Xenofobní hesla k ČSSD nepatří

04. 10. 2010 | 10:11
Přečteno 7413 krát
Podsouvat před těmito volbami ČSSD, že je stranou s xenofobními tématy, mi připadá absurdní. Sociální demokracie má v komunálních volbách přes tisíc kadidátů a kontroverzní hesla se objevila dvakrát – v Praze 5 a v Mostě. Pro mě je nejdůležitější, že se k nim vedení strany postavilo jednozačně negativně.

Když jsem před 13 lety přemýšlela o vstupu do politické strany, sociální demokracie byla mojí jednoznačnou volbou. Vybrala jsem si ji kvůli myšlenkám, které prosazuje: kvůli principu vzájemné solidarity, pro přesvědčení, že volná ruka trhu není samospasitelná a že vyspělý stát musí budovat fungující systém veřejných služeb, jinak nebude ani demokratický, ani moderní. S tím souvisí vize, že společenské problémy je nutné především řešit aktivně a preventivně a nikoli se jen zpětně potýkat s jejich následky a že chudým a slabým je nutné pomáhat.

Je jasné, že lidská přirozenost nese problémy, které nikdy nelze zcela vyřešit. Ostatně pokus o definitivní řešení tady už jednou byl a skončil největší tragédií v dějinách lidstva. Ne všichni jsme stejní a vždy mezi námi budou ti, kteří svoji životní situaci nezvládají. Civilizovaný stát s humanistickou tradicí nesmí tyto lidi házet přes palubu. Zdaleka ne všichni se do složité situace dostali vlastní vinou a je jasné, že vlastními silami si z ní nepomohou.

Já bydlím celý život v centru Prahy a mám dvě malé děti. Vím, co to je procházet s nimi pražskými parky či jezdit veřjnou dpravou. Také se mi to často nelíbí. Přesto bych se pod hesla typu „pryč s narkomany a bezdomovci“ nikdy nepodepsala, stejně jako bych nesouhlasila s tím, aby stěžejní práce s nimi spočívala v posílení hlídek policistů, aby je vyštvali do odlehlých míst. V bezdomovcích vidím lidi v těžké životní situaci, za kterou ne vždy sami mohou, a v uživatelích drog vidím něčí děti. Jsem přesvědčená, že je především potřeba s nimi pracovat, a teprve potom posilovat policejní hlídky (přeloženo do oficiálního jazyka: důraz je třeba dávat na prevenci všeho druhu a až poté na represi, na níž by se pak nemuselo vydávat tolik peněz).

Politici a političky z úrovně komunální i krajské ve spolupráci s centrální vládou by se především měli snažit vybudovat síť sociálních služeb srovnatelnou s vyspělými západoevropskými zeměmi. Argumenty pravicových stran, že máme přebujelý sociální stát, jsou naprosto lživé – v podílu HDP vydávaném na sociální oblast je Česká republika na chvostě EU. Sociální stát je zajisté nutné modernizovat, ale v žádném případě ničit. Ostatně nejvíce konkurenceschopné země EU na světové úrovni jsou právě ty s kvalitním sociálním státem.

Chápu, že před jakýmikoli volbami potřebuje každá politická strana na plakáty hesla jasná a úderná, srozumitelná každému, kdo na nich spočine dvě vteřiny pohledem. Jsou vymýšlena ve spolupráci s marketingovými a reklamními poradci v naději, že snad právě toto heslo zaujme voliče a ovlivní je tak, aby volili právě tu stranu a žádnou jinou. Nechat se svést jednoduchými populistickými hesly se přímo nabízí. Pro ČSSD je ale nepřijatelné používat v komunální kampani hesla, která jsou naprosto neslučitelná s jejími základními principy, a stranické vedení to dalo jasně najevo.

Jsem nicméně ráda, že tato kauza byla propírána v médiích. V minulých letech by podobná hesla zůstala nejspíše nepovšimnuta. Otevření debaty o jejich nepřijatelnosti považuji za známku kultivace naší společnosti.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JenTak napsal(a):

Vy to schytáte...
Nazdejších blozích vládne velmi často přesvedčení, že prosperita národa vede přes bídu pracujících lidí a bohatství vybraných jedinců.
No a vy si pak přijdete se sociální solidaritou. Tak to ne soudružko, kapitalismus si rozvracet nedáme.
Já vím, že soudruzi se vyskytují pouze u komunistů, ale vysvětlete to zdejším vzdělanýp pravičákům, že. To nejde, to je nesmysl. Oni mají patent na rozum.
04. 10. 2010 | 10:26

Cech napsal(a):

to autorka
Blog je to sice zajímavý ale bohužel situace je a zůstane ve svém vývoji takto řešena minimálně ještě tak 2 roky.
Na propad střední vrstvy jsou opravdu potřebné.
Jednou jsem již tuto myšlenku prezentoval.
Jakékoliv další rozebírání je bezpředmětné protože nemá vliv na vývoj alespoň na dva následující roky.
Zabývat se tím jestli existuje jiné lidštější a racionálnější řešení?
Každému je jasné ,že ano ;Každému je také jasné že je pozdě.
04. 10. 2010 | 10:37

neo napsal(a):

Dostala jste 300Kč nebo balíček marihuany?

Jinak souhlas,
04. 10. 2010 | 10:50

Holubář napsal(a):

Pro mě, jako pro vás, je také nejdůležitější, že se vedení ČSSD postavilo ke kontroverzním heslům jednoznačně negativně. Ale já to vnímám s opačným znaménkem, než vy.

Možná ti komunální politici vědí o každodenním životě více, než "vrcholoví" uzavření ve svých palácích a limuzínách.

P.S.: Tak nám dnes v 7 ráno přepadli dva cikánií naši mladou trafikantku, přímo na centrálním náměstí u stanice tramvaje. Chtěli jenom prachy, chudáci diskriminovaní..... Ta holka se třese ještě teď.
04. 10. 2010 | 10:52

hanah napsal(a):

Marksová-Tominová

Zajímalo by mě, paní Marksová-Tominová, zda jste za třináct let členství v ČSSD neměla problém s konfrontačním stylem politiky vaší strany, zda jste za tu dobu zaznamenala nějaký rozpor mezi hlásanými myšlenkami a praktickou politikou ČSSD a jak se díváte na zázračné bohatnutí vašich předáků a poslanců.

Jedna otázka mimo téma -

víte, že v metru nepracuje ani jedna žena řidička, údajně proto, že žádná zatím neprošla psychotesty (dokonce se ozývají hlasy, že prý se bojí tmy)? Jak se díváte na tuto diskriminaci ?
04. 10. 2010 | 10:59

hanah napsal(a):

Ke xenofobním heslům jedno xenofobní doporučení, které mi dnes přišlo mejlem -
Kdyby se Vám stalo, že za jízdy v noci, Vám někdo hodí vejce na přední sklo, hlavně nepouštějte stěrače ani nestříkejte vodu!!! Na skle by se vám vytvořila hustá mléčná neprůhledná hmota a vůbec nic neuvidíte!!! Byli byste nuceni okamžitě zastavit a s velkou pravděpodobností budete bleskově, v nejlepším případě, okradeni!!!
Tedy žádné stěrače, žádná voda, ale odjet co nejdál od místa "zásahu", pokud možno na místo bezpečné a osvětlené.
Jde prý o nejnovější techniku, kterou si vymysleli šikovní cigánští zloději. Pošlete tuto zprávu dál!!!!!!!!!!!!!!!!!! I když sami neřídíte.

PS. : Tento text je od velmi dobrého policejního zdroje!

Co je na tom pravdy nevím...
04. 10. 2010 | 11:06

JenTak napsal(a):

To hanah.
To je klasický hoax. Proč sem píšete takové blbosti?!
http://www.hoax.cz/hoax/vej...
04. 10. 2010 | 11:11

zdenekb napsal(a):

hanah:
Kydněte si dnes večer pod stěrače vejce a uvidíte, co je na tom pravdy... :o)

Těchto poplašných zpráv a varování "ze zaručených zdrojů" koluje po internetu tolik, že není třeba šířit spam ještě víc...
04. 10. 2010 | 11:12

stejskal napsal(a):

Nic, paní hanah,

jedná se o promyšlenou rasistickou propagandu (text je převzat z USA, kde se též jednalo o podvod) http://www.hoax.cz/hoax/vej...

Pro pana holubáře:

Tak nám onehdá dva etničtí Češi vykradli poštu kousek od nás. Chtěli jenom prachy, chudáci diskriminovaní... Personál, převážně ženy, se třesou ještě teď.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
04. 10. 2010 | 11:13

stejskal napsal(a):

Tak sem až třetí ;-) No, ona se zase nějaká dobrá historka o tom, co dělají cigáni a bílý ne, určitě objeví ;-) l.s.
04. 10. 2010 | 11:14

JenTak napsal(a):

To Stejskal.
Byl jsem rychlejší. :)))
04. 10. 2010 | 11:15

stejskal napsal(a):

Byl :-) l.s.
04. 10. 2010 | 11:15

hanah napsal(a):

Asi jsem přecenila smysl pro humor zdekjších diskutujících či opomněla přidat smajlíka.

Vězte, že šlo o pokus o žert. :-)
04. 10. 2010 | 11:15

mud.. napsal(a):

Paní vyhrňte si sukni, zaregistrujte si firmu, veškerý milionový zisk dejte "lidu z chvostu" a bouchejte se v prsa. Áve ČSSD! Jinak zatím jste asi do "koše" národa nevložila nic. Nefňukujte po socansku.
04. 10. 2010 | 11:16

hanah napsal(a):

Pane Stejskale, píšu Vám všude možně a nikde Vás nemohu dostihnout.... (Stránský, třeba)
04. 10. 2010 | 11:17

Ládik!!! napsal(a):

Dolejš píše o ideologii, Vy o heslech. Práce je ve slovníku levičáka neznámý pojem. Projeďte se okreskama po Lombardii, Tyrolsku, Bavorsku - všude nějaké živnosti, dílny, provozy, pracovní aktivita. Přejedete hranice a chcípl pes - skladové haly, vilová gheta zbohatlíků a paláce státní správy. Vy levičáci byste měli podporovat masový vznik pracovních příležitostí a ne natahovat mastnou ruku pro něčí prachy. Hesly a ideologií nic nevytvoříte. Jen hlavou a rukama. Ale SVÝMA!!! Ne rukama jiných!
04. 10. 2010 | 11:19

stejskal napsal(a):

Podívám se, paní hanah.

Ten "žert" jsem opravdu nepochopil, asi je to opravdu mým nedostatkěm smyslu pro humor (ona zde celá řada lidí tyto žerty navíc míní naprosto vážně, mnozí jim věří; nerad bych působil jako přepjatý mentor, ale řekl bych, že podobné "žerty" kdysi podporovaly růst nálad, které vedly k pogromům).

Hezký den i Vám.

Libor Stejskal

P.S. Myslíte, že pan holubář též žertoval. Abych zase nevypadal jako blbec ;-)
04. 10. 2010 | 11:22

Colt napsal(a):

hanah
Jste zřejmě nekritickou členkou ODS.

Již nějakou dobu tady pranýřujete konfrontační politiku ČSSD.
No kdybyste byla soudná, tak si můžete přehrát konfrontační styl vedení ODS - od nulové tolerance přes Noc dlouhých nožů, poradce Bormana, Osvětimskou lež, na parlamentní opozici zdvižený prostředníček, přes slovník o hovadu, které má svou stáj, a našlo by se toho ještě mnohem víc. Dost sleduji parlamentní jednání a slovník poslanců (a některých poskoků) ODS byl vždy o dva stupně hrubší než těch ČSSD.

Nejsem členem ČSSD, ale Vaše neustálé jednostranné moralizování směrem k ČSSD mě už nebaví. Časy, kdy ODS byla jedinou vedoucí silou budování kapitalizmu a nesměla se kritizovat, už snad skončily.
Tak si laskavě zameťte před vlastním prahem.
04. 10. 2010 | 11:28

Holubář napsal(a):

Pane Stejskale,

Holubář žertuje skoro furt. Opak je opravdovou výjimkou. Trpím totiž absolutní neúctou k čemukoliv, to se mi to pak tropí posměch...
:-)
04. 10. 2010 | 11:28

JenTak napsal(a):

to hanah.
Také si myslím, že žert vypadá jinak.
Je však jednodužčí po napsané pitomosti tvrdit, že jsme nechápaví. Tak to dělají vševědoucí vždy. Nepřiznají si nikdy omyl.
Já nejsem pan Stejskal, já to mohu napsat natvrdo.
04. 10. 2010 | 11:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

autorka
Je to tak. Peras apeiron. Stále hledáme ty meze. Každý je má nastavené jinak.
Proto souhlas s posledním odstavcem.
Otevřenosti by prospělo, kdybyste sem dala názory i oněch vykuků, co je vedlo k pořízení si oněch bilbordů. Včetně jejich jmen. Když už mluvíte o otevřenosti a kultivaci.
Před volbami je to navíc ještě důležitější.

ad hanah
Tenhle hoax - nu po jeho medializaci bych se nedivil, kdyby to jistá individua, mající s házením vajíček na lidi již své zkušenosti, vzala jako návod k rozšíření svého poretfolia, takže tento hoax již tady byl propírán /tuším, že ho zde jako příklad dal pan Stejskal/.
Tedy nevím nač ta hysterie.
/Já vím, ale nechám si to pro sebe, he he :))/
04. 10. 2010 | 11:45

zdenekb napsal(a):

Ládik!!!:
...a ty "skladové haly, vilová gheta zbohatlíků a paláce státní správy" jsou jednoznačně dílem zlotřilých levičáků, viď ty hlavo! :o)

Drobní živnostníci tu mají už přes čtyři roky ráj pravicových vlád. Nevšiml jsem si, že by hýkali nadšením.
04. 10. 2010 | 11:45

stejskal napsal(a):

Máte ode mne odpověď pod panem Stránským, paní hanah

(abyste to nemusela hledat http://blog.aktualne.centru...)

Tak to jsem rád, pane Holubáři.

Po Vašem upřesnění se mohu (ve smyslu dokážu) tomu žertu od srdce zasmát (absolutní neúcta je výborná věc, začínám s ní zpravidla u sebe ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal

P.S. Též mohu napsat, co chci, pane JenTak. Také to tak dělám ;-)
04. 10. 2010 | 11:49

irma napsal(a):

Souhlas s Vámi Michaelo. Je potřeba hned v žačátku eliminovat tyto projevy.Je to nízké a v důsledku kontraproduktivní. Vedení sociální demokracie zareagovalo hned a včas, což je pozitivní.
Jen by mne zajímalo to, jak dá ODS všem, kteří budou chtít pracovat práci.... toť pro mne velká neznámá.
04. 10. 2010 | 11:57

yara ze země krys napsal(a):

Tak nějak jsem přelítl článeček od paní Marks-Tominové a působí to na mě jako roztomilé a hodné povídání. Paní tam píše, že západní země dávají na sociální síť daleko více než ČR. A v tom je ten problém. Uvedu příměr. Je tomu drahně let co jsem působil jako mladý energetik jedné velké stavební firmy, která postavila panelárnu velkou jako kráva a produkce firmy se dlouhodobě nebyla schopná zvednout ze cca 20-25% výrobní kapacity. Soudruzi mě nadávali, že mám na měrnou jednotku příliš velkou spotřebu. Nebyli schopni pochopit, že vytápění v zimě, technologie atd.
mají nějakou minimální spotřebu a pokud výroba není schopná dosáhnout určité úrovně, účinnost a rentanbilita není a nemůže být na požadované úrovni. A tady máme stejnou nebo podobnou situaci, ekonomika ČR je zhruba např. 4,5x méně výkonější něž ekonomika SRN a tak nemůžeme dávat stejné procento třeba na soc.programy, ale třeba i dnes často omílané platy a mzdy apod. Vše musí být přepočítáno, na jiné dimenze, ovšem s ohledem, že vstupy - ceny máme již západní a výstupy jen ty naše české. Zatímco třeba Němcům stačí, aby všichni pracující a zaměstnanci odváděli 2% svojí mzdy na zdravotní pojištění a naprosto jim to stačí, u nás by to zavánělo katastrofou. Samozřejmě zdroje jsou jak řekl velký a dnes evropský světák Špidla, ale ne ve zvýšených daních jak to zřejmě myslel, ale co takhle přestat krást a tunelovat státní peníze páni úředníci a ministři ze státního sektoru ponejvíce z firem ODS a
dnes i TOP09! My Češi jsme mistři světa v kličkování, podvádění a švějkování a po 20-ti letech nového politického režimu se ukazuje, že potřebujeme zase nějakou nadvládu, nejlepší by bylo aby nám tady udělal pořádek třeba sousedi z Rakouska nebo ještě lépě Němci! Rusové se neosvědčili, tam je ještě větší slovanskej čurbes.
04. 10. 2010 | 12:11

Pepan napsal(a):

http://hradec.idnes.cz/praz...
Jinak si myslím, že sociální stát je nutné zničit a spousta problémů se tak vyřeší sama. Ostatně nejvíce konkurenceschopné země na světové úrovni jsou právě ty s minimálním sociálním státem.
04. 10. 2010 | 12:15

Ládik!!! napsal(a):

zdenekb -
ty stavby nevyrostly za 4 poslední roky (mj. fišerova "letní" vláda nebyla pravicová).
A netykejte mi, nejsem soudruh. Výroba v naší zemi jde do kytek, to je dlouhodobý trend. Bez produkce zboží, které je prodejné v zahraničí za konkurenční ceny, nemáme šanci umořovat své dluhy, které nasekaly levicové vlády v době hospodářského růstu. Hesly, ať xenofobními nebo jinými, nikdo nic nevyrobil. A nevypadá to, že by nastala změna k lepšímu. Zaměstnanci státní správy, jejichž mzda je přímou nákladovou položkou rozpočtu (svými daněmi nic státu nepřinesou), prostřednictvím tisíců svých odborových bossů chtějí stále více, zatímco výrobní sféra (skomírající) na ně už nevydělá. Levicová hesla by měla burcovat státní zaměstnance do práce (ale ne překládat papíry nebo vařit vodu na kafe) - do výroby prodejného zboží. Mám ovšem pocit, že tyto lidi by nikdo nechtěl ani za otroky, protože pracovat neumí. Já bych takového člověka nekoupil, to raději stroj.
04. 10. 2010 | 12:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

yara ze země krys

ad Německo

http://www.businessinfo.cz/...

Ty 2 % , o které mimochodem opíráte svou úvahu jsou proporcionálním vyjádřením absolutní výše salda , které inkasuje systém od státu za státní zaměstnance, tuším.
Ale rozhodně to nejsou % vyjádřené odvody z mezd.

Měl byste opravit svou chybu a přehodnotit tak i svou úvahu.
04. 10. 2010 | 12:18

Rumcajs napsal(a):

Xenofobni hesla sice vedení ČSSD odmítlo, leč konkrétní kandidáti ČSSD na tom nehodlají nic měnit. Celá politika ČSSD je založena na populismu a jakékoliv nechuti dělat kroky, byť nutné, které by vedly ke ztrátě preferencí u voličů se sníženou inteligencí.

Protože v oblastech, kde problémy menšin jsou citelné nemají standardní žvásty o toleranci a nutnosti sypat více peněz do náruče nepřizpůsobivých žádnou šanci na úspěch, rozhodla se ČSSD pro schyzofrenní postoj. Něco bude tvrdit vedení a něco konkrétní kandidáti. Čili pokračování komických vystoupení představitelů ČSSD, na které jsme si již zvykli a které jsme si tak oblíbili.
Např. komická figura doc.Havla, jenž v pokleku podarovával růží rozparáděného vajíčkáře, zatímco mimo objektivy kamer tloukla Kočkovic parta nebohého studentíka hlava nehlava.

Milá slečno Marksová alias paní Tominová, kde berete tu drzost srovnávat svá nahodilá setkání s feťákama, s denodenní konfrotací obyvatel Mostecka či Karviné s doživotně amnestovanýma kriminálníkama ?

Kde berete tu drzost chtít po lidech co poctivě pracují, aby do táhle ČERNÉ díry sypali další peníze, které beztak skončí v rukách mafie ?
04. 10. 2010 | 12:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepan
Takže jsem se nemýil. Rozšířili své portfolio.

Země je fikce. Vždy má jít především o lidi a přírodu.
04. 10. 2010 | 12:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Člověče, ty jsi ideologicky schopen použít snad i hajzlpapír, kdyvby byl jen trochu laděn do červena.

Nepřivyděláváš si tím na důchod ?

Dej kontakt !

"Nahodilé vs každodenní konfrontace." :))
Díky. Opět o 30,- Kč zdravější.:))

Ale čím dál tím pravděpodobnější kandidát na psychiatrickou léčbu. :((
04. 10. 2010 | 12:25

yara ze země krys napsal(a):

Tencovi:
Poplatky ve zdravotnictví v SRN.
Aby nedocházelo k nespravedlnosti, mají to v Německu stanoveno pevně v procentech. Jsou to pro každého 2% z ročního přijmu,pro chronicky nemocné 1%. U každého je tedy hranice individuálně stanovena dle jeho příjmů. Kdo může platit více, platí více, kdo méně, platí méně. Platby zdravotního pojištění taky nejsou stanoveny u všech stejnou pevnou sumou, ale vypočteny procentuálně z platu.

Nějak jsem nepochopil Vaši výtku.
04. 10. 2010 | 12:31

Bc Martin napsal(a):

Radikální feministka a členka naprosto zbytečné organizace Genders studies, která vymyší nesmysly jak protěžovat jednu skupinu obyvatel (ženy) na úkor jiné promluvila.
Může si ty narkomany a bezdomovce pozvat k sobě domů. Zvlášť když má 2 malé děti, které by od nich mohli něco nepěkného chytnout. Tak ať se nejdřív zamyslí proč tito lidé většinové společnosti vadí a chtějí je mimo město.
04. 10. 2010 | 12:31

hanah napsal(a):

K mému pokusu o žert

uznávám, že ne vždy se všechno povede. Tento mejl mi však přišel tak absurdní a komický, že mě vskutku nenapadlo brát jej vážně. Tak jsem uvažovala, asi mylně, že jste na tom stejně.

OK, s humorem budu obezřetnější.
Tak něco ze života.
Onehdá jsem jela autem z JM do Prahy a zajela jsem na odpočívadlo trochu se protáhnout. Než jsem stačila z auta vystoupit, obestoupily mě pestře oděné cikánské ženy a začaly mi nabízet zlato. Striktně jsem odmítla, nicméně ony si poradily a hodily mi cosi třpytivého do okýnka. Snažila jsem se ujet, ale u výjezdu z parkoviště mi zastoupili cestu muži, kteří tam parkovali v evidentně drahých velkých autech. Podařilo se mi ujet jedině díky mému velkému strachu, kdy jsem se rozjela proti nim (fakt v panice největší) a oni uskočili. Ještě se mi o kousek dál podařilo z auta vyhodit to pozlátko.

Tohle nebyl hoax pane Stejskale a milí diskutéři.
04. 10. 2010 | 12:33

zdenekb napsal(a):

Ládik:
1/ promiňte, velevážený Pane Ládiku!!!
2/ "zbohatlická ghetta" (takovou třídní nenávist bych u pravičáka nečekal:o), skladové haly a paláce státních institucí tu vznikají od raných devadesátých... pokud jste si nevšiml. Nelze to připisovat konkrétní vládě či ideologii (už proto, že to, co se staví kolem cest záleží spíš na obcích).
3/ "Tisíce odborových bossů" to se vám povedlo. Nemáte prsty vycucané na kost?
4/ Opět papouškujete zkreslenou představu toho, že STÁTNÍ ZAMĚSTNANEC = ZBYTEČNÝ ÚŘEDNÍK, což neplatí. A zjevně máte drzost mluvit o doktorech, učitelích či hasičích jako o póvlu, co "neumí pracovat" (jen proto, že jsou ve státních nemocnicích, školách a služebnách).
04. 10. 2010 | 12:34

zdenekb napsal(a):

Bc Martin:
- to protežování žen vidíš v tom, že by se jim třeba po mnoha desetiletích dávaly za stejnou práci stejné platy jako ukrtuně diskriminovaným mužům?

- pro propracovaný "argument: nastěhuj si je domů" už člověk nějaký ten titul mít musí, nejmíň Bc.
04. 10. 2010 | 12:41

Bc Martin napsal(a):

"Ostatně nejvíce konkurenceschopné země EU na světové úrovni jsou právě ty s kvalitním sociálním státem".

Tohle je očividná lež.
"Jako negativum z hlediska podmínek pro hospodářský růst se naopak pociťuje vysoká míra regulace a vůbec zapojení státu do ekonomiky (podíl výdajů státu na HDP pravidelně přesahuje 50 % a patří k nejvyšším v OECD) a přemrštěná sociální ochrana zaměstnanců, která způsobuje nepružnost pracovního trhu a paralyzuje schopnost podnikatelů reagovat na výkyvy konjunktury" (zdroj http://www.businessinfo.cz)

Naopak Čína která má sociální stát nejmenší je nejkonkurenceschopnější ze všech států světa a má největší ekonomický růst. Je vidět že autorka se v ekonomice nevyzná. Severské státy nejsou ekonomicky dominantní v EU protože mají právě příliš velký sociální stát. Nejkonkurenceschopnější jsou státy jako Velká Británie a Německo a Francie, kde sociální stát redukovaly.
04. 10. 2010 | 12:42

hanah napsal(a):

Colt

"Již nějakou dobu tady pranýřujete konfrontační politiku ČSSD."

Jsem ráda, že jste si toho všiml. Jen to není nějakou dobu, ale stále. Vzal jste si z toho nějaké poučení ?

"...No kdybyste byla soudná, tak si můžete přehrát konfrontační styl vedení ODS...:

Proč?
Pokud jste si ráčil všimnout, autorka blogu je socanka a já jsem jí položila dotazy.

Čeho jste nebo nejste členem je mi fuk a co vás nebaví, je mi taky ukradené.
04. 10. 2010 | 12:44

stejskal napsal(a):

To s těmi romskými ženami se mi stalo už několikrát, paní hanah. A nejen to, také jsem dostal od Roma pár facek.

Mrkněte se prosím na tu odpověď pod panem Stránským.

Jinak ten původní hoax jsem naposledy uváděl na pravou míru nedávno pod blogem pana Holomka, byl míněn naprosto vážně (ne vždy proto dokážu rozlišit, kdy to někdo jiný myslí jako žert ;-)

A nejde ani zdaleka jen o tento hoax, těch nesmyslů tzv. "urban legends" se o Romech ve většinovéí společnosti šíří celá řada (jakož i jistě mezi Romy i etnických Češích, jakož i třeba o Češích třeba mezi Němci a vica versa).

Nejde o to, že některé jednotlivosti jsou pravda a jiné ne, jde o to, abychom se snažili poznávat, jaká je realita opravdu a nepohybovali se v pohodlných myšlenkových streotypech postavených třeba na zkušenosti z odpočívadla (či dvaceti odpočívadlech :-) Protože je to k ničemu, respektive to jen škodí.

Mějte se.

Libor Stejskal
04. 10. 2010 | 12:45

yara ze země krys napsal(a):

Tencovi:
Kolego, dostal jste mě na tenký led, nechci zabíhat do detailů a podrobností, tam můžete mít pravdu, třeba čerpáte z lepšího zdroje informací. Ale tady jde o rozdělování financí při jiném zdroji a výkonnosti srovnávaných ekonomik. A vo to gou. My musíme více u každé koruny na straně výdajů zvažovat kde ji utratíme a s při jaké efektivitě. Samozřejmě
snaha o účinný a spravedlivý sociální systém musí být, ale rozhodující u všech úvah je výkonnost ekonomiky ČR a ta je lapidárně řečeno neuspokojivá. Navíc hospodaření úředníků státu je mizerné a pak skutečně nezbývají peníze nejen na důchody, ale ani na potřebné sociální programy.
04. 10. 2010 | 12:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

yara ze země krys
Citace : "Zatímco třeba Němcům stačí, aby všichni pracující a zaměstnanci odváděli 2% svojí mzdy na zdravotní pojištění a naprosto jim to stačí, u nás by to zavánělo katastrofou."

O poplatcích ani řeč. ODVODY. NE POPLATKY.
Ty dodáváte až do druhého příspěvku.

Odvody jsou vyšší.
04. 10. 2010 | 12:54

hanah napsal(a):

Stejskal

Ano, kouknu tam.
Jen ještě zde - já na legendy nedám. Já vycházím (pokud jde o romy) z osobních zkušeností. Já jsem s nima pracovala cca 3 roky, bez nejmenších problémů. Na druhou stranu mi v domě kde bydlím ukradli kolo, vykradli sklep a mému malému (tehdy) synovi 3 x sekli na ulici mobil a ještě ho zmydlili.
Tak se v tom vyznejte :-)
04. 10. 2010 | 12:56

Sladký napsal(a):

Voliči pravice prý patří ke vzdělanější a inteligentnější části národa.Myslíte,že zdejší pravičáci představují reprezentativní vzorek elektorátu ODS a TOP? Pokud ano,můžeme se bez obav přihlásit do soutěže o nejhloupější národ světa.Budeme patřit mezi žhavé favority.
04. 10. 2010 | 12:56

hanah napsal(a):

sladký

Ještě že vy to zachraňujete :-)
04. 10. 2010 | 12:59

Bc Martin napsal(a):

Tento blog mi připadá jako trapná oslava ČSSD od osoby, která do ní vlezla a chce nějaké významné místo.
04. 10. 2010 | 13:00

Colt napsal(a):

hanah

asi si pletete diskusi pod blogy se stranickým tiskem ODS
04. 10. 2010 | 13:00

yara ze země krys napsal(a):

hanah:
Mám naprosto identickou zkušenost s cikánskými parazity se slovenskou SPZ u čerpací stanice v Praze 4 asi před rokem. Jejich drzost byla nebetyčná, do auta mi jeden z nich hodil nějaké šmejdské zboží, druhý šel z boční strany a když jsem mu to vyhodil ven, bouchl mě na střechu auta pěstí. Až když jsem šáhl po pistoli Glock 9mm uskočili a já jsem odjel. Jejich drzost je neskutečná!
04. 10. 2010 | 13:02

hanah napsal(a):

Bc Martin

vždyť ona kandiduje. Tuším, že na Praze 2.

Colt

Aha.
04. 10. 2010 | 13:03

gaia napsal(a):

ono je to hezké chtít být solidární. Ale je blbé, když ten handicapovaný a potřebný závislý na pomoci se má lépe než ten, po kom se ta solidarita pořád vyžaduje.
04. 10. 2010 | 13:08

Sladký napsal(a):

Nepochybně,milá Hano.Ostatně,vy patříte mezi hrstku opravdu inteligentních pravičáků,ale tím hůře.Nejste tAK HLOUPÁ,ABYSTE VĚŘILA TĚM PRIMITIVNÍM IDEOLOGICKÝM BLÁBOLŮM,JSTE PROSTĚ prodejná.Vy a Jarpor jste zdejší pravicová intelektuální "elita". Mám z vás obou husí kůži.
04. 10. 2010 | 13:09

vojnov napsal(a):

Bc Martin...

srovnavat socialni system Nemecka, Francie a Britanie... ze vas huba neboli. Ano, Nemecko je na pul cesty mezi Skandinavii a Britanii... ale je konkurenceschopnejsi nez Britanie. A to presto, ze nema jazykovou vyhodu.

No a ta Cina jeste nedorostla ani naseho 19 stoleti. Ted je v ni tolik penez, co v Japonsku. Jenze Cinanu je asi 150 krat vic.
04. 10. 2010 | 13:12

Sladký napsal(a):

Gaio,vy nějaké takové znáte? Ale jinak.Kdyby se u nás tolik netunelovalo a nekorumpovalo,mohli bychom si všichni spokojeně žít ze sociálních dávek.Ale protože se u nás tolik krade a korumpuje,připomínají platy značné části z nás spíše sociální dávky. Přeji příjemný den.Byla jste někdy na dávkách? Asi ne,věděla byste,že není co závidět.
04. 10. 2010 | 13:12

Sladký napsal(a):

Zdravím pana Stejskala, nejosvícenějšího cenzora internetových diskusí -kam až oko dohlédne.
04. 10. 2010 | 13:14

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
patvar "rómská žena" se česky řekne "cikánka". Buďte tak laskav, a neprzněte češtinu hnusnými, politicky korektními novotvary.
Jako redaktor máte povinnost dbát na čistotu češtiny.
04. 10. 2010 | 13:14

gaia napsal(a):

Sladký

Někteří důchodci, které znám, mají větší důchod než jejich děti, které pracují.
A to mají ČSSD pořád strach o důchodce. My se tomu s kámoškama už někdy smějem. Znám důchodce, kteří popíjejí šampus a jezdí si po světě a jejich děti makají třeba za 7 nebo 8 čistého.A to třeba dělají to samé, co ti jejich důchodci dělali před 30 lety, ale za jiného režimu.
A ti co berou dávky si ještě přikradou měď a jsou za vodou. Volný čas má též hodnotu.
04. 10. 2010 | 13:18

Sladký napsal(a):

Správně,Čochtane.Poprvé v životě souhlasím s vodním mužíkem.Jakýpak Rom?! Říkáme snad Němcům Dojčové,Rakušanům Esterajchové a Angličanům Inglišové? Rom znamená člověk.Co znamená gadžo? Dojník,dojnice?
04. 10. 2010 | 13:20

neo napsal(a):

Sladký.

špatný je celý systém sociálních dávek.

Jsem rád, že třeba paní Talmanová požádala o rodičovský příspěvek. Možná to některým otevře oči.
04. 10. 2010 | 13:22

Sladký napsal(a):

Gaio,viz výše.Nejde o to,aby se snížily důchody,ale aby se zvýšily platy.Drtivá většina důchodců má 8 tisíc.To je málo,ostudně málo.Ale ještě ostudnější je,že platy mnoha lidí nejsou o nic vyšší.
Dívej se jinam,Gaio.Dívej se na nenažraná prasata,kterým nestačí staTISÍCOVÉ PŘÍJMY.Ty/ti mají na svědomí chudobu.Dodám- je nedůstojné a smutné závidět si drobty,kteří páni smetou se stolu.
04. 10. 2010 | 13:25

stejskal napsal(a):

Paní hanah,

já dělám celý život s etnickými Čechy a onehdá mi jeden ukrad' z garáže auto (no, vyznejte se v tom ;-)

Též Vás zdravím, pane Sladký.

Omlouvám se, ale nevyhovím Vám, pane Čochtane.

O tom, jak buud popužívat svůj mateřeký jazyk, si budu rozhodovat sám. Hezký den i Vám.

Libor Stejskal
04. 10. 2010 | 13:26

Colt napsal(a):

hanah

zde je svobodný prostor a nelze jen rány s chutí rozdávat, ale také bez údivu od kohokoli přijímat
04. 10. 2010 | 13:27

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Nebyl si ty náhodou v Talent-mánii ?

Že ty si ten, jak tam přišel s tím plánkem skoku do vody na placáka ?
Já si tě tak nějak představuju.
04. 10. 2010 | 13:28

gaia napsal(a):

Sladký

já s Vámi souhlasím a nikomu nezávidím, ale řeči o solidaritě a důchodcích od ČSSD mě štvaly. Dnes jsme socky pomalu celý národ. Takže ač mne zde někdo nazýval kečupem(rudá barva), tak tyhle řeči o solidaritě nesnáším.
Nemohu být s nikým solidární, když mám na den 200Kč.
04. 10. 2010 | 13:29

Sladký napsal(a):

NEO, ty jsi NEOliberál a neoliberalismus je podle mého přesvědčení ZLOČINNÁ IDEOLOGIE PAR EXCELLENCE.Zde není prostor na přesvědčivé vysvětlení a nesvoboda pokročila mnohem dál,než si lidé uvědomují.Knihu o zrůdnosti téhle zhovadilé ideologie mi nikdo nevydá.Nezbývá než šířit ji po částech na NETU.
04. 10. 2010 | 13:29

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Do důchodu daleko. Já to dělám grátis.
04. 10. 2010 | 13:29

neo napsal(a):

Sladký:

nejsem.
04. 10. 2010 | 13:31

Sladký napsal(a):

Tak například neoliberální zdůvodňování nutnosti důchodové "reformy".Lež a podvod nic jiného.Není divu,že probíhá "biafra vzdělanosti", totální destrukce schopnosti hledat informace a kriticky myslet..Neoliberálové potřebují fachidioty,výkonné odborníky,kteří kromě své práce ničemu jinému nerozumí-a tupé stádo KONZUMENTŮ .
04. 10. 2010 | 13:33

gaia napsal(a):

Pane Stejskal, proč se pořád těch Romů tak zastáváte?
Já učím už skoro 30 let na ZŠ, ale za celou dobu jsem neměla ve třídě bystré, zvídavé a přemýšlivé Romátko, které by se snažilo a mělo v pořádku školní potřeby.
Myslím si o nich své ne že bych byla rasista, ale že vím své.
04. 10. 2010 | 13:34

stále rebel napsal(a):

Uvedu na pravou míru to, co tady jeden maniupulátor vytrhl z kontextu.

„Švédsko patří dlouhodobě k nejrozvinutějším a nejúspěšnějším světovým ekonomikám a zajišťuje svým obyvatelům nebývale vysoký životní standard a sociální jistoty. V celosvětovém měřítku se pravidelně umisťuje na předních místech srovnávacích ekonomických studií. Jeho ekonomický úspěch je založen jednak na dlouhé tradici svobodného podnikání a technického pokroku založené již v 19. stolení, jednak na liberálních ekonomických podmínkách. V mezinárodním srovnání ekonomických svobod vyniká otevřenost švédského obchodního a investičního prostředí, transparentnost finančního systému, nezávislost justice a příkladně nízká míra korupce (4. nejnižší na světě dle Transparency International).“

(hodilo se mu jen to následující, což je s ohledem na ostatní hodnocení navíc směšné)
„Jako negativum z hlediska podmínek pro hospodářský růst se naopak pociťuje vysoká míra regulace a vůbec zapojení státu do ekonomiky (podíl výdajů státu na HDP pravidelně přesahuje 50 % a patří k nejvyšším v OECD) a přemrštěná sociální ochrana zaměstnanců, která způsobuje nepružnost pracovního trhu a paralyzuje schopnost podnikatelů reagovat na výkyvy konjunktury.“
http://www.businessinfo.cz/...

Žebříček konkurenceschopnosti: První opět Švýcarsko, Česko si pohoršilo
"To co nám (Česku) nejvíce zhoršuje naše umístění, jsou institucionální záležitosti typu vymahatelnost práva a důvěra v politický systém."
Česká republika z loňského 31. místa klesla o pět příček. Přesto takové Polsko, Španělsko nebo Maďarsko jsou ještě daleko za námi. Podle indexu se v Česku zhoršila například flexibilita pracovní síly. K tomu, abychom se dostaly v celosvětovém žebříčku zase o trochu výš, by podle odborníků mohly pomoct reformy.
Index globální konkurenceschopnosti 2010-2011:
1. Švýcarsko
2. Švédsko
3. Singapur
4. USA
5. Německo
6. Japonsko
7. Finsko
8. Nizozemsko
9. Dánsko
10. Kanada
http://www.ct24.cz/ekonomik...
04. 10. 2010 | 13:36

Sladký napsal(a):

Neo-není důležité co si o sobě myslíš,ale to,co říkáš,případně děláš.Nevím,co děláš,vím co říkáš.Čtu tě už dost dlouho.
04. 10. 2010 | 13:36

neo napsal(a):

Sladký:

přesto nejsem neoliberál
04. 10. 2010 | 13:37

Petr z Tábora napsal(a):

Paní autorko, Váš příspěvek je typický pro určitou skupinu lidí. V obecné poloze se hezky poslouchá jak máme pomáhat bezdomovcům a narkomanům.Vaši soudruzi z Mostu a P5 volili výrazovou zkratku, ale snaží se dotknout témat, která Vám podobní obcházejí jakožto společensky nevhodná.
Zeptejte se lidí, kteří tuto problematiku poznali ve svých rodinách či profesionálně.Jaké je procento skutečně vyléčených narkomanů či bezdomovců začleněných zpět do normálního života. Jsou to truchlivá čísla. Jedinými cestami je prevence těchto jevů především u mladých a u dospělých psychicky nemocných, kteří se stávají nejčastější obětí situace.Postižení se nesnaží začlenit zpět do normálního života. Pak zbývá jen snaha přiměřeně pomoci a usměrnit ty už postižené - zde není místo pro laciný optimismus a idealismus, ale pro politiku "cukru a biče", udržení pořádku v zájmu většiny.
04. 10. 2010 | 13:39

Sladký napsal(a):

Tvá představa odpovídá tvé inteligenci,Rumcajsi.Dík za další důkaz.Piš dál,čím víc,tím líp.
04. 10. 2010 | 13:39

gaia napsal(a):

neo
a že nepřejete ženám porodné!!!Máte štěstí, že jste to napsal vedle a ne pod paní Tominovou.
04. 10. 2010 | 13:40

neo napsal(a):

gaia????
04. 10. 2010 | 13:41

zdenekb napsal(a):

Sladký:
Rom znamená člověk, gadžo znamená "cizinec" (ve smyslu "ne z mého rodu"). Není v tom nic složitého, ani urážlivého.

Ale souhlasím, že pouze používání korektního slova Rom z nahnědlého rasisty člověka neudělá... (a naopak).
04. 10. 2010 | 13:42

Silvie napsal(a):

Nejsem voličkou ČSSD, ale nějak nechápu, co je tak nepřijatelného na kampani proklamující "stejná práva" (a povinnosti) pro všechny. Jakkoliv jde o populistický výkřik, protože ta práva (resp.povinnosti) stejná nejsou a nebudou. Vždy tady budou existovat jisté skupiny obyvatel, která mají jenom práva, ale žádné povinnosti.
S bezdomovci je to složité, ale snahy vypudit je ze svých center pokládám za legitimní právo měst, která se chtějí před turisty prezentovat jako civilizovaná. Procestovala jsem hodně zemí Evropy, ale v žádném centru metropole jsem neviděla tolik smradlavých, opilých a obtěžujících houmelesáků, jako v Praze. Policie jim život znepříjemňuje všude na světě.
04. 10. 2010 | 13:43

Student napsal(a):

Sladký
Neslo by proste platit mensi dane (pak by nebylo co tunelovat)a sebrat urednikum jejich prehnane kompetence (pak by nebyl duvod je uprlacet)?
Jsem asi moooc hloupy pravicak ale prijde mi to nejlepsi reseni.Co se na tom nelibi Vam superchytremu levicakovi?
04. 10. 2010 | 13:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den, slečno gaio,

nezastávám se Romů, zastávám se sám sebe.

Strašně nerad bych, aby mně někdy někdo (nebo třeba mé děti) posuzoval podle toho, jakou mám barvu, pleti, díval se na mne skrz prsty jen proto, že mluvím česky či třeba žiju v této zemi.

A tak se snažím vyvracet různé stereotypy, které - pokud se moc rozbují a jejich nositelé radikalizují - mne budou bezprostředně ohrožovat. "Bojuji" jen a pouze sám za sebe, ne za druhé (bílé, hnědé, fialové).

Ad Vaše zkušenost: Vidíte, a moje děti chodí se dvěma takovými do školy (už ne do třídy, byly s nimi jen v nuláku, rodiče se o ně skvěle starají). A nejsou jediní, znám takových romských rodičů docela dost.

Dá se z toho vysuzovat něco o všech Romech? Mám též prohlásit, že prostě vím své?

Libor Stejskal
04. 10. 2010 | 13:48

gogo napsal(a):

Vazena pani, jev, ktery kritizujete je primym dusledkem katastrofalni politiky lidi jako jste Vy. Nejenom u nas, ale v cele Evrope. Socialisticke blaboly profesionalni stezovatelky, ktera je ziva z neproduktivnich kecu. Jasne, ze nechcete zmenu. Musela byste jit nekam do prace. Zrovna Vam by to ale prospelo. Aspon byste pochopila, ze za to pachani dobra, kterym se zivite, musi nekdo zaplatit.
04. 10. 2010 | 13:49

mud.. napsal(a):

Perlení p.Stejskala:
...To s těmi romskými ženami se mi stalo...
O tom, jak buud popužívat svůj mateřeký jazyk, si budu rozhodovat sám.
"Romské ženy" a ostatní češky "Neromské ženy". Sčínání obyvatel > zákaz členění. Vězenské členění. Zákaz kastace na "romské vězně a neromské vězně".
Ach jo? Vyznějte se v těch termínech. Jak to bude s termíny "úd a kokot"?
04. 10. 2010 | 13:52

Sladký napsal(a):

Zdenekb Díky,vaše příspěvky čtu rád a pozorně,jste jeden z nemnoha lidí,kteří spolehají na svůj rozum-a právem.
04. 10. 2010 | 13:54

hanah napsal(a):

"Colt napsal(a):
hanah

zde je svobodný prostor a nelze jen rány s chutí rozdávat, ale také bez údivu od kohokoli přijímat"

My se colte asi nějak mýjíme...
Já už jsem vám dneska ránu dala ? :-)))
sladký

:-)). Co dodat ? Jste fakt sluníčko.
04. 10. 2010 | 13:58

Sladký napsal(a):

Studente,nechci být zlý,ale vaše příspěvky jsou mi většinou k smíchu.Ta pitomost s nižšími daněmi-to fakt myslíte vážně? To je v podstatě totéž,jako byste se chtěl zbavit zlodějů tím,že nikdo nebude mít nic,tudíž nebude co krást.Vážně by mne zajímalo,co člověk vašich duševních schopností může studovat.
Není NORMÁLNÍ A PŘIROZENÉ- že zloděj,korumpující a korumpovaný budou PŘÍSNĚ A SPRAVEDLIVĚ potrestáni?
04. 10. 2010 | 13:59

gaia napsal(a):

stejskal

to mám asi smůlu. Z mýc romských žáků to do nuláku nedotáhl nikdo. Spíš jsou z nich jen nuly.

Ale chápu Vás, na jiných serverech většinou jsou tyto diskuse zablokovány.

Už budu mlčet
04. 10. 2010 | 14:01

Čochtan napsal(a):

ZdeňkuB
Máš pravdu. Z hnědého rasistického cikána člověka neuděláš. Co je jejich heslo "okrást gadža je hrdinství, okrást cikána je hřích" jiného než hnusný cikánský rasismus ?
04. 10. 2010 | 14:05

Rumcajs napsal(a):

Studente nerejpej do Sladkýho !

On má pomocnou školu s vyznamenáním !
04. 10. 2010 | 14:09

Student napsal(a):

Sladký
Lepsi je prevence ne?
Vypada to ale ze Vam to nedojde.Prividelavam si na stavbe a u kazde nove zakazky je to stejne.Nejdiv kolotoc ulatku - postara se o nej investor - jinak nema sanci ziskat st.povoleni ve stabdartni dobe.Potom tanec s kolaudaci-dokud nejni "vsimne" tak to neskonci..
Dokazat to temer nemozne.Tak jak chcete korupci trestat?
Pokud nemate konkretni odpoved a chcete zase jen napsat jak jsme vsichni ubozi a hloupi ta se nemusite namahat..
04. 10. 2010 | 14:10

stejskal napsal(a):

Proč byste měla mlčet, paní gaio?

Na těchto stránkách se o menšinách včetně Romů debatuje už více než tři roky a řekl bych, že dost otevřeně. Pokud někdo sprostě nenadává, neposílá nikoho do plynu, za ostnaté dráty, nevyzývá k nucené sterilizaci na etnickém základě, je debata vítána.

To je fakt pozoruhodné, jak celá řada lidí za určité situace získá pocit, že je zde něco řízeno nějakými vyššími zájmy ;-) Že si zde něco můžeme dovolit a něco ne. Prostě debatujeme. Vy máte názor, já mám názor, jiní mají názor. Nikdo po nikom nechce (tedy alespoň já ne), abyste mlčela.

Libor Stejskal
04. 10. 2010 | 14:11

zdenekb napsal(a):

Čochtan:
Ano, takové heslo je rasistické.

Ale hnědé bylo vždycky pouze lejno a nácek. I když se to snaží něktěří maskovat vodnickou zelení...
04. 10. 2010 | 14:15

Čochtan napsal(a):

Stejskale,
jak mluvíte v soukromí, je vaše privátní věc. Ale jako redaktor je vaší povinností dbát na čistotu jazyka a neprznit ji tak jak to děláte.
Uvědomte si, že by vás vaše vědomé prznění českého jazyka mohlo jednoho dne stát místo.
04. 10. 2010 | 14:18

letemsvetem napsal(a):

to autorka,
prijde mi to drobatko cely ten clanek jako svazacka agitace. Ona ta prebujelost systemu spociva prave v tom, co je negativnim jevem kazdeho "systemu" a negativni jevy, ktere tu mame dnes jsou nasledkem nezvladnute politiky predchozich vlad, zjmena tech levicovych, kdy se veci pro zjednoduseni resily prilis pausalizovane a v dusledku toho se ruznym skupinam socialne potrebnym rozdavalo bez ohledu na individualni potreby.
Jinymi slovy kontrolni mechnismy a mechanismy priznani ruznych socialnich davek a prispevku byly nastaveny tak, ze v nekterych oblastech je pro prumerne inteligentniho cloveka prilis jednoduche je ziskat, zatimco v jinych je prokazani opravnenosti prakticky nemozne. Takze pak se stane, ze na socialni davky ruzneho druhu lehce doshnou ruzni vykukove a koumaci, zatimco na jine, skutecne potrebni a z ruznych duvodu socialne bezmocni nedosahnou a v dusledku tezke osobni situace a treba i nulovym rodinym vazbam, kdy nema kdo pomoci s vyrizovanim, totalne propadnou celym slavnym socialnim systemem.
Priklad - bydlim na vesnici kousek za Prahou. Je tu celkem dost oficialne nezamestnanych, z nichz nekteri maji i tri zamestnani na cerno a jeste pobiraji podporu v nezamestnanosti a nebo socialni davky.
Podotykam, ze ti nezamestnani jsou jako ja stejneho vetsinoveho etnika.

Vedle toho, znam take jednu pani, ktera cca 70 let, naprosto sobestacna, jezdi sama autobusem i nekolikrat denne do mesta na nakupy, vse si obstara sama, na zahrade zvesela vlastnorucne stipe drivi, vyvyruje pro celou rodinu atd. dosahla na prispevek pro rodinne prislusniky za to, ze se tzv. o ni staraji, o uklid domacnosti atd.

Na druhou stranu, pamatuji, kdyz jsme pred par lety se dva roky starali cela rodina o tezce nemocneho tatinka, na ktereho porad musel davat nekdo pozor, a pecovat o nej se vsim vsady, leky, hygiena, obleceni, a kdyz uz jsme to cele financne nezvladali, bylo nam receno, ze musime tatinka privest na urad, abychom prokazali, ze je uplne nesobestacny. Nebylo mozne vysvetlit urednici, ze tatinka nikam nedostaneme, nebylo mozne ji pozadat, aby ona nebo nekdo z uradu dojel k nam domu...
Takze na davky jsme se vyprdli a nejak si poradili, ale je spousta lidi, o ktere se nema kdo postarat.

Jeste dodavam pro hanah a spol, ze u nas na venkove zije nekolik romskych rodin, vsichni chodi do prace, poctive drou a staraji se o deti.

Nebezpecnejsi nez ten, kdo vytvari hloupe resisticke vtipy je ten, kdo je siri a jeste mu to prijde vtipne!

Take mne skutecne je lito lidi, kteri pisi o tom, jak duchodci jezdi po svete a piji sampanske - asi si za komancu nebo z privatizace dobre nasporovali a nebo holt meli stesti a vydelali hodne penez i poctive. Myslim, ze lide, kteri toto pisi, takoveto nesmysly bez ladu a skladu, jsou nejakym zpusobem postizeni
Ja znam spoustu takovych, kteri pres 40 let dreli a ted maji problem zaplatit najem.
04. 10. 2010 | 14:19

stejskal napsal(a):

Uvědomuji, pane Čochtane.

(dokonce počítám s tím, že by mé prznění mohlo pro mne mít za určitých okolností i vážnější následky).

Libor Stejskal
04. 10. 2010 | 14:24

jan holubář napsal(a):

Ministerstvo pro lidská práva a rovné příležitosti. Něco tak zybtečného co prožírá a utrácí naše peníze. Je to stejně tak zbytečná instituce jako Gender studios....Rozpustit a všechny vyžírky kteří na tomto parazitují, nechat dělat něco pořádného Tečka
04. 10. 2010 | 14:25

Sladký napsal(a):

Rumcajsi přijed,ukážu ti diplomy.Jestli tedy víš,co to je.Stejně tě obdivuji,naučit se číst a psát musel být při tvých schopnostech nadlidský výkon.Kam se hrabe Messner.
04. 10. 2010 | 14:25

Čochtan napsal(a):

zdenekb
Já nejsem zastánce žádného socialismu, ani rudého ani hnědého, takže "nácek " být nemohu.

Podle jedné z mnoha možných definicí jsem rasista, neboť vidím a přiznávám, že různé lidské rasy mají různé vlastnosti a schopnosti a různý podíl na vývoji civilizace. V tomto smyslu jsem slušný a poctivý "bílý" rasista. Podle Stejskala dokonce zarytý.
Taková pochvala člověka potěší.
04. 10. 2010 | 14:25

stejskal napsal(a):

P.S. pro pana Čochtana: Na otázku, zda-li se nebojím, že se mi může něco stát, když není problém zjistit si moje bydliště, jsem Vám v podobně laděné debatě odpovídal tuším zhruba před dvěma lety.
04. 10. 2010 | 14:27

gaia napsal(a):

jan holubář

no někdo s těmi machy musí profesionálně bojovat.Já nechci být občanem druhé kategorie.
04. 10. 2010 | 14:32

Student napsal(a):

Sladký
Zadna odpoved taky odpove.Jen jste potvrddil to co jsem si myslel-tedy to ze jste OSEL provokater..
04. 10. 2010 | 14:38

stejskal napsal(a):

Ne ne, pane Čochtane,

kvůli tomu, co se mi snažíte podsunout, Vás za rasistu nepovažuji. To jsou dle mého jen hloupě a jednostraně akcentované resp. nepochopené části některých výzkumů (podobně jich zneužívali nacisté).

Za rasistu Vás považuji kvůli Vašim textů zhruba tohoto typu:

http://blog.aktualne.centru... Čochtan napsal(a):

Já bych nikdy cikánovi byt nepronajal. Jsem proto rasista ?
Nikdy bych se neoženil s černoškou, ani bych s ní nesouložil. Jsem proto rasista ?
Nikdy bych nedovolil, aby se dcera vdala za černocha. Jsem proto rasista ?
Kdybych hledal prodavačku, vždy bych dal přednost Češce před cikánkou. Jsem proto rasista ?
Pokud ano, co je na tom špatného ? Dávám přednost lidem mého národa, mé rasy. Co je na tom špatného ?

Či pod dalšími texty:

Čochtan napsal(a):
Adopce nejsou řešení ! Tomu brání:
Absolutní nedostatek adopceschopných dětí. Černoušci a cikáňata nejsou náhradou za normální dítě.
27.08.2009 09:46:34

Čochtan napsal(a):
Byli jsme Československo, pak jsme se šťastně rozdělili a jsme konečně jen Česko, ale nikdy se z nás nesmí stát Českocikánsko ! I kdyby nás to mělo stát třistatisíc patron.
12.08.2009 21:15:21

Libor Stejskal
04. 10. 2010 | 14:39

gaia napsal(a):

Čochtane
vezmeme se za ruce, teď jsem zjistila, že jsem také rasista.
04. 10. 2010 | 14:41

Sladký napsal(a):

S vámi se nemám o čem bavit,studente.A být nazván oslem od někoho jako vy mne nijak nepřekvapuje,ani neuráží.Chápu,že to zvíře je vám blízké,možná ho inteligencí předčíte-ale ani to není jasné.Nevím,proč bych s vámi měl dál diskutovat,vaše pobloudilé myšlenky jsem jasně shrnul v podobenství se zlodějem,který nemá co krást.Nemám chuť pokračovat v diskusi s člověkem vaší mentální úrovně.Povídejte si se sobě rovnými.
04. 10. 2010 | 14:44

mb napsal(a):

Paní Tominová ... prolomit limity a uhlí vyrubat .... nebo uhlí vyrubat jen v souč. limitech ( příp. odepsat zásoby)

včil mudruj ...... sociální demokracie / sociální demokratko
04. 10. 2010 | 14:44

Rumcajs napsal(a):

Taky se mi nelíbí, když někdo přistupuje k druhému z pozice bílý-černý, chudý bohatý.

Ale levičáci to zvrhli v "positvní" diskriminaci.

Seš černej nebo chudej a automaticky jsi nevinný. Může za to špatná sociální politika, nedostatek peněz na vzdělání.... atd.

Levičáci si touhle papežskou rétorikou dle mého léčí nějaké černé puntíky z mládí, kdy trhali mouchám křídla či ukusovali hlavi čolkům a nyní se to snaží zachránit.

Jak píše pan Stejskal, nemám rád , když se někdo povyšuje nad druhým, jen kůli barvě kůže či jeho majetku ale zase na druhou stranu, všeho moc škodí.

Král Miloslav vám vzkazuje:

Nad nikým se nepovyšuj a před nikým se neponižuj !

Rozvíjej se poupátkooooo.....
04. 10. 2010 | 14:49

Ládik!!! napsal(a):

jejda, Sladký! - už jste našel toho zakopaného psa? Ne, že bych měl chuť, jen se tak ptám...
04. 10. 2010 | 14:52

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Taky mám taky spoustu diplomů.
Třeba za noční dálkový pochod nebo jeden s delfínkem za uplavání asi 300m.

Ty máš za co ? Já bych Tě typoval na třetí místo v okresní soutěži mladých hasičů.
04. 10. 2010 | 14:52

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
a já vám tehdy napsal, že já vás nepřepadnu. Zaprvé nejsem cikán, a zadruhé mi za tu štrapáci do Prahy nestojíte. To jste tehdy chtěl mazat vše co jsem psal, bez ohledu na obsah. Tehdy jste mi mazal i malou násobilku, pokud se dobře pamatuji. :-)) Přiznávám se Bohu všemohoucímu a hlavně Vám pane Stejskale, že jsem si s vámi trochu pohrával.

Před dvěma roky, to byla situace ještě docela idylická, ve srovnání s dneškem. Všiml jste si jak se mění nálada lidí ? Jak se mění jejich náhled nejen na cikány, ale na EU, na politickou korektnost, na určité skupiny politiků,...

Nevím jak ovládáte němčinu, pokud ano, podívejte se třeba na FAZ, což jsou renomované frankfurtské noviny, jedny z nejlepších v Evropě, do diskuzí o integraci cizinců a o Sarrazinovi. Podle diskutérů máme u moci vrstvu politiků a jejich lokajů z medií, kteří naprosto ztratili kontakt s občany. Jeden tam docela trefně pojmenoval kancléřku Marie Antoinette Merkel.

Jak už dlouho říkám, žádná revoluce není poslední.
04. 10. 2010 | 14:53

sLADKÝ napsal(a):

Studente,ještě jednou,polopaticky,cituji "Nešo by platit nižší daně,pak by nebylo co tunelovat" je kravina a nesmysl na entou.Samozřejmě by bylo co tunelovat,jen by šlo o nižší částky. Nemám chuť dál se tím vaším zoufalým duševním výpotkem zabývat.Řeknu to ještě jednou.Je to totéž,jakobyste problém krádeží chtěl řešit tím,že nikdo nebude mít (skoro) nic.Ale je mi jasné,že tato elementární praVDA je zcela mimo vaše CHÁPÁNÍ..
04. 10. 2010 | 14:53

Student napsal(a):

Di Sladky
Nevim jak podobenstvy o zlodejich vysvetluje jak chcete dokazat korupci a dale ji trestat..
Opravdu na to nemate a tak Vam prislisi titul Di tj Diplomovany OSEL..:)
S pozdravem I´A´ se pro dnesek loucim ...
04. 10. 2010 | 14:57

zdenekb napsal(a):

Čochtan:
1/ V obsahu slova "nácek" nevidím žádný socialismus.

2/ Vidět typické rozdíly (při velmi hrubém zoběcnění) mezi rasami pro mě není rasismus. Dle mého je rasismus až podle těchto velmi hrubých zobecnění soudit a "hodnotit" konkrétní lidi.

3/ Ohledně civilizačního přínosu a vývoje je "evropský slušný běloch" vedle Asiatů, Arabů či Jihoameričanů na počátku zpozdilý, ale pak celkem učenlivý op.
04. 10. 2010 | 14:58

Sladký napsal(a):

Tvůj tip plně odpovídá tvé mentální úrovni,Rume.Dík za perfektní spolupráci.
Jen by mne zajímalo,zda jsi na tom tak špatně odjakživa(v tom případě ti patří můj obdiv za zvládnutí čtení,psaní a počtů) nebo zda jde o alkoholickou či senilní demenci. Nemohl bys mi dát mail svého lékaře?
Je ještě jedna možnost- že blbost jen předstíráš a bavíš se reakcemi.
04. 10. 2010 | 14:58

stejskal napsal(a):

Já nikde nepsal, že mne přepadnete, pane Čochtane (upřímně: jsem rád, že Vám za to nestojím).

Dobře, snažím se přesvědčit sám sebe, že to bylo míněno jako žert (tehdy jsem Vám mazal vše proto, že jste odmítl respektovat zdejší pravidla a hrubě lidem nadával, byť panu Kostlánovi třeba v odpovědi na jeho nevybíravé výrazy).

Jo jo, nálady lidí se mění, to máte pravdu. Počátkem Výmarské republiky také nebyla situace ještě tak vyhrocená jako třeba v okamžiku, kdy naštvaní lidé vynesli k moci Hitlera či rabovali o Křišťálové noci židovské obchody. Každý prostě vidíme ta nebezpečí někde jinde, tak to chodí (celé dějiny lidstva).

Libor Stejskal
04. 10. 2010 | 15:00

Čochtan napsal(a):

P.S.
Ty diskuze v FAT (Frankfurter Allgemeine Zeitung) jsou silně cenzurované, trvá to mnoho hodin, než zaslaný příspěvek je prověřen a zveřejněn. Přesto je dobře 90% příspěvků proti dnešnímu režimu. Tím není myšlena jen vládní koalice CDU a FDP, ale stejně propadla SPD, a "Die Linke" ani nemluvě. Krásně je to vidět v debatě o švédských volbách.
04. 10. 2010 | 15:01

Sladký napsal(a):

Student PODOBENSTVÝ...musíš se ještě hodně,hodně moc učit studente... pak,možná dokážeš pochopit podobenství tak evidentní.Dál s tebou diskutovat nebudu,nejsem speciální pedagog a s oligofreniky nemám žádné zkušenosti.:o)
04. 10. 2010 | 15:02

Student napsal(a):

sLADKÝ
Je uplne jasne a to vsem lidem (oslum nikoli)ze pokud toho bude mene k rozkredeni bude to mnohem lepsi.Zlodeji nebudou tak bohati a tedy tak vlivni..
Obycejnym lidem tedy ne oslu a ne urednikum toho zustane vic a budou mit vetsi moznost ovlivnit sbvuj vlastni zivot.
Nevim na co mate tituly kdyz nechapete vyznam psaneho textu ..nebo to jen proste nedokazete docist do konce..
04. 10. 2010 | 15:02

Čochtan napsal(a):

zdenekb
Nácek je zkratka pro příslušníka NSDAP.
National Sozialistische Deutsche Arbeiter-Partei.
Přelož si to.
04. 10. 2010 | 15:03

buldatra napsal(a):

Možná ta takzvaná autorkou nechválená xenofobií hesla, která hlásají nečetní její pomýlení spolupartajníci, jen nenápadně předznamenávají jakýsi možný budoucí směr větru, který začíná nenápadně pofukovat jiným nezvyklým směrem. Kdo ví?
Aby nám paní autorka neotočila až se z toho větérku vyvrbí řádný fukejř, který by hrozil, že ji sfoukne někam do politických bažin.

Straník musí být neustále ve střehu.
Kvůli větrům byla vymyšlena praxí osvědčená korouhvička.
04. 10. 2010 | 15:06

zdenekb napsal(a):

čochtan:
Netušil jsem, že existuje oficiální definice "nácka", jejíž jste směrodatným autorem. Pro mě je to třeba zkratka pro vypjatého nacionalistu.

Ohledně NSDAP oba (snad) víme, že to National bylo o dost důležitějí než Sozialistische.
Přinejmenším určovalo, komu výdobytky lidu náleží a kdo je "podřadný".
04. 10. 2010 | 15:10

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
Já lidem nenadával, ale na Kostlána a jeho malou smečku klafajících ratlíků jsem reagoval na Kostlánem danné úrovni.

Mimochodem, Kostlánovi jeho synka přeju. Alespoň jeden v rodině se povedl.

A stará Tydlitátová ? Nebyla trapná, jak se vytahovala, že ráda "tančí" na hrobech a kope do mrtvol ? Buďte rád, že ti dva zmizeli. Tydlitátová ještě zkoušela blogovat na iDnes a na Respektu, ale všude to vzdala. Měla stejný úspěch jako tady.

Budiž jim země lehká. Byla s nimi sice sranda, ale nic víc. A to je pro diskuzi málo.
04. 10. 2010 | 15:11

Michaela M-T napsal(a):

Obecně pro všeechny: tak já jsem po pověšení na aktuáně odešla od počítače a teď tady vidím diskusi, kde už nestíhám na vše reagovat. Tak aspoň na ty, kdo si mys že lidská práva a geender studies a podobně věci jsou nesmysllné kraviny: no kdyby toho nebylo, tak tady máme možná ještě otrokářský systém a ženy by nesměly volit ani studovat... Mně osobně tedy stojí za to usilovat, aby se podobné věci už nikdy nevrátily....
04. 10. 2010 | 15:17

Michaela M-T napsal(a):

PS Jinak moc děkuji všem za disusi... a už zase musím odejít od počítače, takže moje další reakce po 20 hod...
04. 10. 2010 | 15:19

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Já věděl že mám pravdu.

Cos tam dělal ? Roztahoval hadice nebo chodil s kýblem pro vodu ?

K lékaři nechodím. Chci umřít zdravej.
04. 10. 2010 | 15:27

Old napsal(a):

Ví někdo, proč zde o nás píší jako o ETNICKÝCH ČEŠÍCH?

Já jsem si vždycky myslel, že jsme Češi bez přívlastků.

Proč máme být označováni jako etničtí?
04. 10. 2010 | 15:38

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
díky za zveřejnění mých starých příspěvků.

1. „Dávám přednost lidem mého národa, mé rasy. Co je na tom špatného ?”
Opravdu, co je na tom špatného ? Pokud tohle je rasismus, co je na tom špatného ?
BTW, Radku Horváthovi bych byt pronajal. Jemu ano, ale jinak žádnému cikánovi. Proč taky, když mám české slušné zájemce ?

2. „ .. Černoušci a cikáňata nejsou náhradou za normální dítě. „
Já bych černé nebo cikánské dítě neadoptoval. Příliš mnoho lidí, kteří tento experiment udělali dopadlo moc špatně.

3. Českocikánsko se nikdy nesmíme stát. Za ŽÁDNOU cenu.

Co je na tom špatného ? Není to politicky korektní, to je pravda, ale politická korektnost je špatná ! Ne moje názory !
04. 10. 2010 | 15:40

Čochtan napsal(a):

Old,
protože mnoho lidí si myslí, že si mohou vybrat národnost jak se jim to hodí. Ráno na sociálce cikán, pak Čech, odpoledne třeba Japonec, a večer Kanaďan.

Slyšel jsem dokonce i větu: "Vždyť ti cikáni jsou taky Češi!"
Blahoslavení chudí duchem.

Tedy etnický Čech je na rozdíl od "papírového Čecha" ten pravý, skutečný Čech.
04. 10. 2010 | 15:46

Old napsal(a):

Čochtan,
mne jenom překvapuje, že politicky tak korektní lidé, jako napříkad pan Stejskal Čechy označuje jako etnické.
Nevím jak komu, ale mně tenhle přívlastek dobře nezní.

Zřejmě nám bude zakázáno nazývat např. cikány cikánama, ale nás budou nazývat etnickými, gádžemi, neromy a já nevím jak ještě.
Divné.
04. 10. 2010 | 15:52

Čochtan napsal(a):

ZdenkuB
Já žádnou oficiální definici nevymyslal.
Člen NSDAP se začalo zkracovat po válce jako "nacista". Z toho udělala lidová tvořivost "nácka". To je vše. Byl, je a bude to jen člen NSDAP.
04. 10. 2010 | 15:54

stejskal napsal(a):

Tak to Vám mohu vysvětlit, pane Olde.

Lidé, kteří mají občanství této země, jsou všichni Češi. Mohou být národnosti, české, slovenské, německé, polské i jiné, ale z hlediska příslušnosti k tzv. politickému národu jsme všichni Češi.

(stejně tak jako v Německu sice žijí Bavoři, Sasové, Prusové, Lužičtí Srbové, ale jsou to Němci - anglicky Germans, něm. Deutsche -, protože žijí v Německu).

Pro lepší pochopení je proto třeba někdy použít adjektivum "etnický", aby bylo jasné, že jde o českého občana, ale třeba polské národnosti (protože u nás splývá označení národnosti se státní příslušností).

Pokud se prosadí, že třeba v případě trestných činů bude důležitá etnicita či národnost pachatele (jsou i tací, kteří o to usilují), bude se psát: krádež spáchal etnický Čech, Rom, Polák resp. Němec. "Etnický Čech Krejčíř uprchl do Jihoafrické republiky".

Je to vcelku jednoduché, prostě si český lexikon vytvořil pojem etnický Čech, aby mohl přesně pojmenovat to, co pojmenovat potřebuje.

Hezký den.

Libor Stejskal
04. 10. 2010 | 15:59

stejskal napsal(a):

P.S. Ale není třeba si tím moc lámat hlavu, není to nijak zvlášť důležité (a už vůbec jsme se tím nechtěl nikoho dotknout). Spíše to jen pro lidi, kteří se chtějí vyjadřovat co nejpřesněji.
04. 10. 2010 | 16:02

zdenekb napsal(a):

Čochtan:
Lidová tvořivost pokračuje.
Dnes se tak říká mj. pouličním bojůvkám, které se socialismem mnoho společného nemají.

Ve slůvku nacista je pořád spojení nacionál-socialista.

Nácek už je jen ten nacionál.

Ale Čochtan pravil jinak, amen.
04. 10. 2010 | 16:03

gogo napsal(a):

Pani MarksTominova se v diskuzi vyjadruje, ze bez gender studies a lidskych prav by tu byla stale otrokarska spolecnost. Kriste pane, to je blabol. Nespletla jste si letopocet? Co Vy jste vybojovala v teplem kanclu? Zensky jako Vy "identifikuji" problemy a pote chteji penize danovych poplatniku na jejich "reseni", ktere se samozrejme nikdy nedostavi, protoze by nebyl job. Neohanejte se spravedlnou spolecnosti, kdyz usilujete o opak. Veci, ktere feministky prosadily jinde jsou totalitni - omezeni svobodnych voleb (kvoty), omezeni soukromeho vlastnictvi (kvoty), cenzura (politicka korektnost), apartheidni zakony pro skupinu obyvatelstva (napr. VAWA). Pritom podpora feministek ve svobodnych volbach je nula nula nic nejenom u nas (Strana zen), ale i jinde ve svete (ted naposled ve Svedsku Feminist initiative 0,4%). O tom, co si o Vas lide mysli, dobre vite, proto se uz za slovo feminismus stydite (opravnene) a zamerne pouzivate gender nebo diskriminace.
04. 10. 2010 | 16:07

Old napsal(a):

Pane Stejskale,

myslím si, že tento pojem etnický Čech je uměle vytvořen v rámci politické korektnosti.
Možná, že by bylo vhodné ho začít používat až v té době, kdy se např. pachatelé budou označovat etnicitou. A, že ta doba přijde, tomu sám nevěříte, i když možná, že by to bylo dobře.
Nevím, jaké názvy nás v rámci politické korektnosti ještě čekají.
Kdo nám bude nařizovat, jak my musíme jmenovat ty druhé a kdo bude rozhodovat, jak se máme jmenovat my? Kdo to bude určovat?

Myslím si, že mnoho set let jsme byli jenom Češi a najednou k vůli někomu - myslím si, že dobře víte koho mám na mysli máme být etničtí?
Nepřipadá Vám to divné?

Já Vám rovněž přeji dobrý den.
04. 10. 2010 | 16:17

Targus napsal(a):

To Student:

Navrhuji, abyste si najal před zveřejněním jakéhokoli Vašeho příspěvku:
1/ korektora, aby opravil napsaná slova do čitelné podoby
2/ lektora, který bude schopen již čitelná slova seřadit do přijatelného a rozšifrovatelného slovosledu
3/ profesionálního vykladače Vašich vznešených myšlenek, který nám finální text přeloží do vět, ze kterých bude možno pochopit, co chcete sdělit.

Ve čtyřech pak možná zvládnete zdejší debatu takovým způsobem, aby ostatní byli schopni alespoň tušit, co tím básník - pardon - Student chtěl říci.
Zatím to vypadá, že jste ve studiích příliš nepokročil...
04. 10. 2010 | 16:18

Targus napsal(a):

To stejskal:

Těším se, až se politický prosadí užití výrazu

ETNICKÝ BLBEC!

Je jich tu kolem dokola jak na××áno.
04. 10. 2010 | 16:23

Targus napsal(a):

Oprava:

...až se politicky prosadí...
04. 10. 2010 | 16:24

stále rebel napsal(a):

Koukám, že pan Stejskal se již taky dal na cestu vyvolávání etnické nesnášenlivosti, v jejímž důsledku se může stát to, že například Rómové stlučou nějakého zcela nevinného etnického Čecha za to, že toto etnikum (tedy Češi) vykrádají pošty.
04. 10. 2010 | 16:54

Alibaba Sue napsal(a):

Gogo:
vřele souhlasím! Pí Marksová-Tominová se překvapivě odkopala, o jejím příklonu k feminismu jsem věděla, o vztahu k socanům nikoliv. Sedět na teplých ministerských židlích je tak báječné, že? Ale co takhle bojovat proti "otrokářství" a za myšlenku "genderové rovnoprávnosti" jaksi za své a nikoliv za státní? Za prachy daňových poplatníků?
04. 10. 2010 | 16:57

Starý napsal(a):

Xenofobní je to heslo "stejná pravidla pro všechny " ?
Tak to se také hlásím ke xenofonofobii !
Mimochodem, strach ( synonymum může být opatrnost nebo rozvážnost při setkání) z neznámého je podmínkou přežití jedince, obce, národa či druhu.
04. 10. 2010 | 17:01

gaia napsal(a):

Alibaba Sue

a že se za státní peníze staví sportovní arény fotbalové stadióny , což zajímá hlavně chlapy, to vám nevadí?

a mateřské školky v cenru s dobrou dosažitelností vybudované za státní peníze, že se zprivatizovaly bůhvíkomu za hubičku, to též ne?
04. 10. 2010 | 17:06

Čochtan napsal(a):

ZdenekB
Takže když se "nácek" říká pouličním bojůvkám, tak co je parta cikánů, kteří mě na cestě z hospody v Nuslích přepadli ? Bojůvka to byla ! Tedy podle tebe náckové !
Já tomu říkám pohyblivý cíl.
04. 10. 2010 | 17:11

Old napsal(a):

Čochtane
Ti co Vás přepadli určitě nebyli cikání.
Určitě to byli Češi, i když možná neetničtí.
04. 10. 2010 | 17:15

zdenekb napsal(a):

Čochtan:
Nedělejte se hloupějším, než jste. Při tak nízko položené laťce to přestává být věrohodné...
04. 10. 2010 | 17:16

Petr Havelka napsal(a):

Reje se tu do pana Stejskala :(

Osobně mi vyvstává jiná otázka. Za jakým účelem nám tu ony bilboardy poletují před očima. Přece za oučelem získávání hlasů,tedy co nejvíce hlasů. Politici občanům těmito bilboardy vystavují jejich vizitku. Pokud si myslí, že touto "masáží" získají hromady hlasů a povede se jim to, tak potěškoště.

Bude to o něčem svědčit, přírodovědec příjde s protofašismem :)

Já si zase budu myslet, že sázka na pitomce vyšla.

Tuhle jsem viděl Nečase s vyhrnutými rukávy a že prý sebere peníze těm, kteří nechtějí dělat. To bych rád věděl, jak to poznají?
Je plno chytráků, kteří dokážou předstírat zájem o práci a někteří dokonce bývají i zaměstnaní :)
No nevím co si o nás etnický politik myslí, ale nic lichotivého to nebude.

Politici vydělávají na našem strachu a vyvolávání obav.
04. 10. 2010 | 17:19

stále rebel napsal(a):

Pro Starý.
Tvoje heslo "stejná pravidla pro všechny ", tě možná přejde až po tom, co potomci velkého Maa, jako majorita, toto pravidlo zavedou a ty se jim budeš muset řídit.

Abych tě moc nestrašil, ve slušných demokratických státech si lidé uvědomují, že ne všichni jsme stejní a například se nebudou snažit předělávat leváka na praváka, ale přístup k té rovnosti budou řešit trochu inteligentněji a s ohledem na jiné.
04. 10. 2010 | 17:28

Čochtan napsal(a):

ZdenkuB
Byli to cígoši. Vím nač mířím.
04. 10. 2010 | 17:29

gaia napsal(a):

já se cítím diskriminovaná dětskýma pojistkama. Teď jsem chtěla vyčistit flek na koberci čikulim a nemůžu to otevřít, protože nějaký děcka jsou tak debilní, že by se z toho napili. Stejně tak Savo na záchod.
To nějaké podivné matky nedokáží svým dětem vysvětlit, že se nepije z flašky nota bene, která je v komoře nebo na záchodě?
To na to musí dát dětskou pojistku, aby to neotevřel nikdo?
04. 10. 2010 | 17:41

Petr Havelka napsal(a):

Pane Čochtane,

už mne s tou dojemnou péčí o jiná etnika rozesmíváte :)

Já mám jinší starosti.

https://www.youtube.com/watc...
04. 10. 2010 | 18:15

Marcus napsal(a):

Podle meho nazoru je potreba hledat priciny patologickych jevu ve spolecnosti a bojovat proti nim.
04. 10. 2010 | 18:16

stále rebel napsal(a):

Oprava moje 16:54:39, ztlučou, ne stlučou.
04. 10. 2010 | 18:31

... napsal(a):

No jo, koukám nomen omen ;) Když tohle vidím, říkám si, že ty škrty u státních zaměstnanců jsou stále fatálně nedostatečné. Na obživu tohohle individua platím daně opravdu silně nerad.
04. 10. 2010 | 18:34

buldatra napsal(a):

ľověk se dozvídá ledacos. Například, že (slovutný pan editor laskavě napsal):
...Lidé, kteří mají občanství této země, jsou všichni Češi. Mohou být národnosti, české, slovenské, německé, polské i jiné, ale z hlediska příslušnosti k tzv. politickému národu jsme všichni Češi...

Takže všichni jste Češi.
No a co my Moraváci?
My jsme také Češi?
A jak k tomu přijdem?
A zadarmo!
04. 10. 2010 | 18:40

Elisabeth napsal(a):

pane Gogo

pokud si myslite, ze se feministky nejak za jmenofeministky stydi, tak se pletete. nestydi.
Pokud vam nevoni tzv. Gender studies, tak je to vas problem. mel byste se trochu vic -mozna- zajimat o ceskou spolecnost. Zrivna tady vysel clanek "Studie: Děti se v Česku rodí "na účet" žen". To je proste ten Gender. Diskutovat o takovych problemech se mi zda normalni.
04. 10. 2010 | 19:12

Zach napsal(a):

Tak hoši,tak dlouho jste ščárali do cukrouška, až si to asi hodil, jinak by nadělal osly už úplně ze všech.
Možná však jen nemůže najít ty diplomy,k trumfnutí Rumcajze.
04. 10. 2010 | 19:40

gogo napsal(a):

to Elisabeth

trefila jste to presne, dzendr mi primo zapacha, stejne jako drtive vetsine populace, mereno ve svobodnych volbach. Jsem velmi spokojen se soucasnym vyvojem u nas na tomto poli a feministkam preji to nejhorsi z duvodu, ktery jsem uvedl vyse. Pokud Vam pripada normalni diskutovat, ja rikate, tak na muj prispevek muzete reagovat vecnymi argumenty, coz jste zatim neudelala.
04. 10. 2010 | 19:52

Michal Macek napsal(a):

pani Marksova-Tominova

clanek ma hlavu a patu,vy samampusobite velmi sympaticky a inteligentne.vic takovych jako vy a zacnu s cssd sympatizovat...

PS:uz mate nejakou tu mistopredsedkyni jaxte si ji nebzli schopni zvolit?jestli ne dete do toho nebo to dostane pani Boruvkova (se vsi uctou) nebo snad dokonce brozova...
04. 10. 2010 | 19:52

Colt napsal(a):

hanah

ne, mě jste se ji pokusila dát, ale pokud sem napíše jakýkoli socan cokoli přispěcháte většinou se slovní pěstí, nikoli s věcnou kritikou, a to je ten rozdíl
04. 10. 2010 | 20:10

Michaela M-T napsal(a):

To gogo: já se tedy za označení "feministka" nestydím, jak jste si asi všiml, nechávám se tak dobrovoně titulovat v médiích. Trvám na tom, že i v naší vyspělé zemi přetrvává spousta nerovností včetně těch kde jsou "obětí" ženy, viz dnešní článek na aktuálně zmiňovaný Elisabeth.

To Michal Macek: Díky moc za pochvalu, ovšem místopředsedkyní ČSSD zatím nemá... tak uvidíme :)
04. 10. 2010 | 20:37

Michal Macek napsal(a):

Michaela M-T

to sem nevedel ze ste taky feministka (jako ja)...
04. 10. 2010 | 20:42

Daňový poplatník napsal(a):

Opět nutno připomenout, že nešlo o hesla xenofobní, xenofobie je strach z neznámého, ale čím dál větší procento občanů se bojí už poznaného, protože toho přibývá geometrickou řadou, pravda v Praze pouze lineárně.
04. 10. 2010 | 20:55

gogo napsal(a):

to Michaela M-T

Az Vam pujde o skutecne odstraneni diskriminace u vsech a nejenom prosazeni jednostrannych pozadavku Vasi lobby, tak se muzem bavit dal. O neskutecne diskriminaci napr. rozvedenych otcu a jejich prav jsem od Vas ani jinych feministek neslysel ani slovo.
"Studie" z dilny Sociologickeho ustavu AV je asi tak objektivni jako nazory VS politicke na kapitalismus.
04. 10. 2010 | 21:01

Michaela M-T napsal(a):

To gogo: tak to v mém případě neznáte všechny mé mediální výstupy, já vždy podporovala větší zapojení otců do péče o děti a s tím související rozšíření střídavé výchovy... A neříkám to zdaleka jen já, např. otcovskou dovolenou propagují i gender studies a jiné organizace...
04. 10. 2010 | 21:06

Michaela M-T napsal(a):

To Michal Macek: :)

To daňový poplatník: přes osobní zkušenost si myslím, že slovo xenofobní je na místě, protože ve skutečnosti se navzájem neznáme..
04. 10. 2010 | 21:11

gogo napsal(a):

to Michaela M-T

Ja mluvim o porozvodove diskriminaci otcu. Verim, ze se Vam libi, aby otci byli vice zapojeni do rodin a po pripadnem rozvodu byli ve vice nez 90% u soudu bez sance. Co jste udelala pro odstraneni teto diskriminace napr. pri Vasem pusobeni na MPSV? Vystupujete proti stereotypnim rozsudkum soudu, kdyz je obeti muz? Zadny takovy vystup jsem u Vas nezaznamenal.
04. 10. 2010 | 21:17

stejskal napsal(a):

Pane Olde,

omlouvám se za trochu opožděnou odpověď, dostal jsem se k počítači až nyní.

On Vám někdo nařizuje, jak máte někoho nazývat? Nutí Vás používat označení Rom místo třeba Cigán? To se nedejde, já bych se též nedal (zásadně používám takové výrazy, které považuji za adekvátní; pravda, vždy s ohledem i na toho, koho těmi výrazy označuji, ale to je čistě moje věc).

To samé platí o výrazu "etnický Čech". Pokud ho Vy sám k ničemu nepotřebujete (dokážete vyjádřit rozdíl mezi politickým národem a etnickým národem nějak jinak), nelíbí se Vám, v žádném případě ho nepoužívejte (minimálně na těchto stránkách budu hájit všemi svými silami Vaše právo vystačit si toliko s Čechy. I s právem nazývat Romy Cikány (nemám s tím sebemenší problém).

Politická korektnost je dle mého soudu pitomost, některé její projevy jsou vskutku absurdní (zejména třeba v USA). Celý žívot jsem si vystačil s korektností prostou a vždy se mi velmi osvědčila.

Pane Tarqusi,

"etnický blbec" je výborný výraz. S vaším dovolením bych jej rád převzal do svého slovníku (tady ho ale používat nebudu, cenzor tu "blbce" zakázal).

Hezký večer Vám oběma i všem ostatním,.

Libor Stejskal
04. 10. 2010 | 21:19

Michal Macek napsal(a):

Michaela M-T

teda samozrejme nejsem feministka ale feminista :) cimz nechci rict aby nam vladly militantni lesbicky (coz je predstava kterou ma o feministkach vetsina lidi) ale ze je porad jeste spousta stereotypu,zazitych zvyklosti a predsudku ktere zeny diskriminuji.a je stale jeste spusta muzu podle kterych je zena nez lidskou bytosti spise sexualnim objektem kombinovanym s univerzalnim domacim spotrebicem...
04. 10. 2010 | 21:39

Michaela M-T napsal(a):

To gogo: nepozorně čtete, píšu "a s tím související střídavou výchovu", to je porozvodové uspořádání "fifty-fifty". Vždy když jsem měla možnost, vyjadřovala jsem se k tomu kladně, stejně jako k mnohem většímu zapojení otců i do porozvodové péče, to u mě jde ruku v ruce s tím větším zapojením obecně. Jediné, pro co bych nebyla, je automatické nařizování střídavé péče ve všech případech, tak, jak je to teď v jakémsi poslaneckém návrhu.
04. 10. 2010 | 21:40

Čochtan napsal(a):

Etnický blbec ? To jako blbec z jednoho nechvalně známého etnika ? To by šlo ! To beru ! To pasuje i na toho z Romey, toho co maže vše kde najde slovo cikán a pak nadutě nařizuje "naučte se používat slovo rom", jak se jen jmenuje ,... nějak jako Ryšavec. Ten by smazal i Karla Hynka Máchu.
04. 10. 2010 | 21:56

Eil XX napsal(a):

Článek je blábol. Narkomanie na evropském kontinentu roku 1945 prakticky neexistovala. Případný drogový dealer by skončil v lepším případě v koncentráku a narkoman třeba v trestné rotě.
A fungovalo to bez psychologů, sociálních pracovníků a jiných parazitů moudře se tvářích parazitů...
04. 10. 2010 | 22:16

jezevec napsal(a):

Nejlepší sociální cítění mají lidé, kteří se sociální agendou živí a nebo si na tom založí politickou kariéru. Viďte p. Tominová !
04. 10. 2010 | 22:21

Old napsal(a):

Pane Stejskale,

musím uznat, že zde na těchto stránkách jste poměrně tolerantní. Vaše tolerantnost se projevuje i v tom, že se osobně neuzavíráte diskuzi, což zcela jistě není samozřejmé.
Existují, ale stránky, což Vy zajisté víte, kde tak tolerantní nejsou a například slovo cikán je okamžitě mazáno. Existují stránky a to možná také víte, že když si dovolí redaktor v nadpisu článku napsat slovo cikán (nebo slovo od slova cikán odvozené), tak tam to slovo moc dlouho nevydrží.
Můžeme se jenom domnívat proč.
Myslíte si, že ta volnost napsat volně například slovo cikán Vám zde vydrží?
Abyste tomu rozuměl, mě pojem etnický Čech osobně až tolik nevadí. Nevadilo by mi ani používat slovo Rom. Mně vadí to, jak se tato označení začínají vymáhat, troufnu si ten pojem použít – násilně.
Stovky let na území Čech žily pohromadě různé národy. A nemyslím si, že by někdy vznikla nutnost používat pro označení Čechů umělé složeniny typu etnický Čech. Prostě Čech byl Čech, Němec byl Němcem , Polák Polákem a Cikán Cikánem (tím samozřejmě nechci říci, že by se vždycky měli dohromady rádi) a nikomu to nevadilo – alespoň myslím.
Tak kvůli čemu, nebo spíše kvůli komu ta změna? Asi to oba víme.
Nedostaneme se někdy do situace, že se budeme bát v rámci politické korektnosti si objednat černou kávu? Jsou prý už místa na tomto světe, kde se bojí si černou kávu objednat kvůli nařčení z rasismu.
To je tak absurdní, že by to bylo směšné, kdyby to nebylo smutné.
Neřítíme se do podobně absurdního stavu?
Proč například trestný čin, který byl spáchán příslušníkem většiny na příslušníku menšiny je téměř vždy označen jako rasistický, přičemž pokud byl naopak pachatelem příslušník menšiny, tak skoro nikdy tento čin jako rasistický uveden není? A těchto otázek ve zmíněných souvislostech by mohlo být daleko více.
Vím ale, že toto není Váš problém, takže budu končit s tím, že si vážím toho, že na rozdíl od jiných správců diskuze /cenzorů/ jste schopen osobně odpovědět.

Dobrý večer nebo už spíše dobrou noc.
04. 10. 2010 | 22:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

jezevec
Pokud bude sociální agenda založena na spravování společné kasy, tak budou existovat lidé, kteří budou dělat v rámci oné agendy kariéru.
Dokonce i pokud je sociální politika založena pouze na ochotě soukromých subjektů do takové agendy poskytovat prostředky, budou existovat lidé, kteří , vykonávaje správu těchto prostředků, budou za tuto činnost odměňováni.

Nebo co jste to vlastně chtěl říct a nic nedat ?
04. 10. 2010 | 22:38

jezevec napsal(a):

Tencokida
Levicová charita vždy spočívá v rozdávání peněz druhých. Za vznešenými pohnutkami se vždy schovává dobrej džob.
04. 10. 2010 | 23:23

honolulu napsal(a):

Pani Gaio, v pripade, ze se sjednotite s panem Cochtanem, tak ja prijedu do Plzne a vycistim Vam Vas koberec a i Vase boty..To je krasne prekvapeni !
Jsem nadsen !
Sit z ocele jsem mel pripevnenou na prednich oknech terenniho auta, kdyz jsem pracoval v busi. FN Assault Rifle vedle sebe.
Browning HI-Power u sebe, a tak jsem mel domlacene auto od prepadu, ze me vlada dala nove.
Cerni rasiste na me nehazeli vajicka, ale kameny...To bylo srandy pro dva Randy.

Ja verim, ze Vas budou bombardovat vajickama pouze docasne. Cim jich bude vice, tim ta "vajicka" budou horsi..

Souhlasim s panem Cochtanem v jeho politickych nazorech..

Pane Stejskal, prosim o psychologickou orientaci..Jsem ja take rasista ? Ja jsem volil vzdy konservativni Demokraty...Ted budu volit Republikany. Ta mesita v NYC me poradne nastvala.
Ale hned vedle se bude stavet verejny WC a bar pro "XY"...Ted zase nevim, jak se to jmenuje spravne cesky, kdyz ma chlap intercourse s chlapem... Pozeru fazolky z Mexika a pujdu na prochazku pred mesitu.
Lide, nedejte se, volte pravici !
05. 10. 2010 | 00:55

Ajta napsal(a):

Blíže než by byla ta plánovaná už tam prý jsou dvě (USA náš vzor) http://blog.ihned.cz/c3-457...
Jen bílí jsou ukrutní rasisti, jak pravil jistý sexuolog, který tuto nadávku vynašel http://jdem.cz/faux5
A k internacionální levotě patří multi kulti pod vyvoleným vedením http://www.protiprudu.info/...
Výjimky potvrzují pravidlo http://www.vdare.com/koski/...
05. 10. 2010 | 01:36

honolulu napsal(a):

Pane Stejskal, CAR-JACKING je kriminalni akt proti ridici auta...Tento silnicni banditismus byl za Clintona tak rozsiren, ze vlada vyhrozovala trestem smrti..Proc si myslite, ze poukazat na jakykoliv silnicni zlocin je "promyslena rasisticka propaganda". Urcite vse co je spatneho se uz nekde stalo.
Jsem asi z jine planety, zazil a videl jsem uz vsechno...(Vajicka na skle auta zatim ne. Je to prilis z -zenstile, jemne. Asi to byl pouze trening.)
Kdyz reknu realitu, tak jsem casto narcen z Nacismu ci sympatii z Nacismu..Pritom nacismus ma tri clanky s kterymi se nikdy nemohu ztotoznit...

Levice je intelektualne nadnesena, (i kdyz toho intelektu moc nema) sebevedoma, protoze se opira o svoji ideologii (nabozenstvi) a ma svoje bohy. Je si vzdy jista ve vsem. Vedela vzdy o JAR, vice nez Ti kteri tam zili.
Pravice daleko vice premysli. Je skromejsi (MODEST) a diva se na jakykoliv problem z ruznych uhlu.
Realita prinasi blahobyt, utopisticke nazory nebo lepe receno WISHFUL THINKING THEORY,
prinasi bidu. Verim, ze Vas budu jednou vitat v nasich radach.
05. 10. 2010 | 02:19

honolulu napsal(a):

TO AJTA ONLY !
Ja si nevim rady s timto druhem clanku. To je zase neco cemu nerozumim...Potreboval bych to objasnit. Vysvetlit !
Kdyby to byla pravda, tak jak si nekdo muze myslet, ze skupina lidi o kterych se pise by to dokazala prezit ? Prezit to, co vetsina jinych ne.
16.6.1976 cerni zmasakrovali v Sowetu (JHB) vsechny uredniky, kteri chteli dat mistnim lidem politickou moc. Patrili k lidem o kterych jsou clanky.
Hellen Suzman vudce progressive strany v JAR po svem politickem viteztvi zemrela zabarikadovana ve sklepe sveho domu a ani se nenajedla.
Joe Slovo ideolog ANC po viteztvi cernych, tak rychle a zahadne zemrel, ze o jeho smrti koluje mnoho theorii a nikdo nevi nic. Byli to lide, kteri propagovali multikulti.
Proc si pisatele o lidech z Vasich clanku mysli, ze zmineni budou od Muslimu usetreny, kdyz cerni je zmasakrovali pri kazde prilezitosti ?
Myslim si, ze multi-kulti ma neco spolecneho s ekonomii se slevnenim pracovni sily.

Dnes je to zase vemi zajimave. Doufam, ze to neskonci nadavkama...Ode mne zadne neuslysite ! Jaky je na to Vas nazor.
05. 10. 2010 | 03:13

honolulu napsal(a):

Ja se dnes asi neusnu. Prosim o informaci pane RUMCAJS.
Napsal jste (4.10.10-12.19.42)
"V Karvine maji lide denne konfrontace"...Jake a s kym ?
(Jezdil jsem tam za devcetem.)

Pane Stejskal, Vam bylo nafackovano Cikanem ? To je prece hruza..Doporucuji SIG556
with Picatinny rail W/ SIG SAUER STS-81. Budete, ale take potrebovat nejake naradi na uklid napr. smetacek, lopatku a kyblik. Kdyby jich prislo 50, potrebujete STREET SWIPER, SHOTGUN, (automatic.)
Vice nez 1000 ? Poradim take !
Jsem pri Vas ! Staci se zeptat.
05. 10. 2010 | 04:29

honolulu napsal(a):

Pani Marks - Tominova chtel bych Vas poprosit, aby jste Cechy informovala o udelu muslimskych zen a o stylu jejich zivota..Chtel bych Vas poprosit, take, aby jste informovala ceske zeny co delaji v Africe malym devcatkum zmineneho nabozenstvi...(Chtel bych, aby to Cesi vedeli, ale rozhodne o tom nemohu psat !)
05. 10. 2010 | 04:47

Jean Laroux napsal(a):

Honolulu. Jste poněkud omezený(á) ve svých argumentech a přímo z Vás čiší nenávist vůči jedné náboženské skupině potažmo určitým etnikům. Pokusím se tedy uvést Vaše tvrzení na správnou míru. Pokud mluvíte o ženské obřízce je to tradice jen v několika málo zemích. Ve většině afrických zemích se nic podobného neděje. Muslimský svět má mnoho podob. V některých zemích panují z našeho pohledu barbarské zvyky a v jiných zemích převládá velká tolerance a vyváženost. Dokonce jsou muslimské země, kde má žena lepší postavení než v naší civilizaci, kde je často prezentována jen jako kus masa na prodej. Všude samá pornografie. Lidé prodávají svá těla či důstojnost za peníze jako na běžícím páse. Já žil poměrně dlouho přímo v Africe v jedné z nejzaostalejších zemí a osobně znám muslimy ze všech koutů světa i jejich kulturu a zvyky. Mohl bych celé hodiny mluvit o násilí a barbarství ale také o příčinách, které rozhodně nejsou v lidech samotných ale spíše v prostředí, které tyto lidi utvořilo. Já o tom na rozdíl od Vás tedy mohu psát. Pokud tedy máte konstruktivní nápad jak pomoci ženám a dětem, které jsou ve jménu nějakých dogmat týrány pak sem s nimi. Plošná dehonestace lidí dle barvy kůže nebo náboženství nic neřeší. PRÁVĚ NAOPAK - tvoříte tak stejné hodnoty, které sám mezi řádky kritizujete.
05. 10. 2010 | 08:01

Miriam napsal(a):

Souhlasím, napsala jste to výstižně! Vnímám to velmi podobně.

Jen bych dodala, že byť sdílím v podstatě stejné ideály jako Vy, tak ČSSD v současné podobě bych podporovat nemohla - o diskreditaci těchto ideálů a hodnot se dokonale postarali lidi jako Paroubek, Rath a spol. :-(

Obávám se že po siláckých, autoritativních a arogantních výstupech a opatřeních p.Paroubka (a nejen jeho) potrvá dlouho, než bude sociálně demokratická strana opět vnímána jako moderní demokratická strana a spojována s ideály humanismu a solidarity se slabšími...
05. 10. 2010 | 08:15

gaia napsal(a):

když čtu příspěvky od gogo, tak myslím, že gender studies má práce ještě dost.

Své macho názory vydává za názory celé populace a myslí, že pro dítě je nejlepší žít s macechou.
A na aktuálně píší, že krizi zavinili barevní, protože se k hypotéce dostali i socky z ghet.(alespoň tak jsem tomu porozumněla)
05. 10. 2010 | 08:39

gogo napsal(a):

to Michaela M-T

Ucinila jste nejake kroky v ramci sve funkce na MPSV nebo v Rade pro rovne prilezitosti? Veci se daji do pohybu az ted po rozsudku Ustavniho soudu

to gaia

"Své macho názory vydává za názory celé populace a myslí, že pro dítě je nejlepší žít s macechou." Muzete napsat, kde jsem toto uvedl? Vy proste blabolite.
05. 10. 2010 | 09:06

gaia napsal(a):

gogo

vaše slova

"trefila jste to presne, dzendr mi primo zapacha, stejne jako drtive vetsine populace, mereno ve svobodnych volbach."

Gender zapáchá hlavně chlapům, rovnoprávnosti se bojí.

a soudy se mohou zdát nespravedlivé pouze v tom, že přednostně přidělují děti matkám, což není dle mne žádná diskriminace při rozvodu,ale přímo přirozené potřebám dítěte. Dítě totiž matku potřebuje!!!

Jinak zbytek je věcí dohody rodičů a pokud se domluvit nedovedou, je těžké z toho vinit kohokoli.

Střídavá výchova je dle mého sobectví rodičů k dítěti. Přemýšlejte, jak by působilo na Vás, kdybyste se musel každých 14 dní stěhovat.
A ženy jsou skutečně znevýhodněné, já nosím sukni, tak o tom musím něco věděr.
05. 10. 2010 | 09:26

stejskal napsal(a):

Opět dobrý den, pane Olde,

pokud někdo maže v debatě příspěvky, které obsahují výraz "cikán", nepochopil vůbec nic. Je to přepjatá reakce, kontraproduktivní, kritiky hodná, směšná. Stejně nesmyslná jako rasismus, xenofobie, prostě jakýkoliv extrém.

Debaty se někdy zavírají, děláme to i my pod zpravodajskými články. Děje se to tehdy, když administrátoři prostě nestíhají mazat příliv textů typu "Cikáni (Židi, negři) do plynu", "Hitler to dělal dobře" atd. Provozovatelé stránek vcelku pochopitelně nechtějí propůjčovat svůj prostor podobným sprostotám. Myslím, že se tom u nelze divit.

Zde se mi to daří stále ještě jakžtakž uhlídat. Většina čtenářů to neznamená, ale i zde mažu výkřiky typu "Nepalte knihy, palte cikány" (autentický příspěvek do debaty). Někdy přes, den, někdy v noci, o víkendech atd.

Nepíšu to proto, abych na sebe upozorňoval, vynucoval si pochvalu a podobně, ale zde se dá vcelku slušně debatovat jen a pouze proto, že veškeré své usilí včetně podstané části svého volného času, dovolené, svátků (přijde mi to jako smysluplná činnost, nikdo to po mne nechce, nikdo mi to nemůže zaplatit, kolegové nad tím kroutí hlavou, proč to dělám).

Tím chci říct, že až to mne přestane bavit (či mému zaměstnaveteli dojde trpělivost s tím, že se zde mažu s udržením debaty na relativně velmi slušné úrovni často na úkor toho, za co jsem v redakci placen, tedy psaní článků apod.), budou se zde z velkou pravděpodobnosté též zavírat debaty, registrovat apod. Rozumějte mi prosím, nechci tím vyhrožovat, nějak zdůrazňovat své "zásluhy", jen vysvětluji, proč jinde postupují jinak a je to vcelku pochopitelné (čtyřiadvacetihodinovou placenou službu administrátorů si nemlže žádná tuzemská redakce dovolit, nemá na to prostředky).

Skutečně nemám pocit, že mi někdo vnucuje (dokonce násilím), abych místo výrazu Cikán používal Rom (rozhodl jsme se proto sám a stejné rozhodnutí má dle mého soudu právo udělat i vedení redakce - je nesmyslné, aby se ve stejném médiu jednou psalo o Romech a jednou o Cikánech).

Takže shrnuji: každý extrém je špatný. Přepjatá ad absurdum dotažená politická korektnost prosazovaná nějakými fachidioty. Stejně jako extrém opačný, který zde řada lidí předvádí i v této debatě.

Libor Stejskal

P.S. Výrazu Rom dávají přednost někteří Romové, jejich elity se na tom dohodly na kongresu v Londýně v roce 1971 (důvodem je skutečnost, že řada lidí považují výrazy Cikán, Gipsy, Zigeuner, Gitanes za nadávku - zcela běžně i zde lidé píší o "bezdomovcích a cikánech" jako spodině společnosti). Problém je, že v angličtině existují dva výrazy - Romani a Roma, zatímco v češtině jen jeden, trochu zavádějící a často zmatek působící Rom. Nicméně je každého věc, zda-li chce rozhodnutí části Romů respektovat (stejně jako chce-li americkým černochům říkat nigger čili negr, negro čili něco jako černouš popř. tak, jak to oni sami preferují - Afro-American). Zvolený termín vypovídá spíše o tom, kdo ho užívá, ne o tom, koho pojmenovává.

P.P.S. Ujišťuji Vás, že si politicky nekorektní objednání černé kávy nenechám nikdy nikým upřít. Stejně tak si budu v cukrárně dávat "marokánky" a v restauraci "cikánskou pečeni" ;-)
05. 10. 2010 | 10:27

stejskal napsal(a):

I Vám dobrý den, pane honolulu,

pár facek jsem v životě dostal nejen od Roma, ale i od bílých (těch bylo více). Když mne někdo fackuje, je mi v zásadě dost jedno, jakou má hubu ;-)

Zbraně si ale kvůli tomu pořizovat nemíním, jejich použití by mi přišlo neadekvátní situaci (navíc byla vždy částečně i moje chyba, že jsem se do takových situací dostal). Přeci jen dávám přednost, aby pořádek byl zajišťován poněkud jinak než tím, že budu brát právo do svých rukou (i když to samozřejmě ne vždy funguje).

Libor Stejskal
05. 10. 2010 | 10:37

rejpal napsal(a):

Politicky korektní označování národností je zajímavá problematika. Myslím, že Rom není politicky korektní. Pro některé české Cikány, kteří přežili nacisty,a jejich potomky, je to výraz spíš pro Olašské imigranty(a ne moc uctivý). Co takhle po vzoru USA Rumuno-Čech, Indo-Čech nebo tak. Jenže co potom se slovesnou kulturou jako třeba: Zima byla, bláto bylo, cikáně se narodilo, zima je bláto je, cikáně už tancuje. Je ta báseň posměšná, protiromská nebo naopak již naši předkové oceňovali pohybový talent, kterým je toto etniku od Boha zjevně nadané?
gaia
Jsem pro rovnoprávnost, ale taky mi gender zapáchá. Stále si myslím, že tohle slovo byla zavedeno proto, že v dotaznících sa na výraz gender obtížně odpovídá "mám".
05. 10. 2010 | 11:10

Tenco napsal(a):

Mě by zajímaly reakce muslima, černošky, cikána či homosexuála na určité příspěvky.
B´hužel tím nemohu sloužit sám, jsa takto handikepován. :))

Pak by se snad dalo dobrat nějakých alespoň částečných kritérií, jak vhlédnout do věci.

Protože jsestli si nějaký náfuka myslí, že disponuje nějakou univerzální pravdou, tak obsluhuje akorát tisíckrát omletý flašinet, který navíc není ani jeho.
A kdoví, jestli ho někde neukrad, když byl kdysi fyzicky, materiálně či psychicky na dně.
05. 10. 2010 | 11:53

gogo napsal(a):

to gaia

Takze ma slova jsou zcela odlisna od tech, co jste Vy uvedla.
Navic, kdo se tady boji rovnopravnosti? Nejste to nahodou Vy, kdyz brojite proti stridave peci? Diteti matku nikdo nebere, ale dite ma oba rodice, nejak jste na to zapomnela. Je to presne opacne, rovnopravnosti na tomto poli se bojite Vy. Pres 90% rozvedenych otcu je diskriminovano a to se ted bude zmeni. Smirte se s tim.
05. 10. 2010 | 12:01

gaia napsal(a):

rejpal

do kolonky gender nebo sex se píše male or female.

gogo

nevím co je rovnoprávné na ton, že se nějaké dítě bude každý týden stěhovat, nebo jak si představuje ten Fiala, co o to tak bojuje , že jeho děti budou rok v Praze rok v Brně.

To považuji spíš za totální diskriminaci, ale tentokrát dítěte.

Pokud chcete žít v rodině, nemáte se rozvádět.
05. 10. 2010 | 12:40

gogo napsal(a):

to gaia

To je prave o tom, ze se oba rodice musi dohodnout i po rozvodu, aby to dite neposkodilo. Zatim je to tak, ze zena sebere dite, zmizi nejlepe co nejdal, aby byvaly manzel neotravoval a nic moc se nedeje, dokonce ji to velmi casto posveti nejaka pani soudkyne. Muz ztrati kontakt s ditetem a cele to ma zaplatit. Rovnopravnost jak vysita, ze?
BTW Ja rozvedeny nejsem, ale to je tim, ze jsem si nevzal nekoho jako Vy.
05. 10. 2010 | 13:00

hanah napsal(a):

gaia
"Gender zapáchá hlavně chlapům, rovnoprávnosti se bojí."

A to se velmi pletete.
Z okruhu mých kamarádek, přítelkyň i známých, a že jich mám požehnaně, znám pouze jednu jedinou džendrbábu. Dokonce ten obor na stará kolena vystudovala :-)
Je děvenka všem pro smích, na společná setkání ji nezveme, páč nudí a otravuje, je ublížená a vztahovačná, rozvedená, páč manžílek si dělal kariéru, zatímco ona se musela starat o děti, na námitku, že děti byly její volba opáčí že to není pravda, páč se to od ní čekalo a děti mít musela, tuhle mě okřikla a dostala pupínky když jsem řekla, že jsem se "pochlapila" a rázně vyřešila problém, zkrátka normální ženská si vybere svoji roli, poradí si za jakýchkoliv okolností a nepotřebuje nějaký džendrbáby, aby určovaly kvóty a vymýšlely slovník, který by dámy neurážel.
Mě urážejí jejich aktivity, nejsem méněcená ani se necítím býti diskriminována kvůlivá svému gender.
05. 10. 2010 | 13:13

hanah napsal(a):

A paní Marksová Tominová mi neodpověděla. Tak to zkusím znovu :
Zajímalo by mě, paní Marksová-Tominová, zda jste za třináct let členství v ČSSD neměla problém s konfrontačním stylem politiky vaší strany, zda jste za tu dobu zaznamenala nějaký rozpor mezi hlásanými myšlenkami a praktickou politikou ČSSD a jak se díváte na zázračné bohatnutí vašich předáků a poslanců.

Jedna otázka mimo téma -

víte, že v metru nepracuje ani jedna žena řidička, údajně proto, že žádná zatím neprošla psychotesty (dokonce se ozývají hlasy, že prý se bojí tmy)? Jak se díváte na tuto diskriminaci ?
05. 10. 2010 | 13:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní hanah,

ono mi to holt nedá (ale neberte to prosím osobně ;-), třeba v debatě pod panem Stránským jste mne docela potěšila ;-)

A kolik z Vašich kamarádek, přítelkyň i známých by bylo spokojeno, kdyby při stejném profesním zařazení brala o dost nižší plat než muž ve stejném postavení? http://hn.ihned.cz/c1-38306... (HN snad nebudeme podezírat z přebujelého feminismu ;-)

Džendrtety mě také štvou, hrozně. Akorát přesně nevím, co to znamená (tedy kromě toho, že zde jeden nadprůměrně vtipný debatér takto nálepkuje některé autorky, které se mu zrovna nelíbí).

Libor Stejskal
05. 10. 2010 | 13:29

Tenco napsal(a):

stejskal
Je to jednoduché.
Džendrteta je genderově vyvážené synonymum pro levouna, socana, sockomouše a 300,- korunovou vyžírku.

Měl byste se více zaobírat i obsahovým významem některých obzvláště vypečených textů.

Jedu na STK. Jestli nebude genderově vyvážené a neprojdu, tak na ně podám žalobu z diskriminace mé manželky, která bude celý průběh pozorovat.
05. 10. 2010 | 13:39

Medikolog napsal(a):

Tak jsem se poctivě prolouskal diskusí až do 12.40.20 a samozřejmě i blogem.

Paní Marksová Tominová (toho X jsem si všiml včas a opravil..):), píšete, že je dobře, že se vaše vedení ČSSD ohradilo proti "xenofobním heslům která do ČSSD nepatří". To máte pravdu. Nepatří ani jinam, nejenom do vaší strany. Ale v deklarování se za republikánskou rovnost a ve vymezení se proti vnucování Čechům falešného pocitu jakési cizí viny, či ve vymezení se proti tragickému nešvaru drogové závislosti či proti specifické formě bezdomovectví > městskému vagabundismu, žádnou xenofobii nevidím. Naopak v reakci vedení ČSSD a i ve vaší gender profesní reakci cítím zřejmý prvek OIGOFOBIE a u vedení ČSSD i zcela zřejmého ALIBISMU.

Bojí se snad (Vedení ČSSD), že Vítkovští obvinění pod vlivem těch billboardů podají přihlášky do ČSSD (/;>D)? Že do ČSSD přeběhne členská základna bývalé DS? Nebo se bojí, že v případě vítězství ve volbách budou voliči čekat něco jiného, než se jim od ČSSD po volbách vždy dostalo...? = Spojení se s dosavadním poraženým pravicovým vedením ... a vykašlání se na předvolební sliby voličům.

Je jasné, že ČSSD stojí na pravém středu a volbou koaličních partnerů se staví začqsto ještě více vpravo. Liší se však od ryzeji pravicových stran sociálnějším přístupem k lidem diskriminovaným podle majetkového censu (bez možnosti sníženého pojistného, bez možnosti odpisu kdečeho z daní, ...) tedy k lidem odkázaným svojí životní úrovní na mzdu, na plat, či na důchod (nemyslím rentu z kapitálu) OK.

A k trpělivosti, o níž se zmiňujete? Zaměřujete ji špatným směrem. Nesmí být neomezená a bezbřehá - že vůči vašim protegé revizor v tramvaji, ani exekutor jednat nezačnou - protože peníze jsou nevymahatelné a jde mnohdy když ne o ústa tak alespoň o "chycení" hmyzích parasitů či nakažlivých chorob; nejčastěji "drábují" pracující občany k obveselení přihlížejících "nepřizpůsobených a nepřizpůsobivých. Je púroto třeba pomáhat nepřizpůsobeným v přizpůsobení se. Naopak slušnou část (=pracující, nekradoucí, neloupící, ..) společnosti je NEZBYTNÉ CHRÁNIT před NEPŘIZPŮSOBIVÝMI. A to konečně účinně.
05. 10. 2010 | 13:50

stejskal napsal(a):

Označení "džendrteta" mi přijde stejně nechytré jako "levoun", "sockomouš" či "třísetkorunová vyžírka" (i když to poslední též přesně nevím, co je :-), pane Tenco. Tedy pokud tím v debatě s oponentem člověk vyjadřuje své pohrdavý postoje.

"Socan" mi zase tak hrozný nepřipadá, sám sebe tak nazývá většina sociálních demokratů, které znám (např. Jiří Havel).

A proč mi to píšete, pane Tenco. Máte pcoit, že jsem zde někdy někoho nazýval "džendrtetou", "levounem", "sockomoušem" či třeba "třísetkorunovou vyžírkou"? Či naopak podobné výrazy považoval za důvod k mému admin zásahu? ;-)

Ať Vám ta STK dobře dopadne.

Libor Stejskal
05. 10. 2010 | 13:52

hanah napsal(a):

Stejskal

Pane Stejskale, já o tom problému vím. Tvrdím jediné - když si žena na takovém místě - pokud skutečně vykonává stejnou práci - vydělává méně než muž a neumí si prosadit nápravu, patrně není úplně na svém místě. Žádná džendrbába (ten termín používám cca 10 let) ji v tom nepomůže, Fórum 50% nevyřeší.
A jsem si jistá tím, že je to na každé ženě , aby se ozvala a bojovala si za své a pokud to udělá, uspěje. Pokud ne, ať to medializuje, žaluje, jde jinam.
05. 10. 2010 | 14:02

gaia napsal(a):

hanah

já se ve školstvcí cítím diskriminovaná pořád. Celých 27 let jen pořá slyším nářky, jak je školství přefeminizované a jak by to chlapi dělali lépe.
Kdybychom byli v normálním světě, tak by to nikomu nevadilo.Každý má volbu co dělat.Nikomu nevadí, že je málo žen na stavbách. Možná by pak byly stavební práce provedeny pečlivěji.
Proč to ale vadí ve školách a věčně se o tom mele?

A zde je diskriminace i věková.
05. 10. 2010 | 14:10

stejskal napsal(a):

No, kdyby to bylo takto jednoduché, asi by ten problém dost rychle, zmizel, paní hanah :-)

Jenže on tu přetrvává dost dlouho.

Individuální přístup je naprosto legitimní. Chcete-li se "prát" sama, je to Vaše věc.

Stejně legitimmní ale dle mého soudu je, když se lidé, kteří čelí stejnému problému (v tomto případě statisticky VELMI významné a ničím neodůvodnitelné nerovnosti) zorganizují do nějakého sdružení a snaží se situaci změnit společně. Řekl bych, že šance na úspěch může být větší.

A znovu opakuji, jsem proti tomu, aby byl chlap nucen močit ve stoje a dokonce s autorkou nesdílím ani stejný názor na přechylování ;-) http://blog.aktualne.centru...

Spíše se zamýšlím nad tím, co mi přijde jako rozumné a co naopak jako zbytečné

Libor Stejskal
05. 10. 2010 | 14:13

gaia napsal(a):

gogo

já také rozvedená nejsem.

a co popisujete v 05.10.2010 13:00:52 snad není nějaká diskriminace, ale projev charakterových vlastností té ženy. S tím žádná organizace nic neudělá.

Ale já jak si tu čtu, tak vždy když se mluví o diskriminaci, tak hned chlapi uvádějí tento příklad dělení dětí po rozvodu jako diskriminaci mužů. Bohužel to je také to jediné na co mohou přijít. A já jen vysvětlila, že to dle mého žádná diskriminace není.
05. 10. 2010 | 14:14

Michal Macek napsal(a):

stejskal

pan tenco mel asi na mysli "tricetikorunovou vyzirku" (zdrav poplatky).ale dzenrdteta je aspn trosku vtipne narozdil od tech dalsich oznaceni co ste jmenoval..
05. 10. 2010 | 14:15

Michal Macek napsal(a):

stejskal

ja beru "dzendrtetu" jako oznaceni takove te militantni feministky ktera si z genderu udela bozstvo a chce jak pise PepaRepa "rovnat pohlavi pomoci kladiva a kovadliny" za kazdou cenu dokud nebou stejne rovna a jedno mozna i rovnejsi.jsou to takove ty co jsou jak se rika papezstejsi nez papez...
05. 10. 2010 | 14:19

stejskal napsal(a):

To je otázka vkusu, pane Macku ;-) l.s.
05. 10. 2010 | 14:20

honolulu napsal(a):

Jean Laroux..Ze me nesala zadna nenavist ! Ze me salaji osobni zkusenosti. O tom, ze nekteri Muslimove jsou tolerantni jsem slysel..Ja na tu "toleranci" vzdy myslim, kdyz slysim o metru v Moskve, nebo o horici Parizi.
Mel jsem souseda, jeho dcera udelala velkou karieru v NYC.
Plakala do telefonu nez skocila dolu z vysokeho poschodi. Bylo to hezke mlade devce, ktere nikdy nikomu neublizilo.
Kdyz maji Muslimove vztek na Israel, tak by nemeli davat bomby do vlaku v Madridu.
To, ze mate jiny nazor na tento subjekt me opravdu NEVADI ! Mohli jsme jeden druheho obohatit. (Zil jsem v Africe dlouho po uteku z CSSR a to ne jen v JAR.)
Me vadi je to, ze jste otevrel konverzaci "komplimentem" o omezenosti a nenavisti. Ja k me omezenosti jsem prisel tim, ze jsem tam zil.
Neomezeni a "INTELIGENTNI" lide, kteri vi vse lepe, ziji cely zivot v Praze. Jeste si vsimete me omezenosti, ze jsem se omezil a nevratil Vam Vas kompliment.

Me u velkych "humanistu" vadi to, ze nikdy nepocitaji nevinne lidi, jako byla dcera meho souseda.
Vzdy, kdyz jsem ji potkal tak se smala a rekla : "Hello Sir, how are you." Ja omezenec jsem plakal
9/11
05. 10. 2010 | 14:21

gaia napsal(a):

Michal Macek

mne diskriminuje i moje digitální váha. Pokud změním v předvolbě ženu na muž, tak mám tuk vodu BSM i svalstvo v normě.
Když dám žena, tak mě vše bliká, jsem mimo oblast normálních hodnot a nutí mne to cvičit a měnit stravovací zvyky.(rozblikají se příslušné ikonky.

Jak to, že při stejné výšce a věku může chlap vážit víc?
05. 10. 2010 | 14:35

Michal Macek napsal(a):

gaia:

vy ste pani ucitelka ne?mela byste vedet ze mezi muzskym a zenskym telem sou velke rozdily a to jak v rozlozeni telesneho tuku tak i ve stavbe kostry,svalstva ame proste jini...

PS:neni nad klasickou analogovou vahu :D
05. 10. 2010 | 14:38

hanah napsal(a):

Stejskal

Netvrdím že je to jednoduché, tvrdím že je to účinnější než celé hejno gender dam (abych byla slušná). A alespoň z mého pohledu důstojnější.
A kvóty dlouhodobě nic neřeší. Já považuji jakoukoliv pozitivní diskriminaci za kontraproduktivní, myslím, že vývoj mi dává zapravdu.

O těch blbostech s močením vsedě a trychtýřky na močení ve stoje se doufám nebavíme :-)
Nebo to snad dámy co chtěj srovnat svět taky řeší ?

gaia

řečí si nevšímejte. Máte i méně peněz než kolegové ?

Musím jít pracovat, páč nechci být závislá na svém manželovi :-))
05. 10. 2010 | 14:38

hanah napsal(a):

jo, diskriminace věková, to je něco jiného.

tak to jsem diskriminovaná na každém kroku.

Tady by pozitivní diskriminace byla na místě. Vemte si třeba modelky. Samá mladá koza. Pořádnou ženskou tam nevidíte a zkuste se v mém věku přihlásit do konkursu. Akorát se vám vysmějou.
05. 10. 2010 | 14:45

gaia napsal(a):

hanah

modelky jsou diskriminované i výškově.
a jsou horší organizace, proč by někdo nemohl na ty rozdíly alespoň upozorňovat.
05. 10. 2010 | 14:57

honolulu napsal(a):

Pane Stejskal, Vy odpovidate na tolik prispevku, ze dnes budete asi prepracovan..Proto neodpovidejte na moji dnesni informaci tykajici se fackovani, ale zamyslete se..

V obliceji pod kosti, kterou snadno nahmatate, je tak zvany Maxillary sinus. V teto jeskynce je 13 trojklanych nervu. Tyto nervy jsou nejdulezitejsi v tele. Je to hlavni vedeni mezi mozkem a vsemi organy.
Poskozeni jednoho z tech nervu zanamena smrt.
Jakykoliv zanet techto nervu z fackovacky, je nevetsi bolest na svete, 4x bolestivejsi nez nejhorsi rakovina.
Jmenuje se to Untypical Trigemminal neuralga.
Neexistuje na to jiny "lek" nez Tegretol-Carbomezatine, coz je jed. Predavkovani je smrt. Ve spravne davce to vypne mozek. Postizeny je na nejakou dobu v polospanku. Proste zblbne. (Zatim vedci nevi, jak to pracuje.) Pisi to, aby jste vedel co fackovacka znamena. (Vim to - kamos z Floridy to ma.) Kdyz je policie k nicemu, tak je Vase povinnost se branit. Je to lepsi nez Carbomezatin.
Zasah do hlavy z druhe strany je mene bolestivy, ale pri opuchnuti mozku doktori musi udelat otvor v lebce cikularkou. Pane Stejskal nedejte se fackovat. Ja Vas mam rad protoze me zuslechtujete a civilizujete me..Vsiml jste si, ze uz NEPOUZIVAM zakazana slova ! (Vite kolik to da v mem pripade prace ???)..Pochvala by od Vas, nekdy v budoucnosti by byla vitana.
05. 10. 2010 | 15:06

stejskal napsal(a):

Chválím Vás, pane honolulu

(ale být na Vašem místě, tak o to moc nestojím: za prvé si za to nic nekoupíte a za druhé Vás to v očích některých lidí dost degraduje ;-)

Fackování se vyhýbám, jak se dá. Věřte mi. O cirkulárku do lebky nestojím.

Libor Stejskal
05. 10. 2010 | 15:17

Tenco napsal(a):

Chválí se pes nebo děcko.

Oba to potřebují. Zvyšuje to sebedůvěru.

Ale v určitých případech to kurví charakter.

Stejskal
Ne, ten 300 korunáč - na to má monopol wbgarden.com, když už ho unaví to neustálé opakování sockomoušů a levounů.

Když jsem před minulýma volbama kontaktoval některé lidi z VV, zarazilo mě, že běžně užívali slova socan. /=dacan/
Když jsem se jich zeptal, co je k tomu vede, uchichtávali se, že už si na to zvykli.

Kdosi říkal, že zvyknout se dá i na šibenici.

Hmm. Levičák - socan. Pravičák - pracan(t). Aha. Tak proto.

Všechny tyto termíny mají za cíl, snížit věrohodnost osoby, která s Vámi vede dialog. Je to nízké.

Psal jsem Vám to jako pokus o odpověď, kdy jsem se vetřel do Vaší debaty s nickou hanah. Psal jste , že nevíte co to je "džendrteta".
05. 10. 2010 | 15:23

buldatra napsal(a):

Protestuji proti nevyvážené jednostranné propagaci džendrtet na úkor džendrstréců.
05. 10. 2010 | 15:35

stejskal napsal(a):

Pan honolulu si o to řekl, pane Tenco.

A mně to nic neudělá... ("zkurvit" jsem toho dokázal v životě dost, ale že bych mohl mít vliv na něčí charakter, mne tedy nikdy nenapadalo ;-)

Proč mi tu pořád propagujete ty stránky pana webgardena? Dalo mi dost práce, než jsem ho neustálým mazáním přesvědčil, že opakovaný proklik na jeho komerční aktivity sem nepatří. Nekažte mi to, prosím.

Přemýšlel jsem během oběda o sémantice. Ono je to myslím ještě trochu složitější, než jsem psal výše. Samo o sobě žádné slovo v podstatě špatné či dobré není. Je to prostě jen slovo.

Záleží vždy hlavně na tom, v jakém kontextu ho použijete. Myslím, že přátelé si mezi sebou mohou docela dobře říkat třeba "ty čuráku", nemusí tím myslet nic špatného a ani jeden z nich to jako urážku či nadávku nevnímá (to samé "socka", "levoun", "konzerva" atd.).

Pokud ale tušíte, že se nějaký výraz může toho druhého nějak dotknout, štve ho, mrzí, pak může být vlastně nadávkou jakékoliv slovo.

Prostě přiřazujeme obecně známým výrazům i okamžitý kontext. Nejen ten, kdo je vyřkne, ale i ten, komu jsou určeny.

Pokud si chtějí dva povídat, musí najít nějaký modus, v němž jsou schopni komunikovat. Pokud se chtějí jen štvát, pak se na něj mohou vykašlat (častý případ je, že štvát chce jeden toho druhého a ten na něj kašle ;-)

Libor Stejskal
05. 10. 2010 | 15:52

honolulu napsal(a):

Pane Stejskal, udelal jste mi VELKOU RADOST, protoze jste v mich ocich gentlemen, ktery se vyjadruje tak, jak ja se nekdy marne snazim a nedokazi.
05. 10. 2010 | 15:55

Tenco napsal(a):

Stejskal
Dobře. S tím wbgarden.com tedy přestanu, tedy do doby než si tady zase nezačne dávat zadarmo odkazy na svůj podnikatelský subjekt. /což je prostě nekalá reklama a nikdo mi to nevymluví !/

S tím pokřivováním charakteru je to naopak. Chválenému se dostává takto často oné neprozíravé pocty. Ne chválu poskytujícímu.

Přátelé ano. Ale já mám jen dva opravdové přátele na světě. Tady nikdo není mým přítelem až takovým abych ho oslovoval, "ty, čuráku, poslyš...". No a
abych se přiznal, tak já takhle neoslovuji ani své opravdové přátele. :))

Pane Stejskal, tady jde ale mnohdy o ZCELA PROGRAMOVOU DEHONESTACI, byť zaobalenou do lehce humorného tónu. Ne o modus./Vaši relativizaci via sémantika také nepřijímám - jsem totiž konzervativní liberálně- demokratický socialista, takže bych pak nemohl večer klidně spát/.

Je to bashing, snižování ratingu, používá se při spekulacích s akciemi firem a zná dokonce daleko rafinovanější metody, než jsou jen ony nálepky. Je to honorovaná činnost.
Je zde jeden nick ze zahraničí, který je v tom velmi dobrý. Dokonce se snaží na svou stranu získat i arbitra kvality zdejších blogů. Pomalu. Krůček za krůčkem.
Nabízí mu dokonce úplatky. :))

Jinak jste to napsal skvěle. Vůbec jste chvályhodný člověk. :---()

Dám Vám ještě odkaz na ten bashing :

http://messageboardfools.co...
05. 10. 2010 | 16:24

honolulu napsal(a):

From honolulu to Tencokida hnuj..

Zase zacinate provokovat a mit komenty k necemu, na co nejste kvalifikovan a co se Vas NETYKA.

Bezte se nazrat muchomurek, at uz je od Vas jednou pokoj !!!
Ja mam svazanou klavesnici panem Stejskalem...Ja NEMOHU, NEMOHU, NEMOHU napsat, co k Vam citim.. (Pan Stejskal vsechno vzdy smaze.)
Delam si jen list tech lidi, ktery jste urazil svou tupou beztaktnosti.
Hledte, aby jste jednou ten list nemel k obedu.
Bezte konecne uz do p. (Zakazane Slovo.)
Vy sem pisete jen proto, aby jste se povysoval, urazel druhe a opravoval si sebevedomi..
Vy jste sam sebe povysil na SOUDCE, posuzovatele myslenek a povahy druhych bez vlastniho intelektu a nazoru. Vy nepatrite do demokracie.
Kdyz nebudete NAPADAT lidi, tak Vas nikdo nebude ani vnimat. A to Vy nesnesete. Vy potrebujete ATTENTION. Bez toho nemuzete dychat. V mojich ocich jste menecenna intelektualni zmrsklina...Tak uz padejte na ty muchomurky, at tech 11 000 prispevkaru ma co oslavovat. Jste neobliben a nenaviden, protoze jste plny nenavisti ke DRUHYM lidem..

Me nejde "zkurvit" charakter. Nejsem bezpaterni ! To, ze Vy jste politicka korouhvicka, jde citit na dalku Vasi krecovitou snahou byt v propagovanem politickem trendu. Vase snaha o build-up of political cases mi pripomina nejhorsi druh prostituce. Slapka od Prasne Brany je proti Vam SVETICE.
Kdyby jste byl aspon truchu chlap, tak by jste na me neutocil, kdyz mam zakazane se branit. (Kazdy menecenny ma privilegie.) Vy jste definitivne nejhorsi, co tu vyleza ven. Takovy nejaky demonstrativni pohlavni ud od ujeceneho paviana.
NEJSTE VY NAHODOU Z BOTSWANY ? (Ted me napadlo, to je idealni zeme pro Vas ! Jedte na vylet ! (Uvidite, kolik ujecenych, srstnatych zivocichu ma Vasi povahu.)

Pane Stejskal, mam mozol na mozku, abych nepouzil zakazane slovo. Doufam, ze jste si vsiml, ze jsem byl slusnej Gentleman, prestoze je slusnost v jeho pripade velmi bolestna.
(Jsem ze Smichova, nejsem z hradu.)
Poructe prosim Babunovi nikoho nestvat.
05. 10. 2010 | 17:11

honolulu napsal(a):

Pane Stejskal, pozor ! Je zde pokus o budovani of political case se zabarvenim na korupci. Je to namireno proti Vam, ne proti me. Prohlasuji zde !
NIKDY JSEM, ZADNY UPLATEK NIKOMU NENABIDL !!!
A ja myslel, ze halucinace dela horecka na Zambezi..Kde se to bere v Praze, cert vi ?
Muchmurky, muchomurky to zbavuje horecky.
Doporucuji pro budovatele of political cases : PEYOTE muchmurka z Mexika
2 peyote, 1 psylocybin mexikana s fazolkama na cibulce a je po horecce...Potom, ze nejsem humanista. Tencokida hnuj, ignorujte me ! ! ! ! !
05. 10. 2010 | 17:42

Tencokida Hnuj napsal(a):

honolulu
Když se dva dospělí lidé baví, je neslušné jim skákat do řeči, ale budiž, zareaguji tedy na Vaši snůšku sprostoty a bashingu.

Poslouchejte, uvědomte si, že zde chodí diskutovat převážně pracující lidé , kteří nechtějí být obtěžováni někým, kdo se zjevně nudí, když nedostane příležitost k tomu , aby se zviditelnil banálními úvahami, takto zevšeobecňujícími nesmysly založenými na jednotlivé zkušenosti, ještě navíc pochybně vnímané
Nejsou zvědavi ani na infantilní primitivní výhružky, estebácké manýry a propagandu násilí.
Toho si dopřávejte z plna hrdla se svými kumpány někde v tom Vašem spolku na "zachranu nasi bile civilizace".

BTW : Znáte pořekadlo, že "trefená hus se ozve " ? :))))

Říká se tomu mucholapka. Bzz, plesk - a už se třepe.

Je to protiváha bashingu. :))

Čest.

Ale rozesmál jste mě. Dík.
Ale nerozčilujte se tolik.
Já pouze vyjadřuji svůj názor.
ASpropo - Vy jste se ještě s bashingem nikdy nesetkal ? :))

Prý se z toho dá docela dobře žít. :---()

Jinak za vyhrožování je u nás až pět let.
A u Vás ?
05. 10. 2010 | 17:44

1234 napsal(a):

Pane Stejskale,
co to děláte? Vy snad spíte:

mud.. napsal(a):
Paní vyhrňte si sukni, zaregistrujte si firmu, veškerý milionový zisk dejte "lidu z chvostu" a bouchejte se v prsa. Áve ČSSD! Jinak zatím jste asi do "koše" národa nevložila nic. Nefňukujte po socansku.
04.10.2010 11:16:48

Opravdu Vám tento příspěvek považujete za vkusný a něco nového přinášející do diskuze, že to necháte být?
05. 10. 2010 | 18:54

honolulu napsal(a):

Tencokida hnuj...Do uvah pracujicich lidi se nepletu, nerozumim jim. Duvodem, proc jsem zacal psat, je abych lidi informoval o tom, co se deje v Africe.
Lashing je reakce na Vase jedy a primitivni sprostarny, kterymi se povysujete nad druhymi..
Kdyz jsem psal panu Stejskalovi o trojklannych nervech, tak jste mel koment za pochvalu, kterou jsem dostal. ZAVIDETE ! To Vas maminka neucila, ze se nemate vmesovat do reci druhych lidi, kteri prevysuji Vas trpaslici rozhled ? Na kterym smetisti jste vyrustal ?
Na vnitropliticke problemy Ceska nestacim svymi vedomostmi, tak me neosocujte, ze se do toho pletu..Ja nevim, co to znamena socka. Zato vim, co je politicka stetka. Ve svych predsavach neosocujte lidi ! Ze Vam vyhrozuji ? ZDURAZNUJI VAM, ZE NA VAS KASLU ! Znam pouze psychologii lidi, a kdyz jim porad nekdo nadava, tak spise ci pozdeji Vas napadnou, a potom ja- UPLNE NEVINNY CLOVEK s mirovou povahou, budu suspect. ...Musim z domu, skoda !...
(Nudit se nenudim, mam velmi hecticky zivot. Bezte na muchomurky s Vasimi fantaziemi a nadstavbami.
Nevite NIC ! - A to nekdy podvedome nesnasite sam na sobe. Tech lidi, do kterych kopete, je na liste 8.) K nasili NENAVADIM, pouze tvrdim, ze teror jde zastavit zase jen terorem. Tak to netocte !
05. 10. 2010 | 19:42

gogo napsal(a):

to gaia

Tak ja Vam uvedu jeste par dalsich prikladu diskriminace ze zahranici, protoze u nas by tohle zaplat panbuch neproslo. Uvadel jsem je uz vyse, ale nevadi. Diskriminace kandidatu ve svobodnych volbach (kvoty), diskriminace dle pohlavi v soukromych firmach (kvoty), diskriminace zakonem namirenych pouze proti jednomu pohlavi (napr. VAWA).
Pridejte si tyto priklady k tomu, co rikate, ze je jediny. Jsem rad, ze jsem Vam pomohl rozsirit obzory.
05. 10. 2010 | 23:01

honolulu napsal(a):

Tencikida hnuj, Vy dedku exentrickej, zahorklej, popletenej a urcite nevzhednej, volal mi kamos z NYC, ze ten gauner, co dal bombu (125 kg) na TIME SQURE, ktera nevybuchla, dostal dozivoti, cemuz se smal a rikal, ze dalsi bomby jsou na ceste... Potom nejaky nedodelany kureci mozecek chce nekoho poucovat o spravnem mysleni. Strcte si do zadku Ty Vase theorie o souziti odlisnych kultur...Pamatujte, ze mam pravdu, kdyz pisi o tom, co znam...Vy strkare Vas frnak do vseho. Hlavne do toho cemu nerozumite... Vy jste me prirovnal jednou ke Geobbelsovi a podruhe k Stb..Tim jste urazil obe radikalni skupiny, protoze jsem u nich NIKDY nebyl a volil vzdy konservativni Demokraty..

Kde je logika v tom, co delate lidem. Kdyz se budete donekonecna hadat, tak Vam zarucuji, ze si privodite HEARTH ATTACK a budete pak chybet Vasim dvema pratelum. (Asi kanarkum, pejska by jste nesnesl kvuli vetsi inteligenci.) Kdyz potrebujete stale do neceho "pichat" a ohodnocovat, kupte si ke computru kravenec...Ulevite si Vam !
Ted jsem zas dostal strach jestli vas mozecek informaci o Hearth Attack nebude brat jako vyhruzku. NENI TO VYHRUZKA ! Ten symptom jde snadno poznat z Vasich prispevku...V Cesku je noc. Doufam, ze budete mit nightmare ! A co muchomurka, zobl jste si ?...
Zadny BASHING or lashing nikomu nikdy nedelam pokud mi nenedava. Ignorujte me a nebude Vam poslan zadny "hard hit in the raugh way". (Vase oblibene slovo.)
05. 10. 2010 | 23:32

gaia napsal(a):

gogo

koukám, že by Vám vyhovovalo, aby ženy byly občany druhé kategorie, protože kdyby kvóty nebyly, ženy by si ani neškrtli.

I zde mne nějaký argun neustále posílá vařit a prát.(Blog u Stránského(

posílá snad zde nějaká žena neustále někoho makat ať jsou prachy?
V ČR jsme 100let za opicemi, to jsem si uvědomila, při sledování filmu Cramerová versus Cramer včera na ČT2. 30 let starý film. Ale model chlap věčně v práci, žena sama doma a veškerý servis na krku a když odešla , tak se děsně divil. A když se začal starat o dítě, tak se zas divili všichni v práci, že tam nemůže být 24 hodin a nakonec ho vykopli.

Další pěkný americký film byl (bohužel jsem už zapomněla jak se jmenova) ale byla to rekonstrukce prvního soudního sporu o sexual harrasment. Černouhelné doly v Pensylvánii začaly nabírat ženy, ale chlapi jim to pořád nemohly spolknout a dělaly jim tam zle.Jen díky těmto aktivistkám se dokázalo, že ženy mají stejné výkony při ježdění s kamionem a že je normální, že budou mít zvlášť záchod a sprchu, neb ti vidláci pořád tvrdili, že když rovnoprávnost, tak se budou koupat dohromady.

Škoda, že nevím už jak se to jmenovalo,dala bych odkaz na přemýšlení.
06. 10. 2010 | 09:22

hanah napsal(a):

honolulu

Zdravím Vás do daleké ciziny.
Jste velmi vnímavý a pozorný čtenář :-)
Přeji krásný den.
06. 10. 2010 | 10:19

gogo napsal(a):

gaia

Vazena pani, vy jste proste uplne mimo. Zkuste se vyjadrit k argumentum, co jsem Vam sepsal. Verim, ze u filmu jste si pobrecela, zvlast, kdyz v nich ti veskrze zli a spatni muzi ublizuji slabym zenam. Hruza!
06. 10. 2010 | 10:37

gaia napsal(a):

Diskriminace kandidatu ve svobodnych volbach (kvoty), diskriminace dle pohlavi v soukromych firmach (kvoty), diskriminace zakonem namirenych pouze proti jednomu pohlavi (napr. VAWA).

vše vyznívá v neprospěch žen.

Ve vládě žádná žena, v Nervu žádná žena,
v soukromých firmách- chlapi do 45 let, ženy nejsou strojvedoucí v ČD ani v metru,
ženy když si zkazí zuby v těhotenství, tak budou platit plomby ze svého, neb prý kaz lze ovlivnit čištěním zubů,
co máte konkrétně na mysli?
06. 10. 2010 | 17:41

gogo napsal(a):

Nezlobte se, ale z toho jak argumentujete je videt, ze o tom nic nevite. O metru psali minuly tyden v novinach. Mate nejake vlastni zkusenosti? V kolika soukromych firmach jste Vy delala? Ve vsech soukromych firmach, co jsem delal ja, byly zastoupeny zeny vyznamnym procentem. Ty dobre zeny se prosadily bez problemu a dostaly takovou mzdu jakou si vyjednaly, mnohdy lepsi nez muzi.

Pisete, ze - Diskriminace kandidatu ve svobodnych volbach (kvoty), diskriminace dle pohlavi v soukromych firmach (kvoty), diskriminace zakonem namirenych pouze proti jednomu pohlavi (napr. VAWA).

"vše vyznívá v neprospěch žen."

Muzete vysvetlit, co vyzniva v neprospech zen? Uvadim tu konkretni opatreni sexualniho komunismu namireneho proti muzum, kteri se prosadili bud ve svobodnych volbach nebo v soukrome sfere.
Vite treba, co je to Violence against women act (VAWA) - zakon namireny proti muzum a kdykoli zneuzitelny proti muzum?

Kdyz se Vam nelibi udajna situace v soukromych firmach, tak si zalozte vlastni a zamestnejte jenom zeny. Kdyz se Vam nelibi vlada, tak se spojte s feministkami a zalozte si vlastni stranu, uspejte a jmenujte si vladu pouze zen, NERV pouze zen. Nikdo Vam v nicem nebrani. Prosadte se a prestante brecet.
06. 10. 2010 | 20:08

gaia napsal(a):

Prosadte se a prestante brecet.

samozřejmě že některé se prosadí, ale muž je pán tvorstva a toto si dokáže prosazovat daleko bezohledněji.A že při tom některá nějakou koupí, proto ty zákony.
A proto, jakákoli zmínka o genderových organizacích spustí takový povyk.

já jsem žena, proto vidím v běžném životě, co chlap nemusí nikdy snášet.
Oproti USA jsme o 40 let zpátky.
07. 10. 2010 | 07:22

gogo napsal(a):

gaia

Jasne, kdyz se to hodi, tak jste slaba zena a potrebujete zasah statu. Kdyz se to nehodi a musela byste se s nekym treba delit o dite, tak to je vsechno jinak, vsechno musi zustat pri starym.
Presne kvuli temto dvojitym standardum lide protestuji proti dzendrbabam, ktere z toho navic maji obzivu.
Sexualni komunismus, dekuju nechci a nastesti nejsem sam.
07. 10. 2010 | 09:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

honolulu
Už jsem to napsal pod Vašim bashingem a sprostotami jinde, ale znovu, neb vidím, že Vaše ošetřovatelka Vám asi nečte všechny příspěvky zcela poctivě.
Vy jste minimálně o 20 let starší než já a drogy berete sám, což je naprosto zjevné z Vašich reakcí.
Rada : Ranní rozcvička, zvýšit přísun kyslíku a brát menší dávky opiátů.
Zbyde Vám pak více peněz, tak si zaplaťte nějakou svědomitější ošetřovatelku, milý bashere úrovně pomocné školy.

A sežeňte si dobrého právníka, pokud budete pokračovat ve svých výhrůžkách fyzickým násilím.
Ten můj to šanuje minimálně na rok nepodmíněně a soudní výlohy k tomu.
Of course. :((

Nudíte. :((
07. 10. 2010 | 09:56

hanah napsal(a):

gaia

píšete:

"...samozřejmě že některé se prosadí, ale muž je pán tvorstva a toto si dokáže prosazovat daleko bezohledněji..."

Až na to, že muž není pán tvorstva, máte pravdu. Asi to tak "příroda chtěla", nemyslíte?
A muži jsou zase ochuzeni o to, co příroda nadělila nám (teda některým), nemyslíte ?
Třeba nadhled. Pousmání nad jejich pinožením. Velkorysost a empatii. Vědět své :-). Schopnost rodit děti, navíc.
Žena která chce se prosadí, ať už v čemkoliv. Žena která nechce je džendrbába.
Vy nejste hrdá na to že jste žena?
(prosím muže, aby se neuráželi, samozřejmě jsem použila jemnou nadsázku :-))
07. 10. 2010 | 10:34

gaia napsal(a):

gogo

co je to slabá žena?
Mnohdy je žena odstčená jen kvůli tomu, že je žena. Žena bez přívlastků.

A já se o své děti s nikým dělit nemusím, mám je s manželem dohromady.

A v tom filmu byly ty stereotypy pěkně vyobrazené. Když Cramer vzal méně placené místo, ale s větší flexibilitou, aby se mohl starat o dítě, hned byl právníkem vykreslen jako lempl, který nemá progresi a ve sporu o dítě to bylo pro něho vlastně mínus.

A přitom to mělo být plus, že je pro něj dítě víc než kariéra.
A tomuto jsou vystaveny ženy pořád.
Jde o ty stereotypy. Proč by o nich nemohl někdo psát a zjišťovat je a zkoumat a nebyl hned nazván jakousi bábou?

hanah

již se zase blíží pátek a to mé gruntovací odpoledne, které muži za nic nepovažují , sami ho odmítají dělat , ale všimnou si ho jedině, když není udělané. Takže se zas zvyšují moje feministické nálady. Kde já mohla za těch 30 let být, kdybych všechnu tu energii, kterou jsem věnovala hadru, kýblu, vysavači a prachovce, věnovala své kariéře?

Ale to bych už byla po žloutence salmonele a roztočové alergii.
07. 10. 2010 | 11:26

hanah napsal(a):

gaia

stačí si stanovit v životě priority. Pro mě úklid jakoby nebyl :-). Udělám nejnutnější a klíďo si mezi horou nevyžehlaného prádla čtu. Teď zrovna "Unikající svět" od Anthony Giddense.(nejznámější britský sociolog) Vřele doporučuji.
Pokud by to snad manželovi vadilo, má možnost. Ví kde jsou hadry, kýble a žehlička.
Kdybyste trochu té energie co věnujete kýblům věnovala sobě, nebo naučila manžela uklízet :-), nezvyšovaly by se Vám v pátek odpoledne feministické nálady...
Jo, a žádné salmonely a alergie nemám. Jen když má přijít na návštěvu vnučka, sesbírám z podlach chuchvalce prachu a kočičích chlupů, aby náhodou něco nechytla :-)

Stereotypy, které popisujete, považuju za blbost. Když se žena rozhodne mít dítě, musí si být vědoma toho, že se na čas prostě nebude věnovat své kariéře. Obě věci najednou zvládat dobře prostě není možné. Už jako malé mi babička - prostá, ale moudrá žena - říkávala : "nemůžeš být jednou pr.elí na deseti posvíceních" (nebo tak nějak)

"Proč by o nich nemohl někdo psát a zjišťovat je a zkoumat a nebyl hned nazván jakousi bábou?"

Jen ať zkoumá, píše zjišťuje, ale proboha proč za státní peníze?
Ať zkoumá píše a zjišťuje, nevykoumá nic. Chlap rodit nebude. Maximálně může být na "rodičovské dovolené", ale to je na dohodě mezi partnery, ne na džendrbábách.
Tím netvrdím, že společnost nemá usilovat o to, aby se (nejen) ženám žilo snadněji. To je ale o něčem jiném.
Nedávno jsem zaznamenala zprávu o tom, jak si ženy zaměstnané tuším na ČVUT samy zřídily mateřskou školu, páč své děti nemohly nikam jinam umístit.
Zdá se, že to jde i bez těch ....gender
07. 10. 2010 | 12:03

gaia napsal(a):

hanah

tu školku si zřídily také z grantů a dotací, stejně jako ty gender. Kdyby spoléhaly na státní tak to nemají.
A státních školek bylo dost i v centru Prahy, ale někdo si při privatizaci pěkně přišel na své. Teď se musí pracně zas budovat a z čího to jde Vám je jedno.
Tak proč Vám to tak leží na srdci u nějaké organizace?
07. 10. 2010 | 13:37

hanah napsal(a):

gaia

z grantů a dotací si zřídily užitečnou věc.

Za peníze ze státního rozpočtu džendrbáby zjišťují zkoumají a píší....

co se pracně buduje a z čího? mi jedno není, že si někdo přišel na své při privatizaci mi také není jedno - vidím velké lumpárny ve svém obvodě a snažím se s tím bojovat, ale nechápu jak to proboha souvisí s feminismem a s tím, že feministky většinou bojují jen za sebe. Nikdo o jejich bádání a snahy většinou nestojí.
07. 10. 2010 | 14:30

Marx-Komín napsal(a):

jednío heslo snad projde:

pryč s feministickou ______
Tominovou
07. 10. 2010 | 15:54

gaia napsal(a):

hanah

vy máte na každý můj argument proti argument a naopak, takže bychom tu mohli diskutovat do nekonečna.
Mějte se
07. 10. 2010 | 16:16

hanah napsal(a):

gaia

nojo, kdybych neměla protiargument, asi bych nediskutovala :-)

Taky se mějte a hodně sil na zítřejší úklid. Zkuste si při tom zpívat.
07. 10. 2010 | 16:48

gaia napsal(a):

hanah

nojo Tenco už mně poslal pár skladeb, které si u toho mám pouštět. Hlavně v podání mužů interpretů.Takže hudba osvobozuje!

(v originále dosaď práce)
07. 10. 2010 | 17:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy