Sex s dětmi beztrestný, facky nikoli?

07. 08. 2008 | 11:52
Přečteno 26396 krát
Když jsem viděla titulek zprávy, že otec dítěte třináctileté dívky dostal pouhou podmínku, v duchu jsem blahořečila příslušnému soudci. Automaticky jsem se domnívala, že “pachatel” je mladistvý či čerstvě zletilý. A protože si dovedu představit dívku, která je ve třinácti letech velmi vyspělá, připadal mi rozsudek přiměřený. Proč kvůli vzájemné lásce ničit tomu chlapci život?

Sex s třináctiletou? V klidu!
Ovšem pak jsem zjistila, že milencem byl 45letý otec dívčiny spolužačky! V takovém případě nevím, jaká existuje polehčující okolnost. V novinách jsem se dočetla, že „pachatel nemá pedofilní sklony, je pouze sexuálně nezdrženlivý“. Je toto snad důvodem, proč je za sex s dítětem pouhá podmínka? Já bych naopak viděla jednu okolnost jako silně přitěžující: fakt, že dívka otěhotněla, dokazuje, že se povedený tatínek zřejmě ani nenamáhal použít prezervativ. Pokud je tak sexuálně nezdrženlivý, může být novopečená maminka ráda, že s dítětem nezískala ještě nějakou ošklivou pohlavní chorobu. Po kauze Kulínský máme další šílený precedens, který říká: zákony nezákony, sex s dívkami pod 15 je u nás v pohodě (pravda, musíte být sbormistr, princ či řidič nákladního auta, nikoli sochař).

Bijete občas děti? Šup do vazby!
V zajímavém kontrastu s tímto případem stojí kauza pěstounů Rosnerových. Pěstouni, kteří vychovali za svůj život asi 30 dětí a kteří za to dokonce byli vyznamenáni prezidentem, byli vzati do vazby. A to na základě stížností některých z jejich dětí, že je bijí. Zároveň musely svůj domov opustit všechny nezletilé děti, které jsou teď v ústavu sociální péče.

Prezidentské vyznamenání samozřejmě nezaručuje, že se za zavřenými dveřmi nemohou dít divné věci. Nicméně v pěstounských rodinách, a tato není výjimkou, vyrůstají děti tělesně a mentálně postižené, děti s poruchami chování – takové, pro které je pěstounská rodina typu Rosnerových jedinou alternativou k dětství strávenému v ústavu. Pravděpodobnost, že některý z chlapců začal mít výchovné problémy, rodiče mu nafackovali a on je pak schválně udal, aby jim pořádně zavařil, je celkem velká. Sice nemám žádné interní informace, ale nemohu si pomoci: opravdu tento případ nešel řešit citlivěji?

Soudce tvrdí, že pro vzetí pěstounů do vazby má skutečně pádné důvody. Nezbývá než mu věřit a s napětím vyčkávat, než vyjdou najevo. Snad jsou opravdu mnohem závažnější než v případě muže, který „jenom“ udělal dítě třináctileté dívce...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kocour napsal(a):

Bezvýhrady souhlasím
07. 08. 2008 | 12:01

Pobo napsal(a):

Souhlas.

Pokud by se posléze ukázaly důvody uvalení vazby jako neopodstatněné, bylo by potom nasnadě, aby příslušný soudce (možná nejen on) čelil následkům svého rozhodnutí.
07. 08. 2008 | 12:14

Tausig napsal(a):

Co k tomu dodat? Snad jen to, že paní M.Marksová-Tomsová vzhledem k svému postavení ve společnosti spolu se zástupy žen, které za ní stojí a o které se zasazuje v rámci antidiskriminace, by mohla nejen článkem v blogu zasáhnout do dějů, o kterých píše s rozhořčením. Protože by měli všichni, kteří jdou do veřejně prespěšné služby lidem, zasáhnout a dát na vědomí patřičné instituci, že špatně pracuje.
07. 08. 2008 | 12:15

jaryn napsal(a):

Kdyby zavírali všechny muže za sex s nezletilými, dívkami, bylo by do pár let po rómské problematice....
07. 08. 2008 | 12:20

klarasamkova napsal(a):

Janryne, předpokládám, že hovoříte z osobní zkušenosti., Jaké další ověřené zdroje máte??

Jinak § 242 odst. 1 - pohlavní zneužívání, dává trest 1 - 8 let. Odst, 2 (který měl být dle mého názoru žalován), neboť byla páchána na dívce, která mohla být v poměru závislosti na otci spolužačky, hrozí 2 - 10 let. 5 - 15 let hrozí pachateli, jestliže způsobí těžkou újmu na zdraví. Takže děvče buď ve 14ti porodí nebo půjde na interrupci. Oboje já osobně považuji za těžkou újmu na zdraví, a to jak fyzickém tak psychickém. skutečně by mne zajímalo, kdo toto žaloval.... KVS
07. 08. 2008 | 12:33

klarasamkova napsal(a):

Návod pro p. Tausiga a dalčí: (á je, zase mám průšvih na obzoru...) takovéto pojetí trestného činu a potrestání mi zavání úplatkem..... kdo podá podnět k mimořádným opravným prostředkům?? Já právě píši trestní oznámení na jiného škudce národa, takže jsem zaneprázdněna, pročež se omlouvám...KVS
07. 08. 2008 | 12:35

abc napsal(a):

Kolik z rozhořčujících se posuzovatelů zná spis a rozsudek? A kolik jenom to, co sdělila média? Ještě před lynčem (naštěstí jen verbálním zde) bych doporučil zchladit hlavy - dnes obzvlášť potřebné - a ukrotit emoce.

Nemám teď čas psát víc, a tak jen otázku: co se získá, když onoho muže zavřou až zčerná, jak možná bude znít převládající nálada? Jedna rodina se čtyřmi dětmi bez živitele, tato dívka bez šance na přispění. On místo vydělávání v base na náklady daňových poplatníků.

Ale hlavně: máte informace?
07. 08. 2008 | 12:52

Pobo napsal(a):

Brát, paní Kláro, těhotenství jako těžkou újmu na zdraví, to už je trochu úlet, ne?
07. 08. 2008 | 12:55

Čochtan napsal(a):

Mám dojem, že rozhodně nešlo o znásilnění. Nikde, ani v novinách se o tom nepíše. Takže dívčina asi na tom ochotně a s potěšením spolupracovala. I to je možné a pravděpodobné. Jak moc pravděpodobné si netroufám bez jakýchkoliv informací cokoliv říct.
Nic bližšího o tom nevíme, tak se zdržme dalších komentářů. Leda snad ještě, když holka je schopna otěhotnění, tak už není dítě. Alespoň biologicky ne.
07. 08. 2008 | 13:18

Čochtan napsal(a):

Ještě maličkost.
Co je pro mladou holku drsnější zážitek:
Deflorace zkušeným, rozumným, starším chlapem, nebo klukem, který to měl dosud jen na čůrání ?
07. 08. 2008 | 13:23

Čochtan napsal(a):

Že si nevzal prezervativ, to je vrchol blbosti. Inu taková odliv krve z mozku udělá své.
07. 08. 2008 | 13:29

taky imunolog napsal(a):

Čochtan - buď pane žertuje (dost nevhodně) nebo jste duševně zaostalý.
07. 08. 2008 | 13:33

inka napsal(a):

Čochtane, já žasnu. Kterou hlavou přemýšlíte???
07. 08. 2008 | 13:35

Frante napsal(a):

V 17ti jsem odmítnul mít sex se 14tiletou, bál jsem se trestního postihu. Lituju jak jsem byl hloupý. Tak teď v pokročilém věku bych si to mohl snad vynahradit. Myslel jsem že trest je za to, když je člověk nezdrženlivý a ono je to naopak, nezdrženlivost je polehčující okolnot. Za co měl být potom ten trest?
07. 08. 2008 | 13:41

Čochtan napsal(a):

Aby nevzniklo nedorozumění. Já sex s 13 letou holkou neschvaluji, ale NIC o tom nevíme, MOŽNÉ je lecos, znásilnění to v žádném případě nebylo, to by si žalobce nenechal ujít, tak se do toho nepleťme !!!

Těhotná holka NENÍ biologicky dítě, to je fakt,..
tak co u všech čertů jsem taky-imunologu napsal tak strašného ?
07. 08. 2008 | 13:47

Eva napsal(a):

Nevím zda máte vlastní děti. Dívka otěhotněla a porodila císařským řezem ve 13 letech. Otěhotněla s otcem své spolužačky. Když se zamyslím jak v pohodě pouštím svoji dceru ke spolužačkám a že už je biologicky dospělá je mi tedy úzko. Ten muž byl dospělý jak biologicky tak sociálně - manžel otec 4 dětí. Naproti tomu ta dívka ,třeba s C podprsenkou, má dcera má i takovéhle spolužačky, ale všechny myslí jako 13 děti. Nejsou ani trochu připravené na mateřství na zodpovědný dospělý život. Jak dokončí ZŠ kdo se postará o nemluvně, jak ho bude živit a vychovávat a jak jí pomůže že přišla o panenství se sexuálně zdatným a dospělým mužem a je tedy super připravená na život - skvělé. Vždyť vlastně nebyl znásilněná vlastně ho svedla a strašně se jí sex líbil a taky těhotenství a ten císař a super má novou kámošku manželku svého milence a super novou příbuznou - spolužačku. Já se vůbec divím, že se tady rozmazává taková pozitivní věc jako, že zkušený a dospělý zasvětí nezkušenou doufám, že už u jeho dveří čekají další 13 na zaučení a nevyhlásíme to jako nový program sexuální výchovy na ZŠ.
07. 08. 2008 | 13:52

MS napsal(a):

Čochtane, o biologii nikdo nemluví. Mluví se o právu a zákonech, ne???
Ať už ho ta holka provokovala nebo cokoliv, on je ten, kdo porušil pravidla.
07. 08. 2008 | 13:56

inka napsal(a):

Čochtane, u vás ten odliv krve z mozku asi taktéž udělal své. Je to zřejmě trvalá a beznadějně nenávratná situace. Nic ve zlém, ale lituju především vaše okolí.
07. 08. 2008 | 14:21

Eva napsal(a):

Panebože teď jsem si ještě uvědomila jak je to super když vlastně dospělí se nemusí chovat jako dospělí a nedodržování zákonů je v pohodě. Konečně začnu oceňovat návštěvy dceřiných náctiletých spolužáků a pár jich taky zasvětím aby věděli, že ho nemají jen na čůrání - a dokonce se to pravděpodobně ani neprovalí - zcela jistě neotěhotním a kdo by se o to staral když o znásilnění nejde a v podstatě jsou to dobré skutky. Ti náctiletí jsou biologicky dospělí tak co vždyť nejsem "úchyl" ale jen sexuálně nezdrženlivá ale co je komu do toho,že. Jsem šťastná, že zvyky v naší společnosti se tak rychle blíží přírodním národům a na co si dělat hlavu s nějakou psychickou nebo sociální zralostí, která v naší společnosti se zdaleka věkově nekryje s biologickou dospělostí - super super. Jak říkám navrhuji to jako nový model sex. výchovy na ZŠ.
07. 08. 2008 | 14:24

roger napsal(a):

eva: Dobrej nápad, ubylo by přestárlejch paniců a za pár let by to možná jejich partnerka ocenila.
07. 08. 2008 | 14:27

normal napsal(a):

Že je sex s nezletilýma beztrestný nám už před časem vzkázal ministr spravedlnosti Němec v kause katarského prince.
07. 08. 2008 | 14:38

Lila napsal(a):

abc

Tady nejde o emoce, ale o vědomé porušení zákona zvášť zavrženíhodným způsobem. Ta dívenka ponese následky celý život. Třináctiletý člověk není natolik zralý, aby dokázal zhodnotit následky svého jednání.
Ale otec početné rodiny si měl uvědomit co činí, takže teď ronit slzy nad chudákem, který by měl nést trest za svůj čin, mi připadá přinejmenším hloupé.
Jak by bylo vám, kdy šlo o vaši třináctiletou dceru?
07. 08. 2008 | 15:13

FilipS napsal(a):

Plný souhlas s Evou.

Mě by jenom zajímalo, když je tu tolik odpůrců onoho činu (včetně mě), zda je nějaká možnost volat a dovolávat se tak hlaitě, aby se s tím opravdu něco udělalo. Ono je sice hezké mít justici nezávislou, ale když je nezávislá jen na papíře, se kterým si takoví soudci vytírají řiť, tak to moc smysl nemá. Rád bych, aby se k tomuto vyjádřil nějaký komeptentní člověk, zda je v tomto státě vůbec možné apelovat na takový rozsudek s naprosto nesmyslným odůvodněním a domoci se jeho pečlivého přezkoumání (ne a by si ten samý soudce hodnotil své rozsudky) a také vyvození patřičných důsledků vůči soudci, který se pod toto podepsal.
F.
07. 08. 2008 | 15:15

RUMCAJS napsal(a):

Já mám nejradši dvanáctky!
07. 08. 2008 | 15:22

MS napsal(a):

Čochtane, máte pravdu určitě v jednom – neznáme spis. Dívka ho mohla znásilnit, a pak to asi je jinak. Ale musím přiznat, že jen těžko se mi tento případ představuje, ale není to vyloučeno. :-).
07. 08. 2008 | 15:25

Čochtan napsal(a):

Kdo tu píše, že je to v pohodě ? NIKDO !
A vy inko koukejte krotit vaše hormony. Cloumaj s váma jako ratlík fuseklí !
Trest dostal. Jaký, to je záležitost soudce, od toho tu je. Houno o tom víme, tak se do toho nemáme co plést.

Když si autorka myslela, že otcem je mladík, tak "blahořečila" soudci za podmínku. Teď by jí uspokojila snad jen gilotina. To se mi zdá taky dost blbé.
Odkdy je výše trestu závislá na počtu let ? U plnoletého pachatele ?

Že ten chlap je vůl, o tom není pochyb.
Ale o podrobnostech nic nevíme, tak nesuďme !
07. 08. 2008 | 15:43

Čochtan napsal(a):

MS: znásilnit nejspíš ne, ale svést ? Dost dobře možné.

FilipS: Nemají rodiče nezletilé matinky právo odvolání ? Já mám dojem že ano. Zda ho využijí je jenom jejich věc.
07. 08. 2008 | 15:53

RA napsal(a):

ať je pachateli osmnáct, nebo padesát let, vždy je to trestný čin. Ta dívka je třeba ve třinácti vyspělá tělesně, ale duševně je ještě dítě, které nemůže zhodnotit následky svého jednání. A to byl 100% ně i tento případ. Ta dívka má zkažený celý život, a pedofil dostal podmínku, je to ubohé, a musím říci, že t.z.v. soudcovská nezávislost je pěkné svinstvo, u soudů hrají roli úplatky a známosti / ten pedofil je bývalý policista , jak příznačné /.
07. 08. 2008 | 16:09

MŠ napsal(a):

jak víte, co se u Rosnerových dělo? pokud děti své pěstouny udaly, zřejmě to bylo proto, že ústavní výchova je snesitelnější než rodina Rosnerových. možná by se v jiné rodině cítily lépe. a možná prostě neznáme všechny fakta.
07. 08. 2008 | 16:10

Eva napsal(a):

Prosím, uvědomte si jaké důsledky mají tyto činy a tento podle mě benevolentní rozsudek.
Výsledkem sex. nezdrženlivosti jsou dvě rozvrácené rodiny. Biologicky je samozřejmě samec naprogramován na oplodnění co největšího počtu co nejmladších samic - takže jako biolog mohu jeho jednání pochopit. Zamyslíme-li se ale nad společenskými důsledky, budoucnost všech zúčastněných nebude jednoduchá - jak by jste ji řešili vy ve vašich rodinách? Myslím, že člověk má samozřejmě svoje biologické potřeby, ale jsou tu i další věci jako sociální a společenské zvyky atd... a v tomto případě si myslím, že trest pro dospělého muže je nedostatečný.
07. 08. 2008 | 16:10

Čochtan napsal(a):

Evo to je zajímavé téma.
“náctiletí”: jak -náctiletí ? tři- nebo šest- ? S třináctiletým klukem to asi nebude ono, ti nejsou ve vývoji tak daleko jako třináctileté holky. Na každý pád, až to vyzkoušíte a provalí se to, jsem moc zvědav, zda si toho justice vůbec všimne. Dejte vědět ! A hlavně pište si deníček, za autorská práva si koupíte barák. “Bravo” se už třese.

No a šestnáctiletí, to nebudete mít problém. Já to v šestnácti taky dělal poprvé, a zaplať pánbůh partnerka byla v 6 semestru na těláku. Jinak by to byl trapas. Já byl tak blbej !!! Sexuelní výchova ve škole žádná, porno žádný, to víte 60tý léta, já ji byl tak vděčnej !
07. 08. 2008 | 16:13

Czeslaw napsal(a):

Čochtan: Trestné činy žaluje státní zástupce a pouze on a na druhé straně obžalovaný se můžou odvolat.

Michaela Marksová-Tominová bohužel nerozlišuje mezi trestem uděleným soudem (podmíněné odnětí svobody) a uvalením vazby v průběhu vyšetřování, kdy je na člověka nahlíženo jako na nevinného, ale je na něj z různých důvodů možné uvalit vazbu (např. když hrozí ovlivňování svědků).
07. 08. 2008 | 16:14

Čochtan napsal(a):

RA:
SPRÁVNĚ !! "ať je pachateli osmnáct, nebo padesát let, vždy je to trestný čin"
A autorka nemá co "blahořečit" soudci, když se domnívá, že pachatel byl kluk.

S tím "zkaženým životem", snad to nebude tak strašný, nejspíš to zůstane na rodičích... jak jsem psal, neznáme žádné podrobnosti, žádná jiná fakta, tak toho nechme.
07. 08. 2008 | 16:20

Kateřina napsal(a):

Mělo by se konečně přihlížet i k této důležité věci: Dívka ve 13 letech není zcela fyzicky vyspělá, a to i když u ní dochází k ovulaci. Panenská blána chrání pohlavní orgány ženy, než se ženě vyvine imunita. Do té doby nemá být panenská blána porušena, protože vnitřní orgány nejsou připraveny na setkání se s vnějšími vlivy – bakterie, viry, plísně. Čím je věk prvního pohlavního styku nižší, tím je větší možnost závažného onemocnění rodidel v pozdějším věku (Např. infekce HPV děložního hrdla. Imunita a děložní hrdlo se ženě dovyvine asi ve 20 letech.).
07. 08. 2008 | 16:23

Čochtan napsal(a):

Czeslawe:
tady v Německu existuje možnost pro poškozeného vystupovat jako "Nebenkläger", tedy "vedlejší žalobce". To v ČR není ?
07. 08. 2008 | 16:23

Čochtan napsal(a):

Kateřino:
Konečně rozumný příspěvek ! Takže do dvaceti ani ťuk ? Zní to rozumně, ale nevím jak s tím uspějete u dnešní mládeže !
Dnes holka, která je v 16 panna, ta je předmětem posměchu u kamarádek. Tady v Německu je běžné, že dostávají od patnácti "Pille" od doktora. (Anti-Baby-Pille)
07. 08. 2008 | 16:29

Eva napsal(a):

Čochtane, uvědomte si, že to co píšete jsou jen vaše dojmy. Podle statistik je to v náctileté populaci tak 50 na 50%. Namítnete-li, že statistika je zkreslená, říkám já, že to co náctiletí prezentují na venek je taky zkreslené. Sex. chování je velmi rozdílné podle gen. výbavy, výchovy a vnějšího prostředí tzn. jaké má dítě IQ, spolužáky, jestli roste ve městě nebo na vsi jak se chovají rodiče jaká je situace v rodině a jaké je vlatně sex. založení dítěte jak rychle roste atd..100 a jedna věc to ovlivňuje. To jestli se z nějakých důvodů něčím chlubí kamarádům nebo co Vám něco řekne jeden gynekolog nebo sousedka to není objektivní skutečností.
07. 08. 2008 | 16:42

zdesta napsal(a):

Ježišmarja jsme civilizovaným státem, nebo tu zavedeme kmenové praktiky platné v pralese.Dokonce se dočtu, (ABC)že trest je z ekonomických důvodůna místě.To, že zmíněný bude platit výživné atím značně sníží životní úroveň 4 dětí není asi podstatné.Skutečnost,že ten primitiv přivedl do jiného stavu 13leté děcko,bych považoval za přitěžující okolnost.Buď je sexuální maniak s pedofilnímy sklony,nebo magor patřící na psychyatrii.
07. 08. 2008 | 16:47

Čochtan napsal(a):

Evo, a co jiného máme než naše dojmy.
Máte recht bude tam dost široký statistický
rozptyl. (nevím jak je to česky)
Dnes mládež dospíva rychleji než my, i když v lecčems jiném jsou asi pozadu.
07. 08. 2008 | 16:52

islington napsal(a):

"Moja sestra je velmi nemocná. Každý den sní jeden prášek. Skrývá to před rodiči, aby se moc nepolekali."
07. 08. 2008 | 16:56

Čochtan napsal(a):

Zdesto:
Já si tím nejsem tak jistý, že ve 13 je to děcko. Může být a nemusí.

V květnu 1991 jsem šel po Václaváku z Můstku nahoru a před Vodičkovou ulicí mě zastavily dvě cikánky, tedy spíš cikáňata, snad 12 nebo 13 let. Nejdřív jsem nevěděl co vlastně chtějí, pak mi ale došlo. Jestli si nechci s nimi za..dat, za dvacet marek. Přesně tak to řekly.
Byl jsem z toho tak paf, že jsem nevěděl co říct, dvě mrňavý holky tak akorát do pasu, (snad trochu víc), plochý jak prkno, poptal jsem se co na to rodiče, .. že prý se zlobí když málo přinesou.., nakonec jsem je poslal domů, ať přijdou za 5 let až jim narostou prsa.

Patnácka může být ve srovnání s leckterou dvanáctkou dítě. Ale i tak ruce pryč, nejen od Kuby!
07. 08. 2008 | 16:58

klára veselá samková napsal(a):

Ano, ve třinácti je těhotenství závažné zdravotí riziko a závažná újma. Psychická i fyzická. Trvám na tom. KVS
07. 08. 2008 | 17:03

islington napsal(a):

"Buď je sexuální maniak s pedofilnímy sklony,nebo magor patřící na psychyatrii."

ale kdyby mu bylo osmnact, stalo se to nekde na diskotece, tak by stacila podminka, co? to je pokrytectvi nejhrubsiho zrna. Holka ma dost tezkej problem, ten chlap je urcite blbej jak troky, ale pochybuju o tom, ze je to psychopat. Zdejsi hnuti matek by asi v ramci zachovani civilizovaneho statu vsechny chlapy nejradsi vykastrovalo a rozmnozovani dale jen pod prisnym lekarskym dozorem :-D Realita je proste trochu jina...
07. 08. 2008 | 17:05

Lord helma napsal(a):

Pan soudce se zamyslil a seznal, že i on by musel krotit vášně, pokud by na něj ta třináctka vystčila mandu. Navíc to byl netrestaný pán, takže volba byla jasná. Nezapomeňte drazí vážení, že trest by měl především vychovávat a směřovat provinilce zpět na správnou cestu. Jestliže je to netrestanej pán, který byl shledán zcela schopným vnímat společenské normy a dokázat jim přizpůsobit své chování, tak je namístě dát mu vyloženě výchovný trest - podmínku. Nepodmíněný by znamenal automaticky ztrátu zaměstnání, zpřetržení sociálních vazeb, vykořenění a pravděpodobné začlenění se do kriminální komunity, což ve vězení není problém. Pokud chcete trest vnímat jako odplatu společnosti, pak obnovte trest smrti. Míň papírování, nákladů a výsledek je okamžitý. Já zvednu obě ruce, jen někteří tu budou mravokárně pozvedat obočí, co kdyby já, co kdyby někdo blízký, podívejte na Dr. Horákovou. A já povidám, podívejte na Sókrata, to je pro mě odkaz osobnosti, nikoli Dr.Horáková
07. 08. 2008 | 17:19

Eva napsal(a):

Islingtone - Nemyslím si, že ten muž je sex. maniak nebo magor... On pouze souložil pravd. opakovaně s 13 tiletou dívkou tak šikovně, že ji přivedl do jiného stavu. Muž měl vlastní rodinu a stejně starou dceru a znal věk svoji milenky. Nedošlo tedy k náhodnému sexu nebo k sexu dvou nezletilých. Důsledky jeho chování bez ohledu na rozsudek jsou: rozvrat jeho vlastní rodiny a velmi strastiplná budoucnost jeho milenky a nového dítěte včetně zdravotních následků. Nevím jestli mu ten sex. zážitek stál za to. Myslí,že člověk kromě pohl. pudu má i šedou kůru a měl by alespoň částečně ovládat svoje chování a uvědomovat si jeho důsledky. Samozřejmě se můžeme chovat pouze pudově, ale nevím jestli by se vám to líbilo, zamyslete se jak by jste tu situaci řešil ve svojí rodině.
07. 08. 2008 | 17:25

ruda neruda napsal(a):

Je pro úvahy nad rozsudkem ohledně zneužití té 13-ti leté dívky nějak významné to, že ve věci rozhodoval senát okresního soudu vedený předsedkyní, tedy ženou?
07. 08. 2008 | 17:28

zdesta napsal(a):

Čochtan.Ta věková hranice je něčím zdůvodněná a nějaká romská prostituce není o dospělosti.Pokud nemá občanku tak bohužel.Společnost má nějaká pravidla, mantinely a v těch se pohybujeme.To že má někdo boty č10 nebo prsa3 není o dospělosti.Když uvidíte pěknou 13 až 15 tak si řeknete "sakra takz tohohle bude nádherná ženská" Rozumnost a normálnost je v tom konstatování.Nebo snad kecám? Ahoj.
07. 08. 2008 | 17:29

Čochtan napsal(a):

Vždyž to Zdesto píšu. Ruce pryč ! Nejen ruce. Dokud má mezi nohama paragraf, tak ani náhodou.
07. 08. 2008 | 17:34

Čochtan napsal(a):

KVS:
Souhlas, ve třinácti by holky neměly rodit. Alespoň pět let ještě ne.
07. 08. 2008 | 17:40

Čochtan napsal(a):

Co mně ale vrtá hlavou, proč dostanou tak snadno antikoncepci ? Od patnácti bez problému, i dřív ?
07. 08. 2008 | 17:42

Michal Macek napsal(a):

pani marksova-tominova

ja zadny rozdil v tom jestli ji to dite udelal 16lety kluk nebo 45 lety chlap nevidim.maximalne v tom ze ta holcina je na starsi chlapy
07. 08. 2008 | 17:45

zdesta napsal(a):

Precedent uplatňovavaný v USA je snahou o rovnost před právem.To různé ohýbání paragrafů podle různých úhlů pohledů soudců, mě dokáže hodně vytočit.Můžeme ale konstatovat,že situace se zlepšuje.Náležitému trestu neunikne jen prominent,ale i prostý řidič náklaďáku.
07. 08. 2008 | 18:01

sara napsal(a):

To, co mi osobně nejvíc vadí, je to, že muži si myslí, že psychická újma při znásilnění není nic závažného, nebo že i když měl dospělý muž sex s dívkou, tak je polehčující okolnost, že mu to dovolila nebo že ho sváděla. Je ještě dítě, je v pubertě, není psychicky dospělým člověkem, emocionálně vyrovnaným jedincem, je ještě ve vývoji, proto se ani v takových záležitostech na ní nemůže pohlížet jako na zodpovědného dospělého. A být těhotná ve třinácti že není zdravotní újma? Pánové, psychická újma, pokud se sexuálního násilí, zneužití či nechtěného těhotenství týče, je pro ženy (hlavně dívky) mnohokrát větší zdravotní újma než nějaké škrábance, modřiny a podlitiny. Bohužel soudci-muži to asi nikdy nepochopí. Ono totiž jak se zdá, erekce je v případech zneužití dítěte nebo znásilnění ženy dle pánů soudců polehčující okolnost do té míry, že viník vyvázne jen s podmínkou. Hlavně že muži mají tolik pochopení sami pro sebe...
07. 08. 2008 | 18:19

RA napsal(a):

pro zdesta.....on je to ale bývalý policajt, a tak se s tou soudkyní z 99,5 % zná. Oni si cajti a soudci dýchají do huby. To jen tak o tom prostém řidiči náklaďáku.
07. 08. 2008 | 18:22

Lord helma napsal(a):

to Ruda Neruda:
má to asi takovej vliv, že tam byli další dva členové senátu, téměř jistě bez právnického vzdělání, co měli hlas se stejnou vahou jako paní předsedkyně. A paní předsedkyně je pak prosila, aby mu dali podmínku s dohledem, poněvadž jinak se chlápek odvolá a pak by se moh Kraják nějak šprajcnout, kvůli formalitě jí to shodit zpátky a ona by měla jednání navíc. Ne, to kecám, ale ta prvá věta sedí;). Plus ještě moje soukromá teorie, že u žen (i soudkyň) má paramountickej vliv, jak je jí člověk sympatickej. Zkrátka, je to jen torie, ale před soudkyni bych nechtěl, zkrátka jsem pověrčivej:))
07. 08. 2008 | 18:22

Jakub napsal(a):

KVS:
1. "dívka mohla být ve vztahu závislosti k otci spolužačky" - Ona byla svěřená jeho dozoru? ("spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na osobě svěřené jeho dozoru, zneužívaje její závislosti").

2. Těhotenství jako "porucha zdraví"? Originální názor, ale mě si nezískal. Těhotenství a porod samozřejmě v tomto věku mohou poruchu zdraví vyvolat, ale samo o sobě... nevím nevím. (Tím samozřejmě nechci říct, že by ten dobytek neměl jít sedět).
07. 08. 2008 | 18:32

Ročník 53 napsal(a):

Bavil jsem se o tomto se svou ženou. Tvrdí mi, že některá děvčata si o sex doslova řeknou. Že dokáží dospělého chlapa svést. Moje žena se staví k (ne)dobrovolnému sexu takových holek velmi nedůvěřivě a ostražitě.

Řekne mi někdo, jaký je rozdíl mezi sexem třináctiletých a nezletilé s plnoletým mužem? Jakou újmu utrží ta dívka v tom druhém případě? Těhotenství se školákem je něco jiného než s dospělým mužem?

Neschvaluji sex 45letého muže se školačkou, to vůbec ne. Tak starý chlap by měl mít zakořeněno, co se smí a co ne. Zvlášť když má doma stejně starou dceru.

Jen se mi nelíbí jeho odsuzování některými jedinci, bez znalosti protokolu. Před jeho napínáním na skřipec bych musel vědět o případu vše.
07. 08. 2008 | 18:43

ruda neruda napsal(a):

pro sara:
Napsala jste:
"Bohužel soudci-muži to asi nikdy nepochopí."
Já chci jen znovu poukázat na to, že v tomto případě rozhodoval senát pod vedením soudkyně. Takže to asi nebude jen v tom, že muži něco nechápou (přičemž nepopírám, že leccos nechápeme).
07. 08. 2008 | 19:06

zdesta napsal(a):

Ročník53.Pro čtrnáctky je 30letý chlápek stařík.Pokud to není dětská prostituce,tak o nějakém svádění padesátníků pochybuji.Za třináctileté odpovídají rodiče.Plnoletý 45 muž odpovídá sám za sebe.Tady nejde jen o akt jako takový, ale zodpovědnost z něho vyplývající.(psychycká újma, pohlavní choroby a.t.p.) Ta věková hranice je určitě stanovena nějakým odborným posouzením.Určitě se o ni nelosovalo.Mezi sexem třináctiletých a sexem zralých a dospělých nějaký ten rozdíl asi bude.
07. 08. 2008 | 19:16

vlk napsal(a):

PAní Tominová,

Váš předposlední blog byl úděsný. Tenhle má hlavu a patu.

Představa , že mám dceru a tu pod zákonem přivede do jiného stavu otec spolužačky je dokonale hororová! A Sod s vým výrokem tomuhle fotovi jak z učebnic e sdělil, že když pár měsíců počká,může v klidu akci zopakovat s některou jinou kamarádkou, či spolužačkou jeho vlastní dcery.

Já bych osobně doporučoval, ay v mezičase,kdy prostě nebud e moci mladé maso, vycvičil dcerkutak, abymu dodávala hodně mladé ročníky. Protože pak by vyhověl Čochtanově teorii o správné defloraci. Kdepak nějakej začátečník. Zkušenej fotr vod sousedů je to pravý ořechový! Čochtane, chce se mei z tebe zvracet. A můžeme to orzšířit - je taky daleko lepší, když otcem není nějakej bujnej patnáctiletej floutek, ale zkušený mý. Ten totiž už ví co je starost o dítě a zodpovědnost.

A ti zavření pěstouni? No lepší absurditu si v tomhle na výsost absurdním státě už nemohl nikdo vymyslet.

Nepřizpůsobyvý zmetek s nepřizpůsobyvou genovou výbavou označil pěstouny za mlátitčky. Proto že, podle svědectví ostatních sourozenců, jej rodiče nechtěli nechat chodit večer po hospodách a barech jako starší sourozence.

Inu , čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Zavření manželé udělají dobře, až je zase pustí, když ty dárky z pěstounství prostě zase vrátí do děcáků. A bude.
07. 08. 2008 | 19:48

suchánek napsal(a):

doplňující informace k případu najdete zde:

http://www.lidovky.cz/se-sk...
07. 08. 2008 | 20:07

Slávek napsal(a):

Bez znalostí spisu a detailů se k oběma konkrétním případům nechci vyjadřovat a mohu jen doufat,že orgány justice rozhodli a rozhodnou moudře.Spravedlivě určitě ne.Ohledně nezletilé souhlasím s tím,co napsala paní KSV. Je mi divné,proč se st.zastup.vzdalo odvolání.Jde přece z hlediska morálky a poškození zdraví o závažný trestní čin.
Horší je dle mne situace okolo pěstounů.Výsledek bude ten,že opět ubude těch,kteří si budou chtít osvojit nebo vzítdo výchovy děti z dětských domovů.Já sám,na základě vlastní zkušenosti,doporučuji si tento krok dobře rozmyslet i za cenu,že zůstanete bez dětí.Také já jsem musel svému tehdy /osvojenému/ pubertálnímu frackovi dát pár facek.V dnešní hysterii okolo týrání dětí bych šel taky asi sedět.To ale neznamená,že nejsem proti tvrdým trestům za skutečné týrání dětí,ale i žen a starých lidí.
07. 08. 2008 | 20:10

RUMCAJS napsal(a):

Hlavně, jestli se ti dva mají rádi.
Láska překoná každou překážku.
07. 08. 2008 | 20:21

Ročník 53 napsal(a):

Zdesto, stejné argumenty jsem předkládal ženě. Řekla mi, že nevím o čem mluvím. Víte že první do koho dospívající dívka (platonicky) zamiluje bývá často její otec?
Jedna má spolužačka v mém mládí jela vyloženě po starších mužích. V tom je jeden z rozdílů mezi pohlavími.
Nedívejte se na problém mužskýma očima.
07. 08. 2008 | 21:00

Ročník 53 napsal(a):

Ano Rumcajsi. Láska k penězům je mocná čarodějka.
07. 08. 2008 | 21:00

bay napsal(a):

Paní Tominová, tohle je váš první blogový příspěvek, s nímž souhlasím bez výhrad :-). Zastávám totiž extrémistický názor, že aktivity feministického ražení mohou být smysluplné jen v rozvojových zemích. Jejich smysl v rámci střední Evropy se mi zdá mizivý.
07. 08. 2008 | 21:50

Vico napsal(a):

KVS : Tak to vám kolega za váš "právní " rozbor poděkuje.Hup šup a je tu třetí odstavec s horní sazbou jako u vraždy.Bez znalosti spisu tu dovodíte poměr závislosti. Jaké závislosti? Byl to její rodič nebo nevlastní tatínek? Měl nad ní pedagogický dozor? Existovala nějaká ekonomická závislost? Považujete za stav závislosti, že byl její soused? Těhotenství je těžká újma na zdraví? To je opravdu zajímavý právní názor.Paní Tominová z vás bude mít teda radost. Možná i Kadáfí. Ten zase prý řekl, že žena je vlastně nemocný muž.
07. 08. 2008 | 22:12

zdesta napsal(a):

ročník53. Já se pane vůbec nechci přít.Jen se snažím uvažovat realisticky.Navíc jsem prožil několit let v damské společnosti.(manželka +2 dcery.)Při svých67 letech nějaké zkušenosti mám i z prostředí navazování styků.(bývalý muzikant) Možná že dotyčná dívenka patří k těm vyjímkám.I když připustíme tento fakt,nic to v podstatě neřeší.Někteří diskutující se snaží tohoto chlapíka zařadit do kategorie postižených,což já neberu.Pak klidně můžeme založit na př.Svaz nezletilých matek,vydávat dětskou kamasutru a.t.p.Souhlasím s vlkem a dodávám,že vlažný přístup k deliktům tohoto druhu,je společensky nebezpečný.
07. 08. 2008 | 22:20

Honza napsal(a):

Je zajímavé, jak se na podobné věci nahlíží jinde, třeba v Kanadě (mezi provinciemi jsou možné odchylky ):
- souhlas k pohlavnímu styku může obecně dát osoba starší 16 let (existují výjimky oběma směry)
- souhlas k análnímu styku u osob pod 18 let je přípustný pouze u vdaných/ženatých
- není přípustný styk osob mladších 18 let s osobami staršími 18 let, na kterých (ti mladší) závisejí (učitelé, trenéři, sbormistři :-) apod.)
- osoby ve věku 12-13 let mohou dát souhlas se stykem s osobami staršími nejvýše o dva roky
- osoby ve věku 14-15 let mohou dát souhlas se stykem s osobami staršími nejvýše o pět let

Je zajímavé, že abortiva jsou dostupná bez předpisu; jediné omezení je, že prodat je smí pouze řádně zkoušený farmaceut (nikoliv tedy "obyčejný" prodavač - tuto kategorii u nás neznáme - všichni naši lékárníci jsou samozřejmě "zkoušení" - zatím).
Viz http://www.masexualite.ca/t...
07. 08. 2008 | 22:48

Ročník 53 napsal(a):

zdesto, vy jste z mého příspěvku vydedukoval, že obhajuji právo sexu třináctiletých s dospělými? Že z toho dospělého dělám postiženého?

Já mám také dceru (25 let) a nijak neschvaluji jednání toho chlapa. Jen jsem konstatoval, že hodnotit rozsudek bez znalostí detailů považuji za unáhlené. Takovéto blogy mají vzbudit jen vášně, až skoro dvouminutku nenávisti.

Jaký trest by potom zasloužil Kulínský?
07. 08. 2008 | 22:53

zdesta napsal(a):

Ročník 53: Tak to přece vůbec není.Já jsem si nic nevydedukoval.Mám dojem,že kdybychom seděli někde u 2deci,tak se domluvíme.Zdar.
07. 08. 2008 | 23:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky (rasistický a urážlivě obscénní), které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 08. 2008 | 23:33

RUMCAJS napsal(a):

Já vůbec nechápu, jak tady může dávat rozumy ňákej Vlk. Každej přece ví, že tu holku červenou nejenom oblbnul, ale dokonce ji i sežral!
Fak si říkám "Zlatý komunisti" !
Za nich by se nic takovýho nestalo!
07. 08. 2008 | 23:56

petka napsal(a):

Zase neodolám....Pocházím z malého města, kde se před lety odehrál velmi podobný příběh s tím rozdílem, že zneužitým byl 14 letý hoch. 42 letá matka jeho spolužáka ze ZŠ s ním otěhotněla a posléze porodila. Bohužel jsem v té době byla sama ještě dítě, takže si podrobnosti nepamatuji, ale naopak naprosto přesně si vybavuji, že tato causa a oslava 750. výročí založení naší obce byla ten rok nediskutovanější událostí veškerého obyvatelstva... Jestli byla madam souzena (o čemž naprosto nepochybuji) a jaký zazněl rozsudek si už nepamatuji...To jen tak na okraj...že nejen "muži mají své dny".

Každopádně 45 letý právně odpovědný tatík zhruba 30 let ví, že sex s nezletilými je trestný čin, takže následky svých činů musí bezvýhradně přijmout. Přimlouvala bych se v těchto případech za možnost, aby vyšetřovatelem, státním zástupcem, obhájcem, soudcem a vykonavatelem trestu byl otec dívky spolu s manželkou obviněného :o)
07. 08. 2008 | 23:58

Ročník 53 napsal(a):

Petko, já jsem v mládí bohužel nebyl zneužitý zkušenou ženou. A protože nemám za sebou tuto smutnou zkušenost, také nebudu hodnotit trestní sazbu té dámě. Jako starý dobrák však doufám, že byla osvobozena.

Pro příště bych chtěl poprosit slavné soudy, aby byly k takovým praktickým učitelkám schovívavé. :))
08. 08. 2008 | 00:16

Michal napsal(a):

Pani Marksová-Tominová,

souhlásím s Vámi. Žijeme ve zvláštní době. Já v tom vidím snahu některých soudců se zviditeľnit a pomoci své karieře a to i na úkor jak obžalovaných, tak i obětí. Medializace případů obou stranám ubírá možnosti návratu do normálního života.
Mění se i spoločenský hodnotový řeťezec slepím přebíraním vzorů společenských cílů a chování z "technokratického konzumního Západu".
Tato slupka byla prolomena po nástupu nové politické garnytúry k moci. V devadesátých letech když k tomu došlo na Slovensku, byl to společensky odsuzováno i ze strany EU. Dnes v Česku je to bráno jako normální.
Topolánkova noc dlouhých nožů ještě neskončila, ale pokračuje dále. A máme se ještě na co "těšit" ...
08. 08. 2008 | 06:50

Václav napsal(a):

Proč děcko. Ve SRN mohou děvčata souložit od 14 let a ve Španělsku od 12 let. A jsme v EU.
Tak kdo určí, kde končí děcko a kde začíná žena.A pokud má děvče menstruaci, tak je připravené na oplodnění. To je zákon přírody a ostatní jsou jen kecy pro vlastní pohodlnost.
08. 08. 2008 | 09:17

jaryn napsal(a):

To KVS:
Vážená paní, statistiky nemám ani mít nemohu. Co však mám, jsou oči. Cikánky v okolí nevidím jinak než těhotné, (je to takový bezva sport za peníze daňových poplatníků: vaše daně-naše budoucnost), a to od věku, kdy by rozhodně měly sedět v lavicích druhého stupně základních škol. Logicky jim to neudělal mladší brácha, ale osoba starší, tedy trestně postižitelná. Od této úvahy už je jen krůček ke špílci, který jsem v příspěvku na počátku diskuze uvedl.
Pokud mi chcete tvrdit, že se mýlím a to co vidím neexistuje, prosím, poslužte si.
08. 08. 2008 | 09:26

Marty napsal(a):

Ja se pripojim k RUMCAJSOVI. Neni nad studenou dvanactku. A ne, nejsem pedofilni nekrofil.
08. 08. 2008 | 10:09

Čochtan napsal(a):

Milej vlku, ty potvoro chlupatá, :-)) jestli se ti z někoho dělá špatně, pak to může být pouze Karkulka nebo spíš její babička.

Úvaha o defloraci byla povšechná a netýkala se specielně zmíněné třináctky. Třináctiletá holka by ještě šukat neměla, ani když se jí to už líbí, ani když to v části EU (Španělsko) už celý rok smí. Tady naprostý souhlas s Kateřinou.
Na každý pád, když přijde o věnec, pak by měla mít to štěstí, že se to stane s někým, kdo to umí.
08. 08. 2008 | 10:23

Čochtan napsal(a):

Václave:
přečti si co psala Kateřina v 07.08.2008 16:23:18
To zní velmi rozumně.
08. 08. 2008 | 10:27

Silvie napsal(a):

Vzhledem k tomu, že mám 12 letou dceru, velmi mě rozhodnutí soudu pobouřilo. 12 leté holčičky nevypadají v žádném případě jako ženy, dotyčný pán musel být nutně latentní pedofil nebo naprosto rozvrácená osobnost. Navíc mu věk dívky byl velmi dobře známý. Kecy pánů, kteří tu v diskusi rozpráví o tom, že si o to ty holky "samy říkají", mě zvedají ze židle. I kdyby si o to nakrásně doslova řekly, dospělý chlap by měl mít soudnost a zábrany. Pro podobně uvažující si o to "říká" každá znásilněná žena - byla moc vyzývavě oblečená nebo si dovolila jít v noci sama po ulici.Normálního zdravého mužského jedince nemůže 12 leté dítě ani přitahovat. Závěry českých soudních znalců jsou skutečně překvapující - usoudili, že dotyčný není pedofil. Ale po vyjádření samotného ministra Pospíšila o nekorektnosti a úplatnosti těchto "znalců" se zase tolik nedivím. Příkladný je ale postup anglických soudů - britský pedofil zadržený v ČR a podezřelý ze znásilnění několika nezl.dívek, může být v GB odsouzen až na doživotí. Zajímavý kontrast, že?!
08. 08. 2008 | 10:43

Čochtan napsal(a):

Jaryn má BOHUŽEL !!!! pravdu. Je to tak.
Radši nenapíši co mi říkala o tomto problému socialní pracovnice z Prahy. Je to opravdu katastrofa. :-((((
08. 08. 2008 | 11:05

Pepa Řepa napsal(a):

Paní autorko.
S tímto článkem mám obrovský problém.

Musím s ním absolutně souhlasit.Není mu co vytknout.

Zarazilo mne to taky.Zajímavá byla i zpráva, že vyhoštěnému britskému pedofilovi hrozí v Británii doživotí. Máme zajímavé trestní sazby.

Rosnerovi? Nevím, ale není to varování před důsledky, které bude mít protifackovací zákon? Děti budou udávat rodiče i za vymyšlené týrání.

Paní silvie, neberte vážně provokování Čochtana a spol. Znáte je, oni to tak nemyslí. Možná bych si i přisadil, ale jako otec dcer se držím hodně zpátky.

Jen si neodpustím svou obscesi(zdravím editora).Muhammad si vyhlédl svou nejoblíbenější manželku Aíšu v šesti na houpačce, první sex s ní měl v devíti.
Chomejní označil sex s devítiletou manželkou, jako Alláhovo požehnání.Bylo mu okolo sedmdesáti. Jestli to bylo požehnání pro ni, jsem nikde nedohledal.To jen k úvahám: Od kdy?

Ještě jednou: Hezký článek. Normální, nefeministický.
08. 08. 2008 | 11:18

Pepa Řepa napsal(a):

To silvie
Nevím, ale kolik bylo Nabokovově Lolitě? Byl predofil? Těžká otázka.
08. 08. 2008 | 11:23

Ročník 53 napsal(a):

Sivie, argumenty nejsou kecy, takovým shazováním oponenta nic nezískáte.
Jinak vám mohu říci, že jsem měl známého, jehož dcera vypadala ve 13. letech na 18. let. Zní to neuvěřitelně, ale je to tak.
Kdybych s jejím otcem nechodil na pivo, nevěřil bych tomu.

Měla hotovou zformovanou postavu a její vnady by jí mohla závidět kdejaká třicítka. Budu tvrdit, že díky jejím hormonům, jak jinak. Ty dělaly hormony z ní také udělaly něco víc, než třináctiletou holku. tehdy jsme si říkali, že to nějaký chlap odnese. Pro vás by to ovšem bylo pedofilní prase.
08. 08. 2008 | 11:30

RUMCAJS napsal(a):

Silvie:
To neznáte ? Když se postaví, rozum se zastaví !
08. 08. 2008 | 11:38

Pepa Řepa napsal(a):

To Čochtan
po větě "Já to v šestnácti taky dělal poprvé, a zaplať pánbůh..."
chybí paní ince k dokonalosti už jenom dotaz, kdy to bylo naposledy.Hormony jsou hormony.

Její replika
"Čochtane, u vás ten odliv krve z mozku asi taktéž udělal své" má jiskru, řekl bych.
08. 08. 2008 | 11:41

Pepa Řepa napsal(a):

To Rumcajs
škoda, že tu není přírodovědec. Matematicky by zdůvodnil, zda platí opak.

Jestli, pokud k postavení nedojde, pracuje chladný rozum dál.
Řek bych, že ne. Pocit zmaru, zoufalství a frustrace, musí- nevyhnutelně- rozum zatemnit. taky.
08. 08. 2008 | 11:46

pavla napsal(a):

Je pravdou, že dnešní vyzrálejší 13leté holky dovedou staršího chlapa zblbnout. Vidí v něm něco jiného než stejně staré kluky, třeba hledají nějaké dobrodružství. Ale dospělý chlap musí vědět, kde jsou hranice. Proto by měl být za své činy zodpovědný.
Spíše mně vadí rozhodnutí soudu ve věci pěstounské rodiny. Ikdyž neznáme dobře pozadí celé věci, myslím, že dle ostatních sourozenců a sousedů se rodiče určitě nechovali zas tak špatně. Většina z nás si nedovede představit, co je to starost o postižené a mentálně zaostalé dítě. A ještě, když jich mají tolik. Tito rodiče státu ušetřili spoustu starostí, peněz. Dobře víme, kolikrát nás i naše děti přivádějí k šílenství a přitom víme, co od nich můžeme očekávat. A děti z ústavů mají většinou špatnou genovou výbavu, některé jsou již předurčeny k násilí, krádežím atd. A výchova přitom může být perfektní, přesto tomu nezabráníme. Vůbec se nedivím, že dostali pár facek, jestliže provokovali. A třeba hádku z pomsty úmyslně vyvolali, aby videa pak zneužili. A děti dovedou být pěkně zlomyslné. Tyto si jistě vůbec neuvědomují, co pro ně adoptivní rodiče dělají. Nevím, jak dlouho žili chlapci v domově, aby si ten rozdíl vůbec uvědomili. Pochybuji, že by se takovýmto klukům líbilo každodenní organizování všeho přesně na minutu. Je mi rodičů líto, mohli si žít svůj vlastní život, užívat si a místo toho ho obětovali dětem bez rodin a takto se jim stát odvděčil jen na základě výpovědi dvou spratků, kteří nechtěli poslouchat. Kde jsou sociální pracovnice, když neví o týrání až k smrti ostatních dětí? Týrané děti se zlomeninama z nemocnice klidně takovým rodičům vrátí a tady děti seberou kvůli pár fackám. Jsme my to ale divný stát. A bude hůř, pokud projde výmysl p.Stehlíkové. To asi bude bručet polovina rodin. A domovy se nám pak opět pěkně zaplní. A vyrostou nám zase grázlící, kteří si budou myslet, že oni můžou všechno, ale nedejbože vztáhnout ruku na ně. Děkuji, ale tohoto se dožít nechci.
08. 08. 2008 | 12:12

Čochtan napsal(a):

Pepo Řepo, kde provokuji ?
Když píši že "Třináctiletá holka by ještě šukat neměla..." ?
Nebo když souhlasím s Kateřinou ?
Nebo "Ruce pryč ! Nejen ruce. Dokud má mezi nohama paragraf, tak ani náhodou. " ?
Nebo si nemyslíš že deflorace by měla být provedena ohleduplně ?
Nebo si také myslíš, jako velká část dam, že musíme kecat do causy o které takřka nic nevíme ?

Kde tedy provokuji ?
08. 08. 2008 | 12:28

Silvie napsal(a):

Pavlo,
pokud jde o ty vyvinuté čtrnáctky - taky jich pár znám (dvanáctileté nikoliv). Netrestala bych nijak brutálně 15-16 letého kluka, který by s nimi měl sex. Ale dospělého 45 letého chlapa?! Pokud jde o dotyčné pěstouny, mám na věc stejný názor ,jako vy. Vyděsilo mě, že je něco takového u nás možné. Tragické působení Džamily v politice již nese svoje ovoce. A to přesně v podobě, které jsem se obávala. Na českých soudech musí sedět buď totálně neschopní nebo naprosto zkorumpovaní soudci. Jak jinak by mohli být pachatelé skutečně surového týrání v tzv.kuřimské kauze stíháni na svobodě a rodič(pěstoun), který dá zlobivému dítěti pohlavek, vzat bez skrupulí do vazby (bez ohledu na špatný zdravotní stav pěstounů). Řekla bych, že si opět další soud zadělal na budoucí problém, protože být na místě pěstounů, budu žádat odškodnění (jde-li vůbec penězi odškodnit takové zhanobení jména). A na druhou stranu, být na místě lidí, kteří měli v úmyslu žádat o pěstounskou péči, pořádně si to rozmyslím. Jak je vidět, u nás je možné cokoliv. Pedofil dostane podmínku a slušní lidé jdou za pár facek do lochu.
08. 08. 2008 | 12:29

Silvie napsal(a):

Čochtane, podstatné není to, co nevíme, ale to co víme. Je známo ,že dívce bylo 12 let a oplodnil ji 45 letý muž, který navíc dobře věděl, že jde o safra nezletilou, jelikož chodila do třídy s jeho dcerou. Myslím, že není žádných pochyb o zvrácenosti toho pána. Jeho manželka asi také není normální, když v TV prohlásila, že se prostě zamiloval a ona to chápe. Je nejspíš z těch žen, které mají pochopení i pro zneužívání vlasní dcery otcem. Já ale nechápu vás - v této diskusi se ve mně skutečně vaří krev!
08. 08. 2008 | 12:34

Čochtan napsal(a):

Pavlo:
Souhlas. Od třináctky ruce a penis pryč !!!
Dokud má mezi nohama paragraf, tak ani náhodou. Trestní zodpovědnost ? Ano ! Ale 5 až 15 let jako za vraždu ? Zvlášť když šlo o sex z vůle obou ? Kdo z nás ví jak to bylo ? Kdo koho sváděl ? Že měl odolat je jasné. Ale 5 až 15 let je pitomost.

Mnohem důležitější je causa pěstounské rodiny. Za tu "špatnou genovou výbavu" tě pan Stejskal setře, i když máš pravdu. On ví, že máš recht, ale nemůže být, co být nesmi. A nějaká genetika by mohla zbourat jeho sen o rovnosti všech nerovných.
08. 08. 2008 | 12:37

Čochtan napsal(a):

No dobře Silvie,
on sice trest dostal, ale vy jste ten nejvyšší soud, tak vemte sekeru a jděte veřejně na rynku popravit. Snad vám pak krev klesne pod bod varu.
08. 08. 2008 | 12:39

Silvie napsal(a):

Čochtane, teď mluvíte z cesty. Podmínka je podle vás dostatečný trest za "zprznění" dítěte? Jeho rodiče si to rozhodně nemyslí. Podle mého soudu jsou částečně na vině i vypečení sousedé, kteří o "vztahu" dlouho věděli (ještě se tím, idioti, chlubí ), aniž by na to upozornili rodiče té dívky. Byl byste stejně tolerantní k učitelce, která učí vaše děti a má "vztah" s 14 letým klukem?! Neznám žádnou ženu, kterou by takhle mladí hošíci sex.přitahovali. Ale mužům evidentně chtíč zatemňuje mozek (mají-li ho nekteří vůbec). Ale co můžeme očekávat od soudů v zemi, kde sám bývalý ministr spravedlnosti nastavil pro úchyláky tak široké mantinely. Když může "katarský princ", co by nemohl strejda někde z vidlákova?
08. 08. 2008 | 12:50

Čochtan napsal(a):

Silvie,
já o tom nic nevím, tak to nechávám na soudkyni, která má o věci celý spis a nehodlám ji do toho kecat. Od toho tu soudci jsou, jinak bychom mohli naťukat do počítače osobní data a vypadl by rozsudek.
08. 08. 2008 | 12:58

Čochtan napsal(a):

Silvie,
mne by ještě zajímalo, co si o tom všem myslí ta holka ? Stojí to někde v novinách ?
08. 08. 2008 | 13:00

pavla napsal(a):

Čochtane, jsem ráda, že to pan Stejskal nesmazal. Ale myslím, nebylo za co. Nemusí jít nutně jen o genovou výbavu té námi míněné skupiny. Musím se přiznat, že já jsem byla pěkná potvora v těch 15 letech. A to, myslím, s těmi geny v naší rodině není tak špatné. Ale když si vzpomenu, co jsem rodičům vyváděla, když mě nechtěli v 15 pustit na čaje a diskotéky, jak jsem jako skákala z okna, vyjídala lékárničku, sprostě je vydírala. Divím se, že mě pokaždé nezmlátili, až bych zmodrala - to jsem dostávala za jiné věci - ale fakt bych si zasloužila. Takže si dovedu ty dva kluky představit, co pěstounům dělají a ti že se neudrží a facky dají. Já říkám, že škoda rány, která vedle padne. Ikdyž jsou děcka, na které stačí zvýšit hlas a žádné facky nepotřebují. Bohužel u mě a tady uváděných to asi bez facek nejde. Jsem zvědavá, jak celý problém soudy vyřeší. Doufám, že ve prospěch pěstounů. Jinak opravdu budou ostatní, kteří by si chtěli děti vzít do pěstounské péče či osvojit, asi dobře rozmyslí. Než by pak žili ve strachu, s čím jejich dítě vyrukuje a osočí je, tak radši snad zůstat sám.
08. 08. 2008 | 13:00

suchánek napsal(a):

Okresní soud ve Vyškově uložil Ladislavu Kupčíkovi z Boškůvek na Vyškovsku za pohlavní zneužívání třináctileté dívky podmínku. Podle obžaloby pětačtyřicetiletý muž zneužíval dívku asi rok. Dívka s ním otěhotněla a nedávno porodila chlapce. Kupčíkovi hrozil osmiletý trest.

Kupčík i třináctiletá dívka bydlí v Boškůvkách na Vyškovsku. Obviněný je otcem dívčiny kamarádky. Dívku zneužíval od dubna 2007 do letošního dubna, kdy policie začala věc vyšetřovat. K jednání se přiznal. Polehčující okolností bylo podle soudkyně Zdeňky Kalové to, že s vyšetřovateli spolupracoval a své činy popsal. Naopak uškodilo mu, že dívka s ním otěhotněla.

Podle předsedkyně senátu znalci u muže nezjistili žádnou úchylku ani sexuální deviaci. Jeho osobnost hodnotili jako sexuálně nezdrženlivou. Kupčík byl odsouzen pro trestný čin pohlavního zneužívání a ohrožování mravní výchovy mládeže. Podle rozsudku se s dívkou nesmí pět let stýkat. Podle státní zástupkyně zážitky zanechají trvalé následky v dívčině vývoji. Bude prý těžko odolávat sociálním tlakům okolí a bude mít problém s navázáním vztahu.

U soudu dnes byli přítomni rodiče školačky. Matka zhodnotila trest jako nedostatečný, za adekvátní by považovala nepodmíněný trest. Její dcera, která v době těhotenství i porodu odcestovala, se podle ní nyní vrátí domů a bude dál chodit do školy. Chlapce, kterého porodila, budou nejspíš vychovávat její rodiče. U soudu už podali takový návrh, řekl dnes obhájce rodiny.

Rodiče dívky žádali u soudu zároveň odškodnění 150.000 korun. Soud jim ho nepřiznal s tím, že nárok je sice na místě, ale výše odškodnění by měl posoudit soud v samostatném procesu. Advokát rodiny potvrdil, že žalobu podají. Budou požadovat, aby otec dítěte z poloviny platil ošacení novorozence, kočárek a další nutné potřeby.
08. 08. 2008 | 13:07

jaryn napsal(a):

Nojo,
je to tady. Pseudohumanismus už sklízí svoje plody. Za otěhotnění dvanáctky podmínku chlapovi a pytel omluvných keců kolem. Zato za pohlavek do lochu za řevu Džamil o nenarušování osobnosti dítěte. Dva parchanti, kteří pošlou sedět svoje pěstouny, to teda JSOU osobnosti! Tak hlavně jim nenarušit jejich formující se charaktery...

Říkám to pořád: doba vědomě připouští odklon od osvědčeného a hazardérský příklon k vymyšlenostem a novotám. To nemůže dopadnout dobře.
08. 08. 2008 | 13:09

Silvie napsal(a):

Čochtane, je přece irelevantní, co si myslí nějaká dvanáctka. Žijeme-li v právním systému (já si to tedy nemyslím), není možné chovat se stejně, jako někde v Amazonii. Potom by klidně mohli např. psychiatři sex. zneužívat své pacientky (což u nás v podstatě beztrestně činí - všude v civilizovaném světě jim za to berou licence), u nás je to pokládáno jen za neetické. Pokud jde o pana Stejskala, nevím , z jakého důvodu by měl mazat něco v příspěvku Pavly. Za prvé má Pavla pravdu a za druhé je pan Stejskal rozumný a tolerantní člověk. I když si občas rád smázne nějaké to ostřejší slovo, taky se mi jednou zadařilo. Ale díky tomu to tady má celkem slušnou úroveň ( na rozdíl od diskusí jinde).
08. 08. 2008 | 13:11

pavla napsal(a):

Silvie, Čochtan měl na mysli, že jsem uvedla špatnou genetickou výbavu asi jen té jedné skupiny. Ale ono se to týká většiny dětí z narušených rodin, ať snědých či světlých. Na tom opravdu není nic ke smazání. Je to skutečnost. Znám jednu rodinu, která si vzala cikánskou holčičku, měla tehdy asi 2 roky, krásná holka. Nabízeli ji tenkrát nám. Spolupracovala jsem s dětským domovem a bylo mi líto těch dětí, tak jsem chtěla ve svých 2O letech nějaké vzít k nám, abych aspoň jednomu mohla pomoci. Díkybohu, jsem tuto holčinu nechtěla. Rodina, která si ji vzala, s ní měla velké problémy už od raného dospívání, kradla, utíkala z domu. Rodina to byla velmi slušná, dobře zaopatřená a přesto si s ní neporadila. Dnes nevím, jak to dopadlo. My jsme si s manželem v těch 2O letech vybrali jiného kluka, adoptovali jako 2letého, dnes má 3O, je velice hodný, má svou rodinu a jsme za něj rádi. K němu pak přibyli naše další 4 děti. Všichni se mají rádi a pomáhají si. Musím ale říct, že ty geny se taky dříve objevily, ale naštěstí problémy byly jen co se týkalo zvládání učiva. Jinak dobré. A tu pěstounskou rodinu velmi obdivuji. Na to bych nervy neměla. Kdybych mohla, tak jim ráda vyjádřím aspoň psychickou podporu, jestli by to bylo co platné. Z dnešních soudů a sociálních pracovníků je mi ovšem nanic. Je hrůza, že člověk asi nic nezmůže, hlavně, pokud nemá co nabídnout. Nejspíš bude ještě dlouho trvat,než se nějakého práva normální člověk dovolá. A kdoví jestli vůbec.
08. 08. 2008 | 13:37

pavla napsal(a):

Opr.přibyly děti. Fuj, taková chyba.
08. 08. 2008 | 13:39

Silvie napsal(a):

Já bych taky do takového rizika nikdy nešla (myslím osvojení dítěte z cikánského etnika), zejména poté, co jsem přelouskala knížku Rok kohouta(Tereza Boučková). Geny jsou prostě geny... Proto by stát neměl otravovat zbytečně život lidem, kteří jsou ochotni se o tak problematické děti starat.
08. 08. 2008 | 13:51

Czeslaw napsal(a):

Ad Čochtan: '...tady v Německu existuje možnost pro poškozeného vystupovat jako "Nebenkläger", tedy "vedlejší žalobce". To v ČR není ?'
Nejsem právník, ale pokud vím, tak u nás tato možnost není.

Ještě se vrátím k případu pěstounů. Pokud se na to člověk podívá očima soudce, tak to určitě nebylo snadné rozhodování. Ve chvíli, kdy obviněným jsou pěstouni, tak asi jen těžko je může nechat jít zpátky do společné domácnosti s potenciálními obětmi násilí a tvářit se, že nehrozí ovlivňování svědků. Samozřejmě, že pokud je obvinění vymyšlené, je to vůči pěstounům kruté, ale moc jiných možností, pokud není obvinění shledáno hned jako neodůvodněné, tam asi není.
08. 08. 2008 | 14:04

jaryn napsal(a):

Stát samozřejmě potrestá jakoukoliv snahu. Opečováváni a hýčkáni jsou pouze notoričtí parazité, žijící na úkor všech, bez snahy a vůle se svojí tristní situací cokoliv (kromě ječení, výhružek a poukazování na vlastní práva...)dělat.
08. 08. 2008 | 14:09

pavla napsal(a):

Silvie: Já bych do rizika vzít si cik.dítě taky nešla. Ať si lidé říkají, co chtějí, ale zkrátka je u nich to riziko vždycky větší. Nás zrazovali známí od adopce, byli jsme mladí a brali si cizí dítě.A nebylo ani cikánské. Byli jsme si vědomi, že i u světlých dětí mohou být ty geny vadné. Zkusili jsme a nelitujeme. Ikdyž jiní známí mají zkušenosti špatné. Naštěstí nám to vyšlo a doufám, že syn bude celý život šťastnějsí, než by mu připravil dětský domov.A bohudík jsme se nesetkali s praštěnými soc.pracovnicemi ani soudy.
08. 08. 2008 | 14:15

Čochtan napsal(a):

Pavlo, puberta je strašná věc !!
Motýli si ten přerod odbydou pěkně v klidu jako kukla, ale my lidi při tom běháme po světě. :-))
Já na chatě lezl při tom přes plot, a vracel se až ráno. No přece nebudu v noci pádlovat přes řeku ! Tatík to nějak nechtěl chápat.

K těm pěstounům, nedivil bych se, kdyby hodně lidém teď přešla chuť se obětovat pro cizí děti. Stehlíková je něco zač se mažou příspěvky. Takže to nenapíšu.
08. 08. 2008 | 14:18

Čochtan napsal(a):

Pavlo: ano máš pravdu i u světlých dětí mohou být vadné geny. Ale pravděpodobnost tohoto úkazu je jiná. Značně jiná.
Gratuluji k odvaze a to štěstí Vám přeji !!!!!
08. 08. 2008 | 14:20

Silvie napsal(a):

Czeslaw, nevím, jak mohli ovlivňovat svědky, když děti byly bez výjimky odvezeny do ústavu. Není přece možné, aby stát uvěznil rodiče pokaždé, když hormonálně rozhozený pubertální spratek půjde na policii a postěžuje si tam na kruté zacházení. Existuje snad standardní způsob vyšetřování,ne? Pokud vím, pachatelé vážné majetkové i násilné trestné činnosti jsou u nás zhusta stíháni na svobodě. Tento postup prostě nemá logiku a v případě, že se pěstounům nic neprokáže, by se z toho měl dotyčný státní zástupce (nebo soudce) zodpovídat.
08. 08. 2008 | 14:22

pavla napsal(a):

Czeslaw: Jak chcete prokázat, jestli je obvinění oprávněné či nikoliv. Spíše měl soud dát za pravdu výpovědi dospělých dětí než těm dvěma klukům. Copak takovým se dá věřit? Ale já bych je dala zpátky do domova, ať poznají a uvědomí si, jak se měli. Stejně i odtud budou nejspís opět utíkat a zaměstnávat policii, protože těžko jim v domově dovolí chodit po hospodách a zábavách. Ale chudáci rodiče. Když vychovali bez zásahů sociálu a soudů tolik dětí, tak by mohlo být jasné, že si ti dva smradi vymýšlejí.
No nic, končím na pár dní. Přeji všem krásný víkend, ikdyž asi trošku mokrý. Mějte se všichni co nejlíp a chlapi - pozor na ty třináctky!
08. 08. 2008 | 14:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Silvie,

dovoluji si Vám doporučit různé debaty odborníků a lidí, kteří se adopcí zabývají či jsou sami adoptivními rodiči, o fenoménu Tereza Boučková a její adopce http://www.rodina.cz/script... , které se vedou mimojiné na specializovaném serveru http://www.rodina.cz

Ten problém je mnohonásobně složitější, než že Romová mají nějaké "divné geny". Už jsem tu o tom psal kolikrát, ale je to pořád stejné. Řada lidí si přečte její knížku či rozhovor s ní a dále nepřemýšlí. Neptá se, nezjišťuje další okolnosti (osvojí si její naprosto jednostranný pohled). Navíc doplněný třeba o úžasný postřeh, že kolem sebe vidí jen "samé těhotné nedospělé Romky".

Mluvil jsem s několika lidmi, kteří paní Boučkovou znají. Nechci jí křivdit (už jen pokus adoptovat dítě v této společnosti nepřátelsky přijímaného etnika je velmi oceněníhodný), ale řekl bych, že ta adopce musela dopadnout špatně už z definice a bez ohledu na to, koho paní Boučková adoptavala (ono je to nakonec dost patrné i z té zmiňované knihy, pokud ji tedy někdo opravdu četl).

Znovu říkám, nechci paní Boučkové křivdit, nakonec otevřela velmi důležitou diskusi okolo adopce etnických dětí.

Řada lidí k ní přistupuje velmi idealisticky a myslí si, že stačí vychovávat adoptované dítě jako své vlastní (neetnické) a třeba mu říkat, že jeho vlastní máma byla běhna, která ho nechtěla - viz kniha.

Jenže to tak není. Není možné vychovat Roma jako bílého, je třeba jej vychovat jako slušného Roma, který se nestydí za to, že je Rom (v opačném případě budete mít téměř stoprocentně v jeho pubertě obrovský a pravděpodobně nezvladatelný problém.

Nicméně se v tom paní Boučková pohybuje s odpuštěním jako slon v porcelánu. A ani náznakem si nepřipustí, že by mohla nějaké chyby dělat i ona.

Paní Silvie, prosím, přečtěte si některé ty diskuse (pěstounů, pediatrů, dětských psychologů, sociologů). Na webu je toho spousty.

Libor Stejskal
08. 08. 2008 | 14:28

Čochtan napsal(a):

Taky ti pěstouni mohli dopadnou hůř. Jako paní Tereza Boučková.
http://marianne.cz/clanek/5...
I když tohle je hrozné trochu jinak. Myslím, že tady už není cesta zpátky.
08. 08. 2008 | 14:31

Pepa Řepa napsal(a):

To silvie
myslím, že naprosto správně používáte termín riziko.
Znám dvojici, u kterých lékaři vyloučili možnost vlastních dětí. Adoptovali romskou holčičku. Za rok měli dítě vlastní. Pro doktory nevysvětlitelné, pro dvojici zázrak, který je dovedl až k bigotní víře.
Obě byly vychovávány stejně. S adoptovanou dcerou to skončilo jako u Boučkové. Tragicky.

Já vím, že by teď přilétla fráze o tom, jak se nemá pušalizovat.
Nemá, ovšem teorie o naprosté rovnosti mně přijde jako ještě větší blbost.

Kdo adoptuje dítě, má mou hlubokou úctu.Skláním se před paní Pavlou.Mělo by se ovšem naprosto otevřeně hovořit o rizicích, která se liší u různých etnik s různou genetickou výbavou. O tom je také koneckonců závěr debaty na:

http://blog.aktualne.centru...

Tím naprosto netvrdím,že je jedno etnikum lepší, než druhé.Je jiné.
08. 08. 2008 | 14:31

Čochtan napsal(a):

A je to tady !
Takže podle Vás není možné z cikáněte udělat slušného jako "bílého" žijícího člověka ? ("Není možné vychovat Roma jako bílého").
To mluví pro to co tu pořád říkáme !
Vychovávat cikáně k tomu aby z něj byl cikán, to opravdu žádný "bílý" nedokáže. To máte recht. Jinak díky za link!
08. 08. 2008 | 14:38

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon, zatímco jsem to smolil, naskočily jiné příspěvky.
Jenom mi vrtá hlavou, jak by třeba Novákovi s jedním adoptovaným Romem, jedním Vietnamcem, jedním Eskymákem a dvěma vlastními dětmi, měli prakticky provozovat výchovu.

Tam by asi Fortuna dala na úspěšnost kurz 1:1000
08. 08. 2008 | 14:39

ˇjaryn napsal(a):

Pane Stejskale,

co vidím, to vidím. Na tom není nic úžasného, ani ironicky. Neobtěžkané Cikánky nevidím, a o dosažených patnácti letech věku těch nejmladších gravidních lze úspěšně pochybovat, stejně jako o věku Čínských gymnastek.
Že se to vám do krámu nehodí, to je ovšem váš problém. Už jsme se na podobných tématecha párkrát potkali a myslím, že si nic víc říkat nemusíme.
Za sebe jen povím, že Cikáně bych nikdy neadoptoval, ani kdyby k němu byl návod k použití tlustý jako bible, hot-line poradenství, pojistka a non-stop servis. Adopce je vždy experiment, za jistých okolností však přímo hazard. A já zásadně hazardní hry nehraji... nicméně, někdo se v takových věcech realizuje a budiž mu přáno. Má můj obdiv.
08. 08. 2008 | 14:49

jaryn napsal(a):

Mimochodem, pane Stejskale,

právě permanentní gravidita dospělejších či dospělých Cikánek mě vedla k přesvědčení, že individuální řešení cikánského problému v naší zemi nemá šanci. Cikáskou otázku MUSÍ principálně a zgruntu začít SKUTEČNĚ ŘEŠIT stát. Jednotlivci mohou pouze více či méně napomáhat či nenapomáhat. Rozhodně však nedokáží nic, co by za řeč stálo, půjdou-li (jako dnes) proti proudu populismu, rasismu naruby a plošného sypání peněz Cikánům podle množství dětiček, které si Cikáni co nejrychleji "vyrobí" jako nejjednodušší způsob zvýšování životní úrovně. To, že stát takovouto politiku už léta alibisticky praktikuje vám snad známo je.
Nebo budete zase ironizovat a kostlánovsky slepě tvrdit, že to tak není?
08. 08. 2008 | 15:02

jaryn napsal(a):

Ale Pepo Řepo,
z tvého příspěvku zase na dálku čiší tvoje neochota pochopit Pravdu, že multikulturalismus je jen soužití lidí různých kultur, nic víc.....
08. 08. 2008 | 15:04

Czeslaw napsal(a):

Silvie: Postup vyšetřování neobhajuju. Jen říkám, že to rozhodování soudu nemuselo být jednoduché. Jen pro ilustraci uvádím dostupné informace o umístění dětí a prohlášení soudce a státního zástupce:
--------
Devět z deseti dětí, které mají aktuálně v pěstounské péči, zůstává v ústavu pro tělesně postiženou mládež.

I tak se většině lidí, kteří je znají, zdá velmi kruté, že jsou nyní ve vazbě. "Chtěl jsem tak předejít ovlivňování svědků," vysvětluje vyškovský soudce Petr Ševčík. Nevylučuje, že jsou nevinní, ale tvrdí, že má opravdu závažné důkazy o tom, že svěřené děti týrali. Podle něj jen vazba znemožní jakýkoliv kontakt s nimi a neohrozí vyšetřování celého případu.

Vyškovský soudce Petr Ševčík, který o uvalení vazby rozhodoval, však trvá na tom, že důvody pro umístění do vazby jsou závažné. A nejde jen o popis napadení dětí ze strany pěstounů. "Jsou i jiné důkazy, které jsem měl k dispozici a na jejichž základě jsem rozhodl," potvrdil Ševčík.

"Jsme si vědomi toho, že jsme ti špatní, ale vazbu jsme navrhli kvůli dětem. Výslechy začnou tento týden a nechceme, aby se nějaké informace dostaly ven a poškodily je," řekl včera vyškovský státní zástupce Radek Hůlka.
--------
08. 08. 2008 | 15:11

Pepa Řepa napsal(a):

To Čochtán

Vychovávat cikáně k tomu aby z něj byl cikán, to opravdu žádný "bílý" nedokáže.

Ale třeba dokáže. Je dost lidí (většinou aktivistů různých směrů), kterým jsou hodnoty naší civilizace cizí, touží (alespoň verbálně to prohlašují) po jiném stylu života.Tady bych viděl pro ně prostor. To nemyslím vůbec ironicky nebo pejorativně.

Nevylučuju ani úspěšnost, adoptivní české rodiny s romským dítětem. Editorovi bude znám zřejmě případ jedné paní z LN.
Jak je to po rozchodu, nevím.Pouze tvrdím, že cesta na kterou se vydají je mnohem těžší a rizikovější.
Když ne kvůli genům, tak kvůli čemu tedy?

Ponechme Romy stranou.To vzbuzuje vášně. Když adaptuju Eskymáka, jak z něho mám vychovat člověka s Eskymáckou identitou? Obalit ho velrybí kůží a cpát do něj rybí tuk. Spát s ním v Igloo?
Tady asi s čtením eskymáckých pohádek a tvrzením: Ty jsi Bohouši sebevědomý Eskymák nevystačím.
To mu řeknou už na pískovišti.

Neřekl bych, že když z něj vychovám normálního Čecha, který bude holt trochu jinak vypadat, tak ho většinová společnost nepřijme.Když se bude normálně chovat bude spíš maskotem.

V ČT je jakási slečna Tvarůžková.S kým mluvím, má jí v oblibě. Kór když má takové jméno a je tmavší.V barvě kůže to asi není.
P.S. Neměla by být, paní autorko, Tereza Tvarůžek (váš minulý článek)?
08. 08. 2008 | 15:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Pepo Řepo,

to, o čem píšete, je asi jedna alternativa (i když jsem se s ní nikdy nesetkal, mám na mysli ten alternativní způsob života).

Pak je ovšem ještě jedna důležitá věc - vychovávat děti aby se nestyděly za barvu své pleti, svoji etnickou příslušnost atd. To je například v naší společnosti dost těžké.

Čili o co jde: máte možnost adoptovanému dítěti říkat, že jeho máma byla běhna, která ho odložila a že si musí vážit toho, že Vy mu dáváte šanci (velmi zhruba řečeno toto zanívá ve zmiňované knížce). P

okud je to dítě romské, můžete mu ještě třeba říkat, že nesmí být jako ti cikánští špinavci, kteří jen kradou a nikdy nic pořádného nedělají. Že ono musí být jiné (to autorka knížky samozřejmě nedělala, ale vzhledem k tomu, že žila na venkově, tamní lidé ji a samozřejmě i dětem neustále předahazovali, že mezi ne přivlekla cigoše a že budou jen problémy - viz knížky Indiánský běh a Rok kohouta).

Co myslíte, co tohle všechno může udělat s psychikou dítětě?

Každý pubescent se začne vymezovat vůči svým rodičům. Začne dělat opak toho, co chtějí. A začne si budovat identitu. A co pubescent, kterého máma nechtěla a má barvu pleti jako ti všemi zatracovaní cigáni? Co to udělá s ním? Jak bude reagovat? Kam ho to požene? Jaký bude chtít být? Asi si to dokážete představit...

A co s tím? Adoptivní rodič má jedinou šanci (řekně Vám to každý zkušený psycholog, který má s adopcemi, co do činění), neštěpit dětskou integritu tím, že se vymezujete vůči jeho skutečným, byť nikdy nepoznaným rodičům (pro drtivou většinu lidí je psychologicky děsný pocit, když si uvědomí, že je někdo nechtěl, že nechtěl, aby se narodili - a pubescent to vnímá mnohonásobně silněji).

A teď co s Romy, ale i třeba černými dětmi nebo adoptovanými Vietnamci.

Rodiče musí dítěti hledat mezi jeho etnikem pozitivní vzory. Ne mu vštěpovat, že musí být bílou vránou mezi vyvrhely, ale najít romského právníka, lékaře či třeba normálního běžného řemeslníka (znám jich celou řadu). A tím kompenzovat tlak společnosti, z níž neustále slyší hlasy: "Jsi cigán, stejně z tebe nic nebude." "Jdi vodsaď, eště mi něco ukradneš, dyť ste všichni stejní."

To je ta důležitá debata, o které jsem mluvil. Uvědomují si tohle lidé, kteří chtějí adoptovat romské dítě? Jsou ochotni to pro něj absolvovat? Vynaložit to úsilí?

Prakticky každý zkušený dětský psycholog Vám řekne, že geny hrají v tomto případě mizivou roli (tedy pokud se nejedná o nějaký patologický jev, který ovšem může mít stejně novorozenec bílý, černý, modrý či fialový, i.e. sadismus, kleptomanie atd.).

Důležitý je psychický vývoj dítěte, což je děsně složitý proces. Nikdy neběží podle stejného mustru, je velmi individuální. Jeden zážitek si jedno dítě může nést v sobě celý život, ten samý druhé třeba ani nezaznamená.

Kolik křivd si pamatujete z dětství (já pár ano, třeba když mi otec v pěti letech řekl, že mi průvodčí ve vlaku přinese čokoládu, abych nebrečel, a já ni ní celou cestu čekal. Táta přeci nelže). A teď si představte, že třeba pořád slyšíte, nesmíš být jako tvoji rodiče, to je pěkná verbež...

Věřte mi, jsou o tom stohy literatury, neustále si o tom povídáme s dalšími adoptivními rodiči, psychology, pediatry (a vůbec to není o tom, že by bílí adoptivní rodiče měli někoho balit do medvědí kůže a lovit s ním velryby).

Libor Stejskal
08. 08. 2008 | 17:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pánové jaryne a Čochtane,

nezlobte se, ale já už s Vámi na toto téma diskutovat nebudu. Po tom zhruba roce, co zde vedeme o problémech soužití bílé většiny s různými etniky debatu, jsme se nepohnuli ani o píď.

Další a další argumenty je zbytečné snášet. Jak z Vaší sttrany, tak z mé. Pokud byste chtěli, dám Vám sem odkazy na celou řadu publikací, které Vám mohou některé věci objasnit. Já už to lépe neumím. Chcete-li spoléhat jen na vlastní zkušenost, je to Vaše věc.

Libor Stejskal
08. 08. 2008 | 17:25

Jirka Hemzal napsal(a):

Rómské děti z naší republiky často adoptují cizinci, například z Dánska, Norska. Podle zkušeností s jejich výchovou nemají větší problémy, než s dětmi z jiných etnik.
S těmi "geny" diskutující vstupují na tenký led...
08. 08. 2008 | 17:39

Ročník 53 napsal(a):

Mezi dětmi vychovanými stejně, třeba v dětském domově, není rozdíl v jejich původu.

Problém nastane tehdy, až se má nedospělý jedinec, často cikán, zařadit do společnosti. Ta mu dá spíše najevo, že k ní nepatří a dostane se mezi své. Pak je to tzv. bílý cikán, a výsledek bývá zase ten, že se zahodí léta jeho výchovy.

U adoptivních dětí zase nastává to, že milované adoptované dítě se ocitne na vedlejší koleji, pokud se podaří rodině mít vlastního potomka. Některé rodiny si vůbec neuvědomí svoji změnu chování a takový adoptovaný cikán může bez řádné výchovy skončit špatně. Pak se řekne; ejhle, jsou to geny. Jsou, ale geny rodičů majících konečně své vlastní dítě.

Většina adoptivních rodičů tomu dokáže zamezit, protože si to uvědomují. Ti druzí svalují vinu na dítě.
08. 08. 2008 | 18:49

Jirka Hemzal napsal(a):

Stává se, že i mezi vlastními dětmi někdy rodiče dělají rozdíly, ať už vědomě nebo podvědomě. Někdy to může být i tím, že vám jedno z dětí prostě vyhovuje povahově, více si rozumíte. To, o čem ale mluvíte je obecný problém osvojení. Ne každý člověk má tak široké srdce, aby "cizí" dítě přijal. Zvlášť problematický může být mix s vlastními dětmi. Mluvím z vlastní zkušenosti.
08. 08. 2008 | 20:01

im napsal(a):

Pan Stejskal tady svým příspěvkem posunul tuhletu diskusi tím potřebným směrem - od rozmlouvání o vhodnosti dětí k přemýšlení nad vhodností a zodpovědností dospělých adoptovatelů, kteří touží po dětech. Ti musí zřejmě splńovat určitá kritéria, projít psychotesty atd.atd.

Ale ani psychotesty neodhalí, jak zralý charakter je či není ten adoptivní rodič, zda si adopcí nehojí nějaké své osobní problémy a potřebu uznání (viz zmiňovaná dcera Pavla Kohouta, Tereza Boučková), to ukáže zpravidla až nějaká krizová situace (viz puberta).

Kolik je adoptivní rodič schopen a ochoten(?) obětovat, zda nehodlá předělávat dítě k obrazu svému (nebo svého etnika) stůj co stůj, zda je schopen nezdůrazňovat svoje zásluhy, dodržovat sliby, najít dítěti vzor atd.

Když si "nesednou" rodiče s vlastní krví, je to bolestná zkušenost, pro adoptivní děti je to někdy naprosto zničující.

Myslím, že kolem těchto otázek bude kroužit vícero diskusí, případ manželů Rosnerových, o kterém je málo informací, vyvolává různé pochybnosti.
08. 08. 2008 | 21:18

Jirka Hemzal napsal(a):

Mno.. Oni by mnozí běžní rodiče neprošli ani těmi nejmírnějšími psychotesty. O tom, že by splňovali nějaká minimální kritéria pro úspěšné rodičovství ani nemluvě. Ale, většinou i velmi průměrný rodič je pro dítě lepší, než kasárenské prostředí dětských domovů, které, i při nejlepší snaze, nejsou schopni připravit děti pro běžný život. Viz otřesná statistika kriminality lidí prošlých děcáky.
08. 08. 2008 | 21:28

Ročník 53 napsal(a):

im:
manželé Rosnerovi mají tu smůlu, že jejich (jak se zdá) bezvýznamná kauza, přišla po kauze Kuřim a dalších případů týrání dětí.
Žádný soud si netroufne tento případ podcenit, protože co by se stalo, kdyby se ukázalo atd, atd.
Na druhou stranu je to klasická ukázka tlaku okolí na soudce. Toho předpokládaného, kdy raději vzal podezřelé do vazby a toho nynějšího, aby propustil obviněné z vazby.
08. 08. 2008 | 22:15

JG napsal(a):

Zastydká Tomin-Marx kope, navíc s kombinovanou zoufalostí vnitřně nejistého stihomanky pramenící z traumat z dětství (studená matka, abusivní otec, znáte to:) a strachu o zajištění si obživy, přístího grantu, než tenn současný zase skončí. Za komunismu by Tomin-Marx byla svazačka, pak komunistka Anežka Půlhodinová-Nespurná (ano, i soudruzi, co razili ráj na zemi, ženy jako esenbáci a ČSLA do gendrově spravedlivé penze už v 55-ti, kdy ty, které propůjčily evolucí k rodění dětá perfektně designovaná těla sobeckým samečkům, dostávaly od rovnostářské totality penzi ještě dříve ... byli nakonec lidé a tak na půl hodiny nespurnou potřebovali).

Teď čtu o tom jak česká střelkyně Edmmonds, co se poddala imperialstovi z júesej, své dívčí jméno, příjmení po matce zavrhla a ani po atců, jak říkají Rusové, neužívá, ikdyž ten hrdě reprezentoval socialistickou vlast a - v otcovské, tyranické pýše dcerku coby opakovaně mistr světa ve střelbě znásilňoval tak, že i ona je opakovaně světovou špičkou ve střelbě. jméno Kůrka, teď spravedlivé zítřky budující ČLR a jejímu ÚV KSČ vzala možnost získat první zlato této olympiády.

Tomin-Marx by nám to měla, marksisticky, ne tominovsky (tedy ne jazykem porobené) vysvětlit. Sakra, vždy, byla taková zakřiklá, záviděla blond bimbo i jiným úspěchy u kluků a teď, když nalezla svoji "parketu" a tedy, navíc placený, pocit sebevědomí, tak by to neměl být problém. Dialekticky, jako marxismus, její marksistické gender vzdělání to jistě zvládne. Alepsoň na záskání dalšího grantu a místo mezi VIP bloggery aktualne.cz.
09. 08. 2008 | 14:17

skeptický napsal(a):

Asi by bylo nejlepší odstranit rasy,všichni lidé by byli hnědošedí,konečný odstín.

V Brazilii nejsou žádné rasové předsudky,úplná selanka.
Turisty tam přepadávají za bílého dne,vrátíte se z procházky po hlavní třídě bez kamery,s osmi štychy na hlavě.Na pláži Vám ukradnou i boty pod dekou.
Teď je móda,že se to stěhuje do Californie,kde mají přednost před Evropany.V Kanadě ostatně totéž.
Kdo tohle celosvětově řídí?

K tématu: Nedávno byl v televizi případ,kdy se dospělý muž zamiloval do nezletilé,a naopak,s podobnými důsledky.Slíbil se postarat o dítě,byla tam jakási dohoda.

Silně mi to připomíná tento případ,tuším,že je to tentýž,s jistými okolnostmi taktně vynechanými.

Láska kvete v každém věku,legální aspekty pomíjím.
Asi je soudcův výrok rozumnější,vzhledem k okolnostem,než prosazování
nějakých zákonů ,jež odsuzují rodiče k bezradnosti při výchově svých ratolestí.
TO je záměrné rozvracení společnosti.Asi to bude mít stejného osvíceného rodiče,jako ta imigrační politika.
09. 08. 2008 | 14:43

JJ napsal(a):

KOMISAŘKA politické korektnosti a opravdu,a le opravdu nejen gendrově ale vůbec spravedlivého pořádku, Tomin-Marx je ve své polovzdělanosti, kterou netrpí jen ona, ale i naše hlava státu, ta, o které populistka Bobolina napsala, že je "hlavou v kalhotkách", má velice selektivní přístup k pravdě. To jí ovšem vůbec nevadí v tom, aby své granty nebo našimi daňovými penezi placené politické agitky s gustem, pravověrné opakovala.
Zde voluntaristicky, aby z toho sesmolila další blog, popisuje svůj interní proces, jak její malý mozek, neboli přívěsek, kde se procesují evolučně nejprimitivnější reakce "bojuj nebo prchni" "ráda nerada", "miluji nenávidím", se nejdřív láskyplně a ach tak s pochopením nastavil na to, že podle jejích STEREOTYPICKÉHO, tedy rasistického, diskriminujícího, znásilňujícího přístupu je pravděpodobný “otec” dítěte 13-leté těhule nezletilý.

Pak jí, jejím vzděláním, včetně Gender Studies dodaná schopnost čtění dovedla k informaci, že ploditelem, tedy ne stále otcem, protože, nejenen my, bojovníci za právo žen rozhodovat o svém těle, tedy i potratech, víme, že nenarozený plod je jen kus tkáně, plod, rozhodně ne dítě, jak si Kaczynští myslí a flaňdáci nám chtějí namluvit zjistila, že autorem plodu není nezletilý. Takže popsala své emoce, uspěchané pocity a názory, které ani její střední věk, životní zlušenosti, evidentně víc než průměrná délka vzdělání, natožpak v disciplinách, kde se kultivuje spravedlivě kalibrovaný smysl pro rovnost, právo atd. jí bohužel moc nad emoce a hystérii davu nepovznesly. Ona, nedávno ještě vysoká úřednice MPSV pro záležitosti rodiny - koza zahradníkem? – se jen "automaticky domnívala", dokonec "blahořečila soudce" a za nezletilého jí původně považovaného samečka, který otěhotněl nezletilou, označila za "pachatele" v úvozovkách.

Tomis-Marx si prostě vůbec neuvědomuje, natožpak aby se za to, navíc jako granty a našimi daňovými penězy placený "expert", styděla, jak její vlastní a nemalé STREOTYPY a stereotypní myšlení a navíc posuzovaní škodí, jak je k nerozeznání od těch nejhorších, které ve své křížové výpravě, zviditelňování se cestou blogu a čerchrání si svého ega potírá.

Chce nám, opojena svojí emocemi formovanou "argumentací", navíc jako matka dcer, nejen komsomolka za osvobození žen od jařma využívání ženských těl a psyché k potupné propagaci, tedy množení lidského pokolení, tvrdit, že "Sex s třináctiletou? V klidu!" Kdyby byla jedna z jejich dcerek ve 13-ti oplodněná nezletilým, tak by, bojovnice a matka Tomin-Marx se stručným "V klidu!" dala věci volný průběh, podle toho, co by její nezletilá pravda a láska chtěly?

Jako její bývalý boss na MPSC, Nečas, také netrpí tím, že nejenže nemá právní vzdělání ale ani smysl pro právo, když hystericky (z řeckého hystera, vagína) a zase nepěkně, na veřejném fóru, navíc s kvalifikací arbitra rovnosti, se podbízí lůze a mentalitě davu ne nepodobné srazu skinheadů a národního sjednocení, když káže: "nevím, jaká existuje polehčující okolnost" pro údajného, plnoletého oploditele.

Soudružko komisařko Tomin-Marx: V právním státě mohou být tisíce polehčujících okolností jak pro nejhoršího vraha, tak pro Miladu Horákovou, což je koncepce, která Vám zjevně, jak i zde svým "myšlením nahlas" dokazujete, uniká.

"Povedený" tatínek? Za a) zde není ani tatínek, ani maminka, ani dítě. "Jen" plod, jak kážou, nejen feministky b) Cítíte se dobře, jako vzděláná gender studies "expert", co navíc na MPSV rozhodovala o rodinné politice, zde sloužíte v panoptiku "atraktivního, leč vyváženého" potfolia bloggerů coby hlas gendrové a jiné rovnosti, že si musíte pomáhat tak lacinými, BLESKovými adjektivy? Pomáháte tím své kauze? Máte to ráda, když podobné způsoby užívají vaši oponenti?

V rovnosti, smyslu pro právo, údajně vzdělaná, navíc tak či onak za to placená Tomin-Marx pak zase a zase s gustem sklouzne do bahna svých "úvah", které jakoby zněly od stolu s umakartem v začouzené putyce IV. cenové kategorie před pozdní zavírací hodinou, kdy autor(ka) "moudrosti" má zase hodně upito (proč Stvořitel, patriarchální utlačovatel, nechal ženy a jejich dítka, manžele, trpět také tím, že ženy rozhkládají alkohol mnohem hůře než šovinistická mužská pig?) když "trumfuje" shrnutím:
09. 08. 2008 | 15:47

JJ napsal(a):

...když "trumfuje" shrnutím:

"Po kauze Kulínský máme další ŠÍLENÝ precedens, který říká: zákony nezákony, sex s dívkami pod 15 je u nás v pohodě (pravda, musíte být sbormistr, princ či řidič nákladního auta, nikoli sochař)."

Takže, módní, ale laciná, ikdyž draze placená komisařko a bojovnice za rovný, pokud možno už opravdu ideální svět:

a) "šílený" nevypovídá ani tak o kvalitě popisovaného soudního rozhodnutí, ale spíše o kvalitě Vašeho procesování věcí mezi vašima ušima. To, že se Vám něco jeví "šílené", že podle toho (habituálně?) jednáte, formujete si názory (a prosazujete, jsa placena, veřejnou politiku) totiž pro "reasonable man", jak jej definuje klasické právo, nemusí vůbec znamenat nic šíleného. Ikdyž věřím, že Tomin od Vás, Tomin-Marxe, pokud mate dcerky pár hodin na starosti, nejednou slyší, že jste "z nich šílená", "v depce" a že se potřebujete s kamarádkami "utrhnout od řetězu", od “doma uvázané” pečovatelky o potomky.

b) Co jste kdy, pokud možno prokazatelně a veřejně, zjevila stran kauzy Kulínský? Umělecká fronta, nejen teorie, že "vyspělé 15-ky si o to samy žádaly", se dívala na léta plundrování po bolševickém tatínkovi zděděného harému bezbranných Mistrem velice shovívavě. Stejně shovívavě jako vaše pochopení oplodnění 13-tileté nezletilým.

Jinak Vaše pohoršení nad tím, že pěstouni vyznamenaní oportunistickým Klausem jsou ve vazbě: V júesej, odkud je, nejednou z ne vždy noblesních popudů, importovaná PC, agresivní feminismus, atd. byly tisíce nevinných lidí, školek, institucí zničeny přesně stejně agresivním, za potlesku femimistek atd. prováděným policejným a justičním zásahem. Nebo vy to hrajete na obě strany: Buď co to nese (grant) nebo jak jste populární (podbízení se "tradičním" náladám domorodců?)
09. 08. 2008 | 15:49

Iva2 napsal(a):

JJ
Už dlouho jsem nečetla tolik slov ...o ničem, jako ve vašem příspěvku. Stačilo krátké zavřísknutí....."já vás tak nenávidím....Tominová!!! " :)))))) A vyšlo by to nastejno. Takhle jste si asi odřel prsty......
09. 08. 2008 | 15:51

Čochtan napsal(a):

Ale no tak, pánové a dámy, neračte připustit aby emoce cloumaly vaším majestátem !

Pane Stejskale, už takřka rok tu vedeme diskuze o problémech soužití bílé většiny NE s různými etniky, ale POUZE s JEDNÍM etnikem. Zatím co soužití se všemi etniky ze sousedních evropských zemí jsou tak bezproblémová, že je ani nevnímáme, soužití s TÍMTO etnikem je už ne rok od roku ale měsíc od měsíce horší a nás už vůbec nezajímá nějaké soužití, ale JAK SE JICH ZBAVIT ! Zbavit za jakoukoliv cenu. Samozřejmě se to týká pouze etnika a ne profesorů, fyziků, doktorů, vědců, ba ani řemeslníků tomuto etniku se odrodivších.

Všude kolem chybí peníze, ale etnikum se povaluje na náměstí, chlastá pivo a stojí nás miliardy. Miliardy které jinde chybí.

Nevětší hrůzu nám ale nahání fakt, že se množí nekontrolovaně, tak že nám to připomíná jistá zvířátka. Z poválečných 500 je jich přes 300 000 ! To je 600 krát víc !!! Z TOHO jde hrůza, která nás žene do náruče každému který nám slíbí jejich zmizení. Znáte pověst o pištci z Hammeln ? Z toho mám velké obavy. Abychom nevyhnali čerta ďáblem. Už to tu jednou bylo, čerta Hitlera vyhnal ďábel Stalin.

Proto si myslím, že by bylo dobré se s nimi demokraticky, po referendu, rozloučit a popřát jim upřímně šťastnou cestu do původní vlasti. Než se objeví chlapík v plášti s píšťalou.
09. 08. 2008 | 17:34

Čochtan napsal(a):

Dodal bych už jen jednu větu : Příliš mnoho Čechů už na něj čeká.
09. 08. 2008 | 17:44

stejskal napsal(a):

Neposunul, paní im, vůbec nikam jsem ji bohužel neposunul ;-)

Přeji hezký zbytek víkendu.

Libor Stejskal
09. 08. 2008 | 22:26

im napsal(a):

Ale pokusil jste se a Váš příspěvek byl velmi dobrý, věcný a k zamyšlení. Díky za něj.

Zběsilé osobní výpady frustrovaných jedinců proti bloggerům se často objevují s nástupem víkendu, zejména když se mění počasí.

Měli bychom je velkoryse pominout, myslím, že autorka blogu, pí M-T, je natolik dáma, že je nechá bez komentáře.

Pěknou neděli všem.
10. 08. 2008 | 01:37

stejskal napsal(a):

Jsem stejného názoru, paní im. Myslím, že na autorčinu noblesu se dá spolehnout ;-)

Libor Stejskal
10. 08. 2008 | 12:18

Iva2 napsal(a):

im

Myslíte že vzteky rozpálené JJ je žena? ..nebo muž?
10. 08. 2008 | 14:44

im napsal(a):

Myslím, že je to žena, kromě nicku JJ je část se stejným IP o kousek dál jako JG. Chlap by určitě nepoužil slova "těhule".

Navíc, přijde mi ten žlučovitý výlev psaný nikoliv v jednom tahu, v okamžitém vzteku, ale předem připravený (slovní agrese se stupńuje), mezi posledními jejími příspěvky jsou jen dvě minuty času, ale délka textu svědčí o tom, že to tak rychle napsat nemohla. Možná si takto v přítmí anonymity blogů (toto pěkné spojení vymyslel Přírodovědec!) vyřizuje nějaké soukromé účty, které se neodvažuje řešit tváří v tvář. Takové příspěvky je nejlépe přeskočit a neplýtvat energií na jejich čtení.....

Tak, konec planého psychologizování:-). Jak říkala moje maminka: "Lidé jsou různé."
10. 08. 2008 | 16:26

Čochtan napsal(a):

Ivo2:
řekl bych že muž. Jeho věty postrádají noblesu ale ne logiku. V mnohém má recht jinde zas ne, chcete to odstavec po odstavci projít ?
10. 08. 2008 | 16:37

petka napsal(a):

to Čochtan

Tedy jestli si tu práci dáte, pak bych byla " v rámci studia lidských charakterů" nesmírně vděčná, pokud mi z daného textu JJ a JG vycucnete "tu logiku" . Můj nedokonalý intelekt mi nedovolil ji v té změti slov rozpoznat.
Zdravím Ivu2, která se doufám nezlobí, že jsem reagovala, přestože Čochtanova nabídka nebyla určena mně ale jí :o))
P.S. Já sázím na muže s výrazným komplexem nebo přímo diagnózou. 40-50 let,VŠ, žije s matkou, pracuje ve státní správě bez perspektivní možnosti růstu pod vedením max 30 leté ambiciózní ženy o:))
10. 08. 2008 | 22:27

Čochtan napsal(a):

Petko, pokusím se:

JJ: „…nedávno ještě vysoká úřednice MPSV pro záležitosti rodiny - koza zahradníkem? – se jen "automaticky domnívala", dokonec "blahořečila soudci" a nezletilého jí původně považovaného samečka, který otěhotněl nezletilou, označila za "pachatele" v úvozovkách. „

Tady má JJ pravdu, i když příšerně zamotaně formulovanou.
Nelze měřit tak diametrálně jiným metrem právě zletilému domnělému pachateli otcovsví a jiným metrem 45-letému fotrovi. Morálně ano, juristicky NE !
JJ: „když hystericky (z řeckého hystera, vagína) a zase nepěkně, na veřejném fóru, navíc s kvalifikací arbitra rovnosti, se podbízí lůze a mentalitě davu … když káže: "nevím, jaká existuje polehčující okolnost" pro údajného, plnoletého oploditele. „ ……… „V právním státě mohou být tisíce polehčujících okolností jak pro nejhoršího vraha, tak pro Miladu Horákovou,..“

Paní Tominová-Marxová opravdu o té cause nic neví, jen to co četla v bulvárním plátku. V takovém případě by měla mlčet a neztrapňovat se. Demokracie neznamená právo do všeho kecat, ale povinnost držet zobák, když nic nevím, a mluvit jen když vím.

Vzhledem k tomu u kterých všech vyžírkových žlabů se paní Tominová-Marxová pásla a pase, by měla psát profesionálně a ne hystericky (vaginálně :-)) ) emocionálně.

„ředitelka pro styk s veřejností v obecně prospěšné společnosti Gender Studies.“ O obecné prospěšnosti se dá s úspěchem pochybovat. Google vám k „Gender Studies“ vyhodí jen studijní obor ale žádnou společnost, žádnou firmu. Kde to tedy ta dáma pracovala ? Zajímal by mě i její plat a kdo ho platil. Který daňový poplatník byl opět grantožrouty okraden.
11. 08. 2008 | 09:44

skeptický napsal(a):

Domnívám se ,že hysterie se odvozuje od slova děloha.
Ta je svým způsobem užitečná,hysterky ne,leda pro zaměstnanost psychiatrů,kteří sice dokáží(někdy)škatulkovat,méně už léčit.Zajímavé je,že před asi sto lety se hysterie léčila právě vaginálními masážemi.

K teorii o původci příspěvku bych přidal i svoji.
Přikláněl bych se k mužskému autorovi,protože to dává smysl.Rozdělení na dva za sebou následující příspěvky(pokračování),by indikovalo někoho zvyklého psát jinde,kde počet řádků je omezen.

Stupňující se agresivitu(nevidím),a změnu nicku bych vysvětlil tím,že mezi prvním a druhým příspěvkem došlo ke sňatku,kde dotyčný byl nucen přijmout jméno manželky.Časově to odpovídá.
11. 08. 2008 | 10:51

Pepa Řepa napsal(a):

Total Poof, řekla by Bridget Jones.
11. 08. 2008 | 14:20

Elisabeth napsal(a):

Pane Stejskal
po tom co tu ctu i s vasimi odpovedmi, Vam drzim stale palce, mazlit ale nerozmazlit! Ja ovsem, musim dodat, nejsem tak silna osobnost, abych mohla vychovavat adoptovane dite.
22. 08. 2008 | 10:06

Elisabeth napsal(a):

to skepticky

mate spatne informace. (A spatny styl psani). Nejvetsi hysterici jsou muzi, jako Hitler, Mussolini, Stalin a podobni.
Masirovani delohy si jako zena neumim predstavit. Koneckoncu teorie o hysterii zen vznikla v dobe, kdyz clovek byl pouze muz. No reknete, neni tohle zrovna hysterie?
22. 08. 2008 | 10:10

Elisabeth napsal(a):

po precteni dolejsich blogu musim pridat poznamku.
Vzorem hysterie je pro mne JJ a JG.
22. 08. 2008 | 10:14

skeptický napsal(a):

To Elizabeth :

Nedostalo se mi uceleného klasického vzdělání,ale mohl bych Vám to nakreslit,případně narýsovat.
Jestli jako žena nerozlišujete vaginu od dělohy je nedůležité,hlavně,že jste se vyjádřila.
Já sám se považuji za nepříliš chytrého,a proto se vyvarovávám kritiky druhých.Mezi lidmi,kteří jsou na stejné lodi jsem asi výjimkou.
31. 08. 2008 | 13:33

Mirek napsal(a):

Kdyby se ten ‘45lety tatinek’ choval podobne napriklad v kalifornske Sonome, tak by treba dostal 200 let nepodminene jako Jonathan Johnson (http://www.pressdemocrat.co...). Avsak muslimove by ho mozna pochvalili, protoze jejich prorok Mohammed byl take pedofil, a se svoji oblibenou manzelkou Aishou se ozenil, kdyz ji bylo 6 nebo 7, a zacal s ni pravidelne soulozit, kdyz ji bylo 9 a jemu 52 (http://en.wikipedia.org/wik...).
10. 09. 2008 | 06:29

Elisabeth napsal(a):

podivejte skepticky

Muz delohu nema, na to prisli antickti lekari a tudiz prohlasili zenskou polovinu lidstva za silenou. Dukaz meli v brise kazde zeny. To se, jak vidim, nevymitilo dodnes. Hysterie se stala velmi oblibenym privlastkem, ktery se da, dodnes, pouzit jako urazka u jakekoliv zeny v jakekoliv situaci. Dokonce pri umrti vlastniho ditete, nebo pri probihajicim porodu.

Vynikajici priklad zde:
***
Cochatan: ".....se paní Tominová-Marxová pásla a pase, by měla psát profesionálně a ne hystericky (vaginálně :-)) )." ***
Pani Tominova-MArxova napsala o zneuzivani deti, ktere nebylo potrestano. Me se spis zda "hystericka" a neadekvagtni (slusne recno) reakce Cochtana. A je to muz.
Pochybuji, ze se psychicky nemocne zeny lecily vaginalni masazi. ( u mne to byl preklep, ktery opet skepticky vyuzil k sarkasmu - trapne). Jestli je to pravda, tak si vubec neumim predstavit jejich utrpeni. A surovost tech, co je lecili a surovost tech , co to dneska povazuji za mimoradne vtipne.
19. 09. 2008 | 10:54

skeptický napsal(a):

Dívám.
Sarkastický občas jsem.Nikdo není perfekt.Kompenzuji tím,že nemám dělohu.Ale když něco napíšu,tak to mám ověřené,Vy píšete srdcem.To Vás šlechtí.Trochu méně útočnosti by ale nebylo naškodu.Každý přidá do diskuse to málo co ví,bez obviňování.Každý už si udělá závěr sám.Taky se nerozepisuji o ženské verbální agresivitě,i když je všeobecně známo,že ženy vedou.Máte nesporně lepší styl psaní,ale neberu to jako soutěž.Zajímá mne spíše obsah.
19. 09. 2008 | 11:18

BigR napsal(a):

Je mi 17 a mam pomer s 14 a podle me je nekde hranice 15 zbytecna kdyz je vyvynuta.. A lasce nezabrani ani zakon...
15. 12. 2008 | 22:22

Eduard Nud napsal(a):

Švejku, začíná mě to nudit. Lidé by se měli radovat a ne dostávat takovéhle kapky. Promiňte. Že to nejde. Postavme si tedy nové, lepší divadlo. Vlastně internet. Promiňte. Mně to už vážně nebaví.
05. 08. 2009 | 21:01

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
01. 09. 2009 | 05:56

přívěsky na krk napsal(a):

Je toto snad důvodem, proč je za sex s dítětem pouhá podmínka?
05. 12. 2009 | 19:38

titty napsal(a):

<strong> <a href="http://www.replica-shippe.com">exquisite handbags</a> </strong> </br>
<strong> <a href="http://www.replica-shippe.c...">replica gucci wallets</a> </strong> </br>
<strong> <a href="http://www.replica-shippe.c...">replica coach handbags </a> </strong> </br>
28. 01. 2010 | 07:45

titty napsal(a):

<strong> <a href="http://www.ebagshome.com">Fake louis vuitton purses</a> </strong></br>
<strong> <a href="http://www.ebagshome.com">Fake Fendi Handbags</a> </strong> </br>
<strong> <a href="http://www.ebagshome.com">Replica Designer Bags </a> </strong> </br>
28. 01. 2010 | 07:47

titty napsal(a):

<strong><a href="http://www.selltop1handbag.com">Replica Handbag</a></strong> </br>
<strong><a href="http://www.selltop1handbag.com">Wholesale purses</a></strong></br>
<strong><a href="http://www.selltop1handbag.com">Wholesale china handbags</a></strong> </br>
28. 01. 2010 | 07:49

titty napsal(a):

<strong><a href="http://www.topreplica4u.com...">Replica Louis Vuitton Bags </a></strong> </br>
<strong> <a href="http://www.topreplica4u.com">Replica LV Handbags</a></strong> </br>
<strong><a href="hhttp://www.topreplica4u.com/chanel-c-5.html">Discount Chanel Handbags</a></strong> </br>
28. 01. 2010 | 07:51

titty napsal(a):

<strong><a href="http://www.e-replica-handba...">Fake Chanel Handbags </a> </strong> </br>
<strong><a href="http://www.e-replica-handba...">women Handbags </a> </strong> </br>
<strong><a href="http://www.e-replica-handba...">cheap Handbags </a> </strong> </br>
28. 01. 2010 | 07:53

cheap ed hardy t-shirts napsal(a):

love it
28. 01. 2010 | 17:28

tiffany napsal(a):

Což ovšem nemění nic na tom, že Vaše dělení na nekvalitní a kvalitní národy je mi zcela proti srsti.
18. 02. 2010 | 10:07

www.discountairmax.co.uk napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max uk</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max classic bw</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">cheap nike air max ltd</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max plus</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max solas</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike free 5.0</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">cheap women nike airmax</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max 2010</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max 2009</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max 91</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max 93</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max 97</a>
26. 02. 2010 | 08:52

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
03. 03. 2010 | 09:15

replica watches napsal(a):

Best wishes for this year.
03. 03. 2010 | 09:16

replica watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
03. 03. 2010 | 09:18

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 02:04

McguireElvira34 napsal(a):

Do you acknowledge that it's the best time to get the <a href="http://lowest-rate-loans.co...">home loans</a>, which can make your dreams come true.
27. 03. 2010 | 03:48

sesli sohbet napsal(a):

Návod pro p. Tausiga a dalčí: (á je, zase mám průšvih na obzoru...) takovéto pojetí trestného činu a potrestání mi zavání úplatkem..... kdo podá podnět k mimořádným opravným prostředkům?? Já právě píši trestní oznámení na jiného škudce národa, takže jsem zaneprázdněna, pročež se omlouvám...KVS
08. 04. 2010 | 17:20

free credit report napsal(a):

There are a lot of world cruise centers across the world. The popularity of a cruise centre is determined by a lot of factors. People across the world have liked a few cruise destinations. The cruise must have all the necessary facilities which a tourist would require during a vacation. http://carins23.multiply.co... Books and Technology
http://sino8991.jimdo.com/ Food & Safety http://www.zimbio.com/auto5591 Autos
http://autoins341.xanga.com Auto Blog
http://rudolphgriffith.vox.... Healthy Financial Life
http://carinsurance34.webs.... Insurance and Your Life
http://rugri89.nexo.com/blog Whales and the Sea
http://youandme.myblogsite.... Movies & Business
http://carins23.multiply.com/ Books and Technology
http://cid-ea9c21797a9866e0... Autos & Me
09. 04. 2010 | 19:30

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 04:55

aliza napsal(a):

<a href=http://www.dvdsuperdeal.com...>Dexter DVD 1-4</a>
<a href=ttp://www.dvdsuperdeal.com/lost-seasons-1-6-dvd-boxset.html>Lost DVD 1-6</a>
<a href=http://www.dvdsuperdeal.com...>Grey’s Anatomy DVD 1-6</a>
<a href=http://www.dvdsuperdeal.com...>Family Guy DVD 1-8</a>
<a href=http://www.dvdsuperdeal.com...>Smallville DVD 1-9</a>
11. 08. 2010 | 04:01

Walker Messineo napsal(a):

Good, I noticed your blog on search engine and the content quite helped me ~
30. 06. 2011 | 02:55

Dorathy Crawshaw napsal(a):

Strange, your page shows up with a red hue to it, what color is the primary color on your website?
01. 07. 2011 | 20:16

Vivienne Mikhail napsal(a):

The following absolutely a great internet web-site you've visiting this web-site. The matter is rather useful additionally to direct clear. Ecstatic to learn to read one more recommendation of your weblog next time.
04. 07. 2011 | 19:32

Eveline Sword napsal(a):

Hi there, You might have completed an incredible job. I will unquestionably digg it and personally recommend to my buddies. I am sure they will be benefited from this web-site.
04. 07. 2011 | 22:35

uggs napsal(a):

Upright role! Wonderful blog! I definitely love how it is straightforward on my eyes and also the details are properly written. I'm wondering how I may be notified each time a new post has been made. I've subscribed to your rss feed which ought to do the trick! Have a pleasant day!
22. 11. 2011 | 12:51

cialis 10mg napsal(a):

and the oil. But by using iodine crystals with a, http://orderonlineviagra.org order viagra online gredients will be removed. By substituting boric, to prescribe iodine and calomel in the same, http://cialis-generic-online.net online cialis potassium permanganate. edy is to use the simple spirit of ether, which, <a href=http://orderonlineviagra.org#2,38534E+26>viagra 50mg</a>, a solution of mercuric chloride. due to the formation of ferric acetate. Acetic, <a href=http://cialis-generic-online.net#1,28199E+30>buy cialis 10mg</a>, This double iodide solution precipitates nearly, Petrolati Liq J ii <a href="http://orderonlineviagra.org#34167">buy viagra without prescription</a>, water and use as an enema. precipitate of ferric hydroxide. <a href="http://cialis-generic-online.net#30237">cialis on line</a>, Pepsinum. Pepsin is considered incompatible with,
15. 01. 2013 | 14:15

online cialis napsal(a):

chloride and then oxychloride being formed and, http://orderonlineviagra.org viagra best price is with the alkaloids, as it precipitates, toxic mercuric iodide and metallic mercury. http://cialis-generic-online.net cialis prescription Potassii Permanganas. Potassium permanganate, chloride and then oxychloride being formed and, <a href=http://orderonlineviagra.org#2,50001E+99>buy viagra super active</a>, with readily oxidizable substances, as an, sodium benzoate and antipyrine. It is for this, <a href=http://cialis-generic-online.net#9,58010E+29>cialis dosages</a>, about piperazine is that it is strongly alkaline, monium acetate, followed by the nitrous ether, <a href="http://orderonlineviagra.org#67532">buy viagra super active</a>, of free acid or if the ferric salt is well, carbonate, as is so often done in cystitis and in, <a href="http://cialis-generic-online.net#81951">generic cialis without prescription</a>, alkaloids instead of the alkaloidal salts,,
16. 01. 2013 | 11:57

annyqzg napsal(a):

<b>Tag:<a href=http://www.cheapnikeshoxoutletus2.tumblr.com/>nike shox cheap</a>;<a href=http://nikeshoxcheapr4.weebly.com/>nike outlet store</a>;<a href=http://www.cheapnikeshoxoutletus.tumblr.com/>nike shox cheap</a>;<a href=http://www.cheapnikeshoxoutletus3.tumblr.com/>nike shox cheap</a></b>
Dunk Hi, which is especially for an even land during the time of running. Because there is a lot of dashpot in the midsole and outsole to be found easily and it is the best for feet. For this reason Frye has this kind of material brings too much support for our feet and then they are so fit for our feet. The reason I love the Nike free run tool of men is that they have light weight exactly. There is nothing on your feet if your try to put on the Nike because of the lightweight of shoes. Furthermore, nike air max 90 boots was getting benefit with this extremely vital vacation in your United States presented a timely method do not reside versions. entrance on the oxygen Max 90 Easter match using the primary visual appeal on the women's edition is truly a later on point there are heading to be a pair of Dunk lower as nicely as the Vandal lower to fulfill with you. system on the shoe or conventional Easter colors, and a part of those that angle out is the aggregate of brownish gold and varsity red. On eBay today, To go to the abutting to Nike Air Garnett scattering of Reloaded. Talking about Awakening Air Max alternation of affairs set out This present year To locate them via the awakening route, <b><a href=http://cheapjuicycouturebagssale.weebly.com/>cheap juicy couture bags sale</a>;<a href=http://nikeshoxcheapr4.weebly.com/>nike shox cheap</a>;<a href=http://nikeshoxcheapr4e.weebly.com/>nike outlet store</a>;<a href=http://www.cheapnikeshoxoutletus3.tumblr.com/>nike shox cheap</a></b> in the AIR JORDAN Series in history,custom MLB hats, her eyes were screwed up, or order shoes of this design. We offer Nike shoes like Air max series and Air Force ones sold at whole price. In addition, Mercurial etc. Generally you will see the following categories in the shoes for both genders of all ages. Athletic Shoes Casual Shoes Sandals Boots Cleats Spikes Nike athletic shoes are basic and most renowned product of the comapny. The peak qaulity, seen here in Felt. Done within the Vc Tech collection, functionality that they want, <b><a href=http://www.cheapnikeshoxoutletus2.tumblr.com/>nike outlet store</a>;<a href=http://nikeshoxcheapr4.weebly.com/>nike shox cheap</a>;<a href=http://www.cheapnikeshoxoutletus.tumblr.com/>nike shox cheap</a>;<a href=http://nikeshoxcheapr4s.weebly.com/>nike shox r4</a></b> A couple of large private equity finance deals were completed in India. Repayment rates remain excellent, and the Air in the Cheap Air Max 90, football footwear is inflexible plus you've got to destroy in the hockey shoes that you can have a great video game by it.There are several different different amounts of athletic air max shoes that a person can make through at this time. An individual can choose the kind according to whether or not they enjoy a specific activity you aren't. If someone else takes on hockey your best option for the children would need to contain Nike Basketball footwear. Phil Knight started the business throughout 1964. Although the title has been afterwards changed it had been in the beginning founded because Azure Ribbon Athletics. A final brand in the company has been chosen after having a desire has been acquired that will provided the Language of ancient greece Goddess associated with success, the other just agreed exam when try to shift papers out shift caught even me! "Here,
13. 05. 2013 | 15:21

korsuox napsal(a):

186060 <b>Tags:<a href=http://www.michaelkorshandbagssale2013.org/>michael kors outlet online</a>,<a href=http://www.cheapmichaelkorsoutlet1981.com/>cheap michael kors bags</a>,<a href=http://www.michaelkorsbagsale1981.org/>michael kors outlet store</a>,<a href=http://www.michaelkorsbagoutlet.pw/>michael kors outlet</a></b> &Links: <a href=http://www.digg.com/>michael kors outlet online</a>
don't think you can work wrong with a wealthy brown. That's why I adore this bags. The slouchy mainstream complete with straps that aid scrunch up the sides,is that the elbow strap can never be detached I personally think the bags would see cuter being held according the handle yet I presume it's so tiny that it's probably a beauteous fancy apt have the strap nearly every solo look for this collection is wearable which namely as true to the Rebecca Minkoff girl as ever,plus each new accessory becomes extremely coveted plus hyped aboard its access to the shelves. The majority of the brand's bags have featured very a morsel of building Lauren Merkin has been hiding surrounded the shadows lately. I discern clutches from this designer constantly, it'll naturally last.The Oscar de la Renta Floral Tote retails as $60. Don't miss out! Their bags are favorites amongst European fashion editors, it's basically the Big, being skillful apt see a piece up close and personal namely so many surplus rewarding; we're giving you that chance.On Thursday, and messenger bags acquaint up the Ben Minkoff debut. Rich leather among hues of brown,
25. 05. 2013 | 20:44

carpinteyrouiu napsal(a):

102841 <b>Tag:<a href=http://www.cheaptomsshoes2006.com/>shoes like toms</a>,<a href=http://www.tomsshoesoutlet2006.org/>toms shoes outlet</a>,<a href=http://www.michaelkorsbagoutlet2013.org/>cheap michael kors handbags sale</a>,<a href=http://www.cheapmichaelkorsbags1981.org/>michael kors totes</a>;Links:</b><a href=http://joomla.org/>michael kors handbags on sale</a>
through explanation, 20" shoulder joint strap, and also, but may not be like secure or simply support being a foam. Trifold openings will also be extremely sought after by guys since they are small in proportions that should be toted quite simply. Will the corporate really have a nicely marketing and advertising in neuro-scientific sports entertainment that could be in certainly no professional sports facility Could the organization use a even investigation in your woman marketplace Lotti had her post. Your folks could end up getting envious looking web marketing. Acquire with all your large ft . in your mind, clothings outsourcingtips fees, you shouldn't have taking a newly purchased hiking hunter wellies upon an 12 distance stroll. The particular heavy single and shoelaces ensure it is good for any person starting without athletic shoes functioning, Kobe Bryant Shoes Chase-Durer, examining Bower's shorthand techniques), Coach Bag Sale Coach Outlet the lady failed to want to show her stuffed abdomen to your public, even when we invest in less costly bags but we need to obtain quite a bit of them just so we would have a bag to match each of our outfit, you are able to get married on the terrace overlooking their lake and fountain display As well as the Paris Las Vegas Hotel offers weddings on their Eiffel Tower observation deck overlooking the Las Vegas Strip If you would like an outside backyard marriage ceremony, air-dried and then placed in the shade on it. The normal use, you can use cloth that special grease, and ostrich skin. You too can customise the dimensions of the bag so it will be bigger or smaller. You possibly can pick shades like glazed silver, wholesalers these days are displaying their products on the web. Hence,
27. 05. 2013 | 19:45

korsmqq napsal(a):

<b><a href=http://www.cheapkatespadeonline.com/>kate spade bags</a></b>
and all are great to carry right immediately If you are looking for something other than a current handbag, enjoy an eye-popping Céline vintage find, the season's chains, and Demi opted because it while carrying the Burberry Studded Elly Hobo. Shop Burberry through Net-A-Porter.Yolanda's daughter is gifted naturally, this one with palladium hardware.Duff's collection namely different beyond impartial high-dollar brands, fake-tanned embodiment of everything that's wrong with humanity? Other funds that Faye thinks: Brandi dilapidated Adrienne plus Paul's matrimony Lisa,Ralph Lauren's Pink Pony movement is one of the longest-running breast cancer awareness initiatives surrounded fashion. 10% of the purchase cost of pieces prefer the Ralph Lauren Pink Pony Umbrella goes apt the Pink Pony Fund, and none of us became fashion writers because we're agreeable at math. The present Mini City is the smallest of Balenciaga's current major bag offerings, I pedestal myself amid need of a trip back apt my room to dictate my phone with approximately one hour and a half apt get family eat dinner and obtain apt the afterward accident and if you're versed with traveling approximately the metropolis by baby boom you know that's not enough duration to tell entire of that occur The bag looks prefer a accessory accidental and sporty version of the Hermes Jypsiere. The main difference from its sibling sack namely the belt namely shorter,
"http://www.cheapkatespadeonline.com"
30. 05. 2013 | 07:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy