Byznys může růst, ale přitom lze snižovat energetickou náročnost, investovat do obnovitelných zdrojů nebo podporovat místní komunity.
Apple – symbol technických inovací a firma, která se nikdy nebála výzev. Přivedla na svět několik fenomenálních symbolů své doby, a to i přes to, že ostatní tvrdili, že to nejde. A teď stojí Apple před další výzvou, která je podle řady firem ve svém oboru nerealizovatelná. Základna ipodů a Maců chce bojovat s klimatickou změnou a svůj provoz hodlá do roku 2020 100% pohánět energií získanou z obnovitelných zdrojů.
Sportovní události světového formátu jsou vždy významným zásahem do životního prostředí pořádající země. Stačí si vzpomenout na Putinovu zimní olympiádu v Soči nebo na debaty okolo pořádání dalšího šampionátu v rozpáleném Kataru. Pořadatelé letošního mistrovství světa ve fotbale se přesto pokusili zabodovat v lepší ochraně životního prostředí.
Bez připojení k internetu pomocí stolních počítačů, chytrých telefonů nebo tabletů si v dnešní době umí málokdo z nás představit svůj den. Trvalé připojení k informacím nebo zábavě však také něco stojí, navíc většina spotřebované energie připadne na pohotovostní režim. Podle zprávy IEA se tak ročně„propálí“ množství elektřiny odpovídající roční spotřebě Velké Británie a Norska.
Jeden z nejdůležitějších mezníků v energetice se stal před šedesáti lety: skupina vědců na tiskové konferenci 25. dubna 1954 oznámila vyvinutí křemíkového fotovoltaického článku, který dokázal pohánět elektřinou malé zařízení.