Klausova a Nečasova eugenika

02. 01. 2012 | 11:29
Přečteno 25609 krát
Premiér Petr Nečas ocenil novoroční projev prezidenta Václava Klause: "Velmi souhlasím s jeho apelem na odpovědnost každého z nás a na podporu pracovitých, schopných a nadaných lidí," uvedl premiér. Můžeme to chápat jako novou a širší, a stále se rozšiřující definici „nepřizpůsobivých“.

Až jich budou miliony…
Jasně, na první pohled se to zdá být úplně samozřejmé: kdo by chtěl podporovat líné, neschopné zabedněnce, že?! Ty, kteří žijí na úkor ostatních, za „naše daně“, jsou zlenivělí spočíváním na příliš hebkém a pohodlném sociálním polštáři atd.

Navíc v době krize – zdrojů je málo, na rozdávání není, každý se prostě musí otáčet. A kdo na to nemá, tak zůstane na okraji, to se nedá nic dělat, může si za to sám, no ne?

Je to takový test společnosti. Alespoň se ukáže, kdo jaký je. Konečně naplno. Například ve Španělsku poslední vývoj odhalil, že těch nepracovitých, nenadaných, neschopných je už pět milionů, převážně jsou to mladí lenoši, kteří se ještě ani pracovat nenaučili, tak co s nimi. A bude jich přibývat.

Dalo by se odhadnout, že u nás by jich mohlo v dohledné budoucnosti být tak kolem milionu. Ale třeba bude naše společnost ještě efektivnější a odhalí jich víc…

A modroocí světlovlasí?
To je první krok toho testu: odhalit je. A druhý krok jasně vyplývá: nepodporovat je. Podívejme se na to bez sentimentu: všichni ti různí „hendikepovaní“ nebo prostě hlupáci, co sotva projdou základní - tedy zvláštní – školou mají smůlu. Co si budeme namlouvat – je mezi nimi i řada simulantů, těm dáme šanci, když jim dávky sebereme.

Je to něco, jako když Kristus řekl „vstaň a choď.“ Uvidíte, že řada z nich se skutečně rozchodí. A kdo ne, má prostě smůlu. V takové době žijeme. Ani pan prezident nebo pan premiér z toho určitě nemají radost, ale berou to jako chlapi.

Možná nejsme zase tak daleko od nějakého třetího kroku: už teď přece průzkumy jasně ukazují, že u přijímacích pohovorů mají větší šanci vysocí, „hezcí“ lidé. Je to přirozený výběr a možná není od věci ho trochu institucionalizovat, prostě mu trochu napomoci, aby to všechno šlo rychleji a nekomplikovaně.

Prostě, na straně jedné vysocí krásní chytří schopní pracovití. Na straně druhé hloupí malí líní kriplové. Ty první podporujeme. Ty druhé samozřejmě nikoli. To dá rozum.

Nedovolme to…
Vypadá to jako přílišná nadsázka a absurdní humor, ale není to tak jednoduché. Toto – podpora „pracovitých, schopných a nadaných“ – je realita současné podoby kapitalismu. Populistická ideologie umožňuje vcelku hladce stále více redukovat veřejný sektor a vyhánět na okraj společnosti stále více lidí. S vysvětlením, že si za to prostě mohou sami – pracovitost například znamená především, že člověk má alespoň nějakou práci. Čím dál víc se nezaměstnaní dostávají do kolonky „nepracovití“.

Je to úplně jiná společnost, než jaká byla na Západě do osmdesátých let minulého století. Otočila logiku podpory a tím i základy svého slovníku a etiky, základy představy o celku společnosti: nepodporuje už ty, kteří podporu potřebují, nýbrž ty, kterým bylo dáno i bez podpory. Logika a etika spočívá v představě, že výkon těchto vyvolených povznese společnost jako celek a tím nakonec i její „spodinu“, která si to sice nezaslouží, ale sveze se…

Bohužel, vývoj v posledních desetiletích tuto logiku nepotvrzuje: nerovnost se prohlubuje a „spodiny“ přibývá. Z politiky se stalo „aplikované účetnictví“ a vytratil se téměř beze zbytku její etický rozměr. Mizí otázky typu, zda je přípustné, aby čím dál víc lidí končilo v nejistotě, beznaději, ponížení a chudobě, a aby se zároveň zvyšovalo bohatství a moc úzkého okruhu privilegovaných.

Argument, že to jinak nejde, je právě koncem politiky. A navíc se ten argument neopírá ani o jasné ekonomické důkazy. Celé to až tragikomicky připomíná situaci komunistických režimů: ty se také odvolávaly na historickou nutnost a také v nich na prvním místě byla společnost jako celek a málo záleželo na tom, jak se žije jednotlivcům.

Je evidentní, že současné „reformy“ nejsou jedinou alternativou řešení aktuálních problémů. Ale stanou se jí, pokud budeme pouze přihlížet. Pokud se necháme zmanipulovat populistickou ideologií, která nám vnucuje představu, že „podpora schopných“ je v našem zájmu…

Ano, možná je…, dokud ještě sami práci máme, dokud jsme zdraví, dokud neschopní politici nedovedou zemi na periferii…


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

Máte pravdu. Důležitá je podpora neschopných, nepracovitých, flákačů. Na druhém místě je pak podpora schopných a pracovitých, kteří nemohou z různých důvodů přechodně práci najít a na třetí místě je podpora těvch ostatních.

Proto navrhuji 100% daň. Stát vybere od všech schopných a pracovitých 100% vydělaného důchodu a rovným dílem to rozdělí na 10 000 000 hromádek a pošle každému jeho část.

Pokud to nebude stačit, tak se to upgraduje na nepeněžní přerozdělování, aby se lidi nemuseli starat o to co si koupí, tj stát nakoupí pro všechny lidi jen to co potřebují a pak jim rozdělí rovným dílem už to zboží, neb peníze kazí člověka a jen stát nejlíp ví, co si lidi mají kupovat.
02. 01. 2012 | 11:40

Jan Hnízdil napsal(a):

Vážený pane Komárku,

za článek Vám upřímně děkuji.

Přeji dobré zdraví, dobrou práci, dobré přátele. Srdečně. Jan Hnízdil
02. 01. 2012 | 11:45

ZdeněkJ. napsal(a):

Neo
..tak jsem čekal, kdy v novém roce přispěchá Neo a jeho mozeček a už je tady.
02. 01. 2012 | 11:47

michalkomarek napsal(a):

To Jan Hnizdil

Dekuju! I Vam dobry rok, pane doktore! Michal
02. 01. 2012 | 11:48

Honza napsal(a):

"Bohužel, vývoj v posledních desetiletích tuto logiku nepotvrzuje: nerovnost se prohlubuje a „spodiny“ přibývá."

Z globálního hlediska nemáte pravdu. Celosvětově nejrychleji rostou ("bohatnou") dříve rozvojové země, úspěch Indie, Číny,ale také Vietnamu, Malajsie nebo Brazílie je fenomenální a dramaticky převyšuje drobné bolístky, které tady zažíváme my nebo Řekové. Kapitalismus funguje.
02. 01. 2012 | 11:50

neo napsal(a):

ZdeněkJ.

no tak Zdenku, máš na víc než kopírovat mé texty. Tedy aspoň doufám.

Nehledě na to, že jsem přispěchal už na blog Honzáka a Peheho.
02. 01. 2012 | 11:51

Marcus Agrippa napsal(a):

Je schopný a pracovitý a nadaný Řebíček? Vypadá to, že ano a jeho protipólem bude nejspíš společnost Linet. Tu ta podpora schopných ( a tak vůbec ) dohnala do Nizozemí, kde je stabilnější a předvídatelnější právní prostředí. Holt, jak řekl Z.Frolík - v Česku je spravedlnost poplatná politice. Není liž pravda přátelé Modrého údolí?!
02. 01. 2012 | 11:51

aga napsal(a):

Honza

Kapitalismus funguje jen když roste. Přesně stejně jako rakovina. Po dosažení určité hranice už jen stravuje sám sebe. Vaše příklady to velmi názorně potvrzují.
02. 01. 2012 | 11:54

janahradilkova napsal(a):

Pane Komárku,myslím, že je škoda, že uvádíte zajímavé otázky do diskuse (talent, chudoba, píle apod.) způsobem vymezování se vůči projevům jiných (prezident, premiér) Znělo by mi to věrohodněji - ...
Klausův projev já osobně pokládám za dobrý. A je prima, že se o něm bude diskutovat - jen je trochu hloupé, že to začíná tímto štěkáním.
02. 01. 2012 | 11:55

skeptický napsal(a):

Strom života se musí prořezat,všechno mrtvé dřevo musí pryč.
Každý sám za sebe.Spas se kdo můžeš.
Eugenika z toho čouhá jak sláma z bot,ale pan president jen konstatuje fakta.Vymysleli to jiní čímani.
02. 01. 2012 | 11:58

melčákova pohanka napsal(a):

Někde jinde napsal Kelt,že nečte,neposlouchá a neanalyzuje zloděje protokolárních per. Mám to také tak! A nejen u Klause.Jsem svobodnější a mám více času na dobré autory a poctivá slova!
02. 01. 2012 | 12:12

Cech napsal(a):

Nevím, ale velmi těžko si vzpomínám kolik toho udělal Bursík+jehobiomasa pro heslo které zde hlásáte:
Donec pretium In pretium sapientissimus scriptor.
Ono možná kdyby se ta 1K za protesty proti JE věnovala na povinné zveřejnění skutečné nezaměstnanosti.
Dejme tomu v době jeho šéfováni, nemuseli jsme na tom být nyní tak špatně.
Prostě místo fiktivních 9% psát reálných 14% a je to.
Bohužel toho bohdá nebude, aby zelený za plebs zdarma bojoval.
02. 01. 2012 | 12:14

Koplkop napsal(a):

Autor
"aby čím dál víc lidí končilo v nejistotě, beznaději, ponížení a chudobě"
Kde jsou ty miliony chudobných? Jak jsou chudí? Mám se mezi ně také počítat, když mám např. 8let staré auto, mobil bez dotykového displeje, a na večeři do restaurace jdu max. 2x za rok? A ten můj soused je ze dne na den bohatější a bohatější.
To je takové brečení a fňukání, jak je to vše nespravidlé, jak ti chudáci, ale správný sociální stát se musí umět postarat jen o ty, co sami nemůžou, o ty co můžou a brečí se starat nemůže a nesmí! Protože jak se začne starat o všechny tak logicky nebude mít dost pro ty co to potřebují.
02. 01. 2012 | 12:15

Clouseau napsal(a):

Výborný článek. Díky.
02. 01. 2012 | 12:20

Šebány napsal(a):

Je škoda , že když se po nějaké době podívám na blogy , opět narazím pod skvělým článkem na patologický případ obscese a zřejmě i vyšinutého jedince Neo.
02. 01. 2012 | 12:21

ali napsal(a):

o roku 2012 bylo napsáno hodně, zvláště toho apokalyptického a proroci mají žně. Jací proroci, to je fuk, jestli je to politik nebo věřící. Dnes se může nazývat prorokem každý, komu to trochu pálí a umí manipulovat myšlenkami i jazykem..apokalyptické myšlení je in..

Slovy pana J.A.Poláka: "To, co dříve bylo spontánním blouzněním, se dnes stalo také lukrativním byznysem. Kolik jen knih a filmů má v názvu "2012"! Kolik peněz bylo vybráno hlasateli konce světa! Ovšem, spousta lidí na šíření těchto memů pracuje zcela zdarma, ale právě tito lidé kupují zmíněné produkty, propagují je, případně odevzdávají své peníze různým sektám, církvím a jiným podezřelým organizacím. Je zjevné, že apokalyptické nálady by se dnes šířily i bez přispění těch, kdo na nich bohatnou, ale myslím, že by snad přeci jen nedosahovaly takové míry.
A tak jsou lidé plašeni, zneužíváni a zvěcňováni, jsou činěni zdrojem bohatství a to nejen v tradičním smyslu jako vykořisťovaná pracovní síla, jež alespoň něco produkuje, ale prostě jako stádo vedené od jedné duchovní porážky k další, znovu a znovu oblbované, matené, terorizované až do úmoru. A proč se tyto oběti neproberou ve chvíli, kdy by jim mělo být jasné, že byly podvedeny? V diskusi na anglické Wikipedii jeden z komentátorů napsal: "Vzhledem k mým pozorováním podobných neúspěšných minulých proroctví se objeví ze strany jeho šiřitelů oznámení, že se Bůh rozhodl dát lidstvu další šanci, a bude to vysvětleno příslušnými biblickými citáty." To je přesné. Protože cílová skupina chce věřit, vytváří poptávku a je jí nabízen tento zhoubný produkt. Možná, že bychom zde nalezli rysy společné s drogovou závislostí."

Tedy úzkost je živnou půdou pro lidi, jenž ztratili smysl pro práci, pro úctu k druhým..

Proto přeji všem v tomto roce,
empaticky naslouchat druhým, zbavit se nenávisti a závisti a radovat se z maličkostí..
Všem, jenž se snaží o něco dobrého, pozitivního a hlavně veselého, neboť máme duše protknuté samými špatnými, odpornými a negativními zprávami.
Zvláště novinářům a politikům přeji jasnou mysl a konec hnusot k veřejnosti. Tato "zbraň" se totiž otáčí k nim samým..
Hodně štěstí a zdraví.. ;o)
02. 01. 2012 | 12:25

český maloměšťák napsal(a):

Co je svět kulturnímm světem, existovaly , existují a existovat budou skupiny lidí, které samy sebe označí jako ty pro společnost přínosné a tedy zasloužící si respekt a uznání...a jiné pak označí za parazity, které je třeba stíhat.

Bohužel největší skupinu lidí ale tvoří vždy ti, kteří takovýmto demagogům skákají na špek. A také je živí. Tato skupina bývá pak za největší hlupáky.

Být členem té první skupiny - anebo dokonce jejím formálním - i když jen příležitostným mluvčím (například o Novém Roce), byl bych velmi opatrný v tom, kam ukázat ukazovákem...zda jej nejprve nenasměrovat na sebe. Neb ostouzení člověk může dojít i tak, že si ho po právu zaslouží - nikoliv že jen využije své možnosti kdákat banální plky v masmédiích (což je ale jeho formální výsadou) tak, že zostouzí celé anonymní skupiny občanů.

Pokud tedy má být kritériem hodnocení kdo je pro společnost prospěchem a kdo koulí přivázanou k noze. Ale v rovině popisů - ne v rovině psychopatických konstrukcí.

Jenže skuteční parazité/či jejich formální mluvčí - např. mluvčí Mafií/ nikdy nepoužijí kvantifikací ve směru vlastního parazitismu - vědí, že naopak obecné žvásty a prst napřímený směrem k parazitům genealogicky následně-příčinným velmi často sekundárním - tedy jako výsledku právě parazitování oněch parazitů primárních....jim hloupá skupina takzv. komentujících a platících(skupina největší) vždy sežere. A to i o Novém Roce - když má stále ještě plné teřichy ze Silvestra.
02. 01. 2012 | 12:27

porota napsal(a):

Největší rovnostář ze všech rovnostářů v České rovnostářské republice za rok 2011 je : Martin Komárek!

Blahopřeji a věřím, že nepoleví a dále bude bojovat za rovnostářství v nejvíc rovnostářské společnosti Evropy.

Cena pro pana Komárka : týdenní pobyt v apartmánech Prokrustovo lože.
02. 01. 2012 | 12:27

Carlos V. napsal(a):

Pane Komárku, díváte se na svět pokřivenou optikou pár posledních let, kdy se žilo z dluhu.

Ano, máme zde chtění. Chtění založené na potřebách a na touze. A bouhžel i na zkušenosti - vyloučeným se dává stále více a stále málo.

Objektivní realita je jiná - žijeme si nad poměry a stejně tak si nad poměry žijí i vyloučení.

Je třeba se vrátit k tradicím první republiky a zapomenout na vekou většinu podůrných programů. Chápu, bude to nehezké, občas kruté - ale přirozené. Někteří lidé budou mít opravdový hlad - a nám nezbyde, než si uvědomit normálnost tohoto stavu.
02. 01. 2012 | 12:35

neo napsal(a):

šebány:

vždyť dávám autorovi za pravdu ! Podporovat schopné se musí až na posledním místě.

Můj návrh pak dokonale změní stávající nespravedlivý systém podpory schopných a pracovitých a nastolí spravedlivý systém pro všechny.
02. 01. 2012 | 12:53

honolulu napsal(a):

To kdyz jsem prisel z JAR do USA a zacal pracovat, tak me zavolal sef a rekl mi, ze ocekavaji ode mne vetsi kontribuci nez od druhych, protoze jsem prisel z "rasisticke zeme".
Chteli po me, abych delal praci za cernochy, kteri neprisli do prace 3-4 mesice v roce.

Za to, ze firma drzela tyto vycuranky, dostavala od vlady zakazky v ramci Affirmative Action. A muj sef - vul, chtel po lidech jako jsem byl, ja udelat praci za ne.

V ten moment, jsem dal 14 denni vypoved a tech 14 dni jsem se plne a svedomite venoval sabotazim.
Pepracovana rasa, nejvice diskrimitovana a NEJSCHOPNEJSI je bila rasa, ktera musi zivit parazitickou zouzel vsude na svete v ramci prerozdelovani. Uz aby se to zacalo fackovat. Vzdyt je to zpozdene.

A komu se nelibi, tento politicky nekorektni prispevek, tak at jde protestovat do nadrazni lamparny.
02. 01. 2012 | 12:57

melčákova pohanka napsal(a):

Vážený neo,jaký je rozdíl mezi všehoschopnými a schopnými ? A kam řadíte Řebíčka,Kocourka,Béma,Dvořáka,Bartáka,Vondru,Grosse a další odkloňující politiky? Díky.
02. 01. 2012 | 13:00

neo napsal(a):

melčákova pohanka:

velký.

a odkloňující politiky řadím mezi zloděje.
02. 01. 2012 | 13:04

amdg napsal(a):

Pěkný článeček. Trošku jste mi zbrzdil hurá přesvědčení, že jsem nejlepší. Děkuji Vám.
02. 01. 2012 | 13:06

jája napsal(a):

Honolulu - jste správný tasista, ještě je potřeba dodat, že ty ustatní rasy je potřeba prohnat komorami, samozřejmě plynovými. Bílá je dobrá, jenom nevím řím to je, že nejvíce roste ta žlutá rasa podlidí, je asi nutné ji zlikvidovat, jak říkaql Váš předchůdce s knírkem.
Lidé, jako jste vy by měli mít upřeno volební právo, vymezený plac na kterém by se svými soukmenovci mohli vést skutečnou válku za nejčistší rasu bílých, nlonďatých a modrookých.
P.S. znám jedno flákače, jakoarijci z bible vypadl.
02. 01. 2012 | 13:09

Divobyj napsal(a):

pane Komárku,

Tak trochu NECHÁPETE realitu dneška.
Věci se mají tak: Ze schopných ještě vyždímáme,co se dá a ty neschopné prostě hodíme přes palubu!
Národohospodářská situace je totiž již dnes NEUDRŽITELNÁ.
Připomíná mi to situaci zadlužené rodiny,kdy by její členové museli pracovat 30 hodin denně,aby mohli alespoň splácet úroky z dluhů.
V situaci,kdy jsme na dně,přicházíte Vy,s požadavkem podpory těch slabých.
SPADL JSTE Z MĚSÍCE?
02. 01. 2012 | 13:20

Mastodont napsal(a):

.. podpora „pracovitých, schopných a nadaných“ je realita současné podoby kapitalismu ...

Koho chcete podporovat vy, autore? Líné neschopné idioty?
02. 01. 2012 | 13:23

Petr z Tábora napsal(a):

Nevím jakou podporu dostává ta pracující většina občanů ČR. Musí makat a platit daně. Vím jaké druhy podpor dostávají ti méně šťastní včetně těch neschopných - je dobře, že máme vyspělý sociální systém.

Pane Komárku, hned první odstavce dokazují, že jste demagog. Ocitujete pozitivní větu pana Nečase a v dalším textu k tomu přiřadíte a diskutujete nezaměstnané, o kterých nemluvil.
Nakonec co čekat od představitele organizace používající ke svému zviditelnění nezákonné a nátlakové akce.
Jen je pro mne překvapením, že to zbaští pan Hnízdil.
02. 01. 2012 | 13:25

mb napsal(a):

janahradilkova ... klausuv projev poklada(te) za dobrý ... :-)

kdo nám to sem z palmy spad´ ... ?

odkud se Klaus vzal a začíná rokem 2012 ? :-))

podobně dobrý (protože pokrytecký) byl i projev nad rakví zvěčnělého Havla

a k příležitosti 28.10.11

Klaus nereflektuje podíl vlastních vin a nikdy nepojmenuje / oval korupci a mafiánské vazby ...

nikdy se nezastane utiskovaného proti korupčníkovi, vždy naopak ....

dobrý projev klause je contradictio in adjecto pokud Klaus nezreflektuje vlastní podíl vin na zavedení a udržování mafiánského kapitalismu ...

s pozdravem ...
02. 01. 2012 | 13:26

Fanda napsal(a):

Pozorně sleduji diskusi a vychází mi jediné: MUSÍME PŘECI PODPOROVAT TY VŠEHONEJSCHOPNĚJŠÍ - tj celou vládu jakbysmet, oni si to přece zaslouží, neotravují na ÚP a nežebrají o peníze na příspěvek na bydlení či léky. Oni nikdy nezestárnou - jak zpíval kdysi Peter Nagy, jen to trochu upravím: "S námi ti lenoši nikdy nezestárnou, protože my dřív umřeme v tomto státě, než současná vláda zestárne."
Lidi, proč ještě žijete/ žijeme? Přeci nemůžeme stát v cestě našim vizionářům na hradě, oni chtějí být sami na tomto světě, bez obtížného hmyzu, jako jsme my, plebs v podhradí. Budou mladí, krásní a bohatí. To je to, co chce naše vláda dosáhnout. Na ostatních nezáleží.
02. 01. 2012 | 13:33

mb napsal(a):

ještě pro janahradilkova ... celkem dobře to vystihl pan Rath ( shoda i s p. Komarkem )
02. 01. 2012 | 13:34

Marcus Agrippa napsal(a):

mb:
tou podporou všehoschopných je zřejmě míněné udržování prokorupčního prostředí, kde příznivci ODS jednoznačně vynikají ( ČSSD má také své"želízka v ohni"). Ovšem zavedení školného, je podpora nadaných lidí par excellence. V.Klaus má to vidění světa prostě jiné. Nečas je sice mladší, ale doktrínou zakladatele ODS naprosto stejně zdegenerovaný ( nejspíš si to přinesl již ze SSM ).
02. 01. 2012 | 13:34

honolulu napsal(a):

jaja,
Ty vase blbosti co jste napsal svedci o tom, ze jste (cenzurovano).
Nejsem poplatny zadne ideologii, ale vzdy pouze sve penezence.
Vam patri zkopat to, na cem si sedite, na stimalaci inteligence, kdyz do toho pletete Adolfa.
Uvedomte si Vy hlupaku, ze jsem cely zivot pracoval proto, abych se mel dobre. Rozhodne ne proto, aby se ze me mel dobre nekdo jiny. Me se take nechce vstavat do prace, kdyz je venku zima nebo horko.
Vas prispevek je tak HLOUPY, ze je na urovni Tencokyda.
02. 01. 2012 | 13:42

honolulu napsal(a):

jaja,
lide jako jste vy patri deportovat, mezi ty Vase zlute rasy.
Pripravte se nato, ze jednou vsichni parazite pochcipaji hladem. Ono to totiz zadna ekonomie na svete neutahne to vase nekonecne prerozdelovani.
02. 01. 2012 | 13:49

český maloměšťák napsal(a):

"Národohospodářská situace je totiž již dnes NEUDRŽITELNÁ."

Nesmysl.
02. 01. 2012 | 13:50

Kuba napsal(a):

Novoroční projev pana prezidenta nebyl špatný. K dokonalosti mu opravdu chybělo jen pár slov, např.: " Za vznik problémů, které teď kritizuji odpovídám i já a pravdu má autor podnětu http://www.podnety.cz/podnet-cislo-19960430102007" :-)
02. 01. 2012 | 13:53

honolulu napsal(a):

Nedivte se, ze vasi predstaveni jsou neeticti, kdyz maji nekde v zamestnani takoveho hlupaka jako je "jaja".

Sprostak, jak on se domaha toho, ze ho musi nekdo zivit.

Pane Kalousku, zde jsou skryte reservy...
02. 01. 2012 | 13:54

RA napsal(a):

pane jo, z jedné věty odvodit knihu, člověče, vy jste z jedné věty Nečase udělal takový rozbor, že snad ani Nečas sám, by to nesvedl. Máte talent, udělat z komára velblouda, ale útěchou vám může býti, že mezi českými novináři se naprosto ztratíte...
Jen ještě jednu věc, kdyby nebylo těch pracovitých lidí, tak všichni pomřete hlady, protože žijete z jejich peněz.
02. 01. 2012 | 13:57

dříve čtenář napsal(a):

Sytý hladovému nevěří, zdravý - nemocnému, tunelář - poctivému také ne. A tak bychom mohli pokračovat. Očistný program dnešních mocných: vymření tvrdě pracujících a nemocných, může fungovat jen krátce. Pak příjde doba, kdy se i hyeny začnou z nedostatku mršin požírat samy sebe navzájem.
02. 01. 2012 | 13:59

RA napsal(a):

v tom Španělsku je to také zajímavé, vždyťn ti nezaměstnaní vysokoškoláci by měli ta pracovní místa vytvářet, a ne jen řvát na náměstí a čekat, kdo jim co dá. Oni mají být motorem ekonomiky, ale spíš jsou její koulí na noze.
Ale hez ky po bolševicku........mají přece NÁROK na pracovní místo. Proto budou sedět na náměstí tak dlouho, dokud nezajdou hlady.
02. 01. 2012 | 14:12

ZM napsal(a):

Odpovědnost každého z nás, to může znamenat např. i to, že si lidi přestanou brát úvěry od lichvářských firem jako je např. Provident, a budou se snažit včas splácet, aby neživili exekutory a jiné "příživníky".
02. 01. 2012 | 14:24

vasja napsal(a):

RA napsal(a):
v tom Španělsku je to také zajímavé, vždyťn ti nezaměstnaní vysokoškoláci by měli ta pracovní místa vytvářet, a ne jen řvát na náměstí a čekat, kdo jim co dá...
-----------------------
Ale co může vytvořit za fleky socialní religionista, inveromentalní homosexualista nebo pilitológ. Neni VŠ jako VŠ.
02. 01. 2012 | 14:24

mažňák napsal(a):

pan Komárek udělal z komárka velbloudka. Jako typický demagog si vyložil větu po svém, stvořil strašáka do zelí a pak se s ním statečně popral a slavně zvítězil.
Plno lidí žije z přerozdělování a přitom jsou užiteční ostatním. Pan Komárek ale nejenže nic nevytváří, ještě šéfuje škůdcovské organizaci.
02. 01. 2012 | 14:30

RA napsal(a):

vasja........ano, samozřejmě, zvolili špatné vysoké školy, ze kterých nemají uplatnění, investovali do špatného vzdělání, ale bylo to jejich špatné rozhodnutí. ( to bude stejné jako u nás, nikdo nejde na strojařinu, protože je těžká , tak jde na pajďák). Nicméně, stále by měli být elitou národa a ne přítěží.
02. 01. 2012 | 14:32

RA napsal(a):

mažňák.....souhlas, domýšlení slov Nečase panem Komárkem je velmi kreativní. Ale tento výplach mozků zvládá většina českých "novinářů" .
02. 01. 2012 | 14:35

mažňák napsal(a):

ještě k tomu "právu na práci" - každý by si měl nejprve položit otázku "čím můžu být prospěšný ostatním". Když na nic nepřijde, měl by se nad sebou zamyslet. Křičet "mám právo na místo sociologa" je absurdní.
Španělé ale mají dvojitou smůlu, je tam velmi rigidní pracovní právo, existující zaměstnanci se nedají bez ohromných nákladů propustit a tak nové nechce nikdo zaměstnat. Lidi asi mnohem víc frustruje zabetonovanost takové situace než že se zrovna nemají nejlíp. Jsem si ale naprosto jist, že tam jsou povolání, kde je pořád lidí nedostatek.
02. 01. 2012 | 14:42

RA napsal(a):

mažňák.......ano, to jsou ty odborářské výdobytky.
02. 01. 2012 | 14:50

vico napsal(a):

Klausův novoroční projev jsem "propásl"/vědomě/. Nicméně mediosféra mi prezidentský projev stejně nacpala do palice jako šišky do zobáku posvícenecké husy.

Paní Hradílková napsala, že projev pana prezidenta byl dobrý a je dobře, že se o něm diskutuje.

Podle mne se asi tak nějak projevuje stokholmský syndrom /anebo nyní tak často probíraný syndrom týrané ženy/. Obvyklý boj proti humanrightistům, homolko-homosexualistům,enviromentalistům,europeistům,global-průtokooteplovačům, malto-multi-kulturistům a mnoha dalším se tentokrát nekonal a tak sláva!-diskutujme.

A o čem? "Podporujme dobré, hodné, pracovité a nadané lidi". Inu jo, jsem pro. Podporujme je. Je to velmi objevná myšlenka. Ještě, že tu máme Klause, který nám svítí na cestu.
02. 01. 2012 | 15:03

martinka napsal(a):

Klausuův projev byl tak nějak o ničem. žádná myšlenka, žádná výzva, žádný podnět k zamyšlení - možná tak akorát k zamyšlení nad tím jakéhože to máme prezidenta. Jestlipak i on se zamyslel nad tím jestli je spravedlivé pobírat nezdaněných 400000,- měsíčně?! co nám za ty peníze pan Klaus poskytuje?
02. 01. 2012 | 15:16

Pavla2 napsal(a):

Koho jiného by stát měl podporovat než lidi pracovité, snaživé a schopné!!!
Ti nejsou přítěží, narozdíl od těch nepřizpůsobivých. Netahejme do toho ty, co z jakéhokoliv vážného důvodu pracovat nemůžou. Pořád se vymlouváme na nedostatek pracovních míst, že zkrátka práce není. Ale člověk když si vybere špatnou školu, bohužel musí vzít i něco, co mu zrovna nevoní. Syn shání lidi do firmy, nabízí dobrý výdělek. Hlásili se hlavně mladí lidi. Nejde o nijak těžkou fyzickou ani psychicky náročnou práci. Kolik myslíte, že jich nakonec o práci zájem mělo? Bud přišli a zase si to rozmysleli, či nepřišli vůbec. Takže je vidět, že mladým se pracovat nechce. Každý si představuje sebe jako manažera u počítače, aby ani ten zadek zvednout nemusel a plat tak alespon 30 tisíc. Takže autore, běžte do háje s podporou těch neschopných a lenivých.
02. 01. 2012 | 15:23

mb napsal(a):

ad martinka 15:16: Demontáž státu ...
02. 01. 2012 | 15:32

Jana Pechová napsal(a):

Klausův projev byl jedním z nejslabších prezidentských projevů posametové historie.
Pasáž, na které stojí článek páně Komárka, mě ovšem nadzvedla taky. Troufnu si ji přirovnat k celoživotnímu nekuřákovi, který kuřákům káže: přestaňte, ničíte si zdraví. A jestli nepřestanete, zvedneme vám ceny tabáku, až vám z toho bude špatně.
Stát se má starat o rámec (možností a řešení). Jestliže se rámec v důsledku špatné správy jaksi rozsypal, těžko dávat dezorientovaným kaprům rady typu - dívejte se na štiky.
Poslouchala jsem 1. 1. Václava Klause a myslela přitom na to, co by řekl Václav Havel.
Nezastával by se nefachčenků, to určitě ne. Ale příčiny stavu by viděl jinde než na displeji kalkulačky.
02. 01. 2012 | 15:50

NVS napsal(a):

Dík za moudrý a pravdivý článek.
02. 01. 2012 | 15:51

český maloměšťák napsal(a):

"...Koho jiného by stát měl podporovat než lidi pracovité, snaživé a schopné!"

Otázka tedy zní - je Řebíček snaživý ? Je také i schopný ? Tak to musí být i pracovitý - jinak by přeci k těm stamilionům přijít nemohl, že...
Neschopní, líní a parazitní jsou ti, co se ošívají, když si mají vyhrnout rukávy - aby si přišli při kpání na jehostavbách na pár tisíc.
Tak tomu má být. To je ten stát pastýřů, hlídačů a sloužících.(plus otroků)

Je snaživý, pracovitý a schopný pan Míl, kterému neschopní, líní a jistě také i málo snaživí občané přispějí na jeho solární byznys několika sty miliony korun ? Jistě - tento je enormně snaživý a schopný. Pracovitosti vzor.
A co onen parazitní vychcan - který si bez dotací postavil na střechu baráku fotovoltaiku a později - když přišel o práci a pobíral pár tisícovek měsíčně podpory...za nim přišli z ouřadu...a podporu mu zpětně vzali - protože se dle nich chová stejně jako ten Míl ?? Tedy že měsíčně inkasuje také stovky korun (co na tom - že ten Míl to bere hodinovéě - jde přeci o PRINCIP - zde jde zcela evidentně o NESCHOPNÉHo !!!!! - a s takovým je třeba zatočit, súdruhovia - to by tak hrálo - aby se luza pouštěla do takových spekulací....policajty na něj..hrrrr, děti..hrrrrr...)

Pokračujme ve své hlubokomyslné analýze dále :

Je vedení Hyundaye schopné ? A je snaživé ? Ano - a tak musí být i pracovité - jinak by akcionáři Hyundaye nemohli(ke své potěše a radosti) obdržet od Kozloistánu Zelného daňové a dotační benefity ve výši několika miliard korun.
Línými, málo ambiciozními a neschopnými jsou pak ti, kdo do Huyandaye nejdou za pár tisícovek dělat těmto akcionářům radost ještě větší.

Je schopný Václav Klaus mladší - anebo je pouze snaživý a naopak schopný je Roman ? A co zákazníci ČEZu - jsou schopní, snaživí...anebo jen blbí ?
Co atudenti střední školy, která se nejmenuje PORG - jsou neschopnými parazity , kteří nemají na školné v PORGu ???

A co kouzelník ? Přinde ? A bude schopný ? A snaživý ? To pak bude dozajista i pracovitý, že ???

Ech - ještě že tak...už jsem si myslel, že tendle národ bude národem hlupáků s největším z hlupáků v čele navěky věkův.
02. 01. 2012 | 15:54

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Výkřiky všehoschopných jsou buď o hlouposti nebo sprostotě. Buď nechápou, že rozhodování o tom, kdo je schopný může následovat až po nastavení obecně přijatelných pravidel, do té doby to není o schopných, ale o někom zcela jiném a vzhledem k tomu, že ti svehoschopní se nastavení obecně přijatelných pravidel brání, tak nám prozrazují, že o své neschopnosti vědí a vědí, že jejich „schopnost“ je především ve sprostotě.
02. 01. 2012 | 15:57

ondrejsteffl napsal(a):

Hezký článek.
Ve školství už tu podporu hlavně (někde dokonce jen) pracovitých, schopných a nadaných dávno máme. A v logice článku ji dál prohlubujeme. Neřešíme, co bude s těmi, a teď myslím děti, které nejsou tak pracovité, schopné a nadané.
02. 01. 2012 | 16:12

Cestovatel napsal(a):

Jistě Komárku podporou neschopných se dokopeme k prosperitě. Budeme podporovat rádobysocialismus a zdaníme ty kdo pracují a přerozdělíme to těm nemakačenkám. Nějaký trouba z Greempeace ví určitě nejlíp jak věst stát zatímco všichni ti ekonomové a finanční analitici jsou jen podporovatelé toho hnusného kapitalismus. Zavedem tady socialismus a zachvili dopadnem jak Řekové. Ti také podporovali "neschopné" a

Populistická ideologie je ideologie socialistická, jejichž "analitici a proroci" se nám snaží vnutit jako Komárek že sežrali všechnu moudrost a je jedině socdemkeynesiánská ideologie je to jediné a nejsprávnější (viz Komárkův výrok Pokud se necháme zmanipulovat populistickou ideologií, která nám vnucuje představu, že „podpora schopných“ je v našem zájmu)
02. 01. 2012 | 16:14

Pavla2 napsal(a):

český maloměšťák: Snad je rozdíl mezi člověkem schopným a snaživým a všehoschopným. A Vy jste vyjmenoval právě tu druhou část. O těch řeč není a takoví by měli už sedět. Nikoliv za ředitelským stolem, ale za katrem.
Ještě bych Vás trochu poopravila, co se PORGu týká. Tam asi opravdu můžou být jen ti schopní. Jak jistě víte, v ní nezáleží na penězích, ale na tom, co mají v hlavě. Studují tam i děti z chudých rodin, kteří neplatí nic, naopak dostávají stipendium. A podle mě je úplně jedno, kdo takovou školu podporuje. Důležité je, že ti, kteří z ní vyjdou, budou něco umět, narozdíl od absolventů jiných soukromých škol, kteří by dříve vysokoškolákům nesahali ani po paty. A věřím, že absolventi PORGu určitě se sehnáním slušného místa mít problém nebudou a naší zemi také něco užitečného přinesou.
02. 01. 2012 | 16:15

český maloměšťák napsal(a):

Pavla2
Jenže Klaus ukazuje prstem na toho nešťastníka, kterému kvůli pár stovkám vzali sociální příspěvek (podporu).
A poplácává po zádech Míla.

To je zrůdné.

Mějte se.
02. 01. 2012 | 16:32

Cestovatel napsal(a):

Levicový populisté se nám snaží vnutit ideu že podpora schopných je špatná (protože to nejsou tradiční přívrženci levicové ideologie) zatímco podpora flákačů (ti patří především do levicové ideologie) je jediná správná cesta. Že to udělali v Řecku,Španělsku a Portugalsku a nevyplatilo se jim to Komárkovi asi nedochází. Že hlavní příčinou problému v těchto zemí je jak říká Komárek podpora "neschopných"

Podívejme se na to realisticky. Země které jsou na tom ekonomicky nejlíp nejsou země které by podporovali flákače (měli by silný sociální stát). Mezi ekonomicky nejsilnější jsou země USA,Čína,Japonsko,Indie,Velká Británie) až někde vzadu je na 35. místě Švédsko.
I kdyby jsme to přepočítali na obyvatele tak pořád je USA (9.), nebo Singapur (4.) podle HDP na obyvatele na tom lépe než Švédsko (17.). Takže hurá podporovat flákače že Komárku.

Nenechme se zmanipulovat populistickými řečmi různých levicových demagogů že podpora nechopných je dobrý nápad. A že za vše můžou ti schoní. Toto je populismus, to co označil Komárek za populismus ve skutečnosti populismus není.
02. 01. 2012 | 16:36

Cestovatel napsal(a):

Komárku pár otázek

1) Kolik pracovních míst vytvoří "nechopné" socky které jsou dlouhodobě na pracáku?

2)Pokud je budem dávat více peněz na podpoře myslíte si že budou mít motivaci najít si práci

3) Nevytváří víc "hendikepovaných" lidí právě podpra neschopných?

4) Není demotivující se velký sociální stát právě příčinou toho že mnoho lidí raději než by pracovalo zůstane na podpoře?
02. 01. 2012 | 16:48

slunečnice napsal(a):

Pane Komárku, protože musím stráááášně moc pracovat, abych se zalíbila českému státu, omezím se jen na několik velmi úsporných slov: Napsal jste to dobře.
02. 01. 2012 | 16:51

MaB napsal(a):

Pavla2
Na PORGu školné platí všichni. Je tam možnost získat stipendium na úhradu max. 90% školného. Při malých počtech žáků na této škole a náročných přijímačkách si samozřejmě vybírají smetanu, pak jaksi není až takový problém mít výsledky. Absolventi PORGu mít problém s získáním slušného místa mohou, pokud nebudou dále studovat na vysoké škole, která vyučuje obory, které "sypou". Mimochodem, PORG působí již od roku 1990, to znamená, že jeho první absolventi mají kolem 35 let. Je docela pozoruhodné, že o nich ještě nikde není moc slyšet.
02. 01. 2012 | 16:55

MaB napsal(a):

Cestovatel
Pracovních míst neustále ubývá, a tento trend se bude zvyšovat. Na tom vaše plky o sockách nic nezmění. To je systémový problém. Prostě, pro ty lidi žádná práce nebude, tedy žádná práce, kterou by někdo mohl zaplatit.

Pokud by sociální stát vyráběl nezaměstnané, v čem se liší sociální stát v Ostravě od toho v Praze?
02. 01. 2012 | 17:00

MaB napsal(a):

Cestovatel
A že jste vynechal ze seznamu zemí v HDP na hlavu 5. Norsko, to je omyl nebo úmysl?
02. 01. 2012 | 17:02

Občan napsal(a):

Koukám, že pravicová kejda dnes vyzrála do obzvlášť bublavé podoby.

Milánkové, co tu plivete na španělské nezaměstnané mladé VZĎELANÉ lidi (u nás jich brzy bude stejná masa) - "z hovna bič neupleteš" (cituji lidové rčení, pane Stejskale! :o) ). KDE by, podle vás, asi tak měli ti mladí vzít na rozjezd podnikání, když nemají práci a většina z nich má jako bonus dluhy za VŠ?
Blábolíte zde neskutečné demagogie, ale pochybuji, že by si kterýkoli z vás troufl své hnusy říci někomu z nich do očí.

I v ČR najdete mezi nezaměstnanými spoustu vzdělaných a plně kvalifikovaných lidí. Nezaměstnaných absolventů VŠ máme zatím "jen" cca 30 000. To je, mimochodem, jeden plný Kolín nebo Písek, což jsou bývalá okresní města. K tomu si přihoďte 70 000 nezaměstnaných VŠ S PRAXÍ (většinou lidé mezi 45-60 lety, tedy na vrcholu produktivního věku). Absolventi NEBEROU žádnou podporu, protože jim na ni nevznikl nárok - a jsou tedy přežitím odkázáni na práci načerno nebo na rodinu.

Protože práce NENÍ, milí demagogičtí koloušci. Na cca 700 000 nezaměstnaných (skoro polovina jich není nikde registrována) je vykazováno cca 30 000 volných pracovních míst vč. podomních obchodníků a obskurních "poradců". Takže nejenže nejsou pracovní místa pro vzdělané a kvalifikované lidi, ale nejsou ŽÁDNÁ pracovní místa.
Nemluvě o tom, že nezaměstnaný NEMÁ prostředky na to, aby začal podnikat - je totiž odkázán na spotřebování svých úspor, protože podpora v nezaměstnanosti je velmi nízká (průměrná podpora je 5800.- Kč) a sociální dávky nestačí ani na holé přežití. Nemluvě o tom, že je pobírá pouze cca 30% nezaměstnaných. Ostatní nemají NIC.

A za tohle nic je chce Dráb(ek) hnát ještě na nucené práce. V tom je "lepší" než nacisté - protože dokonce i židé v ghettech dostávali za nucené práce symbolickou mzdu, misku polévky, lžíci margarinu a tři krajíce chleba. Dráb(ek) dovedl nacistické metody k dokonalosti a za nucenou práci nebude novodobým otrokům platit nic. A nejenže jim nebude za práci platit, ale oni naopak budou platit jemu - za dopravu, pracovní oděv, svačinu a zejména provoz sockarty. Vedle Dráb(k)a by i Himmler zezelenal závistí...
02. 01. 2012 | 17:38

Občan napsal(a):

Díky, pane Komárku.
Docela jste mne svou úvahou překvapil - pozitivně.
02. 01. 2012 | 17:41

ondrejsteffl napsal(a):

MaB napsal(a): 02. 01. 2012 | 16:55
„PORG působí již od roku 1990, to znamená, že jeho první absolventi mají kolem 35 let. Je docela pozoruhodné, že o nich ještě nikde není moc slyšet.“

Mnozí si to myslí, že PORG založil VK mladší. Založil jsem ho ale já s partou dalších, kteří mi dnes občas vyčítají, že se k tomu málo hlásíme. Tak se k tomu hlásím :-). Ti z roku 1990, to byli „naši“ studenti. Slyšet o nich je, ale většinou asi nevíte, že jsou z PORGu.

Např. jedna řídí České centrum v Německu, jeden šéfuje největšímu pražskému hudebnímu festivalu United Islands, další založil Lupu.cz, jedna je ředitelkou školy, několik je architektů, kteří sklízí ceny, dva pracovali pro Reuters, někteří pracují ve Sciu :-) atd. Vzhledem k tomu, že šlo celkem jen o 100 studentů není to špatné.

Otázka ale je, zda to byla zásluha školy, protože to od samého začátku byly velmi schopné a nadané děti, některé dokonce pracovité. Navíc "je o nich slyšet" není dobrým měřítkem práce školy. Mě spíš těší, že jsou v životě spokojení, což se hezky projevuje tím, že mají víc dětí, než je běžné, většinou tři :-), a to nešťastní lidé nemají.

Založit a řídit školu byla v roce 1990 pěkná práce – pro schopné a nadané děti. Kdybych ale tehdy věděl, co vím dnes, zakládal bych školu spíš pro průměrné (ještě lepší by byl pro podprůměrné, ale to neumím) a snažil se z nich udělat schopné, pracovité a najít jejich nadání.
02. 01. 2012 | 18:10

exit napsal(a):

Michale, dobře. A dneska i moc dobře napsaný.
Stáváš se mým oblíbeným blogerem.
Přeju Ti pěkný rok.
02. 01. 2012 | 18:40

Vandal napsal(a):

autore

jestli jste si nevšimnul, tak časy se mění, a vy jste asi zaspal dobu. Mícháte jablka s hruškami, a celé je to bohapustá demagogie. Musíte počítat s tím, že na tu eugeniku velmi brzy dojde, začne to zcela určitě s kontrolou porodnosti u jistého nepřizpůsobivého etnika. Přírodní zákony platí i pro lidskou společnost, a ne vy, a vám podobní, budete určovat, co je správné. To bude určovat ekonomika, to co společnost dokáže vyprodukovat, není možné na dluh vykrmovat nepřizpůsobivé. A není možné donekonečna brát jedněm z kapsy, a cpát to těm, kteří z toho mají akorád plezír. Budou se dít věci, autore.
02. 01. 2012 | 18:48

český maloměšťák napsal(a):

ad občan
V H...i vyhlásili konkurs na jistou pozici (praxe, výuční list).
Přihlásilo se na 200 lidí.
Arbeitsnehmernfuhrer dal vybrat starším budoucího kolektivu nově přijímaného otroka 5 jmen - ať vyberou oni.
Vybrali 2 jména.
Jednoho otroka mladého, druhého po 5O - tce.

Arbeitsnehmernfuhrer rozhodl, že mladý otrok by neměl autoritu - vzal starého.

Po 3 týdnech novice zahlédl- jak se upachtěně snaží držet tempo s výrobním postupem.... a chvíli pozoroval zástupce Lagerkomandanta se svými gauleitery - verdikt zněl : " Okamžitě propustit" (nevím jak se to řekne korejsky).

Absurdní ? Možná ...ale víte co je ještě absurdnější ??

Dotyčný otrok kdysi - v době, kdy se stavěl lágr....podnikal a platil dost vysoké daně.
Mimo jiné se z nich hradily dotace na výstavbu lágru a okolní infrastruktury .....

Není nad to, když někdo umí udělat čáru mezi schopnými a neschopnými a vybrat si správnou stranu. Takovým moje babička vždycky říkávala : " Toho se drž, synku, tam se nestrháš a přijdeš si vždycky na svoje..."
02. 01. 2012 | 18:59

ujo napsal(a):

Podporovat schopné: není to trochu podobné tomu čertu, který s... na větší hromadu?
Ti schopní si mohou pomoci sami.
Ostatně pan president ve své moudrosti neupřesnil kteří to jsou ti schopní, pracovití, nadaní; jistě ale někoho konkrétního měl na mysli.
Možná p. Romana, ten je určitě schopný, pracovitý, nadaný; a navíc má dobré srdce.
02. 01. 2012 | 19:17

Občan napsal(a):

PORG, PORG...
Jo, už vím - cca 118 mega na státních dotacích PLUS školné PLUS státní paušál na žáka. PLUS všimné od ČEZu.
Jo, to se to pak po soukromu vyrábějí "elity"...
Tenhle státem krmený kapitalismus by jistě bral každý občan ČR. Jenže někdo na ty dotace taky musí vydělat a ještě zaplatit ČEZu předraženou elektřinu, aby měl Roman na všimné mladému Klausovi.
Njn...
A pak si ještě jako bonus poslechne od Klause fotra, že je vlastně rozežraná neschopná socka, co se musí uskrovnit, aby ti Vencovi "schopní, pracovití a nadaní" měli plná koryta.
To by fakt jeden blil...
02. 01. 2012 | 20:53

BK napsal(a):

Dobře napsáno, pane Komárku.
Klausův projev standardně Husákovský, Nečasova podlézavá reakce nestojí za komentář.
V diskusi je převapivý je snad jen poněkud agresivní koment paní Hradilkové.
02. 01. 2012 | 21:06

Občan napsal(a):

To český maloměšťák:

No, to je skoro jako byste mluvil o leckteré veřejné instituci. Tam letos dostala spousta "starých a neperspektivních", nemocných a ženských na mateřské podobné dárečky pod stromeček.
A že to zákoník u matek a lidí na nemocenské nepřipouští?
Chacháá...
To se prostě provede "změna systemizace pracovních míst" a "reorganizace", dotčeným se sdělí, že pro ně instituce či podnik nemá žádnou jinou práci a nazdar. Takhle je to zcela legální a mnohem rychlejší a bezpečnější než výroba "přestupků" a okamžité zrušení pracovního poměru. Protože ti lidé dostali výpovědi prakticky na hodinu. Pravda - mají dvouměsíční výpovědní lhůtu a tedy de facto nucenou dovolenou plus tříměsíční odstupné.
Jenže jsou odepsaní - ženskou s malým dítětem nikdo do práce nevezme a člověka po padesátce také ne. Zvlášť pokud už mu zdraví úplně neslouží...

Jo, tuhle jsme zase hledali SEKRETÁŘKU - stejný scénář jako třikrát předtím. Sešlo se nám cca 350 uchazečů, z nich polovina měla úplné VŠ vzdělání a 27 z nich byli právníci, nekteří i s více než dvacetiletou praxí ve veřejném sektoru. Tak ty VŠ jsme ani nezvali k pohovoru. Zbytek byli lidé s různými typy SŠ od ekonomky po leteckého mechanika. Vzali jsme jednu zkušenou paní těsně před padesátkou, ale myslím, že ten "human resources management" teror nevydrží déle než půl roku (zkušebka je u nás 3+12 měsíců). netušila, chudinka, do čeho leze.

Měšťáku, myslel jsem si, že jsem docela drsný cynik, ale když jsem viděl ty stovky zoufalých lidí, kteří už se hlásí hlava nehlava do JAKÉHOKOLI výběrového řízení, jen aby sehnali NĚJAKOU práci, bylo strašně.
02. 01. 2012 | 21:09

Pavla2 napsal(a):

Občan: Já si vždycky myslela, že investice do kvalitního vzdělání je tím nejlepším, co můžeme pro mládež udělat. Dle Vás by asi bylo lepší, kdyby p. Roman nacpal ty peníze radši do ČSSD, že? To by se zajisté tolik levičáků neozvalo.
Já jen ale nechápu, jak má stát vytvořit tolik tisíc pracovních míst pro vysokoškoláky. A čím víc jich budou ty podivné školy chrlit, tím bude hůř. Spíše je třeba se věnovat učňům, řemeslníků bude třeba pořád. A právě ti schopní, pracovití a ne příliš drazí problém mít nebudou. Ale to by se muselo všem CHTÍT pracovat rukama. Ono totiž neznamená, že když si někdo udělá VŠ, že bude pro firmu přínosem. Vysoká škola není vstupenkou do ráje.
02. 01. 2012 | 22:04

MacX napsal(a):

Občan
"Jo, tuhle jsme zase hledali SEKRETÁŘKU - stejný scénář jako třikrát předtím. Sešlo se nám cca 350 uchazečů, z nich polovina měla úplné VŠ vzdělání a 27 z nich byli právníci..."

Nevím, proč nám tu píšete tyto hloupé lži? Každý přece ví, že se sockám na podporách nechce dělat. A pokud se hlásili na místko sekretářky, tak nechápu, proč ty holky nešly někam na řemeslo, jak správně poznamenává Pavla. Místo, co by studovala práva, měla se jít vyučit za instalatérku nebo svářečku. Ale mladí jsou líní makat rukama, všichni by chtěli do kanclu, a tak to mají.
02. 01. 2012 | 22:21

český maloměšťák napsal(a):

MacX
...napsal Max...a podal pac...
---------------------------
Občan
Ještě krátký dodatek. Onen přijatý a téměř obratem propuštěný 5O-ti letý otrok....měl prý takovou komickou chůzi - a oni Korejci prý dají dost také na to, jak jejich otrok působí na případné zákazníky či návštěvy....

Občane - myslíte si, že Macovy štěňata učí podat pac nějaký řemeslník - anebo spíše vysokoškolák ?
02. 01. 2012 | 22:31

Občan napsal(a):

To Pavla2:

Děvenko, já ty veleúspěšné řemeslníky vídám u nás každé ráno, když vyrážím do Prahy do práce.
V opráskané dodávečce popsané firmou a telefonním číslem krouží po kraji a shnánějí jakoukoli přicmrdovačku, jen aby se nějak uživili. Většina z nich někde hákuje alespoň na poloviční úvazek nebo načerno, protože jen řemeslem se všichni neuživí.
Eventuálně zakládají různá "sdružení podnikatelů" (něco jako svépomocná družstva) a berou absolutně všechno, co se namane. Takže klidně potkáte instalatéry, kteří momentálně montují sádroš, nebo dělají porůznu přidavače na stavbách. Případně poletují u někoho na zhradě s pilkou a prořezávají stromy.
Dokonce i automechanici mají problém se uživit.
Lidi totiž nemají prachy, kapišto?
Co jen trochu jde, flikují si sami nebo za pomoci příbuzných.

Oni by ti řemeslníci hrozně rádi dělali SVOJE řemeslo - ale není pro koho. Takže mj. končí v montovnách jako nepříliš kvalifikovaní dělníci a ti šťastnější z nich jsou rádi, když seženou místo skladníka.

Když už rodiče náhodou dají dítě do učení, tak se nezřídka stává, že MUSEJÍ PLATIT firmě nebo živnostníkovi za to, že vezme jejich dítě na praxi. Přitom už druhák zcela běžně pracuje jako kvalifikovaný dělník - pochopitelně ZADARMO.
02. 01. 2012 | 22:56

Občan napsal(a):

To český maloměšťák:

Nejspíš vysokoškolák - pokud zrovna nehází lopatou na archeologickém výzkumu.

Mám z místní župy pocit, jako by právě dorazila z Marsu. Protože jinak si neumím vysvětlit, jak může být tak dokonale odtržená od reality.
02. 01. 2012 | 22:58

Pavla2 napsal(a):

Občan: Tak to máte asi jiné zkušenosti než my. Já již 2 měsíce sháním opraváře na plyn. karmu. Přišel jeden, podíval se, řekl, že to přijde zdemontovat a opraví, nepřišel. Volám dalšímu, slíbí,nepřijde. Takže asi peníze nepotřebují a práce mají dost. A tak je to i se zedníky a jinými. Jeden takový zedník chodí k nám do hospody a jen naříká, jak má málo práce u zaměstnavatele. Tak jsem se ho ptala, proč si neshání kšefty sám a nedělá sám za sebe. Nabízela jsem mu taky práci. Jenže u piva se dobře nadává na všechny, ale nepřizná, že je chyba v něm, protože by musel vyvinout nějaké úsilí pro to, aby udělal něco navíc než nutně musí. Dá se říct, že v každém řemeslném oboru máme nějaké kamarády a všichni mají práce nad hlavu. Ti, kteří ji nemají, asi za moc nestojí. O kvalitní, poctivé a slušné řemeslníky zájem je pořád.
02. 01. 2012 | 23:27

mb napsal(a):

jahrad už se neobjevil/a , what a pity ...
03. 01. 2012 | 00:15

Cestovatel napsal(a):

MaB:

Úmysl protože Norsko je na 5. místě jen proto že má ropu.

Občan:

Nejdříve si najdi něco o školství ve Španělsku. Ve Španělsku se rozhodli že budou nejvzdělanější národ tak snížili požadavky pro přijetí na vysoké školy a tamní školy začly chrlit nadbytek vysokoškoláků mnohem víc než se poptávalo na pracovním trhu. A proto většina vysokoškoláků dnes nemá zaměstnání. Ve Španělsku je nad 25% vysokoškolsky vzdělaných lidí ale většina z nich nemůže najít uplatnění. Takhle to dopadí když se upřednostňuje kvantita nad kvalitou
03. 01. 2012 | 00:25

honolulu napsal(a):

To je moralizovani a narikani, jako v kostele na dusicky.

Vy by jste se zde v USA zblazili, protoze nase vztahy jsou same vydrbavani vsech ze vsemi a vsichni vzajemne. Nekdy je to tak rafinovane, ze je az krasne, a nekdy zase sokujici. Samozrejme, ze to znici hodne lidi, ale tim se nadelaji penize.
Tak se prispusobte ! At se naucite plavat s zraloky a na lidi nemyslete. Oni nikdy nebudou myslet na vas, kdyz vam zralok ukousne ocas.
03. 01. 2012 | 01:32

neo napsal(a):

Občan:

pane Občane, vy jste takový neuvěřitelný lhář a nebo máte opravdu smůlu na to nejhorší možné, co se člověku může stát.

"Jenže jsou odepsaní - ženskou s malým dítětem nikdo do práce nevezme a člověka po padesátce také ne."

Tohle je neskutečná perla hodná pozornosti. Je to evidentní lež.

Kolik žen s malým dítětem pracuje? Jak je možné, že pracují, když je do práce nikdo nevezme?

Kolik lidí po 50ce pracuje? Jak je možné, že pracují, když je do práce nikdo nevezme?

Buď lžete schválně a nebo znáte jen samé lidi, kteří zažívají nejhorší možné situace... třeba jim nosíte smůlu Vy ne?
Ze svého okolí znám jen 1 případ z 10ti kdy nemůže žena sehnat s dítětem práci a to proto, že potřebuje jen půl úvazku.

A lidé po 50ce nejsou odepsaní, záleží na tom co umí, jaké mají zkušenosti a jak je umí prodat. Ano, jsou možná pomalejší v manuálních pracech, ale vynikají v práci hlavou. Jsou zkušenější a velmi žádaní. Opět mám v okolí celkem dost příkladů, kdy lidé mění i po 50ce práci a nemají problém, spíše naopak.

no a pak ty moudra o tom, jak to mají těžké automechanici :) To je vtip ne? Jelikož jsem z venkova tak mám mezi automechaniky mnoho kamarádů a známých. Učiliště je nedaleko a chrlí na trh jednoho mechanika za druhým. NIKDO z nich se nemá špatně, naopak.
03. 01. 2012 | 08:35

janahradilkova napsal(a):

mb, bk: inu dobrá, fakt se mi nechtělo... na druhou stranu, i já jsem samu sebe popravdě řečeno překvapila. (Bude to asi tím, že mám tak ráda český fil Až přijde Kocour -... )
Vidím, že dokonce mou reakci vnímáte jako agresivní, což mne tedy nakonec přimělo k tomu, abych se nad tím zamyslela a pokusila se o vysvětlení své reakce.
V.Klause nemusím od prvního momentu, kdy jsem ho ještě čerstvě po převratu viděla. Ale ten člověk je prostě odrazem něčeho, co zde, v této entitě protě JE. Jinak by nebyl představitelem lidu. Četla jsem jeho rpojev, jak byl napsán. Co je za jeho slovy, mohu vnímat různýma očima, můžu do jeho pohnutek a východisek projektovat postoje a zkušenosti mnoha lidí, též jistě pana Komárka. A to, co mne na tom vlastně tak popudilo, je to, že o člověka Klause a o jeho motivaci k tomu, proč v novoročním prijevu řekl to, co řekl, VŮBeC NEJDE. Jde o pane Komárka, jde o to, že místo věcné diskuse se její účastníci předhánějí v nadávání. A tetno tón předznamenal autor - právě tím, že si k tomu vypůjčil Klausův Novoroční projev. Nezlobte se, ale já nemám vůbec nic proti panu Komárkovi. Píše dobře. Mne popuzuje způsob, jakým se vytahují argumenty. Myslím, že je to zcela neproduktivní. Tón Klausova projevu mne překvapil - a vidím v něm nebo za ním něco jiného než vy zde v diskusi. Toť zhruba tak vše, co mne vedlo k popravdě řečeno poněkud impulsivnímu vstupu na začátku. Všem přeji příjemné další klábosení.
03. 01. 2012 | 08:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Hradilková,

nechcete o něčem podobném (tím nemyslím nutně o Václavu Klausovi) či napsat zase někdy blog (já vím, že už to tu od Vás párkrát zaznělo, ale toto by se dle mého mělo ozývat co nejčastěji)?

Číst podobné úvahy je v té zaplavě podrážděných reakcí (a akcí) alespoň z mého pohledu úlevné a naději skýtající. A podle některých reakcí, které zde občas zahlédnu, nejsem zdaleka sám.

Libor Stejskal
03. 01. 2012 | 09:21

janahradilkova napsal(a):

vážený editore, pokusím se, ale nezaručuji načasování ni výsledek. Jednak je třeba věnovat se pořádné práci a jednak mám někdy strach, aby to nedopadlo jako v té jedné básni, která se mi teď zrovna vybavila:
...
"už se zase drolí
umlácena holí
z nouze
ctnost"...

No ale určitě se k tomu tématu "různočtení" nebo "kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde" apod. zase časem vrátím.
03. 01. 2012 | 10:18

Da.Rock napsal(a):

Do kamene tesat tato slova!
Díky za ně, autore.
03. 01. 2012 | 11:46

Realista napsal(a):

Projev Václava Klause byl nesmírně slabý a plný protimluvů. Já se vždy jen oklepávám z toho, jak se při každém podobném názoru jako má pan Komárek vyrojí asociální neoliberálové a začnou prezentovat asociální názory, které v tradičních demokraciích nepatří do dobré společnosti: oni si to možná ani neuvědomují, ale někdo by jim to měl konečně říci. Prostě sociální darwinismus dělící lidi ve společnosti na schopné a neschopné je věc, na kterou v Německu nenasedá ani křesťanská konzervativní CDU, ani levice: to je jaksi věc, o které se nediskutuje. U nás se lidé těmito názory ještě pyšní.
03. 01. 2012 | 11:51

¨Pavel napsal(a):

myslím konečně článek s hlubokou myšlenkou v pozadí...
obavám se ale, že ti tzv. "schopní, úspěšní atd", kteří ještě nepoznali co to je ztratit (i nezaviněne), práci, zdraví, majetek nebo tak něco... prostě nechápou. jsou prostě hloupí a i zde platí: sytý hladovému neveří...
03. 01. 2012 | 11:55

modrý edvard napsal(a):

Nevím, co říkal Klaus a nesleduju to.
Nevím, jestli opravdu ubývá podpora pro různé hendikepované. Myslím si, že to neví ani autor článku.
Myslím si, že "pracovitým, schopným a nadaným lidem" je poskytována minimální podpora - a že to tak je správně, podporovat musíme ty ostatní. Pracovití, schopní a nadaní se o sebe postarají sami.
Souhlasím s názorem, že p. Komárek si vytvořil vlastního soupeře a potom nad ním slavně zvítězil.
03. 01. 2012 | 11:57

Pavla2 napsal(a):

Pane Stejskale, myslím, že se tady moc nadějné diskuse nedočkáte. Protože ať je téma jakékoliv, vždy se nakonec z příspěvků vyklube jen nadávání na současný stav. Mnozí, a je divné, že to jsou z velké části jen lidé levicově zaměření, pouze kritizují. Nevím, jestli žiju opravdu na jiné planetě, ale setkávám se s hodně lidmi z různých oborů i různého postavení a nevidím opravdu nikoho, kdo by na tom byl tak špatně, že nemá např. na jídlo či léky. Lidé si v posledních několika desetiletích zvykli asi na to, že se o ně musí někdo starat. A tak tomu přece být nemůže. Postarat se mají ostatní jen o toho, komu nebylo dopřáno zdraví. Vše jinak záleží na každém z nás, jak si život zařídí. U nás lidi stále nechápou, že nikde na světě, prostě NIKDE, se nemají lidé jen dobře. Všude jsou chudobní i bohatí. A nikdy tomu jinak nebude. Podvodníci a zloději se rovněž najdou všude, ať už mezi politiky nebo lidmi na ulici. Ono by bylo opravdu na svět krásně, kdybysme mohli mít každý dle svého přání a potřeby. Jenže to by taky museli všichni pro takový život něco udělat, a ani tak by se nám pravděpodobně náš sen pokaždé nesplnil.
Jinak Vám do nového roku přeju zdraví a pevné nervy zde. Pavla
03. 01. 2012 | 12:01

Petr Skokan napsal(a):

Podpora "pracovitých, schopných a nadaných lidí" podle mne neznamena automaticky nepodporu tech neschopnych.

Podle mne autor postupoval způspobem ,,Kdo chce psa bíti"...
A už vůbec nechápu proč zaměstnanost mladých ve Španělsku má souviset z jejich schopností či neschopností... to je úplné míchání hrušek a jablek dohromady.

Navíc nadání nebo schopnost to jsou vlastnosti , které jsou nutné bez ohledu na typ vzdělání - může být neschopný žurnalista a schopný zedník nebo řemeslník ač žurnalista má VŠ a zedník ne.
03. 01. 2012 | 12:02

Realista napsal(a):

Proč považuji Klausův projev za nesmírně slabý? Především proto, že ani slovem nezmínil největší problém, který je v naší společnosti, a to je KORUPCE. Ten pro pana Klause neexistuje a neexistoval nikdy. Svět Klaus vidí jen prizmatem toho, že nátlakové skupiny a populističtí politici slibují občanům něco, na co není: jenže proč na to není? Protože to sežerou předražené státní zakázky! A pak podpora nadaných: pane Klausi, a Vy sám nadané podporujete? Bátora, Jakl a Hájek, to jsou ti nadaní? No a korunu všemu nasadí sebevychloubačské řeči o tom, jak na tom jsme ve srovnání s ostatními zemi EU dobře. Prostě Klaus neřekl v podstatě vůbec nic, v tom je ten problém.
03. 01. 2012 | 12:02

Jan Novák napsal(a):

Lidé... to je utopie. Tento sen tu je už víc než miliardy let a nikdy, opakuji nikdy to nedojde k tomu o čem sníte. Proč? Protože bída a utrpení definuje realitu. Jen v bídě a utrpení máte touhu snít a pokračovat ke štěstí. Jedině v pekle sníte o ráji. Jedině zítřejší cukr znamená dnešní bič. Kdybyste byli už dnes všichni šťastní nepotřebovali byste už zítřek. Rozplynuli byste se v dnešní blaženosti. Už byste byli dnes v cíli. A za cílem už cesta není. Rozumíte. Vždy potřebujete utíkat od něčeho k něčemu. O nenávisti k lásce, od chudoby k bohatství... vždy jsou důležité oba protiklady, protože energie-život-pohyb je možný jen mezi dvěma body.
03. 01. 2012 | 12:05

volby napsal(a):

Každý sociolog vám řekne, že 70% populace má nějakou vadu, aby se samostatně probila. 3% se probijí ať je co je a 3% jsou schopny přečkání, ať je co je.
Proto mají Asiaté vysoký stupeň soudržnosti.
Jaké je být nezaměstnaný bez naděje na změnu pochopí každý plně, když do toho sám spadne.
Částečně, když do toho spadne někdo z jeho blízkých.
Všichni vlivní by se měli seznámit s pohádkou: "Vyuč se řemeslu". Výuční list po střední škole by měl být povinný.
Zdvořilost a spouluúčast by se měla stát naším cílem, nikoli DPH.
03. 01. 2012 | 12:07

Luk napsal(a):

Zajímavý pohled. Ne se vším plně souhlasím, ale za zamyšlení to určitě stojí. Dle mého to je problém, který nelze nikdy plně vyřešit. Určitě na sociálním systému parazituje spousta flákačů a určitě je spousta lidí, kteří by potřebovali větší podporu (sounáležitost) od společnosti a společnost by ji měla poskytnout. Ale kdo definuje onu hranici? Jak se zabrání tomu, aby se člocěk z jednoho okruhu neocitl na opačné straně oné hranice?
03. 01. 2012 | 12:08

Sinnister napsal(a):

boze, to je blabol ...
Pane Komarku, skutecne jste presvedceny, ze solidarita je neco co se da naridit a vynucovat ?
Nebo ne-solidarita trestat ? Neni to trochu zvraceny system hodnot ?
03. 01. 2012 | 12:08

Dagobar napsal(a):

Při čtení těchto řádek si uvědomuji, jak šílené a obludné je, když chod společnosti chtějí ovlivňovat lidé, kteří nikdy v životě nic nedělali, jenom klábosili a kafrali o svém ideálním světě. To oni nám vypráví, jak je řešením Evropy "spojit se" pri Číně, jak "v arabském světě přichází obrození", jak zákazem chovu zvířat pro hospodářské účely "tato zachráníme" či jak "pomůžeme Africe dodávkami potravin". Ani jedna z těchto věcí nedává při bližším zkoumání žádný logický smysl, ale idealisté se zamženými brýlemi a lehkým úsměvem nás budou poučovat až do hořského konce a po něm budou vykládat, že to "v podstatě mysleli dobře". Je to to opravdu hrůzné.
03. 01. 2012 | 12:08

volby napsal(a):

Hospodářství, kde v každém městě je více bank, pojišťoven a heren, než zastávek místní dopravy, nemůže být konkurence schopné.
03. 01. 2012 | 12:09

Helena napsal(a):

Je tady takovéhle riziko, ale pořád je to lepší, než současný stav, kdy jsou schopní a pracovití trestáni, a líné lemry žijí na jejich úkor.
A ony kdyby si líné lemry nevyskakovaly a nežily si nad poměry, tak nedojde k tomu, že se pak budou mít OPRAVDU špatně.

To je jako když jsem na základce plakala, že Janička má každý den ke svačině chipsy a cocacolu a posmívá se mi, že jím namazané chleby. Proč se Janička má líp než já, když její rodiče mají horší práci? Co se s těmi penězi děje?
Ano, přebytečné peníze se ukládaly a zhodnocovaly, a pak se z nich žilo, když táta přišel o práci a máma dostala rakovinu. Když Janičce došly peníze, tak se nastěhovala k frajerovi, který jí mlátí, ale co se dá dělat, to se musí vydržet, hlavně že frajer za ní zaplatí nájemné.

Jo, a budoucí maminky by si v první řadě měly hledat budoucí otce, a teprve potom otěhotnět. A ne že si dupnou nožičkou že "chci miminko, a chci a chci!", tajně vysadit HA, pochopitelně dostat kopačky a zůstat na všechno samy.
Osamělá matka by měla být nešťastnou náhodou a výjimečným stavem, a ne běžným jevem, protože co mám sakra dělat když se mi zachtělo mít dítě?

Chci mít dítě, tak si ho okamžitě udělám. Chci bydlet sama, tak honem hypotéku. Nebudu jezdit sockou, tak ještě leasing. Komunistický nábytek co někdo nabízí za odvoz, no to jste se zbláznili, Home Credit to vyřeší. Sockahadry si taky neobleču, proč taky, když mi banka dala kreditku. No a nebudu kupovat žrádlo v Lidlu, když tam se to ošklivě bere rovnou z krabic a u kasy je fronta, radši si to koupím ve večerce nebo na benzínové pumpě. A pak budu dupat a vřeštět, že mi Nečas s Kalouskem nepomáhají.

Tomu, kdo tak naříká nad zlatými časy komunismu, bych doporučila, ať tedy žije jako za komunismu.
Nový nábytek, jen proto, že starý je hnusný? Neexistuje.
Nové auto? Neexistuje.
Nové oblečení proto, že tohle není moderní (a přitom se nerozpadá)? Neexistuje.
Značkové oblečení? Neexistuje.
Kuřecí stehýnka a prsíčka? Neexistuje, ze zvířat se jedí všechny části, nejen to nejlepší masíčko... a masíčko je kolikrát jen v neděli.
A samozřejmě že jídlo se připravuje doma. A když není závodní jídelna, tak se nosí jídlo v bandasce z domova, a ne že si kupuji bagety krokodajl a tyčinky z automatu (co na tom, že je o tři koruny dražší než v Albertu, přece se kvůli třem korunám nezblázním...). Pokud si člověk každý den kupuje kafe z automatu + tyčinku, tak utratí (oproti nošení termosky a sušenky z hypermarketu) měsíčně asi tolik peněz, za kolik by mohl koupit potomkovi jízdenku na pražskou MHD na stejné období, ale vysvětlete jim to.
Když zajdete do tiskárny, do třídírny na poště, na inventuru v supermarketu... tak obložené chleby z domova a čaj v termosce budou mít studenti na brigádě, nikoli stálí zaměstnanci.
Moje teta je vrchní sestra, a nemocniční kuchařky (které berou minimální mzdu) jí kritizují za to, že nosí sociální mobil, ve kterém nemá ani foťák.

A tak dále a tak dále.
Většina socek si ty problémy dělá sama, a nedá si poradit, naopak se vám ještě bude pošklebovat za to, že se svým platem vaříte večeři, když si můžete objednat pizzu.
Je třeba nechat tyhle lidi, ať si to vyžerou, a pomáhat těm, kteří pomoc opravdu potřebují, protože se chovali zodpovědně, ale osud jim udělal čáru přes rozpočet.
03. 01. 2012 | 12:11

info.crew napsal(a):

Co máte proti eugenice, pane Komárku?
Já sám diskriminuji na základě rasy, přesvědčení, fyzického vzhledu a ještě budví čeho, včetně vzdělání. Například bych si nikdy nenamluvil tlustou, škarebou a blbou asiatku, co má 150cm, ale místo toho dávám přednost hnědovlasým, štíhlým a vysokým evropankám, které prošly nějakým vzděláním.
Potrewstáte mě za to? Chtěl byste?
03. 01. 2012 | 12:12

J. Kalwar napsal(a):

Je nás už statisticky 11M, to je docela dost lidí. Tak proč nevznikne nějaké uskupení vzdělaných lidí, kteří ví o čem mluví a nenavrhnou nějaké řešení? Proč všichni všechno vidí černobíle? ANO reformy jsou špatné, NE reformy jsou dobré.
Já se na to umím dívat z obou směrů.
Chápu vás, již déle pracující, že budete mít do důchodu daleko, jestli se ho dožijete a jestli nějaký dostanete. Chápu vaše obavy a pocit nespravedlnosti. Ale vybrané peníze prospějí vašim dětem, ty nebudou mít zadlužený stát (aspoň ne tolik; a prosím tady pozor, ještě jsem nedomluvil a v hlavě vám již určitě běží pěkná řádka vulgarismu na mou osobu) a budou moci být hrdí na to, kde žijí. Asi jsem velký idealista, ale první a poslední co mě zajímá jak se budou mít moje děti až tu nebudu, a jak se budou mít děti mých dětí a pokud jim nějak za svého života mohu pomoci tak peníze jsou to nejmenší.
ALE!
Všechno padá na slově korupce. Taky mě štve jak mnou odvedené peníze tečou děravou nádobou jménem státní pokladna do kapes chamtivců. Ale i to má druhou stranu mince. Přiznejme si, kdo z nás v životě nepomohl známému, kamarádovi. Nedohodil mu fušku u kamaráda, nedomluvil někomu obchod (ten má staré rádio a chce se ho zbavit, a ten ho zase potřebuje) buď nezištně nebo za malý peníz. A v polotice je to to samé, akorát se tam točí cizí peníze (ty se točí nejlépe) a v daleko větších obnosech. A bohužel chytří a poctiví lidé se do politiky nehrnou (protože moc přitahuje patologické jedince) a ti co se již rozhodnou tam jít a jsou plni ideálu něco změnit, jsou okamžitě sešrotování a přidáni do stáda, nebo mají tam malou moc, že nic nezmůžou (což je taky problém nový malých stran, dostanou 6%, jsou ve sněmovně, ale samy nic nedokážou, takže se musí spolčit s kmotry z velkých stran, ale ti jim nedovolí udělat patřičné kroky z jejich programu, protože by si tím plivali do vlastní studny a tím pádem ta malá strana v dalším volebním období zanikne, protože za svůj mandát nic nedokázala).
03. 01. 2012 | 12:14

Karel napsal(a):

To jsou naprosté žvásty. Starších lidí pracuje (a úspěšně) spousta, samoživitelky s dítětem (dětmi)jsou v každé instituci či firmě. A máme se prostě skvěle! Problémy kapitalismu -vzpomeňte na Londýn před pár měsíci: tam lůza z vyrabovaných obchodů nebrala chléb či konzervy s jídlem, ale plasmové TV a iPady. Nezaměstnanost je jistě problém, ale pořádného elektrikáře, zámečníka, zedníka či instalatéra aby člověk pohledal - zato absolventů religionistiky, sociální antropologie, politologie je spousta. Čím se budou živit? Musí jen do NGO, což je jen další pijavice na našich daních. Upřímně řečeno, s tímhle intelektuálním lumpenproletariátem budou ještě potíže (jako tolikrát v dějinách) - jejich studium (bez školného), praktická nezaměstnatelnost (neumí nic, zač by byl druhý ochoten zaplatit) a další osud v různých těch Greenpeace není nic jiného než sociálně přijatelná podpora v nezaměstnanosti. Nevidím jediný důvod tyto losery podporovat - což vůbec neznamená, že bychom nemohli pomoci těm, kteří pomoc skutečně potřebují. Přesněji řečeno, peníze které do těchto organizací a nemakačenků pumpujeme chybí pak těm, kteří se ne vlastní vinou (to bych prosím zdůraznil) dostali do skutečných potíží.
03. 01. 2012 | 12:18

stejskal napsal(a):

Budu se těšit, paní Hradilková ;-)

Je to myslím tak, jak píšete, paní Pavlo2.

Nicméně mám za to, že jsme beztak prostě "odsouzeni" k tomu, abychom spolu komunikovali (i když se nám styl těch druhých nelíbí). Jedině tím, že to budeme dělat, se komunikaci učíme (a po těch letech zde mám pocit, že to sám potřebuje nejméně tolik, jako většina ostatních).

Ta naděje podle mne spočívá už diskusi jako takové. Dokud se diskutuje, je určitá šance, že se lidé nezačnou mlátit po hlavách. Čím více klidných a neexaltovaných hlasů se do ní zapojí, tím lépe, řekl bych.

Hezký nový rok i Vám.

Libor Stejskal
03. 01. 2012 | 12:29

Pavla2 napsal(a):

Helena: Super komentář. Přesně jste to vystihla. A to uvidíme ted po svátcích, jak se zase některým bude chtít do splátek, na které pořídili svým blízkým dárečky. No a že na ně nebudou mít, přijde exekutor, tak za to přece bude moci jen Klaus a Kalousek, že? Že tito zabedněnci nemysleli dopředu, vše se svede na vládu, protože zvedla DPH. Že na jídle si připlatí nějakou tu stovku navíc, to je rozčílí, ale splátky s příšerným RPSN, to už se nevidí. Sedí téměř denně v hospodě, vypijí 10 piv, vykouří dvě krabičky cigaret a jen nadávají, že po nich chtějí doktoři 30 kč a kde na to mají brát. Je mi z toho nanic. Dobře takovým tak. At pak klidně pod tím mostem skončí.
03. 01. 2012 | 12:32

Buck napsal(a):

Jsou tu dvě věci: pro velkou část obyvatelstva práce nebude. Mezi nezaměstnanými bude stále více lidí, kteří by chtěli pracovat, až by brečeli. Druhou věcí je, že příroda rozdala karty tak, že většina lidí prostě nemá dostatek nadání a inteligence, aby se prodrala mezi elitu. A elita si brání svoje postavení slogany o podporování schopných, nepodporování neschopných (a rozumí se líných), zkrátka vytváří dojem, že když je někdo dole, může si za to vlastním přičiněním. Problém je, že s tímto sobeckým přístupem dostane elita brzy přes držku. Myslím, že je potřeba přenastavit celé fungování společnosti.
03. 01. 2012 | 12:32

Realista napsal(a):

Pavlo2:
Vy jste asi neustále zavřená doma, že nevidíte, že po městě se pohybuje spousta bezdomovců - a to jsou ti, kdo skutečně na léky či jídlo nemají. Vylezte z toho zbohatlického pozlátka a dívejte se, co se děje kolem Vás.
03. 01. 2012 | 12:37

czert.czert napsal(a):

To, že vypadáte jako rozzuřený Beethoven lecos naznačuje..vidím ve Vás patos s nedoceněným potenciálem pandy domácí a od koryta odstaveného manuála levorukého...Možná, že ostrov Lesbos by byl pro Vás dobrým řešením....
03. 01. 2012 | 12:44

malej jarda napsal(a):

Pane Komárku myslím, že je to ještě mnohem horší, než jak jste to popsal. Česká pravice se stále více inspiruje nacistickými myšlenkami a ideály. Je to zcela patrné již od nástupu topolánkovy vlády a pokračuje to dál. Zjevnou podporu "vrchnosti" cítí i neonacistická hnutí v Čechách, která zažívají nebývalý rozkět ( premiérský oděv s nacistickými symboly). Konečnou fází této šílené ideologie, je jak známo plynová komora, pro ty "neúspěšné, nemocné, flákače a jinou lůzu" , která jen brzdí rozvoj společnosti "úspěšných a zdravých jedinců".
03. 01. 2012 | 12:44

Sauerkirschmann napsal(a):

Buck

Elita je podle Vás prosím pěkně kdo? Ten, kdo má větší vejplatu než Vy?
03. 01. 2012 | 12:46

Realista napsal(a):

Pavlo2: Na ten třicetikorunovej poplatek fakt BACHA, ale VELKÝHO BACHA! Platím ze svého platu POVINNĚ zdravotní pojištění, zaměstnavatel za mě platí ještě víc, a nemyslím si, že to jsou malé sumy. A pak přijde Julínek s Cikrtem s tím, že budou JEŠTĚ nějaké poplatky (což je protiústavní, přečtěte si to tam, je tam o všeobecné zdravotní péči bezplatně na bázi pojištění), přitom ale korupce ve zdravotnictví sežrala miliardy. Takže těch 30,- korun mám platit ještě navíc těm korupčníkům? a ještě z toho bejt nadšenej, jak ODPOVĚDNOU vládu máme? Chcete snad říct, že 30,- Kč vymýtilo korupci? Nikdy jsem tyhle řeči o tom, že "nic není zadarmo" nežral, a nehodlám ani do budoucna, protože je to všechno jenom neoliberální demagogie hodná bolševika.
03. 01. 2012 | 12:47

jk-jiny napsal(a):

Na Klausově projevu je nejhorší to, že ho neříkal z Borů nebo z Bohnic...
03. 01. 2012 | 12:47

lenka napsal(a):

hlavne ze pan premier a prezident jsou prototypy krasy chytrosti vysky....to je jak s hitlerem,ktery sam nebyl prototypem arijce-stupidne pokrytectvi....
03. 01. 2012 | 12:54

kazatel napsal(a):

Děkuji za přesný popis stavu. čím více lidí se přestane bát a ozve se v duchu - že sociální jistoty nejsou berlemi pro nemakačenky a lemply, ale nutným atributem moderní společnosti - tím lépe.
A ještě bych dodal - Konec umělého zaměstnávání a vytváření pozic pro ty, kteří mají Kádrové předpoklady.
03. 01. 2012 | 13:04

Honza napsal(a):

Krásná slova jako vždy od této bohulibé organizace, řešení žádné.
03. 01. 2012 | 13:07

Milan napsal(a):

Pane Grinpíč jste další vzorek globálních parazitů.
03. 01. 2012 | 13:10

Jiří Kolda napsal(a):

Mnoho lidí bude proti, ale já považuji tento článek za výborný - byť je jen "vymezováním se vůči" - zde tedy slovům perokrada Klause. ANO, sociální stát je tu proto, aby pomáhal těm méně šťastným, a ne schopným /všeho/ Řebíčkům, Besserům a Starkům.
03. 01. 2012 | 13:11

Vysoký v saku pro malého napsal(a):

Ano. S neschopnými je potřeba zatočit. Je to jejich vina, že s předstihem neabsolvovali kursy privatizace. Tak ať se nediví, že končí na úřadu práce. A taky je potřeba říci, že vždycky to budou mít lepší hraběcí, knížecí a milionářské dětičky, co se narodí se stříbrnou lžičkou v puse. Tak hlavně aby se nám tady ta holota moc nerozmnožovala.
03. 01. 2012 | 13:14

neo napsal(a):

Realista:
přeháníte a nemáte pravdu.
1) s poplatky přišel první Rath.
2) žádné pojištění na světě nekryje 100 rizik.Platí to i pro zdravotní pojištění. Kdyje jen něco a to něco specifikuje zákon o ZP. 30tikorunová spoluúčast za klinické vyšetření není tedy hrazena z pojištění a ústava tak není porušena.
03. 01. 2012 | 13:15

Sladký napsal(a):

Růst je kategorickým iperative kapitalistického způsobu.Hodpodážský růstrůst HDP ale hlavně a především růst zisku.
Kapitalismus funguje ale jen za určitých podmínek a do určitého stupně.Podobá se tím zhoubnému nádoru.Dříve či později dojde k naqsycení trhu,poklesu odbytu at už z těch či oněch důvodů. Systém založený na trvalém růstu je absurdní a nesmyslný.V uzavřeném systému žádný trvalý růst nemůže existovat, nanejvýš nějaký trvale udržitelný stav.
03. 01. 2012 | 13:23

Dáša N. napsal(a):

Helena
Máte pořád co vylepšovat.
Ze zvířat nemusíte jíst vůbec nic.
A třeba mýdlo vám nahradí mydlice lékařská. Roste u potoků. Takže se tam můžete rovnou i umýt.
03. 01. 2012 | 13:24

janina napsal(a):

Zdravím pane Komárku,
taky si myslím že není třeba podporovat ty schopné (všeho?).
A co ty davy kteří jsou "jen"slušní lidé, kteří se zatím živí prací, byť třeba bídně placenou...než je někdo za přispění nového zákoníku práce ze zaměstnání vyhodí?
Kdo potom podpoří je? To bohužel nikoho nezajímá, asi se málo snažili....
03. 01. 2012 | 13:25

Abe Normalni napsal(a):

Pepetuum mobile v akci aneb Greenpeace uderi holi o zem a z nebe spadne Mana nebeska...
Komarku, jak muzete jednim dechem prosazovat extremne drahe energeticke koncepty (vitr, slunce atd.), rusit ty levne z ideologickych dovodu, bojovat za "trvale udrzitelne" (a mene vykone) zemedelstvi, bojovat proti GMO i chemickym ochrannym prostredkum, proti konzumni spolecnosti a zaroven se podivovat nad tim, ze slabi, nemocni a neschopni pujdou zebrotou? Jste schopen dopocitavat do jedne? Ja vam jasne, ze jednou pro vzdy plati ze niceho neco nepovstane?
03. 01. 2012 | 13:29

Jaka napsal(a):

Heleno, díky, už jsem nedoufala, že ve zdejší diskuzi najdu racionální komentář. Napsala jste to i za mně.
Ještě bych dodala k těm nezaměstnaným chudákům s diplomem. Je většinou jejich problém, jaký obor si zvolili. Neustále čtu, že technické obory téměř nejsou schopny naplnit počty studujících... prostě mladým se nechce...moooc náročné..uff. A tak se hlásí na obory, po jejichž absolvování jsou téměř nezaměstnatelní. Je to problém nejen u nás, že vznikají VŠ s minimálními nároky, leckde dokonce bez přijímaček... no a pak máme hafo diplomovaných s jen určitou výsečí vědomostí, po nichž není poptávka. Kolik je vůbec možno "upotřebit" takové vzdělance z různých "humanitoidních" oborů - různé sociální, filozofické, vzdělání na podporu konkurenceschopnosti, gender studia, enviromentální a podobné??? Kdo takové vzdělance v praxi potřebuje? Na co? Aby vypracovávali sociální studie a statistiky o nesmrtelnosti chrousta? Tihle lidi jsou pro praktický život téměř nepoužitelní, ti si obvykle neumí ani spočítat výplatu, natož propočítat, že na hypotéku by nem+ěli ani pomyslet.
Konec minulého a toto století produkuje lidi ve jménu politické korektnosti bez špetky zdravého selského rozumu. Ti pak skuhrají a nadávají, jak je všechno špatně!
03. 01. 2012 | 13:31

janahradilkova napsal(a):

Pavla2, Helena:
ženský, výborné, věcné komentáře.
03. 01. 2012 | 13:32

Marie napsal(a):

Sladký

Asi v interpelacích jsem zaznamenala, že kterýsi z hostů řekl, že trvalý růst je nutný proto, aby byl spokojen řadový občan.
03. 01. 2012 | 13:34

Kampanus napsal(a):

Pro pana Karlose v :
Mohl by jste prosím zde uvést, kdo si konkrétně v tomto státě žije nad poměry! Tedy kromě Vás! Víte kolik je skutečný plat v dělnických a pomocných profesích? Ne ten průměrný! Víte vůbec, jaké je výše životního minima a kolik lidí ho bere, aniž by se vlastní vinou do této situace dostali? Vám se tato částka zdá příliž vysoká? Vsadím se, že Vy v peněžence nosíte mnohem více jako kapesné, než je dělnický plat. Vám se zdá přirozené, aby " člověk " trpěl hladem a umíral proto, že nemá na doktora, aby žil pod mostem, protože nemá na byt! Na toto si máme zvyknout! Každý člověk má právo na důstojný život a tento svět nebyl stvořen jen pro bohaté.Žádný člověk se nenarodil, protože chtěl, ale je tu a právo na život mu nemohou takoví jako jste Vy upírat. Argument, že Vámi označení lidé nechtějí pracovat neberu, protože v této skupině vyloučených je spousta těch, kteří pracovat chtějí a do těžké životní či rodinné situace se nedostali,protože to chtěli. Podle Vašeho klíče by se asi všichi ti " vyloučení " měli zlikvidovat, nebo je alespoň nechat chcípnout na ulici. Nic jiného si přece nezaslouží. Jak Vás tak vidím, asi by Vám vyhovovalo nastolení otrokářského, nebo alespoň feudálního řádu. Jak se Vám bude líbit, až budou města a venkov zamořeny loupeživími bandami a pro trochu jídla, či peněz budou klidně vraždit! Všechny postřílíme! Jsem zděšen z toho, že kolem nás mohou žít lidé jako jste Vy! No a závěrem dodávám, že zdaleka nepatřím mezi vyloučené, ale Vaše moudra mě zvedla! V článku pana Komárka je hodně pravdy a je nepochybné, že si ho jednotlivé skupiny lidí vyloží podle zařazení do jednotlivých skupin. Společnost musí pomoci těm, kteří o to stojí a kteří jsou v těžkých životních situacích. Jinak nejsme lidé!
03. 01. 2012 | 13:36

Bohuslav Lojkásek. napsal(a):

Ne, kdepak, veřejný bolševismus nezemřel s Havlem, viz ty demagogie bez diakritiky, co tady čtu. Tento stát (jako instituce i obyvatelstvo) je zcela kreténním, ještě dobře, že jsem mu již před časem odevzdal svou občanku...
03. 01. 2012 | 13:39

Clouseau napsal(a):

neo: Zdravotní pojištění nemá krýt "30tikorunovou spoluúčast", jak píšete, ale zdravotní péči. Překvapuje mě, jak rychle a jednoznačně jste schopen posoudit ústavnost něčeho, co bylo před ÚS velmi kontroverzní a co ti kvalitnější ústavní soudci shledali ve svých separátních votech protiústavním.
03. 01. 2012 | 13:39

anny napsal(a):

Podnikatel podniká pouze za účelem svého zisku, pro nic jiného.

Kolik stojí sociální stránka státu jsme slyšeli a četli už mnohokrát. Mě by zajímalo, na kolik přijde náš státní rozpočet podpora podnikatelů : slevy na daních, dotace platu z ÚP, podpora exportu atd. Většinou jsou to lidé, kteří se o svých zaměstnancích vyjadřují jako o sockách s nataženou rukou, ale že oni dostávají ze státního rozpočtu možná ještě více, než ty socky, o tom se nikde nemluví.

Kdo jsou voliči „pravice“ v ČR? Většinou ti, co mají velké zisky z korupce a podvodů=ze zákonů platných nyní v ČR, a ti, kteří se neštítí kořistit z toho bince, který je tu nyní zaveden. Tito lidé mají pádný důvod dostavit se k volbám. Jde jim totiž o velké zisky, o které by přišli, kdyby se k zákonodárné moci dostali ti, kteří by zákony opravili dle selského rozumu tak, že by byly podvody, spekulace a korupce trestné a ne požehnány zákonem, jak je tomu teď (toto je totiž asi dle nich ta svoboda). Ti, kteří mají co dělat, aby uživili své rodiny z hrubého platu 10 000,-, nemají energii a mnohdy ani čas a chuť se k volbám dostavit a sledovat, co která strana říká a co se pod řečeným skrývá. Ti chudší např. ve volební kampani slyší na pravicovými stranami uváděné heslo "Budeme podporovat tvorbu pracovních míst", což ve skutečnosti znamená : Zákoník práce bude upraven ve prospěch zaměstnavatelů (podnikatelů), aby mohli dobře propouštět a nabírat tržní komoditu s názvem pracovní síla. Zaměstnavatelům (podnikatelům) budou sníženy odvody za zaměstnance – čímž vypadnou další miliardy z příjmové stranky státího rozpočtu - a zbytek peněz ze státního rozpočtu, který zbyde po zajištění našich mocných přes státní zakázky pro jejich firmy na anonymní akcie, zajištění příbuzných a známých našich mocných přes státní zakázky pro jejich firmy a firmy lobbistů za tučné všimné do kapsy mocných, zajištění stranických pokladen přes různé fondy a zakázky - tak ten zbytek ve státním rozpočtu bude použit pro podporu zaměstnavatelů (podnikatelů) snížením či úplným odpuštěním podnikatelských daní, tvorbou slev a dotací /na které se jim složíme i my z našich daní/, protože, co kdyby, nedej bože, tito podnikatelé vytvořili pracovní místo za hrubých 10 000,-...V ČR je spousta poctivých pracujících, kteří i kdyby byli sebepoctivější a sebepracovitější prostě z platu 10 000,- kč hrubého nepřežijí natož, aby si šetřili na důchod a na zdravotní připojištění, nebo přímo na zdravotní služby a na dobu kdy budou nezaměstnaní. Nelze říci, že tu práci nemají za tak malou mzdu dělat - ta práce je potřeba udělat, když ji nebude dělat jeden - bude ji dělat za ty peníze jiný chudák - problém je totiž ten, že práce jsou mraky - chybějí však peníze na její zaplacení, protože se vypaří k těm "potřebným", a těm co "správně" lobbují.
A bohulibá plánovaná podpora exportu p. ministrem Kubou? Naši páni podnikatelé dostanou ze státního rozpočtu další díl peněz, na které se jim složí důchodci, postižení, rodiny s dětmi, pracující za 10 000,-, atd.
Kolik stojí sociální stránka státu jsme slyšeli a četli už mnohokrát. Mě by zajímalo, na kolik přijde náš státní rozpočet podpora podnikatelů. Většinou jsou to lidé, kteří se o svých zaměstnancích vyjadřují jako o sockách s nataženou rukou, ale že oni dostávají ze státního rozpočtu možná ještě více, než ty socky, o tom se nikde nemluví. Podnikatel podniká pouze za účelem svého zisku, pro nic jiného. Nechápu tedy tu všemožnou podporu ze strany státu. Ať páni podnikatelé podnikají jen za své, a ukáže se, jak jsou zdatní... Někde je velká chyba!
Nedivím se, že jsou naši mocní spokojení, bez problémů prosazují své cíle – dělají zákony ve svůj prospěch – jsou to minulí a budoucí (skrytě i současní) páni podnikatelé – zaměstnavatelé, kteří si štědře nadělují.
Sociální stránka státu již bude brzy plně odbourána, proto může být pouze jedno místo pro její výplatu – nebude co a komu vyplácet.
Je to nerovnováha. Práce zaměstnavatele i zaměstnance je potřebná a proto by neměly být takové rozdíly v podpoře od státu. Kdybychom byli všichni úspěšnými podnikateli - nesehnali by zaměstnavatelé zaměstnance - tudíž by nezrealizovali svůj výrobní program, tedy i zaměstnanci jsou důležití a potřební.
03. 01. 2012 | 13:43

Realista napsal(a):

Pavla2, Helena, janahradilkova:
Ještě chápu, že jsou asociálové chlapi: ale že jsou asociálky ženské, to je na mě moc silné kafe.
03. 01. 2012 | 13:43

Gabo napsal(a):

Vážený autor!

To snáď nemyslíte vážne! Vystupujete v úlohe obrancu " neschopných". To sú žvásty. Každý človek je totiž schopný na niečo iné. Niekto má talent na techniku, niekto na podnikanie, niekto aspoň na manuálnu prácu.
Je urážkou pre všetkých, ktorí celý deň makajú, aby uživili svoju rodinu... ktorí vycestujú za prácou do zahraničia .... ktorí zažívajú stresy, aby splatili podnikateľský úver, za ktorý ručia svojím domom = je urážkou pre všetkých usilovných ľudí, keď od nich !intelektuáli ako vy žiadajú solidaritu s "línymi" .
Avšak súhlasím s vašimi slovami z odseku, kde sa predstavujete - citujem: "Říkám si, že bych ještě měl a mohl dělat něco podstatnějšího než být profesionálním novinářem. Ale psát mě baví – o knihách, politice, historii, médiích, moderní společnosti, globálních problémech.."
Môj zlatý, skúste najskôr sám dačo vytvoriť - napríklad podnikať a vytvárať pracovné miesta pre tých " neschopných" a potom budete mať právo niečo kritizovať. Robte niečo potrebné a to, čo vás "baví" si nechajte na voľný čas. Keď prídete z práce uťahaný a ešte vás bude čakať pomoc manželke alebo deťom pri úlohách, na všetko sa budete dívať inou optikou.
Najväčšou tragédiou je, že rady rozdávajú ľudia, ktorí nikdy tvrdo nepracovali a neniesli zodpovednosť. To vravievala už moja babička a mala svätú pravdu.
Bola by som rada videla vašu reakciu na môj príspevok, ale príliš nedúfam, že by ste na toto vedeli alebo chceli reagovať.

Pani Helena - super komentár (napísaný o 12, 11 hod.). Úplne sa sním stotožňujem a odporúčam všetkým a najmä autorovi, aby si ho prečítal.
03. 01. 2012 | 13:45

MC napsal(a):

Článek je dobrý k zamyšlení, ale i trochu jinak než autor chtěl. Skutečně je něco tak zázračného a žádoucího, aby člověk s IQ 60, neschopný se postarat sám o sebe nadělal kupu dětí, které budou po něm? Skutečně je žádoucí, aby se rozmnožoval někdo, kdo má vážnou genetickou poruchu a jeho děti ji pravděpodobně zdědí po něm. Skutečně je žádoucí, aby se nejvíce rozmnožovali ti nejhloupější a nejlínější? Chápu proč by se stát měl postarat o někoho, kdo se narodí postižený, nechápu proč by takoví měli být podporováni v rozmnožování a proč vůbec podporovat lenochy. A o podpoře schopných nemůže být řeč, stát nadále tvrdě okrádá ty, kteří více vydělávají a dotuje ty, kteří vydělávají málo nebo nic. Stát trestá za to, že se někdo snaží, trestá za to, že se někdo stará o svou rodinu, že investuje a vše nerozhází, stát odmění toho, kdo se na to vykašle. A spoustě lidí to dojde v okamžiku, kdy je někdo ještě línější a nezodpovědnější, najednou jim vadí cikánská rodinka, které by se mělo přispět, protože její členové jsou ještě línější a nezodpovědnější, ale sami na sobě to vidět nechtějí.
03. 01. 2012 | 13:47

Miky napsal(a):

Pane autore !
Záměrně a cíleně směšujete jablka a hrušky !To vše proto,aby to vyhovovalo vašim pseudohumáním či pacifistickým a podobným ,(Greenpeace)- BLÁBOLŮM !
Pochybuji,že by NĚKDO chtěl vyřadit ze sociální pomoci nemocné a hendykepované.
Žel,vaše všeobímající levicová náruč nerozlišuje kdo je línej jako veš a kdo ne.
Každý kdo pracuje,má dostat zaplaceno-kdo pracovat nemůže,má mu být pomoženo-
tak aby mohl žít!..Ovšem nikoliv v luxusu,jak se mnozí mylně domnívají !
Ti kdo jsou profesní povaleči a netáhla mají dostat to samé co lidé vašeho ražení ....leda velký h*ovno !
(p.s. Nejsem příznivcem Václava Václavoviče Klauze ani jeho "myšlenek".)
03. 01. 2012 | 13:48

Realista napsal(a):

Neo:
nepřeháním, na rozdíl od Vás uvádím jen logická fakta.
1) s poplatky přišel první Rath.
A to je jako argument pro to, že mají být (nebo že být nemají)? Nějak jsem to nepochopil. Jestli argumentujete Rathem jako jakýmsi géniem v oblasti financování zdravotnictví, tak Váš žebříček hodnot nesdílím. Rath je klasický oportunista, kterému se kariérně hodilo navléci si oranžový kabát.
2) žádné pojištění na světě nekryje 100 rizik.Platí to i pro zdravotní pojištění. Kdyje jen něco a to něco specifikuje zákon o ZP. 30tikorunová spoluúčast za klinické vyšetření není tedy hrazena z pojištění a ústava tak není porušena.
Bohužel, to, o čem hovoříte, to je spoluúčast: třicetikorunových poplatek není poplatek spoluúčasti či doplatku za něco nadstandardního, je to regulační poplatek, který nemá v Ústavě oporu.
03. 01. 2012 | 13:49

Almo G™ napsal(a):

"janahradilkova napsal(a):

Pavla2, Helena:
ženský, výborné, věcné komentáře.
03. 01. 2012 | 13:32"

Je vůbec možné dobrovolně se přiřadit k takovému hnusu?
03. 01. 2012 | 13:51

pro p.Kampanus napsal(a):

Ano,pokud bude třeba,musíme se s lůzou efektivně a rázně vypořádat.
03. 01. 2012 | 13:51

Abe Normalni napsal(a):

Anny: Mila damo to co jste napsala muze rict jen idiot nebo zavistive sv*ne. Pravici v poslednich volbach volilo bezmala 50% obyvatel. Ti vsichni kradou? Podnikatel podnika predevsim proto, aby zajistil sebe a svoji rodinu. Neboli plni tu nejzakladnejsi spolecenskou funkci. Drtiva vetsina podnikatelu podnika za sve a jeste musi zivit takova netahla jako jste vy. At uz neprimo pres statni rozpocet nebo primo, pokud udelaji tu chybu a prijmou je do zamestnaneckeho pomeru. Dostane-li nekdo slevu na dani, nikomu nic nesebral. Jen si nekdo vzal mene z jeho penez. Dokazete jednou provzdy pochopit, ze nemate zadny narok na cizi penize a pokud je dostavate, musite byt za ne vdecna, ale NESMITE si je vynucovat? Jak se na nekoho muze skladat nekdo, kdo nic nema? Vladnete alespon elementarnimi zaklady logiky?
03. 01. 2012 | 13:52

Bunny napsal(a):

to Gabo:
... Je urážkou pre všetkých, ktorí celý deň makajú, aby uživili svoju rodinu... ktorí vycestujú za prácou do zahraničia .... ktorí zažívajú stresy, aby splatili podnikateľský úver, za ktorý ručia svojím domom = je urážkou pre všetkých usilovných ľudí, keď od nich !intelektuáli ako vy žiadajú solidaritu s "línymi" ....
No a to jsou právě ti neúspěšní - to jste nepochopil? Mezi zaměstnancem, který dře od rána do večera a žije z ruky do huby a nezaměstnaným, mezi podnikatelem, co tak tak splácí bance, a zkrachovalým podnikatelem na pracáku je právě rozdíl jednoho dne nebo jedné nesplacené faktury. Já na tom nic pozitivního nevidím, protože takových je tady většina.
03. 01. 2012 | 13:53

Pavla2 napsal(a):

Realista: Máte smůlu, nežiju v žádném zbohatlickém pozlátku. Začínala jsem z ničeho, s jednou žívností, pořád v zásobě měla další, takže až po letech začala méně fungovat ta, přidala další. Nyní mám 4, vše se dá stíhat, ikdyž neznám dovolenou. V týdnu mám jediný den volna, dopoledne občas, ale nestěžuju si. Jsem ráda, když je vidět nějaká práce za mnou, lidi jsou spokojení a to je pro mě motorem do dalšího života. Jsem šťastný člověk, jsem svobodná, můžu si o svém životě rozhodovat a je jen a pouze na mně, jak se povede. Když to nejde, nejdříve hledám chybu u sebe, co se dá vylepšit. Jistě, že můžu onemocnět, ale na to myslím celý život a podle toho jsem se zařídila, abysme my rodiče nebyli nikomu na obtíž a kvůli nám pak další nestrádali.
A právě proto, že těch činností mám dost, jsem v denním kontaktu s mnoha lidmi, tak vím, jak se jim žije. A nemůžu o nikom říct, že nějak špatně. A ti bezdomovci, co zmiňujete a které při své cestě denně potkávám, tak pouze sedí u supermarketu a chlastají jedno pivo či kořalku za druhou. Už jsem to výše psala, jak syn nemohl najít nikoho na práci. Copak se takový člověk dá zaměstnat? Kdo chce, pokud není nemocný, tak si práci najde. Pokud se potřebuje odrazit ode dna, tak musí vzít i práci podřadnou a snažit se dostat výš.
03. 01. 2012 | 13:53

Realista napsal(a):

Otázka, co to je lůza. Pro mě je lůzou několik asociálně darwinisticky uvažujících lidí tady v této diskusi.
03. 01. 2012 | 13:54

MC napsal(a):

Kampanus:
"Společnost musí pomoci těm, kteří o to stojí a kteří jsou v těžkých životních situacích" - Nikdo vám snad nebrání pomáhat, to je volba každého z nás jak budeme pomáhat jiným. Nejvíce o tom ale lidé mluví ve stylu, že pomáhat má rozhodně někdo jiný a často těm, kteří to říkají. A jakmile většina lidí začne říkat, že někdo (kdo?) musí pomáhat jim, tak je to problém. Špatné životní kroky musí dopadnout především na toho, kdo je udělal, nikoli na jiné. Jinak je lepší si hlavně užívat, pohody, volného času, peněz, kašlat na školu, na další sebevzdělávání, na práci, rychle utrácet za zábavu a pak natahovat ruce. Aby lidé chtěli studovat, pracovat, investovat, chovat se zodpovědně, namáhat se, obětovat volný čas, tak trestání takových nesmí být příliš velké.
03. 01. 2012 | 13:55

David napsal(a):

Pane Komárek to jste vypotil sám? nejsem zastánce téhle vlády, ale sem i rád, že jsem bílý, krásný a štíhlý... zavřete mě za to?
03. 01. 2012 | 13:56

petr napsal(a):

S autorem souhlasím. Chtěl bych zde, ale reagovat na pisatele, který v diskuzi píše, že fenomén konce Mayského kalendáře 2012 je pouze humbuk.
Každý přemýšlivý člověk musí žasnout při pohledu na dnešní dění, nad tím jak Mayové a další starověké kultury tak časově naprosto přesně dokázali vystihnou dnešní dobu.
Vždyť co jiného je konec světa, než konec jedné dlouhé epochy lidstva, který již nyní jasně pozorujeme. Epochy která byla založena na boji, egoismu, životě na úkor druhých. Dnes tyto ideje dovedly tento svět do slepé uličky a je jen otázkou krátkého času kdy se systém zhroutí.( sebevětšími úsporami a škrty ty dluhy prostě nikdy splatit nemůžeme- tedy pořád budou narůstat až to vše spadne jak domeček z karet).
Pak nám nezbude nic jiného než hledat cestu jak dál a nakonec pochopíme, že jedině svět založený ne na boji, ale na vzájemné spolupráci a solidaritě může být skutečně efektivní a prosperovat .
03. 01. 2012 | 13:58

neo napsal(a):

Clouseau:

ÚS rozhodl a z toho také vycházím.

navíc kdyby měla být protiústavní spoluúčast, tak zde máme systém protiústavní odjakživa, protože již před zavedením poplatků zde spoluúčast byla a to i za komanče.
03. 01. 2012 | 13:59

David napsal(a):

pro petra a víte o tom, že mayové netvrdili, že má nastat konec světa? nevěřte kde jaké pitomině
03. 01. 2012 | 14:00

muromec napsal(a):

Je to bohužel jasné. I ti pracující na Západě se měli dobře jenom dokud tady byla "hrozba" socialismu. A nedošlo to jim, ani nám, že když ta "hrozba" pomine, tak si na ně kapitalisté došlápnou, a rychle doženou celý ten došlapávací tlak který nemohli vyvíjet 40 let předtím kvůli "hrozbě" socialismu. No a na nás si došlápnou dvojnásob, abychom snad nezačali hořce vzpomínat na nepřehlédnutelné přednosti spcialismu. Dnes už jenom hlupák může tvrdit, že žádné nebyly.
A pokud někdo bude říkat jak je socialismus nereformovatelný: Skutečnou hrozbou pro kapitalismus nebyl socialismus v SSSR, nebo v Rumunsku, v Číně nebo v KLDR. Skutečnou hrozbou byl socialismus s lidskou tváří roku 1968 v ČSSR, protože jasně prokazoval, že socialismus JE reformovatelný a vylepšáitelný. A právě takový perspektivní socialismus, to byl ten nejhorší nepřítel kapitalismu. Jak si museli kapitalisti mnout ruce, když nás Rusové v roce 1968 podupali. Nakonec jim všechno vyšlo tak jak chtěli. Za pár let se společnost zase hezky rozdělí tak jak to má být. Otrokáří/feudálové/aristokracie/lepší lidi kterým patří všechno, a otroci/nádeníci/plebs/proletariát kterým nepatří nic, a jsou odkázáni živit se živením těch prvních.
03. 01. 2012 | 14:03

neo napsal(a):

Realista:

1) To má být argument, že s poplatky nepřišel Julínek s Cikrtem, ale Rath. Protože jste napsal : "A pak přijde Julínek s Cikrtem s tím, že budou JEŠTĚ nějaké poplatky ..."
2) je to částečná úhrada klinického vyšetření, které stojí cca 450Kč.
03. 01. 2012 | 14:04

MC napsal(a):

petr:
Takže například alkoholik, kriminálník, neplatič alimentů či lenoch pochopí, že musíme spolupracovat a začnou se chovat jinak? Přestanou chlastat, krást, začnou se pořádně starat o své děti a pořádně studovat a pracovat?
Obávám se, že taková představa je nesmyslně naivní.
03. 01. 2012 | 14:05

Realista napsal(a):

Pavla2: Když Vás Vaše smysluplná práce tak těší, proč ztrácíte dlouhý čas a energii z Vašeho úhlu pohledu nesmysluplnými diskusemi s lidmi tady na webu, které stejně nepřesvědčíte o své pravdě?
K problému bezdomovců: stěží bych nutil Vašeho syna, aby je zaměstnal... Ale: doporučoval bych si o tom problému něco přečíst od odborníků, kteří problém znají líp než přes pohled u supermarketu a kořalku či pivo. Za každou takovouto existencí je určitý příběh, který může někdy ukazovat na pokřivenosti ve struktuře naší společnosti.
Není pravda, že každý, kdo chce práci, sežene ji. To platilo na 95 procent před krizí, ale od r. 2009 ani náhodou. To Vám řekne každý odborník na danou problematiku.
03. 01. 2012 | 14:05

neo napsal(a):

jinak vyjadřuji souhlas s příspěvky Heleny a Pavly2.
03. 01. 2012 | 14:05

petr napsal(a):

pro Davida. Jistě, že to netvrdili. Ale to já přece píši, že se jedná o změnu dějinné epochy( tedy charakteru společnosti) ne konec ani vesmíru, země či lidstva.
03. 01. 2012 | 14:05

muromec napsal(a):

to David
Zapoměl jste na "pi...mý".
03. 01. 2012 | 14:07

Dan napsal(a):

Jen by mě zajámalo zda existuje na problémy naší společnosti, která nemá problém všechny uživit, ale má problém těm méně šťastným dát smysl života, nějaké humální řešení? Velice děkuji každý den mému štěstí případně Bohu že patřím do té šťastnější skupiny.
03. 01. 2012 | 14:08

Realista napsal(a):

Neo:
1. Jestli jste si nevšiml, tak Rath poplatky NEZAVEDL, ale pouze NAVRHOVAL a nikoliv jako ministr zdravotnictví, ale ještě jako šéf komory s mocí pouze symbolickou, ne výkonnou. Nevím, proč do toho Ratha vůbec taháte: vůbec mi ho nepřipomínejte, protože se vždycky obsypu. Prostý fakt je, že poplatky zavedli JULÍNEK A CIKRT, oba velmi pochybné pověsti.
2. No a co jako? Já platím měsíčně na pojistném o dost víc než je poplatek za vyšetření 450,- Kč: myslím, že si svým povinným pojistným na to vyšetření vydělám VÍC NEŽ DOST! Poplatek je pouze a jen SKRYTÁ DAŇ zavedená PRAVICOVOU vládou.
03. 01. 2012 | 14:12

Sladký napsal(a):

Lékaře nepotřebují zdraví, ale nemocní, pomoc nepotřebují silní, ale slabí peníze je třeba brát tam, kde je jich nadbytek a ne nedostatek.
03. 01. 2012 | 14:18

MC napsal(a):

Sladký:
Takže je lepší sám chléb neupéci a říkat, že se musí vzít tomu, kdo jej upekl? Musí se brát tam, kde chléb je, nikoli tam, kde není. Jen aby se pak nestalo, že každý bude čekat až napeče někdo jiný a najednou budou mít hlad všichni.
03. 01. 2012 | 14:21

neo napsal(a):

Realista:

1) jestli jste si nevšiml, tak Cikrt jako mluvčí MZ taky nic nezavedl a Julínek jako ministr taky ne. Jen to navrhl. Schvaluje to pokud vim sněmovna, senát a prezident.
Taham ho do toho proto, že s tim návrhem přišel on a ostatní ho rozpracovali a předložili. Navíc nyní proti tomu brojí.
2) no a nic jako. pojištění budete platit i nadále a platil jste ho i před tím a přesto se našlo krom 30ti kaček mnoho dalšího co není hrazeno. Veškeré doplatky na léky, některé léky dokonce 100% ně hradí pacient. To samé některé operace, vyšetření, pomůcky... To zde prostě bylo je a bude. Před poplatky i po poplatcích.
03. 01. 2012 | 14:21

Mirka napsal(a):

Máte pravdu, pane Komárku. A začalo to tím, že kdo není krásný, štíhlý a nadaný, nemá šanci... Co jen např. ty "miss" a soutěže krásy u mladýdch žen natropily chyb... Dnes není štěstím pro ženu porodit dvě-tři zdravé děti a vychovat z nich slušné lidi, ale vypadat krásně mladě nejmíň do šedesáti let... A ti krásní mladí mužové, s těly vyšlechtěnými v posilovnách - jen ti mají zelenou? Copak mohou být všichni mladí, krásní, nadaní a úspěšní? Jakpak by se od těch nenadaných a nehezkých rozpoznali? Každý ať dělá to, k čemu má předpoklady. Egoismus lidský je zhoubný - potřebujeme spíš pochopení - pro každého člověka, jeden pro druhého. Díky, pane Komárku. :-)
03. 01. 2012 | 14:23

MC napsal(a):

Dan:
Kdo je myšlen tím méně šťastným? A Vy jste pro to sám nic neudělal, prostě jste smysl života měl? A nedokážete si představit, že byste žil nějak jinak, lépe? A myslíte, že by Vám to měla zajistit společnost, tedy někdo jiný než vy sám?
03. 01. 2012 | 14:23

petr napsal(a):

pro MC

Staré kultury ( Indové, Egyptané, Mayové...) hovořili o něčem, co dnešní věda bohuže vůbec nezná. Poznali, že na život mají vliv vibrace ( vlivy), které se mění v čase a ovlivňují naše myšlení a charakter kultur v průběhu tisíciletí.Jsou čtyři ( 4 živly ) a mění se v 6000 letých intervalech v rámci tzv. Platonského roku ( cca 25000let )
Končící 6000 letá vládla doba dostředivá ( živel země, indicky kalijuga- železný věk ) lidi podporovala v egoismu, sobectví . Nastupující protikladný vliv odstředivý ( živel vzduchu, indicky Krta juga-zlatý věk ) povede lidi k altruismu. Jak bude NOVÝ VLIV sílit, bude stále více posilovat lidi, kteří budou smýšlet a jednat moudře a altruisticky. Naopak egoisté a skupiny které jste jmenoval to budou mít stále těžší. Začnou stále víc ztrácet půdu pod nohama, budou náchylnější i k řadě nemocí a postupně začnou rychleji vymírat až se stanou jen nepatrnou menšinou lidské společnosti. Podle některých jasnovidců budou žít někde za polárním kruhem.
03. 01. 2012 | 14:25

Almo G™ napsal(a):

"neo napsal(a):

jinak vyjadřuji souhlas s příspěvky Heleny a Pavly2.
03. 01. 2012 | 14:05"

U nea mě to nepřekvapuje. U Jany Hradílkové naopak velmi.
03. 01. 2012 | 14:25

Petr napsal(a):

Realisto, jestli to nebude ve skutečnosti tak, že tím asociálem jste Vy? Realizace Vašich myšlenek by totiž vedla k tomu, že se ti potřební budou mít ještě hůř, než dnes.

Pavla2 i Helena znají realitu mnohem lépe, než Vy, tak byste se jim měl omluvit.
03. 01. 2012 | 14:26

J.Bubla napsal(a):

O všech těch nemakačenkách a sockách můžeme debatovat až všude budou viset inzeráty jak je ještě znali ti dříve narození. Přijmeme: řemeslníky všech profesí, pomocné síly, IT specialisty, administrativní pracovníky... . Škola, školka v místě, tuzemská a zahraniční rekreace, podíly na hospodářských výsledcích, možnost získání bytu, náborový příspěvek. O těch co takovou příležitost nevyužijí se potom bavte jak na ně. A nebo nějakým způsobem dnes oddělte všechny co by takovou nabídku brali od těch skutečných nemakačenků. Případné námitky by měly být doplněny o výčet bývalých prosperujících podniků, které zkrachovaly v konkurenčním prostředí a cíleně zničených v rámci tzv. privatizace. Zvláštní seznam prosím pro podniky, které zanikly v důsledku různých cizáckých kvót. No a taky by neškodil seznam kolik lidí tak o pracovní místo přišlo a kolik jich bylo v novém prostředí vytvořeno. U odpovědné vlády bych očekával, že jestliže bude něco ručit a zaměstnanci ztratí místo, vytvoří prostředí aby jiná místa mohla vznikat. Zatím je to tak, že i když se pokusíte živit sám, hned cestou ze živnostenského úřadu vás oškube zdravotní a sociální, paušální daně, poplatky pro všechna možná dobrozdání. Ať už vyděláváte, nebo ne. Někoho zaměstnat? Okamžitě se stáváte napůl státním úředníkem a napůl sociálkou.
03. 01. 2012 | 14:28

Robert Klein napsal(a):

Ti, kdo se bouří proti tomu, aby pracovali za mizernou mzdu, i když mají náležité vzdělání a kvalifikaci a práce se rozhodně neštítí, jsou naší postbolševickou či přesněji neobolševickou elitou automaticky řazeni mezi nevzdělané, nekvalifikované a líné. Každý, kdo má vyšší než jen průměrný příjem, je naopak automaticky brán jako vzdělaný, inteligentní, schopný a pracovitý (musí mít samozřejmě navíc ještě ten "správný" politický názor, jiank je tzv. socka). A jaká je realita? Naše "elity", tvořené z devadesáti procent bývalými svazáky a bolševickými synáčky, kteří obratem ruky vyměnili jednu zvrhlou ideologii za druhou - ještě zvrhlejší, inteligencí a vzděláním rozhodně neoplývají a pořádné práce se bojí jako čert kříže. A to nejenom té fyzické. Zato se zhusta vyžívají demagogickým napadáním těch, kdo se podobně jako pan Komárek snaží definovat základní problémy naší společnosti.
03. 01. 2012 | 14:28

Sladký napsal(a):

MC- váš příklad je naprosto zavádějící.
03. 01. 2012 | 14:28

Sladký napsal(a):

Robert Klein- přesné, výstižné.Ano, tak tomu bohužel je.
03. 01. 2012 | 14:30

Jan Hlaváč napsal(a):

Vážený pane Komárku, chtěl jsem původně vaší organizaci finančně podpořit. Po přečtení Vaši glosy to neudělám. Nehodlám podporovat organizaci podporující hloupé a neschopné. Jinak si Vaší glosu neumím vysvětlit.

Tento stát zatím pro rozvoj chytrých a schopných nic neudělal, právě naopak. Končí hlavně v kapsách těch, kteří pro svoje štěstí odmítají udělat něco více než zajít na pracák či brečet nad tím, že jsou bez kvalifikace.

Jistě, je třeba se řádně a důstojně postarat o ty, kteří se nikoli svým přičiněním nemohou o sebe postarat. O to více je ale třeba investovat do těch, kteří jsou chytří, schopní a mohou tuto zemi rozvíjet. Ta je zase na oplátku zdaní, aby byly peníze pro ty méně nadané.
03. 01. 2012 | 14:30

MC napsal(a):

petr:
Abyste se nedivil :-)
Já se rád nechám mile překvapit, že nebudeme potřebovat kriminály, že lidé nebudou sobečtí, líní, nezodpovědní atd. Ale (bohužel) nevěřím tomu.
03. 01. 2012 | 14:31

MC napsal(a):

Sladký:
Zavádějící to připadá jen tomu, kdo si myslí, že lidé nemusí nic dělat a všechno přijde samo. Lidem, kteří věnovali hodně času a námahy studiu a práci, kteří si odřekli pro investici, to zavádějící připadat nebude, protože vědí, že pro to museli něco udělat, většinou víc než jiní.
03. 01. 2012 | 14:34

Sladký napsal(a):

Pavla Stachanovová. :o)))Bud nám zde lžete nebo jste blázen,pomazený workoholik,, který velmi brzy skončí v těžkých zdravotních problémech.
03. 01. 2012 | 14:34

Sladký napsal(a):

MC- mluvíte o něčem co jsem nenapsal polemizujete s přiblblými ideologickými klišé.KDO SI MYSLÍ, ŽE LIDI NEMUSÍ NIC DĚLAT? Kdo si myslí, že vše příjde samo? Projevujete inteligenci absolventa zvláštní školy.
03. 01. 2012 | 14:37

xy napsal(a):

Hezky napsáno, jenom si myslím, že to co je v ČR dnes, není "kapitalismus", ale postbolševické období, kde hrstka vyvolených (včetně hradního Klauna) bezostyšně krade, kde se dá a ztráty platí občané. Jakákoliv "starost" o kvalitu života běžných lidí je naprosto na posledním místě našich "vůdců". V ČR demokracie nefunguje a jediné co nám může pomoci proti vládnoucí mafii, je co nejužší integrace do Evropské unie a jejích zákonů a právního prostředí.
03. 01. 2012 | 14:40

Sladký napsal(a):

KDO CHCE PRAcovat, práci si najde. To je jeden z nejčastějších ideologických žvástů zdejších pravicových (post)bolševiků.
03. 01. 2012 | 14:40

*** napsal(a):

Všem podporovatelům schopných přeji, aby přišli o práci, onemocněli, narodili se jim postižené děcka, aby se stali předmětem zájmu exekutora a následně neviděli od společnosti ani korunu a každý si na ně plivl a s opovržením se od nich odvrátil.
03. 01. 2012 | 14:41

MC napsal(a):

Sladký:
"peníze je třeba brát tam, kde je jich nadbytek a ne nedostatek" - To, že je někde nadbytek a někde nedostatek vůbec neznamená, že nezasloužený. A tedy brát někomu jen proto, že si chleba upekl a dávat někomu jen proto, že se na to vykašlal, je naprostý nesmysl trestající aktivitu a zodpovědnost a odměňující lenost a nezodpovědné chování.
03. 01. 2012 | 14:42

petr napsal(a):

nejen pro MC

Střídání věků v Platonském roku je stejné jako střídání ročních období.
Tak jako po zimě vždy příjde jaro a příroda rozkvete. Stejně zákonitě po době duchovní zimy, přijde duchovní jaro, kdy věk hlouposti nahradí věk moudrosti.
Jen pro zajímavost zasílám odkaz na staré Indické prororoctví, které se jistě nemusí strefit v detailech, ale trendy odhadlo docela dobře ( četl jsem ho poprvé ve stejnojmenné knize roku 2006, kdy ekonomika všude ještě krásně rostla).

http://www.cez-okno.net/clanok/proroctvi-o-evrope-z-knihoven-palmovych-listu
03. 01. 2012 | 14:42

janahradilkova napsal(a):

Je správné pomáhat sociálně slabším lidem.
Způsob, jakým se společnost stará o své chudé a znevýhodněné, ukazuje na míru její kulturnosti a velkorysosti.
Má osobní letitá zkušenost mi však říká, že první, kteří nabídnou druhým pomocnou ruku, nejsou ti, kteří na to tzv. mají, ale ti, kteří na vlastní kůži poznali důsledky sociálního propadu. Ti jsou také první, kdo se zabývají nikoli pouze materiální stránkou pomoci, ale snaží se jít ke kořenům problému propadu toho kterého človeka. Mohou pomoci ovšem POUZE za předpokladu, že na to osobně mají - čas, trpělivost, vůli, prostředky. Dalo by se říci, že láska k bližnímu je luxus, který ne každý si může dovolit. Vědomě se rozhodnout investovat do nadstavby druhého člověka znamená ovšem umět i rozklíčovat příčiny jeho neúspěchu, což je proces sám o sobě náročný a nákladný. Myslím, že co platí pro jednotlivce, platí i pro společnost. A způsob, jakým společnost s problémem chudoby nakládá. Katastrofa, totální znepřehlednění a v důsledku i naprosté zašpuntování cest k řešení problému nastává pak v momentě, kdy se z tématu chudoby a sociálních propadů stane téma, kterým jedni mlátí o hlavu druhým. Třeba tím, že automaticky označuje lidi paušálními a expresivními přízvisky jako asociál, lůza apod.
03. 01. 2012 | 14:44

Almo G™ napsal(a):

janahradilkova napsal(a): "Třeba tím, že automaticky označuje lidi paušálními a expresivními přízvisky jako asociál, lůza apod."

Existuje výstižnější označení než "asociál" pro člověka, který nemá žádné sociální cítění? Nezajímají ho problémy a pocity druhých? Považuje automaticky všechny neúspěšné či chudé za jediné viníky svého stavu?

Existuje výstižnější označení než "lůza" např. např. pro skupiny, které vajíčky a dalšími předměty pod taktovkou nejčtenějších a nejsledovanějších médií zasypávaly vajíčky a dalšími předměty českou opozici před posledními volbami?

Jak Jana Hradílková ví, že diskutéři označují tyto existence paušálními a expresivními přízvisky AUTOMATICKY? Že si daná přízviska nezaslouží?

K tomuto pohledu na svět se sama a dobrovolně přihlásila. Je to její ostuda.
03. 01. 2012 | 14:55

Sladký napsal(a):

MC- naposledey vám odpovídám že vaše přirovnání o chlebu a zaslouženosti ř´či nezasloužensosti je mimo mísu.Protože to evidentně nejste schopen pochopit a dál opakujete ten nesmysl končí debatu s vámi.Je to ztráta času.
Pokud už toto řirovnání chcete používat pak jde o to že těm,kteří mají tři krajíčky se jeden či dva seberou a těm, kteří vyhazují nedojezené bochníky na smetiště se přidá na další.
03. 01. 2012 | 14:57

Pavel Vaníček napsal(a):

Moc hezky napsáno. Plně souhlasím.
03. 01. 2012 | 14:57

Sladký napsal(a):

Omlouvám se za chyby, člověk nemá dělat tři věci současně (pokud není žena.:o))
03. 01. 2012 | 14:59

Ondra napsal(a):

Proč podporovat schopné,ty snad podporu nepotřebují.Schopnost je se o sebe umět postarat.Podporovat by se naopak měli ti méně schopní,aby se schopnými měli možnost stát.Navíc nerozumím tomů,že to pronáší neschopný,neužitečný břídil Nečas.
03. 01. 2012 | 15:00

vysedlina napsal(a):

Podpora schopným a nadaným?

Pořád mi leží na mysli případ zmlácené mladé starostky, která si vzala jako zástupce obce na starost psychicky nemocnou ženu Romku.
Pořád mi leží na mysli, jak to, že se jí a vedení obce podařilo získat finance na opatrování této nesoběstačné ženy, a jak to, že nikdo neporadil příbuzným oné dospělé ženy, jak dosáhnout téhož. Jak získat finance nejdříve pro ně jako opatrovníky.
A tak, nedostojí-li společnost svým závazkům i stran poskytování informací těm méně nadaným, může se stát, že tito ji jednou přesvědčivě naznačí, že mají hlad, je jim zima, a nemají co na sebe. Potom se nepřestaneme divit.
03. 01. 2012 | 15:01

PeN napsal(a):

Prosím vás, že vůbec berete Komárka, ekoteroristu z povolání, vážně. Svými příspěvky zde v diskusi (a to se, bohužel, týká i mého) jeho blábolům a zahnízděným bludům pouze dodáváme na vážnosti. Nečíst, a když už číst, tak nereagovat, to je v případech magorů z přesvědčení to nejlepší. Svět podle komárků a dalších podobných bude světem všeobecné chudoby, který postupně degraduje v totalitu nejhoršího řádu, proti nimž budou bývalé státy reálného socialismu oázou bohatství a svobody...
03. 01. 2012 | 15:01

Cenda Krchov napsal(a):

Prosim vsechny, aby byli tak laskavi a precetli si knizku "Nemecko pacha sebevrazdu" od dlouholeteho clena nemecke SPD Thila Sarazina. Tam to vsechno je na stribrnem podnosu. Bohuzel analogie s Ceskem je desiva. I kdyz si nedelam iluze, ze by se kdokoliv z vas do toho pustil; knizka je dlouha a je v ni opravdu hodne statistiky.
03. 01. 2012 | 15:04

trololo napsal(a):

ale takhle to prece funguje v prirode ne? sanci dostanou jen silnejsi a prubojnejsi. je jen lidsky vymysl, ze musime podporovat i ty slabe a hloupe a buhvijak znevyhodnene. a potom to tu vypada jak to tu vypada. lidstvo je premnozene a pritom kazdy den umre par desitek tisic lidi hlady.

samozrejme druha vec je absurdita cely situace, ze si lidstvo jako celek vzajemne dluzi virtualni, nicim nekryty papirky, protoze si kazdy hrabe na svym pisecku a nejsme schopni fungovat jako celek.

moc pekne se o tom pise v tyhle knizce http://en.wikipedia.org/wiki/Ishmael_%28novel%29
03. 01. 2012 | 15:07

MC napsal(a):

Sladký:
Tak se snažte, chovejte zodpovědně, pracujte sám hodně, obětujte hodně volna místo abyste jiné označoval za blázny workoholiky a pak uvidíte jak budete nadšen, že Vám stát bere většinu výdělku, aby dotoval mnohé jiné. Stát svým přerozdělováním trestá aktivitu a zodpovědnost a odměňuje lenochy, nezodpovědné. Tak to bohužel je a protože těch druhých je hodně a přibývají, tak volají ještě po větších transférech k nim.
03. 01. 2012 | 15:09

muromec napsal(a):

To MC
Kdyby to bylo tak říkáte ten krásný příměr s tím chlebem, bylo by vše v pořádku. Jenomže velké prachy se nevydělávají pečením chleba, ale kradením. "Na začátku každého velkého majetku je zločin". To už jste jisté slyšel. Jestliže pro vás není kupř. zločinem, když někdo je schopen prodávat lidem umírajícím žízní litr vody za sto dolarů (prosím berte to jako ilustrační příklad, i když podobné věci se zhusta dějí po celém světě) místo toho aby se s nimi o vodu podělil, pak máte jistě pravdu: byl pouze šikovný a podnikavý. Jak to, že na každé krizi nakonec ti bohatí ještě vydělají? Když ono se navenek řekne "musíme si utáhnot opasky", ale bohatí vždy najdou způsob, jak z utahování opasků chudinou něco ulít pro sebe. A když se zvýší bohatým třeba daně, lehce to naženou snížením mezd lidí co pro ně pracují. Nebo se to udělá formou donucení lidí k vyššímu pracovnímu výkonu za ty samé peníze. Přesně jak to předvádí nový český zakoník práce, jak jsem si někde tady s chutí přečetl.
03. 01. 2012 | 15:09

neo napsal(a):

muromec:

prosil bych o nějaká data z toho nového zákoníku práce, která by potvrzovala tvrzení:" Nebo se to udělá formou donucení lidí k vyššímu pracovnímu výkonu za ty samé peníze", děkuji
03. 01. 2012 | 15:19

MC napsal(a):

muromec:
Státy přerozdělují obrovský objem prostředků a to nejen od nějakých miliardářů. Věnujte se nadprůměrně studiu a stát Vás zdaní, dělejte přesčas a stát Vás zdaní, dělejte náročnější práci a stát Vás zdaní, chovejte se zodpovědně, vydělané peníze nerozházejte, ale investujte a stát Vás zdaní. Pojistěte si dům, zaplatíte daně, aby stát zadotoval ty, kteří se nepojistili (sami se tedy nechtěli dělit o riziko a následky) a po požáru nemají kde bydlet. Buďte zloděj a buď se Vám nic nestane a nebo budete mít fešácký kriminál a živit Vás v němu bude někdo jiný, buďte feťák, doktora Vám zaplatí někdo jiný, nestarejte se o své děti, jejich matka a ony dostanou dávky, které zaplatí někdo jiný. Kašlete na studium, nedělejte přesčasy, zvolte méně stresující práci atd., dostanete od jiných. Všechno rozhažte, nic neinvestujte, zaplatí to někdo jiný. Daně od superbohatých by totiž na dnešní transféry nikdy nestačily.
A s tou vodou na poušti máte z části pravdu, ale i tam to může být tak, že někdo vykopal studnu, nabral vodu, zatímco jiný se povaloval, nebo vodou plýtval. Kdysi jsem viděl zajímavý dokument o tom jak domorodci v Africe nakládali s vodou, když tekla, tak ji klidně plýtvali, přeci jim ji bozi dali, když nebyla, tak bohužel nebyla.
Bohužel je tedy lepší se flákat a chovat nezodpovědně a natahovat ruce.
03. 01. 2012 | 15:23

Sladký napsal(a):

MC- my se snad známe? Vy víte že pracuji málo a neodpovědně, že neobětuji volno? Co si o sobě myslíte člověče? Vydělávám dost peněz a nikdy ne ani nenapadlo hořekovat nad tím, že část odevzdám v podobě daní.Jak jste přišel na to že ty peníze jdou lenochům a povalečům?! A i kdyby- jestli je někdo ochoten žít víc než skromně za sociální dávky, já s tím problém nemám.Nejsem nepřejícný ani závistivý a pořád mi ještě zbývá dost.
03. 01. 2012 | 15:26

AA napsal(a):

Vy taky pracujete, neo? Kdy? Kdykoli zabrousím na nějakou diskusi, účastníte se jí od začátku až do konce. Nebo máte jako každý pravičák nadpřirozené schopnosti a rozdvojujete případně roztrojujete se - jako kupříkladu bývalý šéfredaktor HN Šimůnek, který v pracovní době jezdil na "vedlejšáky" a dělal pro jiná média, aby si vylepšil svůj chabý, stotisícový příjem?
03. 01. 2012 | 15:30

Janka napsal(a):

Jaka komentář 03. 01. 2012 | 13:31

Poděkování paní Jaka, Pavla2 a Helena za tak 'korektní' vystihnutí dnešních mladých líných s diplomem.

Ono je velmi lehké psát o mladých, že se jim nechce a že jsou líní a že si za to mohou sami, že nemají práci. Prostě na tu VŠ neměli vůbec chodit a raději se učit řemeslu. Jenže co když ten mladý člověk chce možná od života něco víc. Možná ten mladý člověk chce studovat něco co ho baví a později dělat práci co ho baví. Měli by být mladí lidé trestáni za to, že dnešní společnost si neváží vzdělaných, protože je vidí jako ty líné, co se chtějí povyšovat nad ty pracovité?

Máte velmi překroucený pohled na dnešní mladé lidi. Většina mých spolužáků (včetně mě) z VŠ měla ještě při studiu poloviční úvazek, aby vypomohli finančně svým rodičům. A nemyslete si, že je lehké po ukončení studia (musím také zdůraznit, že to nebylo studium "humanitoidních" (asi jste měla na mysli humanitních......oborů) zjistit, že pracovní trh je plný a že po pěti letech tvrdého studia ta práce prostě není.
No a potom zbývá jen jediné snížit své nároky, zhodnotit situaci a začít pracovat třeba i manuálně( a není to jak jste napsala vy 'prostě mladým se nechce...moooc náročné..uff').
Já třeba už druhým rokem pracuji jako servírka na poloviční úvazek v UK a končím můj třetí rok na Univerzitě tady v UK, kdy jsem si platila celé školné sama z našetřených peněz. A mohu vám jen s úsměvěm na tváři potvrdit, že mladým lidem se CHCE pracovat. Jen možná mladí lidé v dnešní době mají nějaký sen a za tím si jdou. A neměli by být trestáni za to, že ten sen nevyhovuje dnešní společnosti, protože nechtějí být svářeči, zedníky, klíčníky atd.
Lidé by měli být více pozorní tomu co píší, protože velmi často mohou ublížit těm druhým svou neznalostí a předsudky.
03. 01. 2012 | 15:31

Sladký napsal(a):

MC- ještě jednou a naposledy.Opravdu si myslíte, že je náhoda,že státy s vysokou měrou přerozdělování (Skandinávské) nikdy nezpůsobily žádnou krizi a vedou si i ted nejlépe ze všech? A opravdu jste přesvědčen, že ideální prostředí najdete ve státech, kde nikdo žádné daně neplatí a každý se stará jen o sebe? Třeba v Somálsku, Čadu nebo v jiném podobnémm ráji?
Stavíte zde falešné dilema,umělý idologický rozpor.
03. 01. 2012 | 15:32

AA napsal(a):

Vy taky pracujete, neo? Kdy? Kdykoli zabrousím na nějakou diskusi, účastníte se jí od začátku až do konce. Nebo máte jako každý pravičák nadpřirozené schopnosti a rozdvojujete případně roztrojujete se - jako kupříkladu bývalý šéfredaktor HN Šimůnek, který v pracovní době jezdil na "vedlejšáky" a dělal pro jiná média, aby si vylepšil svůj chabý, stotisícový příjem?
03. 01. 2012 | 15:32

MC napsal(a):

Sladký:
Výše jste jednu paní nazval bláznem nebo pomateným workoholikem.
Můžete začít tím, že se 5 let nezaměstnaného zeptáte co se za těch 5 let naučil, když měl tolik volna. Ze svého přejte komukoli chcete, klidně rozdejte celý svůj příjem, problém je když stát k tomu pod hrozbou násilí nutí i jiné.
03. 01. 2012 | 15:36

Jarda napsal(a):

Pane Sladký, vy jste zrovna vyřešil problematiku hladu ve světě ! Teď už jen stačí v Somálsku, Čadu a ostatních chudých zemích zavést progresivní daň 60 a více % a prosperita je nemine.
Myslím že příští Nobelova cena za ekonomii má jasného favorita !
03. 01. 2012 | 15:37

Jarda napsal(a):

To MC : za těch 5 let se nenaučil nic, ale zato je krásně vyspinkaný dorůžova ...
03. 01. 2012 | 15:40

perpetum mobile napsal(a):

jedna skandinávská země dodávala ocel Hitlerovi a žije z toho dodnes a druhé teče z moře ropa.Jak jednoduché.
03. 01. 2012 | 15:40

Suchec napsal(a):

hradílková:

Máte v tom pěkný hokej, protože napřed souhlasíte s Pavlou2 a tou další její reinkarnací, a pak napíšete toto.

:-)

Ale je tu pěkně vidět to fašounské podhoubí a soc. rasismus (Honolulu rasismus, Neo a spol. soc. fobie a rasismus).

Kdopak tu začal nálepkovat lidi z pohledu sociálního postavení jako socky, nemakačenka, příživníky? Dop.dele práce.
Nebyli to ani šokani, ani komáři (současní), ani greenhorni, ale morální lúza odjinud.
A před vznikem TOPky i od některých z KDÚ.
03. 01. 2012 | 15:40

Suchec napsal(a):

Běžte do dupy s tím, že už ani nejde napsat "dopr.dele práce" :-)))))
03. 01. 2012 | 15:41

neo napsal(a):

AA:

copak tu jsou mé příspěvky každou vteřinu ?
03. 01. 2012 | 15:42

jk-jiny napsal(a):

Jste-li normálně schopný, děláte weby za max desetitisíce.
Jste-li chovný, získáte na to samé zakázku od ministerstva za melouny a ty stránky za vás udělá ten neschopný, který umí programovat.
Je-li toto optimální rozdělení sil ve společnosti, je něco špatně.
Naši paraziti zahubí hostitele.
03. 01. 2012 | 15:43

MC napsal(a):

Sladký:
Socialistické státy východního bloku přerozdělovaly ještě více a jak to dopadlo víme. Nakonec se můžeme podívat i na zadlužení celého vyspělého světa, kterému ani obrovské daně nestačí a seká další dluhy, aby mohl rozdávat. A ani v té Skandinávii, přestože je tam ještě dost lidí ochotných dělat a dávat, není všechno tak skvělé a třeba v Malmö bych bydlet nechtěl. Podpora lenosti a nezodpovědnosti, kterou západní svět ve velkém přerozdělováním dělá, je špatná a nic na tom nemění, že najdete zemi, kde nedotovaní lidé jdou tedy krást a vraždit.
03. 01. 2012 | 15:45

Sladký napsal(a):

Jardo, ne nadarmo se říká, žes hloupý.Než příště něco napíšeš, pokus se aspoň chvíli přemýšlet.A mohu ti též doporučit , aby ses seznámil s kontextem. A jinak odcházím, diskutovat s lidmi,kteří si vystačí s ideologickou příručkou a myslet se nenaučili postrádá smyysl.
03. 01. 2012 | 15:47

MC napsal(a):

Janka:
To, že člověka nějaká práce baví, není vůbec žádný důvod aby měl tedy nárok ji dělat a někdo jiný jej musel živit. Nikdo je za ten sen netrestá, to, že je někdo jiný nechce živit není žádné jejich trestání. Uvažování tím směrem, je naprosto nesmyslné.
03. 01. 2012 | 15:48

PeN napsal(a):

A ještě jednou k panu Komárkovi - to, co ve svém článku předvedl, je krystalicky čistý příklad psychologtické manipulace pomocí logického klamu, v tomto případě jde o "falešný závěr použitím zavádějícího kontextu". Tedy argumentace zkreslenim, pokřivenim, vynechánim nebo citaci vytrženou z kontextu. Jinak řečeno - řeknete třeba "Mám rád blondýny" a pan Komárek o vás napíše článek na téma "XY je rasista - nesnáší černošky". Prostě hnus, velebnosti...
03. 01. 2012 | 15:50

janahradilkova napsal(a):

suchec: argumenty Pavly 2 a Heleny nevylučují to, co jsem sem naposled napsala. Ale to už je mimo tohle rozvodněný koryto debatní, na které skutečně nemám.
03. 01. 2012 | 15:50

anny napsal(a):

Heleno, popsala jste chování té mladší generace, která za komunistů byla malými dětmi tj. lidí narozených kolem roku 1980 a více. Studentům chleby z domova jistě připraví rodiče kteří vládu komunistů pamatují, pochybuji, že si je připravují oni sami, kdyby si měli jídlo obstarat sami, šli by si pro tu colu a tyčinku. Jistě, že v práci vidíte to stravování, jak jste popsala, ale podívejte se, kolik je těm lidem roků. Starší lidé (ti kteří pamatují komunisty coby dospělí a pracující) - tedy ti kteří chodili demonstrovat v r. 1989, už moc do práce nechodí, jsou už většinou vyhozeni z práce a vzhledem ke svému věku nemohou novou najít, nebo v důchodu a věřte, že ti si opravdu ty tyčinky a colu kupovat nechodí. Ani nejsou Janičkami, ani nemají ten nejmodernější mobil. I ta vaše teta bude jistě starší, než ty, co mají ten nejlepší mobil a uklízejí. Popsala jste generaci, která nám tady vyrosla po sametu - ne před ním.
Je mi nad 50 a věřte, že je velký problém v tomto věku práci sehnat, vařím doma, šetřím každou korunu a moc se bojím, abych měla na nájem, aby ze mne nebyl bezdomovec i když za těch letošních reforem a krize - kdo ví? Oblečení opravdu nemusím mít nejmodernější. A je na mne pohlíženo jako na socku. Věřte, že mi to není příjemné. Vadí mi, že se lidé rozdělují na socky a nesocky.
Takže : když už takhle o lidech píšete, prohlédněte si také, kolik jim je let a za kterého režimu vyrostli. Měla jsem děti - jeden mi zemřel v 17 letech a druhý studuje VŠ a když se s ním bavím o případech uvedených v TV - různé podvody a nakonec je vše podle zákona v pořádku, a říkám že je to hrozné, tak mi řekne - ty jsi divná, to je teď přeci normální. Bohužel tato moderní doba takto křiví děti.
03. 01. 2012 | 16:14

Kampanus napsal(a):

Pro MC napsala:
Ta skupina, o které píšete, že se nechce učit, utrácí peníze a nechává se živit společností, to jistě nejsou ti starší lidé, mající děti a starající se o své rodiče. Ti si tedy podle Vás pomoc nezaslouží? Jsou tu jistě skupiny lidí, kteří pracovat nebudou, ale co mají dělat ti a je jich v té skupině vyloučených
většina, co naopak pracova chtějí? Z Vašeho textu zaznívá otázka, co jsem dělal já, abych takovým lidem pomohl. Tak tedy konkrétně: Odpracoval jsem v dělnickém a úřednickém povolání 42 let a to bez jediné absence. Vychoval jsem tři děti a všechny pracují. Po celou dobu svého pracovního procesu jsem se snažil pomoci každému,kdo pomoc potřeboval a kdo o ní stál. Za posledních dvacet let před důchodem jsem zaměstnával ve své obci několik lidí a to těch, kteří na tom byli nejhůře a materiálně pomáhal těm nejslabším. Pomáhal jsem lidem sehnat práci a proto si mohu dovolit tvrzení, že většina lidí pracovat chce. Za svými slovy v článku si stojím ale nikomu je nevnucuji.
Váš ohlas na můj článek byl veden slušnou formou, proto i tak odpovídám.
03. 01. 2012 | 16:16

aha napsal(a):

To AA : neo je nejspíš placený diskutér - je to asi jeho dobře placená práce.
03. 01. 2012 | 16:18

Gabo napsal(a):

To Janka
Každý má právo mať svoj sen a robiť prácu, ktorá ho baví - ale nech si svoj sen finacuje sám. Nemôže k tomu nútiť nikoho iného. To je jednoduché ako facka.
03. 01. 2012 | 16:22

neo napsal(a):

aha:

opravdu nejsem placený diskutér.
03. 01. 2012 | 16:23

Oldis napsal(a):

Kampanus,MC:
"Ta skupina, o které píšete, že se nechce učit, utrácí peníze a nechává se živit společností" ty znam, je jim mezi sesti a dvaceti lety, misto aby se nejprve bavili o svych svetonazorech v rodine, jdou trousit blaboly na inet.
03. 01. 2012 | 16:29

student napsal(a):

"podporu pracovitých, schopných a nadaných lidí"

Správná myšlenka, ale kdo je bude podporovat ?
Ti hloupí a neschopní, kteří mají moc, ale kteří nás vedou tam kam nás vedou ?
Nějak mi to nehraje.
03. 01. 2012 | 16:30

pavjan napsal(a):

Pane Komárek, svůj článek pošlete odborářům, lékařům, soudcům, pilotům a všem "nedostatečně oceněným" touto společností. Také zajděte do fabrik a řekněte lidem, aby koukali víc makat, aby vydělali na lidi, kteří nedělají nic, nebo dělají zbytečnou práci.
03. 01. 2012 | 16:31

Kampanus napsal(a):

Pro p Kampanus napsal/a/
Můžete zde prosím uvést zcela konkrétně, koho považujete za lůzu? Můžete zde konkrétně napsat, co to znamená v pravém slova smyslu, vypořádat se efektivně a rázně s lůzou! Jak se taková lůza od nadlidí pozná? Jak takováto lůza vzniká? Jaký máte návod na vytvoření čisté rasy? Znamená to, že nezaměstnaný a nemajetný člověk je pro Vás lůzou? Znáte nějakého slušného dělníka, který patří mezi milionáře? Já ne a to je mi 65 let.
03. 01. 2012 | 16:31

Pavel napsal(a):

Velká část komentářů pod blogem ukazuje,že není pochopena hlavní myšlenka,kterou podtrhují i někteří současní západní filosofové a to ,že výrazně polarizovaná společnost na chudé a velmi bohaté vytváří prostředí nedůvěry,závisti,vede k nárůstu kriminality a tak brzdí rozvoj celé společnosti, ochuzuje ji, neboť bohatí se izolují do svých hlídaných prostor, bojí se a s většinovou společností se nestýkají. Život v takové společnosti není příjemný a stát postupně přestává plnit funkce jako ochrana bezpečí obyvatel, dostupné školství a další. Stát prosazuje zájmy úzké skupiny bohatých a úspěšných a tudíž většina takový stát odmítá a dříve či později dojde ke změně.Mimochodem,jak ukazuje příklad severských zemí,sociální a dosti rovnostářské země mohou být ekonomicky velmi úspěšné.
03. 01. 2012 | 16:38

kiks napsal(a):

Článek není špatný a je v něm hodně pravdy. Jen nechápu ,proč se vždy autoři jako Vy musí otírat o komunisty. Copak se něco podobného za socialismu u nás dělo?Byla tady spodina,nezaměstnaní,žebráci a podobně?Režim padl z jiného důvodu. Celý kapitalistický svět nedělal léta nic jiného než ho chtěl zničit,protože nedovolil hlavní věc a tou je dnes vykořisťování lidí a nedovolil ,aby všude vládli bezcharakterní zloději..A využil k tomu všechny prostředky včetně naivity a hlouposti lidí.
03. 01. 2012 | 16:40

Pavla2 napsal(a):

Sladký: No budte si jist, že ke lhaní nemám důvod. Práce mě opravdu baví a naplňuje. A máte pravdu, že workholik jsem, ale určitě se neobávám, že bych z tohoto důvodu měla mít zdravotní problémy. Za 4 roky mám nárok na důchod, ale sedět na zadku doma v žádném případě nebudu, protože právě to by mě zničilo.
Jinak nevím, co se některým z vás zdá na příspěvcích Heleny i mých asociálního. Nikdo nechce, aby se stát nepostaral o lidi, kteří sami nemůžou. Ale podporovat lemply a lenochy přece jen nejde.
Jedna paní výše - anna? - napsala, že podnikatel vydělává jen pro svůj zisk. A co by si tak paní asi představovala, že má dělat a rozdat to těm, co se jim dělat nechce? Snad stačí, že se podnikatelé starají o své rodiny, zabezpečí je tak, aby nemusely vytahovat peníze ze státu a čekat jen s nataženou rukou. A kde paní přišla na to, že na tyto podnikatele doplácí chudáci nezaměstnaní, důchodci, rodiny s dětmi? Pokud vím, tak rodiny s dětmi, které nemají moc peněz, neplatí ani daně, naopak peníze dostávají. Důchodci taky ze svého důchodu žádné podnikatele nepodporují. A nejsem si ani sama vědoma, že by mě někdy stát jako živnostníka jakkoliv podpořil. Spíše v jednom kuse živím ty nenažrané banky, protože se většinou podnikat bez půjček nedá.
A jestli se někomu zdá, že jsou podnikatelé na tom tak dobře, že jim stát cpe horem dolem, tak at si vyřídí živnostenský list a směle vyrazí podnikat.
03. 01. 2012 | 16:41

petr napsal(a):

Já bych neřekl automaticky, že schopný člověk je úspěšný a naopak.
Myslím, že např. politika vůči nezaměstnaným je vlastně totální neschopností politiků skutečně řešit tento problém.
Naopak mezi nezaměstnanými, kteří nemohou najít práci a chtějí pracovat je řada schopných lidí, kteří třeba nemají dost ostré lokty nebo jím chybí potřebná výřečnost, aby uplatnění odpovídající jejich schopnostem našli.
Myslím, že není se za co stydět být nezaměstnaným a být okolím považován za socku, pokud se práci nevyhýbám. Naopak stydět by se měli ti kteří tento systém vytvořili a ti kteří svojí lhostejností k osudu druhých tento systém udržují.
Kdyby si většina občanů uvědomila, že tyto osudy nezaměstnaných pravidelně se hlásících na poště s povinností 20 hod týdně ZDARMA KONAT veřejné práce aby dostali obrovskou 3000Kč dávku v hmotné nouzi, mohou brzy potkat i je a společně by se proti ním postavila, tak by brzy tu mohlo být přece jen lépe. Najděte si informaci co se stalo třeba nedávno na Islandu a o čem se z pochopitelných důvodů v oficiálních médiích nepíše.
03. 01. 2012 | 16:44

Dedek napsal(a):

Není to moc optimistické ale alespoň chce říci Co nedělat. To je možná vzhledem ke známému Klausově splynutí s elitami, liberalismem a iluzí o tom, že jsou to peníze co dělají peníze trochu málo. Pan prezident "úspešných(metrosexuálové, tenisté, bohatí) to má napsané na čele.

Probklém by asi nebyl ani s tím, pokud se mi to také nelíbí, dělat opak toho co je označeno jako vadné. Uvědomme si ale, že z úst pana Klause je to nestydatý blábol pokud ovšem nepřiznáme, že každý má právo prozřít a změnit se (jako pan Kohout prznící mozky školáků z 50.let dnes zcela dekontaminovaný). Pan Klaus - díky sve sociální připos.... coby výkonný vládce prakticky "průmysl" sociálních podpor bez motivace (pokud motivací není samotný příjem - což je a silnou) vytvořil. Odkojil generaci "podnikatelů" v sociální oblasti. Jenže zapoměl, že i tento průmysl má své kapitány (a ti si možná jezdí v mercedesech pro podporu) ale také své "obyčejné lidi". K tomu seškrtat tučné penze vojákům a estébákům odvahu Klaus nenašel.
Morálka ale není tou hybnou silou , která by přinesla pohyb. Relativně (jako všeho) poctivých mohou být miliony, ale skutečná moc zůstane "úspěšným". Svého času se říkalo, že každý Čech m´ěl svého "žida" , kterého v těžkých dobách podporoval. Opatrně skoro tajně, ale alespoň trochu. Mohl se pak alepsoň trochu omluvit za svou jinak pasivitu. Dnes by byl po zásluze potrestán.
03. 01. 2012 | 16:48

Kampanus napsal(a):

Pro Oldis napsal:
Souhlasím, že můžete takové lidi znát, jste asi z města. Jen mi prosím řekněte, kde ty peníze berou. Na ÚP jim nevyplatí přece žádné částky, pokud před tím nepracovali. Pokud se hlásí poprvé, jsou na podpoře asi půl roku, pak dostávají životní minimum. Tato částka jim tak může stačit na jeden večer v herně či kasínu. Více od státu nedostanou. Kde tedy berou peníze?
Buď si musí půjčovat, nebo krást, nebo je musí podporovat rodiče, které k této podpoře paradoxně nutí naše zákony. Jak z toho tedy ven? Proč to vláda neřeší? Čím níce rozdělíme společnost, tím líp pro vládu, tím hůře pro občany. Já jsem přesvědčen o tom, že většina lidí pracovat chce a pokud jim to nebude umožněno, nemá tyto lidi právo nikdo kárat.
03. 01. 2012 | 16:57

Názor napsal(a):

Myslím si,že ta nerovnost tady byla vždycky.Za komančů byl nadaný a schopný(všeho schopný),ten kdo byl ve straně a držel tzv.linii.Není ani třeba říkat,kde jsou dnes ti samí lidé,ale u komančů to budou jenom stranické špičky,které budou dělat cokoliv,jenom když z toho"bude kapat".
Problém je v tom,že sociální síť zachytí jenom nepřizpůsobivé a na ostatní se s klidem vykašle,protože ti si pomůžou.
Člověk je už ze své podstaty takový,že nejdřív myslí na sebe a na to jak druheho oškubat a když něco rozdává,tak nejraději z cizího.Myslím,že to nikdy jinak nebylo a ani nebude!
03. 01. 2012 | 17:04

japace napsal(a):

Pro kampanuse-máte pravdu,ale tahle vláda nic řešit nebude.Ta má jiný úkol a tou je změna společnosti na otrokářskou,i když to tak nikde nebude nazváno.Je zbytečné pořád diskutovat o tom ,že vláda něco nedělá a měla by konat jinak. Ta naopak ví moc dobře co dělá a rozdělit společnost na pány a otroky má za prvořadý úkol. Jen jejich zadavatelé si ve své nenažranosti a omezenosti neuvědomují,ža až přijde vzpoura těch otroků,budou viset na všech sloupech dokola.
03. 01. 2012 | 17:06

anny napsal(a):

Pavla 2 : Asi jste nečetla pozorně. Pouze jsem konstatovala, že "Podnikatel podniká pouze pro svůj vlastní zisk. A proto nechápu, proč by měl být privilegovaně podporován státem. Popsala jsem kde vidím tu podporu. Opravdu nemohu za to, že sice nejspíš umíste číst, ale horší je to s pochopením přečteného. Hezký den
03. 01. 2012 | 17:17

anny napsal(a):

Pavla2 Každý, kdo si cokoli koupí platí DPH, nebo to netušíte? Když jdou důchodci i rodiče dětí k lékaří platí poplatky, daň z nemovitosti atd. A já nepíšu že jsou podnikatelé podporování jen z daní těch chtudších, ale i z jejich daní. Pokud chcete diskutovat o mém příspěvku, tak jen o tom, co jsem v něm napsala, ne o tom co si vy vymyslíte.
03. 01. 2012 | 17:32

MC napsal(a):

Kampanus:
Proč by to nemohli být starší lidé, proč by nemohli mít děti? Věk s tím nemá co dělat, natahovat ruce mohou mladí i staří. A dětí některé skupiny natahující ruce mají naopak hodně. Někteří nadělají 10 dětí, neuživí ani sebe a říkají, že je všechny má živit někdo jiný.
A nakonec i to hodnocení chce pracovat versus nechce parcovat není jen takto jasně oddělené. Mnoho lidí má problém se spolehlivostí (docházka, dodržování termínů, alkohol), mnoho lidí proflákalo školu, nebo kašlalo na další vzdělávání, mnoho lidí nikdy nechtělo přemýšlet... A to se neprojevuje jen v zaměstnání, ale i ve starostlivosti o svůj dům, svou rodinu.
Lidé si mají pomáhat, v žádném případě netvrdím opak. Na druhou stranu, ale například to, že někdo si lehne k rybníku a někdo v tom volnu studuje má mít dopad na jeho budoucí život, stejně jako například to, že někdo je spolehlivý a někdo ne atd. A ne za aktivitu, um, spolehlivost trestat a za neschopnost, neumětelství, lenost, nespolehlivost, nezodpovědnost odměňovat.
03. 01. 2012 | 17:45

MC napsal(a):

Kampanus:
Pracovat klidně mohou, nikdo lidem nebrání pracovat. Otázkou je, zda je někdo ochotný jim za tu práci platit a kolik. Většina lidí se nechce nijak extra přetrhnout a kdybyste jim řekl, že bez práce dostanou totéž jako když budou muset pracovat, tak by se to rychle ukázalo. Nakonec na to dojel bývalý východní blok. Snažil se tu udržet lidi i násilím, a tak na to i ti jinak aktivnější mnohem více kašlali, když neměli dostatečný důvod se snažit víc než někdo jiný. A stmelování společnosti tím, že někoho pod hrozbou násilí přinutíme ještě více odevzdávat jiným, takže se na to nakonec také vykašle, je podivná cesta.
03. 01. 2012 | 18:08

Gale napsal(a):

Helena, Pavla2, Jaka, Gabo: děkuji Vám, dámy :-)

ad Sladký, Pavel a jejich svatá švédská kráva - úspěchy Švédska vycházejí především z faktu, že více než dvě století nezažilo žádnou válku. Největší rozkvět zažívalo díky volnému trhu počátkem minulého století, v roce 1932 (před nástupem socialistů k moci) byly státní výdaje na úrovni cca 10% HDP. Jejich podíl postupně rostl až na 50% v roce 1970. Zároveň s tím klesala konkurenceschopnost švédských firem, proto vláda Olofa Palmeho sáhla k první z mnoha devalvací měny (jak sociálně citlivé, že). Přesto v té době Švédsko nemělo téměř žádný veřejný dluh. Po smrti premiéra Palmeho byla výše veřejného dluhu přepočtená na hlavu asi třikrát vyšší než v USA.
Problémy vyvrcholily počátkem 90.let krizí bankovního sektoru a (zatím) poslední devalvací měny (o 20%), což se projevilo skokovým poklesem HDP a nárůstem nezaměstnanosti i deficitu veřejných rozpočtů.
Pragmatická vláda Carla Bildta se však vydala cestou deregulací, snižování daní i státních výdajů a privatizací státních monopolů a následující socialistické vlády místo prožírání pokračovaly v reformách, takže až na tři nevýznamné výjimky jsou např. všechny švédské rozpočty od r.1999 přebytkové. Přes to všechno však úroky z veřejných dluhů převyšují celkovou sumu sociálních výdajů a švédská ekonomika stále nabízí méně pracovních míst než v roce 1975 (včetně veřejného sektoru; v soukromém počet pracovních míst klesá již od roku 1960...)
03. 01. 2012 | 18:29

Pavla2 napsal(a):

Paní anny, ale DPH platí i ti podnikatelé, daně z nemovitostí také a myslím, že daleko více než chudí či důchodci. A tudíž na tyto přispívají spíše oni než opačně.
A věřte, že sociální cítění mám, a to velké. Kdyby už nic jiného, podporovala jsem ze svého podnikání dlouhá léta dětské domovy, především ten, ze kterého jsme si vzali našeho nejstaršího syna. A to jen proto, že jsem chtěla umožnit alespon jednomu malému človíčkovi mít normální a šťastnější život. A doufám, že se nám to povedlo. A těm, kteří mě také za asociála považují, tak bych přála si povykládat s lidmi, pro které pracuju. Tito mě neřeknou pomalu jinak než charita. A doma to mám denně na talíři. Nikdy bych si nedovolila někoho okrást, ba naopak rozdávám jak jen můžu, přestože sami jsme také pokaždé neměli.
03. 01. 2012 | 18:30

Suchec napsal(a):

Pavla2:
To, že někdo má 4 zaměstnání je hloupost, ne přednost.

A pochopení/nepochopení základních principů nekoreluje se soc. stavem.

Ale pohádky píšete nádherné. To PR Bakalice se lepší rok od roku. :-)

Ještě tu O Červené Karkulce, prosím :-)
A NEO bude dělat vlka, jo? :-)))))
03. 01. 2012 | 19:06

Pavla2 napsal(a):

Suchec: Proč by měla být hloupost dělat 4 zaměstnání? Každému se daří v jiné roční době, tak přece nebudu sedět třeba čtvrt roku a bědovat, že nemáme co do huby. Nedělám samozřejmě 4 zaměstnání každý den. To bych opravdu brzy zblbla.
03. 01. 2012 | 19:25

anonymní uživatel napsal(a):

Pavla2: Mohu vědět, jestli jste měla / vychovala nějaké děti a popř. kolik? Děkuji.
03. 01. 2012 | 22:46

naštvaný napsal(a):

Když se někomu moc nechce pracovat nebo není příliš chyrý, ale dostečně mazaný, dá se k Greenpeace. Může škodit a ještě za to dostane zaplaceno - z peněz těch, kteří si svou mzdu museli poctivě vydělat. Článek pana Komárka je důkazem tohoto tvrzení.
03. 01. 2012 | 23:21

Občan napsal(a):

To Kampanus:

Na ten nesmysl s podporou v nezaměstnanosti a s "výplatou životního minima" jste přišel kde?

1) Abolvent jakékoli školy, pokud po absolutoriu nesežene práci, NEMÁ nárok na žádnou podporu ani jakékoli sociální dávky.
2) Nezaměstnaný, který předtím pracoval MINIMÁLNĚ 12 měsíců jdoucích po sobě a je mu méně než 50 let, dostane podporu MAXIMÁLNĚ 4 měsíce ve výši 60% první dva měsíce a další dva měsíce 50% poslední mzdy. PRŮMĚRNÁ výše PvN je 5800.- Kč. POTÉ nedostane NIC a nesežene-li práci, je přežitím odkázán na příbuzné a charitu.
3) Na sociální dávky vzniká nárok jen zcela vyjímečně, a to buď zcela osamělým osobám, nebo osobám v partnerském vztahu, kdy příjem druhé osoby je nižší než součet ŽM pro dva dospělé (v současnosti 5800.- Kč = minimálním zda po odečtení daně ze mzdy a povinných odvodů)

Pokud se chcete k něčemu vyjadřovat, seznamte se alespoň rámcově s realitou, prosím.
04. 01. 2012 | 08:33

KK napsal(a):

při vší úctě,
autor je kladeč hezkých slov nonstop od dokončení studia :-)))
a perpetummobile ještě nikdo nevynalezl....

Západ stagnuje, a i ta stagnace je jen koupená na dluh,
který ale brzy bude muset být splacen,
resp. celý Západ bude defaultovat.
Tak, jak v roce 1989 skončil reálný socialismus,
brzy skončí i socialismus demokratický.
Na tu samou ekonomickou impotenci.
Z těch samých příčin, jaké popsal Joseph Salerno.
http://www.libinst.cz/etexts/Salerno_kalkulace.pdf

Protože i v demokratickém socialismu není ekonomická kalkulace možná.
Stát zásadním způsobem ovlivňuje/deformuje cenu práce, cenu peněz, atd.
Demokracie zároveň vede k demotivaci, růstu nezodpovědnosti a krátkozrakosti a růstu parazitismu (hádám, že u nás maximálně tak 20% národa produktivně živí zbylých 80% neproduktivních). Tento stav, natož tento trend, objektivně není udržitelný - nicméně tento trend plyne ze samé podstaty systému - proto dojde k jeho změně.

Ne proto, že si to někdo přeje,
ne proto, že to někdo prosazuje.
Prostě to bude nutnost
a dojde k tomu "automaticky", skokově a bez varování
Jen tak mimochodem, v 70. letech se Čína otevřela světu a tato událost jen tak čistě náhodou koresponduje s tím, že dva američané od té doby stěží uživí svou rodinu.
Zatím každá civilizace padla,
teď se bohatsví přesouvá ze západu na východ.
Falšování dat na tom nic nezmění.
04. 01. 2012 | 14:15

Pavla2 napsal(a):

anonymní uživatel: No je Vám sice po tom houby, ale když Vás to tak zajímá, tak máme 5 dětí, nejstarší 33 let, toho jsme si vzali z dět. domova jako malé miminko, další 4 jsou naše. Nejmladší 17 let. Spokojený?
04. 01. 2012 | 16:13

Linda napsal(a):

Priroda ma sve zakony, ktere ani my lide nasimy systemy, at jiz politickymi, ci socialnimy, neovlivnime. Neschopny jedinec v prirode proste zemre, pokud se neni schopen sam o sebe postarat. Nas soucany system pada, proto maji jedincy, kteri vedi, ze v jinem systemu nepreziji, strach.

Velice rada pomohu me rodine pokud se dostanou do problemu, ale odmitam podporovat cvrtinu az polovinu nasi populace, jen proto, ze jsou lini, nechteli se ucit nebo se nebyli schopni naucit zadne remeslo. A ze jich tu meni nami je.
06. 01. 2012 | 08:33

Tomáš V. napsal(a):

Amen. tohle je svatý text.
06. 01. 2012 | 09:15

Bo napsal(a):

Muhahaha... takže místo schopných je lepší podporovat nechopné... To nás nakopne a budeme na špici Evropy, ba celého světa... Co k tomu říct víc. Asi nic. Muhahaha
06. 01. 2012 | 10:22

Pavel Šmatlák napsal(a):

Jak to ten Komárek myslel?On so v některých názorech protiřečí ale to nechci rozebírat.My máme 6 dětí a všichni pracují a nikdo není na podpoře a dokonce naše snacha -cikánka pokud mohla tak pracovala i když je těžce nemocná a dnes již a to skutečně, ne jako ti ostatnií cikánští a jim podobní simulanti, nemůže.Je to ve snaze kařdého jedince i když to vždy nevyjde a nejde což se také děje i při snaze Ale záměrně píši o snaze,protože většina cikánů a i velká část mladých žádnou neprojevují a proč taky, když se bez práce mám ne skoro ale reálně lépe než ti co pracují a není to jen o penězích.Oni mají oproti ostatním absolutní svobodu,kromě žádostí o podpory což je ve většině případů kromě krádeží,násilí a pod jediná jejich činnost.
06. 01. 2012 | 11:34

Luboš77 napsal(a):

Článek jsou obyčejné hosposké keci. Autor jen nadává a pláče závoveň, ale nemá žádnou představu, jak by to mělo fungovat správně. Nepřichází s žádným řešením. Myslím, že s tímhle přístupem je pro vás pozice programového ředitele Greenpeace opravdu ideální.
Alespoň nám ukažte ve světě jednu, dvě země, kde to funguje podle vašich představ, a zároveň ty země ekonomicky prosperují. Pokud takové země nenajdete, znamená to, že chcete v ČR prosazovat experimenty s nejistým výsledkem, stejně jako KSČM.
Děkuji.
06. 01. 2012 | 11:43

Pavel Šmatlák napsal(a):

Jen jsi KK zapoměldodat proč.Protože ti jejich uvědomělí podnikatelé a to nejen v americe převedli výrobu do těch asijských států hlavně do Číny a nebudu rozebírat jaký to má a bude mít dopad.Tito podnikatelé resp.obchodníci to jsou ti noví hlavně mladí bezohlední parchanti bez morálky a vztahu ke státu a lidem v něm a jde jim jen o zisk za každou cenu.Takže ty iluze a populistické kecy viz. a příklad Hřebíček(ASI DO NAŠÍ RAKVE) že to u nás mladí a noví lidé změní to je demagogie.Ano změní ale jen k horšímu a jejich vlastnímu prospěchu.Svět se změnil a bohužel k horšímu už není žádná čest-pokud z toho nechci vyždímat prachy,morálka a jiné vlastnosti a aspekty které řadí lidstvo mezi inteligentní ale ne chytré tvory.Chytří jsme někteří totiž až moc ale jen pro sebe.Takže to je to B O KTERÉM JSI OPOMĚL PSÁT.
06. 01. 2012 | 12:23

Schjir napsal(a):

Klaus za celou dobu svého politického působení nikdy nepronesl projev, v němž by reflektoval svůj podíl na marasmu, do kterého se naše společnost v průběhu 22 let dostala. Vzhledem k realitě, kterou žijeme, je to doklad jeho zvrácené optiky. Chybí mu kromě jiného především mravnost a základy etiky. Jen nevím, zda za to vlastně může.....
Třeba byl zrovna na tenisu, když se probírala sociologie, a tak se nemohl dozvědět, že z logiky nemůže být společnost tvořena pouze schopnými a nadanými, ale že tu musí být i handicapovaní /těm je třeba snížit příspěvky na benzín a stále kontrolovat, zda již s amputovanou nohou neodložili invalidní vozík/, dále ti, kterým příroda nebo Bůh nedopřál ani průměrné IQ a tak podobně.
07. 01. 2012 | 21:39

Marek Jižní napsal(a):

Názory podobných šílených levicových blouznivců deformují svět, který pak logicky nemůže fungovat. Každý je zodpovědný především sám za sebe a své blízké. Podpora společenství je libý bonus, nikoliv samozřejmý nárok. Komu to nevyjde, má holt smůlu, ač to zní cynicky a nějak jsme si již odvykli...
08. 01. 2012 | 00:43

PV napsal(a):

Někteří lidé si myslí, že vysoká životní úroveň, kterou u nás máme, vznikla jakýmsi samopohybem. Opak je pravdou. Zásluhu na našem pohodlném životě (např. ve srovnání se stavem před 200 roky) mají lidé typu Gatese, Bati, Forda a jim podobných. Podnikání je něco jako závodění (s konkurencí). V tomto závodě můžeme uspět jen tehdy, když v čele firem budou ti nejschopnější. Nebudeme-li si takových lidí vážit, skončíme jako Švédsko, kde zkrachovaly obě slavné automobilky. To není nic zanedbatelného, protože automobilový průmysl obvykle je tahounem ekonomiky.
08. 01. 2012 | 11:57

Kamarád napsal(a):

Je tu ještě jeden problém. Pracovití, schopní a nadaní lidé by měli stejně jako ostatní dodržovat zákony a etické normy. Na to se jaksi v projevech zapomnělo.
08. 01. 2012 | 12:02

Emissary napsal(a):

No, toto?

Pane Komárku, vy nejste jenom zelený fachidiot, ale navíc ….. Tedy, reagovat na výroky a souhlas s nimi, aniž byste věděl, jak to dotyční mysleli, klást si otázky a sám si na ně odpovídat v duchu házení špíny na ty Vám myšlenkově nepohodlné, to je opravdu síla a asi návaznost na jistý psychopatický stav . Mluvíte o eugenice, podstrkujete ji jiným, ale sám jste eugenik nejhoršího kalibru, jen jste zaměnil strany.

A ty Vaše žgrindy kolem atomové energie, to je tragédie. Život v souladu s přírodou je krásná věc, život v souladu s přírodou dle ekologických aktivistů Vašeho typu je velmi přepychová věc. A lidí, kteří se bojí odhalování a využívání tajemství jádra jsou buď zpátečnicí, hlupáci neboť to dělají záměrně pro svůj prospěch. V dnešní době totiž není jiné cesty, jak ukojit ty vaše méně schopné až neschopné.

A ten Hnízdil? No, škoda slov.
08. 01. 2012 | 14:03

Thomas Robert Malthus napsal(a):

Milý pane Komárku, tentokrát jste napsal blog hezký a z větší části i pravdivý.
Bohužel, se vznikem unipolárního světa na začátku devadesátých let přestalo být politiky zapotřebí. O všem rozhodují právníci a účetní ve službách plutokratů.
Co mě ohledně vámi zmiňované eugeniky uspokojuje, je fakt, že čím více budete létat letadlem, tím více budete vystaven tvrdému ionizujícímu záření z nových detektorů.
Stará čs. norma kvůli tomu musela být zrušena. Přizpůsobili jsme se EU a povolujeme nyní 100x více.
Malformace plodů, rakovina, impotence budou nemoci frequent flyerů. Myslím, že se tím pádem múžete přestat navážet do Temelína. Přirozený výběr a detektory se obejdou bez eugenického plánování pana Nečasa.
08. 01. 2012 | 18:53

JpLXeqErUD napsal(a):

<a href=http://buyxanaxonlinepharm.com/#generic>order xanax no prescription</a> buy xanax bars online no prescription - order fake xanax bars
30. 09. 2012 | 23:10

Stellberg napsal(a):

Michal Komárek je reformní socialista, stejně jako jeho otec. To není nic proti ničemu, jen by to měl přiznat a nefilozofovat. Příliš dlouhé, je to na jednu větu.
10. 01. 2013 | 14:53

FCj439k68 napsal(a):

of you guys might remember Jen + Aaron from their matnreity shoot back in 2010 a0 OK, so fast-forward almost two years, and now meet Cormac, and just days old baby Isla!a0
23. 08. 2013 | 03:10

hd2BezLVVt napsal(a):

oh cool okay thanks so much! all your art work is <a href="http://ovytizwj.com">relaly</a> <a href="http://ovytizwj.com">relaly</a> beautiful! if i had the spare cash id buy your big ones, they <a href="http://ovytizwj.com">relaly</a> are the prettiest abstracts ive seen! i love looking at them!
24. 08. 2013 | 14:19

LowQIcec napsal(a):

Stephanie - i love them! the hoboken <a href="http://jmmqtbao.com">senttig</a> is 100% them! my favorites 1) christy and rob against the brick wall and she is in the leather jacket and him in the blazer her arm on his shoulder 2)on the park bench gazing at each other 3)black and white photo of them in the park holding each other with the sun shining through. But i think my all time favorites are the shoes shot and wine pics LOL JK GORGEOUS PHOTOS!
28. 08. 2013 | 19:50

FINar8lpCJg napsal(a):

Every person is aware of that it is vital to make codnifent that their little ones get a excellent training. Though this is simple to say, it can be extremely challenging to make this appear to fruition. Classrooms are typically overcrowded and some pupils endure due to the fact of a lack of focus. If you want to preserve your youngster from currently being misplaced in the fray, here are a number of concepts you can use to improve their educational efficiency. http://relyusirgno.com [url=http://jooqghu.com]jooqghu[/url] [link=http://nigksqxbuv.com]nigksqxbuv[/link]
06. 09. 2013 | 17:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy