrůdy jako jste Vy.
17. 03. 2014 | 11:46

MAřenka napsal(a):

Je zajímavé, že Bursík a spol. mezi sankcemi neuvádějí zastavení odběru ruské ropy a plynu. Jinak požadovat od naší vlády sankce vůči hospodářsky mnohem silnějšímu partnerovi, na kterém jsme navíc závislí energeticky, je totální nesmysl a ukazuje na to, že oněm pravdoláskařům na našich lidech vůbec nezáleží. Asi by je pak živili svými pokryteckými keci o pravdě a lásce. Jinak pro Rusa nebude problém využít svoje energetické suroviny na světovém trhu v době, kdy se třeba v ropě dostáváme za bod zlomu v její těžbě. Už se třeba staví ropovod a plynovod do Číny. A to je velmi perspektivní odběratel.
17. 03. 2014 | 11:51

Martin1 napsal(a):

RUSKO a KRYM
- že se to může opakovat i na jiných územích, kde žije obyvatelstvo jiné - sousední národnosti v drtivé většině?
Ano - je to logické a pokud je ta země vojensky silnější, než ta původní, tak to má šanci na úspěch, pokud ji jiná - té menší ještě větší nepůjde na pomoc.
Je to logické - vše ostatní je umělé - neschopné života.
Ovšem - ta země, kam se bude chtít obyvatelstvo přimknout, na tom musí být hospodářsky lepší, jinak "CHUĎAS" většinou žádné city nespustí, je to stejné, jako:
K TATÍNKOVI, CO SKONČIL S FLAŠKOU POD MOSTEM SE NIKDO NEHLÁSÍ, ALE BOHATÝ PÁN ANI NETUŠÍ, KOLIK MÁ VE SVĚTĚ ODDANÝCH MILUJÍCÍCH DĚTÍ
17. 03. 2014 | 11:53

resl napsal(a):

Bakalův nezvaný host : Komedie s rokem 1968 je legrační v tom, že v roce 1968 k nám nepřijeli Rusové, ale naši spojenci z Varšavské smlouvy.
------------------------
chce se někdo k normalizátorovi přidat ? máte možnost.
17. 03. 2014 | 11:55

Qin napsal(a):

Aspoň jedno pozitivum to má:Putin se před světem definitivně odkopal.Teď už mu nevěří nikdo a obdivují jen kreatury.
17. 03. 2014 | 11:58

Martin1 napsal(a):

Qin napsal(a):
Aspoň jedno pozitivum to má:
Putin se před světem definitivně odkopal.Teď už mu nevěří nikdo a obdivují jen kreatury.
17. 03. 2014 | 11:58
------------------------------------
Malinko jsem to poopravil:

Aspoň jedno pozitivum to má:
Putin světu definitivně nakopal zadek.Teď už mu uvěří všichni, že to byla pravda s Napoleonem i Hitlerem a ne jenom historie, ale pokud bude donucen, tak i současnost - kdo se ještě další hlásí?
17. 03. 2014 | 12:08

Qin napsal(a):

Filuta:Mejdan na Václaváku se blíží,radši už toho nechte.
17. 03. 2014 | 12:10

vobo napsal(a):

pane Resle,
normalizaci pamatuji,pro někoho to byla těžká doba,zvláště v okresech ,které byly prolezlé komunisty.Pro někoho- start ke karieře-jak je vidno na zdejším blogu.
17. 03. 2014 | 12:14

SansLogique napsal(a):

Jen když vidím ten titulek, vzpomenu si na Š+G - Klaun, to je klaun, buráceli děti...
Zbožňuju plamenné bojovníky za cokoliv u ústředního topení a kávy Dolce Gusto. Případně vyvěšovače vlajek.
Když se to může a dotyčným nehrozí ani zamračený pohledy.
17. 03. 2014 | 12:18

Taoiseach napsal(a):

Martin Bursík

"Žádáme, aby vláda ČR na domácí půdě zajistila ... okamžité zastavení vydávání víz občanům Ruské federace"

Už jste někdy slyšel o schengenských vízech?

"zrušení možnosti obdržení dvojího občanství" by se potom muselo řešit systémově - např. pro všechny občany zemí, kteří k cestě do ČR (resp. Schengenu) potřebují víza.
17. 03. 2014 | 12:19

SansLogique napsal(a):

jejda, burácelY děti...
17. 03. 2014 | 12:19

kočka šklíba napsal(a):

Qin napsal(a):

da Rock:Podle Vás je putin velmistr v ohýbání mezinárodního práva. Proto ho obdivují zrůdy jako jste Vy.
17. 03. 2014 | 11:46

Qine já si myslím, že zrůdy jsou ti, co si podávají ruce s obchodníkem s lidskými orgány, ti co podporují nástupce banderovců. Ti co zamlčují vraždy neozbrojených policistů v Kyjevě. To jsou opravdové zrůdy, jména si dosaďte, byla bych smazána kdybych je zde jmenovala.
17. 03. 2014 | 12:33

Míla napsal(a):

Resle
předpokládám,že jste ukončil odběr ruského plynu a nechal si odebrat plynoměr.Přeci byste jim nelezl do zadku a pomáhal jejich ekonomice.Pokud jste tak ještě neučinil,tak si pospěšte,jinak Vás musím považovat za vlezprdelku Putina.A mimochodem ještě jsem se od Vás nedozvěděl kolik firem z Německa zahájilo blokádu a stěhuje se z Ruska.Děkuji a netrpělivě čekám Vaše vyjádření.Ty firmy bych prosil jmenovitě. Děkuji.
17. 03. 2014 | 12:41

JF napsal(a):

no paní Muellerová, tak máme zase jeden svobodnej národ - ale jen škoda že jsme je neosvobodily my ;-)

ps: ... a Zubová či Zubovová byla či nebyla pod vlivem Moskvy? Dnes by ji již pan Bursík zřejmě nebral do klubu - bylo by to nevýhodné až neprozřetelné ... dnes není v módě silou, katuško, silou - no ostatně v módě nejsou ani referenda - tak co až na to Bursík s Kocábem - jaký je dnes asi Trend? ;-)
17. 03. 2014 | 12:45

Filuta napsal(a):

Resl

Místo toho planého fantazírování, jména těch zemí by nebyly?
Abych se poučil, kde všude zasel Američan sémě demokracie.
17. 03. 2014 | 12:48

Martin1 napsal(a):

Pozor - pozor - hlášení - nádraží - Žižkov:
Pan Bursík a pan Kocáb ať se neprodleně dostaví do depa, kde dostanou praporky a pokyny k vykládce železničních vagonů prvních amerických transportérů a tanků na naše území.:)
17. 03. 2014 | 12:53

Martin1 napsal(a):

Filuta napsal(a):
Resl

Místo toho planého fantazírování, jména těch zemí by nebyly?
Abych se poučil, kde všude zasel Američan sémě demokracie.
17. 03. 2014 | 12:48
---------
Je jich hodně, tedy hodně, kde si myslel, že to tak je, ale po čase se zjistilo, že moc demokracie nevzklíčilo, ale že je to tam "samej" SYFILIS - tak to se potvrdilo a léčí se to přikládáním granátů na intimní místa. :)
17. 03. 2014 | 12:59

patriot napsal(a):

Komik Bursík píše:
„Cena svobody je nevyčíslitelná. Ukazuje se, jak velmi České republice chybí Václav Havel. O tom, že by zaujal a prosazoval principiální postoj, není pochyb.“

Bursík má patrně na mysli nějaké to principiální demokratické humanitární bombardování…

Víte co, Bursíku, kupte si kulatý stolek, zapalte svíčku, zasedněte kolem s Kocábem, Štětinou a Dobrovským, dotýkejte se v kruhu ručkama a mumlejte nějaké vhodné zaklínadlo. Možná se vám VH zjeví a poradí, co s tím.
17. 03. 2014 | 13:14

vobo napsal(a):

Autor
pan Sobotka a EU Vás vyslyšeli.EU se shodla na částečných sankcích vůči Rusku a UK,Sobotka a prezident neuznali výsledky referenda na Krymu
17. 03. 2014 | 13:54

R jako referendum napsal(a):

Yosif K:

Jste lhář. Nevím z které propagandistické americké žumpy čerpáte své informace.
Aljechin rozhodně nebyl žid. Jeho matka nebyla ruská židovka. Rozhodně nebyl poloviční žid. Židé se k němu nehlásí. A za války hrál bez problémů na okupovaných územích.
Ruští šachisté např:
Čigorin
Karpov
Bondarevskij
Aleksandr Motyljov
Vladimir Fedosejev
Smyslov
Kramnika radši nepíši jeho maminka pochází z Ukrajiny a já fakt nevím jestli je to Ruska nebo Ukrajinka.
Byl bych rád, abyste do svých fantasmagorií šachy netahal.
17. 03. 2014 | 14:20

Pepa Řepa napsal(a):

Myslím, že se kvůlivá tomu otevřenému dopisu hroutí ruské imperium.
A to ještě nepodepsal dobroty barel, Potáta a Šábesová.
:-)

Dvaceti strejdům zablokují konta.-
Sankce jako řemen.
A na topole podlé skal zelený mužík zatleskal.......
Na moc dušiček do hrníčku, bych to Bursíku nevbiděl,
Kape Vám ze šosu, jste spíš pro pobavení.
17. 03. 2014 | 14:22

Pepa Řepa napsal(a):

R jako referendum
chtěl se zapojit, Yosífek.
Táhnul pinďourem na B4
:-)

A toho Havla bych si Bursíku do huby moc nebral, máte na to monopol?
Asi jak v kterém období, k stáru už to byl jiný člověk, Dáša se podepsala.
Svobodné volby mužik dávno má. Že volí jiné než byste chtěl je jeho věc.
Ne Vaše.

Co mu hodláte nabídnout jako bonus?
Dženrtetování, kvoty, duhové pochody, multi-kulti, politickou korektnost se švábem autocenzury?
Nebo pozitivní diskriminaci tatara?
Poučování o komunismu, když je 10 z26 komisařů EK exkomunisty?
Zameťte si před svým prahem, že byste zrovna Vy a Kocáb byly vzorem života v pravdě?
17. 03. 2014 | 14:35

Taoiseach napsal(a):

Hejvyfšichni, co se tu tak vášnivě dohadujete, zda je větší zločinec Bandera, nebo Putin,

nepřijde vám divné, že z požadavků 'bandy čtyř' je bod 1. úplná blbost a bod 2. je přinejmenším silně problematický?

PS: Vzhledem ke svému irskému nicku se za chvíli odpojím a půjdu popíjet pivo Guinnessovo - :)
17. 03. 2014 | 14:51

born65 napsal(a):

Qin 11:58:
Já bych to ještě zobecnil. Tahleta východní krize poodkryla I U NÁS, kdo je vlastně kdo a jaké má živné podhoubí.
17. 03. 2014 | 15:05

noctem napsal(a):

Škoda, že Putin nečte naše blogy. Kdyby zjistil, jak se na něho chystá pan Bursík, určitě by se strachy podělal.
17. 03. 2014 | 15:19

Míla napsal(a):

Pane Bursík
Kellnerova PPF si půjčila od Moskevské banky,pobočky Sterbank cca 5 miliard na výstavbu obřího kancelářského centra Telecom City.Stavbě dokonce dal požehnání pop.Zkuste přesvědčit p.Kellnera,aby od tohoto projektu odstoupil na protest údajné okupace Krymu.Mám ale obavu,že Vaši partu pošle někam,kde záda ztrácejí svoje poctivé jméno.
17. 03. 2014 | 15:47

argun napsal(a):

"..rozhodný krok k ochraně naší svobody..."

Bursíku rozhodné kroky k ochraně mojí svobody - snažně prosím - už nikdy žádné nedělejte. Evidentně totiž při nich šlapete do hovna. Jako soukromá osoba mluvte a konejte výhradně jen za sebe - nikoli za mě - ok?
17. 03. 2014 | 16:22

argun napsal(a):

Taoiseach

Totální blbost jsou body 1 - 4. Ten pátý je dost možná rozumný, ale s Krymem to nijak nesouvisí.
17. 03. 2014 | 16:26

Taoiseach napsal(a):

argun

"Technicky" bod 3 možná proveditelný je. Bod 4 jsem - přiznávám - přehlédl; samozřejmě soukromá (fyzická i právní) osoba může Rusům prodat cokoli (zarazit to může jen antimonopolní úřad, a ten nepodléhá vládě). Bod 2 by vyžadoval změnu zákona, ale bylo by absurdní, kdyby se měl zákon měnit s každou novou krizí kdekoli na světě.

Hlavně jsem chtěl zdůraznit, že kdyby ČR přestala vydávat víza, může si každý občan RF zažádat o SCHENGENSKÉ vízum na konzulátě Německa, Švýcarska, Řecka atd. Postihlo by to tedy jen ty, co už zaplatili poplatky. To 'soudruzi' poněkud nedomysleli.
17. 03. 2014 | 16:54

Kanalnik napsal(a):

Pane Bursiku, co je to ta vase "svoboda", o ktere mluvite?

Je "svobodou" situace, kdy nelegitimni parlament, vlada a skupina Majdanovcu, tedy v podstate hrstka lidi, mluvi za celou Ukrajinu? Je "svobodou" pristup Zapadu, ktery tuhle nelegitimni hrstku v Kyjeve podporuje za kazdou cenu? Kde je svoboda obycejneho Ukrajince? Kde jsou urychlene svobodne volby? Kde je zdrzenlive cekani Zapadu na hlas obycejneho Ukrajince v takovych volbach? Tomuhle vy rikate svoboda? Tomuto rikate demokracie?

Prominte, ale ja v tom zadnou demokracii nevidim. Ohanet se ustavnosti pote, co Zapad hlasite mlcel k porusovani ustavy Kyjevskou hrstkou nelegitimnich politiku, to chce hodne velkou davku cynismu. Zapad si to uvaril a provaril uplne sam od zacatku az do ted.

A jakkoli je vstup Rusu na Krym a nedelni referendum puvodne neustavni, tak to referendum je tou nejdemokratictejsi udalosti na Ukrajine za posledni mesic. Bohuzel.
17. 03. 2014 | 19:17

S.Š. napsal(a):

Kanalnik :
"... jakkoli je vstup Rusu na Krym a nedelni referendum puvodne neustavni ..." ? Původně, pane Kanalniku ? To jako že nyní je již ústavní ? :-)

"Demokratické referendum" na Krymu, pane Kanalniku, nikdo neuzná a ani uznat nemůže. Ten, kdo by to udělal, rezignoval by jak na mezinárodní právo a mezinárodní dohody (např. Budapešťské memorandum), tak na platnou legislativu Ukrajiny. Parlament Ukrajiny jej nevyhlásil, neproběhlo, jak zákon stanoví, na území celé Ukrajiny, to nemluvíc o tom, že se konalo na okupovaném území, a jako takové je tedy neplatné. O vojáčcích, kteří naskákali na Krym, a dokonce jej již opustili, snad není třeba vést řeč. Že jde o ozbrojenou agresi na území cizího státu, uznává dokonce i KSČM. Pan Putin zůstal zcela izolován, hlasování v RB OSN proběhlo v poměru hlasů 13:1 (ten jeden je pochopitelně Rusko) a ruský postup podpořil toliko syrský prezident, nepřidalo se ani Bělorusko. Takový je výsledek Putinova dobrodružství.
17. 03. 2014 | 19:44

Míla napsal(a):


a utvoření nového parlamentu ,včetně nového ministerského předsedy,odvolání prezidenta ústavní je?
17. 03. 2014 | 20:14

strejc Josef napsal(a):

Myslím, že nikdo nebrání pánům Bursíkovi, Dobrovskému, Kocábovi a Štětinovi, aby si obuli kanady, oblékli maskáče a nahlásili se do ukrajinské domobrany, aby poznali, jaký je rozdíl mezi tím dělat politiku hubou a skutečně se o něco prát. Ono je jistě jednoduché (a "sexy") řečnit na Majdanu a vyjadřovat podporu militantním extrémistům a pak si odjet do svého teplíčka.
Je jistě pěkné vydávat memoranda a cizelovat líbivá slovíčka. Odpovědnost a respekt k realitě je však mnohem náročnější a rizikovější. Politika není kavárenské žvanění (i když má v tomto směru u nás velkou tradici jak nalevo tak napravo). Politika není aplikací krásných představ a abstraktních ideálů (to vždy skončilo špatně), ale hledáním cest z rozdílů, nesouladů a konfliktů mei lidmi a státy, hledáním cest k udržení existence lidstva, aniž by se zničilo samo. Ani mě se nelíbí "noha cizího vojáka na cizím území". Taky se mi ovšem nelíbí, když se dav vydává za lid a násilný převrat za revoluci.
Taky se mi nelíbilo, když se porcovala Jugoslávie (a humanista V.Havel dupal nožkou: "bomabrdovat, bombardovat…"). Rovněž se mi nelíbilo když se "humanitárně bombardovalo v zájmu demokracie bez vyhlášení války a v rozporu s rezolucemi OSN" atd.atd.. Kdybych si z té doby pamatoval, že pánové Bursík, Dobrovský, Kocáb a Štětina psali memoranda a odsuzovali akty agrese možná bych bral jejich dnešní slova vážněji, zatím se mi však jeví pouze jako mimořádně pokrytečtí demagogové, asi budu muset počkat až "dozrají".
17. 03. 2014 | 20:53

Kanalnik napsal(a):

S.Š.

"Původně, pane Kanalniku ? To jako že nyní je již ústavní ?"

Puvodne podle ukrajinske ustavy je referendum neustavni. A proc pisi "puvodne"? No protoze ta ustava uz na Ukrajine nefunguje. Protoze si soucasna hrstka lidi v Kyjeve za hlasiteho mlceni Zapadu (ktery toho pragmaticky vyuzil) udelala z ustavy trhaci kalendar. Je dosti usmevne tvrdit o nedelnim referendu, ze je neustavni, a tvrdit od udalosti kolem 22.2. o soucasne prozatimni vlade, ze ta ustavni je. Nelze v jednom pripade ustavu uznavat a v druhem ji neuznavat a porusovat.

Proste Kyjevska vlada ani Zapad nemaji na cem postavit svoji argumentaci (ustava), protoze ji vlastnimi slovy i ciny znehodnotili. Neexistuje zaklad, ke kteremu lze situaci pomerovat, protoze ten zaklad byl znehodnocen, tedy alespon pro Kyjevske a Zapadni aktery v tehle situaci (pricina). A nasledne pro Rusko (dusledek).

Ja jako obycejny obcan CR mohu klidne rict, ze soucasna vlada v Kyjeve je podle ustavy nelegitimni stejne jako jeji kroky a totez mohu rict o referendu na Krymu a Ruskych jednotkach tamtez. Je mi to ale prd platne.

A pokud uz ustava na Ukrajine nefunguje, protoze se stala carem papiru, je pro mne smerodatny hlas lidu. A hlas lidu Ukrajinskeho neslysim (parl. volby v nedohlednu, proc?), ale aspon slysim hlas lidu Krymskeho - lepsi alespon nejaka demokracie nez zadna, nemyslite? V tomhle dal Putin (k me litosti) Kyjevu a hlavne Zapadu sach, ne-li sach mat (co se Zapadnich hodnot a stejneho metru tyce). Zapadni sebedestruktivni rozlozeni idealu svobody, demokracie, pravidel a prava ted vyplouva na povrch a je videt vice nez hroizve.

Protoze totez, co ukrajinske ustave, by se dalo napsat o znehodnoceni mezinarodniho prava za poslednich 20 let. Zapad jako pricina, Rusko ted jako dusledek, respektive sklizime to, co jsme zaseli. Bohuzel.
17. 03. 2014 | 21:33

SuP napsal(a):

Kanálnik -
"....Ja jako obycejny obcan CR mohu klidne rict, ze soucasna vlada v Kyjeve je ...."

Jenže vy jste NEOBYČEJNÝ obvčan. Takže máte zodpovědnost. Taxezní nevykrucujte.
17. 03. 2014 | 22:18

mb napsal(a):

kanálníku, býval jste inteligentní diskutér ...

skutečně vás neznepojojují analogie mezi panem Putinem a panem Hitlerem ...

cituji Petráčka: Hitler před 75 lety zdůvodňoval anexi/anšlus sudet tímto způsobem:

NĚMECEKO JE NUCENO VZÍT V OCHRANU SVÉ SOUKMENOVCE PŘED NESNESITELNÝM TERORISTICKÝM REŽIM ČESKOSLOVENSKA !!!!!!!!!!

stejnými/analogickými slovy zdůvodňuje Putin anexi/anšlus Krymu ...

skutečně vás to kanálníku neznepokojuje ... ???

a máme vrátit sametovou revoluci, protože taky neprobíhala podle platných komunistických zákonů ... ????? nejsme děti _???

kanálníku ... Putin se chová jako Hitler a Putin je Hitler ...

bývalý vůdce Ukrajiny ztratil legitimitu ... a odcestoval ze země ....

vláda ukrajinského parlamentu je vládou legální a legitimní ...

ano Krym může bojovat o autonomii ... sebeurčení ... ale nemůže o ni bojovat s pomocí neoznačených ruských vojáků ...

to se prostě nedělá ...

tak zatím ... a kanálníku ... bděte ....

hezký večer
17. 03. 2014 | 22:55

mb napsal(a):

omlouvam se nejednalo se anexi sudet , nýbrž o dozabrání zbytku oktrojovaného ´česka´ druhé republiky ...
17. 03. 2014 | 22:56

mb napsal(a):

samostudium pro kanálníka: * A jak bychom na to měli reagovat?

Měli bychom především přiznat porážku západní diplomacie dobré vůle a partnerství s Ruskem.

* Tím myslíte přestat hovořit o Rusku jako o partnerovi a vnímat ho jako agresora...

Jako nositele hrozeb. Jako sílu, která svým jednáním, nejen vojenským, ale i ekonomickým a politickým, ohrožuje naši svobodu. K tomu by stačilo, kdybychom spolu s našimi partnery do bezpečnostní strategie zanesli, že Ruská federace je nositelem přesně definovatelných ohrožení našich zájmů. Když ale slyšíme – i z úst našeho premiéra – že jakákoliv sankce proti Rusku by nás stála mnoho peněz, pracovních míst atd., proto do nich nepůjdeme, a zároveň výrok, že jde o agresi a že Česko neuzná výsledky referenda, tak to vyjádření nedává smysl. To je asi totéž, jako kdybych řekl, že neuznávám, že zrovna prší, a nevytáhnu ani deštník.

* Vy jinými slovy říkáte: Musíme si přiznat, že Rusko není věrohodným partnerem...

Tuto falešnou víru je třeba opustit. Už nesmíme věřit, že záruky, které jsme si dali, bude někdy Rusko schopno plnit, jako jsme je byli odhodláni plnit my. Rusko není takovým partnerem. Rusko předvádí, že každý výraz dobré vůle Západu považuje za slabost.

... více viz. hvíždalův blog ...
17. 03. 2014 | 23:27

mb napsal(a):

a do třetice pan burian pro pana kanálníka:

Myslím, že přece jen už nejsme tak lhostejní, zahledění do sebe ani tak hloupí, abychom nerozpoznali paralelu mezi tím, jak si Putin počíná na Ukrajině, a tím, jak před válkou obsazoval sousední země Hitler. My Češi sice neztělesňujeme výkvět světové morálky, ale snad právě proto, že jsme do značné míry bez iluzí, se v nás za ta staletí vyvinula na lži různých vladařů zvláštní citlivost. Ten člověk z Kremlu nám teď těžko něco jen tak nakuká.

... tak uvidíme ... nakuká, nenakuká, nakuká, nenakuká .... ??? ....
17. 03. 2014 | 23:32

ee napsal(a):

Málo kdo v ČR dokáže dát dohromady takovou snůšlu blbostí.
17. 03. 2014 | 23:38

Kanalnik napsal(a):

SuP - myslim, ze se nevykrucuji... co bych tedy mohl podle vas udelat? Uz par dnu premyslim, ze napisu nasim politikum, tak treba to udelam :)

mb - myslim, ze se nachazime kazdy v jinem paradigmatu ci vnimani reality, s interpretaci Putina jako Hitlera nesouhlasim, protoze to, co Rusko dela, dela podle meho nazoru z pocitu ohrozeni, kdy na Ukrajine Zapad prekrocil tu pomyslnou linii ruske tolerance rozsirovani pusobnosti NATO a politickeho vlivu smerem na vychod na ukor vlivu Ruska, proste Zapad nemuze cekat, ze si Rusko necha sahnout na svoje vlivove oblasti, stejne jako si na ne nenecha sahnout USA...

ale i kdybyste mel pravdu vy, tak nechapu jednani diplomatu a politiku v soucasnosti, protoze ta silna prohlaseni, ktera vydavaji, funguji akorat tak, ze vice a vice zaviraji moznost dialogu s Ruskem, a tim v dusledku vedou k ohrozeni nas vsech... nevim, proc zapad proste nesedl ke stolu a misto lobbovani v Kyjeve a podpore vlady, o ktere nevime, jakou ma reprezentacni hodnotu ve vztahu k celemu Ukrajinskemu lidu, nezaujal neutralni postoj a netrval na demokratictejsich procesech...

je mozne, za Zapad svym neumetelstvim Ruskeho Hitlera nakonec vytvori, viz. clanek Johna

jinak v pohledu na legitimitu/ustavnost udalosti 22.2. a nasledujicich dnu se neshodneme... podle meho nazoru to, co se tam udalo, melo a ma s ustavnosti velmi malo spolecneho (neustavni odvolani prezidenta, desitky prebehliku pod tlakem radikalu, politicke rozpusteni ustavniho soudu, vlada neustavne jmenovana parlamentem pod tlakem radikalu, kdy svoboda rozhodovani poslance je kompromitovana atd.)...

po 22.2. a opozicnim vypovezeni one mediovane smlouvy Sikorskym a spol. (ta opozice ji sama podepsala) jsem ja osobne prestal Majdan podporovat, sam jsem se divil, kam se to vrtlo... od te doby vidim cely vyvoj jako dost nebezpecny

jen mi je divne, proc se Zapad v tom momente nezachoval jinak, jen mlcel, prihlizel a uznal naslednou vladu zcela nelogicky jako legitimni, tim si zavrel vetsinu vyjednavacich pozic jak s Ukrajinou, tak s Ruskem
18. 03. 2014 | 00:21

Midori napsal(a):

veverka napsal(a):

Putin dal trapákům Bursíkům právě lekci ze skutečné demokracie.

Zatímco humanitární bombardér a zločinec Havel (za podpory zločinců Bursíka Kocába a spol.) kradl Kosovo Srbsku bombami a tisíci mrtvých, k Putinovi se připojil Krym zcela demokraticky referendem bez jediného mrtvého.

To zabolí Bursíku,někdo o demokracii jen neustále žvaní a někdo jí prostě dělá.

A jen demokratičtější je referendum, Bursíku, ty ses mu bránil i ohledně radaru svých chlebodárců z USA.

Bursík není demokrat, Bursík je parodie na demokrata.
**********************************************************

Děkuji, pane Veverko, za Váš pregnantně vyjádřený názor, který sdílím a podepisuji.
18. 03. 2014 | 07:47

ventos napsal(a):

Nová strana asi potřebuje nějakou dotaci .-o) třeba za tlachy o demokracii ?
Každý soudný člověk přece vidí o co ve skutečnosti od začátku jde. Rozparcelovat Ukrajinu a v některé čáti umístit vojenskou základnu nebo aspoň Bursíkův oblíbený radar.
18. 03. 2014 | 08:20

Medikolog napsal(a):

Hmm, darování ruského Krymu Ukrajincem Chruščovem Ukrajině r. 1954 je srovnatelné s darováním českého pohraničí "spojenci ČSR" Německu roku 1938.

Je naprosto správné, že se Čechům jejim uloupená území roku 1945 navrátila a je správné, že se po nacisticko - fašistickém puči na Ukrajině vrací Krym Rusku.

Obyvatelé Krymu mají stejné právo vyvolit si, zda chtějí žít a otročit pod ukrajinskými nacisty, nebo pro sebe a pro své děti zvolit ruskou cestu míru, práce a rovnoprávnosti. Krymský lid demokraticky rozhodl. RESPEKTUJME JEHO VŮLI, nebo si příště vytřou i s námi!
18. 03. 2014 | 10:42

JF napsal(a):

S.Š: ok třeba není referendum ústavní - ale je to směšné kritizovat právě z ČR, kde máme neústavního prezidenta (i neústavně jednajícího) již opakovaně a tradičně - stejně jak neústavně již několikrát ČR vznikla. Pokrytecké tímto argumentovat - ČR by měla řešit především sebe a svým vzorem mluvit - příliš mnoho slov - ale takové jsou dnes války v informační době ;-) jinak pěkný den!

ps-revoluční: Krymu (a částečně i sobě ;-) by jsme kupodivu pomohli poněkud více pokud by jsme řešili klausovu amnestii a kdo jí kreje - např. jak byla projednána, jak schválena, jaký sledovala veřejný zájem apod. možná by se z toho vyklubal i nějaký ten zájem cara- např. kolik bylo amnestováno Rusů apod ... ale jo pojďme zachraňovat Krym!!! urááá
18. 03. 2014 | 11:31

Midori napsal(a):

Lid Krymu se raduje. Fašisté, kterých je i v naší domovině dost, utřeli.
Lide Krymu, šťastnou budoucnost přeji !
https://www.youtube.com/watch?v=T2vNZkY3Ieg
18. 03. 2014 | 12:00

Bestia triumphans napsal(a):

Dobrá zpráva.
Rusko vyloučeno z G8!
:-)
18. 03. 2014 | 14:03

mb napsal(a):

to kanalnik ... vite, ja si myslim, že ukrajina by mela udržovat přatelske vztahy k eu i k rusku ... ale viteco kanalniku ... ukrajina nemůže rusku dělat psa ...

rusko je garantem hranic ukrajiny !!! z roku 94 !!!! kdy se ukrajina vzdala jadernych zbraní za vícestranné uzemni garance ...

a hele ... garant ji ted okupuje ... to je podle mne hroznej průser ... a srovnání Putina a Hitlera vidím jako (bohužel) opodstatněná ...

přeju hezký den ...
18. 03. 2014 | 17:38

patriot napsal(a):

Bestie:

„Rusko vyloučeno z G8!“

Nikoliv. Kdo vám to nabulíkoval?
18. 03. 2014 | 19:39

JV napsal(a):

bože to je ale kolekce zmrdů a kolaborantů a tupců... Asi zas bude čas emigrovat, kdo se chce s těmahle vohnoutama dělit o vzduch...
19. 03. 2014 | 17:51

Michael Beníšek napsal(a):

"okamžité zastavení vydávání víz občanům Ruské federace" - to myslíte vážně? To znamená neudělování víz ruským studentům hodlajícím studovat na evropských univerzitách? Nebo profesorům pozvaným přednášet na univerzitách v EU? Zákaz cest ruských vědeckých pracovníků na mezinárodní konference? Zákaz návštěv rodinných příslušníků u příbuzných žijících v EU? Chcete tím všechny ruské občany z EU vyhostit? Napadlo vás vůbec, že ruský občan nerovná se stoupenec Putina?
Stavíte se do role ochránců lidských práv ve světě a přitom byste pokrytecky práva jedné skupiny rádi omezovali.
25. 03. 2014 | 01:00

Ondřej Husák napsal(a):

bursíku, jsi primitiv, darmožrout a zloděj! Rád bych tě někdy potkal a šlápnul ti do obličeje, protože taková ubohá nicka si nezaslouží ani plnohodnotný argument, vždycky budeš jen zmrdem, využívajícím všemožné nálady davu. Už aby ti hráli :)
26. 03. 2014 | 12:44

JFK napsal(a):

700 let, až do dvacátých let minulého století, na území dnešní ČR v pohodě a spořádaně žily milióny Němců. Pak se velká část z nich stala Hitlerovou pátou kolonou a po válce byli vyhnání, včetně většiny nevinných. Nejsem si vůbec jist, zda v ČR nyní neroste Putinova pátá kolona, spíše vidím náznaky, svědčící pro ano. Otevřený dopis premiérovi ČR z 15.3.2014 bych podepsal okamžitě také. Mimochodem, žádnému slušnému Rusovi nijak neublíží.
02. 04. 2014 | 14:07

Kokocáb napsal(a):

Beru ty co to podepsali.....NIKOLIV však toho Kocába !
Jedná se o héérce.Byl pouze u toho když se vyváděla CCCP vojska z ČR- nic víc!Přilepil se k tomu a dnes se vydává za "osvoboditele "
a zdejší dementi mu to žerouJe to komediant !Byl "odborníkem " na cikány,nyní odborník na bezpečnostní otázky!
Komediant,-nic víc !
03. 04. 2014 | 19:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy