Prenatální srpen

20. 08. 2008 | 11:15
Přečteno 5572 krát
Historické události z doby před 40 lety vnímám skrz červený závoj. Už zhruba třetím měsícem jsem pevně hnízdila v maminčině děloze.

Přímo 21. srpen jsem se svými rodiči strávila na Mělníce, u nastávající babičky. V té době naši už asi tři týdny věděli, že miminko je na cestě. Pak jsem se s nimi chodila dívat na Václavské náměstí... a naštěstí se nikomu z nás nic nestalo.

Přítomnost vojsk zasáhla zvláštním způsobemdo do života naší rodiny ještě jednou: když se mí rodiče hádali při cestě pro snubní prstýnky. Tato čistě teoretická hádka totiž způsobila, že málem žádné nekoupili. Zatímco táta hřímal, že by se vojáci měli nechat vyhladovět a umřít hlady, máma říkala, že ti mladí kluci jsou přece také chudáci, kteří ani nevědí kde jsou a v podstatě za nic nemůžou. Svatba se nakonec v září přece jen konala a v březnu 69 jsem se narodila.

Jestli pocity matky v těhotenství skutečně hodně ovlivňují dítě, pak pro mé rané začátky tedy nic moc. Naštěstí ze mě i přesto vyrostla osoba v podstatě optimistická. Ale ať už se ve mně vzpomínky z té doby otiskly jakkoli, jedno je jisté: považuji téměř za svoji povinnost zúčastnit se 21. 8. demonstrace před ruským velvyslanectvím. S celou rodinou. A svojí šestileté dceři důkladně vysvětlím, proč tam jsme.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel napsal(a):

Koukám, že autorka neodolala modní vlně napsat něco chytrého k výročí 21.srpna 1968. Ale udržela se a oceňuji, že nám nezdělila, že v té děloze už tenkrát nenáviděla ty Rusáky nebo usáky?
20. 08. 2008 | 11:24

abc napsal(a):

Ano, také můj pocit.
Na druhé straně, kdyby bývala ještě ani v té děloze nebyla, mohla to pojmout ve stylu "ale ve svém minulém životě..."
20. 08. 2008 | 11:32

Omar napsal(a):

Bludy feministické....
20. 08. 2008 | 11:49

macho napsal(a):

No vyborne, po letech prvni nazor pani Tominove, se kterym souhlasim. Jen tak dal.
20. 08. 2008 | 12:23

sasa napsal(a):

Pani M-T. Jak rika ta blondyna v reklame, fakt husty. U blogu prof.Zlatuky nejaky Filip psal, ze kvuli okupaci jeho matku nevzali na interupcni komisi a on je tady. Vy jste mohla byt nemanzelska. Akorat nevim, co maji Rusove na ambasade spolecneho s 21.srpnem? To taky 15. brezna pristiho roku budete demonstrovat pred nemeckym velvyslanectvim? Bude 70.vyroci.
20. 08. 2008 | 12:43

Filip napsal(a):

Vážně jsem tohle napsal? Já měl dojem, že píšu o tom, že jaro nejaro pořád to byl bolševickej ksindl, který si osoboval právo rozhodovat o životě druhých lidí.
20. 08. 2008 | 14:44

sasa napsal(a):

2Filip "Možná proto maminka nepochodila a její žádost o potrat byla zamítnuta a tak jsem tu já a rusáci zůstali." No comment.
20. 08. 2008 | 14:50

reserve Graney napsal(a):

Bytostný demkrat zaskočen okupací zamítl potrat a jinde třeba povolil. Na tom nezáleží. Důležité je, že pořád seděl v interupční komisi.
20. 08. 2008 | 15:03

Michaela M-T napsal(a):

Pro Sasu: no vzhledem k situaci v Gruzii mi ta demonstrace přijde dost na místě... doufám, že 15. března žádný ekvivalentní důvod pro demonstraci před ambasádou německou nebude...
20. 08. 2008 | 17:34

urednik napsal(a):

to sasa:
nepamantuji si, ze by od konce roku 1945 Německo (to či ono) mělo ozbrojený konflikt se svým sousedem neřkuli někoho napadli či mu poskytovali přátelskou pomoc či prováděli to co se děje již několik let na Kavkaze. Zdravému rozumu zdar
20. 08. 2008 | 20:06

trapper napsal(a):

Pro urednika:
V roce 1968 nás „navštívily“ mimo SSSR, Maďarsko,Polsko a Bulharsko rovněž i soudruzi z NDR.
Bundeswehr se aktivně zúčastnil napadení Jugoslávie v r. 1999 a také pomáhá šířit demokracii a bránit mír mj. v Bosně, Makedonii, Kosmetu a Afghánistánu.
20. 08. 2008 | 20:31

sasa napsal(a):

2urednik, trapper vasuz poucil, ale rad bych doplnil vinu Nemecka na rozpoutani valky na Balkane v 90.letech. Uznali nezavisle Chorvatsko a Slovinsko jako prvni. Pritom jugoslavska armada tam chtela pouze nastolit ustavni poradek, neni-li pravda. Pak to odskakal ministr Genscher, na natlak Americanu byl poslan do duchodu.
21. 08. 2008 | 10:27

sasa napsal(a):

pani M-T. uz jste demonstrovala pred gruzinskou ambasadou kvuli bombardovani Cchinvali? Pokud ano, tak souhlsim s vasi ucasti na dnesni demonstraci. Presto tu demonstraci povazuji za projev spatneho svedomi, kdy zlodej CR, jehoz zbrane ostrelovaly Jizni Osetii, krici "Chytte zlodeje".
21. 08. 2008 | 10:33

PetrN napsal(a):

Voni asi ty prenatální zážitky mají na formování osobnosti člověka fakt zásadní vliv. Tak teď už chápu, proč je M-T zuřivou feministkou... :-)
21. 08. 2008 | 11:57

Elisabeth napsal(a):

PetrN

ponizeni Cech a ceskeho naroda vstupem "spratelenych" vojsk a jejo nasledne legalizovani ceskymi politiky (nikoliv politickami) nema na feminismus jako takovy zadny vliv.
26. 08. 2008 | 09:57

mike66 napsal(a):

Ikdyž autorka věří, že se na svět dívá z hlediska prosazování rovných příležitostí, její vlastní projev dokazuje vše možné, jen ne postoje a názory gendrové rovnosti.

Takže nevím, jak zajímavý nebo rovnosti pžispívající by byl článěk nebo pohled, teď třeba na okupaci roku 1968, z hlediska mužského spermatu. Kromě přitaženosti za vlasy by třeba právě feministky namítaly, že jde o další důkaz mužské, sebestředné sobeckosti. Když jde ale o vagínu, tak to je něco jiného, tam je třeba celebrovat, dívat se, doslova na vše, zde na brutální okupacy stepní verzí slovanských bratrů, skrze ní.

Ostatně, nikde nemáme, nejen pak Stejskal promine, Monology penisu, ale jen, politicky korektními hvězdami a hvězdičkami šoubyznisu a mašinérií politické korektnosti dotovaný a propagovaný literární a divadelní kus zvaný Monolog vagíny, součást vysokoškolských osnov, nejen studijního obodu gendrových studií.

K vlastnímu obsahu tohoto článku, respektivně zase o tom, co o autorce a jejich vidění světa zdají se vypovídat.

Autorka píše: "Přítomnost vojsk zasáhla zvláštním způsobemdo do života naší rodiny ještě jednou: když se mí rodiče hádali při cestě pro snubní prstýnky. Tato čistě teoretická hádka totiž způsobila, že málem žádné nekoupili. Zatímco táta hřímal, že by se vojáci měli nechat vyhladovět a umřít hlady, máma říkala, že ti mladí kluci jsou přece také chudáci, kteří ani nevědí kde jsou a v podstatě za nic nemůžou."

Tipnul bych si, že auorka, kdyby byla nucena kápnout božskou, tak by vinu na hádající se rodiče asi dala otci. Nerespektoval city ženy, manželky, k tomu těhotné! Navíc zde kontrastuje silový, testosteronem řízený, tedy z hlediska feminismu bytostně nežádoucí zdroj věeho zla lidstva, zvířectva a fauny Země, mužské silové řešení věcí.

A co, zjevně tak či onak levičáci, autorka a její matka viděly v barbarech znásilňujících touhy našeho národa po svobodě, v krvavém zadupání těchto nadějí do země na další lidskou generaci, tak jak cituje svoji matku? Ti rudoarmějci přece za nic nemohou!

Nevím jakým logickým přemetek se autorka od tak silných emocí a sympatií své matky k barbarským okupantům, že podle autorky ohrozily samotný sňatek a tedy že by autorka byla dítě novodobé, tedy nemanželské, dostala k tomu, že konstatuje: "Jestli pocity matky v těhotenství skutečně hodně ovlivňují dítě, pak pro mé rané začátky tedy nic moc. Naštěstí ze mě i přesto vyrostla osoba v podstatě optimistická."

Byla tedy dárkyně jejího života, její matka, jasněže ne otec, ten se dá, zejména dnes, nahradit bankou spermat, kde si na mužském útlaku nezávislá žena vybere, jako v supermarketu, geny modrookého vysokoškoláka nebo cokoliv jiného, co její svobodné vůli vyhovuje, pesimistka, když měla v sobě autorku ve stádiu embrya? Tím, že si nepřála újmu rudoarmějcům?

A odkud se, gendrovou rovností a rovnoprávností řízená, bere smysl pro povinnost, kterou autorka popisuje takto: "považuji téměř za svoji povinnost zúčastnit se 21. 8. demonstrace před ruským velvyslanectvím. S celou rodinou. A svojí šestileté dceři důkladně vysvětlím, proč tam jsme."

Vždyť i naše hlava státu, ve sshodě s názory maminky autorky v 68., opravdu, ale opravdu, se státnickou vážností národu a světu sděluje, že ti rudoarmějci na zardoušení naší demokratické naděje nemohli.

Nějak na tom vaginálním, tedy rovností a rovnoprávností údajně poznamenané interpretovaném světě postrádám jakoukoliv konzistenci, natožpak logiku.

Nebidu se ani ptát, jak autorkou zmiňované vysvětlování realpolitik její 6-tileté dceři před ambasádou Ruské federace vypadalo. Jsem nakonec jen primitivní muž, štvanec testosteronem řízených, povrchních potřeb.

Ale, jak na to ostatně nejen John Gray v Marsu a Venuši upozorňuje, ženám nejde o řešení věcí, ale o to, aby je lidé, jejich partněři vyslechli.

Bohužel, tak, jak oproti svým babičkám a prababičkám, dnes nemají růžence a klidné chvíle rozjímání v kostelních lavicích, psychoterapie se odbývá, mnohem nákladněji, na gauči psychologa, těmi, kteří na něj mají a pro zbytek pak "řešením" jejich nespokojenosti podáním návrhu na rozvod: Některé pak naslouchánjí pracovnicím gendrové rovnosti jakou je autorka.
26. 08. 2008 | 12:41

srpen 2009 napsal(a):

K vlastnímu obsahu tohoto článku, respektivně zase o tom, co o autorce a jejich vidění světa zdají se vypovídat.
05. 08. 2009 | 08:11

bridal gowns napsal(a):

Tak to se musim opakovat a delam to nerad, Puskinuv institut je vzkutku grandiozni stavba !!!!)))) I my se poucime , tedy nic ve zlem , ale musim se opakovat!!!!
18. 08. 2009 | 03:13

louis vuitton sale napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 18:49

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
01. 09. 2009 | 05:55

Cialis online napsal(a):

Na druhé straně, kdyby bývala ještě ani v té děloze nebyla, mohla to pojmout ve stylu "ale ve svém minulém životě..."
11. 10. 2009 | 22:49

tiffany jewelry on sale napsal(a):

GOOD
19. 10. 2009 | 07:31

cheap software napsal(a):

332efd225 CheapSoftwares.cc is a Online Specialty shop selling great discount oem <a href="http://www.cheapsoftwares.cc">cheap software </a>
buyCheapSoftware.info is a Land of milk and honey of cheap software buyers.<a href="http://www.buycheapsoftware...">buy cheap software</a>
21. 10. 2009 | 16:17

Chinese Granite napsal(a):

<a href="http://www.suvstone.com/new..."><b>stone news</b></a>
<a href="http://www.suvstone.com "><b>Chinese Granite</b></a>
<a href="http://www.bathroom-stonesi... "><b> stone sink </b></a>
<a href="http://www.towercrane-cn.com "><b> tower crane </b></a>
23. 10. 2009 | 04:41

louis vuitton napsal(a):

HOO>>>>>>
26. 10. 2009 | 04:13

rolex napsal(a):

Swiss <a href="http://www.watchesview.com">Rolex</a> watches hold their number <a href="http://www.watchesview.com">Replica Watches</a> one selling position in the world for <a href="http://www.watchesview.com">Rolex Watches</a> valid reasons. Due to their increasing popularity Swiss-made <a href="http://www.watchesview.com/...">tag heuer</a> watches have in recent times become mass produced and copied.Swiss <a href="http://www.watchesview.com/...">audemars piguet</a> watches are more than beautiful fashion accessories. Swiss <a href="http://www.watchesview.com/...">patek philippe</a> watches enjoy high reputation all over the world thanks to its intrinsic craftsmanship & design and true mechanical ingenuity.
14. 11. 2009 | 03:03

uggs napsal(a):

<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg boot</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg boots sale</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg sale</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg australia</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>cheap ugg boots</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>uggs</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>cheap uggs</A>
21. 11. 2009 | 03:55

omega watches napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 17:04

Astaga.com lifestyle on the net napsal(a):

your article is excellent,i really love it.
30. 12. 2009 | 03:34

wow gold napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
13. 01. 2010 | 07:20

ed hardy napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
21. 01. 2010 | 01:43

nowGoogle.com napsal(a):

Nice information, valuable and excellent, as share good stuff with good ideas and concepts
25. 01. 2010 | 13:52

lirern napsal(a):

<strong> <a href="http://www.shopping-shoppe.com">Shopping replica handbags</a></strong></br>
<strong> <a href="http://www.shopping-shoppe.com">Shopping LV blog</a></strong></br>
<strong> <a href="http://www.shopping-shoppe.com">Chanel shoppe</a></strong></br>
27. 01. 2010 | 09:35

titty napsal(a):

<strong><a href="http://www.e-replica-handba...">Fake Chanel Handbags </a> </strong> </br>
<strong><a href="http://www.e-replica-handba...">women Handbags </a> </strong> </br>
<strong><a href="http://www.e-replica-handba...">cheap Handbags </a> </strong> </br>
28. 01. 2010 | 04:13

titty napsal(a):

<strong><a href="http://www.topreplica4u.com">Replica Handbag</a> </strong> </br>
<strong><a href="http://www.topreplica4u.com...">Replica Louis Vuitton Bags </a></strong> </br>
<strong> <a href="http://www.topreplica4u.com">Replica LV Handbags</a></strong> </br>
28. 01. 2010 | 04:17

titty napsal(a):

<strong><a href="http://www.selltop1handbag.com">Replica Handbag</a></strong> </br>
<strong><a href="http://www.selltop1handbag.com">Wholesale purses</a></strong></br>
<strong><a href="http://www.selltop1handbag.com">Wholesale china handbags</a></strong> </br>
28. 01. 2010 | 04:18

titty napsal(a):

<strong><a href="http://www.topreplica4u.com...">Replica Marc Jacobs Handbags</a> </strong> </br>
<strong><a href="http://www.topreplica4u.com">Replica Handbag</a> </strong> </br>
<strong><a href="http://www.topreplica4u.com...">Replica Louis Vuitton Bags </a></strong> </br>
28. 01. 2010 | 04:19

titty napsal(a):

<strong><a href="http://www.e-replica-handba...">Fake Chanel Handbags </a> </strong> </br>
<strong><a href="http://www.e-replica-handba...">women Handbags </a> </strong> </br>
<strong><a href="http://www.e-replica-handba...">cheap Handbags </a> </strong> </br>
28. 01. 2010 | 04:20

cheap ed hardy t-shirts napsal(a):

love it
28. 01. 2010 | 17:29

Cialis Luxembourg napsal(a):

<p><a href=«http://be-healthy.us/achete...»>Cialis maroc</a></p>
<p><a href=«http://be-healthy.us/achete...»>Cialis meilleur prix</a></p>
<p><a href=«http://be-healthy.us/achete...»>Cialis maux de tête</a></p>
<p><a href=«http://be-healthy.us/achete...»>Cialis marche pas</a></p>
<p><a href=«http://be-healthy.us/achete...»>Cialis et fertilité</a></p>
05. 02. 2010 | 22:31

nowGoogle.com Multiple Search Engine napsal(a):

nice
16. 02. 2010 | 08:29

nowGoogle.com Multiple Search Engine napsal(a):

thaksn fruzu konak
16. 02. 2010 | 08:30

nowGoogle.com Multiple Search Engine napsal(a):

weleh weleh,,tak gendong kemana - mana
16. 02. 2010 | 08:31

tiffany napsal(a):

Což ovšem nemění nic na tom, že Vaše dělení na nekvalitní a kvalitní národy je mi zcela proti srsti.
18. 02. 2010 | 10:06

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

It is very informative, Great article.
21. 03. 2010 | 12:53

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 02:04

replica watches napsal(a):

U blogu prof.Zlatuky nejaky Filip psal, ze kvuli okupaci jeho matku nevzali na interupcni komisi a on je tady. Vy jste mohla byt nemanzelska. Akorat nevim, co maji Rusove na ambasade spolecneho s 21.srpnem? To taky 15.
29. 03. 2010 | 09:23

cheap watches napsal(a):

Bohužel, tak, jak oproti svým babičkám a prababičkám, dnes nemají růžence a klidné chvíle rozjímání v kostelních lavicích, psychoterapie se odbývá, mnohem nákladněji, na gauči psychologa, těmi, kteří na něj mají a pro zbytek pak "řešením" jejich nespokojenosti podáním návrhu na rozvod: Některé pak naslouchánjí pracovnicím gendrové rovnosti jakou je autorka.
29. 03. 2010 | 09:26

http://www.kw61.com/replica-franck-mulle napsal(a):

ffsafsaf
29. 03. 2010 | 09:33

sesli sohbet napsal(a):

Vážně jsem tohle napsal? Já měl dojem, že píšu o tom, že jaro nejaro pořád to byl bolševickej ksindl, který si osoboval právo rozhodovat o životě druhých lidí.
08. 04. 2010 | 17:19

Tom napsal(a):

09. 04. 2010 | 19:04

puma shoes napsal(a):

13. 04. 2010 | 11:50

Keith Turber napsal(a):

With havin so considerably content and articles do you ever run into any issues of plagorism or copyright violation? My blog has plenty of distinctive content I've either written myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the world wide web with out my agreement. Do you know any approaches to help prevent content from being stolen? I'd really appreciate it.
05. 07. 2011 | 05:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy