Jsou čeští živnostníci parazité?

09. 04. 2013 | 08:25
Přečteno 16508 krát
Nejsou. Prostě jen využívají prostor, který jim v daňovém a sociálním systému vytvořila vláda, k maximalizaci svého momentálního příjmu. Otázkou zůstává, zda na to v budoucnu nedoplatí oni sami - a s nimi i celá země.

Ve svém projevu na nedávném sjezdu ČSSD upozornil národohospodář Jan Mládek na to, co ví - a o čem se také v lednu tohoto roku zmínil - i současný ministr financí Miroslav Kalousek. Že současný daňový systém a systém odvodů na zdravotní a sociální pojištění nejenže vytváří nesouměřitelné rozdíly mezi postavením zaměstnanců (ale i jejich zaměstnavatelů) a OSVČ v sociálním a zdravotním systému, ale že zároveň vytváří obrovský a v jiných zemích nevídaný vír ve státním rozpočtu, který vhání stát do drakonického omezování zdrojů budoucího hospodářského růstu.

V letošním roce odvedou zaměstnanci s hrubým ročním příjmem 360 000 Kč na daních a odvodech 43,4 %, zatímco OSVČ 12,6 % svých příjmů. U ročního příjmu 600 000 Kč činí tento nepoměr 45,5 % k 11,7 %, u 1 800 000 Kč 43,5 % k 13,6 %. Nahlédněme k sousedům. V Německu jsou tato procenta srovnatelná (kolem 45 %). V Maďarsku zaplatí živnostníci ve všech příjmových pásmech dokonce více než zaměstnanci – 53,6 % ku 49 %. V Rakousku platí živnostníci procentně asi 2/3 toho, co zaměstnanci. Loni zaplatili OSVČ v ČR ve srovnání se zaměstnanci v průměru jen 6 % jejich daně z příjmu, 30 % jejich příspěvků na sociální pojištění a 45 % jejich příspěvků na zdravotní pojištění. Mládek jen sdělil všem, kteří jsou ochotni naslouchat věcným argumentům, že na selhávání státu v oblasti výběru daně z příjmů a příspěvků na sociální a zdravotní pojištění bychom dlouhodobě doplatili všichni. A navíc tím, že systém motivuje OSVČ jen k minimálním platbám na sociální pojištění, žene v okamžiku odchodu do starobního důchodu do pasti chudoby i je.

Vyšlo dne 2. 4. 2013 v anketě týdeníku Profit „Je třeba změnit podmínky živnostníků? Mělo by dojít ke zpřísnění současných podmínek pro výkon činnosti OSVČ, jak o tom mluví stínový ministr financí ČSSD Jan Mládek?“. Upraveno.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mirekP napsal(a):

Pane autore, Vaši činnost zřejmě dotuje stát ve výši 100%.
Jinak nemůžete tvrdit, že nižší odvody sociálního a zdravotního pojištění u OSVČ vytváří obrovský a v jiných zemích nevídaný vír ve státním rozpočtu.
Vír v rozpočtu vytváří úplně jiné položky a to zejména na výdajové straně.
09. 04. 2013 | 08:40

Xaver napsal(a):

Už to tady někdo napsal. Největší bordel je v tom, že státní úředníci si neujasnili pojem OSVČ. Potom pletou jabky s hruškama. Mezi ty státní úředníky patří v prvé řadě ministři.
09. 04. 2013 | 08:45

Ládik!!! napsal(a):

Jestli je Mládek národohospodář, tak já jsem papež.
09. 04. 2013 | 08:58

NemoX napsal(a):

Mizerně se žije ve státě, kde se převážně lže, ale je naprosto šílené žít ve státě, kde když se někdo odváží říct pravdu, musí se za to omlouvat, nejlépe dvakrát :-(
09. 04. 2013 | 08:59

Petr z Tábora napsal(a):

Jakožto příznivec sociální demokracie zde píšete fakta bez souvislostí s fakty dalšími. Dobře víte, že v mnoha dalších záležitostech je situace OSVČ složitější než u zaměstnanců. Musí se postarat ve všem sami o sebe, nevyžadují další placené lidi kolem sebe tak, jako je tomu u zaměstnanců. Skutečná analýza by měla navíc obě tyto skupiny dále rozčlenit.Pak bychom viděli, že některém zaměstnance by bylo lepší nemít a že jen část OSVČ je tak na hraně, že potřebují Vámi popisované výhodné podmínky, protože při zvýšení odvodů by skončili na Úřadu práce jak tvrdí např.pan Nečas - ale jiní by se mohli danit třeba jako v Rakousku.
Pan Mládek neměl svůj den. Vedle hloupého napadení živnostníků prohlásil i větu o tom, že by se mělo chodit do důchodu pět let před předpokládanou dobou dožití - k tomu se už raději ani neomlouvá. Já nechci napadat jeho ekonomickou erudici, ale inteligentní člověk se zdravým selským rozumem i bez ekonomického vzdělání by takové výroky neřekl. Děsím se toho, že by někdo takový měl být ministrem financí a ukazuje to na personální mizerii v ČSSD.
09. 04. 2013 | 09:15

Pavla2 napsal(a):

autor: Proč se pořád říká, že zaměstnanci platí více, když velkou část odvodů za ně platí zaměstnavatel? Ano, musí si na to ti zaměstnanci vydělat, ale když jim podnikatel práci nezajistí, tak je bude živit a platit odvody stát. Takže snažte se, co nejvíce podnikatele odírejte a pak vesele rozhazujte, hlavně vy, kteří neuděláte kloudné práce pro nikoho ani za korunu. A buďte si jistí, že se bude tím více dělat načerno, podvádět v daních jak jen to půjde. Proč asi má tolik podnikatelů firmy v daňových rájích? Myslíte, že si polepšíte, když napaříte daně ještě větší? Vždyť už i teď je nižší a střední vrstva živnostníků na hranici přežívání a udržení firem.
09. 04. 2013 | 09:19

Ctirad Pisk napsal(a):

Zamyslel se třeba někdo nad tím, že tím , že jsme věk pro odchod můžů do důchodu nesmyslně oddálili prozatím o 5 let a u žen dokonce i o osm, jsme si zadělali na velmi těžký problém z hlediska nezaměstnanosti i z hlediska tlaku na sociální dávky pro nezaměstnané a na dávky ze zdravotního pojištění pro nemocné? Zamyslel se někdo na tím, že za stávajícího systému základních (nízkých)odvodů do penzijního systému živnostníky, tito dostanou od státu místo důchodu pouhou almužnu, ze které nevyžijí a výsledkem bude (už je) zase tlak na sociální pomoc? Výsledkem bude, že staří a do důchodu zralí se budou snažit vydržet do těch 65 (67) let (živnostnící aby si něco na stará kolena našetřili i déle), kdy jim bude konečně (možná) přiznán jakýsi důchod a mladí zdraví jedinci se budou jako nezaměstnaní "flákat" na dávkách nebo i bez nich. K čemu to asi tak povede???!!!
09. 04. 2013 | 09:23

Sláma napsal(a):

Pan Potůček má naprosto pravdu. Kdyby se odvody OSVČ srovnaly na úroveň zaměstnanců, tak by ani sociální ani zdravotní systém nebyly v problémech, měly by kladnou bilanci. A přitom neexistuje žádný věcný důvod, aby tomu tak nebylo.
Jen samotný švarcsystém (cca 2/3 OSVČ jsou ve skutečnosti jen zaměstnanci, jejichž zaměstnavatel se vyhýbá placení daní) připravuje veřejné rozpočty o cca 60 mld. Kč ročně naprosto otevřeně, v to nepočítaje daňové úniky, které tato šedá zóna umožňuje.
K tomu připočítejme skutečné podnikatele, kteří toho často ani nemají zapotřebí - viz jiný článek na serveru aktuálně, jak 5% nejbohatších v ČR krizi navzdory stále bohatne.
09. 04. 2013 | 09:24

hovorka11 napsal(a):

Jsou čeští živnostníci parazité?
Dost velká část zcela jistě vůči odvodům na zdravotnictví a daní. Dělal jsem taky živnostensko činnost a taky jsem využíval nesmyslných "možností" odpisů daně a malých poplatků již od dob Jakeše.
Je to dovolený parazitní systém neplacení daní a švarc systému.
Je nechutné, že seto zatlouká a zatlouká. Je to problém opět vlády, která nutí živnostníky k únikům daní, aby se "uživili" v nepostižitelné konkurenci.
09. 04. 2013 | 09:27

český maloměšťák napsal(a):

Petr z Tabora, Pavla 2....
Autor popisuje čísly věcnou sránku věci.
Hádat se o to, zda má na trhu či ve vztagu k možnosti ovlivnit svůj daňový základ ....těžší nebo lehčí postavení zaměstnanec či OSVČ je kontraproduktivní a hraje to do karet Mafii - jejím záměrem je stavět proti sobě různé skupiny obyvatelstva.
Pokud OSVČ odejde do důchodu s výměrem někde kolem 7, 5 tisíce, nemá dost našetřeno a nemá své bydlení...je jen otázkou času, kdy buď spadne do sociální sítě, či svou samostatnost /OSVČ/ ztratí jinak.
A to se mají důchody v poměru k mzdám ještě více snižovat.

S těmito fakty prostě nenaděláte svým povykováním nic. Taková je skutečnost.
09. 04. 2013 | 09:27

Mapete napsal(a):

Ta čísla jsou pro mě nepochopitelná. Jsem "parazit", tedy OSVČ, ale nemám pocit, že bych odváděl ze svého příjmu méně, než zaměstnanci. Až na to, že za zaměstanance platí převážnou část sociálního i zdravotního pojištění zaměstnavatel, já si ho platím sám (a nemám nárok na 4 týdny placené dovolené - když volno tak pouze neplacené). Kdosi tady lže, nebo překrucuje fakta. Kolik je aktivních živností a/nebo živnostníků? Kolik OSVČ využívá paušál pro výpočet daně z příjmu? Kolikaprocentní paušály převažují (jsou 3 hladiny - 40, 60 a 80 %) Co kdyby někdo znalý tento rébus rozluštil? Spočítal jsem si, že ťeď odvádím na všech možných daních, pojištěních a poplatcích 68 % ze svých příjmů - a jsem parazit!?!
09. 04. 2013 | 09:33

Sláma napsal(a):

Pro Pavlu 2:
Taky jste se nechala nachytat. Zaměstnavatel vždy de facto platí zaměstnanci současně i jeho odvody, ale je úplně jedno, jak to je formálně vykázáno. To, že se odvody zaměstnance formálně rozdělí tak, aby zaměstnanec část ani neviděl je jen trik vlády, aby zaměstnanci nebyli naštvaní. Zaměstnavateli to je vlastně jedno, protože pro něj náklady na zaměstance tvoří tzv. superhrubá mzda.
Druhý váš omyl je s vyhýbáním se daní. Každý člověk se snaží se vyhýbat daním a je naprosto jedno, jak velké jsou. To ostatně ukazuje současná praxe. OSVČ platí daně minimální a stejně hledají všechy možnosti, jak se placení vyhnout. Takže argument:"že se bude tím více dělat načerno, podvádět v daních jak jen to půjde" je lichý. To platí totiž i při naprosto minimálních daních.
Píšete: "Vždyť už i teď je nižší a střední vrstva živnostníků na hranici přežívání a udržení firem"
Ano, protože si neplacením odvodů pod sebou řeže větev. Protože nyní se daňová zátěž přenesla na zaměstnance a důchodce a ti žijí většinou "z ruky do huby". Takže v neděli, když jsou na výlet, si raději s sebou vezmou chleba z gothajem, než aby zašli do hospody. A drobní podnikatelé, kteří z povahy věci nemohou vyvážet, samozřejmě mají problém (tím narážím na tvrzení pokusníka Kalouska a plazmového fyzika Nečase, že na domácí spotřebě nezáleží, protože jsme vývozní ekonomika a potřebujeme být konkurenceschopní - díky nižším nákladům na pracovní sílu).
09. 04. 2013 | 09:35

Ládik!!! napsal(a):

Petr z Tábora -
to Mládek fakt řekl? Že 5 let před dožitím? To už chybí ČSSD jen stanovit plánovanou dobu dožití a je to. Mohou plánovat výstavbu jatek. Samozřejmě to bude diferencované - příslušníci ČSSD a KSČ(M) budou mít dobu dožití delší, popřípadě neomezenou.
09. 04. 2013 | 09:36

Puck napsal(a):

Tak vám povím, jsou to paradoxy. :-)
Zvýšení odvodů přinese krach části soukromníků a tudíž více nezaměstnaných. S tím se dá souhlasit, veselá je jiná skutečnost.
V Česku klesla nezaměstnanost z 8,1 % v únoru na 7,9 % v březnu, co by jinde za taková čisílka dali, že ano.
Teď ale posuďte, jak se tato čisílka srovnají s tím, že nezaměstnanost v Česku byla v únoru nejvyšší od roku 1933 ?
Někdo si z nás silně utahuje, není to třeba nová metodika výpočtu míry nezaměstnanosti ?
Dobrý den v Absurdistánu !
09. 04. 2013 | 09:41

Sláma napsal(a):

Pro Petra z Tábora: nerozumím tomu, co chcete říci. Ale fakta jsou taková, že OSVČ platí zlomek odvodů na sociální a zdravotní pojištění, než zaměstnanci.
Vzhledem k tomu, že důchodový systém je solidární, znamená to, že zaměstnanci podporují důchody rodičů a prarodičů živnostníků. Což nepovažuji za správné, neboť zpravidla (a v průměru) mají zaměstnanci nižší (skutečné) příjmy, než OSVČ. Zdravotní péči čerpají OSVČ také v plné výši, ačkoliv i tam jsou v jejich prospěch přerozdělovány odvody zaměstnanců. To také není fér.
Skutečnost je taková, že v současné době finanční úřady vyplácejí ze státního rozpočtu většině OSVČ tzv. daňový bonus. Sám znám několik podnikatelů, kteří mají měsíční příjmy v řádu statisíců, ale od finančního úřadu dostanou na každé dítě 13 tis. Kč. Není to ráj pro podnikatele?
09. 04. 2013 | 09:43

Pavla2 napsal(a):

čm: Jenže když podnikatele a zaměstnavatele donutíte platit ještě větší daně, tak kdo na to pak doplatí? Myslím, že jen zaměstnanci. Bude muset propouštět a každý se bude snažit ušetřit i jinak.
Myslím, že s těmi důchody to není tak, jak to vidíte Vy. Většina OSVČ, alespoň těch rozumných, má životní pojištění a na přilepšení k důchodu myslí dlouho dopředu. No a jaký důchod bude mít ten zaměstnanec, který také vydělá do těch 10 tis? A není jich málo. Dneska, když je pro podnikatele problém sehnat zakázky, ať už se to týká třeba zedníků či holiček, tak kolik si myslíte, že můžou odvést na SP a ZP, když vydělají třeba 10 - 15 tis? Už tak je teď min. něco málo pod 4 tis., a ty musíte dát ať vyděláte či nikoliv. Jo, můžete říct - když to nejde, ať takový člověk nepodniká. Ale myslím, že pořád je lepší, když i za takové peníze dělá sám, než se nechat platit státem. Je třeba se na to dívat takto. Pokud se mně nebude dařit a měla bych z 10 tis. zaplatit třeba 5 jen na těch dvou odvodech, tak to se na všechno opravdu už radši vykašlu a půjdu na ÚP a budu vymýšlet, co dělat k tomu bokem, abych přežila. Já myslím, že by vláda a ti, kteří za to zodpovídají, si měli hledět především milionových úniků jinde, ne zbídačovat už i tak zdecimované drobné podnikání a zbytečně dělat rozbroje mezi zaměstnanci a OSVČ.
09. 04. 2013 | 09:46

Karel napsal(a):

Mirek P podle vaší představy a Drábkovi největší vír ve státním rozpočtu vytváří zřejmě podpora tělesně postiženým, protože výdaje na ně Drábek snížil z 1,5 miliardy na 0,6 miliardy. A to nás zachránilo. Živnostníci jsou jednoduše parazité, protože zdaleka neplatí na důchody svým rodičům a prarodičům a neplatí na zdravotní péči pro sebe a své děti, případně manželky. Tato skutečnost vytváří vír na důchodovém účtu ve výši cca 30 miliard korun a proto Drábek očesal valorizaci důchodů jen, aby živnostníkům byl zachován živnostenský ráj. Obdobné to je ve zdravotnictví, kde paradoxně velká část lékařů jsou živnostníci.
09. 04. 2013 | 09:51

Sláma napsal(a):

Ještě pro Petra z Tábora: vy jste pro mne dobrý objektem, jak prezentovat lži, které šíří současná vláda a servilní novináři. Vám tedy vadí, že by měla být doba odchodu do důchodu regulována tak, aby každý v průměru strávil v důchodu 5 let? Ale co dělá současná vláda? Ta přeci prosadila tzv. "důchodovou reformu", která mimo jiné i stanoví, že se neustále (bez horní hranice) posouvá doba odchodu do důchodu. Což mimo jiné znamená, že dnes narození by měli odcházet do důchodu v 72 letech. A když se podíváte do údajů Českého statistického úřadu, tak naděje v roce 2012 narozených chlapců na dožití je 74,69 let, tedy podle schválené reformy stráví v důchodu v průměru 2,69 roku? To vám nevadí?
09. 04. 2013 | 09:54

Neudržitelný napsal(a):

Sláma
". Není to ráj pro podnikatele? "
Není. Ráj pro podnikatele je tam, kde jsou jasné zákony, kde je vymahatelnost práva, kde se trestá podvod a šalba. Tam kde úředník slouží a ne poroučí, tam kde mají všichni stejné šance a nejsou tam žádné dotace. Tam je ráj pro podnikatele. Podnikatel Vám zvysoka s... na nějaké dávky.
09. 04. 2013 | 10:01

Pavla2 napsal(a):

Sláma: Pokud mají živnostníci příjmy ve statisících měsíčně, tak nemůžou dostávat žádný bonus na dítě. Jedině, že by tyto příjmy nepřiznali, ale takové sumy zakrýt je přece jen problém.
Zdravotní péče - no myslím by nebylo na škodu, zajít si do čekárny k doktorům a poptat se, kolik tam sedí zaměstnanců a kolik OSVČ. Podnikatel jde k doktorovi tehdy, až mu je opravdu hodně zle.
A proč bych měla odvádět vyšší SP a ZP? Na to, aby si ti parchanti co sedí na úřadech, mohli postavit ještě lepší sídla a válet si zadky ještě na lepších křeslech? Ani náhodou. Snad si nemyslíte, že když se odvede více peněz, tak to půjde na rozumné účely. Že budou pojišťovny lépe platit za zdravotní služby.
Včera zrovna říkali v televizi, jak nakoupili v nějaké nemocnici za miliony přístroj, ten schovali do skladu a v zápětí koupili další ještě mnohem dražší. Takže takové hospodaření já nemíním podporovat. To si radši ušetřené peníze dám bokem sama a vím, že je budu mít, až bude třeba.
Já se v milionech rozhodně neválím a dělám léta jak vůl. A nevím, proč bych si měla od huby utrhovat kvůli takovým dacanům jako je Jančík, Janoušek, Janečka (divné to jména, že?), Řebíček, Dalík atd, kteří jen z peněz státu rýžují a z rozežranosti neví, coby.
09. 04. 2013 | 10:01

Sláma napsal(a):

Pro Pavlu 2: Váš problém je nedostatečný rozhled. Vy pod tím pojmem živnostník vidíte jen toho zedníka. Ale ve skutečnosti v rámci OSVČ je cca 650-700 tis. švarcpracovníků. Ti mají ve skutečnosti stejné postavení, jako zaměstnanci, ale jejich švarczaměstnavatel se vyhýbá placení odvodů.
Dále mezi ně patří i velcí podnikatelé - hodně relativně velkých firem je formálně jen živností, tedy podnikáním fyzické osoby.
Dále advokáti, notáři, geodeté, ambulantní lékaři, veterináři atd.
Ovšem podle empirického zjištění nejsou podnikatelé ve své většině v takových životních problémech, jako zaměstnanci. Zaměstnanci dnes skutečně žijí od výplaty k výplatě, z ruky do huby. A proto radikálně omezili své výdaje, dnes na nich vydělávají jen monopolní dodavatelé (ke škodě drobných podnikatelů). A bez domácí spotřeby bude většina drobných a středních podnikatelů mít problémy.
09. 04. 2013 | 10:02

Karel napsal(a):

Sláma hochu tak si slaďte noty s Nečasem. Ten říká, že švarsystém je umělý problém, když u nás tak pracuje pár tisíc lidí.
A proč by měl zaměstnavatel platit odvody za švarcáky, chlapče ty nevíš o čem píšeš. Odvody a daně si platí švarcáci. Tak přístě se připrav lépe !!
09. 04. 2013 | 10:07

Bavor V. napsal(a):

Jak je to doopravdy viz Lexovo vysvětlení zde: http://wp.me/p2H4Dg-mM
09. 04. 2013 | 10:08

KKK napsal(a):

Vedle tunelářů jsou největšími parazity daňového systému živnostníci. Kam se na ně hrabou Romové.
09. 04. 2013 | 10:08

Sláma napsal(a):

Pavlo 2, protože předpokládám, že jste žena, nebudu mít poznámky o vaší inteligenci. Máte pravdu, že problémy jsou i na výdajové straně. Ovšem skutečnost je taková, že OSVČ v roce 2011 (údaje pro rok 2012 ještě nejsou, protože část OSVČ ještě neodevzdala daňová přiznání) zaplatili v průměru za celý rok daň z příjmu fyzických osob ve výši 1507 Kč, zatímco každý zaměstnanec v průměru 23,5 tis. Kč. Přitom snad nemusím připomínat, že reálné příjmy OSVČ jsou mnohem vyšší, než zaměstnanců.
To považuji za naprostou nehoráznost a je to hlavní důvod stále se rychle prohlubujícího zadlužení státu. A protože se daňová zátěž přelévá hlavně na nižší a střední příjmové skupiny, vede to postupně k ožebračení i těch podnikatelů, kteří nemohou své výrobky či služby vyvážet.
09. 04. 2013 | 10:09

buldatra napsal(a):

Já ten parazitismus stále nechápu.
Když je OSVČ, který něco vyrábí, parazit, co je pak státní zaměstnanec, potažmo zaměstnanec partaje, nebo politik?

Čert aby se v tom vyznal.
09. 04. 2013 | 10:09

Kom napsal(a):

Přístup ČSSD k problému OSVČ je nekonzistentní. ČSSD jim na jedné straně podsouvá vysoké příjmy a nízké odvody, na druhé straně mluví o pasti chudoby a tváří se sociálně. Jenže OSVČ nejsou homogenní skupinou, jako jí nejsou zaměstnanci. Když se ČSSD ohání nízkými odvody, opomíjí, že OSVČ s nízkými příjmy mohou docela klidně odvést víc než vydělají, a to kvůli minimálním platbám. Takže ono zvýhodnění se zdaleka netýká všech a minimální daně a zvýšení minimálních odvodů v duchu záměrů ČSSD by tento problém vyhrotilo.

Obávám se, že ČSSD je to prostě úplně jedno, že chce získat příjmy na své voličské skupiny, a to klidně i od lidí, kteří jsou na tom hůř než zaměstnanci. Zřejmě je v očích ČSSD podnikání něco jako provinění. To je postoj podlých škromachů: když někdo nechce chodit do práce jako správný socialista, měl by na to doplatit. Jenže standardní zaměstnanecký poměr je minulostí a stále menší procento lidí bude "celý život pracovat" jako ti, kterými se politici ČSSD stále ohání, jako by pro ve společnosti nikdo jiný nebyl. To jsou hrátky z minulého století, dneska nepotřebujeme chránit proletáře, ti mají dávno nacpaná panděra, nýbrž prekariát, včetně určité části OSVČ. ČSSD jde opačným směrem.

Ovšem je třeba ocenit, že se o tom mluví před volbami, takže občané budou včas varováni, ne jako posledně, když ČSSD předstírala, že je pro všechny, a pak překvapila reformou veřejných financí.
09. 04. 2013 | 10:13

Sláma napsal(a):

Karle, zdá se, že vaše inteligence nedosahuje ani té Pavly 2. Samozřejmě, že švarcpracovníci si platí odvody za sebe. Ale jsou to odvody podnikatelů, tedy na dani z příjmu nezaplatí ani korunu, resp. většina dostane od státu daňový bonus a na odvodech za sociální a zdravotní pojištění zaplatí jen zlomek toho, co by zaplatili při stejném příjmu jako zaměstnanci. Navíc uplatní 60% daňový paušál na náklady, které jim vůbec nevznikly - švarczaměstnavatel je totiž uplatnil sám u sebe.
Pokud by se zcela zrušily daňové nákladové paušály, velice by se omezily daňové úniky, navíc by bylo velice snadné rozpoznat švarcsystém.
Je zajímavé, že lidé, kteří kvičeli, když uplatňovali výdajoví paušál poslanci za ČSSD, najednou mlčí, když se jedná o mnohem vyšší nákladové paušály OSVČ!
09. 04. 2013 | 10:15

Pavla2 napsal(a):

Sláma: Ano,, já především vidím ty drobné, protože patřím mezi ně. Ať klidně zdaní advokáty, notáře, protože nevím, proč by měli mít třeba 2 tis. za hodinu práce, kdy vytisknou počítečem pár listů, narozdíl od toho zedníka, který za hodinu musí těma rukama něco vytvořit. A když se zvednou odvody, tak to postihne především ty drobné a střední. Ten advokát či notář si zvedne hodinovou sazbu a bude. Protože ví, že ho člověk v určitém momentu prostě potřebuje. Zedníka si pozvete jen tehdy, když na to budete mít. Takže bude třeba bez práce.
Já jen tvrdím, že se především má ze státních peněz šetřit a nebude třeba ztěžovat situaci podnikatelů. Vy vzpomínáte velké firmy. Ano, ty parazitují. Protože dostávají podfukem zakázky, dotace a kdeco. Pokud náhodou dostanou pokutu, tak ji stejně nezaplatí. Ale ať se tak zkusí zachovat majitel malé firmy. Skončí tak akorát pod mostem.
A nemyslete, že si dnes ti drobní podnikatelé nějak vyskakují. Mnozí taky žijí z ruky do huby. Ale určitě toto vše nevyřeší zvýšení jejich odvodů.
09. 04. 2013 | 10:16

Vlastimil napsal(a):

"Fakta" o odvodech OSVČ nejsou zcela fér. Je zapotřebí si uvědomit, že ne všichni OSVČ mají svoji živnost jako hlavní činnost. Mnozí OSVČ pracují na živnostenský list při svém zaměstnání, tzn. mají živnost jako vedlejší činnost. V těchto dvou činnostech je zakopán pes. OSVČ pracující pouze na ŽL, tudíž má živnost jako hlavní činnost, musí platit měsičně minimální odvody na důchodové pojistění ve výši 1890 Kč a na zdravotní pojištění ve výši 1748 Kč - tyto částky musí platit, i kdyby pracovala pouze jediný den v měsíci a ostatní promarodila; event. ztráta při podnikání nezajímá nikoho. Osvobozena je pouze tehdy, marodí-li celý kalendářní měsíc - v tom případě musí splnit ještě další podmínku: dobrovolně si platit nemocenské pojištění. K osvobození od plateb potřebuje potvrzení správy soc. zabezpečení, že pobírala nemocenské dávky.
Jako příklad pro představu: OSVČ s hlavní činností marodící od 2.3. do 29.4. musí v březnu a dubnu zaplatit minimální odvody celkem 2 x 3638 = 7276 Kč. Neuvěřitelné? I takové předpisy jsou stanoveny pro OSVČ s hlavní činností.
09. 04. 2013 | 10:16

Sláma napsal(a):

Pro Kom:
Souhlasím s vámi, jasným řešením je odstranění nákladových paušálů a sjednocení výpočtu základu pro odvody na zdravotní a sociální pojištění. Nechť ten, kdo má jako OSVČ nízké příjmy, platí přiměřeně nízké odvody a opačně.
09. 04. 2013 | 10:19

Sláma napsal(a):

Pro Pavlu 2: myslím, že nejde o zvýšení odvodů, spíše jejich srovnání. Aby prostě chudí zaměstnanci ze svých odvodů nedotovaly důchody rodičů a prarodičů bohatých podnikatelů, či jejich zdravotní péči. Nevidím jediný důvod, proč by na sociální a zdravotní pojištění neměly být stejné odvody.
Měla byste prostě pochopit, že pokud budou mít zaměstnanci a důchodci bídu, ta bída se brzy přenese i na drobné podnikatele - prostě na jejich služby nebudou mít lidé peníze.
To je prostě hloupost současné vládní koalice, jejíž představitelé si vzali za cíl zvýšit konkurenceschopnost České republiky snižováním nákladů na pracovní sílu (což je ovšem jen eufemismus pro příjmy zaměstanců). Ale tento stát nikdy nemůže cenou pracovní síly konkurovat např. jihovýchodní Asii. A navíc zaměstnanci jsou zároveň spotřebiteli. A na rozdíl od bohatých podnikatelů vydávají peníze v rodné zemi a ne někde v exotických destinacích.
09. 04. 2013 | 10:27

Pavla2 napsal(a):

Sláma: Moji inteligenci řešit nemusíte. Zatím mně vždy stačila na to, abych si v životě se vším dobře poradila a nemusela narozdíl od těch hodně inteligentních levicově zaměřených trčet na ÚP.
No o příjmech zaměstnanců a drobných živnostníků by se taky dalo polemizovat. Mnozí zaměstnanci vydělají daleko více. A už vůbec nemluvím o státních zaměstnancích. Co např. takový Zavadil, Středula a jim podobní, za celý život vytvořili? Jen ťápou a ťápou a rozeštvávají lidi. Opravdu pracovní výkon k pohledání. A jejich výplaty? O takových se může malým živnostníkům jen zdát.
S vyššími daněmi by to zase bylo stejné jako teď. Opět by doplatili jen ti drobní. Velké firmy si vždy dokážou poradit.
09. 04. 2013 | 10:30

Sláma napsal(a):

Vlastimile, máte pravdu, ale to je v celkovém pohledu naprosto nevýznamné. Pokud uvažujeme o bilanci veřejných rozpočtů, je naprosto jasné, že v nich tyto prostředky chybí.
A proto se celá ekonomika ČR pohybuje v červených číslech. Například současná zpráva Českého statistického úřadu uvádí pokles HDP o 1,7%, inflaci ve výši 2,8%, pokles maloobchodních tržeb o 4,7% a pokles průmyslové výroby o 5,7%.
Nezaměstnaných ve věkové skupině 15-64 let je 8,0% (jak známo, vláda ve snaze překroutit statistiky změnila způsob výpočtu nezaměstnanosti tak, aby výsledky vypadaly lépe - dříve se počítala vůči ekonomicky aktivním osobám).
09. 04. 2013 | 10:33

Yosif K napsal(a):

Potůček napsal:
Mládek jen sdělil všem, kteří jsou ochotni naslouchat věcným argumentům, že na selhávání státu v oblasti výběru daně z příjmů a příspěvků na sociální a zdravotní pojištění bychom dlouhodobě doplatili všichni. A navíc tím, že systém motivuje OSVČ jen k minimálním platbám na sociální pojištění, žene v okamžiku odchodu do starobního důchodu do pasti chudoby i je.
Konec citátu.

Mýlíte se, Mládek nemluvil jenoém o úpravách paušálů. Mládek úmyslně z politických důvodů rozdmychával závist a nenávist vůči živnostníkům. Vyvolávaní zuřivé závisti a nenávisti se poslední dva roky jeví jako hlavní rys socanské politiky. Jako nějaká pojistka aby socanům vládní koryta nyní neunikla.

Pane Potůček, podívejte se dobře na blogy. na každém blogu k těmto tématům je dost ptříspěvků volajíxích po tom, "aby se danové podmínky pro podnikatele a zaměstnance úplně srovnaly".
Toto se Mládkovi podařilo - vzvolat nenávist nízkopříjmových zamětstnanců proti výše príjmovým OSVČ. Je zde ovšem jedna věc, na kterou zuřiví závistníci zapomínají:
Zaměstnanci mají sice vyšší zdanění ale nepoměrně vyšší sociální jistoty, stálý příjem at prší nebo svítí slunko nebo leje, 5 týdnů dovolenou, 5 měsíců odstupné atd. OSVČ z tohoto nemají nic.

Poskztne CSSD živnostníkům 5 týdnů dovolené atd? Chce CSSD ze všech lidí nasekat zaměstnance? Asi ano. Meyií OSVC je CSSD méně populární než mezi zaměstnanci.

Projev stalinisty Mládka měl zcela jasný cíl - pomocí závisti a třídní nenávisti zacementovat volební vítězství CSSD.
09. 04. 2013 | 10:33

Vlastimil napsal(a):

Pavla2 Souhlas.
09. 04. 2013 | 10:34

Xaver napsal(a):

Problém by se vyřešil sám kdyby se každý státní zaměstnanec a placený politik vždy po třech letech musel jeden rok živit jako OSVČ.
09. 04. 2013 | 10:37

Pavla2 napsal(a):

Vlastimil: To je dobře, že jste tento výpočet uvedl, protože to nikdo ze zaměstnanců neví.

Sláma: Ano, souhlasím s tím, aby byly odvody dle příjmu. Jenže tak, jak popsal Vlastimil, OSVČ musí odvést i tehdy, pokud nevydělá ani korunu, což se dnes klidně stává, že některé měsíce nejsou zakázky a dostáváte se do mínusu. U zaměstnanců se odvody řídí skutečným výdělkem.
Jinak je mi samozřejmě jasné, že podnikatelé jsou závislí na příjmech ostatních lidí. Ale jak to chcete řešit? Že více zdaníte firmy? Jak dát lidem více peněz, aby měli na útratu, když se zdražuje vše, kam se jen podíváte?
09. 04. 2013 | 10:39

Vlastimil napsal(a):

Yosif K Vidím to podobně. Mocní se snaží občanstvo rozeštvat, pak se lépe vládne. Přesně podle Macchiavelliho: Rozděl a panuj!

Sláma Máte pravdu v tom, že vláda (kterákoliv) by měla hledat řešení úplně jinde, hlavně by měla HOSPODAŘIT, tzn. nerozhazovat erární peníze tak, aby se dostalo i na partajní, nebo dokonce osobní kasičky!
09. 04. 2013 | 10:42

český maloměšťák napsal(a):

Pavla2
Nikde jsem nepsal, že chci nutit OSVČ k tomu, aby platily vyšší daně.
Takže klídek - je dost snadné někomu něco podsunout a na tomto základě jej pak " cupovat".
To co vidím, není rozhodující - je prostě faktem, že mnoho OSVČ si platí minimum. A s tím IŽP, PP....to je spíše k smíchu. Moc dobře víte, že IŽP už cca 6 let nefunguje, tak jak kdysi - ten konzervtaivní výnos 8 % je prostě aktualně nesmyslem...a co se týče PP tak jistě víte, jaká je nejčastější měsíční úložka - a že tedy jde ve směru " řešení" budoucí životní situace spíše o bankovní folklor, často sice v tisku propíraný, ale to je asi tak vše - a to neuvádím inflační znehodnocení, proti kterému je 1. pilíř odolný.
To, že nejsou zakázky, popřípadě jsou dlouhé splatnosti faktur či dochází k sekundární nesolventnosti....to je bohužel odraz politiky státu. Kdy inženýr Kalousek chce na jedné straně usoutěžit čínského kulia a na straně druhé mít zdravou společnost západního střihu. Což nejde. Nízké mzdy znamenají slabé možnosti voleb v oblasti skutečného dolarového hlasování /nikolivěk v oblasti mandatorních, často monopoly určovaných plateb/, tím pádem i nízké tržby v lokální a regionální mikroekonomice, tím pádem méně na investice do ní, tím pádem snížení inovačního potenciálu v ní...což jediné je paradoxně dobře - protže dalším propouštění například díky zautomatizování výrobních procesů by se ty nešťastné cvikačkc uzavřely úplně....
K tomu se přidává atmosféra strachu / nemoc, stáří, nižší výnosy z investic - nejen do nemovitostí, cenové diktáty monopolů či podvodníků typu těch, co " zařídili" tkzv. solární tunel/ - takže je logické, že lidé, kteří likviditu drží....na ni dřepí, potažmo ji investují proti svým zájmům - například do asijských výrob - přes různé fondy /zde vyniká právě že to IŽP/.
Injekce z EU fondů pak velmi často končí fiaskem - ať už zjevným , anebo skrytým /dojde např. pouze k posílení již tak vítězícího subjektu na lokálním trhu a tak mnohdy nikolivěk k vytvoření pracovních míst, ale k jejich zničení/.
Taková atmosféra a takový " mangement" lokální a regionální mikroekonomiky nemůže skončit dobře - ani pro OSVČ, ani pro zaměstnance.
Tato vláda se prostě neosvědčila - splnila pouze zadání Církve a penzijních fondů. To druhé naštěstí díky tlakům opozice a veřejnosti dost špatně.

OSVČ znám různé. Lidi , co paběrkují - těm zvedat odvody by bylo nesmyslné a zrůdné. Dále solidně zavedené sice, ale v aktuální realitě problematické podniky....
...ale i různé šizuňky, kteří skutečně na daňovém systému parazitují - například tkzv. finanční poradce. Kdy ti díky apušálům mají z ostatních OSVČ /které neváhají škubnout právě že při prodeji těch IŽP/...srandu.
Ani se neptejte, jak ty škubané nazývají.

Už dávno se měly paušály testovat na výši příjmu.

O tom, že peníze utíkají jinde - a skutečně ve velkém...o tom žádná.
Investovat rotumně ale nikdy nebude nerozumný člověk...a už vůbec ne ten, kdo si chce hlavně nakrást. To tak prostě nechodí.
Ale já nejsem z těch, co např. do parlamentu stále strká tu mladého Bendu, jindy zase Haška, pak zase Kalouska, Schwarzenberga, Šnajdra, Béma...
A možná že je tam strkají i ty nebohé OSVČ, co si myslí, že jim snad komunisti znárodní i to jejich paběrkování...nevím, kde všude se ten elektorát bere.
Snad je to dáno tém, že se z těch téměř již inventárních parlamentních položek médiím podařilo vyrobit jakési hrdiny boje s komunismem - přičemž ale oni sami si pěstují svůj komunismus ....říkám mu ale mafiakomunismus , protože oni nedávají dohromady své soukromé majetky tak, aby byly pro jejich komunitu společné...oni naopak společné majetky zbratrstvují /viz Hesová/ a posléze úpřevádějí na privátní.

Ale to je už o něčem jiném...i když to spolu souvisí...například s tím, jak pak ten OSVČ s otevřenou hubou čumí na to, jak mu třeba v místě roste konkurence a to velmi podivně vygenerovaná.
---------------------
NIkde jsem nepsal, že lékem je , aby OSVČ en bloc platily vyšší daně.
ostatně ani Mládek to tak neřekl a nenapsal - nicméně tvorba mýtů, memů...je také oblíbenou metodou hlupáků.
09. 04. 2013 | 10:45

Parabellum napsal(a):

Sláma

LHÁŘKA pavla samozřejmě cikání, jako když tiskne. Zaměstnavatel samozřejmě platí odvody za zaměstnance, ale vždy ve výši 0 procent.

Důkaz: Odvody zaměstnavatel jsou součástí SUPERHRUBÉ MZDY, a dan z příjmu z této platí ZAMĚSTNANEC!!!!! Pokud by mezinožní ženská ozdoba Pavla2 měla pravdu, jako že nemá, pak by zaměstnanec platil dan z příjmu, za SVÉHO ZAMĚSTNAVATELE!!! Takže nevímk jak vy, ale já jsem rád, že Pavla2 sama přiznala, jeden z mechanismů toho parazitování.
09. 04. 2013 | 10:45

Pavla2 napsal(a):

Xaver: Taky bych ráda viděla to jejich živnostničení, jak by se jim dařilo. Tím kecáním, jak jsou zvyklí, by asi moc nevydělali.
Nechápu, proč se po skončení práce v politice nechají většinou zaměstnat ve státních firmách, když ti zaměstnanci jsou dle nich takoví chudáci.
09. 04. 2013 | 10:46

Parabellum napsal(a):

český maloměšťák

Pro začátek bude stačit, pokud budou OSVČ odvádět na SP a ZP takové částky, aby za to bylo možné platit penze a zdravotní péče parazitickým gerontům, což je ta část postproduktivní populace, kterou tvoří rodiče OSVČ.
09. 04. 2013 | 10:47

Vlastimil napsal(a):

Xaver To je výborný, avšak nesplnitelný, nápad.
Jen mě tak napadlo, že by např. p. Mládek brzy přišel s podobným návrhem jako D.Rath, který podal poslanecký návrh na zlepšení podmínek ve vazbě. :D
09. 04. 2013 | 10:48

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Jistě, OSVČ musí odvést i když nevydělá ani korunu - PROČ TADY DOKOLA LŽETE??????? Totéž platí i pro zaměstnance!!!!! Pokud zaměstnanec nevydělá ani korunu, v tom případě je OBZP, a platí nemlich ty samý peníze, jako OSVČ!!!!!!

A rodiče OSVČ nedostávají důchod, pokud OSVČ nevydělává, že ne?????
09. 04. 2013 | 10:50

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Joooo, zatím jste si neporadila vůbec s ničím. Vaše rodiče živí ze svých odvodů zaměstnaci, stejně tak jako je jim z odvodů zaměstnaců hrazena zdravotní péče. Totéž platí i o Vašich spratcích.
09. 04. 2013 | 10:52

Sláma napsal(a):

Pavlo 2, vy to stále nechápete. Většina OSVČ vůbec daň z příjmu fyzických osob neplatí, naopak dostává od státu daňový bonus. V podstatě by bylo pro stát levnější podnikatele zcela od platby daně z příjmu fyzických osob osvobodit (v roce 2011 byl příjem daně z příjmu fyzických osob od OSVČ pouhých 1,42 mld. Kč - troufnu si tvrdit, že náklady na jeho výběr byly vyšší).
Řešením je zcela programově zvyšovat příjmy lidí tak, aby se postupně dostávaly na úroveň EU. Zatím to je tak, že Česká republika má DPH na 1 obyvatele na úrovni 80% Evropské unie, ale příjmy jsou jen na cca 27%.
První krokem k tomu by mělo být sjednocení odvodů zaměstnanců a OSVČ. Pokud se týče problémům malých živnostníků, nepochybně by mohly být jiné způsoby, jak ji pomoci. V první řadě by ovšem mělo dojít k oddělení zrna od plev, tedy od skutečných živnostníků oddělit na jedné straně velké podnikatele, na druhé straně švarcsystém.
____
Samozřejmě další věcí je vyčistit i nákladové položky veřejných rozpočtů. Například dnes koaliční vláda omezuje programově sociální podporu potřebným (postihuje nemocné, invalidy, rodiny s dětmi, důchodce), na druhé straně nesmyslně podporuje vybrané podnikatele (rozpočty ministerstva pro místní rozvoj, ministerstva průmyslu a obchodu a ministerstva zemědělství mluví samy za sebe), což je zcela v rozporu s tradovanými historkami o "nezasahování do trhu".
Co si myslet o státu, který se neustále propadá do dluhové pasti, ale podporuje nesmyslné projekty (splavnění Vltavy kolem Hluboké - cca 0,5 mld. Kč, zdvihací most v Kolíně) a dává dotace na chov koní, výcvik loveckých psů či na provoz golfových hřišť.
09. 04. 2013 | 10:56

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Pro Pavlu 2: myslím, že nejde o zvýšení odvodů, spíše jejich srovnání. Aby prostě chudí zaměstnanci ze svých odvodů nedotovaly důchody rodičů a prarodičů bohatých podnikatelů, či jejich zdravotní péči. Nevidím jediný důvod, proč by na sociální a zdravotní pojištění neměly být stejné odvody.
Měla byste prostě pochopit, že pokud budou mít zaměstnanci a důchodci bídu..................
Konec citátu.
Projevy pana Slámy jsou typické projevy třídní závisti a omezenecké nenávisti.
1) chudí zaměstnanci mají sociální jistoty které chudí OSVC nemají. Jako jsou chudí zaměstnanci tak jsou i chudí OSVC. Stalinista Mládek předpokládá že všichni OSVC jsou budto bohatí nebo nemají právo OSVC být, mají se stát nezamněstnanými a jako takoví volit CSSD nebo komunisty.
2) Nevím nic o bídě chudých zaměstnanců. Ti se mají cca stejně jako za vlády CSSD akorát že se o 3-4% zdražily jogurty a pár dalších potravin. Žádná pauperizace společnosti se nekoná, jde o poplašné skuhrání socanských propagandistů.

PS: proti zvýšení zdanění OSVC advokátů apod nejsem, toto si ovšem prosadila i CSSD, v jejich řadách jest také spousta "expertů" a advokátů parazitujících na EU fondech apod, kterým se vzsoké nákladové paušály ohromně hodí. To víceméně jsou opravdoví parazité, mnohdy s oranžovou plackou.
09. 04. 2013 | 10:57

Pavla2 napsal(a):

ČM: Souhlasím s Vámi. Jenže jak jste mohl z mého psaní poznat, tak mně jde především o ty menší podnikatele. A ty poctivé. Taky nepodporuju např. paušály ve výši 80 %. To opravdu není spravedlivé. A jinak mně vadí hlavně velké státní firmy, které prodělávají a jsou bezednou studní, přitom jejich představitelé berou nehorázné výplaty a odměny.
ŽP - snad je dobré mít alespoń něco na stáří našetřené. Ikdyž máte pravdu s těmi finančními poradci, přece jen si myslím, že si více našetřím tím, že např. 2 tis. měsičně uložím na ŽP, než když o tuto částku odvedu více na SP. O tolik se mně důchod rozhodně nezvedne. A když mě klepne pepka brzy, tak z mého důchodu mají všichni prd.
09. 04. 2013 | 11:00

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: S vámi se nemíním špinit. Klidně si urážejte a vykřikujte. Jste hnusný.
09. 04. 2013 | 11:02

Parabellum napsal(a):

Yosif K

Chudí zaměstnanci jsou yosife ti, kteří mají v rámci EU podprůměrnou mzdu. Tedy řekněme ti, kdož mají nížší mzdu, než 60 000 hrubého, tedy 37 500 čistého. A zaměstnanec s platem do 37 500 čistého si obvykle na rozdíl od OSVČ nekupuje nová auta za třičtvrtě a víc milionu, a v tramvaji visí na tyči. A OSVČ obvykle jeden v autě za třičtvrtě a víc mega za tramvají, přičemž na SP a ZP odvádí minimum, a penze a zdravotní péče OSVČ platí ze svých odvodů ti nízkopříjmoví zaměstnaci s platem mezi 35-60 tisíci hrubého.

To je dle Vás asi zřejmě zcela košer.
09. 04. 2013 | 11:08

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Máte dost podivný slovník. Já především živím ze svých odvodů parazitické geronty, kteří Vás přivedli na svět, a hradím zdravotní péči Vašich spratků, protože vy sama na tu zdravotní péči přispíváte minimálně.

Což je ve Vašich očích hnusné. Kdybyste byla slušně vychovaná, a nebyla arogantní zlodějská podnikavkyně, tak byste mi za to uctivě poděkovala.
09. 04. 2013 | 11:11

TCH napsal(a):

Bože můj, to je pořád dokola. Vždyť i ten OSVČ nakonec odevzdá dobrou půlku hodnoty kterou vytvoří státu. Dohoda byla, že stát za tyto peníze od občanů zajistí policii, rychlé a spravedlivé soudy, kvalitní silnice, bezplatné vzdělání pro děti. Jak vypadají tyto "služby" státu víme všichni. Ale české povaze nejvíc leží v žaludku, že soused má "lepčí kozu" ( nižší daň z příjmu pochopitelně ) a jediné řešení jaké si umí představit je, ať ta koza sousedovi chcípne ! Chtěl bych být ministrem financí v zemi, kde jedna skupina obyvatel křičí: " Zvyšte jim daně !"
09. 04. 2013 | 11:18

Parabellum napsal(a):

TCH

Samozřejmě, že SPROSTĚ LŽETE. OSVČ státu neodvede ani nulanula nic ve srovnání s tím, co on a jeho rodinní příslušníci od státu čerpají.

Průměrný OSVČ odevzdá státu na SP okolo 25 tis Kč, a jeden z jeho rodičů dostane jen na penzi průměrně okolo 130 tis. Kč.
09. 04. 2013 | 11:21

Kom napsal(a):

Parabellum
Teď jste nějak zapomněl ta socialistická hesla, že důchod má každý za to, že "celý život pracoval". Důchod rodičů OSVČ i kohokoli jiného není věcí rodiny, nežijeme v rodové společnosti, nýbrž dotyčných rodičů jako jednotlivců.
Aktuální odvody OSVČ nesouvisejí s důchodem jeho rodičů, nýbrž s jeho vlastním budoucím důchodem.
09. 04. 2013 | 11:41

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Ten podivný slovník máte vy. Jste normální sprosťák. Jen každého urážíte. Ani se nedivím, že jste sám. Ta vaše snoubenka, kdyby se jí nestalo to, co stalo, tak by si tu mašli musela s vámi hodit sama. S tak sprostým člověkem, který neřekne dětem jinak než spratek a důchodcům geronti, se asi žít nedá. Jste zralý na Chocholouška.
09. 04. 2013 | 11:46

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: JEště něco. Proč tedy, když dle vás platí nyní lidi svým rodičům důchody, tak se pořád dokola píše o tom, že podnikatelé, když odvádějí málo, budou mít malý důchod a stát jim bude muset doplácet? Dle vás by to mělo zajímat až naše děti, ne?
09. 04. 2013 | 11:50

Lspeedy napsal(a):

Pane autore, Vy prostě bezostyšně lžete!
Za prvé, uvažujete hrubý příjem zaměstnance, ale do procenta odvodů zahrnujete i odvody na straně zaměstnavatele, které součástí hrubého příjmu nejsou, což je na nedostatečnou z matematiky již na základní škole.
Za druhé, u živnostníka mluvíte o příjmu, což je ale v tomto případě naprosto nesrovnatelné, protože nevypovídá vůbec nic o zisku, což by teprve odpovídalo superhrubé mzdě u zaměstnance. Tedy podle Vás pak obchodník, který nakoupí tisíc židlí po 490,- Kč a prodá je za 500,-Kč za kus, má příjem půl milionu a ten byste mu chtěl zdanit, což je očividný nesmysl...
Respektuji Vaši erudici v sociálních vědách, ale pokud se chcete pouštět do hry z čísly, měl byste s nimi umět pracovat alespoň na úrovni dokončeného základního vzdělání.
09. 04. 2013 | 11:54

Pavel napsal(a):

Sláma :
ale i různé šizuňky, kteří skutečně na daňovém systému parazitují - například tkzv. finanční poradce. Kdy ti díky apušálům mají z ostatních OSVČ /které neváhají škubnout právě že při prodeji těch IŽP/...srandu.
...
Tak to už je pár facek pane Slámo. Prohlašovat o nějakém povolání, že jsou to šizuňkové to je snad trochu moc. IŽP je normální typ pojištění, pokud se Vám nelíbí nikdo Vám ho nenutí. Mezi finančními poradci je jistě spoustu neseriozních stejně jako v jiných profesích
A co pak děláte vy tak užitečného smím li se ptát ?
09. 04. 2013 | 12:03

Vlastimil napsal(a):

CH napsal(a):
Bože můj, to je pořád dokola.

Budeme se stále hádat, závidět, nebo dokonce nenávidět? Podívejme se do světa: vláda chce zvýšit DPH, lidé jsou v ulicích; poslanci si nezruší svoji rozsáhlou imunitu, lidé jsou v ulicích; poslanci šetří na důchodcích, rodinách s dětmi, invalidech a sami sobě zvyšují odměny a zneužívají všelijaké náhrady, lidé jsou v ulicích.
My? Hádáme se mezi sebou, urážíme se navzájem, závidíme si nos mezi očima atd., brblat opět budeme jenom v hospodách a na netu. Nechci vyzývat k divokým demonstracím, ale měli bychom dát viditelně najevo, co se nám nelíbí. Zatím jsme na tom tak, že se budeme posmívat "odvážlivci" s transparentem před poslaneckou sněmovnou, namísto toho, abychom se k němu přidali, že? Odborářští bossové...
09. 04. 2013 | 12:04

zdenek napsal(a):

hlavní problém je v tom,že jsou v tomto státě příliš vysoké daně...Ptejme se,proč zaměstnanec odvede na daních ze superhrubé mzdy 45%,ptejme se na co ty peníze skutečně jdou,kolik nás stojí náš stát a jak náš stát dokáže být štědrý když na to přijde...kolik leje do diplomacie,expertúm na kdeco,na různé pilotní penězovody..
Zde se někdo snaží udělat viníka z někoho,kdo ten viník není.Viník je stát,který šetří jen na zaměstnancích a důchodcích.
Je vidět,že se ČSSD chystá do vlády...Mládek chtěl v podstatě řící:"Jdeme do toho a na sobě a na nás loajálně vlivných,mocensky blízkých státníc strukturách rozhodně šetřit nebudeme...
09. 04. 2013 | 12:05

Radek K. napsal(a):

Momentálně nejznámější český PARAZITOLOG Jan Mládek vyřknul něco, co zahýbá míněním více než milionem voličů. Jestli má pravdu či nikoli je sice problém, ale zase odhaluje spíše jiný problém - naše politické špičky nejsou dlouhodobě ochotny se domluvit na čemkoliv a valí vše nevyřešené pře sebou.
Tak spíše by se mělo panu Mládkovi poděkovat, že to "necitelné" pronesl a vyvolal odezvu - tentokráte i přímo ve vlastní straně. Jen tak dál .....
09. 04. 2013 | 12:07

zdenek napsal(a):

P.S.
ostatně nešetří na nich ani současná vláda
09. 04. 2013 | 12:07

Pavel napsal(a):

autor :
Pane Potůčku nemůžete srovnávat hrubý příjem zaměstnance a hrubý příjem OSVČ. U OSVČ je příjem pouze účetní kategorie proti níž stojí náklady. Takže ten hrubý příjem u OSVČ je rozdíl mezi příjmy a náklady. Už mě unavuje to neustálé rozdmýchávání závisti a nenávisti mezi zaměstnanci a OSVČ. Nevím jak pan Sláma přišel na své údaje , že většina OSVČ jede v Švarcsystému. To je naprostý nesmysl.
Ve skutečnosti jde pouze o jediné prověření reálnosti nákladových paušálů popřípadě jejich snížení zejména u neřemeslných činností, kde 60% je opravdu hodně. Nicméně díky systému paušálů už nikoho z těch, kteří paušál uplatňují ani nenapadne šidit na dani a odvodech. Jinak většina OSVČ jsou lidé, kteří stejně jako zaměstnanci jsou rádi, že nějak vyžijí . Část z nich je OSVČ proto, ž epráci by nesehnali, část proto, že má určitou svobodu ( byť dnes už velmi pofidérní, díky tlaku na ně).Toť vše
09. 04. 2013 | 12:14

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Nevím, že by někdo něco takového psal. Chcete zpochybnit, že penzijní systém ČR je PRUBĚŽNÝ???? OSVČ jsou tu VOD TOHO, aby si platili penze SVÝCH rodičů.
09. 04. 2013 | 12:21

LojzaZHorníDolní napsal(a):

Klidně ty parazity podojte. Ale počítejte s tím, že Parabeum bude pak burácet mnohem víc, protože pak ty geronty nebude muset živit zčásti, ale úplně. A dobře mu tak, za blbost se má platit.

Kde to sype, tak se postaví sro nebo as a přes pozici jednatele nebo ředitele se normálně platí mzda. Podnikání na IČO je akorát tak pro zoufalce z Bruntálu a podobnejch zapadákovů, kam žádný zaměstnavatel nevstrčí ani nos, natož aby tam strkal peníze, aby nežrali bobule a veverky a taky to je pro mladý, co si podnikání chtějí vyzkoušet, nebo si zajistit nějakou praxi a zkušenosti.

Touhle mládkovou trotlovinou jenom způsobíte, že i to málo se smrskne.
09. 04. 2013 | 12:23

Antonín Hrbek napsal(a):

Další příklad znalostí některých "ekonomů".

cca 4 mil. zaměstnanců mají průměrný plat cca 25.000 Kč, takže měsíčně se vyplatí na mzdách 100 mld. Kč.

Zaměstnanců pobírajících minimální mzdu je cca 3%, tj. cca 120 tis. Takže zvýšení minimální mzdy o 500 Kč činí měsíčně cca 60 mil. Kč

To je podle pana Kalouska, pana Klause a dalších "ekonomů" částka, která položí národní hospodářství a katastrofálně zvýší nezaměstnanost. Přitom máme cca 1 mil. OSVČ a cca 330 tis. podniků. Každý si snadno spočítá, co to pro ně znamená.

Nevadí jim že minimální mzda se, navzdory probíhající inflaci, již 5 let nezvyšovala, na rozdíl od ostatních platů.
09. 04. 2013 | 12:24

Parabellum napsal(a):

Pavel

A náklady jsou u OSVČ fiktivní záležitost. Rozohodně jejich oobrazem není, opakuji NENÍ současný systém paušálů. Zejména u pučmidrátsko-melouchářských činností. A to je celej problém.
09. 04. 2013 | 12:24

Parabellum napsal(a):

LojzaZHorníDolní

Lojzo, bohatě bude stačit, pokud OSVČ parazité nebudouz od státu opravdu nic požadovat, jak tady pitomě vřeští. Stačí současné geronty rozdělit na ty, kdož mají děti = zaměstnance, popřípadě vlastníky S.r.o. a kdož mají parazity = OSVČ. U těch druhých udělat hůlčičku, a neposílat jim penzi s tím, že OSVČ nebudou muset platit státu na SP ani korunu.

Tím bude zajištěna spokojenost na všech stranách. Zaměstnaci nebudou mít pocit, že doplácejí na OSVČ = parazity důchodového systému, a OSVČ místo 25 tisíc ročně státu budou sypat 10,5 tisíce měsíčně svým rodičům. Co se Vám na tom nelíbí?
09. 04. 2013 | 12:30

Karel (taky) napsal(a):

Rád bych podotkl, že pravda nepřestane být pravdou, ani když ji řekne pan Mládek.

Znám několik OSVČ - všichni platí zdravotní a sociální pojištění ve výši zákonného minima a daňové přiznání "vychází" všem tak, že nezaplatí ani korunu na daních.

Obávám se, že takových bude většina.
09. 04. 2013 | 12:33

Yosif K napsal(a):

Parabellum napsal(a):
Yosif K

Chudí zaměstnanci jsou yosife ti, kteří mají v rámci EU podprůměrnou mzdu. Tedy řekněme ti, kdož mají nížší mzdu, než 60 000 hrubého, tedy 37 500 čistého. A zaměstnanec s platem do 37 500 čistého si obvykle na rozdíl od OSVČ nekupuje nová auta za třičtvrtě a víc milionu, a v tramvaji visí na tyči. A OSVČ obvykle jeden v autě za třičtvrtě a víc mega za tramvají, přičemž na SP a ZP odvádí minimum, a penze a zdravotní péče OSVČ platí ze svých odvodů ti nízkopříjmoví zaměstnaci s platem mezi 35-60 tisíci hrubého.

To je dle Vás asi zřejmě zcela košer.
09. 04. 2013 | 11:08

Sám jsem většinu života byl zaměstnanec, já když několik let jako employee at will zcela bez odstupného atp.

Jako OSVC bych se snad nějak uživil taky kdyby nebylo zbytí ale já osobně nic OSVC nezávidím. Co mají navíc je svým způsobem odměna za to že riskují, nemají anií dovolenou ani stálý plat a nemají sociální jistoty. Když si neseženou zakázky, suší hubu......

Nevidím to taky tak, že by každý OSVC jezdil v Tuaregu a každý zaměstnanec visel na tyči v tramvaji.

Výpady proti živnostníkům mají samozřejmě vice příčin:
1) poukazování na to, že pro některé činnosti jsou nákladové paušály příliš vysoké je pochopitelné.
2) volání po tom,, aby zdanění OSVC a zaměstnanců bylo uplně stejné je nesmysl. Pokud by zdanění mělo být úplně stejné, pak by OSVC měly mít OD STATU úplně stejné sociální jistoty a tím pádem by se z nich stali zaměstnanci de facto státu.

Mám v rodině na venkově OSVC - truhláře a tesaře - dtto profese jako kristus. Jeden má silně ojetýho Nissana Pajero, druhej má ojetou Octavii Kombi. Je pravděpodobné že ne všechny příjmy zdaní, a je možné že paušály se jim nějak vzplatí. Nijak jim však nezávidím, vůbec nic.

Pokud někdo jim prudce závidí, okna, dveře a opravy shnilejch krovů jsou zapotřebí pořád. Práce je dost. Běžte si to zkusit. Můžete pak taky jezdit na pilu bahnem v Nissanu Pajero.....

Mládek rozněcuje nenávist proti všem živnostníkům, i takovejm který opravujou shnilý okna a utržený ucha na aktovkách a tekoucí nádržky u záchodu a kterejm co závidět není. Řekl že když někdo nevzdělává balík aby mohl platit socanský odvody, tak že nemá co bejt OSVC (asi kdo nemá příjmy jako Mládek je pro něj lempl - kdo mu pak však bude opravovat třeba záchod).


Socansklý ráj je Frabncie. Vše je pěkně pořádně zdaněné, regulované odborářskými zákony, leccos je stálůe znáropdněné včetně bytů v Paříži.

V banlieuxs se flákají miliony nezaměstnaných muslimů a když urgetntě chcete instalatéra, čekáte třeba 6 týdnů. Socanský ráj, vše je zregulováno, vše je pořádně svinsky zdaněno a nemá vám kdo opravit tekoucí záchod.
09. 04. 2013 | 12:38

Yosif K napsal(a):

Mládek - sociální iluzionista a pokrytec. Jako levičák se angažuje v družstvu, jako OSVC praciofval pro firmu Taluka s.r.oi. jejíž majitelé jsou anonymní a daní v kantonu Fribourg. A mezi nimiž může klidné být i sám Mládek.

Jan Mládek na WIKI - rudý byrokrat a proletářský vůdce.....
Vychodil základní školu v Dráchově a Veselí nad Lužnicí. Gymnázium absolvoval v Soběslavi v letech 1975-1979. Následně v letech 1979-1983 vystudoval VŠE v Praze. Potom v letech 1985–90 studoval v Prognostickém ústavu ČSAV, kde v dubnu 1990 získal titul Kandidát věd a kde V 2. polovině 80. let byl pracovníkem a interním aspirantem. Kromě toho studoval po dva roky (1987-1989) Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy.[1][2]

Je ženatý, má tři děti. Žije v obci Dráchov. Sám se pyšní přezdívkou Velký Medvěd. Před listopadem 1989 byl členem KSČ (1987–1989). Později se stal členem České strany sociálně demokratické.[3][4]

V roce 1991 působil jako asistent na katedře ekonomie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. V letech 1991-1992 pracoval na postu poradce a později náměstka federálního ministra hospodářství a v období let 1992-1995 jako externí poradce ministra průmyslu a obchodu. V letech 1992-1998 byl vedoucím Českého týmu, Privatizační projekt Středoevropská univerzita (studium transformace a privatizace postkomunistických zemí střední a východní Evropy). Mezitím v letech 1994-1998 a opět v letech 2001-2002 působil jako ředitel Českého institutu aplikované ekonomie. V období let 1998-1999 zastával funkci náměstka místopředsedy vlády pro hospodářskou politiku a od roku 1999 do května 2001 byl prvním náměstkem ministra financí. V letech 1999-2001 byl viceguvernérem Mezinárodního měnového fondu pro Českou republiku.[1]

Ve volbách v roce 2002 byl zvolen do poslanecké sněmovny za ČSSD (volební obvod Jihočeský kraj).[5] Byl členem sněmovního rozpočtového výboru a v letech 2002-2004 i výboru zahraničního. Ve sněmovně setrval do prosince 2005, kdy rezignoval na mandát.[6] Již v letech 2004-2005 působil jako ekonomický poradce předsedy vlády[1] a následně se stal přímo členem vládního kabinetu. V listopadu 2005 byl totiž jmenován ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Paroubka. Na postu setrval do konce funkčního období vlády, tedy do srpna 2006.[7]

V senátních volbách roku 2010 kandidoval do horní komory parlamentu za obvod č. 13 - Tábor, ale v obou kolech jej porazil dosavadní senátor Pavel Eybert.[8]

V ČSSD je aktivní coby předseda stranické Národohospodářské komise. V letech 2008-2009 byl ředitelem Masarykovy dělnické akademie. V říjnu 2006 se opět stal ředitelem Českého institutu aplikované ekonomie. Je předsedou FONTES RERUM, družstva pro ekonomická, politická a sociální studia. Zastává post stínového ministra financí ČSSD.[2][9]
09. 04. 2013 | 12:42

Tupas napsal(a):

To je zase sonda národa :))) Nestačim se divit čemu jsou někteří lidé ochotni věřit. Diskutující pod nickem "Parabellum" by byl dobrý materiál pro nejaké liduvědce. To fakt neni normální. Prosím Vás, pokud jste alespoň trochu ochotný "diskuze" zkuzte o svých názorech trochu zapochybovat a vyměnit "pocit a dojem" za "fakta".
09. 04. 2013 | 12:47

LojzaZHorníDolní napsal(a):

Parabeum: zaměstnanci v Brunálu (jsou tam ještě vůbec najací?) taky na své rodiče nevydělají. Takže pokud chcete spravedlnost, pak současné geronty rozdělte na ty, co mají děti, které odvedou dost a na ty co málo. A taky na ty, co nic. Dělení na zaměstnance a OSVČ neřeší spravedlnost, ale třídní boj tím udržíte v kursu.

Já osobně proti OSVC nic nemám. Mám mezi nima známého, který je tam proto, že na jedné straně práci nesehnal a na druhé nechtěl sedět doma. Pro něj, a nepochybuji, že i pro další, to je slušné východisko ze situace, kterou chtěli řešit. Taky mohli jít na ten pracák a po pěti měsících na sociálku.

Na druhou stranu zaměstnance bych si taky neidealizoval. Ne všechno se objevuje ve výplatě. Mobil, notebook, půjčit si na víked auto, i když nemám přiděleno služební, školení, sick days, deputáty... je řada možností, jak dát mimomzdové odměny a snížit základ a odvody z něj.
09. 04. 2013 | 12:47

Yosif K napsal(a):

Karel (taky) napsal(a):
Rád bych podotkl, že pravda nepřestane být pravdou, ani když ji řekne pan Mládek.

Znám několik OSVČ - všichni platí zdravotní a sociální pojištění ve výši zákonného minima a daňové přiznání "vychází" všem tak, že nezaplatí ani korunu na daních.

Obávám se, že takových bude většina.
09. 04. 2013 | 12:33

Takový OSVC znám taky a osobně jim vůbec nezávidím. Běžte si to zkusit sám. Proč to nezkusíte.

Dále - pokud někdo neplatí daně které by platit měl kde je jaká kontrola. Kontrola neexistuje nebo je zkorumpovaná, utáhnětě šrouby všem OSVC, i tem poctivým, bijte je přes hubu všechny hlava nehlava. Socanský recept na všechno. Otravte jim podnikání, budou nezaměstnaní a budou volit CSSD......
09. 04. 2013 | 12:48

Yosif K napsal(a):

Antonín Hrbek napsal(a):
Další příklad znalostí některých "ekonomů".

cca 4 mil. zaměstnanců mají průměrný plat cca 25.000 Kč, takže měsíčně se vyplatí na mzdách 100 mld. Kč.

Zaměstnanců pobírajících minimální mzdu je cca 3%, tj. cca 120 tis. Takže zvýšení minimální mzdy o 500 Kč činí měsíčně cca 60 mil. Kč

To je podle pana Kalouska, pana Klause a dalších "ekonomů" částka, která položí národní hospodářství a katastrofálně zvýší nezaměstnanost. Přitom máme cca 1 mil. OSVČ a cca 330 tis. podniků. Každý si snadno spočítá, co to pro ně znamená.

Nevadí jim že minimální mzda se, navzdory probíhající inflaci, již 5 let nezvyšovala, na rozdíl od ostatních platů.
09. 04. 2013 | 12:24
Pokud se jedná o 2% populace a nikdo jimnechce DOBROVOLNĚ zaoplatit více, jaký je důvod se těchto lidí zastávat a dělat uz minimální mzdy hysterický předvolební tema?

Pokud se někomu jeho minimální mzda nelíbí, at jhde dělat něco lepšího. Že nic lepšího dělat neumí? Aha, tak TOHLE to je ZCELA ideální socanský volič, takový si socani musí hýčkat.

Přitom jde většinou asi o lidi co dělají takovou práci dočasně, studenti, nebo zcela nekvalifikovaný lidi kteří jsou rádi že dělají co dělají.

ŘEKOVÉ MĚLI ZÁKONOU MINIMÁLNÍ MzDU 914 EUR. K čemu to vedlo? Všichni prostě začali zaměstnávat uklizečky na černo nebo si začali uklízet sami. Pokud si někdo myslel že pomůže uklizečkám, ho...no jim tím pomohl. Akorát přispěl ku katastrofální papírové nezaměstnanosti v Řecku.
09. 04. 2013 | 12:56

StandaT napsal(a):

Jako podstatně větší problém, než OSVČ bych viděl DPP - dohody o provedení práce. Což je v podstatě celá ta agenturní armáda nasazená od hypermarketů přes logistická centra až po automontovny. Tam se sociální ani zdravotní neodvádí vůbec. A ti lidi kolikrát ani nevědí že jim to agentura neodvádí, takže v blažené nevědomosti to neplatí ani oni sami.
09. 04. 2013 | 12:59

Yosif K napsal(a):

Firma pro kterou pracoval Mládek a investoval přes ní socan Jansta. Patrně ideální švýcarská pračka na špinavé peníze pro opravdové sociální parazity.

Obchodní rejstřík aktuální výpis TALUTA s.r.o. , údaje platné ke dni: 16.12.2012
Datum zápisu: 20. března 2002
Spisová značka: C 87244 vedená u Městského soudu v Praze
Obchodní firma: TALUTA s.r.o.
Sídlo:
Praha 3, Domažlická 1053/15, PSČ 130 00
Identifikační číslo: 26685701
Právní forma: Společnost s ručením omezeným
Předmět podnikání: pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor s poskytováním
pouze základních služeb zajišťujících řádný provoz nemovitostí,
bytů a nebytových prostor
Statutární orgán:
Jednatel:
Ing. Ivan Voborský
Tábor - Čekanice, Zahradní 163, PSČ 390 02
den vzniku funkce: 12. srpna 2002
Způsob jednání: Jménem společnosti jedná jednatel. Podepisování za společnost se
děje tak, že k napsané nebo vytištěné obchodní firmě společnosti
připojí jednatel svůj podpis.
Společníci:
Epirius AG
Fribourg, Grand-Places 14
Švýcarská konfederace
Vklad: 5 637 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 100%
Základní kapitál:
5 637 000,- Kč
09. 04. 2013 | 13:00

Parabellum napsal(a):

LojzaZHorníDolní

No, víte, my zaměstnaci jsme jaksi solidární. I když přiznám se, že na zastropování SP mne už párkrát zachránilo. Takže mne nevadí, pokud z odvodů platím penzi chudákovi v Bruntále.

A k tomu Vašemu ZVRATKU: Jaký třídní boj? V mnoha civilizovaných zemích existují zaměstnanecké pojištovny. To Vám uniklo, že?

A ten Váš známý, co nesehnal práci? Zaměnil jste PŘÍČINU ZA DUSLEDEK. Příčina tohohle stavu je právě ta nerovnoměrnost v odvodech a daní z příjmů. A co se týče toho, co popisujete dalšího: To doufám bylo myšlené jako ŽERT - je to totiž SPROSTÉ LHANÍ. To, co totiž popisujete se děje v mnohem menší, než zamedbatelné míře.
09. 04. 2013 | 13:00

Milan napsal(a):

Zajímavé je, že Mládek se svými soudruhy nemluví o tom, kolik většina OSVČ odvádí na DPH. Už jste někdy slyšeli, že by tuto daň platili zaměstanci? On totiž OSVČ nakupuje rohlíky úplně stajně jako zaměstanec a do nákladů si je v drtivé většině nedá (pokud nemá hospodu). Zeptej te se živnostníků, kteří nemají velké náklady na nákup, ale na zaměstance(kteří samozřejmě nejsou plátci DPH), kolik platí za rok na DPH. U mě je to při obratu 5 mil ročně cca 750 000, takže celková daň je potom skoro 50%. Kdybych Mládka osobně potkal (někdy se motá kolem Masarykova nádraží cestou do Lidového domu), tak se ho na něco zeptám...Placená dovolená? Náhrady? Firemní auto zdarma? Nemocenská(a kdy by to za mě udělal, proboha)? Stravenky? Když jsem začínal pracoval jsem dva roky min 10 hod denně. Parazit je tu Mládek a soudruzi z ČSSD (o komunistech nemluvě).
09. 04. 2013 | 13:02

Parabellum napsal(a):

Yosif K

Minimální mzda funguje tak, že její pobíratel má 8000 hrubého = obvykle přes 15 000, nebo spíše častěji přes 25 000 čistého.
Minimáýlní mzdu obvykle nedostávají uklízečky, ale různé barmanky, vyhazovači, nebo zaměstnanci ve stavebnictví, které obvykle dostávají násobky této bokem z ručky do ručky.
09. 04. 2013 | 13:04

Parabellum napsal(a):

Milan

Plátců DPH je mezi OSVČ menšina. A z těch, co DPH platí, je většina právě těch hospodských. Takže tak Fabulátore-Milane. A ti ostatní obvykle mají Oktáfku s mřížkou, fkombíku a ftedeíčku. Za kterou NA ROZDÍL OD ZAMĚSTNANCE DPH fakticky neodvedli.
09. 04. 2013 | 13:07

Parabellum napsal(a):

Milan

K tomu Vašemu případu: Zajímalo by mne, kde v civilizovaném světě má ŽIVNOSTNÍK zaměstnance. Neměl by mít spíše status s.r.o.?
09. 04. 2013 | 13:10

jozka napsal(a):

Parabellum vs. Yosif... no tak to si kupuju popcorbn a sedam s do prvni rady :-)
09. 04. 2013 | 13:16

Miroslav napsal(a):

Je to více než jendoduché: Když se OSVČ mají tak skvěle, tak proč do toho nejdete? (adresováno chytrákům, kteří chodí do práce 8,5 hod denně a na dovolené si můžou vypnout mobil..)Ono je totiž něco jiného se nechat zaměstnat - dostat úkol a ten plnit - než se o něco pokusit úplně sám.
09. 04. 2013 | 13:19

Parabellum napsal(a):

StandaT

I u dohod o provedení práce se v současné době platí SP a ZP. Doby, kdy tomu tak nebylo, už jsou pryč.
09. 04. 2013 | 13:20

Jarle Halsnes napsal(a):

Prvořadý parazit je debilní stát, řízený ovšem politiky, kteří jsou u moci díky... no však víte. Díky OSVČ kteří je hromadně, spolu se svými rodinami volí.
Za stejnou práci by měla platit stejná cena, lhostejno zda ji vykonala OSVČ, nebo zaměstnanec akciové společnosti. Tak to ale není, ten zaměstnanec buď dostane podstatně méně, nebo je cena od firmy zřetelně vyšší. Spočítejte si to sami. Jednou je holič živnostník, jednou zaměstnanec. Přišel Vás okudlat k Vám domů. Stejné nůžky, stejná práce. Dáte mu dvě stovky a teď si spočtěte, kolik zůstane živnostníkovi a kolik zaměstnanci akciovky a to i v případě, že celá cena půjde jen na jeho plat.
Je naprosto beznadějné, když se o tomhle vedou diskuse se stále stejným průběhem. Pravda je jasná. A jestli Yosif K. nezávidí živnostníkům, kteří neplatí daně, tak já taky ne, stejně jako nezávidím zloději, který mi ukradl auto. A nezávidím ani poctivým živnostníkům, kteří si tak tak vydělají na živobytí - v jejich případě si kladu otázku, co má společnost z takového "borce" za prospěch. Práci, kterou dělá by lépe zvládla kvalitní dobře řízená firma, ale ta se nechytá, protože je kvůli vyšším mzdovým nákladům dražší. A kruh se uzavřel. Kapitalismus, pokud má fungovat, předpokládá spravedlivou soutěž podnikatelských subjektů, která ovšem je v ČR vyloučena. Proto je tento stát k ničemu.
09. 04. 2013 | 13:23

Pepa napsal(a):

For Parabellum: Vy o podnikání dle vašich příspěvků nevíte lautr nic, ani to, že OSVČ má naprosto běžně zaměstnance. Tak stejně tady blábolíte nesmysly a DPH. A jestli chcete taky auto s mřížkou, tak není problém. Živnostak vám vyřídí za dva dny. Tak hurá do toho a uvidíte sám, jaká je to slast.
09. 04. 2013 | 13:24

Milan napsal(a):

A kdo tomu zaměstanci ty nůžky jako koupil? On sám? V tom asi bude ten rozdíl, soudruhu.
09. 04. 2013 | 13:25

Parabellum napsal(a):

Milan

Hele ZLODĚJI, na to, aby si pučmidrát koupil nůžky, tak na to potřebuje uplatnit 60 procentní paušál, že?
09. 04. 2013 | 13:29

Jarda napsal(a):

For Jarle. Tak proč si nepočkáte na akciovkua voláte si domů na ostříhání živostníka? Vybrat si můžete podle libosti a ušetřit taky. Ale možná, že než to v a.s. vygenerují, tak OSVČ už bude mít ostříhány dva další zákazníky. Bože, proč o věcech mluví lidi, kteří i nich neví nic?
09. 04. 2013 | 13:31

svatý Václave... napsal(a):

Ještě tu nikdo nevzpoměl na "vysoce poruchové" pokladny u obchodníků. Z důvodu jejich "vysoké poruchovosti" musí obchodník počítat cenu za vydané zboží na kalkulačce. Tím se přijatý peníz nezapočte do příjmu a samozřejmě se z něj ani neplatí daň. Chudák obchodník tak ztrácí možnost přilepšit si na sociální zabezpečení a ještě musí kvůli mnohému zákazníkovi šahat pod pokladnu pro otevření čuflíku s penězi. Mělo by se prošetřit, kdo taký aušus dodává. Musím ovšem také říci, že se to děje i v jednom obchodě, kde už jsou poloprázdné ragály a majitel těžko skládá korunky, aby zaplatil dodané zboží. I toto je důvod, proč sahají malí živnostníci k podobným čachrům. Lidé již nemají za co nakupovat. To je ten všeobecný ráj.
09. 04. 2013 | 13:33

Milan napsal(a):

Proč urážíte lidi a píšete o nich jako o zlodějích? To tady administrátor dovolí?
09. 04. 2013 | 13:34

Pepa napsal(a):

A proč tam nakupujte a nenahlasíte to, pane svatý? Taky jeden, co je rád, že mu tam sedí prodavač od nevidim do nevidím, nakupuje tam a potom ho ještě pomluví. Tomu se říká typicky česká bolševická malost
09. 04. 2013 | 13:36

Parabellum napsal(a):

Pepa

Vratte se do školy, a naučte se chápat psaný text. Protože já jsem vůbec nezpochybnil, že OSVČ může mít nějaké zaměstance. Já jsem se pozastavil nad legitimitou tohoto. A to je srobátko rozdíl.

A na oplátku: Když jste vy OSVČ takoví borci, tak proč neodvádíte na zdravotní pojištění částky, které by se alespon částečně blížily tomu, co Vaši rodiče dostanou na penzi, a Vaše manželky jako rodičovský příspěvek? Tohle ZA VÁS platí ti dle Vás neschopní zaměstnanci, na které vy machrujete na přechodech pro chodce. roratil
09. 04. 2013 | 13:37

Parabellum napsal(a):

Milan

1) Já nikoho neurážím, já nazývám věci, osoby a procesy pravými jmény.
2) Konfrontačně jste zde začal vystupovat VY, když jste označil oponenta výrazem soudruhu, protože Vám došly argumenty. Vy si asi myslíte, že VY ZLODĚJI si můžete dovolit beztrestně vše, že????
09. 04. 2013 | 13:40

smutný napsal(a):

Jsou čeští živnostníci parazité? Jsou! Ale nedávám za to vinu jim. Prostě to tak vláda nastavila, je to jeden ze způsobů jak uplácet své voliče. Ale sami na to pseudopravičáctví dojedou, ale jak je znám tak vinu budou házet na všelijaké "Paroubky" a "Ráthy".
09. 04. 2013 | 13:43

Milan napsal(a):

Kolik jste Parabellum poslal za rok 2012 do České národní banky? Já jako OSVČ 768 000,-Kč. Odhadoval bych, že vy to platíte tak pět let (a to ještě přeháním). Tak držte hubu a přestaňte me nazývat zlodějem.
09. 04. 2013 | 13:43

stejskal napsal(a):

Přesněji řečeno: "nemaže", nikoliv "dovolí", pane Milane. Podobně jako oslovení třeba "soudruhu".

Kdybych zde mazal vše, co dle mého do debaty nepatří, moc lidí by si tu nepopovídalo. Ale to není smyslem těchto stránek. Nemíním nikoho učit slušnosti. Mažu (a to ještě namátkou) jen to, co považuji za absolutně nezbytné pro udržení tohoto prostoru i.e. hrubé nadávky, sprosté urážky, vulgarismy, porušování zákonů, spamy a pod.

Hezký den.

Libor Stejskal

P.S. Až pan Parabellum překročí jistou míru (což se mu zde stalo několikrát), zasáhnu. Zatím pro to nemám důvod.
09. 04. 2013 | 13:44

vůbec, jsou sociologové paraziti? napsal(a):

Už zas patlá PŘÍJMY dohromady se mzdou.
V jedné kategorii se mzdou je zisk před zdaněním a odvodem pojistného.
Což jsou u OSVČ úplně jiná čísla, než o jakých pan sociolog hovoří.

Jelikož není ani natolik poctivý, aby si vytkl dva milióny švarcarbeitrů před závorku a svobodná povolání za ni, lze číst jen s klackem v ruce.
09. 04. 2013 | 13:44

stejskal napsal(a):

Takže oba pánové, od teď bez "zlodějů" a výzev k "držení huby". Jinak budu mazat oba! Pokud to neumíte jinak, budete si muset najít jiný server.

Libor Stejskal
09. 04. 2013 | 13:45

český maloměšťák napsal(a):

http://zpravy.kurzy.cz/349711-vyhled-saxo-bank-na-druhy-kvartal-pokracujici-nizky-rust-skoncuje-s-jizdou-politiku-nacerno/
--------
Pavla2
IŽP zrušte - pokud jste aspoň na nule. Nevěřte jim, že se to obrátí - jen je budete dále krmit.
Daňový odpočet sice může pár stovek přihrát - ale v celku spolu s inflací je to zhodnocení slabé.
09. 04. 2013 | 13:49

Parabellum napsal(a):

Milan

Musel bych to spočítat. Ale jen na SP já plus zaměstnavatel 245 700 Kč, ZP - 105 300 Kč, dan ze mzdy - odvody placené zaměstnavatelm jsou pochopitelně MOJE odvody, protože z nich platím dan z příjmu. Ty byly 136 080 Kč - takže summasummárum - 487 000 Kč přímých daní a odvodů.
Plus samozřejmě nepřímé daně - přiznám se, že neplatím dan z nemovitosti. Ne, že bych žádnou nevlastnil, ale má nemovitost nemá nevýznamný charakter sociálního bydlení, a nejsem sobecký parazit. Takže proto z luxusní velké nemovitosti neplatím daň. Na druhou stranu tuto musím udržovat v odpovídajícím stavu, a jedna z podmínek, že nebudu tu dan platit je ta, že tato musí být částečně přístupná veřejnosti.

Jak sám vidíte, tak koeficient Vašeho lhaní je rovent minimkálně třem. A kdo lže, nebo jinak - hůřže než trojnásobně lže, i krade, a může i zabít.
09. 04. 2013 | 13:58

Parabellum napsal(a):

Milan

Pardon, blbě jsem to sečet - Dan ze mzdy - 131 800 Kč. Takže celkem 482 800 Kč napřímo do ČNB.
09. 04. 2013 | 14:03

pamětník napsal(a):

Sláma:
"cca 2/3 OSVČ jsou ve skutečnosti jen zaměstnanci, jejichž zaměstnavatel se vyhýbá placení daní" Můžete poskytnout zdroj této "informace" anebo jde jako obvykle ve Vašem případě o neověřené tvrzení?
09. 04. 2013 | 14:05

Parabellum napsal(a):

pamětník

Dá se předpokládat, že od pana Slámy to byl "kvalifikovaný nástřel". Možná, že to nejsou 2/3, možná, že to je 1/2. Ale méně určitě ne.

Víte pamětníku, ony ty struktury ekonomiky, které jsou si navzájem sektorově podobné, budou mít i odpovídající objem trhu, který tvoří živnosti. A V ČR je prostě procento živnostníků oproti srovnatelným zemím, (které ale těžce potírají Švarc nebo alespon těžce neprotěžují živnostníky) spíše násobné.

Nemám pana Slámu rád ani trochu, ale tady bych mu částečně zapraqvdu dal.
09. 04. 2013 | 14:12

TCH napsal(a):

To: Parabellum
Mohu se prosím zeptat na váš věk ?
09. 04. 2013 | 14:18

Parabellum napsal(a):

TCH

A je to důležitý? Tak jo. Patřím k té generaci, která byla v 1989 studenty VŠ.
09. 04. 2013 | 14:21

František Klouček napsal(a):

Potůčku,rozpoutal jsi hezkou diskusi.Proč začínáš s příjmem zaměstnanců na 360.000,-?Moji zaměstnanci, a ani já tolik nezdaňujeme,protože nekrademe.Až nebudete mít živnostníky,kteří zdaňují doma,a jenom korupčníky,kteří zdaňují v cizině,tož,kdo Ti vydělá na mzdu.
Živnostníků si nevšímej,hleď si korupčníků,lobistů,politiků,Klausů a.p.,tam jsou větší peníze.
A nezapoměň,kdo tento daňový system nastavil,živnostníci určitě ne.
Takže Potůčku,hurá na MF a do parlamentu,tam si stěžuj.
Ale jinak je to dobře,že takhle píšeš.Živnostníci, a,že jich je snad tu "levou"volit nebudou.
09. 04. 2013 | 14:26

Parabellum napsal(a):

František Klouček

Je otázkou, co je vlastně "levá". Já bych tedy rozhodně nehodnotil nějakou politickou reprezentaci za levicovou, pokud tato nastavuje parametry tak, že rodiny OSVČ jsou v podstatě čistými příjemci sociálních transferů.
09. 04. 2013 | 14:29

TCH napsal(a):

To: Parabellum
Není to důležité, jen mě zajímá do jak vysokého věku jsou někteří lidé schopni podržet si pocit dětské ukřivděnosti. Mimochodem, víte která vláda zavedla možnost paušálních nákladů pro OSVČ a z jakého důvodu ?
09. 04. 2013 | 14:31

pamětník napsal(a):

Sláma
zase perlí: "To, že se odvody zaměstnance formálně rozdělí tak, aby zaměstnanec část ani neviděl je jen trik vlády, aby zaměstnanci nebyli naštvaní. Zaměstnavateli to je vlastně jedno, protože pro něj náklady na zaměstance tvoří tzv. superhrubá mzda."
Pane Slámo, je zřejmé, že o odvodech pojistného a jeho histórii nevíte zhola nic. Když kancléř Otto von Bismarck v Německu zavedl důchodové pojištění pro námezdně pracující, zákonem nařídil zaměstnavatelům, aby připláceli svým zaměstnancům na důchodový účet pojistné ve stejné výši, v jaké si zaměstnanci platí sami. Tato zásada v Německu je uplatňována dodnes, tento způsob důchodového pojištění převzaly vyspělé státy a přes všelijaké formální změny (např. tzv. daň z objemu mezd socialistických podniků v minulosti u nás) platí dodnes, ovšem s jinými parametry. Čeští zaměstnavatelé hradí zaměstnancům tři čtvrtiny důchodového pojištění, nikoliv polovinu jako např. v Německu.
Dokladem toho, že nejde o nějaké "formální rozdělení odvodů", jak se tady snažíte tvrdit, je konstrukce výpočtu výše pojistného. Výše odvodů jak zaměstnance tak i zaměstnavatele za zaměstnance je určena procenty mzdy zaměstnance. Tzv. superhrubá mzda je jenom informatívní údaj, kterým se Topolánkova vláda nešikovně snažila sdělit, jak vysoké jsou náklady na pracovní sílu. Superhrubá mzda však v žádných statistikách neslouží jako porovnávací údaj.
09. 04. 2013 | 14:31

para Vita napsal(a):

Parabellum
Mluvíte též o svých rodičích jako o gerontech? Co by Vám asi na to pověděli? Měli by výčitky, že Vás špatně vychovali?

Máte také jinou oblast zájmu než prachy?
P.s. Odpovídat mi netřeba.
09. 04. 2013 | 14:31

Parabellum napsal(a):

para Vita

Definice je taková, že Geronti jsou pouze ti, jejichž potomci platí státu na SP méně, než tito dostávají na penzích. Pro mou maminku to neplatí. Takže si tuto račte nebrat do své klávesnice plné bakterií.
09. 04. 2013 | 14:35

Parabellum napsal(a):

pamětník

Paměstníku: Odvody, které VIRTUÁLNĚ platí zaměstnavatel, jsou ve skutečnosti PŘÍJMEM zaměstnace. Jsou součástí superhrubé mzdy, a DUKAZ toho, že lžete a fabulujete je ten, že z těch odvodů, fiktivně placených zaměstnavatelem, PLATÍ ZAMĚSTNANEC DAŇ ZE MZDY. Chcete tu poslední větu zpochybnit??????
09. 04. 2013 | 14:38

pamětník napsal(a):

Parabellum:
OSVČ jsou velice heterogenní skupinou, od skutečných živnostníků přes přivydělávající si zaměstnance po práci, soukromé lékaře, svobodné umělce až po maskované zaměstnance. Nevěřím, že pan Sláma disponuje hodnověrnými údaji o jejich počtu a už vůbec nevěřím, že jich je tolik, jak tvrdí.
09. 04. 2013 | 14:41

Parabellum napsal(a):

pamětník

Superhrubá mzda NENÍ jen informativní údaj Paměstníku!!!!! Superhrubá mzda, je danový základ, ze kterého se zaměstnanci počítá dan ze mzdy!!!!! Pro lepší pochopení doporučuji tuhle větu napsat 100 x pod sebou, a po každé větě se nechte pořádně přetáhnout gumovou hadiznou přes kotrbu, aby se Vám rozsvítilo.
09. 04. 2013 | 14:42

pamětník napsal(a):

Parabellum:
Vaše věta samozřejmě je nepravdivá. Sazba daně ze mzdy je nyní stanovena ze mzdy superhubé, odvody sociálního a zdravotního pojistného však z hrubé mzdy zaměstnance. Je to důkaz nesmyslnosti konstruktu superhrubé mzdy, neboť nyní jsou zdaněny i ty odvody, což předtím nebylo. Jde o český vynález a světový unikát.
P.S.: Doporučuji Vám, abyste ve vztahu ke mně se vyvaroval ostrých slov, nejenže jsou nepravdivá, ale zjevně nemáte potřebné znalosti, abyste byl schopen mi oponovat.
09. 04. 2013 | 14:47

zajíček8 napsal(a):

Tak se to panu Mládkovi perfektně povedlo - rozdmýchal nenávist vůči OSVČ,vatra plápolá jasným plamenem.
Na co ve svých skvělých a zprůměrovaných statistikách úmyslně zapomněl?
1. Řada OSVČ podniká vedle svého regulérního zaměstnání, tudíž jejich odvod " z podnikatelského zisku" na sociální pojištění je 0, zdravotní pojištění zaplatit musí.
2. Řada OSVČ má pozastavenou činnost, tj. papírově existuje 1 OSVČ a platí 0.
3. Řada OSVČ nepodniká celý rok, začíná nebo končí.

Takže počet OSVČ vykázaný ve statistikách je třeba upravit o tato čísla a to pan Mládek úmyslně neudělal..
09. 04. 2013 | 14:48

Parabellum napsal(a):

pamětník

Já s Vámi naprosto souhlasím v tom, že OSVČ jsou velmi heterogenní skupinou, nicméně, pokud v obdobných ekonomikách, jako je ta česká je procentuelní zastroupení živnostníků oproti ČR spíše zlomkem, pak je zřejmé, že v ČR je cosi v nepořádku!!!!

A to NĚCO, je následující: Je to dementě nastavený penzijní systém s velmi vysokými procentuelními odvody, který je navíc silně degresivní. TO je skutečná příčina toho stavu, který tu je. Ten penzijní systém se tak stává neufinancovatelným, protože v rámci "solidarity" do něj pouze 1/3 lidí více odvádí, než z něj čerpá. Problém je, že konglomerát Zaměstnavatel - zaměstnanec odvádí úplně jiné peníze, než OSVČ-sváněč zakázek - OSVČ - vykonavatel práce. To druhé je podstata Švarce.

A k výzvám, at si všichni udělají živnosták: To by bylo opravdu zajímavé: V tu ránu by totiž došlo jak k destrukci průběžného systému, tak k destrukci systému veřejné zdravotní péče. Důsledek by byl opravdu zajímavý.
09. 04. 2013 | 14:50

pamětník napsal(a):

Parabellum:
A ještě pro Vaše poučení, jak odlišit po ekonomické stránce OSVČ od zaměstnance: OSVČ prodává své výrobky či služby, zaměstnanec prodává svou pracovní sílu. Kdybych používal Vaše výrazivo, připomněl bych gumovou hadici. :)
09. 04. 2013 | 14:54

svatý Václave... napsal(a):

Pepa, nenahlásím to, protože vidím ty prázdné regály, do kterých nemá za co nakoupit. Majitelku, jak tam v prázdném kvelbu sedí od šesti ráno do šesti večer a to i přes oběd. Chodím tam nakupovat alespoň základní věci i přes to, že třeba 250g máslo tam má o osm až deset Kč dražší než jinde. To jste mohl ostatně pochopit už z toho na co jste reagoval. Chce to jenom číst do konce. Jinak jsem jenom popsal situaci některých živnostník a proč se chovají, jak se chovají..
09. 04. 2013 | 14:58

Vlastimil napsal(a):

zajíček8 09. 04. 2013 | 14:48
Souhlasím naprosto, dopoledne jsem napsal příspěvek v podobném duchu. Pan Mládek nebyl první, je pouze pokračovatelem a přílévačem do ohně.
Macchiavelliho radě "Rozděl a panuj" se v našich podmínkách daří už dávno.
09. 04. 2013 | 15:02

Parabellum napsal(a):

pamětník

Tím jste jaksi ale nezdůvodnil, proč by měl být OSVČ sproštěn toho, aby do průběžného penzijního systému odváděl pouze zlomek toho, co dostanou rodiče tohoto na penzích.

Pokud se SP platí pouze z práce, pak je dle Vašeho tvrzení zřejmé, že OSVČ bude muset méně překupničit, a více dělat, a tím odvést více na SP.

To když opomíjím skutečnost, že cca polovina OSVČ prodává pouze svou práci, nikoli výrobky či služby. Pan Sláma tvrdí, že 2/3, což může být už mimo realitu.

Jinak zajímalo by mne, kde je podle Vás hranice toho, kdy se práce stává službou.

Takže gumová hadizna ano, ale na Vaší kotrbu:-)))))
09. 04. 2013 | 15:03

český maloměšťák napsal(a):

Elektronizujte a sdílejte data v systému vyměřování DPH a nebudete se stačit divit, kolik vyberete navíc nejen na DPH, ale i na dani z příjmu a na odvodech.

Jenže to se opět potrefené husy ozvou...jak by to bylo administrativně náročné, šikanující, jaký by to byl zásah do svobod...etc etc.
Nebylo - naopak.
Není nad to dohledat díru v komfortně spárovatelných údajích /DPH na vstupu a výstupu/ tak, že ze systému opravdu vypadnou skuteční parazité.
Otázkou je, co pak s nima.
09. 04. 2013 | 15:09

Karel napsal(a):

Kom
Nějak jste nepostřehl, že máme průběžný důchodový systém. Takže dnešní OSVČ platí na důchody svých rodičů starou belu a nechají je živit z odvodů zaměstnanců. Dnešní OSVČ kašlou na to jaký budou mít důchod, protože vědí, že je pravice z té hladové pasti vytáhne dalšími odvody z peněz zaměstnanců.
09. 04. 2013 | 15:13

R.W. napsal(a):

Parabelum
65000 Kč hrubého.
U DPP se SP a ZP platí od 10 000 Kč za měsíc.
09. 04. 2013 | 15:14

Milan napsal(a):

Parabellum:

Tak prosím napište, kolik jste celkově za rok 2012 odvedl na daních vy. At se zasmějeme a ukonnčíme tuto vaší trapnou debatu.
09. 04. 2013 | 15:14

Parabellum napsal(a):

Milan

Vy neumíte číst nebo co??? Už jsem to sem napsal, ve

09. 04. 2013 | 13:58
a jak ráčíte vidět, tak pan(í) R.W. z toho dokonce byl schopen dopočíst mou hrubou mzdu.
09. 04. 2013 | 15:19

pepa napsal(a):

Korne, stát nedělá pro OSVČ lautr nic a OSVČ dobře ví, že se musí opět sami postarat i na stáří. Vůbec se nebojte, že vám budou přítěží. Podle sebe nesuďte OSVČ.
09. 04. 2013 | 15:19

Sil gmgsju napsal(a):

Aha. Přehlédl jsem, pardón. To je necelá polovina toho co já. Přestaňte se otírat o OSVČ, a nebo to dělejte, až zaplatíte tomuto státu, co já.
09. 04. 2013 | 15:23

Yosif K napsal(a):

Parabellum napsal(a):
Yosif K

Minimální mzda funguje tak, že její pobíratel má 8000 hrubého = obvykle přes 15 000, nebo spíše častěji přes 25 000 čistého.
Minimáýlní mzdu obvykle nedostávají uklízečky, ale různé barmanky, vyhazovači, nebo zaměstnanci ve stavebnictví, které obvykle dostávají násobky této bokem z ručky do ručky.
09. 04. 2013 | 13:04
Otázka je jak tomu zabránit. To co popisujete se rozrostlo v řecku do katastrofálníczh pomšrů právě tím že se minimální myda zvýšila.
Na Slovensku si mysleli že zavedení registračních pokladen omezí černé peníze a přitom Fico před 2 týdny oficielně prohlásil že na Slovensku asi 30% tržeb jde stejně mimo registrační pokladny.

Socani přijdou k moci, schválí zákon že každý OSVC musí měsíčně odvéest třeba 25 tisíc Kč (jezdí přece v Nissanu Pajero...), ti se odebéřou mezi formálně nezaměstnané (viz jižní státy s nezaměstbnanosti 25-50%) a levicoví mudrolíni budou mít zase matroš ku psaní skuhravých článků o selhání kapitalismu.
09. 04. 2013 | 15:25

Milan napsal(a):

P.S. A modlete se, aby vám váš zaměstanavatel neklekl nebo vás nevyhodil. Bez něj byste šel na podporu, zatím co on by si našel dalších 20 takových.
09. 04. 2013 | 15:27

Parabellum napsal(a):

pepa

Stát pro OSVČ dělá to, že nechává živit rodiče OSVČ z odvodů zaměstnaců. Jinými slovy, Stát dotuje jednoho každého OSVČ průměrně částkou minimálně 8000 Kč, které vybere od zaměstnanců, nebo o které se zadluží. Celkově může jít hrubým nástřelem o 60 miliard korun ročně. To je víc, a dokonce násobně,k než stát vyplatí na dávkách cikánům. To se Vám zdá být málo? Další transfery, které požívají OSVČ jsou ty, že jejich děti jsou vzdělávány za peníze, které odvádějí na přímých daních zaměstnanci, a také zdravotní péče, která je poskytována rodinným příslušníkům OSVČ je hrazena zaměstnaci. Celkový objem sociálních transferů ve prospěch OSVČ tedy přesahuje zřejmě částku 100 miliard korun ročně. Je Vám to snad málo???????
09. 04. 2013 | 15:28

pamětník napsal(a):

Parabellum:
Opakování neověřených údajů je nezvěrohodníte. Dokaže, že cca 1/2 OSVČ neprodává své výrobky či služby, a pak se můžeme bavit dál.
Vaše směšování pojmů a neschopnost jim porozumět (práce, pracovní síla, služba..atd.) Vás diskvalifikuje k nějaké rozumné diskuzi. Nicméně přesto se pokusím od samotného počátku, i když asi marně:
Práce je činnost, kterou pracovník vyvíjí při opracovávání výrobku anebo poskytování služby;
Pracovní síla je schopnost pracovníka vykonávat práci.
Takže je zřejmé, že nikdo neprodává práci, ale pouze svou pracovní sílu resp. výrobky či služby. Také je zřejmé, že Vaše položené otázky jsou nesmyslné.
No a protože Vy osobně zřejmě dáváte přednost prosazování smých nesmyslných názorů gumovou hadicí, musím Vás z diskuze vynechat a nadále se bavit jenom se slušnými lidmi.
09. 04. 2013 | 15:31

Milan napsal(a):

Já vám říkám ještě jednou, až budete odvádět, to co já, pak se otírejte o OSVČ. Zatím jste tak na polovině, a to nemluvím o tom, že se tady ohánítE daněmi, které platí zaměstavatel za vás. Ještě jednou opakuji. PLATÍ ZAMĚSTNAVATEL, KTERÝ NA TO MUSÍ VYDĚLT. ZA VÁS. NE VY.
09. 04. 2013 | 15:32

Parabellum napsal(a):

Yosif K

Připustím, že nevím, jak tomu zabránit v současné konstelaci. Nicméně faktem zůstává, že vyšší minimální mzda logicky znamená vyšší odvody státu, a nižší množství peněz bokem.

Nicméně, pokud bych chtěl naplnit státní kasu, připsal bych současné dani z nemovitosti nulu, a pokud by to nepomnohlo, tak dvě nebo tři. Nebo třeba deset či sto. Nepředpokládám, že by si OSVČ pronajali buldozery, začali by hromadně bourat své domy, a stavěli by si nové za hranicemi.
09. 04. 2013 | 15:33

Yosif K napsal(a):

Jartle napsal:
A jestli Yosif K. nezávidí živnostníkům, kteří neplatí daně, tak já taky ne, stejně jako nezávidím zloději, který mi ukradl auto. A nezávidím ani poctivým živnostníkům, kteří si tak tak vydělají na živobytí - v jejich případě si kladu otázku, co má společnost z takového "borce" za prospěch. Práci, kterou dělá by lépe zvládla kvalitní dobře řízená firma, ale ta se nechytá, protože je kvůli vyšším mzdovým nákladům dražší.
KONEC CITATU.
Daně by se měli platit. Bohužel realita je taková že mnohý instalater, zedník atp pracuje někdy "bez potvrzení" a mnohý zadavatel práce to toleruje. Je to nesprávný ale všeobecně tolerovaný jev.

Rozhodně se tohoto tzv "nešvaru" nezbaví společnost tím, že osolí sazby těm poctivým co všechno platí a nadále nikdo nebude nic kontrolovat.

Což je přesně to co socani navrhují. Někteří OSVC mají černý tržby (jakože ano, to všichni víme), vemte OSVC po držce úplně všechny. Pro jistotu.......
09. 04. 2013 | 15:37

pamětník napsal(a):

Parabellum:
A ještě něco, ignorante: vedle daní přímých jsou vybírány i daně nepřímé (DPH, spotřební daně). Nastudujte si výši jejich inkasa.
Váš nesmysl v 09. 04. 2013 | 15:28 je třeba doplnit, že tři čtvrtiny těch důchodů platí zaměstnavatelé, Vaše lež opakováním se pravdou nestane.
09. 04. 2013 | 15:37

Parabellum napsal(a):

Milan

Nejsem na polovině LHÁŘI - jsem procetuelnbě na NÁSOBKU. Nepsal jste, že vyděláváte 5 milionů? A zaměstnavatel za mne neplatí nic, nic, nic, kapišto LHÁŘI?????? Protože kdyby to platil zaměstnavatel, neplatil bych z toho já DAŇ z příjmu.

Pamětník

Axiom číslo 1.

MINIMÁLNĚ POLOVINA OSVČ neprtodává své výrobky či služby, ale práci.
A VY nyní dokažte, že to, co jsem napsal, není pravda.
09. 04. 2013 | 15:39

Yosif K napsal(a):

Parabellum napsal(a):
Yosif K

Připustím, že nevím, jak tomu zabránit v současné konstelaci. Nicméně faktem zůstává, že vyšší minimální mzda logicky znamená vyšší odvody státu, a nižší množství peněz bokem.

KONEC CITATU

Anebo naopak, vyšší minimální mzda v Řecku znamenala nižší odvody protože se všichni dali na "povolání nezaměstnanost" a v řecku není boha aby to někdo poctivě zkontroloval.

BTW vy už jste někdy udal souseda že pracuje načerno? Já zatím ne. V česku to není tak snadné....
09. 04. 2013 | 15:41

Pepa napsal(a):

Mohla bych požádat administrátora? Myslím, že už těch "pablbů, ignorantů a lhářů" bylo dost. Jsem si jist že jedno varování Parabellum stačilo. Díky
09. 04. 2013 | 15:41

Yosif K napsal(a):

BTW vy už jste někdy udal souseda že pracuje načerno? Já zatím ne. V česku to není tak snadné....
Dokud se tohle nezmění, tak jakékoliv zvyšování sazeb se prostě mine účinkem. Jako v jižní evropě, více a více lidí bude makat načerno. Oficelní nezaměstnanost pak může být třeba 50%.
09. 04. 2013 | 15:43

Milan napsal(a):

Nejste na násobku. Do kasy prostě posílám více než vy, a je úplně jedno, jaký mám obrat. Až tam budete posílat to co já, pak kritizujte OSVČ. Tečka. P.S. A nepleťte si obrat a zisk - jako Mládek.
09. 04. 2013 | 15:44

Parabellum napsal(a):

Milan

V ČR je cca 1 milion OSVČ. Takže pokud typický OSVČ odvádí ČNB 750 tisíc Kč, jak se tu snažíte spošetilou arogancí tvrdit, pak by OSVČ odvedli státu dohromady 750 miliard korun daní a odvodů. Ve skutečnosti neodvádějí nai desetinu té částky. Takže Váš údaj o tom, kolik jste za rok 2012 odvedl ČNB je vylhaný od A po Z. Ve skutečnosti jste neodvedl ani desetinu toho, co tvrdíte.

Pokud tvrdíte opak, lípněte sem naskenované účetnictví a příkazy k úhradě. Do té doby je prokazatelně jasné, že lžete.

Nakonec co čekat od arogantního exota, který považuje odovody, které zaplatili ze své superhrubé mzdy jeho zaměstnaci za zaměstnance za své vlastní odvody, že.
09. 04. 2013 | 15:44

Milan napsal(a):

Tobě už se musím jen smát :-))))))))))
09. 04. 2013 | 15:47

pamětník napsal(a):

Parabellum:
"MINIMÁLNĚ POLOVINA OSVČ neprtodává své výrobky či služby, ale práci
A VY nyní dokažte, že to, co jsem napsal, není pravda."

Práce se kupovat ani prodávat nedá.

P.S.: Víte vůbec, co to je axiom? :)))))))))
09. 04. 2013 | 15:47

Parabellum napsal(a):

Milan

Jsem na násobku. Vy odvádíte 75 tisíc (kdoví jestli) a to s dovolením těch mých cca 480 tisíc je násobek. Navíc si ZLODĚJSKY přivlastnujete odvody Vašich zaměstnaců, a počítáte jim to danového základu, ze kterého se počítají mzdy. DPH neplatíte Vy, ale Vaši zákazníci. Takže to je z Vaší strany další lež.

Axiom číslo 1

Váš koeficient lhaní je roven 10, a tak to zůstane až do okamžiku, kdy dokážete opak.
09. 04. 2013 | 15:49

Milan napsal(a):

Ne, to neví vůbec nikdo, kromě tebe :-)))))))) Začni s tím třeba podnikat a zbavíš se frustrace, že nejsi OSVČ :-)))
09. 04. 2013 | 15:50

pamětník napsal(a):

Pepa:
Individuum píšící pod nickem Parabellum ignoruje platné argumenty oponentů, proto termín ignorant je pro něj přiléhavý a žádná nadávka.
09. 04. 2013 | 15:50

Milan napsal(a):

DPH posílají do NB moji zákaznící? A proč jsem nazýván plátcem DPH? Možná sis ještě nevšimnul, ale je to jen další daň z příjmu, pouze jinak nazvaná a jinak nastavená. Říkám, musím se ti pořád smát :-))))
09. 04. 2013 | 15:52

Parabellum napsal(a):

pämětník

definuji matematickou substituci

pracovní síla => práce. Pro zkrácení.

Cituji Vás z 15:31
Takže je zřejmé, že nikdo neprodává práci, ale pouze svou pracovní sílu resp. výrobky či služby.
konec citace.

Je tedy zřejmé, že jste se v tom jaksi utopil, jedním svým výrokem vyvracíte druhý, a nejste schopen si ani zapamatovat, co píšete, a pak se hádáte sám se sebou.
09. 04. 2013 | 15:55

Miroslav napsal(a):

Ještě jedna velká výhoda OSVČ: Pracuješ, něco vyrábíš a prodáváš a snažíš se. Snažíš se tak, že se ti po nějakém roce podaří udělat obrat 1 mil Kč za sebou následujících 12 měsíců. A jak se ti stát odmění? Napaří ti 21% DPH. A protože ceny jsou samozřejmě nastaveny konkurencí, tak si je o 21% nezvýšíš. Takže co uděláš? Snižíš si o to svůj příjem a odevedeš to do NB.Chtěl bych vidět, jak by řvali všichni zaměstnanci, kdyby se jim tohle stalo s jejich příjmem.Jděte se bodnout, Parabellum!!!
09. 04. 2013 | 15:58

Jarda napsal(a):

Byl jsem 5 let zaměstán a teď cca 10 let funguju jako OSVČ. Kdybych tu práci neměl rád, už bych to dávno nedělal. Nedá se to srovnat. At si to mistr Parabellum zkusí a potom, at tady rozumuje.Neví, o čem mluví :-(
09. 04. 2013 | 16:01

Parabellum napsal(a):

Milan

DPH je dan z příjmu žjooooooooo??? Tak to je mi novina:-))))) Nic víc už psát nemusíte. Není DPH spíše daní z OBRATU??? A moje otázka zní: Fakturujete zákazníkovi procentuelně jinou částku, než tuto odvádíte státu? Asi těžko, že?

Takže pan "podnikavec" Milan se nám tu zrovna přiznal, že nechápe rozdíl mezi příjmem a obratem. Klasická ukázka českého sajrajta, který si hraje na "podnikatele".

A nepamatuji se, že bych kdy jakému postbolševickému sajrajtu, který zahodil červený řidičák, dovolil tykání. Takže se račte chovat slušně, což je ovšem nad Vaše síly, že.
09. 04. 2013 | 16:02

Pecka napsal(a):

Hádáte se tu všichni uplně hloupě a zbytečně. Celý problém je, že stát má nesmyslně vysoké daně, že zdaněním trestá lidi za to že jsou slušní a pracují.
Jediné spravedlivé by bylo: Stát poskytuje své služby všem a bez rozdílu- armáda a policie chrání všechny, soudy soudí všechny stejně. Kdyby stát jasně řekl- poskytuji takové služby, stojí to X kč, děleno 10 mil. obyvatel - kdo tu chce žít zaplatí tuto částku. Nepotřebovali bychom 90% zbytečných úřadů, účetních, auditorů, kontrolorů, a daně by mohly být nízké.
Každý by si našel práci a vydělal by si.
Vaše plácání zde připomíná otroky, kteří si stěžují že pán je zmlátil a támhletoho OSVĆ zmlátil méně, tak ať mu jde také nandat. Ubohé
09. 04. 2013 | 16:06

Parabellum napsal(a):

Miroslav

Pokud by OSVČ průměrně přiznávali obrat 990 000 Kč, pak by asi nebyl celkový objem DPFO něco okolo 1,5 miliardy, že.

Jarda

Jo, všichni si uděláme živnosták, a necháme se zaměstnant na schwarze. V tu ránu se položí průběžnák, a stávající OSVČ pučmidráti nebudou měsíčně odevzdávat průměrně 25 tisíc na SP, ale budou svejm rodičům dávat 105 tisíce měsíčně, a svejm manželkám 5500 rodičovský příspěvek - já mamině těch 14 700 důchod dám v pohodě.
09. 04. 2013 | 16:06

pamětník napsal(a):

Parabellum:
"pracovní síla => práce. Pro zkrácení.

Cituji Vás z 15:31
Takže je zřejmé, že nikdo neprodává práci, ale pouze svou pracovní sílu resp. výrobky či služby.
konec citace."

Děkuji za poskytnutý důkaz Vašeho ignorantství, ignorujete, co se Vám nehodí. Celý citát bez vytrhávání a doplnění Vaším nesmyslem zní:
"Práce je činnost, kterou pracovník vyvíjí při opracovávání výrobku anebo poskytování služby;
Pracovní síla je schopnost pracovníka vykonávat práci.
Takže je zřejmé, že nikdo neprodává práci, ale pouze svou pracovní sílu resp. výrobky či služby. "

Prostě jste ignorant.
09. 04. 2013 | 16:12

pamětník napsal(a):

Parabellum:
"Není DPH spíše daní z OBRATU??? " Není. Je to daň z přidané hodnoty, ale tomu Vy nerozumíte.
09. 04. 2013 | 16:14

Parabellum napsal(a):

pamětník

Doporučuji knihu K. Rektoryse "Přehled užité matematiky" a nalistujte si, pojem matematická substituce. I když.....nepředpokládám, že byste byl s to chápat vyšší matematiku.

Klidně mohu provést substituci:

pracovní síla => práce

nebo také

pamětník => osel

Obojí je smysluplné, protože je to kratší. Na závěr procesu mohu provést zpětnou substituci, tedy

práce => pracovní síla

či

osel => pamětník

Matematicky to není nic proti ničemu, a je to zcela v pořádku.

Pokud se Vám to nelíbí mohu do toho zamíchat třeba kvantové superpozice. Akorát, že si na kláýbosnici budu muset nastavit složené závorky. To potom uvidíte ta kouzla:-))))
09. 04. 2013 | 16:19

Parabellum napsal(a):

pamětník

Jistě, máte pravdu, ale spletl jste si toho, koho jste chtěl oslovit.

Milan tvrdil cituji:
Možná sis ještě nevšimnul, ale je to jen další daň z příjmu, pouze jinak nazvaná a jinak nastavená.
konec citace

Provedu následující matematickou substituci:

obrat => přidaná hodnota.
Je tedy jasné, že my dva tvrdíme totéž, a vy jste mimořádně hašteřivý jedinec s bytostnou potřebou se hádat:-))))
09. 04. 2013 | 16:24

Pecka napsal(a):

Víte všichni prd. a žvaníte DPH se samozřejmě počítá z obratu. Má to výhody a nevýhody. Platíte státu těch 21% z každé vydělané koruny, ale to už hlupáčci nevidí, jen si poslechnou manipulaci od kalouska že na JINÉ dani zaplatí OSVĆ MÉNĚ než zaměstnanci. Na druhé straně, koupíte auto a DPH vám stát vrátí, 21% z ceny auta jsou také slušné peníze.
Celá diskuse je tlachání neznalých o ničem. Kdyby bylo OSVČ tak výhodné, dělali by to všichni, a moc by se divili že není žádná placená dovolená, ošetřování člena rodiny, nemoc, obědy, šatna a pracovní pomůcky a vytápěné pracoviště, žádné odstupné když nemá zakázky.
A když je nemá a nevydělal ani korunu, ještě pořád musí státu zaplatit sociální a zdravotní, minimum je 1748+1890 měsíčně a ze svého. Tak si spočítejte kolik stojí třeba nemoc, nemluvím o nevyčíslitelné škodě ze ztráty zákazníků, když nemakáte, jdou jinam a už tam zůstanou.
09. 04. 2013 | 16:26

Milan napsal(a):

Může mi říct, za co je zde administrátor placený?
09. 04. 2013 | 16:30

Pavel napsal(a):

Vážení, vždyť pokud paušály neodpovídají výdajům, tak neplní svou funkci - zjednodušit administrativu a stávají se daňovou výhodou. Tak proč je úplně nezrušit a bude se vykazovat dle skutečnosti,že?Jen bych skutečně zavedl tu loterii na daňové doklady od OSVČ.Ono by nakonec vše vypadalo trochu jinak.
Slyším-li reakci řemeslníka na žádost o účet,mám pocit,že jsem ho snad urazil,nebo pořádně nas...
Jak se říká: Můžeš jíst,ale nesmíš u toho moc mlaskat. A když se něco přežene,tak ten systém přestane fungovat i pro toho,kdo naněm nejvíc vydělával.
09. 04. 2013 | 16:32

Karel napsal(a):

Pepo
stát staví dálnice a železnice z vašich daní? miliardy ročně to je tak na 2 km dálnic. Tak dejte dohromady partu a postavte to lépe. A co silnice chodníky ve vaší obci. To je z peněz vašich OSVČ. A co pomocné školy pro vaše děti, to je to samé?
09. 04. 2013 | 16:33

Miroslav napsal(a):

DPH je samozřejmě daň z obratu. Když máte 90 % nákladu na pracovní sílu, tak těch pár věcí, které vám jdou v DPH naproti vás samozřejmě nezachráni, takže zaplatíte vic jak 15% z obratu. Opakuji z obratu. Když nenakupujete a neprodáváte, tak je to trágo :-) Dplňte si informace, pane chytrý Portobello (nebo jak si říkáte)
09. 04. 2013 | 16:36

Vlastimil napsal(a):

Pecka "... koupíte auto a DPH vám stát vrátí, 21% z ceny auta jsou také slušné peníze."
Aby bylo zcela jasno - pokud tuto výhodu chce využít OSVČ, musí být plátcem DPH a auto dát do majetku své firmy. Pokud si auto ponechá v osobním vlastnictví, DPH si odečíst nemůže.
Není-li OSVČ plátcem DPH zaplatí auto v ceně s DPH, a je úplně jedno, dá-li ho do firmy nebo nedá.
09. 04. 2013 | 16:38

Milan napsal(a):

Pavle, na to musí být vždy aspoň dva. A nejvíc u nás potom křičí ti, co si sami o roztrhání účtenky řeknou, to si pište!
09. 04. 2013 | 16:38

Karel napsal(a):

Pecka, ty jsi napsal úplnou pecku. To co píšeš o dovolené, nemoci, ošetřování atd. na to všechno musí zaměstnanec vydělat zaměstnavateli. Danda vám jistě na školení živnostníků říká, že to platíte vy. Nevěř tomu, on kecá. A na všechno se můžete nechat pojistit. Když se vám to nelíbí, tak se nechte zaměstnat, budete mít teplou šatnu. Vy jste prostě hrdinové kapitalistické práce, která nemá v Evropě obdoby !
09. 04. 2013 | 16:39

Milan napsal(a):

Souhlasím s Vlastimilem, A taky podotýkám, že nejdřív si OSVČ musí na to auto vydělat, aby si ho mohl koupit. To není jako přijit do firmy a tam si vybrat, že pane Portobello?
09. 04. 2013 | 16:40

T.Paine napsal(a):

Snižte soc. a zdrav. odvody u zaměstnanců. Peněžní náklad na zaměstnance bude pro zaměstnavatele nižší => více nabízených pracovních míst. Zaměstnavatel musí být v plusu pořád na rozdíl od státu. Náklady na prac. sílu tvoří 50 - 90% nákladů firem.
I profesor VŠ s jistým platem od daňových poplatníků 50 000 Kč měsíčně přemýšlí, jak snížit svoje fixní životní náklady a navýšit čistý měsíční příjem. Nebo ne?

Statisíce lidí budou pracovat a platit daně místo předčasného důchodu a výdajů státu na předčasné důchodce.
Statisíce lidí bez práce budou pracovat místo evidence na ÚP a výdajů státu na nezaměstnané.

Nízké daně a odvody ze mzdy ve Švýcarsku vehnaly švýcarské starobní důchodce do pasti chudoby?

Mají němečtí a rakouští občané radši euroměnu nebo švýcarský frank? Jejich platy nebo švýcarské platy? Nechtějí jednu z nejvyšších životních úrovní na světě? Nechtějí přebytkový švýcarský rozpočet a nízké dluhy? Chtějí němečtí a rakouští občané platit prostopášné dluhy a extravagantní životní styl někoho jiného z druhého konce kontinentu.

http://www.oecd.org/switzerland/taxingwagescountrynoteforswitzerland.htm
http://www.tradingeconomics.com/switzerland/unemployment-rate
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita
09. 04. 2013 | 16:44

Miroslav napsal(a):

Karle, my neřveme, že se mají zaměstanci lépe než my. Proto jsme to taky zkusili jako OSVČ. NĚKOMU TO VYŠLO, NEKOMU NE.To si taky uvědomte, prosím. Tady řvou zaměstanci, jak se OSVČ mají skvěle. A já říkám: Většina OSVČ zaměstanci byla a ví, o čem to je, ale většina zaměstanců si nikdy nezksusila ani trafiku, ovšem kecají tady jako ředitelé Coca-Coly!To je trapný. ČSSD tady zasívá absolutní válku a to si ji velmi nevyplatí.
09. 04. 2013 | 16:48

Parabellum napsal(a):

Pecka

Technická:

Pokud se podíváte, tak já jsem psal, že DPH má charakter daně z obratu. To pouze OSVČ sedlina v podobě pamětníka a Milana tvrdí něco jiného.

Pokud zaměstnanec nevydělá ani korunu, je OBZP, a platí ZP tuším 1080 Kč měsíčně. A co si budeme povídat, pokud se podíváte na celkový výběr SP a ZP, pak je zřejmé, že drtivá většina OSVČ platí PRÁVĚ JEN těch 1748+1890 Kč. A nenazýval bych to prosím pěkně ze svého, ale z toho, co vydělal v jiných měsících.

Nakonec, máte pravdu, nejlepší by bylo, kdyby OSVČ neplatili 1890 Kč ze svého, ale 10 500 měsíčně svým rodičům. Jistě by to považovali za výhodnější.

A Že nejsou všichni OSVČ???? Milej zlatej, kdyby tomu tak bylo, pak by se položil průběžný systém a systém zdravotního pojištění. Pokud byste dal každému zaměstnaci na výběr, zda fungovat jako zaměstnanec nebo OSVČ, pak je jasné, co by si všichni vybrali. A místo toho, aby tu byla policie placená z daní zaměstnaců, pak by tu byly gangsterské bandy, které by požadovaly výpalné HLAVNĚ po OSVČ.

Vaše bláboly o placené dovolené, stravenkách a dalším jsou úplně mimo, protože jde o náklady na pracovní sílu, a jako pokud by byl ten dotyčný OSVČ, tak by se to vše zohlednilo na faktuře, akorát, že rozpočtený na jednotlivý fakturační období. Řekl bych, že pokud by si mohl zaměstnanec vybrat mezi stravenkami a penězi, vybral by si peníze. Stravenky jsou přesně tím kouzelnickým produktem, který otimalizuje užitek zaměstnace a náklady na praconí sílu - krom toho, stravenky jako benefit nemá ani třetina zaměstnaců.
09. 04. 2013 | 16:49

český maloměšťák napsal(a):

Vlastimil
Zaměstnanec si ale nemůže odečíst ani DPH, ani odpisy, ani náklady narovoz, naftu, pojištění, leasing. A to i kdyby auto používal z 80 ˇjen pro cestu do zaměstnání a ze zaměstnání.

OSVČ pak je POVČ- innou 24 hodin denně, že ?
A tak i to auto používá kdy a jak se mu zachce - to s epak jeden nestačí divit, když v Chorvatsku narazí na auta malířů, podlahářů, obchodníků s hutním materiálem...na pláži.
Až se nechce věřit, že mají česští podnikatelé tolik kšeftů v Chorvatsku /ale i jinde/ - a zrovna zrovínka mezi červnem a říjnem...

Milan
Firemní auto není vaše, navíc tuším že se 1% PC zdaňuje. A ne všichni zaměstnanci mají firemní auta. Spíše bych to odhadoval tak na 10% z nich.
----
Pánové - vy fakt podnikáte ?
A s čím ?
Levně tuřín nakupujete a draze ho prodáváte ?
A jak to jde - slyšel jsem že letošní tuřín nebude nic moc.... :))

Takovou snůšku demagogie fakt jeden jen tak neuvidí.
/mé reakce jsou pak této demagogii pouze adekvátní/
09. 04. 2013 | 16:52

český maloměšťák napsal(a):

re : z 80 %, OSVČ (ne POVČ)
09. 04. 2013 | 16:54

Milan napsal(a):

Portobello: Zkus si to prosím tě nejřív a pak taky pouštěj ty pomatený bláboly, ano? Děkuji za OSVČ.
09. 04. 2013 | 16:55

Parabellum napsal(a):

Miroslav

Já nenarážím na to, jestli se OSVČ mají tak nebo onak, já pouze chci, aby odváděli státu alespon tolik, kolik činí transfery státu těmto = OSVČ by měl odvést státu průměrně minimálně tolik, aby z toho šly hradit

1) Penze jejich rodičů
2) Zdravotní péče jejich a členů rodiny
3) Vzdělání jejich dětí

Souhlasíte, nebo ne????

Milan

Já žádný auto od firmy nemám, ani nechci. Arogantní gumokolisti především proženou výfuky, to, co by mělo jednou produkovat potraviny pro jejich děti. Jinými slovy, pokud jezdíte autem, je to totéž, jako kdybyste žral vlastní děti.

Mimochodem, Škoda AAS tady nemá žádného vlastníka, pouze zaměstnace. Přesto platí Škoda AAS DPH. No, a když tady nejsou vlastníci, pak je jasné, že DPH za Škodu AAS platí zaměstnaci. Nakonec, pokud byste prošel příkazty k úhradě, najdete na nich výhradně podpisy zaměstnaců. Totéž platí o jakékoli korporaci.
09. 04. 2013 | 16:56

český maloměšťák napsal(a):

Pavel
Paušály mají samozřejmě význam u drobných živnostníků. Nač platit účetní , když by tato položka byla v rámci bilance příjmy - výdaje....významnou.
Nebo u pronajimatelů budov - mohou tak akumulovat fondy oprav.
Nebo jako podpora řemesel.

Jenže měly by být strukturovány. Nejen s ohledem na příjmové hranice.
09. 04. 2013 | 16:58

Parabellum napsal(a):

český maloměšťák

Já bych odhadl podíl služebáků v osobním užívání tak na 1,5-2,5 procenta. 10 procent určitě ne. A pravda je, že jako benefit se to daní nějakým procentem z pořizovací ceny.
09. 04. 2013 | 16:58

Miroslav napsal(a):

Proč v USA podniká několiknásobně větši počet obyvatelstva než u nás? Protože se nebojí to zkusit, zatímco u nás jdou radši všichni do hotového jako zaměstanci a potom křičí, že se chtějí mít jako ti, co si vybudovali všechno sami od píky. Nejlépena nějaké úřednické místo, kde se nepracuje. Typicky česká zaprděnost.
09. 04. 2013 | 17:00

Miroslav napsal(a):

Parabellum

Vycházíte z naprosto neověřených čísel, které se vám hodí do krámu. Vůbec nevíte, kolik lidí je jako OSVČ pracovně činných, tedy kolik vytváří opravu zisk atd. Vše, co uvádíte je pustá demagogie zaměstance, který je frustrován z toho, že to sám nezkusil a nemá odvahu to zkusit. Proto bude hledat na OSVČ všechno špatné, místo toho, aby pohnul zadkem a vytvořil firmu, pracovní místa atd.en
09. 04. 2013 | 17:06

Petr napsal(a):

Za rok 2012 jsem jako OSVČ na ZP a SP odvedl 96 000,-Kč. Daň z příjmu 35 000,-Kč. DPH 750 000,-Kč (proto taky nižši daň z příjmu). Celkově jsem za jediný rok odvedl do NB 881 000,-Kč. Čistý zisk jsem měl 436 000,-Kč. Mohli byste mě prosím vynechat z debaty o tom, kdo koho živí a kdo na koho dělá? Velmi vám děkuji. milí vzorní zaměstanci.
09. 04. 2013 | 17:12

Vlastimil napsal(a):

Miroslav: "...u nás jdou radši všichni do hotového jako zaměstanci a potom křičí, že se chtějí mít jako ti, co si vybudovali všechno sami od píky."
Ano, podobně se chovají lékaři - zaměstnanci, kteří se domáhají stejných příjmů jako lékaři soukromí.
09. 04. 2013 | 17:23

Parabellum napsal(a):

Miroslav

Čísla, ze kterých vycházím jsou data ČSU. A jediné, komu se nehodí do krámu, jste Vy. Vy jste absolutnbí ignorant, kterých chce zpochybnit, že existuje a funguje matematická trojčlenka, a s pošetilou arogancí bude tvrdit, že tato nic neukazuje.

A že ta čísla jasně říkají, že rodiny OSVČ požívají sociálních transferů od zaměstnaců, je prostě realita. To nemá s frustrací nic společného. A já nechci nic jiného, než nápravu tohohle stavu. Nic víc, a nic méně.

A k tomu dalšímu: Já nemám potřebu dělat pučmidráta. Byly doby, kdy jsem vydělával víc než patnáctinásobek zdejší tehdejší průměrné mzdy. Pochopitelně zdaněných ve Fribourgu. Už vidím, jak začínáte prskat, ale zkuste mi říci, kde jinde jsem měl danit, pokud se místo vykonávání práce nenacházelo na území žádné suverénní země, co jich OSN má. Takže jsem byl zaměstnán a danil offshore jako zaměstnanec. Napovím Vám, že můj tehdejší zaměstnavatel je dnes největší kontraktorskou offshore firmou na světě, a nyní sídlí ve Švýcarsku. Předtím sídlila v Norsku, a byla založena v Alabamě. Ještě Vám napovím, že před 3 lety měla tahle firma spolu se svým zákazníkem šílenej, opakuji šílenej průser.

Naproti tomu já bych mohl poukázat, že drtivá většina OSVČ pučmidrátů se neobejde bez českých zákazníků, a že bez těchto jsou v řiti, protože na globálních trzích nejsou s to se chytit.
09. 04. 2013 | 17:26

Miroslav napsal(a):

...a ještě se většina chová jako před rokem 89. Ani pozdravit pacienta někteří neumí.Kdyby ho viděli jako klienta, chovali by se k němu jinak. Ale kdo by je to naučil, že? Ty staré kádry, které celý život braly úplatky a hráli si na komunistickou honoraci? Otevřít si soukromou praxi od roku 89 mohl každý. Až to každý udělá, nemocnice zvyší platy, protože jim nic jiného nezbude. Matematika první třídy ZŠ. Čest vyjimkám.
09. 04. 2013 | 17:31

Milan napsal(a):

Pochopitelně zdaněných ve Fribourgu :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).

Diky za debatu :-)
09. 04. 2013 | 17:32

Vlastimil napsal(a):

Dovolím si malé srovnání podmínek zaměstnanců a OSVČ:
- zaměstnanec se musí podřídit, snášet event. buzeraci, OSVČ je svým pánem,
- zaměstnanec musí dodržovat pracovní dobu, OSVČ si může (ne vždy) zvolit volno, kdy potřebuje nebo chce,
- zaměstnanec má nárok na placenou dovolenou, OSVČ si může cestovat jak mu to práce a výdělky dovolí, nikdo mu na rekreaci nepřispívá,
- zaměstnanec dostává nemocenské dávky od 4. dne (?) nemoci, OSVČ platí-li si nemocenské pojištění, dostává nemocenské od 22. dne,
- důchod zaměstnance bude cca 3x vyšší než důchod OSVČ (odpovídá výši odvodů na DP, zaměstnancům přispívá 2/3 zaměstnavatel),
- zaměstnanec opustí své pracoviště s relativně "čistou hlavou", OSVČ o svoji práci a zákazníky musí neustále pečovat,
- pro zaměstnance jsou připraveny pracovní pomůcky, OSVČ si musí zařídit potřebné sám (PC, psací potřeby, kancelářský papír, nářadí, dílnu, stroje apod.),
atd., atpod.

Neříkám, že jedna skupina je oproti druhé ve výhodě. Každý člověk má možnost zkusit oboje. Člověk pohodlnější a nepodnikavý dá přednost zaměstnání, člověk iniciativní a nerad se podřizující dá přednost samostatné práci; dodávám, že toto neplatí vždy a všude (např. v oborech, kde je nutná týmová práce).
09. 04. 2013 | 17:33

Parabellum napsal(a):

Petr

Samořejmě, že LŽETE, protože 1 mil OSVČ ani čirou náhodou neodvedlo na DPH 881 miliard korun. Opet dakší, který prokázal, že koeficient lhaní tohoto je roven 10.

Miroslav
cituji:
Proč v USA podniká několiknásobně větši počet obyvatelstva než u nás?
konec citace

Odpověď:
Protože USA má cca 30 krát vyšší počet obyvatel TRUHLÍKU.

Mimochodem, zjistěte si, v jaké výši si tam průměrný samoistatně výdělečně činný platí zdravotní a důchodové pojištění. Tamj si pinglové platí ZP i s dišek.
09. 04. 2013 | 17:35

Milan napsal(a):

Na jednoho obyvatele, debile.
09. 04. 2013 | 17:37

Milan napsal(a):

Na jednoho obyvatele, debile.
09. 04. 2013 | 17:37

Parabellum napsal(a):

Milan

Jistě a kde jem je podle Vás měl zdanit? Daní se přeci na území státu, kde se pracuje nebo podniká. A co když to místo práce či podnikání se nalézá v MEZINÁRODNÍCH VODÁCH, 200 mil od nejbližší pevniny, tedy offshore na volném moři? Tak jsem danil tam, kde se mnou uzavřeli smlouvu. A to holt bylo ve Švýcarsku.
09. 04. 2013 | 17:39

vvv napsal(a):

samozřejmě že jsou živnostníci paraziti.
09. 04. 2013 | 17:41

Parabellum napsal(a):

Milan

Vaše urážky ad hominem bez partikulární argumentace ponechám bez odezvy.
09. 04. 2013 | 17:42

Milan napsal(a):

A jak to uživilo tvoji babičku v důchodu, pitomečku? To ses rozhodnul živit důchodce v jiném státě? Ty poučuj o solidaritě svou tetu z Bechyně, která špatně slyší a má jako ty zvláštní školu.
09. 04. 2013 | 17:43

Klus napsal(a):

Dobrá ukázka tuposti národa- tady dělá něco užitečného, co tvoří hodnoty, sotva 0,5 mil. lidí v 10 milionovém národě. Tak si ještě polovinu z nich vyberte a řekněte jim že jsou paraziti. Ty zbylé miliony kteří doopravdy parazity jsou se báječně baví
09. 04. 2013 | 17:44

Miroslav napsal(a):

vvv
Doufám, že nevyužíváte taky služeb těch lidských zrůd!!!
09. 04. 2013 | 17:44

Vlastimil napsal(a):

vvv, Vy očividně nemáte nikoho, s kým byste se hádal, že? Zkuste argumentovat. Štěkat na sebe nemusíme.
09. 04. 2013 | 17:45

Parabellum napsal(a):

Vlastimil

Důchod zaměstnance nebude ani čirou náhodou 3x vyšší, než důchod OSVČ. Ledaže byste uvažoval OSVČ s minimálními odvody, a zaměstnance s odvody, pohybujícími se na úrovni toho stropu na pětinásobku průměrné mzdy. Je to díky tomu, že penzijní systém je silně degresivní, s náhradovými poměry tuším 90 procentnt, 28 procent a 14 procent. Výši těch aktuálních příjmových pásem z hlavy nevím, ale většina OSVČ se vejde do těch 90 procent, a u mezd cca nad 30 tisíc hrubého je to 14 procent. Jinými slovy, odvody na penze na důchody nejsou v lineární závislosti. A to je přesně jedna z věcí, o co tu jde.
09. 04. 2013 | 17:49

Parabellum napsal(a):

Milan

Babička v té době již byla po smrti, a mamina se svým tehdejším příjmem okolo trojnásobku průměrné mzdy tehdy platila jako mourovatá, a v penzi ještě nebyla. Dědeček byl popraven gestapem za WW2 a a byl mu udělen mimo jiné Československý válečný kříž in memoriam.

Kdybyste tu vy podnikavci v té době dělali smysluplné ekonomické aktivity, místo zdivočelého rozdranžírování průmyslu, jako třeba ty Norské, Britské, Nizozemské, Kanadské, Saudskoarabské nebo Dánské, korporace, nebo jejich kontraktoři, nemusel bych hledat práci jinde.
Mohli jste založit českou společnost, která bude dělat těm korporacím, které jsem uvedl, dělat kontraktora.
09. 04. 2013 | 17:56

TCH napsal(a):

To: Parabellum
Jee koukám, že vy si tu ještě stále hýčkáte tu svoji "nespravedlnost". Můj dotaz jestli víte, proč byl u nás zavedena možnost paušálních nákladů pro OSVČ jste nechal bez odpovědi. Nevadí mám další: Moje rodiče oba zemřeli těsně před dosažením důchodového věku. Znamená to tedy podle vaší logiky, že já odvádím SP na ty vaše gerontofily ( nebo jak jste to urážel rodiče vašich oponentů ) ?
09. 04. 2013 | 18:09

zbytečná ztráta času napsal(a):

Tupas
Diskutující Parabelum tu vždy vypukne, když by si lidi mohli něco vyjasnit.
Začne na několika klávesnicích předvádět šílenecké tanečky a všechny otráví.

V této diskuzi je jeho posláním ochránit Potůčka od zasloužené nakládačky.
09. 04. 2013 | 19:07

pamětník napsal(a):

Pecka:
Jedna výroková perla z mnoha v tomto blogu:
"Víte všichni prd. a žvaníte DPH se samozřejmě počítá z obratu"
DPH se počítá ze základu daně, který tvoří aktuální cena zboží.
Stvořil jste výrokový prd.
Kdybyste náhodou se chtěl poučit, co byla daň z obratu, můžete zkusit např. zde:
http://www.psp.cz/sqw/sbirka.sqw?cz=73&r=1952
09. 04. 2013 | 19:17

pamětník napsal(a):

Další výroková perla je od zdejšího matematického experta píšícího pod nickem Parabellum (tzn. Připravuj válku):
"DPH má charakter daně z obratu" Každý, kdo ví, co v ekonomii znamená výraz obrat, také ví, že DPH nemá charakter daně z obratu ani náhodou.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Obrat_(ekonomie)
09. 04. 2013 | 19:24

pamětník napsal(a):

Pokud bych chtěl, vážení "experti", nějak charakterizovat daň z přidané hodnoty, tak asi nejlépe jako daň z marže. Ta je cenovým vyjádřením přidané hodnoty.
09. 04. 2013 | 19:27

Karel napsal(a):

Petr
Na ZP a SP si odvedl měsíčně 8000,- Kč. Takže na důchod tvým rodičům musí někdo další přispívat, ty jeden vykuku.
09. 04. 2013 | 19:42

Sláma napsal(a):

Miroslav napsal: "Proč v USA podniká několiknásobně větši počet obyvatelstva než u nás?"
Samozřejmě hlavně proto, že USA měla k 1. březnu 2013 celkem 315,619 mil. obyvatel, zatímco Česká republika měla k 31. prosinci 2012 celkem 10,516 mil. obyvatel, tedy poměr obyvatel je 30:1.
Pokud se týče počtu OSVČ vůči zaměstnancům, tak Česká republika trhá unijní rekordy. Celkem činil v roce 2011 (novější data zatím nejsou k dispozici) podíl OSVČ v České republice na ekonomicky aktivním obyvatelstvu 17,5 %, zatímco například v takové Velké Británii to je 13,8%, v Německu 11,1%, ve Francii také 11,1% a v Rakousku 11,6%. (zdroj: Eurostat, 2012)
09. 04. 2013 | 20:11

Sláma napsal(a):

Vlastimil napsal jakési srovnání podmínek OSVČ a zaměstnance:
Dovolím si malé srovnání podmínek zaměstnanců a OSVČ:
- zaměstnanec se musí podřídit, snášet event. buzeraci, OSVČ je svým pánem,
- zaměstnanec musí dodržovat pracovní dobu, OSVČ si může (ne vždy) zvolit volno, kdy potřebuje nebo chce,
- zaměstnanec má nárok na placenou dovolenou, OSVČ si může cestovat jak mu to práce a výdělky dovolí, nikdo mu na rekreaci nepřispívá, ovšem zpravidla si náklady na dovolenou zahrne do daňových nákladů, takže jej nestojí nic (viz pan dr. Barták, který si na náklady podniku platil dovolenou sobě a svým placeným společnicím, které měl na sex (samozřejmě placeným z nákladů podniku) - šikovný podnikatel stráví na dovolené mnohem více času než zaměstnanci, neboť mu podnik právě tito zaměstnanci řídí
- zaměstnanec dostává nemocenské dávky od 4. dne (?) nemoci, OSVČ platí-li si nemocenské pojištění, dostává nemocenské od 22. dne, - ovšem podnikatel nemocenské pojištění nepotřebuje - podnik mu vydělává i v době jeho nepřítomnosti,
- důchod zaměstnance bude cca 3x vyšší než důchod OSVČ (odpovídá výši odvodů na DP, zaměstnancům přispívá 2/3 zaměstnavatel),- to není pravda, protože vzorec pro výpočet důchodu je degresivní; kromě toho důchody rodičů a prarodičů OSVČ (důchodový systém je solidární) jsou vypláceny přerozdělování z odvodů zaměstnanců,
- zaměstnanec opustí své pracoviště s relativně "čistou hlavou", OSVČ o svoji práci a zákazníky musí neustále pečovat,- to ovšem neplatí pro švarcpracovníky, kteří mají práci a zákazníky také připraveny, na druhou stranu to neplatí ani pro většinu zaměstnanců, kteří mají náročnější zaměstnání - jistě takový lékař fakultní nemocnice, mimochodem mizerně placený, si nosí práci domů, neboť, kromě jiného, se musí ve svém volnu neustále vzdělávat - ale to platí pro značnou část zaměstanců,
- pro zaměstnance jsou připraveny pracovní pomůcky, OSVČ si musí zařídit potřebné sám (PC, psací potřeby, kancelářský papír, nářadí, dílnu, stroje apod.), - kde to žijete, většina zaměstnanců nedostává žádné pracovní pomůcky a většinou si je musí kupovat ze svého bídného platu,
- zaměstnanci dostávají plat, který se moc nemění, zatímco OSVČ si může svůj příjem v případě úspěchů velice rychle zvyšovat.
- zaměstnanci mají v lepším případě stravenky, OSVČ si může dávat, pokud neuplatňuje paušál, většinu osobních výloh do nákladů podnikání - např. pořízení osobního automobilu, provoz osobního automobilu, domácí spotřebiče, náklady na stavební hmoty při stavbě rodinného domu, již zmíněnou dovolenou (kterou vede formálně jako zahraniční pracovní cestu), atd.
09. 04. 2013 | 20:24

Sláma napsal(a):

Pavel se ptal: "Nevím jak pan Sláma přišel na své údaje , že většina OSVČ jede v Švarcsystému. To je naprostý nesmysl."
To samozřejmě není žádný nesmysl, jedná s o odhady, které několikrát byly uveřejněny v tisku. Vycházejí hlavně z toho, že podíl OSVČ vůči práceschopnému obyvatelstvu je v ČR cca 2x větší než v EU, ovšem v EU pracuje většina OSVČ v zemědělství (jsou to tedy malozemědělci) zatímco v ČR v průmyslu (ukažte mi živnostníka, který pracuje v průmyslu jinak než jako švarcpracovník). Kromě toho znám mnoho příkladů ze svého okolí, kde to tak funguje. Typicky pracují jako švarcpracovníci lidé v IT sféře. Jde to dokonce až tak daleko, že švarcpracovníky zaměstnává i poslanecká sněmovna!
09. 04. 2013 | 20:38

pamětník napsal(a):

Karel:
"Petr
Na ZP a SP si odvedl měsíčně 8000,- Kč. Takže na důchod tvým rodičům musí někdo další přispívat, ty jeden vykuku"
Rozhodně to není žádný zaměstnanec, 6,5 % z jeho mzdy nestačí ani na pětinu starobního důchodu.
09. 04. 2013 | 20:42

pamětník napsal(a):

Sláma:
"jedná s o odhady, které několikrát byly uveřejněny v tisku" Buď sem dejte zdroj anebo přestaňte s těmi fantasmagóriemi. OSVČ zdaleka nejsou jenom živnostníci, ale také soukromí lékaři, umělci, programátoři a další ajťáci, finanční poradci, účetní, zemědělci, zaměstnanci přivydělávající si po práci... Kolik z nich u nás je maskovaných zaměstnanců jedoucích na švarcsystém nelze zodpovědně odhadnout.
09. 04. 2013 | 20:49

Pavla2 napsal(a):

Karel: A kdo vydělává na důchody zaměstnancům, kteří mají třeba taky těch 8 či 10 tisíc? Třeba zrovna ty OSVČ, co odvádějí na SP měsíčně desetitisíce, ne? Copak to jde takto brát?
Parabellum- 15.33 - Takže Vy říkáte, že neplatíte daň z nemovitosti, ale rád byste, aby ostatní platili i stonásobky? Jste vůbec normální? Proč by to měli platit? Že si pracně naspořili na své bydlení a nežili celý život ve státním za pár korun, že se na domě nadělali, zaplatili si vše ze zdaněných svých příjmů? A co by jim pak zůstalo na živobytí? To mám teda ráda, tak blbé kecy.

ČM 13.49: Proč zrušit ŽP? Já ho mám především kvůli rizikové práci, pro případ, že se někde zabiju, protože vcelku hodně na mé práci závisí rodina. A můžu říct, že jsem si vybrala asi dobře, protože přestože jde velká část na riziko, tak spoření přibývá větším tempem než tam dávám. Dříve tomu tak nebylo, ale to je vždy u rizikového pojištění.
09. 04. 2013 | 20:50

k+k+k napsal(a):

Tak když si to tu přečtu, řeknu si, jestli by nebylo lepší dostat rozum. Vždycky, když se někdo snaží přečůrat druhého, nakonec to nedopadne dobře. A tady se jen handrkujete o to, jestli OSVČ mají výhody, nebo jestli je mají zaměstnanci. Pravda je taková, že pro podnikatele je výhodnější nechat práci udělat OSVČ, než mít zaměstnance. Jinak by stát nemusel vymýšlet ty kostrbaté definice švarcsystému.
Jenže horší je, že to tu stojí za prd celkově. Průmysl k ničemu, zemědělství nefunkční - jak se tu může nevyplatit chovat prasata a raději dovážet maso z Německa, kde všichni vydělávají 4x tolik?
Bohužel, i ten nejposlednější bouchač někde na lince se má v civilizovaném Německu líp, než většina našich slavných "podnikatelů". A vynechte z toho komunisty, už je to pomalu 25let
09. 04. 2013 | 20:53

SOMBRERO napsal(a):

Pamětníku
tady jde hlavně o to, že je trapné, aby mělo smysl koumat nad nějakým přitroublým Švarcsystémem. Stejná práce by měla stát stejně bez vlivu toho, jakou právní formu má subjekt, který ji odvedl. Tady to, bohužel, tak není. Živnostník, aby mu zbylo totéž, co firmě pro zaměstnance, může inkasovat méně.
09. 04. 2013 | 21:03

pamětník napsal(a):

SOMBRERO:
Ano, plně souhlasím. Nechť každý odvádí SP a ZP sám za sebe a nikoho nenapadne vymýšlet nějaký švarcsystém.
09. 04. 2013 | 21:27

Pacák napsal(a):

Parabellum, nejste vy ta pistolka, co kdysi pšoukala na České škole. Oni vás přeřadili?
09. 04. 2013 | 21:30

Pacák napsal(a):

Pavlo2, s Pistolkou diskutovat, to je jak holýma rukama kydat hnůj a doufat, že zůstanete čistá.
09. 04. 2013 | 21:33

Parabellum napsal(a):

Pavla2

nikdo Vás nenutí platit dan z nemovitosti - kupte si třeba valdštejnský palác, nebo Týnský chrám, (vy velkopodnikavci na to máte, že), zpřístupněte část této bezplatně veřejnosti a také nebudete platit dan z nemovitosti. Objekt, který spoluvkastním, jsme nechali MK prohlásit za kulturní památku, a protože část této je bezplatně přístupná veřejnosti, neplatíme dan z nemovitosti. A pro Vaši informaci, kupoval jsem to přes realitku za tržní cenu za hotový v roce 2006, a ne jako většina OSVČ privatizačních zlodějů za zlomek tržní ceny, protože od dob bolševika měli červenej řidičák a dekret na státní byt.

A proč by měli platit vysokou dan z nemovitosti? No když z parazitů nelze dostat peníze na přímých daních, tak to holt půjde na nepřímých, no. V každé civilizované zemi se platídaně z nemovitosti dost vysoké.

Pokud odvádí OSVČ měsíčně desetitisíce, tak to není OSVČ, ale pohádková bytost,takže svoji trapnou agitku si nechte jinam. Zjistěte si, kolik odvede 1 milion OSVČ na SP, a pak blábolte něco dalšího.
09. 04. 2013 | 21:43

Parabellum napsal(a):

Pacák

Jo, ale na někoho s nickem Pacák si nepamatuju.
09. 04. 2013 | 21:45

Pavla2 napsal(a):

Pacák: To máte pravdu, se sprosťáky, kteří označují děti a rodiče druhých za spratky a geronty, nemá cenu diskutovat.

Karel: Mělo být napsáno:"Kdo vydělává na důchody rodičům zaměstnanců, kteří mají....

pamětník: Ano, bylo by nejlepší, kdyby i zaměstnanci odváděli za sebe všechny odvody. Pokud by ale byly stejné jako u OSVČ, tak by museli mít všichni i stejné podmínky, např. vyplácení nemocenské od stejného dne. Hlavně by to mělo platit i pro poslance, kteří narozdíl od všech mají prachy od 1. dne a v plné výši. A mají je, ikdyž sedí někde jinde než v práci. Ale oni radši budou vymýšlet, jak by obrali ještě více ty, kteří na ně dělají.

Někde výše se ptal nick Jarle Halsnes - co má stát z chudého OSVČ. No i kdyby jen to, že netrčí na ÚP a nebere peníze od státu, naopak musí i při malém výdělku zaplatit vcelku vysoké odvody, tak snad i to by mělo stačit. Co má stát z těch desetitisíců státních zaměstnanců, kteří jen plkají a neudělají za korunu práce, ale výplaty s odměnama mají statisícové? Tito darmožrouti žijí z peněz všech plátců daní, a žijí si velmi dobře. Ale trnem v oku jsou jim jen živnostníci.
09. 04. 2013 | 21:52

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Já myslím, že se najde dost podnikatelů, kteří takové odvody platí, takže nemelte blbiny.
Jen nechápu, proč by měl člověk platit dle vás tak vysokou daň z nemovitosti. Jak mi stát pomohl, že máme svůj dům? AŤ hodně platí lidi ve státních bytech, ti si na ně nevydělali, jen v nich léta žili za pár korun nájmu. A dnes řvou, když se nájem zvedne. A náklady na údržbu RD jsou dnes už i tak hodně vysoké, tak co byste ještě chtěl?
09. 04. 2013 | 22:00

Parabellum napsal(a):

Pavla2

O jakých vysokých odvodech OSVČ z malého výdělku to píšete vy DEMAGOŽKO? Z minimální mzdy se platí 1080 Kč ZP, a 2520 Kč SP. Ty odvody na sociální pojištění jsou z MINIMÁLNÍ MZDY srovnatelné, jako platí odvody na SP průměrný OSVČ!!!!! A znovu Vám opakuju, že odovdy na ZP ve výši 1080 Kč platí i homelessáci, kteří mají příjem NULA!!!!

Kromě toho, OSVČ, který má oficiáýlní příjem 8000 Kč má ve skutečnosti proi svou spotřebu 50-100 tisíc ČISTÉHO, protože ze 2/3 dělá načerno, a na tu zbývající třetinu uplatnuje výdajový paušál.
09. 04. 2013 | 22:00

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Jistě, pro Vás, která umí rozeznávat čísla pouze v rozsahu, kolik má prstu na rukou a nohou je je větší číslo než je tento součet vyjádřen kvantitativem "dost"

Kolik je to podle Vás to "dost" chci, abyste zaokrouhlovala na celé statisíce. pokud je takovýchto pouze 49999, pak je jasné, že LŽETE, protože 49999 je po zaokrouhlení na celé statisíce rovno nule. A 49999 představuje v rámci práceschopné populace necelé jedno procento, a to je pod úrovní statistické chyby. Takže tak, prolhaná Pavlo. Tvrdíte, že je těch OSVČ více? Pak chci důkaz- VYJMENUJTE JE.
09. 04. 2013 | 22:05

pamětník napsal(a):

Parabellum:
Jste hulvát, pane.
09. 04. 2013 | 22:11

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Já položím otázku jinak: Jakým PRÁVEM jswte pro sebe ZABRALI NĚCO, co jste nevytvořili? Ona je půda tvořena PODNIKAVCI?????? A dále: Státua jen a pouze státu a jeho represivnímu aparátu můžetze poděkovat, že ještě nevisíte na větvi - například.

Jinak Vy za to, že stát vzdělává Vaše SPRATKY, státu jako OSVČ platíte? Nebudete mne přesvědčovat, že z těch 1500 Kč, co odvede průměrný OSVČ na DPFO ROČNĚ lze realizovat vzdělání těchto, že ne??????
09. 04. 2013 | 22:13

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Nebudu nic přepočítávat, nevím, kolik je OSVČ, kteří platí desetitisíce na odvodech, ale jen ze svého okolí jich pár znám. Takže v Česku jich dost být musí.
A nevím, co mi tady melete o minimální mzdě, já jsem psala, že i chudý živnostník musí zaplatit dost vysoké odvody, ikdyž má malý příjem. Pokud nepozastaví ŽL, tak zaplatí min. odvody, tj. za oba něco pod 4 tis.měsíčně.
A homelesáci, pokud jsou na ÚP, tak neplatí nic. Jenže ti asi nikde nejsou, protože se jim nechce na úřad docházet jak mají, tak by platit měli. Ovšem jestli platí, to je otázka.
No nevím, kolik OSVČ, kteří vykazují 8 tis., má doopravdy třeba sto.
Mně se to např. nedaří, jak to mám udělat? Vše co dělám, se dá lehce dohledat, ale třeba poradíte.
09. 04. 2013 | 22:20

Parabellum napsal(a):

pamětník

Ne pamětníku, v životě jsem měl štěstí na vynikající učitele. A jeden z nich, suplent Dějepisu, který pamatoval mobilizaci v roce 1914 mne obzvláště kladl na srdce, že je vhodné nazývat věci, osoby a procesy pravým označením.

Mládek, jakkoli jej fakt nemusím, udělal jednu chybu, že si za tím svým výrokem nestál, a neobhájil jej. Takhle je za slabingra, kterýho si každej namaže na chleba.

Pavla - lidé ve státních bytech nebydlí, neb státní byt je pohádkový předmět. Mimořádně hloupá a prolhaná Pavlo, STÁT nevlastní prakticky vůbec žádné byty, kromě snad s výjimkou těch, kdy někdo umře, nezůstanou po něm dědici, a majetek tohoto tím pádem získá stát.

Vy arogantní jedinci jste zabrali svou stavbou cosi, co jste nevytvořili, hodnota čehož je nevyčíslitelná, a předstírali jste zaplacení nějakým potištěným hajzlpapírem. Takže platit dan z nemovitosti je namístě. A ubezpešuji Vás, že ve srovnání s civilizovaným světem, jsou zde daně z nemovitostí směšně nízké. Pokud se Vám to nelíbí, odstěhujste se třeba do Kazachstánu, tam je místa dost, a i prostor pro Vaše zdivočelé postbolševické podnikavectví.
09. 04. 2013 | 22:22

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Obhajuijete neobhajitelné, protože i kdyby to bylo tak, jak píšete, tak ti OSVČ s těmi Vašimi škarbalióny odvodů neodvedou ani dost ani na odvody té většiny OSVČ, která tím pádem platí jen a pouze to minimum stanovené zákonem. Víte, matematiku jaksi neochčijete. Protože pokud některý OSVČ odvádí měsíčně desetitisíce, pak stovka dalších neodvádí téměř nic. Realita je taková, že průměrný zaměstnanec odvádí na SP několikanásobek toho, co průměrný OSVČ. Jinýmni slovy, pokud OSVČ odvádí desetitisíce měsíčně, pak relevantní zaměstnnec odvádí nízké statisíce měsíčně. Vy jste asi ve škole chyběla, když se braly počty, že?
09. 04. 2013 | 22:27

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: A milý pane, vy bydlíte, prosím, kde? Snad na nějaké půdě, kterou jste si, coby Bůh, vytvořil? Jste fakt praštěný. No a když už jsme u toho, kolik platí ten, v jehož obydlí žijete, daň z nemovitostí? Kolik mu přispíváte, když jste tak solidární a bohatý? A držte hubu už o těch spratcích. Za to, že jste vy nebyl schopný si žádné dítě udělat, nemáte právo ostatní děti nazývat spratky, vy.... nemůžu to napsat, ať mě p. Stejskal nesmaže.
09. 04. 2013 | 22:29

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Cák je to platný, když ten živnostník, ani ten středně bohatý, neodvede ani zlomek toho, co jsou sociální transfery směrem k jeho rodině. To je prostě holej fakt, můžete se točit dokolečka, kvičet a prskat, ale statistika hovoří jasně. Všichni živnostníci vlastní historicky vzato velmi luxusní předměty - auta, spalují fosilní paliva, kteréžto lidská ruka nevytvořila, takže živnostníci nemohou být chudí - leda na papíře, protože dělají v zoně šedé ekonomiky a uplatnují nesmyslně vysoké paušály.
09. 04. 2013 | 22:32

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Takže když se říká, že asi dvě třetiny lidí nedosáhnou na průměrný plat, což jsou i zaměstnanci, tak chci teda vědět, kolik jich platí z těch nízkých platů desetinásobky toho, co OSVČ. Tzn. třeba 40 tis. měsíčně za oba odvody. Takže kecáte vy.
09. 04. 2013 | 22:33

Váš drobný podnikatel napsal(a):

Milí parazitologové, dovoluji si vám vysvětlit, proč více méně zákonným prostředky minimalizuji házení peněz zvané daně do černé díry Kalouskova finančního systému:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-havlik.php?itemid=19674
09. 04. 2013 | 22:35

Pavla2 napsal(a):

parabellum: Takže vy jste si ten sporťák, jak jste se minule zmínil, koupil, abyste ho měl ukrytý někde v garáži, nebo jste jezdil na vodu, kterou jste, mimochodem, taky jaksi nevytvořil, že? Můj manžel sedí teď vedle mě a čte si ty vaše výplody a říká, že jste dle vyjadřování vhodný akorát tak na vyhazovače v bordelu.
09. 04. 2013 | 22:36

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Napsal jsem Vám to jasně: Bydlím v historickém centru města, v objektu, který spoluvlastním, koupil jsem to za tržní cenu v roce 2006, a ne že jsem na to nakradl za bolševiků jako melouchář, nebo po roce 1989 jako podnikavec - dokonce jsem to ani jako většina zlodějských OSVČ z poválečné generace a zlodějské OSVČ generace narozené v následujícím desetiletí neprivatizoval jako městský byt do vlastnictví - Dan z nemovitosti platit nemusíte, pokud bude MK ochotné prohlásit Váš dům za kulturní památku, a Vy část toho domu zpřístupníte BEZPLATNĚ veřejnosti.

Vy velkopodnikavci, kteří tak rádi prezentujete svou nadřazenost nad zaměstnanci na přechodech pro chodce jistě nejste žádné socky, a nějaký architektonicky a historicky významný dům obýváte.
09. 04. 2013 | 22:40

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Myslím, že tohle jsme si už jednou vysvětlili. Ten sporták jsem kupoval v polovině 90. let a prodal dávno pře tím, než tahle civilizace V ZOUFALSTVÍ začala vyrábět pohonné hmoty Z POTRAVIN, a dokonce i před tím, než Robert Hirsch napsal svou zporávu pro USA Energy department, stejně jako dost dlouho před tím, než Matt Simmons napsal svou knihu Soumrak v Poušti. A Také dlouho pře tím, než Richard Heinberg napsal své The Party's Over: Oil, War, and the Fate of Industrial Societies - a také před tím, než Colin Campbell napsal svou správu the end of cheap oil. Dnes si tyhle stati mohou všicni přečíst, stejně jako x dalších zdrojů i v češtině.

A to prosím jsem s ním opravdu několik let nejezdil, a nechával si jej z nostalgie.
09. 04. 2013 | 22:47

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Jazyk používám takový, kteý odpovídá úrovni toho, s nímž komunikuji. V komunikaci se zloději, parazity, a jinými OSVČ je holt vhodné používat kriminálnický argot, a jistě utznáte, že do toho mám ještě dost daleko.
09. 04. 2013 | 22:49

SuP napsal(a):

Sláma -
Tou perlou (09. 04. 2013 | 20:24) jste se hladce vetřel mezi největší místní hlupce, co jich lze dohledat.
Ještě se mě někdy zeptejte, jak jsem přišel na to, že jste zaměstnanec.
Já vím, že ten ůhlupec" je velmi jemné epiteton, ale rád bych, abyste se to stihl dozvědět.
09. 04. 2013 | 22:51

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Z průměrného platu, na který dosáhne třetina zaměstnanců sr platí SP 7938 Kč měsíčně, tedy 95 256 Kč ročně. Průměrný odvod OSVČ na SP je něco přes 25 000 Kč měsíčně. Což je NÁSOBNÉ Více. U daní je to ještě výraznější. DPFO u průměrného osvč činila 1500 Kč, u zaměstnance s průměrným platem a jedním dítetem 22 580 Kč, tedy cca 15x tolik.

Prostě obhajujete neobhajitelné.
09. 04. 2013 | 23:02

Parabellum napsal(a):

SUP

Jenomže Sláma má tentokrát v některých věcech pravdu, jmenovitě s tím náhradovým poměrwem u penzí - to jaksi nepopřete. Nebo jo????
09. 04. 2013 | 23:05

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Pardon, napsal jsem to blbě správně je Průměrný odvod OSVČ na SP je něco přes 25 000 Kč ROČNĚ.
09. 04. 2013 | 23:06

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: A jak si tedy také vy dovolujete bydlet někde, co stojí na půdě, kterou jste vy nevytvořil? Jaký je rozdíl, že máte kulturní památku nebo že máte svůj dům. Obojí stojí na půdě, kterou nikdo z nás svýma rukama nestvořil. A je úplně jedno, co je to za stavbu. Nemyslíte? A jinak do roku 2006 jste žil někde ve vzduchoprázdnu?
09. 04. 2013 | 23:07

pamětník napsal(a):

Parabellum:
"Ne pamětníku, v životě jsem měl štěstí na vynikající učitele. A jeden z nich, suplent Dějepisu, který pamatoval mobilizaci v roce 1914 mne obzvláště kladl na srdce, že je vhodné nazývat věci, osoby a procesy pravým označením"
Nikoliv pravým označením, ale takovým, které Vy považujete za pravé. Podle Vašeho hulvátského slovníku, jehož používání si uzurpujete, onen pan učitel moc úspěšný nebyl, když se mu nepodařilo Vás přesvědčit, že slušný člověk neuráží lidi kolem sebe jenom proto, že mají názory odlišné od Vašich.
09. 04. 2013 | 23:09

pamětník napsal(a):

Parabellum:
"Pardon, napsal jsem to blbě správně je Průměrný odvod OSVČ na SP je něco přes 25 000 Kč ROČNĚ"
Nepravda, nejsou tam zahrnuty odvody zaměstnavatelů za zaměstnance.
09. 04. 2013 | 23:12

Parabellum napsal(a):

pamětník

Jáí jsme to napsal správně, a vy lžete. Vše, z čeho platí zaměstnanec daň je JEHO PŘÍJMEM. Toi je prostě realita. Můžetek kvičet či prskat, můžete zfackovat starou nebo zkopat děti, ale nic dalšího s tím neuděláte. Že se to jmenuje odvody zaměstnavateleje pouze ideologický label.
Ta dan jestli se nepletu, se jmenuje Daň z příjmů FO ze závislé činnosti. Čili vše co je zdaněno daní z příjmů ze závislé činnosti, je příjem. Fertig.
09. 04. 2013 | 23:25

Parabellum napsal(a):

pamětník

09. 04. 2013 | 23:12
cituji:
Pardon, napsal jsem to blbě správně je Průměrný odvod OSVČ na SP je něco přes 25 000 Kč ROČNĚ"
Nepravda, nejsou tam zahrnuty odvody zaměstnavatelů za zaměstnance.
konec citace.

Vy fakt máte dost:-))))) Tak OSVČ má nějakého zaměstnavatele? To jsem nevěděl. Ale pokud to takhle tvrdíte, pak je zjevné, že Sláma má pravdu, protože aby tohle Vaše tvrzení bylo pravdivé, pak je zřejmé, že musí platit, že nejméně polovina OSVČ funguje v podstatě v zaměstnaneckém režimu.
09. 04. 2013 | 23:29

pamětník napsal(a):

Parabellum:
Nepravda. Superhrubá mzda je umělý konstrukt, součet hrubé mzdy zaměstnance + odvody zaměstnavatele za zaměstnance. Skutečný příjem zaměstnance je jeho hrubá mzda, ze které se hradí jeho odvody. Lžete.
09. 04. 2013 | 23:33

pamětník napsal(a):

"Druhým krokem měl být přesun toho, co dnes nazýváme daň z úhrnu mezd sociálního a zdravotního pojištění placeného zaměstnavatelem do výplatní pásky zaměstnance. To znamená, že všechny náklady práce by byly obsaženy v hrubé mzdě. Ze superhrubé mzdy by se tedy stala normální hrubá mzda a každý člověk by jasně viděl, jaké jsou jeho náklady práce," dodal Kalousek
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/chybi-politicka-vule-haji-kalousek-pohrbeni-sve-superhrube-mzdy-px2-/domaci.aspx?c=A110320_133633_domaci_bar
09. 04. 2013 | 23:39

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Právě proto, že výsostně užívat cosi, co jsme nevytvořili je jaksi nesprávné, tak od toho je ta dan z nemovitosti. A protože kulturní památka tu není pouze pro mne, ale také pro veřejnost, tak holt neplatím dan z nemovitosti. Která je ve srovnání s civilizovaným světem směšně nízká. Zjistěte si jaké jsou sazby daní z nemovitosti v USA nebo Skandinávii.
A jak říkám: Dan z nemovitosti platit nemusíte. Zpřístupněte třeba obývák zdarma pro veřejnost, nechte ten objekt prohlásit za kulturní památku, a neplatíte nic.
A ještě něco: Vy máte především problém s chápáním psaného textu: Jinbak byste nemohla napsat,

cituji:

Jaký je rozdíl, že máte kulturní památku nebo že máte svůj dům.

konec citace.

Pro Vás je asi zřejmě nepochopitelné, že někdo může vlastnit SVUJ dům, který je kulturní památkou.

Milá zlatá, kdyby ten dům nebyl kulturní památkou, tak jej můžeme klidně vomlátit a voblepit polystyrenem, a nasázet tam platová nebo eurookna, tolik oblíbená mezi podnikavci. No, a pokud má stát zájem na tom, abychom tu secesní fasádu udrželi pěkně načančanou, a vopravovali za naše ZDANĚNÉ peníze všechny ty sousoší, vázy, atiky, ornamenty, římsy, hlavy, a další serepetičky, aby ten barák byl turisticky zajímavej, a turisti si jej jezdili prohlížet, a tím pádem utráceli u místních OSVČ podnikavců a pučnidrátů, tak HOLT musí nabídnout nějakou protihodnotu. Proto je stanovená zákonem ta dan z nemovitosti u kulturních památek taková, jaká je. Nebo si snad myslíte, že zahraniční turisté jezdí do ČR primárně proto, aby se nechali od českých OSVČ podnikavců okrádat?
09. 04. 2013 | 23:44

Parabellum napsal(a):

pamětník

A z čeho se se podle Vás vypočítává dan z příjmu zaměstnance???? Ze superhrubé mzdy!!!! To není žádný umělý konstrukt, to je prostě základ pro výpočtu daně z příjmu zaměstnance! Jinými slovy, superhrubá mzda je PŘÍJEM zaměstnance!!!!! TEČKA!!!!
09. 04. 2013 | 23:50

Parabellum napsal(a):

pamětník

Pokud tvrdíte, že zaměstnavatel vypočítává dan z příjmu zaměstnace z něčeho, co příjmem zaměstnace ve skutečnosti není, a pokládá to za svůj příjem, přičemž tou daní zatěžuje zaměstnace, pak se zřejmě dopouští PODVODU, A DANOVÉHO ÚNIKU A na ten jaksi pamatuje trestní zákoník.
09. 04. 2013 | 23:57

pamětník napsal(a):

Parabellum:
V 09. 04. 2013 | 23:39 jsem sem dal vyjádření autora konstruktu superhrubé mzdy M. Kalouska, který potvrzuje mé tvrzení. Protože se neuskutečnilo přepracování konstruktu tak, aby ze superhrubé mzdy se stala běžná hrubá mzda zaměstnance zahrnující všechny odvody, jak bylo plánováno, začátkem roku 2015 dojde k jejímu zrušení.
http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/superhruba-mzda-je-minulosti-vydelaji-na-tom-lide-s-nizsimi-prijmy-729288
09. 04. 2013 | 23:59

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Tak jsem si našla kalkulačku výpočtu mzdy zaměstnanců: Příklad zaměst.s 1 dítětem:
Takže hrubá mzda 25 000, čistá mzda 20 412. Zaměstnanec: ZP - 1125, SP- 1625,superhrubá mzda 33500, daň z příjmu 1838, slevy na dani 2 070, daňové zvýhodnění 1 117,
Zaměstnavatel platí: ZP: 2 250, SP 6 250. Mzdové náklady na zaměstnance 33 500. Jen nevím, kde máte ty velké tisíce na dani z příjmu. Protože z 25 tis., případně z 33 500 (to říkáte vy), platit daň 1838, je snad docela málo, ne?
SP a ZP zaměstnanec platí nikoliv ze superhrubé mzdy, ale z hrubé, tzn. z 25 tis. Protože např. SP platí 6,5 %, takže částka 1625 odpovídá odvodu z 25 tis. Zaměstnavatel rovněž z téže částky.

Pokud nevěříte, najděte si to na internetu. Takže ta superhrubá mzda není vaším příjmem, jak tady pořád píšete. To je náklad zaměstnavatele na mzdu zaměstnanci.
10. 04. 2013 | 00:01

pamětník napsal(a):

K Vašim blábolům ohledně údajných daňových podvodů atd. jenom podotýkám, že zaměstnavatel vypočítává daň i z odvodů zdravotního a sociálního pojistného podle zákona, třebaže se nejedná o příjem zaměstnance.
Jste omezený, samolibý a v ekonomii nevzdělaný člověk, k tomu hrubý a agresívní. Takoví lidé by se měli léčit dříve, než se pustí do kontaktu s jinými. Dopporučujui, abyste se nad sebou zamyslel, jste-li toho schopen.
10. 04. 2013 | 00:05

Parabellum napsal(a):

pamětník
Nebavíme se o tom, co bude (možná) ale o tom co JE, a to už více než pět let. A superhrubá mzda byla v okamžiku, kdy pan Potůček napsal ten článek, a bude i poté, co tenhle článek už nebude aktuální. A pokud tvrdíte něco jiného, tak LŽETE.
10. 04. 2013 | 00:06

Parabellum napsal(a):

pamětník

Hlupáku a LHÁŘI, pokud mzdová účetní, tedy ZAMĚSTNANEC z něčeho vypočítává dan z příjmu FO, ze závilslé činnosti, tak to něco je prostě příjmem!!! Vy už jste dosáhl té míry prolhanosti, že lžete kumulovaně!!!!! LŽETE například i v tom, že zaměstnavatel vypočítává nějaké odvody a daně, a při tom drtivá většina zaměsdtnavatelů jsou právnické osoby, a drtivou většinu mezd počítajé mzdové učetní!!!!!!
10. 04. 2013 | 00:10

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Vy pořád zapomínáte na to, že někdo těm zaměstnancům musel zajistit možnost toho příjmu. Je přece jedno, jestli jde o firmu sro nebo OSVČ. Jsou to pořád zkrátka lidi, kteří se musí postarat o práci druhým. A když se to těm druhým nelíbí, tak ať se postarají o svoji práci a svůj příjem sami.
10. 04. 2013 | 00:19

Parabellum napsal(a):

pamětník

Takže já jsem agresivní jo???? Já Vám pro upřesnění uvedu, že jste to byl VY PRVNÍ, kdo mne v jedné z minulých diskusí označil hajzlem, když Vám došly argumemty. A schůzklu jste si se mnou chtěl dát na místě, kde byste byl pod ochranými sukněmi zaměstnaců státu. Bůůůhehe. Takovéhohle arogantního, agresívního, samolibého a ZBABÉLÉHO živočicha, aby jeden pohledal.
Vy prostě máte jeden problém, a to je ten, že na to, abyste nademnou měl navrch, prostě nemáte patrony. Důstojnej soupeř byl Vlk, ale toho jsem neuváženě virtuálně zastřelil, což mne dodatečně mrzí. Samozřejmě, byli i jiní střelci, nebo spíše šermíři, které jsem respektoval. Třeba
VK-Can. Ten už se ale bohužel na nás dívá z obláčku. Ale tomu vy nesaháte ani po kotníky, a nikdo ze zdejšího obludária také ne.
10. 04. 2013 | 00:20

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Nechte si své ideologické bláboly pro toho, kdo Vám to bude baštit. Kdo je největším zaměstnavatelem obecně??? KORPORACE MILÁ ZLATÁ!!!!! Kdo je včele korporací??? Představenstvo a managementt!!!! Kdo zajištuje zakázky???? ZAMĚSTNANCI OBCHODNÍCH ODDĚLENÍ!!!! V naprosto drtivé většině případů ZAMĚSTNANCI!!!! Kdyby sem nepřišel zahraniční kapitál reprezentovaný korporacemi včele se zaměstnaci, kteří především tvoří kupní sílu zdejšíhoi obyvatelstva, pak byste se jako OSVČ těžko uživili tak, že byste si oblálki červená saka, a navzájem si prodávali limonády. A vlastně ani ty ne, protože i ty limonády jsou produkty korporací. Proč tedy podle Vás nelze zvýšit růst reálného HDP tak, že si OSVČ toho navzájem budou více prodávat???? Podle Vás by to šlo donekonečna ne?
10. 04. 2013 | 00:27

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Cituji:
Parabellum: Tak jsem si našla kalkulačku výpočtu mzdy zaměstnanců: Příklad zaměst.s 1 dítětem:
Takže hrubá mzda 25 000, čistá mzda 20 412. Zaměstnanec: ZP - 1125, SP- 1625,superhrubá mzda 33500, daň z příjmu 1838, slevy na dani 2 070, daňové zvýhodnění 1 117,
Zaměstnavatel platí: ZP: 2 250, SP 6 250. Mzdové náklady na zaměstnance 33 500. Jen nevím, kde máte ty velké tisíce na dani z příjmu. Protože z 25 tis., případně z 33 500 (to říkáte vy), platit daň 1838, je snad docela málo, ne?
SP a ZP zaměstnanec platí nikoliv ze superhrubé mzdy, ale z hrubé, tzn. z 25 tis. Protože např. SP platí 6,5 %, takže částka 1625 odpovídá odvodu z 25 tis. Zaměstnavatel rovněž z téže částky.
konec citace.

Tak tohle fakt svět neviděl, pes nežral, a kocour nepochcal. Přesně arogantní zlodějská podnikavkyně, která provnává MĚSÍČNÍ odvody zaměstnace s ROČNÍMI odvody OSVČ. Soudružko, učila jste se v pomocné škole, že rok má 12 měsíců? Asi ne, že???? Takže milá zlatá pokud zaměstnanec s průměrnou mzdou odvádí měsíčně 1838 Kč, tak je to za rok 22056 Kč. Za rok 2012 odvedl milion OSVČ celkově na DPFO celkem necelých 1,5 miliardy Kč. To je v průměru 1500 Kč na jednoho OSVČ, ale ROČNĚ!!!!

Jestliže je pro Vás docela málo dan 1838 Kč z průměrné mzdy, co je potom podle Vás 125 Kč slovy STODVACETPĚT korun měsíčně, co platí průměrný OSVČ????
10. 04. 2013 | 00:41

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Já myslím, že p. Mládkovi vůbec nešlo o to, zvýšit odvody nějakým korporacím, ale obyčejným živnostníkům. Korporace mají pořád nějaké úlevy a platí daně bůhvíkde. Ale tady asi ne.
10. 04. 2013 | 00:44

Pavla2 napsal(a):

Parabellum: Jenže ten zaměstnanec už se nemusí o nic starat. Podnikatel ano. A ten si musí ze zbylých peněz ušetřit na vše, co k podnikání potřebuje. To vám ale asi těžko vysvětlit, že? Taky mu nikdo neproplácí dovolenou ani nemocenskou tak jako zaměstnancům. A už končím, nemá to smysl.
10. 04. 2013 | 00:49

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Korporace především participují na globální ekonomikce, a v této musí obstát proti konkurenci, která například disponuje mnohem levnější pracovní silou. OSVČ pučmidráti na globální ekonomice participovat nedokáží, nové globálně konkurenceschopné produkční kapacity rovněž nejsou schopní vytvořit. Naopak, opakovaně se prokazuje, že OSVČ jsou plně závislí na tom, kolik peněz je mezi obyvatelstvem, a výpadek příjmů tohoto například v důsledku rozpočtově úsporných opatření nejsou s to kompenzovat tím, že by participovali na globálních trzích. Zcela platí to, že tržby OSVČ jsou závislé na kupní síle místního obyvatelstva. Jsou schopní příživnostničit pouze tam, kde nějaká korporace zaměstnává dost lidí, popřípadě tam, kde je velká koncentrace státních zaměstnaců, na jejichž mzdy si stát půjčuje. Jinými slovy, OSVČ jsou prakticky komplet závilsí na kuponí síle obyvatelstva.

Takže jo, pokud bude po Vašem milá příživnostkyně, tak se stát nebude zadlužovat, korporace odejdou jinam, a v tom případě fakt nevím, komu tu svoji zbytnou veteš nebo předražené služby budete prodávat. Potíž je v tom, že globálních korporací představující produkční kapacity je ve světě nedostatek, a zájemců o to, aby tam tyhle přišly je přebytek. Je tedy zřejmé, že z korporací nějaké vysoké daně těžko vyrazíte.
10. 04. 2013 | 00:56

Parabellum napsal(a):

pamětník

Jistě pamětníku, realita je taková, že manager je ten, kdo je odpovědný za chod korporace, a jeho rozhodnutí závisí, zda má korporace zisk, či nikoli. Pokud má korporace zisk, pak je zřejmé, že manager, coby námezdní zaměstnanec vytvořil nadhodnotu, ze které část (velmi malou) dostane na odměnách.

Pavla2

To musí zaměstnnec - manažer či prokurista také. A podotýkám, že v mnohem (řádově) větší míře. Co to furt zkoušíte????? A s tou dovolenou- co furt ZKOUŠÍTE???? To závidíte??? Tak se nechte zaměstnat, když jste NESCHOPNÁ uspět na globálních trzích!!!!! Když tedy OSVČ nemají žádnou dovolenou, tak JAK TO, ŽE jsou vidět tak často v zahraničí??? Že by dovolená PODVODNĚ vydávaná za pracovní cestu? A že mají zaměstnaci placenou dovolenou? Na tu ale musí svému zaměstnavateli VYDĚLAT!!!!
10. 04. 2013 | 01:07

Parabellum napsal(a):

Pavla2

Proč se navážíte do toho, že korporace platí daně jinde? PROČ LŽETE???? Výběr korporátní daně za rok 2012 převýšila výber DPFO od OSVČ o dva řády!!!!! Tedy řádově stonásobně!!!! Zameťte si před svým špinavým chlívkem, a přestante ukazovat prstem na někoho dalšího.
10. 04. 2013 | 01:12

Parabellum napsal(a):

pamětník

A kdopak tedy tu nadhodnotu vytvořil, když ne manager? To by mne zajímalo:-)))) Že by řadový zaměstnanec??? Možná. Potom by to ale platilo, všeobecně, tedy i v případě, že zaměstnavatele reprezentuje podnikatel jako fyzická osoba. A to by se Vám asi moc nelíbilo, že.

Takže jak??? Kdo tedy podle Vás tu nadhodnotu korporace tvoří? Vlastníci, které povětšinou reprezentují penzijní fondy, které spravují prostředky statisíců drobných střadatelů? Taky možná. V tom případě, ale třeba já vytvářím nadhodnotu ČEZu, protože vlastním také část akcií tohoto.
10. 04. 2013 | 01:23

Parabellum napsal(a):

pamětník

A proč Vám ten Kypr vadí? Máte tam nějaký vklad? Z Vašich peněz se to sanovat nebude, takže nevím, o co Vám jde. Mimochodem, nevím o žádné opravdu velké globální korporaci, která by měla sídlo na Kypru. Tam spíš mají sídla různí pučmidráti provozující třeba cestovky či internetové obchody.
10. 04. 2013 | 01:26

11sax napsal(a):

Jsou čeští živnostníci parazité?
Martin Potůček
Nejsou. Prostě jen využívají prostor, který jim v daňovém a sociálním systému vytvořila vláda, k maximalizaci svého momentálního příjmu. Otázkou zůstává, zda na to v budoucnu nedoplatí oni sami - a s nimi i celá země.

a) Stejný přístup má,naše minorita". "Hloupější" Slováci zavedli kdysi 10 000, Sk- na rodinu a bylo po ptákách. Tato antikoncepce zafungovala a ti,co se nesmí nazvat pravým jménem,přešli do Čech.

b) nechtějte po mě solidaritu. Během 5 let jsem dal psím útulkům 800 000 Kč. Rád. Kalouskovi,ani ň.
Jak máme my OSVČ mít nějakou jistotu,když z podvodů nikdy,nikdo nebyl - ne obviněn,ale po zásluze potrestán. Škoda slov...
10. 04. 2013 | 01:28

TCH napsal(a):

To: Pavla2 a pamětník
Co blázníte, proč se s ním přete ? Vždyť je to psychopat. Inteligentní, ale psychopat. Který normální dospělý člověk tak křečovitě napravuje svět ( žvaněním na internetu ) a nedokáže unést, že má někdo názor odlišný od jeho ? Vsadil bych se, že žije sám.
10. 04. 2013 | 07:00

Daniel napsal(a):

Hezká diskuze, akorát nad špatnými daty. Zeptal se někdo, jak se vůbec vypočítává průměrný odvod daně OSVČ a zaměstnanců? Na finančním úřadě jsou pro různé daně zřízeny samostatné účty. Zaměstnavatelé odvádějí každý měsíc daně, sražené z mezd zaměstnanců, na účet tzv. závislé činnosti. Na jiný účet - daně z příjmu fyzických osob - odvádějí daně jednak podnikatelé (OSVČ), ale také se na tomto účtu objeví vratky daní ze závislé činnosti v případech, kdy zaměstnanec nepožaduje roční vyúčtování daně od zaměstnavatele, ale podá sám přiznání k dani z příjmu, ve kterém uplatní odpočty a slevy, které nemohl uplatnit u zaměstnavatele (např. odpočet hypotéky, životního pojištění, důchodového spoření a pod.) a na základě tohoto přiznání vznikne vratka daně. Takže roční příjem daně ze závislé činnosti je evidován na jednom úřtu, ale vrácení daně je evidováno na účtu jiném, bohužel pro OSVČ na účtu daně z příjmů fyzických osob. Kouzlo statistiky.
10. 04. 2013 | 08:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem všechny příspěvky pana pamětníka, počínaje větou "ano, jste hajzl".

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 04. 2013 | 08:21

živnostník napsal(a):

přiznávám se,jsem parazit.platim minimum odvodů,ale budu požadovat nejvyšší důchod protože jsem celý život byl zvyklí na určitý standart ze svých podvodů.
10. 04. 2013 | 08:37

Miroslav napsal(a):

Pane Stejskale, zajímalo by mě, proč tady necháváte Parabellum nadávat všem ostatním, a to i sprostě a opakovaně, zatímco jiménu to hned na poprvé zatrhnete. Rozhodně budu dnes volat do redakce a budu si na vás stežovat. Vůbec funkci editora nezvládáte. S pozdravem
10. 04. 2013 | 08:39

Pavla2 napsal(a):

11sax: Dobře děláte. Já taky pořád říkám, že je lepší ušetřené peníze dát tam, kde člověk ví, že budou sloužit k rozumnému účelu, nikoliv je hodit do černé díry státu.

TCH: Máte pravdu. ŠKoda slov. Ikdyž má v něčem třeba pravdu, s člověkem, který v každém příspěvku nazve jiného lhářem a podvodníkem, nemá cenu diskutovat. A žije opravdu sám nebo možná s maminkou (ta jeho je maminka, my ostatní máme geronty). Proto ta frustrace a spratci.
10. 04. 2013 | 08:52

Petr z Tábora napsal(a):

to Miroslav 8:39:
Že se na to nevykašlete a nemyslíte si případně něco o zadeli.Ty příspěvky vypovídají vždy především o nás autorech. Pro pana Stejskala musí být za trest už jenom čtení některých příspěvků.
10. 04. 2013 | 08:53

Miroslav napsal(a):

Předpokládám, že ho za to platí. Podívejte se, co si tady Parabelum dovolil cca od včerejška od 15.00. To přeci není možné (zvlášť, aby potom pan Stejskal mazal člověka, který na ty opakované útoky jednou zareaguje)
10. 04. 2013 | 08:59

Pavla2 napsal(a):

Miroslav: Taky jsem se divila, že už to někdy přesahovalo opravdu meze slušnosti a p. Stejskal nemaže. Pamětníkovi se vůbec nedivím, chtělo se mi totéž napsat mockrát.
10. 04. 2013 | 09:07

Jarda napsal(a):

Nic proti malé, nebo žádné dani živnostníků. Ať si ale potom posílají své děti do privátních škol, platí si privátní policii, platí si stavbu privátních silnic, atd,atd,
Aby jedna skupina platila stát a druhá se vezla, to je další z hloupostí ODS a TOP
10. 04. 2013 | 09:23

luk napsal(a):

Pan Mládek je králem hlupáků, o tom žádná, ale to, že z hlediska zdravotnictví jde zabezpečení OSVČ k tíži zaměstnanců, to je samozřejmě pravda, nemohou za to ale živnostnící, nýbrž vláda. Mně spíše vadí, že podle mé vlastní zkušenosti se mě 2/3 řemeslníků snaží jednak okrást a jednak odvádí naprosto nekvalitní práci a nakonec se ukáže, že pro nabízenou práci nemají ani kvalifikaci. Mám spoustu případů. Myslel jsem si, že toto "listopad 89" odstraní, ale ani náhodou, je to spíše ještě horší. Omlouvám se výjimkám, jako například jednomu "ševci", který má stánek poblíž mého bydliště a je svou nabídkou řemeslných služeb i kvalitou vynikající.
10. 04. 2013 | 09:42

TCH napsal(a):

To: luk
Samozřejmě, že pravidla nastavovali a jsou za ně tedy odpovědni politici a ne živnostníci. Předmětem sporu je Daň z příjmu a odvody na SP a ZP a přesunout tento předmět přímo na osoby které fungují jako OSVČ je v lepším případě hrubé nepochopení situace, v horším přímo křivárna. Co myslíte, proč nedostávají zaměstnanci celou svoji tzv. "super hrubou mzdu" na ruku, s povinností všechny platby směrem ke státu odvést osobně. Jak by se jim asi chtělo vzít těch cca 40 procent hodnoty kterou vytvořili, drží ji v ruce a teď ji mají poslat státu? Chtěl bych vidět tu platební disciplínu.
Nicméně nenechme si prosím odvádět pozornost od podstatného. Podstatné podle mě je, že na služby které má stát poskytovat občanům za odvedené daně, mají politici a státní úředníci peněz dávno dost. Není potřeba přidávat další, je potřeba přitlačit na politiky aby dodrželi svoji část dohody s občany. Pokud politiky naučíme, že si jedna skupina občanů vynutí zvýšení daní pro jinou skupinu občanů, co myslíte že tito politici udělají příště? Zase poštvou jednu skupinu občanů proti jiné a zas bude o trochu více peněz na přerozdělování.
10. 04. 2013 | 10:04

choche napsal(a):

V našem systému figurují dva druhy živnostíků. Jden, který nechce odvádět zisky ze své práce zaměstnavateli a tvoří článek švarcsystému a druhý, který přišel o práci a fuškami na živnosťák se snaží udržet nad hladinou. Jinou šanci nemá. Ani jeden přispívá do státního rozpočtu po umělých odečtech minimum a je oprávněně parazitem. Mládek jen nazval věci a to co každý ví pravým jménem a potrefené husy se ozvaly a politici se chytli - jedni stébla, druzí za hlavu!!!
10. 04. 2013 | 10:17

český maloměšťák napsal(a):

Parabellum napsal(a):
pamětník

A proč Vám ten Kypr vadí? Máte tam nějaký vklad? Z Vašich peněz se to sanovat nebude, takže nevím, o co Vám jde. Mimochodem, nevím o žádné opravdu velké globální korporaci, která by měla sídlo na Kypru. Tam spíš mají sídla různí pučmidráti provozující třeba cestovky či internetové obchody.
10. 04. 2013 | 01:26
--------------------
http://en.wikipedia.org/wiki/Penta_%28investment_group%29
(např. Fortuna, Aero Vodochody...ale další - nejen ve střední Evropě)
10. 04. 2013 | 10:24

SuP napsal(a):

Byla by škoda, kdyby zapadla poznámka "SOMBRERO":

SOMBRERO napsal(a)(o):
".... Živnostník, aby mu zbylo totéž, co firmě pro zaměstnance, může inkasovat méně...."
09. 04. 2013 | 21:03
Svatá pravda. Málokterý zdejší parazitolog si to totiž ve svém pláči zaměstnance okrádaného zaměstnavateli díky nízkému výběru daní od OSVČ uvědomuje. Že nabídka ceny práce živnostníka musí být
mnohem nižší než nabídka firmy, aby vůbec našel v současné konkurenci odběratele.
10. 04. 2013 | 10:29

para Vita napsal(a):

Miroslav napsal(a):
Pane Stejskale, zajímalo by mě, proč tady necháváte Parabellum nadávat všem ostatním,...

Miroslave, doporučuji příspěvky nevychovance Parabellum nečíst. Editor za kvalitu příspěvků a úroveň diskutérů nemůže. Cenzury jsme si v minulosti užili ažaž, ne?
10. 04. 2013 | 10:48

Klus napsal(a):

Asi se všichni zbláznili.
Kdo je parazit- živnostník který alespoň uživí sebe a rodinu, nebo ti co jsou na dávkách, úředníci a neproduktivní zaměstnanci placení ze státního rozpočtu.
.
Problém Evropy je nesmyslně velká míra administrativy a zbytečně vysokého zdanění. Kdyby to kleslo, nemuseli bychom vršit nesplatitelné státní dluhy
10. 04. 2013 | 11:01

Karel napsal(a):

Klus
Ty jsi pěkný pohádkář. Ano živnostník živí svou rodinu, ale už školy, zdravotnictví a důchody jeho rodičům jeho rodině musí platit jiní.
A v čem je třeba produktivní živnostník - advokát ? Když si prosadili přehnané odměny za svou bohulibou činnost do právních předpisů.
10. 04. 2013 | 11:12

Kryštof napsal(a):

TCH
Ty jsi úplné neviňátko. Ano jedna skupina občanů - živnostníci si vynutili na politicích nemravné úlevy v daňovém a odvodovém systému. A ty to schvaluješ.
A protože v důsledku toho třeba chybí peníze v důchodovém systému, tak důchodci jsou odrbáváni, jen proto, aby živnostníci měli ten svůj ráj a volili ODS.
ODS a TOP to naposled včera předvedly i s registračními pokladnami
10. 04. 2013 | 11:18

Pacák napsal(a):

Do určité míry bych dal Parabellovi (měl si spíše dát nick Kalašnikov podle toho, jak je neúnavný psáč) za pravdu. Superhrubá mzda byl pokus obelhat voliče. Před volbami slibovala ODS, že daň ze mzdy bude 15%. Aby se vlk nažral a ODSácká kasička zůstala celá, zavedla se tzv. suprerhrubá mzda. Z té se počítalo slíbených 15% daně. Podle staré metodiky to bylo ale 21%. Do jaké kasičky sáhne podnikatel, aby za zaměstnance "zaplatil" odvody? Rozbije doma prasátko s úsporami, anebo se to projeví na výši výdělku zaměstnance?
10. 04. 2013 | 11:31

Klus napsal(a):

Kryštofe, obchod běží už mnoho tisíc let, stylem jeden má zboží a potřebuje peníze nebo jiné zboží, jiný má ty peníze nebo jiné zboží. Prohlédnou si a smění si to.
Je to mezi nimi. nikomu třetímu do toho nic není.
Je děsem naší doby, že k nákupu kdejaké blbosti musíte mít právníky sepsanou 20 stránkovou smlouvu, další všeobcné obchodní podmínky o 30 stranách a stejně s vámi kdykoliv vyjebou. Navíc ještě požadujete registrační pokladny- dalších 40 000Kč vyhozených jen proto aby se zbyteční úředníci měli v čem hrabat, a 10 let povinnost to archivovat. Nechápete, že drahota, nezaměstnanost a bída jsou JENOM PROTO, že ubývá lidí kteří tvoří skutečné hodnoty, a přibývá nesmyslných povinností, razítek a papírů, činnosti úřadů a institucí které jen překáží a škodí.
Po státu chci jen bezpečí a ochranu , platnost práva, a nějakou infrastrukturu, nic víc. Kdysi státu stačil desátek, zabezpečil to výše jmenované a stavěli ještě zámky a chrámy které dodnes obdivujeme. Dnes stát ukradne formou daní více než 50% všech peněz které jsou legálně v oběhu, a jen škrtá sociální vymoženosti běžné už před desítkami let.
Proberte se, paraziti jsou jinde, ne mezi pracujícími OSVČ
10. 04. 2013 | 11:34

Pacák napsal(a):

P.s: Kdosi z vládních trubačů tvrdil, že superhrubá mzda má ukázat zaměstnacům, jaké jsou náklady na jejich práci. Poněkud nevzali v úvahu, že to také ukazuje, za kolik si kupujeme stále horší a dražší státní servis. A to na výplatní pásce nejsou spotřební daně DPH, a další nové a vyšší poplatky za kdeco.
10. 04. 2013 | 11:35

TCH napsal(a):

Nazdar Kryštof,
jsem rád že si tykáme. Až se potkáme musíš dát nějaký panáky do placu. Snad jenom: Jak se povedlo živnostníkům vynutit si na politicích ? Proč si nevynutili zaměstnanci? Kde schvaluji ? To jsi mě ale špatně pochopil. Já píšu, že se politici snaží poštvat jednu skupinu obyvatele proti jiné skupině, aby odvedli pozornost od skutečnosti, že už zase nedokázali vystačit s penězi které jim odevzdáváme na daních.
10. 04. 2013 | 11:43

Pacák napsal(a):

Pane Klus, vcelku s vámi souhlasím, ale s těmi daněmi to nebylo ani kdysi tak růžové, jak si to představuje. Například za Joseva II byla daňová zátěž asi 33%. Nicméně to nebránilo, aby se vybírala obdoba Kalouskovy povodňové daně, napříkald daň turecká. Ve starověku bylo běžné, že se výběr daní pronajímal (se stejným výsledkem jak dnes privatizace stáních služeb). Nenažraný starořímský místodržitel dokázal svěřenou provincii zruinovat stejně spolehlivě, jako současné čechistánské vlády.
10. 04. 2013 | 11:44

Martin napsal(a):

Pan Mládek zapoměl ve svém projevu slovo NĚKTEŘÍ,pak by bylo všechno v pořádku !Dnes na rádiu Impuls je téma dne o korupci !To je od rádia chválíhodné,že se věnuje takovému tématu,ale byl bych rád,kdyby se rádio věnovalo tématům ještě důležitějším a to jsou podvody a zlodějiny !Občané budou znát tisíce případů! Mě např.zajímá,kdo rozkradl miliony v Open cart !O to víc mě popudilo,když Klaus omilostnil tuneláře !To bylo úplné poplivání spravedlnosti,přímo zločin !Myslím,že budoucnost případ Klaus bude ještě analizovat !Možná i trestat !Byl bych rád,kdyby tuneláři byli zase pozavíráni !
10. 04. 2013 | 12:07

Akim napsal(a):

Na jihu čech zas probíhají protikomunistické demonstrace !Problém,je,ale v tom,že těch kteří chtějí,aby se komunisté vrátili k moci je mnohem víc než demonstrantů !Tak Sláva komunistům !Kapitalistická demokracie se neosvědčila.Mnoho milionářů kradlo a patrně stále krde !Objevila se i pakáž,která nechce platit daně a uniká do daňových rájů !Tady je práce pro komunisty udělat v republice pořádek !Komunisté!Z demnostrantů si nic nedělejte jsou pod vlivem pravice !!!!Mladí se potřebují vyblbnout !Do Sokola nechodí a tak mají málo pohybu a zábavy !
10. 04. 2013 | 12:14

Parabellum napsal(a):

český maloměšťák

Nezlobte se, ale Fortuna ani Aero není globální korporace. Tu si představuji přeci jen drobátko jinak. Jako globální korporaci bych považoval něco od třeba Bosalu nahoru - Tedy Continental, VW, Siemens, Westinghouse, General Electric, United Technologies, Samsung, Bosch, Exxon-Mobil, Apple, Halliburton, Transocean, Andritz, Voest-Alpine, Statoil nebo MAERSK.
10. 04. 2013 | 12:18

Kryštof napsal(a):

TCH
Nazdar mladíku. Ty jsi nepostřehl, jak po Mládkově poznámce na sjezdu ČSSD přiběhla za Nečasem celá vypečená parta živnostenských náčelníků ? A Nečas je uklidnil, že své voliče nenechá na holičkách.
Na to, aby vlády ODS daly takové úlevy zaměstnancům prostě státní kasa nemá. To by včetně odvodů na důchody jistě stálo více než 200 miliard.
10. 04. 2013 | 12:21

Kryštof napsal(a):

Klus
Ty jeden písničkáři. Ty odpovíš jen na něco. Živnostník přispívá starou belu na cokoliv, tak by neměl do ničeho kafrat. A úředníci byli vždy již ve starém Egyptě, Římě a víš kvůli čemu, prostě kvůli daním. To, že tuneláři ročně si vezmou od státu 50 - 80 miliard, tak v tom často jedou i živnostníci.
10. 04. 2013 | 12:28

Drobil napsal(a):

Kryštůfku, my víme že jste zbytečný úředník který si pracovní dobu krátí na internetu. Netřeba to dávat najevo tak okatě
10. 04. 2013 | 12:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Miroslave,

to je jistě Vaše právo. Většina lidí, kteří sem nějakou dobu píší, již ví, kam až mohou zajít, aniž bych proti jejich příspěvkům zasahoval (to neznamená, že s nim souhlasím, líbí se mi či je podporuji).

Když sem začal Vámi zmiňovaný bloger přispívat, několikrát jsem jeho texty smazal, protože tuto hranici přesáhly. Teď se pohybuje na její hraně a dělá to vcelku chytře. Naopak nazvat někoho "hajzlem" je daleko za tou hranou, kterou zde jsem ochotem tolerovat (ne kvůli sobě, ale kvůli tomu, že by se debata velmi rychle zvrhla v jen a pouze v pusté nadávání, příklady velmi rychle táhnou). Toto ví i pan pamětník, ostatně sem též chodí několik let. Zatímco pan Parabellum se se zdejšími pravidly smířil a snaží se je svým způsobem respektovat, druhý ze jmenovaných je zcela vědomě a opakovaně ignoruje. Respektive se domnívá, že zde může brát právo do svých rukou, uplatňovat systém "na hrubý pytel hrubá záplata". Tímto ubezpečuji jeho (po několikáté) i ostatní, že nemůže. Zničilo by to tento prostor, který již více než šest let (za mého neblahého působení) docela slušně funguje.

Pokud to takto někomu nevyhovuje, je mi to osobně líto, ale jistě najde jiný, který bude lépe odpovídat jeho stylu.

Libor Stejskal

P.S. Nelíbi-li se Vám způsob, jakým Parabellum komunikuje, ignorujte ho. Mně se též nelíbí, přijde mi zbytečně invazívní (podobně jako ten pana pamětníka). A jako čtenář či debatující je ignoruji oba.
10. 04. 2013 | 13:06

živnostník napsal(a):

Díru ve státním rozpočtu vytváří v první řadě pan Potůček, na jehož činnost musí přispívat i těch 90% obyvatel, kterým připadá zbytečná a nesmyslná. Není divu, že na skutečné pracující pohlíží jen jako na zdroj příjmů.
10. 04. 2013 | 13:10

Pavla2 napsal(a):

Pacák: Včera večer jsem tady dala výpočet mzdy zaměstnance, který jsem našla na netu. Hrubá mzda zaměstnance 25 000, superhrubá 33500, daň 1817 nebo tak nějak. Jednalo se o zaměstnance s 1 dítětem. Nejsem účetní, ale ani z jedné částky to nedělá ani 10%. Jinak dle uvedeného výpočtu se odvody na SP a ZP počítají nikoliv ze superhrubé mzdy, ale z hrubé a superhrubá mzda je tam uváděna jako náklad zaměstnavatele na zaměstnance. Čistá mzda v tomto případě dělala 20400.
10. 04. 2013 | 13:14

Klus napsal(a):

Pavlo2, a co takhle hodit sem kolik nás stojí skuteční parazité?
Kolik se vyplatí na sociálních dávkách.? Já například vím, že jenom lidí kterým stát vyplácí příspěvek na bydlení je skoro 180 000. Co úředníci zbytečných úřadů, institucí a ústavů. Co naši pravicoví umělci co volí pravicového Káárla číro a potom utíkají pro milionové dotace a granty. Máme cca 50000 organizací charakteru neziskovek, humanitárních organizací, nadací, občanských společností. Vynásobte krát ředitel, zástupce, projekt manager ( i několik), ekonom, účetní, auditor, sekretářky a asistentky, PR manager, a úředníci kteří to schvalují, kontrolují, auditují, Proč invalidé za socialismu pracovali a dnes ne.
To by byly zajímavější počty než kolik ušetří OSVĆ na dani, zvláště když o tom víte prd. např při obratu nad milion zaplatí 21% z toho na odvodu DPH, ale vy potom brečíte že konečná JINÁ a DALŠÍ daň z příjmu může být nízká, třeba i proto že si raději nakoupí nějaké stroje a tím sníží základ.
Celá diskuse - kydy těch co si asi krátí pracovní dobu na zbytečném úřadě surfováním na internetu, ale vědí o tom prd
10. 04. 2013 | 15:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy