Čůrá Mejstřík proti větru?

14. 11. 2007 | 08:17
Přečteno 18713 krát
Chápu, že každý z politiků se čas od času potřebuje zviditelnit. Když senátor Mejstřík opakovaně volá po zrušení Mezinárodního dne žen jako významného dne a chce ho nahradit Dnem matek, považuji to za jakýsi folklór. Skutečně důležité antikomunistické postoje není tak lehké uchopit, a tak se zasekl na tomto pseudoproblému.

Ovšem když už se někdo do něčeho veřejně pouští, měl by to mít předem alespoň dobře promyšlené. Pan senátor v Událostech uvedl, že tyto svátky by chtěl zaměnit proto, že Den matek je svátkem demokratickým a zároveň není svátkem zpolitizovaným. Co je a co není na jednom či druhém „demokratického“, to vskutku nevím – podle mého názoru jsou zcela „demokratické“ oba dva. A co se týče té politizace: doporučuji panu senátorovi, aby se podíval do historie ještě o pár desítek let zpátky. Onu druhou květnovou neděli, kdy se Den matek slaví dodnes, pro něj vymysleli národní socialisté ve 30. letech v Německu. Zatímco do pozdější ideologie komunistické se hodil obraz pracující ženy, do ideologie nacistické se hodil obraz supermatky, která rodí co nejvíce dětí (samozřejmě čisté árijské rasy) a zůstává v domácnosti. Podle mého názoru byl tedy Den matek zpolitizován a zneužit úplně stejně jako Mezinárodní den žen – jenomže dříve, a tak už to většina z nás nepamatuje. Ani by mě ale nenapadlo protestovat proti jeho slavení, natož snižovat jeho význam: Den matek byl vyhlášen státním svátkem v USA v roce 1914, aby alespoň jeden den v roce bylo vysloveno uznání opomíjené práci matek - žen v domácnosti. A Mezinárodní den žen? To je zase starý sociálně-demokratický svátek, o jehož oslavách bylo rozhodnuto na Mezinárodní ženské konferenci v Kodani v roce 1910 (a první Den žen se ale slavil již poslední únorovou neděli v roce 1908 ve Spojených státech, kdy ženy demonstrovaly za svá hlasovací, politická a ekonomická práva).

Ještě víc než omezená umanutost páně Mejstříkova mi ale drásá nervy řadu let se opakující stereotypní způsob zpravodajství veřejnoprávní České televize o MDŽ. Nemine 8. březen, aby ČT neodvysílala záběry soudruha Husáka, který blahopřeje k Mezinárodnímu dni žen soudružkám shromážděným na Pražském hradě. Ano, je to zajímavé jako připomínka komunistického zneužití dne žen. Stejně zajímavé by bylo promítat si každý květen záběry nacistických pohlavárů gratulujících zasloužilým blonďatým matkám; tyto záběry se ovšem buď nedochovaly, nebo je ČT prostě líná je získat a platit za ně. Jenomže televize, která se hrdě označuje jako veřejnoprávní a jejíž zpravodajství by tudíž mělo být maximálně objektivní a pravdivé, by měla k Husákovi doplnit ještě další informace: a totiž, že Mezinárodní den žen se připomíná na celém světě, včetně západní Evropy a USA. Ne, není to den, kdy by muži dávali ženám květiny a ručníky a pak se do bezvědomí opili (v čemž spočívá podstatná část zneužití komunisty). Je to den, kdy se připomínají nejrůznější události minulé či současné spojené s úsilím žen o rovnoprávné postavení ve společnosti. Mimochodem MDŽ zmiňuje jako významný den ve svých pamětech i Madelaine Albrightová. V rámci Evropské unie se zase každý rok připomíná nějaké palčivé téma – například v roce 2000 byl evropský den žen věnován solidaritě s ženami v Afghánistánu. Díky tomu se veřejnost dozvěděla o zoufalém postavení žen za vlády Talibanu v době, kdy se jím kromě ženských organizací ještě nikdo nezabýval.

Jako koncesionářka České televize se táži: jak je možné, že celá léta toto médium neinformuje o oslavách MDŽ objektivně? Proč vidíme každý rok Husáka a z mezinárodní úrovně se dozvídáme maximálně o oslavách z dnešního Ruska či zemí třetího světa? Proč nevidíme záběry z Evropského parlamentu či Evropské komise (nemá náhodou ČT v Bruselu stálého zpravodaje?) nebo třeba z Vídně, Paříže či jiných velkých měst, kde se na akcích podílejí mimo jiné i tamější radnice?

Jinak také zůstává také mimo moje chápání, proč senátor Mejstřík nebojuje třeba proti jaderným elektrárnám. I ty přece stavěli a mohutně propagovali komunisté. Nebo že by si raději vzal na paškál třeba pražské metro? Či elektrifikaci? Nebo je to všechno jinak a pravdu má můj kamarád, významný představitel Strany zelených: „Když komunisté čůrali po větru, začneme kvůli nim čůrat proti?“

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kadlous napsal(a):

Pan Mejstřík je prostě tupý člověk naplněný nenávistí k minulému režimu. Jak hodnotil tatová temata v době minulé jako předseda svazácké organizace na fakultě kde studoval. Je až odporné jak se svým souputníkem, bývalým členem KSČ, dopisovatelem ze "zakrytych gorodov" v SSSR - známým hledačem čertů v Čechách - stále otravují život normálním, slušným lidem, kteří začínají po akcích vlády, která se dostala k moci podvodem, bojovat o holé přežití.

Nové volby - okamžitě. Pak urychleně vymést všechny kouty od takovýchto "lidí".
14. 11. 2007 | 08:26

jipindripich napsal(a):

Pan Mejstřík není ještě tak stár, aby netrpěl pocitem, že si své senátorské peníze (omlouvám se - moje a Vaše peníze) musí nějak zasloužit. Tak tedy činí na co stačí. Není to nic moc, ale aspoň neškodí tak viditelně.

Česká televize je však tvrdší oříšek. Tady se snad nabízí jenom jeden pohled - jaký pán, takový krám. Nezbývá zjevně nic jiného než se obrnit vědomím vlastních hodnot a neustále si opakovat - psi štěkají, ale karavana jde dál.

Na začázku jsem měl pouze jeden jedinný souhlasný komentář s Vaším článkem, ale to by mne pan Stejskal suše smazal.
14. 11. 2007 | 09:14

Mleziva napsal(a):

Kdyby se s vedením KSČ tenkrát jednalo stejně jako s válečnými zločinci, nemusely se dnes řešit takové hlouposti...
14. 11. 2007 | 09:18

pepino napsal(a):

Proč, proč to dělá, je to přáním jeho voličů ?. Tíží ho minulost, stejně pro všechny zůstane horlivým svazákem a to jednou pro vždy. Naše daně pro něho jsou vyhozené peníze.Stejný je i Štětináč a je to krysa.
14. 11. 2007 | 09:39

insurgentes napsal(a):

Bohužel, ani Den matek, ani MDŽ nic nezmění na zvrácenosti patricentrické společnosti. Muži budou mít dál ženy za slepice, a dlužno říci, že částečně taky díky takovým, jako jste Vy.
14. 11. 2007 | 09:39

kancelářská_myš napsal(a):

Nojo, on pan Mejstřík neovládá cizí jazyky, takže asi čte jen to, čemu rozumí. Kdyby se trochu rozhlédl aspoň po webu, určitě by si musel všimnout, že jeho názory jsou naprosto zastaralé.
Jen tak na okraj,např. jen kousíček na jih od nás, v Rakousku, mají 8. březen jako normální státní svátek. Mají tam ministerstvo pro ženy, média a veřejnou správu, dělají spoustu akcí k 8. březnu, ministryně Bures(ová)má den otevřených dveří, atd. viz link.
http://www.frauen.bka.gv.at...
14. 11. 2007 | 09:55

Bobo E napsal(a):

Nemám žádné konkrétní informace o mentálním zdraví pana senátora Mejstříka, ale pokeždé, když ho vidím v televizi, je to ve spojitosti s nějakou pitomostí. Jsem pozdní Husákovo dítě a do svých 10 let jsem rok co rok slavil MDŽ. O politice jsem neměl ani páru, prostě jsme s tátou mamince koupil kytičku, nebo malý dárek, a udelali si hezký večer - a zase v tom žádná politika nebyla. To M v názvu tohoto dne znamená "mezinárodní" - slaví se ve více zemích, a to i v těch, které pan Mejstřík se slzou v oku označuje za demokratické. Mám z toho spíš pocit, že pan si již dlouho nesplnil antikomunstického bobříka, a tak,nejspíš pod vlivem abstinenčních příznaků, zaútočil na MDŽ.

A to, že páni senátoři chtějí přejměnovat 1.Máj na svátek práce a jara, tak to mi připada, jako špatný ftip.

Naštěstí z vyjádření poslanců napříč politickým spektrem vyplynulo, že tuto senátorskou pitomost smetou ze stolu.
14. 11. 2007 | 09:58

petr napsal(a):

bezvýznamný komunistobujec mejstřík a jeho souputník štětina - jen dokazují zbytečnost instituce jako je senát! darmožrouti co se mají potřebu snad rehabilitovat za svou činnost dříve. je mi jich líto, ale spíš než líto by to chtělo pro ně sehnat pěknou lopatu ať konečně dělají něco užitečného!
14. 11. 2007 | 10:00

o2 napsal(a):

Kdo to je senátor Mejstřík? Ten tlučhuba o ničem? Co mimo stávkového výboru v roce 1989 dokázal? Nic. Tlachat zcela nepodstatné nesmysly. Co udělal pro lidi v této zemi - nic. Těším se na to až něco udělá, ale o tom při jeho charakteru pochybuji. Senátore Mejstříku styďte se a navrhněte rozpuštění senátu, teď jste to dokázal, že je to nevyhnutné.
Jinak přesný a trefný článek, asi to ani nelze napsat lépe.
14. 11. 2007 | 10:09

Bobo E napsal(a):

A něco k ČT: Naše milá veřejnoprávní televize již dlouhio není televizí "veřejné služby". Tím čím byla TV Nova před rokem 2000, tj. bulvární televizí, se stala nyní ČT. Jen se podívejte na její zpravodajství - celkově je poměrně vyvážené, ale jednotlivé reportáže jsou z velké části tendenční (a střídavě se přiklánění na tu či onu stranu).

J nejhoršímu propadu úrovně ČT došlo po takzvané "televizní revoluci" - všichni si na ni pamatujeme. Ano, veřejná televize se vymanila z vlivu politiků, alespoň těch vládnoucích. Nyní je však pod kontrolou jiné, dle mého názoru mnohem nebezpečnější a hůže identifikovatelné skupiny iteleektuálů, kteří si uzurpují patent na pravdu. Do této skupiny patři i pan Mejstřík a jemu podobní politici, bývalí politici a následovnící pana Václava Havla.
14. 11. 2007 | 10:11

Bobo E napsal(a):

To o2: Souhlas, nejlepší věc, jaoou by měl pan Mejstřík udělat, je navrhnout zrušení senátu - a kdyby mu to nevyšlo, měl by demonstrativně složit senátorský mandát - v obou případech by zemi prospěl.
14. 11. 2007 | 10:13

Milan Menhart napsal(a):

Řekl bych, že autorka článku usi-
luje o vyváženost informací, což
v naší přeideologizované době
je pozitivem.
14. 11. 2007 | 10:17

Mirka. napsal(a):

Senátor Mejstřík se už úplně znemožnil s tím věčným a nekonečným bojem proti různým svátkům. To nemá nic jiného na práci, než se zabývat takovými pitomostmi?( A za ty peníze, co mu, my občané, dáváme?) Snad bych to pochopila, kdyby byl ženská... Staráme se, my ženy, o fotbal - a o problémy kolem něj? A je vůbec Mejstřík ženatý? Možná že je, a je mu líto peněz za kytku sněženek. Já MDŽ také nemusím, ale nevadí mi... Nakonec - ať si každý slaví co chce a dodržuje svátky jaké chce... Katolíci slaví odjakživa různé svátky a nikdo jim to nemá za zlé... Je to opravdu až směšné, čím se tento člověk, který těmito blbinami už promarnil veškerý svůj "politický kapitál" neustále zabývá... A ten 1. máj - svátek jara, to už je úplná blbina. Zaprve, jaro začíná v březnu, zadruhé, on neví, že se opičí po komunistech? Ti svého času přejmenovali Velikonoce na Svátky jara - z protináboženského důvodu...
14. 11. 2007 | 10:19

Gustav napsal(a):

neví někdo, jak dlouho tam tito dva borci ještě budou. Jistě však po svém odchodu ze Senátu založí nějaké občanské sdružení, aby ještě více tepali do minulosti. Jak je v diskuzi zdůrazněno, oba byli komunistickými věřícími, tak ať se skutečně zabývají užitečnými věcmi - jako je drastické zdražení všeho, čeho se člověk dotkne. Když tak nenávidí minulý režim, jemuž ochotně sloužili,nechť se starají o důchodce a jejich životní úroveň a důstojnost. Páno, jděte do háje.
14. 11. 2007 | 10:25

Bobo E napsal(a):

To Mirka: Ano, pan Mejstřík je tak extrémně pravicový, že má více společného s extrémní levicí, než s normálními lidmi.
14. 11. 2007 | 10:26

klaaarka napsal(a):

Myslím, že nezáleží na tom, který z těch dvou svátků je demokratičtější. Jen mi přijde tak nějak logičtější svátek matek - to už je řekněme nějaká zásluha. Ale proč oslavovat to, že je někdo žena?

To už by musel být třeba "mezinárodní den pracujících žen" - budiž, někdo by chtěl víc oslavovat matky, někdo zase ty, které vyniknou ve své profesi - nic proti názoru. Ale oslavovat někoho za to, že je žena, to je vážně trochu na hlavu.

To by za chvíli mohl být mezinárodní den černovlasých, nebo těch co mají nohu desítku.
14. 11. 2007 | 10:30

o2 napsal(a):

Pro dokreslení činnosti tohoto "senátora" můžete navštívit jeho stránky. Ty svědčí kromě grafiky o mnohém.

http://www.martinmejstrik.cz
14. 11. 2007 | 10:37

Charlie napsal(a):

To co jste napsala o České televizi platí pro téměř celé její vysílání. Před nějakými 10 léty, kdy na tehdejší Nově pracovalo něco okolo 1000 zaměstnanců a na ČT1+2 4500 zaměstnanců, skupina poslanců ODS navrhovala privatizaci i obou programů ČT. Tehdy se zvedla vlna odporu. Musím uznat, že ani já jsem si privatizaci tohoto národního pokladu nedovedl představit. Dnes vidím, že se jedná o nízkovýkonového socialistického molocha. Udržován je při životě povinnými koncesionářskými poplatky.
O jeho veřejnoprávnosti a vzdělávací funkci se již několik let nedá ani mluvit. Stačí si ji porovnat s ARD nebo ZDF.
14. 11. 2007 | 10:39

Čochtan napsal(a):

Být žena, to není zásluha.
Být matka, to je zásluha.

Tak co máme oslavovat ?
14. 11. 2007 | 10:41

Čochtan napsal(a):

Pane Mleziva máte naprostou pravdu. "Kdyby se s vedením KSČ tenkrát jednalo stejně jako s válečnými zločinci, nemusely se dnes řešit takové hlouposti..."

Co nám chybí je Norimberský tribunál a Norimberské šibenice. Alespoň ten UV KSČ a zaměstnanci STB. Ti měli viset.
14. 11. 2007 | 10:45

Čochtan napsal(a):

Kancelářská myš:
no, když mají v Rakousku den žen, tak to ho musíme mít taky. A aby byla rovnoprávnost, tak taky den mužů !!! A aby některá individua neslavila dvakrát, to by bylo nespravedlivé, tak zavedeme "Den transvestitů a hermafroditů" !!

Samozřejmě to budou dny pracovního volna, a bude se všude čepovat Freibier ! (česky pivo zdarma)
14. 11. 2007 | 10:50

Jag napsal(a):

Zajímavé je,že blbost se prosazuje nahoru do politiky a dnes i do médií.Čím to asi je.Demokracie zkrátka selhává v tom smyslu,že hlupáků už je tolik,že volebním právem przní celou společnost.A bude hůř.Pan Stejskal to smaže,jinak bysme se tady sežrali.
14. 11. 2007 | 10:51

Jag napsal(a):

Nevím proč bych měl slavit svátek žen.Svět je utvořen tak jak je,a žena v něm má svou roli,tak jako muž a všichni tvorové.žena není nic nadlidmi,takže je mi to líto,ale slavit ženu je totální blbost.
14. 11. 2007 | 10:56

jonatan napsal(a):

Je fajn, že jste alespoň ve zkratce připoměla historii ženských svátků.. Docela zajímavé..
Přesto myslím, že pan Mejtřík nečůrá proti větru.

Podstatný je myslím kontext, v jakém se MDŽ u nás objevovalo.. Bylo to myslím vůčí ženám docela degradující. A tak to chápu tak, že se pan Mejstřík tímto snaží toto napravit. To mi přijde jako příjemné.. Nicméně i Váš článek dokazuje, že naše země k tomu snad ještě nedozrála..

Proč ČT promítá záběry z československé televize a ne televize německé? Možná proto, že ta československá (totalitní TV) tu byla dýl. A většina českých diváků zná spíše tuto..

Celkově Váš článeček ale na mě působí přijemně. Je fajn slyšet jiné názory. Případně si je vyměňovat. A dokonce kvůli tomu riskovat i nějakou nepříjemnou reakci..
Vtipně jste vymyslela i titulek.. I když malinko zavání bulvární vulgárností.. Ale ne přes míru.. :)
14. 11. 2007 | 11:04

Bobo E napsal(a):

To Jag: Stejnou logikou bychom mohli zrušit Den dětí, Vánoce, Velikonoce a další svátky. Třeba Nový rok - čím se liší třeba od 14.září? Tak proč ho nezrušit?

Ženu nebo matku, jako nositelku nového života, uctívaly již pravěké kmeny. Tradice svátku matek byla komunisty uměle přerušena. Já jsem vyrostl v tradici MDŽ a tak budu slavit MDŽ. Pan Mejstřík se chová úplně stejně, jako tehdá komunisté. Také se snaží přerušit tradici MDŽ. Ať si každý slaví, co chce, MDŽ nebo Svátek matek. A jestli si pan Mejstřík (jeho stránky na mne udělali dojem, že je náboženský fanatik) myslí, že mi pokomunisticku "vnutí" svátek matek, tak to se plete.

P.S: Od této chvíle píši o panu Mejstříkovi jako o soudruhu Mejstříkovi - stejné praktiky, stejné oslovení.
14. 11. 2007 | 11:10

xluke napsal(a):

Vyrovnani se z vlastni minulosti je zakladni predpoklad toho, abysme neopakovali stejne chyby stale dokola. To, ze jsou stale komuniste na dulezitych postech, ze zlociny komunismu nebyly potrestany zacina prave u neschopnosti vyrovnat se s takovou prkotinou, jako je MDZ.
Mam vazne obavy, ze 40 let komunismu nebylo dost a cesky narod potrebuje dalsi lekci. Snad uz tentokrat bude mrtvych dost a dalsi generace uz tuto chybu nezopakuji.
Zenam samozrejme patri slozit hold. Proc by to vsak mel byt komunisticky svatek nechapu.
14. 11. 2007 | 11:10

MM napsal(a):

Jak videt, na tomto pseudoproblemu se zasekla i autorka. Predvadi naprosto to same co vycita Mejstrikovi, akorat v obracenem gardu.
14. 11. 2007 | 11:10

Bobo E napsal(a):

Jonatan: A co kdyby se soudruh Mejstřík pokusil opravit pošramocenou pověst MDŽ, místo toho, aby nám sem rouboval "nový" svátek, který tu již 40let (pravda, zásluhou komunismu) nemá tradici?
14. 11. 2007 | 11:13

Bobo E napsal(a):

MM: Nesouhlasím. Autorka poukazuje na fakt, že MDŽ není primárně komunistický svátek, a že se běžně slaví i v jiných evropských zemích.
14. 11. 2007 | 11:15

Čochtan napsal(a):

Xluke: "Zenam samozrejme patri slozit hold"
Proč ?
14. 11. 2007 | 11:18

Čochtan napsal(a):

BoboE:
Být žena, to není zásluha.
Být matka, to je zásluha.

Když slavit, tak ty které mají zásluhu. Nebo neslavit vůbec.
14. 11. 2007 | 11:21

xluke napsal(a):

Cochtan: Pravdepodobne narazis na to co tak trefne shrnula klaaarka. Svatek ktery oslavuje zenu, protoze je zena je nesmysl. Na druhe strane zena jako matka, udrzovatelka rodu a rodinneho krbu za oslavu stoji. Zalezi, co si pod tim predstavis. Ja jsem moji mame vdecnej :) Ale mozna je to nevhodna personifikace.
V kazdem pripade je tento svatek dle meho zcela degradovan komunistickou nalepkou. Oslavovat zivot dnem pospinenym krvi komunistickych obeti mi prijde uchylne.
14. 11. 2007 | 11:22

Mleziva napsal(a):

Čochtan: Přesně to jsem měl na mysli. Stačil by i haagský soud.
14. 11. 2007 | 11:26

Charlie napsal(a):

Ke KSČ :
Otec vlasti a děda vševěda - pan Klaus si na zakládajícím sjezdu ODS - rádobypravicové strany v Plzni v roce 1991 vyvzdoroval možnost vstupu tzv. polepšených komunistů.
Takže stačilo jen odhodit jeden stranický průkaz(KSČ) a vzít další(ODS) a očista byla vykonána (zde paralela s "pomýlením" v r.1968)
Tak o jakémpak Norimberském procesu zde mluvíme ?? Prostě se jednalo o proces překabáťovací a vůbec nebylo úmyslem nějak komunisty trestat.
Podle toho také dnes ta pravicová i levicová politika vypadá - lež, zlodějna a vlastní prospěch je až na prvním místě.
Je to dost vzdáleno od původního tématu, ale problém zde byl několikrát zmiňován.
14. 11. 2007 | 11:27

Bílá kočka napsal(a):

MDŽ neslaví ženu jako takovou, ale slaví boj žen za svobodu. MDŽ nám připomíná, že právo volit, studovat a mnohá další práva ženám byla upírána. A někdo nám ty práva musel vybojovat.
14. 11. 2007 | 11:30

Mleziva napsal(a):

Charlie: No právě, že to tenkrát vypadalo takhle. O žádné revoluci se nedalo mluvit ani náhodou a o potrestání tehdejších zločinů proti lidskosti taky ne. Samé "Nejsme jako oni", tedy víceméně dohoda o beztrestnosti. Jen kdyby se to znovu otočilo, to by padalo hlav.
14. 11. 2007 | 11:34

Bobo E napsal(a):

xluke: To máme přestat slavit všechny svátky, co se slavili za komunismu?

Čochtan: Proč se slaví narozeniny a jměniny? To také není zásluha, že se někdo narodil, nebo že se nějak jmenuje. Proč slavit den učitelů? Raději snad den "dobrých učitelů".

Žena nemá v naší společnosti ještě úplně "rovné" postavení. Kolik z vás, pánů, kteří zde brojíte proti MDŽ, si sami vaříte, perete, uklízíte, nebo to za Vás dělá nějaká osoba mužského pohlaví? V drtivé většině případů to bude nějaká žena (ne nutně matka). Od žen se to prostě očekává. Jsou jiné, v některých ohledech je naše společnost k nim nespravedlivá, tak proč jim brát tenhle svátek? A pokud ho opravdu zruší, budete cítit uspokojení?
14. 11. 2007 | 11:34

Bobo E napsal(a):

Bílá kočka: Souhlas.
14. 11. 2007 | 11:36

PN napsal(a):

Zrušit MDŽ, rozpustit obecně "prospěšnou" společnost Gender Studies, zrušit výuku ideologie gender studies na VŠ atd. To by bylo rozumné...
14. 11. 2007 | 11:38

xluke napsal(a):

BoboE: Ja rozhodne nic co je spojeno s komunismem neslavim. Mam uctu k tem mrtvym a nespravedlive odsouzenym z dob vlady rudych soudruhu. Je to jako tancit na hrobech.

Narozeniny a jmeniny nemaji nic spolecneho s komunismem nebo ano?

Prilis nechapu, proc spojujes odmitani MDZ s neuctou k zenam. Ja jsem zcela jasne a explicitne napsal, ze zena si oceneni zasluhuje. Klidne i nekolikrat za rok. Ale stale nechapu, jak zenam prospeje spojeni s komunistickymi zlocinci.
14. 11. 2007 | 11:40

Bobo E napsal(a):

Pro pány Čochtana, xluke a PN: Doufám, že se se svými názory pochlubíte vašim přítelkyním, partnerkám, manželkám ...

Pokud nikoho takového nemáte, pak možná chápu vaši zahorklost ...
14. 11. 2007 | 11:42

SuP napsal(a):

Bílá kočka -
...tak si ho slavte samy....
Byl to váš boj, veše vítězství.
14. 11. 2007 | 11:44

Zuzana napsal(a):

Vyborny clanek, jen tak dale - je toho treba..
14. 11. 2007 | 11:45

Bobo E napsal(a):

xluke: MDŽ není výmysl komunistů, byl tu již dříve. Slaví se i v nekomunistických zemích. Za komunistů se taky slavily Vánoce, Velikonoce, 28.říjen. Taky je neslavíš? A zajisté neslavíš 1.Máj, protože je to svátek práce (určitě tě štve, že musíš zůstat doma, a tím tak ten svátek práce oslavit). A co má společného oslava vydobytí ženských práv z politickými procesy za komunismu, to opravdu nechápu.
14. 11. 2007 | 11:45

xluke napsal(a):

BoboE: Jsem si jisty, ze moje pritelkyne bude velice nastvana, ze bych chtel vice svatku pro zeny. Myslim, ze bys mela sundat z oci tu feministickou knizku a prestat kolem sebe plivat jed. Zeny to maji v muzskem svete velmi tezke a jsou zcale nedoceneny a utlacovany. Je velmi smutne, ze feministicke organizace, ktere zenam "pomahaji" pusobi casto kontraproduktivne.
14. 11. 2007 | 11:46

Bobo E napsal(a):

To SuP: Bojoval si za svrření komunismu? Jestli ne, tak doufám, že nebudeš slavit 17.listopad!
14. 11. 2007 | 11:47

klaaarka napsal(a):

2 PN: Absolutní souhlas.

Pokud si žena nevybuduje úctu svou osobností, prací, vytvářením láskyplného domova pro rodinu (samozřejmě s přispěním partnera), nepomůže jí žádné nadiktované nařízení nebo módní filozofie.

Podle mého názoru všechny tyto feministické výkřiky ženám v jejich pozici spíše přitěžují. Jistě měly své nezbytné místo v dobách a situacích, kdy ženy neměly základní politická a občanská práva nebo dokonce nebyly považovány za člověka s duší.

Ale dnes, kdy se zaměřují na to, jestli muž může pustit ženu do dveří nebo zda má být prkýnko na záchodě dole nebo nahoře - smála bych se tomu, kdyby mi to samotné jako ženě nepřipadalo tak ponižující.
14. 11. 2007 | 11:47

Bobo E napsal(a):

xluke: Sorry, ale jsem chlap. Svý manželce dám 8.března kytku a vezmu ji někam na dobrou večeři. MDŽ slavím od malička a nikdy jsem ho nespojoval s politikou - že se politici za všech režimů přiživý na jakémkoli svátku, to je věc druhá. Ale podle tvé logiky by se nemělo slavit takřka nic.

P.S: A taky jsem proti extrémnímu feminismu. Ale netvrďte mi, že je dnes žena 100% rovnoprávná s mužem.
14. 11. 2007 | 11:50

xluke napsal(a):

Slavim Vanoce a Velikonoce, protoze jsou to svatky krestanske nikoliv komunisticke. Slavim 28. rijen, prtoze se jedna o nasi vlast, nikoliv o komunismus. Neslavim 1. Maj, protoze ho komuniste zneuzili k sireni zlocinecke ideologie.
Problem MDZ neni, ze oslavuje zenstvi. Takovych svatku by naopak melo byt vic. Problem MDZ je v tom, ze je pospinen krvi obeti komunismu. Je to stajne jako na vyroci dne upaleni Jana Palacha udelat mezinarodni den hasicu.
14. 11. 2007 | 11:50

Bobo E napsal(a):

klaaarka: Souhlas s posledním odstavcem.
14. 11. 2007 | 11:52

xluke napsal(a):

klaaarka: dekuji za tvoje komentare. Vystihuji co jsem mel na mysli, ale pravdepodobne nedokazal vyjadrit.
14. 11. 2007 | 11:53

Bobo E napsal(a):

xluke: Právě proto, že tyto svátky (1.Máj, MDŽ) zneužili komunisté, měli bychom je dnes slavit posvém - bez politického pozadí. Za komunismu se také 28.října hlásaly propagandistické bludy - de facto tento den také zneužili. Při MDŽ se podle mne také nejedná o komunismus - ženy si svá práva musely vybojovat, stejně jako Češi svůj stát a v roce 1989 svobodu. Ukažme, že 8.března oslavíme ženy, a ne nějakou politickou ideologii.
14. 11. 2007 | 11:58

Bobo E napsal(a):

Doplnění: Udělejme z MDŽ opravdu oslavu žen - oslavu té slabší, něžnější a emocionálnější poloviny lidstva. Oslavmě každý takovou ženu, jakou má doma (se všemi klady i zápory). Přeci nikdo nechce, abychom slavili "soustružnice, jeřábnice a dělnice", jak tomu bylo do roku 1989.
14. 11. 2007 | 12:02

xluke napsal(a):

BoboE: Prestoze citim v tvem prispevku snahu zenam prospet, nemuzu proste souhlasit. MDZ navzdy zustane krvavym pomnikem komunismu. Alespon pro me. Dale asi nema smysl mlatit prazdnou slamu. Ty mas svuj nazor (ktery jiste neni spatny, jen z meho pohledu nestastny ve spojeni oslavy zivota se symbolem smrti) a ja zase svuj. Kazdopadne zenam preji jen to nejlepsi a co nejvice svatku. Narodu preju, aby se konecne poucil ze sve minulosti.
Tady v socialistickem Vietnamu uz se ponukud pripozdiva, tak asi pujdu na veceri :)
14. 11. 2007 | 12:02

Bobo E napsal(a):

xluke: Ano, Vánoce a Velikonoce jsou křesťanské svátky - a co křížové výpravy, čarodějnické procesy, Hus, upálení astronomové? Tahle krev tě nestraší?
14. 11. 2007 | 12:08

insurgentes napsal(a):

klaaarka:

Kvůli ženám jako Vy bych byl ochoten zapomenout i na Marxovou Tominovou a ten MDŽ slavit...!
14. 11. 2007 | 12:10

xluke napsal(a):

BoboE: No nekteri politicti vezni stale ziji. Zkus se jich zeptat jak se jim slavi den zen ve spojeni se vzpominkami na muceni a na umucene kamarady. Jak se slavi rodinam, ktere ztratili sve otce, matky...
Myslim, ze srovnavas nesrovnatelne.
14. 11. 2007 | 12:13

Jag napsal(a):

Nedělejte ze ženských nějaký pupek světa.kromě nositelky života je kvůli nim na světě plno násilí,nenávisti,zloby a závisti.Tyto neduhy vykompenzují roli nějaké matky.Nehledě k tomu,plno ženských jako matky stojí za hovno.když to tak vezmu,tak by se neměli slavit svátky někoho,protože se vždycky mezi slavícími najde zmetek.Vánoce jsou neutrální.Den dětí je hloupost.Slavit se má slušnost,tolerance,úcta k životu.tyto svátky se však neslaví.Proč asi?Ženské slavit nebudu.Je to přežitek.
14. 11. 2007 | 12:14

insurgentes napsal(a):

Jag:

Ale to násilí, nenávist a zlobu kvůli nim páchají většinou právě muži. Hezké, že?
14. 11. 2007 | 12:16

prirodovedec napsal(a):

Slavim 8.brezen, protoze je to svatek "usili o rovna prava zen" (napr. volebni pravo).

Pripadal bych si jako maskulinni blb, kdybych se pripojil k tem, kteri jej pod politickymi zaminkami chteji rusit. Nejprve svatek, pak volebni pravo, ... co dale?

Ano da se rici je to svatek spojeny se socialistickymi hnutimi. Neni spise skoda, ze o volebni pravo zen neusilovala i jina hnuti :)?

Svatek matek je puvodne pacifisticky svatek.
14. 11. 2007 | 12:18

PN napsal(a):

To Bobo E: Má partnerka s těmito mými názory souhlasí a v mnohém je ještě radikálnější. A rozhodně není ušlápnutá puťka domácí. Jenom si velmi dobře uvědomuje, že radikální feminismus a gender teorie jsou ideologie, stavějící na budování nenávisti mezi muži a ženami...
14. 11. 2007 | 12:18

Štětitáč napsal(a):

Tak si myslím, že dizkuze zklouzla už úplně někam jinam.
Jen by mě zajímalo, jak dlouho ještě 18 let po revoluci se budou soudruzi senátoři Mejstřík a Štětina hrabat v těch předrevolučních lejnech a vymýšlet blbosti jen aby se zviditelnili. To opravdu nemají nic konstruktivnějšího na práci. Pokud ne je opravdu třeba senát zrušit. Vždyť je platíme my ze svého.
WWW. stránky pana Mejstříka jsou velmi poučné a ukazují jeho IQ. Kdyby alespoň ty gramatické chyby nebyly (organisovat ...)
Čest prác soudruzi senátoři.
14. 11. 2007 | 12:19

Bobo E napsal(a):

To PN: Sorry, jen tak jsem si rýpnul. Moje manželka také není žádná puťka domácí, ale MDŽ má ráda. Oba jsme odpůrci extrémních gender teorií, v tom se s tebou 100% shodujeme. Akorát musím souhlasit s prirodovedcem (prispevek nahore). Ženy si své dnešní postavení (a moje manželka a možná i ta vaše jsou s ním spokojeny) museli vydobít - a jstě to nebyl lehký boj - proto nevidím důvod, proč současný stav ženství neoslavit.
14. 11. 2007 | 12:23

jonatan napsal(a):

TO BOBO E:
To je taky jedna z cest.. Nekdy je ale lepsi postavit neco novyho (na zeleny louce) nez rekonstruovat.. A pan Mejtrik se rozhodl prosazovat tuto cestu. To je podle me v pohode. Nevidim v tom problem. Priznam se, ze me osobne problem DM nebo MDZ az tak nepali..
V podstate s panem Mejstrikem souhlasim, ale neni to az tak zasadni vec.. A mam za to, ze i pro nej ne.. Ale proc o tom nepodiskutovat. Myslim, ze se to musime ucit.. Svobodne se bavit, vazit si i odlisneho nazoru.
Dekuji Vam za otazku a preji hezky den.
14. 11. 2007 | 12:25

Jirka P. napsal(a):

O senátorovi Mejstříkovi škoda ztrácet slov.Záležitost té televize,která nám denně nejapnými gestikulačními šoty vnucuje, že je "česká televize", je ovšem závažnější.Za současné,minulé (a tuším,že i blízké budoucí) politické kostelace však asi nebude jiná.Poslední záchvěvy serióznosti se vyskytly za pana Mathé, dnes je zejména zpravodajská redakce ukázkou pravicové stranickosti. Ostatní pořady zábavného typu svědčí o neinvenčnosti,neumětelství a nedodržování základních pravidel žánrů (ale to sem už nepatří).Jaká je rada ČT,taková je ČT a ta rada je výplodem poslanců...Dalších komentářů netřeba.
14. 11. 2007 | 12:25

Bobo E napsal(a):

To Štětináč: O soudruhu Mejstříkovi je škoda vůbec debatovat. Viz jeho stránky a jeho crédo (že by náboženský fundamentalista?). A tomu, že píše ORGANISOVAT, se nedivím. Takhle se přeci toto slovo psalo za první republiky, která je jeho vzorem. A o jeho IQ si snad již každý názor udělal.
14. 11. 2007 | 12:26

Jana J napsal(a):

Článek je velmi zajímavý - a takřka mi mluví z duče, co se týče pana Mejstříka. Ještě jednou perlou proslul tento pán - Velký pátek by měl být státní svátek, protože ten den vstal Kristus z mrtvých. Je zjevné, že co do vzdělání není tento pan senátor nic moc, asi se místo studia věnoval budování socialismu.Jeden přítomný senátor KDU - ČSL se tenkrát svěřil, že měl při jeho projevu záchvaty ateismu. Zajímavé jsou i texty pod článkem, zejména od mužů - nic se nezměnilo, MDŽ řeší hlavně muži, ženy nemají na takové abstraktní otázky čas, zejména matky.Jestliže si nějaká žena myslí, že není hodna květiny jenom proto, že je žena, je to její problém a nechť se tedy neprodleně pustí do rození. Je to prima věc, vřele doporučuji.A nechť se také připraví na radikální změnu životní úrovně - i pro ty děti, bez kterých prý žena není plnohodnotnou ženou.
14. 11. 2007 | 12:26

Alegorie napsal(a):

hm, snůška bolševických žvástů .......... co také jiného od socanské občanky ? A jestlipak víte, že fašismus vznikl ze sociální demokracie ?
14. 11. 2007 | 12:30

Bobo E napsal(a):

To Jirka P(aroubek?): Souhlas, akorát bych neřekl, že je ČT pravicová - podívejte se někdy na pořad Reportéři ČT, o pravicovosti nebo vyváženosti nemůže být ani řeč. A umělecká úroveň pořadů? Zdá se mi, že zamrzli někde v roce 1992.

Teď si tak říkám, že zpravodajská redakce ČT bude mít asi blíže doprava, ale ne k ODS, ale spíše ke kamarádům z ODA, US, a těm rádobyintelektuálům typu Václav Havel, Petr Uhl ap.
14. 11. 2007 | 12:30

Jana J napsal(a):

Pro Alegorie - vy jste studoval historii s panem Mejstříkem?
14. 11. 2007 | 12:33

Mezek napsal(a):

Paní Marsová Tominová nemá nic jiného na práci než otravovat svými feministickými názory lidem duš. Baba jaga jedna. Takovou bych chtěl mít doma. TO BY BYL ŽIVOT!!!!
14. 11. 2007 | 12:33

Bobo E napsal(a):

To Jana J: Že vám stojáí za to na takový primitivní příspěvek od Alegorie reagovat.

To Alegorie: Člověk pochází z opice, z čeho vy?
14. 11. 2007 | 12:35

Jirka P. napsal(a):

to Bobo: Ježíšikriste,já nemám s tím pánem Paroubkem mimo iniciál nic společného!!!
14. 11. 2007 | 12:37

milan napsal(a):

Soudruhu Mejstříku,děkujeme,odejděte.
14. 11. 2007 | 12:40

Železnohorský dědek napsal(a):

Podíval se někdo z vás do kalendáře? Pomalu každý týden je tam nějaký svátek (v pátek bude Mezinárodní den tolarance, příští středu Světový den televize), takže nevím, proč tolik humbuku kolem jednoho z nich. Svátek jako svátek. Senátor Mejstřík si z nás dělá srandu a my mu to baštíme. Není asi příliš chytrý, ale umí se zviditelňovat - a o to jde především a jedině. Nic víc. P.S.: Nejsem příznivcem feminismu, ale v textu Michaely Marksové-Tominové souhlasím s každou větou. Jen bych ve slově čurat nepoužíval kroužek. :-) Ono se to dokulata dělá špatně po i proti větru.
14. 11. 2007 | 12:43

Bobo E napsal(a):

To Jirka P: Promiňte, měl tobýt jen takový vtípek, zapomněl jsem přidat smajlíka :)
14. 11. 2007 | 12:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

tak mne napadá (možná je to úplný nesmysl): Nemohl by si každý slavit, co chce?

Libor Stejskal
14. 11. 2007 | 12:51

Železnohorský dědek napsal(a):

Jasně, pane Stejskale, jsem pro. A nemohli bychom také dávat ženám kytky, kdy chceme...
14. 11. 2007 | 13:00

sahir napsal(a):

Pan senátor zřejmě z politiky zhloupl,asi je tam moc dlouho.Radši by měl starat o zlepšení práce senátu protože se jeví (senát) jako zbytečný a ať nechá ženy na pokoji,ty si svůj svátek zaslouží protože bez nich by jsme my muži zvlčily.
14. 11. 2007 | 13:01

stejskal napsal(a):

Tak to každopádně, pane Dědku,

tedy pokud se k tomu kladně vyjádří parlament ;-) l.s.
14. 11. 2007 | 13:09

klaaarka napsal(a):

Insurgentes (12:10:26):

Děkuji Vám :-)
14. 11. 2007 | 13:14

kancelářská_myš napsal(a):

Čochtanovi (10:50) :
Nooo, že byste vy muži importovali z německy mluvících zemí jejich Den otců/mužů (Vatertag/Maennertag/Herrentag) ?? Na vysvětlenou pro našince: je to pohyblivý svátek, vlastně je to Christi Himmelfahrt (Nanebevstoupení Páně), pánové dělají v onen den bujaré výlety se zpěvem, jídlem a pitím.

Příští rok se bude, vzhledem k té pohyblivosti, slavit na 1. máje? Zajímavá koincidence.:-)

Čochtane, co myslíte, byli by tomu i zdejší muži nakloněni?? :-)
14. 11. 2007 | 13:44

Al Jouda napsal(a):

Tak udělejme 8. březen jako "Den žen a matek" a je to.Každý si oslaví tu svou popř. žádnou.
14. 11. 2007 | 14:12

Honza Pech napsal(a):

Míšo, to je jasný jako facka. Ten bejvalej elitní svazák se prostě v senátu nudí, dohromady nedá jedinej smysluplnej návrh, tak pořád vymejšlí takovýhle blbosti, jako rušení historických a tradičních svátků MDŽ a 1. máj. Nebo snad víš, že by z Mejstříka (popřípadě Štětiny) vypadlo něco užitečnějšího? :-)
14. 11. 2007 | 14:29

Petrman napsal(a):

Pane Stejskale, i v dnešní době si můžete slavit co chcete třeba každý den.........bohužel zaměstnavatel Vám to nejspíš neproplatí tak jako Vám musí zaplatit státem uznané svátky.
Mejstřík pochopil, že loutky mu tolik nenesou takže předvádí ve zbytečném senátu to co předvádí......asi se řídí heslem blbý nápad lepší než žádný nápad.
14. 11. 2007 | 14:57

Jag napsal(a):

Insurgentesi,není to většinou tak.Většinou za hajzlem chlapem,vyprovokovaným chlapem stojí nějaká ženská v pozadí.Buď se zprostředkovaně mstí,nebo dělá peklo.Takže se pleteš.Nevidím jediný důvods v dnešní době oslavovat ženské.Doba už je jinde,tak jako u náboženství.
14. 11. 2007 | 15:09

Jag napsal(a):

Slavte si ženy jako Lenina a jiné pitomosti.Oslavy podporují jen alkoholismus.Navíc hodně lidí má ze svátků deprese,nechal bych to jak to je.Zakázal bych propagaci svátků,to je pěkná blbost a nechal lidi slavit to,co chtějí.některé svátky v kalendáři máme,Vánoce Velikonoce-jsou oblíbené,kdo chce tak je slaví,kdo ne,tak ne.Nějaká oslava ženských mi připadá fakt úplně mimo realitu.To můžu oslavovat mužského ptáka,nebo nějaké psy.Jsou to totiž naši dlouhodobí přátelé,že?Oslava kohokoli je v podstatě pohanství a to neslavím a už slavit nemusím.A co schválí nějaký pitomý poslanec,to už vůbec nemá váhu.
14. 11. 2007 | 15:18

Korsika napsal(a):

Žena, to je něco tak krásného, skvělého, báječného, nádherného a výjimečného, že si svůj svátek jistě zaslouží.
14. 11. 2007 | 15:24

Jag napsal(a):

To bys Korsiko mohl slavit i plno jiných věcí.
14. 11. 2007 | 15:26

Korsika napsal(a):

Pane Jagu, máte pravdu. Ale žena.... to je něco úžasného a neznám jiný svátek, který bych mohl slavit.
14. 11. 2007 | 15:34

SuP napsal(a):

Když Vás tu tak čtu, chce se mi k této nanejvýš závažné a hlubokomyslné diskusi dodat: "Pan Mejstřík možná čůrá proti větru, ale zrovna tak paní tominová šlape do hovna....." A obojí je zřejmě kontraproduktivní. Protože MDŽ si vybojovaly ženy na mužích a muži by jim za to měli nosit kytku? A proč ne jen tak? A zrovna tak - slavit ženu, že se stala matkou mi připadá daleko logičtější a oslavu zasloužící, protože jednak to není tak úplně samo sebou a jednak nová generace je přece to, o co jde. NE??
14. 11. 2007 | 15:55

Občan napsal(a):

Mnoho odpovědí je správných, některé jsou pitomé.
Ty odpovědi, které zdůrazňují bezcharakternost a omezenost zasloužilého funkcionáře SSM - kolaboranta se SSSR, pana Mejzlíka jsou vynikající.
14. 11. 2007 | 16:06

Jag napsal(a):

SUPE v tomhle by se dalo souhlasit.Svátek matek je daleko logičtější a je to tím,že žena když je matkou dává přežít kmenu,společnosti.Tím může být odměněna.Je směšné ale slavit svátek,když vymíráme.Tedy ženy být matkami nechtějí a tudíž nevím,co bych je slavil.Je zde plno pičomilů,ale to si mohou slavit soukromně.Oslava ženy jen proto,že je to žena mi připadá jako nadřazenost nad ostatními.
14. 11. 2007 | 16:09

Občan napsal(a):

Omlouvám se Mejzlíkům.
Ten špatný je senátor Mejstřík
14. 11. 2007 | 16:45

jozas napsal(a):

Ještě jste zapomněli na dalšího "rušiče svátků" a to na taky povedeného senátora Žáka. Ale od té doby, co ho soud klepl přes prsty, za to že okrádal svoji sekretářku, stáhl ocas a už o něm není slyšet.
14. 11. 2007 | 17:03

vlk napsal(a):

Milá paní Marksová Tominová, mám Vás sice zařazenou jako ocelovou feministku, ale tohle je skutečně rozkošný blog! Povedl se Vám.
Věřím, že pan Mejstřík i jeho souputník pan Štětina po skončení volebního období se už konečně budou muset jít živit normální prací. Tedy , že přestanou mít čas na nesmysly a budou muset, stejně jako kdokoliv jiný, řešit denní problémy života a řešit je pokud možno racionálně. Rád se nechám překvapit skutečností, že to eventuálně dokáží. Díky.
14. 11. 2007 | 17:21

Ivan napsal(a):

Nechci diskutovat MDŽ, u nás je zvykem být papežštějští papeže. Ale úroveň pana Mejstříka v tak vysokém postu je zahanbující. Přirovnal bych ji k úrovni pana poslance Bendy. Jsou mladí, nezkušení a znají, že udržení je patřičná drzost. Bohužel dál nedošli.
14. 11. 2007 | 18:00

Pavel Reichel napsal(a):

Děkuji paní Marksové-Tominové za hezký článek, který mi mluví z duše.
14. 11. 2007 | 18:02

ujo napsal(a):

vzpomínka pamětníka:
ne všichni muži se na komunistických oslavách MDŽ opili do bezvědomí (jak naznačuje autorka)ale ani všechny ženy nezůstaly střízlivé
14. 11. 2007 | 18:26

Valburga napsal(a):

No, tak tedy nevím. Jako matka tří, dnes již dospělých dětí, bych asi měla slavit svátek matek. Rozhodně nemůžu slavit MDŽ, protože za svá práva jsem, jako žena, nikdy bojovat nemusela a ráda bych se některých i vzdala, kdyby mi za to někdo zaručil, že svět se z hlavy vrátí zpět na nohy. Osobně jsem se prosadila v dosti maskulinní profesi a nikdy mě nikdo nepodceňoval proto, že jsem žena. Spíš se zajímali o to, co umím a kolik úsilí a času jsem schopna a ochotna práci věnovat. Ovšem byly i doby, kdy mne nikdo nechtěl, ale nebylo to proto, že jsem byla žena. Důvodem byl můj postoj k "socialistickému zřízení". Také si ještě vzpomínám na opilé, vrávorající muže, kteří se osmého března potáceli po ulicích po oslavě svátku žen. Pravdivé, leč nechutné.
Ve Švédsku se slaví týden žen. Pozadí je zcela nepolitické a díky Bohu i nefeministické - slaví se proto, že v onom týdnu jsou v kalendáři samá ženská jména. Možná by to bylo řešení i pro nás.
Nejlepší ale je, když za Vámi přijdou ti nejbližší a třeba v den Vašeho svátku či narozenin Vám přinesou kytku a řeknou - díky mami.
Takže jsem pro zrušení MDŽ i Dne matek, ať si každý doma slaví svou vlastní ženu či matku a odpadne důvod sporu.
14. 11. 2007 | 18:36

Dave napsal(a):

To Mleziva::: Souhlasim, kdyby jsme se dokazali vyporadat s komunisty hned po 89evatem nemusela by tu ted Pani Marksova-Tominova resit takove banality jako jestli se ,,Den Žen,, bude jmenovat takto a nebo se bude jmenovat ,,Den Matek,,
14. 11. 2007 | 20:26

Dave napsal(a):

TO Ivan::: A kam si dosel ty? muzes nam to sdelit kdyz tu tak kritizujes pana Mejstrika a pana Bendu?? zda se, ze jsi papezstejsti papeze a kazes vodu a sam pijes vino....trochu se zamysli nez neco napises aby sis nahodou neprotirecil.
14. 11. 2007 | 20:30

Železnohorský dědek napsal(a):

Valburgo, mluvíte mi z duše, a to jsem chlap. Tedy doufám, že jsem... Ty, kterým jsem i k MDŽ kdysi dával kytičku, už nejsou mezi námi, příbuzným ženám a spolupracovnicím projevuju úctu jinak a s manželkou slavíme, když máme oba náladu a žádné požehnání státu k tomu nepotřebujeme... Doporučuji i ostatním.
14. 11. 2007 | 21:20

dej2 napsal(a):

Pro Janu J.S tím Velkým pátkem jste trochu vedle.Ten se totiž slaví v sousedních zemích a přesto se každý rok najde pár blbých majitelů autodopravy,kteří pošlou své kamióny k zavřeným hranicím.A potom média žasnou nad tím,že sousední státy nechají naše chudáky řidiče čekat na hranicích.No naštěstí to už končí jdeme do Schengenu,bohužel i s Vámi,vlkem a pod.A jinak mi připadá nevkusné aby slavily ve stejný den svobodné prostitutky i řádné matky.Proto hlasuji jednoznačně pro Den matek.
14. 11. 2007 | 22:20

Karel napsal(a):

Parlament ČR jehož součástí je i Senát je prostě průřezem inteligence obyvatel či voličstva. Každé skupiny mají v něm zastoupení a senátoři Mejstřík a Štětina jsou zástupci té hloupější části obyvatel ČR. A je to spravedlivé.
Vlastní článek je třeba ocenit, k jeho napsání je zase dnes třeba i trocha odvahy.
14. 11. 2007 | 22:37

Lila napsal(a):

Také mně mluví Valburga z duše, ať si doma každý slaví co chce.
S MDŽ se to má podobně jako s komunismem - původně krásná myšlenka, ale to provedení...
Martin Mejstřík měl zřejmě na mysli tu zprofanovanou, dobrovolněpovinnou podobu MDŽ, který v socialistickém provedení ztratil původní smysl a stal se de facto jakousi tragikomickou fraškou. S úctou k ženě to mělo pramálo společného.
Bohužel, nejen vinou ČT se mi při vyslovení MDŽ objeví před očima obrázek Husáka, Kabrhelové a houfu zasloužilých soudružek. Něčím podobným bývalo "vítání občanků", kterým KSČ chtěla nahradit církevní křest. V 90. letech je mnoho měst zrušilo, aby je nyní s velkou slávou vrátilo. Chybějí už jen ti pionýři, malované děti...
14. 11. 2007 | 23:38

Ivana napsal(a):

Pokud budeme chtít, ten svátek slavit budeme, ne? S Mejstříkem i bez něj. Pokud by se mu s tak ubohými argumenty podařilo svátek z českého kalendáře vyškrtnout, byla by to spíš ostuda. Jsem pro slavit MDŽ i Den matek. A jsem i pro zavedení Dne otců i Dne mužů. Když je svátek je oslava, aspoň něco mezi všedními dny, ne? Vy neradi oslavujete???? Čím víc svátků, tím líp.

:-))))))
15. 11. 2007 | 01:02

Jag napsal(a):

Komunisti,fašisti,feminizace jsou v podstatě ideologie pohanské.Všimněme si,že tak jako s pohanstvím a pitomostí bojovaly všechny generace před námi,nic se nezměnilo.Bojujeme s ním dál.Už komunisti říkali,že boj je věčný.Ja dodám,že s blbostí.I když neznám Boha ani Stvořitele,je teď jasné,co měl u člověka na mysli,když ho napravoval.Uctívat krávu,koně nebo jiné nesmysly jako ve Starověku,nebo Leniny,Staliny,děti,ženy je pohanské a tedy nevěděcké a neinteligentní.Řekl bych ale,že blbost se slaví čím více tehdy,když se množí více pitomců.Zřejmě jsme v té periodě.Jediný problém pouze je,že mají všichni,nezávisle na inteligenčně-blbostní periodě,volební právo.
15. 11. 2007 | 07:37

Jag napsal(a):

Ivanko,přečtěte si znova co jste napsala o svátcích a pak se zamyslete.Jen trochu víc rozumu......svátek není nějaké vyrovnávání účtů.......
15. 11. 2007 | 07:40

Al Jouda napsal(a):

Ivano, a co takhle Den služebnic lásky ?
15. 11. 2007 | 08:24

Jana J napsal(a):

Pro jaq - dle vašich příspěvků soudě, nevolal bych po volebním právu podle IQ, kdo ví, jak by to dopadlo. Jinak, vaše nenávist k ženám je skutečně patologická. Ale tahle veřejná prezentace je na nic.Smutný život, že?
15. 11. 2007 | 12:06

J. Š. napsal(a):

Tento problém je natolik marginální, než aby se na něm zaměstnávalo pořád tolik politiků. Pokud jde aktivita p. Mejstříka pouze tímto směrem, je jeho účast v senátu zcela zbytečná a drahá. Možná, že se zabývá i něčím jiným. Jinak by si svobodný občan měl rozhodnout, jestli chce slavit MDŽ, nebo Den matek. Takže páni politici, zabývejte se něčím jiným!
15. 11. 2007 | 13:28

Jag napsal(a):

Nevím o jaké nenávisti píšete.Vždycky když se začne slavit pohanský svátek,je společnost přesycená hlupci.Oslava koní,krav,psů,koček,později Leninů,Stalinů,Gottwaldů,žen,dětí a vůbec všeho není nic jiného,než pohanství.Tedy jsou to oslavy pro hlupáky.Je faktem,že jsou zde tendence podobně jako u různých křováků stavět dnes pomalu penis na oslavu na náměstí.A to si prý říkáme civilizace.Ano jsme civilizace,ale nejsme imunní proti svátkům a oslavám hloupostí a pitomých vůdců.To je snad vidět i ve 20století.
15. 11. 2007 | 16:42

nespokojený napsal(a):

Existuje lidsky důstojnější model chodu společnosti: http://www.obnovene-forum.e...
15. 11. 2007 | 21:25

fafnir napsal(a):

k tomu závěrečnému odstavci a sentenci o jaderných elektrárnách
Ona jaderná elektrárna se při dodržení předpisů dá provozovat bezpečně a ku prospěchu lidstva.
To se ovšem o levičáctví a feminismu říci nedá.
15. 11. 2007 | 21:25

hola napsal(a):

Úryvek z článku Anny Čurdové: "MDŽ hlavně není oslavou ženy, ale je především připomínkou, že ne vždy ženy měly volební právo, právo na vzdělání, na ochranu mateřství či právo vychovávat své děti. Připomíná boj amerických švadlen proti chudobě, proti válce a bezpráví, proti špatným pracovním podmínkám. Je svátkem nadstranickým, motivovaným solidaritou proti sociální nespravedlnosti. Schvaluje snad Mejstřík tyto jevy v současném světě? Je toto poselství mrtvé nebo je stále aktuální?"
15. 11. 2007 | 21:44

Jag napsal(a):

Čurdová hlavně kecá.Její pojetí odpovědnosti a inteligence všichni známe.Když si žena pořídí dítě s "kvalitním" tatínkem,tak za to mají platit ostatní.Pohanské svátky se vždycky skryjí za nějakou událost.Oslava Stalina se schovala za velkou vlasteneckou válku,Lenin zase za boj pracujících.to už tak chodí.Ženský zase mají pohanský svátek schovaný za boj za jakési jejich práva,které jim někdo bere.....Škoda že nevíme jaká událost se schovala třeba za pohanskou modlu Věstonickou Venuši.Určitě by to byl třeba rok úspěchu nebo plodnosti.Člověk si vždycky svoje pitomosti nějak omluví.
16. 11. 2007 | 07:57

kwich napsal(a):

Popularita MDŽ za starého režimu byla založena na tom, že to byl vedle Silvestra jeden den, ve který nebylo nutno se tvářit odpovědně a zachmuřeně. Dnes se může každý tvářit jak chce a tudíž nemá smysl přikazovat někomu slavení. MDŽ má teď u nás stejný význam jako Den boje proti kouření; někdo z toho má kšeft, někoho to inspiruje k vznešeným myšlenkám, ale nepomůže to ani kuřákům ani nekuřákům.
16. 11. 2007 | 13:18

Jana J napsal(a):

Dej2 - asi vám unikl smysl nesmyslu pana Mejstříka - Velký pátek klidně může být státní svátek, jako křesťanka jsem PRO. Ale ne z toho důvodu, že ten den vstal Kristus z mrtvých! to by ani on nestihl.
16. 11. 2007 | 16:48

LEVAK napsal(a):

Pár glos z tisku:
-Pobavení v sále vzbudil Petr Pleva (ODS). Podle něj Mejstřík v tisku zdůvodňoval tento návrh slovy, že na Velký pátek byl vzkříšen Ježíš Kristus. „Já bych ho jen upozornil, že Ježíš Kristus byl v tento den ukřižován, vzkříšen byl o tři dny později,“ uvedl Pleva.
-Senátor Martin Mejstřík, který na katechismus zajisté nechodil, před časem navrhl vylepšení: přidat mezi svátky také Velký pátek. Je zajímavé, že s tímto nápadem souhlasila i sociálně demokratická vláda. Ještě zajímavější je, že senátor Zdeněk Bárta, povoláním farář, po Mejstříkově zdůvodnění podle svých slov pocítil záchvat ateismu.
-Senátor Martin Mejstřík asi na katechismus nechodil. Jinak si nelze vysvětlit jeho duševní výrony, jimiž prosazuje zavedení Velkého pátku jako státního svátku. Jeho parádní figura: „Velký pátek, to základní kámen ke všemu, že jo, tam došlo k tomu, k tomu zázraku vzkříšení “ (ČT 1, Události). Čeština a tvrzení hodné nositele plakety Zlatého trouby. Že jo? Podle platné legendy zázrak vzkříšení udál se až v neděli za ranní tmy, kdy ž Marie Magdalská objevila prázdný Ježíšův hrob. Budiž, drobnosti senátor nerozlišuje. Zato se znamenitě historicky rozmáchl tvrzením, že bez Velkého pátku by nebylo ani 28. října, ani listopadu 1989 atd. Jistě, pane senátore. A co takhle Říjnová revoluce či holocaust, byly by? Nebyly by? Dobrá otázka pro tohoto odborníka na dějiny.
-Není to tak dávno co jsme si vyprávěli vtipy o rádiu Jerevan.Když slyším někde v nějakém mediu slovní spojení "senátor Mejstřík" nevím proč ale napadne mě tento dotaz Rádiu Jerevan, zda je pravda, že kolchozník Ivanov vyhrál v loterii automobil. V zásadě to pravda je, zněla odpověď. Nebyl to ovšem automobil, ale bicykl, a kolchozník Ivanov ho nevyhrál, ale ukradli mu ho. Zkrátka, pan senátor Mejstřík chce mít vždycky pravdu,ale bohužel mu to nějak nevychází.Asi by si měl dodělat,případně rozšířit vzdělání.Jako senátor by na to měl mít nejen penět ale i času dosti!
16. 11. 2007 | 22:26

J. Š. napsal(a):

Jestli je to jeho jediný politický cíl, tak je to trochu málo za ty peníze.
To je podobné, jako když poslanec Ploc prosazoval vehementně osobní důchody
pro některé bývalé olympioniky. Osobní důchody měli zasloužilí soudruzi a to už bylo zaplaťpámbu dávno zrušeno.
Poslanec či senátor je zvolen proto, aby vykonával každodenní práci na tvorbě zákonů a ne proto, aby za státní peníze jen neustále prosazoval jednu věc.
Když jsme si "vybojovali svobodu", tak si může slavit každý klidně slavit svátek dle své úvahy a nepotřebuje pana Mejstříka, aby mu to požehnal.
17. 11. 2007 | 06:16

Hynek napsal(a):

Je velkou ostudou voličstva, že je pan Mejstřík senátorem. Byli jsme pod vlivem účasti studentů na revoluci a nebylo hned jasné, kdo je bojovník za lepší příští a kdo kariérista. Co vím, na další období bude proti Mejstříkovi kandidovat Jiří Dienstbier. Snad tedy bude naše chyba napravena.
19. 11. 2007 | 18:13

Fakír napsal(a):

Když jsem si přečetl všechny diskusní příspěvky k článku Míši Tominové, tak se mezi diskutujícími objevilo i několik dalších Mejstříků, kteří snad už mají vrozenou zášť a nenávist. Článek se mi líbí a jak vidím, tak většina příspěvků je vůči MDŽ laděna pozitivně. MDŽ vznikl jako výsledek zápasu žen za rovnoprávnost, volební právo a tento svátek je jen nepatrným vděkem nás mužů všem ženám, nejen proto, že pojem žena vyvolává příjemnou představu a lásku. Vážím si své ženy za to, že milá, pečlivá, pracovitá a snáší i mé negativní stránky. Všechny ženy si zaslouží svůj svátek. Mejstřík a Štětina si zaslouží opovržení. Doporučím Mejstříkovi aby si názory sem přispívajících přečetl a snad je to přesvědčí, že jsou úbožáci, kteří berou plat v Senátu protiprávně.
19. 11. 2007 | 19:21

Plch napsal(a):

Milá Myško,
Stejný symbol na různém místě nebo v různé době může mít dle kontextu různý význam. Svastika v Tibetu a v Německu je vnímána poměrně odlišně. MDŽ příliš mnoha lidem (i mně)připomene Španělský sál se soudružkama Kabrhelovou a Švorcovou a udělá se jí mdlo. Pokoušet se na tom něco změnit je(alespoň v mém případě)čůráním proti větru. Mejstřík se tento (dle mne oprávněný) pocit na zvracení snaží zákonně zakotvit a přijde mi to logické. Stejně jako je logické nepovažovat Tibeťany za přívžence národního socialismu. Až naše generace vymře a na karafiáty, ručníky a Husáka se zapomene, tak přijde vhodná chvíle slavit MDŽ. Trpezlivosť Myško, trpezlivosť...
20. 11. 2007 | 08:28

frankie napsal(a):

Nečetl jsem pro časovou tíseň celý blog. Možná, že se to tam už objevilo. Pan Mejstřík by neměl zozhodovat za ženy. To ony ať si rozhodnou. Oba svátky jsou svátky jejich. Jemu to toho nesmí být nic. Já osobně bych potom s radostí se přizpůsobil jejich volbě. Já mohu nanejvýš vyslovit svůj názor a jako názor jej ponechat. Pan Mejstřík ať si slaví své svátky jemu di nich také nikdo memluví.
20. 11. 2007 | 14:41

frankie napsal(a):

Fakir:
Mejstřík a Štětina neborou plat protiprávně, nezaslouží si jej ale ani z tisíciny.
20. 11. 2007 | 14:44

M.Novák napsal(a):

Pro Alegorie. Je mi líto,že musím živočichovi
tak moudrému a vzdělanému odporovat.Fašismus o kterém se domníváte,že vznikl ze Sociální demokracie,ve skutečnosti vznikl v Itálii.
Fašismus (lat.fascio)se definuje jako krajně reakční,šovinistické a rasistické hnutí.Bylo základní ideologii fašistické vlády v Itálii.
Jeho odnož-nacismus,vznikl ve 30tých letech v Německu jako NSDAP(nacionálně socialistická německá dělnická strana).Sociálně demokratické strany,byly vždy účastníky Internacionály.Internacionála znamená mezinárodní.Čili o nějakém šovinismu a nacionalismu nemůže být řeč.Ostatně nejste originální.Tuto nebetyčnou hloupost vyslovil před časem Petr Nečas.
20. 11. 2007 | 15:46

Baron napsal(a):

Paní Tominová vy máte ale starosti,Váš otec se musí asi divit. Buďte naplno žena a matka a ono to bude fungovat samo. Potom nebudete potřebovat zástupný problém jako pan Mejstřík nebo ČT a dávat prostor oněm diskutujícím,kteří si zde snaží vyléčit své mindráky
20. 11. 2007 | 20:56

Nik napsal(a):

Svatá prostato. Co významných, a moudrých, a aktivních, a zasloužilých, a vzdělaných, a objektivních, a neobyčejných a ... a .. a . aaa osob se tu protočí. (Ostatně nejinak je tomu i na jiných podobných platformách.) Přátelé, nedělejte si nic z toho, že jste zakomplexovaní neznámí bezvýznamní občánci. Však vy to tady všem vytmavíte. Že!
20. 11. 2007 | 21:03

Jan napsal(a):

Oslava MDŽ je zcela věcí názoru a neexistuje žádná "pravda" či objektivní zdůvodnění. Je to věc, která neuráží, na druhé straně nic nezvelebuje. Nezpůsobuje škody ani nepozdvihne morálku našeho národa. Jediný negativní a smutný důsledek na celé věci je ten, že se tímto zabývá český senátor a že podobné věci jsou jeho hlavní pracovní náplní.
21. 11. 2007 | 13:12

Já I. napsal(a):

Dočetl jsem,přes to,že jsem v některých příspěvcích našel zase mnoho špíny a nenávisti-oboustranné -, ale takové té bezmocné,co se obrací proti zástupným problémům...např. Plch a další.Názory typu "tento svátek (MDŽ) ve mne budí lítost nad prolitou krví obětí komunismu... a podobné: přátelé,vemte rozum do hrsti,kdo spojoval kdy MDŽ s procesy nebo oběťmi komunismu...Komunisti si z tohoto svátku "jen udělali zásluhu",jako že se ta volební práva a jiné dostala ženám jejich přičiněním.Ale jinak ten svátek s komunismem nemá společného nic.Nebo se dá říct,že jej komunisti z ideologicko-propagandistických důvodů ženám ukradli. Jsme 18 let po jakémsi převratu a svátek se vrátil ženám-myslím jeho náplň a smysl.Proč pan Mejstřík nevěnuje svůj čas a snahu něčemu důležitějšímu,než je snaha zase ten svátek ženám sebrat? Takže souhlas s příspěvky frankie,Jan,Nik,Kancelářská myška ... dík za diskusi.
21. 11. 2007 | 14:51

Frantík napsal(a):

Soudružka ŽENA Tominová by si měla nejprve plody své fantasmagorie po sobě přečíst a pak je poslat na síť, teď nevím jestli svátek MATEK "vynalezli" nacisté v Německu nebo ho zavedli již dříve v USA! Jinak ovšem jsou to jenom laciné a hloupé konstrukce, určené ke zviditelnění autorky ale podstata je velmi jednoduchá a snadno pochopitelná - matka je zdrojem života na zemi! S argumenty pana Mejstříka a postupem ČT lze jen souhlasit - to mi na rozdíl od soudružky ŽENY nervy nedrásá!
22. 11. 2007 | 23:20

Anba napsal(a):

Opravdu nevím, oč senátoru Nejstříkovi jde( vlastně vím, o to vlastní zviditelnění). Každý ať si slaví co chce. Za komunismu se oslavovala žena pracovnice. Stát ji potřeboval jako pracovní sílu, vždyť všechny výrobní prostředky byly státní. Žena měla druhou směnu doma, jistě i Vaše žena pane Jagu, žehlila, prala, vařila, nakupovala, vychovávala převážně ona děti. Nebyl výběr zboží jako dnes, koše ze samoobsluhy byly menší o hodně, s penězi to šlo od výplaty k výplatě. Za stejnou práci bylo až o třetinu pro ženu méně než pro muže.Pokud žena dosáhla vedoucí postavení, musela být o 100% lepší než muž (nemluvím o tzv. "ryze ženských způsobech" dosažení). O volební právo již tehdy nešlo -povinnost volby plnili muži i ženy na 99,9%. Jistě i ten pán, který při tom myslel.." na krvavé oběti komunismu". No, my ženy jsme na to opravdu nemyslely. Jednou za rok jsme se většinou po 12. hodině sešly v nějakém sále pojedly občerstvení (zaplacené z našich přípěvků), vyslechly projev, většinou formální a neupřimný, protože formální a neupřimné bylo vše.Po pracovní době přišli někteří kolegové a někteří manželé, zahrála hudba placená rovněž z našich příspěvků a docela normálně jsme se všichni bavili.Někdo se opil, někdo ne. Na bary, párty a žito jsme opravdu neměli. Na Hradě se vyznamenávalo, ale to nynější president může i nemusí zcela ignorovat i pokud MDŽ zůstane v kalendáři.Nikdo nenutí žádného majitele firmy ani vedoucího státního úřadu, aby něco organizoval, oslavoval, projevoval. Jen pokud by byl majitel chytrý a taktní, dal by svým zaměstnankyním kytičku, ono by se mu to 100x vrátilo.Život je dnes snadnější a pestřejší, příležitostí k zábavě je dost, volit můžeme a nemusíme, proč mi do toho pocitu volnosti ten Mejstřík nějak nejde ?
23. 11. 2007 | 18:43

Jag napsal(a):

Anbo jaksi nechápu,proč uvádíte do souvislosti svátek žen a nějaké praní a uklízení.Žena může být i ta,která nikdy nic neuklidila,neuvařila a navychovala.Jaksi už vůbec nechápu,proč jsem tam uváděn já,který nemám s vaším uklízením a praním nic společné.Svátek žen je hloupost,je to svátek falešný,potroublý a hloupý.Je to jako oslavovat osla,že nám odveze břemeno.V Itálii třeba vozí odpadky a oslice rodí osly.Problémem je,že člověk se řadí nad ostatní a myslí si,že je něco víc.A ženy?Ty přece zná každý chlap.Jednají cíleně,vypočítavě,chladně.Jediný chlap o kterého skutečně pečují mají ho rády,je jejich syn.Tak nevím,co by na nich měl někdo slavit.Už jen to,jak se tady prezentujete dokazuje,že vy nechcete svátek,ale chcete,aby vám někdo říkal,jak jste důležit´á a nepostradatelná,tedy oslavovaná.Děkuji,ale vaši "inteligenci" slavit nemusím.
24. 11. 2007 | 08:45

hola napsal(a):

Jagu, MDŽ není oslavou ženy, ale oslavou boje žen za svobodu a lidská práva. Měl by se tak i jmenovat. Třeba takto: Mezinárodní den boje žen za svobodu a lidská práva
24. 11. 2007 | 10:54

Adam napsal(a):

Nechte p. Mejstříka na pokoji, on musí vymyslet jak udělit a získat vyznamenání pro bratří Mašínové.
24. 11. 2007 | 11:48

Jag napsal(a):

Holo,jenže podle příspěvků si některé ženy udělaly ze svátku právě svoji oslyvu,jak jsou něco víc a jak na to mají nárok.A ještě jim přece za to nejsme my ostatní dost vděční.No co si to dovolujeme......tak kvůli takovým ten svátek už vůbec nemusím.
24. 11. 2007 | 13:33

Pavel napsal(a):

A co kdyby v tom byla průmyslová loby ? Den matek se přece slaví druhou neděli v květnu bez ohledu na datum. Místo jednoho placeného svátku, jeden pracovní den. Ve velkém podniku zajímavý přínos !
24. 11. 2007 | 17:32

Anba napsal(a):

To Jag: to věřím, že s praním a žehlením nemáte co do činění.Ale ten nižší plat ženám, za stejnou práci vás zřejmě nenaštval. Já jsem pro rovnoprávnost, vím, že jeden den, ať se jmenuje jakkoli to nespraví, ale jeho ponechání jako významný den alespoň vyjadřuje vůli společnosti ženám ulehčit jejich poslání jak zaměstnkyně (vždyť bez jejího platu by rodina strádala), tak matky a manželky. Pokud jsou dobré rodinné vztahy, hodně pomůže manžel (já jsem to štěstí měla), ale nezbytná je pomoc státu zřizováním školek, zaměstnavatele- zkrácenými úvazky a pod. tak jak je to v civilizovaném světě.Chápu, že pohled některých mužů je ovlivněn osobními zkušenostmi, ale zatrpklost není program.
25. 11. 2007 | 00:35

J. Švorčík napsal(a):

Já jsem už někde uvedl, že si může každý slavit co chce. Tento systém staví na svobodě občana. A když muž přinese domu kytičku jen tak a nebo z důvodu, do kterého nikomu nic není, tak je to jeho věc. Pokud bude na Hradě p. Klaus, určitě nebude pořádat trachtace ve Špaňelském sále ani u příležitosti MDŽ, ani Svátku matek.
Pan Mejstřík nepatří do mého volebního obvodu, pokud by tomu tak bylo, měl bych jasno, koho nevolit.
25. 11. 2007 | 07:16

Jag napsal(a):

Co se týká platů,tak podle statistiky a výzkumu je to mýtus.Navíc,když se podíváme na ty muže,co dávají nízké mzdy,za nimi jsou vždy ženy.Tedy není pravda,že chlap používá metody na nízké platy žen,většinou za vším hledej ženu,tedy důvody.Jedna druhé vlkem.Nějaká zatrpklost není program,ale slavení MDŽ a ukázka,že žena se má slavit kvůli tomu,že nám nosí břemeno,tak to je prostě hloupost.Vaše argumenty jsou jen ty kuchyňské a uklízecí,a tedy pro oslavu a obhajobu MDŽ na nic.Pokud to nevidíte,tak je mi vás líto.Na oslavu žen byste musela dát daleko jiný důvod na stůl.Kdybyste řekla,že bojujete za práva žen v muslimských zemích,tak to má logiku.Ale tady také muži uvádějí důvody o boji za lidská práva a práva žen......je to k smíchu.Víte,za jakých podmínek tehdy tento svátek vznikl?Pomalu za doby nevolnictví.....a tady se ním operuje v demokratické zemi,kde žena má v podstatě všechno.....kdyby jejich babičky vstaly,tak se utlučou smíchy.Hlavně ho slaví také komunisté,kteří neví,co by tady ještě pokroutili a znevěrohodnili.Na hloupé invektivy typu,že něco mám proti ženám.....nemám důvod psát,je to pod moji úroveň.Jste typická ženská,kde dojdou argumenty,nastupují osobní invektivy.
25. 11. 2007 | 07:33

Jag napsal(a):

Vážená Anbo a ještě maličkost.Pokud spojujete feminismus a MDŽ dohromady,tak jste ten boj za cokoli a feminismus definitivně pohřbila a zprofanovala a nedivím se hodně mužům,že říkají komunismus-feminismus,akorát jiná forma totality.
25. 11. 2007 | 07:40

Anba napsal(a):

Vážený Jagu, feminismus nemusím, za práva muslimských žen nebojuji, protože to je jen kec, jak bych asi mohla? Ony si je postupně vybojují samy, Benazir Bhutová a další ženy ve vedoucích postaveních právě v muslimských státech jsou toho dostatečnou zárukou. Je to ovšem zajímavé, že právě tam jsou ženy v čele států. A neodporujte si. Říkáte, že je žena za každým konáním mužů a to si myslíte, že v muslimských státech není? Nenechte se vysmát.Muž živí rodinu, žen jen tolik, kolik uživí, má se co ohánět. Nesmíte posuzovat jen podle filmů-Angelika a sultán.
26. 11. 2007 | 15:05

Jag napsal(a):

Pokud by se měl někdo smát,tak spíš já.Když někdo řekne,že za vším hledej ženu,tak bych pochyboval,že i tehdy,když její práva jsou tvrdě potlačena.Ovšem v demokratických zemích tvrdit,že za něco může chlap,tak to už je silně pochybné,když víme,že práva jsou zde všem zaručena.To,že nic není dokonalé není důkaz,že zde nejsou.A je přece jasné,že tohle je ženský svět.Když ženská nechce,chlap se ani nenarodí.Tak čí je to svět a kdo rozhoduje o druhých?To,že muži se tomu snaží vzepřít a nebo by se dalo některé konání mužů brát jako odvetu,že jsou "slabší" pohlaví,to není důkaz,že žena jsou dikriminovány.Spíš by se dalo říct,že jsou limitovány,ale tady se snad probírá MDŽ a ne feminismus.MDŽ je svátek k ničemu,ale kdo ho chce slavit,ať si ho slaví.
27. 11. 2007 | 08:04

ZR napsal(a):

Autorka má problém, o kterém sama neví: Ve své feministické sebestřednosti by chtěla mít jak nepochybně komunismem a levicí zpolitizovaný a zneužívaný MDŽ a je tak milé a hezké si zase vrátit i ten Den matek, že.

Prostě důvodů proto, abychom slavili tu půlku lidstva, kterou evoluce vybavila 2 mléčnými žlázami a orgánem, kterému se v řečtině říká hystérie nikdy není dost.

Ať se to autorce líbí nebo ne, odklonem od komunismu také nastal konec nebo defakto opuštění oslav MDŽ.

Její nejednou nikoho, zvláště "objektivní" feministku nezdobící laciné, urážlivé vyjadřování se o senátorovi Mejstříkovi ani jí ani jejím argumentům nemůže pomoci.
23. 01. 2008 | 18:15

ZR napsal(a):

Anba: Benazir Bhuto skončila jak skončila. Islám a islámismus jsou definitivně na vzestupu. Kavalírské, zájmy USA atd. v Pakistánu reprezentující dynastie Bhutů jen zaplatila další daň.

Jinak je zajímavé, že západní země, které chvályhodně osvobodily ženy, daly jim antikoncepci, vzdělání, možnost kariéry a samostatného výdělku, nevyhnutelně, od Skandinávie po Itálii, Pobaltí a ČR, historicky bezprecedentně rychle vymárají, bez ohledu jak štědré a flexibilní (Skandinávie atd.) programy pomoci, dotací, školek, atd. nabízejí nebo nenabízejí.

Ortodoxně věřící, hlavně vetšina muslimského světa, včetně těch ve Francii, problém vymírání celých rodů a decimování populace nemá (kdy u nás Hunové, Turci, Němci atd. dohromady tolik životů nezničili).

Když se rozhořčujeme a obáváme o ohrožené nebo vyhynulé druhy, jak to, že klidně tolik vzdělaných, zdravých, zcestovalých, vyfitnesovaných atd. lidí svůj strom života dobrovolně "ustřihne"? Utišujíc sebe, rodiče, kteří nikdy nebudou prarodiče, že mít psíka, dovolenou na Seychellech je vvlastně stejné potěšení.

To, že třeba Švédsko (1,4 dítěte na ženu) přes nejštědřejší dávky, pomoc, flexi prac dobu atd. vymírá dokazuje, že touto cestou vymírání Čechů také nezvrátíme. Třeba změnit hodnoty.
23. 01. 2008 | 18:27

trixtrax napsal(a):

To ZR: Tomu orgánu, který myslíte, se říká hyster, hystérií trpíte vy sám.
16. 03. 2008 | 23:11

Bisnis Online napsal(a):

Thanks for the info. Very helpful !
12. 06. 2009 | 00:40

quelle rijen 2009 napsal(a):

Ovšem když už se někdo do něčeho veřejně pouští, měl by to mít předem alespoň dobře promyšlené.
06. 10. 2009 | 22:14

titty napsal(a):

<strong> <a href="http://www.replica-shippe.com">exquisite handbags</a> </strong> </br>
<strong> <a href="http://www.replica-shippe.c...">replica gucci wallets</a> </strong> </br>
<strong> <a href="http://www.replica-shippe.c...">replica coach handbags </a> </strong> </br>
28. 01. 2010 | 07:45

titty napsal(a):

<strong> <a href="http://www.ebagshome.com">Fake louis vuitton purses</a> </strong></br>
<strong> <a href="http://www.ebagshome.com">Fake Fendi Handbags</a> </strong> </br>
<strong> <a href="http://www.ebagshome.com">Replica Designer Bags </a> </strong> </br>
28. 01. 2010 | 07:47

titty napsal(a):

<strong><a href="http://www.selltop1handbag.com">Replica Handbag</a></strong> </br>
<strong><a href="http://www.selltop1handbag.com">Wholesale purses</a></strong></br>
<strong><a href="http://www.selltop1handbag.com">Wholesale china handbags</a></strong> </br>
28. 01. 2010 | 07:49

titty napsal(a):

<strong><a href="http://www.topreplica4u.com...">Replica Louis Vuitton Bags </a></strong> </br>
<strong> <a href="http://www.topreplica4u.com">Replica LV Handbags</a></strong> </br>
<strong><a href="hhttp://www.topreplica4u.com/chanel-c-5.html">Discount Chanel Handbags</a></strong> </br>
28. 01. 2010 | 07:52

titty napsal(a):

<strong><a href="http://www.e-replica-handba...">Fake Chanel Handbags </a> </strong> </br>
<strong><a href="http://www.e-replica-handba...">women Handbags </a> </strong> </br>
<strong><a href="http://www.e-replica-handba...">cheap Handbags </a> </strong> </br>
28. 01. 2010 | 07:54

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
03. 03. 2010 | 09:15

replica watches napsal(a):

Best wishes for this year.
03. 03. 2010 | 09:16

replica watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
03. 03. 2010 | 09:18

MooneyPriscilla27 napsal(a):

Make your own life time more simple get the <a href="http://bestfinance-blog.com...">credit loans</a> and everything you require.
20. 07. 2010 | 23:44

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 09:47

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 09:50

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 08:24

replica handbags napsal(a):

Each lady would be a fish without living in the river, just like without <a href="http://www.rolexreplica-watches.biz/"><strong>Rolex replica</strong></a>. Many people think that <a href="http://www.replicahandbags.uk.net/"><strong>Replica Handbags UK</strong></a> are perfect accessory to match their dress and reflect their personality. Certainly, there is no woman does not care about styles of <a href="http://www.copyluxury.com/"><strong>Designer Replica Handbags</strong></a>. They are afraid that the <a href="http://www.replicawatches2uk.co.uk/"><strong>Replica Watches UK</strong></a> will be outdated soon. However, with an exclusive<a href="http://www.replicahandbags2u.biz/"><strong>Replica Handbags</strong></a>,you would never face this problem. <a href="http://http://www.rolexreplica-watches.biz/rolex-air-king-c-40_54.html"><strong>Rolex Air King</strong></a> ,<a href="http://www.watches-replica.org.uk/"><strong>Replica watches UK</strong></a>, <a href="http://www.rolexreplica-watches.biz/"><strong>Rolex replica watches</strong></a>, <a href="http://www.replicahandbags.uk.net/"><strong>Alexander Wang handbags</strong></a>. A highly requested article, we'll teach you how to find a <a href="http://www.replicahandbags.uk.net/thomaswylde-handbags"><strong>Thomaswylde handbags</strong></a> dealer you can actually trust. Everyone claims to have Swiss-made <a href="http://www.rolexreplica-watches.biz/rolex-datejust-c-40_56.html"> <strong>Rolex DateJust</strong></a>, <a href="http://www.replicahandbags.uk.net/louis-vuitton-handbags"><strong>Louis Vuitton handbags</strong></a>, but who can you believe? You can only believe someone you can trust.<a href="http://www.replicahandbags2u.biz/louis-vuitton-handbags"><strong>Louis Vuitton Handbags</strong></a>,<a href="http://www.breitling-watches.co.uk/"><strong>Breitling watches</strong></a>,<a href="http://www.breitling-watches.co.uk/"><strong>Breitling watches UK</strong></a>.<a href="http://www.tag-heuer-watches.org.uk/"><strong>Tag Heuer watches</strong></a>.<a href="http://www.tag-heuer-watches.org.uk/"><strong>Tag Heuer replica watches</strong></a>.<a href="http://www.hermeshandbags.org.uk/"><strong>Hermes handbags</strong></a>,<a href="http://www.hermeshandbags.org.uk/"><strong>Replica Hermes Handbags</strong></a>
16. 07. 2011 | 09:00

Hoareenor napsal(a):

uAc0nSs http://www.psychicjazzmine.com longchamp sac uNz9tWj <a href=http://www.psychicjazzmine.com>sac longchamp</a> dEl8qXm <a href="http://www.psychicjazzmine.com">sac longchamp</a> zXh5rOz
11. 07. 2012 | 03:59

Cymnabalm napsal(a):

yFm 1sZ t7x cOa 0xW b6c rVf 0oO v1w cUx 8tM y2x
http://www.goedkopeboots.nl <a href=http://www.goedkopeboots.nl>uggs outlet</a>
http://www.stivalishop.it <a href=http://www.stivalishop.it>read more</a>

mIs 3wB s0e hSh 5hJ h8r jJk 5xR b4s wPc 0gO k7h
http://uggsgoedkoop.webnode.nl
<a href=http://uggsbestellen.webnode.nl>come here</a>
<a href=http://uggsaustralia.webnode.it>find more</a>
<a href=http://uggitalia.webnode.it>ugg boots italia</a>
<a href=http://uggsaustralia.blinkweb.com>see more</a>
30. 08. 2012 | 20:04

Cymnabalm napsal(a):

wRl 8mB q2p qLx 6sF z6z nTw 1eJ g8w hDl 2dL x1t
http://www.bottespas-cher.fr <a href=http://www.bottespas-cher.fr>find more</a>
http://www.goedkopeboots.nl <a href=http://www.goedkopeboots.nl>read more</a>

hFq 7mE v0k kOd 2yN e2f gFo 7xZ a7s yXo 8nV e8n
<a href=http://bottesuggonline.webnode.fr>botte ugg</a>
<a href=http://uggsaleonline.webeden.co.uk>uggs uk</a>
<a href=http://uggsforsales.weebly.com>visit my website</a>
<a href=http://uggitalia.webnode.it>find more</a>
<a href=http://www.uggs-20-canada.350.com>ugg canada</a>
30. 08. 2012 | 20:04

breemildinomo napsal(a):

dMv 1wV v9s hPz 8vG b9v pNn 5oX x9b iGr 7bS g1j
http://www.saclongchampspascher.info <a href=http://www.saclongchampspascher.info>sac longchamp</a>
http://www.workout-60days.info <a href=http://www.workout-60days.info>see more</a>

dHb 7iZ q3r lWb 8bC g9d vDo 0zK l1v oPo 1vJ u5n
<a href=http://www.kate-20-spade.350.com>kate spade handbags</a>
<a href=http://sneakersisabel.weebly.com>isabel marant sneakers</a>
<a href=http://longchampssac.webnode.fr>here</a>
<a href=http://isabelonlines.blog.com.es>visit my website</a>
<a href=http://isabellmarant.webnode.nl>click</a>
30. 08. 2012 | 20:10

breemildinomo napsal(a):

rVw 2hF q8h tXg 9lY s6w eNh 7jX a4c nYi 4qD w4g
http://www.workout60days.info <a href=http://www.workout60days.info>click</a>
http://www.workout-60days.info <a href=http://www.workout-60days.info>go for it</a>

zEx 3sE n6x eYl 7qN z4u gXl 3yX s5h mPk 0wB f1l
<a href=http://longchampssac.webnode.fr>click</a>
<a href=http://isabelonlines.blog.com.es>click</a>
<a href=http://katespadebags.weebly.com>see more</a>
<a href=http://insanitydvdsale.weebly.com>click to see more</a>
<a href=http://isabelshoes.webeden.co.uk>visit my website</a>
30. 08. 2012 | 20:10

horsececekdon napsal(a):

oIq 3gS n4d iCi 5sE f3l vOb 2iJ p4x mIq 0zE z9l yAn 4kX t7o uVe 8jY v0j lJm 3wH l2q aAt 8bJ l5w
http://www.workout-60days.info <a href=http://www.workout-60days.info/#886>click to see more</a>

rTd 5kO o6p dXm 9oE i6q lYx 6tO g0h gTr 1eE i2w pEm 2xN m5h vKt 4rA z0q kBr 4aT q2k lOx 3tG q0c
<a href=http://isabelmarantss.moonfruit.com/#8933>see more</a>
<a href=http://sneakersisabel.weebly.com/#1406>go for it</a>
<a href=http://isabelboots.webstarts.com/#4251>isabel marant boots</a>
<a href=http://isabelbasket.webnode.fr/#9005>find more</a>
<a href=http://bottesisabel.blogspace.fr/#7016>see more</a>
08. 09. 2012 | 22:21

nelmpeank napsal(a):

3A0Hjg http://www.bootskopenonline.com 3R3Bvv <a href=http://www.bootskopenonline.com>uggs</a> 4U1Eys <a href="http://www.bootskopenonline.com">uggs online</a> 7R5Ghn
0P1Hrv http://www.bootsscanadaoutlet.info 0W6Bok <a href=http://www.bootsscanadaoutlet.info>http://www.bootsscanadaoutlet</a> 6Z1Xkk <a href="http://www.bootsscanadaoutlet.info">ugg boots canada</a> 2M0Cet
7Q5Com http://goedkopeboots.webnode.nl 7P6Rtd <a href=http://goedkopeboots.webnode.nl>uggs outlet</a> 0G6Dpt <a href="http://goedkopeboots.webnode.nl">goedkope uggs</a> 0D7Nni
7W5Pna http://bootspascher.webnode.fr 9A4Haq <a href=http://bootspascher.webnode.fr>Ugg,ugg pas cher,2012 ugg paris nouvelles ventes.</a> 5V7Uyh <a href="http://bootspascher.webnode.fr">ugg paris</a> 4T6Tpe
2T8Ysz http://www.bootsscanadaonline.info 9Q2Vpy <a href=http://www.bootsscanadaonline.info>ugg canada</a> 8X4Ouy <a href="http://www.bootsscanadaonline.info">uggs canada online</a> 5W8Bpa
8C6Hjn http://www.boosshopjp.com 1D4Usb <a href=http://www.boosshopjp.com>http://www.boosshopjp</a> 3A8Lab <a href="http://www.boosshopjp.com">ugg 激安</a> 3W8Sis
22. 10. 2012 | 12:26

nelmpeank napsal(a):

3A4Tto http://www.bootssale-deutschland.com 7K8Pgc <a href=http://www.bootssale-deutschland.com>ugg stiefel</a> 6R9Vuq <a href="http://www.bootssale-deutschland.com">ugg boots deutschland</a> 8R9Jdw
9A7Hdc http://goedkopeboots.webnode.nl 5P0Zfw <a href=http://goedkopeboots.webnode.nl>uggs outlet</a> 4R4Ceq <a href="http://goedkopeboots.webnode.nl">goedkope uggs</a> 6A6Dot
5T2Ojn http://www.bootoutlet.jimdo.com 7C0Kyh <a href=http://www.bootoutlet.jimdo.com>ugg boots günstig</a> 5K4Akv <a href="http://www.bootoutlet.jimdo.com">ugg boots deutschland</a> 2C8Ckd
0U5Fid http://bottespas-cher.webnode.fr 8A1Fiq <a href=http://bottespas-cher.webnode.fr>Ir al mapa del sitio.</a> 2B0Gwz <a href="http://bottespas-cher.webnode.fr">bottes ugg</a> 2O4Skh
7V4Qtt http://www.bootskopenoutlet.com 4O0Vqv <a href=http://www.bootskopenoutlet.com>uggs outlet</a> 0K8Tci <a href="http://www.bootskopenoutlet.com">uggs sale</a> 2D5Wxf
7A6Bho http://www.bootskopenonline.com 2M4Bee <a href=http://www.bootskopenonline.com>uggs online</a> 7W9Ncl <a href="http://www.bootskopenonline.com">uggs</a> 8N0Fwc
22. 10. 2012 | 12:26

nelmpeank napsal(a):

3D2Cav http://www.bootssale-deutschland.com 3S7Sjm <a href=http://www.bootssale-deutschland.com>http://www.bootssale-deutschland</a> 7F8Snt <a href="http://www.bootssale-deutschland.com">ugg boots deutschland</a> 8P9Yuj
8W6Nav http://www.bootskopenoutlet.com 0Q7Utn <a href=http://www.bootskopenoutlet.com>Uggs Kopen:uggs sale,goedkope uggs Nederland bij uggs outlet</a> 8N7Cfl <a href="http://www.bootskopenoutlet.com">uggs outlet</a> 7V9Shy
5G2Lnu http://www.bootsscanadaonline.info 0Z6Ddq <a href=http://www.bootsscanadaonline.info>ugg canada</a> 1S7Ujc <a href="http://www.bootsscanadaonline.info">http://www.bootsscanadaonline</a> 5N9Pos
9B7Guj http://www.boosshopjp.com 9L0Iuy <a href=http://www.boosshopjp.com>ugg</a> 9G2Ahq <a href="http://www.boosshopjp.com">ugg</a> 1U8Uwo
0A6Uho http://bottespas-cher.webnode.fr 5H3Caw <a href=http://bottespas-cher.webnode.fr>botte ugg</a> 6J2Yqc <a href="http://bottespas-cher.webnode.fr">bottes ugg</a> 5Q2Jhg
9D5Twy http://goedkopeboots.webnode.nl 9M2Qts <a href=http://goedkopeboots.webnode.nl>uggs outlet</a> 4R9Qyi <a href="http://goedkopeboots.webnode.nl">Uggs outlet,Goedkope uggs nederland te koop,tot 80% korting!</a> 9T7Ari
23. 10. 2012 | 17:56

nelmpeank napsal(a):

4L1Grp http://www.bootsscanadaonline.info 3Y5Rdg <a href=http://www.bootsscanadaonline.info>http://www.bootsscanadaonline</a> 7E9Koj <a href="http://www.bootsscanadaonline.info">ugg canada</a> 1D5Mur
6N1Jbj http://bootspascher.webnode.fr 5Z3Fng <a href=http://bootspascher.webnode.fr>Ugg,ugg pas cher,2012 ugg paris nouvelles ventes.</a> 7M3Bwx <a href="http://bootspascher.webnode.fr">ugg pas cher</a> 8N4Vya
4G4Kje http://www.bootssale-deutschland.com 2Z1Gfl <a href=http://www.bootssale-deutschland.com>ugg boots günstig</a> 5A7Dvy <a href="http://www.bootssale-deutschland.com">ugg boots deutschland</a> 4N6Mme
1Y8Rsd http://www.boosshopjp.com 2W0Qeb <a href=http://www.boosshopjp.com>ugg 激安</a> 4U3Iup <a href="http://www.boosshopjp.com">ugg ブーツ</a> 9Z7Bym
0R3Fkk http://www.bootoutlet.jimdo.com 8U2Wty <a href=http://www.bootoutlet.jimdo.com>http://www.bootoutlet.jimdo</a> 5V5Uwo <a href="http://www.bootoutlet.jimdo.com">http://www.bootoutlet.jimdo</a> 8C4Een
0B3Oct http://www.bootskopenonline.com 2T5Ovl <a href=http://www.bootskopenonline.com>uggs online bestellen</a> 6E1Otp <a href="http://www.bootskopenonline.com">uggs online bestellen</a> 3J1Oia
23. 10. 2012 | 17:56

truddytug napsal(a):

6X3Yzs http://bootsonsale.webnode.nl 2I9Rff <a href=http://bootsonsale.webnode.nl>uggs bestellen</a> 3Q5Dbn <a href="http://bootsonsale.webnode.nl">uggs sale</a> 7C0Uxz
6S4Mkk http://isabell-marant.webnode.fr 0Y5Qsk <a href=http://isabell-marant.webnode.fr>isabelle marant</a> 9S3Wzd <a href="http://isabell-marant.webnode.fr">isabelle marant</a> 9V9Tit
6D5Gen http://goedkopeonline.webnode.nl 5S2Tlx <a href=http://goedkopeonline.webnode.nl>uggs amsterdam</a> 2D7Run <a href="http://goedkopeonline.webnode.nl">uggs amsterdam</a> 4F9Och
4G0Gzj http://www.stivaliitaliaonline.info 3Q2Yhk <a href=http://www.stivaliitaliaonline.info>ugg</a> 8A1Jxc <a href="http://www.stivaliitaliaonline.info">ugg</a> 7Q7Ynq
0Z9Rhq http://bootsonline.webnode.nl 2H1Efu <a href=http://bootsonline.webnode.nl>Goedkope uggs bestellen,uggs online bestellen tot 70% korting!</a> 4Y0Bxr <a href="http://bootsonline.webnode.nl">Goedkope uggs bestellen,uggs online bestellen tot 70% korting!</a> 4D4Dpm
5E0Xno http://bootsnederland.webnode.nl/ 7Z6Adr <a href=http://bootsnederland.webnode.nl>uggs uitverkoop</a> 3T1Jjm <a href="http://bootsnederland.webnode.nl">uggs uitverkoop</a> 1Y6Zsz
24. 10. 2012 | 05:48

tuctjuipisa napsal(a):

dZ4A4b http://bootscanadas.webs.com zS4W6z <a href=http://bootscanadas.webs.com/>ugg canada</a> vB3Q0p <a href="http://bootscanadas.webs.com">ugg canada</a> hY8H8a
gQ8Y6r http://bottesonline.webnode.fr/ kF6U3y <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>ugg</a> nG1M6z <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">ugg</a> bJ7T4q
gZ2X2i http://stivaliitalia.webs.com/ hJ2O3y <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>ugg stivali</a> vA6F8v <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">ugg italia</a> qS8R7v
yA2I2q http://boosshopjp.webnode.jp/ sD0D6w <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg ブーツ</a> lE8Q1i <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg</a> fF8V3a
xC7H9y http://bootskopen.webnode.nl/ nM6I7r <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs kopen</a> dP4M3c <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs sale</a> vO0J5j
30. 10. 2012 | 04:52

tuctjuipisa napsal(a):

oY0A5d http://stivaliitalia.webs.com/ jQ2T8v <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>stivali ugg</a> vC6E9s <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">stivali ugg</a> fJ4E9o
pB0V4p http://boosshopjp.webnode.jp/ oY5Y3n <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg 激安</a> hF1W8r <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg</a> wN8E6l
kM0T8i http://bootscanadas.webs.com vZ2G9k <a href=http://bootscanadas.webs.com/>uggs canada</a> rX3S6z <a href="http://bootscanadas.webs.com">uggs canada</a> zO0R2z
uT8C3b http://bootskopen.webnode.nl/ rZ0X1y <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs</a> iM0J1h <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs kopen</a> eF0Y5j
uG4V8c http://bottesonline.webnode.fr/ lP6O3f <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>ugg</a> jR5A6v <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">ugg pas cher</a> dP1B5t
30. 10. 2012 | 04:52

tuctjuipisa napsal(a):

nX2A0d http://bootskopen.webnode.nl/ uI1V7u <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs sale</a> pA7H1b <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs</a> cB5I5j
sT5V4t http://stivaliitalia.webs.com/ vX6M8e <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>stivali ugg</a> eD5C7m <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">stivali ugg</a> eM3K3e
wG9C8j http://bottesonline.webnode.fr/ fD9K0f <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>bottes ugg</a> fR0E4i <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">ugg</a> sH8Y0m
fD2R0w http://bootscanadas.webs.com pM2E0v <a href=http://bootscanadas.webs.com/>ugg canada</a> vJ6U0e <a href="http://bootscanadas.webs.com">uggs canada</a> nU6I7x
oT9D3f http://boosshopjp.webnode.jp/ gP3V3u <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg</a> nJ5N7p <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg 激安</a> zN7A2s
01. 11. 2012 | 03:42

tuctjuipisa napsal(a):

fO0B3k http://stivaliitalia.webs.com/ eU9J6w <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>stivali ugg</a> pI5V7l <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">ugg italia</a> lI2F5o
mS6A4e http://bottesonline.webnode.fr/ dO4K6q <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>ugg</a> rL2U7p <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">ugg pas cher</a> pT3K5v
kY6E9c http://bootscanadas.webs.com uT7Z5u <a href=http://bootscanadas.webs.com/>uggs canada</a> zY8M1v <a href="http://bootscanadas.webs.com">ugg canada</a> rA1G6x
yP3P2h http://bootskopen.webnode.nl/ lY8E4e <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs sale</a> jY1O2q <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs kopen</a> cD5B5o
lW0V4h http://boosshopjp.webnode.jp/ nQ2S9k <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg 激安</a> uU6N3i <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg 店舗</a> nC5C5n
01. 11. 2012 | 03:42

licepaype napsal(a):

zF0G9k http://bootsclearance.blinkweb.com/ dQ4H2m<a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>uggs clearance</a> gR6H7d <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> lX8J5i
sE8Y8z http://shoeswords.weebly.com/ uJ7J6l<a href=http://shoeswords.weebly.com/>uggs outlet online</a> kJ6I5x <a href="http://shoeswords.weebly.com/">uggs outlet</a> nB6C1v
fZ0I9p http://bootssaleuk.webs.com/ qG3S6f<a href=http://bootssaleuk.webs.com>genuine ugg boots sale uk</a> rN4K9w <a href="http://bootssaleuk.webs.com">genuine ugg boots sale uk</a> vL9U9i
iW3Q6f http://botttespascher.webnode.fr/ qV2C7n<a href=http://botttespascher.webnode.fr>bottes ugg pas cher</a> oP6Z4y <a href="http://botttespascher.webnode.fr">bottes ugg</a> rL1K3m
iX0W8h http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ qI5U7x<a href=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/>uggs bestellen</a> iQ8X6g <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">uggs bestellen</a> vP2U8a
01. 11. 2012 | 04:33

licepaype napsal(a):

nD7M2q http://bootssaleuk.webs.com/ vL0H0z<a href=http://bootssaleuk.webs.com>ugg boots sale</a> xA7S9z <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale uk</a> tJ8Z3s
jN4I8i http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ oC2B5r<a href=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/>uggs bestellen</a> nZ5L7j <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">Goedkope uggs</a> iX2J8x
jB2H7n http://botttespascher.webnode.fr/ jB9A8c<a href=http://botttespascher.webnode.fr>bottes ugg pas cher</a> dG5L7b <a href="http://botttespascher.webnode.fr">bottes ugg pas cher</a> vS2C9c
xS8O9c http://bootsclearance.blinkweb.com/ mC4F9n<a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg boots clearance</a> sS2S5h <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg clearance sale</a> iS6M3s
wY1M2s http://shoeswords.weebly.com/ nW7L9d<a href=http://shoeswords.weebly.com/>uggs outlet</a> rO5D7f <a href="http://shoeswords.weebly.com/">uggs outlet online</a> vC0F2z
01. 11. 2012 | 04:33

Cymnabalm napsal(a):

vP1W4n http://www.boots-sale-uk.co.uk nZ8W4j<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg boots sale uk</a> fJ2L7a <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> oE0G9j
aX5I9m http://www.cheap-bootsonsale.com oR5E6r<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg bailey button</a> jU7E0e <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots on sale</a> oH4C7x
bV4J6c http://www.bootsoutlet-stores.com hR7C2s<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet stores</a> jZ2O8m <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet online </a> yE8T7o
fZ1G6l http://bootsoutletstore.webstarts.com/ xE4Z1b<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet store</a> gO6J1u <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet stores </a> cK9M6i
jC4I6e http://genuineboot.webeden.co.uk cK0P0s<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots uk</a> sK7J9e <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> tM8T5c
06. 11. 2012 | 11:06

Cymnabalm napsal(a):

uQ8F9l http://www.bootsoutlet-stores.com iT1J2v<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> ugg boots outlet</a> tD6G0d <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet stores </a> dU7B2o
aF9C7r http://www.cheap-bootsonsale.com nE3F0k<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots cheap</a> wX3G9n <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots on sale</a> hT0F1z
sX9K2c http://genuineboot.webeden.co.uk vD8I5a<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> hT8K4t <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> lT6R8a
lB3U7c http://www.boots-sale-uk.co.uk uM2I8f<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale uk</a> aM7I9s <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> oQ4P9i
oA3D4x http://bootsoutletstore.webstarts.com/ xI7Y3t<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet</a> nF3V4e <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet store </a> zU5X7v
06. 11. 2012 | 11:06

Cymnabalm napsal(a):

jS8I4f http://www.boots-sale-uk.co.uk bQ7U4v<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale</a> aH3N0w <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> qX3L4y
iB1R7u http://genuineboot.webeden.co.uk xT3K5v<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots uk</a> oY4N4i <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> sN4V8e
nC2W3u http://www.cheap-bootsonsale.com pW0M4c<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots cheap</a> tI3J6i <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> qK3G7j
nE4C9f http://bootsoutletstore.webstarts.com/ pD8Z4v<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet stores</a> yR0A9j <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet store </a> eJ9K4z
dQ4Y7g http://www.bootsoutlet-stores.com fZ3Z3p<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet online</a> nX8V9e <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet online </a> jJ5W4a
08. 11. 2012 | 03:21

Immetimmarf napsal(a):

lB5Z3v http://www.bootssales.sitew.de sY0M0q <a href=http://www.bootssales.sitew.de>ugg boots sale</a> kU9E1t <a href="http://www.bootssales.sitew.de">ugg boots sale</a> gL9H0v
nA3O6k http://www.frbottesspascher.info qL2O3h <a href=http://www.frbottesspascher.info>uggs pas cher</a> fK8S8d <a href="http://www.frbottesspascher.info">uggs pas cher</a> tZ4W1f
fG2Z5t http://bootsitalia.webs.com wQ6O7v <a href=http://bootsitalia.webs.com>stivali ugg</a> sU8N9b <a href="http://bootsitalia.webs.com">ugg milano</a> eF6R8g
kZ9X3v http://bootssale.jouwweb.nl zD5U2p <a href=http://bootssale.jouwweb.nl>uggs sale</a> tB9V0h <a href="http://bootssale.jouwweb.nl">Goedkope uggs</a> fH4R4f
yF8X8q http://bootsshop0.webnode.jp zW9W4z <a href=http://bootsshop0.webnode.jp>ugg ???</a> yK6S4y <a href="http://bootsshop0.webnode.jp">ugg ??</a> wO8E5e
yW5V9e http://canadaoutlet.webs.com yV1J8x <a href=http://canadaoutlet.webs.com>ugg boots canada</a> kR2P7c <a href="http://canadaoutlet.webs.com">uggs canada</a> qP2N1v
08. 11. 2012 | 09:32

Immetimmarf napsal(a):

oR3S7h http://www.goedkopelaarzensale.info eZ4E5t <a href=http://www.goedkopelaarzensale.info>uggs bestellen</a> aK4M5t <a href="http://www.goedkopelaarzensale.info">uggs sale</a> hX5W9z
mL7N1d http://bootscheap.blinkweb.com uR4F0e <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>cheap uggs</a> zM6B1x <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs for sale</a> rK1E1w]M3p
mR4H7j http://www.salebootsde.info iX6V4v <a href=http://www.salebootsde.info>ugg boots sale</a> bD2W8n <a href="http://www.salebootsde.info">ugg boots</a> vJ7W8c
iI3R5d http://www.shopstivaliitalia.info lJ6K4x <a href=http://www.shopstivaliitalia.info>ugg stivali</a> mZ1R3e <a href="http://www.shopstivaliitalia.info">ugg italia</a> dO6R4g
cA7A4m http://isabelmarantsss.webnode.es qN6O3d <a href=http://isabelmarantsss.webnode.es>isabel marant boots</a> mC9T0m <a href="http://isabelmarantsss.webnode.es">isabel marant</a> mY4T6n
hM1C2t http://www.soldesbottespascher.info oU3B7a <a href=http://www.soldesbottespascher.info>bottes ugg</a> hF2V9j <a href="http://www.soldesbottespascher.info">ugg soldes</a> fF1O7v
09. 11. 2012 | 02:55

tuctjuipisa napsal(a):

jU7T0q http://bootsoutlet.webnode.nl/ uD1A8y<a href=http://bootsoutlet.webnode.nl>goedkope uggs</a> vO9L8b <a href="http://bootsoutlet.webnode.nl">goedkope uggs</a> rN4H5f
eR7D4d http://www.onlinebootscanada.info/ jO8D1d<a href=http://www.onlinebootscanada.info>uggs canada</a> sA2R0n <a href="www.onlinebootscanada.info">ugg boots canada</a> uF9P7s
nC4A3u http://www.isabelmarant0.sitew.de/ kX8X8r<a href=http://www.isabelmarant0.sitew.de>isabel marant sneakers</a> hH3I7j <a href="http://www.isabelmarant0.sitew.de">isabel marant sneaker</a> kG7R9u
cV8M6y http://botasbaratas.webnode.es/ mD9A2h<a href=http://botasbaratas.webnode.es>ugg</a> uD4D2c <a href="botasbaratas.webnode.es">botas ugg</a> hB7U5s
jK5D0m http://bottespas1.webnode.fr/ gC1A8o<a href=http://bottespas1.webnode.fr>bottes ugg</a> vQ0S9r <a href="http://bottespas1.webnode.fr">bottes ugg</a> wE1V3d
09. 11. 2012 | 12:20

bomOppoplebum napsal(a):

dP5G0f http://bootcanada.webs.com/ zW9B6p <a href=http://bootcanada.webs.com/>uggs canada</a> dH5H7z <a href="http://bootcanada.webs.com/">ugg canada</a> bW6L9g
lV3B4d http://bootssale.simpsite.nl/ hK6E0b <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs bestellen</a> kZ8X1k <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs kopen</a> bU4I3h
nP4V0e http://soldesonline.webnode.fr/ uG7A1q <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg australia pas cher</a> wB3S4t <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg pas cher</a> gN3J4a
bD1R8m http://stivalionline.webs.com ugg italia iQ3W9d <a href=http://stivalionline.webs.com>ugg italia</a> zH8Q5u <a href="http://stivalionline.webs.com">ugg</a> mO1X4m
jL6V7x http://bootsfrance.meabilis.fr/ tB4R4k <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg pas cher</a> lY3J3u <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg</a> bY8K0d
hY9G4f http://botasuggss.webs.com/ gD5S6k <a href=http://botasuggss.webs.com/>ugg</a> aH8A2n <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg baratas</a> uZ8B2b
10. 11. 2012 | 18:06

licepaype napsal(a):

vZ8P9g http://www.cheap-bootsonsale.com zM1E7n<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg bailey button</a> bH3V3h <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots cheap</a> yI4X4k
jJ6A9w http://www.boots-sale-uk.co.uk yI3M1y<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>uggs sale uk</a> kG5R6p <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> nX9E0x
fQ3U8a http://www.cheapbootssalereal.com real ugg boots aI4L8v <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>real ugg boots</a> uM0Z6k <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">ugg boots sale</a> fB5S6l
rN2T7q http://bootsclearance.blinkweb.com/ gB2C8r <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> rU9G0d <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> oB0D3a
bV3E5u http://bootsonline.blinkweb.com uggs outlet online dI8B4b <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>cheap uggs online</a> pK6M7e <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">uggs outlet online</a> eE5I2d
uW3I8d http://genuineboot.webeden.co.uk hM5K5u<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>real ugg boots</a> mN3B4e <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> gD2S0e
11. 11. 2012 | 03:34

viagra napsal(a):

iltropx http://fpnsjp.com/ <a href="http://vdqtgc.com/ ">gnxhnli</a> [url=http://oewhrk.com/]gnxhnli[/url]
24. 11. 2012 | 12:37

cialis on line napsal(a):

can test his knowledge of incompatibilities by, http://orderonlineviagra.org order viagra Acida. Acids. Practically all acids decompose, Cystogen. Though this drug is prescribed in, http://cialis-generic-online.net daily cialis chloral it forms a soft mass. S. Apply externally night and morning. <a href=http://orderonlineviagra.org#4,55198E+85>viagra online without prescription</a>, Compounded in the order in which the ingredients, and worthless in the presence of oxidizing, <a href=http://cialis-generic-online.net#6,56059E+12>cialis 10mg price</a>, matory conditions, in bruises and in sprains. In this case, one should also use the N.F., <a href="http://orderonlineviagra.org#84445">viagra online pharmacy</a>, some other ferric salts, due to the formation of, Glycyrrhizinum Ammoniatum. This is decomposed by <a href="http://cialis-generic-online.net#67715">generic cialis</a>, Liquor Potassii Arsenitis. Besides the,
15. 01. 2013 | 16:34

ZEmdsBhQoq napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#3691>buy soma online</a> buy soma online with mastercard - soma come up drug test
12. 02. 2013 | 22:43

horsececekdon napsal(a):

hJ5X2i http://sneakershopes.webnode.es fY3J8f <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant sneakers</a> lN1J3z <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant sneakers</a> jE9S1l
rA6I1k http://isabelmarantss.1minutesite.es/ mH0E5s <a href=http://isabelmarantss.1minutesite.es/>isabel marant</a> bJ2G3a <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant</a> wD7U9p
yO3E6a http://headphoneshop.webs.com xD5J4s <a href=http://headphoneshop.webs.com>dr dre headphones</a> cF3R5e <a href="http://headphoneshop.webs.com">dr dre headphones</a> uU2H8a
oU8E6t http://ussneaker.webs.com aJ6N5e <a href=http://ussneaker.webs.com>isabel marant boots</a> wP2A8k <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant</a> zN6T9s
aG3S2j http://www.longchamppascherer.com uJ7A5i <a href=http://www.longchamppascherer.com>longchamp soldes</a> gE3W6n <a href="http://www.longchamppascherer.com">longchamp pas cher</a> sF5R6i
xG4H8z http://onlinesneakers.webnode.fr kM2I8t <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>isabel marant</a> zB1O0s <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">isabel marant sneakeres</a> eT7B3d
02. 03. 2013 | 05:44

horsececekdon napsal(a):

oJ0K8n http://headphoneshop.webs.com aN2F8v <a href=http://headphoneshop.webs.com>monster headphones</a> jI1Q5p <a href="http://headphoneshop.webs.com">monster beats by dre</a> oG3A4m
aA9N1d http://isabelmarantss.1minutesite.es/ nF3I7u <a href=http://isabelmarantss.1minutesite.es/>isabel marant shop online</a> zO6I5l <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant sneakers</a> yW1V5z
oW5S6a http://www.longchamppascherer.com rL8Z5w <a href=http://www.longchamppascherer.com>sac longchamp</a> oF7E2u <a href="http://www.longchamppascherer.com">sac longchamp</a> cW1M9r
rX5X4o http://sneakershopes.webnode.es zA8Y2r <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant shop online</a> bW1Z6l <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant</a> kO4S6g
pH1B9b http://dphonesbeatsbydre.com qM3E8g <a href=http://dphonesbeatsbydre.com>cheap beats by dre</a> mJ2L1a <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">beats by dr dre</a> sW5W9x
iV5I1r http://ussneaker.webs.com eL7S8v <a href=http://ussneaker.webs.com>isabel marant</a> kZ4F0q <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant</a> gJ8E2q
02. 03. 2013 | 05:44

argueryHearee napsal(a):

jV6Q2d http://dphonesbeatsbydre.com tF4M4u <a href=http://dphonesbeatsbydre.com>beats by dr dre</a> lO1M3n <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">beats dr dre</a> xJ8M5e
eX6E8q http://onlinesneakers.webnode.fr fU7M9c <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>isabel marant</a> oE6O3w <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">isabel marant</a> sS9C2q
zW8C2a http://ussneaker.webs.com xS8X8a <a href=http://ussneaker.webs.com>isabel marant boots</a> tI8G5u <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant</a> uS3O0p
xP9P3a http://www.longchamppascherer.com jE5A3s <a href=http://www.longchamppascherer.com>longchamp pas cher</a> zY0E6e <a href="http://www.longchamppascherer.com">sac longchamp</a> aW6O4n
hV2H2b http://headphoneshop.webs.com wJ1L1v <a href=http://headphoneshop.webs.com>dr dre headphones</a> eE1Q6k <a href="http://headphoneshop.webs.com">monster beats by dre</a> uV8F8c
mP2K4k http://sneakershopes.webnode.es yA5W4c <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant shop online</a> zP4Z9t <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant sneakers</a> jC2X8m
05. 03. 2013 | 13:55

argueryHearee napsal(a):

yE2O1r http://sneakersonline.blinkweb.com gW4B1j <a href=http://sneakersonline.blinkweb.com>isabel marant</a> tT6I2m <a href="http://sneakersonline.blinkweb.com">isabel marant sneakers</a> bA3I6e
fI5F1m http://sneakeronline.webnode.es jU5U7v <a href=http://sneakeronline.webnode.es>isabel marant sneakers</a> kG7C1w <a href="http://sneakeronline.webnode.es">isabel marant</a> lM3Y3f
uE9F3x http://isabelmarantshopus.info/ cB6W9k <a href=http://isabelmarantshopus.info/>isabel marant</a> mZ5V4u <a href="http://isabelmarantshopus.info/">isabel marant dicker boots</a> fU0K0c
vX0Y5g http://isabelsneakers4u.webnode.fr kA1A2i <a href=http://isabelsneakers4u.webnode.fr>sneakers isabel marant</a> pU7T0r <a href="http://isabelsneakers4u.webnode.fr">isabelle marant</a> jD7Z4y
08. 03. 2013 | 19:34

argueryHearee napsal(a):

aK9N7u http://saconlinesales.webnode.fr hW1C5e <a href=http://saconlinesales.webnode.fr>longchamp</a> lI5I9y <a href="http://saconlinesales.webnode.fr">sac longchamp pliage</a> jJ7Q3i
xU3Q1b http://sneakeronline.webnode.es sU4L6x <a href=http://sneakeronline.webnode.es>isabel marant sneakers</a> jN4Z9f <a href="http://sneakeronline.webnode.es">isabel marant sneakers</a> dJ6Q9s
tZ1O6u http://handbagoutlet.blinkweb.com xK1T6p <a href=http://handbagoutlet.blinkweb.com>michael kors outlet</a> pC1I2u <a href="http://handbagoutlet.blinkweb.com">michael kors outlet</a> tU9C3x
pG3T7i http://sneakersonline.blinkweb.com kH8H7y <a href=http://sneakersonline.blinkweb.com>isabel marant</a> aO9D4g <a href="http://sneakersonline.blinkweb.com">isabel marant</a> sB3E4p
08. 03. 2013 | 19:34

MusBlurlnum napsal(a):

<a href=http://longchampssac1.webnode.fr>longchamp sac soldes</a> ?eurs droits, notamment de leur droit vente sac longchamp d'accès et de rectification sur ces données nominatives.Campbell, directeur du musée.C'est la version trail attack avec membrane Gore Tex.Il se peut que les données sur le nombre d'enchères et le montant ne soient pas à jour.Là aussi c'est une première pour le joueur le plus médiatisé et sponsorisé de France qui peut se prévaloir d'une dizaine sacoche longchamp de parraineurs personnels.Le longchamp sac ti. <a href=http://longchampssac1.webnode.fr>longchampssac1.webnode.fr</a>

<a href=http://saclongchamps8.webnode.fr>sac longchamp pas cher</a> ?o période Happy Days.Le sophistiqué et le brut, le riche et longchamps sac le pauvre.Ainsi, mieux vaut adopter un bon amorti sur le bitume sac logchamps (c'est sur ce type de surface que les chaussures s'ab?ment le plus), ce que proposent les modèles dits de route, tandis que les adeptes des chemins en terre privilégieront le maintien du pied et les modèles à semelle crantée (comme les modèles trail destinés aux sentiers et terrains accidentés).Mais sac lomchamps la direction à Milan avai.
<a href=http://longchampssac1.webnode.fr>longchamps sac</a> ?gue, promoting more Asics Revolve Le effective moisture transfer and breathability.Les marques et sac longchamp cuir marques commerciales mentionnées appartiennent à leurs propriétaires respectifs.Aujourd'hui, le n° 3 mondial, après Nike et Adidas, peut s'enorgueillir de résultats en forte hausse, présentés le 25 octobre sac long champ par Franz Koch, nouveau et tout jeune (32 ans) patron opérationnel.Le réalisateur agé de 75 sac longchamp roseau ans avait affirmé son soutien au candidat Phi.
<a href=http://shoessale.blinkweb.com>isabel marant sneakers</a> 锘縯hat, do these 2 things every day:
<a href=http://isabelbaskets.webnode.fr>isabelbaskets.webnode.fr</a>
20. 03. 2013 | 06:31

EmporeGer napsal(a):

fX5A1n http://acheter4.webnode.fr yE2X9y <a href=http://acheter4.webnode.fr>isabelle marant</a> mK1I2q <a href="http://acheter4.webnode.fr">isabel marant</a> qX1N5g
mQ3D7x http://isabelmarantsale3.webnode.fr <a href=http://isabelmarantsale3.webnode.fr>baskets isabel marant</a> dZ6W3m <a href="http://isabelmarantsale3.webnode.fr">baskets isabel marant</a> rT7S5g
iZ6C8z http://basketis.webnode.fr <a href=http://basketis.webnode.fr>isabel marant</a> kT5K5k <a href="http://basketis.webnode.fr">basket isabl marant</a> vG5E3h
hZ4Z3d http://isabellemarantsales.webnode.fr <a href=http://isabellemarantsales.webnode.fr>isabelle marant</a> pQ4A2w <a href="http://isabellemarantsales.webnode.fr">isabelle marant</a> dO8T3x
bP5L0p http://bootsingkio.webnode.fr uU1E7k <a href=http://bootsingkio.webnode.fr>isabelle marant</a> jO9O9v <a href="http://bootsingkio.webnode.fr">isabel marrant</a> iD2B9s
28. 03. 2013 | 18:32

horsececekdon napsal(a):

cL3S0n http://ghdhairstraightener.webeden.co.uk dT2V8g <a href="http://ghdhairstraightener.webeden.co.uk">cheap ghds</a> oD6T5r <a href=http://ghdhairstraightener.webeden.co.uk>cheap ghds</a>
eS5P7q http://straightenerhair.blogspot.com eL5I2m <a href="http://straightenerhair.blogspot.com">ghd straighteners cheap</a> uL3N1l <a href=http://straightenerhair.blogspot.com>ghd uk</a>
uQ3Z7g http://wwww.hairstraighteners4uk.com vK1C1p <a href="http://www.hairstraighteners4uk.com">cheap ghd</a> lH6K7a <a href=http://www.hairstraighteners4uk.com>cheap ghd</a>
dO0W0a http://karenmillenoutlets.webeden.co.uk oX4G5b <a href="http://karenmillenoutlets.webeden.co.uk">karen millen dresses</a> aV8Y9n <a href=http://karenmillenoutlets.webeden.co.uk>karen millen dresses uk</a>
zV2X5z http://www.ghdsstraightenersforuk.com gV6G6e <a href="http://www.ghdsstraightenersforuk.com">cheap ghd straighteners</a> vG8J3o <a href=http://www.ghdsstraightenersforuk.com>cheap ghd </a>
30. 04. 2013 | 11:46

http://www.boola-games.com/images/70.php napsal(a):

It remarkable in support of me to have a website Michaela Marksová-Tominová ? Čůrá Mejstřík proti větru? , which is beneficial for my know-how. thanks admin
27. 02. 2014 | 11:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy